PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ SOS



giotis1988
06-04-14, 18:30
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΠΟΥ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΦΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΔΙΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΜΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΩΜΑ ,ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΡΟΣ -ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ.(ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΓΚΟΔΗ ΜΠΟΥΤΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΕΙΧΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΔΙΑ -ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ-ΚΑΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΓΚΟΥ!!!)

***Γραφε με μικρούς χαρακτήρες, είναι κανόνας του φόρουμ.Μοds Team***

Young member
06-04-14, 18:59
καλησπέρα γιατί εφόσον δεν είχες προηγούμενη εμπειρία μπήκες σε ένα τέτοιο δύσκολο πρόγραμμα 5 ημερών;ανέβαζε αν θες ανέβαζε το πρόγραμμα σου ώστε να γίνουν παρατηρήσεις.για τα μπούτια και το πρήξιμο δεν μου έχει τύχη ούτε το έχω ξαναδιαβάσει πουθενα :?

ArgoSixna
06-04-14, 20:16
Εγω τυχερό θα σε χαρακτηριζα :P

giotis1988
06-04-14, 20:17
καλησπέρα γιατί εφόσον δεν είχες προηγούμενη εμπειρία μπήκες σε ένα τέτοιο δύσκολο πρόγραμμα 5 ημερών;ανέβαζε αν θες ανέβαζε το πρόγραμμα σου ώστε να γίνουν παρατηρήσεις.για τα μπούτια και το πρήξιμο δεν μου έχει τύχη ούτε το έχω ξαναδιαβάσει πουθενα :?

ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΚΥΚΛΙΚΗ ΤΡΙΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ Η POWERPLATE.

***Γραφε με μικρούς χαρακτήρες, είναι κανόνας του φόρουμ.Μοds Team***

jam
06-04-14, 20:17
εισαι απο την εξερεσεις μπορω να πω , ποιος αλλος δεν θα ηθελε ποδια :shock:

TRIANTAFYLLOU
07-04-14, 03:14
κάθε άνθρωπος έχει τα σημεία που βάζει πιο εύκολα κιλα άλλος έχει αδύνατα πόδια άλλος χοντρά , απλα το ΄δεχετε γιατι αυτές είναι οι προδιαγραφές του και αυτο δεν αλλάζει , αυτός που δεν θέλει να πάρουν τα πόδια του απλα δεν τα γυμνάζει με βάρη βαρια γιατι αυτα είναι κατ εξοχήν που βοηθάνε στην ανάπτυξη ποδιών αλλα και ολοκλήρου του σώματος

μια λύση είναι βάρη στον κορμό ώστε να αναπτυχθεί και να έρθει σε συμμετρία με το κάτω σώμα , επίσης κάποιοι βάζουν στα πόδια αλλα δεν σημαίνει ότι είναι μύς αλλα βάζουν λίπος και νερά περισσότερο απο ότι στο πάνω μέρος τούς σώματος , κατι παρόμοιο με τον σωματότυπο των γυναικών που βάζουν πόδια και περιφέρεια

απο κεί και πέρα με προγράμματα αιθουσών μπορεί να πρηστούν λίγο στην αρχή αλλα ώς εκεί αν είναι λιπαρα τότε η λύση είναι η δίαιτα ,δεν γίνετε να κάνει ένας άντρας αεροβική η τα χορευτικά που κάνουν οι γυναίκες στις αίθουσες και να μεγαλώσουν υπερβολικά , με τα βάρη ναί , καί για να αλλάξει κάποιος τις προδιαγραφές του μόνο αν ξαναγενηθεί

εδω βλέπουμε ποδοσφαιριστές που ενω κάνουν όλοι την ίδια προπόνηση άλλοι άχουν ποδάρες και άλλοι ποδαράκια , είναι θεμα προδιαγραφών

Fataoulas
07-04-14, 09:53
Εγω τυχερό θα σε χαρακτηριζα :P


Σωστος ο Παντελης. Και για να μην ειναι πιο μπερδεμενος ο topic starter, να πουμε οτι (συνηθως) τα ποδια παιρνουν πιο δυσκολα σχετικα με αλλες μυικες ομαδες, γι'αυτο και αρκετοι τα γυμναζουν και 2 φορες τη βδομαδα.

Αν λοιπον δε τα γυμναζεις αλλα αυτα παιρνουν ογκο, μη το πεις ουτε του παππα ;)

giotis1988
07-04-14, 18:54
Δεν κανω βαρη στα ποδια καθολου και ο σωματοτυπος μου δεν δικαιολογει τα χοντρα ποδια αυτο ειναι το προβλημα μαλλον πρεπει να προσεξω απο οσα καταλαβα την διατροφη πιο πολυ διοτι ειχα λιπος στα ποδια (αν και λεπτα)!ευχαριστω παντος ολους για τισ απαντησεις!!!

TRIANTAFYLLOU
07-04-14, 19:20
γι αυτο το ανέφερα επειδη την ψιλιάστηκα τη δουλειά , ότι ο όγκος ο παραπάνω είναι λίπος και νερα που μαζεύονται και δείχνουν πιο ογκώδης , αυτο μόνο με διατροφή διορθώνετε και μείωση λίπους
αλλα σε μερικούς τα πόδια παίρνουν πολύ εύκολα και με μια προπόνηση την εβδομάδα , δεν παίρνουν μόνο σ αυτούς που δεν τα ζορίζουν και σε αυτούς που κάνουν υπερβολές στην προπόνηση

Billys51
09-04-14, 22:58
φιλε καταρχας τζαμπα αγχωνεσαι και στενοχωριεσαι..απο οτι φενεται εχεις καλα γεννετικα στα ποδια και "αρπαζουν" ευκολα.Καλο ειναι αυτο οχι κακο.Αν βλεπεις ομως καποια ασυμμετρια κ ξεφευγει πολυ το πραγμα μπορεις ειτε να μην τα γυμναζεις ειτε να τα γυμναζεις με πολυ λιγοτερα κιλα ισα ισα να μην μενουν εντελως αγυμναστα δηλαδη ειτε να τα γυμναζεις με κανονικα κιλα 1 φορα στις 2-3 εβδομαδες.. :thumbup:

totis
10-04-14, 00:31
Ειναι καθαρα θεμα διατροφης.....και εμενα το πιο ευκολο σημειο που μπορω να παρω ογκο ειναι τα ποδια,οταν δεν προσεχω την διατροφη μου αρχιζω και παιρνω αρκετο ογκο στα ποδια,η γυμναστικη στα ποδια δεν μπορει να επηρεασει τοσο,εγω για παραδειγμα κανω πολυ δυνατο προγραμα στα ποδια και ειμαι μια χαρα,θα σε συμβουλευα να φτιαξεις την διατροφη σου και ποδια μην σταματησεις να κανεις, ειναι το μισο σωμα,ειναι ολη η βαση,οσο δυνατος και να εισαι επανω αν δεν εχεις δυνατα ποδια με ενα σπρωξιμο εχεις φυγει...Τωρα για τον πολυ ογκο στα ποδια και εμενα δεν μου αρεσει δειχνεις χοντρος και οταν ντυθεις δεν δειχνουν ωραια τα παντελονια πανω σου......