PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

versus
26-06-10, 15:34
αχαχχαχαχα.....αναλογα πως αντιλαμβανεται ο καθενας το "τουμπανιασμα"...χαχαχαχαχ...δεν μπορω να σταματησω να γελαω με αυτο που ρωτας:P...ας πουμε οι γυναικες,με το που δουν καποιον γραμμωμενο με ο οποιος μπορει να μην γυμναζεται καν και απλα να φαινονται οι φλεβες,να τον λενε τουμπανο και τι σωμα εχει και τετοια,και τα πιστευει αυτος κ χαιρεται κιολας :Pχαχααχ

τωρα,εγω πιστευω οτι σωμα μπορεις να κανεις και με καλη διατροφη και σκετη πρωτεινη και ΣΩΣΤΟ ΥΠΝΟ!!!!ειναι και αναλογα το σκαρι σου φιλε...εγω τοσο καιρο χωρις φοβερη διατροφη και πρωτεινη μονο μετα την προπονηση ειχα και ανοιγμενο στηθος που φαινοτανε και πλατη και χερια πολυ καλα...εκανα κ κολυμβηση 4-5 χρονια πιο παλια

αυτό είναι ειρωνικό;
έκανες κολύμβηση γι' αυτό είχες πλάτες και λογικά φτερά!

COBRA_STYLE
26-06-10, 15:38
αυτό είναι ειρωνικό;
έκανες κολύμβηση γι' αυτό είχες πλάτες και λογικά φτερά!

ρε συ δεν ειρωνευομαι...απλα σε πειραζω:P..απλα μου φανηκε αστειο γτ ειναι σαν να εισαι απελπισμενος και να θες να τουμπανιασεις οπως λες για να κανεις εντυπωση σε καποιον...μην αρπαζεσαι...

δεν ειναι οτι ειχα ανοιγμενη πλατη απο την κολυμβηση γτ την σταματησα σε μικρη καπως ηλικια..απλα ειχα φτιαξει καλο σκαρι!!το οποιο οταν ξεκινησα τα βαρη στη 2 γυμνασιου πηρε αμεσως το σωμα μου,και δεν ειναι οτι ημουνα αρχαριος και γιαυτο πηρε ευκολα...γτ και τωρα μερικες φορες που εχω σταματησει για 1μιση μηνα εντελως,μεσα σε 1μιση-2 βδομαδες ανακαμπτω ευκολα;)

versus
26-06-10, 15:45
ρε συ δεν ειρωνευομαι...απλα σε πειραζω:P..απλα μου φανηκε αστειο γτ ειναι σαν να εισαι απελπισμενος και να θες να τουμπανιασεις οπως λες για να κανεις εντυπωση σε καποιον...μην αρπαζεσαι...

δεν ειναι οτι ειχα ανοιγμενη πλατη απο την κολυμβηση γτ την σταματησα σε μικρη καπως ηλικια..απλα ειχα φτιαξει καλο σκαρι!!το οποιο οταν ξεκινησα τα βαρη στη 2 γυμνασιου πηρε αμεσως το σωμα μου,και δεν ειναι οτι ημουνα αρχαριος και γιαυτο πηρε ευκολα...γτ και τωρα μερικες φορες που εχω σταματησει για 1μιση μηνα εντελως,μεσα σε 1μιση-2 βδομαδες ανακαμπτω ευκολα;)

οκ δεν αρπάζομαι!:)δεν έχω αρχίσει ακόμα το τουμπάνιασμα και θα πάρω την RealMass τον Αύγουστο κι ας είναι "όγκου" ξέρω πως δεν βάζω εύκολα λίπος!θα κάνω και μία καλή διατροφή....και μ' αρέσει το τουμπάνιασμα γενικά..είναι και ότι εντυπωσιάζεις αλλά και για σένα..

φίλε και εγώ έχω καλό σκαρί!και πήγαινα γυμναστήριο φέτος από Σεπτέμβρη εώς Μάιο(9 μήνες)!η πλάτη άνοιξε και γενικά είδα αποτελέσματα!αλλά επειδή δεν βάζω κιλά θα δοκιμάσω και αυτήν την "όγκου"!θα δω αποτελέσματα και άμα μου αρέσει θα συνεχίσω!απλά δεν γουστάρω την creatine ως συμπλήρωμα!

COBRA_STYLE
26-06-10, 15:53
οκ δεν αρπάζομαι!:)δεν έχω αρχίσει ακόμα το τουμπάνιασμα και θα πάρω την RealMass τον Αύγουστο κι ας είναι "όγκου" ξέρω πως δεν βάζω εύκολα λίπος!θα κάνω και μία καλή διατροφή....και μ' αρέσει το τουμπάνιασμα γενικά..είναι και ότι εντυπωσιάζεις αλλά και για σένα..

φίλε και εγώ έχω καλό σκαρί!και πήγαινα γυμναστήριο φέτος από Σεπτέμβρη εώς Μάιο(9 μήνες)!η πλάτη άνοιξε και γενικά είδα αποτελέσματα!αλλά επειδή δεν βάζω κιλά θα δοκιμάσω και αυτήν την "όγκου"!θα δω αποτελέσματα και άμα μου αρέσει θα συνεχίσω!απλά δεν γουστάρω την creatine ως συμπλήρωμα!

ε ναι το τουμπανιασμα σε ολους αρεσει και γω τρελενομαι ειδικα σε αυτη την ηλικια ολοι το κυνηγαμε πχ.19 σχεδον π ειμαι εγω;)...

και οσον αφορα τον εντυπωσιασμο(πχ για γυναικες) μην ανησυχεις,οι γυναικες και με λιγα πραγματα εντυπωσιαζονται ευκολα και εξαλλου ειναι γνωστο σε ολους οτι το 99% προτιμα τη γραμμωση εκτος απο 1% καποιων ανωμαλων που ισως θελουν χοντροκομμενα πραγματα..χααχχα;):P

τωρα για σενα αφου γουσταρεις full στον ογκο :)..παντως και γω που ειχα δοκιμασει ογκου εκανα βλακεια...δεν αξιζε τα λεφτα της...τωρα παιρνω την κλασσικη της ΟΝ με δεξτροζη και ειναι πολυ καλυτερα...γνωμη μου τσαμπα λεφτα θα δωσεις αλλα εσυ ξερεις:)

versus
26-06-10, 16:04
ε ναι το τουμπανιασμα σε ολους αρεσει και γω τρελενομαι ειδικα σε αυτη την ηλικια ολοι το κυνηγαμε πχ.19 σχεδον π ειμαι εγω;)...

και οσον αφορα τον εντυπωσιασμο(πχ για γυναικες) μην ανησυχεις,οι γυναικες και με λιγα πραγματα εντυπωσιαζονται ευκολα και εξαλλου ειναι γνωστο σε ολους οτι το 99% προτιμα τη γραμμωση εκτος απο 1% καποιων ανωμαλων που ισως θελουν χοντροκομμενα πραγματα..χααχχα;):P

τωρα για σενα αφου γουσταρεις full στον ογκο :)..παντως και γω που ειχα δοκιμασει ογκου εκανα βλακεια...δεν αξιζε τα λεφτα της...τωρα παιρνω την κλασσικη της ΟΝ με δεξτροζη και ειναι πολυ καλυτερα...γνωμη μου τσαμπα λεφτα θα δωσεις αλλα εσυ ξερεις:)

τι εννοείς;ότι δεν φούσκωσες;φούσκωσες αλλά πολύ λίπος;πες λίγο:)

COBRA_STYLE
26-06-10, 16:17
τι εννοείς;ότι δεν φούσκωσες;φούσκωσες αλλά πολύ λίπος;πες λίγο:)
αχχαχαχαχαχα γτ προτρεχεις και με προσβαλεις με το λιπος?:rolf::rolf::P...
πλακα κανω....οχι δεν ειδα να παρω λιπος...απλα οσον αφορα τη μυικη αναπτυξη δεν ειδα τπτ...ενω τωρα με την ΟΝ και τη δεξτροζη ειμαι πολυ καλυτερα μυικα-ειχα καλυτερη αναπτυξη,περισσοτερη:green:

versus
26-06-10, 16:19
αχχαχαχαχαχα γτ προτρεχεις και με προσβαλεις με το λιπος?:rolf::rolf::P...
πλακα κανω....οχι δεν ειδα να παρω λιπος...απλα οσον αφορα τη μυικη αναπτυξη δεν ειδα τπτ...ενω τωρα με την ΟΝ και τη δεξτροζη ειμαι πολυ καλυτερα μυικα-ειχα καλυτερη αναπτυξη,περισσοτερη:green:

και πως τα χρησιμοποιείς;
μεταπροπονητικά παίρνεις whey+dextroze!
τις άλλες ώρες;πάλι το ίδιο;

COBRA_STYLE
26-06-10, 16:25
και πως τα χρησιμοποιείς;
μεταπροπονητικά παίρνεις whey+dextroze!
τις άλλες ώρες;πάλι το ίδιο;

ε ναι αυτο κανω μεχρι τωρα...αυτο που ειπες μονο μεταπροπονητικα...τις

αλλες ωρες κανονικο φαι,σωστο...αλλα απο σημερα θα πινω και μιση ωρα

πριν την προπονηση whey γτ το ειχα κανει 1 φορα και ηταν πολυ

καλο...μπορει να μην ακουγεται τπτ ιδιαιτερο αλλα ειχα και πολυ ενεργεια και

;)αντοχη και τρελα πρηξιματα ειδικα στους δικεφαλους τρικεφαλους...πολυ περισσοτερα απο οταν επαιρνα Super Pump...φαντασου

versus
26-06-10, 16:30
ε ναι αυτο κανω μεχρι τωρα...αυτο που ειπες μονο μεταπροπονητικα...τις

αλλες ωρες κανονικο φαι,σωστο...αλλα απο σημερα θα πινω και μιση ωρα

πριν την προπονηση whey γτ το ειχα κανει 1 φορα και ηταν πολυ

καλο...μπορει να μην ακουγεται τπτ ιδιαιτερο αλλα ειχα και πολυ ενεργεια και

;)αντοχη και τρελα πρηξιματα ειδικα στους δικεφαλους τρικεφαλους...πολυ περισσοτερα απο οταν επαιρνα Super Pump...φαντασου

μάλλον θα αγοράσω μία 2κιλη της ON,μία Dextroze και μία Casein!
το πρωί θα παίρνω 1 scoop whey.
μεταπροπονητικά 1 scoop whey+1 scoop Dextroze.
το πρωί 1 scoop Casein.

καλά είναι;
τι λες;

COBRA_STYLE
26-06-10, 16:39
μάλλον θα αγοράσω μία 2κιλη της ON,μία Dextroze και μία Casein!
το πρωί θα παίρνω 1 scoop whey.
μεταπροπονητικά 1 scoop whey+1 scoop Dextroze.
το πρωί 1 scoop Casein.

καλά είναι;
τι λες;

κατσε ρε..το πρωι τι θα παιρνεις αποφασισε:P

versus
26-06-10, 16:40
κατσε ρε..το πρωι τι θα παιρνεις αποφασισε:P

όπα sorry!
Casein για το βράδυ!

COBRA_STYLE
26-06-10, 16:45
ε ναι καντο ετσι αμα θες...casein δεν εχω παρει ποτε αλλα οκ ναι...αμα θες βαλε και λιγη δεξτροζη το πρωι με τι whey εφοσον θες ογκο(και δεν σε πιεζει τπτ οπως στη γραμμωση)...και μεσα στη μερα ολες οι τροφες με χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη εκτος απο το μεταπροπονητικο!!;)

versus
26-06-10, 16:47
ε ναι καντο ετσι αμα θες...casein δεν εχω παρει ποτε αλλα οκ ναι...αμα θες βαλε και λιγη δεξτροζη το πρωι με τι whey εφοσον θες ογκο(και δεν σε πιεζει τπτ οπως στη γραμμωση)...και μεσα στη μερα ολες οι τροφες με χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη εκτος απο το μεταπροπονητικο!!;)

οκ κι αυτή είναι μία καλή λύση!
με πιο ποιοτικό υδατάνθρακα από την όγκου!

COBRA_STYLE
26-06-10, 16:52
οκ κι αυτή είναι μία καλή λύση!
με πιο ποιοτικό υδατάνθρακα από την όγκου!

στο λεω για δεξτροζη το πρωι γτ το εχω δοκιμασει...δλδ υπηρχαν καποιες προπονησεις που πιανομουνα και τις επομενες μερες το πρωι δεν εβαζα δεξτροζι...ουτε πρωτεινη βασικα πινω το πρωι...και μου επαιρνε καποιες μερες να ξεπιαστω..

και υπηρχαν κ φορες που πιανομουνα παλι και οταν εβαζα τα επομενα 2 πρωινα whey με 20γρ δεξτ. ημουνα περδικι...πολυ καλυτερη αναρρωση..αυτα οσον αφορα εμενα...καλη τυχη:P

stamthedrum
26-06-10, 16:52
Βασικά δεξτρόζη το πρωί, όχι τίποτ' άλλο, δε θα είναι πολύ χορταστικό. Προτίμα φρούτο ή κουάκερ ή κάτι πιο στερεό να το πω έτσι. Επίσης, μια καλή πρόταση το πρωί είναι ένα μίγμα whey/casein ή ένα protein blend κυρίως αν αργείς να φας το 2ο σου γεύμα. Αυτά από μένα :)

versus
26-06-10, 16:55
στο λεω για δεξτροζη το πρωι γτ το εχω δοκιμασει...δλδ υπηρχαν καποιες προπονησεις που πιανομουνα και τις επομενες μερες το πρωι δεν εβαζα δεξτροζι...ουτε πρωτεινη βασικα πινω το πρωι...και μου επαιρνε καποιες μερες να ξεπιαστω..

και υπηρχαν κ φορες που πιανομουνα παλι και οταν εβαζα τα επομενα 2 πρωινα whey με 20γρ δεξτ. ημουνα περδικι...πολυ καλυτερη αναρρωση..αυτα οσον αφορα εμενα...καλη τυχη:P


Βασικά δεξτρόζη το πρωί, όχι τίποτ' άλλο, δε θα είναι πολύ χορταστικό. Προτίμα φρούτο ή κουάκερ ή κάτι πιο στερεό να το πω έτσι. Επίσης, μια καλή πρόταση το πρωί είναι ένα μίγμα whey/casein ή ένα protein blend κυρίως αν αργείς να φας το 2ο σου γεύμα. Αυτά από μένα :)

ευχαριστώ παιδιά!

COBRA_STYLE
26-06-10, 16:55
Βασικά δεξτρόζη το πρωί, όχι τίποτ' άλλο, δε θα είναι πολύ χορταστικό. Προτίμα φρούτο ή κουάκερ ή κάτι πιο στερεό να το πω έτσι. Επίσης, μια καλή πρόταση το πρωί είναι ένα μίγμα whey/casein ή ένα protein blend κυρίως αν αργείς να φας το 2ο σου γεύμα. Αυτά από μένα :)

εγω οταν το εκανα δε το θεωρουσα γευμα..το εκανα μονο για την αναρρωση...το πρωινο ουσιαστικα το επαιρνα μετα απο το πολυ 1 ωρα

COBRA_STYLE
27-06-10, 10:23
θελω να ρωτησω παιδια αν μπορω να το κανω αυτο γτ τελειωνει σε λιγο το cytοlean και δεν εχω φτασει εκει που θελω γτ εκανα βλακειουλες...

δεν με νοιαζει αν εχω συνηθισει την καφεινη απο το προηγουμενο,θα εχω λιποδιαλυτικη δραση με το Lipo??

sogoku
27-06-10, 12:51
!αλλά επειδή δεν βάζω κιλά θα δοκιμάσω και αυτήν
την "όγκου

Oπως καλυτερα ξερεις δεν θα στον δωσει τον ογκο η πρωτεινη......:toast:

greygoose22
27-06-10, 13:02
Παιδια θελω την βοηθεια σας χθες πηγα παραλια και ψιλοαπογοητευτικα, εβλεπα καποιους φουσκωτους οπως μερικους απο εσας και αν πω την αληθεια ζηλεψα, ξεκινησα να κανω μια διατροφη εδω και καποιο καιρο αλλα δυστυχως δεν μπορω να την τηρω καθε μερα, θα την ποσταρω στο θεμα της διατροφης να μου πειτε την γνωμη σας, απλα ψαχνοντας αποφασισα οτι μονο η διατροφη δεν αρκει για να βαλω κιλα ( stats: 1.81m 70 kg), ετσι σκεφτηκα να δοκιμασω καποια πρωτεινη αυξηση βαρους ποια ειναι η γνώμη σας για αυτην εδω http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1641&category=563, πρπει να σας πω οτι δεν παω gym αλλα κανω στο σπιτι, σχεδον τα παντα καμσεις, αρσεις, μονοζυγο, περιμνω τα σχολια σας.:thumbup:

KATERINI 144
27-06-10, 13:08
για την πρωτεινη δες εδω: Extreme XXL (ABB) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9013&highlight=%CE%B6%CE%B1%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B7)

versus
27-06-10, 13:11
Παιδια θελω την βοηθεια σας χθες πηγα παραλια και ψιλοαπογοητευτικα, εβλεπα καποιους φουσκωτους οπως μερικους απο εσας και αν πω την αληθεια ζηλεψα, ξεκινησα να κανω μια διατροφη εδω και καποιο καιρο αλλα δυστυχως δεν μπορω να την τηρω καθε μερα, θα την ποσταρω στο θεμα της διατροφης να μου πειτε την γνωμη σας, απλα ψαχνοντας αποφασισα οτι μονο η διατροφη δεν αρκει για να βαλω κιλα ( stats: 1.81m 70 kg), ετσι σκεφτηκα να δοκιμασω καποια πρωτεινη αυξηση βαρους ποια ειναι η γνώμη σας για αυτην εδω http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1641&category=563, πρπει να σας πω οτι δεν παω gym αλλα κανω στο σπιτι, σχεδον τα παντα καμσεις, αρσεις, μονοζυγο, περιμνω τα σχολια σας.:thumbup:

κάνε μία καλή διατροφή όγκου ρε συ!
εγώ δεν θα σου πω να μην πάρεις "όγκου"..αλλά την συγκεκριμένη με τίποτα!
θα σου πρότεινα την RealMass Gaspari έχει γίνει και άρθρο γι' αυτήν!
αλλά γράψου γυμναστήριο!

COBRA_STYLE
27-06-10, 13:31
Παιδια θελω την βοηθεια σας χθες πηγα παραλια και ψιλοαπογοητευτικα, εβλεπα καποιους φουσκωτους οπως μερικους απο εσας και αν πω την αληθεια ζηλεψα, ξεκινησα να κανω μια διατροφη εδω και καποιο καιρο αλλα δυστυχως δεν μπορω να την τηρω καθε μερα, θα την ποσταρω στο θεμα της διατροφης να μου πειτε την γνωμη σας, απλα ψαχνοντας αποφασισα οτι μονο η διατροφη δεν αρκει για να βαλω κιλα ( stats: 1.81m 70 kg), ετσι σκεφτηκα να δοκιμασω καποια πρωτεινη αυξηση βαρους ποια ειναι η γνώμη σας για αυτην εδω http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1641&category=563, πρπει να σας πω οτι δεν παω gym αλλα κανω στο σπιτι, σχεδον τα παντα καμσεις, αρσεις, μονοζυγο, περιμνω τα σχολια σας.:thumbup:

ρε συ μην ψαρωνεις και ανχωνεσαι επειδη ειδες "φουσκωτους"...και τι εγινε?νομιζεις οτι ειναι απαραιτητα ωραιο και υγιεινο??παρε μια απλη whey και δεξτροζη(αν και με αυτη τη γυμναστικη σπιτι απορω αν τα χρειαζεσαι αυτα αλλα τεσπα) και μην επηρεαζεσαι απο τους αλλους στην παραλια..κατεβαζουν φαρμακεια ολο το χειμωνα για να βγουν το καλοκαιρι ετσι:P:P:P generally speaking....σχετικα με αυτους που ειναι βουβαλια:green:

versus
27-06-10, 13:36
ρε συ μην ψαρωνεις και ανχωνεσαι επειδη ειδες "φουσκωτους"...και τι εγινε?νομιζεις οτι ειναι απαραιτητα ωραιο και υγιεινο??παρε μια απλη whey και δεξτροζη(αν και με αυτη τη γυμναστικη σπιτι απορω αν τα χρειαζεσαι αυτα αλλα τεσπα) και μην επηρεαζεσαι απο τους αλλους στην παραλια..κατεβαζουν φαρμακεια ολο το χειμωνα για να βγουν το καλοκαιρι ετσι:P:P:P generally speaking....σχετικα με αυτους που ειναι βουβαλια:green:

"φουσκωτούς" δεν νομίζω να λέει κανέναν σαν τον Ronnie..
απλά θα είναι κάποιοι τύποι λίγο ποιο τούμπανα!
δεν νομίζω να χρειάζεται να κατεβάσεις φαρμακεία για να τουμπανιάσεις!
μία καλή διατροφή χρειάζεται,μία πρωτείνη,creatine,και σκληρή γυμναστική!
δεν πέφτουν όλοι στα βαριά!;)
οι περισσότεροι κοπιάζουν όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα!

COBRA_STYLE
27-06-10, 13:49
"φουσκωτούς" δεν νομίζω να λέει κανέναν σαν τον Ronnie..
απλά θα είναι κάποιοι τύποι λίγο ποιο τούμπανα!
δεν νομίζω να χρειάζεται να κατεβάσεις φαρμακεία για να τουμπανιάσεις!
μία καλή διατροφή χρειάζεται,μία πρωτείνη,creatine,και σκληρή γυμναστική!
δεν πέφτουν όλοι στα βαριά!;)
οι περισσότεροι κοπιάζουν όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα!

καλα με το να παρεις μια πρωτεινι και κρεατινη δεν πιστευω οτι ουτε τουμπανιαζεις ουτε φουσκωνεις οπως λεει ο φιλος...απλα φτιαχνεις ενα καλο σωματακι...και το τουμπανιασμα απο το φουσκωμα που αναφερει αυτος εχει μεγαλη διαφορα....τωρα αν εσυ εχεις καταφερει και εχεις τουμπανιασει με αυτα ευχαριστως θα εβλεπα και φωτο σου για να πειστω:P

greygoose22
27-06-10, 13:52
Ενταξει ξερετε πως ειναι αυτα καλοκαιρι οι γκομενες στην παραλια το σωμα οσο να ναι κοιτανε, δηλαδη δεν θα προτιμησουν καποιουν που ειναι πιο φουσκωτος, και οταν λεω φουσκωτος δεν εννοω bodybuilderas απλα καποιον με καλο σωμα , απο καποιον πιο αδυνατο, αν και γενικα για τα κιλα μου εχω μεγαλες πλατες απλα υποθετω οτι αν βαλω καποια κιλα θα νιωθω πιο ανετα και με μεγαλυτερη ανεση

COBRA_STYLE
27-06-10, 13:57
Ενταξει ξερετε πως ειναι αυτα καλοκαιρι οι γκομενες στην παραλια το σωμα οσο να ναι κοιτανε, δηλαδη δεν θα προτιμησουν καποιουν που ειναι πιο φουσκωτος, και οταν λεω φουσκωτος δεν εννοω bodybuilderas απλα καποιον με καλο σωμα , απο καποιον πιο αδυνατο, αν και γενικα για τα κιλα μου εχω μεγαλες πλατες απλα υποθετω οτι αν βαλω καποια κιλα θα νιωθω πιο ανετα και με μεγαλυτερη ανεση

ε κατσε ρε φιλε..τη μια λες φουσκωτος και την αλλη λες καποιος με καλο σωμα...ας ειμαστε λιγο πιο διευκρινιστικοι σε αυτα που γραφουμε;)...και παλι αυτα τα 2 απεχουν πολυ..φιλε αμα ειναι να το κανεις μονο για τις γυναικες αστο...απο σεπτεμβριο δλδ θα το κοψεις?μη μου πεις οτι εισαι απο αυτους που ερχονται και γραφονται ιουνιο γυμναστηριο,ψαχνουν και για πρωτεινη κ δεν ξερω κ γω τι αλλο και νομιζουν οτι σε ενα μηνα θα πανε παραλια να ριξουν γυναικες....

και ποιος σου ειπε οτι οι γυναικες θελουν απαραιτητα τους γυμνασμενους..ειτε λιγο ειτε πολυ...δεν σου λεω να εισαι χοντρος...αλλα ειναι πολλες αυτες που τους αρεσουν οι απλοι λεπτοι..thats all:toast:

cebolitas
27-06-10, 14:00
ανοίγω αυτο το θέμα οπως το ανάλογο στην ενότητα τις διατροφής για νεους η'/και άπυρους, οπου μπορούν να κάνουν την τις ερωτήσεις τους χωρις να ανοίγουμε νεο θεμα,

ιδίως για ερωτήσεις που δε χρειάζονται ''ειδική'' ανάλυση.............


****************************************************ΕΙΜΑΙ 16 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΟ NO ΣΕ ΒΟH8ΑΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΚΑ???Η ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟ http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=15 H WHEY 100%

KATERINI 144
27-06-10, 14:05
****************************************************ΕΙΜΑΙ 16 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΟ NO ΣΕ ΒΟH8ΑΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΚΑ???Η ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟ http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=15 H WHEY 100%οταν γραφεις κεφαλαια στο νετ ειναι σα να φωναζεις......
μη βάζεις λινκ καταστημάτων περαν των χορηγών.....

διαβασε τους κανονες του φορουμ.

εντιτ: σου εχουν ξαναγίνει παρατηρήσεις, εισαι μικρο παιδι, μαθε να συμμορφώνεσαι με τους κανονες για να διευκολύνεις αυτους που ρωτας να σε βοηθήσουν....

TEFAAtzis
27-06-10, 14:14
ε κατσε ρε φιλε..τη μια λες φουσκωτος και την αλλη λες καποιος με καλο σωμα...ας ειμαστε λιγο πιο διευκρινιστικοι σε αυτα που γραφουμε;)...και παλι αυτα τα 2 απεχουν πολυ..φιλε αμα ειναι να το κανεις μονο για τις γυναικες αστο...απο σεπτεμβριο δλδ θα το κοψεις?μη μου πεις οτι εισαι απο αυτους που ερχονται και γραφονται ιουνιο γυμναστηριο,ψαχνουν και για πρωτεινη κ δεν ξερω κ γω τι αλλο και νομιζουν οτι σε ενα μηνα θα πανε παραλια να ριξουν γυναικες....

και ποιος σου ειπε οτι οι γυναικες θελουν απαραιτητα τους γυμνασμενους..ειτε λιγο ειτε πολυ...δεν σου λεω να εισαι χοντρος...αλλα ειναι πολλες αυτες που τους αρεσουν οι απλοι λεπτοι..thats all:toast:

ετσι οπως μας τα λεει ο φιλος μαλλον απο αυτους ειναι:unsure:

greygoose22
27-06-10, 14:24
οχι, φιλε δεν ειμαι απο αυτους απλα αν ξεκινησω και δω αποτελεσματα θα αρχισω να την τηρω και να γινομαι πιο τυπικος!!!

Ramrod
27-06-10, 14:30
Παιδια θελω την βοηθεια σας χθες πηγα παραλια και ψιλοαπογοητευτικα, εβλεπα καποιους φουσκωτους οπως μερικους απο εσας και αν πω την αληθεια ζηλεψα, ξεκινησα να κανω μια διατροφη εδω και καποιο καιρο αλλα δυστυχως δεν μπορω να την τηρω καθε μερα, θα την ποσταρω στο θεμα της διατροφης να μου πειτε την γνωμη σας, απλα ψαχνοντας αποφασισα οτι μονο η διατροφη δεν αρκει για να βαλω κιλα ( stats: 1.81m 70 kg), ετσι σκεφτηκα να δοκιμασω καποια πρωτεινη αυξηση βαρους ποια ειναι η γνώμη σας για αυτην εδω http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1641&category=563, πρπει να σας πω οτι δεν παω gym αλλα κανω στο σπιτι, σχεδον τα παντα καμσεις, αρσεις, μονοζυγο, περιμνω τα σχολια σας.:thumbup:

Φίλε, αν σκέφτεσαι τώρα να ξεκινήσεις να κάνεις σώμα για παραλία να υπολογίζεις πως γκομενά θα ρίξεις του χρόνου...φέτος δε προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα....ξεκίνα απο σήμερα και του χρόνου αν είσαι πειθαρχημένος κάτι θα γίνει.

COBRA_STYLE
27-06-10, 14:31
φιλε η μαγκια ομως ειναι να μπορεις να ριξεις γκομενα χωρις να περιμενεις να σφιξεις το δικεφαλο...γτ πολλοι κεφτεδες το νομιζουν αυτο:rolf::rolf::rolf:

greygoose22
27-06-10, 14:57
Ρε σεις εγω δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας ισως το ειπα λιγο πιο αυθορμητα πριν, απλα οπως και να το κανουμε αλλη αυτοπεποιθηση δινει ενα πιο μυωδης σωμα απλα ενα πιο λεπτο και αν λαβουμε υποψιν οτι ειμαι και ανοιχτοχρωμος φανταστιεται και λεπτος και ασπρος!!!;) , απλα πιστευω οτι να γινω λιγο πιο μυωδης θα κινουμε αλλιως με αλλον αερα.

COBRA_STYLE
27-06-10, 15:00
Ρε σεις εγω δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας ισως το ειπα λιγο πιο αυθορμητα πριν, απλα οπως και να το κανουμε αλλη αυτοπεποιθηση δινει ενα πιο μυωδης σωμα απλα ενα πιο λεπτο και αν λαβουμε υποψιν οτι ειμαι και ανοιχτοχρωμος φανταστιεται και λεπτος και ασπρος!!!;) , απλα πιστευω οτι να γινω λιγο πιο μυωδης θα κινουμε αλλιως με αλλον αερα.

σε αυτο εισαι σωστος:toast:

greygoose22
27-06-10, 15:06
Εγω θα θεσω στα στοχο τα 80 κιλα απο τα 70 που ειμαι τωρα, αλλα φυσικα με την προυποθεση της γυμναστικης στο σπιτι δεν περιμενω να γινω φετες απλα να φανει λιγο , θα δοκιμασω και την REAL MASS / 2270 gr (GASPARI), αληθεια τα 2 scoops αυτης της πρωτεινης σε ποσες θερμιδες αντιστοιχουν?

Ramrod
27-06-10, 15:14
Εγω θα θεσω στα στοχο τα 80 κιλα απο τα 70 που ειμαι τωρα, αλλα φυσικα με την προυποθεση της γυμναστικης στο σπιτι δεν περιμενω να γινω φετες απλα να φανει λιγο ,

Απλά να ξέρεις πως δε πρόκειται να το πετύχεις φέτος, στο λέω για να μην απογοητευτείς...


θα δοκιμασω και την REAL MASS / 2270 gr (GASPARI), αληθεια τα 2 scoops αυτης της πρωτεινης σε ποσες θερμιδες αντιστοιχουν?

Δε λέει επάνω? Αν όχι κοίτα στο site της εταιρείας.

Εγώ πάντως δε θα σου πρότεινα να πάρεις συμπληρώματα αφού δεν ασχολείσαι σοβαρά. Επίσης χρειάζεσαι και σωστή διατροφή, μόνο του το συμπλήρωμα είναι τσαμπα τα λεφτά...

greygoose22
27-06-10, 15:18
Εγώ πάντως δε θα σου πρότεινα να πάρεις συμπληρώματα αφού δεν ασχολείσαι σοβαρά. Επίσης χρειάζεσαι και σωστή διατροφή, μόνο του το συμπλήρωμα είναι τσαμπα τα λεφτά...[/QUOTE]

Δηλαδη τι εννοεις χαμενα λεφτα αν δοκιμασω το κουτι δεν θα δω διαφορα στα κιλα μου?

versus
27-06-10, 15:19
Εγω θα θεσω στα στοχο τα 80 κιλα απο τα 70 που ειμαι τωρα, αλλα φυσικα με την προυποθεση της γυμναστικης στο σπιτι δεν περιμενω να γινω φετες απλα να φανει λιγο , θα δοκιμασω και την REAL MASS / 2270 gr (GASPARI), αληθεια τα 2 scoops αυτης της πρωτεινης σε ποσες θερμιδες αντιστοιχουν?

γύρω στις 406!

Ramrod
27-06-10, 15:22
Δηλαδη τι εννοεις χαμενα λεφτα αν δοκιμασω το κουτι δεν θα δω διαφορα στα κιλα μου?

Το πιο πιθανό είναι να βάλεις στην κοιλιά απο τον υδατάνθρακα που έχει μέσα...αλλά μυες μη περιμένεις απο την πρωτεϊνη....θέλει σκληρή προπόνηση για να τη διαχειριστεί σωστά ο οργανισμός σου. Αν απλά θέλεις να βάλεις βάρος και δε σε νοιάζει η ποιότητα τότε πλακώσου στο ότι ναναι φαϊ και στα γλυκά...

greygoose22
27-06-10, 15:27
γύρω στις 406!

Μονο 406 το xxl mass gainer έλεγε οτι προσφερει 1000!

versus
27-06-10, 15:28
Δηλαδη τι εννοεις χαμενα λεφτα αν δοκιμασω το κουτι δεν θα δω διαφορα στα κιλα μου?

ρε φίλε άμα δεν κάνεις σωστή διατροφή και σωστή γυμναστική τι παιριμένεις από τα συμπληρώματα;
δεν είναι η μαγική σκόνη!

greygoose22
27-06-10, 15:30
Το πιο πιθανό είναι να βάλεις στην κοιλιά απο τον υδατάνθρακα που έχει μέσα...αλλά μυες μη περιμένεις απο την πρωτεϊνη....θέλει σκληρή προπόνηση για να τη διαχειριστεί σωστά ο οργανισμός σου. Αν απλά θέλεις να βάλεις βάρος και δε σε νοιάζει η ποιότητα τότε πλακώσου στο ότι ναναι φαϊ και στα γλυκά...

Εγω θελω να βαλω μερικα κιλα για να αλλαξει το σωμα μου αλλα χωρις φυσικα να κανω κοιλια, δηλαδη πιστευται οτι με την διατροφη και gym στο σπιτι δεν θα καταφερω τιποτα? Δηλαδη τοσα αρθρα που λενε gym ta home ειναι μούφα?

Ramrod
27-06-10, 15:36
Εγω θελω να βαλω μερικα κιλα για να αλλαξει το σωμα μου αλλα χωρις φυσικα να κανω κοιλια, δηλαδη πιστευται οτι με την διατροφη και gym στο σπιτι δεν θα καταφερω τιποτα? Δηλαδη τοσα αρθρα που λενε gym ta home ειναι μούφα?

Θα παχύνεις αλλά δε θα γίνεις μυώδης. Και φυσικά θα πάρεις κυρίως λίπος και κυρίως στην κοιλιά. Το συμπλήρωμα έχει το νόημα να δώσεις στον οργανισμό κάτι που δε μπορείς να λάβεις επαρκώς απο τις τροφές. Αν το παίρνεις απλά για θερμίδες δε μου φαίνεται πως έχει καμία λογική, εκτός και αν θες να σπαταλήσεις χρήματα.

Επειδή το έχω δοκιμάσει και εγώ παλαιότερα, όχι με γυμναστική στο σπίτι δε θα καταφέρεις τίποτα.
Όσο γι αυτό που λες, τα αρθρα δεν είναι μούφα. Αλλά για να κάνεις γυμναστική στο σπίτι προυποθέτει να έχεις κάποια όργανα και πάνω απ όλα γνώσεις και εμπειρία...φαντάζομαι ότι εσύ δε γνωρίζεις και πολλά απο προπόνηση και τεχνική οπότε πως θα τα καταφέρεις?

versus
27-06-10, 15:41
Μονο 406 το xxl mass gainer έλεγε οτι προσφερει 1000!
sorry αλλά μπορείς να φας και μία τούρτα άμα θες θερμίδες!
το θέμα είναι από που προέρχονται αυτές οι θερμίδες!
από ζάχαρη!
οπότε άστο καλύτερα!




Θα παχύνεις αλλά δε θα γίνεις μυώδης. Και φυσικά θα πάρεις κυρίως λίπος και κυρίως στην κοιλιά. Το συμπλήρωμα έχει το νόημα να δώσεις στον οργανισμό κάτι που δε μπορείς να λάβεις επαρκώς απο τις τροφές. Αν το παίρνεις απλά για θερμίδες δε μου φαίνεται πως έχει καμία λογική, εκτός και αν θες να σπαταλήσεις χρήματα.

Επειδή το έχω δοκιμάσει και εγώ παλαιότερα, όχι με γυμναστική στο σπίτι δε θα καταφέρεις τίποτα.
Όσο γι αυτό που λες, τα αρθρα δεν είναι μούφα. Αλλά για να κάνεις γυμναστική στο σπίτι προυποθέτει να έχεις κάποια όργανα και πάνω απ όλα γνώσεις και εμπειρία...φαντάζομαι ότι εσύ δε γνωρίζεις και πολλά απο προπόνηση και τεχνική οπότε πως θα τα καταφέρεις?

:thumbup::thumbup:

CROCOJET
27-06-10, 16:28
Πολλές συνταγές περιλαμβάνουν ψήσιμο της πρωτεινης σε σκόνη. Αυτό είναι υγιεινό; Προβλεπεται να χρησιμοποιείται έτσι η πρωτεινη; Έχει ρωτήσει κανείς καμιά εταιρία παρασκευής;

ΥΓ: το ξαναρώτησα σε ένα topic μιας συνταγής αλλά δεν πήρα απάντηση.

versus
27-06-10, 16:34
Πολλές συνταγές περιλαμβάνουν ψήσιμο της πρωτεινης σε σκόνη. Αυτό είναι υγιεινό; Προβλεπεται να χρησιμοποιείται έτσι η πρωτεινη; Έχει ρωτήσει κανείς καμιά εταιρία παρασκευής;

ΥΓ: το ξαναρώτησα σε ένα topic μιας συνταγής αλλά δεν πήρα απάντηση.

δεν το γνωρίζω!δεν το 'χω σκεφτεί!
αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!
μέχρι και ένας μαλάκας στο "Love Bites" το έκανε!:P

stauros0020
27-06-10, 22:41
οι βιταμινες της reflex οι Nexgen ειναι καλες ή καλυτερα οι Multi-Blend Active τησ ΕΑS?

COBRA_STYLE
28-06-10, 02:07
ρε παιδια εκανα και μια ερωτηση για το Cytolean και το Lipo 6...οποιος μπορει ας μου πει τη γνωμη του!:toast:

Polyneikos
28-06-10, 19:32
Μονο το Lipo6 Black θα μπορέσει να σε σπρωξει από αυτη την σειρα,αφου εχεις κανει χρηση του Cytolean για ενα μηνα.Το απλό Lipo μπορεί να μην σε βοηθησει τοσο,είναι περιπου στα ίδια επίπεδα.(Να μην μπουμε στην διαδικαδία μπλα μπλα μπλα,μα πρόσεξε την διατροφη σου,αν δεν κανεις αεροβικη δεν γίνεται τίποτα ,μπλα μπλα )Aποψη μου,ας καταθεσει και αλλος την γνωμη του.

noz1989
28-06-10, 20:31
Μονο το Lipo6 Black θα μπορέσει να σε σπρωξει από αυτη την σειρα,αφου εχεις κανει χρηση του Cytolean για ενα μηνα.Το απλό Lipo μπορεί να μην σε βοηθησει τοσο,είναι περιπου στα ίδια επίπεδα.(Να μην μπουμε στην διαδικαδία μπλα μπλα μπλα,μα πρόσεξε την διατροφη σου,αν δεν κανεις αεροβικη δεν γίνεται τίποτα ,μπλα μπλα )Aποψη μου,ας καταθεσει και αλλος την γνωμη του.

polyneike, πως πηγε το lipo6black? Θα το τελειωσες φανταζομαι! Για κανε ενα reveiw!

Polyneikos
28-06-10, 21:52
Eiναι από τους λιποδιαλύτες που σε "σηκωνουν".Τι εννοω,με υποθερμιδικη δίαιτα,με αποχή καποιου διαστηματος από την αεροβικη,με ότι κι αν συνεπαγεται,όλα γινοντουσαν πιο "ευκολα".
Σαφης μειωση της όρεξης,καλή ενταση και focus στην προπόνηση και πολυυυ ιδρωτα..Νομίζω ότι αξίζει της προσοχής..

COBRA_STYLE
28-06-10, 21:58
Μονο το Lipo6 Black θα μπορέσει να σε σπρωξει από αυτη την σειρα,αφου εχεις κανει χρηση του Cytolean για ενα μηνα.Το απλό Lipo μπορεί να μην σε βοηθησει τοσο,είναι περιπου στα ίδια επίπεδα.(Να μην μπουμε στην διαδικαδία μπλα μπλα μπλα,μα πρόσεξε την διατροφη σου,αν δεν κανεις αεροβικη δεν γίνεται τίποτα ,μπλα μπλα )Aποψη μου,ας καταθεσει και αλλος την γνωμη του.

ναι κανω και αεροβικη 40-45 λεπτα και καλη διατροφη..εχω χασει και 4 κιλα...απο 89-->85 περιπου...κοντα στο 1.90 υψος...το λεω για 2ο λιποδιαλυτη επδ σε καμια βδομαδα και λιγο παραπανω τελειωνει το Cyto και θελω να στεγνωσω(και καλα:P) αλλα γαμωτο κανει κ 80 ευρω απο τα x-treme το black...πφφφφ...θα δω

COBRA_STYLE
28-06-10, 22:01
Eiναι από τους λιποδιαλύτες που σε "σηκωνουν".Τι εννοω,με υποθερμιδικη δίαιτα,με αποχή καποιου διαστηματος από την αεροβικη,με ότι κι αν συνεπαγεται,όλα γινοντουσαν πιο "ευκολα".
Σαφης μειωση της όρεξης,καλή ενταση και focus στην προπόνηση και πολυυυ ιδρωτα..Νομίζω ότι αξίζει της προσοχής..

εγω που λεω να το παω συνεχομενα με το Black μονο λιποδιαλυση θα εχω λογικα και οχι τσιτες ε??γτ εχω συνηθισει στην καφεινη απο το Cyto

Polyneikos
28-06-10, 22:13
Δεν είναι μονο η καφεινη ,εχει και αλλα καλουδια μεσα,ενας γνωστος μου δεν μπορουσε να κατσει σε ησυχία :green:
Υπάρχει και τόπικ : Lipo-6 Black (Nutrex) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6037&highlight=Lipo+black)

COBRA_STYLE
28-06-10, 23:13
Δεν είναι μονο η καφεινη ,εχει και αλλα καλουδια μεσα,ενας γνωστος μου δεν μπορουσε να κατσει σε ησυχία :green:
Υπάρχει και τόπικ : Lipo-6 Black (Nutrex) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6037&highlight=Lipo+black)

δεν μπορουσε να μεινει σε ησυχια..α.χχαχααχαχαχαχαχ....μαρεσε :P...ποποπο πορωθικα ρεεεεεε!!!!!το θελωωω...θα το κυνησω...ευχαριστω;):toast:

versus
28-06-10, 23:22
δεν μπορουσε να μεινει σε ησυχια..α.χχαχααχαχαχαχαχ....μαρεσε :P...ποποπο πορωθικα ρεεεεεε!!!!!το θελωωω...θα το κυνησω...ευχαριστω;):toast:

μου θύμισες εκείνη την διαφήμηση στο ταξί που λέει:
"Όλα μαζί κάνουν 11-8-80..τυχαίο;δεν νομίζω!ευχαριστώ!γεια σας!"
:P:P:P:P:P

Fiesta S 09
29-06-10, 17:16
Παιδιά θέλω να αυξήσω την φλεβικότητα μου για μεγαλύτερη και ταχύτερη απορόφηση.Με βάση των όσων έχω διαβάσει επιτυγχάνεται μέσω της αργινίνης.Αν κάνω λάθος διορθώστε με.Που μπορώ να προμηθευτώ σκέτη αργινίνη;;;Επίσης να συμπληρώσω οτι χρησιμοποιώ το κάτοθι συμπλήρωμα το οποίο περιέχει ποσότητα αργινίνης μέσα...http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9118&highlight=High+Voltage
Είμαι 98 κιλά και το ύψος μου 1,92 αν βοηθά σε κάτι.Ευχαριστώ.:thumbup:

Devil
29-06-10, 18:06
Παιδιά θέλω να αυξήσω την φλεβικότητα μου για μεγαλύτερη και ταχύτερη απορόφηση.Με βάση των όσων έχω διαβάσει επιτυγχάνεται μέσω της αργινίνης.Αν κάνω λάθος διορθώστε με.Που μπορώ να προμηθευτώ σκέτη αργινίνη;;;Επίσης να συμπληρώσω οτι χρησιμοποιώ το κάτοθι συμπλήρωμα το οποίο περιέχει ποσότητα αργινίνης μέσα...http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9118&highlight=High+Voltage
Είμαι 98 κιλά και το ύψος μου 1,92 αν βοηθά σε κάτι.Ευχαριστώ.:thumbup:

παρε το nitrix, για φλεβικοτητα ειναι καλητερη η AAKG απο την L-arginine

Fiesta S 09
29-06-10, 18:12
παρε το nitrix, για φλεβικοτητα ειναι καλητερη η AAKG απο την L-arginine

Μπορείς να μου πείς τι ακριβώς είναι η ΑΑΚG και έναν σύνδεσμο για το nitrix να μάθω και τιμούλα κτλ.,αν δεν βαριέσαι?

Devil
29-06-10, 18:48
Μπορείς να μου πείς τι ακριβώς είναι η ΑΑΚG και έναν σύνδεσμο για το nitrix να μάθω και τιμούλα κτλ.,αν δεν βαριέσαι?

AAKG = ARGININE ALPHA KETOGLUTARATE

δλδ ειναι αργινινη ενωμενη με αλφα κετογλουταρατο
ειναι καλητερη απο την απλη αργινινη σε θεμα pump
και θες μικροτερες δωσεις περιπου σε 3-5γρ

το nitrix ειναι λιγο τσουχτερο στην τιμη αλλα δουλευει

δεν νομιζω οτι μπορω να ποσταρω λινκ απο e-commerce στο φορουμ
αλλα λογικα αν τσεκαρεις τα λινκς του φορουμ ολο και καποιο μαγαζι θα το εχει

noz1989
29-06-10, 18:49
Σορρυ κιολας, αλλα για να αυξησεις οπως λες την φλεβικοτητα σου πρεπει να μειωσεις το λιπος σου! Βεβαια ειναι και θεμα γονιδιων! Παντως με ψηλο & λιπους δυσκολα θα δεις φλεβες! Αν το μειωσεις, θα δεις φλεβες χωρις να χρειαζεσαι prewo supps!

Just my 2 cents!

Devil
29-06-10, 18:51
Σορρυ κιολας, αλλα για να αυξησεις οπως λες την φλεβικοτητα σου πρεπει να μειωσεις το λιπος σου! Βεβαια ειναι και θεμα γονιδιων! Παντως με ψηλο & λιπους δυσκολα θα δεις φλεβες! Αν το μειωσεις, θα δεις φλεβες χωρις να χρειαζεσαι prewo supps!

Just my 2 cents!

εχει δικιο. τι bf εχεις?

+ 2 σεντς μορε:P:green::toast:

Fiesta S 09
29-06-10, 19:00
εχει δικιο. τι bf εχεις?

+ 2 σεντς μορε:P:green::toast:

Το πολύ 12 με 13%.Πριν 6 μήνες είχα κάνει λιπομέτρηση και δεν έχω διαφορά στα κιλά μου.Το nitrix ποιας εταιρίας είναι?

Devil
29-06-10, 19:03
Το πολύ 12 με 13%.Πριν 6 μήνες είχα κάνει λιπομέτρηση και δεν έχω διαφορά στα κιλά μου.Το nitrix ποιας εταιρίας είναι?

σε 12-13 θα πρεπει να εχεις καποια φλεβικοτητα

το nitrix ειναι τις bsn

Fiesta S 09
29-06-10, 19:09
σε 12-13 θα πρεπει να εχεις καποια φλεβικοτητα

το nitrix ειναι τις bsn

Έχω φλεβικότητα,απλά μιάς και πέρνω νιτρικό θα ήθελα να κάνει δουλειά.Αυτο που πέρνω(το αναφέρω πιο πάνω)νομίζω έχει ανεπαρκή αργινίνη για να δώ περισσότερη φλεβικότητα.

Devil
29-06-10, 19:14
Έχω φλεβικότητα,απλά μιάς και πέρνω νιτρικό θα ήθελα να κάνει δουλειά.Αυτο που πέρνω(το αναφέρω πιο πάνω)νομίζω έχει ανεπαρκή αργινίνη για να δώ περισσότερη φλεβικότητα.

αυτο που παιρνεις για μενα δεν ειναι νιτρικο
υδατανθρακες ειναι με λιγο απ'ολα
παρε ενα καθαρο νιτρικο στυλ nitrix και θα δεις διαφορα

Fiesta S 09
29-06-10, 19:16
αυτο που παιρνεις για μενα δεν ειναι νιτρικο
υδατανθρακες ειναι με λιγο απ'ολα
παρε ενα καθαρο νιτρικο στυλ nitrix και θα δεις διαφορα

Οκ παιδιά,ευχαριστώ.:thumbup:

DHM
30-06-10, 09:25
Ειμαι 70 κιλα μπορω να περνω ενα σκουπ πρωτεινη μονο μετα το γυμ η κανονικα πρωι πριν γυμναστηριο μετα και το βραδι πριν τον υπνο?
Ποια πρωτεινη ειναι καλη καμια ελληνικη? η whey?

Ramrod
30-06-10, 11:11
Ειμαι 70 κιλα μπορω να περνω ενα σκουπ πρωτεινη μονο μετα το γυμ η κανονικα πρωι πριν γυμναστηριο μετα και το βραδι πριν τον υπνο?
Ποια πρωτεινη ειναι καλη καμια ελληνικη? η whey?

Το πόση πρωτεϊνη (συμπλήρωμα) θα παίρνεις ημερησίως έχει να κάνει με το πόση λαμβάνεις απο τα υπόλοιπα γευματά σου και ποιές είναι οι ανάγκες σου. Προσωπικά πριν τον ύπνο το θεωρώ ανούσιο να πάρει κανείς whey. Αν θες σκόνη πάρε καζεϊνη.

Ελληνική whey είναι η "Ηρακλής". Αλλιώς ρίξε μια ματιά στο e-shop του φορουμ, θα βρεις κάποιες καλές επιλογές. Είναι υποκειμενικό θέμα...

versus
30-06-10, 20:23
Το πόση πρωτεϊνη (συμπλήρωμα) θα παίρνεις ημερησίως έχει να κάνει με το πόση λαμβάνεις απο τα υπόλοιπα γευματά σου και ποιές είναι οι ανάγκες σου. Προσωπικά πριν τον ύπνο το θεωρώ ανούσιο να πάρει κανείς whey. Αν θες σκόνη πάρε καζεϊνη.

Ελληνική whey είναι η "Ηρακλής". Αλλιώς ρίξε μια ματιά στο e-shop του φορουμ, θα βρεις κάποιες καλές επιλογές. Είναι υποκειμενικό θέμα...
:thumbup::thumbup:
βράδυ δεν έχεις λόγο να πάρεις whey!





Ειμαι 70 κιλα μπορω να περνω ενα σκουπ πρωτεινη μονο μετα το γυμ η κανονικα πρωι πριν γυμναστηριο μετα και το βραδι πριν τον υπνο?
Ποια πρωτεινη ειναι καλή καμια ελληνικη? η whey?
αυτό που σου πε πιο πάνω!
δες πόσο πρωτεΐνη έχεις σε κάθε γεύμα!
προσπάθησε να έχεις περίπου 30γρ.

deluxe
30-06-10, 21:26
Με αφορμη το Cytolean που πηρα σημερα και λεει οτι μειωνει την κορτιζολη, διαβασα καποια πραματα για αυτη και ειδα οτι συντιθεται απο την κορτιζονη. Στην κορτιζονη ειμαι αλλεργικος. Υπαρχουν συμπληρωματα που εχουν μεσα κορτιζονη;

Να ξερω για να τα σταματησω. Μηπως για αυτο εμφανιζονται ανα διαστηματα αφθες στα ουλα;

beefmeup
30-06-10, 21:40
Με αφορμη το Cytolean που πηρα σημερα και λεει οτι μειωνει την κορτιζολη, διαβασα καποια πραματα για αυτη και ειδα οτι συντιθεται απο την κορτιζονη. Στην κορτιζονη ειμαι αλλεργικος. Υπαρχουν συμπληρωματα που εχουν μεσα κορτιζονη;

Να ξερω για να τα σταματησω. Μηπως για αυτο εμφανιζονται ανα διαστηματα αφθες στα ουλα;

εχω την εντυπωση οτι τα λες αναποδα εδω..η κορτιζολη μετατρεπεται σε κορτιζονη,μεσω ενζυμων στο σωμα

deluxe
01-07-10, 02:11
Λαθος κανεις. Διαβασε λιγο.

beefmeup
01-07-10, 12:15
Λαθος κανεις. Διαβασε λιγο.

μμμαλιστα,σε ευχαριστω για την διωρθωση,να σαι καλα.

:toast:

versus
01-07-10, 13:05
παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα pre-workout συμπλήρωμα!
λέει να το παίρνεις 45 λεπτά πριν την προπόνηση!
μπορώ να παίρνω 45 λεπτά πριν αυτό,και αμέσως μετά πρωτεΐνη + Δεξτρόζη;
μιλάω για περίοδο όγκου!

GEORGEXX1
01-07-10, 13:41
παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα pre-workout συμπλήρωμα!
λέει να το παίρνεις 45 λεπτά πριν την προπόνηση!
μπορώ να παίρνω 45 λεπτά πριν αυτό,και αμέσως μετά πρωτεΐνη + Δεξτρόζη;
μιλάω για περίοδο όγκου!

Μιση ωρα πριν την προπονηση παρε την πρωτεινη, αλα την δεξτροζη θα την χρειαστεις πιο πολυ μετα την προπονηση σαν απλο υδατανθρακα για την αναπληρωση του γλυκογονου.

versus
01-07-10, 13:49
και το prewo πως θα το συνδυάσω;

GEORGEXX1
01-07-10, 13:57
και το prewo πως θα το συνδυάσω;

παρε γλουταμινη η bcaa η αμινοξεα.

versus
01-07-10, 17:14
για το συγκεκριμένο προϊόν λέω...!
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4715&category=730
πως να το συνδυάσω σε περίοδο όγκου;
να το παίρνω μισή ώρα πριν το γυμναστήριο..και μετά το γυμναστήριο πρωτεΐνη+δεξτρόζη;
καλά είναι;

scarone
01-07-10, 18:14
Παιδια μια απορεια...οταν λεμε 1 σκουπ γει εννοουμε μια δωση πρωτεινης;

deluxe
01-07-10, 18:19
Εξαρταται ποσο μεγαλο ειναι το σκουπ. Για να παρεις μια δοση πρωτεϊνης (25-30γρ), μπορει να θελει και 2,3 scoop.

GEORGEXX1
01-07-10, 18:25
για το συγκεκριμένο προϊόν λέω...!
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4715&category=730
πως να το συνδυάσω σε περίοδο όγκου;
να το παίρνω μισή ώρα πριν το γυμναστήριο..και μετά το γυμναστήριο πρωτεΐνη+δεξτρόζη;
καλά είναι;

ναι, αν παλι θες βαλε πριν την προπονηση bcaa και αμεσως μετα πρωτεινη-δεξτροζη.

versus
01-07-10, 18:26
ναι, αν παλι θες βαλε πριν την προπονηση bcaa και αμεσως μετα πρωτεινη-δεξτροζη.

οκ φίλε thanks:thumbup:

versus
01-07-10, 18:29
Παιδια μια απορεια...οταν λεμε 1 σκουπ γει εννοουμε μια δωση πρωτεινης;
η δόση είναι συνήθως 25-30gr!
και τα scoop περίπου όλα τόσο είναι από τις whey!




Εξαρταται ποσο μεγαλο ειναι το σκουπ. Για να παρεις μια δοση πρωτεϊνης (25-30γρ), μπορει να θελει και 2,3 scoop.

:thumbup::thumbup:

Mitsen
01-07-10, 19:16
Εξαρταται ποσο μεγαλο ειναι το σκουπ. Για να παρεις μια δοση πρωτεϊνης (25-30γρ), μπορει να θελει και 2,3 scoop.

Εξαρτάται από την περιεκτικότητα πρωτεΐνης του συμπληρώματος

versus
01-07-10, 19:20
Εξαρτάται από την περιεκτικότητα πρωτεΐνης του συμπληρώματος

:thumbup:

Mitsen
01-07-10, 19:28
:thumbup:
ρε versus με όλα συμφωνείς εσύ? :P
αντιφάσκεις :green:

versus
01-07-10, 19:32
ρε versus με όλα συμφωνείς εσύ? :P
αντιφάσκεις :green:

γιατί;
και εγώ αυτό είπα:P

deluxe
01-07-10, 19:50
Εξαρτάται από την περιεκτικότητα πρωτεΐνης του συμπληρώματοςΣτα 2γρ θα κολλησουμε δλδ τωρα;

Eddie
01-07-10, 19:56
Στα 2γρ θα κολλησουμε δλδ τωρα;

Aμα ειναι 50αρα,στα 30 γρ εχει 15γρ πρωτεινη,αμα ειναι 80αρα εχει 24.Γιατι 2 γρ??Εισαι λαθος εδω.

Ramrod
01-07-10, 20:08
η δόση είναι συνήθως 25-30gr!
και τα scoop περίπου όλα τόσο είναι από τις whey!





:thumbup::thumbup:

δεν ισχύει...έχω scoop απο whey που είναι 12,5 γρ.

Mitsen
01-07-10, 20:12
Στα 2γρ θα κολλησουμε δλδ τωρα;
Ποια 2gr ρε ντελούξ?
Το ίδιο είναι μια προτείνη 50% περιεκτικότητα σε προτείνη και το ίδιο είναι μια 85%?

http://img484.imageshack.us/img484/5149/search6kw.jpg
:roll::roll:

versus
01-07-10, 20:17
δεν ισχύει...έχω scoop απο whey που είναι 12,5 γρ.

ποια;

Eddie
01-07-10, 20:17
ποια;

Reflex.

alien.carmania
01-07-10, 20:19
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

versus
01-07-10, 20:22
τέλος πάντων δεν ήθελα να πω αυτό!
δεν έχω λόγο να πάρω whey με τόσο χαμηλή περιεκτικότητα!

Ramrod
01-07-10, 20:22
ποια;


Reflex.

+ 1

+ MDY Bulk whey

και νομίζω έχω πετύχει και ακόμα μία....

deluxe
01-07-10, 20:23
Καλα την 50αρα δεν την λες πρωτεϊνη. Ξεφυγαμε λιγο.

Ramrod
01-07-10, 20:24
τέλος πάντων δεν ήθελα να πω αυτό!
δεν έχω λόγο να πάρω whey με τόσο χαμηλή περιεκτικότητα!

Τι εννοείς? Γιατί ξέρεις καμία whey που να έχει πολύ χαμηλή? Οι πιο χαμηλες που ξέρω εγώ είναι η Whey Maxxx (PVL) και η Syngex (VPX) που έχουν 68-69% και η myofusion του gaspari που έχει και αυτή γύρω στο 70 (αλλά δεν είναι whey)

versus
01-07-10, 20:25
Καλα την 50αρα δεν την λες πρωτεϊνη. Ξεφυγαμε λιγο.

αυτό είπα και πριν!:thumbup:
δεν έχω λόγο να την αγοράσω!

Eddie
01-07-10, 20:29
Τι εννοείς? Γιατί ξέρεις καμία whey που να έχει πολύ χαμηλή? Οι πιο χαμηλες που ξέρω εγώ είναι η Whey Maxxx (PVL) και η Syngex (VPX) που έχουν 68-69% και η myofusion του gaspari που έχει και αυτή γύρω στο 70 (αλλά δεν είναι whey)

Η νιτροτεκ νομιζω μονο whey εχει και ειναι 70αρα.Οι φορμουλες παντως πεφτουν πολυ πιο κατω απο 70.

lef
01-07-10, 21:54
Παιδια παω για camping αυριο και λεω να παρω πρωτεινουλα μαζι μου.παιζει να εχω προβλημα με την ζεστη?:toast:

thanasis reaction
01-07-10, 22:44
αν δεν την χτυπαει ο ηλιος ειναι μια χαρα.πρεπει να την κλεινεις καλα κ να μην ακουμπαει στο χωμα.

GEORGEXX1
01-07-10, 22:47
Παιδια παω για camping αυριο και λεω να παρω πρωτεινουλα μαζι μου.παιζει να εχω προβλημα με την ζεστη?:toast:


αν δεν την χτυπαει ο ηλιος ειναι μια χαρα.πρεπει να την κλεινεις καλα κ να μην ακουμπαει στο χωμα.

καλο ειναι να μπαινει στο ψυγειο, εκτος των αλων αν ζεσταθει εχει μια ασχημη μυρωδια

thanasis reaction
01-07-10, 22:49
στο ψυγειο ολο το κουβαδακι???κανει?

lef
01-07-10, 22:51
αν δεν την χτυπαει ο ηλιος ειναι μια χαρα.πρεπει να την κλεινεις καλα κ να μην ακουμπαει στο χωμα.

8α την εχω σε σακουλακια,καθε σακουλακι και μια δοση και θα προσπαθησω να τα εχω σε σκια.

GEORGEXX1
01-07-10, 22:52
στο ψυγειο ολο το κουβαδακι???κανει?

οχι μονο τις δοσεις που θα χρειαστεις.

thanasis reaction
01-07-10, 22:53
προσεχε να ειναι σε σημειο που δεν θα την φτανουν ζωιφια κτλ.

thanasis reaction
01-07-10, 22:55
οχι μονο τις δοσεις που θα χρειαστεις.

με μπερδεψες!!!την σκονη σε ψυγειο?η' την σκονη χτυπημενη με νερο στο ψυγειο?το 2ο το θεωρω δεδομενο.

lef
01-07-10, 22:55
προσεχε να ειναι σε σημειο που δεν θα την φτανουν ζωιφια κτλ.

θα τα σκοτωσω αν μου φανε την πρωτεινη τα τουμπανιασμενα ζωιφια :P
οχι σε τσαντα κλειστα θα τα εχω..

thanasis reaction
01-07-10, 22:58
θα τα σκοτωσω αν μου φανε την πρωτεινη τα τουμπανιασμενα ζωιφια :P
οχι σε τσαντα κλειστα θα τα εχω..

εκτος κ αν σου κανουν παραπονα γιατην γευση!!!!!!!!!!!:green:

lef
01-07-10, 23:02
εκτος κ αν σου κανουν παραπονα γιατην γευση!!!!!!!!!!!:green:

αχαριστα ζωιφια:P

GEORGEXX1
01-07-10, 23:03
με μπερδεψες!!!την σκονη σε ψυγειο?η' την σκονη χτυπημενη με νερο στο ψυγειο?το 2ο το θεωρω δεδομενο.

την σκονη ρε συ στο ψυγειο, βγαζεις την δοση που θες την χτυπας και πινεις, και μετα την υπολοιπη σκονη στο ψυγειο.

GEORGEXX1
01-07-10, 23:05
8α την εχω σε σακουλακια,καθε σακουλακι και μια δοση και θα προσπαθησω να τα εχω σε σκια.

μην την βαλεις σε σακουλακι βαλτην σε γυαλινο βαζο

lef
01-07-10, 23:11
μην την βαλεις σε σακουλακι βαλτην σε γυαλινο βαζο

εβαλα τα σακουλακια μεσα σε γυαλινα βαζα αν και δεν καταλαβαινω την διαφορα:unsure:

GEORGEXX1
01-07-10, 23:14
εβαλα τα σακουλακια μεσα σε γυαλινα βαζα αν και δεν καταλαβαινω την διαφορα:unsure:

η πρωτεινη αν ζεσταθει μεσα στο ναυλον με την θερμοκρασια θα τραβηξει υγρασια,μυρωδια και πολα αλλα καλουδια απο την σακουλα,για αυτο βαλτην απευθειας σε ενα γυαλινο και βγαζε με το σκουπ.

versus
01-07-10, 23:23
γενικά παιδιά...μην αποθηκέυεται πράγματα χήμα μέσα σε πλαστικές σακούλες,ενώ έχει ζέστη!
δεν είναι καλό!

lef
01-07-10, 23:25
η πρωτεινη αν ζεσταθει μεσα στο ναυλον με την θερμοκρασια θα τραβηξει υγρασια,μυρωδια και πολα αλλα καλουδια απο την σακουλα,για αυτο βαλτην απευθειας σε ενα γυαλινο και βγαζε με το σκουπ.

οκ:thumbup:

Mitsen
02-07-10, 00:20
γενικά παιδιά...μην αποθηκέυεται πράγματα χήμα μέσα σε πλαστικές σακούλες,ενώ έχει ζέστη!
δεν είναι καλό!
Όντως!
Το συμπέρανα και εγώ αυτό πρόσφατα που πήγα για ψαροντούφεκο.
Eίχα μέσα στη βαλίτσα με τον εξοπλισμό μου το sheiker με την σκόνη μέσα.

Βγαίνοντας έξω μετά από 4 ώρες, πρόσθεσα λίγο νερό και ήταν ειλικρινά αηδία!!
Είχε αλλαχτεί η γεύση της. Παρόλο που δεν χαμπαριάζω από γεύσεις με το ζόρι το ήπια.

Y.Γ. Να σημειώσω ότι το είχα σε σκιέρς μέρος αλλα προφανώς έκανε ζεστη!?!

versus
02-07-10, 10:45
Όντως!
Το συμπέρανα και εγώ αυτό πρόσφατα που πήγα για ψαροντούφεκο.
Eίχα μέσα στη βαλίτσα με τον εξοπλισμό μου το sheiker με την σκόνη μέσα.

Βγαίνοντας έξω μετά από 4 ώρες, πρόσθεσα λίγο νερό και ήταν ειλικρινά αηδία!!
Είχε αλλαχτεί η γεύση της. Παρόλο που δεν χαμπαριάζω από γεύσεις με το ζόρι το ήπια.

Y.Γ. Να σημειώσω ότι το είχα σε σκιέρς μέρος αλλα προφανώς έκανε ζεστη!?!

και σε σκιά να είναι,όταν στον ήλιο έχει 37 βαθμούς,στην σκιά πόσο να έχει;27;δεν γίνεται!:)

και κάτι άλλο!
άμα θέλετε να πιείτε καμία σοκολάτα ζεστή τον χειμώνα...ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ!
εννοώ αυτά που ναι σαν φελλός για να την κρατάει ζεστή!

Ramrod
02-07-10, 11:28
και σε σκιά να είναι,όταν στον ήλιο έχει 37 βαθμούς,στην σκιά πόσο να έχει;27;δεν γίνεται!:)

και κάτι άλλο!
άμα θέλετε να πιείτε καμία σοκολάτα ζεστή τον χειμώνα...ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ!
εννοώ αυτά που ναι σαν φελλός για να την κρατάει ζεστή!

Όχι οτι συνηθίζω να το κάνω αλλά γιατί? Δεν είναι ακριβώς πλαστικά αυτά...

versus
02-07-10, 11:30
Όχι οτι συνηθίζω να το κάνω αλλά γιατί? Δεν είναι ακριβώς πλαστικά αυτά...

το ξέρω!λένε ότι μειώνει τα σπερματοζωάρια αυτός ο συνδυασμός!
έγιναν και έρευνες παγκοσμίως!

Ramrod
02-07-10, 11:33
το ξέρω!λένε ότι μειώνει τα σπερματοζωάρια αυτός ο συνδυασμός!
έγιναν και έρευνες παγκοσμίως!

:doh::doh::doh:

versus
02-07-10, 11:36
:doh::doh::doh:

εγώ σου λέω τι έδειξαν οι έρευνες!
εσύ ότι θέλεις κλανεις:green::green::green:

xstreeme
04-07-10, 19:50
Παιδιά σε περίοδο όγκου χρησιμοποιώ το πρωί myofusion+βρωμη+γαλα+μπανανα.Και μεταπροπονητικά whey της MRM.Yπάρχει πρόβλημα που χρησιμοποιώ myofusion to πρωί?.Υπάρχει διαφορά με το αν χρησιμοποιούσα whey?Μιλάμε μονο για το πρωινό καθως στο μεταπροπονητικό χρησιμοποιω whey.

Manos1989
04-07-10, 20:49
Παιδιά σε περίοδο όγκου χρησιμοποιώ το πρωί myofusion+βρωμη+γαλα+μπανανα.Και μεταπροπονητικά whey της MRM.Yπάρχει πρόβλημα που χρησιμοποιώ myofusion to πρωί?.Υπάρχει διαφορά με το αν χρησιμοποιούσα whey?Μιλάμε μονο για το πρωινό καθως στο μεταπροπονητικό χρησιμοποιω whey.

Concentrate στο πρωινό,isolate μεταπροπονητικά,casein πριν τον ύπνο.
Είσαι οκ με την Myofusion το πρωί αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς οτι χρησιμοποιείς whey μεταπροπονητικά?whey isolate ή whey concentrate?

xstreeme
04-07-10, 22:43
Εχω δυο πρωτεινες.Την ΜYOFUSION που ειναι 3 πηγων την χρησιμοποιω το πρωι με βρωμη κλπ οπως σου ειπα.Και την METABOLIC WHEY της MRM που ειναι concetratre+isolate δηλαδη γρηγορης αποροφησης την χρησιμοποιω μονο μετα την προπονηση.

versus
04-07-10, 22:44
Παιδιά σε περίοδο όγκου χρησιμοποιώ το πρωί myofusion+βρωμη+γαλα+μπανανα.Και μεταπροπονητικά whey της MRM.Yπάρχει πρόβλημα που χρησιμοποιώ myofusion to πρωί?.Υπάρχει διαφορά με το αν χρησιμοποιούσα whey?Μιλάμε μονο για το πρωινό καθως στο μεταπροπονητικό χρησιμοποιω whey.

βασικά σε περίοδο όγκου είσαι!!!!
βάλε και λίγο dextroze μέσα στην whey για μεταπροπονητικό!

xstreeme
04-07-10, 23:32
Nαι φιλος..βαζω υδατανθρακα monster waxy maize της cytosport 1 scoop(40gr) ;)

deluxe
05-07-10, 08:02
Τι εμπειρια προυποθετει ενα στακ novedex,plasmajet,mitotropin για να δεις αποτελεσματα;

Επισης, παιρνω cytolean τωρα, μπορω να το παρω για 15 ημερες, να αρχισω mitotropin, και οταν τελειωσει να συνεχισω ξανα με το cyto, για αλλες 15 ημερες;

versus
05-07-10, 10:39
Nαι φιλος..βαζω υδατανθρακα monster waxy maize της cytosport 1 scoop(40gr) ;)

:thumbup:

thanasis reaction
05-07-10, 11:19
Τι εμπειρια προυποθετει ενα στακ novedex,plasmajet,mitotropin για να δεις αποτελεσματα;

Επισης, παιρνω cytolean τωρα, μπορω να το παρω για 15 ημερες, να αρχισω mitotropin, και οταν τελειωσει να συνεχισω ξανα με το cyto, για αλλες 15 ημερες;

ασε κ τιποτα για κανεναν αλλο!!!!!!εχεις σηκωσει ολο το μαγαζι!!!!:weights:
πλακα κανω ετσι...

manos_
05-07-10, 11:49
Η μαξιμουμ δοσολογια για μουρουνελαιο 20-30 ml δεν ειναι?

dhmhtrhs
05-07-10, 14:10
Τι εμπειρια προυποθετει ενα στακ novedex,plasmajet,mitotropin για να δεις αποτελεσματα;

Επισης, παιρνω cytolean τωρα, μπορω να το παρω για 15 ημερες, να αρχισω mitotropin, και οταν τελειωσει να συνεχισω ξανα με το cyto, για αλλες 15 ημερες;

φιλε πρεπει να ηρεμησεις μου φαινεται.......plasmajet και mitotropin???πραγματικα πιστευεις οτι μπορει να ειναι καλος συνδυασμος αυτος??και καπακι novedex??το μονο που μπορει να συνδυαστει ειναι mitotropin με novedex αλλα εγω δεν θα το εκανα ποτε αυτο το stack....:unsure:

versus
05-07-10, 15:02
Τι εμπειρια προυποθετει ενα στακ novedex,plasmajet,mitotropin για να δεις αποτελεσματα;

Επισης, παιρνω cytolean τωρα, μπορω να το παρω για 15 ημερες, να αρχισω mitotropin, και οταν τελειωσει να συνεχισω ξανα με το cyto, για αλλες 15 ημερες;

έφτασες σε τέτοιο επίπεδο που δεν μπορείς να πας παρακάτω για να τα χρησιμοποιήσεις;ταυτόχρονα;δεν θέλει και μία εμπειρία;τι λες;

deluxe
05-07-10, 16:17
Ειπα οτι εχω φτασει; Ουτε σε 2 χρονια δε θα φτασω σε επιπεδο για να τα χρησιμοποιησω. Η γνωση ομως δε βλαπτει. Εχω βαρεθει να το λεω.

Οσο για το αλλο με το cytolean/mitotropin, οποιος μπορει να με συμβουλευσει, εχει καλως.

dhmhtrhs
05-07-10, 16:24
ωπα δεν το ειχα προσεξει αυτο το ερωτημα σου..ναι γινεται και για μενα ειναι καλη επιλογη για να επανελθει παλι ο οργανισμος με ενα πιο ''μαλακο'' λιποδιαλυτικο..μην βρεθει απο τα πολυ ''ψηλα'' στα ''χαμηλα'' αποτομα..

deluxe
05-07-10, 16:42
Ωραιος, τοτε ετσι θα το κανω.

Manos1989
05-07-10, 19:59
Ταυρίνη βρίσκω σε φαρμακείο ή που αλλού?

dhmhtrhs
05-07-10, 21:12
σε φαρμακειο δεν ξερω αλλα ολα τα μαγαζια που πουλανε συμπληρωματα εχουν ταυρινη ειτε μονη ειτε σε φορμουλες...

Manos1989
06-07-10, 11:20
Εχει ιδέα κανείς που μπορώ να βρω ketotifen στην Ελλάδα?Υπάρχει κανονικά στις λίστες του ΕΟΦ,πήρα την εταιρία που το έχει τηλέφωνο και μου είπαν είναι μόνο για εξωτρικό αν και ψιλοάσχετη αυτή που μίλησα,δεν το ήξερε καν.
Εάν δεν υπάρχει Ελλάδα,αν ξέρει κάποιος κανένα site από εξωτερικό έγκυρο ας ρίξει ένα pm.
Thnx;)

versus
06-07-10, 16:48
παιδιά...γίνεται να πάρω το cell mass http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4384&category=906 για μεταπροπονητικό+whey+dextroze;και αν ναι πως να τα συνδυάσω;όλα μαζί στο sheiker μπαμ και κάτω;

TEFAAtzis
06-07-10, 16:57
παιδιά...γίνεται να πάρω το cell mass http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4384&category=906 για μεταπροπονητικό+whey+dextroze;και αν ναι πως να τα συνδυάσω;όλα μαζί στο sheiker μπαμ και κάτω;

λογικα παιρνεις το σελ με την δεξτροζη πρωτα και μετα απο κανα 15λεπτο την πρωτεινη

versus
06-07-10, 16:58
λογικα παιρνεις το σελ με την δεξτροζη πρωτα και μετα απο κανα 15λεπτο την πρωτεινη

αααα!!δεν γίνεται όλα μαζί;

thegravijia
06-07-10, 17:15
παιδιά...γίνεται να πάρω το cell mass http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4384&category=906 για μεταπροπονητικό+whey+dextroze;και αν ναι πως να τα συνδυάσω;όλα μαζί στο sheiker μπαμ και κάτω;
πρωτεινη μαζι με δεξτροζη
και το cell mass σκετο

ολα την ιδια ωρα αμεσως μετα την προπονηση

xrist-skl
06-07-10, 19:06
mia erotisi thelo na paro nitriko kai exo agorasei to na NO VAPOR tis muscletech (skoni)tin proteini posi ora prin prepei na tin pernokai poso to nitriko?

beefmeup
06-07-10, 19:09
mia erotisi thelo na paro nitriko kai exo agorasei to na NO VAPOR tis muscletech (skoni)tin proteini posi ora prin prepei na tin pernokai poso to nitriko?

φιλε αν διαβασεις τις οδηγιες,θα βρεις την λυση στον γριφο που ψαχνεις.

versus
06-07-10, 19:30
mia erotisi thelo na paro nitriko kai exo agorasei to na NO VAPOR tis muscletech (skoni)tin proteini posi ora prin prepei na tin pernokai poso to nitriko?


φιλε αν διαβασεις τις οδηγιες,θα βρεις την λυση στον γριφο που ψαχνεις.

διάβασε λίγο και τους κανόνες του forum!
no greeklish!;)

versus
06-07-10, 19:31
πρωτεινη μαζι με δεξτροζη
και το cell mass σκετο

ολα την ιδια ωρα αμεσως μετα την προπονηση

ααα..δηλαδή βάζω την πρωτεΐνη+δεξτρόζη στο ίδιο sheiker,τα πίνω,και αμέσως στο καπάκι το cell mass!

dhmhtrhs
06-07-10, 19:47
ααα..δηλαδή βάζω την πρωτεΐνη+δεξτρόζη στο ίδιο sheiker,τα πίνω,και αμέσως στο καπάκι το cell mass!

πρωτα το cell-mas μετα την πρωτεινη..
εγω βεβαια θα σου προτεινα πρωτα cell-mass με το που τελειωσεις gym και οταν γυρισεις σπιτι γυρω στο 30λεπτο πρωτεινη-δεξτροζη..ο,τι θες ομως..

versus
06-07-10, 19:50
πρωτα το cell-mas μετα την πρωτεινη..
εγω βεβαια θα σου προτεινα πρωτα cell-mass με το που τελειωσεις gym και οταν γυρισεις σπιτι γυρω στο 30λεπτο πρωτεινη-δεξτροζη..ο,τι θες ομως..

δεν είναι λίγο αργά,μετά από 30 λεπτά να πάρω την πρωτεΐνη;

dhmhtrhs
06-07-10, 20:19
εγω την παιρνω κανα τεταρτακι μετα απο το gym εφοσον γυρισω σπιτι..πιστευω πως ειναι η καταλληλη στιγμη...

βασικα υπαρχουν 2 αποψεις:η μια λεει οτι με το που τελειωσεις γυμναστικη πρωτεινη και υδατανθρακα για να ανεβασουμε ινσουλινη..η αλλη λεει πως καλυτερα μετα απο κανα μισαωρο για να αφησουμε λιγο να ''ενεργησει'' και η αυξητικη ορμονη(πολυ περιληπτικα γιατι προκειται για μια πολυ συνθετη διαδικασια και θα βγουμε τελειως off)..δεν θα σου πω ποιο ειναι το καλυτερο καθως δεν ειναι σιγουρο τιποτα και υπαρχουν μονο ερευνες...

σ αυτο που λες εγω απλα δεν αισθανομαι καλα να τα βαζω ολα μαζι αχταρμα μεσα μου..πιο πολυ για θεμα αποροφησης..οποτε πιστευω ενα τεταρτακι με μισαωρο μετα το cell-mass ειναι μια χαρα η πρωτεινη..

versus
06-07-10, 20:20
ok!

xrist-skl
06-07-10, 22:40
to nitriko mporo na to paro amesos meta tin propponisi mazi me tin proteini?

thanasis reaction
06-07-10, 22:44
το νιτρικο ειναι για πριν την προπονηση.

xrist-skl
06-07-10, 22:50
το νιτρικο ειναι για πριν την προπονηση.

apla i siskevasia leei prin tin proponisi ena skoup kai meta tin proponisi duo skoup


***Κανόνας του φόρουμ είναι να γράφεις ελληνικά. Mods Team***

thanasis reaction
06-07-10, 22:56
ποιο νιτρικο ειναι αυτο?

xrist-skl
06-07-10, 23:14
ποιο νιτρικο ειναι αυτο?

naNO VAPOR tis muscletech αν μπορει καποιος να μου απαντησει

thegravijia
06-07-10, 23:23
δεν είναι λίγο αργά,μετά από 30 λεπτά να πάρω την πρωτεΐνη;
την ιδια ωρα ρε παιδια θελει - αμεσως μετα την προπονηση ολα μαζι .

νταξ νομιζετρ οτι θα δειτε καμια διαφορα αμα τα παρετε με ενα τεταρτο διαφορα.

ουτε ο κολεμαν δεν το ψαχνει τοσο .

μπουκωσετα ολα μαζι η οπως σε βολευει αλλα αμεσως μετα την προπονηση

εγω πχ
βαζω την πρωτεινη μαζι με τα δεξτροζες στο σεικερ και την κρεατινη την κατεβαζω μαζι με το αλατι ξεχωριστα

versus
06-07-10, 23:28
με μπερδέψατε αλλά θα ρωτήσω τον Coleman και θα σας πω:P

stairwayth
07-07-10, 00:26
καμια οικονομικη πρωτεινη εχετε να μ προτεινετε?παιρνω τη mutant pro 40E με 9οο γρ κ τελειωνει σε 15 μερες!ελεος!καθε μηνα αν δεινω 80-90 Ε γ πρωτεϊνες θα μπω μεσα!!!

thegravijia
07-07-10, 00:29
καμια οικονομικη πρωτεινη εχετε να μ προτεινετε?παιρνω τη mutant pro 40E με 9οο γρ κ τελειωνει σε 15 μερες!ελεος!καθε μηνα αν δεινω 80-90 Ε γ πρωτεϊνες θα μπω μεσα!!!
οπως το πες.
σε χαλαει να περνεις με 25 ευρα ενα κιλο?

τσεκαρε το eshop της σελιδας

Gregman
07-07-10, 00:32
Καλησπέρα και από εμενα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις πρωτεΐνες.
Ξέρω ότι 2 ώρες πριν κανεις γυμναστική πρέπει να πάρεις ένα scoop πρωτεΐνης και μόλις τελειώσεις άλλο ένα η ερώτηση είναι ότι αν εγώ κάνω την γυμναστική μου και τελειώσω πχ στις 4 και 5 έχω πολεμική τέχνη τι πρέπει να κάνω?

KATERINI 144
07-07-10, 00:37
^^συγχωνεύτηκε εδω.

Eddie
07-07-10, 00:41
Καλησπέρα και από εμενα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις πρωτεΐνες.
Ξέρω ότι 2 ώρες πριν κανεις γυμναστική πρέπει να πάρεις ένα scoop πρωτεΐνης και μόλις τελειώσεις άλλο ένα η ερώτηση είναι ότι αν εγώ κάνω την γυμναστική μου και τελειώσω πχ στις 4 και 5 έχω πολεμική τέχνη τι πρέπει να κάνω?

Μπορεις ενδιαμεσα να παρεις bcaa αμινοξεα.Απλα θα ηταν καλυτερο να ελαχιστοποιουσες το κενο,δλδ να τελειωνες 4.30 και 5 να αρχιζες το ξυλο.Η καπως ετσι.

Gregman
07-07-10, 00:47
Eίμαι 16 χρόνον αγόρασα μια πρωτεΐνη η οποια δεν έχει τρελα ποσοστά γιατί δεν ψάχνω το τέλειο και όχι για μακροχρόνια χρήση θέλω να κάνω την γυμναστική μου και μετά να αρχίσω ξύλο θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Eddie
07-07-10, 00:50
Eίμαι 16 χρόνον αγόρασα μια πρωτεΐνη η οποια δεν έχει τρελα ποσοστά γιατί δεν ψάχνω το τέλειο και όχι για μακροχρόνια χρήση θέλω να κάνω την γυμναστική μου και μετά να αρχίσω ξύλο θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Προβλημα δε θα εχεις,απλα η πρωτεινη σου καλο θα ηταν να ειναι απο ορο γαλακτος,δλδ whey γιατι χρειαζεσαι γρηγορης αφομοιοσης πριν και μετα απο την προπονηση.

Gregman
07-07-10, 00:52
ορο γάλακτος δηλαδή να μπαίνει σε γαλα?

savage
07-07-10, 00:55
Καλησπέρα και από εμενα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις πρωτεΐνες.
Ξέρω ότι 2 ώρες πριν κανεις γυμναστική πρέπει να πάρεις ένα scoop πρωτεΐνης και μόλις τελειώσεις άλλο ένα η ερώτηση είναι ότι αν εγώ κάνω την γυμναστική μου και τελειώσω πχ στις 4 και 5 έχω πολεμική τέχνη τι πρέπει να κάνω?

αν πινεις ταχειας απορροφησης πρωτεινη,τυπου whey consentrate/isolate πιες και αμεσως μετα την προπονηση και πιες και waxy maize/δεξτροζη/μπανανα/μελι κτλ για να εχεις ενεργεια να βγαλεις και την 2η προπονηση.Σου μιλω εκ πειρας,διοτι επαιζα μπασκετ και πολλες φορες τεειωνα το γυμναστηριο μιση ωρα (η και λιγο παραπανω) πριν ξεκινησει η προπονηση μπασκετ και επινα πρωτεινη με υδατανθρακες για να ανταπεξελθω και στη 2η προπονηση μετα απο καμια ωρα.:thumbup:

Eddie
07-07-10, 00:57
ορο γάλακτος δηλαδή να μπαίνει σε γαλα?

Οχι οχι,καμια σχεση.Πρωτεινη ορρου γαλακτος,αγγληστι whey.Διαβασε λιγο το φορουμ και για τα συμπληρωματα και μην παιρνεις κατι που δε γνωριζεις τι ειναι.

:toast:

Gregman
07-07-10, 01:02
Χαζή ερώτηση αλλα πως μπορώ να καταλάβω αν είναι whey?

savage
07-07-10, 01:05
το γραφει πανω.καλα πηρες κατι που δεν ξερεις τι ειναι??????:unsure::unsure::unsure::unsure:

Gregman
07-07-10, 01:08
Savage δεν έχω ιδέα από αυτά πήγα σε ένα μαγαζί και ζήτησα μια πρωτεΐνη σύμφωνα με αυτά που ζητάω...

savage
07-07-10, 01:32
ναι αλλα πρεπει να ξερεις οτι οι πωλητες πουλανε αυτο που θελουν να ξεφορτωθουν κι οχι αυτο που χρειαζεσαι πραγματικα.η πρωτεινη που πηρες ειναι πρωτεινη πολλων πηγων,οχι μονο ορου γαλακτος(η οποια ειναι ταχιστης απορροφησης και ηταν ο,τι πρεπει στην περιπτωση σου).
Αυτη ειναι καλο να πινεται σε καποια ασχετη ωρα μεσα στη μερα που θα χανεις καποιο γευμα σου και αυτη επειδη ειναι σταδιακης απορροφησης θα το αντικαθιστα και θα κραταει χορτατο σχετικα πολυ ωρα.
Για αυτο που θες,δεν κανει.Τωρα βεβαια απο το τιποτα πινε αυτη και τρωε καμια μπανανα και πηγαινε για πολεμικες τεχνες μετα

versus
07-07-10, 11:08
Χαζή ερώτηση αλλα πως μπορώ να καταλάβω αν είναι whey?
το γράφει επάνω στο κουτί!:P




Savage δεν έχω ιδέα από αυτά πήγα σε ένα μαγαζί και ζήτησα μια πρωτεΐνη σύμφωνα με αυτά που ζητάω...
χαχαχα!!την έκατσες την βάρκα!
το πιθανότερο ήταν να σε πούλησαν ότι ήθελα να τους φύγει επειδή δεν ήξερες!
εκεί πρέπει να πηγαίνεις,να παίρνεις και να φεύγεις!

versus
07-07-10, 11:09
καμια οικονομικη πρωτεινη εχετε να μ προτεινετε?παιρνω τη mutant pro 40E με 9οο γρ κ τελειωνει σε 15 μερες!ελεος!καθε μηνα αν δεινω 80-90 Ε γ πρωτεϊνες θα μπω μεσα!!!

:shock::shock::shock:
πού τις βρίσκεις ρε τρελέ;
από φαρμακείο;

sogoku
07-07-10, 11:20
καμια οικονομικη πρωτεινη εχετε να μ προτεινετε?παιρνω τη mutant pro 40E με 9οο γρ κ τελειωνει σε 15 μερες!ελεος!καθε μηνα αν δεινω 80-90 Ε γ πρωτεϊνες θα μπω μεσα!!!



Απο το shop του φορουμ αδερφε την whey της reflex.2,3 κιλα θα σε παει 40 μερες και με 55 ευρω.....

stairwayth
07-07-10, 12:10
εχω ενα προβληματακι με τ e-shop ομως.αν ερθει κουριερ και δει η μανα μ ρε θα με πρηξει τ ουμπαλα γτ ειναι κ γιατρος.μηπως υπαρχει κν μαγαζι εδω θεσσαλονικη με κλες τιμες?(μπηκα στο site της x-treme stores και εχει κατι πλ κλες τιμες τοις μετρητοις.αυτες ειναι απο e-shop?)

versus
07-07-10, 13:09
x-treme stores!

Ramrod
07-07-10, 13:20
εχω ενα προβληματακι με τ e-shop ομως.αν ερθει κουριερ και δει η μανα μ ρε θα με πρηξει τ ουμπαλα γτ ειναι κ γιατρος.μηπως υπαρχει κν μαγαζι εδω θεσσαλονικη με κλες τιμες?(μπηκα στο site της x-treme stores και εχει κατι πλ κλες τιμες τοις μετρητοις.αυτες ειναι απο e-shop?)

Αφού είναι γιατρός γιατί σε πρήζει? Ένας λόγος παραπάνω να γνωρίζει τι παίρνεις...

hotdevil
07-07-10, 13:38
τι κανετε???καλησπερα να ρωτισω κατι παιρνω το superpump250 2 σψοοπ πριν γυμναστηριο να το παιρνω και μετα η καποια αλλη στιγμη της μερας????

xrist-skl
07-07-10, 14:36
ρε παιδια εκανα μια ερωτηση αλλα δεν πηρα απαντηση!πηρα το νιτρικο (naNO VAPOR)της muscletech.και η σισκευασια γραφει επανω οτι πρεπει να περνω ενα σκουπ πριν την προπονηση και δυο σκουπ μετα!και πωταω εγω ο απλος ο ανθρωπος ειναι σωστο αυτο?να το περνω μαζι με την πρωτεϊνη μετα την προπονηση ή να μην περνω καθολου?

Manos1989
07-07-10, 14:44
Ρε παιδιά ήρθε μια παραγγελία από Αγγλία από το myproteinκαι μου φέρανε τα πάντα όλα,isolate,concetrate,casein,wms,multivitamin,vitamin C κλπ κλπ κλπ.
Προφανώς η μάνα μου τα παιξε και δεν καταλαβαίνει για κανένα λόγο.Τις έχω εξηγήσει τα πάντα,τις είπα να τα παίρνει και αυτή άμα θέλει,της είπα είναι εγκεκριμένα.....ΤΙΠΟΤΑ!
Ε στο τέλος της λέω: Δώσε μου λεφτά να τα πάω στο χημείο να σου φέρω την ανάλυση να τελειώνουμε.....αυτό το δέχτηκε.
Υπάρχει περίπτωση να βγει οτιδήποτε ''περίεργο'' από τα παρακάτω?

Alpha Men(πολυβιταμίνη)
Impact Whey Protein
Impact Whey Isolate
BCAA
Waxy Maize Starch
ZMA
Milk Protein Smooth
Vitamin C with Bioflavonoids
Super Omega 3
Alpha Lipoic Acid
Instant Oats
DCP RPN
Lean Extreme

Και πόσο θα πάει το μαλλί για έναν έλεγχο σε αυτά?

Gregman
07-07-10, 15:35
Έβγαλα ένα πρόγραμμα κατά τις 9.30 πρωινό μετά 12.30
γεύμα στις 3.00 να περνώ την πρωτεΐνη 5-6 γυμναστική αφού τελειώσω πάλι πρωτεΐνη και μετά στις 6.30 πολεμική τέχνη....θα έχω κάποιο πρόβλημα ?

Ramrod
07-07-10, 15:57
Ε στο τέλος της λέω: Δώσε μου λεφτά να τα πάω στο χημείο να σου φέρω την ανάλυση να τελειώνουμε.....αυτό το δέχτηκε.
Υπάρχει περίπτωση να βγει οτιδήποτε ''περίεργο'' από τα παρακάτω?

Alpha Men(πολυβιταμίνη)
Impact Whey Protein
Impact Whey Isolate
BCAA
Waxy Maize Starch
ZMA
Milk Protein Smooth
Vitamin C with Bioflavonoids
Super Omega 3
Alpha Lipoic Acid
Instant Oats
DCP RPN
Lean Extreme

Και πόσο θα πάει το μαλλί για έναν έλεγχο σε αυτά?

Πάντα υπάρχει περίπτωση να βγει κάτι...

Αλήθεια σου είπε θα σου δώσει να τα τεστάρεις όλα αυτά? Μόλις ακούσει πόσο πάει το μαλλί μάλλον θα σου πει "πάρε ότι θες αγόρι μου και μην ακούς τι λένε, όλα μια χαρά είναι..."

:turtle:

Αν τα πας πάντως πόσταρε και τα αποτελέσματα στο ανάλογο thread, μαζί με το χαρτί της ανάλυσης...

versus
07-07-10, 16:12
τι κανετε???καλησπερα να ρωτισω κατι παιρνω το superpump250 2 σψοοπ πριν γυμναστηριο να το παιρνω και μετα η καποια αλλη στιγμη της μερας????

πριν καλά είναι!
40 λεπτά πριν την προπόνηση!
1 scoop είναι καλά!
άμα είσαι άνω των 85 κιλών,μπορείς και 1,5-2 scoops!

beefmeup
07-07-10, 16:21
Ρε παιδιά ήρθε μια παραγγελία από Αγγλία από το myprotein.co.uk και μου φέρανε τα πάντα όλα,isolate,concetrate,casein,wms,multivitamin,vitamin C κλπ κλπ κλπ.
Προφανώς η μάνα μου τα παιξε και δεν καταλαβαίνει για κανένα λόγο.Τις έχω εξηγήσει τα πάντα,τις είπα να τα παίρνει και αυτή άμα θέλει,της είπα είναι εγκεκριμένα.....ΤΙΠΟΤΑ!
Ε στο τέλος της λέω: Δώσε μου λεφτά να τα πάω στο χημείο να σου φέρω την ανάλυση να τελειώνουμε.....αυτό το δέχτηκε.
Υπάρχει περίπτωση να βγει οτιδήποτε ''περίεργο'' από τα παρακάτω?

Alpha Men(πολυβιταμίνη)
Impact Whey Protein
Impact Whey Isolate
BCAA
Waxy Maize Starch
ZMA
Milk Protein Smooth
Vitamin C with Bioflavonoids
Super Omega 3
Alpha Lipoic Acid
Instant Oats
DCP RPN
Lean Extreme

Και πόσο θα πάει το μαλλί για έναν έλεγχο σε αυτά?

χαχα φιλε την πατησες.πηγες για μαλι κ βγηκες κουρεμενος μου φενεται.
παρε ενα τηλ.στο χημειο κ κανε μια ερωτηση.

sTeLaKoS
07-07-10, 16:33
Και πόσο θα πάει το μαλλί για έναν έλεγχο σε αυτά?

Όλα αυτά;
Και για τι ουσίες θα τα ψάξεις;
Μόνο για βαρέα μέταλλα ή γενική ανάλυση;

Στη πρώτη περίπτωση μπορεί κανένα 200ρι ανα συμπλήρωμα.
Στη δεύτερη ξέχνα το, μάλλον κάποιες χιλιάδες ευρώ.

sogoku
07-07-10, 18:02
Ε στο τέλος της λέω: Δώσε μου λεφτά να τα πάω στο χημείο να σου φέρω την ανάλυση να τελειώνουμε.....αυτό το δέχτηκε.
Υπάρχει περίπτωση να βγει οτιδήποτε ''περίεργο'' από τα παρακάτω?



Αντε και βγηκε κατι σου λεω εγω.Πες της μετα να αδειασει ολο το ψυγειο να το πατε χημειο.Στοιχηματιζω και εκει 'κατι' θα βρεθει.Λεω εγω τωρα....

dhmhtrhs
07-07-10, 18:22
ρε παιδια εκανα μια ερωτηση αλλα δεν πηρα απαντηση!πηρα το νιτρικο (naNO VAPOR)της muscletech.και η σισκευασια γραφει επανω οτι πρεπει να περνω ενα σκουπ πριν την προπονηση και δυο σκουπ μετα!και πωταω εγω ο απλος ο ανθρωπος ειναι σωστο αυτο?να το περνω μαζι με την πρωτεϊνη μετα την προπονηση ή να μην περνω καθολου?

μονο πριν την προπονηση παρε..τα αλλα ειναι μπουρδες για να τελειωσει γρηγορα το κουτι και να παρεις κ αλλο..

Manos1989
07-07-10, 18:28
χαχα φιλε την πατησες.πηγες για μαλι κ βγηκες κουρεμενος μου φενεται.
παρε ενα τηλ.στο χημειο κ κανε μια ερωτηση.

Γιατί το λες αυτό?
Και πραγματικά την έχω ικανή να μου δώσει 2-3 χιλιάρικα για την ανάλυση για να ησυχάσει.......μάλλον τα είδε πολλά και έφριξε.
Της είπα άμα θέλει να παίρνει απόλα αυτά(εκτός από dcp+lean extreme) μπας και καταλάβει.
Πήγε και σε γιατρό και της είπε ότι όλα αυτά είναι αναβολικά...............................
''όσο αναβολικό είναι το κοτόπουλο,είναι και η πρωτείνη'' της λέω.
''ΔΗΛΑΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ?''
''πάμε μαζί στον γιατρό να τα πούμε αλλά εάν μου πει ότι η πρωτείνη είναι αναβολικό θα του τη ρίξω στη μούρη και θα φύγουμε''
''μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα..........και πάλι μπλα μπλα μπλα.....και λίγο αργότερα μπλα....ε και για να σπάσει τη μονοτονία......ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ''

HELP:help::help::help::help:

dhmhtrhs
07-07-10, 19:02
νομιζω οτι αν οι γονεις δεν ειναι ενημερωμενοι σ αυτα τα θεματα δεν αξιζει να συζητας..εγω ειχα κατσει καποια στιγμη και τους εξηγησα τι ειναι..δεν το καταλαβαν οποτε αδιαφορω..τα παιρνω τα βαζω στο ντουλαπι μου και τελος...στην τελικη με δικα σου λεφτα τα παιρνεις και ειναι κατι που και κακο κ αν σου κανει το κανεις στον εαυτο σου..

beefmeup
07-07-10, 19:21
Γιατί το λες αυτό?
Και πραγματικά την έχω ικανή να μου δώσει 2-3 χιλιάρικα για την ανάλυση για να ησυχάσει.......μάλλον τα είδε πολλά και έφριξε.
Της είπα άμα θέλει να παίρνει απόλα αυτά(εκτός από dcp+lean extreme) μπας και καταλάβει.
Πήγε και σε γιατρό και της είπε ότι όλα αυτά είναι αναβολικά...............................
''όσο αναβολικό είναι το κοτόπουλο,είναι και η πρωτείνη'' της λέω.
''ΔΗΛΑΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ?''
''πάμε μαζί στον γιατρό να τα πούμε αλλά εάν μου πει ότι η πρωτείνη είναι αναβολικό θα του τη ρίξω στη μούρη και θα φύγουμε''
''μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα..........και πάλι μπλα μπλα μπλα.....και λίγο αργότερα μπλα....ε και για να σπάσει τη μονοτονία......ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ''

HELP:help::help::help::help:

κοιτα,αναβολικα δεν θα βρει σε τπτ απο αυτα που πηρες,αυτο ειναι 99%σιγουρο.

απην αλλη,οι αναλυσεις μπορει να δειξουν μεταλα,η ουσιες που κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχουν μεσα.συμβαινει συχνα,αλλα οχι σε ολα τα συμπληρωματα.
οποτε μπορει απο κει να χεις προβλημα.

οι γιατροι παντα μαλακιες λενε,οταν ειναι ασχετοι με το αθλημα.
ζητα της να παει σε αθλητιατρο να παρει γνωμη,εξηγοντας της οτι αυτος ειναι ο αρμοδιος γιατρος για αυτα τα πραγματα.
θα την καθυσηχασει σιγουρα,κ μπορει να γλιτωσεις κ τα τραβηγματα για αναλυσεις.

COBRA_STYLE
07-07-10, 19:48
Ρε παιδιά ήρθε μια παραγγελία από Αγγλία από το myproteinκαι μου φέρανε τα πάντα όλα,isolate,concetrate,casein,wms,multivitamin,vitamin C κλπ κλπ κλπ.
Προφανώς η μάνα μου τα παιξε και δεν καταλαβαίνει για κανένα λόγο.Τις έχω εξηγήσει τα πάντα,τις είπα να τα παίρνει και αυτή άμα θέλει,της είπα είναι εγκεκριμένα.....ΤΙΠΟΤΑ!
Ε στο τέλος της λέω: Δώσε μου λεφτά να τα πάω στο χημείο να σου φέρω την ανάλυση να τελειώνουμε.....αυτό το δέχτηκε.
Υπάρχει περίπτωση να βγει οτιδήποτε ''περίεργο'' από τα παρακάτω?

Alpha Men(πολυβιταμίνη)
Impact Whey Protein
Impact Whey Isolate
BCAA
Waxy Maize Starch
ZMA
Milk Protein Smooth
Vitamin C with Bioflavonoids
Super Omega 3
Alpha Lipoic Acid
Instant Oats
DCP RPN
Lean Extreme

Και πόσο θα πάει το μαλλί για έναν έλεγχο σε αυτά?
κοιτα,βαρεα μεταλλα ολα εχουν απλα τα περισσοτερα στα επιτρεπτα ορια...αν και τωρα τελευταια γινεται της μουρλης...αμα μπεις στο thread "Συμπληρωματα στο χημειο" προς το τελος θα δεις...νοθεια συννεφο...και οι βιταμινες και τα ωμεγα-3 επισης να ξερεις..οχι μονο η πρωτεινη...πιθανον

τωρα για αναβολικα στα συγκεκριμενα οπως λεει ο φιλος μαλλον απιθανο...καλη τυχη:thumbup:

Manos1989
07-07-10, 22:26
Alpha Men(πολυβιταμίνη)
Impact Whey Protein
Impact Whey Isolate
BCAA
Waxy Maize Starch
ZMA
Milk Protein Smooth
Vitamin C with Bioflavonoids
Super Omega 3
Alpha Lipoic Acid
DCP RPN

Από αυτά,υπάρχει περίπτωση να βγει κάτι στις εξετάσεις αίματος/ορμονολογικές κλπ?Αν ναι τι και πόσο καιρό πρέπει να το κόψω για να βγουν 100% καθαρές?

p.s Α ρε φούστη μου τι τραβάω,α ρε φούστη!

Eddie
07-07-10, 22:34
Ρε συ,κατι ακυρο.Το waxy maize απο κει ειναι οτι πιο απαισιο εχω δοκιμασει μετα το μουρουνελαιο.Πως το πινεις?Εγω το χτυπαω με την πρωτεινη αλλα παλι μενει αυτη η αλευριλα στο στομα :puke:

beefmeup
07-07-10, 22:53
Alpha Men(πολυβιταμίνη)
Impact Whey Protein
Impact Whey Isolate
BCAA
Waxy Maize Starch
ZMA
Milk Protein Smooth
Vitamin C with Bioflavonoids
Super Omega 3
Alpha Lipoic Acid
DCP RPN

Από αυτά,υπάρχει περίπτωση να βγει κάτι στις εξετάσεις αίματος/ορμονολογικές κλπ?Αν ναι τι και πόσο καιρό πρέπει να το κόψω για να βγουν 100% καθαρές?

oxi,αλλα για το dcp,δεν ξερω.τα υπολοιπα ειναι οκ.

p.s Α ρε φούστη μου τι τραβάω,α ρε φούστη!


Ρε συ,κατι ακυρο.Το waxy maize απο κει ειναι οτι πιο απαισιο εχω δοκιμασει μετα το μουρουνελαιο.Πως το πινεις?Εγω το χτυπαω με την πρωτεινη αλλα παλι μενει αυτη η αλευριλα στο στομα :puke:

βασιλακη,μην διαμαρτυρεσαι ρε!μια χαρα ειναι..λιγο αλευροειδες,αλλα οκ:P

Eddie
07-07-10, 22:56
βασιλακη,μην διαμαρτυρεσαι ρε!μια χαρα ειναι..λιγο αλευροειδες,αλλα οκ:P

Χαχαχαχα ναι ρε,καλυτερα να φαω μαρμαροσκονη ρε φιλε.Τεσπα,τι hardcore ειμαστε αμα δε μπορουμε να πιουμε το waxymaize:P:P

Θα μας δει και η αλλη η σουπια ο χαρης και θα κοροιδευει:turtle:

COBRA_STYLE
07-07-10, 23:10
Alpha Men(πολυβιταμίνη)
Impact Whey Protein
Impact Whey Isolate
BCAA
Waxy Maize Starch
ZMA
Milk Protein Smooth
Vitamin C with Bioflavonoids
Super Omega 3
Alpha Lipoic Acid
DCP RPN

Από αυτά,υπάρχει περίπτωση να βγει κάτι στις εξετάσεις αίματος/ορμονολογικές κλπ?Αν ναι τι και πόσο καιρό πρέπει να το κόψω για να βγουν 100% καθαρές?

p.s Α ρε φούστη μου τι τραβάω,α ρε φούστη!

απο πρωτεινη και αμινοξεα μπορει να βγει η ουρια και οι τρανσαμινασες τσιμπιμενες...εξαρταται απο το ποσο καιρο πινεις αυτα και μετα απο ποσο καιρο θα πας να κανεις εξετασεις...δλδ οσο περισσοτερο εχεις πιει(εφοσον ειναι νοθευμενα) τοσο πιο ανεβασμενα θα ειναι και τοσο περισσοτερο καιρο θα χρειαστουν να πεσουν παλι...ειναι υποκειμενικο...και εκτος της νοθειας με μεταλλα,η πολυ λευκινη ανεβαζει τις εξετασεις του συκωτιου

Manos1989
07-07-10, 23:39
Ρε συ,κατι ακυρο.Το waxy maize απο κει ειναι οτι πιο απαισιο εχω δοκιμασει μετα το μουρουνελαιο.Πως το πινεις?Εγω το χτυπαω με την πρωτεινη αλλα παλι μενει αυτη η αλευριλα στο στομα :puke:

Εμένα μαρέσει μαζί με την πρωτείνη αυτό το αλευροειδές:P

versus
08-07-10, 11:25
Εμένα μαρέσει μαζί με την πρωτείνη αυτό το αλευροειδές:P

:roll::roll:

noz1989
08-07-10, 12:29
και εμενα μου αρεσει το wms!!!

Απο το να πινεις αμινο σε σκονη....

Manos1989
08-07-10, 18:34
Alpha Lipoic Acid(Άλφα λιποϊκό οξύ).
Βοηθάει στην λιποδιάλυση,αυξάνει την ινσουλινοευαισθησία,''γεμίζει'' τους μύες σε περίοδο γράμμωσης κλπ.

Το χρησιμοποιεί κανείς?Αν ναι σε τι δόσεις? Εγώ παίρνω 500mg/μέρα αλλά μετά από έρευνα που έκανα,αναφέρεται ότι ιδανική ποσότητα για λιποδιάλυση είναι τα 3000mg/μέρα.
Για πείτε τι ξέρετε:P

sogoku
08-07-10, 19:47
Alpha Lipoic Acid(Άλφα λιποϊκό οξύ).
Βοηθάει στην λιποδιάλυση,αυξάνει την ινσουλινοευαισθησία,''γεμίζει'' τους μύες σε περίοδο γράμμωσης κλπ.

Το χρησιμοποιεί κανείς?Αν ναι σε τι δόσεις? Εγώ παίρνω 500mg/μέρα αλλά μετά από έρευνα που έκανα,αναφέρεται ότι ιδανική ποσότητα για λιποδιάλυση είναι τα 3000mg/μέρα.
Για πείτε τι ξέρετε:P



Εγω απλα εχω διαβασει οτι αυτοι που λαμβαναν κρεατινη μαζι με ala ειχαν καλυτερα αποτελεσματα απο οτι σκετη κρεατινη.Μονο αυτο ξερω.....

xstreeme
08-07-10, 19:59
Παιδια να ρωτησω κατι.Εδω και μια βδομαδα εκανα χρηση ενος νιτρικου.Αποτελεσματα δν ειδα καθολου ομως τιποτα ουτε τσιτα ουτε πριχιματα και επερνα τ συνιστομενη δοσολογια.Απο βδομαδα λεω να 3εκινησω το shock therapy kαι το αλλο να το αφησω στην ακρη.μπορω να το κανω ετσι?Δν θα υπαρξει προβ?

Eddie
08-07-10, 20:51
Παιδια να ρωτησω κατι.Εδω και μια βδομαδα εκανα χρηση ενος νιτρικου.Αποτελεσματα δν ειδα καθολου ομως τιποτα ουτε τσιτα ουτε πριχιματα και επερνα τ συνιστομενη δοσολογια.Απο βδομαδα λεω να 3εκινησω το shock therapy kαι το αλλο να το αφησω στην ακρη.μπορω να το κανω ετσι?Δν θα υπαρξει προβ?

Δε θα εχεις προβλημα εαν συνεχισεις κανονικα τον κυκλο.Απλα υπολογισε και τις μερες απο το αλλο νιτρικο.

Kwstas45
09-07-10, 20:16
Εγω θα ηθελα να ρωτησω αν ο οργανισμος μπορει απορροφηση πανω απο 30 γραμματια whey.Δλδ αμα φαω 2 σκουπ δεν θα πανε χαμενα καποια γραμμαρια;

dhmhtrhs
09-07-10, 20:36
αυτο με τα 30 γρ. ειναι μια ιστορια που κραταει πολλα χρονια και δεν ειναι και σωστο!!δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι!!!30γρ. ειναι μια καλη ποσοτητα αλλα αν ο οργανισμος σου μπορει να τα αποροφησει ολα εξαρταται και απο την συνολικη διατροφη σου,τον μεταβολισμο σου,την ενταση και τον χρονο γυμναστικης καθως και απο την μοναδικοτητα του καθε οργανισμου γενικοτερα..προσωπικα πιστευω οτι υπο συνθηκες μπορουν να απορροφηθουν και αρκετα περισσοτερα απο 30...

dionisos
09-07-10, 23:47
Παίδες η κρεαλκαλίνη τι είναι;;

Eddie
09-07-10, 23:54
Παίδες η κρεαλκαλίνη τι είναι;;

Kρεατινη ειναι η οποια δε χρειαζεται φορτωμα και κυκλους.

dionisos
10-07-10, 00:06
Kρεατινη ειναι η οποια δε χρειαζεται φορτωμα και κυκλους.

Ωραίος! Πως πάει η δοσολογία δηλαδή;

Eddie
10-07-10, 00:09
Ωραίος! Πως πάει η δοσολογία δηλαδή;

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2321&highlight=alkalyn

Πατα στην αναζητηση kre alkalyn και θα σου βγαλει και εταιριες:thumbup:

dionisos
10-07-10, 00:11
:thumbup::thumbup::thumbup:

versus
10-07-10, 10:39
σε χαπάκια είναι!

xstreeme
10-07-10, 16:21
Παιδια αν βαζω την πρωτεινη στο shaker και τον υδατανθρακα το σαββατο για να τα εχω ετοιμα την δευτερα..και τα εχω κλειστα σε χωρο χωρις ηλιο κλπ υπαρχει καπιο προβλημα?

sTeLaKoS
10-07-10, 16:24
Χωρίς νερό εννοείς.

Φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα.

thegravijia
10-07-10, 16:51
πως μπορω να φτιαξω μονος μου το animal pak ??
λολ:(
τι εχει μεσα?

sTeLaKoS
10-07-10, 16:54
Της παναγιάς τα μάτια :green:

beefmeup
10-07-10, 17:49
Της παναγιάς τα μάτια :green:

αυτα,βγαινουν σε PAK,των 10,η σε εικοσαδες μονο??

sogoku
10-07-10, 18:03
Xανουμε πολυ εμεις που παιρνουμε βιταμινες απο φαρμακειο?.Σιγουρα αυτες ειναι προσαρμοσμενες για τον μεσο ανθρωπο που δεν χτυπιεται στα σιδερα αλλα πρακτικα στην ουσια χανουμε πολυ?

beefmeup
10-07-10, 18:11
Xανουμε πολυ εμεις που παιρνουμε βιταμινες απο φαρμακειο?.Σιγουρα αυτες ειναι προσαρμοσμενες για τον μεσο ανθρωπο που δεν χτυπιεται στα σιδερα αλλα πρακτικα στην ουσια χανουμε πολυ?

σε σχεση τιμης/δοσολογειας/ποσοτητα,χανεις τα μαλλα.(αν μιλαμε για φορμουλα κ οχι για ξεχωριστες βιταμινες)

κ δεν ειναι για τον μεσο ανθρωπο,αλλα για ενα μεσο κατοικιδιο.

sogoku
10-07-10, 18:17
σε σχεση τιμης/δοσολογειας/ποσοτητα,χανεις τα μαλλα.(αν μιλαμε για φορμουλα κ οχι για ξεχωριστες βιταμινες)

κ δεν ειναι για τον μεσο ανθρωπο,αλλα για ενα μεσο κατοικιδιο.



Εγω ρε φιλος επειδη δεν τις γνωριζω καλα τις ουσιες γενικα σκεφτομαι παιρνουμε που παιρνουμε σκευασματα που υπαρχει ενα ενδεχομενο να εχει πραγματα μεσα επιπλεον, τις βιταμινες ας τις παρω απο φαρμακειο και ας ειναι 'φλωρικες' οπως ειπες.Ρωταω επειδη ακουω πολυ καλα λογια για τις βιταμινες της universal οτι ειναι πολυ ανεβαστικες και σκεφτομαι να τις χτυπησω μιας και ειμαι υποθερμιδικα και 'κουρασμενος'.

thegravijia
10-07-10, 18:21
χτυπατη σογκοκου
και γω ηθελα να παρω τις ανιμαλ αλλα ειναι παρα πολυ ακριβες δε λεει .
για να παρεις 4 πακετα να χεις θες κοντα 200ευρω

sogoku
10-07-10, 18:26
χτυπατη σογκοκου
και γω ηθελα να παρω τις ανιμαλ αλλα ειναι παρα πολυ ακριβες δε λεει .
για να παρεις 4 πακετα να χεις θες κοντα 200ευρω



SOGOKU με λενε αγορι οχι Ωναση:green:.Δηλαδη για εναν μηνα ποσα χρηματα θελω?

thegravijia
10-07-10, 18:27
SOGOKU με λενε αγορι οχι Ωναση:green:.Δηλαδη για εναν μηνα ποσα χρηματα θελω?
48 απο το eshop !

παρε τις αλλες που ειπες πιο πανω

sogoku
10-07-10, 18:32
Τις φλωρικες λες τις φαρμακευτικες?

beefmeup
10-07-10, 20:39
δεν ειναι απαραιτητο ρε σογκου,να ξεπαραδιαστεις για να παρεις βιταμινες.

αν δεν "βγαινεις"αστις ανιμαλ..παρε τπτ NOW,η το vitamin pak,ths iss,η τις opmtimen(ON),κ εισαι οκ.

"ανεβαστικες" τωρα δεν ξερω αν ειναι,αλλα αν κανεις μια διατροφη που ενδεχομενως να εχει ελειψεις σε διαφορα θρεπτικα συστατικα(βιταμινες,μεταλα,αντιοξιδωτικα-κ καλα),η πολυβιταμινη ειναι η καλυτερη λυση.

αν τρως οτι πρεπει,κ σε επαρκεις ποσοτητες,μην παρεις κ κρατα τα λεφτακια σου.

κ αυτο που λενε για "αντιοξιδωτικα"αστο,μην το λαμβανεις υποψιν σου,εχει παλιωσει η καραμελα αυτη.

οι φαρμακευτικες απλα δεν ειναι σε επαρκεις δοσολογειες.

sogoku
10-07-10, 21:44
Οk δασκαλε......

thegravijia
10-07-10, 23:26
τιγνωμη εχετε για αυτη εδω??
Nexgen από την Reflex

manos_
11-07-10, 00:31
Εχω φαγωθει και δεν το βρισκω.Ποση θεανινη εχουν 2 γραμαρια πρασινο τσαι ρε παιδες εχει ιδεα κανεις?

The Rock
11-07-10, 00:53
Εχω φαγωθει και δεν το βρισκω.Ποση θεανινη εχουν 2 γραμαρια πρασινο τσαι ρε παιδες εχει ιδεα κανεις?
Το έψαξα λίγο και μπορώ να σου πω ότι μέχρι 2% Θεανίνη σε στεγνό βάρος. Ελπίζω να βοήθησα.

manos_
11-07-10, 01:12
Το έψαξα λίγο και μπορώ να σου πω ότι μέχρι 2% Θεανίνη σε στεγνό βάρος. Ελπίζω να βοήθησα.

Χμμμμμ. Θενκ γιου ρε :turtle::turtle:40μγ δεν ειναι γιατι με τα μαθηματικα ειμαι λιγο εως πολυ στοκος.

The Rock
11-07-10, 01:18
Χμμμμμ. Θενκ γιου ρε :turtle::turtle:40μγ δεν ειναι γιατι με τα μαθηματικα ειμαι λιγο εως πολυ στοκος.
Yeap;-)

manos_
11-07-10, 01:24
Yeap;-)

Αρα για να παρω την ποσοτητα που θελω απο πρασινο τσαγακι δεν παιζει γιατι θα φλιπαρω απο την καφεινη.Διαβασα καποια πολυ καλα πραγματα για αυτη την ουσια.Πρεπει να ενεργοποει το παρασυμπαθητικο παντως βοηθαει το ανοσοποιητικο και σε ηρεμει σαν το gaba.Γιαυτο και ενω εχει τιγκα καφε το τσαι σε ηρεμει ερχονται κοντρα η θεανινη με την καφεινη.Τελικη κατι ξερανε οι σαολιν που λεγανε οτι η μεγαλυτερη δυναμη ειναι η ηρεμια.Μυικη αναπτυξη χωρις αρκετη ξεκουραση του συμπαθητικου συστηματος δεν παιζει απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που διαβαζω.

manos_
11-07-10, 01:34
Και αυτο για τον ντελουξ που εχει πιει ολο τον καφε της βραζιλιας.

Caffeine has a diuretic action and causes nutrient depletion of several important nutrients vital for optimum psychological health, like vitamin B6. The tannin interferes with nutrient absorption of essential minerals including calcium, iron and magnesium and B group vitamins.


Η καφεινη προκαλει εξαντληση θρεπτικων συστατικων απαραιτητων για την καλη ψυχολογικη υγεια οπως η βιταμινη β6, και μεταλων οπως το ασβεστιο το σιδηρο και το μαγνησιο.

The Rock
11-07-10, 02:03
Αρα για να παρω την ποσοτητα που θελω απο πρασινο τσαγακι δεν παιζει γιατι θα φλιπαρω απο την καφεινη.Διαβασα καποια πολυ καλα πραγματα για αυτη την ουσια.Πρεπει να ενεργοποει το παρασυμπαθητικο παντως βοηθαει το ανοσοποιητικο και σε ηρεμει σαν το gaba.Γιαυτο και ενω εχει τιγκα καφε το τσαι σε ηρεμει ερχονται κοντρα η θεανινη με την καφεινη.Τελικη κατι ξερανε οι σαολιν που λεγανε οτι η μεγαλυτερη δυναμη ειναι η ηρεμια.Μυικη αναπτυξη χωρις αρκετη ξεκουραση του συμπαθητικου συστηματος δεν παιζει απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που διαβαζω.
Είναι πολύ καλή για πριν τον ύπνο αβέρτα αλλά λόγο τιμής δεν την παίρνει ο κόσμος. Το πήρα πρέφα ότι το θες για πριν τον ύπνο ! Βγάλε την με τα κλασσικά: GABA, Ταυρίνη, Μελατονίνη, Γλουταμίνη, 5-HTP.

manos_
11-07-10, 02:14
Είναι πολύ καλή για πριν τον ύπνο αβέρτα αλλά λόγο τιμής δεν την παίρνει ο κόσμος. Το πήρα πρέφα ότι το θες για πριν τον ύπνο ! Βγάλε την με τα κλασσικά: GABA, Ταυρίνη, Μελατονίνη, Γλουταμίνη, 5-HTP.

Απο αυτα εχω δοκιμασει μελατονινη,γλουταμινη και 5 υδροξυ τρυπτοφανη.Ακου τι παιζει τωρα.Η μελατονινη ειναι πολυ καλη για υπνο αλλα κλεβει σεροτονινη.Η γλουταμινη λιγα πραγματα. Η τρυπτοφανη ειναι φοβερη σε ανεβαζει και σε ηρεμει αλλα θελει να εχεις αρκετη βιταμινη β6 μεσα στο αιμα για να δουλεψει.Και μετα τους τρεις μηνες χρησεις λειτουργει αναποδα η δεν λειτουργει θελει κανα μηνα οφφ νομιζω.

The Rock
11-07-10, 02:18
Απο αυτα εχω δοκιμασει μελατονινη,γλουταμινη και 5 υδροξυ τρυπτοφανη.Ακου τι παιζει τωρα.Η μελατονινη ειναι πολυ καλη για υπνο αλλα κλεβει σεροτονινη.Η γλουταμινη λιγα πραγματα. Η τρυπτοφανη ειναι φοβερη σε ανεβαζει και σε ηρεμει αλλα θελει να εχεις αρκετη βιταμινη β6 μεσα στο αιμα για να δουλεψει.Και μετα τους τρεις μηνες χρησεις λειτουργει αναποδα η δεν λειτουργει θελει κανα μηνα οφφ νομιζω.
Πάρε 3-4 διαφορετικά και να τα εναλλάσεις σε εβδομαδιαία βάση και καμιά φορά να τα αναμειγνύεις.

Eddie
11-07-10, 03:26
Εγω συνδιασμο δεν εχω κανει ακομα,μια μερα 1 η 2 μιλι μελατονινη και μια gaba και αυτα οχι σε καθημερινη βαση.Το 5-HTP κανει αξιζει και αν ναι πως το χωνεις,μονο του η συνδιασμενο?

liosis
11-07-10, 11:56
γεια χαρανταν..λοιπον επειδη βλεπω ακουγονται διαφορα κ επειδη θελω να μαθω τη ειναι αληθεια ,θα θελα ενασ απο σασ να μ πει τι γινεται με την πρωτεινη τησ whey gold stantard (ON) ποσο αξιοπιστη ειναι? γιατι ακουσα πωσ ακουγονται διαφορα γιατα x treme storesμε την συγκεκριμενη πρωτεινη ....κ αν ειναι αληθεια αυτα π ακουγονται να μ πρωτεινεται καποια αλλη καθαρη πρωτεινη.......ευχαριστω

thegravijia
11-07-10, 11:59
^^ λιοσι παρε την ηρακλης η της reflex
ειναι πολυ καλες και οι δυο και καθαρες

noz1989
11-07-10, 12:35
^^ λιοσι παρε την ηρακλης η της reflex
ειναι πολυ καλες και οι δυο και καθαρες

αλλα πολυ κατωτερες απο την gold της Οn!

thegravijia
11-07-10, 12:43
αλλα πολυ κατωτερες απο την gold της Οn!
για ποιο λογο ?
μπορεις να μου πεις?

noz1989
11-07-10, 12:53
για ποιο λογο ?
μπορεις να μου πεις?

Για ριξε μια ματια...

100% Whey Gold Supplement Facts

Serving Size: 1 Scoop
Servings Per Container:155
Amount Per Serving
Total Calories 110
Calories From Fat 10
Total Fat 1.5g
Saturated Fat 0.5g
Cholesterol 10mg
Sodium 40mg
Potassium 220mg
Total Carbohydrates 3g
Sugars 1g
Protein 23g
Calcium 150mg
L-Leucine 2470mg
L-Isoleucine 1520mg
L-Valine 1440mg
L-Lysine 2120mg
L-Methionine 440mg
L-Phenylalanine 670mg
L-Threonine 1720mg
L-Tryptophan 240mg
L-Alanine 1380mg
L-Arginine 480mg
L-Aspartic Acid 2490mg
L-Cystine 440mg
L-Glycine 530mg
L-Histidine 400mg
L-Proline 1540mg
L-Serine 1240mg
L-Tyrosine 590mg
Glutamine 3870mg

Reflex instant whey Supplement Facts:

Serving size: 25g
Energy 93kcal
Protein 19.5g
Carbohydrate 0.9g
Fat 1.3g
Sodium 55mg
Potassium 243mg
Digezyme 40mg
Lactospore 50 million spores
Alanine 54mg
Aspartic Acid 101mg
Arginine 18mg
Cysteine/Cystine 27mg
Glutamic Acid/Glutamine 164mg
Glycine 17mg
Histidine 14mg
Isoleucine 71mg
Leucine 97mg
Lysine 90mg
Methionine 21mg
Phenylalanine 26mg
Proline 60mg
Serine 52mg
Threonine 83mg
Trytophan 16mg
Tyrosine 29mg
Valine 61mg

geo28
11-07-10, 12:55
γεια χαρανταν..λοιπον επειδη βλεπω ακουγονται διαφορα κ επειδη θελω να μαθω τη ειναι αληθεια ,θα θελα ενασ απο σασ να μ πει τι γινεται με την πρωτεινη τησ whey gold stantard (ON) ποσο αξιοπιστη ειναι? γιατι ακουσα πωσ ακουγονται διαφορα γιατα x treme storesμε την συγκεκριμενη πρωτεινη ....κ αν ειναι αληθεια αυτα π ακουγονται να μ πρωτεινεται καποια αλλη καθαρη πρωτεινη.......ευχαριστω

Αν θες καθαρη πρωτεινη και θες να σαι σιγουρος παρε τν προτιφαρ πλας,μονο που ειναι λιγο ακριβη στο φαρμακειο..αυτη παιρνω αυτο τν καιρομ αλλα οχι για πολυ γιατι εχει 15 ευρω τα 250 γραμμαρια..αλλα ενταξει ειναι οτι πιο καθαρο δσε πρωτεινη..αλλιως ριφλεξ ,αρκετα καλη..

Levrone
11-07-10, 12:55
καλα αλλο πραγμα εννοει ο thegravijia.

αν καταλαβα καλα μιλαει ανεξασρτητα απο την ετικετα.

και πραγματικα η ετικετα ειναι το τελευταιο που μετραει.

πρωτεινες με πανω κατω ιδια συστατικα υπαρχουν πολλες.

μαρκες δεν υπαρχουν καλες.

Levrone
11-07-10, 12:56
Αν θες καθαρη πρωτεινη και θες να σαι σιγουρος παρε τν προτιφαρ πλας,μονο που ειναι λιγο ακριβη στο φαρμακειο..αυτη παιρνω αυτο τν καιρομ αλλα οχι για πολυ γιατι εχει 15 ευρω τα 250 γραμμαρια..αλλα ενταξει ειναι οτι πιο καθαρο δσε πρωτεινη..αλλιως ριφλεξ ,αρκετα καλη..

πραγματικα αυτη η πρωτεινη βγαινει σε γευσεις? δηλαδη σαν ολες, σοκολατα, βανιλια, φραουλα, κτλ κτλ ?

noz1989
11-07-10, 12:59
Αν ειναι η ετικετα το τελευταιο που μετραει ποιο ειναι το πρωτο?

Τα συστατικα τους δεν ειναι πανω κατω τα ιδια! Υπαρχει μεγαλη διαφορα στο προφιλ αμινοξεων!

thegravijia
11-07-10, 13:02
δεν με επιαΣΕς .
ας παρω reflex η την ηρακλης η προτιφαλ πλας και ας εχω τον κεφαλι μου ησυχο
ενω με την ον τοσα ακουγονται .
οσο για τα αμινο που εχουν μεσα οκ συμφωνω αλλΑ δεν περιμενω να δω διαφορα επειδη μια εχει 5 αμινο παραπανω