PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

gym
13-07-11, 17:56
:):green:οχι το πληρωσα

μαλιστα...δηλαδη πηγες το ειδες σου αρεσε το κουτι σου ειπαν ειναι τελειο φοβερο κ το πηρες?χωρις καν να ξερεις τι ειναι...
κακως...
τωρα κατσε διαβασε λεμε να δεις τι εχει μεσα και αν σου κανει...

giannakis710
13-07-11, 17:59
κ τι δουλεια κανει δεν καταλαβα...

Kaloutsikos
13-07-11, 18:00
κ τι δουλεια κανει δεν καταλαβα...

Λοιπόν δες πάνω στο κουτί την ημερομηνία λήξεις, και αν λέει 2014 άστο στην άκρη,
η καλύτερα πούλα το,

απο πρωτεΐνη και αμινοξέα πια πήρες?

onymos
13-07-11, 18:03
ο καθενας μπορει να σου πει και μια διαφορετική πρωτεΐνη.. δεν ειναι μετρο αξιολογισης ομως αυτο... πηγαινε σε ενα καταστημα και παρε μια whey .. κατα προτίμηση concetrate- isolate που ειναι ποιοτικές η isolate ακόμα περισσότερο..

ps καλωσόρισες..

εχω τν υποψια πως η ζωουλα νομιζει πως μια πρωτεινη θα της βαλει κιλα...οποτε καλυτερα να τησ πουμε τι γινεται παρα να τη προτρεπουμε να παρει;)

giannakis710
13-07-11, 18:05
11 του 2011 λεει λοιπον πρωτεινη την μιοφασιον τισ κασπαρι και αμινο Weider - Amino Power Liquid-1000

gym
13-07-11, 18:05
εχω τν υποψια πως η ζωουλα νομιζει πως μια πρωτεινη θα της βαλει κιλα...οποτε καλυτερα να τησ πουμε τι γινεται παρα να τη προτρεπουμε να παρει;)

ναι αλλα αυτη ειναι δικη σου υποψια...
η πρωτεινη μπορει να την βοηθησει γιατι αν ειδες πιο πανω δεν εχει στανταρ προγραμμα και επειδη βλεπω λιγο μακρυα,θα την βοηθησει να κοψει και τα γλυκα εφοσον δινει αυτην την αισθηση του γλυκου..πχ σοκολατα η φραουλα κτλ..

Kaloutsikos
13-07-11, 18:23
11 του 2011 λεει λοιπον πρωτεινη την μιοφασιον τισ κασπαρι και αμινο Weider - Amino Power Liquid-1000

Tα αμινοξέα πάρτα μετά την προπόνηση,

Την πρωτεΐνη το πρωί, και γενικά αν σε κάποιο σου γεύμα δεν μπορεί να έχεις πρωτεΐνη από τροφή,

Και το άλλο σου είπα την γνώμη μου.

giannakis710
13-07-11, 18:26
γιατι με ρωτισες για τιν ημερομινια ομως??

Tasos Green
13-07-11, 18:43
γιατι με ρωτισες για τιν ημερομινια ομως??

γιατι ετσι οπως τα πηρες καταλαβε ο καλουτσικος οτι τα ξεφορτώθηκε ο μαγαζατορας για εληγαν....και πολυ καλα καταλαβε μαλλον...:green:

giannakis710
13-07-11, 18:47
εσυ φιλε τι γνωμη εχεις για αυτο??

Kaloutsikos
13-07-11, 18:54
γιατι ετσι οπως τα πηρες καταλαβε ο καλουτσικος οτι τα ξεφορτώθηκε ο μαγαζατορας για εληγαν....και πολυ καλα καταλαβε μαλλον...:green:

:clapping::awesome::army2::bounce::chinese:

Tasos Green
13-07-11, 18:59
εσυ φιλε τι γνωμη εχεις για αυτο??

για το cryo test? δεν εχω γνωμη γιατι δεν το εχω χρησιμοποιήσει.. και ουτε προκιτε μαλλον...:green:

zwoula
13-07-11, 19:01
δεν εχω στανταρ προγραμμα οποτε δε μπορω να εχω και σταθερη διατροφη και δε θελω να τρωω τη καθε σαβουρα απ'εξω. εχω δει και το ενερτζι κεικ....γι'αυτο τι γνωριζετε??

sobral
13-07-11, 19:02
ακολουθω σωστη διατροφη αλλα φως δε βλεπω!!μενω σταθερα στα 47 κιλα!!:( διαβασα στην αρχικη σελιδα για αυξηση βαρους 3-3,5 γραμμαρια πρωτεινης??πολυ μου φαινεται!!? εχετε να προτεινετε καποια πρωτεινη????να ειναι καλη κ σχετικα φτηνη για αρχη

ζωούλα αυτές οι ποσότητες είναι για bodybuilders είναι πολύ μεγάλη αναλογία. Με 1,5-1,8 γρ/ κιλό σωματικού βάρους είσαι μία χαρά. Επίσης είδα ότι είσαι φοιτήτρια. Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Ρώτα κι εμένα που είμαι με ένα τάπερ στο χέρι όπου κι αν πάω.;) και εννοείται δεν είναι ντροπή γιατί έχω ακούσει διάφορες βλκείες...ίσα ίσα:) πέρνα από την ενότητα διατροφή να σε βοηθήσουμε να φτιάξεις μία καλή διατροφή. Από εμένα οι συμβουλές μου έτσι στα γρήγορα είναι: καλό προγραμματισμό γευμάτων (μην τα χάνεις ποτέ και να είναι 5-6 την ημέρα), να περιέχουν πάντα πρωτείνη πχ 20-25γρ το γεύμα, να μην φοβηθείς τα βάρη έχουν πάρα πολλά οφέλη, να τρώς αρκετους υδατάνθρακες (χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη κυρίως πλην στο γεύμα μετά την προπόνηση, βασικό επίσης να μην βιαστείς για αποτελέσματα (σου μιλάει ένας εκτόμορφος που δεν βάζει εύκολα οπότε σε νιώθω:P με δουλειά όμως φέτος έβαλα 6-7 ποιοτικά κιλά) κ.α. που θα τα πούμε στην ενότητα "διατροφή". Η πρωτείνη σαν συμπλήρωμα δεν κάνει πολλά απλά σε βοηθάει έμμεσα. (να φτάσεις το επιθυμητό όριο αναλογίας που είπαμε προηγουμένως 1,5-1,8 καθώς μόνο από τα γεύματα είναι δύσκολο). Εγώ θα σου έλεγα αν τελικά πάρεις πρωτείνη να πάρεις και έναν υδατάνθρακα για να λαμβάνεις επιπλέον και εύκολες θερμίδες. Για να μην μπουχτήσεις με το πολύ φαγητό.:toast:

zwoula
13-07-11, 20:03
ζωούλα αυτές οι ποσότητες είναι για bodybuilders είναι πολύ μεγάλη αναλογία. Με 1,5-1,8 γρ/ κιλό σωματικού βάρους είσαι μία χαρά. Επίσης είδα ότι είσαι φοιτήτρια. Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Ρώτα κι εμένα που είμαι με ένα τάπερ στο χέρι όπου κι αν πάω.;) και εννοείται δεν είναι ντροπή γιατί έχω ακούσει διάφορες βλκείες...ίσα ίσα:) πέρνα από την ενότητα διατροφή να σε βοηθήσουμε να φτιάξεις μία καλή διατροφή. Από εμένα οι συμβουλές μου έτσι στα γρήγορα είναι: καλό προγραμματισμό γευμάτων (μην τα χάνεις ποτέ και να είναι 5-6 την ημέρα), να περιέχουν πάντα πρωτείνη πχ 20-25γρ το γεύμα, να μην φοβηθείς τα βάρη έχουν πάρα πολλά οφέλη, να τρώς αρκετους υδατάνθρακες (χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη κυρίως πλην στο γεύμα μετά την προπόνηση, βασικό επίσης να μην βιαστείς για αποτελέσματα (σου μιλάει ένας εκτόμορφος που δεν βάζει εύκολα οπότε σε νιώθω:P με δουλειά όμως φέτος έβαλα 6-7 ποιοτικά κιλά) κ.α. που θα τα πούμε στην ενότητα "διατροφή". Η πρωτείνη σαν συμπλήρωμα δεν κάνει πολλά απλά σε βοηθάει έμμεσα. (να φτάσεις το επιθυμητό όριο αναλογίας που είπαμε προηγουμένως 1,5-1,8 καθώς μόνο από τα γεύματα είναι δύσκολο). Εγώ θα σου έλεγα αν τελικά πάρεις πρωτείνη να πάρεις και έναν υδατάνθρακα για να λαμβάνεις επιπλέον και εύκολες θερμίδες. Για να μην μπουχτήσεις με το πολύ φαγητό.:toast: ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!!πρωτεινη ισως απο οκτωβρη που θα εχω παλι δυσκολιες με τη διατροφη μου!για το ενερτζι κεικ θελω να μαθω....

gym
13-07-11, 20:56
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!!πρωτεινη ισως απο οκτωβρη που θα εχω παλι δυσκολιες με τη διατροφη μου!για το ενερτζι κεικ θελω να μαθω....

εγω παντως και μονο που βλεπω τη λεξη κεικ κατι δεν μ αρεσει...:green:
τι ειναι αυτο καλε?

luckyseven
13-07-11, 21:28
δεν εχω στανταρ προγραμμα οποτε δε μπορω να εχω και σταθερη διατροφη και δε θελω να τρωω τη καθε σαβουρα απ'εξω. εχω δει και το ενερτζι κεικ....γι'αυτο τι γνωριζετε??

http://www.xtr.gr/sokolates/636/ENERGY_CAKE__145gr.htm
Αυτό εδώ εννοείς?

gym
13-07-11, 21:33
http://www.xtr.gr/sokolates/636/ENERGY_CAKE__145gr.htm
Αυτό εδώ εννοείς?

ζωουλα αν θες ακουσε με...οχι...φαγητο καθαρο...αυτο αν το θες μια φορα στο τοσο(1 στις 10 μερες...πχ) για κατι γλυκο...με τιποτα καθημερινα...φαγητακι σωστο κ σε καλε ςποσοτητες κ ουτε υπογλυκαιμιες θα εχεις ουτε τιποτα

Kaloutsikos
13-07-11, 22:25
http://www.xtr.gr/sokolates/636/ENERGY_CAKE__145gr.htm
Αυτό εδώ εννοείς?

Που το βρήκες ρε θηρίο :green:

luckyseven
13-07-11, 22:47
Που το βρήκες ρε θηρίο :green:

Γκουγκουλ energy cake τόσο εύκολο.:green:

zwoula
14-07-11, 14:40
Γκουγκουλ energy cake τόσο εύκολο.:green: κανεις λαθος!!εψαχνα στο x-treme stores γενικα για αυξηση βαρους και κατεληξα οτι αυτο ειναι σχετικα το καλυτερο,χαμηλη τιμη,600θερμιδες ανα τεμαχιο και 10γραμμ πρωτεινη!!! αλλα οντως δεν ειναι για καθε μερα!!!!!!!:thumbup:;)

sobral
14-07-11, 15:25
ζωουλα αν θες ακουσε με...οχι...φαγητο καθαρο...αυτο αν το θες μια φορα στο τοσο(1 στις 10 μερες...πχ) για κατι γλυκο...με τιποτα καθημερινα...φαγητακι σωστο κ σε καλε ςποσοτητες κ ουτε υπογλυκαιμιες θα εχεις ουτε τιποτα

:thumbup::thumbup: έτσι είναι τα πράγματα, το φαγητό σου δίνει τα κιλά τα υπόλοιπα απλώς συμπληρώνουν-υποστηρίζουν την προσπάθεια σου ώστε να φτάσεις στον στόχο σου.

sofos
14-07-11, 18:23
κανεις λαθος!!εψαχνα στο x-treme stores γενικα για αυξηση βαρους και κατεληξα οτι αυτο ειναι σχετικα το καλυτερο,χαμηλη τιμη,600θερμιδες ανα τεμαχιο και 10γραμμ πρωτεινη!!! αλλα οντως δεν ειναι για καθε μερα!!!!!!!:thumbup:;)

θανατος ειναι αυτο,98γρ υδατανθρακα :shock::shock:

aepiskeptis
14-07-11, 18:34
για το πιπερι λες ε?


για το εκχυλισμα του ναι

βεεφ αυτο ειναι αποσπασμα απο μια συζητηση που ειχα με ενα γνωστο, ο οποιος κανει ρΗΔ βιοχημειας

Rodney: "Green tea activates the p450 cytochrome oxidases that clear exogenous toxins."

Me: "Did you know that a lot of supplements contain ingredients that suppress the cytochrome P450 enzyme?! They do this so the other ingredients in the product stay in the system longer (meaning those ingredients are more "effective"). Never mind those P450 hindering ingredients keep the body from metabolizing toxins.

Bioperine, black pepper extract, and grapefruit extract are some anti-P450 ingredients to be on the lookout for.

Liver actually strengthens the P450 enzyme."

Rodney: "There may be reasons sometimes to inhibit the p450 oxidases, but when you do so, you will pay for it with increased DNA damage. I didn't know supplements would inhibit these enzymes. That's not a good thing at all, it's like shutting down renal function or inhibiting DNA repair. "

Me: "Yeah, God help these kids taking these supplements (depending on how many different supplements they're taking, they could be taking several doses of P450 suppressing ingredients throughout the day), being advised to eat gummi worms post-workout (or some other frankenfood meant to skyrocket insulin levels), processed protein powders meant to digest faster than you can eat them (which actually leads to a rapid DECLINE in blood aminos once the protein is absorbed), and even MSG (for its appetite increasing effect)."

Rodney: "Gummy worms post work-out? That's terrible advice....is that actually the info given now? I suppose there's some pseudoscience behind all this. Insulin can increase protein synthesis; therefore some idiot might assume that foods with a very high glycemic index will build muscle. It would actually stress the body, especially the beta-cells and inhibit muscle mass increases. I remember some of the older fads. Boron was supposed to increase ones testosterone 3-fold. The reasoning was based on an Eastern European study that showed this. The adverts left out that the study was done on women with severe boron deficiencies and were in no way applicable to healthy people, who are born replete. The study was valid for the sick women, but had nothing to do with weight-lifting.

beefmeup
14-07-11, 18:40
Boron was supposed to increase ones testosterone 3-fold. The reasoning was based on an Eastern European study that showed this. The adverts left out that the study was done on women with severe boron deficiencies and were in no way applicable to healthy people, who are born replete. The study was valid for the sick women, but had nothing to do with weight-lifting.

tnhx,δες μια εδω για αυτο που απομονωσα...
δεν σε προλαβαινω σημερα:green::P

πολυ προσφατη,κ οχι σε γυναικες που πασχουν απο κατι:turtle:
Comparative effects of daily and weekly boron supplementation on plasma steroid hormones and proinflammatory cytokines. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21129941)

Abstract

Boron possesses widespread properties in biochemistry and nutrition. Acute supplementation with 11.6 mg of boron resulted in a significant increase in plasma boron concentration. Given such a fast bioavailability, the objective was to determine whether acute (hourly or daily), and weekly supplementation could have any significant biological effects on the steroid hormones and further on some inflammatory biomarkers. Eight healthy male volunteers attended the laboratory on three occasions (days 0, 1 and 7). On the first day (day 0), a blood sample collection at 8.00 A.M was followed by ingestion of placebo with the breakfast. On the next day (supplementation-day 1), similar procedure was followed by ingestion of a capsule containing 10mg of boron. On both occasions blood was collected every 2h for the next 6h. Subjects were requested to consume a capsule of 10mg boron every day with their breakfast, and on the day 7, the blood collection was carried out at 8.00 A.M, again. Boron in plasma increased significantly following hours and weekly consumption. Six hours supplementation showed a significant decrease on sex hormone binding globulin (SHBG), high sensitive CRP (hsCRP) and TNF-α level. After one week (in samples taken at 8.00 A.M, only), the mean plasma free testosterone increased and the mean plasma estradiol decreased significantly. Dihydrotestosterone, cortisol and vitamin D was elevated. Also, concentrations of all three inflammatory biomarkers decreased after supplementation. Of note, despite decreased proinflammatory cytokines, based on recent clinical data, this must be the first human study report to show an increase level of free testosterone after boron consumption.

exkaliber
14-07-11, 18:43
θανατος ειναι αυτο,98γρ υδατανθρακα :shock::shock:

γτ?
ειναι πολλα?

sofos
14-07-11, 18:46
γτ?
ειναι πολλα?

ε λιγο..

aepiskeptis
14-07-11, 18:49
tnhx,δες μια εδω για αυτο που απομονωσα...
δεν σε προλαβαινω σημερα:green::P


εξαιρετικα ενδιαφερον....!!!!

θενκ γιου!!!

the mean plasma free testosterone increased and the mean plasma estradiol decreased significantly. Dihydrotestosterone, cortisol and vitamin D was elevated. Also, concentrations of all three inflammatory biomarkers decreased after supplementation.

μαρεσει αυτο. και μαρεσει που ανεβαζει και κορτιζολη.

sobral
14-07-11, 20:35
βεεφ αυτο ειναι αποσπασμα απο μια συζητηση που ειχα με ενα γνωστο, ο οποιος κανει ρΗΔ βιοχημειας

Rodney: "Green tea activates the p450 cytochrome oxidases that clear exogenous toxins."

Me: "Did you know that a lot of supplements contain ingredients that suppress the cytochrome P450 enzyme?! They do this so the other ingredients in the product stay in the system longer (meaning those ingredients are more "effective"). Never mind those P450 hindering ingredients keep the body from metabolizing toxins.

Bioperine, black pepper extract, and grapefruit extract are some anti-P450 ingredients to be on the lookout for.

Liver actually strengthens the P450 enzyme."

Rodney: "There may be reasons sometimes to inhibit the p450 oxidases, but when you do so, you will pay for it with increased DNA damage. I didn't know supplements would inhibit these enzymes. That's not a good thing at all, it's like shutting down renal function or inhibiting DNA repair. "

Me: "Yeah, God help these kids taking these supplements (depending on how many different supplements they're taking, they could be taking several doses of P450 suppressing ingredients throughout the day), being advised to eat gummi worms post-workout (or some other frankenfood meant to skyrocket insulin levels), processed protein powders meant to digest faster than you can eat them (which actually leads to a rapid DECLINE in blood aminos once the protein is absorbed), and even MSG (for its appetite increasing effect)."

Rodney: "Gummy worms post work-out? That's terrible advice....is that actually the info given now? I suppose there's some pseudoscience behind all this. Insulin can increase protein synthesis; therefore some idiot might assume that foods with a very high glycemic index will build muscle. It would actually stress the body, especially the beta-cells and inhibit muscle mass increases. I remember some of the older fads. Boron was supposed to increase ones testosterone 3-fold. The reasoning was based on an Eastern European study that showed this. The adverts left out that the study was done on women with severe boron deficiencies and were in no way applicable to healthy people, who are born replete. The study was valid for the sick women, but had nothing to do with weight-lifting.

o Rodney που μιλάς είναι ο ιδιοκτήτης γνωστής καναδέζικης εταιρείας?:green:;)

spafspaf
15-07-11, 00:18
παιδια εδω και καιρο εχω ενα ερωτιμα......

γιατι καπιος να παρει αυτες τις ουσιες?
δηλαδη αμα δεν παρει δεν θα εχει αναλογο σωμα με αυτον που περνει αυτες τισ ουσιες..(ενοητε με διατροφη αφθονια σε βηταμηνες,μεταλα..)

επισης το οτι εχουν παρενεργιες-κανουν κακο στην υγεια?
αποσο θυμαμε πριν πολλα χρονια ενας μου ειχε πει να μην περνω τετια γιατι επερνε και αυτος και μετα ειχε προβλημα με το σικοτη του....ηταν ο μονος η ειναι σιχνω φενομενο?:):)

gym
15-07-11, 00:38
παιδια εδω και καιρο εχω ενα ερωτιμα......

γιατι καπιος να παρει αυτες τις ουσιες?
δηλαδη αμα δεν παρει δεν θα εχει αναλογο σωμα με αυτον που περνει αυτες τισ ουσιες..(ενοητε με διατροφη αφθονια σε βηταμηνες,μεταλα..)

επισης το οτι εχουν παρενεργιες-κανουν κακο στην υγεια?
αποσο θυμαμε πριν πολλα χρονια ενας μου ειχε πει να μην περνω τετια γιατι επερνε και αυτος και μετα ειχε προβλημα με το σικοτη του....ηταν ο μονος η ειναι σιχνω φενομενο?:):)

αυτα ολα ειναι συμπληρωματα...εαν η διατροφη σου ειναι οκ ,δεν τα χρειαζεσαι...απλα επειδη οταν καποιος ασκειται εχει αυξημενες αναγκες απο εναν που δεν ασκειται τα παιρνουμε αναλογα τι μας λειπει η τι χρειαζεται το σωμα παραπανω....

δεν πιστευω οτι αν δεν παρεις κατι απο αυτα,το σωμα σου δεν θα αναπτυχθει το ιδιο...μην χανεις το δασος για το δεντρο...;)

Kaloutsikos
15-07-11, 00:41
παιδια εδω και καιρο εχω ενα ερωτιμα......

γιατι καπιος να παρει αυτες τις ουσιες?
δηλαδη αμα δεν παρει δεν θα εχει αναλογο σωμα με αυτον που περνει αυτες τισ ουσιες..(ενοητε με διατροφη αφθονια σε βηταμηνες,μεταλα..)

επισης το οτι εχουν παρενεργιες-κανουν κακο στην υγεια?
αποσο θυμαμε πριν πολλα χρονια ενας μου ειχε πει να μην περνω τετια γιατι επερνε και αυτος και μετα ειχε προβλημα με το σικοτη του....ηταν ο μονος η ειναι σιχνω φενομενο?:):)

Γιατί μόνο με την ιδέα ότι παίρνουμε κάτι νιώθουμε ότι φουσκώνουμε:P

spafspaf
15-07-11, 00:55
αυτα ολα ειναι συμπληρωματα...εαν η διατροφη σου ειναι οκ ,δεν τα χρειαζεσαι...απλα επειδη οταν καποιος ασκειται εχει αυξημενες αναγκες απο εναν που δεν ασκειται τα παιρνουμε αναλογα τι μας λειπει η τι χρειαζεται το σωμα παραπανω....

δεν πιστευω οτι αν δεν παρεις κατι απο αυτα,το σωμα σου δεν θα αναπτυχθει το ιδιο...μην χανεις το δασος για το δεντρο...;)

απο την στιγμη που λες οτι αναπτισετε το ιδιο με εναν που δεν τα περνει γιατι να τα παρεις?

επισης πειτε μου για το αν εχει να κανει κατι σε συκοτι η μονο αυτος ειχε το προβλημα...

gym
15-07-11, 01:01
απο την στιγμη που λες οτι αναπτισετε το ιδιο με εναν που δεν τα περνει γιατι να τα παρεις?

επισης πειτε μου για το αν εχει να κανει κατι σε συκοτι η μονο αυτος ειχε το προβλημα...

μα σου ειπα καλε επανω για διαβασε..λεωωωω αν το χρειαζεσαι απο την διατροφη σου,το παιρνεις...το συμπληρωνειςςςς....γι αυτο...

ε τωρα με το συκωτι που να ξερουμε τι γινεται με τα συκωτια του καθενος...ετυχε ο φιλος να το επαθε...εγω μιαχαρα ειμαι...και ολοι που ξεω μπομπα...τελεια τα συκωτια τους ;)

tolis93
15-07-11, 12:37
guys ειδα κατι πραγματικα κουλο τις προαλες.πρωτεινη απο τη herbalife.παιζει να αξιζει τπτ?λεει οτι ειναι τελειως αγευστη με αψογη διαλυτοτητα.δεν ανοιξα θεμα μιας κ δν εχω παρει ποτε την εν λογω πρωτεινη(κ γενικα κανενα συμπληρωμα αλλα οκ)

jimas
15-07-11, 15:29
παιδια εδω και καιρο εχω ενα ερωτιμα......

γιατι καπιος να παρει αυτες τις ουσιες?
δηλαδη αμα δεν παρει δεν θα εχει αναλογο σωμα με αυτον που περνει αυτες τισ ουσιες..(ενοητε με διατροφη αφθονια σε βηταμηνες,μεταλα..)

επισης το οτι εχουν παρενεργιες-κανουν κακο στην υγεια?
αποσο θυμαμε πριν πολλα χρονια ενας μου ειχε πει να μην περνω τετια γιατι επερνε και αυτος και μετα ειχε προβλημα με το σικοτη του....ηταν ο μονος η ειναι σιχνω φενομενο?:):)

Υπάρχουν άτομα που για δικούς τους λόγους οικονομικούς ή λόγω έλλειψης χρόνου και δεν ξέρω τι άλλο δεν έχουν τη δυνατότητα να κάνουν διατροφή φυσική γιαυτό και τα παίρνουν

Kaloutsikos
15-07-11, 15:49
απο την στιγμη που λες οτι αναπτισετε το ιδιο με εναν που δεν τα περνει γιατι να τα παρεις?

επισης πειτε μου για το αν εχει να κανει κατι σε συκοτι η μονο αυτος ειχε το προβλημα...

Το κάθε συμπλήρωμα είναι και διαφορετικό στη χρήση του,

η πρωτεΐνη ας πούμε είναι σαν να τρως κοτόπουλο, σαν καλύτερη όμως επιλογή είναι το κοτόπουλο,

μετα υπάρχουνε πολυβιταμίνες, κρεατίνη κ.α.
τα οποία δεν μπορείς να τα πάρεις από τις τροφές σου,
και αν σε κάποια μπορείς να τα πάρεις από τροφές είναι λίγο δύσκολο να τα τρως σε καθημερινή χρήση.

και όλα αυτά θα σου δώσουνε ένα κλικ στην όλη σου προσπάθεια.

Gaspari
17-07-11, 12:49
Λύστε μου την απορία..
Παίρνω της Muscletech την Nitro-Tech που ανα δόση περιέχει 3,3333333 κρεατίνη, στα 3γρ υ/θ και 25γρ πρωτεϊνης κλπ (φόρμουλα είναι).
Λοιπόν. Καταναλώνω καθημερινά 1 σκούπ είτε σε μέρα προπόνησης (μετά την προπόνα), είτε όταν είμαι οφ (βράδυ πρίν τον ύπνο).
Θέτω το ερώτημα μου.. Παίζει σενάριο να θολώσω ο μαλάκας κ την πήρα μπας και δω καλύτερα αποτελέσματα όσον αφορά την γράμμωση;

exkaliber
18-07-11, 12:06
barley τι ειναι???????

Kaloutsikos
18-07-11, 12:17
barley τι ειναι???????

είναι ίδος υδατάνθρακα και σημαίνει κριθάρι :thumbup:

exkaliber
18-07-11, 12:19
είναι ίδος υδατάνθρακα και σημαίνει κριθάρι :thumbup:

εισαι και αγγλομαθης :banana::banana::banana::banana:

σε συγκριση με την βρωμη τι λεει? το βρισκω μονο σε μικρες συσκευασιες
εχεις δοκιμασει??

Kaloutsikos
18-07-11, 12:33
εισαι και αγγλομαθης :banana::banana::banana::banana:

σε συγκριση με την βρωμη τι λεει? το βρισκω μονο σε μικρες συσκευασιες
εχεις δοκιμασει??

Να ναι καλά η μετάφραση από το γκούγκλ:P:green:

Καλύτερη επιλογή είναι η βρώμη,
της phd-waxy maize barley έχει,
δεν έχω δοκιμάσει.

livistros
19-07-11, 02:46
εχετε να προτινετε κανα καλο testosterone μπουστερ
Viridex XT της γκασπαρι αξιζει
γιατι μου το προτεινε ενα παιδι απο το τζιμ

terataki
19-07-11, 14:38
λοιπον παιδες ακουω...θελω να μου προτεινετε καποιες whey που να χουν ωραια γευση :green:

εχω υποψην μου,της ΟΝ.

Kaloutsikos
19-07-11, 14:50
λοιπον παιδες ακουω...θελω να μου προτεινετε καποιες whey που να χουν ωραια γευση :green:

εχω υποψην μου,της ΟΝ.

η Νektar από Syntrax έχει πολύ καλές γεύσης αλλά είναι isolate

tonycub
19-07-11, 16:38
Θα ρωτησω εδω αυτο που θελω.Λοιπον επειδη θελω να πεσω λιγο σε λιπος σκεφτηκα να αγορασω το green tea της reflex.Τι γνωμη εχετε γι αυτο θα με βοηθησει καθολου?

Container Size: 100 Capsules
Serving Size: 1 Capsule
Servings Per Container: 100

Amount Per Serving:

Green Tea Extract: 300mg
(Total Polyphenols 95%, Total Catechins 70%, Epigallocatechin Gallate 30%)

Ingredients:

Green Tea Extract, Maltodextrin, Magnesium Stearate, Silicon Dioxide

P.S:Δεν θελω να ανακατευτω καθολου με λιποδιαλυτες κτλπ.

ginus
19-07-11, 16:42
την περιπτωση να παιρνεις το οριτζιναλ και να το βραζεις?
μια η αλλη...

tonycub
19-07-11, 16:51
Ναι αλλα το θεμα ειναι αν υπαρχει καποια διαφορα σε αυτο το συμπληρωμα και στο απλο τσαι που ειναι στα φακελακια.

ginus
19-07-11, 16:54
εχει μεγαλυτερη περιεκτηκοτητα σε τσαι απο οτι ενα ποτηρι και εχουν βγαλει την καφεινη...για μενα πεταμενα λεφτα...οπως σου πα 1000 φορες ροφημα..

tonycub
19-07-11, 16:56
Οκ ευχαριστω!:thumbup:

kazabubu
21-07-11, 10:28
Λοιπον μετα απο λιγεσ μερεσ με ληψη San Myotein το πρωι και το βραδυ εχω να πω τα εξησ.
Το καθημερινο μου διαιτολογιο στο οποιο προστεθηκε μονο η San Myotein αντι για Whey πρωι και βραδυ εχει ως εξης:
8:30 πρωι San Myotein 2 scoup δηλ 46γρ πρωτεινη
11:30 αραβικη πιτα με τονο και ντοματα
2:30 μπιφτεκι με ντοματα η μαρουλι + 1 κ.σ. λαδι.
16:30 Syntax Nectar τρουφα σοκολατα 1 scoup
17:00 προπονηση
18:00 αμεσως μετα 2 scoup NitroTech
19:00 Enα τονο σε νερο σκετο σωρις τιποτα αλλο.
10:00 San Myotein 2 scoup δηλ. 46γρ πρωτεινη

Πολύ καλυτερη αναρωσση και πολυ μεγαλη σκληροτητα στους μυς μετα απο χρηση 10 περιπου ημερων San Myotein.
ΟΚ απο γευση θελει τροπο για να την κατεβασεισ αλλα αξιζει τον κοπο μια δοκιμη μιας και ειναι αρκετα πληρες ροφημα.
Eπομενη πρωτεινη μου θα ειναι η Syntrax 5.0

john john
21-07-11, 11:04
καλημερα σας,εχω την προ-κομπλεξ την οποια δεν την περνω,προπονουμε κανονικα 5 φορες την εβδομαδα και κανω καλη διατροφη,δν θελω να πριστω στην προκειμενη φαση αλλα να δειξω λιγο καλύτερος και να δυναμώσω...να την παρω?η παω καλα?εχω δει διαφορα...

SOSTARAS
21-07-11, 11:21
παιδια s.o.s ....μπορω να παιρνω bca και amino μαζι την ιδια περιοδο

SOSTARAS
21-07-11, 11:56
help................

beefmeup
21-07-11, 12:45
παιδια s.o.s ....μπορω να παιρνω bca και amino μαζι την ιδια περιοδο


help................

σωσταρα τα bcaa ειναι αμινο..
τι χρηση θες να τους κανεις?

SOSTARAS
21-07-11, 17:52
σωσταρα τα bcaa ειναι αμινο..
τι χρηση θες να τους κανεις?

να παιρνω αμινο με τα γευματα και μετα την προπο και το βραδυ πριν κοιμηθω να παιρνω bcaa

SOSTARAS
21-07-11, 18:21
;;;;;;;;;;:unsure:

Tasos Green
21-07-11, 18:23
να παιρνω αμινο με τα γευματα και μετα την προπο και το βραδυ πριν κοιμηθω να παιρνω bcaa

και μετα την προπονηση bcaa.. και προτίμησε αυτα με μεγαλες αναλογιες σε λευκινη..

SOSTARAS
21-07-11, 18:34
και μετα την προπονηση bcaa.. και προτίμησε αυτα με μεγαλες αναλογιες σε λευκινη..
ναι αυτο ηθελα να πω στα 3 γευματα απο το πρωι μεχρι το μεσιμερι amino και μετα το γυμ και το βραδυ bcaa...χρειαζεται να παιρνω bcaa πριν τα βαρη θα βοηθησει σε κατι;

Tasos Green
21-07-11, 18:49
ναι αυτο ηθελα να πω στα 3 γευματα απο το πρωι μεχρι το μεσιμερι amino και μετα το γυμ και το βραδυ bcaa...χρειαζεται να παιρνω bcaa πριν τα βαρη θα βοηθησει σε κατι;

αναλογα.. αν εισαι νιστικος πριν την προπονηση βοηθανε.. αν εισαι φαγωμενος μονο μετα παρε.. γνωμη μου.. αλος μπορει να σου πει παρε και πριν.

SOSTARAS
21-07-11, 19:12
βασικα ηθελα να μαθω αν υπαρχει προβλημα να παιρνω και αμινο και bcaa αλλα δεν νομιζω βλεπω καποιουσ παιρνουν οτι υπαρχει σε συμπληρωμα 10 διαφορετικα πραγματα καθε μερα

Tasos Green
21-07-11, 19:24
βασικα ηθελα να μαθω αν υπαρχει προβλημα να παιρνω και αμινο και bcaa αλλα δεν νομιζω βλεπω καποιουσ παιρνουν οτι υπαρχει σε συμπληρωμα 10 διαφορετικα πραγματα καθε μερα

ρε συ οπως σου ειπε και ο Beef και τα Βcaa αμινο ειναι μην μπερδεύεσαι. τα αμινο χωριζοντε σε Βασικά και μη βασικά τα μη βασικα μπορούν να παραχθούν στο συκώτι γιαυτο λεγοντε και ετσι.. και ειναι τα Eaa (essential amino acids) και μετα τα βασικα αμινο που ειναι τα Bcaa χρειάζονται εξοτερικη χορήγηση και ειναι αυτα που εχουμε αναγκη μετα την προπονηση.

SOSTARAS
21-07-11, 19:33
το ξερω οτι ειναι αμινο και τα bcaa τα οποια εχουν μεσα τα 3 βασικα ισολευκινη-λευκινη βαλινη ...απλα θα πειραζε να παιρνω στα 3 γευματα τα απλα αμινο και στα 2 μετα την προπο η πριν τον υπνο να παιρνω τα bcaa εννοειτε παντα σε συνδυασμο με προτεινη οχι αναγκαστηκα ροφημα και φαγητο ενεοειτε...απλα θελω να μαθω αν μπορω να τα παρω ετσι οπωσ σκευτομαι η ειναι λιγο υπερβολικο !!!και επισησ ξερω οτι τα αμινο εχουν μεσα bcaa απλα δεν ξερω αν ειναι υπερβολη ....κανω ερευνεσ για να φτιαξω ενα τελειο πακετο αν και μεσα στον χειμνα θα δοκιμασω πολλα!!!

Tasos Green
21-07-11, 19:39
το ξερω οτι ειναι αμινο και τα bcaa τα οποια εχουν μεσα τα 3 βασικα ισολευκινη-λευκινη βαλινη ...απλα θα πειραζε να παιρνω στα 3 γευματα τα απλα αμινο και στα 2 μετα την προπο η πριν τον υπνο να παιρνω τα bcaa εννοειτε παντα σε συνδυασμο με προτεινη οχι αναγκαστηκα ροφημα και φαγητο ενεοειτε...απλα θελω να μαθω αν μπορω να τα παρω ετσι οπωσ σκευτομαι η ειναι λιγο υπερβολικο !!!

οχι δεν ειναι υπερβολικο αν προπονησε σκληρα.

SOSTARAS
21-07-11, 19:45
οκ ευχαριστω πολυ τωρα το σκληρα δεν ξερω τι ενοειτε παντωσ μετα απο καθε προπο με βαρυ ετρεμαν τα χερια μου!!!;);););)

Giannistzn
21-07-11, 19:49
Καπου ειχε παρει το ματι μου (οταν ξεσκονιζα τα αρθρα με τις πολυβιταμινες) εαν δεν κανω λαθος ή στην anavite ή στην pak οτι καλο ειναι να υπαρχει κενο 1ος μηνα μετα απο 2μηνες χρησης. Ισχυει για ολες τις πολυβιταμινες, και τις πιο "απλες" ή ηταν για τη συγκεκριμενη (που δεν θυμαμαι ποια ομως.. μαλλον anavite..) :P

Kaloutsikos
21-07-11, 20:17
Λοιπον μετα απο λιγεσ μερεσ με ληψη San Myotein το πρωι και το βραδυ εχω να πω τα εξησ.
Το καθημερινο μου διαιτολογιο στο οποιο προστεθηκε μονο η San Myotein αντι για Whey πρωι και βραδυ εχει ως εξης:
8:30 πρωι San Myotein 2 scoup δηλ 46γρ πρωτεινη
11:30 αραβικη πιτα με τονο και ντοματα
2:30 μπιφτεκι με ντοματα η μαρουλι + 1 κ.σ. λαδι.
16:30 Syntax Nectar τρουφα σοκολατα 1 scoup
17:00 προπονηση
18:00 αμεσως μετα 2 scoup NitroTech
19:00 Enα τονο σε νερο σκετο σωρις τιποτα αλλο.
10:00 San Myotein 2 scoup δηλ. 46γρ πρωτεινη

Πολύ καλυτερη αναρωσση και πολυ μεγαλη σκληροτητα στους μυς μετα απο χρηση 10 περιπου ημερων San Myotein.
ΟΚ απο γευση θελει τροπο για να την κατεβασεισ αλλα αξιζει τον κοπο μια δοκιμη μιας και ειναι αρκετα πληρες ροφημα.
Eπομενη πρωτεινη μου θα ειναι η Syntrax 5.0

Ο υδατάνθρακας σου που είναι ?


Καπου ειχε παρει το ματι μου (οταν ξεσκονιζα τα αρθρα με τις πολυβιταμινες) εαν δεν κανω λαθος ή στην anavite ή στην pak οτι καλο ειναι να υπαρχει κενο 1ος μηνα μετα απο 2μηνες χρησης. Ισχυει για ολες τις πολυβιταμινες, και τις πιο "απλες" ή ηταν για τη συγκεκριμενη (που δεν θυμαμαι ποια ομως.. μαλλον anavite..) :P

Μάλλον για της Αnavite λόγο αλανίνης

tonycub
21-07-11, 22:25
Παιδια μια ερωτηση.Σημερα μου ηρθε το guarana της scitec στις οδηγιες λεει 30 λεπτα πριν τη προπονηση 2 καψουλες αυτο που θελω να μαθω ειναι το εξης,γινεται να περνω μια το πρωι και μια πριν την προπονηση ή μονο μια (υπ οψην οτι καθε ταμπλετα ειναι 2400mg guarana)?Και αν ναι μπορω να την περνω μαζι με το νιτρικο 30λ πριν?

Kaloutsikos
21-07-11, 22:55
Παιδια μια ερωτηση.Σημερα μου ηρθε το guarana της scitec στις οδηγιες λεει 30 λεπτα πριν τη προπονηση 2 καψουλες αυτο που θελω να μαθω ειναι το εξης,γινεται να περνω μια το πρωι και μια πριν την προπονηση ή μονο μια (υπ οψην οτι καθε ταμπλετα ειναι 2400mg guarana)?Και αν ναι μπορω να την περνω μαζι με το νιτρικο 30λ πριν?

Γουάτ ιζ δις?

tonycub
21-07-11, 23:05
Guarana is a natural, herbal source of caffeine and other phytochemicals. It's useful for increasing energy levels, cognitive performance (focus, concentration), and it is also a great tool for dieting, because it suppresses appetite and aids in the use of bodyfat for fuel. In laboratory experiments guarana increased memory retention, physical endurance, alertness and mood when compared with a placebo. Other clinical studies showed antioxidant and antibacterial effects, and also fat cell reduction! Our Guarana is fortified with calcium that is also beneficial during dieting.

Kaloutsikos
21-07-11, 23:26
Guarana is a natural, herbal source of caffeine and other phytochemicals. It's useful for increasing energy levels, cognitive performance (focus, concentration), and it is also a great tool for dieting, because it suppresses appetite and aids in the use of bodyfat for fuel. In laboratory experiments guarana increased memory retention, physical endurance, alertness and mood when compared with a placebo. Other clinical studies showed antioxidant and antibacterial effects, and also fat cell reduction! Our Guarana is fortified with calcium that is also beneficial during dieting.

Aς μην σχολιάσω:green:

kazabubu
22-07-11, 10:28
Αρχικό μήνυμα απο kazabubu
Λοιπον μετα απο λιγεσ μερεσ με ληψη San Myotein το πρωι και το βραδυ εχω να πω τα εξησ.
Το καθημερινο μου διαιτολογιο στο οποιο προστεθηκε μονο η San Myotein αντι για Whey πρωι και βραδυ εχει ως εξης:
8:30 πρωι San Myotein 2 scoup δηλ 46γρ πρωτεινη
11:30 αραβικη πιτα με τονο και ντοματα
2:30 μπιφτεκι με ντοματα η μαρουλι + 1 κ.σ. λαδι.
16:30 Syntax Nectar τρουφα σοκολατα 1 scoup
17:00 προπονηση
18:00 αμεσως μετα 2 scoup NitroTech
19:00 Enα τονο σε νερο σκετο σωρις τιποτα αλλο.
10:00 San Myotein 2 scoup δηλ. 46γρ πρωτεινη

Πολύ καλυτερη αναρωσση και πολυ μεγαλη σκληροτητα στους μυς μετα απο χρηση 10 περιπου ημερων San Myotein.
ΟΚ απο γευση θελει τροπο για να την κατεβασεισ αλλα αξιζει τον κοπο μια δοκιμη μιας και ειναι αρκετα πληρες ροφημα.
Eπομενη πρωτεινη μου θα ειναι η Syntrax 5.0

Ο υδατάνθρακας σου που είναι ?

Καλημέρα.
Καθε 2 ημέρες εχω ενα μεσημεριανό με πολύ υδατάνθρακα και πρωτεΐνη.
Ξέχασα να το αναφέρω.
Δεν γνωρίζω αν είναι σωστό αυτό και θα ήθελα την γνώμη σου..πότε δηλ. να βάζω λίγο υδατανθρακα??σε ποιο γευμα??και τι ποσότητα καθώς και τι πηγή υδατάνθρακα είναι καλή μιας και προσπαθώ να διώξω λίγο λίπος.

Kaloutsikos
22-07-11, 11:47
Αρχικό μήνυμα απο kazabubu
Λοιπον μετα απο λιγεσ μερεσ με ληψη San Myotein το πρωι και το βραδυ εχω να πω τα εξησ.
Το καθημερινο μου διαιτολογιο στο οποιο προστεθηκε μονο η San Myotein αντι για Whey πρωι και βραδυ εχει ως εξης:
8:30 πρωι San Myotein 2 scoup δηλ 46γρ πρωτεινη
11:30 αραβικη πιτα με τονο και ντοματα
2:30 μπιφτεκι με ντοματα η μαρουλι + 1 κ.σ. λαδι.
16:30 Syntax Nectar τρουφα σοκολατα 1 scoup
17:00 προπονηση
18:00 αμεσως μετα 2 scoup NitroTech
19:00 Enα τονο σε νερο σκετο σωρις τιποτα αλλο.
10:00 San Myotein 2 scoup δηλ. 46γρ πρωτεινη

Πολύ καλυτερη αναρωσση και πολυ μεγαλη σκληροτητα στους μυς μετα απο χρηση 10 περιπου ημερων San Myotein.
ΟΚ απο γευση θελει τροπο για να την κατεβασεισ αλλα αξιζει τον κοπο μια δοκιμη μιας και ειναι αρκετα πληρες ροφημα.
Eπομενη πρωτεινη μου θα ειναι η Syntrax 5.0

Ο υδατάνθρακας σου που είναι ?

Καλημέρα.
Καθε 2 ημέρες εχω ενα μεσημεριανό με πολύ υδατάνθρακα και πρωτεΐνη.
Ξέχασα να το αναφέρω.
Δεν γνωρίζω αν είναι σωστό αυτό και θα ήθελα την γνώμη σου..πότε δηλ. να βάζω λίγο υδατανθρακα??σε ποιο γευμα??και τι ποσότητα καθώς και τι πηγή υδατάνθρακα είναι καλή μιας και προσπαθώ να διώξω λίγο λίπος.

Είμαστε σε λάθος θέμα,
γράψε το θέμα στις διατροφές να μην είμαστε οφφ.:thumbup:

SOSTARAS
22-07-11, 11:51
Aς μην σχολιάσω:green:

χαχαχαχαχα ουτε και εγω :P:P:P:P

SOSTARAS
22-07-11, 11:53
παιδαι συγμωμη αλλα δεν μπορω να βρω το θεμα και θα ρωτησω εδω ποσσα γραμαρια δεξτροζη μετα την προπο γιατι εγω ειπα την φαρμακοποιο να παιρνω 5 και μου λει 5 ειναι πολλα!!!

Kaloutsikos
22-07-11, 11:59
παιδαι συγμωμη αλλα δεν μπορω να βρω το θεμα και θα ρωτησω εδω ποσσα γραμαρια δεξτροζη μετα την προπο γιατι εγω ειπα την φαρμακοποιο να παιρνω 5 και μου λει 5 ειναι πολλα!!!

Τα 5γρ. είναι πολλά?:doh:

SOSTARAS
22-07-11, 17:42
Τα 5γρ. είναι πολλά?:doh:

ετσι μου ειπε αυτην εκει τι να πω και εγω !!!

SilverMan
22-07-11, 18:30
Τα ω3 τα περνετε συνεχεια?θελει δηλαδη καποια διακοπη η περνεις συνεχεια χωρις προβλημα?

beefmeup
22-07-11, 19:54
μπα συνεχεια τα περνεις αν θες.
δεν υπαρχει λογος διακοπης.

SilverMan
22-07-11, 20:00
καλως...και εγω αυτη την γνωμη ειχα.αλλα ηθελα τα φωτα σας.:turtle:

exkaliber
22-07-11, 21:51
την εχει δοκιμασει καποιος αυτην???

jGod
22-07-11, 21:55
τι ιδιαιτερο να χει..μια κλασσικη πρωτεινη με βρωμη..ισως το καλυτερο για αντικατασταση στερεου γευματος..μονο που ειναι καμιθα 10αρια φορες οικονομικοτερο να βαλεις εσυ την βρωμη ..στο σεικερ!:P:P

exkaliber
22-07-11, 22:00
παιζει να την δοκιμασω γι αυτο ρωτω

Giannis Dam.
22-07-11, 22:34
καλησπερα, εχει δοκιμασει κανεις το track extreme- NO της MHP?
ειναι καλο?

giannis64
22-07-11, 22:38
την εχει δοκιμασει καποιος αυτην???


καλησπερα, εχει δοκιμασει κανεις το track extreme- NO της MHP?
ειναι καλο?

στην αξιολογηση συμπληρωματων ειδατε αν υπαρχουν θεματα ανοιχτα για τα προιοντα που ρωτατε?

exkaliber
22-07-11, 22:43
η αναζητηση [αντως εν εβγαλε τπτ

giannis64
22-07-11, 22:56
100% Oats & Whey (ON) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11145-100-Oats-amp-Whey-(ON))

:thumbup:

exkaliber
22-07-11, 22:59
100% Oats & Whey (ON) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11145-100-Oats-amp-Whey-(ON))

:thumbup:

kati [ρε[εο να γινειμ αυτην την αναζητηση

giannis64
22-07-11, 23:00
προφανος δεν εχεις διαβασει εδω Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11515-Τρόποι-αναζήτησης-θεμάτων-στο-φόρουμ) ετσι? ;)

Giannis Dam.
22-07-11, 23:03
δεν βρηκα καποιο αλλο post για το συγκεκριμενο προιον, αν καποιος το εχει δοκιμασει θα του ημουν ευγνωμον αν μου απαντουσε. track extreme-no της MHP

giannis64
22-07-11, 23:07
προφανος δεν εχεις διαβασει εδω Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11515-Τρόποι-αναζήτησης-θεμάτων-στο-φόρουμ) ετσι? ;)


ελα παιδια. διαβαστε το φορουμ. ολα ευκολα ειναι..

Trac Extreme NO (MHP Nutrition) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14933-Trac-Extreme-NO-(MHP-Nutrition))

Giannis Dam.
22-07-11, 23:24
σ ευχαριστω φιλε μου :thumbup: παμε γι αλλα :)

jGod
22-07-11, 23:54
παιζει να την δοκιμασω γι αυτο ρωτω

τζαμπα γραφω..:bowdown:

exkaliber
23-07-11, 00:03
τζαμπα γραφω..:bowdown:

ολοι μας,κανεις δεν χρεωνεται:green:

ρε τοσο καιρο βαζω βρωμη με την πρωτεινη
λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο τωρα τον σεπτεβριο

d3m
23-07-11, 00:04
1000 φορες βρωμη σε μπολακι με πρωτεινη παρα αυτο μην πω σκετη βρωμη με λιγα αυγουλακια για να κανουμε και οικονομια στα σκουπ:green:
Ηρθαν πλεον δυσκολες μερες πρωτεινη,αμινοξεα,πολυβιταμινη καλο φαγητο και τελος δεν χρειζονται πολλες αλχημιες και ενα καραβι συμπληρωματα.

Kaloutsikos
23-07-11, 00:04
τζαμπα γραφω..:bowdown:

Αφου φέλει το παιδί, άστονα και σύ,:green:

exkaliber
23-07-11, 00:12
Αφου φέλει το παιδί, άστονα και σύ,:green:

καλα σας λεει ρε
στο κατω κατω
μαζι θα την φαμε?




1000 φορες βρωμη σε μπολακι με πρωτεινη

οχι,το καλυτερο ειναι 100 γρ βρωμη σε σκονη απο bp (11ευρω τα 5 κιλα) με 1 σκουπ πρωτεινη στο σεικερ
και εισαι αρχοντας

d3m
23-07-11, 00:14
Δεν τα ξερω τα bp:green:Για δωσε ινφο.

exkaliber
23-07-11, 00:15
Δεν τα ξερω τα bp:green:Για δωσε ινφο.

σε αλλο φορουμ γραφεις εσυ?

Kaloutsikos
23-07-11, 00:45
σε αλλο φορουμ γραφεις εσυ?

Που να ξέρει ρε και συ,
δώστου πληροφορίες:turtle:

exkaliber
23-07-11, 00:55
Που να ξέρει ρε και συ,
δώστου πληροφορίες:turtle:

fysika κκαι εστειλα πμ αμεσως :green:

magavaTOUT
23-07-11, 03:14
τι ειναι τα bp? :unsure:

tonycub
23-07-11, 03:26
Ρε παιδια ο συνδυασμος βρωμης-πρωτεινης λεει?Δηλαδη εγω που εχω την whey shake για πρωινο να βαζω 1 σκουπ σε 150μλ με 40γρ βρωμης?Τι λετε?

exkaliber
23-07-11, 03:33
τι ειναι τα bp? :unsure:

βρετανικο ηλεκτρονικο καταστημα συμπληρωματων διατροφης





Ρε παιδια ο συνδυασμος βρωμης-πρωτεινης λεει?Δηλαδη εγω που εχω την whey shake για πρωινο να βαζω 1 σκουπ σε 150μλ με 40γρ βρωμης?Τι λετε?

μια χαρα ειναι
εγω βαζω 100γρ

exkaliber
23-07-11, 10:54
οι κωλοζαχαρες μαλτοδεξτρινη και δεξτροζη χρησιμευουν καπου στο σωμα μας?
ακομα και μεταπροπονητικα,
εφοσον το shake πρωτεινης ειναι αναβολικο απο μονο του

γενικοτερα,το ανθρωπινο σωμα εχει αναγκη απο σακχαρα?

Kaloutsikos
23-07-11, 12:57
οι κωλοζαχαρες μαλτοδεξτρινη και δεξτροζη χρησιμευουν καπου στο σωμα μας?
ακομα και μεταπροπονητικα,
εφοσον το shake πρωτεινης ειναι αναβολικο απο μονο του

γενικοτερα,το ανθρωπινο σωμα εχει αναγκη απο σακχαρα?

Δεν έχουμε πει για το γλυκογόνο από του μύες;

exkaliber
23-07-11, 13:04
Δεν έχουμε πει για το γλυκογόνο από του μύες;

εχε ειπωθει οτι το γλυκογονο δεν τελειωνει με μια προπονηση
οτι αν η συνολικη ποσοτητα υ/α στην διαρκεια της ημερας ειναι η απαιτουμενη τοτε
δεν υπαρχει λογος να βαλουμε υ/α στο post

SOSTARAS
23-07-11, 13:45
μπορω να παιρνω προτεινη αμινο και πολυβιταμινη ολο το χρονο και οταν θελω κατι παραπανω να παιρνω κρεατινη νιτρικο και bcaa ενοειτε με την αναλογη γυμναστικη!!

exkaliber
23-07-11, 13:49
μπορω να παιρνω προτεινη αμινο και πολυβιταμινη ολο το χρονο και οταν θελω κατι παραπανω να παιρνω κρεατινη νιτρικο και bcaa ενοειτε με την αναλογη γυμναστικη!!

αν και δεν διαχωριζω την ερωτηση
φυσικα και μπορεις να τα χρησιμοποιεις

δεν ειμαι πολυ σιγουρος για το πρωτεινη αμινοξεα,ποιος ο λογος να τα συνδιαζεις
κανε την ερωτηση στο θεμα με τα αμινοξεα

SOSTARAS
23-07-11, 14:20
αν και δεν διαχωριζω την ερωτηση
φυσικα και μπορεις να τα χρησιμοποιεις

δεν ειμαι πολυ σιγουρος για το πρωτεινη αμινοξεα,ποιος ο λογος να τα συνδιαζεις
κανε την ερωτηση στο θεμα με τα αμινοξεα

προτεινη αμινο ειναι ο πιο κλασικοσ συνδιασμοσ ...εκτοσ αν ενοεισ οτι δεν κανει ολο τον χρονο!!

Kaloutsikos
23-07-11, 14:37
εχε ειπωθει οτι το γλυκογονο δεν τελειωνει με μια προπονηση
οτι αν η συνολικη ποσοτητα υ/α στην διαρκεια της ημερας ειναι η απαιτουμενη τοτε
δεν υπαρχει λογος να βαλουμε υ/α στο post

Ετσι είναι ρε συ,
Για σκέψου όμως πως αλλιώς θα πλουτίνουν οι εταιρίες;
Σε όλα τα συμπληρώματα γράφει απο κάτω ότι είναι πολυ συμαντικά

μπορω να παιρνω προτεινη αμινο και πολυβιταμινη ολο το χρονο και οταν θελω κατι παραπανω να παιρνω κρεατινη νιτρικο και bcaa ενοειτε με την αναλογη γυμναστικη!!

Kaloutsikos
23-07-11, 14:38
εχε ειπωθει οτι το γλυκογονο δεν τελειωνει με μια προπονηση
οτι αν η συνολικη ποσοτητα υ/α στην διαρκεια της ημερας ειναι η απαιτουμενη τοτε
δεν υπαρχει λογος να βαλουμε υ/α στο post

Ετσι είναι ρε συ,
Για σκέψου όμως πως αλλιώς θα πλουτίνουν οι εταιρίες;
Σε όλα τα συμπληρώματα γράφει απο κάτω ότι είναι πολυ συμαντικά.


μπορω να παιρνω προτεινη αμινο και πολυβιταμινη ολο το χρονο και οταν θελω κατι παραπανω να παιρνω κρεατινη νιτρικο και bcaa ενοειτε με την αναλογη γυμναστικη!!

Όλα σταμάτατα Απο λίγο καιρο εκτως απο την πρωτείνη.

exkaliber
23-07-11, 14:47
ετσι ειναι ετσι ειναι
αλλα wms πηρες :P:P:P:green:


εντιτ : Η ερωτηση παραμενει,το σωμα χρειαζεται τα σακχαρα,ειναι απαραιτητα?

Kaloutsikos
23-07-11, 14:52
ετσι ειναι ετσι ειναι
αλλα wms πηρες :P:P:P:green:

Μ εχεις για κανένα έξυπνο που να μου κώβει;

Υ.γ. Γιατί ρε γαμώτο με το iphone δεν μου βγάζει τα εικονίδια;;;;;

exkaliber
23-07-11, 15:03
κι εγω ετσι την πατησα παλια
πηρα το waxybolic,λαθος μεγαλο
επειδη ειναι φορμουλα
θα μπορουσα να παρω το glucomaize που ειναι σκετο waxy:geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek:

tonycub
23-07-11, 20:56
μια χαρα ειναι
εγω βαζω 100γρ
Ναι αλλα πινεται?Η καθεται στον πατο η βρωμη?Εγω ως τωρα εβραζα γαλα με τν βρωμη και γινοταν ενα πραμα σαν χιλος.Να την βαζω απλα μεσα στο σεικερ με την πρωτεινη?

Kaloutsikos
23-07-11, 21:15
Ναι αλλα πινεται?Η καθεται στον πατο η βρωμη?Εγω ως τωρα εβραζα γαλα με τν βρωμη και γινοταν ενα πραμα σαν χιλος.Να την βαζω απλα μεσα στο σεικερ με την πρωτεινη?

Δυστυχώς κάθεται στον πάτο.

xristos1987
24-07-11, 11:04
λοιπον απο σεπτεμβριο που θα γυρισω απο διακοπες σκεπτομουν εκτοσ απο την whey να παρω και καζεινη δηλαδη πρωι και μετα την προπονηση whey (με νερο παντα) και το βραδι πριν τον υπνο καζεινη

αυτο που ηθελα να ρωτησω μηπως αντι για καζεινη θα ηταν καλυτερη μια διαφορετικων πηγων? (πχ nitrocore 24)

επισης θα παρω και το Animo Energy της ΟΝ σαν prework

Tasos Green
24-07-11, 11:07
λοιπον απο σεπτεμβριο που θα γυρισω απο διακοπες σκεπτομουν εκτοσ απο την whey να παρω και καζεινη δηλαδη πρωι και μετα την προπονηση whey (με νερο παντα) και το βραδι πριν τον υπνο καζεινη

αυτο που ηθελα να ρωτησω μηπως αντι για καζεινη θα ηταν καλυτερη μια διαφορετικων πηγων? (πχ nitrocore 24)

επισης θα παρω και το Animo Energy της ΟΝ σαν prework

καλυτερα παρε πολλων πηγων... οχι τιποτα αλο αλλα οι καζεινες εχουν χαλια γευση... την πινεις και σε πινει.

καλο και το Animo Energy παρτο..;)

exkaliber
24-07-11, 12:03
Δυστυχώς κάθεται στον πάτο.



και τι σε πειραζει δλδ λιγη λασπουλα?:unsure::unsure::unsure::unsure:



απο bp παντως ειναι μια χαρα,βαζω 2 σκουπ σε δροσερο νερο,ναζω και ενα σκουπ πρωτεινη για γευση
και ειναι κομπλε

tolis93
24-07-11, 12:15
Απο Σεπτεμβρη ξανα ξεκιναει το καλο προγραμμα.9 με 12 κολλεγιο 12 με 1 κολυμβητηριο 4 με 6 γυμναστηριο 8 με 10 μποξ και αυτα σε καθημερινη βαση χωρις να βαλω μεσα κατι εξτρα μπασκετακια σκοποβολες τοξοβολιες με τη παρεα.προφανως λογω προγραμματος δε θα προλαβαινω ουτε να ετοιμαζω ουτε να τρωω τον ιδιο αριθμο γευματων γιαυτο σκεφτομαι να καταφυγω σε μια πρωτεινη.το θεμα ειναι πως ειμαι 18 και δεν ξερω αν χρειαζεται ακομα απλα δε βρισκω αλλη λυση.εχετε να προτεινετε κατι για αρχη?οσο πιο καθαρη πρωτεινη γινεται και αν εχετε κ εμπειριες απο θεμα γευστικοτητας(γιατι οκ κ αυτο μετραει)και διαλυτοτητας(αυτο κ αν μετραει)..ευχαριστω εκ των προτερων

amateur666
24-07-11, 12:39
Απο Σεπτεμβρη ξανα ξεκιναει το καλο προγραμμα.9 με 12 κολλεγιο 12 με 1 κολυμβητηριο 4 με 6 γυμναστηριο 8 με 10 μποξ και αυτα σε καθημερινη βαση χωρις να βαλω μεσα κατι εξτρα μπασκετακια σκοποβολες τοξοβολιες με τη παρεα.προφανως λογω προγραμματος δε θα προλαβαινω ουτε να ετοιμαζω ουτε να τρωω τον ιδιο αριθμο γευματων γιαυτο σκεφτομαι να καταφυγω σε μια πρωτεινη.το θεμα ειναι πως ειμαι 18 και δεν ξερω αν χρειαζεται ακομα απλα δε βρισκω αλλη λυση.εχετε να προτεινετε κατι για αρχη?οσο πιο καθαρη πρωτεινη γινεται και αν εχετε κ εμπειριες απο θεμα γευστικοτητας(γιατι οκ κ αυτο μετραει)και διαλυτοτητας(αυτο κ αν μετραει)..ευχαριστω εκ των προτερων

για μετα την προπο whey isolate (now)...ή nectar(syntrax) που εχει κ γαμω της γευσεις..
πολλων πηγων myofusion,syntha 6,tempro,mutant whey..

tolis93
24-07-11, 12:43
για μετα την προπο whey isolate (now)...ή nectar(syntrax) που εχει κ γαμω της γευσεις..
πολλων πηγων myofusion,syntha 6,tempro,mutant whey..

απο οσες εχω δει κ εγω κατι τετοιο σκεφτομουν.απο θεμα ηλικιας δν παιζει προβλημα?

amateur666
24-07-11, 12:48
απο οσες εχω δει κ εγω κατι τετοιο σκεφτομουν.απο θεμα ηλικιας δν παιζει προβλημα?

οχι..

tolis93
24-07-11, 12:53
οχι..
ωραιος να σαι καλα.απο σεμπτεμβρη λογικα θα χτυπησω κανα τετοιο εργαλειο.γιατι φυστικοβουτηρο μετα το γυμναστηριο για μεταπροπονητικο δε παιζει και επισης θα το ξερναω στο μποξ απο τα μπουκετα αμαρτια ειναι

amateur666
24-07-11, 12:57
ωραιος να σαι καλα.απο σεμπτεμβρη λογικα θα χτυπησω κανα τετοιο εργαλειο.γιατι φυστικοβουτηρο μετα το γυμναστηριο για μεταπροπονητικο δε παιζει και επισης θα το ξερναω στο μποξ απο τα μπουκετα αμαρτια ειναι

χαχαχαχαχαχα..:P :P :P..

Kaloutsikos
24-07-11, 14:59
και τι σε πειραζει δλδ λιγη λασπουλα?:unsure::unsure::unsure::unsure:

απο bp παντως ειναι μια χαρα,βαζω 2 σκουπ σε δροσερο νερο,ναζω και ενα σκουπ πρωτεινη για γευση
και ειναι κομπλε

Εγω δεν μπορω ετσι, τωρα θα μου πεις ολα ειναι μια συνηθεια, αλλα εγω πρωτιμω τα αυγα με την βρωμη.

Απο Σεπτεμβρη ξανα ξεκιναει το καλο προγραμμα.9 με 12 κολλεγιο 12 με 1 κολυμβητηριο 4 με 6 γυμναστηριο 8 με 10 μποξ και αυτα σε καθημερινη βαση χωρις να βαλω μεσα κατι εξτρα μπασκετακια σκοποβολες τοξοβολιες με τη παρεα.προφανως λογω προγραμματος δε θα προλαβαινω ουτε να ετοιμαζω ουτε να τρωω τον
ιδιο αριθμο γευματων γιαυτο σκεφτομαι να καταφυγω σε μια πρωτεινη.το θεμα ειναι πως ειμαι 18 και δεν ξερω αν χρειαζεται ακομα απλα δε βρισκω αλλη λυση.εχετε να προτεινετε κατι για αρχη?οσο πιο καθαρη πρωτεινη γινεται και αν εχετε κ εμπειριες απο θεμα γευστικοτητας(γιατι οκ κ αυτο μετραει)και διαλυτοτητας(αυτο κ αν μετραει)..ευχαριστω εκ των προτερων
Γιατι θα κανεις τοσα πολλα πραγματα, για να βαλεις κιλα που θελεις δεν κανει τοσο τρεξιμο,
Επισης μετα απο ολα αυτα που θα κανεις χρειαζεσαι το φαγητο πιο πολυ παρα συμπληρωμα.

jimas
25-07-11, 19:36
Πιστεύετε ότι είναι καλό να πάρω και κάποιο συμπλήρωμα κατά τη διάρκεια της προπόνησης στο γυμναστήριο για να δώσει περισσότερη ενέργεια, (παίρνω το jack3d πριν και μετά μια whey) ή μήπως έρχονται πολλά τα συμπληρώματα μετά για γυμναστήριο μόνο και να το αποφύγω αν δεν είναι τόσο μεγάλη ανάγκη για ενέργεια;
Γενικά δεν νομίζω οτι χρειάζομαι τόσο έξτρα ενέργεια αλλά μερικές φορές ιδιαίτερα όταν πάω μετά τη δουλειά πιστεύω οτι έχω ανάγκη για περισσότερη ενέργεια

Tasos Green
25-07-11, 19:49
Πιστεύετε ότι είναι καλό να πάρω και κάποιο συμπλήρωμα κατά τη διάρκεια της προπόνησης στο γυμναστήριο για να δώσει περισσότερη ενέργεια, (παίρνω το jack3d πριν και μετά μια whey) ή μήπως έρχονται πολλά τα συμπληρώματα μετά για γυμναστήριο μόνο και να το αποφύγω αν δεν είναι τόσο μεγάλη ανάγκη για ενέργεια;
Γενικά δεν νομίζω οτι χρειάζομαι τόσο έξτρα ενέργεια αλλά μερικές φορές ιδιαίτερα όταν πάω μετά τη δουλειά πιστεύω οτι έχω ανάγκη για περισσότερη ενέργεια

αμα παίρνεις το Jack πριν την προπονηση δεν χρειαζετε να παρεις και intra συμπλήρωμα... αν νιωθεις τοσο εξαντλημενος που δεν μπορεις να κανεις σωστη προπονηση τοτε παρε.. δεν ειναι υπερβολικο γιατι συνηθως τα ιντρα συμπληρώματα εχουν μεσα υδατανθρακες, υλεκτρολητες, αμινο και τετοια..;) (αναλογα το προιον βεβαια)

jimas
25-07-11, 20:06
αμα παίρνεις το Jack πριν την προπονηση δεν χρειαζετε να παρεις και intra συμπλήρωμα... αν νιωθεις τοσο εξαντλημενος που δεν μπορεις να κανεις σωστη προπονηση τοτε παρε.. δεν ειναι υπερβολικο γιατι συνηθως τα ιντρα συμπληρώματα εχουν μεσα υδατανθρακες, υλεκτρολητες, αμινο και τετοια..;) (αναλογα το προιον βεβαια)

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;

jimas
25-07-11, 23:48
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;

Τι έχετε να πείτε για το xtend της scivation;
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/1739/XTEND__454_gr__SCIVATION.htm

tolis93
25-07-11, 23:52
Εγω δεν μπορω ετσι, τωρα θα μου πεις ολα ειναι μια συνηθεια, αλλα εγω πρωτιμω τα αυγα με την βρωμη.

Γιατι θα κανεις τοσα πολλα πραγματα, για να βαλεις κιλα που θελεις δεν κανει τοσο τρεξιμο,
Επισης μετα απο ολα αυτα που θα κανεις χρειαζεσαι το φαγητο πιο πολυ παρα συμπληρωμα.

ε νταξει αυτη ειναι η καθημερινοτητα μου πανω κατω.θα τρωω πολυ παραπανω φαγητο στη τελικη βαρος θα παρω.ηδη πηρα.κ θα παιρνω:green: απλα για να μην ειναι το στομαχι μεχρι απεναντι ειδικα το βραδυ στο μποξ ψαχνω ακρη.το πρωι τη παλευω κ το μεσημερι.μετα ομως?ασε π δε θελω να αποχορηστω κανενα γευμα με τπτ για να βαλω πρωτεινη κ ψαχνω να βρω καμια ακρη.στη τελικη με βλεπω με ενα βαζακι φυστικοβουτηρο κ καμια 20αρια ασπραδια αυγα να τα κανω ολα ενα(σα λασπη θα βγει κ στη σκεψη μονο γουσταρω:green:) και θα τη βγαζω ετσι

tonycub
26-07-11, 01:18
και τι σε πειραζει δλδ λιγη λασπουλα?:unsure::unsure::unsure::unsure:



απο bp παντως ειναι μια χαρα,βαζω 2 σκουπ σε δροσερο νερο,ναζω και ενα σκουπ πρωτεινη για γευση
και ειναι κομπλε
Ρε φιλε εγω εβαλα 2 σκουπ πρωτεινη και 40γρ αλλα δεν πινεται...καθεται στον πατο και γινεται οντως λασπη!Μεχρι ενα σημειο το αντεχω μετα ομως δεν παλευεται:unsure:Σιγουρα πινεται ετσι με βρωμη?

Tasos Green
26-07-11, 07:59
Τι έχετε να πείτε για το xtend της scivation;
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/1739/XTEND__454_gr__SCIVATION.htm

δεν το εχω δοκιμάσει (ακομα) αλλα εχει πολυ καλα reviews το προιν... αρκετα λειτουργική φορουμα αμινοξεων δίνει και pump λογο κιτρουλινης...
αλα ρε συ αφου παίρνεις και το jack μου φαίνεται αρκετο..

Kaloutsikos
26-07-11, 10:13
δεν το εχω δοκιμάσει (ακομα) αλλα εχει πολυ καλα reviews το προιν... αρκετα λειτουργική φορουμα αμινοξεων δίνει και pump λογο κιτρουλινης...
αλα ρε συ αφου παίρνεις και το jack μου φαίνεται αρκετο..

Oπότε λόγο κιτρουλίνης καλύτερα για πρε, Τάσο ε?

exkaliber
26-07-11, 10:26
Ρε φιλε εγω εβαλα 2 σκουπ πρωτεινη και 40γρ αλλα δεν πινεται...καθεται στον πατο και γινεται οντως λασπη!Μεχρι ενα σημειο το αντεχω μετα ομως δεν παλευεται:unsure:Σιγουρα πινεται ετσι με βρωμη?

οπως εγραψα και παραπανω,τι σε πειραζει δλδ λιγη λασπουλα?
γτ 2 σκουπ πρωτεινης? βαλε 1
το νερο μηπως ειναι παγωμενο
ποσα μλ βαζεις?

Tasos Green
26-07-11, 10:31
Oπότε λόγο κιτρουλίνης καλύτερα για πρε, Τάσο ε?

και για pre καλο ειναι :thumbup: αλλα εγω προσωπικά θα το προτιμούσα κατα την διάρκεια...

Qlim4X
26-07-11, 10:32
Ρε φιλε εγω εβαλα 2 σκουπ πρωτεινη και 40γρ αλλα δεν πινεται...καθεται στον πατο και γινεται οντως λασπη!Μεχρι ενα σημειο το αντεχω μετα ομως δεν παλευεται:unsure:Σιγουρα πινεται ετσι με βρωμη?

παρε μεγαλυτερο σακερ. το δικο μου ειναι 700μλ και δεν ειχα ΠΟΤΕ προβλημα ακομα και οταν εβαζα 200γρ βρωμη με 50γρ προτεινη.

kostas_med13
26-07-11, 10:57
τι γνωμη εχετε για την super nitro whey της weider σε περιοδο γραμμωσης? επισης σε περιοδο ογκου ποια προτινετε? να παρω μια της weider σε ογκο η να αλλαξω εταιρια? ευχαριστω!

jimas
26-07-11, 11:34
δεν το εχω δοκιμάσει (ακομα) αλλα εχει πολυ καλα reviews το προιν... αρκετα λειτουργική φορουμα αμινοξεων δίνει και pump λογο κιτρουλινης...
αλα ρε συ αφου παίρνεις και το jack μου φαίνεται αρκετο..

Μετά από ένα 30-40λεπτο διάδρομο με αρκετή ένταση πολλές φορές δεν έχω κουράγιο για να συνεχίσω τα βάρη, και πρέπει οπωσδήποτε να φτάνω τα 40λεπτά. Θα δοκιμάσω 3μεζούρες jack3d από δυο που παίρνω τώρα και βλέπω αν το πάρω.

tonycub
26-07-11, 14:06
οπως εγραψα και παραπανω,τι σε πειραζει δλδ λιγη λασπουλα?
γτ 2 σκουπ πρωτεινης? βαλε 1
το νερο μηπως ειναι παγωμενο
ποσα μλ βαζεις?
Εβαλα 2 σκουπ σε 250 μλ..το νερο ναι παγωμενο

xristos1987
27-07-11, 13:38
Μετά από ένα 30-40λεπτο διάδρομο με αρκετή ένταση πολλές φορές δεν έχω κουράγιο για να συνεχίσω τα βάρη, και πρέπει οπωσδήποτε να φτάνω τα 40λεπτά. Θα δοκιμάσω 3μεζούρες jack3d από δυο που παίρνω τώρα και βλέπω αν το πάρω.

μα δεν πρεπει να κανεισ τοσο διαδρομο πριν τα κιλα....

10 λεπτα απλα για ζεσταμα

το καλυτερο ειναι να κανεισ την αεροβια σου μετα την αναεροβια

Kaloutsikos
27-07-11, 13:52
μα δεν πρεπει να κανεισ τοσο διαδρομο πριν τα κιλα....

10 λεπτα απλα για ζεσταμα

το καλυτερο ειναι να κανεισ την αεροβια σου μετα την αναεροβια

Συμφωνώ.

Πυγμάχος
27-07-11, 16:38
μα δεν πρεπει να κανεισ τοσο διαδρομο πριν τα κιλα....

10 λεπτα απλα για ζεσταμα

το καλυτερο ειναι να κανεισ την αεροβια σου μετα την αναεροβια

Έτσι είναι .

sotos2911
28-07-11, 00:37
paidia gia sas!eimai sxedon 18 me upsos 1.70 kai 60 kila baros !hmoun 56 kai ekei mesa epaiza!ksekinisa gimnastirio kai phra kai to sibliroma ths met-rx size up! parenthesh!dn ksekinisa proti fora gumnastiki alla gumnastirio!ekana 5 xronia basket 1 stibo kai 2 karate eixa arketa kalo soma m kalh gramosh kai ta lipa mono p mou lipane ta kila kai giayto ksekinisa gumnastiro! lipoon!phra 4 kai kati kila m thn met-rx mazi m kalo fagito kathe tris wrais!twra exv agwrasei tis bsn thn syuntha-6 greatini kathari ths on kai perimenw na erthei kai to nitriko tis bsn to no explode!auto to pakato tha kanei doyleia? kai to nitriko tha mou dosei energia prin thn propo?

panosbardas
28-07-11, 01:19
paidia gia sas!eimai sxedon 18 me upsos 1.70 kai 60 kila baros !hmoun 56 kai ekei mesa epaiza!ksekinisa gimnastirio kai phra kai to sibliroma ths met-rx size up! parenthesh!dn ksekinisa proti fora gumnastiki alla gumnastirio!ekana 5 xronia basket 1 stibo kai 2 karate eixa arketa kalo soma m kalh gramosh kai ta lipa mono p mou lipane ta kila kai giayto ksekinisa gumnastiro! lipoon!phra 4 kai kati kila m thn met-rx mazi m kalo fagito kathe tris wrais!twra exv agwrasei tis bsn thn syuntha-6 greatini kathari ths on kai perimenw na erthei kai to nitriko tis bsn to no explode!auto to pakato tha kanei doyleia? kai to nitriko tha mou dosei energia prin thn propo?

ΦΙΛΕ ΣΟΤΟ.. ΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΙΛΑ..

sotos2911
28-07-11, 01:30
kai egw etsi nomizw alla thelw na akoysw gnomes!!

T0ny
28-07-11, 01:35
kai egw etsi nomizw alla thelw na akoysw gnomes!!

γράφε με ελληνικά!!!Θα σου κάνουνε παρατήρηση!!!

sotos2911
28-07-11, 01:48
ευχαριστω φιλε!!το διαβασα αλλα το ξεχασα!!εχεις καμια γνωμη για τα παραπανο π εγραψα?

T0ny
28-07-11, 02:06
ευχαριστω φιλε!!το διαβασα αλλα το ξεχασα!!εχεις καμια γνωμη για τα παραπανο π εγραψα?

Έχεις 1 πρωτείνη 1 κρεατίνη κ 1 νιτρικό!!!Καλά είναι,τί αποτελέσματα περιμένεις να έχεις γενικά???Πάντος για μένα το νιτρικό είναι περιττό,plasebo θα σου δώσει και πρηξήματα!!!

Polyneikos
28-07-11, 09:01
paidia gia sas!eimai sxedon 18 me upsos 1.70 kai 60 kila baros !hmoun 56 kai ekei mesa epaiza!ksekinisa gimnastirio kai phra kai to sibliroma ths met-rx size up! parenthesh!dn ksekinisa proti fora gumnastiki alla gumnastirio!ekana 5 xronia basket 1 stibo kai 2 karate eixa arketa kalo soma m kalh gramosh kai ta lipa mono p mou lipane ta kila kai giayto ksekinisa gumnastiro! lipoon!phra 4 kai kati kila m thn met-rx mazi m kalo fagito kathe tris wrais!twra exv agwrasei tis bsn thn syuntha-6 greatini kathari ths on kai perimenw na erthei kai to nitriko tis bsn to no explode!auto to pakato tha kanei doyleia? kai to nitriko tha mou dosei energia prin thn propo?

Μεταφορα από το τόπικ N.O.-Xplode (BSN) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?602-N.O.-Xplode-(BSN))

Kaloutsikos
28-07-11, 12:49
ευχαριστω φιλε!!το διαβασα αλλα το ξεχασα!!εχεις καμια γνωμη για τα παραπανο π εγραψα?

Αν παίρνεις πρωτη σου φορα νιτρικο λογικα θα σε ποιασει,
Να ξέρεις ότι υπάρχουν καλύτερα νιτρικα σε περιπτωση που θελήσεις να ξανα πάρεις.

Τώρα αυτός ο συνδιασμός θα σου δώσει μια ώθηση, αλλα να ξέρεις πως το βασικοτερο πράγμα είναι η διατροφή σου.

panosbardas
28-07-11, 12:52
Έχεις 1 πρωτείνη 1 κρεατίνη κ 1 νιτρικό!!!Καλά είναι,τί αποτελέσματα περιμένεις να έχεις γενικά???Πάντος για μένα το νιτρικό είναι περιττό,plasebo θα σου δώσει και πρηξήματα!!!

Λίγο ασχετο φιλε αλλα το plasebo τι ειναι;

Kaloutsikos
28-07-11, 12:59
Λίγο ασχετο φιλε αλλα το plasebo τι ειναι;

Οταν παριμένεις να δεις κατι απο ενα συμπληρωμα,
Και νομιζεις οτι ειδες απο αυτο κάτι.

panosbardas
28-07-11, 13:01
Οταν παριμένεις να δεις κατι απο ενα συμπληρωμα,
Και νομιζεις οτι ειδες απο αυτο κάτι.

Eυχαριστω.. :)

GREEK POWER
28-07-11, 13:03
Λίγο ασχετο φιλε αλλα το plasebo τι ειναι;

Η κατα φαντασια θετικη επιδραση απο ενα συμπληρωμα.

sotos2911
28-07-11, 16:57
Αν παίρνεις πρωτη σου φορα νιτρικο λογικα θα σε ποιασει,
Να ξέρεις ότι υπάρχουν καλύτερα νιτρικα σε περιπτωση που θελήσεις να ξανα πάρεις.

Τώρα αυτός ο συνδιασμός θα σου δώσει μια ώθηση, αλλα να ξέρεις πως το βασικοτερο πράγμα είναι η διατροφή σου.

φιλε νομιζω πως η διατροφη μ ειναι αρκετα καλη!ημερισιος μαζι μ τν προτεινη περνω γυρος τα 150 το σιγουρο μεχρι και 180 γραμαρια αρκετες φορες και ειμαι 60 κιλα!τα γευματα εχουν διαστιματα 2.30 με 3 ωραις και απο θερμιδες και τα λιπα ειναι αρκετα καλα!οσο για το νιτρικο απλος διαβασα οτι ειναι αρκετα καλο και η τιμη τ σχετικα καλη και βγαζει ενα μικα κ μια εβδομαδα για 4ρισ ημερεσ προπονιση την εβδομαδα π κανω

sotos2911
28-07-11, 17:00
Έχεις 1 πρωτείνη 1 κρεατίνη κ 1 νιτρικό!!!Καλά είναι,τί αποτελέσματα περιμένεις να έχεις γενικά???Πάντος για μένα το νιτρικό είναι περιττό,plasebo θα σου δώσει και πρηξήματα!!!

ε 4-5 κιλα να σε κανενα μινα !ενεργια με το νιτρικο και καλα πρι3ιματα απο την κρεατινη!δεν ξερω ακριβος τι θα γινει αλλα εγω μερικα κιλα θελω να παρω και συνολικα να παρω γυρος τα 10 κιλα ακομα δλδ να φτασω τα 70

vag1992
28-07-11, 18:33
Μια ερωτηση...Πηρα το glycergrow...Ξερει κανενας λεπτομερειες για το συγκεκριμενο...?? Δοσεις και λοιπα..

exkaliber
28-07-11, 22:37
Μια ερωτηση...Πηρα το glycergrow...Ξερει κανενας λεπτομερειες για το συγκεκριμενο...?? Δοσεις και λοιπα..

to πηρες χωρις να ξερεις?:unsure::unsure:

sotos2911
28-07-11, 23:46
Μια ερωτηση...Πηρα το glycergrow...Ξερει κανενας λεπτομερειες για το συγκεκριμενο...?? Δοσεις και λοιπα..

αυτο φιλε ταυρινη δν ειναι?

vag1992
28-07-11, 23:59
to πηρες χωρις να ξερεις?:unsure::unsure:

ρε φιλε τιποτα δεν παιρνω χωρις να ξερω...απλα θα ηθελα καποια γνωμη απο εναν που ξερει κατι παραπανω απο μενα η το εχει δοκιμασει

vag1992
29-07-11, 00:00
αυτο φιλε ταυρινη δν ειναι?

Γλυκερινη ειναι φιλε

sotos2911
29-07-11, 00:05
οκ!επιδι ρωτησε για δοσεισ!κοιταξα στο ιντερνετ και τ βρικα καπου!αλλα δεν επιτρεποντε λινκ!θεσ ν σ πω τη λεει εκει για την δοσει?

vag1992
29-07-11, 12:12
οκ!επιδι ρωτησε για δοσεισ!κοιταξα στο ιντερνετ και τ βρικα καπου!αλλα δεν επιτρεποντε λινκ!θεσ ν σ πω τη λεει εκει για την δοσει?

Λεει 30 λεπτα πριν την προπονηση αλλα λεει και πριν την προπ ενδιαμεσα και μετα και εκει μπερδευτηκα...Τεσπα για πες με φιλε..

exkaliber
29-07-11, 12:50
ρε φιλε τιποτα δεν παιρνω χωρις να ξερω...απλα θα ηθελα καποια γνωμη απο εναν που ξερει κατι παραπανω απο μενα η το εχει δοκιμασει

εγραψες

Kaloutsikos
29-07-11, 14:35
Γλυκερινη ειναι φιλε

Η γλυκερινη ξέρεις τι κάνει?

vag1992
29-07-11, 16:13
Η γλυκερινη ξέρεις τι κάνει?

Δε ξερω ρε μαν απο αυτα..Για πες μ..

exkaliber
29-07-11, 16:24
Δε ξερω ρε μαν απο αυτα..Για πες μ..

εσυ για ποιον λογο την πηρες?

Kaloutsikos
29-07-11, 16:29
Δε ξερω ρε μαν απο αυτα..Για πες μ..

Ποιο πανω δεν εγραψες οτι δεν παιρνεις τιποτα χωρις να ξέρεις;

vag1992
29-07-11, 16:54
Ποιο πανω δεν εγραψες οτι δεν παιρνεις τιποτα χωρις να ξέρεις;

Εννοω τα βασικα...Αν τα ηξερα και ολα...Δεν θα εμπαινα εδω μεσα και να ρωταω...Η γλυκερινη το μονο π ξερω ειναι οτι κραταει νερα στους μυις..Και οτι ειναι καλη για ενυδατωση..τεσπα εγω ρωτησα...ξες?? Απαντας...Δεν ξες δεν λες τπτ μαν...Τι με λες τωρα ολα αυτα..??

vag1992
29-07-11, 16:57
εσυ για ποιον λογο την πηρες?

Την πηρα γιατι εχει καλα πρηξιματα και σαν προ-προπονητικο...Για ενεργεια-δυναμη..Και ρωταω αν γνωριζει κατι παραπανω καποιος απο εδω για το συγκεκριμενο...Να με πει...

exkaliber
29-07-11, 17:31
πολυ τους γουσταρως αυτους τους τυπους πουβαζουν τις τιμες στα στορες
θα θελα να τους συναντησω για να τους σφιξω το χερι
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

http://www.xtr.gr/proteines/345

sotos2911
29-07-11, 17:59
πολυ τους γουσταρως αυτους τους τυπους πουβαζουν τις τιμες στα στορες
θα θελα να τους συναντησω για να τους σφιξω το χερι
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

http://www.xtr.gr/proteines/345

καλη καθαρη αλλα δν ειναι λιγο ακριβει? :unsure:

tonycub
29-07-11, 23:17
Για 31 δοσεις που βγαζει δεν την λες ακριβη..πανακριβη την λες!Ειμαστε για τετοιες τιμες στις μερες που ζουμε?:green:

exkaliber
30-07-11, 13:09
Για 31 δοσεις που βγαζει δεν την λες ακριβη..πανακριβη την λες!Ειμαστε για τετοιες τιμες στις μερες που ζουμε?:green:

ρε εχουν humor οι ανθρωποι,τι να λεμε τωρα
την "αρχικη" τιμη την κοιταξες?



οσο να πεις βοηθαει στην αποκατασταση τουλαχιστον σε μενα αυτο εχω δει με τους υψηλους... σε αντιθεση με μερες που εκοβα και μετα τη προπονηση δεν ειχα καθολου υδατ... ημουν εξαντλημενος ολη μερα..

χμ,τις μερες που δεν επερνες μετα την προπο υ/α
την υπολοιπη μερα επερνες τον απαιτουμενο υ/α?

sotos2911
30-07-11, 14:05
ρε εχουν humor οι ανθρωποι,τι να λεμε τωρα
την "αρχικη" τιμη την κοιταξες?






αυτο μ τσ αρχικεσ τιμεσ δν παιζει ειναι μονο και μονο για λογουσ μαρκετινκ!αλλα και παλι ακριβα ειναι γενικα στην ελλαδα τα συπμλιροματα ειναι ακριβα!αν δεισ σ αμερικανικα σιτε η τιμεσ ειναι χιλιεσ φορεσ καλητερεσ ακομη και σ αλλεσ ευροπαικεσ :P

tonycub
30-07-11, 19:23
[QUOTE=exkaliber;418597]ρε εχουν humor οι ανθρωποι,τι να λεμε τωρα
την "αρχικη" τιμη την κοιταξες?
Λολ!δεν την ειχα προσεξει την πρωτη φορα...:shock:αλλα ενταξει για λογους μαρκετινγκ σιγουρα γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι γινεται να βρεθει τετοια πρωτεινη σε τετοια ποσοτητα με αυτη τη τιμη...
X-treme--->:bowdown:

sotos2911
30-07-11, 19:49
ναι ρε φιλε εδω τσ ον η γει π θεοριτε απο τσ καλητερεσ εχεισ καπου στα 65 ευρο 5 λιμπρεσ

exkaliber
30-07-11, 20:07
ετσι ειναι,την βλεπει καποιος που τωρα ξεκιναει να αοραζει πρωτεινες
κανει την συγκριση στο μυαλο του,και σκεφτεται οτι θα ναι καλυτερη για να χει τετοια τιμη

εξω η τιμη της ειναι κανονικη για ισολατε
και απο οσο θυμαμαι τα συστατικα της δε ηταν κατι το ιδιαιτερο

sotos2911
30-07-11, 20:26
ετσι ειναι,την βλεπει καποιος που τωρα ξεκιναει να αοραζει πρωτεινες
κανει την συγκριση στο μυαλο του,και σκεφτεται οτι θα ναι καλυτερη για να χει τετοια τιμη

εξω η τιμη της ειναι κανονικη για ισολατε
και απο οσο θυμαμαι τα συστατικα της δε ηταν κατι το ιδιαιτερο


ναιιι οντωσ αυτα ειναι τρικακια να πουλανε :P τι να πω!

panosbardas
30-07-11, 20:47
Ειναι καλη ρε παιδια ομως :thumbup:

sadistic
30-07-11, 20:52
Ειναι καλη ρε παιδια ομως :thumbup:ναι αλλα υπαρχουν και αλλες ισαξιες η..και καλυτερες.δεν ειναι κατι το εξωπραγματικο η συγκεκριμενη πρωτεινη.απλα υπερτιμημενη

sotos2911
30-07-11, 20:59
Ειναι καλη ρε παιδια ομως :thumbup:

ναι αλλα φιλαρακι μ δν συμφερη !πανο εσυ δν θα βγεισ καμια βολτα ρε? :P

panosbardas
30-07-11, 21:14
syntha-6 παλι syntha-6 :thumbup: Μπα βαριεμε ρε συ :P

sotos2911
30-07-11, 21:18
syntha-6 παλι syntha-6 :thumbup: Μπα βαριεμε ρε συ :P

ναι ρε εννοειτε συνθα :) αλλα ρε κοιτα με επιασε αμιγδαλιτιδα πυρετι και καμια 10ρια μερεσ εκτοσ γυμναστιριο :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Kaloutsikos
30-07-11, 21:41
syntha-6 παλι syntha-6 :thumbup: Μπα βαριεμε ρε συ :P

Καποιος ανεφεραι οτι η πρωτεινη που εχει ειναι απο σοφια,
Δες απο πισω τα χαρακτηριστικα γιατι αν ισχυει ....

sotos2911
30-07-11, 21:50
Καποιος ανεφεραι οτι η πρωτεινη που εχει ειναι απο σοφια,
Δες απο πισω τα χαρακτηριστικα γιατι αν ισχυει ....

τι εννοεισ ειναι απο σογια?

sobral
30-07-11, 23:13
από πότε καλή η syntha???:unsure: πρωτείνη από σόγια (εξακριβωμένο όχι φήμες, είχε στείλει μέιλ και ο beef νομίζω παλιά και αυτοί άλλαξαν τα συστατικά μετά και το αναφέρουν) μην ψαρώνετε από τις γεύσεις πια...αμα θέλετε πάρτε τις για cheat meal, υπάρχουν τόσες καλύτερες όπως πχ tempro,isobolic,muscle builder (inkospor) κτλ κτλ

sotos2911
30-07-11, 23:24
από πότε καλή η syntha???:unsure: πρωτείνη από σόγια (εξακριβωμένο όχι φήμες, είχε στείλει μέιλ και ο beef νομίζω παλιά και αυτοί άλλαξαν τα συστατικά μετά και το αναφέρουν) μην ψαρώνετε από τις γεύσεις πια...αμα θέλετε πάρτε τις για cheat meal, υπάρχουν τόσες καλύτερες όπως πχ tempro,isobolic,muscle builder (inkospor) κτλ κτλ

αποτι ειδα σε καθε προτεινη λεει σε παρενθεση milk&soy εκτοσ απο τ αυγου :P

xristos1987
30-07-11, 23:36
μια ειναι η πρωτεινη whey της ΟΝ.......

ολα τα αλλα απλα υπαρχουν :)

sadistic
30-07-11, 23:50
μια ειναι η πρωτεινη whey της ΟΝ.......

ολα τα αλλα απλα υπαρχουν :)kαλα μην ορκιζεσε κιολας...:P

sobral
30-07-11, 23:51
μια ειναι η πρωτεινη whey της ΟΝ.......

ολα τα αλλα απλα υπαρχουν :)

άλλη υπερτιμημένη κι αυτή....μια χαρά καλή αλλά τίποτα φοβερό, μια 80αρα πρωτείνη σαν τις πολλές που κυκλοφορούν..καλά συστατικά και ποσότητες αμινοξέων για 80αρα αλλά όχι τόσος ντόρος για μια πρωτείνη. Επιπλέον, μην κολλάτε στις ψηφοφορίες του ββ.com επειδή έχω ψηφίσει πολλές φορές το λέω..είναι τελείως κατευθυνόμενες.σε κάθε κατηγορία έχουν 3-4 συγκεκριμένες μάρκες οπότε αναγκαστικά αυτές που προωθούν θα βγουν κ οι καλύτερες. Η μαγκιά θα ήταν να ψηφίζεις απο την τεράστια γκάμα προιόντων που έχει, ό,τι θες. Ανοίξτε τα μάτια ;)

sotos2911
30-07-11, 23:54
καμια καλη 50ρα 60ρα σε καλη τιμη?

sobral
30-07-11, 23:58
καμια καλη 50ρα 60ρα σε καλη τιμη?

σε ενδιαφέρει να είναι απλώς μπλεντ ή συγκεκριμένα 50-60αρα? επειδή από μπλεντ πρότεινα κάποιες αλλά βγάζουν παραπάνω ποσοστό (80+)

sobral
31-07-11, 00:04
αν θες 50-60 μου ήρθε η Elite Fusion 7 (Dymatize) καλό προφίλ. Ίδια κατηγορία με syntha.

sotos2911
31-07-11, 00:08
αν θες 50-60 μου ήρθε η Elite Fusion 7 (Dymatize) καλό προφίλ. Ίδια κατηγορία με syntha.

με ενδιαφερει να εχει αρκετη περιεκτικοτιτα σε προτεινη να μην εχει σαβουρα και τα υπολιπα τισ εκατο να ειναι αμινοξεα βιταμινεσ και τα λιπα!η tempro π ειπεσ πριν πολυ καλη και εχει και υδρολιμενη μεσα!και η MUSCLE INFUSION ειναι καλουτσικη!

sobral
31-07-11, 00:13
με ενδιαφερει να εχει αρκετη περιεκτικοτιτα σε προτεινη να μην εχει σαβουρα και τα υπολιπα τισ εκατο να ειναι αμινοξεα βιταμινεσ και τα λιπα!η tempro π ειπεσ πριν πολυ καλη και εχει και υδρολιμενη μεσα!και η MUSCLE INFUSION ειναι καλουτσικη!

ωραία. Τσέκαρε και αυτή που σου είπα έχει αυτά που ζητάς νομίζω.

sotos2911
31-07-11, 00:22
απο αμινοξεα δεν εχει τιποτα μιπωσ ξερεισ καμια μ αμινοξεα?

sTeLaKoS
31-07-11, 00:29
απο αμινοξεα δεν εχει τιποτα μιπωσ ξερεισ καμια μ αμινοξεα?

Θέλεις να τα πάρουμε απ' την αρχή τα πράγματα; Όλες οι πρωτεΐνες από αμινοξέα αποτελούνται.

Πρωτεΐνες (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?29-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B5%CF%82)

panosbardas
31-07-11, 00:31
αν θες 50-60 μου ήρθε η Elite Fusion 7 (Dymatize) καλό προφίλ. Ίδια κατηγορία με syntha.

ποια ειναι η διαφορα τους κατα 99% ιδιες ειναι..

sobral
31-07-11, 00:39
:thumbup:

Διαβάστε τα βασικά άρθρα του φόρουμ για να μην έχετε τέτοιες απορίες. Όλες έχουν αμινοξέα αφού (όπως σωστά είπε ο Στελάκος) αποτελούνται από αυτά. Απο εκεί κ πέρα κοιτάς τις ποσότητες, τις πηγές των πρωτεινών και τύπο επεξεργασίας τους.

sotos2911
31-07-11, 00:40
Θέλεις να τα πάρουμε απ' την αρχή τα πράγματα; Όλες οι πρωτεΐνες από αμινοξέα αποτελούνται.

Πρωτεΐνες (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?29-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B5%CF%82)

το ξερω φιλοσ :P

sobral
31-07-11, 00:46
ποια ειναι η διαφορα τους κατα 99% ιδιες ειναι..

όχι φίλε μου δεν είναι ακριβώς ίδιες. χοληστερόλη 25mg η fusion 55mg η syntha. Eπίσης η fusion έχει καλύτερα λιπαρά κι ένζυμα, δεν έχει πηγές από σόγια κι έχει κ κάποιες βιταμίνες κ μέταλλα έστω σε μικρές ποσότητες. Πιο πλήρες η fusion και η χοληστερόλη καλό είναι να είναι χαμηλή εγώ δίνω σημασία σε αυτή όταν αγοράζω πρωτείνη.

sotos2911
31-07-11, 00:49
για mutant whey τ λετε?

panosbardas
31-07-11, 01:04
όχι φίλε μου δεν είναι ακριβώς ίδιες. χοληστερόλη 25mg η fusion 55mg η syntha. Eπίσης η fusion έχει καλύτερα λιπαρά κι ένζυμα, δεν έχει πηγές από σόγια κι έχει κ κάποιες βιταμίνες κ μέταλλα έστω σε μικρές ποσότητες. Πιο πλήρες η fusion και η χοληστερόλη καλό είναι να είναι χαμηλή εγώ δίνω σημασία σε αυτή όταν αγοράζω πρωτείνη.

δηλαδη με λιγα λογια η syntha ειναι αχρηστη???

miss
31-07-11, 11:28
Έχω ακούσει εδώ μέσα ότι οι φρουτόκρεμες κάνουν καλό, η ότι είναι καλύτερες από τις πρωτεΐνες, επίσης μια ποιοτική προτείνει αν την αναμίξεις με μια φρουτόκρεμα είναι καλύτερα?

Kaloutsikos
31-07-11, 11:40
δηλαδη με λιγα λογια η syntha ειναι αχρηστη???

Δεν την λες αχριστη και αυτη κανει τιν δουλεια της απλα υπαρχουνε
Καλυτερες επιλογες απο πρωτείνη.


Έχω ακούσει εδώ μέσα ότι οι φρουτόκρεμες κάνουν καλό, η ότι είναι καλύτερες από τις πρωτεΐνες, επίσης μια ποιοτική προτείνει αν την αναμίξεις με μια φρουτόκρεμα είναι καλύτερα?

Οι φρουτοκρεμες ειναι για να βάζεις κιλα,
Εχει πολυ υδατανθρακα και λιπαρα,
Δεν θυμαμαι τωρα το ποσοστο πρωτείνης που έχουν,
Αμα είναι υψηλο δεν χρειαζεται να βάλεις μεσα πρωτείνη,

vaggos@
02-08-11, 23:53
παιδες βοηθεια θα αγορασω μεσα σε αυτες της μερες ενα gainer i formula για το πρωι και μετα την προπονηση θα ηθελα να μου πειτε τι θα πρεπει να κοιταξω εκτος απο αναλογια πρωτεινης υδατανθρακα να εχει πιο λιγη ζαχαρη η πιο λιγο λοιπος στα διατροφικα στοιχεια το λεω γιατι βρηκα καποια που λενε μηδενικο λοιπος και τετοια και ενω εχουν μονο 1.4 λοιπος στα 100 γρ εχουν π.χ 34γρ ζαχαρη στα 100γρ

deluxe
04-08-11, 00:42
Ποση γλουταμινη ειναι καλο να βαζουμε στο μεταπροπονητικο ροφημα; 5γρ ειναι καλα ή θελει περισσοτερα;

tasos2
04-08-11, 00:47
Ποση γλουταμινη ειναι καλο να βαζουμε στο μεταπροπονητικο ροφημα; 5γρ ειναι καλα ή θελει περισσοτερα;

Πολλα δεν ειναι? Για αμινοξυ μιλαμε

deluxe
04-08-11, 01:01
Δε ξερω, για αυτο και ρωταω. Αλλοι παντως βαζουν και πολυ παραπανω! Μεχρι και 15-20γρ!!

Επισης ποση ημερησια ποσοτητα EPA/DHA ειναι καλη για να παιρνουμε απο τα συμπληρωματα; Εχω παρει κατι ω3 της now foods και το καθε softgel εχει 500EPA και 250DHA! Ειναι αρκετα καλη ποσοτητα. Με δυο την ημερα θα ειμαι ενταξει;

ginus
04-08-11, 01:05
παιδες βοηθεια θα αγορασω μεσα σε αυτες της μερες ενα gainer i formula για το πρωι και μετα την προπονηση θα ηθελα να μου πειτε τι θα πρεπει να κοιταξω εκτος απο αναλογια πρωτεινης υδατανθρακα να εχει πιο λιγη ζαχαρη η πιο λιγο λοιπος στα διατροφικα στοιχεια το λεω γιατι βρηκα καποια που λενε μηδενικο λοιπος και τετοια και ενω εχουν μονο 1.4 λοιπος στα 100 γρ εχουν π.χ 34γρ ζαχαρη στα 100γρ

να κοιταξεις οι υδατανθρακες απο τι πηγη προεερχονται...να κοιταξεις να βρεις χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη..


Ποση γλουταμινη ειναι καλο να βαζουμε στο μεταπροπονητικο ροφημα; 5γρ ειναι καλα ή θελει περισσοτερα;
κομπλε εισαι...μπορεις να ανεβασεις κιαλλο αν θες..αλλα δεν συνφερει μετα:green:

Kaloutsikos
04-08-11, 16:14
Ποση γλουταμινη ειναι καλο να βαζουμε στο μεταπροπονητικο ροφημα; 5γρ ειναι καλα ή θελει περισσοτερα;

Καλά είναι για ποστ τα 5γρ.

deluxe
05-08-11, 06:35
Ωραια, περιμενω και παραγγελια και απο εδω και περα θα εχει ως εξης το μεταπροπονητικο μου.

Κατα την διαρκεια Xtend. Αμεσως μετα Αμινοξεα+γλουταμινη+waxy/vitargo/maltodextrin/dextroze ( αναλογα την εποχη ) και 30 λεπτα αργοτερα intrapro με βιταμινη C. Μετα απο καμμια ωρα κανονικο φαϊ!

giannis64
05-08-11, 21:39
Ποση γλουταμινη ειναι καλο να βαζουμε στο μεταπροπονητικο ροφημα; 5γρ ειναι καλα ή θελει περισσοτερα;

και εδω μια απορια ρε ντελουξ. και συγνωμη δηλαδη αλλα πραγματι μας εχεις κουφανει εντελος.
σε ενα δυο θεματα που ανοιξες ρωτουσες και εισουν και θετικος πως τα περισοτερα συμπληρωματα ειναι αχρηστα και πεταμενα λεφτα. και τωρα εχεις αγορασει ενα απο τα πιο αχρηστα προιοντα.

deluxe
07-08-11, 00:24
και εδω μια απορια ρε ντελουξ. και συγνωμη δηλαδη αλλα πραγματι μας εχεις κουφανει εντελος.
σε ενα δυο θεματα που ανοιξες ρωτουσες και εισουν και θετικος πως τα περισοτερα συμπληρωματα ειναι αχρηστα και πεταμενα λεφτα. και τωρα εχεις αγορασει ενα απο τα πιο αχρηστα προιοντα.Βεβιασμενη κινηση, αλλα τα παρηγγειλα.. Ισως ηθελε να παρω glutamine peptides.. Μλκ εκανα παλι :P

nikos221
07-08-11, 15:45
Αν γινεται σωστη δοσολογια της πρωτεινης υπαρχουν παρενέργειες ... τι πρεπει να προσεχω αν παρω πρωτεινη...και κατι αλλο θα ηθελα να μου προτείνετε την καλητερη πρωτεινη απο το μαγαζι εδω της σελιδας.... να διαρκει οσο περισσοτερο γινεται και να μην ειναι πανακριβη π.χ. οχι κανα 100+ αααα και κατι αλλο ειλικρινή απαντηση θελω οι πρωτεινες στο ιντερσπορτ κανουν δουλεια η θα καταληξω σε κανα νοσοκομειο

Lao
08-08-11, 12:25
Αν γινεται σωστη δοσολογια της πρωτεινης υπαρχουν παρενέργειες ... τι πρεπει να προσεχω αν παρω πρωτεινη...και κατι αλλο θα ηθελα να μου προτείνετε την καλητερη πρωτεινη απο το μαγαζι εδω της σελιδας.... να διαρκει οσο περισσοτερο γινεται και να μην ειναι πανακριβη π.χ. οχι κανα 100+ αααα και κατι αλλο ειλικρινή απαντηση θελω οι πρωτεινες στο ιντερσπορτ κανουν δουλεια η θα καταληξω σε κανα νοσοκομειο

Όχι φίλε μου, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα απολύτως.

Όσο για το ποια να πάρεις, αυτήν που αντέχει η τσέπη σου.

amateur666
08-08-11, 14:44
Αν γινεται σωστη δοσολογια της πρωτεινης υπαρχουν παρενέργειες ... τι πρεπει να προσεχω αν παρω πρωτεινη...και κατι αλλο θα ηθελα να μου προτείνετε την καλητερη πρωτεινη απο το μαγαζι εδω της σελιδας.... να διαρκει οσο περισσοτερο γινεται και να μην ειναι πανακριβη π.χ. οχι κανα 100+ αααα και κατι αλλο ειλικρινή απαντηση θελω οι πρωτεινες στο ιντερσπορτ κανουν δουλεια η θα καταληξω σε κανα νοσοκομειο

μν αγχωνεσαι πρωτεινη - πολυβιταμινη δεν πρεπει να ανησυχεις γ παρενεργειες...γτ απλα δεν υπαρχουν..
οσο γ πρωτεινη κοιτα να εχει καλο προφιλ αμινοξεων...κ στο 1 σκουπ ποσα γρ πρωτεινη σ δινει γ να επιλεξεις..

vaggos@
08-08-11, 16:11
ΞΕρει κανεις τιποτα για αυτην την πρωτεινη (pro whey) PRO NUTRICION. ειναι η εταιρια! ειναι 60% πρωτεινη και ειναι σε καλη τιμη την θελω για ογκο πιστευετε ειναι καλη επιλογη για να αποφυγω και τα gainer?και να μου εξηγησει καποιος τη διαφορα εχει απο αλλες και ειναι 60αρα τι αλλο περιεχει δηλαδα το υπολοιπο 40% δωστε της μια ματια παρακαλω...;)

vaggos@
09-08-11, 22:51
κΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ρε παιδια !

Eddie
09-08-11, 23:12
Δε ξερω, για αυτο και ρωταω. Αλλοι παντως βαζουν και πολυ παραπανω! Μεχρι και 15-20γρ!!

Επισης ποση ημερησια ποσοτητα EPA/DHA ειναι καλη για να παιρνουμε απο τα συμπληρωματα; Εχω παρει κατι ω3 της now foods και το καθε softgel εχει 500EPA και 250DHA! Ειναι αρκετα καλη ποσοτητα. Με δυο την ημερα θα ειμαι ενταξει;

Κοιτα,ξερω ατομο που χρησιμοποιουσε 50γρ τη μερα και ειπε οτι ναι,σε αυτη την ποσοτητα κανει δουλεια..τωρα κατα ποσο λεει αληθεια..(εγω τον πιστευω παντως).Πολλοι ξεφευγουν απ τα 20 γρ και πανε στα 30,μερικοι βλεπουν διαφορα.

Αλλα για 5 γρ στο ποστ..μια χαρα πλασιμπο :welcome:

Lao
10-08-11, 11:01
Επισης ποση ημερησια ποσοτητα EPA/DHA ειναι καλη για να παιρνουμε απο τα συμπληρωματα; Εχω παρει κατι ω3 της now foods και το καθε softgel εχει 500EPA και 250DHA! Ειναι αρκετα καλη ποσοτητα. Με δυο την ημερα θα ειμαι ενταξει;

deluxe, check this:



How much fish oil should I take?

Well, that depends on your ultimate health goal.

How much fish oil should I take - depends on your current health
How much fish oil you should take per day also depends on your current health condition.

If you’re 35 and fit as a fiddle, (I’m a little jealous) to stay fit, you may only need 500 mg to 1000 mg a day.

But if you are trying to address specific conditions, you need MUCH higher doses of Omega-3.

Here is how much Omega-3 you need per day:

For depression, you need: 1000 mg per day
For heart disease, you need: 1000 mg per day
For skin disorders, you need: 1000 mg per day
For blood pressure, you need: 2000 mg per day
For arthritis, you need: 2000 mg per day
For asthma, you need: 2000 mg per day
For diabetes, you need: 2000 mg per day
For high triglycerides, you need: 3000 mg per day

How much fish oil should I take for heart disease?

For heart disease, you can get excellent benefits with 1000 mg. More helps but the benefits are not proportional.

But for triglycerides, the more Omega-3 you take, the lower your triglycerides drop. Scientists call this a ‘dose-dependent linear response.’ So I recomment 3000 to 4000 mg Omega-3 per day for triglycerides. Talk to your doctor about combining fish oil with low-dose statin – together, they produce better results than either one taken separately.

If you took your retail-grade fish oil pills, you would have to take 6 pills to get 2000 mg of Omega-3. Or 9 to 12 pills a day if you wanted to reduce triglycerides.

Προσωπικά πιστεύω ότι 2-3 γραμμάρια EPA+DHA την μέρα είναι πολύ καλά.

john john
10-08-11, 16:29
το να περνω pro-complex optimum nutrition το πρωι και μετα την προπονηση την micro-whey reflex πως ακουγεται??

Kaloutsikos
10-08-11, 19:34
το να περνω pro-complex optimum nutrition το πρωι και μετα την προπονηση την micro-whey reflex πως ακουγεται??

Αμα δεν λυπάσαι την τσέπη σου καλή επιλογή :green:

Tasos Green
10-08-11, 19:48
το να περνω pro-complex optimum nutrition το πρωι και μετα την προπονηση την micro-whey reflex πως ακουγεται??

και αντιθετα να τα παρεις παλι καλο ακουγετε... :green: αμα τα αντέχει η τσέπη σου ειναι καλες επιλογές.

panakos
11-08-11, 09:21
καλημερα παιδια!χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια για καποια συμπληρωματα που σκεφτομαι να αγορασω για τον κυκλο ογκου που θα ξεκινησω μετα τον αυγουστο..

σκεφτομαι για πρωτεινη την whey instant 4,4 kg
κρεατινη crepure
εχω ηδη αγοραει amino max 8000
πολυβιταμινη και λιπαρα οξεα!

τι λετε καλη επιλογη η χρειαζεται και κατι παραπανω??

να σημειωσω οτι ειμαι 1.87 83 κιλα με ποσοστο λιπους γυρω στο 12 -14%

ευχαριστω εκ των προτερων!!

BODYMPAL
11-08-11, 09:43
καλημερα παιδια!χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια για καποια συμπληρωματα που σκεφτομαι να αγορασω για τον κυκλο ογκου που θα ξεκινησω μετα τον αυγουστο..

σκεφτομαι για πρωτεινη την whey instant 4,4 kg
κρεατινη crepure
εχω ηδη αγοραει amino max 8000
πολυβιταμινη και λιπαρα οξεα!

τι λετε καλη επιλογη η χρειαζεται και κατι παραπανω??

να σημειωσω οτι ειμαι 1.87 83 κιλα με ποσοστο λιπους γυρω στο 12 -14%

ευχαριστω εκ των προτερων!!

κατά τη γνώμη μου φιλε εισαι καλμενος και με το παραπάνω!!!τα μόνα που πρεπει να προσέξεις να κάνεις σωστά οστε να δεις αποτελέσματα και απο τα συμπληρώματα ειναι καλος υπνος καλή προπονα και ΣΩΣΤΗ διατροφη !!!:welcome::clap::thumbup:

panakos
11-08-11, 09:57
ετσι πιστευω και εφω φιλε μου τωρα το μονο που μενει ειναι να κρυωσει λιγο ο καιρος για αν εχουμε πιο πολυ ορεξη για σκληρες προπονησεις!!:green:http://www.bodybuilding.gr/forum/images/smilies/asm_weights.gifhttp://www.bodybuilding.gr/forum/images/smilies/asm_weights.gif

Kaloutsikos
11-08-11, 10:12
ετσι πιστευω και εφω φιλε μου τωρα το μονο που μενει ειναι να κρυωσει λιγο ο καιρος για αν εχουμε πιο πολυ ορεξη για σκληρες προπονησεις!!:green:http://www.bodybuilding.gr/forum/images/smilies/asm_weights.gifhttp://www.bodybuilding.gr/forum/images/smilies/asm_weights.gif

:thumbup:

stamoss
11-08-11, 13:13
παιδια θελω μια βοηθεια και γω!!θελω να κανω ογκο και μου εχουν προτεινη μια πρωτεινη τν mega mass 2000!!ειναι καλη η εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο??help plz!!

zwoula
11-08-11, 14:12
παιδια εγω ξεκινησα την complete 8! απο γευση υπεροχη και διαλυετε πολυυυ ευκολα!!τωρα περιμενω αποτελεσματα.....

amateur666
11-08-11, 14:16
παιδια εγω ξεκινησα την complete 8! απο γευση υπεροχη και διαλυετε πολυυυ ευκολα!!τωρα περιμενω αποτελεσματα.....

εε ενταξει συμπληρωμα ειναι μην περιμενεισ κ πολλα...κ απογοητευτεις στο τελος..;)

BODYMPAL
11-08-11, 14:36
παιδια εγω ξεκινησα την complete 8! απο γευση υπεροχη και διαλυετε πολυυυ ευκολα!!τωρα περιμενω αποτελεσματα.....

έχω ακούσει καλά λόγια για την complete 8! ενας φίλος μου εχει κατεβάσει αρκετά κουτιά!!!:P !:clap:

zwoula
11-08-11, 15:20
οντως δεν περιμενω και πολλα γιατι εδω και πολλεεεες μερες ακολουθω διατροφη αλλα τα κιλα σταθερα!!!δεν εχω ανεβει ουτε ενα κιλο....

MusclesOfShadow
11-08-11, 15:55
Tι θες, να παρεις κιλα?

zwoula
11-08-11, 16:40
Tι θες, να παρεις κιλα? ναι!!!!αλλα αυτη η πρωτεινη ειναι απλα για γραμμωση!!για κιλα δεν εχω παρει ακομη κατι!!

giannis64
11-08-11, 17:17
καμια πρωτεινη δεν θα σας δωσει κιλα. μονο με την αυξηση καλων θερμιδων απο φαι θα παρετε κιλα, και μαλιστα αυτα που πρεπει.
μια πρωτεινη απλα θα σας βοηθησει σε 1-2 γευματα σας.

amateur666
11-08-11, 17:19
καμια πρωτεινη δεν θα σας δωσει κιλα. μονο με την αυξηση καλων θερμιδων απο φαι θα παρετε κιλα, και μαλιστα αυτα που πρεπει.
μια πρωτεινη απλα θα σας βοηθησει σε 1-2 γευματα σας.

:thumbsup:

cuntface
11-08-11, 21:36
καλησπερα χθες παρελαβα λιποδιαλιτες εχω απο τι εμαθα κανουνε δουλεια με γυμναστικη και διατροφη σας ποσταρω τα συστατικα θελω τιν αποψη σας :) sodium-93mg potassium-166mg phosphorus- 86mg tyrosin- 333mg guggul 10% extract-200mg garcinia cambogia 66% extract-193mg L-carnitine 111mg lipoic acid-67mg caffeine-67mg cayenne pepper 7mg yohimbe extract 8% 67%

SOSTARAS
11-08-11, 21:43
παιδια θελω μια βοηθεια και γω!!θελω να κανω ογκο και μου εχουν προτεινη μια πρωτεινη τν mega mass 2000!!ειναι καλη η εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο??help plz!!

καλη ειναι αλλα τζαμπα λεφτα θα δωσεισ 50 ευρω για 33 δωσεισ κλαιν καθαρη και παλι καθαρη και παιζεισ με αλλα πραγματα τον υδατανθρακα οχι απο την ζαχαρη τησ προτεινησ

john john
12-08-11, 11:17
micro whey (reflex) VS hydro whey (optimum nutrition) ...?? τι λετε εσεις??

Tasos Green
12-08-11, 11:22
micro whey (reflex) VS hydro whey (optimum nutrition) ...?? τι λετε εσεις??

στα ακρηβα πεφτει το ματι σου ε?.... τι να πουμε? καλες ναι μεν αλλα...

πανακριβη ειναι η hydro... την εχω δοκιμασει. δεν πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα της... προσωπικά θα προτιμούσα την micro whey.

stamoss
12-08-11, 15:24
καλη ειναι αλλα τζαμπα λεφτα θα δωσεισ 50 ευρω για 33 δωσεισ κλαιν καθαρη και παλι καθαρη και παιζεισ με αλλα πραγματα τον υδατανθρακα οχι απο την ζαχαρη τησ προτεινησ

καθαρη πρωτεινη λες ε!!οκ θα το κοιταξω!!και αυτο που ειπεσ για τον υδατανθρακα δν το πολυ καταλαβα!!αν μπορεισ ν το εξηγησεισ καπως αλλιωσ αν μπορεις!!

Spyrous
12-08-11, 15:28
Nα 8εσω και εγς τον προβληματισμο μου αναμεσα στην whey syntrax,micro whey,instant whey ποια λετε για πρωινο και μεταπροπονιτικο και πιο συγκεκριμενα να ειναι πιο ελαφρια σε λιπαρα και πιο ελαφρια απο ενα review που εκανα η micro πρωτοπορει

amateur666
12-08-11, 15:35
Nα 8εσω και εγς τον προβληματισμο μου αναμεσα στην whey syntrax,micro whey,instant whey ποια λετε για πρωινο και μεταπροπονιτικο και πιο συγκεκριμενα να ειναι πιο ελαφρια σε λιπαρα και πιο ελαφρια απο ενα review που εκανα η micro πρωτοπορει

η μικρο ειναι ισολατε οι αλλες δυο κονσετρατε.....εγω θ προτιμουσα γουει σεικ κ γ τ χρηματα κ γτ η σοκολατα τσ αν την πιεις ειδικα μ γαλα τ σπαει...:green:

Spyrous
12-08-11, 17:02
η μικρο ειναι ισολατε οι αλλες δυο κονσετρατε.....εγω θ προτιμουσα γουει σεικ κ γ τ χρηματα κ γτ η σοκολατα τσ αν την πιεις ειδικα μ γαλα τ σπαει...:green:

Nai το γνωριζω 2whey και η micro isolate εντομεταξυ οπως ειναι φυσικο η ρεφλεξ πουλαει και το ονοματα της για αυτο ειναι τσιμπιμενα ολα τα προιοντα της anyway!

Kaloutsikos
12-08-11, 21:45
micro whey (reflex) VS hydro whey (optimum nutrition) ...?? τι λετε εσεις??

Η μια ειναι isolate η αλλη ειναι υδρωλιμένη,

Η υδρωλιμενη ειναι καλυτερη αλλα πανάκριβη!

nikos221
14-08-11, 01:55
σαν περιεργος και εγω θελω να ρωτησω ... δηλαδη αν ανεβεις επιπεδα και κανεις εντονη προπονηση (οχι πολλα κιλα απλος αυτο που λενε χυνεις αιμα) τοτε θα πρεπει να παιρνεις συμπληρωμα