PDA

Επιστροφή στο Forum : Και παλι στον αγωνα!



George22
24-08-09, 23:11
Μετα απο 2 βδομαδες διακοπες ξεκιναμε και παλι full !!!
Απλα επειδη ακομα δεν ειναι καιρος για προγραματα δυναμης και ογκου πιστευω λογο ζεστης και τρελης υγρασιας εδω στην θεσσαλονικη θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε να μου προτεινετε για 3-4 βδομαδες μεχρι να δρωσισει.

Υπαρχει καποιο tip για μετα τις διακοπες ωστε να επανελθει το σωμα ? Η κατι το οποιο θα με βοηθησει αργοτερα για της χειμωνιατικες προπονησεις ?
Θα ηθελα να ακουσω καποιες γνωμες.

Exci
24-08-09, 23:19
...επειδη ακομα δεν ειναι καιρος για προγραματα δυναμης και ογκου πιστευω λογο ζεστης και τρελης υγρασιας εδω στην θεσσαλονικη...
?!

Eπειδη κανει λιγη ζεστη εξω δεν κανει να μπεις στον ογκο? :unsure:
Κανε οτι εκανες και πριν με οσα κιλα μπορεις, η ξεκινα με το καινουριο προγραμμα που θα κανεις το φθινοπωρο. Δεν καταλαβα το επιχειρημα σου..

George22
25-08-09, 00:09
δε ξερω αλλα η ζεστη με κοβει πολυ .
Δε μπορω να δωσω οτι εχω . Υδρωνω κοθραζομαι παραπανω δεν αποδιδω ρε αδερφε πως το λενε :)
Θα συνεχισω αν ειναι κανονικα αυτο που εκανα κανα 3-4 βδομαδες ακομα και βλεπουμε.
Δεν το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα ? Να τον κοβει η ζεστη ενοω!

Exci
25-08-09, 00:23
Κλιματισμο δεν εχετε? Εξαερισμο? Κλειστος χωρος ειναι?

George22
25-08-09, 00:29
Δεν εχει κλιμα οχι . Παω σε μικρο γυμναστηριο για να μπενω αμεσως στις ασκησεις γιατι στα μεγαλα με τοσο κοσμο που εχει περιμενεις 10 λεπτα την ασκηση.
Ανοιγουμε πορτες αλλα αμα σου λεω σταζω , σταζω.
Κανω 3χ8 σετ καθε ασκηση και οχι ενταση ! αφηνω να περασουν 2 λεπτα πριν μπω παλι αλλα και παλι σταζω!

flowin_through
25-08-09, 00:45
Ναι με τη ζεστη εισαι 2 κλικ κατω απο τη μεγιστη αποδοση. Μολις πιασουν τα κρυα Σεπτεμβρη- Οκτωβρη θα καταλαβετε αμεσως διαφορα. Δεν ειναι μονο ο ιδρωτας και ο κλιματισμος. Γενικα η ζεστη σε κραταει πιο υποτονικο. Εγω καταλαβαινω αμεσως διαφορα μολις μπει το φθινωπορο. Νιωθω πιο συμπαγης και η δυναμη ανεβαινει.

Exci
25-08-09, 00:54
Kαι τι κανεις μαν τον υπολοιπο καιρο που εχει ζεστη τεμπελιαζεις?
Οκ εστω οτι οντως χανεις δυναμη απο τη ζεστη, ειναι αυτος λογος για να μην κρατας ενα σοβαρο προγραμμα?

Με την ιδια λογικη ας κανουμε και με μισα κιλα σε καιρο γραμμωσης γιατι δεν εχουμε ενεργεια.....

George22
25-08-09, 01:02
Oχι ρε δε τεμπελιαζω. Παλι δινω το max που μπορω αλλα καταλαβαινω οτι η ζεστη με κοβει .
Αν ασ πουμε μπω σε ενα προγραμμα 10-8-4-2-8 που θεωρειτε προγραμμα ογκου δε θα καταφερω να το βγαλω θα σκασω.
Και οι ζεστες ειναι 4 μηνες το χρονο.

Εσυ λες να μπω κανονικα στα χειμωνιατικα προγραμματα που εχω σχεδιασει ?

Exci
25-08-09, 01:05
Δεν ξερω φιλε, αν ειναι να λιποθυμησεις αστο καλυτερα κανε κατι πιο ελαφρυ. Σε καμινι γυμναζεσαι? ^^

George22
25-08-09, 01:10
χαχα μαλλον.
Δε ξερω ρε παιδια για την αθηνα παντως σαν την υγρασια στη θεσσαλονικη που κολαει πανω σου δεν εχει .
Κανεις μπανιο το πρωι δε βγενεις απο το σπιτι και απογευμα κολλας και νιωθεις λεσ και εχεις να κανει μπανιο 3 μερες.

Η κοπελα μου βγενουμε εξω και απο την υγρασια ενω εχει ισια μαλλια γινονται σπαστα ....

flowin_through
25-08-09, 01:51
Πηγαινε και μια βολτα απο Πατρα Ιουλιο μηνα...
Παντως δεν ειναι θεμα λιποθυμιας. Απλα δεν κανεις τα μεγιστα κιλα που μπορεις.