PDA

Επιστροφή στο Forum : H Κωνσταντίνα Κασκάνη απαντά ...



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13]

gym
31-10-11, 22:37
ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΛΑΤΡEIΑ ΜΟΥ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ.... WELCOMEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
31-10-11, 22:54
ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΛΑΤΡEIΑ ΜΟΥ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ.... WELCOMEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle::turtle:

Κοριτσάρα μου φιλιά πολλά!!!!

Bigmama
31-10-11, 23:08
Κωνσταντίνα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και για τον χρόνο που αφιέρωσες. Καλό χειμώνα και ελπίζω να καταφέρουμε να σε δούμε και φέτος απο κοντά.:turtle:

katerina.
31-10-11, 23:40
Καλησπέρα Κατερίνα:) Ελπίζω τώρα να νοιώθεις δυνατή, αν πονάς εστω κ λίγο μην μπεις δυνατά γιατί μπορεί να σου φέρει αντίθετα αποτελέσματα, το νου σου;)
Για αρχη Δευτέρα:Στηθος-πλάτη-ωμους-κοιλιακούς-αερόβιο 20 λεπτά
Τρίτη:χέρια-πόδια-γάμπες-αερόβιο 20 λεπτά
Τετάρτη:ρεπό
Πεμπτη:οτι κ την δευτέρα
Παρασκευή:οτι κ την τρίτη
Δεν γίνεται να αρχίσουμε ξαφνικά με δυνατό προγρ/μα κ να "σκοτώσουμε""ενα σώμα που εκανε παλιά βάρη;)υπομονή κ ολα θα τα φτιάξουμε
ΔΙΑΤΡΟΦΗ: Για ενα μήνα 1) κουακερ με γάλα light
2)μήλο
3)150 γραμ κοτόπουλο η γαλοπούλα η ψάρι η τόνο η σολομό η χοιρινό απαχο η κουνέλι η μοσχάρι (2 φορές την εβδομάδα) με ρύζι 6 κουταλιές η 2 μέτριες πατάτες, σαλάτα πράσινη κ 2 κουταλιές λάδι
4)μήλο
5) οτι σου αρέσει πρωτεινούχο με μπρόκολο κ 2 κουταλιές λάδι
Για γρήγορα αποτελέσματα στην κυτταρίτιδα ΧΕΙΡΟΜΑΣΑΖ δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τεράστια διαφορά θα δεις αν πας σε μια καλή αισθητικό, που να ασχολείται με σώμα φυσικά, σε συνδιασμό βέβαια με διατροφή κ ασκηση!!
καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση...κατα δευτερον:
ΔΥΝΑΜΗ παιρνω απο σενα!!!!σε θαυμαζω που εχεισ καταφερει τοσα.:clap::clap::clap::clap::clap:...
μια ερωτησουλα μονο να σου κανω για το προγραμμα ποιες και ποσες ασκησεις για καθε μυικη ομαδα να κανω???με τι επαναληψεις???για την διατροφη ειμαστε οκ θα την τηρησω κατα γραμμα..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ:bowdown::bowdown::bowdown:

Konstantina grg
01-11-11, 04:37
Κωνσταντίνα μου γλυκιά πόσταρέ μου το διατροφικό σου πρόγρ/μα τώρα γιατί σίγουρα κάτι εχεις αλλάξει τόσο καιρό, να βάλουμε μια σειρά:welcome:

Καλως ηρθες..

εχω αλλαξει πια διατροφη
η οποια εχει ως εξης

1ο ΓΕΥΜΑ

6 ασπραδια+35γρ κουακερ(ωμο)+13 αμυγδαλα

2ο ΓΕΥΜΑ

74γρ κοτοπουλο+140γρ πατατα(στον ατμο η' ψητη)+9 ml ελαιολαδο+μια κουπα πρασινα λαχανικα στον ατμο

3ο ΓΕΥΜΑ

72γρ κοτοπουλο+38γρ μπασματι(ωμο)+10 ml ελαιολαδο

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

4ο ΓΕΥΜΑ

72γρ κοτοπουλο+115γρ πατατα

5ο ΓΕΥΜΑ

96γρ σολωμο+140γρ πατατα+16 ml ελαιολαδο+μια κουπα πρασινα λαχανικα στον ατμο

ειμαι 30 ετων
1,63 υψος
56 κιλα

κ η προπονηση μου εχει αλλαξει
η οποια εχει ως εξης

ειναι κυκλικη 3 φορες την εβδομαδα

Δευτερα =>40 λεπτα βαρη
5 σετ =>12-15 επαναλληψεις καμψεις με ανοιχτα χερια
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις κωπιλατικη με μπαρα 12 κιλα
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις σκουωτ με μπαρα 12 κιλα
*3 σετ => 12-15 επαναλληψεις καμψεις με κλειστα χερια
+40 λεπτα αεροβια (διαδρομος)

τριτη=> ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Τεταρτη => 40 λεπτα βαρη
5 σετ =>12-15 επαναλληψεις καμψεις με ανοιχτα χερια
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις κωπιλατικη με μπαρα 12 κιλα
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις σκουωτ με μπαρα 12 κιλα
* 3 σετ => 12-15 επαναλληψεις καμψεις με μπαρα 12 κιλα
+40 λεπτα αεροβια (διαδρομος)

Πεμπτη=>ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Παρασκευη=>40 λεπτα βαρη
5 σετ =>12-15 επαναλληψεις καμψεις με ανοιχτα χερια
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις κωπιλατικη με μπαρα 12 κιλα
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις σκουωτ με μπαρα 12 κιλα
*3 σετ=> 12-15 επαναλληψεις πλαγιες αρσεις με λυγισμενα χερια κ περιστροφη
+40 λεπτα αεροβια (διαδρομος)

ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ
να παρω μυικα κιλα, μειώνοντας το λιπος,αλλα διατηρώντας τις καμπυλες- τη θυλικοτητα του κορμιου
επισης παρατηρησα
πως έχοντας υψηλους υδατανθρακες το σωμα μου δειχνει πιο γεματο...
σε αντιθεση με καποια περιοδο που ειχα πολυ ψηλα την πρωτεινη κ χαμηλους υδατανθρακες
δεν ειχα καμπυλες...ημουν αδυνατη κ εντελως φλαταρισμενη.
ακολουθω το προγραμμα διατροφης κ προπονησης 3 βδομαδες κ βλεπω αλλαγες ηδη!

θα ηθελα τη γνωμη σου

ζητω συγνωμη για τη φλυαρία μου...

aggeliki
01-11-11, 09:55
Εσυ modelo περίμενε εχουμε δουλειά, εχεις απαιτήσεις διάβασα στα εισερχόμενα;) είδα κ φωτο οπότε αναμονή!!


οτι πεις κωνσταντινα μου!!! σε ευχαριστω πολυ και θα περιμενω!!!!:turtle::turtle::turtle:

sofi79
01-11-11, 17:23
Καλησπέρα Σοφάκι μου, να σου ζήσει το αγγελούδι σου :love: δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία το γνωρίζω πολύ καλά κ πίστεψέ με δεν εχεις δει τίποτα ακόμη θα ξετρελαθείς οσο θα μεγαλώνει!!
Κοριτσάκι μου θα καταναλώνεις τροφές πλούσιες σε πρωτείνες, γάλα,κρεας, πουλερικά, αυγά, τυρί, λιπαρά ψάρια οπως σολομό,σκουμπρί, σαρδέλα κτλ, εχουν λιπαρά οξέα κ είναι απαραίτητα αυτά τα δομικά συστατικά για τον εγκέφαλο του μωρού ( απαραίτητα 2 φορές την εβδομάδα) επίσης εσπεριδοειδή, πράσινα λαχανικά, χυμούς φρούτων κ αφθονο νερό, να αποφευγεις καρυκέυματα(σκόρδο, κρεμμύδι,κύμινο γιατί μεταβάλλουν την γευση του γάλατος κ ενοχλούν το ευαίσθητο στομαχάκι του, κ πιθανότατα να προκαλέσουν κολικούς, οι κολικοί βέβαια μπορεί να εχουν πολλά αιτια κ δεν σχετίζονται συχνά με την διατροφή) οσο για τα οσπρια ολοι μας γνωρίζουμε οτι είναι πολύ θρεπτικά, κ ολοι οι επίσημοι οργανισμοί υγείας συστήνουν την καταναλωσή τους στην διάρκεια του θηλασμού σαν μέρος μιας υγιεινής διατροφής. Κάθε μητέρα κ κάθε μωρό είναι διαφορετικό γιαυτό Σοφάκι μου δοκίμασε κ αν δεις οτι δημιουργεί πρόβλημα στο μωρό να τα αποφύγεις για λίγο καιρό κ μετά απο λίγο καιρό να τα ξαναβάλεις στην διατροφή σου!!καφέ το πολύ ενα την ημέρα;)

Σ'ευχαριστω πολυ!!!Αστα εχω ξετρελαθει με το μικρουλι μου!Δυστυχως ενω θηλαζω αποκλειστικα το μωρακι μου εχει κολικους.Για ενα μηνα τωρα εχω κοψει γαλακτομικα,σαλατες,τα πολλα φρουτα,οσπρια,και οτι αλλο μου ελεγε ο καθενας.τρωω δηλαδη μονο κοτοπουλο με ρυζι ή πατατες.Και τελικα η παιδιατρος μου ειπε να μην ακουω κανεναν γιατι οι κολικοι δεν εχουν σχεση με τη διατροφη συνηθως.Και εγω απ'την αδυναμια επαθα υποθερμια.34 βαθμους δειχνει το θερμομετρο και φοβηθηκα!Τεσ παντων..Και μεσα σε ολα αυτα πριν σαρανταρισω εχω αρχισει γυμναστικη!Τουλαχιστον αναρωσα αμεσως απ την καισαρικη!Αφου απορω και γω η ιδια!Απ την δευτερη μερα στο νοσοκομειο ημουν ορθια σαν να μην ειχα εγχειριστει.Τι προτεινεις για γυμναστικουλα?Δεν ξερω αν εινα νωρις,το σαββατο κλεινω 2 μηνες,αλλα πραγματικα με χαλαρωνει και το χρειαζομαι.Δεν εχω κανεναν με το μωρο,το εχω ολη μερα μονη μου και αυτη τη μια ωριτσα ενω κοιμαται,την αφηνω στον αντρα μου και αδειαζω ολο το αγχος και την κουραση.Μετα νιωθω πιο δυνατη να αντεξω τους βραδυνους κολικους!

biki.pan
02-11-11, 00:17
Καλημέρα Βίκυ μου, συνέχισε την διατροφή σου αν αγαπάς το σώμα σου θα του το αποδείξεις ;), οσο για την προπόνηση δεν υπάρχει λόγος για τόσες επαναλήψεις, 4 επι 12 είναι πολύ καλά

Σ΄ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις;), αλλά εγώ το έχω χάσει. Μόλις ξεκίνησα το γυμναστήριο άρχισα να βάζω βάρος και πλέον δεν λειτουργούσε η διατροφή της διαιτολόγου, όπου και σταμάτησα. Μαζεύοντας πλέον τα κομμάτια μου:pale:συνέχισα από μόνη μου τη διατροφή, σταμάτησα τα βάρη και ξεκίνησα τα ομαδικά προγράμματα του γυμναστηρίου (body pump,combat..), όπου μου εμφανίστηκε χονδροπάθεια επιγονατίδος και τώρα είμαι off :(:( Μέχρι να επιστρέψω δυναμικά στο γυμναστήριο (αφού συμβουλευτώ κάποιο αθλίατρο) και αφού έχω ανηφορίσει στα 97 κιλά:shock:κάποιος body builder γυμναστής μου έδωσε αυτή τη διατροφή για άμεσα αποτελέσματα, που θα βοηθήσουν και την ψυχολογία μου. Θα ήθελα τη γνώμη σου, καθώς εκτός από body builder είσαι και γυναίκα και μπορείς να καταλάβεις καλύτερα.
Δευτέρα
Πρωινό: 2 αυγά βραστά, 3 παξιμάδια ολικής
Πρόγευμα: 1 μήλο
Γεύμα: μπρόκολα,καρότα,κουνουπίδι βραστά+2κσ λάδι+1 φέτα ψωμί
Δείπνο: γιαούρτι+αμύγδαλα
Τρίτη
Πρωινό: γιαούρτι+2 παξιμάδια ολικής+μέλι
Πρόγευμα: 1 μήλο
Γεύμα: 200γρ. πατάτες βραστές+60γρ. τυρί ανάλατο+2κσ λάδι
Δείπνο: σάντουιτς με τυρί ανάλατο
Τετάρτη
Πρωινό: 1 μπανάνα ή 2μήλα ή 2 ποτήρια χυμό
Πρόγευμα: γιαούρτι+λίγα καρύδια
Γεύμα: ανάμικτη σαλάτα βραστή+2κσ λάδι
Δείπνο: γιαούρτι+10 αμύγδαλα ή καρύδια
Πέμπτη
Πρωινό: γιαούρτι+αμύγδαλα
Πρόγευμα: μήλο ή μπανάνα
Γεύμα: 150γρ. κοτόπουλο+καρότο
Δείπνο: 1 μεγάλο χυμό στο μίξερ
Παρασκευή
Πρωινό: αυγό+γιαούρτι
Πρόγευμα: μήλο
Γεύμα: 300γρ. ψάρι+σαλάτα
Δείπνο: γιαούρτι+2 παξιμάδια ολικής
Σάββατο
Πρωινό: κουάκερ +γιαούρτι+σταφίδες
Πρόγευμα: σάντουιτς με τόνο
Γεύμα: αρακάς + πατάτα
Δείπνο: γιαούρτι+μπανάνα
Κυριακή
Πρωινό: 2 αυγά+γάλα+παξιμάδια ολικής+μήλο
Πρόγευμα: γιαούρτι+10 αμύγδαλα+10 σταφίδες
Γεύμα: Μακαρόνια ή ρύζι+τυρί ανάλατο+σάλτσα
Προδείπνο: 1 ποτήρι φρέσκο χυμό
Δείπνο: 1 μεγάλη σαλάτα

Με συγχωρείς που σε κούρασα. Θα κάνω ότι μου πεις:bowdown:

FREDDY
02-11-11, 09:42
Αστέρι ομορφο(δεν ξεχναω οπως βλέπεις αυτή την κούκλα που είχα δει στην φωτο) είμαι πολύ καλά σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι κ ποστάρεις ακόμη κ οταν δεν χρειάζεσαι την βοήθεια μου!!! Αν κ δεν πιστευω να μην ακολουθείς αυτά που εχουμε πει,περιμένω φωτο σου να δω:welcome:;)

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κωνσταντινακο μου 8εοτητα ****εννοειται οτι δε σε ξεχνω;)
Φωτο φεβρουαριο που θα μαι στα καλα'' μου...τωρα παω με ''τρολευ'' σε κανα 2 βδομαδες με ''μετρο '' και απο ιανουαριο ''αεροπλανοφορο:turtle:''!!!!!!!!!!!!!!!!!!
φιλακια πολλα πολλα στο τερμα:love:

Kaskani Konstantina
02-11-11, 17:53
33673

Kaskani Konstantina
02-11-11, 17:58
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3364-Φωτογραφίες-Κωνσταντίνας-Κασκάνη/page40

voulaki
03-11-11, 14:33
Φίλες μου καλησπέρα απο σήμερα θα είμαι στην διαθεσή σας για συμβουλές πάνω στην διατροφή και στην προπόνηση. Το topic που σήμερα ξεκινάει απευθύνεται σε οποιαδήποτε κοπέλα θέλει να βελτιώσει το σώμα της, και ο μόνος αποτελεσματικός και αποδεχτός τρόπος είναι η γυμναστική και η σωστή διατροφή. Μην με παρεξηγήσετε αν οι απαντήσεις μου κάποια στιγμή καθυστερήσουν λίγο, γιατί οι πολλές δραστηριότητες μου με κρατούν απασχολημένη, να είστε σίγουρες ομως οτι θα διαβάζω ολες σας τις απορίες και θα απαντώ με την πρώτη ευκαιρία.


Κωνσταντίνα καλησπέρα, τα συγχαρητήρια μου και από εμένα , είσαι καταπληκτική αθλήτρια, και χωρίς βέβαια να σε ξέρω φαίνεσαι και καταπληκτικός άνθρωπος. Το ενδιαφέρον και η αγάπη που περιβάλεις τα κορίτσια του forum είναι πραγματικά σπουδαία. Σε παρακολουθώ μήνες τώρα και έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχεις δώσεις στα άλλα κορίτσια και μπορώ να πω ότι 2 μήνες που τις ακολουθώ έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά στο σώμα μου κυρίως σε πόντους. Είμαι 39 χρονών 1,65 ύψος και 56 κιλά τώρα. Πριν αρχίσω τη διατροφή σου ήμουν 57 με 58 κιλά. έχω χάσει δηλ. γύρω στο ενάμισι κιλό αλλά οι πόντοι που έχουν φύγει από την μέση και την κοιλιά μου που είναι και το μόνο μου πρόβλημα , είναι 4 με 5. Από περιφέρεια μέσης 76 εκατοστά έχω φτάσει 71 με 72!!!!έχω τρελαθεί από τη χαρά μου!!Νομίζω με τη διατροφή δεν έχω πρόβλημα ακολουθώ τις συμβουλές σου και φαντάζομαι ότι θα συνεχίσω να αδειάζω από λίπος, όχι πολύ όμως γιατί τα ποδαράκια μου είναι πολύ αδύνατα σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα μου. Θα μπορούσα νομίζεις με λίγο πιο ενισχυμένη καθαρή εννοείται διατροφή να πάρω κανένα κιλό όχι όμως λίπος?? Θα ήθελα όμως και ένα πρόγραμμα γυμναστικής. Κάνω βάρη 9 χρόνια , οπότε θα ήθελα κάτι αρκετά δυνατό ειδικά για πόδια, γλουτούς. Θέλω πραγματικά να φουσκώσω όσο γίνεται σε αυτά τα σημεία. Αν πρέπει να πάρω και πρωτείνη κανένα πρόβλημα. (τώρα δεν παίρνω τίποτα, κανένα συμπλήρωμα). Θα ήθελα όμως να σου αναφέρω το εξής. Τώρα τελευταία, υποφέρω από αιμοροίδες. τραγικό δεν σου λέω τίποτα μονο όποιος το έχει πάθει καταλαβαίνει.
Πήγα σε ειδικό γιατρό, ο οποίος με ρώτησε αν ασχολούμαι με βάρη Οταν του είπα ναι, με ρώτησε συγκεριμένα αν κάνω σκουώτ, του απάντησα και πάλι θετικά και μου ανέφερε , ότι, ειδικά αν παιζω με αρκετό βάρος ενδεχεται να έχει επηρεάσει το προβλημά μου η συγκεριμένη άσκηση. Δεν θέλω με τίποτα να αφήσω τα σκουώτ , είναι σούπερ άσκηση είδικά για τα σημεία που θέλω να τονώσω , δεν είναι έτσι?? Να παίξω με λιγότερα κιλά ? Τώρα κάνω 4Χ8 με 25 κιλά. Δεν είναι πολλά νομίζω. Το έχεις ακούσει εσύ αυτό ξανά? Χίλια συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, παρασύρθηκα!! Περιμένω όταν ευκαιρήσεις το πρόγραμμα. ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σου!! φιλικά voulaki. Δεν το πιστεύω ότι μου απάντησες τόσο σύντομα, είσαι απίστευτη, είμαι όμως πολύ άσχετη , τώρα γράφτηκα στο forum και δεν ξέρω πως να αντιγράψω το post μου στο τοπικ σου. Τι είναι τόπικ βασικά??Συγνώμη αισθάνομαι πολύ ηλίθια. ελπίζω να είναι αυτό το τόπικ σου αν όχι μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο πως να το κάνω? πρόσθεσα και κάτι άλλες απορίες μου για να μη σε ζαλίζω συχνα. Ακόμα δεν το πιστεύω ότι μου απάντησες!! Σε υπερευχαριστώ!! περιμένω με ανυπομονησία!! σε φιλώ
Voulaki mou kalhspera kane antigrafh k vale to post sou sto topik mou, ekei tha sou apanthsw filakia[/QUOTE]

α! επίσης συμπλήρωσα κάτι στο μήνυμα μου για να μη σε ζαλίζω όλη την ώρα, οπότε ξαναδές το αν μπορείς. ζητώ πάλι συγνώμη, σε φιλώ voulaki

jelena
03-11-11, 15:56
Κωνσταντινουκο καλως μας ηρθες ξανα!!Μας ελειψες:)!!!Λοιπον, ειχαμε μεινει στην διατροφη γραμμωσης το καλοκαιρι,αλλα οπως προεβλεψες κι εσυ τα 'φτυσα με τον πολυ χαμηλο υδατανρακα:rolf:......γι αυτο απο Σεπτεμβριο τον κραταωυψηλο μεχρι τις 3 το μεσημερι και μετα τον μειωνω σταδιακα.Θελω την βοηθεια σου στο προγραμμα προπονησης μου γιατι το βαρεθηκα πολυ,ασε που νομιζω οτι δεν μπορει να μου δωσει κατι αλλο πλεον..να σου θυμισω κανω 5 φορες την εβδομαδα προπονηση...Το προγραμμα μου ειναι αυτο: ΔΕΥΤΕΡΑ:ΠΟΔΙΑ
ΤΡΙΤΗ:ΠΛΑΤΗ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ-40 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ:ΣΤΗΘΟΣ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ
ΠΕΜΠΤΗ: ΡΕΠΟ (30 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:ΩΜΟΙ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-40 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ:ΓΛΟΥΤΟΥΣ-ΓΑΜΠΕΣ-40 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ Ανυπομονω για τις αλλαγες σου!τα φιλια μου!

akasuki
17-11-11, 13:47
γ

Καλώς ηρθες στο φόρουμ,γάλα light συνέχισε να πίνεις αφου σου αρέσει, σε αγωνιστική διατροφή δεν το βάζω,το αποβουτυρωμένο γάλα εχει χάσει βέβαια ολες τις λιποδιαλυτές βιταμίνες αλλα δεν υστερεί σε πρωτείνες, υδατάνθρακες, ασβέστιο, φώσφορο, σίδηρο, επίσης μπορείς να πίνεις ξινόγαλο, είναι αποβουτυρωμένο!!Το γάλα σόγιας φτιάχνεται απο φασόλια σόγιας που εχουν μουλιάσει σε νερό!!Το υγρό που παράγεται είναι το γάλα σόγιας, είναι καλό εναλλακτικό γάλακτος για οσους εχουν δυσανεξία στην λακτόζη, γράψε μου τι θες να δεις στο σώμα σου επίσης κ την διατροφή που κάνεις κ οτι χρειαστείς είμαι στην διαθεσή σου :welcome:



Καλησπέρα Κωσταντίνα!

Σ'ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα αλλά και για την απάντηση!
Λοιπόν θα ήθελα να σε ενημερώσω για τα εξής (+προσθέτω, πως έχω πολλές απορίες σορρυ γι αυτο!)
Το προγραμμα μου εδώ και 2 μήνες έχει αλλαξει. κυρίως επειδη πλέον δουλεύω.. και τα ωραρια μου εχουν αλλαξει πολυ οπως και ο ελευθερος μου χρονος εχει περιοριστει...
σταματησα το πιλάτες και στη θεση του κανω βαρη 4 φορες την εβδομαδα και interval training 4-5 φορες την εβδομαδα αναλογα την κουραση της ημερας.
το muay thai δυστυχως εδω και 1,5 μηνα το διέκοψα, διότι ήμουν δυσσαρεστημενη με την σχολή και αναζητώ καποια αλλη. Επομένως ειναι στο προγραμμα να ξανα γινει. αυτα απο θέμα προπονησης. θα ηθελα αν μπορεις να μ πεις τη γνωμη σου!

και τωρα στο θεμα διατροφης.. εκει ειναι που εχω απογοητευτει. μεσα σ αυτον τον 1,5 μηνα δε το εχω διατηρησει πανω απο εβδομαδα στη σειρα..
ξυπναω 6 το πρωι και απο τις 7 μεχρι τις 4 το μεσημερι ειμαι εκτος σπιτιου. δουλεια και στον δρομο.
τωρα εχω λιγες μερες που "παιρνω" μαζι μου το γευμα.
δλδ στις 7 το πρωι ΄250 ml γαλα 0%+ 40 γρ βρώμη
στις 10 τρωω μισή πατατα βραστη,λιγο μπροκολο+1scoop whey protein(κα8ως δεν εχω καποια αλλη πηγη πρωτεινης)
στη 1 επισης το ιδιο μισή πατατα βραστη,λιγο μπροκολο+1scoop whey protein
στις 4+30 120-150 γρ φιλετο κοτοπουλο με μπροκολο
το απογευμα 1 scoop whey protein
και το βραδυ ενα γιαουρτακι τοταλ 2%


αυτο το προγραμμα προσπαθω να το διατηρησω.. δε το εχω καταφερει οπως ανεφερα να το κρατησω εβδομαδα συνεχομενη. η γνωμη σου?

διοτι ο στοχος μου, ξεχασα να το αναφερω.. ειναι καυση λιπους.. απο μυικη ογκος νιωθω ευχαριστημενη.. κυριως το λιπος με ενδιαφερει να χαθει..

ευχαριστω πολυ!! η γνωμη σου μετραει!!!:)

Sveta
20-11-11, 16:35
Καλησπέρα καλώς ηρθες στο φόρουμ :welcome:κοριτσάκι μου δεν είναι ευκολο στο σπίτι πίστεψέ με δεν θα καταφέρεις κάτι ιδιαίτερο κ δεν μιλαω για μυς γιατί αυτό δεν είναι τόσο απλό οσο ακούγεται , αλλά αν δεν υπάρχει τρόπος γράψε μου τι οργανα εχεις στο σπίτι για να σου πω τι ασκήσεις μπορείς να κάνεις!!Οσο για τον χορό ζηλευωωωωω τέλεια δεν ""ξεχειλώνει"" κοριτσάκι μου, μην ακους...... κάθε αλλο!!

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τελικά θα πάω γυμναστήριο σε τρεις μήνες! :weights:
Τώρα δεν μπορώ γιατί προέκυψαν κάποια ορθοπεδικά προβλήματα στα γόνατα και ο γιατρός μου κάνει μία θεραπεία με ασκήσεις και αγωγή φαρμακευτική, η οποία θα διαρκέσει λίγο καιρό. Όταν φτιάξει αυτό το θέμα και εξοικειωθώ με το χώρο του γυμναστηρίου καθότι δεν έχω ξαναπάει ποτέ, θα σε ξανακουράσω με μερικές ερωτήσεις!! Και πάλι ευχαριστώ πολύ πολύυυυυυυ!!!!!

Kaskani Konstantina
21-11-11, 18:50
Καλησπέρα Κωνσταντίνα!
Ήμουν αθλήτρια χρόνια, όμως ποτέ μου δεν πρόσεχα την διατροφή μου. Τώρα που αποφάσισα να σταματήσω τον πρωταθλητισμό σκέφτομαι να ξεκινήσω γυμναστήριο. Θα ήθελα να μου προτείνεις ένα πρόγραμμα προπόνησης και διατροφής για γράμμωση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Καλησπέρα :welcome:
Για 2 μήνες:Δευτέρα Στήθος-πλάτη-ωμους κ 20 λεπτά αερόβιο
Τρίτη Χέρια-πόδια κ 20 αερόβιο
Τετάρτη ρεπό
Πέμπτη οτι κ την δευτέρα
Παρασκευή οτι κ την τρίτη
Σ/Κ ξεκούραση
Διατροφή
1) Τόστ με γαλοπούλα κ μια κουταλιά cottage
2) μπανάνα
3) πουλερικά η ψάρι η τόνο η σολομό, μοσχάρι μια φορά την εβδομάδα με λίγο ρύζι η πατάτα η μακαρόνια κ σαλάτα με 2 κουταλιές λάδι, 2 φορές την εβδομάδα λαδερό μιαμιση τρυπητή κουτάλα με μια φέτα ψωμί ολικής
4) μήλο
5) οτι κ στο 3ο γευμα!!

Kaskani Konstantina
21-11-11, 19:05
στο γυμναστηριο κανω 1.στηθος -ποδια-δικεφαλα 3χ15 2.πλατη -ωμους-τρικεφαλα 3χ15 κοιλιακους 2φορες την εβδομαδα και διαδρομο/ποδηλατο 10 λεπτα στην αρχη και 30 στο τελος.επισης κανω και 1 φορα την εβδομαδα πιλατες μαρεσει πολυ σφιγγει κοιλια!!:thumbup:

η διατροφη μου ειναι η εξης.1.γιαουρτι με κουακερ ή τοστ με 2φ.γαλοπουλα ή 1κροκο και 3 ασπραδια Κ 5 ΡΥΖΟΓΚΟΦΡΕΤΕΣ
2.ενα μηλο 3.κοτοπουλο βραστο/ψαρι/τονο/μοσχαρισια/150 ΓΡΑΜ με 6 κουταλιες ρυζι και σαλατα πρασινη και 2 φορες την εβδομαδα οσπρια(ΦΑΚΗ Κ ΦΑΣΟΛΙΑ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΚΑ) με λαδι ωμο ..4. πινω μια πορτοκαλαδα η 1 μηλο η 1 ροδι και παω γυμναστηριο! 5.οτι και το μεσημερι αλλα πατατα 150 ΓΡΑΜ αντι για ρυζι 100ΓΡΑΜ και μισο κοτατζ (τρελενομαι) !!!

μια απορια μου μελι επειδη εχω το στιγμα της αναιμιας και πινω σιδηρο(ΦΑΚΕΣ Κ ΣΥΚΩΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΗΓΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ;)) καθε ποσο μπορω να τρωω????2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΥΖΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΤΟ ΚΟΥΑΚΕΡ ΤΟ ΤΟΣΤ ΚΤΛ, ΑΣΕ ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ :green::green::green:(ετσι για λιγο ενεργεια)και τελος.......η σπιρουλινα αξιζει να την παιρνω?ΟΧΙ

συγνωμη σε πηρα μονοτερμα αλλα να ξερεις πως θα ακολουθησω πιστα οτι μου πεις ..:bowdown::bowdown:εχω τρομερη πειθαρχεια και ανυπομωνω απαντηση σου!!!θελω κορμι σφικτο και φουλ γυμνασμενο!!! φιλια πολλααααααααα

Σου εχω απαντήσει Αγγελικούλα μου μέσα στο ποστ σου, πολύ καλά το πας στην διατροφή σου σου εχω ποστάρει κάτι παραπάνω, οσο για την προπόνηση γράψε μου πόσο καιρό πας γυμν. για να δω αν θα πρέπει να το αλλάξουμε το προγ/μα, δεν με κούρασες καθόλουυυυυ εχεις κ τα δικά μου φιλιά :)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 19:18
κωνσταντινα μου ηρθες την καταλληλη στιγμη γιατι εχει καποιες μερες που εχω ξεφυγει λιγο στο θεμα φαγητου.λοιπον να επαναδιατυπωσω κατι που σου ειπα στο προηγουμενο ποστ,η περιφερεια μου ειναι τελικα πιο ανοιχτη και δεν ειναι μονο θεμα λιπους γιατι πιανω που ειναι το κοκκαλο και το καταλαβαινω.Οχι οτι δεν υπαρχει λιπος φυσικα.λοιπον να και η διατροφη που κανω,νομιζω θα με μαλωσεις λιγο,anyway:
Πρωινο:τοστ με 2 φετες γαλοπουλα Η ΚΟΥΑΚΕΡ ΜΕ ΓΑΛΑ Η ΜΟΥΣΛΙ ΜΕ ΓΑΛΑ 2%(ΕΝΝΟΕΙΤΕ)
Δεκατιανο:1 πρασινο μηλο συνηθως η αν δεν ειμαι σπιτι ενα χυμο πορτοκαλι χωρις ζαχαρη
Μεσημεριανο:μπριζολα(2 φορες),κοτοπουλα,ψαρι ΜΕ 8 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΡΥΖΙ Η 2 ΠΑΤΑΤΕΣ ΒΡΑΣΤΕΣ Η ΨΗΤΕΣ με σαλατα μαρουλι Κ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΛΑΔΙ.........και μια φετα ψωμι ολικης: ΓΙΑΤΙ ΨΩΜΙ?????? ΤΙ ΤΡΩΣ ΦΑΣΟΛΑΔΑ????:turtle::turtle::turtle:
Απογευματινο:το ιδιο με το δεκατιανο
Βραδυνο:ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Η Κ ΤΟ ΙΔΙΟ, Η ΤΟΝΟ ΜΕ ΜΠΡΟΚΟΛΟ (ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙΣ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ;)
;)Αυτααααα.

Για το βραδυνο μου επειδη ειμαι φοιτητρια βαριεμαι να μαγειρευω και πολλες φορες δεν εχω το χρονο για αυτο τρωω αυτο.μ αρεσει και ειναι κατι γρηγορο.επισης εχω σταματησει εδω και 2 μηνες καθε δραστηριοτητα γιατι με πονουσαν τα γονατα και λεω να ξεκινησω σιγα σιγα απο βδομαδα.ΚΥΚΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡ/ΜΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ, ΧΑΛΑΡΑ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙΣ:weights:

Περιμενω την απαντηση σου γιατι νομιζω η βοηθεια που θα μου δωσεις θα ειναι πολυτιμη.thaaaaanx:welcome:

Κοριτσάκι μου οι απαντήσεις είναι μέσα στο ποστ σου :)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 19:30
Kωνσταντίνα καλώσηλθες! Καλό χειμώνα με υγεία!
Χρειάζομαι μωρό μου, μια διατροφή με 6 γευματα τη μέρα. Τα 5 μου είναι λίγα γιατί ξυπνάω πολύ νωρίς (05:30) και κοιμάμαι αργά (12 και).
Να είναι καλή μου για αδυνάτισμα γιατί μετά το χειρουργείο έβαλα κιλά και έχω χάσει τελείως τη φόρμα μου.
Αυριο θα πάω και πρώτη μέρα γυμναστήριο. Δεν μπορώ να καθήσω άλλο. Θα ξεκινήσω σιγά σιγά γιατί θέλει προσοχή τώρα στην αρχή. Εχουν περάσει 10 εβδομάδες από το χειρουργείο.
Περιμένω μανάρι μου διατροφή, δε νοιώθω καθόλου άνετα!
Φιλιά!!!

Καλό χειμώνα Στελλάκι :)
1) Πρωτείνη ενα σκουπ κ μια μπανάνα
2) 5 αυγά ενα κροκο κ 5 ρυζογκοφρέτες
3) κοτόπουλο 150 γραμ με 100 ρυζι σαλάτα μαρουλι η αγγουρι κ 2 κουταλιές τις σούπας λάδι
4) πρωτείνη κ ενα μήλο
5) τόνο με σαλάτα αγγούρι
6) οτι σου αρέσει απο λευκό κρεας η ψάρι με 150 γραμ πατάτα κ μαρούλι συν 2 λάδι
Μια φορά το πολύ 2 μοσχάρι κ 2 φορές την εβδομάδα λαδερό (φακή η φασόλια μαυρομάτικα)
Μπρόκολο, αντι για μαρούλι η αγγουρι αλλα χωρίς ρύζι η πατάτα (με τα πρωτεινούχα σου φαγητά) οταν θες!!
Και μια καλή πολυβιταμίνη !!!Φιλιά κ απο μένα, σύντομα θα είσαι πάλι σούπερ ;)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 19:39
καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση...κατα δευτερον:
ΔΥΝΑΜΗ παιρνω απο σενα!!!!σε θαυμαζω που εχεισ καταφερει τοσα.:clap::clap::clap::clap::clap:...
μια ερωτησουλα μονο να σου κανω για το προγραμμα ποιες και ποσες ασκησεις για καθε μυικη ομαδα να κανω???με τι επαναληψεις???για την διατροφη ειμαστε οκ θα την τηρησω κατα γραμμα..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ:bowdown::bowdown::bowdown:

Κατερίνα μου λίγα κιλά 3 σετ επι 8 επαναλήψεις απο 3 ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα (ζήτησε τις ασκήσεις απο τον γυμν/στρια στο gym που πας) μετά απο 2 μήνες που θα εχεις προχωρήσει λίγο θα σου γράψω κ πρόγρ/μα προπόνησης!!Μην με ευχαριστείς :)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 19:58
Καλως ηρθες..

εχω αλλαξει πια διατροφη
η οποια εχει ως εξης

1ο ΓΕΥΜΑ

6 ασπραδια+35γρ κουακερ(ωμο)+13 αμυγδαλα

2ο ΓΕΥΜΑ

74γρ κοτοπουλο+140γρ πατατα(στον ατμο η' ψητη)+9 ml ελαιολαδο+μια κουπα πρασινα λαχανικα στον ατμο

3ο ΓΕΥΜΑ

72γρ κοτοπουλο+38γρ μπασματι(ωμο)+10 ml ελαιολαδο

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

4ο ΓΕΥΜΑ

72γρ κοτοπουλο+115γρ πατατα

5ο ΓΕΥΜΑ

96γρ σολωμο+140γρ πατατα+16 ml ελαιολαδο+μια κουπα πρασινα λαχανικα στον ατμο

ειμαι 30 ετων
1,63 υψος
56 κιλα

κ η προπονηση μου εχει αλλαξει
η οποια εχει ως εξης

ειναι κυκλικη 3 φορες την εβδομαδα

Δευτερα =>40 λεπτα βαρη
5 σετ =>12-15 επαναλληψεις καμψεις με ανοιχτα χερια
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις κωπιλατικη με μπαρα 12 κιλα
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις σκουωτ με μπαρα 12 κιλα
*3 σετ => 12-15 επαναλληψεις καμψεις με κλειστα χερια
+40 λεπτα αεροβια (διαδρομος)

τριτη=> ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Τεταρτη => 40 λεπτα βαρη
5 σετ =>12-15 επαναλληψεις καμψεις με ανοιχτα χερια
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις κωπιλατικη με μπαρα 12 κιλα
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις σκουωτ με μπαρα 12 κιλα
* 3 σετ => 12-15 επαναλληψεις καμψεις με μπαρα 12 κιλα
+40 λεπτα αεροβια (διαδρομος)

Πεμπτη=>ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Παρασκευη=>40 λεπτα βαρη
5 σετ =>12-15 επαναλληψεις καμψεις με ανοιχτα χερια
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις κωπιλατικη με μπαρα 12 κιλα
5 σετ => 12-15 επαναλληψεις σκουωτ με μπαρα 12 κιλα
*3 σετ=> 12-15 επαναλληψεις πλαγιες αρσεις με λυγισμενα χερια κ περιστροφη
+40 λεπτα αεροβια (διαδρομος)

ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ
να παρω μυικα κιλα, μειώνοντας το λιπος,αλλα διατηρώντας τις καμπυλες- τη θυλικοτητα του κορμιου
επισης παρατηρησα
πως έχοντας υψηλους υδατανθρακες το σωμα μου δειχνει πιο γεματο...
σε αντιθεση με καποια περιοδο που ειχα πολυ ψηλα την πρωτεινη κ χαμηλους υδατανθρακες
δεν ειχα καμπυλες...ημουν αδυνατη κ εντελως φλαταρισμενη.
ακολουθω το προγραμμα διατροφης κ προπονησης 3 βδομαδες κ βλεπω αλλαγες ηδη!

θα ηθελα τη γνωμη σου

ζητω συγνωμη για τη φλυαρία μου...

Κωνσταντίνα μου πόσο ποιο χαμηλό είχες τον υδατάνθρακά σου?? ηδη είναι ελάχιστος ουτε μιαμιση πατάτα δεν είναι 140 γραμ στο γευμα, αλλά αν σε παει οκ σε ενέργεια συνέχισε ετσι!!Οταν αλλάζεις πρόγρ/μα θα δεις σίγουρα αλλαγή, ακόμη κ αν κάνεις την προπόνηση τις ημέρας σου απο την τελευταία ασκηση στην πρώτη;) καμπύλες αν θα παίζεις 12 εως 15 δεν θα εχεις για πολύ, αν δεν εχεις λίπος... δεν εχω εικόνα βέβαια για να δω το σώμα σου ... με αυτές τις επαναλήψεις για ""λιώσιμο"' πας στο σώμα σου, μυικά κιλά δεν μπορείς να κρατήσεις με λίγο πρωτεινούχο φαγητό με πολλές επαναλήψεις κ πολύ αερόβιο!!!Πόσο καιρό γυμνάζεσαι?? πόσο λίπος εχει το σώμα σου?? δώσε μου μια εικόνα για να καταλάβω, μπορεί κ να μου εχεις γράψει κ να μην θυμάμαι,για να μην ψάχνω πίσω γιατί είναι πάρα πολλά τα ποστ, γράψε μου κ είμαι στην διαθεση σου, μην ζητάς συγνώμη είμαι στην διαθεσή σου:)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 20:05
Σ'ευχαριστω πολυ!!!Αστα εχω ξετρελαθει με το μικρουλι μου!Δυστυχως ενω θηλαζω αποκλειστικα το μωρακι μου εχει κολικους.Για ενα μηνα τωρα εχω κοψει γαλακτομικα,σαλατες,τα πολλα φρουτα,οσπρια,και οτι αλλο μου ελεγε ο καθενας.τρωω δηλαδη μονο κοτοπουλο με ρυζι ή πατατες.Και τελικα η παιδιατρος μου ειπε να μην ακουω κανεναν γιατι οι κολικοι δεν εχουν σχεση με τη διατροφη συνηθως.Και εγω απ'την αδυναμια επαθα υποθερμια.34 βαθμους δειχνει το θερμομετρο και φοβηθηκα!Τεσ παντων..Και μεσα σε ολα αυτα πριν σαρανταρισω εχω αρχισει γυμναστικη!Τουλαχιστον αναρωσα αμεσως απ την καισαρικη!Αφου απορω και γω η ιδια!Απ την δευτερη μερα στο νοσοκομειο ημουν ορθια σαν να μην ειχα εγχειριστει.Τι προτεινεις για γυμναστικουλα?Δεν ξερω αν εινα νωρις,το σαββατο κλεινω 2 μηνες,αλλα πραγματικα με χαλαρωνει και το χρειαζομαι.Δεν εχω κανεναν με το μωρο,το εχω ολη μερα μονη μου και αυτη τη μια ωριτσα ενω κοιμαται,την αφηνω στον αντρα μου και αδειαζω ολο το αγχος και την κουραση.Μετα νιωθω πιο δυνατη να αντεξω τους βραδυνους κολικους!

Σόφη μου λίγο υπομονή το μωράκι σου θα πάρει την σειρά του κ θα ξεκουραστείς κ εσυ :) χαίρομαι πάρα πολύ που νοιώθεις δυνατή κ βέβαια να αρχίσεις γυμν. για 2 μήνες να κάνεις κυκλικό προγρ/μα χαλαρά κ χωρίς ανχος !!!

Kaskani Konstantina
21-11-11, 20:09
Σ΄ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις;), αλλά εγώ το έχω χάσει. Μόλις ξεκίνησα το γυμναστήριο άρχισα να βάζω βάρος και πλέον δεν λειτουργούσε η διατροφή της διαιτολόγου, όπου και σταμάτησα. Μαζεύοντας πλέον τα κομμάτια μου:pale:συνέχισα από μόνη μου τη διατροφή, σταμάτησα τα βάρη και ξεκίνησα τα ομαδικά προγράμματα του γυμναστηρίου (body pump,combat..), όπου μου εμφανίστηκε χονδροπάθεια επιγονατίδος και τώρα είμαι off :(:( Μέχρι να επιστρέψω δυναμικά στο γυμναστήριο (αφού συμβουλευτώ κάποιο αθλίατρο) και αφού έχω ανηφορίσει στα 97 κιλά:shock:κάποιος body builder γυμναστής μου έδωσε αυτή τη διατροφή για άμεσα αποτελέσματα, που θα βοηθήσουν και την ψυχολογία μου. Θα ήθελα τη γνώμη σου, καθώς εκτός από body builder είσαι και γυναίκα και μπορείς να καταλάβεις καλύτερα.
Δευτέρα
Πρωινό: 2 αυγά βραστά, 3 παξιμάδια ολικής
Πρόγευμα: 1 μήλο
Γεύμα: μπρόκολα,καρότα,κουνουπίδι βραστά+2κσ λάδι+1 φέτα ψωμί
Δείπνο: γιαούρτι+αμύγδαλα
Τρίτη
Πρωινό: γιαούρτι+2 παξιμάδια ολικής+μέλι
Πρόγευμα: 1 μήλο
Γεύμα: 200γρ. πατάτες βραστές+60γρ. τυρί ανάλατο+2κσ λάδι
Δείπνο: σάντουιτς με τυρί ανάλατο
Τετάρτη
Πρωινό: 1 μπανάνα ή 2μήλα ή 2 ποτήρια χυμό
Πρόγευμα: γιαούρτι+λίγα καρύδια
Γεύμα: ανάμικτη σαλάτα βραστή+2κσ λάδι
Δείπνο: γιαούρτι+10 αμύγδαλα ή καρύδια
Πέμπτη
Πρωινό: γιαούρτι+αμύγδαλα
Πρόγευμα: μήλο ή μπανάνα
Γεύμα: 150γρ. κοτόπουλο+καρότο
Δείπνο: 1 μεγάλο χυμό στο μίξερ
Παρασκευή
Πρωινό: αυγό+γιαούρτι
Πρόγευμα: μήλο
Γεύμα: 300γρ. ψάρι+σαλάτα
Δείπνο: γιαούρτι+2 παξιμάδια ολικής
Σάββατο
Πρωινό: κουάκερ +γιαούρτι+σταφίδες
Πρόγευμα: σάντουιτς με τόνο
Γεύμα: αρακάς + πατάτα
Δείπνο: γιαούρτι+μπανάνα
Κυριακή
Πρωινό: 2 αυγά+γάλα+παξιμάδια ολικής+μήλο
Πρόγευμα: γιαούρτι+10 αμύγδαλα+10 σταφίδες
Γεύμα: Μακαρόνια ή ρύζι+τυρί ανάλατο+σάλτσα
Προδείπνο: 1 ποτήρι φρέσκο χυμό
Δείπνο: 1 μεγάλη σαλάτα

Με συγχωρείς που σε κούρασα. Θα κάνω ότι μου πεις:bowdown:


Δεν με κούρασες είναι πολύ καλή ελπίζω να την εχεις ξεκινήσει;)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 20:10
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κωνσταντινακο μου 8εοτητα ****εννοειται οτι δε σε ξεχνω;)
Φωτο φεβρουαριο που θα μαι στα καλα'' μου...τωρα παω με ''τρολευ'' σε κανα 2 βδομαδες με ''μετρο '' και απο ιανουαριο ''αεροπλανοφορο:turtle:''!!!!!!!!!!!!!!!!!!
φιλακια πολλα πολλα στο τερμα:love:


Τρελοκόριτσο μου ομορφο σε ευχαριστώ :turtle::turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
21-11-11, 20:17
Κωνσταντίνα καλησπέρα, τα συγχαρητήρια μου και από εμένα , είσαι καταπληκτική αθλήτρια, και χωρίς βέβαια να σε ξέρω φαίνεσαι και καταπληκτικός άνθρωπος. Το ενδιαφέρον και η αγάπη που περιβάλεις τα κορίτσια του forum είναι πραγματικά σπουδαία. Σε παρακολουθώ μήνες τώρα και έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχεις δώσεις στα άλλα κορίτσια και μπορώ να πω ότι 2 μήνες που τις ακολουθώ έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά στο σώμα μου κυρίως σε πόντους. Είμαι 39 χρονών 1,65 ύψος και 56 κιλά τώρα. Πριν αρχίσω τη διατροφή σου ήμουν 57 με 58 κιλά. έχω χάσει δηλ. γύρω στο ενάμισι κιλό αλλά οι πόντοι που έχουν φύγει από την μέση και την κοιλιά μου που είναι και το μόνο μου πρόβλημα , είναι 4 με 5. Από περιφέρεια μέσης 76 εκατοστά έχω φτάσει 71 με 72!!!!έχω τρελαθεί από τη χαρά μου!!Νομίζω με τη διατροφή δεν έχω πρόβλημα ακολουθώ τις συμβουλές σου και φαντάζομαι ότι θα συνεχίσω να αδειάζω από λίπος, όχι πολύ όμως γιατί τα ποδαράκια μου είναι πολύ αδύνατα σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα μου. Θα μπορούσα νομίζεις με λίγο πιο ενισχυμένη καθαρή εννοείται διατροφή να πάρω κανένα κιλό όχι όμως λίπος?? Θα ήθελα όμως και ένα πρόγραμμα γυμναστικής. Κάνω βάρη 9 χρόνια , οπότε θα ήθελα κάτι αρκετά δυνατό ειδικά για πόδια, γλουτούς. Θέλω πραγματικά να φουσκώσω όσο γίνεται σε αυτά τα σημεία. Αν πρέπει να πάρω και πρωτείνη κανένα πρόβλημα. (τώρα δεν παίρνω τίποτα, κανένα συμπλήρωμα). Θα ήθελα όμως να σου αναφέρω το εξής. Τώρα τελευταία, υποφέρω από αιμοροίδες. τραγικό δεν σου λέω τίποτα μονο όποιος το έχει πάθει καταλαβαίνει.
Πήγα σε ειδικό γιατρό, ο οποίος με ρώτησε αν ασχολούμαι με βάρη Οταν του είπα ναι, με ρώτησε συγκεριμένα αν κάνω σκουώτ, του απάντησα και πάλι θετικά και μου ανέφερε , ότι, ειδικά αν παιζω με αρκετό βάρος ενδεχεται να έχει επηρεάσει το προβλημά μου η συγκεριμένη άσκηση. Δεν θέλω με τίποτα να αφήσω τα σκουώτ , είναι σούπερ άσκηση είδικά για τα σημεία που θέλω να τονώσω , δεν είναι έτσι?? Να παίξω με λιγότερα κιλά ? Τώρα κάνω 4Χ8 με 25 κιλά. Δεν είναι πολλά νομίζω. Το έχεις ακούσει εσύ αυτό ξανά? Χίλια συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, παρασύρθηκα!! Περιμένω όταν ευκαιρήσεις το πρόγραμμα. ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σου!! φιλικά voulaki. Δεν το πιστεύω ότι μου απάντησες τόσο σύντομα, είσαι απίστευτη, είμαι όμως πολύ άσχετη , τώρα γράφτηκα στο forum και δεν ξέρω πως να αντιγράψω το post μου στο τοπικ σου. Τι είναι τόπικ βασικά??Συγνώμη αισθάνομαι πολύ ηλίθια. ελπίζω να είναι αυτό το τόπικ σου αν όχι μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο πως να το κάνω? πρόσθεσα και κάτι άλλες απορίες μου για να μη σε ζαλίζω συχνα. Ακόμα δεν το πιστεύω ότι μου απάντησες!! Σε υπερευχαριστώ!! περιμένω με ανυπομονησία!! σε φιλώ



α! επίσης συμπλήρωσα κάτι στο μήνυμα μου για να μη σε ζαλίζω όλη την ώρα, οπότε ξαναδές το αν μπορείς. ζητώ πάλι συγνώμη, σε φιλώ voulaki



Voulaki mou kalhspera kane antigrafh k vale to post sou sto topik mou, ekei tha sou apanthsw filakia

Boυλάκι είσαι γλύκα:turtle::turtle::turtle:omg αφησε κ κανένα κενό θόλωσε το μάτι μου χαχαχαχαχαχα αστειευομαι οκ εδω είμαστε σωστά εγραψες:turtle::turtle:για πόσταρέ μου την διατροφή σου κ ασε τον γιατρό να λεει, εσυ ""βάρα"" σκουωτ:turtle:

Stella
21-11-11, 20:26
Καλό χειμώνα Στελλάκι :)
1) Πρωτείνη ενα σκουπ κ μια μπανάνα
2) 5 αυγά ενα κροκο κ 5 ρυζογκοφρέτες
3) κοτόπουλο 150 γραμ με 100 ρυζι σαλάτα μαρουλι η αγγουρι κ 2 κουταλιές τις σούπας λάδι
4) πρωτείνη κ ενα μήλο
5) τόνο με σαλάτα αγγούρι
6) οτι σου αρέσει απο λευκό κρεας η ψάρι με 150 γραμ πατάτα κ μαρούλι συν 2 λάδι
Μια φορά το πολύ 2 μοσχάρι κ 2 φορές την εβδομάδα λαδερό (φακή η φασόλια μαυρομάτικα)
Μπρόκολο, αντι για μαρούλι η αγγουρι αλλα χωρίς ρύζι η πατάτα (με τα πρωτεινούχα σου φαγητά) οταν θες!!
Και μια καλή πολυβιταμίνη !!!Φιλιά κ απο μένα, σύντομα θα είσαι πάλι σούπερ ;)

Κωνσταντίνα ευχαριστώ πολύ!
Έχω ήδη μπει σε διατροφή και γυμναστήριο δυναμικά!
Είναι απίστευτο πόσο γρήγορα "ανεβαίνω"!
Εννοείται ότι θα επανέλθω!
Στη ζωή είναι όλα!
Φιλάκια, όταν θα νοιώθω οκ θα σου στείλω φωτό! ;)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 20:26
Κωνσταντινουκο καλως μας ηρθες ξανα!!Μας ελειψες:)!!!Λοιπον, ειχαμε μεινει στην διατροφη γραμμωσης το καλοκαιρι,αλλα οπως προεβλεψες κι εσυ τα 'φτυσα με τον πολυ χαμηλο υδατανρακα:rolf:......γι αυτο απο Σεπτεμβριο τον κραταωυψηλο μεχρι τις 3 το μεσημερι και μετα τον μειωνω σταδιακα.Θελω την βοηθεια σου στο προγραμμα προπονησης μου γιατι το βαρεθηκα πολυ,ασε που νομιζω οτι δεν μπορει να μου δωσει κατι αλλο πλεον..να σου θυμισω κανω 5 φορες την εβδομαδα προπονηση...Το προγραμμα μου ειναι αυτο: ΔΕΥΤΕΡΑ:ΠΟΔΙΑ
ΤΡΙΤΗ:ΠΛΑΤΗ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ-40 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ:ΣΤΗΘΟΣ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ
ΠΕΜΠΤΗ: ΡΕΠΟ (30 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:ΩΜΟΙ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-40 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ:ΓΛΟΥΤΟΥΣ-ΓΑΜΠΕΣ-40 ΛΕΠΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ Ανυπομονω για τις αλλαγες σου!τα φιλια μου!


Για πάμε :rolf::rolf::rolf:
Δευτέρα:Τετρακέφαλους, προσαγωγούς-απαγωγούς-κοιλιακούς
Τρίτη:Στήθος-δικέφαλους(πόδια) κ γάμπες, αερόβιο
Τετάρτη:Πλάτη, αερόβιο
Πέμπτη:ωμους, κοιλιακούς
Παρασκευή:χέρια,αερόβιο
Σ/κ ρεπό η βάλε ρεπό την τετάρτη κ βάλε προπόνηση κ το Σάββατο με την σειρά που σου τα εχω, φιλιά μωρό μου;)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 20:35
Καλησπέρα Κωσταντίνα!

Σ'ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα αλλά και για την απάντηση!
Λοιπόν θα ήθελα να σε ενημερώσω για τα εξής (+προσθέτω, πως έχω πολλές απορίες σορρυ γι αυτο!)
Το προγραμμα μου εδώ και 2 μήνες έχει αλλαξει. κυρίως επειδη πλέον δουλεύω.. και τα ωραρια μου εχουν αλλαξει πολυ οπως και ο ελευθερος μου χρονος εχει περιοριστει...
σταματησα το πιλάτες και στη θεση του κανω βαρη 4 φορες την εβδομαδα και interval training 4-5 φορες την εβδομαδα αναλογα την κουραση της ημερας.
το muay thai δυστυχως εδω και 1,5 μηνα το διέκοψα, διότι ήμουν δυσσαρεστημενη με την σχολή και αναζητώ καποια αλλη. Επομένως ειναι στο προγραμμα να ξανα γινει. αυτα απο θέμα προπονησης. θα ηθελα αν μπορεις να μ πεις τη γνωμη σου!

και τωρα στο θεμα διατροφης.. εκει ειναι που εχω απογοητευτει. μεσα σ αυτον τον 1,5 μηνα δε το εχω διατηρησει πανω απο εβδομαδα στη σειρα..
ξυπναω 6 το πρωι και απο τις 7 μεχρι τις 4 το μεσημερι ειμαι εκτος σπιτιου. δουλεια και στον δρομο.
τωρα εχω λιγες μερες που "παιρνω" μαζι μου το γευμα.
δλδ στις 7 το πρωι ΄250 ml γαλα 0%+ 40 γρ βρώμη
στις 10 τρωω μισή πατατα βραστη,λιγο μπροκολο+1scoop whey protein(κα8ως δεν εχω καποια αλλη πηγη πρωτεινης)
στη 1 επισης το ιδιο μισή πατατα βραστη,λιγο μπροκολο+1scoop whey protein
στις 4+30 120-150 γρ φιλετο κοτοπουλο με μπροκολο
το απογευμα 1 scoop whey protein
και το βραδυ ενα γιαουρτακι τοταλ 2%


αυτο το προγραμμα προσπαθω να το διατηρησω.. δε το εχω καταφερει οπως ανεφερα να το κρατησω εβδομαδα συνεχομενη. η γνωμη σου?

διοτι ο στοχος μου, ξεχασα να το αναφερω.. ειναι καυση λιπους.. απο μυικη ογκος νιωθω ευχαριστημενη.. κυριως το λιπος με ενδιαφερει να χαθει..

ευχαριστω πολυ!! η γνωμη σου μετραει!!!:)

Οκ αγάπη μου σε καταλαβαίνω, αλλά μπορείς με την πρωτείνη σου να βάλεις μήλο σε ενα απο τα 2 γευματα που εχεις πατάτα μπρόκολο, μπορείς επίσης να πάρεις μαζί σου τόνο μπρόκολο, χαμηλές είναι οι θερμίδες που εχεις στην διατροφή σου, λίπος δεν θα βάλεις αν δεν το χαλάσεις μην ανησυχείς,αν αυτό που κάνεις σε ""βολευει"' καλύτερα οκ, μην με ευχαριστείς οτι θες είμαι στην διαθεσή σου:)

Kaskani Konstantina
21-11-11, 20:37
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τελικά θα πάω γυμναστήριο σε τρεις μήνες! :weights:
Τώρα δεν μπορώ γιατί προέκυψαν κάποια ορθοπεδικά προβλήματα στα γόνατα και ο γιατρός μου κάνει μία θεραπεία με ασκήσεις και αγωγή φαρμακευτική, η οποία θα διαρκέσει λίγο καιρό. Όταν φτιάξει αυτό το θέμα και εξοικειωθώ με το χώρο του γυμναστηρίου καθότι δεν έχω ξαναπάει ποτέ, θα σε ξανακουράσω με μερικές ερωτήσεις!! Και πάλι ευχαριστώ πολύ πολύυυυυυυ!!!!!

Οκ κοριτσάκι μου σου ευχομαι περαστικά:)

lola8
22-11-11, 00:15
Κοριτσάκι μου οι απαντήσεις είναι μέσα στο ποστ σου :)


Κωνσταντινα μου σ ευχαριστω για την απαντησηη!Μια ερωτηση:γιατι οχι στο ψωμι και το αντικαθιστουμε με πατατα η ρυζι?
Και κατι αλλο,εκανα σημερα κοιλιακους σε επικλινη παγκο και μ επιασε ξαφνικα ενα τραβηγμα και δεν μπορουσα να κανω..Να τους σταματησω για λιγο καιρο?Φοβαμα να αυξησω το φαι γιατι δεν κανω αρκετη αεροβια και δεν θελω να βαλω οσα εχασα.ουφφ!

Kaskani Konstantina
22-11-11, 01:03
Κωνσταντινα μου σ ευχαριστω για την απαντησηη!Μια ερωτηση:γιατι οχι στο ψωμι και το αντικαθιστουμε με πατατα η ρυζι?
Και κατι αλλο,εκανα σημερα κοιλιακους σε επικλινη παγκο και μ επιασε ξαφνικα ενα τραβηγμα και δεν μπορουσα να κανω..Να τους σταματησω για λιγο καιρο?Φοβαμα να αυξησω το φαι γιατι δεν κανω αρκετη αεροβια και δεν θελω να βαλω οσα εχασα.ουφφ!


Κάνε αυτό που σου λεω :green::green: Ναι κ βέβαια να τους σταματήσεις για λίγο καιρό :) Μην ανχώνεσαι δεν θα πάρεις γραμ. με αυτή την διατροφή, θα χάνεις λίπος, ηδη εχεις 2 φέτες ψωμί το πρωι με το τοστ, ο υδατάνθρακας σου είναι ελάχιστος μετά απο λίγο δεν θα αντέξεις αυτή την διατροφή οσο κ να πιστευεις οτι το εχεις πάρει απόφαση, το σώμα σου θα το ζητάει σαν τρελό κ δεν θα ελένχεις το τι θα τρως, ολα για καποιο σκοπό σου τα λεω, λίδο υδατάνθρακα σου εχω, πως θα εχεις ενέργεια κ για τις αλλες δραστηριότητες σου?? φιλιά κ κανε οτι είπαμε!!

akasuki
22-11-11, 09:55
Οκ αγάπη μου σε καταλαβαίνω, αλλά μπορείς με την πρωτείνη σου να βάλεις μήλο σε ενα απο τα 2 γευματα που εχεις πατάτα μπρόκολο, μπορείς επίσης να πάρεις μαζί σου τόνο μπρόκολο, χαμηλές είναι οι θερμίδες που εχεις στην διατροφή σου, λίπος δεν θα βάλεις αν δεν το χαλάσεις μην ανησυχείς,αν αυτό που κάνεις σε ""βολευει"' καλύτερα οκ, μην με ευχαριστείς οτι θες είμαι στην διαθεσή σου:)

Σ'ευχαριστω Κωσταντινα! θα το δοκιμασω και αυτο με το μηλο!

Ξεχασα να σε ρωτησω.. τι ασκησεις θα μπορουσα να κανω για τους γλουτους? κυριως με βαρη εννοω..
μεχρι στιγμης κανω σκουώτ,προβολες και καμψεις δικεφαλων!

any advise?

φιλακια πολλα και keep rocking! :)

aggeliki
22-11-11, 09:59
Σου εχω απαντήσει Αγγελικούλα μου μέσα στο ποστ σου, πολύ καλά το πας στην διατροφή σου σου εχω ποστάρει κάτι παραπάνω, οσο για την προπόνηση γράψε μου πόσο καιρό πας γυμν. για να δω αν θα πρέπει να το αλλάξουμε το προγ/μα, δεν με κούρασες καθόλουυυυυ εχεις κ τα δικά μου φιλιά :)


στο γυμναστηριο κανω 1.στηθος -ποδια-δικεφαλα 3χ15 2.πλατη -ωμους-τρικεφαλα 3χ15 κοιλιακους 2φορες την εβδομαδα και διαδρομο/ποδηλατο 10 λεπτα στην αρχη και 30 στο τελος.επισης κανω και 1 φορα την εβδομαδα πιλατες μαρεσει πολυ σφιγγει κοιλια!!


αχ κωνσταντινα μου σε ευχαριστω πολυ!!!! το προγραμμα αυτο το κανω 2 μηνες τωρα..πες μου αν θελει αλλαγη !!! θα ερθω και στο νοβοτελ να σε γνωρισω απο κοντα!!!:green::green::green:

Kaskani Konstantina
22-11-11, 11:45
Σ'ευχαριστω Κωσταντινα! θα το δοκιμασω και αυτο με το μηλο!

Ξεχασα να σε ρωτησω.. τι ασκησεις θα μπορουσα να κανω για τους γλουτους? κυριως με βαρη εννοω..
μεχρι στιγμης κανω σκουώτ,προβολες και καμψεις δικεφαλων!

any advise?

φιλακια πολλα και keep rocking! :)



Οι βασικές για γλουτούς είναι σκουώτ κ προβολές, ομως πρέπει να γυμνάζουμε ολες τις μυικές ομάδες σκληρά ..... οταν θέλουμε να δούμε μεγάλη διαφορά, ολες λοιπόν τις ασκήσεις για πόδια για να δεις αποτελέσματα κ στους γλουτούς σε συνδιασμό βέβαια με την διατροφή!;)
ΠΟΔΙΑ ΤΕΤΡΑΚΈΦΑΛΟΙ

1)εξτένσιον καθιστό

2)σκουώτ

3)προβολές

4)πρέσα

Προσαγωγούς-απαγωγούς

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
1)αρσεις θανάτου με τεντωμένα ανοιχτά πόδια

2)αρσεις με κλειστά αλύγιστα πόδια (θα ακουμπάς σχεδόν στο πάτωμα την μπάρα κ στο ανέβασμα θα σφίγεις τους γλουτούς)


3)εξτένσιον ορθιο ενα ενα πόδι
Γάμπες

Αν παίζεις δυνατά βάλε τετρακέφαλους την μια ημέρα κ την 2η παίξε στήθος με δικέφαλους ποδιών!

Kaskani Konstantina
22-11-11, 11:51
στο γυμναστηριο κανω 1.στηθος -ποδια-δικεφαλα 3χ15 2.πλατη -ωμους-τρικεφαλα 3χ15 κοιλιακους 2φορες την εβδομαδα και διαδρομο/ποδηλατο 10 λεπτα στην αρχη και 30 στο τελος.επισης κανω και 1 φορα την εβδομαδα πιλατες μαρεσει πολυ σφιγγει κοιλια!!


αχ κωνσταντινα μου σε ευχαριστω πολυ!!!! το προγραμμα αυτο το κανω 2 μηνες τωρα..πες μου αν θελει αλλαγη !!! θα ερθω και στο νοβοτελ να σε γνωρισω απο κοντα!!!:green::green::green:

Πολύ ωραία θα σε δω απο κοντά κ θα σου ποστάρω τι ακριβώς πρέπει να κάνεις κ αν θα αλλαξουμε κ κάτι στην διατροφή;)

Ariel
22-11-11, 16:48
απιστευτη γυναικα θα μου προτεινεις μια πρωτεινουλα????απλη -λιτη και απεριττη!:)

voulaki
22-11-11, 17:02
α! επίσης συμπλήρωσα κάτι στο μήνυμα μου για να μη σε ζαλίζω όλη την ώρα, οπότε ξαναδές το αν μπορείς. ζητώ πάλι συγνώμη, σε φιλώ voulaki

Boυλάκι είσαι γλύκα:turtle::turtle::turtle:omg αφησε κ κανένα κενό θόλωσε το μάτι μου χαχαχαχαχαχα αστειευομαι οκ εδω είμαστε σωστά εγραψες:turtle::turtle:για πόσταρέ μου την διατροφή σου κ ασε τον γιατρό να λεει, εσυ ""βάρα"" σκουωτ:turtle:[/QUOTE]

δεν το πιστεύω !! δεν είχα δει το ποστ και μόλις σου έγραψα personal message ότι δεν μου απάντησες!! είμαι ηλίθια, και εννοείται αγνοείς το pm. χίλια συγνώμη!! ευχαριστώ για το γλύκα, εσύ όμως χωρίς να τρως γλυκά πως είσαι γλυκύτατη, δεν μπορώ να καταλάβω... χαχαχα
λοιπόν στη διατροφή τώρα..

πρωινό γύρω στις 9,15
1 τοστ σικαλης με 2 φετες γαλοπουλα, 1 καφε γαλλικό σκέτο με 1 κουφετάκι canderel
ξυπνάω στις 7 αλλά μέχρι να φύγω από το σπίτι καταλήγω στο γραφείο στις 9 οπότε και τρώω τότε (στις 9.15)

γύρω στις 12
1 ξυνόμηλο


στις 2,30
150 gr κοτοπουλο ψητό ή γαλοπούλα ή τόνο ή άλλο ψάρι με σαλάτα μαρούλι και 5 κουταλιές basmati με 2 κουτ. σούπας λάδι ( είδες τι διαβασμένη που είμαι??)

στις 4,30
πάλι ένα ξινόμηλο ή μπανάνα

στις 6,00
προπόνηση

στις 7,30 μετά την προπόνηση δηλ.
1 κουταλιά μέλι και 2 ασπράδια

γύρω στις 9,30
το ίδιο με το μεσημεριανό, αλλάζω όμως την πρωτείνη , π.χ. αν εφαγα το μεσημέρι κρέας , θα φάω ψάρι και το αντίθετο, και αντί για ρύζι, 2 πατάτες με μπέηκον τυρί και κρέμα γάλακτος... (αστειάκι) ψήτες ή βραστές εννοείται!

αυτά τα ολίγα

ότι μου πεις , θα το κάνω. Να έχεις στο μυαλό σου ότι το ιδανικό για μένα θα ήταν να συνεχίζω να χάνω λίπος από κοιλιά μέση , και να βάζω όγκο στα πόδια, αδύνατο μάλλον ε? σε χιλιοευχαριστώ, (ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μια αθλήτρια του μεγέθους σου ασχολείται και ενδιαφέρεται ειλικρινά για όλους εμάς) σε φιλώ πολύ, και περιμένω με αγωνία!

sofi79
22-11-11, 19:29
Σόφη μου λίγο υπομονή το μωράκι σου θα πάρει την σειρά του κ θα ξεκουραστείς κ εσυ :) χαίρομαι πάρα πολύ που νοιώθεις δυνατή κ βέβαια να αρχίσεις γυμν. για 2 μήνες να κάνεις κυκλικό προγρ/μα χαλαρά κ χωρίς ανχος !!!

Ευχαριστω!Τελικα κανω ταε μπο απο dvd μερα παρα μερα και ασκησεις για ποδια και ωμους τις υπολοιπες μερες.Οταν κανω ταε μπο ο αντρας μου φερνει το μωρακι στο δωματιο(ειναι δυομιση μηνων πια)και αυτο το γλυκουλι με κοιταει και ξεκαρδιζεται!!:P

xristina2004
23-11-11, 14:34
Θα βάλω τα κλάμματα.....

Θα μου πείς είναι πολύ νωρίς από τώρα, αλλά δεν μου έμεινε και πολύ υπομονή...

Παιδεύομαι χρόνια για αυτά τα 5 κιλά.

Γενικότερα είμαι εύκολος άνθρωπος. οτι μου λένε κάνω. Δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις στο φαγητό μου. Θα πιω τον καφέ μου με ζαχαρίνες, θα φάω το ολικής ψωμάκι μου το άπαχο το κρεατάκι μου κτλ.

Γενικότερα ο σωματότυπός μου είναι λίγο σαν αντρικός. δηλαδή φαρδιές πλάτες, τετράγωνα γόνατα, ανύπαρκτη μέση.

οι αναλογίες μου είναι 1,68, 64 κιλά, 95 στήθος, 76 μέση και 96 περιφέρεια. παρόλα αυτά φαίνομαι αρκετά χοντρή και δεν είναι ιδέα μου, μου το λένε όλοι!!!!


ξεκίνησα πέρσυ γυμναστήριο αλλά στο πρώτο τρίμηνο σταμάτησα. γιατί η πλάτη μου έγινε τεράστια, τα πόδια μου απαράδεκτα, βόκολο με φώναζαν και έδειχνα πολύ πιο χοντρή από ότι ήμουν πριν ξεκινήσω.
και έτσι σταμάτησα το γυμναστήριο. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν έκανα αρκετή αερόβια άσκηση και πήγαινα με έναν φίλο μου ο οποίος ασχολείται με το Βοdybuilding και με έκανε έτσι.

οι μόνες στιγμές της ζωής μου που έχω καταφέρει να συμμαζευτώ είναι όταν δεν κάνω τίποτα, τρώω μονο κρέας, ψάρι, αυγά και σαλάτα και σβαρνιέμαι στα πατώματα από την αδυναμία.

Φέτος όμως ξεκίνησα από τον Σεπτέμβριο, με έντονη αερόβια άσκηση 2 φορές την εβδομάδα σε αίθουσα, 2 φορές την εβδομάδα στον διάδρομο ένα μισάωρο ή ελλειπτικό.
Το πρώτο δίμηνο μου βάλανε 4 φορές την εβδομάδα βάρη με το σκεπτικό του drop για να μην φουσκώσω και λίγα κιλά με αρκετές επαναλήψεις. δηλαδή 4 20 άρια την κάθε άσκηση. Τιποτα όμως πάλι φούσκωσα.

Τώρα από τις αρχές Νοεμβρίου μου βάλανε τα λεγόμενα 18-15-10 να αυξάνω τα κιλά. πάλι χάλια.

Ειναι πολύ απαγοητευτικό να κουράζεσαι τόσο πολύ στην γυμναστική και με την διατροφή και να σου λένε ΠΑΧΥΝΕΣ!!!!



Θέλω να γίνω κοριτσάκι αν μπορείς να καταλάβει τί εννοω!!!

ποιές ώρες είναι σωστό να τρώω τί και ποιές ασκήσεις πρέπει να κάνω για σύσφιξη γράμμωση και όχι όγκο;
Το αστείο είναι ότι οι γυμναστές λένε ότι αποκλείεται μια γυναίκα να φουσκώνει καθώς δεν έχει τις ορμόνες που πρέπει.
Λές να μην είμαι γυναίκα???????

ΝΑΣΙΑ
23-11-11, 18:40
Κωνσταντίνα καλησπέρα!

Τι κάνεις?? Είχα καιρό να σου γράψω!Μαθαίνω τα νέα σου και σε παρακολουθώ και από το facebook! ΠΑΝΤΑ όμορφη και το πρότυπο μας !
Θέλω τη συμβουλή σου για μια φίλη μου. Είναι 30 χρονών 1.61 και 48 κιλά.Έχει γεννήσει εδώ και 1 χρόνο περίπου και μόλις πριν 2 μήνες σταμάτησε τον θηλασμό. Το πρόβλημα της είναι το εξής. Αν και είναι πολύ αδύνατη και γενικά αρκετά σφιχτή και γυμνασμένη (ασχολείται με γιόγκα και πιλάτες χρόνια) έχει θέμα με την κοιλιά της.Δεν θέλει να χάσει κιλά γιατί είναι ήδη αρκετά αδύνατη θέλει απλά να χάσει τοπικά στην κοιλιά. Εκεί και μόνο εκεί έχει πρόβλημα σαν να είναι 4 μηνών έγκυος. Έχει απογοητευτεί πολύ γιατί προσπαθεί και δε βλέπει αποτελέσματα.Έχεις να προτείνεις κάτι από διατροφή και γυμναστική???Θες να της πω να στείλει και μια φωτογραφία??
Φιλάκια πολλά και περιμένουμε τη συμβουλή σου!

Kaskani Konstantina
24-11-11, 18:21
http://www.youtube.com/watch?v=kh_q-qlUvsc&feature=related

Kaskani Konstantina
24-11-11, 18:26
Δείτε το βίντεο κ οποια απο εσας βρεθεί στην πόλη μου θα εχει ενα πολύ ωραίο δώρο απο το ινστιτούτο αισθητικής......Εκπληξη!!!!!
Για το boss κ τους μοντ ενα μασάζ χαλαρωτικό!!!!!

ΝΑΣΙΑ
26-11-11, 12:25
Κωνσταντίνα μου καλημέρα!

σου έστειλα ένα μήνυμα που αφορά μια φίλη μου!
αλλά θέλω να σε ρωτήσω και κάτι άλλο για μένα.
Γιατί ενώ το σώμα μου έχει αλλάξει απίστευτα τα ρούχα μου μου είναι όλα φαρδιά αυτό που βλέπω στον καθρέφτη μου αρέσει! (θέλω περισσότερο όμως) η κυτταρίτιδα έχει μειωθεί σε μεγάλο βαθμό αλλά τα κιλά μου παραμένουν 69!Από 78 που ήμουν!Έχω 1.65 ύψος. Γιατί????? Ένα μεγάλο Γιατί????Γιατί τα κιλά δεν πέφτουν ενώ το σώμα το βλέπω ότι σφίγγει με τη γυμναστική και γενικά είμαι πιο αδύνατη.Όλοι μου λένε αδυνάτισες και άλλο?ΑΛΛΑ τα κιλά ίδια!

Φιλάκια Κωνσταντίνα!!!!!!!!!!

Kaskani Konstantina
26-11-11, 18:30
Ως το επόμενο Σ/Κ θα απαντήσω σε ολα τα ποστ δεν εχω ξεχάσει καμία ;) δεν άπαντάω σε πμ μηνύματα για διατροφές κ προπονήσεις(δεν τα είχα ανοίξει απο το Απρίλιο) ηταν πάρα πολλά, θα σας παρακαλέσω ολα τα ποστ σας στο τοπικ μου για να απαντάω σε ολα :):)

Αυτοι/ΤΕΣ που εχουν πρόβλημα κ τους κάνω "'ζημιά"' για τις διατροφές που δίνω εδω στο τοπικ μου, κ δεν πουλάνε τα χαρτάκια τους χρυσά με τις διατροφές τους ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ θα ποστάρω ασταμάτητα στο τόπικ μου ωσπου να κουραστώ!!!
Φτου φτου θα μου ματιάσετε το τόπικ!!!

gym
26-11-11, 23:35
ΑΣΤΕΡΙΙΙΙΙΙΙΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....εσυ συνεχισε να βοηθας κοσμο και να ξερεις ο καλος δεν χανεται....τους/τις /τα ''υπολοιπα'' ας τα βαψουν μαυρα γιατι εσυ δεν μασας πουθενα!!!!!

λκαι για να δειτε τι αστερι εχουμε στο φορουμ μας...τσεκαρετε το λινκ και θα βρειτε φωτο της κασκανομπουμπουλινας μας αναμεσα στις τοπ γυναικες ββερς!!!!!
οχι παιζουμε...:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

http://ftppv.com/ftvideo/showthread.php?p=67058&fb_source=message

Konstantina grg
27-11-11, 03:20
Κωνσταντίνα μου πόσο ποιο χαμηλό είχες τον υδατάνθρακά σου?? ηδη είναι ελάχιστος ουτε μιαμιση πατάτα δεν είναι 140 γραμ στο γευμα, αλλά αν σε παει οκ σε ενέργεια συνέχισε ετσι!!Οταν αλλάζεις πρόγρ/μα θα δεις σίγουρα αλλαγή, ακόμη κ αν κάνεις την προπόνηση τις ημέρας σου απο την τελευταία ασκηση στην πρώτη;) καμπύλες αν θα παίζεις 12 εως 15 δεν θα εχεις για πολύ, αν δεν εχεις λίπος... δεν εχω εικόνα βέβαια για να δω το σώμα σου ... με αυτές τις επαναλήψεις για ""λιώσιμο"' πας στο σώμα σου, μυικά κιλά δεν μπορείς να κρατήσεις με λίγο πρωτεινούχο φαγητό με πολλές επαναλήψεις κ πολύ αερόβιο!!!Πόσο καιρό γυμνάζεσαι?? πόσο λίπος εχει το σώμα σου?? δώσε μου μια εικόνα για να καταλάβω, μπορεί κ να μου εχεις γράψει κ να μην θυμάμαι,για να μην ψάχνω πίσω γιατί είναι πάρα πολλά τα ποστ, γράψε μου κ είμαι στην διαθεση σου, μην ζητάς συγνώμη είμαι στην διαθεσή σου:)

καλημέρα Κωνσταντίνα
πάντα έκανα γυμναστική αλλά κυρίως αεροβια.
λίπος εχω,δεν ξέρω πόσο ακριβώς,δεν εχω κάνει μέτρηση!
2βδομάδες τώρα ξεκίνησα γυμναστήριο(1,5 μήνα με μπάρα στο σπίτι προ γυμναστηρίου)
κ κάνω πιο σωστά τις ασκήσεις
κάνω σκουωτ στο smith (το αγαπώ απλά) 15 κιλά κιλά
Κωπηλατικη τη μια φορά με το μηχάνημα κ την επόμενη με μπάρα.15 κιλά
Ρουμανικες άρσεως 15 κιλά
πιέσεις στο smith 15 κιλά
την αεροβια τη μείωσα στα 5 λεπτά μετά την προπόνηση.
Θέλω να αυξησω μυϊκή μάζα όσο μπορώ περισσότερο.
Κάνω προπόνηση μέρα παρά μέρα 5σετ από 10-12 επαναλήψεις
τα πλαινα στο ύψος των πλευρών φαίνονται τελεια ήδη
Κ οι κοιλιακοι τονίζονται,είμαι σε καλό δρόμο κ μ αρέσει πολύ!!!

Όσο για την αεροβια θα τα δώσω όλα το καλοκαίρι
που θα εχω δυναμώσει πιο πολύ!!!
:)))

Konstantina grg
27-11-11, 03:46
*εχω αυξήσει κ τις ώρες ύπνου :))

* φωτογραφία μου σου είχα στείλει στη σελίδα σου στο Facebook ,
με το ίδιο nick name,που εχω εδώ.
Κ μου είχες πει ότι εχω καλές βασεις :)

Σ ευχαριστώ πολύ:)
Θα χαρώ να δω μήνυμα σου
ΦΙΛΙΑ πολλά

sofi79
27-11-11, 18:20
Κωνσταντινα μου εγω εκανα την διατροφη που μου ειπες και φορεσα ενα νουμερο μικροτερο στο παντελονακι μου και ενα νουμερο μεγαλυτερο στο μπλουζακι!!Αφου δεν το πιστευα!!Και αισθανομουν δυνατη.Και δεν χρειαζοταν να ζυγιζω,να μαγειρευω 2 φορες την ημερα,αλλο φαγητο μονο για μενα κτλ.Απλα και πρακτικα πραγματα.Μετα εμεινα εγκυος και συνεχισα την διατροφη προσθετοντας εξτρα γιαουρτι και φρουτα.Ενιωθα υπεροχα,δεν ειχα καμια ναυτια ουτε αδιαθεσια ποτε.Η γυναικολογος μου ειπε οτι κανω πολυ καλη διατροφη και για αυτο ειμαι τοσο καλα στην εγκυμοσυνη μου!Πηρα 9 κιλα και με το που γεννησα μου μεινανε τα 2 μεχρι τωρα,σχεδον 3 μηνες μετα.Μεινανε ομως κυριολεκτικα μονο στο στηθος!!Ποπος κοιλια ποδια ειναι οπως πριν και καλυτερα αφου παω πανω κατω με το μωρουλι!Αρα η διατροφη που προτεινεις δεν ειναι απλα καλη,ειναι θαυματουργη!!!Και σε ευχαριστω πολυ.Καλη συνεχεια:welcome:

celeste
28-11-11, 00:24
Καλησπερα Κωνσταντινα,επανηλθα για κραξιμο και βοηθεια :unsure::unsure::unsure: καταρχας ελπιζω να εισαι καλα ,γερη και δυνατη :green: ασε Κωνσταντινα ,ενω τα πηγαινα τοσο καλα με το προγραμμα σου ηρθε το καλοκαιρι..επιασα δουλεια ( σε ψιλικατζιδικο ;) )και το χαλασα :(:(:(:( αρχισα να τρωω βλακειες τα βραδια στο σχολασμα και μετα απο 3 μηνες πηρα ποντους παλι :( αλλα καθε εμποδιιο για καλο οποτε αυριο ξεκιναω παλι το προγραμμα σου στη διατροφη και ξανα τη γυμναστικη που εκανα :green: και για το σιγουρεψω το θεμα παραιτηθηκα κιολας αααααααχαχαχχαχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχ απλα να κανω και μια ερωτηση, σαν δευτερο γευμα μου εχεις 4 ασπραδια,6 ρυζογκοφρετες και 1 μηλο.μπορουμε να το αντικαταστησουμε με κατι αλλο?η εστω να βγαλουμε τισ ρυζογκοφρετες??? να σου θυμησω οτι το θεμα μου ειναι να χασω ποντους και ιδιαιτερα απο την περιοχη της περιφερειας :green::green: περιμενω απαντηση σουυυ :love::love::love::love::love::love::love:

mpoumpouki
28-11-11, 03:03
Κωνσταντίνα είσαι θεάρααααααααααα από κοντά.. :shock::shock:είμαι έκπληκτη με τον πόσο όμορφο κ θηλυκό σώμα έχεις!!κ πάνω από όλα είσαι πολύ πολύ γλυκιά!!το σκεφτόμουν να έρθω να σου μιλήσω κ ντρεπόμουν αλλά δεν ήθελα να χάσω την ευκαιρία να έχω μία φωτό μαζι σου κ έτσι δεν μπόρεσα να αντισταθώ.:^^: (είμαι η ξανθιά που βγάλαμε φωτό μόλις τελείωσαν οι αγώνες στο NOVOTEL)
περιττό να πω ότι μετά από αυτή μας την συνάντηση θα ξανααρχίσω πρώτα ο θεός gym φανατικά(να δυναμώσουμε κ τη μέση) κ θα σου γράφω λεπτομέριες για την πρόοδό μου!!αχ χάρηκα πραγματικά πολύυυυ που σε είδα από κοντά!!φιλάκια πολλά και να είσαι πάντα καλά και τόσο όμορφη!!ματς μουτς:love::love:

Konstantina grg
28-11-11, 22:27
Ήθελα να συμπληρώσω ότι εχω ύψος 1,62 κ είμαι 57,4 κιλά
επίσης
έπινα πρωτεϊνη της ΟN για 7 μήνες
κ εδώ κ 1 μήνα δεν την δέχεται το στομάχι μου
Ότι ώρα κ αν πιω πρωτεινη,την υπόλοιπη μέρα,
είμαι με διάρροια!
Δοκίμασα κ άλλες μάρκες ...αλλά δυστυχώς καμία διαφορά :(
Έτσι την έκοψα! :(
ΦΙΛΙΑ
περιμένω πως κ πως τη διατροφή που θα μου προτίνεις!!!

sofiabv
30-11-11, 01:21
:welcome:eimai nea sth selida eimai mama dyo paidion..... eimai 60 kila kai 165 ypsos tha hthela na xasw apo thn koilia mono.... kai na sfiksw ligo logo egymosinhs xalarose poly to swma moy.... ti mou protinete??????diatrofh?? kai ti gymnastikh gia sfiksimo??

Vassia
30-11-11, 13:36
Κωνσταντινα μου γλυκια και αγαπημένη, τι κάνεις?είσαι καλά ?πάντα καλα!ειναι το παραμιλητο μου πριν μπω στην ουσια και με πιασεις απο τα μαλλιά!!

Λοιπον το ομολογω όλο αυτο το διάστημα δεν έκανα τίποτα, δεν προλάβαινα λόγω δουλειάς και επαγγελματικών ταξιδιων να κρατησω ένα πρόγραμμα...κιλα δεν πήρα αντιθέτως έχασα. ειμαι 1.62, 49 κιλα..όμως ο οργανισμος μου ήρθε και τα παιξε..και αισθανομαι τρομερη κούραση και ατονια..υπάρχουν φορες που δεν θελω να σηκωθω για δουλεια..βέβαια μεταξυ μας σηκώνομαι γιατι δεν ειναι να την χασω ακομη δεν την βρηκα..ενα χρόνο έψαχνα!!

ααα γυμναστήριο δεν πάω..ενα ειχε κοντα μου και αυτο έκλεισε και ετσι εχω ένα επαγγελματικο ελλειπτικο και κάνω κάθε μέρα πλην Τετάρτης 45 λεπτά..

Απο σένα Μπουμπουλίνα- Λασκαρίνα μου..γιατι σε βλέπω να με κυνηγας με τη μαχαίρα και το τουφέκι θα ήθελα μια διατροφούλα..ααα εχω και ταπεράκια πλέον ..το έχω πάρει ζεστα και ελπιζω να μη φταιει ο πυρετος που έχω..

Λοιπον ξυπναω στις 6.30 και κάνω 45 λεπτά ελλειπτικο μετα παίρνω πρωινο 5 κουταλιες μούσλι με γάλα..και ως εδω καλα..μετα τα χαλάω μιας και δεν τρωω τίποτα αλλο, άντε ίσως στο τσακιρ κεφι (οπα λέμε) μια μπαρα δημητριακών, μέχρι τις 8 που πάω σπίτι και τρωω κανενα τοστακι συνοδεια ενος βραστου αυγου...ή χωρις αυγο γιατι στο τέλος με βλέπω κοτούλα στο μπαλκόνι μου!!

αααα επισης ελλειπτικο αν το πρωι δεν την παλευω κανω στις 8 που γυρναω σπιτι και μετα τρωω..το γνωστο!!

οποτε οπως βλέπεις θέλω βοήθεια..και ένα τελευταιο και κλείνω εδω το μονόπρακτό μου..τα 45 λεπτά ειναι καλά ή να τα αυξήσω?

αυτα ...παρακαλω πολυ τωρα μπορειτε να με χειροκροτησετε...ελα χειροκροτημα λεμε..δεν ακουωωωωωω!!!!

πολλα πολλα φιλάκια αγαπημένη. Ελπίζω να γέλασες εστω και λίγο

Konstantina grg
01-12-11, 01:30
Καλησπέρα σε όλους!!!!

Όσο καιρό έκανα γυμναστήριο μου έλεγε ο γυμναστής ότι είναι 15 κιλά στo smith
σήμερα μου είπε ότι είναι 30!!!
Κ ενθουσιαστηκα πολύ πολύ!!!!

marialena p.
02-12-11, 13:32
Κωσταντίνα μου γεια σου!

Είμαι νέα στο φόουμ, το οποίο το ανακάλυψα στην προσπάθεια ανεύρεσης πληροφοριών για διατροφή και άσκηση και κυριολεκτικά ξετρελάθηκα με τη στήλη σου!!! Πολλά μπράβο για τις επιτυχίες σου και για τη διάθεση να μοιραστείς τα "μυστικά" σου με εμάς τις υπόλοιπες!

Μπαίνω στο ψητό: Ξεκίνησα προσπάθεια να βελτιώσω το σώμα μου, είμαι 1,73 και 70 κιλά. Η κατανομή μου είναι ομοιόμορφη, είμαι αγύμναστη και σχετικά πλαδαρή. Με το μεταβολισμό μου δεν έχω παράπονο, έχω φτάσει σε αυτή την κατάσταση λόγω του οτι έτρωγα σαβούρες και γυμναζόμουν μια στο τόσο. Όσες φορές έκανα δίαιτα, τα κιλά έφευγαν σχετικά εύκολα (βέβαια όταν κάνω δίαιτα είμαι πολύ αυστηρή και δεν κάνω παρασπονδίες) και κυριολεκτικά έκανα κόπο για να τα ξαναπάρω (ντρέπομαι που τα λέω αυτά, αλλά πρέπει να μαι ειλικρινής). Ο στόχος μου εναι να αλλάξω τον τρόπο ζωής μου- ε και αν μέσω αυτού προκύψει και καμιά κορμάρα, δε θα πω όχι :thumbup: !

Λοιπόν άκου τι κάνω εδώ και δυο βδομάδες:

Διατροφή:

Πρωινό καφές με μία κουτ γλυκού μαύρη ζάχαρη, μισή κούπα γάλα το DAILY με τη λιγότερη λακτόζη με τρεις κουτ σούπας βρώμη και μισό κουτ γλυκού μέλι γιατί δε μου αρέσει αλλιώς
Ενδιάμεσα ένα μήλο κι ένα τοστ ολικής με 2 φέτες γαλοπούλα και μία τυρί light
Μεσημέρι μοσχάρι ή κοτόπουλο ή ψάρι με ρύζι ή πατάτα βραστή και λίγη σαλάτα μαρούλι (1κσ λάδι), ή όσπριο (1 φορα τη βδομάδα) ή λαδερό (1 τη βδομάδα), με το λάδι να μπαίνει στο πιάτο.
Απόγευμα καφές μεμία ζάχαρη
Βράδυ το ίδιο με το μεσημέρι σε μικρότερη ποσότητα, ή μαρουλοσαλάτα με τόννο ή ένα τοστ

Δυστυχώς έχω κάποια δυασανεξία στη λακτόζη και δεν μπορώ να φάω καθόλου γιαούρτι...

Από γυμναστική, περπατάω μία ώρα το πρωί 3 φορές τη βδομάδα (σε γρήγορο ρυθμό) και πηγαίνω 2-3 φορές γυμναστήριο, οπου κάνω σε ομαδικά προγράμματα αεροβική και ασκήσεις εδάφους. Να σου πω οτι είμαι στη φάση που πιάνομαι και νιώθω πολύ κουρασμένη όλη τη βδομάδα, μόνο τα Σαββατοκύριακα νιώθω πιο ξεκούραστη.

Περιμένω τα σχόλιά σου πάνω στο πρόγραμμά μου και σε ευχαριστώ από καρδιάς εκ των προτέρων! Μαριαλένα

eled
06-12-11, 14:31
Κωνσταντινα μου γεια σου ξανα σου εστειλα και μνμ με κιλα και υψος οποτε ας μην τα ξαναφερω.Πριν ενα χρονο επεσα στην παγιδα των πανελληνιων και πηρα 10 κιλα με το διαβασμα και τα σχετικα. Μετα τις πανελληνιες καταφερα να χασω αρκετα με διατροφη και ενα προγραμμα αεροβικης γυμναστηριου και πολυ αποτοξινωτικη θα ελεγα, αλλος ανθρωπος εγινα. Παρ'ολα αυτα θελω να φτασω στα 48 κιλακια για να αισθανομαι καλυτερα.ξεκιναω λοιπον CLA,Raspberry Ketones(εντελως φυτικο) και καψουλες με πρασινο τσαι απο αυτη τη βδομαδα. Συνεχιζω την ιδια γυμναστικη 3 φορες τη βδομαδα αλλα θα ηθελα να δω περισσοτερη γραμμωση στο σωμα μου.εχεις καποιο απλο και φυτικο ροφημα πρωτεινης να μου προτινεις??η καποιο αλλο συμπληρωμα??αλλα κυριως θελω ενα ροφημα πρωτεινης για μετα το γυμναστηριο,δεν ενδιαφερομαι για ογκο παρα μονο γραμμωση και μειωση λυπους απο την κοιλια κυριως. θα με σωσεις!

lola8
06-12-11, 18:04
Κάνε αυτό που σου λεω :green::green: Ναι κ βέβαια να τους σταματήσεις για λίγο καιρό :) Μην ανχώνεσαι δεν θα πάρεις γραμ. με αυτή την διατροφή, θα χάνεις λίπος, ηδη εχεις 2 φέτες ψωμί το πρωι με το τοστ, ο υδατάνθρακας σου είναι ελάχιστος μετά απο λίγο δεν θα αντέξεις αυτή την διατροφή οσο κ να πιστευεις οτι το εχεις πάρει απόφαση, το σώμα σου θα το ζητάει σαν τρελό κ δεν θα ελένχεις το τι θα τρως, ολα για καποιο σκοπό σου τα λεω, λίδο υδατάνθρακα σου εχω, πως θα εχεις ενέργεια κ για τις αλλες δραστηριότητες σου?? φιλιά κ κανε οτι είπαμε!!


Τρωω ρυζι αντι για ψωμι το μεσημερι πλεον.ολα καλα.
εχω ενα ακομα προβληματακι ομως..εχω τρομερη αδυναμια στη σοκολατα και εδω και καποιο καιρο θελω συνεχεια,σαν να εχω παθει εξαρτηση.καθε ποτε μπορω να τρωω γλυκο και ποση ποσοτητα??

marw
08-12-11, 14:05
Μου έχουν βαλει στο τζιμ 2 σετ των 20 επαναλήψεων και 1 σετ 12 επαναληψεων με παραπανω κιλά - τόσα όσο να βγαίνουν οι επαναληψεις φυσικα...

Κωσταντίνα ..τι σημαινει αυτό? που αποσκοπεί?? πίανει λεει και τις 2 κατηγοριες μυικών ινών..

ειναι περισσότερο για γράμμωση αυτό?? η καλύτερα τα 4 σετ??

Kaskani Konstantina
08-12-11, 23:44
Λίγο υπομονή κ ερχομαιιιιιιιιιιι:welcome:

listen your body
10-12-11, 15:39
Ντινακι καλησπερα :green::green:

Θελω να σου γραψω την διατροφη μου να μου πεις την γνωμη σου...

Λοιπον:
1ο) 4 ασπραδια +60 γρ βρωμη
ενδιαμεσο 1 πρασινο μηλο
2ο)μπασματι η καστανο ρυζι με τονο
3ο)μεταπροπονητικο μπανανα και 1 σκουπ πρωτεινη
4ο)1 γιαουρτακι 2% με λιγα αμυγδαλα η καρυδια
5ο)κοτοπουλο η ψαρι με σαλατα μαρουλι η μπροκολο η κουνουπιδι...

Πες μου μια γνωμη κατα ποσο καλη η οχι ειναι...
Αρχισα να ξεφευγω και μυικα και πρεπει λιγο να χαλαρωσω με τα κιλα στα βαρη και τα σετ :unsure::unsure:

ευχαριστω προκαταβολικα :bowdown::bowdown::bowdown:

Bigmama
10-12-11, 20:55
Κωνσταντίνα μου καλησπέρα.

Ελπίζω να είσαι καλά και να περνάς υπέροχα.

Θα ήθελα τη βοήθειά σου (όποτε έχεις χρόνο φυσικά). Θέλω να κόψω το κάπνισμα. Επειδή το έχω ξαναπροσπαθήσει άλλες 2 φορές αλλά πήρα 15 κιλά την κάθε μία με αποτέλεσμα να έχω μαυρη ψυχολογία και να το ξαναρχίσω, θα ήθελα τη συμβουλή σου. Αυτή τη στιγμή έχω χάσει 25 περίπου κιλά και θέλω να χάσω κι άλλα φυσικά, τουλάχιστον 15. Ξέρω οτι η διακοπή θα με πάει πίσω καθώς θα μειωθεί ο μεταβολισμός μου, αλλά πάνω απ'όλα η υγεία.

Ακολουθώ τον τρόπο ζωής που μου έμαθες. (αν και κάνω τα λάθη μου που και που αλλά πάντα επανέρχομαι και έτσι έχω αποτέλεσμα). Τι θα πρέπει να περιορίσω στη διατροφή μου για να συνεχίσω να έχω απώλεια με τη διακοπή? Να μειώσω τους υδατάνθρακες στο μισό ίσως?

Η συμβουλή σου θα μου είναι πολύτιμος σύμμαχος στον διπλό αγώνα!

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Να είσαι πάντα καλά!

amst
13-12-11, 11:46
Καλημέρα!

Μετά από 2 χρόνια ημικατάθλιψης και έχοντας τσιμπήσει 6κιλάκια, πλαδαρέψει και όλα αυτά τα "ωραία", αποφάσισα να ξυπνήσω και να ασχοληθώ με τον εαυτό μου σοβαρά.
Το πρόβλημα είναι ότι είμαι εντελώς άσχετη από γυμναστική. Στο σπίτι υπάρχει ένα πολύ καλό ελλειπτικό (που ευτυχώς δεν κατέληξε να λειτουργεί ως κρεμάστρα), γράφτηκα και σ'ένα γυμναστήριο, αλλά δε μου δίνουν πρόγραμμα. Εδώ και 3εβδομάδες κάνω "κυκλικό". Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να ξεκινήσω από κάπου?

Όσον αφορά τη διατροφή, μιας και δεν υπάρχουν χρήματα για εβδομαδιαίο διατροφολόγο, σκέφτηκα μήπως πήγαινα σε κάποιον και μου έφτιαχνε μηνιαίο (με 30ευρώ, το οποίο ίσως και να με βοηθούσε περισσότερο στο να μπω σε ένα πρόγραμμα απ'το αγχωτικό εβδομαδιαίο). Πέρυσι προσπάθησα να ακολουθήσω κάποια διατροφή, αλλά ή πιέστηκα πολύ με το πρόγραμμα μου ή λόγω ψυχολογίας τα παράτησα (αφού στον 1.5μήνα δεν είδα κανένα αποτέλεσμα).
Γενικά δεν είμαι και πολύ της δίαιτας, αλλά του τρόπου ζωής. Οπότε, δεν ψάχνω κάποιο τρόπο να χάσω κάποια κιλά, αλλά κάτι πιο μόνιμο, να ΜΑΘΩ να τρέφομαι σωστά και να γυμνάζομαι σωστά.

Σε μια πρόσφατη λιπομέτρηση βγήκαν τα εξής:

κιλά: 68
ύψος: 1.73
fat: 29.7% (παναγία μου)
BMR: 1580
B.T.: 5
BMI: 22.7

Ο χρόνος που μπορώ να αφιερώσω είναι 4-5 φορές την εβδομάδα από 2ώρες στο γυμναστήριο. Στο σπίτι εννοείται πως μπορώ να κάνω καθημερινά ελλειπτικό.

Μπορεί τώρα να ακούγεται ακραίο, αλλά στόχος δεν είναι να χάσω κάποια κιλά και να σουλουπωθώ κάπως. Αλλά να φτιάξω ένα πάρα πολύ ωραίο κορμί (επίπεδη γυμνασμένη κοιλιά, τουμπανιασμένους γλουτούς, καλοσχηματισμένα πόδια και χέρια κλπ. )

Ξέχασα να αναφέρω πως έκανα τρελό ποδήλατο μέχρι και πριν 5χρόνια, που σημαίνει πως είχα τουμπανιασμένα πόδια. Σταματώντας, νομίζω πως όλοι εκείνοι οι μύες μετατράπηκαν σε λίπος-κυτταρίτιδα.

Αν λόγω δικής μου ασχετοσύνης δε μπορεί να υπάρξει κάποια βοήθεια από εδώ, θα σας ευχαριστήσω και μόνο που το διαβάσατε και θα στραφώ στην αναζήτηση κάποιου personal trainer ίσως.....

deadwar
15-12-11, 01:37
καλησπερα και απο μερια μου.κωνσταντινα συγχαρητηρια για το φοβερο εργο που κανεις!ειναι πραγματικα υπεροχο!
εγω απο την μερια μου θελω να σε ρωτησω για προγραμμα 5 ημερων με προτινομενες ασκησεις και μια Α διατροφη για
το κοριτσι μου που ειναι 1.55 υψος και 53 κιλα που τα 2-3 ειναι λιπος και θελει να τα χασει.ειναι 33 χρονων και θα πηγαινουμε
μαζι απο δευτερα μεχρι παρασκευη.επειδη ειχε απογοητευτει με τους δηθεν γυμναστες και ηθελε να τα παρατησει εισαι η
τελευταια μου προσπαθεια για να την πεισω.για αυτο εχω τρομερη αναγκη την βοηθεια σου!
οποτε θελω ενα πλανο διατροφης ετσι ωστε να μειωσει λιπος και να γραμμωσει αλλα και ενα καλο προγραμμα για γυμναστηριο
με αεροβιο εννοειτε!θα ξεκινησει απο δευτερα 19/12 και θελω να ειμαι ετοιμος να της πω.εγω ασχολουμαι και ξερω ασκησεις και
διατροφη αλλα για εμενα.το γυναικειο σωμα θελει αλλη προσεγγιση :).

ξερω οτι εχεις σε πολλους να απαντησεις.ελπιζω μεχρι κυριακη να εχω και εγω την λυση μου εδω.
σε ευχαριστω προκαταβολικα απο μερια μου!!!!να σαι καλα!!

redmuscles
15-12-11, 13:19
Γεια σου Κωσταντινα! Ενα ακομα ευχαριστω κι απο μενα για τη φοβερη δουλεια που ακνεις για ολους μας!Το θεμα δεν αφορα εμενα αλλα την αδεφη μου....Γεννησε πριν 2 μηνες διδυμα, και δν ειχε γυμναστει ποτε της, δυστυχως, και έχει απιστευτη χαλαρωση, πραγματικα...Ποτε λες είναι ο καταλληλος καιρος να αρχισει γυμναστικη? λενε μετα τη γεννα χρειαζεται λιγο καιρο....Εχεις να προτινεις καποιες ασκησεις? Το θεμα ειναι οτι οσο τη θυμαμαι πραγματικα, η μεγαλυτερη της γυμανστικη, ηταν να παει με τα ποδια στο περιπτερο...:)

Kaskani Konstantina
24-12-11, 14:34
Σας ευχομαι καλές γιορτές υγεια κ μόνο ευτυχισμένες στιγμές ευχομαι στην ζωη σας :love::)

aggeliki
28-12-11, 09:51
καλες γιορτες κωνσταντινα μου να εισαι παντα γερη και να χσιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!ευχομαι ο καινουριος χρονος να σου φερει ξεκουραση και πολλες χαρες!!!:love:

eri_87
30-12-11, 00:36
Καλές γιορτές κ σε σένα! Ο καινούριος χρόνος να φέρει ΥΓΕΙΑ κ ευτυχία σε σένα κ την οικογένειά σου! :)

GYMFREAK RITA
30-12-11, 03:57
Kwnstantina se 8aumazw polu!!!

Eimai 19 etwn kai gumnazomai toulaxiston 12 xronia enw st gumnasthrio exw mpei ta teleutaia 2 xronia(exw asxolh8ei arketa xronia me kolumbhsh se epipedo prwta8lhtismou kai tennis)...
Gnwrizw thn epimonh s sto 8ema ths diatrofhs alla proswpika dn mporw na thrhsw ta 4-5 geumata logw t programmatos ths sxolhs...
Gumnazomai pente fores thn ebdomada (barh kai aerobia askhsh)

Thelw na se rwthsw ean einai la8os h ka8hmerinh aerobia askhsh (diadromos/elleiptiko) giati oi apopseis tn gumnastwn einai diaforetikes kai dn kserw poion na akousw en telei???
Epishs oson afora ts koiliakous einai la8os pou ts gumnazw ka8hmerina??/
Kai uparxei pi8anothta ean efarmosw ta sunistomena 4-5 geumata na auksh8ei to baros mou(kati p se kamia periptwsh dn 8elw!)???

Bigmama
30-12-11, 11:35
Κωνσταντίνα καλημέρα!

Πέρασα να ευχηθώ χρόνια πολλά με υγεία και αμέτρητα χαμόγελα!!!

Ακόμα και αν δεν έχεις χρόνο για νέες συμβουλές, μπαίνω και διαβάζω το φόρουμ ξανά. Πάντα έχει κάτι ενδιαφέρον, είτε που είχα ξεχάσει είτε που δεν είχα προσέξει.

Να είσαι πάντα καλά!

katerina.
30-12-11, 12:29
Κωνσταντίνα καλημέρα!

Πέρασα να ευχηθώ χρόνια πολλά με υγεία και αμέτρητα χαμόγελα!!!

Ακόμα και αν δεν έχεις χρόνο για νέες συμβουλές, μπαίνω και διαβάζω το φόρουμ ξανά. Πάντα έχει κάτι ενδιαφέρον, είτε που είχα ξεχάσει είτε που δεν είχα προσέξει.

Να είσαι πάντα καλά!

Κωνταντίνα μου καλημερα !!!σου εύχομαι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!! ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!
Συνεχίζω ακαθεκτη τις συμβουλές σου και περιμένω σύντομα νεα σου!!!πολλά φιλάκια ΑΣΤΕΡΑΤΗ!!!

katerina.
30-12-11, 18:35
SORRY !!!το μήνυμα μου περαστικε ωσ απαντηση στην bigmama...ειναι οι ευχες μου για την ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ...
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!

sofi79
30-12-11, 22:27
Καλη χρονια με υγεια και πολυ αγαπη.Και ολα τα υπολοιπα ερχονται.Να χαιρεσαι τα παιδακια σου,την δουλεια σου,τους αγωνες σου και την καθημερινοτητα σου.

Kaskani Konstantina
01-01-12, 14:46
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, καλή χρονιά, υγεία κ ευτυχισμένες στιγμές ευχομαι στην ζωη σας!!

celeste
01-01-12, 18:07
Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους και σε ολες,να εχουμε υγεια και γερα κορμια χαχαχαχαχχχαχχαχχχαχ:green::green::green::green::green:


υ.γ ..Κωνσταντινα μας λειπεις :):):):):):):):):love::love::love:

Kaskani Konstantina
06-01-12, 14:07
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!Απο την ερχόμενη εβδομάδα αρχίζω να ποστάρω:welcome::welcome:

amst
06-01-12, 16:11
Καλή Χρονιά σε όλους μας!

happiness
10-01-12, 21:35
Γεια σου Κωνσταντίνα μου! Το πρόβλημα μου ίσως είναι ψυχολογικό, μπορεί και εγκεφαλικό;)) Ενώ από Απρίλη μέχρι Σεπτέμβρη κάνω πολύ προσεγμένη διατροφή όπως προτείνεις εδώ, και ομολογώ πως γίνομαι μοντελάκι, από Οκτώβρη μέχρι και Μάρτη τρω τις διπλάσιες ποσότητες και τα βάζω ξανά όλα πίσω. Αυτό συμβαίνει τα τελευταία 3-4 χρόνια. Το ξέρω θα με δείρεις αλλά τι να κάνω, έχω αδυναμία στα γλυκά, πώς να τη σταματήσω;;;;
Κανένα υποκατάστατο υπάρχει; Η διατροφή που την 7η μέρα τρως ότι θέλεις και δε βάζεις γραμμάριο ισχύει; Να πιω κανένα χάπι λιποδιάλυσης πώς το βρίσκεις;
Σε ευχαριστώ πολύ!

sofi79
11-01-12, 11:23
Kωνσταντινα καλη χρονια να εχουμεεεε!!!Οταν βρεις χρονο γραψε μου και μενα ενα προγραμματακι γυμναστικης.Μπορω να γυμναζομαι 4 μερες.Το μωρακι κοντευει 4,5 μηνων και το θηλαζω αποκλειστικα.Ασκησεις στηθους μπορω να κανω?Το καλο ειναι οτι καθημερινα κανω βολτες με το καροτσι ακομα και μεσα στο σπιτι.Μου εχουν μεινει 2,5 κιλα απο τοτε που γεννησα τα οποια ομως δεν τα βλεπω πανω μου!!Μονο στο στηθος!!!!Μακαρι να μου μεινεΙ!!!Απλα τα πολυ στενα τζιν με στενευουν λιγο.Απο διατροφη τρωω τα παντα οσο πιο υγιεινα μπορω με αρκετα φρουτα και σαλατες.Ομολογω οτι με τον θηλασμο ευχαριστηθηκα φαγητο.Αν ετρωγα ετσι πριν...!!!:)

marw
11-01-12, 11:55
Γεια σου Κωνσταντίνα μου! Το πρόβλημα μου ίσως είναι ψυχολογικό, μπορεί και εγκεφαλικό;)) Ενώ από Απρίλη μέχρι Σεπτέμβρη κάνω πολύ προσεγμένη διατροφή όπως προτείνεις εδώ, και ομολογώ πως γίνομαι μοντελάκι, από Οκτώβρη μέχρι και Μάρτη τρω τις διπλάσιες ποσότητες και τα βάζω ξανά όλα πίσω. Αυτό συμβαίνει τα τελευταία 3-4 χρόνια. Το ξέρω θα με δείρεις αλλά τι να κάνω, έχω αδυναμία στα γλυκά, πώς να τη σταματήσω;;;;
Κανένα υποκατάστατο υπάρχει; Η διατροφή που την 7η μέρα τρως ότι θέλεις και δε βάζεις γραμμάριο ισχύει; Να πιω κανένα χάπι λιποδιάλυσης πώς το βρίσκεις;
Σε ευχαριστώ πολύ!

Τα ΙΔΙΑ ακριβως κι εγω με happiness....Αν κ γυμναζομαι τη διατροφη μου το χειμωνα δεν την ελεγχω...Σιγουρα ειναι ψυχολογικο-εγκεφαλικο.. Ε, και επειδη ειναι κ χειμωνας δεν κανεις και τις ιδιες καυσεις...Δεν χορταινεις το ίδιο .. δεν ιδρωνεις το ιδιο ευκολα στο γυμναστηριο-δεν αποβάλλεις υγρα τα οποια καθονται στα προβληματικα σημεια της καθεμίας μας... Τουλαχιστον αυτο συμβαίνει μ εμενα.. τους μισους μηνες μοντελακι τους αλλους μισους 3 (κακά) κιλα πανω !

Muscleboss
13-01-12, 01:11
Μετά απο επικοινωνία που είχα σήμερα με την Κωνσταντίνα, θα κλείσουμε τη στήλη της (προς το παρόν τουλάχιστον) καθώς έχει πολλές επαγγελματικες υποχρεώσεις αυτό το διάστημα και δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις ερωτησεις των κοριτσιών. Όταν κάποια στιγμή μπορέσει να βρεί χρόνο, θα την ξανανοίξουμε.

Στις προηγούμενες σελίδες οι φίλες του φόρουμ μπορούν να βρούν αρκετές πληροφορίες και απαντήσεις στα ερωτήματά τους.

Όσο για την Κωνσταντίνα την ευχαριστούμε πολύ για τη μέχρι τώρα προσφορά της στο φόρουμ μας και της ευχόμαστε ό,τι καλύτερο για τη συνέχεια.

ΜΒ