PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

beefmeup
07-04-11, 20:24
δε νομιζω να πιω και χει κανα βερνικι μεσα:green:..απατεωνες λεμε.!καλα δε πειραζει το
πληρωσα,θα το πιω με το ζορι τωρα..

εχεις τπτ να αφησεις εκτος απο feedback πριν το πιεις??:green:

Dreiko
07-04-11, 20:26
δε νομιζω να πιω και χει κανα βερνικι μεσα:green:..απατεωνες λεμε.!καλα δε πειραζει το
πληρωσα,θα το πιω με το ζορι τωρα..

R.I.P....
(θα μου αφησεις το pc σου οταν σε χασουμε????:green:)

geo28
07-04-11, 20:27
εχεις τπτ να αφησεις εκτος απο feedback πριν το πιεις??:green:

:green::rolf:,λες να παω σα το σκυλι στ αμπελι?

ska
07-04-11, 20:28
δε νομιζω να πιω και χει κανα βερνικι μεσα:green:..απατεωνες λεμε.!καλα δε πειραζει το
πληρωσα,θα το πιω με το ζορι τωρα..

Η τιμη πωλησης στα φαρμακεια ειναι καθορισμενη απο το νομο και ο φαρμακοποιος δε μπορει να την αλλαξει,ασε που δεν εχει λογο να σε κλεψει για να βγαλει 5 ευρω παραπανω,ουτε να σου πουλησει κατι αλλο και οχι αυτο που ζητησες

geo28
07-04-11, 20:31
Η τιμη πωλησης στα φαρμακεια ειναι καθορισμενη απο το νομο και ο φαρμακοποιος δε μπορει να την αλλαξει,ασε που δεν εχει λογο να σε κλεψει για να βγαλει 5 ευρω παραπανω,ουτε να σου πουλησει κατι αλλο και οχι αυτο που ζητησες

καλως,,το κριμα στο λαιμο σου στο λεω,ε:green:

ska
07-04-11, 20:38
καλως,,το κριμα στο λαιμο σου στο λεω,ε:green:

Χαχα οκ αναλαμβανω την ευθυνη εκπροσωπωντας τους φαρμακοποιους

PMalamas
07-04-11, 21:14
Ρε παιδια παιζει να με παραπεμψετε καπου για να μαθω κι εγω τι παιζει με γλυκερινη?
Το μονο που ξερω ειναι οτι φτιαχνουν σαπουνια με αυτη..
:help::help::help::help::help:

sobral
07-04-11, 21:16
χαχαχαχαχαα.....καλα που δε στο εβαλε και σε χαρτοσακουλα....:green::green::green:

http://www.giatsis.gr/images/products/1172744659-b-sak_man_a_00-01.jpg

αχαχαχαχαχαχαχα θεός!!:P:P:P:P:P:green::green::green:

geo28
07-04-11, 21:45
Ρε παιδια παιζει να με παραπεμψετε καπου για να μαθω κι εγω τι παιζει με γλυκερινη?
Το μονο που ξερω ειναι οτι φτιαχνουν σαπουνια με αυτη..
:help::help::help::help::help:

δες εδω
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13768-Glycergrow-(Controled-Labs)

LazosOArianos
07-04-11, 22:53
Δεν ξερω αν το εχει κανει καποιος αυτο το ερωτημα.Ποσα scoop περνετε την μερα;

Kaloutsikos
07-04-11, 23:24
Δεν ξερω αν το εχει κανει καποιος αυτο το ερωτημα.Ποσα scoop περνετε την μερα;

Τί απ΄ όλα?:turtle::turtle:

LazosOArianos
07-04-11, 23:37
Τί απ΄ όλα?:turtle::turtle:

πρωτείνης

exkaliber
07-04-11, 23:42
πρωτείνης

2
ενα το πρωι
ενα μετα την προπονηση

LazosOArianos
07-04-11, 23:47
2
ενα το πρωι
ενα μετα την προπονηση

να σε ρωτησω φιλε , αν περνεις μια φορα την μερα.. καλητερα ειναι το πρωι που ξυπνας η μετα την προπονηση;

π.χ εσυ αν επερνες μια φορα ποτε θα επερνες;
Ας με απαντησει κιαλος αν γινεται!

exkaliber
07-04-11, 23:49
μετα την προπονηση

Kaloutsikos
07-04-11, 23:52
να σε ρωτησω φιλε , αν περνεις μια φορα την μερα.. καλητερα ειναι το πρωι που ξυπνας η μετα την προπονηση;

π.χ εσυ αν επερνες μια φορα ποτε θα επερνες;
Ας με απαντησει κιαλος αν γινεται!

Γιατί να μην πάρεις 2 σκουπάκια την μέρα?

exkaliber
07-04-11, 23:54
Γιατί να μην πάρεις 2 σκουπάκια την μέρα?

σε λιγο δε θα μπορουμε να παρουμε κανενα :(

PMalamas
08-04-11, 00:16
δες εδω
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13768-Glycergrow-(Controled-Labs (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13768-Glycergrow-%28Controled-Labs))

Ευχαριστω..


να σε ρωτησω φιλε , αν περνεις μια φορα την μερα.. καλητερα ειναι το πρωι που ξυπνας η μετα την προπονηση;

π.χ εσυ αν επερνες μια φορα ποτε θα επερνες;
Ας με απαντησει κιαλος αν γινεται!

Μετα προπονηση

gmalamos
08-04-11, 13:25
Υδατανθρακας μετα τη προπονηση σε περιοδο γραμμωσης..Ναι η ου??Εγω λεω να τον αφησω στην ακρη λιγο..Να ναι υπερβολη??Βασικα εχω βαρεθει να κουβαλαω μαζι μου μια ντουζινα σεικερ.:unsure:

Lao
08-04-11, 13:43
Υδατανθρακας μετα τη προπονηση σε περιοδο γραμμωσης..Ναι η ου??Εγω λεω να τον αφησω στην ακρη λιγο..Να ναι υπερβολη??Βασικα εχω βαρεθει να κουβαλαω μαζι μου μια ντουζινα σεικερ.:unsure:

Όχι.

Eddie
08-04-11, 13:52
Όχι.

Kι εγω οχι λεω.

Kaloutsikos
08-04-11, 14:37
Υδατανθρακας μετα τη προπονηση σε περιοδο γραμμωσης..Ναι η ου??Εγω λεω να τον αφησω στην ακρη λιγο..Να ναι υπερβολη??Βασικα εχω βαρεθει να κουβαλαω μαζι μου μια ντουζινα σεικερ.:unsure:

Μείωσε τον αν θες,

αλλά η γνώμη μου είναι να μην τον σταματήσεις!

nik13
08-04-11, 14:39
παιδια καλησπερα.για πρωτεινη ηθελα να ρωτησω επειδη δεν βρηκα απαντηση οσο εψαξα στο θεμα.
1-Ποση ποσοτητα να βαζω(σε κουταλιες);
2-Να το ανακατευω με νερο η γαλα καλυτερα;
3-Ποσες φορες την ημερα να πινω.
4-Πριν η μετα το γυμναστηριο;
5-Τις ημερες που δεν πηγαινω γυμναστηριο να περνω η οχι;
Ευχαριστω πολυ...(ειμαι 85 κιλα και 187cm)

beefmeup
08-04-11, 14:42
παιδια καλησπερα.για πρωτεινη ηθελα να ρωτησω επειδη δεν βρηκα απαντηση οσο εψαξα στο θεμα.
1-Ποση ποσοτητα να βαζω(σε κουταλιες);
2-Να το ανακατευω με νερο η γαλα καλυτερα;
3-Ποσες φορες την ημερα να πινω.
4-Πριν η μετα το γυμναστηριο;
5-Τις ημερες που δεν πηγαινω γυμναστηριο να περνω η οχι;
Ευχαριστω πολυ...(ειμαι 85 κιλα και 187cm)

μεζουρα δεν εχει μεσα η σκονη που πηρες?
νερο για μετα/πριν την προπονηση καλυτερα.σε αλλες φασεις την μερα μπορεις κ με γαλα.
οσες θες για να συμπληρωνεις την πρωτεινη που σου αναλογει..λογικα 2 αντε 3.
μετα σιγουρα,αλλα μπορεις κ πριν αν το τελευταιο γευμα που εκανες απεχει πανω απο 2μισαωρο/τριωρο απτην προπονηση.
περνεις παλι για να συμπληρωσεις την ποσοτητα πρωτεινης που θες.

COBRA_STYLE
08-04-11, 14:48
Υδατανθρακας μετα τη προπονηση σε περιοδο γραμμωσης..Ναι η ου??Εγω λεω να τον αφησω στην ακρη λιγο..Να ναι υπερβολη??Βασικα εχω βαρεθει να κουβαλαω μαζι μου μια ντουζινα σεικερ.:unsure:
γιατι οχι?ανετα μπορεις...μειωνεις απο καπου αλλου ωστε να μην ξεφυγεις...κ γω ετσι το κανω...και η ζυγαρια μια χαρα κατεβαινει...για πολλους λογους ειναι καλο να παιρνουμε μετα υ/α(HGI τουλαχιστον),ψαξτο

Dreiko
08-04-11, 14:49
Όχι.


Kι εγω οχι λεω.

εγω λεω ναι....σε μικροτερη ποσοτητα...αν ολη την ημερα ειναι στη πενα η διατροφη...σιγα τη τραγικη διαφορα με τον υ/α στο post...αποψη μου...

pan0z
08-04-11, 14:53
γιατι οχι?ανετα μπορεις...μειωνεις απο καπου αλλου ωστε να μην ξεφυγεις...κ γω ετσι το κανω...και η ζυγαρια μια χαρα κατεβαινει...για πολλους λογους ειναι καλο να παιρνουμε μετα υ/α(HGI τουλαχιστον),ψαξτο

Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι πιο σημαντικο να κοψει πχ υδατανθρακα απο το γευμα πριν την προπονηση ή εστω οποιαδηποτε αλλο γευμα του απο το να κοψει τον υδατανθρακα μεταπροπονητικα?:unsure:Εφοσον θα εχει υδατανθρακα στο γευμα μετα του μεταπροπονητικου του δεν πιστευω οτι ειναι αναγκη να περνει και απο εκει.Πολλες θερμιδες για το τιποτα κατα την γνωμη μου

COBRA_STYLE
08-04-11, 14:58
Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι πιο σημαντικο να κοψει πχ υδατανθρακα απο το γευμα πριν την προπονηση ή εστω οποιαδηποτε αλλο γευμα του απο το να κοψει τον υδατανθρακα μεταπροπονητικα?:unsure:Εφοσον θα εχει υδατανθρακα στο γευμα μετα του μεταπροπονητικου του δεν πιστευω οτι ειναι αναγκη να περνει και απο εκει.Πολλες θερμιδες για το τιποτα κατα την γνωμη μου
ναι το πιστευω...δλδ αν εχει μια μικρη ποσοτητα στο πρωινο για παραδειγμα,μια στο γευμα

πριν τη προπονηση και στο post εισαι οκ!παιρνεις τη μιση ποσοτητα απο αυτη που επαιρνες

στον ογκο(post)...τις αλλες ποσοτητες τις ρυθμιζεις εσυ....διαφορετικο τυπο υ/α παιρνεις στο στερεο

γευμα μετα,διαφορετικο στο post...τουλαχιστον εγω και οι περισσοτεροι(εκτος απο αυτους με πινουν wms)

nik13
08-04-11, 15:00
μεζουρα δεν εχει μεσα η σκονη που πηρες?
νερο για μετα/πριν την προπονηση καλυτερα.σε αλλες φασεις την μερα μπορεις κ με γαλα.
οσες θες για να συμπληρωνεις την πρωτεινη που σου αναλογει..λογικα 2 αντε 3.
μετα σιγουρα,αλλα μπορεις κ πριν αν το τελευταιο γευμα που εκανες απεχει πανω απο 2μισαωρο/τριωρο απτην προπονηση.
περνεις παλι για να συμπληρωσεις την ποσοτητα πρωτεινης που θες.

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε.με βοηθησε πραγματικα...μεζουρα δεν ειχε ...οποτε 2 κουταλιες της σουπας που ειδα καπου ειναι καλα;

Devil
08-04-11, 15:06
Υδατανθρακας μετα τη προπονηση σε περιοδο γραμμωσης..Ναι η ου??Εγω λεω να τον αφησω στην ακρη λιγο..Να ναι υπερβολη??Βασικα εχω βαρεθει να κουβαλαω μαζι μου μια ντουζινα σεικερ.:unsure:

μπορεις να τον κοψεις ανετα.... τον καταβολισμο τον κοβει και η whey... ετσι κι αλλιως σε γραμμωση εισαι αναβολισμο δεν θες....και να θες δεν γινετε εφοσον ειναι χαμηλες οι θερμιδες....

exkaliber
08-04-11, 15:08
εχεις τπτ να αφησεις εκτος απο feedback πριν το πιεις??:green:

:rolf::rolf::rolf:

gmalamos
08-04-11, 15:48
Μπα θα τον αφησω τελειως.Σκεφτομουνα να τον μειωσω αλλα επειδη βαριεμαι τν διαδικασια δεν θα παιρνω καθολου.:)

TheWorst
08-04-11, 15:50
Μια χαρα βγαζει και σε κατεβαζει ενα .pdf :D

COBRA_STYLE
08-04-11, 15:53
Μια χαρα βγαζει και σε κατεβαζει ενα .pdf :D
το συνδυαζεις με υ/α??

gmalamos
08-04-11, 15:53
μπορεις να τον κοψεις ανετα.... τον καταβολισμο τον κοβει και η whey... ετσι κι αλλιως σε γραμμωση εισαι αναβολισμο δεν θες....και να θες δεν γινετε εφοσον ειναι χαμηλες οι θερμιδες....

Devil μου κανει εντυπωση αυτο πως σου ξεφυγε??:unsure:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14037-Endoburn-%28BSN%29

Devil
08-04-11, 15:54
Devil μου κανει εντυπωση αυτο πως σου ξεφυγε??:unsure:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14037-Endoburn-%28BSN%29

χαχαχαχαχααααα....

δεν μου ξεφυγε... απλα δεν το εχω ψαξει καθολου σε σχεση με το dicana...

TheWorst
08-04-11, 15:58
το συνδυαζεις με υ/α??

Εβλεπα αλλη σελιδα πριν :D

gmalamos
08-04-11, 15:59
χαχαχαχαχααααα....

δεν μου ξεφυγε... απλα δεν το εχω ψαξει καθολου σε σχεση με το dicana...

Και αρχισα να ανησυχω..Λεω παει κατι επαθε το παλικαρι!!:P:P

PMalamas
08-04-11, 15:59
Παιδια γνωμη μου ειναι να κοψετε απο οπου αλλου τον υδατανθρακα αλλα οχι στο μεταπροπονητικο και το πρωι!

exkaliber
08-04-11, 16:01
Παιδια γνωμη μου ειναι να κοψετε απο οπου αλλου τον υδατανθρακα αλλα οχι στο προπονητικο και το πρωι!

μετα προπο???
γτ ρε παιδια?
εφοσον αν παρεις τον απαιτουμενο υδατ. μεσα στην ημερα δεν αλλαζει κατι

COBRA_STYLE
08-04-11, 16:02
Παιδια γνωμη μου ειναι να κοψετε απο οπου αλλου τον υδατανθρακα αλλα οχι στο προπονητικο και το πρωι!
εγω εχω υ/α στο πρωινο,προ προπονητικο,και post!!!:thumbup:

TheWorst
08-04-11, 16:03
μετα προπο???
γτ ρε παιδια?
εφοσον αν παρεις τον απαιτουμενο υδατ. μεσα στην ημερα δεν αλλαζει κατι

Νταξει χρειαζεται και ο υδατανθρακας μεταπροπονητικα :) Ιδιως αμα εισαι σε ογκο :P

PMalamas
08-04-11, 16:07
εγω εχω υ/α στο πρωινο,προ προπονητικο,και post!!!:thumbup:


πιστευω ειναι το πιο καλο...

Worst για γραμωση λεμε

geo28
08-04-11, 16:08
παντως οι τελευταιες ερευνες λενε οτι δε βοηθαει στην πρωτεινοσυνθεση
και λογικα ουτε στο καταβολισμο βοηθαει ο μεταπροπονητικος υ/α...μονο για να προσθετεις θερμιδες αν τις χρειαζεσαι ειναι τελικως..

PMalamas
08-04-11, 16:09
μετα προπο???
γτ ρε παιδια?
εφοσον αν παρεις τον απαιτουμενο υδατ. μεσα στην ημερα δεν αλλαζει κατι

μετα εννοουσα ναι..
εμενα παντως με φερνει παλι με φυσιολογικη ενεργεια μετα προπο..

TheWorst
08-04-11, 16:09
πιστευω ειναι το πιο καλο...

Worst για γραμωση λεμε

Για γραμμωση παρε περισσοτερη πρωτεινη καλυτερα μεταπροπονητικα , αν και δε ξερω .. Γιατι χρειαζεσαι σιγουρα πριν απο τη προπονηση υ/α ..

TheWorst
08-04-11, 16:12
παντως οι τελευταιες ερευνες λενε οτι δε βοηθαει στην πρωτεινοσυνθεση
και λογικα ουτε στο καταβολισμο βοηθαει ο μεταπροπονητικος υ/α...μονο για να προσθετεις θερμιδες αν τις χρειαζεσαι ειναι τελικως..

Χρειαζεσαι γιατι εξαντλουνται τα αποθεματα γλυκογονου και την πρωτεινη ο οργανισμος την χρησημοποιει για ενεργεια και ουσιαστικα τπτ δε πηγαινει στους μυς .. Βεβαια στη γραμμωση οχι οτι ειναι διαφορετικα , αλλα εξαρταται παλι και απο ποσα γρ υ/α / ημερα εχεις .

exkaliber
08-04-11, 16:13
εμενα παντως με φερνει παλι με φυσιολογικη ενεργεια μετα προπο..

λογικον!!!:green:
εγω περνω μιση ωρα πριν την προπονηση μαλτο,για ενεργεια
μετα τι την θες? :green:


:banana::banana::banana::unsure::unsure:
:chinese::chinese::chinese::chinese:

exkaliber
08-04-11, 16:15
Χρειαζεσαι γιατι εξαντλουνται τα αποθεματα γλυκογονου και την πρωτεινη ο οργανισμος την χρησημοποιει για ενεργεια και ουσιαστικα τπτ δε πηγαινει στους μυς .. .

:evilno:

TheWorst
08-04-11, 16:17
:evilno:

Ελα ρε θυμωσες τωρα ? :green:

COBRA_STYLE
08-04-11, 16:21
Χρειαζεσαι γιατι εξαντλουνται τα αποθεματα γλυκογονου και την πρωτεινη ο οργανισμος την χρησημοποιει για ενεργεια και ουσιαστικα τπτ δε πηγαινει στους μυς .. Βεβαια στη γραμμωση οχι οτι ειναι διαφορετικα , αλλα εξαρταται παλι και απο ποσα γρ υ/α / ημερα εχεις .
ο ενας απο τους λογους που παιρνω υ/α τοτε ειναι αυτος...μπορει να ειναι παπαγαλος ο Γουορστ αλλα αυτο ειναι πολυ πιθανον να γινεται...ειδικα στη γραμμωση

geo28
08-04-11, 16:21
Χρειαζεσαι γιατι εξαντλουνται τα αποθεματα γλυκογονου και την πρωτεινη ο οργανισμος την χρησημοποιει για ενεργεια και ουσιαστικα τπτ δε πηγαινει στους μυς .. Βεβαια στη γραμμωση οχι οτι ειναι διαφορετικα , αλλα εξαρταται παλι και απο ποσα γρ υ/α / ημερα εχεις .

:rolf: τι λες ρε worst,και που παει η πρωτεινη,χανεται:clap:?

TheWorst
08-04-11, 16:23
Χρειαζεσαι γιατι εξαντλουνται τα αποθεματα γλυκογονου και την πρωτεινη ο οργανισμος την χρησημοποιει για ενεργεια και ουσιαστικα τπτ δε πηγαινει στους μυς .. Βεβαια στη γραμμωση οχι οτι ειναι διαφορετικα , αλλα εξαρταται παλι και απο ποσα γρ υ/α / ημερα εχεις .

geo28 διαβασε αυτο , τα εντονα :)

exkaliber
08-04-11, 16:24
ανθισμενο ανοιξιατικο λουλουδι...
αυτο σηκωνει πειραμα
δοκιμασε για ενα διαστημα να μη βαζεις υδατανθρακα στο post και παρατηρησε για τυχον αλλαγες στην σωματαρα σου

Devil
08-04-11, 16:25
geo28 διαβασε αυτο , τα εντονα :)

ναι ναι οτι πεις..... η πρωτεινη ειναι για να παει μονο στους μυς.....:doh::doh::doh:

COBRA_STYLE
08-04-11, 16:26
ναι ναι οτι πεις..... η πρωτεινη ειναι για να παει μονο στους μυς.....:doh::doh::doh:
το χαμε ξανασυζητησει αυτο παλιοτερα...ηταν και ο μπιφ...το ειχε γραψει κ αυτος νομιζω...

TheWorst
08-04-11, 16:27
ναι ναι οτι πεις..... η πρωτεινη ειναι για να παει μονο στους μυς.....:doh::doh::doh:

Καλα οπως θελετε πραττετε , εγω ειμαι 100% σιγουρος τωρα για αυτο που λεω , δεν λεω καποιος να το κανει σε γραμμωση , σε ογκο βεβαια ειναι σιγουρο :) Πρωτα μεταπροπονητικα ο υδατανθρακας και μετα απο 20 λεπτα η πρωτεινη .

Α και τωρα που παρατηρησα κατι , γιατι συζηταμε αυτα στις "Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα" ? :green:

Devil
08-04-11, 16:28
Καλα οπως θελετε πραττετε , εγω ειμαι 100% σιγουρος τωρα για αυτο που λεω , δεν λεω καποιος να το κανει σε γραμμωση , σε ογκο βεβαια ειναι σιγουρο :) Πρωτα μεταπροπονητικα ο υδατανθρακας και μετα απο 20 λεπτα η πρωτεινη .

Α και τωρα που παρατηρησα κατι , γιατι συζηταμε αυτα στις "Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα" ? :green:

η σιγουρια θα σε φαει....:green::green::green:

geo28
08-04-11, 16:28
geo28 διαβασε αυτο , τα εντονα :)

δεν ισχυει αυτο το πραμα worst,διαβασε καλυτερα!

COBRA_STYLE
08-04-11, 16:29
Καλα οπως θελετε πραττετε , εγω ειμαι 100% σιγουρος τωρα για αυτο που λεω , δεν λεω καποιος να το κανει σε γραμμωση , σε ογκο βεβαια ειναι σιγουρο :) Πρωτα μεταπροπονητικα ο υδατανθρακας και μετα απο 20 λεπτα η πρωτεινη .

Α και τωρα που παρατηρησα κατι , γιατι συζηταμε αυτα στις "Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα" ? :green:
μα ρε κεφτε,στη γραμμωση ειναι σημαντικοτερο...στον ογκο και να γινει αυτο χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι

TheWorst
08-04-11, 16:29
Καλα καλα , οτι πειτε ;)

gmalamos
08-04-11, 16:31
Εγω υδ χρησημοποιω παντα σε περιοδο ογκου ιδιαιτερα οταν παιρνω και κρεατινη σε γραμμωση παιζει..

giannis64
08-04-11, 18:38
τελικα τι γινετε? να εχουμε υδατανθρακα η να μην εχουμε? να εχουμε πρωτεινη η ναν μην εχουμε? 4 σελιδες και δεν καταλαβα τιποτα!!:unsure:

gmalamos
08-04-11, 18:45
τελικα τι γινετε? να εχουμε υδατανθρακα η να μην εχουμε? να εχουμε πρωτεινη η ναν μην εχουμε? 4 σελιδες και δεν καταλαβα τιποτα!!:unsure:

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ολα εξαρτωνται απο τι θες.Γραμμωση η ογκο..Αλλα και παλι μικρη διαφορα αν δεν ακολουθεις διατροφη..Σιγαααα μην σκασουμε κιολας!:green:

noz1989
08-04-11, 19:34
Κανει να παιρνω σαν postwo μονο λιπαρα???

beefmeup
08-04-11, 20:43
καποια ποστ μεταφερθηκαν στα οφ..
καποια μελη κανονιστε την πορεια σας,εχετε μονιμως μια ταση να εκτροχιαζετε θεματα.

alien.carmania
09-04-11, 04:07
παιδια πως βλεπετε συνδιασμο M-STAK , SHOCK THERAPY KAI STORM...?

geo28
09-04-11, 04:33
παιδια πως βλεπετε συνδιασμο M-STAK , SHOCK THERAPY KAI STORM...?

το mstak πρεπει να ναι ψιλομουφα απ τα συστατικα του(η ecdysterone δε δουλευει απ οτι λενε και τα παιδια,και τα υπολοιπα ειναι κατι φυτικα ,α και λιγα bcaa,@@ καπαμα δλδ για 50 ευρω )..γτ δε περνεις μονο το shock therapy μαζι με μια μονουδρικη,απλα πραματα!

PMalamas
09-04-11, 11:39
Να σου πω την αληθεια το Μ βοηθαει αρκετα αυτους που βαζουν δυσκολα ογκο, εχω περαδειγμα ενα φιλο φετες που δε μπορουσε ευκολα να βαλει κιλα, το Μ του ανοιξε την ορεξη..

gmalamos
09-04-11, 12:13
Να σου πω την αληθεια το Μ βοηθαει αρκετα αυτους που βαζουν δυσκολα ογκο, εχω περαδειγμα ενα φιλο φετες που δε μπορουσε ευκολα να βαλει κιλα, το Μ του ανοιξε την ορεξη..

Μουφα μαλαμα..

PMalamas
09-04-11, 13:47
Μουφα μαλαμα..


Τι να σου πω ρε μπορει.. δε το χω δοκιμασει κιολας για να ξερω,

Παντως ο φιλος που λεω ειναι αυτος δεξια στη φωτο (http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/31660_1460769687092_1468935936_1207313_1030271_n.jpg) Alex (http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23520&d=1301255581)
ηταν πολυ αδυνατος και καταφερε να βαλει λιγη μαζα με αυτο.

Kaloutsikos
09-04-11, 15:36
Τι να σου πω ρε μπορει.. δε το χω δοκιμασει κιολας για να ξερω,

Παντως ο φιλος που λεω ειναι αυτος δεξια στη φωτο (http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/31660_1460769687092_1468935936_1207313_1030271_n.jpg) Alex (http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23520&d=1301255581)
ηταν πολυ αδυνατος και καταφερε να βαλει λιγη μαζα με αυτο.

Πολύ καλός ο φίλος σου Πάνο!

flash
10-04-11, 22:46
Μια ερώτηση..
Το πρωί λόγο έλλειψης χρόνου ρίχνω μέσα στα δημητριακά την πρωτεΐνη και την ανακατεύω με το γάλα. Την μιση ποσότητα από όταν την πίνω με νερό. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα σ'αυτο? Μήπως δεν κάνω καλά?

humanoid
10-04-11, 22:52
δεν εχει σημασια αρκει να παιρνεις την σωστη για σενα ποσοτητα πρωτεινης στο πρωινο σου.

flash
10-04-11, 23:01
Απλά ρωτάω μήπως πάει χαμένη.

Lao
10-04-11, 23:34
Μια ερώτηση..
Το πρωί λόγο έλλειψης χρόνου ρίχνω μέσα στα δημητριακά την πρωτεΐνη και την ανακατεύω με το γάλα. Την μιση ποσότητα από όταν την πίνω με νερό. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα σ'αυτο? Μήπως δεν κάνω καλά?

Κοίτα να δεις, για να γεμίσει ένα μπωλ θες κάπου μισό λίτρο γάλα. Αυτό, αντιστοιχεί σε περίπου 15 γραμμάρια πρωτεϊνης. Αν λοιπόν το scoop που ρίχνεις επιπλέον είναι 5-10 γραμμάρια, θα είσαι ΟΚ. Μην ρίχνεις παραπάνω γιατί πολύ απλά θα πάει στην τουαλέτα. :green:

jimas
11-04-11, 01:03
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα συμπληρώματα διατροφής επηρεάζουν τις εξετάσεις αίματος. Πρόσφατα έκανα εξετάσεις και έδειξαν ψηλή χοληστερίνη (204) με όριο (220) κάτω του ορίου βέβαια κρεατινίνη 1.20 με όριο 1.30.
Παίρνω ένα προεξασκητικό συμπλήρωμα πριν την προπόνηση που βοηθά στην αύξηση του νιτρικού οξειδίου και έχει λίγη κρεατίνη μέσα και μια πρωτείνη μετά τρεις φορές την εβδομάδα, και ανησυχώ μήπως τυχόν επηρέασαν και θα πρέπει να τα κόψω

Lao
11-04-11, 02:03
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα συμπληρώματα διατροφής επηρεάζουν τις εξετάσεις αίματος. Πρόσφατα έκανα εξετάσεις και έδειξαν ψηλή χοληστερίνη (204) με όριο (220) κάτω του ορίου βέβαια κρεατινίνη 1.20 με όριο 1.30.
Παίρνω ένα προεξασκητικό συμπλήρωμα πριν την προπόνηση που βοηθά στην αύξηση του νιτρικού οξειδίου και έχει λίγη κρεατίνη μέσα και μια πρωτείνη μετά τρεις φορές την εβδομάδα, και ανησυχώ μήπως τυχόν επηρέασαν και θα πρέπει να τα κόψω

Ποιο είναι το συμπλήρωμα που παίρνεις και πάνω-κάτω από τι αποτελείται η διατροφή σου;

jimas
11-04-11, 15:17
Ποιο είναι το συμπλήρωμα που παίρνεις και πάνω-κάτω από τι αποτελείται η διατροφή σου;

Το συμπλήρωμα που παίρνω λέγεται no xplode της bsn και η πρωτεϊνη whey pro της wariorlabs. Πριν δυο μήνες που ξαναέκανα εξετάσεις και βγήκε η χοληστερίνη πάλι ανεβασμένη έπαιρνα το hemorush της neutrabolics και την ίδια πρωτεϊνη.
Η διατροφή μου είναι πάρα πολύ προσεκτική αποφεύγω τα ετοιματζίδικα φαγητά αν θα φάω μια δυο φορές το μήνα γύρο η πίτσα γιατί το βάρος της κοιλιάς μου είναι ιδιαίτερα αυξημένο και προσπαθώ να χάσω λίγο το ":σκεμπέ" :P

gmalamos
11-04-11, 16:01
Ρε γαμωτο παιρνω σιντα εδω και μια βδομαδα 2 καπς αλλα δεν νιωθω κατι λειτουργει καπως διαφορετικα θερμογενητικα ξερω γω γιατι δεν με τσιτωνει καθολου.Να αυξησω τη δοση?Εχω μπερδευτει..:unsure:

jimas
11-04-11, 16:05
Ρε γαμωτο παιρνω σιντα εδω και μια βδομαδα 2 καπς αλλα δεν νιωθω κατι λειτουργει καπως διαφορετικα θερμογενητικα ξερω γω γιατι δεν με τσιτωνει καθολου.Να αυξησω τη δοση?Εχω μπερδευτει..:unsure:

Μήπως δεν σου ταιριάζει το προϊόν αυτό.
Εγώ για παράδειγμα πριν δυο μήνες έπαιρνα μια μεζούρα hemorush neutrabolics και με τσίτωνε καλά.
Τώρα παίρνω no xplode της bsn και παίρνω δυομιση μεζούρες και αν θα με τσιτώσει

exkaliber
14-04-11, 13:20
ρε συ Lao
κοντευεις να ψησεις κι εμενα να πουμε με την mega gainer dymatize

πες μου εναν :banana: λογο να την προτιμησω απο το ας πουμε ναπαρω bulk whey & malto
και να κανω την δικια μου

Devil
14-04-11, 16:28
Ρε γαμωτο παιρνω σιντα εδω και μια βδομαδα 2 καπς αλλα δεν νιωθω κατι λειτουργει καπως διαφορετικα θερμογενητικα ξερω γω γιατι δεν με τσιτωνει καθολου.Να αυξησω τη δοση?Εχω μπερδευτει..:unsure:

τι νος ειναι του σιντα? ετιαρια? ποσα mg παιρνεις?

deluxe
15-04-11, 21:43
Εχω την ιντραπρο, αλλα καποιοι με βαλανε σε σκεψεις για το εαν ειναι καλη ή οχι; Αρκετοι υδατανθρακες και λιπος σε καθε σκουπ!

Επειδη θα ξεκινησω γραμμωση σε λιγο ( σας επρηξα! ), θα ηθελα να μου προτεινετε μια καλη isolate, οσο πιο καθαρη γινεται.

Α, και να πινεται!

gspyropo
15-04-11, 21:45
san supreme isolate
dymatize izo 100
nectar by syntrax

ολες εχουν πολυ καλες γευσεις και διαλυτοτητα

Georges
15-04-11, 21:47
Kαλές αλλά ακριβές της syntrax isolate, iso100 dymatize, ast vp2

exkaliber
15-04-11, 23:11
προσπαθω να θυμηθω πως λενε εναν υδατανθρακα που ψαχνω
κατι με glyco ηταν παντως
παει πουθενα το μυαλο σας?????

den23
15-04-11, 23:16
προσπαθω να θυμηθω πως λενε εναν υδατανθρακα που ψαχνω
κατι με glyco ηταν παντως
παει πουθενα το μυαλο σας?????

glycomaize????? (ON)

exkaliber
15-04-11, 23:18
glycomaize????? (ON)

α γεια σου :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

gmalamos
15-04-11, 23:29
τι νος ειναι του σιντα? ετιαρια? ποσα mg παιρνεις?

Της ρεφλεξ ητανε .Το πεταξα..

Kaloutsikos
16-04-11, 00:26
nectar by syntrax



+1

Πάρα πολλά like!:thumbup:

aepiskeptis
16-04-11, 00:26
Επειδη θα ξεκινησω γραμμωση σε λιγο ( σας επρηξα! ), θα ηθελα να μου προτεινετε μια καλη isolate, οσο πιο καθαρη γινεται.

Α, και να πινεται!

now isolate 89% αυτη την εχω 2 εβδομαδες τωρα και μαρεσει αρκετα
allmax nutrition isonatural 93% απο αυτη εχω πιει πισινες

η 2 ειναι μονο αγευστη, στην 1 πηρα αγευστη.

το ωραιο με τις αγευστες ειναι οτι τους βαζεις γευσξ κατα βουληση, προσωπικα βαζω 21γρ πρωτ, 10γρ κοκονατ οιλ, 1 τσπ κακαο και κανελα
αλλες φορες βαζω περισσοτερο κακαο, αλλες καθολου

φτιαχνω τη γευση στα μετρα μου, αν βαλεις κ πηγη υδατανθρακα εχει και γλυκητητα στα μετρα σου

hiko
16-04-11, 01:05
παιδες ερωτιση, πως ξεχοριζω μια προτεινη πολλων πηγων (δλδ αργης αποροφισης) απο μια
λιγων πηγων ξερω γω ?? γιατι δεν ξερω ακομα να "διαβαζω" τα σιστατικα των προτεινων..
Τωρα ειμαι σε ογκο και πινω whey shake της syntrax. Bασικα την προτεινη σινιθως την χρισιμοπιω ως μεταπροπονιτικο μαζι με δεξτρο αλλα σε αναγκες την αντικαθιστω και σε διαφορα γευματα..
απαντιστε στην ερωτιση pleaze και αμα θελετε προτινεται και καμια γιρο στο 50αρικο thanks :D

Kaloutsikos
16-04-11, 01:25
παιδες ερωτιση, πως ξεχοριζω μια προτεινη πολλων πηγων (δλδ αργης αποροφισης) απο μια
λιγων πηγων ξερω γω ?? γιατι δεν ξερω ακομα να "διαβαζω" τα σιστατικα των προτεινων..
Τωρα ειμαι σε ογκο και πινω whey shake της syntrax. Bασικα την προτεινη σινιθως την χρισιμοπιω ως μεταπροπονιτικο μαζι με δεξτρο αλλα σε αναγκες την αντικαθιστω και σε διαφορα γευματα..
απαντιστε στην ερωτιση pleaze και αμα θελετε προτινεται και καμια γιρο στο 50αρικο thanks :D

Αμα μπροστά στην συσκευασία γράφει σκέτο Whey είναι γρήγορης απορρόφησης,
αν πάλι δεν γράφει η γράφει μαζί και άλλων ειδών πρωτεΐνων είναι πολλών πηγών.;)

dio32
16-04-11, 01:42
λοιπον αφου ειναι το ποστ για γενικες ερωτησεις με συμπληρωματα ας κανω μερικες.
ηδη εχω ξεκινησει γραμωση.
εχω αγορασει lipo6 το απλο δεν θελω κατι πολυ ισχυρο,αλλα εχω παρει και jack3d.
το δευτερο το πηρα επειδη θελω το καλοκαιρακι να εχω καποια πριξιματα.
η ερωτηση συνδιαζετε lipo6 με jack3d?η να παρω το jack3d κατα το μαιο μηνα να με κρατησει μεχρι ιουνιο και μετα να βαλω το lipo6 για ακομα καλυτερα αποτελεσματα σε γραμωση.

Kaloutsikos
16-04-11, 02:01
λοιπον αφου ειναι το ποστ για γενικες ερωτησεις με συμπληρωματα ας κανω μερικες.
ηδη εχω ξεκινησει γραμωση.
εχω αγορασει lipo6 το απλο δεν θελω κατι πολυ ισχυρο,αλλα εχω παρει και jack3d.
το δευτερο το πηρα επειδη θελω το καλοκαιρακι να εχω καποια πριξιματα.
η ερωτηση συνδιαζετε lipo6 με jack3d?η να παρω το jack3d κατα το μαιο μηνα να με κρατησει μεχρι ιουνιο και μετα να βαλω το lipo6 για ακομα καλυτερα αποτελεσματα σε γραμωση.

Συνδυάζεται.

Τα πρηξίματα φεύγουν την επόμενη μέρα φίλος.

ska
16-04-11, 03:16
λοιπον αφου ειναι το ποστ για γενικες ερωτησεις με συμπληρωματα ας κανω μερικες.
ηδη εχω ξεκινησει γραμωση.
εχω αγορασει lipo6 το απλο δεν θελω κατι πολυ ισχυρο,αλλα εχω παρει και jack3d.
το δευτερο το πηρα επειδη θελω το καλοκαιρακι να εχω καποια πριξιματα.
η ερωτηση συνδιαζετε lipo6 με jack3d?η να παρω το jack3d κατα το μαιο μηνα να με κρατησει μεχρι ιουνιο και μετα να βαλω το lipo6 για ακομα καλυτερα αποτελεσματα σε γραμωση.

Με αφορμη το ποστ του φιλου να ρωτησω και εγω κατι,το jack3d απο τη στιγμη που εχει μεσα κρεατινη,η οποια κανει κατακρατηση υγρων,μηπως θα εχει τα αντιθετα αποτελεσματα απο αυτα που ζηταει καποιος ο οποιος κανει γραμμωση?

Devil
16-04-11, 10:13
Με αφορμη το ποστ του φιλου να ρωτησω και εγω κατι,το jack3d απο τη στιγμη που εχει μεσα κρεατινη,η οποια κανει κατακρατηση υγρων,μηπως θα εχει τα αντιθετα αποτελεσματα απο αυτα που ζηταει καποιος ο οποιος κανει γραμμωση?

οχι.... τα νερα φευγουν αμα την σταματισεις για 3-4μερες...

κυριως στην γραμμωση το βλεπω χρησιμο....

sobral
16-04-11, 11:24
Αμα μπροστά στην συσκευασία γράφει σκέτο Whey είναι γρήγορης απορρόφησης,
αν πάλι δεν γράφει η γράφει μαζί και άλλων ειδών πρωτεΐνων είναι πολλών πηγών.;)

καλύτερα να μάθεις να διαβάζεις τις συσκευασίες από πίσω στα ingredients γιατί μερικές φορές άλλα λένε μπροστά και άλλα από πίσω. Έχουμε παραδείγματα τέτοιων δήθεν whey.;):green: αν θες ορού γάλακτος να κοιτάς οι πηγές να είναι μόνο από αυτόν.

konna
16-04-11, 11:35
Υπάρχει κανα λινκ που να εξηγεί τι έιναι "stack" και "στακάρω"?
Ετσι, για να μην αισθανομαι οτι διαβάζω κινέζικα ώρες ωρες εδω μεσα...

Kaloutsikos
16-04-11, 11:48
καλύτερα να μάθεις να διαβάζεις τις συσκευασίες από πίσω στα ingredients γιατί μερικές φορές άλλα λένε μπροστά και άλλα από πίσω. Έχουμε παραδείγματα τέτοιων δήθεν whey.;):green: αν θες ορού γάλακτος να κοιτάς οι πηγές να είναι μόνο από αυτόν.

Και γώ έτσι κάνω ρε συ,
απλώς επειδή το παλικάρι δε ξέρει να διαβάζει τα συστατικά θα του φανούνε
κινέζικα άμα τα κοιτάξει από πίσω λογικά!

Οσες πρωτεΐνες γρήγορης απορρόφησης έχω πάρει, γράφει μπροστά Whey,
ενώ πολλών πηγών γράφων και άλλων ιδών πρωτεΐνων.
Γι αυτό του έφερα αυτό το παράδειγμα, αλλά καλύτερα όπως είπες να κοιτάει από πίσω!:thumbup:

Αυτό θα σε βοηθήσει---> Είδη Πρωτεΐνων σε σκόνη! (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1303-E%CE%B9%CE%B4%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%8A%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%83%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7&highlight=%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CE%B7+%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CF%89%CE%BD+%CF%83%CE%B5+%CF%83%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7)

Devil
16-04-11, 11:49
Υπάρχει κανα λινκ που να εξηγεί τι έιναι "stack" και "στακάρω"?
Ετσι, για να μην αισθανομαι οτι διαβάζω κινέζικα ώρες ωρες εδω μεσα...

συνδιαζω πολλα συμπληρωματα....:green:

sadistic
16-04-11, 12:17
γεια σας παιδια.εχω ενα κουτι amino 2500 τις all-stars.valine,leucine,isoleucine.το κουτι λεει 3 ταβλετες την ημερα.πως πρεπει να τις παρω;3 πριν την προπονηση,η...3 μετα;η...μια μιση ωρα πριν το φαγητο.ευχαριστω εκ των προτερων

konna
16-04-11, 12:24
συνδιαζω πολλα συμπληρωματα....:green:

Ευχαριστώ :love:

Kaloutsikos
16-04-11, 12:40
γεια σας παιδια.εχω ενα κουτι amino 2500 τις all-stars.valine,leucine,isoleucine.το κουτι λεει 3 ταβλετες την ημερα.πως πρεπει να τις παρω;3 πριν την προπονηση,η...3 μετα;η...μια μιση ωρα πριν το φαγητο.ευχαριστω εκ των προτερων

Αυτά είναι bcaa.

Πρίν και μετά την προπόνηση είναι καλά να παίρνεις.

Πόσο είναι η δοσολογία της μία ταμπλέτας?

exkaliber
16-04-11, 13:08
ti γνωμη εχετε για τα προιοντα συκωτιου σε συμπληρωμα???

beefmeup
16-04-11, 13:11
ti γνωμη εχετε για τα προιοντα συκωτιου σε συμπληρωμα???

καλα ειναι..
uni liver.:thumbup:

exkaliber
16-04-11, 13:21
τι ακριβως προσφερουν?
δε μπορω να καταλαβω:geek:
απο οσα review διαβασα καταλαβα ενα που ελεγε καποιος
οτι εχει αναιμια και ενας αλλος οτι δεν μπορει α φαει σκωτ :green:

Polyneikos
16-04-11, 23:05
τι ακριβως προσφερουν?
δε μπορω να καταλαβω:geek:
απο οσα review διαβασα καταλαβα ενα που ελεγε καποιος
οτι εχει αναιμια και ενας αλλος οτι δεν μπορει α φαει σκωτ :green:



προστατευτικο σε τι ειναι?

το συμπληρωμα αυτο ειναι αμινοξεα που προερχονται απο συκωτι βοδινο,σε αντιθεση με τα αλλα αμινο που ειναι απο ορο γαλακτος.
το χω γραψει κατι ποστ πιο πανω.

Αυτο.

exkaliber
16-04-11, 23:49
yo polyneiko

που το εγραψε αυτο ο μπιφ,δεν μπορω να το βρω

beefmeup
17-04-11, 00:02
μηπως να κοιταγες το θεμα με το συγκεκριμενο συμπληρωμα yo??

Titanium
17-04-11, 00:06
μηπως να κοιταγες το θεμα με το συγκεκριμενο συμπληρωμα yo??

Μήπως να πατούσε πανω στο μπλε βελάκι που έχει το κουοτ yo???xaxaxaxa:green:

exkaliber
17-04-11, 00:15
μηπως να κοιταγες το θεμα με το συγκεκριμενο συμπληρωμα yo??

καλα,ουτε που μου περασε απο το μυαλο λεμε :green:





Μήπως να πατούσε πανω στο μπλε βελάκι που έχει το κουοτ yo???xaxaxaxa:green:


ξερεις ποση ωρα ψαχνω να βρψ ποιο βελακι εννοεις?
δεν οτι ειχε τετοια λειτουργια,και παλια ηθελα να ρωτησω γτ το εχουνε
:green:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Socratis100
18-04-11, 13:52
Παιδια μπορειτε να μου πειτε μια προτεινη γρηγορης αποροφησης[μονο για μετα το γυμναστηριο],που να την εχουν τα extreme stores?Οχι ομως την gold standard γαιτι την βαρεθηκα.

Giannaris6750
19-04-11, 00:27
Παιδες για πειτε "BEST CREATINE"???:bowdown:

Ειμαι καινουργιος στο site! Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια πρωτεινη για γραμμωση!:) ειμαι 1.85 υψος 75 κιλα και δν εχω πολυ γυμνασμενο σωμα. Μπορειτε να μου προτεινετε καποια;:)

Kaloutsikos
19-04-11, 01:02
Παιδια μπορειτε να μου πειτε μια προτεινη γρηγορης αποροφησης[μονο για μετα το γυμναστηριο],που να την εχουν τα extreme stores?Οχι ομως την gold standard γαιτι την βαρεθηκα.

Γιατί θες μόνο απο τα xtreme stores μόνο?



Ειμαι καινουργιος στο site! Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια πρωτεινη για γραμμωση!:) ειμαι 1.85 υψος 75 κιλα και δν εχω πολυ γυμνασμενο σωμα. Μπορειτε να μου προτεινετε καποια;:)

Η διατροφή σου είναι αυτή που θα σου δώσει γράμμωση και όχι
η πρωτεΐνη πιστεύω να το γνωρίζεις!

Μπες και δες απο τους χορηγούς του forum και τσίμπα μία (να κοιτάξεις στο σκουπάκι να σου δίνει 24 γρ. πρωτεΐνη και υδατάνθρακα όσο ποιο λίγο);)
Γιατί ο καθένας θα σου πεί την τάδε μάρκα και ο παρα άλλος θα σου πει κάτι αρνητικό γι αυτή!

exkaliber
20-04-11, 17:57
τα ιχθυαιλεα βοηθουν στο να χανεις λιπος???

leftis
20-04-11, 20:26
Μπορεί κάποιος να μου πεί σε πολύ λιγα λόγια (δεν χρειάζεται να κουράζεται :P) την χρησιμότητα του κάθε συμπληρώματος? Είναι τόσα πολλά και τα μόνα που ξέρω τι κάνουν είναι η πρωτεϊνη και τα λιποδιαλυτικά που λίγο πολύ το λέει το όνομα τους :)

Ευχαριστώ πολύ.

exkaliber
20-04-11, 20:42
τα μόνα που ξέρω τι κάνουν είναι η πρωτεϊνη και τα λιποδιαλυτικά που λίγο πολύ το λέει το όνομα τους :)
Ευχαριστώ πολύ.

βασικα και τα υπολοιπα συμπληρωματα απο το ονομα τους καταλαβαινουμε τι κανουν :green:

βιταμη c,ας πουμε
ή ιχθυαιλεο
κτλ κτλ

leftis
20-04-11, 20:53
Εγώ λέω για κρεατίνη,αμινοξέα,ω3 κλπ

Titanium
20-04-11, 21:16
Μπορεί κάποιος να μου πεί σε πολύ λιγα λόγια (δεν χρειάζεται να κουράζεται :P) την χρησιμότητα του κάθε συμπληρώματος? Είναι τόσα πολλά και τα μόνα που ξέρω τι κάνουν είναι η πρωτεϊνη και τα λιποδιαλυτικά που λίγο πολύ το λέει το όνομα τους :)

Ευχαριστώ πολύ.

Για το κάθε ενα υπάρχει και αντιστιχο τοπικ ανοιχτό...Ρίξε μια ματια:toast:

leftis
20-04-11, 21:22
Δεν εξηγούν ακριβώς τι κάνει το καθένα παρα συζητάνε για το ποιο να επιλέξουν και πότε να το χρησιμοποιήσουν. Ευχαριστώ πάντως :)

aepiskeptis
20-04-11, 21:25
ξερει κανεις γιατι τα ενεργειακα ποτα κοκκινος ταυρος κτλ εχουν μεσα ταυρινη?

ευχαριστω!

beefmeup
20-04-11, 21:33
ξερει κανεις γιατι τα ενεργειακα ποτα κοκκινος ταυρος κτλ εχουν μεσα ταυρινη?

ευχαριστω!

για εφε..
οσο υπαρχουν ατομα που νομιζουν οτι πινουν κατι που προερχεται απο @@δια ταυρου,αλλο τοσο θα την πουλανε με αυτον τον τροπο.

συγκεκριμενα για το ρεντ μπουλ,επειδη εχει γινει κ μελετη,ειχαν συγκρινει το κανονικο με το sugar free,οσον αφορα την ενεργεια που εδινε σε ποδηλατιστες,κ το χωρις ζαχαρη ηταν πλασιμπο.
οποτε καατεληξαν οτι μαλλον η ζαχαρη την κανει την...ενεργεια.:green:

Titanium
20-04-11, 21:35
για εφε..
οσο υπαρχουν ατομα που νομιζουν οτι πινουν κατι που προερχεται απο @@δια ταυρου,αλλο τοσο θα την πουλανε με αυτον τον τροπο.

συγκεκριμενα για το ρεντ μπουλ,επειδη εχει γινει κ μελετη,ειχαν συγκρινει το κανονικο με το sugar free,οσον αφορα την ενεργεια που εδινε σε ποδηλατιστες,κ το χωρις ζαχαρη ηταν πλασιμπο.
οποτε καατεληξαν οτι μαλλον η ζαχαρη την κανει την...ενεργεια.:green:

Αυτα ειναι:thumbup::green:

Polyneikos
20-04-11, 21:45
ξερει κανεις γιατι τα ενεργειακα ποτα κοκκινος ταυρος κτλ εχουν μεσα ταυρινη?

ευχαριστω!

Εχει 1000mg ταυρινη.

exkaliber
20-04-11, 21:47
Δεν εξηγούν ακριβώς τι κάνει το καθένα παρα συζητάνε για το ποιο να επιλέξουν και πότε να το χρησιμοποιήσουν. Ευχαριστώ πάντως :)

πλακα πλακα :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

aepiskeptis
20-04-11, 21:52
καφεινη + Β συμπλεγμα =(ισως) ενεργεια

αν ζαχαρη=ενεργεια, το μετεπειτα σουγκαρ κρασσ=πτωση της αποδοσης
βεβαια αν οι ποδηλ ηταν αποστασεων δεν εχει σχεση καθως αυτοι ειναι μια κατηγορια απο μονοι τους
+
οτι κανουν βαρια εως απειρως βαρια sugar supercompensation

ευχαριστω που μειραζεσαι τα αποτελεμσατα της ερευνας beefmeup! :)

δλδ πιστευεις/ετε οτι η ταυρινη περα απτα κθτταρο ογκο τετοια που δινει, δεν προσφερει κατι αλλο?

aepiskeptis
20-04-11, 21:59
Εχει 1000mg ταυρινη.

δλδ ειναι λιγο ενα γραμμαριο? αυτο λες εεε.

το μονο που ξερω για την ταυρινη ειναι οτι >7 γρ /ημερα για ατομο 90χλγ ειναι υποτιθεται τοξικη
και οτι μεγαλωνει τον ογκο των μυικων κυτταρων κατι τετοιο.

και αμφιβαλω αν ειναι σωστα τα παραπανω, ουτε που θυμαμαι


η ερωτηση ειναι αν σε καποιον που ειναι νηστικος Β συμπλεγμα + καφεινη + Λ-τυροσινη (ποση?) δινουν μπουστ στην εκκριση κατεχολαμινων
η ταυρινη θα προσφερε κατι επιπλεον, μια και την εχουν σε αρκετα ενεργειακα ποτα, προσφερει κατι?

beefmeup
20-04-11, 22:09
καφεινη + Β συμπλεγμα =(ισως) ενεργεια

αν ζαχαρη=ενεργεια, το μετεπειτα σουγκαρ κρασσ=πτωση της αποδοσης
βεβαια αν οι ποδηλ ηταν αποστασεων δεν εχει σχεση καθως αυτοι ειναι μια κατηγορια απο μονοι τους
+
οτι κανουν βαρια εως απειρως βαρια sugar supercompensation

ευχαριστω που μειραζεσαι τα αποτελεμσατα της ερευνας beefmeup! :)

δλδ πιστευεις/ετε οτι η ταυρινη περα απτα κθτταρο ογκο τετοια που δινει, δεν προσφερει κατι αλλο?

εχεις δικιο για τους ποδηλατες,οτι ειναι αλλο φρουτο..
θα ποσταρα κ την ερευνα βασικα,αλλα ειναι περσινη κ δεν την εχω σωσμενη καπου,αν την βρει καποιος αστην βαλει..

7γρ που λες ειναι μαλλον πολλα,κ η δοση που εχει το ρεντ μπουλ ειναι μαλλον μικρη,για να πεις οτι θα κανει κατι.
εχει δραση στα λιποδη κυταρα,κ βοηθα κ στον μεταβολισμο του ασβεστιου απο οσο εχω διαβασει.
κ σε συνδιασμο με καφεινη,υπαρχουν ενδειξεις οτι βοηθα στην καλυτερη λειτουργια του εγκεφαλου..

aepiskeptis
20-04-11, 22:12
ενδιαφερον....

η ερωτηση ειναι αν σε καποιον που ειναι νηστικος Β συμπλεγμα + καφεινη + Λ-τυροσινη (ποση?) δινουν μπουστ στην εκκριση κατεχολαμινων
η ταυρινη θα προσφερε κατι επιπλεον, μια και την εχουν σε αρκετα ενεργειακα ποτα, προσφερει κατι?

για αυτο τι λες? Οποτε μπορει να προσφερει κατι Β συμπλεγμα+καφεινη+Λ-τυρο-ταυρο?

δοσεις ξερεις?

τνχ!:)

beefmeup
20-04-11, 22:20
καπου την ειχατε ξανακανει την κουβεντα με τον ντεβιλ,νομιζω για την τυροσυνη,κλπ ε?

λογικα θα σου δωσουν εκριση κατεχολ.η καφεινη με την τυροσινη,αλλα απο οσο ξερω για την δημιουργια της ταυρινης στο σωμα θες και Β6,που αναφερεις οτι θες να βαλεις στο στακ αυτο.

απτην αλλη η ταυρινη δεν λειτουργει καταπραυντικα ως προς το ΚΝΣ??

noz1989
20-04-11, 22:21
ενδιαφερον....

η ερωτηση ειναι αν σε καποιον που ειναι νηστικος Β συμπλεγμα + καφεινη + Λ-τυροσινη (ποση?) δινουν μπουστ στην εκκριση κατεχολαμινων
η ταυρινη θα προσφερε κατι επιπλεον, μια και την εχουν σε αρκετα ενεργειακα ποτα, προσφερει κατι?

για αυτο τι λες? Οποτε μπορει να προσφερει κατι Β συμπλεγμα+καφεινη+Λ-τυρο-ταυρο?

δοσεις ξερεις?

τνχ!:)
ναι

aepiskeptis
20-04-11, 22:22
κανω μια γρηγορη ερενο αναγνωση βρηκα κατι αρθρα που λενε οτι η ταυρινη θα προστατεψει απο τις ελευθερες ριζες κτλ απο την οξειδωση των κατεχολαμινων

ναι... και οι Β+ C σε ενα αντι-στρεσσ συμπληρωμα το ιδιο δε θα κανουν?

beefmeup
20-04-11, 22:27
κανω μια γρηγορη ερενο αναγνωση βρηκα κατι αρθρα που λενε οτι η ταυρινη θα προστατεψει απο τις ελευθερες ριζες κτλ απο την οξειδωση των κατεχολαμινων


μπορει αλλα εχω την εντυπωση οτι δρα ανταγωνιστικα οσον αφορα την εκριση κατεχολαμινων.

aepiskeptis
20-04-11, 22:28
καπου την ειχατε ξανακανει την κουβεντα με τον ντεβιλ,νομιζω για την τυροσυνη,κλπ ε?

λογικα θα σου δωσουν εκριση κατεχολ.η καφεινη με την τυροσινη,αλλα απο οσο ξερω για την δημιουργια της ταυρινης στο σωμα θες και Β6,που αναφερεις οτι θες να βαλεις στο στακ αυτο.

απτην αλλη η ταυρινη δεν λειτουργει καταπραυντικα ως προς το ΚΝΣ??

την ειχαμε κανει για την τυροσινη και ειπα οτι θα ειχε χρηση αν ο ληπτης ηταν νηστικος.

απτην αλλη η ταυρινη δεν λειτουργει καταπραυντικα ως προς το ΚΝΣ??[

δε το ξερω, γιαυτο ρωταω?

για να μη σε μπερδευω το στακ ειναι Vitamin C 250, B complex, καφεινη στα 200μγ και Λ-τυροσινη στα (δεν εχω ιδεα αν θελει περισσοτερο και θα το παω πειραματικα αυξομειωνοντας, ξεκινωντας) 750μγ
και αναρωτιομουν οπως σε εχω ζαλισει γι την ταυρινη

"μπορει αλλα εχω την εντυπωση οτι δρα ανταγωνιστικα οσον αφορα την εκριση κατεχολαμινων. "
μμμ... οποτε ακυρη η ταυρινη

στο Green MAGnitude εχουν τυροσινη και ταυρινη... αλλα απ την αλλη η ταυρινη ισως να εχει να κανει με την κρεατινη και η τυροσινη με ο,τι αλλο

aepiskeptis
20-04-11, 22:38
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2610995

While this taurine-induced decline in blood pressure in the SHR was not accompanied by alterations in plasma epinephrine levels, there was a steady 235% increment in the norepinephrine concentration from 231 +/- 31 pg/mL initially to 542 +/- 126 pg/mL

is independent of changes in plasma catecholamine levels.


ααα κατι βασικο, ταυρινη νηστικος θα "δουλευει" ή θα ειναι σαν να κανεις τσισα κοντρα στον ανεμο

exkaliber
20-04-11, 23:02
^

υπαρχει θεμα για την ταυρινη

ποσταρε εκει να ειναι συγκεντρωμενα

Socratis100
21-04-11, 18:00
Γιατί θες μόνο απο τα xtreme stores μόνο?




Η διατροφή σου είναι αυτή που θα σου δώσει γράμμωση και όχι
η πρωτεΐνη πιστεύω να το γνωρίζεις!

Μπες και δες απο τους χορηγούς του forum και τσίμπα μία (να κοιτάξεις στο σκουπάκι να σου δίνει 24 γρ. πρωτεΐνη και υδατάνθρακα όσο ποιο λίγο);)
Γιατί ο καθένας θα σου πεί την τάδε μάρκα και ο παρα άλλος θα σου πει κάτι αρνητικό γι αυτή!
Γιατι ειναι διπλα μου.Αν μπορεις πες καμια καλη/

exkaliber
21-04-11, 18:06
Γιατι ειναι διπλα μου.Αν μπορεις πες καμια καλη/

με τις τιμες που εχει σε συμφερει να πας με ταξι να ψωνισεις απο αλλο καταστημα
στην ακρη της πολης :P:P:P:green:

απο bp ενδιαφερεσαι???

Socratis100
21-04-11, 18:16
bp?

Ramrod
21-04-11, 19:16
Καλα omega 3? Δε με πειράζει απο φαρμακείο ή supplement shop...

στο e-shop έχει μόνο της reflex αν είδα καλά ε? Τα έχει πάρει κανείς?

Socratis100
21-04-11, 21:08
βρηκα σε κοντινο μαγαζι,την instant whey της reflex 2κιλι στα 63 ευρω.Καλη τιμη?
Οποτε εχουμε και λεμε
δυο κιλα myofusion της gaspari [56 ευρα] τον μηνα
και 1 κιλο reflex 33 ευρω[4 φορες την εβδομαδα παω ,οπου και θα την παιρνω,οποτε με βγαζει για 2 μηνες καθως τον μηνα ειναι 16 scoop,ενω την αλλη καθε μερα δυο σκοοπ].Οποτε θελω χονδρικα τον μηνα 75 ευρω:shock::shock:
Που να επαιρνα και αλλα [βιταμινες κτλ].

aepiskeptis
21-04-11, 21:11
Καλα omega 3? Δε με πειράζει απο φαρμακείο ή supplement shop...

στο e-shop έχει μόνο της reflex αν είδα καλά ε? Τα έχει πάρει κανείς?

ascenta Nutra Sea fish oil

EPA (eicosapentaenoic acid) 750 mg
DHA (docosahexaenoic acid) 500 mg
Other omega-3 fatty acids 250 mg

στα 5ml

ή μουρουνελαιο ΝΟω ή twinlab πολυ πιο φτηνο

Giannistzn
22-04-11, 11:17
Δεν ξερω αν θεωρειται συμπληρωμα και αν το βαζω στη σωστη κατηγορια, αλλα θελω να παρω καποιες μπαρες πρωτεΐνης για ορισμενες μερες που ειμαι εξω για πολλες ωρες (11 - 4/5) για να μην πειναω και χανω και γευματα. Ειμαι 1,83 - 72kg και εχω βρει καποιες μπαρες, και σας παραθετω τα θρεπτικα συστατικα τους.

Αυτο που θελω να ρωτησω, μηπως τα 80gr που ειναι η μπαρες ειναι πολλα για εκεινη την ωρα και να ψαξω για κατι αλλο (νομιζω βγαινουν και σε 30-50 ή κανω λαθος?). Και οι υδ/κες - λιπη ειναι καλα ή να ψαξω κατι με χαμηλωτερα? (επειδη μετα τις 4-5 δεν εχω καθολου υδ/κα).

Ramrod
22-04-11, 14:35
Δεν ξερω αν θεωρειται συμπληρωμα και αν το βαζω στη σωστη κατηγορια, αλλα θελω να παρω καποιες μπαρες πρωτεΐνης για ορισμενες μερες που ειμαι εξω για πολλες ωρες (11 - 4/5) για να μην πειναω και χανω και γευματα. Ειμαι 1,83 - 72kg και εχω βρει καποιες μπαρες, και σας παραθετω τα θρεπτικα συστατικα τους.

Αυτο που θελω να ρωτησω, μηπως τα 80gr που ειναι η μπαρες ειναι πολλα για εκεινη την ωρα και να ψαξω για κατι αλλο (νομιζω βγαινουν και σε 30-50 ή κανω λαθος?). Και οι υδ/κες - λιπη ειναι καλα ή να ψαξω κατι με χαμηλωτερα? (επειδη μετα τις 4-5 δεν εχω καθολου υδ/κα).

Προσωπικά θεωρώ τις μπάρες πρωτεϊνης πολύ κακό value for money...αλλά αμα τα δίνεις δικό σου θέμα είναι. Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι πιστευω...

80 γρ πρωτεϊνης? Εγώ θεωρώ ότι πάνω απο 40-45 τη φορά είναι πολλά για το βάρος σου. Για τα υπόλοιπα εσύ ξέρεις...αμα κάνεις γράμμωση μ'άλλον είναι κακή επιλογή, πιθανότατα δε θα έχουν και τις καλύτερες αναλογίες...

Kaloutsikos
22-04-11, 15:30
Δεν ξερω αν θεωρειται συμπληρωμα και αν το βαζω στη σωστη κατηγορια, αλλα θελω να παρω καποιες μπαρες πρωτεΐνης για ορισμενες μερες που ειμαι εξω για πολλες ωρες (11 - 4/5) για να μην πειναω και χανω και γευματα. Ειμαι 1,83 - 72kg και εχω βρει καποιες μπαρες, και σας παραθετω τα θρεπτικα συστατικα τους.



Αυτο που θελω να ρωτησω, μηπως τα 80gr που ειναι η μπαρες ειναι πολλα για εκεινη την ωρα και να ψαξω για κατι αλλο (νομιζω βγαινουν και σε 30-50 ή κανω λαθος?). Και οι υδ/κες - λιπη ειναι καλα ή να ψαξω κατι με χαμηλωτερα? (επειδη μετα τις 4-5 δεν εχω καθολου υδ/κα).
Δεν έχει ρε συ πάρα πολύ υδατάνθρακα, και αυτό που με χαλάει εκτός από την τιμή
είναι ότι έχει κάμποσα λιπαρά.

Γιατί δεν πίνεις πρωτεΐνη με μαλτοδεξτρίνη όπου είναι πάμφθηνη
και καλύτερα συστατικά?

Και όπως είπε και ο Ramrod δεν είναι καλή επιλογή για γράμμωση!


Προσωπικά θεωρώ τις μπάρες πρωτεϊνης πολύ κακό value for money...αλλά αμα τα δίνεις δικό σου θέμα είναι. Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι πιστευω...

80 γρ πρωτεϊνης? Εγώ θεωρώ ότι πάνω απο 40-45 τη φορά είναι πολλά για το βάρος σου. Για τα υπόλοιπα εσύ ξέρεις...αμα κάνεις γράμμωση μ'άλλον είναι κακή επιλογή, πιθανότατα δε θα έχουν και τις καλύτερες αναλογίες...

80 γρ. εννοεί ότι είναι η μπάρα.

Giannistzn
22-04-11, 17:22
Προσπαθω να μεινω σταθερος σε κιλα και να ριξω ποσοστο λιπους.

Οσον αφορα την πρωτεΐνη σε ροφημα που μου προτεινατε, εαν βγω στις 11 που λεω και πιω την πρωτεΐνη ή φαω κατι (που ετσι και αλλιως τρωω) μετα πειναω οταν ειμαι εξω, οποτε δεν μπορω να εχω shaker μαζι μου. Γι'αυτο το λογο και μονο. Και δεν μιλαω για καθημερινη χρηση, 1-2φορες maximum την εβδομαδα.

Σκεφτομαι μηπως τα 80gr (που ειναι ολη η μπαρα με 25gr πρωτεΐνης) ειναι πολλα για βραδυ αλλα ειμαι και σε δραστηριοτητα εκεινη τη στιγμη.

Οσον αφορα το οικονομικο (για τις συγκεκριμενες που μου προτεινε ενας φιλος) εχω βρει με 62ευρω τις 25, δηλαδη πανω κατω για 2 μηνες θα με βγαλουν.. Δεν το εχω ψαξει οσον αφορα τιμες - αλλες μπαρες κλπ, απλα κανω μια σκεψη προς το παρων, και μου φαινεται μονοδρομος για γευμα εκεινη την ωρα η μπαρα.

Kaloutsikos
22-04-11, 19:01
Οσον αφορα το οικονομικο (για τις συγκεκριμενες που μου προτεινε ενας φιλος) εχω βρει με 62ευρω τις 25, δηλαδη πανω κατω για 2 μηνες θα με βγαλουν.. Δεν το εχω ψαξει οσον αφορα τιμες - αλλες μπαρες κλπ, απλα κανω μια σκεψη προς το παρων, και μου φαινεται μονοδρομος για γευμα εκεινη την ωρα η μπαρα.

Πόσα?:shock:

Giannistzn
22-04-11, 19:20
Chill kaloutsikos!! (θα σε σκοτωσω ετσι οπως τα λεω ε??) :P

Το ξερω οτι δεν ειναι και οτι πιο οικονομικο.. Καθε αλλο.. Βασικα ψαχνω τιμες αυτες τις μερες. Δεν ειπα οτι ειναι τρελη ευκαιρια, ουτε μου φαινεται φθηνο αφου με 30ευρω πανω κατω μια πρωτεινη σε σκονη βγαζει πανω κατω 30 δοσεις.

Στο οικονομικο ξαναλεω δεν σκαλωνω και τοσο γιατι δεν θα τρωω 1/μερα αλλα 1/εβδομαδα οποτε με 2 - 2,5 ευρω ανα μπαρα βγαινει 10ευρω το μηνα στη χειροτερη.

Πιο πολυ με καιει απο διατροφικη αποψη, αν ειναι πολλα π.χ. 30γρ πρωτεΐνη 30γρ υδ/α και 9γρ λιπη για εκεινη την ωρα (και για εμενα που ειμαι 72kg).

Kaloutsikos
22-04-11, 20:36
Πιο πολυ με καιει απο διατροφικη αποψη, αν ειναι πολλα π.χ. 30γρ πρωτεΐνη 30γρ υδ/α και 9γρ λιπη για εκεινη την ωρα (και για εμενα που ειμαι 72kg).

Τα 30γρ. πρωτεΐνης σε φοβίζουν?
Δεν έχεις πρόβλημα στα να μην τα απορροφήσει ο οργανισμός σου! :)

Giannistzn
22-04-11, 20:55
Οχι πιο πολυ ο υδ/κας και το λιπος. Για την πρωτεΐνη σιγα, και 20-30 γρ παραπανω/μερα δεν θα παθω και τπτ ;)

Απλα μηπως ειναι πολλα τα λιπη για τα κιλα μου και αντι να χανω λιπος να παιρνω (αν και νομιζω οτι σας εχω παραπρηξει για 1 φορα την εβδομαδα που το σκεφτομαι..)

Ramrod
22-04-11, 22:13
Οχι πιο πολυ ο υδ/κας και το λιπος. Για την πρωτεΐνη σιγα, και 20-30 γρ παραπανω/μερα δεν θα παθω και τπτ ;)

Απλα μηπως ειναι πολλα τα λιπη για τα κιλα μου και αντι να χανω λιπος να παιρνω (αν και νομιζω οτι σας εχω παραπρηξει για 1 φορα την εβδομαδα που το σκεφτομαι..)

+1 :P

Πάρε μη φοβάσαι...αν ήταν 5-10γρ λίπος να έκαναν τη διαφορά...

PMalamas
23-04-11, 00:22
τελευταία φορα που βρήκα τις 12 με 14 λίρες πήρα.. αλλα και πάλι για μένα πολλά είναι ποσο μάλλον τα 62? αλλα σήμερα έφτιαξα τις δικες μου μπάρες..

Giannistzn
23-04-11, 10:00
τελευταία φορα που βρήκα τις 12 με 14 λίρες πήρα.. αλλα και πάλι για μένα πολλά είναι ποσο μάλλον τα 62? αλλα σήμερα έφτιαξα τις δικες μου μπάρες..

Για τις σπιτικες που εχω διαβασει εδω, τα παιδια λενε οτι δεν ειναι συμπαγης οταν βγαινουν απο το ψυγειο, διαλυονται μετα απο λιγο.

PMalamas
23-04-11, 17:26
ναι.. οντως.. αλλα που θα μου παει θα φτιαξω τη μυστικη συνταγη για να μη διαλυονται:green:

kikoko23
24-04-11, 15:46
καλη ανασταση παιδια και χρονια πολλα!!! μια ερωτηση θελω να κανω... πρεπει να κανεις διαλειμα οταν παιρνεις συπληρωμα πρωτεινης? δηλαδη πχ να παρεις ενα κουβα και μετα να σταματησεις για καποιο διαστημα πριν ξαναπαρεις???

Kaloutsikos
24-04-11, 15:55
καλη ανασταση παιδια και χρονια πολλα!!! μια ερωτηση θελω να κανω... πρεπει να κανεις διαλειμα οταν παιρνεις συπληρωμα πρωτεινης? δηλαδη πχ να παρεις ενα κουβα και μετα να σταματησεις για καποιο διαστημα πριν ξαναπαρεις???

Οχι δεν έχεις πρόβλημα να συνεχίσεις να παίρνεις, αρκεί να μην παίρνεις
4 με 5 φορές την ημέρα!

kikoko23
24-04-11, 20:14
Οχι δεν έχεις πρόβλημα να συνεχίσεις να παίρνεις, αρκεί να μην παίρνεις
4 με 5 φορές την ημέρα!

παιρνω κανονικα 2 με 3 φορές την ημέρα απλα επειδή διάβασα ότι δεν θα πρέπει να συνηθίζει ο οργανισμός στην εύκολη πρωτείνη και θα πρέπει να τη συνθέτει και μόνος του.. γι αυτό το λέω, μήπως θα είναι καλά για λίγο η αποχή... και να παίρνω εκεινο το διάστημα που δεν θα παίρνω πρωτείνη να παίρνω αμινοξέα...

sofos
24-04-11, 20:15
παιρνω κανονικα 2 με 3 φορές την ημέρα απλα επειδή διάβασα ότι δεν θα πρέπει να συνηθίζει ο οργανισμός στην εύκολη πρωτείνη και θα πρέπει να τη συνθέτει και μόνος του.. γι αυτό το λέω, μήπως θα είναι καλά για λίγο η αποχή... και να παίρνω εκεινο το διάστημα που δεν θα παίρνω πρωτείνη να παίρνω αμινοξέα...

ακυρο ειναι αυτο που διαβασες,δεν ισχυει..

Marine
24-04-11, 21:20
Οχι δεν έχεις πρόβλημα να συνεχίσεις να παίρνεις, αρκεί να μην παίρνεις
4 με 5 φορές την ημέρα!

γιατι υπαρχει καποιο οριο??υπαρχουν μερες που μετα το gym στα τελευταια 2-3 γευματα που ειχα να κανω εβαλα και 2 σκουπς γιατι ενιωθα πως δεν θα αναρωσσω..υπαρχουν μερες που εχω πιει και 10 σκουπς...:green:

konna
24-04-11, 21:25
γιατι υπαρχει καποιο οριο??υπαρχουν μερες που μετα το gym στα τελευταια 2-3 γευματα που ειχα να κανω εβαλα και 2 σκουπς γιατι ενιωθα πως δεν θα αναρωσσω..υπαρχουν μερες που εχω πιει και 10 σκουπς...:green:

Με 10 σκουπς παίρνεις 200-250 γρ πρωτείνης, άρα για το μέσο άνθρωπο είναι υπεραρκετά που σημαίνει απουσία κανονικής τροφής. Οταν δε, αυτο γίνεται καθημερινά και όχι σε μια έκτατη περίπτωση σημαίνει πλήρης αντικατάσταση της φυσικής τροφής.

Απ' ότι λένε οι γνώστες του φόρουμ δεν είναι ο,τι καλύτερο το να κόψεις το φαί και να το αντικαταστήσεις πλήρως με πρωτείνη. Οπότε, φαντάζομαι ότι αυτο είναι ένα όριο.

Kaloutsikos
25-04-11, 00:37
γιατι υπαρχει καποιο οριο??υπαρχουν μερες που μετα το gym στα τελευταια 2-3 γευματα που ειχα να κανω εβαλα και 2 σκουπς γιατι ενιωθα πως δεν θα αναρωσσω..υπαρχουν μερες που εχω πιει και 10 σκουπς...:green:

Δεν υπάρχει κάποιο όριο, όσο το λιγότερο τόσο το καλύτερο.

Αν από τα 7 γεύματα που κάνουμε τα 4 με 5 είναι συμπλήρωμα διατροφής
εκτός ότι είναι λάθος, όλο και κάποιο πρόβλημα θα σε βγάλει σε κανένα όργανο!

tommygunz
25-04-11, 01:10
Δεν υπάρχει κάποιο όριο, όσο το λιγότερο τόσο το καλύτερο.

Αν από τα 7 γεύματα που κάνουμε τα 4 με 5 είναι συμπλήρωμα διατροφής
εκτός ότι είναι λάθος, όλο και κάποιο πρόβλημα θα σε βγάλει σε κανένα όργανο!

Θα εμφανιστεί και ένα προβληματάκι και στην τσέπη με τόσα scoop!!

Εγώ κάτι λιγότερο από 1 scoop με το πρωινό (όποτε μπορώ βάζω αυγά όμως) και αν δεν πάρω αμινοξέα μετά την προπόνηση άλλο ένα scoop με πρωτεΐνη.
Είμαι της φιλοσοφίας πως χωρίς πραγματικό φαΐ δεν γίνεται δουλειά. Σε γράμμωση ας πούμε, αν στρέφεσαι συνέχεια στα protein shakes τότε συνέχεια θα νιώθεις το στομάχι σου άδειο. Και πεινάς που πεινάς λόγω μειωμένων θερμίδων, αν έχεις και εντελώς άδειο στομάχι τότε είναι πολύ πιθανότερο να την χαλάσεις τη διατροφή/δίαιτα. Όσο γίνεται λοιπόν πραγματικό φαΐ.

aepiskeptis
25-04-11, 20:21
bcaa απο τη Now αγευστα

ξερει καποιο πως πανε απο διαλυτοτητα?

tnx!

exkaliber
26-04-11, 20:14
bcaa απο τη Now αγευστα

ξερει καποιο πως πανε απο διαλυτοτητα?

tnx!



δεν πανε
με κουταλι στο στομα και νερο

exkaliber
26-04-11, 20:14
μεχρι ποσα γραμμαρια σκονη πρωτεινης μπορουμε να παρουμε την μερα??

beefmeup
26-04-11, 20:16
μεχρι ποσα γραμμαρια σκονη πρωτεινης μπορουμε να παρουμε την μερα??

μεχρι να σε παει σερπατινα.:green:

καλο ειναι,το ποσοστο που θα παρεις σε σκονη να εχει μια αναλογια με αυτο που θα παρεις απο φαγητο.
το περισοτερο παντως,το περνεις απο φαγητο.

exkaliber
26-04-11, 20:20
100 με 120,να τ αφησω??:green:

beefmeup
26-04-11, 20:21
δεν ξερω ποσα κιλα εισαι,ουτε τι κανεις..
αλλα πολλα νομιζω ειναι 120 απο σκονη.
εγω ας πουμε δεν περνω ουτε 75-80γρ καλα καλα,απο σκονη καθε μερα.

exkaliber
26-04-11, 20:28
σωστα πρεπει να γραψω διατροφη προγραμμα
και θα τπ κανω.

εγω παιρνω 60 γρ,
και σκεφτομαι να βαλω και το βραδυ πριν τον υπνο

θα βγαλω προγραμμα και μετα σας ξαναρωταω

:thumbup::thumbup::thumbup:

Levrone
26-04-11, 20:32
bcaa απο τη Now αγευστα

ξερει καποιο πως πανε απο διαλυτοτητα?

tnx!

λιγο νερο, ριχνεις bcaa, ξανα νερο απο πανω , και ανακατεβεις με δυναμη...

θελουν ζορι σχετικα..

και αγευστα πολυ..

ε και ανοστα..

exkaliber
26-04-11, 20:52
αλλη μια απορια που μ βασανιζει τωρα τελευταια


παιρνοντας πρωτεινη με βρωμη και στο καπακι πρωινο καθυστερουμε την αποροφηση
αξιζει να ξυπναει κανει 40 λεπτα νωριτερα να παιρνει πρωτεινη με αδειο στομαχι
και μετα απο 40 λεπτα πρωινο???

Ramrod
26-04-11, 20:57
αλλη μια απορια που μ βασανιζει τωρα τελευταια


παιρνοντας πρωτεινη με βρωμη και στο καπακι πρωινο καθυστερουμε την αποροφηση
αξιζει να ξυπναει κανει 40 λεπτα νωριτερα να παιρνει πρωτεινη με αδειο στομαχι
και μετα απο 40 λεπτα πρωινο???

για μένα όχι....καλύτερα πιες whey μόλις ξυπνήσεις και μετα απο 15' φαε το πρωϊνό σου δηλαδη πίνεις την πρωτεϊνη και ετοιμάζεις τα υπόλοιπα...

exkaliber
26-04-11, 21:05
me αποσαχολει η βρωμη μεσα στην πρωτεινη
ειναι καλη ιδεα????

γτ 15 λεπτα?? αμοινοξεα ειναι?:green:

Ramrod
26-04-11, 21:12
me αποσαχολει η βρωμη μεσα στην πρωτεινη
ειναι καλη ιδεα????

γτ 15 λεπτα?? αμοινοξεα ειναι?:green:

Όταν ξυπνας το πρωϊ ο οργανισμός χρειάζεται θερμίδες...την πρωτεϊνη τι να την κάνεις σκέτη, αμα περιμένεις να τη χωνέψεις το πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιηθεί για ενέργεια. Αμα βάλεις βρώμη δε θα απορροφηθει γρήγορα(αργος υδατάνθρακας), ανα βάλεις απλό υδατάνθρακα θα ανεβεί η ινσουλίνη. Δεν έχει νόημα να βάλεις βρώμη γιατι με την ίδια λογική τρως κανονικά το πρωϊνό. Απλά λαμβάνεις λίγη πρωτεϊνη στην αρχή να αποφύγεις πιθανό καταβολισμό και παράλληλα μετά τρως και το πρωϊνό σου.

Αποψή μου, όλα αυτά είναι ψιλά γραμματα, έχω δοκιμάσει και να πίνω στην αρχή την πρωτεϊνη και να τα παιρνω όλα μαζί και να μην πίνω γουεη το πρωϊ...δεν είδα καμια διαφορά...η λεπτομέρεια της λεπτομερειας....

exkaliber
26-04-11, 21:17
:thumbup::thumbup:

Giannistzn
27-04-11, 15:15
Ξερει κανεις τη victory weider? Ειναι καλη ή να προτιμησω καποια αλλη μαρκα?

http://csimg.leguide.net/srv/FR/00000668weiwvs104102/T/140x140/C/FFFFFF/url/weider-weiwvs104102-whey.jpg

Εχω βρει 55ευρω τα 2,2κιλα νομιζω.
Δεν ξερω αν ειναι αυτη ακριβως αλλα εμοιαζε το κουτι.

f-panos
27-04-11, 15:24
Εχω παρα πολλα χρονια να παρω καποιο προιον απο weider αλλα αν δεν κανω λαθος victory ονομαζεται ολη η σειρα προιοντων, τωρα η whey λογικα θα ειναι whey blend κανα 70-80% περιεκτικοτητα σε πρωτεινη. τσεκαρε γρ bcaa κ γλουταμινη ανα σκουπ κ αν ειναι γυρω στα 5 παρ'την. επισης κοιτα κ υδατανθρακες-ζαχαρες κλπ

Giannistzn
27-04-11, 15:28
Γυρω στο 80% πρεπει να ειναι. Τωρα τα λοιπα συστατικα δεν με πολυενδιαφερουν. Για 1 μηνα θελω μια πρωτεΐνη σχετικα φθηνη για να ανεβασω κανα κιλο. Εαν εχεις καποια αλλη καλυτερη υποψην σου, ακουω!! ;)

RAMBO
27-04-11, 15:30
ενασ μηνασ δεν φτανει....πεταμενα λεφτα

Giannistzn
27-04-11, 15:34
ενασ μηνασ δεν φτανει....πεταμενα λεφτα

Δεν ειπα οτι θα την παρω για 1 μηνα και μετα θα σταματησω την πρωτεΐνη ή τη διατροφη ή οτιδηποτε. Απλα επειδη θελω να την παρω τωρα αυτες τις μερες ψαχνω στα γρηγορα. Μετα θα εχω 1 μηνα να ψαξω κατι αλλο για μετα.

beefmeup
27-04-11, 15:36
Ξερει κανεις τη victory weider? Ειναι καλη ή να προτιμησω καποια αλλη μαρκα?



στα ιδια λεφτα μπορεις να βρεις καλυτερες επιλογες..παρε αλλη.

giannis50
27-04-11, 16:02
οπου νανε τελειωνει η πρωτεινη που εχω παρει (instant whey reflex) και σκευτομαι να δοκιμασω αλλη εταιρια.. μου εχουν πει gaspari, eas και αλλες αλλα δεν εχω καταλιξει σε καποια. να παρω αλλη να συνεχησω με reflex? δεν ξερω. με την reflex εχω παρει 8 κιλα σε 1 μηνα σχεδον.

exkaliber
27-04-11, 16:36
αναρωτιεμαι πως μπορω να βολεψω την βιταμινη c στο μεταπροπονητικο,ειναι σε σκονη
μπορω να την παρω με τα αμινοξεα??
ή να την βαλω στο σεικερ με την πρωτεινη αργοτερα??
ή ποια αλλη στιγμη???

Kaloutsikos
27-04-11, 17:22
οπου νανε τελειωνει η πρωτεινη που εχω παρει (instant whey reflex) και σκευτομαι να δοκιμασω αλλη εταιρια.. μου εχουν πει gaspari, eas και αλλες αλλα δεν εχω καταλιξει σε καποια. να παρω αλλη να συνεχησω με reflex? δεν ξερω. με την reflex εχω παρει 8 κιλα σε 1 μηνα σχεδον.

Δεν γίνεται αυτό που λές!
Από αλλού τα έβαλες τα κιλά! :turtle:

sobral
27-04-11, 17:25
Δεν γίνεται αυτό που λές!
Από αλλού τα έβαλες τα κιλά! :turtle:

:thumbup: εννοείται! για κανένα λόγο. Από τη διατροφή του θα είναι. Εκτός αν παίρνει τπτ άλλο,που και πάλι δύσκολο.χε:green::green:

Kaloutsikos
27-04-11, 17:48
:thumbup: εννοείται! για κανένα λόγο. Από τη διατροφή του θα είναι. Εκτός αν παίρνει τπτ άλλο,που και πάλι δύσκολο.χε:green::green:

:turtle::turtle::green::green:

Giannistzn
27-04-11, 19:22
Και παλι ρε παιδια 8κιλα σε ενα μηνα? Ποσο τρως ρε συνονοματε? Δεν μου φαινεται και τοσο ευκολο..

PMalamas
27-04-11, 22:26
σιγα ρε παιδια.. 8 κιλα ειπε.. οχι μυικα..

Levrone
27-04-11, 23:40
Όταν ξυπνας το πρωϊ ο οργανισμός χρειάζεται θερμίδες...την πρωτεϊνη τι να την κάνεις σκέτη, αμα περιμένεις να τη χωνέψεις το πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιηθεί για ενέργεια. Αμα βάλεις βρώμη δε θα απορροφηθει γρήγορα(αργος υδατάνθρακας), ανα βάλεις απλό υδατάνθρακα θα ανεβεί η ινσουλίνη. Δεν έχει νόημα να βάλεις βρώμη γιατι με την ίδια λογική τρως κανονικά το πρωϊνό. Απλά λαμβάνεις λίγη πρωτεϊνη στην αρχή να αποφύγεις πιθανό καταβολισμό και παράλληλα μετά τρως και το πρωϊνό σου.

Αποψή μου, όλα αυτά είναι ψιλά γραμματα, έχω δοκιμάσει και να πίνω στην αρχή την πρωτεϊνη και να τα παιρνω όλα μαζί και να μην πίνω γουεη το πρωϊ...δεν είδα καμια διαφορά...η λεπτομέρεια της λεπτομερειας....


προσωπικα πινω μολις ξυπνησω την πρωτεινη σε νερο , και μεχρι να το πιω εχω βαλει ηδη τη βρωμη σε μπολ με νερο...τελειωνει το ροφημα και ξεκιναω αμεσως να τρωω τη βρωμη σε νερο οπως ειπα... ε και μετα πολυβιταμινη και Animal Omega..

exkaliber
28-04-11, 21:52
gaba εχετε δοκιμασει??
βοηθαει στον υπνο? η μελατονινη δε με πιανει
την θελω για οταν κανω προπονηση αργα

στο καλαθακι εβαλα της now των 500mg

giannis50
29-04-11, 04:04
αν ειναι απο την διατροφη οκ. αλλα μου προτεινετε καμια αλλη μαρκα? α και παραληλα θα αρχησω και κρεατινη.

ippokratis
29-04-11, 13:13
Μια ερώτηση για μουρουνέλαιο: επειδή δεν παραγγέλνω από το ίντερνετ,ξέρετε κάποιο μέρος στην Αθήνα που να πουλάει, κατά προτίμηση σε υγρή μορφή; ή έστω κάποια καλή μάρκα σε κάψουλες πχ από φαρμακείο; αν δεν επιτρέπεται να αναφερθούν δημόσια στείλτε μου προσωπικό μήνυμα, ευχαριστώ πολύ.
υ.γ. προς το παρόν καταναλώνω το Norwegian cod liver oil της Solgar ,είναι κάψουλες με 407 mg μουρουνέλαιο η μία.δεν ξέρω όμως αν αφενός η μία κάψουλα ανά ημέρα που προτείνει επαρκεί και αφετέρου αν είναι ποιοτικά καλό.

Kaloutsikos
29-04-11, 14:50
αν ειναι απο την διατροφη οκ. αλλα μου προτεινετε καμια αλλη μαρκα? α και παραληλα θα αρχησω και κρεατινη.

Υπάρχουν πάρα πολλές καλές εταιρίες, κανε ένα search μόνος σου,
η γνώμη μου είναι μακρυά απο Dymatize,Eas, και Οn!

freestyler
29-04-11, 15:51
εγω που με το που τελειωσα την προπονηση και ηπια την whey μαζι με βρωμη ηταν λαθος?γιατι εκεινη την στιγμη θελουμε αμεση απορροφηση!!!

exkaliber
29-04-11, 16:03
κοιτα,για μετα προπο ειναι σιγουρα λαθος,στο λεω εγω :cool:
τωρα για το πρωινο δεν εχω καταληξει..

beefmeup
29-04-11, 16:17
εγω που με το που τελειωσα την προπονηση και ηπια την whey μαζι με βρωμη ηταν λαθος?γιατι εκεινη την στιγμη θελουμε αμεση απορροφηση!!!

καλα ειναι μην τρελενεσαι.

Eddie
29-04-11, 16:23
gaba εχετε δοκιμασει??
βοηθαει στον υπνο? η μελατονινη δε με πιανει
την θελω για οταν κανω προπονηση αργα

στο καλαθακι εβαλα της now των 500mg

Βοηθαει,εγω μολις παρω μετα απο λιγο ειμαι σαν τον χουζουρη απ τα στρουμφακια.

Αλλα ρε συ,μαλακια εκανες και πηρες των 500 γιατι συνηθως η δωση που πιανει τους περισσοτερους ειναι περιπου 3γρ μεχρι 5.

aepiskeptis
29-04-11, 16:32
λιγο νερο, ριχνεις bcaa, ξανα νερο απο πανω , και ανακατεβεις με δυναμη...

θελουν ζορι σχετικα..

και αγευστα πολυ..

ε και ανοστα..

ευχαριστω!

ειχα τα της πριμαφορσε δεν διαλυονταν ουτε στο μπλεντερ και τα εβαζα σε λιωμενη σοκολατα...:turtle: και προφανως δεν εξυπηρετουσαν αυτο που ηθελα.




Σχετικα με τη γουει δε ξερω ποσοι ξερετε, η απορροφηση της ειναι 10γρ/ωρα με αδειο στομαχι.

exkaliber
29-04-11, 16:35
ναι,βλακεια επρεπε ναπαρω σε σκονη
αλλα νταξει τι ειναι 6 επιπλεον χαπακια :green:

beefmeup
29-04-11, 16:36
ειχα τα της πριμαφορσε δεν διαλυονταν ουτε στο μπλεντερ και τα εβαζα σε λιωμενη σοκολατα...:turtle: και προφανως δεν εξυπηρετουσαν αυτο που ηθελα.


μα γιατι το λες αυτο?:green:

aepiskeptis
29-04-11, 16:47
μα γιατι το λες αυτο?:green:

σκεψου τη χαρα που εκανα μολις το ανακαλυψα.

Εχω μια απορια ωστοσο, γιατι τα αγευστα ειναι τοσο "ευδιαλυτα" (καλο ε!) και τα με γευσεις δε θελουν ουτε καν ανακατεμα?

beefmeup
29-04-11, 16:54
Εχω μια απορια ωστοσο, γιατι τα αγευστα ειναι τοσο "ευδιαλυτα" (καλο ε!) και τα με γευσεις δε θελουν ουτε καν ανακατεμα?

λογο προσθετων μαλλον,καπου το ειχαμε συζητησει κ με τον ISIS νομιζω.

aepiskeptis
29-04-11, 17:00
πολυ ενδιαφερον!

δλδ δεν ειναι η επεξεργασια ή λιγοτερη η συγκεντρωση/γρ προιοντος, αλλα προσθετο-α που αυξανουν τη διαλυτοτητα!

freestyler
29-04-11, 19:13
κοιτα,για μετα προπο ειναι σιγουρα λαθος,στο λεω εγω :cool:
τωρα για το πρωινο δεν εχω καταληξει..

για πρωινο που ειμαι στο σπιτι δεν εχω προβλημα ριχνω βρωμη στα δημητριακα και μετα πινω την πρωτεινη!Τωρα μετα την προπονηση που ειμαι εξω με ενοιαζε και δεν εχω την ανεση του χωρου να εχω ξεχωριστα βρωμη και πρωτεινη!!!

noz1989
29-04-11, 20:01
Υπάρχουν πάρα πολλές καλές εταιρίες, κανε ένα search μόνος σου,
η γνώμη μου είναι μακρυά απο Dymatize,Eas, και Οn!
γιατι???

Kaloutsikos
29-04-11, 22:40
γιατι???
Για ποια απ ολες τις μαρκες;

εγω που με το που τελειωσα την προπονηση και ηπια την whey μαζι με βρωμη ηταν λαθος?γιατι εκεινη την στιγμη θελουμε αμεση απορροφηση!!!
ΚοιτΑ να δεις τι παιζει,
Αμα φας μετα από 40 λεπτά, τοτε πρωτείνη και βρώμη δεν είναι καλή επιλογη γιατι δεν θα προλαβει να απορροφηθεί, αν φας μετα απο ενα 2ωρο τότε ο.κ.

exkaliber
29-04-11, 22:46
Για ποια απ ολες τις μαρκες;

ΚοιτΑ να δεις τι παιζει,
Αμα φας μετα από 40 λεπτά, τοτε πρωτείνη και βρώμη δεν είναι καλή επιλογη γιατι δεν θα προλαβει να απορροφηθεί, αν φας μετα απο ενα 2ωρο τότε ο.κ.

φανταζομαι και για τις 3 ρωταει
αλλα πες πρωτα για την dymatize γιατι την εχω :green:

Kaloutsikos
29-04-11, 22:50
φανταζομαι και για τις 3 ρωταει
αλλα πες πρωτα για την dymatize γιατι την εχω :green:

Για την dymatize από Αυτά που έχω ακουσει εδω μεσα Απο ατομα ψαγμενα, δεν εχω δει προσωπικα κάποια ερευνα.

exkaliber
29-04-11, 22:57
για την isolate
ναι

jimas
30-04-11, 00:09
Υπάρχουν πάρα πολλές καλές εταιρίες, κανε ένα search μόνος σου,
η γνώμη μου είναι μακρυά απο Dymatize,Eas, και Οn!

Μακριά ακόμη και απο την Οn; :shock:Εκπλήσσομαι γιατί απο αυτά που έχω διαβάσει εδώ και απο μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο που έχω κάνει θεωρείται η καλύτερη. Και ότι σκεφτόμουν να την αγοράσω μόλις τελειώσει η whey της warriolabs που παίρνω τώρα. Άντε πάλι απο την αρχή αναζήτηση και ψάξιμο:(

giannis50
30-04-11, 00:28
Μακριά ακόμη και απο την Οn; :shock:Εκπλήσσομαι γιατί απο αυτά που έχω διαβάσει εδώ και απο μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο που έχω κάνει θεωρείται η καλύτερη. Και ότι σκεφτόμουν να την αγοράσω μόλις τελειώσει η whey της warriolabs που παίρνω τώρα. Άντε πάλι απο την αρχή αναζήτηση και ψάξιμο:(

και γω το ιδιο πιστευα.. και θα επερνα on μολις τελειωνε η reflex που εχω.

μου εχουν πει οτι h reflex δεν ειναι τοσο καλη λογο της χαμιλης της τιμης.. γ'αυτο ρωτησα αν υπαρχη καλυτερη

jimas
30-04-11, 00:53
και γω το ιδιο πιστευα.. και θα επερνα on μολις τελειωνε η reflex που εχω.

μου εχουν πει οτι h reflex δεν ειναι τοσο καλη λογο της χαμιλης της τιμης.. γ'αυτο ρωτησα αν υπαρχη καλυτερη

Η ISOLATE της cytosport απο ότι πρόσεξα είναι η πιο καθαρή χωρίς λίπος και με τη λιγότερη χοληστερόλη από όσες έχω δει. Αναφέρομαι στη χοληστερόλη γιατί σε ένα φόρουμ ένας αθλίατρος μου είπε ότι αν η πρωτείνη έχει χοληστερόλη ανεβάζει τη χοληστερόλη του οργανισμού και αυτό πιστεύω δεν είναι και ότι καλύτερο.

sofos
30-04-11, 01:13
Η ISOLATE της cytosport απο ότι πρόσεξα είναι η πιο καθαρή χωρίς λίπος και με τη λιγότερη χοληστερόλη από όσες έχω δει. Αναφέρομαι στη χοληστερόλη γιατί σε ένα φόρουμ ένας αθλίατρος μου είπε ότι αν η πρωτείνη έχει χοληστερόλη ανεβάζει τη χοληστερόλη του οργανισμού και αυτό πιστεύω δεν είναι και ότι καλύτερο.

αμα πινεις πρωτεινες με υψηλη χοληστερολη τοτε ναι θα σ ανεβει,αλλα αν παρεις μια με 30μγ και την πινεις 1-2 φορες τοτε δεν θα χεις προβλημα...

giannis50
30-04-11, 01:14
μπορει να παω η για αυτη
*************
η αυτη

***************
η μπορει να συνεχισω με την reflex δεν ξερω :S

sofos
30-04-11, 01:17
μπορει να παω η για αυτη

****************

η αυτη

**************

η μπορει να συνεχισω με την reflex δεν ξερω :S

εας :thumbdown: η real ομως ειναι καλη για ογκο

freestyler
30-04-11, 01:24
Για ποια απ ολες τις μαρκες;

ΚοιτΑ να δεις τι παιζει,
Αμα φας μετα από 40 λεπτά, τοτε πρωτείνη και βρώμη δεν είναι καλή επιλογη γιατι δεν θα προλαβει να απορροφηθεί, αν φας μετα απο ενα 2ωρο τότε ο.κ.

σημερα που το πρωτο δοκιμασα εφαγα μετα απο 3 ωρες οποτε ενταξει!
τωρα σκεφτομαι να πηγαινω πρωι gym (9 το πρωι)ελπιζω να ειναι καλη ωρα για τον οργανισμο μου! οποτε σκεφτομαι να πινω την whey μετα την προπονηση και μια σαν γευμα πιο μετα!μην πιω και στο πρωινο και μετα την προπονηση γιατι θα ειναι πολυ κοντα

freestyler
30-04-11, 01:47
Μακριά ακόμη και απο την Οn; :shock:Εκπλήσσομαι γιατί απο αυτά που έχω διαβάσει εδώ και απο μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο που έχω κάνει θεωρείται η καλύτερη. Και ότι σκεφτόμουν να την αγοράσω μόλις τελειώσει η whey της warriolabs που παίρνω τώρα. Άντε πάλι απο την αρχή αναζήτηση και ψάξιμο:(

και μολις αγορασα gold standard της Οn!!! ελπιζω να το λενε για κατι λιγοτερο η περισσοτερο που περιεχει στα συστατικα και οχι για κατι επιβλαβες για την υγεια μας!!!

Kaloutsikos
30-04-11, 05:04
Μακριά ακόμη και απο την Οn; :shock:Εκπλήσσομαι γιατί απο αυτά που έχω διαβάσει εδώ και απο μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο που έχω κάνει θεωρείται η καλύτερη. Και ότι σκεφτόμουν να την αγοράσω μόλις τελειώσει η whey της warriolabs που παίρνω τώρα. Άντε πάλι απο την αρχή αναζήτηση και ψάξιμο:(
Oλες πάνω κάτω ίδιες είναι, απλώς αυτή έχει διαφημιστεί πολύ!


σημερα που το πρωτο δοκιμασα εφαγα μετα απο 3 ωρες οποτε ενταξει!
τωρα σκεφτομαι να πηγαινω πρωι gym (9 το πρωι)ελπιζω να ειναι καλη ωρα για τον οργανισμο μου! οποτε σκεφτομαι να πινω την whey μετα την προπονηση και μια σαν γευμα πιο μετα!μην πιω και στο πρωινο και μετα την προπονηση γιατι θα ειναι πολυ κοντα
Αμα θα πας στις 9 γυμναστήριο πρέπει να έχεις φάει πιο πριν ένα δυνατό πρωινό,
αμα το πρωινό σου δεν έχει πρωτεΐνη βάλε και εκεί συμπλήρωμα!


και μολις αγορασα gold standard της Οn!!! ελπιζω να το λενε για κατι λιγοτερο η περισσοτερο που περιεχει στα συστατικα και οχι για κατι επιβλαβες για την υγεια μας!!!

Κάτι χειρότερο παίζουν απομιμήσεις και γώ προσωπικά μου έχει τύχει να πάρω!

freestyler
30-04-11, 14:32
Oλες πάνω κάτω ίδιες είναι, απλώς αυτή έχει διαφημιστεί πολύ!


Αμα θα πας στις 9 γυμναστήριο πρέπει να έχεις φάει πιο πριν ένα δυνατό πρωινό,
αμα το πρωινό σου δεν έχει πρωτεΐνη βάλε και εκεί συμπλήρωμα!


Κάτι χειρότερο παίζουν απομιμήσεις και γώ προσωπικά μου έχει τύχει να πάρω!

παιρνω καλο πρωινο!βαζω και 90gr quaker τα οποια συνολικα εχουν 9,9gr πρωτεινης!!!

Ωραια πραγματα!!!πως το καταλαβες?εγω την πηρα απο x-treme και ειναι νομιζω επισημος αντιπροσωπος αλλα μαλλον αυτο δεν λεει και πολλα!!!

Kaloutsikos
30-04-11, 15:31
παιρνω καλο πρωινο!βαζω και 90gr quaker τα οποια συνολικα εχουν 9,9gr πρωτεινης!!!

Ωραια πραγματα!!!πως το καταλαβες?εγω την πηρα απο x-treme και ειναι νομιζω επισημος αντιπροσωπος αλλα μαλλον αυτο δεν λεει και πολλα!!!

9,9 γραμμάρια είναι λίγα!

Για τα xtreme δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά αν έχουν απομιμήσεις
γιατί όπως λένε είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος όπως λένε.

Είχα πάρει καζεΐνη από ένα αγγλικό site και μια αργότερα από ένα ελληνικό όχι από xtreme,
και οι δύο ήταν σοκολάτα, αυτή που πήρα από
Ελληνικό site δεν διαλυότανε με τίποτα και η σκόνη δεν είχε καμία σχέση
από αυτή που πήρα από το αγγλικό site!

freestyler
30-04-11, 18:35
9,9 γραμμάρια είναι λίγα!

Για τα xtreme δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά αν έχουν απομιμήσεις
γιατί όπως λένε είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος όπως λένε.

Είχα πάρει καζεΐνη από ένα αγγλικό site και μια αργότερα από ένα ελληνικό όχι από xtreme,
και οι δύο ήταν σοκολάτα, αυτή που πήρα από
Ελληνικό site δεν διαλυότανε με τίποτα και η σκόνη δεν είχε καμία σχέση
από αυτή που πήρα από το αγγλικό site!

οποτε θα πινω και την whey μου μαζι!!!

ετσι λεει στα x-treme!τωρα τι ισχυει...απλως επειδη ειναι γνωστο καταστημα και εχει τον φοβο ισως κολλησει να κανει απατεωνια!
Ασχετο αλλα για αντι για καζεινη εχω ακουσει οτι δουλευει και το γιαουρτι!!!

Kaloutsikos
30-04-11, 20:18
Ασχετο αλλα για αντι για καζεινη εχω ακουσει οτι δουλευει και το γιαουρτι!!!

Μέτα από εκείνο το σκηνικό γιαούρτι τρώω!;)

Ramrod
01-05-11, 00:40
Ασχετο αλλα για αντι για καζεινη εχω ακουσει οτι δουλευει και το γιαουρτι!!!

Καζεϊνη είναι το 80% της πρωτεϊνης γάλακτος, άρα πρακτικά το γιαούρτι γι αυτό το τρως...:thumbup:

jimas
01-05-11, 20:19
Καλησπέρα.
Έχω διαλέξει κάποιες πρωτείνες και θα ήθελα τη γνώμη σας για το ποια να θεωρείτε καλύτερη σύμφωνα με την εμπειρία σας.
Καταστάλαξα λοιπόν στην Pro Complex της Optimum Nutrition στην Whey Isolate της Cytosport και στην Whey Protein της On

freestyler
01-05-11, 21:55
το γιαουρτι γ*μαει!!! και εγω σκεφτομουν να παρω καζεινη αλλα οταν εμαθα το σκηνικο με το γιαουρτι το προτιμησα!!!τωρα εχω καμια 12αρια total δεν ειναι 2% αλλα δεν με πειραζει!!!200γρ το ενα! ενα πριν τον υπνο!!!

freestyler
01-05-11, 21:56
κατι ασχετο παλι! μια κουταλια της σουπας βρωμη ξερουμε ποσα γρ ειναι? γιατι η δικη μου ζυγαρια οτι θελει λεει τελικα!!!

Kaloutsikos
02-05-11, 00:27
Καλησπέρα.
Έχω διαλέξει κάποιες πρωτείνες και θα ήθελα τη γνώμη σας για το ποια να θεωρείτε καλύτερη σύμφωνα με την εμπειρία σας.
Καταστάλαξα λοιπόν στην Pro Complex της Optimum Nutrition στην Whey Isolate της Cytosport και στην Whey Protein της On

Aυτές είναι 3 διαφορετικές πρωτεΐνες

Pro Complex
Eίναι πρωτεΐνη 6 πηγών, πολύ ακριβή.

Cytosport
Eίναι isolate, πολύ ακριβή.

Gold Standard της ON
Είναι whey.

Από αυτές τις τρεις θα διάλεγα την 3

jimas
02-05-11, 00:57
Aυτές είναι 3 διαφορετικές πρωτεΐνες

Pro Complex
Eίναι πρωτεΐνη 6 πηγών, πολύ ακριβή.

Cytosport
Eίναι isolate, πολύ ακριβή.

Gold Standard της ON
Είναι whey.

Από αυτές τις τρεις θα διάλεγα την 3

Το ότι η Pro Complex είναι πρωτεΐνη 6πηγών δεν είναι πιο καλύτερο και αποτελεσματικό;
Η είτε πάρεις whey είτε Pro Complex έχει το ίδιο αποτέλεσμα;

sofos
02-05-11, 01:04
Το ότι η Pro Complex είναι πρωτεΐνη 6πηγών δεν είναι πιο καλύτερο και αποτελεσματικό;
Η είτε πάρεις whey είτε Pro Complex έχει το ίδιο αποτέλεσμα;

παρε την gold standard πολλων πηγων ειναι για πριν τον υπνο..

jimas
02-05-11, 15:35
παρε την gold standard πολλων πηγων ειναι για πριν τον υπνο..

Ακριβώς για τη δουλειά που τη θέλω. Για μετά την προπόνηση το βράδυ ώστε να μην φάω τίποτα άλλο για βράδυ επειδή τελειώνω αργά γύρω στις 10.
Ευχαριστώ.

Kaloutsikos
02-05-11, 16:16
Το ότι η Pro Complex είναι πρωτεΐνη 6πηγών δεν είναι πιο καλύτερο και αποτελεσματικό;
Η είτε πάρεις whey είτε Pro Complex έχει το ίδιο αποτέλεσμα;

Στην πράξει το ίδιο πράγμα κάνουνε όλες, απλώς μετά την προπόνηση πίνουμε whey
για τον λόγω ότι ο οργανισμός θέλει πρωτεΐνη γρήγορης απορρόφησης, για την
πρωτεΐνη που κάψαμε στην δύσκολη προπόνηση που είχαμε.

Και εγώ στις 22:00 τρώω, γιατί τότε τελειώνω απο το γυμναστήριο,
και κατά τις 00:30 πάλι πεινάω:P
Αν κοιμάσαι κατά τις 1 δεν έχεις πρόβλημα να φάς ρύζι με κότα στις 22:00. :)

jimas
02-05-11, 16:53
Στην πράξει το ίδιο πράγμα κάνουνε όλες, απλώς μετά την προπόνηση πίνουμε whey
για τον λόγω ότι ο οργανισμός θέλει πρωτεΐνη γρήγορης απορρόφησης, για την
πρωτεΐνη που κάψαμε στην δύσκολη προπόνηση που είχαμε.

Και εγώ στις 22:00 τρώω, γιατί τότε τελειώνω απο το γυμναστήριο,
και κατά τις 00:30 πάλι πεινάω:P
Αν κοιμάσαι κατά τις 1 δεν έχεις πρόβλημα να φάς ρύζι με κότα στις 22:00. :)

Και εγώ μια από τα ίδια:P
Πεινάω αλλά δεν τρώω γιατί έχω μάλλον τόσο χάλια μεταβολισμό που δεν τα καίω και πάνε όλα στο σκεμπέ. Αν σου πω τι τρώω όλη τη βδομάδα θα πεις αυτός πεθαίνει της πείνας. Και πάλι με τα χρόνια που κάνω γυμναστήριο και την "δίαιτα" που στην ουσία είναι αυστηρά προσεκτική διατροφή που κάνω εδώ και δυο χρόνια με συμβουλές απο διαιτολόγους το σώμα μου δεν δικαιολογείται να είναι σε τέτοια κατάσταση:(

COBRA_STYLE
02-05-11, 18:40
Λοιπον εχω ψιλοκατασταλαξει στην παραγγελια που θελω να κανω μιας και εβγαλα σημερα χρεωστικη...yiupiiiii:P...απο pred******

1)το στακ Test Force 2+Triazole+Activate Xtreme

2)Reflex Natural Whey 5lb

3)τορα για bcaa ειμαι αναμεσα σε Recover pro και modern bcaa(usp labs) αλλα δεν ξερω...παντως το πρωτο φαινεται πολυ οικονομικο...μητσο για πες καμια γνωμη μιας κ το εχεις "φαει" και αυτο:green:

4)ΝΑ-R-ALA απο San....τι λετε και για αυτο?


επισης χρησιμοποιω αυτη την περιοδο Anavite,Trebon και Calcioral D3...αυτα:green:

Titanium
02-05-11, 19:14
Λοιπον εχω ψιλοκατασταλαξει στην παραγγελια που θελω να κανω μιας και εβγαλα σημερα χρεωστικη...yiupiiiii:P...απο pred******

1)το στακ Test Force 2+Triazole+Activate Xtreme

2)Reflex Natural Whey 5lb

3)τορα για bcaa ειμαι αναμεσα σε Recover pro και modern bcaa(usp labs) αλλα δεν ξερω...παντως το πρωτο φαινεται πολυ οικονομικο...μητσο για πες καμια γνωμη μιας κ το εχεις "φαει" και αυτο:green:

4)ΝΑ-R-ALA απο San....τι λετε και για αυτο?


επισης χρησιμοποιω αυτη την περιοδο Anavite,Trebon και Calcioral D3...αυτα:green:

Το στακ καλη φαση μου ακουγετε...
Για bcaa παρε xtent χωρείς δεύτερη σκέψη;):toast:

COBRA_STYLE
02-05-11, 19:17
Το στακ καλη φαση μου ακουγετε...
Για bcaa παρε xtent χωρείς δεύτερη σκέψη;):toast:
θα το checkaro bro:green:εφυγα gym

giannis50
02-05-11, 19:56
μπορω να παιρνω κρετινη και πρωτεινη στο ιδιο σεικερ αμεσως μετα την γυμναστικη πριν φαω?

jimas
02-05-11, 20:03
μπορω να παιρνω κρετινη και πρωτεινη στο ιδιο σεικερ αμεσως μετα την γυμναστικη πριν φαω?

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν σκευάσματα που περιέχουν και τα δυο μαζί.

Γιατί δεν δοκιμάζεις να πάρεις κρεατίνη πριν την προπόνηση και πρωτεινη μετά;
Για μαζί δεν νομίζω να γίνεται πρέπει να έχουν μια ώρα τουλάχιστο διαφορά.
Αν θέλεις δοκίμασε παίρνε ένα σκεύασμα το οποίο έχει κρεατίνη γλουταμίνη ταυρίνη πριν την προπόνηση και μετά πάρε πρωτείνη.

Titanium
02-05-11, 20:05
μπορω να παιρνω κρετινη και πρωτεινη στο ιδιο σεικερ αμεσως μετα την γυμναστικη πριν φαω?

Ναι πως δεν γίνετε....Με νερό εννοείτε όμως....

giannis50
02-05-11, 21:53
Εχω να κανω λιγες ερωτησεις..

Οταν τελειωσω την προπο και παρω πρωτεινη και κρεατινη μπορω να κανω κατευθειαν μπανιο? (αν ειναι σαν το φαι ξερω γω που δεν κανει να φας και να κανεις μπανιο μετα)

Οταν ΔΕΝ εχω προπο θα παιρνω πρωτεινη πρωι-μεσημερι-βραδυ ή πρωι-βραδυ?

Ramrod
02-05-11, 22:34
Εχω να κανω λιγες ερωτησεις..

Οταν τελειωσω την προπο και παρω πρωτεινη και κρεατινη μπορω να κανω κατευθειαν μπανιο? (αν ειναι σαν το φαι ξερω γω που δεν κανει να φας και να κανεις μπανιο μετα)

Οταν ΔΕΝ εχω προπο θα παιρνω πρωτεινη πρωι-μεσημερι-βραδυ ή πρωι-βραδυ?

Δεν το θυμάμαι ακριβώς αλλά κάτι παίζει με την κυκλοφορία του αίματος και την καρδια γι αυτό δεν κανει να κάνουμε μπάνιο μετά το φαϊ. Αμα κάνεις μετα απο κανα 45' δε πιστευω να πειράζει όμως...

Kaloutsikos
02-05-11, 23:41
Εχω να κανω λιγες ερωτησεις..

Οταν τελειωσω την προπο και παρω πρωτεινη και κρεατινη μπορω να κανω κατευθειαν μπανιο? (αν ειναι σαν το φαι ξερω γω που δεν κανει να φας και να κανεις μπανιο μετα)

Οταν ΔΕΝ εχω προπο θα παιρνω πρωτεινη πρωι-μεσημερι-βραδυ ή πρωι-βραδυ?

Πρωτεΐνη παίρνουμε όταν σε ένα γεύμα μας δεν περιλαμβάνουμε πρωτεΐνη σε φαγητό,
πιστεύω να σε κάλυψα!

exkaliber
02-05-11, 23:45
πρωτεινη και κρεατινη μαζι τα παιρνεις?

οταν λες μπανιο εννοεις κολυμπι?:unsure:

Kaloutsikos
03-05-11, 00:02
οταν λες μπανιο εννοεις κολυμπι?:unsure:

Οχι ρε συ, μπάνιο με σαμπουάν και τα λοιπά λογικά...

exkaliber
03-05-11, 00:04
Οχι ρε συ, μπάνιο με σαμπουάν και τα λοιπά λογικά...

οχι,αν μιλαει για μπανιο δεν ειναι καθολου λογικο να ρωταει :green:

jimas
03-05-11, 00:06
Πρωτεΐνη παίρνουμε όταν σε ένα γεύμα μας δεν περιλαμβάνουμε πρωτεΐνη σε φαγητό,
πιστεύω να σε κάλυψα!

Όπως επίσης νομίζω ότι μπορούμε να αντικαταστήσουμε ένα γεύμα η να την παίρνουμε κάποιες φορές ανάμεσα στα γεύματα αναλόγως τη διατροφή μας. Σωστά;

Kaloutsikos
03-05-11, 00:07
οχι,αν μιλαει για μπανιο δεν ειναι καθολου λογικο να ρωταει :green:

Ποιός την έχασε την λογική για να την βρούμε εμείς? :P

Ramrod
03-05-11, 00:07
Σε αυτό με το μπάνιο, το βρήκα. Έχει να κάνει με το αίμα που χρησιμοποιεί το στομάχι για τη χώνεψη. Γι αυτό δεν κάνει να κάνουμε μπάνιο, καταπονείται ο οργανισμός (προσπάθει να ισοσταθμίσει τη θερμοκρασία του σώματος με του νερού κλπ.) Κάπως έτσι το διάβασα.

Όπως και να έχει, αν κάνεις μπάνιο μετα απο μιση ώρα πχ κρεατίνη και πρωτεϊνη τα έχεις χωνέψει σχεδόν, οπότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Εξάλλου πόση προσπάθεια να καταβάλει ο οργανισμός για να τα χωνέψει αυτά?

Kaloutsikos
03-05-11, 00:10
Όπως επίσης νομίζω ότι μπορούμε να αντικαταστήσουμε ένα γεύμα η να την παίρνουμε κάποιες φορές ανάμεσα στα γεύματα αναλόγως τη διατροφή μας. Σωστά;

Αμα φας κάτι που θα έχει λίγη πρωτεΐνη ναι, αν φας 7 αυγά εκεί δεν χρειάζεται!