PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37

spartan77
10-07-13, 09:34
Τι είναι το «σκουπ»;

70377 :welcome:

leon04
10-07-13, 13:18
Καλησπέρα. Θέλει η μάνα μου να πάρει κάτι μπας και χάσει κανένα κιλό. Ο πράσινος καφές θα τη βοηθήσει; Δε θέλει κανένα δυνατό συμπλήρωμα γιατί παίζει χάπια για τη πίεση και φοβάται μην υπάρξει κανένα θέμα...

Ευχαριστώ

ΠανοςΒ
10-07-13, 13:22
Ας κόψει τη μασα και ας κανει λίγη ασκηση και ολα τα άλλα θα ερθουν. Γυναικα με τετοιο πρόβλημα να παρει λιποτροπικα!?!?! Πολυ επικινδυνο.

death4glory
10-07-13, 15:01
Καλησπέρα. Θέλει η μάνα μου να πάρει κάτι μπας και χάσει κανένα κιλό. Ο πράσινος καφές θα τη βοηθήσει; Δε θέλει κανένα δυνατό συμπλήρωμα γιατί παίζει χάπια για τη πίεση και φοβάται μην υπάρξει κανένα θέμα...

Ευχαριστώ

leon4 απο τι θυμαμαι κι εσυ θες να χασεις λιπος και μας παρουσιαζες λιποδιαλιτες και ρωτουσες διαφορα τα οποια ειναι αναρτημενα στο forum.. διαβασε το forum και μην τα περιμενεις ολα ετοιμα

GLXkaideneimaiKALA
10-07-13, 19:16
Για σας ειμαι 14 χρονων και μολις αρχισα να ασχολουμαι με την γυμναστικη και θα ηθελα να παρω καποιο συμπληρωμα αλλα δεν κσερω αν κανει για την ηλικια μου και δεν ξερω τι να κανω μπορει καποις να με βοηθησει?

panakos
10-07-13, 20:40
στην ηλικια σου δεν χρειαζεσαι συμπληρωματα διατροφης,ουτε καν καποια ιδιαιτερη διατροφη...προσπαθησε να τρως καθαρο φαγητο,χωρις αυτο νβα σημαινει οτι δεν θα τρως και σαβουρα...ο οργανισμος σου τωρα τα χρειαζεται ολα,...:toast:

Mikekan
10-07-13, 21:37
Για σας ειμαι 14 χρονων και μολις αρχισα να ασχολουμαι με την γυμναστικη και θα ηθελα να παρω καποιο συμπληρωμα αλλα δεν κσερω αν κανει για την ηλικια μου και δεν ξερω τι να κανω μπορει καποις να με βοηθησει?

Όχι βέβαια, έχεις αρκετά χρόνια μπροστά σου για συμπληρώματα. Τρώγε ποιοτικά και πολύ και τα αποτελέσματα δεν θα αργήσουν να έρθουν! Καλή συνέχεια στους στόχους σου!

Ανδρεας
10-07-13, 21:40
δεν χρειαζονται συμπληρωματα..και γω στην ηλικια σου ειμαι περιπου..κατσε διαβασε το φορουμ για την διατροφη και θα δεις οτι υπαρχουνε πολλα που δεν ηξερες και θα σε βοηθησουν

stefanos8
10-07-13, 21:53
Θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας για αυτό εδώ το προιόν : http://www.proteinsuperstore.gr/product/endo-stim ...Είναι ασφαλές?Θα έχω αποτέλεσμα?Και αν όχι τι προτείνετε εσείς για αύξηση μυικού όγκου?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Ανδρεας
10-07-13, 21:55
Θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας για αυτό εδώ το προιόν : http://www.proteinsuperstore.gr/product/endo-stim ...Είναι ασφαλές?Θα έχω αποτέλεσμα?Και αν όχι τι προτείνετε εσείς για αύξηση μυικού όγκου?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

στεφανε..κατ αρχας..ποσο χρονων εισαι και ποσο καιρο γυμναζεσαι και σε ποιο επιπεδο?

stefanos8
10-07-13, 21:59
Είμαι 19 χρονών,γυμνάζομαι από το περασμένο καλοκαίρι και έχω δει σχετικά μέτρια αποτελέσματα...

Ανδρεας
10-07-13, 22:11
Είμαι 19 χρονών,γυμνάζομαι από το περασμένο καλοκαίρι και έχω δει σχετικά μέτρια αποτελέσματα...

Λοιπον θα σου πω τη γνωμη μου..αν και δεν ειμαι ο φιλοσοφος του bodybuilding :P

1) για την ηλικια σου και μεχρι τα 20 τα συμπληρωματα δεν χρειαζονται μια και μπορεις να φτιαξεις τη διατροφη σου αναλογα
2) αυτο το πραμα αυξανει τις ορμονες σου (αν σκεφτεις οτι οι αντρες εχουν την εφηβεια μεχρι τα 18-20) δεν υπαρχει λογος..το σωμα σου παραγει ολες τις ορμονες που χρειαζεσαι
3) το να βαλει καποιος μαζα ειναι σχετικα αργη διαδικασια δες το αυτο το βιντεο και θα καταλαβεις και απο μονος σου http://www.youtube.com/watch?v=Xcuhi6RaZ24
4) ολες αυτες οι βλακιες που λει απο κατω στην περιγραφη.. ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ δεν ισχυει για κανενα συμπληρωμα
5) μην πιστευεις ο,τι διαβαζεις στο ιντερνετ απο διαφημισεις και τετοια

ελπιζω να βοηθησα,
Ανδρεας

stefanos8
10-07-13, 22:17
Ευχαριστώ πολύ φίλε...Το πήρε και ένας φίλος μου αυτό και είδε πολύ καλά αποτελέσματα,απλά αυτό το "ορμόνη" με φοβίζει κάπως...Thanx πάντως..

Ανδρεας
10-07-13, 22:20
Ευχαριστώ πολύ φίλε...Το πήρε και ένας φίλος μου αυτό και είδε πολύ καλά αποτελέσματα,απλά αυτό το "ορμόνη" με φοβίζει κάπως...Thanx πάντως..

τιποτα φιλε μου..απλα για να ξερεις την τεστοστερονη τη παραγουν οι ορχεις μας και κυριως στην εφηβεια (12-20 χρονων για τους ανδρες) λες να χρειαζεσαι περισσοτερη? :green:

Mikekan
10-07-13, 22:20
Moύφα είναι, μην ασχολείσαι.

Συνέπεια στη διατροφή και τη γυμναστική.

ThanosJJ
10-07-13, 22:33
Καλησπέρα...
τυχαίνει να έπεσαν στα χέρια μου 1 δείγμα mass υπάρχει πρόβλημα αν το δοκιμάσω αύριο για παράδειγμά ενώ παίρνω ήδη πρωτεΐνη καθημερινά της ON?

Mikekan
10-07-13, 22:34
Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα.

GLXkaideneimaiKALA
11-07-13, 14:28
Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια

livistros
11-07-13, 22:06
παιδια μια ερωτηση
μεταπροπονητικα παιρνω την cor performance της cellucor ειναι μπλεντ κρεατινης
την πρωτεινη μου μετα απο ποση ωρα να την λαβω;
ευχαριστω εκ των προτερων

panakos
12-07-13, 08:46
παιδια μια ερωτηση
μεταπροπονητικα παιρνω την cor performance της cellucor ειναι μπλεντ κρεατινης
την πρωτεινη μου μετα απο ποση ωρα να την λαβω;
ευχαριστω εκ των προτερωνμετα απο κανα 10 λεπτο μια χαρα ειναι:thumbup:

mercy_
12-07-13, 17:09
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω με το που τελειωσω το προγραμμα με τα βαρη εχω αεροβιο αλλα οταν τελειωνω τα βαρη πινω την πρωτεινη και μετα τρεχω μηπως παει στραφη μετα που τρεχω?

kokosg1
12-07-13, 23:10
Καλησπέρα σας είμαι 25 χρόνο και ασχολούμαι με το bodybuilding εδώ και 5 χρόνια
Είμαι 70 κιλά και ύψος 1,77 τι συμπληρώματα πρέπει να πάρω για να αυξήσω το βαρος μου και για να διατηρούμε κιόλας
Ευχαριστώ

panakos
12-07-13, 23:39
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω με το που τελειωσω το προγραμμα με τα βαρη εχω αεροβιο αλλα οταν τελειωνω τα βαρη πινω την πρωτεινη και μετα τρεχω μηπως παει στραφη μετα που τρεχω?
Πιες την μετα το αεροβιο...
Μολις τελσιωνεις ταβαρη παρεαν θες bcaa πιο καλανομιζω ειναι πριν το αεροβιο...

Mikekan
13-07-13, 06:02
Καλησπέρα σας είμαι 25 χρόνο και ασχολούμαι με το bodybuilding εδώ και 5 χρόνια
Είμαι 70 κιλά και ύψος 1,77 τι συμπληρώματα πρέπει να πάρω για να αυξήσω το βαρος μου και για να διατηρούμε κιόλας
Ευχαριστώ

Πολύ και ποιοτικό φαγητό.

kokosg1
13-07-13, 11:27
Καλησπερα σας!
Εγω θελω να ροτησω σχετικα με τα συμπληρωματα ... Κανω γυμναστηριο απο το πρηγουμενο μηνα και επειδη κανω καθημερινα γυμναστηριο με ειπαν να παρω πρωτεινες για να ταιζω και οχι να καταστρεφω τουε μυς μου. Ετσι και εγω πηγα εχθες και ροτησα. Με ειπε μια καθαρη πρωτεινη δεν θυμαμαι πως λεγοταν κια μετα ανεφερε την κρεατινη σε κουτι οπως η πρωτεινη ... Εγω δεν βασιζομαι στην κρεατινη γιατι να σας πω την αληθεια την φοβαμαι αρκετα! Την πρωτεινη οχι και τοσο. Ειμαι ανοιχτος σε ολες τις αποψεις :) ευχαριστω
ΥΓ.ειμαι 15 χρονων με καλο γυμνασμενο σωμα 15χρονου, 75 κιλα και υψος 1.79

φιλε εγω ενα πραγμα θα σου πω παρε μια πρωτεινη καθαρη και αμινοξεα και μια καλι διατροφι και ισε μια χαρα.ειδου το αποτελεσμα στη φωτο μου

giorgos28
13-07-13, 20:54
geia sas filoi m. exw parei kazeini gia to vradu kai ithela na mou pei kapoios an tha prepei na pinw to sugkekrimeno rofima kathe vradu ane3eretws, i mono ta vradia pou exei proigithei proponisi me varu. ( apologoumai pou den grafw ellinika, alla den 3erw pws na alla3w tin glwssa grafis sto tablet) .

Γιώργος Βαλσαμής
14-07-13, 01:07
Φίλε νομίζω πώς πρέπει να παίρνεις και τις μέρες που δεν κάνεις βάρη όπως τα περισσότερα συμπληρώματα!!! :)

Mikekan
14-07-13, 07:26
Είναι απλά τα πράγματα, αν κοντεύει η ώρα που πας για ύπνο, έχεις φάει και το γιαουρτάκι σου και παρόλα αυτά δεν έχεις φτάσει το στόχο σου σε πρωτεΐνη χτυπάς και τη καζεΐνη. Αν τον έχεις φτάσει δεν τη χτυπάς.

leon04
14-07-13, 20:22
Η πρωτείνη ορού γάλακτος βοηθάει στην καύση λίπους ή όχι;

stef25
14-07-13, 20:23
οχι

gymele
14-07-13, 23:53
Τωρα με την ζεστη που την αποθηκευεται την πρωτεινη ?

Γιατι ερχονται 38+ σιγα-σιγα και δεν ξερω, να την βαλω ψυγειο ή να την αφησω στο δωματιο ?

leon04
15-07-13, 00:54
οχι

Τώρα εγώ παίρνω λιποδιαλύτες, κανω διατροφή και γυμναστική. Αμα πάρω και πρωτεΐνη, δε θα δω πιο γρήγορα αποτελέσματα;

panakos
15-07-13, 13:01
Τώρα εγώ παίρνω λιποδιαλύτες, κανω διατροφή και γυμναστική. Αμα πάρω και πρωτεΐνη, δε θα δω πιο γρήγορα αποτελέσματα;αποτελεσματα δεν θα δεις οχι φιλος...βασικα καπου εχει ςμπερδευτει...διαβασα το πανω ποστ σου που λες αν παρεις πρωτεινη θα δεις μειωση λιπους...αυτο δεν ισχυει...και πρωτεινη να παρεις αν δεν καλυπτεις τις αναγκες του οργανισμου σε ημερησια βαση τιποτα δεν θα κανει...

Andreas C.
15-07-13, 15:06
Τωρα με την ζεστη που την αποθηκευεται την πρωτεινη ?

Γιατι ερχονται 38+ σιγα-σιγα και δεν ξερω, να την βαλω ψυγειο ή να την αφησω στο δωματιο ?

Εδώ χτυπά πάνω από 40, την έχω στο δωμάτιο και ποτε δεν είχα κανένα πρόβλημα τόσα χρονια :toast:

ThanosJJ
15-07-13, 18:05
Και εγώ δωμάτιο στο ράφι με κλειστό το πορτάκι για να μην την χτυπάει ευθέως ο ήλιος και είναι μπόμπα :)

cryptonx
17-07-13, 03:04
θα ηθελα να ρωτισο για τα bcaa τι προτεινε αναμεσα σε Gaspari 6000 η scitec nutrition bcaa 6400 ???

Andreas C.
17-07-13, 10:24
Φιλε εγώ θα προτιμούσα τα Gaspari 6000 γιατί έχουν περισσότερη λεύκινη!

Pain=strength
17-07-13, 15:22
Λογικα θα το εχουν ξαναρωτησει αλλα δεν μπορω να ψαξω 100 σελιδες ;p ποιες οι διαφορες μεταξυ whey concetrate και isolate?

InvKid
17-07-13, 22:48
Λογικα θα το εχουν ξαναρωτησει αλλα δεν μπορω να ψαξω 100 σελιδες ;p ποιες οι διαφορες μεταξυ whey concetrate και isolate?

Δες εδώ...
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=85:2009-09-25-06-37-13&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

Pain=strength
18-07-13, 22:12
ευχαριστωω πολυ :)

lakedemonios
21-07-13, 06:38
καλησπερα σας!ειμαι 18 χρονον 1.89 και 104 κιλα!εχω σταματισει τη γυμναστικη 2 χρονια περιπου με αποτελεσμα να παρω αρκετα κιλα (ποτε δεν ημουν φετες :P αλλα κανονικος!!) θελω να χασω κιλα σε λιπος και παραληλα να παρω σε μυηκι μαζα!σκεφτομαι σαν βοηθεια να δοκιμασω καποιον λιποδιαλυτη και ισως καποια καθαρη πρωτεινη! τι με συμβουλεβεται;;

Grigoris Tsiaousis
21-07-13, 17:23
Γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω ποιες επιπτωσεις εχουν τα νιτρικα οξειδια στην υγεια και πως θα μπορουσα να τα αποφυγω;
Καθε ποτε πρεπει να παιρνω και καθε ποτε πρεπει να σταματαω ετσι ωστε να μην προκληθουν προβληματα..
Επισης, μηπως θα μπορουσατε να με προτεινετε καποια γνωστη μαρκα;;

Andreas C.
22-07-13, 13:00
καλησπερα σας!ειμαι 18 χρονον 1.89 και 104 κιλα!εχω σταματισει τη γυμναστικη 2 χρονια περιπου με αποτελεσμα να παρω αρκετα κιλα (ποτε δεν ημουν φετες :P αλλα κανονικος!!) θελω να χασω κιλα σε λιπος και παραληλα να παρω σε μυηκι μαζα!σκεφτομαι σαν βοηθεια να δοκιμασω καποιον λιποδιαλυτη και ισως καποια καθαρη πρωτεινη! τι με συμβουλεβεται;;

Καλώς ήρθες στο φόρουμ :welcome:

Φιλε μου μάθε πρώτα να τρέφεσαι σωστά και να έχεις συνέπεια στις προπονήσεις σου, τα αλλα όλα είναι χάσιμο χρόνου και λεφτών προς το παρόν:toast:

panagiotis1981
22-07-13, 19:53
γεια σασ λεγομαι παναγιςτησ ειμαι 1.86 κιλα 94 πηγενα απο τα 18-22 ειχα σταματιση και τορα ειμαι 32 χρωνον .....τι συμπριροματα πρεπει να παρω για να δειξω κσανα αλλα χωρισ να χασο και παρο κιλα.απλα θελω να αυξισω τιν μιικη μαζα και να χασω το λιποσ αλα να μινο στα ιδια κιλα.

panakos
22-07-13, 21:30
φιλε μου παναγιωτη ξεκινα καθαρη διατροφη και με τον καιρο θα γινει αυτο..δεν χρειαζεται κατι αλλο...:toast:

polo0
23-07-13, 00:47
ρε παιδιά να ρωτήσω και εγω κάτι που με βασανίζει εδώ και καιρό και φοβάμαι να το αρχίσω γιατι μόνο με το άγχος που θα έχω θα έχω τα αντίθετα αποτελέσματα:turtle::turtle:..αν μέτα απο τν προπόνηση που διαρκεί περίπου 1 μιση ώρα περίπου τόσο αναλόγως και τι έχω...αν μετα λοιπον πηγαίνω για αερόβια αλλα αερόβια που θα διαρκεί κανα 45 λεπτο και είναι hit τι πρέπει να παίρνω ενδιάμεσα ? μετα τν προπόνηση παίρνω πρωτείνη και τωρα βάζω και λιγο κρεατίνη ίσα ισα για καλύτερη ανάρρωση ...
να βάλω αμινοξέα ? και αν ναι ποια θα προτείνατε ? και στο τέλος τς αερόβιας πίνω κανονικά τν whey ε?:green:

kostas as
23-07-13, 13:22
γεια σασ παιδια, διαβασα παραπανω οτι τα συμπληρωματα διατροφης ειναι το ιδιο με την κανονικη τροφη απλα ειναι για να συμπληρωνουν τη διατροφη μας. εχω μια απορια ομως αν μπορει καποιος να μου τη λυσει. γνωριζω ατομα που χρησιμοποιουσαν συμπληρωματα (κυριως πρωτεινες) και πηγαιναν γυμναστηριο ενα διαστημα και πηραν κιλα και μυς φτιαχνοντας αρκετα το σωμα τους,οταν ομωσ σταματησαν και τα συμπληρωματα και το γυμναστηριο επεσαν αρκετα σε βαθμο σχεδον οπωσ ηταν αρχικα.θα μου πειτε πολυ λογικο αφου επεσαν σε θερμιδες, αλλα ξερω και ατομα που πηγαινοντας γυμναστηριο και τρεφονταν μονο με κανονικη τροφη κανοντας διατροφη ογκου πηραν καποια κιλα και μυς και αφου σταματησαν το γυμναστηριο και τρεφονταν με οριο χωρις να κανουν καποια διατροφη κρατησαν τη φυσικη τουσ κατασταση και τα κιλα τους για πολλα χρονια...
μπορει αυτα που λεω να μην εχουν βαση αλλα αυτο εχω καταλαβει με αυτα που βλεπω! αν μπορει καποιος να μου λυσει την απορια μ! ευχαριστω πολυ :)

ΠανοςΒ
23-07-13, 13:47
Αυτό που λές παίζει, το έχω δεί και το έχω ζησει και εγω με μενα. Αυτό που πιστεύω είναι ότι συμβαίνει για καθαρά ψυχολογικούς λόγους. Οταν σταματάς τα συμπληρώματα χαλαρώνεις κιόλας με αποτέλεσμα να μην γυμνάζεσαι και να μην τρως όσο καλά όσο νομίζεις.

kazos_GR
24-07-13, 12:10
οπου και να μπω στο ιντερνετ γινετε χαμος με το green coffee τι λετε αξιζει τπτ?

Nikolas_mk2
24-07-13, 12:35
Καθε τρεις και λιγο εμφανιζεται κι ενα ''θαυματουργό'' ματζούνι,δοκιμασε το αν θες αλλα σε αυτη τη τιμή εγω παντως δεν θα το ακουμπουσα-ειδικα όταν όλες οι μελέτες που υπαρχουν για τη δραση του ειναι απο την ίδια την εταιρία παραγωγής! :P

and345
24-07-13, 16:49
παιδια ποια θεωρειτε καλυτερη εταιρια απο τις 2 ? Primaforce ή Allmax ?
γιατι κοιταω για καποια πραγματακια οπως καφεινη, ταυρινη και βητα αλανινη και αλλα, και η δευτερη τα εχει φθηνοτερα, και εχω ψιλοσκαλωσει.

jam
24-07-13, 17:47
μια μικρη απωρεια , Ω3 μπορω να πινω στο τελευτεο γευμα πριν τον υπνο το βραδυ και αυτο να αντικαθυστα το λιπος ετσι ωστε να επιβραδυνεται ο χρονος ενεργειας της πρωτεινης ?
δηλαδη για παραδειγμα τρωω το γιαουρτακι με 1 φετα τυρι 1 γαλοπουλα και 10 αμυγδαλα , αν αφαιρεσω τα αμυγδαλα και παρω το χαπακι Ω3 :weights: θα ειναι ενταξη η οχι ?
παιρνω 2 χαπακια Ω3 ενα πρωι με το προγευμα και 1 νυκτα με το κανονικο γευμα , απλα λεω να το κανω οπως ανεφερα πιο πανω , γνωμη σας ? :unsure:

Mikekan
24-07-13, 17:49
Έχει μια βάση αυτό που λες, αλλά γιατί να αφαιρέσεις το κανονικό φαί για να πάρεις χάπια. Δεν συμφωνώ σε αυτό. Προσωπικά τα παίρνω ανάμεσα στα γεύματα μακριά από άλλα λιπαρά.

jam
24-07-13, 17:52
δεν αφαιρω κανενα γευμα !! το παιρνω μαζι με το γευμα ! :toast:

1 μαζι με το πρωινο και ενα με το νυκτερινο γευμα
αυτο που ρωταω ειναι εαν ειναι οκ να το παιρνω μαζι με το τελευτεο γευμα πριν τον υπνο και ετσι να αφαιρεσω τα αμυγδαλα , παιζει κατι τετοιο ? :unsure:

Mikekan
24-07-13, 17:55
Για να αντικαταστήσεις τα 10 αμύγδαλα που λες, σε αυτό αναφέρθηκα. Μην αφαιρέσεις φαί, για να πάρεις Ω3. Βάλτα αλλού.

jam
24-07-13, 17:59
ενταξ θα τα παιρνω οπως εχει τοτε πρωι - νυκτα ! :green:

kost0123
25-07-13, 22:05
Μπορεί να μου πει κάποιος σε ποσα ml νερού διαλύουμε την σκόνη? 300ml με 400ml κάπου εκεί είναι καλά?

Και κάτι ακόμα, πόσες μέρες την εβδομάδα πρέπει να πίνουμε νιτρικό πριν από κάθε προπόνηση? Κάθε μέρα ή δυο με 3 φορες την εβδομάδα? Γιατί μου έχουν πει 2 με 3 φορες αρκεί. :)

http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?11298-Assault-%28Muscle-Pharm%29&p=733710&viewfull=1#post733710

jam
25-07-13, 22:10
σκονη ? πρωτεινη ?
α ναι σε οσο εσυ θες στην τελικη και σου αρεσει περισσοτερο , δεν εχει και πολυ σημασια !

kost0123
25-07-13, 22:31
A ναι sorry, αναφέρομαι στο Assault(Muscle Pharm) που είναι σκόνη.
Απλά έκανα copy paste το ίδιο post που έκανα και στο link που έχω στο παραπάνω post.

jam
27-07-13, 21:09
μαι απωρεια παιδια, απλα επειδη ως γνωστο σε τοσες σελιδες δεν τα βρισκω αν ψαξω , καπου το χα δει ,
λοιπον απο ωμεγα 3 σε τι περιοκτηκοτιτα μιλαμε το προιον θεωρηται αρκετα καλο ? (%)
και παια η συνηστομενη ποσοτητα ? :unsure:

panakos
28-07-13, 10:21
μαι απωρεια παιδια, απλα επειδη ως γνωστο σε τοσες σελιδες δεν τα βρισκω αν ψαξω , καπου το χα δει ,
λοιπον απο ωμεγα 3 σε τι περιοκτηκοτιτα μιλαμε το προιον θεωρηται αρκετα καλο ? (%)
και παια η συνηστομενη ποσοτητα ? :unsure:ν0ομιζω τα πιο μεγαλα ειναι τα 1000μγ ανα καψουλα...2 -3 γραμμαρια την μερα ειναι η πρτεινομενη δοσολογια...

panakos
28-07-13, 10:22
μαι απωρεια παιδια, απλα επειδη ως γνωστο σε τοσες σελιδες δεν τα βρισκω αν ψαξω , καπου το χα δει ,
λοιπον απο ωμεγα 3 σε τι περιοκτηκοτιτα μιλαμε το προιον θεωρηται αρκετα καλο ? (%)
και παια η συνηστομενη ποσοτητα ? :unsure:ν0ομιζω τα πιο μεγαλα ειναι τα 1000μγ ανα καψουλα...2 -3 γραμμαρια την μερα ειναι η πρτεινομενη δοσολογια...

Lao
28-07-13, 14:19
μαι απωρεια παιδια, απλα επειδη ως γνωστο σε τοσες σελιδες δεν τα βρισκω αν ψαξω , καπου το χα δει ,
λοιπον απο ωμεγα 3 σε τι περιοκτηκοτιτα μιλαμε το προιον θεωρηται αρκετα καλο ? (%)
και παια η συνηστομενη ποσοτητα ? :unsure:


ν0ομιζω τα πιο μεγαλα ειναι τα 1000μγ ανα καψουλα...2 -3 γραμμαρια την μερα ειναι η πρτεινομενη δοσολογια...


ν0ομιζω τα πιο μεγαλα ειναι τα 1000μγ ανα καψουλα...2 -3 γραμμαρια την μερα ειναι η πρτεινομενη δοσολογια...

Από 60-70% και πάνω, είναι καλά.

Να διαβάζετε τις ετικέτες. Και επίσης, να επιλέγετε προϊόντα που αναφέρουν «Molecularly Distilled» ή κάτι ανάλογο.

jam
28-07-13, 16:15
πηρα το fish oil της SAN , ουτε που κοιταξα η αληθεια λογο του οτι ειμαι αρκετα ευχαρηστιμενος με την εταιρια ετσι το πηρα με κλειστα ματια και οτι δεν θυμομουν ακριβως το ποσα % επρεπε να ειναι , ειναι 30% αυτο ωστοσο τι ενοεις ακριβως «Molecularly Distilled», μοριακα αποσταγμενο , δηαλδη ? :unsure:

Lao
28-07-13, 16:20
πηρα το fish oil της SAN , ουτε που κοιταξα η αληθεια λογο του οτι ειμαι αρκετα ευχαρηστιμενος με την εταιρια ετσι το πηρα με κλειστα ματια και οτι δεν θυμομουν ακριβως το ποσα % επρεπε να ειναι , ειναι 30% αυτο ωστοσο τι ενοεις ακριβως «Molecularly Distilled», μοριακα αποσταγμενο , δηαλδη ? :unsure:

Ναι, αυτό εννοώ, είναι βασικό κριτήριο, μαζί με την περιεκτικότητα.

jam
28-07-13, 16:47
ειναι κατι εξτρα? η αν δεν ειναι υπαρχει εχει καμια επιπτωση?:unsure:

Lao
29-07-13, 13:17
ειναι κατι εξτρα? η αν δεν ειναι υπαρχει εχει καμια επιπτωση?:unsure:

Τι εννοείς «έξτρα»; Αυτονόητο δεν είναι ότι το λάδι πρέπει να περνάει κάποια διαδικασία ελέγχου και καθαρισμού από μέταλλα κτλ;

jam
29-07-13, 13:33
λογικο βεβαια , γιαυτο ρωταω δεν καταλαβα ακριβως υπαρχουν δηλαδη εταιριες που το κανουν αλλιως η κατι διαφορετικο? η δεν κανουν καθολου τον μοριακα αποσταγμενο ?

Lao
29-07-13, 13:42
λογικο βεβαια , γιαυτο ρωταω δεν καταλαβα ακριβως υπαρχουν δηλαδη εταιριες που το κανουν αλλιως η κατι διαφορετικο? η δεν κανουν καθολου τον μοριακα αποσταγμενο ?

Προφανώς και δεν είναι όλες οι εταιρείες το ίδιο και κατά συνέπεια ούτε κάνουν τους ίδιους ελέγχους, ούτε έχουν διαδικασία μοριακής απόσταξης.

jam
29-07-13, 13:49
ωραια ευχαριστω πολυ για την ενημερωση :) ωστοσο αν μπορεις ριξε μια ματια και πεσμου , επειδη τελικα πολυ χαμηλου επιπεδου ειναι αποτι μου φενεται , αυτα ειναι που πηρα

http://sportivnoepitanie.ru/img/Item%20img%20big/san-premium-fish-fats-gold-facts.jpg

Lao
29-07-13, 14:11
ωραια ευχαριστω πολυ για την ενημερωση :) ωστοσο αν μπορεις ριξε μια ματια και πεσμου , επειδη τελικα πολυ χαμηλου επιπεδου ειναι αποτι μου φενεται , αυτα ειναι που πηρα

http://sportivnoepitanie.ru/img/Item%20img%20big/san-premium-fish-fats-gold-facts.jpg

Είναι ένα προϊόν με 30% περιεκτικότητα.

Αυτό σημαίνει, ότι από τα 1000 mg λαδιού που έχει το κάθε softgel, τα 300 μόνο είναι Ω3. Τα υπόλοιπα 700, δεν μπορώ να ξέρω.

livistros
29-07-13, 15:17
παιδια μια ερωτηση
για ληψη B6 ποσα mg την ημερα πρεπει
πανω απο 20 εχω διαβασει πειραζει το συκωτι
αν καποιος μπορει να βοηθησει
ευχαριστω εκ των προτερων

Lao
29-07-13, 15:31
παιδια μια ερωτηση
για ληψη B6 ποσα mg την ημερα πρεπει
πανω απο 20 εχω διαβασει πειραζει το συκωτι
αν καποιος μπορει να βοηθησει
ευχαριστω εκ των προτερων


http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/vitamins/vitaminB6/

Δεν ξέρω που διάβασες κάτι τέτοιο, αλλά δεν ισχύει.

jam
29-07-13, 15:51
Λοιπον Λαο ευχαριστω πολυ φιλε για την εξηγηση ! :thumbup: Προς το παρονα αφου τα πηρα , θα τα παρω μεχρι τελος και στην επομενη μου αγορα θα σκεφτομαι εσενα :P :green:

jam
29-07-13, 19:11
http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/vitamins/vitaminB6/

Δεν ξέρω που διάβασες κάτι τέτοιο, αλλά δεν ισχύει.

oσο για αυτο , καπου εδω πρεπει να το βρηκε
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=100:2009-09-25-06-48-00&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4
για να μην το ψαχνετε γραφει το εξης
''Σε ότι αφορά τις υδατοδιαλυτές, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν υπάρχει κίνδυνος επειδή αποβάλλονται εύκολα με τα ούρα. Πάντως μεγαδόσεις νιασίνης έχουν ενοχοποιηθεί για γαστρικό έλκος, ενώ και η Β6 έχει τοξικές επιδράσεις στον οργανισμό. ''

kazos_GR
29-07-13, 21:06
πεδες πηρα σημερα τηλ να παραγκλειλο την καζείνη της (ON) και τα extreme stores δεν την ειχαν εχετε να προτεινετε καποια αλλη καζείνη παρόμοια ?,

Lao
30-07-13, 12:15
oσο για αυτο , καπου εδω πρεπει να το βρηκε
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=100:2009-09-25-06-48-00&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4
για να μην το ψαχνετε γραφει το εξης
''Σε ότι αφορά τις υδατοδιαλυτές, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν υπάρχει κίνδυνος επειδή αποβάλλονται εύκολα με τα ούρα. Πάντως μεγαδόσεις νιασίνης έχουν ενοχοποιηθεί για γαστρικό έλκος, ενώ και η Β6 έχει τοξικές επιδράσεις στον οργανισμό. ''


Άλλο να λέμε ότι η Β6 σε υπερβολικές ποσότητες (πολύ πάνω από τα 20 mg) έχουν ως αποτέλεσμα τοξικότητα και άλλο να λέμε ότι πάνω από αυτό το νούμερο πειράζει το συκώτι.

Για την ακρίβεια, η τοξικότητα της Β6 οδηγεί κατά βάση σε νευρολογικές διαταραχές, αλλά αυτό συμβαίνει σε δόσεις πολύ μεγαλύτερες από 20 mg.

COBRA_STYLE
30-07-13, 15:53
Πανω απο 100mg/μερα και για βαθος χρονου παρουσιαζει νευροτοξικοτητα η Β6 και συγκεκριμενα η μορφη p-5-p που ειναι ετοιμη χωρις να χρειαζεται μετατροπη στο σωμα μας...οποτε αν μιλαμε για υδροχλωρικη πυριδοξινη ειναι αυτονοητο οτι θελει ακομα μεγαλυτερες ποσοτητες για να δειξει προβλημα που δεν παιζει να τις παρει καποιος απο supp.

v.mad
30-07-13, 16:41
καλησπερα χρησιμοπιο μια πρωτεινη ογκου ιμε 105 κιλα και 19 χρονων και 8α ηθελα να μαθω εαν κανο καλα που περνω 4.5 σκουπ την ημερα



edit ι πρωτεινη ινε 20αρα

Spider_job
30-07-13, 18:42
πεδες το ειχα ξαναρωτιση αλλα δεν μου απαντησε κανεις αν θελει καποιος admin ας το σβησει ΝΠ μπορει να μου στηλει καποιος σε (pm) που μπορω να βρω κλενβουτερολη? δεν εχω προσβαση να γραψω εκει που ειναι για τα αασ οποτε το ρωταω εδω ((

Lao
30-07-13, 21:19
Τι ύψος έχεις;

Spider_job
30-07-13, 21:24
πεδες το ειχα ξαναρωτιση αλλα δεν μου απαντησε κανεις αν θελει καποιος admin ας το σβησει ΝΠ μπορει να μου στηλει καποιος σε (pm) που μπορω να βρω κλενβουτερολη? δεν εχω προσβαση να γραψω εκει που ειναι για τα αασ οποτε το ρωταω εδω ((

πεδες καποιος ((??

ΠανοςΒ
30-07-13, 22:32
Μαν , διαβασε τους ορους χρησης του φορουμ πριν κανεις τετοια ποστ....

jam
31-07-13, 12:34
Σημερα παιδια ψυθηκα να παρω bcaa απλα να τα εχω την ωρα της προπο η πριν ακριβως , δηλαδη για χρηση μια φορα την μερα , λοιπον και ετσι απο εκει που περνω τα συμπληρωματα μου ρωτησα το παιδι τι μου προτινει αλλα το τι θελω ειναι BCAA και γλουταμινη μαζι για ν μην τα παρω ξεχωριστα να παρω ενα προιον , δεν θα αναφερθω λοιπον σε εταιριες η το ιδιο το συπληρωμα που μου εκανε εντυπωση απλα θα ποσταρω κατω τα nutrition facts του , βασικα ειναι συνδιασμος 12-1-1 σε συνδιασμο με γλουταμινη
http://img210.imageshack.us/img210/2825/b1371e9ce2614351b163547.png
γιατι 12 1 1 δεν παει μεγαλη διαφορα μεταξυ της λευκινης? δλδ τουλαχιστο ειπαμε κατι παραπανο σε λευκινη 2 1 1 μετα σε 4 1 1 ναι οκ λογικο αλλα δεν παραπαει ο συνδιασμος 12-1-1 ? οπως και ναχει πια τα σχολια σας αξιζει λετε ?:unsure:
ωστοσο απο γλουταμινη 2,5 πολυ ευχαριστημενος ειμαι γιατι εχω και τα αλλα συμπληρωματα που εχουν κατι λιγο μεσα ειμαι οκ σε αυτο το θεμα!:)

Pain=strength
02-08-13, 15:11
Καλησπερα παιδια :) πριν απο 5 μερες πηγα για εξετασεις αιματος για να δω αν ολα ειναι καλα..οταν βγηκαν τα αποτελεσματα οι τρανσαμινασες μου βγηκαν πανω απο το οριο.Δηλαδη,η τρανσαμιναση AST (SGOT) ειναι στα 30 U/L ενω θα επρεπε για ατομα 13-17 ετων να ειναι κατω απο 29,και η τρανσαμιναση ALT (SGPT) ειναι στα 30 U/L ενω για ατομα 13-17 ετων θα επρεπε να ειναι λιγοτερο απο 24 U/L.(εγω τον δεκεμβρη γινομαι 17) σε αυτο μπορει να οφειλεται η πρωτεινη? η χρηση που κανω εινα πολυ λιγη δηλ 2 σκουπ τν μερα,ποτε περισσοτερο για 4 φορες τν βδομαδα και παντα με καθαρη πρωτεινη.Τι μπορει να ευθυνεται? :)

themis1990
06-08-13, 15:40
γεια σας και απο εμενα ... θα ηθελα τη γνωμη σας ςσ προσ το ποια συμπληρωματα να παρω ... εγω σκεφτομουν κρεατινη πρωτεινη και αμινοξεα ... μιλαω για τη φαση ογκου τωρα ...μηπως ειναι χαμενα χρηματα και θα ηταν προτιμοτερο κτ αλλο ? εχω που κανω αρκετα βαρη εδω και 2 χρονια ... ειμαι σε προχωρημενο επιπεδο γενικα ... ευχαριστω εκ τον προτερων :)

panakos
06-08-13, 15:42
μια χαρα ειναι αυτα αν θες κουμπωσε και μια πολυβιταμινη αν περισευουν τα φραγκα...αλλιως ασε τα αμινοξεα και παρε πολυβιταμινη...πρωτεινουλα και κρεατινη μια χαρα κομπλε!!:thumbup:

themis1990
06-08-13, 15:52
ναι ... η πολυβιταμινη εννοιτε .... :)

panakos
06-08-13, 15:53
ναι ... η πολυβιταμινη εννοιτε .... :)τοτε ολα μια χαρα φιλε!!:toast:

themis1990
06-08-13, 16:00
απο αμινοξεα τι προτινεις ? καψουλεσ αναμεσα στα γευματα η σκονη εντοσ τησ προπ?

panakos
06-08-13, 17:58
απο αμινοξεα τι προτινεις ? καψουλεσ αναμεσα στα γευματα η σκονη εντοσ τησ προπ?εγω παιρνω bcaa αμινοξεα μεσα στην προπονηση μου...πιστευω ειναι η καλυτερη ωρα να τα παρεις εφοσον ετσι κι αλλιως μετα την προπονηση θα παρεις το ροφημα σου...;)

geo_xt
07-08-13, 15:57
http://www.bbclub.gr/files/products/1671_anabolic_halo_chocolate_suppfacts.gif
HALO™ HARDCORE PRO SERIES
για το αλλο δεν βρηκα διατροφικα στοιχεια το δευτερο..τι φορμουλες ειναι αυτες κ σε τι βοηθανε..αν ξερει καποιος ας βοηθησει...

Nikolas_mk2
07-08-13, 16:08
κοροιδια λεφτα ειναι βασικα,πρωτείνη με λιγη μαλτο/δεξτροζη + ελαχιστη κρεατινη και λιγες βιταμινες-και καλά για αμεσως μετα την προπονηση....Σε συμφερει πολύ περισσότερο να παρεις μια whey,δεξτροζη απο το φαρμακειο και σκετη κρεατινη μονουδρική και να τα συνδιαζεις στο post :thumbup:

geo_xt
07-08-13, 23:19
κοροιδια λεφτα ειναι βασικα,πρωτείνη με λιγη μαλτο/δεξτροζη + ελαχιστη κρεατινη και λιγες βιταμινες-και καλά για αμεσως μετα την προπονηση....Σε συμφερει πολύ περισσότερο να παρεις μια whey,δεξτροζη απο το φαρμακειο και σκετη κρεατινη μονουδρική και να τα συνδιαζεις στο post :thumbup:

οκ thanks!!!:thumbup:

jam
08-08-13, 14:45
ρε παιδια για amino intrawo ψαχνω και δεν καταλυγω καπου , ξεπληνα ολο το τοπικ με τα αμινοξεα στο φορουμ και δεν καταληξα , και εκει που πηγαινα να παρω αυτα της Sci-MX , ο τυπας που αγοραζω εκλεισε για διακοπες :thumbdown:
θελω ενα συνδιασμο 2΄1΄1 ητε 4΄1΄1 και αφου ειναι για ιντρα , καμια κιτρουλινη και θα προτιμουσα να ειχε και γλουτα μεσα :unsure:
κλεινω προς τα Atomic 7 της Universal και τα I-Bcaa Max απο SAN :turtle: τι λετε ? καμια προτιμηση ?

Andreas C.
09-08-13, 14:43
Φιλε εγώ χρησιμοποιώ αυτά Power Shock Amino Nitrate (VPX) (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?11087-Power-Shock-Amino-Nitrate-(VPX)) και κόλλησα μαζί τους :thumbup:

Για τζάμπα δόση να το δοκιμάσεις στείλε μου πμ:green:

tzouas
09-08-13, 14:45
Xtend και purple wraath οτι καλυτερο πιστευω για intra.....

kotsoum
09-08-13, 15:13
Δοκιμασα και xtend και modern bcaa αλλα το xtend υπερισχυει.

kiwi1983
09-08-13, 17:21
παιδια καλησπέρα και συγχαρητήρια για την πολυ καλή ενημέρωση που προσφέρεται στο κόσμο που θέλει να γυμναστεί σωστά!

Λοιπόν το σώμα μου ειναι εκτόμορφο είμαι 1.80 και 64 kg και η ηλικία μου 30 χρονών θα ήθελα καποιος να μου απαντήσει αν έχει την καλοσύνη μερικές απορίες μου σχετικά με τα συμπληρώματα , το τελευταίο καιρό αφιερώνω αρκετες ώρες στο φόρουμ και δεν εχω βρεί καποιο θεμα ,επιδεί εχει σχέση με συμπληρώματα θα το τοποθετήσω εδώ λοιπόν, παλαιότερα διεγνωσθεί στο παρελθόν με adhd και ο γιατρός μου είπε να αποφευγω την ζάχαρη η οποία είναι αναγκαία όμως μεταπροπονητικάαπο όσα διαβάζω και προτείνεται καθαρή δεξτρόζη! και κάτι ακόμα που με απασχολέι είναι οτι αποφευγω και γλουτένη όσο μπορώ λόγο δυσανεξίας (εχω διαβάσει το αναφερθέν Post και καθως εκανα μια θεραπεία μαζί με αποχή για αρκετό καιρό θα ήθελα να μάθω αν εχει καποια σχέση η γλουταμινη με την πρωτείνη γλουτένη) που αναγραφουν πολλά σκευασματα πρωτείνης και αν είναι σε ελάχιστη ποσότητα κτλ

η χρήση προορίζεται για ογκο και για να βάλω μερικά μυικά κιλά 7-10 και 3 φορές γυμναστηριο την βδομάδα , έχω δεί την Optimum Nutrition 100% Whey Double Rich Chocolate Powder 2.27Kg απο αμαζον στις 43 λίρες και διαβάζω καλές κριτικές στα σχόλια πελατών επίσεις πρέπει να αγοράσω και καποιο δοσομετρικό shaker κτλ ? any suggestion guys ?

jam
09-08-13, 18:05
Φιλε εγώ χρησιμοποιώ αυτά Power Shock Amino Nitrate (VPX) (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?11087-Power-Shock-Amino-Nitrate-(VPX)) και κόλλησα μαζί τους :thumbup:
Για τζάμπα δόση να το δοκιμάσεις στείλε μου πμ:green:

δεν το γυρισα στο Nitrate ακομη αλλα το εχω υποψη μου το προιον Αντρεα αφου κερνας! :toast:


Xtend και purple wraath οτι καλυτερο πιστευω για intra.....


Δοκιμασα και xtend και modern bcaa αλλα το xtend υπερισχυει.

τα xtend δεν τα βρηκα και σ'αυτα εχω ψηλο το επιπεδο τους , αν τα βρω θα ειναι τα επομενα η αληθεια ακουσα πολλα θετικα!

τελικα πηρα τις SAN τα κλασικα 5000 και δεν πολυενθουσιαστικα απο γευση , περισσοτερο προς υγρων πιατων μου λεει :P αλλα επειδη το πινω με gatorade και ψηλοσπαει η γευση ! :green:

kotsoum
09-08-13, 18:07
Αν παρεις το xtend παρε γευση καρπουζι, κωλολεει!

jam
09-08-13, 18:16
Αν παρεις το xtend παρε γευση καρπουζι, κωλολεει!
απο τιμη ? :unsure:
και αυτο λες ?
http://store.bbcomcdn.com/images/store/prodimage/prod_26397/image_26397_original_X_450_white.jpg

kotsoum
09-08-13, 18:18
Ναι αυτο ειναι. Τα 420gr εχουν 27€ στα extreme.

jam
09-08-13, 18:22
πηρα αυτα στα 690γρ 55 ευρω :unsure:

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0102/7432/products/192c99103735b0911e344128cbe12070_large.jpeg?4455

skouras xristos
10-08-13, 14:56
Καλησπερα..εχω στα χερια μoy την Nitro Tech και την Creacore..
Aυτα τα δυο συνδιαζονται μαζι?
Η Nitro Tech εχει ηδη μεσα κρεατινη..
ΑΝ γνωριζει καποιος ας βοηθησει!

kazos_GR
17-08-13, 17:44
πεδες μου εδωσε ενας γνωστος free το amino anabol 200caps ειναι καλο?71316 ποια ειναι η διαφορα του απο τα απλα bcca?

dio32
17-08-13, 19:22
πεδες μου εδωσε ενας γνωστος free το amino anabol 200caps ειναι καλο?71316 ποια ειναι η διαφορα του απο τα απλα bcca?

τσαμπα ειναι φιλε τι ρωτας?καλο ξεκαλο εγω θα τα επινα,την δουλεια τους θα την κανανε γιαυτα που ειναι

leftis
19-08-13, 00:27
Παιδιά, λέτε ένα stack με forskolin + DAA να λέει σε περίοδο όγκου? Θα δώ καθόλου gains ή είναι μόνο για στύσεις, ενέργεια και γενικά well being?
Έρευνες δείχνουν το forskolin να κάνει δουλειά στην τέστο. Για το DAA παίζεται και φοβάμαι και τα οιστρογόνα.

leftis
20-08-13, 01:11
Παιδιά, λέτε ένα stack με forskolin + DAA να λέει σε περίοδο όγκου? Θα δώ καθόλου gains ή είναι μόνο για στύσεις, ενέργεια και γενικά well being?
Έρευνες δείχνουν το forskolin να κάνει δουλειά στην τέστο. Για το DAA παίζεται και φοβάμαι και τα οιστρογόνα.


Κανείς?

s0k0s
21-08-13, 11:21
Για τα οιστρογονα κοιτα το Triazole τοτε.

leftis
21-08-13, 11:48
Για τα οιστρογονα κοιτα το Triazole τοτε.

Έ μετά πάει στο Θεο το στάκ, αγγίζει το 100άρι

Zigakos
21-08-13, 20:29
Καλησπέρα παιδιά σήμερα μου είρθε η συγκεκριμένη κρεατίνη (ON Creatine Powder 300g)
και δεν περιέχει καποιο σκουπάκι/scoop μεσα(όπως οι περισσοτερες κρεατινες)λέει στα instructions/οδηγίες
οτι πρέπει να πέρνε ενα κουταλάκι του γλυκού αλλα ειμαι μπερδεμένος και δεν ξέρω πόσο ακριβός να βάλω!
Είδα μερικές φοτό στο ίντερνετ αλλα τιποτα,αλλα άλλος το εχει βουνό το κουταλάκι άλλος τερμά επίπεδο!!
Any suggestions?

dio32
23-08-13, 08:10
ενα κουταλακι του γλυκου ουτε βουναλακια,ενα κουταλακι του γλυκου επιπεδο 5γραμαρια ειναι,το βουναλακι παιζει να φτανει τα 7γραμαρια.

Zigakos
23-08-13, 10:38
ενα κουταλακι του γλυκου ουτε βουναλακια,ενα κουταλακι του γλυκου επιπεδο 5γραμαρια ειναι,το βουναλακι παιζει να φτανει τα 7γραμαρια.
Ευχαρηστώ!Αλλα επειδή σπίτι έχουμε 2 ιδών κουταλάκια του γλύκου(Αχ ρε μανα με την μαγιρική σου)ενα μικρουλι κ ενα ποιο μεγάλο(Δεν είναι της σούπας/φαγητού)ποιο απο τα 2 τωρα πρεπει να χρησιμοποιησω?

warrior s
23-08-13, 10:46
Αν μπορούσες να βρεις μια ηλεκτρονική ζυγαριά θα ζύγιζες μόνο την πρώτη φορά για να δεις πόσο γεμάτο πρέπει να είναι το κουτάλι και μετά τις άλλες μέρες με το μάτι. :chinese:

and345
23-08-13, 12:10
Ευχαρηστώ!Αλλα επειδή σπίτι έχουμε 2 ιδών κουταλάκια του γλύκου(Αχ ρε μανα με την μαγιρική σου)ενα μικρουλι κ ενα ποιο μεγάλο(Δεν είναι της σούπας/φαγητού)ποιο απο τα 2 τωρα πρεπει να χρησιμοποιησω?

καταλαβα τι λες γτ και εγω εχω πολλα κουταλακια.
το μικροτερο.
η αν ειχες καποιο σκουπ-ακι απο παλαιτερο συμπληρωμα που να ηταν παλι 5 5+ γρ

livistros
23-08-13, 18:56
παιδια μια ερωτηση οποιος γνωριζει
εκανα μια ερευνα στα τεστ μπουστερ και ειδα οτι αυτο που εχει το περρισοτερο d-aspartic acid ειναι το d poll με 3250 mg
ακομα καλυτερο απο το test force που αγαπηθηκε παρα πολυ
εχει κανεις υποψην καποιο συμπληρωμα με περριστοτερο απο 3250;
ευχαριστω εκ των προτερων

dimitrispump
23-08-13, 19:34
παιδια μια ερωτηση οποιος γνωριζει
εκανα μια ερευνα στα τεστ μπουστερ και ειδα οτι αυτο που εχει το περρισοτερο d-aspartic acid ειναι το d poll με 3250 mg
ακομα καλυτερο απο το test force που αγαπηθηκε παρα πολυ
εχει κανεις υποψην καποιο συμπληρωμα με περριστοτερο απο 3250;
ευχαριστω εκ των προτερων

Usp Labs Test Powder 240gr εχει 3150γραμμαρια αλλα 2 σκουπ λεει η εταιρια 10γραμμαρια

Gamatos
24-08-13, 17:12
Παιδια μια βοηθεια... Κανω προγραμμα μυικης υπερτροφιας στο γυμναστηριο μου και εχω ηδη φτασει στα κιλα που επιθυμω αλλα εχω με το ματι γυρω στο 20% λιπος. Τελοσπαντων σκεφτομαι απο χριστουγεννα να ξεκινησω προγραμμα γραμμωσης και αεροβια ασκηση για χασιμο λιπους αλλα τωρα θελω να αγορασω καποια πρωτεινη και εχω απορια τι να αγορασω ωστε να κρατηθω στα κιλα μου μια πρωτεινη ογκου ή μια whey γτ δεν ξερω και πολλα απο αυτα?

Mpozos
24-08-13, 18:30
whey πάρε καλύτερα.

Gamatos
24-08-13, 19:39
Και θα πρεπει να την συνδιαζω με καποιον υδατανθρακα ομως για να μην χασω κιλα λογικα εεε;

Mpozos
24-08-13, 20:08
Ναι μπορείς μετά την προπόνηση με βάρη να χρησιμοποιείς υδατάνθρακα υψηλού γλυκαιμικού δείκτη, όπως είναι η δεξτρόζη, και αν δεν βρεις δεξτρόζη πάρε γλυκόζη. επίσης το ποιο βασικό ειναι για να μην χάσεις κιλά να κινείσαι στις θερμίδες συντήρησης σου.
Αν χρησιμοποιείς την whey πρωί να χρησιμοποιείς υδατάνθρακες αργής αφομοίωσης όπως βρώμη, δημητριακά ολικής αλέσεως, ψωμί ολικής.

Gamatos
24-08-13, 21:38
Να υποθεσω οτι οπως βρισκεις συμπληρωματα πρωτεινης μπορεις να βρεις και συμπληρωματα υδατανθρακα οπως δεξτροζη;Για να παραμεινω στα κιλα μου θα πρεπει να καταναλωνω πολλους υδατανθρακες; γτ ετσι οπως μου τα εχουν πει εχω συνδιασει τους υδατανθρακες με τα κιλα

stef25
24-08-13, 21:55
Γιατί δεν κάνεις το πιο απλό και κλασικό?Να παίρνεις μια μπανάνα μαζί σου και να την τρως μετά την προπόνηση....Υπάρχει φυσικά ο υδατάνθρακας και σε συμπλήρωμα αλλά είναι τόσο εύκολη και φτηνή τροφή που δεν αξίζει το συμπλήρωμα....

Mpozos
24-08-13, 22:30
Να υποθεσω οτι οπως βρισκεις συμπληρωματα πρωτεινης μπορεις να βρεις και συμπληρωματα υδατανθρακα οπως δεξτροζη;Για να παραμεινω στα κιλα μου θα πρεπει να καταναλωνω πολλους υδατανθρακες; γτ ετσι οπως μου τα εχουν πει εχω συνδιασει τους υδατανθρακες με τα κιλα

Ναι μπορείς να βρεις συμπλήρωμα δεξτρόζης. ( είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις αμέσως μετά την προπόνηση). Πουλάν και σε φαρμακεία νομίζω κοντά στα 2-2,50 ευρό το κιλό. Για να παραμείνεις στα κιλά σου πρέπει να τρως στις θερμίδες συντήρησης, από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις τι ποσοστό υδατάνθρακα/πρωτεινη/λιπαρα θα έχεις.

skouras xristos
25-08-13, 02:00
Καλησπερα..εχω στα χερια μoy την Nitro Tech και την Creacore..
Aυτα τα δυο συνδιαζονται μαζι?
Η Nitro Tech εχει ηδη μεσα κρεατινη..
ΑΝ γνωριζει καποιος ας βοηθησει!

κανεις μια βοηθεια?!

leon04
25-08-13, 13:38
Γίνεται κάποιος να συνδυάσει λιποδιαλύτη με πρωτείνη;
Δηλαδή απο τη μια να καίει λίπος, και συγχρόνως να αυξάνει μάζα;

jam
25-08-13, 16:15
βεβαια γινεται! :green:

μια απωρεια παιδια που εχω και εγω Ω3 καψουλες γιατι πολλοι τα λαμβανουν στα ενδιαμεσα γευματα ? και οχι στα κυρια ? υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος ? :unsure:

xris98xris
25-08-13, 17:14
Χερεται παιδια θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι καλυτερο να παρω στα 16 μου
Animal Pump η Animal Pak η Animal M-stak :unsure:

sanitarium20
26-08-13, 15:26
Στα 16 μου εγω δε θα έπαιρνα τπτ.

Ερώτηση: έχει νόημα να πάρει κανείς την ίδια περίοδο και πρωτείνη και bcaa?

Mikekan
26-08-13, 15:32
Χερεται παιδια θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι καλυτερο να παρω στα 16 μου
Animal Pump η Animal Pak η Animal M-stak :unsure:

Δεν είναι δυνατόν να το ρωτάς σοβαρά αυτό.

xris98xris
26-08-13, 16:03
Δεν είναι δυνατόν να το ρωτάς σοβαρά αυτό.
Και γιατι οχι? πολυ παιρνουν στην ηλικια μου ανιμαλ

Mikekan
26-08-13, 16:04
Eπίσης πολλοί παίρνουν και ναρκωτικά.

sanitarium20
26-08-13, 17:51
Xaxaxa

Ανδρεας
26-08-13, 17:55
Eπίσης πολλοί παίρνουν και ναρκωτικά.

@xris98xris
εχει δικαιο ο Μιχαλης
δεν ειναι πραγματα αυτα να τα ρωτας
σε τετοια ηλικια δεν χρειαζεται κανενα συμπληρωμα
αν αρχισεις απο τωρα στα 30 τι θα κανεις?

leftis
26-08-13, 17:58
Eπίσης πολλοί παίρνουν και ναρκωτικά.


Άκυρη αναλογία.

Στον 16άρη που ρώτησε, δεν θα πάθεις τίποτα απο αυτά άμα τα πάρεις, αλλά δεν θα δείς και τίποτα. Τσάμπα λεφτά.
Μάθε να τρώς, να γυμνάζεσαι και δεν θες κάτι άλλο.
Και μένα έτσι μου λέγανε στα 16 και έλεγα "τι λένε οι $@@κες?" αλλά τελικά είχαν πολύ δίκιο. 95% των συμπληρωμάτων είναι πέταμα λεφτών.

Mikekan
26-08-13, 18:24
Εεεε αυτο ήταν το νόημα σε μια άκυρη απάντηση του στυλ "αφού το κάνουν και άλλοι"!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

Andreas C.
27-08-13, 13:58
Καλησπερα..εχω στα χερια μoy την Nitro Tech και την Creacore..
Aυτα τα δυο συνδιαζονται μαζι?
Η Nitro Tech εχει ηδη μεσα κρεατινη..
ΑΝ γνωριζει καποιος ας βοηθησει!

Φιλε μου Χριστό μπορείς να τα συνδυάσεις:thumbup:

Τώρα αν σε απασχολεί η μικρή ποσότητα που έχει Nitro Tech απλώς αφαίρεσε λίγη από αυτή που παίρνεις από Creacore :toast:

Andreas C.
27-08-13, 14:01
Χερεται παιδια θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι καλυτερο να παρω στα 16 μου
Animal Pump η Animal Pak η Animal M-stak :unsure:

Φιλε μου το καλύτερο που μπορείς να πάρεις σε αυτή την ηλικία είναι το ποιοτικό φαγητό:thumbup:

Τώρα αν θέλεις κάτι για έχεις αυξημένη ψυχολογία πάρε μια πρωτεΐνη :toast:

leon04
27-08-13, 21:06
Παιδιά μια απορία (χαζή εν μέρει).
Με την κρεατίνη γίνεσαι ντουλάπας.
Και με την πρωτείνη γίνεσαι ντουλάπας.
Τότε τι συμφέρει να παίρνει ο κόσμος;

Nikolas_mk2
27-08-13, 21:17
κρεμαστρες

Ανδρεας
27-08-13, 21:18
κρεμαστρες

+1
χαχαχχαχαχαχαχαχαχχα

kazos_GR
27-08-13, 21:40
ξεκινα να τρως και θα γινεις νταλικα!

warrior s
27-08-13, 21:43
Παιδιά μια απορία (χαζή εν μέρει).
Με την κρεατίνη γίνεσαι ντουλάπας.
Και με την πρωτείνη γίνεσαι ντουλάπας.
Τότε τι συμφέρει να παίρνει ο κόσμος;

Παρτα και τα δύο να γίνεις δίφυλλη ντουλάπα:lol::lol::lol:

Αστεριος
27-08-13, 23:01
Παιδιά αληθεύει ότι οι αλλεργικοι (που τους λυπει το ένζυμο) δεν μποροθν να πάρουν πρωτεΐνες κλπ γενικά συμπληρώματα??

leon04
27-08-13, 23:57
Κάθε πότε παίρνετε πρωτεινη (πόσες φορές τη μέρα) και σε τι ποσότητα;

Mikekan
28-08-13, 07:22
Πρωτεΐνη παίρνεις αν και εφόσον δεν συμπληρώνεις την απαιτούμενη ποσότητα από τη διατροφή σου.

xris98xris
28-08-13, 11:56
Άκυρη αναλογία.

Στον 16άρη που ρώτησε, δεν θα πάθεις τίποτα απο αυτά άμα τα πάρεις, αλλά δεν θα δείς και τίποτα. Τσάμπα λεφτά.
Μάθε να τρώς, να γυμνάζεσαι και δεν θες κάτι άλλο.
Και μένα έτσι μου λέγανε στα 16 και έλεγα "τι λένε οι $@@κες?" αλλά τελικά είχαν πολύ δίκιο. 95% των συμπληρωμάτων είναι πέταμα λεφτών.
Eγινε ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)

bodybuilder8
28-08-13, 12:29
Γεια σας, μηπως μπορει κανεις να μου προτεινει καποιο αντιοιστρογονο ωστε να διωξω λιγα νερα? οι μυς εχουν γραμμωσει μιας και ειμαι σε γραμμωση αλλα φενεται οτι εχουν νερο και πιστεβα οτι ισως καποιο estrogen blocker θα βοηθουσε(φυσικα με την προυποθεση διατροφης, αεροβιας).

Mikekan
28-08-13, 12:37
PES Erase Pro

Nikolas_mk2
28-08-13, 12:42
Γιατι θα'πρεπε να παρεις EB να σε στεγνωσει απο νερα? :unsure:

Προσπαθησε να αυξησεις(χωρις διουρητικά) τη διουρηση σου,λάχανο,αγγούρι,σέλινο,μαϊντανός,κολοκυθάκια,λεμονι,πορτοκάλι,πρασινο τσαι/λουίζα + αφθονο νερο :thumbup:

bodybuilder8
28-08-13, 13:33
Οκ ευχαριστω φιλε! για να το λες θα το εχεις δοκιμασει η τουλαχιστον θα το εχεις ψαξει καλα! ειδα και διαφορα reviews στο ιντερνετ και ακουγεται αποτελεσματικο.

xris98xris
28-08-13, 13:54
χερεται τουλαχιστον θα ηθελα να μου πειτε ανα κανει να παρω κρεατινη στα 16 και συγκεκριμενα αυτην http://www.proteinsuperstore.gr/product/storm
UNIVERSAL STORM λεγεται!!!

Mikekan
28-08-13, 13:55
Είδες αυτά οι ερωτήσεις προκύπτουν όταν αφήνεις παραθυράκι σε ένα 16χρονο. Είσαι με τα καλά σου ρε φίλε? Σύνελθε!

Sorry αν ακούγομαι απότομος, αλλά το ίδιο θα έλεγα στο μικρό μου αδερφό.

xris98xris
28-08-13, 14:00
Είδες αυτά οι ερωτήσεις προκύπτουν όταν αφήνεις παραθυράκι σε ένα 16χρονο. Είσαι με τα καλά σου ρε φίλε? Σύνελθε!

Sorry αν ακούγομαι απότομος, αλλά το ίδιο θα έλεγα στο μικρό μου αδερφό. ρε φιλε εσυ δεν το εχεις με αυτα τα πραγματα και μην με σχολιαζεις κανε την δουλεια σου και κοροιδευε αλλους με της ερωτησεις τους ασε να μου απαντηση κανενας αλλος

mike98
28-08-13, 14:45
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΥΨΟΣ 170 ΚΑΙ 70 ΚΙΛΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ (ΠΑΝΑΝΑ) ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΗ 45 ΚΙΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΩ ΑΡΚΕΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΑΡΚΕΤΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ
/Users/m1xal1s_98/Desktop/2013-08-28 12.18.42.png

ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ 5 ΤΟ MAXIMUM

ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ

ΠΡΩΙ -
ΜΙΣΩ ΠΟΤΙΡΗ ΓΑΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΡΥΓΑΝΙΑ ΕΛΙΤ ΜΕ ΜΕΛΙ

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ-
ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ΜΕ ΣΤΗΘΟΣ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ,ΤΥΡΙ ΚΑΙ ΑΓΓΟΥΡΑΚΙ
ΜΕ ΕΝΑ ΧΥΜΟ Η΄ ΝΕΡΟ

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ-
ΨΑΡΙ Η΄ ΚΡΕΑΣ Η΄ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΣΑΛΑΤΑ

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ-
2 ΦΡΟΥΤΑ ΕΠΟΧΗΣ

ΒΡΑΔΙΝΟ-
ΚΟΡΝΦΛΕΙΚΣ ΜΕ ΓΑΛΑ

sanitarium20
28-08-13, 15:28
2-3 ερωτήσεις θέλω να κάνω

1) Μπορώ να πάρω ταυτόχρονα fish oil με πολυβιταμίνη;

2) Έχει νόημα να πάρω πρωτείνη και BCAA την ίδια περίοδο; Αν ναι πώς θα τα παίρνατε χρονικά; Πχ αν πάρω πρωτείνη μετά την προπόνηση, τότε το BCAA πότε;

3) Τα εξής τρία προϊόντα είναι σωστό να συνδυαστούν την ίδια περίοδο (ανά δύο ή και όλα μαζι);;; Λιποδιαλύτης, νιτρικό και cla. Η λογική μου λέει ότι δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά τι λέτε και οι πιο έμπειροι;

Mikekan
28-08-13, 15:32
1) Kανένα πρόβλημα.

2) Το BCAA έχουν πιο πολύ νόημα το καλοκαίρι όπου δεν θέλουμε μεγάλη πρόσληψη θερμίδων. Παρολαυτά είναι συμπλήρωμα με πολλές χρήσεις, θα μπορούσες να το παίρνεις και κατά τη διάρκεια της προπόνησης ας πούμε.

3) Καλό είναι να μην συνδυάζεις νιτρικά με λιποδιαλύτες για μπορεί να έχουν και τα δύο stims και να την ακούσεις άσχημα. Με το cla δεν έχεις πρόβλημα είναι light συμπληρωμα.

sanitarium20
28-08-13, 15:40
1) Συμφωνώ

2) Απλά δεν έχω καταλάβει όλα αυτά τα 2-3 χρόνια που γυμνάζομαι πώς επιλέγεις αν θα πάρεις πρωτείνη ή αμινοξέα. Αφου από τη βιολογία στο σχολείο ακόμη ξέρουμε ότι πολλά αμινοξέα-->πρωτείνη... Για αυτό πάντα μπερδεύομαι όταν η συζήτηση φτάνει σε αυτά τα δύο και τι ακριβώς κάνει το καθένα

3) Συμφωνώ επίσης. Για τα cla; Έχουν διεγερτικά αυτά ή όχι;

Mikekan
28-08-13, 15:44
Όχι το cla είναι τελείως ακίνδυνο, λιπαρά είναι στην ουσία.

sanitarium20
28-08-13, 15:51
Δεν υποτίθεται ότι η χρήση του είναι λιποδιαλυτική και λαμβάνεται συνήθως σε περιόδους γράμμωσης;;;

Mikekan
28-08-13, 15:54
Nαι, λιποδιαλυτική είναι η χρήση του.

Άχρηστο είναι μην το πάρεις, κρίμα τα λεφτά που θα δώσεις.

sanitarium20
28-08-13, 16:03
Δεν σκόπευα η τρίτη ερώτηση είναι καθαρά πληροφοριακή προς γνώση μου.

Οι αλλα δύο με ενδιαφέρουν...

Ευχαριστώ!

xrist-skl
28-08-13, 21:51
ξερει κανενας το Xtreme POWER

and345
29-08-13, 16:22
Καλημερα.
Τελευταια και στο γυμναστηριο αλλα και σε ελληνικα-ξενα σαητ ειχα διαβασει οτι πολλοι εχουν σταματησει την whey μετα το γυμναστηριο και προτιμούν πολλων πηγων, σαν πληρεστερες πρωτεινες. καποιοι συμπληρωνουν whey για να ειναι περισσοτερη η αμεσης αποροφησης. 1 σκουπ πολλαπλων και μισο whey καθαρα σαν συμπληρωματικη δηλαδη. Εσεις τι αποψη εχετε ?

Ρε συ Mikekan ειναι γνωστο οτι δεν το εχεις με τα συμπληρώματα... μην μιλας χαχαχαχα τι αλλο θα ακουσουμε

Mikekan
29-08-13, 16:30
Εγώ προσπαθώ να προστατέψω το παιδί, του το κάνω σαφές και τα ακούω κιόλας. :green:

Big Foot
03-09-13, 03:45
http://www.thefitlife.net/articles/nutrition/9-using-supplements-to-build-muscle.html
Αναρωτιεμαι γινετε να παρει ενας αδυνατος τοσα πολλα συπληρωματα μαζι την ιδια περιοδο?Δεν θα εμφανιστουν παρενεργειες κ προβληματα?

billy89
03-09-13, 10:10
Παρενέργειες που να οφείλονται αυτές καθαυτές στο συμπλήρωμα όχι.

Δεν υπάρχει λόγος όμως να πάρει κάποιος όλα τα συμπληρώματα της λίστας, ούτε είναι συμπληρώματα που αφορούν αποκλειστικά αδύνατους και ούτε εγγυώνται αποτελέσματα από μόνα τους.

Andreas C.
03-09-13, 10:34
@Big Foot

Φιλε μου μην κανεις το λάθος που έκανα εγώ, κάποτε ήμουνα και εγώ στην θέση σου και προσπαθούσα να βάλω κιλά και μυς με συμπληρώματα αγνοώντας το θέμα διατροφής :doh:

Αποτέλεσμα ήταν ότι έβλεπα πολύ μικρές διαφορες και έλεγα κάτι κάνω λάθος στον τρόπο λήψης!!!!

Όταν όμως άρχισα να δίνω βαρύτητα στην διατροφή άρχισε και ανέβαινε η ζυγαριά :thumbup:

leon04
03-09-13, 23:30
Ποια απο αυτές τις 3 μου προτείνετε να πάρω;
Scitec - 100% Whey Protein Professional
PVL ESSENTIALS SPORT WHEY 2LB
WHEY PROTEIN ELITE SERIES 2LB.



Ευχαριστώ :)


Επίσης, μπορώ να συνδυάσω προτείνη με λιποδιαλύτη; Παίρνω το HYDROXYCUT HARDCORE ELITE

sanitarium20
04-09-13, 00:49
Φυσικα και μπορείς... Τις πρωτεΐνες δεν τις ξέρω

and345
04-09-13, 14:03
Εγω θα σου ελεγα Scitec - 100% Whey Protein Professional, και ωραίες γευσεις, διαλυτότητα, καθόλου φούσκωμα

Ναι μπορεις να το συνδιασεις μια χαρα

Sotos BR.
07-09-13, 03:54
ειδα τα εξησ συμπληρωματα αλλα δεν ξερω καν αν ειναι νιτρικα η κρεατινη γαιυτο πειτε μ εσεισ....SYPER PUMP kai SIZE ON (gaspari) κ τα 2...τι ειναι κ σε τι χρησιμευει το καθε ενα απο αυτα οπιοσ γνωριζει ασ απαντησει παρακαλω ευχαριστω....:thumbup:

Απ'ότι ξέρω το super pump είναι pre-workout και το size on νιτρικό..

livistros
07-09-13, 16:06
παιδια ποσα mg βιταμινη c μπορουμε να λαμβανουμε ημερισιως;;

Sotos BR.
07-09-13, 16:57
παιδια ποσα mg βιταμινη c μπορουμε να λαμβανουμε ημερισιως;;

90 χλγ για αντρες και 75 για γυναικες..

goodfella
07-09-13, 17:10
καλησπερα σε ολους.

εδω και μια εβδομαδα χρησιμοποιω την impact whey της Myprotein... την πινω με νερο, 2 σκουπ ημερησιως, ενα το πρωι και ενα μετα την προπονηση. παρατηρησα οτι με φουσκωνει αρκετα το στομαχι, το πρωι.. δε ξερω αν ειναι καποια δυσανεξια ή απλα συνηθισει ο οργανισμος.

αυτο που θελω να ρωτηση ειναι, αν αντι το πρωι, να παιρνω 1,5/2 σκουπ μετα την προπονηση ή 1 μεταπροπονητικο και 1 το βραδυ.

ευχαριστω.

Lao
07-09-13, 17:12
παιδια ποσα mg βιταμινη c μπορουμε να λαμβανουμε ημερισιως;;

Η ΣΗΔ είναι 60-90mg ημερησίως, το Linus Pauling Institute προτείνει τουλάχιστον 400 σε σπαστές δόσεις και πολλοί λένε για 1gr συν.

Προσωπικά, θεωρώ ότι δοσολογία 300-600mg ημερησίως είναι μια χαρά.

SotosTheBoss
07-09-13, 19:06
καλησπερα σε ολους.

εδω και μια εβδομαδα χρησιμοποιω την impact whey της Myprotein... την πινω με νερο, 2 σκουπ ημερησιως, ενα το πρωι και ενα μετα την προπονηση. παρατηρησα οτι με φουσκωνει αρκετα το στομαχι, το πρωι.. δε ξερω αν ειναι καποια δυσανεξια ή απλα συνηθισει ο οργανισμος.

αυτο που θελω να ρωτηση ειναι, αν αντι το πρωι, να παιρνω 1,5/2 σκουπ μετα την προπονηση ή 1 μεταπροπονητικο και 1 το βραδυ.

ευχαριστω.

Καλησπέρα.Η πρωτεΐνη σου έχει λακτόζη μέσα;Γιατί πολύ κόσμος έχει δυσανεξία εκεί.

goodfella
07-09-13, 19:17
Καλησπέρα.Η πρωτεΐνη σου έχει λακτόζη μέσα;Γιατί πολύ κόσμος έχει δυσανεξία εκεί.

ελα φιλε μου, δεν το γνωριζω αυτο. ειναι η whey impact της Myprotein. δε νομιζω παντως να εχω δυσανεξια στη λακτοζη... λογικα, αν ειχα, θα το γνωριζα :green:

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, επειδη το πρωινο μου ειναι μπομπα ετσι και αλλιως, θα μπορουσα να παιρνω ενα σκουπ ΠΡΙΝ την προπονηση και ενα ΜΕΤΑ ? ή ειναι υπερβολικο ?

λογου χαρη αν πηγαινω γυμναστηριο 6:30, 6παρα ρουφαμε το πρωτο και μετα την προπονα κατευθειαν το δευτερο.

ευχαριστω εκ των προτερων!

απο ο,τι διαβασα, ενα σκουπ ΣΙΓΟΥΡΑ, μετα την προπονηση, απλα αν χρειαζεται ενα ακομα, ποια στιγμη μεσα στην ημερα μπορω να το παιρνω, εκτος απο πρωι.

Mikekan
07-09-13, 19:19
Περίεργο πάντως, οι πρωτεΐνες του Myprotein είναι πολύ εύπεπτες.

goodfella
07-09-13, 19:23
ισως να μου φανηκε και εμενα ετσι, διοτι ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω καποιο συμπληρωμα... αρνητικο placebo effect :green:

οντως, απο διαλυτοτητα δεν εχω παραπονο...

Mikekan
07-09-13, 19:24
Είναι καλή πρωτεΐνη μην είσαι αρνητικά προκατειλημμενος. Παρακολούθησε το και βλέπεις.

goodfella
07-09-13, 19:27
Mike, ποια η αποψη σου για ενα scoop πριν την προπονηση και ενα, ακριβως μετα ? το θεωρεις υπερβολικο ? δε ξερω αν υπαρχει καποιο πρωτοκολλο που να λεει ποτε πρεπει να τις παιρνεις.

ΠανοςΒ
07-09-13, 19:28
Δε φταιει το ροφημα, ειναι το συνολο του πρωινου. Το παθαινα και γω.

Βαλτην οπου τη χρειαζεσαι μεσα στη μερα. Μεταπροπονητικα σιγουρα.
Δεν ειμαι φαν των πολλων σεικς. Βαλε φαγητο το πρωι και το βραδυ.

livistros
08-09-13, 02:40
90 χλγ για αντρες και 75 για γυναικες..

δηλαδη 90 χλγ ποσα mg ειναι;;
μπερδευτηκα φιλε μου

livistros
08-09-13, 02:45
Η ΣΗΔ είναι 60-90mg ημερησίως, το Linus Pauling Institute προτείνει τουλάχιστον 400 σε σπαστές δόσεις και πολλοί λένε για 1gr συν.

Προσωπικά, θεωρώ ότι δοσολογία 300-600mg ημερησίως είναι μια χαρά.

επ[ειδη μπερδευτηκα τωρα
δηλαδη εγω που εχω της now 1000 mg και το χρησιμοποιω μεταπροπονητικα ειναι overdosed;;;;:bbbiceps:

ArgoSixna
08-09-13, 03:06
η σηδ δεν αναφερεται σε αθλητες που οι αναγκες τους ειναι αυξημενες , αναφερεται στην θεια με 2000 θερμιδες διατροφη(αν δεν κανω λαθος)

Sotos BR.
08-09-13, 04:01
δηλαδη 90 χλγ ποσα mg ειναι;;
μπερδευτηκα φιλε μου

Πόσα mg δεν ξέρω ακριβώς, αλλά νομίζω είναι 1 ποτήρι στυμμένη πορτοκαλάδα..

kostas kou
11-09-13, 00:12
σκεφτομαι να παιρνω κρεατινη(refex) ενα σκουπ το πρwι πριν το πρωινο και ενα σκουπ αμεσως μετα την προπονιση,το νιτρικο(craze) λεω να το περνω 1-2 σκουπ πριν την προπο.... ειναι καλα?

ελμερ
11-09-13, 00:29
Κωστα το Craze ξεκινησε το με μισο scoop να δεις πως σε πιανει και ανεβασε στο ενα .....δυο ειναι πολυ ειδικα για αρχη....εγω το παιρνω καιρο και ειμαι σταθερος στο ενα scoop....:welcome:

Mikekan
11-09-13, 07:31
Eγώ 4 μήνες είμαι στο μισό scoop εκτός από τη μέρα ποδιών που παίρνω ένα.

hoffman
11-09-13, 11:58
Να ρωτήσω κ εγώ κάτι,μπορώ να κάνω στακ την nitrotech με την κρεατίνη creacore?μου είπε ένας φίλος να πάρω την celltech με την nitrotech αλλά δεν μου κάνει σαν κρεατίνη,οπότε είναι ασφαλής ο συνδυασμός αυτός;Η θα έχω πρόβλημα με το συκώτι από την πολύ κρεατίνη;Γιατί η νιτρο στα 2 scoop βγάζει 6 γραμμάρια Κρεατίνη

Mikekan
11-09-13, 12:03
Aν θες να είσαι απολύτως safe και να μην επιβαρύνεις νεφρά-συκώτι παίξε στα 5γρ τη μέρα. Κάνε τους υπολογισμούς σου.

hoffman
11-09-13, 12:28
Οπότε να μείνω μόνο με την nitrotech που στα 2 scoop βγάζει 6 γραμμάρια;γιατί ο φίλος μου είπε να παίρνω 3 scoop nitrotech 1 πρωί και 2 μετά την προπόνηση και οπότε δεν πάω,1 πρωί ένα βράδυ και του είπα πως στα 3 scoop πάω 9 γραμμάρια κρεατίνη Και μου λέει δεν είναι τίποτα μπορείς να πάρεις να την κολλήσεις και με την celltech και με κουφανε,Αλλά τον εμπιστεύομαι γιατί είναι κτήνος κ γενικά να το πω απλά έχει πάρει αναβολικά και σίγουρα ξέρει κάτι παραπάνω από εμένα,άλλα από όσο έχω διαβάσει γενικά είναι υπερβολή τόσα γραμμάρια

Mikekan
11-09-13, 12:30
Εσύ όμως δεν είσαι κτήνος, οπότε μείνε στα 5γρ.

hoffman
11-09-13, 12:33
Θέλω να γίνω όμως χαχαχα,έγινε ρε φίλε σε ευχαριστώ

dio32
11-09-13, 12:39
οπως ειπε ο mikekan μεινε στα 5γραμαρια μια χαρα δουλεια κανεις και με αυτα.
το οτι ο φιλος σου κανει χρηση αας δεν σημαινει οτι ξερει κιολας,εχω ακουσει και ξερω πιτσιρικαδες που υποτιθετε ξερανε και τωρα τρεχουν και δεν φτανουν.

Andreas C.
11-09-13, 12:42
Θα συμφωνήσω με τα παιδιά και μην του έχεις τόση πολύ εμπιστοσύνη γιατί τα λόγια του δείχνουν επιπολαιότητα :toast:

hoffman
11-09-13, 12:44
Για αυτό το λόγο ρώτησα και εδώ επειδή αυτός έχει πάρει και τα προστατευτικά του και δεν έχει ανάγκη όχι ότι δεν του κάνουν ζημιά λέμε τώρα,θα μπορούσα όμως μόλις τελειώσει η nitrotech να έπαιρνα καπάκια άλλη μια;ή θα χρειαστώ κάποιο διάλλειμα λόγο της κρεατίνης που έχει;Την οποία μου σύστησε αυτός σαν πρωτεΐνη επειδή είπα θέλω να πάρω όμορφα κιλά όχι όπως με καμία serious mass

Mikekan
11-09-13, 12:52
Γενικότερα λένε ότι άμα παίρνεις μέχρι 5γρ δεν χρειάζεται διάλειμμα. Εγώ προσωπικά κάνω. ;)

dio32
11-09-13, 12:52
το καλυτερο που μπορεις να κανεις και πιστευω οτι θα συμφωνισουν και τα παιδια,παρε μια whey η μια πολλων πηγων για να σε πιανει καλυτερα τροπος του λεγειν παρε και μια μονουδρικη κρεατινη,να ελεγχεις καλυτερα τις δοσεις σου.

πρωτεινες με μεσα να εχει κρεατινη ποτε δεν τις συμπαθησα.

hoffman
11-09-13, 13:01
Μα θέλω να βάλω κιλά πήρα 3 είμαι 65 τώρα και έχω κολλήσει βέβαια η διατροφή μου είναι φουλ Ρύζια μακαρόνια αλλά τίποτα κ έκοψα και τον διάδρομο εντελώς,θα πάρω την on τότε πάλι που έπαιρνα και μια κρεατινη Όπως είπες το είχα σκεφτεί αλλά λέω θα μου βάλει κάνα κιλό; Και εκεί πήγα και πήρα την nitro σαν κάτι πιο light από ας πούμε gainer

sanitarium20
11-09-13, 15:22
Είναι φανατικά και εγω υπέρ του whey+μονουδρικη. Ελέγχεις καλύτερα τις δόσεις σου (πχ μία μέρα που δεν σκοπεύεις να φας καλό πρωινό χτυπάς και ένα σκούπ πρωτείνη για συμπλήρωμα) και φέρνει και αποτελέσματα. Έχω δοκιμάσει και τις κλασσικές φορμουλες κρεατινης και πρωτεΐνες μαζί. Δεν είμαι αρνητικός, είχα δει και τότε βοήθεια, είχα ανεβεί σε κιλά και τότε όπως και με τη καθαρή πρωτείνη άλλωστε, αλλά είχε πολλούς υδατάνθρακες μέσα. Οπότε δεν υπάρχει λόγο. Το βασικότερο υπέρ που εχε η φόρμουλα που έπαιρνα (μία της ον) είναι ότι είχε ταυρίνη μέσα και λειτουργούσε ως καλό διεγερτικό preworkout

hoffman
11-09-13, 15:30
Οπότε θα τελειώσω την νίτρο θα αράξω Από συμπληρώματα κάνα μήνα Και θα πάρω την whey gold standard με την creacore να έχω ήσυχο το κεφάλι μου,Έχω φτάσει σε σημείο να παρακαλάω να πάρω κιλά και πριν 1 χρόνο παρακαλάγα να χάσω :-P

sanitarium20
12-09-13, 00:03
Νομίζω για μένα πώς θα κανείς πολυ καλα.. Χωρίς να είμαι ειδικός...

sylvester79
13-09-13, 00:41
Σας χαιρετώ όλους.
Είμαι 34, 1.73 και 80 κιλά. Πριν απο ένα μήνα για διάφορους λόγους αποφάσισα να μπω δυναμικά στο γυμναστήριο, να χάσω κιλά (5-6 όχι πολλά) και να αποκτήσω μυική δύναμη και κατ'επέκταση ένα καλό σώμα , χωρίς να στοχεύω αποκλειστικά στο οπτικό αποτέλεσμα. Μέσα σε ένα μήνα έχω χάσει περίπου 3 κιλά και προσπαθώ οι προπονήσεις μου να κινούνται σε ένα μεσαίο επίπεδο έντασης (+αερόβια μισή ώρα κάθε μέρα αν γυμνάζομαι και μια ώρα στα κενά, όταν αποφασίζω να μην κανω βάρη... σπάνια), ενώ μέχρι στιγμής το σώμα μου ανταποκρίνεται ικανοποιητικά. Έχω όμως ένα πρόβλημα και δεν γνωρίζω αν υπάρχει στοχευμένη λύση. Έχω ψωρίαση (αυτοάνοση ασθένεια. Το ανοσοποιητικό για να το πω χονδρικά.... επιτείθεται στο δέρμα και ενώ εσείς αλλάζετε δέρμα ανα 28 μέρες εγώ αλλάζω ανα τέσσερις). Λόγω ψωρίασης λοιπόν η διατροφή μου είναι εξαιρετικά συγκεκριμένη και περιορισμένη. Όλα τα παράγωγα σόγιας, λαχανικά, όσπρια, αναποφλοίωτο ρύζι και κάποια άλλα επιτρέπονται. Δεν τρώω με την καμία και για κανένα λόγο : γλουτένη, λακτόζη, κρέας (οποιοδήποτε εκτός ψαριού, οπότε τρώω πολύ συχνά σολωμό, ξιφία, τόνο), αναψυκτικά, ζάχαρη, αλάτι, γαλακτοκομικά, μέλι, ζυμαρικά, ψωμί κλπ κλπ, δηλαδή σχεδόν τίποτα απο όσα ο "σύγχρονος" αμερικανοφερμένος τρόπος ζωής προστάζει. Απο όσα τρώω, απ'όσο έχω ψάξει, παίρνω κάποια ποσότητα πρωτεΐνης αλλά οι υπολογισμοί μου πέφτουν πάντα περίπου 30 γραμμάρια έξω απο τα περίπου 70+ γραμμάρια πρωτεΐνης που χρειάζεται το σώμα μου ημερησίως. Χρειάζομαι λοιπόν τη βοήθειά σας ώστε να εντοπίσω μια πρωτεΐνη ώστε να συμπληρώνω αυτά τα 30 περίπου γραμμάρια που μου λείπουν καθημερινά. Ψάχνω ένα προιόν χωρίς γλουτένη, χωρίς λακτόζη, με το ελάχιστο λίπος. Να είμαι ειλικρινής, δεν ψάχνω προτεΐνη για να γίνω θηρίο , τέρας, σούπερμαν κλπ. Έχω καταλάβει πως λειτουργεί και σε τι ποσοστό μπορεί να με βοηθήσει. Αλλά απο ένα σημείο και πέρα νομίζω πως καθαρά ως συμπλήρωμα στη διατροφή που κάνω μου χρειάζεται.
Πληροφοριακά μια συνηθισμένη μέρα περιλαμβάνει τα εξής απο άποψη διατροφής:
Πρωινό
Βρώμη με γάλα σόγιας και μια μπανάνα (καφές-τσιγάρο κομμένα)
Μεσημεριανό οτιδήποτε μπορώ να φάω, συνήθως ψάρι ή σόγια ή κανα μακαρόνι ρυζιού με μπολική σαλάτα πράσινη και φρούτο (αχλαδάκι, μηλαράκι κλπ)
Απογευμα σίγουρα μια μπανάνα
Βράδυ Γάλα σογιας με βρώμη ή ρυζογκοφρέτες με μαρμελάδα χωρίς ζάχαρη (λίγη , όχι μεγάλη ποσότητα. Καμια κουταλιά σύνολο) και ένα φρούτο ή μόνο μια σαλάτα ή τόνο με καλαμποκι
Ενδιάμεσα τσιμπάω πάντα κάτι. Προσπαθώ να τρώω σίγουρα κάτι ανα τρεις ώρες (ένα φρούτο ή 5-10 ξηρούς καρπούς κατα προτίμηση άψητους ανάλατους φυστικι αιγίνης, τίποτα τέτοιο), γενικότερα να μη μένει ποτε άδειο το στομάχι.
Η διατροφή μου μου παρέχει περίπου 1500-1800 θερμίδες την ημέρα (υπολογισμένα)
Δώστε μου κάποιες προτάσεις όσον αφορά την πρωτεΐνη ή οποιαδήποτε άλλη συμβουλή παίδες. Ξέρω πως ίσως το έχω λάθος στο μυαλό μου το θέμα πρωτεΐνη, αλλά πραγματικά ανησυχώ πως δεν θα καταφέρω και πολλά με τη διατροφή που κάνω και θα επιβαρυνθεί και το σώμα. Μακάρι να σκέφτομαι λάθος.
Εν αναμονή και συγνώμη για το μεγάλο γραπτό. Όταν αρχίζω.... δεν σταματάω. :unsure:

livistros
13-09-13, 21:26
παιδια μια ερωτηση
ειναι δυνατον τα συμπληρωματα κρεατινης και πρωτεινης να ανεβαζουν τις τιμες σε τριγλυκεριδια χοληστερινη;;

crazylord
15-09-13, 20:50
μια βοήθεια παιδιά
αμέσως μετά την προπόνηση bcaa + κρεατινη + αλανίνη και μετά απο 20 λεπτά την πρωτείνη?

Mikekan
16-09-13, 07:50
BCAA όποτε θες μέσα στη μέρα, μέσα στη προπόνηση καλύτερα. Μετά τη προπόνηση κρεατίνη και πρωτείνη μαζί. Β-Αλανίνη, 3γρ το πρωί, 3γρ πριν τη προπόνηση.

dio32
16-09-13, 12:06
πολλα δεν ειναι 6γραμαρια συνολο β-αλανινη?

Mikekan
16-09-13, 12:14
Effective Dose είναι από 3.5 έως 7 γραμμάρια. Εγώ έπαιρνα 6, 3 το πρωί 3 πριν τη προπόνηση.

spartan77
16-09-13, 13:05
εχει γραφτει πολλες φορες
η ελαχιστη δοση της β-αλανινης ειναι 3γρ ημερησιως και η μεγιστη στα 4-6γρ

sanitarium20
18-09-13, 14:32
Τι προσφέρει η β αλανίνη;

RAMBO
18-09-13, 14:45
Παρομοια με την κρεατινη..στο φορουμ υπαρχει σχετικο αθρο στα συμπληρωματα,διαβασε το

Vapaboy
23-09-13, 17:35
γεια σας παιδια..μια ερωτηση θελω να κανω γυμναζομαι αρκετο καιρο..αλλα δεν επαιρνα συμπληρωματα μονο φαγητο και τετοια..ομως αποφασισα να παρω και εχω την εξης ερωτηση.....τις μερες που δεν κανω γυμναστικη να παιρνω πρωτεινη??
ευχαριστω

fast
23-09-13, 18:29
Αμινοξεα σε υγρη μορφη η να επιλεξω πρωτεινη μετα το γυμναστηριο ? κανουν την ιδια δουλεια ? διαφωτιστε με λιγο την διαφορα των δυο ;)

fast
23-09-13, 18:34
γεια σας παιδια..μια ερωτηση θελω να κανω γυμναζομαι αρκετο καιρο..αλλα δεν επαιρνα συμπληρωματα μονο φαγητο και τετοια..ομως αποφασισα να παρω και εχω την εξης ερωτηση.....τις μερες που δεν κανω γυμναστικη να παιρνω πρωτεινη??
ευχαριστω

οταν δεν γυμναζασε και καλυπτεις την συνολικη πρωτεινη που χρειαζεσε για την μερα με φαγητο τοτε δεν ειναι αναγκη να χρισιμοποιησεις σημπληρωμα πρωτεινης

ZAGLI
28-09-13, 11:27
παιδια εχω μια απορια μπορει καποιος να μου εξηγησει καποιος τι περιεχει ακριβος μεσα η φορμουλα γνωριζω πως ειναι ενα μηγμα απο διαφορες ουσιες αλλα δεν γνοριζω τι περιεχει ακριβως

RAMBO
28-09-13, 11:49
Ποια φαρμουλα?

ZAGLI
28-09-13, 19:28
Ποια φαρμουλα?

φορμουλα αυξησεις βαρους λεγαιτε

Ανδρεας
28-09-13, 20:04
φορμουλα αυξησεις βαρους λεγαιτε

τι μαρκα (τι ονομασια?)
αυτο εννοει

ZAGLI
29-09-13, 18:04
τι μαρκα (τι ονομασια?)
αυτο εννοει

ενταξει παιδια το βρικα αυτο που ηθελα τελικα ευχαριστω πολυ

Metalhead|T|
02-10-13, 22:55
Παιδες μπορεί να μου προτείνει κάποιος συμπληρωμα-τα που να ομαλύνουν και να τονώνουν τη λειτουργία του καρδιακου συστήματος?(Κυρίως κάτι για την καρδιά,που να την τονώνει,να μυώνει ταχυπαλμίες ,αρυθμίες κ.ο.κ) :welcome:

Metalhead|T|
04-10-13, 14:56
κανεις ρε παιδια?:unsure:

ΠανοςΒ
04-10-13, 15:02
Man μηπως πρεπει να ψαξεις γιατι τις εχεις αντι να ψαχνεις για συμπληρωμα;

Metalhead|T|
04-10-13, 15:08
πάνο,δεν εχω κάτι συγκεκριμένο...απλα οπως υπαρχουν liver protect και λοιπα που καλό ειναι να χρησιμοποιούμε μια στο τόσο,απλα ψάχνω κατι και για το καρδιακό συστημα :welcome: αν εχει καποιος καποια γνώμη περιμενω να την γράψει :) αυτο

TheWorst
04-10-13, 15:10
Ψαχνω ενζυμα... Δεν ξερω τι πρεπει ομως να περιεχουν σε τι δωσεις (mg) και ζηταω λιγο βοηθεια..

liveris
04-10-13, 15:26
πάνο,δεν εχω κάτι συγκεκριμένο...απλα οπως υπαρχουν liver protect και λοιπα που καλό ειναι να χρησιμοποιούμε μια στο τόσο,απλα ψάχνω κατι και για το καρδιακό συστημα :welcome: αν εχει καποιος καποια γνώμη περιμενω να την γράψει :) αυτο

το q10 ειναι καλο για την καρδια..

spartan77
04-10-13, 15:33
απλα ψάχνω κατι και για το καρδιακό συστημα


το q10 ειναι καλο για την καρδια..

+1 :thumbup: συνενζυμο Q10

Nikolas_mk2
04-10-13, 15:40
kai Ω3 ασφαλώς :thumbup:

spartan77
04-10-13, 15:48
σωστος! :thumbup: και ω3 λιπαρα οξεα

Metalhead|T|
04-10-13, 15:51
fish oils ή λιναροσπορο?..γιατι σκεφτώμουν να αγοράσω ...

Nikolas_mk2
04-10-13, 15:53
ψαρόλαδο καλυτερα.Ο λιναροσπορος εχει αρκετά μονοακόρεστα μεσα

sanitarium20
05-10-13, 03:48
Fish oil=ω3 παιδια;

Mikekan
05-10-13, 08:35
Ναι φίλε μου.

tomaxok
05-10-13, 12:02
η κρεατινη μου ειχε πει γιατρος ειναι αναβολα.να παρω? για ποσο διαστημα?

Greek Gladiator
05-10-13, 20:08
η κρεατινη μου ειχε πει γιατρος ειναι αναβολα.να παρω? για ποσο διαστημα?

Φιλε ρωτα κανενα καλο γιατρο ή δεν ξερω ισως καποιον διατροφολογο για το αν θα παρεις κρεατινη ή οχι.
Μαλλον ο γιατρος ειναι βλακας για να σου πει οτι η κρεατινη ειναι αναβολικο καθως δεν εχει καμια σχεση με αναβολικα.
Επισης κοιτα εδω:http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=101:2009-09-25-06-48-41&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

Sdamp
05-10-13, 21:54
Παίδες χαιρετώ.
θέλω μία πρωτείνη για συμπλήρωμα,φθηνή. Δεν έχω ξαναπάρει. Είμαι ανάμεσα σε
1)Xcore 100% Xtreme Whey Protein (http://www.xtr.gr/proteines/15356/Xtreme_Whey_Protein_2268g_%28XCORE%29.htm)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2013/08/15356_1321.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/xtreme%20whey%20protein%20909g%20(xcore)%20___.jpg

2)Revolutions Whey Shake (http://www.xtr.gr/proteines/13715/WHEY_SHAKE__2270gr_%28REVOLUTIONS%29.htm)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2012/12/13715_1153.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/whey-shake-facts.jpg

3)Universal Ultra Whey Pro (http://www.xtr.gr/proteines/14092/ULTRA_WHEY_PRO_2270gr_%28UNIVERSAL%29.htm)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2013/01/14092_1250.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/ULTRA%20WHEY%20PRO%202.270gr%20(UNIVERSAL)%20facts%20_1.jpg

Αν και η 3η είναι πιο ακριβή. Ποιά μου προτείνετε από τις 3?υπάρχει καμιά άλλη σε καλή τιμή που θα μου προτείνατε?Τη θέλω για όλη μέρα,για όποτε βραιέμαι να φάω από πρωινό,μέχρι και για μετά την προπόνηση.Εγώ την x-core έλεγα...

dio32
05-10-13, 22:03
η κρεατινη μου ειχε πει γιατρος ειναι αναβολα.να παρω? για ποσο διαστημα?

ποσο χρονων εισαι στατς κιλα?

dio32
05-10-13, 22:31
Παίδες χαιρετώ.
θέλω μία πρωτείνη για συμπλήρωμα,φθηνή. Δεν έχω ξαναπάρει. Είμαι ανάμεσα σε
1)Xcore 100% Xtreme Whey Protein (http://www.xtr.gr/proteines/15356/Xtreme_Whey_Protein_2268g_%28XCORE%29.htm)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2013/08/15356_1321.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/xtreme%20whey%20protein%20909g%20(xcore)%20___.jpg

2)Revolutions Whey Shake (http://www.xtr.gr/proteines/13715/WHEY_SHAKE__2270gr_%28REVOLUTIONS%29.htm)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2012/12/13715_1153.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/whey-shake-facts.jpg

3)Universal Ultra Whey Pro (http://www.xtr.gr/proteines/14092/ULTRA_WHEY_PRO_2270gr_%28UNIVERSAL%29.htm)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2013/01/14092_1250.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/ULTRA%20WHEY%20PRO%202.270gr%20(UNIVERSAL)%20facts%20_1.jpg

Αν και η 3η είναι πιο ακριβή. Ποιά μου προτείνετε από τις 3?υπάρχει καμιά άλλη σε καλή τιμή που θα μου προτείνατε?Τη θέλω για όλη μέρα,για όποτε βραιέμαι να φάω από πρωινό,μέχρι και για μετά την προπόνηση.Εγώ την x-core έλεγα...

εγω θα σου πω για την τριτη που εχω δοκιμασει ειναι εγγυηση πολυ καλη πρωτεινη.

Sdamp
06-10-13, 00:29
Ξέχασα να πω πως σκεφτόμουν και αυτή (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15969-Mutant-Whey-%28PVL%29/page1)

sanitarium20
06-10-13, 13:29
η κρεατινη μου ειχε πει γιατρος ειναι αναβολα.να παρω? για ποσο διαστημα?

Το Αναβόλα τι είναι ακριβώς;;;

hoffman
07-10-13, 01:48
Το Αναβόλα τι είναι ακριβώς;;;

Αναβολικό

sanitarium20
07-10-13, 08:41
Και γατί δεν γράφεις αναβολικό;

dio32
07-10-13, 10:16
γιατι απαγορευετε απο τους κανονισμους του φορουμ.

kazos_GR
07-10-13, 15:54
Help οποιος ξερει ! αν αντι για (ZMA) παρω σκετο μαγνησιο και Zinc(ψευδαργιρο) εχει διαφορα? και επησεις αν εχετε χρησιμοποιησει και γνωριζεται καποιο τις προκοπεις ΖΜΑ σε καλη τιμη πειτε μου να το κοιταξω.;)

Nikolas_mk2
07-10-13, 21:18
Το ΖΜΑ μαγν./ψευδ./Β6 ειναι οποτε αν εχεις πολυβιταμινη μεσα στη μερα παρε σκετο συμπληρωμα,πριν τον υπνο μια χαρα ειναι



γιατι απαγορευετε απο τους κανονισμους του φορουμ.

Η αναφορα σε φαρμακα(ονομασία σκευασματων)απογορευεται,όχι η ίδια η λεξη! :toast:

sanitarium20
07-10-13, 23:18
γιατι απαγορευετε απο τους κανονισμους του φορουμ.

Ε; Απαγορεύεται να γράψουμε τη λεξη αναβολικό;;; Εγω την έχω δει γραμμένη 50 φορές!

Metalhead|T|
08-10-13, 23:59
Επειδή ειμαι στο ψαξιμο για omega3-6-9...

και εχω βρεί ηδη κάποια,για αυτο εχετε γνώμες?απο οτι ειδα ειναι flaxseed...να προτιμήσω καποιο αλλο fish oil omega? δεν εχω και πολλα λεφτα να διαθέσω

Omega EFA, 90 softgels (UNIVERSAL)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2013/09/15450_1539.jpg

dio32
09-10-13, 17:41
Επειδή ειμαι στο ψαξιμο για omega3-6-9...

και εχω βρεί ηδη κάποια,για αυτο εχετε γνώμες?απο οτι ειδα ειναι flaxseed...να προτιμήσω καποιο αλλο fish oil omega? δεν εχω και πολλα λεφτα να διαθέσω

Omega EFA, 90 softgels (UNIVERSAL)

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2013/09/15450_1539.jpg

γιατι να παρεις omega 3-6-9?και να μην παρεις σκετα omega 3?
απο βοτανο μερια εχεις κοιταξει καθολου?