PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ .ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ?



GEORGENIG
09-04-14, 22:35
Γεια σας !!!!!
Θέλω να ακολουθήσω ένα πρόγραμμα γυμναστικής για καύση λίπους ( εκτός από τα αερόβια ).
Διάβασα σε ένα επώνυμο περιοδικό ότι το παρακάτω πρόγραμμα θα με βοηθήσει.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ : Είμαι 80 κιλά 181 ύψος 17 χρόνων

'ΜΕΡΑ Α'
Burpees με Aλμα
Προβολή με Περιστροφή
Ελξεις
Εκρηκτικές Κάμψεις
Κίνηση Ξυλοκόπου με Αλτήρα
Σχοινάκι

'ΜΕΡΑ Β'
Κίνηση Σκιέρ με Αλτήρες
Ισορροπία με Αλτήρες στο Ενα Πόδι
Ανάποδη Κωπηλατική
Πιέσεις Ωμων με Αλτήρες
Χειροπερπάτημα σε Στεπ
Σχοινάκι

Οι οδηγίες είναι να κάνω εναλαξ τις 2 προπονήσεις με μια μέρα ξεκούραση ανάμεσα . Εκτέλεση άσκησης για 20 δευτ και 40 δευτ ξεκούραση . Εκτελουντε κυκλικά
για 4-6 set.

Είναι καλό το πρόγραμμα για τον σκοπό μου, αν ναι μπορώ να αλαξω τις έλξεις με κάποια άλλη άσκηση γιατί δν έχω μονόζυγο στο σπίτι ( θα γραφτώ γυμναστήριο
με τα τις πανελλαδικές δλδ σε 2 περίπου μήνες ) ? Αν όχι έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό πρόγραμμα ?

Ευχαριστώ πολυ :P

GEORGENIG
11-04-14, 17:07
Καμια απαντηση ; :-(

Dakonblackblade
13-04-14, 22:17
Αν πριν δεν έκανες τίποτα και τώρα κάνεις αυτό το πρόγραμμα , σου αρέσει και το κρατήσεις , σίγουρα θα δεις διαφορά.

GEORGENIG
13-04-14, 23:01
Πριν εκανα καποιες ασκησεις μονο με βαρακια μιας και δν μπορω να γραφτω ακομα στο γυμν. Αεροβια δν κανω γιαυτο και θελω ενα προγραμμα που να προσθετει την καυση λιπους . Υπαρχουν αλλες καλητερες ασκησρις για καθση λιπους στο σπιτι χωρις οργανα ?

Dakonblackblade
14-04-14, 10:58
Πολλά πράγματα βοηθάνε , αν θες να προσθέσεις και κάτι άλλο στην προπόνησή σου, κάθε μέρα 50 έλξεις. Από το πρωί μέχρι το βράδυ. Όσες θες τη φορά. Απλά να έχεις ολοκληρώσει 50 έλξεις σωστές.

GEORGENIG
14-04-14, 14:31
Σε ευχαριστω πολυ φιλε. Καλες γυμναστικες να εχουμε :)