PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηρακλής (Powerfood Hellas)



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5

Exci
16-07-09, 19:44
Δεν βρισκω κατι στα αναγραφομενα συστατικα της που την κανει να εχει χειροτερη ποιοτητα..

goutsos
16-07-09, 19:52
μ αρεσει που ερχονται δυο καινουργιοιπαραθετουν μια σεβαστη αποψη και κανουν και παρατηρησεις για το αν ξερουμε τι γινεται?
ρε πλακα μας κανετε?
πες οτι θες να πεις χωρις να εισαι απολυτος βαζοντας το νομιζω μπροστα στην πρόταση σου,,,
η ηρακλης και στις τρεις γευσεις της στην ουσιια δεν εχει βαλει τοσο γευση αλλα το αρωμα της εκαστοτε γευσης.Γι αυτο μυριζουν τοσο εντονα αλλα στη γευση θυμιζουν αυτό που λετε άιγοπρόβειο γαλα ολες,,χωρις να σημαινει οτι υστερούν σε ποιοτητα νομιζω δε οτι η ποιοτητα ειναι αρκετά καλή για τα δεδομένα της ηρακλής...

για μενα τη θεωρω πολυ καλη και θα τη χρησιμοποιω ισως οχι αποκλειστικα αλλα μαζι με αλλες

drago
16-07-09, 20:04
οπως και αλλοι που προσπαθησαν να παραγουν κατι σε αυτη την χωρα, ετσι και ο ανθρωπος που βγαζει αυτα τα προιοντα θα φαει ανελεητο πολεμο απο τους αντιπροσωπους, μαγαζατορες, πωλητες και λοιπους εμπορους...

δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται αυτο.

Polyneikos
16-07-09, 20:17
mias kai opos lete edw katathetoume tis gnwmes mas elefthera wste na iparxi enas iguis dialogos na pw kai egw oti me ta lefta pou agorasa tin proteini IRAKLIS mporw kai agorazw kaliteris piotitas kai kaliteris geusis proteinis sta misa lefta xwris kapio idietero psaximou sto net. o monos logos pou agorasa tin IRAKLIS itan oti einai ena Elliniko proion kai an aksizei kalo einai na tin prootisoume, alla kata tin tapini mou gnwmi den "travixe" kai o logos giati den eksize

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες Mods Team ****

Εγω θα πω κατι,το οποιο δεν εχει σχεση με την Ηρακλης,γιατί δεν με νοιαζει στην τελικη να την διαφημίσω,και εγω μια δοκιμη εκανα να δω τι γινεται....
Απλα το αναφερω σε σχεση με αυτό που αναφερει ο Μουρλας :
"mporw kai agorazw kaliteris piotitas kai kaliteris geusis proteinis sta misa lefta xwris kapio idietero psaximou sto net.".
Δηλαδη κοντολογίς εννοείς ότι με 15 ευρω παιρνεις πολύ ποιοτικες πρωτε?ϊνες,πολύ πιο γνωστων εταιριων και με καλυτερες γευσεις...Μεσα είσαι,δεν θα διαφωνησω...Γενικα ότι ακουγεται για μουφα συμπληρωματα,αφου τα λεμε όλα,εχεις ακουσει κατι;;Το ότι μια ποιοτικη εταιρία σου δίνει 50-60 Ευρω τα 908 γρ. και ο αλλος σου την δίνει με 15 (που και αυτος θελει να εχει κερδος,δεν φανταζομαι να πιστευετε ότι ζουν για να μας "φτιαχνουν" με φθηνα συμπληρωματα;; )
Πολύ φίλος μου και παρα πολλα χρόνια στα συμπληρωματα μου έχει πει τα εξης:Εισηγαγα μια εταιρια η οποιοα ξεκινησε με παραγωγη της πρωτεινης στην Αμερικη(ποιοτικη παραγωγη),μετεφερε την παραγωγη της στην Γερμανια ή στην Ολλανδία (αυτο δεν το θυμαμαι εγω καλα,αν για καποιον έχει σημασια μπορω να τον ξαναρωτησω)επισης καλη και ποιοτικη παραγωγη,συνεχισε να την πουλαει,μετα όμως μεταφερθηκε στην Βουλγαρία η παραγωγη της,εκει ουσιαστικα έκανε στοπ....Και ξαναλεω εγω , τους εμπιστευεστε τυφλα;;Αποκλειετε το γεγονος να νοθευουν προϊοντα για να τους παιρνει να τα πουλανε σε αυτες τις τιμες ΜΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΚΕΡΔΟΥΣ;
Μαγκες παρτε το χαμπαρι,και αυτη είναι η τελευταια μου τοποθετηση σε αυτό το τοπικ για να μην πει κανεις έξυπνιος κακοπροαιρετος ότι παω να πατροναρω την Ηρακλης :::Εδω δεν σεβαστηκαν τις παιδικες τροφες και νοθευαν με μελαμινη στα προϊοντα για παιδια ,εμας τους κολλημενους με τα βαρη θα λυπηθουν;;
Εν τελει και αν καποιος παθει κατι μακροπρόθεσμα ή βραχυπρόθεσμα,so what,τα φαρμακα θα φταίνε για την κοινη γνώμη και τους δημοσιογράφους ,η δικαιολογία θα είναι ετοιμη και για τους επιτηδειους,ποιος θα ρίξει το φταίξιμο σε μια πρωτεϊνη;Καποιοι παλι καλυμμενοι θα είναι !!!

υ.γ. Μουρλα μην το παρεις οτι σου την λεω ή ότι παω να φιλτραρω την γνωμη σου,επικοδομητικη κουβεντα κανουμε και ανταλλαγη απόψεων,απλα επειδη ανεφερες κατι προσπαθω να δεις και μια αλλη οπτικη γωνια .....

MourlasG
16-07-09, 20:42
kai esi mesa eisai. min anoisixeis exoume ton idio tropo skepseis. auto einai to epomeno post pou tha ekana, den tha to eftana stin melamini alla gia moufa kai boulgaria, nai. exw paei xerw pou einai ta farms kai dio gnwste megales kai kales etairies oi opoies paraskebazoun meros tis paragwgis stous ekei.. twra ososn afora tin iraklis den tha xana asxolithw mazi tis. na pw oti as dokimasei opoios thelei tin proteini kai as vgalei simpairasma monos tou den tha einai diskolo.......

KATERINI 144
16-07-09, 20:49
μουρλα ολα καλα,

υσ: κοιτα κανε το πς σου να γραφεις ελληνικα γιατι ετσι με το ζορι καταλαβαίνω τη λες,
και αν δε γίνεται καντω εδω : http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

drago
16-07-09, 21:16
τωρα βγαινω off-topic, αλλα μηπως μπορειτε να πειτε ποιες εταιριες ειναι αυτες?

φανταζομαι δεν ειναι μυστικο, απλα να ξερουμε κι εμεις τι γινετε.

TRIANTAFYLLOU
16-07-09, 21:48
πολυ σωστη η τοποθέτηση του πολυνεικος συμφωνω απόλυτα και γνωρίζω πολύ καλά την περίπτωση .

και κάτι ακόμη απο την γεύση δεν είναι η γλωσα εργαστήριο να κάνει ανάλυση συστατικών για το τι περιέχει το σκεύασμα και εξάλου η γεύση είναι και κατι υποκειμενικό σ αλλους αρεσει και σ αλλους όχι

pharmacist
16-07-09, 22:38
Δεν καταλαβαινω ρε παιδια αυτους που βγαινουν κατα καιρους και λενε αν μια πρωτεινη ειναι καλη η οχι.
Το βασικοτερο σε ενα συμπληρωμα ειναι τα συστατικα του, δηλαδη να ειναι ποιοτικο και να περιεχει αυτο που λεει η ετικετα και αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε.
Οποιο συμπληρωμα ειναι τιμιο με την εννοια του οτι διαβαζεις επανω αυτο εχει και μεσα αυτο ειναι καλο.
Τα περι γευσης, διαλυτοτητας κλπ ειναι δευτερευοντα και αφορουν στην περιπτωση που η whey 80% πχ ειναι πραγματι whey 80% και οχι καζεινη 50% που λεει ο λογος αλλιως τι να ασχολουμαστε.
Κανεις εδω δε μπορει να ερχεται και να μου λεει αυτη ειναι καλη και αυτη δεν ειναι, που το ξερεις;
Την εχεις τεσταρει;
Καλη γευση και μουφα γευση ναι.
Καλη διαλυτοτητα ή μαπα διαλυτοτητα ναι.
Αλλα καλη/κακη/μαπα/φοβερη πρωτεινη;
Οποιος μπορει να παρει μια και να την κανει αναλυση εχει καλως και παλι αυτο δεν εξασφαλιζει οτι εχει παραχθει σε σωστες συνθηκες, δεν εχει μικροβια και ακαθαρσιες, εχει σταθερη ποιοτητα, δεν περιεχει επιβλαβη χημικα, χρωματα κλπ.
Και το ποσο κανει εμενα δε μου λεει και πολλα, σιγουρα στα πολυ φθηνα υποψιαζεσαι αλλα αυτο δε σημαινει οτι μια πρωτεινη με λογικη/ακριβη τιμη εχει και καλη/αριστη ποιοτητα.
Δηλαδη οπως σκεφτονται καποιοι αν εγω βαλω μια σκονη με ωραια γευση που να μην κανει τιποτα αλλα να ειναι μουρλια και να διαλυεται ευκολα εχω φτιαξει ενα καλο συμπληρωμα.
Αμα του βαλω και τιμη αναλογη της γευσης του ακομα καλυτερα, ειναι και ποιοτικη και αξιζει τα λεφτα της αφου δεν την χορταινεις.
Αντε και ασπρο πατο!

mantus3
17-07-09, 00:17
Δεν καταλαβαινω ρε παιδια αυτους που βγαινουν κατα καιρους και λενε αν μια πρωτεινη ειναι καλη η οχι.
Το βασικοτερο σε ενα συμπληρωμα ειναι τα συστατικα του, δηλαδη να ειναι ποιοτικο και να περιεχει αυτο που λεει η ετικετα και αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε.
Οποιο συμπληρωμα ειναι τιμιο με την εννοια του οτι διαβαζεις επανω αυτο εχει και μεσα αυτο ειναι καλο.
Τα περι γευσης, διαλυτοτητας κλπ ειναι δευτερευοντα και αφορουν στην περιπτωση που η whey 80% πχ ειναι πραγματι whey 80% και οχι καζεινη 50% που λεει ο λογος αλλιως τι να ασχολουμαστε.
Κανεις εδω δε μπορει να ερχεται και να μου λεει αυτη ειναι καλη και αυτη δεν ειναι, που το ξερεις;
Την εχεις τεσταρει;
Καλη γευση και μουφα γευση ναι.
Καλη διαλυτοτητα ή μαπα διαλυτοτητα ναι.
Αλλα καλη/κακη/μαπα/φοβερη πρωτεινη;
Οποιος μπορει να παρει μια και να την κανει αναλυση εχει καλως και παλι αυτο δεν εξασφαλιζει οτι εχει παραχθει σε σωστες συνθηκες, δεν εχει μικροβια και ακαθαρσιες, εχει σταθερη ποιοτητα, δεν περιεχει επιβλαβη χημικα, χρωματα κλπ.
Και το ποσο κανει εμενα δε μου λεει και πολλα, σιγουρα στα πολυ φθηνα υποψιαζεσαι αλλα αυτο δε σημαινει οτι μια πρωτεινη με λογικη/ακριβη τιμη εχει και καλη/αριστη ποιοτητα.
Δηλαδη οπως σκεφτονται καποιοι αν εγω βαλω μια σκονη με ωραια γευση που να μην κανει τιποτα αλλα να ειναι μουρλια και να διαλυεται ευκολα εχω φτιαξει ενα καλο συμπληρωμα.
Αμα του βαλω και τιμη αναλογη της γευσης του ακομα καλυτερα, ειναι και ποιοτικη και αξιζει τα λεφτα της αφου δεν την χορταινεις.
Αντε και ασπρο πατο!

αν κ οφ τοπικ απο τις λιγες φορες που συμφονουμε..

eas2000
17-07-09, 01:26
Όλα είναι υποθέσεις κλπ.

Έχει γίνει ανάλυση σε εργαστήριο της συγκεκριμένης πρωτείνης; αν οχι οτι κα να λεμε δεν εχει νοημα (περα από τα προφανή γευση, διαλυτοτητα, τιμη κλπ)

ΓΙΑΝΝΗΣ
17-07-09, 10:05
και αντε η ελληνικη εταιρεια ΗΡΑΚΛΗΣ ειναι μαπα,το ξανα λεω δεν την εχω δοκιμασει,οι αμερικανικεσ και αλλεσ εχουν πιο ψηλο μπατζετ χωνουν πιο πολλα λεφτα για ερευνα και τα συναφη οκ.εγω τα πρωτα χρονια που ασχοληθηκα με το αθλημα μου πασαραν πρωτεινη απο ΙΤΑΛΙΑ!!!!απο που και ωσ που ,ασ πουμε το συμπληρωμα απο ιταλια που κυκλοφορει στη πιατσα η απο πολωνια τωρα που μοστραρουν και την ετικετα MADE IN EU, ειναι καλυτερη απο μια ελληνικη?για να τελειωνω με το θεμα και μιλαω ωσ οικονομολογοσ τωρα(ευλογαω τα γενια μου):ολα στη ζωη ειναι σχεση κοστουσ αποδοσησ.οποιοσ τα εχει να αγοραζει συνεχεια ακριβεσ πρωτεινεσ αμερικανικεσ η γερμανικεσ καλωσ.οποιοσ δε τα εχει και θελει μαζι με αυτεσ να συμπληρωσει το διατροφολογιο του με μια φτηνη whey αντι να διαλεξει μια πολονεζικη καλυτερα την ΗΡΑΚΛΗΣ.στην τελικη αν παθουμε και κατι-βαρα ξυλο-ξερουμε απο που θα ζητησουμε ευθυνεσ.οχι απο καποιον που μενει στο SEATL!

isis
17-07-09, 12:58
Τα πράγματα είναι πολύ απλά , όποιος γουστάρει τη παίρνει , όποιος όχι παίρνει άλλες μάρκες.

jGod
17-07-09, 13:06
συμφώνω με το όποιος γουστάρει την πέρνει και όποιος δεν θελει δεν την παιρνει..αλλα καλό είναι ως μέλη ενός φορουμ να κανουμε καποια reviews ..

ας κανω ενα εγω..προχθες αγορασα 4κιλα να την δοκιμασω.
οσον αφορα τα συστατικα της ..τα bcaa που δινει ανα μεζουρα κτλ σε συγκριση με eas,optimum ειναι ανωτερη..δεν το λεω εγω οι αριθμοι!
μεχρι στιγμης δοκιμασα αυτη με γευση φρουτα
στην γευση θα δωσω 6/10
στην διαλυτοτητα 10/10
στην τιμη μιας και μου βγηκε 20ευρω το κιλο θα δωσω 8.5/10
στην εξυπηρετηση και στην ταχυτητα της εταιριας 10/10

eas2000
17-07-09, 19:51
Τα πράγματα είναι πολύ απλά , όποιος γουστάρει τη παίρνει , όποιος όχι παίρνει άλλες μάρκες.

Isis κατι ειχες πει για ανάλυση που ειχες κανει και ηταν οκ αν θυμαμαι καλά. Μπορεις να γινεις πιο αναλυτικός;

jGod
19-07-09, 00:51
η αναλυση της βρισκετε και πανω στο κουτι..τωρα τι αλλη αναλυση μπορει να γινει?

alik
19-07-09, 10:37
λοιπον γνωριζω προσωπικα τον μιχαλη παπαγιαννη ειναι αξιολογο ατομο που δουλεψε πραγματικα για να βγει αυτο το προιον εχω δοκιμασει αν οχι πρωτος,σιγουρα απ τους πρωτους τον ηρακλη,συμφωνο με τους προλαλησαντες οτι εχει καποια οσμη η οποια ειναι λογικη αφου ο ορρος προερχετε απο αιγοπροβειο γαλα κ αυτο,υστερα απο ερευνα του μιχαλη παπαγιαννη και τον υπευθηνων της hellenic protein,οτι ο αιγοπροβειος ορρος παραγει περισσοτερα αμινοξεα.ειναι μια πολυ καλη και αξιολογη προταση στο χωρο 100% ελληνικη,και σε σχεση αποδοση τιμη νομιζω οτι καταλαμβανει μια υψηλη θεση αναμεσα απο μεγαλα ονοματα κολλωσων.η απολεια σκουπ και η συσκευασια(τενεκες αντι πλαστικου)χρησιμοποιηθηκαν σκοπημα,θελοντας να δειξει την διαφοροποιηση απο τα αμερικανικα προτυπα συμπληρωματων.απο οσο μου εχει πει και ο κ.παπαγιαννης γινεται συνεχης προσπαθεια τοσο για την βελτιωση της γευσης και της γλυκιτητας της πρωτεινης(χωρις να προσδιδονται επιπλεον θερμιδες),οσο για την συνολικη εικονα του τελικου προιοντος.απλα δοκιμαστε και για οποιοδηποτε παραπανω επικοινωνηστε με τον ιδιο τον μιχαλη παπαγιαννη.εγω οτι ειχα να πω το ειπα σιγουρα μπορει να μην ειναι το τελειο σκευασμα αλλα ξερουμε οτι δεν ειναι αλευρακι.

billys15
19-07-09, 20:41
Συμπερασμα μετα απο χρηση: η γευση φρουτων του δασους ειναι απο τις χειροτερες που εχω δοκιμασει,περαν του οτι μου φερνει ανακατεμα με το που την πινω.Αυτην την φορα που δοκιμασα 2 δοσεις μαζι,μου εκανε το στομαχι εργοστασιο.Η βανιλια ειναι λιιιγο καλυτερη γευση,αλλα και παλι με αναγουλιαζει.

Georges
20-07-09, 03:35
Συμπερασμα μετα απο χρηση: η γευση φρουτων του δασους ειναι απο τις χειροτερες που εχω δοκιμασει,περαν του οτι μου φερνει ανακατεμα με το που την πινω.Αυτην την φορα που δοκιμασα 2 δοσεις μαζι,μου εκανε το στομαχι εργοστασιο.Η βανιλια ειναι λιιιγο καλυτερη γευση,αλλα και παλι με αναγουλιαζει.

TΙ σε χαλάει η γεύση από μόνη της ή η μυρωδιά από το κατσικίσιο γάλα; Πάντως περίεργο που σε κάποιους αρέσει πολύ και κάποιοι δεν την αντέχουν :shock:

jimarazzz
20-07-09, 21:42
παιδεια ποιες ειναι οι ετερειες στην γειτονα βουλγαρια?παντως κυκλοφορει στην αγορα πολυ μουφα συμπληρωμα κοινως αλευρι!

isis
21-07-09, 14:06
Νομίζω ότι η Προσπάθεια του Μιχάλη δεν έχει εκτιμηθεί όσο πρέπει. Δεν υπάρχει τίποτα πιο εύκολο για μία εταιρεία από το να φτιάξει ένα ωραίο μαντζούνι , για να το πίνουν οι καταναλωτές και να νιώθουν ότι πίνουν μιλκσέϊκ , παγώτο και τα λοιπά. Ο Μιχάλης , απεναντίας και για να είμαστε ειλικρινείς , προσωπικά δε θα λειτουργούσα έτσι , διότι θα ήταν αντίθετα στα οικονομικά μου συμφέροντα , παίρνει τη πρώτη ύλη από τυροκομεία , χωρίς να το κρατά κρυφό , έχει επιβλέψει τη διαδικασία παραγωγής και τις εγκαταστάσεις , την εν λόγω πρωτεΐνη την αποστειρώνουν σε κλιβάνους uv ray και έχει προσπαθήσει όσον αφορά τις χρωστικές και γεύσεις , να τις κρατήσεις όσο το δυνατό περισσότερο σε φυσικό επίπεδο. Τώρα , αν μυρίζει τραγίλα ή οτιδήποτε άλλο , κύριοι δε μπορούμε να τα έχουμε όλα. Επιλέγεις και παίρνεις , ή μαντζούνι για να ανταποκρίνεται στις γευστικές σου προτιμήσεις ή κάτι αγνό και φυσικό και το τελευταίο είναι η πρωτεΐνη του Μιχάλη.

Exci
21-07-09, 14:50
Νομίζω ότι η Προσπάθεια του Μιχάλη δεν έχει εκτιμηθεί όσο πρέπει. Δεν υπάρχει τίποτα πιο εύκολο για μία εταιρεία από το να φτιάξει ένα ωραίο μαντζούνι , για να το πίνουν οι καταναλωτές και να νιώθουν ότι πίνουν μιλκσέϊκ , παγώτο και τα λοιπά. Ο Μιχάλης , απεναντίας και για να είμαστε ειλικρινείς , προσωπικά δε θα λειτουργούσα έτσι , διότι θα ήταν αντίθετα στα οικονομικά μου συμφέροντα , παίρνει τη πρώτη ύλη από τυροκομεία , χωρίς να το κρατά κρυφό , έχει επιβλέψει τη διαδικασία παραγωγής και τις εγκαταστάσεις , την εν λόγω πρωτεΐνη την αποστειρώνουν σε κλιβάνους uv ray και έχει προσπαθήσει όσον αφορά τις χρωστικές και γεύσεις , να τις κρατήσεις όσο το δυνατό περισσότερο σε φυσικό επίπεδο. Τώρα , αν μυρίζει τραγίλα ή οτιδήποτε άλλο , κύριοι δε μπορούμε να τα έχουμε όλα. Επιλέγεις και παίρνεις , ή μαντζούνι για να ανταποκρίνεται στις γευστικές σου προτιμήσεις ή κάτι αγνό και φυσικό και το τελευταίο είναι η πρωτεΐνη του Μιχάλη.
Επιτελους μιλησες! Καλυφθηκα. Το ερωτημα ειναι σοκολατα η βανιλια..

vbatsigr
21-07-09, 15:59
Επιτελους μιλησες! Καλυφθηκα. Το ερωτημα ειναι σοκολατα η βανιλια..

και σολοκατα και βανιλια :P

Billy
21-07-09, 19:26
η τραγίλα, η προβατίλα κλπ είναι ένδειξη ότι πρόκειται για ένα αγνό προϊόν,
και παλιά, πριν καμιά 30+ χρόνια πριν γίνει η Πλήρης Βιομηχανοποίηση των τροφίμων το γάλα μύριζε προβατίλα, πέρναγε ο γαλατάς και σου έβαζε γάλα στην κατσαρόλα από την καρδάρα και σου έλεγε να το βράσεις πριν το πεις.
Αλλά ήταν πραγματικό γάλα όχι σαν αυτό το ξέπλυμα που αγοράζουμε τώρα που επίσημα έχει 2/3 νερό και 1/3 γάλα.


Αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για ένα προϊόν αν δεν γίνει Χημική Ανάλυση έτσι ώστε να βρεθούν όλα τα συστατικά που περιέχει.
Αυτό πολύ θα ήθελα να το δω μία μέρα για τον Ηρακλή και το prestige της εν λόγω εταιρίας και των ανθρώπων που την στελεχώνουν θα εκτοξευόταν στα ύψη.
Δεν ξέρω πόσο δαπανηρό είναι αλλά νομίζω κάποια στιγμή να μπορέσουν να μας προσφέρουν αυτήν την πληροφορία που θα αποτελέσει και Παγκόσμια Προτοτυπία.

isis
21-07-09, 22:12
Αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για ένα προϊόν αν δεν γίνει Χημική Ανάλυση έτσι ώστε να βρεθούν όλα τα συστατικά που περιέχει.

Τι σύνθεση των προϊόντων του κανείς δε τη δίνει. Το μόνο νομίζω που ενδιαφέρει σε μία πρωτεΐνη , είναι το προφίλ αμινοξέων , αν όντως αυτά περιέχονται μέσα στο σκεύασμα και στις αναγραφόμενες ποσότητες , καθώς και αν περιέχει ή όχι επικίνδυνες προσμείξεις. Τουλάχιστο , από όσο γνωρίζω , ούτε επικίνδυνα πρόσθετα έχει μέσα η πρωτεΐνη του Μιχάλη και το προφίλ αμινοξέων είναι το πραγματικό!

RAMBO
23-07-09, 16:31
και αντε η ελληνικη εταιρεια ΗΡΑΚΛΗΣ ειναι μαπα,το ξανα λεω δεν την εχω δοκιμασει,οι αμερικανικεσ και αλλεσ εχουν πιο ψηλο μπατζετ χωνουν πιο πολλα λεφτα για ερευνα και τα συναφη οκ.εγω τα πρωτα χρονια που ασχοληθηκα με το αθλημα μου πασαραν πρωτεινη απο ΙΤΑΛΙΑ!!!!απο που και ωσ που ,ασ πουμε το συμπληρωμα απο ιταλια που κυκλοφορει στη πιατσα η απο πολωνια τωρα που μοστραρουν και την ετικετα MADE IN EU, ειναι καλυτερη απο μια ελληνικη?για να τελειωνω με το θεμα και μιλαω ωσ οικονομολογοσ τωρα(ευλογαω τα γενια μου):ολα στη ζωη ειναι σχεση κοστουσ αποδοσησ.οποιοσ τα εχει να αγοραζει συνεχεια ακριβεσ πρωτεινεσ αμερικανικεσ η γερμανικεσ καλωσ.οποιοσ δε τα εχει και θελει μαζι με αυτεσ να συμπληρωσει το διατροφολογιο του με μια φτηνη whey αντι να διαλεξει μια πολονεζικη καλυτερα την ΗΡΑΚΛΗΣ.στην τελικη αν παθουμε και κατι-βαρα ξυλο-ξερουμε απο που θα ζητησουμε ευθυνεσ.οχι απο καποιον που μενει στο SEATL!


ειδαμε και την MUSCLETECH τι ψαρια πιανει που ριχνει τοσα λεφτα σε διαφημισεισ:rolf::rolf::rolf:.

leangains
24-07-09, 05:26
πλάκα κανετε! πραγματικά μυριζει κατσικουλα κ το συζητάτε !!!!

natural whey εχει δοκιμασει κανεις? Ουσιαστικά εχετε περίπου μια τετοια στα χερια σας, απότι ειδα κ από τη συσταση της και κανετε παραπονα.

όποιος δε τη θέλει ας την κανει ενα πακετάκι ας βάλει κ τους κρόκους που σίγουρα θα πετάει και ας μου τη στείλει. ευχαριστώ!

Για τέτοιο προιόν ευχαρίστως θα τη ξανάρχιζα τη σκόνη πρωτείνης.

Αν έλειπαν κ τα αρώματα εντελώς θα ήταν το τελειο, προσθεστε κ ενα συμπλήρωμα προβιοτικών ενζυμων (acidophilus) και φυγαμε κυριοι !

Geo84
25-07-09, 21:50
Η τραγίλα-προβατίλα-γιδίλα-χωριατίλα (όπως θέλετε πείτε την) που είπε ο φίλος ισχύει οπότε λάθος κάνατε μερικοί και την αποδοκιμάσατε και δεν είναι ιδέα του.Για τον τρόπο μου διατυπώνει και συμπεριφέρεται σωστά ομιλήσατε.

Στην τραγίλα τώρα.Ο κος Παπαγιάννης μου είπε ότι δυστυχώς υπάρχει γιατί δεν έχουν βάλει άλλα μέσα.Προσωπικά την γουστάρω πααααρα πολύ.Προς το παρόν έχω δοκιμάσει φρούτα του δάσους και μου αρέσουν αρκετά.Γενικά είμαι βολικός με τις γευσεις ότι έχω πάρει μέχρι τώρα μου αρεσε.Τρώω οτιδήποτε και μου αρέσουν όλα τα φαγητά-γευσεις :P

Hbakaprepeinafygei
27-07-09, 20:46
Χερετώ την κοινότητα, μιας και αυτό είναι το πρώτο μου μύνημα :D

Διαβάζω αυτό το τόπικ εδώ και καιρό, αλλά και πάλι δεν νιώθω καλυμένος όσο αφορά όχι το συναίσθημα ασφάλειας, αλλά το συναίσθημα κοινής αποδοχής των συμπληρωμάτων διατροφής. Χρησιμοποιούσα 1 μήνα ( και ηταν ο μόνος και μοναδικός μήνας ) μια 80αρα πρωτείνη, και όσοι με κοιτούσαν στην δουλειά ή το φιλικό μου περιβάλλον. ακόμα και το συγκενικό, είχανε και έχουνε ακόμα μια προκατάληψη όσο αφορά αυτόν τον τομέα, χωρίς να μπορούνε να καταλάβουνε πως τα συμπληρώματα δεν είναι αναβολικά, και έχοντας κολιμένο το μυαλό τους ότι θα σταματήσουνε να νεφρά σου, ότι θα έχεις πρόβλημα με την καρδία, τους πνεύμονες, και χίλια δύο πράγματα, ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ κατάσταση δηλαδή. Και απλά έχω βαρεθεί να ακούω το κάθε μακρύ και κοντό του κάθε τύπου που άκουσε κάτι κάπου, και δέν έχει κάνει καν γυμναστική τα τελευταία 5 χρόνια. Συνοψίζοντας, δεν κάνω κάποια ερώτηση, απλά εκφράζω ένα μπούχτισμα, στην όλη κατάσταση, στο να ακούω χίλια δυό, και να μην μπορώ να αποδείξω πως αυτό που πέρνω είναι ασφαλές, μέχρι ένα λογικό σημείο φυσικά.

Αυτή τη στιγμή, ακολουθώ μία σωστή διατροφή, χωρίς συμπληρώματα, σωστό πρόγραμμα γυμναστικής (πειθαρχιμένο), πλήρη στρέτσινκ, αλλά δεν αντέχω το γεγονός να κάνω τόσο κόπο, και να μένω στον τομέα της διατροφής πίσω, εφόσων μπορεί να γίνει τόσο εύκολο, άμα πηθαρχίσεις τον εαυτό σου, και βάλεις στόχους.

Αν και μπορεί να είναι οφφ-τόπικ κατά ένα μεγάλο βαθμό, συγχώρέστε με μίας και ήθελα να μιραστώ αυτές τισ σκέψεις μου.

Καλώς σας βρήκα :turtle:

ioannis1
27-07-09, 21:32
ωραιος ο φιλος.καλως ηρθες.κανε μια παρουσιαση σου στα νεα μελη μιλωντας λιγο για σενα.

Geo84
27-07-09, 21:54
Αυτά που ρωτάς έχουν συζητηθεί και σε άλλα τόπικ και νομίζω δε θα πρεπε να τα αναπτύξεις στο τοπικ της πρωτείνης ηρακλης.

Τελοσπάντων πολλά θα ακούσεις για τα συμπληρώματα από ασχετους όπως όλοι μας απλά κλείνεις τα αυτιά σου γιατί είναι όλα αβάσιμα και ακούς αυτούς που ξέρουν όπως π.χ. στο φόρουμ αυτό.Δες διάβασε σκέψου τι θες και γιατί το θες ρώτα και πράξε αναλόγως.

Επίσης κάνε αυτό που σου πε ο ιωαννης.

SPY
28-07-09, 00:07
Προσωπικά μου αρέσει το συγκεκριμένω συμπλήρωμα.Ναι, καταλαβαίνεις την κατσικίσια γεύση ,δεν το βρίσκω όμως κακό αυτό.Καλή διαλυτότητα,δεν είναι γλυκιά ,δεν έχει ασπαρτάμη (νομίζω) και στο φινάλε μου αρέσει να υποστηρίξω μια ελληνική πρωτοβουλία.

Parakelsos
28-07-09, 14:22
Προσωπικά μου αρέσει το συγκεκριμένω συμπλήρωμα.Ναι, καταλαβαίνεις την κατσικίσια γεύση ,δεν το βρίσκω όμως κακό αυτό.Καλή διαλυτότητα,δεν είναι γλυκιά ,δεν έχει ασπαρτάμη (νομίζω) και στο φινάλε μου αρέσει να υποστηρίξω μια ελληνική πρωτοβουλία.


Συμφωνο:toast:

Geo84
04-08-09, 13:57
Επίσης να πω ότι μέτρησα ένα σκουπ της on (πατημένο καλά) για την Ηρακλης και μου το έβγαλε 30γρ.Οπότε αμα θέλετε να χρησιμοποιήσετε σκουπ βάζετε ένα.

thegravijia
07-08-09, 15:00
και αντε η ελληνικη εταιρεια ΗΡΑΚΛΗΣ ειναι μαπα,το ξανα λεω δεν την εχω δοκιμασει,οι αμερικανικεσ και αλλεσ εχουν πιο ψηλο μπατζετ χωνουν πιο πολλα λεφτα για ερευνα και τα συναφη οκ.εγω τα πρωτα χρονια που ασχοληθηκα με το αθλημα μου πασαραν πρωτεινη απο ΙΤΑΛΙΑ!!!!απο που και ωσ που ,ασ πουμε το συμπληρωμα απο ιταλια που κυκλοφορει στη πιατσα η απο πολωνια τωρα που μοστραρουν και την ετικετα MADE IN EU, ειναι καλυτερη απο μια ελληνικη?για να τελειωνω με το θεμα και μιλαω ωσ οικονομολογοσ τωρα(ευλογαω τα γενια μου):ολα στη ζωη ειναι σχεση κοστουσ αποδοσησ.οποιοσ τα εχει να αγοραζει συνεχεια ακριβεσ πρωτεινεσ αμερικανικεσ η γερμανικεσ καλωσ.οποιοσ δε τα εχει και θελει μαζι με αυτεσ να συμπληρωσει το διατροφολογιο του με μια φτηνη whey αντι να διαλεξει μια πολονεζικη καλυτερα την ΗΡΑΚΛΗΣ.στην τελικη αν παθουμε και κατι-βαρα ξυλο-ξερουμε απο που θα ζητησουμε ευθυνεσ.οχι απο καποιον που μενει στο SEATL!

χαχχοοχαα να σαι σιγουρος αδερφε...οτι οι αμερικανικες δινουν ολα τα λεφτα τους για ερευνα μην και παθει τιποτα ο καταναλωτης... και εγω σαν οικονομολογος μιλαω...
ανοιξε τα ματια σου και ψαξτω λιγο παραπερα..ειδες τι εγινε με τα λιποδιαλιτικα της πιο γνωστης αμερικανικης εταιριας ...

τεσπα μιας και εχω ακουσει και εγω καλα λογια απο κανα δυο ατομα απο δω μεσα που εμπιστευομαι να την δοκιμασω και γω...λιαν συντομος...

thegravijia
07-08-09, 15:02
ρε παιδες να ρωτησω ενα κουτι ενος κιλου ..ποσο σας εβγαλε περιπου,...κανα μηνα ...
με μετρια καταναλωση 3-4 σκουπ την ημερα περιπου...
αν ξερει καποιος..

Exci
07-08-09, 15:03
ρε παιδες να ρωτησω ενα κουτι ενος κιλου ..ποσο σας εβγαλε περιπου,...κανα μηνα ...
με μετρια καταναλωση 3-4 σκουπ την ημερα περιπου...
αν ξερει καποιος..
Μαθηματικα ειναι τι ρωτας? :geek:

Ποσα γρ σκουπ εννοεις?
με 100γρ ανα ημερα το κουτι του κιλου προφανως θα κρατησει 10 μερες.

thegravijia
07-08-09, 15:06
Μαθηματικα ειναι τι ρωτας? :geek:

Ποσα γρ σκουπ εννοεις?
με 100γρ ανα ημερα το κουτι του κιλου προφανως θα κρατησει 10 μερες.
το ερωτημα μου αν θες αλλιως ηταν ποσα γραμμαρια ειναι ενα σκουπ?
οχι ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει

Exci
07-08-09, 15:25
το ερωτημα μου αν θες αλλιως ηταν ποσα γραμμαρια ειναι ενα σκουπ?
οχι ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει
Tι εννοεις? Σκουπ δεν ειναι μοναδα μετρησης. Ειναι σαν να με ρωτας ποσα γραμμαρια ειναι ενα..δοχειακι.

Η Ηρακλής δεν εχει μεσα δικο της σκουπ, οποτε θα πρεπει να χρησιμοποιησεις καποιο απο αυτα που ηδη εχεις. 78γρ πρωτεινης στα 100 εχει παντως.

Geo84
07-08-09, 15:53
Exci εννοεί άμα βάλει την ηακλής σε σκουπ πόσα γρ θα είναι αφού όλες οι σκόνες δεν έχουν το ίδιο βάρος.

Όπως είπα και πιο πάνω ένα καλά πατημένο σκουπ της on (δεν έχει σκουπ η ηρακλής μέσα) είναι 30 γρ ακριβώς δηλαδή όδο ακριβώς και η optimum.Το ίδιο ακριβώς σκουπ με δεξτρόζη είναι 45γρ για να καταλάβεις.

Οπότε λοιπόν πάνω κάτω 10 μέρες.

thegravijia
09-08-09, 13:08
ρε παιδες οταν μπαινεις στην σελιδα του ΗΡΑΚΛΗς και γραφεσαι στο club herculis δεν θα επρεπε να σου στελνετε καποιο μηνυμα?
εμενα τιποτα ακομα..θα χουν παει διακοπες ...:unsure:

Exci
09-08-09, 13:30
ρε παιδες οταν μπαινεις στην σελιδα του ΗΡΑΚΛΗς και γραφεσαι στο club herculis δεν θα επρεπε να σου στελνετε καποιο μηνυμα?
εμενα τιποτα ακομα..θα χουν παει διακοπες ...:unsure:
Τα στελνουν manually οποτε ισως να αργησουν λιγο

Geo84
09-08-09, 20:05
Πάρε τηλέφωνο τον Μιχάλη.

Exci
13-08-09, 01:56
Να πω οτι οντως, δοκιμαζοντας συγκεκριμενα την γευση σοκολατας, εφερνε μια ελαφρια γευση.."τραγιλας", αλλα οχι κατι το τοσο ασχημο (για τη δικη μου γλωσσα τουλαχιστον). Βεβαια σε βανιλια/φρουτα δασους δεν αισθανθηκα κατι, ισως να εχουν πιο δυνατη γευση..

Τελικα παντως, βανιλια>φρουτα=σοκολατα για μενα.

ioannis1
17-08-09, 18:58
εγω παρηγγειλα σημερα 2 κιλα για αρχη.ο κ.παπαγιαννης ειναι ευγενεστατος και να πω το εξης,τουλαχιστον το προιον ειναι επωνυμο.οποτε ο,τι γραφει ειναι.και το εμπιστευομαι γιαυτο το λογο πιο πολυ απο οτι αλλες ξενες εταιρειες με τις οποιες εχουμε φοβερα δηθεν αποτελεσματα.

vbatsigr
18-08-09, 00:05
εγω παντως πηρα ενα κιλο και με πολυ μετρια καταλωση (2 σκουπ τη μερα το υπολογιζω μιας και δεν εχω σκουπ και ριχνω με κουταλι :p) μπηκα στην 3η βδομαδα και εχω περιπου στα 400 γρ. ακομη..

τελη της βδομαδας θα φυγει η νεα παραγγελεια οπως το βλεπω :p

παντως εντυπωσεις μου θα ειναι εσφαλμενες αν τις πω μιας και ειναι η 1η φορα που παιρνω καποια πρωτεινη, για το καλο παντως, εμενα προσωπικα μου αρεσε αυτη η "περιεργη" γευση αιγοπροβειου γαλατος, πολυ καλη δυαλητοτητα (με το σεηκερ στο χερι την χτυπαω) πολυ καλη τιμη σε σχεση με σχεδον ολες που βλεπω σε διαφορα site, γενικα ειμαι ευχαριστημενος:thumbup:

Polyneikos
18-08-09, 08:29
Ποστάρω το προφίλ αμινοξεων της Ηρακλης :

ΑΝΑ ΔΟΣΗ (35gr)

Aspartic acid 2721.6 mg
Glutamic acid 4473.9 mg
Serine 1414.8 mg
Glycine/Theomine 1846.8 mg
Histidine 423.9 mg
Arginine 621 mg
Alanine/Tyrosine 2384.1
Proline 1466.1 mg
Valine 1590.3 mg
Methionine 553.5 mg
Isoleucine 1703.7 mg
Leucine 2802.6 mg
Phenylalanine 882.9 mg
Lysine 2894.4 mg

Ικανοποιητικες αναλογίες πιστευω....

KATERINI 144
18-08-09, 09:26
Ικανοποιητικες αναλογίες πιστευω....


+1 κωστα :thumbup:

Svein
18-08-09, 17:24
Η πρωτεΐνη είναι απότι λέτε και πιστεύω πολύ καλή αλλα αυτή η γεύση τραγίλας είναι απαίσια:shock::shock:.....καμια ιδέα προτείνεται για να φτιάξουμε λίγο την γεύση???

Βατόμουρο 3/10
Βανίλια 6/10
Διαλυτότητα 10/10
Τιμή 9,5/10
Εξυπηρέτηση 10/10

thegravijia
18-08-09, 17:47
Η πρωτεΐνη είναι απότι λέτε και πιστεύω πολύ καλή αλλα αυτή η γεύση τραγίλας είναι απαίσια:shock::shock:.....καμια ιδέα προτείνεται για να φτιάξουμε λίγο την γεύση???

Βατόμουρο 3/10
Βανίλια 6/10
Διαλυτότητα 10/10
Τιμή 9,5/10
Εξυπηρέτηση 10/10

μετα την προπονηση βαζεις την πρωτεινη + μπανανα + νεσκουικ αλα κολεμαν;) + γαλα αν θες + μελι η δεξτροζη

ioannis1
18-08-09, 22:46
sigoyra ειναι καθαρη παιδια γουευ.το μονο που με προβληματιζει ειναι η φρουκτοζη που εχει και η λακτοζη.δεν ξερω οι αλλες οι γνωστες εχουν;

giorgospet
19-08-09, 00:59
Λακτόζη δεν έχουν. Δυστυχώς καθυστερεί τη πέψη και δημιουργεί αέρια. Βέβαια όποιος την πίνει με γάλα , παίρνει τη λακτόζη από αυτό.

Svein
20-08-09, 16:39
Βρήκα την λύση να φυγή η τραγίλα....

1) αγοράζετε βανίλια(σε σωληνάριο η φακελάκι) από το super market και ρίχνετε μέσα.....

2)μια κουταλια καφέ :thumbup::thumbup:

Geo84
20-08-09, 22:36
sigoyra ειναι καθαρη παιδια γουευ.το μονο που με προβληματιζει ειναι η φρουκτοζη που εχει και η λακτοζη.δεν ξερω οι αλλες οι γνωστες εχουν;

Εμένα με ενδιαφέρει το Aspartame Free που πολλές top εταιρείες την χρησιμοποιούν.

Exci
21-08-09, 12:07
Βρήκα την λύση να φυγή η τραγίλα....

1) αγοράζετε βανίλια(σε σωληνάριο η φακελάκι) από το super market και ρίχνετε μέσα.....

2)μια κουταλια καφέ :thumbup::thumbup:
Καλα αμα ειναι να βαζουμε και αλλα συστατικα μεσα αστο καλυτερα..

Svein
21-08-09, 16:34
Καλα αμα ειναι να βαζουμε και αλλα συστατικα μεσα αστο καλυτερα..

γιατι??????αυτός που βγάζει την πρωτεΐνη μου το συνέστησε να το κάνω αυτό !

Exci
21-08-09, 16:36
γιατι??????αυτός που βγάζει την πρωτεΐνη μου το συνέστησε να το κάνω αυτό !
Γιατι εχουμε συγκεκριμενα πραγματα που τα τρωμε συγκεκριμενες ωρες Svein. δε θα παιρνω καφεινη καθε φορα που παιρνω πρωτεινη. Σαφως αμα θες το κανεις. Εγω οχι.

Svein
21-08-09, 16:37
Γιατι εχουμε συγκεκριμενα πραγματα που τα τρωμε συγκεκριμενες ωρες Svein. δε θα παιρνω καφεινη καθε φορα που παιρνω πρωτεινη. Σαφως αμα θες το κανεις. Εγω οχι.

βανιλια.....

Exci
21-08-09, 16:38
βανιλια.....
Παρε γευση βανιλια να τελειωνεις :smash:

Svein
21-08-09, 16:40
Παρε γευση βανιλια να τελειωνεις :smash:

εχω αλλα θελει extra γευση !

Bane
22-08-09, 19:10
Λακτόζη δεν έχουν. Δυστυχώς καθυστερεί τη πέψη και δημιουργεί αέρια. Βέβαια όποιος την πίνει με γάλα , παίρνει τη λακτόζη από αυτό.

Όλες οι whey concenctrate έχουν λακτόζη. Χωρίς λακτόζη είναι οι whey isolate που είναι αισθητά ακριβότερα.
Η λακτόζη είναι μια χαρά εκτός και αν ανοίκεται στο υπερβολικά χαμηλό ποσοστό του πληθυσμού με έλλειψη λακτάσης.

Svein
22-08-09, 23:48
Εννοείς δυσανεξία στην λακτόζη....!

SATA
23-08-09, 17:12
Πολυ καλη τιμη, αλλα και ποιοτητα, συμφωνα με την περιγραφη στο site.
Μακαρι να ειναι πολυ καλη (καλυτερη απο τις "ξενες" πρωτεινες) και να παει πολυ καλα. Καί θα εχουμε ενα Ελληνικο προιον στο χωρο καί πιο φθηνα θα την παιρνουμε λογικα.



Σε ποια μαγαζια στην Αθηνα μπορουμε να την προμηθευτουμε???:weights:

Exci
23-08-09, 17:23
Σε ποια μαγαζια στην Αθηνα μπορουμε να την προμηθευτουμε???:weights:
Παιρνεις κατευθειαν στο τηλεφωνο που εχει το site (η στελνεις e-mail) και σου τη στελνουν σε 2 μερες for free.

thegravijia
26-08-09, 15:55
μου ρθαν και μενα τα κουτια ...
μετα απο πολυυυ καιρο θα ξαναρχισω να χρησιμοποιω συμπληρωματα...
πολυ ελαφρια δεν επιβαρυνη καθολου το στομαχι ..τελεια γευση ...
ο Μιχαλης ηταν ευγενεστατος...

οποτε απο δω και περα μονο Ηρακλης ...!

α μου πε ο Μιχαλης οτι σκεφτοντε να βγαλουν και καζεινη...:thumbup:

ioannis1
26-08-09, 22:38
με μπανανα στο μπλεντερ δεν μυριζει καθολου παντως.

Svein
27-08-09, 15:22
με μπανανα στο μπλεντερ δεν μυριζει καθολου παντως.

Κάποιοι όμως κάνουν γράμμωση :( !

Georges
27-08-09, 15:24
Δεν ξέρω αν φταίει η παρτίδα αλλά στις δικές μου η διαλυτότητα είναι πολύ χάλια. Στο σέικερ όσο και αν το χτυπήσεις αφήνει πάρα πολλούς σβόλους με αποτέλεσμα να χάνεται υλικό. Στο blender εντάξει γίνεται

ioannis1
27-08-09, 17:52
Κάποιοι όμως κάνουν γράμμωση :( !
σιγα ρε τεραστιε μη θολωσεις..:green:

isis
27-08-09, 18:18
σιγα ρε τεραστιε μη θολωσεις..:green:

:clap::thumbup::turtle::rolf:

Svein
27-08-09, 20:16
σιγα ρε τεραστιε μη θολωσεις..:green:

Όγκο κάνω τώρα ..... όχι γράμμωση για τους άλλους το είπα...!

SATA
28-08-09, 01:33
Παιρνεις κατευθειαν στο τηλεφωνο που εχει το site (η στελνεις e-mail) και σου τη στελνουν σε 2 μερες for free.

οκ κομπλε η παραγελλια εγινε!!!ελπιζω να μυριζει πραγματικα κατσικα γιατι οπως με βλεπετε εχω μια ιδιαιτεροτητα με τις κατσικες!!!
Μακαρι να ασχοληθουν ευρεως με συμπληρωματα να δουμε κ καλες τιμες...στη Νεα Υορκη που ημουν ΕΑΣ Muscleteck vitamin shop Μπλα μπλα τα πουλαγαν παμφθηνα!!!!πχ ΕΑΣ 2 κιλα 70 δολαρια κ μεις την εχουμε 90 ευρω λες κ ολοι εχουμε οικονομικες ανεσεις ασε που οι απαιτησεις κ μονο στις δουλειες μας χρειαζομαστε καποιο συμπληρωμα,ουτε να τρωμε σωστα προλαβαινουμε ουτε να προγραμματιστουμε ευκολα.

Jumaru
28-08-09, 13:47
Από δευτέρα πίσω στο γυμναστήριο και μόλις δοκίμασα την πρωτεΐνη του Μιχάλη , το θεωρώ γιαουρτοποτό και μ'άρεσε (έχοντας κόλλημα και με τα γιαούρτια) , ελαφρύ στο στομάχι , διαλύετε εύκολα , ταχύτατη παράδοση και λογική τιμή (επιτέλους).
Δέν θα την πρότεινα σε κάποιον που είναι λίγο ιδιότροπος στη γεύση και θέλει να πίνει κάτι σαν Κίντερ μπουένο ρόφημα και παράλληλα να φτιάχνει το σώμα του. Η γεύση είναι κάτι δευτερεύον θεωρώ. Μπράβο κ πάλι στην ελληνική προσπάθεια :thumbup:

Svein
29-08-09, 01:07
Από δευτέρα πίσω στο γυμναστήριο και μόλις δοκίμασα την πρωτεΐνη του Μιχάλη , το θεωρώ γιαουρτοποτό και μ'άρεσε (έχοντας κόλλημα και με τα γιαούρτια) , ελαφρύ στο στομάχι , διαλύετε εύκολα , ταχύτατη παράδοση και λογική τιμή (επιτέλους).
Δέν θα την πρότεινα σε κάποιον που είναι λίγο ιδιότροπος στη γεύση και θέλει να πίνει κάτι σαν Κίντερ μπουένο ρόφημα και παράλληλα να φτιάχνει το σώμα του. Η γεύση είναι κάτι δευτερεύον θεωρώ. Μπράβο κ πάλι στην ελληνική προσπάθεια :thumbup:

Με καλή θέληση και extra βανίλια η κάνα φρουτάκι μέσα φτιάχνει και η γεύση !

thegravijia
29-08-09, 04:08
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟς ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΩ ΕΝΑ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ Η ΓΕΥΣΕΙς ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠ ΕΞΩ κτλ

ΑΛΛΑ ΤΟ αΥτΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Ν Α Μ Η Ν ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΜΕΙΞΕΙς ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΙς ΤΙΜΕς ΣΤΑ ΣΥΚΩΤΙΑ!!!
ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΙς ΓΕΥΣΕΙς


PS ΑΠΟ ΟΤΙ Φαινεται η ΗΡΑΚΛΗς ειναι οντος ΚΑΘΑΡΟ προιον...:thumbup:
μην αρχισετε να μου λετε τι κ πως - διαβαστε ολο το τοπικ και θα δειτε τι λενε καποια ατομα που ξερουν 5 πραγματα παραπανω απο μενα

Niiick
29-08-09, 17:53
^^^

φιλαρακι απο ολο το φορουμ το συμπερασμα που βγαινει ειναι : whey = κοτοπουλο = πρωτεινη = καλο αγνο πραγμα του θεου.
αυτο μαθαινουν και τα νεα μελη που οντως δεν ξερουν τιποτα και ουτε θα επρεπε να ξερουν.
εσυ ειχες δυστηχως ενα θεμα το οποιο ξεπεραστηκε μας ειπες και τωρα ολα οκ και μπραβο σου. πριν απο αυτο το θεμα σκεφτοσουν τις προσμιξεις αραγε? η να παρεις γευση 3πλη σοκολατα ή κουκις?
αφου λοιπον βγαινει μεσα απ το φορουμ στο οποιο ειμαστε μελοι πως η πρωτεινη ειναι νερακι του θεου ακομα λιγοτερο επεξεργασμενο και απο αλευρι οπως ειχα διαβασει σε καποιο ποστ και μπλα μπλα μπλα μην τη λεμε στα παιδια που κοιτανε τις γευσεις. πιστευω πιο παλια και εσυ αυτες κοιταγες. και δε βγηκε και κανεις να πει σε εναν νεο α προσεχε ισως υπαρχουν προσμειξεις ισως υπαρχει το ενα το αλλο που μπορει να σε βλαψει εμμεσα η αμεσα σε βαθος χρονου. ακουστηκε το : ειτε φας κοτοπουλο ειτε whey το ιδιο ειναι πρωτεινη του θεου.
Εγω μαζι σου ειμαι απλα μηπως και ανοιξουν εστω και λιγο οχι τα ματια στενομυαλων αλλα τα ματια κανενος νεου και να κανει τουλαχιστον χρηση και οχι καταχρηση.......εξαλλου λες και αναφερονται πουθενα οι προσμειξεις...........

thegravijia
29-08-09, 18:17
^^^

φιλαρακι απο ολο το φορουμ το συμπερασμα που βγαινει ειναι : whey = κοτοπουλο = πρωτεινη = καλο αγνο πραγμα του θεου.
αυτο μαθαινουν και τα νεα μελη που οντως δεν ξερουν τιποτα και ουτε θα επρεπε να ξερουν.
εσυ ειχες δυστηχως ενα θεμα το οποιο ξεπεραστηκε μας ειπες και τωρα ολα οκ και μπραβο σου. πριν απο αυτο το θεμα σκεφτοσουν τις προσμιξεις αραγε? η να παρεις γευση 3πλη σοκολατα ή κουκις?
αφου λοιπον βγαινει μεσα απ το φορουμ στο οποιο ειμαστε μελοι πως η πρωτεινη ειναι νερακι του θεου ακομα λιγοτερο επεξεργασμενο και απο αλευρι οπως ειχα διαβασει σε καποιο ποστ και μπλα μπλα μπλα μην τη λεμε στα παιδια που κοιτανε τις γευσεις. πιστευω πιο παλια και εσυ αυτες κοιταγες. και δε βγηκε και κανεις να πει σε εναν νεο α προσεχε ισως υπαρχουν προσμειξεις ισως υπαρχει το ενα το αλλο που μπορει να σε βλαψει εμμεσα η αμεσα σε βαθος χρονου. ακουστηκε το : ειτε φας κοτοπουλο ειτε whey το ιδιο ειναι πρωτεινη του θεου.
Εγω μαζι σου ειμαι απλα μηπως και ανοιξουν εστω και λιγο οχι τα ματια στενομυαλων αλλα τα ματια κανενος νεου και να κανει τουλαχιστον χρηση και οχι καταχρηση.......εξαλλου λες και αναφερονται πουθενα οι προσμειξεις...........

ισχυει ισχυει...και εγω παλια δεν ηξερα εχεις δικιο σε αυτο.
αλλα μην τα βαζεις ολα στο ιδιο σακι.
ναι μεν καποιες εχουν μεσα προσμειξεις αλλα υπαρχουν και ανθρωποι που κανουν τα σωστα την δουλεια και τα σκευασματα τους ειναι οκ .γενικα μιλαω.
τωρα αν η πρωτεινη ειναι φτιαγμενη οπως πρεπει να ναι.χωρις βλακειες μεσα τοτε ναι συμφωνω και εγω οτι ητε κοτοπουλο φας ητε whey πιεις ειναι το ιδιο πραγμα..!!!
αν εχει αλλα μεσα το σκευασμα τοτε αλλαζει το πραγμα

πιστευω να συμφωνουμε σε αυτο

Niiick
29-08-09, 18:27
ναι συμφωνουμε αλλα πιστευω πως η δραματικη πλειοψηφια των εταιριων δεν ειναι ονειρεμενες..και ενας νεος που λεει ποτε να πινω πρωτεινη και περνει απαντηση οποτε θελεις αν δεν εχεις ευκαιρο γευμα ( η απαντηση που περνει ειναι χωρις να γνωριζουμε τι πινει η ακομα και αν γνωριζουμε τι μαρκα δε ξερουμε τι σκατα εχει μεσα επισης) και ανεβουν σε αυτο το παιδι οι τιμες και δεν εχει απο πισω του εναν isis γεωαστρολογοβιολογοχιμικοφησικο και δε ξερω τι αλλο μπορει να ναι αυτος τοτε τι κανει? παει στο γιατρο και του λεει να κοψει τις κωλοπρωτεινες και εχει δικιο ο γιατρος...και ο φταιχτης ποιος ειναι?αυτος που εβαλε το "δηλητηριο" μεστη πρωτεινη η αυτος που του λεει πινε αφοβα? (μη γνωριζοντας για τα "δηλητηρια") ..μηπως εχουν και 2 μεριδιο ευθηνης?
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΙΣΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΕΣ ΠΙΕΣ ΠΙΕΣ ?τουλαχιστον ας μη το λεμε στα νεα παιδια εμεις ας πινουμε οτι και οσο θελουμε..

Jumaru
30-08-09, 09:44
Niick με ψάρωσες λίγο μπορώ να πώ και χωρίς να παίρνω συμπληρώματα συχνά. Δεν είχα σκεφτεί το λόγο που ανεβάζει τις τιμές σε κάποιες μάρκες στα ύψη:huh?: .
Ένα δίμηνο πάντως παίρνοντας μια από τις 'καλες' (θεωρητικά πάντα) μάρκες έκανα αιματολογικές εξετάσεις συκώτι/στομάχι ανα 10 μέρες και ήταν 5κάθαρες.
Ελπίζω του Μιχάλη να είναι αρνάκι άσπρο και αθώο σαν τη γεύση του :rolleyes:

Exci
04-09-09, 13:09
Για οσους τυχον ενδιαφερονται:


Με τις καλύτερες ευχές μου για μια καλή και αποδοτική νέα σεζόν, ανακοινώνω την παρακάτω
προσφορά που ισχύει από ΣΗΜΕΡΑ και ΜΕΧΡΙ τις 13/9/2009:

4 ΚΙΛΑ ΗΡΑΚΛΗΣ SheepGoat Whey: 7 0 ΕΥΡΩ!


* ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ ΕΞΟΔΩΝ

* ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ

* Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 4ΚΙΛΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ


-ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΩΝ ΚΑΛΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ 23810.81972
Ή ΚΑΝΕΤΕ REPLY ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ.

isis
04-09-09, 13:43
Για οσους τυχον ενδιαφερονται:

ευχαριστούμε φίλε μου , εξαιρετικής ποιότητας πρωτεΐνη!:thumbup::clap:

Littlejohn
06-09-09, 14:34
Επειδή στο πρώτο μου γεύμα έχω πρόβλημα με τις πρωτείνες ( με χαλάει όταν τρώω αυγά πρωινιάτικα ) και δυσκολεύομαι να συμπληρώσω απ`αλλού, έλεγα να βάλω ένα συμπλήρωμα πρωτείνης.
Στο γυμναστήριο που πάω, μου πουλάνε μία (νομίζω ON) με γεύση σοκολάτα, 2lbs , 90€...
Επειδή τα θεωρώ πολλά τα φράγκα, σκεφτόμαι να παραγγείλω ``Ηρακλής``...

Διάβασα όλο το παρόν τόπικ. Η τιμή είναι πολύ καλή, για την ποιότητα με έχετε πείσει, αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς ως αναφορά την γεύση. Δεν έχω πρόβλημα με την γεύση ``κατσικίσιο γάλα`` μιας και μικρός έπινα (αν και όχι φαν), αλλά θα έχω πρόβλημα με πιο βαριά γεύση (γιδίλα).

Το γνωρίζω ότι η γεύση είναι κάτι σχετικό και αλλάζει από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά τουλάχιστον θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πιεί στο παρελθόν κατσικίσιο γάλα και έχουν δοκιμάσει την πρωτείνη, πως θα χαρακτήριζαν την γεύση της. Ελαφριά - μεσαία - βαριά ?
(Άλλη γεύση έχει το γάλα από νεαρό ζώο, ελεύθερης βοσκής και άλλη από γριά σταβλισμένη γίδα. ;) )

Ευχαριστώ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Να συμπληρώσω ότι την μεταπροπονητική μου πρωτείνη προτιμώ να την παίρνω από καθαρή τροφή (κοτόπουλο, ψάρι, κρέας)...

:welcome::welcome:

thegravijia
06-09-09, 14:44
Επειδή στο πρώτο μου γεύμα έχω πρόβλημα με τις πρωτείνες ( με χαλάει όταν τρώω αυγά πρωινιάτικα ) και δυσκολεύομαι να συμπληρώσω απ`αλλού, έλεγα να βάλω ένα συμπλήρωμα πρωτείνης.
Στο γυμναστήριο που πάω, μου πουλάνε μία (νομίζω ON) με γεύση σοκολάτα, 2lbs , 90€...
Επειδή τα θεωρώ πολλά τα φράγκα, σκεφτόμαι να παραγγείλω ``Ηρακλής``...

Διάβασα όλο το παρόν τόπικ. Η τιμή είναι πολύ καλή, για την ποιότητα με έχετε πείσει, αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς ως αναφορά την γεύση. Δεν έχω πρόβλημα με την γεύση ``κατσικίσιο γάλα`` μιας και μικρός έπινα (αν και όχι φαν), αλλά θα έχω πρόβλημα με πιο βαριά γεύση (γιδίλα).

Το γνωρίζω ότι η γεύση είναι κάτι σχετικό και αλλάζει από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά τουλάχιστον θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πιεί στο παρελθόν κατσικίσιο γάλα και έχουν δοκιμάσει την πρωτείνη, πως θα χαρακτήριζαν την γεύση της. Ελαφριά - μεσαία - βαριά ?
(Άλλη γεύση έχει το γάλα από νεαρό ζώο, ελεύθερης βοσκής και άλλη από γριά σταβλισμένη γίδα. ;) )

Ευχαριστώ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Να συμπληρώσω ότι την μεταπροπονητική μου πρωτείνη προτιμώ να την παίρνω από καθαρή τροφή (κοτόπουλο, ψάρι, κρέας)...

:welcome::welcome:

κοιτα φιλε..κατα την γνωμη μου παντα οποιος πινει σκετη πρωτεινη με μονο νερο ειναι χαζουλης .
1ον στο μεταπροπονητικο θα βαλεις μεσα τουλαχιστον μονο δεξτροζη...μην μου πεις δεν χρησιμοποιω δεξτροζη ..γιατι τοτε σημαινει οτι χανεις το πιο κυριο γευμα της ημερας-μεταπροπονητικο- τι και πως γιατι διαβασε το φορουμ -

2ον ..αν πιεις σε αλλο γευμα της ημερας πρωτεινη..τοτε θα βαλεις μεσα βρωμη ...η οτι αλλο υδατανθρακα θες ..βαλε φαντασια ...μπορεις με γαλα...κτλ...

3ον υπαρχουν τοσες λυσεις ...για την γευση που μια χαρα ειναι η γευση της εν λογο πρωτεινης..
πχ.στο μεταπροπονητικο εγω βαζω...
μελι +μπανανα+ νεσκουικ + λιγο γαλα(εδω θα διαφωνησουν πολλοι οτι το γαλα δεν χρειαζεται ,ιδεες δινω)

αυτο που θελω να σε πω ειναι ποτε δεν πινουμε σκετη την πρωτεινη κατα την γνωμη μου .... με κατι θα το συνδιασεις οποτε η γευση θα καλυτερευση ετσι κ λλιως

Exci
06-09-09, 14:45
νεσκουικ
wtf? :geek:

thegravijia
06-09-09, 14:45
Επειδή στο πρώτο μου γεύμα έχω πρόβλημα με τις πρωτείνες ( με χαλάει όταν τρώω αυγά πρωινιάτικα ) και δυσκολεύομαι να συμπληρώσω απ`αλλού, έλεγα να βάλω ένα συμπλήρωμα πρωτείνης.
Στο γυμναστήριο που πάω, μου πουλάνε μία (νομίζω ON) με γεύση σοκολάτα, 2lbs , 90€...
Επειδή τα θεωρώ πολλά τα φράγκα, σκεφτόμαι να παραγγείλω ``Ηρακλής``...

Διάβασα όλο το παρόν τόπικ. Η τιμή είναι πολύ καλή, για την ποιότητα με έχετε πείσει, αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς ως αναφορά την γεύση. Δεν έχω πρόβλημα με την γεύση ``κατσικίσιο γάλα`` μιας και μικρός έπινα (αν και όχι φαν), αλλά θα έχω πρόβλημα με πιο βαριά γεύση (γιδίλα).

Το γνωρίζω ότι η γεύση είναι κάτι σχετικό και αλλάζει από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά τουλάχιστον θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πιεί στο παρελθόν κατσικίσιο γάλα και έχουν δοκιμάσει την πρωτείνη, πως θα χαρακτήριζαν την γεύση της. Ελαφριά - μεσαία - βαριά ?
(Άλλη γεύση έχει το γάλα από νεαρό ζώο, ελεύθερης βοσκής και άλλη από γριά σταβλισμένη γίδα. ;) )

Ευχαριστώ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Να συμπληρώσω ότι την μεταπροπονητική μου πρωτείνη προτιμώ να την παίρνω από καθαρή τροφή (κοτόπουλο, ψάρι, κρέας)...

:welcome::welcome:

και θα φθανει στους μυς την μετα απο ποσες ωρες ενω εσυ χρειαζεσαι αμεση αποροφηση..δεν διαβαζεις το φορουμ μου φαινεται,:spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank:

thegravijia
06-09-09, 14:47
wtf? :geek:


hemo πως τα λενε ... αυτα που τα βαζουν τα παιδακια στο γαλα τους πριν πανε σχολειο...:rolf:
κακαο σε σκονη δηλ

Bane
06-09-09, 15:02
Caotonic>Nesquick

Littlejohn
06-09-09, 15:17
και θα φθανει στους μυς την μετα απο ποσες ωρες ενω εσυ χρειαζεσαι αμεση αποροφηση..δεν διαβαζεις το φορουμ μου φαινεται,:spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank:


:turtle::turtle::rolf:


Κοίταξε να δείς, έχω κανονίσει έτσι την διατροφή μου , ώστε το 6ο γεύμα της ημέρας να έρχεται εντός μισής ώρας από το τέλος της προπόνησης (δυστυχώς γυμνάζομαι βραδινές ώρες).

Αυτό το 6ο γεύμα, περιέχει 55% υδατάνθρακα - 30% πρωτείνη - 15% λίπη.

Το καταλαβαίνω αυτό που λες για την άμεση απορόφηση. Αλλά πως θα το κάνω να παίρνω άμεσα μεταπρονητική πρωτείνη, χωρίς να σπάσω τις αναλογίες 55-30-15 στο γεύμα που θα ακολουθήσει μετά από μισή ώρα? Να σημειώσω ότι είμαι σε υποθερμιδική διατροφή και υπολογίζω τα πάντα σε γραμμάρια.

Αν μεταφέρω το συγκεκριμένο γεύμα (μαζί με υδατάνθρακες, λίπη), στο τέλος της προπόνησης και απλώς αλλάξω την πρωτείνη από τροφή, με συμπλήρωμα πρωτείνης, θα δουλέψει?

thegravijia
06-09-09, 15:24
Το καταλαβαίνω αυτό που λες για την άμεση απορόφηση. Αλλά πως θα το κάνω να παίρνω άμεσα μεταπρονητική πρωτείνη, χωρίς να σπάσω τις αναλογίες 55-30-15 στο γεύμα που θα ακολουθήσει μετά από μισή ώρα? Να σημειώσω ότι είμαι σε υποθερμιδική διατροφή και υπολογίζω τα πάντα σε γραμμάρια....=----------



δεν λειτουργει ετσι ...το λιπος που τρως μετα την προπονα δεν αποροφστε..λιπος γινεται στο σωμα σου...

δεν χρειαζεται λιπος εκει...τα γευματα μεσα στην ημερα εχουν διαφορετικες ποσοτητες και στοχο///

πχ στο πρωινο μπορεις να ανεβασις και πρωτεινη και υδατανθρακα ..γιατι εχειςνα φας τοσες ωρες.//
στο επομενο δεν χρειαζεται να φας παλι υδατανθρακα...εφοσον εισαι σε διαιτα ..τι τον θες τον υδατανθρακα...
αρα η φιλοσοφια σου ειναι λαθος..το 55-30-15
και γιατι τοσο λιγο λιπος και τοσο πολυ υδατανθρακα?
το αντιθετο πρεπει σε διαιτα
απο διατροφολο ειναι αυτες οι αποψεις ε?
τεσπα...κατσε διαβασε..
εγω την γνωμη μου λεω///

ΥΓ.ποσταρε στην καταλληληυ ενοτητα ξανα αν θες - εδω ειμαστε οφφ

Littlejohn
06-09-09, 15:42
δεν λειτουργει ετσι ...το λιπος που τρως μετα την προπονα δεν αποροφστε..λιπος γινεται στο σωμα σου...

δεν χρειαζεται λιπος εκει...τα γευματα μεσα στην ημερα εχουν διαφορετικες ποσοτητες και στοχο///

πχ στο πρωινο μπορεις να ανεβασις και πρωτεινη και υδατανθρακα ..γιατι εχειςνα φας τοσες ωρες.//
στο επομενο δεν χρειαζεται να φας παλι υδατανθρακα...εφοσον εισαι σε διαιτα ..τι τον θες τον υδατανθρακα...
αρα η φιλοσοφια σου ειναι λαθος..το 55-30-15
και γιατι τοσο λιγο λιπος και τοσο πολυ υδατανθρακα?
το αντιθετο πρεπει σε διαιτα
απο διατροφολο ειναι αυτες οι αποψεις ε?
τεσπα...κατσε διαβασε..
εγω την γνωμη μου λεω///

ΥΓ.ποσταρε στην καταλληληυ ενοτητα ξανα αν θες - εδω ειμαστε οφφ

Οι απόψεις αυτές είναι διατυπωμένες από τον Tom Venuto, για μάξιμουμ απόδοση στο κάψιμο λίπους...
Εγώ πάντως, δέχομαι όλες τις απόψεις, ακόμα μαθαίνω και πρέπει να το ακούω ``σφαιρικά`` το θέμα...

Και επειδή όντως είμαστε οφ, θα το ξανασυζητήσουμε σε άλλη ενότητα...:thumbup:

Svein
06-09-09, 18:34
Caotonic>Nesquick

Εμενα η μαμά μου δεν με αφήνει να πίνω Nesquick η Χέμο λέει ότι είμαι μικρός ακόμα :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle: x0ax0a0xa0x0ax0a ρίξτε στο μπλέντερ μια banana η ένα μιλώ και έφτιαξε η γεύση άντε και λίγο σκόνη βανίλια έλεος!


:toast::toast::toast::toast::toast:

Exci
08-09-09, 18:01
θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πιεί στο παρελθόν κατσικίσιο γάλα και έχουν δοκιμάσει την πρωτείνη, πως θα χαρακτήριζαν την γεύση της. Ελαφριά - μεσαία - βαριά ?
Δεν εχω δοκιμασει κατσικισιο γαλα, και διακρινω μια διαφορα στη γευση απο την πρωτη φορα που ειχα παρει πριν απο καποιους μηνες (αλλαξε τυροκομειο? δεν ξερω) αλλα την βρισκω ακομα μια χαρα (τη βανιλια συγκεκριμενα που παιρνω). Δεν θα νιωσεις ισως τις γευσεις που νιωθεις με τις πρωτεινες του εξωτερικου, αλλα η ποιοτητα της ειναι δεδομενη, και μιας και δεν περιμενω απο μια πρωτεινη να παρω τη γευση, θα ειναι η επιλογη μου για αρκετο καιρο πιστευω. :welcome:

Lasen
08-09-09, 20:21
δεν λειτουργει ετσι ...το λιπος που τρως μετα την προπονα δεν αποροφστε..λιπος γινεται στο σωμα σου...

Σ`αυτο το σημειο πιστευω οτι κατι εχεις καταλαβει λαθος.
Οσο για την γρηγορη απορροφηση μετα την προπονηση δεν χαθηκε ο κοσμος αν δεν πιεις whey και φας κανονικο φαι p+c(για πιο γρηγορη απορροφηση) αφου κατα τη γνωμη μου καποιος που κανει την κλασσικη διατροφη bodybuilder(γευμα ανα 3 ωρες)δεν χρειαζεται να ανησυχει για την ταχυτητα απορροφησης των θρεπτικων συστατικων.

KATERINI 144
08-09-09, 20:30
δεν χαθηκε ο κοσμος αν δεν πιεις whey και φας κανονικο φαι p+c(για πιο γρηγορη απορροφηση) αφου κατα τη γνωμη μου καποιος που κανει την κλασσικη διατροφη bodybuilder(γευμα ανα 3 ωρες)δεν χρειαζεται να ανησυχει για την ταχυτητα απορροφησης των θρεπτικων συστατικων.οχι δεν χάθηκε ο κοσμος αλλα καλύτερα να πιεις τη whey και να φας μισή ωρα μετά κανονικό γεύμα που ούτως η άλλος θα φας.

thegravijia
08-09-09, 20:36
δεν λειτουργει ετσι ...το λιπος που τρως μετα την προπονα δεν αποροφστε..λιπος γινεται στο σωμα σου...

Σ`αυτο το σημειο πιστευω οτι κατι εχεις καταλαβει λαθος.
Οσο για την γρηγορη απορροφηση μετα την προπονηση δεν χαθηκε ο κοσμος αν δεν πιεις whey και φας κανονικο φαι p+c(για πιο γρηγορη απορροφηση) αφου κατα τη γνωμη μου καποιος που κανει την κλασσικη διατροφη bodybuilder(γευμα ανα 3 ωρες)δεν χρειαζεται να ανησυχει για την ταχυτητα απορροφησης των θρεπτικων συστατικων.

ρε αρχοντα μισο λεπτο...μετα την προπονα θες αμεση αποροφηση της πρωτεινης - αυτο μονο η whey TO κανει...
αμα φας κοτοπουλο μετα απο 3-4 ωρες αποροφηθει..αρα αμεσα εχεις ακυρωσει το πιο σημαντικο γευμα...

και μπορεις να μου εξηγησεις τι εχω καταλαβει λαθος οσο αφορα το λιπος που τρως μετα την προπονηση?
δηλαδη εσυ προτεινεις να τρωει ο αλλος λιπαρα στο μεταπροπονητικο?
με πιο σκεπτικο???

Lasen
08-09-09, 22:21
Δεν ειπα οτι προτεινω λιπος στο μεταπροπονητικο....Αν ειδες ειπα γευμα πρωτεινης-υδατανθρακα.
Απλα εσυ εγραψες οτι το λιπος μετα την προπονηση γινεται λιπος στο σωμα σου,ενω απο αυτα που ξερω απλα καθυστερει την απορροφηση πρωτεινης.

Τωρα για το μεταπροπονητικο αν το κοτοπουλο κανει 3-4 ωρες να απορροφηθει(δεν εχω ιδεα ποσες ωρες κανει) σημαινει οτι μετα την προπονηση θα απορροφας ακομα τις πρωτεινες απο το προηγουμενο γευμα αρα και παλι δεν ειναι απαραιτητη-δεν λεω οτι ειναι η δεν ειναι καλυτερη απο κανονικο γευμα απλα δεν ειναι απαραιτητη-(κατα την αποψη μου)η χρηση whey.

Τωρα μπορει τα παραπανω να τα λεω και λαθος αλλα ετσι το εχω καταλαβει εγω.

Και επειδη σε βλεπω να αρπαχτηκες,ολα αυτα τα λεω για συζητηση δεν θελω να απορριψω τις αποψεις σου απλα σου παραθετω τις δικες μου.

Και για να ειμαστε και λιγο on-topic ενας φιλος μου πηρε πριν λιγες μερες την πρωτεινη Ηρακλης γευση βανιλια και μου ειπε οτι ειναι καλη σαν γευση(την πινει μαζι με γαλα).Βεβαια δεν εχει μετρο συγκρισης μιας που ειναι η πρωτη που δοκιμαζει!

giorgospet
08-09-09, 22:24
Η γεύση είναι σούπερ, τι χέμο, νεσκουίκ και τέτοια που ακούω βρε παιδιά. Εδώ τρώμε σαλάτες χωρίς λάδι και αλάτι, αυγά ημίβραστα κλπ. και κολλάμε στη πρωτεΐνη . Ήμαρτον.

narta
08-09-09, 23:08
ρε αρχοντα μισο λεπτο...μετα την προπονα θες αμεση αποροφηση της πρωτεινης - αυτο μονο η whey TO κανει...
αμα φας κοτοπουλο μετα απο 3-4 ωρες αποροφηθει..αρα αμεσα εχεις ακυρωσει το πιο σημαντικο γευμα...

και μπορεις να μου εξηγησεις τι εχω καταλαβει λαθος οσο αφορα το λιπος που τρως μετα την προπονηση?
δηλαδη εσυ προτεινεις να τρωει ο αλλος λιπαρα στο μεταπροπονητικο?
με πιο σκεπτικο???

Σορρυ, αλλα εδω διαφωνω και εγω. ΠΙΟ σημαντικο γευμα; ΚΑι εγω σου λεω το πιο σημαντικο ειναι το προ-προπονητικο. Γιατι εκει προμηθευεις αμινοξεα που μπορουν να αποροφουνται και μετα την προπόνηση.
Δηλαδη ρε thegravijia οι αθλητες πριν την whey τι σκατα κανανε; Η πιστευεις οτι η διαφορα διαπλασης στους τοτε με τωρα ειναι η υπαρξη whey; Μια χαρα ειναι και το στερεο γευμα. Καλυτερα ασπραδια θα ελεγα εγω, αλλα στην τελικη οπως βολευεται ο καθενας

thegravijia
09-09-09, 00:28
ελπιζω το τι σκατα κανανε να ηταν απο κεκτημενη ταχυτητα...
βρισιες στο τοπικ του κατερινη

δε διαφωνω σε τιποτα μαζι σου! δικιο εχεις σε ολα,και το εννοω.απλα ειναι σημαντικο γευμα το μεταπροπονητικο.οπως εξισου και το πρωινο και το πριν την προπονηση και το τελευταιο...κτλ

και ναι βεβαιως μπορεις να φας ασπραδια ..μαλιστα καποιοι λενε οτι whey η καζεινη να πινεις μονο οταν θες να καλυψεις γευματα που δεν προλαβαινεις ..
διοτι βιολογικα και σε θρεπτικα συστατικα ειναι καλυτερη οι ''φυσικες΄'' τροφες.

και εγω για πολλουυς μηνες δεν χρησιμοποιουσα συμπληρωματα ,μονο ω3.
και εγω μεχρι πριν 20μερες μετα την προπονα ετρωγα αυγα με βρωμη

απλα εγω διαφωνησα με το λιπος μετα την προπονηση

Littlejohn
09-09-09, 02:10
Μέχρι πόση ώρα μετά την προπόνηση, ένα γεύμα θεωρείται ``μεταπροπονητικό``?

Εγώ, τις καθημερινές τελειώνω την προπόνηση στις 9 το βράδυ, εκείνη την ώρα (+-15 λεπτά μεχρί να πάω σπίτι) συμπίπτει και το 5ο γεύμα μου, το οποίο είναι πλήρες (υδατ/κες. -πρωτείνη. -λιπη). Αν καπάκι με το τέλος της προπόνησης πάρω την ταχέως αφομοιούμενη πρωτείνη (πχ. υδατοδιαλυμένη whey), μετά από 15-20 λεπτά που θα φάω το γεύμα, δεν θα επιβραδύνω την αφομείωση της (αφού έτσι και αλλιώς είμαι αναγκασμένος να φάω και τον ινώδη υδατάνθρακα και τα λίπη)?
Επίσης δεν θα αλλάξει το ποσοστό πρωτείνης του γεύματος? (πχ. από 35% να πάει στο 50%)...

Σε τέτοιες περιπτώσεις τι κάνουμε? Αυξάνουμε το χρόνο ανάμεσα στο μεταπροπονητικό (μόνο πρωτείνη) και στο αμέσως επόμενο γεύμα (πλήρες),? Και πόσο (πόσο περίπου χρειάζεται, για να αφομοιώσουμε την μεταπροπονητική πρωτείνη)?

vagg
09-09-09, 02:59
φαε μιση ωρα μετα το shaker και εισαι οκ

Jumaru
09-09-09, 09:02
Μέχρι πόση ώρα μετά την προπόνηση, ένα γεύμα θεωρείται ``μεταπροπονητικό``?

Εγώ, τις καθημερινές τελειώνω την προπόνηση στις 9 το βράδυ, εκείνη την ώρα (+-15 λεπτά μεχρί να πάω σπίτι) συμπίπτει και το 5ο γεύμα μου, το οποίο είναι πλήρες (υδατ/κες. -πρωτείνη. -λιπη). Αν καπάκι με το τέλος της προπόνησης πάρω την ταχέως αφομοιούμενη πρωτείνη (πχ. υδατοδιαλυμένη whey), μετά από 15-20 λεπτά που θα φάω το γεύμα, δεν θα επιβραδύνω την αφομείωση της (αφού έτσι και αλλιώς είμαι αναγκασμένος να φάω και τον ινώδη υδατάνθρακα και τα λίπη)?
Επίσης δεν θα αλλάξει το ποσοστό πρωτείνης του γεύματος? (πχ. από 35% να πάει στο 50%)...

Σε τέτοιες περιπτώσεις τι κάνουμε? Αυξάνουμε το χρόνο ανάμεσα στο μεταπροπονητικό (μόνο πρωτείνη) και στο αμέσως επόμενο γεύμα (πλήρες),? Και πόσο (πόσο περίπου χρειάζεται, για να αφομοιώσουμε την μεταπροπονητική πρωτείνη)?

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ , τελειώνω προπόνηση μπορεί και 10 το βράδυ , παίρνω μετά μια Ηρακλής και μετα απο ένα μισάωρο μπορεί και ώρα τρώω κάτι του τύπου τονοσαλάτα , κινόα (όποιος δεν ξέρει τι είναι κλικ εδώ (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CE%B1))με τόνο κτλ. οπότε ειμαι μέιον ένα γέυμα. (4-5 τη μέρα καταφέρνω αλλα οκ δεν έχω τρελούς στόχους)

Για να επαναφερθούμε στο τόπικ η γιδίλα τραγίλα κατσικίλα όπως το λέτε α) στρώνει εύκολα με τους ποικίλους τρόπους που αναφέραν πολλοι εδώ β) συνιθίζετε εύκολα. Να προσθέσω ότι με άπαχο γάλα (απόσο διάβασα στο νέτ) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όσον αφορά την απορόφηση.

narta
09-09-09, 11:13
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ , τελειώνω προπόνηση μπορεί και 10 το βράδυ , παίρνω μετά μια Ηρακλής και μετα απο ένα μισάωρο μπορεί και ώρα τρώω κάτι του τύπου τονοσαλάτα , κινόα (όποιος δεν ξέρει τι είναι κλικ εδώ (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CE%B1))με τόνο κτλ. οπότε ειμαι μέιον ένα γέυμα. (4-5 τη μέρα καταφέρνω αλλα οκ δεν έχω τρελούς στόχους)




Που το βρισκεις αυτο;

Jumaru
09-09-09, 11:27
Απο καταστήματα βιολογικών προιόντων. Μισό κιλό οι συσκευασίες που παίζουν στην αγορά. Απο αθήνα μου το φέραν 2.40ε , καλαμαριά 3.30ε το βρίκα και σε ένα άλλο θεσ/νίκη 4.20ε , βγάλε άκρη

-beba-
11-09-09, 14:04
Αφού διάβασα όλα αυτά που γράψατε έρχομαι να πώ και εγώ τα εξής:
1oν θα δοκιμάσω την πρωτεινη Ηρακλής γιατί είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ.
2ον θα την δικιμάσω γιατί είναι από αιγοπρόβιο γάλα το οποίο από ότι έχω
διαβάσει (δεν θυμάμαι ακριβώς πού), είναι αυτό που ταιριάζει πιο καλά στον
άνθρωπο παρά το αγελαδινό.
3ον θα την δοκιμάσω λόγω τιμής
Οσον αφορά την γευση δεν με πολυαπασχολεί. Συνήθως δεν είμαι ιδιαιτερα
μυγιάγγιχτη με τις γευσεις. Απλά θα δώ πως μου κάθεται στο στομάχι γιατί αυτό είναι μυγιαγγιχτο.
Πάντως συγχαίρω την προσπάθεια για ελληνική πρωτεινη.
Οταν θα την δοκιμάσω θα σας πω τα συμπεράσματά μου.

vagg
11-09-09, 16:57
χ8ες την παρελαβα...απο γευση αστα βραστα αλλα αμα αυτο οφειλετε στην αγνοτητα της τοτε χαλαλι

No Cash
11-09-09, 18:34
κοιτα μη βγαλεις κερατα και μουσι τραγι!χααχαχαχ


sheepgoat!:rolf:

kyriakos23
11-09-09, 18:46
βανιλια η αληθει σου ερχετε μια αναγουλα..

thegravijia
11-09-09, 18:49
βανιλια η αληθει σου ερχετε μια αναγουλα..
γιατι σκετη την πινεις την πρωτεινη?

kyriakos23
11-09-09, 18:51
με νερο πως να την πινο?

thegravijia
11-09-09, 18:57
με νερο πως να την πινο?

ποτε την πινεις με νερο μονο ?
μετα την προπονα θελει δεξτροζη !
αλλες ωρες θα βαλεις μεσα βρωμη η αν ειναι βραδυ μεσα στο γιαουρτι η μαζι με γαλα...
σκετη ουτε θα αφομοιωθει σωστα ουτε προσφερει κατι σκετη ..
δεν τα χουμε πει αυτα

kyriakos23
11-09-09, 19:05
εχει φωρες που δεν θελο υδατανθρακα.

thegravijia
11-09-09, 19:09
εχει φωρες που δεν θελο υδατανθρακα.
οκ μην αρπαζεσαι εγω την γνωμη μου λεω μονο

vagg
11-09-09, 20:16
λες να της φτιαξει τη γευση η βρωμη;;χαχαχαχα

ioannis1
11-09-09, 21:01
ποτε ρε αρχοντα την πινεις με νερο μονο ?
μετα την προπονα θελει δεξτροζη !
αλλες ωρες θα βαλεις μεσα βρωμη η αν ειναι βραδυ μεσα στο γιαουρτι η μαζι με γαλα...
σκετη ουτε θα αφομοιωθει σωστα ουτε προσφερει κατι σκετη ..
δεν τα χουμε πει αυτα
δηλ αν πινω πρωτεινη με νερο δεν αφδομοιωνεται;νομιζω λαθος εχεις.ολες εχουν μεσα υδατανθρακες που βοηθουν στην αφομοιωση.

kyriakos23
11-09-09, 22:32
δηλ αν πινω πρωτεινη με νερο δεν αφδομοιωνεται;νομιζω λαθος εχεις.ολες εχουν μεσα υδατανθρακες που βοηθουν στην αφομοιωση.


+10000000
καποια πραγματα νομιζο ειναι αυτονοητα

ioannis1
11-09-09, 22:43
ενταξει αν δεν ειμαστε σιγουροι για κατι μη το λεμε και δημιουργουμε συγχυση.

pikos
13-09-09, 13:17
Τελικά όσοι δοκιμάσατε τον Ηρακλή για κάποιο χρονικό διάστημα τι συμπεράσματα βγάλατε; Συνεχίζετε με τον Ηρακλή ; Έχει αποτελέσματα ;

thegravijia
13-09-09, 13:23
^^σαν τι αποτελεσματα εννοεις?

Polyneikos
13-09-09, 13:58
έχω πάρει 9 μυικα κιλα μέσα σε 2 μήνες χρήσης...Lol,ρε παιδια,μια πρωτεϊνη είναι,τι δηλαδή να περιμεναμε;
Πάντως έχω μια αίσθηση ότι η γευση έχει ελαφρως αλλάξει σε σχέση με τις πρώτες παρτίδες,μου φέρνει μια πικρίλα πιο έντονη μου φαίνεται,καποιος το είχε θίξει,δεν ξερω αν είναι θεμα που την πίνω 3-4 μηνες σερι και ίσως την μπούχτισα....

thegravijia
13-09-09, 14:02
έχω πάρει 9 μυικα κιλα μέσα σε 2 μήνες χρήσης...Lol,ρε παιδια,μια πρωτεϊνη είναι,τι δηλαδή να περιμεναμε;
Πάντως έχω μια αίσθηση ότι η γευση έχει ελαφρως αλλάξει σε σχέση με τις πρώτες παρτίδες,μου φέρνει μια πικρίλα πιο έντονη μου φαίνεται,καποιος το είχε θίξει,δεν ξερω αν είναι θεμα που την πίνω 3-4 μηνες σερι και ίσως την μπούχτισα....
βαλτε λιγο νεσκουικ μεσα

pikos
13-09-09, 17:44
Εννοώ αν αξίζει σαν πρωτεΐνη ποιοτικά άσχετα από τη γεύση. Αν όντως δίνει ότι φαίνεται εδώ http://www.herculesprotein.gr/ingredients.html

kyriakos23
13-09-09, 18:18
τις αμερικανικες παντος εγω δεν τισ αλλαζω παιδια.

Exci
13-09-09, 18:29
τις αμερικανικες παντος εγω δεν τισ αλλαζω παιδια.
Ευγε αγορι μου. Πειραζει να ρωτησω γιατι? :toast:

pikos
13-09-09, 18:56
O Ηρακλής είναι νέο προϊόν δεν το έχει κανένα κατάστημα απλά στο στέλνει κάποιος με courier. Βασικά κατά πόσο ξέρουμε τι έχει σε συστατικά και πως παρασκευάζεται αν τηρούνται κάποιες συνθήκες υγιεινής κλπ. Τις Αμερικάνικες τις παίρνει χιλιάδες κόσμος υπάρχουν άπειρα σχόλια και reviews. Κάποιο στοιχείο να μπορώ να εμπιστευτώ τον Ηρακλή; Το μόνο κακό που έχω διαβάσει είναι για τις γεύσεις που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν είναι αποτελεσματική και σωστή πρωτεΐνη. Τα στοιχεία που έχουν κάνουν τον Ηρακλή καλύτερες και από γνωστές μάρκες το θέμα είναι κατά πόσο είναι αληθινά, κάνας χημικός έλεγχος ; Το έχει ψάξει κανείς ;

thegravijia
13-09-09, 19:22
Ευγε αγορι μου. Πειραζει να ρωτησω γιατι? :toast:

γιατι τις διαφημιζουν οι mr.olympia και αμα παρεις θα γινεις σαν καΙ αυτους..
και εχουν και ποιο πολλα συστατικα μεσα ..προσμιξεις ..αντιβιωσεις κτλ..
τι θες εσυ τωρα...mr nice guy και καλα?:turtle:

gus
17-09-09, 12:39
Εχει φρουκτοζη αυτη η πρωτεινη?

Polyneikos
17-09-09, 12:53
Εχει φρουκτοζη αυτη η πρωτεινη?
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=1226&stc=1&d=1240569958

gus
17-09-09, 13:18
Thanks Polyneikos Μια χαρα τοτε θα παραγγειλω

Kolorizos
17-09-09, 23:06
γεια σας .προκειται να την παραγγειλω και θελω να ρωτησω αν καποιος μετα τη χρηση της πηγαινε τουαλετα-κοψιμο,οπως για παραδειγμα προκαλει ο καφες σε καποιους ανθρωπους???:unsure:

KATERINI 144
18-09-09, 11:08
για να κρίνεις τη?! αν θα σημβει και σε σενα το ιδιο? δεν έχουμε ολοι τον ιδιο οργανισμό.

Kolorizos
18-09-09, 14:36
απλος ρωταω αν καποιος εχει παθει κατι παρομοιο

eas2000
18-09-09, 15:06
οχι φιλε μια χαρά είναι!

Το μόνο που μπορεί να μη σου αρέσει είναι η γεύση! αλλά με μια κουταλιά Hemo γίνεται super! Προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναγοράσω άλλη πρωτείνη (εκτός isolate).

Kolorizos
18-09-09, 17:25
βασικα εγω παρεγγειλα μια και μολις τη δοκιμασω θα σας πω αντιπωσεις..αν και την περιμενω για πολυ καλη:toast:

kyriakos23
18-09-09, 18:46
απο γευση μην περιμενεις να ειναι και η καλυτερη:green:

bb29
19-09-09, 04:12
Η βανίλια τουλάχιστον για μένα είναι πολύ καλή !! ;)

jmone
19-09-09, 14:25
η σοκολάτα είναι χάλια και δεν θυμίζει σοκολάτα αλλά με λίγο καφέ μέσα
μια χαρά γίνεται αλλά από την άλλη κλείνεις τη μύτη και το πίνεις σιγά ένα ποτήρι
μπαμ και κάτω είναι

thegravijia
19-09-09, 14:34
η σοκολάτα είναι χάλια και δεν θυμίζει σοκολάτα αλλά με λίγο καφέ μέσα
μια χαρά γίνεται αλλά από την άλλη κλείνεις τη μύτη και το πίνεις σιγά ένα ποτήρι
μπαμ και κάτω είναι

η βαζεις μεσα λιγο νεσκουικ και ειναι μαματο :rolf:

jmone
19-09-09, 19:36
θερμίδες του νεσκουικ?

kyriakos23
19-09-09, 19:54
γραφει πανο στο νεσκουικ

Bane
20-09-09, 13:51
Εμένα πάντως η σοκολάτα μου αρέσει. Τα φρούτα του δάσους σε παγωμένο γάλα είναι μαμάτα αλλα σε χλυαρό νερο-γ'αλα, δεν...

Polyneikos
20-09-09, 14:44
Aπό την εμπειρία που εχεις και από καποια άλλα κριτηρια λόγω επαγγελματος και ενασχόλησης σου με συμπληρωματα πως την βρίσκεις;

Bane
20-09-09, 16:41
Aπό την εμπειρία που εχεις και από καποια άλλα κριτηρια λόγω επαγγελματος και ενασχόλησης σου με συμπληρωματα πως την βρίσκεις;

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε πιστεύω την τεχνογνοσία, εμπειρία και τις εγκαταστάσεις που έχουν οι μεγάλες κατασκευάστριες του εξωτερικού, είναι άδικο. Ούτε να συγκρίνουμε την whey από την Κίνα και την Φιλανδία με το χορταράκι που τρώνε τα κατσικάκια μας. Σαν πρώτη Ελληνική προσπάθεια μου φαίνεται εξερετικά καλή, το σίγουρο είναι πως στο παρελθόν είχα αγοράσει από το εξωτερικό αρκετές χειρότερες. Η τιμή αν συνιπολογήσεις ότι σε λίγες μέρες είναι στην πόρτα σου είναι πολύ καλή.

Polyneikos
20-09-09, 16:51
Thank you Bane !:thumbup::thumbup:

Ballbreaker
21-09-09, 18:24
Εγω παλι δεν καταλαβα που καταληγει ο φιλος Bane :unsure:
Εκανε καποιου ειδους χημικη αναλυση στο προϊον ή απλως έγραψε ενα κειμενο με τα αυτονοητα:Ειναι προφανες οτι δεν θα συγκρινουμε τον Ηρακλη με την Universal ή την ΝΟW,ειναι προφανες οτι ο Ηρακλης δεν εχει υπερτιμολογησει το προϊον του,αλλα απο εκει και περα;

isis
21-09-09, 20:12
Εγω παλι δεν καταλαβα που καταληγει ο φιλος Bane :unsure:
Εκανε καποιου ειδους χημικη αναλυση στο προϊον ή απλως έγραψε ενα κειμενο με τα αυτονοητα:Ειναι προφανες οτι δεν θα συγκρινουμε τον Ηρακλη με την Universal ή την ΝΟW,ειναι προφανες οτι ο Ηρακλης δεν εχει υπερτιμολογησει το προϊον του,αλλα απο εκει και περα;

Μακάρι , όπως το ψάχνετε το θέμα με την Ηρακλής και καλά κάνετε , να το ψάχνατε και με τις ξένες εταιρίες!

Φιλικά!

thegravijia
21-09-09, 20:51
πλεον και με αντικαταβολη ...μολις με 3 ευρω
δηλ δεν θα χρειαζεται να πληρωνετε στην τραπεζα...κατευθειαν στην πορτα σας..

παιδες αν καποιος μιλησει με τον Μιχαλη ρωτηστε τον ποτε θα βγαλει την καζεινη????

drago
21-09-09, 21:32
Εγω παλι δεν καταλαβα που καταληγει ο φιλος Bane :unsure:
Εκανε καποιου ειδους χημικη αναλυση στο προϊον ή απλως έγραψε ενα κειμενο με τα αυτονοητα:Ειναι προφανες οτι δεν θα συγκρινουμε τον Ηρακλη με την Universal ή την ΝΟW,ειναι προφανες οτι ο Ηρακλης δεν εχει υπερτιμολογησει το προϊον του,αλλα απο εκει και περα;


Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε πιστεύω την τεχνογνοσία, εμπειρία και τις εγκαταστάσεις που έχουν οι μεγάλες κατασκευάστριες του εξωτερικού, είναι άδικο. Ούτε να συγκρίνουμε την whey από την Κίνα και την Φιλανδία με το χορταράκι που τρώνε τα κατσικάκια μας. Σαν πρώτη Ελληνική προσπάθεια μου φαίνεται εξερετικά καλή, το σίγουρο είναι πως στο παρελθόν είχα αγοράσει από το εξωτερικό αρκετές χειρότερες. Η τιμή αν συνιπολογήσεις ότι σε λίγες μέρες είναι στην πόρτα σου είναι πολύ καλή.

δεν εχω καταλαβει ακριβως τι παιζεται... ενοειτε οτι για Ελληνικη καλη ειναι και μεχρι εκει?

μπορει καποιος να πει ακριβως σε τι υστερει απο τις ξενες? BCAAs? βιταμινες? σε τι ακριβως υστερει? πειτε σας παρακαλω καθαρα για να καταλβουμε κι εμεις τι παιζει.

μιλαω παντα για την ποιοτητα της πρωτεινης. οχι για συσκεβασια scoop κλπ

Ballbreaker
21-09-09, 21:37
Μακάρι , όπως το ψάχνετε το θέμα με την Ηρακλής και καλά κάνετε , να το ψάχνατε και με τις ξένες εταιρίες!

Φιλικά!


Δεν εχουμε (οποιοι και αν ειμαστε "εμεις") κατι εναντιον του Ηρακλη.
Αλλα οπως και να το κανεις δεν γινεται απο την μια μερα στην αλλη να αποκτησεις καλο ονομα στην αγορα,λογικο ειναι να ρωτάμε.
Φυσικα θελουμε να υπαρχει μια αξιοπιστη ελληνικη εταιρεια συμπληρωματων, και ελπιζουμε αυτη η προσπαθεια να εχει διαρκεια και συνεχεια.
Προσωπικα στενοχωριεμαι οταν βλεπω οτι εκτος απο...το φρεσκο γαλα και γενικως τα νωπα προϊοντα, σχεδον ολα τα αγοραζω απεξω πια,ή οταν βλεπω τα λιγοστα ποιοτικα ελληνικα προϊοντα να φευγουν κατευθειαν για τις αγορες εξωτερικου και εδω να μενει μονο η σαβουρα και τα επικινδυνα για τους καταναλωτες.

KATERINI 144
21-09-09, 21:43
αυτά ειναι τα συστατικά μιας whey, τυχαία η επιλογή (δε μηλαμε για φορμουλες)

Total Fat - 1g 2%*
Saturated Fat - 0.5g 5%*
Cholesterol - 30mg 10%*
Total Carbohydrate - 3g 1%*
Sugars - 1g
Protein - 24g 48%*
Potassium - 220mg 6%*
Calcium - 140mg 14%*
Sodium - 60mg 3%*

Typical Amino Acid Profile
(milligrams per scoop)
Essential Amino Acids
(EAAs)
Tryptophan 405
Valine 1422
Threonine 1654
Isoleucine 1573
Leucine 2531
Lysine 2233
Phenylalanine 748
Methionine 492

Conditionally Essential Amino Acids
(CAAs)
Arginine 505
Cystine 494
Tyrosine 703
Histidine 423
Proline 1509
Glutamine & Precursors 4082

Nonessential Amino Acids
(NAAs)
Aspartic Acid 2508
Serine 1126
Glycine 412
Alanine 1180

η διαφορες με την ηρακλης θα ειναι στις τιμες, δλδ καποια θα ειναι περισσότερο πχ Saturated Fat - 0.5g 5%* καποια λιγότερο πχ Total Carbohydrate - 3g 1%*.

isis
21-09-09, 22:10
.....Προσωπικα στενοχωριεμαι οταν βλεπω οτι εκτος απο...το φρεσκο γαλα και γενικως τα νωπα προϊοντα, σχεδον ολα τα αγοραζω απεξω πια,ή οταν βλεπω τα λιγοστα ποιοτικα ελληνικα προϊοντα να φευγουν κατευθειαν για τις αγορες εξωτερικου και εδω να μενει μονο η σαβουρα και τα επικινδυνα για τους καταναλωτες......

Αυτά που είπες παραπάνω δυστυχώς είναι πραγματικότητα και τα πράγματα δε πρόκειται , όχι τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον , να αλλάξουν.

Jumaru
22-09-09, 13:18
Μακάρι , όπως το ψάχνετε το θέμα με την Ηρακλής και καλά κάνετε , να το ψάχνατε και με τις ξένες εταιρίες!

Φιλικά!


δεν εχω καταλαβει ακριβως τι παιζεται... ενοειτε οτι για Ελληνικη καλη ειναι και μεχρι εκει?

μπορει καποιος να πει ακριβως σε τι υστερει απο τις ξενες? BCAAs? βιταμινες? σε τι ακριβως υστερει? πειτε σας παρακαλω καθαρα για να καταλβουμε κι εμεις τι παιζει.

μιλαω παντα για την ποιοτητα της πρωτεινης. οχι για συσκεβασια scoop κλπ


:thumbup::thumbup:

Kolorizos
24-09-09, 13:56
μπορει να μην εχει φοβερη γευση
μπορει να ειναι cult το κουτι
αλλα η αποδοση τιμη
ειναι φοβερη


μπραβο κορηφαιο προιον:bowdown::bowdown::bowdown:

alien
25-09-09, 12:23
Επειδή πιο παλιά είχα μια διαφωνία με τα παιδιά έδω όσον αφορά την πρωτείνη και αυτή η διαφωνία είχε να κάνει περισσότερο με τη γεύση.Έτσι αποφάσισα να αγοράσω βανίλια αυτή τη φορά.Ομολογώ ότι η βανίλια δεν βγάζει αυτό που είχα πει για τη σοκολάτα (γιδίλα-τραγίλα).Δεν μυρίζει καθόλου.Ίσα ίσα που εμένα όταν την άνοιξα μου θύμισε παιδική τροφή.Και το άρωμα της βανίλιας σε σχέση με άλλες εταιρίες που μετά από λίγες χρήσεις σου μυρίζει έντονα στην Ηρακλής απλά υπάρχει ένα διακριτικό άρωμα.Άλλα στη σοκολάτα επιμένω πως η μυρωδιά είναι έντονη.Τέλος πάντων αυτό είναι υποκειμενικό, κάτι άλλο όμως που παρατήρησα είναι η διαλυτότητα στην οποία σοκολάτα ήταν τέλεια και με ένα απλό σέικερ και λίγο χτύπημα ήταν όλα OK.Τώρα παρατήρησα ότι και με πολύ χτύπημα αφήνει σβόλους.Ίσως να φταίει ότι είναι ελαφρύτερη σαν σκόνη από την σοκολάτα άρα περισσότερη σκόνη και για αυτό να αφήνει σβόλους.(Την κάθε δόση την μετράω με ηλεκτονική ζυγαριά κουζίνας).Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι πως μπορώ να το λύσω;Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω μιξεράκι αλλά θέλω να δω αν υπάρχει άλλος τρόπος ώστε να αποφύγω την ταλαιπωρία.Επίσης υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνω κάτι εγώ λάθος.Δοκίμασα περισσότερο νερό αλλά πάλι τα ίδια.

KATERINI 144
25-09-09, 12:34
το ποιο ευκολο ειναι να τη χτυπας σε φραπιερα, οποιαδηποτε πρωτεινη οχι μονο τη συγκεκριμενη.

Exci
25-09-09, 14:09
Τώρα παρατήρησα ότι και με πολύ χτύπημα αφήνει σβόλους.Ίσως να φταίει ότι είναι ελαφρύτερη σαν σκόνη από την σοκολάτα άρα περισσότερη σκόνη και για αυτό να αφήνει σβόλους.(Την κάθε δόση την μετράω με ηλεκτονική ζυγαριά κουζίνας).Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι πως μπορώ να το λύσω;Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω μιξεράκι αλλά θέλω να δω αν υπάρχει άλλος τρόπος ώστε να αποφύγω την ταλαιπωρία.Επίσης υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνω κάτι εγώ λάθος.Δοκίμασα περισσότερο νερό αλλά πάλι τα ίδια.
Δε νομιζω οτι εχει να κανει με διαφορα μεταξυ σοκολατας και βανιλιας, καθως παιρνω εδω και μηνες τη συγκεκριμενη γευση. Κατι πρεπει να αλλαξε στην τελευταια παρτιδα, παλιοτερα περα απο τον αφρο δεν ειχα προβλημα, ενω τωρα πρεπει να το αφησω λιγη ωρα και διαλυονται οι (πολλοι ομολογουμενως) σβολοι.

narta
25-09-09, 15:31
Ειναι instantized η πρωτεϊνη; Αν οχι ειναι λογικο να αφηνει σβολους

sTeLaKoS
25-09-09, 16:14
Γιατί δε δοκιμάζεις να βάλεις 50ml ακόμη νερό? Νομίζω πως θα είναι μια χαρά τότε.

Θα σου πω και τη δική μου γνώμη για τη συγκεκριμένη πρωτείνη μιας και σε 2-3 μέρες θα τη παραγγείλω στη βανίλια της

jimarazzz
28-09-09, 01:05
αγνο κ ποιοτικο προιον

vbatsigr
29-09-09, 00:18
Τελικα μηπως ειμαι ο μονος που δοκιμασα και τις 3 γευσεις και μου αρεσαν ολες? :P

Επισης στο θεμα διαλυτοτητας εχω παρατηρησει οτι με το νερο διαλυεται αμεσως ενω με γαλα θελει πολυ πολυ καλο χτυπημα γαια να μην αφησει λιγους σβολους.. (παντα με σεικερ το χτυπαω στο χερι)

Εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος:thumbup:

jimarazzz
08-10-09, 01:50
παιδεια θα βγαλει ο ηρακλης κ καζεινη?

souezass
08-10-09, 21:02
Καλησπερα και απο εμενα.ειμαι λιγο πριν παραγγειλο και εγω.απλα μια ερωτηση εχω να κανω και αν μπορει καπιος να μου απαντησει.
Απλα θελω να ρωτησω απο πλευρας ποιοτητας αξιζει?Εχει αποτελεσματα?Αυτο μονο.Τωρα ολα τα αλλα για εμενα προσωπικα ειναι πιπες.εχω πιει οτι λαλακια υπαρχει χωρις να εχει καμια εκρισεις η κατι που αν παθω καποια παρενεργεια απο την σκονη.

Μου αρεσε κιολας που στην συγκεκριμενη σκονη υπαρχουν ακομα και επωνιμια κατι πολλυ σπανιο σε τετιοιυ ειδος σκευασμα.:toast:

Ευχαριστω και παρακαλω οπιος μπορει ας μου απαντησει.

isis
08-10-09, 21:33
Εχει αποτελεσματα?Αυτο μονο.

Tι αποτελέσματα περιμένεις να δεις από μία πρωτεΐνη? Να φουσκώσεις ή να χοροπηδάς? Ένα μέσο είναι , για να συμπληρώσεις τις διατροφικές σου απαιτήσεις σε αμινοξέα , τίποτα περισσότερο.

Exci
12-10-09, 12:33
Καλημέρα σε όλους, για τον Οκτώβρη αποφασίστηκε η εξής προσφορά:

7 ΚΙΛΑ ΗΡΑΚΛΗΣ SheepGoat Whey: 139 ευρώ - ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΔΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ!

* Οι προσφορά ισχύει μόνο για τα κιλά που αναφέρονται
και μέχρι εξαντλήσεως των προβλεπόμενων αποθεμάτων.

* Διαθέσιμες γεύσεις: ΒΑΝΙΛΙΑ - ΣΟΚΟΛΑΤΑ

* Άμεσες παραγγελίες στο 23810.81972 ή reply σε αυτό το e-mail



Ευχαριστώ,

Μιχάλης Παπαγιάννης
What he said :)

tupac
12-10-09, 13:28
παιδια σκεφτομαι να δοκιμασω κ εγω αυτη την πρωτεινη κ θελω να σας ρωτησω κατι..η μεταφορα ειναι με εξοδα της εταιρειας οσα κιλα κ να παραγγειλεις?εγω θελω να παρω για αρχη 1 κιλο και επειδη ειναι μικρη παραγγελια θα πληρωσω μεταφορικα εξοδα η μονο την τιμη της συσκευασιας?

sTeLaKoS
12-10-09, 13:39
Εαν πληρωσεις με καταθεση στε αριθμο τραπεζης δε θα πληρωσεις τιποτα παραπανω.
Αν πληρωσεις με αντικαταβολη πληρωνεις +3 ευρω, όσα κιλα κι αν παρεις.
Εγω προτιμω την αντικαταβολη για να μη μπλεκω σε ουρες τραπεζων και κινηση στο κεντρο.

Geo84
13-10-09, 11:05
What he said :)

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά...

4 κιλά = 80 ευρώ. Δηλαδή 20 ευρώ το κιλό.

7 κιλά χ 20 = 140

Δηλαδή γλιτώνω ένα ευρώ.

8 κιλά να πάρω 160 ευρώ θα δώσω.

Δε την καταλαβαίνω αυτή τη προσφορά.

Polyneikos
13-10-09, 11:15
Σωστη η παρατηρηση σου....:thumbup:

No Cash
13-10-09, 11:56
:rolf:

ΤΕΛΕΙΩΣ ακυρη προσφορα...


πηρε φιλος και τη δοκιμασα..

οντως η γευση ειναι ψιλοαπαισια... και κυριως η μυρωδια...
η συσκευασια επισης απαισια..

δεν περιμενεις κατι διαφορετικο βεβαια για αρχη οκ.τουλαχιστον ας ειναι καλη...

γιατι με το ιδιο κοστος εχεις στο σπιτι σου και reflex...

Geo84
13-10-09, 12:05
Η γεύση βανίλια και φρούτα του δάσους που έχω δοκιμάσει είναι αρκετά καλές. Η συσκευασία δε με απασχολεί καθόλου άμα θες στη τελική κρατάς ένα κουτί της on το πλένεις και ρίχνεις μέσα τη σκόνη. Το ίδιο και με το σκουπ. Έρχεται την άλλη μέρα σπίτι μου και επίσης και γω πιστεύω ότι είναι πολύ ποιοτική και όχι αλευρόσκονη όπως λένε μερικοί κακεντρεχής. Τέλος είναι ελληνική και θα τη στηρίξω. Το ότι με το ίδιο κόστος έχεις reflex οκ ντάξει άμα νομίζεις ότι δεν έχει μέσα διάφορα φτιαξίματα όπως όλες σχεδόν οι εμπορικές. Εγώ απλά έκρινα την προσφορά. Η προηγούμενη ήταν σουπερ. Κάτι δεν υπολόγισε καλά ο Μιχάλης μάλλον το σκέφτηκε με τα 65 ευρώ της τρίκιλης.

Bane
13-10-09, 14:46
Μπορεί να κάνω λάθος αλλά...

4 κιλά = 80 ευρώ. Δηλαδή 20 ευρώ το κιλό.

7 κιλά χ 20 = 140

Δηλαδή γλιτώνω ένα ευρώ.

8 κιλά να πάρω 160 ευρώ θα δώσω.

Δε την καταλαβαίνω αυτή τη προσφορά.

Και 3 ευρώ η αντικαταβολή, γλυτώνεις 4Ε. Εγώ πάντος το χτύπησα, κονομήσαμε πρωτείνη για όλο τον χρόνο.

Geo84
13-10-09, 16:00
Σωστά αυτό το ξέχασα.

Αλλά και πάλι χωρίς προσφορά μπορείς να μην πληρώσεις την αντικαταβολή πληρώνοντας μέσω τραπέζης.

Ειδικά άμα σκεφτείς οτι στην αρχή δε πλήρωνες καθόλου αντικαταβολή και τώρα συνυπολογίζεται στην προσφορά.

Exci
13-10-09, 19:26
Μπορεί να κάνω λάθος αλλά...

4 κιλά = 80 ευρώ. Δηλαδή 20 ευρώ το κιλό.

7 κιλά χ 20 = 140

Δηλαδή γλιτώνω ένα ευρώ.

8 κιλά να πάρω 160 ευρώ θα δώσω.

Δε την καταλαβαίνω αυτή τη προσφορά.
Ναι αλλα η τιμη δεν ειναι σταθερη 20 ευρω. Οσο παραπανω παιρνεις μειωνεται.
7=4+3=145ευρω. Δεν λεω οτι ειναι κατι το σουπερ, απλα εξηγω λιγο καλυτερα :P

No Cash
13-10-09, 22:42
Η γεύση βανίλια και φρούτα του δάσους που έχω δοκιμάσει είναι αρκετά καλές. Η συσκευασία δε με απασχολεί καθόλου άμα θες στη τελική κρατάς ένα κουτί της on το πλένεις και ρίχνεις μέσα τη σκόνη. Το ίδιο και με το σκουπ. Έρχεται την άλλη μέρα σπίτι μου και επίσης και γω πιστεύω ότι είναι πολύ ποιοτική και όχι αλευρόσκονη όπως λένε μερικοί κακεντρεχής. Τέλος είναι ελληνική και θα τη στηρίξω. Το ότι με το ίδιο κόστος έχεις reflex οκ ντάξει άμα νομίζεις ότι δεν έχει μέσα διάφορα φτιαξίματα όπως όλες σχεδόν οι εμπορικές. Εγώ απλά έκρινα την προσφορά. Η προηγούμενη ήταν σουπερ. Κάτι δεν υπολόγισε καλά ο Μιχάλης μάλλον το σκέφτηκε με τα 65 ευρώ της τρίκιλης.


για τη συσκευασια συμφωνω...

ποιοτικη μπορει να ειναι... αλλα δεν πιστευω πως θα ειναι καλυτερη απο ΟΝ.. reflex και τα λοιπα...
ας εχουν φτιαξιματα... και παλι πιστευω πως ειναι πιο "αποδοτικες" απο την ΗΡΑΚΛΗΣ... ετσι φανταζομαι φυσικα δεν μπορω να ειμαι βεβαιος...

καλα το γεγονος πως ειναι ελληνικη δεν με κοπτει καθολου... αν στα ιδια λεφτα ηταν και μια αλβανικη τουρκικη γαλλικη ισπανικη και ηταν καλυτερες θα προτιμουσα τις αλλες...... δεν θα κατσω να πειραματιστω ουτε με την τσεπη μου ουτε με το σωμα μου επειδη ειναι ελληνικη...

Geo84
13-10-09, 23:32
Ναι αλλα η τιμη δεν ειναι σταθερη 20 ευρω. Οσο παραπανω παιρνεις μειωνεται.
7=4+3=145ευρω. Δεν λεω οτι ειναι κατι το σουπερ, απλα εξηγω λιγο καλυτερα :P

Κάτσε ρε sexci γιατί εσύ θα με τρελάνεις.

Υπολογίζεις το πακέτο ως εξής...

4 κιλά = 80 ευρώ

3 κιλά = 65 ευρώ

Σύνολο 145 οπότε λες ότι γλιτώνεις 6 ευρώ και την αντικαταβολή άντε σου λέω εγώ. Που τη γλιτώνεις έτσι και αλλιώς με κατάθεση σε τράπεζα (σιγά τα ωα)

Με τη λογική σου λοιπόν.

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 7 ΚΙΛΑ οπότε παίρνεις αναλογικά έστω και σεντς παράπάνω από 20 ευρώ το κομμάτι απ ότι θα έπερνες άμα έπερνες σκέτα τα 4 κιλά.

Οπότε τι πιο πολλά πιο φτηνά....

Εφόσον παίρνω πάνω από 4 κιλά τα υπολογίζω όλα τα κομμάτια 20 ευρώ το κιλό. Και αυτό βγαίνει 140 ευρώ. Δηλαδή ακόμα πιστεύω ότι γλιτώνω μονάχα ένα ευρώ.

Έτσι το σκέφτομαι εγώ....

Για σκέψου το καλύτερα....

Να στο πω αλλιώς. Άμα παραγγήλω 8κιλά 160 ευρώ και πληρώσω και σε τράπεζα και εσυ την προσφορά. Τι έχεις κερδίσει σε σχέση με μένα.

Polyneikos
14-10-09, 09:10
Η λογικη μου είναι ότι για 1-2-3 ευρω διαφορα εγω δεν θα φορτωνόμουν 7 κιλα ιδιας πρωτεινης,παρα μονο αν μου χαρίζανε άλλο 1 κιλο π.χ., αυτο θεωρω προσφορα...
Εγω μετα από 4-5 κουτια ψιλοβαρέθηκα την γευση της (κατι που είναι φυσικο) και άλλαξα προιον.Θα επανελθω καποια στιγμη.

kyriakos23
14-10-09, 19:52
Η λογικη μου είναι ότι για 1-2-3 ευρω διαφορα εγω δεν θα φορτωνόμουν 7 κιλα ιδιας πρωτεινης,παρα μονο αν μου χαρίζανε άλλο 1 κιλο π.χ., αυτο θεωρω προσφορα...
Εγω μετα από 4-5 κουτια ψιλοβαρέθηκα την γευση της (κατι που είναι φυσικο) και άλλαξα προιον.Θα επανελθω καποια στιγμη.


+100000 2-3 ευρω δεν ειναι προσφορα

manos_
14-10-09, 20:33
για τη συσκευασια συμφωνω...

ποιοτικη μπορει να ειναι... αλλα δεν πιστευω πως θα ειναι καλυτερη απο ΟΝ.. reflex και τα λοιπα...
ας εχουν φτιαξιματα... και παλι πιστευω πως ειναι πιο "αποδοτικες" απο την ΗΡΑΚΛΗΣ... ετσι φανταζομαι φυσικα δεν μπορω να ειμαι βεβαιος...

καλα το γεγονος πως ειναι ελληνικη δεν με κοπτει καθολου... αν στα ιδια λεφτα ηταν και μια αλβανικη τουρκικη γαλλικη ισπανικη και ηταν καλυτερες θα προτιμουσα τις αλλες...... δεν θα κατσω να πειραματιστω ουτε με την τσεπη μου ουτε με το σωμα μου επειδη ειναι ελληνικη...

To αυτο. Οταν βλεπεις ενα προιον να υπερασπιζετε τον τιτλο του ως ελληνικο προιον συνηθως στριβεις στην γωνια.

thegravijia
14-10-09, 20:35
To αυτο. Οταν βλεπεις ενα προιον να υπερασπιζετε τον τιτλο του ως ελληνικο προιον συνηθως στριβεις στην γωνια.

ναι φιλε να σαι σιγουρος πως η on και οι υπολοιπες για την υγεια σου νοιαζοντε και οχι για την τσεπα τους...

manos_
14-10-09, 20:39
ναι φιλε να σαι σιγουρος πως η on και οι υπολοιπες για την υγεια σου νοιαζοντε και οχι για την τσεπα τους...

Ολοι τα λεφτα σου θελουν αδερφε εχεις δει κανεναν να γραφει στην συσκευασια οτι ενα μεσο σωμα μη φαρμακομενου ερασιτεχνη μπορει να αποροφησει μονο 3 σκουπ πρωτεινης την μερα?Παρολαυτα θα προτιμησω τις καταξιωμενες εταιριες οχι ως ασφαλεια αλλα ως προς τεχνογνωσια και τελικο προιον.Εγω αυτο που ειπα ειναι οτι το οτι τονιζετε οτι ειναι Η ΜΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ η κατι τετοιο πως το γραφει με απωθει τραγικα γιατι χρησιμοποιει το συναισθημα σου.Παμε να παρουμε την πολη κτλ αν με πιανεις.

thegravijia
14-10-09, 20:41
Ολοι τα λεφτα σου θελουν αδερφε εχεις δει κανεναν να γραφει στην συσκευασια οτι ενα μεσο σωμα μη φαρμακομενου ερασιτεχνη μπορει να αποροφησει μονο 3 σκουπ πρωτεινης την μερα?:rolf: δεν ισχυει Παρολαυτα θα προτιμησω τις καταξιωμενες εταιριες οχι ως ασφαλεια αλλα ως προς τεχνογνωσια και τελικο προιον:rolf:.
τεσπα...οκ παω πασο .ναΙ ολοι την τσεπα τους κοιτανε

manos_
14-10-09, 20:43
Και ομως ισχυει.Αρκει να ρωτησεις τα καταλληλα ατομα.Αντε τεσσερα σε πολυ δυνατες προπονησεις.Αυτο ειναι αποδεδειγμενο ιατρικα.Αν παιρνεις φαρμακα αλλαζει το θεμα.

kyriakos23
14-10-09, 20:56
αν καπιος θελει 200γρ. πρωτεινη π.χ που το καθε σκουπ ειναι περιπου 24γρ γιατι μονο 3 σκουπ?

Polyneikos
14-10-09, 21:03
Προφανως εννοεις να αντικαταστησεις όλη την ποσότητα της ημερησιας αναγκαιας πρωτεινης από τροφη παιρνωντας την αποκλειστικα από συμπληρωμα;;

Levrone
14-10-09, 21:28
αν καπιος θελει 200γρ. πρωτεινη π.χ που το καθε σκουπ ειναι περιπου 24γρ γιατι μονο 3 σκουπ?

γιατι θα παρει και τ αλλα απ την τροφη

Bane
14-10-09, 21:32
Είδαμε πρόσφατα με την Σαλμονέλλα πόσο μαμάτη είναι η τεχνογνωσία και το QC που έχουν οι μεγάλες και καταξιομένες εταιρείες.

isis
14-10-09, 21:33
Είδαμε πρόσφατα με την Σαλμονέλλα πόσο μαμάτη είναι η τεχνογνωσία και το QC που έχουν οι μεγάλες και καταξιομένες εταιρείες.

:thumbup::thumbup:

thegravijia
14-10-09, 21:34
Και ομως ισχυει.Αρκει να ρωτησεις τα καταλληλα ατομα.Αντε τεσσερα σε πολυ δυνατες προπονησεις - που κολαει αυτο ..οτι να ναι.. .Αυτο ειναι αποδεδειγμενο ιατρικα:rolf:δωσε λινκ απο την ερευνα.Αν παιρνεις φαρμακα αλλαζει το θεμα.

κοιτα φιλε..
κατσε διαβασε λιγο..και ασε τι λενε οι ειδικοι στα γυμναστηρια...

Levrone
14-10-09, 21:35
μα γιατι ειναι αναγκη να παρει καποιος μια ΟΝ ή ξερω γω τι..

ας παρει μια ΙNKOSPOR .

και ειναι και ακριβη , αφου ντε και καλα θελετε να δωσετε φραγκα! :turtle:

thegravijia
14-10-09, 21:36
αλλο λεμε κωστη ...
ο φιλος λεει οτι μονο 3 σκουπ μπορεις να αφομοιωσεις...

Levrone
14-10-09, 21:37
α συγνωμη , πρωτη φορα το ξανακανω

kyriakos23
14-10-09, 21:43
αν πιεις 4 η 5 σκουπ?

Exci
14-10-09, 21:50
Να στο πω αλλιώς. Άμα παραγγήλω 8κιλά 160 ευρώ και πληρώσω και σε τράπεζα και εσυ την προσφορά. Τι έχεις κερδίσει σε σχέση με μένα.
Οπως ειπα και πιο πανω..Παιρνεις παραπανω κιλα? Τα πληρωνεις φτηνοτερα. Αν παρεις παραπανω κιλα απο την προσφορα προφανως θα τα πληρωσεις και φτηνοτερα (ακομα και απο την προσφορα), δεν καταλαβαινω που κολας.

Oπως κερδιζει καποιος που παιρνει 2 κιλα εναντι καποιου που παιρνει 1 κιλο, ετσι κερδιζεις και συ με 8 κιλα εναντι των 7 (η και λιγοτερων).

No Cash
14-10-09, 21:52
Καλα μην τρελαινεστε...

οι μεγαλες και αξιοπιστες εως ενα βαθμο εταιρειες ειναι μια "safe" επιλογη...


την ΗΡΑΚΛΗΣ γιατι να κατσω εγω να την τεσταρω και να μην την επιλεξω οταν θεωρηθει πλεον ως μια ικανοποιητικα ποιοτικη και "αποδοτικη" πρωτεινη...

με λιγα λογια τα σκαω που τα σκαω... δεν θελω να μαθω μετα απο λιγο καιρο οτι εδινα 80αρια για μια "απατη".... υποθετικα παντα δε την θεωρω απατη...

manos_
14-10-09, 22:19
κοιτα φιλε..
κατσε διαβασε λιγο..και ασε τι λενε οι ειδικοι στα γυμναστηρια...

Ναι κοιτα εμενα δεν με ενδιαφερει τι λεει ο μπαμπης ο σουγιας και ο μητσος ο γκοτζιλας που διαβαζει ολη μερα ερευνες και ποσταρει σε φορουμ.Το συγκεκριμενο θεμα το ψαχνω εδω και εναμιση χρονο ετσι για να δω ποσα λεφτα εχασα και ποσο καταπονησα το συκωτι μου αδικα , και τις απαντησεις που θελω τις πηρα απο εναν γιατρο που κατεβαινε σε αγωνες , απο ενα παιδι που εκανε σεμιναρια για αθλητικα συμπληρωματα στην αμερικη και απο ατομο που κατεβαζε αθλητες σε αγωνες. Το σωμα σου μπορει να λαβει ενα συγκεκριμενο αριθμο αμινοξεων απο συμπληρωματα και αυτα ειναι 3 με 4 σκουπ πρωτεινης και μια ποσοτητα απο αμινοξεα οχι σκονη.Αυτο και τελος γιατι βαριεμαι να ερχομαι σε αντιπαραθεση σε φορουμ.

No Cash
14-10-09, 22:29
Μια προσφορα ISOLATE 5kg στα *** εuro πως σας ακουγετε?


μια αρκετα καλη τιμη... οχι κατι πολυ φοβερο...
επισης εξαρταται για ποια isolate μιλαμε...

δεδομενου πως παιρνω 4.4Kg reflex στα *** δεν τη θεωρησα τιποτα φοβερο..

NASSER
14-10-09, 22:54
S. KTISTAKIS και No Cash ειστε εκτος τοπικ και δεν ειναι σωστο στο τοπικ μιας εταιρείας επισημα χορηγου του site να επιτραπει να μιλατε για προσφορες αλλων εταιρειών καθως και η αναφορα σε τιμες αλλων εταιρειών εκτός των χορηγών ειναι απαγορευμένες.

No Cash
14-10-09, 23:32
S. KTISTAKIS και No Cash ειστε εκτος τοπικ και δεν ειναι σωστο στο τοπικ μιας εταιρείας επισημα χορηγου του site να επιτραπει να μιλατε για προσφορες αλλων εταιρειών καθως και η αναφορα σε τιμες αλλων εταιρειών εκτός των χορηγών ειναι απαγορευμένες.


δεκτο το πρωτο..

αλλα σε αλλο topic δεν θα μπορουσαμε να μιλησουμε για τιμες διαφορων προιοντων??

NASSER
15-10-09, 00:35
δεκτο το πρωτο..

αλλα σε αλλο topic δεν θα μπορουσαμε να μιλησουμε για τιμες διαφορων προιοντων??

μπορειτε σε προσωπικα μηνυματα να το κανετε ελευθερα. Σε αλλα τοπικ μπορειτε να γραφετε για προσφορες αλλα οχι για τιμες! Εκτος αν αναφερεστε σε προιοντα των χορηγων του site.

Machiavelli
15-10-09, 07:07
Το σωμα σου μπορει να λαβει ενα συγκεκριμενο αριθμο αμινοξεων απο συμπληρωματα και αυτα ειναι 3 με 4 σκουπ πρωτεινης και μια ποσοτητα απο αμινοξεα οχι σκονη.
Δηλαδή ο οργανισμός έχει ένα όριο λήψης αμινοξέων από σκόνη; Μπορείς να το τεκμηριώσεις κάπως αυτό; Γιατί είχα την εντύπωση ότι είτε σκόνη είτε φαγητό, πρώτα διασπάται και μετά γίνεται αμινοξέα και πρωτεΐνη και ο,τι άλλο.
Φιλικά πάντα και με διάθεση για κουβέντα.

isis
15-10-09, 09:59
Δηλαδή ο οργανισμός έχει ένα όριο λήψης αμινοξέων από σκόνη;

Όπως συμβαίνει με όλα τα διατροφικά στοιχεία έτσι είναι και με τα αμινοξέα , όσο χρειάζεται θα πάρει ο οργανισμός , αν είναι αφομοιώσιμα τα θρεπτικά στοιχεία , το υπόλοιπο θα το αποβάλλει.

Ballbreaker
15-10-09, 10:23
Kαι πραγματικη τροφη να παρεις νομιζω δεν αφομοιωνεται ολη σωνει και καλα...αν φας τρια κοτοπουλα δεν επεται οτι θα αξιοποιησεις ολη την πρωτεινη τους...

Machiavelli
15-10-09, 10:30
Όπως συμβαίνει με όλα τα διατροφικά στοιχεία έτσι είναι και με τα αμινοξέα , όσο χρειάζεται θα πάρει ο οργανισμός , αν είναι αφομοιώσιμα τα θρεπτικά στοιχεία , το υπόλοιπο θα το αποβάλλει.

Ναι αυτό είναι δεδομένο. Εγώ ρώτησα για όριο λήψης αμινοξέων ΑΠΟ ΣΚΟΝΗ. Γενικά σαφώς υπάρχει κάποιο όριο. Δηλαδή αυτός στηρίζει ότι (για παράδειγμα) η σκόνη μπορεί να μας καλύψει μέχρι το 30% και το υπόλοιπο 70% πρέπει να είναι από τροφές, δηλαδή αν πάρει σκόνη δεν μπορεί να καλυφθεί.

Geo84
15-10-09, 11:08
Οπως ειπα και πιο πανω..Παιρνεις παραπανω κιλα? Τα πληρωνεις φτηνοτερα. Αν παρεις παραπανω κιλα απο την προσφορα προφανως θα τα πληρωσεις και φτηνοτερα (ακομα και απο την προσφορα), δεν καταλαβαινω που κολας.

Oπως κερδιζει καποιος που παιρνει 2 κιλα εναντι καποιου που παιρνει 1 κιλο, ετσι κερδιζεις και συ με 8 κιλα εναντι των 7 (η και λιγοτερων).


Δε κατάλαβες τι είπα αν και τα έγραψα αρκετά διαφωτιστικά. Ξαναδιάβασε το τελευταίο μου ποστ προσεκτικά.

No Cash
15-10-09, 12:25
μπορειτε σε προσωπικα μηνυματα να το κανετε ελευθερα. Σε αλλα τοπικ μπορειτε να γραφετε για προσφορες αλλα οχι για τιμες! Εκτος αν αναφερεστε σε προιοντα των χορηγων του site.


να πω πως διαφωνω καθετα με αυτη τη λογικη η οποια δεν με βρισκει καθολου μα καθολου συμφωνο.... αλλα τη σεβομαι μιας και αποτελει ορο του forum... και τελειωνει εδω.

manos_
15-10-09, 15:37
Δηλαδή ο οργανισμός έχει ένα όριο λήψης αμινοξέων από σκόνη; Μπορείς να το τεκμηριώσεις κάπως αυτό; Γιατί είχα την εντύπωση ότι είτε σκόνη είτε φαγητό, πρώτα διασπάται και μετά γίνεται αμινοξέα και πρωτεΐνη και ο,τι άλλο.
Φιλικά πάντα και με διάθεση για κουβέντα.

Μεσες ακρες μου εξηγησαν γιατι δεν τα θυμαμαι καλα καλα καθοτι προφορικα οτι ο οργανισμος διασπαει διαφορετικα την σκονη και την περναει στο αιμα απο την στερεα τροφη η τα αμινοξεα σε χαπια που ειναι διπεπτιδια τριπεπτιδια και απο ενα σημειο και μετα γινετε waste product.Οταν ακους το ιδιο ακριβως πραγμα με λιγο διαφορετικα λογια απο τρεις τεσσερις ανθρωπους που το κατεχουν το θεμα ε δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο.Και εγω δεν το πιστευα οταν μου το προτοειπαν αλλα τελικα πειστηκα.Επισης τα αμινοξεα σε χαπια υπολογιζονται διαφορετικα σαν αποτελεσμα ως προς την ποσοτητα της πρωτεινης που λαμβανει το σωμα αλλα παιδια δεν τα θυμαμαι να σας τα εξηγησω.Στο διαταυτα παιρνω 3 σκουπ και αμινοξεα πριν τα γευματα και βλεπω καλυτερα αποτελεσματα ως προς την αναρωση παρα οταν βαραγα πολλα σκουπ πρωτεινη.

p.s. Tα γελακια στα quote mr gravija δεν σε τιμανε ιδιαιτερα.

The Rock
15-10-09, 16:22
Τι λέτε βρε παλικάρια ? Συγνώμη κιόλας αλλά θα μπερδέψετε και τους ουδέτερους ...
Όλες οι πρωτεϊνες από όποια πηγή και να τις πάρουμε είτε είναι από βοδινό είτε από χοιρινό είτε από λιπαρά ψάρια είτε από κοτόπουλο είναι πρωτεϊνες ... έχουν την ίδια χημική σύσταση ...
Από κει και πέρα ανάλογα με την πηγή της αλλάζει και ο χρόνος διάσπασης και αφομίωσης ώστε να είναι διαθέσιμα τα αμινοξέα στον οργανισμό ...
Καλά ως εδώ ?
Μόνο ο χρόνος αλλάζει ..άρα και η διαθεσιμότητα ..

Το ίδιο πράγμα είναι και με τον σύνθετο υδατάνθρακα πχ .. είτε τον πα΄ρουμε από την πατάτα είτε από το ρύζι είτε από τα μακαρόνια΄ο οργανισμός δεν θα καταλάβει καμία διαφορά ... το άμυλο είναι άμυλο ... η ποσότητα αλλάζει σε αυτή την περίπτωση και μόνο .. Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα ....

Ο οργανισμός του καθενός αφομιώνει όση πρωτεϊνη χρειάζεται και δεν υπάρχει περιορισμός είτε είναι από σκόνη είτε από τροφή ...

'Οταν λέω "όση χρειάζεται" θέλω να πω ότι αυτό εξαρτάται καθαρά από την ανάπτυξη του μυοσκελετικού συστήματος του εκάστοτε οργανισμού ...
Όταν ο οργανισμός δεν έχει την κατάλληλη μυοσκελετική μάζα για να αφομιώσει το εκάστοτε ποσό πρωτεϊνης ,δεν το χρησιμοποιεί και το αποβάλλει ..

Ελπίζω να σας έλυσα κάποιες απορίες ..
Φιλικά και ότι απορίες ρωτήστε ..

Bane
15-10-09, 16:37
Τι λέτε βρε παλικάρια ? Συγνώμη κιόλας αλλά θα μπερδέψετε και τους ουδέτερους ...
Όλες οι πρωτεϊνες από όποια πηγή και να τις πάρουμε είτε είναι από βοδινό είτε από χοιρινό είτε από λιπαρά ψάρια είτε από κοτόπουλο είναι πρωτεϊνες ... έχουν την ίδια χημική σύσταση ...
Από κει και πέρα ανάλογα με την πηγή της αλλάζει και ο χρόνος διάσπασης και αφομίωσης ώστε να είναι διαθέσιμα τα αμινοξέα στον οργανισμό ...


Όχι. Οι πρωτείνες διαφοροποιούνται:
-Στην ταχύτητα αφομοίωσης
-Στο ποσοστό αφομοίωσης (Biological Value, B.V.)
-Στο προφίλ αμινοξέων που περιέχουν(μας ενδιαφέρουν κυρίως τα απαραίτητα αμινοξέα).
-Σε ορισμένα κλάσματα πολυ-δι-τρι πεπτιδίων τα οποία μπορεί να έχουν επιπλέον απόδοση και ανάρροση(βλέπε Conelly)
-Στις επιπλέον ουσίες που "κουβαλάει" η πηγή τους(π.χ. φυτοσοιστρογόνα στην σόγια).

Το ποσοστό αφομοίωσης της πρωτείνης "παίζει" από πάρα πολλούς παράγοντες (ηπατική και νεφρική κάθαρση, λειτουθργική ικανότητα προτεασών του εντέρου, κατάσταση του ΓΕΣ, ορμονικό κ.τ.λ.) που το να πεις ότι είναι ένα fixed ποσό για όλους τους ανθρώπους είναι ματαιοπονία. Εγώ προσωπικά συνιστώ γύρω στα 30 γραμ. απορροφίσημης πρωτείνης ανά γεύμα αλλά είναι απλά guideline).
Υ.Γ. Ένας εύκολος και πρακτικός τρόπος να υπολογίσει κανείς χονδρικά την ικανότητα απορρόφησης πρωτείνης που έχει είναι με stick μέτρησης αμμονίας στα ούρα.

The Rock
15-10-09, 16:47
Όχι. Οι πρωτείνες διαφοροποιούνται:
-Στην ταχύτητα αφομοίωσης
-Στο ποσοστό αφομοίωσης (Biological Value, B.V.)
-Στο προφίλ αμινοξέων που περιέχουν(μας ενδιαφέρουν κυρίως τα απαραίτητα αμινοξέα).
-Σε ορισμένα κλάσματα πολυ-δι-τρι πεπτιδίων τα οποία μπορεί να έχουν επιπλέον απόδοση και ανάρροση(βλέπε Conelly)
-Στις επιπλέον ουσίες που "κουβαλάει" η πηγή τους(π.χ. φυτοσοιστρογόνα στην σόγια).

Το ποσοστό αφομοίωσης της πρωτείνης "παίζει" από πάρα πολλούς παράγοντες (ηπατική και νεφρική κάθαρση, λειτουθργική ικανότητα προτεασών του εντέρου, κατάσταση του ΓΕΣ, ορμονικό κ.τ.λ.) που το να πεις ότι είναι ένα fixed ποσό για όλους τους ανθρώπους είναι ματαιοπονία. Εγώ προσωπικά συνιστώ γύρω στα 30 γραμ. απορροφίσημης πρωτείνης ανά γεύμα αλλά είναι απλά guideline).
Υ.Γ. Ένας εύκολος και πρακτικός τρόπος να υπολογίσει κανείς χονδρικά την ικανότητα απορρόφησης πρωτείνης που έχει είναι με stick μέτρησης αμμονίας στα ούρα.
Τι είπα λάθος όσον αφορά την αφομίωση και τους χρόνους ? (γιατί για τα άλλα δεν έκανα λόγο..ούτε και τα παιδιά)

Δεν σε αμφισβητώ απλά αν κατανοήσω ή να ξεδιαλύνω κάτι καλύτερα σε περίπτωση που κάπου χάθηκα ..

Bane
15-10-09, 16:55
Τι είπα λάθος όσον αφορά την αφομίωση και τους χρόνους ? (γιατί για τα άλλα δεν έκανα λόγο..ούτε και τα παιδιά)

Δεν σε αμφισβητώ απλά αν κατανοήσω ή να ξεδιαλύνω κάτι καλύτερα σε περίπτωση που κάπου χάθηκα ..

Έκανες λάθος στο ότι όλες οι πρωτείνες έχουν την ίδια χημική σύσταση.
:welcome:Φιλικά.

The Rock
15-10-09, 17:06
Έκανες λάθος στο ότι όλες οι πρωτείνες έχουν την ίδια χημική σύσταση.
:welcome:Φιλικά.
Αααααα ναι έχεις δίκιο ! Ευχαριστώ !
Ναι θυμήθηκα ...
Αλβουμινές,καζείνες,γαλακταλβουμίνες ....
Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι ?
Ψάχνω καιρό αλλά δεν έχω βρει πολύ υλικό όσν αφορά το χρονικό διάστημα που μεσολαβεί για να διασπαστεί και αν αφομιωθεί με διαθέσιμα αμινοξέα στον οργανισμό κάθε πηγή πρωτείνης .. έχω βέβαια κάποιες σημειώσεις αλλά έχεις να μου παραθέσεις κάποια έρευνα ?

Bane
15-10-09, 17:22
http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/139/9/1707
Το ίδιο journal έχει πολλά αρθράκια σχετικά με το θέμα.

The Rock
15-10-09, 17:25
http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/139/9/1707
Το ίδιο journal έχει πολλά αρθράκια σχετικά με το θέμα.
Ευχαριστώ θα το διαβάσω και θα σου πώ !

Machiavelli
15-10-09, 17:55
Όχι. Οι πρωτείνες διαφοροποιούνται:
-Στην ταχύτητα αφομοίωσης
-Στο ποσοστό αφομοίωσης (Biological Value, B.V.)
-Στο προφίλ αμινοξέων που περιέχουν(μας ενδιαφέρουν κυρίως τα απαραίτητα αμινοξέα).
-Σε ορισμένα κλάσματα πολυ-δι-τρι πεπτιδίων τα οποία μπορεί να έχουν επιπλέον απόδοση και ανάρροση(βλέπε Conelly)
-Στις επιπλέον ουσίες που "κουβαλάει" η πηγή τους(π.χ. φυτοσοιστρογόνα στην σόγια).

Το ποσοστό αφομοίωσης της πρωτείνης "παίζει" από πάρα πολλούς παράγοντες (ηπατική και νεφρική κάθαρση, λειτουθργική ικανότητα προτεασών του εντέρου, κατάσταση του ΓΕΣ, ορμονικό κ.τ.λ.) που το να πεις ότι είναι ένα fixed ποσό για όλους τους ανθρώπους είναι ματαιοπονία. Εγώ προσωπικά συνιστώ γύρω στα 30 γραμ. απορροφίσημης πρωτείνης ανά γεύμα αλλά είναι απλά guideline).
Υ.Γ. Ένας εύκολος και πρακτικός τρόπος να υπολογίσει κανείς χονδρικά την ικανότητα απορρόφησης πρωτείνης που έχει είναι με stick μέτρησης αμμονίας στα ούρα.
Ωραία αυτά έχω διαβάσει κι εγώ. Απλά ήθελα να καταλήξω στο ότι ο οργανισμός αν μπορεί να αφομοιώσει είτε αμινοξέα είτε πρωτεΐνες μπορεί να τα αφομοιώσει στο maximum είτε από σκόνη είτε από τροφή (χωρίς φυσικά να συνιστάται). Είμαι λάθος;

souezass
15-10-09, 22:06
καλησπερα ξανα.δεν γνωριζω αλλα απο οσα βλεπω και ακουω η συγκεκριμενη πρωτεινη οπως και πολλες αλλες ( επωνυμες και ανωνυμες ) ειναι συπληρωματα αδελφια.ειλικρινα δεν καταλαβαινω γτ τοσο αντιπαραθεση για ενα προιον οπου ειναι ελληνικο.το αν αφομίωνη η οχι αυτο θα το δουμε στο μελλον.απο μυνηματα πολλων που την εχουν ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ εχω δει πως αξηζει να την παρεις.τωρα ολα τα αλλα για εμενα οπως και πολλα μελοι εδω μεσα ειναι περιττα.

εχω παρει απιρες σκονες εδω και 3 χρονια που κανω βαρη.ολες μα ολες ηταν αλευρια.και μαλιστα εχω δοσει πολλα σε φραγκα.ισως επειδη και εγω δεν γνωριζα πολλα πανω σε αυτο το θεμα.εγω την παραγγειλα και απο δευτερα περιμενω να την παρω.

δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν.αλλα ρε μαγγες ελεος.....το κουραζετε χωρις ειλικρινα λογο.το τη θα παρει ο καθενας μας ειναι στην κριση του και στην τσεπη του πανω απο ολα.οπιος γουσταρει αγοραζει οπιος δεν γουσταρει περνει τις επωνυμες.τουλαχιστον αυτη απο τη εχω δει εχει μια επωνυμια με ονοματεπωνυμο.

τωρα μια ερωτηση και θελω να μου απαντηση καπιος που να εχει παρει την συγκεκριμενη πρωτεινη.μιλισα με τον μιχαλη και μου ειπε δεν εχει scoop μεσα.ποση ποσοτητα να παρω?εχω ενα scoop που περνει 40γρ. σκονης.ακομα σκεφτομε να βαλω στην μεταπροπονητηκη και Δεξτρόζη οπου 8α παρω απο φαρμακειο.ποση ποσοτητα Δεξτρόζη να βαλω? και ενα ακομα.ποση ποσοτητα γαλα η νερου στο σεικερ.

Ευχαριστω και καλες προπονησεις.:weights:

GZ84
15-10-09, 23:46
Γέμιζε το σκούπ που έχεις, πίεζέ το και λίγο να κάτσει καλά η σκόνη και να βάλεις όση παίρνει και εγώ σου προτείνω να τη πίνεις με γάλα το πρωί και το βράδυ πριν τον ύπνο. Έτσι έκανα κάποτε, μετά έβαζα νερό και τώρα επέστρεψα στο γάλα.

Γάλα ή νερό, βάζε γύρω στα 250μλ. Μετά τη προπόνηση νερό βέβαια και ύστερα από 45' τρως πλήρη στέρεα τροφή.

Δεξτρόζη δεν ξέρω αν χρειάζεται να βάλεις... πάντως από αναλογία αν πχ είσαι 100 κιλά βάλε κάτι λιγότερο σε σκόνη. 80γρ. πχ έτσι προτείνουν οι περισσότεροι τουλάχιστον. Εγώ πάντως τη δεξτρο την έκοψα - όχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο.

thegravijia
15-10-09, 23:52
καλησπερα ξανα.δεν γνωριζω αλλα απο οσα βλεπω και ακουω η συγκεκριμενη πρωτεινη οπως και πολλες αλλες ( επωνυμες και ανωνυμες ) ειναι συπληρωματα αδελφια.ειλικρινα δεν καταλαβαινω γτ τοσο αντιπαραθεση για ενα προιον οπου ειναι ελληνικο.το αν αφομίωνη η οχι αυτο θα το δουμε στο μελλον.???? τι θελει να πει ο ποιητης/?απο μυνηματα πολλων που την εχουν ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ εχω δει πως αξηζει να την παρεις.τωρα ολα τα αλλα για εμενα οπως και πολλα μελοι εδω μεσα ειναι περιττα.

εχω παρει απιρες σκονες εδω και 3 χρονια που κανω βαρη.ολες μα ολες ηταν αλευρια. δηλ τι περιμενες να γινει????? και μαλιστα εχω δοσει πολλα σε φραγκα.ισως επειδη και εγω δεν γνωριζα πολλα πανω σε αυτο το θεμα.εγω την παραγγειλα και απο δευτερα περιμενω να την παρω.

δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν.αλλα ρε μαγγες ελεος.....το κουραζετε χωρις ειλικρινα λογο.το τη θα παρει ο καθενας μας ειναι στην κριση του και στην τσεπη του πανω απο ολα.οπιος γουσταρει αγοραζει οπιος δεν γουσταρει περνει τις επωνυμες.τουλαχιστον αυτη απο τη εχω δει εχει μια επωνυμια με ονοματεπωνυμο.

τωρα μια ερωτηση και θελω να μου απαντηση καπιος που να εχει παρει την συγκεκριμενη πρωτεινη.μιλισα με τον μιχαλη και μου ειπε δεν εχει scoop μεσα.ποση ποσοτητα να παρω?εχω ενα scoop που περνει 40γρ. σκονης.ακομα σκεφτομε να βαλω στην μεταπροπονητηκη και Δεξτρόζη οπου 8α παρω απο φαρμακειο.ποση ποσοτητα Δεξτρόζη να βαλω? και ενα ακομα.ποση ποσοτητα γαλα η νερου στο σεικερ.

Ευχαριστω και καλες προπονησεις.:weights:/

Bane
16-10-09, 13:29
τουλαχιστον αυτη απο τη εχω δει εχει μια επωνυμια με ονοματεπωνυμο.


Γεγονός. Τουλάχιστον με τον Ηρακλή άμα πάει κάτι στραβά ξέρουμε ποιόν να κυνηγήσουμε :rifle::evil2::2guns::jason:

souezass
16-10-09, 13:58
Γέμιζε το σκούπ που έχεις, πίεζέ το και λίγο να κάτσει καλά η σκόνη και να βάλεις όση παίρνει και εγώ σου προτείνω να τη πίνεις με γάλα το πρωί και το βράδυ πριν τον ύπνο. Έτσι έκανα κάποτε, μετά έβαζα νερό και τώρα επέστρεψα στο γάλα.

Γάλα ή νερό, βάζε γύρω στα 250μλ.
Δεξτρόζη δεν ξέρω αν χρειάζεται να βάλεις... πάντως από αναλογία αν πχ είσαι 100 κιλά βάλε κάτι λιγότερο σε σκόνη. 80γρ. πχ έτσι προτείνουν οι περισσότεροι τουλάχιστον.

σοζ αλλα δεν τα καταλαβα ??95 κιλα ειμαι.και απο αυτα τα λιγα που καταλαβα νομιζω λες αναλογια 1¨προς 2 σε 250-300ml νερο η γαλα...αυτο δεν εννοεις?


Γεγονός. Τουλάχιστον με τον Ηρακλή άμα πάει κάτι στραβά ξέρουμε ποιόν να κυνηγήσουμε :rifle::evil2::2guns::jason:


Αυτο ακριβως εννοω.τεσπα ειπαμε ειναι στο πως το βλεπει ο καθενας.

drago
16-10-09, 19:38
καλησπερα ξανα.δεν γνωριζω αλλα απο οσα βλεπω και ακουω η συγκεκριμενη πρωτεινη οπως και πολλες αλλες ( επωνυμες και ανωνυμες ) ειναι συπληρωματα αδελφια.ειλικρινα δεν καταλαβαινω γτ τοσο αντιπαραθεση για ενα προιον οπου ειναι ελληνικο.το αν αφομίωνη η οχι αυτο θα το δουμε στο μελλον.απο μυνηματα πολλων που την εχουν ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ εχω δει πως αξηζει να την παρεις.τωρα ολα τα αλλα για εμενα οπως και πολλα μελοι εδω μεσα ειναι περιττα.

εχω παρει απιρες σκονες εδω και 3 χρονια που κανω βαρη.ολες μα ολες ηταν αλευρια.και μαλιστα εχω δοσει πολλα σε φραγκα.ισως επειδη και εγω δεν γνωριζα πολλα πανω σε αυτο το θεμα.εγω την παραγγειλα και απο δευτερα περιμενω να την παρω.

δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν.αλλα ρε μαγγες ελεος.....το κουραζετε χωρις ειλικρινα λογο.το τη θα παρει ο καθενας μας ειναι στην κριση του και στην τσεπη του πανω απο ολα.οπιος γουσταρει αγοραζει οπιος δεν γουσταρει περνει τις επωνυμες.τουλαχιστον αυτη απο τη εχω δει εχει μια επωνυμια με ονοματεπωνυμο.

τωρα μια ερωτηση και θελω να μου απαντηση καπιος που να εχει παρει την συγκεκριμενη πρωτεινη.μιλισα με τον μιχαλη και μου ειπε δεν εχει scoop μεσα.ποση ποσοτητα να παρω?εχω ενα scoop που περνει 40γρ. σκονης.ακομα σκεφτομε να βαλω στην μεταπροπονητηκη και Δεξτρόζη οπου 8α παρω απο φαρμακειο.ποση ποσοτητα Δεξτρόζη να βαλω? και ενα ακομα.ποση ποσοτητα γαλα η νερου στο σεικερ.

Ευχαριστω και καλες προπονησεις.:weights:


κοιτα μαν, πρωτα πανε προπονηση, διατροφη, ξεκουραση και μετα οι πρωτεινες σε σκονη. οποτε, αν εισε σε επιπεδο που μετρας γραμμαρια καλυτερα μετρα της διατροφης σου πρωτα, και χεσε την πρωτεινη. βαλε εκει δυο κουταλιες της σουπας και τελειωνε.

σχετικα με τη δεξτροζη οι αποψεις δυηστανται. αλλοι λενε οτι χρειαζεται αλλοι οτι η πρωτεινη απο μονη της ειναι αρκετη για να δημηουργησει αναβολικο περιβαλον, αν και μονο αν η καθυμερινη ποσοτητα ληψης υδατανθρακων ειναι σε σωστα επιπεδα.

αλλη αποψη που εχω ακουσει λεει οτι οταν εισαι σε φαση ογκου βαζεις τοσα γραμμαρια οσα τα καθαρα κιλα σου.

αλλη αποψη λεει οτι βαζεις τα μισα απο τα καθαρα κιλα σου.

αλλη λεει να βαζεις μαλτοδεξτρινη και οχι δεξτροζη.

αλλη λεει οτι τα ανακατευεις και τα δυο σε αναλογια 50-50.

δλδ, πιασ' τ' αυγο και κουρευτο.

εγω αυτο που κανω ειναι μια μεση λυση, βαζω καμια 40αρια γραμμαρια δλδ μιγμα δεχτροξ και μαλτο, και αλλα τοσα πρωτεινη whey στο μεταπροπονητικο.

θα σου προτεινα να μην βαλεις γαλα στο μεταπροπονητικο γευμα.

επισης, υπαρχει και ολοκληρο αρθρο για το μεταπροπονητικο στην κεντρικη σελιδα.

τωρα το ποσο νερο βαζεις... κανω πως δεν το διαβασα... :)

The Rock
16-10-09, 22:32
κοιτα μαν, πρωτα πανε προπονηση, διατροφη, ξεκουραση και μετα οι πρωτεινες σε σκονη. οποτε, αν εισε σε επιπεδο που μετρας γραμμαρια καλυτερα μετρα της διατροφης σου πρωτα, και χεσε την πρωτεινη. βαλε εκει δυο κουταλιες της σουπας και τελειωνε.

σχετικα με τη δεξτροζη οι αποψεις δυηστανται. αλλοι λενε οτι χρειαζεται αλλοι οτι η πρωτεινη απο μονη της ειναι αρκετη για να δημηουργησει αναβολικο περιβαλον, αν και μονο αν η καθυμερινη ποσοτητα ληψης υδατανθρακων ειναι σε σωστα επιπεδα.

αλλη αποψη που εχω ακουσει λεει οτι οταν εισαι σε φαση ογκου βαζεις τοσα γραμμαρια οσα τα καθαρα κιλα σου.

αλλη αποψη λεει οτι βαζεις τα μισα απο τα καθαρα κιλα σου.

αλλη λεει να βαζεις μαλτοδεξτρινη και οχι δεξτροζη.

αλλη λεει οτι τα ανακατευεις και τα δυο σε αναλογια 50-50.

δλδ, πιασ' τ' αυγο και κουρευτο.

εγω αυτο που κανω ειναι μια μεση λυση, βαζω καμια 40αρια γραμμαρια δλδ μιγμα δεχτροξ και μαλτο, και αλλα τοσα πρωτεινη whey στο μεταπροπονητικο.

θα σου προτεινα να μην βαλεις γαλα στο μεταπροπονητικο γευμα.

επισης, υπαρχει και ολοκληρο αρθρο για το μεταπροπονητικο στην κεντρικη σελιδα.

τωρα το ποσο νερο βαζεις... κανω πως δεν το διαβασα... :)
Για μεταπροπονητικό με απλό υδατάνθρακα :
-Γράμμωση -->0,5-0,7/κιλό
-Όγκος -->1-1,2 γρ/κιλό

Όντως η ορογαλακτική μπορεί να προκαλέσει το λεγόμενο αναβολικό περιβάλλον αλλά ο λόγος που χρησιμοποιείται ο απλός υδατάνθρακας μεταπροπονητικά είναι όχι για να αναπληρωθεί το γλυκογόνο(ανεξαρτήτως του ότι η γλυκόζη θα πάει στις αποθήκες γλυκογόνου) το οποίο διαρκεί αρκετές ώρες αλλά για να μπορέσουν να αυξηθούν άμεσα τα επίπεδα ινσουλίνης στο αίμα.
Υψηλά επίπεδα ινσουλίνης = χαμηλά επίπεδα κορτιζόλης
Έτσι μειώνουμε τις πιθανότητες έκκρισης κορτιζόλης

Η άποψή μου ..

koukou
18-10-09, 18:58
τα φρουτα του δασους ή σοκολατα ειναι ποιο καλα σε γευση???

βανιλια θα παρω σιγουρα. + μια απο τις αλλες.

Polyneikos
18-10-09, 19:22
Είναι καθαρα υποκειμενικά τα γουστα του καθενος....Δοκίμασε την σοκολάτα σε πρωτη φαση που είναι πιο κλασσικη γευση,εκτός αν σου αρεσουν οι "φρουτενιες" γευσεις....Its up 2 you !!

pyroboy
19-10-09, 00:58
χμ..
θα σου έλεγα να πάρεις φρούτα του δάσους. Απλά, εγώ πήρα σοκολάτα και κλείνω τη μύτη μου για να την καταπιώ :unsure::rolf:
Αλλά μπορεί να είναι και καλύτερα έτσι γιατί σκέφτομαι πως αν πάω πιο συχνά γυμναστήριο θα τελειώσει πιο γρήγορα και θα πάρω τη βανίλια τοτε. :ρ :ρ

Hercules
19-10-09, 03:04
χμ..
θα σου έλεγα να πάρεις φρούτα του δάσους. Απλά, εγώ πήρα σοκολάτα και κλείνω τη μύτη μου για να την καταπιώ :unsure::rolf:
Αλλά μπορεί να είναι και καλύτερα έτσι γιατί σκέφτομαι πως αν πάω πιο συχνά γυμναστήριο θα τελειώσει πιο γρήγορα και θα πάρω τη βανίλια τοτε. :ρ :ρ

τοσο μαπα ειναι η σοκολατα φιλε?δηλαδη τι γευση εχει περιπου αν μπορεις να την περιγραψεις...

pyroboy
19-10-09, 23:48
Δεν μπορώ να σου δώσω ενα ακριβές παράδειγμα, αλλά μου θυμίζει τη μυρωδιά του γάλακτος της κατσίκας της γιαγιάς μου. Απλά μου το θυμίζει, η γεύση είναι αρκετά διαφορετική και μάλλον πιο έντονη (και πιο άσχημη :Ρ). Βέβαια, δεν με παραξενεύει και τόσο αφου το λέει και στο κουτί, sheep and goat. :p
Σαν γεύση όμως για τα δικά μου γούστα... είναι λίγο "μάπα" μιάς και μου φέρνει μια μικρή αναγούλα. :ρ
Αλλά έχω διαβάσει εδώ πως η βανίλια είναι αρκετά καλύτερη σε γεύση.

kyriakos23
20-10-09, 00:55
εγω πολλες φωρες εκανα αναγουλα με την βανιλια:green::green:
προτιμο να περνο πρωτεινη που να μην κανω εμετο κ ας ειναι βλαβερη που λετε πολλοι η οτιδηποτε...

sTeLaKoS
20-10-09, 09:45
Εγώ δεν έχω πρόβλημα.. τουλάχιστον με τη βανίλια που πίνω.
Καταλήγουμε λοιπόν, (όπως έχει χιλιοειπωθει) στο συμπέρασμα πως η γεύση είναι τελείως αντικειμενικό θέμα.
Σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι. Μόνο αν δοκιμάσεις θα είσαι σε θέση να κρίνεις...

Bane
20-10-09, 16:02
Καταλήγουμε λοιπόν, (όπως έχει χιλιοειπωθει) στο συμπέρασμα πως η γεύση είναι τελείως υποκειμενικό θέμα.


Fixed

sTeLaKoS
20-10-09, 21:22
Καταλήγουμε λοιπόν, (όπως έχει χιλιοειπωθει) στο συμπέρασμα πως η γεύση είναι τελείως υποκειμενικό θέμα.
Fixed


Δε ξερω που είχα το μυαλό μου όταν έγγραφα:shock::shock:
Ευχαριστω για τη διορθωση bane, δε το ειχα δει.

koukou
22-10-09, 17:19
ηρθε κ σε μενα η βανιλια! μολις δοκιμασω θα πω εντυπωσεις. η μυρωδια ειναι οκ, δεν μου φανηκε κατι παραξενο..

πολυ τυπικος ο κ. παπαγιαννης. χθες την εστειλε, σημερα παρελαβα. :)


η μυρωδια μου θυμισε το γαλα κ σκονη που εδινε στα μοσχαρακια παλια ο παππους μου!!!! σοβαρα!!!

Kolorizos
22-10-09, 22:36
ενα εχω να πω .μιλησα με τον κυριο παπαγιαννη και μου ειπε οτι θα ξαναφτιαξουν τα κεικ .αλλα θα φτιαξουν και protein bar:P οπως και casein

koukou
23-10-09, 02:07
διαβαζα εδω για τραγιλα κτλ... πηρα την δοση μου πριν μια χαρα! τελεια ειναι η γευση κ η μυρωδια! για την βανιλια που πηρα, για τις αλλες δεν ξερω.. αν δω οτι παιρνω βαρος.... θα μεινω σε αυτην.

souezass
23-10-09, 12:37
Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΓΕΥΣΗ.ΜΙΑΖΕΙ ΜΕ ΚΑΤΣΙΚΙΣΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΛΥΝΙΑΖΕΙ.ΠΙΝΕΤΕ ΠΟΛΛΥ ΧΑΛΑΡΑ.ΒΑΝΙΛΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ 2 ΚΙΛΑ.ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΥΡΩΔΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.:clap:
ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ 10/10 3-4 ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΜΕ 2 ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΠΙΩΜΑ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΗΡΑ ΔΕΚΤΡΟΖΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ.ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΤΗΝ ΔΕΚΤΡΟΖΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.
( ΒΑΖΩ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 95 ΚΙΛΑ. )

ΕΝΑ HELP ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

γραφε με μικρους ελληνικους χαρακτηρες...ειναι κανονας του φορουμ ***mods team***

NASSER
23-10-09, 18:03
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΗΡΑ ΔΕΚΤΡΟΖΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ.ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΤΗΝ ΔΕΚΤΡΟΖΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.
( ΒΑΖΩ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 95 ΚΙΛΑ. )

ΕΝΑ HELP ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

γραφε με μικρους ελληνικους χαρακτηρες...ειναι κανονας του φορουμ ***mods team***

Εφοσον εισαι 95 κιλα το μεγιστο ειναι να παιρνεις 40γρ δεξτροζη αν και το σωστο ειναι 20γρ δεξτροζη και 20γρ μαλτοδεξτρινη.Οι δυο κουταλιες της σουπας ειναι καλες και φυσικα θα πρεπει να την λαμβανεις μονο μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεινη. Διαβασε στα αρθρα οσο αφορα το μεταπροπονητικο γευμα.

ctrlfreak
23-10-09, 20:48
Μόλις διάβασα και τις 20 σελίδες... :unsure::unsure::unsure:
Την δοκίμασα και γω πριν μερικούς μήνες και ούτε κατσικίλα ούτε τπτ..
Μια χαρά μου φάνηκε και σε λίγες μέρες μάλλον θα την ξαναδοκιμάσω.
Αυτήν με τα φρούτα δοκίμασα και μου άρεσε αρκετά σε σχέση με την βανίλια
της on που δοκίμασα πρώτη φορά.

Bane
24-10-09, 00:31
Εμένα λίγο "μυγγιάγιχτα" μου φαίνονται αυτά που ακούω για την κατσικίλα, χωρίς παρεξήγηση

Levrone
24-10-09, 10:29
Εμένα λίγο "μυγγιάγιχτα" μου φαίνονται αυτά που ακούω για την κατσικίλα, χωρίς παρεξήγηση

το λουκουμι στον κυριο!

και οχι τιποτ αλλο, αλλα εμενα οσο λιγοτερο γλυκια ειναι η σκονη τοσο καλυτερη μου φαινεται (σε γενικη βαση αυτο)..

ας σκεφτουμε κατι, πολυ γλυκια σοκολατα σκονη κτλ κτλ δε σημαινει και περισσοτερες γλυκαντικες ουσιες???? αρα?

δεν την εχω παρει τη συγκεκριμενη σκονη της ΗΡΑΚΛΗΣ ωστοσο στο δικο μου μυαλο "πολλη κατσικιλα" = "λιγη επεξεργασια"

Bane
24-10-09, 15:14
δεν την εχω παρει τη συγκεκριμενη σκονη της ΗΡΑΚΛΗΣ ωστοσο στο δικο μου μυαλο "πολλη κατσικιλα" = "λιγη επεξεργασια"

Γεγονός. Με κάμποσα πρόσθετα μπορείς να κρύψεις ακόμα και το NAC

The Rock
24-10-09, 19:13
Γεγονός. Με κάμποσα πρόσθετα μπορείς να κρύψεις ακόμα και το NAC
Επιστήμονας speaking !!!!
Απλά :bowdown::bowdown::bowdown:

KM2909
28-10-09, 23:46
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Bane http://www.bodybuilding.gr/forum/images/undergroundstyle/buttons/viewpost.gif (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?p=110491#post110491)
Γεγονός. Με κάμποσα πρόσθετα μπορείς να κρύψεις ακόμα και το NAC

Επιστήμονας speaking !!!!
Απλά :bowdown::bowdown::bowdown:


καλα ολα αυτα ρε παιδια αλλα ειμαστε κι εμεις οι ιθαγενεις που δεν ξερουμε τι ειναι το nac...

Bane
29-10-09, 00:25
καλα ολα αυτα ρε παιδια αλλα ειμαστε κι εμεις οι ιθαγενεις που δεν ξερουμε τι ειναι το nac...

Ν-acetyl-cysteine. Καταπληκτικό αντιοξειδωτικό αλλά σκυλοβρωμάει και έχει γεύση σαν κλούβιο αυγό.

Machiavelli
29-10-09, 11:29
Ν-acetyl-cysteine. Καταπληκτικό αντιοξειδωτικό αλλά σκυλοβρωμάει και έχει γεύση σαν κλούβιο αυγό.

Το βρίσκουμε σε φαρμακείο;

sctp
29-10-09, 11:49
To NAC ειναι φαρμακο,χορηγειται με συνταγη γιατρου απο οσο γνωριζω και δε νομιζω να χρειαζεται αν δεν εχεις καποιο προβλημα και δεν κανεις χρηση αναβολικων.

Bane
29-10-09, 13:56
To NAC ειναι φαρμακο,χορηγειται με συνταγη γιατρου απο οσο γνωριζω και δε νομιζω να χρειαζεται αν δεν εχεις καποιο προβλημα και δεν κανεις χρηση αναβολικων.

Όχι συμπλήρωμα διατροφής είναι, κυκλοφορεί και σαν OTC φαρμακευτικό σκεύασμα(Trebon-N). Είναι στην προσοπική μου λίστα των top3 αντιοξειδοτικών(τα άλλα 2 είναι vitC και GTE).

monte22
29-10-09, 15:09
παιδες παραγγελνω και γω την ηρακλης...για να δουμε τι θα μας βγει..θα παρω για αρχη 2 κιλα,ενα βανιλια και ενα σοκολατα..τις εντυπωσεις μου σε λιγες μερες..

thegravijia
29-10-09, 19:11
παιδες παραγγελνω και γω την ηρακλης...για να δουμε τι θα μας βγει..θα παρω για αρχη 2 κιλα,ενα βανιλια και ενα σοκολατα..τις εντυπωσεις μου σε λιγες μερες..τι ενοοεις?

Niiick
29-10-09, 19:50
Είναι στην προσοπική μου λίστα των top3 αντιοξειδοτικών(τα άλλα 2 είναι vitC και GTE).


τι ειναι το GTE? καμια βιταμινη Ε?

sctp
29-10-09, 19:54
τι ειναι το GTE? καμια βιταμινη Ε?

green tea extract!

Niiick
29-10-09, 20:15
AAAAAA:doh::doh::doh::doh: σωστα thanks:welcome: