PDA

Επιστροφή στο Forum : νυχτερινη δουλεια κ διατροφη



tupac
10-09-09, 16:15
παιδια θελω την βοηθεια σας.απο την επομενη βδομαδα θα ξεκινησω νυχτερινη δουλεια.τι γευμα θα μπορουσα να κανω οταν θα ειμαι στο μαγαζι για να ειμαι καλυμενος στην διατροφη μου?σαν πρωτη σκεψη μου ηρθε ενα ροφημα πρωτεινης που ειναι κ ευκολο κ γρηγορο!το ωραριο ειναι 10-4(εκτος απο τις μερες που εχει δουλεια κ θα κλεινουμε αργοτερα 5-6)μαλιστα σκεφτομαι να κανω ενα καλο γευμα πριν παω στην δουλεια κ οταν γυριζω να τρωω ενα γιαουρτακι πριν πεσω για υπνο.

anjelica
10-09-09, 16:25
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5525 κοιτα λιγο εδω

anjelica
10-09-09, 16:26
στη δουλεια που κανεις δεν μπορεις να τρως???

tupac
10-09-09, 16:42
στη δουλεια που κανεις δεν μπορεις να τρως???
θα δουλευω σε νυχτερινο μαγαζι κ θα ειμαι στην τροφοδοσια(ποτηρια,παγο,ποτα..κτλ)και γι αυτο θελω κατι γρηγορο κ ευκολο!διαβασα αυτο που μου ειπες και σκεφτηκα μαζι με πρωτεινη να προσθεσω και μια χουφτα αμυγδαλα?παντως κατι σε στυλ ταπερακι δεν παιζει με τπτ γτ τοτε το βλεπω να τα τσουγκριζω με το boss(οχι ετσι:toast:!:green:)κ θα εχει κ δικιο πιστευω!

thegravijia
10-09-09, 17:46
ουτε κανα σαντουιτσακι δεν μπορεις - κρυφα στην τουαλετα>?

Levrone
10-09-09, 17:49
ουτε κανα σαντουιτσακι δεν μπορεις - κρυφα στην τουαλετα>?

στα νυχτερινα μαγαζια οι τουαλετες δεν ειναι και τοσο καθαρες!!! :thumbup:

thegravijia
10-09-09, 17:56
στα νυχτερινα μαγαζια οι τουαλετες δεν ειναι και τοσο καθαρες!!! :thumbup:

α δεν ξερω εγω δεν παταω σε κλαμπιδια ..ποτες των ποτων

αλλα απο το να μεινει νυστικος

tupac
10-09-09, 18:23
toualeta den paizei me tin kamia!otan les santouitsaki ti na exei mesa?i prwteini den einai mia poly kali lisi?alitheia skeftomai na pigainw sto gym prin paw gia douleia(mexri tis 9-9:30 omws na exw teleiwsei ektos apo to gym k me to metaproponitiko geyma etsi wste 10 na eimai sto magazi)..einai kalo ayto i pisteyete tha kourazomai arketa?
:unsure:

anjelica
10-09-09, 23:14
toualeta den paizei me tin kamia!otan les santouitsaki ti na exei mesa?i prwteini den einai mia poly kali lisi?alitheia skeftomai na pigainw sto gym prin paw gia douleia(mexri tis 9-9:30 omws na exw teleiwsei ektos apo to gym k me to metaproponitiko geyma etsi wste 10 na eimai sto magazi)..einai kalo ayto i pisteyete tha kourazomai arketa?
:unsure:

μετα απο gym να τρως ομως οπως ειπες κανονικο γευμα!!! 6-8 ωρες μονο με μια πρωτεινη δεν ειναι καλο,παρε σαντουιτς με κοτοπουλο η τονο+αγγουρι,μαρουλι

kappadee
11-09-09, 01:28
λεω εγω τωρα αλα μην το παρεις και της μετρητης αν δεν δωσουν το οκ οι πιο εμπειροι..
κανε ενα πιτακι βρωμης..παρε και κανα 2-3χουφτες καρυδια. δεν θα την βγαλεις καθαρη μονο με το ροφημα σε μακροχρονια κατασταση.. 8 ωρες ορθιος θα εισαι πανω κατω..και νυχτα.. + το οτι θα πηγαινεις και γυμναστηριο πριν την δουλεια! θα χρειαστεις ενεργεια. σκεψου πως εχεις να κανεις 3 γευματα μεσα σε αυτες τις 8 ωρες (μην σου πω 4 γευματα μετροντας τις ωρες με το πανε-ελα και τα καλαμπουρια του μαγαζατορα στο κλεισιμο γινονται 9..10...)

scal
11-09-09, 04:18
Πάντως μπορείς όσον αφορά την πρωτεϊνη που είπες να χτυπήσεις μια καζεϊνης που αργεί να αποροφηθεί και θα σε κρατήσει παραπανω πιστευω.

Cr.rath
19-04-12, 20:04
Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα γεύματα μου !!
Τον μήνα δουλεύω γύρο στα 10 μ 12 νυχτερινά ,όλες της άλλες μερες τρωω φυσιολογικά και τα 6 γεύματα ανα 2 με 2,5 ώρες
Όταν δουλεύω νύχτα τι να κάνω ??υπαρχει κάποιος να μου δώσει καμία ιδέα ?

Ευχαριστώ

billys15
19-04-12, 20:13
Μια ευκολη λυση ειναι να βαλεις σκονη μες στο shaker και να το παρεις μαζι σου.Μετα ειναι κι οι σοκολατες ή τα RTD.Αν θελεις ομως στερεο γευμα,βαζεις μεσα σε ταπερ και εισαι ΟΚ.

ελμερ
19-04-12, 20:14
καλησπερα φιλε...και γω δουλευω καμια 10 αρια μερες βραδυ το μηνα....προσαρμοζω τα γευματα μου ανα 2,5 με 3 ωρες στη διαρκεια της μερας οπως και κατα τη διαρκεια της βαρδιας μου.....απλα οσο περναει η βαρδια και φτανει το σχολασμα και ο υπνος τρωω πιο πολυ πρωτεινικα γευματα ....(παιρνω μαζι μου κανα δυο γιαουρτια στραγγιστα κανα δυο τοστ με γαλοπουλα και τυρι λαιτ η ακομα και ελαφρυ γευμα ,μπορεις και πρωτεινη σ ενα σεικερ κ.α :welcome::welcome:

Cr.rath
19-04-12, 20:25
Σας ευχαριστώ!
Θα τρωω ενα γευμα όταν έρχομαι στην δουλειά και μετα κανά 3 ωρώ το αλλο και τέλος !!!

Θεμιστοκλης
25-04-12, 13:45
Φιλε μου και γω νυχτα δουλευω, ειδικα τα καλοκαιρια...
Αν δεν φαω ομως εστω και κατι περιπου καθε 3ωρο αρχιζει το στομαχι να παιζει βιολι!
Γι αυτο και η προεργασια οσον αφορα το φαγητο ειναι αναποφευχτη, ολοι με κοροιδευουν επειδη πηγαινω παντα με ταπερ στη δουλεια αλλα το θεμα ειναι οτι συνεχιζω να τρεφομαι καθολη τη διαρκει της βραδιας και δεν χανω τα θρεπτικα συστατικα τα οποια χρειαζομαι :thumbup:

Κοτοπουλακι σε κομματακια (ή οτιδηποτε αλλο μπορεις να ετοιμασεις), φρουτα, σεικ πρωτεινης κτλ και τσιπμας οποτε μπορεις και εχεις χρονο!

Cr.rath
25-04-12, 18:05
Και γω παίρνω ταπερ αλλά εγω εχω προβλημα με τον υπνο !! Κοιμάμαι 8 το πρωί και ξυπνάω στις 12 μ 13
Οπότε πρεπει κάπου να σταματώ γιατί πάλη βραδυ,τι θα κάνω ; Θα τρωω 10 γεύματα ;;

eri_87
25-04-12, 18:15
Και γω παίρνω ταπερ αλλά εγω εχω προβλημα με τον υπνο !! Κοιμάμαι 8 το πρωί και ξυπνάω στις 12 μ 13
Οπότε πρεπει κάπου να σταματώ γιατί πάλη βραδυ,τι θα κάνω ; Θα τρωω 10 γεύματα ;;

Κι εγώ το παθαίνω αυτό... αλλά τί να κάνεις; Έτσι πρέπει... αφού είσαι ξύπνιος και καις θερμίδες, θα φας και παραπάνω! Δε γίνεται να κάνεις 6γεύματα όταν κοιμάσαι 10ώρες και 6γεύματα όταν κοιμάσαι 4ώρες τη μέρα... Λογικό δεν είναι;

ArgoSixna
26-04-12, 00:36
Πρεπει ντε και καλά τα γευματα σου να ειναι 6-7? Αν τα προσαρμοσεις σε 2-3 δεν θα ειναι καλυτερα? :green:

djtj0989
22-06-14, 16:30
Παιδιά καλησπέρα σας!Μετά από σκληρή προπόνηση και διατροφή όλο τον χρόνο έχω καταφέρει να είμαι 69 κιλά με 5% λίπος.Από άποψη γράμμωσης είμαι σε πολύ καλό επίπεδο και γενίκα ικανοποιημένος με το σώμα μου.Είμαι 1.71 ύψος,24 χρονών. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα ξεκινάω season νυχτερινής εργασίας με ωράριο 10-5 κάθε βράδυ.Θα μπορούσατε ναμου προτείνετε κάτι ώστε να μην χάσω κιλά και να διατηρήσω το επιπεδό μου?Να σημειώσω ότι από συμπληρώματα δεν έπαιρνα τίποτα,μονο τις τελευταίες 20 μέρες μία whey της ΟΝ(μονόκιλη). Αν μου προτείνετε κάποιο συμπλήρωμα,θέλω να μου πείτε και μάρκα κατά την γνώμη σας.Ευχαριστώ

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-06-14, 17:17
Η λυση σε αυτες τις περιπτωσεις εναι ''ταπερακι απ το σπιτι'' ,τωρα σε αυτο το διαστημα 7-8 ωρων εαν νομιζεις οτι χρειαζεται 2ο γευμα ,ενα ροφημα πρωτεινης η κατι αλλο (φρουτο,μπαρα δημητριακων,αυγα,κλπ) αναλογα με τι περιειχε το στερεο γευμα κ ποση πρωτεινη εχεις αναγκη ,τοτε οκ.
Απο θεμα μαρκας πρωτεινης μια χαρα ειναι η ΟΝ ,αν θελεις δοκιμαζεις κ αλλες κ οτι σου αρεσει.

djtj0989
22-06-14, 17:24
xrhsto,epeidh dj eimai kai paizw mousikh,den mporw na vgazw taperaki kai n trww mprosta ston kosmo. Opote h monh lush einai prwteinh apo oti mporw na katalavw.Mou proteinan apo magazi thn complete 8 ths warriorlab.Poia einai h gnwmh sou?gt den ta paw polu kala me ta sumplhrwmata....

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-06-14, 18:37
Α..... ενταξει τοτε σε αυτη την περιπτωση σιγουρα το καλυτερο ειναι ενα συμπληρωμα πρωτεινης.
Η complete 8 που λες ειναι πολλαπλων πηγων κ πιο αργης αφομοιωσης απο μια whey ,αρα πιο καταληλη για την δικη σου περιπτωση μια κ οι whey ειναι καλυτερα αμεσως μετα την προπονηση σαν πιο ''γρηγορες''.
Σαν μαρκα μια χαρα ειναι που την εχω δοκιμασει ,στο θεμα των πρωτεινων αμα διαβασεις θα παρεις γνωμες κ κριτικες οσες θελεις ;) για να σχηματισεις μια αποψη.

djtj0989
22-06-14, 18:55
pantws gia thn warriorlab dn exw akousei kai oti kalutero...

beefmeup
22-06-14, 18:57
φιλε μου ενωσα κατι θεματα του παρελθοντος που εχουν να κανουν με αυτο που ρωτας..ριξε μια ματια πιο πισω κ αν θες μην γραφεις greeklish γιατι τα ποστ σου θα διαγραφονται..ειναι κανονας του φορουμ.