PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

worfel
18-06-11, 01:03
ποια?

http://www.weider.com.gr/images/MultiVita%20copy.jpg

Διατροφικές πληροφορίες ανά κάψουλα

(750mg)
Βιταμίνη Κ 30μg
Βήτα Καροτίνη 2,8mg
Βιταμίνη D3 2,5μg
Βιταμίνη Ε 30mg
Βιταμίνη C 180mg
Βιταμίνη Β1 4,2mg
Βιταμίνη Β2 4,8mg
Νιασίνη 54mg
Βιταμίνη Β6 6mg
Φολικό Οξύ 600μg
Βιταμίνη Β12 3μg
Βιοτίνη 0,45mg
Παντοθενικό Οξύ 18mg
Εκχύλισμα Πιπεριού 1mg

στην συσκευασια που εχω, λεει διπλα σε ολες τις βιταμινες "300% RDA"

δεν ειναι too much για καθε μερα? ή δεν υπάρχει πρόβλημα?

Kaloutsikos
18-06-11, 01:23
Γεια σε όλους απο σήμερα ειμαι και εγω μέλος αυτης της παρέας θα ήθελα καμία πρόταση για πρωτεΐνη χρησιμοποιώ εδω και 10 περίπου μηνες την nitrotech σήμερα στο φόρουμ δεν διάβασα και τα ποιο κολακευτικά λογια για την συγκεκριμένη πρωτεΐνη σκέφτομαι να την αλλάξω εχω δοκιμάσει κατι universal , weider, sixstars αλλα δεν τρελάθηκα κιόλας καμια καλη αλλη φορμουλα αν εχετε να προτείνετε.

Πρωτεΐνη θες ή φόρμουλα?

dimitris x
18-06-11, 06:00
Πρωτεΐνη θες ή φόρμουλα?

φορμουλα

Kaloutsikos
18-06-11, 11:40
φορμουλα

Εγώ από φόρμουλα μόνο την True Mass της Bsn έχω πάρει,
αλλά να ξέρεις πως είναι προτιμότερο να κάτσεις και να την φτιάξεις μόνο σου! :thumbup:

ares
18-06-11, 13:12
Kαλησπερα παιδια.
εχω κανει ηδη την ιδια ερωτηση σε αλλο θεμα αλλα επειδη ηταν πολυ παλιο δεν συνεχιστηκε και απαντηση δεν εχω παρει.
Αμινοξεα με C πανε η οχι τελικα? ειδα ποστ που αναφερι οτι αμινοξεα + C => τα αμινοξεα θα πανε περιπατο.
Αλλη γνωμη που ειδα ειναι οτι τα αμινοξεα πανε με C.
Παιρνω τα supafit της inko μαζι με ενα μασωμενο δισκιο C στα καπακια μετα την προπονηση. Να συνεχισω ετσι η τσαμπα τα σκαω τα φραγκα στους γερμανους?

gym
18-06-11, 19:22
http://www.weider.com.gr/images/MultiVita%20copy.jpg

Διατροφικές πληροφορίες ανά κάψουλα

(750mg)
Βιταμίνη Κ 30μg
Βήτα Καροτίνη 2,8mg
Βιταμίνη D3 2,5μg
Βιταμίνη Ε 30mg
Βιταμίνη C 180mg
Βιταμίνη Β1 4,2mg
Βιταμίνη Β2 4,8mg
Νιασίνη 54mg
Βιταμίνη Β6 6mg
Φολικό Οξύ 600μg
Βιταμίνη Β12 3μg
Βιοτίνη 0,45mg
Παντοθενικό Οξύ 18mg
Εκχύλισμα Πιπεριού 1mg

στην συσκευασια που εχω, λεει διπλα σε ολες τις βιταμινες "300% RDA"

δεν ειναι too much για καθε μερα? ή δεν υπάρχει πρόβλημα?

λοιπον αυτην και ολα αυτης της εταιρειας τα πουλανε εδω γερμανια παρα πολυ κ συγκεκριμενα εχουν κ εκπτωση 70 τοις εκατο αυτον τον καιρο...δεν ξερω αν ειναι καλη αλλα πουλανε σαν τρελα...

worfel
18-06-11, 20:12
λοιπον αυτην και ολα αυτης της εταιρειας τα πουλανε εδω γερμανια παρα πολυ κ συγκεκριμενα εχουν κ εκπτωση 70 τοις εκατο αυτον τον καιρο...δεν ξερω αν ειναι καλη αλλα πουλανε σαν τρελα...

εχει τριπλάσιες ποσότητες της ΣΗΠ. θέλω να πώ μηπως δεν κανει για καθε μερα τοσο μεγάλες ποσότητες.


κατι ακόμα, λεω να πάρω κάτι για να με τονώσει στην προπόνα, γιατι τώρα με τις ζέστες δεν παλέβεται.. αναμεσα σε n.o. xplode, super pump 250 και κρεατινη τη προτεινετε?

COBRA_STYLE
18-06-11, 20:24
εχει τριπλάσιες ποσότητες της ΣΗΠ. θέλω να πώ μηπως δεν κανει για καθε μερα τοσο μεγάλες ποσότητες.


κατι ακόμα, λεω να πάρω κάτι για να με τονώσει στην προπόνα, γιατι τώρα με τις ζέστες δεν παλέβεται.. αναμεσα σε n.o. xplode, super pump 250 και κρεατινη τη προτεινετε?

οι βιταμινες που εχει και με 3 φορες πανω απο τη ΣΗΔ δεν ειναι τοξικες...γενικα οι B δεν ειναι τοξικες οποτε δεν εχεις να φοβασαι....η D και η Ε ειναι τοξικες απο αυτες αλλα σε πολυ μεγαλες ποσοτητες,ενω εδω τις εχει σε πολυ μικρες ποσοτητες....εγω παιρνω D3 σε 4250 IU τη μερα και ακομα ζω...καπου στο 1063% της ΣΗΔ:P

dimitris x
18-06-11, 20:24
Εγώ από φόρμουλα μόνο την True Mass της Bsn έχω πάρει,
αλλά να ξέρεις πως είναι προτιμότερο να κάτσεις και να την φτιάξεις μόνο σου! :thumbup:

θα μπορουσες να μου κανεις μια λιστα. θα πρεπει να τα προσαρμοσω και με τις ημερισιες αναγκες λογικα. για αυτο προτιμω μια φορμουλα. θα μου κοστιζει πιο φτηνα?:unsure:

worfel
18-06-11, 20:27
οι βιταμινες που εχει και με 3 φορες πανω απο τη ΣΗΔ δεν ειναι τοξικες...γενικα οι B δεν ειναι τοξικες οποτε δεν εχεις να φοβασαι....η D και η Ε ειναι τοξικες απο αυτες αλλα σε πολυ μεγαλες ποσοτητες,ενω εδω τις εχει σε πολυ μικρες ποσοτητες....εγω παιρνω D3 σε 4250 IU τη μερα και ακομα ζω...καπου στο 1063% της ΣΗΔ:P

:P:P:turtle::turtle:

Kaloutsikos
18-06-11, 22:28
θα μπορουσες να μου κανεις μια λιστα. θα πρεπει να τα προσαρμοσω και με τις ημερισιες αναγκες λογικα. για αυτο προτιμω μια φορμουλα. θα μου κοστιζει πιο φτηνα?:unsure:

Θα σου κοστίσει ποιο φτηνά το να το κάνεις μόνο σου,

παίρνεις πρωτεΐνη και μέσα βάζεις η μαλτοδεξτρίνη ή βρώμη όπου είναι καλύτερη επιλογή
αυτό γιατί είναι σύνθετος υδατάνθρακας (αργεί απορρόφηση) ενώ η μαλτοδεξτρίνη
είναι γρήγορης απορρόφησης..

gmalamos
19-06-11, 18:48
Cookies & Cream (ον) τι λεει απο γευση ρε παιδια??Σκεφτομαι να κανω μια δοκιμη..:unsure:

gym
19-06-11, 18:53
Cookies & Cream (ον) τι λεει απο γευση ρε παιδια??Σκεφτομαι να κανω μια δοκιμη..:unsure:

να πας απο εκει που θα το παρεις και να ζητησεις δειγμα....καλο ακουγεται παντως...:green::green::green:

gmalamos
19-06-11, 18:56
να πας απο εκει που θα το παρεις και να ζητησεις δειγμα....καλο ακουγεται παντως...:green::green::green:

Δεν εχουν δειγματα απο τετοιες γευσεις.Εχουν μονο τις καλασικες βανιλα σοκολατα..:weights:

gym
19-06-11, 18:57
Δεν εχουν δειγματα απο τετοιες γευσεις.Εχουν μονο τις καλασικες βανιλα σοκολατα..:weights:

ναι ε?βασικα ψεματα λενε...εχουν αλλα τα κρατανε για αυτους...παλια επαιρνα απο ολα δειγματα.,...απο τα εξτριμ κιολας θεσ...αλλα ειχα κ γνωστο...

ska
19-06-11, 19:02
Cookies & Cream (ον) τι λεει απο γευση ρε παιδια??Σκεφτομαι να κανω μια δοκιμη..:unsure:
Καλη ειναι δοκιμασε τη,εχει πιο εντονη γευση απο τη βανιλια αλλα πινετε ευχαριστα.Ενος φιλου του ειχε φανει οτι εχει λιγο χημικη γευση αλλα γουστα ειναι αυτα δε ξερεις αν δε δοκιμασεις.Παντως να μην πινετε και να βριζεις που τη πηρες αποκλειεται

gmalamos
19-06-11, 19:24
Καλη ειναι δοκιμασε τη,εχει πιο εντονη γευση απο τη βανιλια αλλα πινετε ευχαριστα.Ενος φιλου του ειχε φανει οτι εχει λιγο χημικη γευση αλλα γουστα ειναι αυτα δε ξερεις αν δε δοκιμασεις.Παντως να μην πινετε και να βριζεις που τη πηρες αποκλειεται

Κατσε δεν εχει γευση καπως σαν cookies??Θυμιζει περισοτερο δλδ βανιλια??:unsure::unsure:

ska
19-06-11, 19:34
Αν εννοεις σαν cookies παγωτο ας πουμε οχι δε νομιζω οτι φερνει και πολυ,αν δε το εγραφε το κουτι εγω τουλαχιστον δε θα καταλαβαινα οτι αυτη ειναι η γευση που ηθελαν να πετυχουν

gmalamos
19-06-11, 19:38
Αν εννοεις σαν cookies παγωτο ας πουμε οχι δε νομιζω οτι φερνει και πολυ,αν δε το εγραφε το κουτι εγω τουλαχιστον δε θα καταλαβαινα οτι αυτη ειναι η γευση που ηθελαν να πετυχουν

Οκ ..:thumbup:

beatshooter
19-06-11, 20:35
Παντως μεγαλη μλκια να μην εχουν(η να μην δινουν) δειγματα να δοκιμαζουμε...

Kaloutsikos
19-06-11, 20:51
Cookies & Cream (ον) τι λεει απο γευση ρε παιδια??Σκεφτομαι να κανω μια δοκιμη..:unsure:

Mε γάλα που την έπινα ήταν απίστευτη,

τώρα με νερό δεν θυμάμαι πως ήταν.

worfel
20-06-11, 11:14
κατι ακόμα, λεω να πάρω κάτι για να με τονώσει στην προπόνα, γιατι τώρα με τις ζέστες δεν παλέβεται.. αναμεσα σε n.o. xplode, super pump 250 και κρεατινη τη προτεινετε?

κανείς?

nazgoul
20-06-11, 12:14
Καλή εβδομάδα σε όλους.

Έχω συνηθίσει τον τελευταίο καιρό να ετοιμάζω το μεταπροπονητικό πριν το γυμναστήριο. Δηλαδή η πρωτείνη παραμένει διαλυμένη στο νερό για αρκετη ώρα μεχρι να την πιω μετα την προπόνηση.
Υπάρχει περίπτωση να χάνει την βιολογική της αξία επειδή αποθηκέυεται διαλυμένη στο νερό για 1-1:30 ωρα;
Είναι καλύτερα να την κρατάω σαν σκόνη και να την διαλύω πριν την πιω;

Kaloutsikos
20-06-11, 12:25
κανείς?

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο,
σε μένα τουλάχιστον το super pump 250 μου δούλεψε καλύτερα.

Απο κρεατίνη πάρε Creapure οποιαδήποτε μάρκα.


Καλή εβδομάδα σε όλους.

Έχω συνηθίσει τον τελευταίο καιρό να ετοιμάζω το μεταπροπονητικό πριν το γυμναστήριο. Δηλαδή η πρωτείνη παραμένει διαλυμένη στο νερό για αρκετη ώρα μεχρι να την πιω μετα την προπόνηση.
Υπάρχει περίπτωση να χάνει την βιολογική της αξία επειδή αποθηκέυεται διαλυμένη στο νερό για 1-1:30 ωρα;
Είναι καλύτερα να την κρατάω σαν σκόνη και να την διαλύω πριν την πιω;

Καλύτερα παλίκαρε να την βάζεις νερό λίγο πριν την ποιείς.

worfel
20-06-11, 13:45
Ανάμεσα σε αυτά τα δύο,
σε μένα τουλάχιστον το super pump 250 μου δούλεψε καλύτερα.

Απο κρεατίνη πάρε Creapure οποιαδήποτε μάρκα.

ναι θελω να πω το σουπερ παμπ θα με τονώσει περισσότερο απο μια κρεατινη?

Devil
20-06-11, 14:04
ναι θελω να πω το σουπερ παμπ θα με τονώσει περισσότερο απο μια κρεατινη?

με τοση καφεινη που εχει μεσα.... ναι..

exkaliber
21-06-11, 03:11
ποσα ιχθυελαι ω3 συγκεντρωσης 18/12 % ειναι καλο να περνει καθημερινα καποιος που εχει ξεχασει τι γευση εχουν τα ψαρια??

Devil
21-06-11, 03:13
ποσα ιχθυελαι ω3 συγκεντρωσης 18/12 % ειναι καλο να περνει καθημερινα καποιος που εχει ξεχασει τι γευση εχουν τα ψαρια??

υπολογισε 1,5-3γρ epa+dha...

exkaliber
21-06-11, 03:23
υπολογισε 1,5-3γρ epa+dha...

5-10 καψουλες κανει :green:

Devil
21-06-11, 03:25
5-10 καψουλες κανει :green:

διαλεξε τοτε... η' 5 η' 10....:green:

εγω 5 παιρνω;)

exkaliber
21-06-11, 03:32
εχει σημασια αν τα παρεις ολα μαζι ή αν τα σπασεις μεσα στην μερα??




διαλεξε τοτε... η' 5 η' 10....:green:

εγω 5 παιρνω;)


εγω θα παρω 6 για να σου την λεω μετα :green:

Devil
21-06-11, 03:39
εχει σημασια αν τα παρεις ολα μαζι ή αν τα σπασεις μεσα στην μερα??


εγω θα παρω 6 για να σου την λεω μετα :green:

μπα...οχι.... εγω ολα μαζι τα παιρνω...

αμα παρεις εσυ 6 εγω θα σταματισω να τα παιρνω...:P:P:P:turtle::turtle::turtle:

exkaliber
21-06-11, 03:47
:green:

θα μεινω στα 4 τοτε

nazgoul
21-06-11, 12:02
[...]
Καλύτερα παλίκαρε να την βάζεις νερό λίγο πριν την ποιείς.


Χανει την βιολογική της αξία αν μείνει διαλυμενη στο νερο πολύ ώρα πριν καταναλωθει;

beatshooter
21-06-11, 22:54
http://www.weider.com.gr/images/MultiVita%20copy.jpg

Διατροφικές πληροφορίες ανά κάψουλα

(750mg)
Βιταμίνη Κ 30μg
Βήτα Καροτίνη 2,8mg
Βιταμίνη D3 2,5μg
Βιταμίνη Ε 30mg
Βιταμίνη C 180mg
Βιταμίνη Β1 4,2mg
Βιταμίνη Β2 4,8mg
Νιασίνη 54mg
Βιταμίνη Β6 6mg
Φολικό Οξύ 600μg
Βιταμίνη Β12 3μg
Βιοτίνη 0,45mg
Παντοθενικό Οξύ 18mg
Εκχύλισμα Πιπεριού 1mg

στην συσκευασια που εχω, λεει διπλα σε ολες τις βιταμινες "300% RDA"

δεν ειναι too much για καθε μερα? ή δεν υπάρχει πρόβλημα?

Σαν εταιρια τι λεει η weider?Ειδα προιοντα τους σε ενα gym κ μ κανε εντυπωση γιατι δεν την εχω δει σε πολλα μαγαζια....

Dreiko
21-06-11, 22:57
Σαν εταιρια τι λεει η weider?Ειδα προιοντα τους σε ενα gym κ μ κανε εντυπωση γιατι δεν την εχω δει σε πολλα μαγαζια....

δε λεει και τιποτα....γι αυτο δε τη βλεπεις πουθενα....μονο το ονομα κραταει....

beatshooter
21-06-11, 23:03
δε λεει και τιποτα....γι αυτο δε τη βλεπεις πουθενα....μονο το ονομα κραταει....
(γενικη ερωτηση)
Δλδ?δεν ειναι ποιοτικη?Ειναι ακριβη σε σχεση με την ποιοτητα της?Τι παιζει?

Dreiko
21-06-11, 23:08
(γενικη ερωτηση)
Δλδ?δεν ειναι ποιοτικη?Ειναι ακριβη σε σχεση με την ποιοτητα της?Τι παιζει?

οχι ακριβη δεν ειναι σχετικα με κατι αλλες εταιριες....ποιοτικα δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα....τα feedback ειναι γενικα ασχημα...εγω δεν εχω χρησιμοποιησει για να σου πω την αληθεια....

luckyseven
22-06-11, 01:40
οι βιταμινες που εχει και με 3 φορες πανω απο τη ΣΗΔ δεν ειναι τοξικες...γενικα οι B δεν ειναι τοξικες οποτε δεν εχεις να φοβασαι....η D και η Ε ειναι τοξικες απο αυτες αλλα σε πολυ μεγαλες ποσοτητες,ενω εδω τις εχει σε πολυ μικρες ποσοτητες....εγω παιρνω D3 σε 4250 IU τη μερα και ακομα ζω...καπου στο 1063% της ΣΗΔ:P

και επίσης η βιταμίνη Α

gym
22-06-11, 10:18
σκεφτομαι να προσθεσω στα συμπληρωματα μου το CLA ....ποιο θα προτεινατε ως καλο?

PEGY
22-06-11, 10:39
ΕΡΩΤΗΣΗ :

Κάνει να σπάμε την πολυβιταμίνη στα δύο; Δεν μπορώ μια κ έξω γιατί πρώτον είναι μεγάλη η κάψουλα κ δεύτερον οταν την παίρνω ολοκληρη μετά έχω ελαφριά ναυτία κ αισθάνομαι το στομάχι μου βαρύ.
Ετσι την κόβω στα δύο κ παίρνω μισή το πρωί κ την υπολοιπη το μεσημέρι

beatshooter
22-06-11, 10:43
ΕΡΩΤΗΣΗ :

Κάνει να σπάμε την πολυβιταμίνη στα δύο; Δεν μπορώ μια κ έξω γιατί πρώτον είναι μεγάλη η κάψουλα κ δεύτερον οταν την παίρνω ολοκληρη μετά έχω ελαφριά ναυτία κ αισθάνομαι το στομάχι μου βαρύ.
Ετσι την κόβω στα δύο κ παίρνω μισή το πρωί κ την υπολοιπη το μεσημέρι
Να υποθεσω λες για την Αdam?Εγω παντως καμια φορα την σπαω ;)

PEGY
22-06-11, 11:32
Να υποθεσω λες για την Αdam?Εγω παντως καμια φορα την σπαω ;)

Όχι, της solgar μια πολυβιταμίνη. Βρωμάει κιόλας.....άστα:(
Παντως δεν πιστεύω να αλλοιώνεται καθολου με το σπάσιμο ε;

gym
22-06-11, 11:37
Όχι, της solgar μια πολυβιταμίνη. Βρωμάει κιόλας.....άστα:(
Παντως δεν πιστεύω να αλλοιώνεται καθολου με το σπάσιμο ε;

να αλλοιωνεται οχι δεν πιστευω...απλα δεν ξερω τι παιζει με τις ποσοτητες κ αυτα οταν τις κοβεις...περιμενε να σου πει κ ο πολυβιταμινακιας...παντως αυτη τη συγκεκριμενη την εχω παρει παλιαααα κ οντως κουμουτσα το χαπι...αλλα συνηθιζεις...κ ναι βρωμαει αλλα δεν βαριεσαι...:green::green:

beatshooter
22-06-11, 11:38
Καταλαβα ποια λετε,οντως γκουμουτσα...

Βρε δεν παθαινει τπτ...Εγω πχ αμα δεν χρειαζομαι φουλ δοση πινω 1.5 tab anti για 2!

gym
22-06-11, 11:59
ειναι υπερβολη εαν παρω 6 καψουλες ωμεγα 3 6 9 της ναου ,δεδομενου οτι απο την διατροφη μας δεν εχουμε καμια πηγη....

Squall
22-06-11, 13:27
Καλημερα παιδια.παρακολουθω συνεχεια το forum και τις συζητησεις σας και με εχουν βοηθησει παρα πολυ,ομως ηρθε η ωρα που εχω μια απορια να παραθεσω.Αυτη την περιοδο κανω γραμμωση με πολυ αυστηρη διατροφη και παει πολυ καλα.το θεμα μου ειναι τα συμπληρωματα.Περνω πολυβιταμινες της ΜDY (multimax),νιτρικο (efx pro) και φυσικα πρωτεινη (optimum whey).Επαιρνα και protein95(πρωτεινη καθαρα καζεινης) για πριν τον υπνο αλλα τελειωσε και δεν βγαινω στο οικονομικο.και εδω ειναι το μεγαλο μου διλημμα.Μου τελειωνουν οι πολυβιταμινες και το νιτρικο ταυτοχρονα και σκεφτομαι να αντικαταστησω τις πολυβιταμινες που επαιρνα με τις Anavite της Gaspari.oμως δεν θα βγει το οικονομικο για να παρω παλι το νιτρικο.Η κυρια απορια μου ειναι,αξιζει να παρω την Anavite? και επισης πρεπει να το αφησω το νιτρικο? σας ευχαριστω εκ των προτερων ολους.ειστε πολυτιμη βοηθεια

Αντωνης
22-06-11, 14:01
ειναι υπερβολη εαν παρω 6 καψουλες ωμεγα 3 6 9 της ναου ,δεδομενου οτι απο την διατροφη μας δεν εχουμε καμια πηγη....

Πως γινεται να μην παιρνεις ω6 και ω9 απ την διατροφη σου?Δεν τρως φυστικοβουτυρο?ελαιολαδο?αυγα?ξηροκαρπια?:unsure:Ακομα και πολλα κανονικα γευματα εχουν 6 και 9...

Υπερβολη δεν ειναι,αλλα οπως εχω διαβασει εδω το πακετο που εχει και και 6 και 9 εχει μειωμενες ποσοτητες dha+epa

Kaloutsikos
22-06-11, 14:28
Καλημερα παιδια.παρακολουθω συνεχεια το forum και τις συζητησεις σας και με εχουν βοηθησει παρα πολυ,ομως ηρθε η ωρα που εχω μια απορια να παραθεσω.Αυτη την περιοδο κανω γραμμωση με πολυ αυστηρη διατροφη και παει πολυ καλα.το θεμα μου ειναι τα συμπληρωματα.Περνω πολυβιταμινες της ΜDY (multimax),νιτρικο (efx pro) και φυσικα πρωτεινη (optimum whey).Επαιρνα και protein95(πρωτεινη καθαρα καζεινης) για πριν τον υπνο αλλα τελειωσε και δεν βγαινω στο οικονομικο.και εδω ειναι το μεγαλο μου διλημμα.Μου τελειωνουν οι πολυβιταμινες και το νιτρικο ταυτοχρονα και σκεφτομαι να αντικαταστησω τις πολυβιταμινες που επαιρνα με τις Anavite της Gaspari.oμως δεν θα βγει το οικονομικο για να παρω παλι το νιτρικο.Η κυρια απορια μου ειναι,αξιζει να παρω την Anavite? και επισης πρεπει να το αφησω το νιτρικο? σας ευχαριστω εκ των προτερων ολους.ειστε πολυτιμη βοηθεια

Καλό θα είναι να κάνεις ενα διάλειμμα με το νιτρικό κανένα 20ήμερο εφόσον τελείωσες το κουτί που έπαιρνες.

PEGY
22-06-11, 14:32
να αλλοιωνεται οχι δεν πιστευω...απλα δεν ξερω τι παιζει με τις ποσοτητες κ αυτα οταν τις κοβεις...περιμενε να σου πει κ ο πολυβιταμινακιας...παντως αυτη τη συγκεκριμενη την εχω παρει παλιαααα κ οντως κουμουτσα το χαπι...αλλα συνηθιζεις...κ ναι βρωμαει αλλα δεν βαριεσαι...:green::green:


Καταλαβα ποια λετε,οντως γκουμουτσα...

Βρε δεν παθαινει τπτ...Εγω πχ αμα δεν χρειαζομαι φουλ δοση πινω 1.5 tab anti για 2!
thanks! :thumbup:το μυαλό μου πήγε στην οξύδωση επειδή την κόβω με μαχαίρι αλλα΄κ μένα μου φάνηκε υπερβολή

gym
22-06-11, 14:52
Πως γινεται να μην παιρνεις ω6 και ω9 απ την διατροφη σου?Δεν τρως φυστικοβουτυρο?ελαιολαδο?αυγα?ξηροκαρπια?:unsure:Ακομα και πολλα κανονικα γευματα εχουν 6 και 9...

Υπερβολη δεν ειναι,αλλα οπως εχω διαβασει εδω το πακετο που εχει και και 6 και 9 εχει μειωμενες ποσοτητες dha+epa

αυτην την περιοδο αντωνη οχι...τιποτα απο αυτα που ανεφερες...γι αυτο θελω να ανεβασω μεσω του συμπληρωματος τη δοση κ ρωταω αν ειναι ''εφικτο''....
κοιτα το κουτι αυτο προτεινει 2 καψουλες 1 εως 3 φορες τη μερα αλλα λεω εγω τωρα...μηπως ειναι κ λογω εμποριου ξερεις...παρε παραπανω να τελειωσει το κουτι...ξερω εγω...με συμπληρωματα δεν εχω μεγαλη εμπειρια περα απο τα απλα...

Squall
22-06-11, 14:59
Καλό θα είναι να κάνεις ενα διάλειμμα με το νιτρικό κανένα 20ήμερο εφόσον τελείωσες το κουτί που έπαιρνες.

Σ'ευχαριστω.και εγω προς τα εκει προσανατολιζομουν.Για την πολυβιταμινη Anavite τι λες?Αξιζει?

exkaliber
22-06-11, 18:33
επειδη δεν βρηκα σουσαμελαιο σε συμπληρωμα,
αν κανω εγω ενα χειροποιητο θα την κανει την δουλεια του για αδυνατισμα???

COBRA_STYLE
22-06-11, 19:22
και επίσης η βιταμίνη Α

εγω σχολιασα με βαση τις βιταμινες που περιεχει το σκευασμα,οχι γενικα....και εφοσον η βητα καροτινη που εχει δεν ειναι τοξικη δε χρειαστηκε να το αναφερω;)

gym
22-06-11, 19:24
κανενας δεν ξερει για CLA????????????????:unsure::unsure::unsure:

sobral
22-06-11, 19:32
κανενας δεν ξερει για CLA????????????????:unsure::unsure::unsure:

δε νομίζω να βοηθήσει στην λιποδιάλυση, ένα ω6 είναι ουσιαστικά. Θέλει χρήση σε μεγάλη περίοδο και σε αρκετή δόση (4-5γρ αυτό μεταφράζεται ανάλογα την κάψουλα αρχίζουν από 800mg και πάνε ως τα 1200mg) κακό δεν θα κάνει αφού ρίχνει και χοληστερίνη από λένε τουλάχιστον οι εταιρείες. Στην λιποδιάλυση όμως δύσκολο να βοηθήσει άμεσα, εκτός αν έρθει ο Placebos κατα εκεί :green::green: χιχιχιχι αστειεύομαι!

gym
22-06-11, 19:36
δε νομίζω να βοηθήσει στην λιποδιάλυση, ένα ω6 είναι ουσιαστικά. Θέλει χρήση σε μεγάλη περίοδο και σε αρκετή δόση (4-5γρ αυτό μεταφράζεται ανάλογα την κάψουλα αρχίζουν από 800mg και πάνε ως τα 1200mg) κακό δεν θα κάνει αφού ρίχνει και χοληστερίνη από λένε τουλάχιστον οι εταιρείες. Στην λιποδιάλυση όμως δύσκολο να βοηθήσει άμεσα, εκτός αν έρθει ο Placebos κατα εκεί :green::green: χιχιχιχι αστειεύομαι!

μα δεν το θελω για λιποδιαλυση....
απλα ρωταω αν ξερετε καποιο συγκεκριμενο cla καποιο που να ξερετε οτι ειναι καλο...αυτο ...γιατι πολλα υπαρχουν κ επειδη ξερω οτι πρεπει να το παιρνεις σε μεγαλη ποσοτητα οπως λενε,δεν ξερω ποιο να παρω...

για λιποδιαλυση μεταξυ μας,αεροβιο+διατροφη ειναι τοπ τοπ τοπ...

beefmeup
22-06-11, 20:19
μα δεν το θελω για λιποδιαλυση....
απλα ρωταω αν ξερετε καποιο συγκεκριμενο cla καποιο που να ξερετε οτι ειναι καλο..

primaforce.

jimmy007
22-06-11, 20:35
primaforce.

Από bp έχει δοκιμάσει κανένας?

beefmeup
22-06-11, 20:37
εγω οχι,αλλα λογικα καλο θα ειναι..οσο μπορει δλδ.
αρκει να ειναι του 1γρ η καπ,για να σαι οκ με τις δοσεις..αλλιως δεν αξιζει.

PEGY
22-06-11, 20:43
μα δεν το θελω για λιποδιαλυση....
απλα ρωταω αν ξερετε καποιο συγκεκριμενο cla καποιο που να ξερετε οτι ειναι καλο...αυτο ...γιατι πολλα υπαρχουν κ επειδη ξερω οτι πρεπει να το παιρνεις σε μεγαλη ποσοτητα οπως λενε,δεν ξερω ποιο να παρω...

για λιποδιαλυση μεταξυ μας,αεροβιο+διατροφη ειναι τοπ τοπ τοπ...

Μια φορά είχα πάρει GLA (έλαιο νυχτολούλουδου). Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Δεν το ξαναπήρα, αλλα θεωρείται πολύ καλό κ ειδικά για την εξισορρόπηση των ορμονών των γυναικών

gym
22-06-11, 20:48
Μια φορά είχα πάρει GLA (έλαιο νυχτολούλουδου). Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Δεν το ξαναπήρα, αλλα θεωρείται πολύ καλό κ ειδικά για την εξισορρόπηση των ορμονών των γυναικών

ειχα παρει κ εγω παλια ενα δεν θυμαμαι ποιο αλλα δεν ηξερα να παιζω με τις ποσοτητες κ θελω να το δοκιμασω παλι να δω τι παιζει αλλα σωστα με την δοσολογια...να δουμε αν αξιζει...γι αυτο το θελω κ εγω ρε....για την λιποδιαλυση κουραφεξαλα...

sobral
22-06-11, 21:45
primaforce.

καλή κ η primaforce, να δώσω κάτι καλύτερο:green:? cla από την san 1250mg/κάψουλα. Από εκεί κ πέρα υπάρχουν τα clarinol και tonalin 1000ρια απ ότι βλέπω. ποιοτική μάρκα η san αν εξαιρέσεις μερικά της συμπληρώματα που θέλουν προσοχή..

gym
22-06-11, 21:47
[QUOTE=sobral;396419]καλή κ η primaforce, να δώσω κάτι καλύτερο:green:? cla από την san 1250mg/κάψουλα. Από εκεί κ πέρα υπάρχουν τα clarinol και tonalin 1000ρια απ ότι βλέπω. ποιοτική μάρκα η san αν εξαιρέσεις μερικά [B]της συμπληρώματα που θέλουν προσοχή..


τι εννοεις????????/:unsure::unsure:

sobral
22-06-11, 22:01
[QUOTE=sobral;396419]καλή κ η primaforce, να δώσω κάτι καλύτερο:green:? cla από την san 1250mg/κάψουλα. Από εκεί κ πέρα υπάρχουν τα clarinol και tonalin 1000ρια απ ότι βλέπω. ποιοτική μάρκα η san αν εξαιρέσεις μερικά [B]της συμπληρώματα που θέλουν προσοχή..


τι εννοεις????????/:unsure::unsure:

δεν ήθελα να σε φοβίσω:) το είπα γενικά επειδή η san βγάζει λιποδιαλύτες πχ Τ2,Τ3 που επηρεάζουν θυροειδή κ θέλουν προσοχή, καμία σχέση με το προιόν σου. Όλα καλά με τα cla συμφέρουν κιόλας γιατί θα χρησιμοποιείς και λιγότερες κάψουλες αφού έχουν 1250mg/ κάψουλα σε αντίθεση με άλλα.;)

gym
22-06-11, 22:04
[QUOTE=gym;396421]

δεν ήθελα να σε φοβίσω:) το είπα γενικά επειδή η san βγάζει λιποδιαλύτες πχ Τ2,Τ3 που επηρεάζουν θυροειδή κ θέλουν προσοχή, καμία σχέση με το προιόν σου. Όλα καλά με τα cla συμφέρουν κιόλας γιατί θα χρησιμοποιείς και λιγότερες κάψουλες αφού έχουν 1250mg/ κάψουλα σε αντίθεση με άλλα.;)

το βρηκα αυτο που ειπες...λογικα ειναι SAN CLA PURE...δεν μπορω νομιζω να βαλω λινκ γιατι ειναι απο σοπ εξω...αλλα δεν βρηκα καμια ταμπελιτσα με τα συστατικα του ακριβως...εχεις βρεις μηπως εσυ?

παντως κ εγω τα αλλα που ειδα μεχρι 700-750 μγ εχουν...ενω αυτο οντως συμφερει...

Devil
22-06-11, 22:06
[QUOTE=sobral;396440]

το βρηκα αυτο που ειπες...λογικα ειναι SAN CLA PURE...δεν μπορω νομιζω να βαλω λινκ γιατι ειναι απο σοπ εξω...αλλα δεν βρηκα καμια ταμπελιτσα με τα συστατικα του ακριβως...εχεις βρεις μηπως εσυ?

παντως κ εγω τα αλλα που ειδα μεχρι 700-750 μγ εχουν...ενω αυτο οντως συμφερει...

http://www.buildingbrawn.com/product_images/SAN_Nutrition/Labels/2570104.jpg

gym
22-06-11, 22:09
αντε ρε...με προλαβες στο καλο...το βρηκα κ εγω αλλα ντανκε παλι...:thumbup::thumbup:

Devil
22-06-11, 22:10
αντε ρε...με προλαβες στο καλο...το βρηκα κ εγω αλλα ντανκε παλι...:thumbup::thumbup:

το ειδα που το ψαχνατε και ειπα να βοηθησω....:green:

Squall
22-06-11, 22:10
Παιδια ειχα γραψει και προηγουμενως.ψηνομαι να αλλαξω την πολυβιταμινη που επερνα (MDY MULTIMAX) εχετε να μου προτεινεται καποια συγκεκριμενη?ειμαι σε προγραμμα γραμμωσης,με αυστηρη διατροφη και σχεδον εχω γραμμωσει.εχω κατα νου την Anavite της Gaspari,τι λετε εσεις?

Devil
22-06-11, 22:11
Παιδια ειχα γραψει και προηγουμενως.ψηνομαι να αλλαξω την πολυβιταμινη που επερνα (MDY MULTIMAX) εχετε να μου προτεινεται καποια συγκεκριμενη?ειμαι σε προγραμμα γραμμωσης,με αυστηρη διατροφη και σχεδον εχω γραμμωσει.εχω κατα νου την Anavite της Gaspari,τι λετε εσεις?

καλη φαινετε.... πηγαινε απο το θεμα της υπαρχουν review... αλλιως μπορεις να πας σε ADAM Now Foods...

Squall
22-06-11, 22:31
καλη φαινετε.... πηγαινε απο το θεμα της υπαρχουν review... αλλιως μπορεις να πας σε ADAM Now Foods...

Σε ευχαριστω

exkaliber
22-06-11, 23:32
yo
το Lean Green της Primaforce που εχει 500mg
πως σας φαινεται??
απο μονο του και σε σχεση με τα υπολοιπα παρομοια προιοντα

the_trooper
23-06-11, 20:26
Ένα συμπλήρωμα καφεϊνης της μέρες που είμαι ψιλο-down θα δώσει τσίτα πριν την προπόνηση; Κάτι τέτοιο της prolab πχ

http://www.prolab.com/images/supp-facts/sf-caffeine200mg.jpg

Καφέδες γενικά δεν πίνω, οπότε εικάζω ότι θα με "πιάσει" έτσι;

Squall
23-06-11, 21:09
Παιδια S.O.S. Ξερετε αν παραγγειλω απο ΑΜΕΡΙΚΑ, αν θα με χρεωσουν φορους εντω στο ΕΛΛΑΝΤΑ?και αν ναι περιπου ποσο ειναι?μου φαινονται πολυ καλες οι τιμες απο το bodybuilding.com μαζι με τα μεταφορικα αλλα πολυ φοβαμαι το ΕΛΛΑΝΤΑ.

beefmeup
23-06-11, 21:12
Παιδια S.O.S. Ξερετε αν παραγγειλω απο ΑΜΕΡΙΚΑ, αν θα με χρεωσουν φορους εντω στο ΕΛΛΑΝΤΑ?και αν ναι περιπου ποσο ειναι?μου φαινονται πολυ καλες οι τιμες απο το bodybuilding.com μαζι με τα μεταφορικα αλλα πολυ φοβαμαι το ΕΛΛΑΝΤΑ.

βλεπεις εδω κ τα λοιπα κ τα λοιπα..
Προβλημα με Τελωνειο.. - Συμπληρωματα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1909-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%A4%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%BF..-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1&highlight=%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82)

Squall
23-06-11, 21:52
βλεπεις εδω κ τα λοιπα κ τα λοιπα..
Προβλημα με Τελωνειο.. - Συμπληρωματα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1909-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%A4%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%BF..-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1&highlight=%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82)

Thanks

leftis
24-06-11, 21:03
Έχω ακούσει ότι το νιτρικό είναι μούφα σε σχέση με την κρεατίνη αληθέυει??

beefmeup
24-06-11, 21:04
Έχω ακούσει ότι το νιτρικό είναι μούφα σε σχέση με την κρεατίνη αληθέυει??

για ενα νιτρικο που περιεχει μεσα κρεατινη,τι εχεις ακουσει?

ginus
24-06-11, 21:33
την Creatine Nitrate που την πας...?:P:P:P τωρα πως τα κολλησαμε αυτα τα τρια μαζι δεν ξερω:turtle::turtle::turtle:

Noobas
25-06-11, 09:31
Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω το εξής με ενδιαφέρει αποκλειστικά η ανάπτυξη μυών τί συμπλήρωμα με ενδιαφέρει πιο πολύ η πρωτείνη ή η κρεατίνη?

ευχαριτώ

Kaloutsikos
25-06-11, 16:24
Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω το εξής με ενδιαφέρει αποκλειστικά η ανάπτυξη μυών τί συμπλήρωμα με ενδιαφέρει πιο πολύ η πρωτείνη ή η κρεατίνη?

ευχαριτώ

Πρωτείνη αλλά για να αναπτυχθεί ο μυς δεν ειναι τόσο απλό, θέλει πολύ φαγητό και πολύ χρόνο.

jimas
26-06-11, 21:40
Τώρα με τις ζέστες είναι καθόλου ευπαθή τα συμπληρώματα σε σκόνες;
Ρωτάω γιατί τα έχω στο πορτ μπαγκαζ στο αυτοκίνητο μου μήπως δεν κάνει

lef
26-06-11, 21:44
Τώρα με τις ζέστες είναι καθόλου ευπαθή τα συμπληρώματα σε σκόνες;
Ρωτάω γιατί τα έχω στο πορτ μπαγκαζ στο αυτοκίνητο μου μήπως δεν κάνει

παρτα ρε συ απο το πορτ μπαγαζ
αν τον βαρεσει ο ηλιος το αμαξι ανεβαζει μεγαλη θερμοκρασια και ναι τοτε μπορει ν τα κλαις τα συμπληρωματα

jimas
26-06-11, 21:46
παρτα ρε συ απο το πορτ μπαγαζ
αν τον βαρεσει ο ηλιος το αμαξι ανεβαζει μεγαλη θερμοκρασια και ναι τοτε μπορει ν τα κλαις τα συμπληρωματα

Να τα πάρω και γενικά μέσα απο το αμάξι;

lef
26-06-11, 21:49
Να τα πάρω και γενικά μέσα απο το αμάξι;

ναι ρε συ μην το ρισκαρεις
εκτος αν το εχεις σε παρκινγκ και δεν εκτειθεται στον ηλιο
αν και παλι δεν θα τα αφηνα εγω

jimas
26-06-11, 21:56
ναι ρε συ μην το ρισκαρεις
εκτος αν το εχεις σε παρκινγκ και δεν εκτειθεται στον ηλιο
αν και παλι δεν θα τα αφηνα εγω

Αναγκαστικά τα αφήνω εκεί γιατί βολεύει να τα παίρνω πηγαίνοντας γυμναστήριο και εκτός απο αυτό δεν τα αφήνω σπίτι θα τα δουν οι δικοί μου και θα αρχίσουν τις κλασσικές γκρίνιες και κυρήγματα περι συμπληρωμάτων και δεν έχω όρεξη.

sTeLaKoS
26-06-11, 22:32
Πάρ'τα απ το αμάξι, μπορεί να χτυπάει και 50+ βαθμούς τώρα το καλοκαίρι.

Μια άλλη λύση είναι να τα έχεις στον φοριαμό του γυμναστηρίου.

lef
26-06-11, 22:38
Αναγκαστικά τα αφήνω εκεί γιατί βολεύει να τα παίρνω πηγαίνοντας γυμναστήριο και εκτός απο αυτό δεν τα αφήνω σπίτι θα τα δουν οι δικοί μου και θα αρχίσουν τις κλασσικές γκρίνιες και κυρήγματα περι συμπληρωμάτων και δεν έχω όρεξη.

ναι το φανταστηκα οτι θα παιζει σκηνικο με τους γονεις σου
βρες μια λυση γτ το αμαξι δεν ειναι

Πάρ'τα απ το αμάξι, μπορεί να χτυπάει και 50+ βαθμούς τώρα το καλοκαίρι.

Μια άλλη λύση είναι να τα έχεις στον φοριαμό του γυμναστηρίου.

:thumbup::thumbup::thumbup:

jimas
26-06-11, 22:39
Πάρ'τα απ το αμάξι, μπορεί να χτυπάει και 50+ βαθμούς τώρα το καλοκαίρι.

Μια άλλη λύση είναι να τα έχεις στον φοριαμό του γυμναστηρίου.

Τη σκέφτηκα αλλά δεν αφήνουν να τους κλειδώνουμε. Σπάνε τις κλειδαριές κατά καιρούς και τα πράγματα τα βάζουν κάπου στα απολεσθέντα

della
27-06-11, 19:19
μια πρωτεινη περιπου ποσο καιρο κραταει ?
μπορει να βγαλει 6 μηνες?

sofos
27-06-11, 19:21
μια πρωτεινη περιπου ποσο καιρο κραταει ?
μπορει να βγαλει 6 μηνες?

ζορικα ακομα και οι 5 κιλες αν πινεις 1 σκουπ το πολυ 2μηνο να βγαλουν λολ

della
28-06-11, 12:48
ζορικα ακομα και οι 5 κιλες αν πινεις 1 σκουπ το πολυ 2μηνο να βγαλουν λολ

απλα ελεγα για 2χ5κιλα :green:

sofos
28-06-11, 13:02
απλα ελεγα για 2χ5κιλα :green:

χμμμ τοτε καπου κατα κει 5-6 μηνες

Kaloutsikos
28-06-11, 16:30
απλα ελεγα για 2χ5κιλα :green:

Απ έξω θα πάρεις να φανταστώ?

della
28-06-11, 22:25
σε ποσο καιρο ληγει ηθελα να πω :green:

exkaliber
28-06-11, 23:21
μια πρωτεινη περιπου ποσο καιρο κραταει ?


υπολογισε

διαιρεσε το βαρος της πρωτεινης με το βαρος ενος σκουπ
θα βρεις τις δοσεις που σου βγαζει συνολικα

το αποτελεσμα που θα βρεις διαιρεσε το με τα σκουπ που καταναλωνεις την μερα
και θα βρεις τις μερες που θα σε βγαλει

della
29-06-11, 00:00
υπολογισε

διαιρεσε το βαρος της πρωτεινης με το βαρος ενος σκουπ
θα βρεις τις δοσεις που σου βγαζει συνολικα

το αποτελεσμα που θα βρεις διαιρεσε το με τα σκουπ που καταναλωνεις την μερα
και θα βρεις τις μερες που θα σε βγαλει

δες το μηνυμα ακριβος πανω απο το δικο σου :P
ποτε ληγει ηθελα να πω :welcome:

Kaloutsikos
29-06-11, 00:32
σε ποσο καιρο ληγει ηθελα να πω :green:

Εννοείς αμα την ανοίξεις σε πόσο καιρό λήγει?

della
29-06-11, 00:33
Εννοείς αμα την ανοίξεις σε πόσο καιρό λήγει?

ναι

Kaloutsikos
29-06-11, 00:41
ναι

Εγώ προσπαθώ να μην ξεπερνάει ανοιχτεί 3μηνο για καλό και για κακό.

Αλλά αμα πάρεις 2 όπως έγραψες και ποιο πάνω θα ανοίξεις την μια και την άλλη θα την έχεις κλειστεί.

Levrone
29-06-11, 00:52
Εγώ προσπαθώ να μην ξεπερνάει ανοιχτεί 3μηνο για καλό και για κακό.

Αλλά αμα πάρεις 2 όπως έγραψες και ποιο πάνω θα ανοίξεις την μια και την άλλη θα την έχεις κλειστεί.

ρε παιδια ημερομηνια λξης δεν εχει το προιον?

τι θα πει "ποτε θα την ανοιξεις" ?

δηλαδη αν την ανοιξει 3 χρονια μετα τη ληξη της θα ειναι ιδανικη για καταναλωση? :unsure:

Kaloutsikos
29-06-11, 01:00
ρε παιδια ημερομηνια λξης δεν εχει το προιον?

τι θα πει "ποτε θα την ανοιξεις" ?

δηλαδη αν την ανοιξει 3 χρονια μετα τη ληξη της θα ειναι ιδανικη για καταναλωση? :unsure:

Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα,

αν εσύ πάρεις ένα χυμό Amita όπου λέει ότι λήγει σε 2 χρόνια, αν τον ανόιξεις θα κρατήσει μέχρι την ημερομηνία λήξεις?

Levrone
29-06-11, 01:03
Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα,

αν εσύ πάρεις ένα χυμό Amita όπου λέει ότι λήγει σε 2 χρόνια, αν τον ανόιξεις θα κρατήσει μέχρι την ημερομηνία λήξεις?

ε μα τωρα τι συγκρινεις?

την πρωτεινη παντως αν την ανοιξεις και αυτη λγει σε δυο χρονια δεν πιστευω οτι μεχρι τη ληξη της θα χαλασει..

μη σου πω οτι και μετα τη ληξη της ισως την παλευει καπως..

Kaloutsikos
29-06-11, 01:18
ε μα τωρα τι συγκρινεις?

την πρωτεινη παντως αν την ανοιξεις και αυτη λγει σε δυο χρονια δεν πιστευω οτι μεχρι τη ληξη της θα χαλασει..

μη σου πω οτι και μετα τη ληξη της ισως την παλευει καπως..

Σε μένα πάντως μετά από 4-5 μήνες μια πρωτεΐνη που είχα είχε αλιωθεί η γεύση της.

aris1988
29-06-11, 17:31
το πρωι που ξυπναω περνω λιποδιαλυτη και μετα απο κανενα τεταρτο και τη πρωτεινη κανω καλα η πρεπει μετα απο καμια ωρα απο το λιποδιαλυτη?

jimas
29-06-11, 23:29
Να ρωτήσω, αν μετά την προπόνηση παίρνω ενα σκουπ πρωτείνη και μισή ώρα πριν κοιμηθώ παίρνω ακόμη ένα με γάλα 1,5% παίζει αυτό να μετατραπεί σε λίπος επειδή δεν θα είμαι σε κίνηση;
Ανάμεσα στις δυο δόσεις μεσολαβεί μιάμιση ώρα.

Kaloutsikos
30-06-11, 00:16
Να ρωτήσω, αν μετά την προπόνηση παίρνω ενα σκουπ πρωτείνη και μισή ώρα πριν κοιμηθώ παίρνω ακόμη ένα με γάλα 1,5% παίζει αυτό να μετατραπεί σε λίπος επειδή δεν θα είμαι σε κίνηση;
Ανάμεσα στις δυο δόσεις μεσολαβεί μιάμιση ώρα.

Δεν έχεις γεύμα μετά την προπόνηση? :unsure:

jimas
30-06-11, 00:19
Δεν έχεις γεύμα μετά την προπόνηση? :unsure:

Δεμ προλαβαίνω νομίζω γιατί τελειώνω 10:30 11παρά και κοιμάμαι 12:30 οπότε προτιμώ να παίρνω ενα σκουπ πρωτείνη με γάλα 1,5%

Kaloutsikos
30-06-11, 00:25
Δεμ προλαβαίνω νομίζω γιατί τελειώνω 10:30 11παρά και κοιμάμαι 12:30 οπότε προτιμώ να παίρνω ενα σκουπ πρωτείνη με γάλα 1,5%

α, ο.κ. προσπάθησε όμως στα υπόλοιπα γεύματα σου να έχεις κάμποσο τσιτσί.:green:

Καλύτερη επιλογή θα ήταν να έπαιρνες ένα γιαούρτι και εκεί να πετούσες το σκούπ,
το ανακατεύεις και είσαι έτυμος, (γιαούρτι= λιγότερη λακτόζη)

jimas
30-06-11, 00:45
α, ο.κ. προσπάθησε όμως στα υπόλοιπα γεύματα σου να έχεις κάμποσο τσιτσί.:green:

Καλύτερη επιλογή θα ήταν να έπαιρνες ένα γιαούρτι και εκεί να πετούσες το σκούπ,
το ανακατεύεις και είσαι έτυμος, (γιαούρτι= λιγότερη λακτόζη)

Τσιτσι φαντάζομαι εννοείς κρέας. Ναί όσο μπορώ προσπαθώ:thumbup:
Άρα δηλαδή το βράδυ κόψιμο το γάλα και αντικατάσταση με γιαούρτι.
Απλά σήμερα είχαμε φακές το μεσημέρι και έχω πεθάνει της πείνας.
Έφαγα βέβαια αρκετό ψωμί με το μεσημεριανό και πριν την προπόνηση έφαγα μια φέτα με ταχίνι και μέλι αλλά πεινάω ακόμη και θα κοιμηθώ τώρα και δεν προλαβαίνω να φάω τίποτα:(

Kaloutsikos
30-06-11, 00:54
Άρα δηλαδή το βράδυ κόψιμο το γάλα και αντικατάσταση με γιαούρτι.
Απλά σήμερα είχαμε φακές το μεσημέρι και έχω πεθάνει της πείνας.
Έφαγα βέβαια αρκετό ψωμί με το μεσημεριανό και πριν την προπόνηση έφαγα μια φέτα με ταχίνι και μέλι αλλά πεινάω ακόμη και θα κοιμηθώ τώρα και δεν προλαβαίνω να φάω τίποτα:(

Δεν έφαγες απογευματινό?
Τι ώρα πας γυμναστήριο?

jimas
30-06-11, 00:55
Δεν έφαγες απογευματινό?
Τι ώρα πας γυμναστήριο?

Έφαγα μια φέτα ψωμί με μέλι και ταχύνι. Γύρω στις 8 πήγα σήμερα

Kaloutsikos
30-06-11, 01:25
Έφαγα μια φέτα ψωμί με μέλι και ταχύνι. Γύρω στις 8 πήγα σήμερα

Αν τρως μεσημεριανό στις 2 είσαι λάθος.

vaggos@
30-06-11, 11:18
καλο για βραδη δεν θα ηταν και μια κονσερβα τονο σε νερο και ειναι στερεη τροφη και γρηγορη και εχει και 25γρ πρωτεινης..

Kaloutsikos
30-06-11, 12:26
καλο για βραδη δεν θα ηταν και μια κονσερβα τονο σε νερο και ειναι στερεη τροφη και γρηγορη και εχει και 25γρ πρωτεινης..

Γρήγορη δεν θα το έλεγα ότι κάνει, υπάρχει μια διαδικασία για να χωνευτεί,
εμένα μου κάθεται κάπως για βράδυ γιατί είναι πιο σκληρό κρέας από το κοτόπουλο παράδειγμα.

Είμαστε οφφ τόπικ!

jimas
30-06-11, 14:46
Αν τρως μεσημεριανό στις 2 είσαι λάθος.

Γύρω στις 3:30 τρώω. Όταν τρώω πιο νωρίς φροντίζω να τρώω πιο νωρίς απογευματινό.

Ξέρω έχω βγεί αρκετά οφ τοπικ οπότε το σταματάω εδώ και το συνεχίζω αν είναι στο ανάλογο τόπικ.

Akistsam
30-06-11, 14:54
Δεμ προλαβαίνω νομίζω γιατί τελειώνω 10:30 11παρά και κοιμάμαι 12:30 οπότε προτιμώ να παίρνω ενα σκουπ πρωτείνη με γάλα 1,5%


Λιγο off-topic αλλά κάπου είχα διαβάζει ότι καλά είναι να μεσολαβεί κάνα 3ωρο και περισσότερο από την προπόνηση μέχρι να κοιμηθείς για να μην έχεις διαταραχές στον ύπνο...Δν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά λογικό μου ακούγεται..

vaggos@
30-06-11, 22:02
σε περιπτωση που παρεις μια φορμουλα για ογκο ασ πουμε πιινεις με το πρωινο π.χ.. η ερωτηση μου ειναι τρωσ και την βρωμη σου και την μπανανα σου η ειναι υπαρβολιικο ?αφου σου παρεχει τοσεσ θεμιδες η κατατασεται και αυτο σαν εξτρα?

Kaloutsikos
01-07-11, 00:47
σε περιπτωση που παρεις μια φορμουλα για ογκο ασ πουμε πιινεις με το πρωινο π.χ.. η ερωτηση μου ειναι τρωσ και την βρωμη σου και την μπανανα σου η ειναι υπαρβολιικο ?αφου σου παρεχει τοσεσ θεμιδες η κατατασεται και αυτο σαν εξτρα?

Απο της δικές σου ανάγκες εξαρτάτε,
για βρώμη είναι λίγο υπερβολή, μπανάνα όμως μπορείς να φας αφου θέλεις όγκο,
την πίνεις και με γάλα και είσαι μια χαρά.

vaggos@
01-07-11, 12:40
σωστος !!

vaggos@
01-07-11, 13:56
θα ηθελα να ρωτησω αν την myo fusion θα πρεπει να την σηνδηασουμε με αμινοξεα γιατι απο οτι καταλαβα αυτη δεν εχει μεσα οπως αλλες πρωτεινες

Devil
01-07-11, 14:12
θα ηθελα να ρωτησω αν την myo fusion θα πρεπει να την σηνδηασουμε με αμινοξεα γιατι απο οτι καταλαβα αυτη δεν εχει μεσα οπως αλλες πρωτεινες

μια πρωτεινη αποτελειτε απο αμινοξεα.....

Kaloutsikos
01-07-11, 17:08
θα ηθελα να ρωτησω αν την myo fusion θα πρεπει να την σηνδηασουμε με αμινοξεα γιατι απο οτι καταλαβα αυτη δεν εχει μεσα οπως αλλες πρωτεινες

Οταν φας πρωτεΐνη είτε από φαγητό είτε από συμπλήρωμα αυτή στην πορεία διασπάτε σε
αμινοξέα και πηγαίνει στους μύες σου.

Πιστεύω να σε κάλυψα :welcome:

vaggos@
01-07-11, 19:08
απολυτα ευχαριστω πολυ παιδια ...το ρωτησα γιατι στης περισοτερες whey γραφει πανω πλουσια σε αμινοξεα Κ.Τ.Λ ενω σε αυτην δεν ειδα κατι παρομοιο αλλα μαλλον θεωρειτε αυτονοητο απο οτι καταλαβα.

sofos
01-07-11, 19:12
απολυτα ευχαριστω πολυ παιδια ...το ρωτησα γιατι στης περισοτερες whey γραφει πανω πλουσια σε αμινοξεα Κ.Τ.Λ ενω σε αυτην δεν ειδα κατι παρομοιο αλλα μαλλον θεωρειτε αυτονοητο απο οτι καταλαβα.

κοιταξε η αληθεια ειναι οτι απο whey σε whey υπαρχουν διαφορες στο προφιλ αμινοξεων,αλλες εχουν περισσοτερα bcaa αλλαες περισσοτερα eaa κλπ,απλα ουτε καν οι μισες γραφουν πανω το προφιλ και πολλες που εγραφαν ειδα το βγαλαν....οποτε παιρνε αναλογα με τι σε ευχαριστει γευστικα και με το ποσα σηκωνει το πορτοφολι σου...

Blackie
01-07-11, 19:27
Καλησπέρα παιδιά! Μπορείτε να προτείνετε κάποιο υποκατάστατο της δεξτρόζης, ώστε να ληφθεί με whey, λόγω του ότι δεν έχω ακόμα; Σκεφτόμουν για μέλι ή γλυκόζη, αλλά θέλω να το πάρω μαζί μου στο γυμναστήριο και φοβάμαι μήπως γίνει πέτρα μέχρι να το πάρω, 1 ώρα μετά!

jGod
01-07-11, 21:04
σταφιδες βαλε ή μπανανα

jimmy007
01-07-11, 21:08
Καλησπέρα παιδιά! Μπορείτε να προτείνετε κάποιο υποκατάστατο της δεξτρόζης, ώστε να ληφθεί με whey, λόγω του ότι δεν έχω ακόμα; Σκεφτόμουν για μέλι ή γλυκόζη, αλλά θέλω να το πάρω μαζί μου στο γυμναστήριο και φοβάμαι μήπως γίνει πέτρα μέχρι να το πάρω, 1 ώρα μετά!

Το ίδιο πράγμα είναι δεξτρόζη και γλυκόζη.
Πιες την whey και μετά από κανένα μισάωρο φάε ότι υδ/κα θες..

Eddie
01-07-11, 21:09
Οι σταφιδες τα σπανε!!

Kaloutsikos
01-07-11, 21:10
Καλησπέρα παιδιά! Μπορείτε να προτείνετε κάποιο υποκατάστατο της δεξτρόζης, ώστε να ληφθεί με whey, λόγω του ότι δεν έχω ακόμα; Σκεφτόμουν για μέλι ή γλυκόζη, αλλά θέλω να το πάρω μαζί μου στο γυμναστήριο και φοβάμαι μήπως γίνει πέτρα μέχρι να το πάρω, 1 ώρα μετά!

Πως θα γίνει πέτρα?

Blackie
01-07-11, 22:06
Εννοούσα τη γλυκόζη που υπάρχει στα σούπερ μάρκετ, σε υγρή μορφή, ίσως κολλούσε επειδή θα έμενε ως μείγμα για καμιά ώρα... Δοκίμασα βέβαια και δεν υπήρξε πρόβλημα! Ενδιαφέρον αυτό με τις σταφίδες, θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή!

thegravijia
01-07-11, 22:12
Εννοούσα τη γλυκόζη που υπάρχει στα σούπερ μάρκετ, σε υγρή μορφή, ίσως κολλούσε επειδή θα έμενε ως μείγμα για καμιά ώρα... Δοκίμασα βέβαια και δεν υπήρξε πρόβλημα! Ενδιαφέρον αυτό με τις σταφίδες, θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή!
ADiksyrAtUw:thumbup:

Blackie
01-07-11, 22:48
ADiksyrAtUw:thumbup:

!!!! Σαν τι αυτό; Σαν υδατάνθρακας; Αν κρίνω απ'το nitrix δίπλα, αυτό είναι pre-workout, καλή φάση πάντως!:turtle:

giannisxtx
04-07-11, 01:41
Λοιπον παιδια θελω την συμβουλη σας!
σε λιγες μερες ξεκιναω ογκο,διατροφη με λιγες παραπανω θερμιδες,κρεατινη..
Λοιποοον,το ενα θεμα ειναι τι πρωτεινη να παρω γιατι η myofusion που εχω τελειωνει! 1.να παρω καποια καθαρη (πχ.on-gold standard)για να μην βαλω πολυ λιπος?
2.να παρω καποια "ογκου" ? $(πχ.eas-mass factor..)
και 3.αν παρω whey για μετα την προπονηση κατ ευθειαν μετα "κανει" να τρωω μεσημεριανο που να εχει επισης πολυ πρωτεινη ? υδατανθρακες ομως χρειαζομαι κυριως κ σε μεγαλη ποσοτητα (σωστα?)

πιστευω με τo 1 θα εχω ποιοτικοτερο κ λιγοτερο αποτελεσμα ενω με το 2 περισσοτερο κ καποιο λιπος παραπανω ? τι νομιζετε ? θα ηθελα και καποια προταση επισης δικια σας με το τι εχετε να προτεινεται!
ευχαριστω πολυ σε οσους αφιερωσουν τον χρονο τους :weights:

trelos8
04-07-11, 03:19
Ερωτηση:

Υπαρχει πρωτεινη που ειναι εντελως free απο παντως ειδους γλυκαντικες υλες?

Και ας εχει γευση πετρας...

Devil
04-07-11, 04:05
Ερωτηση:

Υπαρχει πρωτεινη που ειναι εντελως free απο παντως ειδους γλυκαντικες υλες?

Και ας εχει γευση πετρας...

για τσεκ δις αουτ....;)

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5545-BULK-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1&highlight=bulk

Kaloutsikos
04-07-11, 13:45
Λοιπον παιδια θελω την συμβουλη σας!
σε λιγες μερες ξεκιναω ογκο,διατροφη με λιγες παραπανω θερμιδες,κρεατινη..
Λοιποοον,το ενα θεμα ειναι τι πρωτεινη να παρω γιατι η myofusion που εχω τελειωνει! 1.να παρω καποια καθαρη (πχ.on-gold standard)για να μην βαλω πολυ λιπος?
2.να παρω καποια "ογκου" ? $(πχ.eas-mass factor..)
και 3.αν παρω whey για μετα την προπονηση κατ ευθειαν μετα "κανει" να τρωω μεσημεριανο που να εχει επισης πολυ πρωτεινη ? υδατανθρακες ομως χρειαζομαι κυριως κ σε μεγαλη ποσοτητα (σωστα?)

πιστευω με τo 1 θα εχω ποιοτικοτερο κ λιγοτερο αποτελεσμα ενω με το 2 περισσοτερο κ καποιο λιπος παραπανω ? τι νομιζετε ? θα ηθελα και καποια προταση επισης δικια σας με το τι εχετε να προτεινεται!
ευχαριστω πολυ σε οσους αφιερωσουν τον χρονο τους :weights:

1) Λίπος θα βάλεις από όλο το σύνολο που θα φας όλη την ημέρα.
2)Δεν είναι η καλύτερη επιλογή έχουνε πολύ ζάχαρη.
3)Αμα ποιείς πρωτεΐνη μετά την προπόνηση για να απορροφηθεί θέλει κανένα 45λέπτο
εφόσον είναι whey, μετά από εκείνη την ώρα μπορείς να φας κανονικό γεύμα.

exkaliber
04-07-11, 16:24
yo
το cla ειναι για ποσο καιρο πρεπει να περνει κανεις για να δει αποτελεσμα???

Devil
04-07-11, 16:27
yo
το cla ειναι για ποσο καιρο πρεπει να περνει κανεις για να δει αποτελεσμα???

πολυυυυ.... κανα 2-3 μηνες νομιζω.... not sure...

aepiskeptis
04-07-11, 16:30
Ερωτηση:

Υπαρχει πρωτεινη που ειναι εντελως free απο παντως ειδους γλυκαντικες υλες?

Και ας εχει γευση πετρας...

unflavored δλδ, κατα σειρα προτιμησης μου

1) nature's best isopure
2) allmax isonatural
3) syntrax nectar (medical unlavored)
4) Ultimate Nutrition Iso Sensation Natural
5) now isolate (unflavored)

και δεν εχουν γευση πετρας μια χαρα πινονται, μπορεις να προσθεσεις κακαο πχ

ή να φτιαξεις "σορμπε" : γιαουρτι, γουει, κερασια ή φραουλες πιωμενα 20' στην καταψυξη

exkaliber
04-07-11, 16:32
^
ειναι για μακροχρονια χρηση ή θελει διακοπη?


και κατι αλλο.τα ιχθυελαια για καποιο που θελει να χασει κιλα,ειναι καλα ή ειναι προβλημα?


καταλαβες κυριε,εκει που δεν ηξερα πως να βαλει κανεις βαρος,τωρα δεν ξερω πως να χασει:green:

Devil
04-07-11, 16:34
^
ειναι για μακροχρονια χρηση ή θελει διακοπη?


και κατι αλλο.τα ιχθυελαια για καποιο που θελει να χασει κιλα,ειναι καλα ή ειναι προβλημα?


καταλαβες κυριε,εκει που δεν ηξερα πως να βαλει κανεις βαρος,τωρα δεν ξερω πως να χασει:green:

ναι ειναι για μακροχορνια....

Ω3 μπαινουν παντου...;)

exkaliber
04-07-11, 16:35
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

aepiskeptis
04-07-11, 16:37
δημιουργουν ινσουλινοαντισταση στα λιποκυταρα, αλλα το λιπος εχει και διαφορετικο μονοπατι αποθηκευσης ανεξαρτητο ινσουλινης.

θα αυξησουν την ευαισθησια ινσουλινης και
θα μειωσουν την εκκριση σε γευμα.

+ ειναι βρογχοδιασταλτικα και αγγειοδιασταλτικα

exkaliber
04-07-11, 16:41
δημιουργουν ινσουλινοαντισταση στα λιποκυταρα, αλλα το λιπος εχει και διαφορετικο μονοπατι αποθηκευσης ανεξαρτητο ινσουλινης.

θα αυξησουν την ευαισθησια ινσουλινης και
θα μειωσουν την εκκριση σε γευμα.

+ ειναι βρογχοδιασταλτικα και αγγειοδιασταλτικα

τα ω3?:unsure:

ξερεις οτι δεν καταλαβα τπτ ε?:green:

jimas
04-07-11, 23:55
Σήμερα έκανα μια απόπειρα και δοκίμασα την gold standard on με γιαούρτι αλλά απο γεύση πολύ χάλια.:( Πάρα πολύ έντονη η γεύση της πρωτείνης θαρρείς και την τρώω σκέτη τη σκόνη. Μήπως πρέπει να βάζω μισό σκουπ;:unsure:

Kaloutsikos
05-07-11, 00:28
Σήμερα έκανα μια απόπειρα και δοκίμασα την gold standard on με γιαούρτι αλλά απο γεύση πολύ χάλια.:( Πάρα πολύ έντονη η γεύση της πρωτείνης θαρρείς και την τρώω σκέτη τη σκόνη. Μήπως πρέπει να βάζω μισό σκουπ;:unsure:

Eγώ σε γιαούρτι βάζω ένα σκούπ Myofusion και η γεύση ήταν απίστευτη.

jimas
05-07-11, 00:32
Eγώ σε γιαούρτι βάζω ένα σκούπ Myofusion και η γεύση ήταν απίστευτη.

Στην gold standard πάντως δεν τρωγόταν. Πολύ φαρμακίλα γεύση. Θα δοκιμάσω με μισό σκουπ και αν δεν θα επιστρέψω στο γαλατάκι αναγκαστικά

exkaliber
05-07-11, 17:54
το γλυκογονο του οργανισμου δεν αδειαζει ετσι ευκολα,οκ και δεν ειναι απαραιτητο
να βαλουμε υ/α μετα προπο
η απορια μου ειναι,αρκει ενα σεικ προτεινης να διακοψει τον καταβολισμο ή θελουμε και υ/α?


ρε σεις,εσεις που παιρνεται waxy εχετε δει καποια διαφορα?:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

beefmeup
05-07-11, 17:56
η απορια μου ειναι,αρκει ενα σεικ προτεινης να διακοψει τον καταβολισμο ή θελουμε και υ/α?


ειναι αρκετο για να σε βαλει σε αναβολικη φαση απο μονο του.


ρε σεις,εσεις που παιρνεται waxy εχετε δει καποια διαφορα?:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

σαν τι εννοεις με το "διαφορα"δλδ?

exkaliber
05-07-11, 18:03
σαν τι εννοεις με το "διαφορα"δλδ?

οτιδηποτε,καλυτερη αναρωση..οτιδηποτε:green::green:


ειναι αρκετο για να σε βαλει σε αναβολικη φαση απο μονο του.






:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

beefmeup
05-07-11, 18:06
οτιδηποτε,καλυτερη αναρωση..οτιδηποτε:green::green:



μπα δε νομζω..κ περνω χρονια.
απλα μου ειναι πιο ευπεπτο κ δεν με βαραινει πριν το ποστ γευμα μου,καπου το ειχα ξαναγραψει οτι γιαυτο το περνω κυριως.

Rourke
05-07-11, 20:37
Beef το Primordial Performance Formestane Liqua-Vade το έχεις δοκιμάσει μόνο του ή έστω με κάνα δυο καλά τεστ boosters ?

Σε σχέση με το Novadex XT πως θα το έκρινες ?θα χρειαστείς και κανένα λίμπιντο μπουστερ?


Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάτι σε DAA+ARA+TBOL+DRIVE + GABA+ Formestane!

beefmeup
05-07-11, 22:33
Beef το Primordial Performance Formestane Liqua-Vade το έχεις δοκιμάσει μόνο του ή έστω με κάνα δυο καλά τεστ boosters ?

το συγκεκριμεονο οχι,αλλα εχω παρει απο αλλου σε χαπια κ δεν ειδα κ πολλα..θελει μεγαλες δοσεις,λογω του οτι δεν ειναι κ πολυ βιοδιαθεσιμο ποσιμο.
δες το καλυτερα σε αλοιφη,που μαλλον κατι καλυτερο θα γινει απο πλευρας αποροφησης.


Σε σχέση με το Novadex XT πως θα το έκρινες ?θα χρειαστείς και κανένα λίμπιντο μπουστερ?

καλυτερο value for mοney με το νοβα,κ πιο σιγουρα αποτελεσματα κ με μικρες δοσεις για αυτο που το θες.
εμενα δεν μου κανει κ sides οπως αναφερουν αλλοι καμια φορα.



Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάτι σε DAA+ARA+TBOL+DRIVE + GABA+ Formestane!

πολλα λεφτα για το τπτ..οχι οτι δεν ειναι καλο..
σκεψου μονο οτι θα βαλεις κανα 2-3 κιλα στην καλυτερη με ενα καλο recomp που θα γινει στο σωμα σου,αλλα αυτο μπορεις να το κανεις κ με ενα κυκλο ds σε πολυ λιγοτερα απο τα μισα λεφτα κ πιο σιγουρα αποτελεσματα.

Rourke
05-07-11, 23:00
Σε ευχαριστώ φίλε. Κατάλαβα τι θέλεις να πεις...Έχεις δίκιο...Το Νοva και για εμένα είναι ΟΚ...
Για ds
Απλά για λόγους τοξικότητας σκέφτηκα να πάμε σε κάτι τέτοιο και να κάνω από δω και πέρα μόνο μία φορά τον χρόνο και ένα κύκλο στάνταρ recomp epi… ????
Σε ποιον κάνω αίτηση για να συζητήσουμε στην χημική?

sofos
05-07-11, 23:05
Σε ευχαριστώ φίλε. Κατάλαβα τι θέλεις να πεις...Έχεις δίκιο...Το Νοva και για εμένα είναι ΟΚ...
Για ds
Απλά για λόγους τοξικότητας σκέφτηκα να πάμε σε κάτι τέτοιο και να κάνω από δω και πέρα μόνο μία φορά τον χρόνο και ένα κύκλο στάνταρ recomp epi… ????
Σε ποιον κάνω αίτηση για να συζητήσουμε στην χημική?

novedex εχεις ξανα παρει?τι sides ειχες?

Rourke
05-07-11, 23:22
Μόνο στο λίμπιντο αλλά σε επίπεδο όχι και τόσο δραματικό την πρώτη φορά.Την δεύτερη φορά πήρα ένα καλό λίμπιντο μπούστερ μαζι και ήταν καλύτερα.

sofos
05-07-11, 23:24
Μόνο στο λίμπιντο αλλά σε επίπεδο όχι και τόσο δραματικό την πρώτη φορά.Την δεύτερη φορά πήρα ένα καλό μπούστερ και ήταν καλύτερα.

αυξηση σε δυναμη,aggression και μειωση σε bf ειδες?

Rourke
05-07-11, 23:27
Και στα τρία η απάντηση είναι ναι.

sofos
05-07-11, 23:27
Και στα τρία η απάντηση είναι ναι.

μια χαρα τοτε :thumbup:

pizzass
06-07-11, 12:26
για να μην ανοιγω αυτουσιο θεμα ειπα να ρωτησω εδω. θεωρειτε για αναπληρωση γευματος καλυτερη την myofusion απο την elite gourmet(dynamatize) ??

onymos
06-07-11, 12:49
για να μην ανοιγω αυτουσιο θεμα ειπα να ρωτησω εδω. θεωρειτε για αναπληρωση γευματος καλυτερη την myofusion απο την elite gourmet(dynamatize) ??

myofusion:thumbup:

exkaliber
06-07-11, 13:01
για να μην ανοιγω αυτουσιο θεμα ειπα να ρωτησω εδω. θεωρειτε για αναπληρωση γευματος καλυτερη την myofusion απο την elite gourmet(dynamatize) ??

τπτ απ τα δυο :green:
αλλα αν δεν γινεται αλλιως βαλε γαλα και βρωμη με την πρωτεινη

beefmeup
06-07-11, 14:02
Για ds
Απλά για λόγους τοξικότητας σκέφτηκα να πάμε σε κάτι τέτοιο και να κάνω από δω και πέρα μόνο μία φορά τον χρόνο και ένα κύκλο στάνταρ recomp epi… ????
Σε ποιον κάνω αίτηση για να συζητήσουμε στην χημική?

η τοξικοτητα δεν νομιζω οτι ειναι κ πολυ θεμα με το συγκεκριμενο,αλλα υπαρχει..
κ σε μενα μπορεις να το πεις αλλα δυστυχως δεν πληρεις τις προυποθεσεις ακομα για την χημικη.

Γιατί δεν μπορούμε να δούμε το θέμα αναβολικά? (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3310-%CE%93%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC&highlight=%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%B7)

pankol
06-07-11, 15:19
ρε παιδιά, παίρνω τις πολυβιταμίνες της Carlson που έχουν και fish-oil με αυτα τα stas:
http://www.carlsonlabs.com/images/supplementfacts/4051.gif
και θέλω να αρχίσω και Ω3, έχω πάρει της now τα απλά:
http://www.supplementscanada.com/popeyes/media/now-omega3-1650-info.gif
αν παίρνω 2 κάψουλες από την πολυβιταμίνη και άλλες 4 από τα Ω3 μέσα στη μέρα θα είναι κομπλέ, ή βγαίνουν πολλά τα EPA/DHA;

Eddie
06-07-11, 15:31
Δεν υπαρχει προβλημα,μια χαρα θα εισαι..αν τα Ω3 ειναι χαμηλης περιεκτικοτητας πχ 180-120 θα σαι οκ.Αν ειναι μεγαλης περιεκτικοτητας οπως τα omacor,τοτε χαμηλωσε λιγο.

pankol
06-07-11, 15:34
Ναι 180/120 είναι, άρα μια χαρά!!! ευχαριστώ πολύ.

Rourke
06-07-11, 16:40
η τοξικοτητα δεν νομιζω οτι ειναι κ πολυ θεμα με το συγκεκριμενο,αλλα υπαρχει..
κ σε μενα μπορεις να το πεις αλλα δυστυχως δεν πληρεις τις προυποθεσεις ακομα για την χημικη.

Γιατί δεν μπορούμε να δούμε το θέμα αναβολικά? (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3310-%CE%93%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC&highlight=%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%B7)

...πολύ κακό για το τίποτα...


Σέβομαι τους κανόνες και τις προϋποθέσεις του φόρουμ (καλά κάνετε να έχετε τον κώλο σας καλυμμένο) αλλά να σου πω την αλήθεια δεν καίγομαι να μπω μέσα στην χημική και τόσο γιατί έχω μπει στην χημική και άλλων φόρουμς και πολύ περισσότερο ξένων φόρουμ και συζήτησα, όποτε εδώ σε εσάς δεν περιμένω να ανακαλύψω και την Αμερική...;)

Απλά επειδή ήθελα την προσωπική σου άποψη και κριτική πάνω σε αυτά που έκανα και πείρα και σε αυτά που θέλω να κάνω ...για αυτό σε ρώτησα γιατί προφανώς δεν μπορεί να γίνει αυτό εδώ σε ανοιχτώ φόρουμ... αλλά μπορεί να γίνει ίσως με 2-3 πμ το πολύ...

Blackie
06-07-11, 19:00
Παίδες καλησπέρα... Ερώτηση: Νιτρικό με whey (με διαφορά 15' φαντάζομαι) κάνει τίποτα; Το λέω δεδομένης της λειτουργίας του νιτρικού στον οργανισμό, που θρέφει πιο γρήγορα τους μυς, αν μια δόση πρωτεΐνης έκανε δουλειά!

aepiskeptis
06-07-11, 20:30
εχει καποιος δοκιμασει ταυρινη απο αλλμαχ

επειδη δε ξερω τιποτα ποτε την παιρνουμε πριν, μετα, μαζι με γευμα?

τνχχχχχ

exkaliber
06-07-11, 22:22
ειναι αρκετο για να σε βαλει σε αναβολικη φαση απο μονο του.(το shake πρωτεινης)






το ιδιο ισχυει και για τα bcaa???
κι αυτα σε βαζουν σε αναβολισμο απο μονα τους και δεν χρειαζεσαι υ/α?
ουτε για να αποοφηθουν χρειαζονται υ/α και ειναι λαθος που το λενε?

beefmeup
06-07-11, 22:31
το ιδιο ισχυει και για τα bcaa???
κι αυτα σε βαζουν σε αναβολισμο απο μονα τους και δεν χρειαζεσαι υ/α?
ουτε για να αποοφηθουν χρειαζονται υ/α και ειναι λαθος που το λενε?

αναλογα σε τι φαση εισαι διατροφικα παει κ ο λογος που τα περνεις..
αν εισαι σε φαση cuting περνεις υ/α μαζι για να μην τα καταβολισεις..πραγμα που μπορει να γινει μπορει κ οχι,παλι αναλογα το πως ειναι το σωμα σου.
αν εισαι σε ισο/υπερ θερμιδικη τα περνεις κ χωρις υ/α.

ο υ/ας δεν εχει καμια σχεση με την αποροφηση,που το λενε κ ποιοι?

exkaliber
06-07-11, 22:41
^ σ ευχαριστω πολυ :thumbup::thumbup::thumbup:


ο υ/ας δεν εχει καμια σχεση με την αποροφηση,που το λενε κ ποιοι?

ο γυμναστης στο γυμναστηριο που παω
και δε θελω σχολια:green:

beefmeup
06-07-11, 22:42
ο γυμναστης στο γυμναστηριο που παω
και δε θελω σχολια:green:

http://wwwww.menshealth.gr/uploads/id/files/15330/miga_miso_sm.jpg

aepiskeptis
06-07-11, 22:42
δωσε βεεφουλι κανα λινκ της ρποκοπης να διαβασω για ταυρινη....


εεεε φοβερε μοδερατορα

beefmeup
06-07-11, 22:46
δωσε βεεφουλι κανα λινκ της ρποκοπης να διαβασω για ταυρινη....


εεεε φοβερε μοδερατορα

ρε συ καπου υπαρχει ενα θεμα για την ταυρινη..α,να το..
ταυρίνη-Μύθοι και πραγματικότητα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8653-%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%9C%CF%8D%CE%B8%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1&highlight=%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B7)

πετα κ μια γνωμη απο δω..:green:
Η περισσια πρωτεινης στο σωμα... (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15754-%CE%97-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%89%CE%BC%CE%B1...)

aepiskeptis
06-07-11, 22:48
ευχαριστω ευχαριστω ευχαριστω

jimas
07-07-11, 00:44
Παίδες καλησπέρα... Ερώτηση: Νιτρικό με whey (με διαφορά 15' φαντάζομαι) κάνει τίποτα; Το λέω δεδομένης της λειτουργίας του νιτρικού στον οργανισμό, που θρέφει πιο γρήγορα τους μυς, αν μια δόση πρωτεΐνης έκανε δουλειά!

Άν φας κάτι λίγη ώρα πρίν πλούσιο σε πρωτείνες και πάρεις το νιτρικό μετά το ίδιο δεν είναι;

Blackie
07-07-11, 02:00
Κάτι τέτοιο θα επιβάρυνε το στομάχι, λόγω πέψης, κατ'εμέ! Ενώ η whey είναι αρκετά πιο εύπεπτη και αναρωτιέμαι αν με το νιτρικό χρησιμιοποιείται για γρήγορο "τάισμα" των μυών!

vaggos@
07-07-11, 14:14
παιδια γνωριζει κανεισ αν με την καταναλωση μαλτοδεξτρινης μεταπροπονητικα υπαρχει κινδυνος σακχαρου ?να παθεις δηλαδη?

Dreiko
07-07-11, 14:15
παιδια γνωριζει κανεισ αν με την καταναλωση μαλτοδεξτρινης μεταπροπονητικα υπαρχει κινδυνος σακχαρου ?να παθεις δηλαδη?

αν τρως και καμια τουρτα μαζι.....:green::green::green:

οχι δεν τιθεται τετοιο θεμα....

vaggos@
07-07-11, 14:17
το εχεις δοκιμασει και δεν ειχες προβλημα?

Dreiko
07-07-11, 14:22
το εχεις δοκιμασει και δεν ειχες προβλημα?

οχι....το ζαχαρο ειναι κυριως να εχεις τη προδιαθεση.....
τωρα αμα τρως και κανα κιλο εκλερακια την ημερα αυξανεις τη πιθανοτητα να παθεις....αν εχεις μια σωστη διατροφη θεωρω πως η μαλτο δεν ειναι ικανη να προκαλεσει τετιου ειδους προβληματα....

Kaloutsikos
07-07-11, 14:27
παιδια γνωριζει κανεισ αν με την καταναλωση μαλτοδεξτρινης μεταπροπονητικα υπαρχει κινδυνος σακχαρου ?να παθεις δηλαδη?

Mε μάλτο δεν έχεις πρόβλημα.

jimas
08-07-11, 01:06
Κάτι τέτοιο θα επιβάρυνε το στομάχι, λόγω πέψης, κατ'εμέ! Ενώ η whey είναι αρκετά πιο εύπεπτη και αναρωτιέμαι αν με το νιτρικό χρησιμιοποιείται για γρήγορο "τάισμα" των μυών!

Εγώ τρώω μια φέτα ταχύνι με μέλι κανένα 45' πριν και μετά παίρνω νιτρικό. Την whey πιο πολύ την παίρνεις μετά την προπόνηση γιατί νομίζω οτι βοηθάει και στην ταχύτερη ανάρρωση και την ανάπλαση των μυών.
Αν την πάρεις κατά τη διάρκεια της άσκησης νομίζω δεν θα απορροφηθεί όπως πρέπει γιατί ο οργανισμός εκείνη τη στιγμή θα είναι σε φουλ λειτουργία

amateur666
08-07-11, 15:35
εχω αλανινη απο bp 500 γρ κ εδω κ κανα δυο βδομαδες εχει τραβηξει υγρασια!...υπαρχει προβλημα???:???: πρεπει να την πεταξω?!.. προς τ παρον συνεχιζω να παιρνω κανονικα!..

Kaloutsikos
08-07-11, 15:42
εχω αλανινη απο bp 500 γρ κ εδω κ κανα δυο βδομαδες εχει τραβηξει υγρασια!...υπαρχει προβλημα???:???: πρεπει να την πεταξω?!.. προς τ παρον συνεχιζω να παιρνω κανονικα!..

Ρε συ θα πάθεις τίποτα.

amateur666
08-07-11, 16:26
Ρε συ θα πάθεις τίποτα.

:green: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ Η ΨΥΧΗ ΝΑ Τ ΠΕΤΑΞΩ!... αμα αδειασω αυτο που εχει παρει την πολυ υγρασια κ συνεχισω να περνω τ υπολοιπο??..

den23
08-07-11, 18:01
το συγκεκριμεονο οχι,αλλα εχω παρει απο αλλου σε χαπια κ δεν ειδα κ πολλα..θελει μεγαλες δοσεις,λογω του οτι δεν ειναι κ πολυ βιοδιαθεσιμο ποσιμο.
δες το καλυτερα σε αλοιφη,που μαλλον κατι καλυτερο θα γινει απο πλευρας αποροφησης.



καλυτερο value for mοney με το νοβα,κ πιο σιγουρα αποτελεσματα κ με μικρες δοσεις για αυτο που το θες.
εμενα δεν μου κανει κ sides οπως αναφερουν αλλοι καμια φορα.




πολλα λεφτα για το τπτ..οχι οτι δεν ειναι καλο..
σκεψου μονο οτι θα βαλεις κανα 2-3 κιλα στην καλυτερη με ενα καλο recomp που θα γινει στο σωμα σου,αλλα αυτο μπορεις να το κανεις κ με ενα κυκλο ds σε πολυ λιγοτερα απο τα μισα λεφτα κ πιο σιγουρα αποτελεσματα.

τι είναι το ds??? :unsure::unsure::unsure:

onymos
08-07-11, 18:11
:green: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ Η ΨΥΧΗ ΝΑ Τ ΠΕΤΑΞΩ!... αμα αδειασω αυτο που εχει παρει την πολυ υγρασια κ συνεχισω να περνω τ υπολοιπο??..

παρτην να παινευεσαι πως εισαι hardcore τυπος....και με τν επομενη παρτη λιγμενη 8ασαι πιο hardcore και με μεγαλυτερη 'τσεπη':P:P:P:P:P

amateur666
08-07-11, 18:33
παρτην να παινευεσαι πως εισαι hardcore τυπος....και με τν επομενη παρτη λιγμενη 8ασαι πιο hardcore και με μεγαλυτερη 'τσεπη':P:P:P:P:P

:squat::bodybuilder2::bodybuilder2::bodybuilder2::lift2hand:
αντε ρε..:green:

Blackie
08-07-11, 19:18
Εγώ τρώω μια φέτα ταχύνι με μέλι κανένα 45' πριν και μετά παίρνω νιτρικό. Την whey πιο πολύ την παίρνεις μετά την προπόνηση γιατί νομίζω οτι βοηθάει και στην ταχύτερη ανάρρωση και την ανάπλαση των μυών.
Αν την πάρεις κατά τη διάρκεια της άσκησης νομίζω δεν θα απορροφηθεί όπως πρέπει γιατί ο οργανισμός εκείνη τη στιγμή θα είναι σε φουλ λειτουργία

Σκεφτόμουν πως λόγω της γρήγορης απορρόφησης, αλλά και του "σμπρωξίματος" απ'το νιτρικό η whey θα συνδιαζόταν και θα είχε απορροφηθεί πριν το γυμναστήριο, σαν ένα ελαφρύ πρωτεϊνούχο γεύμα προ-προπονητικά...
Σου είναι εύκολο να μου αναλύσεις την τελευταία πρόταση;

toure7
08-07-11, 20:42
Ερωτηση. Ποιες καλες καψουλες υπαρχουν στα φαρμακεια για Ω3-6-9 και δευτερον αν μπορει να μου τις γραψει κανενας γιατρος για να γλυτωσω τα 25-30ε που μπορει να κοστιζουν

beefmeup
08-07-11, 20:59
εχω αλανινη απο bp 500 γρ κ εδω κ κανα δυο βδομαδες εχει τραβηξει υγρασια!...υπαρχει προβλημα???:???: πρεπει να την πεταξω?!.. προς τ παρον συνεχιζω να παιρνω κανονικα!..

μπα οχι,αν δεν εχει ληξει..

tonycub
09-07-11, 02:06
Λοιπον παιδια βρηκα την whey gold standard της ΟΝ την 4κιλη μαζι με superpump max 640γρ απο αμερικανικο καταστημα στα 113€(55 το τσουβαλι,20 το παμπ και τα υπολοιπα μεταφορικα).Το θεμα μου τωρα ειναι:1.αξιζει να τα αγορασω,η πρωτεινη αυτη το ξερω οτι ειναι κορυφαια απο γευση σοκολατα τι λεει?2.θα εχω κανενα προβλημα με τα μεταφορικα?και γενικα πως ειναι η διαδικασια γιατι δεν εχω παραγγειλει ποτε απο εξωτερικο.με paypal θα πληρωσω ετσι?και επειδη μενω σε νησι πως θα ερθει η παραγγελια σπιτι μου?αυτα τα λιγα.

Ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια

beefmeup
09-07-11, 11:29
2.θα εχω κανενα προβλημα με τα μεταφορικα?και γενικα πως ειναι η διαδικασια γιατι δεν εχω παραγγειλει ποτε απο εξωτερικο.με paypal θα πληρωσω ετσι?και επειδη μενω σε νησι πως θα ερθει η παραγγελια σπιτι μου?αυτα τα λιγα.

Ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια

φιλε μου υπαρχουν θεματα που εχουν να κανουν με τις παραγγελειες απο αμερικη/τελεωνεια κλπ..
ψαξε λιγο να τα βρεις.

krhthkos
11-07-11, 17:32
Καλησπέρα κύριοι χρειάζομαι την συμβουλή σας σχετικά με το πώς θα παίρνω τις πρωτεΐνες μου, τα αμινοξέα μου και τους λιποδιαλυτές μου.

Οι μάρκες που δουλεύω είναι οι εξής :

Optimum Platinum HydroWhey
Universal Animal Nitro
Lipo 6 Black

Αερόβια κάνω 10 λεπτά πριν ξεκινήσω τα βάρη και 20 λεπτά μόλις τελειώσω τα βάρη για 4 φορές την εβδομάδα και 2 φορές την εβδομάδα κάνω μόνο αερόβια για 1 ώρα.

jimas
12-07-11, 00:11
Σκεφτόμουν πως λόγω της γρήγορης απορρόφησης, αλλά και του "σμπρωξίματος" απ'το νιτρικό η whey θα συνδιαζόταν και θα είχε απορροφηθεί πριν το γυμναστήριο, σαν ένα ελαφρύ πρωτεϊνούχο γεύμα προ-προπονητικά...
Σου είναι εύκολο να μου αναλύσεις την τελευταία πρόταση;

Αν την πάρεις πριν το γυμναστήριο σαν γεύμα οκ. Απλά νόμιζα οτι θα την πάρεις κατα τη διάρκεια της προπόνησης αμέσως μετά το νιτρικό.
Απλά νομίζω πρέπει να προσέχεις να απέχει ενα δύωρο τουλάχιστο απο το τελευταίο σου γεύμα

giannisxtx
12-07-11, 09:09
Kαλημερα παιδια,
πηρα χθες την dymatize elite (whey) που αντικατεστησε μια myofusion (αργης απορροφησης) ,τωρα την καθαρη πρεπει να την παιρνω καθε ποτε ??

*gym παω 13.00-15.00..

Kaloutsikos
12-07-11, 10:56
Καλησπέρα κύριοι χρειάζομαι την συμβουλή σας σχετικά με το πώς θα παίρνω τις πρωτεΐνες μου, τα αμινοξέα μου και τους λιποδιαλυτές μου.

Οι μάρκες που δουλεύω είναι οι εξής :

Optimum Platinum HydroWhey
Universal Animal Nitro
Lipo 6 Black

Αερόβια κάνω 10 λεπτά πριν ξεκινήσω τα βάρη και 20 λεπτά μόλις τελειώσω τα βάρη για 4 φορές την εβδομάδα και 2 φορές την εβδομάδα κάνω μόνο αερόβια για 1 ώρα.

H πρωτεΐνη που έχεις είναι πολύ γρήγορης απορρόφησης εγώ θα την έβαζα μόνο μετά την προπόνηση, όχι πως αμα την ποιείς το πρωί θα έχεις πρόβλημα αλλά είναι προτιμότερο μια whey για να έχεις περισσότερη ώρα αμινοξέα στο αίμα σου,
και επίσης είναι λίγο ακριβή.

Τα αμινοξέα τα παίρνουμε πριν και μετά την προπόνηση,
πριν την προπόνηση εγώ δεν τα προτιμώ για τον λόγω ότι τρώω 2 ώρες πριν ένα καλό γεύμα
και έτσι είναι περριτά

Για τους λιποδιαλύτες δεν έχω άποψη, δες τι γράφει στο κουτί.


Αν την πάρεις πριν το γυμναστήριο σαν γεύμα οκ. Απλά νόμιζα οτι θα την πάρεις κατα τη διάρκεια της προπόνησης αμέσως μετά το νιτρικό.
Απλά νομίζω πρέπει να προσέχεις να απέχει ενα δύωρο τουλάχιστο απο το τελευταίο σου γεύμα

Οπως είπα και πιο πάνω είναι προτιμότερο ένα καλό γεύμα ένα 2ωρο πριν.


Kαλημερα παιδια,
πηρα χθες την dymatize elite (whey) που αντικατεστησε μια myofusion (αργης απορροφησης) ,τωρα την καθαρη πρεπει να την παιρνω καθε ποτε ??

*gym παω 13.00-15.00..

Μετά το γυμναστήριο ή όταν σε ενα γεύμα σου δεν μπορείς να έχεις πρωτεΐνη από φαγητό
τότε παίρνουμε το συμπλήρωμα.

Wrathchild
12-07-11, 21:28
παιδια ενα σκουπ πρωτεινης μετα την προπονηση ειναι καλα? η να παιρνω και ενα το πρωι?Σκεφτομαι να παρω την instant whey της Reflex απο το e-shop του σαιτ ειναι καλη?επισης πρεπει να προσεξω κατι? π.χ να πινω πολυ νερο κτλ

Kaloutsikos
12-07-11, 22:38
παιδια ενα σκουπ πρωτεινης μετα την προπονηση ειναι καλα? η να παιρνω και ενα το πρωι?Σκεφτομαι να παρω την instant whey της Reflex απο το e-shop του σαιτ ειναι καλη?επισης πρεπει να προσεξω κατι? π.χ να πινω πολυ νερο κτλ

30 με 40 γρ. πρωτεΐνης είναι καλά να παίρνεις μετά την προπόνηση,

Καλή είναι η instant,

το νερό σου να είναι 250-300ml.

giannisxtx
12-07-11, 23:27
συνεχιζω με 3 ερωτησουλες ακομα :P

μπορω να παρω πριν το γυμναστηριο κρεατινη κ πρωτεινη με διαφορα λιγοτερη της μισης ωρας μεταξυ τους?

και whey μιας κ απορροφατε γρηγορα να την παρω ακριβως πριν την προπονηση Η ακριβως μετα ?

και τελος,η κρεατινη μου δεν εχει δοσομετρητη,5γρ ποσο ειναι στο κουταλακι του γλυκου περιπου ? :weights: :)

exkaliber
12-07-11, 23:41
whey μετα την προπο ή 40 λεπτα πριν

COBRA_STYLE
12-07-11, 23:58
συνεχιζω με 3 ερωτησουλες ακομα :P

μπορω να παρω πριν το γυμναστηριο κρεατινη κ πρωτεινη με διαφορα λιγοτερη της μισης ωρας μεταξυ τους?

και whey μιας κ απορροφατε γρηγορα να την παρω ακριβως πριν την προπονηση Η ακριβως μετα ?

και τελος,η κρεατινη μου δεν εχει δοσομετρητη,5γρ ποσο ειναι στο κουταλακι του γλυκου περιπου ? :weights: :)
whey μπορεις να βαλεις και πριν και μετα...καλο κανει και πριν...βαλτη αν θες μιση ωρα πριν την προπονα μαζι με κρεατινη...αν δε θες ετσι παρε 45 λεπτα πριν την προπονα κρεατινη και 20 λεπτα πριν την προπονα πρωτεινη....


5γρ κρεατινης ειναι περιπου ενα κουταλακι του γλυκου γεματο

giannisxtx
13-07-11, 00:29
5 γρ κρεατινη ειναι καλα για 1 μερα η να παρω καλυτερα 2χ5? ενα πριν κ ενα καποιες ωρες μετα ? κ στις μερες που δεν παω 1χ5γρ

kazabubu
13-07-11, 09:09
Καλημερα σε ολους.
Μολις παρελαβα την San Myotein (http://sann.net/mobile/myotein.html) η οποια εχει ενα πολυ καλο προφιλ αμινοξεων και γενικα πολυ καλες πηγες πρωτεινης κ.τ.λ.

Ειχα ακουσει για την γευση οτι ειναι τραγικη και μαλιστα απο πολυ κοσμο αλλα ελεγα ελα μωρε αφου ειναι καλο το προιον τι πειραζει η γευση ποσο χαλια να ειναι......
Ε λοιπον παιδια ειναι πολυ κακη η γευση του (εγω εχω σοκολατα) τι να λεμε μαλλον οτι χειροτερο εχω κατεβασει.
Μαλιστα αφηνει και μια καουρα στο λαιμο η οποια μπορει να αντιμετοπιστει μονο αν βαλεισ πολυ νερο στο σεικερ και το καταβασεισ με κλειστη μυτη...
Εχω και την NitroTech την οποια πινω μετα την προπονηση και την Myotein θα την πινω πρωι - βραδυ....να δουμε τι θα πρεπει να ριχνω μεσα για να την κατεβασω.....
Μηπως εχει καποιος αλλος δοκιμασει την συγκεκριμενη πρωτεινη να μας πει την γμωμη του::::::??????

zwoula
13-07-11, 13:08
καλησπερα παιδια!!!ειμαι νεο μελος,δε γνωριζω απ'αυτα αλλα θελω να μαθω γι'αυτο μη με αποπαρετε!! ειμαι 20χρονων, 1.68 και 47 κιλα!!(και γυναικα)!οπως καταλαβαινετε πολυ αδυνατη. ξεκινησα γυμναστικη αλλα το σωμα μου ειναι πολυ αδυνατο. υπαρχει καποια πρωτεινη η κατι τετοιο ωστε να αυξησω το σωματικο μου βαρος??

aepiskeptis
13-07-11, 14:01
Η προπόνησή μου περιλαμβάνει αερόβια άσκηση, βάρη και ισομετρικές ασκήσεις, ομοιόμορφα κατανεμημένα. Κάνει για μένα, ποια είναι η γνώμη σου;

ειμαι ανοιχτος στο να πειραματιστεις/ουμε με καποιο συμπληρωμα αφου εχουμε πληρη γνωση το τι και πως το κανει. Και γνωριζοντας το παραπανω να κρινουμε αν θα πειραματιστουμε ή οχι.

Επιπλεον, όπως γνωριζεις κανενα συμπληρωμα δε σε φτιαχνει ουτε σε καταστρεφει απο μονο του, αλλιως δεν ειναι συμπληρωμα, αλλα ειναι υποστηριξη.

Με βαση τα παραπανω δεν ειμαι σε θεση να σου πω τι συμπληρωματα να επιλεξεις, αλλα να σου πω τι γνωμη μου οπως αυτη διαμορφωνεται απο κατι που εχω διαβασει απο ανθρωπους που πιστευω οτι ξερουν τι γραφουν.

Με βαση την παραπανω μπλαμπλαμπλολογια, δεν εχω ιδεα αν κανει για σενα. Μπορω να σου πω οτι δεν κανει για μενα και το αποφευγω.

onymos
13-07-11, 14:04
παιδια ενα σκουπ πρωτεινης μετα την προπονηση ειναι καλα? η να παιρνω και ενα το πρωι?Σκεφτομαι να παρω την instant whey της Reflex απο το e-shop του σαιτ ειναι καλη?επισης πρεπει να προσεξω κατι? π.χ να πινω πολυ νερο κτλ

0,55γρ ανα κιλο υπολογισε περιπου αν θες κατι ακριβες

onymos
13-07-11, 14:07
καλησπερα παιδια!!!ειμαι νεο μελος,δε γνωριζω απ'αυτα αλλα θελω να μαθω γι'αυτο μη με αποπαρετε!! ειμαι 20χρονων, 1.68 και 47 κιλα!!(και γυναικα)!οπως καταλαβαινετε πολυ αδυνατη. ξεκινησα γυμναστικη αλλα το σωμα μου ειναι πολυ αδυνατο. υπαρχει καποια πρωτεινη η κατι τετοιο ωστε να αυξησω το σωματικο μου βαρος??

καλως ηρθες ζωουλα αν θες να παμε ενα καφε να στα πω κ απο κοντα.:welcome: πλακα κανωω χαχαχα:P:P:P σωστη διατροφη με αυξημενες θερμιδες...διαβασε τα κατα τοπουσ αρθρα για να μπεις στο κλιμα γτ αυτηη κουβεντα ειναι μεγαλη;)

Kaloutsikos
13-07-11, 14:41
Καλημερα σε ολους.
Μολις παρελαβα την San Myotein (http://sann.net/mobile/myotein.html) η οποια εχει ενα πολυ καλο προφιλ αμινοξεων και γενικα πολυ καλες πηγες πρωτεινης κ.τ.λ.

Ειχα ακουσει για την γευση οτι ειναι τραγικη και μαλιστα απο πολυ κοσμο αλλα ελεγα ελα μωρε αφου ειναι καλο το προιον τι πειραζει η γευση ποσο χαλια να ειναι......
Ε λοιπον παιδια ειναι πολυ κακη η γευση του (εγω εχω σοκολατα) τι να λεμε μαλλον οτι χειροτερο εχω κατεβασει.
Μαλιστα αφηνει και μια καουρα στο λαιμο η οποια μπορει να αντιμετοπιστει μονο αν βαλεισ πολυ νερο στο σεικερ και το καταβασεισ με κλειστη μυτη...
Εχω και την NitroTech την οποια πινω μετα την προπονηση και την Myotein θα την πινω πρωι - βραδυ....να δουμε τι θα πρεπει να ριχνω μεσα για να την κατεβασω.....
Μηπως εχει καποιος αλλος δοκιμασει την συγκεκριμενη πρωτεινη να μας πει την γμωμη του::::::??????

Σόρυ κιώλας τα ήθελε ο κ..ος σου
εφόσον ήξερες τι παίζει με την γεύση,
και να πω ότι δεν υπάρχουν άλλες πρωτεΐνες, η ότι είναι από τις τόπ.


καλησπερα παιδια!!!ειμαι νεο μελος,δε γνωριζω απ'αυτα αλλα θελω να μαθω γι'αυτο μη με αποπαρετε!! ειμαι 20χρονων, 1.68 και 47 κιλα!!(και γυναικα)!οπως καταλαβαινετε πολυ αδυνατη. ξεκινησα γυμναστικη αλλα το σωμα μου ειναι πολυ αδυνατο. υπαρχει καποια πρωτεινη η κατι τετοιο ωστε να αυξησω το σωματικο μου βαρος??

Γεία σου Ζωούλα,
το φαγητό είναι αυτό που θα σε βοηθήσει με τον στόχο σου,
σε λίγο που θα δει το πόστ σου η Gym θα σου απαντήσει κατάλληλα. :)

zwoula
13-07-11, 14:43
ακολουθω σωστη διατροφη αλλα φως δε βλεπω!!μενω σταθερα στα 47 κιλα!!:( διαβασα στην αρχικη σελιδα για αυξηση βαρους 3-3,5 γραμμαρια πρωτεινης??πολυ μου φαινεται!!? εχετε να προτεινετε καποια πρωτεινη????να ειναι καλη κ σχετικα φτηνη για αρχη

gym
13-07-11, 14:50
καλησπερα παιδια!!!ειμαι νεο μελος,δε γνωριζω απ'αυτα αλλα θελω να μαθω γι'αυτο μη με αποπαρετε!! ειμαι 20χρονων, 1.68 και 47 κιλα!!(και γυναικα)!οπως καταλαβαινετε πολυ αδυνατη. ξεκινησα γυμναστικη αλλα το σωμα μου ειναι πολυ αδυνατο. υπαρχει καποια πρωτεινη η κατι τετοιο ωστε να αυξησω το σωματικο μου βαρος??

γεια σου ζωουλα ...καλως ηρθες στο φορουμ!:welcome:

αν εχεις ορεξη θα μαθεις παρα πολλα,αρκει να κατσεις και να διαβασεις...

ειναι απλο,ξεκινα απο τα βασικα,,εχει πολλα αρθρα το φορουμ με ολα τα βασικα σε μια διατροφη,προπονηση...και μετα εφοσον παρεις μια ιδεα μπες στα τοπικ και διαβασε τις συζητησεις...θα δεις,θα σου ξεκαθαριστουν πολλες αποριες...

τα κιλα σου ειναι οντως πολυ λιγα αλλα μην σε ανηυσχει αυτο...ειπαμε ορεξη εχουμε και θα φτιαξουμε οπως θελουμε εμεις το κορμι μας ναι?
η πρωτεινη που λες λοιπον ειναι ενα συμπληρωμα διατροφης,το οποιο απλα το λεει κ η λεξη συμπληρωνει την διατροφη μας οταν αυτη δεν μας δινει τα απαραιτητα,...

με αλλα λογια...εσυ πρεπει να ξεκινησεις μια διατροφουλα με λιγες παραπανω θερμιδες απο αυτες που τρως τωρα για να μην μπεις αποτομα και μπουκωσεις..
μπορει πχ να μην εχεις χρονο να μαγειρευεις κ να σου χρειαστει ενα συμπληρωμα πρωτεινης μπορει και οχι...

αυτο που θα σου συμβουλευα ειν αι το εξης...διαβασε τα αρθρα με την διατροφη αρχικα...
γραψε τις αποριες σου και ελα να τα συζητησουμε στα αναλογα τοπικ διατροφης..
παραλληλα εφοσον γυμναζεσαι κιολας(και να ξερεις ειναι βασικο αν θελεις να αυξησεις το βαρος σου σωστα και οχι με λιπος...)ανοιγεις ενα μπλογκ δικο σου οπου θα καταγραφεις καθημερινα το τι θα κανεις και εκει θα σε βοηθαμε πιο σωστα και υποσχομαι να μηνσ ε αφησω να παρασταρτησεις απο το προγραμμα σου...χιχιχ...:green:

οπως καταλαβες,μια παρεα ειμαστε εδω...κανε αυτο που σου ειπα και τα ξαναλεμεεε...

καλο διαβασμα!:welcome:

Tasos Green
13-07-11, 14:51
ακολουθω σωστη διατροφη αλλα φως δε βλεπω!!μενω σταθερα στα 47 κιλα!!:( διαβασα στην αρχικη σελιδα για αυξηση βαρους 3-3,5 γραμμαρια πρωτεινης??πολυ μου φαινεται!!? εχετε να προτεινετε καποια πρωτεινη????να ειναι καλη κ σχετικα φτηνη για αρχη

ο καθενας μπορει να σου πει και μια διαφορετική πρωτεΐνη.. δεν ειναι μετρο αξιολογισης ομως αυτο... πηγαινε σε ενα καταστημα και παρε μια whey .. κατα προτίμηση concetrate- isolate που ειναι ποιοτικές η isolate ακόμα περισσότερο..

ps καλωσόρισες..

zwoula
13-07-11, 15:05
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την καθοδηγηση!!:thumbup::)το καλοκαιρι μπορω να ακολουθω μια διατροφη αλλα απο οκτωβρη και μετα δυσκολα με τη σχολη :(:( ξεκιναω διαβασμα λοιπον!!!!!!!!!!!!!!και τα ξαναλεμεεεεεε!!!;););)

amateur666
13-07-11, 15:20
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την καθοδηγηση!!:thumbup::)το καλοκαιρι μπορω να ακολουθω μια διατροφη αλλα απο οκτωβρη και μετα δυσκολα με τη σχολη :(:( ξεκιναω διαβασμα λοιπον!!!!!!!!!!!!!!και τα ξαναλεμεεεεεε!!!;););)

εεε απο οκτωβρη που θ ειναι δυσκολο να ακολουθεισ συγκεκριμενη διατροφη..παρε μια πρωτεινη σαν αθτεσ που ειπε ο τασοσ απο πανω ...επισης μπορεισ να ενταξεις τη βρωμη τστη διατροφη σ :thumbup:

κ εγω φοιτητης(οχι απο αυτουσ που σκοτωνονται ;)..) ειμαι σ καταλαβαινω... :green:

kazabubu
13-07-11, 15:29
[QUOTE=Kaloutsikos;408484]Σόρυ κιώλας τα ήθελε ο κ..ος σου
εφόσον ήξερες τι παίζει με την γεύση,
και να πω ότι δεν υπάρχουν άλλες πρωτεΐνες, η ότι είναι από τις τόπ.



Αν κοιτάξεις λίγο την ετικέτα θα δεις ότι πέρα από την γεύση είναι καλύτερη από την Syntha 6.
Το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε να βελτιώσουμε λίγο την γεύση....
Καμιά ιδέα??

gym
13-07-11, 15:32
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την καθοδηγηση!!:thumbup::)το καλοκαιρι μπορω να ακολουθω μια διατροφη αλλα απο οκτωβρη και μετα δυσκολα με τη σχολη :(:( ξεκιναω διαβασμα λοιπον!!!!!!!!!!!!!!και τα ξαναλεμεεεεεε!!!;););)

ζωουλα μου...οταν λεμε διατροφη δεν εννοουμε κατι πολυ δυσκολο...δηλαδη και ενα ταπερακι σχολη παιρνεις κ ενα φρουτο με ενα σεικερ...αν εχουμε θεληση ολα γινονται...;)

επειδη λοιπον απο οτι καταλαβαινω,σαν κοπελα κ εσυ,εχεις στο μυαλο σου οτι διατροφη =παραλια=καλοκαιρι=λιγο ζορι μωρε ελα τρεις μηνες κ μετα καλα ειμαστε μπαινουμε στα ρουχα...ε???:green:

θα σου πω οτι το τριμηνο αυτο εαν εχεις δουλεψει σωστα το προηγουμενο ολο υπολοιπο,το σωμα σου θα ειναι κλασεις ανωτερο απο το να κανεις μονο τοτε διατροφη...

μια πρωτεινη δεν μας σωζει αν δεν εχουμε ολα τα αλλα...και εγω φοιτηρρια ειμαι και μαλιστα δουλευω κιολας και ειμαι με ταπερ κ τετοια...κ ολοι μας δηλαδη μην νομιζεις...και δεν παιρνω και πρωτεινη εκτος και αν δω οτι δεν εχω χρονο για κατι...οποτε ολα γινονται...

αρααα...και μονη σου θα δεις οτι δεν ειναι δυσκολο αληθεια...
περιμενουμε αποριες και τα λεμε..;)

giannakis710
13-07-11, 15:34
παιδια μιπςσ γνωριζετε το cryotest tis muscletech τι ειναι? και τι δουλεια κανει?

Tasos Green
13-07-11, 15:37
παιδια μιπςσ γνωριζετε το cryotest tis muscletech τι ειναι? και τι δουλεια κανει?

αναζητηση..
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?2786-CryoTest-(Muscletech)&highlight=cryotest

Kaloutsikos
13-07-11, 15:42
Αν κοιτάξεις λίγο την ετικέτα θα δεις ότι πέρα από την γεύση είναι καλύτερη από την Syntha 6.
Το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε να βελτιώσουμε λίγο την γεύση....
Καμιά ιδέα??

Και ποιος σου είπε ότι η syntha6 είναι καλή πρωτεΐνη,:P
φέτος μετά από πόσα χρόνια αναδείχθηκε λίγο η bsn,

Δοκίμασε λίγο κακό να βάλεις μέσα.

kazabubu
13-07-11, 15:46
Και ποιος σου είπε ότι η syntha6 είναι καλή πρωτεΐνη,:P
φέτος μετά από πόσα χρόνια αναδείχθηκε λίγο η bsn,

Δοκίμασε λίγο κακό να βάλεις μέσα.

ΟΚ ευχαριστώ.
Θα δοκιμάσω να βάλω λίγο κακάο μέσα μήπως και ισιώσει λίγο η γεύση και θα ποστάρω εντυπώσεις..
Εσύ ποια πρωτεΐνη τέτοιου τύπου έχεις να μου προτείνεις να αγοράσω μόλις τελειώσει η Myotein

Kaloutsikos
13-07-11, 15:47
ΟΚ ευχαριστώ.
Θα δοκιμάσω να βάλω λίγο κακάο μέσα μήπως και ισιώσει λίγο η γεύση και θα ποστάρω εντυπώσεις..
Εσύ ποια πρωτεΐνη τέτοιου τύπου έχεις να μου προτείνεις να αγοράσω μόλις τελειώσει η Myotein

Πολλών πηγών εννοείς?

kazabubu
13-07-11, 15:49
Πολλών πηγών εννοείς?


Nαι πολλων πηγων και να εχει μεσα και καλα λιπαρα και αλλα σαν αυτα πανω κατω που εχει και η Μyotein.

giannakis710
13-07-11, 15:52
παιδια να ρωτισω να περνω τα сryotest τα αμινωξεα και τιν πρωτεινη ολα μαζι??? δεν θελω ογκο απλα συσφιξη η πειτε μ πως???

giannakis710
13-07-11, 16:11
δεν λενε κατι ομως εκει γιατι πραγμα ειναι αυτο?????

Kaloutsikos
13-07-11, 16:13
Nαι πολλων πηγων και να εχει μεσα και καλα λιπαρα και αλλα σαν αυτα πανω κατω που εχει και η Μyotein.

Της Gaspari είναι πολύ καλή Myofusion,
και έχει πολύ καλή γεύση,
Μην βλέπεις μόνο το ποσοστό λιπαρών από τις πρωτεΐνες,
δώσε βάση στα λιπαρά που πρέπει να παίρνεις όλη την ημέρα.


δηλ μπορω να περνω τα сryotest τα αμινωξεα και τιν πρωτεινη ολα μαζι??? δεν θελω ογκο απλα συσφιξη

Για πότε μιλάς να τα παίρνεις?
Για μετά την προπόνηση?

giannakis710
13-07-11, 16:19
δεν ξερω σε ρωταω?? αρκει να μιν τα βαζω σε ογκο το cryotest to ξερεις??

giannakis710
13-07-11, 16:35
ας απαντισει καπιος:bowdown:

Kaloutsikos
13-07-11, 16:37
ας απαντισει καπιος:bowdown:

Ξέρεις τι κάνει η πρωτεΐνη και τι τα αμινο?

giannakis710
13-07-11, 16:40
οχι πολλα αλλα κατι λιγα τα ξερω...

gym
13-07-11, 16:41
οχι πολλα αλλα κατι λιγα τα ξερω...

διαβσαε λιγο τα αρθρα απο το φορυμ εδω και τα λιγαααα θα γινουν πολλα ναι?
ειναι βασικο να ξερεις τι ειναι αυτο που παιρνεις και γιατι το παιρνεις...;)

Kaloutsikos
13-07-11, 16:42
Το cryotest ξέρεις τι κάνει?

giannakis710
13-07-11, 16:43
αυτο οχι σιγουρα.. το διαβασα αλλα δεν καταλαβα

Kaloutsikos
13-07-11, 16:47
αυτο οχι σιγουρα.. το διαβασα αλλα δεν καταλαβα

:green::green::green::green::green::green::green::green:

Πλάκα κάνεις έτσι?
Και πως αποφάσισες να πάρεις δηλαδή αυτά τα 3 συμπληρώματα?

giannakis710
13-07-11, 16:51
για να δεσω λιγο ρε φιλε πολυ αεροβια εχω λιωσει αλλα δεν ξερς πως να τα περνωω??για να κανουν δουλεια..

giannakis710
13-07-11, 17:08
θα μου πει καποιος για να ξερω??

gym
13-07-11, 17:18
για να δεσω λιγο ρε φιλε πολυ αεροβια εχω λιωσει αλλα δεν ξερς πως να τα περνωω??για να κανουν δουλεια..


θα μου πει καποιος για να ξερω??

κατ αρχας επειδη σ εβλεπω λιγο επιμονο,δεν ειναι κανεις εδω υπαλληλος κανενος για να σου απαντανε με τη μια στο δευτερολεπτο...και μετα εχεις ξεσκονισει καθολου τα τοπικς να δεις τι παιζει μηπως βρεις απαντηση στο ερωτημα σου η να διαβασεις ενα αρθρο?
στο κατω κατω...θα ηταν καλο να ριξεις μια ματια και στα αρθρα να ξερεις τι παιζει...

μετα στο θεμα σου...πρωτα απο ολα...διατροφη εχεις φτιξαει για να δεσεις οπως λες η απλα πηρες τα συμπληρωματα?
βαση σου ειναι η διατροφη...αν θες να βαλεις εφοσον εχεις λιωσει,κοψε την αεροβια ξεκινα φαγητο...και μετα συνδυασε και αυτα που πηρες πανω στην βαση σου(η διατροφη ειναι αυτο ε...ναι?ναι)
αυτα απο μενα...;)

Kaloutsikos
13-07-11, 17:28
παιδια να ρωτισω να περνω τα сryotest τα αμινωξεα και τιν πρωτεινη ολα μαζι??? δεν θελω ογκο απλα συσφιξη η πειτε μ πως???

Ούτε όγκο ούτε γράμμωση ούτε σύσφιξη θα δεις από συμπληρώματα.

Για να σφίξεις θέλεις πολύ αερόβιο και σωστή διατροφή, διαφορετικά δεν.

Το cryotest είναι για να αυξήσεις την τεστοστερόνη σου,
μακριά από τέτοια συμπληρώματα.

Τα αμινοξέα τα παίρνουμε μετά την προπόνηση γιατί είναι γρήγορα απορροφήσιμα,

Την πρωτεΐνη την παίρνουμε σε κάποιο γεύμα όταν για παράδειγμα δεν μπορούμε να φάμε κρέας.

gym
13-07-11, 17:33
Ούτε όγκο ούτε γράμμωση ούτε σύσφιξη θα δεις από συμπληρώματα.

Για να σφίξεις θέλεις πολύ αερόβιο και σωστή διατροφή, διαφορετικά δεν.

Το cryotest είναι για να αυξήσεις την τεστοστερόνη σου,
μακριά από τέτοια συμπληρώματα.

Τα αμινοξέα τα παίρνουμε μετά την προπόνηση γιατί είναι γρήγορα απορροφήσιμα,

Την πρωτεΐνη την παίρνουμε σε κάποιο γεύμα όταν για παράδειγμα δεν μπορούμε να φάμε κρέας.

σορρυ που επεμβαινω...και βαρη θελει ε?ναι..

giannakis710
13-07-11, 17:37
σας ευχαριστω πολυ για τιν βοιθεια παιδια αλλα πες μου και πως να τα περνω???και με το cryotest τι να κανω?

Kaloutsikos
13-07-11, 17:39
σορρυ που επεμβαινω...και βαρη θελει ε?ναι..

Σόρυ που δεν το διευκρίνισα αλλά θεώρησα ότι ήταν αυτονόητο :P:turtle:

Kaloutsikos
13-07-11, 17:39
σας ευχαριστω πολυ για τιν βοιθεια παιδια αλλα πες μου και πως να τα περνω???και με το cryotest τι να κανω?

Το αγόρασες αυτό?

gym
13-07-11, 17:41
Σόρυ που δεν το διευκρίνισα αλλά θεώρησα ότι ήταν αυτονόητο :P:turtle:

οπως βλεπεις,τιποτα δεν ειναι...;)
και ασε τα σαπια,το ξεχασες,...:green:

Kaloutsikos
13-07-11, 17:46
και ασε τα σαπια,το ξεχασες,...:green:

ρε συ κρύβε λόγια μην τα λες όλα.:rolf::rolf::rolf::green:

giannakis710
13-07-11, 17:49
ναι φυσικα σε πακετο ηταν μαζι με πρωτεινη αμινο υγρα και πολυβιταμινες...

gym
13-07-11, 17:51
ναι φυσικα σε πακετο ηταν μαζι με πρωτεινη αμινο υγρα και πολυβιταμινες...

δωρου του μαγαζιου ηταν δηλαδη?
μαζι με ολα τα αλλα παιρνεις κ ενα απο δαυτο?

giannakis710
13-07-11, 17:55
:):green:οχι το πληρωσα