PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37

27εκατοσταχερι
21-05-13, 13:55
Εάν είσαι έτσι και αλλιώς πάνω από τις θερμίδες συντήρησής σου, απλά προστίθενται και οι θερμίδες από αυτά, άρα ναι βάζεις λίπος.:green:

Aristosdem
21-05-13, 18:13
Χρησιμοποιω εδω και δυο μηνες CLA & Fish-Oil και αντι να κατεβασω σωματικο λιπος αρχισα να ανεβαζω ενω δεν αλλαξα κατι στην διατροφη μου... και απορουσα τι φταιει:weights:

liveris
21-05-13, 18:29
Χρησιμοποιω εδω και δυο μηνες CLA & Fish-Oil και αντι να κατεβασω σωματικο λιπος αρχισα να ανεβαζω ενω δεν αλλαξα κατι στην διατροφη μου... και απορουσα τι φταιει:weights:

κ που καταλαβες οτι ανεβασες σωματικο λιπος?

27εκατοσταχερι
21-05-13, 19:17
Μείωσες τις δραστηριότητές σου μήπως?

DORIAN CAP
21-05-13, 20:39
Καλησπερα ...καμια γνωμη για αυτην εδω ,,
http://www.xtr.gr/lipotropika/1419/C...ARRIORLAB).htm ...κατα λαθος την ποσταρα και αλλου την ερωτηση .

Aristosdem
21-05-13, 22:19
Φιλε ( Liveris ) πιστεψε με το καταλαβα το παχος του δερματος στην περιοχη τις κοιλιας αφξηθηκε αποτομα το τελευταιο διμηνο, ξεκινησε αρχικα γυρω απο τους κοιλιακους και εξαπλωθηκε μεχρι κατω απο το στηθος.... Φιλε ( 27εκατοσταχερι ) δεν αλλαξα κατι στης δραστηριοτητες μου πηγαινω κανονικα 5 φορες την εβδομαδα gym..... Τι αλλο μπορει να φταιει.....:unsure:

liveris
21-05-13, 22:35
to cla υποτιθεται οτι βοηθαει στη λιποδιαλυση κ τα ομεγα το λιπος που παιρνεις απο αυτα ειναι αμελητεο..οποτε μαλλον θα τρως παραπανω

Giannis_89
22-05-13, 14:04
Γεια σας,
Εδω και 2 μηνες ασχολουμε με το γυμναστηριο,εχω καταφερει αρκετα!Στοχος μου ειναι να παρω ογκο!
Ειμαι 1,80 και ζυγιζω 78 κιλα(καταφερα να παρω 5 κιλα,θελω να παρω συμπληρωματα "Gainers(αυξηση βαρους)" για την ακριβεια αυτες εχουν κυριως πρωτεινη,υδατανθρακες και διαφορες βιταμινες και μεταλα.
Πολλες απο οτι εψαξα περιεχουν επισης και λιγη κρεατινη(1γρ.-και αλλες 3 ανα σκουπ)!Λογικο μου ακουγετε για να αυξησω βαρος πιο γρηγορα..Το θεμα ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε κρεατινη(η αληθεια ειναι οτι
την φοβαμαι!Γιατι καποιες μπορει να μην ειναι "καλες" αναλογα την εταιρια!).Δεν θελω μπω για τα καλα στην κρεατινη(πχ20γρ. για πεντε μερες φορτοση και καλα) απλα με το gainer που θα παιρνω αν εχει λιγη δεν χαλασε ο κοσμος πιστευω!Θα θελα να μου προτεινετε κανα καλο Gainer!Πριν ενα μηνα επαιρνα μια απλη πρωτεινη μιας γνωστης παγκοσμιως ετεριας,αλλα δεν εκανε θαυματα!εκανε δουλεια αλλα οχι τρομερη!
Θα του ημουν υποχρεος αν καποιος που ασχολειτε καιρο και εχει δοκιμασει διαφορα με συμπληρωματα να μου πει αμα ειναι να παρω gainer ή κατι καλυτερο για αυξηση μαζας!

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

tasos2
22-05-13, 14:43
Θαυματα δε θα δεις ειτε παρεις καθαρη ειτε gainer. Απο κει και περα υδατανθρακες εχει παραπανω. Απλα τρωγε πολλους υδατανθρακες, υπαρχουν ενα σωρο πηγες πιο ποιοτικες. Το βαρος που θα παρεις δε σου εγγυαται κανεις οτι θα ειναι μυικη μαζα, μπορει να ειναι μονο λιπος.

Προσωπικα, οταν χρησιμοποιησα gainer αφηνοντας τις αλλες θερμιδες ιδιες ανεβηκε το βαρος μου σχετικα γρηγορα αλλα εκανε μπαμ οτι ειχα βαλει λιπος, εγινα παντου πιο θολος ειδικα στους κοιλιακους

Giannis_89
22-05-13, 14:49
Οσο για την κρεατινη τι εχεις να πεις ;;To Gainer σου ειχε κρεατινη;;

tasos2
22-05-13, 16:16
Οσο για την κρεατινη τι εχεις να πεις ;;To Gainer σου ειχε κρεατινη;;

Οχι δεν ειχε. Δε χρειαζεται ομως να ειναι gainer για να εχει κρεατινη. Η κρεατινη βοηθαει αλλα δεν εχω παρει ποτε μεγαλες δοσεις και ετσι δεν εχω προσωπικη εμπειρια

Giannis_89
22-05-13, 16:22
Προσωπικα, οταν χρησιμοποιησα gainer αφηνοντας τις αλλες θερμιδες ιδιες ανεβηκε το βαρος μου σχετικα γρηγορα αλλα εκανε μπαμ οτι ειχα βαλει λιπος, εγινα παντου πιο θολος ειδικα στους κοιλιακους

Μηπως καταναλωνες περισσοτερες θερμιδες απο οτι επρεπε μεσω της διατροφης γιατι πανω κατω ενα σκουπ το πρωι ειναι 650-750 θερμιδες,οταν καταναλωνεις παραπανω απο οτι πρεπει και ας ειναι χαμηλα σε λοιπαρα η διατροφη το υπολοιπο μερος το θερμιδων γινεται αυτοματα λοιπος!

tasos2
22-05-13, 16:30
Μηπως καταναλωνες περισσοτερες θερμιδες απο οτι επρεπε μεσω της διατροφης γιατι πανω κατω ενα σκουπ το πρωι ειναι 650-750 θερμιδες,οταν καταναλωνεις παραπανω απο οτι πρεπει και ας ειναι χαμηλα σε λοιπαρα η διατροφη το υπολοιπο μερος το θερμιδων γινεται αυτοματα λοιπος!

Πιστευω οτι ειχε να κανει και με την ποιοτητα των θερμιδων και με το οτι τις επαιρνα με τη μια ολες. Σιγουρα ηταν υπερθερμιδικη η διατροφη αλλα για να παρεις μυικη μαζα ετσι κι αλλιως υπερθερμιδικη πρεπει να κανεις

Marios1991
22-05-13, 22:48
Γεια σας παιδια , θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει στην αγορα κανενα συμπληρωμα για κραμπες . Βασικα εχω ηλεκτρολητες αλλα θα προτιμουσα καπιοι συμπληρωμα που να περιεχει κι αλλα πραγματα μεσα.
Ευχαριστω.

kwstasEV
25-05-13, 02:36
υπάρχει πιστευετε πρωτεινη που ειναι η πιο ιδανικη για εναν που δοκιμαζει 1η φορα συμπληρωματα ή ολες ειναι ιδιες?Σκέφτομαι να αγορασω την whey gold standard tis ON.Τι νομιζετε? εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?

Chaz
25-05-13, 02:46
^
| Μια χαρά είναι.

john39
25-05-13, 12:41
υπάρχει πιστευετε πρωτεινη που ειναι η πιο ιδανικη για εναν που δοκιμαζει 1η φορα συμπληρωματα ή ολες ειναι ιδιες?Σκέφτομαι να αγορασω την whey gold standard tis ON.Τι νομιζετε? εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?
επειοδη τα ψαχνω πολυ καλα...και επειδη το μονο που εχω παρει εδω και χρονια ειναι πρωτεινη θα σου πω το εξης..η συγκεκριμενη εταιρεια ηταν η καλυτερη για πολλα χρονια,αλλα και αρκετα ακριβη..ομως στην αρχη ηταν πολυ καθαρη και δεν ειχε υποψια απο αλλα υλικα..(αλεργιογονα και πολα γλυκαντικα)οσο περνουσαν τα χρονια εχασε μεγαλο τμημα της αγορας απο τον ανταγωνισμο που ειχε και καλυτερη διαφημηση αλλα και καλυτερη τιμη..ετσι δυστιχως εριξαν την ποιοτητα και επειδη εχω μπροστα μου 3 κουτια και συγκρινω θα σου πω μονο οτι η τιμη της επεσε 20% σε συγκριση με παλιοτερα και αυτο ακουγετε καλο..ομως δυστιχως πλεον περιεχει και ιχνη απο φυστικια,σογια,σουσουμι πραγμα που δειχνει οτι αλλαξαν εργοστασιο και κανουν μαζικη παραγωγηεκει που φτιαχνουν αυτα που βλεπεις,,και επισης το χειροτερο βαζουν πλεον πολυ περισσοτερη λεκιθινη σογιας(για να μην κανει γρομπαλακια κατα το κουνημα,και αυτο δειχνει ξανα κακη ποιοτητα),και επισηςπελον εχει πληθος γλυκαντικων,προφανως γιατι ειχε χαλασει η γευση...
πλεον δεν θεωρειτε πολυ καλη πρωτεινη...η πιο φυσικη που υπαρχει αυτην την στιγμη και ειναι εκπληκτικη ειναι ν nz4000 αν θυμαμε καλα απο νεα ζηλανδια που για να την φερεις εδω αστο..
οποτε εχεις 2 λυσεις η να παρεις μια αλλη απο εδω εαν δεν σε ενδιαφερει το τελειο η να τρως οπως εγω ασπραδια,κοτοπουλο,ψαρια,γαλοπουλα και δεν εχει καμμια απολυτοςδιαφορα και πλεον το ξερω αφου πηρα την αποφαση και τοκανω 6 μηνες και νιωθω και πολυ καλυτερα!

john39
25-05-13, 12:45
δες τι γραφει εδω για την πρωτεινη που θες να παρεις...
και μαλσιτα μιλαει για την λεκιθινη γενικα ανρθωπος απο εταιρεια που και αυτοι εχουν!!!!
για εμενα πρεπει να την αποφυγεις


Yes! We are finally getting in our New Zealand Whey Protein isolate made with sunflower lecithin. This will be the first time a whey protein isolate is made using sunflower lecithin instead of soy lecithin. Of course Proteinfactory.com is the first company that is offering this product. We we’re also the first company to sell a whey protein concentrate without soy lecithin. A few years ago I launched Vitellogen Whey with Egg lecithin. Why did I do this? Well take a look at what I did about 4 years ago. And when alot of companies now are finally omitted soy lecithin from their whey protein powders. I was doing it way before anyone else. I pretty much hit the alarm button on the soy lecithin. Here is the story of what I did.
About 5 years ago I was sitting at my desk and in looking at the label of one of my products I noticed that soy lecithin was in the product. Not really thinking anything of it I just assumed it was used as some sort of manufacturing ingredient. Or maybe it was processed or packed on equipment that packed soy protein. But needless to say I wanted to find out more about soy lecithin. After doing the research I discovered that it did NOT have to be used. Soy lecithin is an emulsifier that is used to increase the particle size of protein powders. If you do not do this the powder will not go into solution. It’ll just sit on top of the liquid. Even with a blender the powder will extremely foam up and still remain on top on the liquid. Wait a second Alex? didnt you just say that soy lecithin is NOT needed. Indeed I did. Soy lecithin does not have to be used, we can use another lecithin like egg lecithin or sunflower lecithin. And that is exactly what I set out to do. But before I did that I had to see if the soy lecithin that was being used in popular whey proteins contains estrogenic compounds. Because if it didnt then what was the point in making a whey protein without soy lecithin. So I went out and bought the world’s most popular “Gold Standand” wink wink…whey protein powder and had it tested for three phytoestrogens: campesterol, stigmasterol, and beta-sitosterol. Results? Yep they are in there. Once the test results we’re back I knew I hit pay dirt!
Click here to see the ACTUAL LAB TEST SHOWING THE ESTROGEN COMPOUNDS
After that it was “go time”. I quickly formulated and invented the world’s first whey protein powder that is instantized and does not use soy lecithin. I called it Vitellogen Whey.
So now you might be asking yourself ( you could actually be in a panic right now fearing that you are consuming protein powders with soy in them) should I avoid all protein powders with soy lecithin? You might also be asking yourself why I continue to sell whey protein powder and other products with soy lecithin in them. Let me answer your questions then…First, should you avoid soy lecithin. This is really up to you and what you believe. The great thing about muscle building is that EVERYONE is different. What works for one person does not work for the next. If you are struggling to lose bodyfat or taking anabolic steroids you might want to experiment with completely avoiding soy lecithin. If you are make great gains by using protein powders with soy lecithin then I say, “If it is not broken dont fix it!”. If you are a women I would say “YES” definitely avoid soy lecithin. If you are under 18, then yes, definitely avoid soy lecithin. That technically answers your second question too. I am not totally against soy lecithin. Do I avoid it? Yes I do! Haha!
New Zealand WPI without sunflower lecithin will be available by mid-February 2013. Yes it will be more expensive then regular ol’ WPI with soy lecithin from U.S.A.
I’m glad to offer my customers the world’s first whey protein isolate from New Zealand without soy lecithin. Another “first” notch in our belts and another reason we are the world’s best protein powder distributor!
Alex Rogers
President

kwstasEV
25-05-13, 13:20
με προβλημάτισες με αυτα που εγραψες αλλα πολυ περιεργο αυτο το μήνυμα στα αγγλικα..πιο πολυ προκειμενου να δυσφημησει τις αλλες πρωτεινες και να διαφημισει της εταιρειας του μου φαινετε..δηλαδη εκτος απο αυτην που μου ανεφερες της αυστραλιας ολες οι αλλες εχουν sunflower lecithin?

M361
25-05-13, 19:10
Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω το εξης σας παρακαλω.
Μπορει καποιος να κανει συνδιασμο του Mstak με το stak ή ειναι το ιδιο πραγμα;
Ξερω οτι εδω συζηταμε για το mstak, (με ενα ναι ή ενα οχι) Μstak ή Mass Fx The Destroyer;;;
Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

vasilisot
26-05-13, 16:05
δεν υπαρχει προβλημα μπορεισ να τα συνδιασεις
αλλα θα πεταξεις τα λεφτασου τσαμπα μαπα ειναι

AlexakisKon
26-05-13, 18:04
παιδια μια ερωτηση, παιρνω πρωτεινη εδω και καιρο ( κανα 6μηνο) αλλα τωρα λογω αφραγκιας :P :P μαλλον θα σταματησω για αρκετο χρονικο διαστημα, αμα συνεχισω κανονικα την γυμναστικη που εκανα μεχρι τωρα τα αποτελεσματα θα ειναι ίδια η θα μειωθουν?

magavaTOUT
26-05-13, 18:20
Το να γραφεις "παιρνω πρωτεινη για 6 μηνες" ειναι σαν να μου γραφεις "αρχισα να τρωω περισσοτερο κοτοπουλο τους τελευταιους 6 μηνες". Κοιτα οτι δεν παιρνεις απο το συμπληρωμα να το παιρνεις πλεον απο φαγητο.

Feygatos...
26-05-13, 21:57
Το να γραφεις "παιρνω πρωτεινη για 6 μηνες" ειναι σαν να μου γραφεις "αρχισα να τρωω περισσοτερο κοτοπουλο τους τελευταιους 6 μηνες". Κοιτα οτι δεν παιρνεις απο το συμπληρωμα να το παιρνεις πλεον απο φαγητο.

Ακριβώς και από φαγητό θα σου βγαίνει και ακριβότερο λογικά να ξέρεις.

aepiskeptis
27-05-13, 00:46
Click here to see the ACTUAL LAB TEST SHOWING THE ESTROGEN COMPOUNDS

Alex Rogers
President

αν υπαρχει ερευνα/αναλυση που να δειχνει οτι η λεκιθινη σογιας ανεβαζει τιμες θα ηταν πολυ ενδιαφερον.

και τι εκανε εβγαλε τη λεκ σογιας και εβαλε λεκ ηλιανθου...εβγαλε το φυτοοιστρογονο με ονομα σογια και εβαλε το φυτοοιστρογονο με ονομα ηλιανθος. τελεια.

αυτο με τη λεκιθινη αυγου γιατι δε δουλεψε λεει πουθενα? Η απλα επελεξε να βαλει ηλιανθου.

σπερματογένεση στα ουρανια, ελα να βαλουμε λεκιθινη αυγου :turtle::turtle:

Arlond
27-05-13, 00:56
παιδια το cla θελει κυκλο η μπορω να το παιρνω για παντα?

just chris
27-05-13, 07:25
ξαναξεκινησα βαρη μιας κ εχει μερικα οργανα η σχολη.κανω ενα δυνατο κυκλικο για κανα μισαωρο,μετα κοιλιακους.λιγο σκιαμαχια κ σακο οχι με ενταση.κ αραζω κανα 10-15λεπτο μεχρι να ξεκινησει η προπονηση thai.κραταει 1 ωρα κ ειναι εντονη κ η ερωτηση μου ειναι η εξης. μετα το κυκλικο το οποίο κανω γρηγορα αισθανομαι κουρασμενος κ ακολουθει εντονη προπονηση μετα απο αυτο,μετα το κυκλικο να παρω δεξτροζη-μαλτο ή κανα ηλεκτρολυτη??? ρουφαω τα αμινο μου πριν παω γενικα για προπο αλλα τι να μου κανουν! λοιπον δεξτρο-μαλτο η ηλεκτρολυτη???
ευχαριστω...

sanitarium20
27-05-13, 11:07
Αν ένα συμπλήρωμα σκόνης ανοιχτεί και δεν χρησιμοποιηθεί για κάποιον καιρό, υπάρχει πρόβλημα, χαλάει, ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί μετά από μήνες;

Mikekan
27-05-13, 11:23
Ποιο συμπλήρωμα, πότε λήγει, σε τι χώρο κάθεται, τι θερμοκρασία έχει, τι υγρασία κτλ.

sanitarium20
27-05-13, 11:30
Κρεατίνη, διατηρημένη για κανα δίμηνο τρίμηνο σε φυσιολογικές συνθήκες δωματίου, με θερμοκρασία δωματίου και νορμάλ υγρασία, απλά έχει ανοιχτεί, χρησιμοποιήθηκε κανα δυο φορές και μετά έμεινε στην άκρη.

Mikekan
27-05-13, 11:32
ΟΚ είναι. Σκέψου λογικά, αν έπαιρνες ένα κουτί κρεατίνη 500γρ αναγκαστικά θα έμενε ανοιχτά πολύ καιρό γιατί δεν θα μπορούσες να την καταναλώσεις σε λιγότερο από δύο μήνες. ;)

COBRA_STYLE
27-05-13, 11:47
ξαναξεκινησα βαρη μιας κ εχει μερικα οργανα η σχολη.κανω ενα δυνατο κυκλικο για κανα μισαωρο,μετα κοιλιακους.λιγο σκιαμαχια κ σακο οχι με ενταση.κ αραζω κανα 10-15λεπτο μεχρι να ξεκινησει η προπονηση thai.κραταει 1 ωρα κ ειναι εντονη κ η ερωτηση μου ειναι η εξης. μετα το κυκλικο το οποίο κανω γρηγορα αισθανομαι κουρασμενος κ ακολουθει εντονη προπονηση μετα απο αυτο,μετα το κυκλικο να παρω δεξτροζη-μαλτο ή κανα ηλεκτρολυτη??? ρουφαω τα αμινο μου πριν παω γενικα για προπο αλλα τι να μου κανουν! λοιπον δεξτρο-μαλτο η ηλεκτρολυτη???
ευχαριστω...

Amino πριν το κυκλικο και μολις τελειωσεις ηλεκτρολυτες μαζι με τον υ/α για να συνεχισεις μετα με το thai.

sanitarium20
27-05-13, 12:07
ΟΚ είναι. Σκέψου λογικά, αν έπαιρνες ένα κουτί κρεατίνη 500γρ αναγκαστικά θα έμενε ανοιχτά πολύ καιρό γιατί δεν θα μπορούσες να την καταναλώσεις σε λιγότερο από δύο μήνες. ;)

Οκ σε ευχαριστώ πολύ!

just chris
27-05-13, 18:35
Amino πριν το κυκλικο και μολις τελειωσεις ηλεκτρολυτες μαζι με τον υ/α για να συνεχισεις μετα με το thai.

cobra μηπως παει too much ρε κ ηλεκτρο κ υδατ???θελω να καψω κ κανα κιλο...

COBRA_STYLE
27-05-13, 20:42
Kατι κερδιζεις κατι χανεις...με τον υ/α θα'χεις παραπανω ενεργεια κτλ και λιγοτερη λιποδιαλυση ενω χωρις τον υ/α το αντιστροφο...αναλογα τι θες εσυ...αν και πολλοι ηλεκτρολυτες εχουν μεσα μερικα gr υ/α.

Στη θεση σου μονο τους ηλεκτρολυτες θα επαιρνα μετα τα βαρη.

just chris
27-05-13, 22:33
κ 'γω για ηλεκτρολυτες ελεγα,εγινε ρε ευχαριστω!

Fluffy
28-05-13, 00:35
Kάποιος που έχει omega-3 της NOW σε softgels μπορεί να μου στείλει καμια φωτογραφία το μέγεθος του softgel? :P Έχω ένα θέμα γενικότερα με μεγάλα χάπια, κάψουλες, κλπ.
Βρήκα σε πολύ σωστή τιμή τα 500 απο ένα αγγλικό site και λέω να παραγγείλω.

Metalhead|T|
28-05-13, 00:50
Aυτο ειναι απο το ULTRA-OMEGA 3 της ιδιας εταιρίας ΦΩΤΟ (http://i177.photobucket.com/albums/w209/Naraktu/Suppliment%20Review/2B28AF7A-C830-49F7-B2C7-48946DF02D67-12436-00000549E698CD04_zps2417c31d.jpg)

Fluffy
28-05-13, 01:02
Σε ευχαριστώ πολύ metalhead!!! Κομπλέ φένεται. :thumbup::thumbup:

zhshs
28-05-13, 23:24
Καλησπερα παιδια!!.. 1ο) Θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν ειμαι αρχαριος απλως εχω παρατησει την γυμναστικη εδω και ενα χρονο.. επερνα πρωτεινη και μεσα σε 2 μηνες ειχα θεαματικα αποτελεσματα βοηθησε το οτι εχω και προεργασια στο σωμα μου αλλα τωρα που εχω σταματησει εχω πεσει πολυ και ακουσα διαφορα για την αργιρινη ασχετα με αυτα με το θεμα υγειας που σε βοηθαει στο θεμα που φουσκωνει τους μυς εχει πιο καλα αποτελεσματα απο την πρωτεινη; μιλαω και καθαρη αργιρινη επισεις δεν μπορω να πιω τα χαπια ολοκληρα υπαρχει προβλημα αμα τα κομματιαζω; ευχαριστω προκαταβολικα:unsure:

Andreas C.
28-05-13, 23:38
Φίλε η αργινίνη είναι πεταμένα λεφτά, βγήκαν έρευνες που δείχνουν ότι δεν σου δίνη pump :thumbup:


Η γνώμη μου είναι κάτσε διάβασε και φτιάξε μια καλή διατροφή και τότε θα δεις θεαματικά αποτελέσματα:toast:

zhshs
28-05-13, 23:45
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε Αντρεα μακαρι να ειχα λεφτα για διατροφη αδερφε μου και ξερω πως θα την εφτιαχνα.. τι εννοεις pump????

Andreas C.
28-05-13, 23:52
Τίποτα φίλε μου ότι μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως να το κάνω:toast:

Δεν είναι ανάγκη να κάνεις την τέλεια διατροφή μια χαρά γίνετε και με το φαγητό του σπιτιού!!!!

Το πρήξιμο στους μυείς

zhshs
28-05-13, 23:56
Δεν εχεις αδικο μια χαρα γινετε και με το φαγητο του σπιτιου.. αλλα αμα ειναι υγιεινο σιγουρα το εχω και αυτο μεσα στο μυαλο μου αλλα εχω ακουσει απο αρκετα ατομα οτι με την αργιρινη εχουνε μεινει κατι παραπανω απο ικανοποιημενοι και σκεφτομαι να την συνδιασω με πρωτεινη θα εχω καλα αποτελεσματα;

Andreas C.
29-05-13, 00:09
Όχι φιλε καλύτερα συνδύασε την με αυτό Citrulline Malate (Primaforce) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1591-Citrulline-Malate-(Primaforce)):thumbup:

kostas_m
29-05-13, 00:14
Καμία καλή πρωτεΐνη και κρεατίνη που την έχουν τα φαρμακεία ξέρουμε ;:unsure:

zhshs
29-05-13, 00:18
ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα

zhshs
29-05-13, 03:16
Παρεπιπτωντος υπαρχει καποιος που να εχει εμπειρια με αργιρινη; αν ναι να μου πει γιατι το πρωι θα παω να αγορασω :unsure:

zouve
29-05-13, 10:54
Γεια χαρά,
ξεκίνησα μαγνήσιο λόγο εξεταστικής το σκεύασμα λέγεται Magnesium Sandoz 243mg μου το είχε συστήσει ένας ορθοπεδικός λόγο γυμναστηρίου (μυικές κράμπες) αλλά διάβασα ότι ωφελεί μεταξύ των άλλων και στη μνήμη - σκέψη και είπα να το ξανά ξεκινήσω.
Το συγκεκριμένο σκεύασμα το έπαιρνα και πέρσι τυχαία τέτοιο καιρό (προετοιμασία εξεταστικής) αλλά το θέμα είναι δε θυμάμαι πότε μου είχε πει ο γιατρός.
Νομίζω το έπαιρνα το πρωί μετά το πρώτο μου γεύμα (γάλα με βρώμη) νομίζω κιόλας ασβέστιο και μαγνήσιο τα πάνε καλά.
Άλλοι λένε το βράδυ γιατί βοηθάει και στον ύπνο.
Άλλοι μετά το γεύμα.
Εσείς τι λέτε;

kazos_GR
29-05-13, 23:08
1) θα βοηθειση σε καυση λιπους αν παρω ανιμαλ κατς σε περιοδο οπου κανω ογκο?
2) κρεατινη και λιποδιαλυτης μπορουν να συνδιαστουν?

Arlond
30-05-13, 09:29
ρε παιδια τις βιταμινες cla και τετοια μπορω να τα παιρνω για παντα?? θα χαπακωνομε συνεχεια?

panakos
30-05-13, 09:48
αναλογα τις οδσεις φιλε..αν ξεπερνανε κατα πολυ την ημερησια ποσοτητα παρε 3 μηνες κοψε 1 πχ...αναλογα και την γυμναστικη που κανεις...αν ειναι πολυ εντονη ισως δεν χρειαζεται να τις κοψεις...αν εισαι σε νορμαλ συνθηκες κοψτες για λιγο...

MΑΥΡΟ ΓΕΡΑΚΙ
30-05-13, 21:47
Εσεις τι λετε παιδια βητα αλανινη η Αργινινη .. για φλεβικοτητα και ενεργεια και δυναμη..... πειτε λιγο τις αποψεις σας.. γιατι ειμαι σε διαιτα και θελω κατι να με ανεβαζει γιατι δεν παει αλλο...!! :) Περιμενω γνωμες!

Lao
30-05-13, 21:56
Β-αλανίνη, φυσικά.

Δουλεύει, αποδεδειγμένα.

dio32
31-05-13, 14:45
βρε παιδια μαγνησιο μεχρι ποσο μπορουμε να παρουμε?
εχω μπει σε διαιτα και πηρα της doctor best που στα 2 Serving σου δινει 200mg,εχω ομως αρχισει και anavite για να βγαζω σκληρη προπονηση,λετε να το υπερβαινω?

kazos_GR
01-06-13, 00:02
1) θα βοηθειση σε καυση λιπους αν παρω ανιμαλ κατς σε περιοδο οπου κανω ογκο?
2) κρεατινη και λιποδιαλυτης μπορουν να συνδιαστουν?

??????????????????

beefmeup
01-06-13, 00:45
1ον
δεν υπαρχει νοημα να περνεις λιποδιαλυτες ενω εισαι σε υπερθερμιδικη=ΘΑ βαλεις λιπος.
ο μονος λογος θα ηταν να τους περνεις για ενεργεια στις προπονησεις,κ μεχρι εκει.
2ον
μπορουν,γιατι οχι?
τους χρονισμους τσεκαρε λιγο να μην συμπιπτουν αν νομιζεις οτι θα εχεις θεμα,κ θα σαι οκ.

Gallegos
01-06-13, 12:24
Καλησπερα και καλο μηνα ειμαι καινουριος στο φορουμ...θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζετε κανενα λιποτροπικο το οποιο να περιεχει μεσα υοχιμβίνη και να μπορω να το βρω στην Ελλαδα

D1mitris
03-06-13, 00:10
Καλησπέρα σας, θέλω να αγοράσω κάποιο συμπλήρωμα πρωτεΐνης απ'το xtreme store αλλά δεν ξέρω ποιο μιας και είναι αρκετά.:unsure:
Μπορώ να διαθέσω πάνω κάτω 35€
Κάποια βοήθεια;:)

Andreas C.
03-06-13, 01:00
Φίλε Δημήτρη δεν μπορεί κάποιος να σου πει τι συμπλήρωμα να πάρεις γιατί απλά δεν μπορεί να ξέρει τι χρειάζεσαι και αν χρειάζεσαι :toast:

D1mitris
03-06-13, 01:33
Έχεις δίκιο απλά κάνω προπόνηση με βάρη+σχοινάκι και θέλω να πάρω όγκο επειδή είμαι 1,85 και 72kg.
Επίσης λόγω σχολής μερικές φορές δεν προλαβαίνω να φάω 6 γεύματα σε μια μέρα ή κάνω κάτι πρόχειρο οπότε θα ήθελα να συμπεριλάβω στην διατροφή μου πρωτεΐνη whey.
Ένα προϊόν που είχα δει είναι αυτό:http://www.xtr.gr/proteines/5/COMPLETE_WHEY_1000gr_(WARRIORLAB).htm αλλά επειδή υπάρχουν κι άλλα προϊόντα που διαφέρουν λίγα € δεν ξέρω τι να κάνω...:turtle:

Andreas C.
03-06-13, 01:47
Φίλε αν δεν αυξάνονται τα κιλά σου πρέπει να αρχίσεις να τρως περισσότερο και δεν πειράζει αν έκανες 4-5-6 γεύματα φτάνει να είναι αρκετές η ποσότητες στο κάθε γεύμα!

Πρωτεΐνη να πάρεις μονο αν δεν μπορείς να πάρεις τις ποσότητες που θέλεις από την διατροφή σου!!!!

Όσον αφορά την ποια πρωτεΐνη αν θα πάρεις τελικά, μπες στις αξιολογήσεις και πάρε αυτή που θα σε ικανοποιήσουν τα σχόλια:toast:

cryst
03-06-13, 14:20
re παιδια επειδη δεν μπορω να πηγενω στο γυμναστιρο τωρα λογο διαβασματος
θα ηθελα να ρωτησω πρωτεινη να περνω κανονικα δηλαδη 1 σκουπ πρωι και ενα το απογευμα η οχι?
α και αν περνω τι θα καταφερω?θα παρω μυηκη μαζα η θα παρω λιπος?

Mikekan
03-06-13, 14:24
Όχι να μην παίρνεις αν δεν κάνεις γυμναστική. Ούτε λίπος θα βάλεις (μάλλον) ούτε μυς (σίγουρα).

lgman
03-06-13, 19:38
Εκανα το λάθος και πήρα μια whey της twinlab με γευση βανιλια και δεν μου αρεσε καθολου σαν γευση.
Και για να μην ξαναπεταξω τα λεφτα μου, αναμεσα σε αυτες τις 2 (παντα σοκολατα)

ON whey gold 100%
SYNTRAX shake

ποιες οι διαφορες τους? απ'οτι ξερω η on ειναι πολυδιαφυμισμενη καθαρη.
Η αλλη? δεν τα ξερω καλα blended, isolate..

οποιος μπορει..


Υ.Γ. Ειμαι 1.90 88-90 κιλα και πηγαινω γυμναστηριο 4-5 φορες/βδομαδα και την θελω σαν συμπληρωμα μιας και δε φτανω τα επιπεδα πρωτεινης που θελω με το φαγητο μου.

Antonakos
04-06-13, 21:58
γεια σας..ειμαι 24 χρονων..1.85 και 85 κιλα..εχω ενα σωστο προγραμμα διατροφης κ γυμναστικης..αλλα εχω μια απορια.. ποιος λιποδιαλυτης ειναι καλυτερος?
******Απαγορευονται link απο καταστηματα πλην χορηγων Mods Team******
σας εχω βαλει τ λινκ για να δειτε..
αυτος ειναι καλυτερος η ενας π.χ.
http://www.xtr.gr/lipotropika/12178
ασχολουμαι με τν γυμναστικη εδω κ 3 χρονια στ γυμναστηριο..κ θελω να παρω εναν λιποδιαλυτη..κ ειμαι αναμεσα απο τν πρωτο που τν παιρνει καποιος απο τ φαρμακειο η καποιον αλλον στυλ αυτου που ειπα..ποιος ειναι πιο αποτελεσματικος? κ τι παρενεργεις εχει ο δευτερος? ευχαριστω

Antonakos
04-06-13, 21:59
συγνωμη αν νομιζετε οτι διαφημισα.απλως δεν ηξερα πως να τα ανεβασω

Mikekan
04-06-13, 23:11
Ο καλύτερος λιποδιαλύτης είναι η διατροφή, το αερόβιο και η γυμναστική.

platonas
05-06-13, 00:18
Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου δωσατε,μπορειτε να μου πειτε ομως ενα προιον που να κοβει τους μυες και να διωχνει το λιπος?απλα θελω να γινω bodyfitness δεν θελω πολυ πριξιμο!!!

ευχαριστω

panakos
05-06-13, 09:22
Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου δωσατε,μπορειτε να μου πειτε ομως ενα προιον που να κοβει τους μυες και να διωχνει το λιπος?απλα θελω να γινω bodyfitness δεν θελω πολυ πριξιμο!!!

ευχαριστωτο γυμναστηριο και η διατροφη φιλος:thumbup:το πιο αποτελεσματικο και το πιο αξιοπιστο

lgman
05-06-13, 13:15
Εκανα το λάθος και πήρα μια whey της twinlab με γευση βανιλια και δεν μου αρεσε καθολου σαν γευση.
Και για να μην ξαναπεταξω τα λεφτα μου, αναμεσα σε αυτες τις 2 (παντα σοκολατα)

ON whey gold 100%
SYNTRAX shake

ποιες οι διαφορες τους? απ'οτι ξερω η on ειναι πολυδιαφυμισμενη καθαρη.
Η αλλη? δεν τα ξερω καλα blended, isolate..

οποιος μπορει..


Υ.Γ. Ειμαι 1.90 88-90 κιλα και πηγαινω γυμναστηριο 4-5 φορες/βδομαδα και την θελω σαν συμπληρωμα μιας και δε φτανω τα επιπεδα πρωτεινης που θελω με το φαγητο μου.


κάποιος σε αυτό που ρώτησα?

Mikekan
05-06-13, 13:22
Πάρε την ON, μια χαρά είναι.

ΠανοςΒ
05-06-13, 13:34
Δεν εχω δοκιμάσει ΟΝ αλλά την προτιμάει πολύς κόσμος οπότε καλή θα είναι.

Η syntrax για μένα ειναι κορυφή σαν γεύση. Μολις τελειώσουν τα 2 2,5κιλα που έχω απο άλλες μαρκες, ξαναγυρίζω syntrax και μένω εκει.

lgman
05-06-13, 13:44
Φιλε η συγκεκριμενη η shake ειναι "καθαρη" εννοω ποιο καθαρη σε σχεση με την ον ?

ΠανοςΒ
05-06-13, 14:15
H ON ειναι πιο καθαρη (80%) η Syntrax ειναι (70%) βεβαια σε πραγματικές ποσότητες η πρωτη εχει 1,6γρ υδατανθρακα ανα σκουπ ενω η δευτερη εχει 4γρ. Τριχες κατσαρες.

dio32
05-06-13, 14:44
H ON ειναι πιο καθαρη (80%) η Syntrax ειναι (70%) βεβαια σε πραγματικές ποσότητες η πρωτη εχει 1,6γρ υδατανθρακα ανα σκουπ ενω η δευτερη εχει 4γρ. Τριχες κατσαρες.

syntrax και ξερο ψωμι λεμε,εγω δεν μπορω να την βρω πλεον στην καλη τιμη που ειχε.
ακριβηνε αρκετα.

beefmeup
05-06-13, 14:49
σαν την whey shake δεν εχει..
η καλυτερη επιλογη για μενα μετα τα μπαλκ..
κ 3η παει η νουτρισπορτ.

Giannistzn
05-06-13, 15:02
Νομιζω οτι την shake την εχουν αλλαξει λιγο σε γευση. Εκτος αν ειναι η ιδεα μου.

Μετα απο bulk ειχα παρει την whey shake φραουλα (πριν κανα 2μηνο) και μου φανηκε πιο νερουλη, σε σχεση με περυσι που ειχα παρει. Αλλη παρτιδα, αλλαξε δεν ξερω... Πλεον μονο bulk :green:

lgman
05-06-13, 15:18
η shake ειναι γηργορης απορροφησης να φανταστω ετσι?

τι ειναι bulk?

Giannistzn
05-06-13, 15:23
Ναι η shake ειναι concentrate, γρηγορης απορροφησης.

Για bulk δες στο λινκ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5545-BULK-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1)

Metalhead|T|
05-06-13, 21:04
Παιδες...αξίζει να πάρω το Optimum Nutrition Flaxseed Oil Softgels 100caps ως πηγη ωμεγα 3-6-9 ή να προτιμήσω της Tested Nutrition Omega 3-6-9 :welcome:

Giannistzn
05-06-13, 21:38
Γιατι θες και ω6-9? Λογικα καλυπτεσαι απο τη διατροφη σου σε αυτα, εγω θα σου ελεγα να εστιασεις σε ω3

Metalhead|T|
05-06-13, 21:43
δεν μπορώ να υπολογίσω τα ποσοστά που λαμβάνω...εκτός αυτου...ειναι complex και φαινεται να συμφέρει η τιμη..δεν ξέρω βέβαια αν θα κερδίσω κατι ειτε το παρω ειται όχι...ισως στραφώ σε ενα απλο Ω-3...

djforcegr
05-06-13, 23:32
παιδια ειμαι σε φαση στεγνωματος με αποτελεσμα να χανω μυικο ογκο και επειδη φοβαμαι οτι θα πεσω και αλλο σκεφτομαι να επερνα μια κρεατινη τιν μονοhydro κατι τετιο λετε να με βοηθησει να δειχνω ποιο πρησμενος και μπαλαρισμενος? η απλα θα με θολωσει και θα με παρει πισω στον στοχο μου? σας ευχαριστω σιγουρα θα εχουνε γινει καπια παρομεια θεματα απλα θα σας παρακαλουσα να με βοησετε οτι μπορει ο καθενας σας ευχαριστω να εχετε ενα υπεροχο βραδυ!

Giannistzn
05-06-13, 23:38
Ω3 της now είναι value for money, για εμένα ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις.

Ψάξε το λίγο πάντως για ω6-9 ίσως τελικά να μην σου χρειάζονται

COBRA_STYLE
06-06-13, 00:00
δεν μπορώ να υπολογίσω τα ποσοστά που λαμβάνω...εκτός αυτου...ειναι complex και φαινεται να συμφέρει η τιμη..δεν ξέρω βέβαια αν θα κερδίσω κατι ειτε το παρω ειται όχι...ισως στραφώ σε ενα απλο Ω-3...

παρε σκετα ω-3...τα αλλα τα παιρνεις και απο διατροφη ανετα...ασε που τα ω-6 σε μεγαλες ποσοτητες δημιουργουν σοβαρα θεματακια.

ω-3 και καθαρισες.

Metalhead|T|
06-06-13, 00:03
θενξ παιδια..θα πάρω τα απλα ω3 της ον :welcome:

iokastos
06-06-13, 17:50
Καλησπερα και από μενα,δεν έχω ιδέα αν ποστάρω στο σωστό σημείο γιατι δεν βγαζω κ πολύ ακρη επειδη μπαινω από κινητό!!θα θελα τα φώτα σας στο να παρω κιλά-ειμαι 1.80 και ουτε 70κιλά!!!σηκώνομαι στις 6 τρώω πρωινό στις 7 πιάνω δουλειά αρκετα κουραστική,στις 11:30 τρώω παλι και μετά τρώω μεσημεριανό στις 4:30!!κατά τις 8/9 ξανά τσιμπάω κατι!!κανω κ 2 φορές την βδομαδα βάρη,τι να κανω για να παρω 10 κιλά!!help!!

Andreas C.
06-06-13, 18:13
Καλώς ήρθες στο φόρουμ:welcome:

Φιλε ο μοναδικός τρόπος για να αύξησης τα κιλά σου είναι να αρχίσεις να τρως περισσότερο φαγητό και προσπαθησε να πηγαίνεις περισσότερες φορες γυμναστήριο!!!!

Αφιέρωσε λίγο χρόνο στις διαφορες ενότητες του φόρουμ και θα μάθεις αρκετά πράγματα:thumbup:

iokastos
06-06-13, 18:19
Ειμαι αποφασισμένος να παρω κάποιο συμπλήρωμα γιατι δεν μπορω να φάω περισσότερο οσο κι αν έχω προσπαθήσει,ευχαριστω για την συμβουλή σου!αν παρω πρωτεΐνη να την παίρνω μετά τα γεύματα θα παρω τπτ;;;

Andreas C.
07-06-13, 12:57
Φιλε η πρωτεΐνη δεν θα σου δώσει τις έξτρα θερμίδες για να πάρεις κιλά!!!!

Για δες λίγο αυτό το θέμα Svunt shake - 2000 θερμίδες (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?18433-Svunt-shake-2000-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%82&highlight=svunt):toast:

GeorgeG
07-06-13, 19:30
καλησπέρα σας.
γνωρίζει κάποιος να μου πει το χρόνο λήψης του hmb και την κατάσταση του στομαχιού υπό την οποία ενδείκνειται η λήψη?
το κουτί πάνω λέει πρωί μεσημέρι βράδυ με τα γεύματα, αλλά κάπου πήρε και το μάτι μου πως πρέπει να λαμβάνεται με άδειο στομάχι, και η μία δόση σίγουρα μετά την προπόνηση
ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!
Γιώργος

nikolinos11
07-06-13, 23:23
ξερετε ρε παιδια κανα καλο μαγαζι με πρωτεινες και τετοια στο κεντρο????
αθηνας πλζ πεστε γτ δε μπορω να αγορασω μεσω ιντερνετ και θελω να παρω ρεφλεξ.εκτοσ χτρεμε στορες

Alexandros:)
08-06-13, 01:57
ειναι αναγκεο να περνω πρωτεινες για να χτισω μυες;:unsure:

Andreas C.
08-06-13, 02:00
Καλώς ήρθες στο φόρουμ Αλέξανδρε:welcome:

Όχι φιλε φτάνει όμως να παίρνεις την αναγκαία ποσότητα από την διατροφή σου:thumbup:

MΑΥΡΟ ΓΕΡΑΚΙ
08-06-13, 14:02
Παιδια παιρνω βητα αλανινη βασικα τωρα την αρχισα πριν 2 μερες... διαβασα καπου να την παιρνω και μετα την προπονηση η το πρωι.. εγω ηξερα για πριν για να μου δινει αυτο που δινει.... θα μου πειτε και εσεις τις γνωμες σας επι του θεματος??

s0k0s
09-06-13, 19:47
Αλανινη 3γρ 20λεπτα πριν το πρωινο κ αλλα 3γρ 20λεπτα πριν τν προπονηση.

Giannistzn
09-06-13, 20:52
Όπως σου είπε ο σοκος ή 3+3 η σε 3 δόσεις των 2γρ ανά δόση.

Γενικά καλό είναι να την παίρνεις με άδειο στομάχι, γιαυτό και πρωί και πριν την προπόνηση.

Έτσι και αλλιώς βέβαια λειτουργεί αθροιστικά οπότε με τον καιρό θα δουλέψει όπως και να έχει, μπορείς να δοκιμάσεις και παραπάνω από 6γρ

s0k0s
09-06-13, 20:54
Γιαννη θυμησε μου μονο ενα πραμα, κανουμε ληψη για 2 μηνες κ μετα 1 μηνα οφφ, ετσι ε;

Giannistzn
09-06-13, 21:53
Δεν ξέρω να υπάρχει κάποιο στάνταρ πρωτόκολλο αλλά καλό είναι να το κάνεις όπως λες.

Ανταγωνιζεται μεταβίβαστες άλλων ουσιών και εξαντλούνται εν μέρη οι άλλες ουσίες, οπότε καλό είναι να κάνεις ένα οφφ

MΑΥΡΟ ΓΕΡΑΚΙ
09-06-13, 23:19
Σας ευχαριστω πολυ αδερφια....! να στε καλα...!!

Polyneikos
10-06-13, 13:52
ξερετε ρε παιδια κανα καλο μαγαζι με πρωτεινες και τετοια στο κεντρο????
αθηνας πλζ πεστε γτ δε μπορω να αγορασω μεσω ιντερνετ και θελω να παρω ρεφλεξ.εκτοσ χτρεμε στορες

Δες εδω : Reflex (http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=20)

BON
10-06-13, 22:08
Χαιρετω την παρεα αλλη μια φορα. Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με τα συμπληρωματα που παιρνω. Βασικα δεν παιρνω αλλο. Ο λογος ειναι οτι δεν βλεπω ποτε και με οτι και να παρω καμια διαφορα. Ειμαι στα γυμναστηρια 3,5 4 χρονια (22 ετων) και εχω δοκιμασει αρκετα. Απο πρωτεινες που δεν περιμενα να δω διαφορα, μεχρι 4 5 διαφορετικα νιτρικα κατα καιρους, κρεατινη (απλη και krealkalyn), αμινοξεα, CLA. ΕΙδικα απο κρεατινες και νιτρικα που περιμενα να δω κατι, δεν ειδα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ πρηξιμο, φλεβα, ενεργεια(ουτε στη ζυγαρια ουτε στα βαρη που σηκωνω). ΤΙΠΟΤΑ. Ειμαι απελπισμενος παιδια.:banghead::banghead::banghead: Πηρα καλα συμπληρωματα καλων εταιρειων απο μεγαλη ελληνικη αλυσιδα καταστηματων. Επιβεβαιμενο οτι ειναι καλης ποιοτητας γιατι κολλητος που τα παιρναμε μισα μισα ειχε εμφανεις διαφορες. Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω. Απο εσας θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε τι μπορει να φταιει για το φαινομενο αυτο και να υπαρχει κατι νομιμο, παρανομο, απαγορευμενο η μη (πλακα κανω...) που να μπορει να με βοηθησει. (Σκεφτηκα test booster αλλα δεν ξερω αν αξιζει και αν θα εχει τιποτα παρενεργειες).

Ευπροσδεκτες παρομοιες εμπειριες και ολες οι γνωμες. Να σημειωσω οτι τα παραπανω συμπληρωματα εχουν δοκιμαστει σε εποχη με χαλια διατροφη, με πολυ καλη διατροφη, σε ογκο, σε γραμμωση, σε ολα τα πιθανα σεναρια.

Ευχαριστω!!!

kwstasEV
11-06-13, 10:12
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

musclegun
11-06-13, 12:28
Χαιρετω την παρεα αλλη μια φορα. Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με τα συμπληρωματα που παιρνω. Βασικα δεν παιρνω αλλο. Ο λογος ειναι οτι δεν βλεπω ποτε και με οτι και να παρω καμια διαφορα. Ειμαι στα γυμναστηρια 3,5 4 χρονια (22 ετων) και εχω δοκιμασει αρκετα. Απο πρωτεινες που δεν περιμενα να δω διαφορα, μεχρι 4 5 διαφορετικα νιτρικα κατα καιρους, κρεατινη (απλη και krealkalyn), αμινοξεα, CLA. ΕΙδικα απο κρεατινες και νιτρικα που περιμενα να δω κατι, δεν ειδα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ πρηξιμο, φλεβα, ενεργεια(ουτε στη ζυγαρια ουτε στα βαρη που σηκωνω). ΤΙΠΟΤΑ. Ειμαι απελπισμενος παιδια.:banghead::banghead::banghead: Πηρα καλα συμπληρωματα καλων εταιρειων απο μεγαλη ελληνικη αλυσιδα καταστηματων. Επιβεβαιμενο οτι ειναι καλης ποιοτητας γιατι κολλητος που τα παιρναμε μισα μισα ειχε εμφανεις διαφορες. Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω. Απο εσας θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε τι μπορει να φταιει για το φαινομενο αυτο και να υπαρχει κατι νομιμο, παρανομο, απαγορευμενο η μη (πλακα κανω...) που να μπορει να με βοηθησει. (Σκεφτηκα test booster αλλα δεν ξερω αν αξιζει και αν θα εχει τιποτα παρενεργειες).

Ευπροσδεκτες παρομοιες εμπειριες και ολες οι γνωμες. Να σημειωσω οτι τα παραπανω συμπληρωματα εχουν δοκιμαστει σε εποχη με χαλια διατροφη, με πολυ καλη διατροφη, σε ογκο, σε γραμμωση, σε ολα τα πιθανα σεναρια.

Ευχαριστω!!!
Φιλε και εγω το ιδιο προβλημα εχω,εχω παρει διαφορες πρωτεινες τιποτα,σε αυτα που λες με προβληματιζει πολυ που λες πας 4 χρονια σε γυμναστιριο και δεν εχεις κανει κατι.Καλα
ο γυμναστης εκει τι σου λεει? και εγω πηγαινα σε γυμναστηριο αλλα μου ελεγε οτι ειναι απατη ολα αυτα, και θα χρειαστω λεει 10 χρονια για να φτιαξω σωμα,τελικα την κοπανησα
και κανω σπιτι με πολυοργανο,παρολα αυτα συνεχιζω να περνω σκονες, σημερα εκανα και αντικαταβολη 80 ευρω, μαλλον θα τα κλαψω και αυτα.Οπως και να χει για παρε
την ripped freak, muscle gainer 85 inkospor,αμπουλες amino+ inkospor kai stacker 2 black burn δες και την LAMUSCLE www.lamuscle.com, και εγω εκει ηθελα να παρω
αλλα ειναι πακριβες 200 ευρω συνολο και το ακυρωσα.Να τρως και ομελετα μονο με ασπραδι,συκωτι 3 φορες την εβδομαδα αυτα απο μενα, αλλα ξαναλεω αυτα τα 4 χρονια
ειναι πολλα και να μην εχεις τιποτα,παρε αμα θες τα παραπανω και εχεις λεφτα, ενας δικος μου παντως με αυτα εχει χτισει καλο κορμι.

Andreas C.
11-06-13, 12:44
@BON

Φιλε πολύ παράξενο αυτό, όχι για τα συμπληρώματα αλλα το ότι δεν βλέπεις πρόοδο με τόσο καιρό:unsure:

Στο γυμναστήριο τα δίνεις όλα η απλώς πας?

Τι ακριβώς θέλεις να πετύχεις με τα βάρη?

ΠανοςΒ
11-06-13, 12:45
Με αυτές τις προσεγγίσεις τσαμπα πετάτε λεφτα σε σκόνες και χάπια.

Εστιάστε στη διατροφή και την προπόνηση κυριως και τα υπολοιπα είναι βοηθητικά.

Mikekan
11-06-13, 12:50
No Pain, No Gain.

Άμα πηγαίνεις για τουρισμό στο γυμναστήριο δεν θα δεις αποτελέσματα.

BON
11-06-13, 14:01
Ρε παιδια μαλλον τα ειπα λαθος. Καμια διαφορα δεν ειδα με συμπληρωματα. Εχω παρει μαζα και γενικα ειμαι σε καλο επιπεδο. Πηγα απο Μ σε XL σε ρουχα με ελαχιστο λιπακι στην κοιλια. Απλα λεω οτι δεν με βοηθησε ποτε κανενα συμπληρωμα στον παραμικρο βαθμο. Προπονηση βαραω κανονικα, δεν κανω τουρισμο. Με βγαλατε στεκα ρε παιδια με 4χρ γυμναστηριο. Χαχαχα οχι και ετσι. Καμια αποψη στο θεμα μας;;;

Andreas C.
11-06-13, 14:09
E με αυτά που έγραψες αυτό καταλάβαμε:P:P:P

Εγώ πιστεύω ότι σε βοήθησαν απλώς εσύ περίμενες περισσότερα:unsure:

coentrao15
11-06-13, 14:28
καλησπερα μαγκες. μολις σημερα εκανα εγγραφη στο σιτε για ανταλαξω και να μου πειτε την γνωμη σας για καποια συμπληρωματα που 8α αρχισω.βασικα για τυχοω λα8η συγγνωμη. 8α ξεκινησω απο βδομαδα το superpump 250 ths Gaspari κα8ως και τα αμινοκσεα 8000 bcaa ths gaspari kai auta. ποια η γνωμη σασ?? ασχολουμε και με ποδοσφαιρο και πιστευω οτι 8α μ δωσουν ενεργεια και δυναμη αλλα και αντοχη.αλλα κανω και βαρη τωρα οπως κα8ε χρονο. προηγουμενως ειχα δοκιμασει το pump fixx απο νιτρικο. εσας ποια η γνωμη σας για αυτα τα δυο και ποιο πιστευετε ειναι καλυτερο?? οποιαδηποτε απαντηση που 8α βοη8ηση περιμενω να την ακουσω. ευχαριστω παιδια

Andreas C.
11-06-13, 15:23
Καλώς ήρθες στο φόρουμ:welcome:


Δες λίγο τα θέματα τους:

Super Pump 250 (Gaspari Nutrition) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3386-Super-Pump-250-(Gaspari-Nutrition))

Amino Max 8000 (Gaspari Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10492-Amino-Max-8000-(Gaspari-Nutrition))

coentrao15
11-06-13, 16:22
ναι τα εχω κοιταξει ανδρεα. εγραψα για να δω αν καποιοσ απο τους χρηστες τα εχει δοκιμασει και τι αποτελεσματα ειδε.. και να ακουσω την δικη σας γνωμη.:)

BON
12-06-13, 01:50
Ευχαριστω για τις γνωμες παιδια, αλλα επιμενω οτι δεν με πιανει τιποτα. Ειδικα σε νιτρικο, που βλεπεις αμεσως αποτελεσμα ηταν σαν να επινα νερο σκετο:unsure:. Το ιδιο νιτρικο απο το ιδιο κουτι εδινε φοβερη φλεβικοτητα σε κολλητο που καναμε μαζι προπ:shock:. Το σουπερ παμπ 250 συγκεκριμενα. Το ιδιο συνεβη με αλλα 3 που δοκιμασα. Κρεατινες το ιδιο ακριβως, μετρο συγκρισης ο φιλος καθως και οι συζητησεις σας εδω που παρακολουθω κατα καιρους.

Να'στε καλα παντως...

musclegun
12-06-13, 02:09
Ευχαριστω για τις γνωμες παιδια, αλλα επιμενω οτι δεν με πιανει τιποτα. Ειδικα σε νιτρικο, που βλεπεις αμεσως αποτελεσμα ηταν σαν να επινα νερο σκετο:unsure:. Το ιδιο νιτρικο απο το ιδιο κουτι εδινε φοβερη φλεβικοτητα σε κολλητο που καναμε μαζι προπ:shock:. Το σουπερ παμπ 250 συγκεκριμενα. Το ιδιο συνεβη με αλλα 3 που δοκιμασα. Κρεατινες το ιδιο ακριβως, μετρο συγκρισης ο φιλος καθως και οι συζητησεις σας εδω που παρακολουθω κατα καιρους.

Να'στε καλα παντως...
ειναι και θεμα οργανισμου ξερω γω... εχεις παρει το ripped freak?

TheWorst
12-06-13, 02:40
Ευχαριστω για τις γνωμες παιδια, αλλα επιμενω οτι δεν με πιανει τιποτα. Ειδικα σε νιτρικο, που βλεπεις αμεσως αποτελεσμα ηταν σαν να επινα νερο σκετο:unsure:. Το ιδιο νιτρικο απο το ιδιο κουτι εδινε φοβερη φλεβικοτητα σε κολλητο που καναμε μαζι προπ:shock:. Το σουπερ παμπ 250 συγκεκριμενα. Το ιδιο συνεβη με αλλα 3 που δοκιμασα. Κρεατινες το ιδιο ακριβως, μετρο συγκρισης ο φιλος καθως και οι συζητησεις σας εδω που παρακολουθω κατα καιρους.

Να'στε καλα παντως...

Δοκιμασε το νηστικος :))

BON
12-06-13, 10:59
Το freak δεν το δοκιμασα ακομα οχι. Θα το κοιταξω. Ειμαι ικανος και χλωρινη να πιω και να μην καταλαβω τιποτα.

lgman
13-06-13, 16:12
Μπορεί να σας φανεί χαζό ώς και ηλίθιο αλλά είναι η πρώτη φορά που πήρα καποιο συμπληρωμα (syntrax whey shake σοκολατα)
και που ειναι ρε παιδια αυτο το scoop? πως θα μετρησω την καθε δοση που χρειαζεται 32g ? Noμιζα θα ειχε μεσα.

ΠανοςΒ
13-06-13, 16:26
Σκαψε καλα και θα το βρεις!

lgman
13-06-13, 16:42
καλα ενταξει οκ! το βρηκα μεσα χωμενο. να σαι καλα!

ras
13-06-13, 22:21
Καλησπέρα σας!!!

Θα μπω απευθείας στο θέμα για να μην σας κουράσω!!

Σε μια εβδομάδα σκέφτομαι να πάρω λιποδιαλυτές (lipo-6) αλλά έχω ακούσει ότι ο οργανισμός σου συνηθίζει μετά να ιδρώνει και να καίει λίπος με λιποδιαλυτές και ότι άμα τους σταματήσεις ο οργανισμός σου θα δυσκολεύεται περισσότερο να κάψει λίπος με φυσικό τρόπο και ότι τα κιλά που θα πάρεις κάποια στιγμή μετά από την χρήση λιποδιαλυτών χάνονται παρά πολύ δύσκολα!!!

Για βοηθήστε με ρε παιδιά γιατί είμαι λίγο μπερδεμένος!!!

Για να ενημερώσω είμαι 24, 1.86, 80kg

billblackeye
14-06-13, 14:03
Λοιπόν, θα ήθελα να ρωτήσω τι συμπλήρωμα να πάρω.? Είμαι βέβαια και 17 οπότε μπορεί και να μην κάνει να πάρω κάποιο συμπλήρωμα, απλά θέλω να μάθω γενικότερα.

Παίζω βόλλευ και ταυτόχρονα περνάω τον περισσότερο μου χρόνο σε γυμναστική, βάρη και ασκήσεις.
Τώρα το καλοκαίρι λόγο αρκετού χρόνου θα καταφέρνω να κάνω βάρη και γυμναστική καθημερινά και γι' αυτό θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο συμπλήρωμα για αυτούς τους 3-4 μήνες.

Μπορεί τελικά να μην χρειαστώ κάτι παρά μόνο γυμναστική, το θέμα είναι πως θέλω να δω τη μεγαλύτερη δυνατή βελτίωση μέσα σε αυτούς τους μήνες, διότι μετά το καλοκαίρι εκεί από Οκτόβριο-Νοέμβριο ξεκινάω διάβασμα και εντατικές προπονήσεις στο βόλλευ και δεν θα προλαβαίνω να κάνω βάρη. Εκτός και αν ακόμη και τότε μόνο με τις προπονήσεις του βόλλευ μπορώ να παίρνω κάποιο συμπλήρωμα το οποίο θα με βοηθήσει σωματικά σε αντοχή, δύναμη, μυική μάζα, ευεξία κ.λ.π.

Αν πιστεύετε πως δεν χρειάζομαι κάποιο συμπλήρωμα να μου το πείτε.
Απλά ρωτάω εδώ που ασχολούνται πολλοί έμπειροι αθλητές και γνωστοί μποντιμπιλντερς.
Ευχαριστώ, Βασίλης

ΠανοςΒ
14-06-13, 17:31
Ras δεν πιστευω οτι παιζει αυτο. Απλα ο οργανισμος συνηθιζει στους λιποδιαλυτες και δεν σε πιανουν. Το lipo6 ειναι απο τους πιο δυνατους και παιζει με τον θυροειδη. Δεν ειναι οτι καλυτερο. Προτιμησε καποιον πιο ηπιο. Ετσι κι αλλιως δεν κανουν και πολλα.

Bill ασε τα συμπληρωματα και πλακωσε το φαι.

giwrgosxxx
15-06-13, 01:30
na rwtisw xerei kaneis pou mporw na brw to SUPER PUMP250!!! GT OPOU EXW RWTISEI DEN TO EXW BREI!!

ελμερ
15-06-13, 10:14
Δεν υπαρχει πουθενα φιλε εχει αποσυρθει....και γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες,σου εχει γινει συσταση και ειναι η τριτη φορα που γραφεις με Greeklish.....

Tapout
15-06-13, 15:07
καλησπερα σε ολους
ασχολουμαι με το mauy thai 8 μηνες και ειμαι 24 ετων. σε οτι εχει να κανει με πρωτεινες και τα σχετικα ειμαι παντελως ασχετος γιαυτο λοιπον ειμαι εδω μπας και ξεστραβωθω:)
ειμαι 1.80 και ζυγιζω 92 κιλα.. σκεφτομαι να πεσω στα 85 αλλα στα κιλα που ειμαι για καποιο λογο δεν φαινομαι παχυς.. Kαλο θα ηταν βεβαια να παω στα 87 λογο του Thai.
θελω λοιπον να παω 87 κιλα με διαιτα αλλα να μη χασω μυς. αυτο που θελω να μαθω ειναι τι πρωτεινη να παρω.. σκεφτομαι για protifar εχω ακουσει τα καλυτερα, αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομη.
εχω στο μυαλο μου κατι σαν τον yuri boyka για οσους ξερουν... τι να κανω για να φτασω ως εκει?? ευχαριστω προκαταβολικα... :)

kostasgwc
17-06-13, 11:53
Για θα ηθελα να μου πητε ενα καλο συνδιασμο για αυξηση δυναμης και φλεβικοτητα.περνο κρεατινη και πρωτεινη

Andreas C.
17-06-13, 12:21
Φιλε για φλεβικοτητα δοκίμασε Citrulline Malate (Primaforce) (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?1591-Citrulline-Malate-(Primaforce))

Για δύναμη η κρεατίνη που παίρνεις :toast:

Andreas C.
17-06-13, 12:27
@Tapout

Καλώς ήρθες στο φόρουμ:welcome:

Φιλε δεν χρειάζεται να πάρεις πρωτεΐνη αν μπορείς να κάλυψης τις ανάγκες σου από το φαγητό!

Αφιέρωσε λίγο χρόνο στην ενότητα της διατροφής και φτιάξε την δικη σου διατροφή:toast:

lgman
17-06-13, 19:55
Να κανω μια ακομα ερωτηση.
Ειμαι 1.90 - 88 κιλα πηγαινω γυμναστηριο 5 φορες/βδομαδα
(μονο βαρη, μια μερα στηθος-τρικεφαλο, μια μερα πλατη-δικεφαλο, μια μερα ωμους-ποδια) και μολις τελειωνει εναλαξ απο την αρχη παλι.
φυσικα ενδιαμεσα σε καθε μυικη ομαδα αφηνω 3 μερες ξεκουραση και ξαναπαω την 4η.

Καθημερινα κανω περιπου 400 κοιλιακους ραχιαιους,κανονικους,πλαγιους (4/5 φορες που παω, την μια δεν κανω)


Παμε στην ερωτηση τωρα.
Γενικα περνω την SYNTRAX WHEY SHAKE σοκολατα
Οταν πηγαινω γυμναστηριο πινω 2φορες (πρωι και μετα το γυμναστηριο που ειναι μεσημερι) και μια 3η το βραδυ πριν κοιμηθω με γαλα.
Φυσικα αν χρειαζεται και δεν το εχω παρει απο το φαγητο,που συνηθως δεν το περνω..

Ωραια λοιπον, την μερα ομως που δεν παω μια καθημερινη και μια την Κυριακη ποση ποσοτητα πρωτεινης πρεπει να περνει ο οργανισμος μου?

Προσωπικα τις μερες που πηγαινω γυμναστηριο περνω 1.6 * βαρος (καλα δεν ειναι?),
και τις μερες που δεν παω την 0.8 * βαρος

Απλα η ερωτηση μου ειναι πρεπει και τις μερες που δεν παω να περνω την ιδια ποσοτητα, ή επειδη δεν γυμναζομαι δεν χρειαζεται.
Και γενικα να αυξησω το 1.6 ή ειναι καλα?

Mikekan
17-06-13, 20:36
Η ανάρρωση δηλαδή γίνεται τις μέρες που πας γυμναστήριο και με το που μπαίνει η επόμενη μέρα σταματάει?

lgman
17-06-13, 20:52
δεν σε καταλαβα ακριβως να στο πω ποιο απλα.

ΔΕΥΤΕΡΑ στηθος-τρικεφαλος
ΤΡΙΤΗ πλατη-δικεφαλος
ΤΕΤΑΡΤΗ τιποτα
ΠΕΜΠΤΗ ωμοι-ποδια
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ στηθος-τρικεφαλος
ΣΑΒΒΑΤΟ πλάτη-δικεφαλος
ΚΥΡΙΑΚΗ τιποτα
ΔΕΥΤΕΡΑ ώμοι-πόδια

και παει λεγοντας.. ελπιζω να καταλαβες.

leftis
17-06-13, 21:11
Ποιό είναι το καλύτερο test booster αυτήν την περίοδο? Testforce? Ή κανα DAA/Erase

kostasgwc
18-06-13, 14:12
Φιλε για φλεβικοτητα δοκίμασε Citrulline Malate (Primaforce) (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?1591-Citrulline-Malate-(Primaforce))

Για δύναμη η κρεατίνη που παίρνεις :toast:

οκ σε ευχαριστω

kostasgwc
18-06-13, 14:18
για να σας ρωτισω κατι πιο απο αυτα τα 3 μου προτινετε για αυξηση τεστοστερονη το anotest (muscletest) ,τo animal test (universal) η τo usa testek (qnt)

batsinillas
18-06-13, 18:13
Καλησπέρα και απο εμένα.Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τι πρωτείνη να συμπληρώσω το storm της universal που παίρνω αυτήν την εποχή.Ευχαριστώ.

lgman
18-06-13, 22:37
Να κανω μια ακομα ερωτηση.
Ειμαι 1.90 - 88 κιλα πηγαινω γυμναστηριο 5 φορες/βδομαδα
(μονο βαρη, μια μερα στηθος-τρικεφαλο, μια μερα πλατη-δικεφαλο, μια μερα ωμους-ποδια) και μολις τελειωνει εναλαξ απο την αρχη παλι.
φυσικα ενδιαμεσα σε καθε μυικη ομαδα αφηνω 3 μερες ξεκουραση και ξαναπαω την 4η.

Καθημερινα κανω περιπου 400 κοιλιακους ραχιαιους,κανονικους,πλαγιους (4/5 φορες που παω, την μια δεν κανω)


Παμε στην ερωτηση τωρα.
Γενικα περνω την SYNTRAX WHEY SHAKE σοκολατα
Οταν πηγαινω γυμναστηριο πινω 2φορες (πρωι και μετα το γυμναστηριο που ειναι μεσημερι) και μια 3η το βραδυ πριν κοιμηθω με γαλα.
Φυσικα αν χρειαζεται και δεν το εχω παρει απο το φαγητο,που συνηθως δεν το περνω..

Ωραια λοιπον, την μερα ομως που δεν παω μια καθημερινη και μια την Κυριακη ποση ποσοτητα πρωτεινης πρεπει να περνει ο οργανισμος μου?

Προσωπικα τις μερες που πηγαινω γυμναστηριο περνω 1.6 * βαρος (καλα δεν ειναι?),
και τις μερες που δεν παω την 0.8 * βαρος

Απλα η ερωτηση μου ειναι πρεπει και τις μερες που δεν παω να περνω την ιδια ποσοτητα, ή επειδη δεν γυμναζομαι δεν χρειαζεται.
Και γενικα να αυξησω το 1.6 ή ειναι καλα?

εδω πως εννοω τις ασκησεις
ΔΕΥΤΕΡΑ στηθος-τρικεφαλος
ΤΡΙΤΗ πλατη-δικεφαλος
ΤΕΤΑΡΤΗ τιποτα
ΠΕΜΠΤΗ ωμοι-ποδια
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ στηθος-τρικεφαλος
ΣΑΒΒΑΤΟ πλάτη-δικεφαλος
ΚΥΡΙΑΚΗ τιποτα
ΔΕΥΤΕΡΑ ώμοι-πόδια

και παει λεγοντας.. ελπιζω να καταλαβες.






γνωριζει καποιος παιδια?

Nikolas_mk2
18-06-13, 22:41
Και τις μερες ξεκουρασης την ιδια ποσοτητα,δεν αλλαζει κατι επειδη δεν γυμναζεσαι,ο οργανισμος συνεχιζει να αναδομει τους μυες κανονικά.Το *1,6 για αρχη ειναι μια χαρά :thumbup:

lgman
18-06-13, 22:42
ευχαριστω νικολα !
αρα παλι το ιδιο θα περνω και τις μερες που δεν κανω προπονηση 1.6

και κατι ακοαμ αν απεχω για μια βδομαδα λογω διακοπων εκει να περνω παλι 1,6 ή την ελαχιστη που ειναι 0.8 ?

liveris
18-06-13, 22:48
στις διακοπες τι να ττην κανεις την πρωτεινη κανε τις διακοπες σου κ επανερχεσαι μετα..

kostasgwc
19-06-13, 08:33
Για να σας ρωτισω κατι πιο απο αυτα τα 3 μου προτινετε για αυξηση τεστοστερονη το anotest (muscletest) ,τo animal test (universal) η τo usa testek (qnt).

Andreas C.
19-06-13, 12:40
Φιλε Κώστα αν σου πω ότι δεν σου χρειάζονται θα με ακούσεις? :green:

kostasgwc
19-06-13, 14:36
Φιλε Κώστα αν σου πω ότι δεν σου χρειάζονται θα με ακούσεις? :green:

Για να το λες εσυ κατι περισοτερο θα ξερεις

kostasgwc
19-06-13, 14:48
Να σας πω θελω μια καλη πρωτεινη ογκου

leon04
19-06-13, 14:52
Μπορεί κάποιος να παίρνει λιποδιαλύτη και πρωτείνη; Δηλαδή ταυτόχρονη καύση του λίπους με αύξηση μυικής μάζας-γράμμωση;

Andreas C.
19-06-13, 14:54
Φιλε Κώστα μην φαντάζεσαι ότι είμαι κανένας γκουρού ;)

Καλύτερα πάρε μια καθαρή και πρόσθεσε εσύ υδατάνθρακα από το φαγητό σου, αν διαβάσεις το θέμα τους θα δεις ότι δεν είναι καλή επιλογή :thumbup:

Andreas C.
19-06-13, 15:02
@leon04

Ναι φιλε μπορείς

Δες λίγο αυτό το θέμα Γινεται να χτισεις μυεις ενω κανεις υποθερμιδικη διετα? (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?21837-Γινεται-να-χτισεις-μυεις-ενω-κανεις-υποθερμιδικη-διετα):toast:

leon04
19-06-13, 15:31
Το prozis.com είναι καλό site για να πάρω συμπληρώματα;

Metalhead|T|
19-06-13, 15:40
αξιοπιστο..αν και πολλα θα τα βρείς πλεον σε ιδιες τιμες και στο ελλαντα μας

leon04
19-06-13, 15:44
Μια τελευταία ερώτηση. Βλέπω πχ κάποια προιόντα που έχουν έγκριση απο τον ΕΟΦ
(πχ HYDROXYCUT HARDCORE ELITE 110CAPS)
Αυτό αν παω σε ενα φαρμακείο, μπορεί να μου το φέρει ή όχι;

panakos
19-06-13, 16:00
Μια τελευταία ερώτηση. Βλέπω πχ κάποια προιόντα που έχουν έγκριση απο τον ΕΟΦ
(πχ HYDROXYCUT HARDCORE ELITE 110CAPS)
Αυτό αν παω σε ενα φαρμακείο, μπορεί να μου το φέρει ή όχι;λογικα δεν μπορει να στο φερει και μην πιστευεις οτι επειδη κολανε το αυτοκολλητο απ εξω οτι εχω και γνωστοποιηση ΕΟΦ...για το καλο σου δηλαδη στο λεω μην παρεξηγηθεις...

kazos_GR
19-06-13, 18:28
πεδες πειτε μια γνωμη για να παρω πρωτεινη isolate (καθαρη) ποια προτείνετε μεχρι τωρα επερνα iso-100 της dymatize

panakos
19-06-13, 18:57
πεδες πειτε μια γνωμη για να παρω πρωτεινη isolate (καθαρη) ποια προτείνετε μεχρι τωρα επερνα iso-100 της dymatizeαπο τις πιο καλες φιλος...και η iso gold ειναι πολυ καλη:thumbup:

kostasgwc
19-06-13, 22:34
Φιλε Κώστα μην φαντάζεσαι ότι είμαι κανένας γκουρού ;)

Καλύτερα πάρε μια καθαρή και πρόσθεσε εσύ υδατάνθρακα από το φαγητό σου, αν διαβάσεις το θέμα τους θα δεις ότι δεν είναι καλή επιλογή :thumbup:

οκ σε ευχαριστο φιλε μου Αντρεα :)

leon04
20-06-13, 12:28
Μίλησα με ένα παιδί απ' το φόρουμ και μου είπε πως αφού πήρε το HYDROXYCUT HARDCORE ELITE εμφάνισε ακμή.
Ετυχε σ' αυτόν ή γενικότερα οι λιποδιαλύτες(ή ο συγκεκριμένος) προκαλούν ακμή;

ΠανοςΒ
20-06-13, 12:52
Οι λιποδιαλυτες ειναι ιδιαίτερα σκευασματα. Μπορει να σου βγαλουν καποια sides.

kostasgwc
20-06-13, 14:35
Για παιδες να σας πο πιο απο αυτα σου κανει περισοτερο πριξιμο το hot blood,no-xplode η το nano vapon

Andreas C.
20-06-13, 14:43
Φιλε Κώστα δες λίγο τα θέματα τους να πάρεις μια γνώμη για το καθένα αν και αυτού του είδους συμπληρώματα πιάνουν το καθένα διαφορετικά και δεν μπορείς να ξέρεις :toast:

ArgoSixna
20-06-13, 14:45
Καποιος που έχει δυσανεξια στη λακτόζη υπάρχει εδώ?? (έλα οι μισοι τουλάχιστον έχετε :turtle:)

Εχετε δοκιμασει καμια isolate που να μην σας επεφτε "βαρυα"?

kostasgwc
20-06-13, 14:47
Φιλε Κώστα δες λίγο τα θέματα τους να πάρεις μια γνώμη για το καθένα αν και αυτού του είδους συμπληρώματα πιάνουν το καθένα διαφορετικά και δεν μπορείς να ξέρεις :toast:

Ναι εχεις δικιο θα τα κιταξω:thumbup:.εσει πιο νιτρικο παιρνης

Andreas C.
20-06-13, 15:01
Εγώ κόλλησα σε αυτό NO-Shotgun (VPX) (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?3349-NO-Shotgun-(VPX)&highlight=shotgun) και όπως θα δεις δεν άρεσε σε πολλούς!!!

Christos100
20-06-13, 19:09
Καλησπερα , ειμαι στα προθυρα να πεταξω ενα κιλο πρωτεινη στα σκουπιδια .Εχω μια αγευστη impac whey protein απο mp και πιστεψα αρχικα οτι θα την παλεψω αλλα τελικα δεν την παλευω. Βαζω και extra glutamine που την κανει χειροτερη την κατασταση , αφου σημερα την εκανα εμετο.Θελω την βοηθεια σας .τι να βαλω μεσα για να δωσει καλη γευση?? κανω αυστηρη διατροφη λογω γραμμωσης και δεν μπορω να χρησιμοποιησω καποια γλυκαντικη ουσια . Εβαλα γρεναδινη χαλια μαυρα, εβαλα κακαο ,χειροτερα...
μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω flavoured drops ή κατι παρομοιο ?? απο αγγλια δεν ψηνομαι να παρω γιατι θα αργησει...
ευχαριστω εκ των προτερων..

kwstasEV
20-06-13, 21:54
δοκιμασε stevia η αλλιως ειναι μονοδρομος τα flavour drops

leftis
20-06-13, 23:25
Παιδιά, συζήτηση περί εφεδρίνης μπορεί να γίνει ή απαγορεύεται?

GreeceGr
21-06-13, 00:13
καλησπερααα. θα ηθελα να ρωτησω ειμαι 55 κιλα και ειμαι 1.80. αν παιρνω πρωτεινη σε σκονη + τα γευματα που τρωω κανονικα μου δινει κατι παραπανω η απλα αυτη που περισσευει την αποβαλλει ο οργανισμος μου?
αν παρω για κανα 2μηνο και μετα σταματησω θα εχω βαλει κανενα κιλο? και οταν σταματησω αλλα συνεχιζω να γυμναζομαι μετα θα "πεσω" η οχι?
την υγεια την βλαπτει οπως ακουγεται η ειναι απλα φημες?
ευχαριστω πολυ εκ τον προτερων

Metalhead|T|
21-06-13, 02:47
Μαν μην ακους πιπες...πρωτείνη πινεις απο τότε που γεννηθηκες(στα γαλατα μητρικα βρεφικα κλπ) ακομα και το γιαουρτι που τρώς ειναι ορος γαλακτος αραιωμένος με νερο(αν δεις πισω λεει μαλιστα,πρωτεινη ορου γαλακτος) :welcome:


αρχισε να τρώς πολυ,γιατι εισαι πολυ λιγα κιλα....η πρωτεινη δεν θα σε βοηθησει τοσο σε αυτο σε αρχικο σταδιο....βαλε αρκετο ποιοτικο φαι μεσα στη μερα...


και οχι..μετα δεν θα πεσεις για τον απλουστατο λογο οτι η πρωτεινη δεν δινει τοσο σωματικο αποτελεσμα οσο στον οργανισμο

ΠανοςΒ
21-06-13, 06:07
Παιδιά, συζήτηση περί εφεδρίνης μπορεί να γίνει ή απαγορεύεται?

Η εφε απαγορευεται στην Ελλαδα αρα και η συζητηση της το ιδιο.

billy89
21-06-13, 10:05
Παιδιά, συζήτηση περί εφεδρίνης μπορεί να γίνει ή απαγορεύεται?

Υπάρχει θέμα στη χημική, ρώτα εκεί.

kostasgwc
21-06-13, 14:26
Εγώ κόλλησα σε αυτό NO-Shotgun (VPX) (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?3349-NO-Shotgun-(VPX)&highlight=shotgun) και όπως θα δεις δεν άρεσε σε πολλούς!!!

ok και περνης και το N.O SYNTHESIZE μαζι με το N.O SHOTGUN η οχι:weights:

Andreas C.
21-06-13, 14:38
Παλαιότερα ναι αλλα χρειάζεσαι αρκετά λεφτά!!!

kostasgwc
21-06-13, 14:41
Παλαιότερα ναι αλλα χρειάζεσαι αρκετά λεφτά!!!

Σε βοηθεισε περισοτερο να αυξισης κιλα ?:weights:

Andreas C.
21-06-13, 14:48
Τα έπαιρνα σε όγκο και με βοηθούσαν πολύ:thumbup:

Για εμενα είναι το καλύτερο stack που έκανα ποτε μαζί με το power shock:bbbiceps:

kostasgwc
21-06-13, 22:22
ok.φιλε μου Αντρεα,θα δοκιμασο καπια στιγμη το stack.

babis12
22-06-13, 00:16
γειας σας επειδη ειμαι λιποβαρης ηθελα να σας ρωτησω ποια ειναι η πρωτεινη ογκου με τισ περισσοτερες θερμιδες....με ενδιαφερει πρωτα να παρω κιλα.ευχαριστω:)

Leonidas Swei
22-06-13, 07:05
Καλησπερα!!! :)
Ειναι καλοκαιρι και αποφασισα πριν 1 μηνα να φτιαξω γραμμωση .. Γραφτηκα σε ενα εμπιστο γυμναστηριο και με ειπαν επειδη πηγαινω καθε μερα να παρω πρωτεινη για να με ξεκουραζει και να κανει καλο στους μυς και οχι να τους καταστρεφει . Ετσι και εγω εχθες πηγα να ροτησω για πρωτεινη . Το παιδι εκει του ειπα ακριβως τι θελω ( δηλαδη πρωτεινη για γραμμωση ) και με ειπε μια αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της ( καθαρη παντα!!) μετα ομως μιλησε και για κρεατινη και δεν πολυ εμπιστευομαι την κρεατινη ... Εσεις τι γνωμη εχετε ειμαι ανοιχτος σε ολες τις γνωμες !! :) Παρεπιπτοντως ειμαι 15 χρονων 75 κιλα και 1.79 υψος. Ευχαριστω :)

Leonidas Swei
22-06-13, 13:03
Καλησπερα σας!
Εγω θελω να ροτησω σχετικα με τα συμπληρωματα ... Κανω γυμναστηριο απο το πρηγουμενο μηνα και επειδη κανω καθημερινα γυμναστηριο με ειπαν να παρω πρωτεινες για να ταιζω και οχι να καταστρεφω τουε μυς μου. Ετσι και εγω πηγα εχθες και ροτησα. Με ειπε μια καθαρη πρωτεινη δεν θυμαμαι πως λεγοταν κια μετα ανεφερε την κρεατινη σε κουτι οπως η πρωτεινη ... Εγω δεν βασιζομαι στην κρεατινη γιατι να σας πω την αληθεια την φοβαμαι αρκετα! Την πρωτεινη οχι και τοσο. Ειμαι ανοιχτος σε ολες τις αποψεις :) ευχαριστω
ΥΓ.ειμαι 15 χρονων με καλο γυμνασμενο σωμα 15χρονου, 75 κιλα και υψος 1.79

Χριστοφορος123
22-06-13, 13:54
Ιδια ηλικια εχουμε.
Δε χρειαζεσαι κανενα απολυτως συμπληρωμα..κατσε φαε καλα κανε βαρη
Παρε πρωτεινη απο φαι,οχι απο σκονη
Φαε αυγα,γαλα,κρεας,κοτοπουλο,γιαουρτι κτλ και μην παρεις καν σκονη

Leonidas Swei
22-06-13, 14:55
Χριστοφορε ευχαριστω για την απαντηση σου θα το εχω και αυτο στο νου μου απλα θα περιμενω και αλλες αποψεις ευχαριστω και παλι :)

kostasgwc
22-06-13, 15:04
γειας σας επειδη ειμαι λιποβαρης ηθελα να σας ρωτησω ποια ειναι η πρωτεινη ογκου με τισ περισσοτερες θερμιδες....με ενδιαφερει πρωτα να παρω κιλα.ευχαριστω:)

Κατα την γνωμιμου εγω σου προτινο mass-tech της muscletech:toast:
Εμενα παντος μου εδωσε κιλα και λιγο λιπος:green:

bodybuilder8
22-06-13, 16:52
Μπορει η πρωτεινη whey να προσθεσει και λιπος? και γενικως να αυξησει τα κιλα(δεν εννοω μυικα)

billy89
22-06-13, 17:36
Το θέμα "γενικές ερωτήσεις για συμπληρώματα" δεν έπεσε στην αντίληψή σου?

Η πρωτείνη έχει μια θερμιδική αξία όπως και κάθε τι που τρώμε. Αν προσλαμβάνεις περισσότερες θερμίδες από τη διατροφή σου, συμπεριλαμβανομένων των συμπληρωμάτων, από αυτές που καις, θα πάρεις και λίπος.

Bratsaras
24-06-13, 14:30
Καλησπέρα παίδες είχα ακούσει για μία προτείνη γνωστή με το ονομα muscletech ειναι για όγκο και λένε οτι είναι πολύ καλή αλλα δεν μπορώ να την βρω σε κανένα μέρος,γνωρίζει κανενας απο εσάς απο που μπορώ να την αγοράσω;

Greek Gladiator
24-06-13, 16:32
Ριξε μια ματια εδω http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?774-Mass-Tech-(Muscletech) και επισης πηγαινε στο e-shop του forum να κοιταξεις και καμια αλλη πρωτεινη.

GreeceGr
25-06-13, 13:06
για την πρωτεινη σε σκονη. μπορω να κανω καθε μερα γυμναστικη απλα με ενα ρεπο μονο πχ το σαββατο? η ακομα και που παιρνω παλι χρειαζεται να κανω μερα παρα μερα?
αν ναι να παιρνω και τις μερες που δεν γυμναζομαι ?

Mikekan
25-06-13, 13:11
Να παίρνεις σίγουρα μετά τη προπόνηση και οποιαδήποτε άλλη ώρα-μέρα θες όταν δεν συμπληρώνεις τις ανάγκες σου σε πρωτεΐνη.

Spider_job
25-06-13, 20:47
πεδες πειτε καμια γνωμη για συνδιασμο σημπληρωματων για γραμωση
ποιος ειναι ο καλυτερος συνδιασμος που εχετε κανει και ειδατε αποτελεσμα.

Nikolas_mk2
25-06-13, 22:25
ποιος ειναι ο καλυτερος συνδιασμος που εχετε κανει και ειδατε αποτελεσμα.


Μακραν ο καλυτερος συνδυασμος ειναι σωστή διατροφή/αερόβια-κι αν καποιος θελει οπωσδηποτε να βαλει συμπληρωματα μια πρωτείνη ορου γαλακτος και μια πολυβιταμίνη...Τα υπολοιπα αφορουν συγκεκριμένα επιπεδα(πχ.αμινοξεα σε χαμηλα ποσοστα λιπους) ή απλως ειναι πεταμενα λεφτα(πχ.λιποδιαλύτες-με ελαχιστες εξαιρεσεις) :thumbup:

kazos_GR
25-06-13, 23:31
Μακραν ο καλυτερος συνδυασμος ειναι σωστή διατροφή/αερόβια-κι αν καποιος θελει οπωσδηποτε να βαλει συμπληρωματα μια πρωτείνη ορου γαλακτος και μια πολυβιταμίνη...Τα υπολοιπα αφορουν συγκεκριμένα επιπεδα(πχ.αμινοξεα σε χαμηλα ποσοστα λιπους) ή απλως ειναι πεταμενα λεφτα(πχ.λιποδιαλύτες-με ελαχιστες εξαιρεσεις) :thumbup:

οταν λες ελαχιστες εξαιρεσεις ? ποιος λυποδιαλιτης κανει δουλεια?
γιατι εγω οταν ηθελα να χασω απο πολους ακουσα τζαμπα λεφτα

Mikekan
25-06-13, 23:34
Κανένας. Για να δεις διαφορά από λιποδιαλύτη πρέπει να κάνεις όλα τα άλλα τέλεια και να είσαι πολύ χαμηλά σε λίπος.

Nikolas_mk2
25-06-13, 23:39
^ +1

και περα απο αυτο εγω δεν μπορω να σου προτείνω καποιον απο αυτους γιατί ''παιζουν'' με τις ορμονες του θυροειδή οπότε-μακρυά κι αγαπημενοι :thumbup:

Όλα τα συμπληρωματα μπορει να είναι τζαμπα λεφτα εφόσον δεν τα χρησημοποιείς οπως πρεπει... ;)

skoutelas13
27-06-13, 19:34
Καλησπερα...Ειμαι 21 χρονων, 1.85μ, 83-84kg, γυρω στο 9-10% ποσοστου λιπους και γυμναζομαι τακτικα 3 χρονια προσεχωντας παραλληλα πολυ τη διατροφη μου...Επειδη οι κοιλιακοι μου ειναι ακομα λιγο θωλοι εχω ξεκινησει εδω και ενα μηνα τρεξιμο μιας ωρας στο 65% των μεγιστων παλμων μου, αλλα δεν εχω δει τρομερα αποτελεσματα...Γι αυτο το λογο σκεφτομαι μηπως παραλληλα χρησιμοποιησω τα THERMO CUTS της ON...Πηγα λοιπον σε γνωστο καταστημα συμπληρωματων αλλα ο τυπος εκει μου ειπε οτι δεν θα με βοηθησουν και πολυ επειδη δεν εχω τρομερο θεμα και οτι θα με βοηθησει καλυτερα η χρηση καποιων BCAA αμινοξεων παραλληλα με την Whey Gold Standard της ΟΝ που χρησιμοποιω...


Εσας ποια ειναι η γνωμη σας?

Nikolas_mk2
28-06-13, 18:31
Το μόνο σιγουρο ειναι πως τα BCAA δεν εχουν καμια σχεση με λιποδιαλυση,προφανως στα προτειναν για να μπορεσεις οσο γινεται τωρα στη διαιτα να προστατεψεις το μυικό σου ιστό κατα τη διαρκεια της αεροβιας....Παρε,θα σε βοηθησουν(οχι στην απωλεια βαρους ομως)αλλα για να πεσεις πιο κατω ειναι ζορι και δεν θα σε βοηθησει οποιοδηποτε σκευασμα.

Θα σου προτεινα για 2 εβδομαδες-εφοσον εχεις 3 χρονια αθλησης πισω σου-να δοκιμασεις την HIIT στη θεση της ταλαιπωρης αεροβιας που κανεις.Και πολύ λιγοτερο κραταει(15-20 λεπτα) και καλυτερα αποτελεσματα φερνει.Εφοσον εισαι ενα μηνα σε διαιτα σκεψου μηπως χρειαζεται να κατεβασεις λιγο ακομα θερμιδες και αν εχεις γαλακτοκομικά στη διατροφή σου κοψτα σιγα-σιγα(αν και ειναι νωρίς για να σε θολωσουν αλλά ποτε δεν ξερεις). :welcome:

skoutelas13
28-06-13, 20:05
Το μόνο σιγουρο ειναι πως τα BCAA δεν εχουν καμια σχεση με λιποδιαλυση,προφανως στα προτειναν για να μπορεσεις οσο γινεται τωρα στη διαιτα να προστατεψεις το μυικό σου ιστό κατα τη διαρκεια της αεροβιας....Παρε,θα σε βοηθησουν(οχι στην απωλεια βαρους ομως)αλλα για να πεσεις πιο κατω ειναι ζορι και δεν θα σε βοηθησει οποιοδηποτε σκευασμα.

Θα σου προτεινα για 2 εβδομαδες-εφοσον εχεις 3 χρονια αθλησης πισω σου-να δοκιμασεις την HIIT στη θεση της ταλαιπωρης αεροβιας που κανεις.Και πολύ λιγοτερο κραταει(15-20 λεπτα) και καλυτερα αποτελεσματα φερνει.Εφοσον εισαι ενα μηνα σε διαιτα σκεψου μηπως χρειαζεται να κατεβασεις λιγο ακομα θερμιδες και αν εχεις γαλακτοκομικά στη διατροφή σου κοψτα σιγα-σιγα(αν και ειναι νωρίς για να σε θολωσουν αλλά ποτε δεν ξερεις). :welcome:

Φιλε μου λιγο δυσκολο να τα κοψω καθως ειναι η κυρια πηγη πρωτεινης μου κατα τη διαρκεια της ημερας (γιαουρτι - γαλα - cottage)... Εχεις να μου προτεινεις καποιο συγκεκριμενο πλανο για 20 λεπτα ΗΙΙΤ ??? για παραδειγμα καθε μερα ή μερα παρα μερα, ταχυτητα, ανα ποσα λεπτα διαλλειμμα κλπ...

batsinillas
29-06-13, 16:36
Καμιά βοήθεια,καποιος?

lagadas
30-06-13, 08:11
γεια σας,εχω κανει μισο χρονο διαιτα και προπονηση γραμμωσης με αποτελεσμα να γινω 65 κιλα αλλα με καλους κοιλακους γυμνασμενους οπως επισης και ολο το σωμα γενικα.Τωρα σκεφτομαι να ξεκινησω προπονηση ογκου χρησημοποιωντας πρωτεινη με μονουδρικη κρεατινη μαζι....επειδη δεν εχω την αναλογη εμπειρια θελω να ρωτησω κανοντας ογκο και μαζι με κρεατινη και πρωτεινη θα χασω τους κοιλιακους και την γραμμωση που ειχα....;;;

grtech
30-06-13, 08:50
Καλησπέρα και απο εμένα.Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τι πρωτείνη να συμπληρώσω το storm της universal που παίρνω αυτήν την εποχή.Ευχαριστώ.
Γεια σου batsinillas :welcome:,
Το σκεύασμα μπορείς να το συνδυάσεις με οποιαδήποτε διατροφικό συμπλήρωμα πρωτεΐνης θέλεις δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.

Κοίτα και εδώ Storm (Universal) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7782-Storm-%28Universal%29).

batsinillas
01-07-13, 16:16
Γεια σου batsinillas :welcome:,
Το σκεύασμα μπορείς να το συνδυάσεις με οποιαδήποτε διατροφικό συμπλήρωμα πρωτεΐνης θέλεις δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.

Κοίτα και εδώ Storm (Universal) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7782-Storm-%28Universal%29).


Ευχαριστώ για την ανταπόκριση grtech.

kazos_GR
03-07-13, 15:48
πεδες που θα βρω ενα SCOOP των 5 γρ?
στα xtreme stores ρωτισα δεν εχουν και σε φαρμακεια που ρωτισα στην περιοχη μου δεν εχουν που θα βρω ενα καταραμενο SCOOP :P:P:P

ΠανοςΒ
03-07-13, 15:59
Θα πας σε ενα μαγαζι με ειδη μαγειρικης- ζαχαροπλαστικης και θα ζητησεις κατι μεζουρες που ειναι σαν κουταλακια πολλες μαζι. Εχει πλαστικες και μεταλλικες. Οι δευτερες ειναι αθανατες. Διαλεξε ενα σετ με μικρες.

sub
03-07-13, 18:34
πεδες που θα βρω ενα SCOOP των 5 γρ?
στα xtreme stores ρωτισα δεν εχουν και σε φαρμακεια που ρωτισα στην περιοχη μου δεν εχουν που θα βρω ενα καταραμενο SCOOP :P:P:P

Scoop των 5 γραμμαρίων δεν πρόκειται να βρεις, των 5 ml σίγουρα θα βρεις εκεί που σου είπε ο ΠανοςΒ.

kazos_GR
03-07-13, 19:07
οκ θα το κοιτάξω πεδες thnx

Big Foot
03-07-13, 20:46
Ποιες ωρες ειναι καλυτερα να παιρνω την πολυβιταμινη της ΟΝ?Μια με πρωινο κ μια μετα την προπονηση?

Spider_job
06-07-13, 15:10
καλησπερα πεδες ξερω οτι δεν επιτρεπε να αναφερω κατι και οτι δεν ειναι και η σωστη κατηγορια για να ρωτήσω αλλα δεν εχω προσβαση στην κατηγορια με τα ''αασ'' οποτε αν θελει καποιος να help η καποιος admin να το σβηση οκ..
ελπιζω να μην αρχισουν κατι πεδακια να κραζουν αλλα τεσπα..
οποιος μπορει να μου στηλει ενα (πμ) που μπορω να βρω κλενβουτερολη γιατι οπου και να ρωτισα δεν βγαζω ακρη..

Spider_job
06-07-13, 16:59
κανεις πεδες?

Αρχαριος012
07-07-13, 05:34
Λεω τωρα καλοκαιρακι ηρθε.Εχω τελειωσει και τις πανεληνιες δεν παιρνεις εναν λιποδιαλυτη και κατι αλλο που θα σου δωσει ενεργεια να βγαζεις πιο σκηλη αεροβια?Παιζει κατι τετοιο ή να αρκεστω μονο στον λιποδιαλυτη και θα ειμαι οκ?(αν εχω ανοιξει το θεμα σε λαθος κατηγορια,βαλτε το στην σωστη :unsure: )

death4glory
07-07-13, 09:45
αχρηστος θα σου ειναι.. για ενεργεια φαε μακαρονια, ρυζι και αλλες τροφες που περιεχουν υδατανθρακα

death4glory
07-07-13, 10:16
καλησπερα πεδες ξερω οτι δεν επιτρεπε να αναφερω κατι και οτι δεν ειναι και η σωστη κατηγορια για να ρωτήσω αλλα δεν εχω προσβαση στην κατηγορια με τα ''αασ'' οποτε αν θελει καποιος να help η καποιος admin να το σβηση οκ..
ελπιζω να μην αρχισουν κατι πεδακια να κραζουν αλλα τεσπα..
οποιος μπορει να μου στηλει ενα (πμ) που μπορω να βρω κλενβουτερολη γιατι οπου και να ρωτισα δεν βγαζω ακρη..

αχαχαχαχ

leon04
07-07-13, 14:37
Γυμνάζομαι καθημερινά εδώ και 2 μήνες. Πριν 1μιση εβδομάδα ξεκίνησα να παίρνω λιποδιαλύτες "Hydroxycut hardcore elite"και έχω χάσει 3 κιλά. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Πρέπει να χάσω το λίπος που έχω για να ξεκινήσω να παίρνω πρωτεινη ορού γάλακτος ή αν ξεκινήσω να παίρνω παράλληλα πρωτείνη, θα βοηθήσει ώστε να καεί το λίπος πιο γρήγορα και παράλληλα θα συμβάλει στην αύξηση μυικής μάζας;

Οι λιποδιαλύτες δε με έχουν ενοχλήσει καθόλου. Εκανα προχθές γενικές εξετάσεις αίματος και όλα βγήκαν φυσιολογικότατα :)

Ευχαριστώ πολύ!

Nikolas_mk2
07-07-13, 15:22
Η ληψη πρωτείνης δεν εχει καμια σχεση με τη λιποδαλυση....Γενικά σε μια διαιτα χρειαζεσαι περισσότερη ποσοτητα πρωτεινών οπότε αν δεν μπορεις να εχεις αυτο που πρεπει απο φαγητό παρε μια whey.

leon04
07-07-13, 15:26
Η ληψη πρωτείνης δεν εχει καμια σχεση με τη λιποδαλυση....Γενικά σε μια διαιτα χρειαζεσαι περισσότερη ποσοτητα πρωτεινών οπότε αν δεν μπορεις να εχεις αυτο που πρεπει απο φαγητό παρε μια whey.

Μπα απο φαγητό είμαι οτι να ναι. Δε προσέχω και τόσο τη διατροφή, ωστόσο δε τρώω βλακείες (πιτσες, γυρους κτλ)
Δηλαδή αν πάρω μια whey και δεν εχει φυγει ακομα το λίπος, θα φουσκώσω (αυξηση μαζας δηλαδή) χωρίς να καεί το λίπος; (-->δηλαδή θα φαίνεται πιο έντονα;)

Nikolas_mk2
07-07-13, 15:30
Αν δεν ειναι τακτοποιημένη η διατροφή σου μπορει τα κιλά που χανεις να ειναι και απο μυική μαζα εκτός απο υγρα/λιπος-οπότε και να πεσεις σε bf παλι ιδιος θα φαινεσαι απλα πιο μικροσκοπικός.Κανενα συμπληρωμα πρωτείνης απο μονο του δεν θα σε ''φουσκωσει'' αυτο θα γινει μονο με σωστη διατροφή/γυμναστική ;)

Αρχαριος012
07-07-13, 15:44
αχρηστος θα σου ειναι.. για ενεργεια φαε μακαρονια, ρυζι και αλλες τροφες που περιεχουν υδατανθρακα Μακρονια λιγο δυσκολο σε περιοδο που θες να χασεις λιπος.Γι αυτο λεω για κατι που θα μου δωσει ενεργεια αφου εχει να φυγει πολυ κρεας στην διατροφη και απο φρουτα και μακαρανια τπτ!!! ;)

death4glory
07-07-13, 15:53
Μακρονια λιγο δυσκολο σε περιοδο που θες να χασεις λιπος.Γι αυτο λεω για κατι που θα μου δωσει ενεργεια αφου εχει να φυγει πολυ κρεας στην διατροφη και απο φρουτα και μακαρανια τπτ!!! ;)

δεν ξερα σε τι περιοδο εισαι.. Τοτε παιξε με μαυρο ρυζι η αγριο και με γλυκοπατατα καθως και με βρωμη

death4glory
07-07-13, 15:57
Μπα απο φαγητό είμαι οτι να ναι. Δε προσέχω και τόσο τη διατροφή, ωστόσο δε τρώω βλακείες (πιτσες, γυρους κτλ)
Δηλαδή αν πάρω μια whey και δεν εχει φυγει ακομα το λίπος, θα φουσκώσω (αυξηση μαζας δηλαδή) χωρίς να καεί το λίπος; (-->δηλαδή θα φαίνεται πιο έντονα;)

φτιαξε την διατροφη σου πρωτα... περιπου 1.5-1.7γρ πρωτεινη ανα σωματικου κιλου και ολα θα γινουν... Σε πληροφορω οτι εαν ΔΕΝ εχεις χασει λιπος και ξεκινας ογκο, οταν μπεις σε περιοδο γραμμωσης θα σου ειναι πολυ πιο ευκολο να χασεις το περιττο λιπος διοτι ανεβαινεις κιλα΄ο μεταβολισμος δουλευει καλυτερα και επιτυγχανοντε περισσοτερες καυσεις :)

death4glory
07-07-13, 15:58
Ποιες ωρες ειναι καλυτερα να παιρνω την πολυβιταμινη της ΟΝ?Μια με πρωινο κ μια μετα την προπονηση?

Ναι.. πρωι και μετα την προπονηση ειναι μια χαρα

Ανδρεας
07-07-13, 23:46
Προσωπικα, διαβασα, και εμαθα τι σημαινει συμπληρωμα διατροφης..δεν εχω παρει και δεν σκεφτομαι να παρω ουτε τωρα ουτε για τα επομενα 3-5 χρονια τουλαχιστον..απλα εχω καποιες αποριες και θα ηθελα να μου τις λυσετε..ετσι για να εμπλουτισω λιγο τις γνωσεις μου :P

1) Σε ποια ηλικια μπορει να αρχισει να πινει καποιος πρωτεινες-κρεατινες και ολα αυτα?
2) Η δεξτροζη ειναι υδατανθρακας..σε τι χρησιμευει οταν την πινεις μετα την προπονηση?
3) Τα συμπληρωματα σε τι τα διαλυεις? εννοω με γαλα? πχ πρωτεινη μπορεις να βαλεις ακομα και με τα δημητριακα (νομιζω) με την κρεατινη πχ πως την παιρνεις?
4) ποια η διαφορα του να παιρνεις συμπληρωμα ταυρινης με το να πινεις red bull/shark/monster ?
5) ποσο δυνατη πρεπει να ειναι η γυμναστικη σου για να μπορεις να παιρνεις συμπληρωματα?

leon04
08-07-13, 01:02
φτιαξε την διατροφη σου πρωτα... περιπου 1.5-1.7γρ πρωτεινη ανα σωματικου κιλου και ολα θα γινουν... Σε πληροφορω οτι εαν ΔΕΝ εχεις χασει λιπος και ξεκινας ογκο, οταν μπεις σε περιοδο γραμμωσης θα σου ειναι πολυ πιο ευκολο να χασεις το περιττο λιπος διοτι ανεβαινεις κιλα΄ο μεταβολισμος δουλευει καλυτερα και επιτυγχανοντε περισσοτερες καυσεις :)

Βλέπω οτι ξέρεις κάποια πράγματα.
Λοιπόν πριν ξεκινήσω τη γυμναστική ήμουν 81 κιλά. Είμαι 19 χρονών και 1.70 περίπου ύψος.
Εδώ και 2 μήνες έχω ξεκινήσει γυμναστική. Μη φανταστείς κάτι σπουδαίο, ποδήλατο στο σπίτι κανένα μισάωρο, αρκετές ασκήσεις με βάρη, κοιλιακούς, ραχιαίους, έλξεις σε μπάρα στην πόρτα και τρέξιμο σε στάδιο. Ολα αυτά σε χαλαρούς ρυθμούς. Δε ξεσκίζομαι δηλαδή.
Πριν 1μιση εβδομάδα πήρα τους λιποδιαλύτες που ανέφερα προηγουμένως. Εχω χάσει περίπου 3 κιλά και άρχισα να προσέχω περισσότερο τη διατροφή μου (δηλαδή να μη τρώω αηδίες και κυρίως έκοψα τα βραδινά γεύματα.) Λίπος έχω στην κοιλιά κατα κύριο λόγο, αλλά πιστεύω θα το χάσω.
Πότε μου προτείνεις να ξεκινήσω προτείνη ορού γάλακτος; Το θέμα μου είναι οτι αν «φουσκώσω» με την πρωτείνη (δηλαδή να αυξηθεί η μυική μάζα), το λίπος που έχω στην κοιλιά τι θα γίνει; Θα αυξηθεί κι αυτό αφού αυξάνεται η μυική μάζα ή θα αρχίσει σταδιακά να υποχωρεί;

death4glory
08-07-13, 09:13
Προσωπικα, διαβασα, και εμαθα τι σημαινει συμπληρωμα διατροφης..δεν εχω παρει και δεν σκεφτομαι να παρω ουτε τωρα ουτε για τα επομενα 3-5 χρονια τουλαχιστον..απλα εχω καποιες αποριες και θα ηθελα να μου τις λυσετε..ετσι για να εμπλουτισω λιγο τις γνωσεις μου :P

1) Σε ποια ηλικια μπορει να αρχισει να πινει καποιος πρωτεινες-κρεατινες και ολα αυτα?
2) Η δεξτροζη ειναι υδατανθρακας..σε τι χρησιμευει οταν την πινεις μετα την προπονηση?
3) Τα συμπληρωματα σε τι τα διαλυεις? εννοω με γαλα? πχ πρωτεινη μπορεις να βαλεις ακομα και με τα δημητριακα (νομιζω) με την κρεατινη πχ πως την παιρνεις?
4) ποια η διαφορα του να παιρνεις συμπληρωμα ταυρινης με το να πινεις red bull/shark/monster ?
5) ποσο δυνατη πρεπει να ειναι η γυμναστικη σου για να μπορεις να παιρνεις συμπληρωματα?

1)Στην πρωτη λυκειου αρχισα την πρωτεινη και στην δευτερα(περσι)την κρεατινι.. δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα.. ακομη χαχα
2)μετα την προπονηση θελεις υδατανθρακα για να αποροφηθει καλυτερα η πρωτεινη και θες υδατ υψηλου γλυκεμικου δεικτη... η απλη whey δεν σου εχει τον απαραιτητο υδατ. γι αυτο την συνδιαζεις με δεξτροζη για να γινει <<θερμιδικη>>
3)Συνηθως με νερο η πρωτεινη, και με χυμο κρεατινες, γλουταμινες κτλ... αλλα και με νερο να τα κανεις αυτα δεν θα εχεις προβλημα.. τωρα αν συνδιασεις whey με γαλα γινεται ενα ειδος casein(αργης αποροφησεις), συνηθως χρησιμοποιητε το βραδυ αυτο
4)Δεν το εχω ψαξει αλλα λογικα κατι παιζει με την περιεκτικοτητα...
5)δεν υπαρχει βαθμος δυσκολιας... απο την στιγμη που γυμναζεσαι και θες να εχεις μυικη αναπτυξη πρεπει να συγκεντρωνεις ολη την απαιτουμενθ πρωτεινη.. αν μπορεις να την παιρνεις μονο με γευματα εισαι jet... αν οχι τοτε χτυπας και καμια πρωτεινουλα..

ΑΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ

death4glory
08-07-13, 09:22
Βλέπω οτι ξέρεις κάποια πράγματα.
Λοιπόν πριν ξεκινήσω τη γυμναστική ήμουν 81 κιλά. Είμαι 19 χρονών και 1.70 περίπου ύψος.
Εδώ και 2 μήνες έχω ξεκινήσει γυμναστική. Μη φανταστείς κάτι σπουδαίο, ποδήλατο στο σπίτι κανένα μισάωρο, αρκετές ασκήσεις με βάρη, κοιλιακούς, ραχιαίους, έλξεις σε μπάρα στην πόρτα και τρέξιμο σε στάδιο. Ολα αυτά σε χαλαρούς ρυθμούς. Δε ξεσκίζομαι δηλαδή.
Πριν 1μιση εβδομάδα πήρα τους λιποδιαλύτες που ανέφερα προηγουμένως. Εχω χάσει περίπου 3 κιλά και άρχισα να προσέχω περισσότερο τη διατροφή μου (δηλαδή να μη τρώω αηδίες και κυρίως έκοψα τα βραδινά γεύματα.) Λίπος έχω στην κοιλιά κατα κύριο λόγο, αλλά πιστεύω θα το χάσω.
Πότε μου προτείνεις να ξεκινήσω προτείνη ορού γάλακτος; Το θέμα μου είναι οτι αν «φουσκώσω» με την πρωτείνη (δηλαδή να αυξηθεί η μυική μάζα), το λίπος που έχω στην κοιλιά τι θα γίνει; Θα αυξηθεί κι αυτό αφού αυξάνεται η μυική μάζα ή θα αρχίσει σταδιακά να υποχωρεί;

μην νομιζεις οτι η πρωτεινη ειναι κατι σαν εκεινο το ποτο που επινε ο asterix και αλλαζε κατευθειαν... η ορου γαλακτος δεν ειναι κατι παραπανω απο κοτοπουλο,ψαρι,αυγο

Mikekan
08-07-13, 09:22
Kακώς άρχισες στη πρώτη λυκείου τη πρωτείνη και πολύ κακώς στη δευτέρα τη κρεατίνη.

Καλό θα είναι να είμαστε πιο προσεκτικοί στις συμβουλές που δίνουμε σε ανήλικους.

death4glory
08-07-13, 09:28
Kακώς άρχισες στη πρώτη λυκείου τη πρωτείνη και πολύ κακώς στη δευτέρα τη κρεατίνη.

Καλό θα είναι να είμαστε πιο προσεκτικοί στις συμβουλές που δίνουμε σε ανήλικους.

οταν εγω επινα πρωτεινες οι συνομιλικοι μου κατεβαζαν το ενα τσιγαρο πισω απο το αλλο... τι ειναι καλυτερο?

Mikekan
08-07-13, 09:31
Tώρα αυτό είναι επιχείρημα? Δηλαδή πρέπει να κάνεις ή το ένα ή το άλλο? :unsure:

Φίλε μου στο Λύκειο δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο πέρα από μία καλή διατροφή. Οι ορμόνες σου είναι στα ύψη. Καλά καλά δεν έχεις μάθει να προπονείσαι ακόμα.

death4glory
08-07-13, 09:32
Tώρα αυτό είναι επιχείρημα? Δηλαδή πρέπει να κάνεις ή το ένα ή το άλλο? :unsure:

Φίλε μου στο Λύκειο δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο πέρα από μία καλή διατροφή. Οι ορμόνες σου είναι στα ύψη. Καλά καλά δεν έχεις μάθει να προπονείσαι ακόμα.

βγαινουμε off.. αν θες να μιλησουμε με pm

leon04
08-07-13, 12:53
μην νομιζεις οτι η πρωτεινη ειναι κατι σαν εκεινο το ποτο που επινε ο asterix και αλλαζε κατευθειαν... η ορου γαλακτος δεν ειναι κατι παραπανω απο κοτοπουλο,ψαρι,αυγο

οκ το γνωρίζω. Απλά η πρωτείνη θα συντελέσει στην καύση του λίπους ή θα γίνω ντουλάπα μαζί με λίπος και αυξημένη μάζ;

death4glory
08-07-13, 12:57
οκ το γνωρίζω. Απλά η πρωτείνη θα συντελέσει στην καύση του λίπους ή θα γίνω ντουλάπα μαζί με λίπος και αυξημένη μάζ;

σε αυτο που ειπες παιζει ρολο ο υδατανθρακας... την απαιτουμενη πρωτεινη την παιρνεις και οταν θες να καψεις λιπος και οταν θες να βαλεις μαζα, και μαζα βαζεις με τον υδατανθρακα

leon04
08-07-13, 13:58
σε αυτο που ειπες παιζει ρολο ο υδατανθρακας... την απαιτουμενη πρωτεινη την παιρνεις και οταν θες να καψεις λιπος και οταν θες να βαλεις μαζα, και μαζα βαζεις με τον υδατανθρακα

Εγώ παίρνω τώρα αυτό
********
Πότε να αρχίσω να παίρνω πρωτείνη; Πρέπει να περιμένω να χάσω κι άλλο λίπος ή όχι;

***Απαγορευονται λινκ από καταστήματα εκτός αυτά των χορηγών του φόρουμ. Mods Team***

kazos_GR
08-07-13, 15:59
πεδες εχετε να προτεινετε ενα αξιολογο σημπληρωμα (ασβεστιο-μαγνησιο) απο φαρμακειο γιατι στα x treme stores δεν εχουν?

death4glory
08-07-13, 17:31
Εγώ παίρνω τώρα αυτό
********
Πότε να αρχίσω να παίρνω πρωτείνη; Πρέπει να περιμένω να χάσω κι άλλο λίπος ή όχι;

ΟΧΙ..!! αρχισε γιατι αμα χανεις βαρος και δεν παιρνεις την απαιτουμενη πρωτεινη ειναι σιγουρο οτι θα χασεις μυες...

leon04
08-07-13, 18:54
ΟΧΙ..!! αρχισε γιατι αμα χανεις βαρος και δεν παιρνεις την απαιτουμενη πρωτεινη ειναι σιγουρο οτι θα χασεις μυες...

μα οι λιποδιαλύτες δε διαλύουν μόνο το λίπος, όπως λέει και το όνομά;

leon04
08-07-13, 20:14
Αλλη απορία: Λαμβάνοντας πρωτεινη ορού γάλακτος αυξάνεις πιο εύκολα τη μυική σου μάζα.
Επίσης αν λαμβάνεις κρεατινη αυξάνεις τη μυική σου μάζα.
(όλα τα παραπάνω σε συνδιασμό με διατροφή και γυμναστική φυσικά).
Ποια η διαφορά όμως στην κρεατίνη και την πρωτείνη;

Mikekan
08-07-13, 20:17
Φίλε έχεις βασικές ελλείψεις σε γνώσεις, κάτσε διάβασε λίγο το Forum και ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα. Μην περιμένεις μασημένη τροφή.

death4glory
08-07-13, 20:58
Φίλε έχεις βασικές ελλείψεις σε γνώσεις, κάτσε διάβασε λίγο το Forum και ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα. Μην περιμένεις μασημένη τροφή.

+1

kazos_GR
08-07-13, 21:42
πεδες εχετε να προτεινετε ενα αξιολογο σημπληρωμα (ασβεστιο-μαγνησιο) απο φαρμακειο γιατι στα x treme stores δεν εχουν?

κανεις?

Nikolas_mk2
08-07-13, 21:49
απο φαρμακειο γενικά ειναι λιγες οι επιλογές και συνηθως αρκετα τσιμπημενες....Αν βρεις της solgar που τη δουλευουν καποια φαρμακεια εχει ενα αλλα ειναι με ψευδαργυρο μαζι- Calcium Magnesium Plus Zinc - 100 ταμπλετες με καλές μορφές μεταλλων,γυρω στο 10ρικο πρεπει να σου βγει,το πολυ 12 ;)

leon04
09-07-13, 00:08
Φίλε έχεις βασικές ελλείψεις σε γνώσεις, κάτσε διάβασε λίγο το Forum και ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα. Μην περιμένεις μασημένη τροφή.

Απο το να διαβάσω 340 σελίδες σ' αυτό το τοπικ, θα μπορούσεες να μου δώσεις μια απάντηση, που ούτε 1 λεπτό δε θα σου πάρει απο το να απαντήσεις αυτην την εξυπνάδα

Nikolas_mk2
09-07-13, 00:45
Βασικά δεν σου ειπε να διαβασεις τις 340 σελιδες αυτου του τοπικ αλλα τεσπα....

Αν θες να ασχοληθεις σοβαρα με αυτο θα πρεπει να αφιερωσεις χρονο στο να μαθεις καποια βασικά πραγματα γυρω απο τη θεωρία τροφιμων/συμπληρωματων,καταρτιση διαιτολογιου/διατροφολογιου,χρονισμό γευμάτων κτλ.Η γυμναστική(σωματοδομηση) δεν ειναι μονο πιασαμε 2 αλτηρες μια μπαρα τα σηκωσαμε κι όλα καλά αλλα κουβαλάει απο πίσω μια τεραστια θεωρια περι διατροφής την οποια οσο καλυτερα τη μαθεις και την εφαρμόζεις,τοσο καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις στη πορεία.

Οι απαντησεις σε αυτα που ρωτάς χρειαζονται πολύ παραπανω απο 1 λεπτό για να απαντηθουν αφου ακομη δεν εχεις ξεκαθαρισει(και λογικό,κανεις δεν γεννηθηκε με γνωσεις)στο μυαλό σου καποια βασικά θεματα....

Αν εχεις πραγματικά τη διαθεση να γινεις καλύτερος ξεκίνα απο αυτα ;)

http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?5923-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=101:2009-09-25-06-48-41&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=87:2009-09-25-06-39-02&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=98:2009-09-25-06-46-38&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

:welcome:

Mikekan
09-07-13, 09:18
Απο το να διαβάσω 340 σελίδες σ' αυτό το τοπικ, θα μπορούσεες να μου δώσεις μια απάντηση, που ούτε 1 λεπτό δε θα σου πάρει απο το να απαντήσεις αυτην την εξυπνάδα

Επιβαρύνεις τη θέση σου πάραυτα! :green:

Ένα απλό search χρειάζεται που εμμέσως ΄όμως θα αποδεικνύει ότι θες να ασχοληθείς σοβαρά και δεν πετάς φωτοβολίδες!

Ακακιος
09-07-13, 11:13
Γεια σας παιδια ..ειμαι 1.65.. 66 κιλα και εχω αρκετο λιπος απο την μεση και πανω .. Επειδη δεν ξερω και πολλα μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη πρωτεινη για να την συνδιασω με καλη διατροφη(πηγα προσφατα σε διατροφολογο) και εντονη γυμναστικη !:)

Σε καμια περιπτωση δεν θελω να παρω καποια που να μου προσφερει ογκο!

Mikekan
09-07-13, 11:15
Πόσο καιρό γυμνάζεσαι?

stef25
09-07-13, 11:18
Από τη στιγμή που πήγες σε διατροφολόγο, θεωρητικά θα πρέπει να σου έχει φτιάξει μια διατροφή που καλύπτει τις καθημερινές πρωτεινικές σου ανάγκες, με βασική παράμετρο βέβαια την αθλητική σου δραστηριότητα...Τι να το κάνεις λοιπόν το συμπλήρωμα πρωτείνης?

Ακακιος
09-07-13, 11:22
Απλα νομιζα οτι με καποιο συμπληρωμα ισως να ειχα ποιο γρηγορη εξελιξει και με την διατροφη εχανα και συγχρονος μυς..

Γυμναζομαι περιπου 2-3 εβδομαδες..

stef25
09-07-13, 11:33
Το συμπλήρωμα πρωτείνης είναι φαγητό....Όπως και να χει αφιέρωσε λίγο χρόνο στις ενότητες διατροφή και συμπληρώματα ή ρώτα με τον διατροφολόγο σου για να μάθεις κάποια πράγματα σχετικά με το πως καίγεται το λίπος και πως αυξάνεται η μυική μάζα και ποια είναι η συμβολή του φαγητού σε αυτό...Καλά καλά δεν ξεκίνησες και ψάχνεις για μαγικές λύσεις...:P

Ακακιος
09-07-13, 11:36
Χαχαχα καπως ετσι!!Απλα θελω να δω διαφορες στο σωμα μου και ψαχνω για διαφορες λυσεις..

Mikekan
09-07-13, 11:40
O μόνος τρόπος για να δεις διαφορές στο σώμα σου είναι η επιμονή και η υπομονή με άσκηση και διατροφή. Απολύτως κανένας άλλος.

Ακακιος
09-07-13, 11:48
Οκ ευχαριστω αδερφε!!

MΑΥΡΟ ΓΕΡΑΚΙ
09-07-13, 16:12
Καλησπερα... ειμαι σε διαιτα αυτην την περιοδο... και επειδη εχω δει οτι εχουν και ταυρινη μεσα εστω και λιγο να εχουν οσο να ναι θα με ανεβαζουν..... η απορια μου ειναι .. οτι εχουν μεσα κρεατινη μονουδρικη..... εφτασα σε επιπεδο γυρω στο 9 % και φοβαμαι μην παρω υγρα.... λετε να με γεμισει με υγρα.. αλλα πιστευω οτι η δοση που εχει μεσα δεν ειναι και τοσο πολυ..... οποτε εαν μπορειτε περιμενω απαντηση

platonas
09-07-13, 19:16
Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση παρακαλω εχω παρει μια whey ''biotech usa zero'' ενα νιτρικο ''biotech nitrox therapy'' και λιποδιαλυτες ''THERMOBOL''.
Μπορειτε να μου πειτε πως να τα περνω με ποια σειρα και τι ωρα,βασικα περνω πρωι την whey και μια ωρα πριν την προπονηση.αυτο ξερω οτι βοηθεια καλοδεχουμενη.
Ευχαριστω

Pain=strength
09-07-13, 21:41
Καλησπερα :) πινω 2 σκουπ την μερα πρωτεινη ενα 45 λεπτα πριν την γυμναστικη κι ενα εντος μισης ωρας αφου τελειωσω..8α ηταν καλυτερο να πινω ενα οταν 3υπναω αντι για αυτο πριν της γυμναστικης?:green:

leon04
10-07-13, 00:51
Τι είναι το «σκουπ»;

Pain=strength
10-07-13, 02:59
Τι είναι το «σκουπ»;

Στα περισσοτερα συμπληρωματα σε μορφη σκονης περιεχεται μεσα στην συσκευασια κατι σαν ενα μικρο δοχειο για να υπολογιζεις τν ποσοτητα του συμπληρωματος που καταναλωνεις.Αυτο το μικρο δοχειο ειναι το scoop