PDA

Επιστροφή στο Forum : Mήπως χρειάζεται κάτι διαφορετικό?



chronis
31-05-09, 12:02
Καλημέρα σας!
Τον τελευταίο μήνα προσπαθω να κάνω πρόγραμμα για γράμμωση όπως επίσης και διατροφή αλλα αυτό είναι λίγο δύσκολο λόγω δουλειάς (άστατο ωράριο). Μετα την άσκηση με βάρη κάνω 30-40 λεπτά διάδρομο (γρηγορο περπάτημα-ελαφρύ τζογκιν) . Εχω αρχίσει να χάνω κιλά και αρχίζει και ψιλογραμμώνει το σώμα. Ουσιαστικά παλεύω για χάσιμο στην περιφέρεια της μέσης. Το κακό είναι το εξής: πάνω που είχα αρχίσει να φουσκώνω στο στήθος , μετά απο τον μήνα που άλλαξα πρόγραμμα εχει πέσει. Το πρόγραμμα μου είναι 12άρες. Στις τελευταίες επαναλήψεις ζορίζομαι λιγάκι. Μήπως να ανέβαζα πάλι κιλά και να κάνω 10άρες ή 8άρες; Είμαι 1,73 υψος και 69 κιλά. Στο γυμναστήριο πηγαίνω περιπου 4-5 φορες την εβδομάδα.
1.Στήθος- Δικέφαλα
2. Πλάτη-Τρικέφαλα
3.ποδια -ώμοι.
Κοιλιακοι-ραχιαιοι
30-40min διάδρομο :welcome:

destroyerody94
31-05-09, 12:34
εχει πεσει γιατι απο οτι καταλαβα(στο τελευταιο ζωριζωμαι λιγακι:green:)δεν πας μεχρι κοπωση..........εγω 8α ελεγα αν αυτο ισχυει να κρατησεις τις επαναληψεις οπως εχουν αλλα ολα τα σετ σε κοπωση..

υ.γ. οι επαναληψεις καλο ειναι να ποικοιλουν στην ιδια την προπονηση π.χ. 6 με 12

2 μετα αποδικεφαλα η πλατη δεν αποδιδει

3 τα ποδια καλυτερα μονα τους....ειναι το μισο σου σωμα

ελπιζω να βοηθησα:toast:

thegravijia
31-05-09, 18:12
δεν προκειται να γραμμωσεις επειδη κανεις πιο πολλες επαναληψεις με λιγοτερα κιλα.το μονο που θα κατεφερεις ειναι να χασεις μαζα