PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόνος πάνω από τους αγκώνες



mike87
10-05-14, 09:53
ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΑ ΠΛΕΥΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΚΩΝΕΣ.... ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΧΕΡΙΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΞΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΥΡΟ Η ΚΑΜΙΑ ΤΕΝΟΝΤΙΤΙΔΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟ. ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?:banghead:

Feygatos...
10-05-14, 19:11
Εκει είναι επικονδυλίτιδα νομίζω, τοχω χρονια πλέον δεν το ψάχνω. Μέπιασε πριν 3 χρονια που ζορισα πολύ στο δικέφαλο και έκανα ύπερβολικά αργή αρνητική. Απο κει επισης περνάει και το νευρο για το μικρό δαχτυλάκι του χεριου. Δες μήπως μουδιάζει το βραδυ σε λίγο καιρο. Εγω μιας κ αποτι καταλαβα δεν μπορουσα να κανω κ πολλά, το άφησα αλλες εποχες πονάει πολύ άλλες λίγο. Πιο πολύ ποναει τωρα στις πιεσεις πάγκου και ώμου οταν βρίσκεται η μπάρα χαμηλά. Δεν ειμαι γιατρος, αλλά αμα βγάλεις άκρη ή μάθεις τπτ αλλο ενημέρωσε μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mike87
10-05-14, 21:27
επικονδυλίτιδα όμως δεν είναι κάτω από τον αγκώνα??? εμενα ειναι απο πάνω. εγώ βασικά τώρα δεν βάζω κιλά, ελάχιστα κιλά και superset... συνήθως πονάω μόλις ξυπνήσω και όταν δεν είμαι στο gym. οπως κάθομαι με πιάνει. απελπισία!!!!

Feygatos...
11-05-14, 21:27
Και εμένα πανω απτο αγκωνα, έσω κεφαλη τρικεφαλου. Αλλα νμζ επικονδυλίτιδα μου χε πει ένας γιατρος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mike87
12-05-14, 07:59
οκ. ισως κάνω ακόμα μια προσπάθεια με τους γιατρούς και ενημερώνω...

morbit_killer
12-05-14, 12:50
ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΑ ΠΛΕΥΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΚΩΝΕΣ.... ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΧΕΡΙΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΞΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΥΡΟ Η ΚΑΜΙΑ ΤΕΝΟΝΤΙΤΙΔΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟ. ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?:banghead:

αργινίνη , βιταμίνη Ε 400iu, NEYROBION φαρμακείου ενέσιμο (Β1,Β6,Β12) βιταμίνες σε ενέσιμη μορφή ,κολαγόνο τύπου 3 και θα δείς βελτίωση , εγώ που σου τα γράφω έχω τραυματιστεί 5 φορές και τελευταία στόν ώμο υπερακάνθιο με την παραπάνω αγωγή είδα αποτέλεσμα ορατό!! μη με ρωτάς πως τη βρήκα , πάντως δεν μου την έγραψε κανένας γιατρός !! αν και πήγα σε διάφορους , και το μόνο που ήθελαν ήταν η επίσκεψη (40ε ) !!!

mike87
13-05-14, 14:10
παίρνω αργιρίνη, πολυβιταμίνες, omega3, και arthoguard σε υγρή μορφή. χθες, αν και αργησα καμιά βδομάδα ξεκίνησα πάγο 4 φορές την μέρα μαζι με voltaren...
κάνουν τπτ αυτά?

Nive
13-05-14, 15:06
Αφήστε τα μπακαλίστικα και πήγαινε σε ορθοπαιδικό!!!
Τι πάει να πει πάρε αυτά και θα δεις βελτίωση...? Και αν δει βελτίωση αλλά είχε θέμα και του κάνει αποφυσίτιδα( ένα απλό παράδειγμα)...ή μερική ρήξη αν είναι κάτι πιο σοβαρό, θα πάρεις εσύ την ευθύνη φίλε μου και θα του πληρώσεις νοσήλια κλπ?
Και να ξέρεις πως δεν στα λέω ούτε κακοπροαίρετα ούτε με δόλο...φιλικά στα λέω γιατί σε εσένα μπορεί να δούλεψαν αλλά αυτά δεν είναι παιχνίδι.
Πιο πολύ τα βάζω όμως με το παιδί που έχει το πρόβλημα...τι σημαίνει `΄`ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ΄΄.... κάτσε τότε να πονάς και μακάρι να μην αναγκαστείς να πας!! ``ΑΥΤΑ ΠΑΙΡΝΩ...ΚΑΝΟΥΝ΄΄?? Ρε παιδιά σοβαρευτείτε... :unsure:


Δεν θα σου πω την γνώμη μου...απλά ο αναφερόμενος πόνος σου μπορεί να είναι τενοντίτιδα τρικεφάλου-έσω επικονδυνίτιδα αγκώνα ή αλλιώς παρατροχηλίτιδα αγκώνα-κάκωση ή τενοντίτιδα των καμπτήρων του καρπού και άλλα.

Πήγαινε σε γιατρό φίλε... :thumbup:

y.g. αυτά που ξεκίνησες θα βοηθήσουν αν βάλεις μέσα και ξεκούραση. Προσωπικά θεωρώ λάθος να φορτωνόμαστε αντιφλεγμονόδη χωρίς διάγνωση.

mike87
14-05-14, 07:58
φιλε μου δεν πάω σε γιατρό γιατί παλιά όταν είχα το ίδιο πρόβλημα πήγα σε πολλούς γιατρούσ... μου είχαν πει ότι είχα τενοντίτιδα, χαλαρές αρθρώσεις, ρήξη τρικέφαλου, λύκο, ολένια νευρίτιδα.... ποιόν από όλους να ακούσω??? εσύ θα πήγαινες ξανά???? έκανα και MRI... τπτ!!!

Feygatos...
14-05-14, 17:38
Και γω μια απτα ίδια. Δν εβγαλα ποτε άκρη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nive
15-05-14, 14:48
Κατάλαβα...ό,τι να`ναι,όπως να`ναι και έξω από την πόρτα. :unsure:
Βρες έναν αθλητίατρο και πήγαινε. Θα πληρώσεις την επίσκεψη αλλά θα μάθεις ακριβώς και όχι στο περίπου.
Τι πάει να πει ρήξη τρικεφάλου ξέρεις? Μάλλον εσύ γιατί να ξέρεις? Αυτός που σου το είπε έπρεπε να το σκεφτεί μάλλον περισσότερο,χωρίς να το ΄παίζω ξερόλας και φωτεινός παντογνώστης. ;) Σίγουρα ο γιατρός είναι γιατρός και ξέρει περισσότερα από εμένα, αλλά στο τέλος όλοι κρινόμαστε. :thumbup:

Με παγοθεραπεία-ΜΣΑΦ-ξεκούραση και ίσως ένα ναρθηκάκι, πιστεύω θα δεις βελτίωση αλλά και πάλι πας στα τυφλά και στο περίπου. Την γνώμη μου σου λέω, εσύ ξέρεις τι θα κάνεις στο τέλος. Αν αποφασίσεις να πάρεις ΜΣΑΦ να φροντίσεις να τελειώσεις τον κύκλο (συνήθως 10 ημέρες) και όχι μόλις δεις βελτίωση να τα παρατήσεις και να πλακωθείς στα βάρη γιατί πας για υποτροπή.

Καλή δύναμη. ;)

mike87
15-05-14, 17:33
πέζει να λέω και μ@@@κίες αλλά στο προηγούμενο gym που πήγαινα έκανα σάουνα 2 φορές την εβδομάδα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα χέρια μου με υποτροπές και τέτοια. χτες πήγα ξανά σε αυτό για δοκιμάσω. έκανα σάουνα, και μέτα παγωμένο ντους.... ένιωθα πολυ καλύτερα μετά. δεν ξέρω αν κατά κάποιο τρόπο χαλαρώνουν τπτ οι μυς εκεί μέσα ή αν ειναί η ιδέα μου. υπαρχεί περίπτωση να βοηθάει????:unsure:

mike87
15-05-14, 17:51
ξέρω και απόρησα όταν μου το είπε, αλλα λέω γιατρός είναι :P

amplaxoublis
10-06-14, 15:12
Καλησπερα παιδια! Προσφατα και μενα με επιασαν τσιμπηματα στον αγκωνα απο τα δικεφαλα κυριως στην αρνητικη κινηση! Δεν με ποναει πολυ βεβαια .. Εχετε να μου προτεινετε κατι αυτοι που επαθαν το ιδιο με εμενα , για να μην τρεχω απο τωρα σε ορθοπαιδικους τζαμπα..