PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΡΑΜΜΩΣΗ



Saokan
01-04-09, 23:41
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ...ΑΠΟ ΤΑ 14 ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΑΘΛΟΥΜΑΙ .. ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΣΤΑ 20 ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΛΑΙΜΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΧΕΡΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΦΟΥΣΚΟΜΕΝΑ ..ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ 1.88 ΚΑΙ 90 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ(ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΛΙΑΚΟΙ ...ΤΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ??? (ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ) ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ Η ΟΓΚΟΥ (50 -ΑΡΑ ΚΑΘΑΡΗ Η 70 ΑΡΑ) ?? ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΘΑ ΤΟΝ ΗΘΕΛΑ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...

xidakis
01-04-09, 23:49
εισαι καινουργιος....welcome! εισαι σε λαθος τοπικ!!!στη λιποδιαλυση μαλλον ανοικει!!

Saokan
01-04-09, 23:58
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΟ SITE !!! :P

xidakis
02-04-09, 00:07
θα βρεις τον δρομο σου!! ριχνε ψιχουλα!!! :) θα το βρεις το σωστο τοπιψ και μεταφερετο εκει!

slaine
02-04-09, 00:10
http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=13&id=22&Itemid=57

xidakis
02-04-09, 00:12
α ρε slaine πηξυδα εισαι !!! θεος! :)

Saokan
02-04-09, 01:50
http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=13&id=22&Itemid=57

Slaine σε ευχαριστω για το Link αλλα και παλι οπως εγραψα δεν ξερω απο διατροφη...απο τον στρατο και μετα 2χρονια τωρα τρωω μονο σαβουρες αλλα και παλι επειδη απο μικρος ειμαι μεσα στην αθληση δεν εχω κιλα ουτε πολυ λιπος...μεχρι και οι κυλιακοι μου με 1 βδομαδα προπονηση αρχιζουν και φαινονται ..να ψαξω διατροφολογο για την λυση που ψαχνω ??:weights:

slaine
02-04-09, 01:59
το είδες το λινκ? αν ναι δε θα έλεγες ότι λες....
διάβασε το άρθρο για διατροφή όγκου και διατροφή γράμμωσης, θα καταλάβεις πολλά.
να ξέρεις ότι έτοιμα προγράμματα δε φτιάχνουμε σε όλα τα μέλη εδώ, είναι αδύνατο. απλά μέλη είμαστε κι εμεις με κάποιες ίσως περισσότερες γνώσεις από κάποιους άλλους. διαβάζεις, μαθαίνεις, φτιάχνεις ένα πρόγραμμα κι εμείς το διορθώνουμε.

slaine
02-04-09, 02:00
απο τον στρατο και μετα 2χρονια τωρα τρωω μονο σαβουρες αλλα και παλι επειδη απο μικρος ειμαι μεσα στην αθληση δεν εχω κιλα ουτε πολυ λιπος...μεχρι και οι κυλιακοι μου με 1 βδομαδα προπονηση αρχιζουν και φαινονται

αν θέλεις ανέβασε καμία φωτό να σε δούμε :)

Saokan
02-04-09, 19:11
αν θέλεις ανέβασε καμία φωτό να σε δούμε :)

Φιλε μου slaine εβαλα 2 φωτο στο album οποτε ευκαιρησεις...

slaine
02-04-09, 19:13
σε είδα. άποψή μου να κυνηγήσεις τη μυική ανάπτυξη με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

Saokan
02-04-09, 19:23
Λοιπον η διατροφη μου ειναι η εξης...
1)..2 ποτηρια νερο με το ξυπνημα +Αυγα η 2 φετες με γαλοπουλα και φρουτο +γαλα με πολυσπορα δημητριακα ..


2)..Επειτα τρωω το μεσημερι στις 3 μετα την δουλεια το φαγητο που εχει φτιαξει η μανα μου το οποιο παντα περιεχει ρυζι η πατατες η μακαρονια ...θα εχει σιγουρα καποιες μερες κρεας πιθανων χοιρινο φακιες φασολαδα γεμιστα γενικως μαγειρευτα και παντα θα υπαρχει σαλατα με μαρουλι σπανακι καλαμποκι φασολια ντοματα αγγουρι πιπεριες κτλ+τονο σε νερο καθε μερα+2 φρουτα μετα το φαγητο...ακομα 2 ποτηρια νερο πριν το φαγητο

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΙΣ 5 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΕΙΤΕ ΑΕΡΟΒΙΑ ΕΙΤΕ ΒΑΡΗ :weights::weights::weights:


3)..Μετα θα φαω παλι αμεσως μετα την προπονηση ενα γευμα οπως το παραπανω+2 ποτηρια νερο...

4)το βραδυ 2 ωρες πριν τον υπνο 2 ποτηρια νερο ενα γιαουρτι 2% ενα φρουτο και γαλα με δημητριακα πολυσπορα...

τι κανω λαθος και τι πρεπει να συμπεριλαβω ???

Saokan
02-04-09, 19:26
σε είδα. άποψή μου να κυνηγήσεις τη μυική ανάπτυξη με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

δηλαδη να δωσω βαση στον ογκο ???:weights:

BRaWNy
02-04-09, 19:30
σε είδα. άποψή μου να κυνηγήσεις τη μυική ανάπτυξη με ό,τι συνεπάγεται αυτό.+1
Αυτό που σου λείπει είναι η μυική μάζα και όχι η γράμμωση.
Όχι απαραίτητα για να βάλεις πολύ όγκο (ίσως δεν το θες μιας και παίζεις μπάσκετ απο ότι κατάλαβα), αλλά για να πετύχει και η γράμμωση.

Saokan
02-04-09, 21:56
(ίσως δεν το θες μιας και παίζεις μπάσκετ απο ότι κατάλαβα)

Ασχολουμαι με το μπασκετ μονο για να περιλαμβανω αεροβια ασκηση στην γυμναση ..

Billy
03-04-09, 19:08
καλά,
σήμερα γιά πρώτη φορά είδα να ξεχωρίζει ο τετρακέφαλος, (δεξιά, μεσαία και αριστερά) και φτιάχτηκα big time λέμε!
πρωτη μούρη ο billy,

φαντάζομαι πώς αισθάνεστε εσείς, είμαι για πολύ πρέσα ακόμα.

sorry για το off topic

peris
05-04-09, 09:42
Λοιπον η διατροφη μου ειναι η εξης...
1)..2 ποτηρια νερο με το ξυπνημα +Αυγα η 2 φετες με γαλοπουλα και φρουτο +γαλα με πολυσπορα δημητριακα ..


2)..Επειτα τρωω το μεσημερι στις 3 μετα την δουλεια το φαγητο που εχει φτιαξει η μανα μου το οποιο παντα περιεχει ρυζι η πατατες η μακαρονια ...θα εχει σιγουρα καποιες μερες κρεας πιθανων χοιρινο φακιες φασολαδα γεμιστα γενικως μαγειρευτα και παντα θα υπαρχει σαλατα με μαρουλι σπανακι καλαμποκι φασολια ντοματα αγγουρι πιπεριες κτλ+τονο σε νερο καθε μερα+2 φρουτα μετα το φαγητο...ακομα 2 ποτηρια νερο πριν το φαγητο

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΙΣ 5 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΕΙΤΕ ΑΕΡΟΒΙΑ ΕΙΤΕ ΒΑΡΗ :weights::weights::weights:


3)..Μετα θα φαω παλι αμεσως μετα την προπονηση ενα γευμα οπως το παραπανω+2 ποτηρια νερο...

4)το βραδυ 2 ωρες πριν τον υπνο 2 ποτηρια νερο ενα γιαουρτι 2% ενα φρουτο και γαλα με δημητριακα πολυσπορα...

τι κανω λαθος και τι πρεπει να συμπεριλαβω ???

πολυ λαθος η διατροφη σου δεν μπορω να κανω διορθωσεις γιατι απλα ειναι ολη λαθος

http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57 διαβασε αυτο υπολογισε θερμιδες συντηρησης και ξεκινα να φτιαξεις μια διατροφη με βαση το λινκ που σου εδωσα και ξαναποσταρε τη να κανουμε διορθωσεις ωστε να αρχισεις δυνατα:thumbup: