PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία για το στήθος



Jeik
27-08-09, 23:48
Παιδια καλησπέρα.Έχω το εξής πρόβλημα που πιθανόν να το αντιμετωπίζετε και μερικοί απο εσάς.το αριστερό στήθος μου είναι πιο γεμάτο μέσα απο το δεξί.έχετ αν μου προτείνετε κάποια άσκηση εκτός απο βυθίσεις.γενικά στο στήθος δεν παίρνω πολύ εύκολα

Levrone
27-08-09, 23:53
εχω την εντυπωση οτι το χει αρκετος κοσμος αυτο.

προσωπικα, αν δω ας πουμε το ενα μου στηθος πιο μικρο απ το αλλο θα βαλω ασκησεις οχι με μπαρα (οπου το πιο δυνατο ισως τρανηξει πιο πολυ) αλλα με αλτηρες οπου το καθε στηθος αναλαμβανει μονο του και χωρις τη βοηθεια του αλλου να τα φερει εις περας. ετσι το -και καλα- πιο αδυναμο θα αναγκαστει να δουλεψει σκληροτερα και καπως θα μειωθει η μεταξυ τους διαφορα.

Jeik
28-08-09, 00:02
λεβρον δηλαδη θα μου πρότεινες πιέσεις με πολλά κιλά ανοίγματα με αλτήρες και κροσοβερ ε??οι κλειστές πιέσεις θα με βοηθήσουν?

Levrone
28-08-09, 00:21
λεβρον δηλαδη θα μου πρότεινες πιέσεις με πολλά κιλά ανοίγματα με αλτήρες και κροσοβερ ε??οι κλειστές πιέσεις θα με βοηθήσουν?

κλειστες πιεσεις? εννοεις με μπαρα και χερια κλειστα? αν εννοεις αυτο μιλας για τρικεφαλα.

Jeik
28-08-09, 00:29
λεβρόν εννοώ κλειστές κάμψεις εγώ το έθεσα λάθος.και πιστεύω ότι πρέπει να κρατάω περισσότερο στο ανέβασμα

Levrone
28-08-09, 00:32
λεβρόν εννοώ κλειστές κάμψεις εγώ το έθεσα λάθος.και πιστεύω ότι πρέπει να κρατάω περισσότερο στο ανέβασμα

φιλε μου συγνωμη αλλα ειμαι τοσο ζαλισμενος που δεν πιανω τι εννοεις.. κλειστες καμψεις? οπως λεμε παρε δεκα καμψεις?

Niiick
28-08-09, 03:17
οπως λεμε παρε δεκα καμψεις?

XAXAXAXAXA:bowdown:

ναι αυτο εννοει το παιδι μαλλον... παντως και εγω θα ηθελα να ανοιξουμε μια κουβεντα για το τι ασκησεις μπορουμε να κανουμε για να χτυπησουμε στο μεσα μερος το στηθος γιατι καποιοι δε μπορουν να το αναπτυξουν ευκολα..

Jeik
28-08-09, 12:31
Αυτο εννοώ ρε παιδια.πιστεύω ότι σε μορφή σούπερ σετ θα βοηθούσαν αρκετά οι κάμψεις

Exci
28-08-09, 12:38
Πως τις εννοεις τις κλειστες καμψεις? Παντως, ειτε εννοεις με αγκωνες πιο κοντα στα πλευρα, ειτε οι παλαμες πιο κοντα μεταξυ τους, χτυπανε πιο πολυ τρικεφαλους.