PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειμαι 12 χρονων και χειαζομαι τις συμβουλες σας για προγραμματα



rambo1
10-05-14, 09:11
Γεια σας ειμαι 12 χονων. Εχω λιγη εμπειρια απο γυμνααστικη αλλα θα ηθελα την γνωμη καποιων ειδικων.Θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε να γινω καλυτερος με ενα προγραμμα γυμναστικης. Να τωρα το προγραμμα μου και θελω να το σχολιασεις.

Δευτερα
Στηθος και Ραχη
Push-up 10*5 ( οχι οι γυναικιες)
Wide push-up 10*5
Push -up 10*5 ( για πανω στηθος)
Decline push -up(με γονατα)
Ραχιαιους 200

Τριτη
Χερια
Bicep-curls 3*20(κανω ως μισο biceo-culs ως στο στηθος)
Bicep-curls 3*20( κανω bicep-curls ολοκληρο ως τα πιδια)
Ομους 3*30
Tricep extension 3*20
Τρικεφαλα 3*20
Ολα 2 φορες

[Τεταρτη
Ποδια
Lunges 3*2*35(για καθε ποδι)
Squat 2*75
Jumping jucks 5*10
Calf raises 3*30 (για καθε σταση)

Πεμτη
Το ιδιο με τη Δευτερα


Παρασκευη
Το ιδιο με την Τριτη

Το Σαββατο το ιδιο με την Τεταρτη
Την Κυριακη ξεκουραση

Γεια σας πως σας φαινεται καλο η μου προτεινεται κατι καλυτερο;
Επισης θα σας στειλω και φωτογραφιες να τες δειτε . Σας παρακαλω σχολιαστε μου τα παντα . Ευχαριστω

rambo1
10-05-14, 09:23
Γεια σας ειμαι 12 χονων. Εχω λιγη εμπειρια απο γυμνααστικη αλλα θα ηθελα την γνωμη καποιων ειδικων σαν εσενα. Θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε να γινω καλυτερος με ενα προγραμμα γυμναστικης. Να τωρα το προγραμμα μου και θελω να το σχολιασεις. Αν νομιζετε οτι δεν μου κανει και μου προτεινεται κατι αλλο απλως πεστε το
Δευτερα
Στηθος και Ραχη
Push-up 10*5 ( οχι οι γυναικιες)
Wide push-up 10*5
Push -up 10*5 ( για πανω στηθος)
Decline push -up(με γονατα)
Ραχιαιους 200

Τριτη
Χερια
Bicep-curls 3*20(κανω ως μισο biceo-culs ως στο στηθος)
Bicep-curls 3*20( κανω bicep-curls ολοκληρο ως τα πιδια)
Ομους 3*30
Tricep extension 3*20
Τρικεφαλα 3*20
Ολα 2 φορες

[Τεταρτη
Ποδια
Lunges 3*2*35(για καθε ποδι)
Squat 2*75
Jumping jucks 5*10
Calf raises 3*30 (για καθε σταση)

Πεμτη
Το ιδιο με τη Δευτερα


Παρασκευη
Το ιδιο με την Τριτη

Το Σαββατο το ιδιο με την Τεταρτη
Την Κυριακη ξεκουραση

Παιδια πως σας φαινεται καλο η μου προτεινεται κατι καλυτερο;
Επισης θα σας στειλω και φωτογραφιες να τες δειτε . Σας παρακαλω σχολιαστε μου τα παντα . Ευχαριστω

Dakonblackblade
10-05-14, 15:32
Έχω μια καλύτερη πρόταση. Γράφεσαι για πάλη, στα 20 σου, θα είσαι πιο καλοσχηματισμένος, δυνατός, μαχητικός και με όγκο , από το 90% από εμάς εδώ μέσα.

billy89
10-05-14, 16:48
Συμφωνώ... σ αυτή την ηλικία καλύτερα κάποιο ομαδικό πρόγραμμα με προπονητή να σε έχει από κοντά και να σου δείχνει.

TRIANTAFYLLOU
10-05-14, 17:35
Να σας ρωτησω κατι; Οι πρωτεινες και οι κρεατινες κανουν για μικρους ηλικιας12-14 οπως εγω;Αφου αυτα σου δινουν επιπλεον θρεπτικα συστατικα γιατι δεν τα συστεινεται;

τα παιδια στην ηλικία των 12 και πιο πάνω εκείνο που πρέπει να εστιάζουν είναι η σωστη διατροφή και αυτη τούς καλύπτει, τίποτε άλλο δε χρειάζετε και όταν κάνουν αθλητισμό η πρωταθλητισμό κάποια απλα συμπληρώματα όπως μια πολυβιταμίνη η μια πρωτείνη και πολύ είναι .
Εδώ λέμε τρώμε τροφες με συντηριτικά επεξεργασμένες να βάλουμε και τα συμπληρώματα μέσα , τότε φυσική τροφή τι θα τρώμε , μην ακούτε μπούρδες σ αυτη την ηλικία χρειάζετε σωστη υποδομή και βελτίωση όσο δυνατόν της διατροφής ώστε να γίνει τρόπος ζωής και τα συμπληρώματα πιο πολύ στην ιδέα είναι παρα στην ουσία , εκτός κάποιων απλων βασικών που προανέφερα και εκείνα με μέτρο

rambo1
10-05-14, 19:34
Ενταξει. Απλως και οταν τρωως σπιτικι φαγητο και δεν εξασκησε θα βαλεις κιλα . Επειδη οι μητερες οταν τα παιδια τους ειναι μικρα τους ταιζουν συνεχως

grtech
10-05-14, 19:59
Φίλε, μην ανοίγεις ίδια θέματα σε διαφορετικές ενότητες, είναι ενάντια των κανόνων του φόρουμ και φώτο μπορείς να αναρτήσεις μόνο στο θέμα που ήδη έχεις δημιουργήσει και έχει εγκριθεί 12 χρονων προοδος! (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?27946-12-%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82%21) στην ενότητα με τις φώτο.

Alexander123
25-05-14, 13:32
12 χρονων??? γραψουμε μπαλα,ποδοσφαιρο,στιβο,παλη, κατι ....;)