PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα γραμμωσης(πως σας φαινεται;)



tupac
13-07-09, 22:58
1 μερα
στηθος
πιεσεις με αλτηρες σε παγκο
πιεσεις με αλτηρες σε επικλινη παγκο
ανοιγματα με αλτηρες σε ισιο παγκο
cross over

τρικεφαλοι
πιεσεις στην τροχαλια
καθισματα σε παγκο με fitball

2 μερα
πλατη
μπροσθολαιμιες στην τροχαλια
οπισθολαιμιες στην τροχαλια
κοπηλατικη ενα-ενα χερι
τροχαλια κλειστη λαβη

πηχη
σφυρια
λυγισμα καρπου με την μπαρα

3 μερα
αεροβια
30' διαδρομο
30' ποδηλατο

4 μερα
ωμοι
μπροσθολαιμιοι στο σμιθ
οπισθολαιμιοι στο σμιθ
προτασεις με αλτηρες
εκτασεις με αλτηρες
τραπεζιους

δικεφαλοι
ενα ενα χερι καθιστος
larry scot

5 μερα
ποδια
δικεφαλοι
τετρακεφαλοι
σκουοτ
γαμπες

ολες οι ακησεις ειναι των 4 σετ 8 επαναληψεις και σημαντικο οτι αναμεσα σε καθε σετ 30'' διαλλειμμα κ απο ασκηση σε ασκηση 2' διαλειμμα
και μετα απο τα βαρη διαδρομο 30'.δεν ειναι απαιραιτητο οι μερες να πανε με αυτη την σειρα ,η 3 μερα ομως θα ειναι μονο αεροβια

KATERINI 144
14-07-09, 01:18
παντως για γράμμωση δεν ειναι μιας και δεν υπαρχει πρόγραμμα προπονησης για γράμμωση, αυτο το καθοριζει η διατροφη.

σαν πλανο καλο ειναι, μονο αλλαξε την 4η με την 5η μερα για να μην ειναι κοντα οι ωμοι με την πλατη στηθος.

TEFAAtzis
14-07-09, 01:53
καλο το προγραμμα σαν πρωτη ματια απλα θα συμφωνησω με τον Φωτη.Αυτο που εμαθα και εγω απο τα παιδια εδω ειναι οτι ο ογκος και η γραμμωση γινονται στην κουζινα

tupac
14-07-09, 03:23
παντως για γράμμωση δεν ειναι μιας και δεν υπαρχει πρόγραμμα προπονησης για γράμμωση, αυτο το καθοριζει η διατροφη.

σαν πλανο καλο ειναι, μονο αλλαξε την 4η με την 5η μερα για να μην ειναι κοντα οι ωμοι με την πλατη στηθος.
συμφωνω κ εγω στο οτι η διατροφη καθοριζει την γραμμωση και επι ευκαιριας θελω να ευχαριστησω αυτο το φορουμ γτ με βοηθησε στο να μαθω κ να αλλαξω πολλα στην διατροφη μου:clap::clap:οσο για την αλλαγη της 4ης με την 5η μερα αυτο ακριβως σκεφτομουν να κανω:thumbup: