PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυμναστήριο στη Θεσσαλονίκη



Σελίδες : 1 2 [3]

panakos
08-10-12, 14:39
Ερώτηση κρίσεως.

Βρήκα προσφορά στο ιντερνετ από τα site με κουπόνια κτλ, 160 τον χρόνο. Σε περίπτωση που κλείσει όμως λεφτά δεν παίρνεις πίσω, σωστά; Γιατί μια άποψη που έχω ακούσει είναι ότι η ιστορία με τις προσφορές γίνεται για να μαζεψουν χρήματα και μετά το κλείνουν το μαγαζί.

αν γινει αυτο πηγαινε με φορτιγακι και παρτου ολα τα οργανα!!πουλα τρελλα κοινως!!!!:thumbup::thumbup:

AnidaiosGR
10-11-12, 18:16
παιδιά έχουμε κάτι καλύτερο εν γνώση πλέον ?

Ξέρω μόνο για τα

* Espace
* Life (χαριλαου)
* Gymnasium (στο εμπορικο κεντρο)

Απλά τώρα μαζεψα τα λεφτα για πακετο, και μπορω νατα διαθεσω.

Γνωριζει κανεις ?

gym
11-11-12, 00:05
διαβασε λιγο το θεμα....για ποια περιοχη ψαχνεσαι ακριβως?

AnidaiosGR
11-11-12, 10:51
διαβάζω τις 4-5 τελευταίες σελίδες, αλλά τίποτα.

Βρίσκομαι κέντρο κυρίως κοντά στο καυτατζόγλειο,ξέρω εδώ γύρω δεν έχει τίποτα.

Αλλά δεν έχω πρόβλημα θα πηγαίνω με αμάξι/ μηχανή όπου και εάν είναι :) Αρκεί να είναι κοντά , όχι πχ κρήνη ! :)

gym
11-11-12, 11:03
διαβάζω τις 4-5 τελευταίες σελίδες, αλλά τίποτα.

Βρίσκομαι κέντρο κυρίως κοντά στο καυτατζόγλειο,ξέρω εδώ γύρω δεν έχει τίποτα.

Αλλά δεν έχω πρόβλημα θα πηγαίνω με αμάξι/ μηχανή όπου και εάν είναι :) Αρκεί να είναι κοντά , όχι πχ κρήνη ! :)

εδω υπαρχει ενας νεος χωρος με επαγγελματιες μεσα....τσεκαρε το αν θες http://crossfit16.gr/

δεν ειναι ακριβως ωραιοκαστρο...δεν μπαινεις καν μεσα...ειναι στα ορια ευκαρπιας εκει καπου ....μετα τα δηβελλια η στροφη μεσα....εχει χαρτη δες...

AnidaiosGR
11-11-12, 11:23
κατάλαβα , μου πέφτει αρκετά μακρυά .

Αν και δεν θέλω να ασχοληθώ με το cross-fit

για τα 3 γυμναστηρια που ειπα,δεν γνωριζει κανεις τιποτα ?

gym
11-11-12, 11:26
κατάλαβα , μου πέφτει αρκετά μακρυά .

Αν και δεν θέλω να ασχοληθώ με το cross-fit

για τα 3 γυμναστηρια που ειπα,δεν γνωριζει κανεις τιποτα ?

πηγαινε life...και μεγαλο καθαρο κ καλη τιμη σε σχεση με τα αλλα....

drade
11-11-12, 21:35
Μην χάνεις τον χρόνο σου πήγαινε στο Life. Το κέντρο δεν έχει καμία μα καμία αξιόλογη πρόταση πόσο μάλλον κάτι αντίστοιχο.

fxovios
14-11-12, 19:17
για το underground gym στην αγίου δμητρίου τι λέτε; καλό είναι; τιμές;

a-mad
16-11-12, 15:24
για το underground gym στην αγίου δμητρίου τι λέτε; καλό είναι; τιμές;

ειχα παει μια βολτα εκει μ φανηκε σχετικα μικρο αλλα απο εξοπλισμο ηταν πολυ καλο,τωρα απο τιμες νομιζω το 12μηνο το ειχε στα 210+10ευρο η εγγραφη

drade
17-11-12, 17:37
Το δοκίμασα το Underground σήμερα. Θα έλεγα ότι μου φάνηκε πολύ αξιόλογο Γυμναστήριο (με βάση την μία και μοναδική προπόνηση που έχω κάνει μέχρι στιγμής) με υπερπλήρη εξοπλισμό που δεν συναντάς σε πολλά γυμναστήρια. Επιπλέον, παρόλα που είναι υπόγειο είναι ψηλοτάβανο και με καλό εξαερισμό - βέβαια δεν είχε και πολύ κόσμο σήμερα δίοτι είναι Σάββατο. Δεν ξέρω πόσο κόσμο έχει τις καθημερινές και δυστυχώς δεν ανοίγει καθόλου τις Κυριακές. Οι τιμές νομίζω πως είναι 55€ ανά μήνα, το τρίμηνο είναι στα 109€ με 6€ εγγραφή όποιο πακέτο και να διαλέξεις (για ετήσιο δεν ρώτησα).

Παρόλα που είναι λίγο μακρυά για αυτούς που μένουν κοντά στην παραλία (οπότε πηγαίνουν Gymnasium ή Πρότυπο) απ'όλα που δοκίμασα τον τελευταίο καιρό μου φάνηκε μακράν το καλύτερο και πρέπει να είναι το καλύτερο του 'ευρύτερου' κέντρου.

Noisia
23-11-12, 18:08
Κάποιος που να ξέρει γυμναστήρια στην Περαία;
Πήγα σε ένα δίπλα στην παραλία και ζητούσε αρκετά (λογικό αφού έχει μπροστά την θάλασσα και έχει και bar).
Το new life όπως είπε κάποιος πιο πριν, τι τιμές έχει το 12μηνο;
Επίσης παίζει τίποτα άλλο που να μην ξεφεύγει από Περαία;
Έχω ψάξει παντού στο νετ και βρίσκω μόνο το new life.

salonica
27-11-12, 13:21
Xerete kanena sideradiko panw sth lagada h genika kapou dytika?to BODY AND MIND pou kont peftei?Sorry gia ta greeklish alla mphka apo laptop

salonica
27-11-12, 13:25
Gia to underground san gym exei sxedon ta panta apo mhxanhmata kai exei kai power rack.An sas aresei san xwros metraei.H vlakei einai oti exei eggrafh an 8ymamai kala.

billy89
27-11-12, 13:28
Xerete kanena sideradiko panw sth lagada h genika kapou dytika?to BODY AND MIND pou kont peftei?Sorry gia ta greeklish alla mphka apo laptop

Αμπελόκηποι σε βολεύουν?

s0k0s
27-11-12, 14:10
Εχει στο Κορδελιο ενα παρα πολυ καλο σιδεραδικο.

GeorgeToumpa
27-11-12, 15:42
Παίδες, ξέρετε αν γίνετε να μπει κανείς στο γήπεδο του παοκ για τρέξιμο τα πρωινά? :green: Είμαι Τούμπα και δεν έχει μέρος για αερόβια που θέλω να την κάνω έξω.. και τα σκαλοπατάκια που είναι μέσα στο γήπεδο ότι πρέπει είναι :P

nopantas
27-11-12, 17:39
Παίδες, ξέρετε αν γίνετε να μπει κανείς στο γήπεδο του παοκ για τρέξιμο τα πρωινά? :green: Είμαι Τούμπα και δεν έχει μέρος για αερόβια που θέλω να την κάνω έξω.. και τα σκαλοπατάκια που είναι μέσα στο γήπεδο ότι πρέπει είναι :P

γιατι δεν πας στο αναχωμα?εγω εκει ετρεχα οταν ημουν θεσσαλονικη..

salonica
27-11-12, 21:17
Στο body and mind πως μπορω να παω απο τη λαγκαδα?

salonica
27-11-12, 21:18
Αμπελόκηποι σε βολεύουν?

οχι πολυ αλλα για πες....

salonica
27-11-12, 21:24
Παίδες, ξέρετε αν γίνετε να μπει κανείς στο γήπεδο του παοκ για τρέξιμο τα πρωινά? :green: Είμαι Τούμπα και δεν έχει μέρος για αερόβια που θέλω να την κάνω έξω.. και τα σκαλοπατάκια που είναι μέσα στο γήπεδο ότι πρέπει είναι :P

ε μπες και αμα σε διωξει κανεις φυγε
τι πρακτικο μυαλο που ειμαι ρε γαμωτο.

salonica
27-11-12, 21:33
Αρχες Οκτ. θα εχει ανοιξει οπως ακουσα.

τι παιζει τελικα?ανοιξε τετοιο gym?

GeorgeToumpa
27-11-12, 22:07
γιατι δεν πας στο αναχωμα?εγω εκει ετρεχα οταν ημουν θεσσαλονικη..

Για να πήγαινα με τα πόδια έλεγα, για ανάχωμα δεν το είχα σκεφτεί αλλα πρέπει με το μηχανάκι να πηγαίνω..

s0k0s
28-11-12, 00:00
τι παιζει τελικα?ανοιξε τετοιο gym?

υπηρχε χρονια, ο Κουσης το εχει. B.S.G. ονομαζεται, βρισκετε στο στενακι στο γηπεδο του Οδυσσεα Κορδελιου.

Zanta
28-11-12, 07:16
Για Καλαμαρια στο Καραμπουρανκι γυρω απο τη Σοφουλη εχετε καποιο να προτεινετε?

Tommygr
17-12-12, 11:53
Γεια χαρα, μπορει να μου προτεινει καποιος για Καλαμαρια καποιο γυμναστηριο εκτος του Nautilus στην Ποντου και του καινουριου FORUM;
Πηγαινω εδω και 3 μηνες στο Nautilus το οποιο εχει σχετικη ανεση αλλα απο ποικιλια σε μηχανηματα περιορισμενο.
Επισης για το καινουριο forum εχω ακουσει τα χειροτερα και βλεποντας το λιγο απο μεσα, το επιβεβαιωσα.
Γνωριζετε καποιο να μου προτεινετε;
Ευχαριστω.

sAVAZz
17-12-12, 12:54
καλα χριστουγεννα και σε σενα τομμυ φιλε μ :green:

Nikolas_mk2
17-12-12, 14:32
Πηγαινω εδω και 3 μηνες στο Nautilus το οποιο εχει σχετικη ανεση αλλα απο ποικιλια σε μηχανηματα περιορισμενο.


Τι ακριβως σε ενδιαφερει απο μηχανηματα? Δεν εχει και πολύ καλυτερα εδω γυρω παντως,αν θες πανε μια βολτα απο το gymnasium-Αιγαιου 47 μηπως σε καλυπτει....

Tommygr
17-12-12, 16:17
Καλα πρησμενα χριστουγεννα νεομεντορα μου savageezzzz :)

Nikola, αν και εχει ησυχια και ανεση στα οργανα και παγκους τα πρωινα που πηγαινω στο Nautilus, επειδη δεν μπορω να συμπεριλαβω squats 2 φορες εβδομαδιαως λογω θεματος με την μεση μου, ελεγα μηπως υπαρχει οργανο οπου μπορω να κανω καθισματα ορθιος. προς το παρον χρησιμοποιω την μπαρα του smith οπου καπως απελευθερωνει την πιεση στην οσφυικη περιοχη οπου εχω και το προβλημα.
Επισης, μπορει να φανει γελοιο, αλλα επειδη το πατωμα ειναι ξυλινο, δισταζω να παρω 40ρηδες αλτηρες για πιεσεις στηθους σε επικληνη η κατακλινη παγκο (ο οποιος κατακλινης δεν κατεβαινει σχεδον καθολου κατω απο την οριζοντια θεση), επειδη θα γινει ζημια μολις τα αφησω στο πατωμα, αρα ξοδευω τζαμπα ενεργεια μεχρι να σηκωθω με αυτα και να τα τοποθετησω ξανα στα στηριγματα.
Θα παω αυριο να τσεκαρω αυτο στην Αιγαιου, μιας και μου ειναι διπλα, ευχαριστω :)

Nikolas_mk2
17-12-12, 16:26
Μηχανημα για Χακ σκουωτ δεν ξερω ποιος έχει,παντως το gymnasium στο κεντρο εχει κι αυτό ξυλινο πατωμα οπότε ισως να ειναι καπως ετσι κι εδω....Στο ακουα φορουμ τι δεν σου αρεσε ακριβως?

Tommygr
17-12-12, 17:04
Μηχανημα για Χακ σκουωτ δεν ξερω ποιος έχει,παντως το gymnasium στο κεντρο εχει κι αυτό ξυλινο πατωμα οπότε ισως να ειναι καπως ετσι κι εδω....Στο ακουα φορουμ τι δεν σου αρεσε ακριβως?

Η ατμοσφαιρα βασικα (κλειστα φιμε τζαμια). Οταν πηγα περυσι ολα τα φωτιστικα ηταν αναμμενα, χωρις παραθυρο ανοιχτο να μπαινει λιγο ηλιος. Ενω στο παλιο φορουμ στην Εθνικης Αντιστασεως οπου πηγαινα για 3 χρονια, ηταν απαιχτο και με ωραιες γυμναστριες ^_^.
Αλλα αν αλλαξε κατι θα παω εκει, γιατι απο οργανα εχει ποικιλια χωρις να περιμενεις τον αλλον να τελειωσει.

Vesar
29-12-12, 02:00
Στο life πηγαινα, νταξει παρα πολυ καλο και καθαρο με ολα τα οργανα και με πολλα ελευθερα βαρη δεν μπορω να πω αλλα ηταν αρκετα ακριβο κατα την γνωμη μου.. :/

Nikolas_mk2
25-03-13, 14:15
Παιδιά μηπως κατα λάθος ξερεις καποιος κανενα ανοιχτό γυμναστήριο σήμερα στη πόλη? :unsure:

s0k0s
25-03-13, 14:23
Το δικο μου πάντα :green:
Αλλα σου πεφτει μακρια Νικ!

Nikolas_mk2
25-03-13, 14:44
Σωκ στον ''Αθλο'' αναφερεσαι? Δεν με πειραζει η αποσταση,αδειοι δρομοι,γρηγορο αμαξι! :green:

s0k0s
25-03-13, 14:59
Bsg στον Κούση.
Θα σε πω τηλ. απο fb' δεν ξερω ποια ωρα θα ειναι ανοιχτος.

Nikolas_mk2
25-03-13, 15:01
οκ,ευχαριστώ :thumbup:

s0k0s
02-05-13, 18:11
Δευτερα ( Θα μαθω την Κυριακη σιγουρα ωρα ) - Τριτη ( 14:00-17:00 ) αμα καποιος δεν θελει να χασει προπον. κ' εχει ορεξη να ερθει προς δυτικα (συγκεκριμενες ωρες) ας μου στειλει pm.

AnidaiosGR
14-06-13, 12:05
Καλημερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω.Ψαχνω για γυμναστηριο στην Θεσσαλονικη που.Να μην εχεις πολυ κοσμο και βρωμαειΝα εχει καλο εξαερισμοΤο κυριοτερο να εχει παρκινκ το οποιο να βαζω την μηχανη και να μην ανησυχω οτι κατι μπορει μα συμβει.Περιοχες: Κεντρο,Τουμπα,Παραλιακη,Κρηνη οπουδηποτε αρκει να αξιζει. με βαση αυτα τα κρυτηρια

Nikolas_mk2
14-06-13, 12:21
Γυμναστηριο ή σιδεραδικο?

Για το δευτερο μπορώ να σου προτεινω το δικό μ,πρωι/μεσημερι με το ζορι να πετυχεις 2-3 ατομα,καποιες φορες ειμαι και μονος μ σε ολη τη προπονηση αλλα το πρωτο λίγο δυσκολο,εκτος αν πηγαινεις νωρίς το πρωι.

av_dimitris
14-06-13, 12:44
Καλημερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω.Ψαχνω για γυμναστηριο στην Θεσσαλονικη που.Να μην εχεις πολυ κοσμο και βρωμαειΝα εχει καλο εξαερισμοΤο κυριοτερο να εχει παρκινκ το οποιο να βαζω την μηχανη και να μην ανησυχω οτι κατι μπορει μα συμβει.Περιοχες: Κεντρο,Τουμπα,Παραλιακη,Κρηνη οπουδηποτε αρκει να αξιζει. με βαση αυτα τα κρυτηρια

life fitness center. Μεγαλο ανετο με καλο εξαερισμο και μεγαλο παρκιγκ.

AnidaiosGR
14-06-13, 14:32
Γυμναστηριο ή σιδεραδικο?

Για το δευτερο μπορώ να σου προτεινω το δικό μ,πρωι/μεσημερι με το ζορι να πετυχεις 2-3 ατομα,καποιες φορες ειμαι και μονος μ σε ολη τη προπονηση αλλα το πρωτο λίγο δυσκολο,εκτος αν πηγαινεις νωρίς το πρωι.

γυμναστήριο κυρίως.
Που είναι αυτό που λες;
Το κυριότερο είναι το παρκινκ και ο χώρος να είναι άνετος αυτό με ενδιαφέρει.


life fitness center. Μεγαλο ανετο με καλο εξαερισμο και μεγαλο παρκιγκ.

που είναι αυτό φίλε μου;

av_dimitris
14-06-13, 16:32
χαριλαου!

Nikolas_mk2
14-06-13, 16:40
γυμναστήριο κυρίως.
Που είναι αυτό που λες;
Το κυριότερο είναι το παρκινκ και ο χώρος να είναι άνετος αυτό με ενδιαφέρει.
που είναι αυτό φίλε μου;


Κοντα στον πεζοδρομο της Καλαμαριας,αλλα ειναι σχετικα μικρο οποτε εφοσον προσανατολιζεσαι σε γυμναστηριο ισως δεν θα σε βολεψει.Αν σε ανυσηχει τοσο η σταθμευση εχει τζαμαρια γυρω-γυρω κι εχεις αμεση επαφη με τη μηχανη-εχει χωρο για αυτες ακριβως μπροστα.

AnidaiosGR
15-06-13, 00:34
Κοντα στον πεζοδρομο της Καλαμαριας,αλλα ειναι σχετικα μικρο οποτε εφοσον προσανατολιζεσαι σε γυμναστηριο ισως δεν θα σε βολεψει.Αν σε ανυσηχει τοσο η σταθμευση εχει τζαμαρια γυρω-γυρω κι εχεις αμεση επαφη με τη μηχανη-εχει χωρο για αυτες ακριβως μπροστα.

αυτο ειναι πολυ θετικο,μου δινεις οδο να περασω να το δω;

ευχαριστω

Nikolas_mk2
15-06-13, 00:42
θα στα στειλω σε πμ :thumbup:

xgiwrgos
08-07-13, 23:05
Παιδιά έχει κανένα μήνα που μετακόμισα Εύοσμο και βρήκα ένα γυμναστήριο στην Σμύρνης (λίγο πιο κάτω απο την Μαρτίου) καθαρό, οικονομικό με συμβολαιάκι 3μηνο.. απλώς πριν που έμενα Νεάπολη ήμουν σε σιδεράδικο και το γούσταρα τρελά.. δεν ντρεπόσουν να βγάλεις και καμιά κραυγή. Ξέρει κάποιος κανένα σιδεράδικο εδώ γύρω ??

s0k0s
14-07-13, 22:20
Παιδιά έχει κανένα μήνα που μετακόμισα Εύοσμο και βρήκα ένα γυμναστήριο στην Σμύρνης (λίγο πιο κάτω απο την Μαρτίου) καθαρό, οικονομικό με συμβολαιάκι 3μηνο.. απλώς πριν που έμενα Νεάπολη ήμουν σε σιδεράδικο και το γούσταρα τρελά.. δεν ντρεπόσουν να βγάλεις και καμιά κραυγή. Ξέρει κάποιος κανένα σιδεράδικο εδώ γύρω ??

Το Master Gym φιλε μου. Στην οδο Αριστοτελους.
Αλλιως στο Κορδελιο θα πας στο BSG (στο στενακι στο γηπεδο).

jannous44
01-08-13, 13:33
παιδια ανατολικα στη θεσσαλονικη καποιο γυμναστηριο που να ειναι ανοιχτο τη βδομαδα του 15αυγουστου ξερουμε και τιμες η ανα μερα, η ανα βδομαδα...? το δικο μου θα ειναι κλειστο απο 12-18αυγ

kwstasEV
01-09-13, 16:45
καποιος αν μπορει να μου προτεινει ενα γυμναστηριο..μενω πανω στην μαρκου μποτσαρη και θελω να μου πειτε αν ξερετε κανενα εκει γυρω

mazas
07-10-13, 02:19
Σημερα που περναγα απο νεαπολη ειδα ενα γυμναστηριο πριν στριψω στην οδο Λαγκαδα το mad gym.Δεν το ειχα ξανα δει ουτε και εχω ακουσει για αυτο ποτε,παει κανεις εκει η το εχει επισκεφτει στο παρελθον καποιος για να μου δωσει πληροφοριες?

billy89
07-10-13, 10:10
Βρες το στο fb έχουν πολύ κατατοπιστική σελίδα και αρκετές φώτο.

mazas
18-10-13, 01:01
Εδω θα σας αναφερω ολα σχεδον τα γυμναστηρια που ειναι στο κεντρο της θεσσαλονικης στα οποια εχω παει τουλαχιστον για ενα μηνα στο καθενα,πιστευω πως θα βοηθησει ολους αυτους που ψαχνουν ενα γυμναστηριο στο κεντρο.


1)STYLIANIDIS GYM στη βενιζελου,40 ευρω ο μηνας.Ειδικευονται στο "αθλημα"του cross fit οπου εχει 40 ευρω ο μηνας και 15 για τα τρια πρωτα μαθηματα(κατι σαν εγγραφη δηλαδη) και με δωρεαν χρηση σε βαρη και διαδρομους εαν επιλεξεις το cross fit.Εχει αρκετα ελευθερα βαρη οργανα και διαδρομους.
Αρνητικο στοιχειο κανουν οικονομια στο φως και οταν νυχτωνει εχει πολυ σκοταδι το γυμναστηριο με αποτελεσμα να σε κοιμιζει αυτο η μαυριλα ενω κανεις τη προπονηση σου.

2)ALL STAR GYM στο τελος της αγιου δημητριου διπλα απο τις φοιτητικες εστιες,εχει πισινα και γηπεδο με ταρταν στιβου 40 ευρω ο μηνας,τον ιουλιο και τον αυγουστο κλεινουν.
Στα συν ειναι οτι δεν εχει πολυ κοσμο και πως μπορεις να τρεχεις στο ταρταν του στιβου αντι του διαδρομου,ενα επισης θετικο ειναι και οι πολυ ωραιες γυναικειες παρουσιες.
Στα πλυν τωρα,δεν θα το προτεινα σε καποιον που ασχολειται πιο ενεργα με τα βαρη διοτι δεν εχει μεγαλη ποικιλια απο ελευθερα βαρη και οι αλτηρες ειναι μεχρι 35 κιλα.Τα οργανα ειναι λιγα και εχει λιγα κιλα το καθενα.

3)ΕLIXIR στη βασ.γεωργιου 15,περσι ειχε 30 ευρω ο μηνας και 15 ευρω εγγραφη.
Ειδικευονται σε προγραμματα αεροβιας προπονησης και οι καθηγητες των προγραμματων ειναι απο τους καλυτερους,ειναι πολυ ψαγμενο γυμναστηριο στον τομεα των διαφορων ειδων aerobic,trx,yoga κλπ κανουν και ενα σωρο σεμιναρια πανω στα αεροβια προγραμματα.Αλλα απο θεμα ελευθερων βαρων και οργανων τιποτα σπουδαιο...Το προτεινω ανεπιφυλακτα σε ολες τις κοπελες που θελουν να συμμετεχουν σε ομαδικα προγραμματα αεροβιας ασκησης και στους αντρες θα το προτεινα μονο αν τους ενδιαφερει να βλεπουν ομορφες παρουσιες.(γινεται του μ...ιου το πανηγυρι με λιγα λογια εκει μεσα)

4)ΑRMAGOS GYΜ,αμαλιας 5 κοντα στο γαλλικο ινστιτουτο,εχει 40 ευρω ο μηνας και 50 ευρω αν συνδιασεις ελευθερα βαρη με kick boxing.Eιδικευονται στο χωρο του kick boxing εδω και πολλα χρονια και εχουν μεγαλη εμπειρια οι δασκαλοι πανω στο αθλημα.υπαρχει μεγαλη αιθουσα για προπονηση στο αθλημα αυτο,εχει και ρνγκ.Πιστευω πως ειναι το καλυτερο γυμναστηριο για καποιον που ασχολειται με τo kick boxing (πιο σοβαρα) στη θεσσαλονικη.Ασχολουνται και με το MMA οποιος ενδιαφερεται...
Απο βαρη και διαδρομους μια χαρα,πληρεστατο.

5)ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ Α.Σ, δραγουμη 33,κοντα στο τουρκικο προξενειο 40 ευρω ο μηνας.Λοιπον ειναι ενα κλασσικο σιδεραδικο!!!!Δεν το προτεινω σε κοπελες που απλα θελουν να κανουν τη γυμναστικη τους.Τα παιδια που το εχουν ασχολουνται με το bodybuilding παρα πολυ και ως αθλητες αλλα και ως διοργανωτες.Εχουν μεγαλη πειρα στο αντικειμενο αυτο και μπορουν να προετοιμασουν αθλητες για να κατεβουν σε αγωνες σωματικης διαπλασης.
Εχει προβλημα ομως με τους διαδρομους οι οποιοι ειναι ολοι για πεταμα και σου απαγορευουν να βαλεις μεγαλυτερη απο 9χλμ ταχυτητα,απο ελευθερα βαρη και οργανα πιστευω πως ειναι μια χαρα(για τα ελληνικα δεδομενα)αν και δεν αναγραφονται τα κιλα στους αλτηρες.

6)UNDERGROUND GYM,αγιου δημητριου 117 45 ευρω ο μηνας και 5 ευρω εγγραφη.Εχει πολλα οργανα και ελευθερα βαρη,ειναι πολυ καλο για καποιον που ασχολειται περισσοτερο με τα βαρη παρα με την αεροβια προπονηση.Ειναι αρκετα καλο γυμναστηριο και ο ιδιοκτητης παρα πολυ εμπειρος και γνωστης του bb.
To αρνητικο του ειναι οτι ειναι υπογειο και δεν θα ηθελα να πηγαινω εκει καλοκαιριατικα,για χειμωνα ομως καλα ειναι.

7)GYMNASIUM,τσιμισκη 43.Εχει αρκετες προσφορες που ειναι οικονομικες για ανεργους,φοιτητες και πρωινες επισκεψεις αποκλειστικα.Αλλα λογια να αγαπιομαστε....μην παει κανεις εκει.Παρα πολυς κοσμος,ο χωρος των ελευθερων βαρων πολυ μικρος τα οργανα κακοσυντηρημενα οι γυμναστες στον κοσμο τους.
Στα θετικα μονο τα αεροβια προγραμματα και το οτι μπορεις να δινεις για ενα μηνα πολυ μικρο ποσο....και βεβαια οτι εχει πολυ ωραιες γυναικες!!!!!(επαθα τη πλακα μου εκει μεσα ενα μηνα μιλαμε για πολυ προκλητικα ντυμενα κοριτσια και κυριες!!!!!!)

8)ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ,φιλικης εταιρειας 29.55 ευρω ο μηνας,100 ευρω το τριμηνο,180 το 6μηνο.Καινουρια οργανα και ελευθερα βαρη θα μπορουσα να πω πως ειναι πληρης και πολυ συμμαζεμενο αλλα πολυ μικρος ο χωρος και εχει αρκετο κοσμο αλλα ειναι πολυ φιλικο το περιβαλλον και σε πολυ ομορφη γειτονια.

*δεν εχω παει στο fitness fun στη πλατεια δημοκρατιας γιατι οταν ηθελα να παω ειχε 55-60 ευρω το μηνα και δεν αξιζε τωρα ειδα στο σαιτ τους οτι εχουν 25 ευρω το μηνα για 12 μηνη συνδρομη.
*fitness fun ladies αποκλειστικα για γυναικες γυμναστηριο π.ιωακειμ κοντα στην αγια σοφια
*GYM ΟΛΥΜΠΙΟΝ στην ολυμπου 39,δεν εχω παει ακομη εκει οποτε δεν ξερω τιποτα για αυτο γυμναστηριο
**U P S στη πλατεια ναυαρινου(στο χωρο που ηταν για 2 χρονια το stylianides gym) εχει 3 εβδομαδες που ανοιξε,απο οτι μου ειπε η υπευθυνη η μηνιαια συνδρομη ειναι 30 ευρω το μηνα και μπορεις να συμμετεχεις σε οποιοδηποτε προγραμμα θελεις εχει ολοκαινουριες εγκαταστασεις,παρα πολυ ωραιοι οι χωροι του,ισως το πιο ομορφο και συγχρονο κεντρο αθλησης στη βορειο ελλαδα.Δεν εχει ουτε οργανα ουτε ελευθερα βαρη δυστηχως...εχει μονο προγραμματα αεροβιας και αναεροβιας γυμναστικης kick boxing cross fit και αλλα πολλα.

carlos3
21-10-13, 21:53
ΠΑΙΔΙΆ ΕΠΕΙΔΉ ΕΊΜΑΙ ΚΑΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΚΑΙ ΜΈΝΩ ΣΤΗ ΚΆΤΩ ΤΟΎΜΠΑ ΜΠΟΡΕΊ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΊΝΕΙ ΚΆΠΟΙΟ ΓΥΜΝΑΣΤΉΡΙΟ ΣΧΕΤΙΚΆ ΕΔΏ ΚΟΝΤΆ?????

lambros75
22-10-13, 01:42
Συμβουλευτικα για να μη πεταξετε τα λεφτα σας....Το γυμναστηριο στο εμπορικο στο κεντρο ειναι οτι χειροτερο μπορει κανεις να δει στο χωρο. Βρωμικο, με ανυπαρκτους γυμναστες, αντι για εξαερισμο το καλοκαιρι ειχε ανεμιστηρες και το χειμωνα ανοιχτα παραθυρα, το προσωπικο στην εισοδο αγενεστατο,-μπαινεις μεσα και ενω εχει δωσει τα ωραια σου λεφτακια και λογικα θα πρεπε να σε καλωσοριζουν με μια καλησπερα, σε κοιτανε με υφακι και ουτε καν μιλανε-αποδυτηρια που θυμηζουν δημοσιες τουαλετες. Ο ιδιοκτητης εκτος απο το να το παιζει ωραιος και να εχει ενα υφακι 10 καρδιναλιων ειναι στο κοσμο του. Στα περισσοτερα μηχανηματα λοιπουν γαντζοι και πυροι και βρωμαει παντου. Εγω λογω ανεργιας δεν ειχα χρηματα για κατι αλλο και πηγα λογω μιας προσφορας με 169 το χρονο αλλα ειλικρινα δεν αξιζει ουτε αν σου χαρισουν συνδρομη.

billy89
22-10-13, 02:21
Για το fitness fun που λέει ο φίλος παραπάνω, μη διανοηθεί κανένας και πετάξει τα λεφτά του σε αυτό, πήγα 1 μήνα γιατί ήταν πολύ κοντά στο σπίτι μου όταν μετακόμισα και ακόμα και αν εξαιρέσουμε τα (πολλά) λεφτά που έδωσα για εγγραφή + μηνιαία συνδρομή αν και ήμουν φοιτητής και δε θυμάμαι ακριβές ποσό, θυμάμαι πρόχειρα:

χαλασμένα μηχανήματα
αλτήρες με μεγάλη απόκλιση στα κιλά και φυσικά ποτέ τοποθετημένους σε ζευγάρι,
γενικά ακατάστατος χώρος όσον αφορά τα κιλά
δεν είχε καθόλου άδειες μπάρες να τις φορτώσεις με κιλά, συγκεκριμένα είχε μία στραβόμπαρα και από μία στους πάγκους και τέλος
και πάνω από όλα αγενέστατο προσωπικό - ο γυμναστής που δούλευε εκεί όταν ήμουν ήταν πραγματικά για ξύλο. Έκατσα ένα μήνα και ζήτημα να μου μίλησε 2 φορές και αυτό αφού τον παρακαλούσα να μου δείξει κάποιο μηχάνημα πώς δούλευε, αλλιώς ούτε γεια.

Αν είσαι αρχάριος θα πας 2 φορές και δε θα ξαναπάς γιατί κανείς δεν ασχολείται μαζί σου
Αν είσαι προχωρημένος θα πας 2 φορες και μετά θα τους στείλεις στο διάολο από αυτοσεβασμό!:P

mazas
22-10-13, 02:49
Για το fitness fun που λέει ο φίλος παραπάνω, μη διανοηθεί κανένας και πετάξει τα λεφτά του σε αυτό, πήγα 1 μήνα γιατί ήταν πολύ κοντά στο σπίτι μου όταν μετακόμισα και ακόμα και αν εξαιρέσουμε τα (πολλά) λεφτά που έδωσα για εγγραφή + μηνιαία συνδρομή αν και ήμουν φοιτητής και δε θυμάμαι ακριβές ποσό, θυμάμαι πρόχειρα:

χαλασμένα μηχανήματα
αλτήρες με μεγάλη απόκλιση στα κιλά και φυσικά ποτέ τοποθετημένους σε ζευγάρι,
γενικά ακατάστατος χώρος όσον αφορά τα κιλά
δεν είχε καθόλου άδειες μπάρες να τις φορτώσεις με κιλά, συγκεκριμένα είχε μία στραβόμπαρα και από μία στους πάγκους και τέλος
και πάνω από όλα αγενέστατο προσωπικό - ο γυμναστής που δούλευε εκεί όταν ήμουν ήταν πραγματικά για ξύλο. Έκατσα ένα μήνα και ζήτημα να μου μίλησε 2 φορές και αυτό αφού τον παρακαλούσα να μου δείξει κάποιο μηχάνημα πώς δούλευε, αλλιώς ούτε γεια.

Αν είσαι αρχάριος θα πας 2 φορές και δε θα ξαναπάς γιατί κανείς δεν ασχολείται μαζί σου
Αν είσαι προχωρημένος θα πας 2 φορες και μετά θα τους στείλεις στο διάολο από αυτοσεβασμό!:P


Αναφερεσαι σε αυτο που ειναι στην Εγνατιας 1 ετσι?Τοσο χαλια ε?Ποια χρονια πηγαινες εκει?

Tommygr
22-10-13, 17:14
ΠΑΙΔΙΆ ΕΠΕΙΔΉ ΕΊΜΑΙ ΚΑΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΚΑΙ ΜΈΝΩ ΣΤΗ ΚΆΤΩ ΤΟΎΜΠΑ ΜΠΟΡΕΊ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΊΝΕΙ ΚΆΠΟΙΟ ΓΥΜΝΑΣΤΉΡΙΟ ΣΧΕΤΙΚΆ ΕΔΏ ΚΟΝΤΆ?????


Ναι φιλε, διπλα σου εχεις το ESCAPE. Βρισκεται ακριβως στο πανω στενο απο το νεο ΜΙΚΕΛ (καφετερια) που ανοιξε στην Κλεανθους. Γραψε escape gym στο google και θα το βρεις. Εχει 99 ευρω το τριμηνο (90 χωρις αποδειξη) και Σαββατοκυριακα ανοιχτα. Πηγαινω εκει καθημερινα (αν και μερικες φορες πηγαινω στο γυμναστηριο της Κρηνης επειδη με βολευει σε αποσταση.

doras
25-10-13, 13:19
Ξέρει κανείς κανένα καλό γυμναστήριο στη Θεσσαλονίκη(κυρίως κέντρο) όπου να είναι περισσότερο σιδεράδικο και λιγότερο μοντέρνο γυμναστήριο? Δηλαδή να ασχολείται περισσότερο με βάρη

billy89
25-10-13, 14:44
5 post πιο πάνω το παιδί έχει αξιολογήσεις για ένα σωρό γυμναστήρια του κέντρου. Δεν το είδες?

doras
25-10-13, 15:46
5 post πιο πάνω το παιδί έχει αξιολογήσεις για ένα σωρό γυμναστήρια του κέντρου. Δεν το είδες?

Το είδα, απλώς ρώτησα αν υπάρχουν κι άλλα σιδεράδικα στην περιοχή...

mazas
29-10-13, 04:07
Τι μου θυμίσατε!!...ο Στυλιανίδης υπάρχει ακόμα? πήγαινα εκεί το '95 και '96..Δίπλα στη Πλατεία Αριστοτέλους. Θυμάμαι, όταν πήγαινε 22:00 κατέβαζε το γενικό του ρεύματος...Με τα φώτα κινδύνου βγαίναμε έξω:rolf: Εαν είχες ξεχαστεί και ήσουν στα αποδυτήρια:( τοίχο, τοίχο για να βγούμε;):)


πω πω πω ο στυλιανιδης απο τοτε τα εκανε αυτα με τα φωτα??μιλαμε ειναι τερμα σπαγγοραμενος ο ανθρωπος και αυτος και ο γιος του και η γυναικα του ολι η οικογενεια.....μιση ωρα οριν κλεισει το γυμναστηριο χαμηλωνει σχεδον τερμα τα φωτα και κλεινει το νερο στα αποδυτηρια και τον θερμοσιφωνα.αυτα που κανουν εκει ειναι καραγκιοζιδικα...τα φωτα ειναι συνεχεια πολυ χαμηλα...δεν βλεπεις μπροστα σου ειλικρινα
παλια ηταν στη πλατεια αριστοτελους ε?εγω τον πετυχα περσι στην βενιζελου σε ενα παλιο κτιριο και ηταν και για 2 μιση χρονια πριν καμια 6ετια στη ναυαρινου στο πεζοδρομο.

spygr
07-11-13, 02:51
Παιδιά γνωρίζει κανείς κάποιο γυμναστήριο περιοχή Τούμπα - Χαριλάου
που η συνδρομή του να είναι, είτε 30ευρώ ανα μήνα (χωρίς συμβόλαια κτλ) ή να πληρώνεις με την φορά? Δεν με ενδιαφέρει ουτε να είναι χλιδάτο ουτε πισίνες κτλ. Και σιδεράδικο να είναι δεν με πειράζει
ευχαριστώ

Tommygr
07-11-13, 10:18
Ναι αδερφε, το ειχα απαντησει και πιο πανω. Το πρωην ESCAPE στην Θεαγενους Χαριση. Μολις πριν μια εβδομαδα αλλαξε η διαχειριση και ονομαζεται αλλιως. Πλεον εχει γινει YAVA (γραψε yava gr)
Εχει καλες προσφορες τωρα. 169 ευρω το χρονο. Εγω ειχα πληρωσει τριμηνο 90 ευρω οταν ακομη ηταν escape, αλλα πλεον θα το επεκτεινω σε ετησιο με βλεπω.
Το κακο ειναι οτι απο αλτηρες μονο μεχρι 35κιλα εχει και γενικα τις πλακες τις εχουν μειωσει(εχει διαμερισματα απο πανω), αλλα θα κανουν ανακαινιση εμαθα, δηλαδη θα βαλουν σε ολο το πατωμα ταρταν (προς το παρον εχουν βαλει σε μερικα σημεια) για να μην ακουγεται, οποτε λογικα θα ξαναφερουν τους υπολοιπους αλτηρες.
Μπορεις απ'οτι βλεπω και στο site να κανεις προπονηση δωρεαν ως δοκιμη.
Βρισκεται στο στενο της κλεανθους, αμεσως πανω απο το γωνιακο μεγαλο ΜΙΚΕΛ, οπως ανεβαινεις την Κλεανθους δηλαδη, στο αριστερο σου χερι. Και Κυριακη ανοιχτο.

AnidaiosGR
23-11-13, 14:09
Και ξανά μανά απο την αρχή.

Πήγα και έκανα δοκιμαστική στο


Life Fitness Center (Πυλαία)

πολύ καλό εξαιρετικό για την ακριβεία ,αλλά μακριά σχετικά για εμένα, και οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες ,380 ο χρόνος μου έκανε προσφορά αν θυμάμαι καλά,αλλά γενικότερα είναι τεράστιο.


MAD GYM

https://www.facebook.com/pages/Mad-Gym/386708998084706

μεγάλο ευρήχωρο,καθαρό απο όσο είδα φτίαχνανε και κάποια πράγματα , χώρος ικανοποιητικός , τιμή αν θυμάμαι καλά ο χρόνος 300€, και κάποια εξτρά πακέτο δώρο και σε κάθε είσοδο στο γυμναστήριο παίρνεις νερό μπουκαλάκι και έχει ειδικό χώρο με 1.5€ σου φτιάχνει ρόφημα έτοιμο, και βγάλανε προσφορά που θα ισχύει απο εδώ και πέρα με 2€ παίρνεις πρωτείνη + κρεατίνη + μέταλλα.

Αλλά...

Όλα αυτά απο εμένα που μένω στο καυτατζόγλειο είναι μακριά, υπάρχει κάποιος να προτείνει κάτι αντάξιο τους εδώ γύρω σε εμένα ;

Ευχαριστώ

Tommygr
23-11-13, 14:56
Στο Αll Star θυμαμαι οταν πηγαινα για αποθεραπεια μετα απο σπονδυλοδεσια (κλειστη θερμαινομενη πισινα). Ειναι πισω απο το Καυτατζογλειο (απεναντι απο euromedica Κυανο Σταυρο). Προσφατα μου στειλαν και sms για προσφορα 30 ευρω/μηνα. Εχω βεβαια 2 χρονια να παω, οποτε δεν ξερω αν εκαναν αλλαγες στα βαρη/οργανα. Παντως ωραιο περιβαλλον και με χαμαμ ;)
Γραψε all-star gr

Ανταξιο βεβαια με το Life αποκλειεται οσον αφορα τα βαρη, αλλα δεν ξερω, ισως μια στο εκατομμυριο καναν καποια αλλαγη.

AnidaiosGR
23-11-13, 15:24
Στο Αll Star θυμαμαι οταν πηγαινα για αποθεραπεια μετα απο σπονδυλοδεσια (κλειστη θερμαινομενη πισινα). Ειναι πισω απο το Καυτατζογλειο (απεναντι απο euromedica Κυανο Σταυρο). Προσφατα μου στειλαν και sms για προσφορα 30 ευρω/μηνα. Εχω βεβαια 2 χρονια να παω, οποτε δεν ξερω αν εκαναν αλλαγες στα βαρη/οργανα. Παντως ωραιο περιβαλλον και με χαμαμ ;)
Γραψε all-star gr

Ανταξιο βεβαια με το Life αποκλειεται οσον αφορα τα βαρη, αλλα δεν ξερω, ισως μια στο εκατομμυριο καναν καποια αλλαγη.

τώρα μέχρι και υπολογισμούς κάνω γιατί θα πηγαίνω με μηχανή κτλ.

μπήκα εδώ :
https://www.facebook.com/sportscluballstar/photos_stream

δείχνει οτι έχουν βάλει αρκετά βάρη ,δεν ξέρω αν όντως είναι έτσι όμως.

Προς στιγμή στόχος μπήκε να πάω σε αυτό στην Ναβαρίνου να δώ τι παίζει κτλ . που άλλαξε διεύθυνση / διοικιτική και στον ARMAGOS που είναι στο ινστιτούτο κοντά.

Κάτι άλλο γύρω απο αυτά δεν νόμιζω.

Στο MADGYM
-3 μηνο = 120€
Στο Life
-3 μηνο = 150€ (με 1 δόση)

αναμονή τότε...εκτός αν προτείνετε και κανένα ακόμα,απλά με νοιάζουν πολύ οι χώροι για βάρη , και γενικά καθαρότητα και να μην γίνεται της πόπης.

johny_8
23-11-13, 16:21
o armagos αν θυμαμαι καλα έχει το χρόνο 200η 220 συμφέρει καλά.στο καυτατζωγλειο έχει κοντά και το ελιξιρ το οποίο έχει και power ρακ αλλά έχει αρκετο κόσμο απο τα προγράμματα, ο μήνας 35

carlos3
02-12-13, 21:05
Ναι αδερφε, το ειχα απαντησει και πιο πανω. Το πρωην ESCAPE στην Θεαγενους Χαριση. Μολις πριν μια εβδομαδα αλλαξε η διαχειριση και ονομαζεται αλλιως. Πλεον εχει γινει YAVA (γραψε yava gr)
Εχει καλες προσφορες τωρα. 169 ευρω το χρονο. Εγω ειχα πληρωσει τριμηνο 90 ευρω οταν ακομη ηταν escape, αλλα πλεον θα το επεκτεινω σε ετησιο με βλεπω.
Το κακο ειναι οτι απο αλτηρες μονο μεχρι 35κιλα εχει και γενικα τις πλακες τις εχουν μειωσει(εχει διαμερισματα απο πανω), αλλα θα κανουν ανακαινιση εμαθα, δηλαδη θα βαλουν σε ολο το πατωμα ταρταν (προς το παρον εχουν βαλει σε μερικα σημεια) για να μην ακουγεται, οποτε λογικα θα ξαναφερουν τους υπολοιπους αλτηρες.
Μπορεις απ'οτι βλεπω και στο site να κανεις προπονηση δωρεαν ως δοκιμη.
Βρισκεται στο στενο της κλεανθους, αμεσως πανω απο το γωνιακο μεγαλο ΜΙΚΕΛ, οπως ανεβαινεις την Κλεανθους δηλαδη, στο αριστερο σου χερι. Και Κυριακη ανοιχτο.

Μπορείς να μου πεις ποια είναι η μηνιαία συνδρομή;

Tommygr
02-12-13, 23:01
Μπορείς να μου πεις ποια είναι η μηνιαία συνδρομή;
35 νομιζω, απο τα πιο φθηνα και σχετικα αξιολογα. Το πρωι - μεσημερι ειναι καλα, αλλα μετα τις 16:00, ψιλογεμιζει. Νομιζω εχει και πρωινη ζωνη με 25 ευρω το μηνα. Παρε ενα τηλεφωνο καλυτερα να στα πει η γραμματεια ολα τα πακετα. Εχει και για ανεργους εκπτωση, αλλα δεν θυμαμαι ποσο ελεγε στο χαρτι (149 ευρω το χρονο σιγουρα, για μηνα δεν θυμαμαι)

tupacgr13
31-12-13, 20:16
Υπάρχει κανένα γυμναστήριο στην Θεσσαλονίκη που να είναι ανοιχτό από τις 6 το πρωί? Λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να πάω άλλες ώρες εκτός από τις πολύ πρωινές. Έχω κάνει αρκετή αναζήτηση στο διαδίκτυο αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσαν να βρω κάτι και αναρωτιόμουνα αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε λίγο.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

soko
31-12-13, 23:30
Ανατολικα...κεντρο....δυτικα...??? που σε βολευει?

tupacgr13
01-01-14, 00:13
Έτσι που έχω απογοητευτεί όπου να 'ναι χαχα! Η αλήθεια είναι ότι μένω Άνω Τούμπα και δουλεύω δυτικά στη Νεοχωρούδα. Οπότε από Τούμπα μέχρι Νεοχωρούδα με βολεύει σίγουρα ώστε να πηγαίνω πριν ξεκινήσω δουλειά!

soko
02-01-14, 17:50
Το Java στην Κ.Τούμπα...αυτό που αναφέρει πιο πάνω και ο Tommygr,είναι ανοιχτά από της 07:00
Έχει μάλιστα και προσφορά αυτό το διάστημα με 139euro to xrono+3μήνες δωρεάν για ένα ατομο που θα υποδείξεις εσύ!!!
Σ/Β εννοείτε ανοιχτά......

tupacgr13
02-01-14, 23:25
Δυστυχώς το 07.00 δεν είναι αρκετό διότι ένα 45λεπτο και αυτό δύσκολα το προλαβαίνω. Αν ήταν τις ίδιες ώρες και στην Ξηροκρήνη θα βόλευε καλύτερα. Από την άλλη αυτό το 139 ευρώ ετήσιο ακούγεται καταπληκτικό!

soko
03-01-14, 00:19
Απο οτι ειδα Ξηροκρηνη ανοιγει 1 ωρα πιο μετα.....δηλαδη στις 08:00:thumbdown:

MegasDimitrios
22-02-14, 04:56
Το ένα λέγετε cactus και είναι σιδεράδικο στην τριανδρία παιδιά, ένα υπόγειο είναι αλλά πεντακάθαρο και ο ιδιοκτήτης πολύ εξυπηρετικός. Έχει και κάποια προγράμματα σε αίθουσα που αξίζουν για κοπέλες.
Το άλλο είναι τελείως σιδεράδικο δίπλα στο γήπεδο της τούμπας σε ένα στενό και νομίζω έχει προαναφερθεί σε προηγούμενο σχόλιο, ημυπόγειο είναι αλλά ο ιδιοκτήτης πολύ εξυπηρετικός, τα extra του για μένα είναι είναι επάνω στο δρόμο, είσαι μέσα στον κόσμο και αμα λάχει ρίχνεις και μία βουτιά στο δημοτικό κολυμβητήριο της τούμπας ή κάνεις λίγο αναρρίχηση σε ένα ορειβατικό τοίχο που έχει σε ένα σύλλογο δίπλα , γενικά είσαι σε γειτονιά μάγκες και όχι κλεισμένος σε ένα κλουβί.
Φέτος για κακή μου τύχη γράφτηκα σε μία αλυσίδα γυμναστηρίων, δεν θέλω να πω όνομα για να μην δυσφημήσω, γίνεται της π.... συνέχεια, σε αναγκάζουν να χτυπάς κάρτα λες και κάνεις υπηρεσία, επιδή έχουν ρίξει τόσο πολύ την συνδρομή έχει μαζευτεί πολύς κόσμος και κλέβει ο ένας τον άλλον.
Οπότε μάγκες προτείνω να δίνετε κάτι παραπάνω σε κάποιο γυμναστηριάκι δίπλα στο σπίτι σας και μακριά από τις επώνυμες αλυσίδες με τα συμβόλαια

noodlesa
09-06-14, 22:55
καλησπέρα, από ότι φαίνεται θα περάσω και φέτος το καλοκαίρι στην πόλη... ξέρει κανείς κανένα καλό γυμναστήριο στο κέντρο που να μην έχει τρομερό κόσμο όπως π.χ το gymnasium;
κατά προτίμηση να έχει ομαδικά προγράμματα τύπου cross training... Ευχαριστώ πολύ !!

papikon
19-06-14, 16:41
******




*** Απαγορευονται τα greeklish,επικοινωνησε με το συγκεκριμενο γυμναστηριο για το ερωτημα σου,mods team ***

kdmgr
11-09-14, 12:47
Μόλις πέρασα φοιτητής στη Θεσσαλονίκη και δεν έχω ιδέα τι παίζει στη συμπρωτεύουσα... Γνωρίζει κανείς κάποιο γυμναστήριο στη Χαριλάου που να μην είναι εξωφρενικά ακριβό (βλ. Life) και να είναι επαρκώς εξοπλισμένο με ελεύθερα βάρη; Δεν με ενδιαφέρουν οι πολυτέλειες, απλά θέλω να έχει καλές μπάρες και βάρη - για παράδειγμα να μπορείς να κάνεις σκουότς και άρσεις θανάτου χωρίς πρόβληματα και επικρισίες...

Θα προτιμούσα να καταφύγω σε κάποια οικονομική λύση αλλά φαίνεται ότι είναι τσιμπημένες οι τιμές για μήνα/3μηνο. Στο Life αξίζει μόνο η ετήσια συνδρομή, την οποία δεν την αντέχει η τσέπη μου. Επίσης, δεν με πειράζει να πάρω ένα αστικό για 5 λεπτά και να πάω κάπου, αρκεί να αξίζει...

Έχετε κάτι υπόψιν σας;

Fylpa17
13-09-14, 02:37
γενικα οπως καταλαβες θεσσαλονικη τα γυμναστηρια ειναι ακριβα για μηνα μηνα κατω απο 30 δυσκολα για 3 μηνο κατω απο 25/μηνα δυακολα για ετος θα βρεις και με 16-19/μηνα. Απο χαριλαου δν ξερω κατι συγκεκριμενο ! για ποια ακριβως περιοχη ψαχνεις?

Στάλθηκε από το XT320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

johny_8
20-11-14, 21:55
καποιο γυμναστηριο που να έχει ολυμπιακες μπάρες εχετε υποψι(για κεντρο);

nickolas-
08-05-15, 13:37
Καλησπέρα σας και ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας...

Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για το γυμναστήριο που αναφέρεται στον τίτλο...

Αυτό που με ενδιαφέρει ένα γυμναστήριο είναι να έχει έμπυρους γυμναστές που να ασχολούνται με τον αθλούμενο, να του βγάζουν πρόγραμμα ανάλογα με το τι έχει πραγματικά ανάγκη αυτός και όχι ένα τυποποιημένο πρόγραμμα..Επίσης να έχει χώρους (μεγάλους και καθαρούς) και πολλά ελεύθερα κιλά, αλτήρες.....
Επίσης και αν έχετε κάτι άλλο στα υπόψιν σας σε περιοχή μαρτίου με δελφών μένω και σε απόσταση 10 λεπτά με τα ποδια το πολύ...

Arkouda
08-05-15, 19:01
To πρόβλημα με το συγκεκριμένο γυμναστήριο είναι ότι έχει πολύ κόσμο.Οι γυμναστές είναι μια χαρά παιδιά αλλά δε νομίζω πως έχουν το χρόνο να ασχοληθούν ιδιαίτερα με τον κάθε αθλούμενο.Πρόγραμμα προσαρμοσμένο στις ανάγκες σου ενδεχομένως να σου βγάλουν αλλά μην περιμένεις ιδιαίτερη βοήθεια την ώρα της προπόνησης.Το γυμναστήριο είναι καθαρό,ο χώρος με τα όργανα μεγάλος αλλά εκείνος με τα ελεύθερα μικρός.Πολλά ελεύθερα κιλά έχει,με τους αλτήρες λόγω κόσμου υπάρχει ένα θέμα

Cpt. Commander
19-05-15, 23:19
Καλησπέρα στο team. Ψάχνω και εγώ γυμναστήριο στην Θεσσαλονίκη έπειτα από μετακόμιση εδώ. :)

Συγκεκριμένα σε 2 περιοχές θα με βόλευε:

1) Κοντά εκεί που μένω, Χαριλάου κάτω από το στάδιο (10' με τα πόδια κάνω ως εκεί) και γύρω από εκείνο το ύψος αλλά και του σταδίου.

2) Κέντρο γύρω από Αγία Σοφία, Τσιμισκή (+10-15' με πόδια).


Έχω ήδη απορρίψει το gymnasium της Τσιμισκή (πήγα, μίλησα, ξεναγήθηκα) και σκεφτόμουν για προπονήσεις μέσα στο Βικελίδης.
Αν γίνεται... αν ξέρει κανείς πληροφορίες για τιμές, πρόσβαση, τι έχει κτλ. αν και δε νομίζω να είναι καλή περίπτωση.


Ελεύθερα βάρη με ενδιαφέρει πρωτίστως να έχει (σιδεράδικο π.χ.) και έπειτα εγκαταστάσεις για μπάνιο, κάποιο αποθηκευτικό χώρο κτλ απλά πράματα αλλά δέχομαι γενικά όποιες καλές προτάσεις μπορεί να έχετε ανακαλύψει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, πρόσφατα ήρθα στη Θεσσαλονίκη και θέλω να ξεκινήσω γυμναστική έπειτα από 1 χρόνο σχεδόν. :welcome:

maria.cat_1984
01-06-15, 18:22
Καλως ηρθες cpt commanter στην παρεα!! Λοιπον για την περιοχη που μενεις εχω να προτεινω δυο γυμναστηρια το ενα ειναι πανω στην οδο Πλαστηρα ανεβαινοντας απο Παπαναστασιου στο δεξι σου χερι δεν θυμαμαι ομως πως λεγεται νομιζω Gym for you αλλα δεν ειμαι σιγουρη.Το αλλο ειναι λιγο πιο πανω στην Πλαστηρα παλι στο αριστερο σου χερι πισω ακριβως απο την καφετερια Deseo.LIFE λεγεται.Το συγκεκριμενο εχει κ διαδρομο τερεν.

DIM.K
22-09-16, 12:11
Νεος στην πολη και συγκεκριμενα Καλαμαρια(Αιγαιου με Ποντου), ειδα μερικα γυμναστηρια το aqua, το transformer, το gymnasium, ειδα και το real που ειναι στη Μουδανιων αλλα πολλα τα €. Υπαρχει καποιο αλλο καλο; Κατα κυριο λογο με ενδιαφερουν τα βαρη και περιστασιακα απο κανενα δυναμικο ομαδικο

DIM.K
22-09-16, 13:14
Νεος στην πολη και συγκεκριμενα Καλαμαρια(Αιγαιου με Ποντου), ειδα μερικα γυμναστηρια το aqua, το transformer, το gymnasium, ειδα και το real που ειναι στη Μουδανιων αλλα πολλα τα €. Υπαρχει καποιο αλλο καλο; Κατα κυριο λογο με ενδιαφερουν τα βαρη και περιστασιακα απο κανενα δυναμικο ομαδικο

Εννοειτε πως θα ηθελα να ακουσω και γνωμες απο οποιον γνωριζει κατι για τα συγκεκριμενα γυμναστηρια!

Torm
06-03-17, 12:24
Ξεθάβω το θέμα μήπως υπάρχει κάποια αλλαγή. Συζητήθηκε στο παρελθόν απ'ότι βλέπω η γειτονιά αλλά έχουν περάσει 1-2 χρόνια από τις τελευταίες κουβέντες.

Πηγαίνω εδώ και 3μιση χρόνια στο Yava στην Τούμπα. Μου βγαίνει τζάμπα (μιας και είμαι δεύτερο χρόνο που πήρα την προσφορά των 47 ευρώ το χρόνο) αλλά σκέφτομαι σοβαρά μόλις λήξει η συνδρομή μου να μην ξαναπάω.

Το πρόβλημά μου είναι οτι μένω Περαία και δουλεύω κοντά στο Ιπποκράτειο. Επίσης με βολεύει το 7-9 το πρωί πριν από τη δουλειά μου. Ξέρουμε κανένα (πλήν του Yava) στη γειτονιά κοντά στο Ιπποκράτειο που να ανοίγει κατά τις 7 το πρωί. Με ενδιαφέρουν κυρίως τα ελεύθερα βάρη, καθαρά αποδυτήρια χωρίς μούχλα και ζεστό νερό το πρωί γιατί κάνω ντούζ πριν πάω στο γραφείο.

chili
03-04-17, 01:40
Καλησπερα, ξερουμε κανενα γυμναστήριο προς κέντρο κατα προτήμηση που να είναι ανοιχτό κατα τη διάρκεια των γιορτών?

ΜαρίαΜαρία
24-09-17, 03:07
Παιδιά γεια σας, θα ήθελα να μάθω ποια γυμναστήρια στις περιοχες Νεάπολη ή πολιχνη ή συκιές και κατ ανάγκη κέντρο έχουν καλά μηχανηματα και εξυπηρετικο προσωπικο.

Ευχαριστώ, εκ των προτερων

Dimitris X.
05-10-17, 23:38
ΑΣ Πολυνίκης από τα καλύτερα γυμναστήρια στην Θεσσαλονίκη

ΜαρίαΜαρία
02-11-17, 14:05
καλησπέρα,

Για το γυμναστήριο i want a peri pody στην περιοχη νεαπολη-συκιες ποια ειναι η γνώμη σας?