PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδυναμα χερια πλαδαρη κοιλια



Πετρος-25χρ
19-07-09, 18:12
Καλησπερα και παλι και θα ηθελα να ρωτήσω αυτό που με απασχολει.μετα απο μια περιοδο χειμωνιατικης κρεπαλης εντονης σουβλακια καθε μερα παρα πολυ αλκοολ χωρις απασχοληση και λογο οτι πηρα αυτοκινητο και δεν περπαταγα καθολου πηρα εντελως την κατω βολτα. πηρα 15κιλα τα χερια μου ατροφησανε απεκτησα μια αξιοσημειωτη κοιλια και τα ποδια μου ατροφησανε.γενικα πηρα λιπος κοιλια -πλατη- σβερκο στηθος.σε διαστημα 3 μηνων.με λιγα λογια οτι σωμα ειχα χτισει το προηγουμενο διαστημα λογω κολυμβητηριου και ποδοσφαιρου το χασα και μου κατσε και πολυ ασχημα.δεν καθησα με σταυρωμενα τα χερια ξαναρχισα κολυμβηση στη θαλλασα καθε μερα διατροφη συγκρατημενη χωρις junk food μονο 1 μπυρα καθε μερα και τωρα αισιος μετα απο ενα διαστημα 1μιση μηνα κοντα ειμαι στο 1.64 60 κιλα. το λιπος απο την κοιλια εχει μειωθει αισθητα πραγματικα οπως και απο το σβερκο και την πλατη.χωρις φυσικα να εχει εξαφανισθει ομως.γενικα εχω αξιοπρεπη εμφανιση με 2 μονο μειονεκτηματα.υπερβολικα λεπτα χερια καθως εχουνε ατροφισει τελειως και χαλαρη κοιλια που κυριως ενοχλει εμενα.εβαλα κοιλιακους στο προγραμμα απο ενα σετακι που ειδα στου youtube αυτο εδω: http://www.youtube.com/watch?v=fk_usVg7Fp0 καθως μου φαινεται αξιοπρεπες και με πιεζει αρκετα στους κοιλιακους και το κανω καθε μερα.(εδω και 2 μερες lol μη φανταστειτε.) και ξεκινησα βαρακια απο 4 σετ των 15 με 15κιλα βαρακια.θελω απεγνωσμενα ογκο στο συγκεκριμενο μερος.με λιγα λογια θελω να φτιαξω την κοιλια εχω λιπος ακομα εκει λιγο μεν αλλα εχω και να δωσω ογκο στα χερια μου.πηγαινω καθε μερα για κολυμβηση στη θαλλασα οπου κανω 500μετρα ελευθερο + κοιλιακους ενα σετακι 10λεπτο εκεινο που ειδατε + ανα 2 μερες κανω τα βαρη που ανεφερα επισης κανω μερα ανα μερα pushups 5χ20 της μερες που κανω βαρακια.Παω στη διατροφη μου τωρα.τρωω 5 γευματα τα 3 ειναι φαγητο κανονικο οπως οσπρια ,κοτοπουλο φουρνου με λαδι ομως , ζυμαρικα, και πολυ κρεας (ειμαι κρεατοφαγος) τα 2 γευματα μου θα ειναι συνηθως κατι απο αυτα και τα υπολοιπα 3 θα ειναι φρουτα. κυριως καρπουζι τρωω καθημερινα κερασια και βερικοκα.πινω και 1 πορτοκαλαδα καθε μερα που ξυπναω.θα σας παρακαλουσα να μου πειτε τι απο αυτα που κανω ειναι λαθος (γιατι σιγουρα θα κανω αρκετα λαθη) τι συμβουλες εχετε να μου δωσετε σχετικα με την ενδυναμωση χεριων/κοιλιακους/διατροφη οπως επισης ποσα σετακια θα ηταν καλυτερα.καταλαβαινω πως τα χερια θελουν καθε 2 μερες εκγύμναση αλλα μηπως τα σετακια πυ κανω ειναι λιγα.ειναι μεγαλο το ποστ μου και κουραζει απλα το εγραψα δινοντας λεπτομερεις πληροφοριες σχετικα με το τι κανω ωστε να εχετε μια πιο πληρη εικονα ωστε να μπορειτε να δωσετε μια συμβουλη.ευχαριστω για το χρονο σας καθε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη.:thumbup:

NASSER
20-07-09, 01:52
Πετρο κουραστικο το ποστ οπως το βλεπω, θα το διαβασω καποια στιγμη, αλλα αμα θελεις κανε edit και διαχωρισε το σε παραγραφους. ;)