PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Ramrod
12-09-10, 16:21
Ένα pre workout θα ήταν καλύτερο ; Σαν το hemorush για παράδειγμα

Ρε μαν να σε ρωτήσω κάτι? Το myai tai γιατί το ξεκίνησες? Αν το ξεκίνησες για να βελτιώσεις τη φυσική σου κατάσταση τότε τι τις θες τις ουσίες και τα συμπληρώματα? Το ζεσταμα δε μπορείς να το βγάλεις επειδή είσαι αρχάριος και δεν έχεις γυμναστεί ποτέ...εμεις δηλαδή γεννηθήκαμε αθλητές? Συνέχισε να προσπαθείς και σιγά σιγά θα αρχίσεις να αντέχεις περισσότερο.

Είσαι στην αρχή και ζητάς εφεδρίνες και νιτρικά και δε ξέρω εγώ τι άλλο? Δηλαδή στο χρόνο τι θα κάνεις, θα βαράς ενέσεις? Ο φίλος σου που σου πρότεινε την εφεδρίνη σου είπε πως είναι απαγορευμένη ουσία? Ξέρεις τι κάνει και γιατί θες να την πάρεις?

Συγνώμη κιόλας που σου μιλάω έτσι, απλά μερικές φορές παρασύρεστε μερικά ατομα και νομίζεται πως οι "μαγικές σκόνες" είναι η ουσία και χωρίς αυτές δεν υπάρχει αθλητισμός.

Φιλικά, σκέψου το λιγάκι.

arisfwtis
12-09-10, 16:23
Ρε μαν να σε ρωτήσω κάτι? Το myai tai γιατί το ξεκίνησες? Αν το ξεκίνησες για να βελτιώσεις τη φυσική σου κατάσταση τότε τι τις θες τις ουσίες και τα συμπληρώματα? Το ζεσταμα δε μπορείς να το βγάλεις επειδή είσαι αρχάριος και δεν έχεις γυμναστεί ποτέ...εμεις δηλαδή γεννηθήκαμε αθλητές? Συνέχισε να προσπαθείς και σιγά σιγά θα αρχίσεις να αντέχεις περισσότερο.

Είσαι στην αρχή και ζητάς εφεδρίνες και νιτρικά και δε ξέρω εγώ τι άλλο? Δηλαδή στο χρόνο τι θα κάνεις, θα βαράς ενέσεις? Ο φίλος σου που σου πρότεινε την εφεδρίνη σου είπε πως είναι απαγορευμένη ουσία? Ξέρεις τι κάνει και γιατί θες να την πάρεις?

Συγνώμη κιόλας που σου μιλάω έτσι, απλά μερικές φορές παρασύρεστε μερικά ατομα και νομίζεται πως οι "μαγικές σκόνες" είναι η ουσία και χωρίς αυτές δεν υπάρχει αθλητισμός.

Φιλικά, σκέψου το λιγάκι.
+

mozakar
12-09-10, 16:42
βαρη κανεις?
η μονο την πολεμικη τεχνη?

θα κάνω και βάρη 3 φόρες την εβδομάδα

oldhiphop
12-09-10, 17:31
Hello!

να ρωτήσω κάτι άλλο. θα πάρω και μια προτείνει της ON.pos θα περνώ τι δοσολογία προτείνει,κρεατίνη και δεξτρόζη?

p.x μετά τα βάρη θα περνώ κρεατίνη με δεξτρόζη και μετά από 30 λεπτά την προτείνει? και αν μετά τα βάρη κάνω αερόβιο πως θα τα περνώ?

ευχαριστώ εκ των προτερων

Anakin71
13-09-10, 05:07
Ένα pre workout θα ήταν καλύτερο ; Σαν το hemorush για παράδειγμα

Για αρχή τίποτα μόνο διατροφή να κάνεις σωστά και αν θα βάλεις συμπλήρωμα μετά θα βάλεις κάτι για αποκατάσταση και όχι για πρίν.

salpas18
13-09-10, 14:01
καλη ειναι σαλπακο,την εχω δοκιμασει..τουλαχιστον εμενα με επιασε μια χαρα.

σορυ για το οφ

και για πες πια κρεατινη ειναι αυτη σε συμπληρομα?

beefmeup
13-09-10, 14:03
και για πες πια κρεατινη ειναι αυτη σε συμπληρομα?

δεν εχω δει σε συμπληρωμα με αυτουσια μεσα..ισως καποτε ειχα δει να εχει μαζι με αλλες,αλλα εγω την εχω παρει σκετη,μπαλκ.

Manos1989
13-09-10, 16:00
Eχει κάποιος να προτείνει ένα συμπλήρωμα r-ala?
Επίσης,υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα-φάρμακο που να βοηθάει στην επούλωση των πληγών?(εξωτερικών πληγών,όχι μυική καταστροφή).Ο υδατάνθρακας βοηθάει σαυτό ή μπα?
Thnx;)

Eddie
13-09-10, 16:28
Επίσης,υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα-φάρμακο που να βοηθάει στην επούλωση των πληγών?(εξωτερικών πληγών,όχι μυική καταστροφή).Ο υδατάνθρακας βοηθάει σαυτό ή μπα?
Thnx;)

Αν ειναι αυτο που σκεφτομαι,λιπαρες τροφες και γενικα τροφες με βιταμινη Ε ειναι καλη λυση.Επισης για κατι πιο εξειδικευμενο μπορει να κανω και λαθος ομως,νομιζω ειναι τα cordyceps.Κανε ενα search.(μπορει να ειναι και ασχετο αλλα αυτην την εντυπωση εχω).

Manos1989
13-09-10, 16:38
Αν ειναι αυτο που σκεφτομαι,λιπαρες τροφες και γενικα τροφες με βιταμινη Ε ειναι καλη λυση.Επισης για κατι πιο εξειδικευμενο μπορει να κανω και λαθος ομως,νομιζω ειναι τα cordyceps.Κανε ενα search.(μπορει να ειναι και ασχετο αλλα αυτην την εντυπωση εχω).

Μάλλον γιαυτό που σκέφτεσαι είναι:P
Ήγκηκεν η ώρα(την Παρασκευή)!!
Λιπαρές τροφές όταν λες? 3-4 κουταλιές ελαιόλαδο καλά είναι ?
Και μήπως ξέρεις αν βοηθάει ο υδατάνθρακας?(μην ανεβάσω χωρίς λόγο)
Για τα cordyceps απότι διάβασα,δεν κάνουν κάτι συγκεκριμένα για αυτή την περίπτωση αλλά είναι πολύ καλά για χρήση γενικότερα.

Eddie
13-09-10, 16:44
Μάλλον γιαυτό που σκέφτεσαι είναι:P
Ήγκηκεν η ώρα(την Παρασκευή)!!
Λιπαρές τροφές όταν λες? 3-4 κουταλιές ελαιόλαδο καλά είναι ?
Και μήπως ξέρεις αν βοηθάει ο υδατάνθρακας?(μην ανεβάσω χωρίς λόγο)
Για τα cordyceps απότι διάβασα,δεν κάνουν κάτι συγκεκριμένα για αυτή την περίπτωση αλλά είναι πολύ καλά για χρήση γενικότερα.

Αντε καλη επιτυχια τοτε!!

Η Ε συγκαταλεγεται στις λιποδιαλυτες βιταμινες,οποτε μουρουνελαιο,ελαιολαδο,ψαρια,φρουτα και καλο ειναι να παρεις και μια βιταμινη Ε απο συμπληρωμα.

Οι carbs δε ξερω,αλλα δε βλεπω το λογο να βοηθανε:unsure:

Manos1989
13-09-10, 17:14
Αντε καλη επιτυχια τοτε!!

Η Ε συγκαταλεγεται στις λιποδιαλυτες βιταμινες,οποτε μουρουνελαιο,ελαιολαδο,ψαρια,φρουτα και καλο ειναι να παρεις και μια βιταμινη Ε απο συμπληρωμα.

Οι carbs δε ξερω,αλλα δε βλεπω το λογο να βοηθανε:unsure:

Μπήκε ήδη στην παραγγελία η Ε,thnx:P

κανένα συμπλήρωμα r-ala γνωρίζει κανείς?

salpas18
13-09-10, 17:19
δεν εχω δει σε συμπληρωμα με αυτουσια μεσα..ισως καποτε ειχα δει να εχει μαζι με αλλες,αλλα εγω την εχω παρει σκετη,μπαλκ.

ρε σι σορρυ που σε ξανα ρωταω αλλα δεν καταλαβα που μπορω να βρω τετια κρεατινη να δοκημασω?

manos_
13-09-10, 17:58
ρε σι σορρυ που σε ξανα ρωταω αλλα δεν καταλαβα που μπορω να βρω τετια κρεατινη να δοκημασω?

τι ψαχνεις ειπαμε?

salpas18
13-09-10, 18:21
τι ψαχνεις ειπαμε?

κρατινη γλυκονικη κατι τετιο :unsure:

beefmeup
13-09-10, 18:31
κρατινη γλυκονικη κατι τετιο :unsure:

ΔΕΝ θα βρεις ευκολα σε συμπληρωμα σου λεωωω..εγω δεν εχω δει ποτε,η αν ειχα δει μια φορα ισως που δεν θυμαμαι κιολας σιγουρα.

εκτος αν ειναι καμια φορμουλα,που εχει λιγη μεσα,αλλα τι να το κανεις ετσι?

μονο σκετη θα την βρεις,απο εκει που πουλανε σκονες με το κιλο.

salpas18
13-09-10, 18:49
ΔΕΝ θα βρεις ευκολα σε συμπληρωμα σου λεωωω..εγω δεν εχω δει ποτε,η αν ειχα δει μια φορα ισως που δεν θυμαμαι κιολας σιγουρα.

εκτος αν ειναι καμια φορμουλα,που εχει λιγη μεσα,αλλα τι να το κανεις ετσι?

μονο σκετη θα την βρεις,απο εκει που πουλανε σκονες με το κιλο.

αυτοοοοοοο λεω να μαθω απο που την αγοραζω :P dld αμα πας σε ενα συμπληροματαδικο και ζητησω τετια κρεατινη μπορει να εχουν να μου δοσουν οκ!

noz1989
13-09-10, 18:51
με λιγα λογια δεν υπαρχει σου λεει σε επωνυμη εταιρεια αλλα σε bulk BP, MYP κλπ.

alexis
13-09-10, 21:09
παιδια μεσα σε μια μερα παω το μεσημερι γυμνασηριο και απογευμα kickboxing την πρωτεινη μετα την προπονησει να την περνω και μετα το kickboxing και μετα απο το γυμναστηριο?? περνω ενα scoop to πρωι ,2 μετα της προπονησεις κιck kai gym και 1 σκουπ το βραδυ συνολο 4 σκουπς δν ειναι πολλα??? ειμαι 58 κιλα και 174 υψος

Mitsen
13-09-10, 21:20
παιδια μεσα σε μια μερα παω το μεσημερι γυμνασηριο και απογευμα kickboxing την πρωτεινη μετα την προπονησει να την περνω και μετα το kickboxing και μετα απο το γυμναστηριο?? περνω ενα scoop to πρωι ,2 μετα της προπονησεις κιck kai gym και 1 σκουπ το βραδυ συνολο 4 σκουπς δν ειναι πολλα??? ειμαι 58 κιλα και 174 υψος

Αλήθεια πως την παλεύεις?:unsure:

Πόση ώρα απέχει το kickboxing μετά από την προπόνηση στο gym?

alexis
13-09-10, 21:55
Αλήθεια πως την παλεύεις?:unsure:

Πόση ώρα απέχει το kickboxing μετά από την προπόνηση στο gym?
4 wres to meshmeri παω kickboxing και το απογευμα γυμναστηριο!

beefmeup
13-09-10, 21:57
4 wres to meshmeri παω kickboxing και το απογευμα γυμναστηριο!

4 ωρες συνεχομενα λες???

velas
13-09-10, 22:17
να κανω μια χαζη ερωτηση...τι παιζει με τις συνηστομενες ποσοτητες κ τα scoops??
θελω να πω οτι ειναι η τριτη διαφορετικη πρωτεινη που παιρνω κ αμα βαλω την ποσοτητα που γραφει εχω προβληματα στη διαλυτοτα γενικα.νταξει θα μου πειτε "βαλε λιγοτερο" αλλα αναρωτιεμαι:πως γινετε να σου λεει 4 σκουπ κ απο το δευτερο το ροφημα να ειναι σα πουρες....δηλαδη σε κουβα θα πρεπει να το διαλυσω?κ μετα να το πινω 2 ωρες;;
ευχαριστω

beefmeup
13-09-10, 22:18
να κανω μια χαζη ερωτηση...τι παιζει με τις συνηστομενες ποσοτητες κ τα scoops??
θελω να πω οτι ειναι η τριτη διαφορετικη πρωτεινη που παιρνω κ αμα βαλω την ποσοτητα που γραφει εχω προβληματα στη διαλυτοτα γενικα.νταξει θα μου πειτε "βαλε λιγοτερο" αλλα αναρωτιεμαι:πως γινετε να σου λεει 4 σκουπ κ απο το δευτερο το ροφημα να ειναι σα πουρες....δηλαδη σε κουβα θα πρεπει να το διαλυσω?κ μετα να το πινω 2 ωρες;;
ευχαριστω

μην κοιτας αυτο..βαζε οσο νερο γουσταρεις εσυ..δεν εχει να κανει,γιατι παλι την ιδια ποσοτητα σκονης θα κατεβασεις.

δλδ βαλε παραπανω νερο.

velas
13-09-10, 22:27
το θεμα ομως δεν ειναι στο νερο αλλα στη σκονη. οπως ειπα δεν εχει νοημα να φτιαξεις ενα ροφημα σε μια κανατα κ να το πινεις 15λεπτα....
οποτε βαζεις 1 σκουπ σε ενα ποτηρι γνωριζοντας οτι θα παρεις λιγοτερα απο αυτα που σου υποσχεται η εταιρια...σωστα?

beefmeup
13-09-10, 22:28
το θεμα ομως δεν ειναι στο νερο αλλα στη σκονη. οπως ειπα δεν εχει νοημα να φτιαξεις ενα ροφημα σε μια κανατα κ να το πινεις 15λεπτα....
οποτε βαζεις 1 σκουπ σε ενα ποτηρι γνωριζοντας οτι θα παρεις λιγοτερα απο αυτα που σου υποσχεται η εταιρια...σωστα?

γιατι δεν περνεις ενα μισολιτρο σεηκερ για προτεινη,κ ταλαιπωρεισαι με ποτηρια??

alexis
13-09-10, 23:16
[QUOTE=beefmeup;239072]4 ωρες συνεχομενα λες???[/QUOTE
oxi re siga mhn ekana 4 wres ..

beefmeup
13-09-10, 23:16
4 wres to meshmeri παω kickboxing

.

oldhiphop
13-09-10, 23:19
εχω και εγω ερωτιση :)

προτεινη,κρεατινη,δεξτροζη. πως?

θα περνω μετα τα βαροι κατευθειαν κρεατινη με δεξτροζη και μετα απο 30 λεπτα την προτεινη?και αν κανω αεροβια μετα τα βαροι? πως θα περνω τις δοσεις....

Help

Devil
13-09-10, 23:21
ολα μαζι στο σεικερ

αν κανεις αεροβια τοτε μετα την αεροβια

oldhiphop
13-09-10, 23:52
πρωτεινη κρεατινη και δεξτροζη ολα μεσα? κανει? γιατι εχω ακουση οτι μετα απο 30 λεπτα περνεις την πρωτεινη αφου εχεις παρει κρεατινη.

Devil
14-09-10, 00:09
πρωτεινη κρεατινη και δεξτροζη ολα μεσα? κανει? γιατι εχω ακουση οτι μετα απο 30 λεπτα περνεις την πρωτεινη αφου εχεις παρει κρεατινη.

μια χαρα κανει

απλη πρωτεινη με δεξτροζη ειναι, αν χρησιμοποιουσες αλλους υδατανθρακες τοτε θα σου ελεγα μετα απο μερικα λεπτα

τωρα εσυ αμα νομιζεις οτι πρεπει να την παρεις μετα απο 30' τοτε οκ

oldhiphop
14-09-10, 00:18
αρα κρεατινη,προτεινη ,δεξτροζη ολα καπακια μαζοι? μου φενετε οτι μετα πρεπει να πιω κανενα βαρελη με νερο....

Devil
14-09-10, 00:21
αρα κρεατινη,προτεινη ,δεξτροζη ολα καπακια μαζοι? μου φενετε οτι μετα πρεπει να πιω κανενα βαρελη με νερο....

πρωτα διαλυεις την κρεατινη και μετα ριχνεις τα αλλα μεσα

ολα μαζι σε διαλυμα 10% δηλαδη για 100γρ σκονης 1λιτρο νερο
και πινεις 200-250μλ ανα 10 λεπτο

Kwstas45
14-09-10, 21:16
Ξερω οτι μεταπροπονιτικα το καλυτερο ειναι οι υδατανθρακες να ειναι απο δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη.Διαβασα ομως πως η μαλτο ειναι αργης απορροφησης.Μεταπροπονιτικα δεν θελουμε γρηγορη απορροφηση?

Devil
14-09-10, 22:34
Ξερω οτι μεταπροπονιτικα το καλυτερο ειναι οι υδατανθρακες να ειναι απο δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη.Διαβασα ομως πως η μαλτο ειναι αργης απορροφησης.Μεταπροπονιτικα δεν θελουμε γρηγορη απορροφηση?

μεγαλο GI δεν σημαινει πιο γρηγορη αποροφηση

εξαρταται απο το μοριακο βαρος

και υπαρχουν και μαλτο με μεγαλο GI και με μικρο GI

Luffy
14-09-10, 22:57
ο φιλος ramrod μου προτινε την βιταμινη pharmatron geriatric αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως και ποτε την παιρνω.

Ramrod
14-09-10, 23:46
ο φιλος ramrod μου προτινε την βιταμινη pharmatron geriatric αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως και ποτε την παιρνω.

Μιας και αναφέρεσαι σε εμένα, εγώ την παίρνω στο πρωτο ή δευτερο γευμα...αφου φαω.

Luffy
15-09-10, 00:23
Μιας και αναφέρεσαι σε εμένα, εγώ την παίρνω στο πρωτο ή δευτερο γευμα...αφου φαω.
χαχα ναι σε σενα :P καπου ειχα διαβασει θελει μια το πρωι και μια το βραδυ

Ramrod
15-09-10, 01:00
χαχα ναι σε σενα :P καπου ειχα διαβασει θελει μια το πρωι και μια το βραδυ

????

Με ποιά λογική το βράδυ?
Νομίζω πως πριν τον ύπνο δεν κάνει να παίρνουμε πολυβιταμίνες....

Takaros
15-09-10, 11:56
Παιδες θελω να κανω μια ερωτηση...

Μεχρι περσι επαιρνα μονο whey της ΟΝ μεταπροπονητικα....και για 3 μηνες επαιρνα εβαλα και ενα σκουπ μετα το πρωινο...

Φετος,επειδη σκοπευω να βαλω ογκο,σκεφτομαι να ξεκινησω την PRO COMPLEX..την συστηνετε αυτην για μεταπροπονητικα..?επειδη βλεπω οτι λετε οτι αυτη κανει για αντικατασταση γευματος....πως θα μπορουσα να συνδιασω την γουει μαζι με προ κομπλεξ?το λεω για προ κομπλεξ επειδη προσφερει πολλα γρ πρωτεινης..

ευχαριστω πολυ!

giannis64
15-09-10, 12:31
αν θελεις να αντικαταστησεις γευμα αυτη δεν κανει! ασε που λεει πολλων πηφων και δεν εχει ουτε καζεινη μεσα!


δες εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1444

αν θελεις να παρεις αντικατασταση γευματος θα παρεις την progen της reflex!
μια αλλη ειναι η μαιφιουσιον αλλα και αυτη δεν ειναι καθαρα για αντικατασταση γευματος!

Takaros
15-09-10, 13:57
φιλε μου βασικα ηθελα να ρωτησω αν η προ κομπλεξ κανει για μεταπροπονητικα..αντι για μια γουει δλδ να επαιρνα αυτη.....γτ ο γυμναστης μού ειπε οτι η προ κομπλεξ ειναι αργης απορροφησης και δεν κανει για μεταπροπονητικα...ισχυει?

beefmeup
15-09-10, 14:04
φιλε μου βασικα ηθελα να ρωτησω αν η προ κομπλεξ κανει για μεταπροπονητικα..αντι για μια γουει δλδ να επαιρνα αυτη.....γτ ο γυμναστης μού ειπε οτι η προ κομπλεξ ειναι αργης απορροφησης και δεν κανει για μεταπροπονητικα...ισχυει?

γιατι ειναι αργης??isolate ειναι με αμινοξεα/βιταμινες,κ λιγους υ/ες.(5γρ)

μια χαρα ειναι για μετα προπο.
ακου αργης αποροφησης..πες του ενα "μπραβο" του γυμναστη σου κ ρωτα τον που τα μαθε αυτα,να παω να παρω μια τυροπιτα απο κει.

αυτο που σου πε ο γιαννης ειναι σωστο,οτι δλδ δεν κανει για αντικατασταση γευματος.

Takaros
15-09-10, 14:24
Γιαυτο ρωτησα καιγω εδω...επειδη ξερω οτι τα γυμναστηρια της γειτονιας...δεν.....

Ευχαριστω για την απαντηση...οποτε αφου κανει για μετα..θα την τσεκαρω...

Eddie
15-09-10, 14:59
????

Με ποιά λογική το βράδυ?
Νομίζω πως πριν τον ύπνο δεν κάνει να παίρνουμε πολυβιταμίνες....

Αυτο ξερω και γω,αλλα πριν τον υπνο εννοουμε τελευταιο γευμα σωστα??Εγω το παιρνω με το προτελευταιο που ειναι το στερεο μεταπροπονητικο.

KeyserSoze
15-09-10, 15:09
Για να μην ανοιγω νέο θέμα
Πηγα και πηρα την whey gold standard απο τα xtreme stores, που τοσα καλα εχω διαβασει και ολοι λενε οτι ειναι μια χαρα
Εφαγα όμως φλασια οταν την συνεκρινα με αυτην που ηδη επαιρνα
*****************************

ειναι η weider 80+ soy και που ρε παιδια, να πω την αμαρτια μου, περισσοτερες πρωτεινες και λιγοτερους υδατανθρακες εχει. Μηπως η gold standard ειναι μονο για περιοδο ογκου (αυτη τη στιγμη εχω μπει σε γραμμωση για κανα 2μηνο για να παιξω ογκο το χειμωνα)?
Υπαρχει καποιος που να εχει δοκιμασει αυτη που επαιρνα να μου πει αν εκανα καλα που αλλαξα?


Δεν επιτρέπεται η διασύνδεση "link" ξένων εμπορικών καταστημάτων πέρα από ελληνικά καταστηματα, τους χορηγούς της ιστοσελίδας καθώς και φιλικές ιστοσελίδες.

alien.carmania
15-09-10, 17:28
παιδια στα x-treme stores τα προιοντα της UNIVERSAL και της GASPARI τα εριξαν τουλαχιστον 10 ευρω της τιμες πχ
m-stak 40 ευρω
animal pak 38 ευρω
MYOFUSION 51 ευρω τι παιζει...?

beefmeup
15-09-10, 17:30
παιδια στα x-treme stores τα προιοντα της UNIVERSAL και της GASPARI τα εριξαν τουλαχιστον 10 ευρω της τιμες πχ
m-stak 40 ευρω
animal pak 38 ευρω
MYOFUSION 51 ευρω τι παιζει...?

σωπα ρε συ..κατσε να δουμε λιγο..

μουμπλε μουμπλε..:???:

alien.carmania
15-09-10, 17:38
to μ-στακ που δειχνει ειναι η καινουρια συσκευασια η κανα παλιο που εμεινε...?

beefmeup
15-09-10, 17:41
to μ-στακ που δειχνει ειναι η καινουρια συσκευασια η κανα παλιο που εμεινε...?

την καινουρια δειχνει..τωρα τι θα δινει απο κοντα..
αλλα δε νομιζω αυτην θα δινουν..

γενικα εριξε τιμες η αληθεια ειναι σε κατι προιοντα.

alien.carmania
15-09-10, 17:44
kai h miofusion 51 ευρω..... τι να πω παντος το m-stak πριν ενα μηνα το ειχε 60

Ramrod
15-09-10, 17:57
Ναι, το παρατήρησα και εγώ χτες πως επεσαν οι τιμές...σε λογικά επίπεδα....

alien.carmania
15-09-10, 18:01
μου φανηκε μεγαλη η πτωση τοσο αποτομα γι'αυτο και το ανεφερα...!

COBRA_STYLE
15-09-10, 18:34
παιδες αναμεσα και ANIMAL PUMP kai M-STACK...ποιο προτεινετε???

Devil
15-09-10, 18:38
δεν νομιζω οτι εχουν καμια σχεση το ενα με το αλλο

εκτος το οτι ειναι απο την ιδια εταιρια

COBRA_STYLE
15-09-10, 18:44
δεν νομιζω οτι εχουν καμια σχεση το ενα με το αλλο

εκτος το οτι ειναι απο την ιδια εταιρια
δεν πειραζει....για εμφανη αποτελεσματα λεω...με ποιο δειχνεις περισσοτερο αυτο θελω...ενεργεια και παπαριες δεν εχω προβλημα:P

Devil
15-09-10, 18:52
δεν πειραζει....για εμφανη αποτελεσματα λεω...με ποιο δειχνεις περισσοτερο αυτο θελω...ενεργεια και παπαριες δεν εχω προβλημα:P

πρεπει να σε εχασα καπου στο δρομο....

τι εμφανη αποτελεσμα θες δηλαδη???

με κανενα απο αυτα θα ελεγα, αλλα για πες μου πρωτα τι περιμενεις να δεις

COBRA_STYLE
15-09-10, 18:55
πρεπει να σε εχασα καπου στο δρομο....

τι εμφανη αποτελεσμα θες δηλαδη???

με κανενα απο αυτα θα ελεγα, αλλα για πες μου πρωτα τι περιμενεις να δεις
για περισσοτερο ογκο..πχ χερια...θελω να τα τονισω ακομα περισσοτερο...οπως και τα υπολοιπα μερη..ενα παραδειγμα εφερα...γιατι εχω ακουσει καλα σχολια και για τα 2...

Devil
15-09-10, 18:59
το ενα ειναι αμινοξεα το αλλο ειναι τεστ-πουστερ (λολ)

το m-stack δεν μ αρεσει

ακυρο αλλα ποσο εισαι?????

τωρα τα ΑΑ δεν νομιζω οτι σου χρειαζονται για να κανεις μεγαλητερα χερια

Titanium
15-09-10, 20:40
παιδες αναμεσα και ANIMAL PUMP kai M-STACK...ποιο προτεινετε???

Κιτα με το pump θα δεις πριξιματα και ενεργια πανο στην προπονιση οπως και με αλλα N.O.....Το στακ σου ειπε και ο devil.....Αλλα εχει δικεο δεν κολαει το ενα με το αλλο....ειναι σαν να λες Τι να παρω κασερι η ζαμπον:P:P......:green:

Kwstas45
15-09-10, 20:55
Θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα συμπληρωμα για αντικατασταση γευματος.Ευχαριστω

COBRA_STYLE
15-09-10, 21:04
το ενα ειναι αμινοξεα το αλλο ειναι τεστ-πουστερ (λολ)

το m-stack δεν μ αρεσει

ακυρο αλλα ποσο εισαι?????

τωρα τα ΑΑ δεν νομιζω οτι σου χρειαζονται για να κανεις μεγαλητερα χερια
19 sta 20....το Μ-στακ το εχεις χρησιμοποιησει και δε σαρεσε???για το Pump λες οτι ειναι αμινοξεα???:shock:

BON
15-09-10, 21:59
Καλησπερα! Το μεταπροπονητικο ροφημα υπαρχει προβλημα αν το παιρνω μαζι στο γυμναστηριο και το πινω αμεσως μετα την προπονηση? Διαβασα οτι πρεπει μετα απο μιση ωρα... βοηθηστε λιγο...

COBRA_STYLE
15-09-10, 22:03
Καλησπερα! Το μεταπροπονητικο ροφημα υπαρχει προβλημα αν το παιρνω μαζι στο γυμναστηριο και το πινω αμεσως μετα την προπονηση? Διαβασα οτι πρεπει μετα απο μιση ωρα... βοηθηστε λιγο...
μετα απο μιση ωρα ειναι αργα...οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο...

BON
15-09-10, 22:07
Και εγω αυτο ξερω, αλλα προχθες το διαβασα εδω μεσα οτι πρεπει μετα απο λιγη ωρα και οχι αμεσως...

COBRA_STYLE
15-09-10, 22:09
Και εγω αυτο ξερω, αλλα προχθες το διαβασα εδω μεσα οτι πρεπει μετα απο λιγη ωρα και οχι αμεσως...
για την αυξητικη και καλα???

εντιτ:τι πινεις στο μεταπροπ βασικα?

BON
15-09-10, 22:11
Δεν εχω ιδεα, μα η αυξητικη απο τον υδατανθρκα του ροφηματος δεν θα "εκριθει"?

COBRA_STYLE
15-09-10, 22:13
Δεν εχω ιδεα, μα η αυξητικη απο τον υδατανθρκα του ροφηματος δεν θα "εκριθει"?
οχι...η αυξητικη παραγεται κατα τη διαρκεια της προπονησης και περισσοτερο με βαριες ασκησεις οπως σκουωτ,παγκο και αρσεις θανατου!!!

BON
15-09-10, 22:14
Μαλιστα, δεν μπορω να αποφασισω, ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του...

beefmeup
15-09-10, 22:17
Μαλιστα, δεν μπορω να αποφασισω, ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του...

περνε οτι περνεις στο καπακι μετα την προπονα.

τι περνεις ειπαμε??

giannis64
15-09-10, 22:17
το ροφημα το λαμβανεις αμεσως μετα την προπονηση!!

arisfwtis
15-09-10, 22:17
εξαρταται τι πινεις
το ¨¨ροφημα ¨¨ του καθενος διαφερει

COBRA_STYLE
15-09-10, 22:17
Μαλιστα, δεν μπορω να αποφασισω, ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του...
εξαλλου ο οργανισμος σου μετα την προπονηση για 40 λεπτα ειναι σα σφουγγαρι και απορροφα στο maximum αυτο που θα του δωσεις,γιατι να το καθυστερεις τοσο πολυ?εξαλλου η αυξητικη την κανει τη δουλεια της και κατα τη διαρκεια της προπ!!!οποτε...γιατι να περιμενεις και να καταβολισεις κιολας...σε καποιο βαθμο

BON
16-09-10, 00:40
περνε οτι περνεις στο καπακι μετα την προπονα.

τι περνεις ειπαμε??

Σορρυ παιδια για την καθυστερηση αλλα ελειπα απο το σπιτι, παιρνω Isolate ενα σκουπ και 2 σκουπ waxy maze(to glycomiaze ths ON). Αν και με δεξτροζη ενωιθα πιο γρηγορα την ενεργεια, οφ τοπικ. ΟΚ θα συνεχισω να το παιρνω μαζι το σεικερ στο γυμναστηριο...

Α και κατι αλλο, εκεινα τα λεπτα που απαιτουν οι κοιλιακοι-ραχηαιοι που συνηθως αφηνουμε για το τελος, δεν ειναι χασιμο χρονου κατα καποιον τροπο για την καταναλωση του μεταπροπονιτικου ροφηματος??? Μπορει καποιος να ξεκινησει να το πινει σιγα σιγα μαζι με τους κοιλιακους???

COBRA_STYLE
16-09-10, 00:45
Σορρυ παιδια για την καθυστερηση αλλα ελειπα απο το σπιτι, παιρνω Isolate ενα σκουπ και 2 σκουπ waxy maze(to glycomiaze ths ON). Αν και με δεξτροζη ενωιθα πιο γρηγορα την ενεργεια, οφ τοπικ. ΟΚ θα συνεχισω να το παιρνω μαζι το σεικερ στο γυμναστηριο...

Α και κατι αλλο, εκεινα τα λεπτα που απαιτουν οι κοιλιακοι-ραχηαιοι που συνηθως αφηνουμε για το τελος, δεν ειναι χασιμο χρονου κατα καποιον τροπο για την καταναλωση του μεταπροπονιτικου ροφηματος??? Μπορει καποιος να ξεκινησει να το πινει σιγα σιγα μαζι με τους κοιλιακους???
οχι δεν ειναι χασιμο χρονου...μυες ειναι και αυτοι...οπως κανεις πχ στηθος-δικεφαλους.....δηλαδη οταν τελειωσεις το στηθος ειναι χασιμο χρονο το να κανεις δικεφαλους??ΟΧΙ!!!οποτε δεν εχεις προβλημα...οπως ειπαμε αμεσως μετα την προπ ολα;)

BON
16-09-10, 00:57
Μαλιστα, οποτε συνεχιζω οπως ειμαι... θενξ....

KeyserSoze
16-09-10, 11:15
μετα απο μιση ωρα ειναι αργα...οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο...

Ερωτησουλα
Προπονηση ειναι και τα 20-25' τζογκινγκ στο τελος?
Το λεω γιατι μεχρι τωρα δεν εκανα τρεξιμο στο τελος και εντος 5λεπτου ειχα χτυπησει το ροφημα
Τωρα που προσπαθω να ριξω λιπος τρεχω και ενα 20λεπτο μετα τα βαρη, το ροφημα να το εχω μαζι και να το πινω πριν ανεβω διαδρομο ή να κανω διαδρομο και μετα?

ΥΓ. Επειδη δεν απαντησε κανεις, την weider soy 80+ την εχει δοκιμασει κανεις? Γιατι πηγα και τσιμπησα την gold standard της ΟΝ που ακουγα τοσα καλα, αλλα απο τις ετικετες οπως τις τσεκαρα, η weider εχει λιγο περισσοτερες πρωτεινες και αρκετα λιγοτερους υδατανθρακες. Ισως της ΟΝ κανει μονο για ογκο?(ειμαι στη γραμμωση)

COBRA_STYLE
16-09-10, 12:12
Ερωτησουλα
Προπονηση ειναι και τα 20-25' τζογκινγκ στο τελος?
Το λεω γιατι μεχρι τωρα δεν εκανα τρεξιμο στο τελος και εντος 5λεπτου ειχα χτυπησει το ροφημα
Τωρα που προσπαθω να ριξω λιπος τρεχω και ενα 20λεπτο μετα τα βαρη, το ροφημα να το εχω μαζι και να το πινω πριν ανεβω διαδρομο ή να κανω διαδρομο και μετα?

ΥΓ. Επειδη δεν απαντησε κανεις, την weider soy 80+ την εχει δοκιμασει κανεις? Γιατι πηγα και τσιμπησα την gold standard της ΟΝ που ακουγα τοσα καλα, αλλα απο τις ετικετες οπως τις τσεκαρα, η weider εχει λιγο περισσοτερες πρωτεινες και αρκετα λιγοτερους υδατανθρακες. Ισως της ΟΝ κανει μονο για ογκο?(ειμαι στη γραμμωση)
ναι προπονηση ειναι και αυτο...μολις τελειωσεις και το τρεξιμο τοτε να πιεις το ροφημα...και το 20λεπτο πρεπει να το ανεβασεις τουλαχιστον 30λεπτο!!!Μεχρι το 20λεπτο καις το γλυκογονο που εχει απομεινει στους μυες μετα τα βαρη...μετα απο κει ξεκινα η καυση λιπους


δεν την εχω δοκιμασει,αλλα αυτη της ΟΝ ναι...πολυ καλη για γραμμωση ειναι...ελαχιστους υδατανθρακες εχει...μην κολλας στη διαφορα 1 γρ

COBRA_STYLE
16-09-10, 12:34
το ενα ειναι αμινοξεα το αλλο ειναι τεστ-πουστερ (λολ)

το m-stack δεν μ αρεσει

ακυρο αλλα ποσο εισαι?????

τωρα τα ΑΑ δεν νομιζω οτι σου χρειαζονται για να κανεις μεγαλητερα χερια


19 sta 20....το Μ-στακ το εχεις χρησιμοποιησει και δε σαρεσε???για το Pump λες οτι ειναι αμινοξεα???:shock:
Deviiiillllll.....που εισαι???αντε πες

KeyserSoze
16-09-10, 12:35
ναι προπονηση ειναι και αυτο...μολις τελειωσεις και το τρεξιμο τοτε να πιεις το ροφημα...και το 20λεπτο πρεπει να το ανεβασεις τουλαχιστον 30λεπτο!!!Μεχρι το 20λεπτο καις το γλυκογονο που εχει απομεινει στους μυες μετα τα βαρη...μετα απο κει ξεκινα η καυση λιπουςΣιγα-σιγα.
Τωρα εκοψα το κπανισμα και αρχιζω να ξαναεχω πνευμονια

δεν την εχω δοκιμασει,αλλα αυτη της ΟΝ ναι...πολυ καλη για γραμμωση ειναι...ελαχιστους υδατανθρακες εχει...μην κολλας στη διαφορα 1 γρ
Το αναποδο μου βγαινει με τις ετικες. Περισσοτερους υ/α εχει η ΟΝ αρα μου κανει περισσοτερο για ογκο
Βεβαια η διαφορα ειναι της ταξης των 2γρ και -2γρ στις πρωτεινες, απλα εστω και γιαυτο λεω μηπως εκανα παπαρια που αλλαξα απο weider σε ΟΝ

COBRA_STYLE
16-09-10, 12:40
Το αναποδο μου βγαινει με τις ετικες. Περισσοτερους υ/α εχει η ΟΝ αρα μου κανει περισσοτερο για ογκο
Βεβαια η διαφορα ειναι της ταξης των 2γρ και -2γρ στις πρωτεινες, απλα εστω και γιαυτο λεω μηπως εκανα παπαρια που αλλαξα απο weider σε ΟΝ

Δεν εχει να κανει ρε....οι υδατανθρακες ειναι τοσο λιγοι που ενδεικνυται η πρωτεινη για καποιον που θελει να κανει γραμμωση...εξαλλου και στη γραμμωση καποιοι(μεσα και γω) βαζουν 20γρ δεξτροζη...οποτε...

KeyserSoze
16-09-10, 14:13
Δεν εχει να κανει ρε....οι υδατανθρακες ειναι τοσο λιγοι που ενδεικνυται η πρωτεινη για καποιον που θελει να κανει γραμμωση...εξαλλου και στη γραμμωση καποιοι(μεσα και γω) βαζουν 20γρ δεξτροζη...οποτε...

Ναι ρε, καιγω στο μεταπρο βαζω 40γρ δεξτρο αντι για τα 80 οταν εχω ογκο
Απλα η απορια μου ηταν οτι ειχα αντιληφθει μια αντιληψη "weider κακη, on καλη" και τουλαχιστον σαν label ειναι μια η αλλη οι δυο πρωτεινες

Luffy
16-09-10, 17:27
ειδα στις κρεατινες του φορουμ καποιες με 250 γρ ειχαν 50 δοσεις ενο καποιες π ηταν 1500γρ ειχαν 24 δοσεις ποια η διαφορα? επισης θελω ογκο 3 μερες κανω βαρη 3 kick box θελω να μου προτεινετε τα απετουμενα συμπληρωματα κ τα βασικα και τις μαρκες ευχαριστω! :) :)

Devil
16-09-10, 17:30
250gr καθαρη κρετινη

1500γρ κρεατινη μαζι με αλλα...

τις δοσεις τις ρυθμιζεις εσυ

beefmeup
16-09-10, 17:30
δοσεις ποια η διαφορα?)

η ζαχαρη..κ τπτ αλλο που μπορει να εχουν μεσα επιπλεον.

Kwstas45
16-09-10, 19:26
Θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα συμπληρωμα για αντικατασταση γευματος.Ευχαριστω

jGod
16-09-10, 20:03
αντικατασταση πληρους γευματος με συμπληρωμα ..δυστηχως δεν γινεται.
πιες μια μεζουρα πρωτεινη ενα ξινομυλο και μερικα καρυδια!κομπλε!:idea:

paulakos
16-09-10, 22:27
Kαλησπερα μαγκες,το προγραμμα μου ειναι λιγο δυσκολο μιας και σχολαω 2 ωρες πριν παω για προπονηση(εκεινη την ωρα εχω να φαω ηδη 3 ωρες) και θα ηθελα να ρωτησω κατι,επειδη μετα την δουλεια στα καπακια ΔΕΝ μπορω να φαω,μπορω να πιω μια πρωτεινη να περασουν 2 ωρες να κανω προπονηση να πιω αλλη μια αμεσως και μετα να παω σπιτι να φαω.γινεται κατι τετοιο η ειναι μαλακι@???:unsure:

COBRA_STYLE
16-09-10, 22:30
Kαλησπερα μαγκες,το προγραμμα μου ειναι λιγο δυσκολο μιας και σχολαω 2 ωρες πριν παω για προπονηση(εκεινη την ωρα εχω να φαω ηδη 3 ωρες) και θα ηθελα να ρωτησω κατι,επειδη μετα την δουλεια στα καπακια ΔΕΝ μπορω να φαω,μπορω να πιω μια πρωτεινη να περασουν 2 ωρες να κανω προπονηση να πιω αλλη μια αμεσως και μετα να παω σπιτι να φαω.γινεται κατι τετοιο η ειναι μαλακι@???:unsure:
γιατι να περιμενεις 2 ωρες μετα την πρωτεινη??σε 30-45 λεπτα εχει απορροφηθει...τοσο πρεπει να περιμενεις και μετα γυμναστηριο...ή 1 ωρα πριν...γαλα με πρωτεινη και λιγο μαυρο ψωμι...με βοηθαει πολυ εμενα αυτο

paulakos
16-09-10, 22:41
γιατι να περιμενεις 2 ωρες μετα την πρωτεινη??σε 30-45 λεπτα εχει απορροφηθει...τοσο πρεπει να περιμενεις και μετα γυμναστηριο...ή 1 ωρα πριν...γαλα με πρωτεινη και λιγο μαυρο ψωμι...με βοηθαει πολυ εμενα αυτο

Δεν την πινω 2 ωρες πριν την προπονηση για να χωνεψω αλλα γιατι εκεινη την ωρα εχω να φαω ηδη 3-4 ωρες και αν περιμενω 40 λεπτα πριν την προπο για να την πιω θα εχω μεινει 5 ωρες χωρις τιποτα.Αλλα η ερωτηση ειναι αλλη,μπορω να πιω πρωτεινη και μετα ΠΑΛΙ πρωτεινη(αναγκαστικα πλεων γιατι ειναι μετα απο προπονηση)Πινει κανεις πρωτεινη πριν και μετα την προπονηση δηλαδη?Και αν ναι ειναι ορθο αυτο???:)

beefmeup
16-09-10, 22:44
Δεν την πινω 2 ωρες πριν την προπονηση για να χωνεψω αλλα γιατι εκεινη την ωρα εχω να φαω ηδη 3-4 ωρες και αν περιμενω 40 λεπτα πριν την προπο για να την πιω θα εχω μεινει 5 ωρες χωρις τιποτα.Αλλα η ερωτηση ειναι αλλη,μπορω να πιω πρωτεινη και μετα ΠΑΛΙ πρωτεινη(αναγκαστικα πλεων γιατι ειναι μετα απο προπονηση)Πινει κανεις πρωτεινη πριν και μετα την προπονηση δηλαδη?Και αν ναι ειναι ορθο αυτο???:)

κοιτα σαν λυση αναγκης,γινεται..ολοι το χουμε κανει λιγο πολυ καποτε.

αλλα τωρα για συνεχεια,κοιταξε το λιγο,τουλαχιστον να μασουλας κατι ελαφρυ 2 ωρες πριν την προπονα κ να περνεις την προτεινη μιση ωρα πριν,κ μετα..

paulakos
16-09-10, 22:52
κοιτα σαν λυση αναγκης,γινεται..ολοι το χουμε κανει λιγο πολυ καποτε.

αλλα τωρα για συνεχεια,κοιταξε το λιγο,τουλαχιστον να μασουλας κατι ελαφρυ 2 ωρες πριν την προπονα κ να περνεις την προτεινη μιση ωρα πριν,κ μετα..

Δηλαδη αν φας ενα καλο γευμα ας πουμε 2,5-3 ωρες πριν την προπο μπορεις να πινεις πρωτεινη μιση ωρα πριν την προπονηση και αλλη μια φορα παλι μετα,και να το κανεις αυτο οχι σαςν λυση αναγκης αλλα συνεχεια???:)

beefmeup
16-09-10, 23:01
Δηλαδη αν φας ενα καλο γευμα ας πουμε 2,5-3 ωρες πριν την προπο μπορεις να πινεις πρωτεινη μιση ωρα πριν την προπονηση και αλλη μια φορα παλι μετα,και να το κανεις αυτο οχι σαςν λυση αναγκης αλλα συνεχεια???:)

αυτο ναι γινεται αν θες.
αρκει να εχεις ενα στερεο γευμα κανα 2ωρο κ κατι πριν οπως λες.

COBRA_STYLE
16-09-10, 23:07
Δηλαδη αν φας ενα καλο γευμα ας πουμε 2,5-3 ωρες πριν την προπο μπορεις να πινεις πρωτεινη μιση ωρα πριν την προπονηση και αλλη μια φορα παλι μετα,και να το κανεις αυτο οχι σαςν λυση αναγκης αλλα συνεχεια???:)
αμα εχεις στερεο γευμα 2μιση ωρες πριν δεν χρειαζεται να πιεις και πρωτεινη μιση ωρα πριν!!!

paulakos
16-09-10, 23:19
Οκ παιδια,σας ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις!Να στε καλα:toast:

KeyserSoze
17-09-10, 00:07
Καθιστε, μισο...Γιατι λετε στο φιλο να περιμενει μιση ωρα απο την προπονηση για να παρει πρωτεινη?Κατι δεν καταλαβα καλα?

Eddie
17-09-10, 00:21
Καθιστε, μισο...Γιατι λετε στο φιλο να περιμενει μιση ωρα απο την προπονηση για να παρει πρωτεινη?Κατι δεν καταλαβα καλα?

Nαι.Μιση ωρα πριν και αμεσως μετα την προπονηση.

salpas18
17-09-10, 03:30
παιδια μπορειτε να μου προτινετε μερηκες καλες καζεινες σε διαλητοτητα και γευση εκτος απο reflex μην με ρωτησετε γιατι :P :toast:

KeyserSoze
17-09-10, 12:00
Nαι.Μιση ωρα πριν και αμεσως μετα την προπονηση.

Λεω και εγω...

Ναι, οντως, γραφατε "μισω ωρα πριν και μετα την προπονηση" και καταλαβα 'μισω ωρα πριν και μισω ωρα μετα" και τρελαθηκα

beefmeup
17-09-10, 12:13
παιδια μπορειτε να μου προτινετε μερηκες καλες καζεινες σε διαλητοτητα και γευση εκτος απο reflex μην με ρωτησετε γιατι :P :toast:

ριξε μια ματια σε αυτην,υπαρχει κ θεμα με καλες κριτικες τσεκαρε το..αν κ τα νουμερα πρεπει να χουν κανει λαθος στην ποσοτητα,κ να μην ειναι 900γρ αλλα 2200,ο μεγαλος κουβας δλδ..αλλιως δεν παιζει με την τιμη αυτη να ειναι στα 900γρ.

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4201&category=562

εγω εχω δοκιμασει κ της dymatize την 12hour protein.(κ αυτο πρεπει να υπαρχει σαν θεμα)

ηταν οκ,αν κ καμια φορα με ζοριζε η καζεινη.αλλα μην παρεις γευση βανιλια αν παρεις αυτη,ειναι αθλια.

onymos
17-09-10, 20:49
παντωσ ασχετα απτις βιταμινες. ενδεικτικα το λεω πωσ στα χτρεμε ποθλανε 12 ευρω το κιλο τι δεξτροζη ενω στο φαρμακειο 5! δεν υπαρχει μια εμφανησ εκμεταλλευση?

giannis64
17-09-10, 21:00
υπαρχει σε φαρμακειο δεξτροζη??

σαν δυσκολο μου φαινεται!!

KATERINI 144
17-09-10, 21:04
παντωσ ασχετα απτις βιταμινες. ενδεικτικα το λεω πωσ στα χτρεμε ποθλανε 12 ευρω το κιλο τι δεξτροζη ενω στο φαρμακειο 5! δεν υπαρχει μια εμφανησ εκμεταλλευση?οχι δεν υπαρχει εκμετάλλευση, γιατι δε θελει πολυ μυαλό εφόσον βρίσκεις σε φαρμακειο με 5 ευρω να παρεις απο άλλου, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω κατι τετοιους προβληματισμούς, απο αφελια είναι? :)

KATERINI 144
17-09-10, 21:05
υπαρχει σε φαρμακειο δεξτροζη??

σαν δυσκολο μου φαινεται!!
και στο μπακάλικο υπάρχει σε υγρή μορφή (βλεπε γλυκόζη) και νομιζω ειναι ακομα ποιο φτηνή onymos.

jGod
17-09-10, 21:24
ναι ειναι κλεψια αλλα δεν τον ξερουν ολοι οπως εσυ...υπαρχει πολυ βλακεια στην ελλαδα,απλα στο μαγαζι πληρωνεις κ το μαγαζι κ την εταιρια που παρασκευαζει την δεξτροζη κ δεν ειναι χυμα..οπως ειναι στο φαρμακειο(Σχεδον χυμα..εστω!)

Bane
18-09-10, 13:32
και στο μπακάλικο υπάρχει σε υγρή μορφή (βλεπε γλυκόζη) και νομιζω ειναι ακομα ποιο φτηνή onymos.

Ναι αλλά καλλάει πολύ η #@$$#@ άσε που δεν διαλύεται με τίποτα σε κρύο νερο :(

KATERINI 144
18-09-10, 13:40
όντος :green:

KeyserSoze
18-09-10, 16:50
Απο τον θειο μου τον φαρμακοποιο παιρνω, κανονικα σε μεγαλο πλαστικο κουτι και χυμα μου την δινει

salpas18
19-09-10, 15:41
παιδια ξερετε κανενα καλο συμπληρομα με ηλεκτρολύτες?

beefmeup
19-09-10, 15:48
παιδια ξερετε κανενα καλο συμπληρομα με ηλεκτρολύτες?

ριξε μια ματια εδω..

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1814&category=568

υπαρχουν κ αλλα,αλλα αυτο ειναι ενα απο αυτα που χω δοκιμασει.

salpas18
19-09-10, 15:57
ριξε μια ματια εδω..

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1814&category=568

υπαρχουν κ αλλα,αλλα αυτο ειναι ενα απο αυτα που χω δοκιμασει.

καλο φαινεται βεβαια δεν ξερω και πολλα απο ηλεκτ.. μπορω να σου ποσταρο εδω απο ββ.com? να δεις και να μου πεις εαν ειναι καλη? γιατι απο εκει ψωνηζο

salpas18
19-09-10, 16:02
32 Packets Orange Blast

Supplement Facts
Serving Size1Packet(6.5g)
Servings Per Container32
Amount Per Serving % DV*
Calories 10

Total Fat 0

Sodium 134mg 6.2%

Total Carbohydrates 2.7g <1%

Sugars 2.5g

Protein 0

Vitamin C(as Ascorbic Acid) 1200mg 2,000%

Vitamin B2(as Riboflavin) 1mg 59%

Vitamin B1(as Thiamin HCL) .45mg 30%

Vitamin B6(as Pyridoxine HCL) 10mg 500%

Vitamin B12 30mcg 425%

Niacin 5mg 25%

Pantothenic Acid 3mg 30%

Folic Acid 20mcg 5%

Calcium(as Calcium Lactate) 60mg 6%

Magnesium(as Magnesium OxideandConcenTrace®) 106mg 27%

Zinc(as Zinc Oxide) 3mg 20%

Selenium(as Sodium Selenate) 35mcg 50%

Manganese(as Manganese Citrate) 1mg 50%

Chromium(as Chromium Chelavite) 10mcg 8%

Chloride(from ConcenTrace®) 18mg 1%

Potassium(as Potassium CitrateandConcenTrace®) 201mg 6%

Boron(as Boron Amino Acid Chelate) 10mcg **

Alpha-Lipoic Acid 1mg **

ConcenTrace®(Special Electrolyte Trace Mineral Blend) 100mg **


Crystalline Fructose, Citric Acid, Malic Acid, Sodium Bicarbonate, Orange Flavor, Stevia, Plus Over 72 Naturally Occuring Trace Minerals And
Elements From ConcenTrace®.

tonycub
20-09-10, 00:13
Παιδια μια ερωτηση.Οταν μου τελειωσει η myofusion θα παρω την whey shake,να παρω και καμια γλουταμινη μαζι?Και αν ναι ποια μου προτεινετε?H glutamine powder της prolab ειναι καλη?

Δοσολογία :1 κουταλάκι του τσαγιού μετά την προπόνηση ή πρίν τον ύπνο.

Supplement Facts
Serving Size:4.5 grams
Servings per Container: 22

Ingredient Amount % Daily Value**
Calories 18
L-Glutamine 4.5g †

** Percent Daily Value is based on a 2000 calorie diet.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.
† Daily Value not established.

beefmeup
20-09-10, 00:14
Παιδια μια ερωτηση.Οταν μου τελειωσει η myofusion θα παρω την whey shake,να παρω και καμια γλουταμινη μαζι?Και αν ναι ποια μου προτεινετε?H glutamine powder της prolab ειναι καλη?

Δοσολογία :1 κουταλάκι του τσαγιού μετά την προπόνηση ή πρίν τον ύπνο.

Supplement Facts
Serving Size:4.5 grams
Servings per Container: 22

Ingredient Amount % Daily Value**
Calories 18
L-Glutamine 4.5g †

** Percent Daily Value is based on a 2000 calorie diet.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.
† Daily Value not established.

κοιτα μια να μην σου πιασουν τον κωλο βασικα.

η εταιρια που λες ειναι αξιοπιστη.

tonycub
20-09-10, 00:17
κοιτα μια να μην σου πιασουν τον κωλο βασικα.

Τι εννοεις???

beefmeup
20-09-10, 00:20
Τι εννοεις???

μην πληρωσεις τον κουκο αηδονι(παραφουσκομενο)..

μην ειναι ακριβη δλδ..ψαξε τιμες πριν την παρεις.

tonycub
20-09-10, 00:22
Ως τωρα η καλυτερη τιμη που εχω βρει ειναι 29€...και δινουν + 100γρ free

beefmeup
20-09-10, 00:24
Ως τωρα η καλυτερη τιμη που εχω βρει ειναι 29€...και δινουν + 100γρ free

δεν ξερω τι παιζει με τιμες αλλα τσεκαρε,γενικα αυτο εννουσα εξ αρχης..οτι βρεις φτηνοτερο παρτο...ιδιες ειναι σχεδον ολες.

salpas18
20-09-10, 00:29
32 Packets Orange Blast

Supplement Facts
Serving Size1Packet(6.5g)
Servings Per Container32
Amount Per Serving % DV*
Calories 10

Total Fat 0

Sodium 134mg 6.2%

Total Carbohydrates 2.7g <1%

Sugars 2.5g

Protein 0

Vitamin C(as Ascorbic Acid) 1200mg 2,000%

Vitamin B2(as Riboflavin) 1mg 59%

Vitamin B1(as Thiamin HCL) .45mg 30%

Vitamin B6(as Pyridoxine HCL) 10mg 500%

Vitamin B12 30mcg 425%

Niacin 5mg 25%

Pantothenic Acid 3mg 30%

Folic Acid 20mcg 5%

Calcium(as Calcium Lactate) 60mg 6%

Magnesium(as Magnesium OxideandConcenTrace®) 106mg 27%

Zinc(as Zinc Oxide) 3mg 20%

Selenium(as Sodium Selenate) 35mcg 50%

Manganese(as Manganese Citrate) 1mg 50%

Chromium(as Chromium Chelavite) 10mcg 8%

Chloride(from ConcenTrace®) 18mg 1%

Potassium(as Potassium CitrateandConcenTrace®) 201mg 6%

Boron(as Boron Amino Acid Chelate) 10mcg **

Alpha-Lipoic Acid 1mg **

ConcenTrace®(Special Electrolyte Trace Mineral Blend) 100mg **


Crystalline Fructose, Citric Acid, Malic Acid, Sodium Bicarbonate, Orange Flavor, Stevia, Plus Over 72 Naturally Occuring Trace Minerals And
Elements From ConcenTrace®.

γεια πειτε μου την γνωμη σας ειναι καλο για ηλεκτρολυτες?

tonycub
20-09-10, 00:29
Α οκ!Και κατι αλλο,να την περνω μονο μετα την προπονηση μαζι με πρωτεινη?

beefmeup
20-09-10, 00:31
γεια πειτε μου την γνωμη σας ειναι καλο για ηλεκτρολυτες?

καλυτερο ειναι αυτο σαλπα.

beefmeup
20-09-10, 00:34
Α οκ!Και κατι αλλο,να την περνω μονο μετα την προπονηση μαζι με πρωτεινη?

κ το βραδυ πριν τον υπνο τις μερες που δεν κανεις προπο..

tonycub
20-09-10, 00:35
Τωρα βρηκα κατι χαπια καφεινης και ειμαι αναμεσα σε αυτα και γλουταμινη αλλα μαλλον θα παρω καφεινη για να με βοηθησει να χασω και λιπος (ετσι λεει δηλαδη)

Caffeine-Inner Armour


SUPPLEMENT FACTS
Serving size: 1 tablet
Servings per container: 100
Amount/Serving % Daily Value
Calcium (as Dicalcium Phosphate) 75mg *
Caffeine Anhydrous 200mg *
* Daily Values not established

Other Ingredients: Silica, Magnesium Stearate, Cellulose gum, Stearic Acid

beefmeup
20-09-10, 00:36
Τωρα βρηκα κατι χαπια καφεινης και ειμαι αναμεσα σε αυτα και γλουταμινη αλλα μαλλον θα παρω καφεινη για να με βοηθησει να χασω και λιπος (ετσι λεει δηλαδη)



:doh:

τι σχεση εχει το ενα με το αλλο..μαλλον δεν ξερεις τι θες να παρεις κ γιατι ε??

tonycub
20-09-10, 00:38
Bασικα ξεχνα την γλουταμινη.Θελω να χασω λιπος αυτην την στιγμη.Οποτε σε αυτο θα βοηθησει η καφεινη ή οχι?

salpas18
20-09-10, 00:40
καλυτερο ειναι αυτο σαλπα.

:thumbup: το παραγκελνο!

beefmeup
20-09-10, 00:41
:thumbup: το παραγκελνο!

εισαι θεουλης:bowdown:

tonycub
20-09-10, 00:42
Τελικα να παρω την καφεινη?

salpas18
20-09-10, 00:56
εισαι θεουλης:bowdown:

:P:P:P:P

manos_
20-09-10, 02:31
Τελικα να παρω την καφεινη?

15910

Luffy
20-09-10, 02:38
θα ηθελα μια καλη μαρκα πρωτεινης και πολυβιταμινης που να κανουν δουλεια . ευχαριστω προκαταβολικα

salpas18
20-09-10, 08:01
θα ηθελα μια καλη μαρκα πρωτεινης και πολυβιταμινης που να κανουν δουλεια . ευχαριστω προκαταβολικα

animal pak απο της καλητερες*
πρωτεινες αναλογα τη θελεις αλλα ψαξε λιγο στο φορουμ εχει πολλες επηλογες! και κρινις και μονος σου

Manos1989
20-09-10, 09:44
Τελικα να παρω την καφεινη?

H καφείνη θα σε βοηθήσει κάτι λίγα στην απώλεια λίπους αλλά αν περιμένεις να αδυνατίσεις από αυτήν,μάλλον θα περιμένεις πολύυυυυ καιρό.......

Devil
20-09-10, 12:32
ε οχι και κατι λιγα σε ολα λιποδιαλυτικα μεσα ειναι. ειναι ο βασικοτερος λιποδιαλυτης

just chris
20-09-10, 18:47
κ να σου πω ρε γιαννη64.....αν σου κανει ταχυτερη αναρρωση ενα κουταλακι του γλυκου καθαρη κρεατινη...μετα την προ,τοτε σε τι χρειαζεται η γλουτα....γιατι κ αυτην την πουλανε για αναρρωτικο μυων μετα την προ!τι παιζει τελικα;;;δωσε μου τα φωτα σου κ ασε τον φανουριο:P:P:turtle:

Devil
20-09-10, 19:08
η γλουταμινη δεν δουλευει απλα....

just chris
20-09-10, 19:11
η γλουταμινη δεν δουλευει απλα....
κ ποιος ο λογος υπαρξης της;;;

Ramrod
20-09-10, 19:37
κ ποιος ο λογος υπαρξης της;;;

Ο ίδιος και για την ύπαρξη ζωνών εφίδρωσης και δόνησης...

:turtle:

just chris
20-09-10, 19:51
Ο ίδιος και για την ύπαρξη ζωνών εφίδρωσης και δόνησης...

:turtle:
ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!

beefmeup
20-09-10, 21:30
η γλουταμινη δεν δουλευει απλα....

κακε..

COBRA_STYLE
20-09-10, 21:32
μη δινετε τσαμπα λεφτα εξαιτιας του μαρκετινγκ σε παπαριες ...εχει χιλιοειπωθει η γλουτα δε δουλευει σχετικα με την αναρρωση...απο 10-15γρ+ απλα ενισχυει το ανοσοποιητικο

beefmeup
20-09-10, 21:45
δουλευει δεν δουλευει,η γλουταμινη χρησιμοποιειτε κατα πολυ αποτο γαστρεντερικο μεταξυ αλλων..
οποτε μεγαλο μερος του της γλουτα του οργανισμου παει εκει.

μπορει να μην κανει αυτο που ακουγε χρονια ο κοσμος για μυικη αναρρωση,αλλα βοηθαει αλλου.

ποσες μελετες υπαρχουν που καταριπτουν την χρηση της σε αθλητες,ξερει κανεις??

giorgospet
20-09-10, 21:56
1ον η γλουταμίνη βοηθάει στην ανάρρωση, τα έχω ξαναπεί.
2ον και 10 καφέδες να πίνεις την ημέρα τα οφέλη θα είναι ελάχιστα και η ζημιά στο νευρικό σου σύστημα τεράστια (άρα δεν θα έχεις και μυϊκή ανάπτυξη)
Μόνο με ισορροπημένη διατροφή βλέπεις αποτελέσματα.

COBRA_STYLE
20-09-10, 22:14
1ον η γλουταμίνη βοηθάει στην ανάρρωση, τα έχω ξαναπεί.
2ον και 10 καφέδες να πίνεις την ημέρα τα οφέλη θα είναι ελάχιστα και η ζημιά στο νευρικό σου σύστημα τεράστια (άρα δεν θα έχεις και μυϊκή ανάπτυξη)
Μόνο με ισορροπημένη διατροφή βλέπεις αποτελέσματα.
οι καφεδες με την γλουτα που κολλανε??:unsure:

Eddie
20-09-10, 22:39
οι καφεδες με την γλουτα που κολλανε??:unsure:

Κοιτα λιγο πιο πανω,υπαρχει συζητηση για την καφεινη.

MichalisPorke
20-09-10, 23:03
Κοιτα λιγο πιο πανω,υπαρχει συζητηση για την καφεινη.

Παιδια εχω μια απορια εδω..Η πολυβιταμινη την οποια και πινω τη κανει ακριβος και ποιος ο ρολος της??:turtle:

ioannis1
20-09-10, 23:38
επειδη συνηθως η διατροφη μας ειναι ελειπης σε βιταμινες και αφο προπονουμαστε χρειαζομαστε εξτρα βιταμινες για να αποκατασταθει ο οργανισμος και να γινουν οι απαραιτητες διεργασιες αποκαταστασης.

Devil
21-09-10, 00:28
δουλευει δεν δουλευει,η γλουταμινη χρησιμοποιειτε κατα πολυ αποτο γαστρεντερικο μεταξυ αλλων..
οποτε μεγαλο μερος του της γλουτα του οργανισμου παει εκει.

μπορει να μην κανει αυτο που ακουγε χρονια ο κοσμος για μυικη αναρρωση,αλλα βοηθαει αλλου.

ποσες μελετες υπαρχουν που καταριπτουν την χρηση της σε αθλητες,ξερει κανεις??
:thumbup::thumbup::thumbup:

Devil
21-09-10, 00:30
1ον η γλουταμίνη βοηθάει στην ανάρρωση, τα έχω ξαναπεί.

και επειδη το ειπες εσυ τι σημαινει????


2ον και 10 καφέδες να πίνεις την ημέρα τα οφέλη θα είναι ελάχιστα και η ζημιά στο νευρικό σου σύστημα τεράστια (άρα δεν θα έχεις και μυϊκή ανάπτυξη)
Μόνο με ισορροπημένη διατροφή βλέπεις αποτελέσματα.

λολ... τι μυικη αναπτηξη να εχεις σε υποθερμιδικη με καφεινη????

tonycub
21-09-10, 20:03
Τελικα αποφασισα να παρω μια πολυβιταμινη,η καφεινη δεν θα με βοηθησει και πολυ και οπως ειπε ο giorgospet θα με πειραξει μαλλον στο νευρικο συστημα.

Ποια πολυβιταμινη μου προτεινετε να παρω?

tonycub
21-09-10, 22:09
Kανεις???

giannis64
21-09-10, 22:11
δες στο θεμα με τις πολυβιταμινες και διαλεξε!

Eddie
21-09-10, 22:14
Διαβασες κανα αρθρο για τις πολυβιταμινες??Παιζουν πολλα ρολο!Το να σου πουμε μια δε λεει κατι,πρεπει να παρεις μια συμφωνα με τις αναγκες σου.Πχ δε μπορουμε να σου προτεινουμε το Pak εαν δεν ασκεισαι με 100% ενταση!Aν εισαι πχ σε γραμμωση εχεις περισσοτερες αναγκες γιατι τα φρουτα ειναι μειωμενα η κομμενα και τα λιπαρα με τις λιποδιαλυτες βιταμινες το ιδιο.

tonycub
21-09-10, 22:54
Aκομα δεν ασχολουμαι με το αν ειμαι σε γραμμωση η ογκο.Απλως θελω να χασω λιπος και θελω ενταση στην προπονηση.Και αφου δεν τρωω σχεδον καθολου φρουτα-λαχανικα πιστευω μια πολυβιταμινη(οχι καμια φορμουλα)θα μου ηταν χρησιμη.

Η Adam multi vitamin-Now κανει γι αυτα που θελω εγω?

60 Tablets
Supplement Facts
Serving Size2Tablets
Servings Per Container30

Amount Per Serving % Daily Value

Beta Carotene(as Pro-Vitamin A 6mg) 10,000IU 200%
Vitamin C(from Calcium Ascorbate) 350mg 580%
Vitamin D(as Ergocalciferol) 400IU 100%
Vitamin E(from D-Alpha Tocopheryl Succinate) 200IU 670%
Vitamin K(as Phytonadione) 50mcg 60%
Thiamin(Vit. B-1)(from Thiamine HCL) 25mg 1,670%
Riboflavin(Vitamin B2) 25mg 1,470%
Niacin(Vitamin B3)(from Niacinamide And Inositol Hexanicotinate) 50mg 250%
Vitamin B6[from Pyridoxine HCL And Pyridoxal5-Phosphate(P-5-P)] 25mg 1,250%
Folate(as Folic Acid) 800mcg 200%
Vitamin B12(as Methylcobalamin) 250mcg 4,170%
Biotin 300mcg 100%
Pantothenic Acid(Vitamin B5)(Calcium D-Pantothenate) 100mg 1,000%
Calcium(from Calcium Carbonate And Calcium Ascorbate) 350mg 35%
Iodine(from Kelp) 225mcg 150%
Magnesium(from Magnesium Oxide, Magnesium Citrate And ZMA®) 100mg 25%
Zinc(from ZinMax® (Zinc Picolinate) And ZMA®) 30mg 200%
Selenium(from L-Selenomethionine) 200mcg 290%
Copper(from Copper AAC*) 500mcg 25%
Manganese(from Manganese AAC*) 3mg 150%
Chromium(from Chromium Chelavite®) 200mcg 170%
Molybdenum(from Molybdenum AAC*) 50mcg 70%
Potassium(from Potassium Chloride) 50mg 1%

Saw Palmetto Extract(Berries)(Serenoa Repens) (Min. 45% Fatty Acids) 160mg †
Panax Ginseng Extract(Roots)(Min. 5% Ginsenosides) 100mg †
ZMA® 55mg †
Alpha-Lipoic Acid 50mg †
Choline(from Choline Bitartrate) 50mg †
Kelp(Laminaria Digitata)(Whole Plant) 45mg †
Ginkgo Biloba Extract(Leaf)(Min. 24% Ginkgoflavonglycosides) 30mg †
Nettle Extract(Root)(Urtica Dioica) (Min. 30 Ppm Scopoletin) 25mg †
Grape Seed Extract(Vitis Vinifera)(Min. 90% Total Polyphenols) 25mg †
Inositol(from Inositol Granules And Inositol Nicotinate) 25mg †
Bromelain(2400 GDU) 25mg †
Lipase(80,000 FCC) 12.5mg †
Papain(2000 USP) 12.5mg †
Amylase(5000 FCC) 5mg †
CoQ10(as Ubidecarenone) 5mg †
Lycopene(from Natural Tomato Extract) 1mg †
Boron(from Boron ACC*) 1mg †
Lutein(from FloraGlo®) 500mcg †
Vanadium(from Vanadium ACC*) 100mcg †

† Daily Value not established

Other Ingredients
Cellulose, Maltodextrin, Silica, Stearic Acid (Vegetable Source), Croscarmellose Sodium, Magnesium Stearate (Vegetable Source), Vegetable Coating

Contains Soy Derivative. Contains No Sugar, Salt, Yeast, Wheat, Gluten, Milk, Egg, Shellfish Or Preservatives.

tonycub
21-09-10, 23:03
Ή αυτη
Daily Vitamins-Now

100 Tablets
Supplement Facts
Serving Size1Tablet
Servings Per Container100

Amount Per Serving % Daily Value

Beta-Carotene (As Pro-Vitamin A 0.6 Mg) 1,000IU 20%
Vitamin A (From Retinyl Palmitate) 4,000IU 80%
Vitamin C (As Ascorbic Acid) 60mg 100%
Vitamin D (As Ergocalciferol) 100IU 25%
Vitamin E (From D-Alpha Tocopheryl Succinate) 30IU 100%
Thiamine (From Thiamine HCL) 1.5mg 100%
Riboflavin 1.7mg 100%
Niacin (As Niacinamide) 20mg 100%
Vitamin B-6 (From Pyridoxine HCL) 2mg 100%
Folic Acid 400mcg 100%
Vitamin B-12 (As Cyanocobalamin) 6mcg 100%
Biotin 300mcg 100%
Pantothenic Acid (From Calcium D-Pantothenate) 10mg 100%
Calcium (From Calcium Carbonate) 150mg 15%
Iron (From Amino Acid Chelate) 9mg 50%
Iodine (From Potassium Iodide) 150mcg 100%
Magnesium (From Magnesium Oxide) 75mg 19%
Zinc (From Amino Acid Chelate) 15mg 100%
Selenium (From L-Selenomethionine) 35mcg 50%
Copper (From Amino Acid Chelate) 1mg 50%
Manganese (From Amino Acid Chelate) 2mg 100%
Chromium (From AAC**) (Chelavite®) 60mcg 50%
Molybdenum (From Sodium Molybdate) 35mcg 47%
Potassium (From Potassium Chloride) 40mg 1%
Boron (From Boron Citrate) 150mcg †
Lutein (From Marigold Extract) 100mcg †
Lycopene (From Natural Tomato Extract) 100mcg †
Vanadium (From Vanadyl Sulfate) 10mcg †

† Daily Value not established

Other Ingredients:
Cellulose, Stearic Acid (Vegetable Source), Magnesium Sterate (Vegetable Soruce), Vegetable Coating, And Silica.

Contains Soy Derivative. Contains No Sugar, Salt, Yeast, Wheat, Gluten, Milk, Egg, Shellfish Or Preservatives.

AAC** = Amino Acid Chelate

Vegetarian/Vegan Product.

Natural Color Variations May Occur In This Product.

Ειναι και σε πολυ καλη τιμη.

Eddie
21-09-10, 23:08
Η ανταμ θεωρειται απο τις πιο πληρες και πιο καλες.Για την αλλη δεν εχω γνωμη.

tonycub
21-09-10, 23:20
Πιστευω οτι για τον λογο που την θελω εγω ειναι καλη η 2η εξαλλου ειμαι νεος με τα συμπληρωματα και δεν θελω να δινω απο τωρα πολλα χρηματα σε αυτα.Αργοτερα που θα ειναι περισσοτερες οι αναγκες μου θα χρειαστω κατι παραπανω σιγουρα.Τωρα απο πολυβιταμινες δεν ξερω και πολλα.

Αλλα την βρηκα και σε καλη τιμη και λεω να την παρω.Τι λες?

Eddie
21-09-10, 23:32
Πιστευω οτι για τον λογο που την θελω εγω ειναι καλη η 2η εξαλλου ειμαι νεος με τα συμπληρωματα και δεν θελω να δινω απο τωρα πολλα χρηματα σε αυτα.Αργοτερα που θα ειναι περισσοτερες οι αναγκες μου θα χρειαστω κατι παραπανω σιγουρα.Τωρα απο πολυβιταμινες δεν ξερω και πολλα.

Αλλα την βρηκα και σε καλη τιμη και λεω να την παρω.Τι λες?

Εγω λεω να την παρεις!Η now ειναι καλη εταιρια,προσωπικα την εμπιστευομαι.

Luffy
22-09-10, 03:34
υπαρχει τιποτα που πρεπει να φοβαμε γ την κρεατινη?δεν γνωριζω για το συγκεκριμενο συμπληρωμα μονο τις γνωστες "φημες",

Manos1989
22-09-10, 07:46
Υπάρχει ολόκληρο θέμα για την κρεατίνη που μπορείς να μάθεις τα πάντα...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886

Adinamos
22-09-10, 11:09
Λοιπον εχω ερωτηση: Γιατι ορισμενες συσκευασιες συμπληρωματων (πχ ΟΝ, Reflex, MT) γραφουν 'Manufactured by'... (πχ ΟΝ) και αλλες (πχ Gaspari, Thermolife) γραφουν 'Manufactured for'...(πχ Gaspari) ????

Δηλαδη η δευτερη κατηγορια ΔΕΝ τα φτιαχνει μονη της τα προιοντα της αλλα της τα φτιαχνουν αλλοι???:unsure:

Devil
22-09-10, 11:15
Λοιπον εχω ερωτηση: Γιατι ορισμενες συσκευασιες συμπληρωματων (πχ ΟΝ, Reflex, MT) γραφουν 'Manufactured by'... (πχ ΟΝ) και αλλες (πχ Gaspari, Thermolife) γραφουν 'Manufactured for'...(πχ Gaspari) ????

Δηλαδη η δευτερη κατηγορια ΔΕΝ τα φτιαχνει μονη της τα προιοντα της αλλα της τα φτιαχνουν αλλοι???:unsure:

μαλλον ναι αλλα δεν ξερω σιγουρα

αν δεν κανω λαθος η on εχει δικο της εργοστασιο που φτιαχνει τις πρωτεινες

GEORGEXX1
22-09-10, 11:32
συνηθιζετε σε πολες εταιριες να κατασκευαζουν ενα προιον αλα να το δινουν αλου ακομα και σε αλη χωρα για την συσκευασια του,τωρα η εταιρια που συσκευαζει το προιων ειναι υποχρεωμενη να αναφερει πιως το κατασκευασε,δηλαδη οτι δεν ειναι δικο της προιον.

tonycub
22-09-10, 15:16
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα θελω να σας ρωτησω εδω κατι που εχει αρχησει να με ανησυχει.Ας μπω κατευθειαν στο ψητο λοιπον.

Χρησιμοποιω σχεδον 2 μηνες την myofusion.Πριν απο 2-3 βδομαδες ειχα παει για εξετασεις και σημερα εμεθα τα αποτελεσματα,δυστυχως δεν τα εχω εδω τωρα αλλα με πηραν και μου τα ειπαν και σε λιγες μερες θα τα εχω στα χερια μου.Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα το ανησυχητικο σε ολη την υποθεση ειναι οτι αν και εχω βελτιωσει την διατροφη μου και προσεχω πολυ τι τρωω,τα αποτελεσματα εδειξαν ακριβως το αντιθετο,δηλ. τα τριγλυκεριδια ειναι πολυ ψηλα οπως επισης και η αλκαλικη φωσφαταση (500+ δεν θυμαμαι ακριβως) ενω ολες οι υπολοιπες τιμες του σικωτιου ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα.

Που μπορει να οφειλεται αυτο?Επισης μου ειπαν να τρωω φρουτα,πραγμα το οποιο δεν κανω,Οι πολυβιταμινες θα με βοηθησουν αφου δεν τρωω καθολου φρουτα?

thegravijia
22-09-10, 16:00
ρε παιδες εχει παρει κανει καμια καζεινη η πρωτεινη απο την reflex με γευση μπανανα??
λενε τιποτα η να παρω φραουλα?

Eddie
22-09-10, 16:05
ρε παιδες εχει παρει κανει καμια καζεινη η πρωτεινη απο την reflex με γευση μπανανα??
λενε τιποτα η να παρω φραουλα?

Εχω παρει εγω μπανανα την whey,απο καζεινη μονο φραουλα.

Στην αρχη ξετρελαθηκα,σε σχεση με αλλες μπανανες πολυ καλη.Μετα ομως τη βαρεθηκα γρηγορα.

COBRA_STYLE
22-09-10, 16:07
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα θελω να σας ρωτησω εδω κατι που εχει αρχησει να με ανησυχει.Ας μπω κατευθειαν στο ψητο λοιπον.

Χρησιμοποιω σχεδον 2 μηνες την myofusion.Πριν απο 2-3 βδομαδες ειχα παει για εξετασεις και σημερα εμεθα τα αποτελεσματα,δυστυχως δεν τα εχω εδω τωρα αλλα με πηραν και μου τα ειπαν και σε λιγες μερες θα τα εχω στα χερια μου.Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα το ανησυχητικο σε ολη την υποθεση ειναι οτι αν και εχω βελτιωσει την διατροφη μου και προσεχω πολυ τι τρωω,τα αποτελεσματα εδειξαν ακριβως το αντιθετο,δηλ. τα τριγλυκεριδια ειναι πολυ ψηλα οπως επισης και η αλκαλικη φωσφαταση (500+ δεν θυμαμαι ακριβως) ενω ολες οι υπολοιπες τιμες του σικωτιου ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα.

Που μπορει να οφειλεται αυτο?Επισης μου ειπαν να τρωω φρουτα,πραγμα το οποιο δεν κανω,Οι πολυβιταμινες θα με βοηθησουν αφου δεν τρωω καθολου φρουτα?
οι βιταμινες απο τα συμπληρωματα εχουν αποδειχθει οτι δεν χρησιμοποιουνται απο τον οργανισμο για την δουλεια που κανουν κανονικα....πολλες φορες δεν ειναι και σε μορφη απορροφησιμη και αξιοποιησιμη για τον οργανισμο μας...καλυτερα να φας full φρουτα και λαχανικα παρα να παρεις πολυβιταμινη...ενας αχταρμας γινεται εκει μεσα και δουλεια στην ουσια 0...

Luffy
22-09-10, 19:34
σε τι ακριβως χρησιμευουν τα αμινοξεα?και σε πια φαση τα περνουμε?

Levrone
22-09-10, 19:48
σε τι ακριβως χρησιμευουν τα αμινοξεα?και σε πια φαση τα περνουμε?

ειναι ο δομικος λιθος της μυικης μαζας.

ειναι τα "τουβλα" που θα χτισουν τη μυικη σου μαζα.

επειδη εννοεις τα αμινοξεα το συμπληρωμα , ειναι καλα πριν και μετα την προπονηση, (μαλλον επιβαλλονται μετα την προπονηση) , αλλα και για οποιον δεν παιρνει σκονη πρωτεινη , ειναι επισης απαραιτητα και το πρωι.

Ramrod
22-09-10, 19:49
σε τι ακριβως χρησιμευουν τα αμινοξεα?και σε πια φαση τα περνουμε?

εννοείς το συμπλήρωμα...

Η λήψη τους γίνεται για τον ίδιο λόγο που λαμβάνουμε και πρωτεϊνη(άλλωστε και την πρωτεϊνη για τα αμινοξέα την λαμβάνουμε. Απλά τα αμινοξέα απορροφόνται πολύ γρηγορότερα επειδή είναι ήδη διασπασμένα...

Γιατί δε τα χρησιμοποιούμε συνέχεια θα μου πεις...επειδή είναι πανάκριβα συνήθως και έχουν χειρότερη γευση από την πρωτεϊνη.

Συνήθως χρησιμοποιούνται σε περίοδο γράμμωσης, για να περιοριστεί το "χασιμο" των μυών, χωρίς όμως να είναι απόλυτο...

Luffy
22-09-10, 23:08
ευχαριστω

A_l_e_x_i_s
23-09-10, 18:50
να σας ρωτησω πηγα σε ενα μαγαζι με πρωτεινες και τετοια κ μου ειπε για μια πρωτεινη ογκου 80/20 της jumbo την ξερετε σα μαρκα λει τιποτα η θα πεταξω τσαμπα λεφτα και θα παθω και τιποτα ? !

wonderboy
23-09-10, 18:57
Να παθεις τιποτα απο αυτο δυσκολο,απλα θα γεμισεις το σωμα σου ζαχαρες,μακρια απο πρωτεινες ογκου παρα καθαρη1

Ramrod
23-09-10, 19:41
φωτό, συστατικά δε παίζουν? Μήπως δε κατάλαβες καλά?

Γιατί δε παίρνεις μια γνωστή να είσαι ήσυχος?

arisfwtis
23-09-10, 19:42
ετσι πως ειδα τον τιτλο νομιζα πως αρχιζαν και τα τσαμπο να βγαζουν πρωτεινες
:green::green:

Ramrod
23-09-10, 19:50
ετσι πως ειδα τον τιτλο νομιζα πως αρχιζαν και τα τσαμπο να βγαζουν πρωτεινες
:green::green:

και εγώ ρε συ στην αρχή αυτό σκέφτηκα! Δε φαντάζεσαι τι πουλάνε ευτά τα jumbo...

:rolf::rolf::rolf:

f-panos
23-09-10, 20:44
Λογικα θα εννοει την Jumbo της Scitec Nutrition.

Δεν ξερω για τη συγκεκριμενη, παντως θα συμφωνησω με τον wonderboy κ θα σου προτεινω κ εγω να παρεις μια καθαρη.
Γιατι καλη ειναι για μεταπροπονητικο, αλλα αν τη χρειαστεις καποια στιγμη για να συμπληρωσεις ενα γευμα ή για παραδειγμα με το βραδινο σου ειναι πολυ κακη ιδεα λογω των γρηγορων υδατανθρακων που περιεχουν.

A_l_e_x_i_s
24-09-10, 15:37
Σωστά όλα αυτά που λέτε και συμφωνώ απόλυτα αλλά δεδομένου ότι είμαι μόνο 60 κιλά, ακόμα και το πρόγραμμα όγκου στο γυμναστήριο δεν μου αρκεί, θέλω κάτι πιο αποτελεσματικό ώστε να ασχοληθώ μετά με τη γράμμωση..πέρα απο πρωτεΪνες όγκου έχετε να μου προτείνετε κάτι διααφορετικό και ταυτόχρονα οικονομικό ?

sTeLaKoS
24-09-10, 15:49
Πάρε σκέτη whey (concentrate, isolate ή blend) και συμπλήρωνε μόνος σου τον υδατάνθρακα στις ποσότητες που θες σύμφωνα με τις ανάγκες σου.

Μεταπροπονητικά θα προσθέτεις δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη ή waxy ενώ όλες τις άλλες ώρες βρώμη.


Αυτή είναι η καλύτερη λύση και ταυτόχρονο η οικονομικότερη

salpas18
24-09-10, 19:58
καλισπερα σημερα πηρα omacor ωμεγα - 3

1000mg που περιέχουν
840mg αιθυστερων,
(EPA) κατα 460mg και του
(DHA) κατα 380mg

πωσα να περνω την μερα και πιες ωρες της μερες?

salpas18
25-09-10, 02:58
καλισπερα σημερα πηρα omacor ωμεγα - 3

1000mg που περιέχουν
840mg αιθυστερων,
(EPA) κατα 460mg και του
(DHA) κατα 380mg

πωσα να περνω την μερα και πιες ωρες της μερες?

:unsure:

Levrone
25-09-10, 03:33
καλισπερα σημερα πηρα omacor ωμεγα - 3

1000mg που περιέχουν
840mg αιθυστερων,
(EPA) κατα 460mg και του
(DHA) κατα 380mg

πωσα να περνω την μερα και πιες ωρες της μερες?


πανω στο κουτι δε γραφει δοσολογια και σε ποιες φασεις?

Aυτα ας πουμε αναγραφονται στο super omega:

180 Softgels
Supplement Facts
Serving Size2Softgels
Servings Per Container90

Directions For NOW Super Omega 3-6-9: As a dietary supplement, take 2 softgels 1 to 3 times daily with meals.

Που σου λεει 2 softgels ειναι μια δοση, και παιρνεις 2 softgels 1 με 3 φορες τη μερα με γευματα.

Στο προιον που πηρες δε γραφει κατι τετοιο?
Γιατι ειναιδυσκολο καποιος να το ξερει απ εξω αν δεν εχει μπροστα του το προιον.

Niiick
25-09-10, 05:00
Στα γραψε γιατρος τα ομακορ? Ποση συμμετοχη εδωσες?

Δε ξερω επειδη ειναι εστερες μην αλλαζει τιποτα αλλα δε νομιζω απο οτι ειχε πει ο μπειν.

A_l_e_x_i_s
25-09-10, 12:23
Σε ευχαριστώ φιλαράκι μάλλον θα πάρω κάποια έτοιμη να ξεκινήσω και για επόμενη επιλογή βλέπουμε...

chaniotis.manos
25-09-10, 14:07
Πάρε σκέτη whey (concentrate, isolate ή blend) και συμπλήρωνε μόνος σου τον υδατάνθρακα στις ποσότητες που θες σύμφωνα με τις ανάγκες σου.

Μεταπροπονητικά θα προσθέτεις δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη ή waxy ενώ όλες τις άλλες ώρες βρώμη.


Αυτή είναι η καλύτερη λύση και ταυτόχρονο η οικονομικότερη

σωστα!!μια καλη whey παρε για να παρεχεις στο σωμα σου πιο ανετα τις απαιτησεις απο πρωτεινη και τους υδατανθρακες μονος σου απο το φαγητο.

alexis
26-09-10, 03:18
παιδια πριν κοιμιθω επερνα πρωτεινη ορου γαλακτος και ετρωγα και ενα γιαουρτι με ξηρος καρπουσ ,,τωρα αγορασω καζεινη και περνω την καζεινη πριν κοιμιθω,να τρωω το γιαουρτι με τους ξυρους καρπους?? η μονο καζεινη να περνω??

Devil
26-09-10, 04:35
παιδια πριν κοιμιθω επερνα πρωτεινη ορου γαλακτος και ετρωγα και ενα γιαουρτι με ξηρος καρπουσ ,,τωρα αγορασω καζεινη και περνω την καζεινη πριν κοιμιθω,να τρωω το γιαουρτι με τους ξυρους καρπους?? η μονο καζεινη να περνω??

η' το ενα η' το αλλο

μαζι με κανα ξυροκαρπι

salpas18
26-09-10, 12:02
πανω στο κουτι δε γραφει δοσολογια και σε ποιες φασεις?

Aυτα ας πουμε αναγραφονται στο super omega:

180 Softgels
Supplement Facts
Serving Size2Softgels
Servings Per Container90

Directions For NOW Super Omega 3-6-9: As a dietary supplement, take 2 softgels 1 to 3 times daily with meals.

Που σου λεει 2 softgels ειναι μια δοση, και παιρνεις 2 softgels 1 με 3 φορες τη μερα με γευματα.

Στο προιον που πηρες δε γραφει κατι τετοιο?
Γιατι ειναιδυσκολο καποιος να το ξερει απ εξω αν δεν εχει μπροστα του το προιον.

λεει μονο 4 ειναι φουλ δοση αυτο

COBRA_STYLE
26-09-10, 12:06
ρε παιδες τι διαφορα εχει η Micro Whey απο την Instant και οι 2 της Reflex??;)

lef
26-09-10, 12:24
ρε παιδες τι διαφορα εχει η Micro Whey απο την Instant και οι 2 της Reflex??;)

η micro ειναι isolate..:)

A_l_e_x_i_s
26-09-10, 15:11
Δηλαδή αν πάρω τη συγκεκριμένη πρωτείνη λέτε δεν θα μου κάνει τίποτα ? γιατί ένα φιλαράκι μου πήρε πρωτείνη όγκου και είδε αξιόλογα αποτελέσματα..όσο για τις καθαρές πρωτείνες συμφωνώ μαζί σας αλλά το βρίσκω λίγο δύσκολο να πάρω αρκετούς υδατάνθρακες μόνο απο τη διατροφή, και αυτό που χρειάζομαι τη δεδομένη στιγμή είναι όγκος καθαρά...

alexis
26-09-10, 15:21
η' το ενα η' το αλλο

μαζι με κανα ξυροκαρπι
οκ ευχαριστο,, ρε εχω παρει μια καζεινη της reflex την misselar casein αλλα δν ξερω τη δοση πρεπει να περνω.. εχει ενα μικρο σκουπ μεσα.. ποσο πρεπει να περνω 1 σκουπ?η 2?? ειμαι 58 κιλα

f-panos
26-09-10, 15:23
Πάρε σκέτη whey (concentrate, isolate ή blend) και συμπλήρωνε μόνος σου τον υδατάνθρακα στις ποσότητες που θες σύμφωνα με τις ανάγκες σου.

Μεταπροπονητικά θα προσθέτεις δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη ή waxy ενώ όλες τις άλλες ώρες βρώμη.


Αυτή είναι η καλύτερη λύση και ταυτόχρονο η οικονομικότερη

Οπως σου εγραψε ο Στελιος παραπανω η πρωτεινη που λες ειναι μια χαρα για μετα την προπονηση αλλα καθολου καλη για οποιαδηποτε αλλη ωρα ειδικα πριν τον υπνο.

Σε αντιθεση με μια καθαρη που μπορεις να την χρησιμοποιησεις οποια ωρα θελεις αναλογα με τις αναγκες σου

Devil
26-09-10, 15:39
οκ ευχαριστο,, ρε εχω παρει μια καζεινη της reflex την misselar casein αλλα δν ξερω τη δοση πρεπει να περνω.. εχει ενα μικρο σκουπ μεσα.. ποσο πρεπει να περνω 1 σκουπ?η 2?? ειμαι 58 κιλα

εγω που να ξερω????

δεν εχω δει ουτε την διατροφη σου

ουτε ξερω ποσα γρ πρωτεινης παιρνεις την ημερα

alexis
26-09-10, 15:51
εγω που να ξερω????

δεν εχω δει ουτε την διατροφη σου

ουτε ξερω ποσα γρ πρωτεινης παιρνεις την ημερα

2700 θερμιδες 150 γρ πρωτεινη ειμαι 174 υψος και 58 κιλα τωρα μιπως μπορεις?? και απο διατροφη ειμαι σε προγραμα ογκου

Devil
26-09-10, 15:56
2700 θερμιδες 150 γρ πρωτεινη ειμαι 174 υψος και 58 κιλα τωρα μιπως μπορεις?? και απο διατροφη ειμαι σε προγραμα ογκου

:green:

ποσα γρ πρωτεινης παιρνεις στο τελευταιο γευμα?

ποσα γρ εχει εκεινο το γιαουρτι που επαιρνες?

alexis
26-09-10, 16:01
:green:

ποσα γρ πρωτεινης παιρνεις στο τελευταιο γευμα?

ποσα γρ εχει εκεινο το γιαουρτι που επαιρνες?απλο γιαρτακι ηταν 14γ νομιζω

Devil
26-09-10, 16:05
απλο γιαρτακι ηταν 14γ νομιζω

με το ματι καπου στα 20γρ δλδ βαλε 1-1,5 σκουπ στο περιπου

alien.carmania
26-09-10, 16:39
με το ματι καπου στα 20γρ δλδ βαλε 1-1,5 σκουπ στο περιπου

:thumbup:

noz1989
26-09-10, 16:40
:unsure:

Πρωι και βραδυ με τα γευματα σου

A_l_e_x_i_s
26-09-10, 17:03
Αν την παρω για παραδειγμα πριν την προπονηση, η οποιαδηποτε αλλη ωρα το απογευμα τι αποτελεσματα θα εχω ?

sTeLaKoS
26-09-10, 17:14
Θέλεις να σου πω σε cm ή σε κιλά; :turtle:

Αλέξη η πρόοδος εξαρτάται από τόσα πολλά πράγματα που αν ποτέ κάποιος τα γράψει σε λίστα θα πέσουμε σε καταθλιψή.

Το συμπλήρωμα πρωτείνης το παίρνεις για να βελτιώσεις τη διατροφή σου καθώς και για να κάνεις τη ζωή σου ευκολότερη.

Διάλεξε οποιαδήποτε μάρκα, τρώγε σωστά, γυμνάσου σκληρά, ξεκουράσου και άσε τα υπόλοιπα να έρθουν. :thumbup:


Αν τη πάρεις σε άλλη ώρα, βράδυ πχ θα λιπώσει το σώμα σου. Σκέψου πως είναι σα να τρως ένα γαλακτομπούρεκο κάθε βράδυ! Τόση πολύ ζάχαρη έχει.

A_l_e_x_i_s
26-09-10, 17:36
Μάλιστα..αν την πάρω μια ενδιάμεση ώρα το απόγευμα, θα παίξει το ίδιο πράγμα με το λίπος?

wonderboy
26-09-10, 18:01
alexis διαβασε λιγο τα τοπικ θα βοηθηθεις,ρωτας παργματα που εχουν υποθει,πρεπει να διαβασεις!!

napoli
26-09-10, 18:53
Στο bodybuilding e-shop στην συνιστωμενη δοση για το λιπο6 αναφερει τα εξης:Για λιποδιάλυση: 2 υγρές κάψουλες 30’ πριν το πρωινό ή την πρωινή προπόνηση και 2 κάψουλες το απόγευμα. Ξεκινήστε μόνο με 2 κάψουλες τη μέρα, 1 πρωί και μία βράδυ και αυξήστε ανά δύο μέρες 1 κάψουλα μέχρι το μέγιστο των 4 κάψουλες τη μέρα.

στο αντιστοιχο του xtr για το ιδιο προιον αναφερει αυτα:
Από μια κάψουλα μετά από κάθε κύριο γεύμα ή πριν την προπόνηση. Μην υπερβείτε τις 3 κάψουλες ημερησίως.

για πειτε τι παιζει και οποιος εχει παρει πως ειναι καλυτερα...

alien.carmania
26-09-10, 19:18
εγω το πηρα φιλος ως εξης.... για 7 μερες 1caps το πρωι και 1caps 30 λεπτα πριν την προ... και μετα 2caps το πρωι και 2caps 30 λεπτα πριν την προ..........

napoli
26-09-10, 21:24
εγω το πηρα φιλος ως εξης.... για 7 μερες 1caps το πρωι και 1caps 30 λεπτα πριν την προ... και μετα 2caps το πρωι και 2caps 30 λεπτα πριν την προ..........

Ωραια ετσι σκεφτομουν κι εγω.Thnx;)

moumic
27-09-10, 00:01
Δέν ξέρω αν θα σε βοηθήσω αλλά το omacor εμένα μου το έδωσε γιατρός και
το έπερνα 1 φορά την ημέρα μία ώρα πριν το μεσημεριανό.

moumic
27-09-10, 00:07
Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν η χρήση συμπληρωμάτων επηρεάζει την χοληστερίνη
και αν κάποιος που παίρνει χάπι μπορεί να κάνει χρήση?

Manos1989
27-09-10, 00:12
Νομίζω είναι πολύ γενική η ερώτησή σου.....μιλάς για κάποιο συγκεκριμένο?

salpas18
27-09-10, 00:56
Πρωι και βραδυ με τα γευματα σου

οκ ευχαριστω :thumbup:

moumic
27-09-10, 12:15
Συγγνώμη για την γενικότητα της ερώτησης άλλα είμαι λίγο μπερδεμένος,
Θέλω να πάρω κάποιο συμπλήρωμα πρωτεΐνης, δεν γνωρίζω κάποιο συγκεκριμένα, σε γενικές γραμμές λοιπόν αυτά τα συμπληρώματα επηρεάζουν την χοληστερίνη? και αν ναι Θα πρέπει να πάρω κάτι που δεν επηρεάζει?

gmalamos
27-09-10, 13:36
Συγγνώμη για την γενικότητα της ερώτησης άλλα είμαι λίγο μπερδεμένος,
Θέλω να πάρω κάποιο συμπλήρωμα πρωτεΐνης, δεν γνωρίζω κάποιο συγκεκριμένα, σε γενικές γραμμές λοιπόν αυτά τα συμπληρώματα επηρεάζουν την χοληστερίνη? και αν ναι Θα πρέπει να πάρω κάτι που δεν επηρεάζει?

Μην το ξαχνεις τοσο πολυ το θεμα!!Παρε μια καλλη πρωτεινη και εισαι κομπλε..

alien.carmania
27-09-10, 18:48
παιδια ξερει κανεις να μου πει πως να συνδιασω το m-stak με την κρεατινη storm...? γιατι και τα δυο λεει 30 λεπτα πριν την προ...! μηπως να παρω το m-stak 45 λεπτα πριν και μετα απο 15 λεπτα storm..?

giorgospet
27-09-10, 19:31
λολ... τι μυικη αναπτηξη να εχεις σε υποθερμιδικη με καφεινη????

Νομίζω ότι το έχω τεκμηριώσει το θέμα με τη γλουταμίνη (νομίζω σε αυτό το φόρουμ, αν κάνω λάθος συγχωρέστε με). Η γλουταμίνη βοηθάει έμμεσα στην μυϊκή ανάπτυξη. Όταν το ανοσοποιητικό λειτουργεί σωστά, ναι έχεις ανάπτυξη, όταν λειτουργεί σωστά το νευρικό σύστημα, ναι έχεις ανάπτυξη , όταν ΄΄ επισκευάζονται ΄΄ γρηγορότερα οι φθορές στα μυϊκά ινίδια ναι έχεις ανάπτυξη . Η γλουταμίνη δεν προκαλεί άμεσα μυϊκή ανάπτυξη όπως πχ η κρεατίνη, δεν είναι εργογόνο για να σε βοηθήσει στην προπόνηση. Δεν περιμένεις θαύματα από ένα αμινοξυ, απλά μια μικρή βοήθεια .

wonderboy
27-09-10, 19:35
To storm παρτο μετα την προπο καλυτερα

alien.carmania
27-09-10, 19:40
μετα την προ σιγουρα αλλα μερες με προ λεει και μια δοση πριν για καλυτερα αποτελεσματα........

wonderboy
27-09-10, 20:07
Μπορει αλλα θεωρω οχι απαραιτητη τη χρση του και πριν και μετα,δες στο τοπικ με το στορμ που το δοκιμασαν καποιοι

A_l_e_x_i_s
28-09-10, 20:38
Λογικα θα εννοει την Jumbo της Scitec Nutrition.



Α μπράβο αυτή είναι. Το παιδί στο μαγαζί μου είπε ότι είναι η καλύτερη, η πιο πλήρης. Είχε και άλλες αλλά μου λέι δε στις δίνω γιατί αυτή αξίζει να την πάρεις, αν και φθηνότερη, τώρα αλήθεια ψέματα θα δείξει...

beefmeup
28-09-10, 20:40
μετα την προ σιγουρα αλλα μερες με προ λεει και μια δοση πριν για καλυτερα αποτελεσματα........

πριν την προπονα το στορμ,αστο καλυτερα..

A_l_e_x_i_s
28-09-10, 20:47
Ρε παιδια κατι αλλο, λογω πανελληνιων φετος δεν εχω την ανεση να πηγαινω καθε μερα γυμναστηριο..αν παιρνω 1 με 2 scoop τη μερα και γυμναζομαι καθημερινα σπιτι κανα μισαωρο με 40 λεπτα αλλα με ενταση 100 τοις 100, και πηγαινω 2-3 μερες γυμναστηριο θα κανω τιποτα λετε ?

pan0z
28-09-10, 20:55
Ρε παιδια κατι αλλο, λογω πανελληνιων φετος δεν εχω την ανεση να πηγαινω καθε μερα γυμναστηριο..αν παιρνω 1 με 2 scoop τη μερα και γυμναζομαι καθημερινα σπιτι κανα μισαωρο με 40 λεπτα αλλα με ενταση 100 τοις 100, και πηγαινω 2-3 μερες γυμναστηριο θα κανω τιποτα λετε ?

οχι.

COBRA_STYLE
28-09-10, 21:29
Ρε παιδια κατι αλλο, λογω πανελληνιων φετος δεν εχω την ανεση να πηγαινω καθε μερα γυμναστηριο..αν παιρνω 1 με 2 scoop τη μερα και γυμναζομαι καθημερινα σπιτι κανα μισαωρο με 40 λεπτα αλλα με ενταση 100 τοις 100, και πηγαινω 2-3 μερες γυμναστηριο θα κανω τιποτα λετε ?
αμα τρως και κοιμασαι σωστα μια χαρα θα κανεις...!!!εγω στις πανελληνιες μονο σπιτι μου εκανα και ημουνα τζαμι

Dreiko
28-09-10, 21:35
Ρε παιδια κατι αλλο, λογω πανελληνιων φετος δεν εχω την ανεση να πηγαινω καθε μερα γυμναστηριο..αν παιρνω 1 με 2 scoop τη μερα και γυμναζομαι καθημερινα σπιτι κανα μισαωρο με 40 λεπτα αλλα με ενταση 100 τοις 100, και πηγαινω 2-3 μερες γυμναστηριο θα κανω τιποτα λετε ?

κατσε για να καταλαβω...εννοεις 2-3 gym την εβδομαδα και αλλες 3-4 σπιτι σου????δηλαδη 7 στις 7???!!!!!

A_l_e_x_i_s
29-09-10, 14:17
Ναι 7 καθε μερα γυμναστικη εννοω..απλα γυμναστηριο Δευτερα Τεταρτη Παρασκευη ας πουμε και τις υπολοιπες σπιτι μου κανα μισαωρο 1 ωρα με βαρακια καμψεις κλπ...

A_l_e_x_i_s
29-09-10, 14:18
αμα τρως και κοιμασαι σωστα μια χαρα θα κανεις...!!!εγω στις πανελληνιες μονο σπιτι μου εκανα και ημουνα τζαμι

το πιστευω πραγματικα..! αυτες τις μερες ολο αυτο σκεφτομαι, πως να χωσω και γυμναστικη στο προγραμμα..και συμφωνω απολυτα με αυτο που λες..

kyriakos23
29-09-10, 15:00
παιδια δοκιμασε ποτε κανεις να πινει ταυτοχρονα 2 ειδη κρεατινης απο τα πολλα ποθ υπαρχουν?κατι τετοιο γινετε?

salpas18
29-09-10, 17:49
παιδια δεν ηξερα που να το ποσταρο και ειπα να το βαλο εδω!
λιπον μετα την προπο πηνο 2 κουτακια απο αυτην την φορμουλα που τα περνω φρεε απλα 8ελω να μου πειτε την γνωμη σας 16253 και βαζο και ενα σκουπ whey !

beefmeup
29-09-10, 17:52
παιδια δοκιμασε ποτε κανεις να πινει ταυτοχρονα 2 ειδη κρεατινης απο τα πολλα ποθ υπαρχουν?κατι τετοιο γινετε?

ναι.
απλα δεν ξερεις τι δουλευει απτα 2 πανω σου μακροπροθεσμα.
οποτε καλυτερα ενα ενα κ ανα διαστηματα.

thanasis reaction
29-09-10, 17:53
αν καποιος δεν φτανει τα γραμμαρια πρωτεινης με το φαγητο.μπορει να περνει αμινοξεα μαζι με το φαγητο?κ αν ναι ποια αμινοξεα?οχι μαρκα,εννοω τι να ειναι?

beefmeup
29-09-10, 17:54
αν καποιος δεν φτανει τα γραμμαρια πρωτεινης με το φαγητο.μπορει να περνει αμινοξεα μαζι με το φαγητο?κ αν ναι ποια αμινοξεα?οχι μαρκα,εννοω τι να ειναι?

ναι.μπορεις να συμπληρωνεις ειτε απο πρωτεινη,η αμινο.

καλυτερα παρε καποια EAAS.ολο το φασμα δλδ,κ καψουλες με σκονη μεσα.

thanasis reaction
29-09-10, 17:56
ναι.μπορεις να συμπληρωνεις ειτε απο πρωτεινη,η αμινο.

καλυτερα παρε καποια EAAS.ολο το φασμα δλδ,κ καψουλες με σκονη μεσα.

εχεις να προτεινεις καποια?

smrodrigo
29-09-10, 17:59
Να κανω και εγω μια ερωτηση...
Με τα εξεις συμπλρωματα:
-πρωτεινη ογκου (70-30%)
-αμινεξεα
-κρεατινη
-γλουταμινη
Πως θα ηταν σωστο να λαμβανονται,και πια απο αυτα δεν χρειαζονται?

beefmeup
29-09-10, 17:59
εχεις να προτεινεις καποια?

τωρα...αστα.

κοιτα,καλυτερα κοιτα να ειναι καψουλες(οχι ταμπλετες),με σκονη.
κ η πηγη τους να ειναι καταπροτιμηση απομονομενος ορος γαλακτος(οχι σογια κλπ).

κατα τα αλλα,τι να σ πω ρεσυ..γινεται πανικος εκει εξω,κ εγω περνω σκονες απο δαυτα πλεον.
της ΟΝ ΤΑ 2222 ειναι καψουλες,αλλα ειναι απο σογια,ας πουμε.κακα δεν ειναι απαραιτητα,αλλα γιατι να τα πλερωσεις για ορου γαλακτος??
οποτε κανε ενα ψαξιματακι,εκτος αν ξερει κανεις φιλος,καποια στανταρ κ σου προτεινει.

thanasis reaction
29-09-10, 18:01
τωρα...αστα.

κοιτα,καλυτερα κοιτα να ειναι καψουλες(οχι ταμπλετες),με σκονη.
κ η πηγη τους να ειναι καταπροτιμηση απομονομενος ορος γαλακτος(οχι σογια κλπ).

κατα τα αλλα,τι να σ πω ρεσυ..γινεται πανικος εκει εξω,κ εγω περνω σκονες απο δαυτα πλεον.
της ΟΝ ΤΑ 2222 ειναι καψουλες,αλλα ειναι απο σογια,ας πουμε.κακα δεν ειναι απαραιτητα,αλλα γιατι να τα πλερωσεις για ορου γαλακτος??
οποτε κανε ενα ψαξιματακι,εκτος αν ξερει κανεις φιλος,καποια στανταρ κ σου προτεινει.

δηλ.να ειναι amino whey.η'κανω λαθος?

beefmeup
29-09-10, 18:02
δηλ.να ειναι amino whey.η'κανω λαθος?

ναι...οχι soy protein isolate ας πουμε.η κατι αλλο,οπως κολλαγονο(gelatin το γραφουν συνηθως)).

thanasis reaction
29-09-10, 18:04
ναι...οχι soy protein isolate ας πουμε.η κατι αλλο,οπως κολλαγονο(gelatin το γραφουν συνηθως)).

οκ.σ'ευχαριστω.:toast:

liosis
30-09-10, 00:24
καλησπερα θα ειθελα να μ πει καποιοσ ποια απ τισ 3 πρωτεινεσ να παρω 1)whey maxx tis PVL 2)myufusion tis GASPARI kai 3) isobolic tis nytrabolics...ευχαριστω:weights::weights:

salpas18
30-09-10, 01:30
καλησπερα θα ειθελα να μ πει καποιοσ ποια απ τισ 3 πρωτεινεσ να παρω 1)whey maxx tis PVL 2)myufusion tis GASPARI kai 3) isobolic tis nytrabolics...ευχαριστω:weights::weights:

myofusion

Devil
30-09-10, 05:09
καλησπερα θα ειθελα να μ πει καποιοσ ποια απ τισ 3 πρωτεινεσ να παρω 1)whey maxx tis PVL 2)myufusion tis GASPARI kai 3) isobolic tis nytrabolics...ευχαριστω:weights::weights:

πες μας πρωτα τι χρηση θες να της κανεις?

madpekon
30-09-10, 05:09
Γεια σας παιδια,ειμαι νεος στο forum οποτε ελπιζω να εχω γραπσει στην σωστη θεματικη κατηγορια.Η ερωτηση μου ειναι η εξης:με ποιο αλλο συμπληρωμα θα μπορουσα να συνδιασω την bsn true mass ωστε να εχω ενα καθαρο αλλα μυωδες σωμα?Α και κατι ακομη ενημερωτικα σε οποιον ενδιαφερθει να απαντησει,ειμαι 20 ετων και γυμναζομαι απο πρωτη λυκειου και δεν επαιρνα ποτε τιποτα,ομως δεν τραβαγε αλλο και εδω και ενα χρονο παιρνω την true mass πολυ καλα αποτελεσματα αλλα θελω κατι παραπανω.Προκαταβολικα,ευχαριστω.

Devil
30-09-10, 05:14
Γεια σας παιδια,ειμαι νεος στο forum οποτε ελπιζω να εχω γραπσει στην σωστη θεματικη κατηγορια.Η ερωτηση μου ειναι η εξης:με ποιο αλλο συμπληρωμα θα μπορουσα να συνδιασω την bsn true mass ωστε να εχω ενα καθαρο αλλα μυωδες σωμα?Α και κατι ακομη ενημερωτικα σε οποιον ενδιαφερθει να απαντησει,ειμαι 20 ετων και γυμναζομαι απο πρωτη λυκειου και δεν επαιρνα ποτε τιποτα,ομως δεν τραβαγε αλλο και εδω και ενα χρονο παιρνω την true mass πολυ καλα αποτελεσματα αλλα θελω κατι παραπανω.Προκαταβολικα,ευχαριστω.



ειναι πολυ γενικα αυτα που λες, δωσε περισσοτερες πληροφοριες

γραψε πρωτα διατροφη και προπονηση (στις σωστες ενοτητες)

madpekon
30-09-10, 05:28
ειναι πολυ γενικα αυτα που λες, δωσε περισσοτερες πληροφοριες

γραψε πρωτα διατροφη και προπονηση (στις σωστες ενοτητες)
Αν δεν κανω λαθοσ αυτη ειναι η σωστη ενοτητα για διατροφη οποτε :
Πρωινο: 1 μπολ δημητριακα με κουακερ,καρυδια με μελι και 4 ασπραδια αυγων

Ενδιαμεσο: 2 scoop true mass με μια μπανανα και μια σοκοφρετα.

Μεσημεριανο: για υδατανθρακα τρωω μακαρονια,ρυζι η πατατα βραστη τα συνοδευω με κοταπουλο,μπριζολα μοσχαρισια,μπιφτεκια η γαλοπουλα και μια σαλατα.

μετα απο μια ωρα παω για προπονηση

στο τελος της προπονησης: 2 scoop true mass,μια μπανανα και μια σοκοφρετα

Βραδινο: οτι το μεσημερι και πριν κοιμηθω παιρνω 1 scoop true mass

Devil
30-09-10, 05:48
Αν δεν κανω λαθοσ αυτη ειναι η σωστη ενοτητα για διατροφη οποτε :
Πρωινο: 1 μπολ δημητριακα με κουακερ,καρυδια με μελι και 4 ασπραδια αυγων

Ενδιαμεσο: 2 scoop true mass με μια μπανανα και μια σοκοφρετα.

Μεσημεριανο: για υδατανθρακα τρωω μακαρονια,ρυζι η πατατα βραστη τα συνοδευω με κοταπουλο,μπριζολα μοσχαρισια,μπιφτεκια η γαλοπουλα και μια σαλατα.

μετα απο μια ωρα παω για προπονηση

στο τελος της προπονησης: 2 scoop true mass,μια μπανανα και μια σοκοφρετα

Βραδινο: οτι το μεσημερι και πριν κοιμηθω παιρνω 1 scoop true mass

ενωουσα να ανοιξεις δικο σου thread για να μπορεσουν να πουν την γνωμη τους και αλλα ατομα εδω ειναι λιγο δυσκολο να γινει αυτο...;)

madpekon
30-09-10, 06:13
ενωουσα να ανοιξεις δικο σου thread για να μπορεσουν να πουν την γνωμη τους και αλλα ατομα εδω ειναι λιγο δυσκολο να γινει αυτο...;)
Ok.

COBRA_STYLE
02-10-10, 12:27
Και γω της ίδιας άποψης είμαι.Από εύρενες που έχουν ποστάρει έχουν δείξει ότι ο συνδιασμός αυτός κρεατίνη+ALA πριν και κρετίνη και μετά WHEY+κρεατίνη είχε τη μεγαλύτερη αύξηση μυικής μάζας τεκμεριωμένα.Δε θυμάμαι που ακριβώς είναι αυτά τα posts,κάπου για τη χρήση της κρεατίνης νομίζω.Πάντως εγώ τα παράγγειλα και λέω να τα αρχίσω, αφού σταματήσω το jack 3d με την κρεατίνη που παίρνω τώρα.
ΑLA μονο πριν την προπονηση δλδ??υδατανθρακα μετα οχι??

Devil
02-10-10, 14:11
περιεργο.... το ala συνιθως παει πριν απο υδατανθρακα εκτος και αν το χρησιμοποιεις για αντι-οξ

το r-ala λενε οτι εναι καλητερο ειδηκα αμα ειναι δεμενο με καποιο αλας Na-R-Ala

COBRA_STYLE
02-10-10, 15:18
περιεργο.... το ala συνιθως παει πριν απο υδατανθρακα εκτος και αν το χρησιμοποιεις για αντι-οξ

το r-ala λενε οτι εναι καλητερο ειδηκα αμα ειναι δεμενο με καποιο αλας Na-R-Ala
αυτο ειπε και αυτος...pre work το Ala...μονο που δε βαζει υδατανθρακα μετα...γιαυτο σου φανηκε παραξενο??

Devil
02-10-10, 15:34
αυτο ειπε και αυτος...pre work το Ala...μονο που δε βαζει υδατανθρακα μετα...γιαυτο σου φανηκε παραξενο??

τσεκαρε στο αλλο thread εχω απαντησει εκει