PDA

Επιστροφή στο Forum : Animal Flex (Universal)



flowin_through
12-08-09, 18:07
Animal FLEX

http://i245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/A9-03052-X500.gif

http://i245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/animalflexsupps.gif


Το ANIMAL FLEX ειναι κοινως αποδεδειγμενο αποτελεσματικο συμπληρωμα. Το θεμα ειναι ποτε και για ποσο το παιρνουμε. Η γλυκοζαμινη/χονδροϊτινη ειναι για 2 μηνες, παυση 1 μηνα και ξανα ο κυκλος. Πανω στο ANIMAL FLEX λεει οτι οχι μονο δε χρειαζεται κυκλος, αλλα παιρνεται μονιμως χωρις διακοπη. Συγκεκριμενα λεει οτι οπως το ANIMAL PAK ειναι η δικλειδα ασφαλειας του μεταβολισμου, ετσι και το ANIMAL FLEX ειναι η ασφαλεια των αρθρωσεων. Δηλ. ασταματητη ληψη, ακομα και προληπτικα. Φαρμακοποιοι μου ειπαν οτι η γλυκοζαμινη επεμβαινει στη φυσιολογια και στα 60-70 τι θα παιρνεις? Ειναι συμπληρωμα για συνεχη χρηση?

***Θα σε παρακαλουσα να ακολουθεις τους παρακατω κανονες ετσι ωστε να ανοιγεις με σωστο τροπο τετοιου ειδους θεματα http://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=485 . Αυτο γινεται γιατι ετσι τα θεματα αυτου του τομεα θα ειναι πιο ευκολα προσβασιμα σε νεα η και παλαια μελη αλλα και για λογους ταξινομησης.

***Mod Team

flowin_through
18-08-09, 01:15
Ειναι το καλυτερο και πιο γνωστο συμπληρωμα του ειδους. Κανεις δεν εχει αποψη?

sctp
19-08-09, 10:43
Αν δεν εχεις διεγνωσμενο προβλημα στις αρθρωσεις σου και ο γιατρος δε σου συστηνει συμπληρωμα του ειδους μπορει να δημιουργηθει προβλημα,τωρα οσο αναφορα το συμπληρωμα δεν εχει κατι το ιδιαιτερο,λογικα αν τα παρεις απο εταιριες οπως η ΝΟW λογικα θα σου κοστισει πολυ λιγοτερο.

flowin_through
19-08-09, 12:51
Εχω προβλημα ( χονδρομαλακινση/χονδροπαθεια) , αλλα αυτο μου ακουγεται τραβηγμενο που λες. Πολλοι το παιρνουν και προληπτικα χωρις να εχουν προβλημα και δεν εχω ακουσει να παθαινουν κατι. Το συμπληρωμα εχει κατι το ιδιαιτερο, ειναι ANIMAL. Και οπως ολα της σειρας ειναι paks, εχουν ΟΛΑ οσα χρειαζεται μαζι.

sctp
19-08-09, 13:47
Εχω προβλημα ( χονδρομαλακινση/χονδροπαθεια) , αλλα αυτο μου ακουγεται τραβηγμενο που λες. Πολλοι το παιρνουν και προληπτικα χωρις να εχουν προβλημα και δεν εχω ακουσει να παθαινουν κατι. Το συμπληρωμα εχει κατι το ιδιαιτερο, ειναι ANIMAL. Και οπως ολα της σειρας ειναι paks, εχουν ΟΛΑ οσα χρειαζεται μαζι.

Οτι παιρνεις περισσοτερο απο οσο χρειαζεσαι σε βαθος χρονου δημιουργει προβληματα,το οτι το παιρνουν αυτοι που δεν εχουν καποια παθηση δεν λεει κατι εκτος απο το οτι ειναι θυματα του μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου η τους ντοπαρει ψυχολογικα(μεχρι να τραυματιστουν),αυτα ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φαρμακα τα οποια τα δινουν οι γιατροι που τρωνε 10 χρονια απο τη ζωη τους για να παρουν το χαρτι.;)

flowin_through
19-08-09, 14:32
Στην πραγματικοτητα δεν ειναι φαρμακο και δε λειτουργει με φαρμακολογικο τροπο. Δεν ενώνεται με υδοδοχεις και δεν υποκαθιστα ουσιες. Δε βοηθαει ή εμποδιζει εκφραση ορμονων. Ειναι περισσοτερο συμπληρωμα διατροφης. Δεν εχει καμια παρενεργεια, οπως εχουν ολα τα φαρμακα. Η μοναδικη απορια που εχω εγω ειναι μηπως απο καποιο σημειο και μετα δεν κανει δουλεια καθολου. Και τωρα μπορει να κανουμε bb απο χομπι, αλλα καποτε μπορει να ειναι ζητημα υγειας. Παντως και ο πατερας μου που στα 60φευγα του εχει προβλημα με τα γονατα και παιρνει γλυκοζαμινη, δεν του κανει τιποτα και ας μην την εχει ξαναπαρει. Οποτε ισως ειναι και καλυτερα να προλαβεις το κακο. Δεν πιστευω οτι αν παιρνεις κατι περισσοτερο απο οσο χρειαζεσαι σε βαθος χρονου δημιουργει προβληματα. Αυτο ειναι μια περιεργη γενικευση. Δηλαδη αν παιρνεις περισσοτερη πρωτεΐνη απο αυτη που χρειαζεσαι θα σου δημιουργηθει προβλημα? Και πως ειναι δυνατον να παιρνεις παντα τις ιδανικες (optimal) ποσοτητες απο ολα? Και στο κατω κατω πως θα επιτυχεις μυικη υπερτοφια αν παιρνεις λιγοτερο απο το αναγκαιο?

sctp
19-08-09, 14:50
Η λογικη λεει οτι αν εχεις μια μηχανη και τη δουλευεις στο 120% δεν θα εχει σε καμια περιπτωση το ιδιο προσδοκιμο ζωης αν δουλευε στο 100%,ετσι ειναι και ο οργανισμος(το οτι οι αιματολιγικες εξετασεις σου ειναι ΟΚ τωρα δε σημαινει οτι θα ειναι ετσι και σε ενα 6μηνο*χτυπαω ξυλο*).Απ'οτι ξερω το Donarot(γλυκοζαμινη) ο φαρμακοποιος δε στο δινει αν δεν εχεις συνταγη απο γιατρο.Το αν οι μεγαλες δοσεις πρωτεινης δημιουργει προβληματα,μια επισκεψη στο google θα σου δωσει πολλες πληροφοριες επι του θεματος.:shock:

flowin_through
19-08-09, 16:02
Υπαρχουν και αλλες μαρκες, αλλα δεν εχει σημασια. Στο δινει και χωρις συνταγη. Παντως μια μηχανη (ειδικα γιαπωνεζικη) πιστευω οτι θα εχει το ιδιο προσδοκιμο ζωης αν δουλευει στο 100% αρκει να εχει και τη σωστη συντηρηση. Ετσι και ο οργανισμος αν εχει τη σωστη συντηρηση πιστευω το ιδιο θα αντεξει, οπως στην περιπτωση της γλυκοζαμινης.

vagg
04-09-09, 15:17
το εχει δοκιμασει κανεισ???βοηθαει στισ αρθρωσεις και τους τενοντες οπως ισχυριζετε???

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4628&stc=1&d=1252067197


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4629&stc=1&d=1252067265

kutsup
04-09-09, 15:31
Αν έχεις ήδη πρόβλημα (πχ τενοντίτιδα) δεν κάνει τίποτε. Αν δεν έχεις πάλι θα την πάθεις αν κάνεις υπερβολές.
Η γλυκοσαμίνη βοηθάει στις διάφορες αρθρίτιδες και χονδροπάθειες και όχι στην πρόληψή τους.

vagg
04-09-09, 15:34
ακουω εδω και καιρο σε καποιες ασκησεις να κανει ενα κλακ κλακ ο τενοντας στον αγκωνα χωρις να ποναω ομως....και ελεγα μηπως βοηθουσε...

Exci
04-09-09, 15:36
Η γλυκοσαμίνη βοηθάει στις διάφορες αρθρίτιδες και χονδροπάθειες και όχι στην πρόληψή τους.
Αναπλαθει αποτελεσματικα χονδρους, η λιγα πραματα?

Ιδια ερωτηση για την χονδροϊτινη.

Polyneikos
04-09-09, 15:46
Aν εισαι χοντρα σακατεμενος ,όχι,μετα είναι θεμα αρθροπλαστικης...
Αν έχεις καποια χονδροπαθεια από λόγους ανατομίας ή κατασκευαστικης ατελειας (αδοκιμη εκφραση,ετσι μου βγηκε) βοηθαει στην αναπλαση χόνδρου...
Οπως είπε και ο kutsup αν είναι να την παθεις,την παθαινεις,ειδικα αν παιζεις με χοντρα κιλα για πολλά χρόνια...Εγω προσωπικα έχω ρηξεις χιαστων κα ιστα δυο γόνατα από το ποδοσφαιρο και οι χόνδροι μου εχουν αλλοιωθεί ,μου το είχε συστησει ο γιατρός αλλά το βαρεθηκα σαν θεραπεια σε βαθος χρόνου,
Υποτιθεται με την γλυκοζαμινη και την χονδροϊτινη κανεις έναν κυυκλο 3 μηνων,σταματας 2-3 μηνες και ξαναρχίζεις,εφ΄όρου ζωης...
Η Universal προτείνει να το παιρνεις και όλο τον χρόνο αλλα μπορεί να είναι και marketinιστικο...
Προσωπικες μου απόψεις λόγω προσωπικων εμπειριων και αποψεις γιατρων που με παρακολουθουσαν,τωρα καποιος πιο σχετικος μπορεί να μας διαφωτίσει....

Exci
04-09-09, 15:53
το βαρεθηκα σαν θεραπεια σε βαθος χρόνου,

Οποτε τωρα τι κανεις?

Bane
04-09-09, 15:56
Σε πελάτες μου μου με ελαφριές-μέτριες αρθροπάθειες έχω δει μεγάλη βελτίωση σε βάθος χρόνου. Ωστόσο η γλυκοζαμίνη απαιτεί 1-2 μήνες λήψης για να εμφανήσει αποτελέσματα. Για την πρόληψη δεν έχω υπόψην μου καμία έρευνα η μελέτη,σιγουρα δεν θα κάνει ζημιά αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να δημιουργεί ψεύτικη αίσθηση ασφάλειας.

asdf
04-09-09, 16:02
Μια μικρη παρενθεση και σry για το off....Η glucosamine παιζει να καταπραυνει και την τενοντιτιδα?

Polyneikos
04-09-09, 16:16
Οποτε τωρα τι κανεις?

Νothing !:green::green:

Bane
04-09-09, 16:26
Μια μικρη παρενθεση και σry για το off....Η glucosamine παιζει να καταπραυνει και την τενοντιτιδα?

Από ότι ξέρουμε προς το παρόν, όχι

Exci
04-09-09, 16:40
Νothing !:green::green:
Δηλαδη νιωθεις οτι αναρρωσες η απλα βαρεθηκες? :geek:

Polyneikos
04-09-09, 16:50
Να εχω αναρρώσει δεν νομίζω,απλα είναι καποια πραγματα που σε βαθος χρόνου τα ξεχνας όταν δεν σε ενοχλουν...έχω μια συγκεκριμενη "ζημια" η οποια δεν με ποναει οπότε δεν με αποτρεπει να κανω κατι...

vagg
04-09-09, 17:03
aaa τωρα που το θυμη8ηκα και στα γονατα ακουω κλακ κλακ...αυτες δεν ειναι αρ8ρωσεισ...ειναι συναυλια κρουστων....

manos_
04-09-09, 19:25
Γιατρος δεν ειμαι γνωσεις δεν εχω αλλα οταν επαιρνα το novedex που νομιζα οτι θα παρω το ποδι στο χερι μια φορα που παραπατησα και το ενοιωσα στο πετσι μου που λενε πηρα το flex και με εφερε στα ισια μου.Συνεχεια δεν το παιρνω γιατι δεν βρισκω λογο το χω ξαναπει νομιζω οταν ποναω λιγο κατεβαζω ενα φακελακι και ολα οκ.

Exci
04-09-09, 20:02
Γιατρος δεν ειμαι γνωσεις δεν εχω αλλα οταν επαιρνα το novedex που νομιζα οτι θα παρω το ποδι στο χερι μια φορα που παραπατησα και το ενοιωσα στο πετσι μου που λενε πηρα το flex και με εφερε στα ισια μου.Συνεχεια δεν το παιρνω γιατι δεν βρισκω λογο το χω ξαναπει νομιζω οταν ποναω λιγο κατεβαζω ενα φακελακι και ολα οκ.
Nαι αλλα μηπως απλα καταπραυνει τον πονο και η ζημια γινεται χωρις να το καταλαβαινεις απλα?

manos_
04-09-09, 20:13
Nαι αλλα μηπως απλα καταπραυνει τον πονο και η ζημια γινεται χωρις να το καταλαβαινεις απλα?

Που να ξερω ενας απλος χρηστης ειμαι την εμπειρια μου καταθετω.

vagg
06-09-09, 13:49
Nαι αλλα μηπως απλα καταπραυνει τον πονο και η ζημια γινεται χωρις να το καταλαβαινεις απλα?


γτ βλεπεις καποια καταπραιντικη ουσια???

Exci
06-09-09, 13:54
γτ βλεπεις καποια καταπραιντικη ουσια???
Προφανως πρεπει να ξερω τι ακριβως κανει καθεμια ουσια που περιεχει ε? :P

Ballbreaker
17-09-09, 10:49
Προκειται για το πιο αποτελεσματικο συμπληρωμα που εχω δοκιμασει ποτε μου :bowdown:
Εξαφάνισε σε χρονο dt πόνους που με ταλαιπωρουσαν εδω και χρονια :toast:

vagg
17-09-09, 12:11
Προφανως πρεπει να ξερω τι ακριβως κανει καθεμια ουσια που περιεχει ε? :P


προφανεστατα:P:P

Exci
17-09-09, 13:01
Προκειται για το πιο αποτελεσματικο συμπληρωμα που εχω δοκιμασει ποτε μου :bowdown:
Εξαφάνισε σε χρονο dt πόνους που με ταλαιπωρουσαν εδω και χρονια :toast:
Και παλι η ιδια ερωτηση :green:

Nαι αλλα μηπως απλα καταπραυνει τον πονο και η ζημια γινεται χωρις να το καταλαβαινεις απλα?

Καποιος να απαντησει σε αυτο? Isis, bane?

Bane
17-09-09, 14:57
Και παλι η ιδια ερωτηση :green:


Καποιος να απαντησει σε αυτο? Isis, bane?

Η φλεγμονή μαζί με τα φαινόμενα που την ακολουθούν(οίδημα, λευκοτριένια, βραδυκινίνες,πόνος κ.τ.λ.) είναι βασικός μηχανισμός αυτοθεραπείας του σώματος. Με την εξαίρεση ορισμένων καταστάσεων όπως αρθρίτιδα, η καταστολή της φλεγμονής και κατα συνέπεια του πόνου αποτελέι εμπόδιο στην θεραπευτική διαδικασία και γιατί αποτελεί τροχοπέδη στην ικανότητα αυτοίασης του οργανισμού και γιατί οδηγεί τον ασθενή σε τεχνιτό εφησυχασμό.
Για το cissus υπάρχουν ενδείξεις ότι μπορεί να αποτελέι εξέραιση και να επιταχύνει την διαδικασία της ίασης.Προσωπικά επιφυλλάσομαι γιατί όσες αντίστοιχες μελέτες έχω βρει προέρχονται από την χώρα παραγωγής(Ινδία)

Exci
17-09-09, 15:03
Η φλεγμονή μαζί με τα φαινόμενα που την ακολουθούν(οίδημα, λευκοτριένια, βραδυκινίνες,πόνος κ.τ.λ.) είναι βασικός μηχανισμός αυτοθεραπείας του σώματος. Με την εξαίρεση ορισμένων καταστάσεων όπως αρθρίτιδα, η καταστολή της φλεγμονής και κατα συνέπεια του πόνου αποτελέι εμπόδιο στην θεραπευτική διαδικασία και γιατί αποτελεί τροχοπέδη στην ικανότητα αυτοίασης του οργανισμού.
Για το cissus υπάρχουν ενδείξεις ότι μπορεί να αποτελέι εξέραιση και να επιταχύνει την διαδικασία της ίασης.Προσωπικά επιφυλλάσομαι γιατί όσες αντίστοιχες μελέτες έχω βρει προέρχονται από την χώρα παραγωγής(Ινδία)
Mαλιστα, δηλαδη μπορει να εχει και αρνητικη επιδραση. Scary stuff. Ποιες ειναι οι ουσιες του Flex που καταπραυνουν τον πονο? Φανταζομαι η γλυκοσαμινη και χονδροϊτινη δουλευουν σε αλλο επιπεδο, απλα επιδιορθονωντας, δηλαδη δεν εχουν σχεση με απομακρυνση πονου, σωστα?

Bane
17-09-09, 15:34
Mαλιστα, δηλαδη μπορει να εχει και αρνητικη επιδραση. Scary stuff. Ποιες ειναι οι ουσιες του Flex που καταπραυνουν τον πονο? Φανταζομαι η γλυκοσαμινη και χονδροϊτινη δουλευουν σε αλλο επιπεδο, απλα επιδιορθονωντας, δηλαδη δεν εχουν σχεση με απομακρυνση πονου, σωστα?

Τα περισσότερα συστατικά έχουν αντιφλεγμονώδες ιδιότητες, όπως και η γλυκοζαμίνη. Απλά η γλυκοζαμίνη μπορεί και να αυξάνει την παραγωγή γλυκοζαμονογλυκάνων κάτι που επιταχύνει την ανάρρωση

Ballbreaker
17-09-09, 16:08
Σε οτι αφορα την δικη μου περιπτωση,δεν προκειται απλως για καταπραϋντικη δραση.Πχ το γονατο μου ειχε προβλημα σε συγκεκριμενες μοιρες και εκανε κλακ-κλακ σαν να κλειδωνει (συνηθη συμπτωματα ταλαιπωρημενου μηνισκου),πλεον κινειται απροβληματιστα και με σχεδον μηδενικη αισθηση όχλησης σαν καποιος να το λάδωσε!Στον ωμο ειχα προβλημα που απεκτησα στο handball και με δυσκολευε/περιοριζε στην περιστροφη,πλεον νιωθω οτι μπορω να πεταξω ακοντιο:bbbiceps: Και ειμαι ακομα στην αρχη,ουτε το μισο κουτι δεν εχω παρει :bowdown:

flowin_through
27-01-10, 02:02
Τα αποτελεσματα δεν τα βλεπεις αμεσως, χρειαζεται 10 μερες για να αρχισει να πιανει. Το να παιρνεις ενα φακελακι καθε φορα που νιωθεις πονο ειναι αστοχη τακτικη. Οι συγκεκριμενες ουσιες ειναι για μακροχρονια θεραπεια και οχι για μια στο τοσο. το γεγονος οτι μετα απο ενα φακελακι περασε ο πονος δε σημαινει οτι το εκανε το φακελακι. Εγω ας πουμε παλιοτερα που δεν επαιρνα τιποτα, ειχα πονους στα γονατα καθε βδομαδα με την προπονηση ποδιων και καθε μερα γινονταν καλυτερα μεχρι που ξαναρχονταν τα ποδια και ξανα απτην αρχη. Μετα επαιρνα σκετη γλυκοζαμινη και το προβλημα λυθηκε, εως οτου σταματησα τελειως και τη γλυκοζαμινη αλλα και το γυμναστηριο και δε μπορουσα να ανεβω ουτε σκαλοπατι. Με το FLEX εφυγε καθε προβλημα και τωρα με 2 μηνες διακοπη κατι παει να επανελθει.
Οι γλυκοζαμινες εχουν ικανοτητα θεραπειας (παραγωγη γλυκοζαμινογλυκανων) και οχι απλα αναλγητικη δραση, π.χ. δικλοφαινακη (PENSAID).

matdk
10-07-10, 21:18
παιδια εχω προβλημα στν ωμο μου ποναω αρκετα λετε να με βοηθησει το φλεξ? κ αν ναι θα ειναι μονιμο αποτελεσμα αν προσεχω?

beefmeup
10-07-10, 21:19
παιδια εχω προβλημα στν ωμο μου ποναω αρκετα λετε να με βοηθησει το φλεξ? κ αν ναι θα ειναι μονιμο αποτελεσμα αν προσεχω?

φιλε σε γιατρο πηγες,αφου λες οτι πονας αρκετα?

Eddie
10-07-10, 21:22
παιδια εχω προβλημα στν ωμο μου ποναω αρκετα λετε να με βοηθησει το φλεξ? κ αν ναι θα ειναι μονιμο αποτελεσμα αν προσεχω?

Πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο.

Τετοιου ειδους συμπληρωματα βοηθανε κυριως τους χονδρους και την καλη λειτουργεια των αρθρωσεων.Αν εχεις παθει μια τενοντιτιδα,μια ρηξη,μια φλεγμονη η γενικα εναν τραυματισμο χρειαζεσαι γιατρο για δυνατοτερα φαρμακα και/η φυσιοθεραπευτη(αναλογως το προβλημα).

matdk
16-07-10, 20:41
σορρυ που αργησα να απαντησω απλα δεν ξερω καλα ακομα το site... το επαθα πριν 3-4 χρονια στν μπαρα με πολλα κιλα κ απο λαθος αυτου που με βοηθουσε κ πηγα στο νοσοκομειο κ μου ειπαν οτι ειμαι μια χαρα ( σε νησι ζω ) κ μετα απο κανα 2 μηνο που πονουσα ακομα πολυ πηγα σε ενα κανονικο γιατρο κ μου ειπε οτι κ να σου κανω ειναι αργα το κακο εγινε αν ειχα παει σε αυτον απ τν αρχη θα με βοηθουσε αλλα μου εδωσε εκει κατι φαρμακα σταματησα το γυμ κ απλα πονουσα ποιο πολυ:banghead:! τωρα καμποσα χρονια ποναω λιγο αλλα προσεχω μεχρι πριν λιγες μερες που εγινε παλυ το κακο απο βλακεια καποιου ξανα ε κ σκεφτηκα μπας κ κανει τπτ το flex... το παραγγειλα τωρα κ θα σας πω σε λιγες μερες τα νεα μου (σορρυ αν σας κουρασα με τν ιστορια μου)

matdk
16-08-10, 16:22
λοιπον παιδια το φλεξ το πηρα κ μεσα σε 2 εβδομαδες ο ομως μου σταματησε να πωναει κ ανεβασα κ κιλα! που κ που ποναω λιγο ισα ισα αλλα καμια σχεση με πριν... το φλεξ το πηρα για 3 εβδομαδες μονο κ εχω ακομα μισο κουτι που θα το παρω καπια αλλη στιγμη οταν νιωσω ξανα κατι. ευχαριστω το site για τν βοηθεια σας!!!

Bulky
19-08-10, 08:31
Οποιος μπορεί να το συμπεριλαβει στα συμπληρωματα που λαμβανει ,είναι πολυ καλο για προληπτικους λόγους,ειδικα σε περιοδους δίαιτας και σκληρων προπονησεων όπου οι αρθρωσεις τρωνε πίεση και υπαρχει φόβος τραυματισμου.

kostas_lamia
11-11-10, 02:32
Παιδια μια ερωτηση ξεθαυω το θεμα για να μάθω αν θα βοηθησει σε μη ασκούμενο ατομο στην περιαρθριτιδα> Γυναικα 49 χρονων.Αν ξερει καποιος ,,,

Eddie
11-11-10, 17:26
Γλυκοζαμινη χονδροιτινη και msm μπορουν να βοηθησουν,τοσο ακριβο που ειναι το φλεξ δε συμφαιρει!Μπορεις να βρεις φθηνοτερα και οχι τοσα πολλα συστατικα..

PMalamas
07-12-10, 14:26
ρε σεις πως σας φαινεται που το παιρνω μετα το τελευταιο γευμα μιας και εχει και το ζμα μεσα???

deluxe
08-12-10, 19:27
Το zma που το ειδες;

PMalamas
08-12-10, 22:42
Το zma που το ειδες;

Zinc kai magnesse..
λειπει βεβαια η Β6

aris1988
25-01-11, 18:00
καλα ρε παιδεια τι ειναι ολα αυτα τα χαπια που χει μεσα???1 λιτρο νερο χρειαζετε για να τα κατεβασω!!!

deluxe
23-05-11, 01:21
Μου ηρθε πριν λιγες ημερες! Ενταξει σιγα τα χαπια, τα κατεβαζω ολα με την μια, με ελαχιστον νερο! Τεχνικη θελει! ;)

Ποτε ειναι η καλυτερη περιοδος να τα παιρνω; Λογικα μετα απο καποιο γευμα, ετσι;

Επισης σε λιγο περιμενω και αυτο :
http://img2.prosperent.com/images/250x250/www.luckyvitamin.com/images/product/xlarge/64577.jpg
http://www.jarrow.com/supplimentImg/supp_facts_GCM120_011311.gif

Οποτε σκεφτομαι να τα παιρνω μαζι και τα 2! Το flex θα κρατησει 44 ημερες, ηδη το παιρνω 3 ημερες και το αλλο θα κρατησει 60 ημερες.

Πιστευετε οτι ειναι καλος συνδιασμος; Σκεφτομαι να το συνεχισω για κανενα τριμηνο, δλδ ακομα ενα πακετο flex και μετα να το σταματησω για λιγο καιρο.

Roid Rage
25-09-11, 01:07
To FLEX ποτε το παιρνετε; μετα το φαϊ; Επειδη τα ενζυμα (joint support complex) θελουν με αδειο. Ξερουμε μηπως πιο χαπακι ειναι αυτα? (Beef?:unsure:)

deluxe
25-09-11, 02:21
Δε θελει με αδειο στομαχι. Μετα το φαι.

dio32
09-12-11, 21:58
καλησπερα παιδια εχω ενα animal flex που δεν το εχω ανοιξει καθολου ειναι σφραγισμενο.
ληγει στρις 26/11/11
λοιπον επειδη επαθα ενα τραυματισμο στην μεση σκεφτομε αφου κανω την θεραπαεια που μου ειπε ο γιατρος με xefo-norgesic ελεγα οταν αρχισω γυμναστηριο την μεθεπομενη εβδομαδα να αρχισω το animaflex μπας και βοηθησει καπως αν και ειναι για αθρωσεις ποιο πολυ αλλα ποτε δεν ξερεις,θα εχω προβλημα που λιγει συντομα?
να τονισω ειναι ασφραγιστο δεν το εχω ανοιξει καν.

Lao
10-12-11, 00:44
καλησπερα παιδια εχω ενα animal flex που δεν το εχω ανοιξει καθολου ειναι σφραγισμενο.
ληγει στρις 26/11/11
λοιπον επειδη επαθα ενα τραυματισμο στην μεση σκεφτομε αφου κανω την θεραπαεια που μου ειπε ο γιατρος με xefo-norgesic ελεγα οταν αρχισω γυμναστηριο την μεθεπομενη εβδομαδα να αρχισω το animaflex μπας και βοηθησει καπως αν και ειναι για αθρωσεις ποιο πολυ αλλα ποτε δεν ξερεις,θα εχω προβλημα που λιγει συντομα?
να τονισω ειναι ασφραγιστο δεν το εχω ανοιξει καν.

26/11/11; Δεν λήγει σύντομα, ΕΧΕΙ λήξει ήδη... :green:

sTeLaKoS
10-12-11, 00:51
Εγώ θα το έπαιρνα χωρίς ενδοιασμό :thumbup:

dio32
10-12-11, 00:54
26/11/11; Δεν λήγει σύντομα, ΕΧΕΙ λήξει ήδη... :green:

ωχ ναι σωστα τωρα το συνηδειτοποιησα τον μηνα.χεχε
στελακο λες?αφοβα να το παρω?

Lao
14-02-12, 18:39
ωχ ναι σωστα τωρα το συνηδειτοποιησα τον μηνα.χεχε
στελακο λες?αφοβα να το παρω?

Τελικά το πήρες; Είδες κάποιο αποτέλεσμα;

dio32
15-02-12, 00:36
Τελικά το πήρες; Είδες κάποιο αποτέλεσμα;

τελικα τα πεταξα λαο γιατι ειδα ορισμενα μεσα στο σακουλακι ειχαν αλιωθει τα χαπακια οποτε τα εστηλα.

panos21
11-05-12, 11:57
δευτέρα το παραγγέλνω με ξαναχτύπησαν αγκώνας και γόνατο :(:(:( 3 σετ για ζέσταμα κάνω ο φούστης και διατάσεις πρίν και μετά την προπόνηση και

πάλι τα ίδια :(:(:( μόλις τσίμπησα κιλά στα τρικέφαλα και γενικά στα πόδια πάλι τα ίδια φαίνεται τις μ@λ@κίες πού έκανα όταν ήμουνα 16 και φόρτωνα αβέρτα

χωρίςτεχνική χωρίς ζέσταμα κλπ θα τις κουβαλάω μία ζωή :(:(:(:( λογικά θα σταματήσω και τις anavite και θα βάλω στη θέση τους τις orange triad που έχουν +

joint support complex και θα το τρέξω για κανα 3μηνο με την ελπίδα να στρώσει το θέμα γιατί με το γόνατο που έχω επιγονατιδική χονδρομαλάκυνση δεν μπορώ να

κάνω ούτε αερόβιο:(:(:(:( θα ρίξω και τα κιλά γενικότερα ανεβάζοντας τις επαναλήψεις και κάνοντας πιό αργή αρνητική φάση ένα πράμα σαν τον dorian :green::green:

ίσως βάλω και collagen type 1 , 3 μεγάλο σπάσιμο πραγματικά και αυτή τη φορά το πήγαινα πολύ σιγά και προσεκτικά :(:( έχω κατέβει 40 κιλά συνολικά απο τα 136

στα 96 και ετοιμαζόμουν να βάλω εντατικό αερόβιο για τα τελευταία 15-20 κιλά που θέλω να πέσω και το ξενέρωμα που έχω φάει δέν περιγράφεται

αλλά δεν πειράζει κιόλας ας κατέβω πιο αργά μπας και μαζέψει και λίγο το δέρμα :turtle::turtle::turtle::turtle:

panosralliart
06-10-12, 22:26
καλησπερα παιδια σκεφτομαι να το παρω αλλα επειδη ειναι πολλα χαπια και το πινεις για καιρο οπως λεει μπορεις και χωρις κυκλους,δεν θα δημιουργηθει προβλημα απο τα πολλα χαπια καθε μερα σε συκωτι νεφρα?

beefmeup
07-10-12, 11:49
οχι γιατι?
αυτα που περιεχει δεν εχουν παρενεργειες.

panosralliart
12-10-12, 17:28
καλησπερα παιδια δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα 3 μερες που το περνω νιωθω καποιες στιγμες σαν να με πιανει ταχυπαλμια και πονοκεφαλος.παιζει αυτο η ειναι απο κατι αλλο?περνω και ω3 αλλα οχι την ιδια ωρα.ελεγε επανω να μην το περνουν αυτοι που εχουν ασθμα και εγω εχω.τι μπορει να φταιει?

Esse
20-03-13, 14:21
...το πηρα...το δοκιμασα..εχω φτασει στη μεση το κουτι.Αυτο που εχω να πω ειναι οτι τη δουλεια που εκανε το Cissus σε μενα...το Flex ουτε καν πλησιασε..

nikolas090
13-07-13, 13:10
Παιδια καλησπερα. Εσπασα το χερι μου την προηγουμενη εβδομαδα και εβαλα μια λαμα...Το Animal Flex θα με βοηθήσει καθολου στην γρηγορη απομάκρυνση της λαμας?

ControllFreak
29-06-14, 20:23
Eπειδη εγω το σπαω στην μεση το pack ξερει κανεις τι ακριβως ειναι το καφε ζελε :P πχ αν ειναι ηλεκτρολυτες να ξερω να το περνω κατα την διαρκεια της προπονησης

6pack
01-07-14, 13:14
Παιδια εμενα που απο τις αρθρωσεις μου βγαινει ενας ηχος "κρακ" θα με βοηθησει καθολου;

Lao
01-07-14, 14:58
Eπειδη εγω το σπαω στην μεση το pack ξερει κανεις τι ακριβως ειναι το καφε ζελε :P πχ αν ειναι ηλεκτρολυτες να ξερω να το περνω κατα την διαρκεια της προπονησης

Οι οδηγίες λένε να παίρνεις ολόκληρο το packet όπως είναι, ώστε να δουλέψει σύμφωνα με το πως είναι φτιαγμένο.

Αν δεν θες να το παίρνεις έτσι, κακώς το πήρες.


Παιδια εμενα που απο τις αρθρωσεις μου βγαινει ενας ηχος "κρακ" θα με βοηθησει καθολου;

Πιθανόν.

BlooDdeaD_MefiSt
01-07-14, 21:59
Πιστευω ειναι απο τα λιγα συμπληρωματα που δουλευουν. Τουλαχιστον εμενα με εχει βοηθησει πολυ

stone garden
01-07-14, 22:18
Πιστευω ειναι απο τα λιγα συμπληρωματα που δουλευουν. Τουλαχιστον εμενα με εχει βοηθησει πολυ

τι διαφορα ειδες?

BlooDdeaD_MefiSt
01-07-14, 22:36
τι διαφορα ειδες?

η κυριοτερη ηταν οτι ειχα ενα χτυπημα στον αγκωνα και οι ορθοπεδικοι μου λεγαν οτι δεν βλεπουν κατι(μαγνητικες, ακτινογραφιες κλπ) και γενικα με πονουσε πολυ καιρο αλλα με αυτο μου περασε...τοσα αντιφλεγμονοδη μου ειχαν δωσει και τιποτα. και επιπλεον διεγραψε καποιους πονους στα γονατα που ειχα μετα απο σκουατ.

6pack
03-07-14, 19:52
Πιστευω ειναι απο τα λιγα συμπληρωματα που δουλευουν. Τουλαχιστον εμενα με εχει βοηθησει πολυ

Βοηθα και τους πονους των αρθρωσεων?

BlooDdeaD_MefiSt
04-07-14, 14:13
Βοηθα και τους πονους των αρθρωσεων?

ε ναι αφου για τις αρθρωσεις ειναι :thumbup:

MikePalier
29-07-14, 23:36
Παιδια αυτο το συμπληρωμα θα βοηθουσε καποιον ο οποιος αναρρωνει απο ρηξη χιαστου/μηνισκου?

Jesse12
28-08-16, 19:56
Καλησπέρα σε όλους!

Έχω αγοράσει τα Animal Flex κανα 10αρι μέρες τώρα και παρατήρησα ότι τα χάπια παρουσιάζουν τις εξής μαυρίλες:

108693

108694

108695

τι συμβαίνει;

beefmeup
28-08-16, 20:02
το πιο πιθανο να μην μπορει να σου απαντησει καποιος εδω μεσα.
δοκιμασε να στειλεις ενα e-mail στην εταιρια με τι ιδες φωτο κ θα σου πουν σιγουρα..μπορει να ειναι κ φυσιολογικο να ειναι ετσι.

Polyneikos
28-08-16, 20:23
Κανε μια ερώτηση αρχικά στο κατάστημα που το πήρες.
Εφόσον ειναι συσκευασμένα τα σακουλάκια θα μπορούσαν και να στο αλλάξουν.(ολο το προιον)

Metalhead|T|
28-08-16, 23:13
Δεν ξέρω από που τα αγόρασες κ σε τι σημείο του σπιτιού τα φυλας αλλά. Είναι πολύ πιθανό να είναι από την σκουροχρωμη softgel κάψουλα λόγω ζέστης... Να ακουμπησε δηλαδή πάνω στα υπόλοιπα και να ελιωσε-ξεβαψε.. Όπως και να έχει, πάρε επικοινώνησε όπως σου είπαν και οι παραπάνω

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lao
29-08-16, 17:16
Σχετικά με τις μαυρίλες στα χάπια, όλα τα Flex που χω δει είναι έτσι. Το προϊόν δεν είναι ελαττωματικό.

Εππίσης: http://forum.animalpak.com/showthread.php?39419-Featured-FAQ-Some-Animal-Flex-tablets-are-discolored-Are-they-OK-to-use

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=125959863

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=117759981

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=112977971

alsos
29-08-16, 21:54
Εχει χαρτακι μεσα που εξηγει για ποιο λογο εχουν μαυριλες τα χαπια πανω.

Jesse12
02-09-16, 07:22
καλημέρα σε όλους!

καταρχάς σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Μίλησα με την Universal, τους έστειλα και τις φωτογραφίες και η απάντηση ήταν ότι όντως οφείλεται στο softjel από τα άλλα χάπια.

Δεν υπάρχει θέμα κινδύνου μου είπαν, οπότε όλα κομπλέ!:)

ΑΘΛΗΤΗΣ
07-10-16, 15:03
Η UNIVERSAL είναι ιδιαίτερα προσεκτική σχετικά με τα προϊόντα της που έρχονται Ευρώπη έτσι ώστε να είναι σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

Στον ΑΘΛΗΤΗ φέρνουμε τα προϊόντα που είναι για Ευρώπη. Παρακάτω βλέπετε την πιο πρόσφατη φώτο του προϊόντος και το πινακάκι συστατικών. Είναι διαθέσιμο στον ΑΘΛΗΤΗ και στο e-shop εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/arthroseis/animal-flex-44-packs-universal/)

110012
110013

beefmeup
23-02-18, 16:34
τωρα κ σε σκονη, με πολυ δυνατη φορμουλα..αυτο θα δοκιμαστει αμεσα:thumbup:
διαθεσιμο στον Αθλητη (https://athlitis.gr/simpliromata/arthroseis/animal-flex-381-5g-30servs-universal/)

121093121094

alsos
31-08-18, 12:49
Η διαφορα ειναι στο Joint lubrication complex η κανω λαθος? απο 1000mg πηγε στα 6000mg?

alsos
22-07-23, 12:17
Ας κανω και ενα update μετα απο χρονια. Το καλυτερο συμπληρωμα για αρθρωσεις δεν τιθεται θεμα συζητησης πανω σε αυτο. Το καταλαβαινεις απο τις πρωτες μερες κιολας! Εχουν ξεφυγει οι τιμες καπου το επαιρνα με 28 ευρω αν θυμαμαι καλα? Τωρα κανει 46 η σκονη και 56 τα χαπια. Το προβλημα με την σκονη ειναι οτι ενω λεει 30 δοσεις στην πραγματικοτητα εχει μεσα 24-26 δοσεις. Ειμαι στο 5ο κουτι αυτη τη στιγμη και τις μετραω και ποτε δεν βγαινει πανω απο 26 δοσεις. Μιλαω με email ποσο καιρο με την εταιρεια και ενω στην αρχη η απαντηση ηταν οτι λογικα εγινε λαθος στο μηχανημα των δοσεων , μετα απο πιεσεις δικες μου για refund (γιατι ουσιαστικα οταν λεει 30 και εχει μεσα 24 ειναι καθαρα εξαπατηση) μου απαντησαν οτι τελικα παει βαση γραμμαριων ''στο περιπου'' και οτι το σκουπ μεσα οταν το γεμιζεις δεν ειναι οσα γραμμαρια γραφει οτι ειναι η δοση.