PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηρακλής (Powerfood Hellas)



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5

mantus3
29-10-09, 20:32
green tea extract!

ποσο πισω εχουμε μηνει μερικοι εδω μεσα..

sctp
29-10-09, 20:37
ποσο πισω εχουμε μηνει μερικοι εδω μεσα..

ποσο επικοδομητικα σχολια κανουν μερικοι εδω μεσα..

monte22
29-10-09, 20:48
τι ενοοεις?



για την τραγιλα που λενε καποιοι..

thegravijia
29-10-09, 20:52
για την τραγιλα που λενε καποιοι..
ελα μωρε πετα λιγο νεσκουικ μεσα και δεξτροζη και καμια μπανανα και οκ εισαι

koukou
29-10-09, 23:51
ποια τραγιλα ρε σεις..ελεος.. η γευση μια χαρα ειναι... εμενα μου αρεσει κιολας.. παω να φαω τωρα εγω το γιαουρτακι με μελι κ την πρωτεινη μεσα... :thumbup:

thegravijia
30-10-09, 00:30
ποια τραγιλα ρε σεις..ελεος.. η γευση μια χαρα ειναι... εμενα μου αρεσει κιολας.. παω να φαω τωρα εγω το γιαουρτακι με μελι κ την πρωτεινη μεσα... :thumbup:
μελι τετοια ωρα:shock:
πετα την πρωτεινη μεσα στο γιαουρτι κ αναμειξτα

Levrone
30-10-09, 02:29
ρε παιδες ολα καλα, και εγω ειμαι αυτος που λεω οτι ας ειναι ποιοτικη και ας σκυλοβρωμαει..αλλα πολυ 8εμα το εχετε κανει..αν ειναι να βαλω μελια, γιαουρτια, κρεμες, νεσκουiκ και ζαχαρη στη σκονη ε ας παρω και μια αλλη να ξεμπερδευω..

δεν ειστε και μωρα, ηρεμια, κλειστε μια μυτη και πιειτε τη..

και για ολα αυτα φταιει ο thegravijia :turtle::turtle::turtle:

KM2909
30-10-09, 17:53
τι σκυλοβρωμαει ρε παιδια, μηπως πηρατε αλλη πρωτεινη?

kyriakos23
30-10-09, 23:14
βρωμαει...

thegravijia
30-10-09, 23:17
λοιπον σημερα ηπια και μια χαρα ειναι ...βεβαια εγω εβαλα μεσα νεσκουικ (το κανει και ο κολεμαν :rolf:)-γαλα-μελι- μπανανα..
γιατρε αμα ειναι καθαρη ας βρωμαει..
αφου ξερουμε οτι οι γλυκιες εχουν μεσα διαφορα..

Levrone
30-10-09, 23:32
γιατρε αμα ειναι καθαρη ας βρωμαει..
αφου ξερουμε οτι οι γλυκιες εχουν μεσα διαφορα..

μα το εχω πει και αλλη φορα, ας ειναι ποιοτητα και ας βρωμαει..

αλλα εγραψα χτεσ οτι ή πιειτε την ετσι ακομη και με κλειστη μυτη ή παρατηστε την..δηλαδη βαλε νεσκουικ, μπανανα, τριμμενο τυρι και λιγη μουσταρδα παει πολυ ολο το κατασκευασμα..

thegravijia
30-10-09, 23:35
μα το εχω πει και αλλη φορα, ας ειναι ποιοτητα και ας βρωμαει..

αλλα εγραψα χτεσ οτι ή πιειτε την ετσι ακομη και με κλειστη μυτη ή παρατηστε την..δηλαδη βαλε νεσκουικ, μπανανα, τριμμενο τυρι και λιγη μουσταρδα παει πολυ ολο το κατασκευασμα..
:rolf:
τι λες ρε..εγω με οποια κι αν ειχα αυτο εκανα..ολα αυτα που προανεφερα στο γυρωγυρω και γινεται γαματο..

Hercules
31-10-09, 02:41
και εγω την βανιλια πηρα και θα τη δοκιμασω απο εβδομαδα..ελπιζω να ειναι υπερβολες αυτα για την τραγιλα κτλ

mantus3
31-10-09, 17:19
σημερα το πρωι παρελαβα 2 συσακεβασιες σοκολατα-βανιλια.

απο διαλιτοτητα στην σοκολατα βαζω 8/10
απο γευση 9/10
μυροδια 10/10
τωρα για τραγιλες κτλ δεν καταλαβα κατι. ισα ισα μου φανηκε ενδιαφερουσα κ διαφορετικη η γευση της. θα ειναι μεσα στις μελοντικες επιλογες μου

elias_
02-11-09, 14:19
γεια σε ολους . προσωπικα θελω να αγορασω αυτη την ελληνικη πρωτεινη.αλλα εχω καποιες επιφυλαξεις ως προς την ποιοτητα της.
τι γινεται λοιπον με την ποιοτητα?? δε με νοιαζουν τοσο οι γευσεις οσο η ποιοτητα. συναγωνιζεται τις αμερικανικες πρωτεινες??
επισης θεωρειται πρωτεινη γραμμωσης, η ογκου??
εγω θελω να βαλω καποια μυικα κιλα,,, κανει για αυτο το λογο???
ευχαριστω!!

sTeLaKoS
02-11-09, 14:34
Καταρχάς γεια σου. Συστήσου αν θελεις στην ενοτητα "Νεα Μελη" για να σε γνωρισουμε καλυτερα.
Λοιπον.. ας τα παρουμε ένα ένα. Ρωτας αν είναι ποιοτική πρωτεινη. Όλοι ελπίζουμε σε αυτό, τουλαχιστον αν καποια στιγμη αποδειχθει το αντιθετο ξερουμε ποιον θα "κυνηγησουμε". Ενω στις αμερικανικες οχι, εκει δεν υπαρχει φυσικο προσωπο. Όσο για την ποιοτητα τους μην εισαι απολυτα σιγουρος. Αναμεσα στις καλες υπαρχουνε και μερικες που εχουνε μπολικο αλευρακι και ζαχαριτσα μεσα.
Πρωτεινη γραμμωσης δεν υπαρχει.. εχει ~80% περιεκτικοτητα σε πρωτεινη αρα δε θα σου δωσει αχρηστους υδατανθρακες. Αν θες να κανεις ογκο τρως μαζι 1 μπανανα και εγινε πρωτεινη ογκου. Τόσο απλά, με τόσο λίγα χρήματα. Μη πετας τα λεφτα σου σε πρωτεινες gainer.
Αν εχεις όρεξη και διαθεση διαβασε αυτο (http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57) το αρθρο, ειναι για τη διατροφη ογκου απο τον Muscleboss.

Hercules
02-11-09, 16:55
Καταρχάς γεια σου. Συστήσου αν θελεις στην ενοτητα "Νεα Μελη" για να σε γνωρισουμε καλυτερα.
Λοιπον.. ας τα παρουμε ένα ένα. Ρωτας αν είναι ποιοτική πρωτεινη. Όλοι ελπίζουμε σε αυτό, τουλαχιστον αν καποια στιγμη αποδειχθει το αντιθετο ξερουμε ποιον θα "κυνηγησουμε". Ενω στις αμερικανικες οχι, εκει δεν υπαρχει φυσικο προσωπο. Όσο για την ποιοτητα τους μην εισαι απολυτα σιγουρος. Αναμεσα στις καλες υπαρχουνε και μερικες που εχουνε μπολικο αλευρακι και ζαχαριτσα μεσα.
Πρωτεινη γραμμωσης δεν υπαρχει.. εχει ~80% περιεκτικοτητα σε πρωτεινη αρα δε θα σου δωσει αχρηστους υδατανθρακες. Αν θες να κανεις ογκο τρως μαζι 1 μπανανα και εγινε πρωτεινη ογκου. Τόσο απλά, με τόσο λίγα χρήματα. Μη πετας τα λεφτα σου σε πρωτεινες gainer.
Αν εχεις όρεξη και διαθεση διαβασε αυτο (http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57) το αρθρο, ειναι για τη διατροφη ογκου απο τον Muscleboss.

σωστος ο παιχτης!

monte22
02-11-09, 19:45
σημερα παρελαβα 2 κιλα,ενα σοκολατα ενα βανιλια...τραγιλα στη σοκολατα που ανοιξα δεν καταλαβα,καθε αλλο.μια χαρα μου φανηκαν,τη σοκολατα βεβαια την εκανα μπαρες!!!το βραδυ μετα την προπονηση θα δοκιμάσω τη βανιλια και θα γραψω τις εντυπωσεις μου..

elias_
02-11-09, 19:49
Καταρχάς γεια σου. Συστήσου αν θελεις στην ενοτητα "Νεα Μελη" για να σε γνωρισουμε καλυτερα.
Λοιπον.. ας τα παρουμε ένα ένα. Ρωτας αν είναι ποιοτική πρωτεινη. Όλοι ελπίζουμε σε αυτό, τουλαχιστον αν καποια στιγμη αποδειχθει το αντιθετο ξερουμε ποιον θα "κυνηγησουμε". Ενω στις αμερικανικες οχι, εκει δεν υπαρχει φυσικο προσωπο. Όσο για την ποιοτητα τους μην εισαι απολυτα σιγουρος. Αναμεσα στις καλες υπαρχουνε και μερικες που εχουνε μπολικο αλευρακι και ζαχαριτσα μεσα.
Πρωτεινη γραμμωσης δεν υπαρχει.. εχει ~80% περιεκτικοτητα σε πρωτεινη αρα δε θα σου δωσει αχρηστους υδατανθρακες. Αν θες να κανεις ογκο τρως μαζι 1 μπανανα και εγινε πρωτεινη ογκου. Τόσο απλά, με τόσο λίγα χρήματα. Μη πετας τα λεφτα σου σε πρωτεινες gainer.
Αν εχεις όρεξη και διαθεση διαβασε αυτο (http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57) το αρθρο, ειναι για τη διατροφη ογκου απο τον Muscleboss.

Καταρχας σ'ευχαριστω που μου απαντησες τοσο ευστοχα. Ομως αμα ειναι να την παθω τη ζημια, τι να κηνυγησω το μιχαλη μετα στα δικαστηρια... Δεν εχει νοημα...
Θελω να πιστευω πως ειναι καλης ποιοτητας, και να μην αποδειχθει μουφα...
Αν δε παρω αυτη μαλλον θα παρω την whey...

sTeLaKoS
02-11-09, 20:03
Ζημια σιγουρα δε θα πάθεις :)

Αν δε παρω αυτη μαλλον θα παρω την whey...
Whey ειναι ειδος πρωτεινης, κι ο Ηρακλης whey ειναι:green:

http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=70&Itemid=57

elias_
02-11-09, 20:30
βασικα θελω να ξεκαθαρισω πως ΔΕΝ κανω bodybuilding απλα μαρεσει η γυμναστικη και να εχω καλο σωματακι... απλα αυτο, δε θελω ουτε κρατινες ουτε τπτ...:weights::)

sidirocastro
02-11-09, 20:49
μολις παρελαβα και εγω το πρωτο κιλο πρωτεινης ηρακλης!πρωτη εντυπωση:απο γευση καλη ειναι,οντως χωρις τεχνικα αρωματα και περιεργες γευσεις!και να πω την αληθεια με την πρωτη καταποση η γευση της μου θυμησε λιγο το γαλα που επινα στο χωριο κατευθειαν απο τα προβατα!αυτο σημαινει οτι οντως εχει ελληνικα στοιχεις!τωρα περιμενω να δω και την αποδοση της!

Hercules
02-11-09, 22:42
Καταρχας σ'ευχαριστω που μου απαντησες τοσο ευστοχα. Ομως αμα ειναι να την παθω τη ζημια, τι να κηνυγησω το μιχαλη μετα στα δικαστηρια... Δεν εχει νοημα...
Θελω να πιστευω πως ειναι καλης ποιοτητας, και να μην αποδειχθει μουφα...
Αν δε παρω αυτη μαλλον θα παρω την whey...

φιλε μου θες πολυ διαβασμα μου φαινεται..ζημια γιατι να παθεις?μαλον δεν ξερεις πως λειτουργει η πρωτεινη..και για να εχεις ενα καλο σωματακι οπως λες αν θες μην παρεις ουτε πρωτεινη,δεν την χρειαζεσαι.αντι για πρωτεινη φαε 3-4 αυγα η ενα τονο.το ιδιο ειναι

elias_
02-11-09, 22:54
φιλε μου θες πολυ διαβασμα μου φαινεται..ζημια γιατι να παθεις?μαλον δεν ξερεις πως λειτουργει η πρωτεινη..και για να εχεις ενα καλο σωματακι οπως λες αν θες μην παρεις ουτε πρωτεινη,δεν την χρειαζεσαι.αντι για πρωτεινη φαε 3-4 αυγα η ενα τονο.το ιδιο ειναι
απλα δεν εκφραστηκα σωστα.δεν ειναι οτι θελω "πολυ διαβασμα". ξερω αρκετα, αλλα οχι ολα...
οταν ελεγα whey παραπανω εννουσα την m onster maxx... την οποια τη βρηκα στην ιδια περιπου τιμη με την hercules :p
επισης, αυτο με τα αβγα και τους τονους το εκανα στο παρελθον και ειναι βαρετο... να τρως καθε μερα αβγα και τονους...
ποια η γνωμη σας για την m onster maxx anyway??

Polyneikos
02-11-09, 23:00
ποια η γνωμη σας για την m onster maxx anyway??

Monster Maxx (PVL) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3375&highlight=monster+maxx)

elias_
02-11-09, 23:15
Monster Maxx (PVL) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3375&highlight=monster+maxx)
thank u man!!

kyriakos23
03-11-09, 10:03
φιλε χωρις παρεξηγηση οταν δεν ξερεις τι ειναι η whey δεν ξερεις αρκετα.
επισης η πρωτεινη που εγραψες δεν ειναι whey

RAMBO
04-11-09, 16:42
καλα δεν εχετε βαρεθει να γλωσσοτρωτε μια πρωτεινουλα σε 22 σελιδεσ?του ενα του βρωμαει του αλλου του ξινιζει ..ελεοσ:bowdown:

Bane
04-11-09, 16:58
καλα δεν εχετε βαρεθει να γλωσσοτρωτε μια πρωτεινουλα σε 22 σελιδεσ?του ενα του βρωμαει του αλλου του ξινιζει ..ελεοσ:bowdown:

THIS...
IS...
ELLADA!!!

isis
04-11-09, 20:31
καλα δεν εχετε βαρεθει να γλωσσοτρωτε μια πρωτεινουλα σε 22 σελιδεσ?του ενα του βρωμαει του αλλου του ξινιζει ..ελεοσ:bowdown:

Άσχετο , εγκατέστησα σήμερα νέο σύστημα κρυπτογράφησης δεδομένων. Y.Σ: Να πω κάτι και εγώ!

mantus3
05-11-09, 09:20
Άσχετο , εγκατέστησα σήμερα νέο σύστημα κρυπτογράφησης δεδομένων. Y.Σ: Να πω κάτι και εγώ!

το εχεις δωκιμασει με Ηρακλης? ποιες οι εντιποσεις σου?

elias_
08-11-09, 16:35
λοιπον μου ηρθε η βανιλια....
παιδια πειραζει αμα μενουν καποιοι σβωλοι στον πατο του ποτηριου??
η πρεπει να διαλυεται εντελως???

Polyneikos
08-11-09, 16:43
Βαζε άλλο λίγο νερο και ξαναχτύπα το πιο νευρικα,χανεις προϊον έτσι ..

elias_
08-11-09, 17:13
ναι βαζω λιγο ακομα νερο οταν τελειωσει... και λιωνω τους σβωλους στο στομα μου...πριν τους καταπιω...
η μηπως δεν κανει ετσι?

Polyneikos
08-11-09, 17:31
Σκόνη είναι,δεν έχεις πρόβλημα,αν δεν σε αναγουλιαζει αυτο...

elias_
08-11-09, 17:44
:thumbup::clap::

Bane
08-11-09, 18:18
λοιπον μου ηρθε η βανιλια....
παιδια πειραζει αμα μενουν καποιοι σβωλοι στον πατο του ποτηριου??
η πρεπει να διαλυεται εντελως???

Πάρε χτυπητιράκι του φραπέ και δε θα χεις προβλημα.

elias_
08-11-09, 19:57
με φραπιερα το χτυπαω φιλε,200ml νερο με 2 κουταλιες της σουπας........
δε νομιζω να το χτυπαω λιγο... γιατι κανει αφρο και απο ενα σημειο και μετα δε γινεται να το χτυπαω κι αλλο.... :rolf:

sTeLaKoS
09-11-09, 01:01
με φραπιερα το χτυπαω φιλε,200ml νερο με 2 κουταλιες της σουπας........
δε νομιζω να το χτυπαω λιγο... γιατι κανει αφρο και απο ενα σημειο και μετα δε γινεται να το χτυπαω κι αλλο.... :rolf:

Λίγο νεράκι ακόμη τότε, ξέρω πως τόσο γράφει αλλά πολλές φορές χρειάζεται λίγο παραπάνω. Δοκίμασε πχ με 250-300ml...Σε μεγαλύτερο ποτήρι όμως γιατί θα κάνει αφρό και θα χυθεί.
Δοκίμασε και πες μας...

elias_
09-11-09, 23:34
ε οκ μενουν λιγες ομως...

primordial
10-11-09, 14:06
καλα δεν εχετε βαρεθει να γλωσσοτρωτε μια πρωτεινουλα σε 22 σελιδεσ?του ενα του βρωμαει του αλλου του ξινιζει ..ελεοσ:bowdown:

+1000 :turtle::turtle:

Ξεκίνησα να διαβάζω το συγκεκριμένο thread με σκοπό να μάθω κάτι περισσότερο σχετικά με την συγκεκριμένη πρωτεΐνη... κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τελικά... θα πρέπει να την δοκιμάσω για να καταλάβω τι παίζει...!!!!! Σκέφτομαι ότι δαπανώ αρκετά λεφτά σε διάφορες μ&*%^*#ς.... δύο είναι τα τεινά....!!! Ή θα συμπεριληφθεί στην λίστα με τις διάφορες μ*(&^%*&%ς, ή θα είναι μια πολύ καλή εναλλακτική...!!! Η δοκιμή θα δώσει και την απάντηση.... δεν χρειάζεται να το πλατιάζουμε το θέμα ή να καθηλωνόμαστε στην άποψη μας και ουσιαστικά να μην είμαστε ανοιχτοί σε άλλες γνώμες - απόψεις....!!!

Φιλικά πάντα...:toast::toast:

P.S.
Το γνωρίζω πως είμαι off topic & ζητώ συγνώμη......

Kolorizos
14-11-09, 23:40
απο τοτε που την χρησιμοποιω βλεπω τριχωπτωση και ειμαι μολις 18 χρονων...λετε να φταιει αυτη???

The Rock
15-11-09, 01:18
απο τοτε που την χρησιμοποιω βλεπω τριχωπτωση και ειμαι μολις 18 χρονων...λετε να φταιει αυτη???
Όχι ... το ακριβώς αντίθετο θα έπρεπε λογικά να συμβαίνει .
Τα αμινοξέα είναι το δομικό συστατικό (εκτός του νερού) όλως των ιστών του σώματος . Ένας από αυτούς είναι τα μαλλιά .

Υ.Γ. Την πιθανότητα να έχεις "αλλεργία" ή κάποια παρόμοια αντίδραση σε κάποιο από τα συστατικά της το έχεις εξετάσει ? Υποθετικά μιλάω γιατί και πάλι κάπως δύσκολο το βλέπω .

Kolorizos
15-11-09, 01:27
μπαα εχω δοκιμασει και αλλες μαρκες αλλα το φαινομενο εμφανιστικε παραλληλα με τη ηρακλης...μηπως λεω εγω τωρα εχει τιποτα απαγορευμενο μεσα????

sTeLaKoS
15-11-09, 01:48
Το πράγμα είναι απλό. Ότι σε πειράζει το αλλάζεις.
Εμένα προσωπικά στους 2 μήνες που τη πίνω δε μου έδειξε τπτ περιεργο.

drago
15-11-09, 04:32
μπαα εχω δοκιμασει και αλλες μαρκες αλλα το φαινομενο εμφανιστικε παραλληλα με τη ηρακλης...μηπως λεω εγω τωρα εχει τιποτα απαγορευμενο μεσα????

ρε φιλε νομιζα οτι κανεις πλακα. μηπως αρχισες να περνεις εσυ τπτ αλλο με αλλα πραγματα μεσα?

Kolorizos
15-11-09, 13:35
οχι ρε παιδια δεν εχω παρει ουτε καν κρεατινη μονο πρωτεινη περνω..

Polyneikos
15-11-09, 13:41
Κοψτα όλα man,εχεις μπλέξει...

sTeLaKoS
15-11-09, 13:47
Κοψτα όλα man,εχεις μπλέξει...

Αστειεύεσαι ή μιλάς σοβαρά? Παίζει να επηρέασε κάτι και να έχει παθολογικό πρόβλημα τριχόπτωσης?

Polyneikos
15-11-09, 14:14
Aστειεύομαι ρε παιδια .Αν είναι να περνουμε ένα συμπληρωμα και ότι μας συμβαινει να το αποδίδουμε εκει καλύτερα να μην πέρνουμε.Και εμενα παλια πηγε να με πατησει ενα αυτοκινητο..Λέτε να εφταιγε που έπαιρνα εγω πρωτεινη ή λέτε να έπαιρνε και εκεινος;;:green:

sTeLaKoS
15-11-09, 14:20
:green: :green:

drago
15-11-09, 14:31
Aστειεύομαι ρε παιδια .Αν είναι να περνουμε ένα συμπληρωμα και ότι μας συμβαινει να το αποδίδουμε εκει καλύτερα να μην πέρνουμε.Και εμενα παλια πηγε να με πατησει ενα αυτοκινητο..Λέτε να εφταιγε που έπαιρνα εγω πρωτεινη ή λέτε να έπαιρνε και εκεινος;;:green:

:rolf::rolf::rolf: :toast:

The Rock
15-11-09, 14:41
Aστειεύομαι ρε παιδια .Αν είναι να περνουμε ένα συμπληρωμα και ότι μας συμβαινει να το αποδίδουμε εκει καλύτερα να μην πέρνουμε.Και εμενα παλια πηγε να με πατησει ενα αυτοκινητο..Λέτε να εφταιγε που έπαιρνα εγω πρωτεινη ή λέτε να έπαιρνε και εκεινος;;:green:

Έλεος παιδιά ! :shock:
Πέστα Πολύνεικε :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
:green:

crow
15-11-09, 16:47
Aστειεύομαι ρε παιδια .Αν είναι να περνουμε ένα συμπληρωμα και ότι μας συμβαινει να το αποδίδουμε εκει καλύτερα να μην πέρνουμε.Και εμενα παλια πηγε να με πατησει ενα αυτοκινητο..Λέτε να εφταιγε που έπαιρνα εγω πρωτεινη ή λέτε να έπαιρνε και εκεινος;;:green:

+1000:clap::clap::clap::rolf:

Mαλλον θα παιρνατε κ οι 2!!!!!!:green:

Μαρία
15-11-09, 16:52
Aστειεύομαι ρε παιδια .Αν είναι να περνουμε ένα συμπληρωμα και ότι μας συμβαινει να το αποδίδουμε εκει καλύτερα να μην πέρνουμε.Και εμενα παλια πηγε να με πατησει ενα αυτοκινητο..Λέτε να εφταιγε που έπαιρνα εγω πρωτεινη ή λέτε να έπαιρνε και εκεινος;;:green:


Και εγω συνεχίζω και πίνω οχι οπως πριν που γυμναζόμουν φουλ αλλα πιο λίγο και οχι καθε μερα γιατι πολύ απλά δεν γυμναζομαι.Λες να βγει κανα τερας το παιδι???χα,χα,χα!!!!!:P:P:P

Kolorizos
15-11-09, 20:01
καλο θα ηταν να μην επιτρεπετε να προσβαλλουν αλλους χρηστες τα μελη του φορουμ...αλλα και παλι ευχαριστω

drago
15-11-09, 22:36
καλο θα ηταν να μην επιτρεπετε να προσβαλλουν αλλους χρηστες τα μελη του φορουμ...αλλα και παλι ευχαριστω

ρε μαν δεν ειχε κανεις σκοπο να σε προσβαλει. απλα μερικες φορες ειναι δυσκολο να παρει καποιος σοβαρα καποια πραγματα.

εδω του ενος του πευτουν τα μαλια, του αλλου του φυτρωνουν, του αλλου του κιτρινιζουν τα δοντια, του αλλου του σηκωνετε υπερωριες...

τι να πουμε δλδ? τι σκατα, την πρωτεινη θαυμα πηρατε???

btw, σχετικα με την προτεινη την εχω κι εγω τωρα. πολυ cool η συσκευασια! μιλαμε για hardcore καταστασεις.

εχω ευαισθησια στο φρεσκο γαλα γενικα, καταλαβαινετε φανταζομαι να μην μπω σε λεπτομερειες, και ημουν λιγο επιφυλακτικος, αλλα τελικα κανενα προβλημα :)

Jumaru
11-12-09, 09:19
Γυμναστήριο - - > Αύξηση Τεστοστερόνης
Αύξηση Τεστοστερόνης - - > Τριχόπτωση

Το παραπάνω δεν ισχύει σε όλους
Πηγή:

**Είναι γνωστό πως ο βαθμός αλωπεκίας καθορίζεται πριν τη γέννηση του ανθρώπου. Ο λόγος της τριχόπτωσης στην ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία είναι η γενετική προδιάθεση των τριχοθυλακίων στην διϋδροτεστοστερόνη.
*(Το κύριο ανδρογόνο στους άντρες είναι η τεστοστερόνη, που μετατρέπεται σε διυδροτεστοστερόνη, ουσία που σε συνεργασία με ένα ειδικό ένζυμο λεπταίνει την τρίχα και την αδυνατίζει.)

Οπότε για να έχεις τριχόπτωση από τόσο μικρή ηλικία είναι θέμα κληρονομικότητας.
Επίσης άνοιξη-φθινόπωρο πάντα παρατηρούμε πτώση της τρίχας. Είναι ο φυσιολογικός κύκλος.

primordial
11-12-09, 11:11
Γυμναστήριο - - > Αύξηση Τεστοστερόνης
Αύξηση Τεστοστερόνης - - > Τριχόπτωση

Το παραπάνω δεν ισχύει σε όλους
Πηγή:

**Είναι γνωστό πως ο βαθμός αλωπεκίας καθορίζεται πριν τη γέννηση του ανθρώπου. Ο λόγος της τριχόπτωσης στην ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία είναι η γενετική προδιάθεση των τριχοθυλακίων στην διϋδροτεστοστερόνη.
*(Το κύριο ανδρογόνο στους άντρες είναι η τεστοστερόνη, που μετατρέπεται σε διυδροτεστοστερόνη, ουσία που σε συνεργασία με ένα ειδικό ένζυμο λεπταίνει την τρίχα και την αδυνατίζει.)

Οπότε για να έχεις τριχόπτωση από τόσο μικρή ηλικία είναι θέμα κληρονομικότητας.
Επίσης άνοιξη-φθινόπωρο πάντα παρατηρούμε πτώση της τρίχας. Είναι ο φυσιολογικός κύκλος.


OffTopic


Δηλαδή να πάψω να κατηγορώ εξ'ολοκλήρου τον πατέρα μου για το "μπιφτεκάκι" μου....:green:?????

Υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης???? Τουλάχιστον τρόπος μειωσης του φαινομένου????

Polyneikos
11-12-09, 11:53
Stay on topic please...

Hercules
16-12-09, 02:43
OffTopic


Δηλαδή να πάψω να κατηγορώ εξ'ολοκλήρου τον πατέρα μου για το "μπιφτεκάκι" μου....:green:?????

Υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης???? Τουλάχιστον τρόπος μειωσης του φαινομένου????


σαμπουαν με μινοξιδιλι

yokozuna
18-12-09, 01:44
Έκατσα και διάβασα σχεδόν όλα τα σχόλια που κάνατε. Συμπέρανα λοιπόν ότι λογικά είναι μια πολύ καλή πρωτείνη σε πολύ καλή τιμή. Δεν είδα όμως κανέναν να αναφέρει αν παρατήρησε ανάλογη απόδοση στο σώμα του από τη χρήση της. Μπορεί κάποιος να κάνει σχόλια και πάνω σε αυτό? Πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα που την παίρνουν αρκετό καιρό και βάση της εμπειρίας τους θα μπορούν να εκφέρουν κάποια άποψη..
Ψήνομαι να μπω κι εγω σιγά σιγά μιας και από αρχές του χρόνου θα εντατικοποιήσω τις προπονήσεις..

sTeLaKoS
18-12-09, 01:48
Έκατσα και διάβασα σχεδόν όλα τα σχόλια που κάνατε. Συμπέρανα λοιπόν ότι λογικά είναι μια πολύ καλή πρωτείνη σε πολύ καλή τιμή. Δεν είδα όμως κανέναν να αναφέρει αν παρατήρησε ανάλογη απόδοση στο σώμα του από τη χρήση της. Μπορεί κάποιος να κάνει σχόλια και πάνω σε αυτό? Πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα που την παίρνουν αρκετό καιρό και βάση της εμπειρίας τους θα μπορούν να εκφέρουν κάποια άποψη..
Ψήνομαι να μπω κι εγω σιγά σιγά μιας και από αρχές του χρόνου θα εντατικοποιήσω τις προπονήσεις..



Καμία διαφορά δε θα δεις στο σώμα σου από τη χρήση συμπληρώματος πρωτείνης..

Σκέψου το σα να τρως 5 ασπράδια από αυγά τη μέρα εξτρά. Πόση διαφορά μπορείς να δεις με αυτό?:thumbup:

KATERINI 144
18-12-09, 01:48
σαν τη αλλαγη να δει καποιος στο σωμα του απο το συμπληρωμα πρωτεινης yokozuna ώστε να ειναι αξιο να το αναφερει?!

yokozuna
18-12-09, 01:59
Θεωρώ ότι όταν πέρνεις ένα συμπλήρωμα διατροφής, το πέρνεις για να έχεις τη μέγιστη αποκατάσταση μεταπροπονητικά την οποία δε μπορείς να έχεις με το φαγητό και μόνο ή δε συμφέρει έστω να την έχεις μόνο με το φαγητό λόγω κόστους. Για αυτό ρωτάω αν το συμπλήρωμα αυτό διατροφής παρέχει τα αναμενόμενα ώστε να υπάρχει καλύτερη μυική αποκατάσταση και μελλοντική αύξηση των μυών από τη χρήση της. Με άλλα λόγια ρωτάω αν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μας συγκριτικά με άλλες πρωτείνες του εμπορίου εμπεριστατωμένα από τη χρήση που κάνουν άτομα από το φόρουμ.

sTeLaKoS
18-12-09, 02:10
Οι λόγοι που λες είναι σωστοί, γι' αυτό παίρνουμε συμπληρώματα, απλά με οποιαδήποτε πρωτείνη του εμπορίου τα "αποτελέσματα" είναι ίδια.
Αρκεί να υπολογίσεις σωστά τη δόση σου, καμια φορά οι προβλεπόμενες δόσεις από εταιρία σε εταιρία παίζουν. Πρέπει να ξέρεις πόσο χρειάζεσαι και όχι πόσο σου δίνει ο κατασκευαστής ανα δόση.

Κάποιες εταιρίες βάζουνε και λίγη κρεατίνη μέσα στη whey τους για να βλέπουνε μερικά πριξίματα οι χρήστες και να νομίζουν πως κάνει κάτι παραπάνω. Ο Ηρακλής μιας και μιλάμε γι αυτόν δεν είναι απ' αυτές.

yokozuna
18-12-09, 10:43
Άρα ο Ηρακλής κάνει μια χαρά τη δουλειά του όπως και όλες οι άλλες και είναι "αξιο" συμπλήρωμα διατροφής για να ασχοληθεί κανείς. Άρα, συμφέρει και οικονομικά και άρα θα παίξουμε μπαλίτσαααα. Πολύ ωραία. Μια ακόμα ερώτηση, επειδή θα επιδιώξω να χάσω και τα μπόλικα παραπανίσια κιλά που έχω θα μου κάνει καλό η χρήση της ή δε θα με αφήνει να κάνω δουλειά μου? Σε συνδυασμό με κάποιο λιποτροπικό θα υπάρξει πρόβλημα ή μπορώ κανονικά να τα χρησιμοποιώ παράλληλα?
Ενοείται ότι θα προσέχω και τη διατροφή μου γενικότερα ετσι. Απλά ρωτάω λόγω του ποσοστού καθαρότητας που έχει, που δεν είναι και ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

gj
18-12-09, 13:11
Άρα ο Ηρακλής κάνει μια χαρά τη δουλειά του όπως και όλες οι άλλες και είναι "αξιο" συμπλήρωμα διατροφής για να ασχοληθεί κανείς. Άρα, συμφέρει και οικονομικά και άρα θα παίξουμε μπαλίτσαααα. Πολύ ωραία. Μια ακόμα ερώτηση, επειδή θα επιδιώξω να χάσω και τα μπόλικα παραπανίσια κιλά που έχω θα μου κάνει καλό η χρήση της ή δε θα με αφήνει να κάνω δουλειά μου? Σε συνδυασμό με κάποιο λιποτροπικό θα υπάρξει πρόβλημα ή μπορώ κανονικά να τα χρησιμοποιώ παράλληλα?
Ενοείται ότι θα προσέχω και τη διατροφή μου γενικότερα ετσι. Απλά ρωτάω λόγω του ποσοστού καθαρότητας που έχει, που δεν είναι και ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Δεν πρόκειται να σε αποτρέψει να χάσεις κίλα. Τη διατροφή σου άρχισε να προσέχεις. Εκει παίζεται όλο το παιχνίδι. Λιποτροπικα μην πάρεις ακόμα. Οταν ξεκινας δίαιτα τα κιλα φευγουν στα μπαμ...Οταν αργότερα κολλήσεις και δεν χάνεις άλλα τοτε ξανασυζητα το. ΑΑΑ...ενταξε και αεροβική στο πρόγραμμα σου.

Βtw σκεφτομαι να παρω και γω κανα κιλό να τη δοκιμασω. Απλα πας στο σαιτ κάνεις την παραγγελία και ερχεται σπίτι σου? Πληρώνεις με αντικαταβολή?

sTeLaKoS
18-12-09, 16:09
Δεν πρόκειται να σε αποτρέψει να χάσεις κίλα. Τη διατροφή σου άρχισε να προσέχεις. Εκει παίζεται όλο το παιχνίδι. Λιποτροπικα μην πάρεις ακόμα. Οταν ξεκινας δίαιτα τα κιλα φευγουν στα μπαμ...Οταν αργότερα κολλήσεις και δεν χάνεις άλλα τοτε ξανασυζητα το. ΑΑΑ...ενταξε και αεροβική στο πρόγραμμα σου.


^^ +1. Αεροβική και υποθερμιδική δίαιτα για αρχή και μετά αν "κολλήσει" η ζυγαριά παίρνεις και λιποδιαλύτη. Ο υδατάνθρακας της πρωτείνης είναι πολύ λίγος για να σε εμποδίσει να χάσεις κιλά, ίσα ίσα η εξτρα πρωτείνη θα σε βοηθήσει ωστε να μη χάσεις πολύ μυικό ιστό χάνοντας κιλά


Βtw σκεφτομαι να παρω και γω κανα κιλό να τη δοκιμασω. Απλα πας στο σαιτ κάνεις την παραγγελία και ερχεται σπίτι σου? Πληρώνεις με αντικαταβολή?


Αν πληρώσεις μα αντικαταβολή είναι +3 Ε νομίζω. Αν τα καταθέσεις στον τραπεζικό λογαριασμό που σου δίνει στο σαιτ η αποστολή είναι χωρίς επιβάρυνση.

Kolorizos
18-12-09, 16:18
συγνομη ρε παιδια αλλα αν δεν φερει αποτελεσμα η πρωτεινη τοτε για τι να την περνουμε τοσο πολυ ?????εγω παντος απο τη χρηση της σε σωστες ποσοτητες ειδα διαφορα..

sTeLaKoS
18-12-09, 16:30
συγνομη ρε παιδια αλλα αν δεν φερει αποτελεσμα η πρωτεινη τοτε για τι να την περνουμε τοσο πολυ ?????εγω παντος απο τη χρηση της σε σωστες ποσοτητες ειδα διαφορα..

Για πες μας τι διαφορά είδες? Την έχω μια Α' περιέργια....

Η μόνη αιτία που μπορεί να είδες διαφορά, αν είδες δλδ, είναι οτι πριν ετρωγες πολύ λίγη πρωτείνη ημερισίως και τώρα με τα +60-70γραμ της whey το σώμα σου πήρε λίγο τα πάνω του. Αν έτρωγες σωστά και πιο παλιά δε θα έβλεπες καμία διαφορά.

gj
18-12-09, 16:46
Για πες μας τι διαφορά είδες? Την έχω μια Α' περιέργια....

Η μόνη αιτία που μπορεί να είδες διαφορά, αν είδες δλδ, είναι οτι πριν ετρωγες πολύ λίγη πρωτείνη ημερισίως και τώρα με τα +60-70γραμ της whey το σώμα σου πήρε λίγο τα πάνω του. Αν έτρωγες σωστά και πιο παλιά δε θα έβλεπες καμία διαφορά.
+1. Η πρωτεινη ειναι ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. Βοηθα καθαρα στο να μην τρως τις υπερογκες ποσοτητες αυγων και να μην πινεις 5 Λιτρα γαλα καθε μέρα. Αν τα αντεχει η τσεπη σου και η όρεξη σου το συμπληρωμα πρωτείνης ειναι αχρηστο.
Τhx stelako για τις πληροφορίες. Σε κανα δεκαημερο που θα μου τελειωσει η ον θα κάνω μια αγορα να υποστηρίξουμε και λίγο τα εγχώρια προίοντα...

Kolorizos
18-12-09, 16:49
οπως ειπες πηρε τα πανω του μαζι με το φαι εφτανα τα 180 γρ ημερισιως...τοτε γιατι να την περνουμε η να τρωμε φαγητα με πρωτεινη????

sTeLaKoS
18-12-09, 16:53
Αν το πρωί και μετά τη προπόνηση μπορείς να τρως από 5-6 ασπράδια αυγού και εφόσον ασχολήσαι ερασιτεχνικά μη ξαναπάρεις, σου είναι περιττή.
Προσωπικά δε μπορώ να το κάνω αυτό, θέλω να μασάω όσο γίνεται λιγότερο.


gj την επομένη της παραγγελίας ήτανε σπίτι μου απ' ότι θυμάμαι.

gj
18-12-09, 17:05
οπως ειπες πηρε τα πανω του μαζι με το φαι εφτανα τα 180 γρ ημερισιως...τοτε γιατι να την περνουμε η να τρωμε φαγητα με πρωτεινη????
Ο οργανισμος σου χρειαζεται μια α ποσοτητα πρωτεινης την ημερα. Αν δεις οτι αυτη τη ποσοτητα την καλυπτεις με το φαγητο σου τοτε μην παιρνεις γιατι παει χαμενη. Αν παλι τρως λιγοτερο και δεν μπορεις να φας παραπανω ή δεν σε βολευει γιατι δεν εχεις την μαμα η την γυναικα σπιτι να ειναι αποικο στο καθημερινο μενου τοτε πάρε. Απλα...

ΤΗΧ στελακο...

spoilt
31-12-09, 16:35
Μήπως ξέρει κάποιος απο Αθήνα με ποια εταιρία courier συνεργάζεται ο Κος Παπαγιάννης και αν σου κάνουν κάποιο τηλέφωνο πριν σου φέρουν σπίτι το δέμα?

drago
31-12-09, 17:06
Μήπως ξέρει κάποιος απο Αθήνα με ποια εταιρία courier συνεργάζεται ο Κος Παπαγιάννης και αν σου κάνουν κάποιο τηλέφωνο πριν σου φέρουν σπίτι το δέμα?

εγω παρελεβα σημερα και ηταν απο Γενικη Ταχυδρομικη http://www.taxydromiki.gr/

αν δεν σε βρουν απ' οσο ξερω παιρνουν τηλεφωνο αλιως αφηνουν χαρτι.

spoilt
31-12-09, 17:12
εγω παρελεβα σημερα και ηταν απο Γενικη Ταχυδρομικη http://www.taxydromiki.gr/

αν δεν σε βρουν απ' οσο ξερω παιρνουν τηλεφωνο αλιως αφηνουν χαρτι.

Και εγώ σήμερα το περίμενα αλλα τίποτα... :(

drago
31-12-09, 17:20
Και εγώ σήμερα το περίμενα αλλα τίποτα... :(

αντε στο site, εκει που λεει ευρεση πλησιεστερου καταστηματος και δεν ποιο ειναι κοντα στην περιοχη σου και παρε ενα τηλ να δεις τι γινεται.

τετοια μερα παντος και τετοια ωρα δεν ξερω αν θα βρεις κανεναν.

spoilt
31-12-09, 21:09
αντε στο site, εκει που λεει ευρεση πλησιεστερου καταστηματος και δεν ποιο ειναι κοντα στην περιοχη σου και παρε ενα τηλ να δεις τι γινεται.

τετοια μερα παντος και τετοια ωρα δεν ξερω αν θα βρεις κανεναν.

Ευχαριστώ φίλε, το έκανα μόλις ποσταρες, μου ειπαν είχε περάσει το κουριερ μαλλον την ώρα που έλειπα αλλα δεν είχε αφήσει κάτι, κανονικά ένα τηλ επρεπε να επαιρνε... δευτερα τωρα!! :( Δεν πειραζει!!

spoilt
04-01-10, 15:26
Σημερα δοκιμασα για πρωτη φορά πρωτεινή, μετα τη προπονηση, πηρα τη βανιλια και μπορω να πω οτι ενθουσιαστικά και με τη γευση και γενικώς με το ποσο ευπεπτο ήταν το μεταπροπονητικό εν αντιθέση με τα 7 ασπραδια αυγα που ετρωγα μέχρι τώρα! Για αρχή διάλυσα μαζί με τη πρωτεινη και μια κουταλιά μέλι για τον υδατάνθρακα υψηλου GI που χρειάζεται. Μια ερώτηση, επείδη τη δόση την υπολόγισα με ζυγαριά και όχι με τις 2 κουταλιές που γράφει πάνω... 35γρ δεν βγαινουν με τίποτα 2 κουταλιές της σούπας όσο και αν τις γέμισα... 28-30 εδειχνε η ζυγαρια... !! Λεπτομέρεια... αλλα ήταν μια παρατήρηση.. Αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλες πρωτείνες και να έχω κάποιο μέτρο συγκρισης... έμεινα πολύ ευχαριστημένος απ΄όλα... Εξυπηρέτηση (άμεση επικοινωνια απο τον Κο Παπαγιάννη) Γεύση (Πάρα Πάρα πολύ καλή) και για τη διαλυτότητα (ήταν απίθανη σε σεικερ το χτυπησα λιγότερο απο ενα λεπτο και εγινε τελειο)! :thumbup::thumbup:

jimarazzz
15-01-10, 02:15
πραγματικα πολυ ευχωνευτη πρωτεινη!!!τελεια κ απο διαλυτοτητα!εχει κανει κανεις κανενα τεστ περιεκτικοτητας σε ποσοστα πρωτεινης?

jimarazzz
29-01-10, 12:47
ας απαντησει καποιος παρακαλω.πηρα δυο κουτια σοκολατα κ φρουτα αλλα εχουν διαφορετικη ξινη γευση γιατι?

Kolorizos
29-01-10, 14:24
εμενα εχει τσοφλια ...οταν την χτυπαω

sTeLaKoS
29-01-10, 15:51
ας απαντησει καποιος παρακαλω.πηρα δυο κουτια σοκολατα κ φρουτα αλλα εχουν διαφορετικη ξινη γευση γιατι?

Πρώτη φορά ακούω για ξινή γεύση. Στείλε ένα mail στον κ. Παπαγιάννη με τον αριθμό παρτίδας και ρώτησε τον.

stavrozgr
24-02-10, 13:27
Μολις παρελαβα κι εγω την πρωτεϊνη !

- απο μυρωδια παντως δεν τα παει καλα...
- είναι σαν πουδρα...
- την έβαλα στο κουτι της ΟΝ γιατι δεν με βολευει το μεταλλικο

αυτα σαν πρωτη παρατήρηση...

γευση , διαλυτοτητα κλπ το βραδυ που θα την εχω χρησιμοποιηση και δυο φορές ;)

Machiavelli
24-02-10, 13:33
Σαν πούδρα; Τι γεύση πήρες;
Η βανίλια της πάντως από μυρωδιά, είναι καλύτερη απ' όλες (ακόμα και από αυτές των μεγάλων εταιριών). Από γεύση καλούτσικη.

stavrozgr
26-02-10, 21:31
συγκριτικά με της ΟΝ ναι ετσι μου φανηκε εμενα τουλαχιστον !

την σοκολάτα πήρα !

και να κάνω και ενα review

Διαλυτοτητα 8/10
αρωμα-γευσή 3/10

δεν μπορώ με τίποτα να την πιώ ! προσπάθησα πολλες φορες αλλα δεν κατεβαίνει
με τίποτα !

δεν αμφιβαλω οτι ειναι κορυφη σαν πρωτεϊνη ! και μαλιστα την εμπιστευομαι
περισσοτερο απο του εξωτερικου ! αλλα δυστηχως δεν μπορω να την πιώ με τιποτα !
σοκολάτα δεν καταλαβα παντως !

Αριστος επαγγελματιας ο κυριος Παπαγιάννης ! και απο οτι καταλαβα αριστη και
η πρωτεϊνη αλλα έγω δεν μπορω να την πιω !

τωρα ενταξει δεν θελω να παρω κανεναν στον λαιμο μου...
το πως το αντιλαμβανετε ο ουρανισκος του καθενος διαφέρει !
αλλον αρεσουν τα ξινά και σε αλλον τα αλμυρα π.χ !!!

Machiavelli
26-02-10, 21:44
Εγώ πάντως με την βανίλια δεν έχω κανένα πρόβλημα, μου αρέσει, ειδικά μεταπροπονητικά ή σε κρέμα με βρώμη. Δε μου αρέσει να κάνω ρόφημα με βρώμη και ΗΡΑΚΛΗΣ βανίλια γιατί γίνεται πολύ αραιό.
Την σοκολάτα την ήπια, δε μου άρεσε, με δυσαρεστούσε, αλλά σκέφτηκα ότι κάποτε κατάφερα να τελειώσω 2 κιλά Rocky Road της ΟΝ, οπότε μπορώ να πιω τα πάντα.

giannis64
26-02-10, 21:52
:thumbup: σωστος ο Machiavelli . και εγω μια απο τα ιδια!!!

jimarazzz
10-03-10, 19:07
η ηρακλης ειναι αποστειρωμενη?κ αποροφιεται αμμεσα?

***Χρησιμοποίησε την Αναζήτηση*** Mods Team

giannis64
10-03-10, 19:14
μην ανοιγεις ποστ πριν ψαξεις στην αναζητηση. δες εδω!!!

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3738&highlight=%CE%B7%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%82 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3738&highlight=%CE%B7%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%82)

souezass
24-03-10, 23:57
ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΠΕΛΑΤΗΣ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΑΣΗ ΠΑΡΑΠΟΛΥ.ΟΝΤΟΣ Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΕ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.Η ΒΑΝΙΛΙΑ ΟΜΩΣ :clap: ΓΑΜΕΙ.ΠΡΟΧΤΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ :toast: ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΑΥΤΗ.ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΚΑΜΙΑ.ΚΑΝΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ.ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΙΜΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ.


***Χρησιμοποίησε πεζούς και όχι κεφαλαίους χαρακτήρες, στη γλώσσα του ίντερνετ τα κεφαλαία δηλώνουν ένταση*** Mods Team***

Michaelangelo
28-03-10, 18:00
Ελπίζω να κρατήσει αυτή η εταιρεία. Σαν ελληνική θα μπορούσε να κάνει και κάτι καλύτερο στο θέμα τιμών όμως.

Eddie
28-03-10, 19:17
Μετα απο πολυ διαβασμα λεω να δοκιμασω και γω 2 κιλακια.:thumbup:

drago
28-03-10, 20:55
η ηρακλης ειναι αποστειρωμενη?κ αποροφιεται αμμεσα?

***Χρησιμοποίησε την Αναζήτηση*** Mods Team

ελα μου ντε!!!

souezass
29-03-10, 10:02
ελα μου ντε!!!

AYTO ISWS SE KALYPSI.


Παρτε και το review που υποσχεθηκα:

http://www.imageshack.gr/files/0tcj03b3ss3vyi6bm9rn_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=0tcj03b3ss3vyi6bm9rn.jpg)


ανα 100gr.
Υδατανθρακες 10gr
Πρωτεινη 78gr
Λιπαρα 3gr
Θερμιδες 379kcal
Υγρασια 4gr

Συστατικα:Πρωτεινη ορρου γαλακτος, αρωμα σοκολατας
καραμελοχρωμα, κακαο, φρουκτοζη, ακεσουλφαμη +λακτοζη

ανα δοση (35gr)
Υδατανθρακες 3.5gr
Πρωτεινη 27.3gr
Λιπαρα 1gr
Θερμιδες 132.6kcal
Υγρασια 1.4gr

Ας το παρω απο την αρχη. Παραθετω λοιπον τα στοιχεια μου στο σαιτ της πρωτεινης. Αμεσως μου ερχεται mail και περιπου μια ωρα αργοτερα ο Μιχαλης ο Παπαγιαννης επικοινωνει τηλεφωνικα μαζι μου για να γνωριστουμε και να συζητησουμε καποια σχετικα πραγματα. Ευγενεστατος και ιδιατερα συζητησιμος. Αυτη η ενεργεια με εξεπληξε θετικα, καθως ετσι δημιουργειται μια προσωπικη σχεση με τον πελατη, ο οποιος ξερει που πρεπει να απευθυνθει για οτιδηποτε τον απασχολει σχετικα με το προιον που αγορασε και οχι μονο, καθως ο Μιχαλης ειναι ανοιχτος σε πασης φυσεως bb συζητησεις.
Κανω λοιπον την παραγγελια Δευτερα, Τριτη μου ερχεται το δεμα. Εξοδα αποστολης δεν υπαρχουν και η αποπληρωμη γινεται μεσω καταθεσης σε τραπεζικο λογαριασμο. Ανοιγω λοιπον το δεμα και η πρωτεινη ειναι μεσα σε ενα σακουλακι το οποιο βρισκεται μεσα στο μεταλλικο κουτι που βλεπετε παραπανω. Στο κουτι αυτο αναγραφονται κανονικοτατα και οι ημερομηνιες παραγωγης και ληξης. Η προτεινομενη δοση ειναι 2 κουταλιες της σουπας, ενω απουσιαζει το σκουπ. Δεν ειναι κατι που με ενοχλει, αλλα πιστευω οτι για τις εντυπωσεις και μονο θα επρεπε να μπει ενα σκουπακι, καθως υπαρχουν και οι απαιτητικοι... Εκ πρωτης οψεως δε θα παραρατηρησετε το αρωμα και την υφη των πρωτεινων μεγαλων εταιριων. Σκεφτειτε ομως οτι δεν εχει υποστει την επεξεργασια που υποκεινται τα ''artificial flavors'' των μεγαλων εταιριων.
Και τωρα παμε στο ζουμι...

ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ: Πολυ καλη με γαλα και νερο(με 20 δευτερα χτυπημα στο σεικερ), γινεται πηχτη. κακη οταν την ανεμειξα με μαλτο-δεξτρο.

ΓΕΥΣΗ: Αρχικα θελω να διευκρινησω οτι η γευση ειναι κατι εντελως υποκειμενικο γι αυτο δεν παιρνω κανεναν στο λαιμο μου. Πηρα σοκολατα. Με γαλα λοιπον τη βρηκα εξαιρετικη, μου θυμισε κατι κακαο απο το σουπερμαρκετ που επινα μικρος :green: Πολυ καλη και με νερο. Ενδεικτικα σας λεω οτι σα γευση μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο την double rich chocolate της πολυδιαφημισμενης ΟΝ που επαιρνα μεχρι τωρα.

Οπως βλεπετε βγαζει 78% πρωτεινη και σε αυτον τον τομεα ( που αυτος ειναι που πρεπει να κοιταζουμε και οχι τα φρουφρου κ τα αρωματα :nana: )
ανταγωνιζεται στα ισια τις μεγαλες εταιριες. Λαμβανοντας υποψιν και την τιμη της μιλαμε για μια εξαιρετικη σχεση τιμης-αποδοσης. Στα μειον το οτι περιεχει λακτοζη, κατι που σημαινει οτι μπορει να κατσει βαρια σε καποιους που εχουν ευαισθησια στη συγκεκριμενη ουσια.

Κλεινοντας, εμενα η ΗΡΑΚΛΗΣ με επεισε και απ οτι φαινεται θα την προτιμαω σταθερα απο εδω και περα. Περα απο τη σχεση τιμης-αποδοσης, προκειται για μια τιμια και ειλικρινη προταση η οποια τυχαινει να ειναι και ελληνικη... :thumbsup:

ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ 3 ΚΙΛΑ.2 ΒΑΝΙΛΙΑ ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΑ.ΣΕ ΤΙΜΗ 61Ε ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΞΗΖΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΩ.,

drago
29-03-10, 11:25
AYTO ISWS SE KALYPSI.



ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ 3 ΚΙΛΑ.2 ΒΑΝΙΛΙΑ ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΑ.ΣΕ ΤΙΜΗ 61Ε ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΞΗΖΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΩ.,

γραφει πουθενα εδω αν ειναι αποστειρωμενη???

mantus3
30-03-10, 18:34
γραφει πουθενα εδω αν ειναι αποστειρωμενη???

οταν λες αποστειρωμενη? απο κλίβανο? η μηπως φιγοκεντριμενη?

alekos
06-04-10, 13:26
Εγω σημερα μιλησα με τον κυριο Παπαγιαννη...Δεν ξερω την ηλικια του δεν ξερω τη πρωτεινη φτιαχνει αλλα απο τον τροπο που την διαθεση που μου μιλησε εκτιμησα πως θα εχει κανει και καλη δουλεια...θα μου πειτε να πουλησει θα σκεφτει..Μου φανηκε εξαιρετικο ατομο...θα δουμε και η δουλεια του αυριο...

Machiavelli
06-04-10, 13:34
Πράγματι, συμπαθέστατος ο κύριος Παπαγιάννης.

sTeLaKoS
06-04-10, 13:35
Ξαναπήρα κι εγώ 2 κιλά βανίλια πριν το Πάσχα.

Η ελληνική πρωτεΐνη Ηρακλής είναι η μία από τις 2-3 whey που εναλλάσσω για να μη βαριέμαι τις γεύσεις :toast:

Polyneikos
06-04-10, 13:40
Εγω σημερα μιλησα με τον κυριο Παπαγιαννη...Δεν ξερω την ηλικια του δεν ξερω τη πρωτεινη φτιαχνει αλλα απο τον τροπο που την διαθεση που μου μιλησε εκτιμησα πως θα εχει κανει και καλη δουλεια...θα μου πειτε να πουλησει θα σκεφτει..Μου φανηκε εξαιρετικο ατομο...θα δουμε και η δουλεια του αυριο...

o κ. Παπαγιαννης είναι αυτος που είναι στην φωτογραφία στο site της Ηρακλης,μικρός είναι σε ηλικια..
http://www.herculesprotein.gr/

bro13
08-04-10, 15:49
Χρησημοποιω αρκετους μηνες την ΗΡΑΚΛΗΣ πιστευω οτι ειναι μια απο τις πολυ καλες που κυκλοφορουν.Οσο αφορα την γευση εχω δοκιμασει σοκολατα-βανιλια.Η 1η εχει ενα βαρυ αρωμα κατσικιλας να το πω και ετσι αλλα βρηκα τροπο να την κανω ευγεστη, 250μλ γαλα αγνο 1 σκουπακι:P(οχι αυτο που καθαριζει η μαμα)
και χτυπιμα με μιξερακι χωρις κυματιστο δισκακι, εντελος διαφορετικη γευση απο το χτυπιμα στο σεικερ πραγματικα το λεω αυτο(τυχαια το ανακαληψα,οποιος θελει μπαινει στην διαδικασια να το δοκιμασει).Οσο αφορα την 2η με γαλα η νερο και χτυπιμα στο σεικερ ειναι GG.Προτιμω βεβαια την 2η(βανιλια), πολυ ανωτερη!Ξενωφοβια εχουμε μονο με τους μεταναστες αλλα με τα ξενα προιοντα καμια, πιστευω οτι αξιζει μια προσπαθεια.Εγω προσωπικα προτιμω να λεφτα μου να μενουν Ελλαδα.

eri_87
12-04-10, 20:53
Ψάχνοντας για την επόμενη πρωτεΐνη που θα πάρω, νομίζω άξιζε τον κόπο να διαβάσω όλες τις σελίδες με τις απόψεις σας!
Συμπέρασμα:
Καλή πρωτεΐνη που θα ήθελα να δοκιμάσω, αλλά κολλάω στο εξής: Σοκολάτα ή βανίλια?
Από τη μια είμαι πολύ φαν της σοκολάτας (χρησιμοποιώ myofusion-ΤΕΛΕΙΑ) κ απτην άλλη, της ΟΝ που δοκίμασα τη βανίλια δε μ'άρεσε καθόλου! Πολύ χημική γεύση! Οπότε τί προτείνετε? Μοιάζει η βανίλια με της ΟΝ ή όχι?
Α! Την πίνω με νερό....

Machiavelli
12-04-10, 21:57
Βανίλια, άσε τη σοκολάτα. Δεν είναι καθόλου χημική γεύση, τέλεια μυρωδιά και απαλή γεύση βανίλιας, σίγουρα υπάρχουν καλύτερες γεύσεις, αλλά πίνεται ευχάριστα.

drago
12-04-10, 22:42
Ψάχνοντας για την επόμενη πρωτεΐνη που θα πάρω, νομίζω άξιζε τον κόπο να διαβάσω όλες τις σελίδες με τις απόψεις σας!
Συμπέρασμα:
Καλή πρωτεΐνη που θα ήθελα να δοκιμάσω, αλλά κολλάω στο εξής: Σοκολάτα ή βανίλια?
Από τη μια είμαι πολύ φαν της σοκολάτας (χρησιμοποιώ myofusion-ΤΕΛΕΙΑ) κ απτην άλλη, της ΟΝ που δοκίμασα τη βανίλια δε μ'άρεσε καθόλου! Πολύ χημική γεύση! Οπότε τί προτείνετε? Μοιάζει η βανίλια με της ΟΝ ή όχι?
Α! Την πίνω με νερό....

φιλε μακρυα απ' τη σοκολατα!!! βανιλια να παρεις. οσο κι αν σ' αρεσει η σοκολατα γενικοτερα και οχι η βανιλια, η συγκεκρημενη περιπτωση ειναι εξαιρεση.

σοκολατα παρε μονο αν σ'αρεσει το κατσικισιο γαλα (φρεσκοαρμεγμενο). σ' αυτην την περιπτωση μπορει να σ' αρεσει η σοκολατα. αλιως μακρυα!!!

Polyneikos
12-04-10, 22:48
Koρίτσι είναι η Ερη βρε συ Drago!!
Και εγω είμαι υπερ της βανίλιας στην Ηρακλης,έχει μια διακριτικη απαλη μυρωδια,χωρίς να περιμενεις κατι πολύ εξτρα γλυκο ή δυνατο στην γευση...Σοκολατα είναι πιο εντονη η γευση του αιγοπροβειου γαλατος.
Φρουτα του δασους είναι πολύ συγκεκριμενη γευση που πιστευω είτε σε καποιον αρεσει είτε δεν του αρεσει καθόλου,εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε αλλα γενικα δεν μου αρεσουν οι φρουτενιες γευσεις....

Levrone
12-04-10, 23:15
τελικα το κλου με αυτη την πρωτεινη ποιο ειναι? λεει? την παιρνεις και δευτερη φορα?

Polyneikos
12-04-10, 23:34
To κλου αυτης της πρωτεινης είναι ότι είναι μια φιλότιμη προσπαθεια και ότι δηλωνει είναι σε επίπεδο παραγωγης.
Σε θεμα τιμης αν παρεις καποια κιλα είναι πολύ καλή ευκαιρια ειδικα για καποιον που δεν θελει να μπει σε διαδικασία παραγγελίας εξωτερικου (μονο εκει μπορεί να βρει και πιο φθηνα σιγουρα καποιες πρωτεινες).
Ενα πλεονεκτημα για καποιους που το κοιταζουν είναι πως δεν περιεχει πολλά πρόσθετα και αγνωστες ουσίες...
Το να την συγκρίνεις με κολοσσους όπως Universal ή Optimum σιγουρα την αδικεις...
Οι σχετικα ουδετερες της γευσεις λίγο την κανουν μονότονη, μετα από καποια κιλα χρησης αναζητας τις πιο παιχνιδιαρικες γευσεις αλλων εταιριων,εγω μετα από 5 κιλα την άλλαξα,παντα εναλλασω γευσεις και εταιρίες...

Levrone
12-04-10, 23:44
Κωστα τελικα ξερεις που καταληγω..γενικα μεσα απο συζητησεις και απ οσα διαβαζω για μαρκες γευσεις κτλ κτλ (και επειδη αναφερθηκες στις γευσεις)..

"φερε μου μια ανοστη πρωτεινη να σου πω ποσο καλη ποιοτητα ειναι"..

δηλαδη καπου ειναι απλα μαθηματικα..θες γευση και γλυκαντικα? ή θες κατι ανοστο αλλα πιο γνησιο ποιοτικα?

γι αυτο με τη γευση εχω παψει να ασχολουμαι απο καιρο..

και πιο πολυ σε ρωτησα απο θεμα διαλυτοτητας , η αν καθεται βαρια (να το πω ετσι)..καταλαβες.

Polyneikos
12-04-10, 23:51
Kαποιοι είπαν ότι δυσκολευόντουσαν να την διαλύσουν,εγω χειροκίνητα στο σεικερ μια χαρα μου διαλυόταν,θα της έβαζα ένα 8/10 σε θεμα διαλυτότητας.Για στομαχι δεν μπορω να σου πω γιατί γενικα καταπίνω πέτρες,ίσως καποιοι με πιο ευαισθητο στομαχι να μπορουσαν να μας πουν,εγω δεν είχα καποια ενόχληση,το αιγοπρόβειο γαλα παντως πρεπει να θεωρείται πιο βαρυ...

ctrlfreak
12-04-10, 23:56
Μια χαρά είναι και σε διαλυτότητα και μια χαρά ελαφριά κάθετε σε μένα τουλάχιστον... Αυτό που θα έπρεπε να μας απασχολεί είναι το περιεχόμενο και όχι η γεύση.

eri_87
13-04-10, 10:51
Koρίτσι είναι η Ερη βρε συ Drago!!

:clap::clap::clap:


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Machiavelli, Drago, Polyneikos!!!
Η αλήθεια είναι ότι επειδή μ'αρέσει το γάλα και θα πίνω την πρωτεΐνη με νερό, μπορεί να μ'αρέσει η σοκολάτα για να μου θυμίζει γάλα! :green:

Άλλη μια ερώτηση... Αν πάρω 2kg, αφού είναι σε κουτιά 1kg, μπορώ να πάρω 1κουτί σοκολάτα 1 βανίλια? Και να τα πληρώσω δηλ 45Ε και όχι από 25Ε+25Ε...

Polyneikos
13-04-10, 11:06
Κανονικα !!Τα 2 είναι 45,τα 3 65 κτλ..Οι γευσεις που σου αποστελλονται τις διαλεγεις εσυ.

Machiavelli
13-04-10, 11:47
Η αλήθεια είναι ότι επειδή μ'αρέσει το γάλα και θα πίνω την πρωτεΐνη με νερό, μπορεί να μ'αρέσει η σοκολάτα για να μου θυμίζει γάλα! :green:


Δε κατάλαβες καλά, δε θυμίζει γάλα, κατσίκα θυμίζει. Πάντως αυτό που ένιωσα γευστικά με τη σοκολάτα του ΗΡΑΚΛΗ για πρώτη φορά είναι ότι όντως η whey ήταν κάποτε γάλα και όχι απολίθωμα δεινοσαύρου σε μορφή σκόνης με γλυκαντικά.

eri_87
13-04-10, 12:44
ΟΚ! Κατάλαβα.... Απ' ότι φαίνεται θα πάρω 1kg κι απ'τα δύο ώστε να δοκιμάσω και να ξέρω ποιό μ'αρέσει!
Από όσα λέτε, αξίζει η δοκιμή! Το πολύ πολύ να μην τη ξαναπάρω... Σε λίγο καιρό που θα τελειώσει αυτή που έχω θα επανέλθω να γράψω εντυπώσεις!!!

veteran29
13-04-10, 18:17
μια δοκιμη θα πεισει κ εμενα...80 μ εκπτωση εδωσα για 2,5 κιλα ....εδω με 80 παιρνεις 4...ακομα και ιδια να ναι με τα 2,5 σε αξια κ αποτελεσματικοτητα αξιζει μια δοκιμη...κανω υπομονη να τελειωσει η δικη μ...

drago
13-04-10, 18:38
Koρίτσι είναι η Ερη βρε συ Drago!!
Και εγω είμαι υπερ της βανίλιας στην Ηρακλης,έχει μια διακριτικη απαλη μυρωδια,χωρίς να περιμενεις κατι πολύ εξτρα γλυκο ή δυνατο στην γευση...Σοκολατα είναι πιο εντονη η γευση του αιγοπροβειου γαλατος.
Φρουτα του δασους είναι πολύ συγκεκριμενη γευση που πιστευω είτε σε καποιον αρεσει είτε δεν του αρεσει καθόλου,εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε αλλα γενικα δεν μου αρεσουν οι φρουτενιες γευσεις....

ουπς..... :rolf:

Ramrod
13-04-10, 18:40
Με τόσα καλά που διάβασα ψήθηκα να πάρω και εγώ που δεν έπαιρνα πρωτεϊνη...

sTeLaKoS
13-04-10, 19:13
Με τόσα καλά που διάβασα ψήθηκα να πάρω και εγώ που δεν έπαιρνα πρωτεϊνη...

Πάει, σε χαλάσαμε κι εσένα. :turtle:


Δοκίμασε πάντως, αξίζει.

Ramrod
14-04-10, 00:25
Πάει, σε χαλάσαμε κι εσένα. :turtle:


Δοκίμασε πάντως, αξίζει.

Αστα να πάνε! Που έχω μπλέξει...?! :turtle:

Ναι θα τη δοκιμάσω άμεσα! :thumbup:

souezass
15-04-10, 15:33
αν διαβασετε πιο πανω 8α δειτε πολλα ποστ μ γα την συκγεκριμενη πρωτεινη.απο τα λεγομενα του μιχαλη ειμαι ο πιο ταχτικος πελατης χαχχα.

ο λγος που την προτειμαω ειναι γιατι οντος einai whey και αχιζει να την αγορασεις.αποτελεσματα εχω δει και φυσικα και στην τσεπη μ.ειναι πρωτεινη με ονομασια και προελευση και οχι κατι που δεν γνωριζουμε που , τη , και ποια ειναι.

Γευσεις : σοκολατα εγω δεν μπορω να την πιω.ειλικρινα μονο σοκολατα δεν ειναι.αλλα μπορεις να κανεις το εξις και να τη πιεις τελεια.μεσα στο σεικερ βαζεις και ενα κουταλακι nesquik η HEMO.πινετε μανιοδος.σκετη ειναι καταστροφη και οπως ειπα και στον μιχαλη ειναι αποτυχια.
Η βανιλια απλα τα σπαει.πινετ με τα παντα.ακομα και με γιαουρτη.την τρωω με δημητριακα καθε πρωι για να μου αλλαξη την γευση στην βρωμη.ΤΕΛΕΙΑ.
Τα φρουτα για εμαν μετρανε και τα πινω με ολα.κιριος με γαλα μιας και ειναι σαν milk-sheik.

Διαλυτοτητα : 9/10. διαλιετε με 4-5 χτυπηματα.

Χωνεψη : σπανια εχω δει κατι που να με ενοχλει.και γιαυτο συνεχιζω να την περνω.με την σοκολατα ειχα κατι προβλιματα σε φουσκομα αλλα μετα απο 15 λεπτα ημουν οκ.

το πιο τρελο ομως ειναι η εμφανιση του μεταλικου κουτιου που σε παει στα παλια.
σε γενικες γραμμες προσωπικα δεν την αλλαζω με καμια.γιατι με διατροφη εχω δει πολλη καλα αποτελεσμτα.
Ελπιζω να σας βοιθησα αρκετα.:thumbup:

gus
16-04-10, 12:11
Μολις ηρθε το πακετο 4 κιλα πηρα 2 βανιλια 1 σοκολατα και 1 φρουτα
εντυπωσεις απο τις γευσεις βαζω πρωτα την βανιλια μετα τα φρουτα και τελος σοκολατα την οποια να πω την αληθεια την περιμενα χειροτερη. Να σημειωσω οτι προχθες εδωσα την παραγγελεια χθες μιλησα με τον ιδιο για καποια διευκρινηση και σημερα ελαβα το δεμα πολυ καλη εξυπηρετηση!!!

Geo84
16-04-10, 12:13
Χτες τελείωσα το δεύτερο κουτί βανίλια από τα τρία που είχα παραγγήλει και σήμερα άνοιξα το τρίτο πάλι με ίδια γεύση υποτίθεται. Έχει πιει κανείς αλβουμίνη από αυτή που χρησιμοποιούν τα εργαστήρια ζαχαροπλαστικής? Παραπλήσια γεύση. Τι έγινε ξεχάσανε να βάλουν τα αρωματικά?? Χαλασμένη δε μου φαίνεται ήταν και σφραγισμένη αεροστεγώς. Πάντως τώρα θυμίζει αυθεντική ωμή πρωτεινη :P

El Topo
16-04-10, 21:13
Διαβάζω τόση ώρα και το 90% των ποστ αναφέρονται στο αν είναι πιο νόστιμη η βανίλια από τη σοκολάτα, αν είναι καλύτερη η τσίγκινη συσκευασία από την πλαστική, αν το όνομα είναι πετυχημένο κλπ, πράγματα ελάχιστης σημασίας για εμένα τουλάχιστον, αφού δε μιλάμε για τούρτες αλλά για προϊόντα που έχουν κάποιο ειδικό σκοπό και δεν τα αγοράζουμε λόγω της γεύσης και του περιτυλίγματος, αλλά με βάση το πόσο αποτελεσματικά είναι.

Τίποτα ουσιαστικό λοιπόν για την πρωτεϊνη αυτή, που να την καθιστά ανώτερη των καλών ξένων, υπάρχει? Κι εγώ χαίρομαι που είναι ελληνικό προϊόν και θα το στηρίξω αν κάνει δουλειά, το θέμα είναι όμως αν πραγματικά κάνει αντίστοιχη δουλειά με ορισμένες ξένες. Και σχετικά με την τιμή, συμφωνώ ότι είναι πιο οικονομική, αλλά όχι και τίποτα τραγικό πια (έχει 25 ευρώ το κιλό και η nitrotech πχ έχει 31).

Εν κατακλείδι, είναι η πρωτεϊνη αυτή εξίσου αποτελεσματική με τις καλύτερες του χώρου, ή απλά την προτιμούμε κυρίως επειδή είναι ελληνικής παραγωγής ? Τι λένε, εντελώς αντικειμενικά, οι γνώστες του φόρουμ?

beefmeup
16-04-10, 21:37
Διαβάζω τόση ώρα και το 90% των ποστ αναφέρονται στο αν είναι πιο νόστιμη η βανίλια από τη σοκολάτα, αν είναι καλύτερη η τσίγκινη συσκευασία από την πλαστική, αν το όνομα είναι πετυχημένο κλπ, πράγματα ελάχιστης σημασίας για εμένα τουλάχιστον, αφού δε μιλάμε για τούρτες αλλά για προϊόντα που έχουν κάποιο ειδικό σκοπό και δεν τα αγοράζουμε λόγω της γεύσης και του περιτυλίγματος, αλλά με βάση το πόσο αποτελεσματικά είναι.

Τίποτα ουσιαστικό λοιπόν για την πρωτεϊνη αυτή, που να την καθιστά ανώτερη των καλών ξένων, υπάρχει? Κι εγώ χαίρομαι που είναι ελληνικό προϊόν και θα το στηρίξω αν κάνει δουλειά, το θέμα είναι όμως αν πραγματικά κάνει αντίστοιχη δουλειά με ορισμένες ξένες. Και σχετικά με την τιμή, συμφωνώ ότι είναι πιο οικονομική, αλλά όχι και τίποτα τραγικό πια (έχει 25 ευρώ το κιλό και η nitrotech πχ έχει 31).

Εν κατακλείδι, είναι η πρωτεϊνη αυτή εξίσου αποτελεσματική με τις καλύτερες του χώρου, ή απλά την προτιμούμε κυρίως επειδή είναι ελληνικής παραγωγής ? Τι λένε, εντελώς αντικειμενικά, οι γνώστες του φόρουμ?

εντελως αντικειμενικα,απο αυτα που διαβαζεις κατεληξε σε συμπερασμα κ κανε οτι νομιζεις,bro..

Ramrod
16-04-10, 21:38
Διαβάζω τόση ώρα και το 90% των ποστ αναφέρονται στο αν είναι πιο νόστιμη η βανίλια από τη σοκολάτα, αν είναι καλύτερη η τσίγκινη συσκευασία από την πλαστική, αν το όνομα είναι πετυχημένο κλπ, πράγματα ελάχιστης σημασίας για εμένα τουλάχιστον, αφού δε μιλάμε για τούρτες αλλά για προϊόντα που έχουν κάποιο ειδικό σκοπό και δεν τα αγοράζουμε λόγω της γεύσης και του περιτυλίγματος, αλλά με βάση το πόσο αποτελεσματικά είναι.

Τίποτα ουσιαστικό λοιπόν για την πρωτεϊνη αυτή, που να την καθιστά ανώτερη των καλών ξένων, υπάρχει? Κι εγώ χαίρομαι που είναι ελληνικό προϊόν και θα το στηρίξω αν κάνει δουλειά, το θέμα είναι όμως αν πραγματικά κάνει αντίστοιχη δουλειά με ορισμένες ξένες. Και σχετικά με την τιμή, συμφωνώ ότι είναι πιο οικονομική, αλλά όχι και τίποτα τραγικό πια (έχει 25 ευρώ το κιλό και η nitrotech πχ έχει 31).

Εν κατακλείδι, είναι η πρωτεϊνη αυτή εξίσου αποτελεσματική με τις καλύτερες του χώρου, ή απλά την προτιμούμε κυρίως επειδή είναι ελληνικής παραγωγής ? Τι λένε, εντελώς αντικειμενικά, οι γνώστες του φόρουμ?

Πόσο δίκιο έχεις!

+1

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα την παραγγείλω αλλά απ ότι έχω καταλάβει απο τα παιδιά είναι μια χαρά. Πιστευω βασικό πλεονέκτημα εκτός απο την τιμή είναι και η αγνότητα της σε συστατικά αλλά και η αξιοπιστία που εμπνέει η προέλευση, αλλά και η άμεση επαφή παραγωγού/καταναλωτή. Εγώ κυρίως γι αυτό αποφάσισα να τη δοκιμάσω. Σα περιεκτικότητα σε πρωτεϊνη δεν είναι και η καλύτερη αλλά οι διαφορές που έχουν οι κοινές πρωτεϊνες μεταξύ τους είναι ασήμαντες κατά την αποψή μου (1-2γρ). Όλες την ίδια δουλειά κάνουν...

Μια παρατήρηση εντελώς φιλικά...έχεις ένα κολληματάκι με τη nitrotech? Δικαίωμά σου βέβαια, μη το πάρεις στραβά, μια παρατήρηση κάνω. Απλά απο περιέργεια πως και αποτελεί μέτρο σύγκρισης για σενα?

thegravijia
16-04-10, 22:02
Διαβάζω τόση ώρα και το 90% των ποστ αναφέρονται στο αν είναι πιο νόστιμη η βανίλια από τη σοκολάτα, αν είναι καλύτερη η τσίγκινη συσκευασία από την πλαστική, αν το όνομα είναι πετυχημένο κλπ, πράγματα ελάχιστης σημασίας για εμένα τουλάχιστον, αφού δε μιλάμε για τούρτες αλλά για προϊόντα που έχουν κάποιο ειδικό σκοπό και δεν τα αγοράζουμε λόγω της γεύσης και του περιτυλίγματος, αλλά με βάση το πόσο αποτελεσματικά είναι.

Τίποτα ουσιαστικό λοιπόν για την πρωτεϊνη αυτή, που να την καθιστά ανώτερη των καλών ξένων, υπάρχει? Κι εγώ χαίρομαι που είναι ελληνικό προϊόν και θα το στηρίξω αν κάνει δουλειά, το θέμα είναι όμως αν πραγματικά κάνει αντίστοιχη δουλειά με ορισμένες ξένες. Και σχετικά με την τιμή, συμφωνώ ότι είναι πιο οικονομική, αλλά όχι και τίποτα τραγικό πια (έχει 25 ευρώ το κιλό και η nitrotech πχ έχει 31).

Εν κατακλείδι, είναι η πρωτεϊνη αυτή εξίσου αποτελεσματική με τις καλύτερες του χώρου, ή απλά την προτιμούμε κυρίως επειδή είναι ελληνικής παραγωγής ? Τι λένε, εντελώς αντικειμενικά, οι γνώστες του φόρουμ?
..
τι περιμενεις να σου κανει μια πρωτεινη ....
απλο γαλα ειναι ....
η μονη διαφορα της whey με το κοτοπουλο ειναι οτι το κοτοπουλο αφομοιωνεται με το που το φας μετα απο 3-4 ωρες ενω η whey μετα απο 30 λεπτα περιπου....

κατσε διαΒασε λιγο ...να δεις τι ειναι η πρωτεινη....και μην κοιτας της διαφημησεις των εταιριων που λενε οτι περνοντας μια πρωτεινη θα γινεις τουμπανο....ξεκολα

beefmeup
16-04-10, 22:07
ρε ανθρωπε ..ελεος δηλαδη...
τι περιμενεις να σου κανει μια πρωτεινη ....
απλο γαλα ειναι ....
η μονη διαφορα της whey με το κοτοπουλο ειναι οτι το κοτοπουλο αφομοιωνεται με το που το φας μετα απο 3-4 ωρες ενω η whey μετα απο 30 λεπτα περιπου....

κατσε διαΒασε λιγο ...να δεις τι ειναι η πρωτεινη....και μην κοιτας της διαφημησεις των εταιριων που λενε οτι περνοντας μια πρωτεινη θα γινεις τουμπανο....ξεκολα


δλδ...δεν θα...φουσκωσω αμα παρω προτεινη???

:shock::shock::shock::shock:

μια εσυ μια ο ροκ,βαλθικατε να μου γκρεμσετε τα ονειρα σημερα:green:

Ramrod
16-04-10, 22:08
τι περιμενεις να σου κανει μια πρωτεινη ....
απλο γαλα ειναι ....
η μονη διαφορα της whey με το κοτοπουλο ειναι οτι το κοτοπουλο αφομοιωνεται με το που το φας μετα απο 3-4 ωρες ενω η whey μετα απο 30 λεπτα περιπου....

διαΒασε λιγο ...να δεις τι ειναι η πρωτεινη....και μην κοιτας της διαφημησεις των εταιριων που λενε οτι περνοντας μια πρωτεινη θα γινεις τουμπανο....ξεκολα

+1

Polyneikos
16-04-10, 22:24
Οπως πολυ σωστα είχε πει ο flowing_through αν θυμαμαι καλα,την πρωτεινη από την στιγμη που ξεκινας το αθλημα την παντρευεσαι.
Οπότε λογικο είναι από ενα προιον που πινεις 3 φορες την μερα για χρόνια να επιδιωκεις μια σχετικα καλή γευση και διαλυτότητα,σαν να μου λες ότι πινεις καφε και πας και διαλεγεις μια γευση που δεν σου αρεσει για να πιεις...
Αν η πρωτεινη εχει μεσα αυτα που ταζει,δηλαδη την πρωτη υλη και όχι τον ουρανο με τα αστρα την κανει και την παρακανει την δουλεια της..
Με αυτη την λογικη,ναι , η Ηρακλης την κανει την δουλεια της.όσο για την τιμή,βεβαια και συμφερει σε σχεση με Νιτροτεκ γιατί στα 4 κουτια εντελει στην πουλαει με 20 ευρω το κιλο και όχι με 31 τα 908 γρ και με χαμηλότερη περιεκτικοτητα πρωτεινης εντελει..

El Topo
16-04-10, 22:54
Πόσο δίκιο έχεις!

+1

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα την παραγγείλω αλλά απ ότι έχω καταλάβει απο τα παιδιά είναι μια χαρά. Πιστευω βασικό πλεονέκτημα εκτός απο την τιμή είναι και η αγνότητα της σε συστατικά αλλά και η αξιοπιστία που εμπνέει η προέλευση, αλλά και η άμεση επαφή παραγωγού/καταναλωτή. Εγώ κυρίως γι αυτό αποφάσισα να τη δοκιμάσω. Σα περιεκτικότητα σε πρωτεϊνη δεν είναι και η καλύτερη αλλά οι διαφορές που έχουν οι κοινές πρωτεϊνες μεταξύ τους είναι ασήμαντες κατά την αποψή μου (1-2γρ). Όλες την ίδια δουλειά κάνουν...

Μια παρατήρηση εντελώς φιλικά...έχεις ένα κολληματάκι με τη nitrotech? Δικαίωμά σου βέβαια, μη το πάρεις στραβά, μια παρατήρηση κάνω. Απλά απο περιέργεια πως και αποτελεί μέτρο σύγκρισης για σενα?

Όχι ramrod, κανένα κόλλημα και καταλαβαίνω ότι ρωτάς εύλογα και καλοπροαίρετα. Απλά είναι πολύ διάσημη η πρωτεϊνη αυτή και την ήξερα από παλιά αφού στο παλιό μου γυμναστήριο την εκθείαζε πολύς κόσμος, και μου έκανε εντύπωση ότι εδώ ακούστηκαν τόσο πολλές αρνητικές απόψεις γι'αυτήν, ενώ για την Ηρακλής ακούγονται σχεδόν αποκλειστικά καλά λόγια.

Το μόνο πρόβλημά μου είναι πως, ούτε για τη nitrotech ακούστηκαν κάποια συγκεκριμένα αρνητικά σχόλια, απλά όλοι εστίαζαν στην τιμή (που πλέον είναι πολύ προσιτή σε σχέση με παλιά) και στο hype που έχει δημιουργηθεί γύρω από αυτή, χωρίς να λένε αντικειμενικά σαν σκεύασμα αν είναι καλό ή όχι, ούτε για την Ηρακλής ακούστηκε κάποιο συγκεκριμένο θετικό πέρα από το ότι είναι ελληνικό προϊόν και πιθανόν να είναι πιο αγνό σε συστατικά. Ουσιαστικά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα των δύο προϊόντων δεν διάβασα και δυστυχώς δε μπορώ να πω ότι κατέληξα στο ποιο από τα δύο αξίζει περισσότερο.

Απλά, δε νομίζω πως η γεύση, το περιτύλιγμα κλπ παίζουν καθοριστικό ρόλο στο ποιο προϊόν είναι αποδοτικότερο από κάποιο άλλο και μου έκανε εντύπωση το πόσο πολύ ασχολήθηκε το παρόν τόπικ με τη γεύση της Ηρακλής, τη συσκευασία της κλπ, αντί να ασχοληθεί με τα πιο ουσιώδη, δηλαδή αν είναι καλύτερη από καταξιωμένες τις πρωτεϊνες της αγοράς. Το ότι είναι ελληνικό προϊόν είναι και για εμένα θετικό, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το αγόραζα αν δεν είναι αντίστοιχης ποιότητας με τις τελευταίες.

Που καταλήγουμε λοιπόν? Αποτελεί καλύτερη λύση από τις ξένες, καταξιωμένες πρωτεϊνες?

beefmeup
16-04-10, 22:57
Όχι ramrod, κανένα κόλλημα και καταλαβαίνω ότι ρωτάς καλοπροαίρετα. Απλά επειδή είναι πολύ διάσημη η πρωτεϊνη αυτή, την ήξερα από παλιά αφού στο παλιό μου γυμναστήριο την εκθείαζε πολύς κόσμος, και μου έκανε εντύπωση ότι ακούστηκαν τόσο πολλές αρνητικές απόψεις γι'αυτήν, ενώ για την Ηρακλής ακούγονται σχεδόν αποκλειστικά καλά λόγια.

Το μόνο πρόβλημά μου είναι πως, ούτε για τη nitrotech ακούστηκαν κάποια συγκεκριμένα αρνητικά σχόλια, απλά όλοι εστίαζαν στην τιμή (που πλέον είναι πολύ προσιτή σε σχέση με παλιά) και στο hype που έχει δημιουργηθεί γύρω από αυτή, χωρίς να λένε αντικειμενικά σαν σκεύασμα αν είναι καλό ή όχι, ούτε για την Ηρακλής ακούστηκε κάποιο συγκεκριμένο θετικό πέρα από το ότι είναι ελληνικό προϊόν και πιθανόν να είναι πιο αγνό σε συστατικά. Ουσιαστικά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα των δύο προϊόντων δεν διάβασα και δυστυχώς δε μπορώ να πω ότι κατέληξα στο ποιο από τα δύο αξίζει περισσότερο.

Απλά, δε νομίζω πως η γεύση, το περιτύλιγμα κλπ παίζουν καθοριστικό ρόλο στο ποιο προϊόν είναι αποδοτικότερο από κάποιο άλλο και μου έκανε εντύπωση το πόσο πολύ ασχολήθηκε το παρόν τόπικ με τη γεύση της Ηρακλής, τη συσκευασία της κλπ, αντί να ασχοληθεί με τα πιο ουσιώδη, δηλαδή αν είναι καλύτερη από καταξιωμένες τις πρωτεϊνες της αγοράς. Το ότι είναι ελληνικό προϊόν είναι και για εμένα θετικό, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το αγόραζα αν δεν είναι αντίστοιχης ποιότητας με τις τελευταίες. Συνεχίζω το ψάξιμο...

φιλε ετσι κ αλλιως αν σκοπευεις να γυμναστεις σοβαρα,κ για χρονο,θα δοκιμασεις πολλες σκονες..ειναι δεδομενο..

οποτε γιατι δεν δοκιμαζεις κ τις 2 να δεις ποια σου κανει καλυτερα??μπορει να μην σου κανει καμια απτις 2 τελικα..

Polyneikos
16-04-10, 23:03
Σου εχω απαντησει λεπτομερεστατα στο τοπικ της Νιτροτεκ,τωρα αν σε εχω πείσει ή δεν σε εχω πείσει,δεν είναι αυτος ο σκοπός μου,ο καθενας εχει τις απόψεις τους από την προσωπικη του πορεια..Απλα δεν καταλάβαινω γιατί εχεις ανοιξει θεμα για την Νιτροτεκ σε 4 διαφορετικα τόπικς,αυτο μου κινει την περιεργεια....
Nitro-Tech Hardcore (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=867&page=4)
Γενικές ερωτήσεις για συμπληρώματα. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401&page=34)
Καταταξη εταιριων - Αποψεις (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2232&page=3)
Εδω μιλαμε για την Ηρακλης,στο θεμα της Νιτρο για την Νιτρο κ.ο.κ.Stay on topic

El Topo
16-04-10, 23:09
..
τι περιμενεις να σου κανει μια πρωτεινη ....
απλο γαλα ειναι ....
η μονη διαφορα της whey με το κοτοπουλο ειναι οτι το κοτοπουλο αφομοιωνεται με το που το φας μετα απο 3-4 ωρες ενω η whey μετα απο 30 λεπτα περιπου....

κατσε διαΒασε λιγο ...να δεις τι ειναι η πρωτεινη....και μην κοιτας της διαφημησεις των εταιριων που λενε οτι περνοντας μια πρωτεινη θα γινεις τουμπανο....ξεκολα

Ειλικρινά, γιατί νομίζω πως διαβάζεις ό,τι θες και όχι ό,τι γράφω, είδες πουθενά να λέω ότι με την πρωτεϊνη περιμένω να γίνω τούμπανο? Προφανώς δεν περιμένω κάτι τέτοιο, δεν περιμένω όμως τα σχόλια μιας πρωτείνης να αρχίζουν και να τελειώνουν (σε συντριπτική πλειοψηφία) στο αν έχει ωραία γεύση, αν μυρίζει κατσικίλα κλπ, λες και μιλάμε για γλυκά. Αυτή ήταν η ένστασή μου.

Από εκεί και πέρα, με τη λογική σου δηλαδή, αφού μια πρωτεϊνη είναι απλό γάλα, τότε όλες οι πρωτεϊνες ίδιας περιεκτικότητας, είναι το ίδιο και το αυτό? Προς τι λοιπόν κυκλοφορούν τόσα προϊόντα και στο φόρουμ υπάρχουν τόσες αναλύσεις για κάθε προϊόν? Άρα, μάλλον θα συμφωνείς ότι δεν είναι όλα τα ίδια και γι'άυτό το λόγο ρώτησα το προφανές, αν η Ηρακλής είναι καλύτερη, χειρότερη, ή ισάξια από κάποιες πρωτεϊνες που θεωρούνται κορυφαίες. Αν αυτή η ερώτηση είναι τόσο περίεργη και περιττή, τότε τι να πω...

Polyneikos, εδώ έκανα λόγο για την Ηρακλής, τη νίτροτεκ την ανέφερα απλά για την τιμή της και για να πω ότι η Ηρακλής δεν έχει και τις τρελές διαφορές σε κόστος, σε σχέση με τις πιο γνωστές πρωτεϊνες. Αν διαβάσεις προσεκτικότερα τα όσα λέω, θα δεις ότι αναφέρομαι αποκλειστικά στο πόσο καλή είναι η Ηρακλής και δεν τη συγκρίνω με τη νίτροτεκ, αλλά γενικά με τις πρωτείνες που εσείς ως ειδικοί θεωρείται καλές. Αυτό είναι που ρωτάω από την αρχή, αν είναι καλύτερη-ισάξια του ανταγωνισμού (μιλάω για αυτές που θεωρείτε ως κορυφαίες), ή απλά είναι μια αξιοπρεπής ελληνική πρωτεϊνη, που την αγοράζουμε επειδή έχει χώρα προέλευσης την Ελλάδα, έχει λίγο καλύτερη τιμή και πιθανόν είναι πιο "υγιεινή" από τις ξένες. Εσύ τι πιστεύεις?

Polyneikos
16-04-10, 23:12
Kυκλοφορουν πολλες πρωτεινες γιατι θελουν πολλες εταιριες κομματι από την πίτα των καταναλωτων....όπως κυκλοφορουν και πολλα αυτοκινητα και πολλα παπουτσια και πολλα ρουχα...

Ramrod
16-04-10, 23:17
φιλε ετσι κ αλλιως αν σκοπευεις να γυμναστεις σοβαρα,κ για χρονο,θα δοκιμασεις πολλες σκονες..ειναι δεδομενο..

οποτε γιατι δεν δοκιμαζεις κ τις 2 να δεις ποια σου κανει καλυτερα??μπορει να μην σου κανει καμια απτις 2 τελικα..

+1

El Topo, για να μη βαγίνουμε άλλο οφ σε τόσα θέματα και μας κατσαδιάζει:spank: , δικαια μεν, ο αυστηρός δε ( :green: ) Πολυνεικος άνοιξε ένα θέμα στα συμπληρώματα (όχι στην αξιολόγηση!-Με τίτλο θεματος πχ "επιλογή πρωτεϊνης") να ακούσεις διάφορες προτάσεις από όλα τα μέλη που ενδιαφέρονται να σε βοηθήσουν. Περισσότερες αναλύσεις εκεί...

Polyneikos
16-04-10, 23:30
Αυτό είναι που ρωτάω από την αρχή, αν είναι καλύτερη-ισάξια του ανταγωνισμού (μιλάω για αυτές που θεωρείτε ως κορυφαίες), ή απλά είναι μια αξιοπρεπής ελληνική πρωτεϊνη, που την αγοράζουμε επειδή έχει χώρα προέλευσης την Ελλάδα, έχει λίγο καλύτερη τιμή και πιθανόν είναι πιο "υγιεινή" από τις ξένες. Εσύ τι πιστεύεις?

Δεν θα μπορουσα να συγκρινω την Ηρακλης με την τεχνογνωσια,το οικονομικο background ,το επιστημονικο προσωπικο του search and development department εταιριων κολοσσων όπως την Universal,Optimum,Eas,Gaspari κτλ.
Αλλα σιγουρα είναι μια επιλογη που βολευει την τσεπη μου και δεν χαλαει το στομαχι μου...Το ότι οικονομικα με παιρνει να οδηγαω FORD δεν σημαινει ότι η BMW & η Μercedes δεν είναι καλύτερες επιλογες...Φυσικα στο θεμα συμπληρωματων το κόστος του να παρεις την BMW των πρωτεινων είναι λιγότερο αλλα όταν το κανεις χρόνια και με όχι μονο ενα τυπο συμπληρωματος αλλα συνδυαζεις 2-3-4 κοιτας λίγο και το πορτοφόλι σου....

Geo84
17-04-10, 10:21
Κακά τα ψέμματα. Αρκετοί πιστεύουν και ελπίζουν ότι μία παγκοσμίου φήμης πρωτείνη θα περιέχει και άλλα πράγματα μέσα εκτός από πρωτείνη ορού γάλακτος και ιδανικές αναλογίες αμινοξέων. Αυτό σημαίνει ότι αρκετοί πιστεύουν ότι πρωτείνες τύπου nitrotech...optimum κτλ δεν είναι απλά πρωτείνες αλλά έχουν και άλλα πραματάκια μέσα. Δε ξέρω αν είναι έτσι και δε με ενδιαφέρει όμως δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι και να λέμε ότι όλες οι πρωτείνες είναι απλά γάλα. Δεν είναι σίγουρα αναβολικά ούτε κάνουν αυτά που υπόσχονται όμως σίγουρα δεν είναι και ωμές πρωτείνες ορού γάλακτος που μπορείς να παράγεις μόνος σου ή που ίσως παράγει ο Παπαγιάννης. Γι αυτό το λόγο και όλοι όσοι βλέπουν αυτό το άρθρο δε πείθονται ότι θα τους βοηθήσει αυτή η πρωτείνη γιατί σκέφτονται το Μιχάλη σαν ένα γιδοβοσκό που παράγει την πρωτείνη σε μια αποθήκη και στο υποσεινήδητό του φεύγει η ελπίδα ότι η πρωτείνη που θα αγοράσει θα του δώσει το κάτι παραπάνω. Πάντως δε πιστεύω ότι όλες οι γνωστές πρωτείνες είναι ίδιες και δεν είμαι σίγουρος το τι μπορεί να έχουν βάλει έστω και σε μιδαμινή ποσότητα ώστε η πρωτείνη τους να φέρνει καλύτερα αποτελέσματα. Τα εχω ξεπεράσει βέβαια αυτά και δε τα σκέφτομαι καθόλου γι αυτό μήνες τώρα χρησιμοποιώ την ηρακλής. Ήρθε η ώρα όμως να προχωρήσω και να διαλέξω άλλο τρόπο αγοράς πρωτείνης ακόμα πιο φτηνά από που αλλού? Από το εξωτερικό. Θα εκπλαγείται όσοι δείτε για τι τιμές μιλάμε για μεγάλες εταιρείες συμπληρωμάτων. Το ξέρω ότι για τους χορηγούς αυτό δεν είναι καλό όμως ένα συγνώμη στους mods αλλά οι τύποι έχουν πλουτίσει σε βάρος της τσέπης μας. Είναι απαράδεκτο αυτό που κάνουν με τις τιμές των συμπληρωμάτων. Είναι απαράδεκτο ο Αγγλος με τριπλάσιο ειδόδημα να πληρώνει την ίδια γνωστή πρωτείνη στο 1/2 της τιμής της Ελλάδας. Ελλάδα τέλος για μένα. Εξωτερικό.........

NICK7
18-04-10, 19:32
Εγω παντως στο site τους εκανα εγγραφη και περιμενω να με ειδοποιησουν να την παραγγειλω να δω τι εφτιαξαν οι Ελληναρες!!!

jGod
18-04-10, 19:54
πολύ συζήτηση για το τιποτε..αν καποιου του περισσευουν τα φραγκα ας παει στο χημειο να κανει μια αναλυση κ μετα συζηταμε!μεχρι τοτε...εχουμε την εγκριση του εοφ!(εδω γελαμε ολοι μαζι..παμεεε)

paulakos
18-04-10, 20:17
Μολις ηρθε το πακετο 4 κιλα πηρα 2 βανιλια 1 σοκολατα και 1 φρουτα
εντυπωσεις απο τις γευσεις βαζω πρωτα την βανιλια μετα τα φρουτα και τελος σοκολατα την οποια να πω την αληθεια την περιμενα χειροτερη. Να σημειωσω οτι προχθες εδωσα την παραγγελεια χθες μιλησα με τον ιδιο για καποια διευκρινηση και σημερα ελαβα το δεμα πολυ καλη εξυπηρετηση!!!


4 κιλα πρωτεινη?Την χρησιμοποιεις και σαν αλτηρα?

Με βαλατε σε πριζες θα την δοκιμασω και εγω και θα σας πω!!!!

thegravijia
18-04-10, 20:48
Ειλικρινά, γιατί νομίζω πως διαβάζεις ό,τι θες και όχι ό,τι γράφω, είδες πουθενά να λέω ότι με την πρωτεϊνη περιμένω να γίνω τούμπανο? Προφανώς δεν περιμένω κάτι τέτοιο, δεν περιμένω όμως τα σχόλια μιας πρωτείνης να αρχίζουν και να τελειώνουν (σε συντριπτική πλειοψηφία) στο αν έχει ωραία γεύση, αν μυρίζει κατσικίλα κλπ, λες και μιλάμε για γλυκά. Αυτή ήταν η ένστασή μου.

Από εκεί και πέρα, με τη λογική σου δηλαδή, αφού μια πρωτεϊνη είναι απλό γάλα, τότε όλες οι πρωτεϊνες ίδιας περιεκτικότητας, είναι το ίδιο και το αυτό? Προς τι λοιπόν κυκλοφορούν τόσα προϊόντα και στο φόρουμ υπάρχουν τόσες αναλύσεις για κάθε προϊόν? Άρα, μάλλον θα συμφωνείς ότι δεν είναι όλα τα ίδια και γι'άυτό το λόγο ρώτησα το προφανές, αν η Ηρακλής είναι καλύτερη, χειρότερη, ή ισάξια από κάποιες πρωτεϊνες που θεωρούνται κορυφαίες. Αν αυτή η ερώτηση είναι τόσο περίεργη και περιττή, τότε τι να πω...

Polyneikos, εδώ έκανα λόγο για την Ηρακλής, τη νίτροτεκ την ανέφερα απλά για την τιμή της και για να πω ότι η Ηρακλής δεν έχει και τις τρελές διαφορές σε κόστος, σε σχέση με τις πιο γνωστές πρωτεϊνες. Αν διαβάσεις προσεκτικότερα τα όσα λέω, θα δεις ότι αναφέρομαι αποκλειστικά στο πόσο καλή είναι η Ηρακλής και δεν τη συγκρίνω με τη νίτροτεκ, αλλά γενικά με τις πρωτείνες που εσείς ως ειδικοί θεωρείται καλές. Αυτό είναι που ρωτάω από την αρχή, αν είναι καλύτερη-ισάξια του ανταγωνισμού (μιλάω για αυτές που θεωρείτε ως κορυφαίες), ή απλά είναι μια αξιοπρεπής ελληνική πρωτεϊνη, που την αγοράζουμε επειδή έχει χώρα προέλευσης την Ελλάδα, έχει λίγο καλύτερη τιμή και πιθανόν είναι πιο "υγιεινή" από τις ξένες. Εσύ τι πιστεύεις?

τι ακριβως θες να ΜΑΘεις δε μπορω να καταλαβω?
ιδια περιεκτικοτητα εχουν και η νιτροτεκ και ηρακλης.
οτι γραφει το κουτι ξερουμε.

το ερωτημα σου πιο ειναι ?

sTeLaKoS
18-04-10, 20:55
4 κιλα πρωτεινη?Την χρησιμοποιεις και σαν αλτηρα?



Σου φαίνονται πολλά;;; :green: :green: :green: :green:

Geo84
18-04-10, 22:47
4 κιλα πρωτεινη?Την χρησιμοποιεις και σαν αλτηρα?

Με βαλατε σε πριζες θα την δοκιμασω και εγω και θα σας πω!!!!


Και μένα παλιότερα θα μου φαινόντουσαν πολλά.

Τώρα περιμένω 9 κιλά για μένα και 7 για ένα φίλο.

:thumbup:

paulakos
19-04-10, 00:22
Ρε παιδια οκ,ειναι και στην πολιτικη του καθενος.Δηλαδη με ποιον τροπο ψωνιζει ο καθενας σιγουρα αν παιρνεις μεγαλη ποσοτητα σου βγαινει πιο φθηνα αλλα εγω ψωνιζω για εναν μηνα και μετα βλεπουμε.Με βαση αυτο,ναι μου φαινονται πολλα τα κιλα που ;)αγοραζεται...

Ramrod
19-04-10, 15:24
Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Για να παραγγείλω την "Ηρακλής" πρέπει να γίνω μέλος και να στείλω ύστερα mail κλπ ή να μπορώ να πάρω απευθείας τηλέφωνο και να μη μπλέκω με τέτοιες διαδικασίες? Αν ναι σε πιο τηλέφωνω παίρνω και τι ώρες?
Με ενδιαφέρει να την παραλάβω όσο το δυνατόν συντομότερο οπότε πείτε μου ποιος τρόπος είναι πιο "γρήγορος".

Α και κάτι τελευταίο, η τιμή είναι 25+3 με αντικαταβολή? Καλά έχω καταλάβει?

sTeLaKoS
19-04-10, 15:47
^^ Στο τηλ και email του κ.Παπαγιαννη είναι τα εξής: 23810.81972 club@herculesprotein.gr

Σαφώς και μπορείς να κάνεις απευθείας τη παραγγελία σου. Ναι η τιμή του ενός κιλού είναι 25€+3€ εφόσον θες να πληρώσεις με αντικαταβολή. Εάν πληρώσεις με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό γλυτώνεις τα 3€.

Γράψου πάντως αν θες στο club, κατά καιρούς θα σου έρχεται email ή sms με προσφορές.

Geo84
19-04-10, 16:07
Με το που πάρεις ρώτα και αν υπάρχει κάποια προσφορά η αν θα υπάρχει σύντομα. Εγώ αυτό έκανα και αν υπήρχε προγραμματισμένη για το κοντινό μέλλον μου την έδινε και πιο νωρίς.

Ramrod
19-04-10, 16:09
^^ Στο τηλ και email του κ.Παπαγιαννη είναι τα εξής: 23810.81972 club@herculesprotein.gr

Σαφώς και μπορείς να κάνεις απευθείας τη παραγγελία σου. Ναι η τιμή του ενός κιλού είναι 25€+3€ εφόσον θες να πληρώσεις με αντικαταβολή. Εάν πληρώσεις με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό γλυτώνεις τα 3€.

Γράψου πάντως αν θες στο club, κατά καιρούς θα σου έρχεται email ή sms με προσφορές.


Thanks Stelako. Ξέρεις μήπως αν μπορώ να δώσω παραγγελία σημερα το απόγευμα? και αν ναι τετάρτη θα μου έρθει ή μετράει απο αύριο? Απλά να ξέρω και για την παραλαβή αφού δεν είμαι σπίτθ όλες τις ώρες...

sTeLaKoS
19-04-10, 16:15
Δε ξέρω αν είναι ανοιχτά τώρα, πάρε τηλ δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Πάρε και λίγο αργότερα μήπως έκλεισαν για μεσημέρι και ξανανοίξουν.

Συνήθως παραγγέλνω μέσω fb το πρωί και το μεσημέρι της επομένης η παραγγελία έρχεται σπίτι μου.

Ramrod
23-04-10, 03:38
Σήμερα τη δοκίμασα και εγώ σε γευση Βανίλια που είναι πολυπαινεμένη...

Διαλυτότητα 9,5/10
Γευση 7/10

Γενικά με τη διαλυτότητα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Την ανακάτεψα λίγο με ένα κουτάλι για να καθήσει και ύστερα τη χτύπησα για 10" στο σεικερ με το χέρι και μια χαρά. Όυτε σβόλους ούτε τίποτα. Μόνο λίγος σπαστικός αφρός...
Λίγο πιο δύσκολο ήταν με το γάλα όπου χρειάστηκε περισσότερο χτύπημα αλλά μια χαρά διαλύθηκε.
Σε ότι αφορά τη γευση (που προσωπικά δε με πολυνοιάζει) με γάλα μου φάνηκε σα Milkshake, συμπαθητική. Βέβαια μετά δοκίμασα να τη βάλω μαζί με δημητριακά και μου ήρθε να ξεράσω 100 φορές...λίγωσα όσο δε πάει...πολύ γλυκιά για τα γούστα μου. Σε νερό ήταν κάπως νερουλή αλλά έβαλα 250 ml νερό αντί για 200 οπότε πιστευω με λιγότερο θα είναι πιο καλή.Περι κατσικίλας και γιδίλας και τραγίλας και όποιας άλλης "-ίλας" εγώ δεν αντιλήφθηκα κάτι, όχι άσχημο τουλάχιστον. Μου φάνηκε σα φρέσκο, νόστημο γάλα...

Να ρωτήσω και κάτι..."επαιξα" λίγο με το κουτάλι της σούπας και τη ζυγαριά. Η υπερ-γεμάτη κουταλιά της σούπας μου έβγαινε 14 περίπου γρ και στο μπώλ που τη ζύγισα(35 γρ) μου φαινόταν πολύ σε ποσότητα...μήπως είναι η πυκνότητά της ή κάτι? Στις οδηγίες λέει 2 κουταλιές γεμάτες 35 γρ. Απλά θεωρώ πως είναι καλύτερο να ζυγίζω ακριβώς την ποσότητα με τη ζυγαριά παρά να παίζω με "πατημένα" scoop και μέγεθη κουταλιών...

Σε ότι αφορά την ποιότητα, μου φαίνεται πολύ απλή στη συνθεσή της και αρκετά "αγνή".
Αυτά τα ολίγα απο εμένα...

NICK7
23-04-10, 19:42
Ηρθε και σε εμενα σημερα

Διαλυτότητα 9,5/10
Γευση 5/10

Την πηρα σε γευση σοκολατας και την ανακατεψα με γαλα και να σας πω την αληθεια οσες φορες παω να πιω μου ερχεται να ξερασω εχει μια γιδιλα κατσικιλα δεν ξερω ακριβως και με χαλαει πολλυ ισως να μην ειναι η σοκολατα καλη σε αυτην την πρωτεινη δεν ξερω αλλα αυτη την γιδιλα την καταλαβαινεις πολλυ στην σοκολατα σε γενικες γραμμες καλη (εκτος γευσης), σε θεμα αποροφησης μια χαρα ολα ασχετα της λακτοζης μια χαρα ηταν οταν την χονεψα μονο κατι ψιλορεψιματα αλλα ενταξει αλλα απο θεμα ποιοτητας πρεπει να ειναι καλη γιατι καταλαβαινεις την γευση του γαλακτος σαν της γιδας που νομιζεις οτι πινεις φρεσκο γαλα!!!

Ramrod
23-04-10, 19:55
Ηρθε και σε εμενα σημερα

Διαλυτότητα 9,5/10
Γευση 5/10

Την πηρα σε γευση σοκολατας και την ανακατεψα με γαλα και να σας πω την αληθεια οσες φορες παω να πιω μου ερχεται να ξερασω εχει μια γιδιλα κατσικιλα δεν ξερω ακριβως και με χαλαει πολλυ ισως να μην ειναι η σοκολατα καλη σε αυτην την πρωτεινη δεν ξερω αλλα αυτη την γιδιλα την καταλαβαινεις πολλυ στην σοκολατα σε γενικες γραμμες καλη (εκτος γευσης), σε θεμα αποροφησης μια χαρα ολα ασχετως της λακτοζης μια χαρα ηταν οταν την χονεψα μονο κατι ψιλορεψιματα αλλα ενταξει αλλα απο θεμα ποιοτητας πρεπει να ειναι καλη γιατι καταλαβαινεις την γευση του γαλακτος σαν της γιδας που νομιζεις οτι πινεις φρεσκο γαλα!!!

+1

Τόσο χάλια είναι η σοκολάτα ρε παιδιά? Με τόσα άσχημα που ακούω ψήνομαι να την παραγγείλω...

Σε θέμα χώνεψης με νερό είναι άμεση. Λεπτα κάνει...Με γάλα κάνει λιγάκι περισσότερο άλλα λογικό. Ούτε φουσκώματα όμως ούτε ρεψίματα ούτε τίποτα σε εμένα...
Δοκιμάστε τη βανίλα με μέλι όσοι δε το κάνατε ήδη...μιλάμε η πιο ωραία καραμέλα! :turtle:

NICK7
23-04-10, 20:19
Ξαναδοκιμασα αλλα με νερο παλι τα ιδια δεν νομιζω να την τελιωσω φετος αυτην την πρωτεινη εκτος αν κλινω την μυτη μου και την καταπινω κατευθειαν μαλλον αυτο θα κανω!!!

Polyneikos
23-04-10, 20:29
Ηρθε και σε εμενα σημερα

Διαλυτότητα 9,5/10
Γευση 5/10

σε θεμα αποροφησης μια χαρα ολα ασχετα της λακτοζης μια χαρα ηταν οταν την χονεψα μονο κατι ψιλορεψιματα αλλα ενταξει

Χα,χα,θεος !!:thumbup:

souezass
23-04-10, 21:25
Ξαναδοκιμασα αλλα με νερο παλι τα ιδια δεν νομιζω να την τελιωσω φετος αυτην την πρωτεινη εκτος αν κλινω την μυτη μου και την καταπινω κατευθειαν μαλλον αυτο θα κανω!!!

σου ποσταρω κατι που το εκανα οταν ειχα παρει και εγω σοκολατα.( απο ενα παλιο μου ποστ ) .



Γευσεις : σοκολατα εγω δεν μπορω να την πιω.ειλικρινα μονο σοκολατα δεν ειναι.αλλα μπορεις να κανεις το εξις και να τη πιεις τελεια.μεσα στο σεικερ βαζεις και ενα κουταλακι nesquik η HEMO.πινετε μανιοδος.:toast:


εγω την ιπια ετσι πολλη χαλαρα.η σοκολατα βασικα επρεπε να λεγετε καφε.γιατι μοναχα καφε γευση εχει.

NICK7
23-04-10, 21:44
Ευχαριστω ρε φιλε γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω μην πανε πεταμενα τα λεφτα!!!

ankh
26-04-10, 00:08
Έχετε παρατηρήσει και 'σεις οτι η πυκνότητα της σκόνης στην γεύση φρούτα του δάσους είναι διαφορετική από τις άλλες γεύσεις;

Eddie
26-04-10, 00:27
Έχετε παρατηρήσει και 'σεις οτι η πυκνότητα της σκόνης στην γεύση φρούτα του δάσους είναι διαφορετική από τις άλλες γεύσεις;

Λογικο.Δεν ειναι κατι περιεργο,ειναι κατι το οποιο συμβαινει και με την βανιλια με σοκολατα.Οχι αποκλειστικα αυτης της εταιριας,απλα παιζει ρολο η γευση,ισως καποιο γλυκαντικο η προσθετο.

ankh
26-04-10, 00:34
Λογικο.Δεν ειναι κατι περιεργο,ειναι κατι το οποιο συμβαινει και με την βανιλια με σοκολατα.Οχι αποκλειστικα αυτης της εταιριας,απλα παιζει ρολο η γευση,ισως καποιο γλυκαντικο η προσθετο.

ευχαριστώ φίλε μου .

shaikan
30-04-10, 13:17
καλημερα σε ολους,
Πριν λιγο καιρο εμφανιστηκε στην ελληνικη αγορα μια νεα πρωτεινη
η Ηercules.Σιγουρα πολλοι απο σας θα την εχουν δοκιμασει ηδη.
Αν βρειτε χρονο θα ηθελα την γνωμη σας

Ευχαριστω

Polyneikos
30-04-10, 13:20
Καλως ήρθες στο φόρουμ.Νομίζω ότι αυτο το τόπικ που μετεφερα το ποστ σου θα σου καλύψει τις απορίες σου,ειδαλλως ρωτας τι θελεις να μαθεις...:thumbup:

blackgym
05-05-10, 12:47
εγω κανω τεστ στο ιδη δουλεμενο σωμα μου με αποχη 4 μηνες εχω ξεκινησει και ειμαι στο 3 μηνο και εχω μπει και σε διετα ..αυτη την στιγμη χρησιμοποιω μονο ηρακλη πρωτεινη σαν συμπληρωμα τα αποτελεσματα στις φωτογραφιες σαββατο κανω ποστ φωτος πριν βαλω κρεατινη και μιτο

οσο αφορα αυτα που ακουω για γευσεις και διαλυτοτιτες η πρωτεινη ειναι παρα πολυ καλη διαρκει 3-4 δευτερολεπτα μεχρι να παει στο στομαχι σου τι της θες της γευσεις εγω σε 3 μηνες ανοιγω το τριο τελευταιο κιλο που εχω , τι τραγιλες και βλακειες αν θες να φτασεις καπου κανεις θυσιες..+ ειναι ελληνικη και αρκετα μας εχουν παρει οι αμερικανοι και οι διαφοροι υποστιριζουμε ελλαδα μεγα αλεχανδρο μακεδονια! τελος !

Ramrod
05-05-10, 13:39
εγω κανω τεστ στο ιδη δουλεμενο σωμα μου με αποχη 4 μηνες εχω ξεκινησει και ειμαι στο 3 μηνο και εχω μπει και σε διετα ..αυτη την στιγμη χρησιμοποιω μονο ηρακλη πρωτεινη σαν συμπληρωμα τα αποτελεσματα στις φωτογραφιες σαββατο κανω ποστ φωτος πριν βαλω κρεατινη και μιτο

οσο αφορα αυτα που ακουω για γευσεις και διαλυτοτιτες η πρωτεινη ειναι παρα πολυ καλη διαρκει 3-4 δευτερολεπτα μεχρι να παει στο στομαχι σου τι της θες της γευσεις εγω σε 3 μηνες ανοιγω το τριο τελευταιο κιλο που εχω , τι τραγιλες και βλακειες αν θες να φτασεις καπου κανεις θυσιες..+ ειναι ελληνικη και αρκετα μας εχουν παρει οι αμερικανοι και οι διαφοροι υποστιριζουμε ελλαδα μεγα αλεχανδρο μακεδονια! τελος !

Καλό θα ήταν να ποστάρεις και τη διατροφή σου με τα αποτελέσματα για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα...πάντως λες πως χρησιμοποιώντας Ηρακλή είχες αναμενόμενη/ομαλή ανάπτυξη, είδες τα αποτελέσματα που ήθελες...

Σοκολάτα έχεις πάρει? Είναι τόσο "χάλια" όσο λένε?

blackgym
05-05-10, 13:41
Καλό θα ήταν να ποστάρεις και τη διατροφή σου με τα αποτελέσματα για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα...πάντως λες πως χρησιμοποιώντας Ηρακλή είχες αναμενόμενη/ομαλή ανάπτυξη, είδες τα αποτελέσματα που ήθελες...

Σοκολάτα έχεις πάρει? Είναι τόσο "χάλια" όσο λένε?


ναι σοκολατα..αν ψαξεις θα βρεις την διατροφη μου φωτο τα παντα

Ramrod
05-05-10, 13:44
ναι σοκολατα..αν ψαξεις θα βρεις την διατροφη μου φωτο τα παντα

φωτό σου έχω δει...αρκετά καλός. Τη διατροφή όχι αλλά θα τη βρω. Είναι αυτή που ακολουθείς τώρα ετσι?

blackgym
05-05-10, 15:36
φωτό σου έχω δει...αρκετά καλός. Τη διατροφή όχι αλλά θα τη βρω. Είναι αυτή που ακολουθείς τώρα ετσι?

ειναι στο περιπου με την περσινη αλλα χωρις συμπληρωματα μονο πρωτεινη ειμαι λιγο ποιο μικρος απο περσι αλλα πολυ στεγνος και ποιο κομμενος για 85 κιλα απο οτι ειμουν περσι και ειχα και αποχη 4 μηνες φετος

TEFAAtzis
05-05-10, 16:13
Καλό θα ήταν να ποστάρεις και τη διατροφή σου με τα αποτελέσματα για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα...πάντως λες πως χρησιμοποιώντας Ηρακλή είχες αναμενόμενη/ομαλή ανάπτυξη, είδες τα αποτελέσματα που ήθελες...

Σοκολάτα έχεις πάρει? Είναι τόσο "χάλια" όσο λένε?

Ναι ειναι τοσο χαλια φιλε μου.Εγω την εχω εδω και 5 περιπου μηνες και την χρησημοποιω οταν ξεμενω απο τις αλλες

Micha3L_Myers
06-05-10, 13:07
εχω τελειωση 8 κουτια ηρακλης πολυ καλη πρωτεινη μου φανηκε και σε καλη τιμη:thumbup:

Χρήστος Κ.
11-05-10, 21:53
Την παράγγειλα, τελικά ο Παπαγιάννης είναι άριστος. Παράγγειλα το πρωί και μου ήρθε το άλλο πρωί. Πιο γρήγορα από το να πάω στο μαγαζί...και πληρωμή εν λευκώ...με μία μόνο λέξη επαγγελματίας. Μια χαρά η ποιότητα, η γεύση και η διαλυτότητα. Άριστη τιμή!!!

Atkins
12-05-10, 11:40
μου χε δωσει φιλος μισο κουτι βανιλιας..

μου φανηκε περιεργει η γευση..οταν τελειωσε(ανυπομνουσα καπως να γινει γιατι γουσταρα τα καλουδια της Ον..)

αρχισα να αναζητω την αισθηση της πουδρας το αγνο και λοιπα..(οπως πολλα εχουν γραφτει πιο πανω)

ηρθε η ωρα πηρα σοκολοτα..μαρεσει ετσι πηχτο σαν φραπες σε καλο μαγαζι με δυνατη φραπεδιερα που γινετε με το χτυπημα στο μιξερακι,
περαν των αλλων...

η γευση του αιγοπροβιου συνηθηζετε(οχι σε αυτους που δεν αρεσει το τυρι σιγουρα-αρα ειναι για εκλεκτους :green: ) εως γινετε να την αναζητας κιολας καποιες στιγμες..εχει κατι το διαφορετικο(σιγουρα καποιος στιγμες δεν μπορει να μην εχεις ορεξη για αυτην..μιλαω για ορισμενους που χρησιμοποιουν)

θελει μαλλον και καλη ποσοτητα νερου για να μην ειναι εντονη...

πηρα και μια φρουτα δασους για ποικιλια :)..αναμενω να καταπιω και αυτη την γευση!


Υσ.νομιζω η ολη προσπαθεια αξιζει προσοχης(κλπ) και ακομα και αν θελει καποιος ποικιλια και αλλαγη στις γευσεις,μπορει να ειναι μια απο τις επιλογες του..

kyriakos23
13-05-10, 20:00
αν ητανε ολα τα συμπληρωματα με ετσι γευση δεν θα επερνα ποτε μου τπτ!

Χρήστος Κ.
15-05-10, 09:27
Περί ορέξεως....

Svein
15-05-10, 12:06
αν ητανε ολα τα συμπληρωματα με ετσι γευση δεν θα επερνα ποτε μου τπτ!

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Jumaru
15-05-10, 19:07
Την παράγγειλα, τελικά ο Παπαγιάννης είναι άριστος. Παράγγειλα το πρωί και μου ήρθε το άλλο πρωί. Πιο γρήγορα από το να πάω στο μαγαζί...και πληρωμή εν λευκώ...με μία μόνο λέξη επαγγελματίας. Μια χαρά η ποιότητα, η γεύση και η διαλυτότητα. Άριστη τιμή!!!

Περί ορέξεως....
++1

Πρωτεΐνη είναι παιδιά όχι το νέο γλυκό της kinder

eri_87
23-05-10, 13:50
Παιδιά πήρα κι εγώ προχθές 1βανίλια κ 1σοκολάτα!!!!! Ο κ.Παπαγιάννης όντως άριστος, αλλά δυστυχώς ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ξαναπάρω...
Από διαλυτότητα καλά τα πάει, όντως δείχνει αγνή η σύστασή της, αλλά με τέτοια γεύση (και οι 2 μου φαίνονται σχεδόν ίδιες) και μυρωδιά δεν κατεβαίνει ούτε με σφαίρες!!!!:thumbdown: Ξέρω ότι δεν παίρνεις μια πρωτεΐνη για να πιεις κάτι ωραίο, αλλά αυτή μου προκαλεί εμετό! Γενικά έχω και ευαίσθητο στομάχι... Δεν αντέχει κάτι με το ζόρι!
Να τονίσω ότι αυτή είναι η γνώμη μου και μπορεί να ακούγεται υπερβολική! Αλλά πραγματικά απελπίστηκα (πήρα και 2κιλά τρομάρα μου)! Δοκίμασα με νερό, με γάλα, με χυμό, με μπανάνα....Τίποτα! Τελικά σώθηκα βάζοντας 3-4γρ κακάο που δίνει έντονη γεύση και έτσι μπορώ να το πιω........

thegravijia
23-05-10, 16:02
^^βαλε λιγο νεσκουικ !

Ramrod
23-05-10, 16:13
Παιδιά πήρα κι εγώ προχθές 1βανίλια κ 1σοκολάτα!!!!! Ο κ.Παπαγιάννης όντως άριστος, αλλά δυστυχώς ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ξαναπάρω...
Από διαλυτότητα καλά τα πάει, όντως δείχνει αγνή η σύστασή της, αλλά με τέτοια γεύση (και οι 2 μου φαίνονται σχεδόν ίδιες) και μυρωδιά δεν κατεβαίνει ούτε με σφαίρες!!!!:thumbdown: Ξέρω ότι δεν παίρνεις μια πρωτεΐνη για να πιεις κάτι ωραίο, αλλά αυτή μου προκαλεί εμετό! Γενικά έχω και ευαίσθητο στομάχι... Δεν αντέχει κάτι με το ζόρι!
Να τονίσω ότι αυτή είναι η γνώμη μου και μπορεί να ακούγεται υπερβολική! Αλλά πραγματικά απελπίστηκα (πήρα και 2κιλά τρομάρα μου)! Δοκίμασα με νερό, με γάλα, με χυμό, με μπανάνα....Τίποτα! Τελικά σώθηκα βάζοντας 3-4γρ κακάο που δίνει έντονη γεύση και έτσι μπορώ να το πιω........

Κοίτα αν την πίνεις μεταπροπονητικά και δεν επηρεάζει τη διατροφή σου βάλε μέλι στη βανίλια. Εμένα μου άρεσε πολύ, γινόταν σα καραμέλα. Και το πρωϊ το έπινα με γάλα και μέλι και ήταν σα μιλκσεικ. Στην αρχή και εγώ ξίνισα λιγάκι με τη γευση, που είμαι της άποψης ότι η πρωτεϊνη πρέπει να έχει "κακή" γευση. Όχι πως δε μου άρεσε απλά δεν ήταν και η καλύτερη μου...αλλά μετά απο 1 εβδομάδα χρήση τη συνήθισα και την έπινα ευχάριστα.
Εναλλακτικά, με μπανάνα!

Απλά αν έχεις συνηθίσει τις εμπορικές γευσεις όπως η Myofusion τότε αυτή σου φαίνεται μαυρο χάλι....
Πιστευω αν τη συνηθίσεις θα σου αρέσει και πιστευω λόγο της αγνότας της και της αξιοπιστίας (εγώ "ανέβηκα" στο διάστημα που την έπαιρνα, άρα μάλλον δεν έπινα αλευρι) αξίζει μια θυσία. Ούτως η άλλως τόσες κάνουμε σε ότι αφορά τη γευση.

Η Ηρακλής και πάλι ήταν απο τα πιο γευστικά "γευματα" που είχα στη διατροφή μου...

Σίγουρα θα την ξαναπροτιμήσω!

Jumaru
23-05-10, 16:24
Δοκίμασε και να βάλεις καφέ μέσα. Το πρωί εγώ επειδή βαριέμαι να χτυπάω μια πρωτείνη και μια φραπέ τα συνδυάζω :)

dionisos
23-05-10, 19:25
Παιδιά πήρα κι εγώ προχθές 1βανίλια κ 1σοκολάτα!!!!! Ο κ.Παπαγιάννης όντως άριστος, αλλά δυστυχώς ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ξαναπάρω...
Από διαλυτότητα καλά τα πάει, όντως δείχνει αγνή η σύστασή της, αλλά με τέτοια γεύση (και οι 2 μου φαίνονται σχεδόν ίδιες) και μυρωδιά δεν κατεβαίνει ούτε με σφαίρες!!!!:thumbdown: Ξέρω ότι δεν παίρνεις μια πρωτεΐνη για να πιεις κάτι ωραίο, αλλά αυτή μου προκαλεί εμετό! Γενικά έχω και ευαίσθητο στομάχι... Δεν αντέχει κάτι με το ζόρι!
Να τονίσω ότι αυτή είναι η γνώμη μου και μπορεί να ακούγεται υπερβολική! Αλλά πραγματικά απελπίστηκα (πήρα και 2κιλά τρομάρα μου)! Δοκίμασα με νερό, με γάλα, με χυμό, με μπανάνα....Τίποτα! Τελικά σώθηκα βάζοντας 3-4γρ κακάο που δίνει έντονη γεύση και έτσι μπορώ να το πιω........

Εγώ στα έλεγα! Δοκίμασα και εγώ και ένιωθα πως θα ξεπροβάλλει από το ποτήρι καμιά κατσικίσια ουρά! Τα ρεψίματα μετά ήταν ότι χειρότερο!!

panzor
23-05-10, 20:25
εμένα πάντως μου άρεσε πάρα πολύ η γεύση βανίλια! σίγουρα θα ξαναπάρω. προχτές μου ήρθε η φρούτα του δάσους που παρήγγειλα και έχει πολύ πιο ήπια γεύση αλλά και διαφορετική υφή. η βανίλια βγαίνει πιο κρεμώδης ενώ η γευση φρούτα του δάσους βγαίνει λίγο πιο νεροζούμι. γενικά όμως είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος απο την πρωτείνη ηρακλής και θα την προτιμώ συχνά απο δω και πέρα :thumbup::thumbup::thumbup:

eri_87
24-05-10, 15:48
Τί να πω βρε παιδιά... Μαύρη απελπισία! Με κακάο κατεβαίνει άνετα, οπότε έτσι θα το κάνω!
Το νεσκουικ δεν είναι τόσο έντονο όσο το κακάο, οπότε θα πρέπει να βάλω πολύ, γιαυτό δεν το προτιμώ!
Όσο για τη βανίλια, θα βάλω επίσης κακάο! Καλή πρέπει να είναι η βανίλια, αλλά δε μαρέσει γενικά σαν γεύση (έχω δοκιμάσει και της ΟΝ), οπότε αστα να πάνε!
Μπανάνα έβαλα στη βανίλια αλλά ήταν ακόμα χάλια!
:(

Τέλοσπάντων, για να μη τα πετάξω θα τα πιω και τα 2 αναγκαστικά!!!:shock:

neso
26-05-10, 10:30
παιδια μια ερωτηση(μπορει να ειναι και λιγο χαζη).με το γαλα παιζει να την αραιωσουμε;

Jumaru
26-05-10, 13:21
παιδια μια ερωτηση(μπορει να ειναι και λιγο χαζη).με το γαλα παιζει να την αραιωσουμε;

Γιατί να μην παίζει? Γάλα , νερό .. χτύπα το όπως γουστάρεις. Εγώ με 0% γάλα την πίνω και η βανίλια μου άρεσε πολύ

Nick Sotiralis
27-05-10, 14:39
παιδια μια ερωτηση(μπορει να ειναι και λιγο χαζη).με το γαλα παιζει να την αραιωσουμε;

μεταπροπονητικα δεν θα σου προτεινα με γαλα

Ramrod
27-05-10, 14:43
μεταπροπονητικα δεν θα σου προτεινα με γαλα

Γιατί όχι? Αν είναι με χαμηλά ή καθόλου λιπαρά δε πειράζει...
Απλά πρόσεχε με τη δοσολογία...

Eddie
27-05-10, 14:47
Γιατί όχι? Αν είναι με χαμηλά ή καθόλου λιπαρά δε πειράζει...
Απλά πρόσεχε με τη δοσολογία...

Δεν ειναι μονο τα λιπαρα που καθυστερουν την αφομοιωση αλλα και η καζεινη.

Ramrod
27-05-10, 14:49
Δεν ειναι μονο τα λιπαρα που καθυστερουν την αφομοιωση αλλα και η καζεινη.

Το ξέρω αλλά η διαφορά θα είναι σα να παίρνεις πρωτεϊνη πολλών πηγών. Δε νομίζω οτι θα έχει ουσιαστική διαφορά για κάποιον μη προχωρημένο, ειδικά σε όγκο.
Αλλωστε, φαντάζομαι, ο ορός θα απορροφηθεί κανονικά και η καζεϊνη σταδιακά...

Eddie
27-05-10, 15:00
Το ξέρω αλλά η διαφορά θα είναι σα να παίρνεις πρωτεϊνη πολλών πηγών. Δε νομίζω οτι θα έχει ουσιαστική διαφορά για κάποιον μη προχωρημένο, ειδικά σε όγκο.
Αλλωστε, φαντάζομαι, ο ορός θα απορροφηθεί κανονικά και η καζεϊνη σταδιακά...

Τωρα αυτο το λενε οι εταιριες που θελουν να πουλησουν.Πολλοι δε το πιστευουν και υποστηριζουν οτι η καζεινη θα τα παει ολα πιο πισω,τωρα τι ισχυει..

Παντως ενα διαστημα επαιρνα δεκα πηγων ολη τη μερα και μεταπροπονητικα αλλα δεν εβλεπα καπια σημαντικη διαφορα.Απλως σε σχεση με τη whey υστερουσε λιγο στο θεμα αποκαταστασης,αλλα και αυτο δεν μπορω να το αποδοσω στη διαφορα των πηγων.Μπορει να ηταν απο κατι αλλο.

Bane
29-05-10, 13:47
Whey+Casein είναι πιο αποτελεσματική από whey η casein σκέτη, γνωστά είναι αυτά

Eddie
29-05-10, 14:00
Whey+Casein είναι πιο αποτελεσματική από whey η casein σκέτη, γνωστά είναι αυτά

Aναμεσα απ τα γευματα καλα,και μεταπροπονητικα ομως?

Bane
29-05-10, 14:03
Aναμεσα απ τα γευματα καλα,και μεταπροπονητικα ομως?

Μεταπροπονητικά πας για καθαρή whey με απλούς υδατάνθρακες

souezass
30-05-10, 13:10
Η Ηρακλής και πάλι ήταν απο τα πιο γευστικά "γευματα" που είχα στη διατροφή μου...

Σίγουρα θα την ξαναπροτιμήσω!

θα σταθω μοναχα σε αυτο που λες αδελφε.εχω δει αποτελεσματα και ειμαι fun και δεν πιστευω να αλλαξω πρωτεινη.εχω κανει πολλα ποστς για την συγκεκριμενη πρωτεινη και δεν τα κανω για flame.στο θεμα τιμης-ποιωτητας δεν το συζηταω.

οπιος εχει προβλιμα στην γευση τους προτεινω 2 tips.
η σοκολατα ουτε εγω μπορω να την πιω.βαλτε μεσα μια κουταλια του γλυκου νεσκουικ και λιγο μελι. και χτυπηστε δυνατα.αλλαζει παρα πολλυ.

βεβαια εχω πιει τρις χειροτερες πρωτεινες.και μερικες και λιγμενες οπου οι τυποι που της πουλουσαν αλλαζαν ημερομηνιες......

βανιλια και φρουτα του δασους πανε με ολα.παντα ομως να την πινετε με νερο μιας και εχι καλυτερα αποτελεμστα και αποφορατε πιο fast.

αυτα καλες προπονησεις να εχετε.:toast:

stamthedrum
30-05-10, 13:14
θα σταθω μοναχα σε αυτο που λες αδελφε.εχω δει αποτελεσματα και ειμαι fun και δεν πιστευω να αλλαξω πρωτεινη.εχω κανει πολλα ποστς για την συγκεκριμενη πρωτεινη και δεν τα κανω για flame.στο θεμα τιμης-ποιωτητας δεν το συζηταω.

οπιος εχει προβλιμα στην γευση τους προτεινω 2 tips.
η σοκολατα ουτε εγω μπορω να την πιω.βαλτε μεσα μια κουταλια του γλυκου νεσκουικ και λιγο μελι. και χτυπηστε δυνατα.αλλαζει παρα πολλυ.

βεβαια εχω πιει τρις χειροτερες πρωτεινες.και μερικες και λιγμενες οπου οι τυποι που της πουλουσαν αλλαζαν ημερομηνιες......

βανιλια και φρουτα του δασους πανε με ολα.παντα ομως να την πινετε με νερο μιας και εχι καλυτερα αποτελεμστα και αποφορατε πιο fast.

αυτα καλες προπονησεις να εχετε.:toast:

Καλύτερα αποτελέσματα από ποιαν έννοια; και τι εννοείς απορροφάται πιο γρήγορα με το νερό; Δε νομίζω ότι θα έχει μεγάλη διαφορά αν η whey απορροφηθεί σε 25 λεπτά ή σε 35 λεπτά επειδή θα βάλεις γάλα

souezass
30-05-10, 22:34
Καλύτερα αποτελέσματα από ποιαν έννοια; και τι εννοείς απορροφάται πιο γρήγορα με το νερό; Δε νομίζω ότι θα έχει μεγάλη διαφορά αν η whey απορροφηθεί σε 25 λεπτά ή σε 35 λεπτά επειδή θα βάλεις γάλα

ολα τα συπληρωματα τα περνουμε για ενα up η ακομα και γιατι θελουμε να φτιαξουμε πιο ευκολα σωμα.εμενα αυτη η πρωτεινη με εχει βοηθηση να ανεβω αρκετα.

εγω την πρωτεινη αυτη την πινω 2 φορες την μερα.μια κατα τισ 11-12 το μεσημερι και καπακι μετα την προπονηση.και παντα με νερο.αν το βραδυ 8ελω να πιω κατι πιο ευχαριστω την πινω με γαλα μιας και ειναι σασν μιλκ-σεικ.

Daniel
18-06-10, 03:28
ναι μονο που με το σιδερο υπαρχει μεγαλο προβλημα.
εαρχισαν να πεζουν οι συναγερμοι στο αεροδρομιο και με περασανε για εμπορο ναρκοτικων.
ενω με τα πλαστικα κουτια δεν υπαρχει προβλημα.

Στο μυαλο μου εισαι; Απαντησες σε αυτο που ειχα απορια. Και οτι που σκεφτομουν να παρω κανα κιλο τωρα που θα παω για λιγο στα ξενα αλλα παντα ειχα αυτην την απορια. Εσενα σου χτυπησε η βαλιτσα που εκανες check in η την ειχες χειραποσκευη την πρωτεινη;

kyriakos23
19-06-10, 15:34
check in

Polyneikos
19-06-10, 17:05
Το πρωτο πλαστικο κουτι από συμπλήρωμα που θα σου τελειωσει χρησιμοποιησε το για να ρίξεις μεσα την Ηρακλης..

drago
19-06-10, 17:23
Whey+Casein είναι πιο αποτελεσματική από whey η casein σκέτη, γνωστά είναι αυτά

μαν, να σε ρωτησω κατι που το εχω απορια. το μιγμα whey / casein απορωφαται πρωτα η whey και μετα η καζεινη? η αποροφονται ολα στον χρονο και ρυθμο απορωφησης της καζεινης???

deluxe
19-06-10, 19:29
Ταυτοχρονα, απλα η whey με πιο γρηγορο ρυθμο. Δλδ σε μιση ωρα η whey θα εχει απορροφηθει ολη, ενω η καζεινη θα συνεχιζει για ακομα 5-6 ωρες.

Eddie
19-06-10, 20:02
Ταυτοχρονα, απλα η whey με πιο γρηγορο ρυθμο. Δλδ σε μιση ωρα η whey θα εχει απορροφηθει ολη, ενω η καζεινη θα συνεχιζει για ακομα 5-6 ωρες.

Εισαι σιγουρος?Γιατι εγω εχω ακουσει οτι η αργης απορροφησης θα καθυστερησει και την πιο γρηγορη.

stelios025
19-06-10, 20:04
Εισαι σιγουρος?Γιατι εγω εχω ακουσει οτι η αργης απορροφησης θα καθυστερησει και την πιο γρηγορη.

Και εγω ετσι ξέρω...

drago
19-06-10, 20:18
Και εγω ετσι ξέρω...

κι εγω προς τα εκει παω αλλα ηθελα να το επιβεβαιωσω.

deluxe
19-06-10, 20:45
Υπαρχουν και ερευνες ομως που δειχνουν οτι δεν καθυστερει την απορροφηση ή οτι την καθυστερει ελαχιστα. Καπου στο bb.com τις ειχα δει.

Επισης πολλοι χρησιμοποιουν συνδιασμο whey/casein για Pre-Workout. Ερευνα ειχε δειξει οτι οσοι εκαναν αυτο το συνδιασμο ειχαν καλυτερα αποτελεσματα σε μυϊκη αναπτυξη, απο αυτους που επαιρναν σκετη whey.

Links δεν εχω.

Devil
19-06-10, 21:49
μαν, να σε ρωτησω κατι που το εχω απορια. το μιγμα whey / casein απορωφαται πρωτα η whey και μετα η καζεινη? η αποροφονται ολα στον χρονο και ρυθμο απορωφησης της καζεινης???

εξαρταται απο τις ποσοτητες

Daniel
20-06-10, 02:33
Το πρωτο πλαστικο κουτι από συμπλήρωμα που θα σου τελειωσει χρησιμοποιησε το για να ρίξεις μεσα την Ηρακλης..

Αυτο θα εκανα ουτως η αλλως αλλα ηταν μια απορια που την ειχα...Εν πασι περιπτωση παρηγγειλα και εγω δυο κιλακια σοκολατα Ηρακλης και θα ειναι στα χερια μου την Δευτερα, για να δουμε.

sfakas
22-06-10, 16:52
και γω παιδια διαβασα ολα τα ποστ για αυτη τη πρωτεινη κ μπορω να πω πως με πεισε να την αγορασω κ γω.αυριο θα κανω τη παραγγελια,ελπιζω να πιασει μαγκες!!!!:)

Daniel
23-06-10, 02:07
Λοιπον παιδες, παρηγγειλα δυο κιλακια Ηρακλης Παρασκευη και Δευτερα πρωι ηταν στην πορτα μου. Αριστη και ταχιστη εξυπηρετηση θα ελεγα. Οπως προηπωθηκε ο Μ. Π. στο τηλεφωνο ηταν φιλικοτατος και ομιλητικος, αλλα τη δουλεια του κανει γιατι να μην ειναι! Τωρα η πρωτεινη η ιδια εχει παρα πολυ καλη διαλυτοτητα, δε μενει κανενας σβωλος απο την σκονη πραμα που συμβαινει με καποιες επωνυμες πρωτεινες. Απο γευση θα ελεγα οτι νοιωθεις την "κατσικιλα στο πετσι σου" καθως την πινεις, με αλλα λογια δε νομιζω η γευση να ειναι το μεγαλου ατου της Ηρακλης, αλλα να μην ξεχναμε οτι δεν ειναι η γευση το ζητουμενο (αλλιως θα πιναμε nesquick), αλλα η δουλεια που κανει! Τωρα μενει να δειξει και επι του πρακτεου κατα ποσο θα πιασει και πανω μου. Σε γενικες γραμμες μια εναλλακτικη προταση σε καλη τιμη.

SATA
23-09-10, 03:42
Οτι πρεπει για τα μουτρα μου ειναι αυτη η πρωτεινη!!!!!!!Goat protein!!!!!μου θυμισε πιτσιρικα στο Πηλιο που μου εφερνε η γιαγια μου κατσικισιο γαλα:Pμακαρι να βγαζε κ την πετσα οπως το γαλα......πιστευω πως δε τιθεται θεμα για οποιον θελει να παρει whey protein να μην αγοραζει Ηρακλης!!!!!!!ευκολη παραγγελια ποιοτικα Ελληνικη χωρις υποψιες,αγνη πρωτεινη...οσο για την γευση μπορειτε να κανετε καποιες μιξεις.
Ευγε στην Hercules protein!!!!!!!

TEFAAtzis
23-09-10, 15:40
Οτι πρεπει για τα μουτρα μου ειναι αυτη η πρωτεινη!!!!!!!Goat protein!!!!!μου θυμισε πιτσιρικα στο Πηλιο που μου εφερνε η γιαγια μου κατσικισιο γαλα:Pμακαρι να βγαζε κ την πετσα οπως το γαλα......πιστευω πως δε τιθεται θεμα για οποιον θελει να παρει whey protein να μην αγοραζει Ηρακλης!!!!!!!ευκολη παραγγελια ποιοτικα Ελληνικη χωρις υποψιες,αγνη πρωτεινη...οσο για την γευση μπορειτε να κανετε καποιες μιξεις.
Ευγε στην Hercules protein!!!!!!!

αντε καλα

Polyneikos
25-09-10, 17:44
^^ Δηλαδη;Ξερουμε κατι;

jGod
25-09-10, 19:26
νομιζω πως οχι..ουτε θετικο ουτε αρνητικο...οποτε ας αρκεστουμε σε διαλυτοτητα και γευση..οποιος την εχει κανει χημ. αναλυση αυτος μονο θα ξερει κατι παραπανω , απλως το να λεμε ειναι αγνη μονο κ μονο επειδη μυριζει κατσικιλα και ειναι ελληνικο δν το θεωρω και πολυ εξυπνο.:)

giannis64
26-09-10, 15:56
τα μηνύματα με το περιεχόμενο το οποίο δυσφημούσε αυθαιρετα κ χωρις αποδείξεις την εν λόγω εταιρία μεταφέρθηκαν!

αν οι ομάδα των Μοντ κρίνει ότι πρέπει να επανέλθουν, τότε αυτό θα γίνει.

Ή αν και εφόσον ο σαβατζ η κάποιος άλλος παραθέσει την ανάλυση!

savage
26-09-10, 19:24
σε ποιο thread μεταφερθηκαν?:unsure:

Hercules
26-09-10, 19:25
γευση βανιλια δεν πινοταν παντως..τι μπανανες εριξα μεσα τι μελια τι κανελες..αλλα μικρη σημασια εχει η γευση,αν αποδειχθει με καποιον τροπο οτι ειναι "ποιοτικη" θα ξαναπαρω

giannis64
26-09-10, 19:28
τι σημασία έχει?

δεν υπάρχει περίπτωση να συνεχισθεί αυτή η φιλολογία χωρίς αποδείξεις.

μεταφέρθηκαν κάπου που τα βλέπει μόνο το σκοτάδι!

Musclenuke
29-09-10, 13:06
Παντως παιδια μπηκα στο site της εταιριας και εχει και Φ.Π.Α και αριθμο πρωτοκολλου Ε.Ο.Φ

isis
29-09-10, 13:32
Παντως παιδια μπηκα στο site της εταιριας και εχει και Φ.Π.Α και αριθμο πρωτοκολλου Ε.Ο.Φ διορθώστε με αν κάνω λάθος , αλλά πρώτη φορά βλέπω να γίνονται τέτοιες επιθέσεις σε ένα σκεύασμα πρωτεΐνης και στον άνθρωπο που βρίσκεται πίσω από αυτό το προϊόν , εντούτοις δε βλέπω το ίδιο να γίνεται και στις δεκάδες σκευασμάτων που κυκλοφορούν. Ίσως , αν ο Μιχάλης είχε ονομάσει τη πρωτεΐνη του "Biochemical Laboratories Pharmaceutical Grade Whey" , να τη καταναλώνανε ανεπιφύλακτα οι Έλληνες καταναλωτές.

COBRA_STYLE
29-09-10, 15:49
ποστ με την επιθεση πού μεταφερθηκαν?

sTeLaKoS
29-09-10, 15:57
Ε είπαμε ντε: :green:




μεταφέρθηκαν κάπου που τα βλέπει μόνο το σκοτάδι!

COBRA_STYLE
29-09-10, 15:58
Ε είπαμε ντε: :green:
σωστος!!!το ειχα ξεχασει;)

Anithos
30-09-10, 08:31
διορθώστε με αν κάνω λάθος , αλλά πρώτη φορά βλέπω να γίνονται τέτοιες επιθέσεις σε ένα σκεύασμα πρωτεΐνης και στον άνθρωπο που βρίσκεται πίσω από αυτό το προϊόν , εντούτοις δε βλέπω το ίδιο να γίνεται και στις δεκάδες σκευασμάτων που κυκλοφορούν. Ίσως , αν ο Μιχάλης είχε ονομάσει τη πρωτεΐνη του "Biochemical Laboratories Pharmaceutical Grade Whey" , να τη καταναλώνανε ανεπιφύλακτα οι Έλληνες καταναλωτές.

συμφωνω μαζι σου ,αν και μια φορα την πηρα την πρωτεινη και δεν μου αρεσε,δεν θα επρεπε να γινεται τετοια επιθεση στο συγκεκριμενο σκευασμα που ειναι μια αξοόλογη προσπαθεια απο Ελληνα χωρις ουσιώδη στοιχεια

Stella
30-09-10, 16:20
Πολύ αξιοπρεπής η προσπάθεια που γίνεται και πολύ ευγενικός ο κ. Παπαγιάννης....
αλλά το δικό μου στομάχι (ανεξαρτήτως γευσης που δεν είναι και ότι καλύτερο) δεν την αντέχει με τίποτα. Έχω σοβαρό προβλημα δεν μπορώ να τη χωνέψω...χωρίς πλάκα αρρωσταίνω...
Αλλά βέβαια αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!

Senereison
30-09-10, 17:23
Πολύ αξιοπρεπής η προσπάθεια που γίνεται και πολύ ευγενικός ο κ. Παπαγιάννης....
αλλά το δικό μου στομάχι (ανεξαρτήτως γευσης που δεν είναι και ότι καλύτερο) δεν την αντέχει με τίποτα. Έχω σοβαρό προβλημα δεν μπορώ να τη χωνέψω...χωρίς πλάκα αρρωσταίνω...
Αλλά βέβαια αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!

Θα συμφωνήσω μαζί σου την είχα πάρει και εγώ. 1 κιλό και αναγκαστικά να την τελειώσω.. ήτανε εξαιρετικά δύσκολη στo να την χωνέψω αυτά από εμενα....

savage
30-09-10, 17:38
Θα συμφωνήσω μαζί σου την είχα πάρει και εγώ. 1 κιλό και αναγκαστικά να την τελειώσω.. ήτανε εξαιρετικά δύσκολη στo να την χωνέψω αυτά από εμενα....


Πολύ αξιοπρεπής η προσπάθεια που γίνεται και πολύ ευγενικός ο κ. Παπαγιάννης....
αλλά το δικό μου στομάχι (ανεξαρτήτως γευσης που δεν είναι και ότι καλύτερο) δεν την αντέχει με τίποτα. Έχω σοβαρό προβλημα δεν μπορώ να τη χωνέψω...χωρίς πλάκα αρρωσταίνω...
Αλλά βέβαια αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!

:rolleyes::rolleyes::shifty::shifty::chinese::chinese:

isis
30-09-10, 18:18
...Έχω σοβαρό προβλημα δεν μπορώ να τη χωνέψω...χωρίς πλάκα αρρωσταίνω... Στο σημείο που λες ότι δε μπορείς να τη χωνέψεις και αρρωσταίνεις , τι εννοείς? Μήπως εννοείς ότι σου έρχεται να τα βγάλεις και νιώθεις άσχημα? Αν εννοείς αυτό , μπορώ να σου πω , που οφείλεται. Δε σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο παθογόνο στη πρωτεΐνη και δημιουργείται αυτό.

kyriakos23
30-09-10, 19:25
αυτο το αισ8ημα το ειχα κ εγω.μπορω ωμο κρεας να ειχε καλυτερη γευση.
δεν λεω για την ποιοτητα της αλλα για την γευση.

Αντωνης
30-09-10, 19:45
διορθώστε με αν κάνω λάθος , αλλά πρώτη φορά βλέπω να γίνονται τέτοιες επιθέσεις σε ένα σκεύασμα πρωτεΐνης και στον άνθρωπο που βρίσκεται πίσω από αυτό το προϊόν , εντούτοις δε βλέπω το ίδιο να γίνεται και στις δεκάδες σκευασμάτων που κυκλοφορούν. Ίσως , αν ο Μιχάλης είχε ονομάσει τη πρωτεΐνη του "Biochemical Laboratories Pharmaceutical Grade Whey" , να τη καταναλώνανε ανεπιφύλακτα οι Έλληνες καταναλωτές.

Δεν ειναι θεμα ονομασιας,αλλα θεμα δημοτικοτητας και τζιρου.

Οι γνωστες ξενες εταιριες οπως η Οptimum η' η EAS εχουν τοσα εκατομμυρια πελατες και τοσους ανταγωνιστες που περιμενουν πως και πως την πρωτη στραβη για να τις στειλουν στα ταρταρα.Δεν τους παιρνει να ρισκαρουν λοιπον το τεραστιο κερδος που καρπωνονται καθε χρονο.
Η εταιρια η' ο ανθρωπος απ οσο διαβασα που βγαζει πρωτεινη Ηρακλης,που δεν εχει τα παραπανω "βαριδια",δηλαδη που δεν εχει ουτε πολλους πελατες και που ουτε καμια αλλη εταιρια θα προσπαθησει να εκμεταλλευτει τυχον μπαγαποντιες,ποιος μου εγγυαται εμενα για την ποιοτητα της πρωτεινης?Και μην ακουσω για τιποτα "τρυφερη καρδια" του ιδιοκτητη γιατι εδω μιλαμε για επιχειρησεις.

Δεν λεω οτι η συγκεκριμενη πρωτεινη ειναι πατατα η' επιβλαβης καθως ουτε την εχω δοκιμασει ουτε αναλυση της εχω κανει.Αυτο που λεω ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ρισκαρω την υγεια μου παιρνοντας πρωτεινη απο μια ασημη εταιρια μονο και μονο επειδη ειναι ελληνικη.

isis
30-09-10, 19:56
αυτο το αισ8ημα το ειχα κ εγω.μπορω ωμο κρεας να ειχε καλυτερη γευση.
δεν λεω για την ποιοτητα της αλλα για την γευση.

Αυτό το σύμπτωμα, δηλαδή να νιώθεις το στομάχι σου να ανακατεύεται και ξαφνικά άρρωστος , αφού τη καταναλώσεις , δείχνει συνήθως δυσανεξία του οργανισμού , η οποία στη προκειμένη περίπτωση που μας ενδιαφέρει , προκαλείται από τη μη ανοχή και τη "δυσαρέσκεια" του οργανισμού στη γεύση.

Για ένα περίεργο λόγο , όταν πιεζόμαστε να καταναλώσουμε ένα προϊόν , το οποίο δεν ικανοποιεί τα γευστικά μας κριτήρια , συνήθως ο οργανισμός προκαλεί αυτή την αντίδραση , με άλλα λόγια σου λέει "..δε μου αρέσει η γεύση του και εγώ δε το πίνω που να χτυπιέσαι...". Δε σημαίνει ότι οφείλεται σε ύπαρξη παθογόνων , για τη συγκεκριμένη πρωτεΐνη ή ότι δεν είναι ποιοτική.

Για παράδειγμα , για να μη γίνονται παρανοήσεις:

Φίλος έφτιαξε σε άλλο φίλο , ένα blend με βιταμίνες , ηλεκτρολύτες , κοινώς με τα πάντα , χολίνες , ινοσιτόλες , ιστιδίνη και ό,τι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Οι πρώτες ύλες ήταν καθαρότατες , high potency , πανάκριβες , δε προορίζονταν για εμπόριο , έγινε η σύνθεση και τις έδωσε χύμα , όχι σε κάψουλες , ταμπλέτες , δισκία ή ότιδήποτε.

Έλα όμως που ο άνθρωπος που τις έφτιαξε δεν ενδιαφερόταν για τη γεύση , αλλά μόνο για τη ποιότητα και μόλις τις έπινε ο έτερος φίλος , ένιωθε να ανακατεύεται το στομάχι του , να θέλει να κάνει εμετό και άρρωστος.

Ήταν κλασική περίπτωση δυσανεξίας που πυροδοτείται από τη γεύση του προϊόντος.


Δεν λεω οτι η συγκεκριμενη πρωτεινη ειναι πατατα η' επιβλαβης καθως ουτε την εχω δοκιμασει ουτε αναλυση της εχω κανει.Αυτο που λεω ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ρισκαρω την υγεια μου παιρνοντας πρωτεινη απο μια ασημη εταιρια μονο και μονο επειδη ειναι ελληνικη.

Αυτό που λες είναι μία λογική και σεβαστή επιλογή. Ωστόσο είναι εντελώς διαφορετικό να επιτίθεσαι συνεχώς κατά ενός προϊόντος. Και στη τελική , νομίζω ότι η πρωτεΐνη αυτή έχει γνωστοποιηθεί στον Ε.Ο.Φ , οπότε εφόσον κάποιος έχει έγγραφες αποδείξεις , για τη παρουσία παθογόνων και λοιπών , μπορεί να το γνωστοποιήσει στον Ε.Ο.Φ και να τελείωσει το θέμα.

Georges
30-09-10, 20:05
Εσύ φίλε isis που έχεις πρόσβαση σε εργαστήρια κ.λ.π. της έχεις ρίξει καμιά ανάλυση;

aqua_bill
30-09-10, 20:10
βρίσκω άδικο να λέει ο καθένας την άποψη του για οπιοδήποτε προϊόν δεν έχει δοκιμάσει . νόμιζα ότι ο τίτλος έλεγα αξιολόγηση συμπληρωμάτων και όχι πείτε τη γνώμη σας.

isis
30-09-10, 20:11
Εσύ φίλε isis που έχεις πρόσβαση σε εργαστήρια κ.λ.π. της έχεις ρίξει καμιά ανάλυση;

Για κανέναν δε μπορείς να βάλεις το χέρι σου στη φωτιά και να εγγυηθείς , ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται και το άλφα και το ωμέγα είναι πάντα οι πρώτες ύλες.

Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα , είναι ότι στη συγκεκριμένη , όταν κοιτάχθηκε τότε επισταμένως από άτομα με τα απαραίτητα διαπιστευτήρια και στο κατάλληλο περιβάλλον , κλειστή όμως , όπως παραδόθηκε , όχι την ανοίγουμε , ίσως να τη μολύνουμε και μετά τη πάμε για ανάλυση , ήταν ότι αναφορικά με το μικροβιολογικό μέρος παθογόνα δε βρέθηκαν. Ούτε e.coli , ούτε εντερόκοκκοι , ούτε εντεροβακτηριοειδή , ούτε χρυσίζων σταφυλόκοκκος ούτε άλλα παθογόνα.

Το δεύτερο που μπορώ να πω , είναι ότι τη σύνθεση τη κάνει χημική εταιρία στην Ελλάδα , η οποία είναι από τις παλαιότερες και με αρκετά καλούς χημικούς.

Michaelangelo
01-10-10, 15:55
Sorry, αλλα το να λένε κάποιοι εδώ μέσα την άποψη τους περί τις πρωτεΐνης αυτής, δεν είναι θέμα επίθεσης! Και αν λες το βλέπεις πρώτη φορα, πηγες να δεις ποτε τι λένε για σκευάσματα τις Muscletech που είναι και παγκοσμιου φήμης? Τα χειρότερα! Το τι λένε λοιπόν για την Ηρακλής δεν έχει να κάνει στο ότι είναι ελληνική!


Γιατί να μην εμπιστευτείς αυτόν που λέει ''Την ΠΕΙΡΑ'' αλλα είχα αυτό και να το θεωρήσεις επίθεση? Δεν το θεωρώ λογικό, συγγνώμη.

Φιλότιμη προσπάθεια, αλλα αν ήθελε οι Έλληνες πελάτες να τον εμπιστευτούνε, ίσως θα προσπαθούσε να κάνει κάτι καλύτερο στο θέμα χώνευσης (γιατί ίσως νόμιζε λόγω ότι είναι ελληνική όλοι θα τρέξουνε) και φυσικά στο θέμα τιμής! Και ειδικά στο δεύτερος προκειμενου να έχει πελατεία, θα μπορούσε να κάνει! Κανεις δεν θα υποστήριζε του εξωτερικού αν είχε εδώ κάτι ανταγωνιστικό! Όταν όμως μου βάζεις μια τιμή σε concentrate που είναι διπλάσια τις isolate από Αγγλία και ίδια με τα extreme εδώ οι αναγνωρισμένες τι περιμένεις?

Χωρίς να θέλω να κακολογήσω, εγώ είμαι καχύποπτος (όχι σίγουρος) ότι απλά ήθελε ίσως να κάνει ένα μπαμ να πουλήσει λίγο γιατί κάποιοι θα τρέχανε και μετά τέλος!

GRF
01-10-10, 16:14
Φιλότιμη προσπάθεια, αλλα αν ήθελε οι Έλληνες πελάτες να τον εμπιστευτούνε, ίσως θα προσπαθούσε να κάνει κάτι καλύτερο στο θέμα χώνευσης.

Έχεις υπόψη σου η concentrate τι περιέχει κανονικά; Κανονικά η concentrate περιέχει λακτόζη, και αυτός κατάφερε να φτιάξει (δεν ξέρω πώς) concentrate που δεν φουσκώνει (τουλάχιστον τους περισσότερους). Έχεις πιει πολύ πιο εύπεπτες concentrate δηλαδή;


Όταν όμως μου βάζεις μια τιμή σε concentrate που είναι διπλάσια τις isolate από Αγγλία και ίδια με τα extreme εδώ οι αναγνωρισμένες τι περιμένεις?

?????????????????????

Μήπως έχεις μπερδέψει τα κιλά με τις λίμπρες φίλε μου;

Δηλαδή εσύ αγοράζεις isolate με 10 ευρώ το κιλό; Πες μας και εμάς το site άμα είναι!:green:

giannis64
01-10-10, 16:29
τα μηνύματα με το περιεχόμενο το οποίο δυσφημούσε αυθαιρετα κ χωρις αποδείξεις την εν λόγω εταιρία μεταφέρθηκαν!

αν οι ομάδα των Μοντ κρίνει ότι πρέπει να επανέλθουν, τότε αυτό θα γίνει.

Ή αν και εφόσον ο σαβατζ η κάποιος άλλος παραθέσει την ανάλυση!


Sorry, αλλα το να λένε κάποιοι εδώ μέσα την άποψη τους περί τις πρωτεΐνης αυτής, δεν είναι θέμα επίθεσης! Και αν λες το βλέπεις πρώτη φορα, πηγες να δεις ποτε τι λένε για σκευάσματα τις Muscletech που είναι και παγκοσμιου φήμης? Τα χειρότερα! Το τι λένε λοιπόν για την Ηρακλής δεν έχει να κάνει στο ότι είναι ελληνική!


Γιατί να μην εμπιστευτείς αυτόν που λέει ''Την ΠΕΙΡΑ'' αλλα είχα αυτό και να το θεωρήσεις επίθεση? Δεν το θεωρώ λογικό, συγγνώμη.

!


φιλε μου αν διαβαζες και τα πιο πανω ποστ θα καταλαβενες οτι η επιθεση δεν εγινε απο αυτους που εκαναν κριτικη για αυτην την πρωτεινη!
την κριτικη κανεις δεν την θεωρει επιθεση!

Michaelangelo
01-10-10, 16:55
Έχεις υπόψη σου η concentrate τι περιέχει κανονικά; Κανονικά η concentrate περιέχει λακτόζη, και αυτός κατάφερε να φτιάξει (δεν ξέρω πώς) concentrate που δεν φουσκώνει (τουλάχιστον τους περισσότερους). Έχεις πιει πολύ πιο εύπεπτες concentrate δηλαδή;



?????????????????????

Μήπως έχεις μπερδέψει τα κιλά με τις λίμπρες φίλε μου;

Δηλαδή εσύ αγοράζεις isolate με 10 ευρώ το κιλό; Πες μας και εμάς το site άμα είναι!:green:

Αυτοί που κάνουν παράπονα δεν νομίζω να είναι χαζοί σχετικά με το εύπεπτο.

jGod
01-10-10, 16:58
εγω ειχα παρει 7 κιλα ηρακλης...δωρεάν(το γνωστο τζαμπα..για προσωπικους λογους)
οσο για τα προβληματα χωνεξης ειχα κ γω τα ιδια αν κ γενικα δν εχω δυνατο στομαχι,παρολα αυτα την συντραξ π περνω εδω κ 4 μηνες την νιωθω πιο ελαφρια κ απο γιαουρτακι

Michaelangelo
01-10-10, 16:59
φιλε μου αν διαβαζες και τα πιο πανω ποστ θα καταλαβενες οτι η επιθεση δεν εγινε απο αυτους που εκαναν κριτικη για αυτην την πρωτεινη!
την κριτικη κανεις δεν την θεωρει επιθεση!

Διάβασα τα posts. Μιλάω για το σημείο που λέει ο isis στον Αντώνη. Δεν έχει καμια σχέση αυτό που έγραψα με αυτό που έγραψες εσύ.

Michaelangelo
01-10-10, 17:16
Τωρα για την Nutrisport μην λεμε μεγαλες κουβεντες...Aπό τις πιο χαλια πρωτεινες,αμφιβαλλω για την ποιότητα της και κατα ποσο ειναι όντως isolate 100%.Ειναι η πρωτη πρωτεινη που ειδα τόσες μπουρμπουλιθρες.


Anyway, στο θέμα μας, είναι αρκετά πιο ακριβή και από isolate από έξω και από γνωστες concentrate στην Ελλάδα. Θα πρέπει κάποιος να έχει λόγο (να του δώσεις δηλαδή ένα καλο κίνητρο) να την προτιμήσει μια ελληνική bulk από την γνωστη εγγυημένη.

Γνώμη μου αυτά, δεν κάνω καμια επίθεση.

isis
01-10-10, 18:22
Διάβασα τα posts. Μιλάω για το σημείο που λέει ο isis στον Αντώνη. Δεν έχει καμια σχέση αυτό που έγραψα με αυτό που έγραψες εσύ.


Με την Ηρακλής , δεν είχα ποτέ πρόβλημα χώνεψης ούτε με τη γεύση κανένα ιδιαίτερο κώλυμα.

giannis64
01-10-10, 19:38
παιδιά γράφετε σε δυο τοπικ συγχρόνως, και έχετε μια διαφορετική άποψη επί του θέματος την οποία την μεταβάλετε σε κόντρα!!

για κάντε κανένα κουοτ και πείτε τα εδώ
Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401)

Michaelangelo
01-10-10, 19:49
παιδιά γράφετε σε δυο τοπικ συγχρόνως, και έχετε μια διαφορετική άποψη επί του θέματος την οποία την μεταβάλετε σε κόντρα!!

για κάντε κανένα κουοτ και πείτε τα εδώ
Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401)

Καμια κόντρα! Παρεξήγησες! Δεν ήξερα καν είναι το ίδιο άτομο. Δεν έγραψα συχρόνως, απλά κοίταγα τα topic.

edit: ΔΕΝ είναι το ίδιο άτομο!!! Άλλο isis άλλο jGod! Λίγο προσοχή στα ονόματα, e?

isis
01-10-10, 20:26
Ο jGod ποιος είναι? Έχω χάσει επεισόδια!

Sorry για το off!

mantus3
01-10-10, 22:30
Για κανέναν δε μπορείς να βάλεις το χέρι σου στη φωτιά και να εγγυηθείς , ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται και το άλφα και το ωμέγα είναι πάντα οι πρώτες ύλες.

Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα , είναι ότι στη συγκεκριμένη , όταν κοιτάχθηκε τότε επισταμένως από άτομα με τα απαραίτητα διαπιστευτήρια και στο κατάλληλο περιβάλλον , κλειστή όμως , όπως παραδόθηκε , όχι την ανοίγουμε , ίσως να τη μολύνουμε και μετά τη πάμε για ανάλυση , ήταν ότι αναφορικά με το μικροβιολογικό μέρος παθογόνα δε βρέθηκαν. Ούτε e.coli , ούτε εντερόκοκκοι , ούτε εντεροβακτηριοειδή , ούτε χρυσίζων σταφυλόκοκκος ούτε άλλα παθογόνα.

Το δεύτερο που μπορώ να πω , είναι ότι τη σύνθεση τη κάνει χημική εταιρία στην Ελλάδα , η οποία είναι από τις παλαιότερες και με αρκετά καλούς χημικούς.

για chamydia, αυστραλιανο , HCV και διαφορα drug την εψαξε? κανενα H.Pylory ισως?
isis, sorry αλλα αυτα που αναφερεις παραπανω ειναι αυτονοητα!

σε ποια παρασκευαζεται αν επιτρεπετε?

αυτος που θα εχει την εταιρια θα πρεπει να ειναι πολυ καλος ανθρωπος... εγω θα επερνα τεχνολογους τροφιμων, μισος θα μου εβγενε ο μισθος:turtle:

Polyneikos
01-10-10, 22:46
Kαποια ποστς μεταφερθηκαν στο τόπικ της Nutrisport,καποια στα οφ τόπικ.Ας συνεχίσουμε την κουβεντα στο τόπικ αυτο ΜΟΝΟ για την Ηρακλης,ευχαριστω.

Niiick
02-10-10, 01:11
Eιχε παρει το αυτι μου οτι η ηρακλης παιρνει πρωτες υλες απο δω

www.hellenicprotein.gr (http://www.hellenicprotein.gr/) αλλα δεν ειναι καθολου σιγουρο αυτο που λεω.


Παντως το σιτε ειναι πολυ σοβαρο και αξιολογο αλλα δινουν σε δεκακιλα τσουβαλια σε παλετες 700κιλων.. δειτε. Αν καποιος ξερει ή επικοινωνησει ωστε να παρει σαν ιδιωτης ας μας πει.

isis
02-10-10, 11:43
για chamydia, αυστραλιανο , HCV και διαφορα drug την εψαξε? κανενα H.Pylory ισως?isis, sorry αλλα αυτα που αναφερεις παραπανω ειναι αυτονοητα! σε ποια παρασκευαζεται αν επιτρεπετε? αυτος που θα εχει την εταιρια θα πρεπει να ειναι πολυ καλος ανθρωπος... εγω θα επερνα τεχνολογους τροφιμων, μισος θα μου εβγενε ο μισθος φίλε mantus , όταν λέμε παθογόνα , αναφερόμαστε σε όλα , είτε αυτά είναι βακτήρια gram - και gram + , είτε μἠκυτες , είτε ιοί , τα πάντα. Γι' αυτό χρησιμοποιούμε αυτό τον όρο. Η παραπάνω απαρίθμηση ήταν ενδεικτική. Εννοεἰς η σύνθεση που γίνεται ή από που προέρχονται οι πρώτες ύλες? Για τη χημική εταιρία που κάνει τη σύνθεση , αυτό δε νομίζω να σας ενδιαφέρει , όπως δε σας ενδιαφέρει και για τις άλλες πρωτεΐνες που καταναλώνετε , χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν. Για τους τεχνολόγους τροφίμων , όλες οι πρωτεΐνες από χημικούς τροφίμων συντίθεται και έχεις αυτό διάλυμα , το οποίο πίνεις.

HoHe
08-12-10, 22:48
Εγω παντος που τη δοκιμασα δεν ειναι και τοσο χαλια...!
ΟΚ, "τσιμπαει" λιγο στη γευση αλλα δεν ειναι τοσο τραγικο πια!!

αυτο που δε μου αρεσε πολυ ειναι η διαλυτοτητα!