PDA

Επιστροφή στο Forum : επιστρόφη στον αγωνα



Kingofsorrow
02-05-09, 21:42
Γεια σας, ονομαζομαι Νικος ειμαι 19 ετων φοιτητης...στα 17 μου εκανα γυμναστηριο ειχα φτασει σε καλο σημειο υψος 174 κιλα 76-78 και καλοστημενο σωμα..λογω πανελληνιων εβαλα κιλα...περασα στην σχολη και δεν εκανα γυμναστηριο με αποτελεσμα τωρα να ειμαι 90 δεν ειναι τοσο εμφανη γιατι τα περνω σε ολο το σωμα...και εχει μια εβδομαδα που ξαναρχισα. αυτο που θελω απο εσας αν ειναι ευκολο ειναι να με βοηθησεται στον τομεα της κατατοπισης..θελω να ξαναπαω σε αυτα τα κιλα και να εχω το καλοστημενο σωμα..αυτο του τυπου ογκος αλλα οχι υπερβολικο και γραμμωμενο σωμα..ξερω οτι επρεπε να κανω search στο forum αλλα πολλα πραγματα ειδικα διατροφης δεν τα καταλαβαινω..δηλαδη καποιες ενοιες τροφης...ειμαι φοιτητης αρα δεν μπορω να παρεχω πολλα στην διατροφη..εχω κοψει το πολυ φαι...θα κανω 3 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο με προγραμμα :

στηθος-δικεφαλο , πλατη-τρικεφαλο , ποδια-ομους
και στο τελος 20 λεπτα τρεξιμο και κιλιακους. αυτο λετε να πετυχει αυτο που θελω? ευχαριστω εκ των προτερων. ολα δεκτα!

NASSER
03-05-09, 03:00
Καλο θα ηταν να διαβασεις την ενοτητα Αρθρων, οπου παρεχει ολες τις πληροφοριες να κατανοησεις ολες τις εννειες και αναγκες του σωματος του. Οσο για την διατροφη δεν χριαζεται να ειναι καποιων απετησεων, απλα να αποφευγονται οσο το δυνατον τα κορεσμενα λιπαρα.

Καλη αναγνωση και καλη διαμονη στο φορουμ :welcome:

billys15
03-05-09, 03:26
Αυτο που λες "αυτο του τυπου ογκος αλλα οχι υπερβολικο και γραμμωμενο σωμα" δεν ειναι κατι που δεν ελεγχεται :) Θα δεις ας πουμε αν σ'αρεσει το σωμα σου στα ταδε κιλα και απο κει και περα κανεις κατι σε συντηρηση.

Γραψε μας λιγο και αναλυτικα το προγραμα που σκεφτεσαι,ασκησεις,σετ,επαναληψεις.

Καλη αρχη και παλι!

Kingofsorrow
03-05-09, 18:31
δεν ξερω πως λεγονται οι ασκησεις με τις ονομασιες τους αρα θα πρωσπαθησω να το φερω οσο πιο κοντα γινεται

στηθος : οριζοντιο παγκο 4χ8
επικλυνη πατκο 4χ8
peck-deck 4χ8

δικεφαλο : ορθιος με βαρακια 4χ8
μπαρα 4χ8
και αυτο που σηκωνεις το βαρακι προς το στηθος 4χ8

πλατη : στο μηχανημα με την τροχαλια
μπροστα : 4x8
πισω : 4x8
τα χερια κοντα στο ιδιο μηχανημα με τραβιγμα στο στηθος 4χ8
τρικεφαλο : με βαρακια πισω απο το κεφαλι 4χ8
το μηχανημα που πιεζεις προς τα κατω 4χ8
το ιδιο μηχανιμα με το σχινι 4χ8

ομους : σε παγκο και τα βαρακια προς τα πανω 4x8
ορθιος και τα βαρακια προς τα πλαγια 4χ8
με μπαρα απο κατω προς το προσωπο 4χ8

ποδια : μπροστα 4χ8
πισω μερος 4χ8
γαμπες 4χ10 σε μηχανημα αυτα

συγνωμη για την τοση αναλυση αλλα πραγματικα δεν ξερω πως λεγονται οι ασκησεις.. ελπιζω να καταλαβατε...και να με βοηθησεται οσο γινεται.
ευχαριστω!

KATERINI 144
03-05-09, 20:14
.στα 17 μου εκανα γυμναστηριο ειχα φτασει σε καλο σημειο υψος 174 κιλα 76-78 και καλοστημενο σωμα..λογω πανελληνιων εβαλα κιλα...περασα στην σχολη και δεν εκανα γυμναστηριο με αποτελεσμα τωρα να ειμαι 90 δεν ειναι τοσο εμφανη γιατι τα περνω σε ολο το σωμα...και εχει μια εβδομαδα που ξαναρχισα. αυτο που θελω απο εσας αν ειναι ευκολο ειναι να με βοηθησεται στον τομεα της κατατοπισης..θελω να ξαναπαω σε αυτα τα κιλα και να εχω το καλοστημενο σωμα..αυτο του τυπου ογκος αλλα οχι υπερβολικο και γραμμωμενο σωμα..


κανε τα ιδια που εκανες και τοτε και εισαι οκ:thumbup:

η δικια σου περιπτωση ειναι ευκολη, αλλοι θελουν σε δυο μηνες να γινουν κατλερ ( ο αγουροξυπνημενος στο αβαταρ μου)

διατροφη κανε αυτο που ειπε ο νασσερ

welcome :welcome:

KATERINI 144
03-05-09, 20:18
Αυτο που λες "αυτο του τυπου ογκος αλλα οχι υπερβολικο και γραμμωμενο σωμα" δεν ειναι κατι που δεν ελεγχεται :) Θα δεις ας πουμε αν σ'αρεσει το σωμα σου στα ταδε κιλα και απο κει και περα κανεις κατι σε συντηρηση. οντως ειναι ανεξελεγκτο, :(

(μονο εγω προσπαθω τρια χρονια τωρα να φτασω 100 κιλα με 10% λιπος και δεν μπορω ρε ο γκαντεμης)

τη λες ρε μπιλι ?! :green:

Exci
03-05-09, 21:29
οντως ειναι ανεξελεγκτο, :(
τη λες ρε μπιλι ?! :green:
δεν ειναι κατι που δεν ελεγχεται :cyclops:
(Συμπερασμα: Ελεγχεται :idea:)

billys15
04-05-09, 00:14
ο
τη λες ρε μπιλι ?! :green:

Σε ποιο αναφερεσαι? Που λεω οτι αν του αρεσει τοτε παει για συντηρηση? Αν γελας γι'αυτο ειπα να μην του πω απο τωρα οτι παντα θα προσπαθει για κατι περισσοτερο για να μην τον ξενερωσω...:green:

KATERINI 144
04-05-09, 12:42
ένταξη αφου ελέγχεται να μη γινεις απο τη μια μερα στην αλλη κολεμαν καλα είναι, και τρομαξα για λιγο, μη ξυπνήσω κανα πρωι και δεν πιστεύω αυτο που βλεπω στον καθρέπτη, και αντε να ξαναγινεις ο μισος μετα.............................


ετσι οπως το έγραψες μπιλι ηταν να σα να ειναι το ποιο εύκολο πραγμα στον κοσμο να γίνεις κολεμαν, γιαυτο το είπα.:welcome:

billys15
04-05-09, 12:47
Αλλο καταλαβα,αλλο εννοουσες,αλλου βγηκαμε :D ΟΚ τωρα σε καταλαβαινω.

KATERINI 144
04-05-09, 13:08
:toast::toast:



δεν ειναι κατι που δεν ελεγχεται :cyclops:
(Συμπερασμα: Ελεγχεται :idea:)

λάθος ανεξελεγχτο είναι, κριμα σαυτους που θελουν ενα λυγερό γυμνασμένο σωματακι και θα ξυπνήσουν μια μερα τουμπανα 120 κιλων :rolleyes:

mantus3
04-05-09, 23:22
:toast::toast:




λάθος ανεξελεγχτο είναι, κριμα σαυτους που θελουν ενα λυγερό γυμνασμένο σωματακι και θα ξυπνήσουν μια μερα τουμπανα 120 κιλων :rolleyes:

γιατι λιγοι την εχουν πατισει ετσι?

KATERINI 144
04-05-09, 23:26
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ :green:

α ρε μαντους δεν παιζεσαι :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: