PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

exkaliber
03-05-11, 00:10
^
μου φαινεται πολυ αμελητεο :unsure:
εγω επερνα κρεατινη και bcaa και ταυρινη και καπακι
μπανιο και σαουνα

jimas
03-05-11, 00:18
Αμα φας κάτι που θα έχει λίγη πρωτεΐνη ναι, αν φας 7 αυγά εκεί δεν χρειάζεται!

Υπάρχει άτομο άραγε που να τρώει 7αυγά και να μην έχει χοληστερίνη και τα συναφή;
Νομίζω ότι αν τρώς 7 αυγά τακτικά μπορεί να αυξηθεί ο όγκος σου αλλά μετά στις εξετάσεις το αποτέλεσμα δεν θα είναι και τόσο ευχάριστο

Kaloutsikos
03-05-11, 00:21
Υπάρχει άτομο άραγε που να τρώει 7αυγά και να μην έχει χοληστερίνη και τα συναφή;
Νομίζω ότι αν τρώς 7 αυγά τακτικά μπορεί να αυξηθεί ο όγκος σου αλλά μετά στις εξετάσεις το αποτέλεσμα δεν θα είναι και τόσο ευχάριστο

Τα ασπράδια εννοούσα! :)

Ramrod
03-05-11, 00:22
Υπάρχει άτομο άραγε που να τρώει 7αυγά και να μην έχει χοληστερίνη και τα συναφή;
Νομίζω ότι αν τρώς 7 αυγά τακτικά μπορεί να αυξηθεί ο όγκος σου αλλά μετά στις εξετάσεις το αποτέλεσμα δεν θα είναι και τόσο ευχάριστο

Τελικά και αυτό μάλλον μύθος φαίνεται ότι είναι...

jimas
03-05-11, 00:28
Τελικά και αυτό μάλλον μύθος φαίνεται ότι είναι...

Όντως αλήθεια τώρα που το λες υπάρχει άτομο που να κάνει όλη αυτή την προτεινόμενη διατροφή χωρίς καθόλου συμπληρώματα και να έχει πετύχει;

Ramrod
03-05-11, 00:43
Όντως αλήθεια τώρα που το λες υπάρχει άτομο που να κάνει όλη αυτή την προτεινόμενη διατροφή χωρίς καθόλου συμπληρώματα και να έχει πετύχει;

Μα εννοείται πως τα συμπληρώματα δεν είναι απαραίτητα...βοηθητικό ρόλο έχουν. Σαφώς και γίνεται μόνο με διατροφή.

Απλά τα συμπληρώματα είναι κυριώς για να βοηθούν όσους δυσκολευονται...

COBRA_STYLE
03-05-11, 11:14
Λοιπον εχω ψιλοκατασταλαξει στην παραγγελια που θελω να κανω μιας και εβγαλα σημερα χρεωστικη...yiupiiiii:P...απο pred******

1)το στακ Test Force 2+Triazole+Activate Xtreme

2)Reflex Natural Whey 5lb

3)τωρα για bcaa ειμαι αναμεσα σε Recover pro και modern bcaa(usp labs) αλλα δεν ξερω...παντως το πρωτο φαινεται πολυ οικονομικο...μητσο για πες καμια γνωμη μιας κ το εχεις "φαει" και αυτο:green:

4)ΝΑ-R-ALA απο San....τι λετε και για αυτο?


επισης χρησιμοποιω αυτη την περιοδο Anavite,Trebon και Calcioral D3...αυτα:green:
?????

Devil
03-05-11, 13:29
?????

ελα σορρυ τωρα το ειδα....

λοιπον το recoverpro μια χαρα ειναι.... 1 κιλο bcaa 4-1-1 με γευση λεμονι....
ακομα το εχω δεν εχει τελειωσει..... αυτο χρησιμοποιω τωρα.... ειναι καλη λυση....
το κακο ειναι οτι δεν εχει αλλη γευση.... και μπορει να την σιχαθεις....χεχεχεεχε

τα modern ειναι λιγο υπερεκτιμημενα νομιζω.... δεν τα εχω δοκιμασει βεβαια....

οσο για το Na-R-ALA.... νταξ μην περιμενεις να δεις κατι... αμα θες βαλτο σε κανα postwo.... μαζι με υδατανθρακες.....

COBRA_STYLE
03-05-11, 13:34
ελα σορρυ τωρα το ειδα....

λοιπον το recoverpro μια χαρα ειναι.... 1 κιλο bcaa 4-1-1 με γευση λεμονι....
ακομα το εχω δεν εχει τελειωσει..... αυτο χρησιμοποιω τωρα.... ειναι καλη λυση....
το κακο ειναι οτι δεν εχει αλλη γευση.... και μπορει να την σιχαθεις....χεχεχεεχε

τα modern ειναι λιγο υπερεκτιμημενα νομιζω.... δεν τα εχω δοκιμασει βεβαια....

οσο για το Na-R-ALA.... νταξ μην περιμενεις να δεις κατι... αμα θες βαλτο σε κανα postwo.... μαζι με υδατανθρακες.....
xmmm...οκ...θα χτυπησω το recover αυριο που θα κανω την παραγγελια τοτε μιας και σου βγαζει πολυ...

ναι οντως δεν περιμενω τπτ απο το ALA απλα δεν εχω παρει ποτε:green:...θυμασαι μια συζητηση για το συνδυασμο ΑLA και κρεατινη??νομιζω ειχες διαβασει μια ερευνα που ελεγε ποτε πρεπει να παιρνουμε το ALA και το εγραψες...θυμασαι τπτ?:)

Devil
03-05-11, 13:36
xmmm...οκ...θα χτυπησω το recover αυριο που θα κανω την παραγγελια τοτε μιας και σου βγαζει πολυ...

ναι οντως δεν περιμενω τπτ απο το ALA απλα δεν εχω παρει ποτε:green:...θυμασαι μια συζητηση για το συνδυασμο ΑLA και κρεατινη??νομιζω ειχες διαβασει μια ερευνα που ελεγε ποτε πρεπει να παιρνουμε το ALA και το εγραψες...θυμασαι τπτ?:)

οχι....:green::green::green:

κοιτα οτι κανει δουλεια κανει... απλα ξερεις δεν θα δεις διαφορα σε ογκο η' δυναμη.... δεν εχει καμια σχεση.... you know;)

COBRA_STYLE
03-05-11, 13:37
οχι....:green::green::green:

κοιτα οτι κανει δουλεια κανει... απλα ξερεις δεν θα δεις διαφορα σε ογκο η' δυναμη.... δεν εχει καμια σχεση.... you know;)
χαχαχαχ....σκουληκι...:turtle:παω να το ψαξω τοτε:P

Devil
03-05-11, 13:41
χαχαχαχ....σκουληκι...:turtle:παω να το ψαξω τοτε:P

αμ μπραβο κανε και καμια δουλεια.....:green::green::green:

adamz
03-05-11, 18:40
αποφασισα να κανω μπαρες πρωτεινης...για γευματα γιατι μετακομισα και παει η κουζινα της μαμας :P τις εκανα με το τροπο που διχνει ο σκοομπι στο βιντεο του.. εμενα η ερωτηση μου ειναι αν θελω π.χ να κανω λιγοτερες η περσοτερες πρεπει να υπολιγισω καθε μπαρα να εχει περιπου ενα σκοοπ πρωτεινη>?

jimas
03-05-11, 19:43
αποφασισα να κανω μπαρες πρωτεινης...για γευματα γιατι μετακομισα και παει η κουζινα της μαμας :P τις εκανα με το τροπο που διχνει ο σκοομπι στο βιντεο του.. εμενα η ερωτηση μου ειναι αν θελω π.χ να κανω λιγοτερες η περσοτερες πρεπει να υπολιγισω καθε μπαρα να εχει περιπου ενα σκοοπ πρωτεινη>?

Μπράβο πάντως. Χαράς στο κουράγιο σου που κάθεσαι και κάνεις μόνος σου μπάρες.
Γιατί δεν βάζεις μέσα και δημητριακά;

COBRA_STYLE
04-05-11, 16:29
τελικα εκανα την παραγγελια σημερα:green:(τα λεφτα μαμησετα:turtle:)

1)το στακ Activate Xtreme+Triazole+Test Force 2 (x2),θα κανω 2 συνεχομενους μηνες χρηση

2)Xtend

3)Natural Whey 2.2kg (Reflex)

4)Na-R-ALA (x2) απο τη SAN....θα ανεβασω και photos οταν μου ερθουν:green::green::green:

Devil
04-05-11, 16:31
τελικα εκανα την παραγγελια σημερα:green:(τα λεφτα μαμησετα:turtle:)

1)το στακ Activate Xtreme+Triazole+Test Force 2 (x2),θα κανω 2 συνεχομενους μηνες χρηση

2)Xtend

3)Natural Whey 2.2kg (Reflex)

4)Na-R-ALA (x2) απο τη SAN....θα ανεβασω και photos οταν μου ερθουν:green::green::green:

πως θα τα χρησιμοποιησεις?????

COBRA_STYLE
04-05-11, 16:46
πως θα τα χρησιμοποιησεις?????
xtend κανα 10 πριν την προπονα....Test force κανα 35-45 πριν...activate-triazole δεν ξερω ακομα...ALA δε το εψαξα ακομα...χααχαχαχ:rolf::rolf::rolf::rolf:μπορει να βαλω και την κρεατινη(creapure) που μου εχει μεινει,μαζι με το DAA....αμα εχεις καμια ιδεα ξερασε την:P:P

Devil
04-05-11, 16:52
xtend κανα 10 πριν την προπονα....Test force κανα 35-45 πριν...activate-triazole δεν ξερω ακομα...ALA δε το εψαξα ακομα...χααχαχαχ:rolf::rolf::rolf::rolf:μπορει να βαλω και την κρεατινη(creapure) που μου εχει μεινει,μαζι με το DAA....αμα εχεις καμια ιδεα ξερασε την:P:P

μαλλον αυτο θα γινει γιατι σε βλεπω να τα κανεις αχταρμα....:green:

COBRA_STYLE
04-05-11, 16:56
μαλλον αυτο θα γινει γιατι σε βλεπω να τα κανεις αχταρμα....:green:
ευχαριστω για τη βοηθεια και το κουραγιο ρε...να'σαι καλα....θα σε φωναξω στο γαμο μου να μου πεις κ του χρονου:rolf:

the_mechanic
04-05-11, 16:57
Ισχυει οτι η ληψη πρωτεινης (συμπληρωματος) αυξανει τα επιπεδα χοληστερινης?Και αν ναι μετα το περας τησ ληψης ξαναπεφτει η χοληστερινη στα κανονικα επιπεδα χωρις μακροπροθεσμες παρενεργιες?Το ακουσα προσφατα κ θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον που να γνωριζει

Devil
04-05-11, 16:59
Ισχυει οτι η ληψη πρωτεινης (συμπληρωματος) αυξανει τα επιπεδα χοληστερινης?Και αν ναι μετα το περας τησ ληψης ξαναπεφτει η χοληστερινη στα κανονικα επιπεδα χωρις μακροπροθεσμες παρενεργιες?Το ακουσα προσφατα κ θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον που να γνωριζει

οχι δεν νομιζω.... δεν εχω δει κατι σχετικο.... και μου φαινετε και αδυνατο να σημβαινει....

COBRA_STYLE
04-05-11, 17:00
Ισχυει οτι η ληψη πρωτεινης (συμπληρωματος) αυξανει τα επιπεδα χοληστερινης?Και αν ναι μετα το περας τησ ληψης ξαναπεφτει η χοληστερινη στα κανονικα επιπεδα χωρις μακροπροθεσμες παρενεργιες?Το ακουσα προσφατα κ θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον που να γνωριζει
αναλογα την πρωτεινη....αμα παρεις καποια που εχει υψηλα ποσοστα τοτε θα σου ανεβει λογικα...κοιτας παντα τις ποσοτητες που αναγραφονται απ'εξω...οταν την κοψεις πεφτει...

Devil
04-05-11, 17:03
αναλογα την πρωτεινη....αμα παρεις καποια που εχει υψηλα ποσοστα τοτε θα σου ανεβει λογικα...κοιτας παντα τις ποσοτητες που αναγραφονται απ'εξω...οταν την κοψεις πεφτει...

οχι ρε ουτε καν..... ενα 10-20% οι τροφες επιρεαζουν την χολιστερινη.... ποσο μαλλον μια πρωτεινη.....

COBRA_STYLE
04-05-11, 17:10
οχι ρε ουτε καν..... ενα 10-20% οι τροφες επιρεαζουν την χολιστερινη.... ποσο μαλλον μια πρωτεινη.....
εγραψα "λογικα" γιατι δεν λεω θα συμβει ντε και καλα...απλα επδ κατα καιρους εχω διαβασει απο ατομα που χρησιμοποιουσαν πρωτεινες κτλ με υψηλα ποσοστα chol και την ειχαν ανεβασμενη μετα...αυτο μπορει να γινει ομως αμα παιρνεις 3 φορες τη μερα που κανουν καποιοι οπως και απο τη διατροφη επισης...

με αλλα λογια ειναι πιθανο αμα "σπρωχνει" κ η διατροφη σου προς τα εκει...αυτο λεω

jimmy007
04-05-11, 19:13
εγραψα "λογικα" γιατι δεν λεω θα συμβει ντε και καλα...απλα επδ κατα καιρους εχω διαβασει απο ατομα που χρησιμοποιουσαν πρωτεινες κτλ με υψηλα ποσοστα chol και την ειχαν ανεβασμενη μετα...αυτο μπορει να γινει ομως αμα παιρνεις 3 φορες τη μερα που κανουν καποιοι οπως και απο τη διατροφη επισης...

με αλλα λογια ειναι πιθανο αμα "σπρωχνει" κ η διατροφη σου προς τα εκει...αυτο λεω

Βασικά όπως είπε και ο συνονόματος η χοληστερόλη επηρεάζεται σε μικρό βαθμό από την διατροφή. Για να βγάλεις όμως συμπέρασμα για την επίδραση της λήψης whey στην χοληστερόλη, πρέπει να εξασφαλίσεις ότι όλοι οι υπόλοιποι παράγοντες παραμένουν σταθεροί..

sofos
04-05-11, 19:33
αμα ρε παιδες εχει πανω απο 30μγ χοληστερολης και πινεται πολλα σκουπ φυσικο ειναι να την ανεβασει η whey...

Devil
04-05-11, 19:43
αμα ρε παιδες εχει πανω απο 30μγ χοληστερολης και πινεται πολλα σκουπ φυσικο ειναι να την ανεβασει η whey...

ναι και το κοτοπουλο εχει 60-80mg ανα 100γρ... δεν σημαινει οτι την ανεβαζει....

ποσα σκουπ να πινεις.... κανα 5...? 5χ30=150mg

δεν θα φας κανα 200gr κοτοπουλο? ναι.... την ιδια χοληστερινη εχει...
και μια κονσερβα τονο.... την ιδια χοληστερινη εχει....

αλλα και παλι η διατροφη επειρεαζει πολυ λιγο την χολιστερινη....

livistros
04-05-11, 22:46
παιδια ποια η γνωμη σας για το torrent της universal ως μετεξασκητικο προιον ;
αξιζει κατα την γμωμη σας;
http://www.xtr.gr/after_workout/472/TORRENT_/2800g_%28UNIVERSAL%29.htm

sofos
04-05-11, 22:47
παιδια ποια η γνωμη σας για το torrent της universal ως μετεξασκητικο προιον ;
αξιζει κατα την γμωμη σας;
http://www.xtr.gr/after_workout/472/TORRENT_/2800g_%28UNIVERSAL%29.htm

αξιζει :clap::thumbup:

jimas
04-05-11, 23:10
Ισχυει οτι η ληψη πρωτεινης (συμπληρωματος) αυξανει τα επιπεδα χοληστερινης?Και αν ναι μετα το περας τησ ληψης ξαναπεφτει η χοληστερινη στα κανονικα επιπεδα χωρις μακροπροθεσμες παρενεργιες?Το ακουσα προσφατα κ θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον που να γνωριζει

Φίλε και εγώ την ίδια απορία έχω. Όπως είπαν και οι προηγούμενοι αν η πρωτείνη έχει υψηλή χοληστερόλη και παίρνεις αρκετά τότε υπάρχει περίπτωση να σου ανέβει.
Μια άλλη περίπτωση είναι να έχεις προδιάθεση η κληρονομικότητα αν δεν τρώς πολύ ετοιματζίδικα φαγητά και κάνεις προσεκτική διατροφή.
Εγώ σε πρόσφατο τσεκ απ που έκανα είχα χοληστερόλη 200 με όριο 220 και πρωτείνη παίρνω τρείς φορές την εβδομάδα απο μια μεζούρα και απο διατροφή προσέχω αρκετά οπότε θα έλεγα μάλλον έχω προδιάθεση.

jimas
04-05-11, 23:48
ναι και το κοτοπουλο εχει 60-80mg ανα 100γρ... δεν σημαινει οτι την ανεβαζει....

ποσα σκουπ να πινεις.... κανα 5...? 5χ30=150mg

δεν θα φας κανα 200gr κοτοπουλο? ναι.... την ιδια χοληστερινη εχει...
και μια κονσερβα τονο.... την ιδια χοληστερινη εχει....

αλλα και παλι η διατροφη επειρεαζει πολυ λιγο την χολιστερινη....

Εγώ πιστεύω πώς επηρεάζει λίγο αν προσέχεις τι τρώς. Αν όμως τρώς οτιδήποτε απο έξω απο τα έτοιμα θα ανέβει λογικά έτσι δεν είναι;

jimas
04-05-11, 23:59
αξιζει :clap::thumbup:

Τί προτείνετε για μετά την προπόνηση; Αυτό το μεταεξασκητικό συμπλήρωμα http://www.xtr.gr/after_workout/472/...IVERSAL%29.htm που πρότεινε ο φίλος μας η μια whey πρωτείνη; Σε συνδυασμό πάντα με ένα προεξασκητικό νιτρικό με κρεατίνη καρνιτίνη αργινίνη.
Ποιό είναι προτιμότερο να πάρω;

Kaloutsikos
05-05-11, 01:03
Τί προτείνετε για μετά την προπόνηση; Αυτό το μεταεξασκητικό συμπλήρωμα http://www.xtr.gr/after_workout/472/...IVERSAL%29.htm που πρότεινε ο φίλος μας η μια whey πρωτείνη; Σε συνδυασμό πάντα με ένα προεξασκητικό νιτρικό με κρεατίνη καρνιτίνη αργινίνη.
Ποιό είναι προτιμότερο να πάρω;

Είναι πανάκριβει!

Καλύτερα μια whey με waxy maize! :thumbup:

livistros
05-05-11, 13:52
Τί προτείνετε για μετά την προπόνηση; Αυτό το μεταεξασκητικό συμπλήρωμα http://www.xtr.gr/after_workout/472/...IVERSAL%29.htm που πρότεινε ο φίλος μας η μια whey πρωτείνη; Σε συνδυασμό πάντα με ένα προεξασκητικό νιτρικό με κρεατίνη καρνιτίνη αργινίνη.
Ποιό είναι προτιμότερο να πάρω;

φιλε μου εγω νιτρικο παιρνω καμια φορα που ειμαι ψοφιος
και μπορω να παρω τα ποδια μου
οντως βλεπεις διαφορα κατα την διαρκεια της προπονησης
εγω πχ με το πλασματζετ κοντεψαν να εκραγουν τα χερια μου...
αλλα μεσα σε κανα 2ωρο χανετε ολο
θα σου προτεινα να το βγαλεις και να το χρησιμοποιεις περιστασιακα

livistros
05-05-11, 13:52
αξιζει :clap::thumbup:

φιλε σε νερο το ανακατευες;
η γαλα;

jimas
05-05-11, 14:42
Είναι πανάκριβει!

Καλύτερα μια whey με waxy maize! :thumbup:

Όπως η gold standard της on;
Και απο θέμα χρημάτων δεν αξίζει μόνο; Σε αποτέλεσμα πάλι whey;

Kaloutsikos
05-05-11, 14:59
φιλε σε νερο το ανακατευες;
η γαλα;

Το γάλα το αποφεύγουμε μεταπροπονητικά γιατί καθυστερή την απορρόφηση.


Όπως η gold standard της on;
Και απο θέμα χρημάτων δεν αξίζει μόνο; Σε αποτέλεσμα πάλι whey;

Ολες οι ετραιρίες έχουν whey πρωτεΐνες,
το συγκεκριμένο έχει ζάχαρη, που σημαίνει αν είσαι σε γράμμωση δεν είναι
και η καλύτερη ιδέα, γι αυτό πρότεινα ποιο πάνω waxe maize.

jimas
05-05-11, 15:13
Το γάλα το αποφεύγουμε μεταπροπονητικά γιατί καθυστερή την απορρόφηση.



Ολες οι ετραιρίες έχουν whey πρωτεΐνες,
το συγκεκριμένο έχει ζάχαρη, που σημαίνει αν είσαι σε γράμμωση δεν είναι
και η καλύτερη ιδέα, γι αυτό πρότεινα ποιο πάνω waxe maize.
Αν είσαι σε όγκο όμως; Και δεν πέφτει κάπως πολύ κρεατίνη πριν την προπόνηση στο προεξασκητικό και κρεατίνη μετά σε αυτό;
Κάποια πρωτείνη που να έχει waxe maize έχεις να μου προτείνεις;

Devil
05-05-11, 15:30
Εγώ πιστεύω πώς επηρεάζει λίγο αν προσέχεις τι τρώς. Αν όμως τρώς οτιδήποτε απο έξω απο τα έτοιμα θα ανέβει λογικά έτσι δεν είναι;

αν εχεις προδιαθεση ναι θα αναιβει.....

Devil
05-05-11, 15:32
το torrent ηταν απο τα καλητερα postwo της εποχης του... τωρα πια ειναι σχετικα ξεπερασμενο αλλα και παλι δεν ειναι ασχημο....

αν δεν ηταν η τιμη του να το κανει σχετικα απλησιαστο τοτε θα σου ελεγα να το παρεις....

ποσα servings βγαζει?

Kaloutsikos
05-05-11, 17:02
Αν είσαι σε όγκο όμως; Και δεν πέφτει κάπως πολύ κρεατίνη πριν την προπόνηση στο προεξασκητικό και κρεατίνη μετά σε αυτό;
Κάποια πρωτείνη που να έχει waxe maize έχεις να μου προτείνεις;

Εκεί δεν έχεις πρόβλημα, αν και πάλι εγώ δεν θα το προτιμούσα,
Δεν πρέπει να έχει πολύ κρεατίνη μέσα εξάλου μέχρι 10 γρ. την ημέρα να παίρνεις είναι καλά.
Μπα, σε όλες έχουν πολλών ιδών υδατάνθρακες, καλύτερα να πάρεις σκέτο
waxy maize και να το προσθέτεις στην πρωτεΐνη σου.




ποσα servings βγαζει?

28 σαν να είναι λίγα ε?:green:

exkaliber
05-05-11, 17:06
Κάποια πρωτείνη που να έχει waxe maize έχεις να μου προτείνεις;

καμια
με πρωτεινη παει μαλτο ή δεξτρο

το wms παει με bcaa

livistros
07-05-11, 14:15
παιδια το torrent εχει μεσα δοση κρεατινης
για την ληψη του ισχυουν κανονικα οτι και τα σκευασματα κρεατινης;
δηλαδη ενα μηνα μεσα ενα εξω;
πρεπει να κανουμε of για ενα διαστημα η το συνεχιζουμε συνεχεια;

exkaliber
07-05-11, 15:02
πριν και μετα την αεροβια τι παιρνουμε απο συμπληρωματα???

πρωτεινη?
υδατανθρακα?
bcaa??

COBRA_STYLE
07-05-11, 15:55
πριν και μετα την αεροβια τι παιρνουμε απο συμπληρωματα???

πρωτεινη?
υδατανθρακα?
bcaa??

αεροβιο το πρωι με αδειο στομαχι ή αεροβια μετα τα βαρη?

exkaliber
07-05-11, 15:57
τρεξιμο το απογευμα χωρις βαρη ολη μερα

COBRA_STYLE
07-05-11, 16:00
τρεξιμο το απογευμα χωρις βαρη ολη μερα

δεν χρειαζεσαι supps τοτε...ειδικα carbs λιγο πριν(εμποδιζουν τη λιποδιαλυση)....πας 2μιση ωρες μετα το τελευταιο σου γευμα και οταν γυρισεις τρως κανονικο φαι....ασε κανα μισαωρο μετα...μην φας αμεσως

exkaliber
07-05-11, 16:03
θα μου βγει η ψυχη απ το στομα ρε συ

COBRA_STYLE
07-05-11, 16:36
θα μου βγει η ψυχη απ το στομα ρε συ

γιατι ρε?για ποιο λες?

Kaloutsikos
07-05-11, 16:36
παιδια το torrent εχει μεσα δοση κρεατινης
για την ληψη του ισχυουν κανονικα οτι και τα σκευασματα κρεατινης;
δηλαδη ενα μηνα μεσα ενα εξω;
πρεπει να κανουμε of για ενα διαστημα η το συνεχιζουμε συνεχεια;

3gr έχει μέσα, με το που τελειώσει το κουτί κάνε ένα διάλυμα αν και δεν είναι
πολλά τα 3γρ. αλλά κάνε για καλό και για κακό.:thumbup:

exkaliber
07-05-11, 16:38
γιατι ρε?για ποιο λες?

για το τρεξιμο
συνηθως παιρνω μαλτο 40 λεπτα πριν και bcaa λιγο πριν και μετα

Kaloutsikos
07-05-11, 16:45
για το τρεξιμο
συνηθως παιρνω μαλτο 40 λεπτα πριν και bcaa λιγο πριν και μετα

Εχεις πολύ λίπος?

exkaliber
07-05-11, 16:56
μπαα

COBRA_STYLE
07-05-11, 17:05
για το τρεξιμο
συνηθως παιρνω μαλτο 40 λεπτα πριν και bcaa λιγο πριν και μετα

τα bcaa μετα τουλαχιστον ειναι σιγουρα αχρηστα.....παντως αν σε ενδιαφερει η μειωση του λιπους πρωταρχικα μην βαλεις μαλτο πριν....τωρα αν σε νοιαζει η φυσικη κατασταση και βαζεις σε δευτερη μοιρα τη λιπολυση τοτε κρατα το ετσι

exkaliber
07-05-11, 17:07
οκ
θα το αφησω ετσι
θα βαλω και λιγο τυροσινη πριν :green:

Devil
07-05-11, 17:13
τα bcaa μετα τουλαχιστον ειναι σιγουρα αχρηστα.....παντως αν σε ενδιαφερει η μειωση του λιπους πρωταρχικα μην βαλεις μαλτο πριν....τωρα αν σε νοιαζει η φυσικη κατασταση και βαζεις σε δευτερη μοιρα τη λιπολυση τοτε κρατα το ετσι

και πως μπλοκαρει τον καταβολισμο ψηλε????

εγω θα το εβλεπα καπως ετσι.....

2-3 ωρες πριν φαι....

5-10γρ bcaa πριν

αλλα τοσα και μετα...

και μετα απο κανα 30' φαι....

lef
07-05-11, 17:21
και πως μπλοκαρει τον καταβολισμο ψηλε????

εγω θα το εβλεπα καπως ετσι.....

2-3 ωρες πριν φαι....

5-10γρ bcaa πριν

αλλα τοσα και μετα...

και μετα απο κανα 30' φαι....

ελα πες την αληθεια
αφου περισσοτερα βαζεις:green:

Devil
07-05-11, 17:29
ελα πες την αληθεια
αφου περισσοτερα βαζεις:green:

ενταξ..... το τσιμπαω λιγο παραπανω....:green::green::green:

COBRA_STYLE
07-05-11, 17:36
και πως μπλοκαρει τον καταβολισμο ψηλε????

εγω θα το εβλεπα καπως ετσι.....

2-3 ωρες πριν φαι....

5-10γρ bcaa πριν

αλλα τοσα και μετα...

και μετα απο κανα 30' φαι....
σιγα τον καταβολισμο ρε...μετα απο καποιο σημειο θα καιει λιπος και εξαλλου οταν τελειωσει θα παει να φαει και prob...για να καταβολισει πρεπει να συντρεχουν πολλοι λογοι...εγω πχ που παω και τρεχω το πρωι με αδειο στομαχι χωρις bcaa και βλακειες και μετα τρωω φαι κανονικο και ειμαι κ υποθερμιδικα γτ δν καταβολιζω?

Devil
07-05-11, 17:41
σιγα τον καταβολισμο ρε...μετα απο καποιο σημειο θα καιει λιπος και εξαλλου οταν τελειωσει θα παει να φαει και prob...για να καταβολισει πρεπει να συντρεχουν πολλοι λογοι...εγω πχ που παω και τρεχω το πρωι με αδειο στομαχι χωρις bcaa και βλακειες και μετα τρωω φαι κανονικο και ειμαι κ υποθερμιδικα γτ δν καταβολιζω?

γιατι εισαι αχρηστος.... ουτε να καταβολισεις δεν μπορεις....:P:P:P:green::green::green::green:


οχι ρε... για πλακα το ειπα....

απλα αντι να τα παρει ολα pre.... τα σπαει pre και post... απλα στο post μετα την αεροβια συνεχιζεις να καις λιπος.... με τα bcaa δεν το μπλοκαρεις αυτο... με ενα κανονικο γευμα με υδατανθρακες ομως το μπλοκαρεις....

COBRA_STYLE
07-05-11, 17:47
γιατι εισαι αχρηστος.... ουτε να καταβολισεις δεν μπορεις....:P:P:P:green::green::green::green:


οχι ρε... για πλακα το ειπα....

απλα αντι να τα παρει ολα pre.... τα σπαει pre και post... απλα στο post μετα την αεροβια συνεχιζεις να καις λιπος.... με τα bcaa δεν το μπλοκαρεις αυτο... με ενα κανονικο γευμα με υδατανθρακες ομως το μπλοκαρεις....

χαχααχχααχαχχαχαχα:P

σωστο το τελευταιο που λες αλλα πιο πανω ο excαliber αφησε να εννοηθεί οτι τον

νοιαζει πρωτα η φυσικη κατασταση-αντοχη και μετα η αμεση λιποδιαλυση,οποτε ειναι

περιττο αυτο που του ειπες....αλλιως θα επρεπε να βγαλει και τη μαλτο πριν την

αεροβια αμα ηθελε να καψει λιπος

Devil
07-05-11, 17:53
χαχααχχααχαχχαχαχα:P

σωστο το τελευταιο που λες αλλα πιο πανω ο excαliber αφησε να εννοηθεί οτι τον

νοιαζει πρωτα η φυσικη κατασταση-αντοχη και μετα η αμεση λιποδιαλυση,οποτε ειναι

περιττο αυτο που του ειπες....αλλιως θα επρεπε να βγαλει και τη μαλτο πριν την

αεροβια αμα ηθελε να καψει λιπος

@@ριες σου λεει.... σε λιγο θα μου στειλει πμ με ποιον λιποδιαλυτη να παρει....:green::green::green:

αν μιλαμε για φυσικη κατασταση.... τοτε ας μην βαλει τιποτα.... φαι 2-3 ωρες πριν... και μετα... και τελος.... ποσο μαλλον αν ειναι σε υπερθερμιδικη δεν θα εχει προβλημα...

COBRA_STYLE
07-05-11, 17:56
@@ριες σου λεει.... σε λιγο θα μου στειλει πμ με ποιον λιποδιαλυτη να παρει....:green::green::green:

αν μιλαμε για φυσικη κατασταση.... τοτε ας μην βαλει τιποτα.... φαι 2-3 ωρες πριν... και μετα... και τελος.... ποσο μαλλον αν ειναι σε υπερθερμιδικη δεν θα εχει προβλημα...

αυτο ειπα κ γω πριν....για τα υπολοιπα αν ειναι οπως τα λες μας δουλευει ψιλο γαζι ολους αχαχαχαχ:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

pankol
07-05-11, 20:53
πρώτη φορά που παίρνω συμπλήρωμα, και κάθε φορά που βάζω νερό στο σεικερ για να πιω την πρωτεΐνη, μένει κάτω ένα μεγάλο μέρος της και όταν τη χτυπάω δεν αραιώνεται.

δοκίμασα να βάλω πρώτα νερό και μετά την πρωτεΐνη και έγινε κομπλέ.

στο γυμναστήριο τι κάνω όμως που έχω από πριν την πρωτεΐνη στο σεικερ;
μήπως δεν τη χτυπάω αρκετή ώρα;
την instant whey της reflex έχω αγοράσει.

aepiskeptis
07-05-11, 21:13
ωραια συμβουλη, τνχ!

τι τη θες την πρωτεινη στα αποδυτηρια?

pankol
07-05-11, 21:49
τι εννοείς; δε σε πιανω... την αφήνω μαζί με τα πραγματα μου μεχρι να τελειώσω τη γυμναστική...

εγώ απλά ρώτησα αν ξέρει κάποιος κανα τρικ εκτος του να κουβαλαω 2ο σεικερ, ή αν πολύ απλά θέλει και άλλο κούνημα και θα είναι οκ...

jimas
08-05-11, 01:43
τι εννοείς; δε σε πιανω... την αφήνω μαζί με τα πραγματα μου μεχρι να τελειώσω τη γυμναστική...

εγώ απλά ρώτησα αν ξέρει κάποιος κανα τρικ εκτος του να κουβαλαω 2ο σεικερ, ή αν πολύ απλά θέλει και άλλο κούνημα και θα είναι οκ...

Ίσως αν βάλεις λίγο περισσότερο νερό και να το κουνήσεις δυνατά;:unsure:
Και σε εμένα συμβαίνει πολλές φορές αλλά δεν έχω κάνει τίποτα. Απλά πάει χαμένη αυτή που μένει στον πάτο

sTeLaKoS
08-05-11, 13:06
Ξέρετε αν υπάρχει συμπλήρωμα υαλουρονικού οξέος; Το έγραψε γιατρός σε γνωστό μου που έχει κάποια πάθηση στο γόνατο, σε συνδιασμό με γλυκοζαμινη-χονδροιτίνη.
Προιόντα της zeinpharma συγκεκριμένα. Νομίζω είναι γερμανική φαρμακευτική.

Τώρα το θέμα είναι πως του κοστίζουν πολύ ακριβά, ειδικά το υαλουρονικό οξύ έχει 65ε το κουτί. Και αλλα 35ε η γλυκοζαμινη.
Παίζει να βρούμε σε συμπλήρωμα;

COBRA_STYLE
08-05-11, 13:22
Ξέρετε αν υπάρχει συμπλήρωμα υαλουρονικού οξέος; Το έγραψε γιατρός σε γνωστό μου που έχει κάποια πάθηση στο γόνατο, σε συνδιασμό με γλυκοζαμινη-χονδροιτίνη.
Προιόντα της zeinpharma συγκεκριμένα. Νομίζω είναι γερμανική φαρμακευτική.

Τώρα το θέμα είναι πως του κοστίζουν πολύ ακριβά, ειδικά το υαλουρονικό οξύ έχει 65ε το κουτί. Και αλλα 35ε η γλυκοζαμινη.
Παίζει να βρούμε σε συμπλήρωμα;

εχει η NOW...τσεκαρε το...και το Animal Flex εχει μεσα

jimas
08-05-11, 17:18
Ξέρετε αν υπάρχει συμπλήρωμα υαλουρονικού οξέος; Το έγραψε γιατρός σε γνωστό μου που έχει κάποια πάθηση στο γόνατο, σε συνδιασμό με γλυκοζαμινη-χονδροιτίνη.
Προιόντα της zeinpharma συγκεκριμένα. Νομίζω είναι γερμανική φαρμακευτική.

Τώρα το θέμα είναι πως του κοστίζουν πολύ ακριβά, ειδικά το υαλουρονικό οξύ έχει 65ε το κουτί. Και αλλα 35ε η γλυκοζαμινη.
Παίζει να βρούμε σε συμπλήρωμα;

Και σε τι βοηθάν αυτά τα συμπληρώματα;

sofos
08-05-11, 17:19
Και σε τι βοηθάν αυτά τα συμπληρώματα;

στα ποδιας και τα χεριας :P

jimas
08-05-11, 17:22
στα ποδιας και τα χεριας :P
Ήθελα να πω αν είναι για όγκο όπως για παράδειγμα η κρεατίνη που λέμε και αν έχουν παρενέργειες και τι παρενέργειες

sofos
08-05-11, 17:24
στα ποδιας και τα χεριας :P
Ήθελα να πω αν είναι για όγκο όπως για παράδειγμα η κρεατίνη που λέμε και αν έχουν παρενέργειες και τι παρενέργειες

δεν εχουν παρενεργειες και ειναι για τις αρθρωσεις ;)

deluxe
08-05-11, 19:43
Εγω πηρα και το animal flex και αυτο εδω :

http://www.lifestylevitaminsupplements.com/store/i/is.aspx?path=/Shared/images/JA/JAGCM240.jpghttp://images.swansonvitamins.com/en_US/images/ItemImages_SW/images_sf/JR082_sf.jpg

και βλεπουμε..


Οσο για το αλλο με το σεικερ. Απλα εχεις το σεικερ με τη πρωτεϊνη μεσα και στο τελος βαζεις και το νερο.

magavaTOUT
09-05-11, 15:52
Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα την http://4.bp.blogspot.com/-xLm0mVMbwsI/TZuNhw3GYCI/AAAAAAAAADI/KvnxXYtJfOo/s1600/optimum-100-whey-gold-5lb.jpg
Προς το παρόν πέρνω ένα σκουπ σε νερό μετά την προπόνηση μαζί με μια μπανάνα και μια κουταλιά βρώμη και άλλο μισό σκουπ μαζι με το γάλα και τα ALL-BRAN το πρωί. Άρχισα αυτό το συμπλήρωμα για ένα καλύτερο αποτέλεσμα (δεν κάνω ούτε γράμμωση ούτε όγκο). Η ερώτηση μου είναι αν χρειάζετε να παίρω το μισό πρωινό σκουπ πριν την προπόνηση ή σε κάποια άλλη ώρα της μέρας ΚΑΙ αν τα "συνεδευτικά" του είναι σωστά. θενκς!

Kaloutsikos
09-05-11, 16:04
Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα την http://4.bp.blogspot.com/-xLm0mVMbwsI/TZuNhw3GYCI/AAAAAAAAADI/KvnxXYtJfOo/s1600/optimum-100-whey-gold-5lb.jpg
Προς το παρόν πέρνω ένα σκουπ σε νερό μετά την προπόνηση μαζί με μια μπανάνα και μια κουταλιά βρώμη και άλλο μισό σκουπ μαζι με το γάλα και τα ALL-BRAN το πρωί. Άρχισα αυτό το συμπλήρωμα για ένα καλύτερο αποτέλεσμα (δεν κάνω ούτε γράμμωση ούτε όγκο). Η ερώτηση μου είναι αν χρειάζετε να παίρω το μισό πρωινό σκουπ πριν την προπόνηση ή σε κάποια άλλη ώρα της μέρας ΚΑΙ αν τα "συνεδευτικά" του είναι σωστά. θενκς!

Αν έχεις φάει 2 ώρες πριν ένα καλό γεύμα δεν χρειάζεται,
μπορείς να ξαναπάρεις σε κάποιο άλλο γεύμα όταν δεν θα μπορείς να φας κοτόπουλο
παίρνεις αυτό.

magavaTOUT
09-05-11, 16:12
Αν έχεις φάει 2 ώρες πριν ένα καλό γεύμα δεν χρειάζεται,
μπορείς να ξαναπάρεις σε κάποιο άλλο γεύμα όταν δεν θα μπορείς να φας κοτόπουλο
παίρνεις αυτό.
για την μπανανα τι εχεις να πεις? Καπου διαβασα οτι μπορεις να περνεις το σκουπ και με μελι καθως επιτρεπει τιν γρηγοροτερη αποροφηση.Ισχυει κατι τετιο?

jimas
09-05-11, 16:39
για την μπανανα τι εχεις να πεις? Καπου διαβασα οτι μπορεις να περνεις το σκουπ και με μελι καθως επιτρεπει τιν γρηγοροτερη αποροφηση.Ισχυει κατι τετιο?

Εγώ νομίζω οτι η μπανάνα δεν χρειάζεται ίσως μετά αμέσως αλλά μετά απο κάποια ώρα σε αντικατάσταση κάποιου γεύματος ίσως. Δοκίμασε με τα δημητριακά σου να φας και ξηρούς καρπούς ωμούς με μέλι.
Συμφωνώ και εγώ με τα παιδιά οτι την πρωτείνη μπορείς να την πάρεις κάποια ώρα που δεν θα μπορείς να φας γεύμα

Kaloutsikos
09-05-11, 17:34
για την μπανανα τι εχεις να πεις? Καπου διαβασα οτι μπορεις να περνεις το σκουπ και με μελι καθως επιτρεπει τιν γρηγοροτερη αποροφηση.Ισχυει κατι τετιο?

To μέλι το χρησιμοποιούμε για μετά την προπόνηση για ένα ποσοστό
γλυκογόνου που έκαψες στη προπόνηση, και την πρωτεΐνη για τα μυικά κιλά.
Μπορείς να βάλεις και μπανάνα αντι για μέλι.
Κάποιοι δεν παίρνουνε συμπλήρωμα μετά την προπόνηση αλλά τρώνε κατευθείαν φαγητό.


Εγώ νομίζω οτι η μπανάνα δεν χρειάζεται ίσως μετά αμέσως αλλά μετά απο κάποια ώρα σε αντικατάσταση κάποιου γεύματος ίσως.
Καλύτερα είναι να φάει ρύζι η πατάτα εκείνη την ώρα.

Συμφωνώ και εγώ με τα παιδιά οτι την πρωτείνη μπορείς να την πάρεις κάποια ώρα που δεν θα μπορείς να φας γεύμα
Ναι αλλά αυτό είναι σαν έκτακτη περίπτωση, το γεύμα δεν συγκρίνεται με το συμπλήρωμα.

Gaspari
09-05-11, 17:58
Πρίν τον ύπνο ενα γιαούρτι 2% κατά προτήμηση είναι ότι πρέπει.. Κουλάρετε λίγο με τις σκόνες δεν είναι μαγικά φίλτρα.. Εκτός απο κότα αυγά ρύζι και μακαρόνι εμπλουτίστε λίγο την διατροφή σας.. Τα συμπληρώματα είναι για άτομα που πραγματικά δεν προλαβαίνουν να φάνε κάν.. Χαλαρώστε αυτό εχω να πω.. Μπήκατε σε ενα site, ξεκινήσατε ενα γυμναστήριο και την είδατε μερικοί bodybuilders και "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΩΜΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΑΑ".. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΑΙΤΕΙ ΧΡΟΝΟ. Βάλτε τα καλά στο μυαλό σας..

Έντιτ. Στο γυμναστήριο μου γεμίσαμε ενα σωρό μαλάκες που ήρθαν με την προοπτική θα κάνω σώμα μέσα σε 1 μήνα για το καλοκαίρι.. Έτσι δεν είναι ρε φίλε.. Και το λεω γιατί έκραξα πρόσφατα εναν επειδή γύρισε και είπε 100 κιλά μοσχάρι με 45% λίπος πάνω του "θα πάω γυμναστήριο και θα τα κάνω ολα μύς"... Εε χέσε μας μωρέ μπιφτέκι όρθιο που τώρα το πήρες απόφαση! Συγνώμη δεν αντέχω αμα δεν μιλήσω!

Kaloutsikos
09-05-11, 18:30
"ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΩΜΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΑΑ".. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΑΙΤΕΙ ΧΡΟΝΟ.

Θα συμφωνήσω!

deluxe
10-05-11, 15:36
Παιρνω green mag + glycergrow + καφεϊνη (200mg) πριν την προπονηση, και ενδιαμεσα ιντρα.

Συνολο πινω 2 λιτρο νερο στο διαστημα pre-intra-post.

Πολλες φορες παρατηρω ακρατεια μετα το γυμναστηριο, και αφου εχω παει λιγο πριν ξεκινησω. Ειναι λογικο;

Gaspari
10-05-11, 15:57
Παιρνω green mag + glycergrow + καφεϊνη (200mg) πριν την προπονηση, και ενδιαμεσα ιντρα.

Συνολο πινω 2 λιτρο νερο στο διαστημα pre-intra-post.

Πολλες φορες παρατηρω ακρατεια μετα το γυμναστηριο, και αφου εχω παει λιγο πριν ξεκινησω. Ειναι λογικο;

Ναι και εγώ το παθαίνω αυτό και πολλές φορές πάω τρέχοντας στα αποδυτήρια όταν τελειώσω με το αερόβιο:green:

Neo_Valbonne
10-05-11, 16:50
καλησπέρα σε όλους,

οπως γράφω και στον τίτλο θα ήθελα ν μάθω κάθε πότε πρέπει ν διακόπτεται η πρωτεινη και κάθε πότε η κρεατίνη. Εχω ακούσει οτι χρειάζεται κάθε 3 μήνες. Ειναι σωστό αυτο?

Εμένα ο βασικος μου στοχος δεν ειναι το bodybuilding άλλα η γενικοτέρη ενδυνάμωση, γράμμωση και τα βαρη που κάνω λειτουργούν ως συμπληρωματικα για το kick-box.

Ευχαριστώ!

Neo_Valbonne
10-05-11, 16:53
Πρίν τον ύπνο ενα γιαούρτι 2% κατά προτήμηση είναι ότι πρέπει.. Κουλάρετε λίγο με τις σκόνες δεν είναι μαγικά φίλτρα.. Εκτός απο κότα αυγά ρύζι και μακαρόνι εμπλουτίστε λίγο την διατροφή σας.. Τα συμπληρώματα είναι για άτομα που πραγματικά δεν προλαβαίνουν να φάνε κάν.. Χαλαρώστε αυτό εχω να πω.. Μπήκατε σε ενα site, ξεκινήσατε ενα γυμναστήριο και την είδατε μερικοί bodybuilders και "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΩΜΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΑΑ".. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΑΙΤΕΙ ΧΡΟΝΟ. Βάλτε τα καλά στο μυαλό σας..

Έντιτ. Στο γυμναστήριο μου γεμίσαμε ενα σωρό μαλάκες που ήρθαν με την προοπτική θα κάνω σώμα μέσα σε 1 μήνα για το καλοκαίρι.. Έτσι δεν είναι ρε φίλε.. Και το λεω γιατί έκραξα πρόσφατα εναν επειδή γύρισε και είπε 100 κιλά μοσχάρι με 45% λίπος πάνω του "θα πάω γυμναστήριο και θα τα κάνω ολα μύς"... Εε χέσε μας μωρέ μπιφτέκι όρθιο που τώρα το πήρες απόφαση! Συγνώμη δεν αντέχω αμα δεν μιλήσω!

+1 Σε Gasp..... Και ακόμα χειρότερα εκείνοι π πέρνουν τη κρεατίνη και την πρωτεινη και νομιζουν πως μετα αμα φάνε και 3 big mac δν πειράζει :P.....και να σου μετά η βιοχλαπάτσα στο γυμναστήριο ν σου τρώει τη θέση στον πάγκο!!!!!:green:

COBRA_STYLE
10-05-11, 17:06
διαβαζω τωρα απο consumerLab αυτο :Did you hear that DHA (an omega-3 fatty acid in fish oil) might raise the risk of prostate cancer? A study found that higher blood levels of DHA were associated with increased risk of high-grade prostate cancer. But this doesn't mean you should stop taking omega-3's or eating fish

beefmeup
10-05-11, 17:07
διαβαζω τωρα απο consumerLab αυτο :Did you hear that DHA (an omega-3 fatty acid in fish oil) might raise the risk of prostate cancer? A study found that higher blood levels of DHA were associated with increased risk of high-grade prostate cancer. But this doesn't mean you should stop taking omega-3's or eating fish

την μελετη ποσταρε γιατι ετσι δεν παμε πουθενα.

COBRA_STYLE
10-05-11, 17:07
την μελετη ποσταρε γιατι ετσι δεν παμε πουθενα.

πρεπει να ειμαι μελος και να τα σκαω στο consumer ρε για να εχω προσβαση σε αυτο,δυχτυχως:(

edit:Διονυση τσεκαρε καποια πραγματα και εδω για παραπανω info http://www.facebook.com/pages/ConsumerLabcom/241751678013

ειδικα για τα Ω-3 που γινεται χαμος ειδικα τωρα το καλοκαιρι και παιρνουν ολοι με το κιλο

magavaTOUT
10-05-11, 20:58
Μια ερώτηση, μετα την προπονηση με βαρη κανω 30-35' διαδρομο.Οποτε παιρνω την πρωτεινη whey κανα 50λεπτο μετα τα βαρη.Αυτο μειώνει την "αποτελεσματικοτητα" της? Δλδ θα ηταν καλυτερο να την κουβαλαω μαζι μου και να την πινω στα καπακια? θενκς

Polyneikos
10-05-11, 21:02
Αν δεν σου ειναι μπελας (που πιστευω δεν ειναι),παρε το σεηκερ μαζι σου ,έτσι ωστε να το πιεις το ρόφημα μετα τον διαδρομο,καπακι.Ετσι λιγοστευεις και το χρόνο για το στερεο γευμα που θα ακολουθησει:thumbup:

governator
10-05-11, 21:20
Πρίν τον ύπνο ενα γιαούρτι 2% κατά προτήμηση είναι ότι πρέπει.. Κουλάρετε λίγο με τις σκόνες δεν είναι μαγικά φίλτρα.. Εκτός απο κότα αυγά ρύζι και μακαρόνι εμπλουτίστε λίγο την διατροφή σας.. Τα συμπληρώματα είναι για άτομα που πραγματικά δεν προλαβαίνουν να φάνε κάν.. Χαλαρώστε αυτό εχω να πω.. Μπήκατε σε ενα site, ξεκινήσατε ενα γυμναστήριο και την είδατε μερικοί bodybuilders και "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΩΜΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΑΑ".. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΑΙΤΕΙ ΧΡΟΝΟ. Βάλτε τα καλά στο μυαλό σας..

Έντιτ. Στο γυμναστήριο μου γεμίσαμε ενα σωρό μαλάκες που ήρθαν με την προοπτική θα κάνω σώμα μέσα σε 1 μήνα για το καλοκαίρι.. Έτσι δεν είναι ρε φίλε.. Και το λεω γιατί έκραξα πρόσφατα εναν επειδή γύρισε και είπε 100 κιλά μοσχάρι με 45% λίπος πάνω του "θα πάω γυμναστήριο και θα τα κάνω ολα μύς"... Εε χέσε μας μωρέ μπιφτέκι όρθιο που τώρα το πήρες απόφαση! Συγνώμη δεν αντέχω αμα δεν μιλήσω!



+10000000

governator
10-05-11, 21:25
ας κανω μια ερωτηση κ εγω.οσοι κανουμε βαρη αρκετα χρονια κ οσες κουβεντες εχω κανε με εμπειρους b.b ξερουμε οτι το καλυτερο ειναι να πινουμε 1πρωτεινη το πρωι μαζι με το πρωινο κ 1πρωτεινη μετα την προπονα.Το θεμα ειναι γιατι ολες σχεδον οι πρωτεινες λενε απο πισω οτι για καλυτερα αποτελεσματα να πινετε scoop πριν κ 1 meta thn προπονηση.Πιο ειναι το πιο σωστο κατα την γνωμη σας?

Devil
10-05-11, 21:27
ας κανω μια ερωτηση κ εγω.οσοι κανουμε βαρη αρκετα χρονια κ οσες κουβεντες εχω κανε με εμπειρους b.b ξερουμε οτι το καλυτερο ειναι να πινουμε 1πρωτεινη το πρωι μαζι με το πρωινο κ 1πρωτεινη μετα την προπονα.Το θεμα ειναι γιατι ολες σχεδον οι πρωτεινες λενε απο πισω οτι για καλυτερα αποτελεσματα να πινετε scoop πριν κ 1 meta thn προπονηση.Πιο ειναι το πιο σωστο κατα την γνωμη σας?

κανενα απο τα 2..... η πρωτεινη ειναι πρωτεινη.... τι κοτοπουλο τι whey οι διαφορες ειναι μικρες.....

και αυτο που λεει η εταιρια 9 στις 10 ειναι @@ριες..... για να πουλησουν το κανουν... (μεγαλητερη καταναλωση...)

jimas
10-05-11, 21:46
Παιρνω green mag + glycergrow + καφεϊνη (200mg) πριν την προπονηση, και ενδιαμεσα ιντρα.

Συνολο πινω 2 λιτρο νερο στο διαστημα pre-intra-post.

Πολλες φορες παρατηρω ακρατεια μετα το γυμναστηριο, και αφου εχω παει λιγο πριν ξεκινησω. Ειναι λογικο;
Και εγώ το παθαίνω δυστυχώς:( και είναι ενοχλητικό γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ.
Χθες ειδικά που ήπια λίγο παραπάνω από οτι συνήθως σηκώθηκα πόσες φορές

governator
10-05-11, 21:57
κανενα απο τα 2..... η πρωτεινη ειναι πρωτεινη.... τι κοτοπουλο τι whey οι διαφορες ειναι μικρες.....

και αυτο που λεει η εταιρια 9 στις 10 ειναι @@ριες..... για να πουλησουν το κανουν... (μεγαλητερη καταναλωση...)


ναι..δεν απαντησες ομως.πιο θεωρεις οτι ειναι καλυτερο.Για πρωτεινη μιλαμε.οχι για κοτες.

Kaloutsikos
10-05-11, 22:11
ναι..δεν απαντησες ομως.πιο θεωρεις οτι ειναι καλυτερο.Για πρωτεινη μιλαμε.οχι για κοτες.

Δεν χρειάζεται η πρωτεΐνη πριν την προπόνηση αν έχεις κάνει ένα καλό γεύμα 2 ώρες πριν.

Eddie
10-05-11, 22:18
ναι..δεν απαντησες ομως.πιο θεωρεις οτι ειναι καλυτερο.Για πρωτεινη μιλαμε.οχι για κοτες.

Το καλυτερο ειναι να τρως ανα 3 ωρες πρωτεινη ειτε ειναι απο κοτα ειτε απο σκονη ειτε απο βισσωνα.

Μονο στις ωρες προπονησης θα καθυστερησεις λιγο παραπανω,οπως ειναι λογικο αλλωστε.Πρωτεινη πριν την προπονηση δε χρειαζεται..αυτο που χρειαζεται ειναι ενα καλο γευμα ενα 2ωρο πριν.

governator
10-05-11, 22:44
δηλαδη ο κλασικοσ σωστος τροπος ειναι ο πως τον ξερουμε.1το πρωι κ μια μετα την προπονηση.οι πρωτεινες λενε πιπες πανω.

Kaloutsikos
10-05-11, 22:56
δηλαδη ο κλασικοσ σωστος τροπος ειναι ο πως τον ξερουμε.1το πρωι κ μια μετα την προπονηση.οι πρωτεινες λενε πιπες πανω.

Ούτε για το πρωί είναι αναγκαστικό ούτε για μετά την προπόνηση,
Μπορείς να βάλεις ασπράδια από αυγά αντί για whey.;)

governator
10-05-11, 23:12
Ούτε για το πρωί είναι αναγκαστικό ούτε για μετά την προπόνηση,
Μπορείς να βάλεις ασπράδια από αυγά αντί για whey.;)


εσυ ποτε συστηνεις να περνουμε δηλαδη?

Kaloutsikos
10-05-11, 23:16
εσυ ποτε συστηνεις να περνουμε δηλαδη?

Εγώ στο πρωινό μου έχω αυγά,
και στο μεταπροπονητικό μου αμινοξέα.

Δεν εννοούσα ότι είναι λάθος να παίρνεις το πρωί και για μεταπροπονητικό,
απλά ήθελα να σου πω ότι έχεις και εναλλακτικές!

Gaspari
11-05-11, 00:30
Άμα σον και καλά θέλετε σκόνες, μετά την προπόνα 1 σκούπ πρωτεϊνη είναι ότι πρέπει. Τις υπόλοιπες ώρες, ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΩΣΤΗ.

deluxe
11-05-11, 01:39
διαβαζω τωρα απο consumerLab αυτο :Did you hear that DHA (an omega-3 fatty acid in fish oil) might raise the risk of prostate cancer? A study found that higher blood levels of DHA were associated with increased risk of high-grade prostate cancer. But this doesn't mean you should stop taking omega-3's or eating fishΚαι στο bb.com το διαβασα το αρθρο. Οτι μπορεσα δλδ. Μουφα φαινεται.

Eddie
11-05-11, 01:57
Και στο bb.com το διαβασα το αρθρο. Οτι μπορεσα δλδ. Μουφα φαινεται.

Πριν λιγο διαβαζα ενα muscular development που ελεγε το ακριβως αντιθετο.

Αντωνης
11-05-11, 13:56
Παιδια 2 ερωτησεις για ω-3:

1)Η δοσολογια λεει 2 softgels την μερα(25 γρ. ειναι και τα 2 μαζι)αλλα ενα παιδι μου ειπε οτι και ενα ειναι αρκετο,και πως η εταιρια λεει 2 για τον κλασικο λογο να τελειωσεις γρηγορα το συμπληρωμα
2)Αν τελικα πρεπει να παιρνω 2,ειναι καλυτερα να τα παιρνω μαζι η' να τα σπαω παιρνοντας τα σε διαφορετικες ωρες?

Εντιτ:Kαι μια αλλη ερωτηση,τα παιρνουμε γκλουπ και κατω?Χρειαζεται να τα καταπινουμε με νερο η' δεν ειναι απαραιτητο?

Devil
11-05-11, 14:26
Παιδια 2 ερωτησεις για ω-3:

1)Η δοσολογια λεει 2 softgels την μερα(25 γρ. ειναι και τα 2 μαζι)αλλα ενα παιδι μου ειπε οτι και ενα ειναι αρκετο,και πως η εταιρια λεει 2 για τον κλασικο λογο να τελειωσεις γρηγορα το συμπληρωμα
2)Αν τελικα πρεπει να παιρνω 2,ειναι καλυτερα να τα παιρνω μαζι η' να τα σπαω παιρνοντας τα σε διαφορετικες ωρες?

Εντιτ:Kαι μια αλλη ερωτηση,τα παιρνουμε γκλουπ και κατω?Χρειαζεται να τα καταπινουμε με νερο η' δεν ειναι απαραιτητο?

1) ποσα mg απο EPA + DHA εχουν τα 2 softgels...?

2) δεν κανει διαφορα....

3) δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο...

Αντωνης
11-05-11, 14:33
1) ποσα mg απο EPA + DHA εχουν τα 2 softgels...?

2) δεν κανει διαφορα....

3) δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο...

Kαι τα 2 μαζι εχουν 360mg ΕPA και 240mg DHA.Α τωρα που το ανοιξα ειδα ενα μικρο σακουλακι που λεει ''Oxygen absorber-do not eat''..τι ρολο βαραει αυτο?Επειδη το ψιλοανοιξα,να το βαλω παλι μεσα η' να το πεταξω?

Eddie
11-05-11, 14:35
Kαι τα 2 μαζι εχουν 360mg ΕPA και 240mg DHA.Α τωρα που το ανοιξα ειδα ενα μικρο σακουλακι που λεει ''Oxygen absorber-do not eat''..τι ρολο βαραει αυτο?Επειδη το ψιλοανοιξα,να το βαλω παλι μεσα η' να το πεταξω?

Μεχρι 10 softgel τη μερα καλα ειναι..

Αντωνης
11-05-11, 14:41
Μεχρι 10 softgel τη μερα καλα ειναι..

Tι εννοεις?Ειναι πολυ λιγες οι ποσοτητες?Και πηρα και της ΝΟW ρε γαμωτο που υποτιθεται οτι ειναι καλη στα ω-3><

Devil
11-05-11, 14:42
Kαι τα 2 μαζι εχουν 360mg ΕPA και 240mg DHA.Α τωρα που το ανοιξα ειδα ενα μικρο σακουλακι που λεει ''Oxygen absorber-do not eat''..τι ρολο βαραει αυτο?Επειδη το ψιλοανοιξα,να το βαλω παλι μεσα η' να το πεταξω?

το 1 δεν φτανει ουτε για ποντικια....:green:..... 4-5 softgels το λιγοτερο....

για την υγρασια νομιζω ειναι.....not sure....:unsure:

Αντωνης
11-05-11, 14:45
Οκ παιδια ευχαριστω...Δηλαδη πληρωσα 12 ευρω για κατι που θα μου τελειωσει σε 8-9 μερες.Και νομιζα και οτι ειχα πιασει την καλη:1laugh:

sofos
11-05-11, 15:14
Οκ παιδια ευχαριστω...Δηλαδη πληρωσα 12 ευρω για κατι που θα μου τελειωσει σε 8-9 μερες.Και νομιζα και οτι ειχα πιασει την καλη:1laugh:

εγω παλι πληρωσα 20 για τις ρεφλεξ και εδω εχει τη μιση τιμη ειδα :banghead::banghead: αλλα οταν το ειδα το ειχα παρει ηδη :banghead::banghead: ποιο εχεις εσυ και τελειωνει σε τοσες μερες της now?

Αντωνης
11-05-11, 15:31
εγω παλι πληρωσα 20 για τις ρεφλεξ και εδω εχει τη μιση τιμη ειδα :banghead::banghead: αλλα οταν το ειδα το ειχα παρει ηδη :banghead::banghead: ποιο εχεις εσυ και τελειωνει σε τοσες μερες της now?

To οmega 3 fish oil...Tην επομενη φορα μαλλον θα παρω και γω της reflex αλλα απο το e-shop γιατι κοστιζει περιπου το ιδιο(και 2 ευρω λιγοτερο) και με βγαζει για αλλες 9-10 μερες...

Εντιτ:Kαι μια αλλη ερωτηση...Αυτο που λενε οτι υπαρχει περιπτωση τα ω-3 να σου αυξησουν λιγο την δυναμη ειναι μουφα ετσι?

Titanium
11-05-11, 16:58
Μια γρήγορη ερώτηση παίδες......Πόση ώρα πριν να πιω καφέ σκέτο με 1 γρ ταυρινη για να με πιασει οταν θα ειμαι στο gym????

Eddie
11-05-11, 16:59
Μια γρήγορη ερώτηση παίδες......Πόση ώρα πριν να πιω καφέ σκέτο με 1 γρ ταυρινη για να με πιασει οταν θα ειμαι στο gym????

1 ωρα τον καφε και μιση ωρα την ταυρινη!!

sofos
11-05-11, 17:03
Μια γρήγορη ερώτηση παίδες......Πόση ώρα πριν να πιω καφέ σκέτο με 1 γρ ταυρινη για να με πιασει οταν θα ειμαι στο gym????

πιες τον και πανε,αμα αργησεις θα κατουρησεις και θα φυγει η επιδραση,σε μενα τουλαχιστον παντα αυτο γινεται :green::P:P

Titanium
11-05-11, 17:07
1 ωρα τον καφε και μιση ωρα την ταυρινη!!
;):toast:

πιες τον και πανε,αμα αργησεις θα κατουρησεις και θα φυγει η επιδραση,σε μενα τουλαχιστον παντα αυτο γινεται :green::P:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rifle::rifle::rifle::rifle::bowdown:

sofos
11-05-11, 17:08
;):toast:


:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rifle::rifle::rifle::rifle::bowdown:

ναι ρε μη γελας παντα το παθαινω αυτο,οποτε πινω καφε μετα απο 1-2 ωρες παω τουαλετα 2 φορες και μετα τελος τσιτωματος κ ενεργειας χαχαχαχαχαχαχ

jimas
11-05-11, 17:11
1 ωρα τον καφε και μιση ωρα την ταυρινη!!

Πολύ δεν είναι ρε παιδιά και ταυρίνη και καφές;:unsure: Θέλω να πω οτι και τα δυο απο μόνα τους δίνουν αρκετή ενέργεια γιαυτό μου φαίνεται παράξενο.
Υπάρχει ένα προιόν το cgt (creatine gloutamine taurine) δεν μπορεί να πάρει αυτό αντι να τα παίρνει όλα τα άλλα; Δεν περιέχει και καφείνη βέβαια μέσα αλλά λέω μήπως βοηθάει να τα έχει πιο μαζεμένα.

COBRA_STYLE
11-05-11, 17:15
Πολύ δεν είναι ρε παιδιά και ταυρίνη και καφές;:unsure: Θέλω να πω οτι και τα δυο απο μόνα τους δίνουν αρκετή ενέργεια γιαυτό μου φαίνεται παράξενο.
Υπάρχει ένα προιόν το cgt (creatine gloutamine taurine) δεν μπορεί να πάρει αυτό αντι να τα παίρνει όλα τα άλλα; Δεν περιέχει και καφείνη βέβαια μέσα αλλά λέω μήπως βοηθάει να τα έχει πιο μαζεμένα.

μπαα....πιο φτηνα ειναι ετσι οπως το κανει;)

Titanium
11-05-11, 17:18
ναι ρε μη γελας παντα το παθαινω αυτο,οποτε πινω καφε μετα απο 1-2 ωρες παω τουαλετα 2 φορες και μετα τελος τσιτωματος κ ενεργειας χαχαχαχαχαχαχ
Ναι οκ αλλα μαλων απο τη ιδεα σου ειναι...δεν παιζει επιδι κατουρας να βγενει ο καφες απο μεσα σου και να σου φευγει το τσιτομα:green::PΑπλα τυχενει...

Πολύ δεν είναι ρε παιδιά και ταυρίνη και καφές;:unsure: Θέλω να πω οτι και τα δυο απο μόνα τους δίνουν αρκετή ενέργεια γιαυτό μου φαίνεται παράξενο.
Υπάρχει ένα προιόν το cgt (creatine gloutamine taurine) δεν μπορεί να πάρει αυτό αντι να τα παίρνει όλα τα άλλα; Δεν περιέχει και καφείνη βέβαια μέσα αλλά λέω μήπως βοηθάει να τα έχει πιο μαζεμένα.

Μπα οχι δεν ειναι πολα.....Η ταυρινη δεν σου δινει ενέργεια;)....

Eddie
11-05-11, 17:38
Πολύ δεν είναι ρε παιδιά και ταυρίνη και καφές;:unsure: Θέλω να πω οτι και τα δυο απο μόνα τους δίνουν αρκετή ενέργεια γιαυτό μου φαίνεται παράξενο.
Υπάρχει ένα προιόν το cgt (creatine gloutamine taurine) δεν μπορεί να πάρει αυτό αντι να τα παίρνει όλα τα άλλα; Δεν περιέχει και καφείνη βέβαια μέσα αλλά λέω μήπως βοηθάει να τα έχει πιο μαζεμένα.

Η ταυρινη ειναι νοοτροπικο συμπληρω για focus,δλδ για καλυτερη αυτοσυγκεντρωση στην προπονηση,καμια σχεση με την ενεργεια.

livistros
11-05-11, 23:29
παιδια μια ερωτηση...
εληξε ο κυκλος μου με την size on ως μεταπροπονητικο
και ειμαι οf απο κρεατινη για 3 βδομαδες περιπου
και ελεγα την επομενη εβδομαδα να αρχισω με ενα νεο, το τορεντ της universal
αλλα αυτο το διαστημα παιρνω το jack3d(εχει 3 γρ*οπως με πληροφορησε ενα παιδι σε διπλανο θρεντ) σε μειωμενη δοση απο την συνιστωμενη
πιστευετε οτι θα υπαρξει προβλημα και σε θεμα συνηθειας του οργανισμου στην κρεατινη
και δεν θα εχει τα μεγιστα αποτελεσματα αλλα και σε ζητηματα υγειας του οργανισμου
ευχαριστω εκ των προτερων

Kaloutsikos
12-05-11, 01:01
παιδια μια ερωτηση...
εληξε ο κυκλος μου με την size on ως μεταπροπονητικο
και ειμαι οf απο κρεατινη για 3 βδομαδες περιπου
και ελεγα την επομενη εβδομαδα να αρχισω με ενα νεο, το τορεντ της universal
αλλα αυτο το διαστημα παιρνω το jack3d(εχει 3 γρ*οπως με πληροφορησε ενα παιδι σε διπλανο θρεντ) σε μειωμενη δοση απο την συνιστωμενη
πιστευετε οτι θα υπαρξει προβλημα και σε θεμα συνηθειας του οργανισμου στην κρεατινη
και δεν θα εχει τα μεγιστα αποτελεσματα αλλα και σε ζητηματα υγειας του οργανισμου
ευχαριστω εκ των προτερων

Αρα την κρεατίνη δεν την σταματάς καθόλου...?:unsure:

jimas
12-05-11, 01:08
παιδια μια ερωτηση...
εληξε ο κυκλος μου με την size on ως μεταπροπονητικο
και ειμαι οf απο κρεατινη για 3 βδομαδες περιπου
και ελεγα την επομενη εβδομαδα να αρχισω με ενα νεο, το τορεντ της universal
αλλα αυτο το διαστημα παιρνω το jack3d(εχει 3 γρ*οπως με πληροφορησε ενα παιδι σε διπλανο θρεντ) σε μειωμενη δοση απο την συνιστωμενη
πιστευετε οτι θα υπαρξει προβλημα και σε θεμα συνηθειας του οργανισμου στην κρεατινη
και δεν θα εχει τα μεγιστα αποτελεσματα αλλα και σε ζητηματα υγειας του οργανισμου
ευχαριστω εκ των προτερων

Έχει γύρω στο 1,5 έκανα λάθος. :P :green:

livistros
12-05-11, 12:15
Αρα την κρεατίνη δεν την σταματάς καθόλου...?:unsure:

για ενα 6μηνο οχι
θα επιβαρυνθω πολυ πιστευεις;
6 μηνες ειμαι of παντως

Kaloutsikos
12-05-11, 23:38
για ενα 6μηνο οχι
θα επιβαρυνθω πολυ πιστευεις;
6 μηνες ειμαι of παντως

Πολύ είναι ρε συ,
Αν και έχω ακούσει και άτομα που κάνουν αυτό που κάνεις εσύ αλλά εγώ είμαι αρνητικός,
1) η τόσο μεγάλη χρήση μπορεί να σου βγάλει πρόβλημα με τα νεφρά.
2) Η κρεατίνη θέλει διαλύματα ( για να δουλέψει καλύτερα) και όχι τόσο πολύ συνεχόμενα.
3) κρεατίνη παίρνεις και από τα κρέατα σε ένα μικρό ποσοστό βέβαια.

giannis50
13-05-11, 16:58
ξερει κανεις την δοσολογια της real mass της gaspari??

γιατι εχω ακουσει κατι για 3 σκουπ καθε φορα :unsure:

sofos
13-05-11, 17:19
ξερει κανεις την δοσολογια της real mass της gaspari??

γιατι εχω ακουσει κατι για 3 σκουπ καθε φορα :unsure:

ναι 3 μετα την προπονηση κ οταν δεν προπονησαι 3 το πρωι..

giannis50
13-05-11, 17:34
ναι 3 μετα την προπονηση κ οταν δεν προπονησαι 3 το πρωι..

μια φορα την ημερα δηλαδη?

sofos
13-05-11, 18:21
μια φορα την ημερα δηλαδη?

ναι...

Kaloutsikos
13-05-11, 23:24
ναι 3 μετα την προπονηση κ οταν δεν προπονησαι 3 το πρωι..

Εγω δεν θα το έβαζα μια Post...

sofos
13-05-11, 23:49
Εγω δεν θα το έβαζα μια Post...

γιατι να μη το βαλει για ποστ?:unsure::unsure:

Kaloutsikos
14-05-11, 00:12
γιατι να μη το βαλει για ποστ?:unsure::unsure:

Εχει πολλές θερμίδες ρε συ, θα προτιμούσα για αντικατάσταση γεύματος (π.χ. δεκατιανό).

gmalamos
14-05-11, 17:06
Παιδες εχει ακποιος να μου προτινει κατι για καλυτερη αποκατασταση?Εχω αρχισει και προπονησεις μπασκετ παραλληλα με τα βαρη και ειμαι λιγο χωμα.

Gaspari
14-05-11, 17:11
Δε με λέτε ναούμε..
ποστ δεν είναι τα ποστ που κάνουμε εδώ; που κολλάει με το μεταπροπονητικό; και το πρίν την προπόνα πως λέγεται; pre; αν οχι τι; προ.ποστ?

Titanium
14-05-11, 17:13
Δε με λέτε ναούμε..
ποστ δεν είναι τα ποστ που κάνουμε εδώ; που κολλάει με το μεταπροπονητικό; και το πρίν την προπόνα πως λέγεται; pre; αν οχι τι; προ.ποστ?

Prework-Postwork......Απλή μετάφραση ειναι....

sofos
14-05-11, 17:15
Παιδες εχει ακποιος να μου προτινει κατι για καλυτερη αποκατασταση?Εχω αρχισει και προπονησεις μπασκετ παραλληλα με τα βαρη και ειμαι λιγο χωμα.

δοκιμασε καμια καλη πολυβιταμινη με bcaa η αλλιως να στο πω πιο απλα δοκιμασε anavite+size on :green::P

gmalamos
14-05-11, 17:39
δοκιμασε καμια καλη πολυβιταμινη με bcaa η αλλιως να στο πω πιο απλα δοκιμασε anavite+size on :green::P

Την anavite εχω..Απλα ρωτουσα για κανα ασβεστιο μεταλο κρεατινη.Δεν ξερω!!:unsure:

sofos
14-05-11, 17:43
Την anavite εχω..Απλα ρωτουσα για κανα ασβεστιο μεταλο κρεατινη.Δεν ξερω!!:unsure:

παρε κανα size on :green:

gmalamos
14-05-11, 17:47
παρε κανα size on :green:

Πολλα τα λεφτα αρη!!!!

sofos
14-05-11, 17:49
Πολλα τα λεφτα αρη!!!!

αρη?wtf :unsure::unsure::unsure:

gmalamos
14-05-11, 17:55
αρη?wtf :unsure::unsure::unsure:

http://www.youtube.com/watch?v=RgdyKNqf4mg

sofos
14-05-11, 17:56
http://www.youtube.com/watch?v=RgdyKNqf4mg

χαχαχαχαχ λολ,παλιες αποτυχημενες ελληνικες ταινιες :P

gmalamos
14-05-11, 18:16
Anyone else?

sobral
14-05-11, 18:42
Anyone else?

bcaa, υδατάνθρακα (vitargo/waxy maize), περισσότερο φαγητό κ ύπνο.

Kaloutsikos
14-05-11, 19:36
bcaa, υδατάνθρακα (vitargo/waxy maize), περισσότερο φαγητό κ ύπνο.

+1:thumbup:

giannis50
14-05-11, 22:53
Εχει πολλές θερμίδες ρε συ, θα προτιμούσα για αντικατάσταση γεύματος (π.χ. δεκατιανό).

τελικα τι να κανω?

να παιρνω 3 σκουπ το πρωι οταν δεν εχω προπο και οταν εχω να παιρνω 3 αντι για δεκατιανο και οχι για ποστ?

Devil
14-05-11, 23:44
Anyone else?

κρεατινη.... και καφεινη για τις δυσκολες ωρες....

απο βιταμινες μπορεις να δοκιμασεις κανα Β complex.... Β12 (methylcobalamine) κυριως σε μεγαλες δοσεις μπορει να κανει κατι....

sofos
14-05-11, 23:53
κρεατινη.... και καφεινη για τις δυσκολες ωρες....

απο βιταμινες μπορεις να δοκιμασεις κανα Β complex.... Β12 (methylcobalamine) κυριως σε μεγαλες δοσεις μπορει να κανει κατι....

ας κοιταξει της allmax το aminocore εχει μεσα σε καλη δοση την methylcobalamine ;):P

Devil
14-05-11, 23:57
ας κοιταξει της allmax το aminocore εχει μεσα σε καλη δοση την methylcobalamine ;):P

αυτο καλο ειναι.... αλλα να παρει αμινοξεα για να εχει και B complex υπερβολικο το βλεπω...

ελεγα για δοσεις.... 1,5-2mg (οχι mcg):green:

sobral
15-05-11, 00:02
αυτο καλο ειναι.... αλλα να παρει αμινοξεα για να εχει και B complex υπερβολικο το βλεπω...

ελεγα για δοσεις.... 1,5-2mg (οχι mcg):green:

τι aminocore τώρα και βλκείες, γατάκι είναι μπροστά στο Vitabolic (nutrabolics) που θα λεγε και ο Νικόλας (Αλέφαντος) χαχαχαχα!!:P Πέρα από την πλάκα η ON βγάζει ένα που δείχνει καλό το Stress complex νομίζω λέγεται με Βιταμίνες συμπλέγματος Β και βιταμίνη C.

gmalamos
15-05-11, 00:05
κρεατινη.... και καφεινη για τις δυσκολες ωρες....

απο βιταμινες μπορεις να δοκιμασεις κανα Β complex.... Β12 (methylcobalamine) κυριως σε μεγαλες δοσεις μπορει να κανει κατι....

Οι β12 δεν νομιζω να κανουν κατι παραπανω ουτως η αλλως εχω anavite.Κρεατινη ναι αλλα σε τη ποσοτητα? Ειμαι σε γραμμωση!Να κανω ενα κυκλο και μετα να την σταματησω για να φυγουν τα υγρα??Η καφεινη ειναι μαστ για καποιες ωρες.

Devil
15-05-11, 00:10
Οι β12 δεν νομιζω να κανουν κατι παραπανω ουτως η αλλως εχω anavite.Κρεατινη ναι αλλα σε τη ποσοτητα? Ειμαι σε γραμμωση!Να κανω ενα κυκλο και μετα να την σταματησω για να φυγουν τα υγρα??Η καφεινη ειναι μαστ για καποιες ωρες.

μιλαω για την 3πλη ποσοτητα απο τις anavite....

κρεατινη κανονικα.... 3-5γρ την ημερα... τα υγρα σε 3 μερες το πολυ φευγουν....

sobral
15-05-11, 00:22
μιλαω για την 3πλη ποσοτητα απο τις anavite....

κρεατινη κανονικα.... 3-5γρ την ημερα... τα υγρα σε 3 μερες το πολυ φευγουν....

Aν εννοείς τόσο μεγάλη ποσότητα τότε τελικά δεν ήταν κ πολύ πλάκα αυτό που είπα για την Viatbolic. Αλλά δεν είναι τεράστια η ποσότητα μετά? Ακόμη και υδατοδιαλυτή που είναι, μου φαίνεται υπερβολή.

gmalamos
15-05-11, 00:23
μιλαω για την 3πλη ποσοτητα απο τις anavite....

κρεατινη κανονικα.... 3-5γρ την ημερα... τα υγρα σε 3 μερες το πολυ φευγουν....


Κατσε ρε devil αν ειναι να παρω 1.5mg τη μερα β12 με anavite και stress b12 on θα πρεπει να παιρνω 10 κουμπια τη μερα βιταμινες..:unsure:

COBRA_STYLE
15-05-11, 00:24
ρε συ μητσο εχει παρει πουθενα το ματι σου για τυχον κανα προβλημα απορροφησης των συστατικων ταυτοχρονης ληψης AX,Triazole,Test force και creatine?

Devil
15-05-11, 00:33
Aν εννοείς τόσο μεγάλη ποσότητα τότε τελικά δεν ήταν κ πολύ πλάκα αυτό που είπα για την Viatbolic. Αλλά δεν είναι τεράστια η ποσότητα μετά? Ακόμη και υδατοδιαλυτή που είναι, μου φαίνεται υπερβολή.

ειναι υπερβολικη αλλα δεν δημιουργει προβληματα.... τουλαχιστον σε εμενα.... εφτασα μεχρι 2,5mg την ημερα...


Κατσε ρε devil αν ειναι να παρω 1.5mg τη μερα β12 με anavite και stress b12 on θα πρεπει να παιρνω 10 κουμπια τη μερα βιταμινες..:unsure:

υπαρχουν συμπληρωματα με σκετη methylcobalamine.... με 1 ''κουμπι'' καθαρισες...:green:

Devil
15-05-11, 00:34
ρε συ μητσο εχει παρει πουθενα το ματι σου για τυχον κανα προβλημα απορροφησης των συστατικων ταυτοχρονης ληψης AX,Triazole,Test force και creatine?

τι εχεις ακουσει....? (γιατι κατι εχεις ακουσει σιγουρα):green:

δεν νομιζω παντως....

COBRA_STYLE
15-05-11, 00:37
τι εχεις ακουσει....? (γιατι κατι εχεις ακουσει σιγουρα):green:

δεν νομιζω παντως....

αχαχχα.:P...η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει τπτ,απλα με εβαλε σε υποψιες ο πατερας

μου γιατι με ειδε προχθες να εχω 5 διαφορετικα supps μπροστα μου και να κατεβαζω

δοσεις για το pre και μου ειπε "μηπως παιξει κανα θεμα με την απορροφηση?"...γιαυτο

ρωταω γιατι δεν το εχω ψαξει για το συγκεκριμενο συνδυασμο:green:

sofos
15-05-11, 00:43
ειναι υπερβολικη αλλα δεν δημιουργει προβληματα.... τουλαχιστον σε εμενα.... εφτασα μεχρι 2,5mg την ημερα...



υπαρχουν συμπληρωματα με σκετη methylcobalamine.... με 1 ''κουμπι'' καθαρισες...:green:

:green: ''dirty word'' :green::P:P

sobral
15-05-11, 00:45
αχαχχα.:P...η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει τπτ,απλα με εβαλε σε υποψιες ο πατερας

μου γιατι με ειδε προχθες να εχω 5 διαφορετικα supps μπροστα μου και να κατεβαζω

δοσεις για το pre και μου ειπε "μηπως παιξει κανα θεμα με την απορροφηση?"...γιαυτο

ρωταω γιατι δεν το εχω ψαξει για το συγκεκριμενο συνδυασμο:green:

Αυτός είναι πατέρας!:green::green::green::green: πολύ μπροστά!! Άλλοι θα έλεγαν τι μ@@@@ιες πίνεις εκεί παιδί μου? Αυτός όμως....χαχαχα!:) Ωραίοοος!

Devil
15-05-11, 00:46
αχαχχα.:P...η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει τπτ,απλα με εβαλε σε υποψιες ο πατερας

μου γιατι με ειδε προχθες να εχω 5 διαφορετικα supps μπροστα μου και να κατεβαζω

δοσεις για το pre και μου ειπε "μηπως παιξει κανα θεμα με την απορροφηση?"...γιαυτο

ρωταω γιατι δεν το εχω ψαξει για το συγκεκριμενο συνδυασμο:green:

οχι δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα....

COBRA_STYLE
15-05-11, 00:52
Αυτός είναι πατέρας!:green::green::green::green: πολύ μπροστά!! Άλλοι θα έλεγαν τι μ@@@@ιες πίνεις εκεί παιδί μου? Αυτός όμως....χαχαχα!:) Ωραίοοος!

χααχαχ....νταξ μην φανταστεις τπτ φοβερο,δεν ειναι τρελα cool δλδ,απλα εχει συμβιβαστει με τον καιρο και εχει καταλαβει οτι χωρις αυτα δε ζω:P:turtle:

sobral
15-05-11, 01:02
χααχαχ....νταξ μην φανταστεις τπτ φοβερο,δεν ειναι τρελα cool δλδ,απλα εχει συμβιβαστει με τον καιρο και εχει καταλαβει οτι χωρις αυτα δε ζω:P:turtle:

πριν μπω στο θέμα με το που είδα ότι έχεις απαντήσει λέω τώρα θα μου πει τπτ ''μαζί τα παίρνουμε ή δίνω και σε αυτόν'' και θα μείνω παγωτό :P χαχαχα:turtle::turtle: αστειεύομαι εννοείται!:)

gmalamos
16-05-11, 01:24
Παιδες εχει ακποιος να μου προτινει κατι για καλυτερη αποκατασταση?Εχω αρχισει και προπονησεις μπασκετ παραλληλα με τα βαρη και ειμαι λιγο χωμα.

Το zma θα μπορουσε να βοηθησει?Η σκετο μαγνησιο?

Devil
16-05-11, 15:36
Το zma θα μπορουσε να βοηθησει?Η σκετο μαγνησιο?

το zma ψηλο απατη ειναι.... μαγνησιο καλητερο υπνο θα σου προσφερει...

sofos
16-05-11, 15:37
το zma ψηλο απατη ειναι.... μαγνησιο καλητερο υπνο θα σου προσφερει...

:thumbup:

gmalamos
16-05-11, 15:45
το zma ψηλο απατη ειναι.... μαγνησιο καλητερο υπνο θα σου προσφερει...

Αρα κανα απ τα δυο?

sofos
16-05-11, 15:48
Αρα κανα απ τα δυο?

παρε μια καλη πολυβιταμινη με καμια 100% μαγνησιο και θα σαι οκ..

jimas
16-05-11, 16:03
Καλησπέρα.
Τώρα το καλοκαίρι σκέφτομαι να ξεκινήσω κολυμβητήριο παράλληλα με το γυμναστήριο και τα βάρη στο ρεπό μου, σαν αερόβια γυμναστική γιατί στο γυμναστήριο δεν μου αρέσει κανένα είδος αερόβιας και δεν με βολεύει παρά μόνο ο διάδρομος. Λόγω ότι το κολύμπι μου φέρνει αρκετή εξάντληση πιστεύετε ότι με ένα καλό νιτρικό θα μπορέσω να βγάλω την προπόνηση στο γυμναστήριο ή έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο;

Devil
16-05-11, 16:08
Αρα κανα απ τα δυο?

κοιτα... πανω κατω σου ειπα.... κρεατινη, βιταμηνες Β....

αλλα που μπορεις να δοκιμασεις ειναι... adaptogens δλδ συμπληρωματα σε φαση ebol...

η' αλλιως testbooster.... testforce2,triazole,activate xtream ecc ecc..

gmalamos
16-05-11, 16:30
κοιτα... πανω κατω σου ειπα.... κρεατινη, βιταμηνες Β....

αλλα που μπορεις να δοκιμασεις ειναι... adaptogens δλδ συμπληρωματα σε φαση ebol...

η' αλλιως testbooster.... testforce2,triazole,activate xtream ecc ecc..

Για αρχη λεω βιταμηνες β..Αλλα επειδη το αναβαιτ τελειωνει εχεις να προτινεις καποια βιταμινη πληρη η καποιο συνδυασμο?Απο εσωτερικο παντα!

Devil
16-05-11, 16:57
Για αρχη λεω βιταμηνες β..Αλλα επειδη το αναβαιτ τελειωνει εχεις να προτινεις καποια βιταμινη πληρη η καποιο συνδυασμο?Απο εσωτερικο παντα!

adam.... + το αντιστοιχο Β complex της now...

exkaliber
16-05-11, 17:01
μια που το φερε η κουβεντα σας
εφοσον το κιτρινο χρωμα στα ουρα οφειλεται στην βιταμινη β που δεν αποροφηθηκε
ειναι καλυτερα να παρνουμε βιταμινη β 50 και οχι 100??
εφοσον δεν την κραταει ολη ο οργανισμος

gmalamos
16-05-11, 17:01
adam.... + το αντιστοιχο Β complex της now...



2 adams 2 b12?

exkaliber
16-05-11, 17:07
2 adams 2 b12?

μονο αυτην παιρνεις?
δεν εχεις το συμπλεγμα?

gmalamos
16-05-11, 17:12
μονο αυτην παιρνεις?
δεν εχεις το συμπλεγμα?

:unsure::unsure:

Devil
16-05-11, 17:14
2 adams 2 b12?

ναι παρε τις ADAM...

μπορεις να δοκιμασεις το neurobion απο φαρμακειο.... εχει και Β1+Β6+Β12... χαμηλοτερες δοσεις αλλα κανει δουλεια... ενεσιμο ξερω οτι ειναι καλητερο (αλλα δεν νομιζω...:green:)

αλλιως αν πας σε methylcobalamin... 1-2mg φτανουν

gmalamos
16-05-11, 17:16
ναι παρε τις ADAM...

μπορεις να δοκιμασεις το neurobion απο φαρμακειο.... εχει και Β1+Β6+Β12... χαμηλοτερες δοσεις αλλα κανει δουλεια... ενεσιμο ξερω οτι ειναι καλητερο (αλλα δεν νομιζω...:green:)

αλλιως αν πας σε methylcobalamin... 1-2mg φτανουν

methylcobalamin που βρισκω?

Devil
16-05-11, 21:10
methylcobalamin που βρισκω?

η now εχει ενα συμπληρωμα... δεν ξερω αν παιζει ελλαδα...

magayver
17-05-11, 14:57
πιστευεται οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στην whey isolate Κ concentrate ?, θα κανω μια παραγγελεια κ με συμφερει πολι να παρω 5 κιλα concentrate η μηπως να παρω μπλεντ ?

Devil
17-05-11, 15:00
πιστευεται οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στην whey isolate Κ concentrate ?, θα κανω μια παραγγελεια κ με συμφερει πολι να παρω 5 κιλα concentrate η μηπως να παρω μπλεντ ?

για μενα η διαφορα μικρη... σε σχεση με την τιμη παντα...

Πυγμάχος
17-05-11, 19:34
Παιδιά μία ερώτηση ...

Οταν γυρνάω απο το γυμναστήριο πεινασμένος .. χτυπαω την πρωτείνη ..
αλλα ... μαζι χτυπάω και οτι φαγητό υπάρχει στο σπίτι .. στεγνα φαγητα .. ( 2 μπριζολες , κοτόπουλα , ρύζια .. οτι υπαρχει στεγνο .. )

Μήπως είναι λαθος ? Που τα μπερδεύω όλα .. τι να κάνω ρε παιδιά .. πεινάω ..

:green:

magayver
17-05-11, 19:53
ε περιμενε κανα 45-60 min κ εσυ,
απο την στιγμη π αποφασισες να ασχοληθεις με βαρη/γυμναστιρια etc, θα πεινασεις :P

Πυγμάχος
17-05-11, 21:20
ε περιμενε κανα 45-60 min κ εσυ,
απο την στιγμη π αποφασισες να ασχοληθεις με βαρη/γυμναστιρια etc, θα πεινασεις :P

Συμφωνώ μαζί σου .. αλλά την ώρα που πεινας μετα απο εξαντλητική προπόνηση θες να ΦΑΣ :P .. να φάς .. καλά ! :green:

jimas
17-05-11, 22:43
Συμφωνώ μαζί σου .. αλλά την ώρα που πεινας μετα απο εξαντλητική προπόνηση θες να ΦΑΣ :P .. να φάς .. καλά ! :green:

Αν έχεις καλό μεταβολισμό και δεν έχεις πρόβλημα με το σώμα σου όπως να έχεις κοιλιά η με τα κιλά σου φάε κάτι λίγο αργότερα όπως είπαν τα παιδιά αλλά με μέτρο όχι οτι έχει το ψυγείο γιατί έχεις ήδη πάρει πρωτείνη.
Η πρωτείνη όπως είπε και σε ένα άλλο ποστ ένας φίλος δεν αντικαθιστά ένα γεύμα αναπληρώνει αυτά που χάσαμε οπότε αν έχεις ώρα μπροστά σου μέχρι να κοιμηθείς μπορείς να φας κάτι όπως κοτόπουλο με ρύζι κανένα σάντουιτσ με γαλοπούλα γιαούρτι με δημητριακά και ξηρούς καρπούς

Kaloutsikos
17-05-11, 22:47
Παιδιά μία ερώτηση ...

Οταν γυρνάω απο το γυμναστήριο πεινασμένος .. χτυπαω την πρωτείνη ..
αλλα ... μαζι χτυπάω και οτι φαγητό υπάρχει στο σπίτι .. στεγνα φαγητα .. ( 2 μπριζολες , κοτόπουλα , ρύζια .. οτι υπαρχει στεγνο .. )

Μήπως είναι λαθος ? Που τα μπερδεύω όλα .. τι να κάνω ρε παιδιά .. πεινάω ..

:green:

Από την στιγμή που τρως φαγητό, η πρωτεΐνη εκείνη την στιγμή είναι περιττή.

Πυγμάχος
17-05-11, 22:56
Δέν έχω κάποιο θέμα μεταβολισμου προς το παρον .. αλλά αφου δεν δουλέυει η πρωτεινη με το φαγητο , θα τρωω μόνη της την πρωτείνη και θα κάνω υπομονη καμια ώρα και μετα .. θα χτυπάω φαγητο


Ευχαριστώ παιδιά

jimas
17-05-11, 23:06
Δέν έχω κάποιο θέμα μεταβολισμου προς το παρον .. αλλά αφου δεν δουλέυει η πρωτεινη με το φαγητο , θα τρωω μόνη της την πρωτείνη και θα κάνω υπομονη καμια ώρα και μετα .. θα χτυπάω φαγητο


Ευχαριστώ παιδιά

Και εγώ τα ίδια πεινάω μετά ακόμη και με την πρωτείνη αλλά δεν τρώω επειδή έχω θέμα με το σώμα μου και το μεταβολισμό μου.
Πάντως εγώ νομίζω σύμφωνα με αυτά που διάβασα εδώ οτι η whey πρωτείνη δεν αντικαθιστά γεύμα.
Αν τελειώνεις νωρίς την προπόνηση δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα αν τρως κάτι μετά.
Υπάρχουν νομίζω και μεταεξησκητικά συμπληρώματα που αντικαθιστούν περίπου το γεύμα αλλά μην τα κάνουμε όλα συμπληρώματα.

Πυγμάχος
17-05-11, 23:37
Σωστός !

sobral
17-05-11, 23:56
Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα ρε παιδιά με τον φίλο. Αν κρίνω από το όνομα:green: κάνεις και βάρη κ πυγμαχία. Αν κάνεις και τα δύο ο οργανισμός σου έχει αυξημένες ανάγκες και χρειάζεται αναπλήρωση. Αφού τρως καθαρά φαγητά μαγειρεμένα σωστά δεν υπάρχει πρόβλημα. Ειδικά αν έχεις υψηλό μεταβολικό ρυθμό. Και δεν χρειάζεται να περιμένεις τόσο (1ωρα) τρώγε μετά από 20-30' μετά την πρωτείνη. Ή κράτα τη στο gym να της πίνεις που μέχρι να επιστρέψεις και να μαγειρέψεις να φας να έχει περάσει η ώρα.;)

exkaliber
18-05-11, 00:28
μια που το φερε η κουβεντα σας
εφοσον το κιτρινο χρωμα στα ουρα οφειλεται στην βιταμινη β που δεν αποροφηθηκε
ειναι καλυτερα να παρνουμε βιταμινη β 50 και οχι 100??
εφοσον δεν την κραταει ολη ο οργανισμος

απ ντειτ :green:

Πυγμάχος
18-05-11, 00:51
Για ποιο λόγο παιρνεις Βιταμινη Β ?

Επίσης το κίτρινο χρώμα στα ούρα ειναι απο τα συμπληρώματα ή φαρμακα .. πινε πιο πολλα νερά .. δεν είναι η βιταμίνη ..

Και κάθε 6 μήνες χτύπα και μια αιματολογική να βλεπεις Ουρια και Κρεατινινη ..

exkaliber
18-05-11, 00:55
το κιτρινο χρωμα ειναι απο την βιταμινη β :green:
για ενεργεια την παιρνω

magayver
18-05-11, 18:21
μια απορεια π εχω σχετικα με τα bcaa και τα eaa ( essential amino acids), ειπα κ εγω με την σειρα μου να δοκιμασω αυτα τα περιφιμα bcaa, μιας κ λεφτα υπαρχουν ! με ενα ψαξιμο σε γνωστο site cough cough myp cough :unsure: ειδα οτι τα bcaa περιεχουν μεσα τα εξης ¨ Leucine Isoleucine Valine
ενω τα eaa περιεχουν :
Leucine Isoleucine Valine Lysine Phenylalanine Threonine Histidine Methionine Tryptophan
Η μονη διαφορα ειναι οτι στα bcaa η ποσοτοητα των παραπανω αμινοξεων ειναι λιγο μεγαλυτερη, ενω η τιμη ειναι ακριβως η ιδια,
Κατα την γνωμη τι θα ηταν πιο συννετο να παρω ?

deluxe
19-05-11, 00:24
Μετα απο λιγο διαβασμα στο bb.com, εβαλα τα omega3 στο ψυγειο, για να διατηρουνται καλυτερα. Επισης λενε οτι με αυτο τον τροπο μειωνονται και τα fish burps :P

Ποια η αποψη σας; Παντως το καλυμα με τη ζελατινη γινεται πολυ πιο σκληρο, δε ξερω αν διαλυεται εξισου ευκολα στο στομαχι.. Ποσο δυνατα ειναι τα οξεα του στομαχιου; :unsure:

beefmeup
19-05-11, 00:25
Ποσο δυνατα ειναι τα οξεα του στομαχιου; :unsure:

πολυ..

Devil
19-05-11, 14:27
πολυ..

:thumbup:

ph = 1-3

giannis50
19-05-11, 14:47
πως πρεπει να παιρνω την real mass της gaspari?

3 σκουπ τ πρωι οταν δεν εχω προπο
και 3 σκουπ οταν εχω??

δηλαδη οταν εχω προπο δεν θα παιρνω το πρωι?

ευχαριστω

jimas
19-05-11, 14:58
πως πρεπει να παιρνω την real mass της gaspari?

3 σκουπ τ πρωι οταν δεν εχω προπο
και 3 σκουπ οταν εχω??

δηλαδη οταν εχω προπο δεν θα παιρνω το πρωι?

ευχαριστω

Να ρωτήσω χρειάζεται και στην whey την πρωτείνη να κάνουμε κύκλο όπως τα νιτρικά και να κάνουμε παύση περίπου ένα μήνα;

Kaloutsikos
19-05-11, 15:14
πως πρεπει να παιρνω την real mass της gaspari?

3 σκουπ τ πρωι οταν δεν εχω προπο
και 3 σκουπ οταν εχω??

δηλαδη οταν εχω προπο δεν θα παιρνω το πρωι?

ευχαριστω

Αυτήν την χρησιμοποιούμε για αντικατάσταση γεύματος π.χ. για δεκατιανό, απογευματίνο, πρωινό.
Αν δεν θές να φας π.χ. στο δεκατιανό σου ψωμί με γαλοπούλα παίρνεις αυτό,
το θέμα είναι ότι αυτά έχουνε πολύ ζάχαρη (δεν είναι η καλύτερη επιλογή).

Kaloutsikos
19-05-11, 15:14
Να ρωτήσω χρειάζεται και στην whey την πρωτείνη να κάνουμε κύκλο όπως τα νιτρικά και να κάνουμε παύση περίπου ένα μήνα;

Οχι δεν έχεις πρόβλημα φίλος.

exkaliber
19-05-11, 16:26
μεχρι προχτες μιση ωρα πριν την προπονηση επερνα βιταμινη c και proline
σε 100ml χυμο πορτοκολι και πριν ξεκινησω απο το σπιτι για το γυμναστηριο 10 γραμμαριακια bcaa
τωρα που μιση ωρα πριν θα παιρνω κρεατινη με μαλτο
πως να τον βολεψω το χυμο με την βιταμινη και το προλιν :unsure::unsure:

Devil
19-05-11, 16:32
μεχρι προχτες μιση ωρα πριν την προπονηση επερνα βιταμινη c και proline
σε 100ml χυμο πορτοκολι και πριν ξεκινησω απο το σπιτι για το γυμναστηριο 10 γραμμαριακια bcaa
τωρα που μιση ωρα πριν θα παιρνω κρεατινη με μαλτο
πως να τον βολεψω το χυμο με την βιταμινη και το προλιν :unsure::unsure:

ολα μαζι ισως???

exkaliber
19-05-11, 16:35
ολα μαζι ισως???

:unsure::unsure:

εννοεις κρεατινη μαλτο bcaa βιταμινη c και proline ολα μαζι στο σεικερ με χυμο :unsure:
:green:

η τα bcaa me to proline και την βιταμινη με χυμο:unsure:

Devil
19-05-11, 16:46
ολα μαζι..... μαλτο + κρεατινη + βιταμινη C + προλινη + οτι αλλο παιρνεις;)

exkaliber
19-05-11, 16:49
σ ευχαριστω officer :green:

jimas
19-05-11, 23:15
Μετά το γυμναστήριο παίρνω 1 scoop whey πρωτείνη σε 300-400ml περίπου νερό και κοιμάμαι μετά απο κανα δύωρο.
Μπορώ να ξαναπάρω μαζί με γάλα 1,5% για να μην πεινάω και μετά απο πόση ώρα;

Kaloutsikos
19-05-11, 23:21
Μετά το γυμναστήριο παίρνω 1 scoop whey πρωτείνη σε 300-400ml περίπου νερό και κοιμάμαι μετά απο κανα δύωρο.
Μπορώ να ξαναπάρω μαζί με γάλα 1,5% για να μην πεινάω και μετά απο πόση ώρα;

Πάρε ένα σκούπ με 250-300ml νερό,
μετά απο 45 λεπτά μπορείς να ξανά φας,
πάρε ξανά με γάλα 30 λεπτά πριν κοιμηθείς.

giannis50
20-05-11, 01:03
Αυτήν την χρησιμοποιούμε για αντικατάσταση γεύματος π.χ. για δεκατιανό, απογευματίνο, πρωινό.
Αν δεν θές να φας π.χ. στο δεκατιανό σου ψωμί με γαλοπούλα παίρνεις αυτό,
το θέμα είναι ότι αυτά έχουνε πολύ ζάχαρη (δεν είναι η καλύτερη επιλογή).

τοτε θα την παιρνω αντι για δεκατιανο η πρωινο οταν δεν εχω χρονο..
αρα για μετα την προπο να παιρνω αλλη?

Kaloutsikos
20-05-11, 09:50
τοτε θα την παιρνω αντι για δεκατιανο η πρωινο οταν δεν εχω χρονο..
αρα για μετα την προπο να παιρνω αλλη?

Το καλύτερο θα ήταν μετά την προπόνηση να έχεις μια whey.

Εγώ θα σου έλεγα πάρε μια whey και τίποτ΄ άλλο από πρωτεΐνες,
και αμα την θες για αντικατάσταση γεύματος αγόρασε μια μαλτοδεξτρίνη
όπου είναι πάμφθηνη.

exkaliber
20-05-11, 09:54
e oxi kai παμθηνη με 10 ευρο το κιλο:green:

εγω βαζω βρωμη πλεον για υ/α

Kaloutsikos
20-05-11, 10:03
e oxi kai παμθηνη με 10 ευρο το κιλο:green:

εγω βαζω βρωμη πλεον για υ/α

Ελα ρε συ σιγά τα λεφτά,
όπως έλεγε και ο Γιωργάκης λεφτά υπάρχουν! :green::green::green::green:

exkaliber
20-05-11, 10:04
τοτενα δωσουμε κατι παραπανω
που ελεγε ο χαρυ κλιν :green::green::green::green:

Kaloutsikos
20-05-11, 10:09
τοτενα δωσουμε κατι παραπανω
που ελεγε ο χαρυ κλιν :green::green::green::green:
:green:

e oxi kai παμθηνη με 10 ευρο το κιλο:green:

εγω βαζω βρωμη πλεον για υ/α

Η βρώμη είναι πολύ καλή επιλογή,
άλλα μου τι δίνει που δεν μπορώ να την αλέσω και δεν καταιβένει αλλιώς με τίποτα,
είδα όμως στα super market βρώμη που είναι αλλεμένη, θα την δοκιμάσω να δώ.

exkaliber
20-05-11, 10:10
δοκιμασε απο το μαρκετ
και μετα δοκιμασε απο bp :green:

PMalamas
20-05-11, 12:05
δοκιμασε απο το μαρκετ
και μετα δοκιμασε απο bp :green:

φιλε μου κι εγω πολλες φορες πριν την προπονηση βαζω πρωτεινη με αλλεσμενη βρωμη.. κανει μια πολυ ποιοτικη πρωτεινη ογκου:green:

COBRA_STYLE
20-05-11, 14:09
ολα μαζι..... μαλτο + κρεατινη + βιταμινη C + προλινη + οτι αλλο παιρνεις;)

εισαι σιγουρος???θες να τον αυτοκτονησεις μηπως?:green:

NikKarak
20-05-11, 15:01
Καλησπέρα .Είμαι νέος στο φόρουμ. Κάνω γυμναστική 6 μήνες τώρα(4-5 φορές την βδομάδα) και επειδή δεν έχω πολλά κιλά είμαι 1.86 και 73 κιλά αποφάσισα να πάρω από έναν φίλο μου πρωτεΐνη για να γεμίσω λίγο.
Αυτός μου έφερε την muscle juice της ultimate nutrition και μου είπε ότι είναι και πολύ καλή ,αλλά διάβασα στο φόρουμ ότι οι φόρμουλες για όγκο είναι σαβούρες...
τι να κάνω να την αρχίσω ή να την πετάξω ?

Επίσης μου είπε ότι πρέπει να παίρνω ένα scoop μισή ώρα πριν πάω γυμναστήριο και 2 μετά ενώ στην συσκευασία λέει 4 scoop πριν και 4 μετά...μήπως βιάστηκα και θα κλαίω τα λεφτάκια μου?

Kaloutsikos
20-05-11, 15:30
Καλησπέρα .Είμαι νέος στο φόρουμ. Κάνω γυμναστική 6 μήνες τώρα(4-5 φορές την βδομάδα) και επειδή δεν έχω πολλά κιλά είμαι 1.86 και 73 κιλά αποφάσισα να πάρω από έναν φίλο μου πρωτεΐνη για να γεμίσω λίγο.
Αυτός μου έφερε την muscle juice της ultimate nutrition και μου είπε ότι είναι και πολύ καλή ,αλλά διάβασα στο φόρουμ ότι οι φόρμουλες για όγκο είναι σαβούρες...
τι να κάνω να την αρχίσω ή να την πετάξω ?

Επίσης μου είπε ότι πρέπει να παίρνω ένα scoop μισή ώρα πριν πάω γυμναστήριο και 2 μετά ενώ στην συσκευασία λέει 4 scoop πριν και 4 μετά...μήπως βιάστηκα και θα κλαίω τα λεφτάκια μου?

Oχι ρε συ, μην την πετάξεις από την στιγμή που την έχεις.

Αν έχεις φάει καλά ένα δίωρο πριν την προπόνηση δεν χρειάζεται να πάρεις,
τα 4 + 4 τα γράφει στο κουτί για να τελειώσει όσο ποιο γρήγορα γίνετε,:P

Μετά από πόση ώρα τρως από την στιγμή που θα ποιείς το συμπλήρωμα?

NikKarak
20-05-11, 15:56
παλιά έτρωγα μισή ώρα μετά την προπόνηση τώρα που θα παίρνω συμπλήρωμα σκέφτομαι να τρώω μετά από μια ώρα ή και αργότερα .

d3m
20-05-11, 16:18
Πως την βρησκετε την αλεσμενη βρωμη στα σουπερ μαρκετ?:unsure: Καποια εταιρια που τι βγαζει?Η κουακερ?

giannis50
20-05-11, 17:10
Το καλύτερο θα ήταν μετά την προπόνηση να έχεις μια whey.

Εγώ θα σου έλεγα πάρε μια whey και τίποτ΄ άλλο από πρωτεΐνες,
και αμα την θες για αντικατάσταση γεύματος αγόρασε μια μαλτοδεξτρίνη
όπου είναι πάμφθηνη.

ειχα την whay της reflex και μου τελειωσε.

οποτε να παρω μια καινουρια whey για το πρωι/βραδυ και για μετα την προπο.

ξερεις αν η gaspari εχει whey?

thnx

exkaliber
20-05-11, 18:48
φιλε μου κι εγω πολλες φορες πριν την προπονηση βαζω πρωτεινη με αλλεσμενη βρωμη.. κανει μια πολυ ποιοτικη πρωτεινη ογκου:green:

πολυ ομως :green:

εγω πριν δεν την βαζω με πρωτεινη
την παιρνω κανα διωρο πριν,τρωω το μεσημερι και παω κατα τις 7 γυμναστηριο,
και για pre bcaa

exkaliber
20-05-11, 18:50
εισαι σιγουρος???θες να τον αυτοκτονησεις μηπως?:green:

σαν τον σκυλι στ αμπελι θα παω :green::green:


Πως την βρησκετε την αλεσμενη βρωμη στα σουπερ μαρκετ?:unsure: Καποια εταιρια που τι βγαζει?Η κουακερ?

δεν το πιασα αυτο:unsure:
κουακερ η βρωμη ειναι

εχει συσκευασιες,δεν θυμαμαι μαρκες

PMalamas
20-05-11, 18:56
πολυ ομως :green:

εγω πριν δεν την βαζω με πρωτεινη
την παιρνω κανα διωρο πριν,τρωω το μεσημερι και παω κατα τις 7 γυμναστηριο,
και για pre bcaa

εν συγκρισει με τις κολοζαχαρες που εχουν οι αλλες ειναι καλυτερα..

exkaliber
20-05-11, 19:39
************************************************

ουτε ξερω τι ειναι
το βαζω ετσι για να βρισκεται

Devil
20-05-11, 20:19
**********************************

ουτε ξερω τι ειναι
το βαζω ετσι για να βρισκεται

Η τεχνολογία ADX7 έχει βοηθήσει τους Ρώσους να αποκτήσουν 130 μετάλλια σε Ολυμπιακούς αγώνες.

....:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:... οτι να ναι... σορρυ αλλα δεν μπορει να μπει το λινκ...


βαζω αυτο....

Forever Active Boost™
Φυσικό Ενεργειακό Ποτό
Όλοι γνωρίζουμε πόσο εξουθενωτικός μπορεί να είναι ένας δραστήριος και πολυάσχολος τρόπος ζωής – από τις προθεσμίες στην εργασία μας και την παραλαβή των παιδιών από το σχολείο ως τις προπονήσεις του ποδοσφαίρου, τα καθημερινά ψώνια και τις δουλειές του σπιτιού. Πως μπορεί κάποιος να έχει αρκετή ενέργεια για όλα αυτά όλη την ώρα; Η FLP βρήκε την λύση για να σας βοηθήσει όταν σας τελειώνει η ενέργεια, το FAB Forever Active Boost, Φυσικό Ενεργειακό Ποτό.
Το FAB είναι διαφορετικό από κάθε άλλο ενεργειακό ποτό γιατί προσφέρει άμεσα ενέργεια που διαρκεί. Η άμεση ενέργεια προέρχεται από το γκουαρανά, το οποίο είναι φυσικό συστατικό πολύ διαδεδομένο στην Βραζιλία, ενώ το μακράς διαρκείας αποτέλεσμα προέρχεται από την τεχνολογία ADX7[i]: ένα μείγμα προσαρμογόνων βοτάνων που αυξάνουν με φυτικό τρόπο την αντοχή, και άλλων θρεπτικών συστατικών που δημιουργήθηκε από έναν κορυφαίο Ρώσο επιστήμονα και ερευνητή για τα αθλήματα. Η τεχνολογία ADX7 έχει βοηθήσει τους Ρώσους να αποκτήσουν 130 μετάλλια σε Ολυμπιακούς αγώνες. Το FAB είναι ένας γρήγορος και δραστικός τρόπος για να έχετε ενέργεια και να κρατηθείτε σε εγρήγορση όλη την ημέρα. Αναζωογονεί το σώμα τόσο πολύ που έχετε την αντοχή και τη συγκέντρωση για να κάνετε όλα όσα «πρέπει» να κάνετε μέσα στην καθημερινότητα σας και επιπλέον όλα όσα «θέλετε» να κάνετε

exkaliber
21-05-11, 00:33
δεν καλο ε? :green:

Devil
21-05-11, 14:47
δεν καλο ε? :green:

τι καλο.... δεν παει πουθενα....:green:

aepiskeptis
21-05-11, 16:57
1) Optimum Nutrition BCAA 5000, Instantized, Unflavored
2) Ultimate Nutrition BCAA 12,000
3) MET-Rx BCAA 5000, Unflavored
4) NOW BCAA Pure
5) Sci-Fit BCAA 5000

βαθμολογια διαλυτοτητας?

Αν εχετε χρησιμοποιησει μονο ενα, εκτος απτο 4, τι διαλυτοτητα ειχε?
αν ξερετε καποια αλλη μαρκα unflavored, χωρις sucralose και Dicalcium phosphate,
γραψτε το.
ευχαριστω τουμπανια :)

giannis50
21-05-11, 17:43
το πρωι μαζι με την κρεατινη να παιρνω την whey ή την real mass?

aepiskeptis
21-05-11, 17:53
η real mass, απλα και μονο απτο ονομα φανταζει, ογκου, τετοια ειναι?

εχει δλδ υδατανθρακα μεσα? αν ναι, θες τετοιο υδατανθρακα στο πρωινο σου?

Kaloutsikos
21-05-11, 18:27
το πρωι μαζι με την κρεατινη να παιρνω την whey ή την real mass?

Αν δεν εχεις χρονο να φτιαχνεις πρωινο πάρε την real mass,
αλλά το καλύτερο θα ηταν στο πρωινό σου να έχεις βρώμη με whey!

exkaliber
21-05-11, 21:05
τι καλο.... δεν παει πουθενα....:green:

δε σ αρεσε κι ολας ε!
:green:

Devil
21-05-11, 21:16
1) Optimum Nutrition BCAA 5000, Instantized, Unflavored
2) Ultimate Nutrition BCAA 12,000
3) MET-Rx BCAA 5000, Unflavored
4) NOW BCAA Pure
5) Sci-Fit BCAA 5000

βαθμολογια διαλυτοτητας?

Αν εχετε χρησιμοποιησει μονο ενα, εκτος απτο 4, τι διαλυτοτητα ειχε?
αν ξερετε καποια αλλη μαρκα unflavored, χωρις sucralose και Dicalcium phosphate,
γραψτε το.
ευχαριστω τουμπανια :)

ψαχνεις για bulk ε?.... unflavored ειναι σαν γυψος.... δεν πινοντε ευκολα.... και απο διαλητοτητα οτι και να παρεις σε bulk ειναι χαλια....

μια λυση ειναι κουταλι στο στομα....;)

ChuckNorris
22-05-11, 12:03
παιδια να κανω μια ερωτηση?? Τι μπορω να χρησιμοποιήσω στην προπονηση σαν ηλεκτρολυτη...? κατι εχω ακουσει για το τσαι οποιος ξερει κατι ασ βοηθησει!!!

terataki
22-05-11, 12:23
παιδια να κανω μια ερωτηση?? Τι μπορω να χρησιμοποιήσω στην προπονηση σαν ηλεκτρολυτη...? κατι εχω ακουσει για το τσαι οποιος ξερει κατι ασ βοηθησει!!!

1 γευμα 1-1.30 ωρα πριν την προπονηση με αργους υδατανθρακες,πχ κουακερ

NikKarak
22-05-11, 12:39
Θέλω όγκο στο στήθος και στα χέρια,τι πρωτεΐνη να πάρω?
Θέλω πάνω απ όλα να είναι όσο ποιο ποιοτική γίνεται ...

Devil
22-05-11, 14:33
]Θέλω όγκο στο στήθος και στα χέρια,τι πρωτεΐνη να πάρω?[/B]
Θέλω πάνω απ όλα να είναι όσο ποιο ποιοτική γίνεται ...

δεν εχει βγει ακομα πρωτεινη που σου δινει ογκο επιλεκτικα... βασικα δεν εχει βγει καμια που να σου δινει ογκο....

Eddie
22-05-11, 14:37
δεν εχει βγει ακομα πρωτεινη που σου δινει ογκο επιλεκτικα... βασικα δεν εχει βγει καμια που να σου δινει ογκο....

Γιατι???Εγω παλια επαιρνα μια πρωτεινη ογκου,και πηρα ογκο μονο στην κοιλια :unsure:

lila_1
22-05-11, 14:42
δεν εχει βγει ακομα πρωτεινη που σου δινει ογκο επιλεκτικα... βασικα δεν εχει βγει καμια που να σου δινει ογκο....
Γιατι???Εγω παλια επαιρνα μια πρωτεινη ογκου,και πηρα ογκο μονο στην κοιλια :unsure:


Μην ακούς τον ντεβιλ ρε, δε ξέρει τι λέει...:green::green:

Devil
22-05-11, 14:45
Γιατι???Εγω παλια επαιρνα μια πρωτεινη ογκου,και πηρα ογκο μονο στην κοιλια :unsure:

συγνωμη λαθος... τις ειχα ξεχασει αυτες....:green::green::green:


Μην ακούς τον ντεβιλ ρε, δε ξέρει τι λέει...:green::green:

ξεμεθυστος ειμαι....:green::green::green:

ChuckNorris
22-05-11, 15:34
1 γευμα 1-1.30 ωρα πριν την προπονηση με αργους υδατανθρακες,πχ κουακερ
κανω 20 λεπτα τρεξιμο πριν απο το γυμναστηριο και αμα εχω φαει δεν μπορω...

exkaliber
22-05-11, 16:44
1 γευμα 1-1.30 ωρα πριν την προπονηση με αργους υδατανθρακες,πχ κουακερ

λιγο ειναι,θελει περισσοτερη ωρα

gmalamos
22-05-11, 16:48
Ειδα τν γλουκοζαμινη της mdy την εχει παρει κανεις?

http://www.xtr.gr/eidika_proionta/568/GLUCOSAMINE_PLUS_/100_caps_%28MDY%29.htm

exkaliber
22-05-11, 16:50
^
εχει ειπωθει οτι η γλυκοζαμινη απο μονη της δεν κανει δουλεια

gmalamos
22-05-11, 17:18
^
εχει ειπωθει οτι η γλυκοζαμινη απο μονη της δεν κανει δουλεια

are you sure?

exkaliber
22-05-11, 17:20
are you sure?


i cut my right,Που ειπε και καποιος