PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη στο προγραμμα στηθους



vas22
24-03-14, 15:03
Αποφασισα μετα απο αρκετο καιρο να αλλαξω το προγραμμα στηθους.υψος 176 και κιλα 73 το προγραμμα ειχε ως εξης:
πιεσεις σε οριζοντιο με μπαρα 4χ10
πιεσεις σε επικλινη με μπαρα 3χ10
πιεσεις σε επικλινη με αλτηρες 3χ10
βυθισεις σε δυζυγο 4χ10
και ανοιγματα με αλτηρες σε οριζοντιο παγκο 3χ10
θελω να δωσω ογκο στο πανω μερος και στο κατω. αν θελεται να βαλω και φοτο. ευχαριστω!

grtech
24-03-14, 19:03
Γεια σου vas22 :welcome:, ότι αφορά τις φωτο, αυτές ανεβαίνουν σε ειδική ενότητα Φωτογραφίες & Video Μελών (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?33-%CE%A6%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B5%CF%82-amp-Video-%CE%9C%CE%B5%CE%BB%CF%8E%CE%BD) και αυτό ύστερα απο έγκριση των διαχειριστών σε περίπτωση που είσαι ανήλικος ή νέο μέλος.

Tiridus
24-03-14, 20:34
Το πρόγραμμα είναι καλό, μπορείς επίσης να ακολουθήσεις επαναλήψεις όγκου για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα
μόλις εξοικειωθείς πρώτα με τα 10άρια.

Καλά χτυπήματα :thumbup:

billy89
24-03-14, 20:42
Αν κάνεις 17 σετ για στήθος για πόδια πόσα θα κάνεις 30? Μέχρι 14 καλά είσαι αρκεί να είναι με σωστά κιλά που να σε φτάνουν στην κόπωση.


μπορείς επίσης να ακολουθήσεις επαναλήψεις όγκου για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα
μόλις εξοικειωθείς πρώτα με τα 10άρια.


Δεν υπάρχουν επαναλήψεις όγκου και γράμμωσης που το διάβασες αυτό? Ο όγκος και η γράμμωση είναι θέμα διατροφής όπως έχουμε πει 1000 φορές εδώ.

vas22
24-03-14, 22:40
μαλλον σας μπερδεψα ρε παιδια... να το παρουμε αλλιως. ημουν για πολλα χρονια αθλητης κολυμβησης
με το gym ασχολουμαι τα τελευταια 2,5 χρονια απλα εδω και 9 μηνες το πειρα πιο σοβαρα το θεμα.
με διατροφες και συμπληρωματα. τωρα στο θεμα του προγραμματος. το προγραμμα αυτο το δουλευα
6 μηνες και υπεθεσα οτι ειναι καιρος να το αλλαξω, για αυτο σας εγραψα τι εκανα και με βαση τα ζητουμενα μου
αν μπωρει καπιος εμπιρος να με βοηθισει λιγακι

vas22
24-03-14, 22:46
Αν κάνεις 17 σετ για στήθος για πόδια πόσα θα κάνεις 30? Μέχρι 14 καλά είσαι αρκεί να είναι με σωστά κιλά που να σε φτάνουν στην κόπωση.



Δεν υπάρχουν επαναλήψεις όγκου και γράμμωσης που το διάβασες αυτό? Ο όγκος και η γράμμωση είναι θέμα διατροφής όπως έχουμε πει 1000 φορές εδώ.

φιλε και συνονοματε billy για ποδια κανω 21 σετ δυο μερες την εβδομαδα
:)

procop
25-03-14, 00:54
αφου ξεκινουσες πριν με οριζοντιο ξεκινα με επικληνη τωρα

Επικληνη με μπαρα 3*8 ( 2 σετ ζεσταμα δεν μετρας αυτα τα σετ)
Οριζοντιο με αλτηρες 3*10
Cross over δισετ με βυθισεις 3*12 / 3 χ οσο παει
push ups 3 χ οσο παει

εδιτ¨, εμενα το στηθος μου ηταν πλακα( ατιμα γονιδια) και με βαριες πιεσεις οριζοντιο παγκο 3-6 καταφερα να φτιαξω στηθος" βεβαια ακομη θελει"

τελικα καταλαβα, οτι πρεπει να εναλλασεις οριζοντιο με επικληνη ανα περιοδους ως πρωτη ασκηση, ειδικα αν θελεις να δεις βελτιωση στο πανω μερος.

Για το κατω μερος κορυφη ειναι οι βυθισεις

vas22
26-03-14, 14:35
αφου ξεκινουσες πριν με οριζοντιο ξεκινα με επικληνη τωρα

Επικληνη με μπαρα 3*8 ( 2 σετ ζεσταμα δεν μετρας αυτα τα σετ)
Οριζοντιο με αλτηρες 3*10
Cross over δισετ με βυθισεις 3*12 / 3 χ οσο παει
push ups 3 χ οσο παει

εδιτ¨, εμενα το στηθος μου ηταν πλακα( ατιμα γονιδια) και με βαριες πιεσεις οριζοντιο παγκο 3-6 καταφερα να φτιαξω στηθος" βεβαια ακομη θελει"

τελικα καταλαβα, οτι πρεπει να εναλλασεις οριζοντιο με επικληνη ανα περιοδους ως πρωτη ασκηση, ειδικα αν θελεις να δεις βελτιωση στο πανω μερος.

Για το κατω μερος κορυφη ειναι οι βυθισεις

Eυχαριστω φιλε procop θα δοκιμασω τ προγραμμα που μου ειπες. Μια απορια μονο για το cross over δισετ με βυθισεις, μου τ εξηγας λιγο

procop
27-03-14, 12:59
Κανεις cross over ( πατα στο youtube cross over chest exersice) αν δεν την ξερεις, και χωρις διαλλειμμα μπαινεις βυθισεις.ειναι απο τα καλυτερα δισετ για εμενα.
Ξεκουραζεσαι 1 λεπτο, και παλι το ιδιο!
Απλα στις βυθισεις πας να βγαλεις οσες περισσοτερες μπορεις.
Στο cross over βαλε λιγα κιλα, και στο κλεισιμο των χεριων να πιεζεις σαν να ποζαρεις για 2-3 δευτερα!