PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια για τα ποδια!!!



kafros gate 7
10-08-09, 19:08
κανω προγραμμα για ογκο.οι επαναληψεις που ακολουθω στο προγραμμα που κανω ειναι 12-10-8.το προβλημα μου ειναι πως στο πανω μερος του σωματος μου ειμαι αρκετα αδυνατος και θελω μυϊκο ογκο ενω στο κατω μερος του σωματος μου εννοω στα ποδια εκ κατασκευης υπαρχει το μεγαλυτερο ποσοστο του λιπους που υπαρχει στο σωμα μου.με λιγα λογια τα ποδια ειναι πολυ πιο παχια απο το υπολοιπο σωμα μου και μπορω να πω δυσαναλογα με τα χερια μου...
εφ' οσον κανω προγραμμα ογκου και διατροφη (οσο μπορω) θα αυξηθει ο ογκος και στα ποδια ή θα μειωθει το λιπος και θα αντικατασταθει απο μυς???μπορω να κανω για τις υπολοιπες μυϊκες ομαδες λιγες επαναληψεις για ογκο και για ποδια περισσοτερες π.χ. 15 μπας και γραμμωσουν και φυγει και λιγο λιπος?
περιμενω τη βοηθεια σας...

Exci
10-08-09, 19:11
μπορω να κανω για ποδια περισσοτερες π.χ. 15 μπας και γραμμωσουν και φυγει και λιγο λιπος?

Πιπερι!

Οχι δυστυχως δεν μπορεις να κανεις γραμμωση στο μισο σωμα και ογκο στο αλλο μισο. Τα ποδια σου θα παρουν ογκο κανονικα οπως το υπολοιπο σωμα σου. Διαλεγεις τι κανεις :welcome:

kafros gate 7
10-08-09, 19:22
Πιπερι!

Οχι δυστυχως δεν μπορεις να κανεις γραμμωση στο μισο σωμα και ογκο στο αλλο μισο. Τα ποδια σου θα παρουν ογκο κανονικα οπως το υπολοιπο σωμα σου. Διαλεγεις τι κανεις :welcome:


:-P:-P:army2:
το ξερω οτι ειπα βλακεια...ετσι και αλλιως αφου η διατροφη που κανω ειναι για ογκο δεν μπορει το μισο σωμα να γραμμωσει...
μηπως αν κανω μεγαλυτερες προπονησεις τις μερες των ποδιων θα μειωσω ετσι την μυϊκη τους αναπτυξη?ή με την αεροβια μπορω να κανω κατι για να χασω λιγο λιπος απ΄τα ποδια ή δεν ταιριαζει αεροβια σε περιοδο ογκου??

narta
10-08-09, 19:27
:-P:-P:army2:
το ξερω οτι ειπα βλακεια...ετσι και αλλιως αφου η διατροφη που κανω ειναι για ογκο δεν μπορει το μισο σωμα να γραμμωσει...
μηπως αν κανω μεγαλυτερες προπονησεις τις μερες των ποδιων θα μειωσω ετσι την μυϊκη τους αναπτυξη?ή με την αεροβια μπορω να κανω κατι για να χασω λιγο λιπος απ΄τα ποδια ή δεν ταιριαζει αεροβια σε περιοδο ογκου??

Πρεπει να παρεις απόφαση οτι το σώμα αποδεσμέυει το λιπος απο οπου ΕΚΕΙΝΟ θελει και οχι απ' οπου θέλουμε εμεις. Εσυ συνέχισε να κάνεις την δουλεια σου - τις προπονήσεις και την διατροφή σου - και τα αλλά τα αναλαμβάνει το σώμα το ιδιο

TEFAAtzis
10-08-09, 22:23
Αν σου περισευουν 2 χιλιαρικα πηγαινε κανε μια λιποαναροφηση και καθαρισες.Πλακα κανω φιλε.Και εγω εχω περισσοτερο λιπος στα ποδια και ακομα και στην περιοχη των γλουτων αλλα ετσι ειναι το σωμα μας.Με τον καιρο μπορουμε ισως να το βελτιωσουμε σε αυτα τα σημεια αλλα απο κει και περα ειναι και θεμα DNA και κληρονομικοτητας

-Giannis-
10-08-09, 22:55
αν σε βολεύει μετά την προπόνηση που κανεις για τα πόδια δοκίμασε να κανεις και ποδήλατο.... αερόβια είναι και αυτό...... βοηθάει στο να στενέψει η περιφέρεια και γενικότερα βοηθάει στο να αδυνατίζεις από την μέση και κάτω.

πιστεύω να βοήθησα λίγο

kafros gate 7
11-08-09, 01:29
thanks ολους...