PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

jimas
31-01-12, 16:17
Καλησπέρα.

Ξεκίνησα να παίρνω τις βιταμίνες "mulitivitamin for men" της biotech.
Η ερώτηση μου είναι να πρέπει να συνεχίσω να τις παίρνω μόλις τελειώσουν και για πόσο χρονικό διάστημα μπορώ να τις παίρνω;

Devil
31-01-12, 16:18
Καλησπέρα.

Ξεκίνησα να παίρνω τις βιταμίνες "mulitivitamin for men" της biotech.
Η ερώτηση μου είναι να πρέπει να συνεχίσω να τις παίρνω μόλις τελειώσουν και για πόσο χρονικό διάστημα μπορώ να τις παίρνω;

μπορεις να τις παιρνεις καθημερινα για οσο χρονο θες...

jimas
31-01-12, 16:25
μπορεις να τις παιρνεις καθημερινα για οσο χρονο θες...

οκ ευχαριστώ ;)

giorgosss
31-01-12, 16:39
εξαρτάται για ποιον λογο τα θες
Σε περιοδο ογκου ??????????

billys15
31-01-12, 17:19
Σκεφτομαι να στακαρω απο βδομαδα για ενα μηνα..Εχω στο μυλαο μου να χρησημοποιηω Multimax mdu για βιταμινη πρωτεινη της on lava για αφτερ και σκεφτομαι και ενα πρεγουορκοτ εχει καποιος να μου πρωτεινει κατι??

Καφεϊνη και αργινινη,σκετα χωρις φορμουλες.Ξεκινα με 200mg καφεϊνη και 2γρ αργινινη και βλεπεις.Αν πηγαινεις με καλη ψυχολογια δεν χρειαζεσαι κατι απο αυτα.Λιγη whey και εισαι ΟΚ.

Devil
31-01-12, 17:21
Καφεϊνη και αργινινη,σκετα χωρις φορμουλες.Ξεκινα με 200mg καφεϊνη και 2γρ αργινινη και βλεπεις.Αν πηγαινεις με καλη ψυχολογια δεν χρειαζεσαι κατι απο αυτα.Λιγη whey και εισαι ΟΚ.

και 20γρ να παρει δεν θα κανει τιποτα....:green:

gmalamos
31-01-12, 17:39
Καφεϊνη και αργινινη,σκετα χωρις φορμουλες.Ξεκινα με 200mg καφεϊνη και 2γρ αργινινη και βλεπεις.Αν πηγαινεις με καλη ψυχολογια δεν χρειαζεσαι κατι απο αυτα.Λιγη whey και εισαι ΟΚ.

Οχι ρε δεν θελω κατι με στιμς κατι για preworkout θελω..Απλα δεν ξερω γτ το λαβα που θα παρω σιγουρα εχει κρεατινη και δεν ξερω με τι θα το συνδυασω.

worfel
31-01-12, 19:04
να σου πω ντεβιλ αμα αφησω το ανιμαλ κατς σε τι λες να παω? θα προτιμουσα να μην παιζει με θυροειδη. νομιζω εχει ξανααπαντηθει απλα θελω τη γνωμη σου

ionos1
31-01-12, 19:43
να σου πω ντεβιλ αμα αφησω το ανιμαλ κατς σε τι λες να παω? θα προτιμουσα να μην παιζει με θυροειδη. νομιζω εχει ξανααπαντηθει απλα θελω τη γνωμη σου

sorry που επεμβαινω η ερωτηση δεν πηγαινε σε μενα αλλα το ανιμαλ κατ δεν νομιζω οτι ειναι για ενα ατομο που θελει να χασει λιπος ...πιστευω ειναι λιγη η βοηθεια σε αυτο σε σχεση με την αποβολη 'νερων' που δινει (με βαση τα οσα εχω διαβασει και σε φορουμ του εξωτερικου), θα προτεινα το oxyelite

worfel
31-01-12, 19:45
sorry που επεμβαινω η ερωτηση δεν πηγαινε σε μενα αλλα το ανιμαλ κατ δεν νομιζω οτι ειναι για ενα ατομο που θελει να χασει λιπος ...πιστευω ειναι λιγη η βοηθεια σε αυτο σε σχεση με την αποβολη 'νερων' που δινει (με βαση τα οσα εχω διαβασει και σε φορουμ του εξωτερικου), θα προτεινα το oxyelite

ναι φυσικα και εκτιμω την απάντηση σου. θα το κοιταξω αυτο που μου λες. εγω σκεφτομουν κατι σε lipo-6

ionos1
31-01-12, 19:56
για το λιπο 6 δεν εχω αποψη ... ξερω ομως το λιπο6 black το οποιο μπορω να πω κανει καλη δουλεια αλλα αυτο παιζει με θυροειδη

Devil
31-01-12, 20:44
να σου πω ντεβιλ αμα αφησω το ανιμαλ κατς σε τι λες να παω? θα προτιμουσα να μην παιζει με θυροειδη. νομιζω εχει ξανααπαντηθει απλα θελω τη γνωμη σου

σε αυτο που ειπε ο ionos1....;)

το oep φαινετε να ειναι το καλητερο που δεν παιζει με θυροειδη....

giorgosss
31-01-12, 21:31
Τι προτεινετε απο αυτες τισ 2 κατηγοριες αμινοξεων ??

bcaa vs amino acids (EAA's) :toast:

σε φαση ογκου ??????????? :unsure:

billys15
31-01-12, 21:53
Φιλε Γιωργο οποιο απο τα δυο και να παρεις,θα δεις το ιδιο πραγμα.Ουσιαστικα τιποτα,γιατι τα αμινοξεα δεν θα κανουν και τρελη διαφορα,ουτε θα την καταλαβεις.Γνωμη μου ειναι πως πανε περισσοτερο σε αγωνιστικους που παιζουν με λεπτομερεια.Τωρα αν σκοπευεις να δωσεις π.χ. ενα 200αρι για 1 μηνα και να φορτωθεις με συμπληρωματα,εχοντας μεσα ΚΑΙ bcaa,τοτε οκ ισως δεις καποια διαφορα,αλλα σκετα αμινοξεα ετσι για να υπαρχουν αστο,ειδικα σε φαση ογκου.Αν θες δοκιμασε τα σε γραμμωση,πριν το αεροβιο.Γιατι δεν δινεις τα λεφτα σου σε απλη whey? Παντως αν επιμενεις με αμινοξεα παρε σκετη λευκινη,δοκιμασε 4-5γρ ανα 4ωρο ή 5ωρο,να χεις δηλαδη 20γρ λευκινη ανα μερα.

giorgosss
31-01-12, 21:55
Φιλε Γιωργο οποιο απο τα δυο και να παρεις,θα δεις το ιδιο πραγμα.Ουσιαστικα τιποτα,γιατι τα αμινοξεα δεν θα κανουν και τρελη διαφορα,ουτε θα την καταλαβεις.Γνωμη μου ειναι πως πανε περισσοτερο σε αγωνιστικους που παιζουν με λεπτομερεια.Τωρα αν σκοπευεις να δωσεις π.χ. ενα 200αρι για 1 μηνα και να φορτωθεις με συμπληρωματα,εχοντας μεσα ΚΑΙ bcaa,τοτε οκ ισως δεις καποια διαφορα,αλλα σκετα αμινοξεα ετσι για να υπαρχουν αστο,ειδικα σε φαση ογκου.Αν θες δοκιμασε τα σε γραμμωση,πριν το αεροβιο.Γιατι δεν δινεις τα λεφτα σου σε απλη whey?

εχω whey , απλα εχω ακουσει καλα λογια για τη δουλεια που κανουν τα αμινοξεα...

worfel
31-01-12, 22:36
σε αυτο που ειπε ο ionos1....;)

το oep φαινετε να ειναι το καλητερο που δεν παιζει με θυροειδη....

με μια γρηγορη ματια δεν το βρηκα σε καποιο απο τα γνωστα ελληνικα μαγαζια. ουτε το φορουμ το εχει. θα το παρω μαλλον απο εξω.

λες να το συνδιασω και με κανενα cla η καμια l-carnitine ή δεν χρειαζεται?

GeoDask
31-01-12, 22:46
η αλήθεια είναι οτι μετά τα 65 ανέβαινα αρκετά δύσκολα ( 2-3 εβδομάδες στα ίδια κιλά)..Και +2 κιλά να πάω μέχρι το καλοκαίρι δεν θα με χαλάσει.. Τώρα όσο αφορά τα συμπληρώματα. Από πρωτεΐνη θα πάρω την Optimum 100% Whey Gold Standard (απόψεις για γεύσεις αν είναι εύκολο)...Απο κρεατίνη δεν ξέρω τίποτα..τι μου προτείνετε;

cookies & cream, μην πάρεις σοκολάτα. Απο κρεατίνη μπορείς να πάρεις πάλι την μονουδρική της ΟΝ.

ionos1
01-02-12, 00:09
με μια γρηγορη ματια δεν το βρηκα σε καποιο απο τα γνωστα ελληνικα μαγαζια. ουτε το φορουμ το εχει. θα το παρω μαλλον απο εξω.

λες να το συνδιασω και με κανενα cla η καμια l-carnitine ή δεν χρειαζεται?

το οχyelite pro υπαρχει σε site xoρηγου... αλλα εξω θα το βρεις σιγουρα πιο φθηνα το στακ με την καρνιτινη και εγω θα το κανω καποια στιγμη

worfel
01-02-12, 00:34
το οχyelite pro υπαρχει σε site xoρηγου... αλλα εξω θα το βρεις σιγουρα πιο φθηνα το στακ με την καρνιτινη και εγω θα το κανω καποια στιγμη

βασικα σκεφτομουν και με cla και με καρνιτινη. προς το τελος που θα δυσκολεψουν τα πραγματα θα τα δώσω όλα!

chrisv
01-02-12, 00:46
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω ποτε ειναι οι καταληλοτερες ωρες να περνουμε πρωτεινη.ξερω οτι πρεπει να περνουμε μια μετα την προπονηση σιγουρα.η κυρια ερωτηση μου ειναι αν την πρωτεινη πρεπει ν την περνουμε ξεχωριστα απο τα γευματα που κανουμε ή αν υπαρχει προβλημα αν την περνουμε μαζι!Εγω πχ τρωω το πρωι δημιτριακα και μετα απο κανα 10λεπτο περνω πρωτεινη,αποροφονται ομως ετσι ολες οι πρωτεινες η γινονται λιπος;το ιδιο κανω και το βραδυ πριν κοιμιθω τρωω ενα γευμα και στα καπακια πρωτεινη.Μηπως πρεπει να αφηνω καποιο χρονικο διαστημα αναμεσα σε γευμα και πρωτεινη;

billys15
01-02-12, 02:08
Οχι δεν εχεις προβλημα αν τρως πρωτεϊνη με τα γευματα.Χρειαζεσαι ολη την ημερα,δεν εχει συγκεκριμενες ωρες.Απλα αφηνε καποιο κενο,μην φας 100γρ πρωτεϊνη σε ενα γευμα π.χ...

Devil
01-02-12, 04:17
βασικα σκεφτομουν και με cla και με καρνιτινη. προς το τελος που θα δυσκολεψουν τα πραγματα θα τα δώσω όλα!

cla οχι.... μεγαλο κοστος...

καλητερα καρνητινη.... η' θα πας σε acetyl l carnitine η' σε l carnitine l tartate.... η' και τις 2...:green:

chrisv
01-02-12, 04:39
Οχι δεν εχεις προβλημα αν τρως πρωτεϊνη με τα γευματα.Χρειαζεσαι ολη την ημερα,δεν εχει συγκεκριμενες ωρες.Απλα αφηνε καποιο κενο,μην φας 100γρ πρωτεϊνη σε ενα γευμα π.χ...

Βασικα αυτη η απορια μου μπηκε γιατι ειχα διαβασει καπου οτι ο οργανισμος μπορει να αφομιωσει 35 γραμμαρια πρωτεινη ανα γευμα!Ευχαριστω παντως για την απαντηση!;)

Devil
01-02-12, 04:41
Βασικα αυτη η απορια μου μπηκε γιατι ειχα διαβασει καπου οτι ο οργανισμος μπορει να αφομιωσει 35 γραμμαρια πρωτεινη ανα γευμα!Ευχαριστω παντως για την απαντηση!;)

ο οργανισμος θα παρει οση θελει.... και 100γρ να παρεις σε ενα γευμα δεν λεει κατι....

μην περιοριζεσε στα 30-35γρ δεν εχει νοημα.... δεν ισχυει κατι τετοιο...;)

alaniaris_g7
01-02-12, 09:47
Εχθές έκανα μια συζήτηση με έναν τυπά σε ένα κατάστημα bulk και μου είπε πως πρέπει να πάρω:

1) Καθαρή πρωτεΐνη.
2) Αμινοξέα.
3) Λιποδιαλύτες.

Όλο αυτό το πακέτο μου είπε πως θα πρέπει να το κάνω για ένα μήνα!!!!
Κατά την γνώμη σας αξίζει να τα αρχίσω;;;;

RAMBO
01-02-12, 10:41
μ@λ@κες ψαχνει?..ενα μηνα να τα παρεις να σου κανουν τι?:inandout:

alaniaris_g7
01-02-12, 11:05
μ@λ@κες ψαχνει?..ενα μηνα να τα παρεις να σου κανουν τι?:inandout:

Μάλλον Ράμπο δεν κατάλαβες το τι είπα....
Όχι μόνο για ένα μήνα, αλλά σαν αρχικό στάδιο....:thumbup:

worfel
01-02-12, 13:01
cla οχι.... μεγαλο κοστος...

καλητερα καρνητινη.... η' θα πας σε acetyl l carnitine η' σε l carnitine l tartate.... η' και τις 2...:green:

η l tartate αν δεν κανω λαθος εχεις πει πως ενισχύει τα androgen receptors και η acetyl προστατευει τα νευρικα κυτταρα με ελαφρο stim effect. πως θα βοηθησουν ομως αυτες οι λειτουργιες στην αυξηση της καυσης λιπους?

ionos1
01-02-12, 14:37
Εχθές έκανα μια συζήτηση με έναν τυπά σε ένα κατάστημα bulk και μου είπε πως πρέπει να πάρω:

1) Καθαρή πρωτεΐνη.
2) Αμινοξέα.
3) Λιποδιαλύτες.

Όλο αυτό το πακέτο μου είπε πως θα πρέπει να το κάνω για ένα μήνα!!!!
Κατά την γνώμη σας αξίζει να τα αρχίσω;;;;

πρεπει να τα παρεις για να πετυχεις τι στοχους>>?????? διαβασε πρωτα και μαθε τι ειναι αυτα που σου λεει και τι σου δινουν ... και πρωτα απο ολα βγαλε μια καλη διατροφη με βαση τους στοχου σου!

Giannistzn
01-02-12, 14:48
Εχθές έκανα μια συζήτηση με έναν τυπά σε ένα κατάστημα bulk και μου είπε πως πρέπει να πάρω:

1) Καθαρή πρωτεΐνη.
2) Αμινοξέα.
3) Λιποδιαλύτες.

Όλο αυτό το πακέτο μου είπε πως θα πρέπει να το κάνω για ένα μήνα!!!!
Κατά την γνώμη σας αξίζει να τα αρχίσω;;;;

Βασικα ποιος ειναι ο στοχος σου.. Για εμενα, εαν θες συμπληρωμα, παρε μια whey που σε βοηθα/βολευει στα γευματα και post-wo για γρηγορη προσβαση σε πρωτεΐνη (αν δεν εχεις γευμα).

Απο εκει και περα, εαν θες boost στην προπονηση, το βλεπεις για αλλα συμπληρωματα, δοξα το θεο reviews εδω απειρα.

Eαν σε ενδιαφερει λιποδιαλυση και να πεσεις σε ποσοστο, πρωτα μαθε πως δουλευει / ανταποκρινεται το σωμα σου σε διατροφη και αεροβιο και οταν δεις οτι κολας σκεψου το για λιποδιαλυτη. Εαν παρεις λιποδιαλυτη και δεν εχεις ξεκαθαρισει αυτα τα πραματα, θαυματα δεν θα γινουν ;)

COBRA_STYLE
02-02-12, 18:23
Παιδες ψαχνω L-Carnitine L-Tartrate.Εχω σταμπαρει της Νοw την L-Carnitine, 100% Pure Powder, 3 oz (85 g).
Αν ξερει κανεις καμια αλλη με καλο value for money ας μου ριξει ενα πμ plz!!!

average_joe
02-02-12, 22:32
^
η σκονη εχει φυρα
τσεκαρε

Supplement Facts
Serving Size: Two 1/4 Level Teaspoons (1.9 g)
Servings Per Container: 44
Amount Per Serving % Daily Value
L-Carnitine (Carnipure) (from L-Carnitine Tartrate) 1.27 g (1,270 mg) *

στην ουσια βγαινει 56γρ καθαρου προιοντος Carnipure

αν εκανα σωστα τους υπολογισμους τα Vcaps απο την ιδια εταιρεια ειναι οικονομικοτερα.

COBRA_STYLE
02-02-12, 22:54
βρηκα και απο AI Sports!!Αυτη που ειναι σε πρασινη συσκευασια και βγαζει 300 δοσεις στο 1 γραμμαριο.Καλυτερη απο αυτη της Νοw...τι λες εσυ?εγω θα παω στα 4γρ/μερα οποτε μου βγαζει 75 μερες περιπου.Ουσιαστικα για να τη στακαρω με ενα ds τη θελω,το οποιο θα το τρεξω μαξιμουμ 1,5 μηνα.Καλα ειναι πιστευω

average_joe
02-02-12, 23:00
βρηκα και απο AI Sports!!

δεν ξερω ποια λες αν ειναι πετα την στην αξιολογηση.

κατα τα αλλα στα 2 και κατι γρ ηταν η μια ερευνα για την tartate.

COBRA_STYLE
02-02-12, 23:16
δεν ξερω ποια λες αν ειναι πετα την στην αξιολογηση.

κατα τα αλλα στα 2 και κατι γρ ηταν η μια ερευνα για την tartate.
ναι το ξερω...αλλα γενικα δε μαρεσει να μενω στις ποσοτητες που γινονται οι ερευνες.Θελω παντα το κατι παραπανω και εφοσον εχει αποδειχτει safe:green:

TheWorst
02-02-12, 23:27
Τι ειναι το DS , ρε Κομπρα ??

COBRA_STYLE
02-02-12, 23:32
designer-steroid.

TheWorst
03-02-12, 00:07
Thanks :toast:

mister_toubano
03-02-12, 21:15
καλησπερα στους συναθλητες

μια ερωτηση....

εχει κανει ποτε κανεις καμια παραγγελια απο την Βουλγαρια???

παιζουν καλες τιμες και απλα θελω να ξερω εαν το εχει δοκιμασει κανεις...

ευχαριστω

TheWorst
03-02-12, 21:17
Εγω εχω κανει :toast:

mister_toubano
03-02-12, 21:22
και ολα καλα????

δεν ηταν χαλασμενο ή τιποτα τετοιο?

TheWorst
03-02-12, 22:51
Οχι , δεν ητανε.

tyler_durden
04-02-12, 13:52
καλημερα στ φορουμ..αγορασα την κασειν 100 της ον και εχω καποια προβληματα στη διαλυτοτητα...
υπαρχει καποιος τροπος να διαλυθυει καλυτερα;;;

GeoDask
04-02-12, 13:55
καλημερα στ φορουμ..αγορασα την κασειν 100 της ον και εχω καποια προβληματα στη διαλυτοτητα...
υπαρχει καποιος τροπος να διαλυθυει καλυτερα;;;

Πόσο νερό βάζεις και πόσα σκουπ ;

tyler_durden
04-02-12, 13:57
Πόσο νερό βάζεις και πόσα σκουπ ;

1 σκουπ σχεδον 300ml..παιζει ρολο αν ειναι κρυο ή ζεστο τ νερο;;

COBRA_STYLE
04-02-12, 15:01
1 σκουπ σχεδον 300ml..παιζει ρολο αν ειναι κρυο ή ζεστο τ νερο;;

ναι,σε ζεστο νερο διαλυονται πιο ευκολα οι σκονες.

giwrgos1990
04-02-12, 15:10
εγω εχω τιν εξης απορια για τα σημπληρωματα τισ πρωτεινης. Ειναι καλο να τρωως κ να πινεις κ πρωτεινη ή να περνεις τιν πρωτεινη μονο απο τη τροφη σου? πιο ειναι πιο σωστο κ πιο καλο? Γιατι καπου διαωβασα πως την πρςτεινη π περισεβεισ τιν αποβαλεις. ευχαριστω πολυ

Nofx
04-02-12, 15:15
Γεια σας.
Είμαι 19 χρονών, 1.86 και 60 κιλά.(ναι ξέρω πολύ λεπτός)..
Εδώ και 1 μήνα ξεκίνησα γυμναστήριο με βασικό σκοπό να καταφέρω να φτάσω τα κιλά που πρέπει..Πάντα ήμουνα πολύ λεπτός και γενικά παίρνω πολύ δύσκολα κιλά.Αφού σας είπα όλα αυτά θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω ώστε να με βοηθήσει να ανέβω.
Πολλοί μου έχουν πει για πρωτεΐνη κλπ αλλά επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά είπα να ρωτήσω εσάς.


Ευχαριστώ προκαταβολικά,Γιώργος.

Giannistzn
04-02-12, 15:21
εγω εχω τιν εξης απορια για τα σημπληρωματα τισ πρωτεινης. Ειναι καλο να τρωως κ να πινεις κ πρωτεινη ή να περνεις τιν πρωτεινη μονο απο τη τροφη σου? πιο ειναι πιο σωστο κ πιο καλο? Γιατι καπου διαωβασα πως την πρςτεινη π περισεβεισ τιν αποβαλεις. ευχαριστω πολυ

H πρωτεΐνη (σε σκονη) ειναι συμπληρωμα διατροφης. Εαν δεν μπορεις να παρεις τον απαραιτητο αριθμο πρωτεΐνης απο την τροφη σου, πραγμα που δεν ειναι τοσο δυσκολο, μπορεις να χρησιμοποιεις μια πρωτεΐνη σε σκονη. Το βελτιστο ειναι να τρως, και αν σου χρειαστει να συμπληρωνεις. Βεβαιωσου οτι εχεις μια καλη διατροφη και μετα κοιταζεις για πρωτεΐνη, αν χρειαζεσαι, τι και πως.

Για να αποβληθει, δεν νομιζω ειναι δυσκολο.



Γεια σας.
Είμαι 19 χρονών, 1.86 και 60 κιλά.(ναι ξέρω πολύ λεπτός)..
Εδώ και 1 μήνα ξεκίνησα γυμναστήριο με βασικό σκοπό να καταφέρω να φτάσω τα κιλά που πρέπει..Πάντα ήμουνα πολύ λεπτός και γενικά παίρνω πολύ δύσκολα κιλά.Αφού σας είπα όλα αυτά θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω ώστε να με βοηθήσει να ανέβω.
Πολλοί μου έχουν πει για πρωτεΐνη κλπ αλλά επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά είπα να ρωτήσω εσάς.


Ευχαριστώ προκαταβολικά,Γιώργος.

Διαβασε πιο πανω τι εγραψα στο παιδι. Εαν δεν φτιαξεις τη διατροφη σου, βασει των θερμιδων που χρειαζεσαι, οτι και αν παρεις κιλα δεν θα παρεις ;)

Nofx
04-02-12, 15:51
H πρωτεΐνη (σε σκονη) ειναι συμπληρωμα διατροφης. Εαν δεν μπορεις να παρεις τον απαραιτητο αριθμο πρωτεΐνης απο την τροφη σου, πραγμα που δεν ειναι τοσο δυσκολο, μπορεις να χρησιμοποιεις μια πρωτεΐνη σε σκονη. Το βελτιστο ειναι να τρως, και αν σου χρειαστει να συμπληρωνεις. Βεβαιωσου οτι εχεις μια καλη διατροφη και μετα κοιταζεις για πρωτεΐνη, αν χρειαζεσαι, τι και πως.

Για να αποβληθει, δεν νομιζω ειναι δυσκολο.




Διαβασε πιο πανω τι εγραψα στο παιδι. Εαν δεν φτιαξεις τη διατροφη σου, βασει των θερμιδων που χρειαζεσαι, οτι και αν παρεις κιλα δεν θα παρεις ;)


Επειδή δεν ξέρω να λειτουργώ καλά το φόρουμ ακόμα,θα μπορούσες να μου προτείνεις μία καλή διατροφή βάσει τα παραπάνω;

alaniaris_g7
04-02-12, 16:55
Επειδή δεν ξέρω να λειτουργώ καλά το φόρουμ ακόμα,θα μπορούσες να μου προτείνεις μία καλή διατροφή βάσει τα παραπάνω;

Πάτησε στην αναζήτηση αυτό που θέλεις και θα βρεις ότι ψάχνεις φίλε μου!!!!
Το forum έχει τα πάντα από αυτά που θέλεις να βρεις!!!
Keep Going:thumbup:

giwrgos1990
04-02-12, 22:39
Σε ευχαριστω Γιαννη. επειδη τρωω αρκετο φαγητο καθε 3 ωρες αλλα επειδη ειμαι φοιτητης δεν μπορω βα αγοραζω πρωτεινη γιατι δεν τα βγαζω περα οικονομικα. αλλα φαγητο τρωω πολυ καθε 3 ωρες κ ολοι μου λεν πως θα τουσ φας κ εκεινους ακομα λιγο :). δηλαδη δεν χρειαζομαι σημπληερωμα πρωτεινης αφου τρωω παρα πολυ φαγητο. σωστα? ευχαριστω Γιωργος

alaniaris_g7
04-02-12, 23:03
Σε ευχαριστω Γιαννη. επειδη τρωω αρκετο φαγητο καθε 3 ωρες αλλα επειδη ειμαι φοιτητης δεν μπορω βα αγοραζω πρωτεινη γιατι δεν τα βγαζω περα οικονομικα. αλλα φαγητο τρωω πολυ καθε 3 ωρες κ ολοι μου λεν πως θα τουσ φας κ εκεινους ακομα λιγο :). δηλαδη δεν χρειαζομαι σημπληερωμα πρωτεινης αφου τρωω παρα πολυ φαγητο. σωστα? ευχαριστω Γιωργος

Και όμως από τις τροφές δεν παίρνεις 100% ποσότητες πρωτεΐνης φίλε μου!!!
Θέλεις και καθαρή πρωτεΐνη και αμινοξέα φίλε μου!!!!

Chris92
04-02-12, 23:07
δε χρειαζεσαι πρωτεινη απλα αν κατσεις και τα υπολογισεις βγαινει πολυ πιο φτηνα....αν απο κει που αγοραζεις σου πιανουν το λοκο δες στο ε-shop του φορουμ εχει καλες και φτηνες

procop
04-02-12, 23:53
επειδη ειμαι σε περιοδο bulking,και δεν εχω ξεφυγει ιδιαιτερα,με βαρος 174 79,5 περιπου κιλα,λεω να ξανακανω κυκλο κρεατινης αλλα φοβαμαι μην γινω χοντρος.πριν 3 μηνες πηρα την cell tech/ muscle tech και ειδα καλα αποτελεσματα,ενταξει με ψιλοχαλασε αλλα απο πρηξιμο ημουν οκ.το θεμα ειναι οτι τοτε ημουν 76 περιπου κιλα,τωρα αν βαλω κρεατινη θα παω 83+...οποτε η ερωτηση ειναι η εξης:επειδη δεν εχω και πολλα χρηματα,ελεγα να παρω μια πρωτεινη μαζι με κρεατινη(δηλαδη πρωτεινη που περιεχει κρεατινη) μου βγαινει περιπου 50 ευρω,αλλα να περιορισω ελαφρως υδατανθρακα,εχετε γνωμη πανω σε αυτο?

beefmeup
04-02-12, 23:59
μαν,παρε μια απλη μονουδρικη που ειναι κ φτηνη κ θα σαι κομπλε..
μην παρεις φορμουλα,δεν εχει νοημα..

alaniaris_g7
05-02-12, 00:02
μαν,παρε μια απλη μονουδρικη που ειναι κ φτηνη κ θα σαι κομπλε..
μην παρεις φορμουλα,δεν εχει νοημα..

Σωστός ο παίχτης.....:thumbup:

procop
05-02-12, 01:02
μαν,παρε μια απλη μονουδρικη που ειναι κ φτηνη κ θα σαι κομπλε..
μην παρεις φορμουλα,δεν εχει νοημα..

απλα σκεφτομαι μην ξεφυγω,αν θες μπες στο προφιλ μ,εχω και μια φωτο προσφατη,να καταλαβεις και που βρισκομαι!μονουδρικη εχω 300 γρ της vitalife..οποτε μαλλον θα την παρω να τελειωνει..

beefmeup
05-02-12, 01:05
απλα σκεφτομαι μην ξεφυγω,αν θες μπες στο προφιλ μ,εχω και μια φωτο προσφατη,να καταλαβεις και που βρισκομαι!μονουδρικη εχω 300 γρ της vitalife..οποτε μαλλον θα την παρω να τελειωνει..

η μονουδρικη δεν θα σε κανει να ξεφυγεις σε καμια περιπτωση..
εγω θα την επερνα αφοβα..

procop
05-02-12, 01:06
η μονουδρικη δεν θα σε κανει να ξεφυγεις σε καμια περιπτωση..
εγω θα την επερνα αφοβα..

:thumbup:

Mcstefan7
05-02-12, 01:19
Για πρωί ποιος τύπος πρωτείνης είναι καλύτερος?Μέχρι τώρα έπερνα την γκολντ της ΟΝ απλα ρωτάω μήπως κανα μπλέντ πολλών πηγών είναι καλύτερα γ πρωι

billys15
05-02-12, 01:42
Δεν νομιζω οτι κατι μας περιοριζει για το πρωι.Θελουμε αμεσα να μπει πρωτεϊνη στο συστημα,αλλα και σταδιακα να απορροφαται παλι δεν ειναι κακο.Οποτε μια πολλαπλων πηγων θα ηταν καλη και για το πρωι..Δεν ειναι αυτο ομως που θα κανει την διαφορα,μην μπλεκεσαι σε λεπτομερειες ;)

ionos1
05-02-12, 01:56
^^
το καλυτερο πρωινο ροφημα εγω μπορω να πω πως το εκανα με muscle milk πολλαπλων πηγων με λιγο υδατανθρακα+βιτ και γευση απιστευση .... ακριβουτσικη ομως στην τιμη ... να ναι καλα η syntrax

Devil
05-02-12, 06:18
Δεν νομιζω οτι κατι μας περιοριζει για το πρωι.Θελουμε αμεσα να μπει πρωτεϊνη στο συστημα,αλλα και σταδιακα να απορροφαται παλι δεν ειναι κακο.Οποτε μια πολλαπλων πηγων θα ηταν καλη και για το πρωι..Δεν ειναι αυτο ομως που θα κανει την διαφορα,μην μπλεκεσαι σε λεπτομερειες ;)

βασικα να σταθω λιγο εδω περα.....

whey και casein ουσιαστικα ''μπαινουν'' με την ιδια ταχυτητα στο αιμα..... απλα με τη whey εχεις μεγαλητερο peak απο αμινοξεα... αντιθετα με την casein δεν το εχεις αυτο και εχεις απλα σταθερη απελευθερωση αμινοξεων στο αιμα...

Antreas Ch
07-02-12, 20:06
re pedia pos kano ena neo thema pou pao ?

Dimitrios
08-02-12, 01:30
re pedia pos kano ena neo thema pou pao ?

Έχει σχετική επιλογή πάνω δεξιά με την ένδειξη ''Νέο Θέμα'' εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?16-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1

Y.Γ. Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες είναι κανόνας. ;)

stelios17
09-02-12, 20:24
Ετοιμαζω παραγγελια απο το αγιοβοτανο και σκευτομαι να βαλω μεσα και ταυρινη ...
Θα δωσει τιποτα αν το παιρνω πριν την προπονηση?...
Επισης ειναι απο τα συμπληρωματα που το παιρνεις και κανει αμεσως τη δουλεια του (π.χ καφεινη) ή θελει να περασει καποιος ορισμενος χρονος για να δρασει πανω σου ?....

MusclesOfShadow
09-02-12, 20:31
Ετοιμαζω παραγγελια απο το αγιοβοτανο και σκευτομαι να βαλω μεσα και ταυρινη ...
Θα δωσει τιποτα αν το παιρνω πριν την προπονηση?...
Επισης ειναι απο τα συμπληρωματα που το παιρνεις και κανει αμεσως τη δουλεια του (π.χ καφεινη) ή θελει να περασει καποιος ορισμενος χρονος για να δρασει πανω σου ?....

Mε τν ταυρινη ειδα 0 διαφορα.Ισως καποιες φορες να ειδα κατι, αν δεν ηταν το placebo-effect, κατι σαν επιπλεον φουσκωμα κατα την προπονηση, και τιποτα παραπανω. Ειχα παρει taurine της scitec/ στη συσκευασια αναφερεται οτι η ταυρινη εχει και "insulin και creatine-like effects", τωρα τι να σου πω.
Δοκιμασε να μην παραλειπεις τις δοσεις και δοκιμασε πριν παρεις την δοση πριν την προπονηση (και την μια αμεσως μετα) να εχεις παρει και αλλη μια με αδειο στομαχι πιο πριν, π.χ. το πρωι. Αυτο δηλαδη, δοκιμασε να εισαι πιο συνεπης (απο μενα:green:) και ισως γινει κατι με την ταυρινη και δεις αποτελεσμα.

Μια αλλη καλη προταση θα ηταν να παρεις καποιο απο αυτα τα "ολα σε 1" οπως το Load της Warriorlab, ή το Complete 3 τα οποια περιεχουν μεσα ταυρινη, κρεατινη, υδατανθρακες και τετοια. Ισως δεις κατι καλυτερο... Εγω δεν τα εχω δοκιμασει αυτα βεβαια.
(Προτιμω να βλεπω την συσκευασια της ταυρινης και να το βλεπω και σαν placebo καπως :P)

ελμερ
09-02-12, 20:37
Ετοιμαζω παραγγελια απο το αγιοβοτανο και σκευτομαι να βαλω μεσα και ταυρινη ...
Θα δωσει τιποτα αν το παιρνω πριν την προπονηση?...
Επισης ειναι απο τα συμπληρωματα που το παιρνεις και κανει αμεσως τη δουλεια του (π.χ καφεινη) ή θελει να περασει καποιος ορισμενος χρονος για να δρασει πανω σου ?....
Εγω Στελιο εχω παρει χαπια γκουαρανα...οταν ξυπναω και ειμαι καπως ζαβλακωμενος,παιρνω 1 και εχω λιγο περισσοτερο τσιτωμα στην προπονηση(ετσι νομιζω τουλαχιστον...:green::welcome:

jimnys
09-02-12, 20:47
μια ερωτηση και απο μενα..
αν ειχατε να επιλεξετε αναμεσα απο
Liver detoxifier & Regenerator , NAC , Silymarin - Milk thistle extract 'η συνδιασμος αυτων , τι θα επιλεγατε ?
ολα τα παραπανω απο now foods

Devil
09-02-12, 20:51
μια ερωτηση και απο μενα..
αν ειχατε να επιλεξετε αναμεσα απο
Liver detoxifier & Regenerator , NAC , Silymarin - Milk thistle extract 'η συνδιασμος αυτων , τι θα επιλεγατε ?
ολα τα παραπανω απο now foods

μαλλον αυτα τα 2.... και ισως και καποιο συμπληρωμα με βιταμινες Β...

jimnys
09-02-12, 20:58
το πρωτο (liver detoxifier) παρολαυτα περιεχει και NAC και Milk thistle , βεβαια σε μικροτερες ποσοτητες , συν καποια ακομα εξτρα .. Γιατι το αποκλειεις ?

Devil
09-02-12, 21:02
το πρωτο (liver detoxifier) παρολαυτα περιεχει και NAC και Milk thistle , βεβαια σε μικροτερες ποσοτητες , συν καποια ακομα εξτρα .. Γιατι το αποκλειεις ?

μικρες ποσοτητες απο οσο ξερω....

για ποιο λογο το θες?

jimnys
09-02-12, 21:10
χθες διαβαζα κατι thread για εξετασεις αιματος και θεματα με τα συκωτια και νεφρα και σκεφτομαι μηπως χρειαστει τπτ τετοιο για μελλοντικη χρηση.. κατι σαν το 'προσεχουμε για να εχουμε' .

Devil
09-02-12, 21:16
χθες διαβαζα κατι thread για εξετασεις αιματος και θεματα με τα συκωτια και νεφρα και σκεφτομαι μηπως χρειαστει τπτ τετοιο για μελλοντικη χρηση.. κατι σαν το 'προσεχουμε για να εχουμε' .


α οκ καταλαβα.... αν ειναι για κατι τετοιο πηγενε σε κατι απλο τοτε... κατι που να εχει μικρες δοσεις απο NAC και σιλιμαριν....

αν και για τετοιους λογους το βλεπω αχρηστο ενα τετοιο συμπληρωμα....

tottaliaris
13-02-12, 13:43
Αμινοξεα μπορω να παιρνω συνεχεια χωρις διακοπη?

Lao
13-02-12, 13:44
Αμινοξεα μπορω να παιρνω συνεχεια χωρις διακοπη?

Ναι.

moikan
13-02-12, 21:10
ρε παιδια μια ερωτηση το κοκκινο χαπι στο μ-στακ της universal περιεχει καφεινη;

COBRA_STYLE
14-02-12, 01:02
ναι

COBRA_STYLE
14-02-12, 01:45
μαλιστα..οπως?
μηπως βγαινω εκτος θεματος?

ναι εκει εισαι εκτος...Λοιπον μερικες καλυτερες επιλογες αποτελουν τα Test Force 2(E-Pharm),http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12508-D-Aspartic-Acid-(PrimaForce),αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17285-Formula-X-(Athletix) και αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12376-Adamantium-(Athletix) .

Devil
14-02-12, 05:50
ναι εκει εισαι εκτος...Λοιπον μερικες καλυτερες επιλογες αποτελουν τα Test Force 2(E-Pharm),http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12508-D-Aspartic-Acid-(PrimaForce) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12508-D-Aspartic-Acid-%28PrimaForce%29),αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17285-Formula-X-(Athletix) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17285-Formula-X-%28Athletix%29) και αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12376-Adamantium-(Athletix) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12376-Adamantium-%28Athletix%29) .

TF2 δαγκωτο.... η sarcosine παιζει αρκετα μεγαλο ρολο....:green:

mitsoulas
14-02-12, 16:36
Nα κανω μια ερωτηση οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα να να μην ανοιγω νεο ποστ τωρα και ξεκινω με την ερωτηση : θελω μια πρωτεινη η οποια να μην εχει λιπος και ζαχαρες καθολου ξερει κανεις απο σας :?: αυτη που παιρνω τωρα ειναι παρα πολυ καλη αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο ακριβη ενα μηνα με βγαζει με εχει βολεψει ειμαι απολυτα ικανοποιημενος αλλα αν υπηρχε καμια παρομοια με λιγοτερα λεφτα δεν θα ελεγα οχι. Καλη να ειναι μονο μην ειναι καμια μπαγκατελα ή ολες τα ιδια σκ@τ@ ειναι :shock: ? ? ? Υ.Γ. μηπως ειναι καλυτερα να συνεχισω με την ιδια που την εχω συνηθησει κιολας ? ? ?αλλα με τσιμπαει λιγο στην τσεπη να ηταν καμια εικοσαρια €υρω φθηνοτερη δεν θα καθομουν τωρα να σας γραφω και να σας ζαλιζω. :)

sobral
14-02-12, 16:46
TF2 δαγκωτο.... η sarcosine παιζει αρκετα μεγαλο ρολο....:green:

τελικά κάνει την διαφορά?;) γιατί οι απόψεις διίστανται...και για την τσέπη μας έχει σημασία, σκέτο DAA βρίσκεις γενικά σε καλή τιμή. Του ΡΑ όμως η πατέντα είναι ακριβή και θέλει κ 2 κουτιά ε?

beefmeup
14-02-12, 16:49
δεν ξερω τι διαφορα μπορει να κανει αλλα κ με το tsf1 που δεν ειχε κ της πριμαφορς μια χαρα διαφορα ειδα.:turtle:

sobral
14-02-12, 16:58
δεν ξερω τι διαφορα μπορει να κανει αλλα κ με το tsf1 που δεν ειχε κ της πριμαφορς μια χαρα διαφορα ειδα.:turtle:

Κατα την γνώμη σου από ποια ηλικία κι έπειτα θα ήταν καλο να χρησιμοποιηθεί? anti-estrogen χρειάζεται όπωσδήποτε? εσύ είχες κάποια από τα side που σχετίζονται με αυτό? κ τέλος, κατά την γνώμη μου θα πήγαινε ωραία περισσότερο σε cutting φάση με l-carnitine l-tartate.

Devil
17-02-12, 13:39
τελικά κάνει την διαφορά?;) γιατί οι απόψεις διίστανται...και για την τσέπη μας έχει σημασία, σκέτο DAA βρίσκεις γενικά σε καλή τιμή. Του ΡΑ όμως η πατέντα είναι ακριβή και θέλει κ 2 κουτιά ε?

ναι υπαρχει οντως διαφορα.... το NMDA για ενεργοποιηθει θελει glutamate η' daa.... το daa σε σχεση με το glutamate ειναι πιο ''αδυναμο'' με απλα λογια.... βαζοντας μαζι με αυτο και εναν co-agonist οπως η glycine πχ... εχεις καλητερη ενεργοποιηση...;)


δεν ξερω τι διαφορα μπορει να κανει αλλα κ με το tsf1 που δεν ειχε κ της πριμαφορς μια χαρα διαφορα ειδα.:turtle:

καλα διαφορα σου κανει και το σκετο.... ετσι και αλλιως οι μελετες εγιναν με το απλο sodium-daa...

απο εκει και περα μαζι με sarcosine πρεπει να εχει σιγουρα καλητερο activation....




Κατα την γνώμη σου από ποια ηλικία κι έπειτα θα ήταν καλο να χρησιμοποιηθεί? anti-estrogen χρειάζεται όπωσδήποτε? εσύ είχες κάποια από τα side που σχετίζονται με αυτό? κ τέλος, κατά την γνώμη μου θα πήγαινε ωραία περισσότερο σε cutting φάση με l-carnitine l-tartate.


προσωπικα πιστευω οτι μπορει να μπει ανετα μετα τα 21-23 αμα θελει καποιος να το δοκιμασει.... για πιο πριν θα ελεγα οχι...

AI δεν ειναι ανγκαιο.... αστον αυτον μην τον ρωτας... δεν νοιωθει οτι και να παρει....:green::turtle:

ναι ισχυει αυτο που λες... σε cutting θα ηταν σημαντικοτερο.... και ο συνδιασμος με lclt ειναι αρκετα καλος...;)

kafros gate 7
18-02-12, 12:58
παιδια μια ερωτηση.
προκειται να ταξιδεψω με αεροπλανο εντος συνορων βεβαια.
μπορω να παρω το κουτι με την πρωτεϊνη στις αποσκεβες μου
ή ως χειραποσκευη? εστω να βαλω τη σκονη σε σακουλακια και
να την παρω στα πραγματα μου.το εχει δοκιμασει κανεις? μπορει να
μου δημιουργησουν θεμα με την σκονη στον ελεγχο?

Mcstefan7
18-02-12, 13:06
Την προηγούμενη βδομάδα πήγα και ήρθα Αλεξανδρούπολη με αεροπλάνο.Είχα κοντά κρεατίνη πρωτείνη βιταμίνες και τα πέρασα σαν χειραποσκευές. Το μόνο π χριάστικε ήταν στην Αθήνα να ανοίξω την κρεατίνη γ να δεί ο υπάλληλος οτι είναι σε πούδρα μορφή και δεν μεταφέρω κάποιο υγρό.

MusclesOfShadow
18-02-12, 13:52
Εχω bcaa σε σκονη. Αυτο το πραγμα ΔΕΝ πινεται, ΔΕΝ ανακατευεται και ΔΕΝ μυριζει και πολυ ομορφα:unsure:
Πως το διαλυουμε σε υγρο? ΣΤτο νερο απλα ΔΕΝ γινεται, μενει στην επιφανεια:unsure:

nikossamos
18-02-12, 15:09
Εχω bcaa σε σκονη. Αυτο το πραγμα ΔΕΝ πινεται, ΔΕΝ ανακατευεται και ΔΕΝ μυριζει και πολυ ομορφα:unsure:
Πως το διαλυουμε σε υγρο? ΣΤτο νερο απλα ΔΕΝ γινεται, μενει στην επιφανεια:unsure:

βάλε όσο θες στο στόμα σου μετά κλισέ την μύτη σου πιάσε ένα ποτήρι νερό και κατάπινε σαν νεροχύτης να μην πάρεις πρέφα ούτε γεύση ούτε τίποτα :P (πρόσεχε μην πνιγεις) σε περίπτωση που είναι μεγάλη η ποσότητα και δεν μπορείς απλά χώρισε την σε 2-3 δόσεις και κανε το ίδιο..

kafros gate 7
18-02-12, 15:34
Την προηγούμενη βδομάδα πήγα και ήρθα Αλεξανδρούπολη με αεροπλάνο.Είχα κοντά κρεατίνη πρωτείνη βιταμίνες και τα πέρασα σαν χειραποσκευές. Το μόνο π χριάστικε ήταν στην Αθήνα να ανοίξω την κρεατίνη γ να δεί ο υπάλληλος οτι είναι σε πούδρα μορφή και δεν μεταφέρω κάποιο υγρό.

αν χωρισω ξερω και εγω την πρωτεϊνη σε σκουπ και βαλω
τη σκονη μεσα σε σακουλακια αυτα τα μαγειρικα που χρησιμοποιουμε για το φαϊ
λες θα μου τα περασουν ή θα νομιζουν οτι ειναι τιποτα αλλο??:)

Massimo
18-02-12, 15:54
Καλησπέρα μαγκές.

Πινω την ON Goldstandard εδω και 2 μερες, Οταν γυμνάζομαι πίνω ενα shake με μια μπανανα και λιγη βρωμη το πρωι και ενα shake με μπανανα μετα τη προπονηση. Η ερωτηση μου ειναι, τις μερες που δεν γυμναζομαι πρεπεί να τη πίνω 2 φορες? Η μια ειναι αρκετή?

COBRA_STYLE
18-02-12, 15:58
Καλησπέρα μαγκές.

Πινω την ON Goldstandard εδω και 2 μερες, Οταν γυμνάζομαι πίνω ενα shake με μια μπανανα και λιγη βρωμη το πρωι και ενα shake με μπανανα μετα τη προπονηση. Η ερωτηση μου ειναι, τις μερες που δεν γυμναζομαι πρεπεί να τη πίνω 2 φορες? Η μια ειναι αρκετή?

στις οφ μερες ειναι αρκετη 1 φορα.Δεν υπαρχει λογος για 2η φορα.

Προσωπικα δεν πινω πρωτεινη στις οφ μερες.Δε βρισκω το λογο.Φαγητο.

MusclesOfShadow
19-02-12, 00:48
βάλε όσο θες στο στόμα σου μετά κλισέ την μύτη σου πιάσε ένα ποτήρι νερό και κατάπινε σαν νεροχύτης να μην πάρεις πρέφα ούτε γεύση ούτε τίποτα :P (πρόσεχε μην πνιγεις) σε περίπτωση που είναι μεγάλη η ποσότητα και δεν μπορείς απλά χώρισε την σε 2-3 δόσεις και κανε το ίδιο..

Tην σκονη να βαλω στο στομα μου?



Εχω bcaa σε σκονη. Αυτο το πραγμα ΔΕΝ πινεται, ΔΕΝ ανακατευεται και ΔΕΝ μυριζει και πολυ ομορφα:unsure:
Πως το διαλυουμε σε υγρο? ΣΤτο νερο απλα ΔΕΝ γινεται, μενει στην επιφανεια:unsure:

andrikos3kala
19-02-12, 01:03
Tης μέρες off βαλε gold μονο το πρωι δεν χρειαζεσαι αλλη δοση.

Devil
19-02-12, 03:51
Εχω bcaa σε σκονη. Αυτο το πραγμα ΔΕΝ πινεται, ΔΕΝ ανακατευεται και ΔΕΝ μυριζει και πολυ ομορφα:unsure:
Πως το διαλυουμε σε υγρο? ΣΤτο νερο απλα ΔΕΝ γινεται, μενει στην επιφανεια:unsure:

απλα πραματα.... ειναι bulk απο οτι καταλαβα..... και δεν ειναι micronized....

αρα πας σε........ κουταλι στο στομα.... και απο πισω πινεις νερο για να φυγει η γευση....


δυστηχως πολλα bulk συμπληρωματα εχουν αυτο το θεμα με τη γευση..... και σκεψου οτι υπαρχουν αλλα συμπληρωματα πολυ χειροτερα σε γευση....:green:

vaggan
19-02-12, 10:12
Εχω bcaa σε σκονη. Αυτο το πραγμα ΔΕΝ πινεται, ΔΕΝ ανακατευεται και ΔΕΝ μυριζει και πολυ ομορφα:unsure:
Πως το διαλυουμε σε υγρο? ΣΤτο νερο απλα ΔΕΝ γινεται, μενει στην επιφανεια:unsure:ευτυχως που διευκρινησες οτι ειναι bcaa::P:P:P

MusclesOfShadow
19-02-12, 13:14
απλα πραματα.... ειναι bulk απο οτι καταλαβα..... και δεν ειναι micronized....

αρα πας σε........ κουταλι στο στομα.... και απο πισω πινεις νερο για να φυγει η γευση....


δυστηχως πολλα bulk συμπληρωματα εχουν αυτο το θεμα με τη γευση..... και σκεψου οτι υπαρχουν αλλα συμπληρωματα πολυ χειροτερα σε γευση....:green:

Ωχχ:P
Γιαυτο η συσκευασια δεν λεει τιποτα για....αναμειξη?:turtle::turtle::turtle::turtle:
Τι να πω. Θα το κανω ετσι.. Πφφφ

thnx

xristos1987
23-02-12, 15:34
θα ηθελα την βοηθεια απο τους εμπειρους του φορουμ

αρχιζω την γραμμωση αυτη την περιοδο και σκεφτομουν να κανω ξαναπαρω μερικα συμπληρωματα

ελεγα να παρω τα παρακατω

1σκουπ whey ON πρωι (καθημερινα) και μετα απο προπονα (της on μερες) και 1 σκουπ καζεινη ON το βραδι

ή

1 σκουπ πρωι βραδι και μετα την προπονα (οταν εχω) Myofysion της Gaspari (η επιλογη αυτη ειναι κυριος για οικονομικους λογους αφου τον πρωτο μηνα θα παρω μονο ενα κουτι και οχι 2 οπως στην πρωτη κοινως δεν θα χρειαστει να σκασω πολλα λεπτικ με την μια)

ακομα ελεγα να παρωThermocat της ON 6 χαπια καθημερινα (2-2-2) και κανα νιτρικο πριν την προπονηση στις on μερες

για νιτρικο ελεγα το jack3d της usp Που ειναι και οικονομικο

ακου γνωμες και προτασεις (το εχει κανει κανεις αυτο?μου ειχε πει ενα παλικαρι οτι νιτρικο με λιπο μαζι τα σπανε)

και μια ερωτηση τις ον μερες το νιτρικο και τους λυποδιαλυτες πως θα τους παρω?και τα 2 μαζι 20 λεπτα πριν την προπονηση???

Konstantinos!
24-02-12, 03:12
Παιδιά,σκέφτομαι να πάρω κολλαγόνο,για να μειώσω την εμφάνιση ραγάδων.Το δέρμα μου δεν έχει καλή ελαστικότητα και εμφανίζω ραγάδες στους δικεφάλους με αποτέλεσμα να φοβάμαι τις βαριές προπονήσεις γιατί πρήζονται σαν μπαλόνια και βγαίνουν ραγάδες...τι λέτε αξίζει να το δοκιμάσω;

moikan
28-02-12, 15:08
ρε παιδια χρησιμοποιω εδω και1 βδομαδα το m-stak της universal
και νιωθω ενα κρασαρισμα,μια ζαλη,μια νοθροτητα,και εντονη ενοχληση το κεφαλι σαν να εχω παθει ψυξη
το εχει παρει κανεις;
του χει συμβει το ιδιο;
λογικα θα ειναι απο μια ουσια που θα εχει σε ενα απο τα 6 χαπια
κατα τα αλλα δουλευει καλα και αξιζει τα λεφτα του

beefmeup
29-02-12, 01:49
ρε παιδια χρησιμοποιω εδω και1 βδομαδα το m-stak της universal
και νιωθω ενα κρασαρισμα,μια ζαλη,μια νοθροτητα,και εντονη ενοχληση το κεφαλι σαν να εχω παθει ψυξη
το εχει παρει κανεις;
του χει συμβει το ιδιο;

δεν ειχα προσεξει κατι τετοιο..


κατα τα αλλα δουλευει καλα και αξιζει τα λεφτα του

αλλα ουτε κ κατι τετοιο..:turtle:

COBRA_STYLE
29-02-12, 01:52
Για δοκιμασε να μην παρεις το κοκκινο χαπι το οποιο εχει τα διεγερτικα και ξαναπες μας.

moikan
29-02-12, 15:39
δεν ειχα προσεξει κατι τετοιο..



αλλα ουτε κ κατι τετοιο..:turtle:

δηλαδη το θεωρεις μαπα;

moikan
29-02-12, 15:39
Για δοκιμασε να μην παρεις το κοκκινο χαπι το οποιο εχει τα διεγερτικα και ξαναπες μας.

φιλε μου το κοκκινο το χαπι δεν το παιρνω ετσι και αλλιως

beefmeup
29-02-12, 15:50
δηλαδη το θεωρεις μαπα;

υπαρχει θεμα στην αξιολογηση..τα χω γραψει κ εκει..αμα δεν βαριεσαι ριξε μια ματια.

moikan
29-02-12, 21:12
υπαρχει θεμα στην αξιολογηση..τα χω γραψει κ εκει..αμα δεν βαριεσαι ριξε μια ματια.

οκ,θα κοιταξω

moikan
01-03-12, 16:35
παιδια παιρνω το atomic seven της universal
ειναι φορμουλα αμινοξων BCAA
λεει να τα παιρνουμε πριν και μετα την προπονηση
μπορω να τα παιρνω και της off μερες...ειναι δεν εχει νοημα;

TheWorst
01-03-12, 20:15
Ρε παιδες , 25-30 χαπια την ημερα για συμπληρωματα (αμινο + cla) [ ελπιζω οτι δεν ξεχναω τπτ] δεν επιβαρυνουν πολυ το συκωτι ?

MusclesOfShadow
01-03-12, 20:35
Ρε παιδες , 25-30 χαπια την ημερα για συμπληρωματα (αμινο + cla) [ ελπιζω οτι δεν ξεχναω τπτ] δεν επιβαρυνουν πολυ το συκωτι ?

Καη απορια:shock:
Αλλα εφοσον ειναι ουσιες τις οποιες παιρνεις και με ο φαγητο, γιατι να επηρεασουν το συκωτι σε ανησυχητικο βαθμο?
Για το cla δεν ξερω βεβαια:turtle:



παιδια παιρνω το atomic seven της universal
ειναι φορμουλα αμινοξων BCAA
λεει να τα παιρνουμε πριν και μετα την προπονηση
μπορω να τα παιρνω και της off μερες...ειναι δεν εχει νοημα;

Απλα κανε αυτο που λεει το κουτι.
Δεν εχει νοημα. Ουτως η αλλως καλυτερα, γιατι αλλιως θα σου τελειωναν πολυ γρηγορα και θα εχανες πολλες δοσεις που θαταν καλυτερ να τις παρεις πριν και μετα τις προπονησεις σου.

TheWorst
01-03-12, 22:01
Καλη λογικη μου φαινεται .. Απλως δε ξερω , επειδη ειναι χαπια και απτο συκωτι και με ειπαν κιωλας ετσι :green:

dio32
01-03-12, 22:48
γιαυτο λενε οτι πρεπει να πινεις και πολυ νερο οταν περνεις συμπληρωματα αρκετα.
εγω παντος μετα απο 4 μηνες κανω μια παυση για ενα μηνα στα συμπληρωματα περνω και ενα liver για το συκωτι για να ειμαι καλυμενος και να μην δημιουργηθει κανενα θεμα.

COBRA_STYLE
02-03-12, 18:14
Ψαχνω το Liver Longer της Thermolife.Εχει κανεις καμια ιδεα απο που να το βρω?

beefmeup
02-03-12, 18:16
Ψαχνω το Liver Longer της Thermolife.Εχει κανεις καμια ιδεα απο που να το βρω?

καλα..
αμα το βρεις,το ψαχνω κ γω να ξες..:green:

COBRA_STYLE
02-03-12, 18:20
:rolf::rolf::rolf: Aμα εκανα μια προσπαθεια να το παραγγειλω απο το site της εταιρειας εμφανιζεται το προβλημα με το τελωνειο?:green:

beefmeup
02-03-12, 18:22
δεν ξερω..καπου παλιοτερα ειχε γραψει ο bane οτι εχουν στειλει καποιες φορες ελλαδα χωρις προβλημα,αλλα αλλες παλι υπηρξε..
οποτε το ρισκαρεις.

Teoangel
02-03-12, 21:22
Γεια σας, μόλις παρήγγειλα μια πρωτεΐνη ON Whey Gold Standang μαζί με μια κρεατίνη της ON Micronized Creatine Powder.
Θέλω να μου πείτε αρχικά, πότε κατά την διάρκεια της ημέρας να παίρνω την πρωτεΐνη, πότε την κρεατίνη και πόσα γραμμάρια πρωτεΐνης-κρεατίνης την ημέρα(είμαι 67 κιλά).
Επίσης, στο φόρτωμα που λέτε για την κρεατίνη τη εννοείται, και ποτέ/πόσες φορές την ημέρα κάνω χορηγία κρεατίνης.

Σας ευχαριστώ.

Polyneikos
02-03-12, 22:23
Γεια σας, μόλις παρήγγειλα μια πρωτεΐνη ON Whey Gold Standang μαζί με μια κρεατίνη της ON Micronized Creatine Powder.
Θέλω να μου πείτε αρχικά, πότε κατά την διάρκεια της ημέρας να παίρνω την πρωτεΐνη, πότε την κρεατίνη και πόσα γραμμάρια πρωτεΐνης-κρεατίνης την ημέρα(είμαι 67 κιλά).
Επίσης, στο φόρτωμα που λέτε για την κρεατίνη τη εννοείται, και ποτέ/πόσες φορές την ημέρα κάνω χορηγία κρεατίνης.

Σας ευχαριστώ.

Πρωτεινη θα παίρνεις όταν δεν μπορείς να καλύψεις με στερεα τροφη το αναλογο γευμα έτσι ώστε να παρεις την δοσολογία της πρωτεινης που θελεις.
Αρα μπορείς να την παρεις κ με το πρωινο σου,μετά την προπονηση αλλα και σε ενα ενδιαμεσο γευμα.Γενικα δεν χρειαζεται να υπερβαινεις τις 2 δόσεις ανα ημερα και να προτιμας την τροφη ,μην βασίζεσαι δηλαδη μονο σε συμπληρωμα.Δοσολογίες αυτες που προτείνονται στα κουτια,υπάρχουν μεσα σκουπς (δοσολογια)
Κρεατινη δεν χρειαζεται να κανεις φόρτωμα.
Φορτωμα κρεατινης ειναι ενα πρωτοκολλο ληψης όπου τις πρωτες 5 ημερες λαμβανεις 15-25 γρ σε 3-5 ισόποσες δόσεις μεσα στην ημερα και για αλλες 25 ημερες 5 γρ κρ.
Πλεον οι περισσότεροι αρκουνται σε 5-10 γρ τις ημερες προπονησεις (πριν και μετα ή το πρωι και μετα ) και 5 γρ τις ημερες που δεν προπονείσαι ( το πρωι λίγο πριν το πρωινο σου)

stelios17
03-03-12, 02:01
Μπορει καποιος να πει ποσο περιπου ειναι μια ικανοποιητικη δοση μαγνησιου για τον μεσο αθλουμενο ?....

Εψαξα για σκετο μαγνησιο στο αγιοβοτανο αλλα δεν βρηκα και πηρα zinc , magnecium , calcium ....

exkaliber
03-03-12, 02:05
υπαρχει,μαλλον το γραψες λαθος στην αναζητηση:P


΄400mg ειναι η ΣΗΔ,αν ιδρωνεις πολυ θελεις περισοτερο

υπολογισε ποσο μαγνησιο παιρνεις απο την διατροφη σου και πραξε αναλογα

average_joe
03-03-12, 12:39
Μπορει καποιος να πει ποσο περιπου ειναι μια ικανοποιητικη δοση μαγνησιου για τον μεσο αθλουμενο ?....

Εψαξα για σκετο μαγνησιο στο αγιοβοτανο αλλα δεν βρηκα και πηρα zinc , magnecium , calcium ....

σκετο μαγνησιο στο βοτανο
chelated magnesium απο carlson
και magnesium citrate απο now.
ειναι και τα δυο στην αξιολογηση.
το ΣΗΔ ειναι στα 400mg

Lucif3r
04-03-12, 20:44
Σιγουρα θα εχει ξαναρωτηθει αλλα δε το βρισκω
Υπαρχει καποιο συμπληρωμα που θα βοηθουσε στην θεραπεια τραυματισμων?

exkaliber
04-03-12, 20:46
τι τραυματισμων?

Lucif3r
04-03-12, 20:49
τι τραυματισμων?

εεεεε

exkaliber
04-03-12, 20:55
:roll:

καντο εντιτ,προλαβαινεις να το σβησεις:green:


συμπληρωμα οχι δεν υπαρχει,καμια αλοιφη ισως

Lucif3r
04-03-12, 20:58
:roll:

καντο εντιτ,προλαβαινεις να το σβησεις:green:


συμπληρωμα οχι δεν υπαρχει,καμια αλοιφη ισως

Χαχα γιατι μ***κια ειπα??

moikan
04-03-12, 21:34
παιδες την μαλτοδεξτρινη σε νερο την ανακατευετε;
γιατι στην πρωτεινη δεν μπορω να την ανακατεψω πεφτει βαρυ το ροφημα υστερα
σε νερο παιζει;

Mcstefan7
04-03-12, 21:46
Σε σεικερ βαλε πρωτείνη μάλτο και νερό και κούνατα και εισαι κομπλέ

tottaliaris
05-03-12, 19:37
Γινεται να παιρνω κρεατινη και να κανω γραμμωση? Κανοντας φυσικα προγραμμα για γραμμωση

Mcstefan7
05-03-12, 20:12
Ναι θα παίρνεις 3-5 γρ μετα την προπονα κ οτν δεν πας γυμν το μεσημεράκι...Μην κάνεις φόρτωμα!

COBRA_STYLE
06-03-12, 21:53
Παιδες,απο το καινουργιο Xtend ποια γευση προτεινετε?

Αν εχετε και καμια αλλη καλυτερη προταση απο το xtend ριχτε τη.

Dimitrios
07-03-12, 11:00
Παιδες,απο το καινουργιο Xtend ποια γευση προτεινετε?

Αν εχετε και καμια αλλη καλυτερη προταση απο το xtend ριχτε τη.

Και το modern που έβαλε ηλεκτρολύτες πολύ καλό είναι!;)
Αλλά και εγώ μόλις μου τελειώσουν τα αμίνο μαξ του γκασπάρι σε xtend θα πάω..σου προτείνω Orange Dream και μετά Lemon Lime Sour.:thumbup:

Edit: Αν θες να δώσεις λεφτά πολλά(αν πάνε καλά οι pimp δουλειές..:rolf:) μπορείς να πάρεις και κανά Purple Wraath.

COBRA_STYLE
07-03-12, 14:29
:rolf::rolf:

To Rasberry εχω ακουσει οτι ειναι καλο.:unsure:Το πορτοκαλι το'χεις δοκιμασει?

Dimitrios
07-03-12, 14:33
:rolf::rolf:

To Rasberry εχω ακουσει οτι ειναι καλο.:unsure:Το πορτοκαλι το'χεις δοκιμασει?

Eίχα πιει από φίλο μου και μου άρεσε. Εξαρτάται βασικά και τον άνθρωπο.. Απλά εγώ γενικά rasberry δεν το πολυπηγαίνω άρα δεν δοκιμάζω κι όλας...
Το λεμόνι που έψαξα λένε είναι νορμάλ. όχι πολύ όξινο ούτε γλυκό..

ΦΩΤΗΣ83
07-03-12, 15:02
WHEY PROTEIN PRO (SCITEC)

41708

41709


η να παρω αυτοι???

WHEY ISOLATE (SCITEC)

41710

41711

COBRA_STYLE
07-03-12, 15:11
Η δευτερη ειναι καλυτερη γτ ειναι καθαρα isolate...η αλλη ειναι concentrate με isolate,μειγμα.

Αλλα το ανοιξες σε λαθος μερος.Εδω ειναι μονο για αξιολογησεις.Θα στο μεταφερουν στα "Συμπληρωματα"

taxidriver109
07-03-12, 22:05
Σε λιγο μου τελειωνει το jack3d και σκεφτομαι να παω σε κατι αλλο,με αυτο δεν ειχα προβλημα γιατι το επαιρνα μονο χερια πλατη στηθος και με επιανε να παω σε κατι αλλο η να συνεχισω με το ιδιο,ελεγα για το c4 extreme?

Dimitrios
07-03-12, 22:10
Σε λιγο μου τελειωνει το jack3d και σκεφτομαι να παω σε κατι αλλο,με αυτο δεν ειχα προβλημα γιατι το επαιρνα μονο χερια πλατη στηθος και με επιανε να παω σε κατι αλλο η να συνεχισω με το ιδιο,ελεγα για το c4 extreme?

Βασικά εγώ θα σου πρότεινα 2-3 βδομάδες οφ να ξεσυνηθίσει ο οργανισμός σου τα διεγερτικά και μετά μπορείς να πάρεις κάποιο άλλο νιτρικό. Το C4 είναι όντως πολύ καλό. Έχε στα υπόψιν σου και την κρεατίνη. Δηλαδή καλό θα έιναι να κάνεις και κανά οφ.;)

taxidriver109
07-03-12, 23:14
ενταξει δεν νομιζω να εχω και θεμα με την κρεατινη γιατι απο το jack παιρνω 2 σκουπ οποτε γυρω στα 2 γρμ κρεατινη

Teoangel
08-03-12, 19:21
μια ερώτηση, στην κρεατίνη τα 5γρ. το πρωί και τα 5γρ. μετά την προπόνηση πως τα παίρνετε; με νερό 'η χυμό;

COBRA_STYLE
08-03-12, 19:23
καλυτερα με νερο.Αυτο κανουν και οι περισσοτεροι.

GeoDask
08-03-12, 19:41
Παιδες,απο το καινουργιο Xtend ποια γευση προτεινετε?

Αν εχετε και καμια αλλη καλυτερη προταση απο το xtend ριχτε τη.

Tο green apple πίνεται ευχάριστα.

Θα σου έλεγα όμως να πας σε intrabolic είναι πιο πλήρες ή purple wraath.

COBRA_STYLE
08-03-12, 20:31
Αποφασισα,θα παρω και Xtend και Purple Wraath απο βοτανο και θα τα αναμειγνυω...1 scoop απο το καθενα pre workout:green::turtle:μπομπα.

Θα παρω επισης και P5P και θα την προσθετω.

Dimitrios
08-03-12, 20:55
Αποφασισα,θα παρω και Xtend και Purple Wraath απο βοτανο και θα τα αναμειγνυω...1 scoop απο το καθενα pre workout:green::turtle:μπομπα.

Θα παρω επισης και P5P και θα την προσθετω.

Πάνε καλά οι δουλειές ε; :turtle::rolf:

COBRA_STYLE
08-03-12, 21:37
Μπααα...δε θα το λεγα.Απλα το διαστημα που μας ερχεται και για 1μιση μηνα περιπου, θελω να τα δωσω ολα για ολα...θα στερηθω απο ορισμενες εξοδους κτλ αλλα θα την γουσταρω την ολη φαση.:green:

Teoangel
08-03-12, 21:56
μπορω να βάζω στο σαικερ το πρωι και μετά την προπόνηση πρωτεΐνη και κρεατίνη μαζί νερo?

GeoDask
08-03-12, 22:05
μπορω να βάζω στο σαικερ το πρωι και μετά την προπόνηση πρωτεΐνη και κρεατίνη μαζί νερo?

Ναι, καλύτερα μόνο μετά την προπόνηση.

Teoangel
08-03-12, 23:15
Ναι, καλύτερα μόνο μετά την προπόνηση.

πρωτεΐνη παίρνω μετά την προπόνηση τόσο καιρό, το πρωί δεν παίρνω. Τώρα που αποφάσισα να ασχοληθώ και με την κρεατίνη, τα 5γρ. το πρωί και τα 5γρ μετά την προπόνηση δεν ισχύουν;
Να παίρνω πρωτεΐνη + κρεατίνη μετά την προπόνηση μόνο;

COBRA_STYLE
08-03-12, 23:43
Kαλα ειναι ετσι οπως το κανεις,συνεχισε το.:thumbup:

GeoDask
09-03-12, 00:02
πρωτεΐνη παίρνω μετά την προπόνηση τόσο καιρό, το πρωί δεν παίρνω. Τώρα που αποφάσισα να ασχοληθώ και με την κρεατίνη, τα 5γρ. το πρωί και τα 5γρ μετά την προπόνηση δεν ισχύουν;
Να παίρνω πρωτεΐνη + κρεατίνη μετά την προπόνηση μόνο;

Τα 5γρ κρεατίνη την ημέρα είναι μια χαρά. Άποψη μου.

Εγώ θα σου έλεγα πρωτείνη+κρεατίνη μετά την προπόνηση σου. Άποψη μου.

MusclesOfShadow
09-03-12, 00:06
μπορω να βάζω στο σαικερ το πρωι και μετά την προπόνηση πρωτεΐνη και κρεατίνη μαζί νερo?

Eγω τ κανω αυτο και δουλευει
Απλα ισως χρειαστει να συμπληρωσω και με καποιον υδαανθρακα, κατα προτιμηση απλου

exkaliber
09-03-12, 00:12
Απλα ισως χρειαστει να συμπληρωσω και με καποιον υδαανθρακα, κατα προτιμηση απλου


τσου

δεν χρειαζεται υ/α για την αποροφηση της κρεατινης και η πρωτεινη αρκει μονη της να βαλει σε αναβολισμο

gym_xristos
09-03-12, 00:24
γεια σας παιδια!!! ειμαι 20-21 ετων και 70 κιλα με υψος 1,71 αποφασισα να παρω μια καθαρη πρωτεινη της γουοριορ λαμπ...θα ηθελα ομωσ να με συμβουλευσετε ποια να αγορασω...την κομπλιτ γουει ή την γουει ισολειτ ; ; ; κυριως ως προς την αποτελεσματικοτητα και την περιεκτικοτητα σε λιπος!!! σας ευχαριστω εκ των προτερων

GeoDask
09-03-12, 00:28
γεια σας παιδια!!! ειμαι 20-21 ετων και 70 κιλα με υψος 1,71 αποφασισα να παρω μια καθαρη πρωτεινη της γουοριορ λαμπ...θα ηθελα ομωσ να με συμβουλευσετε ποια να αγορασω...την κομπλιτ γουει ή την γουει ισολειτ ; ; ; κυριως ως προς την αποτελεσματικοτητα και την περιεκτικοτητα σε λιπος!!! σας ευχαριστω εκ των προτερων

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τη whey της ΟΝ.

gym_xristos
09-03-12, 00:37
[QUOTE=GeoDask;533478]Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τη whey της ΟΝ.[/Q UOTE]

σε ευχαριστω πολυ αλλα απλως αυτες εχουν καλυτερη τιμη γιαυτο δεν δινομαι για παραπανω...καταλαβαινεις!!αν μπορεις αναμεσα σε αυτες τις δυο ;;

gym_xristos
09-03-12, 00:42
Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τη whey της ΟΝ.

βασικα τωρα μολις κοιταξα και ειναι γυρω στα 38 ευρω...καλη τιμη!!! απο αποτελεσμα και λιπος πως παει ;;

Giannistzn
09-03-12, 00:48
Απο αποτελεσμα, μια πρωτεΐνη ειναι μην περιμενεις να σε "φουσκωσει" ή οτιδηποτε. Συμπληρωμα διατροφης ειναι, δηλαδη σε βοηθα να συμπληρωσεις την απαραιτητη ποσοτητα πρωτεΐνης, και να εχεις αμεση προσβαση μετα το γυμναστηριο για ενα ελαφρως καλυτερο αποτελεσμα.

Οσον αφορα το λιπος, αυτο εξαρταται απο τη διατροφη σου σε συνολο, η πρωτεΐνη απο μονη της δεν προκαλει καποια αλλαγη

gym_xristos
09-03-12, 09:57
Απο αποτελεσμα, μια πρωτεΐνη ειναι μην περιμενεις να σε "φουσκωσει" ή οτιδηποτε. Συμπληρωμα διατροφης ειναι, δηλαδη σε βοηθα να συμπληρωσεις την απαραιτητη ποσοτητα πρωτεΐνης, και να εχεις αμεση προσβαση μετα το γυμναστηριο για ενα ελαφρως καλυτερο αποτελεσμα.

Οσον αφορα το λιπος, αυτο εξαρταται απο τη διατροφη σου σε συνολο, η πρωτεΐνη απο μονη της δεν προκαλει καποια αλλαγη

σε ευχαριστω πολυ!!!! την διατροφη μου την προσεχω αρκετα!!!! ουτε να φουσκωσω τρελα!!! απλως ενα οπως ειπες και εσυ καλυτερο αποτελεσμα!!!...τελικα που να καταληξω ; ;

COBRA_STYLE
09-03-12, 12:59
Δεν μπορω να αποφασισω.:banghead:

2 purple wraath ή 1 purple wraath και ενα Xtend???

Dimitrios
09-03-12, 15:07
Δεν μπορω να αποφασισω.:banghead:

2 purple wraath ή 1 purple wraath και ενα Xtend???

Αφού είσαι λεφτάς καλύτερα για εμένα 1+1 για να είσαι καλυμμένος και από BCAA και από EAAs + ότι το xtend έχει και ηλεκτρολύτες μέσα. Γενικά πιστεύω με 1+1 σκουπ όπως το είχες σκεφτεί αρχικά είσαι μάγκας μεγάλος!;)
Αλλά ρε φίλε πολύ ακριβά δεν βγαίνει; Πόσες δόσεις σου βγάζει το wraath και πόσες το xtend; Βασικά τι συσκευασίες θα πάρεις;

COBRA_STYLE
09-03-12, 15:17
@@Λεφτας ρε...απλα στα supps εχω το κακο ωρες ωρες να σπαταλαω τα λεφτα μου χωρις οριο λολ.

Η παραγγελια εγινε πριν καμια ωρα,απο Αμερικα.

Πηρα τις μεγαλες συσκευασιες οι οποιες βγαζουν 90 δοσεις στο 1 σκουπ.Μαζι με τα Super EPA Double Strength και Coenzymated Sublingual P5P(B6) βγηκαν λιγο κατω απο 120 εουρος.Θα προσθετω και bulk λευκινη της Primaforce που εχω και θα γινεται χαμος.:green:

Τελος οι παραγγελιες τωρα,αμα ξανακανω θα ειναι απο Οκτοβρη και μετα.

GeoDask
09-03-12, 15:21
Η παραγγελια εγινε πριν καμια ωρα,απο Αμερικα.

Πηρα τις μεγαλες συσκευασιες οι οποιες βγαζουν 90 δοσεις στο 1 σκουπ.Μαζι με τα Super EPA Double Strength και Coenzymated Sublingual P5P(B6) βγηκαν λιγο κατω απο 120 εουρος.Θα προσθετω και bulk λευκινη της Primaforce που εχω και θα γινεται χαμος.:green:

Τελος οι παραγγελιες τωρα,αμα ξανακανω θα ειναι απο Οκτοβρη και μετα.

Το wraath σου βγάζει όσο λέει. Στο νέο xtend αλλάξανε την δοσολογία. Στο δικό μου γράφει 1scoop per 8oz of water. Παλιά είχε συνιστώμενη για άντρες στα 3scoop.

Μπορείς να τα παίζεις και εναλλάξ αν θές. Την λευκίνη θα την βάζεις πρίν και μετά ; Δεν σου αρκεί αυτή που έχει το xtend ;

Dimitrios
09-03-12, 15:32
@@Λεφτας ρε...απλα στα supps εχω το κακο ωρες ωρες να σπαταλαω τα λεφτα μου χωρις οριο λολ.

Η παραγγελια εγινε πριν καμια ωρα,απο Αμερικα.

Πηρα τις μεγαλες συσκευασιες οι οποιες βγαζουν 90 δοσεις στο 1 σκουπ.Μαζι με τα Super EPA Double Strength και Coenzymated Sublingual P5P(B6) βγηκαν λιγο κατω απο 120 εουρος.Θα προσθετω και bulk λευκινη της Primaforce που εχω και θα γινεται χαμος.:green:

Τελος οι παραγγελιες τωρα,αμα ξανακανω θα ειναι απο Οκτοβρη και μετα.

Σε νιώθω φίλε.. Και εγώ τα κάνω αρκετές φορές αυτά...
Πάντως και εγώ εκεί θα πάω μετά το Πάσχα που θα μου τελειώσουν τα αμινο του Γκασπάρι..;) Όμως πιθανόν σε ένα από τα δύο. Τι γεύσεις πήρες;:P

COBRA_STYLE
09-03-12, 15:35
Λοιπον,εχω καποιες παραλλαγες στο μυαλο μου πώς να το κανω.

-ή θα συνδυαζω purple με xtend,παιρνοντας 20' pre το purple και μετα απο 10' το xtend(1 scoop το καθενα) +p5p

-ή να τα πηγαινω εναλλαξ στις προπονησεις...παιρνοντας 2 σκουπ καθε φορα 20' pre +p5p

-ή να τα παιζω εναλλαξ παλι,παιρνοντας 1 σκουπ αυτη τη φορα και προσθετοντας 5γρ λευκινη+p5p


Εξτρα Λευκινη 5γρ,θα εχω σιγουρα στο ποστ μαζι με τη whey shake οπως και να χει.


Σε νιώθω φίλε.. Και εγώ τα κάνω αρκετές φορές αυτά...
Πάντως και εγώ εκεί θα πάω μετά το Πάσχα που θα μου τελειώσουν τα αμινο του Γκασπάρι..;) Όμως πιθανόν σε ένα από τα δύο. Τι γεύσεις πήρες;:P

Xtend-->Watermelon
Purple Wraath-->Juicy Grape

Dimitrios
09-03-12, 15:44
Λοιπον,εχω καποιες παραλλαγες στο μυαλο μου πώς να το κανω.

-ή θα συνδυαζω purple με xtend,παιρνοντας 20' pre το purple και μετα απο 10' το xtend(1 scoop το καθενα) +p5p

-ή να τα πηγαινω εναλλαξ στις προπονησεις...παιρνοντας 2 σκουπ καθε φορα 20' pre +p5p

-ή να τα παιζω εναλλαξ παλι,παιρνοντας 1 σκουπ αυτη τη φορα και προσθετοντας 5γρ λευκινη+p5p


Εξτρα Λευκινη 5γρ,θα εχω σιγουρα στο ποστ μαζι με τη whey shake οπως και να χει.



Xtend-->Watermelon
Purple Wraath-->Juicy Grape

Στο 1ο σκέλος δεν έχεις σκεφτεί καθόλου να τα πάρεις καθόλου και Intra; Βέβαια και εγώ ακόμα το σκέφτομαι πώς θα το κάνω αν και έχω ένα μήνα ακόμα.;)
Στο 2ο σκέλος περιμένω κριτικές σε γεύσεις και απόδοση...:P Πήρες καρπουζάκι για τις ζέστες που θα έρθουν ε; :rolf::rolf::turtle:

COBRA_STYLE
09-03-12, 16:08
Το να τα βαζω intra,για καποιο λογο μου τη σπαει.Θα δω...


Τωρα σχετικα με το καρπουζακι:rolf: ειδα ενα ποστ,του RoidRage νομιζω που ελεγε οτι ηταν πολυ καλη γευση.

Εψαχνα παντως reviews για να κατασταλαξω σε γευση και ο καθενας ελεγε το μακρυ του και το κοντο του...νταξ υποκειμενικη η γευση,αλλα εως ενα σημειο...τα reviews για τη γευση πανω στο Xtend για τον λουτσο μιλαμε.

aqua_bill
10-03-12, 20:09
συνδυασμός με bc+eaa LG με xtent και κιτρουλίνη για ιντρα είναι οκκ?

COBRA_STYLE
10-03-12, 20:50
ναι καλα ειναι,αν και γω θα τα εβαζα pre

aqua_bill
10-03-12, 21:04
ναι καλα ειναι,αν και γω θα τα εβαζα pre

για ποιο λόγο?για pre λέω c4

COBRA_STYLE
10-03-12, 21:40
Α οκ τοτε.Νομιζα δεν ειχες τπτ pre.

Απλα με βαση τα οσα γνωριζω και οπως τα εχω στο μυαλο μου,τεινω να πιστευω και να προτιμω καλυτερα την preworkout φαση.

Dimitrios
10-03-12, 22:11
Α οκ τοτε.Νομιζα δεν ειχες τπτ pre.

Απλα με βαση τα οσα γνωριζω και οπως τα εχω στο μυαλο μου,τεινω να πιστευω και να προτιμω καλυτερα την preworkout φαση.

Συμφωνώ Κόμπρα.. και εγώ pre θα τα βάλω όταν τα πάρω.. Πόση ώρα πριν θα τα παίρνεις; κανά τέταρτο με εισοσάλεπτο;

COBRA_STYLE
10-03-12, 22:14
10'-15

TheWorst
10-03-12, 23:37
Ποια η γνωμη σας για το ecdysterone ? Εχει διαφορες μαρκες.Εγω σκεφτομαι να παρω της syntrax , μιας και την εχω πιο πολυ εμπιστοσυνη.

(Syntrax ecdysterone 90 capsules)

Devil
11-03-12, 07:09
Ποια η γνωμη σας για το ecdysterone ? Εχει διαφορες μαρκες.Εγω σκεφτομαι να παρω της syntrax , μιας και την εχω πιο πολυ εμπιστοσυνη.

(Syntrax ecdysterone 90 capsules)

δεν παει ουτε για βρουβες..... απλα πραματα....

βασικα ειναι 2 τα φυτα που παζουν στην αγορα πιο πολυ.... το ενα λενε δεν κανει τιποτα το αλλο λενε οτι κατι κανει... αυτο που υποθετικα δουλευει ειναι και πανακριβο..... οι δοσεις πανε κοντα στα 1,5-2γρ αν θυμαμαι καλα.....

προσωπικα πιστευω οτι δεν αξιζει να ριξεις λεφτα εκει...

TheWorst
11-03-12, 11:26
Οκ,θενξ :thumbup:

exkaliber
12-03-12, 00:33
αυτην η ashwagandha, (withania somnifera)
κανει τπτ?

σε μενα μονο βαρυστομαχια προκαλουσε,ακομα και 3.5 ωρες πριν την προπο να ειχα φαει ενιωθα το στομαχι μου βαρυ:unsure:

kleiza7
12-03-12, 03:59
Kαλησπερα παιδια, ξερω οτι εχει ξαναειπωθει η ερωτηση μου... αλλα δυσκολο να τη βρω απο αναζητηση. αν και χρησιμοποιησα για πρωτη φορα συμππληρωμα πρωτεινης πριν χρονια και τον τελευταιο χρονο εχω δοκιμασει αρκετες εταιριες, εννοω οτι δεν ρωταω επειδη θα παρω πρωτη φορα, εχω μια απορια....

συνηθως μετα την ασκηση καταναλωνω απο το συμπληρωμα μου 25-30γρ πρωτεινης...

Εσεις ποσα γραμμαρια πιστευετε οτι ειναι το ιδανικο μεταπροπονιτικα?
Για παραδειγμα: η Muscle milk της Cytosport Λεει(οπως ολες βασικα) 2 σκουπ ξερω εγω τα οποια δινουν 50γρ πρωτεινης μετα την προπονηση.
Εγω ΦΥΣΙΚΑ δεν το τηρησα γιατι μου φανηκαν πολλα και αχρειαστα. παρολα αυτα για 2 εβδομαδες περιπου "το τσεκαρα" με 2 σκουπ και ειδα οτι οντως ειχα παρει τα "πανω μου" αλλα μετα ξαναγυρισα στο ενα για να μην κανω υπερβολες....

γενικα εχω μπερδευτει πλεον με τοοοοοοοοοσα που εχω διαβασει.

αλλοι λενε
1)25γρ μια ωρα πριν την προπονηση και 25γρ μετα
2)25-30γρ ΜΟΝΟ μετα την προπονηση
3)50 γρ. μετα την προπονηση

αλλοι λενε οτι τα 50 δεν αποροφουνται...μπερδευτηκα........

εσεις τι νομιζετε?

DimitrisT
12-03-12, 15:43
παρολα αυτα για 2 εβδομαδες περιπου "το τσεκαρα" με 2 σκουπ και ειδα οτι οντως ειχα παρει τα "πανω μου"


Μπορεις να το εξηγησεις λιγο αυτο;

BlooDdeaD_MefiSt
12-03-12, 15:58
Kαλησπερα παιδια, ξερω οτι εχει ξαναειπωθει η ερωτηση μου... αλλα δυσκολο να τη βρω απο αναζητηση. αν και χρησιμοποιησα για πρωτη φορα συμππληρωμα πρωτεινης πριν χρονια και τον τελευταιο χρονο εχω δοκιμασει αρκετες εταιριες, εννοω οτι δεν ρωταω επειδη θα παρω πρωτη φορα, εχω μια απορια....

συνηθως μετα την ασκηση καταναλωνω απο το συμπληρωμα μου 25-30γρ πρωτεινης...

Εσεις ποσα γραμμαρια πιστευετε οτι ειναι το ιδανικο μεταπροπονιτικα?
Για παραδειγμα: η Muscle milk της Cytosport Λεει(οπως ολες βασικα) 2 σκουπ ξερω εγω τα οποια δινουν 50γρ πρωτεινης μετα την προπονηση.
Εγω ΦΥΣΙΚΑ δεν το τηρησα γιατι μου φανηκαν πολλα και αχρειαστα. παρολα αυτα για 2 εβδομαδες περιπου "το τσεκαρα" με 2 σκουπ και ειδα οτι οντως ειχα παρει τα "πανω μου" αλλα μετα ξαναγυρισα στο ενα για να μην κανω υπερβολες....

γενικα εχω μπερδευτει πλεον με τοοοοοοοοοσα που εχω διαβασει.

αλλοι λενε
1)25γρ μια ωρα πριν την προπονηση και 25γρ μετα
2)25-30γρ ΜΟΝΟ μετα την προπονηση
3)50 γρ. μετα την προπονηση

αλλοι λενε οτι τα 50 δεν αποροφουνται...μπερδευτηκα........

εσεις τι νομιζετε?

Eγώ κάνω 25 πριν και 25 μετά και μου φαίνεται πολύ καλύτερο από 50 στο τέλος...Γιατί έχω και ενέργεια περισσότερη στην προπόνηση ετσι(δεν πέρνω τίποτα άλλο pre). Αν δεν πέρνεις στην αρχή και πάλι δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να πάρεις 50 μετά αφου θα φας μετά έτσι κι αλλιώς...:turtle:

kleiza7
12-03-12, 21:26
Μπορεις να το εξηγησεις λιγο αυτο;

οπως το καταλαβαινεις.... ισως εκανα καλυτερη γυμναστικη δεν ξερω αλλα παρατηρησα να μου δινει ενα μεγαλυτερο + στο σωμα μου.... ΕΙΔΑ μια μικρη διαφορα δηλαδη....

Παρολα αυτα εσυ τι προτεινεις??????

TheWorst
12-03-12, 21:30
Ελα ρε φιλε..Εισαι σαν εναν τυπο στο γυμ,που με ελεγε πως απτη πρωτεϊνη του μεγαλωνε η πλατη και εβλεπε διαφορα ακομα στη πρωτη εβδομαδα και ηταν εννοειται απλα δικη του υποκειμενικη αποψη που δεν ηταν αληθες.Απλα εσυ θελεις ετσι να ειναι και νομιζεις πως ειναι..

25 γρ για μετα τη προπονηση ειναι καλα πιστευω.Πριν τη προπονηση εννοειται αν εχεις φαει 3 ωρες πριν στερεο φαγητο με πρωτεινη δε παιζει θεμα.

MusclesOfShadow
12-03-12, 21:34
σαν εναν τυπο στο γυμ,που με ελεγε πως απτη πρωτεϊνη του μεγαλωνε η πλατη και εβλεπε διαφορα.

:rolf:
Τι πρωτεινη επαιρνε, αυτη την περιεργη με εναν μυωδη πρασινο τυπο απεξω?:green:

TheWorst
12-03-12, 21:39
gaspari myofusion επαιρνε.Ευτυχως που τοτε ειχα αρχισει να ενδιαφερομαι και δε το πιστευα , αλλιως θα εριχνα τζαμπα λεφτα. :green:

Φιλε η πρωτεινη απτο φαγητο πως ειναι ?

MusclesOfShadow
12-03-12, 21:44
Eμενα ρωτας πως ειναι η πρωτεινη απο το φαγητο?

CapoFighter
12-03-12, 21:49
Δηλαδη αν πισω απο το κουτι γραφει οτι πρεπει να παρεις 2 σκουπ μετα την προπονηση υπαρχει περιπτωση να το κανουνε μονο και μονο για να τελιωσει γρηγορα και να ξαναπαρεις αλλη...αρα πιο πολλα λεφτα?

beefmeup
12-03-12, 22:25
Δηλαδη αν πισω απο το κουτι γραφει οτι πρεπει να παρεις 2 σκουπ μετα την προπονηση υπαρχει περιπτωση να το κανουνε μονο και μονο για να τελιωσει γρηγορα και να ξαναπαρεις αλλη...αρα πιο πολλα λεφτα?

μην το ξαναπεις αυτο...:green:

superman86
13-03-12, 19:19
καλησπερα σε ολους.ειχα ποσταρει πριν λιγεσ μερεσ ενα θεμα για ενα πριξημο που εχω στη κοιλια κ καποθ σε ενα ποστ ειχα αναφερει οτι ελανα μια αιματολογικη εξεταση τη food 90 με την οποια τεσταρεισ 90 τροφεσ που εχει δθσανεξια ο οργανισμοσ.λοιπον σημερα πηρα τα αποτελεσματα τα οποια δν ηταν καθολου ευχαριστα!!δυσανεξια στην απλη ζαχαρη(cane sugar) δλδ οτι υδατανθρακα ΕΧΕΙ Η πρωτεινη απλο δλδ με πειραζει.χρησιμοποιουσα whey gold optimum 2 φορεσ τη μερα κ πρωι κ μετα ΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ τη cyclone..επισησ μου βρηκε κ μια οριακη δυσανεξια στο αυγο..οποτε μου ειπε ο μικροβιολογοσ οτι θελω isolate 0% υδατανθρακα κ μιασ κ ασχολειται με γυμν μου προτεινε reflex micro whey κ ακομα καλυτερα λεει τησ dumatize iso100 θελω σασ παρακαλω μια βοηθεια για μια ισολατε(ασ την ακριβοπληρωσω) για να φυγει αυτο το βουνο απο πανω μου ευχαριστω

beefmeup
13-03-12, 19:58
φιλε αυτος που διαβαζει το θεμα,με τον τιτλο αυτο δεν βγαζει ακρη..
ειναι σαν να ζητας βοηθεια γιατι πεφτεις απο τον 5ο οροφο..λιγη λογικη πριν ανοιξουμε θεμα δεν βλαπτει..
θα συνχωνευτει στις γενικες για συμπληρωματα..

TheWorst
13-03-12, 20:49
Λετε να παιζει κανα θεμα με την πρωτεινη μου,γιατι ειναι σοκολατα , αλλα μυριζει καπως κακαο και εχει τετοια γευση κιωλας.Ας πουμε να με εδωσαν 2 κιλα κακαο στην τιμη των 2 κιλων πρωτεινης ? (μιλαμε για muscle gauge Pure Isolate)

vassilis14
14-03-12, 01:24
Καλησπερα παιδια και χαιρομαι πολυ που βρισκομαι σ'αυτο το φορουμ. Για να μην σας ζαλιζω ημουν αθλητης αρκετα χρονια και λογο τραυματισμων και σπουδων σταματησα των πρωταθλητισμο και τον αθλητησμο απο τα 16. τα τελευταια 2 χρονια παιζω μπαλα σε μια προσπαθεια να επανελθω και εχω αρχισει γυμναστηριο 2-3 βδομαδες τωρα με μια κυκλικη προπονηση με αεροβια στο τελος. Λογο ρυθμων δουλειας και σπουδων απο διατροφη δεν σκιζω και λεω να καταφυγω σε καμια συμπληρωματα. μου προτειναν τα Victory απο Weider συγκεκριμενα το Cell Max Voluminizer για κρεατινη και Victory Nitro wey για πρωτεινη. Επιδη ξερω πως γινετε το θεμα προτασεις απο διατροφολογους εως προπονητες και υπαλληλους ειπα να ρωτησω την γνωμη σας γενικα για καποια πρωτεινη και κρεατινη σε συνδιασμο με σωστη οσο γινετε διατροφη

Andreas C.
14-03-12, 12:35
Καλησπερα παιδια και χαιρομαι πολυ που βρισκομαι σ'αυτο το φορουμ. Για να μην σας ζαλιζω ημουν αθλητης αρκετα χρονια και λογο τραυματισμων και σπουδων σταματησα των πρωταθλητισμο και τον αθλητησμο απο τα 16. τα τελευταια 2 χρονια παιζω μπαλα σε μια προσπαθεια να επανελθω και εχω αρχισει γυμναστηριο 2-3 βδομαδες τωρα με μια κυκλικη προπονηση με αεροβια στο τελος. Λογο ρυθμων δουλειας και σπουδων απο διατροφη δεν σκιζω και λεω να καταφυγω σε καμια συμπληρωματα. μου προτειναν τα Victory απο Weider συγκεκριμενα το Cell Max Voluminizer για κρεατινη και Victory Nitro wey για πρωτεινη. Επιδη ξερω πως γινετε το θεμα προτασεις απο διατροφολογους εως προπονητες και υπαλληλους ειπα να ρωτησω την γνωμη σας γενικα για καποια πρωτεινη και κρεατινη σε συνδιασμο με σωστη οσο γινετε διατροφη

Καλός ήρθες φίλε! πέρνα από εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?30-Νέα-Μέλη) για να συστηθείς στα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ:thumbup:
Αν θες την γνώμη μου καλύτερα προς το παρόν να ξεχάσεις τα συμπληρώματα μιας και τώρα ακόμη άρχισες και να αφιερώσεις λίγο χρόνο να φτίαξεις μια διατροφή που να εξυπηρετά τους στόχους που έχεις θέσει! Πέρνα και από εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?22-Διατροφή) για περισσότερες πληροφορίες για το θέμα διατροφή:toast:

kleiza7
14-03-12, 18:37
καλησπερα σε ολους.ειχα ποσταρει πριν λιγεσ μερεσ ενα θεμα για ενα πριξημο που εχω στη κοιλια κ καποθ σε ενα ποστ ειχα αναφερει οτι ελανα μια αιματολογικη εξεταση τη food 90 με την οποια τεσταρεισ 90 τροφεσ που εχει δθσανεξια ο οργανισμοσ.λοιπον σημερα πηρα τα αποτελεσματα τα οποια δν ηταν καθολου ευχαριστα!!δυσανεξια στην απλη ζαχαρη(cane sugar) δλδ οτι υδατανθρακα ΕΧΕΙ Η πρωτεινη απλο δλδ με πειραζει.χρησιμοποιουσα whey gold optimum 2 φορεσ τη μερα κ πρωι κ μετα ΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ τη cyclone..επισησ μου βρηκε κ μια οριακη δυσανεξια στο αυγο..οποτε μου ειπε ο μικροβιολογοσ οτι θελω isolate 0% υδατανθρακα κ μιασ κ ασχολειται με γυμν μου προτεινε reflex micro whey κ ακομα καλυτερα λεει τησ dumatize iso100 θελω σασ παρακαλω μια βοηθεια για μια ισολατε(ασ την ακριβοπληρωσω) για να φυγει αυτο το βουνο απο πανω μου ευχαριστω

Της εταιριας Nature's best την isopure Zero Carb.Δηλαδη οτι σου ειπε. Isolate(MONO isolate) KAI 0% υδατανθρακα. ΜΑΚΡΑΝ οτι πιο καθαρο και ποιοτικο εχω δοκιμασει εγω. πινεις ΝΕΡΟ! οπως στο λεω. την εχω παρει 3 φορες εχω δοκιμασει κ αλλες και παντα εκει καταληγω!!!και τωρα αυτη πηρα προχθες. πιο ακριβη απο αλλες αλλα καταλαβαινεις γιατι μολις ανοιξεις το κουτι. Για εμενα μην κοιταξεις καμια αλλη. Btw δεν την πουλαω χαχαχα αν δεις εχω δοκιμασει και αλλα συμπληρωματα και εχω μεινει επισης ευχαριστημενος και απο αλλα. αλλα σαν αυτη δεν παιζει:thumbup:

DimitrisT
14-03-12, 21:39
οπως το καταλαβαινεις.... ισως εκανα καλυτερη γυμναστικη δεν ξερω αλλα παρατηρησα να μου δινει ενα μεγαλυτερο + στο σωμα μου.... ΕΙΔΑ μια μικρη διαφορα δηλαδη....

Παρολα αυτα εσυ τι προτεινεις??????

Δεν οφειλεται στην πρωτεινη που εφαγες αυτο το ανεβασμα.
Ισως να ηταν ψυχολογικο, να εφαγες παραπανω υδατανθρακες, να ηπιες καφε, οτιδηποτε.
Δεν κανουν τη διαφορα 20-25gr πρωτεινης (ειτε απο συμπληρωμα ειτε απο κανονικο φαγητο).
Εγω προτεινω να τρως 25gr πρωτεινης (απο οποια πηγη θελεις) περιπου μετα την προπονηση σου.

billys15
15-03-12, 02:52
οπως το καταλαβαινεις.... ισως εκανα καλυτερη γυμναστικη δεν ξερω αλλα παρατηρησα να μου δινει ενα μεγαλυτερο + στο σωμα μου.... ΕΙΔΑ μια μικρη διαφορα δηλαδη....

Φιλε αν ανεβασες γενικα πρωτεϊνη απο το φαγητο ή υδατανθρακες ή δεν ξερω εγω τι,τοτε λογικο ειναι να ειδες διαφορα.Το ιδιο ισχυει και για την προπονηση.Αν εκανες πιο εντονα,τοτε ειδες διαφορα εξαιτιας της προπονησης.ΔΕΝ ειδες διαφορα ομως με 1 scoop που εβαλες την ημερα.Και για να σου δωσω να καταλαβεις,κι εγω οταν ειχα παρει πρωτη φορα πηγα και νομιζα οτι μπορουσα να ανεβω σε ολες τις ασκησεις,πραγμα που εκανα.Δεν βοηθησε ομως η μια μολις δοση που ειχα παρει ;)

kleiza7
15-03-12, 15:08
Δεν οφειλεται στην πρωτεινη που εφαγες αυτο το ανεβασμα.
Ισως να ηταν ψυχολογικο, να εφαγες παραπανω υδατανθρακες, να ηπιες καφε, οτιδηποτε.
Δεν κανουν τη διαφορα 20-25gr πρωτεινης (ειτε απο συμπληρωμα ειτε απο κανονικο φαγητο).
Εγω προτεινω να τρως 25gr πρωτεινης (απο οποια πηγη θελεις) περιπου μετα την προπονηση σου.


Φιλε αν ανεβασες γενικα πρωτεϊνη απο το φαγητο ή υδατανθρακες ή δεν ξερω εγω τι,τοτε λογικο ειναι να ειδες διαφορα.Το ιδιο ισχυει και για την προπονηση.Αν εκανες πιο εντονα,τοτε ειδες διαφορα εξαιτιας της προπονησης.ΔΕΝ ειδες διαφορα ομως με 1 scoop που εβαλες την ημερα.Και για να σου δωσω να καταλαβεις,κι εγω οταν ειχα παρει πρωτη φορα πηγα και νομιζα οτι μπορουσα να ανεβω σε ολες τις ασκησεις,πραγμα που εκανα.Δεν βοηθησε ομως η μια μολις δοση που ειχα παρει ;)

Εγινε παιδια;) ευχαριστω για τις απαντησεις. Οποτε με ενα σκουπ πριν ειμαι κομπλε μεταπροπονητικα. ευχαριστω

Crased
16-03-12, 16:37
παιδια θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι αυτα τα δυο και τι καλο κανουν αν τα παρεις + για της βιταμινες ξερω οτι ειναι καλο να τρως φρουτα που να εχουν και τα λοιπα αλλα τι καλο κανουν αν παρεις +

giorgos28
17-03-12, 17:35
Γεια σας παιδια, θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις.

Παω γυμναστηριο 6 φορες την βδομάδα,κανω 3 μερες προπονηση με βαρη και 3 μερες αεροβια,κοιλιακους και ραχιαιους.Κανω αερκετα καλη διατροφη, χαμηλη σε υδατανθρακες. Τις 3 ημερες που κανω προπονηση με βαρη λαμβανω χ αριθμο πρωτεινης που υπολογισα αναλογως βαρους κλπ. μεσα απο 7 γευματα , εκ των οποιων τα 2 ειναι ροφηματα.
1ο ροφημα: πρωτεινη(hydro) μαζι με δεξτροζη+μαλτ/νη ,αμέσως μετα την προπονηση.
2ο ροφημα: πρωτεινη (καζεινη) πριν τον υπνο.

Οσον αφορα τις 3 ημέρες που κάνω αερόβια, μπορει να μου πει καποιος πόση ποσότητα πρωτείνης πρεπει να λαμβάνω για να συντηρουνται οι μυες? Θα πρεπει να είναι ο ίδιος χ αριθμος με τις ημερες προπονησης η οχι?

Επισης, στην αεροβια που κάνω εννοείται πως γυμνάζονται γλουτοι, τετρακεφαλοι, γαμπες κλπ. Την ίδια μερα γυμναζω κοιλιακους και ραχιαιους. Μήπως θα έπρεπε να λαμλβανω το 1ο ροφιμα αφου γυμναζονται τοσοι μυες και αυτες τις ημερες αμεσως μετα το γυμναστηριο? Σημειωστε πως κανω 20-30 λεπτα αεροβια παντα στο τελος, οποταν αν θα πρεπει να πινω το ροφημα αυτο ,θα γινεται αμεσως μετα την αεροβια η θα πρεπει να περασει καποια ωρα?

Τέλος, τι γίνεται την ημερα ξεκουρασης?? (απο θεμα πρωτεινης παλι)

Παρακαλω ας απαντησουν οσοι το κατεχουν το αντικειμενο ...

Ευχαριστω.

polo0
17-03-12, 23:47
Γεια σας!εδω και καιρο διαβαζω το forum σας, και θελω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ διοτι πραγματικα το αξιζει και μεσα απο αυτο μαθαινει κανεις υπερβολικα πολλα πραγματα ! :clap:
διαβαζοντας ολα αυτα μα8αινω καποια χρησιμα πραγματα αλλα μου διμουργουνται και αποριες οσο διαβαζω!
ας περασουμε στο κυριως λοιπον! :)
μια πρωτεινη ογκου που εχει και υδατανθρακες και λοιπα την χρησιμοποιουμε και σαν υποκαταστατο γευματος?Π.χ θελω να πω μετα απο την προπονηση δεν τρωμε τιποτα αλλο παρα μονο αυτην την πρωτεινη και μετα απο 3 ωρες κανενα γιαουρτακη με ξηρους καρπους και για υπνο? :unsure:
ευχαριστω εκ τον προτερων!!

JOHN65
17-03-12, 23:52
ρε παιδια,αναμεσα στο animal pumb,το superpumb και το c4 ποιο νιτρικο θεωρειτε οτι ειναι το καλυτερο?

Giannistzn
18-03-12, 01:56
Γεια σας!εδω και καιρο διαβαζω το forum σας, και θελω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ διοτι πραγματικα το αξιζει και μεσα απο αυτο μαθαινει κανεις υπερβολικα πολλα πραγματα ! :clap:
διαβαζοντας ολα αυτα μα8αινω καποια χρησιμα πραγματα αλλα μου διμουργουνται και αποριες οσο διαβαζω!
ας περασουμε στο κυριως λοιπον! :)
μια πρωτεινη ογκου που εχει και υδατανθρακες και λοιπα την χρησιμοποιουμε και σαν υποκαταστατο γευματος?Π.χ θελω να πω μετα απο την προπονηση δεν τρωμε τιποτα αλλο παρα μονο αυτην την πρωτεινη και μετα απο 3 ωρες κανενα γιαουρτακη με ξηρους καρπους και για υπνο? :unsure:
ευχαριστω εκ τον προτερων!!

Βασικα δεν ειναι και οτι καλυτερο τα gainers ή αλλιως πρωτεΐνες "ογκου".

Επισης, ειναι συμπληρωμα διατροφης και οχι υποκαταστατο γευματος, πανω σε αυτο που ρωτας. Καλο θα ειναι να κανεις οσο περισσοτερα στερεα γευματα με φαγητο. Αυτο μετα την προπονηση μονο και μετα απο 1 - 1,30 ωρα φαε κανονικα (εαν εχεις γευμα). Εαν ειναι αργα και βαριεσαι να περιμενεις ή δεν βολευει, πιες την πρωτεΐνη, φαε μετα απο καμια ωρα το γιαουρτι και κοιμησου

GeoDask
18-03-12, 02:01
ρε παιδια,αναμεσα στο animal pumb,το superpumb και το c4 ποιο νιτρικο θεωρειτε οτι ειναι το καλυτερο?

Όποιο και να πάρεις θα σε πιάσει. Προσωπικά έχω δοκιμάσει τα 2 πρώτα. Το 1ο ήταν τούμπανο, το 2ο το συνήθισα μετά απο 2 εβδομάδες.

AnteGeia
18-03-12, 02:37
αναμεσα στο craze το jack3d και το superpump max ποιο είναι πιο δυνατό?

dio32
18-03-12, 09:25
αναμεσα στο craze το jack3d και το superpump max ποιο είναι πιο δυνατό?

ειναι οπως σε πιασει φιλε π.χ εδω λεγανε τα παιδια για το jack3d πολυ καλο και τα συναφη το πηρα να το δοκιμασω και δεν μου εκανε τιποτα παρολου που διπλασιασα την δοση.
ειναι καλο αλλα το θεμα ειναι ο οργανισμος του καθενα αντιδραει διαφορετικα.

περνεις και δοκιμαζεις δεν σε πιανει πας σε αλλο νιτρικο που θα σε πιασει

polo0
18-03-12, 14:43
αα και το πρωι δηλαδη την παιρνεις αυτην τν πρωτεινη και μετα απο 1-2 ωρες κατι στερεο; :green:
ευχαριστωω πολυ παντως γιανννη να σε καλαα !!

giorgos28
18-03-12, 17:10
Γεια σας παιδια, θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις.

Παω γυμναστηριο 6 φορες την βδομάδα,κανω 3 μερες προπονηση με βαρη και 3 μερες αεροβια,κοιλιακους και ραχιαιους.Κανω αερκετα καλη διατροφη, χαμηλη σε υδατανθρακες. Τις 3 ημερες που κανω προπονηση με βαρη λαμβανω χ αριθμο πρωτεινης που υπολογισα αναλογως βαρους κλπ. μεσα απο 7 γευματα , εκ των οποιων τα 2 ειναι ροφηματα.
1ο ροφημα: πρωτεινη(hydro) μαζι με δεξτροζη+μαλτ/νη ,αμέσως μετα την προπονηση.
2ο ροφημα: πρωτεινη (καζεινη) πριν τον υπνο.

Οσον αφορα τις 3 ημέρες που κάνω αερόβια, μπορει να μου πει καποιος πόση ποσότητα πρωτείνης πρεπει να λαμβάνω για να συντηρουνται οι μυες? Θα πρεπει να είναι ο ίδιος χ αριθμος με τις ημερες προπονησης η οχι?

Επισης, στην αεροβια που κάνω εννοείται πως γυμνάζονται γλουτοι, τετρακεφαλοι, γαμπες κλπ. Την ίδια μερα γυμναζω κοιλιακους και ραχιαιους. Μήπως θα έπρεπε να λαμλβανω το 1ο ροφιμα αφου γυμναζονται τοσοι μυες και αυτες τις ημερες αμεσως μετα το γυμναστηριο? Σημειωστε πως κανω 20-30 λεπτα αεροβια παντα στο τελος, οποταν αν θα πρεπει να πινω το ροφημα αυτο ,θα γινεται αμεσως μετα την αεροβια η θα πρεπει να περασει καποια ωρα?

Τέλος, τι γίνεται την ημερα ξεκουρασης?? (απο θεμα πρωτεινης παλι)

Ξερω πως αν διαβασω και τις 249 σελιδες του forum κατι θα βρω αλλα ισως μπερδευτω καπως.. Ξερει κανεις να απαντησει?

beefmeup
18-03-12, 17:22
man ρωτας ενα σωρο πραγματα με λαθος τροπο,κ γιαυτο δεν σου απανταει κανεις..

την πρωτεινη την περνεις μετα την προπονηση..
αν κανεις αεροβια μετα τα βαρη,τοτε την περνεις αφου τα τελειωσεις ολα.

τις ποσοτητες θα τις βρεις εσυ,δεν ξερουμε τι κανεις/τρως κλπ..
συνηθως μια δοση,περιπου 25γρ πρωτεινης ειναι αρκετη.

τις οφ μερες περνεις παλι οση πρωτεινη περνεις κ τις μερες προπονησης..

giorgos28
18-03-12, 19:13
man ρωτας ενα σωρο πραγματα με λαθος τροπο,κ γιαυτο δεν σου απανταει κανεις..

την πρωτεινη την περνεις μετα την προπονηση..
αν κανεις αεροβια μετα τα βαρη,τοτε την περνεις αφου τα τελειωσεις ολα.

τις ποσοτητες θα τις βρεις εσυ,δεν ξερουμε τι κανεις/τρως κλπ..
συνηθως μια δοση,περιπου 25γρ πρωτεινης ειναι αρκετη.

τις οφ μερες περνεις παλι οση πρωτεινη περνεις κ τις μερες προπονησης..

φιλε σε ευχαριστω πρωτα απ ολα που μπηκες στον κοπο να απαντησεις. Το 3ερω πως εριξα πολλες ερωτησεις μαζεμενες αλλα τι νακανα? να τις εκανα σε δοσεις?
Οπως και ναχει να γινω λιγο πιο 3εκαθαρος. Τις μερες προπονησης με βαρη ξερω ποση πρωτεινη χριαζομαι και ποτε να πινω ροφημα.

Αυτο που ηθελα να μαθω ειναι αν θα πρεπει να λαμβανω τις ιδιες ποσοτητες πρωτεινης και τις 7 μερες της βδομαδας ανεξαρτητα αν μια μερα κανω αεροβια, αλλη μερα βαρη και
αλλη μερα εχω οφ. αυτο απαντηθηκε

Και επισης, την ημερα που κανω μονο αεροβια-κοιλακους-ραχιαιους αν θα πρεπει να πινω ροφημα πρωτεινης-υδατανθρακα αμεσως μετα το γυμναστηριο?

beefmeup
18-03-12, 19:20
Και επισης, την ημερα που κανω μονο αεροβια-κοιλακους-ραχιαιους αν θα πρεπει να πινω ροφημα πρωτεινης-υδατανθρακα αμεσως μετα το γυμναστηριο?

ναι καντο κανονικα οπως κ τις μερες που κανεις κανονικη προπονηση:thumbup:
απλα βγαλε τον υ/α,μονο πρωτεινη δλδ..

giorgos28
18-03-12, 19:29
οκ φιλε νασε καλα.

moikan
19-03-12, 13:35
παιδια εψαξα στο σαιτ για το X-Factor Advanced και δεν βρηκα κατι
εχει μονο για το παλιο κριτικες
το χει δοκιμασει κανεις να μας πει αποψη

GeoDask
19-03-12, 13:50
φιλε σε ευχαριστω πρωτα απ ολα που μπηκες στον κοπο να απαντησεις. Το 3ερω πως εριξα πολλες ερωτησεις μαζεμενες αλλα τι νακανα? να τις εκανα σε δοσεις?


:rolf::rolf::rolf::rolf::welcome:

Devil
19-03-12, 18:02
παιδια εψαξα στο σαιτ για το X-Factor Advanced και δεν βρηκα κατι
εχει μονο για το παλιο κριτικες
το χει δοκιμασει κανεις να μας πει αποψη

ναι το εχω δοκιμασει εγω... αλλα δεν μπορω να σου κανω 100% καθαρο review γιατι το ειχα παρει μαζι με ενα σωρο αλλα συμπληρωματα....

αλλα θα σου ελεγα καλητερα να παρεις το παλιο.... εχει περισσοτερα θετικα review απο το advanced...

MusclesOfShadow
20-03-12, 20:30
Eχω μια καλη απορια
Αφοσον ο χρονος για να παει η τροφη απο το στομαχι στο λεπτο εντερο και να γινει η απορροφηση των συστατικων ειναι γυρω στις 1 με 2 ωρες στον ανθρωπο, τι γινεται με τα συμπληρωματα (συνηθως post ή intra workout) τα οποια υποσχονται αμεση απορροφηση?
Το ιδιο ισχυει και για την τροφη μετα την προπονηση...

aqua_bill
20-03-12, 20:31
Eχω μια καλη απορια
Αφοσον ο χρονος για να παει η τροφη απο το στομαχι στο λεπτο εντερο και να γινει η απορροφηση των συστατικων ειναι γυρω στις 1 με 2 ωρες στον ανθρωπο, τι γινεται με τα συμπληρωματα (συνηθως post ή intra workout) τα οποια υποσχονται αμεση απορροφηση?
Το ιδιο ισχυει και για την τροφη μετα την προπονηση...

το γεύμα είναι στερεο και πρέπει να διαλυθεί στο στομάχι απ το γαστρικό οξύ. τα υγρά έχουν "άμεση απορρόφηση"

MusclesOfShadow
20-03-12, 20:34
Τhnx για την απαντηση...
Με τα χαπακια (π..χ αμινοξεων) τι γινεται?:unsure:

aqua_bill
20-03-12, 20:34
Τhnx για την απαντηση...
Με τα χαπακια (π..χ αμινοξεων) τι γινεται?:unsure:

σταδιακή απελευθέρωση καθώς διασπώνται

MusclesOfShadow
20-03-12, 20:38
Και αυτα σαν στερεη μορφη δεν ειναι? Βασικα σα σκονη που εχει σκληρυνει ειναι, τουλαχιστον τα δικα μου. Δεν πρεπει να γινουν χυλος και μετα να πανε στο λεπτο εντερο? :(

aqua_bill
20-03-12, 20:44
Και αυτα σαν στερεη μορφη δεν ειναι? Βασικα σα σκονη που εχει σκληρυνει ειναι, τουλαχιστον τα δικα μου. Δεν πρεπει να γινουν χυλος και μετα να πανε στο λεπτο εντερο? :(

έχει αμινοξέα χάπια->στερεο αρα αποδεσμεύεται σταδιακά.
έχει σκόνη που το κανεις υγρό -> "άμεση αποροφηση"

ο χρόνος αποροφησης των στερεων έχει να κάνει με το είδος της τροφής ή του συμπληρώματος. τα στερεα αμινο θέλουν κανένα μισά ωρο

MusclesOfShadow
20-03-12, 20:49
Kανα μισαωρο....ω, μεφτιαξες φιλε, αυτο ταιριαζει ακριβως με αυτο που ψαχνω!!!:thumbup::thumbup:
Αν μου εβρισκες καπου να διαβασω κ για τον χρονο απορροφησης των διαφορετικων τροφων/συστατικων κιολας θα σε ευχαριστουσα πολυ!

aqua_bill
20-03-12, 20:59
Kανα μισαωρο....ω, μεφτιαξες φιλε, αυτο ταιριαζει ακριβως με αυτο που ψαχνω!!!:thumbup::thumbup:
Αν μου εβρισκες καπου να διαβασω κ για τον χρονο απορροφησης των διαφορετικων τροφων/συστατικων κιολας θα σε ευχαριστουσα πολυ!

καπου εδώ μεσα έχει άρθρο ο beef ή ο slaine αν θυμάμαι καλα

Devil
20-03-12, 21:54
έχει αμινοξέα χάπια->στερεο αρα αποδεσμεύεται σταδιακά.
έχει σκόνη που το κανεις υγρό -> "άμεση αποροφηση"

ο χρόνος αποροφησης των στερεων έχει να κάνει με το είδος της τροφής ή του συμπληρώματος. τα στερεα αμινο θέλουν κανένα μισά ωρο

δεν νομιζω οτι ισχυει και τοσο αυτο....

απο εκει και περα εξαρταται και απο το αν ειναι αδειο η' οχι το στομαχι...

δειτε λιγο εδω οσο αναφορα τις πρωτεινες....

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19912-Γαστρικη-κενωση-γαστρικη-εκριση-και-ορμονικη-απαντηση-μετα-τη-χορηγηση-πρωτεϊνων-γαλακτος-ή-υδρολυμενων&p=536474&viewfull=1#post536474

aqua_bill
20-03-12, 22:07
δεν νομιζω οτι ισχυει και τοσο αυτο....

απο εκει και περα εξαρταται και απο το αν ειναι αδειο η' οχι το στομαχι...

δειτε λιγο εδω οσο αναφορα τις πρωτεινες....

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19912-Γαστρικη-κενωση-γαστρικη-εκριση-και-ορμονικη-απαντηση-μετα-τη-χορηγηση-πρωτεϊνων-γαλακτος-ή-υδρολυμενων&p=536474&viewfull=1#post536474

το έχω διαβάσει, αυτό συμπέρασμα έβγαλα και πάλι όμως. αναφέρεσαι στη Καζεινη και τη σταδιακή απορρόφηση της ?

Devil
20-03-12, 22:21
το έχω διαβάσει, αυτό συμπέρασμα έβγαλα και πάλι όμως. αναφέρεσαι στη Καζεινη και τη σταδιακή απορρόφηση της ?

οχι μονο.... αναφαιρετε σε hydrolyzed whey , hydrolyzed casein , whey και casein...

aqua_bill
20-03-12, 22:29
οχι μονο.... αναφαιρετε σε hydrolyzed whey , hydrolyzed casein , whey και casein...

το διάβασα δεν ξεχωρίζω όμως σε πιο σημείο αναφέρεται στην επίδραση τους ενώ έχουν περάσει στο αίμα και σε πιο πόσοστο και με τι διάρκεια περνάνε από το στομαχ στο αίμα. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνω καλα νομίζω λέει το ίδιο που ξέραμε σε σχέση με τη βιοδιαθεση στερεου και υγρού, πέρα από το τι κάνει το κάθε είδος πρωτεινης.

Mcstefan7
20-03-12, 22:32
Να ρωτήσω κάτι απο περιέργια.Το βαμβάκι π έχουν κάποιες βιταμίνες ή αμινοξέα πχ λ-αργινίνη,καρνιτίνη γιατι το βάζουν? Μετά το άνοιγμα της συσκευασίας πρέπει να το πετάμε?

Devil
20-03-12, 22:40
το διάβασα δεν ξεχωρίζω όμως σε πιο σημείο αναφέρεται στην επίδραση τους ενώ έχουν περάσει στο αίμα και σε πιο πόσοστο και με τι διάρκεια περνάνε από το στομαχ στο αίμα. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνω καλα νομίζω λέει το ίδιο που ξέραμε σε σχέση με τη βιοδιαθεση στερεου και υγρού, πέρα από το τι κάνει το κάθε είδος πρωτεινης.

οχι.... δεν μιλαμε για στερεο και υγρο..... και οι 4 ειναι σε υγρη μορφη...

νομιζω οτι εκει που γραφει τα αποτελεσματα λεει ξεκαθαρα τι γινετε....

COBRA_STYLE
20-03-12, 22:51
Να ρωτήσω κάτι απο περιέργια.Το βαμβάκι π έχουν κάποιες βιταμίνες ή αμινοξέα πχ λ-αργινίνη,καρνιτίνη γιατι το βάζουν? Μετά το άνοιγμα της συσκευασίας πρέπει να το πετάμε?

μη το πετας καλυτερα...για την υγρασια κτλ το βαζουν.

BlooDdeaD_MefiSt
20-03-12, 22:54
μη το πετας καλυτερα...για την υγρασια κτλ το βαζουν.

Eγώ νόμιζα ότι το βάζουν για να μην σπάνε τα χάπια από μεταφορές κλπ..:unsure: Για υγρασία έχουν ένα μικρό πακετάκι μέσα οι περισσότερες.

COBRA_STYLE
20-03-12, 22:58
οντως μαλακια ειπα.Αυτο που λες ειναι:thumbup:

TheWorst
20-03-12, 23:04
Καποιος να προτεινει καμια πρωτεινη πιο φθηνη , ειτε αν εχει καμια με εκπτωσεις .. Καλυτερα να'ναι απο europe . Αν ειναι ξεχωριστη μαρκα γραψτε μονο μαρκα (χωρις σαϊτ) , αλλιως οποιος εχει την καλοσυνη PM . Απο USA εχει +50 ευρω της παραγγελιας :(

Devil
20-03-12, 23:06
Καποιος να προτεινει καμια πρωτεινη πιο φθηνη , ειτε αν εχει καμια με εκπτωσεις .. Καλυτερα να'ναι απο europe . Αν ειναι ξεχωριστη μαρκα γραψτε μονο μαρκα (χωρις σαϊτ) , αλλιως οποιος εχει την καλοσυνη PM . Απο USA εχει +50 ευρω της παραγγελιας :(

nutrisport 90+

TheWorst
20-03-12, 23:28
Καλη ειναι , αλλα με μαζι με κοστος μεταφορας (χωρις να σημειωσω τις απροσμενες που περναει τ-ειο) με βγαινει 5 ευρω πιο κατω απο whey gold standart της ΟΝ 10 λιβρες..Ηθελα να παρω απο μπαλκ ρε π0υ$τη μου αλλα μεγαλο κοστος μεταφορας ..

Αν εχεις κατι αλλο να προτεινεις , αλλιως πιο μετα μπορει να παρω nutrisport , τουλαχιστον να την δοκιμασω.

Giannistzn
21-03-12, 10:31
Aπο mp η 5κιλη μπορει να σε συμφερει. Δεν εχει και τοσο πολλα εξοδα αποστολης, 14λιρες ειναι νομιζω. (ειδικα εαν παρεις unflavoured θα συμφερει σιγουρα)

Dimitrios
21-03-12, 13:12
Καλη ειναι , αλλα με μαζι με κοστος μεταφορας (χωρις να σημειωσω τις απροσμενες που περναει τ-ειο) με βγαινει 5 ευρω πιο κατω απο whey gold standart της ΟΝ 10 λιβρες..Ηθελα να παρω απο μπαλκ ρε π0υ$τη μου αλλα μεγαλο κοστος μεταφορας ..

Αν εχεις κατι αλλο να προτεινεις , αλλιως πιο μετα μπορει να παρω nutrisport , τουλαχιστον να την δοκιμασω.

Φίλε μου, αν και είμαστε οφ τόπικ μια χαρά σε συμφέρει και αυτή που σου πρότεινε ο Devil και oι bulk.
Χώρια ότι δεν περνάνε ούτε τελεωνείο ούτε τίποτα από τη στιγμή που είναι από Ευρώπη.
Άσε που και η Νουτρι και η bulk κοστίζουν με τα μεταφορικά οι 5κιλες όσο περίπου οι επώνυμες 2,5κιλες.

TheWorst
21-03-12, 19:34
Νομιζα οτι περναει απο τελωνειο . Επισης bulk δεν ειναι Αμερικης ? Και κατι αλλο..με 75 ευρω εχω 10 lbs whey gold standart.. Για αυτο το λεω και γιατι τα μεταφορικα στην νουτρι ειναι +11 λιρες (μεταφορικα)

MusclesOfShadow
21-03-12, 19:42
Νομιζα οτι περναει απο τελωνειο . Επισης bulk δεν ειναι Αμερικης ? Και κατι αλλο..με 75 ευρω εχω 10 lbs whey gold standart.. Για αυτο το λεω και γιατι τα μεταφορικα στην νουτρι ειναι +11 λιρες (μεταφορικα)

Παρε gaspari myofusion 2270γρ, ειναι στα 58-60 ευρω και ειναι σαν να παιρνεις 2,5 πρωτεινες των 900γρ με 24 αντι για 30 ευρω η μια. Συμφερει. Αλλιως whey της ON το τεραστιο πακετο των 4 ή 5 κιλων, γυρω στα 120 ευρω και ειναι σαν να παιρνεις (δεν θυμαμαι ακριβως) γυρω στα 5-6 κουτια πρωτεινης των 900 γρ μονο με 24 ευρω η καθεμια, παλι!

Tesla
21-03-12, 20:39
Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες μέρες αγόρασα για πρώτη φορά την Complete 8 της Warriorlab, αντί για την Gold Standard της ON που προτιμούσα τόσο καιρό. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι τα servings που αναγράφονται στην συσκευασία είναι 30 (σε σχέση με τα 77 της ON) που σημαίνει ότι η πρωτεϊνη θα διαρκέσει το πολύ 2,5 βδομάδες. Το σκουπάκι της WL είναι κατά πολύ μεγαλύτερο από αυτό της ON, οπότε αναρωτιέμαι αν λαμβάνω την Complete 8 με τη δοσολογία της Gold θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην αποτελεσματικότητα της πρωτεϊνης; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

beefmeup
21-03-12, 20:44
φιλε αλλη πρωτεινη η μια,αλλη η αλλη..
που σημαινει οτι περνεις οσο σου γραφουν οι οδηγειες της για να σου βγουν τα γρ πρωτεινης που θες ανα δοση,κ οχι οσο θες εσυ για να σε βγαλει ο κουβας.

MusclesOfShadow
21-03-12, 20:47
Tην εχω παρει κιεγω την complete 8
Κατι μου λεει οτι σκοτιζεσαι για...περιεργα πραγματα
Πιθανοτατα η ΟΝ που επαιρνες ηταν μεγαλυτερη συσκευασια οποτε ειχε και περισσοτερο πραγμα μεσα αρα και περισσοτερα serving
Δεν μπορεις να κανεις τπτ για αυτο
Αυτο που θα στοχευσεις ειναι να συμπληρωσεις την διατροφη σου με την πρωτεινη που χρειαζεσαι, απο κει και περα κανε οικονομια. Ας πουμε αν το 1 scoop ειναι 30γρ, και σου φαινονται και πολλα με την μια, βαλε 20 ή 25 (δηλαδη μην το γεμιζεις μεχρι τερμα το σκουπακι) οποτε να μια καλη ιδεα για να σου κρατησει περισσοτερο (1000:30=33,333 ημερες ενω 1000:25=40 ημερες και 1000:20=50 ημερες!!!)

Αλλα το καλυτερο θα ηταν να ακολουθεις τις οδηγιες οπως λεει ο beefmeup που ξερει απο αυτα.
Ουτως η αλλως εγω οταν ειδα προοδο απο την πρωτεινη ηταν οταν επαιρνα αρκετη (2+ σκουπ την ημερα)

exkaliber
21-03-12, 20:50
:green:
η Complete 8 εχει δοση 2 σκουπ

Tesla
21-03-12, 20:55
φιλε αλλη πρωτεινη η μια,αλλη η αλλη..
που σημαινει οτι περνεις οσο σου γραφουν οι οδηγειες της για να σου βγουν τα γρ πρωτεινης που θες ανα δοση,κ οχι οσο θες εσυ για να σε βγαλει ο κουβας.

Ρώτησα βασικά λόγω μειωμένου (φοιτητικού) budget, δεν μπορώ να σκάω 70άρια στις πρωτεϊνες κάθε 3 βδομάδες...Τώρα πάντως πρόσεξα στη συσκευασία ότι προτείνουν να την λαμβάνω με 2 scoop που ισοδυναμεί με 60 γρ.πρωτείνης που μου φαίνεται υπερβολικό...Εγώ μάλλον θα την παίρνω κανονικά με 3 scoop ημερησίως, και λογικά θα κρατήσει για 50-60 servings οπότε μικρό το κακό

EDIT: Εσείς παιδιά που τη δοκιμάσετε πως την λαμβάνετε και πόσο καιρό σας κράτησε?

beefmeup
21-03-12, 20:57
Εγώ μάλλον θα την παίρνω κανονικά με 3 scoop ημερησίως, και λογικά θα κρατήσει για 50-60 servings οπότε μικρό το κακό

ναι αν οι δοσεις πρωτεινης που σου βγαζει ανα 2 σκουπ ειναι 60gr,με ενα τοτε εισαι οκ;)

Dimitrios
22-03-12, 18:33
Παιδιά, θέλω να πάρω Alpha Lipoic Acid. Kαλύτερα να πάω σε Ν-R-ALA ή σκέτο R-ALA;

Devil
22-03-12, 20:52
Παιδιά, θέλω να πάρω Alpha Lipoic Acid. Kαλύτερα να πάω σε Ν-R-ALA ή σκέτο R-ALA;

απο αυτα τα δυο που λες καλητερα Na-R-Ala...

απο εκει και περα θα μπορουσες να παρεις και απλο ΑLA...

COBRA_STYLE
22-03-12, 20:57
Παιδιά, θέλω να πάρω Alpha Lipoic Acid. Kαλύτερα να πάω σε Ν-R-ALA ή σκέτο R-ALA;

το 1ο at all costs:green:

leftis
22-03-12, 22:11
Παιδιά, έχω παρατηρήσει ότι αρρωσταίνω σχετικά εύκολα. Ίσως να εκτείθεμε σε κρύο κλπ και απλά να είναι λάθος δικό μου αλλά θα ήθελα αν γίνεται να τονώσω το ανοσοποιητικό μου.
Πολυβιταμίνη δεν πέρνω. Από φρούτα τρώω μια μπανάνα και ένα μετριο προς μεγάλο πορτοκάλι την ημέρα. Λαχανικά περίπου 100-150γρ μπρόκολο την ημέρα.
Υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα που θα μπορούσα να πάρω για τόνωση του ανοσοποιητηκού και να δώ διαφορά?

Devil
22-03-12, 22:14
η echinacea λενε οτι κανει κατι.... αλλα δεν εχω ιδεα.... δεν το εχω ψαξει το θεμα...:unsure:

leftis
22-03-12, 22:39
Χμμ τώρα το ψιλοέψαξα αλλά δεν είναι πολύ διαδεδομένο... Ίσως να το δοκιμάσω αν δεν βρώ τίποτα άλλο.

dio32
22-03-12, 23:13
Παιδιά, έχω παρατηρήσει ότι αρρωσταίνω σχετικά εύκολα. Ίσως να εκτείθεμε σε κρύο κλπ και απλά να είναι λάθος δικό μου αλλά θα ήθελα αν γίνεται να τονώσω το ανοσοποιητικό μου.
Πολυβιταμίνη δεν πέρνω. Από φρούτα τρώω μια μπανάνα και ένα μετριο προς μεγάλο πορτοκάλι την ημέρα. Λαχανικά περίπου 100-150γρ μπρόκολο την ημέρα.
Υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα που θα μπορούσα να πάρω για τόνωση του ανοσοποιητηκού και να δώ διαφορά?

πολυβιταμινη παρε φιλε και βιταμινη c εξτρα γιατι με αυτα που ειπες ποιο πανω δεν εισαι καθολου καλυμενος.

Dimitrios
22-03-12, 23:20
πολυβιταμινη παρε φιλε και βιταμινη c εξτρα γιατι με αυτα που ειπες ποιο πανω δεν εισαι καθολου καλυμενος.

Όντως η C μπορεί να βοηθήσει. Αν και δεν είναι και απόλυτο.;)