PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37]

ArgoSixna
26-11-13, 21:04
πιο εφερε; ονομα πολη;;

varvatos
27-11-13, 00:07
να ρωτισο κατι εγω παο γυμναστηριο 2μηνες τα συμπληροματα ειναι περιτα στην αρχη??

RAMBO
27-11-13, 00:09
Αν το κανεις ολα οπως πρεπει ναι

bestblastbeat
27-11-13, 09:37
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!
μια ερώτηση... πήγατε σε κάποιο σούπερ μάρκετ που να έφερε συμπληρώματα; αγοράσατε..τι παίζει με τις τιμές;

Κι εγώ διάβασα ότι απελευθερώθηκε η αγορά στα σούπερ μάρκετ, αλλά ακόμα δεν έχω δει τίποτα. Νομίζω ότι θα πάρει αρκετό καιρό πάντως. Και να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα το κάνουν τα σούπερ μάρκετ.

bestblastbeat
27-11-13, 09:41
Με τις θερμίδες τα βγάζω πέρα...
Απλά είναι και η κρεατίνη στην μέση, που απ' την after παίρνω 4gr εδώ και 6-7 βδομάδες και έχω διαβάσει ότι μετά από ένα διάστημα πρέπει να σταματάς την χρήση.

Ναι κι εγώ πιστεύω ότι μετά την COMPLETE AFTER που έχει κανονική δόση κρεατίνης καλό θα ήταν να κάνεις μια μικρή αποχή (άλλοι δεν κάνουν βέβαια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) από την κρεατίνη. Την GROW+HARDCORE της SCI-MX την αγόρασα χθες κιόλας. Σαν γεύση και διαλυτότητα είναι μια χαρά. Δεν έχει κρεατίνη, έχει πολύ bcaa+gluta και λιγότερο υδατάνθρακα. Οπότε ακούγεται μια χαρά.

crab
27-11-13, 11:46
Aποκλειεται να μπορεσει ο οργανισμος σου να αποροφηση τοσο μεγαλη ποσοτητα πρωτεΐνης,εκτος κιαν το βασικο σου γευμα δεν εχει καθολου πρωτεινη,θα πηγαινει χαμενη μεγαλη ποσοτητα σιγουρα,μιαμιση ωρα μετα να τρως......οποτε θα δινεις στον οργανισμο σου ένα 2 ωρο γεματο,γιατι είναι άλλο ένα μισαωρο να υπολογιζεις περιπου μεχρι να ξεκινησει να χωνευεις.....

36 gr πρωτεινης. μεγάλη ποσότητα για μετα προπονηση? what?
πρωτεινη ορού γάλακτος υδρολυμένη χωνεύεται σε 2ωρο????

μάλλον έχω μείνει πίσω και θα ήθελα καινούρια ενημέρωση.!!
μπορεί κάποιος να μου το επιχειρηματολογήσει?

RAMBO
27-11-13, 11:49
Κοιτα λενε οτι αποροφαμε μεχρι 32 βεβαια τωρα μιλαμε για ψυλλους στα αχειρα,κανεις δεν ξερει με σιγουρια,η υδρολημενη ειναι μια απατη

crab
27-11-13, 11:54
υδρολυμένη απάτη?δηλαδή?
εκτός και εάν εννοεις την συγκεκριμένη εταιρία απάτη

RAMBO
27-11-13, 11:59
Απατη απο την αποψη οτι αποροφαται 15 λεπτα πιο γρηγορα απο την whey και την πληρωνεις χρυσαφι,ειναι ασκοπο

crab
27-11-13, 12:28
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στον τρόπο αφομοιωσεις βεβαια οπότε δεν το θεωρώ απάτη(τώρα για την τιμή ειναι άλλο θέμα)
αλλά τελικα σε πόση ώρα αφομοιώνεται η whey??

RAMBO
27-11-13, 12:30
Τι αλλαζει στην αφομοιωση?

crab
27-11-13, 12:36
η υδρολυμένη κατά την επεξεργασία της υδρόλυσης την σπάει σε πολύ μικρότερα μόρια πρωτείνης δι-πεπτίδια και τρι- και στα δίνει έτοιμα σπασμένα στο σώμα οπότε έχεις κατά πολύ πιο γρήγορη την μυική σου αποκατασταση.!

crab
27-11-13, 12:39
τώρα βέβαια τα λέμε όλα αυτά επειδη τις σελίδες του φορουμ μπορεί να τις διαβάζουνε και παιδιά που ξεκινάνε τώρα οπότε μην τα παραπληροφορουμε με διαφορετικές αποψεις.!!

RAMBO
27-11-13, 12:41
Ε ειναι αυτο που λενε οτι αποροφαται πιο γρηγορα,εγω απλα το μονο που λεω ειναι οτι δεν υπαρχει λογος να την περνεις και να δινεις τοσα λεφτα για να γλυτωσεις 15 λεπτα,δεν ειμαστε ο κατλερ και πιστευω οτι αν ειναι υδρολυμενη η οχι ειναι το τελευταιο ζητημα εφοσον ολα τα υπολοιπα τα κανεις στο 100%(διατροφη -προπονηση που συνηθως κανεις δεν τα κανει) αυτα απο μενα :toast:

crab
27-11-13, 13:09
εαν ασχολεισαι σοβαρά και έχεις φτάσει δηλαδή στο τελικό σου στάδιο της γράμμωσης πιστευεις οτι εσύ προσωπικά δεν αξίζει??ασε τι μπορει να αξιζει για τους άλλους και σε τι επίπεδο βρίσκονται,για εσένα προσωπικα εαν πιστευεις οτι δεν αξιζει στο προγραμμα σου τοτε οκ, εαν όμως μιλάς γενικά σαν τεχνολογία σαν τεχνογνωσια σαν επεξεργασία, σαν αποτελεσμα,σαν αφομοιωση,τι να πω μάλλον έχεις κάποιο βιοχημικό εργαστήριο εσύ και ξέρεις καλύτερα.Τώρα αυτοί που τις φτιάχνουνε τι να πούνε.

τελικά όμως με τον χρόνο αφομοιωσης της whey δεν πήρα απάντηση.

RAMBO
27-11-13, 13:10
Νομιζω γυσρω στα 20 με 30 λεπτα

Οχι δεν εχω ουτε τα ξερω,αλλα και εκει να μουνα οχι δεν αξιζει

ArgoSixna
27-11-13, 13:16
Όχι δεν αξιζει όταν ειδικά είσαι στο τελευταιο σταδιο γραμμωσης που λες. Τότε δεν ακουμπάς καθολου σκονη πρωτεινης.

Τι σημασια εχει αν την αποροφησεις σε 15 λεπτα? Παρε αμινοξεα που ειναι 5 φορες πιο φθηνα και τα αποροφας στο δευτερολεπτο

Να υποθεσω αναβολικο παραθυρο και τετοια φασΗ??

sobral
27-11-13, 13:19
συμφωνώ με Ράμπο! Υπάρχουν πολλές έρευνες που δείχνουν πως πρακτικά δεν υπάρχει διαφορά στο σώμα μας. Πολλά λεφτά για το τίποτα...

tzouas
27-11-13, 13:28
Όχι δεν αξιζει όταν ειδικά είσαι στο τελευταιο σταδιο γραμμωσης που λες. Τότε δεν ακουμπάς καθολου σκονη πρωτεινης.

Τι σημασια εχει αν την αποροφησεις σε 15 λεπτα? Παρε αμινοξεα που ειναι 5 φορες πιο φθηνα και τα αποροφας στο δευτερολεπτο

Να υποθεσω αναβολικο παραθυρο και τετοια φασΗ??

Αυτο εγραφα τωρα!! Χιλιες φορες αμινοξεα!!

billy89
27-11-13, 13:41
Ούτως ή άλλως η μέγιστη πρωτεινοσύνθεση αργεί κάτι ώρες οπότε μέχρι εκείνη την ώρα μια χαρά έχεις φορτώσει αμινοξέα από απλή whey + φαί. Τζάμπα λεφτά είναι οι υδρολυμένες δεν κάνουνε διαφορά. Οι εταιρίες αφού τροφοδότησαν το μύθο του αναβολικού παραθύρου των 15 λεπτών τώρα πατάνε πάνω σ' αυτό.

RAMBO
27-11-13, 13:42
Ο αγωνας δικαιωνεται :chinese:

crab
27-11-13, 13:51
τελικά ούτε να απαντήσουμε δεν μας αφήνουνε.γιατί ??σβηστηκε μηνυμα.
οκ καλή συνέχεια σε όλους,

μόνο που καλό θα ήτανε να στηρίξετε και κάπου την αποψη σε σχεση οτι είνια μούφα η υδρόλυση.
αυτά γιατί υπαρχει λογοκρισία τελικα

RAMBO
27-11-13, 13:52
Τι σβηστηκε? μαλλον κατι θα κανες λαθος

crab
27-11-13, 13:57
δεν πειράζει ,ας το δει ο διαχειριστης αυτο το θέμα.

απλά μία ευλογη ερώτηση : βλέπω σε διάφορα topics διαφόρων συμπληρωμάτων απο ίδιους και ίδιους που λένε συνέχεια οτί το ένα είναι μούφα,το άλλο είναι μούφα,το παρα άλλο είναι τσάμπα λεφτά,πεταμένα λεφτά κ.τ.λ. τελικά γιατι καθόμαστε και ασχολούμαστε με τα συμπληρώματα?αφού είναι όλα μούφα. Και γιατί να υπάρχει αυτο το φόρουμ?για να λέμε τελικά οτι είναι μούφα,ωραία

RAMBO
27-11-13, 13:59
Δεν υπαρχει λογοκρισια,δεν χρειαζεται οτι σου πλασαρουν να το αγοραζεις απλα,εμεις δεν εχουμε κανενα κερδος,για σενα το λεμε

ArgoSixna
27-11-13, 14:02
Μαλλον εσυ κατι εκανες λαθος , κανενα μυνημα δεν εμφανιστηκε απο εσενα ποσο μαλλον να προλαβουν να το διαγραψουν.

Αν δεν σου κανει κοπο , κανε μια προσπαθεια ακομη να το γραψεις ελπιζω να μην ηταν μεγαλο γιατι ανοιξαμε ωραιο διαλογο

Polyneikos
27-11-13, 14:06
τελικά ούτε να απαντήσουμε δεν μας αφήνουνε.γιατί ??σβηστηκε μηνυμα.
οκ καλή συνέχεια σε όλους,

μόνο που καλό θα ήτανε να στηρίξετε και κάπου την αποψη σε σχεση οτι είνια μούφα η υδρόλυση.
αυτά γιατί υπαρχει λογοκρισία τελικα

Πες μου ποιανου μελους σβήστηκε ποστ, σε ποιο θέμα ποσταρίστηκε και τι ωρα.

ArgoSixna
27-11-13, 14:07
δεν πειράζει ,ας το δει ο διαχειριστης αυτο το θέμα.

απλά μία ευλογη ερώτηση : βλέπω σε διάφορα topics διαφόρων συμπληρωμάτων απο ίδιους και ίδιους που λένε συνέχεια οτί το ένα είναι μούφα,το άλλο είναι μούφα,το παρα άλλο είναι τσάμπα λεφτά,πεταμένα λεφτά κ.τ.λ. τελικά γιατι καθόμαστε και ασχολούμαστε με τα συμπληρώματα?αφού είναι όλα μούφα. Και γιατί να υπάρχει αυτο το φόρουμ?για να λέμε τελικά οτι είναι μούφα,ωραία

Οταν σου πλασαρουν ενα νιτρικο που το μονο που εχει μεσα του και δουλευει ειναι η καφεινη που δεν κοστιζει τιποτα απο μονη της αλλα στο πουλανε 40 ευρω , δεν ειναι μουφα?
Οταν σου πουλανε 85% πρωτεινη και ειναι 30% δεν ειναι μουφα?
Οταν σου βαζουνε 2γρ αμινοξεα στην δοση και στο πουλανε ως κορυφη δεν ειναι μουφα?
Οταν δεν σου βαζουνε απαραιτητες βιταμινες και σου βαζουνε υπερδοσολογιες και κακης ποιοτητας βιταμινες δεν ειναι μουφα?

Επεισης εχε στο νου οτι το 90% των reviews ειναι απο τις ιδιες τις εταιρειες , reviews που πληρωνουνε τον αλλον για να πει τα καλυτερα

crab
27-11-13, 14:17
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σας,να είστε καλά.
Για εμένα η υδρολυμένη είναι μακράν ότι καλύτερο στην γράμμωση με πολύ καλά αποτελέσματα,πίνεται σαν νεράκι με πολύ εύκολη και γρήγορη πέψη (ξαναλέω όχι η συγκεκριμένη που αναφέρθηκε πιο πάνω).
Ακόμα και στο τελικό στάδιο αγωνιστικά (για να μην παρεξηγηθώ πριν το σταδιο με αμινοξέα) και ένας που δεν θα έκανε αγωνιστική γράμμωση βέβαια θα μπορουσε να την βάλει ,ή συνδυαστηκά με τα αμινοξέα ή και μόνη της.!

crab
27-11-13, 14:21
Πες μου ποιανου μελους σβήστηκε ποστ, σε ποιο θέμα ποσταρίστηκε και τι ωρα.
η ώρα πρεπει να ήτανε περι της 12.30 σε αυτο το πόστ που γράφουμε τώρα και δεν μου αναρτηθηκε το μηνυμα διοτι με παρεπεμψε σε ενα μηνυμα οτι εχουνε συμπληρωθει 25 μηνυματα η κατι τετοιο.

ArgoSixna
27-11-13, 14:24
άρα δεν καταχωρήθηκε το μύνημα φιλε :welcome:

crab
27-11-13, 14:48
οκ ναι απλά αυτα που έγραφα σε εκείνο το μήνυμα προφανώς θα τα ξανα αναλύσουμε

δηλαδή είναι μούφα τα δι και τρι-πεπτίδια που έρχονται έτοιμα διασπασμένα?
στον παγκόσμιο χώρο της διατροφής και των αθλητικών συμπληρωμάτων οι έρευνες που κάνουνε οι μεγάλες εταιρίες,δώσε προσοχή οι μεγάλες έτσι, στα pepto pro συμπληρώματα θα είναι μούφα?δηλαδή δεν έχουνε τι να κάνουνε τα λεφτα τους αυτές οι εταιρίες?

billy89
27-11-13, 14:49
δεν πειράζει ,ας το δει ο διαχειριστης αυτο το θέμα.

απλά μία ευλογη ερώτηση : βλέπω σε διάφορα topics διαφόρων συμπληρωμάτων απο ίδιους και ίδιους που λένε συνέχεια οτί το ένα είναι μούφα,το άλλο είναι μούφα,το παρα άλλο είναι τσάμπα λεφτά,πεταμένα λεφτά κ.τ.λ. τελικά γιατι καθόμαστε και ασχολούμαστε με τα συμπληρώματα?αφού είναι όλα μούφα. Και γιατί να υπάρχει αυτο το φόρουμ?για να λέμε τελικά οτι είναι μούφα,ωραία

Κανείς δεν είπε ότι όλα είναι μούφα. Υπάρχουν αξιόλογα συμπληρώματα που αναδεικνύονται μέσα από τους χρήστες. Το αξιόλογο όμως προκύπτει από τα συστατικά και τις έρευνες πάνω σε αυτά τα συστατικά, όχι από τη διαφήμιση της κάθε εταιρίας. Οι εταιρίες στην προσπάθειά τους να πουλήσουν παρουσιάζουν η καθεμία τα προιόντα της σαν τα κορυφαία της αγοράς, καλύτερα από φάρμακα κλπ και κάθε τόσο βγάζουν κι ένα προϊόν και το παρουσιάζουν σαν να ανακάλυψαν την Αμερική.

Ούτως ή άλλως τα συμπληρώματα δεν κάνουν αυτά που λένε οι διαφημίσεις. Για να στο πω αλλιώς, 5 μυικά κιλά σε 8 εβδομάδες (γνωστή διαφήμιση) δεν πρόκειται να βάλεις ακόμα κι αν κατεβάσεις 20 κουτιά από το καθετί. Τα περισσότερα συμπληρώματα είναι underdosed και κατά συνέπεια χάνουν στην αναλογία προϊόντος - τιμής ή παρουσιάζουν άχρηστα συστατικά σαν την πατέντα του αιώνα. Αυτά τα συμπληρώματα είναι που κράζουμε.

crab
27-11-13, 15:03
ναι κάτσε γιατί τώρα μου τα αλλάζεις,
άλλο θέμα αυτό με τις διαφημίσεις ,αλλά εγώ δεν μίλησα για αυτό το θέμα.
ούτε σου είπα οτι θα πάρεις μία υδρολυμένη και θα γίνεις ο ράμπο(όχι εσενα RAMBO).

Manostsag
28-11-13, 21:05
Κι εγώ διάβασα ότι απελευθερώθηκε η αγορά στα σούπερ μάρκετ, αλλά ακόμα δεν έχω δει τίποτα. Νομίζω ότι θα πάρει αρκετό καιρό πάντως. Και να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα το κάνουν τα σούπερ μάρκετ.


καλα μην το λες αυτά μονο κέρδος θέλουν οπότε;)...το θέμα είναι οτι δεν ξέρουμε ακομα τι θα παίζει..:/ τέλος πάντων το βλέπουμε;)

Polyneikos
28-11-13, 21:25
Καποια ωραία ποστς περι υδρολυμένων,μεταφέρθηακαν εδω (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19912-%CE%93%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%8A%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CF%89%CE%BD) , για να μην χαθουν σε αυτό το γενικό τόπικ.:thumbup:

kazos_GR
29-11-13, 00:10
εχει να προτεινη κανεις καποιο blend κρεατινης?

ArgoSixna
29-11-13, 00:18
Με κλειστά μάτια!

http://www.xtr.gr/kreatines/13634/CREATINE_300_gr_%28MUSCLEPHARM%29.htm

kazos_GR
29-11-13, 00:22
Με κλειστά μάτια!

http://www.xtr.gr/kreatines/13634/CREATINE_300_gr_%28MUSCLEPHARM%29.htm

επειδη ειχα παραγκηλη κατι και μου εστηλαν λαθος σημπληρωμα θα το παω πισω οποτε θα παρω αυτην και καποιο ακομα blend αν εχεις να προτεινης και καπιο αλλο για να βγουν τα λεφτα
αυτη την ειχα ειδη αποφασιση οτι θα την παρω :green:

ArgoSixna
29-11-13, 00:29
με αυτο θα βγαλεις 1μηνα , κανεις οφφ και ξαναπαιρνεις εναν μηνα. Παρε 2 τετοια να βγαλεις ενα εξαμηνο καλο!

Σε οποιον την εχω προτινει εχω ακουσει τα καλυτερα. Μονο εμενα πειραξε στο στομαχι :(

kazos_GR
29-11-13, 00:36
με αυτο θα βγαλεις 1μηνα , κανεις οφφ και ξαναπαιρνεις εναν μηνα. Παρε 2 τετοια να βγαλεις ενα εξαμηνο καλο!

Σε οποιον την εχω προτινει εχω ακουσει τα καλυτερα. Μονο εμενα πειραξε στο στομαχι :(

xaxa :shock:

Alekos_79
29-11-13, 18:00
έλεος ρε στεφανυ έλεος, το έχουμε πει 1000 φορες μη βάζετε λινκ....................

πριν άνοιξες νεο θεμα και ρωτας για το xydroxycut (εκτος οτι το γραφεις λαθος xydroxicut) δεν ψαχνεις να δεις πως συζητηθεί 100 φορες στο φορουμ και αντε οκ δεν το σκέφτηκες, κανεις ερώτηση μονο με την ονομασία του προϊόντος και δε βαζεις ουτε συστατικά ουτε φωτογραφία του, οταν θελεις να βοηθηθείς βοήθα και εσυ λιγο την κατάσταση...........................................................

εντιτ: ειναι και σε λάθος ενότητα......................................................................

Βασικά hydroxycut νομίζω γράφεται...

RAMBO
29-11-13, 20:48
Μας δουλευεις?

kazos_GR
03-12-13, 20:08
αλανια περνω εδω και 2 μηνες κρεατινη εχω να παρω κανα 10ημερο ακομα ..! πρεπει να κανω οφφ για να παρω νιτρικο? ή να το χτυπισω καπακι μολις τελιωσει η κρεατινη?

RAMBO
04-12-13, 01:05
Αν εχει κρεατινη μεσα ναι

Mikekan
04-12-13, 10:05
Aν εχει μικρή ποσότητα κρεατίνης το νιτρικό, μικρότερη από 2-3γρ ας πούμε, δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι off.

kazos_GR
04-12-13, 19:16
πεδες μια βοηθεια επειδη ειχα σκοπο να παραγκειλο το craze (ds) μπενω σε sites και δεν το εχει κανεις μονο το Musclebody αλλα λεει ειναι το καινουριο και οχι το παλιο το εχει δοκιμασει κανεις τι πεζει γενικα ειναι οπως το παλιο? αξειζη ή οχι?

Mikekan
04-12-13, 19:19
Δεν υπαρχει παλιό και καινούργιο, craze δεν υπαρχει πουθενά, εχει καταργηθεί.

kazos_GR
04-12-13, 19:21
εχεις να προτεινης καποιο αλλο παρομοιο?

Mikekan
04-12-13, 19:23
Όχι. Το craze ήταν μια κατηγορία μόνο του. Καλα λόγια ακούγονται για το Game Day της MAN.

Αλέξανδροςς
05-12-13, 01:00
θελω γνωμες για την all natural prozis
ειναι οκ?
σκεφτομαι να την δοκιμασω

Αλέξανδροςς
05-12-13, 03:54
θελω γνωμες για την all natural prozis
ειναι οκ?
σκεφτομαι να την δοκιμασω



υπαρχει αναλογο θεμα
οκ

panosralliart
05-12-13, 06:49
Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω χονδροπαθεια επιγονατιδας ο γιατρος μου ειπε να παρω το donarot που ειναι γλυκοζαμινη 1.5 gr το πηρα για 1 μηνα αλλα τωρα ελεγα να παρω το elasti joint labrada η το orange triad που εχουν και χονδροιτινη για καλυτερα απλα το orange triad λεει 2 gr . Γλυκοζαμινη και χονδροιτινη μαζι οποτε δεν γνωριζω ακριβος ποση γλυκοζαμινη περιεχει.να παρω το elastijoint καλυτερα?η αν εχετε καποιο αλλο να προτεινετε.ευχαριστω.

Source Of Energy
05-12-13, 22:49
Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω χονδροπαθεια επιγονατιδας ο γιατρος μου ειπε να παρω το donarot που ειναι γλυκοζαμινη 1.5 gr το πηρα για 1 μηνα αλλα τωρα ελεγα να παρω το elasti joint labrada η το orange triad που εχουν και χονδροιτινη για καλυτερα απλα το orange triad λεει 2 gr . Γλυκοζαμινη και χονδροιτινη μαζι οποτε δεν γνωριζω ακριβος ποση γλυκοζαμινη περιεχει.να παρω το elastijoint καλυτερα?η αν εχετε καποιο αλλο να προτεινετε.ευχαριστω.

Καλησπερα!!
Το flex it liquid της nutrend ειναι σε αναλογία 1500mg γλουκοζαμινης και 150mg χονδροιτινης σε 15ml υγρου!! Ειναι καλο σε περιεκτικότητες και εχει κ αλλα συστατικα πανω στην προστασια των αρθροσεων ,θεωρω θα σε καλυψει!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

XristosMp
06-12-13, 00:12
Επισης υπαρχει και το Animal flex.

panosralliart
06-12-13, 07:18
Τα εχω δοκιμασει και τα 2 το animal πολλα χαπια.το αλλο καλο αλλα δεν εχουν αποθεμα απο οτι βλεπω τα xtr

Source Of Energy
06-12-13, 09:16
Τα εχω δοκιμασει και τα 2 το animal πολλα χαπια.το αλλο καλο αλλα δεν εχουν αποθεμα απο οτι βλεπω τα xtr

Παρε ενα τηλ το μαγαζι που σε βολευει ολο κ καποιο θα σου βρουνε:P


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

stone garden
06-12-13, 22:15
μαγκες μια ερωτησουλα εχω τη κρεατινη της MusclePharm σε συνδιασμο με το assault , να συνεχισω να παιρνω 5γρ μετα τη προπονηση η να κατεβασω τη δοση?

Source Of Energy
06-12-13, 23:13
μαγκες μια ερωτησουλα εχω τη κρεατινη της MusclePharm σε συνδιασμο με το assault , να συνεχισω να παιρνω 5γρ μετα τη προπονηση η να κατεβασω τη δοση?

Εξαρταται ποσο καιρο την χρησιμοποιεις!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

tzouas
06-12-13, 23:20
Εξαρταται ποσα γραμ κρεατινη εχει το σκουπ του assault...αν ειναι κανα 3αρι +5 αρα 8 τη μερα εισαι κομπλε.....αλλιως βαλε 3 μεταπροπονητικα και εισαι στα 6 αλλα δεν εχει μεγαλη διαφορα...

The-Coach
06-12-13, 23:27
Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω χονδροπαθεια επιγονατιδας ο γιατρος μου ειπε να παρω το donarot που ειναι γλυκοζαμινη 1.5 gr το πηρα για 1 μηνα αλλα τωρα ελεγα να παρω το elasti joint labrada η το orange triad που εχουν και χονδροιτινη για καλυτερα απλα το orange triad λεει 2 gr . Γλυκοζαμινη και χονδροιτινη μαζι οποτε δεν γνωριζω ακριβος ποση γλυκοζαμινη περιεχει.να παρω το elastijoint καλυτερα?η αν εχετε καποιο αλλο να προτεινετε.ευχαριστω.

Το ElastiJoint / Labrada ειναι οντως εξαιρετικο προιον, θα μπορουσες να το συμπληρωσεις με υαλουρονικο οξυ από Solgar, αλλα σιγουρα θα πρεπει να ασχοληθεις και με την ενδυνάμωση του τετρακεφαλου.

kazos_GR
08-12-13, 13:08
αλανια το triazole(DS) και το activate xtreme V2(DS) συνδυάζονται για καλυτερα αποτελεσματα? και ειναι καλο να παρεις σε περιοδο ογκου αυξημενες θερμιδες ή σε περιοδο γραμωσης, που θα εχει καλυτερο αποτελεσμα ή δεν εχει σημασια

kazos_GR
08-12-13, 18:12
αλανια το triazole(DS) και το activate xtreme V2(DS) συνδυάζονται για καλυτερα αποτελεσματα? και ειναι καλο να παρεις σε περιοδο ογκου αυξημενες θερμιδες ή σε περιοδο γραμωσης, που θα εχει καλυτερο αποτελεσμα ή δεν εχει σημασια

καποιος που να ξερει?

kazos_GR
09-12-13, 20:35
πεδες σημερα ανοιξα την b-allinine της αλλ μαξ νομηζα ειναι σε σκονη αλλα αυτη ειναι σε κρυσταλικη μορφη ειναι ιδια σαν ζαχαρη μου φανικε περιεργο ετσι ειναι κανονικα?

sobral
09-12-13, 20:39
πεδες σημερα ανοιξα την b-allinine της αλλ μαξ νομηζα ειναι σε σκονη αλλα αυτη ειναι σε κρυσταλικη μορφη ειναι ιδια σαν ζαχαρη μου φανικε περιεργο ετσι ειναι κανονικα?

ναι έτσι είναι η β-αλα δεν έχει πρόβλημα λογικά κ η εταιρία είναι πολύ καλή.

tzorzis
09-12-13, 23:47
Γεια σας παιδία είμαι νεος στην ιστοσελίδα και ήθελα να ρωτήσω μαζί με την πρωτείνη ON Gold Standard 100% τι αμινοξέα και τι πολυβιταμίνη θα χρειαστώ?

Mikekan
10-12-13, 08:21
Καταρχάς καλώς μας ήρθες!

Τι εννοείς θα "χρειαστείς"; Τιποτα δεν χρειάζεσαι απαραίτητα. Ειναι ελλιπής η διατροφή σου και θες αμινοξέα? βρίσκεσαι σε δίαιτα?

Πόσο καιρό γυμνάζεσαι? πες μας και μια τυπική μέρα διατροφής σου!

Source Of Energy
12-12-13, 14:04
ναι έτσι είναι η β-αλα δεν έχει πρόβλημα λογικά κ η εταιρία είναι πολύ καλή.

+1

kazos_GR
13-12-13, 18:52
πεδες εχει εδω και 4 μερες περνω 20 λεπτα πριν την προπονιση 1 scoop κιτρουλινη και 1 scoop β-αλλ( απο το scoop Που ειχε μεσα στην κιτρουλινη) και εδω και 2 μερες και 200mg καφεινη .
το προβλημα ειναι οτι δεν νιωθω καποια ενταση τα τσιμπιματα που ακουω στα αυτια:P και δεν βλεπω και φλεβικοτητα. εκτος απο αυτη που εχω ειδη

tzouas
13-12-13, 20:01
η β αλανινη θελει 3 δοσεις τη μερα των 2 γραμ και μετα απο 2 εβδ αρχιζει να σε πιανει...

deadlifter
14-12-13, 13:33
η β αλανινη θελει 3 δοσεις τη μερα των 2 γραμ και μετα απο 2 εβδ αρχιζει να σε πιανει...
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΜΥΡΜΉΓΚΙΑΣΜΑ.
ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ Η ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΙΣΟΤΟΝΙΚΟ

Metalhead|T|
14-12-13, 14:17
ποια αλανίνη πηρες?!...και ποσα γραμμάρια παίρνεις ??εγώ που ξεκινησα με 1-2 γραμμάρια πριν την προπόνηση,μουδιαζα ολοκληρος

kazos_GR
14-12-13, 14:21
ποια αλανίνη πηρες?!...και ποσα γραμμάρια παίρνεις ??εγώ που ξεκινησα με 1-2 γραμμάρια πριν την προπόνηση,μουδιαζα ολοκληρος

πηρα της all max και περνω ενα scoop απο αυτο που ειχε μεσα στην κιτρουλινη

Mikekan
14-12-13, 14:39
Να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο, μυρμήγκιασμα σε πιάνει τι πρώτες φορές μετά απο δυο εβδομάδες αρχίζει ουσιαστικά να αποδίδει.

kazos_GR
14-12-13, 14:58
Να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο, μυρμήγκιασμα σε πιάνει τι πρώτες φορές μετά απο δυο εβδομάδες αρχίζει ουσιαστικά να αποδίδει.

νταξει δεν ξερω αν θα αποδιδει αργοτερα εγω ανεφερα οτι δεν με επιασε τπτ γενικα για το μουδιασμα

RAMBO
14-12-13, 15:10
θελει κανα 3μηνο για κυκλο

swimmer_90
16-12-13, 17:28
Ποση δεξτροζη θεωρητε οτι ειναι οκ για μετα την προπονηση...?ποσα γραμμαρια δηλ...ειχε κανεις την οποιοδηποτε παρενεργεια χρησιμοποιωντας την???

deadlifter
18-12-13, 13:40
Ποση δεξτροζη θεωρητε οτι ειναι οκ για μετα την προπονηση...?ποσα γραμμαρια δηλ...ειχε κανεις την οποιοδηποτε παρενεργεια χρησιμοποιωντας την???

ΕΞΑΡΤΆΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ(ΕΙΔΟΣ-ΔΙΑΡΚΕΙΑ), ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΑΣΚΟΎΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΡΟΦΗΜΑ ΜΕ ΥΔΑΤΆΝΘΡΑΚΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΈΡΓΕΙΑ

Andreas C.
19-12-13, 10:50
Ποση δεξτροζη θεωρητε οτι ειναι οκ για μετα την προπονηση...?ποσα γραμμαρια δηλ...ειχε κανεις την οποιοδηποτε παρενεργεια χρησιμοποιωντας την???

Φίλε μου η μονη "παρενέργεια" που έχω εγώ είναι όταν πάρω λίγη ποσότητα με πιάνει μια ζαλάδα και μετά τρώω ασταμάτητα μέχρι να συνέλθω!!!!!

Τώρα στο θέμα ποσότητας πρέπει να πειραματιστής και να δεις τι ευχέρεια έχεις με τις θερμίδες σου:toast:

kazos_GR
19-12-13, 15:11
πεδες δευτερη βδομαδα που χρησιμοποιο β-αλ / κιτρουληνη /καφεινη και ακομα δεν βλεπω το μουδιασμα της β-αλ.. περνω (3γρ) βλεπω λιγο πριξημο απο κιτρουλινη οπου περνω 2 scoops (4γρ) οχι κατι τρομερο και απο καφεινη δεν βλεπω τπτ και να δινει κατι δεν το καταλαβενω περνω 2 caps(400mg) αυτα τα περνω το απογευμα κατα της 7:20 το βραδυ κοιμαμε κανονικα κατα τις 12/1..
τι να κανω για να δω μια καλη ωθηση να αυξησω κιαλο δεν ξερω τι γινετε και γιατι δεν πιανουν να πω οτι παω 7:40gym και το τελευταιο γευμα ηταν 4:00 οποτε με αδειο στομαχι τα περνω σχετικα.

tzouas
19-12-13, 16:36
πεδες δευτερη βδομαδα που χρησιμοποιο β-αλ / κιτρουληνη /καφεινη και ακομα δεν βλεπω το μουδιασμα της β-αλ.. περνω (3γρ) βλεπω λιγο πριξημο απο κιτρουλινη οπου περνω 2 scoops (4γρ) οχι κατι τρομερο και απο καφεινη δεν βλεπω τπτ και να δινει κατι δεν το καταλαβενω περνω 2 caps(400mg) αυτα τα περνω το απογευμα κατα της 7:20 το βραδυ κοιμαμε κανονικα κατα τις 12/1..
τι να κανω για να δω μια καλη ωθηση να αυξησω κιαλο δεν ξερω τι γινετε και γιατι δεν πιανουν να πω οτι παω 7:40gym και το τελευταιο γευμα ηταν 4:00 οποτε με αδειο στομαχι τα περνω σχετικα.

Δεν νιωθεις ας πουμε οτι δεν κουραζεσαι το ιδιο ευκολα?οτι χρειαζεσαι λιγοτερο διαλειμμα αναμεσα στα σετ? Αν οχι τοτε εισαι ατυχος γτ κανονικα με αυτα θα που περνεις θα επρεπε. Την β αλανινη την πηρες 3 φορες τη μερα συνολικα 6 γραμ για να δρασει για κανα 2 εβδομαδες? Δοκιμασε να βαλεις και 2-3 γραμμαρια κρεατινης στο μειγμα και βλεπεις....

kazos_GR
19-12-13, 17:22
Δεν νιωθεις ας πουμε οτι δεν κουραζεσαι το ιδιο ευκολα?οτι χρειαζεσαι λιγοτερο διαλειμμα αναμεσα στα σετ? Αν οχι τοτε εισαι ατυχος γτ κανονικα με αυτα θα που περνεις θα επρεπε. Την β αλανινη την πηρες 3 φορες τη μερα συνολικα 6 γραμ για να δρασει για κανα 2 εβδομαδες? Δοκιμασε να βαλεις και 2-3 γραμμαρια κρεατινης στο μειγμα και βλεπεις....

ειμαι στο τελειωμα της κρεατινης περνω σχεδον 2.5 μηνες θα κανω οφφ τωρα θα αυξησο β-αλ να δουμε τωρα για κουραση δεν ειδα κατι φοβερο ισως λιγο καλυτερα απο πριν που δεν επερνα αλλα οχι οτι φευγω απο το γυμ και μπορω να βγαλω κιαλα σετ.

andreasaxo
20-12-13, 16:16
Για σας παιδια!!
Εδω και κανα τρίμηνο τωρα, εχω μιλήσει με τον φαρμακοποιο εδω και μου χαριζει οτι πολυβιταμινες φτανουν προς την λήξη τους, εντάξει, δεν ειναι animal pak αλλα ειναι καλη ευκαιρία να καταναλώνω τζαμπα βιταμινες, έστω και αν δεν ειναι για bodybuilding.
Τωρα οπου να νε τελειώνει η centrum, παίρνω 2 ταμπλετες καθε πρωι με το πρωινο, σημερα με φώναξε και μου εδωσε 3 κουτια VitaSper plus Q10, το καθε κουτι εχει 30 μαλακες καψουλες.

Coenzyme Q10 10mg
Extract Korean Ginseng 40mg
Extract Siberian ginseng 40mg
B - carotene 1,5 mg
Vitamin D3 5μg
Vitamin C 60mg
Vitamin B1 (thiamin) 0,8 mg
Vitamin B2 (Rivoflamini) 1mg
Vitamin B6 (Pyridoxine) 1mg
Vitamin B12 1.5 μg
Niacin 10mg
Pantothenic acid 5mg
Folic Acid 200 μg
Biotin 20 μg
Iron 10mg
Zinc 7,5 mg
Copper 1mg
Magnesium 50mg
Calcium 26mg
Phosphorus 20mg
Manganese 1,2 mg
Potassium 7,5 mg
Selenium 40 μg
Chromium 7.5 μg.

Μπορει καποιος να μου προτείνει μια δοσολογια για αυτην την βιταμινη;
Ευχαριστω!!

Andreas C.
20-12-13, 18:15
ειμαι στο τελειωμα της κρεατινης περνω σχεδον 2.5 μηνες θα κανω οφφ τωρα θα αυξησο β-αλ να δουμε τωρα για κουραση δεν ειδα κατι φοβερο ισως λιγο καλυτερα απο πριν που δεν επερνα αλλα οχι οτι φευγω απο το γυμ και μπορω να βγαλω κιαλα σετ.

Φίλε μήπως περίμενες πολλά πράγματα από την κρεατίνη?

Τσίτες και μεγαλύτερης διαρκειας προπονήσεις τα έχεις με διεγερτικά και από ότι φαίνεται δεν σε πιάνουν εσένα:unsure:

HasheSss
20-12-13, 19:33
πεδες δευτερη βδομαδα που χρησιμοποιο β-αλ / κιτρουληνη /καφεινη και ακομα δεν βλεπω το μουδιασμα της β-αλ.. περνω (3γρ) βλεπω λιγο πριξημο απο κιτρουλινη οπου περνω 2 scoops (4γρ) οχι κατι τρομερο και απο καφεινη δεν βλεπω τπτ και να δινει κατι δεν το καταλαβενω περνω 2 caps(400mg) αυτα τα περνω το απογευμα κατα της 7:20 το βραδυ κοιμαμε κανονικα κατα τις 12/1..
τι να κανω για να δω μια καλη ωθηση να αυξησω κιαλο δεν ξερω τι γινετε και γιατι δεν πιανουν να πω οτι παω 7:40gym και το τελευταιο γευμα ηταν 4:00 οποτε με αδειο στομαχι τα περνω σχετικα.

Γενικά πίνεις καφέ στην διάρκεια της ημέρα σου? Αυτά τα 3 προιόντα τα έχεις ξαναβάλει ? Στα 3 γρ β-αλαν. έπρεπε οποσδήποτε να νιώθεις μούδιασμα και σίγουρα έπρεπε να νιώθεις τα 400 mg :shock: καφείνης. Έχεις δοκιμάσει νιτρικό και αν ναι ποιο? Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις νιτρικό που να έχει καλή δόση tyrosine , AAKG , και εννοείται και τα παραπάνω και σίγουρα κάποια Β να βοηθήσει στην απορρόφηση...απλά τώρα πρέπει να βρεις νιτρικό να μην έχει κρεατίνη εφόσον την χρησιμοποιείς 2,5 μήνες!

kazos_GR
20-12-13, 22:07
Γενικά πίνεις καφέ στην διάρκεια της ημέρα σου? Αυτά τα 3 προιόντα τα έχεις ξαναβάλει ? Στα 3 γρ β-αλαν. έπρεπε οποσδήποτε να νιώθεις μούδιασμα και σίγουρα έπρεπε να νιώθεις τα 400 mg :shock: καφείνης. Έχεις δοκιμάσει νιτρικό και αν ναι ποιο? Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις νιτρικό που να έχει καλή δόση tyrosine , AAKG , και εννοείται και τα παραπάνω και σίγουρα κάποια Β να βοηθήσει στην απορρόφηση...απλά τώρα πρέπει να βρεις νιτρικό να μην έχει κρεατίνη εφόσον την χρησιμοποιείς 2,5 μήνες!

οχι β-αλα και κιτρουλινη δεν εχω ξαναπαρει και καφε εχω να πιω κανα 6 μηνο οχι οτι πριν ειμουν του καφε :green:

antonis mandilaras
21-12-13, 21:58
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ SITE.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΠΡΟΙΝ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 4- 5- 6, ΜΥΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΙΛΑ.
ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ -ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Tommygr
21-12-13, 22:27
Γεια χαρα Αντωνη, μην γραφεις με κεφαλαια ομως, ειναι αντιαισθητικο στην αναγνωση.
Αν εννοεις για φυτικα σκευασματα ενισχυτων τεστοστερονης, μπορεις να βρεις πληροφοριες στην κατηγορια "Ειδικα συμπληρωματα"
Για τεστοστερονη αυτουσια, θα πρεπει να απευθυνθεις μεσω μηνυματος σε καποιον διαχειριστη του φορουμ, ωστε να σου δωσει προσβαση στην ενοτητα "Χημικη Υποστηριξη".

RAMBO
22-12-13, 01:56
Με συμπληρωμα δν θα δεις τοσα κιλα και καθαρα

morbit_killer
22-12-13, 12:22
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ SITE.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΠΡΟΙΝ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 4- 5- 6, ΜΥΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΙΛΑ.
ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ -ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

όταν λές προϊον τεστοστερόνης αναφέρεσε σε τέστο booster να υποθέσω , λοιπόν καλο προϊόν είναι το TRIBUS 60 caps (XCORE) με zinc oxide σκέτο zinc
τριβόλι ! θα σείς αποτέλεσμα μετά τον 1 μήνα χρήσης , κυρίος σε δύναμη μόνο , ΄΄οχι πρηξίματα !!
το έχω δοκιμάσει και ξέρω απο πρώτο χέρι .
παραθέτω τα συστατικά του 77139

antonis mandilaras
23-12-13, 13:02
όταν λές προϊον τεστοστερόνης αναφέρεσε σε τέστο booster να υποθέσω , λοιπόν καλο προϊόν είναι το TRIBUS 60 caps (XCORE) με zinc oxide σκέτο zinc
τριβόλι ! θα σείς αποτέλεσμα μετά τον 1 μήνα χρήσης , κυρίος σε δύναμη μόνο , ΄΄οχι πρηξίματα !!
το έχω δοκιμάσει και ξέρω απο πρώτο χέρι .
παραθέτω τα συστατικά του 77139

ευχαριστω..!!
λεω να δοκιμασω το 17-T SOMATOCRI-MX 180 CAPS (SCI-MX)
αν γνωριζει καποιος για το προιον?
ειμαι 1.84 78 κιλα..θελω να παρω 4 5 μυικα κιλα καθαρα.. τι προτεινεται?

antonis mandilaras
23-12-13, 13:17
Για σας παιδια!!
Εδω και κανα τρίμηνο τωρα, εχω μιλήσει με τον φαρμακοποιο εδω και μου χαριζει οτι πολυβιταμινες φτανουν προς την λήξη τους, εντάξει, δεν ειναι animal pak αλλα ειναι καλη ευκαιρία να καταναλώνω τζαμπα βιταμινες, έστω και αν δεν ειναι για bodybuilding.
Τωρα οπου να νε τελειώνει η centrum, παίρνω 2 ταμπλετες καθε πρωι με το πρωινο, σημερα με φώναξε και μου εδωσε 3 κουτια VitaSper plus Q10, το καθε κουτι εχει 30 μαλακες καψουλες.

Coenzyme Q10 10mg
Extract Korean Ginseng 40mg
Extract Siberian ginseng 40mg
B - carotene 1,5 mg
Vitamin D3 5μg
Vitamin C 60mg
Vitamin B1 (thiamin) 0,8 mg
Vitamin B2 (Rivoflamini) 1mg
Vitamin B6 (Pyridoxine) 1mg
Vitamin B12 1.5 μg
Niacin 10mg
Pantothenic acid 5mg
Folic Acid 200 μg
Biotin 20 μg
Iron 10mg
Zinc 7,5 mg
Copper 1mg
Magnesium 50mg
Calcium 26mg
Phosphorus 20mg
Manganese 1,2 mg
Potassium 7,5 mg
Selenium 40 μg
Chromium 7.5 μg.

Μπορει καποιος να μου προτείνει μια δοσολογια για αυτην την βιταμινη;
Ευχαριστω!!
τον χαλκο(copper) ειδικα καλο θα ειναι να τον αποφευγουμε, δημιουργει σε συνδιασμο με αυξημενη χοληστερινη περισσοτερες πιθανοτητες για αλσχαιμερ στο μελλον.(dailymail.co.uk)

antonis mandilaras
23-12-13, 13:52
ευχαριστω..!!
λεω να δοκιμασω το 17-T SOMATOCRI-MX 180 CAPS (SCI-MX)
αν γνωριζει καποιος για το προιον?
ειμαι 1.84 78 κιλα..θελω να παρω 4 5 μυικα κιλα καθαρα.. τι προτεινεται?
η για αυτο το προιον αν ξερει καποιος...FENU-MX-T 60 CAPS (SCI-MX)

Andreas C.
23-12-13, 14:47
Φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις τόσα κιλά από συμπληρώματα σε σύντομο χρονικό διάστημα, οπόταν φύλαξε τα λεφτά σου :toast:

HasheSss
23-12-13, 21:06
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ SITE.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΠΡΟΙΝ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 4- 5- 6, ΜΥΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΙΛΑ.
ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ -ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μην περιμένεις απο ένα συμπλήρωμα τεστοστερόνης να πάρεις τόσα μυικά κιλά γτ απλά δεν γίνεται. Θα σε βοηθήσει εξαιρετικά σε θέμα δύναμης και γενικά θα έχεις λιγότερη κόπωση. Αυτό αυτομάτως σημαίνει οτι θα κάνεις καλές προπονήσεις γι αυτό φρόντισε να βάλεις και καλό φαί - πρωτείνη να εκμεταλλευτείς όσο γίνεται περισσότερο την μυική σου ανάπτυξη. Σαν συμπλήρωμα προτείνω αυτό http://www.xtr.gr/auksitika/14942/TESTO_SHOCK_90_CAPS_(BODY_ATTACK).htm , μιας και είναι φόρμουλα και έχει και 90 % Saponine όσον αφορά το tribulus.

panosralliart
23-12-13, 23:57
Καλησπερα χρησιμοποιω whey κρεατινη και το assault.θα μπορουσα να προσθεσω το xfactor μαζι με αυτα? Ειναι ασφαλες συμπληρωμα η θα εχω θεμα? Ευχαριστω.

kazos_GR
24-12-13, 19:05
ξερει κανεις που θα βρω στην ελλαδα το mr.hyde σε stock οποιος ξερει pm

antonis mandilaras
24-12-13, 21:18
Μην περιμένεις απο ένα συμπλήρωμα τεστοστερόνης να πάρεις τόσα μυικά κιλά γτ απλά δεν γίνεται. Θα σε βοηθήσει εξαιρετικά σε θέμα δύναμης και γενικά θα έχεις λιγότερη κόπωση. Αυτό αυτομάτως σημαίνει οτι θα κάνεις καλές προπονήσεις γι αυτό φρόντισε να βάλεις και καλό φαί - πρωτείνη να εκμεταλλευτείς όσο γίνεται περισσότερο την μυική σου ανάπτυξη. Σαν συμπλήρωμα προτείνω αυτό http://www.xtr.gr/auksitika/14942/TESTO_SHOCK_90_CAPS_(BODY_ATTACK).htm , μιας και είναι φόρμουλα και έχει και 90 % Saponine όσον αφορά το tribulus.

τελικα αγορασα τα εξης κ θελω την αποψη σας......100% Whey Hydro Isolate 2000g + TRIBUS της Xcore Nutrition 60 caps.... GABA 750mg 60 caps, .....H2O Q10 60caps(αντιοξειδωτικα),..... Grape Seed Extract 100mg 60 caps(αντιοξειδωτικα), .... EPA Plus 90 Softgels(ω 3),.... Jointz 90 tabs(για τις αρθρωσεις) (ειχα κατι ενοχλησεις στα χερια ) ,.....Arginine 14 oz (400g),..... kre-alkalyn efx (120 caps)... Taurine 90 caps (scitec nutrition)..λεφτα υπαρχουν!!!

Lao
25-12-13, 02:37
..λεφτα υπαρχουν!!!

Φαίνεται καθαρά ότι ο πωλητής στο μαγαζί που πήγες το κατάλαβε και φρόντισε να το εκμεταλλευτεί :green:

Τέσπα, καλοφάγωτα φίλε μου, αλλά την διαφορά που περιμένεις ΔΕΝ θα την δεις...

Lao
25-12-13, 02:39
Για σας παιδια!!
Εδω και κανα τρίμηνο τωρα, εχω μιλήσει με τον φαρμακοποιο εδω και μου χαριζει οτι πολυβιταμινες φτανουν προς την λήξη τους, εντάξει, δεν ειναι animal pak αλλα ειναι καλη ευκαιρία να καταναλώνω τζαμπα βιταμινες, έστω και αν δεν ειναι για bodybuilding.
Τωρα οπου να νε τελειώνει η centrum, παίρνω 2 ταμπλετες καθε πρωι με το πρωινο, σημερα με φώναξε και μου εδωσε 3 κουτια VitaSper plus Q10, το καθε κουτι εχει 30 μαλακες καψουλες.

Coenzyme Q10 10mg
Extract Korean Ginseng 40mg
Extract Siberian ginseng 40mg
B - carotene 1,5 mg
Vitamin D3 5μg
Vitamin C 60mg
Vitamin B1 (thiamin) 0,8 mg
Vitamin B2 (Rivoflamini) 1mg
Vitamin B6 (Pyridoxine) 1mg
Vitamin B12 1.5 μg
Niacin 10mg
Pantothenic acid 5mg
Folic Acid 200 μg
Biotin 20 μg
Iron 10mg
Zinc 7,5 mg
Copper 1mg
Magnesium 50mg
Calcium 26mg
Phosphorus 20mg
Manganese 1,2 mg
Potassium 7,5 mg
Selenium 40 μg
Chromium 7.5 μg.

Μπορει καποιος να μου προτείνει μια δοσολογια για αυτην την βιταμινη;
Ευχαριστω!!

1-2 την μέρα. Δες τι λέει και το κουτί όμως.

antonis mandilaras
26-12-13, 12:22
Φαίνεται καθαρά ότι ο πωλητής στο μαγαζί που πήγες το κατάλαβε και φρόντισε να το εκμεταλλευτεί :green:

Τέσπα, καλοφάγωτα φίλε μου, αλλά την διαφορά που περιμένεις ΔΕΝ θα την δεις...

ευχαριστω,δεν ειναι απο καταστημα αλλα κατοπιν παραγγελειας απο sait εξωτερικου ,τα ιδια προιοντα με πολυ πολυ καλυτερες απο τις εγχωριες..(προζις)το σαιτ

kazos_GR
27-12-13, 19:56
παραγκειλα απο ελλαδα ενα σημπληρωμα το ερωτημα ειναι ενω απο εξω ηταν κλειστο ( το διαφανες φύλο ) το αλουμινενιο απο μεσα ηταν το μισο και παραπανω ανοιχτο σας εχει τυχη ???

RAMBO
28-12-13, 00:09
Ναι μου χει τυχει...θα φανει στην νεκροψια :P

kazos_GR
28-12-13, 01:06
σιγουρα παντως απο μυρωδια σκιζει το (game day ) πηρα.

varvatos
28-12-13, 21:12
εχω παρει μια πρωτεινη whey και μου ειπαν απο εκει που τιν πηρα να πινο 3 φορες τιν μερα ολες τις μερες.....τις ημερες που δεν εχω προπονηση ειναι αναγκεω να περνω η δν πηραζι αμα δεν παρω,και να περνω μονο τις μερες προπονησης???

kazos_GR
28-12-13, 21:18
εχω παρει μια πρωτεινη whey και μου ειπαν απο εκει που τιν πηρα να πινο 3 φορες τιν μερα ολες τις μερες.....τις ημερες που δεν εχω προπονηση ειναι αναγκεω να περνω η δν πηραζι αμα δεν παρω,και να περνω μονο τις μερες προπονησης???

φιλε δεν εχει καμια σχεσει αυτο που σου ειπαν ...................
η ληψη πρωτεινης ειναι αναλογα με της αναγκες σου αν εισαι πληρης σε πρωτεινη απο διατροφη δεν χρειαζετε καν σημπληρωμα τωρα αν θες να βαλεις μετα την προπονιση 1 scoop ειναι αρκετο αναλογα και ποσο καθαρη ειναι αυτη που πηρες αλλιως πας στα 2 αλλα και παλι πρεπει να ειναι μεσα στον υπολογισμο . δλδ οσο σου λειπει τοσο βαζεις οχι επειδη θα σου πει καποιος 3./2/5/10... τις ημερες οφφ δεν χρειαζετε να περνεις εκτος αν εχεις ελειψη παλι..

scorpio
02-01-14, 22:52
Γειά χαρά

Θέλω να ρωτήσω

ποιά είναι η διαφορά μεταξύ των συμπληρωμάτων λιπαρών οξέων και συμπληρωμάτων fish oil

ευχαριστω

Source Of Energy
03-01-14, 15:18
Γειά χαρά

Θέλω να ρωτήσω

ποιά είναι η διαφορά μεταξύ των συμπληρωμάτων λιπαρών οξέων και συμπληρωμάτων fish oil

ευχαριστω

Καλησπερα!!
Τα fish oil ανηκουν στα ω3 λιπαρα οξεα!!
Απο εκει κ περα εχει να κανει απο τι πηγες λαμβανεις λ.ο γενικοτερα!!
Το ειδανικοτερο ειναι να πληρεις στην διατροφη σου
ω3/ω6/ω9 βαση μιας ολοκληρωμενης διατροφης!!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

l.h.b
04-01-14, 20:02
Γεια σας εχω αρχισει προσφατα να χρησιμοποιω την Whey Gold Standar Protein του 1kg ταυτοχρονα.με προγραμμα γυμναστικης.Θελω να ρωτησω αν αφου τελειωσει το 1kg σταματαω την χρηση πρωτεινης για ενα διαστημα ή συνεχιζω κανονικα?

Mikekan
04-01-14, 20:06
Δεν υπαρχει λόγος να τη σταματήσεις, εκτός και αναπληρώσεις τη ποσότητα που θα χάσεις απο το φαί. Κοινώς δεν υφίσταται ο όρος "κύκλος πρωτεΐνης".

Steloukos
13-01-14, 17:23
Παιδια ηθελα να ρωτησω επειδη πριν τη προπονηση πινω 1σκουπ πρωτεινη,15γρ δεξτροζη και τρωω και ενα μηλο,γινεται στο ροφημα πρωτεινης να ριξω μεσα και 2γρ β αλανινη και 4γρ κιτρουλινη??Η δεν κανει να τα ανακατευω αυτα τα 2αμινοξεα με ροφημα πρωτεινης??

RAMBO
13-01-14, 17:24
Ριξε δεν ανατιναζεται :P

Steloukos
13-01-14, 17:49
Ριξε δεν ανατιναζεται :P

Xαχαχααχαχα:green:.Ευχαριστω για την απαντηση αδερφε.

donkixoths
22-01-14, 14:55
Καλησπέρα παιδιά ξεκίνησα πρόσφατα γυμναστική αερόβια και όργανα με πρόγραμμα από γυμναστήριο σκέφτομαι να πάρω μια καθαρή πρωτεΐνη whey (optimum platinum hydroway) δεν θέλω για όγκο όμως σκέφτομαι και την αυξημένη χοληστερίνη που έχω όπως και την αυξημένη γGt λόγω λιπώδους διήθησης είμαι μια χαρά όπως βλέπετε :-) μήπως να μην ψάχνω για συμπλήρωμα στη φάση που είμαι?

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

kazos_GR
22-01-14, 15:18
εγω θα σου προτεινα να τρως πρωτεινη 1,5-2γρ απο το ΦΑΓΗΤΟ λιπαρα 70-80 γρ και το υπολοιπο υδατανθρακα υπαρχουν στο φορουμ πολλα θεματα για να βρεις και να εξελιξεις της γνωσης σου στο αθλημα οπως επεισης για να βρεις και τις θερμιδες συντηρησης οπου θα βαλεις τα παραπανο και οσες θερμιδες λοιπουν υδατανθρακα και απο κει και μετα βλεπεις και κανεις +- .ειναι νωρις για να πεσεις σε σημπληρωματα δεν θα δεις καποια διαφορα αν τρως σωστα!τωρα βεβαια αν δεν μπορεις να φας επαρκει ποσοτητα κρεατος παρε μια καθαρη whey τουλαχιστον μην παρεις καμια βλακεια ειναι τζαμπα λεφτα:P θα σου πουν και οι υπολοιπη καποια γνωμη .

SotosTheBoss
22-01-14, 15:36
Ότι σ είπε ο παραπάνω αλλα αν δεις ότι δεν μπορείς να συγκεντρώσεις την ημερήσια δόση πρωτεΐνης π σ αναλογεί τοτε πάρε μια απλή whey όπως της on η της syntax δεν χρειάζεται να δώσεις ενα κάρο λεφτά για υδρολυμενη


Sent from my iPhone using Tapatalk

donkixoths
22-01-14, 16:29
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας μάλλον θα την χρειαστώ μια και από φαγητό δεν το βλέπω να παίρνω αυτή που πρέπει

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

donkixoths
22-01-14, 16:31
Αυτή την υδρολυμενη την επέλεξα γιατί είναι χωρίς χοληστερίνη μία και οπως είπα και ποιο πριν έχω αυξημένα όλα τα καλά

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

panos_6
22-01-14, 19:44
Κοιταζα σε ενα ελληνικο site με συμπληρωματα και δεν ηξερα γενικα τι να διαλεξω. Γυμναστηριο παω εδω και 3 βδομαδες. Εχω μπει σε φουλ προγραμμα και σκεφτομουν να ξεκινησω συμπληρωματα. Αλλα δεν ηξερα τι. Φοιτητης ειμαι και θελω οσο περισσοτερο οικονομικα γινεται. Κοιταζα τις κρεατινες πχ και ειδα οτι εχει με 11.50 ευρω. Καλες ειναι η οτι λεφτα δινω αυτο θα παρω; Και ουσιαστηκα θα πανε τσαμπα τα λεφτα; Ειμαι 22 χρονων και 75 κιλα. Εχω εναν Χ ογκο αλλα και μια μικρη κοιλια. Τι θα μου προτεινατε γενικα να ξεκινησω; Και οσο ποιο φθηνο γινεται;

RAMBO
22-01-14, 19:57
Aν σε 3 βδομαδες που αρχησες ξεκινας τα συμπληρωματα στο 6μηνο τι θα περνεις?

Λοιπον δωσε τα λεφτα σου στην διατροφη και αστα αυτα,ακομα δεν εχεις μαθει το σωμα σου και πως να γυμναζεσαι

panos_6
22-01-14, 20:03
Aν σε 3 βδομαδες που αρχησες ξεκινας τα συμπληρωματα στο 6μηνο τι θα περνεις?

Λοιπον δωσε τα λεφτα σου στην διατροφη και αστα αυτα,ακομα δεν εχεις μαθει το σωμα σου και πως να γυμναζεσαι

Δεν ειμαι τοσο αρχαριος :P
Πηγαινα απο οκτωμβρη μεχρι δεκεμβρη Κολυμβητιο, περσι πηγαινα ενα 4μηνο στηβο και σε ενα οτι να ναι γυμναστηριο της σχολης μου. Και γενικα παλια ειχα ξανα σχοληθει και πηγαινα γυρω στα 3.5 χρονια γυμναστηριο.
Και μιας και το ανεφερες τι πρεπει να ειναι μαστ στην διατροφη και τι πρεπει να αποφευγω;

RAMBO
22-01-14, 20:08
Να βλεπεις τι εννοω?..μαθε πρωτα να κανεις μια σωσατη διατροφη και μετα πετας και εκει λεφτα,πιστεψε με μονο στο μυαλο θα σε βοηθησουν.ριξνε μια ματια στο θεμα με την διατροφη και στα ημερολογια να δεις πανω κατω πως ειναι

Source Of Energy
23-01-14, 23:34
Κοιταζα σε ενα ελληνικο site με συμπληρωματα και δεν ηξερα γενικα τι να διαλεξω. Γυμναστηριο παω εδω και 3 βδομαδες. Εχω μπει σε φουλ προγραμμα και σκεφτομουν να ξεκινησω συμπληρωματα. Αλλα δεν ηξερα τι. Φοιτητης ειμαι και θελω οσο περισσοτερο οικονομικα γινεται. Κοιταζα τις κρεατινες πχ και ειδα οτι εχει με 11.50 ευρω. Καλες ειναι η οτι λεφτα δινω αυτο θα παρω; Και ουσιαστηκα θα πανε τσαμπα τα λεφτα; Ειμαι 22 χρονων και 75 κιλα. Εχω εναν Χ ογκο αλλα και μια μικρη κοιλια. Τι θα μου προτεινατε γενικα να ξεκινησω; Και οσο ποιο φθηνο γινεται;

Τι Περιμενεις να σου πω π.χ παρε νιτρικο εχει 25€........;
Κατα βαση δεν λες ουτε τι προγραμμα κανεις ουτε πως ειναι η διατροφη σου ουτε τι στοχο θελεις να πετυχεις.. Απο κει κ περα υπαρχουν οικονομικα και αποτελεσματικα συμπληρωματα που αναλογος το τι θες θε σε ωφελησουν κατα καποιο τροπο.... Θα σου προτεινα εφ οσων δεν εχεις εμπειρια να επισκευτεις καποιο καταστημα με συμπληρωματα να σε καθοδηγησουν.....


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Bodyfit1994
24-01-14, 01:10
Λοιπόν αποφάσεισα να γράψω..Είμαι 19μισώ 1.89 Εχω αρχίσει πολυ σοβαρα εδω και 1 μήνα προσπαθω να κανω bodyfit και στην συνέχεια bodybuilding.. γυμναστήριο κάνω 1μιση χρόνο..και γυμναστηκή 14 χρόνια..λοιπον..κάνω μία πολύ καλή διατροφή με έναν καλό διατροφολόγο πάνω στο bodybuilding..και πέρνω και κρεατινη και νιτρικο οξιδειο..το θέμα είναι ότι τελειώνω την προπόνησει οκ..την κρεατινη την έχω σταματησει πέρνω μόνο νιτρικό..και μετά από 1 ώρα νιώθω σαν φόβο συνέχεια σκέφτομε πράγματα..αφου λέω καλα τρελός είμαι..:P επείσεις τσαντίζομε πολύ εύκολα..επιτίθομε πολύ στην αδερφή μου..και προσπαθώ να κρατιθώ και δεν μπορώ περνω ανασες για να ήρεμίσω..στην σχολή ένας που κοροιδευε ξαφνικα λεω θα τον διαλίσω τον...αφου πέρνω το νιτρικό γίνεται αυτό..έχει ακόμα 2-3 μερες και μετα τελειώνει λετε να είναι αυτό..ή τίποτα άλλο.. μου έρχετε να κλάψω..νιώθω στεναχώρια χωρίς λόγο.. και νιώθω να χτιπάει πιο γρήγορα η καρδιά μου..αρε που με έχει πιάσει και ένα τικ στο δεξι ματι..αυτά είχα να πω Σας ευχαριστώ πολύ..

Steloukos
24-01-14, 01:40
Τα νιτρικα μπορει να εχουν τις εξης παρενεργειες στον ανθρωπο:καρδιακή αρρυθμία, η αϋπνία, η ψύχωση, η ανορεξία, οι πονοκέφαλοι, η νευρικότητα, η ευερεθιστότητα, η κατάθλιψη.To συστατικο που τα προκαλει ολα αυτα ειναι η καφεινη.Ισως μπορει να ειναι ο λογος που εχεις νευρα και γενικα που νιωθεις ενταση.Την επομενη φορα καλυτερα προτιμησε απλα μια β αλανινη για ενεργεια και δυναμη και αντε και καμια κιτρουλινη που δινει πρηξιματα.Οταν ενα συμπληρωμα βλεπουμε οτι εχει ασχημες παρενεργειες το σταματαμε γιατι μπορει να βαλουμε σε κινδυνο ακομα και η υγεια μας.

SotosTheBoss
24-01-14, 01:47
Ποιο νιτρικό πήρες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bodyfit1994
24-01-14, 15:14
Το neurocore..δεν με επιανε πολυ αλλα χθες..λεω παει τρελαθηκα..αλλα οκ 1,2 προπονησεις εχει ακομα..μην πάει τσάπμπα

Steloukos
24-01-14, 18:11
Το neurocore εχει μεσα και DMAA μια ουσια που η WADA την εχει περιλαβει στον καταλογο απαγορευμενων ουσιων.Ειναι μια διεγερτικη ουσια η οποια μπορει να προκαλεσει νευρολογικές και ψυχικές διαταραχές, υψηλή αρτηριακή πίεση, ναυτία, εγκεφαλική αιμορραγία, καρδιακή ανακοπή, ακόμη και θάνατο.Θελει μεγαλη προσοχη στα pre workouts συμπληρωματα και εγω προσωπικα πλεον προτιμω να παιρνω μεμονομενα τα συμπληρωματα και να κανω εγω μια μιξη παρα να παιρνω ετοιμες φορμουλες.

RAMBO
24-01-14, 18:14
Κανει δουλεια παντως

Steloukos
24-01-14, 21:03
Κανει δουλεια παντως

Kαλα οτι κανει κανει αλλα αλλο αυτο:green:.

gate 7
25-01-14, 19:47
εχω μια απορια σχετικα με την πρωτεινη .. οταν σταματησω την χρηση της κρεατινη και αμεσως μετα παρω whey θα διατηρησω τα οφελη της κρεατινης?? η θα ανεβω περισσοτερο >??

SotosTheBoss
26-01-14, 00:41
Φίλε μ η πρωτεινη ειναι καθαρά διατροφικό θεμα

Ειναι σαν παίρνεις το φαγητό σου σε σκόνη


Sent from my iPhone using Tapatalk

panagiotiss
26-01-14, 00:47
Η πρωτεΐνη και η κρεατίνη είναι 2 διαφορετικά συστατικά που δεν έχουν καμιά σχέση το ένα με το άλλο φίλε!

Polyneikos
27-01-14, 01:12
Το παρόν τόπικ κλειδώνει,καθώς οι πληροφορίες "χανονται" στο πληθος των σελιδών που έχει φτάσει.