PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη προγραμματος γυμναστικης στο σπιτι



stelios17
26-08-09, 20:54
Ολοι γνωριζουμε οτι επειτα απο ορισμενο καιρο πρεπει να αλαξουμε το προγραμμα μας για να δωσουμε στους μυες μας καινουργιο ερεθισμα ...
Τι γινεται ομως οταν γυμναζομαστε στο σπιτι και οι ασκησεις ειναι περιορισμενες ?
Αρκει η αυξηση κιλων και η εναλαγη επαναληψεων-tempo ετσι ωστε να αποδιδει το προγραμμα μας και μετα απο πολυ καιρο ?

KATERINI 144
26-08-09, 21:01
αρκει να αλλαζουμε τη σειρά των ασκήσεων και τις επαναλήψεις, δε χρειαζεται τιποτα το ιδιαίτερο.

flowin_through
29-08-09, 23:11
Αν φτασεις σε plateau με γυμναστικη στο σπιτι ( τα περιορισμενα κιλα που εχεις και τα οργανα ) πες μου και μενα πως το καταφερες...

KATERINI 144
30-08-09, 19:20
^^ γιατι αποκλείεται να έχεις αρκετά κιλα και οργανα στο σπίτι ?! εγώ έχω πανω απο 200 κιλα αν αυτο λεει κατι.

flowin_through
30-08-09, 20:56
Εσυ μαλλον εχεις φτιαξει γυμναστηριο στο σπιτι, αλλα ποιος μεσος ανθρωπος εχει τοσα κιλα σπιτι?
Και ναι, το γυμναστηριο θα εχει παραπανω απο αυτα..

KATERINI 144
30-08-09, 21:08
Και ναι, το γυμναστηριο θα εχει παραπανω απο αυτα..χαίρω πολύ, δε είπαμε το αντίθετο, το θεμα ειναι ποιος σηκώνει παραπάνω απο 200, κομμάτι δύσκολο,
ουτε κάνουμε σύγκριση την αποτελεσματικότητα μεταξύ σπιτιού-γυμναστηρίου γιατι δεν συγκρίνονται,
αλλα οταν κάποιος κάνει προπόνηση στο σπιτι για κάποιον λογο-λογους, και ρωταει τη να κάνει, αν ξέρουμε του προτείνουμε :toast:

flowin_through
30-08-09, 21:21
Επειδη ρωτησε για καινουριο ερεθισμα και αυξηση κιλων... Δε συγκρινεται η αποτελεσματικοτητα του γυμναστηριου.. Τωρα αν ειναι θεμα οικονομικο αλλαζει το πραμα

KATERINI 144
30-08-09, 21:28
ναι το καινουριο ερεθισμα του ειπα πως γίνεται, για οικονομικούς λογους ποιος μίλησε?! οποιος δεν παει γυμναστηριο και κανει προπονηση σπιτι εχει οικονομικο προβλημα?! τη λες ρε flowin_through...............................

flowin_through
30-08-09, 21:37
Δε βλεπω αλλο λογο. Τωρα υπαρχουν και λόξες στον κοσμο. Εγω ας πουμε εχω στο μυαλο μου να φτιαξω γυμναστηριο στο υπογειο γιατι δε βρισκω σωστες ολυμπιακες μπαρες πουθενα, γιατι θελω να χρησιμοποιω μαγνησία ανενοχλητος, να φωναζω και να κοπαναω τα κιλα κατω αν θελω, γιατι δε θελω να ακουω ασχετους να μιλανε για μ@*@κιες διπλα μου στη διαρκεια της προπονσησης μου, γιατι δε θελω να ακουω ραδιοφωνο με γελοιες διαφημισεις οταν ειμαι πανω στη μεγιστη προσπαθεια και για να γλιτωσω και λεφτα μακροπροθεσμα...
Καταλαβες? το γνωριζω οτι υπαρχουν πολλοι λογοι, αλλα ο οικονομικος ειναι ο κυριοτερος.

KATERINI 144
30-08-09, 21:41
Εγω ας πουμε εχω στο μυαλο μου να φτιαξω γυμναστηριο στο υπογειο γιατι δε βρισκω σωστες ολυμπιακες μπαρες πουθενα, γιατι θελω να χρησιμοποιω μαγνησία ανενοχλητος, να φωναζω και να κοπαναω τα κιλα κατω αν θελω, γιατι δε θελω να ακουω ασχετους να μιλανε για μ@*@κιες διπλα μου στη διαρκεια της προπονσησης μου, γιατι δε θελω να ακουω ραδιοφωνο με γελοιες διαφημισεις οταν ειμαι πανω στη μεγιστη προσπαθεια και για να γλιτωσω και λεφτα μακροπροθεσμα...+1, :clap:

τωρα αν εχεις κατι να πεις για να βοηθησεις το φιλο σε αυτο που ρωταει εχει καλος, αλλιος δε χρειαζεται να αμπελοφιλοσοφουμε, κατάλαβες?!