PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρώματα στο.....Χημείο



Σελίδες : [1] 2 3

m3ssias
13-02-09, 06:43
Πρίν κανα χρόνο γινόταν μάχη στο γυμναστήριο για τις πρωτείνες.......ο καθένας υποστήριζε την εταιρία του......αλλες εταιρίες τις αμφισβητούσαμε.....και κάποιοι είχαν και διάφορες παρενέργειες απο τα supps που χρισημοποιούσαν.....Έτσι μαζευτήκαμε όλοι,και για να βγάλουμε μια άκρη αποφασίσαμε να δώσουμε στο χημείο(ο χημικός εκεί ήταν επίσης ββ στο gym..)....τα κουτιά που δώσαμε ήταν τα εξής:

All-stars -triplex
EAS -Myoplex
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..)
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!!
Met-rx -Supreme Whey
All-stars -ECA
Muscletech -Nitrotech

Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:


All-stars -triplex βρέθηκαν παραπάνω ουσίες απο αυτές που αναγράφονται(ίσως προορμονες,μεγάλες ποσότητες αλατιού/ζάχαρης...κ.α..)
EAS -Myoplex Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..) Κι εδώ βρέθηκαν περεταίρω ουσίες απο τις αναγραφόμενες...
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!! Εδώ το ποσοστό πρωτείνης ήταν πολυ χαμηλό....αντιθέτως η σκόνη ήταν πλούσια σε ζάχαρη και αλάτι,άνθος αραβοσίτου(γι αυτό και δεν διαλύονταν στο σείκερ...)
Met-rx -Supreme Whey Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
All-stars -ECA Εδώ αν και λιποδιαλύτης,προς έκπληξη όλων βρέθηκε πως περιείχε clenbuterol!!
Muscletech-Nitrotech Εδώ ηταν που έγινε χαμός....εκτός του ότι περιείχε πολύ ζάχαρη,είχε επίσης και πολλές άγνωστες ουσίες...(ίσως προορμονες....)


Έτσι λοιπόν,αμα κι εσείς έχετε αμφιβολίες για το συμπλήρωμα(που πολλοί πέρνουν με τη σέσουλα!!!) που έχετε στην αγκαλιά σας ,καλό θα ήταν να το πάτε για ένα Τέστ Παπ...... :D :geek:

kostaspsa
13-02-09, 07:22
Φιλε αυτα που λες ειναι πολυ σοβαρα!
Καλο θα ηταν να ποσταρες και το επισημο χαρτι των εξετασεων αυτων.
Οταν λες ισως προορμονες τι εννοεις? Που στηριζεις οτι ισως να ειναι προορμονες και οχι κατι αλλο?

_kwstas_
13-02-09, 08:00
TΩΡΑ αυτα που λες ειναι αληθεια η 6 ι ωρα το πρωι γυρισες σπιτι και λες δεν κανω καμια πλακα??? Αρε φιλε αν ειναι αληθεια βγηκανε προφιτικα αυτα που ελεγα... πριν 2 μερες περιπου οτι για να εισαι συγουρος τι παιρνεις πηγενε και κανε μια χημικη αναλυση χαχαχαχ!!!! :P :P κατι αντιστιχο ειχαν κανει κατι φιλοι μου παλια ειχαν στηλει κατι φαρμακα που περνανε ...για αναλυση αυτα τα φαρμακα βρεθηκαν οτι ηταν μια πατατα κ δεν κανανε απολυτος τιποτα για το λογο π τα περνανε και το χειροτερο απο ολα... ηταν πολυ τοξικα κ επικυνδινα... κ δεν κανανε δουλεια κ ητανε κ οτι χειροτερο για την υγεια.. ονοματα δεν θυμαμε παντως θα κοιταξω να τους ρωτισω ποια ητανε.. και να τα αναφερω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!! εδω κολαει η φραση που χρησιμοποιουσε ενα μελος απο εδω μεσα.... ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΑ ΞΕΣΠΑΣΕ ΤΖΕΚΟ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!! :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

kyriakos23
13-02-09, 09:54
δηλαδη σε ενα χημινο αν παμε μπορει να μας τα αναλυσει?

goutsos
13-02-09, 10:32
νομιζω οτι η αναλυση ειναι πολυ ακριβη...αλλα οποιος εχει φιλο...μακαρι... :thumbsup:

NASSER
13-02-09, 13:15
All-stars -ECA Εδώ αν και λιποδιαλύτης,προς έκπληξη όλων βρέθηκε πως περιείχε clenbuterol!!

Αυτο δεν ειναι δυσφημιση αλλα διαφημιση :lol: :lol: :lol: Οποιος ετοιμαζεται για αγωνες ξερει τι να διαλεξει τωρα :lol: :lol: :lol:

Exci
13-02-09, 13:26
Tι διαφορα ειχαν οι 2 οπτιμουμ? η μια ηταν ληγμενη και εκανε τοσο?..

NASSER
13-02-09, 13:34
Tι διαφορα ειχαν οι 2 οπτιμουμ? η μια ηταν ληγμενη και εκανε τοσο?..

Θα το παρουσιαζαν σαν προσφορα, θα ηταν σε διαφορετικη συσκευασια και ισως δηλωναν πως ειναι κοντα στην ημερομηνια ληξεως.
Ενω κατα βαση, φαινεται πως τους κοστιζε πολυ λιγοτερο το προιον σαυτη τη συσκευη με υπουλο χειρισμο.

mantus3
13-02-09, 13:39
All-stars -triplex
EAS -Myoplex
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..)
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!!
Met-rx -Supreme Whey
All-stars -ECA
Muscletech -Nitrotech

Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:


All-stars -triplex βρέθηκαν παραπάνω ουσίες απο αυτές που αναγράφονται(ίσως προορμονες,μεγάλες ποσότητες αλατιού/ζάχαρης...κ.α..)
EAS -Myoplex Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..) Κι εδώ βρέθηκαν περεταίρω ουσίες απο τις αναγραφόμενες...
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!! Εδώ το ποσοστό πρωτείνης ήταν πολυ χαμηλό....αντιθέτως η σκόνη ήταν πλούσια σε ζάχαρη και αλάτι,άνθος αραβοσίτου(γι αυτό και δεν διαλύονταν στο σείκερ...)


εχεις βαλει 2 φορες την ιδια πρωτεινη... αν μπορεις δωσε παραπανω πλιροφοριες καθος κ τα χαρτια της αναλυσης..

isis
13-02-09, 13:59
All-stars -triplex βρέθηκαν παραπάνω ουσίες απο αυτές που αναγράφονται(ίσως προορμονες,μεγάλες ποσότητες αλατιού/ζάχαρης...κ.α..)
EAS -Myoplex Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..) Κι εδώ βρέθηκαν περεταίρω ουσίες απο τις αναγραφόμενες...
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!! Εδώ το ποσοστό πρωτείνης ήταν πολυ χαμηλό....αντιθέτως η σκόνη ήταν πλούσια σε ζάχαρη και αλάτι,άνθος αραβοσίτου(γι αυτό και δεν διαλύονταν στο σείκερ...)
Met-rx -Supreme Whey Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
All-stars -ECA Εδώ αν και λιποδιαλύτης,προς έκπληξη όλων βρέθηκε πως περιείχε clenbuterol!!
Muscletech-Nitrotech Εδώ ηταν που έγινε χαμός....εκτός του ότι περιείχε πολύ ζάχαρη,είχε επίσης και πολλές άγνωστες ουσίες...(ίσως προορμονες....)

Αν είναι μόνο αυτά τα αποτελέσματα των εξετάσεων , πολύ φοβάμαι ότι οι χημικές αναλύσεις που σου έκαναν δεν είναι πλήρεις.
Πρώτον , δε μας είπες τι είδους αέριας χρωματογραφίας έγινε.
Δεύτερον , δε μας είπες τίποτα για τους φορείς του κάθε συμπληρώματος.
Τρίτον , δε μας είπες για τις προσμείξεις που αποκλείεται να μην είχαν. Για παράδειγμα τι ουσία χρησιμοποίησαν για να μη παίρνουν τα προϊόντα τους υγρασία και σε ποιες ποσότητες? και
Τέταρτον , δεν υπάρχουν άγνωστες ουσίες , απλώς ο χημικός σου δεν ἐψαξε και πολύ να τις βρει.

Να σημειώσουμε ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να αναλύσεις ένα σκεύασμα και να βρεις όλες τις ουσίες που περιέχονται , κάνοντάς το κόσκινο!

RUHL
13-02-09, 14:42
All-stars -triplex βρέθηκαν παραπάνω ουσίες απο αυτές που αναγράφονται(ίσως προορμονες,μεγάλες ποσότητες αλατιού/ζάχαρης...κ.α..)
EAS -Myoplex Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..) Κι εδώ βρέθηκαν περεταίρω ουσίες απο τις αναγραφόμενες...
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!! Εδώ το ποσοστό πρωτείνης ήταν πολυ χαμηλό....αντιθέτως η σκόνη ήταν πλούσια σε ζάχαρη και αλάτι,άνθος αραβοσίτου(γι αυτό και δεν διαλύονταν στο σείκερ...)
Met-rx -Supreme Whey Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
All-stars -ECA Εδώ αν και λιποδιαλύτης,προς έκπληξη όλων βρέθηκε πως περιείχε clenbuterol!!
Muscletech-Nitrotech Εδώ ηταν που έγινε χαμός....εκτός του ότι περιείχε πολύ ζάχαρη,είχε επίσης και πολλές άγνωστες ουσίες...(ίσως προορμονες....)

Αν είναι μόνο αυτά τα αποτελέσματα των εξετάσεων , πολύ φοβάμαι ότι οι χημικές αναλύσεις που σου έκαναν δεν είναι πλήρεις.
Πρώτον , δε μας είπες τι είδους αέριας χρωματογραφίας έγινε.
Δεύτερον , δε μας είπες τίποτα για τους φορείς του κάθε συμπληρώματος.
Τρίτον , δε μας είπες για τις προσμείξεις που αποκλείεται να μην είχαν. Για παράδειγμα τι ουσία χρησιμοποίησαν για να μη παίρνουν τα προϊόντα τους υγρασία και σε ποιες ποσότητες? και
Τέταρτον , δεν υπάρχουν άγνωστες ουσίες , απλώς ο χημικός σου δεν ἐψαξε και πολύ να τις βρει.

Να σημειώσουμε ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να αναλύσεις ένα σκεύασμα και να βρεις όλες τις ουσίες που περιέχονται , κάνοντάς το κόσκινο!
Συμφωνω με τον μαστορα εδω ρε αν βρεις τετοια δεδομενα ξερεις τι χρημα μπορεις να βγαλεις με μηνυσεις?
Εξαλου φενετε οτι ειναι και πολυ παλια ιστορια ECA all stars αυτο εχει βγει απο την αγορα το 2004

Και θελει πολυ χρημα να κανεις αυτες τις αναλυσεις 300αρα ευρω νομιζω ειχε(η 1α) πει ο αλλος σιγα να μην δωσετε τοσα λεφτα τωρα :lol:

Παντως μεσια μην κανεις και εδω αυτη την συνηθεια σου να αναβεις φωτιες και να μην ποσταρεις μετα οπως σε αλλα τοπικς :lol: :lol: :chinese: :turtle:

RAMBO
13-02-09, 14:47
EAS kai παλι EAS :rocking:

tezaman
13-02-09, 16:39
ερίμη παράσταση ο μεσίας 8)

m3ssias
13-02-09, 17:14
Κοιτάχτε.....Ο άνθρωπος που είχε πάρει τα κουτιά,αυτός μας είχε δείξει και τα αποτελέσματα στο gym......αυτός ήξερε να αναλύει τα αποτελέσματα γιατί ήταν χημικός.......εμας απλώς μας τα εξήγησε όπως ακριβώς τα γράφω παραπάνω,τα χαρτιά τα είχε αυτός,και δεν νομίζω αν το διάβαζα εγώ ή ο καθένας απο την παρέα να βγάζαμε άκρη(δεν ξέρουμε απο χημεία)......έτσι ήρθε αυτός και μας είπε εξήγησε παίζει....Πάντως το ότι μία πρωτείνη έχει παραπάνω ουσιες,δεν σημαίνει οτι είναι μαπα,αντιθέτως μπορει να είναι πιο αποτελεσματική...Ομως δεν μπορεί κανεις να ξέρει αυτές οι παραπάνω ουσίες πώς μπορεί να αντιδρούν με "άλλες" παραπάνω ουσίες που κάποιοι χρησιμοποιουν κατα καιρούς.....
Η δεύτερη optimum ήταν πολύ φτηνή γιατί το παιδί την είχε πάρει απο bulgary(ήταν μαιμού).....οπότε δεν παραξενευτήκαμε με τα αποτελέσματα....
Άν για οποιοδήποτε λόγο το post αυτό σας φαίνεται αναληθές,μπορείτε να μην το λάβετε υπ όψιν,ή ακόμη και να το διαγράψετε.....Εμείς και φέτος θα ξανακάνυμε ανάλυση στα ίδια sups +την PVL(που χρισιμοποιώ εγώ πλέον..),οπότε θα ξαναpostάρω τότε και θα κοιτάξω να πάρω και το χαρτί...... :D

_kwstas_
13-02-09, 18:13
παιδια εχουμε ολοι δικιο μην το ψαχνουμε παραπανω! διαβασε κανεις το δικο μου post με τα φαρμακα?? τι εχετε να πειτε???

tolismann
13-02-09, 18:25
Κι εγώ πριν χρόνια είχα στείλει για ανάλυση μία καθαρή whey της Met-Rx (5lbs).
To εργαστήριο ήταν το γενικό χημείο του κράτους, και η ανάλυση έγινε στις εργαστηριακές εγκαταστάσεις του Α.Π.Θ.

Η ανάλυση έδειξε ότι όντως η whey περιείχε "περίπου" αυτά που αναγράφονταν.
...Βγήκε λίγο πιο βρώμικη.
Δηλαδή, ενώ αναγράφονταν 24γρ πρωτεΐνης και 2γρ υδατανθράκων ανά μεζούρα, το αποτέλεσμα έγραφε 22γρ πρωτεΐνης και 4γρ υδατάνθρακα ανά μεζούρα.
(τα αποτελέσματα ήταν σε %, αλλά σας τα ανάγω σε μεζούρα για να είναι πιο κατανοητά).

Άλλες ουσίες δεν εντοπίστηκαν, πέρα από ορρό γάλακτος & γλυκαντικές ουσίες.
Δυστυχώς η ανάλυση είχε γίνει πρίν από πολλά χρόνια, και δεν φρόντισα να κρατήσω αντίγραφο των αποτελεσμάτων.

Απ'ότι θυμάμαι, το παλικάρι στο εργαστήριο μου είχε αναφέρει και άλλα παραδείγματα εργαστηριακών αναλύσεων σε συμπληρώματα.
Μου είπε ότι πρωτεΐνες όπως η AminoVit ήταν τίγκα στη ζάχαρη.

Μίλησα και με ένα φιλαράκι που ζει, γυμνάζεται και εργάζεται στις ΗΠΑ εδώ και πολλά χρόνια.
Έκανε και αυτός χημικές αναλύσεις σε supps που χρησιμοποιεί (έχει πρόσβαση σε εργαστήριο).
Μου είπε να προτιμώ supps από EAS (μίλησε μόνο για whey, multivits & ZMA)
Tα supps της ΟΝ δεν βγήκαν και πολύ καθαρά.
Αν έχω supps από άγνωστη εταιρία καλύτερα να τα πετάξω στα σκουπίδια!!!!
Όταν μου πει λεπτομέρειες θα σας ενημερώσω.

tupac
13-02-09, 18:28
KAΛΑ ΦΙΛΕ messia ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ "ΦΤΗΝΗ" ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΣΕ 1,2 ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ.ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ..ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Κ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ(ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΓΙΝΕ Η ΕΡΕΥΝΑ ΚΤΛ..)ΣΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.. :chinese:

Fotis_Patra
13-02-09, 19:21
Ενδιαφερον ολα αυτα που γραφονται. εχω ακουσει και εγω διαφορες τετοιες ιστοριες για χημεια και αναλυσεις. Οπως για τιν NItro-tech οτι περιεχει μικρη ποσοτητα Α.Ο :doh:
παρ΄ ολα αυτα αν μας εδιχνες και το χαρτι τις αναλυσεις θα μας λυνοταν καθε απορρια μας.
αν ξανα κανεις την αναλυση που μας λες m3ssias βαλτει να την δουμε και εμεις

Eimai_fetes
13-02-09, 20:19
Ενταξει, κ να ειναι ετσι οπως τα λεει τι εγινε ;;
Δεν καταλαβα δηλ. γιατι ειναι κακο ;;
Τοσο καιρο που περνουμε τις εν λογο πρωτεινες (εγω περνω ON),
παθαμε τιποτα... δεν μασαμε παιδες.... :P

KM2909
13-02-09, 20:23
το 8εμα ειναι οτι (αν ειναι σωστη η ερευνα βεβαια, που λογικα ειναι) αλλα λενε οτι προσφερουν οι εταιριες και αλλα προσφερουν στην πραγματικοτητα...

yannis88
13-02-09, 20:39
Kαρτέλ και δεν λειτουργεί ο ανταγωνισμός?γιατι δεν μπορώ να φανταστώ ότι η κάθε εταιρία να μην κάνει έλεγχο στις υπόλοιπες...παίζονται πολλά λεφτά πάνω στην υγεία μας...

Polyneikos
13-02-09, 20:41
Ρε παιδια,μην τον κραζετε κάποιοι τον m3ssias,γιατί το αποκλείετε δηλαδή ο χημικος να τους τα είπε με απλά πράγματα;Να σας πω ένα παραδειγμα;
Αν πάτε σε έναν δικηγόρο και τον συμβουλευτείτε σε κατι θα σας μιλησει για να κατανοήσετε το πορισμα του θα το τεκμηρίωνε με την νομικη γλώσσα όπως θα μιλουσε σε έναν συνάδερφο ή θα σας τα έλεγε απλά και κατανοητα για καποιον που δεν κατέχει την επιστημη;
Δηλαδη πόσοι από εδω μεσα αν έβλεπαν το πόρισμα μιας χημικης αναλυσης θα μπορουσαν να αξιολογήσουν το αποτέλεσμα;
Αλλά ακόμα και αν καποιος δεν θελει να πιστέψει το m3ssias με γεια του και με χαρά του,μόνοι σας δεν μπορείτε να φανταστείτε ότι καποιες μη αξιοπιστες εταιρίες να μην ακολουθουν πιστα τα συστατικα που αναφερουν(τουλαχιστον στις αναλογίες..).
Από ανθρωπο που ασχολειται με συμπληρωματα επαγγελματικα,πολλά χρόνια εμπορος,εχω μιλήσει και μου έχει αναφερει ότι 5-6 εταιρίες στην Αμερικη έχουν όλες και όλες εργαστηρια search and development,αρα αυτές είναι που θεωρούνται σοβαρές και αξιοπιστες....

isis
13-02-09, 22:18
Ρε παιδια,μην τον κραζετε κάποιοι τον m3ssias,γιατί το αποκλείετε δηλαδή ο χημικος να τους τα είπε με απλά πράγματα;Να σας πω ένα παραδειγμα;Αν πάτε σε έναν δικηγόρο και τον συμβουλευτείτε σε κατι θα σας μιλησει για να κατανοήσετε το πορισμα του θα το τεκμηρίωνε με την νομικη γλώσσα όπως θα μιλουσε σε έναν συνάδερφο ή θα σας τα έλεγε απλά και κατανοητα για καποιον που δεν κατέχει την επιστημη;

Πάντως είμαι πολύ περίεργος να μάθω τι φορείς είχαν , αν είχαν μέσα γαλακτοσάκχαρο , σόδα , ουρία , θειούχο νάτριο , στυπτηρία , σε ποιές ποσότητες , αν υπήρχαν μέσα άλλες προσμείξεις και ποιες ήταν αυτές οι άγνωστες ουσίες! Επίσης , ακόμη και σε δικηγόρο να πάτε , είμαι σίγουρος , πως θα χρησιμοποιήσει τη νομική ορολογία απλώς σε πιο απλή μορφή.

Polyneikos
13-02-09, 22:23
Αυτό ακριβώς εννοώ isis,μην κοιτας εσυ που έχεις καποιες γνωσεις,όταν βλεπεις ότι απευθυνεσαι σε καποιν αρχαριο σε αυτα τα ζητηματα δεν θα του αναλυσεις τα παντα εκτος αν θες να εντυπωσιασεις.Και πιστεψε με αν πας σε νομικο και σου μιλησει με ορολογία δεν θα καταλαβεις τίποτα.Προφανως στην παρεα των παιδιων δεν υπήρχε το καταλληλο επίπεδο για να τους το αναλύσει,αν έβλεπε ότι καποιος ξερει 2-3 πραγματακια μπορεί να εμβαθυνε.

isis
13-02-09, 22:57
Αυτό ακριβώς εννοώ isis,μην κοιτας εσυ που έχεις καποιες γνωσεις,όταν βλεπεις ότι απευθυνεσαι σε καποιν αρχαριο σε αυτα τα ζητηματα δεν θα του αναλυσεις τα παντα εκτος αν θες να εντυπωσιασεις.Και πιστεψε με αν πας σε νομικο και σου μιλησει με ορολογία δεν θα καταλαβεις τίποτα.Προφανως στην παρεα των παιδιων δεν υπήρχε το καταλληλο επίπεδο για να τους το αναλύσει,αν έβλεπε ότι καποιος ξερει 2-3 πραγματακια μπορεί να εμβαθυνε.

Εν μέρει δίκιο έχεις σε αυτά που λες , αλλά πίστεψέ με , γνωρίζω πως μιλάνε οι δικηγόροι και πως μπορούν να γίνουν κατανοητοί , έστω και αν χρησιμοποιήσουν νομική ορολογία.

m3ssias
13-02-09, 22:59
Αυτό ακριβώς εννοώ isis,μην κοιτας εσυ που έχεις καποιες γνωσεις,όταν βλεπεις ότι απευθυνεσαι σε καποιν αρχαριο σε αυτα τα ζητηματα δεν θα του αναλυσεις τα παντα εκτος αν θες να εντυπωσιασεις.Και πιστεψε με αν πας σε νομικο και σου μιλησει με ορολογία δεν θα καταλαβεις τίποτα.Προφανως στην παρεα των παιδιων δεν υπήρχε το καταλληλο επίπεδο για να τους το αναλύσει,αν έβλεπε ότι καποιος ξερει 2-3 πραγματακια μπορεί να εμβαθυνε.

Έτσι ακριβώς είναι Πολύνεικε.....Δυστυχώς με τα συμπληρώματα γίνεται Ό ΧΑΜΟΣ.....Το ξέρατε εσείς παλληκάρια οτι στην Βουλγαρία υπάρχει ΠαραΕταιρία η οποία ασχολείται με το να βγάζει μαιμού optimum(ομως αυτη που ανέφερα στο παράδειγμα η 9κιλη...),καθώς και Nitrotech......και να τις διοχετεύει στην ελληνική αγορά????Λοιπόν Είμαι ο πρώτος ή ο τελευταίος που το λέει αυτό??έχει βουίξει ο τόπος.....

Πολύ εύκολα θα μπορούσε κανείς να χαρακτηρίσει ψέμα ή διαφήμηση το παραπάνω post μου......ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΙ ΠΙΝΕΙ????Μήπως είναι αλεύρι???ή ζάχαρη???ΓΙΑ να παρασκευαστεί 1κιλο whey χρειάζονται 120 λίτρα γάλα!!!!Αυτό δεν σας λέει τιποτά????είναι ΛΙΓΑ 120 λίτρα γάλα ή δύσκολα ΝΟΘΕΥΟΝΤΑΙ????

EΓΩ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΩ ΟΥΤΕ ALLSTARS OYTE OPTIMUM.....AΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ....ΑΠΛΩΣ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΝΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΤΙΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....ΕΑS ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ "ΠΙΑΝΕΙ",ΕΝΩ ΑΠΟ ALLSTARS ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ "ΠΡΙΖΟΜΑΙ"...έ?????ή μηπως κάνω διαφήμιση την allstars τώρα?!??!?!??!? :evilno:

Polyneikos
13-02-09, 23:34
Αυτό ακριβώς εννοώ isis,μην κοιτας εσυ που έχεις καποιες γνωσεις,όταν βλεπεις ότι απευθυνεσαι σε καποιν αρχαριο σε αυτα τα ζητηματα δεν θα του αναλυσεις τα παντα εκτος αν θες να εντυπωσιασεις.Και πιστεψε με αν πας σε νομικο και σου μιλησει με ορολογία δεν θα καταλαβεις τίποτα.Προφανως στην παρεα των παιδιων δεν υπήρχε το καταλληλο επίπεδο για να τους το αναλύσει,αν έβλεπε ότι καποιος ξερει 2-3 πραγματακια μπορεί να εμβαθυνε.

Εν μέρει δίκιο έχεις σε αυτά που λες , αλλά πίστεψέ με , γνωρίζω πως μιλάνε οι δικηγόροι και πως μπορούν να γίνουν κατανοητοί , έστω και αν χρησιμοποιήσουν νομική ορολογία.

μην εξατομικευεις το παραδειγμα μου,ενταξει εσύ ξερεις,ποσοι όμως ξερουν να αναλυσουν μια αγωγη ας πουμε ;;
΄Η να κρινουν ποια είναι η βελτιστη μεθοδολογία για την αποκατασταση χιαστου μεταξυ συνθετικου μοσχευματος ή φυσικου;
Θελω να σου εξηγησω ότι αν ο καθε επιστημονας εμπαινε στην διαδικασία να αναλυσει την επιστημη του σε μια επισκεψη πελάτη θα πηγαινε για το δεντρο και θα έχανε το δάσος !! :lol:

gk
20-02-09, 13:43
Εδω και καιρο εχω μια μεγαλυτερη συμπαθεια στην EAS και καλα σαν πιο εμπιστη εταιρια, κυριως επειδη ετσι το εχω παρει απο διαφορα που βλεπω και διαβαζω. Δεν ξερω αν πιστευετε κι εσεις το ιδο. Σαν ποιοτητα λεμε, οχι σαν αποτελεσματα ή εξωπραγματικες αυξησεις μυικης μαζας κλπ κλπ.. :shifty:

Messia, η EAS (που στον προκειμενο ελεγχο βγηκε "καθαρη") δεν σε πιανει τοσο επειδη δεν εχει το "κατι παραπανω" οπως η All Stars ή επειδη καθε προιον μπορει να καθεται διαφορετικα σε καθε οργανισμο? (ερωτηση "μαθησεως" ετσι.. δεν το λεω ειρωνικα ή δεν ξερω πως αλλιως..)

Επισης, εσεις που κανετε και ελεγχο, ποσο ακριβως κοστιζει τελικα η αναλυση σε 1 προιον??

m3ssias
20-02-09, 17:57
Την ανάλυση φιλε gk ανέλαβε τότε ένας φίλος χημικός ο οποίος γυμνάζονταν κι αυτός μαζί......δεν ξέρω ακριβώς πόσο κοστίζει,αλλα φέτος που ετοιμαζόμαστε να ξανακάνουμε,κάτι άκουσα για 200ευρό.......θα δείξει...

asdf
20-02-09, 18:20
Προσεξτε να μην σκισετε κανα καλσον με τις αναλυσεις... παιζει να ειστε η 10000η παρεα που εχετε αποφασισει να πατε να κανετε αναλυσεις αλλα πως τυνγχανει παντα μετα να μην γινετε τπτ και να μη μαθενουμε και εμεις τπτ...


:dooreek: :inandout: ... τοσος ντορος για το τπτ... οταν θα εχεις τα results ,scanare τα και καντα κανα upload....

gk
20-02-09, 18:41
Εγω θελω να πιστευω πως θα κανει δουλεια ο Μεσσιας (και κοι φιλοι του).. Αλλιως ειναι πολυ κριμα να καθομαστε να μιλαμε και να ξαναμιλαμε για ολα αυτα και να μην βγαζουμε και τιποτα στο τελος.!

Απλα φετος, ποσταρε και τα αποτελεσματα ολα, να μην υπαρχουν αμφιβολιες....

(ελεγξτε και την καινουργια, την ελληνικη πρωτεινη ρε Μεσσια!!.. :lol:) :idea:

slaine
20-02-09, 18:46
ήδη έχουν κάνει μία ανάλυση ρε συ ασδφ. και τι λες για καλσόν και μλκς. άμα δεν πείθεσαι ή δε συμφωνείς με κάτι υπάρχει και καλύτερος τρόπος να το εκφράσεις

asdf
20-02-09, 19:05
Το υφος μου ηταν χαλαρο δεν ειχα προθεση να θιξω κανενα απλα ειναι κουραστικο να επαναλαμβανετε η ιδια ιστορια καθε χρονο.... Οσοι εχουν results να τα δειξουν, απλο.

m3ssias
20-02-09, 21:30
asdf,η γνώμη σου είναι σεβαστή,αλλα δεν παύει να είναι γνώμη σου.....Δεν έχεισ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΠΊΣΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΩΛΟΟΘΟΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΤΟΙΟΥΤΟΤΡΟΠΟΣ.....δεν προσέβαλα κανέναν,κι ούτε κι εσένα.....η γνώμη του καθενός,αφορά τον καθένα,και δεν φταίω εγώ σε τπτ να ακούω σαχλαμάρες για καλσόν κτλ.... :cursing:

asdf
20-02-09, 21:33
Εισαι νεο μελος και ετσι ισως να μην εχεις συνηθησει το υφος μου. Δεν ειχα καμια προθεση να θιξω τπτ. Λεω απλα την αποψη μου και μια που το φερε η κουβεντα να πω και μια παροιμια .... "με τα λογια χτιζεις ανωγεια και κατωγια..." :chinese:

Muscleboss
20-02-09, 21:37
m3ssias,

δεν είχε κακό σκοπό ο adsf, παρεξήγηση έγινε, ο γραπτός λόγος τα έχει αυτά, τον γνωρίζω και δεν θα στην έλεγε έτσι, πίστεψέ με.

ΜΒ

m3ssias
20-02-09, 21:57
:awesome: :D

manos_
20-02-09, 22:58
υπαρχει μεγαλη φημολογια και οτι στην ελλαδα υπαρχει εργαστηριο που παραγει πολυ γνωστη μαρκα.Ποια ειναι δεν μου ειπανε για λογους διακριτικοτητας.Στην βουλγαρια παραγουνε και universal και εχει μπει και η ιντερπολ στην μεση για να βγαλει ακρη.

SiCkOheL
21-02-09, 03:20
εγώ και ο tezas είμαστε Reflexakides οποτε δεν ανησυχούμε
Πάω εδώ στο εργοστάσιο διπλα που είμαι τα περνώ από μέσα και του στέλνω προμήθεια
:P :lol:

gk
21-02-09, 03:39
Αληθεια, ποση ποσοτητα χρειαζεται να δωσεις για την αναλυση ενος προιοντος??

slaine
21-02-09, 04:56
Αληθεια, ποση ποσοτητα χρειαζεται να δωσεις για την αναλυση ενος προιοντος??

κάποιος μου είχε πει ένα κυπελάκι για τεστ ούρων είναι αρκετό. μία φίλη που ήταν να μου κάνει ένα τεστ μου ζήτησε (στην τύχη) 300γρ κι εγώ τα έδωσα ο λαλάκας :banghead: :banghead: :banghead:

Exci
21-02-09, 12:30
κάποιος μου είχε πει ένα κυπελάκι για τεστ ούρων είναι αρκετό. μία φίλη που ήταν να μου κάνει ένα τεστ μου ζήτησε (στην τύχη) 300γρ κι εγώ τα έδωσα ο λαλάκας :banghead: :banghead: :banghead:
:1laugh:

Bane
23-02-09, 20:16
Πρίν κανα χρόνο γινόταν μάχη στο γυμναστήριο για τις πρωτείνες.......ο καθένας υποστήριζε την εταιρία του......αλλες εταιρίες τις αμφισβητούσαμε.....και κάποιοι είχαν και διάφορες παρενέργειες απο τα supps που χρισημοποιούσαν.....Έτσι μαζευτήκαμε όλοι,και για να βγάλουμε μια άκρη αποφασίσαμε να δώσουμε στο χημείο(ο χημικός εκεί ήταν επίσης ββ στο gym..)....τα κουτιά που δώσαμε ήταν τα εξής:

All-stars -triplex
EAS -Myoplex
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..)
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!!
Met-rx -Supreme Whey
All-stars -ECA
Muscletech -Nitrotech

Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:


All-stars -triplex βρέθηκαν παραπάνω ουσίες απο αυτές που αναγράφονται(ίσως προορμονες,μεγάλες ποσότητες αλατιού/ζάχαρης...κ.α..)
EAS -Myoplex Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..) Κι εδώ βρέθηκαν περεταίρω ουσίες απο τις αναγραφόμενες...
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!! Εδώ το ποσοστό πρωτείνης ήταν πολυ χαμηλό....αντιθέτως η σκόνη ήταν πλούσια σε ζάχαρη και αλάτι,άνθος αραβοσίτου(γι αυτό και δεν διαλύονταν στο σείκερ...)
Met-rx -Supreme Whey Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
All-stars -ECA Εδώ αν και λιποδιαλύτης,προς έκπληξη όλων βρέθηκε πως περιείχε clenbuterol!!
Muscletech-Nitrotech Εδώ ηταν που έγινε χαμός....εκτός του ότι περιείχε πολύ ζάχαρη,είχε επίσης και πολλές άγνωστες ουσίες...(ίσως προορμονες....)


Έτσι λοιπόν,αμα κι εσείς έχετε αμφιβολίες για το συμπλήρωμα(που πολλοί πέρνουν με τη σέσουλα!!!) που έχετε στην αγκαλιά σας ,καλό θα ήταν να το πάτε για ένα Τέστ Παπ...... :D :geek:

These labs results have a lot to be desired

asdf
23-02-09, 22:14
:???:

slaine
24-02-09, 23:06
μαλλον οχι desired αλλά κάτι άλο ήθελε να πει ο ποιητής....

Bane
28-02-09, 22:02
μαλλον οχι desired αλλά κάτι άλο ήθελε να πει ο ποιητής....

Ενοώ ότι βέβαια κάλα έκανε το παλικάρι ο χημικός και έκανε μια πρόχηρη χημική ανάλυση, αλλά αν προσπαθούσατε με αυτού του τύπου τις αναλύσεις να πάτε δικαστικός μάλλον θα καταλήγατε με μύνηση για συκοφαντική δυσφήμηση.

slaine
01-03-09, 06:17
:wink:

jimarazzz
05-01-10, 02:03
λοιπον παιδια, γνωστος μου στην αθηνα με ειδη διατροφης(πολυ γνωστος στους κυκλους του στιβου κ των βαρων)μου ειπε οτι υπαρχει καταστημα στην θεσ/νικη που πουλα bsn nitrotech celltech σε πολυ χαμηλες τιμες κοτι ειναι απο το εργοστασιο που παραγει μουφα στην βουλγαρια.επισης πουλανε πολυ σακουλα της optimum αλλα αλλες συσκευασιες. ακουστε τι επαθα τοσα χρονια επερνα syntha-6 αμερικη οποιος εχει παρει ξερει οτι η bsn γραφει κατω απο τα κουτια το bsnonline.net,λοιπον μου τελειωσε η πρωτεινη κ ψαχνωντας παω στην δυτικη αττικη κ αγοραζω ενα κουτι syntha-6 (αλλα ειχε μονο σοκολατα).ανοιγω το κουτι κ την δοκιμαζω κ διαπιστωνω οτι ειναι πολυ πικρη η γευση της κ μου προκαλεσε μια ελαφρια καουρα.κοιταω το κουτι πουθενα ημερομηνια ληξεως ,κοιταω απο κατω ανυπαρκτη η σφραγιδα της bsn αλλα δεν εγραφε τιποτα!!!!:shock:το συμπεραμα δικο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:turtle:

TEFAA 2009
05-01-10, 16:53
το 8εμα ειναι οτι (αν ειναι σωστη η ερευνα βεβαια, που λογικα ειναι) αλλα λενε οτι προσφερουν οι εταιριες και αλλα προσφερουν στην πραγματικοτητα...

το χημειο=ασφαλεια

η πρωτεινη της εασ ειναι πεντακαθαρη, το λεω γτ παιρνει τη 10 θεση σε σχεση με τις αλλες εταιριες και τη θεωρουν αχρηστη

billys15
05-01-10, 17:14
λοιπον παιδια, γνωστος μου στην αθηνα με ειδη διατροφης(πολυ γνωστος στους κυκλους του στιβου κ των βαρων)μου ειπε οτι υπαρχει καταστημα στην θεσ/νικη που πουλα bsn nitrotech celltech σε πολυ χαμηλες τιμες κοτι ειναι απο το εργοστασιο που παραγει μουφα στην βουλγαρια.επισης πουλανε πολυ σακουλα της optimum αλλα αλλες συσκευασιες. ακουστε τι επαθα τοσα χρονια επερνα syntha-6 αμερικη οποιος εχει παρει ξερει οτι η bsn γραφει κατω απο τα κουτια το bsnonline.net,λοιπον μου τελειωσε η πρωτεινη κ ψαχνωντας παω στην δυτικη αττικη κ αγοραζω ενα κουτι syntha-6 (αλλα ειχε μονο σοκολατα).ανοιγω το κουτι κ την δοκιμαζω κ διαπιστωνω οτι ειναι πολυ πικρη η γευση της κ μου προκαλεσε μια ελαφρια καουρα.κοιταω το κουτι πουθενα ημερομηνια ληξεως ,κοιταω απο κατω ανυπαρκτη η σφραγιδα της bsn αλλα δεν εγραφε τιποτα!!!!:shock:το συμπεραμα δικο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:turtle:

Νομιζω οτι πλεον ισχυει ο,τι και με τα φαρμακα,η ποιοτητα ειναι αναλογα με την πηγη...

sTeLaKoS
05-01-10, 17:16
Νομιζω οτι πλεον ισχυει ο,τι και με τα φαρμακα,η ποιοτητα ειναι αναλογα με την πηγη...

Δε συμφωνώ μαζί σου Βασίλη. Οι μεγάλες εταιρίες πουλάνε πολύ το όνομά τους. Όχι οτι δεν είναι καλές, εννοώ πως είναι υπερτιμολογιμένες

billys15
05-01-10, 17:32
Δεν ειπα ομως κατι για τιμη,μιλησα για την πηγη,το ατομο δηλαδη που φερνει τα συμπληρωματα στην Ελλαδα.

sTeLaKoS
05-01-10, 17:41
Δεν ειπα ομως κατι για τιμη,μιλησα για την πηγη,το ατομο δηλαδη που φερνει τα συμπληρωματα στην Ελλαδα.

Γράψε λάθος, αντί για πηγή διάβασα τιμή. :toast:

the_big_litho
05-01-10, 18:40
Σιγουρα μεγαλα καταστηματα και αλυσιδες δυσκολα θα ρισκαρουν να προμηθευτουν fake συμπληρωματα χωρις βεβαια να ειμαστε σιγουροι ποτε.

Το χημειο που θα το βρισκουμε, ποιος θα το πληρωσει, ποιος θα τρεξει?

Kolorizos
06-01-10, 16:07
το θεμα ειναι μια προχηρη αναλυση εναος συμπληρωματος οσο κοστιζει????

kyriakos23
07-01-10, 23:01
τωρα εγω αν θελο να παρω στον χημικο μου μια πρωτεινη να μου την δει πανο κατω ποσο κοστιζει?

manos_
07-01-10, 23:09
Σιγουρα μεγαλα καταστηματα και αλυσιδες δυσκολα θα ρισκαρουν να προμηθευτουν fake συμπληρωματα χωρις βεβαια να ειμαστε σιγουροι ποτε.

Το χημειο που θα το βρισκουμε, ποιος θα το πληρωσει, ποιος θα τρεξει?

Μην εισαι τοσο σιγουρος για τις αλυσιδες.:turtle::turtle:

Bane
08-01-10, 23:11
το θεμα ειναι μια προχηρη αναλυση εναος συμπληρωματος οσο κοστιζει????

Για ένα συστατικό υπολόγιζε 250 dollars

drago
08-01-10, 23:28
Για ένα συστατικό υπολόγιζε 250 dollars

WTF!!!!!

Bane
09-01-10, 00:16
τωρα εγω αν θελο να παρω στον χημικο μου μια πρωτεινη να μου την δει πανο κατω ποσο κοστιζει?

Η απλή kheldahl που δείχνεί χονδρικά το ποσοστό πρωτείνης πρέπει να είναι φτηνή, υπολόγιζε κανα 100Ε. Αν τώρα θες να δεις και για βαρέα, προσμίξεις, προφίλ αμινοξέων κτλ ξεφεύγουμε.

gas
09-01-10, 03:43
Η απλή kheldahl που δείχνεί χονδρικά το ποσοστό πρωτείνης πρέπει να είναι φτηνή, υπολόγιζε κανα 100Ε. Αν τώρα θες να δεις και για βαρέα, προσμίξεις, προφίλ αμινοξέων κτλ ξεφεύγουμε.

που ειναι αυτα τα εργαστηρια?

gas
09-01-10, 21:21
υπαρχη περιπτωση η whey tis (on) να μην ειναι καλη?εννωο να λεει 80%περιχη πρωτεινη καν να χει 25 ξερω γω παντος εχει γνωστοποιηση εοφ αφτω λεει πολλα?

Judge
10-02-10, 21:38
υπαρχη περιπτωση η whey tis (on) να μην ειναι καλη?εννωο να λεει 80%περιχη πρωτεινη καν να χει 25 ξερω γω παντος εχει γνωστοποιηση εοφ αφτω λεει πολλα?

η γνωστοποιηση δεν αποτελει ασφαλες στοιχειο φιλε! δεν την ελεγχει ποιοτικα ο ΕΟΦ ετσι κ αλλιως

The Rock
11-02-10, 02:22
Bulk και πάλι bulk :green:

Haris Pilton
11-02-10, 02:25
Και'γω.επομενη παραγγελία ολα bulk!

Niiick
11-02-10, 02:57
εμπιστευεστε περισοτερο τα bulk απο μια επωνυμη? Επειδη ανεβασε ενα pdf με μια αναλυση?
Δε ξερω ρε παιδια παρολο που γνωριζω πια bulk stores παιζουν στην αγορα αν ξερετε καποιο εμπιστο στειλτε μου ενα πμ να το κοιταξω..

Bane
11-02-10, 03:01
εμπιστευεστε περισοτερο τα bulk απο μια επωνυμη? Επειδη ανεβασε ενα pdf με μια αναλυση?
Δε ξερω ρε παιδια παρολο που γνωριζω πια bulk stores παιζουν στην αγορα αν ξερετε καποιο εμπιστο στειλτε μου ενα πμ να το κοιταξω..

Εγώ πάντως έχω καεί πολλές φορές απο bulk.Τι GABA που μου βγήκε γλυκίνη, τι icariin που ήταν τριμμένο φύλλο, τι sida που δεν έκανε τπτ.

Niiick
11-02-10, 03:09
Δε ξερω ρε bane και γω τα φοβαμαι πιο πολυ απ τα επωνυμα.

Ασχετο καλα αυτος που διαφημιζει τη πρωτεινη σας τρελλο σωμα! μαλλον αυτην πινει και αυτος:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Haris Pilton
11-02-10, 03:17
Ουτε μιας επωνημης μπορω ναξερω τι εχει ουτε τα bulk!...
Ο Βane Νταξ...Εγω τι θα κανω θα την μυρισω και θα καταλαβω τι ειναι;

Παντως Bane αν εχεις χρονο πες καποιο αξιοπιστο bulk απο ευρωπη,σε pm και που μπορω να βρω απο ευρωπη C-Bol;Δεν βρησκω...

Bane
11-02-10, 03:18
Δε ξερω ρε bane και γω τα φοβαμαι πιο πολυ απ τα επωνυμα.

Ασχετο καλα αυτος που διαφημιζει τη πρωτεινη σας τρελλο σωμα! μαλλον αυτην πινει και αυτος:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ναι πίνει και αυτήν ;)

Bane
11-02-10, 03:22
Ουτε μιας επωνημης μπορω ναξερω τι εχει ουτε τα bulk!...
Ο Βane Νταξ...Εγω τι θα κανω θα την μυρισω και θα καταλαβω τι ειναι;


Thermolife, SAN, Xtreme Formulations,NOW, Biotivia εγώ αυτές τις επώνυμες τις εμπιστεύομαι απόλυτα([πιστέψτε με ξέρω τι λέω).

The Rock
11-02-10, 03:22
εμπιστευεστε περισοτερο τα bulk απο μια επωνυμη? Επειδη ανεβασε ενα pdf με μια αναλυση?
Δε ξερω ρε παιδια παρολο που γνωριζω πια bulk stores παιζουν στην αγορα αν ξερετε καποιο εμπιστο στειλτε μου ενα πμ να το κοιταξω..
Σχετικό είναι αυτό, τουλάχιστον μπήκε στον κόπο να το κάνει :green:

Bane
11-02-10, 03:26
Σχετικό είναι αυτό, τουλάχιστον μπήκε στον κόπο να το κάνει :green:

Link στο εν λόγω pdf?

Haris Pilton
11-02-10, 04:22
Θα το εβαζα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι κατα των κανονων...
Υποθετοντας οτι μιλαμε για το εν λογω pdf του συγκεκριμενου site...

sTeLaKoS
11-02-10, 10:44
Link στο εν λόγω pdf?

Έχεις pm.

Haris Pilton
11-02-10, 13:21
Ναι,απλα αν ηθελε και κανενας αλλος να το δει να το εβαζα δημοσια,εξαλου δεν ειναι τιποτα,απλως τα συστατικα στην ουσια ειναι ενος προιοντος!
Ουτε τιμη,ουτε φρου φρου,ουτε διαφιμηση ουτε εικονα!

beteranos
23-02-10, 02:47
υπαρχη περιπτωση η whey tis (on) να μην ειναι καλη?εννωο να λεει 80%περιχη πρωτεινη καν να χει 25 ξερω γω παντος εχει γνωστοποιηση εοφ αφτω λεει πολλα?

Aλλο γνωστοποιηση και αλλο εγκριση ΕΟΦ...(μεγαλη διαφορα).

Littlejohn
23-02-10, 10:48
Νομίζω ότι μία από τις τελευταίες ON που πήρα, είχε αυτοκόλλητο ``έγκριση ΕΟΦ``.
Πρέπει να το τσεκάρω, για σιγουριά...
Παλιότερα είχαν μόνο ``γνωστοποίηση``.

jimarazzz
23-02-10, 21:49
του ηρακλη την εχει τσεκαρει κανεισ???η πινουμε ζαχαρη?θα την λυση κανεισ τηην απορια αυτη με αποδειξεις???

thegravijia
23-02-10, 21:50
του ηρακλη την εχει τσεκαρει κανεισ???η πινουμε ζαχαρη?θα την λυση κανεισ τηην απορια αυτη με αποδειξεις???
οταν λυσουμε την απορια και για τις υπολοιπες

η ηρακλης μια χαρα ειναι

Svein
24-02-10, 16:18
Πρίν κανα χρόνο γινόταν μάχη στο γυμναστήριο για τις πρωτείνες.......ο καθένας υποστήριζε την εταιρία του......αλλες εταιρίες τις αμφισβητούσαμε.....και κάποιοι είχαν και διάφορες παρενέργειες απο τα supps που χρισημοποιούσαν.....Έτσι μαζευτήκαμε όλοι,και για να βγάλουμε μια άκρη αποφασίσαμε να δώσουμε στο χημείο(ο χημικός εκεί ήταν επίσης ββ στο gym..)....τα κουτιά που δώσαμε ήταν τα εξής:

All-stars -triplex
EAS -Myoplex
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..)
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!!
Met-rx -Supreme Whey
All-stars -ECA
Muscletech -Nitrotech

Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:


All-stars -triplex βρέθηκαν παραπάνω ουσίες απο αυτές που αναγράφονται(ίσως προορμονες,μεγάλες ποσότητες αλατιού/ζάχαρης...κ.α..)
EAS -Myoplex Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..) Κι εδώ βρέθηκαν περεταίρω ουσίες απο τις αναγραφόμενες...
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!! Εδώ το ποσοστό πρωτείνης ήταν πολυ χαμηλό....αντιθέτως η σκόνη ήταν πλούσια σε ζάχαρη και αλάτι,άνθος αραβοσίτου(γι αυτό και δεν διαλύονταν στο σείκερ...)
Met-rx -Supreme Whey Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
All-stars -ECA Εδώ αν και λιποδιαλύτης,προς έκπληξη όλων βρέθηκε πως περιείχε clenbuterol!!
Muscletech-Nitrotech Εδώ ηταν που έγινε χαμός....εκτός του ότι περιείχε πολύ ζάχαρη,είχε επίσης και πολλές άγνωστες ουσίες...(ίσως προορμονες....)


Έτσι λοιπόν,αμα κι εσείς έχετε αμφιβολίες για το συμπλήρωμα(που πολλοί πέρνουν με τη σέσουλα!!!) που έχετε στην αγκαλιά σας ,καλό θα ήταν να το πάτε για ένα Τέστ Παπ...... :D :geek:


Δεν καταλαβα η 9 κιλά ηταν προσφορά ? και πως γίνετε να εχει χαμηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη ?

eas2000
24-02-10, 17:28
Τελευταία έχουν βγει απομιμήσεις γνωστών συμπληρωμάτων σε πιο φθηνή τιμή, οπότε η συγκεκριμένη ίσως ήταν από αυτές.

Niiick
24-02-10, 18:23
Τελευταία έχουν βγει απομιμήσεις γνωστών συμπληρωμάτων σε πιο φθηνή τιμή, οπότε η συγκεκριμένη ίσως ήταν από αυτές.



Μηπως ξερεις κατι παραπανω να μου πεις για αυτο?

metz
01-05-10, 21:28
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος προϊόν της Stacker;

Παίρνω τα αμινοξέα της σε υγρή μορφή, πριν κι μετά την προπόνηση και πιστεύω πως έχω καλά αποτελέσματα σε αποθεραπεία και αύξηση δύναμης και όγκου.

Ramrod
01-05-10, 22:29
Πρίν κανα χρόνο γινόταν μάχη στο γυμναστήριο για τις πρωτείνες.......ο καθένας υποστήριζε την εταιρία του......αλλες εταιρίες τις αμφισβητούσαμε.....και κάποιοι είχαν και διάφορες παρενέργειες απο τα supps που χρισημοποιούσαν.....Έτσι μαζευτήκαμε όλοι,και για να βγάλουμε μια άκρη αποφασίσαμε να δώσουμε στο χημείο(ο χημικός εκεί ήταν επίσης ββ στο gym..)....τα κουτιά που δώσαμε ήταν τα εξής:

All-stars -triplex
EAS -Myoplex
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..)
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!!
Met-rx -Supreme Whey
All-stars -ECA
Muscletech -Nitrotech

Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:


All-stars -triplex βρέθηκαν παραπάνω ουσίες απο αυτές που αναγράφονται(ίσως προορμονες,μεγάλες ποσότητες αλατιού/ζάχαρης...κ.α..)
EAS -Myoplex Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..) Κι εδώ βρέθηκαν περεταίρω ουσίες απο τις αναγραφόμενες...
Optimum -Whey(100% Gold κτλ..),η οποία κόστιζε 50ευρο τα 9 κιλα!!!!!! Εδώ το ποσοστό πρωτείνης ήταν πολυ χαμηλό....αντιθέτως η σκόνη ήταν πλούσια σε ζάχαρη και αλάτι,άνθος αραβοσίτου(γι αυτό και δεν διαλύονταν στο σείκερ...)
Met-rx -Supreme Whey Αυτό το προιόν ήταν καθαρό,είχε ακριβώς ότι έγραφε....
All-stars -ECA Εδώ αν και λιποδιαλύτης,προς έκπληξη όλων βρέθηκε πως περιείχε clenbuterol!!
Muscletech-Nitrotech Εδώ ηταν που έγινε χαμός....εκτός του ότι περιείχε πολύ ζάχαρη,είχε επίσης και πολλές άγνωστες ουσίες...(ίσως προορμονες....)


Έτσι λοιπόν,αμα κι εσείς έχετε αμφιβολίες για το συμπλήρωμα(που πολλοί πέρνουν με τη σέσουλα!!!) που έχετε στην αγκαλιά σας ,καλό θα ήταν να το πάτε για ένα Τέστ Παπ...... :D :geek:

Μιας και επανήλθε το θέμα (έστω και με ψιλοOF) θέλω να σταθώ γι αυτό που διάβασα για την whey gold standard. Τι περεταίρω ουσίες βρέθηκαν, δε μας αναφέρεις. Στις άλλες γράφεις "ισως προορμόνες" κλπ. Εδώ γιατί ούτε ενα σχόλιο?

Πάντως πολύ καλή ιδέα αυτή και απορώ πως δε την ακολούθησαν και άλλοι...

Eddie
01-05-10, 22:35
Μιας και επανήλθε το θέμα (έστω και με ψιλοOF) θέλω να σταθώ γι αυτό που διάβασα για την whey gold standard. Τι περεταίρω ουσίες βρέθηκαν, δε μας αναφέρεις. Στις άλλες γράφεις "ισως προορμόνες" κλπ. Εδώ γιατί ούτε ενα σχόλιο?

Πάντως πολύ καλή ιδέα αυτή και απορώ πως δε την ακολούθησαν και άλλοι...

Ποιος θα δωσει ρε συ 300+ για να μαθει τι παιρνει?Μια καλη λυση ειναι να βρεθουν 5-6 ατομα που παιρνουν το ιδιο προιον και ενδιαφεροντε να μαθουν τι εχει μεσα,μονο ετσι ωστε να βγει πιο οικονομικα.


Ωστε ετσι το ΕCA?Κριμα και ειχα παρει μονο ενα κουτι:green:

Ramrod
01-05-10, 22:48
Ποιος θα δωσει ρε συ 300+ για να μαθει τι παιρνει?Μια καλη λυση ειναι να βρεθουν 5-6 ατομα που παιρνουν το ιδιο προιον και ενδιαφεροντε να μαθουν τι εχει μεσα,μονο ετσι ωστε να βγει πιο οικονομικα.


Ωστε ετσι το ΕCA?Κριμα και ειχα παρει μονο ενα κουτι:green:

Ε ναι ρε συ, αυτό εννοώ. Αν μαζευτούν 8 άτομα πχ βγαίνει λιγα χρήματα. εγώ θα το επιχειρούσα να σου πω απλά δε ξέρω πολλούς που να παίρνουν συμπληρώματα...δεν είμαι τόσο ψαγμένος άλλωστε με αυτα. Ούτε καν ξέρω που πας για ανάλυση...

Geo84
25-05-10, 17:55
Νέα παραλαβή.

http://img263.imageshack.us/img263/1655/img0644oy.jpg (http://img263.imageshack.us/i/img0644oy.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



Επανέρχομαι στο θέμα της παραλαβής μου από Αγγλία για να πάρω γνώμες από πιο ψαγμένους.

Τα κουτιά που βλέπεται έχουν κάποιες διαφορές μεταξύ τους. Νομίζω είναι εμφανές. Η φράουλα (η οποία να ταν κι'άλλη) είναι πιο μικρή συσκευασία από την rocky road και η cookies n cream έχει τελείως διαφορετικό στήσιμο. Δεν γυαλίζει το μαύρο και η ετικέτα είναι κάπως διαφορετική. Κατά τα άλλα έχει όλες τις επισημότητες.

Υπάρxει πιθανότητα να είναι fake optimum ή οι γευσεις εχουν και διαφορετικές συσκευασίες? Γενικά για όλες μιλάω όχι για την cookies. Όσοι είχαν cookies ήταν έτσι η συσκευασία τόσο διαφορετική από τις άλλες?

Δε ξέρω η φράουλα καλή μου φάνηκε αν και λίγο χημικούρα αλλά πέταξα και κάτι σπυριά στα χέρια αν και έγινε μετά σπό κάποιες βδομάδες που την έπινα. Μπορεί να ναι και κάτι άλλο πχ ο τόνος που με πείραξε.

Πάντως από γεύση και η cookies είναι πολύ καλή αν και η οσμή χημικούρα σου τρυπάει το ρουθούνι.

Πάντως το site είναι πολύ γνωστό και έχουν παραγγήλει και άλλοι από εδώ μέσα.

Ramrod
25-05-10, 18:19
Επανέρχομαι στο θέμα της παραλαβής μου από Αγγλία για να πάρω γνώμες από πιο ψαγμένους.

Τα κουτιά που βλέπεται έχουν κάποιες διαφορές μεταξύ τους. Νομίζω είναι εμφανές. Η φράουλα (η οποία να ταν κι'άλλη) είναι πιο μικρή συσκευασία από την rocky road και η cookies n cream έχει τελείως διαφορετικό στήσιμο. Δεν γυαλίζει το μαύρο και η ετικέτα είναι κάπως διαφορετική. Κατά τα άλλα έχει όλες τις επισημότητες.

Υπάρxει πιθανότητα να είναι fake optimum ή οι γευσεις εχουν και διαφορετικές συσκευασίες? Γενικά για όλες μιλάω όχι για την cookies. Όσοι είχαν cookies ήταν έτσι η συσκευασία τόσο διαφορετική από τις άλλες?

Δε ξέρω η φράουλα καλή μου φάνηκε αν και λίγο χημικούρα αλλά πέταξα και κάτι σπυριά στα χέρια αν και έγινε μετά σπό κάποιες βδομάδες που την έπινα. Μπορεί να ναι και κάτι άλλο πχ ο τόνος που με πείραξε.

Πάντως από γεύση και η cookies είναι πολύ καλή αν και η οσμή χημικούρα σου τρυπάει το ρουθούνι.

Πάντως το site είναι πολύ γνωστό και έχουν παραγγήλει και άλλοι από εδώ μέσα.

Εγώ παρόμοιο πρόβλημα αντιμετώπισα με τη Bulk whey της MDY. Το έχω ψάξει και έχω δει λλά κουτιά, άλλα συστατικά σε διαφορές χώρες, site κλπ. Ακόμα και στο ίδιο το μαγαζί άλλο κουτί είχε η γευση μπανάνα (είχε και συστατικά στα ελληνικά) και άλλο η σοκολάτα (η οποία έχει μόνο ολλανδικά, αγγλικά, γερμανικά, ιταλικά). Τι να σου πω...

Τελικά μόνο ένας τρόπος υπάρχει να μάθεις... ότι λέει ο τίτλος...

Bane
26-05-10, 13:11
Στείλτε ένα mail στην optimum Αμερικής και ρωτήστε παιδειά, πάντως ψιλοδιαφορές σε κουτί από κουτί ανάλογα με την παρ΄τιδα δεν είναι κάτι ανίκουστο

Ramrod
26-05-10, 13:26
Στείλτε ένα mail στην optimum Αμερικής και ρωτήστε παιδειά, πάντως ψιλοδιαφορές σε κουτί από κουτί ανάλογα με την παρ΄τιδα δεν είναι κάτι ανίκουστο

Εγώ έστειλα στην εταιρία αλλά απάντηση δεν έλαβα...

gspyropo
26-05-10, 13:40
φιλε μου η ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΙΑΝΙ Η ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ ΚΑΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Η ΜΑΤ, ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE...

KILERMAN
26-05-10, 15:17
πιστευω οτι ειναι απο τα σημαντικοτερα θεματα του φορουμ αυτο που συζητιεται εδω.
Υπαρχει κοσμος που εχει ελενξει σε υψιστο βαθμο τη διατροφη του (κι εκει υπαρχει τροπος μεχρι και το κατσικι (στην επαρχια) να δεις τι τρωει, κλπ) να ελεγχει την ασκηση και αθληση που κανει ,να ελεγχει το βαρος και τις θερμιδες του...αλλα !! δεν μπορει να ελενξει τη συνθεση των συμπληρωματων που παιρνει !
Και ειναι αδικο οταν πχ εισαι σε ενα πολυ καλο επιπεδο και εικονα χωρις συμπληρώματα να θες την τελειοτητα ,να παιρνεις σκευασματα (με οποιο κοστος) και τελικα αυτα να ΜΗΝ ειναι αυτα που αναγραφουν.
Νομίζω ειναι τραγικο ,ειδικα σε μια εποχη που οι ελεγχοι ,οι πιστοποιησεις και οι καταγγελιες ειναι πολλες να τολμανε καποιοι να παιζουν με την ειδικη διατροφη...

Machiavelli
26-05-10, 15:34
Γιατί ποιος σου λέει ότι το φαγητό είναι αυτό που νομίζεις ή αυτό που γράφουν;
Geo84 τα σπυράκια που λες είναι εξανθήματα στο εσωτερικό της παλάμης; Αυτό με τα κουτιά είναι συνηθισμένο.

eas2000
26-05-10, 15:50
Πάντως μια γευση που ειχα πάρει εγώ mocca cappuccino είχε ίδιο ματ κουτί ιδιο με αυτό της γευσης cookies and cream στη φωτο

Geo84
26-05-10, 15:54
Και γω δε νομίζω ένα τόσο γνωστό site να κάνει λαμογιές.

Άλλωστε δε θα στέλνανε μαζί τόσο διαφορετικά κουτιά αν είχαν να κρύψουν κάτι.

Machiavelli ξέρεις από που παρήγγειλα. :thumbup:

Τώρα για τα εξανθήματα με απασχολεί πολύ αλλά είναι πολύ περίεργο γιατί συμβαίνει εδώ και μια βδομάδα μιαμιση περίπου και δεν έχω αλλάξει κάτι στη διατροφή μου από αρχές Μαίου.

Είναι εξανθήματα στα χέρια κάτω από τον αγκώνα και πάνω από τον καρπό. 5-6 σε κάθε χέρι αλλά αυτό που με ανυσηχεί είναι ότι ενώ κάποια ηρεμούν και φεύγουν σιγά σιγά πετάνε καινούργια αλλού. Πουθενά αλλού δεν έχω όλο το σώμα μου είναι καθαρό. Μπορεί κάτι να με πείραξε χαλασμένο κιόλας θα περιμένω να φύγουν δε θα κόψω κάτι. Πάντως κουτί πρωτείνης άλλαξα γιατί τελείωσε.

Machiavelli
26-05-10, 16:03
Εγώ το παθαίνω από μερικές κονσέρβες τόνου αλλά στην παλάμη.

Geo84
26-05-10, 16:09
Μπορεί να είναι αυτό από αρχές Μαίου σταμάτησα το rio mare και παίρνω του Σκλαβενίτη και χτυπάω και δύο-τρεις τη μέρα.................

isis
28-05-10, 11:20
Όσο περισσότερο ψάχνεται κάποιος , για το τι έχουν μέσα τα συμπληρώματα και τι μπορεί να κάνει μία εταιρία , για να έχει μεγαλύτερο ποσοστό κέρδους , τόσο περισσότερες ανησυχίες έχει. Οπότε μη το ψάχνετε και ανησυχείτε! :welcome:

Bane
28-05-10, 14:22
Όσο περισσότερο ψάχνετε κάποιος , για το τι έχουν μέσα τα συμπληρώματα και τι μπορεί να κάνει μία εταιρία , για να έχει μεγαλύτερο ποσοστό κέρδους , τόσο περισσότερες ανησυχίες έχει. Οπότε μη το ψάχνετε και ανησυχείτε! :welcome:

Μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι; Δεν σε είχα για θρησκευόμενο Κώστα :turtle:

isis
28-05-10, 18:09
Μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι; Δεν σε είχα για θρησκευόμενο Κώστα :turtle:

:welcome::welcome::welcome:

feanor_gr
29-05-10, 17:40
Ρε παιδια με αγχωσατε....

Και μολις χθες αγορασα την 4 κιλη ΟΝ απο γνωστη αλυσιδα.... με "πιστοποιηση"
εισαγωγεα...

Λετε να φαω καμμια πατατα?

beefmeup
30-05-10, 03:27
Ρε παιδια με αγχωσατε....

Και μολις χθες αγορασα την 4 κιλη ΟΝ απο γνωστη αλυσιδα.... με "πιστοποιηση"
εισαγωγεα...

Λετε να φαω καμμια πατατα?

φιλε μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι,μην ακους τους τρομολαγνους:turtle:

οχι πατατα,κουακερ φαε,κουακερ!!

Geo84
30-05-10, 13:21
Ποιοι είναι οι τρομολάγνοι δηλαδή...?

Τ.Ε.Φ.Α.Α
02-06-10, 20:39
τη τελευταια βδομαδα αμα μπειτε στο σιτε των extreme stores λεει με μεγαλα γραμματα και συνεχεια μα συνεχεια διαφημιζει συνεχεια ομωσ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ WHEY!!!!! ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΑΠΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΧΤΙΚΕ ΜΕ FAKE PROTEIN ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΟΝ! KATI TETOIO ΨΙΛΙΑΖΟΜΑΙ ΕΓΩ! τοσο καιρο την ειχε η εχτρεμε στορες και τωρα λεει ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΗΣΙΑ αρα κατι βρωμαει στην υποθεση!

thegravijia
02-06-10, 20:54
τη τελευταια βδομαδα αμα μπειτε στο σιτε των extreme stores λεει με μεγαλα γραμματα και συνεχεια μα συνεχεια διαφημιζει συνεχεια ομωσ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ WHEY!!!!! ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΑΠΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΧΤΙΚΕ ΜΕ FAKE PROTEIN ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΟΝ! KATI TETOIO ΨΙΛΙΑΖΟΜΑΙ ΕΓΩ! τοσο καιρο την ειχε η εχτρεμε στορες και τωρα λεει ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΗΣΙΑ αρα κατι βρωμαει στην υποθεση!
:moderator::moderator:

drago
02-06-10, 20:58
τη τελευταια βδομαδα αμα μπειτε στο σιτε των extreme stores λεει με μεγαλα γραμματα και συνεχεια μα συνεχεια διαφημιζει συνεχεια ομωσ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ WHEY!!!!! ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΑΠΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΧΤΙΚΕ ΜΕ FAKE PROTEIN ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΟΝ! KATI TETOIO ΨΙΛΙΑΖΟΜΑΙ ΕΓΩ! τοσο καιρο την ειχε η εχτρεμε στορες και τωρα λεει ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΗΣΙΑ αρα κατι βρωμαει στην υποθεση!

αντε σ' αυτο το λινκ:
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3915&page=14
και δες το πρω-τελευταιο βιντεο του καραμανλακη. θα δεις απο ποιους πρεπει να ψωνιζεις και γιατι...

thanasis reaction
02-06-10, 21:09
κατα την γνωμη μου κ με τα λιγα που ξερω ολες σχεδον οι μεγαλες εταιρειες της αμερικης για να μειωσουν το κοστος φτιαξαν εργοστασια στην ευρωπη η'συνεργαστηκαν με καποια αλλα με αποτελεσμα να μην εχουν την ποιοτητα αυτη που εχουν οταν καποιος την παιρνει κατευθειαν απο αμερικη.fake δεν ειναι αλλα δεν ειναι κ αυτη που κανονικα θα επρεπε.χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι η EAS.καμια σχεση τα προιοντα με αυτα που υπαρχουν στην αμερικη.

Ramrod
02-06-10, 21:36
τη τελευταια βδομαδα αμα μπειτε στο σιτε των extreme stores λεει με μεγαλα γραμματα και συνεχεια μα συνεχεια διαφημιζει συνεχεια ομωσ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ WHEY!!!!! ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΑΠΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΧΤΙΚΕ ΜΕ FAKE PROTEIN ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΟΝ! KATI TETOIO ΨΙΛΙΑΖΟΜΑΙ ΕΓΩ! τοσο καιρο την ειχε η εχτρεμε στορες και τωρα λεει ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΗΣΙΑ αρα κατι βρωμαει στην υποθεση!

Το έχουμε ήδη συζητήσει εδώ, αν σε καίει ρίξε μια ματιά...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=871&page=5&highlight=gold

Polyneikos
02-06-10, 22:17
κατα την γνωμη μου κ με τα λιγα που ξερω ολες σχεδον οι μεγαλες εταιρειες της αμερικης για να μειωσουν το κοστος φτιαξαν εργοστασια στην ευρωπη η'συνεργαστηκαν με καποια αλλα με αποτελεσμα να μην εχουν την ποιοτητα αυτη που εχουν οταν καποιος την παιρνει κατευθειαν απο αμερικη.fake δεν ειναι αλλα δεν ειναι κ αυτη που κανονικα θα επρεπε.χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι η EAS.καμια σχεση τα προιοντα με αυτα που υπαρχουν στην αμερικη.

+1000,εντοπιζονται διαφορες σε πολλα σημεια,ακομα και η γευση ποτε δεν είναι ίδια.

Ramrod
02-06-10, 22:28
αντε σ' αυτο το λινκ:
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3915&page=14
και δες το πρω-τελευταιο βιντεο του καραμανλακη. θα δεις απο ποιους πρεπει να ψωνιζεις και γιατι...

Εντάξει ωραία τα λέει...
Αλλά 1ον ποιοί είναι αυτοί που πουλάνε πρωτεϊνες και δε συμπαθούν το BB και ποιούς τελικά πρέπει να εμπιστευτούμε? Δε νομίζω πως όποιος πουλάει συμπληρώματα το κάνει για να πάει το BB μπροστά, μάλλον για το κέρδος το κάνει. Οπότε και πάλι μπορεί να πουλάει νοθευμένα για να βγάλει φράγκα. Δηλαδή όποιος έχει μπαρ και του αρέσουν τα ποτά και να πίνει δε σερβίρει μπόμπες?

Και ας δεχτώ πως ο ίδιος έχει πολύ αξιόπιστο κατάστημα, δεν έχω κανένα λόγο αν το αμφισβητώ άλλωστε. Αυτό που λέει ότι μπορεί κάποιος να βρεί φθηνά ή , αν θέλετε, σε προσιτές τιμές συμπληρώματα δε το πρεσβευει και τόσο κατα την αποψή μου αφού στο μαγαζί του δεν έχει και τις χαμηλότερες τιμές.

Δεν έχω καμία πρόθεση να "επιτεθώ" στον Καραμανλάκη, άλλωστε τον θαυμάζω σαν αθλητή και πιστευω πως ίσως είναι η άμεση ελληνική ελπίδα για το Olympia κάποια στιγμή.
Απλά σχολιάζω αυτά που άκουσα...

Thanasis reaction αυτό για την EAS το πιστεύεις και αν ναι με τι τεκμήρια? Στην Ελλάδα την Eas την έχουν "θεό" απο άποψη αξιοπιστίας και ποιότητας...

thanasis reaction
02-06-10, 22:46
κ βεβαια το πιστευω!καποτε η eas ειχε τα καλυτερα με διαφορα προιοντα,απο την στιγμη που αρχισε να τα βγαζει στην ευρωπη για την ευρωπη ειναι χαλια.τα εχω συγκρινει με φιλους μου απο το νατο,καμια σχεση ακομα κ στις συσκευασιες.θα μπορουσα να μιλησω κ για αλλες εταιριες αλλα δεν θα το κανω κ πιστευω οτι ολοι το καταλαβαινεται αυτο.

drago
02-06-10, 23:48
Εντάξει ωραία τα λέει...
Αλλά 1ον ποιοί είναι αυτοί που πουλάνε πρωτεϊνες και δε συμπαθούν το BB και ποιούς τελικά πρέπει να εμπιστευτούμε? Δε νομίζω πως όποιος πουλάει συμπληρώματα το κάνει για να πάει το BB μπροστά, μάλλον για το κέρδος το κάνει. Οπότε και πάλι μπορεί να πουλάει νοθευμένα για να βγάλει φράγκα. Δηλαδή όποιος έχει μπαρ και του αρέσουν τα ποτά και να πίνει δε σερβίρει μπόμπες?

Και ας δεχτώ πως ο ίδιος έχει πολύ αξιόπιστο κατάστημα, δεν έχω κανένα λόγο αν το αμφισβητώ άλλωστε. Αυτό που λέει ότι μπορεί κάποιος να βρεί φθηνά ή , αν θέλετε, σε προσιτές τιμές συμπληρώματα δε το πρεσβευει και τόσο κατα την αποψή μου αφού στο μαγαζί του δεν έχει και τις χαμηλότερες τιμές.

Δεν έχω καμία πρόθεση να "επιτεθώ" στον Καραμανλάκη, άλλωστε τον θαυμάζω σαν αθλητή και πιστευω πως ίσως είναι η άμεση ελληνική ελπίδα για το Olympia κάποια στιγμή.
Απλά σχολιάζω αυτά που άκουσα...

Thanasis reaction αυτό για την EAS το πιστεύεις και αν ναι με τι τεκμήρια? Στην Ελλάδα την Eas την έχουν "θεό" απο άποψη αξιοπιστίας και ποιότητας...

ναι προφανως πουλανε συμπληρωματα για τα προς το ζειν. δεν αμφιβαλει κανεις γι' αυτο. οταν ομως πας και ψωνιζεις απο εναν αθλητη με πορεια στο χωρο, υπαρχουν καποια ωφελη που δεν τα εχεις απο τον πολιτη της αλυσιδας.

το πρωτο ειναι οτι αυτα που θα σου δωσουν εχουν πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να δουλευουν παρα αυτα που θα σου δωσει ο πολιτης που συνηθως παει να σου πασαρει οτι ποιο ακριβο υπαρχει.

το δευτερο ειναι οτι μπορεις να παρεις γενικοτερη βοηθεια για τη διατροφη, τα συμπληρωματα, την προπονηση απο καποιον που ειναι χρονια στο χωρο και ξερει και εχει αποδειξει οτι ξερει.

το τριτο ειναι οτι γλειτονοντας τη σαβουρες που θα σου πασαρανε, ουσιαστικα γλειτωνεις λεφτα. το ιδιο συμβαινει και οταν γινεις πελατης που σου κοβουν και κατι παραπανω.

και τελος, δινοντας τα λευτα σου εκει, ουσιαστικα υποστηριζεις και τον αθλητη που εχει φαει τα χρονια του στα γυμναστηρια και εχει στερηθει ενα καρο πραγματα απ' τις διετες, παρα τον χοντρεμπορα που μπορει και να μην εχει πατησει σε γυμναστηριο ποτε του.

beefmeup
02-06-10, 23:55
Ποιοι είναι οι τρομολάγνοι δηλαδή...?

αυτοι που σου λενε οτι ΜΟΝΟ αυτοι φερνουν την αυθεντικη ΟΝ,κ γιαυτο πρεπει να τους σκασεις παρα πανω εβρα..το να ειναι αποκλιστικοι αντιπροσωποι,οκ το δεχομαι.αλλα αν υπαρρχει κ αλλος εμπορας που την φερνει να ειστε σιγουροι οτι ειναι αυθεντικη κ αυτη.

προσωπικα εχω παραγειλει τον κωλο μου σε ολα τα συμπληρωματα που περνω απεξω,κ παλια τα επερνα απο ελλαδα..ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ,απο οπου κ αν τα παρεις..
κ δεν εχω ξανα ακουσει ΠΟΤΕ,τοσα χρονια για fake συμπληρωματα..

panzor
05-06-10, 14:21
Αρχικά είδα ένα άρθρο σε γνωστό μπλογκ διατροφής http://natofao.blogspot.com/2010/06/blog-post_8889.html (http://natofao.blogspot.com/2010/06/blog-post_8889.html)όπου λέει πως βρέθηκαν βαριά μέταλλα στις πρωτείνες: EAS Myoplex , Muscle Milk Σοκολάτας και Muscle Milk Βανίλια.

Συγκεκριμένα:

Στο EAS Myoplex βρέθηκαν τα βαριά μέταλλα Αρσενικό και Κάδμιο
Στο Muscle Milk Σοκολάτας βρέθηκε Κάδμιο και Μόλυβδος
Στο Muscle Milk Βανίλια βρέθηκε Μόλυβδος


Ολόκληρο το άρθρο και ο πίνακας με τα ευρήματα της έρευνας σε 15 διαφορετικές πρωτείνες βρίσκεται εδώ http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/overview/index.htm
(αριστερά στην σελίδα κάτω απο εκεί που λέει " In this report" μπορείτε να δείτε τα διάφορα κομμάτια της έρευνας )

Το άρθρο έχει πολύ ενδιαφέρον και λέει και άλλα πράματα γενικά για τις πρωτείνες αλλά είναι και πολύ μεγάλο για να κάτσω να το μεταφράσω :P


Υπάρχει όμως και επίσημη απάντηση της EAS στο site :

http://eas.com/safety?utm_source=hp

Στην απάντηση της λέει πως η έρευνα έγινε με βάση τα 3 servings την ημέρα ενώ η ΕΑS λέει προτείνει 2 servings την ημέρα και έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτά τα μέταλλα ( δλδ ..... :banghead: ) .

beefmeup
05-06-10, 14:28
η ανακοινωση της εας,παιδια ειναι οτι πιο για τον που*** υπαρχει..κ μετα σου λεει,αξιοπιστη εταιρια..

Ramrod
05-06-10, 14:34
Τι να πω...Μπορεί και να είναι επίθεση κατά των εταιριών. Η EAS όμως δεν αρνείται την ύπαρξη των στοιχειων αυτών...
Τι να πω, αν εμπεριέχονται τόσα χρόνια και δεν έχει πάθει κανείς τίποτα μπορεί όντως να μην είναι επικύνδυνα...
Υπάρχουν πολλά άτομα στο Forum που γνωρίζουν απο χημεία, ιατρική και συμπληρώματα και μπορεί να έχουν να καταθέσουν μια πιο κατατοπιστική άποψη.

Πάντως εμένα μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρει και τις 15 εταιρείες αλλά μόνο 2...

panzor
05-06-10, 14:40
Τι να πω...Μπορεί και να είναι επίθεση κατά των εταιριών. Η EAS όμως δεν αρνείται την ύπαρξη των στοιχειων αυτών...
Τι να πω, αν εμπεριέχονται τόσα χρόνια και δεν έχει πάθει κανείς τίποτα μπορεί όντως να μην είναι επικύνδυνα...
Υπάρχουν πολλά άτομα στο Forum που γνωρίζουν απο χημεία, ιατρική και συμπληρώματα και μπορεί να έχουν να καταθέσουν μια πιο κατατοπιστική άποψη.

Πάντως εμένα μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρει και τις 15 εταιρείες αλλά μόνο 2...

μόνο σε αυτές τις 2 βρεθηκαν σε όριο πάνω από το επιτρεπτό. οι υπόλοιπες εταιρίες υπάρχουν στον πίνακα στο τέλος της έρευνας. μάλλον δε διάβασες όλο το άρθρο :P όπως είπα , έχει ενα μενού στα αριστερά για να δεις τα διάφορα μέρη της έρευνας. πάτα εκεί που λέει What's in your protein drink (http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/whats-in-your-protein-drink/index.htm)

Eddie
05-06-10, 14:51
Μια ακομη αφορμη να ξεκινησω τις bulk.Ο μυθος οτι δινεις παιρνεις,καταρριπτετε για ακομη μια φορα(επισημα).

Προσοχη με το αρσενικο,ειχα δει μια εκπομπη του Ευαγγελατου που εδειχνε φτηνα επιπλα απο γνωστα μαγαζια αλυσιδες τα οποια περιειχαν αρσενικο (νομιζω στην κολλα τους) και μπορουσαν να προκαλλεσουν μεχρι και τερατογενεσεις.

Η Παναγια μαζι μας:|

giorgospet
05-06-10, 15:19
Τι να πω...Μπορεί και να είναι επίθεση κατά των εταιριών. Η EAS όμως δεν αρνείται την ύπαρξη των στοιχειων αυτών...
Τι να πω, αν εμπεριέχονται τόσα χρόνια και δεν έχει πάθει κανείς τίποτα μπορεί όντως να μην είναι επικύνδυνα...
Υπάρχουν πολλά άτομα στο Forum που γνωρίζουν απο χημεία, ιατρική και συμπληρώματα και μπορεί να έχουν να καταθέσουν μια πιο κατατοπιστική άποψη.

Πάντως εμένα μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρει και τις 15 εταιρείες αλλά μόνο 2...

Τι σημαίνει δεν έχουν πάθει τίποτα; Ποιος πιστεύεις ότι θα σε ενημερώσει για κάτι το οποίο έπαθε στα 40 ή 50 ή 60 χρόνια του. Γιατί πιστεύεις ότι είναι φυσιολογικό στα 50 σου να έχεις χοληστερίνη και ζάχαρο όταν από τα 20 χρόνια σου μετράς τις ποσότητες φαγητού που τρως και κάνεις σωστή διατροφή; Μικρές ποσότητες αρσενικού… κλπ. δεν σκοτώνουν προκαλούν όμως μακροπρόθεσμα προβλήματα.

isis
05-06-10, 15:59
Αρχικά είδα ένα άρθρο σε γνωστό μπλογκ διατροφής http://natofao.blogspot.com/2010/06/blog-post_8889.html (http://natofao.blogspot.com/2010/06/blog-post_8889.html)όπου λέει πως βρέθηκαν βαριά μέταλλα στις πρωτείνες: EAS Myoplex , Muscle Milk Σοκολάτας και Muscle Milk Βανίλια.

Κάτι μας είπε τώρα το περιοδικό. Αυτά και πολλά άλλα είναι γνωστά εδώ και αρκετά χρόνια....

TEFAAtzis
05-06-10, 16:03
Κάτι μας είπε τώρα το περιοδικό. Αυτά και πολλά άλλα είναι γνωστά εδώ και αρκετά χρόνια....

οπως??????Δωσε τα φωτα σου Ισις

isis
05-06-10, 16:21
οπως??????Δωσε τα φωτα σου Ισις

Δεν υπάρχει λόγος. Πάλι θα τα καταναλώνετε. Τώρα , αν κάποιος εκδηλώσει κάποια νοσήματα , είτε οφειλόμενα σε αυτά είτε σε συνδυασμό με αυτά , δεν έγινε και τίποτα.

manos_
05-06-10, 16:22
Ενω τα φαγητα που τρωτε εξω δεν εχουν τιποτα.Ρε δεν θα ζησουμε για παντα κουλαρετε,live fast die young.

Ramrod
05-06-10, 16:24
μόνο σε αυτές τις 2 βρεθηκαν σε όριο πάνω από το επιτρεπτό. οι υπόλοιπες εταιρίες υπάρχουν στον πίνακα στο τέλος της έρευνας. μάλλον δε διάβασες όλο το άρθρο :P όπως είπα , έχει ενα μενού στα αριστερά για να δεις τα διάφορα μέρη της έρευνας. πάτα εκεί που λέει What's in your protein drink (http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/whats-in-your-protein-drink/index.htm)

Έχεις δίκιο, τώρα το είδα...;)


Τι σημαίνει δεν έχουν πάθει τίποτα; Ποιος πιστεύεις ότι θα σε ενημερώσει για κάτι το οποίο έπαθε στα 40 ή 50 ή 60 χρόνια του. Γιατί πιστεύεις ότι είναι φυσιολογικό στα 50 σου να έχεις χοληστερίνη και ζάχαρο όταν από τα 20 χρόνια σου μετράς τις ποσότητες φαγητού που τρως και κάνεις σωστή διατροφή; Μικρές ποσότητες αρσενικού… κλπ. δεν σκοτώνουν προκαλούν όμως μακροπρόθεσμα προβλήματα.

Ναι είναι φυσιολογικό γιατί όλα όσα τρώμε περιέχουν επικύνδυνες ουσίες μέσα και όχι μόνο τα συμπληρώματα. Απο φυτοφαρμακα και τοξίνες μέχρι διοξίνες και ορμόνες...Τίποτα δεν είναι φυσικό. Πολλά απο αυτά που βρέθηκαν μέσα υπάρχουν και στα τόσο "αθώα" τρόφιμα.
Και η ακτινοβολία των κινητών προκαλεί προβλήματα υποτίθεται αλλά όλοι έχουν κανα δυο...
Για τις ουσίες που περιέχονται σε τσιγάρα και ποτά κλπ δε θα πω καν....
Δεν υποστηρίζω τα συμπληρώματα και είμαι πολύ επιφυλλακτικός με τη χρήση τους, αλλά μη κάνουμε πως πέφτουμε και απο τα σύννεφα κάθε φορά...ούτε να τα ρίχνουμε όλα στη χρήση τους...
Εγώ μίλησα για άμεσες επιπτώσεις στην υγεία...

Τεσπα, για να μην παρεξηγηθώ, σαφώς και είναι πολύ σοβαρή η καταγγελία, απλά μη μένουμε έκπληκτοι...

isis
05-06-10, 16:44
Ναι είναι φυσιολογικό γιατί όλα όσα τρώμε περιέχουν επικύνδυνες ουσίες μέσα και όχι μόνο τα συμπληρώματα. Απο φυτοφαρμακα και τοξίνες μέχρι διοξίνες και ορμόνες...Τίποτα δεν είναι φυσικό. Πολλά απο αυτά που βρέθηκαν μέσα υπάρχουν και στα τόσο "αθώα" τρόφιμα.....Για τις ουσίες που περιέχονται σε τσιγάρα και ποτά κλπ δε θα πω καν....Δεν υποστηρίζω τα συμπληρώματα και είμαι πολύ επιφυλλακτικός με τη χρήση τους, αλλά μη κάνουμε πως πέφτουμε και απο τα σύννεφα κάθε φορά...ούτε να τα ρίχνουμε όλα στη χρήση τους...Eγώ μίλησα για άμεσες επιπτώσεις στην υγεία...

Η μεγάλη διαφορά όμως είναι , ότι στα συμπληρώματα και πιο συγκεκριμένα στα σκευάσματα πρωτεΐνης τα περισσότερα γίνονται επίτηδες , για διάφορους σκοπούς και υποτίθεται ότι , όταν μία εταιρία παίρνει πρώτες ύλες δε μένει μόνο στο CoA , αλλά τις κοιτάζει , για να δει τι έχουν μέσα και μετά κάνει τη σύνθεση , δε διαφημίζει έτσι ότι η πρωτεΐνη της είναι αγνή όσο τα κουλουράκια της μαμάς, ενώ για το τσιγάρο προειδοποιείσαι πόσο βλαπτικό είναι. Από την άλλη πάλι , αν μία εταιρία πουλούσε η ίδια απευθείας και όχι ο μπάμπης ο μανάβης που κονόμησε από τα αγγουράκια και είπε να ανοίξει μαγαζί με συμπληρώματα και να το παίξει διατροφολόγος , σκευάσματα πρωτεΐνης "high pottency" σε τιμές 150 , 200 και 300 Ευρώ ανά κιλό , είμαι σίγουρος πως δε θα τα αγόραζε κανένας.

NASSER
05-06-10, 17:13
Eγω πιστευω πως οπως υπαρχει η μεθοδος της διαφημισης ετσι υπαρχει και η μεθοδος της δυσγημισης συμπληρωματων.
η μονη εταιρεια που γνωριζω πως εχει ψυλη βιογογικη αξια και το αναφερει συμφωνα με μελετες και παρακολουθηση της, ειναι η LA Muscle Αγγλικης προελευσης εταιρεια συμπληρωματων.
Σιγουρα υπαρχουν και αλλες παρομοιες, αλλ αν μπει καποιος στη διαδικασια να ψαχνει για τετοιες εταιρειες, θα του κοστισει ο κουκος αηδονι. Και τοτε γιατι να παρει συμπληρωματα και να μην παραμεινει στο ποιοτικο φαι και στα ειδη ειδικης διατροφης απο τα φαρμακεια που θα του στοιχιζουν τελικα το ιδιο.

Niiick
05-06-10, 17:23
Μονο τα βαρεα μεταλλα ειναι? Αυτα ειναι ηδη γνωστα και η εας ειναι τοσα χρονια στο χωρο και τωρα ακουγεται αυτο. Σκεφτειται τι θα ακουστει στα επομενα 5 χρονια? 10 χρονια? Πραγματα που γινονται τωρα αλλα δε θα βγουν τωρα. Γιατι μη μου πειτε οτι πριν 5 χρονια ηταν καθαρη η πρωτεινη τους και τωρα εβαλαν μεσα τα μεταλλα, απλα τωρα βγηκε στο κοινο. Και που να κοιταγανε και τις πιο αγνωστες. Βεβαια ειμαι σιγουρος πως σιγα μην επεσαν οι πωλησεις της εστω και λιγο.

isis
05-06-10, 17:44
άσχετο , αλλά τα ποιοτικότερα και high pottency αμινοξέα είναι της Αjinomoto.

Ramrod
05-06-10, 21:07
Για να κάνω λιγάκι και το δικηγόρο του διαβόλου...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3673&highlight=%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BF

Εδώ λέει πως στην ανάλυση η Myoplex ήταν καθαρή...

(προτείνω συγχώνευση των 2 θεμάτων μιας και είναι και τα 2 αντίστοιχου περιεχομένου)

Bane
05-06-10, 21:16
Αν έχω τον κατάλληλο αναλυτικό εξοπλισμό μπορώ να ανιχνεύσω ιχνοστοιχεία από οτιδήποτε σε μια σταγόνα νερό

Bane
05-06-10, 21:21
Η μεγάλη διαφορά όμως είναι , ότι στα συμπληρώματα και πιο συγκεκριμένα στα σκευάσματα πρωτεΐνης τα περισσότερα γίνονται επίτηδες , για διάφορους σκοπούς και υποτίθεται ότι , όταν μία εταιρία παίρνει πρώτες ύλες δε μένει μόνο στο CoA , αλλά τις κοιτάζει , για να δει τι έχουν μέσα και μετά κάνει τη σύνθεση , δε διαφημίζει έτσι ότι η πρωτεΐνη της είναι αγνή όσο τα κουλουράκια της μαμάς, ενώ για το τσιγάρο προειδοποιείσαι πόσο βλαπτικό είναι. Από την άλλη πάλι , αν μία εταιρία πουλούσε η ίδια απευθείας και όχι ο μπάμπης ο μανάβης που κονόμησε από τα αγγουράκια και είπε να ανοίξει μαγαζί με συμπληρώματα και να το παίξει διατροφολόγος , σκευάσματα πρωτεΐνης "high pottency" σε τιμές 150 , 200 και 300 Ευρώ ανά κιλό , είμαι σίγουρος πως δε θα τα αγόραζε κανένας.

Εδώ το 99% των εταιρειών δεν εξετάζουν αν το Χ που αγοράσαν είναι όντως το Χ που αναγράφει το CoA, άμα αρχίζαμε και για USP compliance κ.τ.λ. καληνύχτα

Mitsen
05-06-10, 21:37
Μια ακομη αφορμη να ξεκινησω τις bulk.Ο μυθος οτι δινεις παιρνεις,καταρριπτετε για ακομη μια φορα(επισημα).

Προσοχη με το αρσενικο,ειχα δει μια εκπομπη του Ευαγγελατου που εδειχνε φτηνα επιπλα απο γνωστα μαγαζια αλυσιδες τα οποια περιειχαν αρσενικο (νομιζω στην κολλα τους) και μπορουσαν να προκαλλεσουν μεχρι και τερατογενεσεις.

Η Παναγια μαζι μας:|

τoχα παρακολουθήσει και εγώ αυτό το ρεπορτάζ Eddie.
Εντάξει νομίζω υπερβάλει και λίγο ο Εβαγγελάτος, σίγουρα είναι επικίνδυνα αλλα δεν θα φάμε και τις καρέκλες του σπιτιού μας! :unsure:

Με την προϋπόθεση πάντα ότι πλένουμε τα χερια μας πριν κάτσουμε στο τραπέζι...

mantus3
05-06-10, 23:17
Αν έχω τον κατάλληλο αναλυτικό εξοπλισμό μπορώ να ανιχνεύσω ιχνοστοιχεία από οτιδήποτε σε μια σταγόνα νερό

με τι μεθοδο θα γίνει η ανηχνευση?

mantus3
05-06-10, 23:34
κατα καιρους σκανε τετοιες φουσκες για παρανομες εισαγωγες κτλ απο Βουλγαρια. αυτο δεν γινετε μονο στα συμπληροματα αλλα σε οτιδηποτε εχει επισιμη αντιπροσοπευση στην χωρα μας. κοινος, παω εγω σαν Δημητρης στον Βουλγαρο αντιπροσοπο και του ζηταω να μου πουλισει. φυσικα η τιμη που περνει θα ειναι ποιο φτηνη απο οτι περνει ο Ελληνας αντιπροσοπος απο την ιδια εταιρια.. και επιδη δεν με εχει κ ανταγωνιστη θα μου την δωσει ξεφτηλα τιμη. αρα εγω σαν Δημητρακης ειναι λογικο να παω να την παρω απο την Βουλγαρια κ οχι απο τον Τασο η τον Ανεστη (τα ονοματα ειναι τυχαια:rolf:) για να εχω μεγαλητερο ευρως τιμων να παιξω και οχι στην τιμη που θα μου λενε οι αλλοι... απο εκει κ περα ο μονος τροπος για να με χτιπησει ο αλλος ειναι να με κατηγορισει εμεσα κ χωρις να γινετε ξεκαθαρος οτι εχω μουφα προιον...

πριν μερικα χρονια ειχαν βρει μια αποθηκη στην Σινδο, που "συσκεβαζε" συμπληροματα διαφορων εταιριων... οπως ειναι ομως τωρα η κατασταση, ο καθενας αγοραζει απο οπου θελει...

NASSER
06-06-10, 00:36
Οταν θα φατε μουφα συμπληρωμα δεν θα το γραφει καμια ταμπελα, απλα θα το μαρτυρησει το εντερακι σας :puke::puke::puke:

Niiick
06-06-10, 03:26
άσχετο , αλλά τα ποιοτικότερα και high pottency αμινοξέα είναι της Αjinomoto.



thanks!

:welcome:

isis
06-06-10, 16:03
Οταν θα φατε μουφα συμπληρωμα δεν θα το γραφει καμια ταμπελα, απλα θα το μαρτυρησει το εντερακι σας

με ένα συνδυασμό πεπτικών ενζύμων και οξέων , που είναι πάμφθηνα , το αντίθετο θα συμβαίνει , ίσα ίσα θα λένε όλοι τι εύπεπτη και ελαφριά είναι αυτή η πρωτεΐνη και high biological value.

NASSER
06-06-10, 16:22
με ένα συνδυασμό πεπτικών ενζύμων και οξέων , που είναι πάμφθηνα , το αντίθετο θα συμβαίνει , ίσα ίσα θα λένε όλοι τι εύπεπτη και ελαφριά είναι αυτή η πρωτεΐνη και high biological value.


Μερικοι ουτε αυτο φροντιζουν. Σιγα μην πληρωσουν και κατι παραπανω.
Προς το παρον για φετος εχω συναντησεις τρεις περιπτωσεις. Για να δουμε με ποσες θα κλεισουμε και ποσοι δεν θα το καταλαβουν.

Bane
06-06-10, 17:58
με ένα συνδυασμό πεπτικών ενζύμων και οξέων , που είναι πάμφθηνα , το αντίθετο θα συμβαίνει , ίσα ίσα θα λένε όλοι τι εύπεπτη και ελαφριά είναι αυτή η πρωτεΐνη και high biological value.

Άμα έχει και καλή γεύση κιόλας...

isis
06-06-10, 18:10
Άμα έχει και καλή γεύση κιόλας...

αν είναι ένα ωραίο μαντζούνι και με πολλές πηγές.....

flowin_through
06-06-10, 18:16
Ήξεις αφήξεις ουκ εν τω πολεμω θνήξεις.

Χαιρετισματα.

noz1989
06-06-10, 18:22
αν είναι ένα ωραίο μαντζούνι και με πολλές πηγές.....

Και αν ξεκιναει απο M....

beefmeup
06-06-10, 18:31
σαν να βλεπω ταινια του 80 με ψαλτη,γαρδελη κλπ,εγιναν τα ποστ..

οτι ναναι δλδ..:turtle::turtle::turtle:

ThePlanet
06-06-10, 19:13
Υπάρχει κάποιος καταναλωτής που να έχει δικαιωθεί σε περίπτωση που ένα συμπλήρωμα δεν περιείχε τις αναγραφόμενες ποσότητες συστατικών ή που προέκυψε ότι περιέχει και άλλα μη-αναγραφόμενα επιβλαβή συστατικά σε μη επιτρεπτές ποσότητες; Πολύ αμφιβάλλω, κι αν υπάρχει θα αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα.

Όταν μπλέκονται μέσα συμφέροντα, πολλοί προμηθευτές από πολλές χώρες, πολλές παρτίδες συστατικών, διαφορετικές νομοθεσίες σεκάθε χώρα, εισαγωγές προϊόντων μέσω τρίτοτέταρτων προμηθευτών και όλα αυτά σε συνδυασμό με το ότι δεν γίνεται κανένας απολύτως έλεγχος, τότε πολύ απλά θεωρώ ότι χάνουμε την ώρα μας με τέτοιες συζητήσεις.

Τα ίδια και ίσως πολύ χειρότερα συμβαίνουν με την κτηνοτροφία/πτηνοτροφία, με την επεξεργασια των τροφίμων και ποτών. Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι λίγο καλύτερα αν γινόταν το στοιχειώδες: ένας απλός ποιοτικός έλεγχος και επιβολή σοβαρών προστίμων σε παραβάτες.

Bane
06-06-10, 19:23
Υπάρχει κάποιος καταναλωτής που να έχει δικαιωθεί σε περίπτωση που ένα συμπλήρωμα δεν περιείχε τις αναγραφόμενες ποσότητες συστατικών ή που προέκυψε ότι περιέχει και άλλα μη-αναγραφόμενα επιβλαβή συστατικά σε μη επιτρεπτές ποσότητες;

Yep. Quite a few times.

ThePlanet
06-06-10, 19:47
Yep. Quite a few times.

Υποψιάζομαι ότι θα ήταν πολύ αποφασισμένοι και ότι είχαν αρκετά χρήματα και χρόνο να ξοδεψουν...

Polyneikos
06-06-10, 19:55
Ισως και να ήταν από αυτους που εχουν 500 ευρω για μια ωρα personal training με τον Μilos Sarcev.
Η καμια ανταγωνιστρια εταιρία από πίσω τους να μην φαινεται που έσπρωχνε τα φραγκα για τους δικηγόρους...Λεω εγω τωρα...;)

Bane
06-06-10, 20:00
Υποψιάζομαι ότι θα ήταν πολύ αποφασισμένοι και ότι είχαν αρκετά χρήματα και χρόνο να ξοδεψουν...

Μπα στην Αμερική υπάρχουν αρκετοί δικηγόροι που "ψοφάνε" για κάτι τέτοια. Π.χ. τελευταία φορά που ήμουν εκεί θυμάμαι η tv έπαιζε συνέχεια διαφημήσεις "Αν πήρατε Hydroxycut και παρουσιάσατε συμπτώματα όπως ταχυκαρδία, τρέμουλα, βλάβες ήπατος, καρδιάς κ.τ.λ. επικοινωνήστε με το δικηγορικό μας γραφείο"

TEFAAtzis
06-06-10, 20:03
Μπα στην Αμερική υπάρχουν αρκετοί δικηγόροι που "ψοφάνε" για κάτι τέτοια. Π.χ. τελευταία φορά που ήμουν εκεί θυμάμαι η tv έπαιζε συνέχεια διαφημήσεις "Αν πήρατε Hydroxycut και παρουσιάσατε συμπτώματα όπως ταχυκαρδία, τρέμουλα, βλάβες ήπατος, καρδιάς κ.τ.λ. επικοινωνήστε με το δικηγορικό μας γραφείο"

καλη φαση,αλλα κριμα που εδω ειμαστε Ελλαδα

Bane
06-06-10, 20:10
καλη φαση,αλλα κριμα που εδω ειμαστε Ελλαδα

Σχετικό είναι υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος. Στο τέλος μόνο οι δικηγόροι βγαίνουν κερδισμένοι

SepTum
07-06-10, 02:55
Eγω πηρα την 100%gold της οn(σοκολατα) και εκτος οτι αφηνε κομματια και δεν διαλυοταν καλα μεσα βρηκα και κατι μικρα ασπρα κομματια.Αν μαζευτουμε 10-15ατομα για αυτη την πρωτεινη με ενα 20ευρω γινεται ο ελεγχος και αν βγει καθαρη καλως για μας.Εγω την πηρα απ τα extreme stores.Αν αποδειχθει οτι ειναι "βρωμικη" εισαγωγης απο βουλγαρια οπως ειπαν προηγουμενως και γινεται σκοπιμα, μυνηση ειναι το επομενο βημα.

Ramrod
07-06-10, 03:48
...μεσα βρηκα και κατι μικρα ασπρα κομματια.

Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ σε πρωτεϊνη άλλης εταιρείας την οποία αγόρασα απο τα xtreme? Πίστευα ότι μπορεί να είναι φυσιολογικό...

SepTum
07-06-10, 15:41
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ σε πρωτεϊνη άλλης εταιρείας την οποία αγόρασα απο τα xtreme? Πίστευα ότι μπορεί να είναι φυσιολογικό...
Εγω σκεφτομαι οτι πουλανε αυτην που ειπε στην αρχη ο τοπικ σταρτερ (βουλγαρικη 9κιλη 50ευρω)σαν αυθεντικη.Θελει ψαξιμο το θεμα....οποιος θελει μου λεει

noz1989
07-06-10, 15:56
Εγω σκεφτομαι οτι πουλανε αυτην που ειπε στην αρχη ο τοπικ σταρτερ (βουλγαρικη 9κιλη 50ευρω)σαν αυθεντικη.Θελει ψαξιμο το θεμα....οποιος θελει μου λεει

Υπαρχει 9 κιλη συσκευασια?????:unsure:

flowin_through
07-06-10, 16:00
Εχει ξανααναφερθει κατι τετοιο. Ειστε σιγουροι οτι δεν ειναι κομματακια απο μπισκοτο στο cream n cookies π.χ.?

Ramrod
07-06-10, 16:04
Εχει ξανααναφερθει κατι τετοιο. Ειστε σιγουροι οτι δεν ειναι κομματακια απο μπισκοτο στο cream n cookies π.χ.?

ναι γιατί εγώ δε το παρατήρησα σε πρωτεϊνη της ON και η γευση ήταν σοκολάτα....

sogoku
08-06-10, 00:25
Εγω σκεφτομαι οτι πουλανε αυτην που ειπε στην αρχη ο τοπικ σταρτερ (βουλγαρικη 9κιλη 50ευρω)σαν αυθεντικη.Θελει ψαξιμο το θεμα....οποιος θελει μου λεει


Σε ποια αναφερεσαι αδερφε γιατι Βρισκομαι βουλγαρια.

SepTum
08-06-10, 17:02
Δεν αναφερομαι εγω το ειπε στην αρχη ο τοπικ σταρτερ και συμπληρωσε καποιος οτι υπαρχει αυτη η βουλγαρικη εταιρια που πουλαει μαιμου πρωτεινες.Παντως εκτος απο αυτα τωρα δεν ανακατεβεται και με τιποτα.Βαζω ενα σκουπ σε ενα σεικερ με γαλα γιατο πρωινο και το κουναω ισα με 1λεπτο και βγαζει μεγαλα στερεα κομματια.Δε ξερω ισως φταιει οτι εχει ζεστη και γινεται πιο συμπαγες Η ειναι κατηγορια μαιμου

flowin_through
08-06-10, 17:07
Παντως αν ισχυει η μαϊμου προελευσης πρωτεΐνη δε νομιζω να λεει στην πισω πλευρα διπλα απ`το barcode ¨proudly manifactured by monkey Bulgarian company ΟPTINUM NUTRITION LTD.¨

Ramrod
08-06-10, 17:10
Παντως αν ισχυει η μαϊμου προελευσης πρωτεΐνη δε νομιζω να λεει στην πισω πλευρα διπλα απ`το barcode ¨proudly manifactured by monkey Bulgarian company ΟPTINUM NUTRITION LTD.¨

Προφνώς και όχι...αν το έγραφε στο κουτί θα καθόμασταν να τα ψάχνουμε ένα ένα...:green:

dionisos
08-06-10, 17:35
Ο ε.ο.φ που υποτίθεται δίνει και γνωστοποίηση δεν έχει την υποχρέωση αν όχι συχνά έστω αραιά και που, να κάνει δειγματοληπτικούς ελέγχους και να δημοσιεύει τα αποτελέσματα; Σε άλλες χώρες γίνονται τέτοιοι έλεγχοι από κάποια κρατική υπηρεσία σαν τον ε.ο.φ ξέρει κανείς;

Ramrod
08-06-10, 18:12
Ο ε.ο.φ που υποτίθεται δίνει και γνωστοποίηση δεν έχει την υποχρέωση αν όχι συχνά έστω αραιά και που, να κάνει δειγματοληπτικούς ελέγχους και να δημοσιεύει τα αποτελέσματα;

Όχι, μόνο σε φάρμακα κάνει ελέγχους...

dionisos
08-06-10, 18:22
Μόνο δηλαδή αν κάποιος κάνει καταγγελία για ένα συγκεκριμένο προιόν τότε ο ε.ο.φ υποχρεούται να κάνει έλεγχο και να αποσύρει ή όχι το προιόν;

Mitsen
08-06-10, 19:53
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ σε πρωτεϊνη άλλης εταιρείας την οποία αγόρασα απο τα xtreme? Πίστευα ότι μπορεί να είναι φυσιολογικό...

και εγώ έχω βρει κάτι άσπρα κομματάκια μέσα στην προτείνει τις USN σοκολάτας:unsure::unsure:

sogoku
09-06-10, 01:40
Δεν αναφερομαι εγω το ειπε στην αρχη ο τοπικ σταρτερ και συμπληρωσε καποιος οτι υπαρχει αυτη η βουλγαρικη εταιρια που πουλαει μαιμου πρωτεινες.Παντως εκτος απο αυτα τωρα δεν ανακατεβεται και με τιποτα.Βαζω ενα σκουπ σε ενα σεικερ με γαλα γιατο πρωινο και το κουναω ισα με 1λεπτο και βγαζει μεγαλα στερεα κομματια.Δε ξερω ισως φταιει οτι εχει ζεστη και γινεται πιο συμπαγες Η ειναι κατηγορια μαιμου



Ok δεν αντιλεγω μπορει να υπαρχει και αυτο ισως σε πιο παρακμιακα μερη της bg.Εγω που αγορασα παντως ον απο bg apo υφη μυρωδια και γευση καλη.Αληθεια ποσο εχει η καζεινη της ον?

Hercules
09-06-10, 04:54
εγω εμπιστευομαι πλεον μονο συμπληρωματα κατευθειαν απ την εκαστοτε εταιρεια,το θεμα ειναι οτι δε ξερω αν στελνουν ελλαδα για μικρη παραγγελια

tommygunz
09-06-10, 11:11
Ok δεν αντιλεγω μπορει να υπαρχει και αυτο ισως σε πιο παρακμιακα μερη της bg.Εγω που αγορασα παντως ον απο bg apo υφη μυρωδια και γευση καλη.Αληθεια ποσο εχει η καζεινη της ον?

Στην Ελλάδα ή από εξωτερικό?

Εδώ τα 908 gr στα extreme τα έχουνε 58,51 ευρώ αν θυμάμαι καλά:bowdown:... έξω την ίδια συσκευασία σε ευρώ γύρω στα 26...

sogoku
09-06-10, 11:41
Στην Ελλάδα ή από εξωτερικό?


Εδώ τα 908 gr στα extreme τα έχουνε 58,51 ευρώ αν θυμάμαι καλά:bowdown:... έξω την ίδια συσκευασία σε ευρώ γύρω στα 26...

Εγω bg την βρηκα 49.

tommygunz
09-06-10, 12:08
Τι να σου πω ρε μαν... Αν έχει την ίδια διαλυτότητα, την ίδια οσμή, την ίδια γεύση, την ίδια ακριβώς συσκευασία και γενικά τα πάντα ίδια σε σχέση με την αυθεντική [αν έχεις ξαναπάρει από αλλού εκτός βουλγαρίας (και δεν το λέω με την έννοια πως στη Βουλγαρία είναι όλα μούφα, κατάλαβες τι θέλω να πω)], τότε εντάξει είναι.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 11:49
ερευνα πανεπιστημιου της κολωνιας για τα συμπληρωματα διατροφης

Συμφωνα με την καθηγητρια στο πανεπιστημιο της κολωνιας M.KPARR ,υπαρχει μεγαλη αθλητων που παιρνουν απαγορευμενες ουσιες χωρις να το γνωριζουν ,γιατι αυτες περιεχονται σε πολλα συμπληρωματα διατροφης χωρις να αναγραφονται στην ετικετα.Η ιδια τονιζει οτι σε προσφατες μελετες βρεθηκαν σε θρεπτικα συμπληρωματα διατροφης υψηλες δοσεις του αναβολικου metandienone χωρις καμια ενδειξη στην ετικετα!! Τα συμπληρωματα διατροφης που βρεθηκαν να περιεχουν απαγορευμενες ουσιες ντοπαρισματος στην γερμανια ειχαν αγοραστει σε ποσοστο 25,8% απο τις κατω χωρες ,22,7% απο αυστρια και 18.8% απο ηπα και βρετανια!! η ιδια η καθηγητρια κατεληξε στο συμπερασμα οτι πλεον μεσα στα συμπληρωματα διατροφης βρεθηκαν πολλες απαγορευμενες και διεγερτικες ουσιες που προκαλουν τον κινδυνο για την υγεια των αθλητων!! Ο ΕΟΦ ΠΡΟΙΔΟΠΟΙΕΙ ΜΗΝ ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΥΜΛΗΡΩΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΑΙ 100% ΒΕΒΑΙΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ!!!

ακουω αποψεις γιατι εγω καταλαβα οτι πολλα συμπληρωματα περιεχουν αναβολικες και απαγορευμενες ουσιες!!! για πειτε τωρα τη γνωμη σας! :thumbup:

Machiavelli
17-06-10, 11:54
Πού το βρήκες αυτό;

manos_
17-06-10, 11:55
ερευνα πανεπιστημιου της κολωνιας για τα συμπληρωματα διατροφης

Συμφωνα με την καθηγητρια στο πανεπιστημιο της κολωνιας M.KPARR ,υπαρχει μεγαλη αθλητων που παιρνουν απαγορευμενες ουσιες χωρις να το γνωριζουν ,γιατι αυτες περιεχονται σε πολλα συμπληρωματα διατροφης χωρις να αναγραφονται στην ετικετα.Η ιδια τονιζει οτι σε προσφατες μελετες βρεθηκαν σε θρεπτικα συμπληρωματα διατροφης υψηλες δοσεις του αναβολικου metandienone χωρις καμια ενδειξη στην ετικετα!! Τα συμπληρωματα διατροφης που βρεθηκαν να περιεχουν απαγορευμενες ουσιες ντοπαρισματος στην γερμανια ειχαν αγοραστει σε ποσοστο 25,8% απο τις κατω χωρες ,22,7% απο αυστρια και 18.8% απο ηπα και βρετανια!! η ιδια η καθηγητρια κατεληξε στο συμπερασμα οτι πλεον μεσα στα συμπληρωματα διατροφης βρεθηκαν πολλες απαγορευμενες και διεγερτικες ουσιες που προκαλουν τον κινδυνο για την υγεια των αθλητων!! Ο ΕΟΦ ΠΡΟΙΔΟΠΟΙΕΙ ΜΗΝ ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΥΜΛΗΡΩΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΑΙ 100% ΒΕΒΑΙΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ!!!

ακουω αποψεις γιατι εγω καταλαβα οτι πολλα συμπληρωματα περιεχουν αναβολικες και απαγορευμενες ουσιες!!! για πειτε τωρα τη γνωμη σας! :thumbup:

Μην περνετε αναβολικα δεν φτανουν για ολους.

sogoku
17-06-10, 11:58
Εμενα σαν ασχετος αυτο που γραφει οτι η reflex ελεγχεται καθε μηνα απο ανεξαρτητη αρχη μη γνωριζοντας τα 'κολπα' εταιριων μου αρεσε.Τωρα κατα ποσο μια μεγαλη εταιρια μπορει να ρισκαρει δεν ξερω αφου ενας φραγκας θα βρεθει να την παει στο χημειο δεν γινεται.

manos_
17-06-10, 12:03
Ολο αυτο ειναι ελατε κοροιδα στα φαρμακεια να τα αγορασετε 10 φορες πανω στην τιμη μην τα παιρνετε απο αλλου.Αυτα.

Machiavelli
17-06-10, 12:06
Εδώ μιλάμε για ανακοίνωση, που έχει τη φράση "απαγορευμένες ουσίες ντοπαρίσματος" και 4 ορθογραφικά σε μια περίοδο (Ο ΕΟΦ ΠΡΟΙΔΟΠΟΙΕΙ ΜΗΝ ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΥΜΛΗΡΩΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΑΙ 100% ΒΕΒΑΙΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ!!!), τα πάντα όλα λέμε.

sogoku
17-06-10, 12:11
Εδώ μιλάμε για ανακοίνωση, που έχει τη φράση "απαγορευμένες ουσίες ντοπαρίσματος" και 4 ορθογραφικά σε μια περίοδο (Ο ΕΟΦ ΠΡΟΙΔΟΠΟΙΕΙ ΜΗΝ ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΥΜΛΗΡΩΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΑΙ 100% ΒΕΒΑΙΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ!!!), τα πάντα όλα λέμε.



Κε που ινε τω κακω?Μαλλον δεν ηταν καλη στις λεξεις καρτελας παλια.Δεν ειμαι σε θεση να τα ανφισβητησω αλλα αν πεις να ψαχτεις ετσι δεν θα ξαναφας ποτε τιποτα.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 12:16
καλα για οσους κοροιδευουν ακομα με αυτες τις ερευνες να ξερετε οτι αυτα ειναι απο βιβλια των τεφαα της γυμναστικης ακαδημιας...μερικοι νομιζεται οτι γραφουμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι και κοριδευεται...! ειναι γνωσεις και εκφρασεις και πληροφοριες που τις γραφουν επιστημονες στο τεφαα!! το λεω αυτο γιατι πολλα παιδια παιδια απο μας περνουν συμπληρωματα και πρεπει να γινουμε πιο καχυποπτοι!!
φιλε ματζιαβελι γενικα το λεω μη παρεξηγησεις ....ετσι ειναι το ηφος μου δεν το λεω απο κακια!!! απλως ρε παιδια ενα εχω να πω ΣΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΝΤΟΠΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ?? ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΤΕ? ΕΛΈΟΣ

Manos1989
17-06-10, 12:20
καλα για οσους κοροιδευουν ακομα με αυτες τις ερευνες να ξερετε οτι αυτα ειναι απο βιβλια των τεφαα της γυμναστικης ακαδημιας...μερικοι νομιζεται οτι γραφουμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι και κοριδευεται...! ειναι γνωσεις και εκφρασεις και πληροφοριες που τις γραφουν επιστημονες στο τεφαα!! το λεω αυτο γιατι πολλα παιδια παιδια απο μας περνουν συμπληρωματα και πρεπει να γινουμε πιο καχυποπτοι!!
φιλε ματζιαβελι γενικα το λεω μη παρεξηγησεις ....ετσι ειναι το ηφος μου δεν το λεω απο κακια!!! απλως ρε παιδια ενα εχω να πω ΣΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΝΤΟΠΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ?? ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΤΕ? ΕΛΈΟΣ

E Οκ αφού το λένε τα βιβλία των τεφαα,εγώ τα σταματάω όλα!΄
Δίνω τσάμπα 2 μονόκιλες πρωτείνες,500γ bcaa,2kg wms,μισό κουτί Mitotropin!
Την πολυβιταμίνη θα το ρισκάρω και θα την κρατήσω,αν δεν γράψω πολύ καιρό στο φόρουμ να ενημερώσετε αστυνομία,ευχαριστώ!

Machiavelli
17-06-10, 12:21
Δεν παρεξηγούμαι.
Και στα κοτόπουλα βάζουν ορμόνες, γιατί δεν ωρύεσαι για τα κοτόπουλα; Έτσι κι αλλιώς πιο πολύ τρώμε κοτόπουλο παρά whey.
Καχύποπτοι είμαστε, άλλο όμως να ζεις στα σύννεφα και να νομίζεις ότι όλα είναι παραδισένια, άλλο να είσαι καχύποπτος και άλλο να βγάζεις τα κόμπλεξ σου παντού.

sogoku
17-06-10, 12:21
καλα για οσους κοροιδευουν ακομα με αυτες τις ερευνες να ξερετε οτι αυτα ειναι απο βιβλια των τεφαα της γυμναστικης ακαδημιας...μερικοι νομιζεται οτι γραφουμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι και κοριδευεται...! ειναι γνωσεις και εκφρασεις και πληροφοριες που τις γραφουν επιστημονες στο τεφαα!! το λεω αυτο γιατι πολλα παιδια παιδια απο μας περνουν συμπληρωματα και πρεπει να γινουμε πιο καχυποπτοι!!
φιλε ματζιαβελι γενικα το λεω μη παρεξηγησεις ....ετσι ειναι το ηφος μου δεν το λεω απο κακια!!! απλως ρε παιδια ενα εχω να πω ΣΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΝΤΟΠΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ?? ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΤΕ? ΕΛΈΟΣ



Δεν ερχομαι σε κοντρα μαζι σου φιλος αλλα εμενα προχτες καθηγητης στα τεφα με μεταπτυχιακο στα βαρη μου ειπε καλη η πρωτεινη αλλα οχι καθε μερα.

giannis64
17-06-10, 12:24
Ολο αυτο ειναι ελατε κοροιδα στα φαρμακεια να τα αγορασετε 10 φορες πανω στην τιμη μην τα παιρνετε απο αλλου.Αυτα.

+1:thumbup:


καλα για οσους κοροιδευουν ακομα με αυτες τις ερευνες να ξερετε οτι αυτα ειναι απο βιβλια των τεφαα της γυμναστικης ακαδημιας...μερικοι νομιζεται οτι γραφουμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι και κοριδευεται...! ειναι γνωσεις και εκφρασεις και πληροφοριες που τις γραφουν επιστημονες στο τεφαα!! το λεω αυτο γιατι πολλα παιδια παιδια απο μας περνουν συμπληρωματα και πρεπει να γινουμε πιο καχυποπτοι!!
φιλε ματζιαβελι γενικα το λεω μη παρεξηγησεις ....ετσι ειναι το ηφος μου δεν το λεω απο κακια!!! απλως ρε παιδια ενα εχω να πω ΣΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΝΤΟΠΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ?? ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΤΕ? ΕΛΈΟΣ

μακάρι να είχαν!! όλοι θα ήταν μέσα στην ευτυχία!

beefmeup
17-06-10, 12:30
Δεν ερχομαι σε κοντρα μαζι σου φιλος αλλα εμενα προχτες καθηγητης στα τεφα με μεταπτυχιακο στα βαρη μου ειπε καλη η πρωτεινη αλλα οχι καθε μερα.

καλα,αυτο ασχολιαστο,bro..αστο,δεν εχει να κανει..

manos_
17-06-10, 12:33
καλα για οσους κοροιδευουν ακομα με αυτες τις ερευνες να ξερετε οτι αυτα ειναι απο βιβλια των τεφαα της γυμναστικης ακαδημιας...μερικοι νομιζεται οτι γραφουμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι και κοριδευεται...! ειναι γνωσεις και εκφρασεις και πληροφοριες που τις γραφουν επιστημονες στο τεφαα!! το λεω αυτο γιατι πολλα παιδια παιδια απο μας περνουν συμπληρωματα και πρεπει να γινουμε πιο καχυποπτοι!!
φιλε ματζιαβελι γενικα το λεω μη παρεξηγησεις ....ετσι ειναι το ηφος μου δεν το λεω απο κακια!!! απλως ρε παιδια ενα εχω να πω ΣΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΝΤΟΠΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ?? ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΤΕ? ΕΛΈΟΣ

Μα γιαυτο κοροιδευουμε γιατι ειναι απο τα τ.ε.φ.α.α.

sogoku
17-06-10, 12:38
καλα,αυτο ασχολιαστο,bro..αστο,δεν εχει να κανει..

Συνηθισμενο φαινομενο εννοεις?....

beefmeup
17-06-10, 12:45
Συνηθισμενο φαινομενο εννοεις?....

ναι,ολοι τα ιδια λενε,αλλα δεν περνουν υποψιν τους τις αναγκες του καθε σωματος..διαβαζουν οτι γραφει ενα βιβλιο,κ το εφαρμοζουν σε ολους χωρις εξαιρεση..σου φαινεται λογικο αυτο??

sogoku
17-06-10, 12:50
ναι,ολοι τα ιδια λενε,αλλα δεν περνουν υποψιν τους τις αναγκες του καθε σωματος..διαβαζουν οτι γραφει ενα βιβλιο,κ το εφαρμοζουν σε ολους χωρις εξαιρεση..σου φαινεται λογικο αυτο??

Κοιταξε ουτε κανενας γνωστης ειμαι ουτε λεω οτι δεν ξερουν αυτοι[αν και δεν ξερουν] αλλα οταν μου λενε για την πρωτεινη πχ τους ρωταω επιμονα απο τι αποτελειται να μου πουν για να συνεχισω την κουβεντα.Οπως καταλαβαινεις τελειωνει εκει το μοχαμπετι.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 14:38
Μα γιαυτο κοροιδευουμε γιατι ειναι απο τα τ.ε.φ.α.α.

μα και εγω ο ιδιος περνω συμπληρωματα δε λεω σε καποιον ξες επειδη το βιβλιο των τεφαα λεει αυτα μη περνεις πρωτεινη! αλιμονο,απλως προσπαθω να ενημερωσω τα παιδια του φορουμ.........δλδ η εν λογω καθηγητρια που εκανε την ερευνα ειπε αντε ας τους πω ετσι οτι τα συμπληρωματα βλαπτουν για να μην περνουν.προφανως η καθηγητρια η καλυτερα η επιστημονας εκανε ερευνες για να καταληξει σε αυτα τα συμπερασματα ,οι επιστημονες βγαζουν αυτα τα συμπερασματα και οχι εγω η ο μπακαλης της γειτονιας μου!! εδω εχουμε φτασει σε σημειο να λεμε οτι ξες τα βιβλια των τεφαα που τα λενε αυτα λενε βλακειες!! αρα δηλαδη εσεις πιστευεται των καθενα και δεν πιστευεται τους επιστημονες που εχουν φαι τη ζωη τους στη γυμναστικη και εχουν κανει ενα σορο ερευνες? δε λεω οκ και εγω περνω συμπληρωματα αλλα σεβομαι τη γνωμη αυτων των επιστημονων που μεσα απο αυτους μαθαινω και εγω για τα συμπληρωματα και γενικα για τα θεματα γυμναστικης! οταν ομως βρεθει ο επιστημονας ο οποιος θα σου φερει τις αναλυσεις που λενε οτι τα συμπληρωματα περιεχουν αυτες τις απαγορευμενες ουσιες τοτε θα τον αμφισβητησεις?? αν ειναι δυνατον ας εχουμε και λιγη λογικη ........φτασαμε σε σημειο να αμφισβητουμε τους επιστημονες γτ καπιοι μας επηρεαζουν!!! οκ τα συμπληρωματα δεν βλαπτουν λεει ενας φιλος μου και εγω τον πιστευω η θα μ πει ξες μπες εκει να μαθεις για τα συμπληρωματα για να δεις οτι δεν βλαπτουν και ετσι παει η δουλεια!!
ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΛΆΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ? οκ παω πασο αν ειναι ετσι

manos_
17-06-10, 14:42
μα και εγω ο ιδιος περνω συμπληρωματα δε λεω σε καποιον ξες επειδη το βιβλιο των τεφαα λεει αυτα μη περνεις πρωτεινη! αλιμονο,απλως προσπαθω να ενημερωσω τα παιδια του φορουμ.........1)δλδ η εν λογω καθηγητρια που εκανε την ερευνα ειπε αντε ας τους πω ετσι οτι τα συμπληρωματα βλαπτουν για να μην περνουν.προφανως η καθηγητρια η καλυτερα η επιστημονας εκανε ερευνες για να καταληξει σε αυτα τα συμπερασματα ,οι επιστημονες βγαζουν αυτα τα συμπερασματα και οχι εγω η ο μπακαλης της γειτονιας μου!! εδω εχουμε φτασει σε σημειο να λεμε οτι ξες τα βιβλια των τεφαα που τα λενε αυτα λενε βλακειες!! αρα δηλαδη εσεις πιστευεται των καθενα και2) δεν πιστευεται τους επιστημονες που εχουν φαι τη ζωη τους στη γυμναστικη και εχουν κανει ενα σορο ερευνες? δε λεω οκ και εγω περνω συμπληρωματα αλλα σεβομαι τη γνωμη αυτων των επιστημονων που μεσα απο αυτους μαθαινω και εγω για τα συμπληρωματα και γενικα για τα θεματα γυμναστικης! οταν ομως βρεθει ο επιστημονας ο οποιος θα σου φερει τις αναλυσεις που λενε οτι τα συμπληρωματα περιεχουν αυτες τις απαγορευμενες ουσιες τοτε θα τον αμφισβητησεις?? αν ειναι δυνατον ας εχουμε και λιγη λογικη ........φτασαμε σε σημειο να αμφισβητουμε τους επιστημονες γτ καπιοι μας επηρεαζουν!!! οκ τα συμπληρωματα δεν βλαπτουν λεει ενας φιλος μου και εγω τον πιστευω η θα μ πει ξες μπες εκει να μαθεις για τα συμπληρωματα για να δεις οτι δεν βλαπτουν και ετσι παει η δουλεια!!
ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΛΆΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ? οκ παω πασο αν ειναι ετσι

1)EΥΚΟΛΑ!!!!!!!!
2)ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!!!!
3)Πιστευω μονο την εμπειρια μου
4)Οι αναβολικες ουσιες ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 14:44
τι μου λετε τωρα ρε παιδια εδω φτασανε σε σημειο ολοι να θεωρουν την καλυτερη γυμναστρια την πετρουλακη!! και η πετρουλακη δεν ειναι καν γυμναστρια ουτε τεφαα εχει βγαλει και ουτε τπτ...... και μετα αμφισβητουμε τους επιστημονες? αν ομως η πετρουλακη πει ξες κανε αυτην την ασκηση ,το βλεπει καποια και λεει α για να το ειπε η πετρουλακη θα το κανω! οταν ομως μετα ερχεσαι ο γυμναστης με τα πτυχια του και λεει ξες αυτη η ασκηση που σε εδειξε δεν ειναι τοσο καλη η δεν ειναι η σωστη αυτη θα πει οχ ασε μας και εσυ ρε φιλε η πετρουλακη μου το ειπε!!


καλα εννοηται οτι δεν εχω τιποτα με την πετρουλακη ,την συμπαθω και μου αρεσει και σαν γκομενα αλλα θελω να σας δειξω που εχουμε φτασει!!!



μη παρεξηγηθει κανεις παιδια φιλικα τα λεω να ξερετε!! μη μου θημωσει κανεις,συζητηση κανουμε!!! :toast:

flinstone
17-06-10, 14:51
+1:thumbup:



μακάρι να είχαν!! όλοι θα ήταν μέσα στην ευτυχία!

:thumbup::thumbup::thumbup:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 14:51
Δεν παρεξηγούμαι.
Και στα κοτόπουλα βάζουν ορμόνες, γιατί δεν ωρύεσαι για τα κοτόπουλα; Έτσι κι αλλιώς πιο πολύ τρώμε κοτόπουλο παρά whey.
Καχύποπτοι είμαστε, άλλο όμως να ζεις στα σύννεφα και να νομίζεις ότι όλα είναι παραδισένια, άλλο να είσαι καχύποπτος και άλλο να βγάζεις τα κόμπλεξ σου παντού.

ρε φιλε machiavelli δε βγαζω τα κομπλεξ μου απλως θεωρησα οτι ειναι καλο να δημοσιευσω αυτο το αρθρακι για να ακουστει και η γνωμη των επιστημονων πανω στα συμπληρωματα!!! η αληθεια ειναι οτι ειναι επικινδυνα αν λαβεις υποψη σου αυτα που λενε τα αρθρα απο επιστημονες και τετοια!!! αλλα και παλι υπαρχουν και διαφορετικες γνωμες απο επιστημονα σε επιστημονα π.χ κρεατινη , ο ενας επιστημονας λεει η κρεατινη εχει πολλα ωφελοι στην υγεια οπως προληψη αλσχαιμερ και τετοια ,ενω ο αλλος λεει η κρεατινη δεν εχει ωφελειες αλλα αντιθετα ειναι καταστρεπτικη για την υγεια!!
ακομα και οι επιστημονες δεν εχουν βγαλει ακρη!! με πιανεις φιλε machiaveli?;)

manos_
17-06-10, 14:53
Ποια πετρουλακη ρε αδερφε,εγω προσωπικα πιστευω μονο αυτους που εχουν φαει τα βαρη τα συμπληρωματα και οτι αλλο με το κουταλι και εχουν προυπηρεσια μεγαλη,τωρα κατι τυχαρπαστοι επιστημονες που κανουν ερευνες και δεν ξερουν να πιανουνε αλτηρα στα χερια τους τους γραφω στα παλια μου υποδηματα καθαρα και ξαστερα.Τα βαρη και ολη η κουλτουρα τους ανηκουν μονο σε αυτους που την ακολουθουν οχι σε μια κυριουλα που κανει ερευνες.Απο την αλλη θα μου πεις αυτη εχει πτυχιο εσυ τι εχεις?Ελα ντε.Παρολαυτα θα εμπιστευομαι παντα το ενστικτο μου.Περνω τις παναγιας τα ματια 3 χρονια σερι ασταματητα και οχι κρεατινουλες και πρωτεινουλες,εκανα προσφατα εξετασεις τα παντα ολα κομπλε ταυρος,αλλα επινα παντα απο 3 λιτρα νερο και πανω.Οποτε οπως καταλαβαινεις ολα αυτα δεν μου λενε τιποτα.

GEORGEXX1
17-06-10, 14:54
Φιλε τεφφα κανεις ουτε και εγω δεν αμφισβητουν τις εργασιες κανενος,αυτο που αμφισβητουν ειναι η εγκυροτητα της καθε εργασιας στην εφαρμογη της.
Ποσα απο τα φαρμακα που δινονται σε ασθενης σε μακροχρονια θεραπεια δεν εχουν αρνητικες επιπτωσεις σε αλα οργανα περαν αυτου για το οποιο δινονται;;;
Υπαρχουν τροφες που σε καθημερινη καταναλωση ειναι επυκινδυνες, ετσι και τα συμπληρωματα.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 14:55
[QUOTE=giannis64;193580]+1:thumbup: ελατε στα φαρμακεια να παρεται συμληρωματα για να τα πληρωσεται 10 φορες παραπανω!

καλα σε αυτο συμφωνω και εγω!!!

manos_
17-06-10, 14:56
Φιλε τεφφα κανεις ουτε και εγω δεν αμφισβητουν τις εργασιες κανενος,αυτο που αμφισβητουν ειναι η εγκυροτητα της καθε εργασιας στην εφαρμογη της.
Ποσα απο τα φαρμακα που δινονται σε ασθενης σε μακροχρονια θεραπεια δεν εχουν αρνητικες επιπτωσεις σε αλα οργανα περαν αυτου για το οποιο δινονται;;;
Υπαρχουν τροφες που σε καθημερινη καταναλωση ειναι επυκινδυνες, ετσι και τα συμπληρωματα.

Μια φορα να τρως την βδομαδα στα γκουντυς και να πινεις 5-6 ποτα που πινει ο μεσος ελληνας καλυτερα να παιρνεις 30 γραμαρια κρεατινη την μερα.

Eddie
17-06-10, 14:56
τι μου λετε τωρα ρε παιδια εδω φτασανε σε σημειο ολοι να θεωρουν την καλυτερη γυμναστρια την πετρουλακη!! και η πετρουλακη δεν ειναι καν γυμναστρια ουτε τεφαα εχει βγαλει και ουτε τπτ...... και μετα αμφισβητουμε τους επιστημονες? αν ομως η πετρουλακη πει ξες κανε αυτην την ασκηση ,το βλεπει καποια και λεει α για να το ειπε η πετρουλακη θα το κανω! οταν ομως μετα ερχεσαι ο γυμναστης με τα πτυχια του και λεει ξες αυτη η ασκηση που σε εδειξε δεν ειναι τοσο καλη η δεν ειναι η σωστη αυτη θα πει οχ ασε μας και εσυ ρε φιλε η πετρουλακη μου το ειπε!!


Αυτο που λες φιλε ειναι τελειως ασχετο!!Δλδ οποιος βγαλει μια σχολη,ας πουμε τεφαα,σημαινει οτι ειναι καλυτερος απο καποιον που ασχολειται μια ζωη με τη γυμναστικη,εχει διαβασει 5 πραγματα και εχει δοκιμασει 40διαιτες και 3000 ασκησεις?


Δε νομιζω,πολλοι απο σας δεν ξερουν τα βασικα της ανατομιας,εργοφυσιολογιας κλπ.

Και κατι τελευταιο,τουλαχιστον η πετρουλακη αν μη τι αλλο εχει δειξει οτι μπορει να φτιαξει ενα πολυ ωραιο σωμα(δε νομιζω να το αμφισβητει κανεις).Η γυμναστρια που ειχα στο λυκειο ομως αποφοιτη τεφαα ηταν 90κιλα αρκουδα και δε μπορουσε ουτε να σκυψει.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 14:59
α και αυτο που σας ειπα να το θυμαστε η πετρουλακη δεν ειναι γυμναστρια!! ολοι γυμναστρια λεν οτι ειναι αλλα δεν ειναι!!! πληροφοριακα οχι οτι εχω τπτ με την εν λογω κυρια!!!:toast:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 15:02
Αυτο που λες φιλε ειναι τελειως ασχετο!!Δλδ οποιος βγαλει μια σχολη,ας πουμε τεφαα,σημαινει οτι ειναι καλυτερος απο καποιον που ασχολειται μια ζωη με τη γυμναστικη,εχει διαβασει 5 πραγματα και εχει δοκιμασει 40διαιτες και 3000 ασκησεις?


Δε νομιζω,πολλοι απο σας δεν ξερουν τα βασικα της ανατομιας,εργοφυσιολογιας κλπ.

Και κατι τελευταιο,τουλαχιστον η πετρουλακη αν μη τι αλλο εχει δειξει οτι μπορει να φτιαξει ενα πολυ ωραιο σωμα(δε νομιζω να το αμφισβητει κανεις).Η γυμναστρια που ειχα στο λυκειο ομως αποφοιτη τεφαα ηταν 90κιλα αρκουδα και δε μπορουσε ουτε να σκυψει.

ναι φιλε μου αλλα δεν μπορει καποια να παρουσιαζεται γυμναστρια ενω δεν ειναι καν γυμναστρια!!! ο γυμναστης σπουδαζει στα τεφαα !!!! η πετρουλακη δεν εχει βγαλει τεφαα αρα δεν ειναι γυμναστρια ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ! αντε να εχει παει σ εκαμια ιδιοτικη σχολη personal !!!

TEFAAtzis
17-06-10, 15:03
Συναδελφε ποιο βιβλιο ειναι αυτο???
Και εμας περσυ ενας καθηγητης εδω στην Θεσσαλονικη στο ΤΕΦΑΑ μας ειχε τρομοκρατησει με αυτα.Το ειχα ξαναπει κιολας νομιζω.Δεν γινεται ολα τα συμπληρωματα να εχουν αναβολικες ουσιες μεσα.Πρωτα απολα δεν συμφερει στις εταιρειες να το κανουνε αυτο.Αν εχουν διαφορες αλλες προσμηξεις οπως μεταλα κτλπ τοτε αυτο ειναι αλλη υποθεση

Machiavelli
17-06-10, 15:03
ρε φιλε machiavelli δε βγαζω τα κομπλεξ μου απλως θεωρησα οτι ειναι καλο να δημοσιευσω αυτο το αρθρακι για να ακουστει και η γνωμη των επιστημονων πανω στα συμπληρωματα!!! η αληθεια ειναι οτι ειναι επικινδυνα αν λαβεις υποψη σου αυτα που λενε τα αρθρα απο επιστημονες και τετοια!!! αλλα και παλι υπαρχουν και διαφορετικες γνωμες απο επιστημονα σε επιστημονα π.χ κρεατινη , ο ενας επιστημονας λεει η κρεατινη εχει πολλα ωφελοι στην υγεια οπως προληψη αλσχαιμερ και τετοια ,ενω ο αλλος λεει η κρεατινη δεν εχει ωφελειες αλλα αντιθετα ειναι καταστρεπτικη για την υγεια!!
ακομα και οι επιστημονες δεν εχουν βγαλει ακρη!! με πιανεις φιλε machiaveli?;)

Ποια καθηγήτρια; Την ξέρεις; Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει; Θέλω τον τίτλο του βιβλίου και πληροφορίες σχετικά με την καθηγήτρια του πανεπιστημίου της Κολωνίας, θέλω να της στείλω email να το συζητήσουμε. Θέλω και έρευνα που αποδεικνύει ότι η καθαρή μονοϋδρική κρεατίνη είναι καταστρεπτική.
Για τα κοτόπουλα συνεχίζεις να μη λες τίποτα και δε το λέω καθόλου για πλάκα. Αν καταλάβαινες ότι βγάζεις τα κόμπλεξ σου δεν θα ήταν κόμπλεξ.



Συναδελφε ποιο βιβλιο ειναι αυτο???
Και εμας περσυ ενας καθηγητης εδω στην Θεσσαλονικη στο ΤΕΦΑΑ μας ειχε τρομοκρατησει με αυτα.Το ειχα ξαναπει κιολας νομιζω.Δεν γινεται ολα τα συμπληρωματα να εχουν αναβολικες ουσιες μεσα.Πρωτα απολα δεν συμφερει στις εταιρειες να το κανουνε αυτο.Αν εχουν διαφορες αλλες προσμηξεις οπως μεταλα κτλπ τοτε αυτο ειναι αλλη υποθεση
Αν είχαν όλα ή έστω το ποσοστό που λέει το "άρθρο" θα έπρεπε να είμαι τεράστιος με τόσα που έχω πάρει.

flinstone
17-06-10, 15:03
Μια φορα να τρως την βδομαδα στα γκουντυς και να πινεις 5-6 ποτα που πινει ο μεσος ελληνας καλυτερα να παιρνεις 30 γραμαρια κρεατινη την μερα.

+1:thumbup::thumbup:

TEFAAtzis
17-06-10, 15:05
Συναδελφε ποιο βιβλιο ειναι αυτο???
Και εμας περσυ ενας καθηγητης εδω στην Θεσσαλονικη στο ΤΕΦΑΑ μας ειχε τρομοκρατησει με αυτα.Το ειχα ξαναπει κιολας νομιζω.Δεν γινεται ολα τα συμπληρωματα να εχουν αναβολικες ουσιες μεσα.Πρωτα απολα δεν συμφερει στις εταιρειες να το κανουνε αυτο.Αν εχουν διαφορες αλλες προσμηξεις οπως μεταλα κτλπ τοτε αυτο ειναι αλλη υποθεση

TEFAAtzis
17-06-10, 15:06
Ποια καθηγήτρια; Την ξέρεις; Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει; Θέλω τον τίτλο του βιβλίου και πληροφορίες σχετικά με την καθηγήτρια του πανεπιστημίου της Κολωνίας, θέλω να της στείλω email να το συζητήσουμε. Θέλω και έρευνα που αποδεικνύει ότι η καθαρή μονοϋδρική κρεατίνη είναι καταστρεπτική.
Για τα κοτόπουλα συνεχίζεις να μη λες τίποτα και δε το λέω καθόλου για πλάκα. Αν καταλάβαινες ότι βγάζεις τα κόμπλεξ σου δεν θα ήταν κόμπλεξ.



Αν είχαν όλα ή έστω το ποσοστό που λέει το "άρθρο" θα έπρεπε να είμαι τεράστιος με τόσα που έχω πάρει.

χαχαχαχα:toast:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 15:08
).Η γυμναστρια που ειχα στο λυκειο ομως αποφοιτη τεφαα ηταν 90κιλα αρκουδα και δε μπορουσε ουτε να σκυψει.[/QUOTE]

οπα οπα φιλαρακι αυτο μου φενεται καπως ρατσιστικο!! να σου πω γιατι? εμεις εχουμε στα τεφαα κατι παλικαρια που κανουν αρση βαρων και ειναι θηρια....δεν μπορεις να πεις ξες εισαι χοντρος!!! υπαρχουν αθληματα που πρεπει να εισαι αρκετα ευσωμος ( το χοντρος δε το χρησημοποιω γτ νομιζω ειναι προσβλητικο)!!! παλι ομως φυγαμε απτο θεμα το θεμα μας ειναι τα συμπληρωματα τελος η πετρουλακη!:toast:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 15:12
Συναδελφε ποιο βιβλιο ειναι αυτο???
Και εμας περσυ ενας καθηγητης εδω στην Θεσσαλονικη στο ΤΕΦΑΑ μας ειχε τρομοκρατησει με αυτα.Το ειχα ξαναπει κιολας νομιζω.Δεν γινεται ολα τα συμπληρωματα να εχουν αναβολικες ουσιες μεσα.Πρωτα απολα δεν συμφερει στις εταιρειες να το κανουνε αυτο.Αν εχουν διαφορες αλλες προσμηξεις οπως μεταλα κτλπ τοτε αυτο ειναι αλλη υποθεση

αν σου πω το τιτλο του βιβλιου και μονο απτο τιτλο φιλε συναδερφε ολοι μα ολοι θα πουν οτι λεει βλακειες( ειμαι 1000 τα εκατο σιγουρος για αυτο που σ λεω)......τλσπαντων ας το πουμε κοινωνιολογια φιλε!! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΜ ΔΕΙΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΔΕΣ ΕΚΕΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ!!

sogoku
17-06-10, 15:13
ναι φιλε μου αλλα δεν μπορει καποια να παρουσιαζεται γυμναστρια ενω δεν ειναι καν γυμναστρια!!! ο γυμναστης σπουδαζει στα τεφαα !!!! η πετρουλακη δεν εχει βγαλει τεφαα αρα δεν ειναι γυμναστρια ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ! αντε να εχει παει σ εκαμια ιδιοτικη σχολη personal !!!



Εκει γινεται ολο το μοχαμπετι αν καταλαβες καλα στο τυπικο χαρτι που λες εσυ που το 80% των φοιτητων δεν μπορει να πιασει την μυτη απο το ποδι του και στo ουσιαστικο ψαξιμο και γνωση και εμπειρια στο αυτο καθε αυτο σωμα.

Ειλικρινα τωρα ποιος πιστευεις οτι εχει παραπανω γνωσεις?Ο φοιτητης τεφα που λεει ΄ωχ ξεκιναμε εξεταστικη πρεπει να βρω σημειωσεις να κανω σκονακια' η ο πορωμενος που διαβαζει ασχολειται ανταλλασει αποψεις σε να φορουμ πχ εχει φαει 'σκατα' απο συμπληρωματα για να μαθει τι παιζει?

Υποψιν δεν φωτογραφιζω τον εαυτο μου και δεν εχω τιποτα με τα τεφα αλλα τα χειροτερα σε θεματα γυμναστικης και διατροφης τα ακους απο αυτους.Εννοειται αυτοι που το αγαπανε και ειναι πορωμενοι για καθηγητες και φοιτητες μιλαω εχουνε γνωσεις.

TEFAAtzis
17-06-10, 15:18
αν σου πω το τιτλο του βιβλιου και μονο απτο τιτλο φιλε συναδερφε ολοι μα ολοι θα πουν οτι λεει βλακειες( ειμαι 1000 τα εκατο σιγουρος για αυτο που σ λεω)......τλσπαντων ας το πουμε κοινωνιολογια φιλε!! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΜ ΔΕΙΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΔΕΣ ΕΚΕΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ!!

εχω γνωση για το συγκεκριμενο βιβλιο γιατι περσυ το εδινα.Μπορω να πω πως το εχω δει και γω αυτο που λεει με τα συπληρωματα αλλα προσωπικα πιστευω πως λεει π@πα@ριες στο συγκεκριμενο σημειο και δεν ασχοληθηκα καν.Θεσσαλονικη εισαι???

Machiavelli
17-06-10, 15:19
Αν σας είναι εύκολο πείτε τον ακριβή τίτλο και δείτε πότε γράφτηκε.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 15:21
Εκει γινεται ολο το μοχαμπετι αν καταλαβες καλα στο τυπικο χαρτι που λες εσυ που το 80% των φοιτητων δεν μπορει να πιασει την μυτη απο το ποδι του και στo ουσιαστικο ψαξιμο και γνωση και εμπειρια στο αυτο καθε αυτο σωμα.

Ειλικρινα τωρα ποιος πιστευεις οτι εχει παραπανω γνωσεις?Ο φοιτητης τεφα που λεει ΄ωχ ξεκιναμε εξεταστικη πρεπει να βρω σημειωσεις να κανω σκονακια' η ο πορωμενος που διαβαζει ασχολειται ανταλλασει αποψεις σε να φορουμ πχ εχει φαει 'σκατα' απο συμπληρωματα για να μαθει τι παιζει?

Υποψιν δεν φωτογραφιζω τον εαυτο μου και δεν εχω τιποτα με τα τεφα αλλα τα χειροτερα σε θεματα γυμναστικης και διατροφης τα ακους απο αυτους.Εννοειται αυτοι που το αγαπανε και ειναι πορωμενοι για καθηγητες και φοιτητες μιλαω εχουνε γνωσεις.

προσωπικα (μη θυμωσεις με την αποψη μου) πιστευω πως ναι οι φοιτητες των τεφαα και προσοχη οι φοιτητες που ασχολουνται και αγαπουν τα τεφαα εχουν περισοτερες και καλυτερες γνωσεις απο καπιους που δεν εχουν σπουδασει πανω στον τομεα της γυμναστικης!!! ΟΣΟ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕΣ ΟΤΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΙ! ξερουμε βεβαια καποια πραγματα για διατροφη αλλα αμα μας ζυτησει καποιος να του φτιαξουμε μια διατροφη για να αδυνατισει θα ειναι λαθος γιατι δεν ειμαστε διατροφολογοι!! βασικα πραγματα περι διατροφης μαθαινουμε!!

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 15:24
Αν σας είναι εύκολο πείτε τον ακριβή τίτλο και δείτε πότε γράφτηκε.

αγαπητε φιλε machiaveli κοινωνιολογια λεγεται το βιβλιο ,ο τιτλος του δλδ αυτος ειναι!!! εγω εχω την εκδοση 2005 παντως !!!! τη τελευταια!!

giannis64
17-06-10, 15:25
μένουμε στης επιστημονικές έρευνες, αυτές τις οποίες η μια έρχεται να ανατρέψει την άλλη, η διαμάχη μεταξύ των επιστημόνων και τον ερευνών δεν έχει όρια. σε όποια έρευνα και αν αναφερθούμε υπάρχει μια άλλη η οποία την ανατρέπει!!


αν ήταν έτσι γιατί να ρωτάμε τις εμπειρίες του κάθε ένα από εδω μέσα και να παίρνουμε την γνώμη τους. άσε που μιλάμε για έναν χώρο όπου η αθλητές έχουν πολύ περισσότερες απατήσεις σε διατράφηκα στοιχεία από οποιονδήποτε άλλο αθλητή!!

Eddie
17-06-10, 15:26
οπα οπα φιλαρακι αυτο μου φενεται καπως ρατσιστικο!! να σου πω γιατι? εμεις εχουμε στα τεφαα κατι παλικαρια που κανουν αρση βαρων και ειναι θηρια....δεν μπορεις να πεις ξες εισαι χοντρος!!! υπαρχουν αθληματα που πρεπει να εισαι αρκετα ευσωμος ( το χοντρος δε το χρησημοποιω γτ νομιζω ειναι προσβλητικο)!!! παλι ομως φυγαμε απτο θεμα το θεμα μας ειναι τα συμπληρωματα τελος η πετρουλακη!:toast:

Βρε αγορι μου δεν αντιλεγω!Θελω να πω αυτο που αναφερει και ο σουπερ σαγια.Αν εγω ηθελα συμβουλες για το πως θα φτιαξω το σωμα μου θα ρωτουσα την στρουμπουλουλα καθηγητρια η την πετρουλακη?Εκει θελω να καταληξω,σορρυ για το οφ.

Επισης δε μπορω να καταλαβω την εμμονη σου να βγαλεις τα συμπληρωματα σκαρτα και οτι περιεχουν ουσιες.Οσο καιρο διαβαζω το φορουμ με αυτο σε βλεπω να ασχολεισαι,βρεθηκε αυτο,διαβασα αυτο,ανδρο,γυναικο κτλπ.

Αφου εχεις τετοιες αμφιβολιες μη μπαινεις καν στον κοπο να παρεις.Η πηγαινε στο χημειο να τελειωνει η δουλεια.

Ολοι οσοι παιρνουμε ειμαστε κατα ενα ποσοστο σιγουροι οτι παιρνουμε αυτο που αναγραφει,εχουμε ομως στο πισω μερος του μυαλου και μια ιδεα οτι μπορει και να μην ειναι ετσι τελικα.

Machiavelli
17-06-10, 15:27
αγαπητε φιλε machiaveli κοινωνιολογια λεγεται το βιβλιο ,ο τιτλος του δλδ αυτος ειναι!!! εγω εχω την εκδοση 2005 παντως !!!! τη τελευταια!!

Τίνος είναι; Σκέτο κοινωνιολογία; Άλλο έκδοση, άλλο το πότε γράφτηκε.

sogoku
17-06-10, 15:27
ΟΣΟ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕΣ ΟΤΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΙ

Προχτες μια αποφοιτος τεφα μου ειπε οτι δεν κανει βαρη τωρα στην αρχη της διαιτας για ΜΗΝ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΤΟ ΛΙΠΟς ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕΤΑ.

Δεν σου ειπε κανεις να βγαλεις διατροφη εννοειται.Εχω την 'απαιτηση' απο εσενα ομως[οχι εσενα συγκεκριμενα] να ξερεις τι ειναι υδατανθρακας πρωτεινη λιπος και να μπορεις να πιανεις την μυτη του ποδιου σου.Φιλικα μιλαμε ετσι......

TEFAAtzis
17-06-10, 15:28
Αν σας είναι εύκολο πείτε τον ακριβή τίτλο και δείτε πότε γράφτηκε.

Μακι θα το κοιταξω και θα σου πω

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 15:39
Μακι θα το κοιταξω και θα σου πω

φιλε τεφφατζης δεστο λιγο

stelios17
17-06-10, 15:47
Ρε παιδια , δεν πατε πρωτα τα κοτοπουλα λεω εγω στο χημειο , που ειναι τιγκα στις ορμονες , και τα λαχανικα που ειναι σκετο φαρμακι και μετα πατε τα συμπληρωματα !!!!:toast:

Polyneikos
17-06-10, 15:48
καλα για οσους κοροιδευουν ακομα με αυτες τις ερευνες να ξερετε οτι αυτα ειναι απο βιβλια των τεφαα της γυμναστικης ακαδημιας...μερικοι νομιζεται οτι γραφουμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι και κοριδευεται...! ειναι γνωσεις και εκφρασεις και πληροφοριες που τις γραφουν επιστημονες στο τεφαα!! το λεω αυτο γιατι πολλα παιδια παιδια απο μας περνουν συμπληρωματα και πρεπει να γινουμε πιο καχυποπτοι!!
φιλε ματζιαβελι γενικα το λεω μη παρεξηγησεις ....ετσι ειναι το ηφος μου δεν το λεω απο κακια!!! απλως ρε παιδια ενα εχω να πω ΣΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΝΤΟΠΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ?? ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΤΕ? ΕΛΈΟΣ

Tι κόλλημα εχεις φαει φίλε μου και κινδυνολογείς συνεχεια με τα συμπληρωματα;
Αν νιωθεις αβολα απλα δεν τα χρησιμοποιείς ,τωρα να μπαίνεις σε ενα bbing φορουμ και να προσπαθεις να κανεις αυτη την δυσφήμιση εχει καταντήσει ενοχλητικο.Βαζεις μπροστα τα ΤΕΦΑΑ σαν να μας λες τωρα το πιο εξειδικευμενο χημικο εργαστηριο και διαδιδεις φήμες και εικασίες.
Μπορείς να αναφερθεις με ονοματεπώνυμο (ΔΙΚΟ ΣΟΥ) επωνυμα σε εταιρίες;
Να δουμε πλεον πόσο σίγουρος εισαι και αν κατι παει στραβα φερε τους καθηγητες και την βιβλιογραφία των ΤΕΦΑΑ για μαρτυρες.

Niiick
17-06-10, 15:56
Aς αφησουμε εξω το τεφαα. Οποιος θελει παιρνει.
Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται, δε μπουκωνει χαπια και σκονες.

Και everybody's happy!

Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-06-10, 16:05
Tι κόλλημα εχεις φαει φίλε μου και κινδυνολογείς συνεχεια με τα συμπληρωματα;
Αν νιωθεις αβολα απλα δεν τα χρησιμοποιείς ,τωρα να μπαίνεις σε ενα bbing φορουμ και να προσπαθεις να κανεις αυτη την δυσφήμιση εχει καταντήσει ενοχλητικο.Βαζεις μπροστα τα ΤΕΦΑΑ σαν να μας λες τωρα το πιο εξειδικευμενο χημικο εργαστηριο και διαδιδεις φήμες και εικασίες.
Μπορείς να αναφερθεις με ονοματεπώνυμο (ΔΙΚΟ ΣΟΥ) επωνυμα σε εταιρίες;
Να δουμε πλεον πόσο σίγουρος και αν κατι παει στραβα φερε τους καθηγητες και την βιβλιογραφία των ΤΕΦΑΑ για μαρτυρες.

για ενημερωση το ανοιξα ρε παιδια για να ακουγεται και καμια διαφορετικη γνωμη πανω στο θεμα των συμπληρωματων! δεν ηθελα να θιξω κανεναν παιδια και ουτε να μειωσω τη σχολη μου την οποια αγαπω πολυ γι αυτο και ασχολουμαι με την γυμναστικη!! τλσπαντων ολα καλα!

deluxe
17-06-10, 17:04
Αναβολικες ουσιες δεν εχουν, αλλα σιγουρα η 2κιλη μαλτο θα εχει και μισο κιλο χαζαριτσα..

Bane
17-06-10, 17:28
Τέτοιες ώρες θυμάμαι την πρώην αφεντικίνα μου που μου έλεγε πως τα πεθάνω απ τις κρεατίνες και τα tonotil(τα έπερνα γιατί είχαν πολλά δείγματα δωρεάν) η οποία κάπνιζε 2 πακέτα την μέρα και αγόραζε βιολογικά κοτόπουλα γιατί οι ορμόνες στα κανονικά της κάναν κακό στην υγεία

Ramrod
17-06-10, 18:20
ναι φιλε μου αλλα ν ειναι γυμνασδεν μπορει καποια να παρουσιαζεται γυμναστρια ενω δεν ειναι καν γυμναστρια!!!ο γυμναστης σπουδαζει στα τεφαα !!!! η πετρουλακη δεν εχει βγαλει τεφαα αρα δετρια ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ! αντε να εχει παει σ εκαμια ιδιοτικη σχολη personal !!!

Καταρχάς, επειδή βλέπω ότι έχεις τρομερό κόλλημα με τις σπουδές θα σου πω μερικά πραγματάκια...
Για να μην αποκλίνω πολύ απο το θέμα με φαινομενικά άσχετες παρομοιάσεις, ένα παράδειγμα είναι αυτό των διατροφολόγων. Όλοι έχουν σπουδάσει υποτίθεται. Πας εσύ που θες να χάσεις βάρος και σου λέει "το βράδυ φάε ένα φρούτο και ένα κουλούρι". Πάω εγώ που θέλω να χτίσω μυες και μου λεει "για δεκατιανό φάε μια σπανακόπιτα". Εσύ που ασχολείσαι με το BB σου φαίνεται λογικό αυτό? Και αυτοί σπουδάσει έχουν και θα έπρεπε να είναι καλύτεροι απο εμένα που έχω διαβάσει μερικά αρθρα για διατροφή.
Το χαρτί, ειδικά στην Ελλάδα δε λέει σχεδόν τίποτα. Όλα είναι θέμα εμπειριών...δοκιμάζεις και κρίνεις...εφαρμόζεις κάτι εκτεταμένα, μαθαίνεις.


προσωπικα πιστευω πως ναι οι φοιτητες των τεφαα και προσοχη οι φοιτητες που ασχολουνται και αγαπουν τα τεφαα εχουν περισοτερες και καλυτερες γνωσεις απο καπιους που δεν εχουν σπουδασει πανω στον τομεα της γυμναστικης!!!

Όχι απαραίτητα...

Εγώ φίλε έχω παρατηρήσει ότι συνέχεια ασχολείσαι με το αν τα συμπληρώματα είναι βλαβερά ή όχι, και επιμένεις ότι κάπου διάβασες ότι είναι κπλ. Να σου πω τι πιστεύω? Στα συμπληρώματα έχεις επιλογή...μη τα παίρνεις...
Βρες όμως το επεισόδιο με τα τρόφημα απο την εκπομπή Π (κουτι της πανδώρας), υπάρχει στο φόρουμ ποσταρισμένο. Για τσέκαρε τι τρως κάθε μέρα και μετά σκέψου αν νιώθεις ασφαλής...και η κοκα κόλα έχει βενζολικό νάτριο μέσα αλλά την πίνουν τα παιδάκια στα παιδικά πάρτυ!
και στην τελική, αφού νιώθεις τόσο ανασφαλής, γιατί δε μαζεύστε εκεί με τους φίλους σου απο τα τεφαα που σπουδάζεται κιόλας και ασχολείστε επιστημονικά με το θέμα, να κάνετε μια χημική ανάλυση σε 1-2 συμπληρόματα και να γράψετε μια ωραία έρευνα...? Άλλωστε γι αυτό δεν υποτίθεται ότι είναι τα πανεπιστήμια? Για να κάνουν έρευνες και να ποστάρονται...:)

giannis64
17-06-10, 18:33
παιδιά μην συνεχίζετε της προσωπικές αντιπαραθέσεις!!

dionisos
17-06-10, 21:13
Όποιος δεν θέλει δεν παίρνει συμπληρώματα, δεν είναι απαραίτητο να πείσει και τους υπόλοιπους να μην πάρουν! :toast::toast:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
18-06-10, 18:50
παιδιά μην συνεχίζετε της προσωπικές αντιπαραθέσεις!!

οχι ρε παιδια τι αντιπαραθεσεις ? εγω το βλεπω οτι ειμαστε μια ομαδα ανθρωπων μια ομαδα δλδ μεσα σε αυτο το φορουμ που ασχολουμαστε ολοι με την γυμναστικη και εκθετουμε τις αποψεις μας!! δεν εχω καμια εμπαθεια σε κανεναν ουτε κατηγορω κανεναν ,τους σεβομαι ολους γτ με βοηθατε ολοι μεσα απτο φορουμ!! οσο για αυτο με τα τροφιμα φιλε μου εχεις απολυτο δικιο δεν ξερουμε τι τρωμαε ,αυτη ειναι η αληθεια!!! μεχρι και στο γυρο βρηκαν οτι εχει μια ουσια επιβλαβη αλλα δε θυμαμαι πως μου τιν ειπαν αμα τη βρω θα σας πω!! ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΜ ΨΑΧΤΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΩΣ ΤΠΤ!!!:turtle:

giannis64
18-06-10, 18:53
δίνεις την εντύπωση ότι είσαι εναντίον των συμπληρωμάτων και προσπαθείς να πείσεις, σε ένα φόρουμ ββ!!!

PMalamas
18-06-10, 23:33
Μόνο δηλαδή αν κάποιος κάνει καταγγελία για ένα συγκεκριμένο προιόν τότε ο ε.ο.φ υποχρεούται να κάνει έλεγχο και να αποσύρει ή όχι το προιόν;

Αδερφε εγω ξερω οτι ο καθε εισαγωγεας του καθε συμπληρωματος για να παρει το αυτοκολλητακι του ΕΟΦ απλα του τα σκαει, και αυτο ειναι ολο. Μετα ειναι εγκεκριμενο, ΚΑΝΕΝΑΣ ελεγχος. Απλα πραγματα. Business...:bowdown:

PMalamas
18-06-10, 23:42
1)EΥΚΟΛΑ!!!!!!!!
2)ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!!!!
3)Πιστευω μονο την εμπειρια μου
4)Οι αναβολικες ουσιες ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ

Σωστος..
αν και χωρις να συμφωνω απολυτα σε ολα.
Για το 4 παντως πιστευω κι εγω
οτι απλα δε συμφαιρει τις εταιριες να βαλουν φαρμακα στα συμπληρωματα.:bowdown:

beefmeup
18-06-10, 23:43
Αδερφε εγω ξερω οτι ο καθε εισαγωγεας του καθε συμπληρωματος για να παρει το αυτοκολλητακι του ΕΟΦ απλα του τα σκαει, και αυτο ειναι ολο. Μετα ειναι εγκεκριμενο, ΚΑΝΕΝΑΣ ελεγχος. Απλα πραγματα. Business...:bowdown:

μαζι σου..

για πες μου τωρα τι εχει η πιτσα που παρηγγειλες χθες βραδυ(λεμε τωρα) μεσα??

η το παγωτο που περνεις απτο περιπτερο??

η το σουβλακι που τρως?

ειμαι σιγουρος οτι δεν ξερεις.αλλα εκει ομως δεν ρωτας κ να μαθεις.στα συμπληρωματα γιατι ρωτας??

αν δεν θες δεν περνεις..απλα πραματα.

σουβλακι ομως θα ξαναφας.

GEORGEXX1
18-06-10, 23:45
μαζι σου..

για πες μου τωρα τι εχει η πιτσα που παρηγγειλες χθες βραδυ(λεμε τωρα) μεσα??

η το παγωτο που περνεις απτο περιπτερο??

η το σουβλακι που τρως?

ειμαι σιγουρος οτι δεν ξερεις.αλλα εκει ομως δεν ρωτας κ να μαθεις.στα συμπληρωματα γιατι ρωτας??

αν δεν θες δεν περνεις..απλα πραματα.

σουβλακι ομως θα ξαναφας.

παρε αλα 1000 απο μενα :thumbup::thumbup::thumbup:

PMalamas
19-06-10, 00:15
Σωστος εισαι.. μακαρι να ειχαμε ολοι την παραγωγη μας και μετα καταναλωση..
Αλλα περασαν αυτα..
Η οικονομια μας εχει κανει να ψωνιζουμε απο λιντλ.

Επισης, η εμπειρια μας δειχνει, αν κατι ειναι καλο η οχι, και μιλαμε για εμπειρια μετα απο πολλα χρονια. Τωρα για τα συμπληρωματα μπορει σου λεω εγω να μην ευθυνονται οι original εταιριες για τις νοθειες που γινονται και να δυσφιμουνται αδικα απο τις εταιριες μαιμου, καθως να μην ξεχναμε οτι το καθε τι πιανει διαφορετικα στον καθενα, οποτε δεν ειναι απολυτο για το τι ειναι καλο και τι οχι.

Υ.Γ. προσωπικα εχω κοψει το φαγητο απ εξω τα τελευταια χρονια.. και σκεψου ειμαι φοιτητης, στο σπιτι μου δεν εχω διαφημηστικα ντελιβερι.

beefmeup
19-06-10, 00:22
Σωστος εισαι.. μακαρι να ειχαμε ολοι την παραγωγη μας και μετα καταναλωση..
Αλλα περασαν αυτα..
Η οικονομια μας εχει κανει να ψωνιζουμε απο λιντλ.

Επισης, η εμπειρια μας δειχνει, αν κατι ειναι καλο η οχι, και μιλαμε για εμπειρια μετα απο πολλα χρονια. Τωρα για τα συμπληρωματα μπορει σου λεω εγω να μην ευθυνονται οι original εταιριες για τις νοθειες που γινονται και να δυσφιμουνται αδικα απο τις εταιριες μαιμου, καθως να μην ξεχναμε οτι το καθε τι πιανει διαφορετικα στον καθενα, οποτε δεν ειναι απολυτο για το τι ειναι καλο και τι οχι.

Υ.Γ. προσωπικα εχω κοψει το φαγητο απ εξω τα τελευταια χρονια.. και σκεψου ειμαι φοιτητης, στο σπιτι μου δεν εχω διαφημηστικα ντελιβερι.

ρε συ,οκ δεν περνεις ντελιβερι,αλλα το κοτοπουλακι που τρως ξερεις οτι ειναι τιγκα στα ατιβιοτικα..η το κρεας γανικοτερα??κ ενα σωρο αλλα φαρμακα,που με τον καιρο συσωρευονται μεσα μας??

για να μην παω,στο τι εχουν τα λαχανικα κ φρουτα,που καποιοι τα τρωνε για να ειναι "υγιεις"..αυτα που τα ψεκαζουν,δεν υπαρχουν μιλαμε,κ ολα περνανε μεσα μας,αλλα κ στην γη κ γινεται κυκλος..

τα ψαρια??τιγκα μολυσμενα,κ μετα πας υχθιοτροφειο..οποτε καταλαβενις.

νομιζω οτι γεινικοτερα τα συπληρω,ειναι το λιγοτερο απτα προβληματα μας για την υγεια,σε σχεση με την ολη σαβουρα που υπαρχει κει εξω κ τους ελλειπεις ελεγχους ΣΕ ΟΛΑ..

οποτε τσαμπα τα δαιμονοποιουμε,ενω τρωμε ολα τα αλλα αβιαστα.

Haris Pilton
19-06-10, 00:28
Να γίνει Stickie κάτι τέτοιο ,η να στέλνεται στους νέους.



***** παραμείνετε ον τοπικ, mods team *****

Λολ;
Σοβαρά μιλούσα,για ενα άρθρο κατά της φοβίας των συμπληρωμάτων ,και την επεξήγηση τους.Και τη διαφοροποίηση τους ανάμεσα στα συμπληρώματα ,διότι εμεις παίρνουμε σκευάσματα ειδικής διατροφής ,και οχι συμπληρώματα.
Δεν έχουμε ανεπάρκεια σε συγκεκριμένες ουσίες για να μας τις γράψει και να μας τις συμπληρώσει ενα γιατρός.

giannis64
19-06-10, 00:39
PMalamas τι θα γίνει? θα συνεχίσεις να ποστάρεις σε επανάληψη το ίδιο ποστ??

PMalamas
19-06-10, 13:20
Συγγνωμη Γιαννη, το ιντερνετ στη Ελλαδα βλεπεις..
Beefmeup σωστος.. πολλες ορμονες σε ολα.. Τουλαχιστον να αποφευγουμε οτι ξερουμε και το βλεπουμε οτι ειναι ανθιυγινο..
Τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα ομως, μη ξεφευγουμε..

giannis64
19-06-10, 16:22
Συγγνωμη Γιαννη, το ιντερνετ στη Ελλαδα βλεπεις..
Beefmeup σωστος.. πολλες ορμονες σε ολα.. Τουλαχιστον να αποφευγουμε οτι ξερουμε και το βλεπουμε οτι ειναι ανθιυγινο..
Τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα ομως, μη ξεφευγουμε..



και θέλεις να μας πεις να μην παίρνουμε συμπληρώματα??

τι μισολογα είναι αυτά??

και το νερό που πίνεις χάλια είναι!!

τέλος πάντων αν έχει κανείς αποδείξεις για αποτελέσματα χημείου, και κάποιας εταιρίας συγκεκριμένης με ονόματα ας ποστάρει να το μάθουμε και εμείς. χωρίς αποδείξεις δεν μπορούμε να μιλάμε στον αέρα!!

Bane
19-06-10, 19:11
η το σουβλακι που τρως?



Το σουβλάκι για την ακρίβεια θα είναι το πιθανότερο 50% λίπος. Χοιρινό λίπος τουτέστιν κεκορεσμένο, ότι το χειρότερο για την καρδιά. Καθότι στο λίπος συσσορεύονται τα λιπόφιλα (αντιβιοτικά, ορμόνες, φυτοφάρμακα κ.τ.λ.) με το σουβλάκι παίρνουμε και αυτά. Το μαγείρεμα του κρέατος σε υψηλη θερμοκρασία δημιουργεί νιτροζαμίνες που είναι πλεον καρκινογόνες ουσίες. Πολύ πιθανό επίσης το κρέας να έχει παραμείνει κάμποσες μέρες σε κακές συνθηκες συντήρησης οπότε να υπάρχουν προιόντα σύψης και μικροβιακό φορτίο.

Πάντως μην μασάτε μάγκες, ο μέσος όρος ζωής ανεβαίνει συνέχεια.

beefmeup
19-06-10, 19:15
Πάντως μην μασάτε μάγκες, ο μέσος όρος ζωής ανεβαίνει συνέχεια.

με τοσο φαρμακι που κατεβαζουμε απτα φαγητα λογικο ειναι,αχαχααα..

στο τελος θα γινουμε σαν τον χαηλαντερ τον απεθαντο,ενα πραμα:rolf:

PMalamas
19-06-10, 19:35
Για τα τροφιμα λεω.

Bane σταματα θα μας κανεις χορτοφαγους.. χαχαχ

Οσο για τα συμπληρωματα δεν ειμαι εγω αυτος που θα πει να περνουμε η οχι!
Παντως πανω μου οσο καιρο τα χρησημοποιω πιο υγειης αισθανομαι και με περισοτερη ευεξια κλπ.
Αμα κατι αρχσισει να με χαλαει, το κοβω, απλα πραγματα..
Δε θα περιμενω καμια ερευνα για να σταματησω η να συνεχισω.

thanasis77
05-07-10, 19:57
ρε παιδια υπαρχει κανενασ που να εχει παει σε χημειο κανενα συπμληρωμα και να εχει τα χαρτι που του δοσανε??

Bane
05-07-10, 21:46
ρε παιδια υπαρχει κανενασ που να εχει παει σε χημειο κανενα συπμληρωμα και να εχει τα χαρτι που του δοσανε??

www.consumerlabs.com

deluxe
05-07-10, 22:19
Πολυ καλο φαινεται, αλλα ειναι με πληρωμη. Εχει γινει κανεις μελος;

Tasos Green
06-07-10, 09:56
Δημοσιοποιήθηκε μια έρευνα σχετικά με τα πρωτεϊνικά ροφήματα και την περιεκτικότητα σε βαρέα μέταλλα που υπάρχουν σε αυτά.

σας παραθέτω μια περίληψη του δημοσιεύματος και τον πινάκα με τα δείγματα της έρευνας:

Μερικά ποτά πρωτεΐνη μπορεί να αποτελέσουν ακόμη και κινδύνους για την υγεία, συμπεριλαμβανομένης της έκθεσης σε ενδεχομένως επιβλαβή βαριά μέταλλα, όταν καταναλώνονται συχνά. Όλα τα ποτά σε δοκιμές μας είχαν τουλάχιστον ένα δείγμα που περιέχουν μία ή περισσότερες από τις ακόλουθες ουσιες ρυπαντών: αρσενικό, κάδμιο, ο μόλυβδος και ο υδράργυρος. Των μετάλλων αυτών μπορεί να έχει τοξικές επιπτώσεις σε πολλά όργανα του σώματος αν υπερβουν καποιες δοσολογιες.

Εδώ είναι οι μέσες ποσότητες μετάλλων που βρέθηκαν σε τρεις μερίδες ροφηματων πρωτεϊνης. Τα ανώτατα όρια για τους σε συμπληρώματα διατροφής που προτείνει η αμερικανική φαρμακοποιια είναι: αρσενικό (ανόργανα), 15 μικρογραμμάρια (μg) ανά ημέρα. Κάδμιο, 5 μg. Μολύβδου, 10 μg. Υδράργυρο, 15 μg. Ποσά σε επίπεδο ίσο ή μεγαλυτερο από τα όρια αυτά μπορεί να έχουν τοξικές επιπτώσεις .

http://www.consumerreports.org/cro/resources/images/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/whats-in-your-protein-drink/protein-drinks.jpg

Πηγη:http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/overview/index.htm


**** Συγχωνευτηκε το τόπικ καθως υπήρχε αναλογο στην ίδια Ενότητα.Mods Team ****

hardtraining
06-07-10, 14:00
λοιπον φιλε να σου πω κατι? χθες βγηκε ανακοινωση για μερικες τροφες που προκαλουν καρκινο και μεσα σε αυτες ειναι αυτα που τρως καθημερινα!

προκαλουν καρκινο
1.παγωτο
2.ντοματα
3.πρασινες σαλατες ,ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ:shock:

ΑΡΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΥΓΕΙΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ

hardtraining
06-07-10, 14:10
ΕΛΑ ΦΙΛΕ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ,ΕΔΩ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ,ΑΡΑ ΒΑΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ! ακομα και το κρεμμυδι που τρως εχει............για δεστα λιγο!

http://cid-d7fffe13af49349a.spaces.live.com/blog/cns!D7FFFE13AF49349A!2449.entry



***Μη χρησιμοποιείς κεφαλαία γράμματα γιατί είναι δυσανάγνωστα και στη γλώσσα του ίντερνετ δηλώνουν ένταση. Mods Team***

COBRA_STYLE
06-07-10, 17:55
ΕΛΑ ΦΙΛΕ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ,ΕΔΩ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ,ΑΡΑ ΒΑΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ! ακομα και το κρεμμυδι που τρως εχει............για δεστα λιγο!

http://cid-d7fffe13af49349a.spaces.live.com/blog/cns!D7FFFE13AF49349A!2449.entry




ενδιαφερον να δουμε το συγκεκριμενο συμπληρωμα με τις διατανθαρικες ουσιες που αποβαλλουν τα βαρεα μεταλλα...αν το ξερει κανεις ας ριξει κανα pm παιδες..ευχαριστω:thumbup:

Bane
06-07-10, 18:10
Καλό για την αποβολή των βαρέων μετάλλων είναι το κιτρικό οξύ(ξυνό) και το NAC. Να π'αρεις EDTA για αποτοξίνωση είναι κακή πολύ κακή πάρα πολύ κακή ιδέα.

COBRA_STYLE
06-07-10, 18:23
Καλό για την αποβολή των βαρέων μετάλλων είναι το κιτρικό οξύ(ξυνό) και το NAC. Να π'αρεις EDTA για αποτοξίνωση είναι κακή πολύ κακή πάρα πολύ κακή ιδέα.

υπαρχει σκετο σε συμπληρωμα το NAC?δεν το εχω δει πουθενα