PDA

Επιστροφή στο Forum : H Κωνσταντίνα Κασκάνη απαντά ...



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13

Bigmama
09-05-10, 11:03
Θα είμαι κοντά σας μετά τις 30 Μαιου!!Οτι σας εχω πει, το νου σας κ ενας λόγος παραπάνω ερχεται καλοκαίρι κ αν δεν με εχετε ακούσει :smash::smash::smash::smash:

Θα έρθουμε να σε καμαρώσουμε :clap::clap: και να σε γνωρίσουμε και από κοντά. Δεν σου έυχομαι καλή επιτυχία γιατί την έχεις στο τσεπάκι σου!:thumbup::thumbup:

eri_87
09-05-10, 13:36
Θα είμαι κοντά σας μετά τις 30 Μαιου!!Οτι σας εχω πει, το νου σας κ ενας λόγος παραπάνω ερχεται καλοκαίρι κ αν δεν με εχετε ακούσει :smash::smash::smash::smash:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
:welcome:

Kaskani Konstantina
09-05-10, 18:47
Ναι μετα τον τοκετο:( Σε εξέπληξα ε? Υπάρχει περίπτωση να φταίει η καισαρική? :unsure:Δεν ξέρω μήπως ψάχνω δικαιολογίες... Αλλα η κοιλιά είναι σε μάυρο χάλι. Είχα ξαναπαχύνει άλλη μια φορά στη ζωή μου αλλα η κοιλιά δεν είχε γίνει έτσι. Βασικά 4 κιλά μου έχουν μείνει από τα 26 της εγκυμοσύνης. Τα υπόλοιπα 10 τα είχα πάρει λίγο πριν μείνω έγκυος.

Να βασιστώ στο οτι κάνει 9 μήνες να επανέλθει το σώμα και οτι τους επόμενους 3μιση μήνες θα γίνει το θάυμα ή βλακείες είναι αυτα? Μήπως να έκοβα το βραδυνό...και να έβαζα κανένα γιαούρτι. Είναι 2 εβδομάδες που ούτε πάνω πάω ούτε κάτω. Μήπως χρειάζεται ένα σοκ ο οργανισμός να πάρει πάλι μπροστά?

:( :(

K βέβαια να βασιστείς!!Πάνω απο 9 μήνες θέλουν τα οστά να επανέλθουν!!Για χαλάρωσε γιατί θα φας ξυλιές!!Βάλε για μια εβδομάδα γιαούρτι με λίγα αμύγδαλα να δούμε πως θα σε παει, η κοιλια θα μαζεψει το σώμα εχει απίστευτη ελαστικότητα!!

Kaskani Konstantina
09-05-10, 18:48
Θα έρθουμε να σε καμαρώσουμε :clap::clap: και να σε γνωρίσουμε και από κοντά. Δεν σου έυχομαι καλή επιτυχία γιατί την έχεις στο τσεπάκι σου!:thumbup::thumbup:


Σας περιμένω!!!!!!!!!!!!!!!

Stella
12-05-10, 10:43
Kωνσταντίνα μου εγώ σε περιμένω την Κυριακή στη Μυτιλήνη!Θα έρθω να σε γνωρίσω!Απίστευτο που θα σε δω από κοντά!Θα είσαι φοβερό κίνητρο....γιατί άλλο η φωτό και άλλο να βλεπεις τέτοια κορμάρα που έχεις από κοντά!
Φιλιάααααααααααα!!!

ANNA VANDEVA
12-05-10, 11:00
:welcome: :welcome: :welcome: Κωνσταντίνα μου, καλημέρα. Στις 30 του μήνα θα έρω και εγώ για να σε δω. Να βγάλουμε και καμία φώτο!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

ellaki
12-05-10, 11:06
εεε τοτε θα ερθω και γω να σε θαυμασω απο κοντα!!!! :) να ετσι θα μεινουν ολοι :shock: !!!! οποτε μπορεσεις πες μου για την ποσοτητα πρωτεινης που πρεπει να παιρνω καθε φορα γιατι με αυτα που γραφει στη συσκευασια δεν βγαζω ακρη.. :unsure: .φιλακια πολλαααααααα

Kaskani Konstantina
12-05-10, 20:55
Σας περιμένω κούκλες μου!!!!:):):)

Kaskani Konstantina
12-05-10, 20:56
εεε τοτε θα ερθω και γω να σε θαυμασω απο κοντα!!!! :) να ετσι θα μεινουν ολοι :shock: !!!! οποτε μπορεσεις πες μου για την ποσοτητα πρωτεινης που πρεπει να παιρνω καθε φορα γιατι με αυτα που γραφει στη συσκευασια δεν βγαζω ακρη.. :unsure: .φιλακια πολλαααααααα

Ενα σκούπ μωρό μου για αρχή σε κάθε ρόφημα!!!

Kaskani Konstantina
12-05-10, 21:23
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10812&d=1273688587 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10812&d=1273688587)

FREDDY
13-05-10, 14:41
καλημερα Κωνσταντινα μου..σε διαβαζω πολλους μηνες τωρα κ δεν αντεξα να μη συμμετεχω στο υπεροχο ΤΕΑΜ που χεις δημιουργησει!!!:thumbup:
πρεπει να σου πως το πραγματικο μου ονομα ειναι Νικη κ οχι FREDDY.. ( βλεπε γνωστη μαρκα ρουχων!!!). Εκανα μια προσπαθεια να σου στειλω μυνημα προσωπικο αλλα ματαια..ειμαι κ λιγο του ασχετου...
Ας συστηθω λοιπον σε ολη τη FIT παρεα - ειμαι 31 ετων, 1,64 ( παει το μοντελινγκ! :green:) ,κιλα 52,3 κ αγνωστου ποσοστου λιπους :unsure: .Σκοπευω να κανω μια λιπομετρηση ,με εχουν φαει στο γυμναστηριο.Ειμαι σε καλα επιπεδα πιστευω , θα στειλω φωτο ( αν τα καταφερω..:cyclops:) να με τσεκαρεις. Σκεφτομουν μηπως θα μπορουσες οταν εχεις χρονο να ριξεις μια ματια στη προπονηση μου κ στο φαγητο μου επισης..νομιζω οτι πρεπει να αλλαξω τα γραμμαρια στο φαγητο (αναφορικα με πρωτεινη-κρεας κτλ) κ τις ωρες φαγητου.
Δε νομιζω να χρειαστει δραματικες αλλαγες, ειμαι κ γω μια τρελαμενη που κυκλοφορει παντα με ταπερ πιρουνακια κουταλακια τσιμπραγκαλα να χτυπουν περα δοθε!!! :turtle: ακομη κ στις διακοπες...αστα
σχιζοφρενεια το αποκαλει ο αντρας που ζω...χα χα εγω παλι οχι ..μαλλον ''στοχο'' θα το ονομαζα :cool: κ πλεον τροπο ζωης*:thumbup:
χαιρομαι οταν σε διαβαζω κ εχω μαθει πολλα απο σενα..στα γυμναστηρια δεν βοηθουν κ πολυ και τα κρατουν για τον εαυτο τους..λες κ ειναι το μυστικο της πυρινικης ενεργειας..ασε που μπερδευουν το κοσμο με κουλα !( σημ. κανω γυμναστικη απο το 96' - αεροβια κυριως στην αρχη που ηταν κ μοδα με κολαν κ κορμακια στρινγκ..θεε μου! κ τα τελευταια 2 χρονια + ασχολουμαι με τα βαρη=μεγαλη αγαπη :love: νομιζω οτι καπως ετσι θα συνεχισω οσο ζω..
σε φιλω κ ευχομαι να σαι παντα γερη (..γιατι δυνατη εισαι σιγουρα!)

Kaskani Konstantina
13-05-10, 16:32
καλημερα Κωνσταντινα μου..σε διαβαζω πολλους μηνες τωρα κ δεν αντεξα να μη συμμετεχω στο υπεροχο ΤΕΑΜ που χεις δημιουργησει!!!:thumbup:
πρεπει να σου πως το πραγματικο μου ονομα ειναι Νικη κ οχι FREDDY.. ( βλεπε γνωστη μαρκα ρουχων!!!). Εκανα μια προσπαθεια να σου στειλω μυνημα προσωπικο αλλα ματαια..ειμαι κ λιγο του ασχετου...
Ας συστηθω λοιπον σε ολη τη FIT παρεα - ειμαι 31 ετων, 1,64 ( παει το μοντελινγκ! :green:) ,κιλα 52,3 κ αγνωστου ποσοστου λιπους :unsure: .Σκοπευω να κανω μια λιπομετρηση ,με εχουν φαει στο γυμναστηριο.Ειμαι σε καλα επιπεδα πιστευω , θα στειλω φωτο ( αν τα καταφερω..:cyclops:) να με τσεκαρεις. Σκεφτομουν μηπως θα μπορουσες οταν εχεις χρονο να ριξεις μια ματια στη προπονηση μου κ στο φαγητο μου επισης..νομιζω οτι πρεπει να αλλαξω τα γραμμαρια στο φαγητο (αναφορικα με πρωτεινη-κρεας κτλ) κ τις ωρες φαγητου.
Δε νομιζω να χρειαστει δραματικες αλλαγες, ειμαι κ γω μια τρελαμενη που κυκλοφορει παντα με ταπερ πιρουνακια κουταλακια τσιμπραγκαλα να χτυπουν περα δοθε!!! :turtle: ακομη κ στις διακοπες...αστα
σχιζοφρενεια το αποκαλει ο αντρας που ζω...χα χα εγω παλι οχι ..μαλλον ''στοχο'' θα το ονομαζα :cool: κ πλεον τροπο ζωης*:thumbup:
χαιρομαι οταν σε διαβαζω κ εχω μαθει πολλα απο σενα..στα γυμναστηρια δεν βοηθουν κ πολυ και τα κρατουν για τον εαυτο τους..λες κ ειναι το μυστικο της πυρινικης ενεργειας..ασε που μπερδευουν το κοσμο με κουλα !( σημ. κανω γυμναστικη απο το 96' - αεροβια κυριως στην αρχη που ηταν κ μοδα με κολαν κ κορμακια στρινγκ..θεε μου! κ τα τελευταια 2 χρονια + ασχολουμαι με τα βαρη=μεγαλη αγαπη :love: νομιζω οτι καπως ετσι θα συνεχισω οσο ζω..
σε φιλω κ ευχομαι να σαι παντα γερη (..γιατι δυνατη εισαι σιγουρα!)


Kούκλα μου λιγο υπομονή, να τελειώσω με τους αγώνες κ θα σε βοηθήσω να γίνεις ποιο αστέρι!!!!;)

Kaskani Konstantina
13-05-10, 16:37
καλημερα Κωνσταντινα μου..σε διαβαζω πολλους μηνες τωρα κ δεν αντεξα να μη συμμετεχω στο υπεροχο ΤΕΑΜ που χεις δημιουργησει!!!:thumbup:
πρεπει να σου πως το πραγματικο μου ονομα ειναι Νικη κ οχι FREDDY.. ( βλεπε γνωστη μαρκα ρουχων!!!). Εκανα μια προσπαθεια να σου στειλω μυνημα προσωπικο αλλα ματαια..ειμαι κ λιγο του ασχετου...
Ας συστηθω λοιπον σε ολη τη FIT παρεα - ειμαι 31 ετων, 1,64 ( παει το μοντελινγκ! :green:) ,κιλα 52,3 κ αγνωστου ποσοστου λιπους :unsure: .Σκοπευω να κανω μια λιπομετρηση ,με εχουν φαει στο γυμναστηριο.Ειμαι σε καλα επιπεδα πιστευω , θα στειλω φωτο ( αν τα καταφερω..:cyclops:) να με τσεκαρεις. Σκεφτομουν μηπως θα μπορουσες οταν εχεις χρονο να ριξεις μια ματια στη προπονηση μου κ στο φαγητο μου επισης..νομιζω οτι πρεπει να αλλαξω τα γραμμαρια στο φαγητο (αναφορικα με πρωτεινη-κρεας κτλ) κ τις ωρες φαγητου.
Δε νομιζω να χρειαστει δραματικες αλλαγες, ειμαι κ γω μια τρελαμενη που κυκλοφορει παντα με ταπερ πιρουνακια κουταλακια τσιμπραγκαλα να χτυπουν περα δοθε!!! :turtle: ακομη κ στις διακοπες...αστα
σχιζοφρενεια το αποκαλει ο αντρας που ζω...χα χα εγω παλι οχι ..μαλλον ''στοχο'' θα το ονομαζα :cool: κ πλεον τροπο ζωης*:thumbup:
χαιρομαι οταν σε διαβαζω κ εχω μαθει πολλα απο σενα..στα γυμναστηρια δεν βοηθουν κ πολυ και τα κρατουν για τον εαυτο τους..λες κ ειναι το μυστικο της πυρινικης ενεργειας..ασε που μπερδευουν το κοσμο με κουλα !( σημ. κανω γυμναστικη απο το 96' - αεροβια κυριως στην αρχη που ηταν κ μοδα με κολαν κ κορμακια στρινγκ..θεε μου! κ τα τελευταια 2 χρονια + ασχολουμαι με τα βαρη=μεγαλη αγαπη :love: νομιζω οτι καπως ετσι θα συνεχισω οσο ζω..
σε φιλω κ ευχομαι να σαι παντα γερη (..γιατι δυνατη εισαι σιγουρα!)


Οσο για τον τίτλο στο ποστ σου, δεν θα πω ευχαριστώ γιατί θα ειναι λίγο!!!:):):)

FREDDY
13-05-10, 19:23
:rolf:
Οσο για τον τίτλο στο ποστ σου, δεν θα πω ευχαριστώ γιατί θα ειναι λίγο!!!:):):)

Κωνσταντινακι μου καλο σ'ευχαριστω που με διαβασες στη φαση που σαι :rolf:
Εσυ εισαι γυναικα για πολλα :clap: χειροκροτηματα..δυνατα με τη προετοιμασια..βαρα τους στο κεφαλι:bbbiceps:
εφυγα κ γω...βουρ για προπονηση:box1: :squat: φιλια

ellaki
13-05-10, 20:14
Εγω μπηκα μονο να πω τ ευχριστα...ειμαι επισημα 3 κιλα μειον!!!! :bbbiceps: :) :) :) εφτασα δηλαδη οσο ημουν παντα.αλλα το καλο ειναι οτι το σωμα μου ειναι πιο δεμενο πλεον.τσαμπα με ειχε πιασει η κριση Κωνσταντινα μου.. τελικα το οτι εβγαλα το αλατι εντελως εξω απο τη διατροφη μου με βοηθησε πολυ.. Και συνεχιζουμεεεεε :weights: :weights:

Kaskani Konstantina
14-05-10, 00:27
:rolf:
Οσο για τον τίτλο στο ποστ σου, δεν θα πω ευχαριστώ γιατί θα ειναι λίγο!!!:):):)

Κωνσταντινακι μου καλο σ'ευχαριστω που με διαβασες στη φαση που σαι :rolf:
Εσυ εισαι γυναικα για πολλα :clap: χειροκροτηματα..δυνατα με τη προετοιμασια..βαρα τους στο κεφαλι:bbbiceps:
εφυγα κ γω...βουρ για προπονηση:box1: :squat: φιλια


Eσυ θα με τρελάνεις!!Εισαι ενα υπέροχο τρελοκόριτσο, για ελα στην WABBA 30 Μαιου να γνωριστούμε :toast:

Kaskani Konstantina
14-05-10, 00:29
Εγω μπηκα μονο να πω τ ευχριστα...ειμαι επισημα 3 κιλα μειον!!!! :bbbiceps: :) :) :) εφτασα δηλαδη οσο ημουν παντα.αλλα το καλο ειναι οτι το σωμα μου ειναι πιο δεμενο πλεον.τσαμπα με ειχε πιασει η κριση Κωνσταντινα μου.. τελικα το οτι εβγαλα το αλατι εντελως εξω απο τη διατροφη μου με βοηθησε πολυ.. Και συνεχιζουμεεεεε :weights: :weights:


Στο ειπα γκρινιάρα, κάνε υπομονή, θα ηταν αδύνατον να κάνεις αυτά που σου ειχα πει κ να μην εβλεπες αποτελέσματα!!!!Ειδες κ το ατιμο το αλάτι τι κάνει!!!Συνεχισε!!!!!Οτι είπαμε!!

FREDDY
14-05-10, 08:16
Eσυ θα με τρελάνεις!!Εισαι ενα υπέροχο τρελοκόριτσο, για ελα στην WABBA 30 Μαιου να γνωριστούμε :toast:

καλημερα Κωνσταντινα μου
aaa:shock: 8α βρισκομαι στην εξωτικη θεσσαλονικη...:green: Το σκεφτομουν να παρω μια φιλη κ να ρθω *ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ για τη προσκληση..αν κ θα θελα να μπορω κ γω σε καμια 100 χρονια να μαι πανω στη σκηνη..:turtle: :bbbiceps:(...ειναι πρωι ακομη κ χωρις καφε φαντασιωνομαι διαφορα χα χα:sleeping: )
καλημερα σε ολους απο την ηλιολουστη Αθηνα
κοριτσια πιαστε τις παραλιες..μονο στα ρεπο φυσικα:sleeping: ..γεμισμα μπαταριες κ πισω με τα μουτρα :lift2hand:

Vassia
14-05-10, 12:08
κωνσταντίνα μου καλημέρα.

Τηρώ κατα γράμμα όσα μου έχεις πεί και έχω πάθει πλάκα μετο ρυθμό που αλλάζει το σώμα μας αν το πάρουμε απόφαση.

εχω μόνο μια ερώτηση

στο πρόγραμμα που μου έχεις δώσει εκτός απο τις ασκήσεις για τα πόδια , που τις βγάζω στα 45λεπτά, όλες τις άλλες τις βγάζω στα 20 λεπτά και μετά κάνω διαδρομο 40 λεπτά.Είναι καλό αυτό?

Να σημειώσω ότι δεν πιάνω κουβέντα στο γυμναστήριο και ότι στις 7 το πρωί που πάω εγώ δεν έχει κόσμο και έτσι δεν χρειάζεται να περιμένω να τελειώσει κάποιος και να πάω εγώ.

είναι καλό ?

φιλάκια πολλά πολλά

οποτε μπορείς απάντησέ μου γιατι τώρα έχεις τρέξιμο..:turtle:

Kaskani Konstantina
14-05-10, 22:41
κωνσταντίνα μου καλημέρα.

Τηρώ κατα γράμμα όσα μου έχεις πεί και έχω πάθει πλάκα μετο ρυθμό που αλλάζει το σώμα μας αν το πάρουμε απόφαση.

εχω μόνο μια ερώτηση

στο πρόγραμμα που μου έχεις δώσει εκτός απο τις ασκήσεις για τα πόδια , που τις βγάζω στα 45λεπτά, όλες τις άλλες τις βγάζω στα 20 λεπτά και μετά κάνω διαδρομο 40 λεπτά.Είναι καλό αυτό?

Να σημειώσω ότι δεν πιάνω κουβέντα στο γυμναστήριο και ότι στις 7 το πρωί που πάω εγώ δεν έχει κόσμο και έτσι δεν χρειάζεται να περιμένω να τελειώσει κάποιος και να πάω εγώ.

είναι καλό ?

φιλάκια πολλά πολλά

οποτε μπορείς απάντησέ μου γιατι τώρα έχεις τρέξιμο..:turtle:

Mπράβο μωρό μου, χαίρομαι πάρα πολύ!!Ολες τις ασκήσεις απο 4 σετ, οχι του σκοτωμού, παίζουμε αργά για να δουλευουν σωστά οι μυς, το διάλειμα ανάμεσα στα σετ: σαν να εχεις παρτενέρ στην προπόνηση κ να κάνει ακριβώς τα ιδια που κάνεις εσυ, στα γράφω πολύ αναλυτικά για να το υπολογίσεις σωστά!!!Φιλιά

giota
15-05-10, 05:26
Kωνσταντινάκι γειά σου!Τι κάνεις?Ξέρω ,χάθηκα...Μπήκα για λίγο να σου δώσω τις καλύτερες ευχές μου για καλή επιτυχία!Η νίκη είναι δεδομένη, μη μασάς, δυνατά, είσαι η καλύτερη με δαφορά!!!Η σκέψη και η θετική μας ενέργεια είναι μαζί σου,δώστα όλα γυναικάρα μου!!
Φιλιά πολλά

eri_87
15-05-10, 13:30
Σου γράφω απλά ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ........:clap::bowdown::clap::bowdown:
Μου είχες πει να μειώσω λίγο το φαγητό για να ξεπρηστώ και φυσικά το έκανα και είχα αποτέλεσμα σε μόλις 3-4 μέρες!:shock:

Η κοιλιά εξαφανίστηκε και έχασα 1,5 κιλό (ξεπρήστηκα βασικά!) χωρίς να νιώθω πείνα και γιαυτό θα συνεχίσω έτσι!!! Είδα τα πρώτα σημάδια κοιλιακών και έχοντας πλέον μια επίπεδη κοιλιά (γιατί όλο το χειμώνα ήμουν σαν έγκυος:shock:) πήρα δύναμη να συνεχίσω!!!!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ, αλλά και μπράβο σου δίνω που ασχολείσαι με όλες μας....Δεν φαντάζεσαι πόσο σημαντικό είναι που με βοήθησες όχι μόνο να φτάσω εδώ που είμαι αλλά κυρίως που μπήκα στο πνεύμα και έχω πλέον κάποιες γνώσεις να διαχειρίζομαι τη διατροφή και γυμναστική μου ανάλογα με το τί ταιριάζει στον οργανισμό μου! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα που έχω ως τώρα, γιατί το χρονικό διάστημα ήταν πολύ σύντομο και δεν περίμενα να προλάβω να βγω έτσι φέτος στη παραλία!!!
Σ Υ Ν Ε Χ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε ! ! ! ! ! :weights:

Sorry που στα γράφω αυτά τώρα που έχεις κι εσύ τρεξίματα, αλλά δεν άντεξα από τη χαρά μου!!!

Kaskani Konstantina
15-05-10, 18:26
Kωνσταντινάκι γειά σου!Τι κάνεις?Ξέρω ,χάθηκα...Μπήκα για λίγο να σου δώσω τις καλύτερες ευχές μου για καλή επιτυχία!Η νίκη είναι δεδομένη, μη μασάς, δυνατά, είσαι η καλύτερη με δαφορά!!!Η σκέψη και η θετική μας ενέργεια είναι μαζί σου,δώστα όλα γυναικάρα μου!!
Φιλιά πολλά


:love::love::love:

Kaskani Konstantina
15-05-10, 18:29
Σου γράφω απλά ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ........:clap::bowdown::clap::bowdown:
Μου είχες πει να μειώσω λίγο το φαγητό για να ξεπρηστώ και φυσικά το έκανα και είχα αποτέλεσμα σε μόλις 3-4 μέρες!:shock:

Η κοιλιά εξαφανίστηκε και έχασα 1,5 κιλό (ξεπρήστηκα βασικά!) χωρίς να νιώθω πείνα και γιαυτό θα συνεχίσω έτσι!!! Είδα τα πρώτα σημάδια κοιλιακών και έχοντας πλέον μια επίπεδη κοιλιά (γιατί όλο το χειμώνα ήμουν σαν έγκυος:shock:) πήρα δύναμη να συνεχίσω!!!!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ, αλλά και μπράβο σου δίνω που ασχολείσαι με όλες μας....Δεν φαντάζεσαι πόσο σημαντικό είναι που με βοήθησες όχι μόνο να φτάσω εδώ που είμαι αλλά κυρίως που μπήκα στο πνεύμα και έχω πλέον κάποιες γνώσεις να διαχειρίζομαι τη διατροφή και γυμναστική μου ανάλογα με το τί ταιριάζει στον οργανισμό μου! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα που έχω ως τώρα, γιατί το χρονικό διάστημα ήταν πολύ σύντομο και δεν περίμενα να προλάβω να βγω έτσι φέτος στη παραλία!!!
Σ Υ Ν Ε Χ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε ! ! ! ! ! :weights:

Sorry που στα γράφω αυτά τώρα που έχεις κι εσύ τρεξίματα, αλλά δεν άντεξα από τη χαρά μου!!!

Aυτά που ακουω είναι η ανταμοιβή μου!!!!Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι!!Φιλιά


:love::love::love:

kritikia
16-05-10, 22:54
οφου οφου Κωσταντινα ηντα θα γενω????μηπως να μου αλλαξεις λιγο το προγραμματακι???:green::green:ετσι μια μικρη αλλαγη για λιγο παραπανω ενδιαφερον..αυτο που εχω το κανω πολυ καιρο..μπορουμε να αλλαξουμε και τις μυικες ομαδες..η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει που κανω δισετ γιατι εχω μονο μια ωρα το μεσημερι στο διαλειμμα μου και νιωθω οτι γυμναζομε καλα με τα δισετ..εσυ ηντα λεεις????αεροβια κανω δυο φορες την εβδομαδα 40 λεπτα ελλειπτικο...ξερεις πιο προγραμμα κανω οποτε περιμενω τσι συμβουλες σου....φιλακια αγαπημενη μου γυμναστρια...

FREDDY
17-05-10, 13:47
πρεπει να αλλαξω προγραμμα- κανω απο τις 1/2/10 ενα προγραμμα πυραμιδα ,οπου σταδιακα ανεβαζα κιλα ,καθε βδομαδα κ καλυτερα, ετρωγα καλα προσπαθωντας να παρω καθαρα κιλα πανω μου, σαν ογκος δουλεψε το προγραμμα μιας κ εβλεπα σταθεροτητα στη ζυγαρια κ στα ρουχα μου ενα τσιτωμα,τωρα ομως μαλλον πρεπει να περασω σε γραμμωση.Οτι καναμε καναμε ,πρεπει να φανουν λιγο παραπανω οι μυες ( καθε 2 -3 μηνες συνηθως αλλαζω αναλογα τι θελω να κανω).
Γινεται να σου επισυναψω το τελευταιο προγραμμα μου κ ενα που θελω να κανω του ''ioannis1'' απο το site μας σχετικο με γραμμωση, όπως επισης το ύψος ,τα κιλα μου κ το λιπος ( κανω λιπομετρηση τη τεταρτη ) κ να μου προτινεις ?
εχω μπερδευτει πραγματικα μιας κ μου αρεσει που αρχισα να γεμιζω λιγακι αλλα εχω βαρεθει κιολας να μην βγαινουν οι μυες παραμονο οταν κανω προπονηση κ ειναι τσιτα ..κ οταν φυγω απτο gym..τσουπ...:unsure:..εκτος αν μου φαινεται μονο εμενα κ ολοι αλλοι βλεπουν τη διαφορα...
επισης ξεχασα να σου πω οτι δεν εχω παρει ποτε καμια πρωτεινη (σκονες κτλ)-μηπως πρεπει να το βαλω στο πραγραμμα?:bbbiceps: διαβασα για μια καλη που περιγραφεις μιας κ οι γευσεις δεν μαπασχολολυν ιδιαιτερα.Ειμαι εντελως soldier:army1::army1:
κωνσταντινουλακι thnks 4 everything:love: φιλακια

mariane
17-05-10, 16:39
Κωνσταντίνα μου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ - Να προσθεσεις και αλλη επιτυχια στο ενεργητικο σου!!!!!!!!!!! όλη σου η δουλεια και η ενεργεια είναι σιγουρο πως θα ακτινοβολήσει:clap::clap::clap::clap::clap:

FREDDY
17-05-10, 18:59
πρεπει να αλλαξω προγραμμα- κανω απο τις 1/2/10 ενα προγραμμα πυραμιδα ,οπου σταδιακα ανεβαζα κιλα ,καθε βδομαδα κ καλυτερα, ετρωγα καλα προσπαθωντας να παρω καθαρα κιλα πανω μου, σαν ογκος δουλεψε το προγραμμα μιας κ εβλεπα σταθεροτητα στη ζυγαρια κ στα ρουχα μου ενα τσιτωμα,τωρα ομως μαλλον πρεπει να περασω σε γραμμωση.Οτι καναμε καναμε ,πρεπει να φανουν λιγο παραπανω οι μυες ( καθε 2 -3 μηνες συνηθως αλλαζω αναλογα τι θελω να κανω).
Γινεται να σου επισυναψω το τελευταιο προγραμμα μου κ ενα που θελω να κανω του ''ioannis1'' απο το site μας σχετικο με γραμμωση, όπως επισης το ύψος ,τα κιλα μου κ το λιπος ( κανω λιπομετρηση τη τεταρτη ) κ να μου προτινεις ?
εχω μπερδευτει πραγματικα μιας κ μου αρεσει που αρχισα να γεμιζω λιγακι αλλα εχω βαρεθει κιολας να μην βγαινουν οι μυες παραμονο οταν κανω προπονηση κ ειναι τσιτα ..κ οταν φυγω απτο gym..τσουπ...:unsure:..εκτος αν μου φαινεται μονο εμενα κ ολοι αλλοι βλεπουν τη διαφορα...
επισης ξεχασα να σου πω οτι δεν εχω παρει ποτε καμια πρωτεινη (σκονες κτλ)-μηπως πρεπει να το βαλω στο πραγραμμα?:bbbiceps: διαβασα για μια καλη που περιγραφεις μιας κ οι γευσεις δεν μαπασχολολυν ιδιαιτερα.Ειμαι εντελως soldier:army1::army1:
κωνσταντινουλακι thnks 4 everything:love: φιλακια

Αρχικό μήνυμα απο ioannis1
ΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΗ στήθος-πλάτη

ΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΗ πόδια-γάμπες

ΗΜΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ώμοι-χέρια
Επανάληψη του κύκλου

ΑΣΚΗΣΕΙΣ

ΣΤΗΘΟΣ 5 δισετ

1.Πιέσεις σε οριζόντιο παγκο 5χ10
2..Πιέσεις επικλινείς 5χ10
2.Ανοίγματα αλτήρων σε ισιο παγκο 5χ10
1.Πουλ όβερ 5χ10

ΠΛΑΤΗ 5 τρισετ
1.Κωπηλατική αλτήρα 5χ8
1.Κωπηλατική μπάρας 5χ8
1.Καθιστή Κωπηλατική 5χ8

ΠΟΔΙΑ 8 δισετ
1.Κάμψεις δικεφάλων 8χ10
1.Καθίσματα 8χ10
2.Εκτάσεις τετρακεφάλων 8χ10
2.Χακ σκουώτ 8χ10

ΩΜΟΙ 5 δισετ
1.Οπισθολαίμιες πιέσεις μπάρας 5χ10
1.Πλάγιες εκτάσεις αλτήρων5χ10
2.Πιέσεις αλτήρων 5χ8
2.Προτάσεις αλτήρων 5χ8

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
5δισετ με τρικέφαλο
1.Κάμψεις μπάρας 5χ8
2.Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 5χ8

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1.Εκτάσεις αλτήρα πίσω απο λαιμό 5χ8
2.Γαλλικές εκτάσεις μπάρας 5χ8

ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ 5δισετ
1.Αρσεις κορμού 5χ30
1.Αρσεις ποδιών 5χ30


βεβαια τα σετ λεω να τα κανω λιγοτερα..3-4 ,οπως επισης να κανω split τις ομαδες σε 4 μερες αν μου πεσει βαρυ . τι λες ?

Ριτα19
18-05-10, 00:25
H Κωνσταντίνα Κασκανη απάντα ...

Η γνωστή πρωταθλητρια και μελος του :bodybuildinggr: σας καλοσωρίζει σε μια δικια της στήλη ...ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ...

http://img5.imageshack.us/img5/5989/konkasphtsht08korin2690.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=konkasphtsht08korin2690.jpg)


Σκοπός αυτης της ενότητας θα είναι να βοηθαει η Κωνσταντίνα τις γυναίκες του φόρουμ σε θεματα προπόνησης..Για αρχή ...
Θα θέλαμε σαν :bodybuildinggr: αυτή η ενότητα να μην δεχεται posts από υπολοιπους ,για να είναι εντός θέματος,και να ευχηθούμε στις γυναικες καλές προπονησεις !
Καλη επιτυχία στην πρωταθλήτρια μας αν και δεν χρειάζεται διαπιστευτηρια στον χώρο μας....Οι υπόλοιπες προετοιμαστείτε για ιδρώτα....
γεια σ κωνσταντινα., ειμαι καινουρια στ φορουμ κ χρειαζομαι τ συμβουλη σ. σκεφτομαι ν παρω τ lipotropic factors τς solgar. θελω ν μ πεις αν 8 εχουν αποτελεσμα κ αν ειναι επιβλαβες γ τν οργανοσμο μ. επισης απο τν επομενη βδομαδα ξεκιναω γυμναστηριο κ 8 η8ελα ν μ πεις τ ασκησεις 8 πρεπει ν κανω γ ν χασω λιπος.. pls απαντησε μ.. thnx....

Vassia
18-05-10, 11:27
Κωνσταντίνα μου αυτό που μπορώ να πω και το λέω και στον κόσμο με τον οποιο συναναστρέφομαι, ο οποίος έχει δεί τις αλλαγές μου και έχει πάθει πλάκα , είναι το πόσο πολυ με βοήθησες να αγαπήσω ξανα το σώμα μου ακόμη και με τις ατέλειές του, τις οποίες χάρη σε σένα βελτιώνω σημαντικά . Συνέπως ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.

Αλλα και εγώ στρατιωτάκι ..ακολουθώ πιστά τις εντολές σου..αν και μερικές φορές πεινάω δεν παραπονιέμαι γιατι πάντα σκέφτομαι οτι τ' αγαθα κόποις κτώνται!

:bowdown::bowdown::bowdown:

nikos79
18-05-10, 17:24
καλησπέρα και απο μένα... Δανείζομαι το λογαριασμό του φίλου μου για τις δικές μου απορίες...

λοιπόν, είμαι 33, ύψος 1.65 και κιλά 72.. εδώ και ένα μήνα προσέχω τη διατροφή μου (έχω κόψει τελείως το ψωμί, τα γλυκά, το βραδυνό και γενικότερα οτιδήποτε με πολλά λίπη) Παράλληλα πάω γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα στάνταρ αλλά απο απώλεια κιλών ΤΖΙΦΟΣ!!!! (να σημειώσω ότι πίνω και πολύ νερό γενικά. δηλαδή τα 2 λίτρα την ημέρα τα έχω)

οσον αφορά το γυμναστήριο ξεκινάω με ζέσταμα 10 λεπτά διάδρομο στα 6 χλμ/ωρα, συνεχίζω με ασκήσεις σε όργανα για πόδια, στήθος, κοιλιακούς, προσαγωγούς αλλά χωρίς βάρη) και συνεχίζω με διάδρομο 30 - 40 λεπτά σε ταχύτητα λίγο υψηλότερη απο εκείνη του ζεστάματος...

αλλά απο κιλά, τα ίδια :( τι κάνω λάθος??? αξίζει να δοκιμάσω παράλληλα και κάποιο συμπλήρωμα λιποδιαλυτικό ή θα κάνω χειρότερο κακό παρά καλό??

Ευχαριστώ,
Ελπίδα

Stella
19-05-10, 11:16
Κωνσταντίνα μου χάρηκα πολύ που σε γνώρισα στη Μυτιλήνη!Μακάρι να μπορούσαμε να γνωριστούμε καλύτερα και να τα πούμε πιο πολύ, αλλά είχε τόσο πολύ κόσμο!
Να σου πω ότι η συνάντηση ήτανε η καλύτερη ¨ντόπα¨ για μένα!
Έχω ξεκινήσει ήδη πάλι τη διατροφή που μου έδωσες!

1ο γευμα) πρωτείνη ενα μήλο (αντί για μήλο βάζω βρώμη)
2ο) 6 ασπράδια ενα κρόκο κ 4 ρυζογκοφρέτες(όταν δε βρίσκω ρυζογκοφρέτες βάζω 4 κουταλιές ρύζι)
3ο) κοτόπουλο στήθος μόνο(150γρ), 6 κουταλιές ρύζι κ σαλάτα μόνο μαρούλι η αγγούρι κ 2 κουταλιές λάδι
4ο) πρωτείνη ρόφημα
5ο) τόνο η ψάρι με 2 πατάτες βραστές(200γρ) κ σαλάτα μαρούλι η αγγούρι κ 2 κουταλιές λάδι

Η διατροφή μου βέβαια ποιοτικά πάντα είναι περίπου σαν αυτή που μου έδωσες, αλλά έχει και γαλακτοκομικά απαχα+λίγα φρούτα+ποικιλία λαχανικών+δεν είναι θερμιδομετρημένη.
Τώρα κάνω ακριβώς αυτά που μου έδωσες για να χάσω λίπος γιατί έχω βάλει αρκετα! 65 κίλα είμαι από 60-61 που ήμουνα!Θα τα χάσω όμως τώρα σιγά σιγά, όσο προλάβω μέχρι να μείνω έκγυος (ξεκίνησα προσπάθειες).
Έτσι κι αλλιώς η διατροφή που μου έδωσες είναι ευκολη. Εχει υδατάνθρακα και το βράδυ, πολύ σημαντικό για μένα γιατί έχω την τάση αν πεινάω να σηκώνομαι το βράδυ και να τρώω βλακείες.Τρώγοντας όμως πατάτα το βράδυ δεν το κάνω!
Έχει και μπολικο ελαιόλαδο μπόλικο που με κρατάει χορτάτη για πολλές ώρες!

Υ.Γ.1 Τα υπέροχα γαλάζια μάτια σου γιατί καλέ δε φαίνονται στις φωτογραφίες;
Υ.Γ.2 Καλά οι Μυτιληνιοί "χαζέψανε" με την πάρτη σου!
Υ.Γ.3 Χιλιοειπομένο...άλλα ευχαριστούμε που υπάρχεις!:love::love::love::love::love::love:

ΝΑΣΙΑ
19-05-10, 14:56
Γεια σου Κωνσταντίνα!
Είμαι πολύ χαρούμενη! Κάνω την διατροφή που μου είπες και προσπαθώ να γυμνάζομαι 4 με 5 φορές την εβδομάδα! Από τη μέρα που ξεκίνησα όπως μου είπες έχω χάσει 5 κιλά (πολύ καλά!) αλλά το καλύτερο είναι ότι έχει αλλάξει σημαντικά το σώμα μου!Ειδικά η κοιλιά και το στομάχι έχουν πέσει αρκετά!
Συνεχίζω έτσι! Στις 2 Ιουνίου κλέινω μήνα και μου είχες πει να σου θυμίσω να αλλάξουμε τη διατροφή!
Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω κατά πόσο εγκρίνεις να πάρω το λιποτροπικό Xenadrine RFA-1 που μου πρότειναν (1 με 2 κάψουλες λέει πριν το πρωινό-μεσημεριανό και βραδινό).
Ευχαριστώ κούκλα!

chameleon
20-05-10, 13:17
Αν χαζεψανε λεει.....! (οι Μυτιληνιοί) :shock: τι πλακα τους πάθανε! χεχεχεχε! Τους άρεσες γιατι ήσουν ναι μεν κομμάτια αλλα και πολύ θηλυκή....γιατί συνήθως δε συμβαδίζουν πολυ αυτά... τουλάχιστον έτσι λέγανε πριν σε δούνε.... έριξα γέλιο ρε Κωσταντίνα... γιατί τα παλικάρια στη παρέα μας είχαν ανοιξει τις μασέλες τους μέχρι το πάτωμα... οχι οτι δεν την ανοιξα και γώ..... μπράβο σου κοπελαρα μου! :clap:
Να ευχαριστήσουμε πολύ το φίλο μας Φώτη που διοργάνωσε τους αγώνες και όλους εσας βέβαια που ήρθατε και μας χαρίσατε μια πολύ όμορφη βραδιά!!! Να 'στε όλοι καλά!!!!!!!!!!!

-beba-
21-05-10, 09:21
Χρόνια πολλά και καλά Κωνσταντίνα. :toast::toast::toast::toast:

LAURA
21-05-10, 09:27
Χρόνια πολλά Κωνσταντίνα.:hantel:

eri_87
21-05-10, 12:13
Να χαίρεσαι τη γιορτή σου Κων/να μου!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις ό,τι επιθυμείς στη ζωή σου!!!!!!!!
:love::love::love:

ellaki
21-05-10, 12:33
Κωνσταντινα μου χρονια σου πολλα να χαιρεσαι την γιορτουλα σου..σου ευχομαι καθε επιτυχια τοσο στα προσωπικα σου οσο και στα επαγγελματικα σου..να σε χαιρονται οι πανεμορφες κορουλες σου και να εχεις γυρω σου παντα ανθρωπους που να σε αγαπανε και να σε εκτιμανε γιατι το αξιζεις..μεινε παντα ο υπεροχος ανθρωπος που εισαι..και παλι οτι επι8υμεις..να περασεις πολυ πολυ ομορφα σου ευχομαι..φιλακια!! :) :) :)

Vassia
21-05-10, 13:21
Κωνσταντινα μου χρονια πολλά. Να χαίρεσαι το ονοματάκι σου και να έχεις πάντα ότι εσύ επιθυμείς για σένα και τις κορούλες σου.

πολλά φιλάκια:love:

flexakis
21-05-10, 13:59
Χρονια πολλα,και παντα επιτυχιες!:welcome:

Zitsa
21-05-10, 14:02
Χρόνια πολλά! Εύχομαι ό,τι επιθυμείς να πραγματοποιηθεί και για σένα και για τις κοράκλες σου!!!
Δεν σε ξεχνώ. Φιλιά πολλά!!!:toast:

dorothy
21-05-10, 15:23
:)Κωνσταντίνα μου χρόνια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ότι επιθυμείς για σενα και τις κόρες σου,σου εύχομαι!!!

Stella
21-05-10, 16:51
Κωνσταντινούλα χρόνια πολλά!Να σε χαιρόμαστε!Να έχεις πάντα υγεία και επιτυχίες!!!!

FREDDY
21-05-10, 20:48
:love:χρονια πολλα γεματα αγαπη κ υγεια γλυκια Κωνσταντινα:love:
σου ευχομαι μεσα απτη καρδια μου ολα οσα επιθυμεις για σενα κ τις κοριτσαρες σου να πραγματοποιηθουν****

nina14
22-05-10, 13:49
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ
22-05-10, 15:45
Χρόνια σου πολλά Κωνσταντίνα με υγεία πάνω από όλα και χαρά! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου και πάντα επιτυχίες σε όλους τους τομείς!

LAURA
24-05-10, 12:37
Καλημερα γλυκιά Κωνσταντίνα. Εχω μια απορια , διαβασα ενα αρθρο που λεει ότι μετα την προπόνηση με βαρη να πίνουμε την πρωτείνη και μετα από μιση ώρα να τρωμε γευμα με 30%πρωτεινη (κοτοπουλο, γαλοπουλα κλπ) +70% υδατανθρακα. Εγω παω γυμναστηριο 1 το μεσημερι ,μετα να πίνω πρωτεινη? και μετα από μιση ώρα να τρωω? ή την πρωτεινη να την αφησω το απογευμα με το μηλο? :unsure:

Qlim4X
24-05-10, 19:07
καλησπερα κωσταντινα,

εχω μια φιλη η οποια θελει να μπει σε προγραμμα (διατροφης και γυμναστικης). επειδη εγω δεν ειμαι αρμοδιος και δεν εχω πειρα πανω σε γυναικες θα ηθελα την πολιτιμη βοηθεια σου.

ηλικια 29
βαρος 60 κιλα
υψος 1.62
ομαδα αιματος δεν θυματε
προπονησεις 4 την ευδομαδα

για αρχη θα ηθελετε απολια λυπους και σισφιξη. και πιο μετα θα αποφασηση πως θα συνεχησει. αεροβια εχει παθος με το ποδηλατο οποτε γυμναστηριο θα ειναι μονο για τα βαροι.

σε ευχαριστο προκαταβολικα:thumbup:

youli
26-05-10, 11:34
κατ΄αρχας κωνσταντίνα θα ήθελα να σου πω συγχαρητήρια για αυτήν σου την προσπάθεια. είναι πολύ σημαντικό τα άτομα που θέλουν να το ψάξουν με την γυμναστική να έχουν την ευκαιρία να μπορούν να απευθυνθούν στους κατάλληλους ανθρώπους. ειδικά τώρα τελευταία που τα γυμναστήρια έχουν γεμίσει κόσμο είναι δύσκολο να σε προσέξει ο γυμναστής. το ονομά μου ειναι γιούλη είμαι 22 ετών. τα κιλά μου είναι 53 και το υψος μου 1.69. που και που πηγαίνω γυμναστήριο. το τελευταιο 5μηνο κανω εντατικά (περιπου 3 φορες την εβδομάδα). θα ήθελα να μου έβγαζες ένα πρόγραμμα γυμναστικής. μου αρέσει το αδύνατο σώμα αλλά το θέλω πιο γραμμωμένο. δεν θα ήθελα να φουσκώσουν οι μύες μου και να φαίνονται άσχημα.απλά να είναι σφιχτό το κορμί μου,καλα σχηματισμένο και δεμένο.κάνω κάποιες ασκήσεις στο γυμναστήριο,ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ''παίζω'' με τα κιλά και τισ επαναλήψεις. όσο αφορά την διατροφή μου, μπορώ να πω πως δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. τρώω όσο και ότι θελω χωρίς να στερούμε κάτι.ως ώρας ο μεταβολισμός μου με έχει βοηθήσει. επίσης θα ήθελα να μου πείς και την γνώμη σου για το παουερ πλειτ. αν ενδίκνυται και για μένα. θα περιμένω με αγωνία την απάντησή σου....χχχ.σε ευχαριστώ...

Kaskani Konstantina
26-05-10, 19:59
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!!ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ

gym
27-05-10, 06:06
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ αγαπη μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!θα σκισεις...ειμαι σιγουρη.......φιλιαααααααααα και την θετικη μου ενεργεια σου στελνω!!!!!!;);););););):turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

-beba-
27-05-10, 09:29
Καλή επιτυχία Κωνσταντίνα.:toast::toast::toast:

Vassia
27-05-10, 10:57
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!!ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ

Καλή επιτυχία Κωνσταντίνα. Ειμαι σίγουρη ότι θα διαπρέψεις για μια ακόμη φορά.
πολλά φιλάκια :turtle::turtle::turtle:

ellaki
29-05-10, 13:26
καλη επιτυχια γλυκια μου!!! κατα πασα πιθανοτητα θα ερθω και γω να σε καμαρωσω απο κοντα :) :) :) :) :)

dorothy
29-05-10, 19:12
Κωνσταντίνα μου καλή επιτυχία!!!!!!!!
Την έχεις σίγουρα..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φιλάκια!!

chameleon
31-05-10, 10:31
πρωί: 1 κουλουρι με σουσαμι ή 1 τοστ
μεσημέρι: 2 μεγαλα μπιφτεκια-σαλάτα-1 κουτ λαδι
2 φλυτζ. μακαρονια νεροβρ. - 3κουτ.τυρι πληρες - 1 σαλατα -1 κουτ λαδι
1 μεγ.μπριζόλα -σαλατα-1 κουτ λαδι
1 φλυτζ. φασόλια ή φακές με ντομ. -1 κουτ λάδι - σαλάτα-1 φετα ψωμί
3 σουβλάκια καλαμάκι - σαλάτα -1 κουτ λάδι
2 φλυτζ μανέστρα με ντομ. 1 κουτ λάδι- 3 κουτ τυρί πλήρες -σαλάτα
2 μεγ. μπιφτέκια - σαλάτα 1κουτ λάδι
βράδυ : τοστ ή
γιαουρτι 2% 6 κουτ κορν φλεικς 1 κουτ μέλι ή
1 μεγ. παξιμάδι σικάλεως-60 γρ. απαχο τυρί -1 ντομάτα


Θα το αλλάξουμε λίγο κούκλα μου
1ο γευμα τόστ ολικής με γαλοπούλα κ το τελευταίο γιαούρτι aggeladitsa light με ενα ξινόμηλο(υδατάνθρακας) τα αλλα γευματα οπως σου τα εχει, το τυρί κάντο 2 κουταλιές, το λάδι πάντα ωμο στα οσπρια, ζάχαρη θέλω να την βγάλεις για ενα μήνα εντελώς, πάμε ετσι για λίγο, νερό αφθονο;)Κ είμαι εδω:)

Κωνσταντίνααααα ! ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!! Η παραπάνω διατροφή με έχει κουράσει κ δεν την ακολουθώ σωστά εδώ και καιρό.... γιατί έχω ένα θέμα με το βράδυ...αυτό το γιαούρτι κ μήλο δε το μπορώ, κάνω προσπάθειες να τα φάω αλλά το πολύ να φάω μισό μήλο κ πολύ λέω και λίγο απ το γιαούρτι κ μετά με πιάνει λύσσα για φαγητό!:porc:
Να σου θυμίσω ότι είμαι 1.55 – 58 κιλά και γέννησα το Σεπτέμβριο άρα όπως καταλαβαίνεις το πρόβλημα το έχω κυρίως στη κοιλιά μου :evil: περιμένω τη συμβουλη σου!

ααααα! σήμερα ξεκινάω :weights:

Vassia
31-05-10, 11:21
[QUOTE=konstantina;178711]ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!!ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ[/Κ

Κωνσταντίνα μου μόλις είδα δύο φωτό σου απο τους χτεσινούς αγώνες και το μόνο που μπορώ να πώ ειναι ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock:Πολλά πολλά μπράβο.

Μου δίνεις κουράγιο να συνεχισω αυστηρα τη διατροφή μου , αν και εχτες την άφησα στην άκρη γιατι δεν ήμουν στα καλά μου. Μετα τη φώτο σου όμως τραβάω ξανά το δρόμο μου ..

Εχω κάποιες ερωτησούλες

1.Τώρα που τελειώνουν οι φραουλίτσες τι φρούτο μπορώ να τρώω πχ βερύκοκα ή κεράσια επιτρέπεται

2 μπορώ το μεσημέρι να τρώω μια σαλάτα με τόνο ή με αυγό και να τρώω το βράδυ το φαγητάκι μου?

3.στο πρόγραμμα γυμναστικής στις προβολές δυστυχως με ενοχλούν τα γόνατα μου μπορούμε να βάλουμε μια άλλη άσκηση?

4. legg curl δεν έχουμε καθόλου δεν χρειάζεται γιατι κάνουμε σκουωτ?


Συγγνώμη αν σε κούρασα.

ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ ,ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ :bowdown::bowdown:

FREDDY
01-06-10, 11:34
ειδα ειδα φωτο..:thumbup::bowdown: ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ :clap: κωνσταντινουλαααααααα ποτε 8α επιστρεψεις ? μας λειπεις ΠΟΛΥ

ellaki
02-06-10, 14:31
πολυ στεναχωρηθηκα που δεν ηρθα τελικα..με εχει φαει η δουλεια μικρο κοριτσι :P
ελπιζω να μου ξαναδωθει η ευκαιρια να σε θαυμασω απο κοντα..σε περιμενουμε λοιπον να γυρισεις δρυμητερη γιατι μας ελειψες :toast:

και επι τη ευκαιρια να αναφερω και γω με περηφανεια και χαρα :P οτι ειμαι στην τελευταια εβδομαδα του ενος μηνα που κανω τη διαιτα εχοντας φτασει τα 63-64 κιλα(και 1.74 υψος).Δεν θελω να την αλλαξω τη διατροφη-πειραζει? :unsure:
με εχει βολεψει πολυ κ με πολυ διαβασμα εδω στο φορουμ και δυμβουλες απο τα αγορια ;) που και που κανω καμια αλλαγη ετσι για να μην βαριεμαι :green:

σε περιμενουμε λοιπον και συγχαρητηρια για την εξαιρετικη σου εμφανιση στους αγωνες.. :bowdown: :bowdown:

Kaskani Konstantina
05-06-10, 19:33
Mωράκια μου αυριο σας ερχομαιιιιιιιιιιι!!!!Σε οσα ποστ προλάβω θα απαντήσω, εκτος κ αν ερθει μια απο εσας να μου ετοιμάσει τα γευματα κ εγω θα απαντήσω σε ολα τα ποστ:turtle::turtle::turtle:

kritikia
05-06-10, 21:01
Mωράκια μου αυριο σας ερχομαιιιιιιιιιιι!!!!Σε οσα ποστ προλάβω θα απαντήσω, εκτος κ αν ερθει μια απο εσας να μου ετοιμάσει τα γευματα κ εγω θα απαντήσω σε ολα τα ποστ:turtle::turtle::turtle:

:welcome::welcome:αντε και απο την χαρα μου θα σου πω και μια μαντιναδα.......................

Και η Αφροδιτη ζηλεψε σα σταθηκες μπροστα της
και ευθυς αμεσως πεταξε το στεμμα απ" τα μαλλια της....γεια σου ρε ΚΑΣΚΑΝΗ με τα ολα σου.........

kritikia
05-06-10, 21:15
Mωράκια μου αυριο σας ερχομαιιιιιιιιιιι!!!!Σε οσα ποστ προλάβω θα απαντήσω, εκτος κ αν ερθει μια απο εσας να μου ετοιμάσει τα γευματα κ εγω θα απαντήσω σε ολα τα ποστ:turtle::turtle::turtle:

Ξεχασα να σου πω και κατι αλλο...δοκιμασα κατι εδω και δυο τρεις μερες στο γυμναστηριο και θελω να μου πεις την γνωμη σου.... αφορα το προγραμμα μου γιατι το ψιλοβαρεθηκα το αλλο και μεχρι να μου απαντησεις στο πρωτο μνμ ειπα να κανω πειραματα μονη μου:P:P:PΛοιπον κανω παλι τεσσερα σετ αλλα ξεκιναω με το πρωτο σετ με 20 επαναλληψεις και ασπουμε 10 κιλα στο δευτερο σετ με 15 επαναλληψεις και παραπανω κιλα στο τριτο 10 επαναλληψεις πιο πολλα κιλα και στο τεταρτο κανω 8 επαναλληψεις με οσα κιλα αντεχω.......αυτην την τακτικη την εκανα σε ολες τις ασκησεις μου και για ολα τα μερη του σωματος....θελω να σου ξαναπω οτι με διαφερει η γραμμωση και οχι ο ογκος ειναι σωστο αυτο που κανω η οχι??????????

Kaskani Konstantina
05-06-10, 21:25
:welcome::welcome:αντε και απο την χαρα μου θα σου πω και μια μαντιναδα.......................

Και η Αφροδιτη ζηλεψε σα σταθηκες μπροστα της
και ευθυς αμεσως πεταξε το στεμμα απ" τα μαλλια της....γεια σου ρε ΚΑΣΚΑΝΗ με τα ολα σου.........


Oπωπωπω!!!!Με τρελαίνεις με τις μαντινάδες!!!Γραφε εσυ κ γω τις σημειώνω στο μπλοκάκι μου!!!Ατιμο με εφτιαξες πάλι :turtle::turtle::turtle:Αχχχ αυτό το 2010 :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:14
καλημερα Κωνσταντινα μου..σε διαβαζω πολλους μηνες τωρα κ δεν αντεξα να μη συμμετεχω στο υπεροχο ΤΕΑΜ που χεις δημιουργησει!!!:thumbup:
πρεπει να σου πως το πραγματικο μου ονομα ειναι Νικη κ οχι FREDDY.. ( βλεπε γνωστη μαρκα ρουχων!!!). Εκανα μια προσπαθεια να σου στειλω μυνημα προσωπικο αλλα ματαια..ειμαι κ λιγο του ασχετου...
Ας συστηθω λοιπον σε ολη τη FIT παρεα - ειμαι 31 ετων, 1,64 ( παει το μοντελινγκ! :green:) ,κιλα 52,3 κ αγνωστου ποσοστου λιπους :unsure: .Σκοπευω να κανω μια λιπομετρηση ,με εχουν φαει στο γυμναστηριο.Ειμαι σε καλα επιπεδα πιστευω , θα στειλω φωτο ( αν τα καταφερω..:cyclops:) να με τσεκαρεις. Σκεφτομουν μηπως θα μπορουσες οταν εχεις χρονο να ριξεις μια ματια στη προπονηση μου κ στο φαγητο μου επισης..νομιζω οτι πρεπει να αλλαξω τα γραμμαρια στο φαγητο (αναφορικα με πρωτεινη-κρεας κτλ) κ τις ωρες φαγητου.
Δε νομιζω να χρειαστει δραματικες αλλαγες, ειμαι κ γω μια τρελαμενη που κυκλοφορει παντα με ταπερ πιρουνακια κουταλακια τσιμπραγκαλα να χτυπουν περα δοθε!!! :turtle: ακομη κ στις διακοπες...αστα
σχιζοφρενεια το αποκαλει ο αντρας που ζω...χα χα εγω παλι οχι ..μαλλον ''στοχο'' θα το ονομαζα :cool: κ πλεον τροπο ζωης*:thumbup:
χαιρομαι οταν σε διαβαζω κ εχω μαθει πολλα απο σενα..στα γυμναστηρια δεν βοηθουν κ πολυ και τα κρατουν για τον εαυτο τους..λες κ ειναι το μυστικο της πυρινικης ενεργειας..ασε που μπερδευουν το κοσμο με κουλα !( σημ. κανω γυμναστικη απο το 96' - αεροβια κυριως στην αρχη που ηταν κ μοδα με κολαν κ κορμακια στρινγκ..θεε μου! κ τα τελευταια 2 χρονια + ασχολουμαι με τα βαρη=μεγαλη αγαπη :love: νομιζω οτι καπως ετσι θα συνεχισω οσο ζω..
σε φιλω κ ευχομαι να σαι παντα γερη (..γιατι δυνατη εισαι σιγουρα!)

Nίκη μου καλημέρα!!!Πόσταρε την διατροφή σου μωρό μου (ακριβώς:green:) την ωρα περίπου προπόνησης σου, αν παίρνεις συμπληρώματα κ τι? κ τι σημεία προπονείς καθημερινά, κ φωτο σου στο email μου!!Πολύ χαίρομαι για σενα είσαι ολο ενέργεια :turtle::turtle:φιλιά!!!Περιμένω

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:25
γεια σ κωνσταντινα., ειμαι καινουρια στ φορουμ κ χρειαζομαι τ συμβουλη σ. σκεφτομαι ν παρω τ lipotropic factors τς solgar. θελω ν μ πεις αν 8 εχουν αποτελεσμα κ αν ειναι επιβλαβες γ τν οργανοσμο μ. επισης απο τν επομενη βδομαδα ξεκιναω γυμναστηριο κ 8 η8ελα ν μ πεις τ ασκησεις 8 πρεπει ν κανω γ ν χασω λιπος.. pls απαντησε μ.. thnx....

Ρίτα μου καλώς ηρθες στο φόρουμ!!Πάντα ξεκινάμε με σωστή διατροφή κ προπόνηση, θα αφήσουμε τα λιποτροπικά προς το παρόν, σίγουρα είναι ενα μικρό βοήθημα αλλά δεν είναι για την αρχή!!
Να αρχίσουμε με σωστή διατροφή?? Κάνεις κάποια απο αυτές που εχω ποστάρει η κάποια δική σου?? η να βγάλουμε??

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:27
Κωνσταντίνα μου αυτό που μπορώ να πω και το λέω και στον κόσμο με τον οποιο συναναστρέφομαι, ο οποίος έχει δεί τις αλλαγές μου και έχει πάθει πλάκα , είναι το πόσο πολυ με βοήθησες να αγαπήσω ξανα το σώμα μου ακόμη και με τις ατέλειές του, τις οποίες χάρη σε σένα βελτιώνω σημαντικά . Συνέπως ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.

Αλλα και εγώ στρατιωτάκι ..ακολουθώ πιστά τις εντολές σου..αν και μερικές φορές πεινάω δεν παραπονιέμαι γιατι πάντα σκέφτομαι οτι τ' αγαθα κόποις κτώνται!

:bowdown::bowdown::bowdown:


Ετσι μπράβο αγάπη μου, πολύ σωστά!!!

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:31
καλησπέρα και απο μένα... Δανείζομαι το λογαριασμό του φίλου μου για τις δικές μου απορίες...

λοιπόν, είμαι 33, ύψος 1.65 και κιλά 72.. εδώ και ένα μήνα προσέχω τη διατροφή μου (έχω κόψει τελείως το ψωμί, τα γλυκά, το βραδυνό και γενικότερα οτιδήποτε με πολλά λίπη) Παράλληλα πάω γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα στάνταρ αλλά απο απώλεια κιλών ΤΖΙΦΟΣ!!!! (να σημειώσω ότι πίνω και πολύ νερό γενικά. δηλαδή τα 2 λίτρα την ημέρα τα έχω)

οσον αφορά το γυμναστήριο ξεκινάω με ζέσταμα 10 λεπτά διάδρομο στα 6 χλμ/ωρα, συνεχίζω με ασκήσεις σε όργανα για πόδια, στήθος, κοιλιακούς, προσαγωγούς αλλά χωρίς βάρη) και συνεχίζω με διάδρομο 30 - 40 λεπτά σε ταχύτητα λίγο υψηλότερη απο εκείνη του ζεστάματος...

αλλά απο κιλά, τα ίδια :( τι κάνω λάθος??? αξίζει να δοκιμάσω παράλληλα και κάποιο συμπλήρωμα λιποδιαλυτικό ή θα κάνω χειρότερο κακό παρά καλό??

Ευχαριστώ,
Ελπίδα

Ελπίδα μου καλώς ηρθες στο φόρουμ, είναι πολύ νωρίς αγάπη μου σε ενα μήνα να δεις αποτελέσματα!!Συνέχισε κ σε 3 μήνες τα αρχίσεις να βλέπεις διαφορά, κ μετά κάθε μήνα κ καλύτερα, αν μπορείς τις προπονήσεις να τις κάνεις 4!!!

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:38
Κωνσταντίνα μου χάρηκα πολύ που σε γνώρισα στη Μυτιλήνη!Μακάρι να μπορούσαμε να γνωριστούμε καλύτερα και να τα πούμε πιο πολύ, αλλά είχε τόσο πολύ κόσμο!
Να σου πω ότι η συνάντηση ήτανε η καλύτερη ¨ντόπα¨ για μένα!
Έχω ξεκινήσει ήδη πάλι τη διατροφή που μου έδωσες!

1ο γευμα) πρωτείνη ενα μήλο (αντί για μήλο βάζω βρώμη)
2ο) 6 ασπράδια ενα κρόκο κ 4 ρυζογκοφρέτες(όταν δε βρίσκω ρυζογκοφρέτες βάζω 4 κουταλιές ρύζι)
3ο) κοτόπουλο στήθος μόνο(150γρ), 6 κουταλιές ρύζι κ σαλάτα μόνο μαρούλι η αγγούρι κ 2 κουταλιές λάδι
4ο) πρωτείνη ρόφημα
5ο) τόνο η ψάρι με 2 πατάτες βραστές(200γρ) κ σαλάτα μαρούλι η αγγούρι κ 2 κουταλιές λάδι

Η διατροφή μου βέβαια ποιοτικά πάντα είναι περίπου σαν αυτή που μου έδωσες, αλλά έχει και γαλακτοκομικά απαχα+λίγα φρούτα+ποικιλία λαχανικών+δεν είναι θερμιδομετρημένη.
Τώρα κάνω ακριβώς αυτά που μου έδωσες για να χάσω λίπος γιατί έχω βάλει αρκετα! 65 κίλα είμαι από 60-61 που ήμουνα!Θα τα χάσω όμως τώρα σιγά σιγά, όσο προλάβω μέχρι να μείνω έκγυος (ξεκίνησα προσπάθειες).
Έτσι κι αλλιώς η διατροφή που μου έδωσες είναι ευκολη. Εχει υδατάνθρακα και το βράδυ, πολύ σημαντικό για μένα γιατί έχω την τάση αν πεινάω να σηκώνομαι το βράδυ και να τρώω βλακείες.Τρώγοντας όμως πατάτα το βράδυ δεν το κάνω!
Έχει και μπολικο ελαιόλαδο μπόλικο που με κρατάει χορτάτη για πολλές ώρες!

Υ.Γ.1 Τα υπέροχα γαλάζια μάτια σου γιατί καλέ δε φαίνονται στις φωτογραφίες;
Υ.Γ.2 Καλά οι Μυτιληνιοί "χαζέψανε" με την πάρτη σου!
Υ.Γ.3 Χιλιοειπομένο...άλλα ευχαριστούμε που υπάρχεις!:love::love::love::love::love::love:


Στέλλα μου γλυκιά σε ευχαριστώ που ηρθες!!Ευτυχώς τα μάτια μου τα πήρε η μικρή μου :turtle::turtle::turtle:Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ολοι υπέροχοι κ πολύ φιλόξενοι στο νησι σου, να είσαστε καλά, αν κ λίγο πέρασα υπέροχα, με την πρώτη ευκαιρία θα ερθω διακοπές!!Χαίρομαι που αρχισες πάλι την διατροφή, είσαι κουκλάρα δεν θυμάμαι αν σου το είπα με το τρέξιμο που είχα στον αγώνα!!

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:41
Γεια σου Κωνσταντίνα!
Είμαι πολύ χαρούμενη! Κάνω την διατροφή που μου είπες και προσπαθώ να γυμνάζομαι 4 με 5 φορές την εβδομάδα! Από τη μέρα που ξεκίνησα όπως μου είπες έχω χάσει 5 κιλά (πολύ καλά!) αλλά το καλύτερο είναι ότι έχει αλλάξει σημαντικά το σώμα μου!Ειδικά η κοιλιά και το στομάχι έχουν πέσει αρκετά!
Συνεχίζω έτσι! Στις 2 Ιουνίου κλέινω μήνα και μου είχες πει να σου θυμίσω να αλλάξουμε τη διατροφή!
Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω κατά πόσο εγκρίνεις να πάρω το λιποτροπικό Xenadrine RFA-1 που μου πρότειναν (1 με 2 κάψουλες λέει πριν το πρωινό-μεσημεριανό και βραδινό).
Ευχαριστώ κούκλα!


Νασια πολύ ωραία, δεν θα αλλάξουμε κάτι απο την στιγμή που εχουμε τόσο απώλεια βάρους σε μικρό διάστημα, αυτό αλλωστε ηταν το ζητούμενο!!Οκ λιποτροπικό θα βοηθήσει ποιο πολύ τώρα, άλλά μην χαλάσεις την διατροφή μόνο του δεν κάνει τίποτα!!!Φιλια

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:45
Αν χαζεψανε λεει.....! (οι Μυτιληνιοί) :shock: τι πλακα τους πάθανε! χεχεχεχε! Τους άρεσες γιατι ήσουν ναι μεν κομμάτια αλλα και πολύ θηλυκή....γιατί συνήθως δε συμβαδίζουν πολυ αυτά... τουλάχιστον έτσι λέγανε πριν σε δούνε.... έριξα γέλιο ρε Κωσταντίνα... γιατί τα παλικάρια στη παρέα μας είχαν ανοιξει τις μασέλες τους μέχρι το πάτωμα... οχι οτι δεν την ανοιξα και γώ..... μπράβο σου κοπελαρα μου! :clap:
Να ευχαριστήσουμε πολύ το φίλο μας Φώτη που διοργάνωσε τους αγώνες και όλους εσας βέβαια που ήρθατε και μας χαρίσατε μια πολύ όμορφη βραδιά!!! Να 'στε όλοι καλά!!!!!!!!!!!

Στέλνω τα φιλιά μου κ την αγάπη μου στην Μυτιλήνη!!Με συγκινήσατε ειλικρινά!!Εφυγα με τις ομορφότερες αναμνήσεις!!!:love::love::love:
Χρυσό παιδί ο Φώτης σας!!

Kaskani Konstantina
06-06-10, 14:50
Καλημερα γλυκιά Κωνσταντίνα. Εχω μια απορια , διαβασα ενα αρθρο που λεει ότι μετα την προπόνηση με βαρη να πίνουμε την πρωτείνη και μετα από μιση ώρα να τρωμε γευμα με 30%πρωτεινη (κοτοπουλο, γαλοπουλα κλπ) +70% υδατανθρακα. Εγω παω γυμναστηριο 1 το μεσημερι ,μετα να πίνω πρωτεινη? και μετα από μιση ώρα να τρωω? ή την πρωτεινη να την αφησω το απογευμα με το μηλο? :unsure:


Κάθε 3 ωρες μωρό μου γευμα, μην μπερδευεσαι καθόλου με τίποτα αλλο οτι σας εχω πει, αν θες βάλε πρωτείνη με φρούτο μετά την προπόνηση αν οχι βάλε γευμα!!1 με 1.5 ωρα πριν την προπόνηση αδειο στομάχι, ρύθμισε τις ωρες απο τα γευματα να σου βγαίνουν!!!Φιλια

Kaskani Konstantina
06-06-10, 15:00
καλησπερα κωσταντινα,

εχω μια φιλη η οποια θελει να μπει σε προγραμμα (διατροφης και γυμναστικης). επειδη εγω δεν ειμαι αρμοδιος και δεν εχω πειρα πανω σε γυναικες θα ηθελα την πολιτιμη βοηθεια σου.

ηλικια 29
βαρος 60 κιλα
υψος 1.62
ομαδα αιματος δεν θυματε
προπονησεις 4 την ευδομαδα

για αρχη θα ηθελετε απολια λυπους και σισφιξη. και πιο μετα θα αποφασηση πως θα συνεχησει. αεροβια εχει παθος με το ποδηλατο οποτε γυμναστηριο θα ειναι μονο για τα βαροι.

σε ευχαριστο προκαταβολικα:thumbup:

Πάμε διατροφή
1o Μούσλι με γάλα light
2o ενα μήλο
3ο ψητό λευκό κρεας η τονο η ψάρι με σαλάτα πράσινη κ 2 κουταλιές λάδι (χωρίς υδατάνθρακα εδω, για αρχη)
4ο γιαούρτο light κ 6,7 φράουλες
5ο το ιδιο με το μεσημεριανό

Προπόνηση
4 προπονήσεις την εβδομάδα

Δευτέρα: απο 2 ασκήσεις (στήθος-πλάτη- ωμοι) διαδρομο 40 λεπτά γρήγορο βάδιν-κοιλιακούς

Τρίτη:Χέρια-πόδια -γάμπες- ποδήλατο

Τεταρτη ρεπό

Πεμπτη: οτι κ την Δευτέρα

Παρασκευή: οτι κ την Τρίτη

:)

Kaskani Konstantina
06-06-10, 15:15
κατ΄αρχας κωνσταντίνα θα ήθελα να σου πω συγχαρητήρια για αυτήν σου την προσπάθεια. είναι πολύ σημαντικό τα άτομα που θέλουν να το ψάξουν με την γυμναστική να έχουν την ευκαιρία να μπορούν να απευθυνθούν στους κατάλληλους ανθρώπους. ειδικά τώρα τελευταία που τα γυμναστήρια έχουν γεμίσει κόσμο είναι δύσκολο να σε προσέξει ο γυμναστής. το ονομά μου ειναι γιούλη είμαι 22 ετών. τα κιλά μου είναι 53 και το υψος μου 1.69. που και που πηγαίνω γυμναστήριο. το τελευταιο 5μηνο κανω εντατικά (περιπου 3 φορες την εβδομάδα). θα ήθελα να μου έβγαζες ένα πρόγραμμα γυμναστικής. μου αρέσει το αδύνατο σώμα αλλά το θέλω πιο γραμμωμένο. δεν θα ήθελα να φουσκώσουν οι μύες μου και να φαίνονται άσχημα.απλά να είναι σφιχτό το κορμί μου,καλα σχηματισμένο και δεμένο.κάνω κάποιες ασκήσεις στο γυμναστήριο,ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ''παίζω'' με τα κιλά και τισ επαναλήψεις. όσο αφορά την διατροφή μου, μπορώ να πω πως δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. τρώω όσο και ότι θελω χωρίς να στερούμε κάτι.ως ώρας ο μεταβολισμός μου με έχει βοηθήσει. επίσης θα ήθελα να μου πείς και την γνώμη σου για το παουερ πλειτ. αν ενδίκνυται και για μένα. θα περιμένω με αγωνία την απάντησή σου....χχχ.σε ευχαριστώ...

Γιούλη καλώς ηρθες στο φόρουμ, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!Οι μυες αγαπούλα μου δεν φουσκώνουν ευκολα πιστεψέ με είναι αγώνας χρόνος, κ αν κάποια το νοιώσει μετά απο λίγο προπόνηση είναι γιατί τσιτώνει το δέρμα η κάνει μια μικρή σύσφιξη για λίγο κ νομίζετε οτι φούσκωσαν!!Οι μυες αναπτύσονται με παρα πολύ πρωτεινούχο φαγητό με σκληρή προπόνηση με ελάχιστο ποσοστό λίπους κ μετά βγαίνουν!!Για να γίνει γράμμωση κ να δείξει θέλει καλή διατροφή, γιστί ακόμα κ το ποιο κόκαλο σώμα αν δεν τρεφεται σωστά εχει κυτταρίτιδα κ αν δεν εχει σε πολύ μικρή ηλικία θα βάζει κάθε χρόνο κ απο λίγο, εσυ αυτό που θέλω εγω να κάνεις για να διατηρήσεις το καλό σωματότυπο σου είναι να μην τρως τα πάντα, γιατί κάποια στιγμή αυτό θα χαλάσει, γιατι είμαστε οτι τρώμε, μακριά λοιπον απο σαλτσες, γλυκά, τηγανιτά, ψωμί κ οτιδήποτε λιπαρό !!!Οχι θα ελεγα για το συγκεκριμένο μηχάνημα!!Προπόνηση στο gym με βάρη κ αερόβιο!!Οτι χρειαστείς είμαι στην διαθεσή σου

Kaskani Konstantina
06-06-10, 15:34
Κωνσταντίνααααα ! ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!! Η παραπάνω διατροφή με έχει κουράσει κ δεν την ακολουθώ σωστά εδώ και καιρό.... γιατί έχω ένα θέμα με το βράδυ...αυτό το γιαούρτι κ μήλο δε το μπορώ, κάνω προσπάθειες να τα φάω αλλά το πολύ να φάω μισό μήλο κ πολύ λέω και λίγο απ το γιαούρτι κ μετά με πιάνει λύσσα για φαγητό!:porc:
Να σου θυμίσω ότι είμαι 1.55 – 58 κιλά και γέννησα το Σεπτέμβριο άρα όπως καταλαβαίνεις το πρόβλημα το έχω κυρίως στη κοιλιά μου :evil: περιμένω τη συμβουλη σου!

ααααα! σήμερα ξεκινάω :weights:

Δεν θα σε αφήσω ετσι αγάπη μου να μου πεινάσεις!!!!

1o Μούσλι (5 κουταλιές)με γάλα light 2 φορές την εβδομάδα θα το αλλάζεις 2 αυγά κ ενα αγγουράκι!!!!!!!!!!!!!!
2ο μήλο
3ο κοτόπουλο κ τόνο η ψάρι η μοσχάρι κ απαχο χοιρινό η κουνέλι η γαλοπούλα με 5 κουταλιές ρύζι κ πρασινη σαλάτα συν 2 κουταλιές λάδι κ φασόλια μαυρομάτικά 2 φορές την εβδομάδα με λιγο λάδι κ ξύδι κ μια φέτα ψωμί ολικής!!
4ο γιαούρτι light με 6, 7 φραουλες
Κ το βράδυ οτι σου αρέσει απο το μεσημεριανό αλλά αντι για ρύζι 2 πατάτες βραστές!!!;)Τιποτα αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!

Kaskani Konstantina
06-06-10, 15:49
[QUOTE=konstantina;178711]ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!!ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ[/Κ

Κωνσταντίνα μου μόλις είδα δύο φωτό σου απο τους χτεσινούς αγώνες και το μόνο που μπορώ να πώ ειναι ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock:Πολλά πολλά μπράβο.

Μου δίνεις κουράγιο να συνεχισω αυστηρα τη διατροφή μου , αν και εχτες την άφησα στην άκρη γιατι δεν ήμουν στα καλά μου. Μετα τη φώτο σου όμως τραβάω ξανά το δρόμο μου ..

Εχω κάποιες ερωτησούλες

1.Τώρα που τελειώνουν οι φραουλίτσες τι φρούτο μπορώ να τρώω πχ βερύκοκα ή κεράσια επιτρέπεται

2 μπορώ το μεσημέρι να τρώω μια σαλάτα με τόνο ή με αυγό και να τρώω το βράδυ το φαγητάκι μου?

3.στο πρόγραμμα γυμναστικής στις προβολές δυστυχως με ενοχλούν τα γόνατα μου μπορούμε να βάλουμε μια άλλη άσκηση?

4. legg curl δεν έχουμε καθόλου δεν χρειάζεται γιατι κάνουμε σκουωτ?


Συγγνώμη αν σε κούρασα.

ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ ,ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ :bowdown::bowdown:


Σε ευχαριστώ πολύ μωρό μου!!Είμαι η δικιά σας Κωνσταντίνα!!!!!
Μήλο κ που κ που κεράσια κ βερύκοκα, οτι ωραίο φρουτάκι εχει ζαχαρίτσα αχχχ!!:turtle::turtle::turtle:οτι σε ενοχλεί απο ασκηση την βγάζεις αμέσως, μην ανχώνεσαι κάνε τις αλλες!!
Με το σκουωτ οκ!!!!
Οσο για το φαγητό βάλτα οπως θες αρκει να μην χαλάσεις την διατροφή κ δεν θα παραλείπεις το πρωινό!!

Kaskani Konstantina
06-06-10, 15:51
πολυ στεναχωρηθηκα που δεν ηρθα τελικα..με εχει φαει η δουλεια μικρο κοριτσι :P
ελπιζω να μου ξαναδωθει η ευκαιρια να σε θαυμασω απο κοντα..σε περιμενουμε λοιπον να γυρισεις δρυμητερη γιατι μας ελειψες :toast:

και επι τη ευκαιρια να αναφερω και γω με περηφανεια και χαρα :P οτι ειμαι στην τελευταια εβδομαδα του ενος μηνα που κανω τη διαιτα εχοντας φτασει τα 63-64 κιλα(και 1.74 υψος).Δεν θελω να την αλλαξω τη διατροφη-πειραζει? :unsure:
με εχει βολεψει πολυ κ με πολυ διαβασμα εδω στο φορουμ και δυμβουλες απο τα αγορια ;) που και που κανω καμια αλλαγη ετσι για να μην βαριεμαι :green:

σε περιμενουμε λοιπον και συγχαρητηρια για την εξαιρετικη σου εμφανιση στους αγωνες.. :bowdown: :bowdown:

Αφου σε παει καλά δεν θα την αλλάξεις εννοειτε ομορφη μου!!!!:thumbup:

Kaskani Konstantina
06-06-10, 15:56
Ξεχασα να σου πω και κατι αλλο...δοκιμασα κατι εδω και δυο τρεις μερες στο γυμναστηριο και θελω να μου πεις την γνωμη σου.... αφορα το προγραμμα μου γιατι το ψιλοβαρεθηκα το αλλο και μεχρι να μου απαντησεις στο πρωτο μνμ ειπα να κανω πειραματα μονη μου:P:P:PΛοιπον κανω παλι τεσσερα σετ αλλα ξεκιναω με το πρωτο σετ με 20 επαναλληψεις και ασπουμε 10 κιλα στο δευτερο σετ με 15 επαναλληψεις και παραπανω κιλα στο τριτο 10 επαναλληψεις πιο πολλα κιλα και στο τεταρτο κανω 8 επαναλληψεις με οσα κιλα αντεχω.......αυτην την τακτικη την εκανα σε ολες τις ασκησεις μου και για ολα τα μερη του σωματος....θελω να σου ξαναπω οτι με διαφερει η γραμμωση και οχι ο ογκος ειναι σωστο αυτο που κανω η οχι??????????

Θα γίνεις ενα νταρντανοκόριτσο γυμνασμένο σε συνδιασμό με διατροφή:thumbup: !!!!Να προσέχεις τους τραυματισμούς!!

Kaskani Konstantina
06-06-10, 16:11
Θέλω να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας για την γιορτή κ για τους αγώνες!!!Δεν προλάβαινα να ποστάρω!!
Θέλω να σας ευχαριστήσω που με αγαπάτε κ με εμπιστευόσαστε!!
Ευχομαι κ εγω με την σειρά μου υγεια σε εσας κ στις οικογένειες σας!!
Κυνηγήστε τα ονειρά σας κ να είσαστε σίγουρες οτι μπορείτε να τα κάνετε πραγματικότητα!!Να πραμείνετε ετσι ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΕΓΩ απλές ακομπλεξάριστες ειλικρινείς να μην ασχολείστε με τις κακίες αλλων κ θα δείτε οτι πάντα στα μούτρα τους πέφτουν τα κακά :turtle::turtle::turtle:Κ κατι πολύ σημαντικό να μην στηριζόσαστε σε κανέναν παρά μόνο στον εαυτό σας, κ θα δείτε οτι σίγουρα θα πιάσετε τους στόχους σας!!!!!:toast:

gym
06-06-10, 16:14
Θέλω να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας για την γιορτή κ για τους αγώνες!!!Δεν προλάβαινα να ποστάρω!!
Θέλω να σας ευχαριστήσω που με αγαπάτε κ με εμπιστευόσαστε!!
Ευχομαι κ εγω με την σειρά μου υγεια σε εσας κ στις οικογένειες σας!!
Κυνηγήστε τα ονειρά σας κ να είσαστε σίγουρες οτι μπορείτε να τα κάνετε πραγματικότητα!!Να πραμείνετε ετσι ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΕΓΩ απλές ακομπλεξάριστες ειλικρινείς να μην ασχολείστε με τις κακίες αλλων κ θα δείτε οτι πάντα στα μούτρα τους πέφτουν τα κακά :turtle::turtle::turtle:Κ κατι πολύ σημαντικό να μην στηριζόσαστε σε κανέναν παρά μόνο στον εαυτό σας, κ θα δείτε οτι σίγουρα θα πιάσετε τους στόχους σας!!!!!:toast:

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

εμεις σε ευχαριστουμε που εισαι εδω για ολες μας....φιλιααααααααααααα αστερι μμουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
06-06-10, 16:18
Πάρτε κ new φωτο!!!!

LAURA
06-06-10, 16:42
Τέλειες οι φωτο:clap:

mariana
06-06-10, 17:10
Κωνσταντίνα καλησπέρα, παρακολουθώ μέρες τώρα την ενότητα σου και αποφάσισα να γραφτώ μέλος ώστε να με συμβουλευσείς όσον αφορά την διατροφή μου. Κάνεις πάρα πολύ καλή δουλεία και μετά απο αρκετές επιτυχημένες προσπάθειες είσαι η τελευταία μου ελπίδα.

Διάβασα τα αρχικά post βρήκα τις θερμίδες συντήρησης και προσπαθώ να φτιάξω μια διατροφή με σκοπο να χάσω τα περιτά κιλά μου.

Δεν ξέρω αν μπορώ να εντάξω στο συγκεκριμένο μέρος την διατροφή που εφτιαξά. Για αυτό και δεν το κάνω...

Περιμένω την απαντηση σου.

Μαριάνα

Kaskani Konstantina
06-06-10, 17:23
Κωνσταντίνα καλησπέρα, παρακολουθώ μέρες τώρα την ενότητα σου και αποφάσισα να γραφτώ μέλος ώστε να με συμβουλευσείς όσον αφορά την διατροφή μου. Κάνεις πάρα πολύ καλή δουλεία και μετά απο αρκετές επιτυχημένες προσπάθειες είσαι η τελευταία μου ελπίδα.

Διάβασα τα αρχικά post βρήκα τις θερμίδες συντήρησης και προσπαθώ να φτιάξω μια διατροφή με σκοπο να χάσω τα περιτά κιλά μου.

Δεν ξέρω αν μπορώ να εντάξω στο συγκεκριμένο μέρος την διατροφή που εφτιαξά. Για αυτό και δεν το κάνω...

Περιμένω την απαντηση σου.

Μαριάνα

Καλώς ηρθες Μαριάννα στο φόρουμ!!Κ βέβαια μπορείς, περιμένω ποστ:)

mariana
06-06-10, 17:31
Πρωινό
1 φέτα τοστ ολικής + 1 φέτα γαλοπούλα
ή
Specail k + 1 ποτήρι γάλα

Δεκατιανό
1 φρούτο
ή
2 Κρακεράκια

Μεσημεριανό
Πράσινη σαλάτα +ελαιόλαδο
80γρ κρέατακι ή ομελέτα με 3 ασπράδια και ένα κρόκο ή ψάρι
+ μια μικρή βραστή πατάτα ή ρύζι βραστό

ή
Το μεσημεριανό φαγητό του σπιτίου χωρίς εχτρα υδατάνθρακες

Απογευματινό
Τονοσαλάτα με 1 κουταλία ελαιόλαδο
ή
ομελέτα με 2 σπράδια + 1 κρόκο και πράσινη σαλάτα
ή
60γρ κρεατάκι +πράσινη σαλάτα

Βραδινό
1 γιαούρτι 0% και 5 αμύγδαλα

Το ξέρω έχω πολλά λαθάκια και δεν έχω υπολογίσει ακριβώς τις ποσότητες ακόμα...:love::love::love:

ellaki
06-06-10, 18:07
θεα στις φωτογραφιες οπως παντα!!!! :clap: :clap:
(ναι ναι για τις συμβουλες ο Μητσος εχει ανακυρηχτει ο personal trainer μου :P :P )

Kaskani Konstantina
06-06-10, 18:22
Πρωινό
1 φέτα τοστ ολικής + 1 φέτα γαλοπούλα
ή
Specail k + 1 ποτήρι γάλα

Δεκατιανό
1 φρούτο
ή
2 Κρακεράκια

Μεσημεριανό
Πράσινη σαλάτα +ελαιόλαδο
80γρ κρέατακι ή ομελέτα με 3 ασπράδια και ένα κρόκο ή ψάρι
+ μια μικρή βραστή πατάτα ή ρύζι βραστό

ή
Το μεσημεριανό φαγητό του σπιτίου χωρίς εχτρα υδατάνθρακες

Απογευματινό
Τονοσαλάτα με 1 κουταλία ελαιόλαδο
ή
ομελέτα με 2 σπράδια + 1 κρόκο και πράσινη σαλάτα
ή
60γρ κρεατάκι +πράσινη σαλάτα

Βραδινό
1 γιαούρτι 0% και 5 αμύγδαλα

Το ξέρω έχω πολλά λαθάκια και δεν έχω υπολογίσει ακριβώς τις ποσότητες ακόμα...:love::love::love:

Γραψε μου υψος κιλά κ αν γυμνάζεσαι!!!

mariana
06-06-10, 18:39
Γραψε μου υψος κιλά κ αν γυμνάζεσαι!!!

Ωχ... συγνώμη το ξέχασα, είμαι 1.59 και βάρος 57 κιλά...

Τώρα δυστυχώς έχω σταματήσει το γυμναστήριο κάνω 3 φορές την εβδομάδα 30 λεπτά στατικό ποδήλατο. Σκέφτομαι όμως να ξαναρχίσω σύντομα...

Kaskani Konstantina
06-06-10, 19:39
Πρωινό
1 φέτα τοστ ολικής + 3 φέτα γαλοπούλα η ομελέτα με 3 ασπράδια και ένα κρόκο η μούσλι με γάλα ο%

Δεκατιανό
1 μήλο η φράουλες 6-7

Μεσημεριανό
Πράσινη σαλάτα +ελαιόλαδο 2 κουταλιές
150γρ κρεατάκι ή ψάρι η τονο
+ μια μικρή βραστή πατάτα ή ρύζι η
το μεσημεριανό φαγητό του σπιτίου χωρίς εχτρα υδατάνθρακες κ χωρίς λάδι στο μαγείρεμα

Απογευματινό
Τονοσαλάτα με 1 κουταλιά ελαιόλαδο
ή
ομελέτα με 2 σπράδια + 1 κρόκο και πράσινη σαλάτα
ή
100γρ κρεατάκι +πράσινη σαλάτα

Βραδινό
1 γιαούρτι 0% και 5 αμύγδαλα

Σου εκανα κάτι μικρές αλλαγές στο δικό σου!!
Δεν θα βάλεις τίποτα αλλο στην διατροφή σου ουτε μια καραμέλα, θέλω να ζυγιστείς το πρωι με αδειο στομάχι κ θα ξαναζυγιστείς σε ενα μήνα απο αυριο!!!
Αν νοιώσεις αδύναμη θα μου ποστάρεις να ανεβάσουμε λίγο τον υδατάνθρακα!!
Για ενα μήνα η σαλάτα σου θα είναι μόνο μαρούλι η αγγούρι!!!

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, Κ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ Quote, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ

stavroula
06-06-10, 20:14
γεια σου κωνσταντινα!!
σας παρακολουθω κ γω πολυ καιρο τωρα απο μακρια βεβαια και πηρα το θαρρος να γινω και γω μελος της ομορφης παρεας σας!χρειαζομαι την βοηθεια σου!
ειμαι 25 χρονών 1,72 και 74 κιλα.στοχος μου εκτός απο την μείωση των κιλών-λιπους ειναι και η συσφιξη καθώς έχω χάσει αρκετά κιλά (περιπου 25) και δυστυχως δεν ειναι η πρωτη φορα , έχω μεγαλα σκαμπανεβασματα στο βαρος μου κατα καιρους, με αποτελεσμα να έχω χαλαρωσει αρκετα ιδιαιτερα στην περιοχη των μηρων και των βραχιονων. σου παραθετω την διατροφη μου και το προγραμμα γυμναστικης μου- το οποιο ακολουθω 2 μηνες τωρα- και ειναι καλοδεχουμενες οι πολυτιμες συμβουλες σου αφου κατεχεις το θεμα αριστα!

πρωινο: πρωτεινικη μπαρα κ 1 φρουτο
μεσημεριανο:110 γρ.πρωτεινης (ψαρι, κοτοπουλο, κοκκινο κρεας)
σαλατα
100γρ. αμυλουχα λαχανικα η οσπρια
1 φρουτο
απογευματινο: πρωτεινικη μπαρα κ 1 φρουτο
βραδινο:110 γρ.πρωτεινης (ψαρι, κοτοπουλο, κοκκινο κρεας)
σαλατα



προγραμμα γυμναστικης

ΔΕΥΤΕΡΑ/ ΤΕΤΑΡΤΗ:
πιεσεις με αλτηρες 4χ12
εμπροσθολαιμιες ελξεις 4χ12
προσαγωγοι 4χ20
απαγωγοι 4χ20
γλουτιαιοι 4χ20
καμψεισ μηριαιων δικεφαλων 4χ15
καμψεισ με αλτηρες καθιστη 4χ12
τροχαλια σχοινι 4χ12
γαλλικες με αλτηρες αν.ωμου 4χ12
προτασεις με αλτηρες 3χ12
shrugs 3x15
κοιλιακοι 4χ20
ραχιαιοι παγκος 4χ20
πλαγιοι παγκος 3χ12

στο τελος 45 λεπτα διαδρομο (στο 6,5 περιπου)

ΤΡΙΤΗ/ ΠΕΜΠΤΗ/ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

30 λεπτα ελλειπτικο
50 διαδρομο

ειδικα στο προγραμμα γυμναστικης εχω ιδιαιτερο προβλημα καθωσ δεν ξερω αν ειναι αποτελεσματικο η απλωσ κουραζω τον οργανισμο μου αδικως και οι γυμναστες στο γυμναστηριο που παω δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα βοηθητικοι!!!
τισ ημερεσ που κανω μονο αεροβικη παω στο γυμναστηριο νηστικη γιατι μου ειπαν οτι καισ παραπανω λιπος. ισχυει κατι τετοιο?
μετα το γυμναστηριο πρεπει να περασει καποια συγκεκριμενη ωρα να φαω το μεσημεριανο μου??μου ειπαν οτι πρεπει να περασει τουλαχιστον μιση ωρα.
και ένα τελευταιο ερωτημα- επιτελουσ!!- στο διαδρομο θα πρεπει να χω σταθερη ταχυτητα μετριασ έντασης και μεγαλης χρονικησ διαρκειας η μεγαλησ εντασησ και μικρης χρονικησ διαρκειας ή εναλλαγη μεταξυ των 2???

σε ευχαριστω παααααραπολυ και το χρονο σου!!!ελπιζω μη σε κουρασα πολυ αλλα ειλικρινα χρειαζομαι μια καθοδηγηση απο καποιον που οντωσ γνωριζει γιατι θελω πολυ να βελτιωσω το σωμα μου γιατι ετσι θα βελτιωσω και την ψυχολογια και την αυτοπεποιθηση μου... περιμενω εναγωνιως τισ συμβουλεσ σου!!!!!!!!!!

Vassia
07-06-10, 10:45
Πάρτε κ new φωτο!!!!

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::shock::shock::shock::shock::turtle::turtle::turtle::turtle:

Τα λόγια είναι περιττά.

φιλάκια ρουφηχτά φιλεναδίτσα μου(αν φυσικά μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ έτσι)

Bigmama
07-06-10, 11:35
Κωνσταντίνα καλώς ήρθες και πάλι.

Εμένα αυτή τη φορά η ερώτησή μου έχει να κάνει με την προπόνηση.

Ακολουθώ μια προπόνηση που είχες ποστάρει εδώ, με μια μυική ομάδα τη μέρα και η προπόνηση είναι σούπερ.
Αν δεν κάνω λάθος είχες πεί 4x8-10 για σημεία που θέλουμε να κάνουμε πιο μεγάλα και 4x12-15 για αυτά που θέλουμε να κάνουμε πιο μικρά με εξαίρεση τα πόδια που είναι 4x12-15.

Η απορία μου είναι η εξής. Εγώ ακόμα προσπαθώ να χάσω λίπος. Οπότε γενικά θέλω να γίνω "πιο μικρή" στην εικόνα, όμως μυικά επειδή θέλω να μειώσω την όποια απώλεια μυικής μάζας ή ακόμα καλύτερα να έχω και κάποια ανάπτυξη, ακολουθώ προπόνηση 4x8-10 για όλα τα σημεία εκτό από τα πόδια. Μήπως δεν συμβαδίζουν αυτά που κάνω? Δηλαδή να θέλω έστω και ελάχιστη ανάπτυξη μυικής μάζας και να έχω και απώλεια λίπους? Κάπου είχα διαβάσει οτι γράμμωση και όγκος δεν πάνε μαζί. Ή το ένα ή το άλλο. Τι λές?
Τα κιλά φευγουν αργά, (λόγω μερικών παρασπονδιών- όχι τίποτα τραγικά πράγματα) αλλά βλέπω διαφορά στο σώμα μου με την προπόνηση.

Θα χαρώ να έχω τη συμβουλή σου, για όποια βελτίωση:green:

Muscleboss
07-06-10, 12:35
Για όλες τις φίλες και φίλους της Κωνσταντίνα Κασκάνη, η Κωνσταντίνα θα είναι στις 14:20 σήμερα στο Κους Κούς στην τηλεόραση του ALPHA . :thumbup:

ΜΒ

mariane
07-06-10, 12:51
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Αυτά είναι τα συγχαρητήρια για τις επιδόσεις σου τις απίστευτες!!Είδα βίντεο στο youtube και φωτογραφίες σου και σε θαύμασα!!!μπραβοοοοοοοοοοοοο. Εχω και μια τρέλα με τα ποδια σου!!Περιμένουμε και άλλο υλικό αν έχεις!
όσον αφορά τα κορίτσια εδώ του φόρουμ ειλικρινά δεν πιστεύετε τι αποτελέσματα έχουν οι συμβουλές της!ότι ακριβώε λέει όμως!!Κωνσταντίνα μου έτσι δεν ήμουνα ποτέ. έχω φτάσει 56 από 65 και η σύσφιξη που έχω καταφέρει είναι μεγάλη! Και συνεχίσω υπομονετικά γιατί κάποια πράγματα θέλουν φυσικά και χρόνο!όλοι μου λένε πόσο έχω χάσει πόσο έχω <μαζέψει> και τέτοια:turtle::turtle::turtle:
Θα ήθελα να σε ρωτήσω μόνο αν επιτρέπεται το πεπόνι και αν μπορώ να τρώω μούσλι το απόγευμα αντί για γιαούρτι που μαρέσει πολύ!
Ασκήσεις πλέον ανεβάζω κιλά παίρνω πιο μεγάλα βάρη επαναλήψεις συνεχίζω πόδια με 14 και χέρια με 10. Κάνω και άλλες ασκήσεις που βλέπω από κάποιους έμπειρους στο γυμναστήριο για ποικιλία. Πειράζει? Γενικά μαρέσει να πειραματίζομαι με νέες ασκήσεις για να ξαφνιάζω το σώμα και με κάτι καινούριο!Και κάτι τελευταίο. Τι είναι πιο αποδοτικό. Ο διάδρομος ή το ελλειπτικό?Νιώθω ότι με το διάδρομο γυμνάζεται καλύτερα το πόδι!
Σε ευχαριστώ πολύ 4 everything!!!!!

ellaki
07-06-10, 14:07
Για όλες τις φίλες και φίλους της Κωνσταντίνα Κασκάνη, η Κωνσταντίνα θα είναι στις 14:20 σήμερα στο Κους Κούς στην τηλεόραση του ALPHA . :thumbup:

ΜΒ

ευχαριστουμε....αχ παλι ετσι θα μεινουμε :shock: :shock: :love: :love: :love:

ΝΑΣΙΑ
07-06-10, 15:43
Αχ βρε Κωνσταντίνα! Πόσο δίκαιο έχεις σε όλα που λες!
8 χρόνια ο άντρας μου δε μπόρεσε να με πείσει να τον ακολουθήσω σε αυτόν τον τρόπο ζωής και εσύ μου άλλαξες το τρόπο σκέψης σε 1 βδομάδα!
Άργησα να το καταλάβω αλλά τώρα έχω πέσει με τα μούτρα στη προσπάθεια! Από όταν μπήκα σε αυτή τη παρέα και σε παρακολουθώ γενικότερα τους έχω ζαλίσει όλους με την πάρτυ σου! Είσαι το πρότυπο μου! Τέλος!
Μεγάλη υπόθεση το ωραίο κορμί τελικά! Πρώτα για τον εαυτό μας και μετά για τους άλλους!
Όπως σου είπα από 2 Μαίου που ξεκίνησα από 75 έπεσα στα 69 (1,65ύψος) και θα συνεχίσω με την ίδια διατροφή όπως προτείνεις! Μου αρέσει έτσι και αλλιώς! Γυμναστική φουλ και αρχές Ιούλη θα σου γράψω ξανά τα νέα μου!
Είσαι θεά!
Αν βρεθείς Θεσ/νικη ή Σέρρες θα έρθω να σε γνωρίσω και από κοντά!

kritikia
07-06-10, 20:51
Θα γίνεις ενα νταρντανοκόριτσο γυμνασμένο σε συνδιασμό με διατροφή:thumbup: !!!!Να προσέχεις τους τραυματισμούς!!
οχ:shock::shock:μην μου λες τετοια..........δηλαδη αν καταλαβα καλα θα φουσκωσω?????μηπως να ξανααρχισω το παλιο??????

youli
07-06-10, 22:32
Γιούλη καλώς ηρθες στο φόρουμ, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!Οι μυες αγαπούλα μου δεν φουσκώνουν ευκολα πιστεψέ με είναι αγώνας χρόνος, κ αν κάποια το νοιώσει μετά απο λίγο προπόνηση είναι γιατί τσιτώνει το δέρμα η κάνει μια μικρή σύσφιξη για λίγο κ νομίζετε οτι φούσκωσαν!!Οι μυες αναπτύσονται με παρα πολύ πρωτεινούχο φαγητό με σκληρή προπόνηση με ελάχιστο ποσοστό λίπους κ μετά βγαίνουν!!Για να γίνει γράμμωση κ να δείξει θέλει καλή διατροφή, γιστί ακόμα κ το ποιο κόκαλο σώμα αν δεν τρεφεται σωστά εχει κυτταρίτιδα κ αν δεν εχει σε πολύ μικρή ηλικία θα βάζει κάθε χρόνο κ απο λίγο, εσυ αυτό που θέλω εγω να κάνεις για να διατηρήσεις το καλό σωματότυπο σου είναι να μην τρως τα πάντα, γιατί κάποια στιγμή αυτό θα χαλάσει, γιατι είμαστε οτι τρώμε, μακριά λοιπον απο σαλτσες, γλυκά, τηγανιτά, ψωμί κ οτιδήποτε λιπαρό !!!Οχι θα ελεγα για το συγκεκριμένο μηχάνημα!!Προπόνηση στο gym με βάρη κ αερόβιο!!Οτι χρειαστείς είμαι στην διαθεσή σου
Βασικά θα ηθελα εαν είχες χρόνο να μου έβγαζες ένα προγραμματάκι...καποιες ασκησεις γιατι αυτες που κανω στο gym δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά..

Qlim4X
07-06-10, 23:00
Πάμε διατροφή
1o Μούσλι με γάλα light
2o ενα μήλο
3ο ψητό λευκό κρεας η τονο η ψάρι με σαλάτα πράσινη κ 2 κουταλιές λάδι (χωρίς υδατάνθρακα εδω, για αρχη)
4ο γιαούρτο light κ 6,7 φράουλες
5ο το ιδιο με το μεσημεριανό

Προπόνηση
4 προπονήσεις την εβδομάδα

Δευτέρα: απο 2 ασκήσεις (στήθος-πλάτη- ωμοι) διαδρομο 40 λεπτά γρήγορο βάδιν-κοιλιακούς

Τρίτη:Χέρια-πόδια -γάμπες- ποδήλατο

Τεταρτη ρεπό

Πεμπτη: οτι κ την Δευτέρα

Παρασκευή: οτι κ την Τρίτη

:)

Στηθος:
1) σε οριζοντιο παγκο με αλτηρες πιεσης στηθους (4χ12)
2) σε οριζοντιο παγκο με αλτηρες εκτασης στηθους (4χ12)
3) σε επικλινη παγκο με αλτηρες πιεσοις στηθους (4χ12)

Πλατη:
1) οπισθολεμιες ελξης τροχαλιας (4χ12)
2) εμπροσθολαιμιες ελξης τροχαλιας (4χ12)
3) χαμηλη κοπιλατικη (4χ12)

Ομοι:
1) καθηστη με αλτηρες πιεσης ομον (4χ12)
2) ορθια με αλτηρες πλαγιες εκτασης, (4χ12)
3) ορθια με αλτηρες προτασεις (4χ12)

Δηκφαλοι:
1) Ηαmmer (4χ12)
2) ελξης τροχαλιας (4χ12)

Τρικεφαλοι:
1) kick backs (4χ12)
2) πιεσεις τροχαλιας (4χ12)

Ποδια:
1) εκτασεις τετρακεφαλων (4χ12)
2) leg curle (4χ12)
3) απαγογους (4χ12)
4) προσαγογους (4χ12)
5) γαμπες στην πρεσα (4χ12)


ειμαστε οκ με αυτες της ασκησεις? σετ επαναληψεις? σταθερα κηλα η αυξανομενα?

kritikia
09-06-10, 00:15
οχ:shock::shock:μην μου λες τετοια..........μηπως να ξανααρχισω το παλιο??????
Βασικα να σου πω κανω το ιδιο προγραμμα σχεδον 4 μηνες και αρχισα να το ψιλοβαριεμε επειδη μονο εσενα εμπιστευομαι πες μου αν μπορεις τι ειναι καλυτερο να κανω....προσεχω την διατροφη μου οπως μου εχεις πει και παλιοτερα και γενικα εχω διαβασει τις συμβουλες σου και λιγο πολυ εμαθα:green::green:αλλα με το προγραμμα δεν εχω καποιον στο γυμναστηριο να ρωτησω..ειναι καλυτερο να σου στειλω φωτο μου ???Συγνωμη ρε Κωσταντινα αν σε ενοχλω αλλα ειλικρινα ειμαι λιγο μπερδεμενη..σημερα ξανακανα παλι το ιδιο προγραμμα με το παλιο και εκανα 4 σετ με 15 επαναλληψεις και στα δυο τελευταια σετ ανεβασα λιγο τα κιλα.....παλι βλακεια εκανα??????:shock::shock::shock::shock::shock::shock:HELP ME:bowdown::bowdown:

hotdevil
10-06-10, 13:58
καλησπερα και απο μενα,ειμαι εδω γιατι θα σας δωσω ενα προγραμμα της κοπελας μου και να μου πειτε αν ειναι οκ διοτι εγς το βλεπψ κακο προγραμμα διοτι εχει πολλες μυικες ομαδες μαζι.Η κοπελα ειναι 1.55υψος 50κιλα αδυνατη οπως πρεπει και κανει γυμναστηριο 5 μηνες.

δευτερα. ποδια,πλατη,τρικεφαλους
τριτη.στηθος,ομους,δικεφαλα
τεταρτη.αεροβιο,κοιλιακοι,ραχαιοι
πεμπτη.ξεκιναει παλι επαναληψη του προγραμματος αν εχετε να προτεινεται αλλο προγραμμα δεκτο

Polyneikos
10-06-10, 14:04
^^^ Δες λίγο πιο πανω την στήλη της Κωνσταντίνας,ειδικα για γυναικες !!

LAURA
10-06-10, 14:51
Kωνσταντινα είσαι υπέροχη σε βλέπω στο κους κους τώρα, είσαι τρομερή:turtle:

dorothy
10-06-10, 14:56
Για όλες τις φίλες και φίλους της Κωνσταντίνα Κασκάνη, η Κωνσταντίνα θα είναι στις 14:20 σήμερα στο Κους Κούς στην τηλεόραση του ALPHA . :thumbup:

ΜΒ

Κωνσταντινα μου μολις σε ειδα στον alpha........
Θεα!!!!!!!!!!Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:clap::clap::clap::clap:

ΝΑΣΙΑ
10-06-10, 15:31
Κωνσταντίνα εμείς που δεν είδαμε το κους κους που μπορούμε να δούμε το βίντεο???

hotdevil
10-06-10, 19:58
καλησπερα και απο μενα,ειμαι εδω γιατι θα σας δωσω ενα προγραμμα της κοπελας μου και να μου πειτε αν ειναι οκ διοτι εγς το βλεπψ κακο προγραμμα διοτι εχει πολλες μυικες ομαδες μαζι.Η κοπελα ειναι 1.55υψος 50κιλα αδυνατη οπως πρεπει και κανει γυμναστηριο 5 μηνες.

δευτερα. ποδια,πλατη,τρικεφαλους
τριτη.στηθος,ομους,δικεφαλα
τεταρτη.αεροβιο,κοιλιακοι,ραχαιοι
πεμπτη.ξεκιναει παλι επαναληψη του προγραμματος αν εχετε να προτεινεται αλλο προγραμμα δεκτο

Kaskani Konstantina
10-06-10, 22:56
Κωνσταντίνα εμείς που δεν είδαμε το κους κους που μπορούμε να δούμε το βίντεο???


Αγάπη μου στο γυναικείο bb εχουμε ανοιξει τόπικ κ βάλανε τα παιδιά το βίντεο!!
Σ.Κ απαντάω σε ολα τα ποστ!!!Φιλιά

Kaskani Konstantina
10-06-10, 22:58
καλησπερα και απο μενα,ειμαι εδω γιατι θα σας δωσω ενα προγραμμα της κοπελας μου και να μου πειτε αν ειναι οκ διοτι εγς το βλεπψ κακο προγραμμα διοτι εχει πολλες μυικες ομαδες μαζι.Η κοπελα ειναι 1.55υψος 50κιλα αδυνατη οπως πρεπει και κανει γυμναστηριο 5 μηνες.

δευτερα. ποδια,πλατη,τρικεφαλους
τριτη.στηθος,ομους,δικεφαλα
τεταρτη.αεροβιο,κοιλιακοι,ραχαιοι
πεμπτη.ξεκιναει παλι επαναληψη του προγραμματος αν εχετε να προτεινεται αλλο προγραμμα δεκτο

Καλώς ηρθες στο φόρουμ!!Είναι αστα να πάνε :turtle::turtle::turtle:Σ.Κ σου ποστάρω, λιγο υπομονή :)

FREDDY
11-06-10, 10:12
Nίκη μου καλημέρα!!!Πόσταρε την διατροφή σου μωρό μου (ακριβώς:green:) την ωρα περίπου προπόνησης σου, αν παίρνεις συμπληρώματα κ τι? κ τι σημεία προπονείς καθημερινά, κ φωτο σου στο email μου!!Πολύ χαίρομαι για σενα είσαι ολο ενέργεια :turtle::turtle:φιλιά!!!Περιμένω
καλημερα Κωνσταντινουλα μου..αργησα να απαντησω sorry ημουν εκτος Ελλαδος-λοιπον ξεκιναμε -κιλα ειμαι 52,3 με 52,7 το περισσοτερο, υψος 1,64 - φωτο και προγραμματα που εκανα τα τελευταια 2 χρονια σου στελνω στο email σου (feni2128@windowsline.com )-επιβεβαιωσε please ανα ειναι σωστο για να τα στειλω αμεσα.

-συμπληρωμα Πρωτεινης (syform balance 92%)- vital plus Q10 πολυβιταμινουχο συμπληρωμα
τη πρωτεινη τη πινω απο 29/5/10

06.30 1ο πρωτεινη -μηλο ή μπανανα ( εδω πινω 1.5 σκουπ.σωστο? το κουτι λεει daily 30 γρ κ γω το εσπασα σε 2 γευματα. μηπως να βαζω λιγο παραπανω?)

10.00 2o 6 ασπραδια, 1 κροκο, 30γρ βρωμη, 2 κουταλιες γαλα Low fat -ομελετα

13.00 3ο κρεας ή ψαρι εναλλαξ με βραδινο στα 150 με 170 γρ ,ρυζι ή πατατα, φουλ μαρουλι ,2 κουτ. λαδι κ ξυδι

16.00 προπονηση

18.00 4ο πρωτεινη, 3 ρυζογκοφρετες ( επισης 1,5 σκουπ )

21.00 5ο κρεας ή ψαρι 150 -170 γρ, ρυζι ή πατατα, φουλ μαρουλι ,2 λαδι ,ξυδι

αν βαρεθω την ομελετα στο 2ο βαζω γιαουρτι αλλιως ρυζογκοφρετα με κοταζ
τρωω κ μοσχαρι 1-2 φορες σε μπιφτεκι ζυμωμενο με βρωμη χωρις λαδια κ τονο απο κονσερβες. Αυτα σε συνδιασμο με πολυ νερο - προσπαθω να μην πινω συχνα (μονο κρασι κοκκινο μου αρεσει) κ ΠΟΤΕ ζαχαρη σε καφε ή οποιοδηποτε γλυκο-μονο 2 δαμασκηνα αποξ. αν τρελαθω .

στην προπονηση ακολουθω απο 1/6/10 ενα προγραμμα που συστηνεις
1/ποδια,κοιλια
2/στηθος,γαμπες,διαδρομο
3/ ρεπο 4/πλατη-ωμους,κοιλια,διαδρομος 5/χερια-γαμπες ,διαδρομο
καπως ετσι ηταν κ το προηγουμενο που εκανα -σημειωνω παντα τα κιλα που κανω κ παντα προσπαθω να τα ανεβαζω λιγο λιγο-αλλαζω τις ασκησεις για καθε μυικη ομαδα καθε 2-3 μηνες γιατι συνηθιζω κ δεν μπορω να ανεβασω αλλο κ νιωθω στασιμη κ οτι δεν με πιανουν.Τις κανω αργα για να με πιανουν κ προσπαθω να μη χανω προπονησεις-Αν καποια μερα δεν μπορω να παω gym (σπανια) κανω σπιτι με τα λιγα οργανα που εχω.
κωνσταντινογλυκουλα επιβεβαιωσε μου το e-mail σου να σου στειλω φωτο κ προγραμμα(...αν μπορεσω ο στοκος...:unsure::green:
φιλια πολλα

listen your body
11-06-10, 19:49
Γεια σου Κωνσταντίνα μου...
Καταρχήν συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα εκπληκτική πορεία σου στον χώρο και την καταπληκτική δουλειά στο κορμί σου σε ΘΑΥΜΑΖΩ απόλυτα !!!!!!

Είμαι νέο ενεργό μέλος στο φορουμ (αλλά σας διαβάζω καιρό),22 ετών (ίσως πιο μικρή απτην μεγάλη σου κόρη :green: ) γυμνάστρια και μια ζωή πορωμένη με γυμναστική και σωστή διατροφή και με όλη την φιλοσοφία της ζωής αυτής
(διότι προέρχομαι και από πρωταθλητισμό)..

Θέλω να σου γράψω το πρόγραμμα διατροφής μου (γράμμωση) να μου πεις την γνώμη σου:

1ο γεύμα- 5ασπραδια + 60γρ. βρώμη σε νερό+κανέλα η
πιτάκια βρώμης (ασπράδια+βρώμη+κανέλα ανακατεμένα) στο φούρνο

2ο γεύμα- τόνο η φιλέτο κοτόπουλο με καστανό ρύζι η πατάτα βραστή η γλυκοπατάτα

3ο γεύμα- μυοφουσιον 1σκουπ+1 μήλο

4ο γεύμα- ένα γιαούρτι τοταλ 2% +πολύ λίγα αμύγδαλα η καρύδια (όχι πάντα :unsure: )

5ο γεύμα- η ψάρι(πέρκα,βακαλάο,γλώσσα) η σολωμό (όχι πάνω από 200γρ.) η φιλέτο κοτόπουλο η φιλέτο μοσχαρίσιο (1 φορά)
με σαλάτα μπρόκολο/κουνουπίδι η μαρούλι αγγουράκι (και μερικές φορές πολύ ελάχιστο αβοκάντο μέσα ;) )
++1κουταλιά ελαιόλαδο (μισή αν βάλω αβοκάντο η αν έχω σολωμό)

Τις μέρες ξεκούρασης μπορεί να το διαφοροποιήσω λίγο..

Την σπάω την διατροφή για γλυκό η κάτι λιπαρό 1 φορά τον μήνα αν δεν αντέχω και με πιάσει κρίση υπογλυκαιμίας :oops:

Είμαι σε πολύ καλό επίπεδο φυσικά σε καμία περίπτωσηγια οποιουδήποτε είδους αγώνες :-D:-D
και έχω πολύ καλό αποτέλεσμα πάνω μου ..

Είμαι 1.70 και 59κιλά(απο 62-63 που ανεβαίνω τον χειμώνα)

Και από θέμα βιταμινών παίρνω πολυβιταμίνη, Β-complex, C ester, χρώμιο και μόλις τελείωσα και τους δύο μήνες με CLA

Δεν έχω πιει καθόλου ΒCAA φέτος όπως και τίποτα άλλο :^^: :^^: :^^:



Και ακόμα θέλω να κάνω μια ερώτηση μέχρι πόσους παλμούς περίπου (μέγιστη τιμή) καίμε λίπος στο αερόβιο????...
Δηλαδή _
Ξέρω μεσαίας έντασης δύναμη 60%-75% αλλά στους πόσους παλμούς περίπου αρχίζουμε και το ξεπερνάμε ???

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου :love:

hotdevil
12-06-10, 09:27
κωσταντινα μου θα περιμενω απαντηση σου θελω καινουριο προγραμμα και αν εχεισ και καμια διατροφη δεκτη.Ευχαριστω για την απαντηση

Stellalef
12-06-10, 13:07
;)γεια σου Κωνσταντινα!με λενε Στελλα και ειμαι καινουργια..θα ηθελα τις συμβουλες σου για να αποκτησω σφιχτα και καλλιγραμμα ποδια αλλα και σφιχτους γλουτους..ειμαι 1.79,66 κιλα και 22 χρονων.γυμναζομαι καθημερινα αλλα ο χρονος ειναι ελαχιστος γιατι εργαζομαι,οποτε ο χρονος που αφιερωνω στο γυμναστηριο ειναι 1μιση ωρα την ημερα και σ'αυτο το χρονο κανω αεροβια (διαδρομο) και κοιλιακους.η δουλεια μου ειναι δουλεια γραφειου..κανω διατροφη και προσφατα πηρα λυποδιαλυτες και αυτο γιατι απο την μεσα μερια των γονατων συσορευω λιπος..η διατροφη μου περιλαμβανει:1ποτ.γαλα με 3 κ.σ κουακερ και 1 μπανανα.1-2 φρουτα.1 φρουτο.κοτοπουλο ψαρι 1 φ.ψωμι και σαλατα.1 γιαουρτι.2 φρουτα.(μια φορα την βδομαδα τρωω και 2 αυγα η φασολακια)περιμενω τις συμβουλες σου.. πιστευω να εγραψα στο σωστο μερος...σε ευχαριστω εκ των προτερων!!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:07
γεια σου κωνσταντινα!!
σας παρακολουθω κ γω πολυ καιρο τωρα απο μακρια βεβαια και πηρα το θαρρος να γινω και γω μελος της ομορφης παρεας σας!χρειαζομαι την βοηθεια σου!
ειμαι 25 χρονών 1,72 και 74 κιλα.στοχος μου εκτός απο την μείωση των κιλών-λιπους ειναι και η συσφιξη καθώς έχω χάσει αρκετά κιλά (περιπου 25) και δυστυχως δεν ειναι η πρωτη φορα , έχω μεγαλα σκαμπανεβασματα στο βαρος μου κατα καιρους, με αποτελεσμα να έχω χαλαρωσει αρκετα ιδιαιτερα στην περιοχη των μηρων και των βραχιονων. σου παραθετω την διατροφη μου και το προγραμμα γυμναστικης μου- το οποιο ακολουθω 2 μηνες τωρα- και ειναι καλοδεχουμενες οι πολυτιμες συμβουλες σου αφου κατεχεις το θεμα αριστα!

πρωινο: πρωτεινικη μπαρα κ 1 φρουτο
μεσημεριανο:110 γρ.πρωτεινης (ψαρι, κοτοπουλο, κοκκινο κρεας)
σαλατα
100γρ. αμυλουχα λαχανικα η οσπρια
1 φρουτο
απογευματινο: πρωτεινικη μπαρα κ 1 φρουτο
βραδινο:110 γρ.πρωτεινης (ψαρι, κοτοπουλο, κοκκινο κρεας)
σαλατα



προγραμμα γυμναστικης

ΔΕΥΤΕΡΑ/ ΤΕΤΑΡΤΗ:
πιεσεις με αλτηρες 4χ12
εμπροσθολαιμιες ελξεις 4χ12
προσαγωγοι 4χ20
απαγωγοι 4χ20
γλουτιαιοι 4χ20
καμψεισ μηριαιων δικεφαλων 4χ15
καμψεισ με αλτηρες καθιστη 4χ12
τροχαλια σχοινι 4χ12
γαλλικες με αλτηρες αν.ωμου 4χ12
προτασεις με αλτηρες 3χ12
shrugs 3x15
κοιλιακοι 4χ20
ραχιαιοι παγκος 4χ20
πλαγιοι παγκος 3χ12

στο τελος 45 λεπτα διαδρομο (στο 6,5 περιπου)

ΤΡΙΤΗ/ ΠΕΜΠΤΗ/ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

30 λεπτα ελλειπτικο
50 διαδρομο

ειδικα στο προγραμμα γυμναστικης εχω ιδιαιτερο προβλημα καθωσ δεν ξερω αν ειναι αποτελεσματικο η απλωσ κουραζω τον οργανισμο μου αδικως και οι γυμναστες στο γυμναστηριο που παω δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα βοηθητικοι!!!
τισ ημερεσ που κανω μονο αεροβικη παω στο γυμναστηριο νηστικη γιατι μου ειπαν οτι καισ παραπανω λιπος. ισχυει κατι τετοιο?
μετα το γυμναστηριο πρεπει να περασει καποια συγκεκριμενη ωρα να φαω το μεσημεριανο μου??μου ειπαν οτι πρεπει να περασει τουλαχιστον μιση ωρα.
και ένα τελευταιο ερωτημα- επιτελουσ!!- στο διαδρομο θα πρεπει να χω σταθερη ταχυτητα μετριασ έντασης και μεγαλης χρονικησ διαρκειας η μεγαλησ εντασησ και μικρης χρονικησ διαρκειας ή εναλλαγη μεταξυ των 2???

σε ευχαριστω παααααραπολυ και το χρονο σου!!!ελπιζω μη σε κουρασα πολυ αλλα ειλικρινα χρειαζομαι μια καθοδηγηση απο καποιον που οντωσ γνωριζει γιατι θελω πολυ να βελτιωσω το σωμα μου γιατι ετσι θα βελτιωσω και την ψυχολογια και την αυτοπεποιθηση μου... περιμενω εναγωνιως τισ συμβουλεσ σου!!!!!!!!!!


Kαλώς ηρθες Σταυρούλα μου στο φόρουμ, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!


4 προπονήσεις την εβδομάδα

Δευτέρα: απο 2 ασκήσεις (στήθος-πλάτη- ωμοι) διαδρομο 40 λεπτά γρήγορο βάδιν-κοιλιακούς

Τρίτη:Χέρια-πόδια -γάμπες- ποδήλατο 20 λεπτά

Τεταρτη ρεπό

Πεμπτη: οτι κ την Δευτέρα

Παρασκευή: οτι κ την Τρίτη

:)
Διατροφή:Θα βγάλεις την μπάρα κ θα βάλεις πρωτεινούχο ρόφημα, κ στα 2 γευματα που εχεις την μπάρα, το πρωτεινούχο φαγητό θα το κάνεις 150 γραμ. λάδι 2 κουταλιές κ στο μεσημεριανό κ στο βραδυνό κ απαραιτητα 5 κουταλιές ρύζι στο μεσημεριανό κ 2 μετριες πατάτες στο βραδυνό, φρούτο αλλη ωρα μόνο του!!Μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, γευμα οταν πας σπίτι μετά την προπόνηση κ αν πεινάς βάλε κ αλλο ενα γευμα 5 αυγά ενα κροκο κ 4 ρυζογκοφρέτες, μην φοβάσαι καθόλου αυτό το φαγητό σε αδειάζει σε λίπος κ σε προστατευει πάρα πολύ να μην χαλαρώσεις, κάθε αλλο σιγά σιγά θα σου γεμίζει μυς αν θα γυμνάζεσαι!!Η δίαιτες χωρίς υδατάνθρακα είναι καταστροφικές:ατονία, αδυναμία , υπογλυκαιμια, τρέλλα στο κεφάλι, κ μετά πέφτεις με τα μούτρα στο φαγητό!!
Προπόνηση: οχι με πολλα κιλά κ με πολύ ενταση οταν υπάρχει χαλάρωση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα!!
τα γευματα σου ανα 3 ωρες περίπου, μιάμιση ωρα μετά το φαγητό υπνο!!Απο Σεπτέβριο θα αλλάξουμε προπόνηση, τώρα θα πάμε ετσι!
Φιλάκια πολλά είμαι στην διαθεσή σου, αν κάτι δεν σου αρέσει να το αλλάξουμε!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:12
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::shock::shock::shock::shock::turtle::turtle::turtle::turtle:

Τα λόγια είναι περιττά.

φιλάκια ρουφηχτά φιλεναδίτσα μου(αν φυσικά μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ έτσι)


:love::love::love:

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:19
Κωνσταντίνα καλώς ήρθες και πάλι.

Εμένα αυτή τη φορά η ερώτησή μου έχει να κάνει με την προπόνηση.

Ακολουθώ μια προπόνηση που είχες ποστάρει εδώ, με μια μυική ομάδα τη μέρα και η προπόνηση είναι σούπερ.
Αν δεν κάνω λάθος είχες πεί 4x8-10 για σημεία που θέλουμε να κάνουμε πιο μεγάλα και 4x12-15 για αυτά που θέλουμε να κάνουμε πιο μικρά με εξαίρεση τα πόδια που είναι 4x12-15.

Η απορία μου είναι η εξής. Εγώ ακόμα προσπαθώ να χάσω λίπος. Οπότε γενικά θέλω να γίνω "πιο μικρή" στην εικόνα, όμως μυικά επειδή θέλω να μειώσω την όποια απώλεια μυικής μάζας ή ακόμα καλύτερα να έχω και κάποια ανάπτυξη, ακολουθώ προπόνηση 4x8-10 για όλα τα σημεία εκτό από τα πόδια. Μήπως δεν συμβαδίζουν αυτά που κάνω? Δηλαδή να θέλω έστω και ελάχιστη ανάπτυξη μυικής μάζας και να έχω και απώλεια λίπους? Κάπου είχα διαβάσει οτι γράμμωση και όγκος δεν πάνε μαζί. Ή το ένα ή το άλλο. Τι λές?
Τα κιλά φευγουν αργά, (λόγω μερικών παρασπονδιών- όχι τίποτα τραγικά πράγματα) αλλά βλέπω διαφορά στο σώμα μου με την προπόνηση.

Θα χαρώ να έχω τη συμβουλή σου, για όποια βελτίωση:green:

Κάνε οτι κάνεις κ ασε την μυική μάζα, 1200 γραμ, πρωτεινούχο φαγητό τρωω του σκασμού την ημέρα για να κρατήσω 3 κιλά μυικά τον χρόνο, μην με τρελαίνειςςςςςςςςςςςςς:shock::shock::shock:Οτι είπαμε, οσο για την προπόνηση αυτή, δεν υπάρχει καλύτερη, αγωνιστική σου εχω δώσει!!

Με συγκίνησες πάρα πολύ που ηρθες εστω κ για 2 λεπτά να με δεις στο Novotel!!!To εχω σκεφτεί πολλές φορές, φιλιά κουκλα μου!!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:23
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Αυτά είναι τα συγχαρητήρια για τις επιδόσεις σου τις απίστευτες!!Είδα βίντεο στο youtube και φωτογραφίες σου και σε θαύμασα!!!μπραβοοοοοοοοοοοοο. Εχω και μια τρέλα με τα ποδια σου!!Περιμένουμε και άλλο υλικό αν έχεις!
όσον αφορά τα κορίτσια εδώ του φόρουμ ειλικρινά δεν πιστεύετε τι αποτελέσματα έχουν οι συμβουλές της!ότι ακριβώε λέει όμως!!Κωνσταντίνα μου έτσι δεν ήμουνα ποτέ. έχω φτάσει 56 από 65 και η σύσφιξη που έχω καταφέρει είναι μεγάλη! Και συνεχίσω υπομονετικά γιατί κάποια πράγματα θέλουν φυσικά και χρόνο!όλοι μου λένε πόσο έχω χάσει πόσο έχω <μαζέψει> και τέτοια:turtle::turtle::turtle:
Θα ήθελα να σε ρωτήσω μόνο αν επιτρέπεται το πεπόνι και αν μπορώ να τρώω μούσλι το απόγευμα αντί για γιαούρτι που μαρέσει πολύ!
Ασκήσεις πλέον ανεβάζω κιλά παίρνω πιο μεγάλα βάρη επαναλήψεις συνεχίζω πόδια με 14 και χέρια με 10. Κάνω και άλλες ασκήσεις που βλέπω από κάποιους έμπειρους στο γυμναστήριο για ποικιλία. Πειράζει? Γενικά μαρέσει να πειραματίζομαι με νέες ασκήσεις για να ξαφνιάζω το σώμα και με κάτι καινούριο!Και κάτι τελευταίο. Τι είναι πιο αποδοτικό. Ο διάδρομος ή το ελλειπτικό?Νιώθω ότι με το διάδρομο γυμνάζεται καλύτερα το πόδι!
Σε ευχαριστώ πολύ 4 everything!!!!!

Χαίρομαι πάρα πολύ για σενα :turtle::turtle::turtle:βάλε που κ που οτι φρούτο σου αρέσει!!Κάνε αλλαγή με μούσλι!!!Πολύ καλά κάνεις κ αλλάζεις ασκήσεις!!Φιλιά μωράκι!!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:28
Αχ βρε Κωνσταντίνα! Πόσο δίκαιο έχεις σε όλα που λες!
8 χρόνια ο άντρας μου δε μπόρεσε να με πείσει να τον ακολουθήσω σε αυτόν τον τρόπο ζωής και εσύ μου άλλαξες το τρόπο σκέψης σε 1 βδομάδα!
Άργησα να το καταλάβω αλλά τώρα έχω πέσει με τα μούτρα στη προσπάθεια! Από όταν μπήκα σε αυτή τη παρέα και σε παρακολουθώ γενικότερα τους έχω ζαλίσει όλους με την πάρτυ σου! Είσαι το πρότυπο μου! Τέλος!
Μεγάλη υπόθεση το ωραίο κορμί τελικά! Πρώτα για τον εαυτό μας και μετά για τους άλλους!
Όπως σου είπα από 2 Μαίου που ξεκίνησα από 75 έπεσα στα 69 (1,65ύψος) και θα συνεχίσω με την ίδια διατροφή όπως προτείνεις! Μου αρέσει έτσι και αλλιώς! Γυμναστική φουλ και αρχές Ιούλη θα σου γράψω ξανά τα νέα μου!
Είσαι θεά!
Αν βρεθείς Θεσ/νικη ή Σέρρες θα έρθω να σε γνωρίσω και από κοντά!


Μπράβο κοριτσάρα μου, που να μπορούν οι αντρες να μας αλλάξουν :turtle::turtle::turtle:ευκολο είναι, απλά τους αφήνουμε να νομίζουν καμιά φορά οτι τους περνάει χαχα!!Αν ερθω θα μου ετοιμάσεις κ φαγητό για να δω τα κάνεις οπως σου τα ειπα!!!;)

dorothy
12-06-10, 20:28
Καλώς ηρθες στο φόρουμ!!!Εγω θα σου πω οτι η βάση σου στην προπόνηση πρέπει να είναι τα βάρη κ λίγο αερόβιο, την μυική σου μάζα θα την αυξήσεις σιγά σιγά κ με υπομονή, με σωστή διατροφή κ εντατική προπόνηση κ οχι υπερπροπόνηση, η σειρά που εχεις τις μυικές ομάδες είναι πολύ μπερδεμένη, θέλω αν καταφέρεις να κάνεις 4 προπονήσεις την εβδομάδα το ανώτερο μια ωρα την ημέρα κ εφυγες!!
Δευτέρα:Πόδια-γάμπες
Τρίτη:Στήθος-κοιλιακούς-40 διάδρομο
Τετάρτη:Ρεπό
Πέμπτη:Πλάτη-Ωμοι-20 λεπτά ελλειπτικό
Παρασκευή:Χέρια-κοιλιακούς-Διαδρομο 40 γρήγορο βάδιν πάντα οχι τρέξιμο
Σ.Κ ξεκούραση

ΟΛΑ ΤΑ ΣΕΤ 4 ΕΠΙ 8!!Τα κιλά σου δεν θα ξεπερνάνε την δυναμή σου, καθε μήνα θα ανεβάζεις κ λίγο παραπάνω, οχι μεγάλα διαλείματα ανάμεσα στα σετ, το σώμα σου να είναι ζεστό, δεν χαζευουμε στο gym ok????

ΔΙΑΤΡΟΦΗ
1oΤόστ ολικής με 2 φέτες γαλοπούλα κ μια κουταλιά cottage
2oγιαούρτι αγγελαδίτσα 2% κ μια μπανάνα
2ο ψητό απαχο κρεατικό με λίγο ρύζι 120 γραμ. περίπου η μακαρόνια η πατάτα με αφθονη σαλάτα κ 2 κουταλιές λάδι, αν εχετε λαδερό φαγητό 2 τρυπητές κουταλες (απέφυγε σάλτσες κ λάδια) κ μια φέτα ψωμί ολικής με τα λαδερά
4ο γιαούρτι complet κ ενα μήλο
5o τόνο η οτι ψάρι σου αρέσει 150 γραμ με 200 κ σαλάτα πράσινη κ ενα αγγούρι με 2 κουταλιές λάδι
Βαλε οσο ποιο πολύ μπορείς πρωτεινούχα
Αν παίρνεις πρωτείνη κάνε αντικατάσταση σε οποια γευμα θες εκτος απο τα βασικά δηλ. το μεσημεριανό κ το βραδυνό
Φιλιά Καλό Πάσχα!!

Κωνσταντινα μου,τι κανεις?
Εχω να σου πω οτι εχω φτασει τα 48,5 κιλα(απο 51-52 που ημουνα)!!!!!Με πολλες παρασπονδιες βεβαια αλλα δν το κανουμε θεμα......:toast:
Σου οφειλω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοηθεια σου.........και συνεχιζω και θελω παλι να με βοηθησεις σε κατι!:help:
Τους μηνες αυτους (μαζευω λεφτα για τις διακοπες)μειωσα τη συνδρομη του γυμναστηριου σε 3 επισκεψεις την εβδομαδα :weights:κ δεν θα μπορεσω να παρω κ ροφημα πρωτεινης.....
Με τι θα μπορουσα να την αντικαταστησω?Με γιαουρτακια 2% οπως μου ειχες αρχικα?
Και με τις προπονησεις?Πως θα συνδιασω τις μυικες ομαδες για 3 προπονησεις?
Ααα!!Να σου πω οτι σπιτι μου εχω και ποδηλατο,και μπορω να κανω και εκει το αεροβιο μου.
Περιμενω απαντηση................σε ευχαριστω κ παλι.Φιλακια!!!!!!!!!!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:30
Βασικά θα ηθελα εαν είχες χρόνο να μου έβγαζες ένα προγραμματάκι...καποιες ασκησεις γιατι αυτες που κανω στο gym δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά..


Πόσταρε μου λίγο την προπόνηση που σου εχουν δώσει οταν εχεις χρόνο!!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:36
Στηθος:
1) σε οριζοντιο παγκο με αλτηρες πιεσης στηθους (4χ12)
2) σε οριζοντιο παγκο με αλτηρες εκτασης στηθους (4χ12)
3) σε επικλινη παγκο με αλτηρες πιεσοις στηθους (4χ12)

Πλατη:
1) οπισθολεμιες ελξης τροχαλιας (4χ12)
2) εμπροσθολαιμιες ελξης τροχαλιας (4χ12)
3) χαμηλη κοπιλατικη (4χ12)

Ομοι:
1) καθηστη με αλτηρες πιεσης ομον (4χ12)
2) ορθια με αλτηρες πλαγιες εκτασης, (4χ12)
3) ορθια με αλτηρες προτασεις (4χ12)

Δηκφαλοι:
1) Ηαmmer (4χ12)
2) ελξης τροχαλιας (4χ12)

Τρικεφαλοι:
1) kick backs (4χ12)
2) πιεσεις τροχαλιας (4χ12)

Ποδια:
1) εκτασεις τετρακεφαλων (4χ12)
2) leg curle (4χ12)
3) απαγογους (4χ12)
4) προσαγογους (4χ12)
5) γαμπες στην πρεσα (4χ12)


ειμαστε οκ με αυτες της ασκησεις? σετ επαναληψεις? σταθερα κηλα η αυξανομενα?

Ναι πολύ ωραία!Πηγαινέ την ετσι ολο το καλοκαίρι, κιλά οσο αντέχει μην την εξαντλήσουμε κ απο τέλος Σεπτεμβρίου θα τις βάλουμε απο μια μυική ομάδα την ημέρα, μόνο στήθος πλάτη μαζί!:thumbup:

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:39
Βασικα να σου πω κανω το ιδιο προγραμμα σχεδον 4 μηνες και αρχισα να το ψιλοβαριεμε επειδη μονο εσενα εμπιστευομαι πες μου αν μπορεις τι ειναι καλυτερο να κανω....προσεχω την διατροφη μου οπως μου εχεις πει και παλιοτερα και γενικα εχω διαβασει τις συμβουλες σου και λιγο πολυ εμαθα:green::green:αλλα με το προγραμμα δεν εχω καποιον στο γυμναστηριο να ρωτησω..ειναι καλυτερο να σου στειλω φωτο μου ???Συγνωμη ρε Κωσταντινα αν σε ενοχλω αλλα ειλικρινα ειμαι λιγο μπερδεμενη..σημερα ξανακανα παλι το ιδιο προγραμμα με το παλιο και εκανα 4 σετ με 15 επαναλληψεις και στα δυο τελευταια σετ ανεβασα λιγο τα κιλα.....παλι βλακεια εκανα??????:shock::shock::shock::shock::shock::shock:HELP ME:bowdown::bowdown:

Μια μυική ομάδα την ημέρα εχουμε?? αν ναι αυτό θα συνεχίσεις!!!Στείλε μου φωτο μωρό μου να σε δω!Καλά εκανες κ ανέβασες, τράβα οσα αντέχεις!!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:42
Kωνσταντινα είσαι υπέροχη σε βλέπω στο κους κους τώρα, είσαι τρομερή:turtle:


:love::love::love::love::love:

Kaskani Konstantina
12-06-10, 20:54
καλησπερα και απο μενα,ειμαι εδω γιατι θα σας δωσω ενα προγραμμα της κοπελας μου και να μου πειτε αν ειναι οκ διοτι εγς το βλεπψ κακο προγραμμα διοτι εχει πολλες μυικες ομαδες μαζι.Η κοπελα ειναι 1.55υψος 50κιλα αδυνατη οπως πρεπει και κανει γυμναστηριο 5 μηνες.

δευτερα. ποδια,πλατη,τρικεφαλους
τριτη.στηθος,ομους,δικεφαλα
τεταρτη.αεροβιο,κοιλιακοι,ραχαιοι
πεμπτη.ξεκιναει παλι επαναληψη του προγραμματος αν εχετε να προτεινεται αλλο προγραμμα δεκτο


hotdevil καλησπέρα!!4 προπονήσεις την εβδομάδα
Δευτέρα:Πόδια-κοιλιακοί
Τρίτη:Στήθος-γάμπες
Τετάρτη:ρεπό
Πέμπτη:Πλάτη-Ωμοί-κοιλιακοί
Παρασκευή:Χέρια
Σ.Κ ξεκούραση
Το ποιο ωραίο πρόγρ/μα, τα δίνει ολα δεν κουράζεται πολύ δεν μπερδευονται οι μυικές ομάδες κ εχει πολύ ωραία αποτελέσματα!!Το βάρος της είναι πολύ ιδανικό για τα κιλά της!!Πόσταρε μου αν κρατάει λίπος κ αν μπορεί να κάνει διατροφή κατά γράμμα η τρωει κ σπιτικό λαδερό φαγητό να ξέρω τι θα τις ποστάρω κ τι θα αποφευγει!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 21:22
Γεια σου Κωνσταντίνα μου...
Καταρχήν συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα εκπληκτική πορεία σου στον χώρο και την καταπληκτική δουλειά στο κορμί σου σε ΘΑΥΜΑΖΩ απόλυτα !!!!!!

Είμαι νέο ενεργό μέλος στο φορουμ (αλλά σας διαβάζω καιρό),22 ετών (ίσως πιο μικρή απτην μεγάλη σου κόρη :green: ) γυμνάστρια και μια ζωή πορωμένη με γυμναστική και σωστή διατροφή και με όλη την φιλοσοφία της ζωής αυτής
(διότι προέρχομαι και από πρωταθλητισμό)..

Θέλω να σου γράψω το πρόγραμμα διατροφής μου (γράμμωση) να μου πεις την γνώμη σου:

1ο γεύμα- 5ασπραδια + 60γρ. βρώμη σε νερό+κανέλα η
πιτάκια βρώμης (ασπράδια+βρώμη+κανέλα ανακατεμένα) στο φούρνο

2ο γεύμα- τόνο η φιλέτο κοτόπουλο με καστανό ρύζι η πατάτα βραστή η γλυκοπατάτα

3ο γεύμα- μυοφουσιον 1σκουπ+1 μήλο

4ο γεύμα- ένα γιαούρτι τοταλ 2% +πολύ λίγα αμύγδαλα η καρύδια (όχι πάντα :unsure: )

5ο γεύμα- η ψάρι(πέρκα,βακαλάο,γλώσσα) η σολωμό (όχι πάνω από 200γρ.) η φιλέτο κοτόπουλο η φιλέτο μοσχαρίσιο (1 φορά)
με σαλάτα μπρόκολο/κουνουπίδι η μαρούλι αγγουράκι (και μερικές φορές πολύ ελάχιστο αβοκάντο μέσα ;) )
++1κουταλιά ελαιόλαδο (μισή αν βάλω αβοκάντο η αν έχω σολωμό)

Τις μέρες ξεκούρασης μπορεί να το διαφοροποιήσω λίγο..

Την σπάω την διατροφή για γλυκό η κάτι λιπαρό 1 φορά τον μήνα αν δεν αντέχω και με πιάσει κρίση υπογλυκαιμίας :oops:

Είμαι σε πολύ καλό επίπεδο φυσικά σε καμία περίπτωσηγια οποιουδήποτε είδους αγώνες :-D:-D
και έχω πολύ καλό αποτέλεσμα πάνω μου ..

Είμαι 1.70 και 59κιλά(απο 62-63 που ανεβαίνω τον χειμώνα)

Και από θέμα βιταμινών παίρνω πολυβιταμίνη, Β-complex, C ester, χρώμιο και μόλις τελείωσα και τους δύο μήνες με CLA

Δεν έχω πιει καθόλου ΒCAA φέτος όπως και τίποτα άλλο :^^: :^^: :^^:



Και ακόμα θέλω να κάνω μια ερώτηση μέχρι πόσους παλμούς περίπου (μέγιστη τιμή) καίμε λίπος στο αερόβιο????...
Δηλαδή _
Ξέρω μεσαίας έντασης δύναμη 60%-75% αλλά στους πόσους παλμούς περίπου αρχίζουμε και το ξεπερνάμε ???

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου :love:

Καλώς ηρθες στο φόρουμ κούκλα μου!Η διατροφή είναι πολύ καλή,για απώλεια λίπους κ να βάλεις μάζα σιγά σιγά!!!!!:thumbup:
Μην ασχολείσαι με παλμούς, ουτε εμεις που κατεβαίνουμε σε αγώνες δεν το κάνουμε!Γρήγορο βάδιν στα 5-6 χιλιόμετρα 40 λεπτά καίμε λίπος, με τρεξιμο καίμε μυς!!

Θα σου πρότεινα εκτος απο πρωτείνη κ πολυβιταμίνη να μην πάρεις τίποτα αλλο απο αυτά που πέρνεις!!Τα αποτελέσματα ερχονται με την σωστή διατροφή κ με χρόνια προπόνησης, αν με θαυμάζεις οπως λες ακουσέ με!!

Kaskani Konstantina
12-06-10, 21:28
;)γεια σου Κωνσταντινα!με λενε Στελλα και ειμαι καινουργια..θα ηθελα τις συμβουλες σου για να αποκτησω σφιχτα και καλλιγραμμα ποδια αλλα και σφιχτους γλουτους..ειμαι 1.79,66 κιλα και 22 χρονων.γυμναζομαι καθημερινα αλλα ο χρονος ειναι ελαχιστος γιατι εργαζομαι,οποτε ο χρονος που αφιερωνω στο γυμναστηριο ειναι 1μιση ωρα την ημερα και σ'αυτο το χρονο κανω αεροβια (διαδρομο) και κοιλιακους.η δουλεια μου ειναι δουλεια γραφειου..κανω διατροφη και προσφατα πηρα λυποδιαλυτες και αυτο γιατι απο την μεσα μερια των γονατων συσορευω λιπος..η διατροφη μου περιλαμβανει:1ποτ.γαλα με 3 κ.σ κουακερ και 1 μπανανα.1-2 φρουτα.1 φρουτο.κοτοπουλο ψαρι 1 φ.ψωμι και σαλατα.1 γιαουρτι.2 φρουτα.(μια φορα την βδομαδα τρωω και 2 αυγα η φασολακια)περιμενω τις συμβουλες σου.. πιστευω να εγραψα στο σωστο μερος...σε ευχαριστω εκ των προτερων!!



Καλώς ηρθες στο φόρουμ Στέλλα!!Πόσταρε μου διατροφή γιατί δεν βγαζω ακρη :turtle::turtle::turtle:Προπόνηση με βάρη δεν κάνεις? μόνο αερόβιο κ διαδρομο?

Kaskani Konstantina
12-06-10, 21:37
Κωνσταντινα μου,τι κανεις?
Εχω να σου πω οτι εχω φτασει τα 48,5 κιλα(απο 51-52 που ημουνα)!!!!!Με πολλες παρασπονδιες βεβαια αλλα δν το κανουμε θεμα......:toast:
Σου οφειλω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοηθεια σου.........και συνεχιζω και θελω παλι να με βοηθησεις σε κατι!:help:
Τους μηνες αυτους (μαζευω λεφτα για τις διακοπες)μειωσα τη συνδρομη του γυμναστηριου σε 3 επισκεψεις την εβδομαδα :weights:κ δεν θα μπορεσω να παρω κ ροφημα πρωτεινης.....
Με τι θα μπορουσα να την αντικαταστησω?Με γιαουρτακια 2% οπως μου ειχες αρχικα?
Και με τις προπονησεις?Πως θα συνδιασω τις μυικες ομαδες για 3 προπονησεις?
Ααα!!Να σου πω οτι σπιτι μου εχω και ποδηλατο,και μπορω να κανω και εκει το αεροβιο μου.
Περιμενω απαντηση................σε ευχαριστω κ παλι.Φιλακια!!!!!!!!!!

Πολύ ωραία μωρό μου, πεταει η ομάδα μου βλέπω, ΗΡΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ :turtle::turtle::turtle:γιαούρτι η τόνο η σολομό!!!
Στήθος-πλάτη-κοιλιακοί
Ωμοι-γάμπες
Χέρια-πόδια-κοιλιακοί
Κ 30 λεπτά ποδήλατο στο σπίτι κάθε 2η μέρα
Εεεε δεν είναι κ οτι καλυτερο αλλά εχουμε κ τις διακοπές :) αυτες μας ξεκουράζουν κ γεμίζουμε τις μπαταρίες μας!!

listen your body
12-06-10, 21:38
Καλώς ηρθες στο φόρουμ κούκλα μου!Η διατροφή είναι πολύ καλή,για απώλεια λίπους κ να βάλεις μάζα σιγά σιγά!!!!!:thumbup:
Μην ασχολείσαι με παλμούς, ουτε εμεις που κατεβαίνουμε σε αγώνες δεν το κάνουμε!Γρήγορο βάδιν στα 5-6 χιλιόμετρα 40 λεπτά καίμε λίπος, με τρεξιμο καίμε μυς!!

Θα σου πρότεινα εκτος απο πρωτείνη κ πολυβιταμίνη να μην πάρεις τίποτα αλλο απο αυτά που πέρνεις!!Τα αποτελέσματα ερχονται με την σωστή διατροφή κ με χρόνια προπόνησης, αν με θαυμάζεις οπως λες ακουσέ με!!

:thumbup:
Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση...

Ακριβώς τόσο κάνω 40λεπτά ;) και τόσα χιλιόμετρα 3 με 4 φορές την βδομάδα είτε μετά τα βάρη είτε πρωινή αερόβια και απόγευμα βάρη.

Προπονήσεις κάνω 5, μεμονωμένα κάθε μυική ομάδα (δικεφ/τρικεφ μαζί) αυτό το διάστημα....αλλά το αλλάζω φυσικά κατά τη διάρκεια του χρόνου όπως επίσης το ασκησιολόγιο μου (κάθε φορά και διαφορετικές όσο γίνετε) και το σύστημα προπόνησης μου ...


Και κάτι ακόμα :oops: :oops: :oops:,
Μπορώ να σου στείλω σε πμ φώτο να με δεις και μετά να σε ρωτήσω κάτι συγκεκριμένα για το σώμα μου για κάτι που το έχω απορία χρόνια.ε??

Kaskani Konstantina
12-06-10, 21:47
:thumbup:
Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση...

Ακριβώς τόσο κάνω 40λεπτά ;) και τόσα χιλιόμετρα 3 με 4 φορές την βδομάδα είτε μετά τα βάρη είτε πρωινή αερόβια και απόγευμα βάρη.

Προπονήσεις κάνω 5, μεμονωμένα κάθε μυική ομάδα (δικεφ/τρικεφ μαζί) αυτό το διάστημα....αλλά το αλλάζω φυσικά κατά τη διάρκεια του χρόνου όπως επίσης το ασκησιολόγιο μου (κάθε φορά και διαφορετικές όσο γίνετε) και το σύστημα προπόνησης μου ...


Και κάτι ακόμα :oops: :oops: :oops:,
Μπορώ να σου στείλω σε πμ φώτο να με δεις και μετά να σε ρωτήσω κάτι συγκεκριμένα για το σώμα μου για κάτι που το έχω απορία χρόνια.ε??

Το αερόβιο σου να το βάλεις μετά την προπονησή σου!!Κ βέβαια να μου στείλεις φωτο σου!

dorothy
13-06-10, 09:41
Πολύ ωραία μωρό μου, πεταει η ομάδα μου βλέπω, ΗΡΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ :turtle::turtle::turtle:γιαούρτι η τόνο η σολομό!!!
Στήθος-πλάτη-κοιλιακοί
Ωμοι-γάμπες
Χέρια-πόδια-κοιλιακοί
Κ 30 λεπτά ποδήλατο στο σπίτι κάθε 2η μέρα
Εεεε δεν είναι κ οτι καλυτερο αλλά εχουμε κ τις διακοπές :) αυτες μας ξεκουράζουν κ γεμίζουμε τις μπαταρίες μας!!

Σε ευχαριστω κωνσταντινακι μου.....;)
Διαβασα κ καπου στο forum οτι το πρωι με αδειο στομαχι αν κανω αεροβιο ειναι καλυτερα.......ε???
Αν ειναι να σηκωνομαι μιση ωρα νωριτερα να κανω το ποδηλατο μου!
Φιλακια πολλα!!!:love::love:

Kaskani Konstantina
13-06-10, 10:24
Σε ευχαριστω κωνσταντινακι μου.....;)
Διαβασα κ καπου στο forum οτι το πρωι με αδειο στομαχι αν κανω αεροβιο ειναι καλυτερα.......ε???
Αν ειναι να σηκωνομαι μιση ωρα νωριτερα να κανω το ποδηλατο μου!
Φιλακια πολλα!!!:love::love:

Κάνε μωράκι μου ποδηλατάκι το πρωι :turtle::turtle::turtle:καλό κάνει............

Stellalef
13-06-10, 10:50
πρωινο:(8-8.30)1 ποτ.γαλα με 3 κ.σ κουακερ και 1 μπανανα.
(11-12):1-2 φρουτα
(1-2):1 φρουτο
μεσημεριανο:1 μεριδα κοτοπουλο με σαλατα και 1 φ.ψωμι η 1 μεριδα ψαρι με σαλατα και 1 φετα ψωμι.
απογευματινο:1 γιαουρτι και 1-2 φρουτα(7-8.30)

οσο για την γυμναστικη μου κανω 50' διαδρομο και κοιλιακους 3*20 επαναληψεις,πλαγιους 3*15 κατω κοιλιακους 3*10, ραχιαιους 2*10!!τωρα για βαρη αν προλαβω κανω 1 οργανο την ημερα με λιγα κιλα και 4*15 επαναληψεις..(αν και το γυμναστηριο που πηγαινω τωρα δεν εχει ολα τα οργανα ουτε γυμναστη αλλα ο χρονος μου δεν με αφηνει να παω καπου αλλου..)σπτι ή στο γραφειο κανω σκουοτ λιγες επαναληψεις.....πιστευω να ημουν πιο σαφεις αυτη τη φορα! σε ευχαριστω για τον χρονο σου!!!(Κωνσταντινα μου εχω πανικοβληθει λιγο γιατι θελω να δω γρηγορα αποτελεσματα...)και παλι σε ευχαριστω πολυ!!!

manosxania
13-06-10, 12:03
γεια σου κωνσταντινα και απο μενα . καινουργια ειμαι μολις μπηκα στο φορουμ και την υπεροχη παρεα που εχεις φτιαξει εδω . δεν ξερω τα κολπα εδω οποτε αυτη ειναι μια δοκιμη να δω αν μπορω να επικοινωνισω μαζι σου.εισαι υπεροχη σε ολα σου. ... γκαμπριελα!!!

marl
13-06-10, 20:04
Κωνσταντίνα καλησπέρα.

Αρχικά θέλω να σε συγχαρώ για τις πολύτιμες συμβουλές που με τόση διάθεση δίνεις σε όλους. Εγώ είμαι 27 χρονών με ύψος 1.63 και βάρος 49,5 κιλά. Δυστυχώς φέτος λόγω πολλών υποχρεώσεων δεν κατάφερα να διατηρήσω καλό ρυθμό γυμναστικής. Θα ήθελα να μου προτείνεις ένα πρόγραμμα γυμναστικής που θα με κάνει να δω σωστά αποτελέσματα (ο σωματότυπός μου είναι "αθλητικός", δεν έχω συσσωρευμένο λίπος σε κάποια περιοχή). Απ΄ό τι κατάλαβα θα πρέπει να προσέξω λίγο παραπάνω τη διατροφή μου.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

stavroula
13-06-10, 20:42
Kαλώς ηρθες Σταυρούλα μου στο φόρουμ, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!


4 προπονήσεις την εβδομάδα

Δευτέρα: απο 2 ασκήσεις (στήθος-πλάτη- ωμοι) διαδρομο 40 λεπτά γρήγορο βάδιν-κοιλιακούς

Τρίτη:Χέρια-πόδια -γάμπες- ποδήλατο 20 λεπτά

Τεταρτη ρεπό

Πεμπτη: οτι κ την Δευτέρα

Παρασκευή: οτι κ την Τρίτη

:)
Διατροφή:Θα βγάλεις την μπάρα κ θα βάλεις πρωτεινούχο ρόφημα, κ στα 2 γευματα που εχεις την μπάρα, το πρωτεινούχο φαγητό θα το κάνεις 150 γραμ. λάδι 2 κουταλιές κ στο μεσημεριανό κ στο βραδυνό κ απαραιτητα 5 κουταλιές ρύζι στο μεσημεριανό κ 2 μετριες πατάτες στο βραδυνό, φρούτο αλλη ωρα μόνο του!!Μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, γευμα οταν πας σπίτι μετά την προπόνηση κ αν πεινάς βάλε κ αλλο ενα γευμα 5 αυγά ενα κροκο κ 4 ρυζογκοφρέτες, μην φοβάσαι καθόλου αυτό το φαγητό σε αδειάζει σε λίπος κ σε προστατευει πάρα πολύ να μην χαλαρώσεις, κάθε αλλο σιγά σιγά θα σου γεμίζει μυς αν θα γυμνάζεσαι!!Η δίαιτες χωρίς υδατάνθρακα είναι καταστροφικές:ατονία, αδυναμία , υπογλυκαιμια, τρέλλα στο κεφάλι, κ μετά πέφτεις με τα μούτρα στο φαγητό!!
Προπόνηση: οχι με πολλα κιλά κ με πολύ ενταση οταν υπάρχει χαλάρωση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα!!
τα γευματα σου ανα 3 ωρες περίπου, μιάμιση ωρα μετά το φαγητό υπνο!!Απο Σεπτέβριο θα αλλάξουμε προπόνηση, τώρα θα πάμε ετσι!
Φιλάκια πολλά είμαι στην διαθεσή σου, αν κάτι δεν σου αρέσει να το αλλάξουμε!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!!!! :bounce: θα αρχισω αμεσως να τισ εφαρμοζω!!
μια ερωτησουλα μονο...αντι για ποδηλατο επειδη δεν μου αρεσει και ιδιαιτερα μπορω να κανω ελλειπτικο???

manosxania
13-06-10, 23:57
[QUOTE=manosxania;190763]γεια σου κωνσταντινα και απο μενα . καινουργια ειμαι μολις μπηκα στο φορουμ και την υπεροχη παρεα που εχεις φτιαξει εδω . δεν ξερω τα κολπα εδω οποτε αυτη ειναι μια δοκιμη να δω αν μπορω να επικοινωνισω μαζι σου.εισαι υπεροχη σε ολα σου. ... γραφω απο το νικ του αντρα μου... αν πειραζει να το αλλαξω...αλλωστε αυτος μου εδειξε εδω το φορουμ σου για να με πεισει να ασχοληθω...και βεβαια τα καταφερες....λεγομαι γκαμπριελα ειμαι 27 χρονων μαμα εγινα πριν τρια χρονια ειμαι 1 , 70 υψος και πριν μια εβδομαδα που ζυγιστηκα πριν ξεκινησω διετα και γυμναστικη σοβαρη ημουν 66 κιλα.αρχικα θελω να κατεβω στα 60 και βλεπουμε... μαλλον στα 57 μετα...δεν εχω τιποτα τρελες κυταριτιδες το μονο θεμα μου ειναι στην κοιλια που εχω μαζεψει ολα τα εξτρα.... το εχω παρει αποφαση και εχω ξεκινησει πολυ σοβαρα και δυναμικα ...οποτε θα ηθελα τις συμβουλες ενος εξπερτ σαν εσενα....φιλακια ....γαμπριελα...φιλακια!!!!

FREDDY
14-06-10, 07:32
Κωνσταντινουλακο...:welcome: περιμενω απαντηση σου σαν τυφλος :shock: το φως του..:bowdown:
φιλακια thnks

hotdevil
14-06-10, 09:11
hotdevil καλησπέρα!!4 προπονήσεις την εβδομάδα
Δευτέρα:Πόδια-κοιλιακοί
Τρίτη:Στήθος-γάμπες
Τετάρτη:ρεπό
Πέμπτη:Πλάτη-Ωμοί-κοιλιακοί
Παρασκευή:Χέρια
Σ.Κ ξεκούραση
Το ποιο ωραίο πρόγρ/μα, τα δίνει ολα δεν κουράζεται πολύ δεν μπερδευονται οι μυικές ομάδες κ εχει πολύ ωραία αποτελέσματα!!Το βάρος της είναι πολύ ιδανικό για τα κιλά της!!Πόσταρε μου αν κρατάει λίπος κ αν μπορεί να κάνει διατροφή κατά γράμμα η τρωει κ σπιτικό λαδερό φαγητό να ξέρω τι θα τις ποστάρω κ τι θα αποφευγει!

κωσταντινα μου ευχαριστω πολυ.Για αυτο που με ρωτησες ναι τρςει που και που κανενα λαδερο αλλα γενικα προσεχει αρκετα.Απλα θελει σφιξιμο γιατι ειναι λιγο χαλαει αλλα απο λιπος δεν νομιζς να εχει.Εαν μπορεισ ποσταρε μια διατροφη α και αν μπορεισ ακομα στο προγραμμα που μου εδωσες ποιες ασκησεισ να κανει.ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Vassia
14-06-10, 11:15
Κωνσταντίνα μου καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Συνεχίζω το πρόγραμμα που μου έχεις δώσει και έχω ανεβάσει αρκετά και τα κιλά και αισθάνομαι σούπερ.

Έχω μόνο μια ερωτησούλα : το μεσημέρι έχω σαλάτα με τόνο ή 1 αυγό(είναι τα μόνα που μπορώ να φάω λίγο πιο άνετα στο χώρο εργασίας μου) και το βράδυ το κυρίως γεύμα (γύρω στις 8 ) -εννοείται ότι ενδιάμεσα τρώω 2 γιαούρτια το ένα με φράουλες και το άλλο σκέτο (όπως μου έχεις πεί)- αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα γύρω στις 22:00 να τρώω λίγο πεπονάκι(2 φέτες ή νεκταρίνι)?

Σε αναμονή της απάντησής σου.

Φιλάκια ρουφηχτά!:turtle::turtle::turtle:

Pain
14-06-10, 19:10
Καλησπερα, μια φιλη μου θελει να χασει κιλα κι επειδη δεν ηξερα τι να της πω, ηρθα εδω να σε ρωτησω.
Ειναι 53-54 κιλα(δεν θυμαμαι ακριβως) και θελει να παει 50

Το πρωι τρωει κορν φλεϊκς
Το μεσημερι οτι εχουν και το βραδυ το ιδιο

Αυτο που ζηταω αν περναει απ'το χερι σου ειναι να μου πεις τι να της πω να κανει.

Kaskani Konstantina
14-06-10, 22:53
πρωινο:(8-8.30)1 ποτ.γαλα με 3 κ.σ κουακερ και 1 μπανανα.
(11-12):1-2 φρουτα
(1-2):1 φρουτο
μεσημεριανο:1 μεριδα κοτοπουλο με σαλατα και 1 φ.ψωμι η 1 μεριδα ψαρι με σαλατα και 1 φετα ψωμι.
απογευματινο:1 γιαουρτι και 1-2 φρουτα(7-8.30)

οσο για την γυμναστικη μου κανω 50' διαδρομο και κοιλιακους 3*20 επαναληψεις,πλαγιους 3*15 κατω κοιλιακους 3*10, ραχιαιους 2*10!!τωρα για βαρη αν προλαβω κανω 1 οργανο την ημερα με λιγα κιλα και 4*15 επαναληψεις..(αν και το γυμναστηριο που πηγαινω τωρα δεν εχει ολα τα οργανα ουτε γυμναστη αλλα ο χρονος μου δεν με αφηνει να παω καπου αλλου..)σπτι ή στο γραφειο κανω σκουοτ λιγες επαναληψεις.....πιστευω να ημουν πιο σαφεις αυτη τη φορα! σε ευχαριστω για τον χρονο σου!!!(Κωνσταντινα μου εχω πανικοβληθει λιγο γιατι θελω να δω γρηγορα αποτελεσματα...)και παλι σε ευχαριστω πολυ!!!


Stella μου το φαγητό σου είναι λίγο θες να χάσεις κ βάρος??Εχεις πολλά φρούτα κ τα ποιο πολλά εχουν πολλές θερμίδες κ αν υπάρχει θέμα κυτταρίτιδας το μεγαλώνεις γιατί εχουν ζάχαρη, να τα κάνεις 2 μια μπανάνα ενα μήλο, με το κουακερ με γάλα, δεν χρειάζεται κ φρούτο, με το κοτοπουλο η ψάρι κ σαλάτα μην βάζεις ψωμί βάλε λιγο ρύζι η πατάτα!!!
Οσο για την προπόνηση σιγά σιγά θα δεις αποτελέσματα κοριτσάκι μου γιατί δεν είναι ολοκληρωμένη, οτι κάνεις βέβαια καλό είναι !!:)

Kaskani Konstantina
14-06-10, 22:56
γεια σου κωνσταντινα και απο μενα . καινουργια ειμαι μολις μπηκα στο φορουμ και την υπεροχη παρεα που εχεις φτιαξει εδω . δεν ξερω τα κολπα εδω οποτε αυτη ειναι μια δοκιμη να δω αν μπορω να επικοινωνισω μαζι σου.εισαι υπεροχη σε ολα σου. ... γκαμπριελα!!!

Καλησπέρα Γκαμπριέλα (πολυ ωραίο ονομα) σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!Σε περιμένω φιλακια!!

Kaskani Konstantina
14-06-10, 22:57
Κωνσταντινουλακο...:welcome: περιμενω απαντηση σου σαν τυφλος :shock: το φως του..:bowdown:
φιλακια thnks

Ωχχ ξέχασα!!Π.μ ??? θυμισέ μου

Kaskani Konstantina
14-06-10, 23:10
κωσταντινα μου ευχαριστω πολυ.Για αυτο που με ρωτησες ναι τρςει που και που κανενα λαδερο αλλα γενικα προσεχει αρκετα.Απλα θελει σφιξιμο γιατι ειναι λιγο χαλαει αλλα απο λιπος δεν νομιζς να εχει.Εαν μπορεισ ποσταρε μια διατροφη α και αν μπορεισ ακομα στο προγραμμα που μου εδωσες ποιες ασκησεισ να κανει.ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πάμε!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:
Κουάκερ με γάλα light η τοστ ολικης με γαλοπούλα κ μαρούλι

γιαούρτι κ ενα φρούτο οτι της αρέσει

Ψητό κρεατάκι λευκό (κ χοιρινό), η τόνο η σολομό η ψάρι γενικά οτι της αρέσει με λίγο ρύζι κ σαλάτα αφθονη

φρούτο

Το ιδιο με το μεσημεριανό΄, μονο το ρύζι θα αλλάξουμε με 2 πατατες μέτριες

Λαδι 2 κουταλιές στο μεσημεριανό 2 στο βραδυνό

Απο λαδερά 2 τρυπητές κουτάλες να φευγει το ζουμί, οσο γίνεται, με μια φέτα ολικής κ λίγο τυρί cottage

Η χαλάρωση δεν θέλει βαριά κιλά δεν θέλει πίεση να ασκει, θέλει αφθονες σαλάτες κ φρούτα!
Ασκήσεις απλές να της βάλεις, οτι εχει σε γυναικείο αρχάριο πρόγ/μα, θέλει τρεξιμο σε εξοχή, ποδήλατο, κ γενικά αερόβιο!!

Kaskani Konstantina
14-06-10, 23:14
Κωνσταντίνα μου καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Συνεχίζω το πρόγραμμα που μου έχεις δώσει και έχω ανεβάσει αρκετά και τα κιλά και αισθάνομαι σούπερ.

Έχω μόνο μια ερωτησούλα : το μεσημέρι έχω σαλάτα με τόνο ή 1 αυγό(είναι τα μόνα που μπορώ να φάω λίγο πιο άνετα στο χώρο εργασίας μου) και το βράδυ το κυρίως γεύμα (γύρω στις 8 ) -εννοείται ότι ενδιάμεσα τρώω 2 γιαούρτια το ένα με φράουλες και το άλλο σκέτο (όπως μου έχεις πεί)- αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα γύρω στις 22:00 να τρώω λίγο πεπονάκι(2 φέτες ή νεκταρίνι)?

Σε αναμονή της απάντησής σου.

Φιλάκια ρουφηχτά!:turtle::turtle::turtle:

Ναι μωράκι μου να φας, κ είναι μούρλια αυτό το πεπονάκι τώρα!!!Εφαγα κ εγω ενα πεπόνι μετά το guest!!!:turtle::turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
14-06-10, 23:23
Καλησπερα, μια φιλη μου θελει να χασει κιλα κι επειδη δεν ηξερα τι να της πω, ηρθα εδω να σε ρωτησω.
Ειναι 53-54 κιλα(δεν θυμαμαι ακριβως) και θελει να παει 50

Το πρωι τρωει κορν φλεϊκς
Το μεσημερι οτι εχουν και το βραδυ το ιδιο

Αυτο που ζηταω αν περναει απ'το χερι σου ειναι να μου πεις τι να της πω να κανει.

Kαλησπέρα!Κορν φλεικς:εχουν ζάχαρη να τα αντικαταστήσει με κουάκερ κ γάλα light

2ο γευμα ενα γιαούρτι light κ ενα φρούτο

Αν για 3ο γευμα δεν υπάρχει επιλογή κ τρωει σπιτικό φαγητό να αποφευγει τουλάχιστον σαλτσες τηγανιτά κ ψωμιά, ας φαει ενα τοστ ολικής με γαλοπούλα κ μαρούλι

4ο ενα φρούτο

5ο ενα τόνο κ ενα αγγούρι σαλάτα
Πάμε ετσι για ενα μήνα κ πολύ γρήγορα αν ενδιάμεσα δεν βάλει ΤΙΠΟΤΑ αλλο θα εχει απώλεια βάρους αμέσως!!Ζάχαρη οχι στον καφέ!

Kaskani Konstantina
14-06-10, 23:28
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΠΜ


Σήμερα 17:35
VOULA (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=5513)

Ονομάζομαι Βούλα είμαι 32 χρονών(δεν έχω βγάλει κανένα καλοκαίρι έξω…ήταν όλα φανταστικά!!)και είμαι από τα Γιάννενα. Συγχαρητήρια για το κορμί σου, εδώ λένε: αλλους ο θεός τους έπλασε και άλλους τους εκλα…!!!!Προσπαθώ να χάσω τα 30 κιλά της εγκυμοσύνης. Από τον Μάρτιο έχω ξεκινήσει γυμναστική. Θέλω να με βοηθήσεις για κάποιες ασκήσεις απώλειας λίπους και για κάποιες ασκήσεις συσφιξης γιατι το κορμί μου έχει χαλαρώσει πολύ. Εκανα μέτρηση λίπους και τα αποτελέσματα είναι:
ΚΥΤΤΑΡΙΚΗ ΜΑΖΑ: 25,5kg
ΒΑΡΟΣ ΛΙΠΩΔΟΥΣ ΜΑΖΑΣ: 28,3 kg
Είμαι 79 κιλά και Υψος 1,73

FREDDY
15-06-10, 07:37
:shock::shock:
καλημερα Κωνσταντινουλα μου..αργησα να απαντησω sorry ημουν εκτος Ελλαδος-λοιπον ξεκιναμε -κιλα ειμαι 52,3 με 52,7 το περισσοτερο, υψος 1,64 - φωτο και προγραμματα που εκανα τα τελευταια 2 χρονια σου στελνω στο email σου (feni2128@windowsline.com )-επιβεβαιωσε please ανα ειναι σωστο για να τα στειλω αμεσα.

-συμπληρωμα Πρωτεινης (syform balance 92%)- vital plus Q10 πολυβιταμινουχο συμπληρωμα
τη πρωτεινη τη πινω απο 29/5/10

06.30 1ο πρωτεινη -μηλο ή μπανανα ( εδω πινω 1.5 σκουπ.σωστο? το κουτι λεει daily 30 γρ κ γω το εσπασα σε 2 γευματα. μηπως να βαζω λιγο παραπανω?)

10.00 2o 6 ασπραδια, 1 κροκο, 30γρ βρωμη, 2 κουταλιες γαλα Low fat -ομελετα

13.00 3ο κρεας ή ψαρι εναλλαξ με βραδινο στα 150 με 170 γρ ,ρυζι ή πατατα, φουλ μαρουλι ,2 κουτ. λαδι κ ξυδι

16.00 προπονηση

18.00 4ο πρωτεινη, 3 ρυζογκοφρετες ( επισης 1,5 σκουπ )

21.00 5ο κρεας ή ψαρι 150 -170 γρ, ρυζι ή πατατα, φουλ μαρουλι ,2 λαδι ,ξυδι

αν βαρεθω την ομελετα στο 2ο βαζω γιαουρτι αλλιως ρυζογκοφρετα με κοταζ
τρωω κ μοσχαρι 1-2 φορες σε μπιφτεκι ζυμωμενο με βρωμη χωρις λαδια κ τονο απο κονσερβες. Αυτα σε συνδιασμο με πολυ νερο - προσπαθω να μην πινω συχνα (μονο κρασι κοκκινο μου αρεσει) κ ΠΟΤΕ ζαχαρη σε καφε ή οποιοδηποτε γλυκο-μονο 2 δαμασκηνα αποξ. αν τρελαθω .

στην προπονηση ακολουθω απο 1/6/10 ενα προγραμμα που συστηνεις
1/ποδια,κοιλια
2/στηθος,γαμπες,διαδρομο
3/ ρεπο 4/πλατη-ωμους,κοιλια,διαδρομος 5/χερια-γαμπες ,διαδρομο
καπως ετσι ηταν κ το προηγουμενο που εκανα -σημειωνω παντα τα κιλα που κανω κ παντα προσπαθω να τα ανεβαζω λιγο λιγο-αλλαζω τις ασκησεις για καθε μυικη ομαδα καθε 2-3 μηνες γιατι συνηθιζω κ δεν μπορω να ανεβασω αλλο κ νιωθω στασιμη κ οτι δεν με πιανουν.Τις κανω αργα για να με πιανουν κ προσπαθω να μη χανω προπονησεις-Αν καποια μερα δεν μπορω να παω gym (σπανια) κανω σπιτι με τα λιγα οργανα που εχω.
κωνσταντινογλυκουλα επιβεβαιωσε μου το e-mail σου να σου στειλω φωτο κ προγραμμα(...αν μπορεσω ο στοκος...:unsure::green:
φιλια πολλα

Kaskani Konstantina
15-06-10, 15:29
Konstantinakaskani@yahoo.com

hotdevil
15-06-10, 16:05
Πάμε!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:
Κουάκερ με γάλα light η τοστ ολικης με γαλοπούλα κ μαρούλι

γιαούρτι κ ενα φρούτο οτι της αρέσει

Ψητό κρεατάκι λευκό (κ χοιρινό), η τόνο η σολομό η ψάρι γενικά οτι της αρέσει με λίγο ρύζι κ σαλάτα αφθονη

φρούτο

Το ιδιο με το μεσημεριανό΄, μονο το ρύζι θα αλλάξουμε με 2 πατατες μέτριες

Λαδι 2 κουταλιές στο μεσημεριανό 2 στο βραδυνό

Απο λαδερά 2 τρυπητές κουτάλες να φευγει το ζουμί, οσο γίνεται, με μια φέτα ολικής κ λίγο τυρί cottage

Η χαλάρωση δεν θέλει βαριά κιλά δεν θέλει πίεση να ασκει, θέλει αφθονες σαλάτες κ φρούτα!
Ασκήσεις απλές να της βάλεις, οτι εχει σε γυναικείο αρχάριο πρόγ/μα, θέλει τρεξιμο σε εξοχή, ποδήλατο, κ γενικά αερόβιο!!

ok θα της τα πω αλλα αν μπορεις φτιαξε μου το προγραμμα τι ακησεισ να κανει πανω σε αυτο που μου εχεισ δωσει!!!ευχαριστω να σε καλα

lewd_marouli
15-06-10, 18:59
Κωνσταντινα μου , θελω να σε ρωτησω αν η σαλατα στα γευματα μπορει
να ειναι χορτα και αν μπορω να αντικαταστησω καποιες φορες το κοτοπουλο
με λουκανικο γαλοπουλας/κοτοπουλου.
Να σου θυμισω οτι ειμαι σε προγραμμα απωλειας 10 κιλων και με το
προγραμμα σου εχω χασει ηδη τα μισα και συνεχιζω!
Φιλια!

FREDDY
15-06-10, 22:00
κωνσταντινα θα βρεις το μυνημα μου στο email σου (ειναι απο δ/νση dinosfurniture@...) σε φιλω 1000 :love:thnks

Kaskani Konstantina
16-06-10, 00:02
Κωνσταντινα μου , θελω να σε ρωτησω αν η σαλατα στα γευματα μπορει
να ειναι χορτα και αν μπορω να αντικαταστησω καποιες φορες το κοτοπουλο
με λουκανικο γαλοπουλας/κοτοπουλου.
Να σου θυμισω οτι ειμαι σε προγραμμα απωλειας 10 κιλων και με το
προγραμμα σου εχω χασει ηδη τα μισα και συνεχιζω!
Φιλια!

Nαι κοριτσάκι μου βάλε χόρτα αλλά μην βάλεις ρύζι η πατάτα οταν εχεις χόρτα, κοτόπουλο, γαλοπούλα οκκκκκκ!!Μπράβο πολύ χαίρομαι για τα κιλά!!!:toast:Πάρε μια πολυβιταμίνη κ μαγνήσιο κάνει πολύ καλό για την ατονία ειδικά τώρα το καλοκαίρι!!!

hotdevil
16-06-10, 09:24
Πάμε!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:
Κουάκερ με γάλα light η τοστ ολικης με γαλοπούλα κ μαρούλι

γιαούρτι κ ενα φρούτο οτι της αρέσει

Ψητό κρεατάκι λευκό (κ χοιρινό), η τόνο η σολομό η ψάρι γενικά οτι της αρέσει με λίγο ρύζι κ σαλάτα αφθονη

φρούτο

Το ιδιο με το μεσημεριανό΄, μονο το ρύζι θα αλλάξουμε με 2 πατατες μέτριες

Λαδι 2 κουταλιές στο μεσημεριανό 2 στο βραδυνό

Απο λαδερά 2 τρυπητές κουτάλες να φευγει το ζουμί, οσο γίνεται, με μια φέτα ολικής κ λίγο τυρί cottage

Η χαλάρωση δεν θέλει βαριά κιλά δεν θέλει πίεση να ασκει, θέλει αφθονες σαλάτες κ φρούτα!
Ασκήσεις απλές να της βάλεις, οτι εχει σε γυναικείο αρχάριο πρόγ/μα, θέλει τρεξιμο σε εξοχή, ποδήλατο, κ γενικά αερόβιο!!

καλημερα και ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυ.Θελω κατι τελευταιο στο προγραμμα που της εδωσες για προπονηση δωσε μου και τι να κανει πανω σε αυτα οκ??δηλαδη τι ασκησεις!!!ευχαριστωωωωω

mariane
16-06-10, 10:16
Καλημέρα!!Μα τι ζέστη είναι αυτή???Τζάμπα σάουνα κάνω όλη μέρα!Κωνσταντίνα μου θα ήθελα να μου προτείνεις δύο - τρία σάντουιτς για να παίρνω στο γραφείο να τα φτιάχνω από το σπίτι (τα υλικά δηλαδή αν μπορείς να μου προτείνεις κάτι) Δεν προλαβαίνω να μαγειρεύω κάθε βράδυ κανονικό γεύμα. Οπότε κοίτα πως μου βγαίνει για να μου πεις αν είναι οκ.

Πρωινό κανονικά κατά τις εννιά
Σάντουιτς στη δουλειά αν δεν έχω φαί μαζί μου
Ένα Φρούτο κατά τις τέσσερις
Μετά γυρνάω σπίτι και τρώω το βραδινό κατά τις έφτα (όπως έχουμε πει - άπαχο κρέας ψάρι κτλ)
8:30 - 9:00 Γυμναστήριο
όταν γυρίσω τρώω μούσλι!
Και Ύπνος!

Πως σου φαίνεται αυτό? Με βολεύει γιατί λείπω αρκετά από το σπίτι και δυσκολεύομαι να βγάλω σωστά τις ώρες φαγητού όπως πρέπει!Γιαυτό σε χρειάζομαι!:help:
Θα είναι το πρώτο καλοκαίρι που δεν θα φάω ούτε ένα παγωτό αλλά στην παραλία θα είμαι καλύτερα από ποτέ!Τυχαίο??Δε νομίζω:turtle::turtle:

ΝΑΣΙΑ
16-06-10, 14:56
Kωνσταντίνα μου γεια σου!
Άλλο ένα 1,5 κιλό έχει φύγει και συνεχίζουμε!
Θέλω να σε ρωτήσω κάτι όμως.Το μεσημέρι μπόρω για σαλάτα να αλλάξω το μαρούλι κάποιες μέρες που έτρωγα γιατί με κούρασε?Ίσως καρότο, ντομάτα?
Επίσης προτείνεις κάποια πολυβιταμίνη? Σκέφτηκα να παίρνω λίγη σπιρουλίνα. Που και που νιώθω λίγο κουρασμένη και νυστάζω αρκετά με τη γυμναστική και τη δουλειά.Προτείνεις κάποια εσύ?
Α! Το λιποτροπικό που σε είχα ρωτήσει τελικά δεν το παίρνω.
Φιλιά πολλά!

Kaskani Konstantina
16-06-10, 14:58
Καλημέρα!!Μα τι ζέστη είναι αυτή???Τζάμπα σάουνα κάνω όλη μέρα!Κωνσταντίνα μου θα ήθελα να μου προτείνεις δύο - τρία σάντουιτς για να παίρνω στο γραφείο να τα φτιάχνω από το σπίτι (τα υλικά δηλαδή αν μπορείς να μου προτείνεις κάτι) Δεν προλαβαίνω να μαγειρεύω κάθε βράδυ κανονικό γεύμα. Οπότε κοίτα πως μου βγαίνει για να μου πεις αν είναι οκ.

Πρωινό κανονικά κατά τις εννιά
Σάντουιτς στη δουλειά αν δεν έχω φαί μαζί μου
Ένα Φρούτο κατά τις τέσσερις
Μετά γυρνάω σπίτι και τρώω το βραδινό κατά τις έφτα (όπως έχουμε πει - άπαχο κρέας ψάρι κτλ)
8:30 - 9:00 Γυμναστήριο
όταν γυρίσω τρώω μούσλι!
Και Ύπνος!

Πως σου φαίνεται αυτό? Με βολεύει γιατί λείπω αρκετά από το σπίτι και δυσκολεύομαι να βγάλω σωστά τις ώρες φαγητού όπως πρέπει!Γιαυτό σε χρειάζομαι!:help:
Θα είναι το πρώτο καλοκαίρι που δεν θα φάω ούτε ένα παγωτό αλλά στην παραλία θα είμαι καλύτερα από ποτέ!Τυχαίο??Δε νομίζω:turtle::turtle:

Tα σαντουιτς είναι με ψωμιά :shock::shock:κ γω ολη μέρα δουλευωωωωωωω!!!Να τα βάζεις σε μπωλ αγάπη μου!!Γιατί μετά θα γκρινιάζεις οτι πήρες βάρος κ εγω θα σε εγκαταλείψω :turtle::turtle::turtle:οτι σου εχω πει τελος!!

Kaskani Konstantina
16-06-10, 15:05
Kωνσταντίνα μου γεια σου!
Άλλο ένα 1,5 κιλό έχει φύγει και συνεχίζουμε!
Θέλω να σε ρωτήσω κάτι όμως.Το μεσημέρι μπόρω για σαλάτα να αλλάξω το μαρούλι κάποιες μέρες που έτρωγα γιατί με κούρασε?Ίσως καρότο, ντομάτα?
Επίσης προτείνεις κάποια πολυβιταμίνη? Σκέφτηκα να παίρνω λίγη σπιρουλίνα. Που και που νιώθω λίγο κουρασμένη και νυστάζω αρκετά με τη γυμναστική και τη δουλειά.Προτείνεις κάποια εσύ?
Α! Το λιποτροπικό που σε είχα ρωτήσει τελικά δεν το παίρνω.
Φιλιά πολλά!


Νάσια μου ναι βάλε κ χόρτα αλλά βγάλε το ρύζι η την πατάτα οταν φας χόρτα, ντομάτα οκ αλλά οχι κ συνέχεια!!Πολυβιταμίνη ΝΑΙ για ολα τα κορίτσια κ μαγνήσιο δίνει τρομερή ενέργεια διώχνει ατονία κ υπνηλία, κ αν μπορείτε 8 ωρες υπνο, έχει τα καλύτερα αποτελέσματα κ στην προπόνηση, οταν το σώμα είναι ξεκούραστο, αλλη απόδοση:toast:!!!!

mariane
16-06-10, 16:08
Μη μου λες οτι θα με εγκαταλείψεις και χοροπηδάς κιόλας!!!!:turtle: Δεν θα πας πουθενά!Μετά από τόσο κόπο δε σαφήνω να φύγεις!!:eleph:

FREDDY
16-06-10, 16:58
κωνσταντινα μπορεις σε παρακαλω να μου πεις αν ελαβες τις φωτο κ τα σχετικα? περιμενω νεα σου κ παρατηρησεις..ειμαι on line σχεδον συνεχεια**

Vassia
16-06-10, 17:06
Κωνσταντινα μου καλησπέρα.

Ζέστη πολύ και έχω αυτες τις 2 ανηφόρες κάθε πρωι για να πάω στη δουλειά αστα να πάνε..(δωρεάν γυμναστική !).

ΚΟΙΤΑ ...βλέπω κάτι κουτάκια να σχηματίζονται στην κοιλίτσα μου και έχω πάθει πλάκα..αρε Φιλεναδίτσα για μια ακόμη φορά είσαι Θεα..καλά κάνεις και μας φωνάζεις ότι η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ!:turtle::turtle::turtle:Χοροπηδάω απο τη χαρά μου!:turtle::turtle:και :bowdown::bowdown::bowdown:

Βέβαια επειδή θέλω να είμαι ειλικρινής εχτές την έκανα την ατασθαλεία μου και έφαγα παγωτάκι ....μου μίλησε μωρε και δεν μπόρεσα να μην του απαντησω δεν ήταν σωστό και επειδή σκέφτηκα ότι θα γίνω σαν την miss :porc::porc::porc: δεν θα του ξαναμιλήσω θα κλεινω τα αυτάκια μου και ευτυχώς αν μιλάει σιγα δεν θα ακούω γιατι είμαι και λίγο κουφίτσα!ασε που το πεπόνι είναι πιο γλυκό απο το παγωτό και κάθε βράδυ το τσακίζω(εκτος απο χτες)

παω να πηδηχτώ μαζι με το :turtle:απο το παράθυρο πριν διαβάσεις το μήνυμα ..

φιλάκια ρουφηχτά:welcome::inandout:

Kaskani Konstantina
16-06-10, 18:46
κωνσταντινα μπορεις σε παρακαλω να μου πεις αν ελαβες τις φωτο κ τα σχετικα? περιμενω νεα σου κ παρατηρησεις..ειμαι on line σχεδον συνεχεια**

Tις ελαβα ΑΣΤΕΡΙ!!!!Πρέπει να μιλήσουμε π.μ το Σ.Κ!!!!

Kaskani Konstantina
16-06-10, 18:48
Μη μου λες οτι θα με εγκαταλείψεις και χοροπηδάς κιόλας!!!!:turtle: Δεν θα πας πουθενά!Μετά από τόσο κόπο δε σαφήνω να φύγεις!!:eleph:

Χαχα "τσίμπησες"' ατιμο θηλυκό!!!Δεν σας αφήνω εγω με τίποτα!!!Που θα ξαναβρώ τέτοια βάσανα σας εσας :turtle::turtle::turtle:είμαι μαζόχα:turtle::turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
16-06-10, 18:54
Κωνσταντινα μου καλησπέρα.

Ζέστη πολύ και έχω αυτες τις 2 ανηφόρες κάθε πρωι για να πάω στη δουλειά αστα να πάνε..(δωρεάν γυμναστική !).

ΚΟΙΤΑ ...βλέπω κάτι κουτάκια να σχηματίζονται στην κοιλίτσα μου και έχω πάθει πλάκα..αρε Φιλεναδίτσα για μια ακόμη φορά είσαι Θεα..καλά κάνεις και μας φωνάζεις ότι η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ!:turtle::turtle::turtle:Χοροπηδάω απο τη χαρά μου!:turtle::turtle:και :bowdown::bowdown::bowdown:

Βέβαια επειδή θέλω να είμαι ειλικρινής εχτές την έκανα την ατασθαλεία μου και έφαγα παγωτάκι ....μου μίλησε μωρε και δεν μπόρεσα να μην του απαντησω δεν ήταν σωστό και επειδή σκέφτηκα ότι θα γίνω σαν την miss :porc::porc::porc: δεν θα του ξαναμιλήσω θα κλεινω τα αυτάκια μου και ευτυχώς αν μιλάει σιγα δεν θα ακούω γιατι είμαι και λίγο κουφίτσα!ασε που το πεπόνι είναι πιο γλυκό απο το παγωτό και κάθε βράδυ το τσακίζω(εκτος απο χτες)

παω να πηδηχτώ μαζι με το :turtle:απο το παράθυρο πριν διαβάσεις το μήνυμα ..

φιλάκια ρουφηχτά:welcome::inandout:

Δεν μπορώ κ να σας φωνάξω, είσαστε ολες μια προς μια, πέφτω κάτω απο τα γέλια με εσας, ε σήμερα εμαθα οτι μιλάει κ το παγωτό :turtle::turtle::turtle:τα κουτάκια θα χαθούν αν ξεκουφαθείς μια φορά την εβδομάδα, κ θα γίνουν σαμπρέλα!!!!Κ γω σου στέλνω μια δαγκωνιά!!!

manosxania
16-06-10, 20:39
Καλησπέρα Γκαμπριέλα (πολυ ωραίο ονομα) σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!Σε περιμένω φιλακια!!
καλησπερα κουκλα... ε αφου με περιμενεις να μην σε απογοητευσω να σε κουρασω και εγω με τα δικα μου χιχι!!!!ειμαι η γκαμπριελα 27 χρονων 1,70υψος και 66(εχω κολησει εκει) κιλα . το προβλημα μου ειναι το λιπος θελω να κατεβω αρχικα στα 60 και αν τα καταφερω εκει παω για 57 πιστευω εκει ειμαι σουπερ.δεν εχω κυταριτυδα και χαλαρωση αλλα ολο το εξτρα εχει μαζευτει στην κοιλια και ειναι λιγο τεραστια!!!!
γυμναστηριο παω πανω απο χρονο αλλα οχι και πολυ ζεστα απο οτι βλεπω σε αυτα που γραφεις χωρις προγραμα και συνεπεια. τωρα δεκα μερες ξεκινησα ζεστα με την βοηθεια σου(διαβαζοντας τα μυν στις αλλες κοπελες) και του αντρα μου που ξεκινησε και αυτος γραμωση και αδυνατισμα και κανουμε μαζι....
διατροφη
1)γαλα με φλεικς κ κουακερ η γιαουρτι με κουακερ και αμυγδαλα η ομελετα με 4 ασπραδια η τοστ σικαλεος με 3 γαλοπουλες
2)πρωτεινη με μηλο η σκετο μηλο
3)μεσημεριανο στεγνο οπως το εχεις πει με σαλατα και ρυζι
4)1 γιαουρτι 2% τοταλ
5)οπως το μεσημεριανο αλλα τωρα 2 μερεσ το εκοψα γιατι σχολναω 11 και δεν λεε

μια φορα την εβδομαδα εχει λιγο γλυκο το μεσημερι της κυριακης
ι
προπονηση


1)ποδια/γαμπες
2)κοιλιακους/στηθος/μπροστα ομους/δικεφαλα
3)1 ωρα αεροβια
4)κενο
5)πλατη/πισω ομους/τρικεφαλα
6)κοιλιακους/1 ωρα εαροβιο
7)κενο

αυτα για τωρα ...να γραψω και τις ασκησεις???
νιωθω οτι χτυπιεμαι τζαμπα και δεν προκειτε ποτε να φυγει η ενοχλητικη κοιλιτσα...αν και βιαζομαι !!!!μακια πολλα σε περιμενω για τις αποψεις σου ... γλυκα!!!!!

FREDDY
16-06-10, 22:38
:sleeping:
Tις ελαβα ΑΣΤΕΡΙ!!!!Πρέπει να μιλήσουμε π.μ το Σ.Κ!!!!

ok κωνσταντινουλα σουπερ !:thumbup:αφου το πηρες κατι καταφερα...φοβομουν οτι δεν θα τα λαμβανες! :banana: super duper<!!! περιμενω τα αποτελεσματα τις νεκροψιας..για να σου ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβα το ''π.μ'' ...:unsure::chinese::chinese:...μαλλον εννοεις προσωπικο μυνημα(?)
χαααααααααααα δεν μου φτανει ο πονος στις γαμπες..τωρα πρεπει να αποκρυπτογραφησω...χα χα :green::info::banghead: ελπιζω να μη γελας μαζι μου...:1laugh:
περιμενω μυνημα σου οταν μπορεις***** φιλακια πολλα..ωρα για νανι!

stavroula
16-06-10, 22:44
Kαλώς ηρθες Σταυρούλα μου στο φόρουμ, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!


4 προπονήσεις την εβδομάδα

Δευτέρα: απο 2 ασκήσεις (στήθος-πλάτη- ωμοι) διαδρομο 40 λεπτά γρήγορο βάδιν-κοιλιακούς

Τρίτη:Χέρια-πόδια -γάμπες- ποδήλατο 20 λεπτά

Τεταρτη ρεπό

Πεμπτη: οτι κ την Δευτέρα

Παρασκευή: οτι κ την Τρίτη

:)
Διατροφή:Θα βγάλεις την μπάρα κ θα βάλεις πρωτεινούχο ρόφημα, κ στα 2 γευματα που εχεις την μπάρα, το πρωτεινούχο φαγητό θα το κάνεις 150 γραμ. λάδι 2 κουταλιές κ στο μεσημεριανό κ στο βραδυνό κ απαραιτητα 5 κουταλιές ρύζι στο μεσημεριανό κ 2 μετριες πατάτες στο βραδυνό, φρούτο αλλη ωρα μόνο του!!Μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, γευμα οταν πας σπίτι μετά την προπόνηση κ αν πεινάς βάλε κ αλλο ενα γευμα 5 αυγά ενα κροκο κ 4 ρυζογκοφρέτες, μην φοβάσαι καθόλου αυτό το φαγητό σε αδειάζει σε λίπος κ σε προστατευει πάρα πολύ να μην χαλαρώσεις, κάθε αλλο σιγά σιγά θα σου γεμίζει μυς αν θα γυμνάζεσαι!!Η δίαιτες χωρίς υδατάνθρακα είναι καταστροφικές:ατονία, αδυναμία , υπογλυκαιμια, τρέλλα στο κεφάλι, κ μετά πέφτεις με τα μούτρα στο φαγητό!!
Προπόνηση: οχι με πολλα κιλά κ με πολύ ενταση οταν υπάρχει χαλάρωση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα!!
τα γευματα σου ανα 3 ωρες περίπου, μιάμιση ωρα μετά το φαγητό υπνο!!Απο Σεπτέβριο θα αλλάξουμε προπόνηση, τώρα θα πάμε ετσι!
Φιλάκια πολλά είμαι στην διαθεσή σου, αν κάτι δεν σου αρέσει να το αλλάξουμε!

Γειά σου και πάλι Κωνσταντίναααα!!!!!:welcome:
άρχισα το προγραμματάκι γυμναστικής που μου έδωσες αλλάάάά μετά το πρόγραμμα με τα βάρη :weights: αντί για 40 λεπτά διάδρομο την μια φορά και 20 λεπτά ποδήλατο την άλλη κάνω 1 ώρα αερόβιο (30 λεπτά διαδρομο και 30 λεπτά ελλειπτικό). το κάνω σχετικά άνετα. να το συνεχίσω έτσι??υπάρχει περίπτωση να φέρνει αντίθετα αποτελέσματα??
πρωτεινούχο ρόφημα πήρα το myofusion (το είχες προτείνει σε κάποιο απο τα post αν δεν κάνω λάθος) 1 σκουπ το πρωι και 1 το απογευμα διαλυμένο με νερό.σωστά????
η σαλάτα των κύριων γευμάτων είναι κυρίως χόρτα ή κολοκυθάκια ή μπρόκολο/κουνουπίδι. θα πρέπει να αποφεύγω κάποια?θα πρέπει και η ποσότητα της σαλάτας να ειναι συγκεκριμένη και περιορισμένη??:rolf:

φιλάκια!!!!!!!!!!σε ευχαριστώ και πάλι!!!!!!:geek: :clown2:

Vassia
17-06-10, 11:18
Λες Κωνσταντίνα μου αν αρχίσεις να με δαγκώνεις να μαζέψω ? Δεν είναι κακό τώρα που το σκέφτομαι ...με φαντάζομαι στο πιάτο με ρύζι και ένα μήλο στο στόμα καθ΄ότι γουρουνάκι !αχ και έχω πετσούλα και θα είμαι τραγανή τραγανή:turtle::turtle::turtle: ότι πρέπει για σουβλισμα...

Φιλάκια ρουφηχτά

LAURA
17-06-10, 12:01
Kωνσταντινα καλημερα. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο λιποτροπικο ? Ειδα ότι υπάρχει και e-shop εδω. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο απο εκεί?

mariane
17-06-10, 14:20
Κωνσταντίνα μου γεια σου!:love Η μαμά μου μου αγόρασε σπιρουλίνα και βιταμίνες C σε κάψουλες αν και πίνω κάθε πρωί φυσικό πορτοκάλι! Κάθε πότε να παίρνω? Της είπανε για σπιρουλίνα δύο φορές την ημέρα..Η γνώμη σου??
Ρυζογκοφρέτες που τις βρίσκετε? Γιατί όπου έχω ρωτήσει δεν έχουνε!! Η ρυζογκογρέτα παέι για πριν την προπόνηση? σε φιλωωωωωω

dorothy
17-06-10, 14:34
Κωνσταντίνα μου ποια είναι η γνώμη σου για το πλιγούρι?
Έβαλα σήμερα στο μεσημεριανό μου αντι για ρύζι και ηταν νόστιμο!!!
Έχει πάνω κάτω ίδια διατροφική αξία με το ρύζι................
Εγκρίνεις?

sylvestra
19-06-10, 16:30
Γεια σας. Είμαι γυναίκα 1,65 ύψος 56 κιλά κάνω καθημερινά βάρη στο gym 2,5 ώρες και τρέχω 8 χιλιόμετρα την μέρα. Έχω γράμμωση αλλά θέλω να βάλω μυική μάζα. Η διατροφή που ακολουθώ είναι σωστή ? Το πρωί παίρνω πρωτείνη, μετά 1 ώρα 2 ταμπλέτες αμινοξέα(amino 2500 All stars) Μάζι με πρωινό(500gr γάλα με δημητριακά + ένα ντάκος με 2 κουταλιές cottage).
Μετά 1 ώρα πηγαίνω gym τότε παίρνω 1 κουταλία υγρά αμινοξέα.
Μετά την προπόνηση πίνω πρωτείνη μια κουταλία αμινοξέα 3 φρούτα οποσδήποτε και αμέσως γλουταμίνη.
Μετά 2 ώρες 2 ταμπλέτες αμινοξέα με 200gr κοτόπουλο στήθος(πάντα με κολοκυθάκι) και 2 ντομάτες και 3 κουταλιές cottage και 1 ντκάκος αμέσως μετά βιταμίνη Ε και λιπαρά Ω 3,6,9.
Μετά 2 ώρες 2 φρούτα.
Μετά 3 ώρες πάλι 2 αμινοξέα(την ημέρα πρέπει να παίρνω 6 ταμπλέτες) με ή 3 ασπράδια με 4 κουταλίες cottage + σαλάτα.
Μετά απο λίγο 1 γιαούρτι με ένα ντάκος και 2 ποτήρια γάλα(1,5 λιπαρά)
Γλυκά τιγανιτά ποτέ, Καφέδες 4 την ημέρα.
Είναι σωστά για να βάλω άλιπη μυική μάζα?

Kaskani Konstantina
19-06-10, 20:55
καλησπερα κουκλα... ε αφου με περιμενεις να μην σε απογοητευσω να σε κουρασω και εγω με τα δικα μου χιχι!!!!ειμαι η γκαμπριελα 27 χρονων 1,70υψος και 66(εχω κολησει εκει) κιλα . το προβλημα μου ειναι το λιπος θελω να κατεβω αρχικα στα 60 και αν τα καταφερω εκει παω για 57 πιστευω εκει ειμαι σουπερ.δεν εχω κυταριτυδα και χαλαρωση αλλα ολο το εξτρα εχει μαζευτει στην κοιλια και ειναι λιγο τεραστια!!!!
γυμναστηριο παω πανω απο χρονο αλλα οχι και πολυ ζεστα απο οτι βλεπω σε αυτα που γραφεις χωρις προγραμα και συνεπεια. τωρα δεκα μερες ξεκινησα ζεστα με την βοηθεια σου(διαβαζοντας τα μυν στις αλλες κοπελες) και του αντρα μου που ξεκινησε και αυτος γραμωση και αδυνατισμα και κανουμε μαζι....
διατροφη



1)ποδια/γαμπες
2)κοιλιακους/στηθος/μπροστα ομους/δικεφαλα
3)1 ωρα αεροβια
4)κενο
5)πλατη/πισω ομους/τρικεφαλα
6)κοιλιακους/1 ωρα εαροβιο
7)κενο

αυτα για τωρα ...να γραψω και τις ασκησεις???
νιωθω οτι χτυπιεμαι τζαμπα και δεν προκειτε ποτε να φυγει η ενοχλητικη κοιλιτσα...αν και βιαζομαι !!!!μακια πολλα σε περιμενω για τις αποψεις σου ... γλυκα!!!!!

Προπονεισαι ενα χρόνο δεν υπάρχει λόγος να παίζεις 3 μυικές ομάδες σε μια προπόνηση, ουτε να κάνεις σε μια προπόνηση αερόβιο θα μπορούσες να ξεκουραστείς στην τρίτη προπόνηση, εκτος κ αν εχεις πολυ ελευθερο χρόνο, εγω σου προτείνω ενα σημείο την ημέρα κ θα τα δίνεις ολα, κ οχι με τις ωρες στο gym!
Δευτέρα Πόδια-κοιλιακοί
Τρίτη Στήθος-γάμπες κ 40 λεπτά διάδρομο γρήγορο βάδιν
Τετάρτη ρεπό
Πέμπτη Πλάτη-Ωμοι-κοιλιακοί-20 λεπτά ποδήλατο
Παρασκευή Χέρια-40 λεπτά διάδρομο
Σ.Κ ξεκούραση!!Μικρά διαλείματα ανάμεσα στα σετ, να είναι ζεστό το σώμα, οσο χαζευουμε χάνει το σώμα μας, μιάμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν τον υπνο!!
Κοιλιά:ενα είναι το μυστικό:το φαγητό χιλιάδες κοιλιακούς να κάνουμε αν δεν τρώμε σωστά δεν αλλάζει τίποτα!!

1)γαλα light με κουακερ η γιαουρτι με κουακερ και αμυγδαλα η ομελετα με 4 ασπραδια η τοστ σικαλεως με 3 φέτες γαλοπούλα
2)πρωτεινη με μηλο
3)μεσημεριανο στεγνο οπως το εχεις πει με σαλατα και ρυζι
4)1 γιαουρτι 2% αγγελαδίτσα
5)οπως το μεσημεριανο αλλά αντι για ρύζι 2 πατάτες μέτριες
Γλυκό να το ξεχάσεις, πάμε ετσι για ενα μήνα, αν θες να φύγει η κοιλίτσα κ τα κιλάκια!!!!!!Δεν χαλας ΤΙΠΟΤΑ απο αυτά που σου πόσταρα, ποιο πολύ με ενδιαφέρει η διατροφή παρά η προπονησή σου!!Φιλάκια

Kaskani Konstantina
19-06-10, 21:17
Γειά σου και πάλι Κωνσταντίναααα!!!!!:welcome:
άρχισα το προγραμματάκι γυμναστικής που μου έδωσες αλλάάάά μετά το πρόγραμμα με τα βάρη :weights: αντί για 40 λεπτά διάδρομο την μια φορά και 20 λεπτά ποδήλατο την άλλη κάνω 1 ώρα αερόβιο (30 λεπτά διαδρομο και 30 λεπτά ελλειπτικό). το κάνω σχετικά άνετα. να το συνεχίσω έτσι??υπάρχει περίπτωση να φέρνει αντίθετα αποτελέσματα??
πρωτεινούχο ρόφημα πήρα το myofusion (το είχες προτείνει σε κάποιο απο τα post αν δεν κάνω λάθος) 1 σκουπ το πρωι και 1 το απογευμα διαλυμένο με νερό.σωστά????
η σαλάτα των κύριων γευμάτων είναι κυρίως χόρτα ή κολοκυθάκια ή μπρόκολο/κουνουπίδι. θα πρέπει να αποφεύγω κάποια?θα πρέπει και η ποσότητα της σαλάτας να ειναι συγκεκριμένη και περιορισμένη??:rolf:

φιλάκια!!!!!!!!!!σε ευχαριστώ και πάλι!!!!!!:geek: :clown2:

Σταυρούλα μου το αερόβιο καλό κάνει !!!!:thumbup:Με την πρωτείνη αυτή είσαι super!!Mε τις σαλάτες :thumbup:οσο θες
Φιλάκια κ απο μένα!!

Kaskani Konstantina
19-06-10, 21:19
Λες Κωνσταντίνα μου αν αρχίσεις να με δαγκώνεις να μαζέψω ? Δεν είναι κακό τώρα που το σκέφτομαι ...με φαντάζομαι στο πιάτο με ρύζι και ένα μήλο στο στόμα καθ΄ότι γουρουνάκι !αχ και έχω πετσούλα και θα είμαι τραγανή τραγανή:turtle::turtle::turtle: ότι πρέπει για σουβλισμα...

Φιλάκια ρουφηχτά


Χαχαχα!!!Κ εχω χρόνια να φαω πετσούλα :turtle::turtle::turtle:φιλάκια κοριτσάκι μου καλό!!

Kaskani Konstantina
19-06-10, 21:26
Kωνσταντινα καλημερα. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο λιποτροπικο ? Ειδα ότι υπάρχει και e-shop εδω. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο απο εκεί?

Ολα λίγο πολύ εχουν αποτελέσματα, σε συνδιασμό βέβαια με προπόνηση κ διατροφή, κ οχι με το που αρχίσουμε διατροφή αμέσως λιποτροπικό, να εχει περάσει ενα διάστημα το λιγότερο 3 μήνες σωστής διατροφής!!Πήγαινε σε ενα κατάστημα με συμπληρώματα κ ζήτησε ενα λιποδιαλύτη, οχι πολύ ενισχυμένο για πρώτη φορά!!

Kaskani Konstantina
19-06-10, 21:31
Κωνσταντίνα μου γεια σου!:love Η μαμά μου μου αγόρασε σπιρουλίνα και βιταμίνες C σε κάψουλες αν και πίνω κάθε πρωί φυσικό πορτοκάλι! Κάθε πότε να παίρνω? Της είπανε για σπιρουλίνα δύο φορές την ημέρα..Η γνώμη σου??
Ρυζογκοφρέτες που τις βρίσκετε? Γιατί όπου έχω ρωτήσει δεν έχουνε!! Η ρυζογκογρέτα παέι για πριν την προπόνηση? σε φιλωωωωωω

Αγάπη μου πρωινή ωρα να τα παίρνεις!!
Σε ολα τα souper market θα βρεις ρυζογκοφρέτες στο βιολογικά προιόντα, εγω στον Βασιλόπουλο παίρνω,είναι υδατανθρακας κ παει μαζί με τα ασπράδια σου η την πρωτείνη σου το ρόφημα, 4 με 5 στο κάθε γευμα!!:thumbup:

Kaskani Konstantina
19-06-10, 21:33
Κωνσταντίνα μου ποια είναι η γνώμη σου για το πλιγούρι?
Έβαλα σήμερα στο μεσημεριανό μου αντι για ρύζι και ηταν νόστιμο!!!
Έχει πάνω κάτω ίδια διατροφική αξία με το ρύζι................
Εγκρίνεις?

Που κ που να το βάζεις!!!Μην αδειάσεις καμία κατσαρόλα :turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
19-06-10, 21:43
Γεια σας. Είμαι γυναίκα 1,65 ύψος 56 κιλά κάνω καθημερινά βάρη στο gym 2,5 ώρες και τρέχω 8 χιλιόμετρα την μέρα. Έχω γράμμωση αλλά θέλω να βάλω μυική μάζα. Η διατροφή που ακολουθώ είναι σωστή ? Το πρωί παίρνω πρωτείνη, μετά 1 ώρα 2 ταμπλέτες αμινοξέα(amino 2500 All stars) Μάζι με πρωινό(500gr γάλα με δημητριακά + ένα ντάκος με 2 κουταλιές cottage).
Μετά 1 ώρα πηγαίνω gym τότε παίρνω 1 κουταλία υγρά αμινοξέα.
Μετά την προπόνηση πίνω πρωτείνη μια κουταλία αμινοξέα 3 φρούτα οποσδήποτε και αμέσως γλουταμίνη.
Μετά 2 ώρες 2 ταμπλέτες αμινοξέα με 200gr κοτόπουλο στήθος(πάντα με κολοκυθάκι) και 2 ντομάτες και 3 κουταλιές cottage και 1 ντκάκος αμέσως μετά βιταμίνη Ε και λιπαρά Ω 3,6,9.
Μετά 2 ώρες 2 φρούτα.
Μετά 3 ώρες πάλι 2 αμινοξέα(την ημέρα πρέπει να παίρνω 6 ταμπλέτες) με ή 3 ασπράδια με 4 κουταλίες cottage + σαλάτα.
Μετά απο λίγο 1 γιαούρτι με ένα ντάκος και 2 ποτήρια γάλα(1,5 λιπαρά)
Γλυκά τιγανιτά ποτέ, Καφέδες 4 την ημέρα.
Είναι σωστά για να βάλω άλιπη μυική μάζα?

Καλώς ηρθες στο φόρουμ!!Είναι δυνατόν να βάλεις αλιπη μάζα με αυτήν την διατροφή?? ποιος την εχει προτείνει αυτή την διατροφή??Γάλα, γιαούρτι, 5 φρούτα την ημερα, συμπληρώματα βλέπω φουλ, ντοματες, cottage!!Eίναι λάθος!Περα απο αυτό, τα γευματα πρέπει να είναι 5 κ να εχουν διαφορά 3 ωρες, προπόνηση 2.5 ωρες γιατί??Πόσο χρονών είσαι?

manosxania
20-06-10, 01:50
Προπονεισαι ενα χρόνο δεν υπάρχει λόγος να παίζεις 3 μυικές ομάδες σε μια προπόνηση, ουτε να κάνεις σε μια προπόνηση αερόβιο θα μπορούσες να ξεκουραστείς στην τρίτη προπόνηση, εκτος κ αν εχεις πολυ ελευθερο χρόνο, εγω σου προτείνω ενα σημείο την ημέρα κ θα τα δίνεις ολα, κ οχι με τις ωρες στο gym!
Δευτέρα Πόδια-κοιλιακοί
Τρίτη Στήθος-γάμπες κ 40 λεπτά διάδρομο γρήγορο βάδιν
Τετάρτη ρεπό
Πέμπτη Πλάτη-Ωμοι-κοιλιακοί-20 λεπτά ποδήλατο
Παρασκευή Χέρια-40 λεπτά διάδρομο
Σ.Κ ξεκούραση!!Μικρά διαλείματα ανάμεσα στα σετ, να είναι ζεστό το σώμα, οσο χαζευουμε χάνει το σώμα μας, μιάμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν τον υπνο!!
Κοιλιά:ενα είναι το μυστικό:το φαγητό χιλιάδες κοιλιακούς να κάνουμε αν δεν τρώμε σωστά δεν αλλάζει τίποτα!!

1)γαλα light με κουακερ η γιαουρτι με κουακερ και αμυγδαλα η ομελετα με 4 ασπραδια η τοστ σικαλεως με 3 φέτες γαλοπούλα
2)πρωτεινη με μηλο
3)μεσημεριανο στεγνο οπως το εχεις πει με σαλατα και ρυζι
4)1 γιαουρτι 2% αγγελαδίτσα
5)οπως το μεσημεριανο αλλά αντι για ρύζι 2 πατάτες μέτριες
Γλυκό να το ξεχάσεις, πάμε ετσι για ενα μήνα, αν θες να φύγει η κοιλίτσα κ τα κιλάκια!!!!!!Δεν χαλας ΤΙΠΟΤΑ απο αυτά που σου πόσταρα, ποιο πολύ με ενδιαφέρει η διατροφή παρά η προπονησή σου!!Φιλάκια
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. ενταξει οτι πεις ....θα τηρησω κατα γραμμα τις συμβουλες σου για ενα μηνα και θα σου ποσταρω τη καταφεραμε ,να παμε για αλλα μετα. μια απορια :εχει διαφορα το τοταλ απο την αγεδαλιτσα? γιατι το πρωτο και μου αρεσει πολυ και το ειχα για το καλυτερο απο πλευρας πρωτεινων...με σκοτωνεις με το γλυκο αλλα τι να κανω...

FREDDY
20-06-10, 02:20
:toast: οχι οχι δεν πινω μπυρες...ακομη....! αν ομως δεν μιλησουμε συντομα 8α τις αρχισω...χχχχχχχχχχχχχχχχχχχ:drunken::drunken::drunken::turtle::turtle::turtle::turtle:
βρε κωνσταντινουλα μου που εισαι? ειδα οτι απανταγες μεχρι αργα...σνιφ αντι να εισαι σε κανα παραλλιακο σαββατιατικα...εμενα...:(:( τιποτα...?
ακολουθω ενα προγραμμα του ''μπουρναζου για γραμμωση ΄'' κ νομιζω οτι ειναι οκ.(ασχετο τωρα αυτο με το προγραμμα..:confused:)
please θελω οπωσδηποτε να μου πεις τη γνωμη σου για ολα οσα σου στειλα τη προηγουμενη βδομαδα στο mail σου..ελα βρε πουλακι κ με εχουν φαει οι αποριες:confused::confused::doh::?:?
παω για υπνο δεν αντεχω φιλακιαααααααααα δασκαλα με τα ξανθια μαλλια;-):love:

eri_87
20-06-10, 13:53
Δεν μπορώ κ να σας φωνάξω, είσαστε ολες μια προς μια, πέφτω κάτω απο τα γέλια με εσας, ε σήμερα εμαθα οτι μιλάει κ το παγωτό :turtle::turtle::turtle:τα κουτάκια θα χαθούν αν ξεκουφαθείς μια φορά την εβδομάδα, κ θα γίνουν σαμπρέλα!!!!Κ γω σου στέλνω μια δαγκωνιά!!!

Με μια φορά την εβδομάδα θα χαθούν τα κουτάκια βρε Κων/να??? Εδώ οι άλλοι τρώνε 2000 θερμίδες σε cheat meal εβδομαδιαίως και είναι φέτες! Εμείς ένα μικρό cheat δεν μπορούμε να κάνουμε????:unsure:

Καλά, εγώ όλο και κάτι τρώω γιατί αν πιέζομαι και δεν τρώω καθόλου κάτι ''απαγορευμένο'' μετά δεν έχω διάθεση να συνεχίσω, νιώθω πίεση και γίνομαι λαίμαργη... :(

Kaskani Konstantina
20-06-10, 15:49
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. ενταξει οτι πεις ....θα τηρησω κατα γραμμα τις συμβουλες σου για ενα μηνα και θα σου ποσταρω τη καταφεραμε ,να παμε για αλλα μετα. μια απορια :εχει διαφορα το τοταλ απο την αγεδαλιτσα? γιατι το πρωτο και μου αρεσει πολυ και το ειχα για το καλυτερο απο πλευρας πρωτεινων...με σκοτωνεις με το γλυκο αλλα τι να κανω...

Είναι καλύτερο για την διατροφή η αγελαδίτσα :turtle::turtle::turtle:κ το ποιο :shock:οταν θα γίνεις κορμάρα ομως :thumbup: θα λες ευτυχώς που εκοψα τα γλυκά!!!

Kaskani Konstantina
20-06-10, 15:56
Με μια φορά την εβδομάδα θα χαθούν τα κουτάκια βρε Κων/να??? Εδώ οι άλλοι τρώνε 2000 θερμίδες σε cheat meal εβδομαδιαίως και είναι φέτες! Εμείς ένα μικρό cheat δεν μπορούμε να κάνουμε????:unsure:

Καλά, εγώ όλο και κάτι τρώω γιατί αν πιέζομαι και δεν τρώω καθόλου κάτι ''απαγορευμένο'' μετά δεν έχω διάθεση να συνεχίσω, νιώθω πίεση και γίνομαι λαίμαργη... :(

Ασε τι κάνουν οι αλλλοι............εμεις ειμαστε αλλιως, δεν θα μπω σε λεπτομέρειες δεν κάνει, ακουσέ με τι σου λεω, στερήσου για ενα μεγάλο διάστημα φέρε το σώμα σου εκει που θέλεις, κ μετά μια φορά την εβδομάδα να τρως οτι θέλεις, τώρα ομως θέλουμε να αφαιρέσουμε λίπος κ οχι να προσθέσουμε!!

Kaskani Konstantina
20-06-10, 16:06
:toast: οχι οχι δεν πινω μπυρες...ακομη....! αν ομως δεν μιλησουμε συντομα 8α τις αρχισω...χχχχχχχχχχχχχχχχχχχ:drunken::drunken::drunken::turtle::turtle::turtle::turtle:
βρε κωνσταντινουλα μου που εισαι? ειδα οτι απανταγες μεχρι αργα...σνιφ αντι να εισαι σε κανα παραλλιακο σαββατιατικα...εμενα...:(:( τιποτα...?
ακολουθω ενα προγραμμα του ''μπουρναζου για γραμμωση ΄'' κ νομιζω οτι ειναι οκ.(ασχετο τωρα αυτο με το προγραμμα..:confused:)
please θελω οπωσδηποτε να μου πεις τη γνωμη σου για ολα οσα σου στειλα τη προηγουμενη βδομαδα στο mail σου..ελα βρε πουλακι κ με εχουν φαει οι αποριες:confused::confused::doh::?:?
παω για υπνο δεν αντεχω φιλακιαααααααααα δασκαλα με τα ξανθια μαλλια;-):love:


Μωρούλι δεν μπορεις να φανταστείς πόσο εχω βγει, κ που δεν εχω παει :turtle::turtle::turtle:οταν εχω κάθε μέρα προπόνηση κ 5 γευματα κ παραλία για μπάνιο ως τις 7, το σπίτι μου δεν το αλλάζω με τίποτα:turtle::turtle::turtle:μπες πμ σου απάντησα απο χθες με αδίκησες :turtle::turtle:γελαω πολύ """δασκάλα με τα χρυσά μαλλιά""" καλοοοοοο!!!Φιλάκια !!Μια μια είσαστε εδω μέσα, λες κ σας εχω διαλέξει!!!

mariane
21-06-10, 13:30
Κωνσταντίνα μου παρόλο που κοιμάμαι 6-8 ώρες το βράδυ, τα μεσημέρια και μέτα τη δουλειά γενικότερα νιώθω σχεδόν πάντα πολύ κουρασμένη. Πριν την προπόνηση μου στις 8:30 - 9:00 συνήθως με παίρνει ο ύπνος γιατί νιώθω ότι δεν έχω πολύ δύναμη. Η βιταμίνη c θα με βοηθήσει σε αυτό? Βέβαια κάνω και δύο χιλιάδες πράγματα τη μέρα οπότε θα μου πεις πως να μην κουραστώ αλλά με νευριάζει γιατί θέλω αρκετά αποθέματα για να βγάζω καλές προπονήσεις!ΣΜΟΥΤΣ!!:turtle::turtle::turtle: Να έτσι θέλω να πηγαίνω σαν το χελωνάκι!!:):)

Kaskani Konstantina
21-06-10, 16:00
Κωνσταντίνα μου παρόλο που κοιμάμαι 6-8 ώρες το βράδυ, τα μεσημέρια και μέτα τη δουλειά γενικότερα νιώθω σχεδόν πάντα πολύ κουρασμένη. Πριν την προπόνηση μου στις 8:30 - 9:00 συνήθως με παίρνει ο ύπνος γιατί νιώθω ότι δεν έχω πολύ δύναμη. Η βιταμίνη c θα με βοηθήσει σε αυτό? Βέβαια κάνω και δύο χιλιάδες πράγματα τη μέρα οπότε θα μου πεις πως να μην κουραστώ αλλά με νευριάζει γιατί θέλω αρκετά αποθέματα για να βγάζω καλές προπονήσεις!ΣΜΟΥΤΣ!!:turtle::turtle::turtle: Να έτσι θέλω να πηγαίνω σαν το χελωνάκι!!:):)


Χελωνάκι μου :turtle::turtle::turtle:ανέβασε λίγο το ρύζι κ την πατάτα, πάρε κ μια πολυβιταμίνη!!!Αντε να σε αφήσω αυτή την εβδομάδα να φας κ οτι φρούτο θες!!!!

chameleon
21-06-10, 20:12
Κωσταντίνα μου :help: σου ειχα στειλει ενα pm πριν δυο εβδομαδες ...δεν μου απαντησες να στο ξαναστειλω ?

lila_1
22-06-10, 09:09
Κωνσταντινα,γεια κ απο δω!
Λοιπον,θελω να τσεκαρεις τη διατροφη μου να μου πεις τη γνωμη σου...
Στοχος μου ειναι να βαλω καθαρα μυικα κιλα!
Μεχρι στιγμης παντως μια χαρα με παει...εχω βαλει στον πανω κορμο λιγο κρεας!:green:

1ο: 1 γιαουρτι 0% +1 γιαουρτι 2% + κερασια/φραουλες/ξινομηλο
2ο : κοτοπουλο/ψαρι + σαλαταρα πρασινη + 1 κουτ.ελαιολαδο
3ο : βρωμη + ασπραδια αυγων
4ο(αμεσως μετα την προπονηση, στο gym) : whey + 1 μπανανα
5ο : οπως και το 2ο


Λαχανικα δεν μετραω ποσοτητες(τρωω αβερτα εκτος ντοματας!),κοτοπουλο-ψαρι απλως προσεχω να ναι παντα πανω απο 100 γραμ
Τους υδατανθρακες τους αυξομειωνω αναλογα τη μερα+τις δραστηριοτητες.
Τωρα που καθομαι σπιτι λογω εξεταστικης τους εχω οπως ακριβως στα εγραψα.

Μεταπροπονητικα,υπαρχει καποιο αλλο φρουτο που μπορω να τρωω?

Kaskani Konstantina
22-06-10, 22:56
Κωνσταντινα,γεια κ απο δω!
Λοιπον,θελω να τσεκαρεις τη διατροφη μου να μου πεις τη γνωμη σου...
Στοχος μου ειναι να βαλω καθαρα μυικα κιλα!
Μεχρι στιγμης παντως μια χαρα με παει...εχω βαλει στον πανω κορμο λιγο κρεας!:green:

1ο: 1 γιαουρτι 0% +1 γιαουρτι 2% + κερασια/φραουλες/ξινομηλο
2ο : κοτοπουλο/ψαρι + σαλαταρα πρασινη + 1 κουτ.ελαιολαδο
3ο : βρωμη + ασπραδια αυγων
4ο(αμεσως μετα την προπονηση, στο gym) : whey + 1 μπανανα
5ο : οπως και το 2ο


Λαχανικα δεν μετραω ποσοτητες(τρωω αβερτα εκτος ντοματας!),κοτοπουλο-ψαρι απλως προσεχω να ναι παντα πανω απο 100 γραμ
Τους υδατανθρακες τους αυξομειωνω αναλογα τη μερα+τις δραστηριοτητες.
Τωρα που καθομαι σπιτι λογω εξεταστικης τους εχω οπως ακριβως στα εγραψα.

Μεταπροπονητικα,υπαρχει καποιο αλλο φρουτο που μπορω να τρωω?


150 γραμμάρια τα πρωτεινούχα!!!Απο φρούτα οτι εχεις!!Λάδι 2 μεσημέρι 2 βράδυ, είναι βασικό!!:)

Kaskani Konstantina
22-06-10, 23:02
Κωσταντίνα μου :help: σου ειχα στειλει ενα pm πριν δυο εβδομαδες ...δεν μου απαντησες να στο ξαναστειλω ?



ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΠΜ
1o Μούσλι (5 κουταλιές)με γάλα light 2 φορές την εβδομάδα θα το αλλάζεις 2 αυγά κ ενα αγγουράκι!!!!!!!!!!!!!!
2ο μήλο
3ο κοτόπουλο κ τόνο η ψάρι η μοσχάρι κ απαχο χοιρινό η κουνέλι η γαλοπούλα με 5 κουταλιές ρύζι κ πρασινη σαλάτα συν 2 κουταλιές λάδι κ φασόλια μαυροη δ
Κ το βράδυ οτι σου αρέσει απο το μεσημεριανό αλλά αντι για ρύζι 2 πατάτες βραστές!!!Τιποτα αλλο!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]


Γεια σου αγαπημενη, αυτη τη διατροφη μου ειχες δωσει πριν ομως σου στειλω φωτο μου ( στο mail σου) και σου γραψω τα κουσούρια που έχω.... σου τα ξαναγραφω γιατί σιγουρα 8α πεσουν αλλαγες....



.... δεν τρωω κοτοπουλο μόνο χοιρινο αντε κ καμια μοσχαρισια μπριτζολα τα γαλακτοκομικα με φουσκωνουν αν και τρελαινομαι για τυρια.....το γιαουρτι με το ζόρι το καταφερνω... εκτος και αν το φαω μαζί με κριθαρενιο παξιμαδι, οπως επίσης και το αγγουρι γαμωτο!!! μαρεσει τοσο πολυ και οποτε το φάω αισθάνομαι ενα τεραστιο πριξιμο και με ποναει το στομαχι μου μετα.απο φρουτα τρωω μονο μηλο κοκκινο - αχλάδια -ακτινίδια - καρπουζι -αντε και καμια φραουλα και απο ψαρια τρωω τόνο μόνο... αυτααααα! χμμμ ...απο γαριδακια βαλε μου οτι θες τρωω τα πάντα!!!! χαχαχαχα

υ.γ. θα ήθελα να μου πείς αν θέλω καμια φορα θέλω κατι σε σοκολατα μπορω να τρωω τις σοκολατες πρωτεΪνης? και αν ναι αφαιρώ καποιο γευμα?

Αυτα σου είχα γράψει ... και να συμπληρωσω και κατι , έχω αρχίσει θεραπεία για την ακμή roaccutan τα οποία μπορεί να σου ανεβάσουν χολυστερίνη -τρυγλικεριδια ... αν δεν προσεχεις, μάλλον θα τα γνωρίζεις.
Χίλια συγνώμη για το μεγάλο κείμενο... βλέπω όλο αυτο το κοσμο που σε ρωταει καθημερινα.... και αισθανομαι ασχημα που σου εγραψα ολο αυτο το κατεβατό...!
Σ ευχαριστω πολύ πολύ για το χρόνο σου!!![/

Kaskani Konstantina
22-06-10, 23:12
Κωσταντίνα μου :help: σου ειχα στειλει ενα pm πριν δυο εβδομαδες ...δεν μου απαντησες να στο ξαναστειλω ?


Ουτε γάλα?? απο φρούτα μήλο μπανάνα!!Ακουσέ με δεν μπορούμε να τρώμε οτι μας αρέσει κ να εχουμε κορμί, δεν γίνεται, αφαίρεσε οποια γευμα θες κ βάλε την πρωτεινούχα σοκολάτα οταν δεν αντέχεις, αν θες να με ακούσεις κάνε οτι σου λεω γιατι δεν θα φύγει ποτέ η κοιλίτσα θα την κουβαλάς πάντα κ θα στεναχωριέσαι, δεν μπορώ να διανοηθώ οτι θες να απαλαχτείς απο κιλά κ μου μιλάς για υπογλυκαιμίες!!:smash::smash::smash: πρέπει να φωνάζω που κ που για να βάζετε μυαλό!!Γίνομαι κακιά ??? για το καλό σας το κάνω :thumbup:

chameleon
23-06-10, 09:42
O.K. ! Οτι πεις ! :army2: αλλωστε εχω δει αρκετη διαφορα στο σωμα μου και εχω λιγο καιρο που τη κανω! εχω μια πρωτεινη super nitro whey μπανανα - φραουλα , να πινω το πρωι μαζι με κουακερ??
Κακια δε γίνεσε μωρο μου! με τοσα που σου λεμε και λιγα λες.... Σ΄ευχαριστω πολυ πολύ για την απάντησή σου! φιλια πολλα!:love:

VOULA
23-06-10, 16:22
:shock:

mariane
23-06-10, 16:22
Κωνσταντίνα μου το μούσλι πόσες φόρες την εβδομάδα επιτρέπεται? Μου είχες πει ότι μπορώ να το βάλω και απόγευμα αντί για γιαούρτι και φρούτο.Μου αρέσει πολύ!Μήλα που δεν είναι και πολύ η εποχή τους τώρα τα αντικαθιστούμε με μπανάνα?Μπορώ αντί για βραδινό να βάλω ομελέτα? Είναι εντάξει? Πως τα υπολογίζεις βρε παιδί μου και ξέρεις τι να βάλεις ακριβώς και πόσο και που?? Το μόνο που ξέρω είναι πρωτείνη και υδατάνθρακας πρέπει να είναι παρεούλα!!:turtle:

Kaskani Konstantina
23-06-10, 17:01
O.K. ! Οτι πεις ! :army2: αλλωστε εχω δει αρκετη διαφορα στο σωμα μου και εχω λιγο καιρο που τη κανω! εχω μια πρωτεινη super nitro whey μπανανα - φραουλα , να πινω το πρωι μαζι με κουακερ??
Κακια δε γίνεσε μωρο μου! με τοσα που σου λεμε και λιγα λες.... Σ΄ευχαριστω πολυ πολύ για την απάντησή σου! φιλια πολλα!:love:


Κοριτσάκι μου καλό!!Μπράβο πολύ ωραία κ βέβαια να πίνεις πρωτείνη κάνε αντικατάσταση με 2 γευματα που σου εχω βάλει!!Ναααα ορίστε σου γκρίνιαξα κ σήμερα που εκανα προπόνηση σε σκέφτηκα κ λεω λες να την στεναχώρησα!!!:)Να μην με ευχαριστείς για τίποτα να με ακούτε θέλω:love: φιλιά κ απο μένα!!

Kaskani Konstantina
23-06-10, 17:03
:shock:

Ωχχχ τι εκανα Βουλίτσα μου??:shock::shock::shock: σε εχω ξεχάσει?? αν ναι στείλε μου πάλι, είναι πολλά τα ποστ κ ολο κ κάποιο θα μου ξεφύγει!!!

Kaskani Konstantina
23-06-10, 17:14
Κωνσταντίνα μου το μούσλι πόσες φόρες την εβδομάδα επιτρέπεται? Μου είχες πει ότι μπορώ να το βάλω και απόγευμα αντί για γιαούρτι και φρούτο.Μου αρέσει πολύ!Μήλα που δεν είναι και πολύ η εποχή τους τώρα τα αντικαθιστούμε με μπανάνα?Μπορώ αντί για βραδινό να βάλω ομελέτα? Είναι εντάξει? Πως τα υπολογίζεις βρε παιδί μου και ξέρεις τι να βάλεις ακριβώς και πόσο και που?? Το μόνο που ξέρω είναι πρωτείνη και υδατάνθρακας πρέπει να είναι παρεούλα!!:turtle:

Να φας 5 με 6 κιλά την ημέρα :turtle::turtle::turtle:μουσλι χαχαχα!!!!Εχω κέφια :turtle:βάσανό μου!!!!Μπανάνα οχι το απόγευμα οκ το πρωι, μια φορά την εβδομάδα με 2 πεπόνι κ καρπούζι (2 φετες μεγαλεςςςς)ελααα σε εφτιαξα, βάλε ομελέτα σε οποιο θες, μούσλι 5 κουταλιές την ημέρα!!Τι καλή που είμαι σήμερα!!! ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΕ ΠΡΩΤΕΙΝΌΥΛΑ!!

lewd_marouli
23-06-10, 17:32
Κωνσταντινα μου,τωρα που πλησιαζω στα ιδανικα μου κιλα [θελω 5 ακομα],
θελω να σε ρωτησω σχετικα με τους κοιλιακους.
Ποσες φορες την εβδομαδα τους γυμναζουμε;Πριν ή μετα την αεροβια;

Kaskani Konstantina
23-06-10, 18:25
Κωνσταντινα μου,τωρα που πλησιαζω στα ιδανικα μου κιλα [θελω 5 ακομα],
θελω να σε ρωτησω σχετικα με τους κοιλιακους.
Ποσες φορες την εβδομαδα τους γυμναζουμε;Πριν ή μετα την αεροβια;

3 φορές την εβδομάδα απο 3 σετ επι 25 το πολύ 30 (ανω, κάτω, πλάγιους), μετά την προπόνηση με βάρη κ πριν το αερόβιο!!!Φιλάκια

ΝΑΣΙΑ
23-06-10, 18:40
Κωνσταντίνα μου πήρα πολυβιταμίνες που μου είπες και μαγνήσιο και πραγματικά έχω δει διαφορά! Μου πέρασαν και οι πονοκέφαλοι και η ατονία!Τυχαίο? δε νομίζω!
Συνεχίζω τη συγκεκριμένη διατροφή από αρχές Μαίου που μου είχες πει με πείσμα και πραγματικά έχω δει τρομερή αλλαγή στα κιλά (από 77 είμαι 69 τώρα). ΤΕΛΙΚΆ Η ΔΙΑΤΡΟΦΉ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ!Πάντα γυμναζόμουν αρκετά αλλά χωρίς διατροφή τζάμπα ο κόπος!
Θα συνεχίσω έτσι μέχρι τις 11 Ιουλίου και μετά να την αλλάξουμε μωρέ γιατί με κούρασε η αλήθεια είναι! Πάντα με στόχο την απώλεια λίπους έτσι? Έχουμε δρόμο μπροστά μας! Όπως σου είπα είμαι 1.65 και να φτάσω 60 τουλάχιστον!
Φιλιά πολλά και χίλια ευχαριστώ για ότι κάνεις για όλες μας και για το χρόνο που μας αφιερώνεις!

Kaskani Konstantina
23-06-10, 21:23
Κωνσταντίνα μου πήρα πολυβιταμίνες που μου είπες και μαγνήσιο και πραγματικά έχω δει διαφορά! Μου πέρασαν και οι πονοκέφαλοι και η ατονία!Τυχαίο? δε νομίζω!
Συνεχίζω τη συγκεκριμένη διατροφή από αρχές Μαίου που μου είχες πει με πείσμα και πραγματικά έχω δει τρομερή αλλαγή στα κιλά (από 77 είμαι 69 τώρα). ΤΕΛΙΚΆ Η ΔΙΑΤΡΟΦΉ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ!Πάντα γυμναζόμουν αρκετά αλλά χωρίς διατροφή τζάμπα ο κόπος!
Θα συνεχίσω έτσι μέχρι τις 11 Ιουλίου και μετά να την αλλάξουμε μωρέ γιατί με κούρασε η αλήθεια είναι! Πάντα με στόχο την απώλεια λίπους έτσι? Έχουμε δρόμο μπροστά μας! Όπως σου είπα είμαι 1.65 και να φτάσω 60 τουλάχιστον!
Φιλιά πολλά και χίλια ευχαριστώ για ότι κάνεις για όλες μας και για το χρόνο που μας αφιερώνεις!


Πολύ χαίρομαι Νάσια μου, για την απώλεια βάρους, μεγάλη διαφορά εχουμε, πάρα πολύ ωραία!!!Μην εχεις στο μυαλό σου πότε θα το αλλάξουμε κ βάζεις κ ημερομηνία, δεν είναι καλό αυτό ουτε για την ψυχολογία σου, εγω το κάνω μια ζωη, κ ποτέ δεν είπα βαρέθηκα, κ εγω δεν σας μιλαω για ακρότητες που κάνω εγω στην διατροφή μου, θα κάνουμε κ αλλαγές, αλλά σε εχει παει πολύ καλά, για μέτρα πόσα κιλά κάτω είσαι!!!!!Οταν θες πόσταρε μου τι ακριβώς εχουμε γιατί είσαστε πάρα πολύ κ δεν θυμάμαι για ολες σας, κ θα κάνουμε κάποιες μικρές αλλαγές!! Τυχαίο δεν είναι για τις πολυβιταμίνες κ το μαγνήσιο να με ακούτε :toast:Φιλιά κ απο μένα κ μην με ευχαριστείς για τίποτα;)

youli
24-06-10, 01:16
Κωνσταντινα εισαι απο Κορινθο?γιατι κι εγω απο κει ειμαι. νομιζω σε ειδα χθεσ στον πεζοδρομο και λεω βρε μπας και ειναι η Κωνσταντινα ελεγα να ερθω να σου μιλησω αλλα φαινοσουν βιαστικη και λεω αστο.

mariane
24-06-10, 14:41
Να φας 5 με 6 κιλά την ημέρα :turtle::turtle::turtle:μουσλι χαχαχα!!!!Εχω κέφια :turtle:βάσανό μου!!!!Μπανάνα οχι το απόγευμα οκ το πρωι, μια φορά την εβδομάδα με 2 πεπόνι κ καρπούζι (2 φετες μεγαλεςςςς)ελααα σε εφτιαξα, βάλε ομελέτα σε οποιο θες, μούσλι 5 κουταλιές την ημέρα!!Τι καλή που είμαι σήμερα!!! ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΕ ΠΡΩΤΕΙΝΌΥΛΑ!!


χαχαχαχαχχααχα!!5 - 6 κιλα μούσλι???:rolf::rolf::rolf::rolf: δεν θα πηγαίνω απλώς σαν το χελωνάκι!!!:turtle: Θα εκτοξευθώ από την οθόνη και θα χοροπηδάω γύρω σου!!:turtle::turtle:
Με έφτιαξες με το πεπόνι δεν το συζητώ!
όταν μου λες μαζί με πρωτείνη το μούσλι τι να βάλω??Ενα βραστό αυγό για παράδειγμα? Τ φρούτα έχουν υδατάνθρακα και το γιαούρτι πρωτείνη?
Παραλία σου'ρχομαι με άγριες διαθέσεις!!:lift2hand::lift2hand:

Stellalef
25-06-10, 21:59
Κωνσταντινα μου καλησπερα!!!την βοηθεια σου σε παρακαλω!θελω γραμμωση..δεν ζηταω πολλα!σου ειχα ξαναγραψει μου ειχες απαντησει και σε ευχαριστω πολυυυ..λοιπον ζυγιστηκα και κιλακια δεν θελω να χασω αλλα!λοιπον σου ξαναλεω..υψος:1,79 κιλα:63,5!θελω προγραμμα διατροφης αν γινεται αλλα χωρις να παρω κιλακια!και επιτελους παω σε ενα κανονικο γυμναστηριο με εξαιρετικο γυμναστη που με προσεχει σαν τα ματια του!χεχε!:) ..λογω του οτι εχασα αποταμα πολλα κιλα μου ειπε να τρωω πρωτεινες και πολυ λιγους υδατανθρακες!αυτο κανω αλλα τρωω και φρουτα,τα οποια μου ειπες στο προηγουμενο μηνυμα να μην τρωω πολλες ποσοτητες!απλα δεν ξερω πως να τα αντικαταστησω!το πρωι μου ξεκιναει απο τις 7 με 7.30 και παω καθε μερα γυμναστηριο εκτος Κυριακης!!δεν ξερω τι αλλο να σου πω η μαλλον τι αλλο θα σε βοηθουσε στο να μου βγαλεις προγραμμα διατροφης για γραμμωση..γενικα εχω κυκλοφοριακο προβλημα και την κυριακη για παραδειγμα που δεν πηγα γυμναστηριο ειχαν πρηστει πολυυ:( ..κατι τελευταιο γιατι πρεπει να ζαλιστηκες..:rolf: περνω και λυποδιαλυτες !δεν ξερω αν πρεπει να σου γραψω εδω ποιους περνω..αλλα τελος παντων..να τους συνεχισω; σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!:bowdown: :) :green: :P

Kaskani Konstantina
25-06-10, 23:19
Κωνσταντινα εισαι απο Κορινθο?γιατι κι εγω απο κει ειμαι. νομιζω σε ειδα χθεσ στον πεζοδρομο και λεω βρε μπας και ειναι η Κωνσταντινα ελεγα να ερθω να σου μιλησω αλλα φαινοσουν βιαστικη και λεω αστο.

Nαι απο Κόρινθο είμαι!!Στον Πεζόδρομο εχω τα καταστήματα, επρεπε να μου μιλήσεις, τρεχω συνέχεια απο το ενα κατάστημα στο αλλο, αχχχ ξύλο θες!!

Kaskani Konstantina
25-06-10, 23:29
χαχαχαχαχχααχα!!5 - 6 κιλα μούσλι???:rolf::rolf::rolf::rolf: δεν θα πηγαίνω απλώς σαν το χελωνάκι!!!:turtle: Θα εκτοξευθώ από την οθόνη και θα χοροπηδάω γύρω σου!!:turtle::turtle:
Με έφτιαξες με το πεπόνι δεν το συζητώ!
όταν μου λες μαζί με πρωτείνη το μούσλι τι να βάλω??Ενα βραστό αυγό για παράδειγμα? Τ φρούτα έχουν υδατάνθρακα και το γιαούρτι πρωτείνη?
Παραλία σου'ρχομαι με άγριες διαθέσεις!!:lift2hand::lift2hand:

Χαχαχα!!!
Με γιαούρτι το Μούσλι, η με 4 αυγά (3 ασπράδια ενα κροκο) ακου ενα αυγό, πόσο πρωτείνη θα πάρεις απο ενα αυγό??:turtle::turtle::turtle:τι σου μαθαίνω 30 χρόνια εδω μέσα εεε??????????Ε το μαστίγιο εσυ δεν το γλιτώνεις
Ναιιιιιιιιιιι το γιαούρτι πρωτείνη κ ΚΑΠΟΙΑ ΦΡΟΎΤΑ υδατάνθρακα, κ κάποια αλλα πολύ ζαχαρη γιαυτό σου ειπα που κ που, κυριως μήλο, μπανάνα!!
Σε περιμένω στην παραλία, πεσμου μόνο πότε να εχω μαζί μου το μαστίγιο!!!!

Kaskani Konstantina
25-06-10, 23:33
Κωνσταντινα μου καλησπερα!!!την βοηθεια σου σε παρακαλω!θελω γραμμωση..δεν ζηταω πολλα!σου ειχα ξαναγραψει μου ειχες απαντησει και σε ευχαριστω πολυυυ..λοιπον ζυγιστηκα και κιλακια δεν θελω να χασω αλλα!λοιπον σου ξαναλεω..υψος:1,79 κιλα:63,5!θελω προγραμμα διατροφης αν γινεται αλλα χωρις να παρω κιλακια!και επιτελους παω σε ενα κανονικο γυμναστηριο με εξαιρετικο γυμναστη που με προσεχει σαν τα ματια του!χεχε!:) ..λογω του οτι εχασα αποταμα πολλα κιλα μου ειπε να τρωω πρωτεινες και πολυ λιγους υδατανθρακες!αυτο κανω αλλα τρωω και φρουτα,τα οποια μου ειπες στο προηγουμενο μηνυμα να μην τρωω πολλες ποσοτητες!απλα δεν ξερω πως να τα αντικαταστησω!το πρωι μου ξεκιναει απο τις 7 με 7.30 και παω καθε μερα γυμναστηριο εκτος Κυριακης!!δεν ξερω τι αλλο να σου πω η μαλλον τι αλλο θα σε βοηθουσε στο να μου βγαλεις προγραμμα διατροφης για γραμμωση..γενικα εχω κυκλοφοριακο προβλημα και την κυριακη για παραδειγμα που δεν πηγα γυμναστηριο ειχαν πρηστει πολυυ:( ..κατι τελευταιο γιατι πρεπει να ζαλιστηκες..:rolf: περνω και λυποδιαλυτες !δεν ξερω αν πρεπει να σου γραψω εδω ποιους περνω..αλλα τελος παντων..να τους συνεχισω; σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!:bowdown: :) :green: :P

Στελλίτσα μου, ποσταρέ μου την διατροφή σου, κ ποσοστό λίπους περίπου η στείλε μου φωτο με μαγιω στο email μου!!

Stella
26-06-10, 08:47
Kωνσταντίνα μου αστερί, βλέπω ότι έχεις μπει για τα καλά μέσα σ΄όλα!Μπράβο κοριτσάρα!Έτσι..... να σε καμαρώνουμε!
Ερωτησούλες:
Στο μεσημεριανο βάζω όπως μου είπες σε ένα μπολ μαρούλι και μέσα το κοτόπουλο και το ρύζι.Το μπαλσάμικο ξύδι επιτρέπεται;Γιατί μου αρέσει πολύ περισσότερο από το κανονικό.
Επίσης καμιά φορά το βράδυ αν δεν έχω βρασμένες πατάτες βάζω πάλι ρύζι.Πειράζει;
Φιλιά πολλά όμορφη!

manosxania
26-06-10, 11:45
Είναι καλύτερο για την διατροφή η αγελαδίτσα :turtle::turtle::turtle:κ το ποιο :shock:οταν θα γίνεις κορμάρα ομως :thumbup: θα λες ευτυχώς που εκοψα τα γλυκά!!!


Είναι καλύτερο για την διατροφή η αγελαδίτσα :turtle::turtle::turtle:κ το ποιο :shock:οταν θα γίνεις κορμάρα ομως :thumbup: θα λες ευτυχώς που εκοψα τα γλυκά!!!καλημερουδια γλυκα τι κανεις? λοιπον εγω συνεχιζω κανονικα αυτα που με ειχες συμβουλεψει , και μπορω να πω οτι τα σχολεια που ακουω ειναι ακρως ενθαρυντικα, εγω απλα αποφευγω προς το παρων την ζυγαρια γιατι ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα για τρελες διαφορες και δεν θελω να με πιασουν τιποτα ψυχολογικα παλι...θελω να σε ρωτησω κατι αλλο.για την μητερα μου,ειναι 48 ετων 1,59 υψος 97 κιλα.ποτε δεν προσεχε τι τρωει...περνουσε περιοδους μεγαλης στερησης λογω οικογενειακων προβληματων ... και οποτε εβρισκε ευκαιρια του εδινε και καταλαβαινε. οτι ειχε στερηθει ως μικρη για χρονια προσπαθουσε να τα φαει σε μια μερα.τωρα ειναι πια σε ενα σταδιο με αρκετα προβληματα υγειας , αρκετες εγχειρησεις τα τελευταια 6 χρονια .ολικη αφαιρεση γεν.οργανων, και ογκους σε στηθος και λαιμο (ευτυχως οχι κακοηθεις)οι οποιοι ομως εμφανιζονται συνεχεια .οποτε οπως καταλαβενεις εχει εξασθενισμενο οργανισμο απο ολα αυτα και ταυτοχρονα πρεπει να χασει αρκετα κιλα.της εχουν δωσει οι γιατροι μια διατροφη αρκετα παρομοια οπως ειδα με την δικια σου. πολυ στεγνη και σωστη με 5 γευματα. απο φλεβαρη που την κανει ομως εχει χασει μονο 2 κιλα .δεν ξερω τι κκανει λαθος δεν μενω και μαζι της για να ελεγχω κατα ποσο ξεφευγει αλλα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι το κανει... η αν φταιει και οτι ειναι σε φαση κλημακτηριου ... μαλλον ολα μαζι... α και βεβαια κανει μια πολυ καθιστικη ζωη αφου δουλευει σε γραφειο και τιποτα αλλο μετα.
σορυ αν σε κουρασα με τα δικα μου. τι λες και εσυ ? γιατι δεν χανει? φιλακια πολλα ....

Kaskani Konstantina
26-06-10, 17:07
Kωνσταντίνα μου αστερί, βλέπω ότι έχεις μπει για τα καλά μέσα σ΄όλα!Μπράβο κοριτσάρα!Έτσι..... να σε καμαρώνουμε!
Ερωτησούλες:
Στο μεσημεριανο βάζω όπως μου είπες σε ένα μπολ μαρούλι και μέσα το κοτόπουλο και το ρύζι.Το μπαλσάμικο ξύδι επιτρέπεται;Γιατί μου αρέσει πολύ περισσότερο από το κανονικό.
Επίσης καμιά φορά το βράδυ αν δεν έχω βρασμένες πατάτες βάζω πάλι ρύζι.Πειράζει;
Φιλιά πολλά όμορφη!

Σε ευχαριστώ Στέλλα μου!!Κ βέβαια να βάζεις μπαλσάσιμο οκ το ρύζι κανένα πρόβλημα!!
Φιλιά γυναικάρα μου!!

Kaskani Konstantina
26-06-10, 17:20
καλημερουδια γλυκα τι κανεις? λοιπον εγω συνεχιζω κανονικα αυτα που με ειχες συμβουλεψει , και μπορω να πω οτι τα σχολεια που ακουω ειναι ακρως ενθαρυντικα, εγω απλα αποφευγω προς το παρων την ζυγαρια γιατι ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα για τρελες διαφορες και δεν θελω να με πιασουν τιποτα ψυχολογικα παλι...θελω να σε ρωτησω κατι αλλο.για την μητερα μου,ειναι 48 ετων 1,59 υψος 97 κιλα.ποτε δεν προσεχε τι τρωει...περνουσε περιοδους μεγαλης στερησης λογω οικογενειακων προβληματων ... και οποτε εβρισκε ευκαιρια του εδινε και καταλαβαινε. οτι ειχε στερηθει ως μικρη για χρονια προσπαθουσε να τα φαει σε μια μερα.τωρα ειναι πια σε ενα σταδιο με αρκετα προβληματα υγειας , αρκετες εγχειρησεις τα τελευταια 6 χρονια .ολικη αφαιρεση γεν.οργανων, και ογκους σε στηθος και λαιμο (ευτυχως οχι κακοηθεις)οι οποιοι ομως εμφανιζονται συνεχεια .οποτε οπως καταλαβενεις εχει εξασθενισμενο οργανισμο απο ολα αυτα και ταυτοχρονα πρεπει να χασει αρκετα κιλα.της εχουν δωσει οι γιατροι μια διατροφη αρκετα παρομοια οπως ειδα με την δικια σου. πολυ στεγνη και σωστη με 5 γευματα. απο φλεβαρη που την κανει ομως εχει χασει μονο 2 κιλα .δεν ξερω τι κκανει λαθος δεν μενω και μαζι της για να ελεγχω κατα ποσο ξεφευγει αλλα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι το κανει... η αν φταιει και οτι ειναι σε φαση κλημακτηριου ... μαλλον ολα μαζι... α και βεβαια κανει μια πολυ καθιστικη ζωη αφου δουλευει σε γραφειο και τιποτα αλλο μετα.
σορυ αν σε κουρασα με τα δικα μου. τι λες και εσυ ? γιατι δεν χανει? φιλακια πολλα ....

Γεια σου αγάπη μου, καταρχήν χαίρομαι πολύ για σένα, στεναχωρήθηκα για την μαννούλα σου, γιαυτό λέμε η υγεία είναι οτι πολυτιμότερο!!Σίγουρα τρωει κ ας λεει οτι κάνει την διατροφή, το πιθανότερο να τρωει αυτά που τις εχει δώσει ο διαιτολόγος κ θα τσιμπολογάει κ διαφορα αλλα, πιστευοντας ομως οτι αν είναι σε πολύ μικρή ποσότητα οτι δεν τις προσθέτουν βάρος, μην την παρεξηγείς ομως, γιατι η κατάσταση υγείας της τις δημιουργεί τόσα ψυχολογικά που ισως κάποιες στιγμές απο απελπισία δεν την ενδιαφέρει, βοηθησέ την οσο μπορείς γιατί τους γονείς μας δυστυχώς δεν θα τους εχουμε για μια ζωη!!Δεν με κούρασες καθόλου φιλάκια κ απο μένα!!

ΥΓ. Αν μπορείς πέστης να διώξει απο ντουλάπια κ ψυγείο οτι δεν πρεπει να τρωει, να μην υπάρχουν στο σπίτι, κ να κάνει την διατροφή σου!!

sylvestra
27-06-10, 16:34
συγνωμη το κοτοπουλο δε το διαβασες η ειδες μονο το γιαουρτι απο ολα που εγραψα;

Kaskani Konstantina
27-06-10, 17:49
συγνωμη το κοτοπουλο δε το διαβασες η ειδες μονο το γιαουρτι απο ολα που εγραψα;


Καλώς ηρθες στο φόρουμ!!Είναι δυνατόν να βάλεις αλιπη μάζα με αυτήν την διατροφή?? ποιος την εχει προτείνει αυτή την διατροφή??Γάλα, γιαούρτι, 5 φρούτα την ημερα, συμπληρώματα βλέπω φουλ, ντοματες, cottage!!Eίναι λάθος!Περα απο αυτό, τα γευματα πρέπει να είναι 5 κ να εχουν διαφορά 3 ωρες, προπόνηση 2.5 ωρες γιατί??Πόσο χρονών είσαι? ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ??????????????????

ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ???? Ε ???? ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΤΟΝΟ ΣΟΥ, ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΙΔΑ Κ ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ!!!!




ΕΧΕΙΣ ΤΑΡΑΞΕΙ ΤΑ ΑΜΙΝΟΞΕΑ, ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ, ΓΑΛΑΤΑ, 5 ΦΡΟΥΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΤΛ
Κ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΑΝ............. ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ Κ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ !!!
ΜΗΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ............. Κ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ Α Λ Ι Π Η ΜΑΖΑ!!!!
Αν θες να μαθεις ρώτα σαν ανθρωπος μαγκίτσες αλλου!!!

mariane
28-06-10, 13:23
Χαχαχα!!!
Με γιαούρτι το Μούσλι, η με 4 αυγά (3 ασπράδια ενα κροκο) ακου ενα αυγό, πόσο πρωτείνη θα πάρεις απο ενα αυγό??:turtle::turtle::turtle:τι σου μαθαίνω 30 χρόνια εδω μέσα εεε??????????Ε το μαστίγιο εσυ δεν το γλιτώνεις
Ναιιιιιιιιιιι το γιαούρτι πρωτείνη κ ΚΑΠΟΙΑ ΦΡΟΎΤΑ υδατάνθρακα, κ κάποια αλλα πολύ ζαχαρη γιαυτό σου ειπα που κ που, κυριως μήλο, μπανάνα!!
Σε περιμένω στην παραλία, πεσμου μόνο πότε να εχω μαζί μου το μαστίγιο!!!!


Στην παραλία δε βγαίνω μαζί σου!!Δεν αντέχω τον ανταγωνισμό!!!Θα βγεις εσύ με τις φέτες και εγώ ο κακομοίρης δίπλα τυλιγμένη σε μία πετσέτα θα πετάω βοτσαλάκια στη θάλασσα και θα μουρμουρίζω που έτρωγα τόσο καιρό ένα αυγό!!! Και θα έχεις και το μαστίγιο! Αστο καλύτερα!:dooreek::dooreek:

Kaskani Konstantina
28-06-10, 18:27
Στην παραλία δε βγαίνω μαζί σου!!Δεν αντέχω τον ανταγωνισμό!!!Θα βγεις εσύ με τις φέτες και εγώ ο κακομοίρης δίπλα τυλιγμένη σε μία πετσέτα θα πετάω βοτσαλάκια στη θάλασσα και θα μουρμουρίζω που έτρωγα τόσο καιρό ένα αυγό!!! Και θα έχεις και το μαστίγιο! Αστο καλύτερα!:dooreek::dooreek:



Nα το ξεχάσεις εγω θα ερθω εμαθα κ που μένεις κ ολα, θα σου κάνω εκπληξη :turtle::turtle::turtle:κ συ θα μείνεις ετσι :shock::shock::shock:δεν θα το πιστευεις οτι σε βρήκα!!Φωτο σου μου εχεις στείλει στο email μου αμέσως θα σε εντοπίσω :turtle::turtle::turtle:να δω εχουν πιάσει τόπο αυτά που σου λεω τόσο καιρό, αν οχι τότε θα χρησιμοποιήσω το μαστίγιο :welcome::welcome:

mariane
29-06-10, 13:20
Nα το ξεχάσεις εγω θα ερθω εμαθα κ που μένεις κ ολα, θα σου κάνω εκπληξη :turtle::turtle::turtle:κ συ θα μείνεις ετσι :shock::shock::shock:δεν θα το πιστευεις οτι σε βρήκα!!Φωτο σου μου εχεις στείλει στο email μου αμέσως θα σε εντοπίσω :turtle::turtle::turtle:να δω εχουν πιάσει τόπο αυτά που σου λεω τόσο καιρό, αν οχι τότε θα χρησιμοποιήσω το μαστίγιο :welcome::welcome:


ΟΟΠΣ!!!:shock::shock::shock: την έβαψα!τι τοθελα το mail!Καλύτερα να στις έστελνα ακέφαλες τις φώτο!! Οχι οχι όμως!δε φοβάμαι!!την ακούω τη δασκάλα μου! Τώρα για παράδειγμα τρώω ρύζι με κοτόπουλο!Μπασμάτι παρακαλώ!!
Και επειδή έχω μαζέψει απορίες θα σου κάνω μία μίνι συνέντευξη!
Ντομάτα πόσο επιτρέπεται εβδομαδιαίως?
Το lucozade έχει ζάχαρη??
Το κριθαράκι ζυμαρικό δεν είναι?Να το θεωρώ σαν τα μακαρόνια? (μία φορά την εβδομάδα?)
Όταν βγαίνω έξω για καφέ ας πούμε ή και για ποτό τι να παραγγέλνω Κωνσταντίνα μου?
Και κάτι τελευταίο! Μπορείς να μου δώσεις γραμμάρια για τις βραστές τις πατάτες περίπου?
ΣΕ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

Μην ξεχάσεις να μου πεις σε ποιες παραλίες θα βρίσκεσαι φέτος για να λάβω τα μέτρα μου!:dooreek:

Kaskani Konstantina
29-06-10, 21:16
ΟΟΠΣ!!!:shock::shock::shock: την έβαψα!τι τοθελα το mail!Καλύτερα να στις έστελνα ακέφαλες τις φώτο!! Οχι οχι όμως!δε φοβάμαι!!την ακούω τη δασκάλα μου! Τώρα για παράδειγμα τρώω ρύζι με κοτόπουλο!Μπασμάτι παρακαλώ!!
Και επειδή έχω μαζέψει απορίες θα σου κάνω μία μίνι συνέντευξη!
Ντομάτα πόσο επιτρέπεται εβδομαδιαίως?
Το lucozade έχει ζάχαρη??
Το κριθαράκι ζυμαρικό δεν είναι?Να το θεωρώ σαν τα μακαρόνια? (μία φορά την εβδομάδα?)
Όταν βγαίνω έξω για καφέ ας πούμε ή και για ποτό τι να παραγγέλνω Κωνσταντίνα μου?
Και κάτι τελευταίο! Μπορείς να μου δώσεις γραμμάρια για τις βραστές τις πατάτες περίπου?
ΣΕ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

Μην ξεχάσεις να μου πεις σε ποιες παραλίες θα βρίσκεσαι φέτος για να λάβω τα μέτρα μου!:dooreek:

Aπο τα 2 κυρίως γευματα την ημέρα στο ενα βάλε ντομάτα!!Σε εφτιαξα πάλι
lucozade να το αποφύγεις!
Κριθαράκι πως θα το φας βραστόοο μόνο του, δεν γίνεται παει με ντομάτα στην κατσαρόλα η στο ταψί οποτε οχι!!
Καφέ με μαυρι ζάχαρη, ποτό οχι, pierre ok!!
2Ο0 γραμμάρια πατάτα 150 το ρύζι!!
Δεν δέχομαι ακέφαλες φωτο :turtle::turtle::turtle:για να σας μαγκώσω!!!Γιαυτό κανόνισε, για φαντάσου να ερθω να σε βρω σε καμία παραλία κ να αρχίσεις να τρέχεις χαααααααααα!!!

mariane
30-06-10, 11:53
Aπο τα 2 κυρίως γευματα την ημέρα στο ενα βάλε ντομάτα!!Σε εφτιαξα πάλι
lucozade να το αποφύγεις!
Κριθαράκι πως θα το φας βραστόοο μόνο του, δεν γίνεται παει με ντομάτα στην κατσαρόλα η στο ταψί οποτε οχι!!
Καφέ με μαυρι ζάχαρη, ποτό οχι, pierre ok!!
2Ο0 γραμμάρια πατάτα 150 το ρύζι!!
Δεν δέχομαι ακέφαλες φωτο :turtle::turtle::turtle:για να σας μαγκώσω!!!Γιαυτό κανόνισε, για φαντάσου να ερθω να σε βρω σε καμία παραλία κ να αρχίσεις να τρέχεις χαααααααααα!!!

Χαχαχαχαχααχ!!Θα ντυθώ δύτης με αναπνευστήρα, μάσκα και βατραχοπέδιλα! Νομίζω ότι θα τη σκαπουλάρω έτσι!Αυτή θα είναι η αμφίεση μου σε όλες τις παραλίες της Ελλάδος φέτος!

Kaskani Konstantina
30-06-10, 17:30
Χαχαχαχαχααχ!!Θα ντυθώ δύτης με αναπνευστήρα, μάσκα και βατραχοπέδιλα! Νομίζω ότι θα τη σκαπουλάρω έτσι!Αυτή θα είναι η αμφίεση μου σε όλες τις παραλίες της Ελλάδος φέτος!


:turtle::turtle::turtle::turtle:Δεν εισαι παιδί εσυ!!!Πολυ ωραία η αμφίεση κατάλληλη κ για ηλιοθεραπεία :turtle::turtle:σε φαντάζομαι να τρεχεις με τα βατραχοπέδιλα χααααααααααα!!!

-beba-
30-06-10, 17:31
Γιάσου Κωνσταντίνα.:welcome::welcome::welcome:

αλικη
30-06-10, 19:00
Γεια σας. Συγχαρητηρια για οσα προσφερετε.Πρωτη φορα γραφω..
Ειμαι 38 ετων , 1,58 υψος και 60-61 κιλα. Εχω 2 μικρα παιδια.Παρακαλω πολυ θα ηθελα να με βοηθησετε..Δεν γυμναζομαι, αλλά το σκεφτομαι σοβαρα .Θελω να αλλαξω το σωμα μου..και την ψυχολογια μου.Να λεπτυνει, να σφυξει...2 γεννες...
Σας παρακαλω πολυ υποδειξτεμου ενα αναλυτικο πλανο διατροφης απλωλειας κιλων-λιπους και τι είδους γυμναστικη να ξεκινησω.
Θελω να αλλαξω τελειως την εικονα του σωματος μου γι αυτο είμαι αποφασισμένη για καθε θυσία..
Σε ποσο καιρο φαιννεται κάποια αλλαγή..
Σας ευχαριστω για το χρόνο και ανυπομονω για την απαντηση σας.

youli
30-06-10, 19:57
αληθεια????πες μου που εισαι εισαι και θα σου ερθω απτο μαγαζι.

giota
01-07-10, 15:59
Γειά σου κορμάρα!
Χθες πήγα και ψώνισα μαγιώ!τελικά είναι πολύ ωραίο να βλέπεις το σώμα σου στον καθρέφτη μετά απο 2 πρόσφατες εγκυμοσύνες και να σου αρέσει αυτό που αντικρύζεις!Ανεβαίνει η αυτοπεποίθησή σου ρε παιδί μου!Αχ πόσο σε ευχαριστώ Κωνσταντινούλα μου!φαντάζομαι εσύ που έχεις το απόλυτο κορμί πως θα νιώθεις!θεά!!με τόσες θυσίες όμως το αξίζεις η αλήθεια είναι!
Τώρα τρώω μούσλι με γάλα το πρωι, φρούτο δεκατιανο, ψάρι/κρέας+σαλάτα+ρύζι/μακαρόνια/πατάτα μεσημέρι, γιαουρτάκι+φρούτο απόγευμα , μια πρωτείνη μετά το Gym και βραδινό τα ίδια με μεσημέρι.Κάνω και καμιά ατασταλεία που και που ,να σου πω την αμαρτία μου, αλλα λέω τώρα που θα βγούμε στην παραλία κομμένες οι ζαβολιές!
Μωρέ εν όψει της εξόρμησής στην παραλία μήπως να κάνουμε καμιά αλλαγή στη διατροφή?Μήπως να πάρω κανα λιποτροπικό ή χαζομάρα?Σου θυμίζω είμαι 1,62 και 52 κιλά!
Α, και από προπόνηση πες μου καμιά καλή άσκηση για να ανοίξει η πλάτη.Έχω χάσει πολλά κιλά και φαίνομαι στενή στο πάνω μέρος ρε γμτ!Κάνω κωπηλατική αλτήρα, εμπροσθολαίμιες, μονόζυγο ανοιχτή λαβη(με βοήθεια 20 κιλά) δεν μπορώ παραπάνω!Τι να κάνω ρε φιλενάδα?
Φιλάκια ζουζούνι

αλικη
02-07-10, 14:24
Γεια σας .
Συγνωμη , δεν ξερω αν εχετε λαβει το μυνημα μου ...δεν είμαι και τοσο καλη με την τεχνολογία..Ειναι η πρωτη φορα που γραφω και δεν ξερω αν το εχω κανει σωστα, ή ποτε λαμβανει καποιος απαντηση για το προβλημά του.
Περμενω με ανυπομονησία..
Σας ευχαριστώ πολύ και συγνωμη αν εχω γινει κουραστικη...

Kaskani Konstantina
02-07-10, 17:45
Aλικη μου τα εχω λάβει τα μηνυματά σου, λίγο υπομονή Δευτέρα απογευμα θα απαντήσω σε ολα τα ποστ, γιατί τρέχω πολύ τον τελευταίο καιρό!!;)

ΝΑΣΙΑ
02-07-10, 18:14
Hello Κωνσταντίνα!Τι κάνεις??
Λοιπόν! Έχω κλείσει 2 μήνες που κάνω την διατροφή που μου έδωσες η οποία είναι η εξής:
4 γευματα την ημέρα
1ο τοστ ολικής με 2 φέτες γαλοπούλα κ τυρί cottage η μούσλι με γάλα light

2ο μικρή ποσότητα απο το μεσημεριανό φαγητό που μαγειρευεται χωρίς λάδια κ σάλτσες στο μαγείρεμα κ μια φέτα ολικής οταν εχεις κάτι σε κατσαρόλας φαγητό, ψητό κρεατάκι η ψαρι με σαλάτα κ λίγο ρύζι η πατάτα συν πράσινη σαλάτα

3o γιαούρτι αγγελαδίτσα 2% κ ενα ξινόμηλο

4ο ενα τόνο η σολομό με αγγούρι σαλάτα κ μια κουταλιά λάδι

με την συγκεκριμένη διατροφή έχασα 9 κιλά περίπου από 77 και κάτι στα 69. Τώρα όμως τις τελευταίες 2 βδομάδες έχει κολλήσει η ζυγαριά.
Να σου πω την αλήθεια με κόυρασε το πρωινό και βραδινό! Άλλες εναλλακτικές??Πάντα με στόχο την απώλεια λίπους!
Θέλω να χάσω άλλα 9 κιλά να πάω 60 (1,65 ύψος).
Η γυμναστική συνεχίζεται πάντα!
Ότι μου πεις θα το κάνω!Ήταν να μη πάρω φόρα!
Ευχαριστώ και περιμένω μήνυμα σου!

just
02-07-10, 19:35
γεια σας κοπελες..θελω να μαθω αν οντος ο καφες σας κανει κυτταριτιδα ή οχι?και αν ειναι καλο να πινετε καφε

αλικη
03-07-10, 17:04
Γεια σας και παλι αγαπητη Κωνσταντινα
Πινω 2 ή 3 καφεδες φραπε την ημερα με μισο κουταλάκι φρουκτοζη στον καθένα και 1 περιπου κουταλια καφε στον καθένα ...Εγκλημα!....
Χωρις τον καφε δεν γινεται δουλειά;
Ευχαριστω...

thelw_kila
04-07-10, 16:33
geia sas... thelw kapoia voi8iea gia tin kopela mou... einai 20etwn 1.70 53kg... prin ti valw sto trypaki tou gumnastiriou itan 60kg se 4 mines sta8era k xwris idieteri prospa8eia epese 7kg..tha i8ela ena programma gumanstikis-diatrofis(1200kcal 5geymata) ligo pio eksidikeumeno gia gynaikes(ws twra tis elega oti iksera apo empeiria dikia m)!!! arxikos mas stoxos einai na pesei gyra sta 48kg kai na anevei gyrw sta 55 poiotika..ta 48kg gia mia kopela 1.70 kopela mporei an akougontai ligo alla sta 53 exei pol lipos k ka8olou mues!!!se lipometrisi pou eixe kanei otan itan 56kg eixe 28% lipos. paei 4-5 fores tin evdomada gia proponisi...sygnwmi ean sas kourasa!!!

kritikia
04-07-10, 22:19
Konstantinakaskani@yahoo.com

Kωσταντινα μου καλησπεραααααα........σου εστειλα τις φωτο μου στο mail αυτο περιμενω νεα σου τωρα ξερεις ακριβως πως ειμαι οποτε τωρα νομιζω θα ξεκηνησω την σωστη δουλεια.....απο εδω και περα καθε μηνα θα σου στελνω τισ φωτο μου να βλεπεις την προοδο μου και θα μου λες τι να κανω μεχρι να κανουμε το αποτελεσμα που επιδιωκω .....σε ευχαρηστω παρα πολυ για την υπομονη σου δασκαλα με τα ξανθια μαλλια

Kaskani Konstantina
04-07-10, 22:39
Γεια σας. Συγχαρητηρια για οσα προσφερετε.Πρωτη φορα γραφω..
Ειμαι 38 ετων , 1,58 υψος και 60-61 κιλα. Εχω 2 μικρα παιδια.Παρακαλω πολυ θα ηθελα να με βοηθησετε..Δεν γυμναζομαι, αλλά το σκεφτομαι σοβαρα .Θελω να αλλαξω το σωμα μου..και την ψυχολογια μου.Να λεπτυνει, να σφυξει...2 γεννες...
Σας παρακαλω πολυ υποδειξτεμου ενα αναλυτικο πλανο διατροφης απλωλειας κιλων-λιπους και τι είδους γυμναστικη να ξεκινησω.
Θελω να αλλαξω τελειως την εικονα του σωματος μου γι αυτο είμαι αποφασισμένη για καθε θυσία..
Σε ποσο καιρο φαιννεται κάποια αλλαγή..
Σας ευχαριστω για το χρόνο και ανυπομονω για την απαντηση σας.

Kαλησπέρα Αλίκη καλως ηρθες στο φόρουμ!!
1ο γευμα Μούσλι με γάλα 2% κ 2 φορές την εβδομάδα 2 αυγά βραστά με 5 ρυζογκοφρέτες
2ο γιαούρτι αγγελαδίτσα 2% κ ενα μήλο
3ο Οτιδήποτε κρεας η ψάρι ψητό, με σαλάτα συν 2 κουταλιές λάδι,κ 2 φορές την εβδομάδα μια κουτάλα τρυπητή απο λαδερό φαγητό μια φέτα ολικής κ μια κουταλιά τυρί cottage
4ο γιαούρτι 2% κ ενα φρούτο οτι σου αρέσει
5ο ενα απο το μεσημεριανό
Θα αρχίσουμε με χαμηλο υδατάνθρακα κ θα με ενημερώνεις πως νοιώθεις, θα ζυγιστείς πρωι με αδειο στομάχι οταν αρχίσεις την διατροφή κ θα ξαναζυγιστείς σε ενα μήνα πάλι!!
Μια πολυβιταμίνη την ημέρα κ μια καψουλα μαγνήσιο!

Προπόνηση: 4 την εβδομάδα
Δευτέρα :Στήθος, πλάτη, ωμοι, κοιλιακοί κ 40 λεπτά διάδρομο γρήγορο βάδιν!!
Τρίτη:Πόδια, χέρια,γάμπες, ποδήλατο20 λεπτά
Τετάρτη:ρεπό
Πέμπτη:το προγ/μα την Δευτέρας
Παρασκευή: το πρόγ/μα της Τρίτης
Σ.Κ Ξεκούραση

Καλή επιτυχία κούκλα μου κ είναι σίγουρο οτι θα την εχεις αν το εχεις πάρει απόφαση!!

Kaskani Konstantina
04-07-10, 22:53
Γειά σου κορμάρα!
Χθες πήγα και ψώνισα μαγιώ!τελικά είναι πολύ ωραίο να βλέπεις το σώμα σου στον καθρέφτη μετά απο 2 πρόσφατες εγκυμοσύνες και να σου αρέσει αυτό που αντικρύζεις!Ανεβαίνει η αυτοπεποίθησή σου ρε παιδί μου!Αχ πόσο σε ευχαριστώ Κωνσταντινούλα μου!φαντάζομαι εσύ που έχεις το απόλυτο κορμί πως θα νιώθεις!θεά!!με τόσες θυσίες όμως το αξίζεις η αλήθεια είναι!
Τώρα τρώω μούσλι με γάλα το πρωι, φρούτο δεκατιανο, ψάρι/κρέας+σαλάτα+ρύζι/μακαρόνια/πατάτα μεσημέρι, γιαουρτάκι+φρούτο απόγευμα , μια πρωτείνη μετά το Gym και βραδινό τα ίδια με μεσημέρι.Κάνω και καμιά ατασταλεία που και που ,να σου πω την αμαρτία μου, αλλα λέω τώρα που θα βγούμε στην παραλία κομμένες οι ζαβολιές!
Μωρέ εν όψει της εξόρμησής στην παραλία μήπως να κάνουμε καμιά αλλαγή στη διατροφή?Μήπως να πάρω κανα λιποτροπικό ή χαζομάρα?Σου θυμίζω είμαι 1,62 και 52 κιλά!
Α, και από προπόνηση πες μου καμιά καλή άσκηση για να ανοίξει η πλάτη.Έχω χάσει πολλά κιλά και φαίνομαι στενή στο πάνω μέρος ρε γμτ!Κάνω κωπηλατική αλτήρα, εμπροσθολαίμιες, μονόζυγο ανοιχτή λαβη(με βοήθεια 20 κιλά) δεν μπορώ παραπάνω!Τι να κάνω ρε φιλενάδα?
Φιλάκια ζουζούνι

Μπράβο αστέρι μου!!!Πάρε ενα λιποτροπικό θα δεις διαφορά αλλάαααα χωρίς ατασθαλίες!!
Οπισθολαίμιες
Μονόζυγο ανοιχτή λαβή
Κωπηλατική τροχαλία
΄4 σετ επι 8, κιλά οσο ποιο πολλά μπορείς με πολύ μικρό διάλειμα ανάμεσα στα σετ, να είναι ζεστό το σώμα

Στο πρώτο γευμα κάνε κ αλλαγες, ομελέτα σε νερό η κουάκερ με γάλα, μαζί με το φρούτο στο 2ο γευμα βάλε αν πεινάς κ ενα γιαούρτι!!

Φιλιά!!!!!

Kaskani Konstantina
04-07-10, 23:00
Hello Κωνσταντίνα!Τι κάνεις??
Λοιπόν! Έχω κλείσει 2 μήνες που κάνω την διατροφή που μου έδωσες η οποία είναι η εξής:
4 γευματα την ημέρα
1ο τοστ ολικής με 2 φέτες γαλοπούλα κ τυρί cottage η μούσλι με γάλα light

2ο μικρή ποσότητα απο το μεσημεριανό φαγητό που μαγειρευεται χωρίς λάδια κ σάλτσες στο μαγείρεμα κ μια φέτα ολικής οταν εχεις κάτι σε κατσαρόλας φαγητό, ψητό κρεατάκι η ψαρι με σαλάτα κ λίγο ρύζι η πατάτα συν πράσινη σαλάτα

3o γιαούρτι αγγελαδίτσα 2% κ ενα ξινόμηλο

4ο ενα τόνο η σολομό με αγγούρι σαλάτα κ μια κουταλιά λάδι

με την συγκεκριμένη διατροφή έχασα 9 κιλά περίπου από 77 και κάτι στα 69. Τώρα όμως τις τελευταίες 2 βδομάδες έχει κολλήσει η ζυγαριά.
Να σου πω την αλήθεια με κόυρασε το πρωινό και βραδινό! Άλλες εναλλακτικές??Πάντα με στόχο την απώλεια λίπους!
Θέλω να χάσω άλλα 9 κιλά να πάω 60 (1,65 ύψος).
Η γυμναστική συνεχίζεται πάντα!
Ότι μου πεις θα το κάνω!Ήταν να μη πάρω φόρα!
Ευχαριστώ και περιμένω μήνυμα σου!

Αχχχ ατιμες κουραζόσαστε με 2 μήνες :smash::smash::smash: 1ο γευμα ομελέτα σε νερό 4 ασπάδια ενα κρόκο κ 5 ρυζογκοφρέτες
Βραδυνό: κοτόπουλο στήθος :green: συν αγγούρι λάδι, διάλεξε, αυτά που σου ειχαααα η αυτό????? πρόσεχε το τελευταίο γευμα είναι πολύ βασικό!!Παρε κ μια πολυβιταμίνη!!

Kaskani Konstantina
04-07-10, 23:07
γεια σας κοπελες..θελω να μαθω αν οντος ο καφες σας κανει κυτταριτιδα ή οχι?και αν ειναι καλο να πινετε καφε

Καλώς την Κύπρο !!!:):):)
Απευθύνεσαι στην Κωνσταντίνα σε αυτό το τόπικ!!
Ενα καφέ την ημέρα το πολύ δυο μπορείς να πίνεις με μισό κουταλάκι canderel

Kaskani Konstantina
04-07-10, 23:11
geia sas... thelw kapoia voi8iea gia tin kopela mou... einai 20etwn 1.70 53kg... prin ti valw sto trypaki tou gumnastiriou itan 60kg se 4 mines sta8era k xwris idieteri prospa8eia epese 7kg..tha i8ela ena programma gumanstikis-diatrofis(1200kcal 5geymata) ligo pio eksidikeumeno gia gynaikes(ws twra tis elega oti iksera apo empeiria dikia m)!!! arxikos mas stoxos einai na pesei gyra sta 48kg kai na anevei gyrw sta 55 poiotika..ta 48kg gia mia kopela 1.70 kopela mporei an akougontai ligo alla sta 53 exei pol lipos k ka8olou mues!!!se lipometrisi pou eixe kanei otan itan 56kg eixe 28% lipos. paei 4-5 fores tin evdomada gia proponisi...sygnwmi ean sas kourasa!!!

Kαλησπέρα καλώς ηρθες στο φόρουμ, γράψε πάλι το ποστ σου με ελληνικούς χαρακτήρες, είναι κανόνας του φόρουμ, κ θα σε βοηθήσω αμέσως!!!;)

Kaskani Konstantina
04-07-10, 23:23
Kωσταντινα μου καλησπεραααααα........σου εστειλα τις φωτο μου στο mail αυτο περιμενω νεα σου τωρα ξερεις ακριβως πως ειμαι οποτε τωρα νομιζω θα ξεκηνησω την σωστη δουλεια.....απο εδω και περα καθε μηνα θα σου στελνω τισ φωτο μου να βλεπεις την προοδο μου και θα μου λες τι να κανω μεχρι να κανουμε το αποτελεσμα που επιδιωκω .....σε ευχαρηστω παρα πολυ για την υπομονη σου δασκαλα με τα ξανθια μαλλια

Πέσμου κ ιντα θα γενώ με σένα πουχω μπλέξει :turtle::turtle::turtle:ωραία πόδια στεγνά χωρίς λίπος, μπράβο λουκουμάκι μου!!!Δουλεψε ποιο πολύ πλάτη ωμους σε θέλω ποιο ανοιχτή επάνω, σκουότ κ προβολές φούλ κ ενα ποντάκι μειον θέλουμε στα κοιλιακά!!!Πολύυυυ καλή!!!

thelw_kila
05-07-10, 01:09
Σορυ δν το ειχα παρατηρησει!!!θελω βοηθεια για ην κοπελα μου. ειναι 20ετων 1.70 53κιλα.πριν τη βαλω στο τρυπακι του γυμανστηριου ηταν 60κιλα σε 4 μηνεσ σταθερα κ χωρισ μεγαλη προσπαθεια επεσε 7κιλα.θα ηθελα ενα προγραμμα γυμανστικησ για 5 φορεσ την βδομαδα και διατροφηs 1200kcal εχει βασικο μεταβολισμο 1400κcal το οποιο να ειναι πιο εξειδικευμενο για γυναικες(ως τωρα τησ ελεγα απο δικα μου εμπειρια).στοχοσ ειναι να πεσει στα 48κιλα περιπου χανοντασ το λιποσ και να ανεβει ποιοτικα περιπου στα 55.τα 48 μπορει να ακουγονται λιγα για μια κοπελα 1.70 αλλα οταν ηταν 53 κιλα εχει αρκετο λιποσ και καθολου μυεσ. σε λιπομετρηση που ειχε κανει στα 56κιλα ειχε 28% λιποσ.

thelw_kila
05-07-10, 01:21
Σορυ δν το ειχα παρατηρησει!!!θελω βοηθεια για ην κοπελα μου. ειναι 20ετων 1.70 53κιλα.πριν τη βαλω στο τρυπακι του γυμανστηριου ηταν 60κιλα σε 4 μηνεσ σταθερα κ χωρισ μεγαλη προσπαθεια επεσε 7κιλα.θα ηθελα ενα προγραμμα γυμανστικησ για 5 φορεσ την βδομαδα και διατροφηs 1200kcal εχει βασικο μεταβολισμο 1400κcal το οποιο να ειναι πιο εξειδικευμενο για γυναικες(ως τωρα τησ ελεγα απο δικα μου εμπειρια).στοχοσ ειναι να πεσει στα 48κιλα περιπου χανοντασ το λιποσ και να ανεβει ποιοτικα περιπου στα 55.τα 48 μπορει να ακουγονται λιγα για μια κοπελα 1.70 αλλα οταν ηταν 53 κιλα εχει αρκετο λιποσ και καθολου μυεσ. σε λιπομετρηση που ειχε κανει στα 56κιλα ειχε 28% λιποσ.

LAURA
05-07-10, 09:21
Kωνσταντινα μου καλημερα :bowdown:. Αυτο το μηνα μετα την προπονηση με τα οργανα θα κανω και αεροβικη.Ενδιαμεσα θα εχω ενα κενό 10 λεπτά πρεπει να φαω κατι ή να πιω ?Διαβασα και την συνεντευξη σου στο περιοδικο Muscular Development ,φοβερες οι photo σου

chryssa
05-07-10, 13:40
Κωνσταντινα καλημερα,

το τωρινο μου προγραμμα

πρωινο
γαλα 2%, 4 κ. βρωμη, κακαο

δεκατιανο
τοστ ολικης με cottage και 2 ασπραδια

μεσημεριανο
κοτοπουλο, ρυζι,σαλατα ή λαδερο

απογευματινο
μηλο, γιαουρτι, κανελα ή
σπιτικο fitness bar βρωμης

βραδινο
πατατα,τονος, σαλατα



τα πηγαινω περιφημα εχω καταφερει να χασω πολυ σιγά 5 κιλα λιπους και προσωραω.. προσπαθω καθε μερα 40 λεπτα εναλλαξ βαρη ή διαλειμματικη αεροβικη ασκηση

περιμενω σχολια και νεοτερα σου
φιλια :thumbup:

ΝΑΣΙΑ
05-07-10, 14:34
Έχεις δίκιο! Είμαστε άτιμες! Ναι το παραδέχομαι!
Μη θυμώνεις! Οκ! Θα συνεχίσω όπως με έχεις! Άντε άλλα 9 κιλάκια!
Παίρνω πολυβιταμίνη και μαγνήσιο που μου είχες πει και θα αρχίσω και λιποτροπικο. Καλά? μου έχουν δώσει το xenadrine rfa-1.
Μόλις φτάσω 60 θα σου στείλω φωτογραφία να έχεις καλύτερη εικόνα!
Έχουμε δρόμο! Φιλιά!

αλικη
05-07-10, 19:24
Kαλησπέρα Αλίκη καλως ηρθες στο φόρουμ!!
1ο γευμα Μούσλι με γάλα 2% κ 2 φορές την εβδομάδα 2 αυγά βραστά με 5 ρυζογκοφρέτες
2ο γιαούρτι αγγελαδίτσα 2% κ ενα μήλο
3ο Οτιδήποτε κρεας η ψάρι ψητό, με σαλάτα συν 2 κουταλιές λάδι,κ 2 φορές την εβδομάδα μια κουτάλα τρυπητή απο λαδερό φαγητό μια φέτα ολικής κ μια κουταλιά τυρί cottage
4ο γιαούρτι 2% κ ενα φρούτο οτι σου αρέσει
5ο ενα απο το μεσημεριανό
Θα αρχίσουμε με χαμηλο υδατάνθρακα κ θα με ενημερώνεις πως νοιώθεις, θα ζυγιστείς πρωι με αδειο στομάχι οταν αρχίσεις την διατροφή κ θα ξαναζυγιστείς σε ενα μήνα πάλι!!
Μια πολυβιταμίνη την ημέρα κ μια καψουλα μαγνήσιο!

Προπόνηση: 4 την εβδομάδα
Δευτέρα :Στήθος, πλάτη, ωμοι, κοιλιακοί κ 40 λεπτά διάδρομο γρήγορο βάδιν!!
Τρίτη:Πόδια, χέρια,γάμπες, ποδήλατο20 λεπτά
Τετάρτη:ρεπό
Πέμπτη:το προγ/μα την Δευτέρας
Παρασκευή: το πρόγ/μα της Τρίτης
Σ.Κ Ξεκούραση

Καλή επιτυχία κούκλα μου κ είναι σίγουρο οτι θα την εχεις αν το εχεις πάρει απόφαση!!

Σ' ευχαριστώ αγαπητή και όμορφη Κωνσταντίνα!
Εχω όμως ένα μικρό προβλημάτι.. Δεν μπορώ με τίποτα να φάω το μούσλι και τις ρυζογκοφρέτες!( Αχ!τί τραβούσαν τελικά τα παιδάκια μου όταν έτρωγαν φρουτόκρεμα,τώρα τα καταλαβαίνω!)Σε παρακαλώ άν, άν γίνεται να μου βάλεις κάτι άλλο για πρωϊνό..άν γίνεται..! Με όλα τα υπόλοιπα δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Επιτρέπεται λίγο ξύδι μπαλσάμικο στην σαλάτα ή λέω άν επιτρέπεται και λίγη ως ελάχιστη μουστάρδα..άν..Επίσης το καφέ μου τον πίνω με μισό κουταλάκι φρουκτόζη..είναι εντάξει ή όχι..Πίνω δύο την ημέρα..ίσως και τρεις καμιά φορά.
Αν δεν γίνεται τίποτα .. δεν πειράζει.. Εγώ θα κάνω ακριβώς αυτό που θα μου πεις.. Εχω ένα καλό στοιχείο στον χαρακτήρα μου ότι όταν μου βάζουν κανόνες και όρια τα ακολουθώ πιστά σαν ευαγγέλιο..!Γιατί ούτε το χρόνο μου θέλω να χάσω και το κυριότερο ούτε τον δικό σου να χαραμίζεις που είναι τόσο πολύτιμος, με το να μου λες γιατί δεν τα έκανα σωστά και να κλαίγομαι, που είναι τ' αποτελέσματα..!
Συγνώμη , αν σε κούρασα, μέχρι να λάβω νέα σου τα παιδιά μου θα μου λένε..! καλά να πάθεις μαμά..! Φάτα τώρα σ' αρέσουν δεν σ' αρέσουν,όπως έκανες και με μας με τη φρουτόκρεμα..!
Ευχαριστώ!

Bigmama
05-07-10, 20:06
Κωνσταντίνα καλησπέρα. Ελπίζω να είσαι καλά και να περνάς όμορφα.

Είπα να πω κι εγώ τα νέα μου μετά από αρκετό καιρό. Μου έχουν μείνει πλέον μόνο 8 κιλά από τα 36 που ξεκίνησα να χάσω. Βέβαια αποφάσισα να αναπροσαρμόσω λιγάκι στο στόχο μου και να κατέβω 4-5 κιλά ακόμα εαν χρειαστεί.

Σε ευχαριστώ που με έμαθες να τρώω σαν άνθρωπος (εντάξει όχι πάντα, κάνω καμια φορά το λάθάκι μου κι εγώ). Πλέον τα κιλά που μου μείνανε μου φαίνονται παιχνιδάκι, μιας που έχω μπεί σε μια σειρά.

Το μόνο κακό είναι οτι δυστηχώς στην περιόχη της κοιλιάς δεν την έχω γλιτώσει τη χαλάρωση. Και αν κρίνω από το γεγονός οτι από τα 8-10 κιλά που θέλω να χάσω ακόμα, τα 6 βρίσκονται στην κοιλιά, φοβάμαι πως ναι μεν θα φτάσω στο στόχο μου, όμως πάντα θα έχω κάτι να μου θυμίζει τα λάθη της διατροφής μου. :( (όταν λέω πάντα ένοοώ μέχρι να πάω να κάνω μια πλαστική να αφαιρέσω το πλεονάζον δέρμα) Ούτως η άλλως αυτό αργεί βέβαια μιας που θα ήθελα να κάνω άλλο ένα παιδάκι.

Αυτά από εμένα.

Αν έχεις καμια ιδέα που να βοηθήσει θα χαρώ να την ακούσω βέβαια αν και μάλλον δεν υπάρχει λύση εδώ.

kritikia
05-07-10, 20:15
Πέσμου κ ιντα θα γενώ με σένα πουχω μπλέξει :turtle::turtle::turtle:ωραία πόδια στεγνά χωρίς λίπος, μπράβο λουκουμάκι μου!!!Δουλεψε ποιο πολύ πλάτη ωμους σε θέλω ποιο ανοιχτή επάνω, σκουότ κ προβολές φούλ κ ενα ποντάκι μειον θέλουμε στα κοιλιακά!!!Πολύυυυ καλή!!!

χιχιχιχι Λουκουμακι μου,μου αρεσε αυτο.....ποσες φορες δηλαδη να κανω ποδια και ποσες πλατη και ωμους????????παντως εχω την εντυπωση πως θελω γερο σουλουπομα ,οσο για τα ποντακια θα σου ειναι ευκολο ξανθια μου γοργονα να μου στειλεις μια διατροφη τωρα που με ειδες και ξερεις τι χρειαζομε??????να κλεψω λιγο παραπανω απο τον χρονο σου και μετα για ενα μηνα θα ηρεμισεις απο μενα:thumbup::thumbup:θα προπονουμε και θα το παλευω μεχρι να σου ξαναστειλω ξανα φωτο μου....και ετσι θα συνεχιζουμε μεχρι να εισαι και εσυ και εγω ικανοποιημενη με το αποτελεσμα:P:P:Pδηλαδη αστα να πανε σε καμια δεκαετια:rolf::rolf::rolf::shock:

mariane
05-07-10, 22:26
Κουκλίτσα μου πως είσαι? Πότε θα μας φύγεις για διακοπές? Πότε θα ξεκουραστείς από όλα σου τα τρεχάματα?;);)
Μια πολύ σύντομη ερώτηση μόνο γιατί δεν μπορώ και πολύ μακριά σου όπως ξέρεις!Η μαμά μου η θεά πάλι μου πήρε Tonotil πρωτεινες από το φαρμακείο σε υγρή μορφή. Πότε να παίρνω? Την ώρα μόνο θέλω να μου υποδείξεις:) Σματς σμουυυυτς!:eleph::eleph:

Vassia
06-07-10, 14:09
Κωνσταντίνα μου να μαι και εγώ. Πιστή στη διατροφούλα μου χωρίς παγωτάκια..ναι ναι κουφάθηκα και δεν ακούω τη φωνούλα του !!

τη τελευταία εβδομάδα δοκίμασα κάτι διαφορετικο... τρώω το πρωινο , δεκατιανο, καιτο μεσημέρι καταφέρνω (αφου πλέον έχουμε κουζινούλα στη δουλειά ) και τρώω το φαγάκι μου και όχι μόνο σαλάτα , την οποία έβαλα το βράδυ με ένα γιαουρτάκι (ο φοβος μην πάρω κιλα ) , τωρα θα μου πεις τι άλλαξα? εβάλα μετα το βραδυνο 2 φέτες καρπούζι , ξέρω ότι έχει ζάχαρη αρκετή και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το διατηρήσω..

και επειδη σε μπέρδεψα και δεν έχεις χρόνο λοιπόν σου γράφω το πρόγραμα διατροφής

1ο 5Κ μουσλι με γάλα 1.5%
2ο γιαούρτι και ένα φρούτο συνήθως νεκταρίνι μικρό
3ο ψηό κρεατάκι 120γρ με 5 Κ ρυζάκι και σαλάτα μαρούλι με 1 Κ λάδι ή 1 αγγουράκι με ξύδι
4ο Σαλάτα μαρούλι με το γιαουρτάκι (βραδυνό μαζί με το απογευματινό γιαουρτι)
5ο 2 φέτες καρπούζι

Τι λες να το κρατήσω ή να κουφαθώ και σε αυτό/

εεεεεεε?τιιιιιιιιιιιιι?δεν ακουω καλέεεεεεεεεεεε!
φιλακια ρουφηχτά λατρεμένη :turtle::turtle:

stavroula
06-07-10, 23:21
Γειά σου Κωνσταντίναααα!!:welcome: ελπίζω να είσαι καλά και να ετοιμάζεσαι για καλοκαιρινές εξορμήσεις!!! :-D
Ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορώ να πάρω κάποιο λιποτροπικό και αν ναι, έχεις κάποιο να μου συστήσεις ? - από το ιντερνετ διάβασα για το LIPO 6…
και άλλες 2 ερωτησούλες….. 1. πάω γυμναστήριο πρωινές ώρες και μετά το τέλος της προπόνησης τρώω το μεσημεριανό που μου έχεις συστήσει και το απόγευμα την πρωτεΐνη με το φρούτο. Κάπου όμως διάβασα ότι καλό είναι μετά την προπόνηση να παίρνω την πρωτεΐνη με το φρούτο και μετά από μισή ώρα το γεύμα. Ισχύει κάτι τέτοιο?? 2. μπορώ να πίνω coca cola light? - ντροπηηηηηή μου το ξέρω κοκκινίζω και μόνο που σε ρωτάω!!! :oops:

Kaskani Konstantina
06-07-10, 23:39
Mωράκια μου αυριο το απόγευμα σας ποστάρω!!

Kaskani Konstantina
07-07-10, 23:20
Σορυ δν το ειχα παρατηρησει!!!θελω βοηθεια για ην κοπελα μου. ειναι 20ετων 1.70 53κιλα.πριν τη βαλω στο τρυπακι του γυμανστηριου ηταν 60κιλα σε 4 μηνεσ σταθερα κ χωρισ μεγαλη προσπαθεια επεσε 7κιλα.θα ηθελα ενα προγραμμα γυμανστικησ για 5 φορεσ την βδομαδα και διατροφηs 1200kcal εχει βασικο μεταβολισμο 1400κcal το οποιο να ειναι πιο εξειδικευμενο για γυναικες(ως τωρα τησ ελεγα απο δικα μου εμπειρια).στοχοσ ειναι να πεσει στα 48κιλα περιπου χανοντασ το λιποσ και να ανεβει ποιοτικα περιπου στα 55.τα 48 μπορει να ακουγονται λιγα για μια κοπελα 1.70 αλλα οταν ηταν 53 κιλα εχει αρκετο λιποσ και καθολου μυεσ. σε λιπομετρηση που ειχε κανει στα 56κιλα ειχε 28% λιποσ.

Kαλησπέρα!!Πολύ ωραία τα λες!!Για δωσε μου διατροφή που εχει τώρα, να δω τι θα αλλάξουμε, αν οχι να σου ποστάρω!!:)

Kaskani Konstantina
07-07-10, 23:23
Kωνσταντινα μου καλημερα :bowdown:. Αυτο το μηνα μετα την προπονηση με τα οργανα θα κανω και αεροβικη.Ενδιαμεσα θα εχω ενα κενό 10 λεπτά πρεπει να φαω κατι ή να πιω ?Διαβασα και την συνεντευξη σου στο περιοδικο Muscular Development ,φοβερες οι photo σου

Οχι μωρούλι μου για 10 λεπτά μην φας τίποτα!!Σε ευχαριστώ πολύ ;)

thelw_kila
07-07-10, 23:30
1 ΓΕΥΜΑ
250ml ΓΑΛΑ

2ΓΕΥΜΑ
1ΤΟΣΤ ΜΑΥΡΟ ΨΩΜΙ 1ΦΕΤΑ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ 1 ΤΥΡΙ

3ΓΕΥΜΑ
ΟΤΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΕΧΕΙ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΠΟΣΟΤΗΤΑ +1ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΜΑΥΡΟ

4ΓΕΥΜΑ(ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ)
1κουτ ΜΙΚΡΗ ΜΕΛΙ +250γρ ΓΙΑΟΥΡΤΙ

5ΓΕΥΜΑ
250ml ΓΑΛΑ

ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΑ... ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΜΑΝΣΤΙΚΗΣ... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΥΨΙΛΗ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ(45%)ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ)