PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

thanasis reaction
18-08-10, 01:03
αμα δεν φας ξεχνα ογκο κ μυς!!!!!

Devil Randime
18-08-10, 01:04
:(:( και να ειχα και τπτ να χασω.............δεν παει αλλο ομως πρεπει να τρωω...........καθαρα μεν αλλα ποσοτητα.........:unsure:

Να τρως φιλε, να τρως. Αν δε κανω λαθος εισαι 16?? Η βλακειες λεω? Αν ναι παει να πει οτι εισαι ακομα στην αναπτυξη. Αυτο σημαινει επιπλεον κουραση οπως επισης αυτο σημαινει οτι πρεπει να Τ Ρ Ω Σ!!!
Αν δεις και παλι οτι εισαι πτωμα (αφου κανεις και κρατη με τα κιλα στο γυμναστηριο οπου θα πρεπει να κοιτας μονο τη παρτη σου και οχι ποσα σηκωνει ο καθενας), τοτε στη χειροτερη παρε μια γλουταμινη ή πριν τη προπονηση σου κατι με πολλους υδατανθρακες να σου δωσει ενεργεια. Ισως αυτο να μειωσει την κουραση σου μετα καπως...

κουλης
18-08-10, 01:07
και ειναι κριμα γτ τηρω κατα γραμμα τισ προπονησεις μου και πλεον εχω ενσωματωσει την υγειινη διατροφη στην καθημερινοτητα μου ουτε κουβεντα για σαβουρες και προχειρα γευματα..........

Titanium
18-08-10, 10:15
και ειναι κριμα γτ τηρω κατα γραμμα τισ προπονησεις μου και πλεον εχω ενσωματωσει την υγειινη διατροφη στην καθημερινοτητα μου ουτε κουβεντα για σαβουρες και προχειρα γευματα..........

Ναι ομως αλλο υγειινη αλλο σωστη......ιδικα τωρα που αρχισες και βαρη πρεπει οπωσδιποτε να ανεβασεις σιγα σιγα θερμιδες γιατι οπως ηπες και εσυ δεν εχεις τιποτα να χασεις απο λιπος πια.....Αν συνεχισεις με τοσες λιγες θερμιδες θα ατροφισουν οι μυες σου και μπορει να παθεις και υπερκοποση:shock:

Lexo
18-08-10, 13:03
φαι-φαι-φαι οσο τρως κα8αρα μη φοβασαι τιποτα ναι μεν 8α βαλεις λιγο λιπος αλλα με τη σωστη δουλεια τα μυικα κερδη σου 8α ναι μεγαλυτερα τωρα αν νιω8εις πτωμα πιστευω η πολυβιταμινη 8α σαι βοη8ησει οχι η κρεατινη:toast:

mekefi
18-08-10, 18:33
Γεια σας παιδια,θελω να μου πειτε σας παρακαλω τι ειναι isolate πρωτεινες
Τι διαφορα εχουν με τις μη isolate???


Επισης θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τις πρωτεινες της Now Foods
ειμαι πολυ υπερ αυτης της εταιρειας και εχω αγορασει πολλα συμπλ. της,ομως δεν ξερω τπτ για τις πρωτεινες της
Ευχαριστω πολυ

GEORGEXX1
18-08-10, 18:39
διαβασε αυτο.
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=85:2009-09-25-06-37-13&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

mekefi
18-08-10, 18:53
σ ευχαριστω πολυ

Σχετικα με τις πρωτεινες της NOW εχει καποιος να πει κατι????????

Devil Randime
18-08-10, 19:12
Στην Ελλαδα νομιζω δεν ερχονται πρωτεινες της NOW FOODS. Εχουν ακουστει παντως καλα λογια για αυτην την εταιρια, αξιοπιστη. Νομιζω περισσοτερο για τα ειδικα προιοντα της παντως ειναι γνωστη αυτη η εταιρια.

http://www.nowfoods.com/?action=itemdetail&item_id=14822

jGod
18-08-10, 19:21
πολυ καλη εταιρια γενικα ,δεν εχω δοκιμασει τις πρωτεινες τις αλλα εχω δει καλες κριτικες και μιας και αποτελει μια απο τις καλυτερες εταιριες νομιζω θα ειναι εξισου καλη του ονοματος της

mekefi
18-08-10, 19:23
isolate ή concetrate?????? τι προτεινεται παιδια??
μηπως να παρω και απο τις 2 και να εχω την concetrate για πριν τον υπνο???

RAN,οταν λες :
για τα ειδικα προιοντα της παντως ειναι γνωστη αυτη η εταιρια
εννοεις βιταμινες και τετοια???

Devil Randime
18-08-10, 19:26
isolate ή concetrate?????? τι προτεινεται παιδια??
μηπως να παρω και απο τις 2 και να εχω την concetrate για πριν τον υπνο???

RAN,οταν λες :
για τα ειδικα προιοντα της παντως ειναι γνωστη αυτη η εταιρια
εννοεις βιταμινες και τετοια???

Εννοω ZMA, Ορνιθινη, Beta alanine κλπ κλπ

mekefi
18-08-10, 19:35
παιδια εχω παρα πολλα προιoντα της ΝOW,οπως dmae,multi vits,astaxanthin,aswanda,taurinetyrosine,royal jely,omega 3 και πολλα αλλα
σχετικα με το ΖΜΑ που γραφεις φιλε πιστευω οτι ειναι αχρειαστο απο την αποψη οτι αν περνεις πολυβιταμινες περνεις τα 15mg zink και Β6 οποτε χρειαζεσαι ενα συμπληρωμα μαγνησιο,σωστα???
Τεσπα, σχετικα μ πρωτεινες τι με συμβουλευεται να κανω? να παρω δυο η οχι???
Α,τωρα τελευταια εχουν φερει προιοντα της NOW sthn πολη μου

Devil Randime
18-08-10, 19:39
Τι εννοεις 2 πρωτεινες? ΕΝνοεις και isolate και whey??

mekefi
18-08-10, 20:00
oxi
εννοω isolate για πριν και μετα την προπονηση
και consatrate για πριν τον υπνο

jGod
18-08-10, 20:02
εξαρταται απο το επιπεδο σου και την τσεπη σου

Devil Randime
18-08-10, 20:04
Για πριν τον υπνο μια σε μεγαλη περιεκτικοτητα καζείνης ενδεικνύεται.
Αν θες να την παιρνεις και πριν τη προπονηση ΟΚ ειναι αλλα καλο ειναι πριν τη προπονηση να παιρνεις ροφημα ή φαι πλουσιο σε υδατανθρακες για να σου δωσει ενεργεια για την ασκηση. Για μετα την προπονηση εννοειται είτε concentrate είτε iso...

mekefi
18-08-10, 20:06
το επιπεδο μου??κοντα στο δαπεδο ειναι:)
κανω 4 χρονια αθληματα και 1,5 χρονο bb
τωρα οικονομικα πιστευω θα μου βγει πανω κατω το ιδιο,με 20αρια ευρω διαφορα
μιας και σκοπευω να παρω ή μια των 10 libs ή 2 των 5



Υ.Γ. Βασικα ρε παιαδια υπαρχει απτη διαφορα???
η ισολατε πριν τον υπνο δεν κανει δουλεια???
αν την συνδιασω με μαλτο ισως????

Devil Randime
18-08-10, 20:13
Καζεινη για πριν τον υπνο φιλε καθως εχεις πρωτεινες αργης απορροφησης που ειναι οτι χρειαζεσαι για τον υπνο.. Αν δε θες να σκασεις λεφτα και σε whey και σε casein παρε μια blend(=πολλων πηγων πρωτεινη) να κανεις και οικονομια

mekefi
18-08-10, 20:21
παιδια,αυτην την στιγμη εχω στο μυαλο μ ου την ιδεα να παρω μια isolate για μετα την προπονηση που θα βαζω και μαλτο-δεξτο και μια καζεινη για πριν τον υπνο.
Για να μην μπερδευτω,και οι δυο ειναι whey,σωστα???
Και κατι ακομα,τι διαφορα θα δω απο οτι αν χρησιμοποιουσα μονο την isolate??
θα διαφορα σε αντοχη? σε ενεργεια? σε τι??

jGod
18-08-10, 20:26
παρε μια concetrate και εισαι οκ..και το βραδυ κοτατζ λαιτ για καζεινη κ εισαι υπερκομπλε!

mekefi
18-08-10, 20:35
λες να προτιμισω γευμα? (κοτατζ λαιτ )
τρωω κασιους αναλατα συνηθως πριν κοιμηθω (οταν κανω προπονηση δλδ)
Φιλε τωρα ισως σε εκνευρισω λιγο,αλλα μου προτεινεις την concetrate αντι της isolate, που το στηριζεις αυτο????

jGod
18-08-10, 20:40
το στηριζω στο οτι δεν υπαρχει απτη διαφορα..αυτο δεν ρωτησες?!
το γευμα δεν συγκρινεται με την σκονη

Devil Randime
18-08-10, 20:44
Η concentrate εχει περισσοτερες φυσικες πηγες. Αν επισης εισαι αλλεργικος στη λακτοζη να προτιμησεις isolate που δεν εχει καθολου lactose...

mekefi
18-08-10, 20:46
ναι αυτο ρωτησα,ευχαριστω πολυ φιλε,θα το δοκιμασω συντομα
Σας ευχαριστω πολυ ολους γλυτιμες συμβουλες σας

Devil Randime
18-08-10, 20:49
ναι αυτο ρωτησα,ευχαριστω πολυ φιλε,θα το δοκιμασω συντομα
Σας ευχαριστω πολυ ολους γλυτιμες συμβουλες σας

Ό,τι θες να μας ρωτας! Οπου μπορουμε δηλαδη να βοηθησουμε ευχαριστως. Παντως ο jgod μιλησε σωστα. Το συμπληρωμα δεν αντικαθιστα το φαι. Π.χ. το πρωι αν παρεις ενα καλο πρωινο,το συμπληρωμα πρωτεινης δε το θες. Βλεπε και τις καθημερινες σου αναγκες και αναλογως παιρνε και το συμπληρωμα αν πιστευεις οτι το φαι δε σου παρεχει αυτα που θες. (π.χ. αν εισαι εξω και δε μπορεις να φας παιρνε το shaker μαζι σου και χτυπα την πρωτεινη κλπ).

kobe
19-08-10, 18:52
γεια χαρα και καλως σας βρηκα!! :):)

σκεφτομαι να παρω συμπληρωμα διατροφης πρωτεινη και κρεατινη...
κανω βαρη χρονια,πλεον οχι συστηματικα για μηνες αλλα οσο το δυνατον περισσοτερο και οταν δεν παω γυμναστηριο κανω μονοζυγο-καμψεις και με λαστιχα διαφορες ασκησεις.
παιζω μπασκετ και ξεκινα η προετοιμασια για 1,5 μηνα περιπου και προβλεπονται διπλες προπονησεις βαρη και γηπεδο δλδ την ιδια μερα αρα και αρκετη κουραση!
η διατροφη μου εφοσον εχω και εξεταστικη σε φουλ ρυθμους στο πανεπιστημιο
θαναι ακατορθωτο ναναι οπως πρεπει και ο υπνος οχι οσος θαθελα επισης(8ωρο μαξ-γενικα
κοιμαμαι 9ωρο+ειμαι υπναρας αφου δεν δουλευω ακομα)
θελω τα συμπληρωματα να μου δωσουν δυναμη για ναμαι δυνατος στην προπονηση(γηπεδο και βαρη)
αλλα και να μειωνουν την κουραση μου...μιας και παντα στις προετοιμασιες ενιωθα κομματια την αλλη μερα της προπονησης και μου χαλουσαν και το διαβασμα!

salpas18
19-08-10, 22:08
μετα το ανιμαλ πακ πια πολυβηταμινη θεωρηται καλητερη?

Devil
19-08-10, 22:18
γιατι μετα?

καλες ειναι ADAM απο Nowfoods, Optimen απο την ON και OrangeTriad απο ControlledLabs

beefmeup
19-08-10, 22:35
εγω αυτη την περιοδο περνω τις ανταμ..

μια χαρα ειναι.

seroyjem
19-08-10, 23:00
και της phd η catalyst ειναι καλη!!!:thumbup:

kobe
19-08-10, 23:26
γεια χαρα και καλως σας βρηκα!! :):)

σκεφτομαι να παρω συμπληρωμα διατροφης πρωτεινη και κρεατινη...
κανω βαρη χρονια,πλεον οχι συστηματικα για μηνες αλλα οσο το δυνατον περισσοτερο και οταν δεν παω γυμναστηριο κανω μονοζυγο-καμψεις και με λαστιχα διαφορες ασκησεις.
παιζω μπασκετ και ξεκινα η προετοιμασια για 1,5 μηνα περιπου και προβλεπονται διπλες προπονησεις βαρη και γηπεδο δλδ την ιδια μερα αρα και αρκετη κουραση!
η διατροφη μου εφοσον εχω και εξεταστικη σε φουλ ρυθμους στο πανεπιστημιο
θαναι ακατορθωτο ναναι οπως πρεπει και ο υπνος οχι οσος θαθελα επισης(8ωρο μαξ-γενικα
κοιμαμαι 9ωρο+ειμαι υπναρας αφου δεν δουλευω ακομα)
θελω τα συμπληρωματα να μου δωσουν δυναμη για ναμαι δυνατος στην προπονηση(γηπεδο και βαρη)
αλλα και να μειωνουν την κουραση μου...μιας και παντα στις προετοιμασιες ενιωθα κομματια την αλλη μερα της προπονησης και μου χαλουσαν και το διαβασμα!

καποιος να απαντησει?
μασκλ μπος μηπως?

nitrix
20-08-10, 00:29
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο forum και έχω κάποιες ερωτησεις και ελπιζω καποιος να βοηθησει :)...Εχω περίπου 4 χρόνια που γυμνάζομαι 3 χρονια πυγμαχια αλλα σταματησα λογω μαθηματων και λογω προβληματος στον καρπό...Εδω και ενα χρονο ξεκινησα εντατικα τα βαρη..(εκανα και πριν οσο εκανα πυγμαχια αλλα οχι τοσο πολυ...)μετα απο ενα χρονο αρκετα δυνατης προπονηση στα βαρη μπορω να πω λεω να αρχισω να παιρνω καποιο συμπληρωμα...Αυτο που θελω απο εσας ειναι αν μπορει καποιος να με συμβουλεψει για το τι να παρω...Εχω δοκιμασει μια πρωτεινη αλλα ειδα ελαχιστες διαφορες...Ηθελα πληροφοριες για καποια καλη κρεατινη σε συνδυασμο με πρωτεινη και οτιδηποτε αλλο θα με βοηθησει να αναπτυχθω μυικα...Αυτην την περιοδο κανω προγραμμα τεσσαρων μερων την εβδομαδα...1-Στηθος,δικεφαλο-2Πλατη,γαμπες-3Ωμους,τρικεφαλο-4Ποδια...Επισης αν εχετε κατι να μου προτεινετε πανω στο προγραμμα θα το εκτιμουσα :) :)

beefmeup
20-08-10, 00:39
καποιος να απαντησει?
μασκλ μπος μηπως?

το μονο πραμα που θα σου μειωσει την κουραση ειναι η ξε-κουραση..and there aint no two ways about it(που λεν κ στο χωριο μου).
οτι κ να παρεις δλδ δεν το αλλαζει αυτο.

τα συμπληρωματα που λες ειναι καλη ιδεα,οσον αφορα την μυικη αναρρωση αλλα κ δυναμη αναμεσα στις προπονες που κανεις.

κ να χεις υποψιν σου,οτι με ελλειπη υπνο κ διπλες προπονες υπερπροπονεισαι.
για να μην αναφερω το στρες της εξεταστικης.

ολα μαζι ταυτοχρονα=οχι τοσο καλα αποτελεσματα σε ολα μαζι.
καλο ειναι να διαλεγεις στοχους ανα διαστηματα κ να τους φτανεις σταδιακα.
γιατι να κυνηγισεις 2 λαγους ταυτοχρονα κ να τους χασεις σιγουρα κ τους 2,παρα εναν κ να τον πιασεις..

τον λαγο ε?

α,κ δεν ειμαι ο μπος..εγω ειμαι πιο ομορφος

γουτου,γουτου

beefmeup
20-08-10, 00:43
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο forum και έχω κάποιες ερωτησεις και ελπιζω καποιος να βοηθησει :)...Εχω περίπου 4 χρόνια που γυμνάζομαι 3 χρονια πυγμαχια αλλα σταματησα λογω μαθηματων και λογω προβληματος στον καρπό...Εδω και ενα χρονο ξεκινησα εντατικα τα βαρη..(εκανα και πριν οσο εκανα πυγμαχια αλλα οχι τοσο πολυ...)μετα απο ενα χρονο αρκετα δυνατης προπονηση στα βαρη μπορω να πω λεω να αρχισω να παιρνω καποιο συμπληρωμα...Αυτο που θελω απο εσας ειναι αν μπορει καποιος να με συμβουλεψει για το τι να παρω...Εχω δοκιμασει μια πρωτεινη αλλα ειδα ελαχιστες διαφορες...Ηθελα πληροφοριες για καποια καλη κρεατινη σε συνδυασμο με πρωτεινη και οτιδηποτε αλλο θα με βοηθησει να αναπτυχθω μυικα...Αυτην την περιοδο κανω προγραμμα τεσσαρων μερων την εβδομαδα...1-Στηθος,δικεφαλο-2Πλατη,γαμπες-3Ωμους,τρικεφαλο-4Ποδια...Επισης αν εχετε κατι να μου προτεινετε πανω στο προγραμμα θα το εκτιμουσα :) :)

διαβασε λιγο τα αρθρα για συπληρωματα κ προπονες στο φορουμ,κ εισαι οκ..

οτι αποριες εχεις ρωτας.

απτην πρωτεινη τι περιμενες δλδ να δεις?

kobe
20-08-10, 11:25
το μονο πραμα που θα σου μειωσει την κουραση ειναι η ξε-κουραση..and there aint no two ways about it(που λεν κ στο χωριο μου).
οτι κ να παρεις δλδ δεν το αλλαζει αυτο.

τα συμπληρωματα που λες ειναι καλη ιδεα,οσον αφορα την μυικη αναρρωση αλλα κ δυναμη αναμεσα στις προπονες που κανεις.

κ να χεις υποψιν σου,οτι με ελλειπη υπνο κ διπλες προπονες υπερπροπονεισαι.
για να μην αναφερω το στρες της εξεταστικης.

ολα μαζι ταυτοχρονα=οχι τοσο καλα αποτελεσματα σε ολα μαζι.
καλο ειναι να διαλεγεις στοχους ανα διαστηματα κ να τους φτανεις σταδιακα.
γιατι να κυνηγισεις 2 λαγους ταυτοχρονα κ να τους χασεις σιγουρα κ τους 2,παρα εναν κ να τον πιασεις..

τον λαγο ε?

α,κ δεν ειμαι ο μπος..εγω ειμαι πιο ομορφος

γουτου,γουτου

θενξ για την απαντηση,,,πιο ομορφε :)

το θεμα ειναι αν με τα συμπληρωματα θα νιωθω πιο δυνατος γενικα σε ολη την προετοιμασια
και θα ξεκουραζομαι γρηγοροτερα..και πως μπορω να συνδυασω σε δοσολογια-συχνοτητα πρωτεινη και κρεατινη..
ή παιρνω καθε μια οπως προτεινουν τα περισσοτερα αρθρα...σαν να επαιρνα μονο πρωτεινη ή μονο κρεατινη.

beefmeup
20-08-10, 13:44
το θεμα ειναι αν με τα συμπληρωματα θα νιωθω πιο δυνατος γενικα σε ολη την προετοιμασια
και θα ξεκουραζομαι γρηγοροτερα..

το πρωτο ναι με την κρεατινη,το 2ο οχι με τιποτα.

αλλα κ παλι αν κανεις ολα αυτα που λες μην φανταστεις τπτ τρελο.

συνδιασμους κανεις,κατα βουληση κ των 2.

noz1989
20-08-10, 13:48
θενξ για την απαντηση,,,πιο ομορφε :)

το θεμα ειναι αν με τα συμπληρωματα θα νιωθω πιο δυνατος γενικα σε ολη την προετοιμασια
και θα ξεκουραζομαι γρηγοροτερα..και πως μπορω να συνδυασω σε δοσολογια-συχνοτητα πρωτεινη και κρεατινη..
ή παιρνω καθε μια οπως προτεινουν τα περισσοτερα αρθρα...σαν να επαιρνα μονο πρωτεινη ή μονο κρεατινη.

Πιστευω οτι στην αναρωση θα σε βοηθησουν πουλ συμπληρωματα πριν τον υπνο, νευροδιαβιβαστες κλπ! Πχ ενα GABA (της ast einai kalo)

beefmeup
20-08-10, 13:50
Πιστευω οτι στην αναρωση θα σε βοηθησουν πουλ συμπληρωματα πριν τον υπνο, νευροδιαβιβαστες κλπ! Πχ ενα GABA (της ast einai kalo)

στην ξεκουραση θα εννοεις.

noz1989
20-08-10, 13:52
στην ξεκουραση θα εννοεις.
Ναι!

nitrix
20-08-10, 20:31
διαβασε λιγο τα αρθρα για συπληρωματα κ προπονες στο φορουμ,κ εισαι οκ..

οτι αποριες εχεις ρωτας.

απτην πρωτεινη τι περιμενες δλδ να δεις?



Εψαξα στο forum αλλα εχω μπερδευτει λιγο για αυτο ζητησα λιγη βοηθεια για εμενα συγκεκριμενα...Με την πρωτεινη και καλο φαι περιμενα να παρω λιγο ογκο αλλα λιγα πραγματα ειδα...(ισως να εφταιγε και η διατροφη)Tωρα οι αποριες που εχω ειναι ποιος ενας καλος συνδυασμος συμπληρωματων που θα με βοηθησει σε πρηξιματα αναπτυξη μυων και ογκο..Διαβασα για τα νιτρικα αλλα σε γενικες γραμμες λενε οτι δεν ειναι και τοσο καλα...Δεν ξερω τι ισχυει οποτε θελω λιγη βοηθεια :)

Mitsen
20-08-10, 21:18
Εψαξα στο forum αλλα εχω μπερδευτει λιγο για αυτο ζητησα λιγη βοηθεια για εμενα συγκεκριμενα...Με την πρωτεινη και καλο φαι περιμενα να παρω λιγο ογκο αλλα λιγα πραγματα ειδα...(ισως να εφταιγε και η διατροφη)Tωρα οι αποριες που εχω ειναι ποιος ενας καλος συνδυασμος συμπληρωματων που θα με βοηθησει σε πρηξιματα αναπτυξη μυων και ογκο..Διαβασα για τα νιτρικα αλλα σε γενικες γραμμες λενε οτι δεν ειναι και τοσο καλα...Δεν ξερω τι ισχυει οποτε θελω λιγη βοηθεια :)
Η κυρια βάση των νιτρικών οξειδίων είναι καφεΐνη-ταυρίνη. Άλλους τους πιάνει άλλους όχι εξαρτάται.

Δεν είναι υποχρεωτικό να παίρνεις, την ίδια δουλειά κάνουν και 2 redbull είναι ένας διπλός ελληνικός.

ξεκινα πρώτα μια διατροφή και σωστή προπόνηση είναι το A και το B

Devil
20-08-10, 21:22
Η κυρια βάση των νιτρικών οξειδίων είναι καφεΐνη-ταυρίνη. Άλλους τους πιάνει άλλους όχι εξαρτάται.

Δεν είναι υποχρεωτικό να παίρνεις, την ίδια δουλειά κάνουν και 2 redbull είναι ένας διπλός ελληνικός.

ξεκινα πρώτα μια διατροφή και σωστή προπόνηση είναι το A και το B:thumbup::thumbup::thumbup:


οχι δεν νομιζω

αργινινη θες να πεις

η καφεινη δεν εχει σχεση με το ΝΟ οπως και η ταυρινη

beefmeup
20-08-10, 21:25
Εψαξα στο forum αλλα εχω μπερδευτει λιγο για αυτο ζητησα λιγη βοηθεια για εμενα συγκεκριμενα...Με την πρωτεινη και καλο φαι περιμενα να παρω λιγο ογκο αλλα λιγα πραγματα ειδα...(ισως να εφταιγε και η διατροφη)Tωρα οι αποριες που εχω ειναι ποιος ενας καλος συνδυασμος συμπληρωματων που θα με βοηθησει σε πρηξιματα αναπτυξη μυων και ογκο..Διαβασα για τα νιτρικα αλλα σε γενικες γραμμες λενε οτι δεν ειναι και τοσο καλα...Δεν ξερω τι ισχυει οποτε θελω λιγη βοηθεια :)

οταν λες "λιγα πραματα" δλδ ποσο πηρες στο χρονο που κανεις βαρη σε κιλα??καθαρα κατα την δικη σου εκτιμηση,αν μπορεις..

αυτα που θες,τα κανει κ κρεατινη με προτεινη..ενα νιτρικο δεν θα βοηθησει τοσο στον ογκο,κ το ποσο θα βοηθησει στα πρηξιματα σου ειναι κ αυτο αμφιβολο.

Mitsen
20-08-10, 21:32
οχι δεν νομιζω

αργινινη θες να πεις

η καφεινη δεν εχει σχεση με το ΝΟ οπως και η ταυρινη
και αργινίνη, σωστή συμπλήρωση.
E, ένταξη το NO δεν έχει τι να κάνουμε?:green:

arisfwtis
21-08-10, 01:00
κανενα μαγαζι θεσ/νικη που να χει προιοντα
απο καποια απο τις παρακατω εταιριες μπορειτε να μου πειτε
με πμ εννοειτε

phd
met rx
reflex
sci mx
hyper strength
dorian yates

γιατι απο ιντερνετ δν μπορω να τα παραγγελνω
ευχαριστω προκαταβολικα

nitrix
21-08-10, 02:52
οταν λες "λιγα πραματα" δλδ ποσο πηρες στο χρονο που κανεις βαρη σε κιλα??καθαρα κατα την δικη σου εκτιμηση,αν μπορεις..

αυτα που θες,τα κανει κ κρεατινη με προτεινη..ενα νιτρικο δεν θα βοηθησει τοσο στον ογκο,κ το ποσο θα βοηθησει στα πρηξιματα σου ειναι κ αυτο αμφιβολο.

Κατα την δικη μου εκτιμηση μεσα σε ενα χρονο πηρα 2 καθαρα μυικα κιλα...Και μπορω να πω οτι δουλεψα πολυ.Και σε διατροφη τον τελευταιο καιρο αλλα και σε προγραμμα...Απλα εδω και λιγο καιρο βλεπω οτι εχω δυναμωσει περνω καλα κιλα μπηκα σε καλο προγραμμα και θελω κατι να με βοηθησει να παρω αυτο το "extra" σε μυικη μαζα...Πιστευω μια κρεατινη οπως ειπες σε συνδυασμο με μια πρωτεινη.Δεν ξερω ομως αν χρειαζεται και κατι ακομα σε συμπληρωμα η αυτα ειναι αρκετα :unsure: Και επισης αν εχεις καποιο συνδυασμο να μου προτεινεις η κατι σε φορμουλα :unsure: Κατι που θα με "ανεβασει" γενικοτερα.

liosis
21-08-10, 06:07
καλησπερα..πειτε καμια πρωτεινουλα αξιοποιστη ντεεεεεεεε....:shock:.............καθαρη παντα ετσι..:thumbup:

kostakos
21-08-10, 18:26
γεια σας...
θα μπορουσα να χρησιμοποιησω
1)mega mass απο την weider
2)ultra burner απο την weider...

ευχαριστω

giannis64
21-08-10, 18:31
κακη επιλογη πρωτεινης και κακος συνδιασμος!!!!

FoTiS3
21-08-10, 21:31
να ρωτησε τα fishoil της ON εχουν βαρεα μεταλλα?

dhmhtrhs
21-08-10, 21:35
γεια σας...
θα μπορουσα να χρησιμοποιησω
1)mega mass απο την weider
2)ultra burner απο την weider...

ευχαριστω

λιποδιαλυτη με gainer?τι νοημα εχει??να καις το λιπος που σου δινει το gainer???:turtle::turtle: τι στοχους εχεις και θες να κανεις τετοιο συνδυασμο??

georgeriz
22-08-10, 19:00
Καλησπερα παιδες, ειμαι καινουργιος κ δεν εχω σχεδον καθολου εμπειρια απο συμπληρωματα. Τωρα ειμαι 76 κιλα κ εχω αρκετο λιπος το οποιο πρεπει να αποβαλλω απο το σωμα μου. Για την ακριβεια μεχρι το επομενο καλοκαιρι θελω να κανω ενα πολυ καλο κ γραμμωμενο σωμα. Το σχεδιο μου ειναι να αρχισω με διαδρομο κ ποδηλατο τους πρωτους 2 μηνες στο γυμναστηριο και αφου χασω το λιπος που θελω, θα επικεντρωθω περισσοτερο στα βαρη κ στην γραμμωση του σωματος μου. Το θεμα ειναι οτι θελω τοτε (μετα τους 2 μηνες) να παρω πρωτεινη σε σκονη. Ειμαι στα 17 δεν ξερω αν αυτο θα επιβαρυνει τον οργανισμο μου, κ με αυτο τον ορο εννοω αν η αναπτυξη των οργανων μ σταματισει η για παραδειγμα κλεισουν αρτηριες με την χρηση πρωτεινης λογο ηλικειας. Παρακαλω να απαντησουν ατομα τα οποια πραγματικα ξερουν. Ευχαριστω.

p.s. εκανα λαθοσ τον τιτλο. "Τα συμπληρωματα πρωτεινης μπορουν να με επιβαρυνουν" ειναι ο κανονικος... :P

beefmeup
22-08-10, 19:02
Καλησπερα παιδες, ειμαι καινουργιος κ δεν εχω σχεδον καθολου εμπειρια απο συμπληρωματα. Τωρα ειμαι 76 κιλα κ εχω αρκετο λιπος το οποιο πρεπει να αποβαλλω απο το σωμα μου. Για την ακριβεια μεχρι το επομενο καλοκαιρι θελω να κανω ενα πολυ καλο κ γραμμωμενο σωμα. Το σχεδιο μου ειναι να αρχισω με διαδρομο κ ποδηλατο τους πρωτους 2 μηνες στο γυμναστηριο και αφου χασω το λιπος που θελω, θα επικεντρωθω περισσοτερο στα βαρη κ στην γραμμωση του σωματος μου. Το θεμα ειναι οτι θελω τοτε (μετα τους 2 μηνες) να παρω πρωτεινη σε σκονη. Ειμαι στα 17 δεν ξερω αν αυτο θα επιβαρυνει τον οργανισμο μου, κ με αυτο τον ορο εννοω αν η αναπτυξη των οργανων μ σταματισει η για παραδειγμα κλεισουν αρτηριες με την χρηση πρωτεινης λογο ηλικειας. Παρακαλω να απαντησουν ατομα τα οποια πραγματικα ξερουν. Ευχαριστω.

p.s. εκανα λαθοσ τον τιτλο. "Τα συμπληρωματα πρωτεινης μπορουν να με επιβαρυνουν" ειναι ο κανονικος... :P

χαχα καλο

με μια λεξη οχι

georgeriz
22-08-10, 19:08
δηλαδη ουτε το υψος μου δεν επιβαρυνεται απο την πρωτεινη?

beefmeup
22-08-10, 19:08
δηλαδη ουτε το υψος μου δεν επιβαρυνεται απο την πρωτεινη?

εχεις διαβασει πουθενα κατι τετοιο,η το υποθετεις??

georgeriz
22-08-10, 19:15
απλα το υποθετω... κ ρωταω καποιους οι οποιοι κσερουν για να μ δωσουν μια απαντιση.

beefmeup
22-08-10, 19:16
απλα το υποθετω... κ ρωταω καποιους οι οποιοι κσερουν για να μ δωσουν μια απαντιση.

μην υποθετεις,σου απαντησα πιο πανω.

ειναι σαν να ρωτας αν πινοντας γαλα σου μικρενει το.."κοκωνακι".

Mitsen
22-08-10, 19:17
ειναι σαν να ρωτας αν πινοντας γαλα σου μικρενει το.."κοκωνακι".
AXAXAXAXAXAAXXA:green::rolf::rolf:

Johnn
23-08-10, 11:04
καλημέρα,μια ερωτησούλα ηθελα να κάνω,αρχιζω προετοιμασία σήμερα(μπασκετ)και δε ξέρω αν την πρωτείνη πρεπει να την παίρνω μετα το γυμναστηριο η μετά το μπάσκετ;(πρώτα πηγαίνω γυμναστήριο και μετα για μπάσκετ)να προσθέσω οτι είναι φορμουλα πρωτείνης-κρεατινης,υποτίθεται οτι την πίνεις πριν την προπόνηση και μετά...
ευχαριστω :rolf:

seroyjem
23-08-10, 12:36
θα σου προτεινα να την πιεις ενδιαμεσα για να σε κρατησει και να εχεις δυναμεις και για το μπασκετ!!!πιες την πρωτεινη αφου τελιωσεις το γυμν. και μετα απο κανενα μισαωρο κανε και την προπονηση του μπασκετ!!!καλο θα ηταν να παιρνεις και πολυβιταμινη γιατι απο'τι καταλαβαινω εισαι ολη την ωρα στην τσιτα!!!

Blackie
23-08-10, 12:36
Καλησπέρα σε όλους! Έχω την εξής απορία:

Σαν πρωινό παίρνω 70γρ βρώμη, 100ml γάλα και 1 scoop whey. Αν πάρω σαν επόμενο γεύμα 50γρ βρώμη σε νερό με 1 scoop whey, πάω για προπόνηση 1 ώρα μετά και στην επιστροφή πάρω πάλι 1 scoop whey με δεξτρόζη σε νερό, κάνω κάτι λάθος όσον αφορά τη τροφοδοσία του οργανισμού ή επιβαρύνω τον οργανισμό μου;

Επίσης, το αλάτι (σαν νάτριο) είναι απαραίτητο στο μεταπροπονητικό για γράμμωση; Σε αναλογία 1 scoop και 40γρ δεξτρόζη αναλογεί 1/4 κουταλάκι γλυκού αλάτι;

giannis64
23-08-10, 12:40
επιβάρυνση του οργανισμού σου δεν έχεις, αλλά στους στόχους σου ίσως!!

Eddie
23-08-10, 12:42
επιβάρυνση του οργανισμού σου δεν έχεις, αλλά στους στόχους σου ίσως!!

Γιατι αυτο Γιαννη?Επειδη δεν εχει κανενα στερεο περαν της βρωμης?:unsure:

Blackie
23-08-10, 12:48
Αυτό το κάνω για να απορροφηθεί πιο γρήγορα, απ'το να φάω κανονικό γεύμα και να πάω αργότερα... Ουσιαστικά το έκανα επειδή με πιέζει ο χρόνος και φοβήθηκα μήπως 3 απανωτά scoop επιβαρύνουν το ήπαρ ή κάτι τέτοιο (αμάθεια γαρ...)!

seroyjem
23-08-10, 12:49
και βεβαια κανεις λαθος!!!!!!μονο με πρωτεινη θα την βγαζεις??φαγητο ποτε τρως??τρεια σερι ''γευματα'' με πρωτεινη ειναι λαθος!!!για να καταλαβουμε καλυτερα ανεφερε μας και ωρες...!!!
:unsure::unsure::unsure:

Devil
23-08-10, 12:53
και βεβαια κανεις λαθος!!!!!!μονο με πρωτεινη θα την βγαζεις??φαγητο ποτε τρως??τρεια σερι ''γευματα'' με πρωτεινη ειναι λαθος!!!για να καταλαβουμε καλυτερα ανεφερε μας και ωρες...!!!
:unsure::unsure::unsure:

εχει δικιο καλητερα να βαλεις κανονικη τροφη πριν απο το gym και να πας 1-2 αργοτερα παρα να τρεφεσε με πρωτεινες σε 3 γευματα

σε σχεση με το αλατι εγω θα το εβαζα prewo για να εχω pump;)

giannis64
23-08-10, 12:54
Γιατι αυτο Γιαννη?Επειδη δεν εχει κανενα στερεο περαν της βρωμης?:unsure:

αν ειναι σε ογκο αυτα τα γευματα (ας τα πει ο θεος γευματα) δεν κανουν μια!!


Αυτό το κάνω για να απορροφηθεί πιο γρήγορα, απ'το να φάω κανονικό γεύμα και να πάω αργότερα... Ουσιαστικά το έκανα επειδή με πιέζει ο χρόνος και φοβήθηκα μήπως 3 απανωτά scoop επιβαρύνουν το ήπαρ ή κάτι τέτοιο (αμάθεια γαρ...)!


το πρωινο σου πρεπει να ειναι δυνατο και να εχει κατι παραπανω απο αυτα που ειπες!!

για πριν την προπονηση καλυτερα μια μπανανα για υδατανθρακα απο την βρωμη, αλλα μετα την προπονηση θες σιγουρα και εκει ενα δυνατο στερεο γευμα!!

Johnn
23-08-10, 14:22
καλημέρα,μια ερωτησούλα ηθελα να κάνω,αρχιζω προετοιμασία σήμερα(μπασκετ)και δε ξέρω αν την πρωτείνη πρεπει να την παίρνω μετα το γυμναστηριο η μετά το μπάσκετ;(πρώτα πηγαίνω γυμναστήριο και μετα για μπάσκετ)να προσθέσω οτι είναι φορμουλα πρωτείνης-κρεατινης,υποτίθεται οτι την πίνεις πριν την προπόνηση και μετά...
ευχαριστω :rolf:



θα σου προτεινα να την πιεις ενδιαμεσα για να σε κρατησει και να εχεις δυναμεις και για το μπασκετ!!!πιες την πρωτεινη αφου τελιωσεις το γυμν. και μετα απο κανενα μισαωρο κανε και την προπονηση του μπασκετ!!!καλο θα ηταν να παιρνεις και πολυβιταμινη γιατι απο'τι καταλαβαινω εισαι ολη την ωρα στην τσιτα!!!
παίρνω centrum...ευχαριστώ που μου απάντησες:) καμια αλλη γνώμη;

Blackie
23-08-10, 14:47
αν ειναι σε ογκο αυτα τα γευματα (ας τα πει ο θεος γευματα) δεν κανουν μια!!




το πρωινο σου πρεπει να ειναι δυνατο και να εχει κατι παραπανω απο αυτα που ειπες!!

για πριν την προπονηση καλυτερα μια μπανανα για υδατανθρακα απο την βρωμη, αλλα μετα την προπονηση θες σιγουρα και εκει ενα δυνατο στερεο γευμα!!

Βασικά το πρωϊνό μου είναι γύρω στις 400 θερμίδες, γιατί θεωρείς πως είναι λίγο; Δεν κάνω όγκο, σημειωτέον!


και βεβαια κανεις λαθος!!!!!!μονο με πρωτεινη θα την βγαζεις??φαγητο ποτε τρως??τρεια σερι ''γευματα'' με πρωτεινη ειναι λαθος!!!για να καταλαβουμε καλυτερα ανεφερε μας και ωρες...!!!
:unsure::unsure::unsure:




εχει δικιο καλητερα να βαλεις κανονικη τροφη πριν απο το gym και να πας 1-2 αργοτερα παρα να τρεφεσε με πρωτεινες σε 3 γευματα

σε σχεση με το αλατι εγω θα το εβαζα prewo για να εχω pump;)

Όσον αφορά το γεύμα πριν την προπόνηση, δε θα το κάνω συνεχώς, απλά σήμερα έπρεπε γιατί με πίεζε ο χρόνος! Εν τω μεταξύ, κανονικά κρέας θα έτρωγα αντί 2ου γεύματος, αλλά 11 το πρωΐ ήταν λίγο δύσκολο να βρω έτοιμο!:turtle: Μετά την προπόνηση αφόυ πάρω το μεταπροπονητικό, μετά από 45' τρώω κανονικά... Απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω το κατά πόσο δέχεται ο οργανισμός 3 γεύματα συμπληρώματος!

giannis64
23-08-10, 15:31
καλά είναι να πεις και πόσα κιλά-ηλικία-ύψος έχεις!!

επίσης τις ώρες των γευμάτων σου!!

αν ο χρόνος που μεσολαβεί από τις λήψεις της πρωτεΐνης είναι αρκετός, τότε δεν έχεις πρόβλημα!!

mike1987
23-08-10, 18:07
καλά είναι να πεις και πόσα κιλά-ηλικία-ύψος έχεις!!

επίσης τις ώρες των γευμάτων σου!!

αν ο χρόνος που μεσολαβεί από τις λήψεις της πρωτεΐνης είναι αρκετός, τότε δεν έχεις πρόβλημα!!


καλησπέρα σε όλους. συγγνώμη που θα βγω εκτός τόπικ αλλα θα ηθελα να ρωτησω..μηπως υπαρχει καποιος σχολιασμος η τοπικ για τα: novedex, halodrol?

Blackie
23-08-10, 18:41
καλησπέρα σε όλους. συγγνώμη που θα βγω εκτός τόπικ αλλα θα ηθελα να ρωτησω..μηπως υπαρχει καποιος σχολιασμος η τοπικ για τα: novedex, halodrol?

Χρησιμοποίησε την αναζήτηση!:)


καλά είναι να πεις και πόσα κιλά-ηλικία-ύψος έχεις!!

επίσης τις ώρες των γευμάτων σου!!

αν ο χρόνος που μεσολαβεί από τις λήψεις της πρωτεΐνης είναι αρκετός, τότε δεν έχεις πρόβλημα!!


1.85, 85.5 κιλά, γύρω στο 16% λίπος, 27 ετών... Τα γεύματά μου τα κάνω ανά 2.5-3 ώρες και λαμβάνω περίπου 33 γρ πρωτεΐνης ανά γεύμα (4 κανονικά - 2 whey, πρωϊνό και μεταπροπονητικό).

giannis64
23-08-10, 19:00
μια χαρα εισαι!!!!:toast:

edit: στο πρωινό αν και 400 θερμίδες μου φαίνεται φτωχό!!!

ίσως καμία μπανάνα ακόμα η μέλι??????

είμαι περίεργος όμως και θα ήθελα να ανοίξεις ένα θέμα στην διατροφή και να ποστάρεις την διατροφή σου αναλυτικά!!!

Blackie
23-08-10, 19:46
μια χαρα εισαι!!!!:toast:

edit: στο πρωινό αν και 400 θερμίδες μου φαίνεται φτωχό!!!

ίσως καμία μπανάνα ακόμα η μέλι??????

είμαι περίεργος όμως και θα ήθελα να ανοίξεις ένα θέμα στην διατροφή και να ποστάρεις την διατροφή σου αναλυτικά!!!

Λοιπόν, την έγραψα (μετά από πολλές, πολλές διορθώσεις όπως θα παρατηρήσεις) και την ανάρτησα στο ήδη υπάρχον θέμα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8983&page=3). Περιμένω την άποψή σου με ανυπομονησία!

stelios025
24-08-10, 15:18
Τo Waxy το παίρνουμε μετά την προπόνηση και πριν την πρωτείνη? Και το πίνουμε αντι για δεξτροζη/μαλτο? Με διαφορά κανα μισάωρο ή λιγότερο?Έψαξα λίγο το forum και αυτό καταλαβα αλλα θελω επιβεβαιωση!

Devil
24-08-10, 15:37
Τo Waxy το παίρνουμε μετά την προπόνηση και πριν την πρωτείνη? Και το πίνουμε αντι για δεξτροζη/μαλτο? Με διαφορά κανα μισάωρο ή λιγότερο?Έψαξα λίγο το forum και αυτό καταλαβα αλλα θελω επιβεβαιωση!

ναι μετα την προπονηση πριν απο τις πρωτεινες με κανα 20' διαφορα περιπου

stelios025
24-08-10, 15:42
ναι μετα την προπονηση πριν απο τις πρωτεινες με κανα 20' διαφορα περιπου

Eυχαριστω για την αμεση απαντηση!:thumbup:

blackpower24
25-08-10, 21:32
καλησπερα παιδια,χρησιμοποιω το λιπο6 τωρα που κανω προετοιμασια..ειναι καλυτερο να παιρνω ενα χαπακι το πρωι και 2 το απογευμα πρν την προπονηση?η 2 και δυο κατευθειαν?οι ενδειξη λεει οτι συνολικα δεν πρεπει να ξεπερνιουνται τα 4 χαπια την μερα...οποιος εχει καποια γνωμη υπευθυνη τον ευχαριστω εκ των προτερων..

wonderboy
25-08-10, 21:36
Η χρηση που εκανα εγω ηταν ενα πριν το πρωινο και ενα πριν την προπο.για μια εβδομαδα υστερα αυξησα την δωση στα δυο πριν την προπο και ηταν μια χαρα απο θεμα ενεργειας.Αναλογα και τα κιλα σου φυσικα,παντως πολυ ιδρωτα λεμε με τα δυο.

doros
26-08-10, 00:04
Γεια σας πεδια θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα πιο κατω προιοντα
anabolic xtreme:mass fx
anabolic xtreme:hard fx
ευχαριστω

dhmhtrhs 1979
26-08-10, 00:05
παιδια θελω να παρω μια κρεατινη...ποια πιστεβεται οτι εχει αποτελεσματα
θελω να ανεβασω φετος λιγο τον ογκο μου... ειναι δευτερη φορα που θα παρω κρεατινη..:unsure::unsure::unsure:


ευχαριστω;)

beefmeup
26-08-10, 00:07
οποιαδηποτε μονουδρικη μικροιονισμενη(καταπροτιμηση).

τσεκαρε τα θεματα για ην κρεατινη στην αναζητηση,κ δες τι σου ταιριαζει.

Devil
26-08-10, 00:25
Γεια σας πεδια θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα πιο κατω προιοντα
anabolic xtreme:mass fx
anabolic xtreme:hard fx
ευχαριστω


κανε μια αναζητιση υπαρχουν thread για αυτα τα προιοντα

προσωπικα η εταιρια δεν μου εμπνεει ιδιαιτερη εμπιστσυνη

dimitris500
26-08-10, 00:36
παιδια θελω αβριο να παρω μια πρωτεινη ορου γαλακτος πια να παρω ειμαι 15 χρονων και σε ενα μηνα παω για 16

beefmeup
26-08-10, 00:37
να τα 100στησεις φιλε:toast:

beefmeup
26-08-10, 01:20
ναι μετα την προπονηση πριν απο τις πρωτεινες με κανα 20' διαφορα περιπου

καραμητρο,με τα αμινο κ γουαξυ,για δωσε μια γνωμη για ποστ.

Devil
26-08-10, 01:25
καραμητρο,με τα αμινο κ γουαξυ,για δωσε μια γνωμη για ποστ.

για λεγε τι ψαχνεις....

ποστ δικο μ

vitargo+eaa+bcaa και μετα απο κανα 30' φαι

beefmeup
26-08-10, 01:26
για λεγε τι ψαχνεις....

ποστ δικο μ

vitargo+eaa+bcaa και μετα απο κανα 30' φαι

νταξ,τα ιδια περνουμε απλα βαζω κ 5 γρ γλουταμινη που ειχα στοκ.

Devil
26-08-10, 01:29
νταξ,τα ιδια περνουμε απλα βαζω κ 5 γρ γλουταμινη που ειχα στοκ.

αλλη λυση ειναι

vitargo+eaa+bcaa

και μετα απο κανα 20' whey

και μετα απο καμια ωρα φαι

αλλα πρωτιμο την πρωτη γιατι πειναω μετα το gym

beefmeup
26-08-10, 01:31
αλλα πρωτιμο την πρωτη γιατι πειναω μετα το gym

ναι κ γω το ιδιο κανω.

ασε που ειναι καλυτερα στερεο φουντ τοτε.

xstreeme
26-08-10, 01:36
Ρε παιδες να κανω μια ερωτηση?Αν πας να βγεις εξωτερικο και κουβαλας στο αυτοκινητο σου συμπληρωματα υπαρχει περιπτωση να μην σε αφησουν να τα παρεις στα συνορα?Γιατι καποιοι φιλοι μου ειπαν πηραν παυσιπονα κλπ και τους τα κρατησανε..τωρα δεν ξερω αν ισχυει και για τα συμπληρωματα..ξερει κανεις μηπως?

Devil
26-08-10, 01:38
ναι κ γω το ιδιο κανω.

ασε που ειναι καλυτερα στερεο φουντ τοτε.

α και κατι καινουργιο που ειδα
σχετικα με hydro και υδατανθρακες κατα τη διαρκεια του gym

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18430966

beefmeup
26-08-10, 01:43
α και κατι καινουργιο που ειδα
σχετικα με hydro και υδατανθρακες κατα τη διαρκεια του gym

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18430966

το συμπερασμα μου αρεσε γιατι μου θυμησε μια αλλη κουβεντα..

EVEN IN FED STATE..καλη φαση.

Devil
26-08-10, 01:44
Ρε παιδες να κανω μια ερωτηση?Αν πας να βγεις εξωτερικο και κουβαλας στο αυτοκινητο σου συμπληρωματα υπαρχει περιπτωση να μην σε αφησουν να τα παρεις στα συνορα?Γιατι καποιοι φιλοι μου ειπαν πηραν παυσιπονα κλπ και τους τα κρατησανε..τωρα δεν ξερω αν ισχυει και για τα συμπληρωματα..ξερει κανεις μηπως?

ειναι λιγο λεπτο το θεμα σχετικα με τα συμπληρωματα στην ευρωπη

κανονικα θα επρεπε να ειναι ελευθερο το εμπωριο (και η κατωχη) σε ολη την ευρωπη αλλα σε μερικες χωρες η νομοθεσια διαφερει

δλδ ενω στην αγγλια δεν εχεις προβλημα για ενα προιον στην ελλαδα μπορει να μην σε αφησουν να το παρεις

Devil
26-08-10, 01:46
το συμπερασμα μου αρεσε γιατι μου θυμησε μια αλλη κουβεντα..

EVEN IN FED STATE..καλη φαση.

ημουν κι εγω?

νομιζω οτι καταλβα αλλα δεν ειμαι σιγουρος

xstreeme
26-08-10, 01:46
Σε χωρα που ανηκει στην ευρωπαικη ενωση πλεον θα παω αρα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα..Τι να πω..Οπιος ξερει τιποτα ας βοηθησει πλζ ;)

alien.carmania
26-08-10, 09:28
οποιαδηποτε μονουδρικη μικροιονισμενη(καταπροτιμηση).

τσεκαρε τα θεματα για ην κρεατινη στην αναζητηση,κ δες τι σου ταιριαζει.

η κρεατινη της reflex ειναι μικροιονισμενη?

noz1989
26-08-10, 12:21
α και κατι καινουργιο που ειδα
σχετικα με hydro και υδατανθρακες κατα τη διαρκεια του gym

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18430966

τι σημαινει coingestion??????

μηπως εννοουν congestion?

Polyneikos
26-08-10, 12:21
Γεια σας πεδια θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα πιο κατω προιοντα
anabolic xtreme:mass fx
anabolic xtreme:hard fx
ευχαριστω


Mass FX (Anabolic Extreme) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9186)

Για το hard fx μπορείς να ανοίξεις θεμα στην ΑΞιολογηση Συμπληρωματων

doros
26-08-10, 13:53
@Polyneikos: ευχαριστω...τι λες αυτα με συνδιασμο μονουδρικης?

Devil
26-08-10, 15:32
τι σημαινει coingestion??????

μηπως εννοουν congestion?

συγχωνευση?? νομιζω...

zois
27-08-10, 05:54
λοιπον σκεφτομαι να παρω μια πρωτεινη για ογκο μεχρι 40ευρο το πολυ...αλλα δεν ξερω ποια ειναι καλη!!εννοω αν μπορειτε να μου πειτε καμια που ειναι δοκιμασμενη και κανει δουλεια!!!ειτε καθαρη ειτε βρωμικη!!!ευχαριστω.

alien.carmania
27-08-10, 10:20
εγω θα σου προτινω...

gold standard whey - on 65
myofusion - gaspari 63
Instant whey - reflex 56

zois
27-08-10, 14:23
ευχαριστω αλλα εχω μια απορια....η whey που ειναι καθαρη πρωτεινη κανει δουλεια??

Devil
27-08-10, 14:33
ευχαριστω αλλα εχω μια απορια....η whey που ειναι καθαρη πρωτεινη κανει δουλεια??

μην περιμενεις να γινεις τουμπανο απο μια whey χωρις διατροφη κτλ κτλ

zois
27-08-10, 14:42
τα ξερω τα ξερω αλλα ρωταω για το ποια εχει περισσοτερα αποτελεσματα....επειδη η whey ειναι καθαρη!

Devil
27-08-10, 14:54
τα ξερω τα ξερω αλλα ρωταω για το ποια εχει περισσοτερα αποτελεσματα....επειδη η whey ειναι καθαρη!

τι αποτελεσματα να εχει?

πρωτεινη ειναι, πρωτεινη=τροφη

τωρα για το καθαρη που λες δεν καταλαβα τι θες να πεις

beefmeup
27-08-10, 14:55
επειδη η whey ειναι καθαρη!

γιατι,οι αλλες τι ειναι?

zois
27-08-10, 18:12
βρε παιδια οι whey πρωτεινες ορου γαλακτος εχουν περισσοτερο % πρωτεινη μεσα ενω αυτες που δεν γραφουν για whey εχουν λιγοτερο πρωτεινη αλλα εχουν και αλλεσ ουσιεσ μεσα...

Polyneikos
27-08-10, 18:23
Γενικα μην μπερδευεσαι με την μεθοδο επεξεργασιας ενος σκευασματος πρωτεινης με την περιεκτικότητα που εχουν σε πρωτεινη ανα 100γρ.Προφανως εσυ αναφερεσαι σε καποιες φόρμουλες όγκου όπου εχουν χαμηλότερη περιεκτικοτητα πρωτεινης με περισσότερους υδατανθαρακες αλλα κ αυτες whey ειναι,κυριως.
Για να ξεμπερδεψεις λίγο τα πραγματα διαβασε αυτο το αρθρο

Eιδη πρωτεϊνης σε σκόνη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1303)

Mitsen
27-08-10, 18:30
γιατι,οι αλλες τι ειναι?

βρώμικες!:greenalien::greenalien::nana:

zois
27-08-10, 18:34
λοιπον οποτε μπορω να επιλεξω και μνοσ μου μια πρωτεινη....διαβασα το αρθρο..

salpas18
28-08-10, 14:40
γεια σας παιδια θελω να παρο λιπαρα οξεα απο συπμληροματα πια ειναι κατα την γνωμη σας τα καλητερα και με μεγαλητερες δοσεις δεν με εχω προβλημα χρηματον μονο πια ειναι τα καλητερα κατα την γνωμη σας!

Eddie
28-08-10, 17:25
γεια σας παιδια θελω να παρο λιπαρα οξεα απο συπμληροματα πια ειναι κατα την γνωμη σας τα καλητερα και με μεγαλητερες δοσεις δεν με εχω προβλημα χρηματον μονο πια ειναι τα καλητερα κατα την γνωμη σας!

Animal Omega απο Universal φιλε,ειναι πολυ μπομπα!

mekefi
28-08-10, 17:26
εγω εχω τα omega 3 της Now Food

Eddie
28-08-10, 17:34
εγω εχω τα omega 3 της Now Food

Και γω αυτα εχω,οχι τα απλα ομως τα Molecularly Distilled που ειναι cholesterol free και δεν εχουν βαρεα μεταλλα οπως υδραργυρο κλπ.

Τα Animal Omega ομως πιστευω ειναι απιαστα,μονο εγω λειπω απο κει μεσα.

salpas18
28-08-10, 17:53
Και γω αυτα εχω,οχι τα απλα ομως τα Molecularly Distilled που ειναι cholesterol free και δεν εχουν βαρεα μεταλλα οπως υδραργυρο κλπ.

Τα Animal Omega ομως πιστευω ειναι απιαστα,μονο εγω λειπω απο κει μεσα.

δλδ αυτα ειναι τα καλητερα? κατα την γνωμη σου?

ας μας πει και καποιος αλλος την γνωμη του αν θελει!

salpas18
28-08-10, 17:55
να ρωτησω και κατι αλλο ειπαρχη κανενα ποστ που να λεει την διαφορα αμηνοξεον με bcaa και πιο απο τα δυο ειναι καλητερο για να παρεις! ευχαριστω!.

Eddie
28-08-10, 17:57
δλδ αυτα ειναι τα καλητερα? κατα την γνωμη σου?

ας μας πει και καποιος αλλος την γνωμη του αν θελει!

Nαι,απ τα λιγα που ξερω αυτα ειναι τα καλυτερα.Μπορει να υπαρχει και τιποτα πιο ψαγμενο,ας δουμε τι θα απαντησουν και οι υπολοιποι

προς το παρων διαβασε http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4521&highlight=animal+omega

aDonIs
28-08-10, 21:59
πωσ σασ φενετε αυτο??http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.donbody.com/media/pro-ductos/hemorage/hemorage_01.jpg&imgrefurl=http://www.donbody.com/hemorage.html&usg=__BRuLv2uF_lXxj-oh7CgZ2ZTePHc=&h=409&w=750&sz=97&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=opQSwzO28eFzAM:&tbnh=102&tbnw=187&prev=/images%3Fq%3DHemorage%2BBlack%2B908gr%26um%3D1%26hl%3Del%26sa%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D931%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=246&vpy=132&dur=1179&hovh=166&hovw=304&tx=153&ty=112&ei=0lt5TMzUE4-F4QaLoYXqBQ&oei=0lt5TMzUE4-F4QaLoYXqBQ&esq=1&page=1&ndsp=11&ved=1t:429,r:1,s:0



Sugars 3g
Magnesium 17mg
Potassium 60mg
Phosphorus 50mg 5
Sodium 150mg
Vitamin B12 (Cyanocobalamin) 6mcg

HEMO-RAGE BLACK PROPRIETARY BLEND 20,000mg

ANABOLIC ENERGY™

Beta-Phenylethylamine HCL
1-Methyl Caffeine
R-Beta-Methylphenylethylamine HCL
N-Methyl-Beta-Phenylethylamine HCL
1,3-N-Dipropyl-7-Propargylxanthine
Methylphenylethylamine

CELL VOLUME/MUSCLE BUILDING COMPLEX

Dextrose Polymer Blend
Dextrose Monohydrate
Research Grade L-Glutamine
Waxy Maize Starch
D-Mannitol
Cluster Dextrin®
L-Leucine
L-Isoleucine
L-Valine
Creatinol-O-Phosphate
Creatine Ethyl Ester Dichloride
Guanidinopropionic Acid (GPA)
Creatine Gluconate
Creatine-Glycerol-Ester

FAT DETONATOR™

Caffeine Anhydrous
1,3 Dimethylamylamine HCL
Yohimbine HCL
Theobromine Anhydrous

POWERPLEX™ [Strength Signal Complex]

Sodium Bicarbonate
Betaine HCL
TMG (Trimethylglycine)
Powergrape® (Vitis Vinifera L.)
Micronized Beta Alanine
Glycocyamine
Coenzyme Q10

HEAT SHOCK PRO™

Creatine Monohydrate
Prickly Pear Extract
L-Arginine Ethyl Ester Dichloride

BLOOD BOIL™ [Nitric Oxide Complex]

Glycerol Monostearate
L-Arginine AKG (2:1)
2-(Nitrooxy) Ethyl 2-Amino-3-Methylbutanoate
Glycocarn® (Glycine Propionyl-L-Carnitine)
L-Citrulline AKG
Rutacarpine
L-Norvaline

EPO UNDERGROUND™ [Blood Doping Matrix]

Blood Building Vitamin & Minerals
Albumin (From Egg Whites)
Nickel
Echinacea
Portulaca Oleracea
Cobalt
Arachidonic Acid
Nattokinase

PSYCHO™ [Neuro Complex]

Micronized Taurine
L-Tyrosine
Choline Bitartrate
Ginkgo Biloba
Brahmi (Bacopa Monnieri)(Leaf)
[Standardized 20% Bacosides]
Vinpocetine
Huperzine A




Other Ingredients:
Natural & Artificial Flavors, Sodium Citrate, Citric Acid, Magnesium Phosphate, Monobasic Potassium Citrate, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Acesulfame-K, Sucralose, FD&C Red 40, FD&C Blue.


τι λετε?

aDonIs
28-08-10, 22:01
Hemorage Black 908gr λεγετε ξερει κανεισ τιποτα?

*****δες και εδω Μορφή των Posts (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=485) πως πρεπει να ειναι ενα νεο θέμα για κάποιο συμπλήρωμα, επισης υπαρχει αναλογο τοπικ!!
Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25) mods team*****

crow
28-08-10, 22:14
ANIMAL:bowdown::bowdown:
Τα BCAA τα χρησιμοποιείς μονο στη προπονηση ποτε άλλοτε.
BCAA ειναι μονο 3 αμινοξεα L-βαλίνη, η L-λευκίνη και η L-ισολευκίνη.
Οποτε τωρα νομιζω καταλαβαίνεις κ μονο σου τη διαφορα.Πρεπει να υπαρχει αναλογο ποστ αμα ψαξεις

deluxe
29-08-10, 00:40
Εγω απο omega3 εχω της reflex, δεν εχουν βαρεα μεταλλα. Ενταξει τρελα λεφτα δε θα εδινα για ωμεγα λιπαρα.

Αλλα αμινοξεα αξιζουν, αν και δε εχω παρει ποτε μου. Σκεφτομαι αυτα της universal για πριν την προπονηση και μετα.

alien.carmania
29-08-10, 11:50
εγω απο ωμεγα λιπαρα πηρα τα maxepa απο φαρμακιο με 3 ευρω τα 200 caps, γιατι καπου ειχα διαβασει που ειπε ο bane οτι δεν υπαρχει διαφορα με τα αλλα...!

aDonIs
29-08-10, 14:16
SHOCK THERAPY vs No-Xplode Hemorage Black?ποιο λετε??

kykladitis
29-08-10, 15:29
παιδεια προ 9-10 μηνες εβαλα μπραντεφερ με ενα φιλο χωρις να κανω προθερμανση και επαθα τενοντιτιδα πηγα στο γιατρο μου δωσε μια αλοιφη και μου πε 2 μηνεσ ξεκουραση τα κανα οταν ξαναξεκινησα γυμναστηριο το χερι δεν εκανε ολη τη κινηση οποτε δεν εβγεναν και σωστα οι ασκησεις αλλα δε πονουσα αφτο συνεχιστηκε για κανα 2 μηνες και μετα ειχα αποχη απο το γυμναστηριο τωρα που ξαναξεκινησα κανει ολη τη κινηση δεν ακουω εκεινα τα κρακ κρακ που ακουγα αλλα ποναω πολυ ειδικα στα δικεφαλα ξαναπηγα στο γιατρο και δεν διεκρινε τιποτα.πιστευετε πως καποιο απο αφτα τα συμπληρωαματα θα με βοηθουσε?

Kwstas45
30-08-10, 14:54
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν κανει να πινουμε δεξτροζη(μαζι με πρωτεινη φυσικα) μετα απο αεροβια η απο προπονηση καποιας πολεμικης τεχνης για παραδειγμα.Ευχαριστω

arisfwtis
31-08-10, 00:35
παιδια καμια προταση για κανενα pre συμπληρωμα?
ειμαι σε γραμμωση και τελευταια βγαινουν πιο δυσκολα οι προπονησεις

Devil
31-08-10, 02:28
παιδια καμια προταση για κανενα pre συμπληρωμα?
ειμαι σε γραμμωση και τελευταια βγαινουν πιο δυσκολα οι προπονησεις

πες περισσοτερα. τι ακριβως ψαχνεις? pump,stims με η' χωρις κρεατινη ?

arisfwtis
31-08-10, 10:17
πες περισσοτερα. τι ακριβως ψαχνεις? pump,stims με η' χωρις κρεατινη ?
εχεις δικιο παραλειψη
χωρις κρεατινη κατι σε pump ψαχνω

Eddie
31-08-10, 13:12
εχεις δικιο παραλειψη
χωρις κρεατινη κατι σε pump ψαχνω

Δοκιμασε κατι για τσιτες αλλα χωρις πολλους υδατανθρακες,νομιζω το Jack3D ειναι light.

arisfwtis
31-08-10, 13:15
Δοκιμασε κατι για τσιτες αλλα χωρις πολλους υδατανθρακες,νομιζω το Jack3D ειναι light.

το εχω στα υποψιν και το εχω βρει καπου αρκετα φθηνο
thx for the tip

Eddie
31-08-10, 13:18
το εχω στα υποψιν και το εχω βρει καπου αρκετα φθηνο
thx for the tip

u r wellcome:thumbup: :)

kostas_xanthos
31-08-10, 21:40
καλως ηρθα στην παρεα σας!! αγορασα προσφατα μια καθαρη πρωτεινη της optimum την 100% WHEY PROTEIN gold standard!!ειμαι 25 χρονων γυμναζομαι ενα χρονο,4-5 φορες την εβδομαδα,ειμαι 1,82 και 83 κιλα. ποια ειναι η γνωμη σας για την συγκεκριμενη πρωτεινη??? για αυξηση του μυικου βαρουσ που θελω με τι θα ηταν καλο να την συνδιασω???
ευχαριστω εκ των προτερων!!

Titanium
31-08-10, 22:54
Παιδια ετιμαζομε να κανω μια παραγελια μαζει με αλλα παιδια και επιδει δεν εχω πολα λεφτα σκεφτομε να παρω η bcaa η waxy maize...Βεβεα δεν εχουν καμια σχεση το ενα με το αλο αλλα θα παρω ενα απο τα δυο γιατι δεν εχω κανενα απο τα δυο...Πηστευω οτι τα bcaa εχουν προτερεοτιτα....τι λετε????:unsure:

giannis64
31-08-10, 22:57
αμα παρεις πρωτεινη που να εχει τα απαρετητα bcaa να παρεις waxy!!

με ποια παιδια?:green:

Vinn
31-08-10, 22:57
Παιδια ετιμαζομε να κανω μια παραγελια μαζει με αλλα παιδια και επιδει δεν εχω πολα λεφτα σκεφτομε να παρω η bcaa η waxy maize...Βεβεα δεν εχουν καμια σχεση το ενα με το αλο αλλα θα παρω ενα απο τα δυο γιατι δεν εχω κανενα απο τα δυο...Πηστευω οτι τα bcaa εχουν προτερεοτιτα....τι λετε????:unsure:

Ναι νομιζω οτι καλο ειναι να προτιμησεις τα bcaa εφοσον δεν μπορεις να παρεις και τα δυο..

Titanium
31-08-10, 23:04
αμα παρεις πρωτεινη που να εχει τα απαρετητα bcaa να παρεις waxy!!

με ποια παιδια?:green:

Με τον eddie και με εναν αλο παιδι εκτος forum:green:...Δεν θα παρω πρωτεινη γιατι εχω 15 κιλα αφτη την στηγμη αλλα δεν ειναι και τοσο καλη σε bcaa....

giannis64
31-08-10, 23:05
bcaa τοτε με κλειστα ματια!!

15 κιλα???????????////

Titanium
31-08-10, 23:10
bcaa τοτε με κλειστα ματια!!

15 κιλα???????????////

Οκ bcaa τοτε τα κλησαμε...ευχαριστο Vinn για το ενιδαφερον φιλε...
Ναι γιρο στα 15 κιλα και παραπανο μη σου πο....δες εδω....

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14881&d=1281712955

:thumbup::thumbup::green:

giannis64
31-08-10, 23:11
:shock:αμα μπει η σδοε θα σε παει μεσα για εμποριο!!!:P

Titanium
31-08-10, 23:16
:shock:αμα μπει η σδοε θα σε παει μεσα για εμποριο!!!:P

χοαχοαχοαχοα...ενταξει δεν θα ειμαι μονος τουλαχιστον γιατι μετα τα μηρασαμε με τα παιδια που ανεφερα απο πανω:thumbup:απλα τα παραγκελνω εγω....αλλα το ορεο θα ηταν να μας εβλεπαν την ωρα που ηχε σταματισει ο eddie εξω απο το σπιτι μου και του εδινα πραμα και αυτο τα εβαζε στην μπαγαζερα:rolf::rolf::rolf::rolf:

Ramrod
31-08-10, 23:17
Οκ bcaa τοτε τα κλησαμε...ευχαριστο Vinn για το ενιδαφερον φιλε...
Ναι γιρο στα 15 κιλα και παραπανο μη σου πο....δες εδω....

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14881&d=1281712955

:thumbup::thumbup::green:

Ρε συ Titanium, όλα αυτά δικά σου είναι? νόμιζα πως δεν ήταν όλα...πόσα φράγκα έσκασες ρε συ?

Eddie
31-08-10, 23:19
χοαχοαχοαχοα...ενταξει δεν θα ειμαι μονος τουλαχιστον γιατι μετα τα μηρασαμε με τα παιδια που ανεφερα απο πανω:thumbup:απλα τα παραγκελνω εγω....αλλα το ορεο θα ηταν να μας εβλεπαν την ωρα που ηχε σταματισει ο eddie εξω απο το σπιτι μου και του εδινα πραμα και αυτο τα εβαζε στην μπαγαζερα:rolf::rolf::rolf::rolf:

Μη μαρτυρας ρε,θες να μας στησουν καρτερι την επομενη φορα?:turtle:


Ρε συ Titanium, όλα αυτά δικά σου είναι? νόμιζα πως δεν ήταν όλα...πόσα φράγκα έσκασες ρε συ?

5 ατομα τα πηραμε.

Titanium
31-08-10, 23:19
Ρε συ Titanium, όλα αυτά δικά σου είναι? νόμιζα πως δεν ήταν όλα...πόσα φράγκα έσκασες ρε συ?

οχι αφου το γραφω παραπανο μαζη με αλλα ατομα εγινε η παραγελια...Γυρο στα 570 ευροπαικα βγικαν.....:green:

Titanium
31-08-10, 23:37
Μη μαρτυρας ρε,θες να μας στησουν καρτερι την επομενη φορα?:turtle:
Οχ...ποτε δεν το σκεφτικα ετσι...χαχαχαχαχα


5 ατομα τα πηραμε.

:thumbup:

giwrgaras8
01-09-10, 14:08
κανει να χρησιμοποιουμε την πρωτεινη μαζι με δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη π.χ το πρωι η' το βραδυ?δλδ να μην την χρησιμοποιουμε μονο μετα την προπονηση τον υδαντανρακα με την πρωτεινη αλλα να την χρησιμοποιουμε και για καποιο γευμα για παραδειγμα..γτ εχω ακουσει οτι εαν αναμειξεις μια καθαρη πρωτεινη μαζι με δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη ειναι σαν να φτιαχνεις μια πρωτεινη ογκου..

Eddie
01-09-10, 14:48
κανει να χρησιμοποιουμε την πρωτεινη μαζι με δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη π.χ το πρωι η' το βραδυ?δλδ να μην την χρησιμοποιουμε μονο μετα την προπονηση τον υδαντανρακα με την πρωτεινη αλλα να την χρησιμοποιουμε και για καποιο γευμα για παραδειγμα..γτ εχω ακουσει οτι εαν αναμειξεις μια καθαρη πρωτεινη μαζι με δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη ειναι σαν να φτιαχνεις μια πρωτεινη ογκου..

Τις ωρες που αναφερεις πιστευω οτι δεν χρειαζεται γιατι σου ανεβαζουν την ινσουλινη με αποτελεσμα να αποθηκευσεις λιπος.Η καλυτερη ωρα για σακχαρα ειναι μονο μετα την προπονηση(και λιγοτερο το πρωι,αλλα οχι κατι τοσο γρηγορο).

Αν εισαι στον ογκο,μπορεις να πιεις την πρωτεινη με βρωμη.Χτυπα τη στο μουλτι να γινει σκονη και μετα βαλτην μαζι με την πρωτεινη με νερο(η γαλα) και χτυπησε την.

lef
01-09-10, 19:06
Οκ bcaa τοτε τα κλησαμε...ευχαριστο Vinn για το ενιδαφερον φιλε...
Ναι γιρο στα 15 κιλα και παραπανο μη σου πο....δες εδω....

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14881&d=1281712955

:thumbup::thumbup::green:

φιλε titanium ποια γευση λεει απο την whey isolate και ποια απο την 90+.τις εχς μπανισει λογω τιμης αλλα δεν λεει να κατεβασω 5 κιλα με κλειστη μυτη:P

giwrgaras8
01-09-10, 19:21
Τις ωρες που αναφερεις πιστευω οτι δεν χρειαζεται γιατι σου ανεβαζουν την ινσουλινη με αποτελεσμα να αποθηκευσεις λιπος.Η καλυτερη ωρα για σακχαρα ειναι μονο μετα την προπονηση(και λιγοτερο το πρωι,αλλα οχι κατι τοσο γρηγορο).

Αν εισαι στον ογκο,μπορεις να πιεις την πρωτεινη με βρωμη.Χτυπα τη στο μουλτι να γινει σκονη και μετα βαλτην μαζι με την πρωτεινη με νερο(η γαλα) και χτυπησε την.

οκ φιλε ευχαριστω για την απαντηση σου!πανω κατω ποσα γραμμαρια βρωμης να βαζω?ειμαι 66κιλα..

chr04
02-09-10, 13:00
Δεν μπόρεσα να βρω μια σχετική απάντηση μέσω της αναζήτησης.

Αν κάποιος κάνει χρήση συμπληρωμάτων, γνωρίζετε αν μπορεί να δώσει αίμα;

beefmeup
02-09-10, 13:01
Δεν μπόρεσα να βρω μια σχετική απάντηση μέσω της αναζήτησης.

Αν κάποιος κάνει χρήση συμπληρωμάτων, γνωρίζετε αν μπορεί να δώσει αίμα;

αν ανφερεσαι σε συμληρωματα τυπου βιταμινες κρεατινες πρωτεινες κλπ,μπορεις.

chr04
02-09-10, 13:13
Αυτά εννοώ!

Ευχαριστώ! :thumbup:

GEORGEXX1
02-09-10, 13:22
πληροφοριες λενε οτι απο αυτον τον μηνα ολα τα αμερικλανικα συμπληρωματα θα ειναι αυξημενα στις τιμες, λογω αυξησης της παραγωγης του ορου γαλακτος,και μεχρι τον δεκεμβριο η αυξηση θα φτασει το 20 με 23%.

ξερετε κατι;;;

beefmeup
02-09-10, 13:24
πληροφοριες λενε οτι απο αυτον τον μηνα ολα τα αμερικλανικα συμπληρωματα θα ειναι αυξημενα στις τιμες, λογω αυξησης της παραγωγης του ορου γαλακτος,και μεχρι τον δεκεμβριο η αυξηση θα φτασει το 20 με 23%.

ξερετε κατι;;;

ξερω οτι ειχε ξαναγινει πριν 2 περιπου χρονια κ το ειχαν δικαιολογησει λογω αυξησης τιμων των πρωτων υλων.κυριως για πρωτεινες ειχε γινει παλι.

για να δουμε,θα βγει ανακοινωση απτις εταιριες οπως τοτε σιγουρα.

GEORGEXX1
02-09-10, 13:28
ξερω οτι ειχε ξαναγινει πριν 2 περιπου χρονια κ το ειχαν δικαιολογησει λογω αυξησης τιμων των πρωτων υλων.κυριως για πρωτεινες ειχε γινει παλι.

για να δουμε,θα βγει ανακοινωση απτις εταιριες οπως τοτε σιγουρα.

δεν ανακοινωσαν τιποτα,τα τιμολογια στις εισαγωγες ερχωνται ειδη αυξημενα.

beefmeup
02-09-10, 13:49
δεν ανακοινωσαν τιποτα,τα τιμολογια στις εισαγωγες ερχωνται ειδη αυξημενα.

θα γινει καποια στιγμη.

το τσεκαρα λιγο κ διαβασα οι υπαρχει προβλημα στις αμερικανικες φαρμες κυριως γιατι φουνταραν οικονομικα αρκετες κ υπαρχει μεγαλη ζητηση κυριως απο μεγαλες εταιριες οπως η πεπσι που πλεον εισαγει πρωτη υλη ορο γαλακτος απο κινα γιατι δεν της φτανει η εγχωρια προμηθεια που δινει η αμερικη.

ριξε μια ματια εδω σε ενα μπαλκ φορουμ,να δεις τι γραφει για την παρασκευη,ζητηση κλπ..ειναι τελη μαιου που περασε,το χαν δει να ερχεται.

http://buybulkwhey.com/forum/index.php?topic=536.0

geo28
02-09-10, 13:51
Mia ερωτηση:μπορω να παιρνω 6 καψουλες τη μερα fish oil χωρισμενες σε 3 γευματα(2 σε καθε γευμα) τω ρα που μαι στον ογκο..?

beefmeup
02-09-10, 13:52
Mia ερωτηση:μπορω να παιρνω 6 καψουλες τη μερα fish oil χωρισμενες σε 3 γευματα(2 σε καθε γευμα) τω ρα που μαι στον ογκο..?

επιβαλεται,μη σου πω.εδικα αν δεν τρως πολυ ψαρι ετσι κ αλλιως.

Titanium
02-09-10, 15:05
φιλε titanium ποια γευση λεει απο την whey isolate και ποια απο την 90+.τις εχς μπανισει λογω τιμης αλλα δεν λεει να κατεβασω 5 κιλα με κλειστη μυτη:P

Σοκολατα φιλε και στις δυο....λες και πινεις hemo μιλαμε για φοβερη γευση...;)

Eddie
02-09-10, 15:17
οκ φιλε ευχαριστω για την απαντηση σου!πανω κατω ποσα γραμμαρια βρωμης να βαζω?ειμαι 66κιλα..

Αναλογως τι στοχο εχεις,αν κανεις ογκο βαλε και 100.Εγω για να χασω βαζω 50-60 εδω και καιρο αλλα μονο στο πρωινο.

Asiatis
02-09-10, 23:53
Καλησπερα στην παρεα μετα απο καιρο και ανγχος με την δουλεια μου ξανααρχιζω γυμναστηριο ημουνα 78 κιλα τβρα ειμαι 70 και εχω σκοπο ξανα τα 78+...

Το θεμα ειναι μετα το γυμναστηριο που πινω την Whey την Celltech ποτε θα πρεπει να την πινω? ακριβως με τα την ληψη τις Whey η κανα 5λεπτο πιο μετα? Εχω και αλλες ερωτησεις πισευω να με βοηθησετε οσοι μπορειτε..Καλο βραδυ και καλη ξεκουραση την χρειαζομαστε!

beefmeup
03-09-10, 02:06
Καλησπερα στην παρεα μετα απο καιρο και ανγχος με την δουλεια μου ξανααρχιζω γυμναστηριο ημουνα 78 κιλα τβρα ειμαι 70 και εχω σκοπο ξανα τα 78+...

Το θεμα ειναι μετα το γυμναστηριο που πινω την Whey την Celltech ποτε θα πρεπει να την πινω? ακριβως με τα την ληψη τις Whey η κανα 5λεπτο πιο μετα? Εχω και αλλες ερωτησεις πισευω να με βοηθησετε οσοι μπορειτε..Καλο βραδυ και καλη ξεκουραση την χρειαζομαστε!

στο καπακι μετα την προπονα σελ τεκ,κ κανα 20λεπτο μετα την προτεινη σου.

Devil
03-09-10, 04:45
μπσ και τα 2 μαζι μπορει να τα παρει δεν εχει καμια διαφορα στην αποροφηση

Asiatis
03-09-10, 07:25
Καταλαβα ωραια πιστευω λυθηκε η απορια μου ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση αυτο σημαινει καλο Forum...Α και μην πειτε τπτ για την CellTech απλα με πιανει καλα..

beefmeup
03-09-10, 14:28
μπσ και τα 2 μαζι μπορει να τα παρει δεν εχει καμια διαφορα στην αποροφηση

εμενα μου επεφτε βαρια με τοση ζαχαρη κ φουσκωνα γιαυτο μετα απο το μπλουμ,που τα εκανα τα επερνα ξεχωριστα.

seroyjem
03-09-10, 16:17
συμφωνω με τον beefmeup μετα την προπονηση cell-tech και μετα απο κανενα 20-30λεπτο την πρωτεινη σου!!!
:thumbup::thumbup::thumbup:

thegravijia
03-09-10, 16:41
συμφωνω με τον beefmeup μετα την προπονηση cell-tech και μετα απο κανενα 20-30λεπτο την πρωτεινη σου!!!
:thumbup::thumbup::thumbup:
μπορεις να μου εξηγησεις γιατι μετα απο μιση ωρα την πρωτεινη και οχι αμεσως?

Devil
03-09-10, 16:59
εμενα μου επεφτε βαρια με τοση ζαχαρη κ φουσκωνα γιαυτο μετα απο το μπλουμ,που τα εκανα τα επερνα ξεχωριστα.


συμφωνω με τον beefmeup μετα την προπονηση cell-tech και μετα απο κανενα 20-30λεπτο την πρωτεινη σου!!!
:thumbup::thumbup::thumbup:

καλα κοιτα με τοση ζαχαρη λογικο ειναι απλα μπορει να φτιαξει το ποστ σε διαλυμα κατω απο 10% και να πινει 200μλ ανα 10 λεπτο

Asiatis
03-09-10, 17:00
Απο μιση ωρα? σαν πολυ δεν ειναι? κανα 10λεπτο ναι.

beefmeup
04-09-10, 13:55
http://www.thefreelibrary.com/Caffeine+attenuates+acute+growth+hormone+response+to+a+single+bout+of...-a0228661627

σε αυτη την μελετη η ληψη καφεινης μια ωρα πριν την ασκηση με βαρη,επειρεασε αρνητικα την εκριση αυξητικης.

ολα τα αλλα(ορμονικα) εμειναν ενεπειρεαστα.

εχουμε πολλα να μαθουμε ακομα..κ σε καλη μερια.

beefmeup
05-09-10, 16:43
.παιρνω ανα εβδομαδα και αλλο..πχ την μια το hemo και τη αλλη to massa για να μην τα συνηθησω...

το οποιο ειναι κ το καλυτερο..εγω το εκανα ανα 15 μερες το καθενα(οχι τα συγκεκριμενα prewo) με πολυ καλα αποτελεσματα.

liosis
06-09-10, 13:22
ξερει κανεισ τιποτα αν ειναι καλη η πρωτεινη τησ PVL whey maxx???:unsure:

Adinamos
06-09-10, 14:38
Να ρωτησω κ εγω κατι:
Γιατι τα Aminomax8000 της Gaspari πωλουνται μονο στην Αγγλια???

aqua_bill
07-09-10, 11:02
μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετ στη συγκριση μεταξυ reflex micro whey που χρησιμοποιω τωρα και syntrax whey shake?

Ramrod
07-09-10, 13:46
μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετ στη συγκριση μεταξυ reflex micro whey που χρησιμοποιω τωρα και syntrax whey shake?

χωρίς να έχω δοκιμάσει καμία σου λέω πω η μια είναι isolate και η άλλη concentrate. Η micro whey έχει μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε πρωτεϊνη και απορροφάται πιο γρήγορα.

Αν την αντέχει η τσέπη σου είναι καλύτερη πιστευω...

Adinamos
07-09-10, 17:39
Να ρωτησω κ εγω κατι:
Γιατι τα Aminomax8000 της Gaspari πωλουνται μονο στην Αγγλια???

Aυτη την απορια δε θα μου τη λυση κανεις???:unsure:

Dimitris82
08-09-10, 11:01
Ξέρει κάποιος να μου πεί το C.L.A. Clarinol τι διαφορά έχει απο τα άλλα CLA που γράφουν TONALIN ;;;;;;

primordial
08-09-10, 15:16
Aυτη την απορια δε θα μου τη λυση κανεις???:unsure:

Δεν το έχω προσέξει να σου πώ την αλήθεια..... πάντως θα ψηνόμουν να το δοκιμάσω....... έχεις κανένα review να μας παρουσιάσεις??? Τα έχεις δοκιμάσει???

primordial
08-09-10, 15:19
Θα ήθελα την γνώμη σας......

σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα "θαυματουργά σκευάσματα" αύξησης τεστοστερόνης....

Θα ήθελα, άν έχετε την διάθεση, να μου πείτε τι θα πρέπει να προσέξω να περιέχει το υποψήφιο σκεύασμα κ επίσης εάν έχετε κάποια πρόταση να μου κάνετε βάση προσωπικής σας χρήσης....... δεν περιμένω θαύματα, απλά ασ πούμε ότι είναι ένα μικρό τεστάκι....:turtle:

Thx in advance.......:toast:

beefmeup
08-09-10, 16:43
Θα ήθελα την γνώμη σας......

σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα "θαυματουργά σκευάσματα" αύξησης τεστοστερόνης....

Θα ήθελα, άν έχετε την διάθεση, να μου πείτε τι θα πρέπει να προσέξω να περιέχει το υποψήφιο σκεύασμα κ επίσης εάν έχετε κάποια πρόταση να μου κάνετε βάση προσωπικής σας χρήσης....... δεν περιμένω θαύματα, απλά ασ πούμε ότι είναι ένα μικρό τεστάκι....:turtle:

Thx in advance.......:toast:

ριξε μια ματια εδω

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=8408

κ εδω

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=6267&highlight=thermolife

toliBoy27
08-09-10, 17:43
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση : το superpump 250 είναι κατάλληλο για τρέξιμο μεγάλων αποστάσεων ? Ξέρει κανείς ?

salpas18
08-09-10, 18:11
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση : το superpump 250 είναι κατάλληλο για τρέξιμο μεγάλων αποστάσεων ? Ξέρει κανείς ?

νομηζω πως οχι..

Adinamos
08-09-10, 18:14
Δεν το έχω προσέξει να σου πώ την αλήθεια..... πάντως θα ψηνόμουν να το δοκιμάσω....... έχεις κανένα review να μας παρουσιάσεις??? Τα έχεις δοκιμάσει???

Kαποια στιγμη θα θελα τα δοκιμασω..

Devil
08-09-10, 18:14
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση : το superpump 250 είναι κατάλληλο για τρέξιμο μεγάλων αποστάσεων ? Ξέρει κανείς ?

για τι αθλημα μιλαμε?

δεν νομιζω οτι θα σου δωσει τιποτα

Devil Randime
08-09-10, 18:26
Καποιος με φωναξε?? ΗΡΘΑ!!
Για ποδοσφαιρο ε? Χμμ.. Κατι σε διεγερτικο θα ηταν κομπλε π.χ. χαπια καφεινης ή guarana αν βρεις σε σκονη να πινεις πριν τη προπόνηση σου. Επίσης εγώ θα σου πρότεινα και το MYOSHOCK της Muscletech αλλα ειναι πανάκριβο, αλλα σε μενα έκανε δουλεια και με βοηθουσε απιστευτα οταν πηγαινα για μπασκετ ή ποδοσφαιρο. Δοκιμασε και τιποτα τυπου VPX Shotgun το εχει και σε προσφορα με 16 διαφορετικες γευσεις. Στην Αμερικη αυτο πολλοι το παιρνουν και πολλοι ποδοσφαιριστες, αλλα δε το εχω δοκιμασει οποτε δε μπορω να σου πω.. Και η Stacker2 εχει μερικα μικρα 60ml μπουκαλακια που ειναι ετσι με καφεινες και τετοια και ειναι ΟΚ για πριν προπό... Ό,τι θες εσυ Μαριε..

edit: Μολις ειδα πως εχει ασθμα. Με πολυ προσοχή ακομα και η καφεινη αν παρεις, ολα σε μικρες ποσοτητες πολυ μικρες. Εχω και γω ασθμα και ξερω τι σου λεω..

giannis64
08-09-10, 18:30
http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif

primordial
08-09-10, 19:20
ριξε μια ματια εδω

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=8408

κ εδω

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=6267&highlight=thermolife

Ευχαριστώ beef....:thumbup:

toliBoy27
08-09-10, 20:40
για τι αθλημα μιλαμε?

δεν νομιζω οτι θα σου δωσει τιποτα

για μαραθώνιο :unsure:

Adinamos
08-09-10, 21:11
για μαραθώνιο :unsure:

:shock:

Devil
09-09-10, 08:55
για μαραθώνιο :unsure:

οχι δεν θες κατι τετοιο

Luffy
09-09-10, 13:51
θα ηθελα να ρωτησω τι συμπληρωματα χρειαζοντε για ογκο. και επισης εχω διαβασει οτι οταν περνεις κρεατινη πρεπει πρεπει να τιν σταματας για καποια περιοδο.?ευχαριστω

beefmeup
09-09-10, 13:53
και επισης εχω διαβασει οτι οταν περνεις κρεατινη πρεπει πρεπει να τιν σταματας για καποια περιοδο.?ευχαριστω

κανεις 2 μηνες,κ μετα οφ.

just chris
09-09-10, 14:48
καποτε επινα το instand mass tis reflex κ απο γευση ηταν ΧΑΛΙΑ.....θελω να ρωτησω κατι αλλο εγω τωρα,εχει δοκιμασει κανεις το progen tis reflex;;;απο γευση τι λεει;;;μουφα σαν το instand mass;;καλα δεν εχουν σχεση το ενα με το αλλο, αλλα ειναι της ιδιας εταιριας! απλα σκεφτομουν να παρω απο το φορουμ σε καποια φαση...το progen κ την whey της gaspari(αν κανω λαθος διορθωστε με!!!)

Ramrod
09-09-10, 15:11
καποτε επινα το instand mass tis reflex κ απο γευση ηταν ΧΑΛΙΑ.....θελω να ρωτησω κατι αλλο εγω τωρα,εχει δοκιμασει κανεις το progen tis reflex;;;απο γευση τι λεει;;;μουφα σαν το instand mass;;καλα δεν εχουν σχεση το ενα με το αλλο, αλλα ειναι της ιδιας εταιριας! απλα σκεφτομουν να παρω απο το φορουμ σε καποια φαση...το progen κ την whey της gaspari(αν κανω λαθος διορθωστε με!!!)

Κοίτα δε το έχω δοκιμάσει το progen αλλά γενικά η εταιρεία δε φημίζεται και πολύ για τις γευσεις τις...και οι whey της δεν είναι πολύ ωραίες. Μόνο για τη φράουλα έχω ακούσει πως λέει αλλά δε τη δοκίμασα ακόμα...

Αφού θες γευση γιατί δεν παίρνεις το real mass (gainer) απο gaspari? Θες οπωσδήποτε υποκατάστατο γευματος?

just chris
09-09-10, 15:20
ε πιο κομπλε διαροφικα δεν ειναι το υποκαταστατο;;;ναι γιατι οταν ειμαι στη δουλεια δεν θελω να τρωω σκουπιδια,επισης θελω κατι να με χορταινει κ αυτο πιστευω πως το κανει το progen διοτι εχει λεει φυτικες ινες.κ αυτο που ανεφερες δεν ειναι τιγκα στη υδατανθρακα;;;θελω κατι ισσοροπημενο.ασχετο,την whey tis gaspari πως την βλεπεις;;;

aqua_bill
09-09-10, 15:25
μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετ στη συγκριση μεταξυ reflex micro whey που χρησιμοποιω τωρα και syntrax whey shake?

any one?

Ramrod
09-09-10, 15:35
ε πιο κομπλε διαροφικα δεν ειναι το υποκαταστατο;;;ναι γιατι οταν ειμαι στη δουλεια δεν θελω να τρωω σκουπιδια,επισης θελω κατι να με χορταινει κ αυτο πιστευω πως το κανει το progen διοτι εχει λεει φυτικες ινες.κ αυτο που ανεφερες δεν ειναι τιγκα στη υδατανθρακα;;;θελω κατι ισσοροπημενο.ασχετο,την whey tis gaspari πως την βλεπεις;;;

ε ναι προφανώς, αν το θες για τέτοια χρήση. Απλά νομιζα πως θες που και που να αντικαθιστάς κανένα γευμα. Σίγουρα το progen είναι πιο ισορροπημένο και φαντάζομαι θα σε χορταίνει κιόλας (δεν έχω δοκιμάσει ποτέ).

Κοιτα, δε την έχω δοκιμάσει αλλά επειδή την πίνει ένα παλικάρι στο γυμναστήριο, κάθε φορά που ανοίγει το κουτί στα αποδυτήρια μου σπάει τη μύτη. Αν την κρίνω μόνο απο τα συστατικά της τη θεωρώ ακριβή γι αυτά που δίνει. Μπορείς να πάρεις καλύτερες με πιο λίγα χρήματα. Αυτή είναι η αποψή μου...πχ η instant whey της reflex είναι κλάσεις ανώτερη κατά την αποψή μου απο πλευράς τιμή/ποιότητα. Βέβαια η γευση είναι κάπως απογοητευτική. Όχι ασχημη, απλά λιγάκι άνοστη και έχει μια μυρωδιά λιγάκι φαρμακίλα.

Αν βέβαια σε ενδιαφέρει πολύ η γευση, έχω ακούσει πως η whey shake (syntrax) έιναι φοβερή. Την έχω παραγγείλει οπότε θα κάνω review σύντομα...

σ.σ. σου είπα για τις παραπάνω επειδή θέλεις να παραγγείλεις απο το e-shop ;)

Adinamos
09-09-10, 15:36
μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετ στη συγκριση μεταξυ reflex micro whey που χρησιμοποιω τωρα και syntrax whey shake?

Micro whey ειναι isolate που ειναι τοπ επιλογη για μετα την προπ.
H αλλη ειναι consentrate που ειναι για ολες τισ αλλες ωρες της μερας.

aqua_bill
09-09-10, 15:39
Micro whey ειναι isolate που ειναι τοπ επιλογη για μετα την προπ.
H αλλη ειναι consentrate που ειναι για ολες τισ αλλες ωρες της μερας.

ευχαριστώ πολύ

Ramrod
09-09-10, 15:39
any one?

σου έχω απαντήσει απο κάτω, δεν το είδες? Η ήθελες και άλλη άποψη?

just chris
09-09-10, 15:43
σ'ευχαριστω ramrod περιμενω το review σου.επισης θα κοιταξω καλυτερα αυτη που μου προτεινες,στο e-shop!

aqua_bill
09-09-10, 16:39
σου έχω απαντήσει απο κάτω, δεν το είδες? Η ήθελες και άλλη άποψη?

οχ συγνώμη δεν είχα δει την απάντηση σου :oops: ! ευχαριστώ

toliBoy27
09-09-10, 17:02
τι προτείνετε τότε ?

beefmeup
09-09-10, 17:04
τι προτείνετε τότε ?

b-alanine ισως.

αλλα εκει πρεπει να περνεις πανω απο μηνα συνεχομενα γιατι λειτουργει συσωρευτικα στο σωμα σαν ουσια.

αλλα ποσταρε αλλου(γενικες για συμπληρωματα)..ειμαστε οφ εδω.

Devil
09-09-10, 17:49
τι προτείνετε τότε ?

τρελο re-carb πριν απο τον αγωνα/προπονηση και κατα τη διαρκεια ΒCAA + Vitargo

COBRA_STYLE
09-09-10, 18:29
Devil 3ερεις αν πουλανε τα X-treme β-αλανινη χυμα??

grigorios88
09-09-10, 18:40
γεια σας παιδια θελω να με βοηθησεται τι κρεατινη να παρω ειμαι 1,81 σοματικο λιπος 19,5

Devil
09-09-10, 18:53
Devil 3ερεις αν πουλανε τα X-treme β-αλανινη χυμα??

εγω η' ο αλλος?

αν ειναι για μενα δεν ξερω ουτε τα x-treme:P

Devil
09-09-10, 18:54
γεια σας παιδια θελω να με βοηθησεται τι κρεατινη να παρω ειμαι 1,81 σοματικο λιπος 19,5

αν θες να παρεις, παρε μια μονουδρικη απλα να ειναι degussa η' creapure

beefmeup
09-09-10, 18:56
Devil 3ερεις αν πουλανε τα X-treme β-αλανινη χυμα??

δεν πουλανε αποσο εχω δει.

traffic
09-09-10, 21:00
Εχει δοκιμασει κανεις το monster pump της Cytosport????
Sorry αν ειναι σε λαθος μερος το μηνυμα,εκανα αναζητηση και δεν βρηκα κατι....Ευχαριστω! :welcome:

COBRA_STYLE
09-09-10, 21:01
δεν πουλανε αποσο εχω δει.
μονο με παραγγελια απο εξω ε??:(

Polyneikos
09-09-10, 22:18
τρελο re-carb πριν απο τον αγωνα/προπονηση και κατα τη διαρκεια ΒCAA + Vitargo


Και ηλεκτρολύτες,προφανως.Το σκίσαμε το τόπικ.:turtle:

Devil
09-09-10, 22:54
Και ηλεκτρολύτες,προφανως.Το σκίσαμε το τόπικ.:turtle:

οπα ναι σωστος το ξεχασα:thumbup::thumbup:

σορρυ για το οφφ!!!!!:green:

Polyneikos
09-09-10, 23:02
Εχω ακουσει παντως για τρελλες ποσοτητες υδατανθρακων τις προηγουμενες μερες.

Devil
10-09-10, 10:42
Εχω ακουσει παντως για τρελλες ποσοτητες υδατανθρακων τις προηγουμενες μερες.

ναι φτανουν τρελες kcal ολοι οι μαραθωνοδρομοι, ποδηλατες κτλ κτλ

για να εχουν ενεργεια συν οτι παιρνουν και κατα την διαρκεια

ps: αμα θες μπορεις να χρησιμοποιησεις και γλυκερινη για καλητερη ενυδατοση

Luffy
11-09-10, 04:12
ειναι δυνατον να βαλω ογκο με μια πρωτεινη ογκου και πολυβιταμινη?ρωταω επειδη δεν θελω να παρω κρεατινη μην ρωτηστε γιατι απλα δεν θελω :P ευχαριστω

Ramrod
11-09-10, 04:18
ειναι δυνατον να βαλω ογκο με μια πρωτεινη ογκου και πολυβιταμινη?ρωταω επειδη δεν θελω να παρω κρεατινη μην ρωτηστε γιατι απλα δεν θελω :P ευχαριστω

Φυσικά και είναι δυνατόν...και χωρίς πρωτεϊνη και πολυβιταμίνη πάλι είναι. Και εγώ όγκο κάνω και μόνο πρωτεϊνη και πολυβιταμίνη χρησιμοποιώ...

Luffy
11-09-10, 04:51
και εγω αυτα θελω να αγορασω αλλα εχο αρκετα σοβαρο οικονομικο.. εχεις να μου προτινεις καποια μαρκα για πολυβιταμινη και πρωτεινη ογκου? ειμαι και εκτομωρφικος εγω :P:P επισης αν μπορεις να μου πεις τι ωρες να περνω την πολυβιταμινη. σε ευχαριστω!

Devil
11-09-10, 05:36
και εγω αυτα θελω να αγορασω αλλα εχο αρκετα σοβαρο οικονομικο.. εχεις να μου προτινεις καποια μαρκα για πολυβιταμινη και πρωτεινη ογκου? ειμαι και εκτομωρφικος εγω :P:P επισης αν μπορεις να μου πεις τι ωρες να περνω την πολυβιταμινη. σε ευχαριστω!

αν εχεις οικονομικο προβλημα παρε ξεχωριστα πρωτεινη και υδατανθρακα

θα σου ερθουν λιγοτερο

giorgos3414
11-09-10, 12:13
Ευτυχως που υπαρχει και αυτο το <Site> και μας λεινονται οι αποριες μας :) ...λοιπον, πηγαινω στο γυμναστηριο εδω και 4 μηνες.και ακολουθω ενα πολυ καλο προγραμμα ογκου! ο προπονητης με συμβουλεψε να παρω τν οκτομβριο μια καθαρη πρωτεινη...και μετα παλι τν μαρτιο..ειναι καλη η αποψη του αυτη? η μηπως θα επρεπε να την ακολουθησω ολο το χειμωνα? ...η δοσολογια θα ειναι ενα σκουπ μετα απο καθε προπονηση..προσπαθωντας να αυξησω την ληψη πρωτεινης ...τι λετε?

beefmeup
11-09-10, 12:16
ο προπονητης με συμβουλεψε να παρω τν οκτομβριο μια καθαρη πρωτεινη...και μετα παλι τν μαρτιο..ειναι καλη η αποψη του αυτη? η μηπως θα επρεπε να την ακολουθησω ολο το χειμωνα? ...η δοσολογια θα ειναι ενα σκουπ μετα απο καθε προπονηση..προσπαθωντας να αυξησω την ληψη πρωτεινης ...τι λετε?


αυτο,τον ρωτησες γιατι??στο δικαιολογησε καπως??

GEORGEXX1
11-09-10, 12:18
γιατι οκτωμβριο και μετα μαρτιο;;;

beefmeup
11-09-10, 12:23
γιατι οκτωμβριο και μετα μαρτιο;;;

εχει να κανει με τον δακτυλιο ισως..

GEORGEXX1
11-09-10, 12:37
εχει να κανει με τον δακτυλιο ισως..

ναι, και αμα περνανε απο εκει και τα εργα του μετρο;;;μπορει να παει και απριλιο η αλη δοση.:rolf::rolf:

Ramrod
11-09-10, 15:27
και εγω αυτα θελω να αγορασω αλλα εχο αρκετα σοβαρο οικονομικο.. εχεις να μου προτινεις καποια μαρκα για πολυβιταμινη και πρωτεινη ογκου? ειμαι και εκτομωρφικος εγω :P:P επισης αν μπορεις να μου πεις τι ωρες να περνω την πολυβιταμινη. σε ευχαριστω!

Πολυβιταμίνη pharmatron geriatric απο το φαρμακείο. Κάνει λιγότερο απο 10 ευρώ. Δεν είναι πολύ δυνατή αλλά έχει αρκετά στοιχεία μέσα.

Πρωτεϊνη όγκου πάρε την Goliath (Syntrax), την έχει και στο e-shop. Πιστευω είναι σε καλή τιμή...
Συμφωνώ όμως με τον Devil. Μπορείς να πάρεις μια καθαρή και να βάλεις υδατάνθρακα.

Πάντως αν πάρεις όγκου πάρε 2πλή ποσότητα. Δε θα σε φτάσει η μία, τελειώνουν πολύ γρήγορα (θα γλιτώσεις και τα μεταφορικά ;) ).

Luffy
11-09-10, 17:56
Πολυβιταμίνη pharmatron geriatric απο το φαρμακείο. Κάνει λιγότερο απο 10 ευρώ. Δεν είναι πολύ δυνατή αλλά έχει αρκετά στοιχεία μέσα.

Πρωτεϊνη όγκου πάρε την Goliath (Syntrax), την έχει και στο e-shop. Πιστευω είναι σε καλή τιμή...
Συμφωνώ όμως με τον Devil. Μπορείς να πάρεις μια καθαρή και να βάλεις υδατάνθρακα.

Πάντως αν πάρεις όγκου πάρε 2πλή ποσότητα. Δε θα σε φτάσει η μία, τελειώνουν πολύ γρήγορα (θα γλιτώσεις και τα μεταφορικά ;) ).
ευχαριστω για την απαντηση σου και εσενα devil απλα ογκου θα παρω σιγουρα θα παρω αυτα που μου ειπατε επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με συμπληρωματα πολυβιταμινη απο φαρμακειο? ειναι καλη?δεν θα ηταν καλυτερα να παρω μια δυνατη να εχω καλυτερα αποτελεσματα?επισης οταν λες τελειωνουν γρηγορα τι εννοεις?σορρυ για τις πολλες ερωτησεις.

PITBULL
11-09-10, 20:14
τι ειναι το stealth gainer...??? αξιζει να το δοκιμασει κανεις αν θελει να παρει σε ογκο μυικα κιλα.....?

Ramrod
11-09-10, 20:51
πολυβιταμινη απο φαρμακειο? ειναι καλη?δεν θα ηταν καλυτερα να παρω μια δυνατη να εχω καλυτερα αποτελεσματα?επισης οταν λες τελειωνουν γρηγορα τι εννοεις?σορρυ για τις πολλες ερωτησεις.

Γιατί όχι απο φαρμακείο? Ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας είναι η τιμή συνήθως, αλλά σου εξήγησα πως αυτή έχει πολύ καλή τιμή. Αν θες πιο δυνατή εσύ θα το κρίνεις? Απο την πολυβιταμίνη τι ακριβώς αποτέλεσμα περιμένεις να έχεις? Έχει να κάνει με τις ποσότητες που χρειάζεται ο οργανισμός σου, σε τι επίπεδοι βρίσκεσαι, τι προπονήσεις κάνεις κλπ. Τσέκαρε το θέμα πολυβιταμίνβες...

Εννοώ πως τα mass gainer έχουν μεγάλες δόσεις....συνήθως διπλάσιες απο τις whey. Άρα για να σου κρατήσει όσο η δίκιλη whey θέλεις 4κιλo gainer.

Panos.gr
12-09-10, 00:51
εχω κανει post αυτο το μηνυμα και σε πιο συγκεκριμενο foroum αλλα για μεγαλυτερη ανταποκριση το ποσταρω και εδω μιας και ειμαι καινουριος

Χαιρετω. ειμαι νεος στο foroum. θελω να κανω μια ερωτηση και ελπιζω να μπορει καποιος να με διαφωτισει. θελω να δοκιμασω για πριν την προπονιση το super pump 250 της gaspari. σε κανα δυο μηνες βεβαια θα παρω κρεατινη,και διαιρωτομαι μηπως ειναι κακο για την υγεια να παρω το super pump και μετα στο καπακι την κρεατινη. (ο γυμναστης μου ειπε οτι κρεατινη μπορεις να παιρνεις καθε 6 μηνες).εχω αυτη την απορια γιατι το super pump περιεχει κρεατινη. μηπως να παρω κατευθειαν κρεατινη?

γενικα για μενα ηλικια 27 ,1,75 υψος, 67 κιλα, γυμναζομαι εντατικα με βαρη 2 χρονια ,4-5 φορες τη βδομαδα, 2 ωρες καθε προπονιση
συμπληρωματα (πρωτεινη whey παιρνω 2scoops per day για 6 μηνες) (bcaa και γλουταμινη 2 βδομαδες)

τις τελευταιες 2 βδομαδες εχω προσθεσει και τριτο scoop whey+γαλα πριν τον υπνο. καλα έκανα? ο λογος για να μη ξυπναω το βραδι και να πιναω

ευχαριστω εκ των προτερων

beefmeup
12-09-10, 00:57
Χαιρετω. ειμαι νεος στο foroum. θελω να κανω μια ερωτηση και ελπιζω να μπορει καποιος να με διαφωτισει. θελω να δοκιμασω για πριν την προπονιση το super pump 250 της gaspari. σε κανα δυο μηνες βεβαια θα παρω κρεατινη,και διαιρωτομαι μηπως ειναι κακο για την υγεια να παρω το super pump και μετα στο καπακι την κρεατινη. (ο γυμναστης μου ειπε οτι κρεατινη μπορεις να παιρνεις καθε 6 μηνες).εχω αυτη την απορια γιατι το super pump περιεχει κρεατινη. μηπως να παρω κατευθειαν κρεατινη?



νομιζω κατι σου απαντησα πανω σε αυτο..ρωτα τον γιατι να περνεις καθε 6 μηνες κρεατινη κ πες μας τι θα σου πει,απο περιεργεια,αν θες.

mozakar
12-09-10, 02:47
Γεια σας παιδες .

Προσφατα ξεκίνησα να κάνω muay thai αλλά επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με κάποιο άθλημα και είμαι και πρωην καπνιστής δεν μπορώ να βγάλω το ζέσταμα με τίποτα .

Ένας φίλος μου είπε να πάρω εφεδρίνη και μου πρότεινε την Stack Force .

Είναι καλή ? Έχετε να προτείνετε κάποια καλύτερη ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Devil
12-09-10, 03:03
Γεια σας παιδες .

Προσφατα ξεκίνησα να κάνω muay thai αλλά επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με κάποιο άθλημα και είμαι και πρωην καπνιστής δεν μπορώ να βγάλω το ζέσταμα με τίποτα .

Ένας φίλος μου είπε να πάρω εφεδρίνη και μου πρότεινε την Stack Force .

Είναι καλή ? Έχετε να προτείνετε κάποια καλύτερη ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

δεν εχει να κανει

στην αρχη θα σου βγει η πιστη αλλα μετα δεν θα εχεις προβλημα

εχω κανει muay thai και καπνιζα παραληλα

απλα @@ θελει για να βγαλεις την προπονηση

alexis
12-09-10, 03:46
παιδια εδω και καιρο επερνα πριν κοιμιθω πρωτεινη ορου γαλακτος καλα κανω?? η πρεπει να περνω καζεινη???

Ramrod
12-09-10, 03:49
παιδια εδω και καιρο επερνα πριν κοιμιθω πρωτεινη ορου γαλακτος καλα κανω?? η πρεπει να περνω καζεινη???

πρέπει να πάρεις καζεϊνη...ή και πολλών πηγών κάνει.

mozakar
12-09-10, 04:22
επειδή τις πρώτες μέρες θέλω να πηγαίνω 2 φορές την ημέρα και δεν υπάρχει περίπτωση να την βγάλω , έχει να προτείνης καμία ;

Devil
12-09-10, 04:25
επειδή τις πρώτες μέρες θέλω να πηγαίνω 2 φορές την ημέρα και δεν υπάρχει περίπτωση να την βγάλω , έχει να προτείνης καμία ;

2 φορες την ημερα muay thai?????

καλα για pro πας??

mozakar
12-09-10, 04:49
Γι αυτό χρειάζομαι εφεδρίνη .

Devil
12-09-10, 04:55
Γι αυτό χρειάζομαι εφεδρίνη .

χαχαχα

οχι ψηλε

δεν την χρειαζεσε γι αυτο

να αλλαξεις τις προπονησεις χρειαζετε

πρωτον δεν ειναι λυση η εφε και δευτερον δεν μπορουμε να μιλαμε εδω για εφε κτλ κτλ

mozakar
12-09-10, 06:10
τα pre - workout είναι πιό κατάλληλα σε αυτό που θέλω εγώ ?

Anakin71
12-09-10, 09:21
Γεια σας παιδες .

Προσφατα ξεκίνησα να κάνω muay thai αλλά επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με κάποιο άθλημα και είμαι και πρωην καπνιστής δεν μπορώ να βγάλω το ζέσταμα με τίποτα .

Ένας φίλος μου είπε να πάρω εφεδρίνη και μου πρότεινε την Stack Force .

Είναι καλή ? Έχετε να προτείνετε κάποια καλύτερη ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Είμαι χρόνια αθλητής φίλε μου,άμα από τώρα πάρεις εφεδρλινη μετα τι θα πάρεις?
Σιγά Σιγά θα μπορείς να βγάλεις όχι μόνο το ζέσταμα,αλλά ολόκληρη προπόνηση.
Υπομονή και επιμονή.

alexis
12-09-10, 10:27
πρέπει να πάρεις καζεϊνη...ή και πολλών πηγών κάνει.
ρε απο καζεινη μπορεις να μου προτεινεις καποια ??

arisfwtis
12-09-10, 10:31
γιαουρτακι η κοττατζ για το βραδυ κα εισαι μια χαρα:thumbup:

alexis
12-09-10, 10:58
απο σημπληρωμα καζεινης μπορεις να μου προτεινεις ??

Asiatis
12-09-10, 11:17
απο σημπληρωμα καζεινης μπορεις να μου προτεινεις ??Παρε την ON Casein! Οριστε πια.

oldhiphop
12-09-10, 15:59
ευχαριστώ πολύ!

να ρωτήσω και κάτι άλλο.επίσης θα πάρω και μια προτείνει της ON.pos θα περνώ τι δοσολογία προτείνει,κρεατίνη και δεξτρόζη?

p.x μετά τα βάρη θα περνώ κρεατίνη με δεξτρόζη και μετά από 30 λεπτά την προτείνει? και αν μετά τα βάρη κάνω αερόβιο πως θα τα περνώ?

ευχαριστώ εκ των προτερων :)

***μεταφερθηκε το ποστ από το τοπικ X-treme Creatine (Inkospor) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=238329#post238329)Μods Team ***

mozakar
12-09-10, 16:11
Είμαι χρόνια αθλητής φίλε μου,άμα από τώρα πάρεις εφεδρλινη μετα τι θα πάρεις?
Σιγά Σιγά θα μπορείς να βγάλεις όχι μόνο το ζέσταμα,αλλά ολόκληρη προπόνηση.
Υπομονή και επιμονή.

Ένα pre workout θα ήταν καλύτερο ; Σαν το hemorush για παράδειγμα

arisfwtis
12-09-10, 16:12
βαρη κανεις?
η μονο την πολεμικη τεχνη?