PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυμναστήριο - λιποαναρόφηση



djforcegr
04-12-06, 17:22
prota apo ola thelo na po ena mpravo se ola ta pedia edo mesa kai tin kali doulia pou kanoune kai dinoune politimes simvoules lipon ksekiname
ime 115 kila ipsos 1,80 ta xeria mou ine adinata ta podia mou ligo xontra kai olo mou to megalitero provlima ine stin kilia pou eksexi kai genika auti ine i poio xalia ikona pano mou
lipon exo skopo na kano lipoanarofisi stin kilia kai se kana mina na ksekiniso gimnastirio
ti mou protinete esis? akoma kai lipoanarofisi na min kano tha pao gimnastirio kai exo skopo
na kano diatrofi kai na lioso kana dioro kathimerina pano se podilata kai step kai na lioso auti tin kilia pou den lei na figi me tipota ti lete esis?

Albert_Wesker
04-12-06, 18:34
Έλα φίλε μου
ο καθένας λέει τα δικά του. ο καθένας είναι διαφορετικός κι έχει τον τρόπο του.
εγώ θα σου πώ το εξής:πρέπει να καθορίσεις μόνος σου τι θα κάνεις.
άποψη μου:πρώτα δώστα όλα με την άσκηση κι αν δεις οτι δεν φεύγει τότε πήγαινε κάνε λιποαναρρόφηση. Απλά να πας σε κάποιον καλό διότι αν γίνει καμιά μ*******ια μπορεί να σου κοστίσει και την ίδια σου την ζωή. Δεν αστειευόμαστε με αυτά τα πράγματα. σωστά?σωστά.
δεύτερον, ξεκίνα να διαβάζεις το φόρουμ για να πάρεις ιδέες.
τρίτον, δεν μου λέει κάτι το ύψος με τα κιλά. τράβα σε κάνα ιατρικό κέντρο που έχουνε εγκαταστάσεις να σου κάνουνε λιπομέτρηση να δεις που βρίσκεσαι, διότι αν έχεις μυική μαζα πολύ καλό θα ήτανε να μην την χάσεις. θα σε βοηθήσει να κάψεις το λίπος.
λογικό είναι που όλα τα πόδια σου είναι χοντρά έχουνε ανάπτυχθει για να συντηρήσουνε το βάρος. αν θεωρείς ότι σε ενοχλεί οτι έχεις λεπτά χέρια τότε πολύ απλά ξεκίνα εκεί και κάνε δικέφαλους τρικέφαλους κοκ. και πύχη αν θες.
στο νέτ αν ψάξεις ειδικά στο www.bodybuilding.com θα βρείς πολλούς πίνακες με ασκήσεις και για το πως πρέπει να γίνονται. άποψη μου (και της ιατρικής κοινότητας δηλαδή για το υγιεινό χτίσιμο σώματος) είναι μια ομάδα κάθε φορά.
δεν ξέρω τι αλλο να σου πώ. ρώτα