PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηρακλής (Powerfood Hellas)



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5

Panagiot1s
12-12-10, 03:14
Η βανιλα ειναι πολυ καλη. Η σοκολατα ομως θελει πολυ δουλεια για να γινει ανταγωνησιμη με αλλες γνωστες πρωτεινες σοκολατας.

jimmis44
12-12-10, 21:43
εχει να μου πει κανεις καποια αποψη για αυτη την Ελληνικη πρωτεινη?
ευχαριστω εκ των πρωτερων

savage
12-12-10, 21:43
συγχωνευτηκε.διονυση!!!!!!!!!!!!!:green:

giannis64
12-12-10, 21:47
HΡΑΚΛΗΣ - Ελληνική Πρωτεΐνη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3738)


:thumbup:
Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)



Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη

apolitosmakis
31-01-11, 03:06
εγώ θα έλεγα ότι είναι μια κάλλη προσπάθεια από αιγοπρόβατα γάλα...

είναι μάλλον μόνο agglomerated με αρκετή λακτόζη για αυτό δεν διαλύεται πολλή εύκολα…… και υπάρχουν διάφορα προβλήματα στην πέψη….

Και για αυτό μάλλον έκαναν και άλλη εταιρία gold touch nutrition και άλλη πρωτεΐνη
Whey titans

Lao
01-02-11, 13:28
Η ιστοσελίδα της εταιρείας έχει πέσει;

TheWorst
01-02-11, 16:33
Και εγω αυτο προσεξα

Polyneikos
01-02-11, 22:26
εγώ θα έλεγα ότι είναι μια κάλλη προσπάθεια από αιγοπρόβατα γάλα...

είναι μάλλον μόνο agglomerated με αρκετή λακτόζη για αυτό δεν διαλύεται πολλή εύκολα…… και υπάρχουν διάφορα προβλήματα στην πέψη….

Και για αυτό μάλλον έκαναν και άλλη εταιρία gold touch nutrition και άλλη πρωτεΐνη
Whey titans

Εννοείς ότι ο Παπαγιαννης που είχε την Ηρακλης εχει τωρα την Gold Touch Nutrition;Γιατι κατι τετοιο δεν παίζει από οτι γνωρίζω..

gk
07-02-11, 00:11
Πω πω διαβασα ολες τις μεχρι τωρα σελιδες που ειχα χασει και ειδα πολυ "θεμα" σχετικα με την μυρωδια.. και δεν καταλαβαινω τον λογο της εκτασης.. σε οποιον δεν αρεσει δεν την ξαναπροτιμαει οπως κανουμε και με αλλες πρωτεινες ρε παιδια.. αλλιως ας πιασει αυτους που την λενε νοστιμη και ας τους δειρει εναν-εναν! :spank: χαχα :P

Υπαρχει οντως μια πιο εντονη γευση/μυρωδια γαλακτος (στη σοκολατη που εχω παρει μεχρι τωρα) σε σχεση με αλλα συμπληρωματα (καποια λιγα που εχω δοκιμασει κατα διαστηματα) κατι ομως που την κανει να ειναι η μονη με την οποια καταλαβαινεις οτι αυτο το ροφημα που πινεις προερχεται απο γαλα ρε παιδια!
Εγω προσωπικα το προτιμω να ειναι οσο το δυνατον πιο "σκετη whey" να το πω ετσι, παρα να ειναι σαν ροφημα απ'το περιπτερο και να μην ξερω τι πρωτοεχει μεσα.



Τωρα,
οσον αφορα την ποιοτητα, συνεχιζουμε ακομα να ευελπιστουμε να ειναι "καθαρη" χωρις παρανομες ή μη αναγραφομενες ουσιες. Δεν εχει γινει καποιο σχετικο check. Σωστα? Ενας ελεγχος που διαβασα οτι εγινε, αφορουσε κατι αλλο, σημαντικο βεβαια και αυτο.



Υπαρχει λοιπον καποιος (καποιοι) που να χρησιμοποιει για καιρο το συμπληρωμα αυτο?
Εσυ/Εσεις, βλεπετε να κανει σωστα τη δουλεια που ειναι να κανει?
Για να προλαβω τους "γνώστες" μη με φανε, ξερω οτι δεν κανει κανενα θαυμα η πρωτεινη. Εννοω απλα αν εχετε χασει κιλα ή αν κρατιεστε κανονικα ή αν εχετε καταλαβει καποια οποιαδηποτε διαφορά λαμβανωντας για καποιο χρονικο διαστημα αυτη τη μαρκα συμπληρωματος σε συγκριση με μια αλλη που εχετε χρησιμοποιησει παλαιοτερα.

Lao
07-02-11, 17:33
Παιδιά, είναι ιδέα μου ή η τιμή είναι καλή;

TheWorst
07-02-11, 21:12
Καλη ειναι η τιμη,υπαρχουν και καλυτερες βεβαια,αλλα για Ελληνικο προϊον..

SUBAS
09-02-11, 23:41
εμενα παντως παιδια ειχε δουλεψει πολυ καλα επανω μου...για ενα μηνα που την ειχα και επερνα 3 δωσεισ την ημερα..το πρωι με γαλα,πριν και μετα προπονηση με νερο...2 γευσεις ειχα δοκιμασει σοκολατα-βανιλια,μου αρεσαν.πιο πολυ μου αρεσε με γαλα ομως.για μενα αξιζει τα λεφτα της!!

TheWorst
10-02-11, 17:52
Νταξει δεν ειναι και ακριβη ρε φιλε..

astoup
10-02-11, 20:28
Απο γευση δε θα τρελαθεις. Η γεύση είναι πιο κοντα στο τυρόγαλο απο το οποιο παραγεται. Δηλαδη εχει μια γευση-οσμη κατσικισιου γάλατος αφού απο τετοιο γαλα παραγεται...

1 κιλό 25 ευρώ για τετοια πρωτεϊνη είναι ακριβή.

Η διαλυτοτητα ειναι σαν την διαλυτοτητα των τσιμέντων Ηρακλης.

Μεζούρ, δεν υπάρχει scoop μέσα

Πέψη, Πολύ φούσκωμα , πρέπει να είναι τίγκα στον υδατάνθρακα και όχι πάνω από 60% πρωτεϊνη.

dhmhtrhs
10-02-11, 20:33
Απο γευση δε θα τρελαθεις. Η γεύση είναι πιο κοντα στο τυρόγαλο απο το οποιο παραγεται. Δηλαδη εχει μια γευση-οσμη κατσικισιου γάλατος αφού απο τετοιο γαλα παραγεται...

1 κιλό 25 ευρώ για τετοια πρωτεϊνη είναι ακριβή.

Η διαλυτοτητα ειναι σαν την διαλυτοτητα των τσιμέντων Ηρακλης.

Μεζούρ, δεν υπάρχει scoop μέσα

Πέψη, Πολύ φούσκωμα , πρέπει να είναι τίγκα στον υδατάνθρακα και όχι πάνω από 60% πρωτεϊνη.

λεω εγω μηπως η δυσκολη πεψη να οφειλεται στο κατσικισιο γαλα κ οχι στους υδατανθρακες??λεω εγω τωρα...

sTeLaKoS
16-02-11, 11:19
Σας διαβιβάζω ένα mail του Μιχάλη Παπαγιάννη που αναφέρεται σε κάποια αύξηση των τιμών της εν λόγω πρωτεΐνης.


Αγαπητά μέλη,

Γνωρίζετε όλοι σας ότι το τελευταίο διάστημα τα δρώμενα στην ελληνική πραγματικότητα έχουν
δυσκολέψει σε όλους τους τομείς.

Γνωρίζετε επίσης ότι σε κάθε περίπτωση κάναμε ειλικρινά ό,τι μπορούσαμε για να κρατήσουμε τις
τιμές σε επίπεδα που ήταν πρωτοφανή για τα δεδομένα της αγοράς, τόσο που πολλοί αναρωτήθηκαν
αν πράγματι υπάρχει πρωτεϊνη μέσα στα κουτιά!

Ανακοινώνουμε λοιπόν ότι με βάση τις τρέχουσες εξελίξεις, σε μια περίοδο που τα πάντα ανεβαίνουν
κατακόρυφα, εμείς συνεχίζουμε την καλή μας προσπάθεια με κύριο γνώμονα την δική σας εξυπηρέτηση
και όχι τον δικό μας πλουτισμό.

Αναπροσαρμώσαμε λοιπόν τις τιμές προσπαθώντας να "παντρέψουμε" τις επιμέρους αυξήσεις
των Α' Υλών, των μεταφορικών και πολλών άλλων, σε μία ενιαία τιμή για κάθε παραγγελία,
πάντα χωρίς επιβάρυνση δική σας με έξοδα αποστολής.

Έτσι λοιπόν ο γνωστός τιμοκατάλογος, πλέον έχει ως εξής:

1kg - 29 euro
2kg - 49 euro
3kg - 69 euro
4kg - 84 euro

* Όλες οι παραγγελίες φεύγουν με ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ, επομένως αυτές είναι οι τιμές που θα σας
ζητούν τα κούριερ κατα την παράδοση των δεμάτων.


Ευχαριστούμε για την κατανόηση,

Μιχάλης Παπαγιάννης
POWERFOOD HELLAS

Είναι γεγονός πια πως οι τιμές των πρώτων υλών έχουν ανέβει. Το βλέπουμε σε πολλά συμπληρώματα.

pikos
16-02-11, 16:31
Με αυτές τις τιμές πάντως πλέον δεν θα την κοίταγα καθόλου ειδικά αν κάνεις σύγκριση με syntrax.

Georges
16-02-11, 16:47
Σαν παραγωγός θα έπρεπε να κρατήσει τις τιμές χαμηλά. Για τα 2 κιλά που θέλει 50€ μπορείς να πάρεις isolate 2450kgr. Και όλα αυτά παραβλέποντας την γεύση και την ποσότητα της λακτόζης

Polyneikos
16-02-11, 17:54
Eτσι ειναι ,πιστευω θα εχει θεμα με αυτες τις τιμες που παίρνεις μια πρωτεινη γνωστης εταιριας,δυσκολο να την επιλεξεις αν δεν εχεις το δελεαρ της πολυ χαμηλης τιμης.

tauros123
16-02-11, 18:13
Ρε παιδία όμως το θέμα είναι ότι αν δεν βοιθησουμε την Ελλάδα δεν κάνουμε τίποτα

Όντως υπάρχει γενικά μια αύξηση στην τιμή των τροφίμων γενικά....

Εγώ την έχω δοκιμάσει ....απλά έχει παραπάνω λακτόζη.....
Για όσους δεν μπορούν...είναι καλό να την αποφεύγουν....

Αλλά όμως όλα τα συμπληρώματα έχουν πάρει επάνω....

Και ο ΗΡΑΚΛΗΣ δεν είναι ο παραγωγός συσκευασία κάνει ο άνθρωπος από πρώτη ύλη ελληνικού εργοστασίου.....

Άλλωστε ΚΑΜΙΑ μάρκα αμερικάνικη είτε ευρωπαϊκή δεν κατασκευάζει πρώτη ύλη....
Και σχεδόν όλες οι αμερικανικές αγοράζουν από κινά....έτσι για να μην ξεχνιόμαστε ......

Polyneikos
16-02-11, 18:41
Με την λογικη που το αναφερεις για υποστηριξη ελληνικων επιχειρησεων, αγοραζωντας απο ελληνικα καταστηματα τις ευρωπαικες ή αμεριοκανικες εταιρίες ,βοηθας την Ελλάδα,καθως έτσι διατηρουνται τα καταστηματα,αρα ετσι διατρηρουνται και οι υπάλληλοι στην θεση τους κτλ...
Μην το γενικευουμε το θεμα έτσι,γιατι σαφως για το 95% ΔΕΝ ειναι κριτηριο αγορας συμπληρωματος...
Για τις πρωτες ύλες από την Κινα που αναφερεις δεν νομίζω να εννοείς ότι είμαστε η μόνη χωρα με αγελαδες ή κατσίκες,αρα και οι μονοι που δεν εχουν θεμα εισαγωγης πρώτης ύλης,ενω όλοι οι αλλοι εχουν...Επίσης η Κινα δεν είναι καμια τριτοκοσμικη χωρα,μαλλον εμείς είμαστε μπροστα της...
Καλως ήρθες στο φόρουμ,περνα αν θες από τα νεα μελη να σε χαιρετίσει ο κοσμος :welcome::welcome:

tauros123
16-02-11, 22:20
Με την λογικη που το αναφερεις για υποστηριξη ελληνικων επιχειρησεων, αγοραζωντας απο ελληνικα καταστηματα τις ευρωπαικες ή αμεριοκανικες εταιρίες ,βοηθας την Ελλάδα,καθως έτσι διατηρουνται τα καταστηματα,αρα ετσι διατρηρουνται και οι υπάλληλοι στην θεση τους κτλ...
Μην το γενικευουμε το θεμα έτσι,γιατι σαφως για το 95% ΔΕΝ ειναι κριτηριο αγορας συμπληρωματος...
Για τις πρωτες ύλες από την Κινα που αναφερεις δεν νομίζω να εννοείς ότι είμαστε η μόνη χωρα με αγελαδες ή κατσίκες,αρα και οι μονοι που δεν εχουν θεμα εισαγωγης πρώτης ύλης,ενω όλοι οι αλλοι εχουν...Επίσης η Κινα δεν είναι καμια τριτοκοσμικη χωρα,μαλλον εμείς είμαστε μπροστα της...
Καλως ήρθες στο φόρουμ,περνα αν θες από τα νεα μελη να σε χαιρετίσει ο κοσμος :welcome::welcome:

Ορθόν φίλε μου και συγγνώμη.....

gk
16-02-11, 22:38
Να πω εγω κατι που σκεφτομουν οταν διαβαζα το mail οταν μου ηρθε?
-Πηρε οντως ουσιαστικη αυξηση το προιον?
Τι εννοω.. δεν ξερω πως ακριβως γίνονταν οι παραγγελιες τον τελευταιο καιρο γιατι εχω πολυ καιρο να παρω Ηρακλης (και γενικα συμπληρωμα), αλλα αν θυμαμαι καλα, ηταν 25 ευρω το 1κιλο + 3 ευρω περιπου, αν επελεγες αντικαταβολη. Εκτος αν κατεθετες στην τραπεζα. Και τωρα πηγε στα 29 ευρω το 1κιλο και ως στανταρ την παραδοση με αντικαταβολη.
Οποτε στην ιδια τιμη με την παλια+αντικαταβολη, δεν μας ερχεται περιπου?

Παρ'ολα αυτα και ειδικα με το ομολογουμενως αυξανομενο κοστος απλα του να ζεις πλεον (ππσσσ χαχαχα), θα προτιμουσα τις παλιες τιμουλες.

Lao
18-02-11, 03:29
Μισό λεπτάκι, για να καταλάβω...

Υποτίθεται ότι μια πρωτεϊνη που κατασκευάζεται στο εξωτερικό και εισάγεται στην χώρα μας έχει την τιμή που έχει λαμβάνοντας υπόψην το κατασκευαστικό κόστος, το κόστος των μεταφορικών, την φορολογία, το κέρδος του χονδρέμπορου και του λιανέμπορου κτλ κτλ κτλ.

Σε μια πρωτεϊνη που κατασκευάζεται στην Ελλάδα και κάποιοι κρίκοι της αλυσίδας δεν υπάρχουν, γιατί το κόστος πρέπει να είναι ίδιο ή και υψηλότερο από επώνυμες ξένες;

Μου διαφεύγει κάτι;

pikos
18-02-11, 03:43
Γιατί μάλλον κοστίζει παραπάνω η πρώτη ύλη.

Lao
18-02-11, 03:50
Γιατί μάλλον κοστίζει παραπάνω η πρώτη ύλη.

Λες δηλαδή ότι για την ΗΡΑΚΛΗΣ το ντόπιο γάλα (αν η πρώτη ύλη είναι ελληνικό γάλα) είναι ακριβότερο απ'ότι π.χ. το αμερικάνικο για την Dymatize ή οποιαδήποτε άλλη; Και ακόμα και αν είναι έτσι, πόσο πιο ακριβό είναι το ελληνικό γάλα σε σημείο που να ισοφαρίζει ή ακόμα και να ξεπερνάει μεταφορικά, δασμούς, marketing, χονδρέμπορους και λιανέμπορους;

Προς Θεού, δεν θέλω να θίξω κανέναν, απλά σαν καταναλωτής δεν καταλαβαίνω γιατί κάτι που παράγεται εδώ πρέπει να το πληρώνω το ίδιο ή και ακριβότερα από ένα ξένο προϊόν.

pikos
18-02-11, 07:40
Δεν ξέρω αν ήθελε ας έλεγε και το λόγο πιο συγκεκριμένα που αυξήθηκε η τιμή.

Polyneikos
18-02-11, 09:20
Μισό λεπτάκι, για να καταλάβω...

Υποτίθεται ότι μια πρωτεϊνη που κατασκευάζεται στο εξωτερικό και εισάγεται στην χώρα μας έχει την τιμή που έχει λαμβάνοντας υπόψην το κατασκευαστικό κόστος, το κόστος των μεταφορικών, την φορολογία, το κέρδος του χονδρέμπορου και του λιανέμπορου κτλ κτλ κτλ.

Σε μια πρωτεϊνη που κατασκευάζεται στην Ελλάδα και κάποιοι κρίκοι της αλυσίδας δεν υπάρχουν, γιατί το κόστος πρέπει να είναι ίδιο ή και υψηλότερο από επώνυμες ξένες;

Μου διαφεύγει κάτι;

Συμφωνω με το σκεπτικο σου αλλα θα πρεπει να υπολογίσουμε και το μεγεθος των εταιριων καθως και τα περιθωρια καλυτερων τιμων που μπορουν να πετυχουν ,ακομα και στις πρωτες ύλες.....Αν δηλαδη o Ηρακλης παραγγείλει για λογαριασμο του π.χ. 1 τόνο 1η ύλη ,δεν θα πετυχει την ίδια τιμη ανα τόνο με την Dymatize που η μια της παραγγελια θα είναι 1000 τονοι 1ης ύλης.
Φυσικα στην Ελλαδα εχουμε και το παγκοσμιο φαινομενο να εξαγαγουμε γαλα και ο ξενος που παει και το περνει από το σουπερμαρκετ της χωρας του το ελληνικο γαλα να το παίρνει στο τελος πιο φθηνα απο εμας εδω που το εχουμε στα χερια μας ..

Slack `N Track
19-02-11, 00:41
Απο γευση δε θα τρελαθεις. Η γεύση είναι πιο κοντα στο τυρόγαλο απο το οποιο παραγεται. Δηλαδη εχει μια γευση-οσμη κατσικισιου γάλατος αφού απο τετοιο γαλα παραγεται...

1 κιλό 25 ευρώ για τετοια πρωτεϊνη είναι ακριβή.

Η διαλυτοτητα ειναι σαν την διαλυτοτητα των τσιμέντων Ηρακλης.

Μεζούρ, δεν υπάρχει scoop μέσα

Πέψη, Πολύ φούσκωμα , πρέπει να είναι τίγκα στον υδατάνθρακα και όχι πάνω από 60% πρωτεϊνη.

Εγω γιατι δεν καταλαβα τιποτα μετα απο 4 κουταλιες σουπας σε ενα σεικερ;
Ουτε κατσικιλα, ουτε φουσκωμα, ουτε κοψιμο, ουτε αεριο-κανονιοβολισμους, ουτε τιποτα.

Διαλυθηκε μια χαρουλα...σε σχεση με κατι αλλους στοκους που εχω δοκιμασει.

Μεζουρα εχει η δεν εχει μικρο το κακο. Εγω ουτως η αλλιως δεν χρησιμοποιω scoops αλλα κουταλια (σουπας και τσαγιου).

Περι ορεξεως φυσικα δεν τειθετε θεμα, αλλα μην πεφτουμε ολοι πανω σε μια Ελληνικη προσπαθεια, και ΟΛΑ μα ΟΛΑ φαινοντε αρνητικα.

Senereison
19-02-11, 01:36
Η κρίση όπως σε όλους μας χτύπησε την πόρτα το ίδιο συμβαίνει με το παρόν προϊόν

Lao
19-02-11, 03:29
Συμφωνω με το σκεπτικο σου αλλα θα πρεπει να υπολογίσουμε και το μεγεθος των εταιριων καθως και τα περιθωρια καλυτερων τιμων που μπορουν να πετυχουν ,ακομα και στις πρωτες ύλες.....Αν δηλαδη o Ηρακλης παραγγείλει για λογαριασμο του π.χ. 1 τόνο 1η ύλη ,δεν θα πετυχει την ίδια τιμη ανα τόνο με την Dymatize που η μια της παραγγελια θα είναι 1000 τονοι 1ης ύλης.
Φυσικα στην Ελλαδα εχουμε και το παγκοσμιο φαινομενο να εξαγαγουμε γαλα και ο ξενος που παει και το περνει από το σουπερμαρκετ της χωρας του το ελληνικο γαλα να το παίρνει στο τελος πιο φθηνα απο εμας εδω που το εχουμε στα χερια μας ..

Οπωσδήποτε όσο πιο μεγάλη είναι μια εταιρεία, μπορεί και επιτυγχάνει για τον εαυτό της καλύτερες τιμές στις πρώτες ύλες μιας και κάνει μεγαλύτερες παραγγελίες. Παράλληλα όμως, μια μεγάλη εταιρεία συχνά έχει επίσης και μεγαλύτερα πάγια κόστη τα οποία με την σειρά τους επιβαρύνουν το τελικό προϊόν.

Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι και πάλι δεν γίνεται να είσαι μια μικρή εταιρεία, να βγάζεις ένα προϊόν όλο κι όλο, να μην βασίζεσαι ιδιαίτερα σε μεταπωλητές, να πληρώνεσαι cash, να μην έχεις ιδιαίτερο κόστος στο marketing, η πρώτη ύλη σου να είναι ντόπια και όχι εισαγώμενη και, παρόλαυτά, να τιμολογείς το ίδιο ή και ακριβότερα σε σχέση με ξένες εταιρείες.

Εν κατακλείδι, σαν Έλληνας καταναλωτής ζητάω τα συμπληρώματα που παράγονται εδώ να είναι πιο φτηνά, όπως ακριβώς πιο φτηνά είναι τα αμερικάνικα για τον Αμερικάνο, τα αγγλικά για τον Άγγλο κτλ.

Και μην ξεχνάμε ότι όταν δραστηριοποιείσαι σε μια χώρα την οποία πλήττει οικονομική κρίση και τα εισοδήματα περιορίζονται κάθε μέρα, κοιτάς να προσφέρεις χαμηλότερες τιμές σε σχέση με πριν ώστε να δείξεις ότι θέλεις να κρατήσεις την σχέση που έχεις με όσους σε προτιμούν, ακόμα και αν περιορίζεις τα κέρδη σου. Βραχυπρόθεσμα μπορεί το αποτέλεσμα να μην είναι αρεστό, μακροπρόθεσμα όμως δημιουργείς σταθερή πελατειακή βάση.

tauros123
19-02-11, 12:13
Εδώ μέσα παίδες παντός είναι καμία 10 άρια άτομα που εννοείτε δουλεύουν η έχουν κέρδος από αμερικανικές και ευρωπαϊκές εταιρείες....και όταν βλέπουν ένα ελληνικό προϊών
Το τεντώνουνε , κοπανάνε, λερώνουνε και προσπαθούν να το ξεφτιλίσουν....
Και το καλύτερο ακόμα δεν το έχουν δοκιμάσει καν.....
Και κάποιο από αυτούς γράφουν και 30 μηνύματα την Ιμέρα.....και όχι 1-2-3 που κάνουν όλοι οι άνθρωποι

Αυτήν την πρωτεΐνη την έχω δοκιμάσει ....είναι μια χαρά....

Αν κάποιος νομίζει ότι είναι ακριβή η τον πειράζει υπάρχει και άλλη ελληνική εταιρία.....

gk
19-02-11, 12:33
Κ αλλη Ελληνικη? Ποια?

Και γενικα, ειναι λογικο σε καποιους να μην αρεσει καποια μυρωδια/γευση, δεν χρειαζεται να τρελαινονται και να το χαρακτηριζουν μαπα ενα προιον (ειτε ελληνικο ειτε οποιοδηποτε ξενο) μονο απο αυτο το κριτηριο, γιατι ετσι μπερδευονται κ οι υπολοιποι. Απλα λες οτι δεν μου καθεται με τιποτα η γευση και κανεις καποιο σχολιο επι προσωπικου επιπεδου. Και δεν ξαναπαιρνεις το ιδιο προιον!

Οχι αυτο το γελοίο πραμα που πετυχα μερικες σελιδες πιο πισω με καποιον/καποιους που ειχαν τρελαθει αρνητικα προς το προιον επειδη μυριζει οπως το φρεσκο κατσικισιο γαλα.. ειχα κλασει στο γελιο με μερικους, δεν παιζονταν δηλαδη ενταξει..
Οπως εχω πετυχει τετοιους διαλογους και με αλλα προιοντα.

Και στο κατω κατω εχει δοκιμασει κανεις σκετη πρωτεινη, σαν την πρωτη υλη, χωρις γευση αρωμα γλύκα τιποτα? Δεν εχω δοκιμασει προσωπικα αλλα φιλος που εχει δοκιμασει,, δεν μπορεις να το πιεις! Τι σημαινει, οτι ειναι μαπα?!

Το καλυτερο θα ηταν να μπορουσαμε να κανουμε εναν τυπικο, χωρις ενημερωση, ελεγχο στο προιον να παρουμε μια πιο ουσιαστικη εικονα για αυτο....

gk
19-02-11, 12:34
Θελω να ρωτησω κ κατι αλλο.
Ο κ.Παπαγιαννης δεν εχει βγαλει το προιον σε καταστηματα ή σε καποιο καταστημα, σωστα ή λαθος?
Πως/Που πουλαει το προιον του? Μονο σε 10 ατομα απο το bodybuilding forum που την θελουν και σε αλλα 10-20 απο κανα αλλο forum? Αντε και αμα πετυχει κανεις την ιστοσελιδα του?

beefmeup
19-02-11, 13:00
Εδώ μέσα παίδες παντός είναι καμία 10 άρια άτομα που εννοείτε δουλεύουν η έχουν κέρδος από αμερικανικές και ευρωπαϊκές εταιρείες....και όταν βλέπουν ένα ελληνικό προϊών
Το τεντώνουνε , κοπανάνε, λερώνουνε και προσπαθούν να το ξεφτιλίσουν....
Και το καλύτερο ακόμα δεν το έχουν δοκιμάσει καν.....
αρχοντα μενουμε στην αξιολογηση του προιοντος,κ οτι αφορα αυτο..
οι αποψεις σου περι σκοτεινων δυναμεων που κινουν τα νηματα της βιομηχανιας συμπληρωματων,σε αλλο θεμα,κοπρεντε?


Και κάποιο από αυτούς γράφουν και 30 μηνύματα την Ιμέρα.....και όχι 1-2-3 που κάνουν όλοι οι άνθρωποι



τσουζει?

beefmeup
19-02-11, 14:04
το ποστ μεταφερθηκε εδω Στην αλάνα με τα χαλίκια............ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5486-%CE%A3%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%BA%CE%B9%CE%B1............)

κ καλο θα ειναι να μεινουμε στο θεμα οπως εγραψα κ στο απο πανω ποστ,αποφευγοντας αλλου τυπου σχολια.
αυτα.

γιατι καποιος δεν το καταλαβε..

Lao
19-02-11, 16:29
Θελω να ρωτησω κ κατι αλλο.
Ο κ.Παπαγιαννης δεν εχει βγαλει το προιον σε καταστηματα ή σε καποιο καταστημα, σωστα ή λαθος?
Πως/Που πουλαει το προιον του? Μονο σε 10 ατομα απο το bodybuilding forum που την θελουν και σε αλλα 10-20 απο κανα αλλο forum? Αντε και αμα πετυχει κανεις την ιστοσελιδα του?

Μετά από μια μικρή έρευνα που έκανα, διαπίστωσα ότι όντως η ΗΡΑΚΛΗΣ δεν πουλιέται σε κανένα κατάστημα. Οι κυριότερες καταχωρήσεις που βρήκα ήταν στο παρόν site και σε άλλο ένα, πέραν φυσικά του επίσημου της εταιρείας.

Εκτός λοιπόν και αν κάνω λάθος, η λογική λέει ότι η όλη προώθηση του προϊόντος βασίζεται στην ύπαρξη της ιστοσελίδας του κ. Παπαγιάννη, την καταχώρησή του σε 2-3 forums και σε ενημερωτικά mails εφόσον κάποιος είναι στην λίστα μελών του CLUB HERCULES. Από κει και πέρα, φαντάζομαι ότι θα παίζει το «mouth to mouth». Φυσικά, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εάν κάποιος δεν έχει γραφτεί στο CLUB αυτό, πληρώνει ακόμα ακριβότερα την ΗΡΑΚΛΗΣ, αν και δεν ξέρω πως θα το έκανε αυτό αφού δεν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα.

Σε κάθε περίπτωση, σαν απλός καταναλωτής, προσωπικά εξακολουθώ να αναρωτιέμαι γιατί η τιμολόγηση εξακολουθεί να είναι - για το δικό μου σκεπτικό πάντοτε - τόσο υψηλή εφόσον μιλάμε για ελληνικό προϊόν. Επειδή όμως φαντάζομαι ότι μπορεί να γίνομαι κουραστικός και υπάρχει πάντοτε η πιθανότητα αυτό να μην οφείλεται στον κ. Παπαγιάννη, το σταματάω εδώ, αν και θα εκτιμούσα πολύ την ύπαρξη κάποιας άμεσης ή έμμεσης επίσημης απάντησης.

deluxe
22-02-11, 03:08
Το εχουμε κανει τοσο θεμα, γιατι ειναι τοσο ακριβη η Ελληνικη πρωτεϊνη. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Ακομα και τα Ελληνικα προϊοντα. Οποτε μη το ψαχνετε!

Και οσα εξαγουμε, οι ξενοι τα αγοραζουν φθηνοτερα. Οσα εισαγουμε, τα πληρωνουμε ακριβοτερα απο τους ξενους!

Μονο στο Ελλαδισταν γινονται αυτα ρε γμτ!

TheWorst
23-02-11, 00:27
Οχι μονο.

ελμερ
23-02-11, 00:44
καλησπερα...δεν θα επρεπε να μπορει να κρατηθει η τιμη χαμηλα απ τη στιγμη που δεν μεσολαβει καταστημα να την πουλαει δηλ μεσαζοντας ?οσα και να ειναι τα μεταφορικα ειναι πλεον ακριβη.....ισως θα μπορουσε να βγει σε μεγαλυτερη συσκευασια η και σε σακουλα για περιορισμο κοστους....ειχα αγορασει 5 κιλα με την παλια τιμη σε προσφορα και ηταν μια χαρα για τα λεφτα της τοτε.....(με γαλα την επινα,με νερο δεν πινοταν )...αν βγει προσφορα σε συμφερουσα τιμη θα αγορασω βανιλιες (οχι 29 ευρω την μια εννοειται!!!!)

Lao
23-02-11, 01:55
Το εχουμε κανει τοσο θεμα, γιατι ειναι τοσο ακριβη η Ελληνικη πρωτεϊνη. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Ακομα και τα Ελληνικα προϊοντα. Οποτε μη το ψαχνετε!

Γι'αυτό και προσωπικά λέω ό,τι λέω. Γιατί θέλω να αλλάξει αυτό και ο μόνος τρόπος για να το πετύχω είναι να «φωνάξω», ακόμα και μέσα από ένα forum. Εάν δεν λέμε κάτι και δεν μιλάμε για οτιδήποτε με το οποίο δεν συμφωνούμε, εάν δεν διαχωρίζουμε την στάση μας, τότε ΠΟΤΕ δεν θα αλλάξει κάτι.



Και οσα εξαγουμε, οι ξενοι τα αγοραζουν φθηνοτερα. Οσα εισαγουμε, τα πληρωνουμε ακριβοτερα απο τους ξενους!

Μονο στο Ελλαδισταν γινονται αυτα ρε γμτ!

Για τον λόγο αυτό, εδώ και καιρό το 90% των αγορών μου γίνονται από το εξωτερικό. Βλέπω τις τιμές εδώ και μελαγχολώ.

Και πριν πει κανένας ότι πρέπει να στηρίζουμε τους Έλληνες κατασκευαστές, θα απαντήσω εκ των προτέρων ότι αυτό πρέπει να είναι αμοιβαίο, δηλαδή οφείλουν να στηρίζουν και εκείνοι τους Έλληνες πελάτες τους.

Γνωρίζω ότι το επιχειρήν στην Ελλάδα είναι δύσκολο, γνωρίζω ότι το Κράτος επιβάλλει υψηλή φορολογία και ότι θέτει διαρκώς εμπόδια σε πολλούς καλοπροαίρετους επιχειρηματίες που θέλουν να παράγουν εδώ, αλλά και πάλι δεν μπορώ με τίποτα να δικαιολογήσω ίδια ή και υψηλότερη τιμολόγηση ελληνικού προϊόντος σε σύγκριση με τα ξένα.

Apostolis123
27-02-11, 17:14
θα μπορουσε να μας μιλισει καποιος για την ποιοτητα της? Καποιος που να εχει δοκιμασει και να εχει δει αποτελεσματα γιατι σκεφτομουν να παρω το πρωτο μου συμπληρωμα.

TheWorst
27-02-11, 17:20
Φιλε συχνα ακουμε οχι και τοσο καλα λογια για αυτην.Παντως ειναι μια προσπαθεια των Ελληνων να κανουν ενα βημα σε αυτον τον τομεα,αλλα ειναι πολυ δυσκολο γιατι η τιμη της ειναι μεγαλυτερη απο τις τιμες των επωνυμων εταιριων.
Η ποιοτητα της λενε οτι δεν ειναι και τοσο καλη...
Διαλυτοτητα επισης..
Καποιοι υποστηριζουν οτι ειναι τιγκα στη ζαχαρη και αν εχει 50-60 % πρωτεϊνη..

Εγω δεν την εχω δοκιμασει το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι αρνητικο.

sTeLaKoS
27-02-11, 17:37
Φιλε συχνα ακουμε οχι και τοσο καλα λογια για αυτην.Παντως ειναι μια προσπαθεια των Ελληνων να κανουν ενα βημα σε αυτον τον τομεα,αλλα ειναι πολυ δυσκολο γιατι η τιμη της ειναι μεγαλυτερη απο τις τιμες των επωνυμων εταιριων.
Η ποιοτητα της λενε οτι δεν ειναι και τοσο καλη...
Διαλυτοτητα επισης..
Καποιοι υποστηριζουν οτι ειναι τιγκα στη ζαχαρη και αν εχει 50-60 % πρωτεϊνη..

Εγω δεν την εχω δοκιμασει το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι αρνητικο.


Αυτά από που τα έχουμε;

Παιδιά ΦΤΑΝΕΙ. Μην αναπαράγεται άτοπα σχόλια.
Ο καθένας μπορεί να κρίνει τη γεύση ή τη διαλυτότητα, άντε και τη περιεκτικότητα σε λακτόζη κι αυτό μόνο αν κάποιος έχει δυσανεξία, γιατί οι υπόλοιποι δε καταλαβαίνουμε τίποτα.
Άλλα όχι να μιλάμε για ποιότητα και χαμηλότερη περιεκτικότητα έτσι αυθαίρετα.

Προσωπικά την έπινα κανένα 4μηνο. Μέτρια γεύση βανίλια, καλή διαλυτότητα.
Θα την ξανάπινα έτσι για αλλαγή ή αν έβλεπα να αργεί η επόμενη μαζική παραγγελία μου.

TheWorst
27-02-11, 17:42
Διαβασε πιο πανω και θα καταλαβεις αυτα που τα εχουμε :thumbup::thumbup::thumbup:

sTeLaKoS
27-02-11, 17:45
Δε βλέπω πουθενά αποδείξεις Worst.

Αυτά που θα λάβω υπ' όψιν μου σα καταναλωτής έχουνε να κάνουνε μόνο με τη γεύση και τη διαλυτότητα. Τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Κανείς δεν είναι σε θέση να ξέρει.

TheWorst
27-02-11, 17:48
Δε βλέπω πουθενά αποδείξεις Worst.

Αυτά που θα λάβω υπ' όψιν μου σα καταναλωτής έχουνε να κάνουνε μόνο με τη γεύση και τη διαλυτότητα. Τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Κανείς δεν είναι σε θέση να ξέρει.

Κοιτα.Το παιδι πανω ρωτησε για τη συγκεκριμενη πρωτεϊνη και συνοψιζω τα λογια των παραπανω..

Polyneikos
27-02-11, 17:58
Εγω δεν την εχω δοκιμασει

:thumbup::thumbup:

gk
28-02-11, 00:48
Κοιτα.Το παιδι πανω ρωτησε για τη συγκεκριμενη πρωτεϊνη και συνοψιζω τα λογια των παραπανω..

Τα ποια λογια, των ποιων παραπανω, φιλε μου....?? Δεν αμφισβητω το γεγονος οτι με εναν ελεγχο μπορει να βγει "κακο" το προιον. Αλλα επειδη ειμαι λιγο "ελληναρας" καλως ή κακως και για προφανεις λογους τυχαινει να ειναι το μονο topic το οποιο παρακολουθω post προς post, οπότε,
βρες μας ενα-δυο σχολια που να λενε & να αποδεικνυουν μικρη περιεκτικοτητα πρωτεΐνης ή κακη ποιοτητα του προιοντος. Οχι ερωτησεις για την περιεκτικοτητα, αλλα κανονικη τοποθετηση που να αναλυει την περιεκτικοτητα της πρωτεΐνης του προιοντος. Μαλιστα υπαρχει ενα ποστ με μικροβιολογικη αναλυση ή κατι τετοιο, δεν θυμαμαι ακριβως πως το ανεφερε ο φιλος, οπου το προιον φαινεται καθαρο.

Τα μονα σχολια που θα βρεις, σε αφθονια κιολας, ειναι σχετικα με την γευση/μυρωδια της. Κατι υποκειμενικο και τελειως ασχετο και καθολου κρητηριο για την ΠΟΙΟΤΗΤΑ ενος προιοντος! Και για την διαλυτοτητα της πολλα ποστ, επισης καμια σχεση με την ποιοτητα.



Και για να σας προλαβω :green: οποιος εχει αμφιβολιες για εμενα επικοινωνει μαζι μου, ερχεται με βρισκει, με γνωριζει, και "ανακαλυπτει" αν εχω την παραμικρη σχεση με το προιον η τους παραγωγους του και αν εχω παρει πανω απο ενα δυο κουτια. (σοκολατιτσα εχω παρει.. με μικρη εμπειρια στα συμπληρωματα, καλουλα η γευση και παρα το προβλημα μου με την λακτοζη, δεν ειχα σχεδον καθολου προβληματα. Και εντονη μυρωδια φρεσκου γαλακτος, ναι. Παρτε γιδισιο/κατσικισιο γαλα απο τα σουπερ μαρκετ και συγκρινετε αν νομιζετε οτι ειναι μαπα η πρωτεΐνη επειδη μυριζει φρεσκο γαλα, και μαλιστα οχι αγελαδινο και νερωμενο σαν των περισσοτερων "φρεσκων" που πωλουνται στα σουπερ.) Και βρειτε και τα ποστ μου που ειμαι κ εγω συνεχεια με αποριες κλπ.

deluxe
01-03-11, 17:29
Καλα ποιος εκανε εξεταση συστατικων για την πρωτεϊνη "ΗΡΑΚΛΗΣ"; Δε μπορουσε να κανει για καμμια πιο γνωστη, να ξερουμε και εμεις τι παιρνουμε;

:D

ελμερ
01-03-11, 19:02
καλησπερα...δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να εχουμε αντιπαραθεση....εγω εχω παρει βανιλια και σοκολατα,με γαλα ανακατεμενες η σοκολατα απλα υποφερτη,η βανιλια αρκετα καλη....με νερο δεν μου αρεσαν αλλα εχω βρει ενα tip για την βανιλια..... Την ανακατευω με λιγο νερο και λιγο χεμο και η γευση της βελτιωνεται αισθητα ...δεν θα ειχα προβλημα να την ξαναγορασω αν ειχε την παλια τιμη....... (στην προσφορα των 5 κιλων οπως παλια)

Υ.Γ ελευθερη ειναι η αγορα των πρωτεινων,οποιος θελει την αγοραζει ,οποιος θελει αγοραζει κατι αλλο....:welcome:

gus
12-04-11, 13:35
Εχω ενα κουτι με γευση φρουτα του δασους οποιος το θελει το χαριζω!

TheWorst
12-04-11, 14:44
Χαλαρωσε ρε ! Οχι και να το χαρισεις :green:

jannous44
12-04-11, 15:01
Εχω ενα κουτι με γευση φρουτα του δασους οποιος το θελει το χαριζω!

ενδιαφερομαι εγω να τη δοκιμασω. :thumbup:

Stamer
12-04-11, 15:23
Ας στηρίξουμε ρε παιδιά μια ελληνικη εταιρεία τοσες και τοσες αμερικανιεσ εχουμε αγοράσει...μην είμαστε υπερβολικοί με το που βγήκε μια ελληνικη εταιρεία να την φάμε..:thumbup:

pikos
12-04-11, 22:36
Αν δεν είναι τόσο καλή τι να κάνουμε να στηρίζουμε ελληνικά προϊόντα για συναισθηματικούς λόγους;

Lao
13-04-11, 02:03
Ας στηρίξουμε ρε παιδιά μια ελληνικη εταιρεία τοσες και τοσες αμερικανιεσ εχουμε αγοράσει...μην είμαστε υπερβολικοί με το που βγήκε μια ελληνικη εταιρεία να την φάμε..:thumbup:

Ας μειώσει τις τιμές και γιατί όχι. Οι σχέσεις αυτές πρέπει να είναι αμοιβαίες, ο πελάτης να στηρίζει τον παραγωγό αλλά και ο παραγωγός τον πελάτη.

Slack `N Track
13-04-11, 09:13
Αν και υποστηρικτης ολων των Ελληνικων προσπαθειων, εχω ποιο πριν αναφερθει παλι θετικα για την πρωτεινη αυτη. Περα απο αυτο ομως, δεν μπορω να μην πω οτι καπου το service υστερει.

Οταν λοιπον ερχεσε και μπαινεις σε μια αγορα οπου ο καθε ενας εχει δοκιμασει διαφορα προιοντα, αγορασμενα απο την Ελλαδα η ακομα και απο το εξωτερικο και εχει παρει μια ιδεα απο marketing services, δεν τον γλυκαινεις μια φορα με ενα ωραιο τηλεφωνημα, ενα "καλως τον Κωστα στην παρεα μας" και μετα τον γραφεις στα παλια σου τα παπουτσια.

Οταν παραγγελνει ο Κωστας σοκολατα, και παραλαμβανει φρουτα δασους....
Οταν παραγγελνει ο Κωστας 10 σοκολατες και δεν του λες παρε ενα δωρακι μισο κιλο βανιλια.
Οταν λεει ο Κωστας φερτε την παραγγελεια 3 το μεσσημερι, και ερχετε ο αλλος 10 το πρ ωι και του πηδαει (απο το παραθυρο) το προγραμμα...

Ε οταν πει ο Κωστας λοιπον αντε γ@μισου Ηρακλη δεν θα φταιει... ;)

Για αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ, ειναι οι καιροι δυσκολοι, τα λεφτα ΔΕΝ φτανουν, οταν προσφερουμε κατι ακριβο και με μαλακισμενο τροπο...τοτε μην κλαιγομαστε για το οτι οι Ελληνες δεν στηριζουν τους Ελληνες και ειναι ξενολατρες...

Κατα τα αλλα μια χαρα πρωτεινουλα βγαζει...

Lao
13-04-11, 16:51
Αν και υποστηρικτης ολων των Ελληνικων προσπαθειων, εχω ποιο πριν αναφερθει παλι θετικα για την πρωτεινη αυτη. Περα απο αυτο ομως, δεν μπορω να μην πω οτι καπου το service υστερει.

Οταν λοιπον ερχεσε και μπαινεις σε μια αγορα οπου ο καθε ενας εχει δοκιμασει διαφορα προιοντα, αγορασμενα απο την Ελλαδα η ακομα και απο το εξωτερικο και εχει παρει μια ιδεα απο marketing services, δεν τον γλυκαινεις μια φορα με ενα ωραιο τηλεφωνημα, ενα "καλως τον Κωστα στην παρεα μας" και μετα τον γραφεις στα παλια σου τα παπουτσια.

Οταν παραγγελνει ο Κωστας σοκολατα, και παραλαμβανει φρουτα δασους....
Οταν παραγγελνει ο Κωστας 10 σοκολατες και δεν του λες παρε ενα δωρακι μισο κιλο βανιλια.
Οταν λεει ο Κωστας φερτε την παραγγελεια 3 το μεσσημερι, και ερχετε ο αλλος 10 το πρ ωι και του πηδαει (απο το παραθυρο) το προγραμμα...

Ε οταν πει ο Κωστας λοιπον αντε γ@μισου Ηρακλη δεν θα φταιει... ;)

Για αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ, ειναι οι καιροι δυσκολοι, τα λεφτα ΔΕΝ φτανουν, οταν προσφερουμε κατι ακριβο και με μαλακισμενο τροπο...τοτε μην κλαιγομαστε για το οτι οι Ελληνες δεν στηριζουν τους Ελληνες και ειναι ξενολατρες...

Κατα τα αλλα μια χαρα πρωτεινουλα βγαζει...

Αν και συμφωνώ απόλυτα με όσα λες, δεν κατάλαβα γιατί έκανες quote το δικό μου post. Δεν έχω πάρει την «Ηρακλής» ούτε και κανένα άλλο προϊόν από την εν λόγω εταιρεία και με αυτές τις τιμές δεν πρόκειται γιατί πολύ απλά θεωρώ ότι μια ελληνική εταιρεία οφείλει να παρέχει χαμηλότερες τιμές σε σχέση με τους ξένους ανταγωνιστές, ιδιαίτερα όταν, όπως η ίδια λέει, η 1η ύλη είναι επίσης ελληνική.

Αυτό εννοούσα με το προηγούμενο post μου, όταν μίλησα για αμοιβαιότητα στην στήριξη. Δεν αρκεί να είσαι ελληνική εταιρεία και να ζητάς για αυτό να σε στηρίξει ο κόσμος. Πρέπει και εσύ να τον στηρίζεις παρέχοντας χαμηλότερες τιμές. ;)

Slack `N Track
13-04-11, 18:02
Ωραια βγηκε το quote τωρα. Παει αυτο.

Ηθελα να προσθεσω το οτι το κοστος δεν ειναι το μονο που πρεπει να κοιταξει καποιος, αλλα και το service γενικοτερα, με επαγγελματισμο και συνεπεια.

Και τα οσα παραδειγματα εγραψα για τον "Κωστα" αφορουν εμενα και εναν κολητο μου.

Ελπιζω να εκλεισε...

Stamer
14-04-11, 01:40
Αν δεν είναι τόσο καλή τι να κάνουμε να στηρίζουμε ελληνικά προϊόντα για συναισθηματικούς λόγους;

δεν σου ειπα με το ζόρι να στηρίξεις μια ελληνικη πρωτείνη.Αυτο το κανει ο καθένας αμοιβαία.Και μην μου πεις οτι ξερεις για τισ Αμερικανιες οτι ειναι τέλειες...ωστε να μπορεις να κρίνεις αμεσως μια ελληνικη προσπάθεια...τεσπα..

Jumaru
15-04-11, 08:21
Ας στηρίξουμε ρε παιδιά μια ελληνικη εταιρεία τοσες και τοσες αμερικανιεσ εχουμε αγοράσει...μην είμαστε υπερβολικοί με το που βγήκε μια ελληνικη εταιρεία να την φάμε..:thumbup:
+1


Αν δεν είναι τόσο καλή τι να κάνουμε να στηρίζουμε ελληνικά προϊόντα για συναισθηματικούς λόγους; :rolf::rolf::rolf:


Τον τελευταίο χρόνο μόνο ηρακλής έχω πάρει. Με εξαίρεση 1 κουτι myofusion. Η τιμή θεωρώ πως είναι ίδια και στις 2. Αν σκεφτείς 50ε τα 2 κιλά , πάνω κάτω εκεί είμαστε. Απλά μου αρέσει να ενισχύω μια ελληνική προσπάθεια γιατί με ενίσχυση θα καλυτερέψει και χωρίς ενίσχυση φυσικά θα πατώσει. Από την άλλη όσα λέτε για τη γεύση σκέφτομαι το ελληνικό γαλατάκι και την κατεβάζω ευχάριστα :P

Stamer
15-04-11, 12:52
Σωστός:thumbup::thumbup:

Chris92
13-05-11, 20:08
ρε παιδια εγω πολυ φτηνη τη βρισκω!

just chris
14-05-11, 08:40
ολοι για τη γευση λετε!!!!ε μα τοσο σκατα ειναι η γευση(με το συμπαθειο);;;;;

TToni Shark
14-05-11, 11:45
Και μόνο από το όνομα θα είναι σίγουρα καλή:thumbup:ΗΡΑΚΛΗΣ

Hercules
14-05-11, 14:32
η τιμη των 29 ευρω ειναι υπερβολικη για μια ελληνικη πρωτεινη..με τα ιδια χρηματα αγοραζω μια πρωτεινη ξενη εγνωσμενης αξιας ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξωτερικο..απλα..

gk
14-05-11, 15:40
Δεν θα διαφωνησω ουτε μ'εσενα ουτε με τους πιο πανω που λενε παρομμοια πραγματα, γιατι δεν γνωριζω, απλα δωστε και κανα παραδειγμα απο ιδιας κατηγοριας προιοντα με ιδιες τιμες που να βρισκουμε απο Ελλαδα, για να γινεται πιο σωστη και εμπεριστατωμενη συζητηση.. γιατι διαβαζουν και "αρχαριοι" φανταζομαι ή εστω ανθρωποι που εχουν πολυ περιορισμενη χρηση και γνωση απο μαρκες κλπ σε συμπληρωματα.. (βλεπε εμενα στους δευτερους :P )

MuscleProject
15-05-11, 12:15
Kαλη πρωτεινουλα τελικα θα την παρω και εγω!Απο δοσολογια τι γινεται ακουσα δεν εχει σκουπ!

Madd_Chadd
15-05-11, 12:27
Εχω προσωπικα απο τις ως τωρα κριτικες οσο αφορα γευση-τιμη-συστατικα δε θα την επαιρνα.

sTeLaKoS
15-05-11, 17:34
Τα οφ τόπικ μεταφέρθηκαν. :moderator:

Πυγμάχος
16-05-11, 19:12
Παιδιά κατανάλωσα το 1 κιλο ( βανίλια ) .. αφήνει μια κατσικιλα .. αλλα με λίγη δόση Nescafe δεν αφηνει τίποτα ..
Είμαι στο 2 κιλό ( φρουτα του δάσους ) .. την επόμενη φορά θα πάρω σοκολάτα ..

Πάντως γενικα σαν πρωτείνη είναι καλο το οτι σου αφηνει αιγιοπροβατίλα στο στομα .. δείχνει οτι ειναι οσο το δυνατον πιο καθαρό ..

Καλή Ελληνικη προσπάθεια ..

Τώρα δεν ξερω οι ψεκασμοί και οι χημικές αναλύσεις τι έδειξαν .. ελεγε κάπιο παιδι οτι θα το εξετάζανε απο εδω μέσα .. ;)

t.s.t
17-05-11, 00:26
τελικα ειναι 50-50 το θεμα της πρωτεινη μας ετσι?

t.s.t
17-05-11, 00:28
Θ μπορουσε επισης να βγει ενα δοκιμαστικο στην αγορα ετσι γιανα την μαθουμε,ενα σακκουλακι ας πουμε.

Lao
17-05-11, 00:45
τελικα ειναι 50-50 το θεμα της πρωτεινη μας ετσι?

Τι εννοείς;

t.s.t
17-05-11, 00:46
Τι εννοείς;

Απο θεμα αγορας της εννοω..

Lao
17-05-11, 00:52
Απο θεμα αγορας της εννοω..

Αυτό είναι προσωπικό θέμα του καθενός μιας και εμείς ορίζουμε πως διαθέτουμε τα χρήματά μας.

Αν εσένα η τιμή της σε ικανοποιεί και δεν πιστεύεις ότι θα έπρεπε να είναι χαμηλότερη, τότε κάνε μια δοκιμή να μας πεις και τις εντυπώσεις σου.

Την δική μου γνώμη την είπα πολλάκις στο παρόν thread, οπότε δεν κρίνω σκόπιμο να επαναληφθώ. :toast:

t.s.t
17-05-11, 00:55
Αυτό είναι προσωπικό θέμα του καθενός μιας και εμείς ορίζουμε πως διαθέτουμε τα χρήματά μας.

Αν εσένα η τιμή της σε ικανοποιεί και δεν πιστεύεις ότι θα έπρεπε να είναι χαμηλότερη, τότε κάνε μια δοκιμή να μας πεις και τις εντυπώσεις σου.

Την δική μου γνώμη την είπα πολλάκις στο παρόν thread, οπότε δεν κρίνω σκόπιμο να επαναληφθώ. :toast:

Βασικα δεν την θεωρω και τοσο φτηνη,και επισης να ειμαι ειλικρινεις δεν νομιζω να την παρω.:green:

t.s.t
17-05-11, 01:02
Διαβασα ολη την προηγουμενη κουβεντα,και θα συμφωνησω απολυτα με αυτα που ειπες,νομιζω πως ετσι ειναι γνωμη μου παντα...

gk
17-05-11, 02:38
[...]
Τώρα δεν ξερω οι ψεκασμοί και οι χημικές αναλύσεις τι έδειξαν .. ελεγε κάπιο παιδι οτι θα το εξετάζανε απο εδω μέσα .. ;)

Μακαρι να γινει κανενας ελεγχος! Να δουμε και στην πραγματικοτητα τα λεγομενα για περιεκτικοτητες ποιοτητα κλπ! :clap:

Κ αμα ειναι οντως τοσο αγνη και καλη, χαλαλι και η τιμη και ολα. Τουλαχιστον να ξερουμε οτι τρωμε κατι πιο καλο. :unsure:

TToni Shark
17-05-11, 08:45
Μακαρι να γινει κανενας ελεγχος! Να δουμε και στην πραγματικοτητα τα λεγομενα για περιεκτικοτητες ποιοτητα κλπ! :clap:

Κ αμα ειναι οντως τοσο αγνη και καλη, χαλαλι και η τιμη και ολα. Τουλαχιστον να ξερουμε οτι τρωμε κατι πιο καλο. :unsure:

Έτσι ακριβώς:thumbup:.Μακάρι να είναι και καλή:unsure::)

pyroboy
29-05-11, 23:51
τι έγινε έπεσε έξω η Ηρακλής;
Έστειλα ένα mail για μια παραγγελία την πέμπτη και δεν πήρα απάντηση. Θα πάρω και ένα τηλέφωνο αύριο αν προλάβω.
Αλλιώς η Tempro απο το e-shop φαίνεται καλή εναλλακτική.

Stamer
30-05-11, 10:05
Μακαρι να γινει κανενας ελεγχος! Να δουμε και στην πραγματικοτητα τα λεγομενα για περιεκτικοτητες ποιοτητα κλπ! :clap:

Κ αμα ειναι οντως τοσο αγνη και καλη, χαλαλι και η τιμη και ολα. Τουλαχιστον να ξερουμε οτι τρωμε κατι πιο καλο. :unsure:

+1 :thumbup:

Ramrod
31-05-11, 00:57
τι έγινε έπεσε έξω η Ηρακλής;
Έστειλα ένα mail για μια παραγγελία την πέμπτη και δεν πήρα απάντηση. Θα πάρω και ένα τηλέφωνο αύριο αν προλάβω.
Αλλιώς η Tempro απο το e-shop φαίνεται καλή εναλλακτική.

Η μια είναι πολλών πηγών και η άλλη whey concentrate...πως αποτελει καλή εναλλακτική?

pyroboy
31-05-11, 19:17
Η μια είναι πολλών πηγών και η άλλη whey concentrate...πως αποτελει καλή εναλλακτική?

Στην τιμή και στο ποσοστό πρωτεϊνης που περιέχουν :ρ
Έχουν και οι 2 καλό λόγο τιμής/πρωτείνης.

Μπορεί να είναι στάνταρ η παρακάτω διαδικασία και να την κάνετε όλοι πριν την αγορά αλλά εμένα σαν αρχάριο με εντυπωσίασαν τα αποτελέσματα.
Κοίταγα 3 πρωτείνες. Την Tempro, την Myofusion και την Syntha-6.
*Η τεμπρο έχει 0.8γρ πρωτείνης ανα γραμμάριο σκόνης.
Κοστίζει 35€ για 1350γρ (1080γρ. πρωτείνης) => 3.24€ για 100γρ. πρωτείνης.
*Η Myofusion έχει 0.69γρ. πρωτείνης ανα γραμμάριο σκόνης.
Κοστίζει 32€ για 908γρ (631γρ πρωτείνης) => 5.07€ για 100γρ. πρωτείνης.
*Η Syntha-6 έχει 0.5γρ. πρωτείνης ανα γραμμάριο σκόνης.
Κοστίζει 33€ για 1323γρ. (662γρ. πρωτείνης) => 5€ για 100γρ. πρωτείνης.

Αρχικά εμένα η syntha-6 μου φάνηκε καλύτερη επιλογή απο την myofusion αλλά τελικά προσφέρουν τα ίδια. (Δεν λαμβάνω υπ'όψην μου την ποιότητα του προιόντος γιατί δεν μπορώ να κρίνω αντικειμενικά).

Και για να έρθω πάλι ontopic, τελικά πήρα την Ηρακλής βανίλια που έχει γεύση σαν παγωτό. Καμία σχέση με την αηδία σοκολάτα που είχα πάρει.
Είναι concentrate με 3.6€/100γρ. αλλά at the end of the day δεν ξέρω αν θα έχει διαφορά με μία isolate ή πολλών πηγών όταν τη θέλω για ένα shake 3 φορές την εβδομάδα μετά το γυμναστήριο και να συμπληρώνω το φαγητό 1-2 μέρες την εβδομάδα που δεν προλαβαίνω να φάω καλά.

Σημείωση: Τελικά απο αυτούς τους υπολογισμούς φαίνεται πως τώρα που αυξήθηκε η τιμή της Ηρακλής έχασε την ανταγωνιστικότητα της. Απλά μπαίνοντας στο e-shop του site βρίσκεις την Tempro που είναι τελικά πιό φτηνή και όσο να 'ναι έχει και ένα όνομα. Αν και άλλου τύπου.

EDIT:
Δεν έπεσε έξω η Ηρακλής απλά περίμενα ένα ενημερωτικό mail πριν αποσταλεί το δέμα.
Είχα ζητήσει φρούτα του δάσους και ήρθε βανίλια :ρ. Δεν παραπονιέμαι πάντως έχει πολύ καλή γεύση.

Πυγμάχος
03-06-11, 23:17
Φιλαράκι για καλό έγινε ... η φρούτα του δάσους δεν πίνεται .. την τρώω κάθε βράδυ με Corn flakes και Hemo ... ( με γάλα ) ..

Η Βανίλια πολύ καλύτερη ... αν και αφήνει μία βαρβατίλα στο στόμα αν την πίνεις σκέτη ..

Απο όσες έχω δοκιμάσει στη ζωή μου .. η καλύτερη σε γέυση ειναι η Syntha 6 ( φράουλα,βανίλια ) ..

karpoutzidis
04-06-11, 00:13
όπα το site είναι down λες να ανανεώνουν το άθλιο μέχρι τώρα site τους????

Πυγμάχος
04-06-11, 00:23
Μάλλον !

ctrlfreak
04-06-11, 18:48
Για όσους αναρωτιούνται τι γίνεται με τις παραγγελίες. Έλαβα αυτό με email πριν από λίγο.


Αγαπητοί μου φίλοι,

Όπως πολλοί από εσάς έχετε παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα, προκύπτουν για πρώτη φορά
στην αδιάκοπη λειτουργία μας, αρκετές δυσκολίες και αναποδιές ως προς την ΑΜΕΣΗ και ΕΓΚΑΙΡΗ
παροχή του ΗΡΑΚΛΗ και του ΔΙΑ σε όλα τα παιδιά, καθυστερήσεις και κακές συνεννοήσεις με εξωτερικούς
παράγοντες που είναι απαραίτητοι όμως για την ύπαρξη μας.

Η αλήθεια λοιπόν είναι ότι λόγω της ραγδαίας αύξησης των μελών της παρέας, βρεθήκαμε μπροστά σε ένα
σημαντικό πρόβλημα: Στενότητα ΠΟΙΟΤΙΚΩΝ πρώτων υλών. Έται το δίλημμα ήταν το κατα πόσο είμαστε διατεθημένοι
να ρίξουμε την ποιότητα των πρώτων υλών έτσι ώστε να έχουμε μεγαλύτερη παραγωγή.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ.

Από εδώ και στο εξής λοιπόν θέλω να γνωρίζετε ότι το CLUB HERCULES δεν μπορεί να δεχτεί νέα μέλη,
όσοι μαζευτήκαμε στην παρέα είμαστε υπερ-αρκετοί, στα όρια για να διατηρήσουμε την εξαιρετική μας
ποιότητα. Αυτό το project που ξεκίνησα πριν λίγα χρόνια για να εξυπηρετήσω τις προσωπικές μου ανάγκες
αλλά και των φίλων μου, θα παραμείνει έτσι. Δεν έχω καμμία διάθεση να πεθάνω από το άγχος που
προκαλεί η ευσυνειδησία μου, ούτε φυσικά σκοπεύω να γίνω πολυεκατομμυριούχος από τα συμπληρώματα.

Λίγη υπομονή λοιπόν, μερικές μέρες, να δημιουργηθεί ένα πρώτο STOCK και μετά είμαστε έτοιμοι να
εξηπυρετήσουμε όλους τους φίλους που συμμετέχουν σε αυτήν την κλειστή πλέον παρέα.

*Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν θα λειτουργεί για λίγο ακόμη, ενώ όλες οι παραγγελίες καταχωρούνται μέσω email.

Ευχαριστώ για την κατανόηση,

Μιχάλης Παπαγιάννης

Πυγμάχος
06-06-11, 20:32
Ναι και εγώ .. no comment απο εμένα ..

beatshooter
06-06-11, 21:30
Τωρα το διαβασα και η αληθεια ειναι πως γελασα.Λιγοι και καλοι εκλεκτοι πελαται θα εχουν το προνομιο να πινουν πρωτεινη του ημιθεου ΗΡΑΚΛΗ.:turtle::turtle::turtle::turtle:

Πυγμάχος
18-06-11, 01:24
Λοιπόν ... το site ειναι κάτω ακόμα ..

Κάτι παίζει ύποπτο ...

Δεν γίνεται εταιρεία να έχει τόσο καιρό off τη σελίδα της με τις παραγγελίες ...

Μυρίζομαι η κλείσιμο λόγο κακής ποιότητας της εταιρέιας η δεν ξέρω και εγώ τι ... καλό πάντως δεν έιναι ...

Να πηγάινει τόσο καλά όσο λέει και να εξαφανίζεται ?

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΓΕ ΣΤΟΚΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ... :cursing:

beatshooter
18-06-11, 01:31
Ποσο καιρο ειναι "κατω" το σαιτ τους?

Πυγμάχος
18-06-11, 01:40
Πάνω απο μήνα ... βασικά διάβασα τώρα οτι μπορείς να στέλνεις mail για παραγγελία ... αλλα ρε παιδιά .. μεταξύ μας .. περίεργο μου φαίνεται όλο αυτο ...

karpoutzidis
18-06-11, 01:52
Πάνω απο μήνα ... βασικά διάβασα τώρα οτι μπορείς να στέλνεις mail για παραγγελία ... αλλα ρε παιδιά .. μεταξύ μας .. περίεργο μου φαίνεται όλο αυτο ...

απλός έκλεισε το μαγαζί για εμας τους κοινούς θνητούς και την φτιάχνει μόνο για τους λίγους που εχουν το κιν του και του παραγγέλνουν απο εκει!:P

Lao
18-06-11, 13:09
Το «κατεβάζω το site για να μην δέχομαι άλλες παραγγελίες επειδή δεν μπορώ να ικανοποιήσω την ζήτηση» σε εμένα ακούγεται αστείο. Θα μπορούσε το site να είναι up και να πετάει ένα παράθυρο που να ενημερώνει για τα καθέκαστα...

gk
18-06-11, 16:23
Απ'τη μια (βλεπωντας μονο το κατεβασμενο site) θα σας/μας ελεγα λιγο καχυποπτους.. Αλλα απο την αλλη (διαβαζωντας αυτες τις υπερβολες μεσα στο email, ενω θα μπορουσε να πει πολυ πιο απλα και σοβαρα οτι απλα δεν επαρκουν οι πρωτες υλες για την ζητηση και δεν θα ειναι εφικτη η εξυπηρετηση ολων σε καθε παραγγελια) σε συνδυασμο με αυτο λοιπον ισως δικαιολογειται καθε αρνητικη / καχυποπτη σκεψη για το αν παιζει κατι τελικα ή οχι..


Κατι αλλο ομως που αναρωτιομουν.. αναφερεται μεσα στο mail οτι μονο τα ηδη εγγεγραμενα εως τωρα μελη θα εξυπηρετουνται, με την δικαιολογια της περιορισμενης ποσοτητας προιοντος.. και θελω να ρωτησω εγω, εχει προμηθευτει προσφατα παραγγελια καποιο παλαιοτερο μελος??

beatshooter
18-06-11, 16:23
Βρε μπας και ειναι "ταντελα" και δεν μπορει ουτε τον σερβερ να συντηρισει?

beatshooter
18-06-11, 16:27
Κατι αλλο ομως που αναρωτιομουν.. αναφερεται μεσα στο mail οτι μονο τα ηδη εγγεγραμενα εως τωρα μελη θα εξυπηρετουνται, με την δικαιολογια της περιορισμενης ποσοτητας προιοντος.. και θελω να ρωτησω εγω, εχει προμηθευτει προσφατα παραγγελια καποιο παλαιοτερο μελος??

Μου δινεις πασα να ρωτησω και κατι αλλο:ΟΛΟΙ οι παλιοι πελατες του ΞΑΝΑ πηραν/περνουν την πρωτεινη του και "εμεινε" απο στοκ?

Οσο καλοπιστος και να εισαι κατι δεν "παει" καλα.Και αυτο που (εμενα) μ ενοχλει ειναι το να μην βγαινεις να πεις την αληθεια.

karpoutzidis
18-06-11, 16:37
εγώ μένω στο ότι μιλάει στο πρώτο πρόσωπο!δλδ ένας είναι σε ολη την εταιρία?το Mail είναι άπλα ξεφτίλα δεν δεν νομίζω οτι κάποιος απο το λογιστήριο ή απο το Marketing θα έστελνε πότε τετειο Mail ακόμη και σε φίλο του!αν μου το έστελνε έτσι σε μένα και 5 ευρό το 5κιλο να μου το έδινε δεν θα ξανά έπαιρνα!

Polyneikos
18-06-11, 18:18
Ποτέ μα ποτέ δεν μπορεί καποιος να προβλεψει ότι από ενα γκρουπ 100-200 ατομων (στην προκειμενη όσοι πρόλαβαν και γιναν μελη) ότι θα εχει κίνηση.
Αν από μονος σου βαλεις φρενο,είναι μαθηματικα σιγουρο ότι έκλεισες.
Εγω ας πουμε ήμουν πιστευω απο τα πρωτα 20-30 μελη,καθως ηθελα απο περιεργεια να δω τι είναι ο Ηρακλης ως προιον οταν πρωτοβγηκε.
Και εκανα συνολικα 2-3 παραγγελίες,εκτοτε δεν ξανακανα καθως ποτε δεν κολλαω με μια πρωτεινη,εξαλλου μετα από 6-7 κουτια,οτιδήποτε το μπουχτιζεις..
Αρα πως υπολογίζει σε μενα;Εκτος αν εχει γκρουπαρει 20 πολυ τακτικους πελατες,αλλα από αυτους μονο τα δικα σου προιοντα θα βγαλεις δωρεαν,όχι κερδος.
Δεν μπορω όμως να φατναστω καποιος να παραγει και να πουλαει πρωτεινη για να μην πληρωνει 2-3 κουτια δικα του τον μηνα...Ξερω εγω,ετσι το βλεπω εγω παντως.:unsure:

Ramrod
18-06-11, 19:34
Μιας και βλέπω ότι γίνεται συζήτηση, εγω στο mail κουφάθηκα πιο πολύ με το εξής. Ότι δε σκοπευει να πλουτήσει απο τις πρωτεϊνες...δηλαδή λέει όχι στα χρήματα? Ποιος δε θέλει να έχει μεγαλύτερο κέρδος? Εξάλλου πως καθορίζεται το stock με το πόσους πελάτες έχεις? Είναι δηλαδή καλύτερα να έχεις 1 πελάτη που πάιρνει 5 κιλά το μήνα απο το να έχεις 5 πελάτες που παίρνουν απο ένα κιλό?

Εγώ ξέρω πως κάποιος που τον ενδιαφέρει να πουλάει δε διώχνει κανέναν, είναι επικοινωνιακό λάθος για όποιο λόγο και αν έγινε...

Πυγμάχος
18-06-11, 19:59
Χαίρομαι που δεν ειμαι ο μόνος παιδιά ... εγω 2 κιλα πήρα .. τελειώνω και το 2τερο ... και τέλος .. με έχασε .. αυτο το mail είναι περίεργο ... δεν λες τέτοια πράγματα ρε Παπαγιάννη να πούμε .. άντε να φτιάξει το profil πάλι και να τον εμπιστευτώ ξανά ... δυσκολο .

Προσωπικά είχα όλη την καλή διάθεση και υποστήριξα την Ελληνική προσπάθεια ... αλλα κοιτάζω και την υγεία μου ... και οταν βλέπω τέτοια πράγματα ... κάτι δεν μου κάθεται ..

.. ασε που τρομάζω λίγο με το τι πινω τόσο καιρό ... ( πάλι λεφτα για εξετάσεις θα δώσω )

Φιλικά πάντα ...

Πυγμάχος
27-06-11, 00:58
Ακόμα κλειστό ... :unsure:

karpoutzidis
27-06-11, 14:47
ρε παιδιά λέτε να τον έκλεισε το υγειονομικό και να μας πουλάει φούμαρα για πολους πελάτες και δεν συμμαζεύεται

gk
27-06-11, 17:22
Ρε παιδια . . . ΟΥΤΕ ξερουμε αν εχει συμβει κατι αναποδο στον ανθρωπο, ΟΥΤΕ αν εχει γινει καποια παρανομια με το προιον, ΟΥΤΕ αν απλα τα παρατησε επειδη βαρεθηκε ή αν τους εκλεισαν τελικα, ουτε τιποτα. ΣΩΣΤΑ?

ΩΡΑΙΑ λοιπον. Ειδικα οταν πρωτοεμφανιστηκε το προιον υπηρχαν εντονοι ενδυασμοι και συζητησεις για ποιοτητα κλπ. οπως ηταν φυσικο και λογικο.
Και εγω και αρκετοι αλλοι, περναμε την απαντηση οτι
"τουλαχιστον αυτον (τον κ.Παπαγιαννη) αμα παθεις κατι ή αμα γινει κατι, πας και τον βρισκεις! ξερεις ποιος ειναι και που ειναι! σου λεει ονομα διευθυνση ολα και ειναι εδω Ελλαδα! ενω αμα θες να βρεις καποιον απο την ΟΝ για παραδειγμα τρεχα γυρευε..."

ΟΡΙΣΤΕ! Δεν ειναι κανενα μελος απο εδω μεσα που μενει ή που πηγαινει Βορεια Ελλαδα?? Καπου κοντα στην διευθυνση που δινοταν για το προιον??

Στην Εδεσσα, με τηλεφωνο 23810-81972 και διευθυνση που δεν γνωριζω εγω αυτη τη στιγμη αλλα που μπορει να βρεθει.
(η διαθεση των στοιχειων γινοταν δημοσια στο site της εταιριας/προιοντος τοσο καιρο και αναγραφωνταν και στις συσκευασιες του προιοντος που πολλοι ειχαν/εχουν ακομα και μπορουν να δουν εκει.)




Οι υπευθυνοι του φορουμ ή του Θεματος αυτου, εχουν κανει καποια προσπαθεια να επικοινωνησουν με τον ιδιο τον κ.Παπαγιαννη για να ζητησουν πληροφοριες για το τι συμβαινει ως πιο υπευθυνα προσωπα, αντιπροσωπευοντας ενα φορουμ δηλαδη, σε σχεση με εναν απλο πελατη σαν εμενα?

noize
27-06-11, 18:13
Υπάρχουν 4 εργοστάσια μίας εταιρείας από το 1995 στην Ελλάδα που κατασκευάζουν τυροκομικά και πρωτεϊνη whey εώς και 65% και πωλείται σε μεγάλες συσκευασίες , μιλάμε για 15κιλα σε παλέττες 750 κιλών για την βιομηχανία τροφίμων.
Πριν 3 μήνες τα βρήκα στο internet και αναρωτήθηκα αν θα μπορούσε να τους παραγγείλει κάποιος να βγάλουν 80 %. Φυσικά δεν τόλμησα σαν ιδιώτης.
Ρώτησα λοιπόν τον κ.Παπαγιάννη πιο εργοστάσιο και μου απάντησε θετικά για το Κιλκίς. Δεν νομίζω ότι είναι κακό να βάλω την διεύθυνση έτσι ώστε να βγάλω τις υποψίες περί Κίνας κλπ. http://hellenicprotein.gr/ . Υπάρχουν προδιαγραφές χαρτιά και η εταιρεία δείχνει απόλυτα έγκυρη. Επίσης θα δείτε ότι βγαίνει από αιγοπρόβειο γάλα που θεωρείται καλύτερο από το αγελαδινό. Μπράβο λοιπόν στον κ.Παπαγιάννη που το οργάνωσε και για τον τρόπο που δίνει την πρωτείνη του στην αγορά με προσωπική επαφή και εμπιστοσύνη προς εμάς. ( Άλλωστε τον Έλληνα αν τον πιάσεις στο φιλότιμο γίνεται αλοιφή). Ας τον στηρίξουμε, είναι ένα ελληνικό προϊόν.

Hellenic Protein ! ! ! ? ? ? Ayth thn etairia thn exei kolitos mou! tha rotisw more details kai tha mathw soon !!!

γραφε ελληνικα. το επομενο ποστ θα διαγραφη. mods team

karpoutzidis
27-06-11, 18:34
Hellenic Protein ! ! ! ? ? ? Ayth thn etairia thn exei kolitos mou! tha rotisw more details kai tha mathw soon !!!

βασικα εχει 80αρα προτεινη απο οτι ειδα και στο site!απο τιμες δεν λεει τπτ ομως!

Πυγμάχος
28-06-11, 00:51
Αν μάθει κάποιος κάτι ας postάρει εδώ .. ;)

Polyneikos
28-06-11, 08:34
βασικα εχει 80αρα προτεινη απο οτι ειδα και στο site!απο τιμες δεν λεει τπτ ομως!

Δεν ειμαι σιγουρος ότι διαθετουν πρωτεινη σε λιανικη και γενικα σε ενδιαφερομενους των 2-3 κιλων.:unsure:

karpoutzidis
28-06-11, 12:47
Δεν ειμαι σιγουρος ότι διαθετουν πρωτεινη σε λιανικη και γενικα σε ενδιαφερομενους των 2-3 κιλων.:unsure:
λέει ότι το έχουν σε τσουβάλι των 10 κιλών!και ότι κρατάει αν το ανοίξεις έως και 2 χρονιά!αν πάρεις 2χ10 κιλά νομίζω οτι θα στα δώσουν το θέμα είναι οτι θα στα φέρουν σπίτι ή θα πας να τα πάρεις?

chr04
28-06-11, 12:53
Παραδίδεται σε παλέττες διαστάσεων 110 x 120 cm συνολικού βάρους 700 Kg.

700KG Πρωτεϊνη και τα εγγόνια μας θα έχουν!!!

karpoutzidis
28-06-11, 13:02
Παραδίδεται σε παλέττες διαστάσεων 110 x 120 cm συνολικού βάρους 700 Kg.

700KG Πρωτεϊνη και τα εγγόνια μας θα έχουν!!!

το είδα και εγώ εχθές αυτό και τους έκανα ένα μαιλ!προσωπικό βεβαία γτ δεν μου έχει δώσει την άδεια το forum να το χρησιμοποιήσω για μαζική παραγγελία άσε που αλλιώς ειναι όταν μιλάς για 100-10000 άτομα και αλλιώς σας ένας και ασε που δεν θελω να μπλέξω στην διαδικασία με παράπονα α έφτασε δεν έφτασε και τετεια!τους ρώτησα για 2χ10 κιλά το δίμηνο (τιμη) και πως μπορώ να τα παραλάβω αν μπορούν να τα δώσουν ετσι!επίσης αν έχουν κάποιον πωλητή(που δεν νομιζω) και περιμένω μαιλ και απο εκει θα φανεί πόσο επαγγελματίες είναι!

chr04
28-06-11, 13:10
Σωστός!
Ενημερωσέ μας τι θα σου πουν.

themisdas
28-06-11, 14:26
το είδα και εγώ εχθές αυτό και τους έκανα ένα μαιλ!προσωπικό βεβαία γτ δεν μου έχει δώσει την άδεια το forum να το χρησιμοποιήσω για μαζική παραγγελία άσε που αλλιώς ειναι όταν μιλάς για 100-10000 άτομα και αλλιώς σας ένας και ασε που δεν θελω να μπλέξω στην διαδικασία με παράπονα α έφτασε δεν έφτασε και τετεια!τους ρώτησα για 2χ10 κιλά το δίμηνο (τιμη) και πως μπορώ να τα παραλάβω αν μπορούν να τα δώσουν ετσι!επίσης αν έχουν κάποιον πωλητή(που δεν νομιζω) και περιμένω μαιλ και απο εκει θα φανεί πόσο επαγγελματίες είναι!

περιμενουμε φιλε :toast:

Larisaios
01-07-11, 15:50
Χρησιμοποιώ την ΗΡΑΚΛΗΣ από τον Δεκέμβρη. Η όλη εικόνα της εταιρίας δεν με έχει αφήσει ικανοποιημένο.
Κάθε παραγγελία μου είναι διαφορετική από την προηγούμενη. Τι εννοώ, καμιά σκόνη δεν είναι ίδια, υπάρχει πάντα διαφορά σε γεύση και υφή. Σε μια 10κιλη παραγγελία σοκολάτες που έκανα μερικές είχαν τόση υγρασία που η σκόνη κόλλαγε σαν διάολος και δεν διαλυόταν με τίποτα. Κάτι δεύτερο που δε μου άρεσε ήταν ότι σε όλα τα κουτιά η σκόνη είχε μέσα μικρές ίνες σαν άχυρο, όχι μεγάλη ποσότητα αλλά υπήρχαν. Δεν μπήκα στον κόπο να επικοινωνήσω με την εταιρία για να μάθω τι είναι αυτές οι ίνες.
Τα παραπάνω καθώς και το κλείσιμο του site επί τόσο καιρό βρωμάνε λίγο. Προχειροδουλειές μου φαίνονται αυτά και μόνο εμπιστοσύνη δεν μπορείς να δείξεις.

karpoutzidis
01-07-11, 16:03
παιδιά δεν πήρα απάντηση απο το μαιλ!δεύτερα πρωι πρωι θα τους κανω αλλο ενα και την τεταρτη αν δεν λάβω απάντηση θα τους πάρω και τηλ!στο τηλ δεν γίνετε να μην απαντήσουν!

Πυγμάχος
01-07-11, 19:33
Μου φαίνεται μαρμαρόσκονη φάγαμε ... ( όπως είχε πει και ένας φίλος εδω μέσα .. ) :unsure:

psilos85
01-07-11, 23:17
Αυτο που ψαχνετε λεγεται ορρος γαλακτος. Στην ουσια ειναι απαχο γαλα σε σκονη και μπορειτε να το βρειτε σε μαγαζια που πουλανε α' υλες ζαχαροπλαστικης και παγωτου. εκει το πουλανε με το κιλο.
Για θεσσαλονικη οποιος θελει μπορω να δωσω και διευθυνση

karpoutzidis
04-07-11, 09:16
θα μου δωσεις την διευθηνση?



αυτο το ειδε κανεις?

http://www.tzanidis.gr/LH2Uploads/ItemsContent/64/specs_64.pdf



στα 100γρ μονο 12.10 πρωτεΐνη και 74.50 υδατάνθρακα!ρε είναι τρελοί?

Πυγμάχος
14-07-11, 10:42
θα μου δωσεις την διευθηνση?



αυτο το ειδε κανεις?

http://www.tzanidis.gr/LH2Uploads/ItemsContent/64/specs_64.pdf



στα 100γρ μονο 12.10 πρωτεΐνη και 74.50 υδατάνθρακα!ρε είναι τρελοί?

Ναί .. αυτό προφανώς δεν είναι για εμάς .. είναι για γαλακτομπούρεκο. ;)

Stamer
18-07-11, 02:54
Μου φαίνεται μαρμαρόσκονη φάγαμε ... ( όπως είχε πει και ένας φίλος εδω μέσα .. ) :unsure:

:thumbup:

Πυγμάχος
18-07-11, 18:47
Μάγκες δε βλέπω φώς με το θέμα !

Ακόμα κλειστά πατζούρια έχει ο Παπαγιάννης ... :unsure:

RAMBO
18-07-11, 18:49
το κλεισε το μαγαζι?:unsure:

andreasaxo
18-07-11, 19:17
Ζητώ συγγνώμη από τους moderators αν είναι λάθος το σκεπτικό μου.
Εγώ είχα στα άμεσα σχέδια μου μια δοκιμή από την συγκεκριμένη πρωτεΐνη μιας και την γνώρισα μέσω του bodybuilding.gr.
Βλέπω ότι δεν θα προβώ ποτέ σε αυτήν την δοκιμή καθότι πλέον με βάση το μήνυμα του υπευθύνου της εταιρίας ΗΡΑΚΛΗΣ και πάντα με τα λεγόμενα του στο μήνυμα που εξέδωσε, έχει τους standard πελάτες του και δεν έχει σκοπό να δeχθεί παραπάνω πελατεία (τουλάχιστον χοντρικά χοντρικά αυτό μου δίνει το μήνυμα να καταλάβω).
Υπάρχει λιπών καμία ουσία στο να διαφημίζετε ακόμα μέσω του bodybuilding.gr εφόσον πλέον δεν έχει σκοπό την αύξηση της πελατείας του για την Ελληνική πρωτεΐνη ΗΡΑΚΛΗΣ;

Πυγμάχος
18-07-11, 19:52
το κλεισε το μαγαζι?:unsure:

Rambo ίσως .. αν οχι ακόμα θα το κάνει σίγουρα .. μιας και η εικόνα που έχει δώσει ειναι περίεργη .. φαντομική .. ;)


Ζητώ συγγνώμη από τους moderators αν είναι λάθος το σκεπτικό μου.
Εγώ είχα στα άμεσα σχέδια μου μια δοκιμή από την συγκεκριμένη πρωτεΐνη μιας και την γνώρισα μέσω του bodybuilding.gr.
Βλέπω ότι δεν θα προβώ ποτέ σε αυτήν την δοκιμή καθότι πλέον με βάση το μήνυμα του υπευθύνου της εταιρίας ΗΡΑΚΛΗΣ και πάντα με τα λεγόμενα του στο μήνυμα που εξέδωσε, έχει τους standard πελάτες του και δεν έχει σκοπό να δeχθεί παραπάνω πελατεία (τουλάχιστον χοντρικά χοντρικά αυτό μου δίνει το μήνυμα να καταλάβω).
Υπάρχει λιπών καμία ουσία στο να διαφημίζετε ακόμα μέσω του bodybuilding.gr εφόσον πλέον δεν έχει σκοπό την αύξηση της πελατείας του για την Ελληνική πρωτεΐνη ΗΡΑΚΛΗΣ;

Φιλαράκι προσωπικά σου λέω δεν έχασες και τίποτα .. συνέχισε στις άλλες του εμπορίου .. τουλάχιστον οσες εχω δοκιμάσει είναι καλύτερες σε τιμή,γευση,διαλυτότητα κτλ ..

Εμένα πάντως με έχασε μετα απο αυτό το κρυφτό και τα περίεργα λόγια περι κλειστού κύκλου μελών κτλ ...

Δεν έχει λογική το όλο θέμα .. ποιός δε θα ήθελε περισσότερους πελάτες ?

Θα ήθελα αν γίνεται κάποιος απο εδω μέσα ( Admin ) να επικοινωνήσει μαζί του και να εκφράσει σαν απορία του bb forum το τί εχει συμβει για να καθαρήσει το τοπίο.

Muscleboss
18-07-11, 22:04
Με τον κ. Παπαγιάννη έχω επικοινωνήσει εδώ και πολύ καιρό. Αυτό που σας έγραψε στο email είναι αυτό ακριβώς που μου μετέφερε και εμένα.

Δεν είναι ανοιχτός πλέον σε νέους πελάτες και έχει μια βάση πελατών με την οποία προφανώς συνεχίζει να συνεργάζεται. Μάλιστα γνωρίζω άτομο που ανήκει στην ομάδα η οποία συνεχίζει να προμηθέυεται την Ηρακλής χωρίς κανένα προβλημα.

Η διαφήμιση στην κεντρική σελίδα έχει προσυμφωνημένη διάρκεια και για αυτό συνεχίζει να υπάρχει, αν και ο ίδιος μου μετέφερε οτι αν χρειαζόμαστε τη θέση μπορεί να την παραχωρήσει σε κάποιον άλλο ενδιαφερόμενο.

Ειλικρινά νομίζω παραέγινε ντόρος γύρω απο το θέμα σε σημείο που κάποιοι έχουν τάση να μηδενίσουν το προιόν ως "μετα-Χριστόν προφήτες". Όχι δε φάγαμε μαρμαρόσκονη, αλλά η μη-συνέχεια της ευρείας διάθεσης του Ηρακλή είναι μια επιχειρηματική επιλογή του κ. Παπαγιάννη, την οποία εγώ σέβομαι απολύτως.

ΜΒ

Πυγμάχος
19-07-11, 09:29
Sorry αν τα είπα λίγο υπερβολικά MB , απλά προσωπικά μου φάνηκε περίεργο το όλο θέμα.
Δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν.

Με όλο το σεβασμο! :toast:

Πυγμάχος
17-08-11, 15:08
Αγαπητοί μου φίλοι,

Μετά από μια δύσκολη περίοδο σχετικά με τις δυνατότητες παραγωγής σε σχέση με την υψηλή
ποιότητα του ΗΡΑΚΛΗ, με χαρά σας ανακοινώνω ότι τα θέματα μας λύθηκαν.

Δυνατότεροι λοιπόν επιστρέφουμε για τη νέα σεζόν, έτοιμοι για πλήρη εξυπηρέτηση
με εκπλήξεις και αισιόδοξη διάθεση.
Διαθέσιμες γεύσεις αυτήν τη στιγμή ΒΑΝΙΛΙΑ - ΣΟΚΟΛΑΤΑ, από αρχές Σεμπτέμβρη έτοιμη και η νέα γεύση ΚΑΡΥΔΑ (θα υπάρξει νέα σχετική ενημέρωση).

Νεο website επίσης στα σκαριά, για απευθείας παραγγελίες μέσω Online φορμας.

Για την ώρα κάνετε reply σε αυτό το μήνυμα και παραγγέλνετε κανονικότατα.

Πάντα κοντά σας,

Μιχάλης Παπαγιάννης

______________________________

Καλή Αρχή ξανά να του ευχηθούμε .. ;)

karpoutzidis
17-08-11, 15:47
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:


να δούμε αν θα έχει και βελτίωση στις τιμές γτ τώρα είναι στο παιχνίδι οι σακούλες του 2κιλου που βγαίνουν 34-37-40 ευροπουλα.άντε να δούμε

karpoutzidis
18-08-11, 12:53
μάγκες το site είναι UP

ελμερ
18-08-11, 14:49
μακαρι να κανει μια πολυ καλη προσφορα εστω και σε μεγαλη ποσοτητα αγορας για να μπει δυναμικα στο παιχνιδι...ειναι δυσκολες οι εποχες και ο ανταγωνισμος μεγαλος.....:welcome:

andreasaxo
18-08-11, 15:15
μάγκες το site είναι UP

Εχεις Π.Μ

RAMBO
10-10-11, 12:46
μολισ μου ηρθε μηνυμα στο κινητο ετοιμη και η γευση καρυδα:clap::clap::clap:

SOSTARAS
10-10-11, 13:29
μολισ μου ηρθε μηνυμα στο κινητο ετοιμη και η γευση καρυδα:clap::clap::clap:

και εμενα !!ειναι καλη αξιζει; εχω ακουσει διαφορα!!!τωρα θα μου πεισ εχεισ παρει muscltech αυτην θα σε πειραξει :P:P

RAMBO
10-10-11, 13:31
δεν την δοκιμασα φανταζομαι καλη θα ειναι...

karpoutzidis
10-10-11, 23:19
μεχρι 2 κιλα για σημερα λεει.

ελμερ
10-10-11, 23:23
και μενα μου ρθε μηνυμα....προσφορα γνωριμιας δεν εχει ....αμα δεν δω καλη τιμη δεν θα αγορασω (εχω αγορασει πιο παλια) :welcome::welcome:

Πυγμάχος
12-10-11, 20:53
'Οσο μπορούμε παιδιά όμως να υποστηρίζουμε και Ελλάδα .. το σκέφτομαι .. ;)

karpoutzidis
12-10-11, 21:23
εγώ θέλω κάποιος να την δοκιμάσει και μετά εγω

Stamer
12-10-11, 21:28
'Οσο μπορούμε παιδιά όμως να υποστηρίζουμε και Ελλάδα .

+1 :thumbup:

Kaloutsikos
13-10-11, 16:10
'Οσο μπορούμε παιδιά όμως να υποστηρίζουμε και Ελλάδα .. το σκέφτομαι .. ;)

οταν οι τιμές θα είναι λογικές, τότε ναι να την υποστηρίξουμε.

leftis
15-10-11, 17:38
οταν οι τιμές θα είναι λογικές, τότε ναι να την υποστηρίξουμε.

+100

Και όχι μόνο στα συμπληρώματα εννοείται. Οι τιμές είναι παράλογες σε ΟΛΑ σε σχέση με το εξωτερικό. Δεν είναι δυνατόν αυτό. Εγώ δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να πάρω απο εξωτερικό και αναγκάζομαι να παίρνω από Ελλάδα. Όσοι μπορείτε πάρτε από εξωτερικό. Μπας και νιώσουν καθόλου οι έλληνες και χαμηλώσουν τις τιμές.

karpoutzidis
15-10-11, 19:03
Καλησπέρα σε όλους.

Λοιπόν παιδιά τα πράγματα έχουν ως εξής:

1. Συσκευασία αλλάξαμε

2. Ιστοσελίδα αναεώσαμε http://www.herculesprotein.gr

3. Παραγγελίες καί μέσω online φόρμας στο site
4. Παραγγελίες καί μέσω απλού SMS στο 6933168638

5. Τηλεφωνική εξυπηρέτηση ΔΕ - ΠΑ 09.00 - 17.00

6. Οι τιμές παρέμειναν οι ίδιες (ένας θεός ξέρει πως το καταφέραμε αυτό!)

7. Πιό ισορροπημένη η σύνθεση της ΗΡΑΚΛΗΣ GigaPro (Whey Protein Isolate + Milk Protein Concentrate)

8. Η επίγευση "τραγίλας" ή "κατσικίλας" που μου λέγατε αφαιρέθηκε

9. Αγνότητα ίδια, φιλοσοφία ίδια.

Αυτά.
Τωρα μπορώ να φύγω για μερικές μέρες μετά από 3 χρόνια ασταμάτητα..Δεν σας πειράζει ετσι? :)


Σας ευχαριστώ θερμά,

Μιχάλης Παπαγιάννης
POWERFOOD HELLAS




μου ηρθε αυτο το μνμ :)

gk
15-10-11, 21:20
Πολλες αλλαγες, ε?
Εκτος της ποιοτητας του προιοντος, απ'οτι αναφερει, κι ας αφαιρεθηκε η "μυρωδια" του.

Anithos
16-10-11, 16:23
αξιζει μια δοκιμη κατ'εμε

Billy
16-10-11, 16:37
Θα ήθελα κι' εγώ να κάνω κάποια σχόλια.

Κατ' αρχήν το θέμα της συσκευασίας, απ' ότι φαίνεται το δοχείο είναι διαφανές. Αυτό δεν ξέρω αν είναι σωστό γιατί ενδεχομένως το φως να αλλοιώνει το προϊόν.

Στην ιστοσελίδα http://www.herculesprotein.gr (http://www.herculesprotein.gr/) το λινκ
"Πίνακας Διαθρεπτικών Στοιχείων"-Download pdf
δεν λειτουργεί.

Η γεύση της τραγίλας/κατσικίλας του έδινε μια γεύση σαν καλό παλιό παγωτό και εμένα μου άρεσε γιατί μου θύμιζε την παλιά καλή εποχή που πίναμε ανόθευτο γάλα.

Αυτά και σύντομα θα την ξανά-τιμήσουμε.

karpoutzidis
16-10-11, 16:48
Η γεύση της τραγίλας/κατσικίλας του έδινε μια γεύση σαν καλό παλιό παγωτό και εμένα μου άρεσε γιατί μου θύμιζε την παλιά καλή εποχή που πίναμε ανόθευτο γάλα.

.

αχχχχ ηταν ο μόνος σχεδόν λόγος που θα ηταν επερνα.κατσικίσιο γαλα και δεν ειμαι καλα

sogoku
16-10-11, 18:48
Moυ ηρθε και εμενα το μηνυμα που λετε.Σαν να μου φανηκε λιγο επιθετικος εως αγανακτισμενος ο κυριος Παπαγιαννης.
Σκεφτομαι να την δοκιμασω για να δω τις καινουριες γευσεις.Επειδη εχω να παραγγειλω καιρο απο εξωτερικο σας φαινονται υψηλες οι τιμες?
Δοκιμασε κανεις γενικοτερα να μας πει γνωμες?

pyroboy
16-10-11, 19:00
Ο τενεκές μ' άρεσε περισσότερο. ήταν σκληροπυρηνικό. Δεν μπορώ να μιλήσω για την ποιότητα της πρωτείνης αλλά...
γιατί είναι τσακωμένος με την αισθητική ο Παπαγιάννης; To site οκ, θα μπορούσε να είναι και καλύτερο. Αλλά το διάφανο κουτί μου θυμίζει τα pick crackers (http://www.suityonline.com/catalogonline/images/79513-01085%20GULLON%20PICK%20CRACKER%2012-9OZ.jpg)
Εντάξει η φωτογραφία με τον μουστακαλή δεν μ'αρέσει καθόλου αλλά πρέπει να πω πως βγάζει κάτι πολύ ελληνικό.

Stamer
16-10-11, 19:13
Ο τενεκές μ' άρεσε περισσότερο. ήταν σκληροπυρηνικό. Δεν μπορώ να μιλήσω για την ποιότητα της πρωτείνης αλλά...
γιατί είναι τσακωμένος με την αισθητική ο Παπαγιάννης; To site οκ, θα μπορούσε να είναι και καλύτερο. Αλλά το διάφανο κουτί μου θυμίζει τα pick crackers (http://www.suityonline.com/catalogonline/images/79513-01085%20GULLON%20PICK%20CRACKER%2012-9OZ.jpg)
Εντάξει η φωτογραφία με τον μουστακαλή δεν μ'αρέσει καθόλου αλλά πρέπει να πω πως βγάζει κάτι πολύ ελληνικό.


φιλε εσυ κοιτας την πρωτεινη απο το πως ειναι το κουτι?? απο το τι site εχει η καθε εταιρεια??Ολα αυτα ειναι θεμα marketing...

karpoutzidis
16-10-11, 19:13
Moυ ηρθε και εμενα το μηνυμα που λετε.Σαν να μου φανηκε λιγο επιθετικος εως αγανακτισμενος ο κυριος Παπαγιαννης.
Σκεφτομαι να την δοκιμασω για να δω τις καινουριες γευσεις.Επειδη εχω να παραγγειλω καιρο απο εξωτερικο σας φαινονται υψηλες οι τιμες?
Δοκιμασε κανεις γενικοτερα να μας πει γνωμες?

φιλε για μενα αν ειναι ετσι πως τα λεει με την isolate και την whey τοτε οι τιμη στο 2κιλο με 50 ευρο ειναι καλη για Ελλαντα.βγαίνει περίπου οσο η shake.αυτα για την τιμη τωρα κάνεις οτι θέλεις εσυ.εγω ήμουν ανάμεσα σε 2κιλη Ηρακλή και σε 5κιλη Nutri τελικα πήρα nutri Και το έχω μετανιωση.θα γραψω και εντυπώσεις στο θεμα της.

να προσθέσω οτι δεν ειχα δοκιμάσει καμια απο τις δυο πρην παρω την Nutri.μαγκες το κουτι ισως ειναι διαφανο για να βλεπεις και καλα οτι εχει μεσα πραμα και δεν ειναι μισογεματο ας πουμε γτ το τεραστιο κενο που εχω η muyfusion και το βλεπεις καθεται στραβα στο ματι.(marketing)

tyler_durden
16-10-11, 19:17
φιλε για μενα αν ειναι ετσι πως τα λεει με την isolate και την whey τοτε οι τιμη στο 2κιλο με 50 ευρο ειναι καλη για Ελλαντα.

50 ευρω εχει το δικιλο casein 100 της ον,που εχει και ως βαση του πρωτεινη ακριβοτερη απο αυτην του ορου γαλακτος.
τωρα αν εσεις θεωρειτε καλη αυτην την τιμη,οκ..

karpoutzidis
16-10-11, 19:26
50 ευρω εχει το δικιλο casein 100 της ον,που εχει και ως βαση του πρωτεινη ακριβοτερη απο αυτην του ορου γαλακτος.
τωρα αν εσεις θεωρειτε καλη αυτην την τιμη,οκ..

:Pαλλο το whey-isolate και αλλο το casein-whey δεν νομιζεις?αν ειναι ετσι υπαρχει και το μπλεντ της gaspari και η muntant στα 40 ευρο.

ελμερ
16-10-11, 19:27
Ο τενεκές μ' άρεσε περισσότερο. ήταν σκληροπυρηνικό. Δεν μπορώ να μιλήσω για την ποιότητα της πρωτείνης αλλά...
γιατί είναι τσακωμένος με την αισθητική ο Παπαγιάννης; To site οκ, θα μπορούσε να είναι και καλύτερο. Αλλά το διάφανο κουτί μου θυμίζει τα pick crackers (http://www.suityonline.com/catalogonline/images/79513-01085%20GULLON%20PICK%20CRACKER%2012-9OZ.jpg)
Εντάξει η φωτογραφία με τον μουστακαλή δεν μ'αρέσει καθόλου αλλά πρέπει να πω πως βγάζει κάτι πολύ ελληνικό.

εχω την εντυπωση πως ο μουστακαλης στο κουτι ειναι ο ιδιος ο Μιχαλης....:)

souezass
16-10-11, 19:29
ειμαι εδω και μηνες οφφ απο το φορουμ μιας και παντρευτhκα και τα αφησα λιγο πισω απο γυμναστηκη.
οπιος θελει μια ποιοτικη πρωτεινη ανετα μπορει να παρει την ΗΡΑΚΛΗΣ.δεν κανω διαφημηση αλλα αξιζει τα λεφτα της.τουλαχιστον οσο καιρο την επερνα δεν ειχα καν παραπονο ( εχω πιει τεραστιες ποσοτητες )

σημερα ειδα την νεα διαφημηση και το νεο σιτε.δεν ξερω αν αλλαξε κατι.θα ξαναπαρω και πιστευω πως μια απο τα ιδια θα ειναι.

6 για εμενα λογοι που την ειχα μονιμος στην διατροφη μου.

1.γευση
2.διαλυτοτητα
3.τιμη
4.εποικινωνια πελατη με την εταιρια.
5.αξιοπιστια μιας και ξερεις απο που την αγοραζεις και απο ποιον. ( τουλαχιστον δεν ειναι απροσοπα και δεν ειναι αλευρι οοπως το 85% της αγορας.)
6. και πιο συμαντικο. 65% πρωτεινη στα 50γραμ. ανα δοση. ( η δοση που επερνα εγω ). υπαρχει καποια αλλη ??

αυτα τα ολιγα.τωρα αν γινετε ντορος ειναι γιατι ΟΛΟΙ μας εειμαστε επιφιλαχτικοι με ενα ελληνικο προιον.ετσι ημουν και εγω στην αρχη.μεχρι που την πηρα.
δεν 8ελω να επιρεασω καποιον/ποια ειναι κα8αρα η γνωμη μου.

ευχαριστω κ να σται ολοι σας καλα ;)

ελμερ
16-10-11, 19:33
ειμαι εδω και μηνες οφφ απο το φορουμ μιας και παντρευτhκα και τα αφησα λιγο πισω απο γυμναστηκη.
οπιος θελει μια ποιοτικη πρωτεινη ανετα μπορει να παρει την ΗΡΑΚΛΗΣ.δεν κανω διαφημηση αλλα αξιζει τα λεφτα της.τουλαχιστον οσο καιρο την επερνα δεν ειχα καν παραπονο ( εχω πιει τεραστιες ποσοτητες )

σημερα ειδα την νεα διαφημηση και το νεο σιτε.δεν ξερω αν αλλαξε κατι.θα ξαναπαρω και πιστευω πως μια απο τα ιδια θα ειναι.

5 για εμενα λογοι που την ειχα μονιμος στην διατροφη μου.

1.γευση
2.διαλυτοτητα
3.τιμη
4.εποικινωνια πελατη με την εταιρια.
5.αξιοπιστια μιας και ξερεις απο που την αγοραζεις και απο ποιον. ( τουλαχιστον δεν ειναι απροσοπα και δεν ειναι αλευρι οοπως το 85% της αγορας.)

αυτα τα ολιγα.τωρα αν γινετε ντορος ειναι γιατι ΟΛΟΙ μας εειμαστε επιφιλαχτικοι με ενα ελληνικο προιον.ετσι ημουν και εγω στην αρχη.μεχρι που την πηρα.
δεν 8ελω να επιρεασω καποιον/ποια ειναι κα8αρα η γνωμη μου.

ευχαριστω κ να σται ολοι σας καλα ;)
βίον ανθόσπαρτον.....:welcome::welcome: εγω περιμενω μια προσφορα οπως εκανε παλια ο Μιχαλης να αγορασω σεβαστη ποσοτητα...(εχω μεγαλη υπομονη):)

tyler_durden
16-10-11, 19:38
:Pαλλο το whey-isolate και αλλο το casein-whey δεν νομιζεις?αν ειναι ετσι υπαρχει και το μπλεντ της gaspari και η muntant στα 40 ευρο.

με 10 γραμμαρια υδατανθρακα στο σκουπ,που το βλεπεις το isolate?

**να ζησει ο φιλος που "κρεμαστηκε" :D

souezass
16-10-11, 19:38
βίον ανθόσπαρτον.....:welcome::welcome: εγω περιμενω μια προσφορα οπως εκανε παλια ο Μιχαλης να αγορασω σεβαστη ποσοτητα...(εχω μεγαλη υπομονη):)

μιας και εγω εκανα το ιδιο σου προτεινω να μιλησεις μαζι του τηλεφωνικα.θα σου κανει καλυτερη τιμη :shock:

ελμερ
16-10-11, 19:42
ευχαριστω για την πληροφορια....:welcome:

karpoutzidis
17-10-11, 00:11
με 10 γραμμαρια υδατανθρακα στο σκουπ,που το βλεπεις το isolate?

**να ζησει ο φιλος που "κρεμαστηκε" :D

απο ποτε ο υδατανθρακας κανει μια πρωτεινη isolate ή οχι?η παλια ειχε 4 γρ στα 100 η καινουρια απο που και ως που εχει 10?τα συστατικα δεν ανοιγουν εκτως αν ανοιξαν σε σενα:P:P

Chris92
17-10-11, 00:22
με τετοια τιμη δε τη λες και ανταγωνιστικη απεναντι στις μεγαλες-γνωστες εταιριες...βοηθηστε μας να βοηθησουμε ελλαδα!

TEFAAtzis
17-10-11, 00:35
δεν την θεωρω ουτε ποιοτικη ουτε και οικονομικη για κανενα λογο!!!

sogoku
17-10-11, 03:31
Ποιοτικη οταν λετε να θυμισω ειναι μονοδρομος να εννοειται γευση ,διαλυτοτητα και υφη ολα τα αλλα του τυπου χαλια μαρκιζα και δεν επαθα τιποτα τοσο καιρο που την παιρνω συγγνωμη αλλα δεν μου λενε κατι.
Ευχαριστω

Stamer
17-10-11, 03:39
Ποιοτικη οταν λετε να θυμισω ειναι μονοδρομος να εννοειται γευση ,διαλυτοτητα και υφη ολα τα αλλα του τυπου χαλια μαρκιζα και δεν επαθα τιποτα τοσο καιρο που την παιρνω συγγνωμη αλλα δεν μου λενε κατι.
Ευχαριστω

+1 :thumbup:

demaio13
18-10-11, 02:29
egw paidia tin eixa dokimasei paliotera otan akoma itan i palia suskeuasia,kai malista eixa dokimasei oles tis geuseis(sokolata,vanilla,frouta tou dasous) apo 2-3 kila tin kathe mia.Proswpika de mporw na pw oti me ikanopoiise idiaitera,kai apo poiotita kai eidikotera apo geush(i sokolata mporw na pw oti de mou arese kiolas).Oso gia tin timh,se kamia periptosh de mporei na theorithei polu kalh,an skefteite oti ta 2 kila kanoun 49 euro.Me 48 euro egw pairnw auth ti stigmh ti WHEY SHAKE tis Syntrax pou einai polu anwterh kai se geush kai se poiotita.
Stirizoume tis ellinikes proteines arkei na stirizoun k autes emas:green:

Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team

aqua_bill
18-10-11, 08:35
ρε παιδιά πείτε μου πως καταλαβαίνετε την ποιότητα όταν καταναλώνεται το προιον. εγώ ξέρω πως την ποιότητα τη βλέπουμε από την πηγη που προέρχεται η πτωτεινη

karpoutzidis
18-10-11, 09:10
ρε παιδιά πείτε μου πως καταλαβαίνετε την ποιότητα όταν καταναλώνεται το προιον. εγώ ξέρω πως την ποιότητα τη βλέπουμε από την πηγη που προέρχεται η πτωτεινη

+1

Lao
18-10-11, 12:09
ρε παιδιά πείτε μου πως καταλαβαίνετε την ποιότητα όταν καταναλώνεται το προιον. εγώ ξέρω πως την ποιότητα τη βλέπουμε από την πηγη που προέρχεται η πτωτεινη

Την ποιότητα κάθε προϊόντος την βλέπεις εάν το πας σε ένα εργαστήριο για έλεγχο.

Όλα τα άλλα, είναι εικασίες, πεποιθήσεις και υποθέσεις.

aqua_bill
18-10-11, 12:50
Την ποιότητα κάθε προϊόντος την βλέπεις εάν το πας σε ένα εργαστήριο για έλεγχο.

Όλα τα άλλα, είναι εικασίες, πεποιθήσεις και υποθέσεις.

σίγουρα ο παραγωγος μπορεί να λέει ότι θέλει αλλα αυτό δεν μπορεί να το κάνει ο μέσος καταναλωτης.εχει εκτενή αναφορά ο slaine επί του θέματος. έτσι κοιτάμε προφίλ αμινοξέων και πηγες. δεν κράζουμε επειδή δε μας κάθετε στο ματι

Lao
18-10-11, 12:55
σίγουρα ο παραγωγος μπορεί να λέει ότι θέλει αλλα αυτό δεν μπορεί να το κάνει ο μέσος καταναλωτης.εχει εκτενή αναφορά ο slaine επί του θέματος. έτσι κοιτάμε προφίλ αμινοξέων και πηγες. δεν κράζουμε επειδή δε μας κάθετε στο ματι

Ο απλός καταναλωτής μπορεί να κρίνει απλά την διαλυτότητα, την γεύση και πως του κάθεται στο στομάχι. Και οι 3 αυτοί παράγοντες πάντως, σε καμία περίπτωση δεν είναι ενδείξεις για το εάν ό,τι γράφει απέξω ισχύει και μέσα.

Στην ουσία συμφωνούμε, νομίζω.

aqua_bill
18-10-11, 12:57
Ο απλός καταναλωτής μπορεί να κρίνει απλά την διαλυτότητα, την γεύση και πως του κάθεται στο στομάχι. Και οι 3 αυτοί παράγοντες πάντως, σε καμία περίπτωση δεν είναι ενδείξεις για το εάν ό,τι γράφει απέξω ισχύει και μέσα.

Στην ουσία συμφωνούμε, νομίζω.

:thumbup: ναι ρε συ.και στο προηγούμενο συμφωνούμε.

Stamer
18-10-11, 22:32
ρε παιδιά πείτε μου πως καταλαβαίνετε την ποιότητα όταν καταναλώνεται το προιον. εγώ ξέρω πως την ποιότητα τη βλέπουμε από την πηγη που προέρχεται η πτωτεινη


+1 :thumbup:

beefmeup
18-10-11, 22:42
+1 :thumbup:

φιλε αν δεις τα ποστ που εχεις κανει,ειναι σχεδον ολα οπως αυτο απο πανω..
η θα αρχισεις να ποσταρεις σαν ανθρωπος,με λεξεις δλδ,η θα σβηνονται απο δω κ περα..
λυπησου μας.

ntaliardos
18-10-11, 22:44
Πάντως παιδιά εγω με αυτή την πρωτείνη έβγαλα αιμοροίδες μετα απο μια βδομάδα και ειχα στομαχικές διαταραχές οταν την έπαιρνα οποτε τη σταμάτησα και συνεχίζω τώρα με protein of the gods *** μπορώ να πω η καλύτερη γευστικά απ οσες εχω δοκιμασει μέχρι τώρα και δεν μου διμιουργεί προβληματα στο στομαχι.

ελμερ
18-10-11, 23:46
Στη γευση σοκολατα και βανιλια που εχω δοκιμασει εχω παρατηρησει πως οσο τελειωνε το ροφημα γινοτανε πιο γλυκο,και στο τελος εμενε κατι σαν ζαχαρη,ετσι μου εμοιαζε...δεν λεω πως αυτο ειναι κακο απαραιτητα,απλα μια παρατηρηση κανω....:welcome:

Senereison
19-10-11, 00:03
Χωρίς πλακα παιδιά δηλαδή ξέρουμε τι έχουνε οι ξένες μάρκες εταιριών από το εξωτερικό έλεος δηλαδή που ξέρεις τι έχει μέσα δηλαδή μπορεί να είναι και αλεύρι ζάχαρη γλυκαντικά καοτονικ!! ποτε δεν είναι σίγουρος

Για αυτο και εγώ τα σταμάτησα! όλα και και νιώθω την τσέπη μου πιο γεμάτη ξεκολλήστε από αυτό το τριπάκι πρωτεΐνη πρωτεΐνη συνεχεια σε βαζουνε στο παιχνίδι και στο τέλος γίνετε σαν ναρκωτικό το χρειάζεσαι συνεχώς τάχα μου θα φτιάξεις μύες μπούρδες

Τέλος όσο αναφορά για την πρωτεΐνη hercules δοκιμάστε την μια φορα αν δεν σας αρέσει καλός αν όχι μην πάρετε δεν σας υποχρεώνει κανένας στο κάτω κάτω φάτε φαγητό και μην κοιτάτε να αποκτήσετε μύες με πρωτεΐνες και συμπληρώματα ξόδεψα πολλά χρήματα,,,,και κάτι θα ξέρω όλα είναι μέσα στο μυαλό παιδιά!!!

beefmeup
19-10-11, 10:17
καποια ποστ μεταφερθηκαν στα οφ τοπικ..
παρακαλω μην ξεφευγετε απο το θεμα.

souezass
21-10-11, 19:47
λοιπον εκανα μια νεα παραγγελια 3 κιλων.απο 1 γευση στο καθενα.
καμια σχεση με την πρωτεινη που ειχα παρει.
1.δεν μυριζει αυτην την τραγιλα που ειχε πιο παλια.
2.αρκετα ποιο εντυπωσιακη σε πλαστικο κουβα του 1 κιλου.
3.απο γευση δεν με ικανοποιησε.μπορω να πω πως ολες οι γευσεις ειναι τελειος αγλυκες.ηταν σαν να πεινω απλα γαλα με μια σταγονα γευσης.ισως γαιτι ειναι isolate.δεν ξερω κιολας.
4.διαλυτοτητα. εδω δεν ξερω τη εχει πεχτει αλλα μολις την πινεις σου αφηνει στο στομα σκονη.δεν ξερω για πιον λογο.ενω στο σεικερ ειναι ολα καλα.οταν την πινεις ειναι σαν να πινεις ανακατεμενο ελληνικο καφε.:shock:
5.παλια μου εφερνε λιγο φουσκωμα.τωρα ολα ειναι οκ.

αυτα ειναι τα πιο συμαντικα.τωρα να πω την αληθεια με χαλασε το 4 που λεω.δεν ξερω αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφηνει υπολοιματα στο στομα.καποιος φιλος μου ειπε λογω που ειναι isolate.:unsure:

ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΑΘΡΕΠΤΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
TYPICAL NUTRITIONAL ANALYSIS (per 100g)
Protein (g/100g) as is 81.3
Moisture (g/100g) 5.7
Fat (g/100g) 1.6
Ash (g/100g) 6.8
Inhibitory substances IU/ml) <0.005
Total Carbohydrate g/100g) 4.6
Energy (kJ/100g) 1520
Calories (kcal/100g) 365
Energy from fat (kJ/100g) 59
Calories from fat (kcal/100g) 14
Lactose (g/100g) 4.6
Fibre (g/100g) 0
Cholesterol (mg/100g) 55
Saturated fat (g/100g) 1.1
Trans fat g/100g) 1.1
Vitamin A (mg/100g) <6
Vitamin A (IU/100g) <20
Vitamin C (mg/100g) <0.9
Iron (mg/100g) 0.4
Sodium (mg/100g) 70
Calcium (mg/100g) 2230

http://www.herculesprotein.gr/facts.pdf

sogoku
21-10-11, 20:17
Λοιπον για να κανουμε μια κριτικη
-Η επιγευση τραγιλας αφαιρεθηκε κατα 60 με 70 τις εκατο αλλα συνεχιζει να υπαρχει σε μικροτερο βαθμο.

-Απο διαλυτοτητα πολυ μετρια αν βαλεις και αρκετη ποσοτητα σκονης μπορει να κολλησει το μιξερ.

-Η γευση σοκολατα που αναφαιρει ειναι πολυ αμυδρη εως μηδενικη δεν καταλαβαινεις δηλαδη καποιου ειδος σοκολατα.

Συμφωνα με αυτα τα στοιχεια παντα, που ειναι 'επιφανειακα' αλλα οχι ασημαντα ειναι μια πολυ μετρια πρωτεινη.

beefmeup
21-10-11, 20:19
ρε παιδια,εχει 6γρ σταχτη ανα 100γρ σκονης η διαβαζω λαθος?:unsure:

Giannistzn
21-10-11, 21:22
ρε παιδια,εχει 6γρ σταχτη ανα 100γρ σκονης η διαβαζω λαθος?:unsure:

Υποθετω οτι εννοει τεφρα με το ash. Η τεφρα προκυπτει απο ολα τα τροφιμα εαν τα καψεις - επεξεργαστεις

beefmeup
21-10-11, 21:26
ναι,οκ..κ εχει δλδ 6.8γρ απο τεφρα στα 100γρ σκονης?

Giannistzn
21-10-11, 21:32
ναι,οκ..κ εχει δλδ 6.8γρ απο τεφρα στα 100γρ σκονης?

Αυτο που λεω εγω (αν ισχυει) ειναι οτι αν καουν 100γρ σκονης, αποξηρανθουν, αφυγρανθουν κλπ κλπ κλπ θα σου μεινουν στο τελος 6,8γρ τα οποια θα ειναι τεφρα.

Στο αρχικο προΐον δεν ξερω πως μεταφραζεται αυτο το 6,8 που λεει.

beefmeup
21-10-11, 21:42
αυτο που λες δεν εχει να κανει με αυτο που λεω εγω.

εδω την εχει σαν συστατικο ανα 100γρ,οπως κ τα λιπαρα η τον υ/α..
το πινακακι δεν το ειδες?

Giannistzn
21-10-11, 21:56
Καταλαβα τι λες, απλα μου φανηκε πιο λογικο να αναγραφουν την τεφρα του προΐοντος μετα απο επεξεργασια, παρα να εχουν μεσα στο προΐον σταχτη ή τεφρα.. Το ειδα το πινακακι.

Πιστευω ενα μειλ θα ηταν η καλυτερη λυση γιατι τσαμπα εικασιες κανουμε.

Giannistzn
21-10-11, 22:15
Δεν μπορουσα να κανω εντιτ, μηπως αναφερεται το ash στα minerals που εχει? Και βγαζει κανενα αθροισμα απο αυτα και απο non-mineral? :unsure:

beefmeup
21-10-11, 22:19
ρε συ γιαννη,λολ:P:P:P:turtle:
αν με ρωτας δεν ξερω να σου απαντησω,γιαυτο ρωτησα κ γω εξ αρχης τι παιζει,γιατι παραξενευτικα..μηπως καποιο απο τα παιδια που την εχει σπιτι του μπορει να βγαλει ακρη..:turtle::turtle::turtle:

Giannistzn
21-10-11, 22:29
Οχι ρε συ δεν πηγαινε σε εσενα η ερωτηση. Γενικη ηταν :turtle:

Kaloutsikos
22-10-11, 01:14
Η γεύση σοκολάτα είναι πολύ χάλι!

δεν πίνετε με τίποτα.

Hercules
22-10-11, 01:50
με 19 ευρω αντι 29 το κιλο, την αγοραζω ανετα για να στηριξω και ελληνικη προσπαθεια,αν οχι κατευθειαν απο εξωτερικο πρωτεινη φιρμα και τσαμπα,καιροι δυσκολοι ειναι ας συμμορφωθει και ο εκαστοτε εμπορος η παραγωγος στα νεα δεδομενα αλλιως μαυρο

ελμερ
22-10-11, 01:51
Η γεύση σοκολάτα είναι πολύ χάλι!

δεν πίνετε με τίποτα.

χειροτερη απ την πρηγουμενη?:welcome:

souezass
23-10-11, 12:02
Η γεύση σοκολάτα είναι πολύ χάλι! δεν πίνετε με τίποτα.

σοκολατα δεν πηρα.αλλα και οι αλλες 2 γευσεις δεν πανε πισω.αλλα οπως ειπα επειδη και πιο παλια εχω πιει πρωτεινες που δεν ειχαν γευση και ηταν καλα σε ποιοτικο επιπεδο.η γευση εξαρτατε με την ποσοτητα της φρουκτοζης -ζαχαρης η τα γλυκαντικα που θα εχει μεσα.και αυτο στο λεω γιατι και εγω σε εταιρια γαλακτος -γιαουρτιου δουλευω και σε πολλα γιαουρτακια που θελουμε να δωσουμε γευση βαζουμε ητε γλυκαντικες υλες ητε φρουκτοζες.;)


ναι,οκ..κ εχει δλδ 6.8γρ απο τεφρα στα 100γρ σκονης?

συντομα θα εχουμε νεα μιας και εστειλα εμαιλ στον κ.παπαγιαννη.και ισως τελικα φιλε beef αυτο που μενει στο στομα να ειναι το συκρεκριμενο.δεν ξερω.αλλα καλο ειναι καποιος να παρει θεση και να μας πει τη παιζει.

souezass
24-10-11, 16:14
λοιπον ειχα απαντησεις.τα βαζω ετσι ακριβως οπως μου τα ειπε και εμενα.

Αγαπητέ κ. -------,

Αρχικά να πώ ότι βρίσκω απολύτως δικαιολογημένα τα όσα αναφέρετε. Έχετε δίκιο στο γεγονός ότι η σύσταση και υφή είναι εμφανώς αλλαγμένες σε σχέση με την προηγούμενη
κατάσταση.

Θα ήθελα μόνο να αναφέρω ότι χημικοτεχνικά είναι δύσκολο να έχουμε υπέροχες γεύσεις και ταυτόχρονα υψηλά ποσοστά πρωτεϊνης της τάξεως του 80%.
Αν το συγκεκριμένο σκεύασμα ανήκε στιν κατηγορία των "πρωτεϊνων όγκου" τοτε πράγματι οι δυνατότητες θα ήταν πολύ μεγαλύτερες καθ' ότι τα ποσοστά της
πρωτεϊνικής περιεκτικότητας δεν θα ξεπερνούσαν το 35 - 40%.

Η αίσθηση "σκόνης" είναι αποτέλεσμα του καζεϊνικού ασβεστίου που πλέον υπάρχει σε συνδυασμό με τις ορροπρωτεϊνες.

Πάνω στο θέμα της "τέφρας" ή "Ash" πρέπει να πούμε ότι είναι βασικό στοιχείο όλων των διαθρεπτικών επισημάνσεων και είναι επιστημονικός όρος,
δεν σημαίνει φυσικά ότι πίνει κανείς στάχτη, θεός φυλάξοι! ΟΛΕΣ οι σκόνες που κυρίως είναι προϊόντα αποξύρανσης περιέχουν ένα ποσοστό "Τεφρας",
όπως για παράδειγμα οι βρεφικές τροφές.
Δυστυχώς όμως ζούμε στην εποχή που ο κάθε αδαής μπορεί να κάνει ένα post στο
ίντερνετ και να δημιουργεί εντυπώσεις, είναι τζάμπα άλλωστε.. Λέτε παρ' αυτά να είμασταν τόσο ηλίθιοι ώστε να ανακοινώνουμε οι ίδιοι την μπαγαποντιά ή τη νοθεία μας?

Η αλήθεια είναι ότι σχεδόν τρία χρόνια που υπάρχει ο ΗΡΑΚΛΗΣ, ποτέ δεν έλειψαν οι "καλοθελητές" από τα forum.

Βλέπω επίσης με ευχάριστη διάθεση το γεγονός ότι "μυρίζει γάλα" και όχι "φαρμακείο".

Τέλος θα ήθελα να σας ευχαριστήσω από την καρδιά μου για την αγάπη και την υποστήριξη που μας δείξατε, ειλικρινά κάνουμε ό,τι είναι δυνατόν
για να ευχαριστήσουμε με τα προϊόντα μας όσο το δυνατόν περισσότερους, είναι κανόνας της αγοράς όμως ότι ποτέ δεν μπορείς να τους καλύψεις όλους.

Παρακαλώ πολύ μη διστάσετε σε καμμία περίπτωση να επιστρέψετε τα προϊόντα και να λάβετε τα χρήματά σας πίσω, είναι άλλωστε νομικό σας δικαίωμα
ιδίως για τις τηλε - αγορές.

Ευχαριστώ θερμα και πάλι,

Μιχάλης Παπαγιάννης

COBRA_STYLE
24-10-11, 16:49
κατατοπιστικοτατος:thumbup:ελυσε τα ερωτηματικα.

Kaloutsikos
29-10-11, 00:55
χειροτερη απ την πρηγουμενη?:welcome:

δεν έχω δοκιμάσει την προηγούμενη.


με 19 ευρω αντι 29 το κιλο, την αγοραζω ανετα για να στηριξω και ελληνικη προσπαθεια,αν οχι κατευθειαν απο εξωτερικο πρωτεινη φιρμα και τσαμπα,καιροι δυσκολοι ειναι ας συμμορφωθει και ο εκαστοτε εμπορος η παραγωγος στα νεα δεδομενα αλλιως μαυρο

μην την πάρεις, άκουσέ με και δεν θα χάσεις! ;)

beefmeup
29-10-11, 11:07
Δυστυχώς όμως ζούμε στην εποχή που ο κάθε αδαής μπορεί να κάνει ένα post στο
ίντερνετ και να δημιουργεί εντυπώσεις, είναι τζάμπα άλλωστε.. Λέτε παρ' αυτά να είμασταν τόσο ηλίθιοι ώστε να ανακοινώνουμε οι ίδιοι την μπαγαποντιά ή τη νοθεία μας?

καλα αυτος ο αδαης κατα το ημισυ ειμαι εγω να ξερετε ολοι που εκανα την ερωτηση,κ μετα κατα το αλλο ημιση εσεις που διαβαζετε κοροιδα.


Η αλήθεια είναι ότι σχεδόν τρία χρόνια που υπάρχει ο ΗΡΑΚΛΗΣ, ποτέ δεν έλειψαν οι "καλοθελητές" από τα forum.

αν δεν υπηρχαν τα φορουμ με αυτους τους "καλοθελητες" εδω κ 3 χρονια μονος του θα την επινε την πρωτεινη,μιας κ κανεις δεν θα ηξερε οτι υπαρχει.

κατα τα αλλα στο θεμα της τεφρας,χαρικαμε..το ξερουμε οτι υπαρχει σε τροφιμα που υποκεινται επεξεργασια.
αλλα ουσιαστικα αυτο που μας γραφει ειναι οτι μονο αυτος το αναγραφει πανω στα συστατικα,ενω η myofusion ας πουμε ειναι απατεωνες γιατι δεν το γραφουν..
αυτο δλδ σημαινει οτι αν εχεις μια σκονη πρωτεινης,που περιεχει μεσα 90% πρωτεινη κ το υπολοιπο 10% ειναι τα υπολοιπα προσθετα,η πρωτεινη σου ουσιαστικα δεν ειναι 90αρα γιατι πολυ απλα περιεχει 5-6 γρ τεφρα(κ αλλα τοσα υγρασια) που ομως δεν αναγραφεται πουθενα?
η κανω λαθος?
εχει δει πουθενα κανεις σε καμια αλλη σκονη να αναγραφεται η τεφρα σαν συστατικο στο τελικο προιον,το τονιζω.
βεβαια η 90+ της nutrisport στο certification που εχουν κανει αναλυση γραφει οτι περιεχει 4γρ τεφρα..το οποιο ομως δεν γραφει στην ετικετα του τελικου προιοντος.
αρα η νουτρι 90+ μονο 90αρα δεν ειναι...

κ εδω τιθεται το ερωτημα κ η απορια μου εξ αρχης που ηταν,γιατι φενεται η τεφρα στο τελικο προιον σε τοση μεγαλη αναλογια,κ αν μπορει μια εταιρια να την απομακρυνει,η εστω να την περιεχει σε μικροτερο ποσοστο,επι του τελικου προιοντος,κ οχι επι της αρχικης πρωτης υλης(πρωτεινη).

αλλα δεν βαριεσαι,κ η ειρωνια τσαμπα ειναι.ειδικα αν την γραφεις σε ενα πμ που δεν προκειτε να σε εκθεσει πουθενα..

RAMBO
02-11-11, 14:08
αυτο μου ηρθε σημερα:clap:καλη προοδο


Αγαπητοί μου φίλοι,

Η ΜΙΖΕΡΙΑ ΔΕΝ ΟΔΗΓΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Ανακοινώνω λοιπόν ότι εμείς προχωράμε κανονικά και σταθερά σε όλα τα projects που έχουμε κατα νού,
ξεκινώντας με τη δημιουργία της νέας σειράς ΗΡΑΚΛΗΣ GROWMaxx,
κάτι που ζητάτε εδώ και πολύ καιρό μιλώντας για πρωτεϊνες όγκου.

Μπαίνουμε επομένως στο παιχνίδι του συνδυασμού πηγών πρωτεϊνης με υδατάνθρακες αργής - γρήγορης
απορρόφησης, που είναι άλλωστε η βάση αυτής της κατηγορίας σκευασμάτων.

1. Συσκευασία 3 κιλών (3000g)

2. Γεύσεις α) Butter CARAMEL και β) BANANA Pure
* Και μη μου πει κανείς μετά παράπονα για τη γεύση, σας το λέω από τώρα θα έχει άδικο..

3. Αναμονή πρώτων παρτίδων περί τα μέσα Δεκεμβρίου

4. Το πολύ πολύ μέχρι τότε να έχουμε χρεωκοπήσει, οπότε θα δούμε πως θα αντεπιτεθούμε ;)


Ευχαριστώ,

Μιχάλης Παπαγιάννης

karpoutzidis
02-11-11, 19:25
αυτο μου ηρθε σημερα:clap:καλη προοδο

μιζέρια λεει αλλα δεν λεει τιμη.στο 3κιλο.

δεν μου αρεσει το ύφος του.
το παιζει ιστορια και δεν ξερω το γτ.
δεν μιλανε ετσι αν θελουν πελατες.
θα το πω και ας παρεξηγηθούν μερικοι.
στην αρχη μονο που δεν κλαίγεται και στο τελος μονο αν θέλετε παρτε αν δεν θελετε στα @@ μονο αυτο δεν ειπε

COBRA_STYLE
02-11-11, 19:31
με αυτα που διαβαζει λογικο ειναι καποτε να εγραφε ετσι.

karpoutzidis
02-11-11, 19:55
με αυτα που διαβαζει λογικο ειναι καποτε να εγραφε ετσι.

αν ηταν σωστος δεν θα διαβαζε τπτ ή λιγοτερα.οταν παρα πολοι του λενε οτι η γευση ειναι μαπα ειναι μαπα τελος.αντι να ζήτηση συγνώμη τι λεει?αν θυμάσαι καλα ειπε οτι με την νεα συσκευασία βελτίωσε και την γευση και τι εκανε?σκατα τα εκανε.στο κατω κατω πιστευω οτι ξερεις αυτο που λεει''ο πελατης εχει πάντα δίκιο''και αυτος μονο τσαμπουκα δεν πουλαει

beefmeup
02-11-11, 19:56
απαντησα μια στα οφ,αν θελετε ας παμε απο κει γιατι εδω θα ξεφυγει το θεμα εκτιμω..

TEFAAtzis
02-11-11, 20:48
Θα το ξαναπω και αν θελετε διαγραψτε το.Σε αναλυση που ειχε γινει της παλιας συσκευασιας βρεθηκαν μεγαλες ποσοτητες βακτηριδιων και αλλων ουσιων πανω του φυσιολογικου.Το ατομο που ειχε τις εξετασεις στα χερια του πηρε τηλ τον κυριο Παπαγιαννη και του ζητησε να του στειλει 4-5 <<καλες>> συσκευασιες για να μην βγαλει το θεμα στη φορα και εκεινος το παραδεχτηκε και του τις εστειλε!!!Θα μου πειτε που ναι τα αποτελεσματα των εξετασεων και οτι μιλαω στον αερα χωρις στοιχεια κτλπ αλλα,σκεφτειτε οτι δεν εχω κανενα κερδος απο το ολο θεμα και οτι απλα λεω αυτο που ξερω.Τωρα αν αλαξαν οι συσκευασιες και γινεται και καλυτερη παρασκευη του προιοντος κατω απο καλυτερες συνθηκες αυτο δεν το ξερω μιας και εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε!!!

oxandroloni
08-11-11, 00:05
απο που μπορο να αγορασο ιρακλησ

Kaloutsikos
08-11-11, 00:19
απο που μπορο να αγορασο ιρακλησ

πάτα επάνω που γράφει τι λέξει forum,
και εκεί που θα διαβάζεις τα θέματα θα δεις γράφει τους χορηγούς.

gk
08-11-11, 01:44
Η ακομα πιο απλα αν πατησεις και πας στην Πρωτη σελιδα αυτου του θεματος, θα δεις το site της πρωτεΐνης στο πρωτο post..

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
10-11-11, 04:35
Χρησιμοποιώ την ΗΡΑΚΛΗΣ σχεδόν από τότε που βγήκε κυρίως για να στηρίξω την Ελληνική προσπάθεια και έπειτα από προτροπή ενός φίλου που την προμηθεύεται στο μαγαζί του. Ομολογώ ότι ακόμα και όταν μύριζε "κατσικίλα" δεν είχα πρόβλημα μιας κ ήταν κάτι διαφορετικό. Στην νέα σύνθεση θαρρώ ότι έχει πολύ καλή διαλυτότητα, καλή γεύση σε νερό ή γάλα, καθόλου φουσκώματα. Μιλάω πάντα από προσωπική μου εμπειρία. Τώρα όσον αφορά τον Κύριο Παπαγιάννη, δεν έτυχε να τον γνωρίσω ούτε μέσο φόρμας επικοινωνίας αλλά θαρρώ πως ίσως έχει δεχτεί αρκετή πίεση από πολλούς παράγοντες μιας και παίζονται πολλά πάντα σε θέματα καταναλωτισμού. Όπως κι αν έχει είναι έντιμη προσπάθεια κ προς το παρόν στηρίζω την προσφορά του στον χώρο.

Kaloutsikos
10-11-11, 19:21
Χρησιμοποιώ την ΗΡΑΚΛΗΣ σχεδόν από τότε που βγήκε κυρίως για να στηρίξω την Ελληνική προσπάθεια και έπειτα από προτροπή ενός φίλου που την προμηθεύεται στο μαγαζί του. Ομολογώ ότι ακόμα και όταν μύριζε "κατσικίλα" δεν είχα πρόβλημα μιας κ ήταν κάτι διαφορετικό. Στην νέα σύνθεση θαρρώ ότι έχει πολύ καλή διαλυτότητα, καλή γεύση σε νερό ή γάλα, καθόλου φουσκώματα. Μιλάω πάντα από προσωπική μου εμπειρία. Τώρα όσον αφορά τον Κύριο Παπαγιάννη, δεν έτυχε να τον γνωρίσω ούτε μέσο φόρμας επικοινωνίας αλλά θαρρώ πως ίσως έχει δεχτεί αρκετή πίεση από πολλούς παράγοντες μιας και παίζονται πολλά πάντα σε θέματα καταναλωτισμού. Όπως κι αν έχει είναι έντιμη προσπάθεια κ προς το παρόν στηρίζω την προσφορά του στον χώρο.

Mόνο αυτά τα 2 έχει που είναι καλά,

απο γεύση είναι αηδία,
για να μην μιλήσω για τον αφρό που δεν φεύγει με τίποτα και είναι λες και πίνεις φραπέ.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
12-11-11, 03:18
Mόνο αυτά τα 2 έχει που είναι καλά,

απο γεύση είναι αηδία,
για να μην μιλήσω για τον αφρό που δεν φεύγει με τίποτα και είναι λες και πίνεις φραπέ.


Aδερφέ δεν διαφωνώ, για τον καθένα άλλωστε είναι διαφορετικά και ομολογώ ότι αντέχω τις περισσότερες γεύσεις, ίσως γιαυτό. Συμφωνω απόλυτα πάντως περί αφρού.. Γιατί συμβαίνει αυτό? Γνωρίζει κανείς? Απλά από ενδιαφέρον.. :-)

Xaeron
14-11-11, 10:47
Καμιά πιστοποίηση έχει η πρωτεΐνη Ηρακλής;

jGod
14-11-11, 17:01
εννοεις haccp iso ?
προσωπικα και να χει δεν μου λεει τιποτα..ειδικα τα haccp ειναι 'απατη'

Senereison
14-11-11, 20:42
Παιδιά εγώ νομίζω ότι αξίζει από όλες τις ξένες εταιρίες που δεν ξέρουμε στο κάτω κάτω τι βάζουνε μεσα στοίχημα για τις ξένες πάντως ότι είναι γεμάτο αλευρι γλυκαντικά και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς

jGod
14-11-11, 20:44
οταν αποδειξεις κατι..ξαναποσταρε!

karpoutzidis
15-11-11, 00:34
Παιδιά εγώ νομίζω ότι αξίζει από όλες τις ξένες εταιρίες που δεν ξέρουμε στο κάτω κάτω τι βάζουνε μεσα στοίχημα για τις ξένες πάντως ότι είναι γεμάτο αλευρι γλυκαντικά και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς

Καλες ειναι οι υποθέσεις αλλα να σου πω κατι?εξω υπάρχει μεγάλως ανταγωνισμός και κάρφωμα του ενος απο του αλλου και παλι για λιγες εχουν ακουστει ασχημα πραματα.που την παράγουν παγκοσμίως.αλλα αν διαβάσεις το ποστ του παιδιου παραπανω που εκανε ανάλυση και βγήκε σκάρτο και το παραδέχτηκε στέλνοντας του οκ πραμμα ο Κυριος αν μπορει να λέγετε ετσι εεε τοτε τι να λεμε...καλο και το ελληνικο αλλα μην το χεσουμε σαν τα μαπα ελληνικα κρεατα και σαν τις μαπα ελληνικες ντοματες που ειναι κιντρινες απο τις ορμονες μονο και μονο γτ ειναι ελληνικες ελος.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
15-11-11, 13:16
Παιδιά εγώ νομίζω ότι αξίζει από όλες τις ξένες εταιρίες που δεν ξέρουμε στο κάτω κάτω τι βάζουνε μεσα στοίχημα για τις ξένες πάντως ότι είναι γεμάτο αλευρι γλυκαντικά και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς

:thumbup: Aπλά επαυξάνω αδερφέ! Πολλά τα συμφέροντα..

jGod
15-11-11, 13:57
ολοι εναντιον της ελληνικης πρωτεινης ετσι?δουλεια δεν ειχαμε..ή μαλλον τα αρπάζουμε απο την Nutrisport Και την Syntrax..το βρήκες φιλε:clap::clap:

thegravijia
15-11-11, 16:02
Παιδιά εγώ νομίζω ότι αξίζει από όλες τις ξένες εταιρίες που δεν ξέρουμε στο κάτω κάτω τι βάζουνε μεσα στοίχημα για τις ξένες πάντως ότι είναι γεμάτο αλευρι γλυκαντικά και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς


οταν αποδειξεις κατι..ξαναποσταρε!

δεν μπορουμε να γνωριζουμε τι πραγματικα περιεχει η καθεμια εκτος αν γινει ελεγχος
μπορει η ηρΑκλης να ναι πολυ καλη καθαρη χωρις γλυκαντικα κτλ αυτο που λεμε ''αγνη'' κ για το λογο αυτο να μην εχει τοσο καλη γευση σε σχεση με αλλες κ οι γνωστες να ναι τιγκα στα ''συντηρητικα μεσα'''
μπορει βεβαια κ το αντιθετο ..ο καθενας κρινει ..
κ εγω οταν εκανα προπονηση για καποιο διαστημα χρησιμοποιουσα ηρακλης...

Senereison
16-11-11, 01:56
Τι να σας πω ρε παιδιά έχω να πάρω εδώ και 5 μήνες από ξένη εταιρία και δεν πρόκειται ξανά. εδώ και ένα μηνα κάνω χρήση ηρακλής μπορεί να μην έχει τέλεια γεύση αλλα ok τουλάχιστον είναι κάτι ελληνικό

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
16-11-11, 03:04
ολοι εναντιον της ελληνικης πρωτεινης ετσι?δουλεια δεν ειχαμε..ή μαλλον τα αρπάζουμε απο την Nutrisport Και την Syntrax..το βρήκες φιλε:clap::clap:

Ουδείς κατηγόρησε ουδένα. Μιλάω γενικά για εταιρίες, promoting κτλ και δεν ισχύει μόνο για την ΗΡΑΚΛΗΣ. Εκτός βέβαια αν ζούμε σε αγγελικά πλασμένο κόσμο.. ;-)

Kaloutsikos
20-11-11, 14:39
Τι να σας πω ρε παιδιά έχω να πάρω εδώ και 5 μήνες από ξένη εταιρία και δεν πρόκειται ξανά. εδώ και ένα μηνα κάνω χρήση ηρακλής μπορεί να μην έχει τέλεια γεύση αλλα ok τουλάχιστον είναι κάτι ελληνικό

έμενα πάλι αυτό με ανήσυχή ότι είναι Ελληνικό προϊόν, :green:

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
21-11-11, 04:45
έμενα πάλι αυτό με ανήσυχή ότι είναι Ελληνικό προϊόν, :green:

Φαντάζεσαι να την βάζουν με λερωμένα χεράκια στα κουτιά όπως στα βρώμικα?? εεε?? :P:P χαχα χούμορ χούμορ

Χρήστος Τριανταφύλλου
24-11-11, 23:28
Οταν δοκιμασα την πρωτη σειρα (βανιλια σοκολατα),αν κ απο μικρος μου αρεσε το κατσικισιο γαλα,αυτην την γευση δεν μπορουσα να την δεχτω ευκολα, ιδιως την σοκολατα. Τις καταναλωσα λοιπον με διαφορες μηξεις με αλλες πρωτεινες.
Τωρα η νεα σειρα που πειρα (βανιλια,καρυδα),ειναι σιγουρα ποιο αποδεκτη γενικα (γι αυτο αλλωστε προφανως αλλαξαν την κ ''συνταγη''). Την βανιλια την ανακατεψα με ΟΝ GOLD κ ειναι ακομη ποιο ωραια για μενα. Παντα ειχα μια τρελα με τις μηξεις στις πρωτεινες ,προσπαθωντας για καλητερη γευση κ καταληλοτητα.

Καραφλό Ακτινίδιο
25-11-11, 00:27
Χωρίς πλακα παιδιά δηλαδή ξέρουμε τι έχουνε οι ξένες μάρκες εταιριών από το εξωτερικό έλεος δηλαδή που ξέρεις τι έχει μέσα δηλαδή μπορεί να είναι και αλεύρι ζάχαρη γλυκαντικά καοτονικ!! ποτε δεν είναι σίγουρος

Για αυτο και εγώ τα σταμάτησα! όλα και και νιώθω την τσέπη μου πιο γεμάτη ξεκολλήστε από αυτό το τριπάκι πρωτεΐνη πρωτεΐνη συνεχεια σε βαζουνε στο παιχνίδι και στο τέλος γίνετε σαν ναρκωτικό το χρειάζεσαι συνεχώς τάχα μου θα φτιάξεις μύες μπούρδες

Τέλος όσο αναφορά για την πρωτεΐνη hercules δοκιμάστε την μια φορα αν δεν σας αρέσει καλός αν όχι μην πάρετε δεν σας υποχρεώνει κανένας στο κάτω κάτω φάτε φαγητό και μην κοιτάτε να αποκτήσετε μύες με πρωτεΐνες και συμπληρώματα ξόδεψα πολλά χρήματα,,,,και κάτι θα ξέρω όλα είναι μέσα στο μυαλό παιδιά!!!


Παιδιά εγώ νομίζω ότι αξίζει από όλες τις ξένες εταιρίες που δεν ξέρουμε στο κάτω κάτω τι βάζουνε μεσα στοίχημα για τις ξένες πάντως ότι είναι γεμάτο αλευρι γλυκαντικά και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς


Τι να σας πω ρε παιδιά έχω να πάρω εδώ και 5 μήνες από ξένη εταιρία και δεν πρόκειται ξανά. εδώ και ένα μηνα κάνω χρήση ηρακλής μπορεί να μην έχει τέλεια γεύση αλλα ok τουλάχιστον είναι κάτι ελληνικό


Κωλοτούμπα? μια λες οτι τελειωσες με τις πρωτεινες και μετα παίρνεις Ηρακλης?
Και καλα ρε φίλε αν είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι αλευρια οι ξένες ,αγορασε μια καντην ανάλυση και μετα κανε τους μηνυση να χεστείς και στο διφραγκο

Μάλλον για μέτοχο της Ηρακλής σε κόβω ή για ανιψιο το μπαρμπαγιάννη πως τον λένε :P:P:P

Xaeron
02-12-11, 14:10
Μάλλον για μέτοχο της Ηρακλής σε κόβω ή για ανιψιο το μπαρμπαγιάννη πως τον λένε :P:P:P

:rolf: Καλή φάση...

Εγώ προτιμώ μια Gaspari Myofusion παρά μια Ηρακλής. Και δεν είμαι μέτοχος της Gaspari. :P Τουλάχιστον, έχουν μια εικόνα προς τα έξω. Καταρχήν τι ιστοσελίδα είναι αυτή της πρωτεΐνης Ηρακλής; Που παράγεται; Εργοστάσιο; Awards; Εγκρίσεις; Πιστοποιήσεις, κ.τ.λ.

Lao
08-12-11, 01:41
Χμμμμμμμμμμ..........

Μπήκα στο site της εταιρείας, και πήγα στα Supplement Facts.

http://www.herculesprotein.gr/facts.pdf

Το μάτι μου έπεσε εκεί που λέει «Calcium 2,3 gr» στα 100 γραμμάρια προϊόντος.

Άρα, εάν το scoop είναι π.χ. 30 gr, έχουμε 700-800 mg ασβέστιο.

Είμαι ο μόνος που δεν το θεωρεί καλό αυτό; Αν κάποιος πίνει π.χ. 2 ποτήρια γάλα την μέρα (500-600 mg ασβέστιο), φάει κανά γιαούρτι, τρώει τυροκομικά, παίρνει καμιά multi κτλ και, παράλληλα, παίρνει 2 scoop ΗΡΑΚΛΗΣ την μέρα, φτάνει - αν δεν ξεπερνάει κιόλας - το ανώτατο ασφαλές όριο για το ασβέστιο. :unsure:

Σχόλια;

Stamer
08-12-11, 01:52
πολυ σωστο..κανεις δεν το εντοπισε αυτο..

Lao
08-12-11, 01:55
πολυ σωστο..κανεις δεν το εντοπισε αυτο..

Μήοως ξέρεις πως αναγράφονται τα Supp Facts στο κουτί;

Γράφει συστατικά ανά 100 gr, ανά scoop, ανά... τι;

Stamer
08-12-11, 01:58
Μήοως ξέρεις πως αναγράφονται τα Supp Facts στο κουτί;

Γράφει συστατικά ανά 100 gr, ανά scoop, ανά... τι;


ανα 100 απλα..δεν βρηκα κατι αλλο..

Lao
08-12-11, 01:59
ανα 100 απλα..δεν βρηκα κατι αλλο..

Έχεις το κουτί μπροστά σου; Αναφέρει πόσα gr είναι το κάθε scoop;

Stamer
08-12-11, 02:02
Έχεις το κουτί μπροστά σου; Αναφέρει πόσα gr είναι το κάθε scoop;

to kouti lao to exw petaksei den to exw mazi mou.

Lao
08-12-11, 02:06
to kouti lao to exw petaksei den to exw mazi mou.

Καλώς.

Παρακαλώ, όποιος έχει το κουτί και έχει την καλοσύνη, ας κοιτάξει πόσο ασβέστιο έχει στα 100 gr και, αν αναφέρει, πόσο ασβέστιο επίσης βγαίνει στο scoop.

stelios17
10-12-11, 01:00
Σε παρα πολλα σημεια του τοπικ , διαβαζω πολλα σχολια που να λενε οτι δεν ξερουμε τι βαζουνε μεσα οι ξενοι στις πρωτεινες και μπορει να τρωμε αχνη , και ας εμπιστευτουμε τον Ελληνα κλπ κλπ ....
Κατι τετοιο δεν ευσταθει σαν επιχειρημα , μιας και στη Ελλαδα ζουμε και κανεις δεν κανει μια επιχειρηση "για τη ψυχη της μανας του " ... Ξερω παρα πολους που βριζουν τα goodys και τα mc donalds ,αλλα ξερω ακομη περισσοτερους που εχουν τσιρλιαστει απο χαλασμενο γυρω στα γυραδικα της γειτονιας ....

Lao
10-12-11, 01:38
Σε παρα πολλα σημεια του τοπικ , διαβαζω πολλα σχολια που να λενε οτι δεν ξερουμε τι βαζουνε μεσα οι ξενοι στις πρωτεινες και μπορει να τρωμε αχνη , και ας εμπιστευτουμε τον Ελληνα κλπ κλπ ....
Κατι τετοιο δεν ευσταθει σαν επιχειρημα , μιας και στη Ελλαδα ζουμε και κανεις δεν κανει μια επιχειρηση "για τη ψυχη της μανας του " ... Ξερω παρα πολους που βριζουν τα goodys και τα mc donalds ,αλλα ξερω ακομη περισσοτερους που εχουν τσιρλιαστει απο χαλασμενο γυρω στα γυραδικα της γειτονιας ....

Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση το ότι τόσες μέρες δεν έχει βρεθεί ένας Χριστιανός να μου δώσει μια απάντηση.

Ή αυτή η πρωτεϊνη δεν πουλάει ή το ότι μπορεί να έχει τόσο ασβέστιο ανησυχεί μόνο εμένα... :unsure:

karpoutzidis
10-12-11, 15:27
Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση το ότι τόσες μέρες δεν έχει βρεθεί ένας Χριστιανός να μου δώσει μια απάντηση.

Ή αυτή η πρωτεϊνη δεν πουλάει ή το ότι μπορεί να έχει τόσο ασβέστιο ανησυχεί μόνο εμένα... :unsure:

δεν πουλάει Lao. :Evil2: :Evil2: :Evil2: :Evil2: :Evil2:

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
10-12-11, 19:20
Καλώς.

Παρακαλώ, όποιος έχει το κουτί και έχει την καλοσύνη, ας κοιτάξει πόσο ασβέστιο έχει στα 100 gr και, αν αναφέρει, πόσο ασβέστιο επίσης βγαίνει στο scoop.


Καλησπέρα φίλε μου. Λοιπόν διαβάζω στο κουτί: ανα 100γρ έχει 2230mg.

Keirox
10-12-11, 20:21
Έχει κανείς independent certificate of analysis;

Lao
30-12-11, 03:28
Λοιπόν, παίδες, έπεσε στα χέρια μου μια ΗΡΑΚΛΗΣ, γεύση σοκολάτα. Μου την πάσαρε φιλαράκι μου, ο οποίος είχε πάρει και γεύση καρύδα.

Την ξεκίνησα χθες.

Καταρχήν, το κουτί, είναι πολύ διαφορετικό σε σχέση με τα συνηθισμένα. Μόλις σκίσεις την ταινία ασφαλείας και βγάλεις το καπάκι, δεν έχει από μέσα κάποια τάπα. Θεωρώ ότι καλό θα ήταν να υπάρχει.

Anyway, τα εξωτερικά χαρακτηριστικά ποτέ δεν τα θεώρησα σημαντικά, αλλά όσο να ναι παίζουν και αυτά τον ρόλο τους στο marketing.

Πάμε τώρα στο ίδιο το προϊόν.

Ομολογώ ότι όταν πρωτοείδα την σκόνη, αναρωτήθηκα αν είναι όντως γεύση σοκολάτα ή έγινε κάποιο λάθος, μιας και το χρώμα είναι αρκετά... διαφορετικό σε σχέση με τις υπόλοιπες.

Η μυρωδιά... ακόμα δεν μπορώ να προσδιορίσω σε τι φέρνει. Θα έλεγα γάλα, συν τυρί συν καραμέλα. Δεν είναι δυσάρεστη πάντως.

Διαλυτότητα, μια χαρά μου φάνηκε, σε νορμάλ επίπεδα.

Γεύση... εδώ τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ διαφορετικά. Δεν είναι ακριβώς σοκολάτα, θα έλεγα μάλλον ανθότυρο και κακάο, κάτι τέτοιο. Ήπια ένα scoop με γάλα και ένα με νερό. Με γάλα θα έλεγα ότι είναι κάπως καλύτερη.

Ανακατώματα, φουσκώματα κτλ ΔΕΝ είχα. Δεν ένιωσα να με ενοχλεί κάπου.

Βάσει του διατροφικού πίνακα πίσω, έχει 81,6% περιεκτικότητα.

Όλα καλά, με χαλάει όμως το ΠΟΛΥ ασβέστιο. Αν κάποιος πίνει αρκετό γάλα όπως εγώ, να έχει το νου του. Σε κάθε scoop (δύο κουταλιές της σούπας) αντιστοιχούν κάπου 700-800 mg, ποσότητα που θεωρώ ότι είναι TOO MUCH. Είναι σαν να πίνεις 2-3 ποτήρια γάλα, οπότε αν κάποιος παίρνει π.χ. δύο scoops την μέρα, άνετα φτάνει μόνο από την πρωτεϊνη του περίπου το 1,5 γραμμάριο.

Δεν ξέρω αν είναι εφικτό, πάντως αν μας διαβάζει ο κ. Παπαγιάννης νομίζω ότι καλό θα ήταν να το κοιτάξει αυτό.

Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι η ΗΡΑΚΛΗΣ έχει αρκετά περιθώρια βελτίωσης. Δεν είχα δοκιμάσει την παλιά φόρμουλα για να έχω μέτρο σύγκρισης, πάντως θεωρώ ότι αν μπορέσει να βελτιώσει κάπως την γεύση, να κοιτάξει το θέμα με το ασβέστιο και ίσως να βελτιώσει κάπως την συσκευασία ώστε να πλησιάζει τα στάνταρντς των ξένων, θα μπορούσε να έχει κάποιο μέλλον στην αγορά.

Και, βεβαίως-βεβαίως, δεν πρέπει να ξεχνάμε το πολύ βασικό θέμα της τιμολόγησης, το οποίο έχουμε ήδη αναλύσει.

agisilaos
02-01-12, 21:34
Σε παρα πολλα σημεια του τοπικ , διαβαζω πολλα σχολια που να λενε οτι δεν ξερουμε τι βαζουνε μεσα οι ξενοι στις πρωτεινες και μπορει να τρωμε αχνη , και ας εμπιστευτουμε τον Ελληνα κλπ κλπ ....
Κατι τετοιο δεν ευσταθει σαν επιχειρημα , μιας και στη Ελλαδα ζουμε και κανεις δεν κανει μια επιχειρηση "για τη ψυχη της μανας του " ... Ξερω παρα πολους που βριζουν τα goodys και τα mc donalds ,αλλα ξερω ακομη περισσοτερους που εχουν τσιρλιαστει απο χαλασμενο γυρω στα γυραδικα της γειτονιας ....

χαχαχα εγραψες.......:thumbup:

agisilaos
02-01-12, 21:55
αφηνουμε τωρα το γαμο και τρεχουμε στα πουρναρια μου φαινεται ...

vaggan
06-01-12, 11:00
αυτος ο ατσουμπαλος εξω απο το κουτι του ηρακλη γιγα ποιος ειναι?

agisilaos
06-01-12, 18:15
αυτος ο ατσουμπαλος εξω απο το κουτι του ηρακλη γιγα ποιος ειναι?

ο νικος ο γκουλαρας απτ λαρσα:P:P:P

Lao
07-01-12, 01:21
Μια συμβουλή, αποφύγετε να χτυπάτε την Ηρακλής στο σέϊκερ... μιλάμε για πολύ αφρό, λες και φτιάχνεις φραπέ :green:

vaggan
07-01-12, 10:08
ο νικος ο γκουλαρας απτ λαρσα:P:P:Pτον ειδα και λαχταρσα:P:P:P

Polyneikos
07-01-12, 10:19
ο Παπαγιάννης είναι,ο ιδιοκτητης της Ηρακλης.;)

Lao
21-01-12, 00:15
Έλαβα το εξής mail:



Αγαπητά μέλη,

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Από σήμερα και μέχρι Παρασκευή 20/1, για παραγγελίες από 2 κιλά και άνω, η τιμή είναι 20 ευρώ ανά κιλό.

Επομένως για δύο μόνο μέρες, τα πράγματα έχουν ως εξής:

1kg ΗΡΑΚΛΗΣ GIGApro = 29 ευρώ
2kg ΗΡΑΚΛΗΣ GIGApro = 40 ευρώ
3kg ΗΡΑΚΛΗΣ GIGApro = 60 ευρώ
4kg ΗΡΑΚΛΗΣ GIGApro = 80 ευρώ

[ Όλες οι γεύσεις διαθέσιμες ]

Άμεσες παραγγελίες με reply στο παρόν μήνυμα ή τηλ. στο 23810.81972

* Σας ενημερώνω επίσης ότι η ΗΡΑΚΛΗΣ GROWmax έχει πράγματι αργήσει να βγει στην κυκλοφορία
λόγω καθυστέρησης κάποιας συνεργαζόμενης εταιρίας, δεν ευθυνόμαστε εμείς,
αλλά κάνουμε το παν για να είμαστε έτοιμοι εντός Ιανουαρίου. Θα ενημερωθείτε όλοι με σχετικό email και sms.

Ευχαριστώ,

Μιχάλης Παπαγιάννης

RAMBO
21-01-12, 18:04
μολισ δοκιμασα την γευση σοκολατα,πιο πολυ μοιαζει με μπισκοτο παπαδοπουλου σου εδινε τησ αισθηση οτι εχει κομματια μικρα,απο διαλυτοτητα πολυ καλη σχεδον αμεσως ελιωσε και δεν αφησε τπτ...αναμενεται δοκιμη με την γευση καρυδα συντομα.

Lao
21-01-12, 18:48
μολισ δοκιμασα την γευση σοκολατα,πιο πολυ μοιαζει με μπισκοτο παπαδοπουλου σου εδινε τησ αισθηση οτι εχει κομματια μικρα,απο διαλυτοτητα πολυ καλη σχεδον αμεσως ελιωσε και δεν αφησε τπτ...αναμενεται δοκιμη με την γευση καρυδα συντομα.

Έλα ρε τεράστιε, που την βρήκες;

Μήπως μπορείς να μας μεταφέρεις τα Supp Facts;

RAMBO
21-01-12, 19:10
NUTRITION FACTS ανα 100γρ
energy ......................1520kj
calories .....................365kcal
energy from fat ...........59kj
calories from fat ..........14kcal
total sugars (lactose).....4.6gr
protein .......................81.6gr
cholesterol ..................55mg
saturated fat ..............1.1gr
trans fat ....................0.07gr
vitamin A ....................<6(mg/100g)
vitamin A ......................<20(IU/100G)
vitamin C ......................<0.9
iron ............................0.4mg
sodium ........................70mg
calcium .......................2230mg
aspartic acid ...............6.3g
gludanic acid ..............17.8g
serine........................ 4.9g
threonine ...................3.8g
histidine...................... 2.5g
agrinine ......................3.4g
alanine.........................2.8g
tyrosine.......................4.6g
proline..........................8.3g
valine..........................5.3g
methionine.....................2.5g
isoleucine .....................4.4g
leucine........................7.8g
phenylalanyne..............4.1g
lysine ........................6.9g
tryptophan .................0.6g
cystine.......................0.6g
clycine.......................1.6g

μεγαλη η χαρη σου Lao στο χερι τα εγραψα:P(δωρο του μπαμπα ειναι);)

*δοση 2 κουταλιες τις σουπας

Lao
21-01-12, 19:49
μεγαλη η χαρη σου Lao στο χερι τα εγραψα:P(δωρο του μπαμπα ειναι);)

*δοση 2 κουταλιες τις σουπας

Βρε RAMBO, αυτά είναι τα Supp Facts της Whey! Δεν είναι της GROWMaxx!

RAMBO
21-01-12, 19:51
πωω στραβομαρα...3 πουλακια καθονταν:turtle: