PDA

Επιστροφή στο Forum : το προγραμμα μου



ANONIO
03-05-09, 15:48
1Στήθος,δικέφαλοι
2 Πόδια,γάμπες
3 Ώμοι,τρικέφαλοι
4 Πλάτη

1 Πιέσεις σε ίσιο πάγκο 2*12(ζεσταμα) 4*8-6(κανονικα σετ)

Επικλινείς πιέσεις (μπάρα,Σμίθ ή αλτήρες) 4*8
Ανοιγματα σε επικλινη3*8
pullover με σχινια 3*8

Κάμψεις δικεφάλων όρθιος (μπάρα)4*8
4*8

2 Σκουωτ 1-20(ζεσταμα) 3-8(κανονικα)
Εκτάσεις μηρών 3-10
Άρσεις θανάτου με ίσια πόδια -3*8
εκτασεις τετρακεφαλων 3*8
2ακσησεις για γαμπες 2*12 στην καθε ασκηση

3 Πιέσεις Ώμων με αλτηρες 4*8
Πλάγιες άρσεις αλτήρων 3*8
προτασεις με αλτηρες 3*10-8

Βυθίσεις τρικεφάλων 3*8
Ξαπλωτές εκτάσεις τρικεφάλων (γαλλικες)3*8
Τρικέφαλοι στην τροχαλία (σχοινι) 3*8-6

4 Άρσεις Θανάτου1-15(ζεσταμα) 4*8
Έλξεις με ανοιχτή λαβή(μονοζυγο) 3*8
Έλξεις με ανάποδη λαβή (μονοζυγο)3*8
Σκυφτή κωπηλασία μπάρας 2*8
Άρσεις Τραπεζοειδών με μπάρα ή αλτήρες 2*8

κοιλοιακους μερα παρα μερα 4*20

ANONIO
03-05-09, 19:07
ευχαριστω για την βοηθεια...

lol!!!!!!

KATERINI 144
03-05-09, 19:51
μισο να το μελετησουμε ανονιο, επεσαν και κατι σπαριλες τελευταια...........................


καν'το ετσι καλητερα

1στηθος τρικεφαλοι
2πλατη δικεφαλοι
3ποδια
4ομοι

για να εχουν καποιες μερες διαφορα οι ομοι με πλατη/στηθος γιατι παιζουν και εκει, και για τα χερια το ιδιο. (με πλατη δουλευουν η δικεφαλοι, με στηθος οι τρικεφαλοι)

εννοητε με οφ μερες ενδιαμεσα,
(δεν αναφερω πχ τα χερια ξεχωριστη μερα μονα τους γιατι προφανος ετσι σε βολευει.)

ANONIO
03-05-09, 20:15
και οι ασκησεις παραμενουν οι ιδιες?να αλλαξω κατι?

KATERINI 144
03-05-09, 20:29
καλα φαινονται, γενικα κανε βασικες και αν ειναι μεγαλος ο μυς (πχ πλατη) κανε και καποιες συμπληρωματικες.

peris
04-05-09, 12:57
εμενα το σπλιτ παντως δεν μου φαινεται κακο αν νοιωθεις οτι βγαινουν κανονικα οι προπονησεις σου με αυτο το σπλιτ για μενα μην το αλλαζεις

και σαν επιλογη ασκησεων καλο μου φαινεται εμενα το μονο που ισως να αλλαζα ειναι στο στηθος το pull over και θα εβαζα πιεσεις στο κατακλινη η βυθισεις

στα δικεφαλα θα εβαζα αλλη μια ασκηση οπως πχ καμψεις αυτοσυγκεντρωσης η σφυρια και θα εκανα 3 λειτουργικα καμψεις με μπαρα και 3 λειτουργικα καμψεις αυτοσυγκεντρωσης η σφυρια και στα τρικεφαλα θα προτιμουσα πιεσεις με μπαρα με κλειστη λαβη ειναι παρα πολυ καλη ασκηση και προσωπικα εμενα με πιανει παρα πολυ

ελπιζω να βοηθησα καλη συνεχεια απο μενα:bbbiceps::weights::welcome:

KATERINI 144
04-05-09, 13:01
μετα τους ωμους επομενη μερα εχει πλάτη, καλα ειναι?!

ANONIO
06-05-09, 15:39
για την ακριβεια το κανω ως εξεις
στηθος δικεφαλα
ωμοι τρικεφαλα
κενο
ποδια γαμπες
πλατη
με βολευει καλυτερα ετσι εμενα προσωπικα και οσο καιρο το κανω ειμαι ευχαριστημενος παρα πολυ..ναι δικεφαλα εβαλα αλλη μια ασκηση στο μαξιλαρι με αλτηρα...γενικα μου αρεσει το προγραμμα παρα πολυ:turtle:

Exci
06-05-09, 20:01
Μετα απο στηθος (και εν μερει ωμους..) αντεχουν οι τρικεφαλοι σου?

KATERINI 144
06-05-09, 21:38
για την ακριβεια το κανω ως εξεις
στηθος δικεφαλα
ωμοι τρικεφαλα
κενο
ποδια γαμπες
πλατη
με βολευει καλυτερα ετσι εμενα προσωπικα και οσο καιρο το κανω ειμαι ευχαριστημενος παρα πολυ..ναι δικεφαλα εβαλα αλλη μια ασκηση στο μαξιλαρι με αλτηρα...γενικα μου αρεσει το προγραμμα παρα πολυ:turtle:αν ετσι σε βολευει εμεις τη να ανακατευωμαστε, καντο οπως νομιζεις.



Μετα απο στηθος (και εν μερει ωμους..) αντεχουν οι τρικεφαλοι σου?.............................................

Exci
06-05-09, 22:20
.............................................
:unsure:

ANONIO
06-05-09, 22:45
ναι αντεχουν οι τρικεφαλοι μου...παιδια μην νευριαζετε,εγω απλα ειπα τι με βολευει,οχι να μην λετε τις γνωμες σας και τις προτασεις σας ουτε να μην ανακατευεστε..μην δημιουργηθει προβλημα και παρεξηγηση απο το τπτ...
σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας..εκανα σημερα ωμους τρικεφαλα,μια χαρα πηγε,ανεβηκα σε κιλα και μου αρεσε αυτο.τελειωσα στις 6και 30 και ειμαι ακομα πρισμενος! αυριο πιστευω θα νιωσω πιασιμο!

KATERINI 144
06-05-09, 22:59
:unsure:αφου αντεχουν οι ωμοι μετα το στηθος, δε θα αντεξουν οι τρικεφαλοι?!

δε νευριαζουμε ανονιο αλλα αν σου λεμε την γνωμη μας και συ απαντας ετσι με βολευει, ποιο το νοημα να τη λεμε?! :toast:


ειναι τελειως λαθος ετσι οπως το εχεις.

Exci
06-05-09, 23:13
Kατερινη εσυ πιστευεις στα προγραμματα τυπου στηθος+τρικεφαλα / πλατη+δικεφαλα?

KATERINI 144
06-05-09, 23:18
αν δε σε περνει στις μερες και πρεπει να τα κανεις μαζι ναι, αν μπορεις να τα κανεις ξεχωριστα απο πλατη στηθος ακομη καλητερα ετσι.

Exci
06-05-09, 23:21
Ναι απλα λεω, συγκριτικα,
στηθος+τρικεφαλα / πλατη+δικεφαλα
vs
στηθος+δικεφαλα/πλατη+τρικεφαλα?

Εγω το βλεπω απο την αποψη οτι το 2ο ειναι σαν να γυμναζεις 2 φορες τα χερια, και σαφως θα μπορεις να δωσεις περισσοτερη ενταση στις ασκησεις των χεριων
Βλεπωντας ομως το προγραμμα με επιπεδα του Brawny, εχει το 1ο. Oποτε θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο του..

KATERINI 144
06-05-09, 23:24
εξαρτατε exci και ετσι γινεται αλλα για γραψε ενα πλανο να δεις με τη διαφορα ημερων θα ειναι οι προπονησεις μεταξη τους. μαλλον δε θα βγει.

Exci
06-05-09, 23:39
εξαρτατε exci και ετσι γινεται αλλα για γραψε ενα πλανο να δεις με τη διαφορα ημερων θα ειναι οι προπονησεις μεταξη τους. μαλλον δε θα βγει.
Kαλα ας πω το προγραμμα μου τοτε ως προταση :unsure:

1η μερα (Τριτη): Πλατη +τρικεφαλα.
2η μερα (Πεμπτη): Ωμοι
3η μερα (Σαββατο): Στηθος + δικεφαλα
4η μερα (Κυριακη): Ποδια.

KATERINI 144
07-05-09, 10:43
δλδ την ημερα που εχεις οφ αναρρώνει ο μυς που γυμνασες την προηγούμενη?! σε μια μερα δλδ?!


εγω γιατι θελω δυο ημερες (ισως και τρεις αν δε τρωω σωστα)?! :smash::smash::smash::smash:


(ουτε καν τα ποδια δεν έβαλες ενδιαμεσα, τη σε μαθαίνω τοσο καιρο ?! :sneaky: )


:green::green:

Exci
07-05-09, 17:10
δλδ την ημερα που εχεις οφ αναρρώνει ο μυς που γυμνασες την προηγούμενη?! σε μια μερα δλδ?!


εγω γιατι θελω δυο ημερες (ισως και τρεις αν δε τρωω σωστα)?! :smash::smash::smash::smash:


(ουτε καν τα ποδια δεν έβαλες ενδιαμεσα, τη σε μαθαίνω τοσο καιρο ?! :sneaky: )


:green::green:
Tα ποδια ειναι "ενδιαμεσα" στηθος πλατη που γυμναζω και χερια :sneaky:
Για ποιον μυ λες αν αναρρωνει?..Οι ωμοι μου αναρρωνουν γρηγοροτερα απο ολα τα αλλα.