PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Eddie
01-11-10, 13:36
άρα αμινο πριν ρόφημα μετά. ευχαριστώ

Τιποτα bro:clap:

tonycub
02-11-10, 00:47
Υπαρχει καποιο topic για Ω-3?

giannis64
02-11-10, 01:02
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6337

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=3021


http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=1496

:thumbup:

odycsd
02-11-10, 16:19
Κανω την ερωτηση εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα.
Προσφατα ειχα παει σε ενα x treme store για να αγορασω την πρωτεινη της on complete whey. Επειδη πηρα το σακι με τα 4.5 κιλα ο υπαλληλος μου ειπε να μην παιρνω την ιδια εταιρια συνεχεια γιατι λεει ο οργανισμος την συνηθιζει και μετα αυτη δεν κανει δουλεια. Ειναι μου λεει σαν να τρως ολο κοτοπουλο καποτε το συχαινεται ο οργανισμος. Και μου προτεινε να παρω μια αλλη της stacker. Εμενα παντως μου ακουστικε καπως σαν ραδιο αρβυλα και ετσι πηρα την γνωστη της on.
Το ξερω οτι αυτο μπορει να συμβαινει στην περιπτωση συμπληρωματων που περιεχουν καποια φαρμακα οπως οι λιποδιαλυτες ομως μπορει αυτο να συμβαινει και στην καθαρη πρωτεινη που ειναι ουσιαστικα φαγητο με απλα καποια εχτρα αμινοξεα ??

stamthedrum
02-11-10, 16:25
Κανω την ερωτηση εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα.
Προσφατα ειχα παει σε ενα x treme store για να αγορασω την πρωτεινη της on complete whey. Επειδη πηρα το σακι με τα 4.5 κιλα ο υπαλληλος μου ειπε να μην παιρνω την ιδια εταιρια συνεχεια γιατι λεει ο οργανισμος την συνηθιζει και μετα αυτη δεν κανει δουλεια. Ειναι μου λεει σαν να τρως ολο κοτοπουλο καποτε το συχαινεται ο οργανισμος. Και μου προτεινε να παρω μια αλλη της stacker. Εμενα παντως μου ακουστικε καπως σαν ραδιο αρβυλα και ετσι πηρα την γνωστη της on.
Το ξερω οτι αυτο μπορει να συμβαινει στην περιπτωση συμπληρωματων που περιεχουν καποια φαρμακα οπως οι λιποδιαλυτες ομως μπορει αυτο να συμβαινει και στην καθαρη πρωτεινη που ειναι ουσιαστικα φαγητο με απλα καποια εχτρα αμινοξεα ??

Καλά το σκέφτηκες. Όχι ο οργανισμός δε συνηθίζει ένα συγκεκριμένο φαγητό είτε είναι κρέας είτε είναι σκόνη. Ο υπάλληλος (κλασικά) δεν ήξερε που παν τα 4 ή ήθελε να σε κάνει να πάρεις κάτι από το οποίο θα είχε μεγαλύτερο κέρδος.

stelios025
02-11-10, 16:40
Μου έχει πει ακριβώς το ίδιο και εμένα φίλε πωλητής στα extreme και προσπαθούσε να μου πουλήσει την whey της warriorlab!!

beefmeup
02-11-10, 21:19
Να προσθέσω κι εγώ εδώ ότι ενώ περίμενα φούσκωμα με την Pharma Blend,συνέβη ακριβώς το αντίθετο,είναι πολύ ελαφριά για το στομάχι!Χωνεύεται περίπου στο 3ωρο αλλά τα αμινοξέα που απελευθερώνονται κυκλοφορούν στο αίμα για τον διπλάσιο περίπου χρόνο,εμποδίζοντας σε σημαντικό βαθμό το μυικό καταβολισμό!


καλα,κοψε κατι.:green:

Menios Ser1985
02-11-10, 21:24
καλα,κοψε κατι.:green:

Γιατί ρε σύ?Κάλεσε τον andriko να παραθέσει σχετική έρευνα!

beefmeup
02-11-10, 21:28
Γιατί ρε σύ?

ελα μωρε,5-6 ωρες κυκλοφορουν τα αμινο απο ενα μπλεντ πρωτεινης??

τι να πω,μου φενεται πολυς χρονος για κατι τετοιο.
αν σκεφτεις οτι η καζεινη(που ειναι το αργοτερα αποροφισιμο) κανει κορυφωση σε 2 ωρες μετα την ληψη της,φανταζει πολυ το 5-6ωρο.
οτι εχεις αμινο για παραπανω χρονο αποτι θα ειχες,με μια whey,ok ναι,αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο πολυ.
γνωμη μου ετσι;)
ας ριξει κ μια γνωμη κ κανας αλλος.

Devil
02-11-10, 21:29
ελα μωρε,5-6 ωρες κυκλοφορουν τα αμινο απο ενα μπλεντ πρωτεινης??

τι να πω,μου φενεται πολυς χρονος για κατι τετοιο.
αν σκεφτεις οτι η καζεινη(που ειναι το αργοτερα αποροφισιμο) κανει κορυφωση σε 2 ωρες μετα την ληψη της,φανταζει πολυ το 5-6ωρο.
οτι εχεις αμινο για παραπανω χρονο αποτι θα ειχες,με μια whey,ok ναι,αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο πολυ.
γνωμη μου ετσι;)
ας ριξει κ μια γνωμη κ κανας αλλος.

λογικα εξαρταται και απο την ποσοτητα καζεινης που εχει μεσα....

Menios Ser1985
02-11-10, 21:33
ελα μωρε,5-6 ωρες κυκλοφορουν τα αμινο απο ενα μπλεντ πρωτεινης??

τι να πω,μου φενεται πολυς χρονος για κατι τετοιο.
αν σκεφτεις οτι η καζεινη(που ειναι το αργοτερα αποροφισιμο) κανει κορυφωση σε 2 ωρες μετα την ληψη της,φανταζει πολυ το 5-6ωρο.
οτι εχεις αμινο για παραπανω χρονο αποτι θα ειχες,με μια whey,ok ναι,αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο πολυ.
γνωμη μου ετσι;)
ας ριξει κ μια γνωμη κ κανας αλλος.

Θα επανέλθω στο συγκεκριμένο για ορθότερη ενημέρωση!:toast:

beefmeup
02-11-10, 21:58
λογικα εξαρταται και απο την ποσοτητα καζεινης που εχει μεσα....
βασικα αυτο.


Θα επανέλθω στο συγκεκριμένο για ορθότερη ενημέρωση!:toast:

κ γιατι ειναι μπλεντ με δευτερη πηγη την πρωτεινη απο γαλα(milk protein concentrate) που κ παλι σου λεει οτι ειναι στο 80%καζεινη.
η πρωτη ειναι whey concentrate.

για το μπλεντ γραφω,κ πριν ετσι?οχι για σκετη καζεινη.

loukiss
03-11-10, 09:41
παιδια χρησιμοποιω το σκουπ της παλιας μου whey (reflex) για την iso που εχω τωρα.... 2 σκουπ ελεγε στην reflex ηταν 25 γρ απ τα οποια τα 20 γρ ηταν πρωτεινη..2 σκουπ iso εξακολουθουν να ειναι 25 γρ απ τα οποια τα 23.5 περιπου θα ναι πρωτεινη??? ή ζυγιζουν διαφορετικα μεταξυ τους?? πχ η iso ειναι πιο "βαρια"?

Mitsen
03-11-10, 09:44
παιδια χρησιμοποιω το σκουπ της παλιας μου whey (reflex) για την iso που εχω τωρα.... 2 σκουπ ελεγε στην reflex ηταν 25 γρ απ τα οποια τα 20 γρ ηταν πρωτεινη..2 σκουπ iso εξακολουθουν να ειναι 25 γρ απ τα οποια τα 23.5 περιπου θα ναι πρωτεινη??? ή ζυγιζουν διαφορετικα μεταξυ τους?? πχ η iso ειναι πιο "βαρια"?

Δες την περιεκτικότητα σε προτείνη που έχει η iso.
Πάρε μια ηλεκτρονική ζυγαριά ακριβειας, βάλε πάνω το shaker και πρόσθεσε τα γραμμάρια που επιθυμείς και ξεμπερδεύεις!

Πετα τα τα scoup!:P:green::green::green:

loukiss
03-11-10, 09:47
ζυγαρια κουζινας ftl :P

El Topo
05-11-10, 17:14
Θλω να ρωτήσω κάτι για τα αμινοξέα, γιατί το συγκεκριμένο τόπικ είναι τεράστιο και όσο έψαξα δεν κατάλαβα και πολλά.

Είμαι αρχάριος με τα συμπληρώματα, αφού παίρνω μόνο whey 2φορές την ημέρα (πρωί και μετά την προπόνηση) και σκέφτομαι να εντάξω στο πρόγραμμά μου και αμινοξέα.

Τι είδους λοιπόν αμινοξέα μου προτείνεται, bcaa, υγρά κλπ? Έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους?
Και πόσες φορές την ημέρα πρέπει να γίνεται η λήψη τους (προπροπονητικά, μεταπροπονητικά)?

Επίσης, για δώστε και κάποια συγκεκριμένη πρόταση προϊόντος να έχω στα υπόψιν για αγορά.

Devil
05-11-10, 17:20
Θλω να ρωτήσω κάτι για τα αμινοξέα, γιατί το συγκεκριμένο τόπικ είναι τεράστιο και όσο έψαξα δεν κατάλαβα και πολλά.

Είμαι αρχάριος με τα συμπληρώματα, αφού παίρνω μόνο whey 2φορές την ημέρα (πρωί και μετά την προπόνηση) και σκέφτομαι να εντάξω στο πρόγραμμά μου και αμινοξέα.

Τι είδους λοιπόν αμινοξέα μου προτείνεται, bcaa, υγρά κλπ? Έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους?
Και πόσες φορές την ημέρα πρέπει να γίνεται η λήψη τους (προπροπονητικά, μεταπροπονητικά)?

Επίσης, για δώστε και κάποια συγκεκριμένη πρόταση προϊόντος να έχω στα υπόψιν για αγορά.

bcaa... μπορεις και πριν την προπονηση και κατα τη διαρκεια και μετα

αναλογα με την χρηση που θες να τους κανεις

El Topo
05-11-10, 18:12
bcaa... μπορεις και πριν την προπονηση και κατα τη διαρκεια και μετα

αναλογα με την χρηση που θες να τους κανεις

Δηλαδή?
Τα θέλω για καλύτερη ανάρρωση των μυών. Πότε είναι καλύτερα να τα παίρνω και πόσες φορές? Η χρήση της whey παίζει κάποιο ρόλο στο πότε πρέπει να παίρνω αμινοξέα, ή είναι άσχετη?

Επίσης, έχεις να προτείνεις κάποια bcaa?

geo28
05-11-10, 18:42
παρε 10 γαμαρια και σπαστα σε 5+5 κανα μισαωρο και μεσα στην προπονηση...και αλα 10 μετα την προπονα μαζι με τν υδατανθρακα(μπορεις να μη παρεις καθολου whey μεταπροπονητικα,απλα φαε κανα 20λεπτο-μιση ωρα μετα..

El Topo
05-11-10, 19:15
παρε 10 γαμαρια και σπαστα σε 5+5 κανα μισαωρο και μεσα στην προπονηση...και αλα 10 μετα την προπονα μαζι με τν υδατανθρακα(μπορεις να μη παρεις καθολου whey μεταπροπονητικα,απλα φαε κανα 20λεπτο-μιση ωρα μετα..

Kαι να παίρνω μόνο το πρωί λες whey? Άρα 10γρ πριν και μέσα στην προπόνηση και 10γρ μετά. Δεν είναι λίγο σύντομο το διάστημα?
Την υπόλοιπη ημέρα δεν χρειάζονται αμινοξέα?

Άρα, να παίρνω ένα σκουπ whey το πρωί και μετά να παίρνω μόνο αμινιξέα, πριν και μετά την προπόνηση?

Συγνώμη προκαταβολικά για το πρήξιμο.

geo28
05-11-10, 19:27
Kοιτα αμα εχεις λεφτα για bcaa αυτο που σου ειπα ειναι η καλυτερη λυση ναι...τη whey μπορεις να τν εχεις μονο το πρωι ,οποτε μια φορα τη μερα ..αμινοξεα τις υπολοιπες ωρες δε χρειζεσαι αλλα,καλυπτεσαι και απ το φαγητο..

El Topo
05-11-10, 19:39
Μαλιστα.Τα bcaa σε χάπια δεν είναι? Πόσες περίπου κάψουλες αντιστοιχούν σε 10γρ ? 4-5?

Και κάτι τελευταίο. Τα bcaa της reflex είναι καλά, ή να στραφώ σε άλλη εταιρεία?

geo28
05-11-10, 19:54
Einai καψουλες και σκονη...παρε καλυτερα σκονη..σε καψουλες τα 10 γραμαρια ειναι 20 καπς της reflex που περνω γω...δε συμφερουν..

GyM=life
07-11-10, 14:44
εχω σκοπο να παρω την monster mass μιας και μπαινω σε ογκο
http://www.emagemaker.gr/accounts/139/138/216/pictures/monster_mass_.gif μοθ προτεινε καποια αλλη καλλυτερη?τωρα χρησιμοποιω ακομα την syntrax μεχρι να λαβει τελος=]

George1993
07-11-10, 14:51
Καλησπέρα !
Μιας και είμαι 3η λυκείου ξεκίνησα να παίρνω κατι βιταμίνες μισο δισκίο την ημέρα απο τις Vital plus Q10
Μπορεί να είναι επικύνδυνο για την υγεία μου? μου χει σπάσει τα νεύρα η μάνα μου γιατί λέει θα πάθω υπερβιταμίνωση!!!

GyM=life
07-11-10, 15:30
Καλησπέρα !
Μιας και είμαι 3η λυκείου ξεκίνησα να παίρνω κατι βιταμίνες μισο δισκίο την ημέρα απο τις Vital plus Q10
Μπορεί να είναι επικύνδυνο για την υγεία μου? μου χει σπάσει τα νεύρα η μάνα μου γιατί λέει θα πάθω υπερβιταμίνωση!!!

καλυτερα να μην παρεις αυτες...γτ μπορει να παθεις υπερβιταμινωση οπως σ ειπε λογου το οτι οι σιγκεκριμενες ειναι πολλυ δυνατες....καλυτερα παρε καποιες αλλες...

Devil
07-11-10, 15:35
καλυτερα να μην παρεις αυτες...γτ μπορει να παθεις υπερβιταμινωση οπως σ ειπε λογου το οτι οι σιγκεκριμενες ειναι πολλυ δυνατες....καλυτερα παρε καποιες αλλες...

ελα μου??? ουτε καν.... δλδ το ανιμαλ πακ τι ειναι???

δεν ειναι δυνατες κανονικες βιταμινες ειναι....

aaabasilis
07-11-10, 15:37
τρεφεσαι αρκετα?αν οχι τοτε πιο πιθανο ειναι να εχεις υποβιταμινωση παρα υπερβιταμινωση.ασε που με μισο χαπακι δεν υπαρχει περιπτωση να υπερβιταμινωθεις.

GyM=life
07-11-10, 15:40
ελα μου??? ουτε καν.... δλδ το ανιμαλ πακ τι ειναι???

δεν ειναι δυνατες κανονικες βιταμινες ειναι....

γιατρος μ το ειπε αυτο..καθως το περνει και ο πατερας τι να πω τοτε=]

Devil
07-11-10, 15:45
γιατρος μ το ειπε αυτο..καθως το περνει και ο πατερας τι να πω τοτε=]

αμα το δει το πακ γιατρος δλδ τι θα πει???

εγω τις επαιρνα αφτες οταν ημουν οφφ απο τις ADAM/Οptimen, 1 η' 2 καπς την ημερα...

οχι δεν ειναι δυνατες
ειναι καλες βιταμηνες απο ποιοτικη πλευρα...ποσοτηκα ειναι χαμηλες...

πες στο γιατρο σου να τσεκαρει αυτες...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9082

:green::green::green:

μετα παιζει να θελει γιατρο ο ιδιος...:green:

Dreiko
07-11-10, 15:45
^^^^^^^^αμα αρχιζαμε να ακουμε τους γιατρους και τις γνωμες τους για τα συμπληρωματα....κλαφτα χαραλαμπε....:geek::geek::geek::geek::geek::geek:

Dreiko
07-11-10, 15:47
πες στο γιατρο σου να τσεκαρει αυτες...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9082

:green::green::green:

μετα παιζει να θελει γιατρο ο ιδιος...:green:

θα παθει υπερβιταμινωση μονο στην οψη του.....:turtle::turtle:

GyM=life
07-11-10, 15:47
αμα το δει το πακ γιατρος δλδ τι θα πει???

εγω τις επαιρνα αφτες οταν ημουν οφφ απο τις ADAM/Οptimen, 1 η' 2 καπς την ημερα...

οχι δεν ειναι δυνατες
ειναι καλες βιταμηνες απο ποιοτικη πλευρα...ποσοτηκα ειναι χαμηλες...

πες στο γιατρο σου να τσεκαρει αυτες...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9082

:green::green::green:

μετα παιζει να θελει γιατρο ο ιδιος...:green:

απλα επειδη το παιδι δν ειπε οτι γυμναζετε η κανει διατροφι και οτι απλα περνει βιταμινες γιαυτο=Dxaxaxaaxa :Pκαι εγω adam παρειγκηλα τωρα...να σε ρωτησω για την monster mass αξιζει να την παρω?μπορεις να μ προτινες καποια καλυτερη?περιοδος ογκου...

Devil
07-11-10, 15:50
απλα επειδη το παιδι δν ειπε οτι γυμναζετε η κανει διατροφι και οτι απλα περνει βιταμινες γιαυτο=Dxaxaxaaxa :Pκαι εγω adam παρειγκηλα τωρα...να σε ρωτησω για την monster mass αξιζει να την παρω?μπορεις να μ προτινες καποια καλυτερη?περιοδος ογκου...

τι χρηση θες να της κανεις? για postwo η' μεσα στην ημερα?

GyM=life
07-11-10, 15:57
τι χρηση θες να της κανεις? για postwo η' μεσα στην ημερα?

μεσα στην ημερα δν εινα καλυτερα για να ανεβασω μαζα?

Devil
07-11-10, 16:14
μεσα στην ημερα δν εινα καλυτερα για να ανεβασω μαζα?

αμα δεν μπορεις να φας κανονικο φαγητο.... μονο τοτε

αλλα στη θεση σου θα επαιρνα μαλτο και πρωτεινη θα σου εβγαινε πιο φτηνα...

GyM=life
07-11-10, 16:18
αμα δεν μπορεις να φας κανονικο φαγητο.... μονο τοτε

αλλα στη θεση σου θα επαιρνα μαλτο και πρωτεινη θα σου εβγαινε πιο φτηνα...

μαλτο? δλδ? επισης χρησιμοποιω adams w-3-6-9 κρεατινη γλουταμινη

Devil
07-11-10, 16:27
μαλτο? δλδ? επισης χρησιμοποιω adams w-3-6-9 κρεατινη γλουταμινη

αν θες να αντικαταστησεις ενα γευμα στερεο με ενα υγρο μπορεις να το κανεις ευκολα βαζοντας μαλτοδεξτρινη και πρωτεινες και για να συμληρωσεις και τα λιπαρα βαζεις η' λαδι η' αμυγδαλα

αν θες κατι για ποστ τοτε θα σου ελεγα να παρεις μαλτοδεξτρινη και μια πρωτεινη isolate

ετσι σου βγαινει πιο φτηνο απο το να παρεις ενα ετοιμο

τα ω369 δεν μ αρεσουν προτιμω τα ω3 σκετα

κρεατινη μπορεις να παρεις 5γρ τις μερες χωρις προπονηση και 5γρ χ 2 τις μερες που εχεις προπονηση

την γλουταμινη την θεωρω αχρηστο συμπληρωμα... αλλα αφου την εχεις μπορεις να βαλεις 5γρ πρε και αλλα 5γρ στο ποστ

GyM=life
07-11-10, 16:30
αν θες να αντικαταστησεις ενα γευμα στερεο με ενα υγρο μπορεις να το κανεις ευκολα βαζοντας μαλτοδεξτρινη και πρωτεινες και για να συμληρωσεις και τα λιπαρα βαζεις η' λαδι η' αμυγδαλα

αν θες κατι για ποστ τοτε θα σου ελεγα να παρεις μαλτοδεξτρινη και μια πρωτεινη isolate

ετσι σου βγαινει πιο φτηνο απο το να παρεις ενα ετοιμο

τα ω369 δεν μ αρεσουν προτιμω τα ω3 σκετα

κρεατινη μπορεις να παρεις 5γρ τις μερες χωρις προπονηση και 5γρ χ 2 τις μερες που εχεις προπονηση

την γλουταμινη την θεωρω αχρηστο συμπληρωμα... αλλα αφου την εχεις μπορεις να βαλεις 5γρ πρε και αλλα 5γρ στο ποστ

οκ θα το δοκιμασω....ουτε εμενα μ αρεσουν τα ω-6-9 απλως δν βρηκα ω-3 και μ τελιωσαν και αναγκαστηκτα πειρα αυτα....ευχαριστω για την συμβουλη θα την δοκιμασω=]

Devil
07-11-10, 16:31
θα παθει υπερβιταμινωση μονο στην οψη του.....:turtle::turtle:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:


οκ θα το δοκιμασω....ουτε εμενα μ αρεσουν τα ω-6-9 απλως δν βρηκα ω-3 και μ τελιωσαν και αναγκαστηκτα πειρα αυτα....ευχαριστω για την συμβουλη θα την δοκιμασω=]

οκ μποι..... τιποτα;)

Marine
09-11-10, 16:53
5 gr glutamine + 5 gr leucine + 2 gr hbm + 3 gr creatine monohydrate μαζι με 30 γρ δεξτροζη σαν post ειναι καλος συνδυασμος??

Devil
09-11-10, 16:59
5 gr glutamine + 5 gr leucine + 2 gr hbm + 3 gr creatine monohydrate μαζι με 30 γρ δεξτροζη σαν post ειναι καλος συνδυασμος??

το hmb ειναι λιγο τσαμπα λεφτα οπως και η γλουταμινη

θα ανεβαζα το hmb σε 3γρ και την κρεα σε 5γρ

κατα τα αλλα ναι καλος ειναι

Marine
09-11-10, 17:04
το hmb ειναι λιγο τσαμπα λεφτα οπως και η γλουταμινη

θα ανεβαζα το hmb σε 3γρ και την κρεα σε 5γρ

κατα τα αλλα ναι καλος ειναι

αν βγαλω το ημβ τι αλλο μπορω να βαλω?

Devil
09-11-10, 17:10
αν βγαλω το ημβ τι αλλο μπορω να βαλω?

αν το εχεις αγορασει μην το βγαλεις

το hmb ειναι μεταβολιτης της λευκινης....αλλα δεν ξερω κατα ποσο δουλευει...

αλλοι λενε ναι αλλοι λενε οχι εγω το ειχα παρει κοντα στα 9-10γρ την ημερα δεν ξερω η' μαλλον δεν μπορω να πω οτι με βοηθησε σε κατι γιατι επαιρνα και αλλα συμπληρωματα μαζι με αυτο...αλλα μην περιμενεις πολλα πραγματα

Marine
09-11-10, 17:25
αν το εχεις αγορασει μην το βγαλεις

το hmb ειναι μεταβολιτης της λευκινης....αλλα δεν ξερω κατα ποσο δουλευει...

αλλοι λενε ναι αλλοι λενε οχι εγω το ειχα παρει κοντα στα 9-10γρ την ημερα δεν ξερω η' μαλλον δεν μπορω να πω οτι με βοηθησε σε κατι γιατι επαιρνα και αλλα συμπληρωματα μαζι με αυτο...αλλα μην περιμενεις πολλα πραγματα

Δεν το εχω αγορασει ακομη..παντα πριν αγορασω κατι ρωταω και ακουω γνωμες-αποψεις..

οκ θενξ παντως :thumbup:

Galletiosfp
09-11-10, 17:31
Παιδια μπαρες πρωτεινες θεωρουνται υποκαταστατο γευματος?ή της περνουμε οποτε χρειαζομαι πρωτεινη σαν την whey?

Marine
09-11-10, 17:37
Παιδια μπαρες πρωτεινες θεωρουνται υποκαταστατο γευματος?ή της περνουμε οποτε χρειαζομαι πρωτεινη σαν την whey?

Οι μπαρες πρωτεινης (της αγορας) ειναι οτι χειροτερο μπορεις να αγορασεις-φας..
εχουν αυξημενο λιπος και κυριως κορεσμενο + οτι λενε οτι εχουν λιγους υδατ αλλα ελα μου που τους κρυβουν με αλλα ονοματα..π.χ sugar alcohols..

καλυτερα για εμενα ενα ροφημα πρωτεινης..

η να φτιαξεις τις δικες σου μπαρες..

Galletiosfp
09-11-10, 17:39
Απλα για να συμπληρωσω τα 50 ευρω και να μην πληρωσω εξοδα αποστολης πηρε 4 μπαρες και μου εφεραν κ 2 δωρο...οποτε πρεπει να τις φαω :P

Marine
09-11-10, 17:43
Απλα για να συμπληρωσω τα 50 ευρω και να μην πληρωσω εξοδα αποστολης πηρε 4 μπαρες και μου εφεραν κ 2 δωρο...οποτε πρεπει να τις φαω :P

μαζι με το πρωινο η σαν δεκατιανο..

Galletiosfp
09-11-10, 17:46
Κατι ακομα η syntrax η πρετεινη λεει 12 calories from fat τι εννοει με αυτο ακριβως?αμα μπω στην γραμμωση θα χρειαστω μια ποιο καθαρη πρωτεινη?

Marine
09-11-10, 17:58
Κατι ακομα η syntrax η πρετεινη λεει 12 calories from fat τι εννοει με αυτο ακριβως?αμα μπω στην γραμμωση θα χρειαστω μια ποιο καθαρη πρωτεινη?

Θα κατεβεις σε αγωνες?

αν ναι τοτε αλλαξε σε μια πιο "καθαρη" ον οχι τοτε εισαι κομπλε..

δεν χρειαζονται υπερβολες..

Galletiosfp
09-11-10, 18:00
Οκ :) ευχαριστω...

Galletiosfp
09-11-10, 18:05
Tα αμινοξεα ειναι απαραιτητα?να περιμενω να τα βαλω στην καινουργια παραγγελια?ή χρειαζονται αμεσσα?

Marine
09-11-10, 18:08
Tα αμινοξεα ειναι απαραιτητα?να περιμενω να τα βαλω στην καινουργια παραγγελια?ή χρειαζονται αμεσσα?

πιστευω πως αν διαβασεις το φορουμ θα σου λυθει καθε απορια..;)

jimmy007
09-11-10, 18:21
Κατι ακομα η syntrax η πρετεινη λεει 12 calories from fat τι εννοει με αυτο ακριβως?αμα μπω στην γραμμωση θα χρειαστω μια ποιο καθαρη πρωτεινη?

12 θερμίδες από λιπαρά σημαίνει 1,33 γρ λιπαρών που είναι σχεδόν μηδαμινό. Σε ποσότητα ανα scoop αναφέρεσαι έτσι?

Galletiosfp
09-11-10, 18:24
Ναι....για τα αμινοξεα τι λες να τα αρχισω απο τωρα ή να περιμενω με την καινουργια παραγγελια τον αλλο μηνα ?

Devil
09-11-10, 18:44
Δεν το εχω αγορασει ακομη..παντα πριν αγορασω κατι ρωταω και ακουω γνωμες-αποψεις..

οκ θενξ παντως :thumbup:

οκ τοτε μην παρεις ουτε αυτο ουτε γλουταμινη

κρατα την λευκινη με κρεατινη και αντι για δεξτροζη παρε vitargo/wms μου φαινετε καλητερη λυση...

alexis
09-11-10, 20:10
παιδια περνω μια πολυβιταμινη και αγορασα και μουρουνελαιο αλλα μερικες βιταβινες (Ε,c,.)ειναι και στα 2 συμπληρωματα πιραζει αν τα περνω και τα 2 μαζι το πρωι?? η δεν κανει να ξεπερναμε της δοσεις??

fadom
09-11-10, 21:16
Παιδιά μια απλή απορία...το μεταπροπονητικό ρόφημα πρωτείνης να το πίνω όλο αμέσως ή σιγά σιγά για καμια ώρα.?

giannis64
09-11-10, 21:17
ολο με την μια. σε 1 ωρα θα πρεπει να φας.

Ariel
09-11-10, 21:31
εγω ειμαι εθισμενη ..κυριολεκτικα στις σοκολατες πρωτεινης....δεν τις αλλαζω με τιποτα αλλο....απο εκει και περα,,,,σκονη...εχω,,,,χρονια παιρνω,αλλα οχι μεγαλη ποσοτητα...ισα για να βουτηξω μεσα μια μπανανα!:-D
αν δεν μ'αρεσει κατι δεν το τρωω...αν δεν μ αρεσε η γευση τους ...ουτε καν θα τα αγγιζα!αλλα ειδικα οι σοκολατες..ειλικρινα..δεν τις αλλαζω με καμια κανονικη και κανενα αλλο φαγητο!!!
(δεν πολυτρωω κρεας,,ειναι λαθος που προσπαθω να διορθωσω!)

f-panos
09-11-10, 21:57
Προσεχε καλα μονο τα συστατικα που εχει καθε μπαρα,
πολλες απο αυτες δεν ειναι κ η καλυτερη επιλογη!!!

Ariel
09-11-10, 22:12
ναι...αυτες που παιρνω τις αγοραζω σταθερα χροοονια...οποτε οτι ηταν να γινει!!!!!......αχαχαχαχ.....λεω να δοκιμασω και κανενα απο τα γευματα που εχουν βγαλει τωρα...κατι με ψωμι και μαφιν αα...και εκεινο το φυστικοβουτυρο με μισες θερμιδες απο σουπερ μαρκετ!! κλπ ...εχω δει...!δε τρωω γλυκα και ειπα αυτα να τα δοκιμασω γιατι μια υπογλυκαιμια την εχω...

Galletiosfp
09-11-10, 22:36
εγω ειμαι εθισμενη ..κυριολεκτικα στις σοκολατες πρωτεινης....δεν τις αλλαζω με τιποτα αλλο....απο εκει και περα,,,,σκονη...εχω,,,,χρονια παιρνω,αλλα οχι μεγαλη ποσοτητα...ισα για να βουτηξω μεσα μια μπανανα!:-D
αν δεν μ'αρεσει κατι δεν το τρωω...αν δεν μ αρεσε η γευση τους ...ουτε καν θα τα αγγιζα!αλλα ειδικα οι σοκολατες..ειλικρινα..δεν τις αλλαζω με καμια κανονικη και κανενα αλλο φαγητο!!!
(δεν πολυτρωω κρεας,,ειναι λαθος που προσπαθω να διορθωσω!)
Ποιες μπαρες παιρνεις?

Eddie
09-11-10, 22:38
Oh yeah μηπως?:bowdown:

Galletiosfp
09-11-10, 22:41
Και εγω oh yeah περνω πολυ καλες απο γευση αλλα μου φαινονται πολες οι ζαχαρες

Adinamos
09-11-10, 22:47
Και εγω oh yeah περνω πολυ καλες απο γευση αλλα μου φαινονται πολες οι ζαχαρες

Ειναι. Αλλα δε βαριεσαι απ'το να φας 2 σοκολατινες ή κανα προφιτερολ κτλ...;)

Ariel
09-11-10, 22:51
ο αδερφος μου ειναι δλδ περιπου ειναι στη herbal...
μην κανω και διαφημιση...ειναι πολυ καλες...βανιλια-αμυγδαλο και σοκολατα-φυστικι...
απο κει και περα ολο και καποιες αλλες δοκιμαζω περιστασιακα...ειδικα τις γκοφρετες που εχουν βγει..αυτες με γευση γιαουρτι ειναι απαικτες!

Eddie
09-11-10, 22:54
ο αδερφος μου ειναι δλδ περιπου ειναι στη herbal...
μην κανω και διαφημιση...ειναι πολυ καλες...βανιλια-αμυγδαλο και σοκολατα-φυστικι...
απο κει και περα ολο και καποιες αλλες δοκιμαζω περιστασιακα...ειδικα τις γκοφρετες που εχουν βγει..αυτες με γευση γιαουρτι ειναι απαικτες!

Εγω herbal μονο σαμπουαν ξερω:unsure:

Ναι αυτα με τις ωραιες διαφημησεις:turtle:

Ariel
09-11-10, 23:00
Εγω herbal μονο σαμπουαν ξερω:unsure:

Ναι αυτα με τις ωραιες διαφημησεις:turtle:

herbal...life....:roll:

arisfwtis
09-11-10, 23:02
επισης χορηγος του ποδοσφαιρικου ΑΡΗ
τελος οφτοπικ:green:

Marine
10-11-10, 01:27
επισης χορηγος του ποδοσφαιρικου ΑΡΗ
τελος οφτοπικ:green:

0-4.

:P

arisfwtis
10-11-10, 01:35
καλα ολοι χανουμακια ειστε εδω μεσα?
:turtle:

Ramrod
10-11-10, 03:02
επισης χορηγος του ποδοσφαιρικου ΑΡΗ
τελος οφτοπικ:green:

Και της Μπαρτσελόνα, που όσο να ναι είναι κάπως πιο σημαντική και ουσιαστική ομάδα...


ο αδερφος μου ειναι δλδ περιπου ειναι στη herbal...
μην κανω και διαφημιση...ειναι πολυ καλες...βανιλια-αμυγδαλο και σοκολατα-φυστικι...
απο κει και περα ολο και καποιες αλλες δοκιμαζω περιστασιακα...ειδικα τις γκοφρετες που εχουν βγει..αυτες με γευση γιαουρτι ειναι απαικτες!

Τι εννοείς "είναι..."? Δουλευει εκεί? Στην Ελλάδα ή εξωτερικό?
Και από που τις παίρνεις? Ελλάδα?

Ποιές γκοφρέτες εννοείς?

Galletiosfp
10-11-10, 17:25
Παιδια για συμπληρωματα τεστοστερονης τι λετε αξιζει? και αν ναι ποιο εχετε να πρωτεινετε?

Devil
10-11-10, 19:42
Παιδια για συμπληρωματα τεστοστερονης τι λετε αξιζει? και αν ναι ποιο εχετε να πρωτεινετε?

test booster λεγοντε;)

λοιπον.... bioforge , bioforge promax , t-bol .... αυτα...

καταρχην ποσο εισαι? δευτερον τι ακριβως το θες? τριτον........εεεε...δεν υπαρχει τριτο....:green:

Galletiosfp
10-11-10, 20:53
Ειμαι 17 στα 18.....εχω φτιαξει διατροφη..χρησιμοποιω κρεατινη πρωτεινη πολυβιταμινη κ νιτρικο....ειμαι σε ογκο αυτην την περιοδο προσπαθω να παρω κοιλα.Και απλα ηθελα και την γνωμη σας για το test booster

Titanium
10-11-10, 20:56
Ειμαι 17 στα 18.....εχω φτιαξει διατροφη..χρησιμοποιω κρεατινη πρωτεινη πολυβιταμινη κ νιτρικο....ειμαι σε ογκο αυτην την περιοδο προσπαθω να παρω κοιλα.Και απλα ηθελα και την γνωμη σας για το test booster

Δεν χριαζετε σε τετια ηλικια...τζαμπα λεφτα θα δοσεις....

Devil
10-11-10, 20:57
Ειμαι 17 στα 18.....εχω φτιαξει διατροφη..χρησιμοποιω κρεατινη πρωτεινη πολυβιταμινη κ νιτρικο....ειμαι σε ογκο αυτην την περιοδο προσπαθω να παρω κοιλα.Και απλα ηθελα και την γνωμη σας για το test booster

οχι σου ειναι αχρηστο πρωτον γιατι εισαι σχετικα μικρος και δευτερον δεν θα δεις καμια διαφορα απο ενα τεστ μποοστερ στον ογκο...

τα βασικα τα εχεις ηδη...δλδ περισσοτερα απο τα βασικα αρα εισαι καλημενος;)

lef
10-11-10, 20:57
ρε φιλε η τεστο σου οργιαζει στα 17 σου(ελπιζω τουλαχιστον:green:)τι να τ κανεις το τεστμπουστερ
μασα για να παρεις κιλα ασε τα συμπληρωματα:toast:

Galletiosfp
10-11-10, 23:20
Οκ αδερφια :) ευχαριστω....για αμινοξεα τι λετε ομως?

Devil
10-11-10, 23:21
Οκ αδερφια :) ευχαριστω....για αμινοξεα τι λετε ομως?

για bcaa?

Galletiosfp
10-11-10, 23:22
Ναι....τι προτεινεται να παρω ? θα δω διαφορα καπου?

Devil
10-11-10, 23:29
Ναι....τι προτεινεται να παρω ? θα δω διαφορα καπου?

τι διαφορα ψαχνεις να δεις?

αν θες να παρεις παρε τα bcaa και παρτα πριν η' μεσα στην προπονηση;)

Manos1989
10-11-10, 23:45
ναι...αυτες που παιρνω τις αγοραζω σταθερα χροοονια...οποτε οτι ηταν να γινει!!!!!......αχαχαχαχ.....λεω να δοκιμασω και κανενα απο τα γευματα που εχουν βγαλει τωρα...κατι με ψωμι και μαφιν αα...και εκεινο το φυστικοβουτυρο με μισες θερμιδες απο σουπερ μαρκετ!! κλπ ...εχω δει...!δε τρωω γλυκα και ειπα αυτα να τα δοκιμασω γιατι μια υπογλυκαιμια την εχω...

Για ρίξε καμιά πληροφορία για αυτά τα γεύματα και το φυστικοβούτυρο που λες!
Γιατί δεν είσαι η μόνη με υπογλυκαιμίες :turtle:

Galletiosfp
11-11-10, 00:45
τι διαφορα ψαχνεις να δεις?

αν θες να παρεις παρε τα bcaa και παρτα πριν η' μεσα στην προπονηση;)
Ε για να τα περνουμε ολο κ μια διαφορα δεν θα υπαρχει?δεν λεω σε δυναμη αλλα σε αναρωση ή σε κατι αλλο....Σε γενικες γραμμες ρωταω τι θα μου προσφερουν τα αμινοξεα?

Ariel
11-11-10, 00:52
Για ρίξε καμιά πληροφορία για αυτά τα γεύματα και το φυστικοβούτυρο που λες!
Γιατί δεν είσαι η μόνη με υπογλυκαιμίες :turtle:

σε γνωστη αλυσιδα καταστηματων ...εχει γευματα πρωτεινης"φτιαξε μονος σου"..κρεμα καραμελε,μαφιν,ψωμι...κλπ...
επισης ανακαλυψα φυστικοβουτυρο με 364 θερμιδες αν θυμαμαι καλα τα 100 γρ.εκει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock:

Ariel
11-11-10, 00:56
Τι εννοείς "είναι..."? Δουλευει εκεί? Στην Ελλάδα ή εξωτερικό?
Και από που τις παίρνεις? Ελλάδα?

Ποιές γκοφρέτες εννοείς?[/QUOTE]

ειναι διανομεας..εδω Ελλαδα...
~
οι γκοφρετες ειναι σαν σοκοφρετες αλλα μακραν ανωτερες σε γευση.....εχουν γευση γιαουρτι,φραουλα και μπανανα...ειναι γνωστηςςςςςςςςςςς εταιριας!

Ramrod
11-11-10, 01:25
~
οι γκοφρετες ειναι σαν σοκοφρετες αλλα μακραν ανωτερες σε γευση.....εχουν γευση γιαουρτι,φραουλα και μπανανα...ειναι γνωστηςςςςςςςςςςς εταιριας!

Δε κάνει να μας την πεις?

Devil
11-11-10, 10:31
Ε για να τα περνουμε ολο κ μια διαφορα δεν θα υπαρχει?δεν λεω σε δυναμη αλλα σε αναρωση ή σε κατι αλλο....Σε γενικες γραμμες ρωταω τι θα μου προσφερουν τα αμινοξεα?

οχι δεν σου προσφερουν δυναμη ουτε αναρωση

απλα σου προσφερουν αμινοξεα πιο γρηγορα απο μια πρωτεινη καθως περνανε κατευθειαν στο αιμα

Betty Boo
11-11-10, 15:09
geia sas,
Gnwrizei kapoios gia auksitiki ormoni?Poia einai i gnwmi sas genikotera?

beefmeup
11-11-10, 15:15
geia sas,
Gnwrizei kapoios gia auksitiki ormoni?Poia einai i gnwmi sas genikotera?

ναι φιλε δες εδω,για να σου λυθουν οι απορειες..

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9779

thegravijia
11-11-10, 15:43
beefmeup[/COLOR];274062]ναι φιλε δες εδω,για να σου λυθουν οι απορειες..

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9779
^^;):thumbup:

jimigr
11-11-10, 20:44
παιδια ξερετε αμα το MITOTROPIN κανει δουλεια???

giannis64
11-11-10, 21:03
δες εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4983

η εδω

Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη


και σε οτι θες να κανεις αναζητηση διαβασε αυτο μιας και εισαι καινουργιο μελος στο φορουμ

Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)

περνα και απο εδω να μας πεις κατι για σενα Νέα Μέλη (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=30)

Manos1989
11-11-10, 21:19
σε γνωστη αλυσιδα καταστηματων ...εχει γευματα πρωτεινης"φτιαξε μονος σου"..κρεμα καραμελε,μαφιν,ψωμι...κλπ...
επισης ανακαλυψα φυστικοβουτυρο με 364 θερμιδες αν θυμαμαι καλα τα 100 γρ.εκει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock:

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να πεις μάρκες και για αυτά και για τις γκοφρέτες....
Εκτός αν για κάποιο δικό σου λόγο δεν θες;)

Ariel
11-11-10, 21:34
Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να πεις μάρκες και για αυτά και για τις γκοφρέτες....
Εκτός αν για κάποιο δικό σου λόγο δεν θες;)
σιγουρα?...μονο τα LINK απαγορευονται ε??:unsure:

Titanium
11-11-10, 21:46
σιγουρα?...μονο τα LINK απαγορευονται ε??:unsure:

Nαι..:toast:

Ariel
11-11-10, 22:07
λοιπον...τα x-treme stores εχουν τα γευματα που λεω..
και οι γοφρετες ειναι της weider!..εγω αυτες τις βρισκω στους αυτοματους πωλητες των γυμναστηριων!

Manos1989
11-11-10, 22:09
λοιπον...τα x-treme stores εχουν τα γευματα που λεω..
και οι γοφρετες ειναι της weider!..εγω αυτες τις βρισκω στους αυτοματους πωλητες των γυμναστηριων!

Ευχαριστούμε για την πληροφορία :thumbup:
Το φυστικοβούτυρο που λες ποιο είναι?

Titanium
11-11-10, 23:13
λοιπον...τα x-treme stores εχουν τα γευματα που λεω..
και οι γοφρετες ειναι της weider!..εγω αυτες τις βρισκω στους αυτοματους πωλητες των γυμναστηριων!

Για τα xtr μπορεις να βαλεις και λινκ επιδη ειναι χοριγος;)

Ariel
11-11-10, 23:46
Ευχαριστούμε για την πληροφορία :thumbup:
Το φυστικοβούτυρο που λες ποιο είναι?


αυτοοοοοοοοο
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4860&category=995

Eddie
11-11-10, 23:52
Εγω δε το βλεπω σοι..

Τι δουλεια εχουν τα ασπραδια στο φβ?Επισης εχει αλατι και αντι για ζαχαρη εχει μελι.Εχει και λιναροσπορο.

Δεν αξιζει νομιζω,καλυτερα να φτιαξεις ενα δικο σου στο μπλεντερ και να βαλεις οτι θες.

Η αλλιως παρε skippy οπως εγω ξεροντας οτι ειναι λιγο αμαρτια αλλα ειναι εξανοστημο.:green:

koni
12-11-10, 00:27
Nα κάνω μια ερώτηση?Πήρα μια πρωτεινη της lamberts,την WHEY PERFORMANCE.
Επειδη όμως με έχει πειραξει η λακτόζη,δυστυχώς τσάμπα τα 55 ευρώ!!!
Αναφερει πάνω ότι άτομα που παρουσιάζουν δυσανεξία στη λακτόζη,καλό θα ηταν να προτιμήσουν την natural pea protein,η οποια ειναι φυτικη πρωτεινη απο μπιζελια.
Αξιζει τον κόπο???Παω για γράμμωση(χαλαρα πραγματα).

beefmeup
12-11-10, 00:29
Nα κάνω μια ερώτηση?Πήρα μια πρωτεινη της lamberts,την WHEY PERFORMANCE.
Επειδη όμως με έχει πειραξει η λακτόζη,δυστυχώς τσάμπα τα 55 ευρώ!!!
Αναφερει πάνω ότι άτομα που παρουσιάζουν δυσανεξία στη λακτόζη,καλό θα ηταν να προτιμήσουν την natural pea protein,η οποια ειναι φυτικη πρωτεινη απο μπιζελια.
Αξιζει τον κόπο???Παω για γράμμωση(χαλαρα πραγματα).

ας το καλυτερα.

παρε μια isolate αν δεν θες λακτοζη κ εχεις το κεφαλι σου ησυχο..
μπορει να τσιμπαει την τιμη λιγο,αλλα ειναι σιγουρα λεφτα.
η παρε κατι σε αυτο..http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1596&category=562

koni
12-11-10, 00:34
Eυχαριστω!4 scoop εχω βαλει απο την αλλη!θα την πεταξω στην τουαλετα!:(
Αν ανταλλασει κανεις ας μου το πει!

Ariel
12-11-10, 00:51
Εγω δε το βλεπω σοι..

Τι δουλεια εχουν τα ασπραδια στο φβ?Επισης εχει αλατι και αντι για ζαχαρη εχει μελι.Εχει και λιναροσπορο.

Δεν αξιζει νομιζω,καλυτερα να φτιαξεις ενα δικο σου στο μπλεντερ και να βαλεις οτι θες.

Η αλλιως παρε skippy οπως εγω ξεροντας οτι ειναι λιγο αμαρτια αλλα ειναι εξανοστημο.:green:

λες???
απλα...600 τοσες θερμιδες..ειναι πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςς

Ramrod
12-11-10, 01:26
Eυχαριστω!4 scoop εχω βαλει απο την αλλη!θα την πεταξω στην τουαλετα!:(
Αν ανταλλασει κανεις ας μου το πει!

Ρε μαν αμαρτία να την πετάξεις στην τουαλέτα...αν είναι έτσι δώσε τη σε κάποιον που δεν έχει τα φράγκα αν αγοράσει ή δυσκολευεται...

Eddie
12-11-10, 02:04
λες???
απλα...600 τοσες θερμιδες..ειναι πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςς

Ε ναι,εγω δε θα το παιρνα..

Το θεμα δεν ειναι να εχει λιγες θερμιδες,αλλα να εχει σωστες θερμιδες!!Δλδ αν ειναι λιπαρα μονοακορεστα-πολυακορεστα να το φας,αρκει να τις υπολογισεις.Οι θερμιδες που εχουν τα κοινα φβ δεν ειναι απο ζαχαρη η απο "κακα"λιπαρα κυριως,γιατι υπαρχουν και τα υδρογονωμενα που ειναι λιγο κακουλια:turtle:

alexis
12-11-10, 02:46
παιδια περνω μια πολυβιταμινη και αγορασα και μουρουνελαιο αλλα μερικες βιταβινες (Ε,c,.)ειναι και στα 2 συμπληρωματα πιραζει αν τα περνω και τα 2 μαζι το πρωι?? η δεν κανει να ξεπερναμε της δοσεις??

ε παιδια??

Ramrod
12-11-10, 03:44
ε παιδια??

Βασικά, για να σου απαντήσει κάποιος πρέπει να γράψεις την περιεκτικότητα της πολυβιταμίνης που πέρνεις...

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα πάντως...

κουλης
12-11-10, 12:27
παιδες ενδιαφερομαι για μια απλη μονουδρικη κρεατινη (με μια σχετικα καλη τιμη) βρηκα αυτη της warriolab http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4344&category=566 αλλα δεν γραφει τα συστατικα που περιεχει. την εχει δοκιμασει κανεις? η εχει ακουσει κανεις τπτ? αξιζει τον κοπο να δοκιμασω?

Galletiosfp
12-11-10, 12:39
παιδες ενδιαφερομαι για μια απλη μονουδρικη κρεατινη (με μια σχετικα καλη τιμη) βρηκα αυτη της warriolab http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4344&category=566 αλλα δεν γραφει τα συστατικα που περιεχει. την εχει δοκιμασει κανεις? η εχει ακουσει κανεις τπτ? αξιζει τον κοπο να δοκιμασω?
Απλη μονοϋδρική κρεατινη οπως ολες....εγω χρησιμοποιω της reflex 500 gr αλλα λιγο ποιο ακριβει....χτυπα οποια απο τις 2 θες!

κουλης
12-11-10, 12:44
γιατι ομως λεει να την περνω μετα την προπονηση? δεν υποτιθεται οτι πρεπει λιγο πριν για να εχω ενεργεια? η επειδη εχει προηγηθει περιοδος φορτησης δν χρειαζεται?

Galletiosfp
12-11-10, 12:54
Κοιτα μπορεις να κανεις περιοδο φορτωσεις....εγω προσωπικα δεν εκανα φορτωμα και τα αποτελεσματα ερχονται πιο αργα,περνεις τις ημερες που δεν εχεις προπονηση 1 φορα το πρωι,και τις μερες που εχει προπονησι 1 φορα το πρωι κ 1 φορα μετα την προπονηση!

Eddie
12-11-10, 13:09
γιατι ομως λεει να την περνω μετα την προπονηση? δεν υποτιθεται οτι πρεπει λιγο πριν για να εχω ενεργεια? η επειδη εχει προηγηθει περιοδος φορτησης δν χρειαζεται?

Δε σου δινει ενεργεια η κρεατινη!Αντοχη και δυναμη θα σου δωσει ΟΤΑΝ γεμισουν οι αποθηκες ATP,δλδ μετα το φορτωμα συνηθως.

Συνισταται για μετα την προπονηση για το λογο οτι αναπληρωνει το χαμενο ATP.Καλυτερα ομως να κοιταξεις της reflex..

κουλης
12-11-10, 15:50
Δε σου δινει ενεργεια η κρεατινη!Αντοχη και δυναμη θα σου δωσει ΟΤΑΝ γεμισουν οι αποθηκες ATP,δλδ μετα το φορτωμα συνηθως.

Συνισταται για μετα την προπονηση για το λογο οτι αναπληρωνει το χαμενο ATP.Καλυτερα ομως να κοιταξεις της reflex..

βρηκα στο e-shop του site κατι καψουλες τησ reflex αλλα για να γινει η παραγκελια πρεπει να ειναι ανω των 20 euro :/

Eddie
12-11-10, 16:26
βρηκα στο e-shop του site κατι καψουλες τησ reflex αλλα για να γινει η παραγκελια πρεπει να ειναι ανω των 20 euro :/

Οχι καψουλες,εδω http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=6&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=20

Gaspari
12-11-10, 16:29
Θέλει η μάνα μου ενα λιποδιαλυτικό για να χάσει μερικά κιλάκια απ ότι λέει.. :P
Έχετε να μου προτίνετε κανένα αξιόπιστο εσείς;

Δεν κάνει γυμναστήριο ή κάποιου είδους γυμναστική κ επίσης να προσθέσω πως έχει θυρεοειδή.. :turtle:

Eddie
12-11-10, 16:32
Θέλει η μάνα μου ενα λιποδιαλυτικό για να χάσει μερικά κιλάκια απ ότι λέει.. :P
Έχετε να μου προτίνετε κανένα αξιόπιστο εσείς;

Δεν κάνει γυμναστήριο ή κάποιου είδους γυμναστική κ επίσης να προσθέσω πως έχει θυρεοειδή.. :turtle:

Ω3,CLA,Καρνιτινη και 5-6 κουπες τη μερα πρασσινο τσαι.

Gaspari
12-11-10, 16:40
Πληροφορίες για να δω τι είναι το CLA, έχεις; Link βασικά..

giannis64
12-11-10, 16:41
Πληροφορίες για να δω τι είναι το CLA, έχεις; Link βασικά..


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1180

:thumbup:

Gaspari
12-11-10, 16:56
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1180

:thumbup:

Danke :toast:

Gaspari
12-11-10, 17:49
Παίδες μια άλλη ερώτηση.. Μπορεί να πάρει κάποιος με θυρεοειδή αυτό εδω κ μη κάνοντας ββ, γυμναστήριο ή τπτ άλλο;

http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3202&category=773

Μπορεί να φέρει τίποτε παρενέργειες για κάποιο "μέσο" άνθρωπο;

Eddie
12-11-10, 17:55
Παίδες μια άλλη ερώτηση.. Μπορεί να πάρει κάποιος με θυρεοειδή αυτό εδω κ μη κάνοντας ββ, γυμναστήριο ή τπτ άλλο;

http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3202&category=773

Μπορεί να φέρει τίποτε παρενέργειες για κάποιο "μέσο" άνθρωπο;

Aυτο εδω το διαβασες?

Το προϊόν αυτό δεν απευθύνεται σε άτομα που δεν γυμνάζονται ή που ξεκίνησαν να γυμνάζονται κατά το τελευταίο διάστημα.
ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.

Gaspari
12-11-10, 18:02
Aυτο εδω το διαβασες?

Το προϊόν αυτό δεν απευθύνεται σε άτομα που δεν γυμνάζονται ή που ξεκίνησαν να γυμνάζονται κατά το τελευταίο διάστημα.
ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.

Μπορεί να φέρει παρενέργειες; Αν ναι, τι;
Δηλαδή που ο κολλητός μου που σήμερα το αγόρασε αυτό κ δν κάνει κ τις τρελές προπόνες κ δεν είναι κ προχωρημένος αθλητής θα τον λιώσει; Ο τυπάς που του την πούλησε δεν του είπε να μην την πάρει.. Φυσικά θα μ πεις οτι θα πεί ότι τον συμφέρει για να την σπρώξει αλλά μας πρότεινε άλλα κ άλλα όχι.

Titanium
12-11-10, 18:12
Μπορεί να φέρει παρενέργειες; Αν ναι, τι;
Δηλαδή που ο κολλητός μου που σήμερα το αγόρασε αυτό κ δν κάνει κ τις τρελές προπόνες κ δεν είναι κ προχωρημένος αθλητής θα τον λιώσει; Ο τυπάς που του την πούλησε δεν του είπε να μην την πάρει.. Φυσικά θα μ πεις οτι θα πεί ότι τον συμφέρει για να την σπρώξει αλλά μας πρότεινε άλλα κ άλλα όχι.

Μπορει να του προκαλεσουν τρεμολο και αιπνια....αναλογος και την δοση που περνει....

Marine
12-11-10, 23:25
Παιρνω σιντα με το που ξυπναω και 20 λεπτα πριν το γυμναστηριο μαζι με καφεινη..

σκεφτομαι να αυξησω την δοση +1 καψουλα και εχω σκεφτει να την βαλω στο τελος του γυμναστηριου μετα το αεροβιο μαζι με το ροφημα πρωτεινης-δεξτροζης ..

καλα θα καμω η οχι??επισης να το συνδυασω και αυτο με καφεινη η σκετο?

Ariel
13-11-10, 00:37
Ε ναι,εγω δε θα το παιρνα..

Το θεμα δεν ειναι να εχει λιγες θερμιδες,αλλα να εχει σωστες θερμιδες!!Δλδ αν ειναι λιπαρα μονοακορεστα-πολυακορεστα να το φας,αρκει να τις υπολογισεις.Οι θερμιδες που εχουν τα κοινα φβ δεν ειναι απο ζαχαρη η απο "κακα"λιπαρα κυριως,γιατι υπαρχουν και τα υδρογονωμενα που ειναι λιγο κακουλια:turtle:

παντως εμενα δεν μου φαινεται τοσο κακο...λεω να το δοκιμασω...τι κακο εχει το μελι..αντι για ζαχαρη>μια χαρα!...και αλατι ολα εχουν ετσι κι αλλιως!
:(

haris30
13-11-10, 23:40
αυτα τα στοιχεια εχει μεσα η πρωτεινη που περνω στη διαρκεια τις ημερας

Flavour Content / Unit Recommended Consumption

Vanilla and

Chocolate

2.5 kg Alu Fresh Bag Three table spoons (approx. 30 g) mixed with 300 ml milk (1.5%

fat). 1-3 shakes across the day, depending on physical intensity.

Analysis (Chocolate)

Nutrition Information: Per 100 g Per serving**

Energy 1555 kJ (370 kcal) 1069 kJ (255 kcal)

Protein 78 g 33 g

Carbohydrate 7.5 g 16.6 g

Fat 3.1 g 5.7 g

Vitamin A 1018 μg (127%*) 347 μg (43%*)

Vitamin E 12.7 mg (127%*) 3.9 mg (39%*)

Vitamin B1 1.8 mg (129%*) 0.6 mg (46%*)

Vitamin B2 2.1 mg (131%*) 1.2 mg (73%*)

Niacin 23 mg (128%*) 7.2 mg (40%*)

Pantothenic acid 7.7 mg (128%*) 3.4 mg (56%*)

Vitamin B6 2.6 mg (130%*) 0.9 mg (46%*)

Biotin 0.2 mg (133%*) 0.1 mg (48%*)

Folic acid 322 μg (161%*) 111 μg (56%*)

Vitamin B12 1.2 μg (120%*) 1.6 μg (162%*)

Vitamin C 74 mg (123%*) 27.4 mg (46%*)

Iron 23 mg (164%*) 7.0 mg (50%*)

Zinc 20 mg (133%*) 7.1 mg (47%*)

Copper 1.1 mg 0.4 mg

Manganese 2.1 mg 0.6 mg

Jodine 193 μg (129%*) 67 μg (45%*)

Selenium 37 μg 11.2 μg


και αυτη τη το βραδυ πριν κοιμηθω

Flavour Content / Unit Recommended Consumption

Vanilla 2.3 kg Container Three table spoons (approx. 30 g) mixed with 300 ml milk (1.5%

fat). 1-3 shakes across the day, depending on physical intensity.

Analysis (Chocolate)

Nutrition Information: Per 100 g Per serving*

Energy 1602 kJ (383 kcal) 1084 kJ (259 kcal)

Protein 82 g 35 g

Carbohydrates 4.7 g 16 g

Fat 3.1 g 5.7 g

Analysis values are subject to natural variations of the raw ingredient material and may therefore vary.

* 1 serving (30 g of powder) and 300 ml water

Amino Acid Profile per 100g Protein

*L-Alanine 4.4 g

L-Arginine 4.4 g

L-Aspartic Acid 8.8 g

L-Cysteine 1.2 g

L-Glutanic Acid 19.5 g

Page 2 of 2

Glycine 3.9 g

L-Histidine 2.3 g

*L-Isoleucine (BCAA) 5.2 g

*L-Leucine (BCAA) 8.8 g

*L-Lysine 7.4 g

*L-Methionine 2.0 g

*L-Phenylalanine 4.2 g

L-Proline 7.7 g

L-Serine 5.1 g

*L-Threonine 4.6 g

*L-Tryptophan 1.2 g

L-Tyrosine 3.7 g

*L-Valine (BCAA) 5.6 g


για φωτογραφεια δε καταφερα να βαλω γιατι μπαινει το λινκ τις εταιριας θα με βοηθουσε παρα πολυ η γνωμη σας

Ariel
15-11-10, 01:57
δοκιμασα ενα αλλο παραπλησιο που μου το συνεστησαν ως καλυτερο..αλλα απο το ιδιο μαγαζι...και ειναι τελειοοοο
και τελικα..οι 315 θερμιδες(σε αυτο...)ειναι στα 64 γραμμαρια και οχι στα 100..αλλα και παλι λιγοτερες απο σουπερ μαρκετ!;)

Polyneikos
15-11-10, 09:32
αυτα τα στοιχεια εχει μεσα η πρωτεινη που περνω στη διαρκεια τις ημερας

Flavour Content / Unit Recommended Consumption

Vanilla and

Chocolate

2.5 kg Alu Fresh Bag Three table spoons (approx. 30 g) mixed with 300 ml milk (1.5%

fat). 1-3 shakes across the day, depending on physical intensity.

Analysis (Chocolate)

Nutrition Information: Per 100 g Per serving**

Energy 1555 kJ (370 kcal) 1069 kJ (255 kcal)

Protein 78 g 33 g

Carbohydrate 7.5 g 16.6 g

Fat 3.1 g 5.7 g

Vitamin A 1018 μg (127%*) 347 μg (43%*)

Vitamin E 12.7 mg (127%*) 3.9 mg (39%*)

Vitamin B1 1.8 mg (129%*) 0.6 mg (46%*)

Vitamin B2 2.1 mg (131%*) 1.2 mg (73%*)

Niacin 23 mg (128%*) 7.2 mg (40%*)

Pantothenic acid 7.7 mg (128%*) 3.4 mg (56%*)

Vitamin B6 2.6 mg (130%*) 0.9 mg (46%*)

Biotin 0.2 mg (133%*) 0.1 mg (48%*)

Folic acid 322 μg (161%*) 111 μg (56%*)

Vitamin B12 1.2 μg (120%*) 1.6 μg (162%*)

Vitamin C 74 mg (123%*) 27.4 mg (46%*)

Iron 23 mg (164%*) 7.0 mg (50%*)

Zinc 20 mg (133%*) 7.1 mg (47%*)

Copper 1.1 mg 0.4 mg

Manganese 2.1 mg 0.6 mg

Jodine 193 μg (129%*) 67 μg (45%*)

Selenium 37 μg 11.2 μg


και αυτη τη το βραδυ πριν κοιμηθω

Flavour Content / Unit Recommended Consumption

Vanilla 2.3 kg Container Three table spoons (approx. 30 g) mixed with 300 ml milk (1.5%

fat). 1-3 shakes across the day, depending on physical intensity.

Analysis (Chocolate)

Nutrition Information: Per 100 g Per serving*

Energy 1602 kJ (383 kcal) 1084 kJ (259 kcal)

Protein 82 g 35 g

Carbohydrates 4.7 g 16 g

Fat 3.1 g 5.7 g

Analysis values are subject to natural variations of the raw ingredient material and may therefore vary.

* 1 serving (30 g of powder) and 300 ml water

Amino Acid Profile per 100g Protein

*L-Alanine 4.4 g

L-Arginine 4.4 g

L-Aspartic Acid 8.8 g

L-Cysteine 1.2 g

L-Glutanic Acid 19.5 g

Page 2 of 2

Glycine 3.9 g

L-Histidine 2.3 g

*L-Isoleucine (BCAA) 5.2 g

*L-Leucine (BCAA) 8.8 g

*L-Lysine 7.4 g

*L-Methionine 2.0 g

*L-Phenylalanine 4.2 g

L-Proline 7.7 g

L-Serine 5.1 g

*L-Threonine 4.6 g

*L-Tryptophan 1.2 g

L-Tyrosine 3.7 g

*L-Valine (BCAA) 5.6 g


για φωτογραφεια δε καταφερα να βαλω γιατι μπαινει το λινκ τις εταιριας θα με βοηθουσε παρα πολυ η γνωμη σας

Μεταφερθηκε στο σωστο τόπικ το ποστ σου.Σε ποιες εταιριες αναφερεσαι όμως;

av_dimitris
15-11-10, 12:26
εχω μια απορια. αν ενα συμπληρωμα ληγει τον 12 του 2010 αυτο σημαινει πως απο την πρωτη Δεκεμβριου πρεπει να φαει σουτ?

Adinamos
15-11-10, 12:39
1η του '11 θα φαει σουτ. Βεβαια προσεξε γιατι αμα ειναι κανενα prewo και το χεις αφησεις ανοιχτο κανα-δυο χρονια, σιγουρα θα θελει πεταμα απο τωρα..

av_dimitris
15-11-10, 12:54
1η του '11 θα φαει σουτ. Βεβαια προσεξε γιατι αμα ειναι κανενα prewo και το χεις αφησεις ανοιχτο κανα-δυο χρονια, σιγουρα θα θελει πεταμα απο τωρα..

οχι δεν ειναι prewo. δηλαδη μου λες πως επρεπενα το ειχα σουταρει ηδη?

Manos1989
15-11-10, 13:02
οχι δεν ειναι prewo. δηλαδη μου λες πως επρεπενα το ειχα σουταρει ηδη?

Ναι γιατί τώρα μπαίνουμε στο 2012.....

Adinamos
15-11-10, 13:12
Ναι γιατί τώρα μπαίνουμε στο 2012.....

Τι του λες βρε του παιδιου και θα το πεταξει τζαμπα....
2010 εχουμε φιλε!!

av_dimitris
15-11-10, 13:18
ok,σας ευχαριστω για τη βοηθεια!

κουλης
15-11-10, 15:33
Ποιος ειναι ο λογος τον αμινοξεων σαν συμπληρωμα? που βοηθαει? ξερω οτι τα αμινοξεα οικοδομουν τις πρωτεινες! επισεις μερικα αμινοξεα τα παρεγει ο ιδιος ο οργανισμος μας! αλλα απο αυτα ειναι πιο συνθετα και αποτελουνται απο πολλεσ πολυπεπτιδικες αλυσιδες και αλλα ειναι πιο απλα και εχουν μονο μια......(ας ειναι καλα η βιολογια B'ΛΥΚΕΙΟΥ:green:) αλλα για πιο λογο να περνουμε και συμπληρωμα πρωτεινης και συπμληρωμα αμινοξεων? τι παραπανω κερδιζουμε....και τι ειναι το bcca??? το ακουω συνεχεια και το βλεπω σε πολλες ετικετες συμπληρωματων.............?αυτα τα ολιγα:green:

Devil
15-11-10, 15:49
Ποιος ειναι ο λογος τον αμινοξεων σαν συμπληρωμα? που βοηθαει? ξερω οτι τα αμινοξεα οικοδομουν τις πρωτεινες! επισεις μερικα αμινοξεα τα παρεγει ο ιδιος ο οργανισμος μας! αλλα απο αυτα ειναι πιο συνθετα και αποτελουνται απο πολλεσ πολυπεπτιδικες αλυσιδες και αλλα ειναι πιο απλα και εχουν μονο μια......(ας ειναι καλα η βιολογια B'ΛΥΚΕΙΟΥ:green:) αλλα για πιο λογο να περνουμε και συμπληρωμα πρωτεινης και συπμληρωμα αμινοξεων? τι παραπανω κερδιζουμε....και τι ειναι το bcca??? το ακουω συνεχεια και το βλεπω σε πολλες ετικετες συμπληρωματων.............?αυτα τα ολιγα:green:

bcaa= branched chain amino acids τα οποια ειναι λευκινη , ισολευκινη , βαλινη

αυτα που δεν παραγει το σωμα λεγονετε eaa = essential amino acids

ειναι τα 3 bcaa μεσα σε αυτα και ειναι ακομα λυσινη, μεθιονινη ,ιστιδινη , θρεωνινη , φενυλαλανινη , τρυπτοφανο

τωρα διαφορες με τις πρωτεινες ειναι οτι αυτα αποτελουν τις πρωτεινες

οι πρωτεινες οταν μπαινουν στον οργανισμο σου διασπουντε σε αμινοξεα τα αμινοξεα δεν διασπουντε αποροφουντε οπως ειναι

περιγραφη με λιγα λογια σου εκανα βαριεμε να αναλησω...:P:green::green::green:

exkaliber
15-11-10, 15:54
αναρωτιεμαι...
εφοσον μετα την προπονηση παιρνω αμοινοξεα σε σκονη,και την πρωτινη κανα 20 λεπτο μετα,εχει διαφορα να ειναι isolate ή οχι??
ρωταω μιας και ετοιμαζω παραγγελια τωρα δα

κουλης
15-11-10, 15:56
bcaa= branched chain amino acids τα οποια ειναι λευκινη , ισολευκινη , βαλινη

αυτα που δεν παραγει το σωμα λεγονετε eaa = essential amino acids

ειναι τα 3 bcaa μεσα σε αυτα και ειναι ακομα λυσινη, μεθιονινη ,ιστιδινη , θρεωνινη , φενυλαλανινη , τρυπτοφανο

τωρα διαφορες με τις πρωτεινες ειναι οτι αυτα αποτελουν τις πρωτεινες

οι πρωτεινες οταν μπαινουν στον οργανισμο σου διασπουντε σε αμινοξεα τα αμινοξεα δεν διασπουντε αποροφουντε οπως ειναι

περιγραφη με λιγα λογια σου εκανα βαριεμε να αναλησω...:P:green::green::green:

το ιδιο αποτελεσμα εχουμε ειτε παρουμε πρωτεινη ειτε αμινοξεα δλδ?

giannis64
15-11-10, 15:56
να συμπληρωσω απλα πως αν περνεις ενα συμπληρωμα πρωτεινης δεν ειναι αναγκη να παρεις και αμινοξεα, εκτος και αν θες να συμπληρωσεις bcaa.

το αλλο ειναι οτι τα αμινο θα αποροφηθουν πιο γρηγορα απο μια πρωτεινη μιας και δεν θα πρεπει να διασπασθουν πρωτα.

Devil
15-11-10, 17:02
το ιδιο αποτελεσμα εχουμε ειτε παρουμε πρωτεινη ειτε αμινοξεα δλδ?

αποτελεσματα.... εξαρταται απο τι περιμενεις? και τι στοχους εχεις


να συμπληρωσω απλα πως αν περνεις ενα συμπληρωμα πρωτεινης δεν ειναι αναγκη να παρεις και αμινοξεα, εκτος και αν θες να συμπληρωσεις bcaa.

το αλλο ειναι οτι τα αμινο θα αποροφηθουν πιο γρηγορα απο μια πρωτεινη μιας και δεν θα πρεπει να διασπασθουν πρωτα.

:thumbup:

thanasis reaction
15-11-10, 18:01
ξερει κανεις δοσολογιες για τα maxepa?

GyM=life
15-11-10, 18:06
ξερει κανεις δοσολογιες για τα maxepa?

googlare το και θα τα βρεις ολα=]

thanasis reaction
15-11-10, 18:08
το ξερω αυτο φιλε!θελω να πει καποιος αν το εχει δοκιμασει κ ξερει κατι παραπανω.

geo28
15-11-10, 18:15
το ξερω αυτο φιλε!θελω να πει καποιος αν το εχει δοκιμασει κ ξερει κατι παραπανω.
εγω περνω 6-7 softgels τη μερa...χωρισετα σε 3-4 γευματα

Devil
15-11-10, 18:17
ξερει κανεις δοσολογιες για τα maxepa?

το γραφει πανω στο κουτι

νομιαζω 5 σοφττζελ 2 φορες την ημερα

geo28
15-11-10, 18:20
το γραφει πανω στο κουτι

νομιαζω 5 σοφττζελ 2 φορες την ημερα

νομιζω 6 γραφει...

Devil
15-11-10, 18:22
νομιζω 6 γραφει...

λες....

δεν θυμαμαι καλα...

αλλα εγω επαιρνα στα σιγουρα 10 σοφτ την ημερα

thanasis reaction
15-11-10, 18:24
ok παιδια ευχαριστω!

Galletiosfp
15-11-10, 23:11
Παιδι ξερεται καμια καλη πρωτεινη μεγαλης περιεκτικοτητας σε καλη τιμη?κ ας εχει γευση βοθρος που λεει ο λογος...

Ramrod
16-11-10, 05:02
Παιδι ξερεται καμια καλη πρωτεινη μεγαλης περιεκτικοτητας σε καλη τιμη?κ ας εχει γευση βοθρος που λεει ο λογος...

Instant whey(reflex)

f-panos
16-11-10, 10:12
Instant whey(reflex)

:thumbup:

Galletiosfp
16-11-10, 15:15
20 g πρωτεινη εχει....καλυτερα να συνεχισω την syntrax

Αντωνης
16-11-10, 16:01
Ρε παιδια πηρα χθες την Whey Μaxx της ΟΝ,και σημερα το πρωι που πηγα να την πιω δεν διαλυοταν με τιποτα!!!!!!
Την κοπαναγα επι 8 λεπτα μετρημενα(την whey ρε σατυροι)και ακομα ειχαν μεινει κομματακια!
Τι να πω δεν ξερω,λετε να οφειλεται οτι την εβαλα μαζι με το γαλα,και οτι εβαλα πρωτο το γαλα στο σεικερ και μετα την πρωτεινη?
Παντως με τις δυο προηγουμενες whey που πηρα δεν ειχα τετοιο προβλημα....

Devil
16-11-10, 16:09
Ρε παιδια πηρα χθες την Whey Μaxx της ΟΝ,και σημερα το πρωι που πηγα να την πιω δεν διαλυοταν με τιποτα!!!!!!
Την κοπαναγα επι 8 λεπτα μετρημενα(την whey ρε σατυροι)και ακομα ειχαν μεινει κομματακια!
Τι να πω δεν ξερω,λετε να οφειλεται οτι την εβαλα μαζι με το γαλα,και οτι εβαλα πρωτο το γαλα στο σεικερ και μετα την πρωτεινη?
Παντως με τις δυο προηγουμενες whey που πηρα δεν ειχα τετοιο προβλημα....

δοκιμασε να βαλεις πρωτα σκονη μετα γαλα και το γαλα λιγο ζεσταμενο (οχι πολυ)

Αντωνης
16-11-10, 20:05
δοκιμασε να βαλεις πρωτα σκονη μετα γαλα και το γαλα λιγο ζεσταμενο (οχι πολυ)

Oκ διαολε θα το δοκιμασω:toast:

arisfwtis
16-11-10, 22:06
ρε παιδια κανα site για ονλαιν συμπληρωματα απο το εξωτερικο(φτηνα)
μου χαν προτεινει καποια site αλλα τα ξεχασα:(

με πμ φυσικα :toast:

Marine
16-11-10, 23:16
ρε παιδια κανα site για ονλαιν συμπληρωματα απο το εξωτερικο(φτηνα)
μου χαν προτεινει καποια site αλλα τα ξεχασα:(

με πμ φυσικα :toast:

και εμενα αν γινεται σας παρακαλω πολυ. :thumbup:

odycsd
16-11-10, 23:25
τι ωρα ειναι καλυτερα να παιρνουμε τα ω3?
λεω να παρω αυτα της now.
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4727&category=731

Να τα παιρνω το πρωι μαζι με το animal pak ή καλύτερα στο τελευταίο γευμα το βραδυ μαζι με την καζείνη ?
(ειμαι σε περιοδο γραμμωσης)

deluxe
16-11-10, 23:32
Ρε παιδια πηρα χθες την Whey Μaxx της ΟΝ,και σημερα το πρωι που πηγα να την πιω δεν διαλυοταν με τιποτα!!!!!!
Την κοπαναγα επι 8 λεπτα μετρημενα(την whey ρε σατυροι)και ακομα ειχαν μεινει κομματακια!
Τι να πω δεν ξερω,λετε να οφειλεται οτι την εβαλα μαζι με το γαλα,και οτι εβαλα πρωτο το γαλα στο σεικερ και μετα την πρωτεινη?
Παντως με τις δυο προηγουμενες whey που πηρα δεν ειχα τετοιο προβλημα....Γενικα οι σκονες διαλυονται καλυτερα με νερο που βρισκεται σε θερμοκρασια δωματιου. Τωρα για το γαλα που ειναι παγωμενο, λιγη υπομονη με το κουνημα.

exkaliber
17-11-10, 12:45
ερωτηση,ποσα σκουπ πρωτεινης μπορουμε να παρουμε σε μια μερα??
2,3 ή 4?

υπαρχει προβλημα?

kyriakos23
17-11-10, 13:36
αναλογος ποσα χρειαζεσε.οι περισοτεροι 1-2 πινουνε

Eddie
17-11-10, 13:42
Aυτο με τα σκουπ δε μπορω να το καταλαβω..

Χωρις να ξερουμε για τι περιεκτηκοτητας πρωτεινη μιλαμε,για ποσα ml σκουπ,για τι αλιπη σωματικη μαζα,για γραμμωση η ογκο..οτι να ναι!!!

Εγω παιρνω 6 και τα νεφρα μου ειναι πεντακαθαρα..

exkaliber
17-11-10, 13:53
εχεις δικιο eddie, λοιπον


πρωτεινη 20γρ στα 25γρ σκουπ
73 κιλα βαρος
για ογκο ρε συ (δεν ειδες το ποστ μου ε? :smash::smash::smash::smash::green:)

Titanium
17-11-10, 13:55
Εγω 4-5 πινω και ζω ακομα:green:
1 πρωι,2 μετα προπονα,1 πριν υπνο...και μπορει και 1 ενδιαμεσα απο γευμα αναλογος τη θα φαω....

exkaliber
17-11-10, 13:56
Εγω 4-5 πινω και ζω ακομα:green:

συνεχισε ετσι τοτε:green: :thumbup:

exkaliber
17-11-10, 14:16
1 πρωι,2 μετα προπονα,1 πριν υπνο...και μπορει και 1 ενδιαμεσα απο γευμα αναλογος τη θα φαω....

γιατι 2??
μπορει το σωμα να αφομειωσει τοση πρωτεινη????

liosis
17-11-10, 14:18
σε περιοδο ογκου τι αναλογια πρωτεινησ κανουμε τελικα γιατι στο φορουμ διαβασα το βαροσ μασ πχ.70 επι 3.5 ενω καποιοι αλλοι μ ειπαν επι 2.2 τι γινεται τελικα?????

noz1989
17-11-10, 14:33
Aυτο με τα σκουπ δε μπορω να το καταλαβω..

Χωρις να ξερουμε για τι περιεκτηκοτητας πρωτεινη μιλαμε,για ποσα ml σκουπ,για τι αλιπη σωματικη μαζα,για γραμμωση η ογκο..οτι να ναι!!!

Εγω παιρνω 6 και τα νεφρα μου ειναι πεντακαθαρα..

Το συκωτακι??? ολα κομπλε??

(δεν ειρωνευομαι)

Titanium
17-11-10, 14:34
γιατι 2??
μπορει το σωμα να αφομειωσει τοση πρωτεινη????

Φυσικα και μπορει(ιδικα μετα την προπο).....2 σκουπ ειναι περιπου 55γρ. πρωτ.....δηλαδη οταν τρως κοπουλο και περνεις 100γρ.πρωτ. παει ολοι χαμεμη?;)

giannis64
17-11-10, 14:36
Φυσικα και μπορει(ιδικα μετα την προπο).....2 σκουπ ειναι περιπου 55γρ. πρωτ.....δηλαδη οταν τρως κοπουλο και περνεις 100γρ.πρωτ. παει ολοι χαμεμη?;)

εδω :thumbup: κατι λαθος εχεις υπολογησει.;)

noz1989
17-11-10, 14:37
Φυσικα και μπορει(ιδικα μετα την προπο).....2 σκουπ ειναι περιπου 55γρ. πρωτ.....δηλαδη οταν τρως κοπουλο και περνεις 100γρ.πρωτ. παει ολοι χαμεμη?;)


Ποσο παιρνεις??? :unsure:

exkaliber
17-11-10, 14:39
Φυσικα και μπορει(ιδικα μετα την προπο).....2 σκουπ ειναι περιπου 55γρ. πρωτ.....δηλαδη οταν τρως κοπουλο και περνεις 100γρ.πρωτ. παει ολοι χαμεμη?;)

:unsure:

Eddie
17-11-10, 14:53
Το συκωτακι??? ολα κομπλε??

(δεν ειρωνευομαι)

Ναι ρε.Κομπλε,νταξ..αναλογως τι εννοεις κομπλε.Απ τις τρανσαμινασες η sgpt ειναι λιγο πανω απ το οριο,10 μοναδες περιπου αλλα δεν ειναι τραγικο γιατι αυτην ανεβαινει κι απ την προπονηση.Κρεατινινη,ουρια,ουρικο οξυ και γενικη ουρων ειναι πεντακαθαρες.Επισης απ οσο ξερω αν ειναι να παθεις κατι πρωτα φαλτσαρουν τα νεφρα και μετα το συκωτι.

Και να πω και το εξης.6 σκουπ εννοω 3 δοσεις ετσι?Οχι 6 φορες.Δλδ βαζω 50-55γρ σκονης ~80% περιεκτηκοτητας για να βγουν 40-42γρ πρωτεινης.

Υ.Γ.Σ'αρεσει ο Sergovskiy ε?:thumbup:

liosis
17-11-10, 14:58
σε περιοδο ογκου τι αναλογια πρωτεινησ κανουμε τελικα γιατι στο φορουμ διαβασα το βαροσ μασ πχ.70 επι 3.5 ενω καποιοι αλλοι μ ειπαν επι 2.2 τι γινεται τελικα?????

ΞΕΡΕΙ κανεισ τελικα?????????

beefmeup
17-11-10, 15:00
μια γνωμη,γενικη .

πανω απο 30 γρ πρωτεινης απο συμπληρωμα ανα φορα,μαλλον καποιο μερος του παει τουαλετα.
η αν δεν παει,απλα δεν χρειαζεται τοση ποσοτητα για να γινει δουλεια..μιλαμε χωρις φαρμακακια κ λοιπα παραφερναλια ετσι?

giannis64
17-11-10, 15:00
ξεκηνα με 2,2 και καποια στιγμη φτανεις τα 3.5 η και 4 ακομα. ολα ομως εχουν σχεση και με ποσους υδατανθρακες παιζεις.

Eddie
17-11-10, 15:02
μια γνωμη,γενικη .

πανω απο 30 γρ πρωτεινης απο συμπληρωμα ανα φορα,μαλλον καποιο μερος του παει τουαλετα.
η αν δεν παει,απλα δεν χρειαζεται τοση ποσοτητα για να γινει δουλεια..μιλαμε χωρις φαρμακακια κ λοιπα παραφερναλια ετσι?

Aαα εγω θελω να τα χω καλα με την τουαλετα μου:P

noz1989
17-11-10, 15:15
Ναι ρε.Κομπλε,νταξ..αναλογως τι εννοεις κομπλε.Απ τις τρανσαμινασες η sgpt ειναι λιγο πανω απ το οριο,10 μοναδες περιπου αλλα δεν ειναι τραγικο γιατι αυτην ανεβαινει κι απ την προπονηση.Κρεατινινη,ουρια,ουρικο οξυ και γενικη ουρων ειναι πεντακαθαρες.Επισης απ οσο ξερω αν ειναι να παθεις κατι πρωτα φαλτσαρουν τα νεφρα και μετα το συκωτι.

Και να πω και το εξης.6 σκουπ εννοω 3 δοσεις ετσι?Οχι 6 φορες.Δλδ βαζω 50-55γρ σκονης ~80% περιεκτηκοτητας για να βγουν 40-42γρ πρωτεινης.

Υ.Γ.Σ'αρεσει ο Sergovskiy ε?:thumbup:

Πες το ετσι ρε ανθρωπε...:green:
Εγω νομιζα 6 χ 24γρ.

Ναι μου αρεσει πολυ... Πολλα σωματα μου αρεσουν, αλλα οταν ειδα φωτο του Sergovskiy εμεινα, για μενα εχει ιδανικο σωμα!!

Αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι gay!! Εκει μας τα χαλαει λιγο
!!:P

Eddie
17-11-10, 15:22
Πες το ετσι ρε ανθρωπε...:green:
Εγω νομιζα 6 χ 24γρ.

Ναι μου αρεσει πολυ... Πολλα σωματα μου αρεσουν, αλλα οταν ειδα φωτο του Sergovskiy εμεινα, για μενα εχει ιδανικο σωμα!!

Αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι gay!! Εκει μας τα χαλαει λιγο
!!:P

Eμ ειδες που λεω οτι δεν εχει να κανει με τα σκουπ αλλα με τα γραμμαρια??Ειναι τελειως ακυρο να μιλαμε για σκουπ οπως ειδικα οταν δε ξερουμε για τι περιεκτηκοτητα μιλαμε.Δλδ καποιος που παιρνει φορμουλα,σε καθε δοση βαζει 5 σκουπ για να βγει περιπου 150γρ.Συνολικα τη μερα αν παιρνει 3 φορες θα βαζει 15 σκουπ,φανταζεσαι να βγει και να πει "να,εγω παιρνω 15 σκουπ!!!????!!!

Ρε συ και γω μολις ειδα φωτο τα παιξα,ειναι οντως το ιδανικο σωμα και για μενα..αυτο ειναι χαρισμα.

Τη σειρα με τα βιντεο που εχει βγαλει,που ειναι στην παραλια με τα λαστιχα και βαζει λαδι την εχεις δει?Που φοραει κατι στριγκακια μετα και κατι ζεβρε βρακια?Πωω ξενερα..

Μ αρεσει που σε μια φαση λεει "This is Russia"ουστ ρε χαλβα!!!

Κορμι θανατηφορο παντως,ολοι οι gay πρεπει να τον γουσταρουν στανταρ..

noz1989
17-11-10, 15:26
Eμ ειδες που λεω οτι δεν εχει να κανει με τα σκουπ αλλα με τα γραμμαρια??Ειναι τελειως ακυρο να μιλαμε για σκουπ οπως ειδικα οταν δε ξερουμε για τι περιεκτηκοτητα μιλαμε.Δλδ καποιος που παιρνει φορμουλα,σε καθε δοση βαζει 5 σκουπ για να βγει περιπου 150γρ.Συνολικα τη μερα αν παιρνει 3 φορες θα βαζει 15 σκουπ,φανταζεσαι να βγει και να πει "να,εγω παιρνω 15 σκουπ!!!????!!!

Ρε συ και γω μολις ειδα φωτο τα παιξα,ειναι οντως το ιδανικο σωμα και για μενα..αυτο ειναι χαρισμα.

Τη σειρα με τα βιντεο που εχει βγαλει,που ειναι στην παραλια με τα λαστιχα και βαζει λαδι την εχεις δει?Που φοραει κατι στριγκακια μετα και κατι ζεβρε βρακια?Πωω ξενερα..

Μ αρεσει που σε μια φαση λεει "This is Russia"ουστ ρε χαλβα!!!

Κορμι θανατηφορο παντως,ολοι οι gay πρεπει να τον γουσταρουν στανταρ..

Αυτα ειδα και εγω και ξενερωσα!!!

Eddie
17-11-10, 15:28
Αυτα ειδα και εγω και ξενερωσα!!!

Μη μασας,σε 10 χρονια θα σαι καλυτερος!!

Το νου σου στην γκαρνταρομπα μονο:P

noz1989
17-11-10, 15:29
Μη μασας,σε 10 χρονια θα σαι καλυτερος!!

Το νου σου στην γκαρνταρομπα μονο:P
χαχαχα!!!:P

Να σαι καλα man!!:toast:

Galletiosfp
18-11-10, 15:50
Ποια αμινοξεα να παρω κ σε τι μορφη???πειτε μου κ δοσολογια σε οτι μ πρωτεινετε!ευχαριστω.....

Στελιος
19-11-10, 01:02
Παιδια σημερα αγορασα το no xplode και βρισκομαι ηδη σε κυκλο κρεατινης, να το παιρνω 30-45 λεπτα πριν την προπονηση και μετα 5γρ κρεατινη (μονουδατικη) η επειδη το no xplode περιεχει κρεατινη να περιμενω να τελειωσω με κρεατινη και μετα να το παρω αυτο?

Galletiosfp
19-11-10, 01:06
Παιδια σημερα αγορασα το no xplode και βρισκομαι ηδη σε κυκλο κρεατινης, να το παιρνω 30-45 λεπτα πριν την προπονηση και μετα 5γρ κρεατινη (μονουδατικη) η επειδη το no xplode περιεχει κρεατινη να περιμενω να τελειωσω με κρεατινη και μετα να το παρω αυτο?
Εγω πρωσοπικα περνω το πρωι κρεατινη καθε μερα....κ τις μερες που εχω προπονηση περνω 20 λεπτα πριν ενα νιτρικο κ στο τελος της προπονησης ακομα 5 γρ κρεατινη

Στελιος
19-11-10, 01:10
Εγω πρωσοπικα περνω το πρωι κρεατινη καθε μερα....κ τις μερες που εχω προπονηση περνω 20 λεπτα πριν ενα νιτρικο κ στο τελος της προπονησης ακομα 5 γρ κρεατινη

ε αφου ζεις θα ζησω και εγω :thumbup:
:P:turtle:

deluxe
19-11-10, 01:11
Οπα ρε μαγκες. Λιγο προσοχη με την κρεατινη. Εσυ δλδ τις ημερες προπονησεις παιρνεις 12+ γρ κρεατινης! Οπα! Με μετρο!!

Στελιος
19-11-10, 01:15
Οπα ρε μαγκες. Λιγο προσοχη με την κρεατινη. Εσυ δλδ τις ημερες προπονησεις παιρνεις 12+ γρ κρεατινης! Οπα! Με μετρο!!

τις μερες της προπονησης νο χπλοδε και κρεατινη μετα μπορει να εχει καποιο προβλημα?

deluxe
19-11-10, 01:52
Δε νομιζω.

Galletiosfp
19-11-10, 08:07
Ποια αμινοξεα να παρω κ σε τι μορφη???πειτε μου κ δοσολογια σε οτι μ πρωτεινετε!ευχαριστω.....
Θα με βοηθισει κανεισ?

f-panos
19-11-10, 09:08
Ποια αμινοξεα να παρω κ σε τι μορφη???πειτε μου κ δοσολογια σε οτι μ πρωτεινετε!ευχαριστω.....

Αν τα θελεις αποκλειστικα για πριν κ μετα την προπονηση παρε BCAA αν παλι θελεις καμια φορα να ενισχυεις κ κανενα γευμα (στο προφιλ αμινοξεων εννοω) παρε κανονικα αμινο.

Παραδειγματα υπαρχουν πολλα οτι κ αν παρεις, εγω σου παραθετω τα εξης που υπαρχουν στο e-shop του φορουμ ανα κατηγορια.

BCAA:http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=15&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=25

AMINOS:http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=55&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=25

Δοσολογιες αναγραφονται στο καθε προιον

Φυσικα υπαρχουν κ πολλα αλλα, ακομη κ σε μορφη σκονης για τα BCAA κ σε υγρη μορφη για τα Αμινο αν δεν θελεις ταμπλετες.

Manos1989
19-11-10, 16:52
Εχει χρησιμοποιήσει κανείς οκτοπαμίνη? Αποτελέσματα,παρενέργειες?
Δεν νομίζω πως είναι απαγορευμένη....αν είναι,σβήστε το ποστ και sorry.
Αλλά μου φαίνεται ενδιαφέρουσα και λέω μήπως κάποιος την έχει χρησιμοποιήσει και σε τι μορφή και αν μπορεί να μας πει και που τη βρήκε :P

savage
19-11-10, 23:52
Θα με βοηθισει κανεισ?

προτιμησε καψουλες/χαπια υδρολυμενης πρωτεινης ορου γαλακτος(ειδικα καψουλες).απεφυγε αυτα που γραφουν hydrolizated gellatine,collagone

Galletiosfp
22-11-10, 16:02
Παιδια εχω τα bcca της reflex καθε ποτε μπορω να τα περνω?

giannis64
22-11-10, 18:59
πριν την προπονηση και μετα την προπονηση..

και σε ορισμενες περιπτωσεις αναμεσα στα βαρη με αεροβια..

exkaliber
22-11-10, 19:03
Tip 1: What type of magnesium does it have?

This consideration eliminates virtually 80% of the choices out there. Inclusion of magnesium oxide is a dead give-away indicator of a poor supplement. If it has magnesium oxide as the source of magnesium, avoid that brand.
Magnesium oxide is the cheapest form of magnesium available. You might assume that a company that includes this ingredient cares only about the bottom line. It is possible that they don’t give a hoot about your health. Magnesium oxide is at best only 5% absorbable compared to other forms that are like magnesium citrate (25%) and aspartate (58%).


δηλαδη εγω που εχω αυτο την πατησα???

Stathis17
22-11-10, 21:50
τις ον ι πρωτεινη με γευση σοκολατα εχει καλη γευση ειναι ευχαριστη?

Marine
22-11-10, 21:52
ναι πολυ καλη ειναι ειδικα με γαλα ειναι σαν να πινεις σοκολατουχο γαλα :green:

giannis64
22-11-10, 21:57
τις ον ι πρωτεινη με γευση σοκολατα εχει καλη γευση ειναι ευχαριστη?

τετοιες ερωτησεις τις κανουμε εδω.Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα

deluxe
22-11-10, 22:07
BCAAs + Creatine + Myofusion + Perfect Carb ( Dextroze,Maltodextrin,Waxy Maize ).

Ειναι καλο για Post;

Marine
22-11-10, 22:36
BCAAs + Creatine + Myofusion + Perfect Carb ( Dextroze,Maltodextrin,Waxy Maize ).

Ειναι καλο για Post;

αφου πινεις την myofusion τα bcaa τι τα θες??


edit: αν θες να τα παιρνεις ολα σπασε σε 2 δοσεις το perfect carb και πιες το μισο σαν post μαζι με κρεατινη και myo

και το αλλο μισο μαζι με τα bcaa κατα την διαρκεια..

Eddie
22-11-10, 22:43
BCAAs + Creatine + Myofusion + Perfect Carb ( Dextroze,Maltodextrin,Waxy Maize ).

Ειναι καλο για Post;

Bcaa+creatine+perfect carb αμεσως μετα το γυμναστηριο,15 λεπτα μετα μυοφιουζιον και 1.5 ωρα μετα,φαγητο.

Marine
22-11-10, 22:49
Bcaa+creatine+perfect carb αμεσως μετα το γυμναστηριο,15 λεπτα μετα μυοφιουζιον και 1.5 ωρα μετα,φαγητο.

Αμαν μαλακια ποσταρα πριν..αφερεθηκα και νομιζα πως το ποστ ειναι πριν τα βαρη ... :P

deluxe
23-11-10, 00:14
Ωραια, απλα εχω μπερδευτει, για αυτο και το ξαναρωτησα εδω.

Στο bb.com μου λενε να τα πινω ολα μαζι! Οτι 5γρ BCAA δε θα κανουν τιποτα και καλυτερα να τα βαλω intra μαζι με το purple wraath.

Εγω τους ειπα οτι με την πρωτεϊνη θα αργησει η απορροφηση των υδατανθρακων. Αυτοι επιμενουν ομως.

Τι ειναι το σωστο και τι να κανω εγω τελικα;

beefmeup
23-11-10, 00:30
Εγω τους ειπα οτι με την πρωτεϊνη θα αργησει η απορροφηση των υδατανθρακων.



γιατι αυτο??

deluxe
23-11-10, 01:07
Γιατι ετσι ειναι. Ετσι μου εχετε πει και εσεις. Για την myofusion μιλαω.

Eddie
23-11-10, 01:20
γιατι αυτο??

Eλα ρε,αυτα που ελεγε ο devil για το waxy περι μοριακου βαρους.

Devil
23-11-10, 01:21
Ωραια, απλα εχω μπερδευτει, για αυτο και το ξαναρωτησα εδω.

Στο bb.com μου λενε να τα πινω ολα μαζι! Οτι 5γρ BCAA δε θα κανουν τιποτα και καλυτερα να τα βαλω intra μαζι με το purple wraath.

Εγω τους ειπα οτι με την πρωτεϊνη θα αργησει η απορροφηση των υδατανθρακων. Αυτοι επιμενουν ομως.

Τι ειναι το σωστο και τι να κανω εγω τελικα;


5gr bcaa ναι δεν θα κανουν πολλα... στο bb.com παιρνουν 20γρ την δοση...

η' τα αυξανεις η' τα βαζεις ιντρα

για τι υδατανθρακα μιλαμε?

deluxe
23-11-10, 01:49
Καλα τα εχουμε ξαναπει, οτι σε πολλα πραματα δε υπαρχει κανονας, ειναι πως λειτουργει στο καθενα μας..

Ειναι το perfect Carb, 30gr η δοση, απο τα οποια 8γρ ειναι η δεξτροζη. Τα αλλα 22 μαλλον μοιραζονται, μαλτοδεξτρινη και waxy maize. Λες να το παιρνω μαζι με την myofusion και κρεατινη post; Και τα bcaa να τα βαλω intra και μια δοση pre;

Devil
23-11-10, 06:40
Καλα τα εχουμε ξαναπει, οτι σε πολλα πραματα δε υπαρχει κανονας, ειναι πως λειτουργει στο καθενα μας..

Ειναι το perfect Carb, 30gr η δοση, απο τα οποια 8γρ ειναι η δεξτροζη. Τα αλλα 22 μαλλον μοιραζονται, μαλτοδεξτρινη και waxy maize. Λες να το παιρνω μαζι με την myofusion και κρεατινη post; Και τα bcaa να τα βαλω intra και μια δοση pre;

postwo: perfect carb + myofusion

intrawo: purple wraath + bcaa

καλητερα ετσι.... ο υδατανθρακας ειναι μ***κια...

deluxe
23-11-10, 15:04
Ο,τι βρηκα πηρα. Ειναι σχετικα ακριβως παντως.. Και εχει μερικα καλα reviews. Δε ξερω τωρα..

Galletiosfp
23-11-10, 15:34
Παιδια μου ειπαν μεσα στο φορουμ να περνω τα bcca 6 πριν κ 6 μετα την προπονηση.....την πρωτεινη-υδατ-κρεατινη μετα απο ποση ωρα να την περνω?

Devil
23-11-10, 15:50
Παιδια μου ειπαν μεσα στο φορουμ να περνω τα bcca 6 πριν κ 6 μετα την προπονηση.....την πρωτεινη-υδατ-κρεατινη μετα απο ποση ωρα να την περνω?

βαλε 6 πριν και τα αλλα 6 μεσα στην προπονηση και το shake μετα την προπονηση

Galletiosfp
23-11-10, 15:56
Κατευ8ειαν το shake ή μετα απο ποσο χρονο?Το στερεο γευμα το ετρωγα μετα απο 40 λεπτο....να αυξησω την ωρα?

Devil
23-11-10, 15:58
Κατευ8ειαν το shake ή μετα απο ποσο χρονο?Το στερεο γευμα το ετρωγα μετα απο 40 λεπτο....να αυξησω την ωρα?

κατευθειαν το shake...

καντο στην μια ωρα..

Galletiosfp
23-11-10, 16:00
κατευθειαν το shake...

καντο στην μια ωρα..
Απλα διαβαζα πως τα bcca με το shake θελει καποια ωρα διαφορα....ειναι λαθος?

deluxe
23-11-10, 16:08
postwo: perfect carb + myofusion

intrawo: purple wraath + bcaa

καλητερα ετσι.... ο υδατανθρακας ειναι μ***κια...

Intra εχω και purple in train. Μαζευονται αρκετα BCAAs;

Για pre;

Devil
23-11-10, 16:11
Intra εχω και purple in train. Μαζευονται αρκετα BCAAs;

Για pre;

βασικα πες μου τι ακριβως εχεις και πως θα τα χρησιμοποιησεις.....

alien.carmania
23-11-10, 16:24
θα ξεκινησω το m-stak με strorm... να παρω το m-stak και μετα απο 15 λεπτα storm και σε μιση ωρα να ξεκινησω προπονηση? ειναι οκ?

Galletiosfp
23-11-10, 16:49
Απλα διαβαζα πως τα bcca με το shake θελει καποια ωρα διαφορα....ειναι λαθος?
Ισχυει?

deluxe
23-11-10, 16:55
βασικα πες μου τι ακριβως εχεις και πως θα τα χρησιμοποιησεις.....

Ajipure Instantised Bcaa
Purple In Train + Purple Wraath
Myofusion
Perfect Carb
Presurge/Hemo Rage Black Ultra
Creatine Creapure

beefmeup
23-11-10, 17:40
Eλα ρε,αυτα που ελεγε ο devil για το waxy περι μοριακου βαρους.

ναι,του waxy ισως..
αλλα οχι των υδατανθρακων γενικοτερα.

Gaspari
23-11-10, 18:14
Παίδες μπορείτε να μου δώσει κάποιος ενα λίνκ να διαβάσω για το τι ακριβώς είναι η μαλτο, δεξτρόζη, γλυκόζη και waxy? :unsure:
Ευχαριστώ :green:

giannis64
23-11-10, 18:38
Waxymaize ή Vitargo ή Μαλτοδεξτρίνη/Δεξτρόζη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7081)

Μαλτοδεξτρίνη και Δεξτρόζη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2448)


Waxy Vol ( PhD ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10092)
δεν μπορεις να τα βρεις? δοκημασες αυτον τον τροπο αναζητησης? Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)

Devil
23-11-10, 19:44
Ajipure Instantised Bcaa
Purple In Train + Purple Wraath
Myofusion
Perfect Carb
Presurge/Hemo Rage Black Ultra
Creatine Creapure

μμμ.... ενας πανικος συμληρωματων παλι...

στα βαζω σε μια σειρα...

λοιπον...

prewo: Presurge/Hemo Rage Black Ultra

intrawo: Purple In Train / Purple Wraath

postwo: Myofusion + Perfect Carb + Creatine Creapure

τα bcaa αμα θες βαλε μια δοση στο prewo

στο intrawo η' το ενα η' το αλλο

deluxe
23-11-10, 20:04
Πολλοι χρησιμοποιουν 1scoop απο το Purple wraath και ακομα 1 απο το purple in train. Ακομα και η ιδια η εταιρια το λεει οτι μπορουμε να το κανουμε. Δε πιστευεις οτι θα υπαρχουν καλυτερα αποτελεσματα; Το purple in train, εχει ελαχιστο waxy maize και hydro whey επιπλεον.

Dreiko
23-11-10, 20:05
αντε να ρωτησω κι εγω κατι....τι μου προτεινεις ρε συ μητσο για pre???με δεδομενο οτι τα stims περνανε και δεν ακουμπανε σε μενα???να το ριξω σε bulk φαση?????

Devil
23-11-10, 20:08
Πολλοι χρησιμοποιουν 1scoop απο το Purple wraath και ακομα 1 απο το purple in train. Ακομα και η ιδια η εταιρια το λεει οτι μπορουμε να το κανουμε. Δε πιστευεις οτι θα υπαρχουν καλυτερα αποτελεσματα; Το purple in train, εχει ελαχιστο waxy maize και hydro whey επιπλεον.

οχι...

αλλα μπορεις να το δοκιμασεις...

Devil
23-11-10, 20:08
αντε να ρωτησω κι εγω κατι....τι μου προτεινεις ρε συ μητσο για pre???με δεδομενο οτι τα stims περνανε και δεν ακουμπανε σε μενα???να το ριξω σε bulk φαση?????

καθολου???.... περιεργο...

ναι ρε εννοειτε bulk...

Dreiko
23-11-10, 20:11
καθολου???.... περιεργο...

ναι ρε εννοειτε bulk...

ναι ρε συ να πουμε...εδω το jack3d στα 3 σκουπ και απλα ειχα καποια καλα πρηξιματα....απο τσιτες και εγρηγορση π@π@ρια....για προτεινε στο περιπου δοσολογιες στα bulk...για να εχω το γενικο πλανο και μετα το προσαρμοζω εγω στις αναγκες μου...

deluxe
23-11-10, 20:15
Δοκιμασε και το 1MR, αν θελεις τσιτες ή το Hemo Rage Ultra Black. Εχω ακουσει αρκετα καλα λογια.

Εν'τελει, προσθεσε μαζι με το jack, αλλα 10mg caffeine και λιγο ακομα γερανιο+γιοχιμπινη!!

Αν δε σε πιασει ουτε αυτο, τοτε κανε αποχη τελειως απο stims για 15 ημερες το λιγοτερο.
Εγω ακουσα τη συμβουλη και τα ειχα αφησει για 3 μηνες. Σε λιγο ξεκιναω δυναμικα.

Devil
23-11-10, 20:25
ναι ρε συ να πουμε...εδω το jack3d στα 3 σκουπ και απλα ειχα καποια καλα πρηξιματα....απο τσιτες και εγρηγορση π@π@ρια....για προτεινε στο περιπου δοσολογιες στα bulk...για να εχω το γενικο πλανο και μετα το προσαρμοζω εγω στις αναγκες μου...

καταρχην τι ψαχνεις στο περιπου?

λογικα θα θες...

b-alanine
cintruline
bcaa


αυτα ειναι τα στανταρ...

ποσα κιλα εισαι?

Dreiko
23-11-10, 20:25
Δοκιμασε και το 1MR, αν θελεις τσιτες ή το Hemo Rage Ultra Black. Εχω ακουσει αρκετα καλα λογια.

Εν'τελει, προσθεσε μαζι με το jack, αλλα 10mg caffeine και λιγο ακομα γερανιο+γιοχιμπινη!!

Αν δε σε πιασει ουτε αυτο, τοτε κανε αποχη τελειως απο stims για 15 ημερες το λιγοτερο.
Εγω ακουσα τη συμβουλη και τα ειχα αφησει για 3 μηνες. Σε λιγο ξεκιναω δυναμικα.

ρε συ εγω να φανταστεις αντε να πιω ενα ελληνικο καφε το διμηνο...και ελεγα θα με πιασει το μαμημενο...αλλα τιποτα...:(τελοσπαντων θα δω τι θα παραγγειλω και ο θεος(ντεβιλ) βοηθος....:green::turtle:

Dreiko
23-11-10, 20:26
καταρχην τι ψαχνεις στο περιπου?

λογικα θα θες...

b-alanine
cintruline
bcaa


αυτα ειναι τα στανταρ...
αντε μπραβο...και καμια αργινινη:thumbup:

ποσα κιλα εισαι?
95:green:
.

Devil
23-11-10, 20:34
εχεις κιτρουλινη μεσα... τι την θες την αργινινη...ετσι κι αλλιως δεν νομιζω οτι δουλευει...

95... μμμ... αρα λογικα σε δωσεις παιζεις

b-alanine απο 2-3γρ
cintruline απο 3-5γρ
bcaa ξεκινα με 10γρ και ανεβα στα 12-15

ξεκινα με τα λιγοτερα και μετα αναβασε

Dreiko
23-11-10, 20:36
εχεις κιτρουλινη μεσα... τι την θες την αργινινη...ετσι κι αλλιως δεν νομιζω οτι δουλευει...

95... μμμ... αρα λογικα σε δωσεις παιζεις

b-alanine απο 2-3γρ
cintruline απο 3-5γρ
bcaa ξεκινα με 10γρ και ανεβα στα 12-15

ξεκινα με τα λιγοτερα και μετα αναβασε

nice:thumbup:thanks ρε συ.....

Devil
23-11-10, 20:41
nice:thumbup:thanks ρε συ.....

τπτ... αμα βρεις τιποτα αλλο ποσταρε...

deluxe
23-11-10, 20:59
Δεν τον επιασε το jack3d και θα τον πιασουν τα 2gr beta-alanine μαζι με κιτρουλινη;

Devil
23-11-10, 21:00
Δεν τον επιασε το jack3d και θα τον πιασουν τα 2gr beta-alanine μαζι με κιτρουλινη;

τι εννοεις να τον πιασει?

γιατι το jack3d εχει καλητερα pumps?.... δεν νομιζω

deluxe
24-11-10, 00:29
Για pumps δε ξερω, stims ομως, εχει αρκετα.

beefmeup
24-11-10, 00:34
Για pumps δε ξερω, stims ομως, εχει αρκετα.

αλλο το pumps κ αλλο το stims ομως..

το οτι δεν τον πιανουν τα διεγερτικα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να εχει πρηξιματα απο αλλες ουσιες.

Devil
24-11-10, 00:34
Δεν τον επιασε το jack3d και θα τον πιασουν τα 2gr beta-alanine μαζι με κιτρουλινη;


Για pumps δε ξερω, stims ομως, εχει αρκετα.

δεν μιλαω για στιμς....

deluxe
24-11-10, 01:18
Το θεμα ειναι να σου πεταγονται οι φλεβες ή να εχεις ενεργεια για να βγαλεις καλυτερες προπονησεις;

Ασε που εγω εκει που παω δε εχει κανενα καθρεπτη. Ειτε πεταγονται οι φλεβες μου, ειτε οχι, το ιδιο μου κανει. :P

Devil
24-11-10, 02:03
Το θεμα ειναι να σου πεταγονται οι φλεβες ή να εχεις ενεργεια για να βγαλεις καλυτερες προπονησεις;

Ασε που εγω εκει που παω δε εχει κανενα καθρεπτη. Ειτε πεταγονται οι φλεβες μου, ειτε οχι, το ιδιο μου κανει. :P

δεν ειναι απαραιτητα τα στιμς για αυτο... ρωτα τον beef;)

δεν ειναι μονο για το εφε pump το στακ

Galletiosfp
24-11-10, 14:48
Παιδια ειχα ψυξη την παρασκευη εμεινα 4 μερες εκτος....χθες εκανα ποδια χωρις προβλημα,αλλα με ενοχλει λιγακι η ψυξη(πολυ λιγο,ισα ισα καταλαβαινω πως δεν εφυγε)σημερα εχω στηθος αν με πιασει ξανα ο πονος θα σταματισω,αλλα το θεμα ειναι να παρω νιτρικο στην σημερινη προπονηση?υπαρχει περιπτωση να μην τι βγαλω για αυτο...

fast
25-11-10, 15:20
αυτη ι σισκευασια της myfusion gaspari τα 2,5 κιλα σε ολους ερχετε οταν την ανοιξης με ενα χαρτονι κολλιμενο μεσα? κανονικα δεν θα επρεπε να ιταν σφραγισμενο με κατι αλλο ??μου φανικε παραξενο