PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

giannis64
02-10-10, 23:18
Ισως αυτος να ειναι ενας απο τους λογους που εχει πιο χαμηλη τιμη..
Ενω αλλες επενδυουν σε πιο φαντεζι και στιβαρες συσκευασιες,η nutri κανει οικονομια κ απο εκει...λεω τωρα..:P

Γιατι ρε παιδια λετε οτι δεν ειναι καλη?
Απο τι κρινετε αν μια πρωτεινη ειναι ή δεν ειναι καλη?

όταν δεν χωνεύετε εύκολα, σου φέρνει αέρια, δεν διαλύετε καλά, δεν έχει καλή γεύση, έχει πολύ ζάχαρη μέσα!!

lila_1
02-10-10, 23:38
όταν δεν χωνεύετε εύκολα, σου φέρνει αέρια, δεν διαλύετε καλά, δεν έχει καλή γεύση, έχει πολύ ζάχαρη μέσα!!

Εγω παντως δεν ειχα καμια ενοχληση συν οτι η γευση ειναι υποκειμενικη. ..
Και μια χαρα τη βρηκα να διαλυεται.Οχι οτι ειχα και πολλα μετρα συγκρισης,βεβαια:turtle:
Βασικα κανενα συμπληρωμα δεν εχει ζαχαρη..γλυκαντικα εχουν.

giannis64
02-10-10, 23:44
Εγω παντως δεν ειχα καμια ενοχληση συν οτι η γευση ειναι υποκειμενικη. ..
Και μια χαρα τη βρηκα να διαλυεται.Οχι οτι ειχα και πολλα μετρα συγκρισης,βεβαια:turtle:
Βασικα κανενα συμπληρωμα δεν εχει ζαχαρη..γλυκαντικα εχουν.

εκει κολλησες τωρα?

ενταξη, γλυκαντικα!!! ειναι μετρο σιγκρισης!!;)

Eddie
02-10-10, 23:49
Δε νομιζω!!Λογικα ζαχαρη εχει μεσα,αφου γραφει Carbohydrate 2.4g of which sugars 2.4g.


Εγω παντως δεν ειχα καμια ενοχληση συν οτι η γευση ειναι υποκειμενικη. ..
Και μια χαρα τη βρηκα να διαλυεται.Οχι οτι ειχα και πολλα μετρα συγκρισης,βεβαια:turtle:
Βασικα κανενα συμπληρωμα δεν εχει ζαχαρη..γλυκαντικα εχουν.

Και γω μια απ τα ιδια.Μια χαρα τη βρισκω,εχω πιει και αρκετα χειροτερες.

lila_1
02-10-10, 23:49
εκει κολλησες τωρα?

ενταξη, γλυκαντικα!!! ειναι μετρο σιγκρισης!!;)

Ε πωωωωως αλλο ζαχαρη αλλο γλυκαντικα...:turtle:
Το δευτερο εχει ελαχιστες θερμιδες...

Ως μετρο συγκρισης εννοω αλλες πρωτεινες.

lila_1
02-10-10, 23:53
Δε νομιζω!!Λογικα ζαχαρη εχει μεσα,αφου γραφει Carbohydrate 2.4g of which sugars 2.4g.

Ο μονος λογος που θα εβαζαν αυτο που λεμε εμεις "ζαχαρη" ειναι για να βελτιωσουν τη γευση και για να γινει αυτο θελει ΜΕΓΑΛΗ ποσοτητα.Οχι 2 και 3 γραμμαρια.
Ειναι γλυκαντικα , απλως γραφονται ως sugars. Μπορει να ναι και υπολειμματα λακτοζης ,ξερω γω?
Παντως αυτα τα γραμμαρια ειναι αμελητεα ποσοτητα.

beefmeup
02-10-10, 23:56
Βασικα κανενα συμπληρωμα δεν εχει ζαχαρη..γλυκαντικα εχουν.

γκουχ,γκουχ

Doctorg
03-10-10, 00:12
Διάβασα στο φόρουμ πως κάποιος έπαιρνε χάπια για την λακτόζη και τα φουσκώματα. Ξέρει κάποιος κάποια συγκεκριμένα που να βοηθάνε;

lila_1
03-10-10, 00:18
γκουχ,γκουχ

Ωραια.
ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ κανενα συμπληρωμα δεν εχει ζαχαρη

οκ τωρα?:P

beefmeup
03-10-10, 00:19
Ωραια.
ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ κανενα συμπληρωμα δεν εχει ζαχαρη

οκ τωρα?:P

αη λαβ γιου!!:love::love::love:

napoli
03-10-10, 00:23
Μια ερωτηση δε ξερω αν ειναι χαζη...τα συμπληρωματα bcaa,omega 3 εχουνε θερμιδες???και αν εχουνε ποσες ανα γρ..??

Manos1989
03-10-10, 00:34
Μια ερωτηση δε ξερω αν ειναι χαζη...τα συμπληρωματα bcaa,omega 3 εχουνε θερμιδες???και αν εχουνε ποσες ανα γρ..??

Τα ω3 έχουν κάτι λίγες,το γράφει στο κουτί.
Τα bcaa δν έχουν απόσο ξέρω.

napoli
03-10-10, 00:42
Τα ω3 έχουν κάτι λίγες,το γράφει στο κουτί.
Τα bcaa δν έχουν απόσο ξέρω.

:thumbup:

giannis64
03-10-10, 00:46
ω3 αν δεν κάνω λάθος 1γρ 9 θερμίδες.
και τα bcaa έχουν αλλά ειναι πολύ ελάχιστες!!!

Panther
03-10-10, 04:27
Καλησπέρα παιδια ειμαι ο Χρηστος και θα ηθελα λιγη βοηθεια σε μερικες ερωτησεις αν φυσικά μπορειτε και θελετε να μου απαντησετε.

- οπως οι περισσοτεροι ετσι κι εγω ημουν ασχετος κι ετσι εμπιστευτηκα εναν πωλητη απο τα X tream για το τι να παίρνω.

-ξεκινησα πριν ενα χρονο με gainer (απο warriorlab) και μετα απο μερικους μηνες συνεχισα με complete 8 και επειδη ηθελα δυναμη και ενεργεια στην προπονηση μου εδωσε και το NOZ (nutrabolics).

Ολα πηγαιναν καλα ειχα ανεβασει επιδοσεις και σωμα και ημουν πανευτυχης.
Μεχρι που πριν 1,5 μηνα συνειδητοποιησα οτι εβαλα μαζι με μυς και αρκετο λιπος και εχω κανει κοιλιτσα.(που δεν φευγει!)

Επισης μολις εκοψα το νιτρικο ειδα πτωση στα κιλα που σήκωνα!!!Εως και 10-15 κιλα λιγότερα σε εμπροσθιες-ωμους και οριζοντιο-επικλινή.

Ετσι φετος αποφασησα να παρω την κατασταση στα χερια μου.Πηρα whey γράμμωσης και μονουδρικη κρεατινη για μεταπροπονητική χρηση.

>>>>Τι ζητάω απο εσάς:
Να παραμεινω στα κιλα που με κοπο εφτιαξα (98 κιλα)ενω περσι τον αυγουστο ημουν 87.
Να χάσω την κοιλίτσα χωρίς χρηση λιποδιαλύτη.
ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ
ενέργεια στην προπονηση.

Απορία 1
Σκεφτηκα να πάρω δεξτροζη μαζι με κρεατινη πριν την προπονηση για ενεργεια ομως ειναι υψηλου γλυκαιμικου δεικτη και φοβάμαι μην παχυνω σε λίπος !!!
Ειναι αληθεια η μυθος?

Απορια 2
Ενα φιλαράκι body builder μου ειπε να παιρνω πολυβιταμινη now vitamin για ευνοητους λογους και να παρω UNI LIVER για ενεργεια στα βαρη!

Μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανει το Uniliver και που θα το βρω γιατι τα εξ τριμ δεν το εχουν????

Απορία 3
Η διατροφη μου ειναι μέτρια.(πρωι δημητριακα-πρωτεινη-γαλα , μεσημερι υδατανθρακες απλοι και συνθετικοι +κρεας/ψάρι ,απογευμα μπανανες ή κανα αβγό,βράδυ γιαουρτια για καζείνη και κανα τονο)

Επειδη πλεον ΔΕΝ διαθετω τοσα λεφτα τη βδομαδα για κρεας κοτοπουλο και ψάρι μπορειτε να μου πειτε εναλλακτικες τροφές που να ειναι πιο ΦΘΗΝΕΣ γιατι ζω με λιγα λεφτα και δεν βγαινω οικονομικα να τρωω κρεας κοτοπουλο και τονους καθε μέρα????

Απορία 4

Πόσο ρόλο μπορει να παίζει οτι 1 φορά τη βδομάδα βγαίνω και πίνω 4-5 ποτάκια και οτι καθημερινά πίνω 1-2 καφέδες με μαυρη ζάχαρη?

ευχαριστώ που με διαβασατε Χρήστος

Θανασης
03-10-10, 14:56
Παιδια οι πολυβιταμινες που ακριβως χρησιμευουν?Γινεται να τις προμηθευτουμε και απο τα φαρμακεια?Και ποιες ωρες την μερα τις περνουμε?

-beba-
03-10-10, 16:25
Παιδια οι πολυβιταμινες που ακριβως χρησιμευουν?Γινεται να τις προμηθευτουμε και απο τα φαρμακεια?Και ποιες ωρες την μερα τις περνουμε?

Φυσικά και μπορείς να τις πάρεις από φαρμακείο. Εγώ παίρνω πολυβιταμίνες το πρωί με άδειο στομάχι. Ελπίζω να κάνω το σωστό.

beefmeup
03-10-10, 16:29
Φυσικά και μπορείς να τις πάρεις από φαρμακείο. Εγώ παίρνω πολυβιταμίνες το πρωί με άδειο στομάχι. Ελπίζω να κάνω το σωστό.

καλυτερα με το πρωινο σου μπεμπα.οχι με αδειο στομαχι.

-beba-
03-10-10, 16:36
καλυτερα με το πρωινο σου μπεμπα.οχι με αδειο στομαχι.

ΟΚ θα το ακολουθήσω από αύριο πρωί. Ευχαριστώ.

Adinamos
04-10-10, 00:29
Γιατι ορισμενα συμπληρωματα σε μορφη χαπιων εχουν στη συσκευασια τους μεσα βαμβακι?
Το αφαιρουμε οταν την ανοιξουμε ή μετα απο καθε χρηση το επανατοποθετουμε ??

Eddie
04-10-10, 02:48
Γιατι ορισμενα συμπληρωματα σε μορφη χαπιων εχουν στη συσκευασια τους μεσα βαμβακι?
Το αφαιρουμε οταν την ανοιξουμε ή μετα απο καθε χρηση το επανατοποθετουμε ??

Λογικα για να απορροφουν την υγρασια.Καλη ερωτηση,εγω παντα τα πεταω μετα το ανοιγμα:unsure:

Devil
04-10-10, 06:22
κι εγω το πεταω

νομιζω οτι εκεινο το σακουλακι ειναι για την υγρασια

liosis
04-10-10, 07:10
ειδα τα εξησ συμπληρωματα αλλα δεν ξερω καν αν ειναι νιτρικα η κρεατινη γαιυτο πειτε μ εσεισ....SYPER PUMP kai SIZE ON (gaspari) κ τα 2...τι ειναι κ σε τι χρησιμευει το καθε ενα απο αυτα οπιοσ γνωριζει ασ απαντησει παρακαλω ευχαριστω....:thumbup:

Devil
04-10-10, 07:13
ειδα τα εξησ συμπληρωματα αλλα δεν ξερω καν αν ειναι νιτρικα η κρεατινη γαιυτο πειτε μ εσεισ....SYPER PUMP kai SIZE ON (gaspari) κ τα 2...τι ειναι κ σε τι χρησιμευει το καθε ενα απο αυτα οπιοσ γνωριζει ασ απαντησει παρακαλω ευχαριστω....:thumbup:

κανε αναζητηση στο φορουμ

υπαρχουν thread που εχουμε μιλησει για αυτα

θα βρεις αρκετες απαντησεις;)

liosis
04-10-10, 07:24
κανε αναζητηση στο φορουμ

υπαρχουν thread που εχουμε μιλησει για αυτα

θα βρεις αρκετες απαντησεις;)

εκανα αλλα κ παλι δεν βγαζω ακρη τι ειναι το καθε ενα

COBRA_STYLE
04-10-10, 10:44
ειδα τα εξησ συμπληρωματα αλλα δεν ξερω καν αν ειναι νιτρικα η κρεατινη γαιυτο πειτε μ εσεισ....SYPER PUMP kai SIZE ON (gaspari) κ τα 2...τι ειναι κ σε τι χρησιμευει το καθε ενα απο αυτα οπιοσ γνωριζει ασ απαντησει παρακαλω ευχαριστω....:thumbup:
super pump=νιτρικο
size on=φορμουλα κρεατινης,με μπολικο πραμα μεσα...βιταμινες,ηλεκτρολυτες κτλ!!

alexis
04-10-10, 22:43
παιδια μπορει καποιος να μου προτείνη σημπληρωματα που μπορω να παρω στην ηλικια που ειμαι 16, εκτος απο πρωτεινη ορου γαλακτος που περνω σκοπος μου ειναι να ανεβω σε κιλα απο διατροφη εχω βγαλει ενα προγραμα και θα ελεγα τρωω αρκετα καλα αλλα εχω κολιση στα κιλα δν μπορω να ανεβω με τπτ !!! τι προτεινεται??

giannis64
04-10-10, 22:47
να αρκεστεις στην πρωτεινη και να ανεβωκατεβενεις σε θερμιδες μεχρι να ξεκολλησεις! καποια στιγμη θα ααρχισεις να ανεβενεις παλι!

δοκιμασε μια να ανεβασεις θερμιδες για 1-2 εβδομαδες και αν δεν ανεβεις κατεβα σε θερμιδες και μετα ξανα ανεβα!

edit: αν κανεις αεροβια σταματα την για 1-2 εβδομαδες!

liosis
05-10-10, 08:38
ΚΑΠΟΥ διαβασα πωσ το size on πρεπει να το παιρνεισ μεσα στην προπονηση αληθευει κατι τετοιο ???μπορει να μ πει κ καπιοσ αλλοσ επειδη δεν καταλαβαινω τη ρολο παιζουν τα νιτρικα πανω στο σωμα μασ?

gmalamos
05-10-10, 14:10
Μπορω να αντικαταστησω το γευμα πριν τη προπονηση που (παιρνω ειναι συνηθως bcaas μαζι με χυμο και φρουτο) με μαλτοδεξτρινη??Μαλτοδεξτρινη παιρνω και μετα τη προπο..Ειμαι σε περιοδο ογκου..:unsure::unsure:

Devil
05-10-10, 15:26
Μπορω να αντικαταστησω το γευμα πριν τη προπονηση που (παιρνω ειναι συνηθως bcaas μαζι με χυμο και φρουτο) με μαλτοδεξτρινη??Μαλτοδεξτρινη παιρνω και μετα τη προπο..Ειμαι σε περιοδο ογκου..:unsure::unsure:

ναι μπορεις να παρεις μαλτο με bcaa πριν την προπονηση

paulakos
05-10-10, 22:31
Μαγκες καλησπερα,παιρνω μια καθαρη πρωτεινη απο την εταιρια τουινλαμπ και μου συμβαινει κατι παραξενο.Παιρνω ενα σκουπ μετα την προπονηση συνηθως και 10 λεπτα μετα την καταναλωση νιωθω σαν να καιγομαι μεσα μου και να μην εχω δυναμη η κατι τετοιο δεν μπορω να το πω καλυτερα.Παντως σαν να καιγομαι,οχι στο στομαχη αλλα ολοκληρος.Εχει κανενας παρομοια εμπειρια?:unsure:

lef
05-10-10, 22:44
Μαγκες καλησπερα,παιρνω μια καθαρη πρωτεινη απο την εταιρια τουινλαμπ και μου συμβαινει κατι παραξενο.Παιρνω ενα σκουπ μετα την προπονηση συνηθως και 10 λεπτα μετα την καταναλωση νιωθω σαν να καιγομαι μεσα μου και να μην εχω δυναμη η κατι τετοιο δεν μπορω να το πω καλυτερα.Παντως σαν να καιγομαι,οχι στο στομαχη αλλα ολοκληρος.Εχει κανενας παρομοια εμπειρια?:unsure:

φιλε αν αναφερεσαι στην whey της twinlab την ειχα παρει καποτε κ εγω αλλα δεν ειχα κανενα προβλημα.τι να πω πλ παραξενο αυτο που λες

-beba-
05-10-10, 22:46
Μαγκες καλησπερα,παιρνω μια καθαρη πρωτεινη απο την εταιρια τουινλαμπ και μου συμβαινει κατι παραξενο.Παιρνω ενα σκουπ μετα την προπονηση συνηθως και 10 λεπτα μετα την καταναλωση νιωθω σαν να καιγομαι μεσα μου και να μην εχω δυναμη η κατι τετοιο δεν μπορω να το πω καλυτερα.Παντως σαν να καιγομαι,οχι στο στομαχη αλλα ολοκληρος.Εχει κανενας παρομοια εμπειρια?:unsure:

Και εγώ την έχω πάρει τη συγκεκριμένη πρωτείνη και δεν είχα κανένα πρόβλημα........................

COBRA_STYLE
05-10-10, 23:13
παιδια λεω να στακαρω M-Stak με Shock Therapy!!!Οι πιο εμπειροι πως το βλεπουν γινεται???και αν ναι πως να τα παρω???μαζι ταυτοχρονα??

paulakos
05-10-10, 23:16
Παιδια ειπα την μαρκα της πρωτεινης οχι για να δηλωσω πως αυτη φταιει απλα για πληροφορια.Ειμαι σιγουρος πως η συγκεκριμενη εταιρια ειναι πολλα χρονια στον χωρο και ειναι απο τις καλυτερες απλα ρωταω αν σας εχει τυχει να νιωσετε ποτε ετσι,οχι με την συγκεκριμενη πρωτεινη,μπορει να μην φταιει καν η πρωτεινη.Μην παρεξηγηθω:)

Manos93
06-10-10, 13:03
Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω για τις παρακατω πρωτεινες:
1)Optimum Health - Ultimate Whey Protein
2)Dymatize - Elite Whey
3)Nutrisport - 90+ Protein

Εχετε δοκιμασει καμια απο τις παραπανω?
Ποια πιστευετε ειναι καλυτερη απ'ολες για να παρω?

(οι τιμες πανω κατω ιδιες ειναι)

Ευχαριστω προκαταβολικα!:lift2hand::bodybuilder1:

aqua_bill
06-10-10, 13:12
αν ψάξεις θα βρεις αξιολόγηση για όλες εγώ θα σου πρότεινα αυτή reflex instant whey http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=1&category_id=1&keyword=Instant+Whey&option=com_virtuemart&Itemid=15

Polyneikos
06-10-10, 13:39
Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω για τις παρακατω πρωτεινες:
1)Optimum Health - Ultimate Whey Protein
2)Dymatize - Elite Whey
3)Nutrisport - 90+ Protein

Εχετε δοκιμασει καμια απο τις παραπανω?
Ποια πιστευετε ειναι καλυτερη απ'ολες για να παρω?

(οι τιμες πανω κατω ιδιες ειναι)

Ευχαριστω προκαταβολικα!:lift2hand::bodybuilder1:
Αν θα είχα να διαλεξω 1 από τις τρεις η πιο σίγουρη είναι η Dymatize.

beefmeup
06-10-10, 14:22
Αν θα είχα να διαλεξω 1 από τις τρεις η πιο σίγουρη είναι η Dymatize.

ω,ναι..εχω καταναλωσει πολλους κουβαδες απο δαυτην,κ ακομα συνεχιζω ακαθεκτος:green:

Michaelangelo
06-10-10, 19:42
καταλαβα εγω

κοιτα μια 90% εχει λιγοτερους υδατανθρακες και λιγοτερα λιπαρα μεσα

και συνηθως (σχεδον παντα) αυτη η 90% ειναι isolate

πραγμα που την κανει ανωτερη απο τις αλλες πρωτεινες για το postwo

Δεν είναι απαραίτητο να είναι isolate, εκτος του ότι δεν έχει μεγάλη διαφορα isolate από concentrate.

Devil
06-10-10, 19:48
Δεν είναι απαραίτητο να είναι isolate, εκτος του ότι δεν έχει μεγάλη διαφορα isolate από concentrate.

εχει...

διαφορετικες μεθοδους παραγωγης, μεγαλητερος BV, μεγαλητερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη, σχεδον καθολου λακτοζη και αυξανει την glutathione στον οργανισμο

Michaelangelo
06-10-10, 21:27
εχει...

διαφορετικες μεθοδους παραγωγης, μεγαλητερος BV, μεγαλητερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη, σχεδον καθολου λακτοζη και αυξανει την glutathione στον οργανισμο

Το BV είναι από τα πιο αμφισβητούμενα πράγματα.
Και sorry, αλλα συνεχίζω να πιστεύω ότι μιλάμε για πολύ μικρές διαφορες που θα το χρειαστείς μονο αν... είσαι πολύ τούμπανο και κομμάτια!

Μεγαλύτερη περιεκτικότητα δεν ισχύει. Υπάρχουν και 90res που δεν είναι iso και υπήρχαν φυσικά μέχρι 97res πριν βγούν οι iso!!! Εξάλλου, το ξαναλέω, ΤΙ να την κανεις την περιεκτικότητα αφού από μονος σου, ΤΗ ΧΑΛAΣ! Δεν είναι πλέον αυτή η περιεκτικότητα ρε αδερφέ! Την έκανες 50ra! Τέλος!

Όσο για τι λακτόζη, είσαι αλλεργικός σε αυτήν? Πίνεις δηλαδή μονο οργανικό gala και δεν trws φέτα k.t.l.? Γιατί από όσο ξέρω χωρίς λακτόζη gala δεν υπάρχει ακόμα στην Ελλάδα!

sTeLaKoS
06-10-10, 22:19
Michaelangelo τις 50ρες τις πληρώνεις χρυσάφι σε σχέση με τις 85+ αν υπολογίσεις ΜΟΝΟ τη ποσότητα πρωτείνης και όχι του υδατάνθρακα.

Στα gainer το βάρος του υδατανθρακα το πληρωνεις σχεδόν όσο της πρωτείνης.

Αυτός είναι ένας πολύ καλός λόγος για να προτιμούμε 85-90+ πρωτείνες

skiadis
07-10-10, 15:54
ειμαι 21 χρονων και θελω να χασω μερικα κιλα ( με διατροφη και προπονησεις παντα )
σκεφτομαι να παρω κανα λιποδιαλιτη...
κανει στην ηλικια μου ή δεν υπαρχει προβλημα?

Ramrod
07-10-10, 16:45
ειμαι 21 χρονων και θελω να χασω μερικα κιλα ( με διατροφη και προπονησεις παντα )
σκεφτομαι να παρω κανα λιποδιαλιτη...
κανει στην ηλικια μου ή δεν υπαρχει προβλημα?

δε δίνεις πολλά στοιχεία όμως. Πόσα κιλά είσαι, πόσα θες να χάσεις, πόσο καιρό προσπαθείς, πόσο καιρό ασχολείσαι με βάρη ή άλλη αθλητική δραστηριότητα?

Για μένα λιποδιαλύτη να πάρεις μόνο αν έχεις φτάσει σε αδιέξοδο με τη διατροφή και τις προπονήσεις...

επίσης πιστευω πως στην ηλικία που είσαι έχεις αρκετά καλό μεταβολισμό για να τον χρειάζεσαι...

Να υπάρχει πρόβλημα δε νομίζω, εξαρτάται απο το πόσο "βαρύς" θα είναι, ειδικά αν παίρνεις πρώτη φορά.

skiadis
07-10-10, 16:51
δε δίνεις πολλά στοιχεία όμως. Πόσα κιλά είσαι, πόσα θες να χάσεις, πόσο καιρό προσπαθείς, πόσο καιρό ασχολείσαι με βάρη ή άλλη αθλητική δραστηριότητα?

Για μένα λιποδιαλύτη να πάρεις μόνο αν έχεις φτάσει σε αδιέξοδο με τη διατροφή και τις προπονήσεις...

επίσης πιστευω πως στην ηλικία που είσαι έχεις αρκετά καλό μεταβολισμό για να τον χρειάζεσαι...

Να υπάρχει πρόβλημα δε νομίζω, εξαρτάται απο το πόσο "βαρύς" θα είναι, ειδικά αν παίρνεις πρώτη φορά.

ειμαι 88 κιλα και 1.80...
κανω 3 χρονια προπονηση με βαρη αλλα ποτε δεν εδινα εμφαση στην αεροβια..
τωρα αρχισα γραμμωση και σκεφτικα να παρω εναν.
ετσι πειρα τον hydroxycut της muscletech αλλα ακουσα τα χειροτερα εδω γι αυτον και δεν κοβω να τον περνω.

Ramrod
07-10-10, 17:42
ειμαι 88 κιλα και 1.80...
κανω 3 χρονια προπονηση με βαρη αλλα ποτε δεν εδινα εμφαση στην αεροβια..
τωρα αρχισα γραμμωση και σκεφτικα να παρω εναν.
ετσι πειρα τον hydroxycut της muscletech αλλα ακουσα τα χειροτερα εδω γι αυτον και δεν κοβω να τον περνω.



Για μένα λιποδιαλύτη να πάρεις μόνο αν έχεις φτάσει σε αδιέξοδο με τη διατροφή και τις προπονήσεις...

επίσης πιστευω πως στην ηλικία που είσαι έχεις αρκετά καλό μεταβολισμό για να τον χρειάζεσαι...


Έχεις?

:thumbup:

Ρίξε μια ματιά στην αξιολόγηση αν ψαχνεις ποιον να πάρεις...

Δε χρησιμοποιώ λιποδιαλύτη αλλά τα παιδιά που χρησιμοποιούν έχουν πολύ καλή άποψη για το Lipo6, ρίξε μια ματιά...Αν και παίζει να είναι λιγάκι δυνατός για πρώτη φορά...

gmalamos
07-10-10, 22:10
Παιδες σημερα εφοδιαστηκα με μαλτοδεξτρινη για μετα το γυμναστηριο.Διαβασα λοιπον πανω στο κουτι πως ειναι υδατανθρακας χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη αργης απορροφησης μετα το γυμναστηριο το αντιθετο δεν θελουμε??

noz1989
07-10-10, 22:15
η μαλτο ειναι συνθετος υδατ υψηλου GI

gmalamos
07-10-10, 22:19
η μαλτο ειναι συνθετος υδατ υψηλου GI

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4490&category=889

noz1989
07-10-10, 22:21
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4490&category=889

I rest my case!!!! :turtle::turtle::turtle:

gmalamos
07-10-10, 22:25
I rest my case!!!! :turtle::turtle::turtle:

κανω καποιο λαθος??

alien.carmania
07-10-10, 22:26
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4490&category=889

και εγω αυτον εχω μαζι με την δεξτροζη τις ιδιας εταιρειας ειναι υψηλου ασε τη γραφει....! δεξτροζη δεν πηρες? ειναι καλυτερα να το κανεις 50-50

noz1989
07-10-10, 22:30
κανω καποιο λαθος??

Μα σου απαντησα πιο πριν!

Ειναι συνθετος υδατανθρακας, υψηλου γλυκαιμικου δεικτη, και ''αποροφαται'' γρηγορα!;)

gmalamos
07-10-10, 22:32
και εγω αυτον εχω μαζι με την δεξτροζη τις ιδιας εταιρειας ειναι υψηλου ασε τη γραφει....! δεξτροζη δεν πηρες? ειναι καλυτερα να το κανεις 50-50

Μαλτοδεξτρινη πηρα..Δεν ειναι χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη η μαλτοδεξτρινη??

gmalamos
07-10-10, 22:36
ΟΚ καταλαβα προφανως εχουν γραψει λαθος πανω στο κουτι..

oldhiphop
07-10-10, 22:40
κατι αλο παιδια... ξερετε ποσα γραμαρια πρωτεινης αφομιονη ο οργανισμος καθε φορα που περνουμε τα σκουπ? οστε να μιν περνω λιγοτερα η περισοτερα και δεν γινετε τπτ.

gmalamos
07-10-10, 23:00
Μαλτοδεξτρινη πηρα..Δεν ειναι χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη η μαλτοδεξτρινη??

Παιζει προβλημα αν καταναλωνω μονο μαλτοδεξτρινη χωρις δεξτροζη??Γιατι 50 50??

liosis
08-10-10, 05:31
ρε παιδια εχω μπερδευτει κ θα σασ πο το λογο διαβασα πωσ τα αμινοξεα κ η κρεατινη εχουν τα εξησ ιδια πραγματακια πυ βοηθανε στον οργανισμο κ τα κατασκευαζει σε ενα ποσοστο μονοσ του ο οργανισμοσ 1)την Γλυκινη 2)Αργινιννη και 3)Μεθιονινη... Και ρωτω γιατ ι να παρεισ κρεατινη κ να μην παρεισ αμμινοξε ασ πουμε. η το αντιθετο εφοσον ειναι τα ιδια ..γι πειτε μ και σεισ τι γνωμη σασ ...

alien.carmania
08-10-10, 10:57
Παιζει προβλημα αν καταναλωνω μονο μαλτοδεξτρινη χωρις δεξτροζη??Γιατι 50 50??

δεν παιζει προβλημα αλλα και εμενα τα παιδια εδω μεσα μου ειπαν οτι ειναι καλυτερα...! δεν θυμαμαι τον λογο τωρα....! εγω βαζω για μετα την προ γυρο στα 65γρ και οπως σου ειπα 30 δεξτρ και 30 μαλτο...!

alien.carmania
08-10-10, 11:00
γηξγηξγξγηξγη

Doctorg
08-10-10, 12:28
Έχω ένα φίλο που για εξτρά κάνει κάτι βραδινά σεκιούριτι 10-8. Μου ζήτησε κάτι για να τον κρατάει ξύπνιο και σε κάποια εγρήγορση. Σκέφτηκα να του πω για κάποιο λιποδιαλύτη . Είναι εντάξει ή να του προτείνω κάτι άλλο;

thegravijia
08-10-10, 12:33
Έχω ένα φίλο που για εξτρά κάνει κάτι βραδινά σεκιούριτι 10-8. Μου ζήτησε κάτι για να τον κρατάει ξύπνιο και σε κάποια εγρήγορση. Σκέφτηκα να του πω για κάποιο λιποδιαλύτη . Είναι εντάξει ή να του προτείνω κάτι άλλο;
εμενα τα νιτρικο με κραταγαν ξυπνιο απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 6 την επομενη χωρις να κουραζομαι οταν ειχα δουλεια και πρωι και βραδυ

TEFAAtzis
08-10-10, 13:07
Έχω ένα φίλο που για εξτρά κάνει κάτι βραδινά σεκιούριτι 10-8. Μου ζήτησε κάτι για να τον κρατάει ξύπνιο και σε κάποια εγρήγορση. Σκέφτηκα να του πω για κάποιο λιποδιαλύτη . Είναι εντάξει ή να του προτείνω κάτι άλλο;

νιτρικο και απο μενα.Ειδικα και με καμια εξτρα κεφεινη μην σου πω

Doctorg
08-10-10, 14:46
εμενα τα νιτρικο με κραταγαν ξυπνιο απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 6 την επομενη χωρις να κουραζομαι οταν ειχα δουλεια και πρωι και βραδυ


νιτρικο και απο μενα.Ειδικα και με καμια εξτρα κεφεινη μην σου πω


Ευχαριστώ guys :thumbup: Νιτρικό λοιπόν

Eddie
08-10-10, 15:29
Δε νομιζω οτι το νιτρικο ειναι και οτι καλυτερο,καφεινη η 2-3 καφεδες σκετους σε ολη τη διαρκεια της βαρδιας καλο θα ηταν.Επισης πες του να προσεξει λιγο τους απλους υδατανθρακες οπως και να αποφυγει τα red bull και τα αλλα ενεργειακα.

thegravijia
08-10-10, 15:41
Δε νομιζω οτι το νιτρικο ειναι και οτι καλυτερο,καφεινη η 2-3 καφεδες σκετους σε ολη τη διαρκεια της βαρδιας καλο θα ηταν.Επισης πες του να προσεξει λιγο τους απλους υδατανθρακες οπως και να αποφυγει τα red bull και τα αλλα ενεργειακα.
ενταξει εεντυ σιγουρα καφε θα εχει δοκιμασει και δεν θα τον πιανει για να ρωταει για συμπληρωμα.
εννοητε οτι πρωτα καφε θα του ελεγα και γω αλλα φανταζομαι θα το εχει δοκιμασει αυτο

A_l_e_x_i_s
08-10-10, 15:57
Ρε παιδια πηγα και πηρα ενα muscle gainer με γευση βαννιλια αλλα βαζοντας 2 scoop απλα δεν πινεται...μου φερνει αναγουλα...τι να κανω εκτος απο το να την πεταξω?

beefmeup
08-10-10, 16:05
Ρε παιδια πηγα και πηρα ενα muscle gainer με γευση βαννιλια αλλα βαζοντας 2 scoop απλα δεν πινεται...μου φερνει αναγουλα...τι να κανω εκτος απο το να την πεταξω?

υπομονη:green:

Ramrod
08-10-10, 16:12
Ρε παιδια πηγα και πηρα ενα muscle gainer με γευση βαννιλια αλλα βαζοντας 2 scoop απλα δεν πινεται...μου φερνει αναγουλα...τι να κανω εκτος απο το να την πεταξω?

όταν λες δε πίνεται? Έχει χάλια γευση ή είναι πολύ γλυκό και σε λιγώνει? Βάλε ζάχαρη μέσα, ούτως η άλλως gainer είναι...ε θα γίνει πιο gainer...:green:

πάντως μη στεναχωριέσαι γιατί τα gainer τελειώνουν πολύ γρήγορα οπότε θα απαλαγείς εύκολα...

A_l_e_x_i_s
08-10-10, 16:27
σαν γευση δεν ειναι χαλια αλλα ειναι πινεται πολυ δυσκολα...ειναι πολυ εντονη δηλαδη...

thegravijia
08-10-10, 16:32
Ρε παιδια πηγα και πηρα ενα muscle gainer με γευση βαννιλια αλλα βαζοντας 2 scoop απλα δεν πινεται...μου φερνει αναγουλα...τι να κανω εκτος απο το να την πεταξω?
βαλε μεσα νεσκουικ μπανανες γαλα μελια κτλ
βαλε μεσα πραμα για να μπορεσεις να το πινεις μην πανε χαμενα τα λεφτα

A_l_e_x_i_s
08-10-10, 16:33
αυτο σκεφτηκα να κανω...θα το δοκιμασω..σημερα πηρα 2 scoop και πραγματικα μαρτυρησα μεχρι να το πιω...υπερβολικα εντονη...

Ramrod
08-10-10, 18:13
αυτο σκεφτηκα να κανω...θα το δοκιμασω..σημερα πηρα 2 scoop και πραγματικα μαρτυρησα μεχρι να το πιω...υπερβολικα εντονη...

Ρε μαν αμα είναι πολύ έντονη η γευση βάλε περισσότερο νερό...σε πόσο τη διαλύεις?

oldhiphop
09-10-10, 11:06
ειναι κακο να περνω πρωτεινη αν δεν πιγενω ακομα gym?

sTeLaKoS
09-10-10, 11:09
Κακό δεν είναι, αλλά το σώμα σου έχει μειωμένες ανάγκες σε πρωτείνη όταν δε γυμνάζεσαι, που εύκολα μπορείς να τις καλύψεις με τη διατροφή σου. :thumbup:

oldhiphop
09-10-10, 11:17
ενταχι δεν περνω πολι 2 φορες την μερα 10γραμμαρια ισα ισα. σε 10 μερουλες θα παρω την whey sake και θα αρχισω κανονικα.

gmalamos
09-10-10, 15:43
Παιδια υπαρχει καποιο συμπληρωμα που θα μπορει να κραταει την ινσουλινη σε χαμηλα ποσοστα??Δεν μιλαω για φαρμακα (αν υπαρχουν βεβαια) αλλα για κατι φυσικο?

Manos1989
09-10-10, 15:55
Παιδια υπαρχει καποιο συμπληρωμα που θα μπορει να κραταει την ινσουλινη σε χαμηλα ποσοστα??Δεν μιλαω για φαρμακα (αν υπαρχουν βεβαια) αλλα για κατι φυσικο?

Mπορείς να χρησιμοποιείς ALA μαζί με τους υδατάνθρακες.

The Rock
09-10-10, 15:57
Παιδια υπαρχει καποιο συμπληρωμα που θα μπορει να κραταει την ινσουλινη σε χαμηλα ποσοστα??Δεν μιλαω για φαρμακα (αν υπαρχουν βεβαια) αλλα για κατι φυσικο?
Σε συμπλήρωμα Χρώμιο Πικολινικό(200-400 mcg όχι παραπάνω), αλλά μην περιμένεις κάτι το εξωφρενικο.
Σε "φυσικό" κανέλα 5-10γρ./μέρα σε 2-3 γεύματα.
Γενικά αυτά τα 2 σε συνδιασμό με το να τρως υδατάνθρακα χαμηλού GI.

gmalamos
09-10-10, 16:24
Σε συμπλήρωμα Χρώμιο Πικολινικό(200-400 mcg όχι παραπάνω), αλλά μην περιμένεις κάτι το εξωφρενικο.
Σε "φυσικό" κανέλα 5-10γρ./μέρα σε 2-3 γεύματα.
Γενικά αυτά τα 2 σε συνδιασμό με το να τρως υδατάνθρακα χαμηλού GI.

Χρωμιο??Μαλιστα 200 την ημερα και ποτε κατα την διαρκεια της ημερας??

The Rock
09-10-10, 16:40
Χρωμιο??Μαλιστα 200 την ημερα και ποτε κατα την διαρκεια της ημερας??
Στο πρωινό σου είναι καλά. Ενημερωτικά να ξέρεις ότι και η κανέλα κάνει δουλειά εφόσον υπάρχει μια κάποια βιβλιογραφία ερευνών από πίσω, απλά επαναλαμβάνω μην περιμένεις θαύματα.

gmalamos
09-10-10, 16:49
Στο πρωινό σου είναι καλά. Ενημερωτικά να ξέρεις ότι και η κανέλα κάνει δουλειά εφόσον υπάρχει μια κάποια βιβλιογραφία ερευνών από πίσω, απλά επαναλαμβάνω μην περιμένεις θαύματα.

Τhanks rock..

giannis64
09-10-10, 19:51
Παιδια υπαρχει καποιο συμπληρωμα που θα μπορει να κραταει την ινσουλινη σε χαμηλα ποσοστα??Δεν μιλαω για φαρμακα (αν υπαρχουν βεβαια) αλλα για κατι φυσικο?

κατι φυσικο οχι δεν υπαρχει!

κατηγορηματικα!

μονο η συνεχης ασκηση!

-beba-
09-10-10, 20:22
Παιδια υπαρχει καποιο συμπληρωμα που θα μπορει να κραταει την ινσουλινη σε χαμηλα ποσοστα??Δεν μιλαω για φαρμακα (αν υπαρχουν βεβαια) αλλα για κατι φυσικο?

Σε τι βοηθάει αυτό?

gmalamos
09-10-10, 20:26
Σε τι βοηθάει αυτό?

Για να μην παιρνω κοιλακια..

giannis64
09-10-10, 20:26
αποφευγεις την αποθηκευση λιπους!

-beba-
09-10-10, 20:29
Ααααααααααααα...............................θα τρώω πολύ κανέλα τότε αφού μου αρέσει κιόλας.

alexis
10-10-10, 04:11
παιδια να ρωτησω τις πολυβιταμινες ποια ωρα πρεπει να τις περνω ??:???::???:

COBRA_STYLE
10-10-10, 10:18
παιδια να ρωτησω τις πολυβιταμινες ποια ωρα πρεπει να τις περνω ??:???::???:
πρωι!!!στο πρωτο γευμα!!!Οχι οτι ΠΡΕΠΕΙ,απλα ειναι καλυτερο ως προς το βαθμο απορροφησιμοτητας!!!

oldhiphop
10-10-10, 13:40
παιδια ξερετε ποσα γραμμαρια πρωτεινη αφομιονη ο οργανισμος/μυις καθε φορα?

alexis
10-10-10, 14:40
πρωι!!!στο πρωτο γευμα!!!Οχι οτι ΠΡΕΠΕΙ,απλα ειναι καλυτερο ως προς το βαθμο απορροφησιμοτητας!!!
οταν λες στο πρωινο εννοεις πριν φαω η μετα?? και να περνω και μετα την προπονηση μισο δισκιο ???

A_l_e_x_i_s
10-10-10, 15:29
Ρε μαν αμα είναι πολύ έντονη η γευση βάλε περισσότερο νερό...σε πόσο τη διαλύεις? τη διαλυω σε 300 ml περιπου..παιδια εβαλα nesquik και σωθηκα πραγματικα...

Eddie
10-10-10, 15:32
οταν λες στο πρωινο εννοεις πριν φαω η μετα?? και να περνω και μετα την προπονηση μισο δισκιο ???

Μετα το φαγητο και καλυτερα οχι μετα την προπονηση!Αν θες να σπασεις τη δοση παρε μια μετα το στερεο γευμα μετα την προπονηση.

A_l_e_x_i_s
10-10-10, 15:32
παντως το μετανιωσα που πηρα αυτη την πρωτεινη..ειναι απιστευτα ελαφρια..μονο για αρχαριους αλλα και παλι πολυ ελαφρυ μιγμα..ποσο μαλλον για τα λεφτα της..δε θα τη συνιστουσα

liosis
10-10-10, 16:40
διαβασα μια πρωτεινη που λεει εχει 10000ΜΓ κρεατινησ αφτο ειναι ισο με 1 γραμμαριο????

giannis64
10-10-10, 16:42
αν βλεπω καλα :shock:4 μηδενικα ειναι 10γρ!

liosis
10-10-10, 16:50
αν βλεπω καλα :shock:4 μηδενικα ειναι 10γρ!

καλα ειδεσ,,απλα λεει ποσ εχει 6.500μγ οποτε 6,5 γραμμαρια οποτε καλυπτομαι κ δεν χρειαζεται να παρω κρεατινη εφοσον εχει η συγκεκριμενη πρωτεινη μεσα σωστα ??

sTeLaKoS
10-10-10, 16:52
παιδια ξερετε ποσα γραμμαρια πρωτεινη αφομιονη ο οργανισμος/μυις καθε φορα?


Έχει συζητηθεί παλαιότερα σε κάποιο τόπικ.
Προσπάθησε να τρως 25-30g πρωτείνης ανά γεύμα, είναι μια κοινά αποδεκτή ποσότητα. :thumbup:

giannis64
10-10-10, 17:01
6500ΜΓ ΑΝΑ 100 γρ?

liosis
10-10-10, 17:06
6500ΜΓ ΑΝΑ 100 γρ?

FREAK FIX ειναιι η πρωτεινη ανα 2 σκουπ ελεγε νομιζο:unsure:

liosis
10-10-10, 17:10
η ΝΙΤΡΟ TECH προτεινη ποσα γραμμαρια κρεατινησ εχει το ενα σκουπ γνωριζει κανεισ???

beefmeup
10-10-10, 17:12
η ΝΙΤΡΟ TECH προτεινη ποσα γραμμαρια κρεατινησ εχει το ενα σκουπ γνωριζει κανεισ???

φιλε επειδη ρωταγες κ στο αλλο θεμα,κ με τον τροπο που κανεις τις ερωτησεις δεν βγαζει κανεις ακρη.

τι αριβως ψαχνεις??μια σκονη πρωτεινης που να χει μεσα κρεατινη?
γιαυτο κοιτας τις ποσοτητες?

liosis
10-10-10, 17:14
φιλε επειδη ρωταγες κ στο αλλο θεμα,κ με τον τροπο που κανεις τις ερωτησεις δεν βγαζει κανεις ακρη.

τι αριβως ψαχνεις??μια σκονη πρωτεινης που να χει μεσα κρεατινη?
γιαυτο κοιτας τις ποσοτητες?

δεν λενε:shock::οι κουφαλεσ

beefmeup
10-10-10, 17:15
δεν λενε:shock::οι κουφαλεσ

ποιοι δεν λενε?

giannis64
10-10-10, 17:16
τι να σου πουμε ρε οι κουφαλες????

αφου χασαμε την μπαλα και δεν ξερουμε τι θες !

liosis
10-10-10, 17:19
αναφερομαι στη mysletech μην σκαλωνεται δικοι μου!!!:Pλλοιπον επειδη σασ μπερδεψα μαλλον σασ λεω ποσ ψαχνω μια προτεινη καθαρη μεν αλλα να μ εκαλυπτει κ με τα γραμμαρια κρεατινησ π θα χει χωρισ να παρω ξεχωριστα κρεατινη..:bowdown::bowdown:

giannis64
10-10-10, 17:21
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1645 δες εδω
εκτος οτι δεν αναφερει την ποσοτητα της κρεατινης εγω θα σου ελεγα να παρεις μια αλλη πρωτεινη και να παρεις εξτρα κρεατινη!

giannis64
10-10-10, 17:22
μην γραφεις σε δυο θεματα για τον ιδιο λογο. πανε στο αλλο θεμα που σου απαντησα

giannis64
10-10-10, 17:25
liosis τα ποστ σου συγχονευτηκαν εδω!

liosis
10-10-10, 17:25
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1645 δες εδω
εκτος οτι δεν αναφερει την ποσοτητα της κρεατινης εγω θα σου ελεγα να παρεις μια αλλη πρωτεινη και να παρεις εξτρα κρεατινη!

με λιγα λογια να παω στη συγγρου σημερα να βγαλω κανα 100.....δεν ξερω για σενα αλλα εγω τρωω μανεστρα:rifle: πλακα κανω .....πεσ μ αν εχεισ καποια στα υποψη σου οκ??

beefmeup
10-10-10, 17:26
ψαχνω μια προτεινη καθαρη μεν αλλα να μ εκαλυπτει κ με τα γραμμαρια κρεατινησ π θα χει χωρισ να παρω ξεχωριστα κρεατινη..:bowdown::bowdown:

ναι ρε συ πες το απτην αρχη,να καταλαβουμε.

δεν υπαρχει κατι τετοιο,που θες.
το καλυτερο ειναι να παρεις ξεχωριστα κρεατινη για να ξερεις κ τις ακριβεις ποσοτητες.
η νιτροτεκ συγκεκριμενα πρεπει να χει λιγοτερο απο 1γρ αν κρινω απτο μπλεντ της.

liosis
10-10-10, 17:29
ναι ρε συ πες το απτην αρχη,να καταλαβουμε.

δεν υπαρχει κατι τετοιο,που θες.
το καλυτερο ειναι να παρεις ξεχωριστα κρεατινη για να ξερεις κ τις ακριβεις ποσοτητες.
η νιτροτεκ συγκεκριμενα πρεπει να χει λιγοτερο απο 1γρ αν κρινω απτο μπλεντ της.

ωραια σευχαριστω ....:

Galletiosfp
10-10-10, 18:51
Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας...θα ηθελα να ακουσω καποιους συνδιασμους Κρεατινης-κα8αρης πρωτεινης.....θελω να μου πειτε ποιες θεωρειται καλυτερες!Εννοειται πως χρειαζομαι κ ονομα εταιριας.



Υ.Γ. Οσο ποιο χαμηλους υδατανθρακες-ζαχαρη γινετε

hunteranimator
10-10-10, 21:35
Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας...θα ηθελα να ακουσω καποιους συνδιασμους Κρεατινης-κα8αρης πρωτεινης.....θελω να μου πειτε ποιες θεωρειται καλυτερες!Εννοειται πως χρειαζομαι κ ονομα εταιριας.



Υ.Γ. Οσο ποιο χαμηλους υδατανθρακες-ζαχαρη γινετε
Aπο καλες πρωτεινες για εμενα σου προτεινω:
(1)πολυ καλη την εχω δοκιμασει! BULK WHEY / 2250 gr (MDY)
(2)PRO COMPLEX™ GAINER 2310 gr (ON) ΟΝ δηλαδη της optimum
(3)100% WHEY PROTEIN / 2273g (ON) θεωρειται σχεδον η ποιο γνωστη και καλη
(4)MUTANT PRO 2000gr
(5)Pharma whey (PHD) καινουργια,οσους ξερω που την δοκιμασαν ηταν πολυ ικανοποιημενοι
(6)Professional Whey (Multipower) αυτην χρησιμοποιω τωρα,πολυ καλη για εμενα.

Απο κρεατινες
(1)KRE - ALKALYN / 120 caps (WARRIORLAB) δεν θα σου δωσει νερα.
(2)CREATINE POWDER / 300 gr (ON)
(3)cell-tech της muscletech θα σου δωσει πολλα[ογκο]αλλα να ξερεις πως ο πολυς ογκος[νερων] γενικα,σου χαλαει την γραμμωση και την φλεβικοτητα
αν και δεν θα σου προτεινα να παρεις σκετη κρεατινη.Θα σου προτεινα 3 φορμουλες κρεατινης που δουλευουν παρα πολυ καλα και δεν χρειαζεται να περνεις υδατανθρακες και ζαχαρες πολλες.
(1)storm της universal με επιασε πολυ εμενα
(2)super pump 250 της gaspari
(3)v-max της phd αυτο δουλευω τωρα πολυ καλο

Devil
11-10-10, 04:31
Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας...θα ηθελα να ακουσω καποιους συνδιασμους Κρεατινης-κα8αρης πρωτεινης.....θελω να μου πειτε ποιες θεωρειται καλυτερες!Εννοειται πως χρειαζομαι κ ονομα εταιριας.



Υ.Γ. Οσο ποιο χαμηλους υδατανθρακες-ζαχαρη γινετε

ultimate nutrition - iso sensation 93

και απο κρεατινη παρε οποια μονουδρικη θες φτανει να ειναι degussa η' creapure

νομιζω της reflex ειναι μια χαρα

noz1989
11-10-10, 15:00
Να ρωτησω...

Ξερεις κανεις κανενα καλο συμπληρωμα που να εχει κρεατινη μονουδρικη + βητα αλανινη!!

Τιπιτα αλλο...

Διαφορετικα, προτηνετε κανενα καλο συμπληρωμα βητα αλανινης!

H krealkalyne pro της efx ειναι καλη???

εχει δοκιμασει κανεις?

FuriousRabbit
11-10-10, 19:02
Καλησπέρα παίδες...Επειδή είναι δύσκολο να γράψω στην αναζήτηση αυτό που θέλω να βρώ είπα να το ρωτήσω εδω....Πρόσφατα αγόρασα μια Instant whey τις Reflex και μία Instant mass...Την δεύτερη την χρησιμοποιώ μετά την προπό...Αγόρασα μια ζυγαριά λοιπόν για να μετράω ακριβώς τα γραμμάρια...Πόσα γραμμάρια να βάζω σε μία νορμάλ δόση απο την καθαρη?(maximum ξέρω 30-35γρ) και πόσο μετά την προπο για του όγκου?Ξέρω είναι εύκολη απάντηση για εσάς απλά τα έχω μπερδέψει λίγο...Thanks!!

Galletiosfp
11-10-10, 19:23
Aπο καλες πρωτεινες για εμενα σου προτεινω:
(1)πολυ καλη την εχω δοκιμασει! BULK WHEY / 2250 gr (MDY)
(2)PRO COMPLEX™ GAINER 2310 gr (ON) ΟΝ δηλαδη της optimum
(3)100% WHEY PROTEIN / 2273g (ON) θεωρειται σχεδον η ποιο γνωστη και καλη
(4)MUTANT PRO 2000gr
(5)Pharma whey (PHD) καινουργια,οσους ξερω που την δοκιμασαν ηταν πολυ ικανοποιημενοι
(6)Professional Whey (Multipower) αυτην χρησιμοποιω τωρα,πολυ καλη για εμενα.

Απο κρεατινες
(1)KRE - ALKALYN / 120 caps (WARRIORLAB) δεν θα σου δωσει νερα.
(2)CREATINE POWDER / 300 gr (ON)
(3)cell-tech της muscletech θα σου δωσει πολλα[ογκο]αλλα να ξερεις πως ο πολυς ογκος[νερων] γενικα,σου χαλαει την γραμμωση και την φλεβικοτητα
αν και δεν θα σου προτεινα να παρεις σκετη κρεατινη.Θα σου προτεινα 3 φορμουλες κρεατινης που δουλευουν παρα πολυ καλα και δεν χρειαζεται να περνεις υδατανθρακες και ζαχαρες πολλες.
(1)storm της universal με επιασε πολυ εμενα
(2)super pump 250 της gaspari
(3)v-max της phd αυτο δουλευω τωρα πολυ καλο
Εχω αρχιση to superpumb της gaspar ειναι πολυ καλο....με τι αλλο θα μου το συνηστουσες για ογκο,χωρις ομως να γινει κατακρατηση υγρων!

beefmeup
11-10-10, 20:36
....με τι αλλο θα μου το συνηστουσες για ογκο,χωρις ομως να γινει κατακρατηση υγρων!

φιλε μου,αν δεν θες κατακρατηση υποδοριων υγρων,να μετριασεις τους υ/ες σου,κ τα αλατια.
τα συμπληρωματα κρεατινης,δεν κανουν κατακρατηση υγρων οπως την εννοεις.
μια κρεατινη μονουδρικη ειναι μαλλον οτι ζητας.

hunteranimator
11-10-10, 23:13
φιλε noz1989 θα σου προτεινα το storm της universal εχει αυτα που ζητας και αποδιδει πολυ.Επισης το v-max της PHD ειναι φοβερο απο την αποψη οτι σου δινει πολυ αντοχη σου μειωνει πολυ την παραγωγη του γαλακτικου οξεως ετσι μπορεις να κανεις παραπανο σετ κτλ,αυτο δουλευω τωρα και ειμαι ικανοποιημενος.Αν θες σκετη αλανινη η επιπελον να παιρνεις γραψε στο google <<αγορα αλανινη>>.

φιλε Galletiosfp εκτος απο το super pump 250 τι αλλο περνεις?Θα σου προτεινα σε αυτον τον κυκλο να μην παρεις τιποτα,δεν χρειαζεσε αστο να κανει δουλεια απο μονο του,θα σου κανει πολυ καλη δουλεια.Πολυ φαγητο νερο και υπνος.Χχχχμμ θα σου προτεινα μια πρωτειηνη αυγου απο οσο ξερω και εχω ακουσει απο ατομα στο γυμναστηριο η πρωτειηνη αυγου σου δινει γενικα ογκο.

φιλε FuriousRabbit γενικα να κοιτας τα γραμμαρια της πρωτειηνης να ειναι 25γρ και ας ειναι το scoop 5000γρ και μετα την προπονηση 30-35γρ.

Galletiosfp
11-10-10, 23:18
φιλε noz1989 θα σου προτεινα το storm της universal εχει αυτα που ζητας και αποδιδει πολυ.Επισης το v-max της PHD ειναι φοβερο απο την αποψη οτι σου δινει πολυ αντοχη σου μειωνει πολυ την παραγωγη του γαλακτικου οξεως ετσι μπορεις να κανεις παραπανο σετ κτλ,αυτο δουλευω τωρα και ειμαι ικανοποιημενος.Αν θες σκετη αλανινη η επιπελον να παιρνεις γραψε στο google <<αγορα αλανινη>>.

φιλε Galletiosfp εκτος απο το super pump 250 τι αλλο περνεις?Θα σου προτεινα σε αυτον τον κυκλο να μην παρεις τιποτα,δεν χρειαζεσε αστο να κανει δουλεια απο μονο του,θα σου κανει πολυ καλη δουλεια.Πολυ φαγητο νερο και υπνος.Χχχχμμ θα σου προτεινα μια πρωτειηνη αυγου απο οσο ξερω και εχω ακουσει απο ατομα στο γυμναστηριο η πρωτειηνη αυγου σου δινει γενικα ογκο.

φιλε FuriousRabbit γενικα να κοιτας τα γραμμαρια της πρωτειηνης να ειναι 25γρ και ας ειναι το scoop 5000γρ και μετα την προπονηση 30-35γρ.
Περνω το superpumb της gaspar το νιτρικο....και μια καθαρη πρωτεϊνη...λεω να αρχισω κ κρεατινη αλλα σε caps....μου φαινεται ωραια η kre-alkanyn ή το size on....

Galletiosfp
12-10-10, 14:25
Size on maximum performance θα μου δωσει πολλα υγρα σε σχεση με καποια αλλη κρεατινη?

Devil
12-10-10, 14:41
Size on maximum performance θα μου δωσει πολλα υγρα σε σχεση με καποια αλλη κρεατινη?

σου απαντησα στο αλλο thread

PanosS
13-10-10, 21:21
Προσφατα αγορασα τ ανιμαλ νιτρο της universal κ εχω μια απορια. να παιρνω τ πακ πριν τν προπονηση η μετα? (ογκος, κ θα παιρνω μονο ενα για οικονομικους λογους )

giannis64
13-10-10, 21:22
καλυτερα μετα.:thumbup:

KATERINI 144
13-10-10, 21:29
Προσφατα αγορασα τ ανιμαλ νιτρο της universal κ εχω μια απορια. να παιρνω τ πακ πριν τν προπονηση η μετα? (ογκος, κ θα παιρνω μονο ενα για οικονομικους λογους )δες ποιο αναλυτικά εδω Animal Nitro (Universal ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2385)

Manos1989
14-10-10, 02:15
Ρε παιδιά έχει κανείς καμιά ιδέα για κάποιο προιόν που μπορώ να χρησιμοποιήσω για επούλωση εσωτερικών πληγών? Εχω πρήξιμο στην κοιλιά,από νερά και ιστούς,λόγω εγχείρησης,υπάρχει τίποτα να επιταχύνει τη διαδικασία ανάρρωσης?
Αν δεν είναι νόμιμο ή οτιδήποτε,Pm me plix!

GEORGEXX1
14-10-10, 20:55
ρε μπιφ απαντησε στο δεξτρο-μαλτο που απαντουν και οι αλοι!!!!!

θα χαθειτε στο λεω.:turtle::turtle:

Littlejohn
15-10-10, 14:50
Ρε παιδιά έχει κανείς καμιά ιδέα για κάποιο προιόν που μπορώ να χρησιμοποιήσω για επούλωση εσωτερικών πληγών? Εχω πρήξιμο στην κοιλιά,από νερά και ιστούς,λόγω εγχείρησης,υπάρχει τίποτα να επιταχύνει τη διαδικασία ανάρρωσης?
Αν δεν είναι νόμιμο ή οτιδήποτε,Pm me plix!

Dokimase (an mporeis na breis eukola) MSM...Einai mia morfh organikou theiafi pou xrhsimopoiei to swma mas. Sinithos to swma to pairnei apo tis proteines/aminoksea, alla sinithos den to pairnei se shmantikes posothtes kai uparxei panta se elleipsh.

Boithaei se para polla pragmata, kuriws sthn kalh katastash twn ostwn h kai apokatastash autwn apo pathiseis (px. arthritida), alla teleutaia exei anakaluftei oti boithaei para polu sthn epoulwsh plhgwn, sthn apokatastash oulwn, sthn anaplash tou dermatos ktl... Epishs leitourgei kai san antiflegmonodes.

Egw to pairnw kanena 1,5 mhna twra kai exw parathrhsei oti to derma mou einai se kaluterh katastash, opoia akmh eixa eksafanisthke (mh paei to mualo sas sto kako :green:) kai epishs exw polu kaluterh muikh apokatastash meta apo sklhres proponhseis...

PS... Sorry paidia gia ta greeklish...Otan tha aksiothw na parw pc sto spiti, tha mporw na grafw pali sta ellhnika..

aprosektos
15-10-10, 20:06
Γνωρίζει κάποιος που ασχολείται εάν υπάρχει κάτι καινούριο( για μάρκα εννοώ) σε τελείως καθαρή πρωτεΐνη

noz1989
15-10-10, 20:16
Γνωρίζει κάποιος που ασχολείται εάν υπάρχει κάτι καινούριο( για μάρκα εννοώ) σε τελείως καθαρή πρωτεΐνη

VP2 της AST!!

Ισως η καλυτερη στην αγορα!!

aprosektos
15-10-10, 20:28
VP2 της AST!!

Ισως η καλυτερη στην αγορα!!

Είναι καινούρια στην αγορά?
Ψάχνω για κάτι φρέσκο

Devil
15-10-10, 20:34
Είναι καινούρια στην αγορά?
Ψάχνω για κάτι φρέσκο

οχι παλια και ακριβη

noz1989
15-10-10, 20:35
αδελφε ζητησες τελειως καθαρη πρωτεινη και σου ειπα την καλυτερη κατα την γνωμη μου!

Αν θες καινουργια παρε την hydrowhey της ΟΝ!!

noz1989
15-10-10, 20:35
οχι παλια και ακριβη

οτι πληρωνεις παιρνεις!

Eddie
15-10-10, 20:38
οτι πληρωνεις παιρνεις!

Δλδ εγω που πληρωσα περυσι 108 ευρω για 4lbs Nitro-Tech πηρα καλο πραμα?:unsure:

aprosektos
15-10-10, 20:39
αδελφε ζητησες τελειως καθαρη πρωτεινη και σου ειπα την καλυτερη κατα την γνωμη μου!

Αν θες καινουργια παρε την hydrowhey της ΟΝ!!
Σε ευχαριστώ θα το ψάξω

xrist-skl
15-10-10, 20:42
να ρωτησω κατι? κανω ενα προγραμμα (δεν θα το ελεγα προγραμμα) ελξεις,καμψεις,βυθισεις.ξερει κανεις να μου πει τι να παρο για να αποφηγω τον τραβματισμο στους μυς?γιατι με τραβιξε λιγο ο τραπεζοΪδης στη δουλεια!χριαζομαι τι βοηθεια απο οποιον ξερει το σωστο!

noz1989
15-10-10, 20:43
Δλδ εγω που πληρωσα περυσι 108 ευρω για 4lbs Nitro-Tech πηρα καλο πραμα?:unsure:

Κατσε ρε συ.. πως πληρωσες 108 ευρω??

αφου στο bb club την εχει 30 ευρω τα 2lbs!!

ΜΑλλον σε εγδαραν!!! :P

Devil
15-10-10, 20:44
οτι πληρωνεις παιρνεις!

εν μερη ναι

αλλα την vp2 την πασαραν για hydro

noz1989
15-10-10, 20:47
εν μερη ναι

αλλα την vp2 την πασαραν για hydro


υδρολυμενη δεν ειναι??

Δεν σε επιασα..

GEORGEXX1
15-10-10, 20:48
Δλδ εγω που πληρωσα περυσι 108 ευρω για 4lbs Nitro-Tech πηρα καλο πραμα?:unsure:

40Ε το προιον,
60Ε διαφημιση,
και 8Ε η συσκευασια

ειναι μια καλη επενδυση δεν πιστευω να πεταξες τον κουβα;;;; ειναι συλεκτικος.:green:

Eddie
15-10-10, 20:50
Κατσε ρε συ.. πως πληρωσες 108 ευρω??

αφου στο bb club την εχει 30 ευρω τα 2lbs!!

ΜΑλλον σε εγδαραν!!! :P

Ναι,30 οι 2 και 54 οι 4!!Με 50% εκπτωση που εχουν εδω και καιρο!!Πριν ειχε 108!!

Και εκτος της νιτρο παρε την eas,την εχω παρει απο 74 μεχρι 90 ευρω.Εχει ενα σωρο cholesterol και υψηλη συγκεντρωση βαρεων μεταλλων.


40Ε το προιον,
60Ε διαφημιση,
και 8Ε η συσκευασια

ειναι μια καλη επενδυση δεν πιστευω να πεταξες τον κουβα;;;; ειναι συλεκτικος.:green:

Οχι βεβαια,ουτε τα σκουπ δε πεταξα :green:

Devil
15-10-10, 20:52
υδρολυμενη δεν ειναι??

Δεν σε επιασα..

ετσι λενε...

αλλα δεν λενε % υδρολισης...

οπως και με την αλλη τις ΟΝ

απλα γραφουν οτι ειναι hydro και 1% να ειναι ο βαθμος ναι ειναι hydro αλλα ειναι μουφα...

γενικα αν δεν σου δινουν ενα % μαλλον σε δουλευουν

και 100% hydro δεν νομιζω οτι θα κυκλοφορισει ποτε στο εμποριο γιατι δεν νομιζω οτι πινετε

noz1989
15-10-10, 20:54
Ναι,30 οι 2 και 54 οι 4!!Με 50% εκπτωση που εχουν εδω και καιρο!!Πριν ειχε 108!!

Και εκτος της νιτρο παρε την eas,την εχω παρει απο 74 μεχρι 90 ευρω.Εχει ενα σωρο cholesterol και υψηλη συγκεντρωση βαρεων μεταλλων.



Οχι βεβαια,ουτε τα σκουπ δε πεταξα :green:

Εχεις δικιο!!!

Επρεπε να το διευκρινησω..

Μιλαω για τιμες εξωτερικου!!

noz1989
15-10-10, 20:55
ετσι λενε...

αλλα δεν λενε % υδρολισης...

οπως και με την αλλη τις ΟΝ

απλα γραφουν οτι ειναι hydro και 1% να ειναι ο βαθμος ναι ειναι hydro αλλα ειναι μουφα...

γενικα αν δεν σου δινουν ενα % μαλλον σε δουλευουν

και 100% hydro δεν νομιζω οτι θα κυκλοφορισει ποτε στο εμποριο γιατι δεν νομιζω οτι πινετε

Ε ναι ρε...

Μιλαμε για πρωτεινες εμποριου..

Devil
15-10-10, 20:57
Ε ναι ρε...

Μιλαμε για πρωτεινες εμποριου..

η μεγαλητερη σε % στο εμποριο φτανει καπου στο 30% νομιζω (τουλαχιστον στην ευρωπη)

και ειναι η μοναδικη που το γραφει

noz1989
15-10-10, 20:58
Ποια λες??

Devil
15-10-10, 20:58
Ποια λες??

peptopro

noz1989
15-10-10, 21:01
peptopro

Εταιρια??? :unsure:

απο ΜΥΡ???

Mhμπως της protein factory?

Devil
15-10-10, 21:04
Εταιρια??? :unsure:

απο ΜΥΡ???

Mhμπως της protein factory?

εταιρια ειναι η dsm

αλλα την εχει και το myp και η protein factory

θα την βρεις σε μικρες δωσεις και σε αλλα συμπληρωματα

xrist-skl
15-10-10, 21:08
μια απαντηση ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

noz1989
15-10-10, 21:11
να ρωτησω κατι? κανω ενα προγραμμα (δεν θα το ελεγα προγραμμα) ελξεις,καμψεις,βυθισεις.ξερει κανεις να μου πει τι να παρο για να αποφηγω τον τραβματισμο στους μυς?γιατι με τραβιξε λιγο ο τραπεζοΪδης στη δουλεια!χριαζομαι τι βοηθεια απο οποιον ξερει το σωστο!

Καλο ζεσταμα!!!

Καλη τεχνικη οσο γινετε...

Και ξεκουραση..

xrist-skl
15-10-10, 21:14
Καλο ζεσταμα!!!

Καλη τεχνικη οσο γινετε...

Και ξεκουραση..

τι τεχνηκη ελξεις ειναι αυτες!εμπροσθολεμιες!ενας μοθ ειπε για γλουταμηνη και αμινοξεα!ξερεισ κατι γιαυτα

xrist-skl
15-10-10, 21:15
den perno kanena simpliroma diatrofis!!!!!

*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,εινια κανονας του φόρουμ.:bodybuildinggr: Τeam ***

noz1989
15-10-10, 21:30
τι τεχνηκη ελξεις ειναι αυτες!εμπροσθολεμιες!ενας μοθ ειπε για γλουταμηνη και αμινοξεα!ξερεισ κατι γιαυτα

Οταν λες τραυματισμο στους μυς καταλαβαινω θλασεις κλπ..

Η γλουταμινη και τα υπολοιπα αμινοξεα βοηθουν ''και καλα'' στο να αναρωνεις καλυτερα. Οχι απο τους τραυματισμους αλλα κυριως απο την ''φθορα-καταπονηση'' των μυων απο την προπονηση!

xrist-skl
15-10-10, 21:42
Οταν λες τραυματισμο στους μυς καταλαβαινω θλασεις κλπ..

Η γλουταμινη και τα υπολοιπα αμινοξεα βοηθουν ''και καλα'' στο να αναρωνεις καλυτερα. Οχι απο τους τραυματισμους αλλα κυριως απο την ''φθορα-καταπονηση'' των μυων απο την προπονηση!

dld an perno gloutamini kai aminoksea pote na ta perno kaise ti dosi?

*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,εινια κανονας του φόρουμ.:bodybuildinggr: Τeam ***

skiadis
17-10-10, 15:08
χειμωνιασε και ειναι καιρος για ογκο :weights: :bbbiceps:
φετως ειπα να το ψαξω λιγο παραπανω και να παρω οτι συμπληρωματα θελω σε μεγαλες δοσεις για να μου μεινει και τπτ ψιλο.

θα ηθελα κανενα καλο και εμπιστο site για καμια παραγγελια (σε pm παντα φυσικα)

ευχαριστω!!

(ελπιζω να ειμαι στο σωστο topic ;) )

StefPat
17-10-10, 15:12
αν κοιτάξεις κι από εδώ στο e-Shop, μπορεί να μην είναι τεράστιες οι ποσότητες αλλά σχετικα΄είναι καλές οι τιμές...!

skiadis
17-10-10, 15:17
για να καταλαβεις θα παρω οτι χρειαστω για προπονησεις μεχρι τα χριστουγεννα, και μετα τα χριστουγεννα παλι οτι χρειαστω μεχρι το πασχα!
οποτε μιλαμε για αρκετα μεγαλη παραγγελια

skuzka
17-10-10, 21:49
καλησπέρα.
το τελευταίο διάστημα έπαιρνα την πρωτεΐνη COMPLETE 8 της WARRIOR LAB. Αλλά μου πρότειναν να πάρω σκέτη WHEY πρωτεΐνη και θέλω να ρωτήσω το εξής: μπορώ να πάρω αμέσως την WHEY η θα πρέπει να μείνω ένα διάστημα χωρίς να παίρνω πρωτεΐνη ???

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Eddie
17-10-10, 21:52
καλησπέρα.
το τελευταίο διάστημα έπαιρνα την πρωτεΐνη COMPLETE 8 της WARRIOR LAB. Αλλά μου πρότειναν να πάρω σκέτη WHEY πρωτεΐνη και θέλω να ρωτήσω το εξής: μπορώ να πάρω αμέσως την WHEY η θα πρέπει να μείνω ένα διάστημα χωρίς να παίρνω πρωτεΐνη ???

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Oχι δε χρειαζεται να περιμενεις!!Την πρωτεινη μπορεις να την παιρνεις συνεχεια χωρις να χρειαζεται καποιο διαστημα αποχης.

skuzka
17-10-10, 22:24
Oχι δε χρειαζεται να περιμενεις!!Την πρωτεινη μπορεις να την παιρνεις συνεχεια χωρις να χρειαζεται καποιο διαστημα αποχης.
δεν χρειάζεται διάστημα αποχής ακόμα και αν αλλάζεις πρωτεΐνη??

Eddie
17-10-10, 22:29
δεν χρειάζεται διάστημα αποχής ακόμα και αν αλλάζεις πρωτεΐνη??

Ναι,τι σημασια εχει αν την αλλαζεις??Εγω μεσα στη μερα παιρνω 3 διαφορετικες!Δεν εχει να κανει με αυτο που λες.Η πρωτεινη ειναι πρωτεινη,τωρα εαν αλλαζει η μαρκα η η οι πηγες δεν εχει καμια διαφορα.

sTeLaKoS
17-10-10, 22:32
skuzka η πρωτείνη σε σκόνη είναι φαγητό όπως οι στερεές τροφές που τρώμε μέσα στη μέρα.
Δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα :thumbup:

skuzka
17-10-10, 22:33
οκ λοιπον! ευχαριστω!

skuzka
17-10-10, 22:35
Ναι,τι σημασια εχει αν την αλλαζεις??Εγω μεσα στη μερα παιρνω 3 διαφορετικες!Δεν εχει να κανει με αυτο που λες.Η πρωτεινη ειναι πρωτεινη,τωρα εαν αλλαζει η μαρκα η η οι πηγες δεν εχει καμια διαφορα.


γιατί παίρνεις 3 διαφορετικές???

Eddie
17-10-10, 22:43
γιατί παίρνεις 3 διαφορετικές???

Γιατι καθεμια ειναι για συγκεκριμενες ωρες.Το πρωι και ενδιαμεσα απο μικρα γευματα συμπηκνωμενη whey,μετα την προπονηση isolate και πριν τον υπνο πολλων πηγων με καζεινη.

liosis
17-10-10, 23:16
Παιδες για πειτε "BEST CREATINE"???:bowdown:

παρε reflex h gasparri αυτα για μενα

liosis
18-10-10, 00:07
σε περιοδο γραμμωσεισ εκτοσ απο αμμινοξεα κ πρωτεινη μπορουμε να χρησιμοποισουμε κ αλλα συμληρωματα πχ κρεατινη νιτρικα κτλ?

giannis64
18-10-10, 08:11
ναι μπορεις.

skiadis
19-10-10, 00:11
μπορει να μου εξηγησει κανεις τον ορο cla (για λιποδιαλιτες νομιζω κυριως αναφαιρεται) ή να με παραπεψει σε καποιο link..
ευχαριστω

beefmeup
19-10-10, 00:12
μπορει να μου εξηγησει κανεις τον ορο cla (για λιποδιαλιτες νομιζω κυριως αναφαιρεται) ή να με παραπεψει σε καποιο link..
ευχαριστω

http://en.wikipedia.org/wiki/Conjugated_linoleic_acid

πρεπει να υπαρχει κ θεμα στο φορουμ σε καποιο συμπληρωμα..ψαξε λιγο.

sTeLaKoS
19-10-10, 00:14
μπορει να μου εξηγησει κανεις τον ορο cla (για λιποδιαλιτες νομιζω κυριως αναφαιρεται) ή να με παραπεψει σε καποιο link..
ευχαριστω


CLA λέμε το συζευγμένο λινολεϊκό οξύ. Ένα λιπαρό είναι.

Mη περιμένεις πολλά όσον αφορά τη λιποδιαλυτική του δράση, μπορεί να βοηθήσει στη συντήρηση ενός ήδη χαμηλού ποσοστού λίπους αλλά μέχρι εκεί.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1180
Τσέκαρε ένα άρθρο του φόρουμ.

stelios025
21-10-10, 02:02
Να ρωτήσω και εγώ κάτι... Σκέφτομαι να πάρω μια πρωτεινη κυρίως για το βράδυ πριν τον ύπνο (παίρνω ήδη την whey της ΟΝ για μετά την προπόνηση και με το πρωινό μου) και το βράδυ την βγάζω με γιαούρτια αλλά επειδή έχω αρχίσει να τα ψιλοσιχαίνομαι λέω να τρώω ένα και να προσθέσω και ένα ρόφημα, η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής: να πάρω μία καζείνη, η μία πολλων πηγών? Έχει σημαντική διαφορά (στην απορρόφηση εννοώ)?! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Levrone
21-10-10, 02:14
Να ρωτήσω και εγώ κάτι... Σκέφτομαι να πάρω μια πρωτεινη κυρίως για το βράδυ πριν τον ύπνο (παίρνω ήδη την whey της ΟΝ για μετά την προπόνηση και με το πρωινό μου) και το βράδυ την βγάζω με γιαούρτια αλλά επειδή έχω αρχίσει να τα ψιλοσιχαίνομαι λέω να τρώω ένα και να προσθέσω και ένα ρόφημα, η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής: να πάρω μία καζείνη, η μία πολλων πηγών? Έχει σημαντική διαφορά (στην απορρόφηση εννοώ)?! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στελιο εγω θα σου λεγα να παρεις μια πολλων πηγων.
Για το βραδυ πριν τον υπνο ειναι οτι πρεπει.

Βγαζει μια καλη η PhD που λενε τα καλυτερα καποια παιδια που τη χρησιμοποιουν και αν δεν κανω λαθος ειναι 6 πγηγων , και επισης μια "πετακαθαρη" (πλυμενη με ARIEL που λεμε) ειναι η MUSCLE 95 της ΙNKOSPOR αν και χωρις γευση, ανοστη, και γι αυτο τοσο καθαρη, και πιο ακριβη. Την εχω χρησιμοποιησει σε μεγαλες ποσοτητες και ειναι 4 πηγων.

Σου προτεινα αυτες, μηπως δεν εχεις καποια στο νου σου.
Παντως το μοντελο που κυκλοφορει για πριν τον υπνο ειναι η πρωτεινη πολλων πηγων.
:toast:

stelios025
21-10-10, 02:17
Στελιο εγω θα σου λεγα να παρεις μια πολλων πηγων.
Για το βραδυ πριν τον υπνο ειναι οτι πρεπει.

Βγαζει μια καλη η PhD που λενε τα καλυτερα καποια παιδια που τη χρησιμοποιουν και αν δεν κανω λαθος ειναι 6 πγηγων , και επισης μια "πετακαθαρη" (πλυμενη με ARIEL που λεμε) ειναι η MUSCLE 95 της ΙNKOSPOR αν και χωρις γευση, ανοστη, και γι αυτο τοσο καθαρη, και πιο ακριβη. Την εχω χρησιμοποιησει σε μεγαλες ποσοτητες και ειναι 4 πηγων.

Σου προτεινα αυτες, μηπως δεν εχεις καποια στο νου σου.
Παντως το μοντελο που κυκλοφορει για πριν τον υπνο ειναι η πρωτεινη πολλων πηγων.
:toast:

Τhanks για την άμεση απάντηση!:toast:

Levrone
21-10-10, 02:23
το bodybuilding.gr δεν κοιμαται ποτε νεε μου!!! :rolf:

dio32
21-10-10, 11:27
μπορεις να παρεις για το βραδυ την 12hours,της dymatize,matrix 5.0 της syntrax,shntra 6 της bsn.ολλες αυτες εχουν αργες+γρηγορες πρωτεινες,με πολλα αμινοξεα.

stelios025
21-10-10, 13:33
μπορεις να παρεις για το βραδυ την 12hours,της dymatize,matrix 5.0 της syntrax,shntra 6 της bsn.ολλες αυτες εχουν αργες+γρηγορες πρωτεινες,με πολλα αμινοξεα.

Σκεφτόμουν της PHD όπως είπε και ο Levrone ή της ΟΝ την nitrocore, αν και αυτή είναι λίγο ακριβή, η αλλιώς της bsn. Thanks για τις προτάσεις σου. :toast:

Eddie
21-10-10, 14:15
Μιας και εχω φαει 2-3 τσουβαλια pharma blend νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση.Για γευσεις μη με ρωτησεις,ασπρη σοκολατα παιρνω και δεν ξερω αν θα την αλλαξω:green:

stelios025
21-10-10, 14:27
Μιας και εχω φαει 2-3 τσουβαλια pharma blend νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση.Για γευσεις μη με ρωτησεις,ασπρη σοκολατα παιρνω και δεν ξερω αν θα την αλλαξω:green:

Τόσο καλή?! Απο εκεί που θα την πάρω για κάποιον ανεξήγητο λόγο την έχουν μόνο σε γεύση βανίλια!

beefmeup
21-10-10, 14:35
Απο εκεί που θα την πάρω για κάποιον ανεξήγητο λόγο την έχουν μόνο σε γεύση βανίλια!

μαλλον τους εχει μεινει στοκ απο αυτην την γευση φιλε,κ κοιτανε να την σπρωξουν.
γινεται συχνα αυτο.

Eddie
21-10-10, 15:12
Τόσο καλή?! Απο εκεί που θα την πάρω για κάποιον ανεξήγητο λόγο την έχουν μόνο σε γεύση βανίλια!

Παρτην απο αλλου.(για την πρωτεινη λεω:lol:)

Σε πολλους δεν αρεσε η ασπρη σοκολατα,εμενα μου αρεσε.Δοκιμαζεις και κρινεις!Νομιζω εχει και μπανανα,αυτην θα ειναι η επομενη οταν βαρεθω την ασπρη.

Menios Ser1985
21-10-10, 15:30
Ψηφίζω κι εγώ την Pharma Blend της Phd,πολύ ποιοτική πρωτείνη και ειδικά η γεύση λευκή σοκολάτα με το που την αγοράσω εξαφανίζεται στη βδομάδα!!!:food:Θα δείτε όσοι δεν την έχετε χρησιμοποιήσει ότι παρ'όλο που είναι Blend 6 πηγών,διαλύεται πολύ καλά!!!

stelios025
21-10-10, 15:47
Ok, με πείσατε, θα την τσιμπήσω με την επόμενη παραγγελία!! :green:

aprosektos
21-10-10, 22:45
Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κάνεις το vitargo κ τι αποτελέσματα έχει δει ?

FLAMEINGPHOENIX
21-10-10, 23:08
Ειναι ασφαλες να χρησιμοποιουμε διαφορες <<πατεντες>> με την whey μας; Οπως για παραδειγμα να τιν αναμειγνυουμε σκετη με νερο και να την παγωνουμε στο ψυγειο με σκοπο να φτιαξουμε protein bars;; Μηπως γνωριζει κανενας αμα αυτο επιρρεαζει την βιολογικη αξια και την απορροφητικοτητα της; και αν δεν τρεχει τπτ, ποσο καιρο μπορει να συντηρηθει στο ψυγειο ενα τετοιο σκευασμα?? Απο τη στιγμη που η πρωτεινη μας ερχεται σε επαφη με το νερο, μιπως πρεπει να καταναλωθει αμμεσα?:green:

jimmy007
21-10-10, 23:24
Ειναι ασφαλες να χρησιμοποιουμε διαφορες <<πατεντες>> με την whey μας; Οπως για παραδειγμα να τιν αναμειγνυουμε σκετη με νερο και να την παγωνουμε στο ψυγειο με σκοπο να φτιαξουμε protein bars;; Μηπως γνωριζει κανενας αμα αυτο επιρρεαζει την βιολογικη αξια και την απορροφητικοτητα της; και αν δεν τρεχει τπτ, ποσο καιρο μπορει να συντηρηθει στο ψυγειο ενα τετοιο σκευασμα?? Απο τη στιγμη που η πρωτεινη μας ερχεται σε επαφη με το νερο, μιπως πρεπει να καταναλωθει αμμεσα?:green:

Ναι στο τελευταίο...

Levrone
23-10-10, 12:17
Απο τη στιγμη που η πρωτεινη μας ερχεται σε επαφη με το νερο, μιπως πρεπει να καταναλωθει αμμεσα?:green:


Ναι στο τελευταίο...

γιατι αυτο?

jimmy007
23-10-10, 16:28
γιατι αυτο?

Δεν γνωρίζω ακριβώς. Το γράφουν όμως όλες οι συσκευασίες.. Οπότε...
Φαντάζομαι θα είναι ευπαθής σε μικροοργανισμούς...

Polyneikos
23-10-10, 17:13
Γενικα τα συμπληρωματα καλο είναι να μεταφερονται και να αποθηκευονται στην αρχικη τους μορφη...Οι πρωτεινες που κυκλοφορυν ήδη σε υγρη μορφη ειναι σε ειδικες συσκευασίες ,για αυτο και διατηρουνται...Το ίδιο ισχυει πιστευω και για την κρεατινη και για όλα,δεν είνια ότι καλύτερο ας πουμε να σπασεις μια καψουλα και μετα να μεταφερεις την σκόνη της σε χαρτοπετσετα...Αυτο βεβαια δεν σημαινει αν το κανεις 1-2 φορες για εκτακτες αναγκες ότι θα σου συμβει κατι αμεσα.

beefmeup
23-10-10, 18:09
η απορροφηση μπορει να αυξηθει αν το συμπληρωμα καταναλωθει με τροφιμο που εχει την βιταμινη, το μεταλλο κτλ.

ωστοσο, τα μορια στη φυση ειναι αριστεροστροφα και τα ενζυμα στο στομαχι διασπουν αυτα. τα χημικα μορια ειναι δεξια κ αριστεροστροφα, εικονα καθρεφτη, συνεπως το 50% παει στην τουαλετα εκ κατασκευης, αν ειναι κ τσιπηδες κ εχουν φτιαξει κακης ποιοτητας συμπληρωμα παει κ περισσοτερο, το 50% ειναι ταριφα παντως.


μια που πιασαμε συζητηση για πολυβιταμινες

Five tips to finding a better multi-vitamin/mineral supplement
By Charles Poliquin

http://www.charlespoliquin.com/

It is a real challenge for the average consumer to go a health food store and select a quality multi-vitamin/mineral supplement. Here are five tips that can help you to get your money’s worth.

Tip 1: What type of magnesium does it have?

This consideration eliminates virtually 80% of the choices out there. Inclusion of magnesium oxide is a dead give-away indicator of a poor supplement. If it has magnesium oxide as the source of magnesium, avoid that brand.
Magnesium oxide is the cheapest form of magnesium available. You might assume that a company that includes this ingredient cares only about the bottom line. It is possible that they don’t give a hoot about your health. Magnesium oxide is at best only 5% absorbable compared to other forms that are like magnesium citrate (25%) and aspartate (58%).
Here is a simple tip - if the magnesium is good, it should a word attached to it that ends in “ate” (e.g. magnesium taurate, magnesium fumarate, magnesium glycinate etc…)

Tip 2: All minerals should be chelated.

Chelation means that they are bound to an amino acid, which facilitates absorption. The gold standard in the industry is Albion chelates (check for it on the label.)
Albion minerals are mainly chelated to the amino acid glycine, due to its low molecular weight. It helps to slow the degeneration of muscle tissue, aiding the synthesis of creatine. Glycine is involved in enery production, formation of amino acids for the immune system, CNS function, and prostate health.

Tip 3: Check for the levels of manganese.

Your daily dose should not give you more than 5-7 mg of manganese. The margin for error for minerals is far smaller than it is for vitamins.
High dosages of manganese are neuro-toxic. That is why giving soy-based formulas to infants has been linked to the increased incidence of Attention Deficit Disorder (ADD.)
Soy infant formulas have 80 times the concentration of manganese of human breast milk. Many store brands of MVM give 20 mg or more per day.

Tip 4: Gamma tocopherol should be the primary fraction of vitamin E supplied.

Many individuals and even researchers are unaware that natural Vitamin E is a family of four tocopherols and four tocotrienols, which occur in various ratios in different foods. Since humans and animals do not synthesize their own vitamin E, they primarily acquire tocopherols from plants, which are the only living things capable of making vitamin E. Gamma-Tocopherol is often the most prevalent form of vitamin E in plant foods and seeds.

Tip 5: Balanced in iodine and selenium content.

Both trace minerals must be present in the correct order for thyroid health to occur.
Imbalanced intake of iodine and selenium should be avoided as this may impair thyroid function.

τωρα προσωπικα πιστευω οτι οι βιταμινες μπορουν να "κατηγοριοποιηθουν" σε "ζωντανες", "νεκρες" και τεχνητες. "νεκρες" λεω αυτες που υπηρχαν καποτε στα τροφιμα, αλλα εχουν οξειδωθει ή/κ καταστραφει ειτε λογω θερμικης επεργασιας ακα μαγειρεμα, ειτε αποθηκευσης ακα 10χρονια στο ψυγειο ειτε επειδη το κοβεις σημερα το τρως αυριο. τεχνητες ειναι οι χημικα κατασκευασμενες.

:thumbup:
φιλε πολυ καλα ποστ..τα κανω παραθεση στις γενικες γιατι ενδεχομενως να πανε "χαμενα"σε αυτο το θεμα.

jimmy007
23-10-10, 20:24
Έχω να κάνω 2 ακόμα ερωτήσεις.. Πρέπει να αντικαθιστούμε ανά κάποιο χρονικό διάστημα την πρωτείνη ή τα υπόλοιπα συμπληρώματα?(που δεν καταναλώνονται βέβαια σε κύκλους)
Επίσης αν παίρνουμε δύο φορές την ημέρα whey, έχει νόημα να παίρνουμε διαφορετική το πρωί και διαφορετική μεταπροπονητικά?

beefmeup
23-10-10, 20:42
Έχω να κάνω 2 ακόμα ερωτήσεις.. Πρέπει να αντικαθιστούμε ανά κάποιο χρονικό διάστημα την πρωτείνη ή τα υπόλοιπα συμπληρώματα?(που δεν καταναλώνονται βέβαια σε κύκλους)
με τι να τα αντικαθιστας?πως το εννοεις,μαγε??:green:


Επίσης αν παίρνουμε δύο φορές την ημέρα whey, έχει νόημα να παίρνουμε διαφορετική το πρωί και διαφορετική μεταπροπονητικά?

οχι.
αν περνεις ισολατε,παρτην κ τις 2 φορες.
αν περνεις κονσε,παλι το ιδιο κανε.
το ιδανικο ειναι αν αντεχει η τσεπη σου,να περνεις ισο κ τις 2 στιγμες που λες.

Eddie
23-10-10, 20:46
Εγω που στο πρωινο εχω υδατανθρακες και λιπαρα δε παιρνω ισο αλλα whey,αφου ετσι κι αλλιως θα καθυστερησει η αφομοιωση.

Ειμαι σωστος η οχι?

GEORGEXX1
23-10-10, 20:50
Εγω που στο πρωινο εχω υδατανθρακες και λιπαρα δε παιρνω ισο αλλα whey,αφου ετσι κι αλλιως θα καθυστερησει η αφομοιωση.

Ειμαι σωστος η οχι?

χμ. δωσε λιγο χρονο να το σκεφτω http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020456.gif

πιστευω πως δεν εχει να κανει με τους υδατανθρακες βασιλη,αν αντεχεις οικονομικα η iso εινα μια πολυ καλη λυση για γρηγορη αποροφηση το πρωι.

beefmeup
23-10-10, 20:57
Εγω που στο πρωινο εχω υδατανθρακες και λιπαρα δε παιρνω ισο αλλα whey,αφου ετσι κι αλλιως θα καθυστερησει η αφομοιωση.

Ειμαι σωστος η οχι?

ναι ρε συ μια χαρα ειναι.
απλα ειναι θεμα επιλογης.ειπαμε αν αντεχει η τσεπη σου.
τωρα δεν εχει νοημα να αναλυσουμε παλι την διαφορα των αλλων μορφων whey,με την isolate,τα χουμε ξαναπει;)
απο κει κ περα ο καθενας επιλεγει οτι τον βολευει,δεν θα πεθανουμε κιολας.

Eddie
23-10-10, 21:01
Βρε παλικαρια μου,εγω εχω και whey,και iso και blend αλλα νομιζω οτι η ιδιοτητα της iso να απορροφηθει γρηγορα,νομιζω οτι θα παει χαμενη το πρωι.Αυτη την ιδεα εχω και γι αυτο τοσο καιρο πινω whey,και εδω που τα λεμε η iso μου ερχεται πιο φθηνη;)

lef
23-10-10, 21:03
Βρε παλικαρια μου,εγω εχω και whey,και iso και blend αλλα νομιζω οτι η ιδιοτητα της iso να απορροφηθει γρηγορα,νομιζω οτι θα παει χαμενη το πρωι.Αυτη την ιδεα εχω και γι αυτο τοσο καιρο πινω whey,και εδω που τα λεμε η iso μου ερχεται πιο φθηνη;)

bulk??

GEORGEXX1
23-10-10, 21:04
Βρε παλικαρια μου,εγω εχω και whey,και iso και blend αλλα νομιζω οτι η ιδιοτητα της iso να απορροφηθει γρηγορα,νομιζω οτι θα παει χαμενη το πρωι.Αυτη την ιδεα εχω και γι αυτο τοσο καιρο πινω whey,και εδω που τα λεμε η iso μου ερχεται πιο φθηνη;)

ασ αποροφηθει η πρωτεινη γρηγορα, εξαλου αυτη ειναι και η δουλεια της,μην ξεχνας οτι εχεις και τους υδατανθρακες μαζι που αυτοι θα κανουν την δουλεια τους μεχρι το επομενο γευμα.;)

beefmeup
23-10-10, 21:05
Βρε παλικαρια μου,εγω εχω και whey,και iso και blend αλλα νομιζω οτι η ιδιοτητα της iso να απορροφηθει γρηγορα,νομιζω οτι θα παει χαμενη το πρωι.Αυτη την ιδεα εχω και γι αυτο τοσο καιρο πινω whey,και εδω που τα λεμε η iso μου ερχεται πιο φθηνη;)

καλα εσυ εισαι πολυ απλας με τις whey σου..:green:
τι να πουμε κ μεις τα φτωχαδακια που την βγαζουμε με μια ισο??:(
αν ειχα επιλογη,μεταξυ ολων αυτων το πρωι ισο θα επινα.
κ αυτο κανω βασικα γιατι μολις σηκωθω απτην στιγμη που θα παρω την πρωτεινη,μεχρι να ετοιμασω κ να φαω(βεβαιως βεβαιως)το πρωινο,μεσολαβουν περιπου 15 λεπτα..οποτε παει η ισο,κ δεν καθυστερει πουθενα.
αλλα ειπαμε το οτι το κανω εγω,δεν ειναι κανονας,θεμα επιλογης ειναι.

Eddie
23-10-10, 21:10
bulk??

Οχι,nutrisport:green:


ασ αποροφηθει η πρωτεινη γρηγορα, εξαλου αυτη ειναι και η δουλεια της,μην ξεχνας οτι εχεις και τους υδατανθρακες μαζι που αυτοι θα κανουν την δουλεια τους μεχρι το επομενο γευμα.;)

:clap:


καλα εσυ εισαι πολυ απλας με τις whey σου..:green:
τι να πουμε κ μεις τα φτωχαδακια που την βγαζουμε με μια ισο??:(
αν ειχα επιλογη,μεταξυ ολων αυτων το πρωι ισο θα επινα.
κ αυτο κανω βασικα γιατι μολις σηκωθω απτην στιγμη που θα παρω την πρωτεινη,μεχρι να ετοιμασω κ να φαω(βεβαιως βεβαιως)το πρωινο,μεσολαβουν περιπου 15 λεπτα..οποτε παει η ισο,κ δεν καθυστερει πουθενα.
αλλα ειπαμε το οτι το κανω εγω,δεν ειναι κανονας,θεμα επιλογης ειναι.

Xaxaxaxaxaxax ωραιος!

Κοιταξε,εγω για πρωινο ανακατευω βρωμη με πρωτεινη οποτε αναγκαστικα θα τις παιρνω μαζι.Τεσπα,θα το γυρισω και γω σε iso μου φαινεται γιατι οικονομικως δε παμε καλα:green:

GeoL
23-10-10, 21:13
Γειά σας παιδιά! Λοιπόν είμαι 19 χρονών 1.85 κ 77 κιλά. Άρχισα γυμναστληριο πριν 4μήνες με σκοπό να κάνω όγκο, παρ'όλα αυτά δεν έχω δει κάποια σημαντική βελτίωση. Εξακολουθώ να έχω το αθλητικό σώμα που είχα πάντα. Έτσι σκέφτομαι να αρχίσω να παίρνω μια πρωτε'ί'νη όγκου και μια κρεατίνη μιας και λόγω δουλειάς και τρεξιμάτων γενικά δεν κάνω την κατάλληλη διατροφή για όγκο. Σας παρακαλώ ας μου προτείνει κάποιος "παλιός" τι συμπληρώματα χρειάζομαι να λάβω για το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μου έχουν πει γνωστοί μου να πάρω στεροειδή αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι τέτοιο, γι αυτό κατεληξα΄σε αυτά τα 2 συμπληρώματα και αν γίνεται θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο σκεύασμα. Επίσης έχω διαβάσει πως η λήψη κρεατίνης πρέπει να γίνεται για ένα συγκεκριμένο διάστημα και μετά να διακόπτεται. Αν ισχύει κάτι τέτοιο πως προσδιορίζεται αυτό το διάστημα; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

lef
23-10-10, 21:16
ρε παιδια για να καταλαβω εγω ριχνω το πρωι σε ενα μπλεντερ ισο,τον μπαρμπα κουοκερ μυγδαλα και γαλατακι τελευταια γτ μπουχτησα με το νερο.θεωρω οτι τσαμπα παει η ισο λογω λιπαρων?ντεν ισχυει?:green:

GEORGEXX1
23-10-10, 21:18
GeoL
πρωτον να φτιαξεις την διατροφη σου
δευτερον αυτα που πηρες φτανουν,βαλε και μια πολυβιταμινη.
τριτον ναι η κρεατινη θελει πολυ νερο και διακοπτομενη χρηση.
και τεταρτον αλαξε γνωστους γιατι θα την πατησεις και εισαι μικροσ.

GeoL
23-10-10, 21:22
GeoL
πρωτον να φτιαξεις την διατροφη σου
δευτερον αυτα που πηρες φτανουν,βαλε και μια πολυβιταμινη.
τριτον ναι η κρεατινη θελει πολυ νερο και διακοπτομενη χρηση.
και τεταρτον αλαξε γνωστους γιατι θα την πατησεις και εισαι μικροσ.


Μα δεν έχω πάρει τίποτα μέχρι στιγμής...Αυτο ρωτάω, αν μπορείς να μου προτείνεις κάτι να πάρω. Και το πόσο είναι το διάστημα λήψης και διακοπής της κρεατίνης;

beefmeup
23-10-10, 21:23
ρε παιδια για να καταλαβω εγω ριχνω το πρωι σε ενα μπλεντερ ισο,τον μπαρμπα κουοκερ μυγδαλα και γαλατακι τελευταια γτ μπουχτησα με το νερο.θεωρω οτι τσαμπα παει η ισο λογω λιπαρων?ντεν ισχυει?:green:

να πω μια γνωμη?
αν γενικα εχουμε σκοπο να αναμειξουμε πολλα ματζουνια(πλην του σκετου υ/α),μαζι με ισο,καλυτερα να περνουμε αλλη πρωτεινη.
αυτη η πρωτεινη ειναι οτι πιο κοντα σε ελευθερα αμινο,οποτε την περνεις με σκοπο να φυγει γρηγορα..
αν τωρα την ανακατευεις με λαδια,ξυδια,γαλατα κλπ,πως θα γινει αυτο?
οχι οτι παει χαμενη(τελειως),αλλα ποιο το νοημα??

Marine
23-10-10, 21:25
Μπορω να παιρνω σαν pre workout ταυρινη με hbm και 1 σκουπ πρωτεινη η θα παθω τιποτα?:P

Edit:και κρεατινη μαζι.??

Eddie
23-10-10, 21:25
να πω μια γνωμη?
αν γενικα εχουμε σκοπο να αναμειξουμε πολλα ματζουνια(πλην του σκετου υ/α),μαζι με ισο,καλυτερα να περνουμε αλλη πρωτεινη.
αυτη η πρωτεινη ειναι οτι πιο κοντα σε ελευθερα αμινο,οποτε την περνεις με σκοπο να φυγει γρηγορα..
αν τωρα την ανακατευεις με λαδια,ξυδια,γαλατα κλπ,πως θα γινει αυτο?
οχι οτι παει χαμενη(τελειως),αλλα ποιο το νοημα??

Α γεια σου!!Αυτο ειπα και γω πιο πανω,και μετα τη βρωμοπρωτεινη χτυπαω φυστικοβουτυρο και Ω3.

Αρα whey!Παλι σε εξοδα με βαζεις μπαγασα:lol:

lef
23-10-10, 21:27
να πω μια γνωμη?
αν γενικα εχουμε σκοπο να αναμειξουμε πολλα ματζουνια(πλην του σκετου υ/α),μαζι με ισο,καλυτερα να περνουμε αλλη πρωτεινη.
αυτη η πρωτεινη ειναι οτι πιο κοντα σε ελευθερα αμινο,οποτε την περνεις με σκοπο να φυγει γρηγορα..
αν τωρα την ανακατευεις με λαδια,ξυδια,γαλατα κλπ,πως θα γινει αυτο?
οχι οτι παει χαμενη(τελειως),αλλα ποιο το νοημα??

το ιδιο λεμε beef
απλα εχω μονο ισο τωρα(κριση σου λεει) που ειναι μπαλκ και αυτη βαζω
λες μηπως ν περνω την ισο και μετα απο ενα τεταρτο να πινω σαν καλο παιδι το γαλατακι μου με τον κυριο κουακερ?

beefmeup
23-10-10, 21:30
το ιδιο λεμε beef
απλα εχω μονο ισο τωρα(κριση σου λεει) που ειναι μπαλκ και αυτη βαζω
λες μηπως ν περνω την ισο και μετα απο ενα τεταρτο να πινω σαν καλο παιδι το γαλατακι μου με τον κυριο κουακερ?

κοιτα αν θες καντο..κ μαζι να τα παρεις αφου δεν ειναι μετα την προπονα δεν θα παει χαμενη η πρωτεινη,απλα θα καθυστερισει λιγο..ε,και?
αλλα αν θες να φυγει πιο γρηγορα,καντο ετσι..κ γω το ιδιο κανω.

κουλης
23-10-10, 21:34
Μπορω να παιρνω σαν pre workout ταυρινη με hbm και 1 σκουπ πρωτεινη η θα παθω τιποτα?:P

Edit:και κρεατινη μαζι.??

εσυ εισαι Λ.Ο.Κ αγορι μου δν νιωθεις:thumbup: GREEK ARMY!

beefmeup
23-10-10, 21:34
Μπορω να παιρνω σαν pre workout ταυρινη με hbm και 1 σκουπ πρωτεινη η θα παθω τιποτα?:P

Edit:και κρεατινη μαζι.??

μπορουσες να το ρωτησεις κ στις γενικες για συμπληρωματα,δεν ηταν αναγκη για νεο θεμα.
το ΗΜΒ,το περνεις σε δοσεις του 1γρ χωρισμενο σε 3 φορες με τα γευματα.
δλδ 3γρ αναμερα.
ταυρινη θες 2γρ πριν την προπονα..δεν εχεις θεμα αν παρεις κ κρεατινη μαζι.

lef
23-10-10, 21:35
κοιτα αν θες καντο..κ μαζι να τα παρεις αφου δεν ειναι μετα την προπονα δεν θα παει χαμενη η πρωτεινη,απλα θα καθυστερισει λιγο..ε,και?
αλλα αν θες να φυγει πιο γρηγορα,καντο ετσι..κ γω το ιδιο κανω.

και στο τελος θα με διωξουν απο την δουλεια λογω συνεχομενης καθυστερησης
και τι λεω μετα στο διευθυντη μου?οτι προτιμω να αργω παρα να καταβολιστω:P

GEORGEXX1
23-10-10, 21:37
Μα δεν έχω πάρει τίποτα μέχρι στιγμής...Αυτο ρωτάω, αν μπορείς να μου προτείνεις κάτι να πάρω. Και το πόσο είναι το διάστημα λήψης και διακοπής της κρεατίνης;

ο.κ νομιζα οτι την πρωτεινη και την κρεατινη τα εχεις ηδη παρει,παρε μια whey,μια πολυβιταμινη και τιποτα αλο.Αν τρως δυο φορες την ημερα σε καποια γευματα κρεας δεν θες κρεατινη λογω ηλικιας εισαι κομπλε.
την κρεατινη σε λογικη χρηση μπορεις να την περνεις συνεχεια δεν κινδυνευεις απο κατι, απλα καθε δυο μηνες την σταματαμε ετσι για να μην συνηθιζει ο οργανισμος μας στην εξωγενη χρηση και σταματησει να παραγει την δικια του, που και αυτο παπαρια μου ακουγετε αλα ετσι εχει καθιερωθει απο του ιδικους.

Marine
23-10-10, 21:38
εσυ εισαι Λ.Ο.Κ αγορι μου δν νιωθεις:thumbup: GREEK ARMY!


μπορουσες να το ρωτησεις κ στις γενικες για συμπληρωματα,δεν ηταν αναγκη για νεο θεμα.
το ΗΜΒ,το περνεις σε δοσεις του 1γρ χωρισμενο σε 3 φορες με τα γευματα.
δλδ 3γρ αναμερα.
ταυρινη θες 2γρ πριν την προπονα..δεν εχεις θεμα αν παρεις κ κρεατινη μαζι.

@ Κουλης,ελπιζω να το λες με καλο τροπο και οχι με ειρωνικο..

@ beefmeup οντως τωρα προσεξα οτι εχει και υπο-κατηγορια..
ειναι αναγκαστικο να το παιρνω μαζι με τα γευματα δηλαδη αν παιρνω 1γρ με το πρωινο,1 με το βραδυνο και 1 πριν την προπονα?

"By reducing exercise induced muscle damage, HMB can improve muscle recovery and increase muscle strength"

??

κουλης
23-10-10, 21:43
με τον καλητερο φιλε μου γιατι χερομαι να βλεπω ελληνοπουλα που αγαπαν την πατριδα τους και την υπερασπιζονται περιμενω και εγω την στιγμη που θα λαβω το γραμμα σε 2 χρονακια λογικα κοντευουμε:green:

Marine
23-10-10, 21:46
με τον καλητερο φιλε μου γιατι χερομαι να βλεπω ελληνοπουλα που αγαπαν την πατριδα τους και την υπερασπιζονται περιμενω και εγω την στιγμη που θα λαβω το γραμμα σε 2 χρονακια λογικα κοντευουμε:green:

οκ τοτε αντε με το καλο...:rifle:

beefmeup
23-10-10, 21:49
"By reducing exercise induced muscle damage, HMB can improve muscle recovery and increase muscle strength"

??

αυτο το κανει αν το περνεις σε 3γρ μαζι με γευματα.
δεν ειναι αναγκη να το παρεις πριν την προπονα.
αλλα μπορεις να δοκιασεις την μια δοση κ ετσι,κβλεπεις..δεν θα κανεις κατι τραγικα λαθος;)

tonycub
23-10-10, 22:08
Παιδια μια ερωτηση.Θα ηταν καλυτερο να συνδιασω την whey με βρωμη στο πρωινο?Και αν ναι πως να την τρωω σκετη ή με γαλα?Επισης τι μου προτεινετε για μεταπροπονητικο υδατανθρακα?Ως τωρα ειμαι με μελι:turtle:

GEORGEXX1
23-10-10, 22:13
Παιδια μια ερωτηση.Θα ηταν καλυτερο να συνδιασω την whey με βρωμη στο πρωινο?Και αν ναι πως να την τρωω σκετη ή με γαλα?Επισης τι μου προτεινετε για μεταπροπονητικο υδατανθρακα?Ως τωρα ειμαι με μελι:turtle:

ναι μαζι,φατην οπως θες το πρωι,μεταπροπονητικα μιλας για συμπληρωμα η για κανονικο φαγητο;;;

tonycub
23-10-10, 22:20
ναι μαζι,φατην οπως θες το πρωι,μεταπροπονητικα μιλας για συμπληρωμα η για κανονικο φαγητο;;;

Για κανονικο φαγητο μιλαω.

savage
23-10-10, 22:29
το ιδιο λεμε beef
απλα εχω μονο ισο τωρα(κριση σου λεει) που ειναι μπαλκ και αυτη βαζω
λες μηπως ν περνω την ισο και μετα απο ενα τεταρτο να πινω σαν καλο παιδι το γαλατακι μου με τον κυριο κουακερ?

ναι αυτο να κανεις.:thumbup:

tonycub
23-10-10, 22:46
Τελικα μπορω να τρωω βρωμη και μεταπροπονητικα?και αν ναι ποσα γρ. μετα προπονα και το πρωι (που ειναι το στανταρ)?Αν δεν κανει για μεταπροπ. να παω σε μελι η γλυκοζη?

GEORGEXX1
23-10-10, 22:51
Για κανονικο φαγητο μιλαω.

πατατα βραστη,ρυζι,μακαρονια,

savage
23-10-10, 22:52
πατατα βραστη,ρυζι,μακαρονια,

:thumbup:

GEORGEXX1
23-10-10, 22:55
:thumbup:

να βαλω και τα καροτα νικο;;;

savage
23-10-10, 23:02
οχι ρε συ.εχουμε και οικονομικη κριση,ας κανει λιγο οικονομια:P

tonycub
23-10-10, 23:03
πατατα βραστη,ρυζι,μακαρονια,


Για μεταπροπονητικο?

Levrone
23-10-10, 23:05
Για μεταπροπονητικο?

ναι αντρα μου, ειδικα πατατα ειναι η τελεια τροφη!

savage
23-10-10, 23:05
για φαγητο δε ρωτησες???

tonycub
24-10-10, 13:58
Καμια ιδεα για πριν το gym?Κατι απλο ομως να μου δινει εωεργεια να βγαζω την προπονηση γιατι με οσα εχω διαβασει εχω μπερδευτει λιγο:unsure:

Levrone
24-10-10, 14:11
Κατι απλο ομως να μου δινει εωεργεια να βγαζω την προπονηση γιατι με οσα εχω διαβασει εχω μπερδευτει λιγο:unsure:

βαλε να παιζει το Pumping Iron, του Arnold, εμενα αυτο μου δινει την περισσοτερη ενεργεια!:toast::thumbup:

Eddie
24-10-10, 16:04
βαλε να παιζει το Pumping Iron, του Arnold, εμενα αυτο μου δινει την περισσοτερη ενεργεια!:toast::thumbup:

Βαλε τον big Louie την ωρα που κανεις στρατιωτικες και φωναζει "Arnold,Arnold,Arnold..."ταυλααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

kista7
27-10-10, 00:41
Απορία για καζεϊνη...
σήμερα πήρα την καζεϊνη της ΟΝ...μπορώ τις μέρες που δεν έχω προπόνηση να παίρνω καζεϊνη και στο πρωινό μου εκτός απ'το βραδινό;
γενικά η καζεϊνη ενδείκνυται μόνο για το βράδυ; θα μπορούσε να αντικαταστήσει σ' ένα ενδιάμεσο γεύμα πχ τα αυγά το πρωί ή το κοτόπουλο/μοσχάρι πιο μετά;

ευχαριστώ προκαταβολικά!

beefmeup
27-10-10, 00:44
θα μπορούσε να αντικαταστήσει σ' ένα ενδιάμεσο γεύμα πχ τα αυγά το πρωί ή το κοτόπουλο/μοσχάρι πιο μετά;


καλο ειναι αν εχεις επιλογη να φας κανονικα,κ οχι να παρεις καζεινη αντι για το γευμα σου.
αν δεν εχεις επιλογη,ειναι η καλυτερη λυση απο πλευρας σκονης πρωτεινης γιαυτην την δουλεια.

kista7
27-10-10, 00:47
αν δεν εχεις επιλογη,ειναι η καλυτερη λυση απο πλευρας σκονης πρωτεινης γιαυτην την δουλεια.
ακόμα κι αν πχ τρώω πρωινό και μετά από 2-2,5 ώρες έχω προπόνηση;

Eddie
27-10-10, 00:52
ακόμα κι αν πχ τρώω πρωινό και μετά από 2-2,5 ώρες έχω προπόνηση;

Οχι,η καζεινη κανει πολλες παραπανω ωρες να απορροφηθει!!Εκει θελεις whey!

Marine
30-10-10, 18:39
Μπορω να παιρνω Sida με καφεινη πριν την προπονα??

για cutting μιλαω.

Qlim4X
30-10-10, 18:41
Μπορω να παιρνω Sida με καφεινη πριν την προπονα??

για cutting μιλαω.


τα περισοτερα sida εχουν μαζι guarana που ειναι υποκαταστατο της καφεινης. το sida ειναι και καλα το φυσικο της ECA.

Marine
30-10-10, 20:24
τα περισοτερα sida εχουν μαζι guarana που ειναι υποκαταστατο της καφεινης. το sida ειναι και καλα το φυσικο της ECA.

εγω εχω το sida απο bp και δεν νομιζω να εχει γκουαρανα..

beefmeup
31-10-10, 15:43
εγω εχω το sida απο bp και δεν νομιζω να εχει γκουαρανα..

δεν εχει..μπορεις να βαλεις καφεινη,αλλα κοτα πρωτα αν σε ενοχλει το σιντα,κ βλεπεις μετα.
ξεκινα με μικρη δοση καφεινης(100μιλι),κ ανεβαζεις αν χρειαστει.

Marine
31-10-10, 19:33
δεν εχει..μπορεις να βαλεις καφεινη,αλλα κοτα πρωτα αν σε ενοχλει το σιντα,κ βλεπεις μετα.
ξεκινα με μικρη δοση καφεινης(100μιλι),κ ανεβαζεις αν χρειαστει.

Να σε ρωτησω αν παιρνω το σιντα σαν pre για να κανω βαρη και πριν ξεκινησω το αεροβιο παιρνω την καφεινη λες να εχει καλα αποτελεσματα η καλυτερα να δοκιμασω σιντα σκετη για 1 week και αν δεν με ενοχλει να την παιρνω με καφεινη??

peris83
31-10-10, 21:33
γεια σας θα ηθελα τη βοηθεια σας!ειμαι αναμεσα σε 2-3 πρωτεινες(
1. 100% PLATIMUM WHEY /2270 gr (SAN)
2. 100% WHEY PROTEIN / 2273g (ON)
3. Sci-MX - Omni-MX™ Hardcore (2030 gr.)ποια να παρω?
η προτεινεται καποια αλλη?θελω ογκο ειδικα στο στηθος που αναπτησετε παρα ,παρα πολυ δυσκολα!!ευχαριστω..

aqua_bill
01-11-10, 10:24
καλημέρα κια καλό μήνα. μια χιλιοειπωμένη ερωτησούλα. τελειώνουμε τα βάρη και πάμε για διάδρομο. έχει σημασία αν η μορφή της άσκησης στο διάδρομο είναι ήπια η έντονη για το αν θα πάρουμε το ρόφημα πριν η μετά? μετά μετάπροπονητικά αμινοξέα τι παίζει? ισχιει το ίδιο ?

Eddie
01-11-10, 13:28
καλημέρα κια καλό μήνα. μια χιλιοειπωμένη ερωτησούλα. τελειώνουμε τα βάρη και πάμε για διάδρομο. έχει σημασία αν η μορφή της άσκησης στο διάδρομο είναι ήπια η έντονη για το αν θα πάρουμε το ρόφημα πριν η μετά? μετά μετάπροπονητικά αμινοξέα τι παίζει? ισχιει το ίδιο ?

Οσο σημασια εχει η ενταση της αεροβιας αλλο τοσο σημασια εχει η διαρκεια.Αυτος ειναι και ενας λογος που παιρνουμε αμινο πριν την αεροβια!

Το να παρεις το ροφημα πριν την αεροβια μου φαινεται κουλο παντως.

aqua_bill
01-11-10, 13:32
Οσο σημασια εχει η ενταση της αεροβιας αλλο τοσο σημασια εχει η διαρκεια.Αυτος ειναι και ενας λογος που παιρνουμε αμινο πριν την αεροβια!

Το να παρεις το ροφημα πριν την αεροβια μου φαινεται κουλο παντως.

άρα αμινο πριν ρόφημα μετά. ευχαριστώ