PDA

Επιστροφή στο Forum : Τραβηγμα στην πλατη



sAVAZz
18-04-14, 19:45
καλησπερα ηλπιζα να μην γραψω ποτε σε αυτο το θεμα αλλα ηρ8ε η ωρα....κανοντας χθες αρσεις θανατου στο 3ο σετ και ενω τα κιλα ηταν σχετικα ευκολα για μενα στην αρχη της προσπαθειας αποσυντονιστηκα γτ δεν με εβλεπα στον κα8ρεφτη και ενω τα ανεβαζα ενιωσα αρκετο πονο σαν τραβηγμα 8α το ελεγα στο σημειο που βλεπετε στην φωτο παρακατω ...αμεσως με το που γυρισα σπιτι εβαλα το εμπλαστρο και σημερα ημουν αρκετα καλα...παω να παι3ω ωμους ολα κοβλε...φτανω τελευταια ασκηση να κανω shrugs και απλα εκλαψα απο τον πονο...τα παρατησα πηγα για κοιλιακους με το που ξαπλωσα παλι πονοι....παρατηρησα οτι οταν περπαταω ισιος με ψηλοποναω ενω οταν καμπουριαζω η σκυβω χωρις να κραταω την πλατη ευθεια παλι δεν ποναω τοσο....καμια αποψη πριν παω στον γιατρο την δευτερα???

82665
82666

jam
19-04-14, 01:17
περααστικα φιλε Σαββα !
Οπως βλεπω στην φοτο λογικα μυικο θα ειναι , δεν θα ελεγα σπονδυλικη στηλη , δισκους κτλ παρολαυτα με αρσεις θανατου θα περιμενα να δω το σημειο στο κατω μερος της πλατης , ραχιαιους , παρα εκει που φενετε να εχεις εμπλαστρο . Μετα την επισεψη στον γιατρο ενημερωσε μας :thumbup:

niksamaras
19-04-14, 01:21
Αν και διαγνωση με ιντερνετ δεν γινεται, εγω θα πονταριζα σε θλαση στον πλατυ ραχιαιο. Εαν ειναι ο πονος πολυ κοντα στην σπονδυλικη στηλη (1-2 εκατοστα) μπορει να ειναι και ριξη της εκφυσης του πλατυ ραχιαιου. Ολα αυτα ομως, ειναι θεωριες. Πηγαινε στον γιατρο την δευτερα και ενδεχομενως να σου γραψει μια μαγνητικη. Περαστικα!

dreamer n` warrior
19-04-14, 02:11
Βασικά ξεκούραση και αποχή από τις προπονήσεις μέχρι να φύγει ο πόνος.Μην ρισκάρεις να προπονηθείς αν δεν έχει φύγει ο πόνος.
Εννοείται επίσκεψη σε γιατρό.

NikosSav
19-04-14, 02:53
απο το πολύ το crouch είναι

sAVAZz
19-04-14, 12:11
Αν και διαγνωση με ιντερνετ δεν γινεται, εγω θα πονταριζα σε θλαση στον πλατυ ραχιαιο. Εαν ειναι ο πονος πολυ κοντα στην σπονδυλικη στηλη (1-2 εκατοστα) μπορει να ειναι και ριξη της εκφυσης του πλατυ ραχιαιου. Ολα αυτα ομως, ειναι θεωριες. Πηγαινε στον γιατρο την δευτερα και ενδεχομενως να σου γραψει μια μαγνητικη. Περαστικα!



πηγα στο φυσικο8εραπευτη μου ειπε το ιδιο για θλαση/τραβηγμα....αποχη για 3-4 μερες και 8α υποχωρησει λογικα απο μονο του...μου ειπε να μην βαλω ουτε αλοιφες ουτε εμπλαστρα τπτ....παντως ειναι αρκετα πιο πανω απο την σπονδυλικη στηλη και αυτο ειναι το καλο

liveris
19-04-14, 12:39
περαστικα ρε..καλο ζεσταμα οταν ξεκινησεις παλι..:welcome:

sAVAZz
19-04-14, 12:45
μα μου φορανε σορτσακια απο τωρα και ε3ω βρεχει τι να σου κανει το ζεσταμα!

liveris
19-04-14, 12:48
:rolf: σωστο κ αυτο..:P