PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Psy-los13
01-12-11, 01:34
τα label αλλάζουν κατα καιρούς σε παρτίδες σε ολες σχεδόν τις εταιρίες... ακομα και στην syntha ειχαν αλλάξει...

τωρα για την VPX που αναφέρεις σογια, λεει οτι περιεχει σογια σαν λεκιθίνη... οι περισσότερες πρωτεΐνες του εμποριου περιέχουν λεκιθινη αμα παρατηρήσεις και απο αλες τα label τουσ.

35341

Αδερφε το παρατηρησα και για αυτο ρωτησα..διοτι δεν καταλαβα τι εννοει με αυτο..το σογια σαν λεκιθινη. Anyway ευχαριστω για την απαντηση. by the way...γαμω τα αβαταρ :thumbup:

kazabubu
01-12-11, 12:04
Καλημερα.
Παιρνω καθημερινα 100γρ πρωτεΐνης απο συμπλήρωμα και περίπου 130 απο το φαγητό για 9 μηνες συνεχομενα.
Μηπως πρεπει να κανω παυση ή να ελαττώσω τις ποσοτητες παράλληλα με ενα milk thistle??????

john john
01-12-11, 12:39
πρεπει για κανα μηνα..

aqua_bill
01-12-11, 13:42
αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ κρεατίνη creapture,Ibcaa,waxy και HMB(από bp)

ο συνδιασμος
5γρ κρεατινη πρωί(και τις μέρες προπόνησης και ξεκούρασης)
10γρ Ibcaa intra
waxy+5gr κρεατινη+5γρ ibcaa για ποστ
και μετά από μιση ώρα isolate+3gr HMB

είναι σωστός ο συνδιασμος? waxy ποσα γρ να βάλω?

Goofonly
01-12-11, 15:58
Καλημερα.
Παιρνω καθημερινα 100γρ πρωτεΐνης απο συμπλήρωμα και περίπου 130 απο το φαγητό για 9 μηνες συνεχομενα.
Μηπως πρεπει να κανω παυση ή να ελαττώσω τις ποσοτητες παράλληλα με ενα milk thistle??????


πρεπει για κανα μηνα..

Με ποια λογική λες ότι " πρέπει " για ένα μήνα να σταματήσει...? Τέλοσπαντων...
Στην ερώτηση σου φίλε... 230γρ πρωτείνης είναι πάρα πολλά. Για άτομο 80 κιλών είναι περίπου 3γρ / κιλό σωματικού βάρους. 2-2.5 γρ ανά κιλό είναι υπεραρκετά. Δε χρειάζεται να ρίξεις τις ποσότητες για κάποιο διάστημα. Απλά μην λαμβάνεις δόσεις υπερβολικές, δεν σημαίνει ότι θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα. Το βάρος σου λοιπόν επί 2-2.5γρ και συνέχισε κανονικά.


αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ κρεατίνη creapture,Ibcaa,waxy και HMB(από bp)

ο συνδιασμος
5γρ κρεατινη πρωί(και τις μέρες προπόνησης και ξεκούρασης)
10γρ Ibcaa intra
waxy+5gr κρεατινη+5γρ ibcaa για ποστ
και μετά από μιση ώρα isolate+3gr HMB

είναι σωστός ο συνδιασμος? waxy ποσα γρ να βάλω?

Καλός είναι, waxy ανάλογα με τις διατροφικές σου ανάγκες... Απλά τη πρωτείνη στα 15-20'.

Dreiko
01-12-11, 16:02
Καλός είναι, waxy ανάλογα με τις διατροφικές σου ανάγκες... Απλά τη πρωτείνη στα 15-20'.

αυτο...:thumbup:
και εγω στη θεση σου bill δε θα επαιρνα το ΗΜΒ......τσαμπα χρημα....

kazabubu
01-12-11, 16:36
[QUOTE=Goofonly;477816]Με ποια λογική λες ότι " πρέπει " για ένα μήνα να σταματήσει...? Τέλοσπαντων...
Στην ερώτηση σου φίλε... 230γρ πρωτείνης είναι πάρα πολλά. Για άτομο 80 κιλών είναι περίπου 3γρ / κιλό σωματικού βάρους. 2-2.5 γρ ανά κιλό είναι υπεραρκετά. Δε χρειάζεται να ρίξεις τις ποσότητες για κάποιο διάστημα. Απλά μην λαμβάνεις δόσεις υπερβολικές, δεν σημαίνει ότι θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα. Το βάρος σου λοιπόν επί 2-2.5γρ και συνέχισε κανονικά.


Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Να σου πω μονο οτι ειμαι 84 κιλα.
Θα κατεβω λιγο σε γραμμαρια ωστε να φτασω τα 2γρ ανα κιλο.

Goofonly
02-12-11, 11:04
[QUOTE=Goofonly;477816]Με ποια λογική λες ότι " πρέπει " για ένα μήνα να σταματήσει...? Τέλοσπαντων...
Στην ερώτηση σου φίλε... 230γρ πρωτείνης είναι πάρα πολλά. Για άτομο 80 κιλών είναι περίπου 3γρ / κιλό σωματικού βάρους. 2-2.5 γρ ανά κιλό είναι υπεραρκετά. Δε χρειάζεται να ρίξεις τις ποσότητες για κάποιο διάστημα. Απλά μην λαμβάνεις δόσεις υπερβολικές, δεν σημαίνει ότι θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα. Το βάρος σου λοιπόν επί 2-2.5γρ και συνέχισε κανονικά.


Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Να σου πω μονο οτι ειμαι 84 κιλα.
Θα κατεβω λιγο σε γραμμαρια ωστε να φτασω τα 2γρ ανα κιλο.

170-185γρ είναι αρκετά τότες όπως είπαμε, εάν σου λείπουν θερμίδες, συμπλήρωσε με καλά λιπαρά, συνήθως τα παραλείπουμε

aqua_bill
03-12-11, 20:09
αυτο...:thumbup:
και εγω στη θεση σου bill δε θα επαιρνα το ΗΜΒ......τσαμπα χρημα....

Κι Εγω απο αυτα που διάβασα έτσι πιστεύω. Ήθελα όμως να κάνω μια δοκιμή μιας και απο Bp τη βρήκα πολυ φθηνά και ήθελα με κάτι να συπληρωσω την παραγγελία μου. Θα κάνω μια δοκιμή... Χωρίς να είμαι ΣΊΓΟΥΡΟΣ πως θα μπορέσω να παρατηρήσω ή όχι διάφορα.. Απο βδομάδα βλέπουμε

Gaspari
03-12-11, 22:57
Multi Max της MD; Έχω ακούσει πως κάνει κίτρινα τα ούρα.. Είναι ασφαλή αυτό για τα νεφρά και γενικώς για τον οργανισμό; Μπορεί να την πάρει κάποιος ο οποίος απλώς έχει μια "δραστήρια" ζωή απ το πρωί και γυμνάζεται 1-1μιση ώρα max ημερισίως;

kafros gate 7
04-12-11, 00:10
whey on cookies cream, myofusion σοκολατα η cookies , syntrax whey shake φρασουλα η βανιλια η σοκολατα, complete whey warriorlab σοκολατα.. αυτα θα σου προτεινα εγω. all time classic:thumbup:

εγω θα εσβηνα τη warriorlab και θα σου προτεινα istant whey reflex.για 'μενα αν και δν εχω δοκιμασει ολες τις αλλες ειναι τοπ.

Gaspari
04-12-11, 00:41
Και κάτι ακόμα!

Κρεατίνη της Universal; Υπάρχει κ έχω μπερδευτεί;
Αν ναι, εντυπώσεις; Γνώμες;

έντιτ: μην ξεχάσετε να απαντήσετε κ για την multi max όσοι γνωρίζετε..:green:

ελμερ
04-12-11, 02:38
Τη multi max την εχω αγορασει στο παρελθον....για αγορα απο Ελλαδα ειναι μια προσιτη επιλογη εχει καλο value for money,υπαρχουν βεβαια πολυ καλυτερες αλλα ακριβοτερες.....παιρνεις ενα χαπι τη μερα το οποιο ειναι ψιλοτερας :)...τα ουρα τα κανει εντονα κιτρινα,δεν νομιζω να ειναι προβλημα αυτο απ οτι εχουν πει τα παιδια εδω.....εγω ειχα κοψει τα χαπια στη μεση και καποιες μερες επαιρνα μισο,καποιες αλλες ολοκληρο αναλογα της προπονησης κτλ...:welcome:

dio32
04-12-11, 11:47
Και κάτι ακόμα!

Κρεατίνη της Universal; Υπάρχει κ έχω μπερδευτεί;
Αν ναι, εντυπώσεις; Γνώμες;

έντιτ: μην ξεχάσετε να απαντήσετε κ για την multi max όσοι γνωρίζετε..:green:

ναι υπαρχει ενοειτε και ειναι αρκετα καλη,αυτη περνω εγω ειναι μικριονισμενη και creapure δεν μου εχει βαλει πολλα νερα.
οσο αφορα την βιταμινη ετσι ειναι και εγω που πινω κιτρινα ουρα βεβαια αμα πινεις νερο αρκετο δεν βγαζεις οποτε παιζει ρολο το νερο και ποσο πινεις.

MusclesOfShadow
06-12-11, 19:02
Ποσο κραταει η κρεατινη και οι πολυβιταμινες αφου ανοιχθουν? Οι πρωτεινες? Ισχυει και παλι η ημερομηνια λήξης ή ληγουν πιο νωρις?


thnx

Tasos Green
06-12-11, 19:10
Ποσο κραταει η κρεατινη και οι πολυβιταμινες αφου ανοιχθουν? Οι πρωτεινες? Ισχυει και παλι η ημερομηνια λήξης ή ληγουν πιο νωρις?


thnx

αν η ημερομηνία λήξης ειναι 2014 ... και εσυ το ανοίξεις σήμερα εννοειτε οτι δεν ισχυει η ημερομηνία.

μετα το άνοιγμα αντεχουν αρκετο καιρο.. τωρα το ποσο ειναι σχετικό... αν τα εχεις μακρυά απο υγρασια και λοιπά κανενα 3 μηνο 4 μηνο πιστεύω δεν θα εχουν θεμα αν και καλο ειναι να τα καταναλώνεις μεχρι να τελειώσουν αφου τα ανοιξεις.

MusclesOfShadow
06-12-11, 19:18
Οοοο thnx
Απλως φοβομουν για την κρεατινη περισσοτερο, χεχε. Οκ, παλι καλα. Το ιδιο ισχυει και για τις πολυβιταμινες? Αυτο που μου κανει εντυπωση πατως με τα χαπια πολυβιταμινης ειναι το πως μπορον να διατηρουν τις βιταμινες, ενω ξερουμε στα φρουτα αν τα κοψεις σιγα σιγα "καταστρεφονται"αυτες

gym
06-12-11, 19:20
ειναι καψουλες...χαπια...εχουν υποστει μια επεξεργασια για να φτασουν εκει που ειναι...δεν τα πηραμε απο το δεντρο κ τα βαλαμε εκει μεσα...;)

john john
09-12-11, 16:26
παιδια μια ερωτηση..ειναι σωστο αν περνω προσεχτε πριν την γυμναστικη MODERN BCAA USP LABS και προσ το τελος την προποσνησης ΜONSTER AMINOS CYTOSPORT. και πρωτεινη το πρωι? iso 100 dymatize? και αργοτερα οταν μου τελειςσει η πρωτεινη μονο με αμινοξεα??ευχαριστω

Devil
09-12-11, 17:16
παιδια μια ερωτηση..ειναι σωστο αν περνω προσεχτε πριν την γυμναστικη MODERN BCAA USP LABS και προσ το τελος την προποσνησης ΜONSTER AMINOS CYTOSPORT. και πρωτεινη το πρωι? iso 100 dymatize? και αργοτερα οταν μου τελειςσει η πρωτεινη μονο με αμινοξεα??ευχαριστω

ναι γινετε... δεν υπαρχει σωστο και λαθος....

αυτο για τα αμινοξεα αμα εννοεις πρωι... θα ελεγα καλητερα οχι...

john john
09-12-11, 17:30
οχι δεν εννοω να τα περνω πρωι..απλα μονο πριν και μετα..ευχαριστω

COBRA_STYLE
10-12-11, 18:31
την b-alanine απο iForce την 500γρ ως προς value for money πώς την βλεπετε?εχω σκοπο να την στακαρω με creatine-orotate+extra leucine

tottaliaris
10-12-11, 22:23
Εχω ξεκινησει κρεατινη 3-4 γρ τη μερα εδω και ενα μηνα. Να συνεχισω να
παιρνω ακομη για 2 εβδομαδες ή να σταματησω τωρα?

Goofonly
11-12-11, 12:36
Εχω ξεκινησει κρεατινη 3-4 γρ τη μερα εδω και ενα μηνα. Να συνεχισω να
παιρνω ακομη για 2 εβδομαδες ή να σταματησω τωρα?

δε χρειάζεται, συνέχισε κανονικά

Zizu
11-12-11, 16:56
Παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση.Θέλω να πάρω κάποιο συμπλήρωμα για να με τονώνει πριν το γυμναστήριο αλλά και μετά να μην είμαι τελείως πτώμα και έχω σκεφτεί να πάρω ταυρίνη ως συμπλήρωμα 1-2 γραμμάρια πριν την προπόνηση σε συνδυασμό με μικροποσότητες από ginseng, guarana και gren tea extract (αυτά είναι ξεχωριστό συμπλήρωμα σε κάψουλες)...Θα δω διαφορά??? Είναι κάποιος από αυτούς τους συνδυασμούς επιβλαβής για την υγεία μου???
Σορρυ αν είναι χαζή η ερώτηση αλλά ακόμα ψάχνομαι...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Devil
11-12-11, 17:06
διαφορα μπορει να δεις αλλα δεν νομιζω να ειναι πραγματικη... δλδ περισσοτερο θα δουλεψει σαν placebo...

οχι δεν ειναι επιβλαβης...

Zizu
11-12-11, 17:12
διαφορα μπορει να δεις αλλα δεν νομιζω να ειναι πραγματικη... δλδ περισσοτερο θα δουλεψει σαν placebo...

οχι δεν ειναι επιβλαβης...

Υπάρχει κάποιος συδυασμός (π.χ. με ταυρίνη) που να δίνει πραγματικά αποτελέσματα???

Devil
11-12-11, 17:18
Υπάρχει κάποιος συδυασμός (π.χ. με ταυρίνη) που να δίνει πραγματικά αποτελέσματα???

με ταυρινη δεν ξερω.... αλλα υπαρχουν πολλα prewo... οπου μπορουν να βοηθησουν...

COBRA_STYLE
11-12-11, 17:19
με ταυρινη δεν ξερω.... αλλα υπαρχουν πολλα prewo... οπου μπορουν να βοηθησουν...


την b-alanine απο iForce την 500γρ ως προς value for money πώς την βλεπετε?εχω σκοπο να την στακαρω με creatine-orotate+extra leucine
μητσο για πες μια γνωμη εδω:green:

Devil
11-12-11, 17:26
μια χαρα ειναι..... με 5γρ τη μερα σου κραταει 100 μερες... ;)

COBRA_STYLE
11-12-11, 17:32
εψαχνα και για σκετη λευκινη για να προσθετω στο pre και στο post ισως...εχεις να μου προτεινεις καμια οικονομικη σχετικα?κοιταγα της primaforce αλλα δεν ξερω...τι γνωμη εχεις brah?

Devil
11-12-11, 17:34
εψαχνα και για σκετη λευκινη για να προσθετω στο pre και στο post ισως...εχεις να μου προτεινεις καμια οικονομικη σχετικα?κοιταγα της primaforce αλλα δεν ξερω...τι γνωμη εχεις brah?

δεν εχω παρει ποτε... αλλα μια χαρα φαινετε τις primaforce...

Zizu
11-12-11, 17:40
με ταυρινη δεν ξερω.... αλλα υπαρχουν πολλα prewo... οπου μπορουν να βοηθησουν...

Άμα έχω σαν βασικό συνδυασμό ταυρίνη με καφείνη???

Devil
11-12-11, 17:42
Άμα έχω σαν βασικό συνδυασμό ταυρίνη με καφείνη???

γιατι εχεις κολησει με την ταυρινη.... δεν θα σου δωσει σχεδον τιποτα....?

Zizu
11-12-11, 17:44
γιατι εχεις κολησει με την ταυρινη.... δεν θα σου δωσει σχεδον τιποτα....?

Μάλλον φταίει η πολύ διαφήμιση...Εσύ τι θα μου πρότεινες???(το πιο ελαφρύ που μπορώ να πάρω για τον οργανισμό μου μιας και δεν κάνω και τρελή γυμναστική με πολλά βάρη???)

Devil
11-12-11, 17:46
Μάλλον φταίει η πολύ διαφήμιση...Εσύ τι θα μου πρότεινες???(το πιο ελαφρύ που μπορώ να πάρω για τον οργανισμό μου μιας και δεν κάνω και τρελή γυμναστική με πολλά βάρη???)

καφεινη.... η' αλλιως αμα θες κατι πιο δυνατο πας σε συμπληρωματα prewo του στυλ jack3d...

Zizu
11-12-11, 17:53
καφεινη.... η' αλλιως αμα θες κατι πιο δυνατο πας σε συμπληρωματα prewo του στυλ jack3d...

Οκ ευχαριστώ θα πάρω καφείνη απλά στο ιντερνετ βλέπω ότι λένε πως είναι αποτελεσματική η ταυρίνη και σκέφτηκα μήπως ο συνδυασμός τους απέδιδε καλύτερα...

Devil
11-12-11, 17:57
Οκ ευχαριστώ θα πάρω καφείνη απλά στο ιντερνετ βλέπω ότι λένε πως είναι αποτελεσματική η ταυρίνη και σκέφτηκα μήπως ο συνδυασμός τους απέδιδε καλύτερα...

κοιτα φτηνη ειναι η ταυρινη....μπορεις και να την βαλεις....αλλα δεν εχει μεγαλη διαφορα...

ka2sel
11-12-11, 19:19
Εχω ξεκινησει κρεατινη 3-4 γρ τη μερα εδω και ενα μηνα. Να συνεχισω να
παιρνω ακομη για 2 εβδομαδες ή να σταματησω τωρα?

6 συνεχομενες εβδομαδες διαρκει ο καθε κυκλος κρεατινης που κανω...5 gr κρεατινης να περνεις καλυτερα...παυση μεταξυ κυκλων κρεατινης 4 εβδομαδες περιπου και βλεπεις τη ποσοτητα χρειαζεσαι σε καθε επομενο κυκλο;)..

tottaliaris
11-12-11, 19:25
δε χρειάζεται, συνέχισε κανονικά

Μπορω να σταματησω τωρα για μια εβδομαδα και μετα να συνεχισω κανονικα να παιρνω τις 2 τελευταιες εβδομαδες?
ή δε θα υπαρχει σωστο αποτελεσμα

ka2sel
11-12-11, 19:29
Μάλλον φταίει η πολύ διαφήμιση...Εσύ τι θα μου πρότεινες???(το πιο ελαφρύ που μπορώ να πάρω για τον οργανισμό μου μιας και δεν κάνω και τρελή γυμναστική με πολλά βάρη???)

στη θεση σου δε θα επερνα σκετη caffeine...χρησιμοποιωντας νιτρικο θα δεις διαφορες που θα σε ενθουσιασουν (δεν χρειαζεται να κανεις μονο τρελη γυμναστικη για να παρεις νιτρικο θα δεις διαφορες και στη διαθεση σου) ...ποσο μαλλον αν δεν εχεις ξαναπαρει ποτε πριν..απποψη μου..

ka2sel
11-12-11, 19:31
Μπορω να σταματησω τωρα για μια εβδομαδα και μετα να συνεχισω κανονικα να παιρνω τις 2 τελευταιες εβδομαδες?
ή δε θα υπαρχει σωστο αποτελεσμα
ο κυκλος της κρεατινης δε πρεπει να σπαει...πρεπει να τροφοδοτεις τον οργανισμο σου καθε μερα του κυκλου...

tyler_durden
11-12-11, 19:37
ειμαι σε IF και παω προποπονηση νηστικος..θα ηθελα χωρις να λιθοβολησετε τον αιρετικο που δν τρωει 20 γευματα τη μερα,να μου πειτε αν ξερετε ενα καλο BCAA για να το παιρνω ΠΡΙΝ την προπονηση..ευχαριστω..

exkaliber
11-12-11, 19:52
ολα ιδια ειναι
παρε το φιηνοτερο

average_joe
11-12-11, 19:53
^χρησιμοποιω της primaforce http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1309-BCAA-(Primaforce)&
εταιρια που γενικα συμπαθω αρκετα. αγευστα, 2:1:1, δυσδιαλυτα, κτλ.

τωρα τελευταια ειδα τα recoverpro http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13179-RecoverPro-(Anabolic-Innovations)& . με γευσεις, 4:1:1, αλλες λεπτομερειες δες μεσα. τα συγκεκριμενα εχουν περισσοτερα προσθετα (και σουκραλοζη) και μαλλον ειναι ο μονος λογος που δεν θα τα χρησιμοποιησω.

kafros gate 7
11-12-11, 20:07
παιδια τις off εβδομαδες συνεχιζετε αν παιρνετε κανονικα τα συμπληρωματα σας οπως πρωτεϊνη, αμινοξεα ή τα κοβετε?
π.χ αν κανω μια εβδομαδα off να τα κοψω ή να τα συνεχισω??

average_joe
11-12-11, 20:18
πρωτεινη αν παιρνεις απο αλλες πηγες και φτανεις τους ημερησιους στοχους που εχεις θεσει δεν χρειαζεται.
προσωπικα δεν κανω διακοπη στην πρωτεινη.
αμινοξεα μαλλον αχρηστα ειναι αν δεν κανεις προπονηση και ο σκοπος που τα χρησιμοποιεις δεν ειναι η γρηγοροτερη αφομοιωση, οποτε θα τα εκοβα.

ka2sel
11-12-11, 21:10
παιδια τις off εβδομαδες συνεχιζετε αν παιρνετε κανονικα τα συμπληρωματα σας οπως πρωτεϊνη, αμινοξεα ή τα κοβετε?
π.χ αν κανω μια εβδομαδα off να τα κοψω ή να τα συνεχισω??

συνεχιζεις..
δε σταματας κατι

jimas
12-12-11, 17:07
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω ανάμεσα στην Myofusion της Gaspari και την Goldstandard της On ποια να διαλέξω;
Μέχρι τώρα παίρνω την Goldstandard της On και σκέφτομαι για αλλαγή να δοκιμάσω την Myofusion της Gaspari.
Εσείς τι μου προτείνετε;

Devil
12-12-11, 17:10
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω ανάμεσα στην Myofusion της Gaspari και την Goldstandard της On ποια να διαλέξω;
Μέχρι τώρα παίρνω την Goldstandard της On και σκέφτομαι για αλλαγή να δοκιμάσω την Myofusion της Gaspari.
Εσείς τι μου προτείνετε;

gaspari θα ελεγα μονο και μονο λογο γευσης...:green:

jimas
12-12-11, 17:11
gaspari θα ελεγα μονο και μονο λογο γευσης...:green:

οκ:thumbup:

dio32
14-12-11, 10:51
τα ω3 παιδια τα κοβετε καθολου?η περνετε ασταματητα?

john john
14-12-11, 12:58
παιδια ερωτηση...πηρα τα modern bcaa usp labs και monster aminos cytosport με και περνω πριν την γυμναστικη τα modern και μολισ τελειωσω τα monster ειμαι σωστος? ευχαριστω..

Lao
14-12-11, 13:24
τα ω3 παιδια τα κοβετε καθολου?η περνετε ασταματητα?

Ασταμάτητα.

beefmeup
14-12-11, 13:30
Ασταμάτητα.

:rocking::rocking::rocking::rocking:

:P

εγω αναλογα τα φραγκα..οταν εχω διαθεσιμα περνω,αν οχι μπορω να κανω κ μηνες μεχρι να ξαναπαρω..
βεβαια,αν ειναι καθαρα θεμα επιλογης κ οχι χρηματικο σαφως κ μπορεις να τα περνεις συνεχως..

Lao
14-12-11, 14:11
:rocking::rocking::rocking::rocking:

:P

εγω αναλογα τα φραγκα..οταν εχω διαθεσιμα περνω,αν οχι μπορω να κανω κ μηνες μεχρι να ξαναπαρω..
βεβαια,αν ειναι καθαρα θεμα επιλογης κ οχι χρηματικο σαφως κ μπορεις να τα περνεις συνεχως..

Σε ό,τι αφορά το χρηματικό, επειδή είναι κάτι που μας απασχολεί όλους, νομίζω ότι μεγάλο ρόλο παίζουν και οι προτεραιότητες σχετικά με το τι παίρνουμε. Π.χ., αν τα λεφτά μου με φτάνουν για να πάρω ένα πράγμα, θα προτιμήσω Ω3 παρά ένα νιτρικό.

Προσωπικά έχω την λογική του να καλύπτομαι στα essentials και μετά ΑΝ μπορώ να παίρνω και οτιδήποτε άλλο.

Η δικιά μου σειρά προτεραιότητας λοιπόν, είναι η εξής:

- Βιταμίνες & μέταλλα
- Ω3
- Πρωτεϊνη & Uni-Liver
- Κρεατίνη
- ...οτιδήποτε άλλο

Για τα παραπάνω λοιπόν, το μηνιαίο κόστος δεν ξεπερνάει τα 50 ευρώ, I think...

GREEK POWER
14-12-11, 14:24
Θα μασ τρελανεις ρε master 50 ευρω εχει μονο η πρωτεινη:welcome:

Lao
14-12-11, 14:53
Θα μασ τρελανεις ρε master 50 ευρω εχει μονο η πρωτεινη:welcome:

Εξαρτάται από το που αγοράζεις. Αν όλες σου οι αγορές είναι από Ελλάδα... ας πρόσεχες. :welcome:

GREEK POWER
14-12-11, 14:59
Χαχαχαχα :P Ελα ελα αφου γυρω στα 35 ευρα εχει η πρωτεινη απεξω χωρις μεταφορικα. Εγω θα δωσω 50 να την παρω απο το φιλαρακι μου να τον στηριξω οπως με στηριζει και να μεινουν και τα φραγγα ΕΔΩ !!!;)

COBRA_STYLE
14-12-11, 15:14
εε αμα ειναι ρε σεις για 1 μονο πρωτεινη χαιρω πολυ,εννοειται αυτο...απλα οταν παιρνεις απ'εξω δεν παιρνεις 1 πραγμα μονο.Μη λεμε τα αυτονοητα

Lao
14-12-11, 15:35
Χαχαχαχα :P Ελα ελα αφου γυρω στα 35 ευρα εχει η πρωτεινη απεξω χωρις μεταφορικα. Εγω θα δωσω 50 να την παρω απο το φιλαρακι μου να τον στηριξω οπως με στηριζει και να μεινουν και τα φραγγα ΕΔΩ !!!;)

Πολύ ευγενικό αυτό που λες.

Εγώ όμως, επιθυμώ η σχέση στήριξης και μην είναι μονόδρομη, αλλά να έχει αμοιβαίες κατευθύνσεις. Και εγώ θα ήθελα να στηρίξω τον Έλληνα επιχειρηματία / παραγωγό κτλ, αλλά όχι και να πληρώνω 2 και 10 φορές πάνω για να μένουν τα λεφτά εδώ.

Επειδή λοιπόν:

- Τα Ω3 στην χώρα μας τα έχω δει 45 φορές πάνω (δεν κάνω πλάκα)
- Τις πολυβιταμίνες γενικά μας τις πουλάνε στην διπλάσια και τριπλάσια τιμή
- Τις πρωτεϊνες γύρω στο 50% πιο πάνω

κτλ κτλ κτλ...

...πολύ απλά ΔΕΝ αγοράζω από εδώ και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό.

Όταν οι Έλληνες καταστηματάρχες σταματήσουν να τιμολογούν έτσι, θα είμαι από τους πρώτους που θα τους ανταμείψω με τον οβολό μου. Ως τότε... :welcome:

ελμερ
14-12-11, 16:31
εγω αν βρω καποια καλη προσφορα απο Ελλαδα (π.χ Tempro ) θα την τιμησω και με το παραπανω (6 κουτια πηρα να χω):green: αλλοιως περιμενω να δω ουσιαστικη προσφορα και μεχρι τοτε ακολουθω τον φιλο lao.....:welcome:

GREEK POWER
14-12-11, 18:35
Ναι ρε συ δεν αντιλεω οσο αναφορα για το συμφερον του αγοραζω απ εξω , αλλα επειδη η κουβεντα ξεκινησε απο τα 50 ευρω για 4-5 προιοντα δε θυμαμε, για βαλτα κατω και πεσμου οντως ειναι τοσα ?:(

Lao
14-12-11, 22:31
Ναι ρε συ δεν αντιλεω οσο αναφορα για το συμφερον του αγοραζω απ εξω , αλλα επειδη η κουβεντα ξεκινησε απο τα 50 ευρω για 4-5 προιοντα δε θυμαμε, για βαλτα κατω και πεσμου οντως ειναι τοσα ?:(

Για να καλύψεις τα βασικά που ανέφερα; Θα έλεγα πως ναι. Άντε να μην είναι 50, να είναι 60; Και πάλι, δεν μιλάμε για τραγικό κόστος.

john john
15-12-11, 12:35
παιδια ερωτηση...πηρα τα modern bcaa usp labs και monster aminos cytosport με και περνω πριν την γυμναστικη τα modern και μολισ τελειωσω τα monster ειμαι σωστος? ευχαριστω..

υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

dio32
15-12-11, 13:41
υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

το αντιθετο κανε τα bcaa παρτα μετα την προπονηση.
εγω παντος θα τα επερνα μαζι και τα δυο δηλαδη πριν και μετα την προπονηση

COBRA_STYLE
15-12-11, 13:57
υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?


το αντιθετο κανε τα bcaa παρτα μετα την προπονηση.
εγω παντος θα τα επερνα μαζι και τα δυο δηλαδη πριν και μετα την προπονηση

:thumbdown:

τα modern bcaa pre-workout και τα monster στο post σου.

dio32
15-12-11, 14:17
:thumbdown:

τα modern bcaa pre-workout και τα monster στο post σου.

γιατι οχι βρε cobra?τα bcaa εγω ξερω καλο ειναι να τα πινεις μετα την προπονηση για αναρωση

exkaliber
15-12-11, 14:26
λογω λευκινης καλυτερα στο ποστ τα μονστερ

john john
15-12-11, 14:45
ευχαριστω πολυ παιδια..οποτε συνεχιζω ετσι...και μια τελευταια ερωτηση μπορει καποιος να περνει ΜΟΝΟ αμινοξεα χωρισ να περνει πρωτεινη..ουτος η άλλος και η πρωτεινη σε αμινοξεα δεν διασπαται..???παντα για ωρες προπονησης οχι για πρωινα η αλλες ωρες.

exkaliber
15-12-11, 14:48
:unsure:
μπορει να μν παιρνει ουτε καν αμινοξεα αν δεν θελει

moikan
15-12-11, 21:43
παιδια μια ερωτηση
εχω παρει τα bcaa της on
οταν δεν πηγαινω προπονηση ποτε ειναι καλο να τα παιρνω για καλυτερη δυνατη απορρωφηση
μετα το φαγητο στο καπακι; η πριν με αδειο στομαχι;

dio32
16-12-11, 00:25
παιδια μια ερωτηση
εχω παρει τα bcaa της on
οταν δεν πηγαινω προπονηση ποτε ειναι καλο να τα παιρνω για καλυτερη δυνατη απορρωφηση
μετα το φαγητο στο καπακι; η πριν με αδειο στομαχι;

επειδη ειναι bcaa οταν δεν πας γυμναστηριο πολυ απλα δεν τα πινεις.
αμα ηταν αλλα αμινο γενικης χρησης π.χ un-liver θα μπορουσες να τα επινες αναμεσα στα γευματα σου.

moikan
16-12-11, 00:55
επειδη ειναι bcaa οταν δεν πας γυμναστηριο πολυ απλα δεν τα πινεις.
αμα ηταν αλλα αμινο γενικης χρησης π.χ un-liver θα μπορουσες να τα επινες αναμεσα στα γευματα σου.

να σαι καλα δεν το ξερα

COBRA_STYLE
16-12-11, 01:00
γιατι οχι βρε cobra?τα bcaa εγω ξερω καλο ειναι να τα πινεις μετα την προπονηση για αναρωση
bcaa εχουν και τα monster amino;)οποτε που βλεπεις προβλημα με την αναρρωση?Οταν εχεις σκετα bcaa και eaas στα χερια σου ειναι προτιμοτερα τα bcaa pre και τα eaas μιας και ειναι ολοκληρωμενα στο post...στο περιπου θα ειναι σαν να παιρνει πρωτεινη στο ποστ,απο πλευρας αμινοξεων.


ευχαριστω πολυ παιδια..οποτε συνεχιζω ετσι...και μια τελευταια ερωτηση μπορει καποιος να περνει ΜΟΝΟ αμινοξεα χωρισ να περνει πρωτεινη..ουτος η άλλος και η πρωτεινη σε αμινοξεα δεν διασπαται..???παντα για ωρες προπονησης οχι για πρωινα η αλλες ωρες.

δλδ πώς θα τα κανεις τελικα?

john john
17-12-11, 17:51
λεω..πρωτεινη πρωι iso 100..και πριν την προπο bcaa και στο τελειωμα μονστερ..αυτο

sobral
17-12-11, 18:32
λεω..πρωτεινη πρωι iso 100..και πριν την προπο bcaa και στο τελειωμα μονστερ..αυτο

ο συλλογισμός σου δεν είναι λάθος αλλά αν το κάνεις έτσι πήρες άδικα την ισο 100. Την isolate την παίρνουμε για την πολύ γρήγορη απορρόφηση, αν τώρα εσύ την βάλεις πρωί που λογικά θα την συνοδέψεις με το πρωινο σου αναιρείς την παραπάνω ιδιότητα της (δηλ την κάνεις πιο αργή στην απορρόφηση). Συμφωνώ με cobra τα modern bcaa pre και τα monster post.

john john
18-12-11, 17:27
εε για αυτο την ειχα παρει αλλα τωρα που λεω να παιξω με αμινος μονο τι να την κανω να την πεταξω??οποτε..

pizzass
20-12-11, 23:15
δεν μπορω να βρω πρωτεινη πολλων πηγων απο bulk . δν ξερω πως να την ψαξω βσκ. αν δν κανει κοπο ας μου στειλει καποιος λινκ απο mp η bp :toast:

edit : οταν λεω πολλων πηγων εννοω κατι σαν muscle infusion πχ για να την πινω το πρωι μαζι με τη βρωμη μου :)

exkaliber
20-12-11, 23:20
h bp δεν εχει

TheWorst
22-12-11, 20:22
Ρε παιδια ειναι λογικο η λ-καρτινινη να εχει μεσα 3-4 γραμμαρια υ/α ???
Και επισης το liquid ειναι ή δεν ειναι acetyl l-cartinine ? ? Παταω στο γοογλε και με βγαζει οτι ειναι..

Αν οχι , το acetyl μονο σε καψουλες υπαρχει ??

COBRA_STYLE
22-12-11, 20:38
Ρε παιδια ειναι λογικο η λ-καρτινινη να εχει μεσα 3-4 γραμμαρια υ/α ???
Και επισης το liquid ειναι ή δεν ειναι acetyl l-cartinine ? ? Παταω στο γοογλε και με βγαζει οτι ειναι..

Αν οχι , το acetyl μονο σε καψουλες υπαρχει ??

αμα ειναι σε υγρη μορφη λογικο ειναι να εχει και υ/α...απο σακχαρα θα ειναι.

αμα λεει L-Carnitine ειναι αυτο...δεν ειναι acetyl...πρεπει να το λεει στο κουτι αλλιως δεν ειναι.

TheWorst
22-12-11, 20:43
Αχα , οκ
Θελω acetyl ..Ελπιζω να μην εχει υ/ες

Θενξ

TheWorst
22-12-11, 20:45
Α κατι αλλο απο μαρκα για acetyl l cartinine τι θα διαλεγατε ??

morbit_killer
22-12-11, 22:11
Καλησπερα παιδεια θα θελα τη γνωμη σας και να απαντησετε μονο οσοι θελετε να με βοηθησετε και οχι να μου πειτε να διαβασω τα αλλα θεματα του forum τα εχω διαβασει και χω παρει πολλες γνωμες απλα θελω να μου απαντησετε αποκλειστικα για το συμπληρωμα που θελω γιατι συνηθως τις ανακατεβουμε τισ απαντησεις..Λοιπον σε αυτο που ηθελα τη βοηθεια σας ειναι να μου πειτε τη συμπληρωμα να παιρνω πριν τη προπονηση για αυξηση αντοχης και δυναμης γιατι συνηθωσ παω αργα γυμνασητριο μετα απο δουλεια και οι δυναμεις μου με εχουν εγκαταληψει 1,5 μηνα τωρα παιρνω το black power και πριν επαιρνα το xplode και με ειχαν βοηθησει πολυ αλλα επειδη λετε πως τα νιτρικα δε κανουν καλα μηπως υοαρχει καποιο αλλο συμπληρωμα να με βοηθησει?Δεν ειμαι επαγγελματιας και δεν αναζητω πολυ δυνατα προιοντα αν και δυνατα να ειναι αν δεν περιεχουν απαγορευμενες ουσιες οι ουσιες επιβλαβες για το συκωτι δεν εχω προβλημα να τα παρω..Περιμενω τη βοηθεια σας...


****μεταφέρθηκε εδω για ευνοήτους λόγους****
Καλησπέρα aris δυνατό συμπλήρωμα για ενέργεια είναι το superpump του gaspari μπορείς να το συνδιάσεις με μια πολυβιταμίνη adam της now κατα προτίμηση , εναλλακτικά μπορείς να πάρεις και κρεατίνη

beefmeup
22-12-11, 22:12
Α κατι αλλο απο μαρκα για acetyl l cartinine τι θα διαλεγατε ??

οποια να ναι...
αρκει να σου δινει τουλαχιστον 500μιλι αν καπ,κ αν βρεις με 1γρ ακομα καλυτερα.

TheWorst
22-12-11, 22:14
Αρα να μην κοιταω τη μαρκα ? Γιατι πολυ παιζει και σε μενα , δλδ το ποσο εχει δοκιμαστει απο αλλους,δε γοσταρω να γινομαι πειραματοζωο :green:
Αρα παιρνω biotech usa 1000 mg

morbit_killer
22-12-11, 22:16
τα ω3 παιδια τα κοβετε καθολου?η περνετε ασταματητα?

καλησπέρα dio 32 τα ω3 δέν τα παίρνεις μόνα τους τα συνδιάζεις με ω3-6-9 για μέγιστα αποτελέσματα , α και πρόσεχε τι ω παίρνεις αυτά που προέρχονται απο ψάρια δεν έχουν καλή απόσταξη και περιέχουν βαρέα μέταλλα όπως μόλυβδο που είναι επικύνδυνα τα καλύτερα είναι τα flexid oil

sobral
22-12-11, 22:20
Α κατι αλλο απο μαρκα για acetyl l cartinine τι θα διαλεγατε ??

SAN, Primaforce, Now Foods

beefmeup
22-12-11, 22:21
καλησπέρα dio 32 τα ω3 δέν τα παίρνεις μόνα τους τα συνδιάζεις με ω3-6-9 για μέγιστα αποτελέσματα ,
γεια χαρα φιλε..αυτο δεν ειναι απαραιτητο.τα ω-3 ειναι μια κατηγορια απο μονα τους(οσον αφορα τις περιεκτικοτητες σε οξεα epa/dha) κ τα περιεχουν σε μεγαλυτερες περιεκτικοτητες..
τα υπολοιπα λιπαρα,τα περνεις μεσω διατροφης περισοτερο,κ υπαρχουν πολλες πηγες για να βρεις..


α και πρόσεχε τι ω παίρνεις αυτά που προέρχονται απο ψάρια δεν έχουν καλή απόσταξη και περιέχουν βαρέα μέταλλα όπως μόλυβδο που είναι επικύνδυνα τα καλύτερα είναι τα flexid oil

υπαρχουν μαρκες που εχουν προσεγμενα προιοντα που φιλτραρονται,για βαρια μεταλα..οι περισοτερες πλεον μαλιστα το κανουν αυτο.

morbit_killer
22-12-11, 22:23
Oταν σταματας την κρεατινη αλλα συνεχιζεις τα βαρη, τον ογκο
που ειχες κερδισει θα τον χασεις?

τον όγκο που παίρνεις με την κρεατίνη είναι στην ουσία κατακράτηση νερού κατα κύριο ποσοστό και ελάχιστη μυική μάζα μόνο αν την συνδιάσεις με πρωτείνη σε πληροφορώ ότι η κρεατίνη αυξάνει την πρωτεινοσύνθεση , αν την κόψεις θα χάσεις ένα ποσοστό απο τους μύες που πήρες και όσα λιγότερα χρόνια κάνεις βάρη , τόσο περισσότερη μάζα χάνεις . Ελπίζω να σε βοήθησα καλές προπονήσεις γεμάτες πάθος

sobral
22-12-11, 22:23
Καλησπέρα aris δυνατό συμπλήρωμα για ενέργεια είναι το superpump του gaspari μπορείς να το συνδιάσεις με μια πολυβιταμίνη adam της now κατα προτίμηση , εναλλακτικά μπορείς να πάρεις και κρεατίνη

δεν συμφωνώ. Το superpump δεν είναι πιο δυνατό από αυτά που έχει ήδη δοκιμάσει. Ακριβώς στην ίδια κατηγορία τα βάζω εγώ. Είναι τα κλασσικά μη concentrated νιτρικά.

sobral
22-12-11, 22:35
τον όγκο που παίρνεις με την κρεατίνη είναι στην ουσία κατακράτηση νερού κατα κύριο ποσοστό και ελάχιστη μυική μάζα μόνο αν την συνδιάσεις με πρωτείνη σε πληροφορώ ότι η κρεατίνη αυξάνει την πρωτεινοσύνθεση , αν την κόψεις θα χάσεις ένα ποσοστό απο τους μύες που πήρες και όσα λιγότερα χρόνια κάνεις βάρη , τόσο περισσότερη μάζα χάνεις . Ελπίζω να σε βοήθησα καλές προπονήσεις γεμάτες πάθος

:unsure: που τα βρίσκεις κ τα γράφεις όλα αυτά?? ούτε αυτό που είπες για τα ωμέγα παραπάνω ισχύει κ σωστά σε διόρθωσε ο beef. Τα ωμέγα 6 κ 9 ειδικά από την ελληνική διατροφή μπορείς να τα πάρεις άνετα από τις τροφές. Τα ωμέγα3 όμως δύσκολα. Προσωπικά όταν παίρνω προτιμώ σκέτα ω3. Πάμε στα άλλα τώρα... Η κρεατίνη μπορεί να κάνει κατακράτηση όμως αν την εκμεταλλευτείς σωστά παίρνεις κ τα οφέλη της από τον ενυδατωμένο μυ. Η κατακράτηση δεν είναι αρνητικό στοιχείο λοιπόν! Όσο για τον συνδυασμό με την πρωτείνη.... Άλλη η χρησιμότητα της κρεατίνης και άλλη της πρωτείνης. Εννοείται ότι για υπερτροφία χρειάζεται ένα υψηλό ποσοστό πρωτείνης ανα κιλό βάρους, όμως ότι πρέπει ντε κ καλά να τη συνδυάσεις με κρεατίνη δεν έχει βάση. Πιο πολύ μαρκετίστικο μου ακούγεται αυτό...
α!κ για το ότι αυξάνει την πρωτεινοσύνθεση έχεις κάποια (αξιόπιστη) έρευνα που να το αποδεικνύει? απλά για να τη συζητήσουμε.

TheWorst
22-12-11, 23:53
Ενα ερωτημα προς τον Ντεβιλ και οποιος γενικα μπορει να βοηθησει..Σε ενα στακ γραμμωσης ειναι πολυ απαραταιτητο το ΑΛΑ (alpha lipoic acid) Ρωταω αυτο γιατι με βγαινει πανακριβα :shock:

COBRA_STYLE
23-12-11, 00:27
Ενα ερωτημα προς τον Ντεβιλ και οποιος γενικα μπορει να βοηθησει..Σε ενα στακ γραμμωσης ειναι πολυ απαραταιτητο το ΑΛΑ (alpha lipoic acid) Ρωταω αυτο γιατι με βγαινει πανακριβα :shock:

Εγω θα το προτιμουσα σε bulking.Γιατι εκει εχεις μπολικους carbs και δουλευει καλυτερα με carbs.Ενω σε cutting τους εχεις πολυ περιορισμενους.
Σε στακ γραμμωσης θα εβαζα καποιο anti-cortisol καλυτερα,να διωξεις και καποια νερα εκτως των αλλων.

TheWorst
23-12-11, 12:00
Απο οτι ειδα εχει κυριως magnesium και green tea..
Δε θα ηταν καλυτερα να τα παρω ξεχωριστα?
Ετσι κι αλλιως πιστευω οτι ακομα και χωρις συμπληρωματα θα εχω αποτελεσματα,αφου ειμαι λαπας και δεν εχω κανει μεχρι τωρα σωστη διατροφη γραμμωσης ποτε.
Βγαινουν και πολλα χαπακια και με επιβαρυνουν :green:

MusclesOfShadow
23-12-11, 12:40
Σημερα θα χρειαστει να κανω δυο προπονησεις μαζι, ποδια πρωτα, μετα πλατη με χερια. Θα μου παρει γυρω στις 2 ωρες. Εγω μετααπο 1 ωρα προπονησης το πολυ πειναω σαν τερας, και χανω αρκετα σε αντοχη και συγκεντρωση, αν οχι τοσο σε δυναμη.

Επισης αυτη την στιγμη εχω whey με αμινοξεα μεσα, αμινοξεα σε χαπι, κρεατινη και ταυρινη. Μπορω να χρησιμοποιησω κατι απο αυτα (ή τιποτα) ή καατι απο αυτα σε συνδυασμο με καποιο υδατανθρακα απτο σπιτι (μπανανα? Μελι?) για να σταματησω λιγο την πεινα αλλα και πολυ περισσοτερο την κουραση? Ως ενα βαθμο?

Ειναι αναγκη να κανω την διπλη προπονηση, γιαυτο ρωταω.

Thnx

Ivan
23-12-11, 13:27
Καλο θα ητανε να κανεις καθε φορα απο μια μυικη ομαδα στο γυμναστιριο..ολο το αιμα να πηγαινει στα ποδια για παραδειγμα..θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα με αυτον τον τροπο,με τον αλλον θα εχεισ σιγουρα περισσοτερη κοποση και οχι τοσο καλα αποτελεσματα,ο πιο απλος λογος ειναι το οτι εχεις τελιοσει την πρωτη μυικη ομαδα και εισαι ειδη κουρασμενος και πασ στην δευτερη με λιγοτερες επιδοσεις..αν ομως θελεις ετσι και δεν σου το επιτρεπει το προγραμα σου(εκτος γυμναστιριου)τοτε...κρεατινη το πρωι σε συνδιασμο με καποιο γευμα οπου να περιεχει αρκετο υδατανθρακαγια καλυτερη αποροφιση απο τον οργανισμο,ταυρινι πριν απο την προπονιση σου ή καποιο νιτρικο..εφοσων υπαρχει αναγκη να γινει διπλη προπονιση και αν αυτο συμβαινει συχνα θα σου προτεινα ενα καλο νιτρικο με αρκετι ταυρινι μεσα...ελπιζω να σε καλυψα :) :) :) :)

MusclesOfShadow
23-12-11, 13:48
Σημερα θα γινει αυτο. Εγω εχω ταυρiνη scitec σε χαπια 3g το ενα. Αρα να παρω ενα τετοιο αμεσως πριν και ενα ενδιαμεσα? Θα προτεινοταν μισο σκουπ whey αναμεσα στις προπονησεις? Μαζι με λιγο κρεατινη?

Thnx

dimitris56
23-12-11, 13:52
Παιδια να σας ρωτησω κατι , σημερα τελειωνει το συμπληρωμα μου(πρωτεινη, κρε-αλκαλινη), το επαιρνα σχεδον 2 μηνες. Μπορω να συνεχισω μονο με καποια πρωτεινη για καποιο διαστημα μεχρι να μπω σε 2ο κυκλο με κρεατινη παλι? Η θα πρεπει αυτον τον 1 μηνα που θα κανω off να μην παρω καποιο συμπληρωμα? :unsure: ΗΕLP!!

TheWorst
23-12-11, 13:56
Παρε μονο την πρωτεινη σου τοτε.
Γιατι να την σταματησεις ??

dimitris56
23-12-11, 14:06
Δεν σταματαω πρωτεινη τοτε και συνεχιζουμε..Πολυ ωραια! Ευχαριστω πολυ!





p.s ισως και με καποια πιο 'βρωμικη' ;)

TheWorst
23-12-11, 14:10
Πιο βρωμικη πρωτεινη ? :P
Εννοεις gainer ?

dimitris56
23-12-11, 14:25
χααχαχαχα ναι για πρωτεινη μιλαω παντα :P

Gainer??μωρε λες?? :shifty: Δεν εχω και μεγαλη εμπειρια, οποτε οποια προταση παραπανω απο δεκτη θα ελεγα :thumbup:

TheWorst
23-12-11, 16:32
Οχι ρε , εννουσα οτι αφου θα παιξεις βρωμικα θα παρεις gainer και πραγματικα θα βρωμησεις :P
Δεν εχει νοημα

TheWorst
23-12-11, 17:17
Μια ερωτηση: Εχω αμινο 5600 γυρω στα 500 χαπακια..
Ποτε να τα παιρνω :green:
Απλα θελω να τελειωνουν γιατι στην γραμμωση δε τα χρειαζομαι , και απο οτι φαινεται και στον ογκο δε τα χρειαζομαι :green:

MusclesOfShadow
23-12-11, 17:22
Διαβασε τις οδηγιες:unsure:
Εναι 4 πριν την προπ, 4 μετα την προπ και 4 πριν τον υπνο.
Εγω τα χρειαζομαι, μου τα πουλας?:green:

TheWorst
23-12-11, 17:31
Αμα ημασταν ιδια πολη , αλλα ετσι κιαλλιως τωρα για 15 ευρω δε νομιζω οτι αξιζει να μπαινουμε καν στον κοπο :P

MusclesOfShadow
23-12-11, 17:34
Αν ερθεις εσυ (θα εχει και παουερλιφτινγ contestMusclesOfShadow VS TheWorst διοργανωμενη απο μενα) σου δινω 20 και σε κερναω και να σεικ scitec whey pro:green:
Ποια συσκευασια εχεις? Η 500 συμφερει απειρα

TheWorst
23-12-11, 18:50
Εχω την συσκευασια με 500 καψουλες , και εχω χρησημοποιησει περιπου 50 περιπου.

pizzass
24-12-11, 17:18
Medium Chain Triglycerides (MCT) εχει αναφερθει κατι για αυτο ? ψαχνω πηγες για να κανω δικο μου ΜR και το βρηκα σε μπουλκ

average_joe
24-12-11, 21:00
^εδω εγινε μια μικρη συζητηση MCT Oil (Now Foods) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17654-MCT-Oil-%28Now-Foods...)

pizzass
24-12-11, 22:11
απο οτι καταλαβα δλδ αν το προτιμησει καποιος καλυτερα να το κανει σε υποθερμιδικη διατροφη. thanks για το λινκ μαν :thumbup:

average_joe
24-12-11, 22:18
δεν ειναι απαραιτητο να εισαι σε υποθερμιδικη τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω.

βασικα ειναι λαδι το οποιο μπορει να χρησιμοποιηθει σαν mrp αλλα κυριως το θετικο του βρισκεται στο οτι ειναι φουλ σε συγκεκριμενα κορεσμενα λιπαρα.

οποτε με τη χρηση του μπορεις να ρυθμισεις πιο ευκολα το %των κορεσμενων στη διατροφη σου.

vamoS3
25-12-11, 22:17
εχει δοκιμασει κανεις αυτην την πρωτεινη ή καποια αυτης της εταιριας.....37186

ελμερ
25-12-11, 22:35
Αυτη η πρωτεινη ειναι της weider...δεν εχει σχεση με το συγκεκριμενο θεμα.....(δεν την εχω δοκιμασει ;)) :welcome:

TheWorst
25-12-11, 23:51
Παιδια acetyl l-carnitine σε καψουλες ή σε σκονη ?? Ποιο ειναι καλυτερο ?

average_joe
25-12-11, 23:57
σκονη γιατι ειναι πολυ πιο φθηνη.

TheWorst
26-12-11, 00:01
Το ιδιο ποιοτικη ειναι ομως ? Ιδιο πραμα ειναι δλδ

average_joe
26-12-11, 00:05
η μορφη που πωλειται ειναι συνηθως η Acetyl-L-Carnitine HCl.
αν τη βρεις ετσι ακριβως ειτε σε σκονη ειτε σε χαπια ειναι λογικα το ιδιο πραγμα.

η τιμη προφανως αλλαζει λογω της διαδικασιας "πακεταρισματος".

TheWorst
26-12-11, 00:09
Generic Nutrition ειναι καλη εταιρια ? Ειναι καρτινινη σε σκονη acetyl l-carnitine

ganopoulos
26-12-11, 00:42
Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους ειμαι καινουριο μελος στο forum και θα επανελθω για καποιεσ ερωτησεις σχετηκα με καποια συμπληρωματα που περνω για την προπονηση μου ειμαι 44 ετων παλιος ποδοσφαιριστησ και τωρα 1,5 χρωνω ασχολουμαι με τρεις προπονησεις την εβδομαδα με βαρη ειμαι 1,73 υψος και 80 κιλα και λιπος 23% κανω αποχη ενος μηνα απο προπονηση λογω τενοντιτηδας αριστερου αγκωνα διαβασα σχετικα με την κυκλικοι προπονηση για να επανελθω στο ρυθμο που ειχα πριν τον τραυματισμο μου και θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τα συμπληρωματα γλουκοζαμινης αν χρειαζεται στην περιπτωση μου καθως και την ληψη καποιας Τεστο.


Περνω πρωτεινη MYOFUSION Gaspari θα ηθελα να ξεκινησω και κρεατινη ποια πρωτεινεται?

sTeLaKoS
26-12-11, 01:40
Ρίξε μια ματιά στο τόπικ O σύμμαχος των αρθρώσεων(γλυκοζαμινη) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8049-O-σύμμαχος-των-αρθρώσεων(γλυκοζαμινη)). Αλλά νομίζω πως δε θα σε βοηθήσει, είναι κυρίως για χονδροπάθειες.
Η τέστο που λες δεν είναι συμπλήρωμα, είναι φάρμακο επίσης όμως δε βοηθάει. Πέραν αυτού δεν έχει θέση στη κουβέντα μας.

Μετά την άσκηση βάζε πάγο, θα βοηθούσε κάποια αντιφλεγμονώδη αλοιφή ή και χάπι, αν και θα σου χει δώσει ο γιατρός. Τα Ω3 επίσης σε μεγάλες δόσεις έχουνε αντιφλεγμονώδη δράση.

Κρεατίνη πάρε όποια creapure βρεις σε καλύτερη τιμή.

Μη μπεις απότομα, λίγα κιλά στις ασκήσεις που σε ενοχλεί γιατί θα κάνει καιρό να επανέλθει. Περαστικά σου.

jimas
26-12-11, 01:50
Καλησπερα παιδεια θα θελα τη γνωμη σας και να απαντησετε μονο οσοι θελετε να με βοηθησετε και οχι να μου πειτε να διαβασω τα αλλα θεματα του forum τα εχω διαβασει και χω παρει πολλες γνωμες απλα θελω να μου απαντησετε αποκλειστικα για το συμπληρωμα που θελω γιατι συνηθως τις ανακατεβουμε τισ απαντησεις..Λοιπον σε αυτο που ηθελα τη βοηθεια σας ειναι να μου πειτε τη συμπληρωμα να παιρνω πριν τη προπονηση για αυξηση αντοχης και δυναμης γιατι συνηθωσ παω αργα γυμνασητριο μετα απο δουλεια και οι δυναμεις μου με εχουν εγκαταληψει 1,5 μηνα τωρα παιρνω το black power και πριν επαιρνα το xplode και με ειχαν βοηθησει πολυ αλλα επειδη λετε πως τα νιτρικα δε κανουν καλα μηπως υοαρχει καποιο αλλο συμπληρωμα να με βοηθησει?Δεν ειμαι επαγγελματιας και δεν αναζητω πολυ δυνατα προιοντα αν και δυνατα να ειναι αν δεν περιεχουν απαγορευμενες ουσιες οι ουσιες επιβλαβες για το συκωτι δεν εχω προβλημα να τα παρω..Περιμενω τη βοηθεια σας...


****μεταφέρθηκε εδω για ευνοήτους λόγους****

Γεια σου φίλε Άρη εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το jack 3d της usp labs.
Μπορεί να είναι νιτρικό αλλά από όσα έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ δεν θεωρώ ότι κάνουν κακό στον οργανισμό,
αν το παίρνεις σωστά κάνοντας διαλείμματα και πίνοντας αρκετό νερό.
Πάρε ένα κουτί κάνε ένα τσεκ απ λίγο καιρό αργότερα και θα φανεί αν έχει επηρεάσει σε κάτι τον οργανισμό σου άσε που δε νομίζω

Dimitrios
26-12-11, 13:24
Αντί για τα Αnimal Nitro Που παίρνω τώρα μόλις μου τελειώσουν τι μου προτείνεται από αμινοξέα;
Σκέφτομαι να τα ξαναπάρω μιας και μου έδωσαν καλή ενέργεια και ένα καλό πρίξιμο(όσο πρίξιμο μπορει δλδ να σου δώσουν τα αμινοξέα), απλά θα ήθελα αν έχει κανένας κάποια αντιπρόταση να την πει..;)

sTeLaKoS
26-12-11, 13:33
Dimitrios (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?9693-Dimitrios) μην επαναλαμβάνεις ερωτήσεις σε διαφορετικά τόπικ, ρώτησες το ίδιο εχθές στο Αμινοξέα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?703-Αμινοξέα&p=487117&viewfull=1#post487117). Επόμενο spam θα διαγραφεί.



Αντί για τα Αnimal Nitro Που παίρνω τώρα μόλις μου τελειώσουν τι μου προτείνεται από αμινοξέα;
Σκέφτομαι να τα ξαναπάρω μιας και μου έδωσαν καλή ενέργεια και ένα καλό πρίξιμο(όσο πρίξιμο μπορει δλδ να σου δώσουν τα αμινοξέα), απλά θα ήθελα αν έχει κανένας κάποια αντιπρόταση να την πει..;)

Dimitrios
26-12-11, 13:44
Dimitrios (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?9693-Dimitrios) μην επαναλαμβάνεις ερωτήσεις σε διαφορετικά τόπικ, ρώτησες το ίδιο εχθές στο Αμινοξέα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?703-Αμινοξέα&p=487117&viewfull=1#post487117). Επόμενο spam θα διαγραφεί.

Ρώτησα και εδώ επειδή στα αμινοξέα δεν μου απάντησε κανένας... Ο.κ. σβήστε το αν είναι!

ganopoulos
26-12-11, 15:25
stelakos ευχαριστω για την απαντηση πανω στην ερωτηση μου και θα ηθελα να διευκρινησω κατι ακομα σχετικα με τα Ω3 που πρωτυνες.Ενοεις Fish oil και flexseed μαζι ή χωρια και αν ναι ποια εταιρεια και κατι ακομα εχω παρει πριν ενα μηνα ενα συμπληρωμα της universal steroil complex θεωρεις πως ειναι πεταμενα λεφτα?Το ρωταω γιατη εμεις ανω των 40 ετων χρειαζομασται ενυσχιτη τετεστερονης και οσο αφορα την κρεατινη που ειπες με βολευει ή αλκαλικη της NOW που δεν χρειαζεται περιοδο φορτωσης.Προκαταβολικα σας ευχαριστω γιατι τη το forum σας μου εδωσε πολλες απαντισης σχετηκα με τιν διατροφη τα συμπληρωματα την προπονηση και ειναι ενας πολυ καλος οδηγος για νεους που θελουν να ασχοληθουν με το αθλημα BB αλλα και για μεγαλιτερους σαν και εμενα που σας διαβαζω τοσο καιρο και τωρα μπορω να σιζηταω μαζι σας με την βοηθεια του γιου μου που ειναι 15 ετων και μου γραφει αυτος τα μηνηματα για να μπορεσει να μπει και αυτος στο κλημα γενικα με το αθλημα και την μορφωση που πρεπει να εχουν τα ατομα τα οποια ασχολουνται με αυτο


Υ.Γ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΣ Ο ΔΡΑΜΙΝΟΣ μπορειται να με αποκαλειται ετσι :)

beefmeup
28-12-11, 20:31
φιλε γεια σου..
το universal sterol που γραφεις δεν κανει τπτ για αυτο που θες..αν θες κατι που να κανει δουλεια δες αυτο..ειναι φτηνο σχετικα κ υπαρχουν πολλες επιλογες στην αγορα..D-ASPARTIC ACID k αυξηση τεστοστερονης. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8408-D-ASPARTIC-ACID-k-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82.)
ο στελιος εννοει μονο ω-3,καθως αυτα ειναι που εχουν δειξει οτι εχουν αντιφλεγομονοδεις ιδιοτητες..το flax seed που γραφεις δεν ειναι απαραιτητο..
πολυ καλα ειναι τα Super EPA (NOW Foods)..



(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16794-Super-EPA-%28NOW-Foods%29)

jimas
29-12-11, 00:17
Γεια σας.

Επειδή έχω ψιλομπερδευτεί με τις πρωτεϊνες άλλο πράγμα είναι η πρωτεϊνη ορού γάλακτος και άλλο η whey;
Άν είναι διαφορετικά έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή πρωτεϊνη ορού γάλακτος;

beefmeup
29-12-11, 00:18
το ιδιο ειναι.

sTeLaKoS
29-12-11, 00:18
Το ίδιο είναι ;)

Eιδη πρωτεϊνης σε σκόνη


E (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1303-Eιδη-πρωτεϊνης-σε-σκόνη)dit: Διονύση με πρόλαβες! :toast:

Spyrous
29-12-11, 00:31
Γλυκερινη πως την χρεισιμοποιομε?

sTeLaKoS
29-12-11, 00:41
Υπάρχει τόπικ, για να δω, θα το βρεις;

Spyrous
29-12-11, 00:44
:thumbup: το βρηκα!!

sTeLaKoS
29-12-11, 00:46
Ήταν δύσκολο; 10 τόπικ πιο κάτω ήτανε, μη τα θέλουμε όλα στο πιάτο.

dimitris56
29-12-11, 01:27
Παιδες καλησπερα!! Τα φωτα σας!! Μιας και οπως ειχα πει κ πιο πανω ειμαι σε περιοδο οφ απο κρεατινη και μιας και θελω να συνεχισω με συμπληρωμα μεχρι τον 2ο κυκλο, μου εδωσε ενας φιλος μια φορμουλα με πρωτεινη - γλουταμινη- ταυρινη! Λεω να την δοκιμασω αλλα δεν γνωριζω αν θα με βοηθησει για αυξηση μαζας. Τι λετε? :unsure:

TheWorst
29-12-11, 02:22
Κοιτα φιλε , εκτος αν δε καταλωνεις 10 κουτια την ημερα- ΟΧΙ
Θελει φαγητο.Αυτα απλως συμπληρωνουν τη διατροφη σου,για αυτο λεγονται συμπληρωματα
Αλλιως παρε , δε νομιζω να χασεις.. :) Απλα μη περιμενεις αυτα απο μονα (χωρις σωστη διατροφη και προπονηση) τεραστιο μυικο κερδος.

dimitris56
29-12-11, 03:21
Εννοειται πως διατροφη και προπονηση δεν κοβονται! Και πως μονο με συνδυασμο και των 2 υπαρχουν αποτελεσματα.. Ρωτησα κ ως προς τα συστατικα κυριως και τι κερδος θα εχω (αν εχω) πριν η και μετα την προπονηση... ;)

ganopoulos
29-12-11, 16:44
φιλε γεια σου..
το universal sterol που γραφεις δεν κανει τπτ για αυτο που θες..αν θες κατι που να κανει δουλεια δες αυτο..ειναι φτηνο σχετικα κ υπαρχουν πολλες επιλογες στην αγορα..D-ASPARTIC ACID k αυξηση τεστοστερονης. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8408-D-ASPARTIC-ACID-k-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82.)
ο στελιος εννοει μονο ω-3,καθως αυτα ειναι που εχουν δειξει οτι εχουν αντιφλεγομονοδεις ιδιοτητες..το flax seed που γραφεις δεν ειναι απαραιτητο..
πολυ καλα ειναι τα Super EPA (NOW Foods)..



(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16794-Super-EPA-%28NOW-Foods%29)
φιλε beefmeup ευχαριστω για την ενημερωση απλως μια διευκρινηση για τα Ω3 εψαξα στουσ χωρηγους μας για το super -Epa αλλα δεν το βρισκω εχει μονο τα απλα να κοιταξω τις ON fish oil ή να παρω τα απλα της NOW?? ή καλυτερα τα Ω της universal

beefmeup
29-12-11, 16:57
θα προτιμουσα της NOW...
της ΟΝ δεν εχουν περιεκτικοτητα σε λιπαρα οξεα,κ της universal αν εννοεις το pak,ειναι πολλα λεφτα για το τπτ..

Xxlakis
30-12-11, 00:03
Με αυτο το φρουτο την Agmatine τι παιζει?Απο οτι θυμαμαι ειναι παραγωγο της Αργινινης και σου δινει καλυτερα pumps υποτιθεται.Την εχει δουλεψει κανεις?

century1982
30-12-11, 00:21
Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα !
Αγορασα τα παρακατω υγρα αμινοξεα και την πρωτεινη ογκου αυτη μου την εδωσαν απο το γυμναστηριο.
Θα ειμουν ευγνωμων αν θα μπορουσατε να μου πειτε τις δοσολογίες για τα συγκεκριμενα συμπληρωματα.
Ποσες φορες να λαμβανω την πρωτεινη και ποσα γρ η δοση?
Τα αμινοξεα πριν την προπόνηση μόνο η και κάποια αλλη φορα?20 ml στη δόση μου είπαν .2 φορές την μέρα από εκεί που τα αγόρασα.
Η πρωτεΐνη εχει μεσα ενα scoop τεραστιο σαν αυτο που βάζουν το απορρυπαντικό..Εχω παρει διαφορες αλλες που ειχαν κανονικο μικρο scoop . Η συσκευασια ανγραφει 2 scoop την ημερα -334 γρ .Την ημερα 334 γρ , τη δόση?
Σας φαινινται λογικα?Δεν ξερω ποσες δοσεις να κανω , κυρίως με ενδιαφέρει μεταπροπονητικα.Μια το πρωι ακι μια μετα την προπονηση?

Σας ευχαριστώ !

TheWorst
30-12-11, 18:44
Παιδια..Μια ερωτηση...

Ειναι λογικο η l-carnitine μου να βρωμαει σαν ξυδι ???????????????

sTeLaKoS
30-12-11, 23:59
Καλησπέρα και καλώς ήλθες :welcome:
Πέρνα από την ενότητα Νέα μέλη να μας πεις δυο λόγια για σένα και να σε γνωρίσουν όλα τα μέλη!

Στο δια ταύτα τώρα.. η Super Mass (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?16235-Super-Mass-Gainer-(Dymatize)) είναι weight gainer (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2100-Φόρμουλες-Όγκου-(Weight-Gainers)) -καλά θα κάνεις να αποφεύγεις τέτοιου τύπου εκτός κι αν είσαι καμιά δεκαριά κιλά κάτω από το ύψος σου- το μεγαλύτερο ποσοστό της είναι υδατάνθρακας, γι αυτό και το σκουπ-φτυάρι.
Στα 2 σκουπ σου δίνει 52γρ πρωτείνη και 250γρ υδατάνθρακα. Υπερβολικά πολλά. 1 σκουπ μετά τη προπόνηση παλεύεται. ;) Αλλά όχι άλλη στιγμή της μέρας.

Τα αμινοξέα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?16262-Amino-Liquid-(Warriorlab)) σου, θα έπινα μια δόση πριν τη προπόνηση και μία κατά τη διάρκεια της προπ. Καλό είναι να αποφεύγεις τα υγρά, καλύτερα σε σκόνη.

Διάβασε τα τόπικ, θα σου λύσουν πολλές απορίες. :thumbup:

marpi
31-12-11, 01:48
παιδια την elite dymatize μπανανα την εχετε δοκιμασει???
πως ειναι???

kingstyle
01-01-12, 23:49
37454 37455
37456 37457

μαγκες θελω τη γνωμη σας!!! παω κοντα στα 2χρονια γυμναστηριο και τωρα αποφασισα να παρω συμπλιρωματα. εχω παραγγειλει τη lava της universal και την myofusion της gaspary και το θεμα μου ειναι οτι μετα την προπονηση δεν ξερω τι να παρω. οι τριγιρω μου λενε κανονικα τη lava και στα καπακια την πρωτεινη αλλα ta 2.5 scoop της lava εχουν 32g πρωτεινη χρειαζεται και η myofusion? οπιος ξερει ας μου πει αν ειναι καλος και ο συνδιασμοσ αφτων των 2

(σορυ για τα ορθογραφικα αλλα μου τα λεγε η μανα μου ΔΙΑΒΑΖΕ ΔΙΑΒΑΖΕ!!! και γω :P:P:P:P:P:P)

Tasos Green
01-01-12, 23:52
το Lava μετα την προπόνηση και την Myo κατα την διάρκεια της μέρας.. ανάμεσα στα γεύματα η μαζι με το φαγητό αν δεν εχει αρκετή πρωτεΐνη απο μονο του.

kingstyle
02-01-12, 00:05
δηλαδη ειμαι καλυμενος μονο με τη lava και αμυνοξεα μετα το γυμναστηριο?

Tasos Green
02-01-12, 00:19
και χωρις αμινο μετα την προπόνηση μονο με το Lava παλι καλυμμένος εισαι... εχει 30 γρ πρωτεινη πιστευω σου φτανουν τα αμινοξεα της ...
εκτος και αν κανεις τοσο σκληρες προπονησεις οπου εκει μπορεις να συμπληρωσεις κατι παραπανω σε αμινοξεα.

sTeLaKoS
02-01-12, 00:24
Τα αμινοξέα βάλτα pre ή intra ;)
Ποια έχεις;

Lava και MyoFusion όπως σου είπε ο Τάσος.

kingstyle
02-01-12, 00:26
ευχαριστω με εβγαλες απο πολυ μπελα :thumbup:

kingstyle
02-01-12, 03:09
αμινοξεα εχω τα lba pro της efx. ειχα παει στα xtreme να παρω τα aminomax της gaspari αλα ο υπαλιλος με επιασε στο μπιριμπιρι οτι τα εχει σε προσφορα 2 στην τιμη του ενως μα μου σου του και τα πηρα. αφτα εχουν λειξει με το τελος του χρονου και εχω ενα μπουκαλι ακομα. πινω 1 κουταλια το πρωι, 1 μιση ωρα pre, 1 after, και μια πριν τον υπνο

beefmeup
02-01-12, 22:19
παιδια την elite dymatize μπανανα την εχετε δοκιμασει???
πως ειναι???

βασικα η γευση της φερνει περισοτερο σε βανιλια παρα σε μπανανα..
με την εννοια οτι ειναι που ελαφρια σαν γευση μπανανας κ θυμιζει βανιλια πιο πολυ..
εμενα ας πουμε με χαλασε αυτο γιατι ηθελα περισοτερη γευση μπανανας ας πουμε..αλλους μπορει να μην τους ενοχλει..

Gianna
02-01-12, 22:54
βασικα η γευση της φερνει περισοτερο σε βανιλια παρα σε μπανανα..
με την εννοια οτι ειναι που ελαφρια σαν γευση μπανανας κ θυμιζει βανιλια πιο πολυ..
εμενα ας πουμε με χαλασε αυτο γιατι ηθελα περισοτερη γευση μπανανας ας πουμε..αλλους μπορει να μην τους ενοχλει..

Η αγαπημένη μου!!!! Όντως είναι ελαφριά, αλλά όχι και ξέπλυμα, καλά με γάλα (ειδικά παγωμένο ξινόγαλο το καλοκαιρι) τα σπάει!!!

marpi
03-01-12, 02:09
ευχαριστω για τισ απαντησεισ παιδεια!

NickO
03-01-12, 04:51
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

Πήρα μία πρωτείνη gain, μια κρεατίνη monohydrate, πολυβιταμίνη, αμινοξύ σε υγρό και το Animal Pump της Universal.

Έχω μπερδευτεί λίγο με το ποιά συμπληρώματα πρέπει να παίρνω πρίν την προπόνησή μου και ποιά μετά την προπόνηση.

Για παράδειγμα, εννοείται οτι το Animal Pump το παίρνεις μισή ώρα τουλάχιστον πρίν την προπόνηση, αλλα μετά την προπόνηση παίρνεις πρώτα κρεατίνη,πρωτείνη ή αμινοξύ?

kostask
03-01-12, 05:13
γεια και καλή χρόνια σε όλους,
έχει ακούσει κανείς αρνητικά πράγματα για το tribulus δηλαδή για τυχόν παρενέργειες κλπ
θα ήθελα αν κάποιος το έχει χρησιμοποίηση στην προπόνηση του να μου πει λίγα λόγια

worfel
03-01-12, 13:58
πήρα το Animal Cuts. Να ξεκινησω με 1 πακ τη μερα? παλι μου φαινεται ολιγον δυνατο. να επαιρνα καλυτερα τα μισα απο τα 9 χαπια τη μερα για αρχη?

worfel
03-01-12, 14:12
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

Πήρα μία πρωτείνη gain, μια κρεατίνη monohydrate, πολυβιταμίνη, αμινοξύ σε υγρό και το Animal Pump της Universal.

Έχω μπερδευτεί λίγο με το ποιά συμπληρώματα πρέπει να παίρνω πρίν την προπόνησή μου και ποιά μετά την προπόνηση.

Για παράδειγμα, εννοείται οτι το Animal Pump το παίρνεις μισή ώρα τουλάχιστον πρίν την προπόνηση, αλλα μετά την προπόνηση παίρνεις πρώτα κρεατίνη,πρωτείνη ή αμινοξύ?

μιση ωρα πριν παρε το animal pump.

ΑΜΕΣΩΣ μετα παρε τα αμινοξεα με νερακι

και μετα απο 10 λεπτά παρε πρωτεινη με κρεατινη μαζι.

Τωρα για την πολυβιταμινη μπορεις να την παρεις το πρωι αμεσως μετα το γευμα. να μην εχεις δηλαδη αδειο στομαχι
Το ιδιο και για την κρεατινη τις μερες που δεν γυμναζεσαι. την παιρνεις πρωι μαζι με το φαγητο σου

worfel
03-01-12, 20:12
πήρα το Animal Cuts. Να ξεκινησω με 1 πακ τη μερα? παλι μου φαινεται ολιγον δυνατο. να επαιρνα καλυτερα τα μισα απο τα 9 χαπια τη μερα για αρχη?

κανενας?

taxidriver109
04-01-12, 04:00
θελω με το jack3d που παιρνω να βαλω και citrulline malate και αλανινη το ερωτημα ειναι ποση ποσοτητα πρεπει να βαλω απο το καθε ενα και πια εταιρια να παρω για αλανινη

marpi
04-01-12, 11:53
κανενας?

φιλε η καθε δοση ειναι σακουλακι, δεν μοιραζεται!! δεσ το κ αν σ ενοχλισει το ξανασυζηταμε για λυση!

Tasos Green
04-01-12, 12:22
φιλε η καθε δοση ειναι σακουλακι, δεν μοιραζεται!! δεσ το κ αν σ ενοχλισει το ξανασυζηταμε για λυση!

+1

+οτι στο cuts η κάθε κάψουλα πρεπει να εχει διαφορετικά συστατικά. ετσι ειναι λιγο δυσκολο να σπάσεις το πακ.

beefmeup
04-01-12, 12:30
β-αλανινη παρε σκονη,κ αυτην που εχει καλυτερη σχεση τιμης/δοσεων..
ολες ιδιες ειναι.
για δοσεις που λες,περνε περιπου 2+2γρ κιτρουλινη πριν την προπονα μαζι με το jack3d η με αδειο στομαχι να δεις πως σε παει..
β-αλανινη θες 6γρ ανα μερα σε σπαστες δοσεις των 2γρ..το ποτε θα τις παρεις δεν εχει να κανει..μπορεις κ με τα γευματα αν θες.

GeoDask
04-01-12, 15:36
β-αλανινη παρε σκονη,κ αυτην που εχει καλυτερη σχεση τιμης/δοσεων..
ολες ιδιες ειναι.
για δοσεις που λες,περνε περιπου 2+2γρ κιτρουλινη πριν την προπονα μαζι με το jack3d η με αδειο στομαχι να δεις πως σε παει..
β-αλανινη θες 6γρ ανα μερα σε σπαστες δοσεις των 2γρ..το ποτε θα τις παρεις δεν εχει να κανει..μπορεις κ με τα γευματα αν θες.

Παίζουν τπτ παρενέργειες αν παίρνεις παραπάνω Β-Αλανίνη ; κάθε πότε την κάνεις cycle ;

mitsoulas
04-01-12, 16:59
Μια ερωτηση θελω να κανω ποση πρωτεινη μπορεις να παιρνεις απο το καθε γευμα γιατι ο υπαλληλος που μου εδωσε το συμπληρωμα μου ειπε οτι η πρωτεινη που παιρνεις απο το καθε γευμα ζωικη και φυτικη να μην ξεπερναει τα 30 γραμμαρια γιατι την υπολοιπη ο οργανισμος δεν την αφομιωνει αρα την πεταει στα αχρηστα. Μαλιστα το συνεχισε και μου ειπε οτι ξανα πρωτεινη μετα απο 3 ωρες θα παρεις εχω διαβασει και καποια θεματα στο ιντερνετ σχετικα με επιβαρυνση στα νεφρα και στο συκωτι και προβληματιζομαι εντονα. Αν ισχηει αυτο δηλαδη 30 γραμμαρια μονο αυτος που θελει 200 γραμμαρια και βαλε πως στο καλο θα μπορεσει να τα παρει ? ? ? αυτος καθε 3 και λιγο θα πρεπει να μασουλαει και να ρουφαει.

beefmeup
04-01-12, 19:21
Παίζουν τπτ παρενέργειες αν παίρνεις παραπάνω Β-Αλανίνη ; κάθε πότε την κάνεις cycle ;

ριξε κ μια ματια εδω αν δεν το χεις κανει ηδη..
Beta-alanine συμπληρωματα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9999-Beta-alanine-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1&highlight=alanine)

παρενεργειες οχι,αλλα μπορει να χεις θεμα με τις συγκεντρωσεις ταυρινης στο σωμα..εχουν το ιδιο carrier,αλλα σε λογικες δοσεις δεν υπαρχει θεμα..σε μεγαλυτερες ομως θα χεις,γιατι λογικα ειναι dose dependant..
εγω οταν περνω το κανω για 2 μηνες,κ μετα οφ μεχρι την επομενη φορα που μπορει να ναι μισος χρονος η μπορει κ μηνας..

@mitsoulas δεν πρεπει να ναι κ πολυ σχετικος αυτος που στα πε..
υπαρχουν αναλογα θεματα με την πρωτεινη,ριξε μια ματια..

sobral
04-01-12, 19:38
ριξε κ μια ματια εδω αν δεν το χεις κανει ηδη..
Beta-alanine συμπληρωματα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9999-Beta-alanine-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1&highlight=alanine)

παρενεργειες οχι,αλλα μπορει να χεις θεμα με τις συγκεντρωσεις ταυρινης στο σωμα..εχουν το ιδιο carrier,αλλα σε λογικες δοσεις δεν υπαρχει θεμα..σε μεγαλυτερες ομως θα χεις,γιατι λογικα ειναι dose dependant..

ταυτόχρονη λήψη β-αλανίνης κ ταυρίνης θα είχε κάποιο κέρδος σε αυτό το σημείο? Αλλά με ίδιο carrier δεν μου φαίνεται να στέκει ο συνδυασμός ε?

beefmeup
04-01-12, 19:44
οχι γινεται...το χαμε συζητησει καπου με τον bane κ τον devil..
μια μελετη με ταυτοχρονη ληψη,δεν εδειξε κατι αρνητικο..
απλα καλο ειναι να εχουν διαφορετικους χρονισμους στην ληψη τους..ετσι κ αλλιως το ποτε θα παρεις την β-αλανινη μεσα στην μερα δεν εχει να κανει..

kostask
04-01-12, 21:32
για το tribulus κανείς?

beefmeup
04-01-12, 21:33
πρεπει να υπαρχουν 3-4 θεματα..αν ψαξεις θα τα βρεις ειμαι σιγουρος..:)

mitsoulas
05-01-12, 09:33
@mitsoulas δεν πρεπει να ναι κ πολυ σχετικος αυτος που στα πε..
υπαρχουν αναλογα θεματα με την πρωτεινη,ριξε μια ματια..

Eυχαριστω για την βοηθεια φιλε ξερεις κατι αν εχεις μαυρα μεσανυχτα σχετικα με τα συμπληρωματα και την πρωτεινη ειδικα , οπως αυτην την στιγμη ειμαι ΕΓΩ ακους τον οποιοδηποτε και διαβαζεις τον οποιοδηποτε στο διαδυκτιο. Και παλι ευχαριστω και θα διαβασω τα αρθρα εδω μεσα που γραφονται.

tottaliaris
06-01-12, 15:06
Καλη χρονια παιδια!
Θελω να ρωτησω αν μια πρωτεινη μαζι με αμινοξεα κανει ιδια δουλεια με την κρεατινη

beefmeup
06-01-12, 15:20
αλλα τα 2 πρωτα κ αλλο η κρεατινη.

cristos
06-01-12, 18:17
Τι γνωμη εχετε για το carbo up?

kafros gate 7
06-01-12, 19:00
παιδια να σας ρωτησω κατι.ειμαι 18 χρονων. εδω και ενα 9μηνο παιρνω μια whey και τους τελευταιους 2 μηνες
τα 100% beef amino της universal.ειμαι σε ογκο και γι' αυτο σκεφτομουν να δοκιμασω μια κρεατινη για κανα
μηνα 1 δοση πριν την προπονηση και μια μετα.ποια ειναι η γνωμη σας?κανει να χρησιμοποιω κρεατινη στην ηλικια μου?
γιατι εχω διαβασει και μερικες αντιθετες αποψεις.

amateur666
06-01-12, 19:17
παιδια να σας ρωτησω κατι.ειμαι 18 χρονων. εδω και ενα 9μηνο παιρνω μια whey και τους τελευταιους 2 μηνες
τα 100% beef amino της universal.ειμαι σε ογκο και γι' αυτο σκεφτομουν να δοκιμασω μια κρεατινη για κανα
μηνα 1 δοση πριν την προπονηση και μια μετα.ποια ειναι η γνωμη σας?κανει να χρησιμοποιω κρεατινη στην ηλικια μου?
γιατι εχω διαβασει και μερικες αντιθετες αποψεις.

δεν υπαρχει προβλημα..

tottaliaris
06-01-12, 20:57
αλλα τα 2 πρωτα κ αλλο η κρεατινη.

H πρωτεινη μαζι με τα αμινοξεα δε θα με κανει να πρηστω?

TEFAAtzis
06-01-12, 21:06
H πρωτεινη μαζι με τα αμινοξεα δε θα με κανει να πρηστω?

Ναι γιατι με τον συνδιασμο τους παραγεται μια νεα ουσια η πρησμενομινη η οποια σε πρηζει και σενα και μας ολους που ακουμε τα ιδια και τα ιδια κατα καιρους:P.Πλακα κανω φιλε μου,τπτ δεν σε πρηζει ουτε η κρεατινη,ουτε η πρωτεινη ουτε τα αμινο ουτε τπτ!!!

GeoDask
06-01-12, 21:11
Ναι γιατι με τον συνδιασμο τους παραγεται μια νεα ουσια η πρησμενομινη η οποια σε πρηζει και σενα και μας ολους που ακουμε τα ιδια και τα ιδια κατα καιρους:P.

:green::green::green::green::bowdown:

exkaliber
06-01-12, 22:34
ta estrogen blockers ειναι καλα/χρησιμα???

superchargedtas
06-01-12, 23:21
αναλογα το επιπεδο..αν εισαι επαγγελματιας ισως ειναι χρησιμα στην αυξηση τεστο,λιγο στεγνωμα και
αποφυγη ανεπιθυμητων παρενεργειων απο αας.αν εισαι σε χαμηλο επιπεδο δν νμζω οτι αξιζει.αποψη μ παντα

taxidriver109
07-01-12, 17:02
β-αλανινη παρε σκονη,κ αυτην που εχει καλυτερη σχεση τιμης/δοσεων..
ολες ιδιες ειναι.
για δοσεις που λες,περνε περιπου 2+2γρ κιτρουλινη πριν την προπονα μαζι με το jack3d η με αδειο στομαχι να δεις πως σε παει..
β-αλανινη θες 6γρ ανα μερα σε σπαστες δοσεις των 2γρ..το ποτε θα τις παρεις δεν εχει να κανει..μπορεις κ με τα γευματα αν θες.

beef
επειδη δεν καταλαβα για την κιτρουλινη λες να περνω 2 γρμ με το jack πριν την προπονα αυτο μονο η και αλλα 2γρμ καπου αλλου μεσα στην μερα

exkaliber
07-01-12, 17:05
αυτο σου λεει
κιτρουλινη μονο πριν την προπο
αλλη ωρα τι να την κανεις?

taxidriver109
07-01-12, 19:29
ok το 2+2 δεν καταλαβα αλλα μαλλον ενοουσε 2 αλανινη και 2 κιτρουλινη
ευχαριστω

beefmeup
07-01-12, 22:58
ok το 2+2 δεν καταλαβα αλλα μαλλον ενοουσε 2 αλανινη και 2 κιτρουλινη
ευχαριστω

μαν τωρα το ειδα.
οχι εννουσα 4γρ κιτρουλινη πριν την προπονα,αλλα αν δεις οτι σε ενοχλουν στο στομαχι να σπασεις σε 2+2 πριν την προπονα..
δλδ 2γρ μια ωρα πριν,κ μετα αλλα 2 μαζι με το prewo που περνεις.

TheWorst
08-01-12, 01:02
Ερωτηση: Τι συμπληρωμα θα μπορουσα να παρω για να φυγουν τα νερα ?

Και αλλη- Αληθευει οτι η μεγαλη ποσοτητα νερου βοηθαει σε αυτο ή οχι ?

TEFAAtzis
08-01-12, 01:44
Ερωτηση: Τι συμπληρωμα θα μπορουσα να παρω για να φυγουν τα νερα ?

Και αλλη- Αληθευει οτι η μεγαλη ποσοτητα νερου βοηθαει σε αυτο ή οχι ?

Οσοι εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους και θελουν να διωξουν και τα τελευταια νερα παιρνουν καποιους λιποδιαλυτες με ηπια διουριτικη δραση,αλλα για μενα το καλυτερο συμπληρωμα για να διωξεις νερα και λιπος ειναι το αεροβιο;)

jimas
08-01-12, 02:30
Γεια σας
Επειδή πρόσεξα οτι η myofusion της gaspari δεν αναφέρει την ίδια ποσότητα bcaa όπως η gold standard της on θα μπορούσα να προσθέσω κάποιο πακέτο με
bcaa μαζί;

TheWorst
08-01-12, 02:39
Οσοι εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους και θελουν να διωξουν και τα τελευταια νερα παιρνουν καποιους λιποδιαλυτες με ηπια διουριτικη δραση,αλλα για μενα το καλυτερο συμπληρωμα για να διωξεις νερα και λιπος ειναι το αεροβιο;)

Τα νερα τι σχεση εχουν με το αεροβιο ??

COBRA_STYLE
08-01-12, 03:17
Ερωτηση: Τι συμπληρωμα θα μπορουσα να παρω για να φυγουν τα νερα ?

Και αλλη- Αληθευει οτι η μεγαλη ποσοτητα νερου βοηθαει σε αυτο ή οχι ?


Οσοι εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους και θελουν να διωξουν και τα τελευταια νερα παιρνουν καποιους λιποδιαλυτες με ηπια διουριτικη δραση

ειτε με καποιο anti-cortisol

taxidriver109
08-01-12, 04:01
μαν τωρα το ειδα.
οχι εννουσα 4γρ κιτρουλινη πριν την προπονα,αλλα αν δεις οτι σε ενοχλουν στο στομαχι να σπασεις σε 2+2 πριν την προπονα..
δλδ 2γρ μια ωρα πριν,κ μετα αλλα 2 μαζι με το prewo που περνεις.


οκ ευχαριστω και παλι beef αυτο θα κανω

beefmeup
08-01-12, 12:58
Ερωτηση: Τι συμπληρωμα θα μπορουσα να παρω για να φυγουν τα νερα ?

Και αλλη- Αληθευει οτι η μεγαλη ποσοτητα νερου βοηθαει σε αυτο ή οχι ?

αρχονται σε υπερθερμιδικη,δεν εχει νοημα να το κανεις αυτο,γιατι δεν θα γινει...
οταν κανεις υποθερμιδικη εκει θα το δεις..τσαι,καφες κλπ..

η αεροβιο,πως δεν εχει σχεση..?μια χαρα σχεση εχει..

TheWorst
08-01-12, 13:29
Ναι για υποθερμιδικη μιλαω παντα,με λιγους υ/ες κ.ο.κ.

Οσον το αεροβιο..Τα νερα που αποβαλλονται με τον υδρωτα οταν πιουμε νερο δεν "επιστρεφουν" ?
Ενω αν ειναι μεσω ουρων (βασικα) τοτε δεν επιστρεφουν? Καπως ετσι τα'χω στο μυαλο μου.

lila_1
08-01-12, 13:32
Και στις 2 περιπτωσεις "επιστρεφουν"

DimisPatra1
08-01-12, 17:53
παιδια να σας ρωτησω κατι.ειμαι 18 χρονων. εδω και ενα 9μηνο παιρνω μια whey και τους τελευταιους 2 μηνες
τα 100% beef amino της universal.ειμαι σε ογκο και γι' αυτο σκεφτομουν να δοκιμασω μια κρεατινη για κανα
μηνα 1 δοση πριν την προπονηση και μια μετα.ποια ειναι η γνωμη σας?κανει να χρησιμοποιω κρεατινη στην ηλικια μου?
γιατι εχω διαβασει και μερικες αντιθετες αποψεις.

φιλε δεν υπαρχει θεμα με την ηλικια σου.οταν προκειτε για εγκεκριμενα συμπληρωματα απλα ακουσε προσεκτικα τις οδηγιες τον πωλητων για τη σωστη δοσολογια και μην κανεις υπερβολες.τα καλητερα οπλα στο σπορ που διαλεξες πρεπει να ειναι η υπομονη ,η επιμονη και η πειθαρχια.

TheWorst
08-01-12, 18:03
ειτε με καποιο anti-cortisol

Δινεις καποια συγκεκριμενη μαρκα ωστε να γοογλαρω,γιατι δε βρισκει... μονο anti-oxidant.. :(

Αν θες και λινκ , ακομα πιο πολυ βοηθαει :green:

exkaliber
08-01-12, 18:30
σκεφτομαι να παρω milk protein και με ξενιζει το οτι λεει : Calcium: 690mg

να ρωτησω τι τυπος ασβεστιου ειναι για μα δω ποσο θα αποροφα ο οργανισμος μου???

COBRA_STYLE
08-01-12, 18:35
σκεφτομαι να παρω milk protein και με ξενιζει το οτι λεει : Calcium: 690mg

να ρωτησω τι τυπος ασβεστιου ειναι για μα δω ποσο θα αποροφα ο οργανισμος μου???

Δεν μπορει να σου πει κανεις.Κοιτα στα ingredients.

Πες οτι εχει calcium citrate,εσυ που ξερεις ποσο θα απορροφησεις δλδ?

exkaliber
08-01-12, 18:40
sta indigrents λεει μονο Calcium: 690mg
αν τους στειλω μαιλ ΙΣΩΣ μου πουν


ιδεα δεν εχω για το σιτρατε
αν ομως ειναι η λιγοτερο αποροφησιμη μορφη ασβεστιου θα ξερω πανω κατω αν χρειαζομαι ασβεστιο
φανταζομαι

COBRA_STYLE
08-01-12, 18:58
μπορει να σου πουν δεν ξερω.

Παντως διαβαζα προσφατα(μπορει και εδω μεσα) οτι τελικα δεν υπαρχει προβλημα με το calcium carbonate και οτι απορροφαται μια χαρα.Κανανε μια μελετη και δεν παρατηρηθηκε δλδ καποια αξιοσημειωτη διαφορα.

παντως εξαρταται και με τι θα το συνδυασεις το ασβεστιο.Κανει καλο combo με d3,φωσφορο και μαγνησιο.Ουσιαστικα ειναι τα βασικα ιχνοστοιχεια για την καλη υγεια των οστων σε πρωτη φαση και ετσι μεγιστοποιεις και την απορροφιση.

exkaliber
08-01-12, 19:03
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

για τον φωσφορο δεν το ηξερα

βιταμινη δ εχω,λενε βοηθαει στην αποροφηση ασβεστιου
επισης θα παρω μαγνησιο

και βασικα ηταν να παρω και ασβεστιο αλλα τωρα που ειδα ποσο ασβεστιο εχει η μιλκ πρωτειν
ρωταω για να δω αν δεν θα χρειαστει να παρω εξτρα

COBRA_STYLE
08-01-12, 19:05
μπα δεν χρειαζεσαι επιπλεον ασβεστιο...το φτανεις ανετα το 1γρ και κατι.

Giannistzn
09-01-12, 15:23
Η 1,25-υδροξυχολοκαλσιφερολη (που προκυπτει απο την D3) αυξανει την απορροφηση ασβεστιου και φωσφορου απο το εντερο, την κινητοποιηση ασβεστιου απο τα οστα, και την επαναρροφηση ασβεστιου απο τα ουροφορα σωληναρια. Κυριος στοχος της ειναι να αυξηση τη συγκεντρωση ασβεστιου στο αιμα :thumbup:

Γενικα ομως η D συμβαλει στην εξασφαλιση επαρκους ποσοτητας ασβεστιου και φωσφορου για την αναπτυξη του σκελετου.


Εαν ξερει καποιος καταστημα (ονλινε ή μη) που να εχει στοκ σε whey shake ας μου στειλει εν πμ γιατι ψαχνω σοκολατα :green:

Fedder
10-01-12, 19:01
Με τη σειρά μου και εγώ θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:
Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο συμπλήρωμα πρωτεϊνης για έναν αρχάριο που είναι σε περίοδο όγκου? Και η χρήση της είναι κάθε πρωί και μετά την προπόνηση?

exkaliber
10-01-12, 19:05
Η 1,25-υδροξυχολοκαλσιφερολη (που προκυπτει απο την D3) αυξανει την απορροφηση ασβεστιου και φωσφορου απο το εντερο, την κινητοποιηση ασβεστιου απο τα οστα, και την επαναρροφηση ασβεστιου απο τα ουροφορα σωληναρια. Κυριος στοχος της ειναι να αυξηση τη συγκεντρωση ασβεστιου στο αιμα :thumbup:



wow
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:


την βρηκα αδιαφορη γευση την σοκολατα τους απο μια δοκιμη

Giannistzn
11-01-12, 02:02
Κοιτα απο γευση ειναι καλη για εμενα (τωρα θελω να δοκιμασω και φραουλα) αυτο που με ελκυει περισσοτερο ειναι η τιμη της.. Δεν εχω βρει κατι πιο φθηνο, οποτε και την προτιμω.

Αν και στα υποψην για δοκιμη εχω myofusion, nutri και bulk απο mp.. Αν μεχρι τοτε εχουμε λεφτα βλεπουμε :green:

Mcstefan7
13-01-12, 20:19
Με τη σειρά μου και εγώ θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:
Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο συμπλήρωμα πρωτεϊνης για έναν αρχάριο που είναι σε περίοδο όγκου? Και η χρήση της είναι κάθε πρωί και μετά την προπόνηση?

Πάρε την 100% whey της ON.Και για μετά την προπ. πάρε και δεξτρόζη και πρόσθεσε την στο σέικερ!!

rey1989
16-01-12, 16:04
σήμερα έκανα mix απο δύο preworkout και άρχισα να νιώθω τσιμπήματα (λόγο b-alanine λογικά) στο δέρμα μου σε μεγάλο βαθμό, καμία σχέση με άλλες φορές, αλλα έβγαλα καλύτερη προπόνηση και είχα πολύ καλα πρηξίματα.

[ενα scoop jack3d και ενα scoop xpand xtreme pump (dynamatise) ]

ηταν η τελευταία μέρα που χρησιμοποιούσα pre πριν το διάλειμμα και είπα να κάνω το πείραμα :green:.

ειναι βλαβερό να κάνουμε mix preworkout?

---

και επίσης , μπορώ να χρησιμοποιήσω κρεατίνη όταν έχω ήδη ενα μήνα που χρησιμοποιώ jack3d 2 με 3 scoop 5/7 η να κάνω ενα διάλειμα πρώτα? (επειδή έχει κρεατίνη και το ίδιο).

beefmeup
16-01-12, 16:16
τις αναλογιες διεγερτικων να προσεξεις..
με τα υπολοιπα δεν νομιζω να χεις θεμα.

panakos
17-01-12, 18:45
καλησέρα στην παρέα!
επιστρέφω μετά απο λίγο καιρό αποχής απο το site! πλέον στα 82 κιλά με ύψος 1.87 και με ακριβή λιπομετρηση στο 15,5%.

το πρόγραμμα που ακολουθούσα πριν 2 μήνες ήταν όγκο σε δισετ και απο βδομάδα μπαίνω σε πυραμίδα 8-8-6-4

την συμβουλή σας θέλω για τα συμπληρώματα που θα πάρω!

ξεκιάμε με πρωτείνη iso-gold...
aminomax8000
cla 1000
ωμεγα 3-6-9
πολυβιταμινη βιτακικ(την έχει προσφορά γι αυτό την αγόρασα)..

ποιά η γνώμη σας γι αυτό το στάκ?μπορώ να συμπληρώσω κάτι άλλο?:welcome:

Sport Billy
17-01-12, 22:27
μπορώ να συμπληρώσω κάτι άλλο?:welcome:
Κρεατινούλα,αλλά αν κατάλαβα έχεις σταματήσει τον όγκο και είσαι σε φάση γράμμωσης οπότε καλύτερα κρεαλκαλυκή κρεατίνη μόνο για τη δύναμη.
Αν σου περισσεύουν money πάρε καζείνη για το βράδυ.
Λιποτροπικά no γιατί είσαι πολύ λεπτός ήδη...

Mcstefan7
17-01-12, 22:56
καλησέρα στην παρέα!
επιστρέφω μετά απο λίγο καιρό αποχής απο το site! πλέον στα 82 κιλά με ύψος 1.87 και με ακριβή λιπομετρηση στο 15,5%.

το πρόγραμμα που ακολουθούσα πριν 2 μήνες ήταν όγκο σε δισετ και απο βδομάδα μπαίνω σε πυραμίδα 8-8-6-4

την συμβουλή σας θέλω για τα συμπληρώματα που θα πάρω!

ξεκιάμε με πρωτείνη iso-gold...
aminomax8000
cla 1000
ωμεγα 3-6-9
πολυβιταμινη βιτακικ(την έχει προσφορά γι αυτό την αγόρασα)..

ποιά η γνώμη σας γι αυτό το στάκ?μπορώ να συμπληρώσω κάτι άλλο?:welcome:

Μια χαρά είσαι κομπλέ...Δεν θες τπτ αλλο αντε καμια κρεατίνη που λέει και ο φίλος απο πάνω

panakos
17-01-12, 23:34
σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις!

ειχα παρει πιο πριν κρεατινη την cell tech και δεν μου αρεσε καθολου...
τωρα μπορει να παρω της ρεφλεξ θα δω...:)

Noobas
18-01-12, 13:35
Καλησπέρα έχω πολύ καιρό να γράψω γιατί είχα χάσει τον κωδικό θέλω να ρωτήσω το εξής. είμαι φαντάρος και εδώ και τρείς μήνεις έχω πάει μόνο 4 φορές γυμναστήριο και αισθάνομαι ότι κρεμάω ήδη.

θέλω να ρωτήσω μπορώ να πέρνω κάποιο συμπλήρωμα τώρα χωρίς να κάνω γυμναστική για συντήρηση?

όταν απολυθώ θελω να ξεκινησω πρωτείνες και κρεατίνη θα με βοηθήσουν να χτίσω ένα καλογυμνασμένο σώμα?

γιατί είμαι 25 χρονών και ακόμα δεν έχω πετύχει τον στόχο μου, πήγαινα 1,5 χρόνο γυμναστήριο και τώρα τσάμπα ο κόπος με τον στρατό

Dimitrios
18-01-12, 13:50
Καλησπέρα έχω πολύ καιρό να γράψω γιατί είχα χάσει τον κωδικό θέλω να ρωτήσω το εξής. είμαι φαντάρος και εδώ και τρείς μήνεις έχω πάει μόνο 4 φορές γυμναστήριο και αισθάνομαι ότι κρεμάω ήδη.

θέλω να ρωτήσω μπορώ να πέρνω κάποιο συμπλήρωμα τώρα χωρίς να κάνω γυμναστική για συντήρηση?

όταν απολυθώ θελω να ξεκινησω πρωτείνες και κρεατίνη θα με βοηθήσουν να χτίσω ένα καλογυμνασμένο σώμα?

γιατί είμαι 25 χρονών και ακόμα δεν έχω πετύχει τον στόχο μου, πήγαινα 1,5 χρόνο γυμναστήριο και τώρα τσάμπα ο κόπος με τον στρατό

Φίλε μου κανένα συμπλήρωμα δεν μπορεί να αντικαταστήσει την άσκηση. Προσπάθησε να ασκείσαι όσο μπορείς -αν μπορείς- και άσε τα συμπληρώματα. :welcome:

Noobas
18-01-12, 13:51
σκεφτόμουν κάτι σε λιποδιαλύτες για να στεγνώσω έτσι και αλλιώς ένα ψιλο περπατιματάκι κάνουμε και μετά να ξεκινήσω όταν απολυθώ για όγκο

Dimitrios
18-01-12, 14:11
σκεφτόμουν κάτι σε λιποδιαλύτες για να στεγνώσω έτσι και αλλιώς ένα ψιλο περπατιματάκι κάνουμε και μετά να ξεκινήσω όταν απολυθώ για όγκο

Τη γράμμωση την κάνει η διατροφή που σίγουρα δεν μπορείς να προσέξεις αφού είσαι στο στρατό.
Απλά γνώμη μου πάντα θεωρώ ανούσιο να πάρεις κάτι από τη στιγμή που δεν αθλείσαι. Γιατί και ο λιποδιαλύτης και όλα τα συμπληρώματα δεν είναι καραμέλες.Γνώμη μου βέβαια.;)

Noobas
19-01-12, 13:03
αυτό που με αγχώνει πιο πολύ είναι αν θα ξεκινάω πάλι από το μηδέν μετά από τόσους μήνες

jannous44
19-01-12, 13:05
αυτό που με αγχώνει πιο πολύ είναι αν θα ξεκινάω πάλι από το μηδέν μετά από τόσους μήνες

το σωμα εχει μνημη. δεν θα ξεκινησεις απο το μηδεν οπως οταν πρωτοξεκινησες. αλλα απο κατι παραπανω. και μολις του ξαναδωσεις τα ερεθισματα θα ξαναεπανελθεις..:thumbup:

worfel
19-01-12, 23:04
ξερετε τιποτα για μια εταιρια "Maximize" ? πηρα μια κρεατινη (δεν ειναι creapure) σχετικα φθηνα, και λεω μηπως πρεπει να ανησυχω

http://www.maximize-sports-nutrition.be/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/c/r/creatine_glow_lores.png

worfel
20-01-12, 19:58
ξερετε τιποτα για μια εταιρια "Maximize" ? πηρα μια κρεατινη (δεν ειναι creapure) σχετικα φθηνα, και λεω μηπως πρεπει να ανησυχω

http://www.maximize-sports-nutrition.be/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/c/r/creatine_glow_lores.png

κανείς? να την κρατήσω ή να παω να πάρω άλλη?

COBRA_STYLE
20-01-12, 20:14
καταρχας δεν μπορει να ξερει κανεις τι εχει μεσα το καθε supp...οχι μονο η κρεατινη που εχεις.Εκτος αν παρει το κουτι και κανει χημικη αναλυση.

Απο κει και περα δεν βλεπω το λογο να την πεταξεις.

worfel
20-01-12, 21:09
καταρχας δεν μπορει να ξερει κανεις τι εχει μεσα το καθε supp...οχι μονο η κρεατινη που εχεις.Εκτος αν παρει το κουτι και κανει χημικη αναλυση.

Απο κει και περα δεν βλεπω το λογο να την πεταξεις.

ρωτησα απλα αν ξερετε την μαρκα

κατι αλο, ισως ειναι λιγο οφφ αλλα πηρα ενα superpump max και ειναι λιγο πανω απο την μεση το κουτι. παιζει να ανοιχτηκε? το αλουμινοχαρτο ηταν μισοξεκολημενο αλλα παιζει να εφυγε στο ανοιγμα, οποτε δεν μπορουμε να πουμε απο αυτο

COBRA_STYLE
20-01-12, 21:21
χμμμ...δεν ξερω που κυμαινεται η σταθμη της σκονης του superpump,δλδ μεχρι που ειναι η σκονη στα κουτια γενικα.Θα σου απαντησει και καποιος που το'χει παρει λογικα.

worfel
20-01-12, 23:50
χμμμ...δεν ξερω που κυμαινεται η σταθμη της σκονης του superpump,δλδ μεχρι που ειναι η σκονη στα κουτια γενικα.Θα σου απαντησει και καποιος που το'χει παρει λογικα.

έχω πάρει μονο μια δοση μεχρι τωρα. μαλλον πρεπει να το ζυγίσω και να δω. αν η συσκευασια περιεχει 640γρ λογικα με το κουτι πρεπει να ειναι κοντα στα 750. αλλα δεν εχω ζυγαρια... πωωω

amateur666
24-01-12, 14:03
ρε παιδια πηρα μια κρεατινη μονουδρικη 1.2 κιλα απο τ λιονταρι αλλα μολις ειδα οτι λιγει ιουνιο μ φαινεται μικρο τ διαστημα λετε να τους στειλω κανα εμαιλ ή τσαμπα κοπος?!!..:unsure:

Dimitrios
24-01-12, 16:30
ρε παιδια πηρα μια κρεατινη μονουδρικη 1.2 κιλα απο τ λιονταρι αλλα μολις ειδα οτι λιγει ιουνιο μ φαινεται μικρο τ διαστημα λετε να τους στειλω κανα εμαιλ ή τσαμπα κοπος?!!..:unsure:

Δεν ξέρω πόσο την πήρες αλλά πολύ πιθανό να την είχαν σε καμιά προσφορά. Αλλά εντάξει και μέχρι τον Αύγουστο νομίζω καλά θα είναι..;)

Teoangel
25-01-12, 17:58
Καλησπέρα σας, ασχολούμαι με το γυμναστήριο ένα εξάμηνο και έχω πάρει ευτυχώς για μένα 10 κιλά.(ήμουν 57 και είμαι 67 τώρα). Λοιπόν θέλω μέχρι το καλοκαίρι να έχω βάλει άλλα 5-6 κιλά μυικής μάζας πάντα..Τι μου προτείνετε να πάρω? σκεφτόμουν για μια καθαρή πρωτεΐνη της ΟΝ.. Επίσης, μια κρεατίνη μαζί με την ΟΝ πιστεύεται ότι θα με βοηθήσει? Αν όχι υπάρχει πρωτεΐνη με κρεατίνη μαζί που να κάνει δουλειά;

koulara!
25-01-12, 20:41
αγορασα χ8ες τιν nitro isolate απο την εταιρεια muscletech....απο εκει που την πηρα μου ειπαν να περνω 2 scoop μετα την προπονηση με βαρη...παραλληλα κανω muay thai αλλα μου ειπαν να μην την περνω μετα απο την συγκεκριμενη προπονηση....συμφωνειτε με τα 2 scoop ?δν ειναι πολλα?το λεω γτ ειδα οτι γνκ ειναι αρκετα δυνατη...μηπως 8α ηταν καλυτερα να παιρνω ενα scoop μετα τα βαρη Και ειτε ενα scoop το πρωι ειτε μετα το thai?

beefmeup
26-01-12, 02:39
Καλησπέρα σας, ασχολούμαι με το γυμναστήριο ένα εξάμηνο και έχω πάρει ευτυχώς για μένα 10 κιλά.(ήμουν 57 και είμαι 67 τώρα). Λοιπόν θέλω μέχρι το καλοκαίρι να έχω βάλει άλλα 5-6 κιλά μυικής μάζας πάντα..Τι μου προτείνετε να πάρω? σκεφτόμουν για μια καθαρή πρωτεΐνη της ΟΝ.. Επίσης, μια κρεατίνη μαζί με την ΟΝ πιστεύεται ότι θα με βοηθήσει? Αν όχι υπάρχει πρωτεΐνη με κρεατίνη μαζί που να κάνει δουλειά;

καλυτερα οτι παρεις να το παρεις χωρια..ξερεις κ τις δοσεις ετσι κ τις υπολογιζεις.
τωρα για το αν η πρωτεινη θα σε βοηθησει να βαλεις μυικα κιλα,μαλλον ναι αλλα οχι οπως το εννοεις...φαγητο ειναι..αυτο που ζητας μεχρι το καλοκαιρι ειναι κομματακι δυσκολο,αν μιλαμε για καθαρα κιλα..εκτος εισαι αρχαριος κ βαλεις ευκολα καποια κιλα,αλλα κ παλι χλωμο το κοβω αφου πηρες ηδη 10 που γραφεις μεσα σε ενα εξαμηνο..οπου ναναι θα κολησεις κ θα περνεις πιο δυσκολα..λογικο ειναι.


αγορασα χ8ες τιν nitro isolate απο την εταιρεια muscletech....απο εκει που την πηρα μου ειπαν να περνω 2 scoop μετα την προπονηση με βαρη...παραλληλα κανω muay thai αλλα μου ειπαν να μην την περνω μετα απο την συγκεκριμενη προπονηση....συμφωνειτε με τα 2 scoop ?δν ειναι πολλα?το λεω γτ ειδα οτι γνκ ειναι αρκετα δυνατη...μηπως 8α ηταν καλυτερα να παιρνω ενα scoop μετα τα βαρη Και ειτε ενα scoop το πρωι ειτε μετα το thai?

υπαρχει θεμα στην αξιολογηση..το βρισκεις κ ρωτας εκει..εδω που να ξερει καποιος αν ειναι οκ να περνεις 2 σκουπ απο την πρωτεινη αυτη?
εχουμε πουθενα πινακα με τα συστατικα της για να δουμε τι εχει κ ποσο??
αυτο για το muay thai,που σου παν παντως ειναι μουφα...την πρωτεινη την περνεις μετα απο οποιδηποτε προπονηση κανεις αν θες..

Teoangel
26-01-12, 11:00
καλυτερα οτι παρεις να το παρεις χωρια..ξερεις κ τις δοσεις ετσι κ τις υπολογιζεις.
τωρα για το αν η πρωτεινη θα σε βοηθησει να βαλεις μυικα κιλα,μαλλον ναι αλλα οχι οπως το εννοεις...φαγητο ειναι..αυτο που ζητας μεχρι το καλοκαιρι ειναι κομματακι δυσκολο,αν μιλαμε για καθαρα κιλα..εκτος εισαι αρχαριος κ βαλεις ευκολα καποια κιλα,αλλα κ παλι χλωμο το κοβω αφου πηρες ηδη 10 που γραφεις μεσα σε ενα εξαμηνο..οπου ναναι θα κολησεις κ θα περνεις πιο δυσκολα..λογικο ειναι.

η αλήθεια είναι οτι μετά τα 65 ανέβαινα αρκετά δύσκολα ( 2-3 εβδομάδες στα ίδια κιλά)..Και +2 κιλά να πάω μέχρι το καλοκαίρι δεν θα με χαλάσει.. Τώρα όσο αφορά τα συμπληρώματα. Από πρωτεΐνη θα πάρω την Optimum 100% Whey Gold Standard (απόψεις για γεύσεις αν είναι εύκολο)...Απο κρεατίνη δεν ξέρω τίποτα..τι μου προτείνετε;

panakos
27-01-12, 20:29
παιδιά λύστε κάποιος μια απορία που έχω γιατί μπερδεύτηκα...

λοιπόν τα aminomax 8000 τα περνουμε 5 πριν την προπο και 5 μετά την προπό ανεξαρτήτς αν μετάτην προπόνηση λαμβάνουμε πρωτείνη σε σκόνη?:unsure:

Devil
27-01-12, 20:30
παιδιά λύστε κάποιος μια απορία που έχω γιατί μπερδεύτηκα...

λοιπόν τα aminomax 8000 τα περνουμε 5 πριν την προπο και 5 μετά την προπό ανεξαρτήτς αν μετάτην προπόνηση λαμβάνουμε πρωτείνη σε σκόνη?:unsure:

αμα παιρνεις προτεινη σε σκονη καλητερα κρατα μονο τα 5 πριν την προπονηση...

panakos
27-01-12, 20:54
Καλησπέρα φίλε devil!ναι παίρνω την iso gold αμέσως μετα την προπόνηση...
Έτσι κάνω Βασικά παίρνω μόνο πριν...
Αλλα παίρνω και κατα την διάρκεια της προπόνησης ηλεκτρολυτες μαζι με 10 ml υγρά αμινοξεα!πειραζει λες;

Devil
27-01-12, 21:01
Καλησπέρα φίλε devil!ναι παίρνω την iso gold αμέσως μετα την προπόνηση...
Έτσι κάνω Βασικά παίρνω μόνο πριν...
Αλλα παίρνω και κατα την διάρκεια της προπόνησης ηλεκτρολυτες μαζι με 10 ml υγρά αμινοξεα!πειραζει λες;

οχι νταξ εισαι τοτε.... περιτο μου φαινετε να βαλεις και τα αλλα στο postwo... καλητερα να τα αφησεις ετσι οπως ειναι...;)

panakos
27-01-12, 21:07
Σε ευχαριστω πολυ φίλε για την άμμεση απάντηση!!

jimas
30-01-12, 16:45
Πάρε την 100% whey της ON.Και για μετά την προπ. πάρε και δεξτρόζη και πρόσθεσε την στο σέικερ!!

Καλησπέρα.
Υπάρχει περίπτωση η δεξτρόζη να μετατραπεί εύκολα σε σωματικό λίπος λόγω του υψηλού γλυκαιμικού δείκτη ή καμία σχέση;

beefmeup
30-01-12, 20:41
το οτι εχει κατει ψηλο γλυκαιμικο δεν σημαινει οτι θα μετρατραπει ευκολα σε λιπος..
αυτο εχει να κανει περισοτερο με το τι θα τρως μεσα στην μερα γενικοτερα σε συνδιασμο με την ασκηση που θα κανεις..

jimas
30-01-12, 23:13
το οτι εχει κατει ψηλο γλυκαιμικο δεν σημαινει οτι θα μετρατραπει ευκολα σε λιπος..
αυτο εχει να κανει περισοτερο με το τι θα τρως μεσα στην μερα γενικοτερα σε συνδιασμο με την ασκηση που θα κανεις..

Οκ ευχαριστώ κάταλαβα.
Απλά απόρησα γιατί είδα στα χαρακτηριστικά της μαλτοδεξτρίνης οτι σε αντίθεση με την δεξτρόζη γράφει οτι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη και δεν μπορεί να μετατραπεί εύκολα σε σωματικό λίπος

worfel
31-01-12, 00:04
υπαρχει περιπτωση το super pump max να εχει καποια ουσια που εμποδιζει την λιποδιαλυση? και αν ναι ποια ουσια ειναι αυτη?

Devil
31-01-12, 00:16
υπαρχει περιπτωση το super pump max να εχει καποια ουσια που εμποδιζει την λιποδιαλυση? και αν ναι ποια ουσια ειναι αυτη?

οχι... απο οσο θυμαμαι δεν εχει ακτι τετοιο μεσα...

worfel
31-01-12, 00:54
οχι... απο οσο θυμαμαι δεν εχει ακτι τετοιο μεσα...

γιατι προσπαθω να γραμμωσω οσο πλησιαζει το καλοκαιρι. αμα εχει κατι τετοιο μεσα την γ....

λες να το αφησω για καλο και για κακο και να παρω το ανιμαλ κατς που εχω στην ακρη? ή να το τελειώσω πρωτα μιας και το ξεκινησα?

giorgosss
31-01-12, 11:37
Τι προτεινετε απο αυτες τισ 2 κατηγοριες αμινοξεων ??

bcaa vs amino acids (EAA's) :toast:

worfel
31-01-12, 13:28
Τι προτεινετε απο αυτες τισ 2 κατηγοριες αμινοξεων ??

bcaa vs amino acids (EAA's) :toast:

εξαρτάται για ποιον λογο τα θες

Devil
31-01-12, 14:40
γιατι προσπαθω να γραμμωσω οσο πλησιαζει το καλοκαιρι. αμα εχει κατι τετοιο μεσα την γ....

λες να το αφησω για καλο και για κακο και να παρω το ανιμαλ κατς που εχω στην ακρη? ή να το τελειώσω πρωτα μιας και το ξεκινησα?

οχι ρε δεν εχει τιποτα τετοιο μεσα....

το ανιμαλ κατζζζζ.... @@κια μου φαινετε να σου πω την αληθεια....:green:

gmalamos
31-01-12, 15:12
Σκεφτομαι να στακαρω απο βδομαδα για ενα μηνα..Εχω στο μυλαο μου να χρησημοποιηω Multimax mdu για βιταμινη πρωτεινη της on lava για αφτερ και σκεφτομαι και ενα πρεγουορκοτ εχει καποιος να μου πρωτεινει κατι??

worfel
31-01-12, 16:02
οχι ρε δεν εχει τιποτα τετοιο μεσα....

το ανιμαλ κατζζζζ.... @@κια μου φαινετε να σου πω την αληθεια....:green:

λολ και ειχα την εντυπωση οτι μηπως ειναι και πολύ δυνατό! τι να σου πω μια φορα που εκανα κυκλο για 3 βδομαδες ειδα διαφορα. βεβαια δεν μπορώ να ξερω που οφειλεται αφου εκανα και υποθερμιδικη διατροφή... αλλα τεσπα

Devil
31-01-12, 16:13
λολ και ειχα την εντυπωση οτι μηπως ειναι και πολύ δυνατό! τι να σου πω μια φορα που εκανα κυκλο για 3 βδομαδες ειδα διαφορα. βεβαια δεν μπορώ να ξερω που οφειλεται αφου εκανα και υποθερμιδικη διατροφή... αλλα τεσπα

ενα ειναι αυτο.... το αλλο ειναι οτι εχει μεσα διαφορα ματζουνια που δρουν σαν διουριτικα....;)

απο συστατικα σε γενικες γραμμες ειναι μαπα...:green: