PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα πλατης.



panais
18-06-09, 12:50
Λοιπον παιδια,για διαφορους λογους τωρα το καλοκαιρι προπονουμε σε ιδιωτικο γυμναστηριο.Υπαρχουν οργανα για ολες τις μυικες ομαδες και θα ελεγα τις καλυπτω πληρως.Ομως για την πλατη μπορω να κανω μονοζυγο,κωπηλατικη με μπαρα και κωπηλατικη με ατληρα.Η ερωτηση ειναι ΑΡΚΟΥΝ????????Αν οχι μια ασκηση που μπορω να προσθεσω ειναι οι αρσεις θανατου.Τι λετε?

KATERINI 144
18-06-09, 14:07
βαλε και τις αρσεις, 4 ασκησεις για πλατη ειναι καλα, ειναι μεγαλος μυς.

TEFAAtzis
18-06-09, 14:45
βαλε και τις αρσεις, 4 ασκησεις για πλατη ειναι καλα, ειναι μεγαλος μυς.

Θα συμφωνησω με τον ΚΑΤΕΡΙΝΙ.Οι αρσεις θανατου ειναι πολυ σημαντικη ασκηση για πλατη.Εγω εχω κατι παραπανω απο 1μιση μηνα που την κανω και εχω δει διαφορα στην πλατη μου

deluxe
19-06-09, 17:56
Προτιμησε τις ρουμανικες. Δινουν πιο πολυ εμφαση στην πλατη. Οι απλες αρσεις θανατου ειναι πιο πολυ για τετρακεφαλους.

xaris
27-06-09, 17:17
geia sas paidia! pws einai oi arseis thanatou? kai ti diafora exoun apo tois poumanikes?

**** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,είναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ****

Polyneikos
27-06-09, 18:52
Τσεκαρε αυτό το θεμα : Deadlift styles (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4399)

narta
29-06-09, 10:17
Προτιμησε τις ρουμανικες. Δινουν πιο πολυ εμφαση στην πλατη. Οι απλες αρσεις θανατου ειναι πιο πολυ για τετρακεφαλους.

Θα διαφωνίσω. Οι RDL δίνουν περισσότερο workload στους δικεφάλους των ποδιών και τους ραχιαίους ενω οι κλασικες σε τετρακέφαλο (στο κατω μερος του ROM) και σε ολόκληρη την πλατη μετα το γόνατο.

deluxe
29-06-09, 14:23
Εννοω τις ρουμανικες στις οποιες δε λυγιζεις καθολου ποδια. Στην ουσια μονο μεση δουλευεις.. Κατι σαν καλημερες.