PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηρακλής (Powerfood Hellas)



Σελίδες : 1 2 3 4 [5]

Polyneikos
21-01-12, 20:07
Mεταφερθηκαν τα ποστς από το GrowMaxx , το αλλο προιον της PowerFood.

RAMBO
08-02-12, 19:47
μολις δικιμασα την καρυδα με νερο,διαλυτοτητα αψογη απο γευση η καρυδα δεν ειναι πολυ εντονη σου αφηνει πιο πολυ στο τελος την γευση,πινεται ευχαριστα παντως

billys15
10-02-12, 23:15
Σε συγκριση με τις αλλες 2 πως καθεται στο στομαχι? Ευπεπτη κανονικα?

RAMBO
11-02-12, 13:47
ναι τωρα πινω και την σοκολατα η οποια σαν γευση ειναι λιγο πιο βαρεια,η καρυδα ειναι πολυ ελαφρια

Polyneikos
11-02-12, 14:59
Μια συμβουλή, αποφύγετε να χτυπάτε την Ηρακλής στο σέϊκερ... μιλάμε για πολύ αφρό, λες και φτιάχνεις φραπέ :green:

Μου πασαρε ο Ραμπο κανα 2 δοσεις,να δοκιμασω την νεα εκδοση,μιας και την παλια τη νεχω δοκιμασει.
Οντως βγαζει πολυ αφρό.
Σε σημειο που αν δεν εισαι σπίτι να περιμενεις να ψιλοκατσει να πρεπει να προσθεσεις και αλλο νερο στο τελος για να αραιωσει ο αφρος (που καιρος να χανουμε γρ πρωτεινης :green::green:)
Δοκιμασα καρύδα.Ενω στην μύρωδια της σκονης σου μυριζει σχετικα εντονα,στην κατάποση ειναι αρκετα πιο ουδετερη η γευση της καρύδας.
Η διαλυτότητα αρκετα καλη.
Στο στομαχι δεν μπορω να κρινω ,δεν εχω μεγαλη ευαισθησια και όλες μου καθονται ευκολα.

Lao
11-02-12, 15:41
μολις δικιμασα την καρυδα με νερο,διαλυτοτητα αψογη απο γευση η καρυδα δεν ειναι πολυ εντονη σου αφηνει πιο πολυ στο τελος την γευση,πινεται ευχαριστα παντως

Φίλος μου πάντως που επίσης δοκίμασε την γεύση καρύδα, «σαπουνάδα» την ανεβάζει «σπουνάδα» την κατεβάζει. Έφαγε ήττα-σοκ λέμε. :P

Daniel
10-03-12, 21:59
Φιλε Lao βλεποντας την ετικετα με τις θρεπτικες αξιες της gigapro και με εναν υπολογισμο βρηκα οτι η ποσοτητα ασβεστιου ειναι στα 112,5 mg..Πως προκυπτει αυτο που λες περι 600-700mg ανα 30 γρ δοσης. Παρακαλω εξηγησε μου γιατι ισως κανω εγω καποιο λαθος. Γευση ή αφρος δεν ειναι για μενα λογος να μην παρω το συμπληρωμα, αλλα κατι το οποιο απο τα συστατικα ξεπερναει τα επιτρεπτα ορια ειναι, οποτε θελω τη βοηθεια σου εδω. Παραθετω τα στοιχεια της ετικετας ετσι οπως φαινονται στη σελιδα του προιοντος:

NUTRITION FACTS (per 100g)


Energy 364,4 kcal / 1525,6 kj
Protein 72g
Carbohydrates 11g

Total Fat 3,6g
Saturated Fat 2,25g

Sodium 141,3mg
Potassium 357,3mg
Calcium 373,5mg
Phosphorus 287,1mg

373 mg λοιπον στα 100 γρ στα 30 γρ με απλη μεθοδο των τριων βγαινει 112,5 mg.
Magnesium 65,7mg

Lao
10-03-12, 23:30
Φιλε Lao βλεποντας την ετικετα με τις θρεπτικες αξιες της gigapro και με εναν υπολογισμο βρηκα οτι η ποσοτητα ασβεστιου ειναι στα 112,5 mg..Πως προκυπτει αυτο που λες περι 600-700mg ανα 30 γρ δοσης. Παρακαλω εξηγησε μου γιατι ισως κανω εγω καποιο λαθος. Γευση ή αφρος δεν ειναι για μενα λογος να μην παρω το συμπληρωμα, αλλα κατι το οποιο απο τα συστατικα ξεπερναει τα επιτρεπτα ορια ειναι, οποτε θελω τη βοηθεια σου εδω. Παραθετω τα στοιχεια της ετικετας ετσι οπως φαινονται στη σελιδα του προιοντος:

NUTRITION FACTS (per 100g)


Energy 364,4 kcal / 1525,6 kj
Protein 72g
Carbohydrates 11g

Total Fat 3,6g
Saturated Fat 2,25g

Sodium 141,3mg
Potassium 357,3mg
Calcium 373,5mg
Phosphorus 287,1mg

373 mg λοιπον στα 100 γρ στα 30 γρ με απλη μεθοδο των τριων βγαινει 112,5 mg.
Magnesium 65,7mg

Link;

Daniel
11-03-12, 20:08
http://www.herculesprotein.gr/gigapro.html
πάτα πάνω δεξιά στην εικόνα της πρωτεινης εκέι που λέει info:click και θα βγει η ετικετα με τις πληροφοριες που σου παρεθεσα παραπανω.

Daniel
11-03-12, 20:14
Βασικά κοίτα εδώ. αυτο είναι απο το σαιτ.

http://i43.tinypic.com/nwxchd.jpg

Lao
11-03-12, 21:51
Φίλε μου, καταρχάς το site της εταιρείας αυτής είναι το λιγότερο... χαώδες.

Anyway, εάν αυτά είναι όντως τα Supp Facts της ΗΡΑΚΛΗΣ, τότε έχει αλλάξει η φόρμουλα. Μπορείς να δεις photos που έχω ανεβάσει στις προηγούμενες σελίδες καθώς και άλλα παιδιά που επιβεβαίωναν την υψηλή περιεκτικότητα σε ασβέστιο, όταν το αναφέραμε.

Πάντως, πλέον η ΗΡΑΚΛΗΣ είναι 70άρα.

Daniel
11-03-12, 22:30
Χμμμμμμμμμμ..........

Μπήκα στο site της εταιρείας, και πήγα στα Supplement Facts.

http://www.herculesprotein.gr/facts.pdf

Το μάτι μου έπεσε εκεί που λέει «Calcium 2,3 gr» στα 100 γραμμάρια προϊόντος.

Άρα, εάν το scoop είναι π.χ. 30 gr, έχουμε 700-800 mg ασβέστιο.

Είμαι ο μόνος που δεν το θεωρεί καλό αυτό; Αν κάποιος πίνει π.χ. 2 ποτήρια γάλα την μέρα (500-600 mg ασβέστιο), φάει κανά γιαούρτι, τρώει τυροκομικά, παίρνει καμιά multi κτλ και, παράλληλα, παίρνει 2 scoop ΗΡΑΚΛΗΣ την μέρα, φτάνει - αν δεν ξεπερνάει κιόλας - το ανώτατο ασφαλές όριο για το ασβέστιο. :unsure:

Σχόλια;


Γιαυτο το ποστ σου μιλας; Το εκανες στο 8/12/11. Λες δλδ οτι απο τοτε αλλαξε η συνθεση ή μαλλον δε το λες εσυ αλλα τα γεγονοτα.
Ποσο ηταν τοτε η ηρακλης; 80αρα ηταν; Τωρα αν υπολογισα καλα δινει 21,5 γραμμαρια πρωτεινη στο σκουπ (30 γρ).

Το σαιτ παντως της εταιριας θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο. Τελος παντων, υπο το πρισμα της νεας περιεκτικοτητας ασβεστιου ο μονος αντιλογος ειναι ο πολυς αφρος μαλλον που αποτι διαβαζω λενε οτι κανει κατι με το οποιο μπορω να ζησω...χαχα!

Lao
11-03-12, 22:40
Γιαυτο το ποστ σου μιλας; Το εκανες στο 8/12/11. Λες δλδ οτι απο τοτε αλλαξε η συνθεση ή μαλλον δε το λες εσυ αλλα τα γεγονοτα.
Ποσο ηταν τοτε η ηρακλης; 80αρα ηταν; Τωρα αν υπολογισα καλα δινει 21,5 γραμμαρια πρωτεινη στο σκουπ (30 γρ).

Το σαιτ παντως της εταιριας θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο. Τελος παντων, υπο το πρισμα της νεας περιεκτικοτητας ασβεστιου ο μονος αντιλογος ειναι ο πολυς αφρος μαλλον που αποτι διαβαζω λενε οτι κανει κατι με το οποιο μπορω να ζησω...χαχα!

Αν δεις κάπου εκεί υπάρχει και άλλο παιδί που επιβεβαιώνει το ότι είχε τόσο ασβέστιο.

Anyway, ναι, είναι προφανές ότι έχει αλλάξει η σύνθεση.

ελμερ
11-03-12, 22:50
για μενα το μονο θεμα ειναι η τιμη....και γω θελω να ενισχυσω τα Ελληνικα προιοντα πιο πολυ απ τον καθενα αλλα θα περιμενα τιμες κοντινες με τα bulk συμπληρωματα μιας και παρασκευαζεται στην Ελλαδα χωρις να χρειαζεται να ερθει απο Αμερικη και αλλου.....δεν εχω κανενα προβλημα ας κανει και αφρο σαν φραπες,ουτε και οτι μειωθηκε η περιεκτικοτητα της % σε πρωτεινη...η τιμη ειναι το θεμα μου.....ας βγει συσκευασια σε 5 κιλο σακο,σε τρικιλο δεν εχω θεμα.....(εχω αγορασει την παλια συσκευασια στο τσιγκινο κουτι ,ο κ ος Παπαγιαννης ειναι ευγενεστατος,μα περιμενω πιο φτηνες τιμες ):welcome::welcome:

Daniel
11-03-12, 23:35
Αν δεις κάπου εκεί υπάρχει και άλλο παιδί που επιβεβαιώνει το ότι είχε τόσο ασβέστιο.

Anyway, ναι, είναι προφανές ότι έχει αλλάξει η σύνθεση.

Δεν αμφισβητω αυτα που εγραψες τοτε, απλα ηθελα να καταλαβω τι παιζει. Νομιζω οτι τουλαχιστον αυτη τη φορα που τα οικονομικα ειναι σφιχτα θα τον προτιμησω τον κ.Παπαγιαννη. Για αργοτερα βλεπουμε!

marc
14-03-12, 19:09
Cholesterol γιατί δεν αναφέρει?Μήπως με την νέα σύνθεση αυξήθηκε πολυ γι'αυτό απέφυγαν να το γράψουν?
Μάλλον ρίξανε την πρωτεϊνη και αυξήσαν τις γεύσεις και τα γλυκαντικά μετά από τόσο κράξιμο που έφαγε.Αν έχει συμβεί πάντως κάτι τέτοιο θα πρέπει να μειώσουν και την τιμή αναλογικά.Δεν θα την αγοράσουμε για να πιούμε το κακάο, αλλά την πρωτεϊνη.
Όποιος την δοκιμάσει ας μας κάνει μία ανασκόπηση!

vaggan
14-03-12, 23:49
Μου πασαρε ο Ραμπο κανα 2 δοσεις,να δοκιμασω την νεα εκδοση,μιας και την παλια τη νεχω δοκιμασει.
Οντως βγαζει πολυ αφρό.
Σε σημειο που αν δεν εισαι σπίτι να περιμενεις να ψιλοκατσει να πρεπει να προσθεσεις και αλλο νερο στο τελος για να αραιωσει ο αφρος (που καιρος να χανουμε γρ πρωτεινης :green::green:)
Δοκιμασα καρύδα.Ενω στην μύρωδια της σκονης σου μυριζει σχετικα εντονα,στην κατάποση ειναι αρκετα πιο ουδετερη η γευση της καρύδας.
Η διαλυτότητα αρκετα καλη.
Στο στομαχι δεν μπορω να κρινω ,δεν εχω μεγαλη ευαισθησια και όλες μου καθονται ευκολα.αμα ειναι να χασω το αναβολικο παραθυρο περιμενωντας ποτε θα κατσει ο αφρος του ηρακλη δεν θα μπω στον κοπο καν.εξαλλου παλια την ειχα παρει πεντε κουτια μαζεμενα περσυ μου τελειωσαν τα νωθευα μαζι με αλλη πρωτεινη για να σπασει η τραγιλα αλλα δεν....:green:

Daniel
15-03-12, 00:04
Παιδια μια χαρα ειναι η πρωτεινη..ναι κανει λιγο αφρο αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο οσο περιγραφεται παραπανω ουτε θελει μιση ωρα να κατσει ωστε να χασεις το αναβολικο παραθυρο. Διαλυτοτητα πολυ καλη, γευση μια χαρα..ουδετερη θα την ελεγα προς το καλο. Δεν εχει καμια σχεση με την παλια γευση που οντως μυριζε κατσικιλα. Πλαστικο κουτακι κατα τα Αμερικανικα προτυπα, αν και τελειως επουσιωδες αυτο. Και απο εξυπηρετηση ολα αψογα. Κυριακη βραδυ την παρηγγειλα, Τριτη πρωι ηταν στην πορτα μου με κουριερ χωρις επιβαρυνση! Τι αλλο να ζητησεις; Μια πολυ καλη λυση λοιπον η Ηρακλης.
Καλα μας σεικερ!!!

ελμερ
15-03-12, 00:06
εγω θα ζητησω καλυτερη τιμη μιας και ειναι Ελληνικη και δεν εχει μεταφορα απο εξωτερικο και αλλους μεσαζοντες και ολα τ αλλα δε με νοιαζουν.......:welcome:

marpi
15-03-12, 00:51
Παιδια μια χαρα ειναι η πρωτεινη..ναι κανει λιγο αφρο αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο οσο περιγραφεται παραπανω ουτε θελει μιση ωρα να κατσει ωστε να χασεις το αναβολικο παραθυρο. Διαλυτοτητα πολυ καλη, γευση μια χαρα..ουδετερη θα την ελεγα προς το καλο. Δεν εχει καμια σχεση με την παλια γευση που οντως μυριζε κατσικιλα. Πλαστικο κουτακι κατα τα Αμερικανικα προτυπα, αν και τελειως επουσιωδες αυτο. Και απο εξυπηρετηση ολα αψογα. Κυριακη βραδυ την παρηγγειλα, Τριτη πρωι ηταν στην πορτα μου με κουριερ χωρις επιβαρυνση! Τι αλλο να ζητησεις; Μια πολυ καλη λυση λοιπον η Ηρακλης.
Καλα μας σεικερ!!!

καρυδα πηρεσ?
δλδ την προτινεισ?

Madd_Chadd
15-03-12, 02:07
εγω θα ζητησω καλυτερη τιμη μιας και ειναι Ελληνικη και δεν εχει μεταφορα απο εξωτερικο και αλλους μεσαζοντες και ολα τ αλλα δε με νοιαζουν.......:welcome:

Αυτο.:thumbup:

Lao
15-03-12, 02:18
Παιδια μια χαρα ειναι η πρωτεινη..ναι κανει λιγο αφρο αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο οσο περιγραφεται παραπανω ουτε θελει μιση ωρα να κατσει ωστε να χασεις το αναβολικο παραθυρο. Διαλυτοτητα πολυ καλη, γευση μια χαρα..ουδετερη θα την ελεγα προς το καλο. Δεν εχει καμια σχεση με την παλια γευση που οντως μυριζε κατσικιλα. Πλαστικο κουτακι κατα τα Αμερικανικα προτυπα, αν και τελειως επουσιωδες αυτο. Και απο εξυπηρετηση ολα αψογα. Κυριακη βραδυ την παρηγγειλα, Τριτη πρωι ηταν στην πορτα μου με κουριερ χωρις επιβαρυνση! Τι αλλο να ζητησεις; Μια πολυ καλη λυση λοιπον η Ηρακλης.
Καλα μας σεικερ!!!


Η τιμή όμως, θα μπορούσε ίσως να είναι καλύτερη. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα ζητούσα, γιατί αυτή την στιγμή βρίσκω ανάλογη πρωτεϊνη από Αγγλία και με ίδια εξυπηρέτηση σε ΚΑΛΥΤΕΡΗ τιμή. ;)

Ακόμα και από Ελλάδα να ψωνίσω, υπάρχουν επώνυμες πρωτεϊνες πάνω-κάτω στην ίδια τιμή με την ΗΡΑΚΛΗΣ.

billys15
15-03-12, 02:46
Εγω ειμαι με Chadd & Lao.Η τελευταια μου σοκολατα της εταιρειας ηταν περυσι,προλαβα δηλαδη το τσιγγινο κουτι.Την ειχα πατησει οταν πρωτοβγηκε,αλλα λεω αφου ειναι φθηνη να την ξαναδοκιμασω μπας και αλλαξε κατι.Τελικα εδωσα και τα εξοδα,αντι για τα 20 ευρω μονο που ηταν στην αρχη,πραγμα που δεν το ηξερα και το εμαθα οταν πηρα τηλεφωνο,ενταξει σε αυτο φταιω εγω.Το αποτελεσμα ηταν να την κρατησω μεχρι φετος,1 κιλο σκονης το παλευα 1 χρονο! Χθες μαλιστα πηρα την τελευταια δοση με το ζορι για να τελειωσει.Απο γευση δεν το συζητω,αθλια τελειως,χωρια που σου αφηνε και μια λασπη στο στομα σου.Και οχι δεν συμφωνω να κρατησει τα "αγνα συστατικα" της και εσυ να κρατας την ανασα σου για να την κατεβασεις.Ας μην εχει τοσα προϊοντα της φυσης μεσα κι ας ειναι μια αξιολογη σκονη,μια τυπικη σκονη.Οι ξενες εταιρειες δηλαδη δεν εχουν τοσο "αγνα συστατικα" στις καλες γευσεις? Τι βαζουν μεσα? Ελπιζω οι καινουργιες του Ηρακλη να ειναι οντως καλυτερες και να πινονται.Οσο για το στομαχι,αστο... Σαν να γινονταν ανασκαφες στο πεπτικο μου συστημα.Οποτε μην λεμε οτι εχει καλη τιμη και αξιζει και οτι πρεπει να ενισχυσουμε τα ελληνικα προϊοντα.Δεν γινεται ενισχυση με 29 ευρω ενω οταν βγηκε να εκανε 20.Το φοβερο ειναι αυτο το marketing trick που γραφεται οτι εχει "δωρεαν εξοδα αποστολης".Αν η τιμη γινει η αρχικη ναι θα βοηθησω μετα χαρας,εφοσον εχει στρωσει κι η ποιοτητα της σκονης.Οχι ομως οταν με την ιδια τιμη παιρνω μιας εταιρειας που ειναι χρονια στον χωρο και περιμενω πως και πως να πιω την επομενη δοση για να την γευτω.

Lao
15-03-12, 04:15
Εγω ειμαι με Chadd & Lao.Η τελευταια μου σοκολατα της εταιρειας ηταν περυσι,προλαβα δηλαδη το τσιγγινο κουτι.Την ειχα πατησει οταν πρωτοβγηκε,αλλα λεω αφου ειναι φθηνη να την ξαναδοκιμασω μπας και αλλαξε κατι.Τελικα εδωσα και τα εξοδα,αντι για τα 20 ευρω μονο που ηταν στην αρχη,πραγμα που δεν το ηξερα και το εμαθα οταν πηρα τηλεφωνο,ενταξει σε αυτο φταιω εγω.Το αποτελεσμα ηταν να την κρατησω μεχρι φετος,1 κιλο σκονης το παλευα 1 χρονο! Χθες μαλιστα πηρα την τελευταια δοση με το ζορι για να τελειωσει.Απο γευση δεν το συζητω,αθλια τελειως,χωρια που σου αφηνε και μια λασπη στο στομα σου.Και οχι δεν συμφωνω να κρατησει τα "αγνα συστατικα" της και εσυ να κρατας την ανασα σου για να την κατεβασεις.Ας μην εχει τοσα προϊοντα της φυσης μεσα κι ας ειναι μια αξιολογη σκονη,μια τυπικη σκονη.Οι ξενες εταιρειες δηλαδη δεν εχουν τοσο "αγνα συστατικα" στις καλες γευσεις? Τι βαζουν μεσα? Ελπιζω οι καινουργιες του Ηρακλη να ειναι οντως καλυτερες και να πινονται.Οσο για το στομαχι,αστο... Σαν να γινονταν ανασκαφες στο πεπτικο μου συστημα.Οποτε μην λεμε οτι εχει καλη τιμη και αξιζει και οτι πρεπει να ενισχυσουμε τα ελληνικα προϊοντα.Δεν γινεται ενισχυση με 29 ευρω ενω οταν βγηκε να εκανε 20.Το φοβερο ειναι αυτο το marketing trick που γραφεται οτι εχει "δωρεαν εξοδα αποστολης".Αν η τιμη γινει η αρχικη ναι θα βοηθησω μετα χαρας,εφοσον εχει στρωσει κι η ποιοτητα της σκονης.Οχι ομως οταν με την ιδια τιμη παιρνω μιας εταιρειας που ειναι χρονια στον χωρο και περιμενω πως και πως να πιω την επομενη δοση για να την γευτω.

Μιας και αναφέρθηκες σε marketing tricks, να συμπληρώσω ότι όταν θέλουμε να συγκρίνουμε τιμές καλό είναι να το κάνουμε βάσει βάρους.

Μπορεί π.χ. τα 29 ή και τα 20 ευρώ να φαίνονται καλά, αλλά μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για συσκευασία του ΕΝΟΣ ΚΙΛΟΥ.

Ας κάνουμε λίγα απλά μαθηματικά, λοιπόν:

Παίρνουμε μια σχετικά ακριβή πρωτεϊνη, την Elite Whey της Dymatize.

Τιμή από Bodyworks: 60 ευρώ τα 2,275 γραμμάρια. Με απλή αναγωγή, βρίσκουμε ότι αν υπήρχε σε συσκευασία των 2 κιλών, θα έκανε ---> 52,7 ευρώ.

Την ίδια στιγμή, 2 κιλά ΗΡΑΚΛΗΣ κάνουν 49 ευρώ και, υπόψιν, η ΗΡΑΚΛΗΣ πλέον είναι 70άρα ενώ η Elite βγάζει 24 γραμμάρια στα 31, άρα πάνω κάτω είναι 77άρα.

Η διαφορά είναι ΠΟΛΥ μικρή λοιπόν, αν σκεφτούμε ότι παίρνουμε για μέτρο σύγκρισης μια από τις ακριβές και επώνυμες πρωτεϊνες και, μάλιστα, μεγαλύτερης περιεκτικότητας και πιθανότατα καλύτερης γεύσης (δεν έχω δοκιμάσει την νέα γεύση της ΗΡΑΚΛΗΣ).

Βέβαα, αν κάνουμε παρόμοιες συγκρίσεις με άλλες ξένες, φαίνεται ακόμα περισσότερο ότι η ΗΡΑΚΛΗΣ, για προϊόν που παράγεται εδώ, στην χώρα μας, είναι ΑΚΡΙΒΗ.

Και ακόμα πιο... βέβαια, αν σκεφτούμε τις τιμές από Αγγλία, Γερμανία κτλ που όλοι ξέρουμε, τα περί «καλής τιμής» της ΗΡΑΚΛΗΣ εμένα τουλάχιστον μου φαίνονται ανυπόστατα.

Επειδή δεν θέλω να αδικώ κανέναν, δεν ξέρω αν ο κ. Παπαγιάννης μπορεί να μειώσει τις τιμές του. Ο ανταγωνισμός όμως είναι αμείλικτος, και ειδικά σε εποχές όπως η σημερινή που οι πιο πολλοί από εμάς μετράμε και το τελευταίο ευρώ, τέτοια πράγματα μετράνε πολύ.

Ελπίζω ο κ. Παπαγιάννης να βρει έναν τρόπο να χαμηλώσει τις τιμές του ώστε να τον υποστηρίξουν και περισσότεροι.

Υποπτεύομαι ότι μας διαβάζει, γιατί πολλά απ'όσα έχουμε παρατηρήσει έχουν διορθωθεί (παράδειγμα το ασβέστιο, το οποίο το μείωσε), άρα είναι ένας έξυπνος άνθρωπος που ακούει και διαβάζει. Ας το κάνει και τώρα λοιπόν...

ελμερ
15-03-12, 07:20
Συμφωνω απολυτα με τον συναθλητη lao και τα υπολοιπα παιδια.....Ισως ειναι καλη ιδεα να βγει μια τρικιλη η και πεντακιλη συσκευασια Ηρακλης σε μορφη bulk (σε σακο δηλ) και με χαμηλη τιμη....η ας βγει ενδεικτικα μια μικρη παρτιδα 5 κιλα να δει ο κ ος Παπαγιαννης αν θα πουληθουν γρηγορα και αν αξιζει να βγαλει τετοιες συσκευασιες μαζικα.....αν δω πολυ καλη τιμη ,μολις τελειωσει το αποθεμα που εχω απο tempro και κατι αλλες,θα ειμαι ο πρωτος που θα ΞΑΝΑ-αγορασω Ηρακλης και γιατι οχι να αγοραζω και μονιμα .....( ο κ ος Παπαγιαννης εχω καταλαβει πως διαβαζει το forum,διαβαζει τα σχολια των πελατων και προσπαθει να βελτιωνει το προιον του συνεχεια,γι αυτο και γραφω τη γνωμη μου πιστευω πως θα τη διαβασει):thumbup::welcome::welcome:

billys15
15-03-12, 17:57
Παίρνουμε μια σχετικά ακριβή πρωτεϊνη, την Elite Whey της Dymatize.

Τιμή από Bodyworks: 60 ευρώ τα 2,275 γραμμάρια. Με απλή αναγωγή, βρίσκουμε ότι αν υπήρχε σε συσκευασία των 2 κιλών, θα έκανε ---> 52,7 ευρώ.

Την ίδια στιγμή, 2 κιλά ΗΡΑΚΛΗΣ κάνουν 49 ευρώ και, υπόψιν, η ΗΡΑΚΛΗΣ πλέον είναι 70άρα ενώ η Elite βγάζει 24 γραμμάρια στα 31, άρα πάνω κάτω είναι 77άρα.

Η διαφορά είναι ΠΟΛΥ μικρή λοιπόν, αν σκεφτούμε ότι παίρνουμε για μέτρο σύγκρισης μια από τις ακριβές και επώνυμες πρωτεϊνες και, μάλιστα, μεγαλύτερης περιεκτικότητας και πιθανότατα καλύτερης γεύσης (δεν έχω δοκιμάσει την νέα γεύση της ΗΡΑΚΛΗΣ).

Και ακόμα πιο... βέβαια, αν σκεφτούμε τις τιμές από Αγγλία, Γερμανία κτλ που όλοι ξέρουμε, τα περί «καλής τιμής» της ΗΡΑΚΛΗΣ εμένα τουλάχιστον μου φαίνονται ανυπόστατα.

Συγκριτικα,οντως ακομα και απο Ελλαδα συμφερει να παρεις την Elite,οποτε αν μεινουμε στην τελευταια προταση σου περι εξωτερικου,δεν χρειαζεται καν σχολιο...Οπως τα λες :thumbup:

Mcstefan7
15-03-12, 18:03
Όντως είναι υπερβολικά ακριβή.Άμα δν πέσει η τιμή της εγώ δν μπαίνω καν στο κόπο να τη δοκιμάσω!

Daniel
15-03-12, 18:23
καρυδα πηρεσ?
δλδ την προτινεισ?

Οχι δεν πηρα καρυδα, στη σοκολατα αναφερομουν και ναι την προτεινω, τουλαχιστον αμα παρεις θα εχεις και συ αποψη για τον εαυτο σου.

RAMBO
17-03-12, 16:47
πρεπει κατι να γινει στο μελλον με τον αφρο και να το διορθωσει..χανουμε προιον

Polyneikos
17-03-12, 21:31
Προσωπικα τον αφρό δεν τον πετάω ,ριχνω λίγο νερο,"κάθεται" λίγο και το πινω.
Από εκει και πέρα ,έλαβα αυτο το Mail,φανταζομαι όλοι όσοι εχουν κανει εστω μια παραγγελία,θεωρω ότι ο κ. Παπαγιαννης αναζητα την βελτίωση σε κατι καινούργιο.


Καλησπέρα σε όλους,

Σας ευχαριστούμε πολύ για την θερμή υποδοχή σας στην ΗΡΑΚΛΗΣ GROWmax!
Για άλλη μια φορά κάνατε την έκπληξη αποδεικνύοντας ότι είμαστε ένα πολύ δεμένο Club.

Γνωρίζετε ότι πάντα μετράμε και εκτιμούμε τις απόψεις και τα σχόλιά σας σε οτιδήποτε κάνουμε, γι' αυτό λοιπόν αναμένουμε απο σήμερα την προσωπική αξιολόγηση του καθενός από εσάς πάνω στο νέο μας προϊόν.

Με reply σε αυτό το μήνυμα και βαθμολογώντας από το 1 μέχρι το 10,
πείτε μας τη γνώμη σας στους εξής τομείς:

1. ΓΕΥΣΗ :

2. ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ:

3. ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΧΩΝΕΨΗΣ - ΠΕΨΗΣ:

4. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ):

5. ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ:


Επίσης οποιοδήποτε άλλο σχόλιο, ελεύθερα, ακριβώς από κάτω.


Ευχαριστώ,

Μιχάλης Παπαγιάννης

RAMBO
17-03-12, 21:32
οντως Κωστα πολυ καλη κινηση εκ μερους του;)

andreasaxo
02-05-12, 15:22
Παιδιά ποσά gr είναι το κάθε scoop;

Lao
02-05-12, 16:09
Παιδιά ποσά gr είναι το κάθε scoop;

Πάνω-κάτω 30 ή αλλιώς 2 κουταλιές της σούπας.

andreasaxo
02-05-12, 16:27
Πάνω-κάτω 30 ή αλλιώς 2 κουταλιές της σούπας.
Συγνώμη, δεν έχει η κάθε συσκευασία το scoop της;

RAMBO
02-05-12, 16:31
τωρα ναι,παλιοτερα δεν ειχαν

andreasaxo
02-05-12, 16:37
Ευχαριστώ κοπέλια!

Svein
18-05-12, 09:16
αμα ειναι να χασω το αναβολικο παραθυρο περιμενωντας ποτε θα κατσει ο αφρος του ηρακλη δεν θα μπω στον κοπο καν.εξαλλου παλια την ειχα παρει πεντε κουτια μαζεμενα περσυ μου τελειωσαν τα νωθευα μαζι με αλλη πρωτεινη για να σπασει η τραγιλα αλλα δεν....:green:

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

dunno
27-05-12, 17:22
αμα μπουνε και οι Ελληνες στο χωρο των συμπληρωματων καικαμε!με αυτα τα μυαλα που κουβαλαμε ολοι..πανε τα συκωτια! :P:P
αχαχαχ Γεια σου Ελλαδα!:green:

Tolis 1989
31-05-12, 16:23
Αρκετά βελτιωμένη η τελευταία έκδοση της πρωτείνης Ηρακλής!...Εχει βελτιωθεί αρκετά σε γεύση!

Adinamos
31-05-12, 16:31
Αρκετά βελτιωμένη η τελευταία έκδοση της πρωτείνης Ηρακλής!...Εχει βελτιωθεί αρκετά σε γεύση!

Στη τιμή βελτιώθηκε? :turtle:

Tolis 1989
03-06-12, 04:06
Στη τιμή βελτιώθηκε? :turtle:
Είναι ήδη οικονομική!...ποσο θες να πεσει ακομα?

pavlito10
02-07-12, 01:22
κανενας που να την δοκιμασε τελευταια να μας πει εντυπωσεις!!!!
ειναι ελληνικο προιον και προσωπικα αν βελτιωθηκε η γευση του θα το τιμησω!!!!:thumbsup:

Mavridis
05-07-12, 14:11
Για να πω την αμαρτία μου επειδή ειναι ελληνικη αν και από μια πρωτεινούλα δεν γινετε να πάθεις κάτι... δεν την εμπιστεύομε :shock:

MUSKLGEORGE
05-07-12, 14:24
Η γευση στην καινουργια συσκευασια ειναι καλη στη βανιλια αν και διαφορετικη υφη απο την προηγουμενη και χωρις την αλευριλα και τον αφρο.Επισης,οσον αφορα την τιμη,για 10 κιλα και ανω η τιμη ειναι 18 ευρω το κιλο.

Madd_Chadd
05-07-12, 17:44
Aν δε το κανουν 10 ευρω το κιλο να συμφερει και εμας,θα μας βλεπουν με το κυαλι.;)

pavlito10
05-07-12, 21:53
ενταξει ρε παιδια η τιμη δεν ειναι φθηνη αλλα ουτε και ακριβη,μην ειμαστε υπερβολικοι....αν η γευση ειναι καλη,μια χαρα επιλογη μου φαινεται

leftis
05-07-12, 23:13
ενταξει ρε παιδια η τιμη δεν ειναι φθηνη αλλα ουτε και ακριβη,μην ειμαστε υπερβολικοι....αν η γευση ειναι καλη,μια χαρα επιλογη μου φαινεται

Με λιγότερα λεφτά πέρνεις πιο αξιοόπιστες πρωτείνες. Και μιλάω για Ελλάδα γιατί απο εξωτερικό ξεφεύγει μετά

billys15
06-07-12, 15:27
Η γευση στην καινουργια συσκευασια ειναι καλη στη βανιλια αν και διαφορετικη υφη απο την προηγουμενη και χωρις την αλευριλα και τον αφρο.Επισης,οσον αφορα την τιμη,για 10 κιλα και ανω η τιμη ειναι 18 ευρω το κιλο.

Αν ειναι να παρεις κανα container πρωτεϊνη για να πεις οτι αξιζει και πεφτει στα 18 ευρω,αστο...


ενταξει ρε παιδια η τιμη δεν ειναι φθηνη αλλα ουτε και ακριβη,μην ειμαστε υπερβολικοι....αν η γευση ειναι καλη,μια χαρα επιλογη μου φαινεται

Ουτε καν μετρια τιμη ειναι.29 ευρω το κιλο κανουν οι isolate γνωστων εταιρειων.

Δεν τιθεται θεμα,ειναι αντικειμενικα ακριβη πρωτεϊνη και ειναι αδικιολογητο για τους λογους που εχουμε ξαναπει.Δεν γινεται οι αμερικανικες να τις φερνουν Ελλαδα με μικροτερη τιμη,και η ελληνικη που φτιαχνεται Ελλαδα να ειναι ακριβοτερη.Εχω τυχει myofusion απο x-treme στα 22 ευρω,ετσι απλα να αναφερω...

Mcstefan7
06-07-12, 15:56
Είναι υπερβολικά ακριβή...Αμα δεν αλλάξουν τιμολογιακή πολιτική δεν θα αντέξουν στον ανταγωνισμό!!

Αντωνης
06-07-12, 16:32
Tην δοκιμασα απο εναν φιλο την προηγουμενη βδομαδα...Μετριοτατη προς κακη γευση,διαλυτοτητα επισης μετρια και πολλες φουσκαλες μετα το ανακατεμα...Προβλημα στο στομαχι παντως δεν δημιουργησε...
Αν προσθεσουμε στα παραπανω και την εξωφρενικα υψηλη τιμη αλλα και το γεγονος οτι δεν μπηκαν ουτε καν στον κοπο να βαλουν scoop στην συσκευασια,δεν θελει και πολυ μυαλο να καταλαβει κανεις οτι προκειται για ενα προχειροτατο εγχειρημα,που στηριξε την ελπιδα του στην γνωστη αστεια φραση του ''να στηριξουμε ελληνικα προιοντα'',οπως αλλωστε γινεται και με αλλες ελληνικες επιχειρησεις.

Τα περαστικα μου σε οσους την αγορασαν με το παραπανω σκεπτικο.

deluxe
06-07-12, 16:43
29 ευρω το κιλο δε κανει ουτε η nectar απο την syntrax!

pavlito10
11-07-12, 02:23
η 2κιλη στα 49 και η 4κιλη στα 86 μου φαινεται καλη επιλογη!
αλλα με την γευση δεν ξερω τι γινεται γιατι δεν εχει και τις καλυτερες κριτικες και ειμαι και γω καπως περιεργος...

Fataoulas
12-07-12, 00:48
Τελευταια φορα που ειχα παρει συμπληρωμα ηταν πριν 18 χρονια, της aminovit αν θυμαμαι καλα τη μαρκα, ειχε και τον Arnold στο κουτι :bbbiceps:

Πριν κανα διμηνο λοιπον, εκανα και γω τη παραγγελια μου στον Ηρακλη, μια βανιλια και μια καρυδα. Παρολο που μου αρεσει πολΥΥΥΥΥ η σοκολατα, με τοσα που διαβασα ειπα να μη τη παρω αυτη τη φορα.


Η πρωτη δοκιμη που λετε, χτυπημενη με γαλα σε μιξερ. Πριν ακομα τη βαλω στο στομα μου, μου ερχοταν να ξερασω. Το λευκο γαλα δε το πινω, παρα μονο με σοκολατα, και αρνια/κατσικια δε θελω ουτε να τα βλεπω. Με ολα αυτα που ειχα διαβασει, λογικο ειναι να ειμαι προκαταλημενος ως προς τη γευση.

Με το που τη δοκιμασα, η γευση μου θυμισε βανιλια μιλκσεικ :thumbup: Προσπαθουσα να καταλαβω τη τραγιλα αλλα ματαια. Αν ηταν παλια ετσι, τωρα ο Παπαγιαννης το εχει βελτιωσει
Η καρυδα δεν εχει τοσο εντονη γευση καρυδας, αλλα τη καταλαβαινεις.
Διαλυτικοτητα με μιξερ αψογη (αυτο ελειπε, με μιξερακι και να μη διαλυθει :P )
Ανακατεμενη με νερο, χναει λιγο στη γευση, οχι οτι ειναι κακη, αλλα ακομα και μετα τη προπονηση τη παιρνω με γαλα λογω της μιλκσεικ γευσης της, παρολο που απορροφαται πιο αργα, (και δε το θελουμε αυτο για το μεταπροπονητικο μας ροφημα)

marpi
12-07-12, 01:09
Τελευταια φορα που ειχα παρει συμπληρωμα ηταν πριν 18 χρονια, της aminovit αν θυμαμαι καλα τη μαρκα, ειχε και τον Arnold στο κουτι :bbbiceps:

Πριν κανα διμηνο λοιπον, εκανα και γω τη παραγγελια μου στον Ηρακλη, μια βανιλια και μια καρυδα. Παρολο που μου αρεσει πολΥΥΥΥΥ η σοκολατα, με τοσα που διαβασα ειπα να μη τη παρω αυτη τη φορα.


Η πρωτη δοκιμη που λετε, χτυπημενη με γαλα σε μιξερ. Πριν ακομα τη βαλω στο στομα μου, μου ερχοταν να ξερασω. Το λευκο γαλα δε το πινω, παρα μονο με σοκολατα, και αρνια/κατσικια δε θελω ουτε να τα βλεπω. Με ολα αυτα που ειχα διαβασει, λογικο ειναι να ειμαι προκαταλημενος ως προς τη γευση.

Με το που τη δοκιμασα, η γευση μου θυμισε βανιλια μιλκσεικ :thumbup: Προσπαθουσα να καταλαβω τη τραγιλα αλλα ματαια. Αν ηταν παλια ετσι, τωρα ο Παπαγιαννης το εχει βελτιωσει
Η καρυδα δεν εχει τοσο εντονη γευση καρυδας, αλλα τη καταλαβαινεις.
Διαλυτικοτητα με μιξερ αψογη (αυτο ελειπε, με μιξερακι και να μη διαλυθει :P )
Ανακατεμενη με νερο, χναει λιγο στη γευση, οχι οτι ειναι κακη, αλλα ακομα και μετα τη προπονηση τη παιρνω με γαλα λογω της μιλκσεικ γευσης της, παρολο που απορροφαται πιο αργα, (και δε το θελουμε αυτο για το μεταπροπονητικο μας ροφημα)

οποτε βανιλια ειναι καλυτερη κ πιο εντονη απο καρυδα?
κ στα ποσα γρ σκουπ ποσα πρωτεινη κ ποσες θερμιδεσ εχει?

pikos
22-07-12, 13:13
Λαμβάνει κανείς άλλος spam sms διαφημιστικά από την εταιρεία?

Lao
22-07-12, 13:22
Λαμβάνει κανείς άλλος spam sms διαφημιστικά από την εταιρεία?

:welcome::welcome::welcome:

vaggan
22-07-12, 14:47
Λαμβάνει κανείς άλλος spam sms διαφημιστικά από την εταιρεία?εγω στο κινητο:green:

Fataoulas
31-07-12, 19:04
Μου ηρθε σε γευση σοκολατα. Αδιαφορη σα γευση, αλλα το αντιμετοπιζω σα πρωτεινη οποτε ειναι μια χαρα. (Αν ηθελα γευση, θε επαιρνα ενα μικλ σεικ :P )
Δισλυτικοτητα, στο μπλεντερ αφηνει ενα πολυ λεπτο στρωμα σκονης στο πατο του ποτηριου, ισως επειδη το χτυπαω σε μισο ποτηρι γαλα μονο


οποτε βανιλια ειναι καλυτερη κ πιο εντονη απο καρυδα?
κ στα ποσα γρ σκουπ ποσα πρωτεινη κ ποσες θερμιδεσ εχει?

Ναι, δοκιμαζοντας και τη τριτη γευση, η βανιλια μΕ αρεσε πιο πολυ. (και να φανταστεις οτι ασπρο γαλα ΔΕΝ πινω)

Το σκουπακι που εχει μεσα, το ζυγισα 40 γρ.
Στα 100 γρ εχει 72 γρ πρωτεινης και 364,4 kcal

:welcome:

BODYMPAL
08-08-12, 17:30
χθες ήμουν σε ενα φίλο μου και την εχει πάρει δώρο απο κάτι αγώνες... γεύση καρύδα.
δεν μπορω να χαρακτηρίσω το πόσο άθλια είναι απολες τις απόψεις
αυτή η πρωτεΐνη....
η γεύση ηταν τραγική σαν ξεθυμασμένη να το πω δεν ξέρω...: Εμετός:: Εμετός:: Εμετός: ο αφρός που έκανε ηταν τόσο πολύς που πιστευω ουτε το απορρυπαντικό πιάτων δεν κάνει τόσο πολύ....... χαλια παιδιά για εμένα μακριά για όποιο θέλει να τη πάρει καλύτερα να βάλετε αλλα 5 ευρω και να πάρετε καμια άλλη..;);)..

Nickolas
10-08-12, 12:02
Την έχω αγοράσει προ 4 μηνών για να τη δοκιμάσω.

Έχει το πρόβλημα που αναφέρουν όλοι με την κακή διαλυτότητα και τον αφρό.

Η γεύση της είναι επίσης όπως πολλοί φίλοι αναφέρουν, βγάζει ελαφρά κατσικίλα η οποία εμένα μου έγινε ενοχλητική μετά από μία εβδομάδα.

Συνεπώς (όσο και αν είμαι απόλυτος υποστηρικτής Ελληνικών προϊόντων... ψάχνω μετά μανίας ΜΟΝΟ Ελληνικά), δυστυχώς το επίπεδο της δεν είναι τέτοιο που να κρατήσει τον αθλητή.

Θετική είναι η αμεσότητα παράδοσης χωρίς καμία δέσμευση από το site.


Μακάρι αυτά τα σχόλια να φτάνουν μέχρι τον κατασκευαστή για να βελτιώσει την ποιότητα και να φτάσουμε να αγοράζουμε ΜΟΝΟ Ελληνική πρωτεΐνη.

Δε θα πάει χαμένη πάντως... θα τη βάλω σε κάνα έτοιμο γευματάκι, ή καμία μπάρα πρωτεΐνης.

TeoNewLife
10-08-12, 12:11
Για Ελληνική πρωτείνη είναι αρκετά γευστική και ευχάριστη στην πέψη.
Οι τιμές της είναι αρκετά προσιτές, αλλά αυτό που δεν με έκανε να την έχω καθημερινά στο ράφι μου είναι τα λιπαρά της ( τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα και προσδοκίες ).
Σε γενικές γραμμές όμως είναι ένα πολύ αξιόπιστο προιόν απ'τον Ηρακλή.

HRAKLEIOTHS1978
12-08-12, 23:25
Στηριζουμε και δοκιμαζουμε τα Ελληνικα προϊοντα!!Δοκιμασα 2κιλη σοκολατα και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλυτερη απο αλλεσ ξενες με τα ιδια χρηματα!η γευση αδιαφορη αλλα η διαλυτοτητα παιδια με συγχωρειτε κιολας ειναι απιστευτη!ειδικα με νερο παιρνει αριστα!η κατσικιλα που λενε καποιοι εγκειται στην αγνοτητα και καθαροτητα του γαλακτος.Αριστα στη ταχυτητα αποστολης.και οσοι αμφισβητουν για τις αλλεσ που παιρνουν βαζουν το χερι τουσ στην φωτια??Επομενη αγορα η 4κιλη καρυδα!ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ συνεχισε...

s0k0s
12-08-12, 23:28
Στηριζουμε και δοκιμαζουμε τα Ελληνικα προϊοντα!!Δοκιμασα 2κιλη σοκολατα και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλυτερη απο αλλεσ ξενες με τα ιδια χρηματα!η γευση αδιαφορη αλλα η διαλυτοτητα παιδια με συγχωρειτε κιολας ειναι απιστευτη!ειδικα με νερο παιρνει αριστα!η κατσικιλα που λενε καποιοι εγκειται στην αγνοτητα και καθαροτητα του γαλακτος.Αριστα στη ταχυτητα αποστολης.και οσοι αμφισβητουν για τις αλλεσ που παιρνουν βαζουν το χερι τουσ στην φωτια??Επομενη αγορα η 4κιλη καρυδα!ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ συνεχισε...

Στηριζουμε και την τσεπη μας σημερα μερα. Οποτε ας μας στηριξουν πρωτα αυτοι που τα παραγουν ετσι ωστε να τους στηριξουμε και εμεις αργοτερα.

IRINE G7
12-11-12, 21:15
Για κάποιον/α που ξεκινά τώρα να παίρνει πρωτεϊνη, η ΗΡΑΚΛΗΣ είναι καλή; Συστήνεται για πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά το γυμναστήριο; Γενικά οι πρωτεϊνες πρέπει να λαμβάνονται μονορούφι ή σιγά σιγά;

aetosa
13-11-12, 21:31
Κε Παπαγιάννη, πρέπει να βελτιώσετε το money for value.
Για την ακρίβεια, κρατήστε το value (την ποιότητα δηλαδή. Κι όταν λέω ποιότητα δεν εννοώ τη γεύση...ούτε τη διαλυτότητα) σταθερή, και μειώστε τις τιμές.
Με 80 ευρώ την 5κιλη, συμπεριλαμβανωμένων των μεταφορικών, με κάνατε πελάτη σας.
Και λέω αυτή την τιμή, γιατί απο Αγγλία, myprotein, μου στείλανε 5κιλη Whey με 81 ευρώ.
Και δεν είστε πιο επώνυμοι ούτε ευρύτερα διαδεδομένοι από την myprotein.
(Από εδώ (http://www.herculesprotein.gr/gigapro.html) βλέπω έχετε τη Whey 86 ευρώ την 4κιλη. Κοντά είστε, βελτιώστε το).

Cougar
05-02-13, 16:35
Έχω διαβάσει από την αρχή το θέμα μέχρι την σελίδα 22. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι πως μερικοί αρχικά παρομοίαζαν την γεύση με παγωτό και μετά όταν έγινε η
αναφορά στο ότι μυρίζει έλεγαν άλλα.
Τέλος πάντων. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν γεύσεις και λιπά προσωπικά το μόνο που θα ήθελα να μάθω, και μόνο από κάποιον που έχει τεκμηριωμένη άποψη, είναι αν κάποιος που
είναι σε περίοδο όγκου μπορεί να χρησιμοποιήσει αποκλειστικά την ΗΡΑΚΛΗΣ.
Επίσης η σελίδα δεν λειτουργεί, πως μπορώ να ενημεροθώ για τις αλαγές που τυχών έχουν γίνει διότι έχω μείνει στα του 2009 όταν άρχισε το ποστ και λόγω χρόνου δεν μπορώ να
διαβάζω 20+ σελίδες σε κάθε ποστ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

aigaias
07-03-13, 20:37
διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες.......
και τελικα κατέληξα σε ενα και μονο αποτελεσμα....
για τον καθε ενα η γευση ειναι μια γενικη έννοια.........αλλος την χαρακτήριζε παγωτο...αλλος πως βρωμάει τραγίλα......ο καθε ενας εχει την δικη του αποψη πανω στην γευση.....και δεν σημαινει πως ειναι ιδια σε ολους...αλλωστε δεν θα την παντρευτουμε θα την πιουμε........
εμενα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πρωτον το γενονος οτι ειναι ελληνικη..τι σημαινει αυτο...εγω προσωπικα εχω δοκιμάσει αρκετες πρωτεινες.....και εχω δαπανήσει αρκετα λεφτα....ας δώσουμε λοιπον τον οβολό μας και σε κατι ελληνικο τουλαχιστον για την προσπαθεια που κανει....ελεος με τα ξενα προιοντα.....και δευτερον η παρα πολυ καλυ περιεκτικότητα σε πρωτεινη και το χαμηλο ποσοστο σε υδατάνθρακα που εμενα προσωπικα με καλυπτει απολυτα....αρα ο καιρος θα δειξει κατα ποσο μπορει να συναγωνιστεί η οχι τα ξενα προιοντα....

Michaelangelo
10-03-13, 18:31
Πριν λίγους μήνες που είχα έρθει Ελλάδα, είχε ένας φίλος μου 1 κιλό από αυτήν, σε γεύση βανίλια. Την δοκίμασα μια μέρα στο γυμναστήριο με νερό. Παιδιά, σόρρυ, αλλά 1η φορά, ήθελα να βγάλω (ξεράσω) πρωτεΐνη από το στόμα μου. Έχω πάρει πολλές φορές άγευστες (και τώρα άγευστη έχω, από Φινλανδική εταιρεία, αλλά πίνεται ρε γαμώτο!). Απορώ δηλαδή, αυτός που τη βγάζει τη πρωτεΐνη αυτή, τη πίνει η αγοράζει και αυτός καμία άλλη μάρκα; Προς το δεύτερο κλείνω.

Σόρρυ παίδες, αλλά όταν αγοράζω της Νούτρισπορτ την 5κιλη isolate με **€ και την 90+ με **, ακόμα και για το λίγο που είμαι Ελλάδα (2μηνία στο μαξ), δεν μπορώ να δώσω τα χρήματα που ζητάνε για αυτή την αηδία! Σκληρό το σχόλιο μου, συγνώμη αλλά είναι αλήθεια. Είναι η 1η φορά που διαμαρτύρομαι έτσι για τη γεύση πρωτεΐνης. Καλύτερα άγευστη!

Νομίζω η Ηρακλής πρέπει να βελτιώσει τόσο τη γεύση, όσο και τη τιμή! Γιατί δεν γίνεται να δίνεις λιγότερα σε χώρα με πολύ υψηλότερους μισθούς, για πολύ καλύτερης ποιότητας (και γεύσης) πρωτεΐνη! Στηρίζουμε Ελληνικά προϊόντα, αλλά οι επιχειρηματίες που θέλουν να τους τα σκάμε, αλλά ας κάνουν και αυτοί κάτι και για αυτό!

Greg1997
11-05-13, 00:57
παιδια τελικα τι γινετε με αυτη την πρωτεινη σκεφτομουν να την δοκιμαζα μιας και τιμω ιδιαιτερα τα ελληνικα προιοντα αλλα εχω μεινει στα του '09 οτι ειναι καλη κλπ κλπ και στις τελευταιες απαντησεις λενε πως ειναι απαισια επισης για ενχωριο προιον δεν ειναι λιγο ακριβη 29 ευρω το ενα κιλο? :unsure:

Jumaru
11-05-13, 09:16
Επειδή ο καθένας εδώ λέει το μακρύ και το κοντό του και κάποιοι στο μυαλό τους έχουν την πρωτείνη να έχει γεύση αλεσμένου κίντερ μπουένο που να δίνει όγκο, πάρε καλύτερα μια και δοκίμασε, αν σαρέσει μετά κάνε 6μηνο πρόγραμμα η ετήσιο αν σε παίρνει για καλύτερη τιμή. Προσωπικά (αν και δεν παίρνω συχνά συμπληρώματα) δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις πρωτείνες του Μιχάλη, την γεύση cookies την βρίσκω και νόστιμη μάλιστα, η σοκολάτα απλά ένα ρόφημα που με αφήνει αδιάφορο, δεν είναι και φράπα να το πίνεις 2 ώρες..

DimiCOB
25-09-13, 22:10
Εγώ πήρα 2 κιλά πριν 2 εβδομάδες (49 ευρώ) γεύση βανίλια.Η γεύση είναι πάρα πολύ καλή καμία μυρωδιά ή γεύση κατσικίλας-τραγίλας ,η διαλυτότητα σε shake επίσης πάρα πολύ καλή(με κουτάλι δεν διαλύεται όμως) και κάνει λίγο αφρό αλλά δεν με ενοχλεί.Την παρήγγειλα μέσω του site Δευτέρα βράδυ και Τετάρτη πρωί μου την έφεραν.

RAMBO
25-09-13, 22:46
Ναι την εχει βελτιωσει αρκετα σε σχεση με τις πρωτες εκδοσεις

aetosa
01-10-13, 09:35
Μα γι αυτό τα λέμε, για να τη βελτιώσει ώστε να την παίρνουμε, δεν νομίζω να θέλει κανείς να τα δίνει στην mp ή στην prozis ή σε οποιαδήποτε ξένη.
Αν βελτιώσει κατά πολύ και την τιμή, μας κέρδισε.

MUSKLGEORGE
02-10-13, 02:42
απο χθες,μειωση τιμης στα 19.90 ευρω το κιλο.

Anithos
02-10-13, 08:13
απο χθες,μειωση τιμης στα 19.90 ευρω το κιλο.

ναι αλλά και συν 5 ευρω για αντικαταβολή για παραγγελιες 1 κιλού,δηλαδη 25 εχει παει .ενταξη ειναι μια μειωση και αυτη και καλη η προσπαθεια ,ελπιζω να εχει αποτελεσμα,εγω θα την παρω παντως

aetosa
02-10-13, 15:50
Η prozis έχει τη whey 12,5 ευρώ το κιλό, μαζί με μεταφορικά αν πάρεις δυο δυομισάκιλες.
Οπότε είναι πολύύύ μακριά...δυστυχώς...
Παραμένω στην prozis (αν και δεν την έχω παραγγείλει ακόμη, αλλά θα την παραγγείλω).

Επίσης, το site...τραγικό! Στο γυμνάσιο, που 'ναι η ανιψιά μου, φτιάχνουν 100 φορές καλύτερα, δεν πιστεύω να πληρώσατε γι αυτό!:unsure:

RAMBO
02-10-13, 15:54
Ποιο site?:unsure:

aetosa
02-10-13, 19:00
Της Ηρακλής Powerfood Hellas: http://www.herculesprotein.gr/

Onare_skg
08-11-13, 18:49
Μολις την δοκιμασα .οσμη 10/10 υπεροχη μυρωδια 8/10 λιγη κατσικιλα αφηνει στο τελος διαλυτοτητα 9/10 πολυ καλη προσπαθεια στεκεται ανετα και εξωτερικο αρκετα σοβαρη και made in greece

DimRx
02-02-14, 01:47
Έχω πάρει 4-5 φορές Ηρακλή, όταν ήταν στο μεταλλικό κουτί, σαν γεύση εγώ την έβρισκα καλύτερη, δεν είχα με την Ηρακλής θέματα με οσμές κ κατσικίλες ποτέ.
πριν κάνα δίμηνο που παράγγειλα μια προ σοκολάτα, δεν μπόρεσα να καταλάβω πραγματικά τι έπινα... σοκολάτα - βανίλια? δεν κατάλαβα!
στο κουτί έγραφε σοκολάτα η σκόνη ήτανε άσπρη... !
την βρήκα πολύ πουδρέ, στο μπλέντερ κόλλαγε πάνω πάνω σκόνη, αφρός αρκετός κ από γεύση μέτρια.
θα ξαναπάρω κάποια στιγμή γιατί ο Μιχάλης, από το λίγο που έχουμε μιλήσει, φαίνεται σωστός επαγγελματίας , ενδιαφέρεται για τον πελάτη του κ το προϊών του θέλει να είναι σωστό, οπότε φαντάζομαι πως θα βελτιωθούν αρκετά πράγματα με τον καιρό, μην ξεχνάμε ότι είναι μια ελληνική προσπάθεια.

Jumaru
03-02-14, 09:16
στο κουτί έγραφε σοκολάτα η σκόνη ήτανε άσπρη... ! την βρήκα πολύ πουδρέ, στο μπλέντερ κόλλαγε πάνω πάνω σκόνη, αφρός αρκετός κ από γεύση μέτρια.
θα ξαναπάρω κάποια στιγμή γιατί ο Μιχάλης, από το λίγο που έχουμε μιλήσει, φαίνεται σωστός επαγγελματίας , ενδιαφέρεται για τον πελάτη του κ το προϊών του θέλει να είναι σωστό, οπότε φαντάζομαι πως θα βελτιωθούν αρκετά πράγματα με τον καιρό, μην ξεχνάμε ότι είναι μια ελληνική προσπάθεια.

Μόνο ηρακλής παίρνω από τότε που βγήκε, η γεύση έχει βελτιωθεί, πλέον είναι όλες νόστιμες, παίρνω μπισκότο και βανίλια (όγκου/καθαρή), η σοκολάτα ναι είναι όπως την είπες και +1000 για τον Μιχαλή ως επαγγελματία.

DimiCOB
08-03-14, 15:11
Τι γίνεται με το site? Έχει πέσει εδώ και 2 μήνες

Tiridus
16-03-14, 13:30
Κι εγώ που πήρα 2 φορές πριν μερικά χρόνια, την λάτρεψα, τώρα ίσως μέσα στην κρίση να διακόψανε την παραγωγή γι'αυτο και το κατέβασμα του ιστότοπου. :jason:

Gamatos
20-06-14, 15:11
Πως γινεται να την παραγγειλω γιατι δεν βρισκω πουθενα καποιο site

DimiCOB
23-06-14, 03:27
Το site το κατέβασαν και μετά για 2-3 μήνες έλεγε συντομα κοντά σας και μετα εξαφανίστηκε τελείως .Πιθανότατα να έκλεισε,κρίμα εγώ την έπερνα και ήταν πολύ καλή και ελληνική.