PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

panakos
26-04-12, 17:46
Οκ αδερφε αυτο θα κανω!!!σε ευχαριστω για τις αμμεσες απαντησεις!!!

theoskoul
27-04-12, 13:01
Παιδες θα ηθελα λιγο τα φωτα σας
Βιαβαζοντας αρκετα στο φορουμ,και μην εχοντας καλη γνωση των συμπληρωματων(εκτος πρωτεινης),θα ηθελα ναρωτησω το εξης.
Ολοι γνωριζουμε οτι λογο δουλειας δεν μπορουμε να εχουμε αυτα τα 5-6 γευματα ημερισιως,και κυριως τις πρωινες ωρες εργασιας.Μπορουμε να αντικαταστησουμε γευματα(στερεα τροφη)με weight gainers ???Μιλαμε βεβαια σε περιπτωση υπερθερμικης διαιτας(θελω να βαλω μυικα κιλα),και αν ναι μπορουμε να φτιαξω απο μονος μου ενα τετοιο weght gainer χρησιμοποιωντας whey priotein concentrate+δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη(40%+60% αναλογιε περιπου)????.
Αποψη μου ειναι πως ναι ,αλλα θα ηθελε και μια επιβεβαιωση απο εμπειροτερους

panakos
27-04-12, 13:39
καλησπερα φιλε μου!
αυτο που λες ειναι το καλυτερο γιατι κανεις οσο <<βρωμικη>> θελεις την πρωτεινη σου...
και εννοειται οτι ειναι και πιο οικονομικη λυση...και πιο καθαρη λυση γιατι γλυτωνεις την ζαχαρη που εχουν τα gainers;)

Spyros94
27-04-12, 13:44
Γεια σας παιδια...ειμαι 17,5 ετων και ασχολουμαι αρκετο καιρο με την γυμναστικη..Εχω σταματησει λογω πανελληνιων απο τον Οκτωβριο και θ αρχισω φουλ απο 1η Ιουνιου. Ενδιαφερομαι για δυνατη γραμμωση τυπου fitness και μ εχουν προτεινει μια πρωτεινη εν ονοματει Promax απο ορο γαλακτος καθαρη και αμινοξεα...θα την συνδυασω με μια πολυ καλη διατροφη που 8α ακολουθησω..Θα ηθελα να μαθω εαν θα με βοηθησει μυικα η απλα θα σε σχεση με το φαγητο και αν τα αμινοξεα ειναι τσαμπα εξοδα επειδη η πρωτεινη εχει ηδη αρκετα.Επισης εαν οι λιποδιαλυτεσ δημιουργοθν καποιο προβλημα με 20ημερη χρηση...διοτι εχω παρει 4 κιλα ολους αυτους τους μηνεσ ...βεβαια τα περισσοτερα ειναι υγρα απλα επειδη αποσκοπω σε καλη γραμμωση μεσα σε 3,5 μηνες εντατικης γυμναστικης...αυτα θα ηθελα να μαθω αμα εχετε κατι να προτεινεται περι ασκησεων η διατροφης θα το δεχτω με μεγαλη χαρα....ευχαριστω!

BlooDdeaD_MefiSt
27-04-12, 13:48
Παιδες θα ηθελα λιγο τα φωτα σας
Βιαβαζοντας αρκετα στο φορουμ,και μην εχοντας καλη γνωση των συμπληρωματων(εκτος πρωτεινης),θα ηθελα ναρωτησω το εξης.
Ολοι γνωριζουμε οτι λογο δουλειας δεν μπορουμε να εχουμε αυτα τα 5-6 γευματα ημερισιως,και κυριως τις πρωινες ωρες εργασιας.Μπορουμε να αντικαταστησουμε γευματα(στερεα τροφη)με weight gainers ???Μιλαμε βεβαια σε περιπτωση υπερθερμικης διαιτας(θελω να βαλω μυικα κιλα),και αν ναι μπορουμε να φτιαξω απο μονος μου ενα τετοιο weght gainer χρησιμοποιωντας whey priotein concentrate+δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη(40%+60% αναλογιε περιπου)????.
Αποψη μου ειναι πως ναι ,αλλα θα ηθελε και μια επιβεβαιωση απο εμπειροτερους

Bασικά μπορείς να φτιάξεις δικό σου weight gainer, αλλά δεν θα βάλεις δεξτρόζη και γενικά ζάχαρη πολύ μέσα. Δεν θες γρήγορης απορρόφησης υδατάνθρακα στα γεύματα(εκτός από το post). Μπορείς να βάλεις whey+βρώμη για παράδειγμα και ίσως και καμιά μπανάνα. Και γάλα μπορείς να βάλεις αν θες αντί για νερό για να βάλεις και θερμίδες παραπάνω, και πρωτεΐνη και υδατάνθρακες.

Apollonas
27-04-12, 13:52
Παιδες θα ηθελα λιγο τα φωτα σας
Βιαβαζοντας αρκετα στο φορουμ,και μην εχοντας καλη γνωση των συμπληρωματων(εκτος πρωτεινης),θα ηθελα ναρωτησω το εξης.
Ολοι γνωριζουμε οτι λογο δουλειας δεν μπορουμε να εχουμε αυτα τα 5-6 γευματα ημερισιως,και κυριως τις πρωινες ωρες εργασιας.Μπορουμε να αντικαταστησουμε γευματα(στερεα τροφη)με weight gainers ???Μιλαμε βεβαια σε περιπτωση υπερθερμικης διαιτας(θελω να βαλω μυικα κιλα),και αν ναι μπορουμε να φτιαξω απο μονος μου ενα τετοιο weght gainer χρησιμοποιωντας whey priotein concentrate+δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη(40%+60% αναλογιε περιπου)????.
Αποψη μου ειναι πως ναι ,αλλα θα ηθελε και μια επιβεβαιωση απο εμπειροτερους

Άν δεν μπορείς να έχεις κάτι μαζί σου στη δουλειά ή άν έχεις διάλλειμα να φάς κάτι στέρεο, τότε σίγουρα θές πρωτείνη με υδατάνθρακα και καλό είναι να τα έχεις ξεχωριστά. Το πρόβλημα είναι ότι στη δουλειά είσαι λογικά 8 ώρες που σημαίνει 2 γεύματα αν το πάμε ανα 3 ώρες και τρέχεις για το 3ο... Άν είσαι σε όγκο μετράει πολύ να μπορείς ανά δύο με τρείς ώρες να λαμβάνεις όλα τα θρεπτικά συστατικά. Καλό είναι να φτιάχνεις και καμιά μπαγκέτα με γαλοπούλα και τυράκι, λίγο ντοματούλα και μαρούλι και να την καταβροχθήσεις στη δουλειά. Επειδή εμένα η δίαιτα μου είναι 4000+ στο λέω...!!!

theoskoul
27-04-12, 14:12
Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας .
whey +βρωμη χρησιμοποιω για πρωινο.Θα φτιαξω μειγμα whey+μαλτοδεξτρινη +βρωμη(σκονη) σε ενα κουβα,θα το αναμοιξω και θα το εχω στην δουλεια.Δεξτροζη οπως ειπατε δεν χρειαζεται.
Σαφως και ειναι πολυ οικονομικη λυση,και επιλεγω εγω τα υλικα.Καπου ειδα και waxy maze.παιζει αυτο αντι βρωμης???

billys15
27-04-12, 15:22
Μπα με βρωμη και μαλτοδεξτρινη εισαι μια χαρα ;)

bab13
28-04-12, 01:54
γεια σας παιδια εχω παρι την optimoum πρωτεινη πολι καλι και σκεφτομαι να παρω ακομα μια ισολατε και να περνο μισο σκουπ απο την κα8ε πρωτεεινη ειναι καλο αυτο ???

Lucif3r
28-04-12, 03:29
γεια σας παιδια εχω παρι την optimoum πρωτεινη πολι καλι και σκεφτομαι να παρω ακομα μια ισολατε και να περνο μισο σκουπ απο την κα8ε πρωτεεινη ειναι καλο αυτο ???

μπορεις να παιρνεις την isolate μετα την προπονηση και την concentrate μεσα στη μερα

bab13
28-04-12, 12:32
α δηλαδη να περνο το πρωι την οπτιμουμ και μετα την προπονισι την ισολατε ?? γτ για το βραδι εχς παρει καζεινη α και κατι αλλο το πρωι δεν περνω κα8ολου γτ τρωω γαλα και ασπραδια αυγα και ετσι δεν περνω καλα κανω ι να περνω και το πρωι ??

exkaliber
28-04-12, 17:06
καλα κανεις,το πρωι χρειαζεσαι θερμιδες
εγω για πρωινο εχω κανονικο γευμα


δε μου λες,την καζεινη την πινεις ανετα?? πια εχεις?
εχω δεν την παλευω με την αγευστη που εχω και βαζω και μισο σκουπ whey μαζι
επισης βαζω και 20γρ πρωτεινη απο γιαουρτι

evans13
28-04-12, 18:26
παιδια ειμαι 18 χρονων και σκεφτομαι να αρχισω κρεατινη για κανα 2 μήνες. ειδη παιρνω πρωτεινη. θα δω σωματικη διαφορα? ξέρετε για να εχουμε ενα ωραίο σωματάκι το καλοκαιρι

dio32
28-04-12, 18:30
μου φαινετε ολοι οι πιτσιρικαδες εχετε μπερδεψει την κρεατινη νομιζετε αμα παρετε θα γινετε τουμπανοι.
οχι δεν θα δεις μεσα σε δυο μηνες διαφορα περνοντας κρεατινη,δεν ειναι μαγικο φιλτρο και προπαντον αμα τωρα μπαινεις στο γυμναστηριο για να γινεις μεσα σε δυο μηνες οπως λες για το καλοκαιρι.

BlooDdeaD_MefiSt
28-04-12, 18:33
παιδια ειμαι 18 χρονων και σκεφτομαι να αρχισω κρεατινη για κανα 2 μήνες. ειδη παιρνω πρωτεινη. θα δω σωματικη διαφορα? ξέρετε για να εχουμε ενα ωραίο σωματάκι το καλοκαιρι

πφφ...εγώ σου τα'πα και στο θέμα της κρεατίνης που ρώτησες αλλά μάλλον δεν ακούς..Τέλος πάντων, ίσως βάλεις λίγα νερά αυτό είναι όλο σε 2 μήνες...ξενέρα, ε?

evans13
28-04-12, 18:34
μου φαινετε ολοι οι πιτσιρικαδες εχετε μπερδεψει την κρεατινη νομιζετε αμα παρετε θα γινετε τουμπανοι.
οχι δεν θα δεις μεσα σε δυο μηνες διαφορα περνοντας κρεατινη,δεν ειναι μαγικο φιλτρο και προπαντον αμα τωρα μπαινεις στο γυμναστηριο για να γινεις μεσα σε δυο μηνες οπως λες για το καλοκαιρι.

οχι δεν μπαινω στο γυμναστήριο για πρωτη φορα απλως λογω πανελλήνιων κανω μονο σπιτι. ηδη εχω ενα πολυ καλο σωμα. απλως λεω με λιγα λογια αν θα δω γρηγορότερη διαφορα με την κρεατινη απο το να συνεχίσω ετσι

evans13
28-04-12, 18:36
πφφ...εγώ σου τα'πα και στο θέμα της κρεατίνης που ρώτησες αλλά μάλλον δεν ακούς..Τέλος πάντων, ίσως βάλεις λίγα νερά αυτό είναι όλο σε 2 μήνες...ξενέρα, ε?

ειτε βαλω νερα ειτε βαλω τσιμέντο δεν με ενδιαφερει αυτο που με νοιαζει ειναι αν θα εχω αρκετα καλυτερα αποτελεσματα με αυτην

BlooDdeaD_MefiSt
28-04-12, 18:42
ειτε βαλω νερα ειτε βαλω τσιμέντο δεν με ενδιαφερει αυτο που με νοιαζει ειναι αν θα εχω αρκετα καλυτερα αποτελεσματα με αυτην

ωραία αντίληψη...
Η κρεατίνη όπως χιλιααααδες φορές έχουμε πει είναι για να σου δώσει την εξτρα δύναμη να βγάλεις πιο δυνατές προπονήσεις...εσύ από που κατάλαβες ότι θα αλλάξει το σώμα σου από την κρεατίνη? ΑΝ αλλάξει θα αλλάξει από την προπόνηση, την διατροφή και την ξεκούραση που κάνεις...

evans13
28-04-12, 18:46
Γεια σας παιδια...ειμαι 17,5 ετων και ασχολουμαι αρκετο καιρο με την γυμναστικη..Εχω σταματησει λογω πανελληνιων απο τον Οκτωβριο και θ αρχισω φουλ απο 1η Ιουνιου. Ενδιαφερομαι για δυνατη γραμμωση τυπου fitness και μ εχουν προτεινει μια πρωτεινη εν ονοματει Promax απο ορο γαλακτος καθαρη και αμινοξεα...θα την συνδυασω με μια πολυ καλη διατροφη που 8α ακολουθησω..Θα ηθελα να μαθω εαν θα με βοηθησει μυικα η απλα θα σε σχεση με το φαγητο και αν τα αμινοξεα ειναι τσαμπα εξοδα επειδη η πρωτεινη εχει ηδη αρκετα.Επισης εαν οι λιποδιαλυτεσ δημιουργοθν καποιο προβλημα με 20ημερη χρηση...διοτι εχω παρει 4 κιλα ολους αυτους τους μηνεσ ...βεβαια τα περισσοτερα ειναι υγρα απλα επειδη αποσκοπω σε καλη γραμμωση μεσα σε 3,5 μηνες εντατικης γυμναστικης...αυτα θα ηθελα να μαθω αμα εχετε κατι να προτεινεται περι ασκησεων η διατροφης θα το δεχτω με μεγαλη χαρα....ευχαριστω!

Απο οτι εχω διαβασει και εχω δει στο youtube απο αυτο το chαnnel http://www.youtube.com/show?p=v_WyzUbklF4&tracker=show_av

τα αμινοξεα ειναι τσαμπα λεφτα αμα εχεις καλη πρωτεινη τοτε θα σου παρεχει ι ιδια την ποσοτητα που χρεαζεσαι. για γραμμωση ειναι λιγα κιλα πολλεσ επαναληψεις και διαδρομος και τετια. απο διατροφη δεν ξερω αλλα σιγουρα το γυμναστιριο θα σου παρεχει διατροφολογο. οσο για τους λιποδιαλυτες οι γιατροι δεν τους συνιστούν γιατι ηθελε να παρει και ο ξαδελφος μου και ειναι πολυ αμφιλεγωμενο αν θα δουλεψουν η οχι. http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=98:2009-09-25-06-46-38&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4 διαβασε εδω

evans13
28-04-12, 18:52
ωραία αντίληψη...
Η κρεατίνη όπως χιλιααααδες φορές έχουμε πει είναι για να σου δώσει την εξτρα δύναμη να βγάλεις πιο δυνατές προπονήσεις...εσύ από που κατάλαβες ότι θα αλλάξει το σώμα σου από την κρεατίνη? ΑΝ αλλάξει θα αλλάξει από την προπόνηση, την διατροφή και την ξεκούραση που κάνεις...

ρε φιλε δεν θελω να σε προσβαλω και ουτε εχω κατι μαζι σου ισα ισα σε ευχαριστω που καθεσαι και ασχολεισαι μαζι μου ενω θα μπορουσες να με εγραφες. αλλα ειναι πολυ απλη η ερώτηση μου. θα εχω πιο ωραιο σωμα και καλυτερα αποτελεσματα χρησιμοποιώντας την η θα μου ειναι άχρηστη?

BlooDdeaD_MefiSt
28-04-12, 19:02
ρε φιλε δεν θελω να σε προσβαλω και ουτε εχω κατι μαζι σου ισα ισα σε ευχαριστω που καθεσαι και ασχολεισαι μαζι μου ενω θα μπορουσες να με εγραφες. αλλα ειναι πολυ απλη η ερώτηση μου. θα εχω πιο ωραιο σωμα και καλυτερα αποτελεσματα χρησιμοποιώντας την η θα μου ειναι άχρηστη?

και εμένα η απάντηση μου είναι απλή...πιο ωραίο σώμα από την κρεατίνη και μόνο ΜΗΝ περιμένεις...γενικά αλλάγες στο σώμα μην περιμένεις..τις αλλαγές τις βλέπεις με αυτα που σου είπα ΟΧΙ με την κρεατίνη δεν θα δεις τίποτα...ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις...και όταν λες "ωραίο" τι εννοείς?

evans13
28-04-12, 20:08
και εμένα η απάντηση μου είναι απλή...πιο ωραίο σώμα από την κρεατίνη και μόνο ΜΗΝ περιμένεις...γενικά αλλάγες στο σώμα μην περιμένεις..τις αλλαγές τις βλέπεις με αυτα που σου είπα ΟΧΙ με την κρεατίνη δεν θα δεις τίποτα...ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις...και όταν λες "ωραίο" τι εννοείς?

εσυ στην θεση μου τι θα εκανες? θα επαιρνες? ωραιο σωμα εννοω συμμετρικό. να εχουμε ολες τις μυικές ομαδες σε ενα καλο επιπεδο. δεν παω για bodybuilder
:turtle::turtle::turtle:

Jimy
28-04-12, 20:34
Το εχω ξαναπει,ολοι μολις ανοιξει ο καιρος ψαχνουν το σωμα τους αλλα δυστυχως ειναι αργα!Τα θαυματα ειναι συμπληρωμενα και ειναι 7:green:.Διαβασε στο φορουμ και θα βρεις οτι βοηθεια θες.Ποσταρε και καμια φωτο σου να σε δουμε!

dio32
28-04-12, 20:58
βρε φιλε δεν καταλαβαινεις στο λεει το παλικαρι σωστα με κρεατινη δεν φτιαχνεις σωμα ουτε συμετρικο ουτε τιποτα,αυτο που δινει η κρεατινη δυναμη να βγαζεις δυνατες προπονησεις περισοτερα κιλα αρα περισοτερη μυικη αναπτυξη βεβαια ομως και με καταλληλη διατροφη.
μην νομιζεις οτι η κρεατινη ειναι κατι μαγικο.

Devil
28-04-12, 21:01
Απο οτι εχω διαβασει και εχω δει στο youtube απο αυτο το chαnnel http://www.youtube.com/show?p=v_WyzUbklF4&tracker=show_av

τα αμινοξεα ειναι τσαμπα λεφτα αμα εχεις καλη πρωτεινη τοτε θα σου παρεχει ι ιδια την ποσοτητα που χρεαζεσαι. για γραμμωση ειναι λιγα κιλα πολλεσ επαναληψεις και διαδρομος και τετια. απο διατροφη δεν ξερω αλλα σιγουρα το γυμναστιριο θα σου παρεχει διατροφολογο. οσο για τους λιποδιαλυτες οι γιατροι δεν τους συνιστούν γιατι ηθελε να παρει και ο ξαδελφος μου και ειναι πολυ αμφιλεγωμενο αν θα δουλεψουν η οχι. http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=98:2009-09-25-06-46-38&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4 διαβασε εδω

εσυ ρε μαν δεν ξερεις βασικα και δινεις συμβουλες?:unsure:


και εμένα η απάντηση μου είναι απλή...πιο ωραίο σώμα από την κρεατίνη και μόνο ΜΗΝ περιμένεις...γενικά αλλάγες στο σώμα μην περιμένεις..τις αλλαγές τις βλέπεις με αυτα που σου είπα ΟΧΙ με την κρεατίνη δεν θα δεις τίποτα...ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις...και όταν λες "ωραίο" τι εννοείς?

χαρας το κουραγιο σου....:clap:

polo0
28-04-12, 23:36
ναι,δεν εχεις θεμα..

δυστηχως η κατασταση χειροτερεψε και ο γιατρος μου εδωσε και μια αντιβιοση..να συνεχισω τς χρηση του gainer? :(

evans13
29-04-12, 01:42
βρε φιλε δεν καταλαβαινεις στο λεει το παλικαρι σωστα με κρεατινη δεν φτιαχνεις σωμα ουτε συμετρικο ουτε τιποτα,αυτο που δινει η κρεατινη δυναμη να βγαζεις δυνατες προπονησεις περισοτερα κιλα αρα περισοτερη μυικη αναπτυξη βεβαια ομως και με καταλληλη διατροφη.
μην νομιζεις οτι η κρεατινη ειναι κατι μαγικο.
ρε φιλε το ξερω δεν ειναι στεροειδή να παρεις να φουσκωσεις. ξερω τι κανει η κρεατινη απλως ρωταω για πολοστη φορα αν θα δω πιο γρηγορα αποτελεσματα αυτο ειναι ολο. μην κραζεται ολοι:green::green:

evans13
29-04-12, 01:45
εσυ ρε μαν δεν ξερεις βασικα και δινεις συμβουλες?:unsure:



χαρας το κουραγιο σου....:clap:

ψηλε την αποψη μου ειπα και οτι εχω διαβασει και αυτα που λενε στο youtube αυτοι οι τυποι.

CapoFighter
29-04-12, 01:50
ρε φιλε το ξερω δεν ειναι στεροειδή να παρεις να φουσκωσεις. ξερω τι κανει η κρεατινη απλως ρωταω για πολοστη φορα αν θα δω πιο γρηγορα αποτελεσματα αυτο ειναι ολο. μην κραζεται ολοι:green::green:

Τα στεροειδη δεν θα σε φουσκωσουν ...:green: εεε μα ποια τιποτα δεν ξερεις :P (πλακιτσα)

Τελοςπαντων ας σου απαντησω εκμερους ολων ελπιζω. Αν παρεις κρεατινη , ειτε στεροειδη , ειτε οτι ενεσα μπορεις να βαρεσεις δεν θα δεις αποτελεσμα ουτε γρηγορα ουτε αργα , ΕΚΤΟΣ και αν εχεις μια προσεγμενη διατροφη(κυριως τις πρωτεινες) και σωστη γυμναστικη. Πες μου... τι δεν καταλλαβαινεις?:unsure:

edit: + ξεκουραση

evans13
29-04-12, 01:52
Τα στεροειδη δεν θα σε φουσκωσουν ...:green: εεε μα ποια τιποτα δεν ξερεις :P (πλακιτσα)

τελος παντον. να σε ρωτήσω με την κρεατινη θα δω καλυτερα αποτελεσματα και πιο γρηγορα η οχι?

CapoFighter
29-04-12, 02:00
τελος παντον. να σε ρωτήσω με την κρεατινη θα δω καλυτερα αποτελεσματα και πιο γρηγορα η οχι?

Εχεις προσεγμενη διατροφη (οπως την περιγραφω πιο πανω) :unsure:
Γυμναστικη σωστη κανεις?:unsure:

Αν η απαντηση σου ειναι ΝΑΙ και στα δυο τοτε ναι θα δεις καποια αποτελεσματα(εσυ θα κρινεις αν ειναι γρηγορα ή οχι)
Αν η απαντηση σου ειναι ΟΧΙ τοτε πανε για πινγκ πονγκ γιατι η κρεατινη δεν θα σου κανει τιποτα!
Αν η απαντηση σου ειναι και Ναι και Οχι και Ετσι και Γιουβετσι τοτε :unsure:

:thumbup::thumbup:

evans13
29-04-12, 02:02
Εχεις προσεγμενη διατροφη (οπως την περιγραφω πιο πανω) :unsure:
Γυμναστικη σωστη κανεις?:unsure:

Αν η απαντηση σου ειναι ΝΑΙ και στα δυο τοτε ναι θα δεις καποια αποτελεσματα(εσυ θα κρινεις αν ειναι γρηγορα ή οχι)
Αν η απαντηση σου ειναι ΟΧΙ τοτε πανε για πινγκ πονγκ γιατι η κρεατινη δεν θα σου κανει τιποτα!
Αν η απαντηση σου ειναι και Ναι και Οχι και Ετσι και Γιουβετσι τοτε :unsure:

:thumbup::thumbup:

σε ευχαριστω πολυ φιλε εισαι ο μονος που απαντησε :welcome:. ολοι οι αλλοι κραζουν :shock:. γιαυτο γραφω και στο forum για να μαθω

CapoFighter
29-04-12, 02:10
σε ευχαριστω πολυ φιλε εισαι ο μονος που απαντησε :welcome:. ολοι οι αλλοι κραζουν :shock:. γιαυτο γραφω και στο forum για να μαθω

Και καλα σε κανουν ρε παλιο αλητη που ρωτας κιολας...:green: :P :turtle::turtle:

evans13
29-04-12, 02:14
Και καλα σε κανουν ρε παλιο αλητη που ρωτας κιολας...:green: :P :turtle::turtle:


:rifle::rifle::rifle::rifle::puke:

Devil
29-04-12, 14:03
ψηλε την αποψη μου ειπα και οτι εχω διαβασει και αυτα που λενε στο youtube αυτοι οι τυποι.

μαν ατομο που πιστευει οτι με την κρεατινη θα γινει τουμπανο καλητερα ειναι να μην δινει συμβουλες....

beefmeup
29-04-12, 14:05
δυστηχως η κατασταση χειροτερεψε και ο γιατρος μου εδωσε και μια αντιβιοση..να συνεχισω τς χρηση του gainer? :(

εγω καμια φορα που ειμαι αρρωστος κ δεν μπορω να φαω κανονικα βρισκω τις σκονες ενα πολυ καλο κ ευκολο υποκαταστατο για φαι..
προβλημα δεν υπαρχει εφ οσον δεν ειναι φαρμακα για να αλληλεπιρδασουν μεταξυ τους αυτα..

evans13
29-04-12, 14:31
μαν ατομο που πιστευει οτι με την κρεατινη θα γινει τουμπανο καλητερα ειναι να μην δινει συμβουλες....
δεν ειπαι κατι τέτοιο ψηλε

crathial
01-05-12, 16:06
παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιήσει κανεις την diet protein της reflex για να μου πει την γνωμη του!!

tottaliaris
02-05-12, 18:54
Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας γενικα για τα Ν.Ο? Αν κανουν δουλεια ή αν ειναι απαραιτητα.Γιατι
πηγα σημερα και πηρα και δεν ειμαι σιγουρος αν το χρειαζομαι

Tasos Green
02-05-12, 19:00
απαραιτητα δεν ειναι ... νιτρικο παιρνεις για να σου δωσει το λεγομενο pump. να σε βοηθησει και σε ενεργεια στην προπονηση αναλογα τα συστατικα που περιεχει. γενικα και χωρις αυτο αν εχεις φαει σωστα πριν την προπονα μια χαρα βγαινει..

s0k0s
02-05-12, 19:09
Εχω δει σε κάποιους πριν την προπόνηση ετοιμάζουν το πρωτεϊνικό τους ρόφημα κ να το πάρουν αφού τελειώσουν. Γίνεται έτσι;

tottaliaris
02-05-12, 19:17
απαραιτητα δεν ειναι ... νιτρικο παιρνεις για να σου δωσει το λεγομενο pump. να σε βοηθησει και σε ενεργεια στην προπονηση αναλογα τα συστατικα που περιεχει. γενικα και χωρις αυτο αν εχεις φαει σωστα πριν την προπονα μια χαρα βγαινει..

Αυτο που αγορασα ειναι το shotgun της VPX. Kαι παιρνω πρωτεινη και αμινοξεα. Αναγκη απο ενεργεια στην προπονηση δεν εχω. Μπορει να με βοηθησει
σε τιποτα αλλο? Μηπως να μην την χρησιμοποιησω τελικα?

Galthazar
02-05-12, 19:20
γιατι το αγορασες; σε βοηθαει μονο να σου δωσει καποια ερεθισματα για ενεργεια στην προπονηση, οποτε αφου σε καλυπτει η διατροφη δεν σου χρειαζεται

Tasos Green
02-05-12, 19:26
Αφου το αγόρασες χρησιμοποίησε το, χαμενο δεν θα παει μια ώθηση στην προπονηση θα στην δωσει (ειναι καλο το shutgun σαν prewo)... απλα γενικα σου λεω οτι δεν το χρειαζεσαι.

tottaliaris
02-05-12, 19:31
γιατι το αγορασες; σε βοηθαει μονο να σου δωσει καποια ερεθισματα για ενεργεια στην προπονηση, οποτε αφου σε καλυπτει η διατροφη δεν σου χρειαζεται

Aστω τωρα γιατι το αγορασα,πολυ μπλα μπλα ο πωλητης και γω πολυ μ.....ς.
Θα παω να το αλλαξω με whey μαλλον,να μην πανε και τσαμπα τα λεφτα.

Galthazar
02-05-12, 19:32
αν μπορεις καντο καλυτερα ετσι..αλλιως ο,τι ειπε ο τασος :thumbup: ενα μπουστ παραπανω..

tottaliaris
02-05-12, 19:38
Ευχαριστω πολυ παιδες!

aepiskeptis
02-05-12, 21:10
που σαι κυρ Ντεβιλ μου να σε ρωτησω...

για egg white protein powder τι λες?

θελω να κανω το εξης μιγμα

100γρ γιαουρτι, 25γρ ελαιολαδο, 40γρ whey, 40γρ εγγ ίσως 1κουτ γυρη ή φραουλες για γευση

αν εχεις και καμια κριτικη για την εγγ της μπ, σου χρωσταω τεραααααστια χαρη :bowdown::bowdown:

s0k0s
02-05-12, 21:35
Εχω δει σε κάποιους πριν την προπόνηση ετοιμάζουν το πρωτεϊνικό τους ρόφημα κ να το πάρουν αφού τελειώσουν. Γίνεται έτσι;

aepiskeptis
02-05-12, 21:38
γινεται κι ετσι, δε χαλαει κατι σε 1-2 ωρες αν αυτο εννοεις.

και κατα τη διαρκεια της προπονησης μπορεις να πινεις γουλιτσες και να προσθετεις νερακι, κι αυτο γινεται

aepiskeptis
02-05-12, 22:17
που σαι κυρ Ντεβιλ μου να σε ρωτησω...

για egg white protein powder τι λες?

θελω να κανω το εξης μιγμα

100γρ γιαουρτι, 25γρ ελαιολαδο, 40γρ whey, 40γρ εγγ ίσως 1κουτ γυρη ή φραουλες για γευση

αν εχεις και καμια κριτικη για την εγγ της μπ, σου χρωσταω τεραααααστια χαρη :bowdown::bowdown:

η παραπανω ερωτηση δεν ειναι μονο για τον κυρ Ντεβιλ, αν εχει καποιος να προσθεσει κατι, καποιο σχολιο κατι

τνχ!

mercy_
02-05-12, 22:49
παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιήσει κανεις την diet protein της reflex για να μου πει την γνωμη του!!

Κατα την γνωμη μου ειναι ενα πολυ αξιολογο συμπληρωμα.....μιας και η ρεφλεξ ειναι η μπεστ για μενα....χωρις να θελω να κανω διαφημιση παντα ;)

mercy_
02-05-12, 22:53
Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας γενικα για τα Ν.Ο? Αν κανουν δουλεια ή αν ειναι απαραιτητα.Γιατι
πηγα σημερα και πηρα και δεν ειμαι σιγουρος αν το χρειαζομαι

1ον Κατα την γνωμη μου ειναι τζαμπα λευτα.....πιες εναν καφε η κατι που εχει πολυ καφεινη 20-25 λεπτα πριν την προπονηση...κανε οτι νομιζεις αλλα μιας και το πειρες τωρα χρησιμοποιησε το.....αλλα κακως το πηρες ρε μαν χωρις να ξερουν τι ακριβως κανουν....α και ακολουθα την συμβουλη των παιδιων....με την σωστη και ισορροπημενη διατροφη θα δεις τα ιδια αποτελεσματα ;) Αυτα απο μενα :welcome::welcome:

s0k0s
03-05-12, 01:35
γινεται κι ετσι, δε χαλαει κατι σε 1-2 ωρες αν αυτο εννοεις.

και κατα τη διαρκεια της προπονησης μπορεις να πινεις γουλιτσες και να προσθετεις νερακι, κι αυτο γινεται

Ναι αυτο εννουσα, ειχα ακουσει καλυτερα μετα την προπονηση να την χτυπας κατευθειαν... γιαυτο κ ειχα την απορεια..

tottaliaris
03-05-12, 15:29
1ον Κατα την γνωμη μου ειναι τζαμπα λευτα.....πιες εναν καφε η κατι που εχει πολυ καφεινη 20-25 λεπτα πριν την προπονηση...κανε οτι νομιζεις αλλα μιας και το πειρες τωρα χρησιμοποιησε το.....αλλα κακως το πηρες ρε μαν χωρις να ξερουν τι ακριβως κανουν....α και ακολουθα την συμβουλη των παιδιων....με την σωστη και ισορροπημενη διατροφη θα δεις τα ιδια αποτελεσματα ;) Αυτα απο μενα :welcome::welcome:

Ρωτησα σημερα δεν γινεται να το αλλαξω :( . Θα το δοκιμασω τελικα.
Λεει να το παιρνω μιση ωρα πριν την προπονηση με αδειο στομαχι. Γινεται να το πιω μαζι με την whey και να παρω και τα αμινοξεα?

s0k0s
03-05-12, 15:37
Πηρα σημερα το size on pre contest και το postal σε τρομερη τιμουλα.

http://www.xtr.gr/after_workout/1592/SIZE_ON_PRE_CONTEST_760g_(GASPARI).htm
http://xtr.gr/after_workout/1601

Πριν τα αγορασω αυτα επερνα πριν την προπονηση β-αλανινη, creapure κρεατινη και μετα την προπονηση το ροφημα πρωτεινης μου.

Τωρα που αγορασα αυτα αφαιρω την creapure κρεατινη και βαζω στην θεση της το size on;
Μενω σταθερα στην β-αλανινη;

Και μετα την προπονηση παιρνω το postal και μετα απο 7-10λεπτακια παιρνω την whey μου;

bab13
03-05-12, 20:59
γεια σασ παιδια με λιγα λογια ποια απο τησ διο Xpert Whey (Bodymaxx) η Promax (Maximuscle) ?

Georgesee
05-05-12, 12:17
καλημερα φορουμ θα θελα να μου πειτε αμα χριαζεται να περνω λιποδιαλητες το πρωι και 30 λεπτα πριν την προπο ... μου φενετε λιγο ανουσια η πρωινη δοση εσυς τη λετε

Devil
05-05-12, 21:56
η παραπανω ερωτηση δεν ειναι μονο για τον κυρ Ντεβιλ, αν εχει καποιος να προσθεσει κατι, καποιο σχολιο κατι

τνχ!

ελα ρε τωρα το ειδα σορρυ....

οχι δεν εχω παρει ποτε egg pro...

gym
05-05-12, 22:07
που σαι κυρ Ντεβιλ μου να σε ρωτησω...

για egg white protein powder τι λες?

θελω να κανω το εξης μιγμα

100γρ γιαουρτι, 25γρ ελαιολαδο, 40γρ whey, 40γρ εγγ ίσως 1κουτ γυρη ή φραουλες για γευση

αν εχεις και καμια κριτικη για την εγγ της μπ, σου χρωσταω τεραααααστια χαρη :bowdown::bowdown:

εκτος του οτι εχω δοκιμασει ελαχιστες πρωτεινες,δεν εχω παρει ποτε μου egg

δυστυχως δεν εχω αποψη...:toast:

aepiskeptis
05-05-12, 22:13
τνχ κυρ Ντεβιλ μου :green: εδιτ και μανταμ Τζιμουλα :)

το κακο ειναι οτι δε βρηκα καποια σχολια κτλ πανω σε παρομοιο συνδυασμο σε καποιο φορουμ εν γενει

τα μονα που βρηκα ειναι σχολια για την milk n egg protein απο τη universal

και τη συνταγη του timberwolf με τα ωμα ασπραδια και τη μασλ μιλκ


επισης δε βρηκα πληροφοριες για τη διαδικασια παραγωγης της egg white protein powder, γνωριζω οτι τα ασπραδια δεν εχουν βακτηρια, επομενως δε χαλανε.

τωρα κατα ποσο ειναι σωστος ο παραπανω συλλογισμος δε ξερω

παντως, τι δοκιμασα....

δοκιμασα την παραπανω συνταγη με τη whey isolate της μπ και με τις egg worrior lab kai on και το τελικο αποτελεσμα τοσο με γυρη οσο και με φραουλες ειναι θεσπεσιο.

στομαχικες διαταραχες, βαρυστομαχια κτλ δεν ειχα.

προχτες αντι για φραουλες ή γυρη, εβαλα 2 μπανανες και το εκανα μπανιο στην κανελα το αποτελεσμα γευστικα θυμιζε εντονα την κρεμα απο γαλακτομπουρεκο, ντελισιουσονε :turtle::turtle:

vassilis14
06-05-12, 21:35
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΜΙΑ INSTANT WHEY ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΟΣΗ ΝΑ ΜΕΡΝΩ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΔΟΣΗ CASEIN MIAΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΕΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΝΥΣΤΙΚΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ?

exkaliber
06-05-12, 23:55
δεν καταλαβα ακριβως τι σκοπευεις να κανεις
αλλα μπορεις να αναμιξεις δυο διαφορετικες πρωτεινες και να κανεις το δικο σου blend

vassilis14
07-05-12, 02:20
δεν καταλαβα ακριβως τι σκοπευεις να κανεις
αλλα μπορεις να αναμιξεις δυο διαφορετικες πρωτεινες και να κανεις το δικο σου blend

Θελω μια πρωτεινη που μπορω να την περνω μετα την προπονηση δλδ δυο φορες τη μερα(πρωι μετα απο αεροβιο, απογευμα μετα απο βαρη) και μετα να περνω το βραδυ casein για να νιωθω κορεσμο και επειδη μενω αρκετεσ ωρες νυστικος. Απλα απο οσο εχω διαβασει οι δοσολογιες στις περισσοτερες casein ειναι 2 φορεσ τη μερα μονο. Μηπως ειχεις καποια συμβουλη?

BlooDdeaD_MefiSt
07-05-12, 08:47
Θελω μια πρωτεινη που μπορω να την περνω μετα την προπονηση δλδ δυο φορες τη μερα(πρωι μετα απο αεροβιο, απογευμα μετα απο βαρη) και μετα να περνω το βραδυ casein για να νιωθω κορεσμο και επειδη μενω αρκετεσ ωρες νυστικος. Απλα απο οσο εχω διαβασει οι δοσολογιες στις περισσοτερες casein ειναι 2 φορεσ τη μερα μονο. Μηπως ειχεις καποια συμβουλη?

Μια χαρά μπορείς να το κάνεις αυτό...Δεν έχει σημασία τι λέει η δοσολογία, όσο χρειάζεσαι εσύ παίρνεις.

Anjelo17
09-05-12, 15:45
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι σίγουρος ότι έχουν απαντηθεί τα ερωτήματα που θα σας θέσω, γι αυτό δεν ανοίγω καινούργιο θέμα...
Λοιπόν τις προάλλες αγόρασα μια πρωτεϊνη (Size up-Metrx (http://www.nutritionjungle.com/images/products/metrx/elements/sizeup-facts.gif)) με σκοπό να βελτιώσω την διατροφή μου και να πάρω κιλά.
Να σας ενημερώσω ότι πρώτα φορά δοκιμάζω πρωτεϊνη σε σκόνη!

Θα ήθελα να σας θέσω κάποιες απλές ερωτήσεις!
1) Ένα σκουπ πόσα γραμμάρια είναι;
2) Πόσα σκουπ να παίρνω την ημέρα;
3) Μπορώ να βάζω την σκόνη μέσα στο χάρτινο κουτί γάλατος και να το αφήνω στο ψυγείο;

Ύψος: 1.84
Κιλά: 77
Ηλικία: 17

s0k0s
09-05-12, 16:44
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι σίγουρος ότι έχουν απαντηθεί τα ερωτήματα που θα σας θέσω, γι αυτό δεν ανοίγω καινούργιο θέμα...
Λοιπόν τις προάλλες αγόρασα μια πρωτεϊνη (Size up-Metrx (http://www.nutritionjungle.com/images/products/metrx/elements/sizeup-facts.gif)) με σκοπό να βελτιώσω την διατροφή μου και να πάρω κιλά.
Να σας ενημερώσω ότι πρώτα φορά δοκιμάζω πρωτεϊνη σε σκόνη!

Θα ήθελα να σας θέσω κάποιες απλές ερωτήσεις!
1) Ένα σκουπ πόσα γραμμάρια είναι;
2) Πόσα σκουπ να παίρνω την ημέρα;
3) Μπορώ να βάζω την σκόνη μέσα στο χάρτινο κουτί γάλατος και να το αφήνω στο ψυγείο;

Ύψος: 1.84
Κιλά: 77
Ηλικία: 17

1. 14,7gr πρωτεινης στο σκουπ. Με 2 σκουπ εισαι καλλημενος..
2.Αναλογος με την διατροφη σου.
3.Σε θερμοκρασια δωματιου οπου θες.

oldhiphop
09-05-12, 16:59
Παιδια εχω στα χερια μου τα amino energy της ON και υγρα L carnitine. πως πρωτινετε να τα παρω? υπαρχει προβλημα να τα παρω και τα δυο μαζη πριν την προπονα? επισεις τα αμινο να τα περνω μονο πριν η και μετα ,πριν την πρωτεινη?

να πω πως αυτα τα αμινο ειναι με νιτρικο Οξειδιο

να και τα στατς

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/amino-energy__2.jpg

Devil
09-05-12, 18:51
πριν απο την προπονηση.... και την καρνιτινη μπορεις να την βαλεις μαζι....

tottaliaris
09-05-12, 19:51
Για στηθος , τα ανοιγματα σε επικληνη παγκο ειναι το ιδιο με τα ανοιγματα σε ισιο?
Μπορω να τα βαλω δηλαδη στο ιδιο προγραμμα?

tottaliaris
09-05-12, 19:55
Δηλαδη πιανουν το ιδιο μερος του στηθους?

CapoFighter
09-05-12, 19:59
Για στηθος , τα ανοιγματα σε επικληνη παγκο ειναι το ιδιο με τα ανοιγματα σε ισιο?
Μπορω να τα βαλω δηλαδη στο ιδιο προγραμμα?


Δηλαδη πιανουν το ιδιο μερος του στηθους?

Ειναι το ιδιο οπως και στις πιεσεις...
Τα ανοιγματα στον επικλινη επιβαρυνουν περισσοτερο την ανω μοιρα του στηθους(το πανω στηθος) , ενω τα ανοιγματα σε ισιο επιβαρυνουν παραπανω την μεσαια μοιρα του στηθους... Το αν θα τα βαλεις στο ιδιο προγραμμα ειναι δικο σου θεμα(δεν υπαρχει καποιος που να σου λεει να μην το κανεις;))

edit: σε λαθος θεμα ρωτησες...:thumbup:

tottaliaris
09-05-12, 20:01
Ειναι το ιδιο οπως και στις πιεσεις...
Τα ανοιγματα στον επικλινη επιβαρυνουν περισσοτερο την ανω μοιρα του στηθους(το πανω στηθος) , ενω τα ανοιγματα σε ισιο επιβαρυνουν παραπανω την μεσαια μοιρα του στηθους... Το αν θα τα βαλεις στο ιδιο προγραμμα ειναι δικο σου θεμα(δεν υπαρχει καποιος που να σου λεει να μην το κανεις;))

edit: σε λαθος θεμα ρωτησες...:thumbup:


Οκ ευχαριστω!

!HARDCORE TRAINING!
10-05-12, 21:04
ειμαι 16 χρονον θελο να παρο καποια απο τις 2 αυτες και πειται αμου ποια ειναι ποιο καταληλη
η μια ειναι φορμουλα. 1 NITRO-TECH PRO SERIES 2 ON - 100% Whey Gold Standard

ευχαριστο...

s0k0s
10-05-12, 21:11
ειμαι 16 χρονον θελο να παρο καποια απο τις 2 αυτες και πειται αμου ποια ειναι ποιο καταληλη
η μια ειναι φορμουλα. 1 NITRO-TECH PRO SERIES 2 ON - 100% Whey Gold Standard

ευχαριστο...

2

polo0
11-05-12, 14:53
ειμαι 16 χρονον θελο να παρο καποια απο τις 2 αυτες και πειται αμου ποια ειναι ποιο καταληλη
η μια ειναι φορμουλα. 1 NITRO-TECH PRO SERIES 2 ON - 100% Whey Gold Standard

ευχαριστο...
γνωμη μου την 2 τερη ακου και αλλους εδω μεσα! ;)

!HARDCORE TRAINING!
11-05-12, 15:31
ευχαριστο και εγο αυτη νομιζο αλλα ακομα μια τελευτεα εροτιση
τορα περνο μια καθαρη η golden standar τι ειναι γιατη βλεπο εχει και καποια
αλλα πραγματα μεσα. η απορια μου ειναι αν θα σινεχισο τιν διατροφη μου και τα scoup
κανονικα η πρεπει να αλαξο κατι!!

Ας απαντηση καποιος ;) ευχαριστο

s0k0s
11-05-12, 16:34
ευχαριστο και εγο αυτη νομιζο αλλα ακομα μια τελευτεα εροτιση
τορα περνο μια καθαρη η golden standar τι ειναι γιατη βλεπο εχει και καποια
αλλα πραγματα μεσα. η απορια μου ειναι αν θα σινεχισο τιν διατροφη μου και τα scoup
κανονικα η πρεπει να αλαξο κατι!!

Ας απαντηση καποιος ;) ευχαριστο

Καθαρη ειναι η gold...

Οσο για την διατροφη σου και τα σκουπ αναλογος τι θες να πετυχεις. (η πρωτεινη δεν ειναι αντιβιωση μαν για να συνεχισεις ακριβης σκουπ'ς. Αλλα συμπληρωμα.)

!HARDCORE TRAINING!
11-05-12, 19:25
Οκ ευχαριστο.

polo0
11-05-12, 21:24
για πιο γρηγορη αναρρωση τι συμπληρωμα λετε..?:unsure: ρωτησα σε μαγαζη και μου ειπαν αμινοξεα..ουε δυναμη ουτε αντοχη θελω...χθες εκανα πλατη και ειμαι πιασμενος και ομους..οπως και τν τριτη εκανα στηθος και ειμουν πιασμενος παλι λιγο στους μπροστα δελτοειδη...

s0k0s
11-05-12, 22:21
για πιο γρηγορη αναρρωση τι συμπληρωμα λετε..?:unsure: ρωτησα σε μαγαζη και μου ειπαν αμινοξεα..ουε δυναμη ουτε αντοχη θελω...χθες εκανα πλατη και ειμαι πιασμενος και ομους..οπως και τν τριτη εκανα στηθος και ειμουν πιασμενος παλι λιγο στους μπροστα δελτοειδη...

τα bcaa και οι πρωτεινες σου φτανουν. ;)

polo0
11-05-12, 22:36
τα bcaa και οι πρωτεινες σου φτανουν. ;)

διατροφη και πρωτεινη περνω..!αλλα τα bcaa τα θελω μονο και μονο για αναρρωση!μηπως να παρω κτ αλλο αντι για bcaa?:P

s0k0s
11-05-12, 22:40
διατροφη και πρωτεινη περνω..!αλλα τα bcaa τα θελω μονο και μονο για αναρρωση!μηπως να παρω κτ αλλο αντι για bcaa?:P

μια μασαζερ :turtle:

exkaliber
11-05-12, 22:42
δες εδω


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?6254-Πιάσιμο-μετά-από-έντονη-προπόνηση

polo0
11-05-12, 23:32
δες εδω


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?6254-Πιάσιμο-μετά-από-έντονη-προπόνηση

δν ανοιξα θεμα! οχι για να μν λετε:P
ειδηκα ο beefmuep μου την λεει συνεχεια!:unsure:
θα παρω αμινοξεα γτ χανω προπονησης και μου τν δινει!:banghead:

beefmeup
11-05-12, 23:47
θα παρω αμινοξεα γτ χανω προπονησης και μου τν δινει!:banghead:

αν παρεις αμινο για αυτο τον λογο να παρεις bcaa..
κ μπορεις να τα περνεις πριν,μεσα κ μετα την προπονηση,αναλογα με τι αλλα συμπληρωματα θα τα συνδιασεις(νιτρικα,πρωτεινες κλπ)

polo0
12-05-12, 00:00
αν παρεις αμινο για αυτο τον λογο να παρεις bcaa..
κ μπορεις να τα περνεις πριν,μεσα κ μετα την προπονηση,αναλογα με τι αλλα συμπληρωματα θα τα συνδιασεις(νιτρικα,πρωτεινες κλπ)

πρωτεινη και κρεατινη περνω δν περνω κατι αλλο..μου ειπε να περνω 3 το πρωι και 3 μετα την προπονηση..ετσι να τα περνω?τα 3 το πρωι να τα περνω με το στερεο γευμα εε?:):)

beefmeup
12-05-12, 00:01
πια περνεις βασικα?

polo0
12-05-12, 00:16
πια περνεις βασικα?

δεν αρχησα ακομα πηγα και ρωτησα απλα σημερα σε ενα μαγαζι, ποια λες εσυ να παρω? μου λεει αυτος ολα bcaa ειναι δν εχουν διαφορα..

beefmeup
12-05-12, 00:20
δεν αρχησα ακομα πηγα και ρωτησα απλα σημερα σε ενα μαγαζι, ποια λες εσυ να παρω? μου λεει αυτος ολα bcaa ειναι δν εχουν διαφορα..

σωπα πεστου..:green:
να παρεις σε σκονη αρχικα..
αν σε περνει απο φραγκα αυτα (http://www.xtr.gr/aminoxea/411/MODERN_BCAA_454g__USP_LABS.htm) ειναι κορυφαια..
κ μπορεις να τα περνεις κ μεσα στην προπονα,η μετα μαζι μ την κρεατινη.
αν το κανεις ετσι στο μετα,αφηνεις την πρωτεινη τελειως απο εκει,κ τρως κανονικο γευμα.

s0k0s
12-05-12, 00:23
σωπα πεστου..:green:
να παρεις σε σκονη αρχικα..
αν σε περνει απο φραγκα αυτα (http://www.xtr.gr/aminoxea/411/MODERN_BCAA_454g__USP_LABS.htm) ειναι κορυφαια..
κ μπορεις να τα περνεις κ μεσα στην προπονα,η μετα μαζι μ την κρεατινη.
αν το κανεις ετσι στο μετα,αφηνεις την πρωτεινη τελειως απο εκει,κ τρως κανονικο γευμα.

τα bcaa 1γρ. ανα σωματικου βαρους, αυτα πως τα παιρνουμε δηλαδη; (λογο του μπλεντ ρωταω)
ειναι περιτη μετα η πρωτεινη δηλαδη;

beefmeup
12-05-12, 00:29
μια δοση απο δαυτα για ποστ ειναι αρκετα για να κανουν ο,τι ειναι να κανουν σε ενα μεσο αθλουμενο.
μετα η τρως,κ μπορεις να παρεις πρωτεινη στο 20 λεπτο-μισαωρο,κ να φας μετα απο καμια ωρα..
εγω προσωπικα τρωω κ αφηνω την πρωτεινη για αλλη ωρα.

s0k0s
12-05-12, 00:31
ok να σε καλα. ;)

evans13
12-05-12, 00:40
ειμαι 16 χρονον θελο να παρο καποια απο τις 2 αυτες και πειται αμου ποια ειναι ποιο καταληλη
η μια ειναι φορμουλα. 1 NITRO-TECH PRO SERIES 2 ON - 100% Whey Gold Standard

ευχαριστο...

ON

polo0
12-05-12, 00:53
σωπα πεστου..:green:
να παρεις σε σκονη αρχικα..
αν σε περνει απο φραγκα αυτα (http://www.xtr.gr/aminoxea/411/MODERN_BCAA_454g__USP_LABS.htm) ειναι κορυφαια..
κ μπορεις να τα περνεις κ μεσα στην προπονα,η μετα μαζι μ την κρεατινη.
αν το κανεις ετσι στο μετα,αφηνεις την πρωτεινη τελειως απο εκει,κ τρως κανονικο γευμα.

αρα περνω αυτα που ειναι σε σκονη..!αρχικα εκεινα που μου ελεγε ηταν χαπια!αλλα θα παρω αυτα που μου λες εσυ!θα περνω 2 κουταλακια μεσα στην προπονηση και μετα αλλα 2 οταν τελειωνει η προπονηση μαζι με τν κρεατινη?και μετα κανονικο στερεο γευμα χωρις να περιμενω καθολου!και τν πρωτεινη την αφηνω για το πρωι..η στο τελως τς προπονησης να παρω και μετα απο κανενα 20 λεπτο τν πρωτεινη μαζι με τν κρεατινη και μετα απο καμοια ωρα στερεο?gainer ειναι η πρωτεινη εε! αα και κατι αλλο,οταν λεμεμεσα στην προπονηση ποτε ακριβως?οταν τελειωσω μια μυικη ομαδα και παω σε αλλη ας πουμε?:unsure:

exkaliber
12-05-12, 01:10
τα χαπια,γενικα,εχουν διπλασια τιμη απο τις σκονες

ε λογικα μεσα στην προπονηση,καπου στην μεση υπολογισε
ποια πρωτεινη εχεις?

polo0
12-05-12, 02:23
τα χαπια,γενικα,εχουν διπλασια τιμη απο τις σκονες

ε λογικα μεσα στην προπονηση,καπου στην μεση υπολογισε
ποια πρωτεινη εχεις?

τωρα ενα gainer τς warriolab!μονο για αναρρωση τα θελω τα αμινοξεα!τα χαπια ηταν πιο φθηνα 20ε και εβγαζαν καμοια 40 μερες μου ειπε! αυτο ποσο θα βγαζει?επισης να πω πως ειμαι σε φαση ογκου οχι cut γτ μου ειπαν πως ειναι πιο πολυ για cut! :unsure:

s0k0s
12-05-12, 09:22
τωρα ενα gainer τς warriolab!μονο για αναρρωση τα θελω τα αμινοξεα!τα χαπια ηταν πιο φθηνα 20ε και εβγαζαν καμοια 40 μερες μου ειπε! αυτο ποσο θα βγαζει?επισης να πω πως ειμαι σε φαση ογκου οχι cut γτ μου ειπαν πως ειναι πιο πολυ για cut! :unsure:

παρε eaa για ογκο.

polo0
12-05-12, 12:29
παρε eaa για ογκο.

η διαφορα μεταξυ τους πια ειναι τα eaa με τα bcaa?ιδια δουλεια κανουν τα bcaa με τα eaa γτ εγω για αναρρωση τα θελω:P

BlooDdeaD_MefiSt
12-05-12, 12:54
η διαφορα μεταξυ τους πια ειναι τα eaa με τα bcaa?ιδια δουλεια κανουν τα bcaa με τα eaa γτ εγω για αναρρωση τα θελω:P

Τα eaa(essential amino acid) είναι και τα 9 απαραίτητα αμινοξέα. Τα bcaa(branched-chain amino acid) είναι 3 από τα eaa. Leucine-Isoleucine-Valine. Για ανάρρωση bcaas πάρε.

polo0
12-05-12, 16:07
Τα eaa(essential amino acid) είναι και τα 9 απαραίτητα αμινοξέα. Τα bcaa(branched-chain amino acid) είναι 3 από τα eaa. Leucine-Isoleucine-Valine. Για ανάρρωση bcaas πάρε.

bcaa η eaa εγω απλα ειμαι σε ογκο! να παρω bcaa?αν παρω bcaa θα παρω αυτα που μου προτεινε ο beefmeup πιο επανω! περιμενω απαντηση απο αυτον για την δοσολογια που τν ρωτησα και πιο πανω!:)

BlooDdeaD_MefiSt
12-05-12, 16:11
bcaa η eaa εγω απλα ειμαι σε ογκο! να παρω bcaa?αν παρω bcaa θα παρω αυτα που μου προτεινε ο beefmeup πιο επανω! περιμενω απαντηση απο αυτον για την δοσολογια που τν ρωτησα και πιο πανω!:)

Καλά σε όγκο εγώ δεν θα έπαιρνα καν..Άμα παίρνεις πρωτεΐνη, είναι αχρείαστα. Κανα uni-liver ίσως να κάνει για σένα καλύτερα και να το έπαιρνες ανάμεσα στα γεύματα.

s0k0s
12-05-12, 16:11
bcaa η eaa εγω απλα ειμαι σε ογκο! να παρω bcaa?αν παρω bcaa θα παρω αυτα που μου προτεινε ο beefmeup πιο επανω! περιμενω απαντηση απο αυτον για την δοσολογια που τν ρωτησα και πιο πανω!:)

τα bcaa ειναι για κοψιμο, τα eaa ειναι για ογκο.

billys15
12-05-12, 16:49
τα bcaa ειναι για κοψιμο, τα eaa ειναι για ογκο.

Οχι ρε συ,γιατι μπερδευεσαι? :) Την δουλεια που ειναι να κανουν τα αμινοξεα,την κανουν κατα βαση στην ωρα της προπονησης κι αυτο ειναι να σε κρατησουν σε αναβολισμο περισσοτερο.Απο κει και περα πως συμπεραινεις οτι αλλος τυπος ειναι για ογκο και αλλος για γραμμωση? :)

s0k0s
12-05-12, 17:00
Οχι ρε συ,γιατι μπερδευεσαι? :) Την δουλεια που ειναι να κανουν τα αμινοξεα,την κανουν κατα βαση στην ωρα της προπονησης κι αυτο ειναι να σε κρατησουν σε αναβολισμο περισσοτερο.Απο κει και περα πως συμπεραινεις οτι αλλος τυπος ειναι για ογκο και αλλος για γραμμωση? :)

Φιλε ρωτα τον Ντεβιλ οτι με μαθαινει λεω :P:P:P:P:green::turtle: (την εβαψες :green:)

polo0
12-05-12, 17:04
τελικα τι να παρω ρρ παιδια bcaa, eaa, uni liver τιποτα? τιιιι?! :P

tottaliaris
14-05-12, 16:44
Κανει να παιρνεις με ΝΟ αλλο συμπληρωμα οπου μεσα εχει ταυρινη?

polo0
16-05-12, 15:00
δν ηξερα σε πιο θεμα να το ανοιξω ελπιζω να ειναι στο σωστο!λοιπον σημερα πηγα σε εναν ορθοπαιδικο και μιας που με πονουσε το ποδι και μου ειπε τελως παντων πως εχει μεσα υγρο..απο εδω απο εκει μου ειμαι να μου δωσει ενα χαπι η να κανω καποιες αλλες θεραπειες...του ειπα πως περνω ενα συμπληρωμα πρωτεινης και μου λεει..πρωτεινες περνουν μονο οι επαγγελματιες του ειδους και αυτη που περνουν 5.000 τν μηνα..!και μου λεει φαε κρεας και μν περνεις πρωτεινες γτ το μονο που κανεις ειναι να καις το συκοτη σου..!εγω δν θα ρωτησω αν ηπαρχει προβλημα με τς πρωτεινες γτ ξερω την απαντηση ! το κακο ηταν πως πηγα με την μανα μου μαζι και οτν το ακουσε λιγο πολυ στραβωσε!μηπως ξερετε κανεναν καλο αθληατρο στην καβαλα? οποιος ξερει και δν μπορει να μου πει απο εδω μηπως μπορει σε pm?οχι για εμενα,για την φουκαργιαρα την μαναα μουυ :P:P:P:turtle::turtle::turtle:

Zafi93
16-05-12, 16:52
θα ηθελα να εχω μια βοηθεια για ενα θεμα.....θελω να σταματησω την κρεατινη για 4 εβδομαδες και το pre-workout...τι θα ηταν καλο να παρω για υποκαταστατο???

beefmeup
16-05-12, 17:25
Κανει να παιρνεις με ΝΟ αλλο συμπληρωμα οπου μεσα εχει ταυρινη?

ναι δεν υπαρχει προβλημα.


θα ηθελα να εχω μια βοηθεια για ενα θεμα.....θελω να σταματησω την κρεατινη για 4 εβδομαδες και το pre-workout...τι θα ηταν καλο να παρω για υποκαταστατο???

υποκαταστατο γιατι πραγμα απο τα 2?
για τη κρεατινη δεν υπαρχει.

Zafi93
16-05-12, 21:18
ναι δεν υπαρχει προβλημα.



υποκαταστατο γιατι πραγμα απο τα 2?
για τη κρεατινη δεν υπαρχει.

Κ οσον αφορα το νιτρικο οξυ?περιεχει μεσα κρεατίνη κ θα ηθελα να τ αποφυγω....σκεφτομουν κατι σε καθαρι αργινη η σε τεστοστερονη....συμφωνεις?

BlooDdeaD_MefiSt
16-05-12, 21:43
Κ οσον αφορα το νιτρικο οξυ?περιεχει μεσα κρεατίνη κ θα ηθελα να τ αποφυγω....σκεφτομουν κατι σε καθαρι αργινη η σε τεστοστερονη....συμφωνεις?


Δεν υπάρχει συμπλήρωμα τεστοστερόνης..(εκτός αν εννοείς κάτι άλλα πραγματάκια:P), μόνο κάτι testo boosters/tribulus που για τους περισσότερους δεν δουλεύουν καν..
Βασικά δεν κατάλαβα εσύ τι ακριβώς θες να κάνεις? Παίρνεις κρεατίνη και θες να πάρεις και N.O. αλλά δεν το κάνεις επειδή έχει κρεατίνη μέσα? Για ποιο πράγμα θες υποκατάστατο δλδ και γιατί το θες?

Vassilis_X
16-05-12, 23:05
Σκεφτομαι να παρω DAA.. πρεπει να παρω και καποιο αντιϊστρογονο??

Andreas C.
16-05-12, 23:28
Σκεφτομαι να παρω DAA.. πρεπει να παρω και καποιο αντιϊστρογονο??

Φίλε Βασίλη ρίξε μια ματία στο θέμα του και θα σου λυθούν όλες σου οι απορίες D-ASPARTIC ACID k αυξηση τεστοστερονης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8408-D-ASPARTIC-ACID-k-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82.&highlight=aspartic+acid) :toast:

Vassilis_X
16-05-12, 23:33
Φίλε Βασίλη ρίξε μια ματία στο θέμα του και θα σου λυθούν όλες σου οι απορίες D-ASPARTIC ACID k αυξηση τεστοστερονης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8408-D-ASPARTIC-ACID-k-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82.&highlight=aspartic+acid) :toast:

Thanks ;)

beefmeup
17-05-12, 14:07
Κ οσον αφορα το νιτρικο οξυ?περιεχει μεσα κρεατίνη κ θα ηθελα να τ αποφυγω....σκεφτομουν κατι σε καθαρι αργινη η σε τεστοστερονη....συμφωνεις?

μπορεις να παρεις κ "νιτρικα" χωρις κρεατινη..υπαρχουν.
οσο για αργιινη αστο,δεν εχει νοημα.
για το αλλο που λες σου απαντησε ο BlooDdeaD_MefiSt..

dubstepa
17-05-12, 19:22
γεια σας...ειμαι καινουργιος εδω...ειμαι 23 χρονων 1.88 υψος 100 κιλα κ το ποσοστο λιπους ειναι 20%...παω γυμναστηριο εδω κ 4 μηνες κ κανω γραμωση.. ενδιαφερομαι να παρω πρωτεινες γραμμωσης αλλα δν ειμαι κ τοσο σιγουρος για αυτο ειπα να παρω μια γνωμη...αν παρω μαζι με μια διατροφη θα δω πιο γριγορα αποτελεσματα??

billys15
17-05-12, 20:40
Καλωσηρθες!

Οχι δεν θα παρατηρησεις καποια διαφορα,οπως την νομιζεις.Αν τωρα εχεις αναγκη απο συμπληρωση πρωτεϊνης στη διατροφη σου,θα σε χρησιμευσει ενα συμπληρωμα.Ποση πρωτεϊνης παιρνεις απο φαγητο? Δωσε μια εικονα της διατροφης σου.Εχω την εντυπωση οτι δεν θα ειναι και τοσο καταλληλη για τον στοχο σου...

Panos91
17-05-12, 22:24
Καλησπερα Σας,Συνδιασμος Προτεινι optimum gold standard - Αμινοξεα θελω να μου προτινετε εσεις που εχετε μια Α εμπειρια - Νιτρικο Jack3d..Ο συνδιασμος αυτος ειναι σωστος?Και γλυκερινη απο φαρμακειο για εφε.. :P Μπορω να παρω και κατι ακομα που θα με βοηθησει η θα μου δωσει το κατι της παραπανω??Οποιος γνωριζει να με βοηθησει Ευχαριστω :)

beefmeup
18-05-12, 02:00
πως θες να τα δουλεψεις τα αμινο..?
κατι αλλο εγω δεν θα επερνα..ισως ω-3,κ κρεατινη..

Panos91
18-05-12, 11:00
πως θες να τα δουλεψεις τα αμινο..?
κατι αλλο εγω δεν θα επερνα..ισως ω-3,κ κρεατινη..

gia to ω-3 λογικα λιπαρα οξεα λες ,Δν ξερω που βοηθανε..Γιατι θα επερνες + κρεατινη?Αφου εχει μεσα το Jack3d..Οσο για τα αμινοξεα επιδι εχω διαβασει ολα αυτα που κανουν απο εδω ---->

beefmeup
18-05-12, 11:27
gia to ω-3 λογικα λιπαρα οξεα λες ,Δν ξερω που βοηθανε..Γιατι θα επερνες + κρεατινη?Αφου εχει μεσα το Jack3d..Οσο για τα αμινοξεα επιδι εχω διαβασει ολα αυτα που κανουν απο εδω ---->

φιλε ρωτα εκει που τα διαβασες να σου πουν..:welcome:
το λινκ σβηστηκε,κ καποιοι καλα θα κανετε να καταλαβετε καποια πραγματα..

Panos91
18-05-12, 16:23
φιλε ρωτα εκει που τα διαβασες να σου πουν..:welcome:
το λινκ σβηστηκε,κ καποιοι καλα θα κανετε να καταλαβετε καποια πραγματα..

Τι να σου πω εγω μια γνωμη ζιτησα γιατι δεν ξερω.απλα ειδα οτι τα μελοι του forum βοηθανε στις αποριες που εχουν οι αρχαριοι γιαυτο και ρωτουσα.Εσυ προσοπικα Δεν με βοη8ησες κα8ολου..Τεσπα 8α μα8ω απο αλλου. :welcome:

TheWorst
19-05-12, 21:55
Πως να συνδυασω β αλανινη με κρεατινη.. Κρεατινη κανονικα λεω να παιρνω πρωι και μετα τη προπονηση , ενω η β αλανινη πως ? Αλλαζει τπτ οταν το συνδυαζω με β αλανινη? Εχω και bcaa σε σκονη και σε χαπια αν εχει σημασια.

Οπς .. Και ειναι δυσκολο να δω καμια γνωστη μαρκα που να εχει β αλανινη .. Μονο κατι αγνωστες για μενα :green:

average_joe
19-05-12, 22:15
και τα δυο που αναφερεις απλα χρειαζεται να τα παιρνεις μεσα στη μερα σου.

τωρα αν θες να σαι πιο αυστηρος βαλε κρεατινη πρωι, αν παιρνεις δευτερη δοση μετα την προπονηση και β- αλανινη βαλτη πριν την προπο.

τσεκαρε της now τη β αλανινη.

προσωπικα, εχω χρησιμοποιησει β αλανινη αλλα δεν ειδα και κατι το αξιοσημειωτο και γι αυτο το λογο δεν προτιθεμαι να ξαναπαρω.

TheWorst
19-05-12, 22:24
Ποσα γρ τη μερα να παιρνω ? Η προτεινωμενη δωση λεει 1,6 γραμμαρια (1600 mg)

average_joe
19-05-12, 22:31
αυτο θα εξαρτηθει απο ποσο καιρο θα την παρεις.

τσεκαρε εδω

Φορτωμα με καρνοσυνη κ περιοδος αποβολης απο τον ανθρωπινο μυικο ιστο. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18074-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CF%89%C...)

Επιδραση στην συνθεση μυικης καρνοσινης απο δυο πρωτοκολλα ληψης β-αλανινης. ("http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18069-%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CF%85%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%...)

παντως οχι λιγοτερα απο 3γρ εκτος αν πας για πολυ μεγαλο διαστημα.

διαβασε τα links!

s0k0s
19-05-12, 23:57
Εγω παιρνω πριν την προπονηση 30λεπτα 2γρ αλανινη κ μετα απο 5λεπτα 5γρ.κρεατινη.
και μετα φυσικα παιρνω κ πριν το πρωινο αλανινη 2γρ. και πριν το απογευματινο μου αλλα 2γρ. ολα σε αδειο στομαχι παντα.

killbill
20-05-12, 16:03
γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω αν τα pre workout εχουν παρενεργιες και ειναι επιβλαβη για την υγεια...εχω ακουσει οτι καποια περιεχουν DMAA που στην αμερικη το εχουν απαγορευσει...ευχαριστω :green:

exkaliber
21-05-12, 09:36
μια χαρα ειναι
και το dmaa ακομα καλυτερο:green:

exkaliber
21-05-12, 10:33
εδιτ :
τωρα ειδα οτι το αποσυρανε απο αμερικη(το δμαα) :thumbdown:

killbill
21-05-12, 14:34
ναι και λενε πως σκοτωθηκαν 2 αμερικανοι στρατιωτες απο αυτο...

MRN
21-05-12, 16:37
παιδια σκοπευω να παρω συμπληρωμα πρωτεινης για πρωτη φορα και θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας οσον αφορα την επιλογη . ειμαι μεταξυ της ON gold standard whey , myofusion και syntha 6 .... ποια θα μου προτεινατε ? να περνα καλυτερα την on που ειναι καθαρη whey?

s0k0s
21-05-12, 16:44
παιδια σκοπευω να παρω συμπληρωμα πρωτεινης για πρωτη φορα και θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας οσον αφορα την επιλογη . ειμαι μεταξυ της ON gold standard whey , myofusion και syntha 6 .... ποια θα μου προτεινατε ? να περνα καλυτερα την on που ειναι καθαρη whey?

whey proteins 4ever. :thumbup:

Tasos Green
21-05-12, 17:09
παιδια σκοπευω να παρω συμπληρωμα πρωτεινης για πρωτη φορα και θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας οσον αφορα την επιλογη . ειμαι μεταξυ της ON gold standard whey , myofusion και syntha 6 .... ποια θα μου προτεινατε ? να περνα καλυτερα την on που ειναι καθαρη whey?

απο αυτες που αναφέρεις την myofusion θα έπαιρνα για μεσα στην μέρα... οι λογοι, κόστος/γεύση/διαλυτότητα.

αν την θέλεις για μετα την προπόνηση παρε την gold standar.

MRN
21-05-12, 18:00
θα τη χρησιμοποιω κυριως μεταπροπονητικα οποτε νομιζω καλυτερα την whey gold standar ευχαριστω!:thumbup:

nickgeo
21-05-12, 18:03
παίδες είμαι σχετικά νέος στο όλο θέμα με τις πρωτεΐνες και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση..
γνωρίζει κανείς την διάρκεια ζωής μιας πρωτεΐνης μετά το πρώτο άνοιγμα??

γνωρίζω ότι υπάρχει ημερομηνία λήξης αλλά αν πχ ανοίξω μία πρωτεΐνη και για χ λόγους καθυστερήσω να την καταναλώσω συντρέχουν λόγοι υποβάθμισης της? εννοείται πως δεν έχει περάσει η ημερομηνία λήξης της

exkaliber
21-05-12, 18:06
δεν χαλαει
μν ανησυχεις

Tasos Green
21-05-12, 18:08
H διάρκεια ζωης της πρωτεΐνης εξαρτάται απο αρκετούς παράγοντες.

μετα το άνοιγμα αν βρίσκεται σε δροσερό και ξηρό μερος κρατάει 2-3 μηνες ισως και παραπάνω.

nickgeo
21-05-12, 18:14
H διάρκεια ζωης της πρωτεΐνης εξαρτάται απο αρκετούς παράγοντες.

μετα το άνοιγμα αν βρίσκεται σε δροσερό και ξηρό μερος κρατάει 2-3 μηνες ισως και παραπάνω.

οπότε τώρα καλοκαιριάτικα με αυτές τις συνθήκες είναι προτιμότερο να την βάλω στο ψυγείο παρά να είναι σε ένα ντουλάπι σε θερμοκρασία γύρω στους 30 (όταν με το καλό πιάσουν οι ζέστες)

Tasos Green
21-05-12, 18:18
Δεν ειναι απαραίτητο να την βαλεις στο ψυγείο... βρες ενα μερος που να μην το χτυπάει ο ηλιος και να μην εχει υγρασία.

nickgeo
21-05-12, 18:21
Δεν ειναι απαραίτητο να την βαλεις στο ψυγείο... βρες ενα μερος που να μην το χτυπάει ο ηλιος και να μην εχει υγρασία.

ok check
thanks φίλος για τις πληροφορίες

ilias1313
22-05-12, 11:14
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΤΗΣ ΟΝ ΤΗΝ GOLD STANDAR ΚΑΙ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ OFF ΑΠΟ ΚΡΕΑΤΙΝΗ!ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΙΝΗ?

Andreas C.
22-05-12, 11:23
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΤΗΣ ΟΝ ΤΗΝ GOLD STANDAR ΚΑΙ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ OFF ΑΠΟ ΚΡΕΑΤΙΝΗ!ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΙΝΗ?

Φίλε Ηλία γράφε με μικρούς χαρακτήρες γιατί με τους μεγάλους είναι σαν να φωνάζεις :toast:

Σαν τι άλλο συμπλήρωμα θέλεις να συνδυάσεις? Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος! :welcome:

s0k0s
22-05-12, 11:27
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΤΗΣ ΟΝ ΤΗΝ GOLD STANDAR ΚΑΙ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ OFF ΑΠΟ ΚΡΕΑΤΙΝΗ!ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΙΝΗ?

Καλα αμα θες συνεχιζεις και αλλο με την κρεατινη. Δεν χρεαζεται οφφ.

Sofo007
22-05-12, 11:53
Καλημέρα, από τους έμπειρους και μη εδώ μέσα που μπορούν να δώσουν συμβουλές....
έχω αυτήν εδώ την πρωτείνη, http://www.xtr.gr/proteines/366/MYOFUSION__2270_gr_%28GASPARI%29.htm

πρέπει να παίρνω και αμινοξέα από ότι μου είπανε, κάποια πρόταση (γιατί από αμινοξέα δεν έχω ιδέα)
βρήκα αυτά εδώ, είναι καλά?
http://www.xtr.gr/aminoxea/1587/AMINOMAX_8000_350tabs_%28GASPARI%29.htm

ilias1313
22-05-12, 12:11
Φίλε Ηλία γράφε με μικρούς χαρακτήρες γιατί με τους μεγάλους είναι σαν να φωνάζεις :toast:

Σαν τι άλλο συμπλήρωμα θέλεις να συνδυάσεις? Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος! :welcome:

θελω να τη συνδυασω με αμινοξεα!προτεινεις καποια?γενικα πρωτεινη με αμινοξεα κανουν δουλεια?

Andreas C.
22-05-12, 12:33
θελω να τη συνδυασω με αμινοξεα!προτεινεις καποια?γενικα πρωτεινη με αμινοξεα κανουν δουλεια?

Φίλε Ηλία η πρωτεΐνη αποτελείται από αμινοξέα :toast:

Αν δεν παίρνεις κάποια πολυβιταμίνη θα σου πρότεινα να πάρεις μια και να πάρεις Ω3 :thumbup:

Andreas C.
22-05-12, 12:36
Καλημέρα, από τους έμπειρους και μη εδώ μέσα που μπορούν να δώσουν συμβουλές....
έχω αυτήν εδώ την πρωτείνη, http://www.xtr.gr/proteines/366/MYOFUSION__2270_gr_%28GASPARI%29.htm

πρέπει να παίρνω και αμινοξέα από ότι μου είπανε, κάποια πρόταση (γιατί από αμινοξέα δεν έχω ιδέα)
βρήκα αυτά εδώ, είναι καλά?
http://www.xtr.gr/aminoxea/1587/AMINOMAX_8000_350tabs_%28GASPARI%29.htm

Όχι φίλε μια χαρά είσαι με την πρωτεϊνη:toast:

BlooDdeaD_MefiSt
22-05-12, 15:24
Καλημέρα, από τους έμπειρους και μη εδώ μέσα που μπορούν να δώσουν συμβουλές....
έχω αυτήν εδώ την πρωτείνη, http://www.xtr.gr/proteines/366/MYOFUSION__2270_gr_%28GASPARI%29.htm

πρέπει να παίρνω και αμινοξέα από ότι μου είπανε, κάποια πρόταση (γιατί από αμινοξέα δεν έχω ιδέα)
βρήκα αυτά εδώ, είναι καλά?
http://www.xtr.gr/aminoxea/1587/AMINOMAX_8000_350tabs_%28GASPARI%29.htm

και καλα....

πιστευω το καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι αυτό που θέλουν αυτοί είναι να σου πουλήσουν πράγμα. η πρωτεΐνη από μόνη της είναι μια χαρά δεν χρειάζεσαι αμινοξέα.:thumbup:

jimas
23-05-12, 11:41
Καλημέρα.

Να ρωτήσω έχει διαφορά στην απορρόφηση η HYDROWHEY της ON με την GOLDSTANDARD της ON; Διάβασα ότι η HYDROWHEY απορροφάται πιο γρήγορα ισχύει κάτι τέτοιο και σε περίοδο όγκου;

exkaliber
23-05-12, 11:55
δες εδω

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20216-Συγκεντρωση-αμινοξεων-στο-πλασμα-μετα-την-καταναλωση-διαφορετικων-πρωτεινων.

bab13
24-05-12, 12:47
γεια σας παιδια μια ερωτηση. Τι ακριβως κανουν τα αμυνοξεα και αν κανουν να τα παιρνεις σε περιοδο γραμμωσης ? και κατι ακομα ι δεξτροζη τι κανει ??

spartan77
24-05-12, 13:01
γεια σας παιδια μια ερωτηση. Τι ακριβως κανουν τα αμυνοξεα και αν κανουν να τα παιρνεις σε περιοδο γραμμωσης ? και κατι ακομα ι δεξτροζη τι κανει ??


1)
http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?48-%CE%91%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%AD%CE%B1

2)
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2448-%CE%9C%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%BE%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%94%CE%B5%CE%BE%CF%84%CF%81%CF%8C%CE%B6%CE%B7&highlight=%CE%B4%CE%B5%CE%BE%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B6%CE%B7

bab13
24-05-12, 15:22
ευχαριστω αδερφε

xelashai
24-05-12, 20:33
γεια σας παιδια μια ερωτηση. Τι ακριβως κανουν τα αμυνοξεα και αν κανουν να τα παιρνεις σε περιοδο γραμμωσης ? και κατι ακομα ι δεξτροζη τι κανει ??

η δεξτροζη ειναι υδατανθρακας υψηλου γλυκαιμικου δείκτη για άμεση ενέργεια...
τα αμινοξέα ειναι ουσίες απο τις οποιες αποτελουνται οι πρωτεινες (χρησιμοποιουμε αμινοξεα για πιο γρηγορη αφομειωση τους μιας και η πρωτεινη ειναι αμινοξεα σε αλυσιδα)

(αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος)

ψαξε λιγακι στο φορουμ θα βρεις πολλες πληροφοριες ...;)

photis
24-05-12, 21:28
Γειά σας,

ενδέχεται να ανοίγω το θέμα σε λάθος σημείο.

Όσο αφορά τις πρωτεϊνες whey isolate,

κατα την γνώμη σας ποιά εταιρεία είναι καλύτερη(πιο αξιόπιστη, ποιοτική κτλ) η Weider ή Nowfoods ;

photis
25-05-12, 14:38
και κατι αλλο γνωρίζεται καποια whey isolate που να ελέγχεται τακτικά ;

metalwar
25-05-12, 15:45
H Reflex συμφωνα με το site της ελέγχει τα προιόντα της και θεωρείται απο τις πιο αξιοπιστες εταιρείες...

BlooDdeaD_MefiSt
25-05-12, 15:46
Γειά σας,

ενδέχεται να ανοίγω το θέμα σε λάθος σημείο.

Όσο αφορά τις πρωτεϊνες whey isolate,

κατα την γνώμη σας ποιά εταιρεία είναι καλύτερη(πιο αξιόπιστη, ποιοτική κτλ) η Weider ή Nowfoods ;


και κατι αλλο γνωρίζεται καποια whey isolate που να ελέγχεται τακτικά ;


Μια καλή και αξιόπιστη είναι η Micro whey της reflex.

mpotsikas
25-05-12, 16:34
παιδια μπορει να ανοιγω θεμα σε λαθος μερος αλλα επειγει.πειτε μοθ απο αυτεσ τισ δυο πια μου προτεινετε??


WHEY PROTEIN PRO, 2350gr (SCITEC)

MUSCLE INFUSION 908g /NUTREX

s0k0s
25-05-12, 17:49
παιδια μπορει να ανοιγω θεμα σε λαθος μερος αλλα επειγει.πειτε μοθ απο αυτεσ τισ δυο πια μου προτεινετε??


WHEY PROTEIN PRO, 2350gr (SCITEC)

MUSCLE INFUSION 908g /NUTREX

Μοιαζουν αρκετα, λεπτομερειες παρα πολυ... scitec εγω.

Tasos Green
25-05-12, 17:52
H μια ειναι whey και η αλλη πολλών πηγών... το ποια θα πάρεις εξαρτάται για τη χρήση την θέλεις.

mpotsikas
25-05-12, 22:18
σας ευχαριστω και του δυο.τελικα την επαθα και εκανα λαθος επιλογη.(δλδ δεν πηρα καμια απ τισ δυο)

Big Foot
26-05-12, 04:03
46177 γνωριζει καποιος αυτην εδω την πρωτεινη?Ειναι καθαρη ή μη καθαρη?Αποβαλλεται απο τον οργανισμο?Εχω πολλες αποριες κ χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια :green:
Διατροφικές Πληροφορίες* Ανά 100g
Ενέργεια 1627 kJ / 384 kcal
Πρωτεϊνη 80g
Υδατάνθρακες 6,5g


Λίπη



4.4g

Ίνες 0g
Νάτριο 0,2g
Βιταμίνη Β6 2.65mg
Ασβέστιο 440mg
L-Γλουταμίνη 6700mg

billys15
26-05-12, 13:10
Ειναι "καθαρη" οπως το λες.Γιατι ομως να αποβαλλεται απο τον οργανισμο? Μια χαρα ειναι,αν την βρεις σε καλη τιμη παρτην...

Big Foot
26-05-12, 13:48
Η τιμη της ειναι τσιμπημενη αλλα επειδη βλεπω οτι εχει αρκετη γλουταμινη μαζι με υδαταναθρακα θα μου χρησιμευση παρα πολυ!Thanks Billy :)

exkaliber
26-05-12, 16:21
τα προιοντα της garden of life πως σας φαινονται?
εκτος απο πανακριβα:green:

spiroskafk
26-05-12, 19:30
Παίδες μια ερώτηση...όταν λέτε π.χ 1 scoop πρωτεϊνης, τι είναι αυτό το scoop? Αντιστοιχεί π.χ σε 1 κουταλάκι του γλυκού? ή.....?

panakos
26-05-12, 19:39
καλησπερα φιλε μου!μεσα το κουτι εχει ενα πλαστικο στρογγυλο πραγματακι...
αυτο ειναι το σκουπ!:thumbup:

spiroskafk
26-05-12, 19:42
καλησπερα φιλε μου!μεσα το κουτι εχει ενα πλαστικο στρογγυλο πραγματακι...
αυτο ειναι το σκουπ!:thumbup:

A και το έχουν όλες οι πρωτεϊνες να υποθέσω? Ωραία! Σε ευχαριστώ φίλε μου :)

panakos
26-05-12, 19:46
A και το έχουν όλες οι πρωτεϊνες να υποθέσω? Ωραία! Σε ευχαριστώ φίλε μου

ναι φιλε μου ολες...μπορει να ειναι και σχετικα χαμηλα οποτε ψαξε την πρωτεινη σου και θα το βρεις!!:toast::toast:

bab13
27-05-12, 01:21
παιδια 8ελω να γραμμωσο και ενα παιδι με ειπε να παρω λυποδιαλιτες. να κανω αυτο η υπαρχει τιποτα αλλο που 8α με βοη8ισει να γραμμωσω μαζι με διατροφι που κανω εννοητε

panakos
27-05-12, 11:12
καλημερα μαγκες!!
εχω βγει απο λιποδιαλυτη εδω και 4-5 μερες...
με καλο αποτελεσμα κατα την γνωμη μου...
η απορι απου εχω ειναι μπορω σε κανα 10ημερο να ξεκινησω κυκλο αλκαλικης κρεατινης ή θα μου κρατησει νερο και θα χασω το αποτελεσμα που πετυχα με τον λιποδιαλυτη?:unsure:

s0k0s
27-05-12, 11:16
καλημερα μαγκες!!
εχω βγει απο λιποδιαλυτη εδω και 4-5 μερες...
με καλο αποτελεσμα κατα την γνωμη μου...
η απορι απου εχω ειναι μπορω σε κανα 10ημερο να ξεκινησω κυκλο αλκαλικης κρεατινης ή θα μου κρατησει νερο και θα χασω το αποτελεσμα που πετυχα με τον λιποδιαλυτη?:unsure:

Κυκλος δεν ειναι με την κρεατινη..
Για ποιο λογο να ξεκινησεις κρεατινη θες; Να αυξησεις μυικοτητα; Δυναμη θα σε δωσει η κρεατινη, παρα τιποτε αλλο.
Και οπως ειπες εσυ κατακρατησει θα σε κανει (η αλκαλικη δν κανει ντεμεκ) αλλα δν μπορεις να χασεις τα αποτελεσματα που πετυχες με τον λιποδιαλυτη.

panakos
27-05-12, 11:19
καλημερα φιλος!!
βασικα ναι δυναμη θελω να μου δωσει...
και ειπα για αλκαλικη για τον λογο οπως ειπες και εσυ οτι και καλα δεν κραταει νερα!!
βεβαια νομιζω οτι ο υδατανθρακας κραταει τα νερα αλλα δεν ειμαι και σιγουρος..:unsure:

αλλα και νιτρικο να βαλω νομιζω χειροτερο ειναι....

s0k0s
27-05-12, 11:22
καλημερα φιλος!!
βασικα ναι δυναμη θελω να μου δωσει...
και ειπα για αλκαλικη για τον λογο οπως ειπες και εσυ οτι και καλα δεν κραταει νερα!!
βεβαια νομιζω οτι ο υδατανθρακας κραταει τα νερα αλλα δεν ειμαι και σιγουρος..:unsure:

αλλα και νιτρικο να βαλω νομιζω χειροτερο ειναι....

Παρε μια μονουδρικη, σιγα κλαιν τα νερα που κραταει..
Απλα η αλκαλικη λιγοτερη κρεατινη εχει μεσα γιαυτο δν κανει κ καλα κατακρατηση.

panakos
27-05-12, 11:24
ααα δεν το ξερα αυτο!!
βασικα η μονουδρικη ειναι και πολυ φθηνοτερη!!:green:

λογικα ετσι θα παιξω...

λες ομως να πειραζει που θα αφηχω μονο 15 μερες κενο μεταξυ λιποδιαλυτη και κρεατινης ή δεν υπαρχει θεμα?

s0k0s
27-05-12, 11:26
ααα δεν το ξερα αυτο!!
βασικα η μονουδρικη ειναι και πολυ φθηνοτερη!!:green:

λογικα ετσι θα παιξω...

λες ομως να πειραζει που θα αφηχω μονο 15 μερες κενο μεταξυ λιποδιαλυτη και κρεατινης ή δεν υπαρχει θεμα?

Ναι βρε η αλκαλικη ειανι στην ουσια μονουδρικη + σοδα.

Οσο για την επομενη ερωτηση δεν γνωριζω, ας απαντησει καποιος πιο εμπειρος. Αλλα πιστευω οχι. :toast:

panakos
27-05-12, 11:28
ευχαριστω μαν!!!να σαι καλα!!!!:toast:

Devil
27-05-12, 11:28
ααα δεν το ξερα αυτο!!
βασικα η μονουδρικη ειναι και πολυ φθηνοτερη!!:green:

λογικα ετσι θα παιξω...

λες ομως να πειραζει που θα αφηχω μονο 15 μερες κενο μεταξυ λιποδιαλυτη και κρεατινης ή δεν υπαρχει θεμα?

δεν υπαρχει θεμα...

panakos
27-05-12, 11:30
δεν υπαρχει θεμα

οκ Οfiicer.....:green::green:
:welcome:

james2
27-05-12, 17:26
Σε μια συζήτηση που ειχα στο γυμναστήριο, μου είπανε δεν κάνει να παίρνεις λιποδιαλυτη με κρεατίνη... Ισχύει κάτι τετοιο ?

anek
27-05-12, 17:38
dedia i istoselida sas einai foveri exw mpei sto klima xaris esas imoun entelos asxetos kai tora eimai ligotero :P

Giannistzn
27-05-12, 17:50
Σε μια συζήτηση που ειχα στο γυμναστήριο, μου είπανε δεν κάνει να παίρνεις λιποδιαλυτη με κρεατίνη... Ισχύει κάτι τετοιο ?

Δεν κανει γιατι? Στο αιτιολογησε καπως? Καποια σχεση με τα διουριτικα που εχει ο λιποδιαλυτης και τα νερα που σου κραταει η κρεατινη (και ερχονται σε αντιθεση) ισως. Αλλα και σε περιοδους γραμμωσης μπορεις να χρησιμοποιησεις κρεατινη.


dedia i istoselida sas einai foveri exw mpei sto klima xaris esas imoun entelos asxetos kai tora eimai ligotero :P

Γραφε ελληνικα μονο, ειναι κανονας του φορουμ :thumbup:

Lucif3r
27-05-12, 18:35
η ******** ειναι στεροειδη?

beefmeup
27-05-12, 18:36
οχι δεν ειναι,αλλα στο σβηνω,γιατι παραμενει φαρμακο..
εχουμε πει 1000 φορες,πως δεν κανουμε αναφορες κ ειδικα πανω σε κουβεντα..:unsure:

s0k0s
27-05-12, 19:57
Σε μια συζήτηση που ειχα στο γυμναστήριο, μου είπανε δεν κάνει να παίρνεις λιποδιαλυτη με κρεατίνη... Ισχύει κάτι τετοιο ?

Παρε την κρεατινη το πρωι κ το λιποδιαλιτη πριν την προπονηση.

james2
27-05-12, 22:28
Παρε την κρεατινη το πρωι κ το λιποδιαλιτη πριν την προπονηση.

Eγω το ακριβος αντιθετο κανω, με την διαφορα οτι την κρεατινη την παιρνω μετα το γυμναστηριο.

kafros gate 7
29-05-12, 12:02
παιδια αν καποιος ξερει καποιο site απο εξωτερικο που να φενρνει οτι παραγγειλεις την επομενη εργασιμη ή σε 2 μερες να μου στειλει
σας παρακαλω πμ.

kostas321
29-05-12, 20:00
Καλησπέρα παιδια..θελω ενα συμπληρωμα για αυξηση ενεργειας κ αποδοτικοτητας επειδη τελευταια νιωθω πιο πολυ κουραση ..δε τα εχω ψαξει καθολου,κατι εχω ακουσει για ισοτονικα,αμινοξεα η πολυβιταμινες..τι εχετε ν προτεινετε σε γενικές γραμμες?

panakos
29-05-12, 20:05
αλησπέρα παιδια..θελω ενα συμπληρωμα για αυξηση ενεργειας κ αποδοτικοτητας επειδη τελευταια νιωθω πιο πολυ κουραση ..δε τα εχω ψαξει καθολου,κατι εχω ακουσει για ισοτονικα,αμινοξεα η πολυβιταμινες..τι εχετε ν προτεινετε σε γενικές γραμμες?

καλησπερα φιλος!πρωτα απο ολα τρως καλα?κοιμασαι αρκετα?ποσες φορες κανεις προπονηση την βδομαδα?
αν δεν τρως φρουτα σιγουρα χρειαζεσαι πολυβιταμινη!!;)

marios89
29-05-12, 20:07
παιδια τΑ BCAA τις μερες που δεν παω γυμναστηριο να τα παιρνω???

kostas321
29-05-12, 20:57
καλησπερα φιλος!πρωτα απο ολα τρως καλα?κοιμασαι αρκετα?ποσες φορες κανεις προπονηση την βδομαδα?
αν δεν τρως φρουτα σιγουρα χρειαζεσαι πολυβιταμινη!!;)


Η διατροφη και ο υπνος μου πιστευω ειναι ενταξει..τωρα απο προπονηση 5 φορες τη βδομαδα βαρη,εξι αεροβιο..απο φρουτα λιγα πραγματα :p
Λες για πολυβιταμινη η κατι σε pre workout? μονο που χρειαζομαικατι να με κραταει ολη μέρα οσο γινεται οχι μονο κατα τη διαρκεια του γυμναστηριου..

tyler_durden
29-05-12, 22:11
προκαλει σε κανεναν αλλον η καζεινη συχνοουρια μεσα στη νυχτα;;μπορει να σηκωθω και δυο φορες μεσα στο βραδυ..

panakos
29-05-12, 22:33
Η διατροφη και ο υπνος μου πιστευω ειναι ενταξει..τωρα απο προπονηση 5 φορες τη βδομαδα βαρη,εξι αεροβιο..απο φρουτα λιγα πραγματα
Λες για πολυβιταμινη η κατι σε pre workout? μονο που χρειαζομαικατι να με κραταει ολη μέρα οσο γινεται οχι μονο κατα τη διαρκεια του γυμναστηριου..

κοιτα, δεν ξερω τα στατιστικα σου, δληαφη υψος ηλικαι κτλ.. αλλα νομιζω κανεις υπερβολικη προπονηση και πολυ αεροβιο...
λογικα απο ερχεται η κουραση....το νιτρικο θα σε τσιτωσει για κανα 2 3 ωρες οχι ομως για ολη την μερα...
καλυτερα παρε πολυβιταμινη να δεις πως θα εισια απο θεμα κουρασης και διαθεσης!:thumbup:

COBRA_STYLE
29-05-12, 22:40
παιδια τΑ BCAA τις μερες που δεν παω γυμναστηριο να τα παιρνω???

οχι,κρατα τις on days around workout

Konstantinos!
29-05-12, 22:42
Η διατροφη και ο υπνος μου πιστευω ειναι ενταξει..τωρα απο προπονηση 5 φορες τη βδομαδα βαρη,εξι αεροβιο..απο φρουτα λιγα πραγματα :p
Λες για πολυβιταμινη η κατι σε pre workout? μονο που χρειαζομαικατι να με κραταει ολη μέρα οσο γινεται οχι μονο κατα τη διαρκεια του γυμναστηριου..

Φίλε σύμφωνα με αυτά που γράφεις, και τα ποσά ενέργειας που καταναλώνεις, χρειάζεσαι τουλάχιστον 9-10 ώρες ξεκούρασης την ημέρα και αρκετές ποσότητες φαγητού για να ανταπεξέλθεις στις καταπονήσεις που βάζεις τον οργανισμό σου.

Επίσης θα πρέπει να ξέρεις ότι σαν πρώτη λύση δεν πρέπει να βλέπεις το συμπλήρωμα αλλά την αλλαγή των διατροφικών σου συνηθειών και του χρόνου που ξεκουράζεσαι.

Και τελευταία να σε συμβουλεύσω, αν χρησιμοποιείς αυτή τη συχνότητα προπόνησης-αερόβιας για μεγάλο χρονικό διάστημα, θα πρέπει να κάνεις ένα διαλειμματάκι μερικών ημερών για να επιτρέψεις στον οργανισμό σου να ανασυγκροτηθεί... ;)


Τώρα αν θέλεις ντε και καλά κάτι να σου ανεβάσει τις επιδόσεις, δοκίμασε κάποιο νιτρικό...

marios89
29-05-12, 23:50
οχι,κρατα τις on days around workout

ευχαριστω φιλε για την απαντηση... κανω βαροι και μετα τα βαροι 45 λεπτα αεροβιο... ποτε μου συστηνεις εινια καλυτερα να παιρνω ta BCAA? 15' πριν το
γυμναστηριο ή ενδιαμεσα στα βαροι και στην αεροβια? (δλδ μολις τελειωσω τα βαροι και πριν αρχησω την αεροβια).....να επισημανω οτι ειμαι σε περιοδο γραμμωσης και μετα το γυμναστηριο πηνω προτεινη WHEY της ΟΝ...

s0k0s
29-05-12, 23:52
ευχαριστω φιλε για την απαντηση... κανω βαροι και μετα τα βαροι 45 λεπτα αεροβιο... ποτε μου συστηνεις εινια καλυτερα να παιρνω ta BCAA? 15' πριν το
γυμναστηριο ή ενδιαμεσα στα βαροι και στην αεροβια? (δλδ μολις τελειωσω τα βαροι και πριν αρχησω την αεροβια).....να επισημανω οτι ειμαι σε περιοδο γραμμωσης και μετα το γυμναστηριο πηνω προτεινη WHEY της ΟΝ...

παρε τα πριν τα βαρη.

a-mad
30-05-12, 00:25
παντως εγω εχω ακουσει(απο διατροφολογο) οτι αμινοξεα πρεπει να παιρνουμε παντα με αδειο στομαχι το πρωι και παντα με αρκετο νερο.... :unsure::unsure::unsure:

COBRA_STYLE
30-05-12, 00:30
ευχαριστω φιλε για την απαντηση... κανω βαροι και μετα τα βαροι 45 λεπτα αεροβιο... ποτε μου συστηνεις εινια καλυτερα να παιρνω ta BCAA? 15' πριν το
γυμναστηριο ή ενδιαμεσα στα βαροι και στην αεροβια? (δλδ μολις τελειωσω τα βαροι και πριν αρχησω την αεροβια).....να επισημανω οτι ειμαι σε περιοδο γραμμωσης και μετα το γυμναστηριο πηνω προτεινη WHEY της ΟΝ...

αφου παιρνεις πρωτεινη μετα,βαλτα 5-10 λεπτα preworkout...bcaa ειναι,απορροφωνται αμεσως.

s0k0s
30-05-12, 07:54
αφου παιρνεις πρωτεινη μετα,βαλτα 5-10 λεπτα preworkout...bcaa ειναι,απορροφωνται αμεσως.

5-10 λεπτα preworkout τα bcaa.
Αμα παιρνει καφεινη + καρνιτινη τοτε κ αυτα 30λεπτα πριν τα bcaa?

DENNISGR
30-05-12, 08:57
Τα αμινοξεα μπορεις να τα παρεις οποια ωρα θελεις , οσο τα θελεις και αν τα θελεις ( δεν ειναι απαραιτητα).
Για παραδειγμα οταν κανεις αεροβια ( γρηγορο περπατημα) μπορεις να τα παρεις , οταν ξυπνας μπορεις να τα παρεις ,
πριν την προπονηση η μετα , πρωποπικη μου γνωμη ειναι οτι απο εσενα εξαρταται αυτο.

COBRA_STYLE
30-05-12, 11:35
5-10 λεπτα preworkout τα bcaa.
Αμα παιρνει καφεινη + καρνιτινη τοτε κ αυτα 30λεπτα πριν τα bcaa?

αμα παιρνει και καφεινη+καρνιτινη,τοτε αυτα τα 2 κανα 30-45' πριν τα βαρη.Η καφεινη καπου τοσο θελει για να μπει στο αιμα.

eurogod
30-05-12, 12:02
Καλησπερα σε ολους.
Τελευταια με εχει πιασει ενας κωλοβηχας και σκεφτομαι να παρω κανα bisolvon η κανα trebon (Αντιβηχικα).
Θα εχω κανενα προβλημα με τα συμπληρωματα που παιρνω μεσα στη μερα?
Αυτο τον καιρο παιρνω Animal Pak, Πρωτεινη, Αμινοξεα, κρεατινη, νιτρικο και το Animal Flex.
Θα εχω κανα προβλημα λετε αν παρω καποια απο τα δυο ή οχι?
Ελπιζω να ρωτησα σε σωστο thread.

COBRA_STYLE
30-05-12, 12:05
Δεν παιζει να'χεις καποιο θεμα,ειδικα με Trebon σιγουρα οχι.

ουτε με το bisolvon,αλλα δεν παιρνω κ ορκο:green:

billy89
30-05-12, 12:05
Τα συμπληρώματα δεν είναι φάρμακα! Οπότε τι πρόβλημα να χεις?!

eurogod
30-05-12, 12:08
Ευχαριστω παιδια.
Απλα ηθελα να σιγουρευτω.
Να στε καλα.

marios89
30-05-12, 23:02
δλδ αναμεσα στα βαρη και στην αεροβια(μολισ τελειωσω τα βαροι να τα πιω και να ξεκινησω αεροβια) δεν μου το συστηνετε???

tyler_durden
30-05-12, 23:11
ομεγα 3-6-9 ή ομεγα 3 απο ανταμ;;

average_joe
30-05-12, 23:23
ω3 με κλειστα ματια. κοιτα καποια με μεγαλη περιεκτικοτητα.

@marios89 καντο ετσι, πριν την αεροβια.

dio32
30-05-12, 23:59
ομεγα 3-6-9 ή ομεγα 3 απο ανταμ;;

τα ultra omega απο now παρε και εισαι κομπλε

tyler_durden
31-05-12, 00:04
τα ultra omega απο now παρε και εισαι κομπλε

το θεμα ειναι οτι δεν το βρισκω σε καταστημα με αντικαταβολη...πιστωτικες δεν εχω..

evans13
31-05-12, 06:10
παιδια αριχζω κρεατινη και παιρνω ηδη πρωτεινη. θα κανω το λεγομενο γεμισμα 5γρ το πρωι 5 το μεσημερι 5 πριν την προπ και 5 μετα. την πρωτεινη πως να την συνδυασω? αα και εχς ακουσει οτι η πρωτεινη ειναι πολυ ποιο αποτελεσματικη με grape juice και οτι με νερο ειναι σαν να την πσιλο σπαταλας ισχυει?

panakos
31-05-12, 09:30
καλημερα!ναι το φορτωμα ετσι γινεται αλλα αυτο ειναι για τις πρωτες 4-5 μερες!
οσο για την πρωτεινη μετα την προπονηση πρεπει να την πινεις μ νερο για να μην αργει η απορροφηση της απο τον οργανισμο..
οποτε αυτος που σου ειπε οτι με το νερο ειναι σαν να την πετας σου λεει μ@λ@κιες...:thumbup:

Giannistzn
31-05-12, 09:32
Μαλλον για την κρεατινη ηθελε να γραψει.

Το φορτωμα δεν ειναι και απαραιτητο. Οσο για το χυμο, το ιδιο ειναι ειτε παρεις την κρεατινη με χυμο (υδ/κα) ειτε με νερο, μην σε απασχολει.

panakos
31-05-12, 09:49
Μαλλον για την κρεατινη ηθελε να γραψει.

Το φορτωμα δεν ειναι και απαραιτητο. Οσο για το χυμο, το ιδιο ειναι ειτε παρεις την κρεατινη με χυμο (υδ/κα) ειτε με νερο, μην σε απασχολει.

μπορει ναι φιλος!;)
τοτε σωστα το ανελυσες....

εγω εχω μια αλλη απορια σχετικα με την κρεατινη...
εχω ακουσει απο διαφορους να λενε οτι δεν κανει να πιες καφε 3 ωρες πριν και 3 ωρες μετα την ληψη κρεατινης....
ισχυει?

Andreas C.
31-05-12, 11:45
μπορει ναι φιλος!;)
τοτε σωστα το ανελυσες....

εγω εχω μια αλλη απορια σχετικα με την κρεατινη...
εχω ακουσει απο διαφορους να λενε οτι δεν κανει να πιες καφε 3 ωρες πριν και 3 ωρες μετα την ληψη κρεατινης....
ισχυει?

Φίλε Πάνο με ένα μόνο καφέ δεν έχει θέμα :toast:

panakos
31-05-12, 13:33
Φίλε Πάνο με ένα μόνο καφέ δεν έχει θέμα
καλησπερα ανδρεα!!
οκ φιλε μου, ετσι κι αλλιως εναν νες πινω το πρωι οταν ξυπναω...
οποτε δεν μετραει!:green::green:

dio32
31-05-12, 14:20
το θεμα ειναι οτι δεν το βρισκω σε καταστημα με αντικαταβολη...πιστωτικες δεν εχω..

ε βγαλε μια προπληρωμενη καρτα το ποιο ευκολο ειναι πηγαινε μια κυπρου η eurobank μπορει να βγαζει και η αλφα και βγαλε,να βρεις την υεγια σου καταρχην στη τσεπη.

evans13
01-06-12, 05:58
καλημερα!ναι το φορτωμα ετσι γινεται αλλα αυτο ειναι για τις πρωτες 4-5 μερες!
οσο για την πρωτεινη μετα την προπονηση πρεπει να την πινεις μ νερο για να μην αργει η απορροφηση της απο τον οργανισμο..
οποτε αυτος που σου ειπε οτι με το νερο ειναι σαν να την πετας σου λεει μ@λ@κιες...:thumbup:

συγγνωμη φιλε μου ηθελα να πω κρεατινη και οχι πρωτεινη. την πρωτεινη την πινω με γαλα. αα και επισης ο ιδιος που μου ειπε οτι καλυτερα κρεατινη με χυμο με υδατ. απο νερο μου ειπε οτι η κρεατινη ειναι αχρηστη και πριν την προπ μονο μετα κανει δουλεια.

panakos
01-06-12, 08:33
Την πρωτεινη σου φιλε μου να την πίνεις μετα την προπόνηση με νερό,για να απορροφάται πιο γρηγορα!!
Για την κρεατινη μόλις τελειωσεις την προπόνηση η Βαλε ένα κουτάλακι στο στόμα σου και ποιες νερό ώστε να την κατεβάσεις η αν δεν μπορείς έτσι Βαλτην στο σεικερ με την πρωτεινη!'

Αλλα με νερό όπως έγραψα και πιο πάνω!οσο για την κρεατινη ναι καλύτερα είναι αμέσως μετα την προπόνηση παρα πρωι!

s0k0s
01-06-12, 11:58
συγγνωμη φιλε μου ηθελα να πω κρεατινη και οχι πρωτεινη. την πρωτεινη την πινω με γαλα. αα και επισης ο ιδιος που μου ειπε οτι καλυτερα κρεατινη με χυμο με υδατ. απο νερο μου ειπε οτι η κρεατινη ειναι αχρηστη και πριν την προπ μονο μετα κανει δουλεια.

Ποιος στα ειπε αυτα; :bowdown:

dio32
01-06-12, 13:30
Ποιος στα ειπε αυτα; :bowdown:

συμφωνο ελεος υπαρχουν κατι ασχετοι που λενε κατι π@π@ριες.
φιλαρακο στον ποιο πανω evans13, την πρωτεινη μονο με νερο για καλυτερη αφομιωση με γαλα την πινεις αμα ειναι πριν τον υπνο για να γινει λιγο ποιο αργα η αφομιωση.
οσο αφορα την κρεατινη προσωπικα εγω την περνω σκετη κατευθιαν στο στομα μετα την προπονηση και μετα πινω νερο και μονο.

polo0
01-06-12, 16:06
μετα απο προπονηση με 30 γραμμαρια πρωτεινες ειμαστε ενταξει απο πρωτεινη,με υ/θ τωρα με 1 κουταλια τς σουπας γλυκοζης ειμαι ενταξει απο υ/θ ?

beefmeup
01-06-12, 16:20
ναι για το πρωτο,κ το 2ο δεν ειναι απαραιτητο αν τρως υ/α στο μεταπροπονητικο σου.

evans13
01-06-12, 17:11
συμφωνο ελεος υπαρχουν κατι ασχετοι που λενε κατι π@π@ριες.
φιλαρακο στον ποιο πανω evans13, την πρωτεινη μονο με νερο για καλυτερη αφομιωση με γαλα την πινεις αμα ειναι πριν τον υπνο για να γινει λιγο ποιο αργα η αφομιωση.
οσο αφορα την κρεατινη προσωπικα εγω την περνω σκετη κατευθιαν στο στομα μετα την προπονηση και μετα πινω νερο και μονο.

ευχαριστω πολυ παιδια :green::green:

evans13
01-06-12, 17:32
Την πρωτεινη σου φιλε μου να την πίνεις μετα την προπόνηση με νερό,για να απορροφάται πιο γρηγορα!!
Για την κρεατινη μόλις τελειωσεις την προπόνηση η Βαλε ένα κουτάλακι στο στόμα σου και ποιες νερό ώστε να την κατεβάσεις η αν δεν μπορείς έτσι Βαλτην στο σεικερ με την πρωτεινη!'

Αλλα με νερό όπως έγραψα και πιο πάνω!οσο για την κρεατινη ναι καλύτερα είναι αμέσως μετα την προπόνηση παρα πρωι!

και κατι τελευταιο. οταν τελειωσω το γεμισμα μετα να παιρνω 10 γρ τις μερες των προπ. δηλ. 5 πριν την προπ και 5 μετα και τις μερες που δεν εχω προπ να παιρνω 5γρ το πρωι?
:turtle::turtle:

dio32
01-06-12, 17:42
και κατι τελευταιο. οταν τελειωσω το γεμισμα μετα να παιρνω 10 γρ τις μερες των προπ. δηλ. 5 πριν την προπ και 5 μετα και τις μερες που δεν εχω προπ να παιρνω 5γρ το πρωι?
:turtle::turtle:

αποψη μου το γεμισμα δεν χρειαζετε το λεγομενο loading στην κρεατινη και τα νεφρα σου κουραζεις απο το πολυ κατουρημα και δεν βλεπεις τρελα αποτελεσματα,εγω ποτε δεν το κανω.
στις ημερες τις προπονησης 5 γραμμαρια το πρωι και 5 μετα την προπονηση, η 5 γραμμαρια πριν την προπονηση για να εχεις δυναμη στις προπονησεις και 5 μετα.
οταν δεν εχεις προπονηση 5 γραμμαρια το πρωι η μετα το μεσημεριανο σου γευμα.

flash
01-06-12, 22:05
Γιατι πολλές κρεάτινες γραφούν να μην υπερβαίνουμε τα 5γρ την ημέρα? :unsure:

panakos
01-06-12, 23:18
Γιατι πολλές κρεάτινες γραφούν να μην υπερβαίνουμε τα 5γρ την ημέρα?
γιατι απο κει και πανω επιβαρυνεις πολυ τα νεφρα σου..+οτι ο οργανισμος δνε μποριε να αππρροφησει παραπανω και στην ουσια την αποβαλεις...

COBRA_STYLE
01-06-12, 23:21
δεν ισχυει κατι τετοιο λολ...δεν υπαρχει καπου αυτο.Ειδικα στην απορροφηση παιζουν πολλοι παραγοντες.

panakos
01-06-12, 23:24
βασικα η ποσοστητα παει και αναλογα με τα κιλα..δηλαδη ενας ανθρωπος 100 κιλων σιγουρα εχει διαφορετικα στανταρντ απο εναν τον 70 κιλων...

COBRA_STYLE
01-06-12, 23:25
ααμμ μπραβο παλικαρι μου:thumbup::green:

panakos
01-06-12, 23:27
εχεις δικιο φιλε μου κομπρα δικη μου παραληψη!
ζητω ταπεινα συγνωμη:green::green:

polo0
02-06-12, 01:56
ναι για το πρωτο,κ το 2ο δεν ειναι απαραιτητο αν τρως υ/α στο μεταπροπονητικο σου.

δεν ειναι απαραιτητο να τρως υ/θ στο μεταπροπονητικο?:shock::shock:

exkaliber
02-06-12, 01:57
οχι
εφοσον παιρνεις την απαιτουμενη ποσοτητα μεσα στην ημερα
αυτο με το αναβολικο παραθυρο μετα την προπονηση δεν ισχυει


νομιζω στο ξαναπα:unsure:

Ηλαπ
02-06-12, 02:29
Ρε παιδια θελω την αποψη σας....
Τις προαλες μιλαγα με μια φιλη μου και μου ειπε οτι ενα παιδι που ασχολουταν με γυμναστηριο κλπ κλπ κλπ επερνε λεει μια πρωτεινη.....Τελος παντως δν καταλαβα πως αλλα κατεληξε στο χειρουργειο και του αφερεσαν λεει απο το στομαχι κατι σαν μεγαλο "μπαλακι" που ειχε γινει απο συσωρευμενη πρωτεινη και επειδη δν επινε λεει πολυ νερο και δν την διελιε καλα....
Παιζει να ισχυει κατι τετοιο???

polo0
02-06-12, 02:45
οχι
εφοσον παιρνεις την απαιτουμενη ποσοτητα μεσα στην ημερα
αυτο με το αναβολικο παραθυρο μετα την προπονηση δεν ισχυει


νομιζω στο ξαναπα:unsure:

τοτε γιατι μετα τν προπονηση περνω π.χ μαλτοδεξτρινη και δεξτροζη? :unsure:
βσκαα εγω να βαλω μονο γλυκοζη μεταπροπονητικο?:unsure:

polo0
02-06-12, 02:52
οχι
εφοσον παιρνεις την απαιτουμενη ποσοτητα μεσα στην ημερα
αυτο με το αναβολικο παραθυρο μετα την προπονηση δεν ισχυει


νομιζω στο ξαναπα:unsure:

τοτε γιατι μετα τν προπονηση περνω π.χ μαλτοδεξτρινη και δεξτροζη? :unsure:
βσκαα εγω να βαλω μονο γλυκοζη μεταπροπονητικο?:unsure:

evans13
02-06-12, 06:35
παιδια ισχυει οτι το λεγομενο γεμισμα ειναι μαπα? δηλ δεν χρεαζεται να το κανουμε?

Andreas C.
02-06-12, 14:24
Ρε παιδια θελω την αποψη σας....
Τις προαλες μιλαγα με μια φιλη μου και μου ειπε οτι ενα παιδι που ασχολουταν με γυμναστηριο κλπ κλπ κλπ επερνε λεει μια πρωτεινη.....Τελος παντως δν καταλαβα πως αλλα κατεληξε στο χειρουργειο και του αφερεσαν λεει απο το στομαχι κατι σαν μεγαλο "μπαλακι" που ειχε γινει απο συσωρευμενη πρωτεινη και επειδη δν επινε λεει πολυ νερο και δν την διελιε καλα....
Παιζει να ισχυει κατι τετοιο???

Καλά που δεν βρήκαν κανένα alien μέσα στο στομάχι του :turtle: :turtle: :turtle:

Andreas C.
02-06-12, 14:35
παιδια ισχυει οτι το λεγομενο γεμισμα ειναι μαπα? δηλ δεν χρεαζεται να το κανουμε?

Φίλε κάνεις δεν κάνεις γέμισμα το αποτέλεσμα στο τέλος θα είναι το ίδιο :toast:

kokolakis
02-06-12, 14:37
Καλά που δεν βρήκαν κανένα alien μέσα στο στομάχι του :turtle: :turtle: :turtle:

εχω ακούσει κ εγω παρόμοιες ιστορίες, θρόμβωση στομάχου και τέτοια λένε αλλά μου φαίνεται παρατραβηγμένο.....

Andreas C.
02-06-12, 14:56
εχω ακούσει κ εγω παρόμοιες ιστορίες, θρόμβωση στομάχου και τέτοια λένε αλλά μου φαίνεται παρατραβηγμένο.....

Φίλε κόκκαλε :P εμένα μου θυμίζει τον μύθο που μας έλεγαν να μην καταπίνουμε τις τσίχλες γιατί κάνουν 7 χρόνια να φύγουν από το στομάχι μας :green:

Giannistzn
02-06-12, 18:09
Ρε παιδια θελω την αποψη σας....
Τις προαλες μιλαγα με μια φιλη μου και μου ειπε οτι ενα παιδι που ασχολουταν με γυμναστηριο κλπ κλπ κλπ επερνε λεει μια πρωτεινη.....Τελος παντως δν καταλαβα πως αλλα κατεληξε στο χειρουργειο και του αφερεσαν λεει απο το στομαχι κατι σαν μεγαλο "μπαλακι" που ειχε γινει απο συσωρευμενη πρωτεινη και επειδη δν επινε λεει πολυ νερο και δν την διελιε καλα....
Παιζει να ισχυει κατι τετοιο???


εχω ακούσει κ εγω παρόμοιες ιστορίες, θρόμβωση στομάχου και τέτοια λένε αλλά μου φαίνεται παρατραβηγμένο.....

Απλα @@κιες που λεει και ο devil..

Δηλαδη, η πρωτεΐνη διαλυεται στο νερο αλλα το γαστρικο οξυ δεν την διαλυει.. Και το αλλο περι θρομβου, κοτρωνα γινεται και δεν περναει απο το σφιγκτηρα? Και μετα τι? δεν περναει τιποτα αλλο καθονται ολα εκει μεχρι να σκασει το στομαχι ξερω γω :green:

Οταν σταματησετε να ακουτε τις βλακειες που λεει ο καθενας θα ειστε πολυ καλυτερα.

exkaliber
02-06-12, 21:07
τοτε γιατι μετα τν προπονηση περνω π.χ μαλτοδεξτρινη και δεξτροζη? :unsure:


καλυτερα να μν σου το πω γτ θα χαλασουμε τις καρδιες μας

kokolakis
02-06-12, 23:10
καλυτερα να μν σου το πω γτ θα χαλασουμε τις καρδιες μας

xaxaxaxaxa :rolf:

όσο για αυτο που είπα ρε γιάννη είπα οτι το ακούσα δεν το πιστεύω κιολας,
κ η μανα μου τα ιδια μου ελεγε οταν την πηγα την πρωτεινη σπιτι, που μου εχει πει ο αντρας μιας φιλης μου που ειναι γυμναστης το ενα και το αλλο και π@!@#$! μπλε.... :P

JUDGE1990
03-06-12, 17:09
Ενδιαφέρομαι για μια πρωτεϊνη για γράμμωση ποιά μου προτείνετε OPTIMUM GOLD STANDART ή MYOFUSION της GASPARI ή κάποια άλλη?