PDA

Επιστροφή στο Forum : Χτυποντας ολες τις μυικες ινες...



embrance
12-06-09, 08:30
Λοιπον...μιλησα με τον προπονητη μου και του ειπα οτι θελω ογκο.Μου εβαλε ενα προγραμμα σουπερσετ το οποιο ειναι ως εξης:
Καθισματα με μπαρα+τετρακεφαλοι καθιστος 4χ10
Πρεσα+ποδια ξαπλωμενος μπρουμια(νομιζω για πισω μερος του ποδιου ειναι αυτο). 4χ10
Προβολες 4χ20(10 σε καθε ποδι)
Γαμπες καθιστος+γαμπες ορθιος 4χ10

Ηταν καπως εξουθενοτικο και απο φιλους ΤΕΦΑΑτζιδες που τους το εδειξα,μου ειπαν οτι εινα μαπα και οτι το μονο που θα καταφερω ειναι να καψω τους μυες.Εμενα παλι το προγραμμα περαντ ης αρχικης εξουθενωσεις δεν με τρελανε και ολας.Ενοω με το δικο μου ειμαι πττωμα/αναρωνο ολη μερα.Με αυτο με τα σουπερσετ μιση ωρα μετα χοροπηδαγα σαν κατσικι και ειχα φωρτωσει αρκετα κιλα.Εν αρχη σκεφτομουν ενα πυραμιδικο προγραμμα που θα πηγαινε ως εξης:10-8-6-4 επαναληψεις με σταδιακα πιο πολλα κιλα.Εσι ωστε να χτυπησω οσες πιο πολλε ςμυικε ςινες μπορω για δυναμη και ογκο.Εσεις τι λετε?

KATERINI 144
12-06-09, 09:28
παιζει να χτυπάς το κεφάλι σου αντι για τις μυϊκές ίνες embrance,

δε χρειάζονται τέτοια προγράμματα για το επίπεδο σου, αυτο ουτε οι προ δε το κανουν, για να δουλεψεις ολες τις μυικες ινες δουλεψε πολλες και διαφορετικες ασκησεις.

thegravijia
12-06-09, 12:24
oi τεφατζιδες τι ξερουν απο ββ ?
τιποτα.
γιατι δεν μενεις στα βασικα...
να σου δωσω εγω το προγραμμα που κανω εγω για τετρακεφαλα.
σκουοντ. 4-5 λειτουργικα
χακ σκουοντ 4-5 λειτουργικα
προβολες οσα σετ αντεξω

kyriakos23
13-06-09, 02:20
μια χαρα ειναι τα super set.εγω ειδα τεραστια διαφωρα σε εμενα και ολοι μ λενε για το κορμι μου.
αρα ειναι οκ.

KATERINI 144
13-06-09, 10:04
lol, τα συγκεκριμένα σουπερ σετ καλα τα βλέπεις kyriakos23 ?! ιδικά το πρωτο ''σκουοτ και καπάκι τετρακεφαλους'' ουτε ο κολεμαν δε τα κανει αυτα........................

embrance
13-06-09, 13:30
Αλλα αομα παλι ο θεωρησαν πολυ καλο σανπρογραμμα.Αποφασησα να το δοκιμασω 2-3 εβδομαδες και να δω αν δουλεψει εστω και λιγο...αν με δω απλα να σερνομαι τοτε αγγουρια.Αλλιως ειμαστε οκ.

oxide
13-06-09, 14:11
νομιζω οτι αν τα κανεις αυτα οπως πρεπει να γινουν ελαχιστοποιοντας το cheat (οταν πεθαινεις απο κουραση θεωρω οτι χρειαζεται πολυ καλο επιπεδο για να μην εχεις και 0.1% cheat) τοτε νομιζω οτι πας για κουβαδακι..:green:

thegravijia
13-06-09, 14:30
νομιζω οτι αν τα κανεις αυτα οπως πρεπει να γινουν ελαχιστοποιοντας το cheat (οταν πεθαινεις απο κουραση θεωρω οτι χρειαζεται πολυ καλο επιπεδο για να μην εχεις και 0.1% cheat) τοτε νομιζω οτι πας για κουβαδακι..:green:

τι θελει να πει ο ποιητης?

kyriakos23
13-06-09, 15:15
παιδια κ για τα δικα μου λεγατε καπιοι ειμαι αρχαριος κ.τ.λ....
αμαν δειτε τα φοθσκοματα που εκανα ισως αλλαξετε γνωμη.
η αληθεια δεν 8α σας το κρυψο ετσι οπως τα ειπατε καποιοι απο δω με αγχωσατε λιγακι...

oxide
14-06-09, 13:17
τι θελει να πει ο ποιητης?


http://2.bp.blogspot.com/_W7u8IQLPgOc/SJtsGrH6rEI/AAAAAAAAAYo/hsHnB1tcvrM/s320/throw-up.jpgαστειευομαι βεβαια αλλα συμβαινει και αυτο :green:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
21-09-10, 13:58
oi τεφατζιδες τι ξερουν απο ββ ?
τιποτα.

καλα κοιτα αυτο που λες δεν ειναι απολυτο!! για να μαθεις το ββ και για να εμπλουτισεις τις γνωσεις σου πανω στην γυμναστικη πρεπει να ασχολεισαι και μονος σου !!! η σχολη μας παρεχει γνωσεις πολλες αλλα προσωπικα εγω επειδη μου αρεσει πολυ το ββ ασχολουμε και μονος μου!!



καταρχας το προγραμμαδεν ειναι μαπα που σου ειπαν μερικοι τεφαατζιδες ,ειναι εναπρογραμμα ογκου με επαναληψεις κλπ που περιλαμβανει σουπερ σετ!!! το μαπα που ειπαν δεν το καταλαβαινω!! τωρα αν ενοουσαν οτι αυτο το προγραμμα ειναι πολυ βαρη ..............αλλο αυτο

Devil
21-09-10, 14:01
ξεθαμα....???