PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικά χαρακτηριστικά και παράθεση εξετάσεων / πόνος στις γάμπες



kiwi1983
09-08-14, 18:22
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για κάποια συμπληρώματα και θα ήθελα να σας αναλύσω λίγο το πρόγραμμα μου και θα παρουσιάσω τις τελευταίες εξετάσεις αίματος και ούρων μου όπως και κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζω και θελω να μου πείτε την γνώμη σας και αν πρέπει να επισκευτώ καποιον γιατρό διατροφολόγο.

Η ηλικία μου είναι 31 ετών , 1.81 και 78 κιλά , γυμνάζομαι εδώ και ένα χρόνο εντατικά προσπαθώ να πηγαίνω 2 με 3 φορές γυμναστήριο και γυμνάζω 2 μυικές ομάδες κάθε φορά επίσεις τις μέρες που δεν πάω γυμναστήριο συνήθως πηγαίνω στη θαλασσα για κολύμπι καθώς και το χειμώνα .

Δουλεύω κάθε μέρα το πρωί για 5 ώρες με πάρα πολύ ένταση και ομολογώ δεν με πειράζει το αντίθετο μάλιστα θα έλεγα.

Απο φάρμακα παίρνω δόση συντήρησης 20mg εσιταλοπράμη (αντικαταθλιπτικό) .

H διατροφή μου είναι τουλάχιστον 5 μέρες κυρίως μοσχάρι και πατάτες / κριθαράκι + κανενας μουσακάς και ψάρι της υπόλοιπες 2 (λατρεύω το κρέας και δεν το βγάζω από την διατροφή μου με τιποτα)
επίσης σε κάθε μεσημεριανό υπάρχει σαλάτα μαρουλι, τομάτα παρμεζάνα ξύδι και μπιρα κόκκινη και ψυχα άσπρο ψωμί επίσεις δεν πίνω καθόλου καφεΐνη και απο αλκοολ μόνο μπίρα κόκκινη .

Πρωινό δεν προλαβαίνω να φάω μόνο καμιά μπανάνα στα πεταχτά και πολύ νερό εν ώρα εργασίας.

τα άλλα 2 γευματα συνήθως είναι τόστ και κρέπες αλμυρές με καλαμπόκι και κοτόπουλο και αρκετό ταμπασκο

Συμπληρώματα :
πριν το γυμναστήριο νερό με μαλτοδεξτρινη και μετά whey με δεξτρόζη.
+ 1 powerade

Πολυβιταμίνη έχω δοκιμάσει της Natural Plus Source of life και απογοητεύτηκα τζάμπα τα 70 ευρώ.. απο τότε δεν ξαναδοκίμασα ποτέ ακόμα έχω το μπουκαλάκι άλλα σκέφτομαι τις Anavite.
Εχω επίσης krill oil που δεν χρησιμοποιώ, ώρα να το ξαναρχίσω..

τα Προβλήματα τώρα πονάνε οι γάμπες μου απο πίσω και απο πλάγια λόγο ορθοστασίας και άσκησης λογικά ειδικά όταν σκύβω και βάζω δύναμη να σηκωθώ εκεί νιώθω πόνο, το πρόβλημα αυτό το έχω περίπου 3 μήνες.
Παραθέτω τις τελευταίες μου εξετάσεις αιματος και ούρων μου μου έγραψε φίλος γιατρός και με εξέτασε , το cpk και το ουρικό οξύ είναι σε τιμες φυσιολογικές και δεν επιφέρουν πόνο η πρίξιμο στα καλάμια ούτε και έχω.

Θα με βοηθούσε κάποιο συμπλήρωμα β αλλανίνης η κάποιο zma πιστευετε;
Προτίνετε και καμιά αλοιφή (τώρα είμαι με sport-gel σε καθημερινή βάση)
υπάρχει περίπτωση να είναι ψυχοσωματικός πόνος;

864188641686419864208641786417