PDA

Επιστροφή στο Forum : Nitrix (BSN)



manos_
07-03-09, 11:08
http://i250.photobucket.com/albums/gg249/manos_08/image1.jpg (http://s250.photobucket.com/albums/gg249/manos_08/?action=view&current=image1.jpg)
180 Tablets
Supplement Facts
Serving Size3Tablets
Servings Per Container60
Amount Per Serving % DV
Vitamin B9(Folic Acid) 200mcg 50%
ACE3 (Triple Action Nitric Oxide Matrix) 3000mg **
L-Arginine AKG, L-Arginine Ethyl Ester, L-Citrulline
CRTS2 (Controlled Release Technology & Support System) 1565mg **
Methocel™ (Micro-Polymer Hydrophilic Methylcellulose Ether Matrix) **
AVPT (Advanced Volumizing & Performance Technology) **
(Patents 5,965,596; 6,172,098; 6,426,361 And 6,680,294) Creatine Ethyl Ester-Beta-Alanine Dual Action Composite (CarnoSyn®), Sodium Creatine Phosphate Matrix, Creatinol-O-Phosphate-Malic Acid Interfusion, Creatine ABB™ (Creatine Alpha Amino-N-Butyrate)
Phosphoplexx **
Di-Calcium Phosphate, Di-Potassium Phosphate, & Sodium Phosphate
NAD (Nicotinamide Adenine Dinucleotide) **
** Percent Daily Value Not Established.
Other Ingredients
Magnesium Stearate, And Stearic Acid.

Allergen Warning: Manufactured On Equipment Which Processes Products Containing Soybeans, Shellfish, And Peanut Flavor.

Το πολυ γνωστο nitrix.Ο λογος που χρησιμοποιω τα νιτρικα ειναι η ταχυτερη μεταφορα των θρεπτικων συστατικων στους μυς που το βλεπω και στην πραξη κοινως οτι αλλο παιρνεις λειτουργει καλυτερα και πιο γρηγορα.Η δοσολογια του ειναι τεσσερις ταμπλετες πρωι μεσημερι βραδυ για οσουν ειναι ανω των 90 κιλων.Κοινως αυτα που η δοσολογια τους μοιραζετε εχουν πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο τα pre workout.Εχω παρατηρησει μεγαλυτερη αντοχη η κρεατινη μαλλον και κατι που εγω χρειαζομαι αλλοι ισως οχι εχει ανεβασει λιγο την πιεση μου νοιωθω περισοτερο νευρο.Το συγκεκριμενο εχει αρχισει και αλλαζει την φυσιολογια του σωματος μου. Αρχιζω να βλεπω φλεβες σε μερη που δεν εβλεπα ποτε και το σωμα μου φαινετε πιο μυωδες και εχω την εντυπωση αν και ειμαι στην τριτη βδομαδα οτι κατι εχει αλλαξει και στους κοιλιακους μου.Ισως τα συνεχη πρηξιματα τους κρατανε ζεστους.Θεωρητικα 12 γραμαρια αργινινης την μερα και βαλε ποσο ακομα εχουν τα αμινοξεα κτλ ισως βοηθουν λιγο στην παραγωγη αυξητικης ορμονης.Απο οσα του ειδους εχω δοκιμασει το πιο δυνατο.Ξερω οτι οι περισοτεροι δεν τα πηγαινετε ιδιαιτερα αλλα θεωρησα οτι δεν κανει κακο να γραψω πως ανταποκρινομαι στο συγκεκριμενο.Αυτα.Βρηκα και ενα ποστ μελους σε γνωστο φορουμ και μου φανηκε ενδιαφερον.Το παραθετω

Only that supplements provided in supra-physiological dosages(meaning doses a normal human being would never receive from food) as to provide a pharmacodynamical effect(like in that case NO synthetase expression and all the other effects increased plasma arginine concentration has)) are classified as pharmacodynamical drugs, not supplements. You don't eat anything that causes your blood aminoacid pools to rise as much(compared to other aminoacids) as when you get NO supplements. It's base pharmacology, really.

P.S. Pharmacodynamical class drugs: Any drug that alters, inhibits or enhances a physiological or biochemical process of the human body. Since they act by altering normal body balances/responses, they are apt to have side effects(both acute and long term) and also the body tries to bring the balalnce back, reducing their effectiveness over time(homeostatis).

peris
07-03-09, 12:14
ενδιαφερον να σου πω εγω ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει νιτρικα και δε μπορω να κρινω αν δουλευουν η οχι γενικα οχι το συγκρκριμενο προιον :awesome: :awesome:

απο τιμη ποσο κανει αυτο?

embrance
07-03-09, 12:29
Ουστιστκκα το μονο συστατικο που κανει την ολη δουλεια ειναι η Κιτρουλινη που μορει ςνα βρεις πολυ φθηνοτερα και αν δεν με απταει η μνημη μου περιεχτε σε καρπουζι και σε αλλα φρουτα.Οπτοε δεν εχει και πολυ νοημα να παριεις τετοιο συμπληρωμα...απλα τρωγε τα σωστα φρουτακια. :green:

slaine
07-03-09, 14:34
καλά έκανες και πόσταρες να ενημερώνεται ο κόσμος και να κρίνει μόνος του. :thumbup:

την άποψή μου προσωπικά την ξέρετε. αλλά καλό είναι όποιος θέλει να δοκιμάζει και να κρίνει μόνος του.

goutsos
07-03-09, 14:47
δεν ειναι μονο κιτρουλινη.... :joker:

embrance
07-03-09, 14:53
δεν ειναι μονο κιτρουλινη.... :joker:Ε καλα δνε ειναι,αλλα η βασικη ουσια αυτη ειναι. :clown2: Σιγα μη κατσω να κανω χημικη αναλυσση τωρα..:Ρ

goutsos
07-03-09, 14:55
υπαρχει κ τ αμινοξυ αργινινη,,,το λεει :nana:

slaine
07-03-09, 14:59
αργινίνη, κιτρουλίνη, κρεατίνη

manos_
07-03-09, 17:33
Ναι, τα συστατικα μπορει να ειναι αυτα αλλα ουσιαστικα ολη την δουλεια την κανει η φορμουλα που τα διοχετευει στο σωμα δεν ειναι το ιδιο.Αυτο πληρωνεις κιολας δηλαδη.π.χ. στο συγκεκριμενο :Methocel: A micro-polymer hydrophillic ether matrix which plays an integral role in NITRIX

tezaman
07-03-09, 20:10
η προσωπική μου γνώμη είναι όλες αυτές της δήθεν μυστικές φόρμουλες της κλέβουν από την νάσα που τους τις έχουνε δώσει οι εξωγήινοι 8)

Parakelsos
07-03-09, 20:35
To exw dokimasei palia....den me epiase ka8olou (kamia diafora sta prhksimata dhl panw sth proponhsh)......kamia sxesh me to wf pou exw dokimasei kai pou spernei...

***Γραφε σε παρακαλω στα ελληνικα,ο γνωστός κανονας του φόρουμ,απαγορεύονται τα greekenglish.*** Moderators team

manos_
07-03-09, 22:14
Εμενα παλι με εχει πιασει και με εχει παραπιασει.Ποιος ξερει ειναι οργανισμοι και οργανισμοι μαλλον η δεν ακολουθησες πιστα τις οδηγιες.

goutsos
07-03-09, 23:20
μηπως ηtaν και λιγο πλασιμπο

Polyneikos
08-03-09, 00:02
Μανο το No Xplode της ίδιας εταιρίας το εχεις δοκιμασει;Αν ναι,τι διαφόρες είδες μεταξύ τους;

the_big_litho
08-03-09, 00:45
εχω δοκιμασει και τα 2 της bsn, ας πουμε δινουν λιγη ενταση παραπανω στην προπονηση
....νομιζω το xplode δινει ενα παραπανω boost

τα χρησιμοποιησα γιατι μου τα εδωσε ενας φιλος, προσωπικα δεν θα διεθετα λεφτα για να αγορασω κανενα απο τα 2

manos_
08-03-09, 18:18
Το no xplode το παιρνω μονο τις μερες τις προπονησης πλεον επειδη δινει το ερεθισμα στους νευροδιαβιβαστες να ειναι σε εγρηγορση περα απο τα πρηξιματα και την κρεατινη.Απλα δεν σου δινει τα αποτελεσματα που σου δινει το αλλο επειδη το παιρνεις μια φορα την μερα λογικο ειναι.Αλλη δουλεια κανει αυτο.

pikolo
09-03-09, 22:04
αν το θες για πρυξηματα γλυκερολη δοκιμασες?

antouan27
15-04-09, 23:53
Ξερει κανεις αν το nitrix εχει εγκριση απο τον Ε.Ο.Φ?

NASSER
16-04-09, 00:09
Ξερει κανεις αν το nitrix εχει εγκριση απο τον Ε.Ο.Φ?

Το εχεις παρει στα χερια σου? Δεν το εχεις ελενξει απο κοντα?
ΚΑι αν περασε ή δεν περασε ΕΟΦ δεν πιστευω πως παιζει ρολο ως προς την ασφαλη χριση του.
Για ποιο λογο ρωτας?:unsure:

antouan27
16-04-09, 13:03
Το εχω παρει προσφατα.Παντως για Ε.Ο.Φ δεν γραφει τιποτα στην συσκευασια.
Αν και στο bodydesign.gr πριν κλεισει ειχα δει οτι εγκριση απο τον Ε.Ο.Φ. Ως προς την ασφαλεια.

michael-nrg
25-04-10, 19:52
ξεθαβω ενα σχετικα παλιο θεμα.....το συγεκριμενο πριον ενδικνειται σε περιοδο γραμωσης? παιζει η κρεατινη που εχει μεσα να κανει κατακρατηση υγρων?

thegravijia
25-04-10, 20:01
ξεθαβω ενα σχετικα παλιο θεμα.....το συγεκριμενο πριον ενδικνειται σε περιοδο γραμωσης? παιζει η κρεατινη που εχει μεσα να κανει κατακρατηση υγρων?
οι προ επαγγελματιες την κρεατινη την κοβουν 1 μηνα πριν το αγωνα...
δεν εχεις προβλημα

GEORGEXX1
25-04-10, 20:04
μπορεις να το παρεις,αμα σε πιασει φυσικα, θα σου δωσει ενταση στην προπονηση,θα κρατησεις λιγα νερα που θα χαθουν γρηγορα.

michael-nrg
25-04-10, 20:08
οι προ επαγγελματιες την κρεατινη την κοβουν 1 μηνα πριν το αγωνα...
δεν εχεις προβλημα

thegravijia ξερεις τι γινεται.. κανω υποθερμιδικη διαιτα εδω και 2 μηνες και οπως καταλαβαινεις πεφτει τρελη πεινα. και με μειωμενω υδατανθρακα οι προπονησεις δυσκολεψαν.γιαυτο σκευτομουν για νιτρικο, για να βγαινει αυκολα η πρποπονηση αλλα ξερω πως για να δουλεψει το νιτρικο χρειαζετε και υδατανθρακα...(εχω εμπειρια με νιτρικα)

gas
09-05-10, 17:52
το περνω εδω και 4 μερες και θα ελεγα πως σε μενα με πιανη παρα παρα πολυ ακομα και απο το σουπερ παμπ και περνο τη μιση δοση σχεδον 3 ταμπλετες το πρωι και 3 το μεσιμερη τπτ αλλο σημερα γυμνασα δικεφαλους και μαλλον θα το σταματησω γιατι μου πεταχτηκαν οι φλεβες και φοβαμε,οταν χαλαροσαν μετα απο καμια ωρα η μια φλεβα εχει ψιλο μελανιαση πολυ λιγο το χει παθει κανεις?

Napakos
10-05-10, 15:19
το περνω εδω και 4 μερες και θα ελεγα πως σε μενα με πιανη παρα παρα πολυ ακομα και απο το σουπερ παμπ και περνο τη μιση δοση σχεδον 3 ταμπλετες το πρωι και 3 το μεσιμερη τπτ αλλο σημερα γυμνασα δικεφαλους και μαλλον θα το σταματησω γιατι μου πεταχτηκαν οι φλεβες και φοβαμε,οταν χαλαροσαν μετα απο καμια ωρα η μια φλεβα εχει ψιλο μελανιαση πολυ λιγο το χει παθει κανεις?



πλασιμπο ???????? :rolf::rolf::rolf:

gas
10-05-10, 22:54
πλασιμπο ???????? :rolf::rolf::rolf:

τι ναφτο ακριβος εξηγησε με λιγα λογια :)

TEFAAtzis
10-05-10, 22:56
τι ναφτο ακριβος εξηγησε με λιγα λογια :)

πλασιμπο ειναι το ψυχολογικο ανεβασμα που εχουμε οταν παιρνουμε κατι το οποιο νομιζουμε οτι μας ανεβαζει

gas
11-05-10, 00:29
;)
πλασιμπο ειναι το ψυχολογικο ανεβασμα που εχουμε οταν παιρνουμε κατι το οποιο νομιζουμε οτι μας ανεβαζει

ναι αλλα στην περιπτωση μου δεν ηταν γτ ειχα και ενα φιλο που το δε

gas
18-05-10, 15:56
ειναι για γραμωση το νιτριξ?

AGGELOS.K
20-05-10, 14:44
Και για γράμμωση κάνει και για όγκο...
Προσωπικά το δοκίμασα και αυτό το προιόν και την δεύτερη μέρα το πέταξα σκουπίδια ,όταν το έπινα μου έφερνε φοβερή ζάλη...

gas
20-05-10, 18:40
Και για γράμμωση κάνει και για όγκο...
Προσωπικά το δοκίμασα και αυτό το προιόν και την δεύτερη μέρα το πέταξα σκουπίδια ,όταν το έπινα μου έφερνε φοβερή ζάλη...

ζαλη? τοσο πολη? και δεν ελατωνες την δοση?:unsure:

AGGELOS.K
20-05-10, 20:24
ζαλη? τοσο πολη? και δεν ελατωνες την δοση?:unsure:

Αδερφέ ακολούθησα τις οδηγίες της συσκευασίας ...όχι δεν ελάτωσα την δόση και δεν το έψαξα και παραπάνω το θέμα να σου πώ ..

gas
28-05-10, 04:08
παντος εχει κανει κανεις εναν πλειρη κυκλο δηλαδη 12 βδομαδες να μας πει?

TEFAAtzis
08-07-10, 14:04
παντος εχει κανει κανεις εναν πλειρη κυκλο δηλαδη 12 βδομαδες να μας πει?

τελικα τι εχετε να πειτε για αυτο το προιον ορε παληκαρια???
Ειδα που το προτεινε ο Διονυσης και ειπα να ρωτησω

deluxe
14-08-10, 20:49
Σκεφτομουν να το αγορασω, αλλα μετα απο τα σχολια σας, μαλλον το απορριπτουμε και αυτο..

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 22:34
ti nitrika exeis dokimasei deluxe?

Devil Randime
15-08-10, 22:50
Εμενα συγκεκριμενα μιας και με ρωτησες φίλος νιτρικα δε παιρνω. 10-15 χαπια MYOSHOCK μου εχουν μεινει μονο και μετα απο αυτο δε θα ξαναπαρω κατι. Εγω τα μονα πραματα που χρησιμοποιώ ειναι πρωτεινη και κρεατινη.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 22:51
wraia..na se rotisw kati?poia kreatini xrhsimopoies auto to diasthma?genika protimas kathares h formules?

Devil
15-08-10, 22:56
αηδονι γραφε ελληνικα

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 22:59
ενταξει devil ζητω ταπεινα συγννωμη απλα ειμαι καινουργιος εδω και δεν το ιξερα...μπορω να σε ροτισω κατι?ποια νιτρικα εχεις δοκιμασει???

Devil
15-08-10, 23:06
ενταξει devil ζητω ταπεινα συγννωμη απλα ειμαι καινουργιος εδω και δεν το ιξερα...μπορω να σε ροτισω κατι?ποια νιτρικα εχεις δοκιμασει???

απο συμπληρωματα του εμποριου νωμιζω κανενα

απο σκετες ουσιες l-arginine,AAKG,cintrulin-malate και εχω ενα κουτι gplc που δεν εχω δωκιμασει ακομα

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 23:08
tis ousies pou anafereis apo pou mporoume na tis promitheutoume?axizei ton kopo?

Devil Randime
15-08-10, 23:13
tis ousies pou anafereis apo pou mporoume na tis promitheutoume?axizei ton kopo?

Φιλε μου δεν κανεις μια εγγραφη στα νεα μελη να σε γνωρισουμε να δουμε τι ξερεις και τι οχι απο γυμναστικη για να δουμε το θεμα σου. Νομιζω θα ειναι καλυτερα...

Με σεβασμό,
Παναγιωτης :thumbup:

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 23:15
file panagioti asxoloumai sistimatika edw kai 2 xronia kai ena mina sinexws.eimai 20 xronwn...kai apisteuta porwmenos...fusika kai kserw kapoia pragmata alla ekana eggrafi edw mesa gia na emploutisw tis gnwseis mou.

*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες.Mods Team***

Devil Randime
15-08-10, 23:22
Στο φορουμ θα βρεις πολλες πληροφοριες για τα παντα τοτε. Ολα τα μελη εδω ειναι γνωστες και μελετες θα βρεις αρκετες για διαφορα θεματα. Αυτες τις ουσιες που ανεφερε ο Devil μπορεις να τις προμηθευτεις απο μαγαζια με συμπληρωματα διατροφης. Και το e-shop του site εχει πολυ καλα πριοντα και φτηνα...

*αν μπορεις γραφε ελληνικα αλλιως θα σου κανουν παρατηρηση οι mods

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 23:25
nomizw oti me pareksghseis kserw polla apo simplirwmata.aplws o devil anefere ksexorista tis ousies kai gia auto rwtisa memonomena apo pou mporoume na tis vroume....oso anafora to eshop..nai to exw koitaksei alla oi times mou fainontai idies me ta upoloipa gnwsta katastimata kai epishs den exei gkama etairiwn akoma toulaxiston....

*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες.Mods Team***

Devil
15-08-10, 23:28
nomizw oti me pareksghseis kserw polla apo simplirwmata.aplws o devil anefere ksexorista tis ousies kai gia auto rwtisa memonomena apo pou mporoume na tis vroume....oso anafora to eshop..nai to exw koitaksei alla oi times mou fainontai idies me ta upoloipa gnwsta katastimata kai epishs den exei gkama etairiwn akoma toulaxiston....

αηδονι ειπαμε ελληνικα

λοιπον αυτες τις ουσιες μπορεις να τισ βρεις απο διαφορες εταιριες (πχ now foods, primaforce) η' απο e-shop που πουλανε προιοντα bulk , η' απο φαρμακεια (αλλα κοστιζουν αρκετα).

Toumpan0s
16-08-10, 15:59
εγώ προσωπικά το NITRIX το πήρα σήμερα και το χρησιμοποιήσα πριν την προπό με 1 δόση monster pump.πολύ καλύτερα αποτελέσματα απο 2 σκέτες δόσεις monster pump που έπερνα 30΄ πρίν.και μάλλον έτσι θα το χρησιμοποιώ και οχι στην δοσολογία που λένε αυτοί της BSN

becks86
21-02-11, 03:16
τιποτα το ιδιαιτερο το συγκεκριμενο συμπληρωμα. δε μου δουλεψε πανω μου στον ενα μηνα. ισως επρεπε να του δωσω αλλον ενα μηνα αλλα δε νομιζω να μπω στην διαδικασια.

Gorillas
21-02-11, 04:18
Εγώ έκανα ένα πλήρη κύκλο και δεν είδα ορατά αποτελέσματα ούτε από φλεβικότητα όυτε pump γενικά πάνω μου δε δούλεψε και δε το προτείνω, Έπαιρνα τη δοσολογία που αναγράφονταν

becks86
21-02-11, 19:13
Εγώ έκανα ένα πλήρη κύκλο και δεν είδα ορατά αποτελέσματα ούτε από φλεβικότητα όυτε pump γενικά πάνω μου δε δούλεψε και δε το προτείνω, Έπαιρνα τη δοσολογία που αναγράφονταν

κ εγω ακριβως τα ιδια τπτ απο οσα περιμενεις απο ενα νιτρικο στην δοσολογια που λεει..

Βαγγος4Snakes
10-03-11, 23:35
Παιδια παιζει να επηρεαζει η ποσοτητα κρεατινης που εχει,στη γραμμωση??Το θελω για αποκλειστικα για γραμμωση..

beefmeup
10-03-11, 23:37
Παιδια παιζει να επηρεαζει η ποσοτητα κρεατινης που εχει,στη γραμμωση??Το θελω για αποκλειστικα για γραμμωση..

μπα ειναι πολυ λιγη για να κανει οτιδηποτε βασικα..

SOSTARAS
27-07-12, 23:02
μπορεισ να παρεισ nitrix και πριν την γυμναστικη να βαζεισ ενα pre-work (amped nos) ασ πουμε υπαρχει κανενα θεμα;;δεν νομιζω εεε!!!

SOSTARAS
28-07-12, 12:25
μπορεισ να παρεισ nitrix και πριν την γυμναστικη να βαζεισ ενα pre-work (amped nos) ασ πουμε υπαρχει κανενα θεμα;;δεν νομιζω εεε!!!

ειναι στο αν το αντεχει η τσεπη σου ;;;

beefmeup
28-07-12, 12:46
ναι μπορεις..
το νιτριξ υποτιθεται ειναι για μεσα στην μερα,ενω το αλλο θα το παρεις πριν την προπονηση..

καλυτερα να μην πεταξεις ετσι λεφτα.

SOSTARAS
28-07-12, 12:56
ναι μπορεις..
το νιτριξ υποτιθεται ειναι για μεσα στην μερα,ενω το αλλο θα το παρεις πριν την προπονηση..

καλυτερα να μην πεταξεις ετσι λεφτα.

οκ φιλε ευχαριστω πολυ
για την απαντηση!!!!