PDA

Επιστροφή στο Forum : ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ



TEFAAtzis
11-05-09, 15:43
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΟΓΚΟΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ - ΣΤΙΘΟΣ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
ΣΤΙ8ΟΣ(4 Χ 12,10,8,6) = ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΙ8ΟΥΣ ΣΕ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΜΠΑΡΑ,ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΙΘΟΥΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΠΑΓΚΟ,ΠΙΕΣΙΕΣ ΜΕ ΤΡΟΧΑΛΙΕΣ,ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΜΠΑΡΕΣ,ΠΡΕΣΑ ΣΤΙΘΟΥΣ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ = ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ(4 Χ 12,10,8,6),ΟΠΙΣΘΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ(4 Χ 12,10,8,6) ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ SUPERSET ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ 2 ΠΑΓΚΟΥΣ

ΤΡΙΤΗ - ΠΛΑΤΗ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
ΠΛΑΤΗ = ΕΛΞΕΙΣ ΜΕ ΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ( 4 Χ ...),ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ,ΚΟΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΘΙΣΤΗ ΘΕΣΗ,,ΕΜΡΟΣΘΟΛΕΜΙΕΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ,ΟΠΙΣΘΟΛΕΜΙΕΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ,(4 Χ 12,10,8,6)
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ = ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ,ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ(4 Χ 12,10,8,6) ΚΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ SUPERSET ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΟΡΘΙΕΣ ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ - ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

ΠΕΜΠΤΗ - ΟΜΟΙ-ΠΟΔΙΑ
ΟΜΟΙ = ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΕΜΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ,ΟΠΙΣΘΟΛΕΜΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ,ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΠΑΡΑΣ ΟΡΘΙΟΣ,ΕΜΠΡΟΣΘΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ,,ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ,(4 Χ 12,10,8,6)
ΠΟΔΙΑ = ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΡΕΣΑ,ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ,ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΡΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ,(3 Χ...)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ = ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ,ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ(4 Χ 12,10,8,6) ΚΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ SUPERSET ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΟΡΘΙΕΣ ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ = ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ(4 Χ 12,10,8,6),ΟΠΙΣΘΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ(4 Χ 12,10,8,6) ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ SUPERSET ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ 2 ΠΑΓΚΟΥΣ

ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ = ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΡΑΧΑΙΟΥΣ

KATERINI 144
11-05-09, 15:58
δεν ειναι σίγουρο πως επιδη θα γυμνάζεις τα χερια δυο φορες τη βδομαδα θα μεγαλώσουν κιολλας, το πιθανότερο ειναι να εχεις και τα αντίθετα αποτελεσματα με αυτο τον τρόπο.

πόδια μαζι με ώμους?! καλύτερα ξεχωριστή ημέρα ειναι δύσκολο ως ακατόρθωτο να γυμνάσεις σωστά ώμους και πόδια (που ειναι το μισο σώμα σου) σε μια προπόνηση


υσ: μη γράφεις με κεφαλαία στη γλωσα του νετ ειναι σα να φωνάζεις.

thegravijia
11-05-09, 17:50
δεν ειναι σίγουρο πως επιδη θα γυμνάζεις τα χερια δυο φορες τη βδομαδα θα μεγαλώσουν κιολλας, το πιθανότερο ειναι να εχεις και τα αντίθετα αποτελεσματα με αυτο τον τρόπο.



.
:thumbup:

TEFAAtzis
11-05-09, 21:49
δεν ειναι σίγουρο πως επιδη θα γυμνάζεις τα χερια δυο φορες τη βδομαδα θα μεγαλώσουν κιολλας, το πιθανότερο ειναι να εχεις και τα αντίθετα αποτελεσματα με αυτο τον τρόπο.




υσ: μη γράφεις με κεφαλαία στη γλωσα του νετ ειναι σα να φωνάζεις.

Σορρυ για τα κεφαλαία.Σε 3 μέρες που έχω αφήσει κενό για τα χέρια δεν προλαβαίνουν να ξεκουραστούν και να αναπτυχθούν για να τα ξαναγυμνάσω?

sctp
12-05-09, 10:58
Για μεγαλα χερια κατα τη γνωμη μου θελει σουπερσετ δικεφαλο-τρικεφαλο βαλε και γαμπες εκεινη τη μερα και εισαι ΟΚ.:bbbiceps:

TEFAAtzis
12-05-09, 11:14
Για μεγαλα χερια κατα τη γνωμη μου θελει σουπερσετ δικεφαλο-τρικεφαλο βαλε και γαμπες εκεινη τη μερα και εισαι ΟΚ.:bbbiceps:

δηλαδή να κάνω ασ πούμε ένα σουπερσετ δικεφάλων και ένα σουπερσετ τρικεφάλων σε μια μέρα?η σουπερσετ δικεφάλων και τρικεφάλων μαζι?:unsure:

KATERINI 144
12-05-09, 11:27
μαζι, μια ασκηση δικέφαλο μια ασκηση τρικέφαλο ξεκούραση και ξανα το ιδιο.

sctp
12-05-09, 11:50
μαζι, μια ασκηση δικέφαλο μια ασκηση τρικέφαλο ξεκούραση και ξανα το ιδιο.

+1 και οσο αναφορα την ξεκουραση για μικρες μυικες ομαδες οπως τα χερια 45sec-1min ξεκουραση μαξ.Ενας αλλος καλος τροπος ειναι να κανεις 6-10 επαναληψεις δικεφαλο ορθιος,φτανεις σε κοπωση,τα βαρη δε τα αφηνεις παιρνεις μερικες ανασες καμια 10sec και συνεχιζεις οσες επαναληψεις μπορεις με το ιδιο βαρος,αν αντεχεις ξανα το ιδιο και μετα ρελαξ.Απλα προσεχε την τεχνικη σου και μην την θυσιαζεις για να κανεις υπερβολικο βαρος.:thumbup:

KATERINI 144
12-05-09, 12:22
δεν υπάρχει στανταρ οριο χρονου για το ποτε θα ξαναμπεις στο επόμενο σετ, μπορει να ειναι 20 δευτερα μπορει και μερικα λεπτα, παει αναλόγως το τη εχεις κανει, και πως αισθάνεσαι τον μυ/μυες που δουλεύεις.

sctp
12-05-09, 13:58
δεν υπάρχει στανταρ οριο χρονου για το ποτε θα ξαναμπεις στο επόμενο σετ, μπορει να ειναι 20 δευτερα μπορει και μερικα λεπτα, παει αναλόγως το τη εχεις κανει, και πως αισθάνεσαι τον μυ/μυες που δουλεύεις.

Το θεμα ειναι να αφησεις οσο λιγοτερο αιμα να "δραπετευσει" απο την περιοχη,για να δωσει καλυτερο πρηξιμο και καψιμο :P Doggcrapp στυλ :green:

KATERINI 144
12-05-09, 14:17
αν πρηστεί καλά ο μυς μπορεί να πάρει και κανενα μισάωρο μέχρι να ξαναξεπρηστει, έχεις χρόνο :green:

thegravijia
12-05-09, 15:01
αυξησε τα κιλα που χρησιμοποιεις στις ασκσεις σταδιακα
κανε βασικες κυριως
αυξησε το βαρος σου

(αλλα μην νομιζεις οτι μπορειςς να αυξησεις τα χερια σου πανω απο 2 ποντους τον χρονο)

TEFAAtzis
12-05-09, 16:09
αυξησε τα κιλα που χρησιμοποιεις στις ασκσεις σταδιακα
κανε βασικες κυριως
αυξησε το βαρος σου

(αλλα μην νομιζεις οτι μπορειςς να αυξησεις τα χερια σου πανω απο 2 ποντους τον χρονο)

προσπαθώ να τρώω όσους περισσότερους υδατάνθρακες και πρωτείνες γίνεται για να αυξήσω το βλαρος μου αλλά δεν κάνω τπτ.Ούτε το turbo mass gainer της Performance μπορώ να πω οτι με βοήθησε ιδιαίτερα.Μήπως αν άρχιζα και καμιά κρεατίνη θα έβλεπα αποτελέσματα?

KATERINI 144
12-05-09, 16:21
να τρως και ξυρούς καρπούς, εχουν πολλες θερμίδες και ειναι και καλή για τη διατροφή.

thegravijia
12-05-09, 16:21
προσπαθώ να τρώω όσους περισσότερους υδατάνθρακες και πρωτείνες γίνεται για να αυξήσω το βλαρος μου αλλά δεν κάνω τπτ.Ούτε το turbo mass gainer της Performance μπορώ να πω οτι με βοήθησε ιδιαίτερα.Μήπως αν άρχιζα και καμιά κρεατίνη θα έβλεπα αποτελέσματα?

με το να τρως ενα κοτοπουλο στην καθισια σου δεν γινεται τιποτα.
μεχρι 100γρ.κρεας θα τρως σε καθε γευμα που εχεις κρεας?

η διατροφη σου πως ειναι?

TEFAAtzis
12-05-09, 22:37
η διατροφη σου πως ειναι?[/QUOTE]

Σχετικα με την διατροφη μου.Το πρωι τρωω ενα μπολ δημητριακα βρωμης,κανα τοστ με γαλοπουλα και κασερι σε χαμηλα λιπαρα,και κανα τοστ με φυστικοβουτηρο.Καμια φορα τρωω και ασπραδια αυγων αν οχι το πρωι την υπολοιπη μερα ναι.Αργοτερα επειδη ειμαι φοιτητης στα ΤΕΦΑΑ μετα το μαθημα τρωω στο κυλικειο τησ σχολης με τουσ συμφοιτητες μου καμια τυροπιτα και τετοια.Για μεσημερι συνιθως τρωω στην φοιτιτικη λεσχη αναλογα με το προγραμμα που εχει κοτοπουλο,ψαρι,φασολια,πατατεσ κτλπ.Μετα το μεσημερακι και πριν την απογευματινη προπονηση τρωω καμια μπανανα.Μετα την προπονηση παιρνω την TRUE MASS και αν προλαβω να παω στην λεσχη να φαω τουλαχιστον 1 ωρα αφου πηρα την πρωτεινη πηγαινω αλλιως και μετα στο σπιτι μου θα φαω κατι που να ειναι πλουσιο σε πρωτεινες και υδατανθρακες οπως κανα σνιτσελ κοτοπουλο με ρυζι,κανα τονο με φρυγανιες,κανα τοστ με κασερι και γαλοπουλα,Τετοια πραγματα.Τελος πριν κοιμιθς παιρνω μια δοση τησ TRUE MASS ξανα

kyriakos23
12-05-09, 22:50
κατι κανεις λαθος.
κ γω ελεγα δεν βαζω κιλα με τπτ παλια μεχρι που καταλαβα οτι δεν ετρωγα σωστα.

TEFAAtzis
12-05-09, 23:09
κατι κανεις λαθος.
κ γω ελεγα δεν βαζω κιλα με τπτ παλια μεχρι που καταλαβα οτι δεν ετρωγα σωστα.

δεν ξερω.Ισως τα γευματα μου δεν ειναι αρκετα η ισως και να φταινε οι ποσοτητες.Παντως τρωω πολυ γενικα

kyriakos23
12-05-09, 23:45
ποσα κιλα εισαι κ τι υψος?

TEFAAtzis
12-05-09, 23:50
ποσα κιλα εισαι κ τι υψος?

1,92
86 kila
paizw basket kai 8elw ligo ogko gia na dynamwsw ki allo

thegravijia
13-05-09, 00:31
η διατροφη σου πως ειναι?

,κανα τονο με φρυγανιες,[/QUOTE]:bowdown::porc::doh::puke::puke::puke::puke::puke: