PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηρακλής (Powerfood Hellas)



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

gk
20-02-09, 14:22
Κι ομως υπαρχει και Ελληνικη Πρωτεινη! Τη βρηκα ψαχνωντας στο διαδυκτιο.

ΗΡΑΚΛΗΣ WheyPro-80 .. (www.herculesprotein.gr (http://www.herculesprotein.gr))

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=1225&stc=1&d=1240569958
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=1226&stc=1&d=1240569958




Πολυ καλη τιμη, αλλα και ποιοτητα, συμφωνα με την περιγραφη στο site.
Μακαρι να ειναι πολυ καλη (καλυτερη απο τις "ξενες" πρωτεινες) και να παει πολυ καλα. Καί θα εχουμε ενα Ελληνικο προιον στο χωρο καί πιο φθηνα θα την παιρνουμε λογικα.! :lol:

isis
20-02-09, 14:37
Κι ομως υπαρχει και Ελληνικη Πρωτεινη! Τη βρηκα ψαχνωντας στο διαδυκτιο και εχει παρουσιαστει και σε αλλο σχετικο φορουμ.
ΗΡΑΚΛΗΣ WheyPro-80 .. http://www.herculesprotein.gr/
Πολυ καλη τιμη, αλλα και ποιοτητα, συμφωνα με την περιγραφη στο site.
Μακαρι να ειναι πολυ καλη (καλυτερη απο τις "ξενες" πρωτεινες) και να παει πολυ καλα. Καί θα εχουμε ενα Ελληνικο προιον στο χωρο καί πιο φθηνα θα την παιρνουμε λογικα.! :lol:

Αδερφέ , αν και δεν επιτρέπεται το link , μπράβο σου :clapping: που την έβαλες , καιρός ήταν να έχουμε μία αποκλειστικά ελληνική πρωτεΐνη. Επιτέλους , θα έχω και κάποιον να τον αρχίσω στα καντήλια , αν βρω μέσα τις γνωστές προσμείξεις! :doh:

tezaman
20-02-09, 14:38
χαχαχαχαχα ίσις θεός... :turtle:

gk
20-02-09, 15:14
(σορρυ για το link, απλα ειναι η μονη σελιδα που μπορουμε να δουμε το προιον.)

Αυτο ειναι πραγματικα ενα απο τα "καλα" της ιστοριας. Σε παν ενδεχομενο, μπορεις να απευθυνθεις σε καποιον, να βρεις καποια ακρη, να βρεις τον ιδιο τον Υπευθυνο για το προιον αυτο.!

Muscleboss
20-02-09, 15:15
στο λινκ αυτό θα γίνει μια εξαίρεση καθώς προσωπικά χαιρετίζω αυτή τη προσπάθεια.

ο κατασκευαστής της προσπαθεί να λανσάρει κάτι διαφορετικό στην αγορά , τόσο από άποψη προιόντος όσο και συναλλαγών.

το να μπείς στη διαδικασία να συγκρίνεις με τα μεγάλα ονόματα του χώρου, δεν έχει καθεαυτό νόημα, και ούτε ο σκοπός του προιόντος είναι αυτός.

δε θα κάνω προβλέψεις για να μη χαρακτηριστώ υποστηρικτής ή κακός, τη στιμγή μάλιστα που δεν έχω δοκιμάσει το προιόν.

όπως τα περισσότερα πράγματα η επιτυχία του θα κριθεί σε βάθος χρόνου.

ΜΒ

isis
20-02-09, 15:23
στο λινκ αυτό θα γίνει μια εξαίρεση καθώς προσωπικά χαιρετίζω αυτή τη προσπάθεια.ΜΒ


+1 :clapping: :thumbup:

blackgym
20-02-09, 15:44
εγω θα παρω ενα κιλα να δω και θα ποσταρω τι γινεται..

leyteris_fit
20-02-09, 16:11
Ενδιαφέρον φαίνεται.

Παιδιά νομίζω αυτή μάρκα είχε βγάλει και κάτι μπάρες πρωτείνης αλλά τις σταματησε??????????

Πάντως για ΦΠΑ και ΕΟΦ δε γίνεται λόγος καθόλου στη σελίδα. :???:

Καλή επιτυχία στην ελληνική προσπάθεια!!!!

:clapping: :clapping:

gk
20-02-09, 17:15
Ναι Λεφτερη, ειχε/εχει βγαλει και τα POWERCAKE (powercake.gr).

Βασικα, θελω καποια στιγμη (μολις ξεμπερδεψω με την εξεταστικη μου) να μιλησω και τηλεφωνικως με τους ανθρωπους εκει,
αλλα, δεν γνωριζω και πολλα για τα συμπληρωματα ωστε να παρω "περισσοτερες" πληροφοριες για το προιον....

Παντως ΦΠΑ, εξοδα μεταφορας κλπ, δεν εχει. Η τελικη τιμη για καθε μεγεθος, ειναι αυτη που λενε. Παραδειγμα, 1kg = 25 ευρώ.
Απο ΕΟΦ δεν ξερω τι γινεται ακομα.

kyriakos23
20-02-09, 19:37
λετε να ειναι καλη?

tezaman
20-02-09, 19:41
εγώ μυρίζω τα νύχια μου... και λέω πως ναι είναι 8) :chinese: :geek:

isis
20-02-09, 19:58
Παιδιά μίλησα με το κ. Παπαγιάννη , συζητήσιμος και λογικός άνθρωπος και σύμφωνα με όσα μου είπε , εφόσον αυτά αληθεύουν , τότε μιλάμε για μία αρκετά καλής ποιότητας πρωτεΐνη και σε πολύ καλή τιμή! Πάντως από τον αέριο χρωματογράφο θα περάσει , για να είμαστε σίγουροι και θα δώσω και τα σχετικά αποτελέσματα!

P.S: Φίλε Μιχάλη , αν όντως η πρωτεΐνη είναι έτσι , όπως μου είπες , κάτι που εύχομαι , να είσαι σίγουρος , ότι θα γεμίσω όλα τα ξένα φόρουμ με reviews για το προϊόν αυτό! :thumbsup:

m3ssias
20-02-09, 21:22
Ποποοοοο......Με πρόλαβαν....και ήθελα να είμαι ο Βαρόνος της Whey στην ελλάδα:geek: :geek: ... Πρέπει να είναι καλή...απο τιμή πάντως λέει......θα κοιτάξω να παραγγείλω(Να στιρήξουμε και την πατρίδα λίγο....όχι μόνο USA....)!!!!

gk
21-02-09, 02:28
Isis, καταρχην ο "αεριος χρωματογραφος" να υποθεσω οτι ειναι η χυμικη αναλυση.? :roll:
Σκεφτεσαι να την αγορασεις και να την "τσεκαρεις" δηλαδη?! Παρα πολυ ενδιαφερον.!

m3ssias
21-02-09, 03:39
Η εταιρία αυτή έχει έδρα την Έδεσσα........

KATERINI 144
21-02-09, 11:58
στο λινκ αυτό θα γίνει μια εξαίρεση καθώς προσωπικά χαιρετίζω αυτή τη προσπάθεια.ΜΒ


+1 :clapping: :thumbup:+2 :rocking:

αντε να παραγουμε και κατι εδω,

αυτο μου αρεσε πολύ:
''Αυτό ήταν το αποτέλεσμα της μελέτης του
προϊόντος, που είχε σαν πρωταρχικό στόχο τη δη-
μιουργία ενός πραγματικού πρωτεϊνούχου ροφή-
τος και όχι τη δημιουργία εντυπώσεων με extreme
γεύσεις, τεχνητά χρώματα, δήθεν φόρμουλες και
διάφορα άλλα. :clap:

vagg
21-02-09, 15:06
ναι γιατι τα αλλα εχουν εγκριση εοφ???δεν νομιζω
κοτσαρουνε τον αριθμο προτοκολου δλδ τον αριθμο τησ αιτησης που κανανε για να τουσ τα εγκρινουν και ολα κομπλε...αυτος ο αριθμος ομως δεν ειναι αριθμος εγκρισης...

kyriakos23
22-02-09, 04:24
εγω θα παρω 2κιλα να την δοκιμασω.

mantus3
22-02-09, 14:59
το κακο ειναι οτι δυστοιχως βγενει σε συσκεβασιες του 1κιλου.. πραγμα το οποιο ανεβαζει κατα πολυ το κοστος της...

επισεις στα 100 τα 10 ειναι υδατανθρακες κ τα 78 πρωτεινη.. οποτε δεν ξερω κατα ποσο αυτο ειναι καλο...

tezaman
22-02-09, 17:14
εκεί κιμένοντε οι περισσότερες πρωτεΐνες, θέτουν σαν στάνταρ το 78% απο εκεί και πέρα αν κάποιος κάνει extreme κόψιμο μπορεί να κοιτάξει για καθαρή πρωτεΐνη, το κόστος όμως είναι υψηλότερο

Polyneikos
22-02-09, 17:53
Γενικα η τιμη της είναι ανταγωνιστικη με προϊόντα εξωτερικού,αν φανταστείς ότι σου δίνεις τα 2 κουτια * 1 κιλο ,45 Ευρω , ή τα 3 κουτιά 65 Ευρώ,χωρίς Φπα ή έξοδα αποστολής,με αναλογια 78 γρ. πρωτεινης / 100 γρ. σκευασματος θεωρείται από τις αρκετα καθαρες.Ειδικα αν συνοδευεται και με ποιότητα θεωρώ ότι είναι μια καλη λύση για καποιον που δεν θελει να μπλέκει με παραγγελίες εξωτερικού και πιστωτικες,τελωνεια κτλ.Μακαρι ένα ελληνικο προΙον να μπορεί να συγκρουστεί με τις ξενες εταιρίες,καλό θα μας κανει !

tezaman
22-02-09, 17:55
όπως τα λέει ο πολυνέικος :box:

m3ssias
22-02-09, 20:54
εκεί κιμένοντε οι περισσότερες πρωτεΐνες, θέτουν σαν στάνταρ το 78% απο εκεί και πέρα αν κάποιος κάνει extreme κόψιμο μπορεί να κοιτάξει για καθαρή πρωτεΐνη, το κόστος όμως είναι υψηλότερο



.....Κι εγώ αυτό φοβάμαι.....το extreme κόψιμο...... :affraid:

KATERINI 144
22-02-09, 22:17
Μακαρι ένα ελληνικο προΙον να μπορεί να συγκρουστεί με τις ξενες εταιρίες,καλό θα μας κανει !αρκεί να το υποστηρίξουμε, μηπως ο Πανος MB να κάνει καμια κίνηση και σαν φορουμ :idea:

gk
23-02-09, 00:44
ναι γιατι τα αλλα εχουν εγκριση εοφ???δεν νομιζω
κοτσαρουνε τον αριθμο προτοκολου δλδ τον αριθμο τησ αιτησης που κανανε για να τουσ τα εγκρινουν και ολα κομπλε...αυτος ο αριθμος ομως δεν ειναι αριθμος εγκρισης...

Ενδιαφερων. Δεν ηξερα οτι μπορει να γινει κι ετσι.! *Και πως μπορουμε να ξερουμε εμεις αν οντως εχει εγκριση απο τον εοφ το Χ προιον ή αν εχει απλα τον αριθμο της σχετικης αιτησης..??

Ερωτηση: τι κανει ο ΕΟΦ? Δειχνει απλα οτι το προιον δεν περιεχει συστατικα που δεν αναφερονται ή καποια απαγορευμενη ουσια, δειχνει οτι οι ποσοτητες που αναγραφονται ισχυουν και στην πραγματικοτητα.? Τι ακριβως?

Gasturb
23-02-09, 01:18
(www.herculesprotein.gr)

Ετσί γερά μωρη Ελλαδάρα!!!! :rocking: :rocking: :clap: :clap: :clap:

welldone gk

vagg
23-02-09, 18:16
στην εφημεριδα φιλαθλος γραφει ενας τυπος με το ονομα ντοπερμαν,κατα καιρους λοιπον γραφει διαφορα πραγματα που μπορει να αφορουν και εμας...εχω διαβασει λοιπον οτι πολλες εταιριες βαζουν πανω τον αριθμο της αιτησης που κανουν στον εοφ για να τους τα εγκρινουν....αυτοι μετα μπορει να περιμενουν αρκετα χρονια μεχρι να τους τα εγκρινουν τελικα και αφου πρωτα εχουν λαδωσει τα γραναζια...

Bane
23-02-09, 20:05
ναι γιατι τα αλλα εχουν εγκριση εοφ???δεν νομιζω
κοτσαρουνε τον αριθμο προτοκολου δλδ τον αριθμο τησ αιτησης που κανανε για να τουσ τα εγκρινουν και ολα κομπλε...αυτος ο αριθμος ομως δεν ειναι αριθμος εγκρισης...

Ενδιαφερων. Δεν ηξερα οτι μπορει να γινει κι ετσι.! *Και πως μπορουμε να ξερουμε εμεις αν οντως εχει εγκριση απο τον εοφ το Χ προιον ή αν εχει απλα τον αριθμο της σχετικης αιτησης..??

Ερωτηση: τι κανει ο ΕΟΦ? Δειχνει απλα οτι το προιον δεν περιεχει συστατικα που δεν αναφερονται ή καποια απαγορευμενη ουσια, δειχνει οτι οι ποσοτητες που αναγραφονται ισχυουν και στην πραγματικοτητα.? Τι ακριβως?

Εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ=δεν περιέχει μόλυβδο, αρσενικο κ.τ.λ. σε όρια ανώτερα απο τα αποδεκτά της Ελληνικής Φαρμακοποιίας και στην ετικέτα του δεν υπάρχει απαγορευμένη από τον ΕΟΦ ουσία.
Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν σημαίνει ότι έχει ελεγχθει η περιοεκτηκότητα, αποτελεσματικότητα και ασφάλεια του συμπληρώματος.

gk
24-02-09, 03:18
Αρα, κατα συνεπεια δεν εχει καμια σχεση με μια χημικη αναλυση που θα κανεις "εσυ" στο προιον... Σωστα? Νομιζω εκει (στη χυμικη αναλυση) βλεπεις τα παντα, ε?

KM2909
24-02-09, 16:21
εκανα παραγγελια και το περιμενω απο στιγμη σε στιγμη... αναμεινατε review...

Exci
24-02-09, 16:23
εκανα παραγγελια και το περιμενω απο στιγμη σε στιγμη... αναμεινατε review... :awesome:

gk
24-02-09, 16:34
εκανα παραγγελια και το περιμενω απο στιγμη σε στιγμη... αναμεινατε review...

:wink:
Πες μας και ποσο εκανε να σου ερθει η παραγγελια.

kyriakos23
24-02-09, 16:42
εμενα λογικα αυριο θα ερ8ει.

manos_
24-02-09, 19:00
Το ονομα νομιζω οτι πρεπει να αλλαξει.Ακουγετε καπως δεν ξερω αν με πιανετε.

gk
24-02-09, 19:16
Το ονομα νομιζω οτι πρεπει να αλλαξει.Ακουγετε καπως δεν ξερω αν με πιανετε.

Το "Ηρακλης"? Ναι, δεν ειναι κατι το extreme, το ιδιαιτερο αλλα ειναι καλο.
Εξαλλου ο Ηρακλης ηταν και συνδεδεμενος με τη δυναμη στη μυθολογια.. :P
Εμενα μ'αρεσει παντως γιατι ειναι κατι Ελληνικο, οπως και το προιον! Να το ονομασεις με ξενογλωσση λεξη? Δεν λεει..

Polyneikos
24-02-09, 19:23
Ελληνικη πρωτεϊνη,ελληνικό όνομα,γουστα είναι αυτα Μάνο,εμενε μου αρεσει πάντως !!
Μην σου πω ότι θα γούσταρα και κανενα τέτοιο επικο εξώφυλλο (κατα τωρα το ξεφτίλισα !)

http://img3.imageshack.us/img3/9449/hraklisvskerberos.jpg (http://img3.imageshack.us/my.php?image=hraklisvskerberos.jpg)


Μετά το θάνατό του ο Ηρακλής απο-θεώθηκε, έγινε δηλαδή θεός της δύναμης και της ρώμης.
Τον Ηρακλή οι αρχαίοι Έλληνες τον παρίσταναν συνήθως ντυμένο με τη λεοντή, να κρατά ένα ρόπαλο στο χέρι, με παράστημα γίγαντα και σώμα δυνατό, νεανικό και εύρωστο.

isis
24-02-09, 19:51
Το ονομα νομιζω οτι πρεπει να αλλαξει.Ακουγετε καπως δεν ξερω αν με πιανετε.

το θέμα δεν είναι το όνομα , αλλά η ποιότητα , αυτό πρέπει να κοιτάζουμε όλοι μας και οχι τις μάρκες. Προσωπικά και εγώ θα γούσταρα επικό εξώφυλλο!

polydeykis
24-02-09, 20:21
Το ονομα νομιζω οτι πρεπει να αλλαξει.Ακουγετε καπως δεν ξερω αν με πιανετε.

το θέμα δεν είναι το όνομα , αλλά η ποιότητα , αυτό πρέπει να κοιτάζουμε όλοι μας και οχι τις μάρκες. Προσωπικά και εγώ θα γούσταρα επικό εξώφυλλο!

ρε μαγκες εγω ειμαι φανατικος με οτι εχει να κανει με Ελλαδα, αλλα ως νεοελληναραδες που ειμαστε, γιατι μου βρωμαει κατι στην υποθεση? μηπως σπευσουμε ολοι να τη παρουμε και μετα τραβαμε τα τετοια μας?

μπορει να γινει μια αναλυση αν δουμε τι γινεται?

tezaman
24-02-09, 20:24
+1 στο όνομα!!! ότι πρέπει για μια ελληνική πρωτεΐνη! αντε και την πρώτη ελληνική κρεατίνη θα εισηγηθώ να τν ονομάσουν "Ατλας" :bodybuilder2:

isis
24-02-09, 20:31
ρε μαγκες εγω ειμαι φανατικος με οτι εχει να κανει με Ελλαδα, αλλα ως νεοελληναραδες που ειμαστε, γιατι μου βρωμαει κατι στην υποθεση? μηπως σπευσουμε ολοι να τη παρουμε και μετα τραβαμε τα τετοια μας? μπορει να γινει μια αναλυση αν δουμε τι γινεται?

Τι πρωτεΐνη τη ξένη που παίρνεις εσύ την αναλύεις? Είμαι σίγουρος ότι η hercules protein θα είναι μία από τις πιο ποιοτικές πρωτεΐνες και πολλά μπράβο σε αυτήν την αξιέπαινη ελληνική προσπάθεια! :lol::clapping:

tezaman
24-02-09, 20:35
Isis κανε τα κόλπα σου!! :wink:

blackgym
24-02-09, 21:37
tin pire kaneis..?

manos_
24-02-09, 21:56
Το ονομα νομιζω οτι πρεπει να αλλαξει.Ακουγετε καπως δεν ξερω αν με πιανετε.

το θέμα δεν είναι το όνομα , αλλά η ποιότητα , αυτό πρέπει να κοιτάζουμε όλοι μας και οχι τις μάρκες. Προσωπικά και εγώ θα γούσταρα επικό εξώφυλλο!


marketing wise αν το λεω σωστα πιστεψε με ξερω πολλους που δεν θα την επαιρναν μονο και μονο απο το ονομα. Εγω δεν τραβαω ζορι.Οχι οτι θα την παρω αλλα λεμε τωρα.

ovelix
24-02-09, 21:58
4φορες το εγραψες :???:

ovelix
24-02-09, 21:58
:???:

manos_
24-02-09, 21:59
ε κατα λαθος προφανως.

gk
24-02-09, 22:23
Θα συμφωνησω ομως και στο θεμα της ποιοτητας που αναφερει ο isis.. Ειναι πράγματι το σημαντικο κομματι..


Isis κανε τα κόλπα σου!! :wink:
Τα κολπα με τους "χρωματιστους αερογραφους" κι ετσι.? :geek: Αληθεια τι γινεται με αυτο που ειχες πει isis? Την παρηγγειλες εσυ?

kyriakos23
24-02-09, 22:41
σαν ονομα μαρεσει.
αν κανει δουλεια θα δειξη.αν δεν μαρεσει πολυ απλα δεν αγωραζο ξανα.

KATERINI 144
24-02-09, 22:52
το ονομα ενδιαφερει μονο τους ανιδεους παιδια,
αυτος που θελει να παρει πρωτεινη και θα την αποφυγει λογο ονοματος θα ειναι απυρος και ασχετος με το αθλημα,
οταν μαθει σε τη χρησημευει και τη δουλεια κανει μια πρωτεινη θα την πρωτιμησει λογο τις τιμης, και ορισμενοι οπως εγω λογο προελευσεις. φτανει αρκετα ταισαμε τους ξενους..................................



αν κανει δουλεια θα δειξη.δλδ κυριακος23 θα καταλαβεις αν δουλευει η οχι?! :doh:

asdf
24-02-09, 22:59
Παντος παραληψη του τυπου που την πουλαει να μην εχει κανει upload μια αναλυση.... Νεο - φθηνο προιον εχει που υποσχεται οτι κανουν οι παλιοι και οι ακριβοι. Με μια ετικετα ο καταναλωτης δυσκολα πειθεται. Γνωστη bulk αγγλικη εταιρια εχει αναλυσεις upload-αρισμενες :chinese:, γιατι οχι και η Ηρακλης.

kyriakos23
24-02-09, 23:05
δεν ειμαι ειδικος αλλα αμαν δω διαφωρα στο σωμα μου σημενει δουλευει.

Muscleboss
24-02-09, 23:55
εγώ θα τη δοκιμάσω πάντως την άλλη βδομάδα, γιατί πρέπει τουλάχιστον να το δοκιμάσουμε όλοι το προιόν αυτό και όπως μπορούμε να τη στηρίξουμε τη προσπάθεια.

ΜΒ

peris
25-02-09, 00:12
δεν ειμαι ειδικος αλλα αμαν δω διαφωρα στο σωμα μου σημενει δουλευει. :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

οτι διαφορα θα δεις απο το κοτοπουλο τα ασπραδια και τις υπολοιπες πηγες πρωτεινης το ιδιο θα δεις και απο το συμπληρωμα πρωτεινης

μην λεμε τα ιδια συνεχεια τα συμπληρωματα δεν ειναι αναβολικα

kyriakos23
25-02-09, 00:20
το ξερω αυτο.
αν ηταν ετσι τωρα εδω κ μηνες θα ειμουν τερας.

peris
25-02-09, 00:32
το ξερω αυτο.
αν ηταν ετσι τωρα εδω κ μηνες θα ειμουν τερας.

οποτε στα λογια μου ερχεσαι :P :P :nana: :nana: :toast:

_kwstas_
25-02-09, 02:15
Nαι αλλα προφανως ο κυριακος ενωει αποτελεσμα... διαφορετικο!! φανταστειτε η πρωτεινη χ,ψ να ειναι σκετη ζαχαρη και εκει που περιμενει ο κυριακος και ο οποιος διποτε να δει αποτελεσματα να βλεπει το λυπος να αυξανετε..... παντως παιδια δεν ειναι η πρωτη ελληνικη πρωτεινη πριω 8-9 χρονια θυμαμε ενα συμπλιρωμα πρωτεινης που ειχε σκιτσο ενα κοτοπουλο απ εξω!και πουλιοταν κυριως στα φαρμακεια.. μηπως θυμαστε ποιο ηταν αυτο??νομιζω οτι η εταιρια που το εβγαζε ηταν απο θεσσαλονικη..

isis
25-02-09, 10:11
εγώ θα τη δοκιμάσω πάντως την άλλη βδομάδα, γιατί πρέπει τουλάχιστον να το δοκιμάσουμε όλοι το προιόν αυτό και όπως μπορούμε να τη στηρίξουμε τη προσπάθεια.ΜΒ

+1 :thumbsup: :thumbup: :clapping: :clap:

KM2909
25-02-09, 16:54
Παρτε και το review που υποσχεθηκα:

http://www.imageshack.gr/files/0tcj03b3ss3vyi6bm9rn_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=0tcj03b3ss3vyi6bm9rn.jpg)


ανα 100gr.
Υδατανθρακες 10gr
Πρωτεινη 78gr
Λιπαρα 3gr
Θερμιδες 379kcal
Υγρασια 4gr

Συστατικα:Πρωτεινη ορρου γαλακτος, αρωμα σοκολατας
καραμελοχρωμα, κακαο, φρουκτοζη, ακεσουλφαμη +λακτοζη

ανα δοση (35gr)
Υδατανθρακες 3.5gr
Πρωτεινη 27.3gr
Λιπαρα 1gr
Θερμιδες 132.6kcal
Υγρασια 1.4gr

Ας το παρω απο την αρχη. Παραθετω λοιπον τα στοιχεια μου στο σαιτ της πρωτεινης. Αμεσως μου ερχεται mail και περιπου μια ωρα αργοτερα ο Μιχαλης ο Παπαγιαννης επικοινωνει τηλεφωνικα μαζι μου για να γνωριστουμε και να συζητησουμε καποια σχετικα πραγματα. Ευγενεστατος και ιδιατερα συζητησιμος. Αυτη η ενεργεια με εξεπληξε θετικα, καθως ετσι δημιουργειται μια προσωπικη σχεση με τον πελατη, ο οποιος ξερει που πρεπει να απευθυνθει για οτιδηποτε τον απασχολει σχετικα με το προιον που αγορασε και οχι μονο, καθως ο Μιχαλης ειναι ανοιχτος σε πασης φυσεως bb συζητησεις.
Κανω λοιπον την παραγγελια Δευτερα, Τριτη μου ερχεται το δεμα. Εξοδα αποστολης δεν υπαρχουν και η αποπληρωμη γινεται μεσω καταθεσης σε τραπεζικο λογαριασμο. Ανοιγω λοιπον το δεμα και η πρωτεινη ειναι μεσα σε ενα σακουλακι το οποιο βρισκεται μεσα στο μεταλλικο κουτι που βλεπετε παραπανω. Στο κουτι αυτο αναγραφονται κανονικοτατα και οι ημερομηνιες παραγωγης και ληξης. Η προτεινομενη δοση ειναι 2 κουταλιες της σουπας, ενω απουσιαζει το σκουπ. Δεν ειναι κατι που με ενοχλει, αλλα πιστευω οτι για τις εντυπωσεις και μονο θα επρεπε να μπει ενα σκουπακι, καθως υπαρχουν και οι απαιτητικοι... Εκ πρωτης οψεως δε θα παραρατηρησετε το αρωμα και την υφη των πρωτεινων μεγαλων εταιριων. Σκεφτειτε ομως οτι δεν εχει υποστει την επεξεργασια που υποκεινται τα ''artificial flavors'' των μεγαλων εταιριων.
Και τωρα παμε στο ζουμι...

ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ: Πολυ καλη με γαλα και νερο(με 20 δευτερα χτυπημα στο σεικερ), γινεται πηχτη. κακη οταν την ανεμειξα με μαλτο-δεξτρο.

ΓΕΥΣΗ: Αρχικα θελω να διευκρινησω οτι η γευση ειναι κατι εντελως υποκειμενικο γι αυτο δεν παιρνω κανεναν στο λαιμο μου. Πηρα σοκολατα. Με γαλα λοιπον τη βρηκα εξαιρετικη, μου θυμισε κατι κακαο απο το σουπερμαρκετ που επινα μικρος :green: Πολυ καλη και με νερο. Ενδεικτικα σας λεω οτι σα γευση μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο την double rich chocolate της πολυδιαφημισμενης ΟΝ που επαιρνα μεχρι τωρα.

Οπως βλεπετε βγαζει 78% πρωτεινη και σε αυτον τον τομεα ( που αυτος ειναι που πρεπει να κοιταζουμε και οχι τα φρουφρου κ τα αρωματα :nana: )
ανταγωνιζεται στα ισια τις μεγαλες εταιριες. Λαμβανοντας υποψιν και την τιμη της μιλαμε για μια εξαιρετικη σχεση τιμης-αποδοσης. Στα μειον το οτι περιεχει λακτοζη, κατι που σημαινει οτι μπορει να κατσει βαρια σε καποιους που εχουν ευαισθησια στη συγκεκριμενη ουσια.

Κλεινοντας, εμενα η ΗΡΑΚΛΗΣ με επεισε και απ οτι φαινεται θα την προτιμαω σταθερα απο εδω και περα. Περα απο τη σχεση τιμης-αποδοσης, προκειται για μια τιμια και ειλικρινη προταση η οποια τυχαινει να ειναι και ελληνικη... :thumbsup:

stavro
25-02-09, 18:26
km2909
ευχαριστουμε για το review :awesome:

kyriakos23
25-02-09, 20:17
λοιπον την δοκιμασα πριν λιγο.
διαλυτοτητα καλη,μυριζει ωρεα,γευση δοκιμασα κ καλυτερες αν κανει δουλεια θα δηξει.

tezaman
25-02-09, 20:27
εγώ πιστεύω σε αυτή την πρωτεΐνη 8) ευχαριστούμε για τα reviw

isis
25-02-09, 21:22
Προσωπικά τη βρήκα εξαιρετική! Συγχαρητήρια στο κ. Παπαγιάννη! :thumbup: :clapping: :thumbsup:

tezaman
25-02-09, 21:59
έκανες τα κόλπα σου ίσις? 8) :shifty:

NASSER
25-02-09, 22:12
Μπραβο σε οσους τη δοκιμασαν, γιατι περιμενα να ακουσω εντυπωσεις και πραγματικα δεν περιμενα τοσο γρηγορα. Εκ των πληστων διακρεινω πως αρεσε.

Προσωπικα εχω μια ευαισθησια στη λακτωζη αλλα θα μπω στον κοπο να την δοκιμασω.

NewBuilder
25-02-09, 23:34
Είμαι περήφανος !!

gk
26-02-09, 03:02
ΚΜ2909 αναλυτικοτατο το review σου και γενικα καλα λογια προς το παρων..
Η "υγρασια" που αναφερει στα συστατικα, τι σημαινει/τι ειναι, ακριβως??

Επισης σχετικα με τη Λακτοζη, ειχες καποια ενοχληση εσυ? Βασικα εσενα σε πειραζει γενικα ή στο γαλα για παραδειγμα?



Προσωπικά τη βρήκα εξαιρετική! Συγχαρητήρια στο κ. Παπαγιάννη! :thumbup: :clapping: :thumbsup:

έκανες τα κόλπα σου ίσις? 8) :shifty:
Με προλαβες tezaman! Την ιδια απορια εχω κι εγω και ανυπομονω να δω τι παιζει στην σκληρη πραγματικοτητα και πως ειναι και "μεσα" το προιον....! :geek: :lol:

Ολα οδηγουν στη δοκιμη της (μιας και σημερα πηγα σε 2 καταστηματα να παρω μια μονοκιλη whey και.. στο ενα ειχε ελλειψη, θα εχει "απο βδομαδα" και στο αλλο εληγαν σε ενα-δυο μηνες, ε θελω κατι πιο φρεσκοφτιαγμενο..) και θελω πολυ, απλα κολλαω λιγο γιατι ειμαι που ειμαι καινουργιος να δοκιμασω και καινουργια προιοντα.. μου παει καπως πολυ.. δεν ξερω.. :roll:
Γι'αυτο περιμενω να βγει ή να γινει καμια χημικη αναλυση απο τους πιο "παλιους" και γενικα εντυπωσεις και σχολια τους......

slaine
26-02-09, 03:05
αύριο θα έχετε και από μένα ριβιού

kyriakos23
26-02-09, 03:34
ναι αυτο με την υγρασια τι ειναι?
πρωτη φωρα τα βλεπω

Polyneikos
26-02-09, 07:43
Είμαι περήφανος !!

Τι εννοείς με το ότι είσαι περήφανος ;

stavro
26-02-09, 12:09
σημερα παρελαβα και δοκιμασα την hercules
εντυπωσεις- ευχαριστη εκπληξη το τενεκεδακι της συσκευασιας θυμιζει αλλες εποχες,
απο δυαλυτοτητα μετρια στην σοκολατα πολυ καλη στην βανηλια
απο γευση σοκολατα μετρια ,ενω η βανηλια παρα πολυ καλη με ευχαριστο αρωμα
ο τροπος παραγγελειας και πληρωμης πολυ απλος και εξυπηρετικος ,παραγγελνεις ερχεται στην πορτα σου με curier και πληρωνεις σε τραπεζα ουτε εξοδα αποστολης ουτε τιποτα
το μονο που λυπει ειναι η μεζουρα που εχουμε συνηθησει για να μετραμε τις ποσοτητες νομιζω θα επρεπε να υπαρχει και να μην μετραμε την ποσοτητα με κουταλιες
με λιγα λογια δεν μετανοιωσα που δοκιμασα το προιον αυτο και για να πω την αληθεια δυσκολα θα αλλαξω στο μελλον πρωτεινη

vagg
26-02-09, 14:07
σε ποσες μερες σας ηρ8ε???

slaine
26-02-09, 16:37
παραλαβή για πελοπόνησο και νησιά σε 2 μέρες υπόλοιπη ελλάδα 1 μέρα.

διαλυτότητα αρκετά καλή (ήθελε λίγο χτύπημα παραπάνω αλλά διαλύθηκε τελείως σε αντίθεση με άλλες επώνυμες που διαλύονται πιο γρήγορα αλλά όχι τελειώς) και γεύση που δοκίμασα σοκολάτα με νερό μου άρεσε πολύ γιατι:

-δε θύμιζε χημικό από τα αντικατάστατα ζάχαρης και σοκολάτας
-έφερνε κάπως σε γαλα!
-σε σχέση με EAS-REFLEX-ON μου άρεσε περισσότερο εμένα. ίσως η πιο καλή στη γεύση σοκολάτα που έχω δοκιμάσει ποτέ να ήταν η Pro Body. η "ηράκλεια" πρωτείνη ήταν διαφορετική αλλά αρκετά εύγεστη κατ'εμέ.

περιμένω τον ίσις να κάνει τα "μαγικά" του και να δούμε τι παίζει. αν είναι οκ αν και πιο ακριβή από άλλες από εκεί που αγοράζω εγώ θα την προτιμήσω (σε μεγάλη παραγγελία κάνει έκπτωση).

ΥΓ:θα δω πόσο "τραβιέται" μετά από κάμποσα σέικερς γιατί στην αρχή μπορεί να "παρασυρθεί" κανείς (βλέπε νέκταρ-σύντραξ)

tezaman
26-02-09, 21:22
+1 στον απο πάνω 8)

zeus123
27-02-09, 02:01
Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς τα κεκάκια της συγκεκρίμενης εταιρίας?
Αξίζουν σε γεύση? Το ρωτάω γιατί πρέπει να πάω στο εξωτερικό για 6 μέρες και φυσικά δεν μπορώ να κουβαλαω το 2κιλο κουτι της πρωτεινης, και θέλω να προσπαθήσω να μην βγω πολύ εκτος προγράμματος στη διατροφή μου. :help: :help: :help:

Πάντως η πρωτεινούλα καλή μου φαίνεται.. Πείστικα και λέω να την δοκιμασω, αν και δε καταλαβαίνω τη στάση της εταιρίας να μην πολυπροβάλλεται, σε σχέση με τις εταιρίες που απλά εμπορεύονται προιοντα του εξωτερικού και δεν τα παράγουν οι ίδιες :???: :???:

Akis85
27-02-09, 15:42
παιδια διαβαζω με ενδιαφερον τις κριτικες σας. και θα την δοκιμασω και εγω οπωσδηποτε γιατι εχω περιεργεια.

να ρωτησω κατι ασχετο; οσοι εχετε αγορασει την πρωτεινη λαβατε και αποδειξη αγορας μαζι η οχι;
..

vagg
27-02-09, 15:49
να ρωτησω κατι ασχετο; οσοι εχετε αγορασει την πρωτεινη λαβατε και αποδειξη αγορας μαζι η οχι;


θες να τη βαλεις στη φορολογικη δηλωση??? :P :P

Muscleboss
27-02-09, 16:15
Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς τα κεκάκια της συγκεκρίμενης εταιρίας?

από ότι ξέρω δεν παράγονται αυτή τη στιγμή, αλλά ίσως συνεχιστεί η παραγωγή τους στο μέλλον.

έχουμε καλές συνταγές για κεικακια/μπαρες, πάρε την ηρακλής και φτιάξε από αυτή. :green:

ΜΒ

slaine
27-02-09, 16:45
παιδια διαβαζω με ενδιαφερον τις κριτικες σας. και θα την δοκιμασω και εγω οπωσδηποτε γιατι εχω περιεργεια.

να ρωτησω κατι ασχετο; οσοι εχετε αγορασει την πρωτεινη λαβατε και αποδειξη αγορας μαζι η οχι;

σου έρχεται ένα πακέτο με κούριερ και υπάρχει η απόδειξη από το κούριερ.

gk
27-02-09, 16:55
παιδια διαβαζω με ενδιαφερον τις κριτικες σας. και θα την δοκιμασω και εγω οπωσδηποτε γιατι εχω περιεργεια.

να ρωτησω κατι ασχετο; οσοι εχετε αγορασει την πρωτεινη λαβατε και αποδειξη αγορας μαζι η οχι;

σου έρχεται ένα πακέτο με κούριερ και υπάρχει η απόδειξη από το κούριερ.

Με τα πληρη στοιχεια της εταιριας ομως ή απλα με μια διευθυνση κι ετσι.?
Αν το πηγαινε εκει που νομιζω ο φιλος που ρωτησε για την αποδειξη, ηταν εξυπνη η ερωτηση του.

slaine
27-02-09, 17:00
ό,τι και να σκέφτεται πολύ το κούρασε.
φαγάκι παίρνεις και το πληρώνεις.
μπορείς και να του φας τα λεφτά και να μη στείλεις τίποτα αφού ο άνθρωπος πρώτα το στέλνει και μετά πληρώνεις.
αλλά...

gk
27-02-09, 17:16
Καλα ο τροπος πληρωμης σιγουρα ειναι ενα πολυ καλο βημα εμπιστοσυνης μεταξυ "παραγωγου/πωλητη" και "πελατη/καταναλωτη". Και καλα οτι οριστε εγω στο στελνω να το δεις να το δοκιμασεις κιολας και μετα πληρωσε με.
ΑΛΛΑ (χωρις να μιλαμε για τη συγκεκριμενη ή για καποια αλλη συγκεκριμενη πρωτεινη) αυτο ειναι φαι που μπορει να περιεχει απο πολλα και διαφορα ή αγνωστα συστατικα, μεχρι απλη ζαχαρη.

Πρωτα απ'ολα εχω ακουσει οτι εχει κυκλοφορησει στην αγορα πρωτεινη ορου γαλακτος κινεζικης προελευσης(!) αμφιβολου ποιοτητας προφανως με αγνωστα αποτελεσματα ή παρενεργιες (οπως το καρκονογονο βρεφικο γαλα απο την κινα)
κι επισης πολλες και πασιγνωστες μεγαλες εταιριες συμπληρωματων εχουν πιαστει να εχουν διαφορετικες απο τις αναγραφομενες ουσιες..

Επομενως ναι μεν ειναι καλο που η παραγωγη της Ηρακλης γινεται καπου εδω σ'εμας, αλλα ειναι ακομα πιο καλο να εχεις/να υπαρχουν και τα πληρη στοιχεια της εταιριας που την παραγει και ειναι υπευθυνη για το προιον.

slaine
27-02-09, 17:18
άμα γίνει τίποτα άνετα βρίσκεις το άτομο και κινείσαι αναλόγως αλλά προσωπικά νομίζω δε θα χρειαστεί

Akis85
27-02-09, 17:39
ρε παιδια εγω απλα ρωτησα αν υπαρχει αποδειξη πληρωμης-τιμη προιοντος-αφμ πωλητη κτλ μαζι με το πακετο. που το πηγατε το ζητημα;

απλα επειδη ασχολουμε με εμποριο και γνωριζω το χωρο ρωταω να δω αν η διαδικασια αγοραπωλησιας ειναι οπως πρεπει.

το κοστος για να αγορασεις συμπληρωμα απο ενα μαγαζι περιλαμβανει κοστος του εοφ, φπα κτλ εγω απλα ρωταω αν συμβαινει αυτο στην ελληνικη πρωτεινη η γινεται η φαση απο την 'πισω πορτα'.

stavro
27-02-09, 17:45
Καλα ο τροπος πληρωμης σιγουρα ειναι ενα πολυ καλο βημα εμπιστοσυνης μεταξυ "παραγωγου/πωλητη" και "πελατη/καταναλωτη". Και καλα οτι οριστε εγω στο στελνω να το δεις να το δοκιμασεις κιολας και μετα πληρωσε με.
ΑΛΛΑ (χωρις να μιλαμε για τη συγκεκριμενη ή για καποια αλλη συγκεκριμενη πρωτεινη) αυτο ειναι φαι που μπορει να περιεχει απο πολλα και διαφορα ή αγνωστα συστατικα, μεχρι απλη ζαχαρη.

Πρωτα απ'ολα εχω ακουσει οτι εχει κυκλοφορησει στην αγορα πρωτεινη ορου γαλακτος κινεζικης προελευσης(!) αμφιβολου ποιοτητας προφανως με αγνωστα αποτελεσματα ή παρενεργιες (οπως το καρκονογονο βρεφικο γαλα απο την κινα)
κι επισης πολλες και πασιγνωστες μεγαλες εταιριες συμπληρωματων εχουν πιαστει να εχουν διαφορετικες απο τις αναγραφομενες ουσιες..

Επομενως ναι μεν ειναι καλο που η παραγωγη της Ηρακλης γινεται καπου εδω σ'εμας, αλλα ειναι ακομα πιο καλο να εχεις/να υπαρχουν και τα πληρη στοιχεια της εταιριας που την παραγει και ειναι υπευθυνη για το προιον.




πολυ σωστα αυτα που λες φιλε μου, και στην συνγκεκριμενη περιπτωση
το καλο της υποθεσης ειναι οτι δεν μεσολαβει κανενας μεσαζων
εγω μηλησα στο τηλ. με τον ανθρωπο που παραγει και διακυνει το προιον
εχω τα πληρη στοιχια του στην διαθεση μου{τηλεφωνο ονομα διευθηνση} οπως και ο καθενας που παραγγελνει,οποτε αν αποδειχθει οτι κατι δεν παει καλα ξερεις με ποιον εχεις να κανεις,ενω με μια γνωστη και διασημη εταιρια του εξωτερικου μαλλον δεν βγαζεις ακρη

gk
28-02-09, 14:54
Παντως, χωρις να θελω να φανω αρνητικος ή καχυποπτος, λεω απλα οτι η "PowerFood Hellas" που εριξα μια ματια σε internet αλλα και στις πληροφοριες τηλεφωνικως για στοιχεια της, δεν φαινεται καπου.
Μονο οτι λεει στην ηλεκτρονικη σελιδα για τα powercakes.

Ειναι εργοστασιο που παρασκευαζει πρωτεινη, ειναι απλα καποιος μικροτερος χωρος που περνουν πρωτεινη απο καπου αλλου (κι απο που?) και φτιαχνουν τα 2 αυτα προιοντα, γνωριζει καποιος ακριβως? :???:

isis
28-02-09, 15:12
Παντως, χωρις να θελω να φανω αρνητικος ή καχυποπτος, λεω απλα οτι η "PowerFood Hellas" που εριξα μια ματια σε internet αλλα και στις πληροφοριες τηλεφωνικως για στοιχεια της, δεν φαινεται καπου.
Μονο οτι λεει στην ηλεκτρονικη σελιδα για τα powercakes.Ειναι εργοστασιο που παρασκευαζει πρωτεινη, ειναι απλα καποιος μικροτερος χωρος που περνουν πρωτεινη απο καπου αλλου (κι απο που?) και φτιαχνουν τα 2 αυτα προιοντα, γνωριζει καποιος ακριβως? :???:

Προσωπικά προτείνω να ηρεμήσετε όλοι και να στηρίξετε το ελληνικό αυτό προϊόν. Ο κ. Παπαγιάννης έχει το θάρρος να αναγράφει το όνομά του , δίχως να κρύβεται. Αναφορικά με τη "PowerFood Hellas" είναι προσωπική επιχείρηση. Ας σεβαστούμε όλοι αυτή την ελληνική προσπάθεια , καθώς πρόκεται για μία φιλότιμη ενέργεια και το αποτέλεσμα αυτής (η πρωτεΐνη) είναι αρκετά καλής ποιότητας. Δεν έχω ακούσει κανέναν από εσάς που ψάχνεστε , να ασχολείστε με χημικές αναλύσεις της πρωτεΐνης , αποδείξεις και εγκριτικές αποφάσεις του Ε.Ο.Φ , όταν αγοράζετε πρωτεΐνες ξένης προέλευσης. Την αγοράζετε , τη χρυσοπληρώνετε και δε διαμαρτύρεσθε. Ας σεβαστούμε το συγκεκριμένο άνθρωπο.

Αναφορικά με την "υγρασία" , είμαι σίγουρος ότι όλοι θα θέλατε να μάθετε τι είναι! 8)

KM2909
28-02-09, 15:32
συμφωνω με ισις. γινομαστε υπερβολικοι με ολη αυτην την καχυποψια απεναντι σε αυτο το προιον, καχυποψια που προκυπτει απο προκαταληψη λογω της ελληνικης του προελευσης και της χαμηλης του τιμης. στο κατω κατω, αν το ολο θεμα ηταν απατη, δεν νομιζω ο Μ.Παπαγιαννης να προεβαλλε το ονομα του, σιγουρα θα κρυβοταν στην ανωνυμια... τωρα με την παραμικρη στραβη, ξερουμε που μπορουμε να απευθυνθουμε, δεν βλεπω να μπορει να συμβει το ιδιο με τις μαγαλοεταιριες απο τις οποιες αγοραζουν οι περισσοτεροι...

gk
28-02-09, 15:32
Εχεις δικιο σε αυτο που λες για τα ξενα συμπληρωματα isis. Προσωπικα (που κανω και το "θεμα" για τα στοιχεια της επιχειρησης) μονο αλλη μια φορα εχω παρει μια EAS Whey, κι αυτην παλι μετα απο αρκετο ψαξιμο και μαθαινωντας οτι ειναι απο τις πιο αξιοπιστες και σωστες στον χωρο.

Ετσι και τωρα με την Ηρακλης, επειδη θα ηθελα πολυ να περνω κατι που ειναι καί καλυτερης ποιοτητας κι αγνοτερο σαν προιον (οπως ακριβως λεει), αλλα καί στη μιση τιμη απο τα αλλα στα καταστηματα,
προσπαθω να μαθω οσα περισσοτερα μπορω για το προιον και την προελευση/παραγωγη του.
Γι'αυτο περιμενω και τα "κολπα" σου που λεει κι ενας φιλος απο εδω μεσα, που απ'οτι εχω καταλαβει πρεπει να ειναι καποια Χημικη Αναλυση.. Αν βγει ενας τετοιος ελεγχος "ok" τοτε δεν ξερω αν θα εχω λογο να συνεχισω να ανησυχω. Αλλα δεν βλεπω κατι ακομα. Οπότε ψαχνομαι..

Οσο για την "υγρασια" απ'οσα εχω μαθει ειναι το νερο που περιεχει το προιον.. καμια πρωτεινη δεν ειναι 100% ξηρη απ'οσο γνωριζω..
Ηταν απο τις πρωτες αποριες μου αυτο.

KM2909
28-02-09, 15:36
Αναφορικά με την "υγρασία" , είμαι σίγουρος ότι όλοι θα θέλατε να μάθετε τι είναι!


η αληθεια ειναι οτι κ εγω την εχω την απορια μου... :unsure:

isis
28-02-09, 15:49
Αναφορικά με την "υγρασία" , είμαι σίγουρος ότι όλοι θα θέλατε να μάθετε τι είναι!


η αληθεια ειναι οτι κ εγω την εχω την απορια μου... :unsure:

ηρεμήστε , νεράκι του θεού είναι , τίποτα παραπάνω!

KM2909
28-02-09, 15:53
α οκ... μικρο το κακο.. :green:

Kntrns_MD
03-03-09, 13:06
Μπράβο στην ελληνική προσπάθεια! :thumbsup:
Το συζήτησα και με κάποιους φίλους αυτές τις μέρες, θα περίμενα να δώ την αναλυση αμινοξέων της πρωτείνης καθως εκεί παίζεται το παιχνίδι, αλλά και αναλυτική αξιολόγηση απο τον ΜΒ που ξέρω ότι έχει πιεί ό,τι πρωτείνη υπάρχει στον πλανήτη. :welcome: :green:

gk
03-03-09, 15:26
Μπραβο, κι εγω μια τετοια αναλυση περιμενω. Δεν ξερω πολλα ουτε θα καταλαβω πολλα αλλα θα το δω σε συγκριση με αλλες και θα δουμε και τι πραγματικα περιεχεται και αν ειναι "καθαρη".

manolispatelis
03-03-09, 20:54
Υπάρχουν 4 εργοστάσια μίας εταιρείας από το 1995 στην Ελλάδα που κατασκευάζουν τυροκομικά και πρωτεϊνη whey εώς και 65% και πωλείται σε μεγάλες συσκευασίες , μιλάμε για 15κιλα σε παλέττες 750 κιλών για την βιομηχανία τροφίμων.
Πριν 3 μήνες τα βρήκα στο internet και αναρωτήθηκα αν θα μπορούσε να τους παραγγείλει κάποιος να βγάλουν 80 %. Φυσικά δεν τόλμησα σαν ιδιώτης.
Ρώτησα λοιπόν τον κ.Παπαγιάννη πιο εργοστάσιο και μου απάντησε θετικά για το Κιλκίς. Δεν νομίζω ότι είναι κακό να βάλω την διεύθυνση έτσι ώστε να βγάλω τις υποψίες περί Κίνας κλπ. http://hellenicprotein.gr/ . Υπάρχουν προδιαγραφές χαρτιά και η εταιρεία δείχνει απόλυτα έγκυρη. Επίσης θα δείτε ότι βγαίνει από αιγοπρόβειο γάλα που θεωρείται καλύτερο από το αγελαδινό. Μπράβο λοιπόν στον κ.Παπαγιάννη που το οργάνωσε και για τον τρόπο που δίνει την πρωτείνη του στην αγορά με προσωπική επαφή και εμπιστοσύνη προς εμάς. ( Άλλωστε τον Έλληνα αν τον πιάσεις στο φιλότιμο γίνεται αλοιφή). Ας τον στηρίξουμε, είναι ένα ελληνικό προϊόν.

isis
03-03-09, 21:18
Μπράβο λοιπόν στον κ.Παπαγιάννη που το οργάνωσε και για τον τρόπο που δίνει την πρωτείνη του στην αγορά με προσωπική επαφή και εμπιστοσύνη προς εμάς. Ας τον στηρίξουμε, είναι ένα ελληνικό προϊόν.

+1000 :thumbup: :thumbsup: :clapping: :clap:

polydeykis
05-03-09, 02:05
να μοιραστώ και εγώ τις μέχρι τώρα εμπειρίες μου για την Ηράκλεια Πρωτεινη καθώ έσπευσα να παραγγείλω 4 κιλά (2 βανίλια 2 σοκολάτα)

καταρχήν μου άρεσε πάρα πολύ η συσκευασία. Πολύ old fashioned κατασταση και τη γουσταρα!!

κατα δεύτερον, ο τύπος που ποζάρει δεν είναι ο άρνολντ..δύσκολο να μαντέψετε...

στα ουσιώδη τώρα, υο 1 σκουπ της ον πρέπει να γίνει 1,5 επειδη το μίγμα έχει διαφορετική πυκνότητα..η διαλυτότητα της είναι πολύ καλή και η γευση της βανίλιας μου άρεσε πάρα πολυ. Καμμία διαταραχή στο στομάχι μέχρι τώρα, μερικά τυρορεψίματα μόνο το πρωι αλλά κανένα πρόβλημα, είναι αρκετά εύπεπτη. τη σοκολάτα ένα σκουπ που πηρα μπορω να πω οτι μου αρεσε πιο πολυ απο της ον...

το αρωμα επισης της βανίλιας ειναι πολυ ωραίο!!!

εγω θα την στηριξω αυτην τη προσπαθεια, ειδικα μετα απο αυτα που εχουν βγει ρπος τα εξω οτι στα προιοντα εχει μεσα ουρια, σκατα και γω δε ξερω τι αλλο[/list]

Bane
05-03-09, 02:07
Πρωτα απ'ολα εχω ακουσει οτι εχει κυκλοφορησει στην αγορα πρωτεινη ορου γαλακτος κινεζικης προελευσης(!) αμφιβολου ποιοτητας προφανως με αγνωστα αποτελεσματα ή παρενεργιες (οπως το καρκονογονο βρεφικο γαλα απο την κινα)
κι επισης πολλες και πασιγνωστες μεγαλες εταιριες συμπληρωματων εχουν πιαστει να εχουν διαφορετικες απο τις αναγραφομενες ουσιες..

.

Δεν είναι καρκινογόνος η μελαμίνη απλά καταστρέφει τα νεφρά

KM2909
05-03-09, 18:22
μολις παρελαβα το εξης mail απο τον κ. Παπαγιανη:

''ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ο ΗΡΑΚΛΗΣ γνωστοποιήθηκε επιτυχώς στον ΕΘΝΙΚΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΦΑΡΜΑΚΩΝκαι παρέλαβε τον Αριθμό Πρωτοκόλου 16916.

Επομένως:

ΗΡΑΚΛΗΣ WheyPro80 (προσεχώς αλλαγή προσδιορισμού σε "ΗΡΑΚΛΗΣ Sheep-Goat Whey Protein")Α.Π. Ε.Ο.Φ.: 16916

Ανεβαίνουμε σταθερά χάρη στη δική σας βοήθεια. ΕΣΕΙΣ είστε η δύναμη του ΗΡΑΚΛΗ! Σας ευχαριστώ όλους προσωπικά, Μιχάλης Παπαγιάννης''




για να διαλυθουν και οι τελευταιες αμφιβολιες....

Exci
05-03-09, 19:02
Δηλαδη θα αλλαξουν το ονομα σε sheep goat whey? :?

goutsos
05-03-09, 19:34
ναι ετσι φαινεται... :food:

tezaman
05-03-09, 21:37
Δηλαδη θα αλλαξουν το ονομα σε sheep goat whey? :?

ΗΡΑΚΛΗΣ Sheep-Goat Whey Protein :box:

KM2909
05-03-09, 23:30
κατα δεύτερον, ο τύπος που ποζάρει δεν είναι ο άρνολντ..δύσκολο να μαντέψετε...

κοβω το κεφαλι μου οτι ειναι ο συγχωρεμενος ο Μεντζερ. Το βρηκα???

polydeykis
06-03-09, 00:11
AYTOS EINAI!!! ΑΞΙΟΣ!!

KM2909
06-03-09, 00:16
φχαριστωωω, φχαριστωωω!!! :clapping: :clapping: :clapping: :green:

βοηθαει κ το χαρακτηριστικο του ποζαρισμα :wink:

πολυδευκη να ''επενδυσω'' αφοβα στη βανιλια ε?

polydeykis
06-03-09, 00:22
εχω αυξησει τα σκοπυ λογω γευσης φαντασου!! να παρε βανιλια φουλ ,ειναι κορυφη...

gk
06-03-09, 00:28
Ναι το ελαβα κι εγω σημερα αυτο το email που λεει για την γνωστοποιηση απο τον ΕΟΦ. Πολυ θετικο.
Οσο παει και ολοκληρωνεται σαν προιον.. :wink:

Muscleboss
24-04-09, 12:52
νέα γεύση φρούτα του δάσους για την ελληνική πρωτείνη Ηρακλής.

η ανάλυση αμινοξέων που έγινε προσφατα ήταν πάρα πολύ καλή και σύντομα θα έχουμε και περισσότερα νέα και σχόλια.

ΜΒ

billys15
24-04-09, 14:41
Ωραια,ετσι ποικιλια:thumbup: Εγω που δοκιμασα σοκολατα πριν λιγες μερες μου φανηκε πιο "αγνη" γευση απο τις συνηθισμενες,πιο φυσικη,και σιγουρα πιο καλη απο της Optimum! (δεν ξερω γιατι ολοι βαζουμε στο τρυπακι την Optimum!)

KATERINI 144
24-04-09, 14:45
η ανάλυση αμινοξέων που έγινε προσφατα ήταν πάρα πολύ καλή και σύντομα θα έχουμε και περισσότερα νέα και σχόλια.

ΜΒ
οκ καλο και αυτο, σύντομα θα παραγγείλω, αλλα σοκολατα.

Eimai_fetes
24-04-09, 17:45
Διαβασα κ τα 5 ποστ σας... κ θεωρω πως με πεισατε να παρω κ εγω κανα 4ακιλο.... Ειδα κ τις τιμες στο site κ ειλικρινα βγαινει παρα παρα πολυ οικονομικα.....

Σε 2-3 εβδομαδες θα κανω την παραγγελια περιπου κ θα ποσταρω κ εγω αποψη....

john1888
26-04-09, 06:16
Ελπίζουμε όλοι να είναι καλό το προιόν κ πιστέυω ότι θα είναι.

Λιγό δουλίτσα περισσότρο στην προόθηση νομίζω ότι θα άξιζε τον κόπο.

Η τιμή είναι ανταγωνιστική - η συσκευασία για τα ελληνικά δεδομένα απλά καλή, στο όνομα αντι για sheep goat θα μπορούσε να μπέι καλήτερα "Mpee ee ee" ;-)

exterminator
26-04-09, 23:28
"Mpee ee ee" ;-):idea::bowdown:
Να'σαι καλά 5λεπτά γέλαγα.

Ως πρώτη εικόνα. Η συσκευασία απλή λυτή ούτε πολύ φανταχτερή όπως σε άλλες εταιρίες που τάζουν λαγούς με πετραχήλια βάζουν ένα ωραίο περιτύλιγμα και από μέσα δεν λένε και πολλά.

Εγώ παρήγγειλα βανίλια γεύση, τάχιστη η παράδοση σε 2 μέρες την είχα στα χέρια μου. Όταν την άνοιξα και την είδα, πρώτη μου φορά είδα τέτοια μορφή σκόνης, μου φάνηκε πολύ ελαφριά, να σας πω παραξενεύτηκα λιγάκι, αλλά μετά μου έφυγαν όλες οι αμφιβολίες μου.
Πρώτη μου φορά δοκίμασα τέτοια πρωτεΐνη και για να είμαι ποιο ειλικρινής με την γεύση της το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι το γάλα που μου είχε δώσει κάποιες φορές μικρό ο παππούς μου από κάποια αιγοπρόβατα του. Αυτό ήταν ένα σημάδι της αγνότητας και της καθαρότητας του προϊόντος, μακριά από χρωστικές συντηρητικά και βελτιωτικά γεύσης. Παρόλη την έλλειψη των προαναφερθέντων πρόκειται για μια πολύ γευστική πρωτεΐνη.
Δεύτερο που παρατήρησα: δεν είναι σαν μερικές που τις χτυπάς στο σέικερ και νομίζεις πως κάνεις φραπέ, ο αφρός της ήταν πολύ λίγος.
Τρίτον παρατήρησα όσες φορές την δοκίμασα παρόλο που πήρα και διπλή δοσολογία είναι ότι δεν με προκάλεσε όπως αρκετές άλλες πρωτεΐνες που έχω δοκιμάσει πρήξιμο φούσκωμα του στομάχου έτσι είναι και ευκολόπεπτη.

NikosV
29-04-09, 01:58
Γειά σας παιδιά είμαι καινούριος...για πρώτη φορά θα πάρω πρωτείνη και διάβασα πολύ καλά σχόλια για αυτην την πρωτείνη και πραγματικά αξίζει ένα μπράβο γι αυτή την Ελληνική προσπάθεια και νομίζω πως θα την προτιμήσω. Αύριο θα παραγγείλω :P Απλά επειδή είμαι καινούριος και δεν έχει αυτό το ποια είναι η δοσολογία της με το κουταλάκι (κουτάλι σούπας); Βασικά πόσο είναι ένα σκούπ που λένε; :P Μπορεί να είναι γελοίο αυτό που ρωτάω αλλά είμαι new...:welcome:

Kntrns_MD
08-05-09, 01:22
Νομίζω ότι για αυτές τις απορίες σου μπορείς να επικοινωνήσεις άμεσα τηλεφωνικά με τον παραγωγό της πρωτείνης και θα σου τα εξηγήσει αναλυτικά. Και χορηγός της σελίδας είναι και από ότι έχω ακούσει και άνθρωπος πολύ πρόθυμος για βοήθεια. Αν πατήσεις το λογότυπο στη κεντρική σελίδα του φόρουμ θα σε βγάλει στην ιστοσελίδα του με το τηλέφωνο επικοινωνίας.

alexis_man
13-05-09, 22:52
μαγγες παρηγγειλα 3 κιλακια και περιμενο ι αθριο ι μεθαυριο να τα παρω...
το παλικαρι πολυ καλο και μου εξηγησε οτι με ενδιεφερε να μαθω..
ασς ελπισουμε να ειναι οντωσ καθαρη οσο λεει και να μιν τρεχουμε εκσο και στα πανακριβα..ειδικα και τορα με την εγγριση εοφ πολυ καλυτερα!!θα στειλω ξανα εντυπωσεις και ενοχλησεις αν υπαρξουν..:weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights:

alexis_man
17-05-09, 02:25
λοιπον μαγκες τιν δοκιμασα χθες και ειναι πολι καλι σε γευση,αρωμα,και διαλυτοτητα....αψογη μπορω να πω.....πιστεωο οτι δεν ειναι κακης ποιοτητας...
μονο που εγω επαιρνα της on και ατι μου φανηκε πολυ γλυκια για να λεει οτι εχει τοσο λιγο υδατανθρακα...δοκιμαστε και πειτε μου...απλα νομιζο οτι παιζει παραπανο ζαχαρικο μεσα....ετσι μου φανηκε δεν κανο δισφημηση...ελπιζο να δυλεψει και να μιν με θολωσσει τορα που αρχισα και ωλεπω κοιλιακουσς που κανω και διατροφουλα καλη....καλη δοκιμη και σε σας και να γινετε ολοι οσοι θελετε κομματια/φετες.......:toast:

destroyerody94
17-05-09, 20:33
λοιπον μαγκες τιν δοκιμασα χθες και ειναι πολι καλι σε γευση,αρωμα,και διαλυτοτητα....αψογη μπορω να πω.....πιστεωο οτι δεν ειναι κακης ποιοτητας...
μονο που εγω επαιρνα της on και ατι μου φανηκε πολυ γλυκια για να λεει οτι εχει τοσο λιγο υδατανθρακα...δοκιμαστε και πειτε μου...απλα νομιζο οτι παιζει παραπανο ζαχαρικο μεσα....ετσι μου φανηκε δεν κανο δισφημηση...ελπιζο να δυλεψει και να μιν με θολωσσει τορα που αρχισα και ωλεπω κοιλιακουσς που κανω και διατροφουλα καλη....καλη δοκιμη και σε σας και να γινετε ολοι οσοι θελετε κομματια/φετες.......:toast:

δεν πιστευω πως ο λογος που σου φανηκε γλυκεια ειναι επειδη περιεχει ζαζαρη

1ον=γιατι ο κα8ε ενας αν8ρωπος εχει διαφορετικη αισ8ηση της γευσης
και
2ον=γιατι πιο πι8ανο μου φαινεται να παριεχεται καποιου τυπου γλυκαντικο παρα ζαχαρη

πιο εμπεριστατωμενη αποψη αυριο η τεταρτη που μου ερχεται το πακετο....
:toast:

kyriakos23
17-05-09, 22:01
καλη ειναι η πρωτεινη αλλα τις ξενες πιστευο καμια δεν τισ βαζει κατω.
γνωμη μου φυσικα.

leangains
17-05-09, 22:37
^^:(:(:( :angry::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Exci
17-05-09, 22:54
καλη ειναι η πρωτεινη αλλα τις ξενες πιστευο καμια δεν τισ βαζει κατω.
γνωμη μου φυσικα.
:smash:

Billy
17-05-09, 23:07
τελικά εκείνη η ανάλυση Αμινοξέων που έλεγε κάποιος ότι θα κάνει, τι έδειξε;;;
Ας μας πει κάποιος με απλά λόγια για να καταλάβουμε.

Πάντως νομίζω ότι σύντομα θα πάρω το 4κιλό μου γιατί είμαι για shopping.

iliaspap88
18-05-09, 00:35
καλησπερα παιδια!!! τι ακριβως παιζει μάυτη την πρωτεινη??? αξιζει??? κ ποια η διαφορα της απο τις μεγαλες εταιριες??? παντως πολυ οικονομικη...!!:thumbup:

Eimai_fetes
18-05-09, 14:14
καλησπερα παιδια!!! τι ακριβως παιζει μάυτη την πρωτεινη??? αξιζει??? κ ποια η διαφορα της απο τις μεγαλες εταιριες??? παντως πολυ οικονομικη...!!:thumbup:

Eιναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ .... Στα 100γρ εχει μεσο ορο 78γρ. πρωτεινης, κ ειναι απο αιγοπροβιο γαλα .... Συμφωνα με οσους την δοκιμασαν, αξιζει για τα χρηματα της αφου τα 4 κιλα τα βρισκει με 70 ευρω (70 ευρω ειναι απο προχθες σε προσφορα) .... Αλλιως τα 4 κιλα, για οσους ειναι μελη, ειναι 80 ευρω ... !

Νομιζω οτι δεν εχει καμια διαφορα απο τις αλλες που πλασαρουν οι μεγαλες εταιριες.... Ισως κ συντομα την δουμε στο εξωτερικο (μακαρι-με το καλο) :rolf::rolf:

iliaspap88
18-05-09, 14:29
Eιναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ .... Στα 100γρ εχει μεσο ορο 78γρ. πρωτεινης, κ ειναι απο αιγοπροβιο γαλα .... Συμφωνα με οσους την δοκιμασαν, αξιζει για τα χρηματα της αφου τα 4 κιλα τα βρισκει με 70 ευρω (70 ευρω ειναι απο προχθες σε προσφορα) .... Αλλιως τα 4 κιλα, για οσους ειναι μελη, ειναι 80 ευρω ... !

Νομιζω οτι δεν εχει καμια διαφορα απο τις αλλες που πλασαρουν οι μεγαλες εταιριες.... Ισως κ συντομα την δουμε στο εξωτερικο (μακαρι-με το καλο) :rolf::rolf:
επειδη δεν το παιζω στα δαχτυλα το θεμα αυτο... ειναι καθαρη πρωτεινη(γραμμωσης)??

Zuki1000k6
18-05-09, 16:20
επειδη δεν το παιζω στα δαχτυλα το θεμα αυτο... ειναι καθαρη πρωτεινη(γραμμωσης)??


Ουφφ...Ποτε θα καταλαβετε οτι δεν υπαρχει πρωτεινη γραμμωσης????
Φιλε μου ειναι καθαρη πρωτεινη ορου γαλακτος(whey).Βασικο συμπληρωμα στον κοσμο του bodybuiding.:welcome:

billys15
18-05-09, 17:36
Ισως κ συντομα την δουμε στο εξωτερικο (μακαρι-με το καλο)

Θα 'λεγα οτι καλυτερα ειναι να ΜΗΝ την δουμε στο εξωτερικο,γιατι ισως αρχισουν τα "παιχνιδια" με τα συστατικα και χαλασει στην πορεια η ποιοτητα.Ειναι οπως τα βενζιναδικα,γιατι να βαλω απο εθνικη οδο και οχι απο καποιο χωριο? Ρισκαρει αυτος που εχει λιγους πελατες να την νοθεψει και να τους χασει? Ποτε.

iliaspap88
19-05-09, 01:17
Ουφφ...Ποτε θα καταλαβετε οτι δεν υπαρχει πρωτεινη γραμμωσης????
Φιλε μου ειναι καθαρη πρωτεινη ορου γαλακτος(whey).Βασικο συμπληρωμα στον κοσμο του bodybuiding.:welcome:
μπορει να μη ξερω πολλα... αλλα γι'αυτο το εβαλα σε παρενθεση... γιατι την αποκαλουν κ ετσι...

mantus3
19-05-09, 01:24
απλα Ηλια μου για να πετιχει το προμοσιον των πρωτεινων ογκου, επρεπε η να τις ονομασουν καπως αλιως, πχ φορμουλες ογκου κτλ (δηλαδη κατι που θα φοβιζε το ευρι κοινο - εκει που απευθινοντε δηλαδη) η να εφευρισκαν τις πρωτεινες γραμοσης... αυτοι εκαναν το δευτερο...:turtle:

destroyerody94
20-05-09, 14:18
ηρ8αν και τα δικα μου........η βανιλια που δοκιμασα παντως ηταν τελεια.......:P

George22
20-05-09, 16:11
Σημερα μου ηρθε μια σοκολατα και μια βανιλια. Η βανιλια ολα καλα.
Στην σοκολατα ομως εχει κατι κοματακια σαν σβωλους μαυρα σαν καρβουνο!!!!!
Μηπως ειναι το κακαο? ( αλλα τοσο μαβρο ?) Εχει και σε εσας στην σοκολατα τετοια ?

RAMBO
20-05-09, 16:18
ναι αυτο το μαυριο ειναι το κακαο δινει το χρωμα κ την γευση στην πρωτεινη.επισησ μυρισα δεν εχω δοκιμασει ακομα τα τροπικα φρουτα που εχουν μωβ χρωμα...μου εσπασαν την μυτη στην κυριολεξια

Billy
20-05-09, 21:20
κάποιοι που την βρήκαν λίγο περισσότερο γλυκιά στην γεύση από τις ξένες Πρωτεΐνες ρίξτε μία ματιά στα Συστατικά,
συγκεκριμένα γράφει: Φρουκτόζη, Ακεσουλφάμη

Αυτά μάλλον είναι τα δύο συστατικά που χρησιμοποιούνται σαν γλυκαντικά.
Σχετικά με την Ακεσουλφάμη βρήκα τα εξής:

"Η ακεσουλφάμη Κ ή αλλιώς ακεσουλφαμικό κάλιο, είναι μια γλυκαντική ουσία με λίγες θερμίδες της οποίας η χρήση εγκρίθηκε το 1988. Είναι ένα οργανικό συνθετικό άλας. Είναι 200 φορές πιό γλυκό από τη σακχαρόζη (ζάχαρη), έχει συνεργιστική επίδραση γλύκανσης με άλλες γλυκαντικές ουσίες, έχει σταθερή διάρκεια διατήρησης και είναι σταθεροποιητής θερμότητας. Εκκρίνεται μέσω του ανθρώπινου πεπτικού συστήματος αμετάβλητη, και επομένως δεν έχει θερμιδική αξία"

Ίσως να οφείλεται σε αυτήν την ουσία η έντονη γλυκύτητα.
Αυτό που λέει στο τέλος "επομένως δεν έχει θερμιδική αξία", τί ακριβώς σημαίνει;;;;
Μήπως ότι δεν απορροφάται από τον οργανισμό και αποβάλλεται συνεπώς δεν παχαίνει;;;;

Exci
20-05-09, 21:23
Λογικα σκεπτομενος, εννοει οτι περναει αναλοιωτη μεσα απο την πεψη (βλεπε "εκρινεται αμεταβλητη" )

pharmacist
22-05-09, 00:09
ρε παιδια εγω απλα ρωτησα αν υπαρχει αποδειξη πληρωμης-τιμη προιοντος-αφμ πωλητη κτλ μαζι με το πακετο. που το πηγατε το ζητημα;

απλα επειδη ασχολουμε με εμποριο και γνωριζω το χωρο ρωταω να δω αν η διαδικασια αγοραπωλησιας ειναι οπως πρεπει.

το κοστος για να αγορασεις συμπληρωμα απο ενα μαγαζι περιλαμβανει κοστος του εοφ, φπα κτλ εγω απλα ρωταω αν συμβαινει αυτο στην ελληνικη πρωτεινη η γινεται η φαση απο την 'πισω πορτα'.

Ευλογη η απορροια σου!

mantus3
22-05-09, 00:45
Αυτό που λέει στο τέλος "επομένως δεν έχει θερμιδική αξία", τί ακριβώς σημαίνει;;;;
Μήπως ότι δεν απορροφάται από τον οργανισμό και αποβάλλεται συνεπώς δεν παχαίνει;;;;

ακβιβως αυτο, δεν μεταβολιζεται παρα ελαχιστα, απλα την κατουρας...

Billy
25-05-09, 14:17
Tο προφίλ των Αμινοξέων:

ΑΝΑ ΔΟΣΗ (35gr)

Aspartic acid 2721.6 mg
Glutamic acid 4473.9 mg
Serine 1414.8 mg
Glycine/Theomine 1846.8 mg
Histidine 423.9 mg
Arginine 621 mg
Alanine/Tyrosine 2384.1
Proline 1466.1 mg
Valine 1590.3 mg
Methionine 553.5 mg
Isoleucine 1703.7 mg
Leucine 2802.6 mg
Phenylalanine 882.9 mg
Lysine 2894.4 mg


----------------------

σήμερα την δοκίμασα κι' εγώ και με άφησε πολύ ικανοποιημένο γιατί πρόκειται για ένα αγνό προϊόν και προσφέρει ένα φαγητό υψηλής διατροφικής αξίας μετά το workout.

iliaspap88
25-05-09, 14:35
Tο προφίλ των Αμινοξέων:

ΑΝΑ ΔΟΣΗ (35gr)

Aspartic acid 2721.6 mg
Glutamic acid 4473.9 mg
Serine 1414.8 mg
Glycine/Theomine 1846.8 mg
Histidine 423.9 mg
Arginine 621 mg
Alanine/Tyrosine 2384.1
Proline 1466.1 mg
Valine 1590.3 mg
Methionine 553.5 mg
Isoleucine 1703.7 mg
Leucine 2802.6 mg
Phenylalanine 882.9 mg
Lysine 2894.4 mg



καλο αυτο???

billys15
25-05-09, 17:39
Ωωω η λευκινη ειναι αρκετα ψηλα.Ωραια :D

Bill ποια γευση δοκιμασες? Περιμενω φρουτα του δασους και βανιλια,για πες μου κριτικες...:)

Billy
25-05-09, 18:59
βανίλια δοκίμασα και μου θύμισε καλής ποιότητας παγωτό σε σκόνη,
μου αρέσει που μυρίζει Αιγοπρόβιο γάλα γιατί θυμάμαι τα νιάτα μου που πίναμε 2 ποτήρια γάλα που μας έφερνε ο γαλατάς και δεν πεινάγαμε για αρκετές ώρες μιας και δεν ήταν αραιωμένο όπως είναι τα σημερινά ξεπλύματα.

Εγώ πήρα απ' όλες τις γεύσεις αλλά πρώτα θα δοκιμάσω βανίλια, μετά φρούτα, μετά πάλι βανίλια και για τέλος αφήνω την σοκολάτα.
Bασικά ήθελα ένα καλό, αγνό σκεύασμα και κυρίως να ξέρω πώς παρασκευάζεται.

Επίσης πάνω στην συσκευασία γράφει ¨Λακτόζη 5%" γι' αυτούς που τους απασχολεί το θέμα, εγώ και μιά καρδάρα γάλα να πιώ δεν μου προκαλεί πρόβλημα.

Δέν ξέρω αλλά μου αρέσει η όλη φάση και θέλω να δώ πώς θα την "χωρέσω" μεσα στην διατροφή μου περισσότερο γιατί μέχρι τώρα με τις διάφορες ξένες δεν είχα και μεγάλη εμπιστοσήνη και έπαιρνα μόνο όταν έκανα προπόνηση.

Μακάρι να πάνε όλα καλά.

billys15
26-05-09, 00:46
Α εχει και μειωμενη λακτοζη?? Πολυ καλο,δεν το ηξερα.

Akis85
29-05-09, 22:23
Η νεα γευση φρουτα του δασους λεει τιποτα?

iliaspap88
29-05-09, 23:04
Η νεα γευση φρουτα του δασους λεει τιποτα?
φιλε μου δεν εχω δοκιμασει, αλλα εκτος οτι ειναι υποκειμενικο αυτο το θεμας της γευσης... λενε οτι ειναι απλα φανταστικη... ελπιζω να μη σε παρω στο λαιμο μου...

billys15
30-05-09, 02:06
Οντως ειναι πολυ ωραια,μονο που οπως καταλαβα θελει γυρω στο μισο λιτρο νερο για να διαλυθει καλα η μια δοση (2 κουταλιες).Κι αυτο γιατι 2 φορες εβαλα 300ml και μου 'βγαζε σβωλους,σαν ξεραμενους,φαινοταν δηλαδη οτι ηθελε κι αλλο.Θα δοκιμασω και θα σας πω.

Και η βανιλια ειναι κορυφη...8-)

Muscleboss
01-06-09, 22:27
Σήμερα δοκίμασα τη νέα γεύση και είναι πολύ καλή... αρκετά διαφορετική από τις συνηθισμένες γεύσεις και πολύ ευχάριστη (ίσως για αυτό). Με τη διαλυτότητα δεν είχα κανένα πρόβλημα με οποιαδήποτε γέυση.:thumbup:

ΜΒ

Bane
09-06-09, 17:51
Είμαι πλέον και εγώ μέλος του Club Ηρακλής, γνώμη μου:
Γεύση:Σοκολάτα:9/10, 2η καλύτερη σοκολάτα που έχω δοκιμάσει ever, καλή ακόμα και με ζεστό νερό και "χορταστική"
Φρούτα του δάσους:9/10:Πολύ καλή με κρύο νερό και γάλα, είναι ίδια με γιαούρτι Velutela,αν και δεν μου άρεσε με χλιαρό νερό
Τιμή:10/10.Πολύ καλή τιμή, ιδίος αν λάβουμε υπόψην πως περιλαμβάνει παράδοση με courier
Mixability:7/10 Εδώ τα χαλάμε λίγο, με κουτάλι πάντα κροκιδώνει, θέλει μπλέντερ η σέικερ
Εξυπηρέτηση:11/10. Ο Μιχάλης είναι απλά άψογος

Svein
11-06-09, 17:49
Αυτή η προτείνει
1)είναι για πριν την γυμναστική μετά την γυμναστική το πρωί????
2)κάνει να συνδυαστεί με κρεατίνη????3)
3)εκτος από online σε πια μαγαζιά την βρίσκω?????


:shock::shock::shock::shock:

Svein
11-06-09, 17:53
Ενδιαφερων. Δεν ηξερα οτι μπορει να γινει κι ετσι.! *Και πως μπορουμε να ξερουμε εμεις αν οντως εχει εγκριση απο τον εοφ το Χ προιον ή αν εχει απλα τον αριθμο της σχετικης αιτησης..??

Ερωτηση: τι κανει ο ΕΟΦ? Δειχνει απλα οτι το προιον δεν περιεχει συστατικα που δεν αναφερονται ή καποια απαγορευμενη ουσια, δειχνει οτι οι ποσοτητες που αναγραφονται ισχυουν και στην πραγματικοτητα.? Τι ακριβως?



http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4748 :D :D :D :D !!!!!

Geo84
11-06-09, 18:21
1)είναι για πριν την γυμναστική μετά την γυμναστική το πρωί????
2)κάνει να συνδυαστεί με κρεατίνη????3)
3)εκτος από online σε πια μαγαζιά την βρίσκω?????


1)Είναι whey
2)Ναι
3)Νομίζω μόνο online

destroyerody94
11-06-09, 18:24
δεν παραγκελνεις online γινεσαι μελος στην ιστιοσελιδα και τα παιδια σε παιρνουν εκειαν τηλεφωνο και παραγγελνεις,ερχοντε σπιτι σου και πληρωνεις η με αντικαταβολη η σε λογαριασμο στην τραπεζα:toast:

πολυ καλη εξυπυρετηση

Svein
11-06-09, 18:32
1)Είναι whey
2)Ναι
3)Νομίζω μόνο online



δηλαδή ποτε την παίρνουμε????:turtle::turtle::turtle:

destroyerody94
11-06-09, 18:50
οποτε θελουμε...παντα μετα την προπονηση με υδατανθρακες υψηλου γλυκαιμικου δεικτη,κατα τα αλλα οποτε δεν μπορεις η θελεις να φας κατι αλλο για πρωτεινη,αλλα με καποιο οριο σε μεριδες την ημερα...παραδειγματος χαρη εγω βαζω 3 φορες την ημερα maximum και αυτο ισως για λογους απορροφησης και πεψης(και δε χωρταινεις κιολας σε σχσεση με το να φας 150 γραμμαρια κοτοπουλο:food:

Exci
11-06-09, 20:22
Οσοι εχετε παραγγηλει, απο Αθηνα τουλαχιστον, σε ποσες μερες εγινε η παραδοση?

Billy
11-06-09, 20:41
εγώ έβαλα την παραγγελία Τετάρτη και κανονικά θα παρελάμβανα Παρασκευή αλλά κάτι προέκυψε και με πήρε τηλέφωνο στο κινητό μου ο Μιχάλης και μου είπε ότι θα παραλάβω Δευτέρα, και έτσι έγινε.
δηλαδή 2-3 μέρες υπολόγισε.

Exci
11-06-09, 20:49
εγώ έβαλα την παραγγελία Τετάρτη και κανονικά θα παρελάμβανα Παρασκευή αλλά κάτι προέκυψε και με πήρε τηλέφωνο στο κινητό μου ο Μιχάλης και μου είπε ότι θα παραλάβω Δευτέρα, και έτσι έγινε.
δηλαδή 2-3 μέρες υπολόγισε.
Ok ευχαριστω. Περιμενω το μαιλ απο το club (αργει λιγο :P). Τελευταια στιγμη το αφησα και σχεδον ξεμεινα απο whey :spank:

Billy
11-06-09, 22:00
εγώ πήρα τηλέφωνο και μου έκαναν εγγραφή και παραγγελία με την μία.

Svein
12-06-09, 12:35
Παιδιά μίλησα με τον άνθρωπο που προμηθεύει τις πρωτεΐνες αλλα δεν μπόρεσε να μου λύση μια απορία...όταν είμαι σε κύκλο κρεατίνης και δεν παο γυμναστήριο και ξυπνήσω το πρωί περνώ την κρεατίνη ....αλλα με κάνει να πάρο μαζί και την προτείνει?????επίσης η προτείνει αυτή είναι σε κύκλους...1μηνα παίρνεις 1 δεν παίρνεις????για τα συκώτια και τα νεφρά λέω μην τα καταστρέψουμε....

KATERINI 144
12-06-09, 13:10
Παιδιά μίλησα με τον άνθρωπο που προμηθεύει τις πρωτεΐνες αλλα δεν μπόρεσε να μου λύση μια απορία...όταν είμαι σε κύκλο κρεατίνης και δεν παο γυμναστήριο και ξυπνήσω το πρωί περνώ την κρεατίνη ....αλλα με κάνει να πάρο μαζί και την προτείνει?????επίσης η προτείνει αυτή είναι σε κύκλους...1μηνα παίρνεις 1 δεν παίρνεις????για τα συκώτια και τα νεφρά λέω μην τα καταστρέψουμε....

δες εδω: Οτι εχει σχεση με την Κρεατινη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886)

και εδω: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1363

Svein
12-06-09, 13:23
δες εδω: Οτι εχει σχεση με την Κρεατινη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886)

και εδω: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1363

Τα έχω διάβαση φιλε και άκρη δεν βρήκα γι αυτό μπορείς να μου απάντησης σε παρακαλώ πολύ !!!!

KATERINI 144
12-06-09, 13:52
Παιδιά μίλησα με τον άνθρωπο που προμηθεύει τις πρωτεΐνες αλλα δεν μπόρεσε να μου λύση μια απορία...όταν είμαι σε κύκλο κρεατίνης και δεν παο γυμναστήριο και ξυπνήσω το πρωί περνώ την κρεατίνη ....αλλα με κάνει να πάρο μαζί και την προτείνει?????

ναι


επίσης η προτείνει αυτή είναι σε κύκλους...1μηνα παίρνεις 1 δεν παίρνεις????για τα συκώτια και τα νεφρά λέω μην τα καταστρέψουμε....

πρωτεΐνη παίρνεις απο το κοτοπουλο το ψαρι το μοσχαρι τα αυγα το γαλα κλπ κλπ κλπ

σε κύκλους τρως αυτα τα τρόφιμα?! τη διαφορά εχει η πρωτεΐνη σε σκόνη απο το γαλα?! μονο το οτι ειναι σε σκονη!



προφανώς δε τα διάβασες.

Svein
12-06-09, 14:11
προφανώς δε τα διάβασες.

ok man ευχάριστο!


:rolf::rolf::rolf::rolf:

GZ84
12-06-09, 15:15
Είμαι νέο μέλος και έχω συστηθεί στο ανάλογο topic. Σήμερα έκανα και εγώ την παραγγελία μου. Προτείνω να πάρετε απευθείας στο τηλέφωνο που αναγράφεται στην ιστοσελίδα και να μην μπλέκετε με τη φόρμουλα. Εγώ τηλεφώνησα, έγινα μέλος, έκανα παραγγελία και όλα αυτά μέσα σε 5 λεπτά.
Παρήγγειλα 1 κιλό βανίλια και 1 κιλό φρούτα του δάσους. Η τελευταία γεύση δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα γιατί αυτή δεν έχει ανανεωθεί ακόμη. Πολύ φιλική εξυπηρέτηση - αν και εδώ που τα λέμε δεν πρέπει να υπάρχει τόσος ενθουσιασμός με αυτό το θέμα διότι αυτή είναι η δουλειά του ανθρώπου. Αν δεν υπήρχε απλή φιλική εξυπηρέτηση τότε απλά δεν ξέρει να κάνει τη δουλειά του. Αλλά ευλόγως πολλοί ενθουσιάζονται διότι οι καιροί είναι τέτοιοι που οι έμποροι είναι απλοί εκμεταλλευτές - στη συντριπτική πλειοψηφία τους.

Εγώ χάρηκα πολύ για την ύπαρξη αυτής της Ελληνικής πρωτεΐνης. Χαίρομαι επίσης για την τιμή της που είναι πολύ προσιτή γιατί με 45 ευρώ παίρνεις 2 κιλά και στην ίδια ποσότητα σκας 95 ευρώ για άλλες αναγνωρισμένες αλλά απρόσωπες εταιρίες. Και εγώ ως μέσος αθλούμενος τόσα χρήματα κάθε μήνα -τα έχω δεν τα έχω- δεν τα δίνω. Έλεος.
Και η ονομασία της μου αρέσει πολύ. Είναι Ελληνική όσο δεν πάει και έχει και έναν old school αέρα το όλο πακέτο.

Exci
12-06-09, 15:59
Σήμερα έκανα και εγώ την παραγγελία μου. Εγώ τηλεφώνησα, έγινα μέλος, έκανα παραγγελία και όλα αυτά μέσα σε 5 λεπτά.
Παρήγγειλα 1 κιλό βανίλια και 1 κιλό φρούτα του δάσους.
Μια απο τα ιδια :green:

(Καποιος τελειωσε τη σοκολατα, αληταραδες :spank: )

Billy
12-06-09, 17:55
gz84,

το άτομο με το οποίο μίλησες δεν είναι απλά Εμπορος είναι ο Παραγωγός και ο ενθουσιασμός είναι δικαιολογημένος διότι έχουμε την ευκαιρία να μιλάμε με το ατομο που γνωρίζει τα πάντα γύρω από το συγκεκριμένο προιόν.
Οτι και να ρωτήσεις το ξέρει ή θα πρέπει να να το βρεί και να στο απαντήσει.

Σχετικά με την συσκευασία την θεωρώ ΟΤΙ το καλύτερο προκειμένου να μείνει το κόστος σε χαμηλά επίπεδα.
Ο ντενεκές είναι φθηνός αλλά πολύ ανθεκτικός για τις μεταφορές και κλείνει και αεροστεγώς, τι άλλο θέλουμε, αν έβαζε πλαστικό θα ανέβαινε το κόστος πάρα πολύ, δηλαδή θα πλήρωνες λεφτά για μόστρα.

kyriakos23
13-06-09, 00:43
ναι μονο που με το σιδερο υπαρχει μεγαλο προβλημα.
εαρχισαν να πεζουν οι συναγερμοι στο αεροδρομιο και με περασανε για εμπορο ναρκοτικων.
ενω με τα πλαστικα κουτια δεν υπαρχει προβλημα.

Svein
13-06-09, 16:12
ναι μονο που με το σιδερο υπαρχει μεγαλο προβλημα.
εαρχισαν να πεζουν οι συναγερμοι στο αεροδρομιο και με περασανε για εμπορο ναρκοτικων.
ενω με τα πλαστικα κουτια δεν υπαρχει προβλημα.

Γιατί πιο απλά δεν το βάζεις σε ένα δικό σου μπολάκι????εγώ που πήρα μια κρεατίνη τις on το κουτί ήταν χτυπημένο και την άδειασα σε ένα μπολάκι

petrol
14-06-09, 17:39
Σωστοοο....απλη καλη πρωτεινη χωρις propietry blends και νεες επαναστατικες φορμουλες..... καποιος επρεπε να κανει την κινηση και στην ελλαδα...gratz.... θα παρω 2 kg sthn idia timh p eperna 900g... edw sta xania mas exoun kataklepsei....:shock:
χερομε:bbbiceps::clap:

petrol
14-06-09, 17:53
ok man ευχάριστο!


:rolf::rolf::rolf::rolf:

το μονο π πρεπει να προσεξεις ειναι αν παιρνεις σε κα8ημερινη βαση 3+ μεριδες για 3 μηνες + να σταματας για λιγο... η να μην ειναι αποκλειστικη πηγη πρωτεινης στην καθημερινη διατροφη σ η whey γιατι συνη8ιζει ο οργανισμος σε αυτη την πηγη πρωτεινησ και αλλες πηγες πρωτεινης δεν αφομιωνοντε καλα και δε στηριζουν τη μυικη σ μαζα το ιδιο... τουλαχιστον ετσι ακουσα... τα παντα 8ελουν μετρο αλοστε... και το κοτοπουλο και το νερο ακομα.... κατα τα αλλα εισαι οκ

Svein
15-06-09, 12:09
το μονο π πρεπει να προσεξεις ειναι αν παιρνεις σε κα8ημερινη βαση 3+ μεριδες για 3 μηνες + να σταματας για λιγο... η να μην ειναι αποκλειστικη πηγη πρωτεινης στην καθημερινη διατροφη σ η whey γιατι συνη8ιζει ο οργανισμος σε αυτη την πηγη πρωτεινησ και αλλες πηγες πρωτεινης δεν αφομιωνοντε καλα και δε στηριζουν τη μυικη σ μαζα το ιδιο... τουλαχιστον ετσι ακουσα... τα παντα 8ελουν μετρο αλοστε... και το κοτοπουλο και το νερο ακομα.... κατα τα αλλα εισαι οκ

Η διατροφή μου είναι πλούσια >>σχετικά<< σε πρωτεΐνες.....τώρα αυτό για τους τρις μήνες δεν το πολύ έπιασα.....για δες λίγο και εδώ


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4819

υσ: σήμερα παρήγγειλα 2 κιλά....!!! ΑΛΉΤΕΣ ΦΑΓΑΤΕ ΌΛΟΙ ΤΗΝ Σοκολάτα και μου αφήσατε τις βανίλιες και τα φρούτα του δασους

GZ84
15-06-09, 12:10
Καλημέρα!

Πριν ξεκινήσω να γράφω ότι είχα σκοπό εξ αρχής θα σχολιάσω λίγο τα γραφόμενα του Petrol. Σίγουρα 3+ δόσεις την ημέρα είναι πολύ. Γιατί έτσι είναι λες και προτιμάς ως πηγή πρωτεΐνης μόνο τη σκόνη. Εγώ προσωπικά παίρνω πριν το γυμναστήριο γιατί δεν ξέρω τι να φάω το απόγευμα και μετά από αυτό για ευνόητους λόγους. Τώρα για το θέμα ότι συνηθίζει ο οργανισμός όταν καταναλώνεις πολύ συχνά ίδιας μορφής πηγή πρωτεΐνης είναι ένα καλό ερώτημα. Από την άποψη ότι αυτό ισχύει για άλλα πράγματα στο σώμα μας. Πολύ θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη κάποιου περισσότερο γνώστη. Εγώ πχ σχεδόν κάθε μέρα τρώω τα ίδια και τα ίδια εδώ και πολύ καιρό. Ξέρω ότι τώρα που το συνέχισα τόσο το ερώτημα γίνεται off topic. Αλλά πραγματικά μην το αφήσετε, θέλω να μάθω.

Στο θέμα μου τώρα.
Δυστυχώς κόπηκε ο ύπνος μου στη μέση σήμερα το πρωί. Είχα σκοπό να κοιμηθώ μέχρι τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα. Ε, τουλάχιστον ήταν για καλό σκοπό.
Ήρθε η παραγγελία μου με τη πρωτεΐνη Ηρακλής! Ή Ηρακλήθ όπως το λέει η μητέρα μου για να με πειράξει! :)

Καταρχήν, όταν βγήκα στη πόρτα να παραλάβω το πακέτο, ήταν μια πολύ όμορφη κοπέλα και φαινόταν αρκετά γυμνασμένη. Και σκέφτηκα, τι διάολο, οι ίδιοι τα διανείμουν? Την επόμενη ημέρα παίζει να στείλουν κανέναν φουσκωτό. Χαχαχα... αλλά όχι είναι από την Γενική Ταχυδρομική. Οπότε μάλλον έτυχε (και μακάρι στην επόμενη παραγγελία να ξανατύχει το ίδιο...)

Άνοιξα το πακέτο, είχε πάνω αποδείξεις κτλ, και ως πρώτη εντύπωση έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Παιδιά το τενεκεδάκι δεν έχει προηγούμενο! Σκοτώνει! Δεν ξέρω αν το πλαστικό επειδή είναι πιο ακριβό και εύχρηστο είναι "in" αλλά εγώ προτιμώ τενεκέ 1000%. Επάνω στα 2 τενεκεδάκια έχει και αυτοκόλλητο που γράφει
1. ημερομηνία λήξης
2. αριθμό πρωτοκόλλου Ε.Ο.Φ.
3. Protein concentrate lactose 5%

Παρήγγειλα 1 κιλό βανίλια και 1 κιλό φρούτα του δάσους. Πληροφοριακά τα φρούτα του δάσους επειδή είναι νέα γεύση η συσκευασία έχει και τη νέα ονομασία Sheep Goat Whey (ενώ η βανίλια γράφει Whey pro80). Όπως έχει αναφερθεί, στην ετικέτα αναγράφονται μόνο τα πολύ βασικά σχετικά με την διαθρεπτική αξία.

Άνοιξα λοιπόν τα φρούτα του δάσους... η σκόνη μέσα σε σακούλα μέσα στον τενεκέ (πολύ cult) και έφτιαξα ένα ρόφημα όμως έβαλα πολύ νερό και έτσι δεν μπορώ να σας πω γεύση... φανταστείτε πίσω λέει "σε κάθε 100 ml νερού ή γάλακτος προσθέτετε 2 γεμάτες κουταλιές της σούπας (35γρ.)" και εγώ έβαλα τόση σκόνη σε μισό λίτρο νερό. 8-)

Σχετικά με τη διαλυτότητα εγώ θα έβαζα 9/10. Δε έμεινε τίποτα, διαλύθηκε μια χαρά και δεν έκανα και το τρελό χτύπημα. Καλά σε αυτό παίζει ρόλο και το μισό λίτρο νερό!

Η σκόνη διαφέρει από αυτές που έχω δοκιμάσει ως τώρα. Είναι πολύ ελαφριά. Κάτι που θα ήθελα να παραθέσω σαν σημείωση, δεν ξέρω κατά πόσο είναι χαζό αλλά θα το γράψω. Γενικώς όποτε έπινα πρωτεΐνη έστω για μισή ώρα ένιωθα έναν "κορεσμό". Τώρα που ήπια την Ηρακλής δεν ένιωσα αυτόν το κορεσμό. Ίσως να ξύπνησα πιο πεινασμένος. Ή ίσως και επειδή εδώ και αρκετό καιρό δεν είχα σκόνη για πρωινό και έτρωγα μπαγκέτα με κοτόπουλο κλπ τώρα με το ποτηράκι νερό και ένα μήλα ο οργανισμός να διαμαρτύρεται. Μάλλον αυτό είναι βασικά. Αλλά θα ήθελα πολύ να διαβάσω καμιά άποψη περι του κορεσμού όταν πίνω πρωτεΐνη.

GZ84
15-06-09, 12:15
Και το τενεκεδάκι... τέλειο αγόρια!

Exci
15-06-09, 13:02
Ηρθε και μενα, θα δοκιμαστει το απογευμα :green:

Την κρατησατε μεσα στη σακουλιτσα εσεις οι υπολοιποι?

Niiick
15-06-09, 13:35
Και το τενεκεδάκι... τέλειο αγόρια!



XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA:bowdown:

GZ84
15-06-09, 14:34
Εγώ τη σκόνη θα την αφήσω ως έχει. Όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο, απλά... γιατί να μπαίνω στη διαδικασία αυτή? Είναι και cult το σακουλάκι.

Exci
15-06-09, 19:09
Εγώ τη σκόνη θα την αφήσω ως έχει. Όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο, απλά... γιατί να μπαίνω στη διαδικασία αυτή? Είναι και cult το σακουλάκι.
Απλα ειναι λιγο δυσκολο να ανοιγω το καπακι καθε φορα με κουταλι :P


Δοκιμασα βανιλια :green: Λεω να την κανω παγωτο :food:
Update: Δοκιμασα τη βανιλια με βρωμη. Τρομερο αποτελεσμα! Με καποιον τροπο καλυπτε τη γευση της βρωμης οποτε εκανε το γευμα απολυτα ανεκτο :food:

giorgospet
16-06-09, 12:53
Καλημέρα σε όλους . Προσπαθώ να συνδεθώ στη διεύθυνση www.herculesprotein.gr και είναι αδύνατον. Γνωρίζει κάποιος κάτι επί αυτού.
Ευχαριστώ.

GZ84
16-06-09, 13:33
Καλή φάση... αλλά βρώμη το χειμώνα πάλι εγώ... δεν τη παλεύω γενικώς. Αν και με πρωτεΐνη σίγουρα αλλάζει δραματικά η γεύση.

Προσπάθησα και εγώ να μπω στην ιστοσελίδα αλλά τίποτα. Φαντάζομαι πως θα γίνεται ανανέωση - μου είχαν πει ότι θα γινόταν σύντομα γιατί δεν έχουν ανεβάσει τη νέα γεύση Φρούτα Του Δάσους.

Σου δίνω όμως το email και το τηλέφωνο =

club@herculesprotein.gr
23810.81972

Προτείνω το άμεσο τηλεφώνημα.

Svein
17-06-09, 14:58
Καλή φάση... αλλά βρώμη το χειμώνα πάλι εγώ... δεν τη παλεύω γενικώς. Αν και με πρωτεΐνη σίγουρα αλλάζει δραματικά η γεύση.

Προσπάθησα και εγώ να μπω στην ιστοσελίδα αλλά τίποτα. Φαντάζομαι πως θα γίνεται ανανέωση - μου είχαν πει ότι θα γινόταν σύντομα γιατί δεν έχουν ανεβάσει τη νέα γεύση Φρούτα Του Δάσους.

Σου δίνω όμως το email και το τηλέφωνο =

club@herculesprotein.gr
23810.81972

Προτείνω το άμεσο τηλεφώνημα.

+1 :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:


Και εγώ έτσι παρήγγειλα.....!!!!!

Exci
17-06-09, 23:40
Νομιζω οτι η βανιλια μου αφριζει λιγο παραπανω :unsure:

Geo84
18-06-09, 10:21
Πριν μιλήσω με τον κ.Παπαγιάννη θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν παραγγείλει μερικά πραματάκια.

Εφόσον σε περιεκτικότητα πρωτείνης είναι ακριβώς ίδια με την on αμα βάλω το scoop της on 24 gr πρωτείνης δε τα λαμβάνω και πάλι?Το λέω γιατί απ ότι είδα κάποιος είπε ότι 1 scoop της on είναι 1 και μισό για την ηρακλής.

Εκτός από κατάθεση σε τράπεζα (ποια είναι?) μπορούμε να πληρώσουμε και με την παραλαβή?Και επειδή κάποιος είπε ότι μπορεί να του τα φας τα λεφτά επειδή πληρώνεις με κατάθεση μετά την παραλαβή αυτό προφανώς δε παίζει.Στην κατάθεση θα χρειάζεται λογικά να αναγραφεί το όνομα του καταθέτη οπότε αν έχεις παραλάβει και δε δει καταθετήριο με το όνομά σου σημαίνει ότι δε πλήρωσες.Έτσι πληρώνονται όλες οι μεγάλες εταιρίες μετά την πώληση με τιμολόγιο ή παροχη υπηρεσιών με τιμ.παρ.υπηρεσιων με πίστωση και όχι μετρητοίς και μετά από κάποιες συμφωνημένες μέρες πληρόνονται με κατάθεση (ή επιταγή) αλλά με το όνομα πάνω στο καταθετήριο αλλιώς είναι σα να μην έχεις πληρώσει.Είπαμε είναι φιλικός αλλα όχι και χαζός.

Ευχαριστώ.

Exci
18-06-09, 10:37
Aν η ON που παιρνεις εχει ιδια περιεκτικοτητα % σε πρωτεινη τοτε ναι, η δοσολογια μενει η ιδια, και χρησιμοποιεις οποιο scoop θες.
Η πληρωμη γινεται και με αντικαταβολη εκτος απο καταθεση σε τραπεζα.

GZ84
18-06-09, 12:12
Geo84 μπορείς να πληρώσεις στο courier που θα σου δώσει το πακέτο. Είναι ο καλύτερος τρόπος γιατί δεν τρέχεις στη τράπεζα να πληρώνεις - ειδικά με τέτοια ζέστη (και ΕΙΔΙΚΑ για εμένα που μένω Αθήνα). Και σίγουρα διευκολύνοντας εσένα κάνεις το ίδιο για τον πωλητή (στη περίπτωσή μας τον Παπαγιάννη) που πρέπει να τρέχει στη τράπεζα κάθε τόσο για να δει τι καταθέσεις έγιναν κλπ... Εγώ τουλάχιστον όταν δεν παίζω με αγορές υψηλού κόστους και όταν ο πωλητής είναι σωστός τότε πράττω και ανάλογα για να μένω και εγώ και ο άλλος ευχαριστημένοι και να τελειώνουμε γρήγορα. (Προς αποφυγή παρεξηγήσεων... δεν έχω καμία σχέση με τον άνθρωπο... απλά ξέρω πολλά από πάρε δώσε με αγορές εξ αποστάσεως και έχω φάει ήττες.

Η ίδια αναλογία είναι με της ON. Και εγώ το δικό της scoop χρησιμοποιώ. Μόνο που σήμερα το πρωί κάπου το είχα βάλει και επειδή ήμουν αγουροξυπνημένος έβαλα πρώτη φορά με κουτάλι σούπας... και παίζει να έβαλα λιιιιίγο παραπάνω... 8-)

Exci εγώ δεν έχω δοκιμάσει βανίλια ακόμη. Τα φρούτα του δάσους είναι μια χαρά πάντως αν και η γεύση δεν είναι έντονη. Δεν μπορείς να πεις ότι χαίρεσαι γεύση! Αλλά από την άλλη καλύτερα για εμένα μιας και δεν πίνουμε 1 φορά την εβδομάδα... γούστα είναι αυτά βέβαια.

mantus3
18-06-09, 14:29
Εφόσον σε περιεκτικότητα πρωτείνης είναι ακριβώς ίδια με την on αμα βάλω το scoop της on 24 gr πρωτείνης δε τα λαμβάνω και πάλι?Το λέω γιατί απ ότι είδα κάποιος είπε ότι 1 scoop της on είναι 1 και μισό για την ηρακλής.



Ευχαριστώ.


η περιεκτικοτητα μπορει να ειναι η ιδια, αλλα το σκουπ δεν υπολογιζει βαρος αλλα ογκο. οποτε το καλητερο ειναι να παρεις μια ζηγαρια ακριβιας, να μετρισεις το βαρος του ενως σκουπ της ον, να μετρισεις μετα το βαρος του ενος σκουπ της ηρακλης κ να βγαλεις την δικη σου αναλογια

Geo84
18-06-09, 19:42
ty :thumbup:

giorgospet
22-06-09, 17:29
Σήμερα παράγγειλα 4 κιλά.

Exci
22-06-09, 20:58
Δοκιμασα και τα φρουτα του δασους..Και εδω πολυ αφρος, κανω κατι λαθος? :unsure:

Svein
23-06-09, 16:22
Δοκιμασα και τα φρουτα του δασους..Και εδω πολυ αφρος, κανω κατι λαθος? :unsure:

me2 πολύ αφρός....Εμενα η γεύση φρούτα του δασους δεν μου αρέσει....... εσάς???

Exci
23-06-09, 16:49
me2 πολύ αφρός....Εμενα η γεύση φρούτα του δασους δεν μου αρέσει....... εσάς???
Δεν εχω κατι κακο να πω γιατι γευση. Προτιμω την βανιλια βεβαια.

Svein
24-06-09, 14:19
Δεν εχω κατι κακο να πω γιατι γευση. Προτιμω την βανιλια βεβαια.

Ότι βγάζει αφρού βγάζει....τέσσρα εγώ πίνω πρωί ,πριν την γυμναστική (μετά την γυμναστική κρεατίνη) και βραδυ εσείς?????τις μέρες που δεν έχω προπόνηση δεν πίνω το πρωί γιατί πίνω κρεατίνη και πίνω βραδυ μονο !!!!!!!!!!!:weights::weights::weights:

Exci
24-06-09, 14:57
Αν και δεν παιρνω κρεατινη δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να συνδυαστει με πρωτεινη..

Ον τοπικ..μηπως βαζω λιγο/πολυ νερο, η το κουναω λιγο/πολυ αντιστοιχα, και γι'αυτο αφριζει?

Niiick
24-06-09, 15:04
και ποτε τρως ρε svein? τρως το συμπληρωμα και συμπληρωνεις με φαγητο?

Svein
24-06-09, 17:31
Αν και δεν παιρνω κρεατινη δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να συνδυαστει με πρωτεινη..

Ον τοπικ..μηπως βαζω λιγο/πολυ νερο, η το κουναω λιγο/πολυ αντιστοιχα, και γι'αυτο αφριζει?
Όχι και εμενα αφρίζει που ακόλουθο τις οδηγίες

και ποτε τρως ρε svein? τρως το συμπληρωμα και συμπληρωνεις με φαγητο?

x0a0xa0xa0x0ax0ax0ax0 όχι αλλα λες πως είναι υπερβολικά????πρότεινε μου τι να κάνω,,,,!!!!

Niiick
24-06-09, 19:19
δεν ειπα οτι κανεις λαθος εξαλλου ποιος ειμαι εγω να σου προτεινω κιολας, αμα χρειαζεσαι 200 γραμαρια πχ και τα περνεις ολα απο το συμπληρωμα οκ μαγκια σου απλα σκεφτομαι αν πινεις 3-4 φορες τη μερα whey,ποτε τρως?χμμμχμμμμ

τερμα το οφ:turtle:

kyriakos23
24-06-09, 19:52
24gr το σκουπ περιπου Χ 3 φωρες =72 gr

GZ84
25-06-09, 20:59
"και ποτε τρως ρε svein? τρως το συμπληρωμα και συμπληρωνεις με φαγητο?"

Χαχαχα! Και εγώ τρώω σκόνη 5 φορές/ ημέρα και ως συμπλήρωμα διατροφής χρησιμοποιώ μια μοσχαρίσια για πρωινό και το βράδυ πριν κοιμηθώ λίγο κοτόπουλο! ΧΑΧΑΧΑ!

Svein και Exci εμένα μου αφρίζει ελάχιστα (φρούτα του δάσους τελειώνω τώρα και πάω για βανίλια μετά). Πως το ανακατεύετε? Μήπως με κανένα μηχάνημα shaker κλπ? Εγώ έχω ένα απλό shaker με καπάκι το "παίζω" λίγο και είναι μια χαρά. Λίγος αφρός, τίποτα το σπουδαίο.

Σχετικά με τα φρούτα του δάσους ομολογώ πως είναι λίγο ψόφια η γεύση... δεν τρελάθηκα αλλά από την άλλη είμαι υπέρ της ουδετερότητας ειδικά όταν κάτι το πίνεις 2 φορές την ημέρα. Οπότε ούτε κρύο ούτε ζέστη η γεύση αυτή. Άντε να δούμε τη βανίλια που ΤΟΣΑ γράφετε!



Αν και βγαίνω λίγο εκτός θέματος

SVEIN = πρωτεΐνη και κρεατίνη μαζί - δεν υπάρχει πρόβλημα. Πρωτείνη ΦΥΣΙΚΑ μετά το γυμναστήριο - πολύ κακώς που δεν παίρνεις τότε μαζί με κρεατίνη. Ίσα ίσα τότε είναι απαραίτητο... Εγώ πίνω πρωί μόλις ξυπνήσω, πριν το γυμναστήριο και μετά από αυτό.
Το βράδυ θέλεις αργής απορρόφησης πρωτεϊνη οπότε κατα κάποιο τρόπο τσάμπα τη πίνεις το βράδυ. Εγώ προτιμώ μισό κιλό γιαούρτι 2% άντε και κανένα ξηρό καρπό.


Υ.Γ. Και τώρα ας μου μάθει κάποιος πως κάνω "ΠΑΡΑΘΕΣΗ" όταν θέλω να σχολιάσω τα γραφόμενα κάποιου...



***πατάς εδώ Quote ***

kyriakos23
26-06-09, 01:24
ρε παιδια για την διαλυτοτητα αν παρετε ενα καλο μιξερ ολες διαλυοντε μια χαρα.
φυσικα στοιχιζει...
το δικο μου το πηρα 80 ευρω.αλλα οτι πρωτεινη κ να παρω την διαλυει τελιος,θηριο!

Exci
26-06-09, 01:27
Δεν υπαρχει προβλημα με τη διαλυτοτητα κυριακο, δεν δημιουργουνται σβολοι η κατι αντιστοιχο. Αφρος δημιουργειται. Σε καθε περιπτωση δε θα παρω ολοκληρο μιξερ στο γυμναστηριο για να ανακατεψω τη σκονη μου..

giorgospet
26-06-09, 12:06
Η Ηρακλής διαλύετε πολύ εύκολα. Εγώ την χτύπησα λίγο με ένα κουταλάκι και διαλύθηκε. Σήμερα χρησιμοποίησα το μιξεράκι του καφέ, κανένα πρόβλημα. Μήπως δε βάζετε αρκετό νερό;

GZ84
27-06-09, 11:41
Καλημέρα!

Στέλνω γιατί μόλις τελείωσα τα φρούτα του δάσους και ξεκίνησα την βανίλια! Φανταστική γεύση... βασικά τι να πώ, είναι λες και πήρα ένα παιδικό παγωτό με γεύση βανίλια σε κυπελλάκι (αυτά που είχαν τα δώρα από κάτω) και το άφησα έξω να νιώσει και ύστερα το ήπια! Πολύ αγνή γεύση!
Επίσης τέλεια διαλυτότητα. Τώρα για αφρό λυπάμαι αλλά δεν θυμάμαι. Το χτύπησα στο σέικερ και το ήπια - ούτε καν το κοίταξα πρωί πρωί. Ο πάτος πάντως και τα τοιχώματα πεντακάθαρα οπότε αν υπήρχε αφρός θα ήταν ελάχιστος.

Χαίρομαι πολύ που πέτυχε το σκοπό της αυτή η πρωτεΐνη και επειδή είναι Ελληνική ΚΑΙ λόγω τιμής... μιλάμε για μεγάλη διαφορά... όσες φορές είχα πάρει στο παρελθόν άλλη πρωτεΐνη έδινα 95 ευρώ το μήνα... ΠΟΛΛΑ! Οπότε και αν αφρίζει λίγο και αν δεν έχει την τέλεια γεύση (πχ φρούτα δάσους) δεν με νοιάζει και πολύ... άλλωστε... νερό είναι κατεβαίνει και τέλος.

Svein
27-06-09, 15:18
"και ποτε τρως ρε svein? τρως το συμπληρωμα και συμπληρωνεις με φαγητο?"

Χαχαχα! Και εγώ τρώω σκόνη 5 φορές/ ημέρα και ως συμπλήρωμα διατροφής χρησιμοποιώ μια μοσχαρίσια για πρωινό και το βράδυ πριν κοιμηθώ λίγο κοτόπουλο! ΧΑΧΑΧΑ!

Svein και Exci εμένα μου αφρίζει ελάχιστα (φρούτα του δάσους τελειώνω τώρα και πάω για βανίλια μετά). Πως το ανακατεύετε? Μήπως με κανένα μηχάνημα shaker κλπ? Εγώ έχω ένα απλό shaker με καπάκι το "παίζω" λίγο και είναι μια χαρά. Λίγος αφρός, τίποτα το σπουδαίο.

Σχετικά με τα φρούτα του δάσους ομολογώ πως είναι λίγο ψόφια η γεύση... δεν τρελάθηκα αλλά από την άλλη είμαι υπέρ της ουδετερότητας ειδικά όταν κάτι το πίνεις 2 φορές την ημέρα. Οπότε ούτε κρύο ούτε ζέστη η γεύση αυτή. Άντε να δούμε τη βανίλια που ΤΟΣΑ γράφετε!



Αν και βγαίνω λίγο εκτός θέματος

SVEIN = πρωτεΐνη και κρεατίνη μαζί - δεν υπάρχει πρόβλημα. Πρωτείνη ΦΥΣΙΚΑ μετά το γυμναστήριο - πολύ κακώς που δεν παίρνεις τότε μαζί με κρεατίνη. Ίσα ίσα τότε είναι απαραίτητο... Εγώ πίνω πρωί μόλις ξυπνήσω, πριν το γυμναστήριο και μετά από αυτό.
Το βράδυ θέλεις αργής απορρόφησης πρωτεϊνη οπότε κατα κάποιο τρόπο τσάμπα τη πίνεις το βράδυ. Εγώ προτιμώ μισό κιλό γιαούρτι 2% άντε και κανένα ξηρό καρπό.


Υ.Γ. Και τώρα ας μου μάθει κάποιος πως κάνω "ΠΑΡΑΘΕΣΗ" όταν θέλω να σχολιάσω τα γραφόμενα κάποιου...



***πατάς εδώ Quote ***



Καταρχήν θα κόψω την βραδινή προτείνει ....τώρα μετά την προπόνηση παίζει πρόβλημα....η κρεατίνη δεν είναι καθαρή αλλα με υδατάνθρακες και κάποια αμινοξέα μέσα ( η Pre Load τις On ) και άμα την αναμίξω με την πρωτεΐνη Ηρακλής βγάνει μια αηδία που μόλις την πίνω μου έρχεται να κάνω εμετό..... καμια ιδέα??????

GZ84
07-07-09, 21:59
Καταρχήν θα κόψω την βραδινή προτείνει ....τώρα μετά την προπόνηση παίζει πρόβλημα....η κρεατίνη δεν είναι καθαρή αλλα με υδατάνθρακες και κάποια αμινοξέα μέσα ( η Pre Load τις On ) και άμα την αναμίξω με την πρωτεΐνη Ηρακλής βγάνει μια αηδία που μόλις την πίνω μου έρχεται να κάνω εμετό..... καμια ιδέα??????

Θα κόψεις τη βραδινή πρωτεΐνη? Γιατί? Είναι απαραίτητο να τρώς πριν τον ύπνο...
Σχετικά με τη κρεατίνη κτλ, τι να σου πω, δεν έχω πάρει ποτέ μου κρεατίνη και απαντάω μόνο με ότι έχω διαβάσει. Η απλούστερη λύση είναι να έχεις 2 σέικερ. Ένα με πρωτεΐνη και ένα για τη κρεατίνη που έχει και υδατάνθρακα και είσαι κομπλέ.

Σήμερα παρήγγειλα 2 κιλά ΗΡΑΚΛΗΣ. 1 Βανίλια, 1 σοκολάτα... κανένας που να έχει άποψη για τη σοκολάτα? Καλή ή μάπα?

alien
10-07-09, 20:23
Παιδιά και εγώ πήρα με γεύση σοκολάτα (ο Θεός να την κάνει).Ούτε στο ελάχιστο δεν καταλαβαίνεις ότι είναι με σοκολάτα.Μόνο το χρώμα όταν διαλυθεί σου θυμίζει κάτι από σοκολάτα Το μόνο που καταλαβαίνεις είναι η τραγίλα που βγάζει λες και έχεις βάλει μέσα ένα πρόβατο.ΈΛΕΟΣ.Εντάξει μπορεί να είναι υποκειμενικό το θέμα της γεύσης αλλά όχι και έτσι.Κρίμα.Ευτυχώς που πήρα μόνο ένα κιλό και δεν κλαίω τώρα τα λεφτά μου.Καλύτερα να πληρώνω κάτι παραπάνω παρά αυτό το χάλι.Και απορώ που σε όλους σας σχεδόν σας άρεσε.Επίσης το ότι δεν έχει scoop μεγάλο αρνητικό για μένα.Το μόνο θετικό είναι η διαλυτότητα, αλλά και πάλι σε blender την φτιάχνω, οπότε μικρό το καλό.

KATERINI 144
10-07-09, 20:43
ρε alien ελεος............... πρωτο ποστ αυτο ειχες να πεις ?!

πες πρώτα ενα γιασας ασχολούμαι με το αθλημα μπλα μπλα μπλα και μετα βγάλε οσο μαπα θέλεις τη γευση τις ηρακλης, δε γίνεσαι πιστευτός ετσι οχι τίποτε αλλο........................... :toast::toast:

alien
10-07-09, 20:58
Θεώρησα ότι δεν έχει σημασία.Απλά για να αγοράσω την πρωτείνη είδα πρώτα τις γνώμες των παιδιών και μου φάνηκε παράξενο το όλο θέμα.Δεν θέλω να τη βγάλω μάπα είναι μάπα.Άκλαφτη θα πάει.Τέλος πάντων.Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ρίχνω ευθύνες στα παιδιά.Απλά επείδη είμαι σίγουρος ότι έχουν δοκιμάσει και καλύτερες για αυτό.

vbatsigr
10-07-09, 22:57
μηπως η γευση ειναι υποκειμενικο θεμα? σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι..
εγω παντω θα την δοκιμασω την ηρακλης απο το νεο μηνα που θα κανω "custom" διατροφη και θα παρω 1η φορα πρωτεινη οποτε θα πειραματιστω με αυτη πρωτα μιας και εχει πολλες καλες γνωμες

Polyneikos
14-07-09, 23:20
Παιδιά και εγώ πήρα με γεύση σοκολάτα (ο Θεός να την κάνει).Ούτε στο ελάχιστο δεν καταλαβαίνεις ότι είναι με σοκολάτα.Μόνο το χρώμα όταν διαλυθεί σου θυμίζει κάτι από σοκολάτα Το μόνο που καταλαβαίνεις είναι η τραγίλα που βγάζει λες και έχεις βάλει μέσα ένα πρόβατο.ΈΛΕΟΣ.Εντάξει μπορεί να είναι υποκειμενικό το θέμα της γεύσης αλλά όχι και έτσι.Κρίμα.Ευτυχώς που πήρα μόνο ένα κιλό και δεν κλαίω τώρα τα λεφτά μου.Καλύτερα να πληρώνω κάτι παραπάνω παρά αυτό το χάλι.Και απορώ που σε όλους σας σχεδόν σας άρεσε.Επίσης το ότι δεν έχει scoop μεγάλο αρνητικό για μένα.Το μόνο θετικό είναι η διαλυτότητα, αλλά και πάλι σε blender την φτιάχνω, οπότε μικρό το καλό.

To ποστ σου είναι λιγο άτοπο,που την μυρισες την τραγιλα βρε φίλτατε,μας κανεις πλάκα;;Δηλαδη καταλαβες ότι είναι από τραγο;Ενταξει , πλάκα μας κανεις,δεν με απασχολει τι θα πιει ο καθενας,εγω ας πουμε δεν μου αρεσουν οι φραουλες και οι φρουτενιες γευσεις σε ενα σκευασμα,αυτο είναι μια υποκειμενικότητα,αλλά η υπερβολη μας υποψιάζει,πόσο μαλιστα σε ένα πρωτο ποστ...Όσο για το scoop πάρε ένα scoop μιας πρωτεινης που σου εχει τελειωσει και χρησιμοποιησε το,αν εχει αμφιβολιες για την περιεκτικότητα του καθαρου βαρους βαλε λιγο παραπανω...Αν ειναι να δυσκολεουμε την ζωη μας έτσι δεν κανουμε τίποτα....

MourlasG
15-07-09, 00:26
emena den mou mirizei tragilas mou mirizei gidilas. pirazi??????????? re paidia gikaiologimena na mirizei gidilas afou i proti ili einai apo gidisio gala ti na mirizi?? twra se opoion den mirizi ti na pw. einai ston ANTHROPO. EMENA PX MOU ARESOUN OI FROUTENIES GEUSEIS

alien
15-07-09, 01:03
Φίλε Poyneikos πως είναι άτοπο το post μου όταν εδώ αναφέρει ο καθένας τη γνώμη του για τη συγκεκριμένη πρωτείνη; Αν εσένα δεν σου βγάζει περίεργη γεύση τότε να το κοιτάξεις.Το έχει αναφέρει και άλλος πριν από μένα αλλά φαίνεται διαβάζεις επιλεκτικά. Είναι κάτι που το ξέρει και ο κ. Παπαγιάννης όταν του το είπα.Αλλά φαίνεται η χορηγία κάτι κάνει. Φίλε MourlasG τραγίλα γιδίλα για μένα το ίδιο είναι.Το θέμα είναι ότι από γεύση είναι η πιο χάλια που έχω δοκιμάσει.

Exci
15-07-09, 01:04
Προσωπικα δεν εχω νιωσει γευση τραγιλας/γιδιλας, και οχι δεν χρειαζεται να δω γιατρο γι'αυτο.

alien
15-07-09, 01:31
Βασικά έχεις δοκιμάσει ποτέ γνήσιο γάλα;Αν δεν έχεις δοκιμάσει πως να ξέρεις πως είναι η γεύση;Επίσης όταν αναφέρομαι σε κάτι που το γνωρίζει ο ίδιος που την πουλάει και το παραδέχτηκε όταν του το είπα τότε κάτι γίνεται με εσάς.Επίσης φίλε Poyneikos ξέρεις πως θα είναι η νέα ονομασία της πρωτείνης;Αν όχι ψάξε σε προηγούμενες σελίδες και βρες την απάντηση.Με τη νέα ονομασία είναι η καινούργια γεύση με τα φρούτα του δάσους.Από εκεί θα δεις και εσύ από που είναι η βάση της πρωτείνης.Επίσης βρες το site της ελληνικής εταιρίας που παράγει πρωτείνη στην ελλάδα και τότε πάλι όταν διαβάσεις καλά και μάθεις ξαναμιλάμε.

Exci
15-07-09, 01:38
Ok παω αυριο να γλειψω εναν τραγο. Γιατι προφανως και το χοιρινο οταν το τρωμε βρομαει γουρουνι :doh:

alien
15-07-09, 01:44
Φίλε Exci κάθε ζώο έχει συγκεκριμένη γεύση.Αν εσύ δεν έχεις ιδέα τι γεύση έχει το γνήσιο γάλα και πίνεις από μικρός το γάλα του εμπορίου τότε δεν μπορείς να εκφέρεις γνώμη.Αν λοιπόν δεν έχει τύχει να φας κατσίκα βραστή και να δεις ότι έχει συγκεκριμένη γεύση και μυρωδια τότε κάνε το πρώτα και μετά.Τώρα αν θες να γλείψεις ένα τράγο στο καλό.Ο καθένας έχει τα κουσούρια του.

TRIANTAFYLLOU
15-07-09, 02:48
διάβασα αυτα που γράφετε και έχω να πω η γεύση δεν είναι κρητήριο για την ποιότητα του προιόντος , δεν μπορώ να εκφερω γνώμη γιατι δεν έχω δοκιμάσει και γενικα έχω πολύ καιρό να πάρω πρωτείνη , αλλα ενα να ξέρετε όσο πιο φυσικό είναι ένα προιόν μπορεί να έχει την πρωτογενή γεύση και μυρωδιά , συνήθως οι γεύσεις είναι αποτέλεσμα διαφόρων χημικών προσμήξεων και επεξεργασίας , χωρίς να σημαίνει πως οι πρωτείνες με ωραία γεύση δεν είναι καλές αλλα μπορεί και κάποιες να μην είναι , γιατί έχει να κάνει με τα είδη χημικών που χρησιμοποιεί η κάθε εταιρία και έχει να κάνει και με το κόστος παραγωγής , εμένα προσωπικά δεν θα με χαλούσε αν είχε γεύση απο γάλα κατσίκας η αγελάδας γιατί ξέρω πολύ καλά το φυσικό γάλα πώς είναι μ αυτό μεγάλωσα το παστεριωμένο πολύ μεγάλος το δοκίμασα , οπότε δεν με χαλάει κιόλας

και η γεύση είναι κάτι υποκειμενικό , έχω πάρει στην ζωή μου συμπληρώματα με πολύ χάλια γεύση αλλα πολύ καλής ποιότητας με σοβαρα αποτελέσματα , τωρα αν δοκίμαζα αυτήν την πρωτείνη θα ήμουν πολύ άσχετος αν έλεγα με το κρητήριο της γεύσης δεν είναι καλή , παίζει ρόλο και με τι γίνετε η πρόσμιξη γάλα , νερό η χυμό .

με τα χρόνια εμπειρίας μου έχω να πώ πως έχω δεί περιπτωσεις να μου φερνει ο άλλος πίσω πρωτείνη επειδή δεν μπορούσε να την πιεί η άλλος δεν μπορούσε καθόλου και έκανε εμετό και ο ίδιος τελικα ανακαλύψαμε οτι δεν έφταιγε η πρωτείνη αλλα είχε πρόβλημα στο γαλα και μόλις την πήρε με νερό κανένα πρόβλημα ο άλλος την ηπιε με χυμό και του άρεσε .

γούστα είναι αυτα , αλλα δεν θα μπορούσα απο την γεύση να βγάλω ακατάληλο ένα προιόν λες και εχω κάνει χημική ανάλυση πίνοντας την , έτσι γινόμαστε γραφικοί και κακοπροαίρετοι .

και εχω να πώ αν ενα προιόν άσχετα με την γεύση αν δεν μας φέρνει δυσφορία και διαταραχες στην πέψη δεν μπορούμε να λέμε , το θέμα της γεύσης σ αλλους αρέσει και σε άλλους όχι .

εγω έπαιρνα αμινοξέα μιας απο τις καλύτερες εταιρίες παγκοσμίως και είχαν γεύση σαν γαλα όταν τα μασούσα και εμένα μου άρεσε και τα μισα δεν τα καταπινα αλλα τα μασούσα , άλλον μπορεί να του προκαλούσε αηδία .

KATERINI 144
15-07-09, 09:49
Αλλά φαίνεται η χορηγία κάτι κάνει. Φίλε MourlasG τραγίλα γιδίλα για μένα το ίδιο είναι.Το θέμα είναι ότι από γεύση είναι η πιο χάλια που έχω δοκιμάσει.η χορηγία κανει το εξης: σου αρεσει την πίνεις, σε συμφέρει την αγοράζεις, και το αντίθετο, αυτο κάνει η χορηγία φιλε μου,
δλδ αν πω εγω πως εχει τέλια γευση και την αγοράσει κάποιος τη θα γινει δε θα καταλάβει τη γεύση τις?! προφανος οχι............................. και αν ηταν ετσι οπως τα λες τόσοι που εχουν δοκιμάσει τη συγκεκριμένη πρωτεΐνη θα λέγανε τα ιδια με σενα, δε βλεπω και πολλούς να συμφωνουνε μαζι σου :toast:

alien
15-07-09, 10:06
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε Triantafyllou.Επειδή και εγώ μικρός μεγάλωσα με τα πράγματα που μας έστελνε η γιαγιά μου από το χωριό και μέσα είχε γάλα από τις κατσίκες τις. Ποτέ μα ποτέ δεν μπόρεσα να το πιω.Πάντα αναγούλιαζα και μόνο που το πλησίαζα στο στόμα μου.Απλά το όλο θέμα δημιουργήθηκε γιατί τα παιδιά εδώ πάνε να με βγάλουν άσχετο και τρελλό ενώ αναφέρομαι σε κάτι που το έχει αναφέρει και άλλος πριν από μένα και το έχει παραδεχτεί και το άτομο που την πουλάει.Και δεν μπορώ να πιστέψω το πως μιλάνε εδώ για την Ηρακλής και ενώ έχουν δοκιμάσει σίγουρα μα σίγουρα καλύτερες γεύσεις.Και για να μαθαίνετε το καινούργιο όνομα της πρωτείνης ΗΡΑΚΛΗΣ Sheep-Goat Whey Protein.

alien
15-07-09, 10:08
Αφού δεν βλέπεις και πολλούς τότε δεν διαβάζεις καθόλου το forum.Σου είπα αντε σε προηγούμενες σελίδες και τότε ξαναμιλάμε.

ΓΙΑΝΝΗΣ
15-07-09, 11:17
ολα στη ζωη allien ειναι σχεση κοστουσ αποδοσησ.για αυτο και η πρωτεινη κανει το κιλο 25 ευρω.εγω προσωπικα δεν την εχω δοκιμασει αλλα τωρα μου κινησατε τη περιεργεια.εχει τυχει να παρω κατι πρωτεινεσ στα πρωτα χρονια ενασχολησησ με τα βαρη σκαζοντασ του ποπου τα λεφτα και κατεληγα αντι να πινω ροφημα να το τρωω με κουταλι!!!!ολοι καταλαβεινετε για ποια εταιρεια μιλαω.αν σε ενοχλει η γευση και οτι ειναι απο τραγο μπορεισ να παρεισ μια πανακριβη isolate για μετα τη προπονηση με 60 ευρω και με την ηρακλησ να συμληρωνεισ ενα γευμα μεσα στην ημερα οταν πεινασ,αντι να φασ σαντοιτσ με διαφορεσ μακακιεσ.λεω εγω τωρα.

Polyneikos
15-07-09, 12:05
Φίλε Poyneikos πως είναι άτοπο το post μου όταν εδώ αναφέρει ο καθένας τη γνώμη του για τη συγκεκριμένη πρωτείνη; Αν εσένα δεν σου βγάζει περίεργη γεύση τότε να το κοιτάξεις.Το έχει αναφέρει και άλλος πριν από μένα αλλά φαίνεται διαβάζεις επιλεκτικά. Είναι κάτι που το ξέρει και ο κ. Παπαγιάννης όταν του το είπα.Αλλά φαίνεται η χορηγία κάτι κάνει. Φίλε MourlasG τραγίλα γιδίλα για μένα το ίδιο είναι.Το θέμα είναι ότι από γεύση είναι η πιο χάλια που έχω δοκιμάσει.


Βασικά έχεις δοκιμάσει ποτέ γνήσιο γάλα;Αν δεν έχεις δοκιμάσει πως να ξέρεις πως είναι η γεύση;Επίσης όταν αναφέρομαι σε κάτι που το γνωρίζει ο ίδιος που την πουλάει και το παραδέχτηκε όταν του το είπα τότε κάτι γίνεται με εσάς.Επίσης φίλε Poyneikos ξέρεις πως θα είναι η νέα ονομασία της πρωτείνης;Αν όχι ψάξε σε προηγούμενες σελίδες και βρες την απάντηση.Με τη νέα ονομασία είναι η καινούργια γεύση με τα φρούτα του δάσους.Από εκεί θα δεις και εσύ από που είναι η βάση της πρωτείνης.Επίσης βρες το site της ελληνικής εταιρίας που παράγει πρωτείνη στην ελλάδα και τότε πάλι όταν διαβάσεις καλά και μάθεις ξαναμιλάμε.


Φίλε Alien εχεις ένα υφος αναρμοστο για το στυλ του φόρουμ,η μονη σου συνεισφορα είναι να μπεις να διαβαλλεις την προσπαθεια ενος ανθρωπου....Άλλα ποστ δεν εχουμε δει από εσενα....
Δεν με νοιαζει αυτό αλλα,δεν εχω κανενα κερδος στην τελικη για να σε πείσω,προφανως έχεις μεγαλύτερη πειρα από μενα στα καθαρα ανεπεξεργαστα γαλατα,εγω δεν είχα ποτε αυτη την πολυτέλεια, περισσότερο όμως στέκομαι στο υποννουμενο που αναφερεις ότι κατι κανει η χορηγία,είναι σαφες ότι εννοεις ότι έχουμε εμεις καποιο όφελος.Σε προκαλω λοιπον,αφου μιλας με τον κο Παπαγιαννη και έχεις το θαρρος να τον συμβουλευεις,σου δίνω το δικαιωμα να τον ρωτησεις,μήπως έχεις στείλει στον Πολυνεικο από το bbing.gr τίποτα δωρεαν πρωτεϊνες για να σε αβανταρει;;Εκεινος δεν θα εχει πρόβλημα να στο πει αν συμβαινει,όποιος δίνει κατι τσαμπα θελει να διαφημιζεται,εγω αυτό ξερω,αυτό θα έκανα....Να σοβαρευτουμε λιγο λεω εγω,ειδικα τα νεα μελη με μονοψήφιο αριθμο ποστς ,που ούτε το ύφος γραφης τους γνωριζουμε ,και μπορεί να είναι παρεξηγησιμο αλλά ούτε και τις σκοπιμότητες τους....Περιμενω φίλε Alien να σε δω και σε άλλα τόπικς για να σε καταλαβω περισσότερο....

υ.γ. Την καινουργια ονομασία την ξερω πολύ καλα,γιατί την έχω ήδη σπίτι μου ξερεις,εσυ θεωρείς ότι ένα μελος ,με 7 ποστς σαν και σενα έχει διαβασει περισσότερο το φόρουμ από εμενα;;;Δεν θα δεχτω κατι αλλο επί του προσωπικου,αν θες κατι να συζητησουμε στείλε μου π.μ.,την γνωμη σου την καταλαβαμε,είναι σεβαστη αλλά προσωπικα υποννουμενα δεν χωρανε εδω...Περιμενω να μου στείλεις ότι απορίες έχεις για εμενα και αν είναι κατι το αξιοσημειωτο το χωραμε σε καποιο τόπικ....

ΓΙΑΝΝΗΣ
15-07-09, 12:20
εγω μπορει να ειμαι καινουργιοσ στο φορουμ,αλλα οχι στον αθλητισμο.ειμαι 32 χρονων εκανα απο 6 χρονων 10 χρονια επαγγελματικα κολυμβηση(κατεβαινα σε αγωνεσ) και απο τα 19 ανελλειπωσ βαρη.τρεξιμο,μπασκετ και τα συναφη εννοουνται.με τα χρονια ειδα ενα πραγμα:ΤΗΝ ΞΕΝΟΜΑΝΙΑ ΜΑΣ ΩΣ ΛΑΟΣ.αν τη πρωτεινη τη λεγανε HERCULES και συνοδευονταν με κανα μουφα αρθρο για τισ ευεργετικεσ ιδιοτητεσ του τραγισιου γαλατοσ σε καμια ψευτοερευνα σε πανεπιστημιο του ουζμπεκισταν τωρα θα πληρωναμε 50 ευρω χαλαρα τα 900 γραμμαρια και θα λεγαμε ευχαριστω!τη βρωμα που εχει βγει οτι μια πασιγνωστη εταιρεια ,μετα απο την εγκριση του ΕΟΦ,παρασκευαζει τα προιοντα στην ελλαδα με εμφανη διαφορα στα συστατικα τησ.οσοι τη δοκιμαζαν πριν και μετα καταλαβαν τη διαφορα.

alien
15-07-09, 13:07
Όπως έχω γράψει και παραπάνω λέω ότι μου φάνηκε περίεργο που σας άρεσε σε όλους.Πρώτα να κοιτάξετε το δικό σας ύφος που πέσατε όλοι να με φάτε επειδή είπα τη γνώμη μου για την πρωτείνη όπως πολλοί πριν από μένα.Αν έβρισκα αλλού forum με γνώμες χρηστών θα έγραφα και εκεί.Αλλά αν κάνεις search για την συγκεκριμένη πρωτείνη στο google τότε θα δεις ότι σας βζάζει πρώτους στα αποτελέσματα και όπως έχω ξαναγράψει δεν σου είπα ότι δεν κοιτάς όλο το forum σου είπα στη συγκεκριμένη συζήτηση να δεις σχόλια άλλων χρηστών που έχουν αναφέρει το ίδιο με μένα.Και δεν το κατάλαβα επειδή δηλαδή έχω λίγα post δεν μπορώ να λέω τη γνώμη μου;Όσον αφορά τώρα την ονομασία τη σημαίνει εις την αγγλιστή Sheep-Goat;Μήπως αιγοπρόβειο;Λέω τώρα εγώ.....

GRF
15-07-09, 13:09
Γάλα παραγόμενο από τράγο; Το ακούσαμε και αυτό :)

Εκτός αν η πρωτεΐνη Ηρακλής παράγεται από αυτόν εδώ τον κύριο:
http://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,dt=04.06.2004,id=18639452

alien
15-07-09, 13:16
Ποιος μίλησε για γάλα παραγόμενο από τράγο.Όταν αναφέρομαι σε τραγίλα ή γιδίλα αναφέρομαι στη συγκεκριμένη μυρωδιά του γάλακτος του είδους αυτού.Οπότε να προσπαθείς να με βγάλεις λάθος δεν πρόκειται να τα καταφέρεις.

KATERINI 144
15-07-09, 13:41
Αφού δεν βλέπεις και πολλούς τότε δεν διαβάζεις καθόλου το forum.Σου είπα αντε σε προηγούμενες σελίδες και τότε ξαναμιλάμε.βασικά μίλα ποιο όμορφα και αμα γουστάρεις πιες την και αν οχι μη την πίνεις,
δε σε υποχρεωσε κανενας,
δλδ τώρα τη καταλαβαίνεις αν συμφωνήσουμε μαζι σου θα ηρεμήσεις?! οταν για μενα και για πολλους αλλους ειναι οκ η γευση τις τη θες να σου πω πως δε μαρεσει για να συμφωνήσουμε?!
δε μπορώ να καταλάβω τη λογική σου ρε φίλε.................................................

GRF
15-07-09, 13:41
Φίλε μου για να πεις ότι το γάλα μυρίζει τράγο, δεν φαντάζομαι να είχες στο μυαλό σου ότι προήλθε από....κότα. Αυτό που προφανώς υπέθεσες πριν γράψεις είναι ότι προήλθε από ένα τέτοιο ζώο, χωρίς να κάτσεις να σκεφτείς αν στέκει από βιολογικής πλευράς κάτι τέτοιο.

Το ότι ο Ηρακλής προέρχεται από αιγοπρόβειο γάλα το ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό, και λοιπόν; Μας το λες για καλό ή για κακό; Έχει λίγο διαφορετικό προφίλ αμινοξέων από ότι το αγελαδινό, ε και;

Και επίσης, σεβαστό να μη σου άρεσε και να το γράψεις, αλλά προς τι το υφάκι στα αρχικά σου ποστ;

Εκτός αν υπάρχουν άλλα κίνητρα από πίσω (θα μου επιτρέψεις να το υπονοήσω εφόσον υπονόησες και εσύ με τη σειρά σου ότι όλοι εμείς (αλλά όλοι ε) τα έχουμε πάρει από τον Παπαγιάννη)

Polyneikos
15-07-09, 13:50
^^+1000 στο πανω ποστ του GRF και στο ποστ του ΓΙΑΝΝΗ.

KATERINI 144
15-07-09, 13:56
ρε Κωστα με μενα δε συμφωνείς δλδ?! κρίμα θα σου σβησω το ποστ :smash::smash::smash::smash:







:green:

giorgospet
15-07-09, 14:00
Αρχικά θα ήθελα να πω ότι συμφωνώ απολύτως με τον κ. Τριανταφύλλου. Τώρα το θέμα της γεύσης είναι εντελώς υποκειμενικό, προσωπικά το γάλα της κατσίκας μου αρέσει πολύ, σε άλλους φέρνει αναγούλα. Θεωρώ ότι πρέπει να επικροτήσουμε την προσπάθεια του κ. Παπαγιάννη ο οποίος προωθεί ένα προϊόν αξιόλογο σε πολύ καλή τιμή (4κιλά 80 ευρώ, δηλ 20 ευρώ /κιλό και χωρίς έξοδα αποστολής) και προπάντων Ελληνικό. Μακάρι να συνεχίσει και με άλλα προϊόντα.

Polyneikos
15-07-09, 14:06
ρε Κωστα με μενα δε συμφωνείς δλδ?! κρίμα θα σου σβησω το ποστ :smash::smash::smash::smash:


:green:

Εεεεε,ναι,ναι,ναιαιαιαιαι ,συμφωνω!!! :P:P

alien
15-07-09, 16:05
Λοιπόν ξαναγράφω το αρχικό μου μύνημα για να δούμε δηλαδή τι το κακό έγραψα. (Παιδιά και εγώ πήρα με γεύση σοκολάτα (ο Θεός να την κάνει).Ούτε στο ελάχιστο δεν καταλαβαίνεις ότι είναι με σοκολάτα.Μόνο το χρώμα όταν διαλυθεί σου θυμίζει κάτι από σοκολάτα Το μόνο που καταλαβαίνεις είναι η τραγίλα που βγάζει λες και έχεις βάλει μέσα ένα πρόβατο.ΈΛΕΟΣ.Εντάξει μπορεί να είναι υποκειμενικό το θέμα της γεύσης αλλά όχι και έτσι.Κρίμα.Ευτυχώς που πήρα μόνο ένα κιλό και δεν κλαίω τώρα τα λεφτά μου.Καλύτερα να πληρώνω κάτι παραπάνω παρά αυτό το χάλι.Και απορώ που σε όλους σας σχεδόν σας άρεσε.Επίσης το ότι δεν έχει scoop μεγάλο αρνητικό για μένα.Το μόνο θετικό είναι η διαλυτότητα, αλλά και πάλι σε blender την φτιάχνω, οπότε μικρό το καλό.) Μετά άρχισε η επίθεση απλά επειδή εγώ ανέφερα μόνο τα αρνητικά της πρωτείνης και όχι τα θετικά όπως εσάς.Αλλά εάν θέλετε να έχετε ένα αντικειμενικό forum να δέχεστε όλες τις γνώμες.Φίλε GRF ξέρω ένα καλό οφθαλμίατρο.Δεν έγραψα ότι μυρίζει τράγο αλλά τραγίλα.Αν για σένα είναι το νόημα το ίδιο τότε τι να πω.Katerini 144 εσύ πρώτος μου τα έχωσες.Εγώ δεν θέλω κάτι απλά βρήκα τις πληροφορίες για την πρωτείνη από εδώ και την αγόρασα.Αλλά ξαναλέω όπως και πιο πάνω δεν μου φταίτε εσείς το ότι η πρωτείνη μυρίζει και το λέει και ο κ. Παπαγιάννης, απλά έβαλα και εγώ τη γνώμη μου για να τη δουν οι επόμενοι αγοραστές ώστε να αποφασίσουν για το προιόν.Τώρα τα συμπεράσματα στους ουδέτερους.

GRF
15-07-09, 16:36
Φίλε GRF ξέρω ένα καλό οφθαλμίατρο.Δεν έγραψα ότι μυρίζει τράγο αλλά τραγίλα.Αν για σένα είναι το νόημα το ίδιο τότε τι να πω.

LOL ok...:bowdown:

manos_
15-07-09, 16:43
Να πω και εγω την γνωμη μου.Λοιπον με πολυ λιγα λογια ειχα σκοπο να την δοκιμασω ετσι για το γαμωτο επειδη ειναι ελληνικη αλλα βλεποντας το σπρωξιμο που τρωει η συγκεκριμενη εδω και καιρο απλα δεν παιζει μου εγινε αντιπαθες σαν προιον και τωρα που διαβασα οτι παιζει και γευση cult δεν παιζει δυο φορες.Ξερω οτι οι μοντ θα στραβωσουν με αυτο που γραφω αλλα εγω ετσι το εχω λαβει εδω και καιρο απο διαφορα ποστ και οφειλω να ειμαι ειλικρινης.Δεν ξερω αν ειναι καλη η οχι προφανως για τα λεφτα της θα ειναι πολυ καλη αλλα το προμοταρισμα με στραβωνει ασχημα.

Exci
15-07-09, 16:50
Να πω και εγω την γνωμη μου.Λοιπον με πολυ λιγα λογια ειχα σκοπο να την δοκιμασω ετσι για το γαμωτο επειδη ειναι ελληνικη αλλα βλεποντας το σπρωξιμο που τρωει η συγκεκριμενη εδω και καιρο απλα δεν παιζει μου εγινε αντιπαθες σαν προιον και τωρα που διαβασα οτι παιζει και γευση cult δεν παιζει δυο φορες.Ξερω οτι οι μοντ θα στραβωσουν με αυτο που γραφω αλλα εγω ετσι το εχω λαβει εδω και καιρο απο διαφορα ποστ και οφειλω να ειμαι ειλικρινης.Δεν ξερω αν ειναι καλη η οχι προφανως για τα λεφτα της θα ειναι πολυ καλη αλλα το προμοταρισμα με στραβωνει ασχημα.
Δηλαδη δεν θα παρεις μια πρωτεινη επειδη αρχισαν να την προτιμουν πολλοι. Οκ.

alien
15-07-09, 16:52
Ρε GRF τράγος = ζώο.Τραγίλα = μυρωδιά ενός ζώου.Δηλαδή η κατσίκα ή το πρόβατο έχουν άλλη μυρωδιά;;Για να καταλάβω δηλαδή.Είναι αδύνατο να είναι η πιο καλή πρωτείνη που έχετε δοκιμάσει σε όλη σας τη ζωή.Έλεος.Συμφωνώ ότι είναι καλή για τα λεφτά της αλλά τι να κάνουμε εμένα δεν μου αρέσει είναι εντελώς χάλια, τώρα αν αυτό σας πειράζει και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί, τότε ξυδάκι παιδιά και θα σας περάσει.Όσον αφορά το θέμα με τη χορηγία.Επειδή ο λαός είναι σοφός και ότι λέει είναι νόμος "Αν δεν πενέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει".

KATERINI 144
15-07-09, 17:13
ρεσεις πλακα έχετε, ποιοι μοντ να στραβώσουν και γιατί?! πειτε ελευθερα τις γνωμες σας, δεν υπαρχει κανενα πρόβλημα, αρκει να ειναι στα πλασια του λογικου και καπως κομψα διατυπωμένες,
είδατε κανένα να γράφει αυτή ειναι η τέλια πρωτεΐνη και ολες οι άλλες ειναι για πέταμα?!
ε λοιπόν πως να δεχτώ εγω πρώτο ποστ που τη βγάζει εν ολιγης άχρηστη απο γεύση ενω ξέρετε πως το θέμα ειναι υποκειμενικό! σε αλλον αρέσει σε αλλον όχι!

μη καταλαβαίνετε οπως θέλετε αυτο που λεει ο αντίθετος λόγος, εγω ειπα τη δοκίμασα και μου άρεσε, δεν ειπα πως ξετρελάθηκα και παρτε τη γεύση σοκολάτα η οποιαδήποτε άλλη.

@ φιλε manos_ κανεις λαθος σαυτο που λες
1ον γιατι το φορουμ δεν εχει χορηγό μονο την ηρακλης, εχει και πολλους αλλους και
2ον γιατι τα ποστ αν ειναι 10 απο μοντ (ισως και λιγοτερα, αν εξερεσουμε τα ποστ μετα το θεμα που ανοιξε ο alien) τα υπόλοιπα 50? 100? 200? η δεν ξερω γω ποσα ειναι απο μελη.


@ εσυ φιλε alien πως θα αντιδρούσες αν ήσουν μοντ εδω και έβλεπες πρώτο ποστ δικό μου σε αυτό το στιλ?
γιαυτό λεω ποιο πανω τα ποστ ιδίως απο νεα μελη (και οχι μόνο) που δε γνωρίζουμε ακόμη πως εκφράζονται θα πρέπει να ειναι ποιο κομψά αν μη τη άλλο, λες ποιο πανω πως υπάρχουν κιαλλα ποστ που λενε το ιδιο για τη γεύση, βασικά δεν τα εχω διαβάσει αλλα δεν αμφιβάλω γιαυτο που λες,
εγω αλλο θα ρωτήσω ειδες κανενα να αντιδράσει ετσι στα ποστ που αναφέρεις?! γιατι, αναρωτηθηκες?! γιαυτο που λεω ποιο πάνω, γιατι δεν ειναι νεα μέλη και δεν ειναι το πρώτο τους ποστ.

KATERINI 144
15-07-09, 17:19
Ρε GRF τράγος = ζώο.Τραγίλα = μυρωδιά ενός ζώου.Δηλαδή η κατσίκα ή το πρόβατο έχουν άλλη μυρωδιά;;Για να καταλάβω δηλαδή.Είναι αδύνατο να είναι η πιο καλή πρωτείνη που έχετε δοκιμάσει σε όλη σας τη ζωή.Έλεος.Συμφωνώ ότι είναι καλή για τα λεφτά της αλλά τι να κάνουμε εμένα δεν μου αρέσει είναι εντελώς χάλια, τώρα αν αυτό σας πειράζει και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί, τότε ξυδάκι παιδιά και θα σας περάσει.Όσον αφορά το θέμα με τη χορηγία.Επειδή ο λαός είναι σοφός και ότι λέει είναι νόμος "Αν δεν πενέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει".
διάβασε αυτα που γραφω ποιο πανω και μη συνεχίζεις με αυτο το στιλ, δε θα παίζουμε την κολοκυθιά εδω μέσα, ξυδακι η λεμονάκι και ιστορίες κομμένες να μιλάς να απαντάς όπως σου μιλάνε, νομίζω δεν ήταν κανένας αγενής μαζι σου, το ποιο εύκολο ειναι να αρχίσω να σβήνω ποστ, δεν το θελω, αλλά δε θα κάτσω να ασχοληθώ και πολύ ακόμα αν συνεχίσεις με αυτο το στιλ.

alien
15-07-09, 17:32
Λοιπόν παρουσιάζω και την απόδειξη πληρωμής για να μην πουν κάποιοι ότι δεν έχω αγοράσει καν την πρωτείνη και έχω βάλει σε κόκκινο πλάισιο την ημερομηνία πληρωμής.Είναι ίδια με το πρώτο post.Δηλαδή επειδή είναι το πρώτο μου post για αυτό δεν έπρεπε να πω τη γνώμη μου;

KATERINI 144
15-07-09, 17:42
δεν εχω κανένα λογο να μη σε πιστέψω, αλλα σε ξαναρωτάω αν εσυ ήσουν στη θέση μου τη θα απαντούσες στο πρώτο ποστ? (χωρίς αυτα που διευκρινίζεις μετά) μακαρι να απαντουσες έτσι όπως απάντησα εγώ.

Kolorizos
15-07-09, 18:45
ο αφρος τι κακο κανει???εγω παντα με αφρο την περνω...κακο ειναι???

Polyneikos
15-07-09, 19:25
Λοιπόν παρουσιάζω και την απόδειξη πληρωμής για να μην πουν κάποιοι ότι δεν έχω αγοράσει καν την πρωτείνη και έχω βάλει σε κόκκινο πλάισιο την ημερομηνία πληρωμής.Είναι ίδια με το πρώτο post.Δηλαδή επειδή είναι το πρώτο μου post για αυτό δεν έπρεπε να πω τη γνώμη μου;

Φίλε είσαι γραφικος πλεον με την επιμονη σου!!Συνεχίσε ,πλεον πέφτει γελιο ,σε παω!!:turtle::turtle:
υ.γ Ακομα δεν σε ειδαμε σε άλλα τόπικς,ούτε τον στοιχειωδη χαιρετισμο στα νεα μελη δεν εχεις κανει,όχι οτι είναι κανονας αλλά είναι μια κίνησης θελησης μια πρωτης γνωριμιας....

manos_
15-07-09, 19:27
Δηλαδη δεν θα παρεις μια πρωτεινη επειδη αρχισαν να την προτιμουν πολλοι. Οκ.

mindset λεγετε .Υπαρχουν και αλλα πραγματα να διαβασεις εκτος απο το μυικο συστημα.Εσυ προσωπικα θα προτιμουσα να μην ασχολεισαι με την παρτη μου με την καφριλα που εγραψες τις προαλες.

mantus3
15-07-09, 20:01
βασικα περαν της γευσης, που οπως καταλαβενουμε ειναι καθαρα θεμα γουστου, συμαντικος παραγοντας ως προς την ποιοτητα καποιας πρωτεινης (γενικα συμπληροματος) ειναι η διαλιτοτητα... οποτε μονο κ μονο αυτο θα μπορουσε να διξει κατι σε καποιους...


Συνεχίσε ,πλεον πέφτει γελιο ,σε παω!!

κλαμα θα ελεγα εγω...

Exci
15-07-09, 20:04
ο αφρος τι κακο κανει???εγω παντα με αφρο την περνω...κακο ειναι???
Δεν κανει κανενα κακο ο αφρος, απλα ισως να νιωθεις οτι σε φουσκωνει.

Kolorizos
15-07-09, 21:47
και πως φευγει???μονο αν τον αφησω θα κατσει μονος του???

drago
15-07-09, 22:20
καλησπερα, δεν εχω δοκιμασει ακομα την ΗΡΑΚΛΗΣ αλλα το εχω σκοπο μολις τελειωσω αυτες που εχω.

με ενδιαφερει περισσοτερο να ειναι καλο το προιον και σε καλη τιμη παρα τα scoops κλπ. Σε τελικη αναλυση οποιος παιζει σε τοση λεπτομερεια σχετικα με την δοσολογια καλο θα ηταν να εχει και μια ζυγαρια. Αλιως κοπανας 2 κουταλιες της σουπας και τελειωνει η υποθεση.

Σχετικα με την γευση ολα τα κατσικισια εχουν μια συγκεκριμενη γευση. Στην αναγκη μπορουμε να κανουμε και κανα mix για να σπασει... και οποιος δοκιμασε aminovit πριν 15-20 χρονια σιγουρα θα ξερει να αυτοσχεδιασει και να ξεπερασει το προβλημα :)

Kolorizos
15-07-09, 23:55
απο γευση τι λεει???τωρα εχω την ΟΝ και λεω να παρω την ηρακλης γι αθτο κ ρωταω για την γευση...εχει δοκιμασει καποιος να μου πει???και απο πλευρας αποτελεσματικοτητας???ειναι το ιδιο καλη με αλλες επωνυμες πρωτεινες???
:weights:
:turtle:
:weights:

Exci
16-07-09, 11:50
απο γευση τι λεει???τωρα εχω την ΟΝ και λεω να παρω την ηρακλης γι αθτο κ ρωταω για την γευση...εχει δοκιμασει καποιος να μου πει???και απο πλευρας αποτελεσματικοτητας???ειναι το ιδιο καλη με αλλες επωνυμες πρωτεινες???

Προσωπικα: Η βανιλια μου φαινεται μια χαρα, πολυ ευχαριστη γευση και αρκετα δυνατη, καλυπτει τη γευση της βρωμης μια χαρα. Τα φρουτα του δασους που δοκιμασα ειναι πιο μετρια γευση. Οχι οτι εχω προβλημα να την πιω, καλη ειναι και αυτη, αλλα αφου υπαρχουν γευσεις που μου αρεσουν περισσοτερο μαλλον δεν θα την προτιμησω.

vbatsigr
16-07-09, 11:59
τωρα με αυτα που λεει ο παραπανω τυπος για τη "μυρωδια" κατσικισιου γαλατος, με βαζει σε πειρασμο να την παραγγειλω πριν τον νεο μηνα που το ειχα σκεφτει :P

Το κατσικισιο γαλα απλα τα σπαει, οταν ημουν μικρος και ο παππους μου ειχε κατσικες δε με χορταιναν :turtle:

-ασχετο γιατι μερικους δε σας αρεσει η βρωμη? το γνωστο κουακερ εννοω, εγω θα μπορουσα να φαω ολο το δοχειο στην καθησια μου με μπολικο γαλατακι 1,5% ομως οχι με νερο :P

Polyneikos
16-07-09, 12:01
Eγω προσωπικα διαλυω τις πρωτεινες με λίγο κουνημα στο σεικερ,αν δεν διαλυονται με αυτον τον τρόπο θεωρω ότι υπάρχει πρόβλημα διαλυτότητας...
Η Ηρακλης δεν μου παρουσιαζει καποιο τετοιο θεμα,θεωρωτην διαλυτότητα ικανοποιητικη και με λίγο αφρο ο οποιος αν προσθεσεις λίγο νερακι διαλυεται κ αυτός ...
Γευσεις: Η βανίλλια με ικανοποιησε πολύ,γενικα την προτιμω σαν γευση...
Η σοκολατα επίσης μου αρεσε,αρκετα καλη..Φρουτα του δασους την πηρα δοκιμαστικα γιατί αυτες οι γευσεις μου είναι λίγο περίεργες και δεν τις προτιμω γενικα,τελικα μαλλον δεν θα την ξαναπροτιμησω,αυτό που εκανα είναι ότι εμεινε μιση την έριξα στο κουτι της σοκολατας και εισεπραξα ενα μίγμα που μου αρεσε περισσότερο...

MourlasG
16-07-09, 17:05
mias kai opos lete edw katathetoume tis gnwmes mas elefthera wste na iparxi enas iguis dialogos na pw kai egw oti me ta lefta pou agorasa tin proteini IRAKLIS mporw kai agorazw kaliteris piotitas kai kaliteris geusis proteinis sta misa lefta xwris kapio idietero psaximou sto net. o monos logos pou agorasa tin IRAKLIS itan oti einai ena Elliniko proion kai an aksizei kalo einai na tin prootisoume, alla kata tin tapini mou gnwmi den "travixe" kai o logos giati den eksize

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες Mods Team ****

Exci
16-07-09, 17:10
mporw kai agorazw kaliteris piotitas proteinis
Εξετασες την πρωτεινη και το εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

MourlasG
16-07-09, 19:41
Re esi Exci parakoloutheis ta osa leme???? edw sou leme apo pou pernei tin proteini o kirios papagiannis. auto elipe na pigeno tin kathe mia etairia pou vgainei sto emporio sto ximio gia na dw to profil ton aminoxeon tis. To ekane i etairia gia emas

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,εσυ δεν παρακολουθεις την παρατηρηση που σου εγινε;;Mods Team ****