PDA

Επιστροφή στο Forum : ΞΑΦΝΙΚΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ - γυμναστηριο



Diana
30-03-14, 12:03
Καλημερα σε ολους, ειμαι 28 ετων κοπελα. Πριν 4 περιπου μηνες ζυγιζα 59 κιλα με υψος 1.64, μετα απο μια ξαφνικη φλεγμονη στο εντερο εχασα αρκετα κιλα πλεον ειμαι σημερα 53.5 και οπως ειναι ισως αναμενομενο υπαρχει ενα ειδος χαλαρωσης!
Πηγαινω γυμναστηριο τους τελευταιους μηνες η προπονηση μου ειναι ως εξης:
ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ωρες χορο σε σχολη (συγχρονο)
ΤΡΙΤΗ ΡΕΠΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ μια ωρα zumba και μια ωρα πιλατες
ΠΕΜΠΤΗ ΡΕΠΟ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ασκησεις με οργανα χωρισμενο σε μυικες ομαδες συνηθως παρασκευη κανω ΠΟΔΙΑ κ την επομενη παρασκευη ΣΤΗΘΟΣ -δικεφαλους
ΣΑΒΒΑΤΟ ασκησεις με οργανα ωμοι - πλατη -τρικεφαλοι

Ομως χρειαζομαι κυριως ασκησεις με βαρη πιστευω για συσφιξη τι προτεινεται στο προγραμα? να προσθεσω την τριτη και να κανω αστηθος -δικεφαλους αντι ανα δυο παρασκευες? η να σταματησω την τεταρτη την αεροβια και να ενταξω εκει ασκησεις με βαρη?

Young member
30-03-14, 12:30
θα μπορούσες να κάνεις 2-3 full body προπονήσεις την εβδομάδα και να είσαι οκ απλά θα πρέπει να έχουν μια δύο μέρες κενό μεταξύ τους σίγουρα.η αλλιώς τρίτη να έβαζες στηθος δικέφαλα πέμπτη η παρασκευή πλατη τρικέφαλους και σάββατο πόδια ώμους,βασικο ομως για να φυγει η χαλαρωση και γρηγορα ειναι η διατροφη

Diana
30-03-14, 12:40
Σε ευχαριστω για την απαντηση αυτο θα κανω θα προσθεσω μια μερα ετσι ωστε την εβδομαδα να κανω τρεις μερες ασκησεις με βαρη χωρισμενα σε ομαδες, γιατι το full body με κουραζει!
Οσο για την διατροφη λογω νηστειας δεν τρωω καθολου πρωτεινη σχεδον καταστρεπτικο αλλα μετα το πασχα φουλ κοτοπουλακια, αυγα και τα συναφη με την διατροφη δεν εχω θεμα (πειθαρχω) και προσεχω χιχι.

Young member
30-03-14, 12:44
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13660-%CE%9D%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE διάβαζε λίγο εδώ μήπως σε βοηθήσει με τη διατροφή μέσα στη νηστεία,καλά αποτελέσματα :welcome:

Diana
30-03-14, 13:11
Ενα ενδεικτικο προγραμμα διατροφης μου στην νηστεια ειναι
Πρωινο νιφαδες βρωμης με ξηρους καρπους και σταφιδες σε γαλα σογιας η μια φετα ψωμι του τοστ με φυστικοβουτηρο και μαρμελαδα κοκκινων φρουτων
Δεκατιανο μια μπανανα η λιγο παστελι
Μεσημεριανο επιλογη απο σπανακορυζο, φακορυζο, χταποδι με μακαρονι κοφτο, μυδοπιλαφο, γαριδομακαροναδα, σαλατα με ντακακια, κριθαρακι με μανιταρια και κοκκινη σαλτσουλα, αγκιναρες με αρακα και καροτο, ντολμαδακια γιαλαντζι κ.α. (ολα μαγειρεμενα εννοειται με ελαιολαδο)
Απογευμα κανα φρουτο η λιγα αμυγδαλα ψημενα γιατι τα αψητα ειναι ξενερωτα
Και το βραδυ τιποτα γιατι μετα το γυμναστηριο δεν πειναω .....

Αν βγω μεσα στην εβδομαδα για φαγητο τσακιζω χταποδακι ψητο σαλατες κ γιατι οχι και ντοματοκεφτε κ καλαμαρακια τηγανιτα κ πατατες!!! Ειπαμε νηστεια κ διατροφη αλλα οχι να τρωμε μονο ανοστα.