PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

beefmeup
10-02-11, 01:05
Somebody?

η ερωτηση σου πια ειναι,γιατι οπως διαβαζω το ποστ σου,δεν καταλαβα αν ρωτας τι διαφορα εχουν οι 2 πρωτεινες μεταξυ τους,η αν το ασβεστιο ειναι αποροφησιμο εξισου με αυτο των γαλακτοκομικων?.:unsure:

jimmy007
10-02-11, 01:33
η ερωτηση σου πια ειναι,γιατι οπως διαβαζω το ποστ σου,δεν καταλαβα αν ρωτας τι διαφορα εχουν οι 2 πρωτεινες μεταξυ τους,η αν το ασβεστιο ειναι αποροφησιμο εξισου με αυτο των γαλακτοκομικων?.:unsure:

Νομίζω ρωτάει και τα 2...

beefmeup
10-02-11, 01:49
Νομίζω ρωτάει και τα 2...

λες?

τεσπα,η caseinate δενεται(η επεξεργαζεται) με ασβεστιο,πραγμα που σημαινει οτι δεχεται μεγαλυτερη επεξεργασια απτην μισελαρ.
κ εχει κ μεγαλυτερο ποσοστο ασβεστιου μεσα,αρα κ διατροφικα περνεις παραπανω ασβεστιο με αυτην.

η μισελαρ,ειναι η καλυτερη μορφη της καζεινης που υπαρχει μιας,κ δεν δεχεται επεξεργασια περαν της απομονωσης της απο την λακοτζη,το λιπος,κ την whey πρωτεινη που εχει το γαλα..

lila_1
10-02-11, 08:50
Μπράβο ρε μπιφ:P:P


Η micellar περιέχει ασβέστιο η μόνο h caseinate λόγω της επεξεργασίας της?


Η "πρωτείνη γάλακτος" που δεν διευκρινίζει τι καζείνη περιέχει, λογικά περιέχει micellar, έτσι??

Devil
10-02-11, 13:25
και οι 2 εχουν ασβεστιο αν δεν κανω λαθος...

και η πρωτεινη γαλακτος και μερικες whey concentrate....

beefmeup
10-02-11, 13:45
Μπράβο ρε μπιφ:P:P


Η micellar περιέχει ασβέστιο η μόνο h caseinate λόγω της επεξεργασίας της?


Η "πρωτείνη γάλακτος" που δεν διευκρινίζει τι καζείνη περιέχει, λογικά περιέχει micellar, έτσι??

ολο το ποστ με μπερδευει..

η calcium caseinate εχει ΠΑΡΑΠΑΝΩ ασβεστιο λογω της επεξεργασιας της.
φαντασου οτι η μισελαρ,ειναι κατι αντιστοιχο της isolate αλλα σε καζεινη,μπας κ σε βοηθησει αυτο..

den23
10-02-11, 14:10
καφεΐνη μέχρι πόσην ώρα πριν τη προπόνηση πρέπει να έχουμε πιει?? εάν κάποιος παίρνει αμινοξέα μιση ώρα πριν την προπόνηση η πίνει whey 1 ώρα πριν τη προπόνηση θα επηρεάσει την απορρόφηση τους η καφεΐνη??

beefmeup
10-02-11, 14:26
καφεΐνη μέχρι πόσην ώρα πριν τη προπόνηση πρέπει να έχουμε πιει?? εάν κάποιος παίρνει αμινοξέα μιση ώρα πριν την προπόνηση η πίνει whey 1 ώρα πριν τη προπόνηση θα επηρεάσει την απορρόφηση τους η καφεΐνη??

οχι καλα εισαι..κ βασικα καμια ωρα παρα κατι πριν την προπονα παρε καφεινη.

den23
10-02-11, 14:28
ok ευχαριστώ beef...:thumbup::thumbup:

lila_1
10-02-11, 18:41
ολο το ποστ με μπερδευει..

η calcium caseinate εχει ΠΑΡΑΠΑΝΩ ασβεστιο λογω της επεξεργασιας της.
φαντασου οτι η μισελαρ,ειναι κατι αντιστοιχο της isolate αλλα σε καζεινη,μπας κ σε βοηθησει αυτο..
Ti se μπερδεύει πουλάκι μου..:P
Την πρώτη ερώτηση την είχες ήδη απαντήσει,βλακωδώς την έκανα.

Στην 2η αναφέρομαι στα συμπληρώματα που γράφουν ότι περιέχουν "milk protein" και έχουν δηλαδη 80% καζεινη, 20% whey, όπως ακριβώς και στο γάλα.
Ε αυτες, επειδή δεν είναι απομονωμένες καζείνες δεν διευκρινίζουν...καλα λίγο με ενδιαφέρει αυτό..:turtle:

Άρα, γενικά οι καζείνες περιέχουν ασβέστιο....
Βασικά, μήπως ΓΕΝΙΚΑ το ασβέστιο των γαλακτοκομικών δεσμεύεται στην καζείνη τους??

lila_1
10-02-11, 18:43
και οι 2 εχουν ασβεστιο αν δεν κανω λαθος...

και η πρωτεινη γαλακτος και μερικες whey concentrate....

Η whey απ ότι είδα έχει πολύ λίγο...
Καζείνη θα πίνω ρε..να φτιάξω σκελετό:turtle::turtle:

Ramrod
10-02-11, 19:31
Η whey απ ότι είδα έχει πολύ λίγο...
Καζείνη θα πίνω ρε..να φτιάξω σκελετό:turtle::turtle:

Γιατί όχι γάλα? (ξέρω γιατι έχει υδατάνθρακα...) :green:

Γιατί όχι πολλών πηγών? :unsure:

:toast:

Devil
10-02-11, 19:36
Η whey απ ότι είδα έχει πολύ λίγο...
Καζείνη θα πίνω ρε..να φτιάξω σκελετό:turtle::turtle:

το ναο σου με το ασβεστιο.... παντα σε νορμαλ ποσοτητες... μην το παρακανεις....;)

geo28
10-02-11, 19:37
lol ,εφεραν στα extreme vitargo...πως το παθαν..για waxy πηγαινα και εφυγα με 2 κουτια vitargo.:thumbup:

sobral
10-02-11, 19:48
lol ,εφεραν στα extreme vitargo...πως το παθαν..για waxy πηγαινα και εφυγα με 2 κουτια vitargo.:thumbup:

καλό αυτό αλλά απο ποια μάρκα έφεραν? μην μου πεις warriorlab σε παρακαλώ.....:P:P:P (ρωτάω γιατί δεν βλέπω στο σάιτ να έχουν βάλει κάτι στα νέα προιόντα)

geo28
10-02-11, 19:51
καλό αυτό αλλά απο ποια μάρκα έφεραν? μην μου πεις warriorlab σε παρακαλώ.....:P:P:P (ρωτάω γιατί δεν βλέπω στο σάιτ να έχουν βάλει κάτι στα νέα προιόντα)

οχι αυτο το κλασικο που λεει πανω - New Science Real Difference - www.vitargo.com..

Ramrod
10-02-11, 19:55
μην μου πεις warriorlab σε παρακαλώ.....:P:P:P

Αχαχα...και εγώ το ίδιο σκέφτηκα...

:turtle:

Σε ποια κατηγορία είναι γιατι στα ειδικά προϊόντα δε το έχει...

sobral
10-02-11, 19:57
οχι αυτο το κασικο που λεει πανω - New Science Real Difference - www.vitargo.com..

αα ωραία! και πόσο έκανε? (πες μου εκτός από τιμή συσκευασία και δόσεις μια που το έχεις μπροστά σου). αφού είναι χορηγός νομίζω επιτρέπεται η αναφορά τιμών. Ευχαριστωώ:)

geo28
10-02-11, 20:02
αα ωραία! και πόσο έκανε? (πες μου εκτός από τιμή συσκευασία και δόσεις μια που το έχεις μπροστά σου). αφού είναι χορηγός νομίζω επιτρέπεται η αναφορά τιμών. Ευχαριστωώ:)

40 ευρω τα 2 κιλα

lila_1
10-02-11, 21:22
Γιατί όχι γάλα? (ξέρω γιατι έχει υδατάνθρακα...) :green:
Με ψιλοπειράζει
Γιατί όχι πολλών πηγών? :unsure:
Γιατί η καζείνη έχει ασβέστιο οποτε την προτιμώ

:toast:
:turtle:

lila_1
10-02-11, 21:22
το ναο σου με το ασβεστιο.... παντα σε νορμαλ ποσοτητες... μην το παρακανεις....;)
Δεν νομίζω να ναι και τόσο εύκολο...αν δεν τρώς γαλακτοκομικά:green:

TheWorst
10-02-11, 21:33
Παιδια μια ερωτηση.Παιρνω το πρωϊ μετα τη προπονα και πριν τον υπνο ενα scoop (3 σκουπς συνολικα) αλλα διαβασα οτι ειναι και πολυ συμαντικο πριν τη προπονηση ωστε να τρεφεις τον οργανισμο με αμινοξεα και για αυτο σας ρωταω απο που μπορω να βγαλω το 1 σκουπ γιατι θελω εως 3 σκουπ/ημερα να παιρνω.

pan0z
10-02-11, 21:42
Παιδια μια ερωτηση.Παιρνω το πρωϊ μετα τη προπονα και πριν τον υπνο ενα scoop (3 σκουπς συνολικα) αλλα διαβασα οτι ειναι και πολυ συμαντικο πριν τη προπονηση ωστε να τρεφεις τον οργανισμο με αμινοξεα και για αυτο σας ρωταω απο που μπορω να βγαλω το 1 σκουπ γιατι θελω εως 3 σκουπ/ημερα να παιρνω.

αν εχεις φαει ενα καλο γευμα 2-3 ωρες πιο πριν τοτε δεν χρειαζεσε σκουπ πριν την προπονα ισως κανα bcaa αν εχεις αλλα και αυτα ψηλα γραμματα.

TheWorst
10-02-11, 21:49
Ναι συνηθως καλα τρωω 2-3 ωρες πριν και 1 ωρα πριν συνηθως πινω 1 ποτηρι γαλα

pan0z
10-02-11, 21:59
Ναι συνηθως καλα τρωω 2-3 ωρες πριν και 1 ωρα πριν συνηθως πινω 1 ποτηρι γαλα

ε τοτε εισαι οκ

TheWorst
10-02-11, 22:00
ε τοτε εισαι οκ

Thanks :toast:

Ramrod
10-02-11, 22:45
@ lila

Και η πολλών πηγών έχει καζεϊνη που έχει ασβέστιο...:green:

lila_1
10-02-11, 22:53
@ lila

Και η πολλών πηγών έχει καζεϊνη που έχει ασβέστιο...:green:

Ναι αλλα έχει και άλλες που δεν έχουν:green:

Marine
10-02-11, 23:21
To animal cuts μπορω να παιρνω 1 πακ το πρωι μαζι με την whey και 1 πακ πριν το γυμ?

COBRA_STYLE
10-02-11, 23:30
To animal cuts μπορω να παιρνω 1 πακ το πρωι μαζι με την whey και 1 πακ πριν το γυμ?
το πρωι πριν το πρωινο...ναι γινεται

beefmeup
11-02-11, 12:07
Ναι αλλα έχει και άλλες που δεν έχουν:green:

απλα εχε υποψιν σου οτι η καλυτερη καζεινη απο ολες τι αποψεις ειναι η μισελαρ,ετσι?

η αλλη που λεγαμε ειναι κατωτερης ποιοτητας.

exkaliber
11-02-11, 19:33
παιδια,λευκινη εξτρα απιρνει κανενας?
εχετε δει καμια διαφα στην σωματαρα σας μετα την χρηση της?

Devil
11-02-11, 19:34
παιδια,λευκινη εξτρα απιρνει κανενας?
εχετε δει καμια διαφα στην σωματαρα σας μετα την χρηση της?

παιρνω εγω....

νταξ διαφορα εχω δει... αλλα δεν νομιζω οτι ηταν απο την λευκινη....

exkaliber
11-02-11, 19:38
παιρνω εγω....

νταξ διαφορα εχω δει... αλλα δεν νομιζω οτι ηταν απο την λευκινη....

τωρα με μπερδεψες :green:
οποτε γιατι να την παρνουμε?
δεν προσφερει τπτ απο αυτα που λεει?

Devil
11-02-11, 19:42
τωρα με μπερδεψες :green:
οποτε γιατι να την παρνουμε?
δεν προσφερει τπτ απο αυτα που λεει?

τοτε γιατι να παρεις και αμινοξεα και πρωτεινη?

ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα....με αυτα δεν βλεπεις κατι επανω σου.....αμα θες την παιρνεις.... ;)

εχω την εντυπωση οτι ρωτας για κατι που παιρνεις και δεν ξερεις τι κανει ???:green::unsure:

exkaliber
11-02-11, 19:47
εχω την εντυπωση οτι ρωτας για κατι που παιρνεις και δεν ξερεις τι κανει ???:green::unsure:

και να ταν το μονο:green:

ρε παιδι μου,βοηθαει να χανεις λιπος και να κερδιζεις μυς??

Devil
11-02-11, 19:58
και να ταν το μονο:green:

ρε παιδι μου,βοηθαει να χανεις λιπος και να κερδιζεις μυς??

:green::green::green::turtle::turtle::turtle:

ετσι οπως το λες... να βαζεις μυς.... :green:

deluxe
15-02-11, 12:19
Αξιζει να παρω επιπλεον κιτρουλινη μαλατε;

Galletiosfp
15-02-11, 22:34
Παιδια τελειωσα το νιτρικο κ πρεπει να κανω ενα μηνα εκτος,αλλα ειδα χ8ες πως δεν εχω ορεξη για προπονησεις....τι μπορω να παρω?

Rhimz
16-02-11, 00:26
Μια σχετικα σοβαρη ερωτηση. θυμαμαι οταν πειρα πρωτη φορα πρωτεινη το παλικαρι στο μαγαζι με ειχε συμβουλεψη να μην πινω αλκοολ γιατι δν κανει καλο στο συκωτι. Φιλος, μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα γενικοτερα. Τελικα τι ισχυει? Οταν περνεις διαφορα συμπληρωματα μπορεις να πιεςι αλκοολ η δεν κανει? Και αν δεν κανει μετα απο ποσο καιρο μπορεις να πιεις? Π.χ αμα δευτερα,τριτη ειχα προπονηση και πειρα κανονικα τα συμπληρωματα και τεταρτη ειμαι οφφ και δεν τα παρω μπορω να πιω κανονικα η αυτη η μια μερα ειναι ανουσια?

beefmeup
16-02-11, 00:31
Μια σχετικα σοβαρη ερωτηση. θυμαμαι οταν πειρα πρωτη φορα πρωτεινη το παλικαρι στο μαγαζι με ειχε συμβουλεψη να μην πινω αλκοολ γιατι δν κανει καλο στο συκωτι. Φιλος, μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα γενικοτερα. Τελικα τι ισχυει? Οταν περνεις διαφορα συμπληρωματα μπορεις να πιεςι αλκοολ η δεν κανει? Και αν δεν κανει μετα απο ποσο καιρο μπορεις να πιεις? Π.χ αμα δευτερα,τριτη ειχα προπονηση και πειρα κανονικα τα συμπληρωματα και τεταρτη ειμαι οφφ και δεν τα παρω μπορω να πιω κανονικα η αυτη η μια μερα ειναι ανουσια?

δεν εχει σχεση οτι ενα με το αλλο..
αυτος που στο πε,ειναι σπιρτο..εκτος αν σου εδωσε μια γενικη συμβουλη για το αλκοολ που ισχυει οτι δεν ειναι κ το καλυτερο πραμα για το συκωτι..

απτην αλλη το ποσο πινει ο καθενας ειναι σχετικο..αν δλδ πινεις ενα μπουκαλι βοτκα την εβδομαδα,κ περνεις πρωτεινη μην φανταστεις οτι θα φταιει μετα η πρωτεινη που θα χεις πεθανει το συκωτι σου.
γιατι πολλοι κανουν κατι τετοια,κ μετα τα ριχουν στα συμπληρωματα..

giannis50
16-02-11, 01:11
που μπορω να ρωτησω αν μια συγγεκριμενη προτεινη ειναι καλη? εδω η να κανω αλλο ποστ?

Ramrod
16-02-11, 02:14
που μπορω να ρωτησω αν μια συγγεκριμενη προτεινη ειναι καλη? εδω η να κανω αλλο ποστ?

δεν υπάρχει θέμα για το συμπλήρωμα που θες?

giannis50
16-02-11, 02:17
εψαχνα αλλα δεν μπορουσα να βρω τπτ

Rhimz
16-02-11, 02:37
δεν εχει σχεση οτι ενα με το αλλο..
αυτος που στο πε,ειναι σπιρτο..εκτος αν σου εδωσε μια γενικη συμβουλη για το αλκοολ που ισχυει οτι δεν ειναι κ το καλυτερο πραμα για το συκωτι..

απτην αλλη το ποσο πινει ο καθενας ειναι σχετικο..αν δλδ πινεις ενα μπουκαλι βοτκα την εβδομαδα,κ περνεις πρωτεινη μην φανταστεις οτι θα φταιει μετα η πρωτεινη που θα χεις πεθανει το συκωτι σου.
γιατι πολλοι κανουν κατι τετοια,κ μετα τα ριχουν στα συμπληρωματα..

Ναι το καταλαβαινω αυτο, ειναι κοινη λογικη. Απλα εγω θελω κατι πιο επιστημονικα αποδεδιγμενο. Δεν θελω να τα βασιζω ολα στη λογικη ελπιζω να μη με παρεξηγησης

Ramrod
16-02-11, 03:19
εψαχνα αλλα δεν μπορουσα να βρω τπτ

Για ποιό θες?

giannis50
16-02-11, 14:14
Για ποιό θες?

forever argi+ γραφει

Galletiosfp
16-02-11, 15:32
Μια απαντηση παιδια!

Ramrod
16-02-11, 16:09
Παιδια τελειωσα το νιτρικο κ πρεπει να κανω ενα μηνα εκτος,αλλα ειδα χ8ες πως δεν εχω ορεξη για προπονησεις....τι μπορω να παρω?

κρεατίνη?


forever argi+ γραφει

πρωτεϊνη είναι? ποιας εταιρείας? Πρωτη φορά την ακούω...

Edit: έκανα ένα search στο google. Δεν είναι πρωτεϊνη αυτό...

Triumph
16-02-11, 16:15
Ναι το καταλαβαινω αυτο, ειναι κοινη λογικη. Απλα εγω θελω κατι πιο επιστημονικα αποδεδιγμενο. Δεν θελω να τα βασιζω ολα στη λογικη ελπιζω να μη με παρεξηγησης

Effects of Alcohol on Muscle Gains


http://www.top-muscle.com/how-alcohol-affects-muscle-building/

http://www.musclesweb.net/blog/effects-of-alcohol-on-muscle-gains/

διαβασέτα ελπίζω να σε κάλυψα.

beefmeup
16-02-11, 19:24
Ναι το καταλαβαινω αυτο, ειναι κοινη λογικη. Απλα εγω θελω κατι πιο επιστημονικα αποδεδιγμενο. Δεν θελω να τα βασιζω ολα στη λογικη ελπιζω να μη με παρεξηγησης

κ γιατι δεν ζητας μια επιστημονικη εξηγηση απο αυτον που στο ειπε αλλα ζητας απο εμενα?
δλδ τι διαφορα εχω εγω με αυτον?:unsure:
κ γω με την σειρα μου ελπιζω να μην με παρεξηγησεις,αλλα μου φενεται παραδοξο να δεχεσαι συμβουλες απο ενα τυπο που πουλαει σκονες,αλλα να μου γραφεις οτι η δικια μου απαντηση πανω σε αυτο ειναι "κοινη λογικη".

Rhimz
16-02-11, 21:15
Γενικα μετα τα συμπληρωματα που μου πουλησε δεν τους εμπιστευομαι ποια. Απλα ρωταω εδω γιατι υπαρχουν πολλες γνωμες και πολλοι που ισως γνωριζουν κατι πανω στο θεμα απο γενικη αποψη, ειτε μπορει να εχουν διαβαση κατι ειτε να ξερουν εμπειρικα ειτε οτιδηποτε.

Manos1989
16-02-11, 22:55
Οπως σου είπε και ο beef,ουδεμία σχέση το ένα με το άλλο.....με την ίδια λογική όταν τρως κοτόπουλο,μη πίνεις κρασί,πάλι πρωτείνη με αλκοόλ είναι....
Ρώτα τον το σκεπτικό του και πες μας κι εμάς να το συζητήσουμε(ή να γελάσουμε καλύτερα :P )

Ramrod
16-02-11, 22:58
Μπορεί αντί για πρωτεϊνη να έχει ζάχαρη μέσα και να εννοούσε ότι θα ανεβεί ο αλκοολικός βαθμός...

:turtle:

giannis50
17-02-11, 01:16
Edit: έκανα ένα search στο google. Δεν είναι πρωτεϊνη αυτό...

και τι ειναι? :S

Ramrod
17-02-11, 01:31
και τι ειναι? :S

Οι πρώτες λέξεις με τις οποίες ξεκινάει είναι οι εξής: "L-Arginine is an amino acid..." και επίσης λέγεται forever argi+

Αργινίνη, είναι...ψιλοεμφανές! Και βιταμίνες...κάτι σα πολυβιταμίνη...

:thumbup:

Αλήθεια που το βρήκες αυτό?

giannis50
17-02-11, 02:01
Οι πρώτες λέξεις με τις οποίες ξεκινάει είναι οι εξής: "L-Arginine is an amino acid..." και επίσης λέγεται forever argi+

Αργινίνη, είναι...ψιλοεμφανές! Και βιταμίνες...κάτι σα πολυβιταμίνη...

:thumbup:

Αλήθεια που το βρήκες αυτό?


για την ακριβεια την προτεινανε στον πατερα μου και την πηρε αυτος γιατι δεν εχω χρονο με τις πανελινιες φετος καταλαβαινεις..

και επειδη αν δεν ρωτας δεν μαθαινεις τι κανει ακριβως η αργινινη? :P

jimmy007
17-02-11, 02:08
για την ακριβεια την προτεινανε στον πατερα μου και την πηρε αυτος γιατι δεν εχω χρονο με τις πανελινιες φετος καταλαβαινεις..

και επειδη αν δεν ρωτας δεν μαθαινεις τι κανει ακριβως η αργινινη? :P

Αν δεν έχεις έλλειψη αργινίνης(που είναι τραγικό δύσκολο) τίποτα.....

Ramrod
17-02-11, 02:22
για την ακριβεια την προτεινανε στον πατερα μου και την πηρε αυτος γιατι δεν εχω χρονο με τις πανελινιες φετος καταλαβαινεις..

και επειδη αν δεν ρωτας δεν μαθαινεις τι κανει ακριβως η αργινινη? :P

Το έχω γράψει απο πάνω και το λέει και στο site του προϊόντος πρωτο πρώτο...καλα πήγες να πάρεις κάτι χωρίς να γνωρίζεις τι είναι?
Ποιός του το πρότεινε?

Εσυ για να καταλάβω, ενδιαφέρεσαι για πρωτεϊνη, για αργινίνη ή για πολυβιταμίνη? Η κάτι να σε τονώσει στο διάβασμα?

giannis50
17-02-11, 02:39
για πρωτεινη.. μετα τις εξετασεις θα ασχοληθω σοβαρα με την γυμναστικη και το bodybuilding.

Ramrod
17-02-11, 02:41
Καλα, διάβασε πρώτα κανένα μαθημα, τελειώσε τις εξετάσεις και μετά μαθαίνεις και για τις πρωτεϊνες...υπάρχουν πιο βασικά πράγματα με τα οποία πρέπει να ξεκινήσεις...

Takaros
17-02-11, 15:14
Σημερα παρελαβα μια reflex microwhey..για ημερομηνια ληξης γραφει Best before 13 Ιανουριου.και πανω απο αυτο γραφει MFG Φεβ 2011.Εχει ληξει ή ειναι μεχρι τον επομενο ιανουαριο??

sobral
17-02-11, 15:40
Σημερα παρελαβα μια reflex microwhey..για ημερομηνια ληξης γραφει Best before 13 Ιανουριου.και πανω απο αυτο γραφει MFG Φεβ 2011.Εχει ληξει ή ειναι μεχρι τον επομενο ιανουαριο??

ολοκαίνουργια είναι φίλε :) δεν γράφει μέρα αλλά έτος και μήνα. Φτιάχτηκε φλεβάρη 2011 και λήγει Ιανουάριο 2013. :thumbup:

Galletiosfp
17-02-11, 18:26
Παιρνω κρεατινη ....κατι για τσιτωμα θελωω

Devil
17-02-11, 19:53
Παιρνω κρεατινη ....κατι για τσιτωμα θελωω

stims.... caffeine,geranium,pea....

livistros
18-02-11, 00:17
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2405&category=418
παιδια εχω λαβει το ως ανω προιον δωρεαν απο φιλο προμηθευτη
δεν ειναι gainer αλλα αν το συνδυασω με ληψη υδατανθρακων απο πατατες,ρυζι κτλ
ειναι καλος συνδυασμος για ποιοτηκο ανεβασμα κιλων;
πασα γνωμη για το σκευασμα θα με βοηθησει
*ευχαριστω εκ των προτερων

jimmy007
18-02-11, 01:52
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2405&category=418
παιδια εχω λαβει το ως ανω προιον δωρεαν απο φιλο προμηθευτη
δεν ειναι gainer αλλα αν το συνδυασω με ληψη υδατανθρακων απο πατατες,ρυζι κτλ
ειναι καλος συνδυασμος για ποιοτηκο ανεβασμα κιλων;
πασα γνωμη για το σκευασμα θα με βοηθησει
*ευχαριστω εκ των προτερων

Εγώ θα ηταν έπινα μισή ώρα πριν το gym αν την είχα γιατί από ότι καταλαβαίνω είναι Isolate με ελεύθερα BCAA'S,γλουταμίνη και ελάχιστη πρωτείνη αυγού και whey peptides..

Devil
18-02-11, 02:44
Εγώ θα ηταν έπινα μισή ώρα πριν το gym αν την είχα γιατί από ότι καταλαβαίνω είναι Isolate με ελεύθερα BCAA'S,γλουταμίνη και ελάχιστη πρωτείνη αυγού και whey peptides..

:thumbup::thumbup::thumbup:

η' αλλιως postwo με υδατανθρακες...

jimmy007
18-02-11, 03:26
:thumbup::thumbup::thumbup:

η' αλλιως postwo με υδατανθρακες...

Ναι.. Υδ/κες? Με εκπλήσσεις πραγματικά....:P:P

Devil
18-02-11, 04:28
Ναι.. Υδ/κες? Με εκπλήσσεις πραγματικά....:P:P

χαχαχαχαχα

το συνηθιζω που και που....:green::green::green:

stelios17
18-02-11, 23:25
Τελικα τα ψαρολαδα (μουρουνελαια κλπ ) ποτε να τα περνουμε ? Το πρωι , το μεσημερι ή το βραδυ?...
Εγω τα περνω το πρωι , αλλα επειδη το πρωι κατεβαζω τον αμπακο και 10002 αλλα πραγματα για πρωινο , λεω μηπως και δεν κανει...
(Πως λενε οτι το σιδηρο δεν πρεπει να τον περνεις με γαλακτοκομικα ...)...
Σκευτομαι να τα βαλω το βραδυ πριν τον υπνο...

(Σιγα το πραμα θα μου πεις , αλλα δε βαριεσαι...)

Slack `N Track
18-02-11, 23:46
Τελικα τα ψαρολαδα (μουρουνελαια κλπ ) ποτε να τα περνουμε ? Το πρωι , το μεσημερι ή το βραδυ?...
Εγω τα περνω το πρωι , αλλα επειδη το πρωι κατεβαζω τον αμπακο και 10002 αλλα πραγματα για πρωινο , λεω μηπως και δεν κανει...
(Πως λενε οτι το σιδηρο δεν πρεπει να τον περνεις με γαλακτοκομικα ...)...
Σκευτομαι να τα βαλω το βραδυ πριν τον υπνο...

(Σιγα το πραμα θα μου πεις , αλλα δε βαριεσαι...)

Συνηθως μαζι με τα κυρια γευματα παιρνεις και τα ωμεγα 3-6-9.

Galletiosfp
19-02-11, 00:36
k pou tha ta brw auta?

Ramrod
19-02-11, 04:03
k pou tha ta brw auta?

Υπάρχουν συμπληρώματα...

versus
19-02-11, 11:28
παιδια τις καψουλες της kre-alkalyn τις περνουμε ετσι ή χρειαζεται να τις ανοιξουμε και να βγαλουμε την σκονη απο μεσα;

Dreiko
19-02-11, 12:05
παιδια τις καψουλες της kre-alkalyn τις περνουμε ετσι ή χρειαζεται να τις ανοιξουμε και να βγαλουμε την σκονη απο μεσα;

οχι ρε συ...τι να ανοιξεις...κανονικα τις παιρνεις...;):thumbup:

versus
19-02-11, 13:14
οκ!(;

livistros
19-02-11, 14:41
Εγώ θα ηταν έπινα μισή ώρα πριν το gym αν την είχα γιατί από ότι καταλαβαίνω είναι Isolate με ελεύθερα BCAA'S,γλουταμίνη και ελάχιστη πρωτείνη αυγού και whey peptides..

μηπως εννοεις μιση ωρα μετα το τζιμ;

jimmy007
19-02-11, 18:53
μηπως εννοεις μιση ωρα μετα το τζιμ;

Kαι για πριν και για μετά κάνει...

stefan1d1s
19-02-11, 22:05
Γειας σας παιδια θελω να μου προτινετε καποιες εταιριες πρωτεινης σε περιοδο διατροφης ογκου, μου προτινανε μια την One Stop της Reflex και απο τι εχω ψαξει γιαυτην, εχω καλη εντυπωσει..
τωρα αν μπορειτε να μου προτινετε και αλλες εταιριες δεκτες και αν γινετε να μου πειτε τη ποσοτητες να περνω και ποιες ωρες σας ευχαριστω για το χρονο σας!

ειμαι 18 χρωνων, 83 κιλα και 1,86 υψως σε περιπτωσει που χρειαστει..:)

Marine
20-02-11, 14:24
για prework 5 γρ ταυρινη+2 μλ καφεινη + 10 γρ Λ γλουταμινη + 1 σκουπ whey αξιζει?

Η να βγαλω την γλουταμινη και να την πιω πριν απο το αεροβιο?

Devil
20-02-11, 14:27
για prework 5 γρ ταυρινη+2 μλ καφεινη + 10 γρ Λ γλουταμινη + 1 σκουπ whey αξιζει?

Η να βγαλω την γλουταμινη και να την πιω πριν απο το αεροβιο?

σου ειπα και στο αλλο ποστ... μην βαζεις τα αμινοξεα και τους λιποδιαλυτες μαζι με την πρωτεινη.....

σου εχω ποσταρει τι να κανεις στο prewo... και τι πριν απο το cardio...

Marine
20-02-11, 15:43
για prework 5 γρ ταυρινη+2 μλ καφεινη + 10 γρ Λ γλουταμινη + 1 σκουπ whey αξιζει?

Η να βγαλω την γλουταμινη και να την πιω πριν απο το αεροβιο?

sorry ρε devil αλλα δεν πολυκαταλαβα τι μου λες γιαυτο ξαναρωταω

"περιεργα ωραρια...χιχιχιχι

τεσπα απλα μην πεινεις πρωτεινη μαζι με τους λιποδιαλητες....

και μην πινεις πρωτεινη πριν απο το καρδιο.... ουτε ο λιποδιαλητης θα σου χρειαστει...

αμα θες εκεινη την στιγμη παρε καμια 10γρ bcaa... τιποτα αλλο...


δλδ....

2ωρες πριν το gym... γευμα....(περιορισε τους υδατανθρακες)

15' πριν το gym... λιποδιαλυτες

τελος με βαρη.... 10γρ bcaa

τελος και με cardio... πρωτεινη....

μετα απο καμια ωρα.... γευμα κανονικο με υδατανθρακες.... "

δεν εχω bcaa να βαλω εκει την γλουταμινη?

Σορρυ και παλι ρε μαν αλλα αν θες εξηγα τα αλλη μια φορα τι ωρα να πινω τι .. :)

Devil
20-02-11, 15:50
τι σορρυ ρε... ξεκολα σιγα...

απλα μην παιρνεις την ιδια στιγμη πρωτεινες και λιποδιαλυτικα και αλλα αμινοξεα... παιζει προβλημα με την αποροφηση....

οταν πας για προπονηση θα πας με αδειο στομαχι... δλδ θα εχεις φαει μινιμουμ 2 ωρες πριν απο την προπονηση...

κανα 15' πριν την προπονηση παρε λιποδιαλυτες και διαφορα αμινοξεα που χρησιμοποιεις...

τελειωνοντας τα βαρη ειπες οτι θες να κανεις cardio... αρα τελειωνοντας τα βαρη θα σου ελεγα να παρεις μονο bcaa... εφοσον δεν εχεις βαλε γλουταμινη.....

και μετα απο το καρντιο πιες σκετη πρωτεινη... μην βαλεις υδατανθρακες.... υδατανθρακες βαλε κανονικα στο επωμενο γευμα σου που θα ειναι στερεο....

Marine
20-02-11, 16:54
αρα

γευμα 4 στις 3 το μεσημερι
prewo Sida+Taurine+Cafeine+6-Methyluracil
Με το που τελειωνω τα βαρη 10 γρ γλουταμινη
Afterwo Σκετη whey χωρις δεξτροζη..
Και μετα φαγητο + υδατ..

thx man :d

den23
20-02-11, 17:02
μπορούμε να αποφύγουμε το "μεταπροπονητικο" υδατάνθρακα άμα τρώμε κάνα μισάωρο μετά??? αν και το αγόρασα το glycomaize επειδή τρώω μια ώρα μετά τη προπόνηση κανονικό φαΐ απλά ενημερωτικά...

Ramrod
20-02-11, 17:13
μπορούμε να αποφύγουμε το "μεταπροπονητικο" υδατάνθρακα άμα τρώμε κάνα μισάωρο μετά??? αν και το αγόρασα το glycomaize επειδή τρώω μια ώρα μετά τη προπόνηση κανονικό φαΐ απλά ενημερωτικά...

Κατά την αποψή μου όχι...

den23
20-02-11, 17:23
μια άλλη απορία που έχω είναι πως υπολογίζω το ποσο waxymaize(glycomaize) χρειάζεται να βάλω στο "μεταπροπονητικο" μου ρόφημα.. γιατί διαβάζω μονο για "μαλτο" dextro.. με το waxy τι γίνεται??

gmalamos
20-02-11, 20:03
Εχω μια απορια..χρησημοποιουσα για 2 βδομαδες τη krealkalyn λογω τραυματισμου απηχα για 10 μερες απο το γυμναστηριο και δεν τη χρησιμοποιησα καθολου.Επαιρνα 4 καψουλες 3γρ δλδ πριν το γυμναστηριο.Οταν επανανηλθα τη ξαναπηρα για αλλες 2 βδομαδες.Τωρα μολις αρχισα το σουπερπαμπ και σκεφτομαι να ξαναπαρω κρεατινη για 1 μηνα (5γρ μετα την προπονηση)


Τι πιστευεται μπορω να το κανω αυτο??


Τα συμπληρωματα μου ειναι παμπ οπως ειπα πρωτεινη και βιταμινες.Δεν παρουσιαζω καποιο προβλημα υγειας.

Παρακαλω οποιος μπορει ας μου απαντησει...

Dreiko
20-02-11, 20:13
Εχω μια απορια..χρησημοποιουσα για 2 βδομαδες τη krealkalyn λογω τραυματισμου απηχα για 10 μερες απο το γυμναστηριο και δεν τη χρησιμοποιησα καθολου.Επαιρνα 4 καψουλες 3γρ δλδ πριν το γυμναστηριο.Οταν επανανηλθα τη ξαναπηρα για αλλες 2 βδομαδες.Τωρα μολις αρχισα το σουπερπαμπ και σκεφτομαι να ξαναπαρω κρεατινη για 1 μηνα (5γρ μετα την προπονηση)


Τι πιστευεται μπορω να το κανω αυτο??


Τα συμπληρωματα μου ειναι παμπ οπως ειπα πρωτεινη και βιταμινες.Δεν παρουσιαζω καποιο προβλημα υγειας.

Παρακαλω οποιος μπορει ας μου απαντησει...

για μενα μπορεις....εχει τυχει να κανω και εγω παρομοιο...

gmalamos
20-02-11, 20:29
για μενα μπορεις....εχει τυχει να κανω και εγω παρομοιο...

Δεν συντρεχει λογως ανησυχιας λες..Απο αποψη υγειας ...??Γιατι ειναι αληθεια λογω της διακοπης και ισως και της krealkalyn(σε σχεση με μονουδρικη παντα) δεν εμεινα και τοσο ευχαριστημενος απο το σωμα μου..Προσωπικη αποψη παντα.

Dreiko
20-02-11, 20:35
Δεν συντρεχει λογως ανησυχιας λες..Απο αποψη υγειας ...??Γιατι ειναι αληθεια λογω της διακοπης και ισως και της krealkalyn(σε σχεση με μονουδρικη παντα) δεν εμεινα και τοσο ευχαριστημενος απο το σωμα μου..Προσωπικη αποψη παντα.

οχι δεν εχεις θεμα...εδω εγω παιρνω 45 μερες συνεχομενα μονουδρικη...και κανω να μηνα οφ...
με την αλκαλικη ουτε εγω εμεινα ευχαριστημενος....και με συνεχομενη χρηση...

gmalamos
20-02-11, 20:38
οχι δεν εχεις θεμα...εδω εγω παιρνω 45 μερες συνεχομενα μονουδρικη...και κανω να μηνα οφ...
με την αλκαλικη ουτε εγω εμεινα ευχαριστημενος....και με συνεχομενη χρηση...

Οταν λεω 5γρ μετα την προπονηση εννοω οτι θα παιρνω και 5 τις οφ μερες ετσι..?Δεν το διατυπωσα καλα.Οσο για την krealkalyn πιστευω οτι ειναι προτιμοτερη η χρηση της για γραμμωση..:)

Dreiko
20-02-11, 20:39
Οταν λεω 5γρ μετα την προπονηση εννοω οτι θα παιρνω και 5 τις οφ μερες ετσι..?Δεν το διατυπωσα καλα.Οσο για την krealkalyn πιστευω οτι ειναι προτιμοτερη η χρηση της για γραμμωση..:)

ναι ρε συ το καταλαβα...δεν εχεις προβλημα...no worries...
εγω παλι για την αλκαλικη πιστευω οτι ειναι προτιμοτερη για ποτέ...:green:

gmalamos
20-02-11, 20:42
ναι ρε συ το καταλαβα...δεν εχεις προβλημα...no worries...
εγω παλι για την αλκαλικη πιστευω οτι ειναι προτιμοτερη για ποτέ...:green:


Thanks dreiko!!:thumbup:

Devil
20-02-11, 21:03
αρα

γευμα 4 στις 3 το μεσημερι
prewo Sida+Taurine+Cafeine+6-Methyluracil
Με το που τελειωνω τα βαρη 10 γρ γλουταμινη
Afterwo Σκετη whey χωρις δεξτροζη..
Και μετα φαγητο + υδατ..

thx man :d

σωστος ;)

Zylo
21-02-11, 00:06
το ανιμαλ πακ λεει ενα πακ 30 λεπτα πριν την προπονηση να παιρνουμε...τις μερες που δε παμε γυμναστηριο τι γινετε???περνουμε η δε περνουμε?

pan0z
21-02-11, 00:09
το πρωι περνε το καμια 30 λεπτα μετα το πρωινο σου.Δεν χρειαζετε να το περνεις οταν δεν κανεις προπονηση

dio32
21-02-11, 21:39
παιδια να κανω μια ερωτηση?σε περιοδου γραμωσης πριν τον υπνο βαζετε πρωτεινη?καζειηνη η πολαπλων πηγων οπως matrix 5.0 η pharma blend.
γιατι σε περιοδο ογκο βαζω τετοιες μιση ωρα τον υπνο.

Eddie
21-02-11, 21:44
παιδια να κανω μια ερωτηση?σε περιοδου γραμωσης πριν τον υπνο βαζετε πρωτεινη?καζειηνη η πολαπλων πηγων οπως matrix 5.0 η pharma blend.
γιατι σε περιοδο ογκο βαζω τετοιες μιση ωρα τον υπνο.

Εγω βαζω,κανονικα!!Συνηθως πολλων πηγων,η καζεινη με whey η isolate.

Ramrod
21-02-11, 21:51
παιδια να κανω μια ερωτηση?σε περιοδου γραμωσης πριν τον υπνο βαζετε πρωτεινη?καζειηνη η πολαπλων πηγων οπως matrix 5.0 η pharma blend.
γιατι σε περιοδο ογκο βαζω τετοιες μιση ωρα τον υπνο.

στη γράμμωση θεωρώ την καζεϊνη ότι καλύτερο, αλλά και blend μια χαρά...
Στον όγκο θεωρώ προτιμότερο τροφές όπως γιαουρτι κλπ και όχι σκόνες...

lila_1
21-02-11, 22:43
Γιατί ότι καλύτερο η καζείνη στη γράμμωση?
Λόγω αργής απορρόφησης?

Titanium
21-02-11, 22:48
Επειδη εχει χαμιλες θερμιδες σε σχεση με το γιαουρτι ας πουμε....Απλα λεει οτι ειναι οτι καλητερο για βραδι.....

Ramrod
21-02-11, 23:17
Γιατί ότι καλύτερο η καζείνη στη γράμμωση?
Λόγω αργής απορρόφησης?

Όπως το είπε ο Τιτανιουμ, δε σου δίνει τον υδατάνθρακα που σου δινει το γιαουρτι, παρέχει σταδιακότερη ροη αμινοξέων για περισσότερη ώρα...

Ναι για βράδυ εννοώ!

lila_1
21-02-11, 23:37
Νόμιζα ότι σύγκρινες σκόνες μεταξύ τους ρε...για σκόνες ρωτoύσε και ο τύπος :green:

Eddie
22-02-11, 00:01
Νόμιζα ότι σύγκρινες σκόνες μεταξύ τους ρε...για σκόνες ρωτoύσε και ο τύπος :green:

Οχι ρε,γενικα μιλουσε..


παιδια να κανω μια ερωτηση?σε περιοδου γραμωσης πριν τον υπνο βαζετε πρωτεινη?καζειηνη η πολαπλων πηγων οπως matrix 5.0 η pharma blend.
γιατι σε περιοδο ογκο βαζω τετοιες μιση ωρα τον υπνο.

Δε ρωταει αν βαζουμε καζεινη η μπλεντ,εκτος κι αν καταλαβα λαθος.

dio32
22-02-11, 00:39
σωστα το καταλαβες εντι,θα μπορουσα να το διατυπωσω ποιο σωστα.
να ελεγα στην γραμωση βαζετε πρωτεινη σε σκονη το βραδυ?καζειηνη η μπλεντ ειναι ποιο καλες?

Eddie
22-02-11, 00:51
Εγω ειτε γραμμωση ειτε ογκο εναλλασω σε γιαουρτι η σκονη για να μη βαριεμαι επειδη το γιαουρτι το μπουχτιζω ευκολα..

Καλυτερα μπλεντ,αποψη μου..

Ramrod
22-02-11, 00:52
Νόμιζα ότι σύγκρινες σκόνες μεταξύ τους ρε...για σκόνες ρωτoύσε και ο τύπος :green:

Αν εννοείς απο την πολλών πηγών προσωπικά θα προτιμούσα να παίρνω whey και μετά καζεϊνη, αλλά και πολλών μια χαρά είναι...

beefmeup
22-02-11, 00:54
παιδες οι καζεινες ειναι πεταμενα λεφτα σαν συμπληρωματα..
απτην αλλη βεβαια ειναι θεμα επιλογης του καθενος,οποτε ειναι απολυτα σεβαστο,αλλα οι καιροι ειναι δυσκολοι για περιτα εξοδα..
ενα καλο μπλεντ πολλων πηγων,η μια καλη ισο/κονσε,κ καθαρισατε..

deluxe
22-02-11, 01:47
Πανω-κατω τα ιδια λεφτα εχουν, οποτε το ιδιο ειναι να παρεις 2 blend ή 1 blend και μια καζεϊνη.

Αν και εγω σε αυτη τη παραγγελια πηρα 2 myofusion και δεν θα εχω καθολου καζεινη, ετσι για αλλαγη.

Adinamos
22-02-11, 01:47
παιδες οι καζεινες ειναι πεταμενα λεφτα σαν συμπληρωματα..
απτην αλλη βεβαια ειναι θεμα επιλογης του καθενος,οποτε ειναι απολυτα σεβαστο,αλλα οι καιροι ειναι δυσκολοι για περιτα εξοδα..
ενα καλο μπλεντ πολλων πηγων,η μια καλη ισο/κονσε,κ καθαρισατε..

+100000000000

deluxe
22-02-11, 01:47
Πιασε κοκκινο!

Ramrod
22-02-11, 03:53
παιδες οι καζεινες ειναι πεταμενα λεφτα σαν συμπληρωματα..
απτην αλλη βεβαια ειναι θεμα επιλογης του καθενος,οποτε ειναι απολυτα σεβαστο,αλλα οι καιροι ειναι δυσκολοι για περιτα εξοδα..
ενα καλο μπλεντ πολλων πηγων,η μια καλη ισο/κονσε,κ καθαρισατε..

Προσωπικά δε χρησιμοποιώ και δε νομίζω ότι θα χρειαστεί ποτέ...μόνο σε τέτοια περίπτωση extreme γράμμωσης θα έπερνα, αλλά και πάλι έιναι το ΄σωμα μου τέτοιο που δε πιστευω ότι μου χρειάζεται...

Devil
22-02-11, 05:51
καζεινη.... πολλα τα λεφτα για το τιποτα.... blend.... ακομα περισσοτερα τα για το τιποτα...

θεωριτικα το στομαχι ειναι αδειο στις 2-3 ωρες.... κανονικα πρεπει να αδειαζει στις 4-5 ωρες... βεβαια εξαρτατε παντα απο την ποσοτητα τροφης και απο την τροφη...

deluxe
22-02-11, 12:06
Με ψιλομπερδεψες τωρα! Εννοεις πως ειτε καζεϊνη, ειτε blend, ειτε whey, ειτε τροφη, το στομαχι ειναι αδειο μετα απο 3 ωρες;

Παντως πιστευω οτι μια blend μαζι με γαλα + ω3 + μια χουφτα ξηροι καρποι ειναι ο,τι πρεπει για βραδινο.

lila_1
22-02-11, 12:59
καζεινη.... πολλα τα λεφτα για το τιποτα.

θεωριτικα το στομαχι ειναι αδειο στις 2-3 ωρες.....

Kαι στη μία ώρα μη σου πώ...:turtle:

beefmeup
22-02-11, 13:00
... blend.... ακομα περισσοτερα τα για το τιποτα...



εγω προσωπικα δεν περνω ποτε μπλεντ πολλων πηγων,αλλα εσυ με προβληματιζεις μιας κ ξερω οτι περνεις:green::green:

δεν μας τα λες καλααααααααα:P:P:P

Devil
22-02-11, 14:25
εγω προσωπικα δεν περνω ποτε μπλεντ πολλων πηγων,αλλα εσυ με προβληματιζεις μιας κ ξερω οτι περνεις:green::green:

δεν μας τα λες καλααααααααα:P:P:P

εγω? την myofusion λες?

καφριλα.... δεν την αγοραζω ξανα.... γιατι ειμαι ικανος να την τρωω για γλυκο σε καθε γευμα....:green::green::green:

Giannisgt4
22-02-11, 18:11
διαβασα τοσα σε αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι μπερδευτικα λιγο.ενα εκτος απο πρωτεινη δεν παρεις τιποτα μα τιποτα αλλο μονο καλη διατροφη μπωρεις να εχεις ενα καλο αποτελεσμα στο σωμα σου?

Ramrod
22-02-11, 18:59
διαβασα τοσα σε αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι μπερδευτικα λιγο.ενα εκτος απο πρωτεινη δεν παρεις τιποτα μα τιποτα αλλο μονο καλη διατροφη μπωρεις να εχεις ενα καλο αποτελεσμα στο σωμα σου?

Μα και πρωτεϊνη και ότι άλλο να πάρεις, πάλι η καλή διατροφή είναι προυπόθεση για να έχεις καλό αποτέλεσμα στο σώμα σου...τα άλλα είναι συμπληρωματικά, μόνα τους δε κάνουν απολύτως τίποτα...

Zylo
22-02-11, 23:51
2271822719
ρε μαγκες πειτε μου καποιος τι στο καλο ειναι αυτο....μου εστειλαν με την παραγγελια ενα δειγμα απο αυτο το πραμα και δε ξερω τι ειναι...να το παρω η να το πεταξω καλιτερα?

Manos1989
23-02-11, 00:04
2271822719
ρε μαγκες πειτε μου καποιος τι στο καλο ειναι αυτο....μου εστειλαν με την παραγγελια ενα δειγμα απο αυτο το πραμα και δε ξερω τι ειναι...να το παρω η να το πεταξω καλιτερα?

εγώ αυτό το ξέρω σαν συμπλήρωμα l-dopa που χρησιμεύει σε κύκλους ph/ΑΑΣ για να προλάβεις τη γυναικομαστία από progestin sides.

Kolorizos
23-02-11, 02:37
παιδια το kynoselen το ξερεται ???

Devil
23-02-11, 07:33
2271822719
ρε μαγκες πειτε μου καποιος τι στο καλο ειναι αυτο....μου εστειλαν με την παραγγελια ενα δειγμα απο αυτο το πραμα και δε ξερω τι ειναι...να το παρω η να το πεταξω καλιτερα?



chlorophytum borivilianum (safed muesli) και velvet bean ???

τι διαολο αλλαξαν το blend????? τεσπα... αυτο ουσιαστικα αυξανει την dopamine...

αμα θες παρτο... δεν θα καταλαβεις τιποτα με μια καψουλα...

Devil
23-02-11, 07:35
παιδια το kynoselen το ξερεται ???

θα στησεις κανα αγωνα στον ιπποδρομο??? αμα ειναι για αυτο μιλαμε εδω...

αν το θες για να το χρησιμοποιησεις εσυ... δεν μπορουμε να μιλησουμε εδω γιατι δεν ειναι το καταληλο τοπικ.... ;)

Manos1989
23-02-11, 12:01
παιδια το kynoselen το ξερεται ???

ναι αλλά δεν είναι συμπλήρωμα :P

beefmeup
23-02-11, 13:31
παιδια το kynoselen το ξερεται ???

κολοριζος στο θεμα που ανοιξες κ κ σου κλειδωσα πριν 3-4 μερες τι δεν καταλαβες απο αυτα που σου γραψα κ ξαναρωτας?

Eddie
23-02-11, 14:37
Οκ thanksss

λυσε μου ακομα μια απορεια και θα σε αφησω:):)
Δηλαδη αυτη εχει μεσα και υδατανθρακα κτλ,κανει καλυτερη δουλεια?Γιατι μου ακουγεται λιγο κουλο γαιτι καποιος να προτιμησει μια αργης απο μια γρηγορης.

Ο υδατανθρακας δεν εχει να κανει με τις πηγες τις πρωτεινης.Γρηγορης απορροφησης χρειαζομαστε συνηθως μονο μετα την προπονηση και τις υπολοιπες φορες μια πιο αργης οπως τη μυοφιουζιον.Για πολλους βεβαια αυτα ειναι ψιλα γραμματα και χρησιμοποιουν ολη τη μερα μυοφιουζιον.

Manos1989
23-02-11, 22:09
H καφείνη είναι γνωστή για τις λιποδιαλυτικές της ιδιότητες και χρησιμοποιείται σε πολλά σκευάσματα ή και σε συνδυασμούς(π.χ ECA).
Παρόλα αυτά έχω διαβάσει ότι λόγω της υπερδιέγερσης,εκκρίνονται επινεφρίνη,νορεπινεφρίνη-ουσίες που βοηθάνε στη λιποδιάλυση- αλλά ΚΑΙ κορτιζόλη που είναι καταβολική ορμόνη.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Εάν χρησιμοποιείται για βοήθημα στην καύση λίπους και όχι για την ''τσίτα'' που προσφέρει, κάνει περισσότερο καλό ή κακό?
Με λίγα λόγια επινεφρίνη+νορεπινεφρίνη vs κορτιζόλη.....?

Manos1989
23-02-11, 22:20
H καφείνη είναι γνωστή για τις λιποδιαλυτικές της ιδιότητες και χρησιμοποιείται σε πολλά σκευάσματα ή και σε συνδυασμούς(π.χ ECA).
Παρόλα αυτά έχω διαβάσει ότι λόγω της υπερδιέγερσης,εκκρίνονται επινεφρίνη,νορεπινεφρίνη-ουσίες που βοηθάνε στη λιποδιάλυση- αλλά ΚΑΙ κορτιζόλη που είναι καταβολική ορμόνη.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Εάν χρησιμοποιείται για βοήθημα στην καύση λίπους και όχι για την ''τσίτα'' που προσφέρει, κάνει περισσότερο καλό ή κακό?
Με λίγα λόγια επινεφρίνη+νορεπινεφρίνη vs κορτιζόλη.....?

beefmeup
24-02-11, 00:58
H καφείνη είναι γνωστή για τις λιποδιαλυτικές της ιδιότητες και χρησιμοποιείται σε πολλά σκευάσματα ή και σε συνδυασμούς(π.χ ECA).
Παρόλα αυτά έχω διαβάσει ότι λόγω της υπερδιέγερσης,εκκρίνονται επινεφρίνη,νορεπινεφρίνη-ουσίες που βοηθάνε στη λιποδιάλυση- αλλά ΚΑΙ κορτιζόλη που είναι καταβολική ορμόνη.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Εάν χρησιμοποιείται για βοήθημα στην καύση λίπους και όχι για την ''τσίτα'' που προσφέρει, κάνει περισσότερο καλό ή κακό?
Με λίγα λόγια επινεφρίνη+νορεπινεφρίνη vs κορτιζόλη.....?

τι ποστ σου δεν ειναι κ τοσο ξεκαθαρο βασικα..

εκει που γραφεις
"Εάν χρησιμοποιείται για βοήθημα στην καύση λίπους και όχι για την ''τσίτα'' που προσφέρει, κάνει περισσότερο καλό ή κακό?"
ας πουμε δεν εχει κ πολυ νοημα σαν προταση γιατι αν παρεις καφεινη,κ τσιτα θα εχεις κ λιπολυση.
δεν ξεχωριζει δλδ το σωμα την χρηση που την θες εσυ,οποτε δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις ακriβως εδω.

για το αλλο που ρωτας για τις ορμονες,δεν νομιζω οτι εχει κ μεγαλη διαφορα,γιατι ετσι κ αλλιως οι μεταβολες δεν ειναι κ τραγικες.

αλλα κ παλι η αυξηση της κορτιζολης με καφεινη,θελει δοσεις που απλα δεν προκειτε να παρεις ποτε..καπου 800μιλι η κατι τετοιο.

Manos1989
24-02-11, 01:43
τι ποστ σου δεν ειναι κ τοσο ξεκαθαρο βασικα..

εκει που γραφεις
"Εάν χρησιμοποιείται για βοήθημα στην καύση λίπους και όχι για την ''τσίτα'' που προσφέρει, κάνει περισσότερο καλό ή κακό?"
ας πουμε δεν εχει κ πολυ νοημα σαν προταση γιατι αν παρεις καφεινη,κ τσιτα θα εχεις κ λιπολυση.
δεν ξεχωριζει δλδ το σωμα την χρηση που την θες εσυ,οποτε δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις ακriβως εδω.

για το αλλο που ρωτας για τις ορμονες,δεν νομιζω οτι εχει κ μεγαλη διαφορα,γιατι ετσι κ αλλιως οι μεταβολες δεν ειναι κ τραγικες.

αλλα κ παλι η αυξηση της κορτιζολης με καφεινη,θελει δοσεις που απλα δεν προκειτε να παρεις ποτε..καπου 800μιλι η κατι τετοιο.

Στο σημείο που δεν ήμουν ξεκάθαρος ,εννοώ ότι αν πάρεις καφείνη για την τσίτα και μόνο,εφόσον σε εξυπηρετεί στο σκοπό αυτό,δεν ασχολείσαι με τη λειτουργία της στην καύση λίπους πχ,ενώ εγώ έθεσα το ερώτημα καθαρά για λόγους λιποδιάλυσης.
Εάν δεν έχει μεγάλη διαφορά όπως λες,γιατί χρησιμοποιείται κατά κόρον ακόμα και ως stand alone ως βοήθημα στην απώλεια λίπους?
προτείνονται δόσεις από 3-15μγ/κιλό βάρους,οπότε θεωρητικά φτάνει σε τραγικά υψηλά επίπεδα.
Εγώ προσωπικά σε διάρκεια μιας μέρας έχω πάρει 1000μγ και σε μία δόση(διαφορετική μέρα) 800μγ.
Πάντως επανέρχομαι στην ερώτηση και σε ρωτώ έστω τη γνώμη σου(εφοσσον δε μπορούμε να απαντήσουμε με επιστημονικά δεδομένα).....θεωρείς ότι τα ωφέλη της καφείνης στην καύση λίπους είναι περισσότερα από τα αρνητικά της?

beefmeup
24-02-11, 14:06
Πάντως επανέρχομαι στην ερώτηση και σε ρωτώ έστω τη γνώμη σου(εφοσσον δε μπορούμε να απαντήσουμε με επιστημονικά δεδομένα).....θεωρείς ότι τα ωφέλη της καφείνης στην καύση λίπους είναι περισσότερα από τα αρνητικά της?

με επιστημονικα δεδομενα λοιπον,η καφεινη ευνοει την λιπολυση κ χωρις να παρεις 800 μιλι ανα μερα..κ τα μισα η λιγοτερα απο 400 ειναι αρκετα για αυτο.
ετσι κ αλλιως αν βλεπεις οτι περνεις πανω απο 400 κ δεν σου κανει τπτ,οσο παραπανω κ να παρεις παλι μαλλον τπτ δεν θα σου κανει.

Devil
24-02-11, 17:10
H καφείνη είναι γνωστή για τις λιποδιαλυτικές της ιδιότητες και χρησιμοποιείται σε πολλά σκευάσματα ή και σε συνδυασμούς(π.χ ECA).
Παρόλα αυτά έχω διαβάσει ότι λόγω της υπερδιέγερσης,εκκρίνονται επινεφρίνη,νορεπινεφρίνη-ουσίες που βοηθάνε στη λιποδιάλυση- αλλά ΚΑΙ κορτιζόλη που είναι καταβολική ορμόνη.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Εάν χρησιμοποιείται για βοήθημα στην καύση λίπους και όχι για την ''τσίτα'' που προσφέρει, κάνει περισσότερο καλό ή κακό?
Με λίγα λόγια επινεφρίνη+νορεπινεφρίνη vs κορτιζόλη.....?


μανο η κορτιζολη δεν ειναι και τοσο κακη ορμονη...... ασχετα αν την διαφημιζουν ετσι τα περισσοτερα περιοδικα bbing...

ακριβως επειδη η κορτιζολη ειναι καταβολικη ορμονη βοηθαει....

εκτος απο τον κλασσικο φοβο καταβολισμου και πρασιναλογα.... καταβολιζονται και λιπαρα... (κατι που θελουμε...)

Manos1989
24-02-11, 17:23
μανο η κορτιζολη δεν ειναι και τοσο κακη ορμονη...... ασχετα αν την διαφημιζουν ετσι τα περισσοτερα περιοδικα bbing...

ακριβως επειδη η κορτιζολη ειναι καταβολικη ορμονη βοηθαει....

εκτος απο τον κλασσικο φοβο καταβολισμου και πρασιναλογα.... καταβολιζονται και λιπαρα... (κατι που θελουμε...)

οκ οπότε ξεκινάω από αύριο 400μγ καφείνη !
Προτιμότερο πριν την αερόβια ή οποιαδήποτε στιγμή της μέρας?
Αν πριν την αερόβια,πόση ώρα πριν ''πρέπει''?

Devil
24-02-11, 17:33
οκ οπότε ξεκινάω από αύριο 400μγ καφείνη !
Προτιμότερο πριν την αερόβια ή οποιαδήποτε στιγμή της μέρας?
Αν πριν την αερόβια,πόση ώρα πριν ''πρέπει''?

ξεκινα πρωτα με 200μγ.... και μετα ανεβα στα 400...;)

κανα 20-30' πριν καλα ειναι....

πριν απο αεροβια καλητερα... σου δινει καλητερη αντοχη...

Manos1989
24-02-11, 17:45
ξεκινα πρωτα με 200μγ.... και μετα ανεβα στα 400...;)

κανα 20-30' πριν καλα ειναι....

πριν απο αεροβια καλητερα... σου δινει καλητερη αντοχη...

μόνο για την αντοχή ή επηρεάζει και την λιπόλυση κατά τη διάρκεια της αερόβιας?(την αυξάνει δηλαδη?)
Ναι ξέρω πολύ το ψειρίζω αλλά είπαμε.....i wanna get shredded:green:

beefmeup
24-02-11, 17:47
μόνο για την αντοχή ή επηρεάζει και την λιπόλυση κατά τη διάρκεια της αερόβιας?(την αυξάνει δηλαδη?)


ειπαμε την αυξανει κ αυτη.

Manos1989
24-02-11, 17:54
ειπαμε την αυξανει κ αυτη.

Ναι ρε Διονύση δεν είμαι χαζούλης,το κατάλαβα και πιο πάνω που μου απάντησες κι εσύ!:P
Η ερώτηση ήταν αν την αυξάνει ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ κατά τη διάρκεια της αερόβιας εάν την έχεις πάρει 20' νωρίτερα,δηλαδή αν έχει διαφορα στην λιπόλυση αν θα την πάρεις πριν την αερόβια ή οποιαδήποτε στιγμή της μέρας ;)

anyway, got it :thumbup:

livistros
24-02-11, 21:24
δυσταρεστα τα νεα για τους λατρεις της εταιριας γκασπαρι
εκρεμουν στην Αμερικη αρκετες δικαστικες υποθεσεις εναντιον της και τα σκευασματα
τα στελνουν με το σταγονομετρο
τουλαχιστον στην ευρυτερη περιοχη της μακεδονιας
δεν υπαρχει για δειγμα το σουπερπαμπ,και η σαιζ ον περφορμανς

TheWorst
24-02-11, 21:32
Παιδια,θα βαζατε μια καθαρη πρωτεϊνη για να τη κανατε πρωτεϊνη ογκου μαζι με μουσλι ή quaker σε ενα μπλεντερ μαζι??

giannis64
24-02-11, 21:41
την 100ρα 90αρα 80αρα μπορεις να την κανεις και ογκου απο την στιγμη που μπορεις εσυ να επιλεξεις το ποσο υδατανθρακα θα παρεις μαζι της. (και την ποιοτητα υαδατανθρακα. πολυ σημαντικο).

την ογκου ομως δεν μπορεις εσυ να επιλεξεις την ποιοτητα του υδατανθρακα που θα βαλεις μεσα, ουτε και την ποσοτητα.

οποτε ναι, μια καθαρη οπως την λες την περνεις και μαζι με βρωμη αναλογα στο τι στοχευει το γευμα σου.

TheWorst
24-02-11, 23:04
Ακριβως για αυτο θελω να βαζω εγω τους υδατανθρακες.

Αλλα δεν πρεπει να μεσολαβει καποιος χρονος οταν παιρνω την πρωτεϊνη και τον υδατανθρακα ? Εννοω κυριως μετα τη προπονηση θελω γρηγορη απορροφητικοτητα και αν βαλω και υδατανθρακες (βαζω μουσλι με μελι) μπορει να δεσμευσει στο στομαχι και να μη γινει γρηγορη απορροφηση της πρωτεϊνης - για αυτο ρωταω :)

giannis64
24-02-11, 23:08
μην εγχωνεσε. δεν ειναι στο ιδιο ταξι πρωτεινη και υδατανθρακας.

TheWorst
24-02-11, 23:16
Επειδη συζητιεται εδω περα πολυ συχνα για το μελι και την ινσουλινη οτι δεσμευει τη πρωτεϊνη.Και τελικως δε καταληγει καποιος σε συμπερασμα.Ο ενας λεει δεσμευει,ο αλλος λεει δε δεσμευει και δε ξερεις ποιον να ακουσεις :green:

Pavlos17
24-02-11, 23:19
Επειδη συζητιεται εδω περα πολυ συχνα για το μελι και την ινσουλινη οτι δεσμευει τη πρωτεϊνη.Και τελικως δε καταληγει καποιος σε συμπερασμα.Ο ενας λεει δεσμευει,ο αλλος λεει δε δεσμευει και δε ξερεις ποιον να ακουσεις :green:

να μην ακουσεις κανεναν...να κατσεις να διαβασεις και να διαμορφωσεις δικη σου αποψη,και απο κει και περα κρινεις τι ειναι καλυτερο για σενα

TheWorst
24-02-11, 23:37
Αυτα σε αυτο το φορουμ τα διαβαζω Παυλο...

Pavlos17
24-02-11, 23:44
Αυτα σε αυτο το φορουμ τα διαβαζω Παυλο...

ε τι σου λεω ...υπαρχουν 13212231 αποψεις,συγκεντρωσε τες και φτιαξε δικη σου,δεν ειναι αναγκη να κανεις οτι σου λενε οι αλλοι χωρις να καταλαβαινεις

Devil
25-02-11, 00:52
Επειδη συζητιεται εδω περα πολυ συχνα για το μελι και την ινσουλινη οτι δεσμευει τη πρωτεϊνη.Και τελικως δε καταληγει καποιος σε συμπερασμα.Ο ενας λεει δεσμευει,ο αλλος λεει δε δεσμευει και δε ξερεις ποιον να ακουσεις :green:

ινσουλινη και πρωτεινη δεν εχουν και μεγαλη σχεση...

δεν εχει γραψει κανεις οτι η ινσουλινη δεσμευει τιποτα.... γιατι απλα η ινσουλινη δεν δεσμευει κατι....

κατι εχεις καταλαβει λαθος...

jessie pavelka
25-02-11, 02:17
παιδια για αναβολικη τεστοστερονη που μπορω να ενημερωθω απο την ιστοσελιδα σας? δεν ξερω πολλα απο το σαιτ και ειπα να το ποσταρω εδω για να μου πει καποιος.. μιλαω για τεστοστερονη απο γιατρο γιατι εχω χαμηλα επιπεδα.. αν μπορει καποιος να μου στειλει πμ και να μου πει καποια πραγματα γιατι ειναι τελειως ασχετο με συμπληρωματα.. σορρυ που το ποσταρα εδω παιδια..

Devil
25-02-11, 13:02
παιδια για αναβολικη τεστοστερονη που μπορω να ενημερωθω απο την ιστοσελιδα σας? δεν ξερω πολλα απο το σαιτ και ειπα να το ποσταρω εδω για να μου πει καποιος.. μιλαω για τεστοστερονη απο γιατρο γιατι εχω χαμηλα επιπεδα.. αν μπορει καποιος να μου στειλει πμ και να μου πει καποια πραγματα γιατι ειναι τελειως ασχετο με συμπληρωματα.. σορρυ που το ποσταρα εδω παιδια..

αν ειναι για θεραπια γραμμενη απο γιατρο.... τοτε ανοιξε ενα τοπικ εδω...

http://www.bodybuilding.gr/forum/forumdisplay.php?24-Y%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1-T%CF%81%CE%B1%CF%85%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF-%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%B1

αν ειναι για χρηση για διαφορετικους λογους τοτε δεν μπορουμε να μιλησουμε...

JiMaRaC
25-02-11, 17:17
Γεια σας είμαι νέος στο "άθλημα" και δεν ξέρω και πάρα πολλά. Έχω κάνει μια αρκετά καλή αναζήτηση σε αυτο το site και οι περισσότερες απορρίες μου έχουν διαλευκανθεί.
Θέλω να ρωτήσω όμως μετά την διακοπή μιας πρωτείνης ορού γάλακτος για παράδειγμα χρήσεως 3 μηνών θα "πέσω" καθόλου ενεργειακά και σωματικά?? Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Socratis100
26-02-11, 14:05
Παιδια αξιζουν οι προτεινες που σου βαζουν κιλα?Που εχουν μπολικο υδατανθρακα και σου βαζουν σε καθε σκοοπ περιπου 600 θερμιδες ή με μια απλη καθαρη why και τον καταλληλο υδατανθρακα την ημερα με καλη διατροφη θα εχεις τα ιδια αποτελεσματα?

dionisos
26-02-11, 15:54
Παιδια αξιζουν οι προτεινες που σου βαζουν κιλα?Που εχουν μπολικο υδατανθρακα και σου βαζουν σε καθε σκοοπ περιπου 600 θερμιδες ή με μια απλη καθαρη why και τον καταλληλο υδατανθρακα την ημερα με καλη διατροφη θα εχεις τα ιδια αποτελεσματα?

Δεν αξίζουν! Πάρε μια απλή whey! Εννοείται ρίξε βάρος στη σωστή διατροφή!

Ramrod
26-02-11, 17:18
Γεια σας είμαι νέος στο "άθλημα" και δεν ξέρω και πάρα πολλά. Έχω κάνει μια αρκετά καλή αναζήτηση σε αυτο το site και οι περισσότερες απορρίες μου έχουν διαλευκανθεί.
Θέλω να ρωτήσω όμως μετά την διακοπή μιας πρωτείνης ορού γάλακτος για παράδειγμα χρήσεως 3 μηνών θα "πέσω" καθόλου ενεργειακά και σωματικά?? Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Οχι

kostasbuilding
28-02-11, 00:50
Καλησπερα!θελω να ρωτησω σχετικα με τη ληψη συμπληρωματος πρωτεινης αναμεσα απο τα γευματα..εχω μια whey της οn την περνω μετα την προπο με νερο και δεξτροζη..την ιδια πρωτεινη αναμεσα απο τα γευματα αν την παιρνω με γαλα για ποιο βραδεια απελευθερωση ..?..η να πρωτημησω καποιο αλλο συμπληρωμα πρωτεινης για τη δουλεια αυτη(δηλαδη αναμεσα απο γευματα)

Adinamos
28-02-11, 01:23
Μια χαρα εισαι κωστα δε χρειαζεται να μπλεξεις με 35 σκονες ;)

sobral
28-02-11, 01:38
Καλησπερα!θελω να ρωτησω σχετικα με τη ληψη συμπληρωματος πρωτεινης αναμεσα απο τα γευματα..εχω μια whey της οn την περνω μετα την προπο με νερο και δεξτροζη..την ιδια πρωτεινη αναμεσα απο τα γευματα αν την παιρνω με γαλα για ποιο βραδεια απελευθερωση ..?..η να πρωτημησω καποιο αλλο συμπληρωμα πρωτεινης για τη δουλεια αυτη(δηλαδη αναμεσα απο γευματα)

μπορείς για να την κάνεις πιο πλήρες γεύμα να βάλεις γάλα 1,5%, 1σκουπ πρωτείνη, βρώμη και ξηρούς καρπούς (αμύγδαλα,καρύδια ή σταφίδες πχ).

Marine
28-02-11, 18:55
Κανα συμπληρωμα για να δυναμωσουν οι αρθρωσεις??

jimmy007
28-02-11, 18:59
Κανα συμπληρωμα για να δυναμωσουν οι αρθρωσεις??

Υπάρχουν πολλά. Τα πιο συνηθισμένα περιέχουν γλυκοζαμίνη,χονδροιτίνη και MSM. Ρίξε μια ματιά στην αξιολόγηση συμπληρωμάτων.
Υπάρχουν βέβαια και άλλα όπως για παράδειγμα αυτά που περιέχουν cissus...

Eddie
28-02-11, 20:48
Κανα συμπληρωμα για να δυναμωσουν οι αρθρωσεις??

Aν εχεις φραγκα παρε ανιμαλ φλεξ και ανιμαλ ομεγα μαζι.

Αλλιως ενα συμπληρωμα chondroitine,msm,γλυκοζαμινη και μπολικα Ω3..

kostasbuilding
28-02-11, 23:03
Σας ευχαριστω παιδια!!

Marine
28-02-11, 23:48
Aν εχεις φραγκα παρε ανιμαλ φλεξ και ανιμαλ ομεγα μαζι.

Αλλιως ενα συμπληρωμα chondroitine,msm,γλυκοζαμινη και μπολικα Ω3..

bill να σαι καλα ρε μαν, θα παρω το flex σιγουρα..ω3 πινω..γαμ#$$νη πλατυποδια..

jimmy007
02-03-11, 04:07
..ω3 πινω...

WTF τα βγάζουν και σε υγρά τώρα η εννοείς από λάδια?

Eddie
02-03-11, 14:10
WTF τα βγάζουν και σε υγρά τώρα η εννοείς από λάδια?

Eδω και καμια κατοστι χρονια βγαινουνε ρε,το μουρουνελαιο εννοει προφανως :)

Galletiosfp
03-03-11, 15:03
SUPERPUMB MAX ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΛΟ?

jimmy007
03-03-11, 15:08
Eδω και καμια κατοστι χρονια βγαινουνε ρε,το μουρουνελαιο εννοει προφανως :)

A εγώ αυτά τα έλαια δεν τα θεωρώ συμπληρώματα....

deluxe
03-03-11, 21:34
Σημερα ηπια πρωτη φορα το καινουριο μου post ροφημα που περιλαμβανει :

5γρ κρεατινη μονοϋδρικη
5γρ bcaa ajipure
3γρ citrulline malate
Μισο σκουπ myofusion
20-30γρ μαλτοδεξτρινη ή μπανανα

Και μου φανηκε παρα πολυ πικρο!! Η κιτρουλινη φταιει για αυτο;


Επισης θα ηθελα να ρωτησω για το glycergrow, οσοι το εχουν παρει. Δε διαλυεται στο νερο σχεδον καθολου. Τι να κανω; Με το κουταλι οπως την κρεατινη; Εχει και απαισια γευση μαμωτο.. :(

beefmeup
03-03-11, 21:37
Επισης θα ηθελα να ρωτησω για το glycergrow, οσοι το εχουν παρει. Δε διαλυεται στο νερο σχεδον καθολου. Τι να κανω; Με το κουταλι οπως την κρεατινη; Εχει και απαισια γευση μαμωτο.. :(

λογικο το Glycerol monostearate δεν διαλυεται σε νερο με την καμια..
παρτο απτο στομα,απλα να το διαλυσεις με νερο στο στομα σου πριν το καταπιεις..
κ πιες κ λιγο νερο παραπανω μαζι..
καλη επιλογη μολαταυτα:thumbup:

giannis50
04-03-11, 02:28
θελω να ρωτησω ποια πρωτεινη κανει για τα κιλα μου. ειμαι μολις 60 και εχω ακουσει οτι πρεπει να παιρνεις πρωτεινες αναλογα τα κοιλα σου ηλικια κλπ..
εχω σκοπο να παρω την whey της reflex και θελω να βεβαιωθω αν ειναι καταληλη για μενα.

gmalamos
04-03-11, 02:34
θελω να ρωτησω ποια πρωτεινη κανει για τα κιλα μου. ειμαι μολις 60 και εχω ακουσει οτι πρεπει να παιρνεις πρωτεινες αναλογα τα κοιλα σου ηλικια κλπ..
εχω σκοπο να παρω την whey της reflex και θελω να βεβαιωθω αν ειναι καταληλη για μενα.

Αν εισαι κατω των 18 δεν χρειαζεσαι..Φαε καλα και κανε το προγραμμα σου..

giannis50
04-03-11, 02:50
18 ειμαι και διατροφη κανω κανονικα

Ramrod
04-03-11, 03:27
θελω να ρωτησω ποια πρωτεινη κανει για τα κιλα μου. ειμαι μολις 60 και εχω ακουσει οτι πρεπει να παιρνεις πρωτεινες αναλογα τα κοιλα σου ηλικια κλπ..


Τι σχέση έχει το βάρος με το ποιά πρωτεϊνη θα πάρεις?
Τι στόχο έχεις? Όγκο? Πόσα γρ πρωτεϊνης, υδατάνθρακα, λιπαρών περιλαμβάνει η διατροφή σου?

jimmy007
04-03-11, 07:36
Αν εισαι κατω των 18 δεν χρειαζεσαι..Φαε καλα και κανε το προγραμμα σου..

Γιατί ρε παιδιά τι γίνεται με την ενηλικίωση και αλλάζει τόσο πολύ τα πράγματα?

Socratis100
04-03-11, 12:14
Ερωτηση
Η προτεινες αργης αποροφησης,κανουν και για το πρωι και για το βραδυ ή μονο για το βραδυ?
Εγω εχω την warriolab των 8 πηγων και την gold standard.Την μια την παιρνω το πρωι[ορισμενες φορες και το βραδυ]και την αλλη αμεσως μετα την προπονηση.
Η αργης αποροφησης ,δεν ειναι ογκο σωστα?Απλα σε κρατανε περισσοτερο απο τις απλες αν και εχουν κατωτερης ποιοτητας βοιολογικα συστατικα.Σωστα?

beefmeup
04-03-11, 13:04
Η αργης αποροφησης ,δεν ειναι ογκο σωστα?Απλα σε κρατανε περισσοτερο απο τις απλες αν και εχουν κατωτερης ποιοτητας βοιολογικα συστατικα.Σωστα?

σωστα..σου δινουν αμινο με πιο αργο ρυθμο αποτι θα σου δινει μια γρηγορης.

primordial
04-03-11, 13:21
2271822719
ρε μαγκες πειτε μου καποιος τι στο καλο ειναι αυτο....μου εστειλαν με την παραγγελια ενα δειγμα απο αυτο το πραμα και δε ξερω τι ειναι...να το παρω η να το πεταξω καλιτερα?

Με αφορμή το συγκεκριμένο post θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Θεωρείται ότι είναι απαραίτητη η χρήση του σε συνδυασμό με συμπλήρωμα DAA..???

Devil
04-03-11, 13:23
Με αφορμή το συγκεκριμένο post θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Θεωρείται ότι είναι απαραίτητη η χρήση του σε συνδυασμό με συμπλήρωμα DAA..???

απαραιτητη οχι.... αλλα στακαρετε ανετα....:green:

primordial
04-03-11, 13:26
Ok.....
βασικά έχω μπερδευτεί αρκετά με το θέμα DAA. Ήρθα αντιμέτωπος με απόψεις οι οποίες ισχυρίζονται ότι είναι απαραίτητη η χρήση ενός Estr. Blocker για να το συνδυάσεις με DAA.

Γνώμες..???

Devil
04-03-11, 13:31
Ok.....
βασικά έχω μπερδευτεί αρκετά με το θέμα DAA. Ήρθα αντιμέτωπος με απόψεις οι οποίες ισχυρίζονται ότι είναι απαραίτητη η χρήση ενός Estr. Blocker για να το συνδυάσεις με DAA.

Γνώμες..???

οχι απαραιτητη.... ισως ειναι χρησιμο ενα estro blocker αλλα κατι ελαφρη.... του στυλ.... rev 2 απο iforce που εχει μεσα 7-mf και i3c.....

αυτο το προιον που ποσταρες πριν ειναι για prolactin control....

primordial
04-03-11, 13:38
Το ξέρω, απλά είναι από τα προϊόντα τα οποία έχουν μεγάλη δημοτικότητα για το συγκεκριμένο stack...

Επίσης διάβασα ότι η προλακτίνη είναι αποτέλεσμα των αυξημένων οιστρογόνων...

Τα έχω μπερδέψει λίγο ή μου φαίνεται???:green::green:

Devil
04-03-11, 13:42
Το ξέρω, απλά είναι από τα προϊόντα τα οποία έχουν μεγάλη δημοτικότητα για το συγκεκριμένο stack...

Επίσης διάβασα ότι η προλακτίνη είναι αποτέλεσμα των αυξημένων οιστρογόνων...

Τα έχω μπερδέψει λίγο ή μου φαίνεται???:green::green:

η προλακτινη μπορει να σου δημιουργισει προβλημα οταν εχεις αυξημενα οιστρογονα....

αλλα δεν νομιζω να εχεις τετοιες αυξησεις με το daa....

απο εκει και περα μπορεις να το στακαρεις με rev 2 και l-dopa....

primordial
04-03-11, 13:48
:thumbup:....Οκ... θα επανέλθω ζητώντας την βοήθειά σας.... μετά από αποχή 2 κ κάτι μηνών έχω παρατηρήσει κάποια πραγματάκια που με ανησυχούν λίγο... βλέπεις κ η ηλικία αρχίζει βα αποτελεί κατασταλτικό παράγοντα...

Ευχαριστώ πολύ "Special One"....:green:

Socratis100
04-03-11, 14:32
σωστα..σου δινουν αμινο με πιο αργο ρυθμο αποτι θα σου δινει μια γρηγορης.

Οποτε ειναι καλο που την παιρνω το πρωι?

AGGELOS.K
04-03-11, 14:47
Παληκάρια γνωρίζετε κάποια πρωτείνη ισάξια σε συστατικα της micro whey reflex?

giannis50
04-03-11, 14:59
Τι σχέση έχει το βάρος με το ποιά πρωτεϊνη θα πάρεις?
Τι στόχο έχεις? Όγκο? Πόσα γρ πρωτεϊνης, υδατάνθρακα, λιπαρών περιλαμβάνει η διατροφή σου?


Ρωτησα και μου ειπαν πως πρεπει να παρεις πρωτεινη αναλογα με τα κιλα σου.
Επισης ειμαι νεος στο ββ και δεν ξερω απο περιοδους ακομα.. τωρα εγω κιλα θελω οποτε να υποθεσω ειμαι σε ογκο?

Ramrod
04-03-11, 15:06
Επισης ειμαι νεος στο ββ και δεν ξερω απο περιοδους ακομα.. τωρα εγω κιλα θελω οποτε να υποθεσω ειμαι σε ογκο?

Ναι λογικά είσαι σε όγκο...
Δε μου απάντησες όμως, πρωτεϊνες, λιπαρά, υδατάνθρακες?

giannis50
04-03-11, 15:29
Ναι λογικά είσαι σε όγκο...
Δε μου απάντησες όμως, πρωτεϊνες, λιπαρά, υδατάνθρακες?

Α ναι, για την διατροφη μου δεν ξερω τι περνω απο αυτα..θα εκανα αλλο τοπικ για να φτιαξουμε λιγο την διατροφη μου γιατι εχει καποια κενα..

Mitsen
04-03-11, 15:36
Παληκάρια γνωρίζετε κάποια πρωτείνη ισάξια σε συστατικα της micro whey reflex?

χρησηιμοποιουσα την instant whey της εταιρίας 3 μήνες τώρα και αυτό το μηνα αγόρασα την micro της εταιρίας.
(προσωπικά έχω καταλήξει και δεν ξαναλλάζω πρωτεΐνη, όλες οι γεύσεις εκτος από την choco-mint είναι καλές και ελαφριές!:thumbup:)

πάνω-κάτω όλες οι πρωτεΐνες ίδιες είναι, αλλάζει η απορροφητικότητα...

Socratis100
04-03-11, 17:50
Οποτε ειναι καλο που την παιρνω την αργης αποροφησης το πρωι?

????

Titanium
04-03-11, 17:56
Οποτε ειναι καλο που την παιρνω το πρωι?


????

Ναι:thumbup:

Ramrod
04-03-11, 18:27
Α ναι, για την διατροφη μου δεν ξερω τι περνω απο αυτα..θα εκανα αλλο τοπικ για να φτιαξουμε λιγο την διατροφη μου γιατι εχει καποια κενα..

Φτιάξε λοιπον πρώτα τη διατροφή και μετά τα ξαναλέμε...:thumbup:

themisdas
05-03-11, 11:10
καλημερα!
Σκευτομαι να ξανα αρχισω την κρεατινη και να περνω 5 γραμ. πριν την προπονηση και αλλα 5 μετα. Τις ημερες που δεν προπονουμε θα περνω μονο 5 γραμ. ( την ιδια ωρα με το προ-προπονητικο ) . Επιπλεον θα βαλω και νιτρικο μριν την προπονηση.

Αυτο που δεν ξερω ειναι ποτε να περνψ τοο νιτρικο και ποτε την προ-προπονητικη κρεατινη?:unsure:

Dreiko
05-03-11, 11:21
καλημερα!
Σκευτομαι να ξανα αρχισω την κρεατινη και να περνω 5 γραμ. πριν την προπονηση και αλλα 5 μετα. Τις ημερες που δεν προπονουμε θα περνω μονο 5 γραμ. ( την ιδια ωρα με το προ-προπονητικο ) . Επιπλεον θα βαλω και νιτρικο μριν την προπονηση.

Αυτο που δεν ξερω ειναι ποτε να περνψ τοο νιτρικο και ποτε την προ-προπονητικη κρεατινη?:unsure:

δεν εχει καμια μεγιστη σημασια ποτε θα περνρις το καθενα...εγω θα επερνα την κρεατινη και μετα παο κανα πενταλεπτο-δεκαλεπτο το νιτρικο...(οχι πως αν τα εβαζες και μαζι δεν θα σε "επιαναν" αλλα να εχουμε να λεμε...:green:

themisdas
05-03-11, 17:08
thx Dreiko

γενικοτερα την κρεατινη για preworkout ποση ωρα ειναι καλα την παιρνουμε?

Devil
05-03-11, 17:11
^^^ κανα 30'-20' καλα ειναι....

aepiskeptis
05-03-11, 18:07
ξερετε καμια σκονη πρωτεινης

χωρις

σουκραλοζη, στεβια, γενικα γλυκαντικα και προσθετα γευσης?


επαιρνα πριν κανα 2χρονια την allmax isonatural

δυστυχως δε μπορω να τη βρω τωρα, κατι αντιστοιχο ξερετε?

για την Healthy 'N Fit 100% Whey Pro-Amino την εχει δοκιμασει καποιος?

Eddie
05-03-11, 18:10
ξερετε καμια σκονη πρωτεινης

χωρις

σουκραλοζη, στεβια, γενικα γλυκαντικα και προσθετα γευσης?


επαιρνα πριν κανα 2χρονια την allmax isonatural

δυστυχως δε μπορω να τη βρω τωρα, κατι αντιστοιχο ξερετε?

για την Healthy 'N Fit 100% Whey Pro-Amino την εχει δοκιμασει καποιος?


Tσεκαρε μια την Now Foods, Whey Protein Isolate, Natural Unflavored.Πρεπει να υπαρχει και θεμα στην αξιολογηση!Νομιζω οτι δεν εχω καθολου προσθετα.

aepiskeptis
05-03-11, 18:26
Tσεκαρε μια την Now Foods, Whey Protein Isolate, Natural Unflavored.Πρεπει να υπαρχει και θεμα στην αξιολογηση!Νομιζω οτι δεν εχω καθολου προσθετα.

ωπ! ναι αυτη κανει! και την εχει το στορ μου! ευχαριστωωωωωωωω!

Eddie
05-03-11, 18:45
ωπ! ναι αυτη κανει! και την εχει το στορ μου! ευχαριστωωωωωωωω!

Να σαι καλα :)

kafros gate 7
05-03-11, 21:09
παιδια πρωτη φορα που θα παρω πρωτεϊνη και θελω βοηθεια.πηρα την whey standard optimum.
1ον)πως θα μετρησω τη δοση του scoop?εχω ζυγαρια να τη μετρησω εκει?
2ον)που να τη διαλυσω?σε ποτηρι διαλυεται ή να βαλω σεϊκερ του καφε?

Ramrod
05-03-11, 21:31
παιδια πρωτη φορα που θα παρω πρωτεϊνη και θελω βοηθεια.πηρα την whey standard optimum.
1ον)πως θα μετρησω τη δοση του scoop?εχω ζυγαρια να τη μετρησω εκει?
2ον)που να τη διαλυσω?σε ποτηρι διαλυεται ή να βαλω σεϊκερ του καφε?

To scoop λέει στη συσκευασία πόσα γρ είναι, αλλά άμα έχεις ζυγαριά ακόμα καλύτερα...
Συνήθως σε σεϊκερ, στο ποτήρι πως θα την ανακατέψεις? με κουτάλι δε γίνεται δουλεια...

Πάντως νομίζω όλα αυτά τα γράφει στη συσκευασία...

kafros gate 7
05-03-11, 22:09
To scoop λέει στη συσκευασία πόσα γρ είναι, αλλά άμα έχεις ζυγαριά ακόμα καλύτερα...
Συνήθως σε σεϊκερ, στο ποτήρι πως θα την ανακατέψεις? με κουτάλι δε γίνεται δουλεια...

Πάντως νομίζω όλα αυτά τα γράφει στη συσκευασία...

ναι γραφει 30γρ το scoop αλλα ξερω και εγω μηπως γινεται να το υπολογισω με κανενα κουταλι ξερω και εγω 2-3 κουταλιες του γλυκου ή κατι τετοιο....

deluxe
06-03-11, 00:20
Η μαλτοδεξτρινη ειναι γλυκια σα τη δεξτροζη; Πηρα ενα κουτι εταιριας VYOMAX, αλλα δε ειναι αρκετα γλυκια..

themisdas
06-03-11, 13:34
Και αυτη που εχω εγω δεν ειναι γλυκια...

Devil
06-03-11, 15:03
οχι δεν ειναι γλυκια

Rhimz
06-03-11, 18:12
Πως αντιστοιχη η ποσοτητα της πρωτεινης με τα κιλα? Θυμηστε μου μια.. και αλλη μια ερωτηση. Επερνα armageddon για 4 βδομαδες το οποιο εχω σταματησει 2 βδομαδες τωρα. Μπορω να αρχισω No-explode απο δευτερα η να περιμενω καλυτερα αλλες 2 βδομαδες? Και οταν το αρχισω θα το παρω για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και μετα θα σταματησω παλι η θα το περνω μεχρι να τελειωση?

PMalamas
07-03-11, 00:25
ρε παιδες.. δε μου λετε μηπος θυμαται κανεις πως λεγεται το site που φτιαχνεις μονος σου πρωτεινη???
που βαζεις δηλαδη τις πηγες που θες, αμινοξεα, υδατανθρακες.. πχ.. κλπ

AGGELOS.K
07-03-11, 00:44
Πως αντιστοιχη η ποσοτητα της πρωτεινης με τα κιλα? Θυμηστε μου μια.. και αλλη μια ερωτηση. Επερνα armageddon για 4 βδομαδες το οποιο εχω σταματησει 2 βδομαδες τωρα. Μπορω να αρχισω No-explode απο δευτερα η να περιμενω καλυτερα αλλες 2 βδομαδες? Και οταν το αρχισω θα το παρω για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και μετα θα σταματησω παλι η θα το περνω μεχρι να τελειωση?

H αναλογία είναι 2γρ. ανα κιλό βάρους σώματος και πάλι είναι σχετικό αυτό εαν είσαι αρχάριος μια χαρά είναι τόσο ,όσο για το προεξασκητικό καλό θα είναι να περιμένεις αλλες 2 εβδομάδες ή και παραπάνω να ξεσυνηθήσει ο οργανισμός σου .

Rhimz
07-03-11, 06:23
Αρα τιθεται θεμα συνηθειας και οχι θεμα συνεχους ληψης κρεατινης? Παροτι η ποσοτητα δεν ειναι μεγαλη..

AGGELOS.K
07-03-11, 11:16
Αρα τιθεται θεμα συνηθειας και οχι θεμα συνεχους ληψης κρεατινης? Παροτι η ποσοτητα δεν ειναι μεγαλη..
Για εμένα αυτό ισχύει θέμα συνήθειας γιατί όλα τα προεξασκητικά εκτός απο κρεατίνη εχουν και άλλα πολλα διεγερτικα καλούδια μέσα,κρεατίνη εαν παίρνεις μικρή ποσότητα μπορείς να παίρνεις και όλο το χρόνο ,τώρα απο εκεί και πέρα η θα την χρησιμοποιεί ο οργανισμός σου ή θα την αποβάλεις με τα ούρα.

Nikos N.
07-03-11, 18:19
ειμαι 16 χρονων και θελς να παρω μια φορμουλα και μια κρεατινη.μπορω ι ιπαρχι περιπτοσι να παθω κατι?

AGGELOS.K
07-03-11, 19:57
ειμαι 16 χρονων και θελς να παρω μια φορμουλα και μια κρεατινη.μπορω ι ιπαρχι περιπτοσι να παθω κατι?
Σίγουρα θα πάθεις κάτι μην πάρεις!!!!είσαι μικρός ακόμα

Spyros1993
07-03-11, 20:17
Για την πρωτείνη 100% PLATIMUM WHEY /2270 gr (SAN) τι έχετε να πείτε ;
Σημείωση : Την έχω αγοράσει εδώ και λίγες εβδομάδες.
Παράλληλα όποιος θέλει μου προτείνει άλλη πρωτείνη να πάρω μόλις μου τελειώσει...

beefmeup
07-03-11, 20:37
ειμαι 16 χρονων και θελς να παρω μια φορμουλα και μια κρεατινη.μπορω ι ιπαρχι περιπτοσι να παθω κατι?

τπτ δεν θα παθεις αν δεν συντρεχουν αλλοι(δικοι σου,παθολογικοι) λογοι..
απλα στην ηλικια σου δεν σου ειναι κ απαραιτητα..
φαι κ ασκηση θες κ εισαι οκ.

Rhimz
08-03-11, 03:05
Για την πρωτείνη 100% PLATIMUM WHEY /2270 gr (SAN) τι έχετε να πείτε ;
Σημείωση : Την έχω αγοράσει εδώ και λίγες εβδομάδες.
Παράλληλα όποιος θέλει μου προτείνει άλλη πρωτείνη να πάρω μόλις μου τελειώσει...

Οι καλυτερες πρωτεινες αυτη τη στιγμη απο οσο γνωριζω και μπορω να σου προτεινω ειναι :

1. Μyofusion απο Gaspari Nutrition
2. Elite απο Dymatize
3. Syntha-6 απο BSN
4. Instant Mass απο Reflex
5. Gold Whey απο ON

jimmy007
08-03-11, 03:27
τπτ δεν θα παθεις αν δεν συντρεχουν αλλοι(δικοι σου,παθολογικοι) λογοι..
απλα στην ηλικια σου δεν σου ειναι κ απαραιτητα..
φαι κ ασκηση θες κ εισαι οκ.

+1..:toast:


Οι καλυτερες πρωτεινες αυτη τη στιγμη απο οσο γνωριζω και μπορω να σου προτεινω ειναι :

1. Μyofusion απο Gaspari Nutrition
2. Elite απο Dymatize
3. Syntha-6 απο BSN
4. Instant Mass απο Reflex
5. Gold Whey απο ON

Καταρχάς αυτές που αναφέρεις δεν ανήκουν όλες στην ίδια κατηγορία. Μερικές είναι blend αργών και γρήγορων πηγών,μερικές μόνο γρήγορων,μερικές έχουν υδ/κες...

1. Δεν είναι ότι καλύτερο για post..
2. Kαλή γνώμη έχω.Ειδικά σε σχέση με την τιμή.
3.Δεν μου αρέσει καθόλου. Και να μου την χαρίσουν, δεν την πίνω...
4.Δεν μου αρέσουν οι υδ/κες..
5. Μια χαρά είναι αλλά είναι πολύ υπερτιμημένη και ακριβή σχετικά με άλλες....

Luffy
08-03-11, 14:09
καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου λυσετε τις εξης αποριες μετα απο καιρο στο χωρο της γυμναστικης αποφασησα να παρω μια κρεατινη αλλα εχω καποιες αποριες μου ειπε να την περνω τις πρωτες 4 μερες 1 πρωι 1 πριν την προπονηση 1 μετα κ 1 το βραδυ για φορτωμα και μετα στις επομενες μερες να την περνω 1 πριν την προπονηση και αν δν εχω προπονηση 1 το πρωι μονο επισης μου ειπε να την περνω με χυμο αλλα καλυτερα με γλυκοζη αν με γλυκοζη ποσο ποσοτητα γλυκοζης χρειαζεται?επισης την κρεατινη μπορω να την αναμιξω με την πρωτεινη ? επισης αμα εχετε να συμπληρωσετε κατι που δεν εγραψα θα μου ηταν πολυ χρησιμο ευχαριστω.

hiko
09-03-11, 01:08
ρε παιδια πιρα το whey shake και στην κουτα μου ειρθαν μαζι αλλα 3 φακελακια..
τα ευγαλα φοτο να μου πιτε τι ειναι ακριβος γιατι δεν σκαμπαζω μια..

Η whey shake ειναι η πρωτη protein που δοκιμαζω και ειναι μπομπα!! σαν ..milkshake

Ramrod
09-03-11, 01:19
ρε παιδια πιρα το whey shake και στην κουτα μου ειρθαν μαζι αλλα 3 φακελακια..
τα ευγαλα φοτο να μου πιτε τι ειναι ακριβος γιατι δεν σκαμπαζω μια..

Η whey shake ειναι η πρωτη protein που δοκιμαζω και ειναι μπομπα!! σαν ..milkshake

Δείγματα είναι για να τα δοκιμάσεις...πρωτεϊνες πολλών πηγών...

hiko
09-03-11, 01:25
Δείγματα είναι για να τα δοκιμάσεις...πρωτεϊνες πολλών πηγών...

ειναι πρωτεινες και τα 3?
δηλαδη μπορω να τα πιω στη θεση του whey shake ας πουμε?
ειναι γνωστες μαρκες.. η να τα πεταξω με τι μια?
..με λιγα λογια θελω να ξερω τι ειναι αυτο που πινω, δεν θελω να περναω στον οργανισμο μου οτι μαλακια βγαζουν 8-)
(βλεπε την υπογραφη σου ;))

oldhiphop
09-03-11, 01:30
ειναι πρωτεινες και τα 3?
δηλαδη μπορω να τα πιω στη θεση του whey shake ας πουμε?
ειναι γνωστες μαρκες.. η να τα πεταξω με τι μια?
..με λιγα λογια θελω να ξερω τι ειναι αυτο που πινω, δεν θελω να περναω στον οργανισμο μου οτι μαλακια βγαζουν 8-)
(βλεπε την υπογραφη σου ;))

καλες ειναι! οχι δοκιμασετες κατα τη διαρκεια της μερας...οχι μετα την προπονα γιατι δεν ειναι whey αλα πολλών πηγών

Ramrod
09-03-11, 01:32
ειναι πρωτεινες και τα 3?
δηλαδη μπορω να τα πιω στη θεση του whey shake ας πουμε?
ειναι γνωστες μαρκες.. η να τα πεταξω με τι μια?
..με λιγα λογια θελω να ξερω τι ειναι αυτο που πινω, δεν θελω να περναω στον οργανισμο μου οτι μαλακια βγαζουν 8-)
(βλεπε την υπογραφη σου ;))

είναι πολλών πηγών όλες αν δε κανω λάθος. Δε κάνουν για μετα την προπόνηση...οποιαδήποτε στιγμή αλλή θες μπορεί. Πρωϊ, βράδυ...να αντικαταστήσεις κάποιο γευμα μαζι με βρώμη η κάποιο φρούτο...

Οι μάρκες είναι γνώστες, ειδικά η BSN αλλά και η Cytosport, ειδικά στην αμερική. Προσωπικά της BSN εγώ δε θα τις έπινα, αλλά υπάρχουν πολλά άτομα απο εδώ μέσα που τη προτιμούν σαν εταιρεία...

hiko
09-03-11, 01:45
είναι πολλών πηγών όλες αν δε κανω λάθος. Δε κάνουν για μετα την προπόνηση...οποιαδήποτε στιγμή αλλή θες μπορεί. Πρωϊ, βράδυ...να αντικαταστήσεις κάποιο γευμα μαζι με βρώμη η κάποιο φρούτο...

Οι μάρκες είναι γνώστες, ειδικά η BSN αλλά και η Cytosport, ειδικά στην αμερική. Προσωπικά της BSN εγώ δε θα τις έπινα, αλλά υπάρχουν πολλά άτομα απο εδώ μέσα που τη προτιμούν σαν εταιρεία...

ok παιδες thank you:thumbup:

tommygunz
09-03-11, 01:47
ειναι πρωτεινες και τα 3?
δηλαδη μπορω να τα πιω στη θεση του whey shake ας πουμε?
ειναι γνωστες μαρκες.. η να τα πεταξω με τι μια?
..με λιγα λογια θελω να ξερω τι ειναι αυτο που πινω, δεν θελω να περναω στον οργανισμο μου οτι μαλακια βγαζουν 8-)
(βλεπε την υπογραφη σου ;))

Γνωστές οι μάρκες φίλε, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην κατανάλωσή τους.
Απλά όπως είπε και ένα παλικάρι πιο πάνω, καλύτερα όχι μετά την προπόνηση, πιο καλά σε κάνα πρωινό ή το βράδυ πριν τον ύπνο...

stefan1d1s
09-03-11, 16:32
22920κατι ασχετο ξερει κανεις αν η πρωτεινη Instant whey εχει μεσα scoop???

****************************

Titanium
09-03-11, 16:35
κατι ασχετο ξερει κανεις αν η πρωτεινη Instant whey εχει μεσα scoop???

****************************


Αν λες για την σακούλα οχι δεν έχει...

stefan1d1s
09-03-11, 16:39
πω κριμα...:/

sobral
09-03-11, 17:43
κατι ασχετο ξερει κανεις αν η πρωτεινη Instant whey εχει μεσα scoop???

****************************


μια και έχεις βάλει φώτο από εκεί,να σε ρωτήσω έχεις παραγγείλει από το συγκεκριμένο σάιτ? στείλε μου ένα πμ αν μπορείς.:) (βλέπω και έχει λίγα μεταφορικά για Ελλάδα αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο)

Ramrod
09-03-11, 17:47
πω κριμα...:/

Δεν έχεις κανενα απο άλλη πρωτεϊνη...του κόσμου τα scoop έχω μέσα στο συρτάρι, ότι μέγεθος θες...:P

Luffy
10-03-11, 11:30
την κρεατινη την παιρνω με μια κουταλια της σουπας γλυκοζη και 1 ποτηρι νερο καλα κανω?

NASSER
10-03-11, 11:34
την κρεατινη την παιρνω με μια κουταλια της σουπας γλυκοζη και 1 ποτηρι νερο καλα κανω?

Κακό δεν κάνεις :)

Luffy
10-03-11, 13:29
Κακό δεν κάνεις :)

χαχαχ :P:P:P οχι ρωτησα επειδη πρωτη φορα δοκιμαζω κρεατινη μηπως υπαρχει καποια καλυτερη ενναλακτικη η μηπως κανω λαθος στις ποσοτητες της γλυκοζης

dio32
10-03-11, 14:30
ε παιδες να πω και εγω κατι ενα ερωτημα?δεν ξερω αμα επρεπε να ανοιγα καινουργιο θεμα και ετσι κανω την ερωτηση εδω.
εγω τον τελευταιο καιρο νιωθω μπουχτισμενος απο τα συμπληρωματα,περνω ασταματητα πρωτεινη αμινο πολυνιταμινη απο τον οκτωμβριο.

πρωτεινη ειμαι στο 4 κουτι σαν whey και 2δευτερο κουτι μπλεντ.
νιωθω λιγο βαρυς λιγο αιδια που πινω την πρωτεινη παρολου που αλλαζω γευσειις.
λεω να τα σταματησω για ενα μηνα,αλλα το διλημα και δεν σταματαω ειναι που αυτη την στιγμη ειμαι πολυ φορμαρισμενος και αποδοση στο φουλ,συν που κανω κυκλο κρεατινης αν και τελειωνει σε μια εβδομαδα.

εσεις τι λετε?ποια ειναι η γνωμη σας?νιωθετε και εσεις καμια φορα ετσι σαν μπουχτισμα?

PMalamas
10-03-11, 16:06
ε παιδες να πω και εγω κατι ενα ερωτημα?δεν ξερω αμα επρεπε να ανοιγα καινουργιο θεμα και ετσι κανω την ερωτηση εδω.
εγω τον τελευταιο καιρο νιωθω μπουχτισμενος απο τα συμπληρωματα,περνω ασταματητα πρωτεινη αμινο πολυνιταμινη απο τον οκτωμβριο.

πρωτεινη ειμαι στο 4 κουτι σαν whey και 2δευτερο κουτι μπλεντ.
νιωθω λιγο βαρυς λιγο αιδια που πινω την πρωτεινη παρολου που αλλαζω γευσειις.
λεω να τα σταματησω για ενα μηνα,αλλα το διλημα και δεν σταματαω ειναι που αυτη την στιγμη ειμαι πολυ φορμαρισμενος και αποδοση στο φουλ,συν που κανω κυκλο κρεατινης αν και τελειωνει σε μια εβδομαδα.

εσεις τι λετε?ποια ειναι η γνωμη σας?νιωθετε και εσεις καμια φορα ετσι σαν μπουχτισμα?

φιλε ναι συμβαινει αυτο..
πες μας ποιες παιρνεις συγκεκριμενα.
μαλλον κατα τη γνωμη μου πρεπει να αλλαξεις μαρκα.
Εγω ειχα μπουχτισει τη σοκολατα:shock:
και το ξεπερασα μολις δοκιμασα τη συντραξ σεικ..
δοκιμασε τη

exkaliber
10-03-11, 16:33
βιταμινη c σε σκονη με χυμο πορτοκαλι εχει καλυτερη αποροφηση απο οτι σε νερο???
ετσι ακουσα

hiko
10-03-11, 17:04
ερωτιση.. αν ετιμασω την πρωτεινη whey στο σπιτι και την παρω μαζι στο gym για να την πιω μολης τελειωσω, λετε να παθει τιποτα? ..οπως να καντσει η σκονη κλπ.,.

Ramrod
10-03-11, 17:28
ερωτιση.. αν ετιμασω την πρωτεινη whey στο σπιτι και την παρω μαζι στο gym για να την πιω μολης τελειωσω, λετε να παθει τιποτα? ..οπως να καντσει η σκονη κλπ.,.

δε νομίζω να πάθει τίποτα για 1 ώρα αλλά γιατί να μην πάρεις το σεικερ και τη σκόνη μαζί σου, να βάλεις και νερο και να τη χτυπήσεις εκεί? όλοι αυτό κάνουν...(εγώ μένω 5' απο το gym οπότε δε κουβαλάω τίποτα :-P

Galletiosfp
10-03-11, 17:37
παιδια η πρωτεινη της ρεφλεξ,η μεγαλη σακουλα που ειναι 10 λιμπρες εχει μεσα σκουπ?

Ramrod
10-03-11, 17:44
παιδια η πρωτεινη της ρεφλεξ,η μεγαλη σακουλα που ειναι 10 λιμπρες εχει μεσα σκουπ?


22920κατι ασχετο ξερει κανεις αν η πρωτεινη Instant whey εχει μεσα scoop???


Αν λες για την σακούλα οχι δεν έχει...

:turtle::turtle::turtle:

Galletiosfp
10-03-11, 17:53
[QUOTE=Ramrod;339175]:turtle::turtle::turtle:[/QUOT

και τωρα τι κανω?να παρω ζυγαρια δεν παιζει σιγουρα....πφφ μαμακιες!

Ramrod
10-03-11, 18:01
και τωρα τι κανω?να παρω ζυγαρια δεν παιζει σιγουρα....πφφ μαμακιες!

Γιατί δε παίζει να πάρεις ζυγαριά?
Απορώ μερικοί πως μπορείτε...

Άλλο scoop δεν έχεις?

Luffy
10-03-11, 18:08
παιδια να ρωτησω στην κρεατινη εχει ενα μικρο scoop πως μπορω να καταλαβω ποσα γρ ειναι? το γραφει καπου?σορρυ για την χαζη ερωτηση :P

Ramrod
10-03-11, 18:17
παιδια να ρωτησω στην κρεατινη εχει ενα μικρο scoop πως μπορω να καταλαβω ποσα γρ ειναι? το γραφει καπου?σορρυ για την χαζη ερωτηση :P

Ε λογικά στη συσκευασία...ποια έχεις μήπως μπορώ να βοηθήσω?

Luffy
10-03-11, 18:27
ευχαριστω για την συντομη απαντηση την reflex creapure εχω

Ramrod
10-03-11, 18:38
ευχαριστω για την συντομη απαντηση την reflex creapure εχω

Αν δεν απατώμαι 5γρ είναι o scoop.

H δόση πάντως ένα scoop είναι, η συνιστώμενη.

dio32
10-03-11, 18:46
φιλε ναι συμβαινει αυτο..
πες μας ποιες παιρνεις συγκεκριμενα.
μαλλον κατα τη γνωμη μου πρεπει να αλλαξεις μαρκα.
Εγω ειχα μπουχτισει τη σοκολατα:shock:
και το ξεπερασα μολις δοκιμασα τη συντραξ σεικ..
δοκιμασε τη

κοιτα ειχα παρει δυο κουτια whey dymatize τωρα σαν whey περνω την απο syntrax whey shake και εχω και ενα κουτι της vpx whey απο μπλεντ πινω την ματριξ 5.0 και εχω και phd την pharma blent

exkaliber
10-03-11, 20:20
βιταμινη c σε σκονη με χυμο πορτοκαλι εχει καλυτερη αποροφηση απο οτι σε νερο???
ετσι ακουσα

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::(

Devil
10-03-11, 20:24
^^^^^^ παιζει και να ισχυει... αλλα δεν ειμαι σιγουρος....:unsure: